Кількість абзаців - 44 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів Українищодо забезпечення захисту населення від шумових впливів (Друге читання)

0. Проект  
1. Закон України  
2. "Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту населення від шумових впливів"  
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:  
5. ІІІ. Внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):  
6. 1. Викласти статтю 182 Кодексу у такій редакції:  
7. "Стаття 182. Порушення тиші в громадських місцях чи порушення правил здійснення діяльності, пов'язаної з утворенням шуму  
8. Порушення особою тиші на вулицях, площах, у парках, гуртожитках, жилих будинках та інших громадських місцях у заборонений час, так само як використання звуковідтворювальної і звукопідсилюючої апаратури, інших виробів та обладнання, що утворюють шум, в будь-який час доби в порушення санітарних норм припустимого шуму, -  
9. тягне за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  
10. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -  
11. тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  
12. Вчинене посадовою особою або фізичною особою-суб'єктом підприємницької діяльності порушення тиші у заборонений час із використанням звуковідтворювальної і звукопідсилюючої апаратури, інших виробів та обладнання, що утворюють шум, так само як використання зазначених апаратури, засобів і обладнання у будь-який час доби за умови порушення санітарних норм припустимого шуму в приміщеннях житлових та громадських будівель і на території житлової забудови, -  
13. тягне за собою накладення штрафу на посадову особу або фізичну особу-суб'єкта підприємницької діяльності у розмірі від сорока до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь (включаючи устаткування, що створює шум), що використовуються при порушенні правил, або без такої.  
14. Дії, передбачені частиною третьою цієї статті, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -  
15. тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь (включаючи звуковідтворювальну, звукопідсилюючу апаратуру, інші вироби і обладнання, які утворюють шум), що використовуються при порушенні тиші.  
16. Примітка. Заборонений для порушення тиші час - це час з двадцять третьої до сьомої години. Рішенням сільської, селищної, міської ради може бути встановлений більш тривалий проміжок часу, забороненого для порушення тиші. Не вважається порушенням тиші і, як виняток, допускається використання джерела шуму у заборонений час у випадках, прямо передбачених законом"  
17. 2. В частині першій статті 218 цифри "182" замінити словами та цифрами "частинами першою та другою статті 182".  
18. 3. В частині другій статті 218 слова та цифри "статтями 182, 183" замінити словами та цифрами "частинами першою та другою статті 182, статтями 183".  
19. 4. В статті 219 слово та цифру "статтями 182" замінити словами та цифрами "частинами першою та другою статті 182".  
20. 5. Статтю 221 після слів та цифр "частинами першою, другою і третьою статті 181," доповнити словами та цифрами "частинами третьою та четвертою статті 182".  
21. 6.. Частину другу статті 294 після слів та цифр "другою і третьою статті 181" доповнити словами та цифрами "частинами третьою та четвертою статті 182".  
22. І. Внести зміни до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 27, ст. 218):  
23. 1. Доповнити Закон статтею 22-1 такого змісту: "Стаття 22-1. Вимоги до провадження діяльності, пов'язаної з утворенням шуму 1. За умови дотримання санітарних норм припустимого шуму фізичні та юридичні особи можуть використовувати звуковідтворювальну і звукопідсилюючу апаратуру, інші вироби та обладнання, що утворюють шум, в будь-який час доби, окрім забороненого для здійснення такої діяльності часу.  
24. 2.Часом, забороненим для здійснення діяльності, передбаченої пунктом першим цієї статті, є час з двадцять третьої до сьомої години. Рішенням сільської, селищної, міської ради може бути встановлений більш тривалий проміжок часу, забороненого для порушення тиші.  
25. 3. В заборонений час діяльність, вказана в пункті першому цієї статті, може здійснюватися виключно в таких випадках:  
26. якщо діяльність здійснюється у закритих приміщеннях в умовах, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень, або, у разі якщо у таких приміщеннях мешкають інші особи, - виключають проникнення шуму у частини такого приміщення, в яких мешкають інші особи;  
27. якщо діяльність здійснюється за межами населених пунктів;  
28. якщо рішень шуму, утворюваного усіма наявними у даній місцевості джерелами шуму, включаючи нове джерело шуму, не перевищує рівнів, встановлених санітарними нормами припустимого шуму в приміщеннях житлових та громадських будівель і на території житлової забудови,  
29. якщо діяльність здійснюється у зв'язку із святкуванням офіційних свят, свят дня місту, інших свят відповідно до рішення відповідної ради села, селища, міста;  
30. якщо шум утворюється у зв'язку із проведенням зборів, мітингів, походів і демонстрацій, про проведення яких завчасно сповіщені органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування;  
31. якщо шум утворюється у зв'язку із використанням транспортними підприємствами транспортних засобів.  
32. .  
33. 2. У статті 46: частину другу після пункту "д" доповнити новим пунктом "е" такого змісту:  
34. "е) за порушення правил, встановлених статтею 22-1 цього Закону, юридична або фізична особа-суб'єкт підприємницької діяльності, яка використовує джерело шуму у заборонений час, сплачує за кожний випадок порушення штраф в розмірі від п'ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - в залежності від кола осіб, права яких порушено. У разі якщо після виявлення порушення юридична або фізична особа-суб'єкт підприємницької діяльності не припинила порушення, зазначена особа сплачує також штраф у розмірі 100 відсотків виручки від діяльності, в ході якої утворювався заборонений шум, за весь період, протягом якого порушення тривало після його виявлення".  
35. 3. У статті 48:  
36. після частини другої доповнити новою частиною третьою такого змісту: "Незалежно від притягнення винних осіб до інших, крім цивільно-правової, видів відповідальності, юридичні та фізичні особи, а також інші організації, яким завдано матеріальну або моральну шкоду в результаті порушення правил провадження діяльності, пов'язаної з утворенням шуму, мають право звернутися до суду за стягненням сум завданої шкоди з фізичних осіб, винних у порушенні таких правил, та юридичних осіб, у зв'язку з діяльністю яких порушено такі правила."  
37. ІІ. Внести до Закону України "Про охорону атмосферного повітря" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 50, ст. 678; 1995 р., № 13, ст. 85; 2001 р., № 48 , ст. 252) такі зміни:  
38. 1. У статті 13:  
39. доповнити частиною другою в такій редакції: "Дозвіл на рівні впливу фізичних факторів на стан атмосферного повітря видається за умови додержання санітарних норм припустимого шуму і встановленої законом заборони на утворення шуму у нічний час доби з урахуванням винятків, передбачених законом".  
40. у зв'язку із чим частину другу цієї статті вважати частиною третьою.  
41. ІV. Прикінцеві положення  
42. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.  
43. 2. Міністерству охорони здоров'я України в місячний термін з дня набрання чинності цим Законом забезпечити публікацію в офіційних друкованих засобах санітарних норм припустимого шуму в приміщеннях житлових та громадських будівель і на території житлової забудови. Публікація здійснюється в порядку, передбаченому для публікації нормативних актів.