Кількість абзаців - 37 Розмітка (ліва колонка)


Про порядок погашення заборгованості за електричну енергію (Друге читання)

0. Проект  
1. Вноситься народними  
2. депутатами України  
3. В.В. Литвином  
4. ЗАКОН УКРАЇНИ  
5. Про порядок погашення заборгованості за електричну енергію  
6. Цей Закон визначає правові та організаційні засади погашення заборгованості суб'єктів господарювання, яка виникла внаслідок неналежних розрахунків за електричну енергію.  
7. Метою цього Закону є впровадження механізмів погашення заборгованості, які сприятимуть запобіганню банкрутства підприємств, поліпшення їх фінансового становища та підвищення інвестиційної привабливості.  
8. Стаття 1. Визначення термінів  
9. Для цілей цього Закону терміни вживаються у такому значенні:  
10. заборгованість - не виконане в строк зобов'язання сплатити грошові кошти, що виникає з договору або закону;  
11. учасники розрахунків - підприємства, установи, організації, які мають або перед якими існує заборгованість, для погашення якої цим Законом встановлено спеціальний порядок проведення розрахунків;  
12. поточні рахунки із спеціальним режимом використання - поточні рахунки учасників розрахунків, відкриті в уповноваженому банку та призначені виключно для здійснення розрахунків згідно з статтею 3 цього Закону, операції на яких не підлягають призупиненню. На кошти, що знаходяться на таких рахунках, не може бути звернено стягнення;  
13. розрахункова дата - перше число першого місяця у кварталі, в якому набуває чинності цей Закон.  
14. Терміни "учасники оптового ринку електричної енергії", "споживачі електричної енергії", "енергогенеруючі компанії", "енергопостачальники", "оптовий постачальник електричної енергії", "алгоритм оптового ринку електричної енергії", "уповноважений банк" вживаються у цьому Законі у значенні відповідно до Закону України "Про електроенергетику".  
15. Стаття 2. Сфера дії Закону  
16. Дія цього Закону поширюється на відносини між учасниками розрахунків, пов'язані з погашенням заборгованості за електричну енергію, придбану до розрахункової дати.  
17. Стаття 3. Проведення розрахунків за електричну енергію шляхом послідовного виконання зобов'язань учасниками розрахунків  
18. У порядку, встановленому цією статтею, можуть проводитись розрахунки з погашення:  
19. - заборгованості споживачів енергії, енергопостачальників, що здійснюють підприємницьку діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, та оптового постачальника електричної енергії за електричну енергію, придбану до розрахункової дати;  
20. - заборгованості оптового постачальника, енергопостачальників, до складу яких входять теплоелектроцентралі, та енергогенеруючих компаній за товари (роботи, послуги), придбані (виконані, надані) до розрахункової дати.  
21. Зазначені в частині першій цієї статті розрахунки проводяться учасниками розрахунків з використанням власних та/або кредитних коштів через поточні рахунки із спеціальним режимом використання шляхом послідовного погашення їх вимог та виконання зобов'язань. При цьому розмір зобов'язання, що виконується, кожного з учасників розрахунків повинен дорівнювати розміру його вимоги, що погашається.  
22. Для проведення розрахунків у порядку, визначеному цією статтею Закону, учасники розрахунків укладають договір, який вступає в силу з моменту його погодження органом державного регулювання в електроенергетиці. Орган державного регулювання в електроенергетиці погоджує такий договір, якщо в ньому передбачено здійснення погашення заборгованості учасниками розрахунків з дотриманням вимог цього Закону та інших нормативних актів законодавства України.  
23. До розрахунків по погашенню заборгованості, які проводяться згідно з цією статтею Закону, не застосовується алгоритм оптового ринку електричної енергії.  
24. Для забезпечення можливості проведення розрахунків згідно з цією статтею Закону споживачі електричної енергії, які купують електричну енергію у енергопостачальників, що здійснюють підприємницьку діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, за згодою енергопостачальника можуть здійснювати перевід боргу за електричну енергію, придбану ними до розрахункової дати, на нового боржника, за умови, якщо таким боржником є підприємство, яке має грошові вимоги до оптового постачальника електричної енергії або до енергогенеруючої компанії на суму, що є не меншою від суми переведеного боргу, і такі грошові вимоги виникли у зв'язку з поставкою товарів (виконанням робіт, наданням послуг) до розрахункової дати.  
25. Порядок здійснення розрахунків згідно з цією статтею Закону визначається Кабінетом Міністрів України.  
26. Стаття 4. Проведення розрахунків за електричну енергію з використанням векселів  
27. Для розрахунків за електричну енергію, яку було придбано до розрахункової дати, енергопостачальники, що здійснюють підприємницьку діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, та оптовий постачальник електричної енергії можуть використовувати прості векселі, видані енергогенеруючими компаніями та підприємством, яке здійснює диспетчерське управління об'єднаною енергетичною системою та передачу електричної енергії магістральними електричними мережами, для оформлення грошового боргу за товари (роботи, послуги), придбані (виконані, надані) до розрахункової дати.  
28. Розрахунки енергопостачальників, що здійснюють підприємницьку діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, за електричну енергію, придбану у оптового постачальника електричної енергії до розрахункової дати, можуть здійснюватися також з використанням переказних векселів, емітованих кредиторами оптового постачальника електричної енергії для оформлення грошового боргу за товари (роботи, послуги), придбані (виконані, надані) до розрахункової дати, платником за якими є оптовий постачальник електричної енергії.  
29. Стаття 5. Прикінцеві положення  
30. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
31. 2. З моменту набрання чинності цим Законом Закон України "Про електроенергетику" діє в частині, що не суперечить цьому Закону.  
32. 3. Внести зміни до таких законів України:  
33. частину 2 статті 15-1 Закону України "Про електроенергетику" доповнити другим реченням наступного змісту: "Грошові кошти, сплачені споживачами на поточний рахунок із спеціальним режимом використання енергопостачальника в уповноваженому банку, зараховуються в першу чергу як оплата споживачем електричної енергії, придбаної у останньому розрахунковому періоді згідно з договором з енергопостачальником".  
34. 4. Кабінету Міністрів України:  
35. у місячний термін затвердити Порядок відкриття поточних рахунків із спеціальним режимом використання для учасників розрахунків згідно з цим Законом та Порядок здійснення розрахунків за електричну енергію, куповану до розрахункової дати;  
36. у місячний термін подати пропозиції про внесення змін до законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям цього Закону та привести свої нормативно-правові акти у відповідність з нормами цього Закону.