Кількість абзаців - 467 Розмітка (ліва колонка)


Про електронні комунікації (ч.ІІІ) (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

0. 2) опис запропонованих послуг:
 
1. а) обсяг та умови (територія надання послуг, умови оплати) пропонованих послуг та основні характеристики кожної наданої послуги, включаючи показники параметрів якості послуг (за наявності), що підлягають оприлюдненню, та обмеження, що накладаються постачальником електронних комунікаційних послуг щодо використання наданого кінцевого (термінального) обладнання (у разі надання);
 
2. б) інформацію про тарифи, тарифні плани на електронні комунікаційні послуги;
 
3. 3) інформацію про продукти та електронні комунікаційні послуги, включаючи будь-які функції, практики, політики та процедури та зміни в порядку надання чи отримання таких послуг, розроблені для споживачів з інвалідністю.
 
4. 3. Регуляторний орган забезпечує у встановленому ним порядку створення та безкоштовний доступ кінцевих користувачів до принаймні одного незалежного інструменту порівняння, що дозволяє їм порівнювати та оцінювати різні послуги доступу до мережі Інтернет та послуги міжособистісних електронних комунікацій, що надаються з використанням нумерації, з урахуванням:
 
5. 1) цін та тарифів на електронні комунікаційні послуги, що надаються;
 
6. 2) якості надання електронних комунікаційних послуг відповідно до вимог статті 111 цього Закону.
 
7. 4. Інструмент порівняння, зазначений у частині третій цієї статті, повинен реалізовуватися за допомогою електронної регуляторної платформи та відповідати таким вимогам:
 
8. 1) бути функціонально незалежним від постачальників електронних комунікаційних послуг, забезпечувати рівне ставлення до них у результатах пошуку;
 
9. 2) застосовувати чіткі та об’єктивні критерії, на яких має базуватися порівняння електронних комунікаційних послуг, встановлені регуляторним органом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра;
 
10. 3) надавати точну та актуальну інформацію та вказувати час останнього оновлення;
 
11. 4) бути відкритим для будь-якого постачальника послуг доступу до Інтернету або міжособистісних електронних комунікацій і включати широкий спектр пропозицій, які охоплюють значну частину ринку, а в разі представлення інформації, яка не є повним оглядом ринку, повідомляти про це до початку відображення результатів;
 
12. 5) забезпечити процедуру повідомлення про надання недостовірної інформації;
 
13. 6) включати можливість порівняння цін, тарифів та якості електронних комунікаційних послуг між пропозиціями, доступними кінцевим користувачам.
 
14. Треті сторони мають право використовувати безкоштовно та у форматах відкритих даних дані, опубліковані постачальниками послуг доступу до Інтернету або послуг міжособистісних електронних комунікацій, для створення таких незалежних інструментів порівняння.
 
15. Стаття 111. Якість електронних комунікаційних послуг
 
16. 1. Постачальники електронних комунікаційних послуг, що надають послугу доступу до Інтернету та послугу міжособистісних електронних комунікацій, зобов’язані оприлюднювати вичерпну, порівнянну, надійну, зручну для сприйняття та актуальну інформацію для кінцевих користувачів:
 
17. 1) щодо якості їхніх електронних комунікаційних послуг, що надаються ними з використанням мережі електронних комунікацій безпосередньо або на підставі договору про обслуговування з іншим постачальником електронних комунікаційних мереж та/або послуг;
 
18. 2) про заходи, що вживаються для сприяння можливості доступу для споживачів з інвалідністю.
 
19. 2. Постачальники послуг міжособистісних електронних комунікацій зобов’язані інформувати кінцевих користувачів про те, чи залежить якість їхніх послуг електронних комунікацій від будь-яких зовнішніх факторів.
 
20. 3. Центральний орган виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра за погодженням з регуляторним органом визначає значення параметрів якості електронних комунікаційних послуг, зазначених у частині четвертій цієї статті, що підлягають випробуванню.
 
21. Перелік інформації про якість електронних комунікаційних послуг, форму і спосіб її оприлюднення постачальниками електронних комунікаційних послуг визначає регуляторний орган.
 
22. 4. Застосовуються такі параметри якості електронних комунікаційних послуг:
 
23. 1) для постачальників послуг з доступу до електронної комунікаційної мережі:
 
24. а) час встановлення початкового з’єднання;
 
25. б) відсоток неуспішних спроб приєднання до мережі;
 
26. в) час усунення пошкоджень;
 
27. 2) для постачальників електронних комунікаційних послуг, що експлуатують для надання послуг мережі електронних комунікацій безпосередньо або на підставі договору про обслуговування з іншим постачальником електронних комунікаційних мереж та/або послуг:
 
28. а) час встановлення з’єднання;
 
29. б) відсоток рахунків, щодо яких надійшли звернення щодо їх некоректності (неправильності);
 
30. в) якість передачі мови (відповідно до розрахованого показника);
 
31. г) відсоток перерваних викликів;
 
32. ґ) відсоток неуспішних викликів;
 
33. д) відсоток відмов;
 
34. е) час затримки сигналу виклику;
 
35. 3) для постачальників послуг доступу до мережі Інтернет (на мережі постачальника послуг):
 
36. а) час затримки даних;
 
37. б) тремтіння сигналу (джиттер);
 
38. в) відсоток втрачених (недоставлених) пакетів даних.
 
39. 5. Постачальники електронних комунікаційних послуг повинні надавати електронні комунікаційні послуги за встановленими відповідно до цієї статті центральним органом виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра показниками якості послуг та їх параметрами (у разі їх установлення).
 
40. Стаття 112. Укладення та припинення дії договору про надання електронних комунікаційних послуг
 
41. 1. Договір про надання електронних комунікаційних послуг укладається відповідно до правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг з урахуванням вимог цієї статті. Договір може бути укладено, зокрема, у письмовій чи усній формі як публічний договір чи договір приєднання відповідно до положень Цивільного кодексу України, а також дистанційно шляхом надання згоди кінцевого користувача на його укладення, висловленої із застосуванням засобів електронної ідентифікації відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", Закону України "Про електронну комерцію", а також шляхом вчинення активної конклюдентної дії кінцевого користувача, яка безсумнівно свідчить про його попередню згоду укласти договір та зафіксована обладнанням постачальника електронних комунікаційних послуг. На вимогу кінцевого користувача постачальник електронних комунікаційних послуг повинен надати йому докази наявності зафіксованої попередньої згоди.
 
42. 2. Договір про надання електронних комунікаційних послуг укладається за умови ознайомлення кінцевого користувача з усією необхідною йому інформацією, передбаченою законодавством на час укладення договору, та попереднього отримання кінцевим користувачем пропозиції щодо такого укладення відповідно до положень статті 105 цього Закону. Вимоги до змісту договору визначаються правилами надання та отримання електронних комунікаційних послуг відповідно до цього Закону. Договір вважається укладеним за умови, якщо кінцевий користувач висловив свою безсумнівну та добровільну згоду на його укладення.
 
43. 3. Договір про надання електронних комунікаційних послуг може бути розірваний достроково кожною із сторін у випадках, прямо передбачених самим договором, правилами надання та отримання електронних комунікаційних послуг, цим Законом, в інших випадках, визначених законодавством.
 
44. Умови та процедури припинення договору про надання електронних комунікаційних послуг не можуть містити перешкод для зміни постачальника послуг у порядку, визначеному статтею 113 цього Закону.
 
45. 4. Договір про надання електронних комунікаційних послуг може передбачати автоматичну пролонгацію, але з безумовним правом кінцевого користувача розірвати такий договір після пролонгації в односторонньому порядку на умовах, визначених у договорі відповідно до правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг.
 
46. До того як договір про надання електронних комунікаційних послуг автоматично подовжується, постачальник електронних комунікаційних послуг повинен інформувати кінцевих користувачів у письмовій чи електронній формі, належним чином і своєчасно (не пізніше ніж за один місяць) про закінчення договірних зобов’язань та про спосіб розірвання договору.
 
47. 5. Кінцеві користувачі мають право розірвати договір про надання електронних комунікаційних послуг без додаткових витрат після повідомлення про зміни в договірних умовах, запропонованих постачальником міжособистісних електронних комунікаційних послуг, крім передбачених правилами надання та отримання електронних комунікаційних послуг випадків, коли запропоновані зміни є виключно на користь чи не мають негативного впливу на кінцевого користувача або прямо передбачені законодавством.
 
48. Постачальники послуг електронних комунікацій повідомляють кінцевих користувачів не пізніше ніж за сім календарних днів до будь-якої зміни умов договору про надання послуг електронних комунікацій і одночасно інформують їх про право розірвати договір без додаткових витрат, якщо вони не погоджуються на змінені умови. Право на розірвання договору про надання послуг електронних комунікацій здійснюється протягом семи календарних днів після такого повідомлення.
 
49. 6. Будь-яке істотне порушення умов договору про надання електронних комунікаційних послуг чи параметрів якості послуг, що надаються на його підставі, ( є підставою для застосування кінцевим користувачем засобів правового захисту відповідно до законодавства, включаючи право на безкоштовне та дострокове розірвання договору.
 
50. Стаття 113. Зміна постачальника електронних комунікаційних послуг та надання послуг перенесення номерів
 
51. 1. У разі зміни кінцевим користувачем послуг постачальника послуг доступу до мережі Інтернет відповідні постачальники надають кінцевому користувачу інформацію (до та під час зміни) щодо умов такої зміни та забезпечують на вимогу кінцевого користувача безперервність послуги доступу до мережі Інтернет, крім випадків, коли це технічно неможливо.
 
52. Безперервність полягає у можливості кінцевого користувача отримувати послугу доступу до мережі Інтернет від попереднього постачальника (відповідно до умов договору, в тому числі щодо оплати послуг) до дня укладення договору та фактичного отримання послуги доступу до мережі Інтернет від нового постачальника електронних комунікаційних послуг. Перерва в отриманні послуг доступу до мережі Інтернет у таких випадках не повинна становити більше одного робочого дня, крім випадків, коли це технічно неможливо.
 
53. Така умова має бути передбачена в договорі про надання відповідних електронних комунікаційних послуг.
 
54. 2. Постачальник електронних комунікаційних послуг у разі надання міжособистісних електронних комунікаційних послуг з використанням нумерації зобов’язаний надавати абонентам послугу перенесення номера у порядку, встановленому регуляторним органом.
 
55. Кінцевий користувач при припиненні договору з постачальником міжособистісних електронних комунікаційних послуг з використанням нумерації має право на збереження та перенесення свого номера до іншого постачальника таких послуг у порядку, визначеному регуляторним органом.
 
56. Послуга перенесення номера надається кінцевим користувачам, які ідентифіковані постачальником електронних комунікаційних послуг у встановленому регуляторним органом порядку. Кінцевий користувач, який не ідентифікований у постачальника електронних комунікаційних послуг, має право здійснювати ідентифікацію відповідно до частини п’ятої статті 104 цього Закону.
 
57. Усі кінцеві користувачі з номерами з національного плану нумерації можуть зберігати свої номери незалежно від постачальника електронних комунікаційних послуг, що надає послугу з використанням:
 
58. 1) географічних номерів на певній території (в межах території географічної зони нумерації);
 
59. 2) негеографічних номерів у будь-якому місці.
 
60. Ця вимога не поширюється на перенесення номерів з мереж, у яких надають послуги у фіксованому місці до мереж мобільного зв’язку, а також навпаки.
 
61. 3. Перенесення номерів та їх подальша активація здійснюються в найкоротші терміни та дату, узгоджену з кінцевим користувачем.
 
62. Перенесення номера для мобільного зв’язку здійснюється протягом одного робочого дня з моменту подання заяви абонентом. Застосування перенесення номера в термін не більше одного робочого дня здійснюється починаючи з дати, визначеної регуляторним органом, але не пізніше одного року з моменту набрання чинності цим Законом.
 
63. Перенесення номера для фіксованого зв’язку здійснюється протягом терміну, встановленого регуляторним органом, починаючи з дати, визначеної регуляторним органом, але не пізніше двох років з моменту набрання чинності цим Законом.
 
64. Прийняття передбачених цією частиною рішень здійснюється з проведенням консультацій з постачальниками електронних комунікаційних послуг.
 
65. Постачальник електронних комунікаційних послуг, який на момент подання заяви абонента надає послуги, продовжує надавати свої електронні комунікаційні послуги на тих самих умовах до тих пір, поки не активуються послуги постачальника, до мережі якого здійснюється перенесення номера.
 
66. Розрахунки між постачальниками електронних комунікаційних послуг щодо пропуску трафіка від перенесених номерів визначаються на договірних засадах з урахуванням відповідних витрат.
 
67. Послуга перенесення номера надається абоненту на безоплатній основі.
 
68. 4. Постачальники електронних комунікаційних послуг, що здійснюють приймання та передавання, повинні добросовісно співпрацювати, в тому числі не затримувати та не зловживати процесами зміни постачальника чи перенесення номера, а також не переносити номери або переключати кінцевих користувачів без попередньої згоди кінцевих користувачів.
 
69. Договори кінцевих користувачів з передавальним постачальником електронних комунікаційних послуг припиняються автоматично після завершення процесу зміни постачальника чи перенесення номера.
 
70. Після припинення надання послуг в електронній комунікаційній мережі, в яку було перенесено номер, у разі якщо кінцевим користувачем не було здійснено інших перенесень відповідного номера, такий номер повертається постачальником електронних послуг попередньому постачальнику, якому було виділено відповідний номер шляхом первинного розподілу.
 
71. 5. Постачальники повинні повернути кінцевим користувачам (за їх запитом) залишок коштів (кредит), що залишився на момент зміни постачальника чи перенесення номера, а кінцевий користувач зобов’язаний погасити всі наявні заборгованості перед таким постачальником.
 
72. Стаття 114. Надання пакетів електронних комунікаційних послуг
 
73. 1. Постачальник електронних комунікаційних послуг може пропонувати кінцевим користувачам послуг пакети електронних комунікаційних послуг, сформовані таким постачальником на власний розсуд.
 
74. При цьому кінцевий користувач повинен бути проінформований постачальником електронних комунікаційних послуг про всі складові та елементи відповідного пакета електронних комунікаційних послуг до моменту його підключення та погодження умов відповідного договору про надання електронних комунікаційних послуг.
 
75. 2. Якщо постачальник електронних комунікаційних послуг відповідно до законодавства чи умов договору про надання електронних комунікаційних послуг припиняє дію будь-якого елемента пакета до закінчення терміну чи у разі припинення на інших підставах укладеного договору, кінцевий користувач має право розірвати договір, за яким надається такий пакет послуг.
 
76. 3. Будь-яка підписка на додаткові послуги або термінальне (кінцеве) обладнання, що надається або розповсюджується одним і тим самим постачальником послуг доступу до Інтернету або міжособистісних електронних комунікаційних послуг з використанням нумерації, не повинна перевищувати строк дії попередньо укладеного договору про надання електронних комунікаційних послуг, до якого включаються такі послуги або термінальне (кінцеве) обладнання, якщо кінцевий користувач прямо не погоджується з іншим, підписуючись на додаткові послуги або термінальне (кінцеве) обладнання.
 
77. Стаття 115. Надання електронних комунікаційних послуг в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану
 
78. 1. Постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг зобов’язані вживати відповідно до законодавства заходів щодо забезпечення сталого функціонування мереж електронних комунікацій, що використовуються для надання електронних комунікаційних послуг в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану.
 
79. 2. Постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг в умовах надзвичайного та воєнного стану зобов’язані забезпечувати надання електронних комунікаційних послуг та брати участь в оповіщенні населення в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
80. 3. Постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг повинні забезпечити готовність до виконання своїх функцій в умовах надзвичайної ситуації, надзвичайного та воєнного стану. Усі електронні комунікаційні мережі незалежно від форми власності використовуються для забезпечення потреб національної безпеки, оборони, охорони правопорядку. Постачальники електронних комунікаційних послуг взаємодіють при цьому з національним центром оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України в питаннях, віднесених до його компетенції.
 
81. 4. В умовах надзвичайної ситуації, надзвичайного та воєнного стану постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг з метою оповіщення та забезпечення електронними комунікаційними послугами учасників ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, відбудовних робіт та здійснення відповідних заходів Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування за погодженням із центральним органом виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра можуть установлювати тимчасові обмеження в наданні електронних комунікаційних послуг споживачам до ліквідації наслідків та скасування режиму надзвичайного стану.
 
82. 5. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень надають постачальникам електронних комунікаційних послуг допомогу в ліквідації пошкоджень, що виникли внаслідок стихійного лиха, і в усуненні їх наслідків, у придбанні необхідних матеріальних ресурсів, а також сприяють у наданні для цих цілей робочої сили, транспортних та інших технічних засобів.
 
83. 6. Постачальник електронних комунікаційних послуг не несе відповідальності за стан та працездатність його електронної комунікаційної мережі, якщо для виконання положень цієї статті мережу було повністю або частково виведено з-під його контролю чи управління.
 
84. 7. Для припинення терористичної діяльності в порядку, що встановлюється законом, може здійснюватися тимчасове обмеження надання електронних комунікаційних послуг споживачам, що перебувають у визначеному районі проведення антитерористичної операції.
 
85. Стаття 116. Доступ до електронних комунікаційних послуг для осіб з інвалідністю
 
86. 1. Відповідно до правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг постачальники електронних комунікаційних послуг забезпечують споживачам з інвалідністю можливість:
 
87. 1) рівного доступу до електронних комунікаційних послуг, в тому числі щодо обсягів та якості інформації щодо договору, передбаченої статтею 105 цього Закону, як і для інших споживачів;
 
88. 2) скористатися вибором постачальників електронних комунікаційних послуг.
 
89. 2. З метою спрощення доступу до електронних комунікаційних послуг для осіб з інвалідністю постачальники електронних комунікаційних послуг забезпечують у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра, їх доступність, зокрема, шляхом:
 
90. 1) надання інформації про послуги і сервіси, які можна отримати з використанням відповідних пристроїв та засобів, передбачаючи доступність такої інформації:
 
91. а) через більше ніж один орган чуття;
 
92. б) у текстових форматах, які можуть бути використані для створення альтернативних допоміжних форматів, що передаватимуть інформацію користувачам різними способами та більше ніж через один орган чуття;
 
93. в) з використанням шрифтів достатнього розміру та прийнятної форми, застосуванням достатнього контрасту та регульованого інтервалу між літерами, рядками та абзацами;
 
94. г) з доповненням будь-якого нетекстового змісту альтернативним шляхом її подання споживачу;
 
95. ґ) у відповідний та достатній спосіб, що забезпечує сприйнятливість, дієвість, зрозумілість та надійність інформації;
 
96. 2) забезпечення при розробці своїх веб-сайтів, пов’язаних з ними додатків, у тому числі мобільних, їх надійності та доступності для сприйняття, користування і розуміння особам з інвалідністю;
 
97. 3) повідомлення у доступних формах комунікації службою підтримки (за наявності інструментів допомоги, колл-центрів, технічної підтримки, засобів розпізнавання та синтезу мови, навчальних сервісів) про доступність послуг для осіб з інвалідністю, їх сумісність з допоміжними технологіями.
 
98. Безоплатний доступ до відповідного програмного забезпечення надається постачальникам електронних комунікаційних послуг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
99. Стаття 117. Каталоги номерів
 
100. 1. Призначені для оприлюднення каталоги номерів (телефонні довідники), у тому числі електронні версії та бази даних інформаційно-довідкових служб, можуть містити інформацію про прізвище та ім’я, по батькові (за наявності), найменування, адресу та номер телефону абонента в разі, якщо в договорі про надання електронних комунікаційних послуг міститься попередня зафіксована згода споживача на опублікування такої інформації. Під час автоматизованої обробки інформації про абонентів постачальник електронних комунікаційних послуг забезпечує її захист відповідно до закону.
 
101. 2. Споживач, перш ніж його дані будуть включені до каталогів номерів (телефонних довідників), повинен бути безкоштовно проінформований щодо їх призначення та можливості використання таких його даних за допомогою функції пошуку, доступної в електронному вигляді.
 
102. 3. Споживач має право у будь-який момент за письмовою заявою відкликати надану згоду щодо включення його даних до каталогів номерів, випущених в електронному вигляді, та використання в довідкових службах.
 
103. У такому разі відповідні дані споживача невідкладно та безоплатно видаляються з електронного довідника (каталогу).
 
104. 4. Ця стаття застосовується з урахуванням вимог законодавства України про захист персональних даних.
 
105. Стаття 118. Доступ до екстрених служб та служб соціального спрямування
 
106. 1. Постачальники електронних комунікаційних послуг зобов’язані безоплатно надавати кінцевим користувачам, включаючи осіб з інвалідністю, електронну комунікаційну послугу виклику та з’єднання з оперативно-диспетчерськими службами, що приймають екстрені виклики, та інформацію про них за номерами: 101, 102, 103, 104 та 112.
 
107. 2. Кабінет Міністрів України вживає заходів для забезпечення безкоштовного доступу кінцевих користувачів до служб соціального спрямування, що отримують повідомлення:
 
108. 1) про випадки зникнення дітей ( за номером: 116 000 (лінія розшуку дітей);
 
109. 2) від дітей ( за номером: 116 111 (лінія допомоги дітям).
 
110. Ця частина не застосовується до аналогового сегмента мереж фіксованого зв’язку до завершення переходу на розподіл географічних кодів нумерації для території адміністративно-територіальної одиниці, не меншої ніж область.
 
111. 3. Юридична особа, що отримала дозвіл на користування номерами, вказаними в частинах першій і другій цієї статті, повинна:
 
112. 1) забезпечувати функціонування відповідних екстреної служби та/або служби соціального спрямування у цілодобовому режимі;
 
113. 2) забезпечувати підключення свого обладнання та його технічну взаємодію з існуючим обладнанням та мережею постачальника електронних комунікаційних мереж;
 
114. 3) не здійснювати під час прийняття викликів діяльності, пов’язаної з рекламою, розвагами, комерційними послугами тощо;
 
115. 4) не пізніше ніж за три місяці до припинення діяльності інформувати регуляторний орган та постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг про припинення діяльності та подати заяви про анулювання відповідних дозволів на користування номерами для забезпечення їх подальшого первинного розподілу.
 
116. 4. Постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг повинні інформувати кінцевих користувачів про існування та використання послуг за номерами, передбаченими частинами першою та другою цієї статті.
 
117. 5. Постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг повинні подавати до центрів системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 інформацію у випадках та відповідно до Закону України "Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112".
 
118. Розділ ХV. КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ ЕЛЕКТРОННИХ КОМУНІКАЦІЙНИХ ПОСЛУГ
 
119. Стаття 119. Захист інформації про кінцевого користувача та надані електронні комунікаційні послуги
 
120. 1. Постачальники електронних комунікаційних послуг повинні забезпечувати і нести відповідальність за схоронність даних щодо кінцевого користувача, отриманих при укладенні договору про надання електронних комунікаційних послуг та наданні електронних комунікаційних послуг, в тому числі щодо:
 
121. 1) персональних даних споживача;
 
122. 2) факту отримання кінцевим користувачем електронних комунікаційних послуг;
 
123. 3) змісту інформації, що передається та/або отримується кінцевим користувачем;
 
124. 4) обсягу, змісту, маршрутів передачі інформації (даних), в тому числі даних, що обробляються з метою передачі інформації в електронних комунікаційних мережах або оплати електронних комунікаційних послуг;
 
125. 5) даних про місцезнаходження, до яких відносяться будь-які дані, що обробляються постачальником електронних комунікаційних послуг при наданні послуг електронних комунікацій, в тому числі щодо розташування термінального обладнання. Ця вимога не поширюється на випадок передачі даних про місцезнаходження абонента, що здійснює виклик до служби екстреної допомоги за номером 112;
 
126. 6) даних про спроби виклику між певними кінцевими точками електронної комунікаційної мережі, в тому числі про невдалі спроби виклику (таких, що були ініційовані і не отримали відповіді) або перерване з’єднання.
 
127. 2. Інформація про електронні комунікаційні послуги, отримані кінцевим користувачем, може надаватися у випадках і порядку, визначених законом, за наявності рішення суду. В інших випадках зазначена інформація може поширюватися лише за наявності попередньої згоди кінцевого користувача, вираженої у письмовій або будь-якій іншій формі, що дає змогу зробити висновок про факт надання ним згоди.
 
128. Стаття 120. Захист кінцевих користувачів від спаму
 
129. 1. Забороняється умисне масове розсилання електронних, текстових та/або мультимедійних повідомлень без згоди (замовлення) кінцевих користувачів (спаму) на їх адреси електронної пошти або термінальне обладнання, крім повідомлень постачальника електронних комунікаційних послуг, пов’язаних з наданням ним електронних комунікаційних та/або інформаційних послуг, а також крім особистих повідомлень кінцевих користувачів, які не носять масовий характер та розсилаються з некомерційною метою кінцевих користувачів послуг електронних комунікацій.
 
130. 2. Кінцеві користувачі можуть використовувати номери телефонів чи інші мережеві ідентифікатори абонента, отримані будь-якими особами у процесі продажу товарів чи надання послуг, для надсилання реклами з метою продажу товарів або послуг лише за умови наявності згоди кінцевого користувача, в тому числі в електронній формі, та якщо кінцевий користувач отримує можливість безкоштовно в будь-який час у простій і зрозумілій формі відмовитися від використання своїх даних.
 
131. Стаття 121. Умови надання доступу до інформації у передбачених законом випадках
 
132. 1. Доступ до інформації про споживача, факти надання електронних комунікаційних послуг, у тому числі до даних, що обробляються з метою передачі такої інформації в електронних комунікаційних мережах, здійснюється виключно на підставі рішення суду, слідчого судді у випадках та поряду, передбачених законом.
 
133. 2. Зняття інформації з електронних комунікаційних мереж постачальників електронних комунікаційних послуг забезпечується єдиною системою технічних засобів, що використовується всіма уповноваженими законом органами, на умовах автономного доступу до інформації у порядку, визначеному законодавством.
 
134. 3. Постачальник електронних комунікаційних послуг та/або мереж повинен забезпечити можливість підключення технічних засобів, зазначених у частині другій цієї статті, в точці для такого доступу в електронній комунікаційній мережі, визначеній постачальником електронних комунікаційних мереж та/або послуг.
 
135. Розділ ХVІ. ЗАХИСТ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ КІНЦЕВИХ КОРИСТУВАЧІВ ПОСЛУГ
 
136. Стаття 122. Розгляд звернень (скарг) споживачів електронних комунікаційних послуг
 
137. 1. Споживач має право на подання звернень (скарг) щодо надання електронних комунікаційних послуг постачальнику електронних комунікаційних послуг, регуляторному органу, іншим органам державної влади відповідно до компетенції, а також на їх розгляд та належне реагування щодо поновлення його прав і захисту законних інтересів відповідно до законодавства.
 
138. 2. Подання, розгляд звернень (скарг) споживачів та усунення порушень їхніх прав здійснюються відповідно до цього Закону, Закону України "Про звернення громадян", правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг та інших нормативно-правових актів, у тому числі із застосуванням електронної регуляторної платформи.
 
139. Звернення споживачів з питань врегулювання спору з постачальником електронних комунікаційних послуг, замовлення, отримання чи припинення отримання електронних комунікаційних послуг розглядаються регуляторним органом відповідно до статті 123 цього Закону.
 
140. 3. Регуляторний орган розглядає відповідно до законодавства звернення (скарги) споживачів щодо надання послуг електронних комунікацій, отримує з цією метою від постачальників електронних комунікаційних послуг необхідні документи та інформацію, вживає у межах повноважень заходів для захисту прав споживачів, включаючи проведення, у разі необхідності, заходів державного нагляду, видання приписів, розпоряджень про усунення порушень, застосування адміністративно-господарських санкцій відповідно до закону.
 
141. 4. Розгляд звернень (скарг) споживачів електронних комунікаційних послуг здійснюється за умови зазначення ними у зверненні (скарзі) номера абонента, за яким отримуються електронні комунікаційні послуги, та/або реквізитів договору про надання таких послуг (крім випадків відмови в наданні електронних комунікаційних послуг).
 
142. Стаття 123. Позасудове врегулювання спорів за зверненням споживачів
 
143. 1. Споживач має право звернутися до регуляторного органу з приводу врегулювання спору із постачальником електронних комунікаційних послуг з питань замовлення, отримання чи припинення отримання електронних комунікаційних послуг.
 
144. 2. Звернення може бути подано в рамках строку позовної давності, встановленого законом для певного виду вимог.
 
145. 3. Перед поданням звернення до регуляторного органу про позасудове врегулювання спорів споживач повинен попередньо звернутися із зверненням (скаргою) до постачальника електронних комунікаційних послуг. У разі надходження такого звернення без попереднього звернення до постачальника замовлення, отримання чи припинення отримання електронних комунікаційних послуг, регуляторний орган направляє таке звернення постачальнику електронних комунікаційних послуг, про що інформує споживача.
 
146. У разі незадоволення постачальником електронних комунікаційних послуг протягом 30 календарних днів з дати отримання звернення вимог, викладених у зверненні (скарзі) споживача, або ненадання відповіді споживач направляє звернення до регуляторного органу разом з копіями попередніх звернень до постачальника з метою позасудового врегулювання спору.
 
147. 4. Врегулювання спору здійснюється уповноваженою посадовою особою регуляторного органу в строк, що не перевищує двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути подовжений на строк, необхідний для здійснення заходів державного нагляду чи експертизи.
 
148. 5. Порядок подання споживачами звернень та врегулювання спорів встановлюється регуляторним органом відповідно до цього Закону та інших законів.
 
149. 6. У ході врегулювання спорів регуляторний орган має право:
 
150. 1) витребувати у сторін документи та інформацію, необхідні для з’ясування питань, викладених у зверненні;
 
151. 2) проводити заходи державного нагляду з питань спору, за наявності підстав, передбачених частиною восьмою статті 10 цього Закону;
 
152. 3) призначати проведення експертизи щодо питань, які становлять предмет спору;
 
153. 4) залучати фахівців та експертів з відповідних питань;
 
154. 5) передавати матеріали, у разі необхідності, до органів державної влади, до компетенції яких віднесені відповідні питання;
 
155. 6) інші права відповідно до закону.
 
156. 7. Під час врегулювання спору уповноважена посадова особа регуляторного органу, зокрема, повинна:
 
157. 1) дотримуватися принципів законності та рівності сторін, незалежності, нейтральності та конфіденційності інформації щодо споживача;
 
158. 2) ознайомити постачальника електронних комунікаційних послуг із зверненням та вимогами споживача і надати йому можливість висловити та обґрунтувати свою позицію;
 
159. 3) поінформувати сторони про положення законодавства, що застосовуються до предмета спору;
 
160. 4) запропонувати можливість вирішення спору між сторонами шляхом мирового врегулювання;
 
161. 5) вжити заходів щодо вивчення питання та вирішення спору, у тому числі за потреби внести подання щодо розгляду регуляторним органом питань, пов’язаних зі спором, відповідно до цього Закону.
 
162. 8. Про результати врегулювання спору сторони повідомляються у письмовій формі з обґрунтуванням.
 
163. Інформація про результати розгляду спорів оприлюднюється на електронній регуляторній платформі (крім персональних даних та інформації з обмеженим доступом) відповідно до вимог, встановлених регуляторним органом.
 
164. 9. Відшкодування витрат на проведення експертизи, залучення фахівців та експертів покладається на постачальника у разі встановлення порушення ним законодавства та прав споживача, в інших випадках ( на сторону, що ініціювала їх проведення, у разі якщо вони потребують оплати.
 
165. Стаття 124. Захист інтересів кінцевих користувачів у разі припинення постачальником електронних комунікаційних послуг діяльності з надання таких послуг
 
166. 1. Постачальник електронних комунікаційних послуг, який припиняє діяльність з надання електронних комунікаційних послуг, зобов’язаний попередити кінцевих користувачів не пізніше ніж за три місяці до припинення надання електронних комунікаційних послуг.
 
167. Стаття 125. Відповідальність за порушення прав кінцевих користувачів
 
168. 1. Постачальник електронних комунікаційних послуг несе перед кінцевим користувачем за ненадання або неналежне надання електронних комунікаційних послуг таку майнову відповідальність:
 
169. 1) за ненадання оплачених електронних комунікаційних послуг або надання їх в обсязі, меншому за оплачений, (
 
170. у розмірі оплаченої вартості ненаданих послуг та штрафу в розмірі 25 відсотків вартості послуг;
 
171. 2) за безпідставне відключення термінального (кінцевого) обладнання, (
 
172. у розмірі абонентної плати за весь період відключення;
 
173. 3) за безпідставні скорочення чи зміну переліку послуг,
 
174. у розмірі абонентної плати за один місяць;
 
175. 4) в інших випадках ( у розмірах, передбачених договором про надання електронних комунікаційних послуг;
 
176. 5) у разі неусунення протягом однієї доби із зафіксованого моменту подання абонентом заявки про пошкодження електронної комунікаційної мережі, що унеможливило доступ кінцевого користувача до послуги або знизило до неприпустимих значень показники якості електронної комунікаційної послуги, абонентна плата за весь період пошкодження не нараховується, а постачальник електронних комунікаційних послуг у разі неусунення пошкодження протягом п’яти діб із зафіксованого моменту подання абонентом відповідної заявки сплачує споживачу штраф у розмірі 25 відсотків добової абонентної плати за кожну добу перевищення цього строку, але не більше ніж за три місяці.
 
177. 2. Постачальник електронних комунікаційних послуг не несе майнової відповідальності перед кінцевим користувачем за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань з надання електронних комунікаційних послуг внаслідок дії обставин непереборної сили (землетрус, повінь, ураган тощо), викрадення чи пошкодження зловмисниками лінійних та станційних споруд, що використовуються постачальником електронних комунікаційних послуг, або з вини кінцевого користувача у випадках, передбачених цим Законом.
 
178. 3. Питання відшкодування завданих кінцевому користувачу збитків, майнової та моральної шкоди через неналежне виконання постачальником електронних комунікаційних послуг обов’язків за договором про надання електронних комунікаційних послуг вирішуються в судовому порядку.
 
179. 2. У разі якщо постачальник електронних комунікаційних мереж та/або послуг працював менше одного року, розмір штрафу обчислюється від його доходу, отриманого за весь час до прийняття регуляторним органом рішення про накладення штрафу.
 
180. 3. За зверненням регуляторного органу уповноважені органи державної влади, контролюючі органи зобов’язані надавати інформацію про доходи з метою застосування передбачених цією статтею санкцій.
 
181. 4. У разі якщо користувач радіочастотного спектра не є постачальником електронних комунікаційних мереж та/або послуг, до нього застосовуються адміністративні стягнення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
 
182. Стаття 127. Застосування адміністративно-господарських санкцій
 
183. 1. Регуляторний орган протягом п’яти робочих днів з дня виявлення правопорушення, що тягне за собою накладення адміністративно-господарських санкцій, повинен розпочати здійснення заходів з розгляду питання щодо застосування адміністративно-господарських санкцій.
 
184. 2. До застосування адміністративно-господарських санкцій регуляторний орган повинен:
 
185. 1) письмово повідомити постачальника електронних комунікаційних мереж та/або послуг, загального користувача радіочастотного спектра про зміст вчинених ним порушень і намір щодо застосування до нього санкцій;
 
186. 2) провести нараду з уповноваженими представниками постачальника електронних комунікаційних мереж та/або послуг з метою з’ясування всіх обставин справи, в якій можуть брати участь інші заінтересовані особи, права та законні інтереси яких порушені;
 
187. 3) надати йому можливість у визначені регуляторним органом строки для усунення певних типів порушень висловити свою позицію, надати необхідні аргументовані пояснення та докази з зазначеного приводу та/або усунути виявлені порушення.
 
188. 3. Адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб’єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб’єктом законодавства про електронні комунікації та радіочастотний спектр.
 
189. 4. Суми стягнених адміністративно-господарських санкцій зараховуються до державного бюджету.
 
190. 5. У разі невиконання рішення регуляторного органу про накладення адміністративно-господарських санкцій у добровільному порядку таке рішення за зверненням регуляторного органу підлягає виконанню відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" (за умови, що відповідне рішення не було оскаржене в судовому порядку).
 
191. 6. Суб’єкт господарювання має право оскаржити до суду рішення регуляторного органу про накладення на нього адміністративно-господарських санкцій.
 
192. 7. Збитки, завдані суб’єкту господарювання у зв’язку з неправомірним застосуванням до нього адміністративно-господарських санкцій, підлягають відшкодуванню в порядку, встановленому законодавством.
 
193. Розділ ХVІІІ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
 
194. Стаття 128. Мета і загальні принципи міжнародного співробітництва
 
195. 1. Метою міжнародного співробітництва у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра є встановлення та підтримання зв’язків з іншими державами і міжнародними організаціями для інтеграції електронних комунікацій України у глобальні електронні комунікації, забезпечення міжнародно-правового захисту необхідного для потреб України радіочастотного спектра з урахуванням політичних, безпекових та економічних інтересів України, а також гармонізації національних стандартів, норм і правил з міжнародними стандартами, рекомендаціями, нормами і правилами у зазначених сферах.
 
196. 2. Міжнародне співробітництво у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра здійснюється шляхом:
 
197. 1) укладання міжнародних договорів;
 
198. 2) участі в роботі міжнародних організацій;
 
199. 3) участі в реалізації міжнародних проектів, пов’язаних із створенням глобальної і регіональних електронних комунікаційних мереж, з урахуванням інтересів національної безпеки України;
 
200. 4) гармонізації національних стандартів, норм і правил з міжнародними та європейськими стандартами, рекомендаціями, нормами і правилами, які стосуються вимог до електронних комунікаційних мереж, взаємодії постачальників електронних комунікаційних послуг, користування радіочастотним спектром і ресурсом нумерації, якості і видів електронних комунікаційних послуг;
 
201. 5) взаємодії постачальників електронних комунікаційних послуг України з постачальниками електронних комунікаційних послуг інших держав;
 
202. 6) інформування Міжнародного союзу електрозв’язку з питань розподілених, присвоєних ресурсів нумерації та змін національного плану нумерації;
 
203. 7) участі в роботі міжнародних організацій з питань управління, розподілу, присвоєння міжнародних та національних ресурсів нумерації.
 
204. 3. Міжнародно-правовий захист присвоєнь радіочастот та частотно-орбітального ресурсу України здійснюється шляхом:
 
205. 1) укладання міжнародних договорів та угод щодо врегулювання питань користування радіочастотним спектром у прикордонних районах;
 
206. 2) міжнародної координації присвоєнь радіочастот радіообладнання, радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення, а також супутникових мереж і систем України;
 
207. 3) реєстрації в Міжнародному союзі електрозв’язку присвоєнь радіочастот радіообладнання, радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення, а також супутникових мереж і систем України;
 
208. 4) участі в роботі міжнародних організацій з питань управління і користування радіочастотним спектром;
 
209. 5) співробітництва з уповноваженими органами адміністрацій зв’язку іноземних держав та міжнародними організаціями з питань розгляду донесень про завади та порушення Статуту, Конвенції та адміністративних регламентів Міжнародного союзу електрозв’язку.
 
210. 4. Міжнародне співробітництво у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра відповідно до положень Статуту, Конвенції та Адміністративних регламентів Міжнародного союзу електрозв’язку в межах визначених цим Законом повноважень здійснюють центральний орган виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра і регуляторний орган за участю Генерального штабу Збройних Сил України, інших центральних органів виконавчої влади та Державного підприємства.
 
211. Центральний орган виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра за участю регуляторного органу у встановленому законодавством порядку представляє інтереси України у всесвітніх, європейських та регіональних організаціях електронних комунікацій та у Світовій організації торгівлі з питань, що стосуються електронних комунікацій та радіочастотного спектра.
 
212. Розділ ХІХ. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
213. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року.
 
214. 2. Визнати такими, що втратили чинність з дня набрання чинності цим Законом:
 
215. Закон України "Про телекомунікації";
 
216. Закон України "Про радіочастотний ресурс України".
 
217. 3. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
218. 1) у Кодексі торговельного мореплавства України:
 
219. абзац чотирнадцятий частини першої статті 35 викласти в такій редакції:
 
220. "експлуатаційні документи на право користування судновою станцією, журнал (щоденник радіослужби) та інші документи відповідно до Регламенту радіозв’язку";
 
221. частину четверту статті 38 викласти в такій редакції:
 
222. "Експлуатаційні документи на право користування судновою станцією видаються організацією, уповноваженою національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації";
 
223. у частині першій статті 40 слова "дозволу на право користування судновою радіостанцією" замінити словами "експлуатаційних документів на право користування судновою станцією";
 
224. 2) у Земельному кодексі України:
 
225. у пункті "ж" частини першої статті 19 слово "зв’язку" замінити словами "електронних комунікацій";
 
226. в абзаці першому частини шостої статті 20 слова "ліній електропередачі та зв’язку" замінити словами "ліній електропередачі та електронних комунікаційних мереж";
 
227. у статті 23:
 
228. у частині третій слова "ліній електропередачі та зв’язку" замінити словами "ліній електропередачі та електронних комунікаційних мереж";
 
229. у частині четвертій слова "Лінії електропередачі і зв’язку" замінити словами "Лінії електропередачі та електронних комунікаційних мереж";
 
230. у назві глави 13 слово "зв’язку" замінити словами "електронних комунікацій";
 
231. у статті 65 слово "зв’язку" замінити словами "електронних комунікацій";
 
232. статтю 75 викласти в такій редакції:
 
233. "Стаття 75. Землі електронних комунікацій
 
234. 1. До земель електронних комунікацій належать земельні ділянки, що надаються у порядку, встановленому цим Кодексом, у власність або користування фізичним особам ( підприємцям та юридичним особам для розташування інфраструктури електронних комунікаційних мереж.
 
235. 2. Землі електронних комунікацій можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності.
 
236. 3. Уздовж повітряних і підземних кабельних ліній електронних комунікаційних мереж, що проходять поза населеними пунктами, а також навколо споруд електронних комунікаційних мереж, у тому числі базових станцій мобільного зв’язку, земних станцій супутникового зв’язку та радіорелейних ліній встановлюються охоронні зони, а в разі необхідності утворюються просіки.
 
237. 4. Розміри земельних ділянок, у тому числі охоронних зон та просік, що надаються особам, зазначеним у частині першій цієї статті, визначаються відповідно до норм відведення земель для цього виду діяльності та проектно-кошторисною документацією, затверджених в установленому порядку.
 
238. 5. Постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг, які комунікаційних мереж та/або послуг, мають відповідно до Закону України "Про електронні комунікації" внесені до державного реєстру постачальників електронних право вимагати від власників земельних ділянок або землекористувачів установлення сервітутів, у тому числі особистих сервітутів, земель електронних комунікацій, визначених цим Кодексом, для прокладання під землею електронних комунікаційних мереж та/або усунення їх пошкоджень";
 
239. у пункті "б" частини першої статті 112 слова "уздовж ліній зв’язку" замінити словами "навколо споруд електронних комунікацій, у тому числі базових станцій мобільного зв’язку, земних станцій супутникового зв’язку, уздовж ліній електронних комунікаційних мереж";
 
240. 3) частину другу статті 191 Господарського кодексу України доповнити словами "та іншими законами";
 
241. 4) в абзаці другому частини другої статті 639 Цивільного кодексу України слова "інформаційно-телекомунікаційних систем" замінити словами "інформаційно-комунікаційних систем";
 
242. 5) у статті 30 Кодексу цивільного захисту України:
 
243. у пункті 2 частини другої слова "телекомунікаційних мереж" замінити словами "електронних комунікаційних мереж";
 
244. у частині четвертій слова "Оператори телекомунікації" замінити словами "Постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг";
 
245. 6) у Цивільному процесуальному кодексі України:
 
246. у частині третій статті 8, статтях 14, 33, 62, 83, 128, 212, 214, 247, 259, 431, 493, підпункті 15 пункту 1 розділу ХІІІ "Перехідні положення" слова "Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система" у всіх відмінках замінити словами "Єдина судова інформаційно-комунікаційна система";
 
247. у пунктах 3 та 7 частини першої статті 161 слова "телекомунікаційних послуг" замінити словами "електронних комунікаційних послуг";
 
248. 7) в абзаці першому статті 26 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" слова "оператори та провайдери телекомунікацій" замінити словами "постачальники електронних комунікаційних послуг, виробники радіообладнання та термінального (кінцевого) обладнання";
 
249. 8) у пункті 9 частини першої та частині третій статті 8 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" слова "з транспортних телекомунікаційних мереж" замінити словами "з електронних комунікаційних мереж";
 
250. 9) у частині першій статті 27 Закону України "Про дорожній рух" слова "інформаційно-телекомунікаційних" замінити словами "інформаційно-комунікаційних";
 
251. 10) у частині першій статті 29 Закону України "Про інформаційні агентства" слова "електричний та електронний зв’язок" замінити словами "термінальне (кінцеве) обладнання електронних комунікацій", а слово "телекомунікації" ( словами "електронні комунікації";
 
252. 11) в абзаці другому частини дев’ятої статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян" слова "інформаційно-телекомунікаційною системою" замінити словами "інформаційно-комунікаційною системою";
 
253. 12) у пункті 20 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" слова "інформаційно-телекомунікаційних систем" замінити словами "інформаційно-комунікаційних систем";
 
254. 13) в абзаці тринадцятому статті 1 Закону України "Про космічну діяльність" слово "телекомунікацій" змінити словами "електронних комунікацій";
 
255. 14) в абзаці першому пункту 9 статті 2 Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" слова "вартість будь-яких послуг стільникового рухомого зв’язку" замінити словами "вартість будь-яких наданих послуг мобільного зв’язку", слово "оператору" ( словом "постачальнику", а слово "авансу" ( виключити;
 
256. 15) у Законі України "Про Національну програму інформатизації":
 
257. в абзаці п’ятнадцятому статті 1 слова "телекомунікаційних систем" замінити словами "електронних комунікаційних систем";
 
258. в абзаці одинадцятому статті 6 слово "телекомунікаційних" замінити словами "електронних комунікаційних";
 
259. 16) у Концепції Національної програми інформатизації, схваленій Законом України "Про Концепцію Національної програми інформатизації":
 
260. абзац двадцятий розділу ІІІ викласти в такій редакції:
 
261. "Органом державного регулювання у сфері інформатизації є національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, яка утворюється і функціонує відповідно до Закону України "Про електронні комунікації" та інших законів України";
 
262. у тексті Концепції:
 
263. слова "інформаційно-телекомунікаційна мережа", "інформаційно-телекомунікаційна система", "система інформаційно-телекомунікаційного забезпечення", "телекомунікаційна" та "телекомунікація" в усіх відмінках і числах замінити відповідно словами "інформаційно-комунікаційна мережа", "інформаційно-комунікаційна система", "система інформаційно-комунікаційного забезпечення", "електронна комунікаційна" та "електронні комунікації" у відповідному відмінку та числі;
 
264. 17) статтю 24 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
 
265. "Персоналу постачальника електронних комунікаційних послуг забороняється брати участь у страйках, якщо такі дії призводять до припинення функціонування електронних комунікаційних мереж чи надання електронних комунікаційних послуг, що створює перешкоди для забезпечення національної безпеки, охорони здоров’я, прав і свобод людини".
 
266. У зв’язку з цим частину третю вважати частиною четвертою;
 
267. 18) у пункті 7 частини першої статті 21 Закону України "Про столицю України ( місто-герой Київ" слово "телекомунікацій" замінити словами "електронних комунікацій";
 
268. 19) у Законі України "Про бібліотеки і бібліотечну справу":
 
269. в абзаці третьому частини другої статті 4 слова "телекомунікаційних систем" замінити словами "електронних комунікаційних систем";
 
270. в абзаці четвертому частини першої статті 21 слова "засобами телекомунікації" замінити словами "технічними засобами електронних комунікацій";
 
271. у частині другій статті 26 слова "засобами телекомунікацій" замінити словами "технічними засобами електронних комунікацій";
 
272. 20) у частині п’ятій статті 8 Закону України "Про державну статистику" слова "засобів телекомунікацій" замінити словами "електронних комунікацій";
 
273. 21) у Законі України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії"
 
274. абзац третій статті 1 після слів "соціальної допомоги" доповнити словами "встановлені законами пільги";
 
275. абзац четвертий статті 10 викласти в такій редакції:
 
276. "соціальні норми забезпеченості населення послугами зв’язку, з оплати яких держава надає пільги громадянам";
 
277. статтю 21 після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
278. "Окремо визначаються нормативи коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів, що спрямовуються на покриття витрат населення для здійснення виплат підприємств, установ і організацій соціально-культурного, житлово-комунального та побутового обслуговування (адресна допомога)".
 
279. У зв’язку з цим частини другу і третю вважати відповідно частинами третьою і четвертою;
 
280. статтю 22 доповнити частиною третьою такого змісту:
 
281. "Порядок надання відповідних соціальних гарантій, пільг встановлюється Кабінетом Міністрів України";
 
282. 22) в абзаці другому статті 26 Закону України "Про страховий фонд документації України" слова "системи зв’язку та телекомунікації" замінити словами "інформаційно-комунікаційні системи та електронні комунікації";
 
283. 23) у пункті 38.2 статті 38 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" слова "засобами телекомунікаційного зв’язку" замінити словами "технічними засобами електронних комунікацій";
 
284. 24) у Законі України "Про Національну систему конфіденційного зв’язку":
 
285. у статті 1:
 
286. у частині першій:
 
287. абзаци другий та третій викласти в такій редакції:
 
288. "спеціальна електронна комунікаційна мережа ( електронна комунікаційна мережа, призначена для обміну інформацією з обмеженим доступом;
 
289. спеціальна електронна комунікаційна мережа подвійного призначення ( спеціальна електронна комунікаційна мережа, призначена для забезпечення електронних комунікацій в інтересах органів державної влади та органів місцевого самоврядування, з використанням частини її ресурсу для надання послуг іншим споживачам";
 
290. в абзаці четвертому слова "телекомунікаційних систем (мереж)" замінити словами "електронних комунікаційних мереж";
 
291. частину другу викласти в такій редакції:
 
292. "Терміни "оператор" та "мережа зв’язку" у цьому Законі вживаються відповідно у значенні термінів "постачальник електронних комунікаційних мереж та/або послуг" та "електронна комунікаційна мережа", визначених у Законі України "Про електронні комунікації";
 
293. у частині першій статті 3 слова "Про захист інформації в автоматизованих системах", "Про телекомунікації" замінити словами "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про електронні комунікації";
 
294. у частині другій статті 5 слова "телекомунікаційні системи (мережі)" замінити словами "електронні комунікаційні мережі";
 
295. у частині четвертій статті 7 слова "послуг фіксованого та/або рухомого (мобільного) телефонного зв’язку, а також надання" виключити;
 
296. 25) у Законі України "Про боротьбу з тероризмом":
 
297. у частині першій статті 5 слово "телекомунікацій" замінити словами "електронних комунікацій";
 
298. статтю 14 доповнити частиною сьомою такого змісту:
 
299. "У районі проведення антитерористичної операції може здійснюватися в установленому Кабінетом Міністрів України порядку тимчасове обмеження надання електронних комунікаційних послуг";
 
300. 26) у Законі України "Про електронні документи та електронний документообіг":
 
301. у частині першій статті 3 слова "законами України "Про інформацію", "Про захист інформації в автоматизованих системах", "Про державну таємницю", "Про телекомунікації" замінити словами "законами України "Про інформацію", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про державну таємницю", "Про електронні комунікації";
 
302. у частині першій статті 10 слова "телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем" замінити словами "електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем";
 
303. у частині четвертій статті 11 слова "телекомунікаційна, інформаційно-телекомунікаційна система" замінити словами "електронна комунікаційна, інформаційно-комунікаційна система";
 
304. у частині другій статті 15 слова "телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних системах" замінити словами "електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних системах";
 
305. 27) абзац п’ятий статті 14 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" викласти в такій редакції:
 
306. "участь у розробці та погодження проекту плану розподілу та користування радіочастотним спектром в Україні та плану конверсії радіочастотного спектра у частині смуг радіочастот, виділених для потреб телерадіомовлення";
 
307. 28) у Законі України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах":
 
308. у назві Закону слова "інформаційно-телекомунікаційних системах" замінити словами "інформаційно-комунікаційних системах";
 
309. у преамбулі слова "телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах" замінити словами "електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах";
 
310. у статті 1 слова "інформаційно-телекомунікаційна система" замінити словами "інформаційно-комунікаційна система", слова "телекомунікаційна система" в усіх відмінках і числах замінити словами "електронна комунікаційна система" у відповідному відмінку і числі, а слова "або приймання" ? словами "та/або приймання";
 
311. у статті 10 слова "телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах" замінити словами "електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах";
 
312. 29) частину третю статті 2 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
313. "Видача, переоформлення, продовження терміну дії та анулювання дозволів на користування ресурсами нумерації, здійснення присвоєнь радіочастот, внесення змін до них та їх анулювання здійснюються відповідно до цього Закону з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про електронні комунікації";
 
314. 30) у Законі України "Про телебачення і радіомовлення":
 
315. у статті 1:
 
316. термін "багатоканальна телемережа (ефірна або кабельна)" викласти в такій редакції:
 
317. "багатоканальна телемережа ( електронна комунікаційна мережа, призначена для надання споживачам послуг по типу телевізійних, зокрема передавання телерадіопрограм, а також надання інших електронних комунікаційних і телевізійних послуг на замовлення, здатна забезпечити одночасну трансляцію більше ніж однієї телерадіопрограми і може інтегруватися з іншими електронними комунікаційними мережами";
 
318. у терміні "будинкова розподільна мережа" слова "телекомунікаційна мережа" замінити словами "електронна комунікаційна мережа";
 
319. в абзацах першому та другому частини дев’ятої статі 23 слова "передбачених законом дозволів на їх експлуатацію" замінити словами "передбаченого законом присвоєння радіочастот";
 
320. частину першу статті 39 викласти в такій редакції:
 
321. "1. Багатоканальні телемережі як електронні комунікаційні мережі створюються, реєструються, обслуговуються і захищаються відповідно до вимог Закону України "Про електронні комунікації";
 
322. у тексті Закону:
 
323. слово "телекомунікації" у всіх відмінках замінити словами "електронні комунікації" у відповідному відмінку;
 
324. слова "оператор телекомунікацій", "провайдер або оператор телекомунікацій" у всіх відмінках і числах замінити словами "постачальник електронних комунікаційних послуг" у відповідному відмінку та числі;
 
325. 31) у статті 11-1 Закону України "Про управління об’єктами державної власності"
 
326. частину першу після слів "Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" належать до наукових установ, а також науково-технологічних комплексів, заснованих на державній власності" доповнити словами "державне підприємство "Український державний центр радіочастот";
 
327. абзац четвертий частини другої після слів "Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" належать до наукових установ, а також науково-технологічні комплекси, засновані на державній власності" доповнити словами "державне підприємство "Український державний центр радіочастот";
 
328. 32) в абзаці четвертому частини другої статті 5 Закону України "Про функціонування паливно-енергетичного комплексу в особливий період" слова "оператори телекомунікацій" замінити словами "постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг";
 
329. 33) в абзаці четвертому статті 2 Закону України "Про захист персональних даних" слова "інформаційно-телекомунікаційній системі" замінити словами "інформаційно-комунікаційній системі";
 
330. 34) частину першу статті 4 Закону України "Про державно-приватне партнерство" доповнити абзацом вісімнадцятим такого змісту:
 
331. "електронні комунікації";
 
332. 35) у Законі України "Про Державний реєстр виборців":
 
333. у статті 11:
 
334. в абзаці першому частини першої слова "та законів України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" замінити словами "та законів України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах";
 
335. у частині другій слова "каналами телекомунікацій" замінити словами "каналами електронних комунікацій";
 
336. у тексті Закону слова "інформаційно-телекомунікаційна система" в усіх відмінках замінити словами "інформаційно-комунікаційна система" у відповідному відмінку;
 
337. 36) у Законі України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції":
 
338. абзац сьомий частини першої статті 1 після слів "у межах сфери своєї відповідальності" доповнити словами "державний колегіальний орган";
 
339. у частині п’ятій статті 23:
 
340. перше речення після слів "на підставі наказів" доповнити словом " (рішень)";
 
341. друге речення після слів "відповідні накази" доповнити словом " (рішення)";
 
342. у статті 27:
 
343. частину другу доповнити словами " (голови та членів або уповноваженої особи державного колегіального органу)";
 
344. абзац перший частини п’ятої після слів "його заступник" доповнити словами " (голова та члени або уповноважена особа державного колегіального органу)";
 
345. частину четверту статті 33 після слова "заступниками" доповнити словами " (головою та членами або уповноваженою особою державного колегіального органу)";
 
346. у частині шостій статті 44:
 
347. абзац другий після слів "керівниками органів ринкового нагляду або їх заступниками" доповнити словами " (головою та членами або уповноваженими посадовими особами державного колегіального органу)";
 
348. абзац шостий після слів "посадова особа органу ринкового нагляду" доповнити словами " (голова та член або уповноважена посадова особа державного колегіального органу)";
 
349. абзац восьмий після слів "заступнику керівника органу ринкового нагляду" доповнити словами " (голова та члени або уповноважені посадові особи державного колегіального органу)";
 
350. 37) у частині другій статті 12 Закону України "Про інформацію" слова "інформаційно-телекомунікаційними системами" замінити словами "інформаційно-комунікаційними системами";
 
351. 38) у Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженому Законом України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності":
 
352. пункт 13 виключити;
 
353. пункти 24 і 34 викласти в такій редакції:
 
354. "24. Дозвіл на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення ( Закон України "Про електронні комунікації";
 
355. "34. Дозвіл на користування ресурсом нумерації ( Закон України "Про електронні комунікації";
 
356. пункт 39 виключити;
 
357. 39) у частині дванадцятій статті 74 Закону України "Про вибори народних депутатів України" слова "операторами телекомунікацій" замінити словами "постачальниками електронних комунікаційних послуг";
 
358. 40) у Законі України "Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112":
 
359. у частині першій статті 2 слова "законами України "Про інформацію", "Про телекомунікації", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" замінити словами "законами України "Про інформацію", "Про електронні комунікації", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах";
 
360. у частині другій статті 3 слова "телекомунікаційних мереж" замінити словами "електронних комунікаційних мереж";
 
361. у статті 6:
 
362. частину четверту викласти в такій редакції:
 
363. "4. Для забезпечення оброблення екстрених викликів оператори центрів 112 мають право використовувати інформацію, що міститься в базах даних постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, зокрема:
 
364. для абонента фіксованого голосового зв’язку ( номер абонента та прізвище, ім’я, по батькові, найменування та адресу місцезнаходження термінального (кінцевого) обладнання;
 
365. для абонента мобільного зв’язку ( номер абонента та місцезнаходження на момент здійснення екстреного виклику";
 
366. у частині сьомій слова "центральним органом виконавчої влади у галузі зв’язку" замінити словами "центральним органом виконавчої влади в сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра";
 
367. 41) у пункті 1 частини першої статті 18 Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" слова "інформаційно-телекомунікаційних мереж" замінити словами "інформаційно-комунікаційних мереж";
 
368. 42) у Загальнодержавній цільовій програмі захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 (2017 роки, затвердженій Законом України "Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 роки":
 
369. у підпункті 29 пункту 2 розділу ІІІ "Заходи і завдання Програми" слова "інформаційно-телекомунікаційної системи Міністерства надзвичайних ситуацій України" замінити словами "інформаційно-комунікаційної системи Державної служби з надзвичайних ситуацій України";
 
370. у додатку 2 до Загальнодержавної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 (2017 роки:
 
371. у пункті 22 слова "телекомунікаційної системи" замінити словами "інформаційно-комунікаційної системи";
 
372. у пункті 29 слова "інформаційно-телекомунікаційної системи МНС України" замінити словами "інформаційно-комунікаційної системи ДСНС України", а слова "телекомунікаційними мережами" ( словами "електронними комунікаційними мережами";
 
373. 43) у пункті 3 частини першої статті 1 Закону України "Про індустріальні парки" слово "телекомунікацій" замінити словами "електронних комунікацій";
 
374. 44) у частині першій статті 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" слова "електронного зв’язку або телекомунікації" замінити словами "електронних комунікацій", а слова "благодійного телекомунікаційного повідомлення" ( словами "благодійного електронно-комунікаційного повідомлення";
 
375. 45) у Законі України "Про екстрену медичну допомогу":
 
376. в абзаці восьмому частини першої статті 6 слова "телекомунікаційними ресурсами" замінити словами "ресурсами електронних комунікаційних мереж";
 
377. у статті 8:
 
378. у частині першій слова "телекомунікаційних мереж" замінити словами "електронних комунікаційних мереж";
 
379. у частині п’ятій слова "центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері зв’язку" замінити словами "центральним органом виконавчої влади в сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра";
 
380. 46) у Законі України "Про адміністративні послуги":
 
381. у пункті 4 частини другої статті 6 слова "засобів телекомунікації" замінити словами "технічних засобів електронних комунікацій";
 
382. у тексті Закону слова "засобів телекомунікаційного зв’язку" замінити словами "технічних засобів електронних комунікацій";
 
383. 47) у Законі України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус":
 
384. у частині другій статті 3 слова "в законах України "Про захист персональних даних", "Про інформацію", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" замінити словами "в законах України "Про захист персональних даних", "Про інформацію", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах";
 
385. у частині першій статті 4 слова "інформаційно-телекомунікаційна система" замінити словами "інформаційно-комунікаційна система";
 
386. 48) у Загальнодержавній цільовій науково-технічній космічній програмі України на 2013 (2017 роки, затвердженій Законом України "Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2013 (2017 роки"
 
387. в абзаці третьому розділу "Шляхи і способи розв’язання проблеми" слово "телекомунікаційних" замінити словами "електронних комунікаційних";
 
388. у тексті Програми слова "телекомунікаційні послуги", "системи телекомунікації", "телекомунікаційні мережі" в усіх відмінках замінити відповідно словами "електронні комунікаційні послуги", "системи електронних комунікацій", "електронні комунікаційні мережі" у відповідному відмінку;
 
389. пункт 2 колонки "Найменування завдання" додатка 2 до Програми викласти в такій редакції:
 
390. "2. Удосконалення космічних систем електронних комунікацій та навігації";
 
391. пункт 2 колонки "Найменування завдання" додатка 3 до Програми викласти в такій редакції:
 
392. "2. Удосконалення космічних систем електронних комунікацій та навігації";
 
393. 49) у Законі України "Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України":
 
394. у частині першій статті 7 слова "центральним органом виконавчої влади в галузі зв’язку (крім прав та обов’язків, пов’язаних із реалізацією функцій у сфері надання послуг поштового зв’язку загального користування)" виключити;
 
395. у частині першій статті 14:
 
396. у пункті 1 слова "а також у сферах телекомунікацій, користування радіочастотним ресурсом України" виключити;
 
397. пункти 3 і 6 виключити;
 
398. у пункті 10 слова "радіочастотного ресурсу України" замінити словами "радіочастотного спектра України";
 
399. абзаци третій і четвертий пункту 18 виключити;
 
400. пункти 20 і 22 виключити;
 
401. абзац четвертий пункту 44 виключити;
 
402. пункт 50 викласти в такій редакції:
 
403. "50) встановлення:
 
404. технічних вимог до електронних комунікаційних мереж, систем і комплексів, засобів та об’єктів спеціального зв’язку;
 
405. порядку і забезпечення проведення експертизи інфраструктури електронних комунікацій проектів будівництва, реконструкції та модернізації електронних комунікаційних мереж, споруд і засобів спеціального зв’язку";
 
406. пункти 51 (53, 55, 56, 62, 64, 65, 74, 76 виключити;
 
407. у пункті 10 частини першої статті 15 слова "радіочастотного ресурсу" замінити словами "радіочастотного спектра";
 
408. у тексті Закону:
 
409. слова "телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України" та "телекомунікацій, користування радіочастотним ресурсом України" виключити (крім пункту 10 частини першої статті 14);
 
410. слова "телекомунікація", "телекомунікаційна", "телекомунікаційна мережа", "інформаційно-телекомунікаційна система" в усіх відмінках та числах замінити відповідно словами "електронні комунікації", "електронна комунікаційна", "електронна комунікаційна мережа", "інформаційно-комунікаційна система" у відповідному відмінку та числі;
 
411. 50) у пункті 7 частини першої статті 3 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" слова "телекомунікаційних послуг" замінити словами "електронних комунікаційних послуг";
 
412. 51) частину другу статі 17 Закону України "Про стандартизацію" доповнити абзацом шостим такого змісту:
 
413. "Національний орган зі стандартизації зобов’язаний приймати національні стандарти в сфері електронних комунікацій та радіочастотного спектра, що є ідентичні стандартам Європейського інституту телекомунікаційних стандартів, та застосовуються для надання презумпції відповідності технічному регламенту радіообладнання, виключно методом перекладу державною мовою";
 
414. 52) у пункті 3 частини другої статті 67 Закону України "Про вищу освіту" слова "інформаційно-телекомунікаційними мережами" замінити словами "електронними комунікаційними мережами";
 
415. 53) пункт 9 частини першої статті 4 Закону України "Про санкції" викласти в такій редакції:
 
416. "9) обмеження або припинення надання електронних комунікаційних послуг і використання електронних комунікаційних мереж";
 
417. 54) у пункті 5 частини першої статті 5 Закону України "Про військово-цивільні адміністрації" слова "підприємств телекомунікацій" замінити словами "постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг";
 
418. 55) у частині другій статті 20 Закону України "Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною" слова "телекомунікаційних та електронних засобів зв’язку" замінити словами "засобів електронних комунікацій";
 
419. 56) у пункті 4 частини першої статті 2 Закону України "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 (1991 років" слова "телекомунікаційні мережі" замінити словами "електронні комунікаційні мережі";
 
420. 57) у частині першій статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану":
 
421. у пункті 11 слова "підприємств телекомунікацій" замінити словами "постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг";
 
422. у пункті 12 слова "телекомунікаційне обладнання" замінити словами "електронне комунікаційне обладнання";
 
423. 58) частину першу статті 23 Закону України "Про Національну поліцію" доповнити пунктом 32 такого змісту:
 
424. "32) забезпечує проведення спільних з органом регулювання у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра заходів з метою встановлення та притягнення до відповідальності власників радіообладнання будь-якого призначення, експлуатація якого заборонена в Україні або яке експлуатується без визначеного законодавством радіочастотного присвоєння, припинення порушень законодавства у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра, у порядку взаємодії, який затверджується спільними нормативно-правовими актами";
 
425. 59) у Законі України "Про електронну комерцію":
 
426. у частині першій статті 2 слова "Про телекомунікації" замінити словами "Про електронні комунікації";
 
427. у пункті 11 частини першої статті 3 слова "інформаційно-телекомунікаційній мережі" замінити словами "електронній комунікаційній мережі";
 
428. у частині другій статті 6 слова "оператори (провайдери) телекомунікацій" замінити словами "постачальники електронних комунікаційних послуг";
 
429. у тексті Закону слова "інформаційно-телекомунікаційна система" у всіх відмінках і числах замінити словами "інформаційно-комунікаційна система" у відповідному відмінку і числі;
 
430. 60) у частині першій статті 13 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб ( підприємців та громадських формувань" слова "інформаційно-телекомунікаційними засобами" замінити словами "за допомогою електронних комунікацій";
 
431. 61) частину першу статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" доповнити пунктом 6-1 такого змісту:
 
432. "6-1) рішення, прийняті регуляторним органом у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра за наслідками позасудового врегулювання спору, а також рішення про застосування тимчасових заходів захисту прав заявника та рішення про накладення адміністративно-господарських санкцій";
 
433. 62) статтю 4 Закону України "Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" доповнити частиною другою такого змісту:
 
434. "2. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, що володіють відповідно до своїх повноважень інформацією щодо фізичної інфраструктури електронних комунікацій, визначеної цим Законом, повинні надавати та оприлюднювати її відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" на своїх офіційних веб-сайтах, а також в єдиній точці доступу до інформації про фізичну інфраструктуру електронних комунікацій, що створюється відповідно до Закону України "Про електронні комунікації";
 
435. 63) у Законі України "Про електронні довірчі послуги"
 
436. у пунктах 1, 11 частини першої, частині другій статті 1, частині першій статті 3, частині третій статті 7, частині третій статті 24, частині п’ятій статті 33, частині третій статті 38, у пункті 3 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" слова "інформаційно-телекомунікаційна система" у всіх відмінках та числах замінити словами "інформаційно-комунікаційна система" у відповідному відмінку та числі;
 
437. в абзаці дев’ятнадцятому частини другої статті 7 та абзаці шостому частини другої статті 13 слова "телекомунікаційні мережі загального користування" замінити словами "електронні комунікаційні мережі";
 
438. 64) у пункті 1 частини першої статті 44 Закону України "Про дипломатичну службу" слова "мережу телекомунікацій" замінити словами "електронну комунікаційну мережу";
 
439. 65) статтю 35 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" викласти в такій редакції:
 
440. "Стаття 35. Державна мова у сфері електронних комунікацій та поштового зв’язку
 
441. 1. Мовою послуг у сфері електронних комунікацій та поштового зв’язку в Україні є державна мова.
 
442. 2. Адреси відправника та одержувача поштових відправлень і повідомлень, що пересилаються в межах України, виконуються державною мовою.
 
443. 3. Міжнародні поштові відправлення та повідомлення, які передаються через електронні комунікаційні мережі загального користування, обробляються із застосуванням мов, визначених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України";
 
444. 66) у пункті 5 частини першої статті 1 Закону України "Про концесію" слова "інформаційно-телекомунікаційна система" замінити словами "інформаційно-комунікаційна система";
 
445. 67) у пункті 4 частини третьої статті 9 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" слова "засобів телекомунікації" замінити словами "технічних засобів електронних комунікацій".
 
446. 4. До приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом чинні нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
 
447. 5. Ліцензії на користування радіочастотним спектром України, що на день набрання чинності цим Законом та умови таких ліцензій є чинними, продовжують діяти до дати переоформлення такої ліцензії відповідно до плану розподілу та користування радіочастотним спектром в Україні, у тому числі за необхідності здійснюється продовження строку дії таких ліцензій.
 
448. Ліцензіати мають право безоплатно переоформити ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України на ліцензії на користування радіочастотним спектром протягом року з дня набрання чинності планом розподілу та користування радіочастотним спектром в Україні, якщо інше не передбачено цим планом.
 
449. Непереоформлена у встановленому порядку ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України втрачає чинність.
 
450. Продовження строку дії ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України здійснюється відповідно до статті 51 цього Закону як ліцензій на користування радіочастотним спектром. Вимоги плану розподілу та користування радіочастотним спектром в Україні поширюються на такі ліцензії з дня набрання чинності таким планом.
 
451. До виданих до набрання чинності цим Законом ліцензій, за результатами конкурсів для надання послуг рухомого (мобільного) зв’язку третього та четвертого поколінь (у діапазонах 1800 МГц, 2100 МГц, 2600 МГц), а також ліценцій у діапазоні 900 МГц ліцензіат має право застосовувати будь-яку радіотехнологію, визначену Планом використання радіочастотного ресурсу України або планом розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні.
 
452. 6. Дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів, видані до дня набрання чинності цим Законом, та умови цих дозволів набувають статусу присвоєння радіочастот. Продовження строку дії таких присвоєнь радіочастот здійснюється відповідно до цього Закону.
 
453. Висновки щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, видані до дня набрання чинності цим Законом, вважаються розрахунками електромагнітної сумісності та враховуються при здійсненні присвоєння радіочастот протягом строку дії цих висновків.
 
454. 7. Дозволи на використання номерного ресурсу, що є чинними на день набрання чинності цим Законом, продовжують діяти як дозволи на користування ресурсом нумерації. Продовження строку дії таких дозволів здійснюється відповідно до цього Закону.
 
455. 8. Суб’єкти господарювання, інформація про яких внесена до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на день набрання чинності цим Законом, вважаються такими, що подали повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій відповідно до цього Закону. У разі невідповідності інформації, наявної в реєстрі, вимогам статті 16 цього Закону, суб’єкти господарювання повинні протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом внести відповідні зміни щодо таких відомостей в порядку, визначеному статтею 16 цього Закону.
 
456. 9. До початку функціонування електронної платформи подання звернень, інших документів до регуляторного органу та отримання від нього відповідей, інших документів, здійснюється таким способами:
 
457. 1) в електронному вигляді за допомогою мереж електронних комунікацій, з дотриманням вимог законодавства щодо електронних документів;
 
458. 2) поштовим відправленням;
 
459. 3) нарочним (за місцем розташування відповідного структурного підрозділу регуляторного органу).
 
460. 10. Кабінету Міністрів України протягом року з дня опублікування цього Закону:
 
461. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
462. прийняти нормативно-правові акти, передбачені цим Законом;
 
463. забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.
 
464. 11. Кабінету Міністрів України щорічно, починаючи з 2022 року, інформувати Верховну Раду України про стан виконання цього Закону.
 
465. Голова Верховної Ради
 
466. України Д.РАЗУМКОВ