Кількість абзаців - 78 Розмітка (ліва колонка)


Про Загальнодержавну програму технічного переоснащення, перспективного та соціального розвитку Державної воєнізованої гірничорятувальної (аварійно-рятувальної) служби МНС України (Друге читання)

0. Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ  
2. Про Загальнодержавну програму технічного переоснащення, перспективного та соціального розвитку Державної воєнізованої гірничорятувальної (аварійно-рятувальної) служби Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи на 2004 - 2008 роки  
3. 1. Затвердити Загальнодержавну програму технічного переоснащення, перспективного та соціального розвитку Державної воєнізованої гірничорятувальної (аварійно-рятувальної) служби Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (додається).  
4. 2. Кабінету Міністрів України передбачити у проектах законів України про Державний бюджет України на поточні роки повне фінансування Загальнодержавної програми технічного переоснащення, перспективного та соціального розвитку Державної воєнізованої гірничорятувальної (аварійно-рятувальної) служби Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.  
5. 3. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2004 року.  
6. Проект  
7. ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА ПРОГРАМА ТЕХНІЧНОГО ПЕРЕОСНАЩЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВНОЇ ВОЄНІЗОВАНОЇ ГІРНИЧОРЯТУВАЛЬНОЇ (АВАРІЙНО-РЯТУВАЛЬНОЇ) СЛУЖБИ МІНІСТЕРСТВА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ НА 2004 - 2008 РОКИ  
8. І. Загальні положення  
9. Державну воєнізовану гірничорятувальну (аварійно-рятувальну) службу Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - ДВГРС МНС України) створено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 року №386 "Про передачу до сфери управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи воєнізованих гірничорятувальних формувань". На сьогодні підрозділи ДВГРС МНС України дислоковані в Автономній Республіці Крим, м. Києві та в 14 областях України, загальна чисельність особового складу складає біля 2 тисяч чоловік.  
10. Указом Президента України від 9 лютого 2001 року № 80/2001 "Про заходи щодо підвищення рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру" підтверджено необхідність подальшого розвитку аварійно-рятувальної служби у складі Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - МНС України) і визначено, що запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ефективна ліквідація їх наслідків є одним із головних пріоритетів у діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади.  
11. Сучасний стан матеріально-технічної і нормативно-правової бази ДВГРС МНС України, її структурно-організаційної побудови не дозволяє ефективно використовувати наявні сили підрозділів для своєчасного і якісного реагування на надзвичайні ситуації та проведення запобіжних заходів, стримує подальший розвиток ДВГРС МНС України, що і зумовлює необхідність прийняття Загальнодержавної програми технічного переоснащення, перспективного та соціального розвитку Державної воєнізованої гірничорятувальної (аварійно-рятувальної) служби Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - Програма).  
12. Програма передбачає створення у державі мобільної багатопрофільної аварійно-рятувальної служби, здатної забезпечити захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у разі загрози або їх виникнення.  
13. В основу розробки Програми покладені такі принципи:  
14. відповідність технічного оснащення та організаційної структури аварійно-рятувальних формувань вимогам нормативно-правових актів щодо постійного і обов'язкового обслуговування державними аварійно-рятувальними службами об'єктів підвищеної небезпеки та окремих територій за переліком, визначеним постановою Кабінету Міністрів України відповідно до Закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки";  
15. комплексність розвитку аварійно-рятувальних формувань та органів управління ними;  
16. розумна достатність і економічна доцільність утворення та розташування нових аварійно-рятувальних формувань;  
17. пріоритетність заходів щодо удосконалення системи зв'язку та управління силами і засобами ДВГРС МНС України з метою негайного реагування на надзвичайні ситуації;  
18. престижність професії рятувальника та забезпечення соціального захисту особового складу ДВГРС МНС України;  
19. надання переваги вітчизняним виробникам при здійсненні заходів по переоснащенню підрозділів ДВГРС МНС України.  
20. ІІ. Мета та основні завдання Програми  
21. Метою Програми на період до 2008 року є удосконалення системи захисту населення і території України від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.  
22. Ця мета досягається шляхом вирішення таких основних завдань:  
23. удосконалення структури та реформування підрозділів ДВГРС МНС України;  
24. забезпечення розвитку матеріально-технічної та нормативно-правової бази;  
25. забезпечення розвитку системи зв'язку і оперативного управління підрозділами ДВГРС МНС України;  
26. забезпечення розвитку транспортної бази та мобільності підрозділів ДВГРС МНС України;  
27. створення системи професійної підготовки особового складу ДВГРС МНС України і відповідної матеріальної бази;  
28. здійснення заходів щодо науково-технічного та соціального розвитку ДВГРС МНС України.  
29. ІІІ. Основні напрямки реалізації Програми  
30. 1. Здійснити заходи щодо реформування організаційної структури ДВГРС МНС України та її органів управління.  
31. МНС , Мінфін , ДВГРС МНС України.  
32. 2. Здійснити заходи щодо забезпечення підрозділів ДВГРС МНС України засобами захисту для ведення аварійно-рятувальних робіт в підземних умовах в зоні високих температур, спорядженням і засобами захисту від хімічно-небезпечних речовин, для радіаційного захисту, спеціальним одягом, засобами для гасіння пожеж в підземних виробках і засобами для локалізації та ліквідації витоків хімічно-небезпечних речовин, устаткуванням для механізації і активного ведення аварійно-рятувальних робіт, матеріалами аварійного призначення, устаткуванням для пошуку і рятування потерпілих в умовах високогір'я, лісових, альпіністських, спелеологічних, лижних і річкових маршрутів, рекреаційних зон.  
33. МНС, Мінфін , ДВГРС МНС України.  
34. 3. Здійснити заходи щодо забезпечення підрозділів ДВГРС МНС України сучасними апаратами захисту органів дихання, приладами та апаратурою, які забезпечують їх експлуатацію. Забезпечити поетапне виведення із експлуатації фізично та морально застарілих апаратів.  
35. МНС, Мінфін, ДВГРС МНС України.  
36. 4. Забезпечити ефективне надання невідкладної медичної допомоги потерпілим на місці аварії, створити систему професійного добору рятувальників за показниками стану здоров'я, забезпечити тренування фізичної працездатності, психоемоційної підготовленості, підтримку основних показників стану здоров'я рятувальників, забезпечити проведення медико-психологічної реабілітації рятувальників після особливо складних аварійно-рятувальних робіт.  
37. МНС, Мінфін, МОЗ, ДВГРС МНС України.  
38. 5. Забезпечити поступове виведення з експлуатації приладів і обладнання газоаналітичних лабораторій, які морально застарілі та ресурс яких вичерпано, здійснюючи їх заміну відповідно до сучасних досягнень наукового прогресу.  
39. МНС, Мінфін, ДВГРС МНС України.  
40. 6. Забезпечити аварійно-рятувальні мобільні групи підрозділів ДВГРС МНС України сучасними приладами та обладнанням.  
41. МНС, Мінфін, ДВГРС МНС України.  
42. 7. Утворити мобільні (виїзні) лабораторії в підрозділах ДВГРС МНС України та забезпечити їх сучасним обладнанням.  
43. МНС, Мінфін, ДВГРС МНС України.  
44. 8. Забезпечити комплектування підрозділів ДВГРС МНС України сучасною автотранспортною і спеціальною технікою.  
45. МНС, Мінфін, ДВГРС МНС України.  
46. 9. Поетапно вивести з експлуатації автотранспорт і спеціальну техніку, ресурс якої вичерпаний, морально застарілі та зразки, використання яких економічно недоцільно.  
47. МНС, Мінфін, ДВГРС МНС України.  
48. 10. Створити систему зв'язку ДВГРС МНС України, для чого:  
49. розгорнути в органах управління службою цифрові міні-АТС і сполучити їх між собою по виділених каналах та інтегрувати їх в систему телефонного зв'язку МНС України;  
50. розгорнути в органах управління службою стаціонарні засоби радіозв'язку і включити їх до радіомережі МНС України;  
51. забезпечити телефонним і радіозв'язком основну структурну одиницю ДВГРС МНС України - аварійна-рятувальний загін, а у окремих взводах розгорнути стаціонарні засоби радіозв'язку.  
52. обладнати аварійно-рятувальні мобільні групи сучасними засобами мобільного зв'язку і включити їх в радіомережу аварійно-рятувального загону (окремого взводу);  
53. провести підключення абонентів ДВГРС МНС України до операторів мобільного і супутникового зв'язку України на правах корпоративного користувача;  
54. МНС, Мінфін, Укртелеком, ДВГРС МНС України.  
55. 11. Створити інформаційно-телекомунікаційну мережу ДВГРС МНС України, для чого:  
56. розгорнути в Головному штабі ДВГРС МНС України локальну обчислювальну мережу (ЛОМ ГШ) та підключити її до корпоративної мережі МНС України;  
57. розгорнути в Головному штабі ДВГРС МНС України інформаційно-телекомунікаційний вузол (ІТВ);  
58. створити автоматизовані робочі місця (АРМ) у регіональних органах управління службою, аварійно-рятувальних загонах (окремих взводах), сполучити їх з ІТВ ГШ ДВГРС МНС України та підключити до мережі Інтернет;  
59. створити систему електронного обміну документами.  
60. МНС, Мінфін, ДВГРС МНС України.  
61. 12. Забезпечити виконання заходів щодо вдосконалення системи управління на основі впровадження сучасних засобів автоматизації і зв'язку.  
62. МНС, Мінфін , ДВГРС МНС України.  
63. 13. Створити систему професійної підготовки та перепідготовки особового складу ДВГРС МНС України.  
64. МНС, Мінфін, Міносвіти, ДВГРС МНС України.  
65. 14. Здійснити заходи щодо покращання умов охорони і оплати праці, формування джерел підвищення заробітної плати особовому складу ДВГРС МНС України.  
66. МНС, Мінфін, ДВГРС МНС України.  
67. 15. Забезпечити розвиток власної виробничої бази, побутового обслуговування та оздоровлення працівників ДВГРС МНС України.  
68. МНС, Мінфін, ДВГРС МНС України.  
69. 16. Здійснити заходи по покращанню житлових умов працівників ДВГРС МНС України, забезпечити дольове і власними силами житлове будівництво.  
70. МНС, Мінфін, ДВГРС МНС України.  
71. 17. Реалізувати заходи щодо розвитку нормативно-правової бази та науково-технічного забезпечення діяльності ДВГРС МНС України.  
72. МНС, ДВГРС МНС України.  
73. ІV. Механізм управління реалізацією Програми  
74. Загальне керівництво реалізацією Програми здійснює ДВГРС МНС України, МНС України та Міністерство фінансів України під час формування проектів Державного бюджету України обов'язково передбачає, відповідно до поданих у Додатку до цієї Програми розрахунків, видатки на фінансування визначених заходів. МНС України щороку (до 20.01) надає звіт Кабінету Міністрів України про стан справ щодо виконання Програми. Безпосереднє виконання заходів Програми здійснює Головний штаб ДВГРС, який разом з МНС України у разі потреби опрацьовує і подає до Міністерства фінансів України пропозиції щодо коригування Програми.  
75. V. Фінансове забезпечення виконання Програми  
76. Фінансове забезпечення здійснення заходів, передбачених Програмою, проводиться за рахунок коштів, визначених її виконавцям у Державному бюджеті України на відповідний рік та інших джерел, не заборонених законодавством. Недофінансування Програми забороняється.  
77. Загальні розрахунки фінансових витрат на забезпечення реалізації завдань Програми, наведені у додатках.