Кількість абзаців - 12 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до до деяких законодавчих актів України (Друге читання)

0. Проект  
1. Закон України  
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  
3. Верховна Рада України постановляє:  
4. Внести зміни до таких законодавчих актів України:  
5. 1. Статтю 231 Цивільного процесуального кодексу України від 18 липня 1963 року після частини четвертої доповнити новими частинами такого змісту:  
6. "Якщо після набрання чинності рішенням суду, яким з відповідача стягуються аліменти, відповідач має намір виїхати для постійного проживання у державу, з якою Україна не має договорів про правову допомогу, кожна сторона має право вимагати стягнення аліментів за весь період до досягнення дитиною повноліття до виїзду відповідача шляхом пред'явлення нового позову.  
7. Якщо після набрання чинності рішенням суду про сплату аліментів за весь період до досягнення дитиною повноліття відповідач продовжує постійно проживати в Україні або повертається в Україну для постійного проживання та змінюються обставини, які вплинули на визначення розміру аліментів, позивач вправі шляхом пред'явлення нового позову вимагати періодичного стягнення аліментів з урахуванням сплаченої суми".  
8. У зв'язку з цим частину п'яту вважати частиною сьомою.  
9. 2. Статтю 181 Сімейного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 21 - 22, ст. 135) доповнити частиною 4-1 такого змісту: "4-1. Якщо після виконання аліментних зобов'язань згідно з частиною четвертою цієї статті один з батьків не виїхав на постійне проживання у державу, з якою Україна не має договорів про правову допомогу, та залишився або повернувся для постійного проживання в Україну, порядок стягнення аліментів з урахуванням сплаченої суми встановлюється законодавством".  
10. 3. Статтю 223 Цивільного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 40 - 42, ст. 492) доповнити частинами такого змісту:  
11. "5. Якщо після набрання законної сили рішенням суду, яким з відповідача стягуються аліменти, відповідач виїжджає для постійного проживання у державу, з якою Україна не має договорів про правову допомогу, кожна сторона має право вимагати стягнення аліментів за весь період до досягнення дитиною повноліття до виїзду відповідача в порядку наказного провадження, визначеного цим Кодексом. 6. Якщо після набрання законної сили рішенням суду (судовим наказом) про сплату аліментів за весь період до досягнення дитиною повноліття відповідач продовжує постійно проживати в Україні або повертається в Україну для постійного проживання та змінюються обставини, які вплинули на визначення розміру аліментів, позивач вправі в порядку наказного провадження, визначеного цим Кодексом, вимагати періодичного стягнення аліментів з урахуванням сплаченої суми".