Кількість абзаців - 28 Розмітка (ліва колонка)


Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають повноваження народного депутата України з іншими видами діяльності (Друге читання)

0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ  
1. Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають повноваження народного депутата України з іншими видами діяльності  
2. Цей Закон відповідно до Конституції України визначає порядок звільнення осіб, які незаконно суміщають повноваження народного депутата України з іншими видами діяльності в органах виконавчої влади, в органах місцевого самоврядування, мають інший представницький мандат, входять до складу керівництва, правління чи ради підприємства, установи, організації, що має на меті одержання прибутку.  
3. РОЗДІЛ І. Загальні положення  
4. Стаття 1. Несумісність депутатського мандата з іншими видами діяльності  
5. 1. Народний депутат України здійснює свої повноваження на постійній основі.  
6. 2.Народний депутат України не має права:  
7. 1) бути членом Кабінету Міністрів України, керівником центрального органу виконавчої влади;  
8. 2) мати інший представницький мандат чи одночасно бути на державній службі;  
9. 3) обіймати посаду міського, сільського, селищного голови;  
10. 4)займатися будь-якою, крім депутатської, оплачуваною роботою, за винятком викладацької, наукової та творчої діяльності, а також медичної практики у вільний від виконання обов'язків народного депутата час;  
11. 5) залучатись як експерт органами досудового слідства, прокуратури, суду, а також займатися адвокатською діяльністю;  
12. 6) входити до складу керівництва, правління чи ради підприємства, установи, організації, що має на меті одержання прибутку.  
13. Стаття 2. Сфера дії Закону  
14. Дія цього Закону розповсюджується на осіб, які незаконно суміщають повноваження народного депутата України з іншими видами діяльності.  
15. РОЗДІЛ ІІ. Порядок звільнення з посад осіб, які суміщають повноваження народного депутата України з іншими видами діяльності  
16. Стаття 3. Порядок звільнення Президентом України або Кабінетом Міністрів України з посади особи, яка суміщає повноваження народного депутата України з іншими видами діяльності на посадах, призначення на які та звільнення з яких здійснює Президент України або Кабінет Міністрів України  
17. 1. У випадку, коли особа протягом п'ятнадцяти календарних днів незаконно суміщає повноваження народного депутата України з іншими видами діяльності на посадах, призначення на які та звільнення з яких здійснює Президент України або Кабінет Міністрів України без добровільного складення повноважень народного депутата України, рішення про звільнення цієї особи з посади приймається відповідно Президентом України або Кабінетом Міністрів України.  
18. 2. Після закінчення терміну, передбаченому частиною першою цієї статті, відповідно Президент України або Кабінет Міністрів України зобов'язані протягом п'яти календарних днів прийняти рішення про звільнення особи з посади, несумісної з депутатським мандатом, та протягом трьох календарних днів поінформувати Верховну Раду України про прийняте рішення.  
19. Стаття 4. Порядок звільнення особи, яка суміщає повноваження народного депутата України з іншими видами діяльності  
20. 1. У випадку, коли особа протягом п'ятнадцяти календарних днів незаконно суміщає повноваження народного депутата України з іншими видами діяльності, передбаченими пунктами 2-6 частини другої статті 1 цього Закону без добровільного складення повноважень народного депутата України, рішення про звільнення цієї особи з посади приймається органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією або посадовою особою, до компетенції яких належить призначення та звільнення цієї особи з посади.  
21. 2. Про результати розгляду питання про звільнення особи з посади, несумісної з депутатським мандатом та про прийняте рішення протягом трьох днів інформується Верховна Рада України.  
22. РОЗДІЛ ІІІ. Відповідальність за порушення Закону України "Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають повноваження народного депутата України з іншими видами діяльності"  
23. Стаття 5. Відповідальність за порушення цього Закону  
24. Особи, винні в порушенні цього Закону несуть відповідальність згідно законів України.  
25. РОЗДІЛ ІV. Прикінцеві положення  
26. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
27. 2. Дія цього Закону поширюється на народних депутатів України, починаючи з четвертого скликання.