Кількість абзаців - 14 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України "Про планування і забудову територій" (Друге читання)

0. Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про планування і забудову територій"  
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
3. 1. Внести зміни і доповнення до Закону України "Про планування і забудову територій" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 31, ст. 250):  
4. Після статті 24 Закону України "Про планування і забудову територій" додати статтю "24-1 і викласти її у наступній редакції:  
5. "Стаття 24-1. Кваліфікаційні вимоги до юридичних осіб, заінтересованих у здійсненні будівництва"  
6. Юридичні особи, для яких будівельна діяльність є профільною та які заінтересовані в здійсненні будівництва об'єктів містобудування, для отримання дозволу на будівництво об'єкта зобов'язані надавати виконавчим органам відповідних рад, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, у разі делегування їм таких повноважень відповідними радами, відомості, які підтверджують фінансову стабільність та фахову кваліфікацію потенційного замовника будівництва.  
7. Відомості про фінансову стабільність повинні містити: річний бухгалтерський звіт; річні фінансові показники - звіт про прибутки та збитки; річний звіт про рух коштів.  
8. Потенційний замовник будівництва повинен довести, що він має доступ до ліквідних активів або має в наявності у достатніх обсягах ліквідні активи, незакладені основні робочі фонди, кредитні лінії та інші фінансові джерела або ресурси.  
9. Стабільність фінансового стану і довготермінова рентабельність діяльності організації характеризується обсягами власного капіталу та залучених коштів, кількістю власних і орендованих основних засобів, фінансовими вкладеннями, прибутком організації, обсягом оборотних коштів. Важливою характеристикою, яка засвідчує фінансову стабільність про обсяги сплати податків до бюджетів різних рівнів, відсутність податкової заборгованості, заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам організації.  
10. У підтвердження своєї фахової кваліфікації юридична особа, заінтересована в здійсненні будівництва, може надавати відомості про аналогічні збудовані об'єкти, рівноцінні за площею та обсягом будівництва, відгуки та рекомендаційні листи, інші документи, що підтверджують досвід організації та її здатність реалізувати будівництво з високими організаційно-технічними параметрами, що обов'язково враховується при визначенні замовника.  
11. Якщо об'єкт будівництва (реконструкції) знаходиться у природоохоронній зоні, зоні розміщення споруд історичної та культурної спадщини або у густонаселеному районі населеного пункту, а також, якщо нове будівництво (реконструкція) викликає необхідність проведення робіт по комплексному благоустрою території, потенційний замовник зобов'язаний надати відомості про обрану ним підрядну організацію та пакет документів, що підтверджує здатність останньої здійснити виконання робіт на якісному рівні та у стислі строки.  
12. До пакету документів, що відображають фахову придатність обраної замовником підрядної організації повинні обов'язково входити відомості про наявність у неї сертифікату та ліцензій на виконання робіт, системи контролю за якістю, чисельність сертифікованих спеціалістів, наявність спеціалізованої техніки, технологій та обладнання, досвід проведення подібних робіт."  
13. 2. Закон набирає чинності з дня його опублікування