Кількість абзаців - 17 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України (Друге читання)

0. Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України  
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
3. 1. Статтю 289 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25-26, ст. 131)викласти у такій редакції:  
4. "Стаття 289. Незаконне заволодіння транспортним засобом  
5. 1. Незаконне заволодіння транспортним засобом -  
6. карається штрафом від однієї тисячі до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.  
7. 2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням у приміщення чи інше сховище, або з корисливих мотивів, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди, -  
8. караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.  
9. 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені організованою групою, або якщо вони завдали великої матеріальної шкоди, -  
10. караються позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна.  
11. 4. Звільняється від кримінальної відповідальності судом особа, яка вперше вчинила дії, передбачені цією статтею (за винятком випадків незаконного заволодіння транспортним засобом із застосуванням насильства до потерпілого чи погрозою застосування насильства), але добровільно заявила про це правоохоронним органам, повернула транспортний засіб власнику і повністю відшкодувала завдані збитки.  
12. Примітки:  
13. 1. Під незаконним заволодінням транспортним засобом у цій статті слід розуміти вчинене умисно, з будь-якою метою протиправне вилучення будь-яким способом транспортного засобу у власника чи користувача всупереч їх волі.  
14. 2. Відповідно до частини другої цієї статті під повторністю слід розуміти вчинення таких дій особою, яка раніше вчинила незаконне заволодіння транспортним засобом або злочин, передбачений статтями 185, 186, 187, 189-191, 262 цього Кодексу.  
15. 3. Відповідно до частин другої і третьої цієї статті шкода визнається значною у разі заподіяння реальних збитків на суму від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а великою - у разі заподіяння реальних збитків на суму понад двісті п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".  
16. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.