Кількість абзаців - 90 Розмітка (ліва колонка)


Про Національний екологічний фонд (Друге читання)

0. .  
1. Закон УкраЇни  
2. Про Національний екологічний фонд  
3. Цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування Національного екологічного фонду з метою забезпечення ефективного використання коштів для здійснення заходів з охорони навколишнього природного середовища.  
4. Розділ І  
5. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ, ЗАВДАННЯ ТА ПРАВОВИЙ  
6. СТАТУС НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО ФОНДУ  
7. Стаття 1. Національний екологічний фонд  
8. Національний екологічний фонд створюється для здійснення державної політики у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки шляхом реалізації програм охорони навколишнього природного середовища та природоохоронних заходів і складається з Державного та місцевих екологічних фондів.  
9. Державний екологічний фонд у межах своєї компетенції забезпечує виконання державних програм охорони навколишнього природного середовища та здійснення природоохоронних заходів загальнодержавного і регіонального значення.  
10. Місцеві екологічні фонди функціонують в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.  
11. Місцеві екологічні фонди в межах своєї компетенції забезпечують виконання регіональних і місцевих програм охорони навколишнього природного середовища та здійснення природоохоронних заходів регіонального і місцевого значення.  
12. Стаття 2. Правовий статус екологічних фондів  
13. Державний екологічний фонд є бюджетною установою, яка належить до сфери управління спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.  
14. Республіканський екологічний фонд Автономної Республіки Крим є бюджетною установою, яка належить до сфери управління спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища в Автономній Республіці Крим.  
15. Обласні, Київський та Севастопольський міські екологічні фонди є бюджетними установами, які створюються в установленому порядку місцевими державними адміністраціями.  
16. Державний та місцеві екологічні фонди є юридичними особами.  
17. Стаття 3. Завдання Національного екологічного фонду  
18. Завданнями Національного екологічного фонду є:  
19. організація формування переліків природоохоронних заходів і забезпечення здійснення цих заходів;  
20. залучення коштів, у тому числі з іноземних джерел, для виконання програм охорони навколишнього природного середовища та здійснення природоохоронних заходів;  
21. управління власними і залученими коштами з метою виконання програм охорони навколишнього природного середовища та здійснення природоохоронних заходів;  
22. оприлюднення щорічного звіту про діяльність Національного екологічного фонду;  
23. співробітництво з міжнародними організаціями, урядовими та неурядовими організаціями іноземних країн щодо залучення фінансових ресурсів для виконання спільних програм охорони навколишнього природного середовища та здійснення природоохоронних заходів.  
24. Стаття 4. Повноваження екологічних фондів  
25. Екологічні фонди для виконання покладених на них завдань мають право в установленому порядку:  
26. надавати кошти на безповоротній основі;  
27. забезпечувати фінансову підтримку природоохоронної діяльності через механізм здешевлення кредитів комерційних банків,  
28. Положення про Національний екологічний фонд затверджується Кабінетом Міністрів України.  
29. Положення про місцеві екологічні фонди затверджуються відповідно Радою міністрів Автономної Республіки Крим і місцевими державними адміністраціями.  
30. Розділ ІІ  
31. ДОХОДИ І ВИДАТКИ ДЕРЖАВНОГО  
32. ТА МІСЦЕВИХ ЕКОЛОГІЧНИХ ФОНДІВ  
33. Стаття 5. Доходи екологічних фондів  
34. Доходи Державного екологічного фонду є складовою частиною Державного бюджету України і формуються за рахунок:  
35. 1) збору за забруднення навколишнього природного середовища в частині, що належить державному бюджету;  
36. 2) неподаткових надходжень у розмірі 100 відсотків коштів, що стягуються з громадян, у тому числі іноземців та осіб без громадянства, і 100 відсотків коштів, що стягуються з юридичних осіб незалежно від форми власності за шкоду, заподіяну природним ресурсам унаслідок порушення природоохоронного законодавства на акваторії Чорного та Азовського морів, яка не входить до адміністративно-територіальних утворень;  
37. 3) інших надходжень, що не суперечать законодавству та завданням Державного екологічного фонду.  
38. Доходи місцевих екологічних фондів є складовою частиною відповідних місцевих бюджетів і формуються за рахунок:  
39. 1) збору за забруднення навколишнього природного середовища в частині, що належить відповідному місцевому бюджету;  
40. 2) неподаткових надходжень у розмірі 100 відсотків коштів, що стягуються з громадян, у тому числі іноземців та осіб без громадянства, і 100 відсотків коштів, що стягуються з юридичних осіб незалежно від форми власності за шкоду, заподіяну природним ресурсам унаслідок порушення природоохоронного законодавства на території відповідно Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя;  
41. 3) інших надходжень, що не суперечать законодавству та завданням місцевих екологічних фондів.  
42. Стаття 6. Видатки екологічних фондів  
43. Кошти Державного та місцевих екологічних фондів спрямовуються виключно на виконання програм охорони навколишнього природного середовища та здійснення природоохоронних заходів із запобігання та зменшення забруднення навколишнього природного середовища, проведення наукових досліджень з цих питань, а також на утримання дирекцій екологічних фондів.  
44. До 5 відсотків коштів Державного та місцевих екологічних фондів може спрямовуватися на зміцнення матеріально-технічної бази спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.  
45. Під час відбору запитів для включення до переліку природоохоронних заходів Державного та місцевих екологічних фондів пріоритет надається заходам, визначеним законами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.  
46. Під час відбору запитів для включення до переліку природоохоронних заходів місцевих екологічних фондів пріоритет також надається заходам, визначеним відповідними місцевими програмами охорони навколишнього природного середовища.  
47. Розділ ІІІ  
48. ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНИМ  
49. ЕКОЛОГІЧНИМ ФОНДОМ  
50. Стаття 7. Органи управління Національним екологічним фондом.  
51. Органами управління Національним екологічним фондом є дирекції, які діють на постійній основі.  
52. Порядок здійснення видатків та умови оплати праці працівників дирекцій Національного екологічного фонду визначаються Кабінетом Міністрів України.  
53. Стаття 8. Компетенція дирекцій екологічних фондів  
54. Дирекція екологічного фонду:  
55. 1) забезпечує дотримання пріоритетів, визначених у статті 6 цього Закону;  
56. 2) розробляє і затверджує критерії оцінки та Порядок відбору природоохоронних заходів для включення до переліків природоохоронних заходів екологічних фондів;  
57. 3) готує проекти переліків природоохоронних заходів та кошториси екологічних фондів і подає "їх на затвердження відповідно спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, спеціально уповноваженому органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища в Автономній Республіці Крим, відповідній обласній, Київській, Севастопольській міській державній адміністрації;  
58. 4) забезпечує цільове та ефективне використання коштів екологічних фондів;  
59. 5) забезпечує укладання договорів згідно із затвердженими переліками природоохоронних заходів та їх виконання;  
60. 6) забезпечує ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності;  
61. 7) готує звіти про діяльність екологічних фондів;  
62. 8) провадить іншу діяльність, передбачену Положенням про Національний екологічний фонд.  
63. Розділ ІV  
64. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
65. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2005 року.  
66. 2. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк із дня опублікування цього Закону:  
67. забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;  
68. подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів у відповідність із цим Законом;  
69. привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;  
70. забезпечити приведення нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.  
71. 3. До приведення законодавства у відповідність із цим Законом інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.  
72. 4. Внести до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 41, ст. 546; 1996 р., № 15, ст. 70; 1998 р., № 34, ст. 230; 2000 р., № 4, ст. 26; 2003 р., № 4, ст. 31) такі зміни:  
73. 1) частину першу статті 15 доповнити пунктом "л" такого змісту:  
74. "л) створюють місцеві екологічні фонди відповідно до законодавства для забезпечення виконання регіональних та місцевих програм охорони навколишнього природного середовища та здійснення природоохоронних заходів регіонального та місцевого значення";  
75. 2) у статті 17:  
76. пункт "г" викласти в такій редакції:  
77. "г) затверджує Положення про Національний екологічний фонд";  
78. 3) пункт "г" статті 18 викласти в такій редакції:  
79. "г) затверджує Положення про республіканський екологічний фонд Автономної Республіки Крим";  
80. 4) пункт "є" статті 19 викласти в такій редакції:  
81. "є) затверджують положення про місцеві екологічні фонди";  
82. 5) в абзаці сьомому частини першої статті 25 та статтях 42 і 48 слова "фондів охорони навколишнього природного середовища" замінити словами "Державного та місцевих екологічних фондів";  
83. 6) частину четверту статті 46 викласти в такій редакції:  
84. "Кошти від збору за забруднення навколишнього природного середовища розподіляються між місцевими (республіканським Автономної Республіки Крим, обласними та Київським і Севастопольським міськими), а також Державним екологічними фондами у співвідношенні відповідно 70 і 30 відсотків";  
85. 7) статтю 47 викласти в такій редакції:  
86. "Стаття 47. Екологічні фонди  
87. Для виконання програм охорони навколишнього природного середовища та здійснення природоохоронних заходів із запобігання та зменшення забруднення навколишнього природного середовища створюються Державний та місцеві екологічні фонди відповідно до законодавства.  
88. В Україні можуть створюватися інші фонди для здійснення заходів з охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів і забезпечення екологічної безпеки";  
89. 8) у частині шостій статті 68 слова "республіканський Автономної Республіки Крим і місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища" замінити словами "місцеві екологічні фонди".