Кількість абзаців - 9 Розмітка (ліва колонка)


про фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості (Друге читання)

0. Проект Закон України Про фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості  
1. Цей Закон визначає правові та організаційні засади фінансового оздоровлення підприємств вугільної промисловості та спрямований на створення сприятливих умов для залучення інвестицій у розвиток їх виробництва.  
2. Стаття 1. Поняття та мета фінансового оздоровлення Фінансове оздоровлення - система заходів і механізмів, спрямованих на покращання фінансового стану підприємств вугільної промисловості, відновлення їх ліквідності, платоспроможності, прибутковості, втрачених активів або доходів тощо. Метою цього Закону є реалізація заходів і впровадження механізмів фінансового оздоровлення підприємств вугільної промисловості, які сприятимуть запобіганню їх банкрутства, поліпшенню фінансового стану, підвищенню інвестиційної привабливості та ефективності роботи, погашенню заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат.  
3. Стаття 2. Сфера дії Закону Дія цього Закону поширюється на шахти, рудники, копальні, кар'єри, розрізи, збагачувальні фабрики, шахтовуглебудівні підприємства вугільної промисловості.  
4. Стаття 3. Основні принципи фінансового оздоровлення Фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості здійснюється на основі таких принципів: дотримання пріоритетів державної політики у вугільній промисловості; створення сприятливих умов для залучення на конкурентній основі інвестицій у розвиток підприємств вугільної промисловості; забезпечення соціальних гарантій працівникам підприємств вугільної промисловості.  
5. Стаття 4. Порядок здійснення фінансового оздоровлення Фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості здійснюється органом, уповноваженим управляти державним майном, у такому порядку: оцінка активів підприємств вугільної промисловості; реорганізація підприємств вугільної промисловості у відкриті акціонерні товариства, 100 відсотків акцій яких належать державі; проведення додаткової емісії акцій відкритих акціонерних товариств та їх розміщення; реструктуризація боргових зобов'язань відкритих акціонерних товариств.  
6. Стаття 5. Особливості створення відкритих акціонерних товариств Відкриті акціонерні товариства є правонаступниками реорганізованих підприємств вугільної промисловості, у тому числі їх боргових зобов'язань по заробітній платі та соціальних виплатах. Розмір статутного фонду відкритих акціонерних товариств визначається виходячи з вартості чистих активів.  
7. Стаття 6. Проведення додаткової емісії акцій Залучення інвестицій до відкритих акціонерних товариств здійснюється на конкурентній основі шляхом викупу акцій додаткової емісії в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. Кошти, отримані від розміщення акцій додаткової емісії, використовуються виключно для будівництва, технічного переоснащення та погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат. Реструктуризація боргових зобов'язань може здійснюватись шляхом їх обміну на акції додаткової емісії в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. На суму заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат можуть бути випущені привілейовані акції. Обмін заборгованості на ці акції здійснюється за згодою фізичної особи - кредитора.  
8. Стаття 7. Прикінцеві положення Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої чинні нормативні акти у відповідність із цим Законом та розробити нормативні акти для реалізації його положень. До приведення інших нормативних актів у відповідність із цим Законом їх норми діють у частині, що не суперечать цьому Закону.