Кількість абзаців - 19 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України "Про основи соціальної захищеностіінвалідів в Україні" (Друге читання)

0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"  
1. Верховна Рада України постановляє: І. Внести до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1991, № 21, ст. 252 із змінами, внесеними згідно із Законами № від 13.10.1994, ВВР, 1994, № 45, ст.404; № від 14.10.1994, ВВР, 1994, № 45, ст.406; № від 12.11.1996, ВВР, 1996, № 52, ст.301; № 1926-ІІІ від 13.07.2000, ВВР, 2000, № 43, ст.363; № 2606-ІІІ від 05.07.2001, ВВР, 2001, № 45, ст.237; № 232-ІV від 21.11.2002, ВВР, 2002, № 52, ст.380) такі зміни:  
2. 1. У тексті Закону слова "Фонд України соціального захисту інвалідів" у всіх відмінках замінити словами "Фонд соціального захисту інвалідів".  
3. 2. У тексті Закону слова "місцеві Ради народних депутатів" у всіх відмінках замінити словами "місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування".  
4. 3. Доповнити статтю 23 частиною другою такого змісту: „Інвалідам по слуху забезпечується доступ до масової інформації шляхом титрування інформаційних телепрограм, кіно, відеофільмів і здійснення сурдоперекладу усної інформації та інформаційних телепрограм на дактильно-жестову мову глухих."  
5. 4. Доповнити статтю 35 частинами третьою і четвертою такого змісту: „Інвалідам І, ІІ груп і сім'ям, у складі яких є два або більше інвалідів, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів при погодинному (похвилинному) обліку їх тривалості встановлюється тільки за умови їх згоди. Інвалідам І, ІІ груп по зору надається право безоплатного користування радіотрансляційною точкою."  
6. 5. Вилучити у статті 36 слова „автомобілі, крісла-коляски, протезно-ортопедичні вироби."  
7. 6. Викласти статтю 38 у такій редакції: "Стаття 38. Послуги по соціально-побутовому і медичному обслуговуванню, технічні та інші засоби (протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття, засоби пересування, в тому числі крісла-коляски з електроприводом, автомобілі, індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові і голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо) надаються інвалідам і дітям-інвалідам безплатно або на пільгових умовах.  
8. Інваліди, які отримують пенсію в мінімальному розмірі, діти-інваліди віком до 16 років мають право на безоплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування у порядку.  
9. Інваліди 1, 2 груп з дитинства мають право при амбулаторному лікуванні на придбання лікарських засобів з оплатою 50 відсотків їх вартості. Інваліди і діти-інваліди за наявності медичних показань мають право на безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Порядок забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів лікарськими, технічними та іншими засобами, путівками санаторно-курортного лікування визначає Кабінет Міністрів України."  
10. 7. Доповнити Закон статтею 39? такого змісту: "Стаття 39?. Транспортне обслуговування інвалідів здійснюється на пільгових умовах. Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інваліда 1 групи або дитину-інваліда, (не більше одного супроводжуючого) мають право на безоплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту.  
11. Інваліди І, ІІ груп по зору, без двох нижніх кінцівок або з паралічем двох нижніх кінцівок, діти-інваліди внаслідок цих причин та особи, які супроводжують інваліда І групи або дитину-інваліда, (не більше одного супроводжуючого) мають право на безплатний проїзд також в метро.  
12. Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інваліда І групи або дитину-інваліда, (не більше одного супроводжуючого) мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту з 1 жовтня по 15 травня без обмеження кількості поїздок.  
13. Пільгове перевезення інвалідів здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності і підпорядкування."  
14. 8. Доповнити Закон статтею 39? такого змісту: „Стаття 39?. Пільги, передбачені цим Законом, зберігаються за інвалідом і дитиною-інвалідом незалежно від виду виплачуваної пенсії або допомоги, призначеної замість пенсії.  
15. У випадках, коли іншими правовими актами передбачені норми, що підвищують встановлений цим Законом рівень соціального захисту інвалідів, застосовуються положення тих правових актів, які визначають найбільший рівень.  
16. Якщо інвалід має право на одну і ту ж пільгу за цим Законом і одночасно за іншим правовим актом, пільга йому надається лише за одним з цих правових актів (незалежно від підстави встановлення пільги)."  
17. ІІ. Прикінцеві положення. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
18. 2. Кабінету Міністрів України забезпечити приведення законодавчих і нормативних актів у відповідність з цим Законом.