Про Технополіс „Київська політехніка" (Друге читання)
| 0. | проект |
| 1. | ЗАКОН УКРАЇНИ |
| 2. | Про Технополіс „Київська політехніка" |
| 3. | Цей Закон визначає правові та економічні засади запровадження та функціонування Технополісу „Київська політехніка" (далі Технополіс). |
| 4. | РОЗДІЛ І. |
| 5. | ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ |
| 6. | Стаття 1. Визначення термінів |
| 7. | У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: |
| 8. | виробничо-технологічий комплекс - територія, на якій розташовані високотехнологічні підприємства, що розробляють, виробляють та реалізують інноваційну продукцію; |
| 9. | інноваційний цикл - послідовний ланцюг дій від формулювання наукової ідеї до реалізації інноваційної продукції на ринку товарів і послуг: підготовка спеціалістів та підвищення їх кваліфікації - ідея - дослідження - розробка - патентування - дослідний зразок - маркетинг - виробництво - реалізація на ринках збуту; |
| 10. | пріоритетні напрями Технополісу - економічно і соціально зумовлені напрями науково-технічної та інноваційної діяльності, що відповідають напрямам діяльності Університету та визначеним законодавством України науково-технічним та інноваційним пріоритетам; |
| 11. | проекти інноваційного циклу - комплект документів з реалізації інноваційного циклу, що розробляються за результатами наукових досліджень Університету та учасників Технополісу за пріоритетними напрямами діяльності Технополісу; |
| 12. | пропозиції з реалізації пріоритетних напрямів Технополісу - опис наукового результату та концептуальних положень і напрямів з вирішення на їх основі проблем за пріоритетним напрямом Технополісу; |
| 13. | територія Технополісу - територія Університету та територія, що використовується або задіяна при реалізації проектів інноваційного циклу на термін їх виконання. |
| 14. | Технополіс „Київська політехніка" (далі Технополіс) -об'єднання, що створюється Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут" (далі Університет), юридичних осіб (учасників Технополісу) з метою розробки та реалізації проектів інноваційного циклу; |
| 15. | учасники Технополісу - Університет, представлений його науковими і навчальними підрозділами, установи, інноваційні структури (технопарки, бізнес-інкубатори, виробничо-технологічні комплекси), організації та підприємства будь-якої форми власності, що підписали договір про стратегічне партнерство з розробки інноваційного циклу; |
| 16. | Стаття 2. Сфера застосування Закону |
| 17. | 1. Цей закон розроблено на базі Конституції України, законів України "Про вищу освіту", „Про інвестиційну діяльність", „Про наукову і науково-технічну діяльність", „Про наукову і науково-технічну експертизу", „Про інноваційну діяльність" та інших законодавчих актів, що регулюють суспільні відносини в науково-технічній та інноваційній сферах. |
| 18. | 2. Дія Закону поширюється на Технополіс, учасників Технополісу, які розробляють та виконують проекти інноваційного циклу. |
| 19. | РОЗДІЛ ІІ. |
| 20. | ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕХНОПОЛІСУ |
| 21. | Стаття 3. Організаційна структура Технополісу. |
| 22. | 1. Технополіс є юридичною особою. |
| 23. | Учасники Технополісу створюють статутний фонд через внесення коштів, матеріальних чи нематеріальних активів, що оцінюються в гривневому еквіваленті. Розмір статутного фонду визначається „Положенням про Технополіс „Київська політехніка" (далі Положення). |
| 24. | 2. Вищим органом Технополісу є науково-технічна рада, до складу якої входять по одному представнику від кожного учасника Технополісу. Науково-технічна рада діє на підставі регламенту, який затверджується на перших її зборах. |
| 25. | 3. Технополіс очолює президент Технополісу, який за посадою є ректором Університету - системоутворюючого елемента Технополісу. |
| 26. | Стаття 4. Розробка проектів інноваційного циклу |
| 27. | 1. Розробка проектів інноваційного циклу здійснюється на основі конкурсу пропозицій з реалізації пріоритетних напрямів Технополісу, які готуються науковими підрозділами Університету та учасниками Технополісу. |
| 28. | 2. За результатами конкурсу пропозицій з реалізації пріоритетних напрямів Технополісу науково-технічною радою Технополісу приймається рішення про розробку проекту з інноваційного циклу. |
| 29. | 3. Розробка проектів інноваційного циклу є складовою науково-навчального процесу і здійснюється із залученням студентів, аспірантів та молодих вчених Університету. |
| 30. | Стаття 5. Вимоги до проектів інноваційного циклу. |
| 31. | 1. Проекти інноваційного циклу розробляються на базі наукових досягнень Університету, передбачають глибоке вивчення і наукове опрацювання етапів реалізації проекту, максимально враховують результати досліджень та якомога ширше залучають молодь і науковий та матеріально-технічний потенціал Університету, передбачають створення нових робочих місць і працевлаштування випускників Університету. В проектах інноваційного циклу визначаються матеріальні, фінансові, кадрові ресурси, основні фонди, приміщення та території, на яких виконується проект. |
| 32. | 2. Порядок проведення конкурсу пропозицій та вимоги до проектів інноваційного циклу розробляються Технополісом і затверджуються науково-технічною радою Технополісу. |
| 33. | Стаття 6. Реалізація проекту інноваційного циклу |
| 34. | 1. Реалізація проекту інноваційного циклу здійснюється виконавцями проекту - учасниками Технополісу. За кожним проектом інноваційного циклу Технополісом за погодженням з виконавцями проекту визначається керівник проекту. |
| 35. | 2. Керівник проекту щоквартально звітує перед Технополісом про етапи виконання проекту і повністю відповідає за його реалізацію. |
| 36. | 3. Керівник проекту є розпорядником коштів, що залучаються до реалізації завдань проекту інноваційного циклу. Для цього Технополісом відкривається у банку спеціальний рахунок з реалізації проекту інноваційного циклу, розпорядником якого є керівник проекту. |
| 37. | 4. Виконаний проект інноваційного циклу приймається науково-технічною радою Технополісу. |
| 38. | Стаття 7. Особливості державної підтримки розробки та реалізації проектів інноваційного циклу |
| 39. | 1. Розробка проектів інноваційного циклу та проведення наукових досліджень в рамках проектів інноваційного циклу здійснюється за рахунок як власних коштів, так і загального фонду державного бюджету. |
| 40. | 2. В державному бюджеті України за бюджетною пропозицією Університету передбачаються окремим рядком кошти за кодом бюджетної кваліфікації „розробка проектів та проведення наукових досліджень в рамках проектів інноваційного циклу". |
| 41. | 3. Проекти інноваційного циклу, що розробляються Технополісом, і результати наукових досліджень в рамках проектів, що проводяться за рахунок коштів Державного бюджету, є власністю Технополісу. |
| 42. | Стаття 8. Територія Технополісу |
| 43. | 1. Територія Технополісу звільняється від плати за землю. |
| 44. | 2. Приміщення та будівлі, що використовуються для реалізації проектів інноваційного циклу і належать державним організаціям або учасникам Технополісу, звільняються від орендної плати на час реалізації такого проекту. |
| 45. | 3. Для реалізації проектів інноваційного циклу Технополісу Фондом державного майна України та органами місцевого самоврядування можуть передаватися на безоплатній основі або на пільгових умовах об'єкти незавершеного будівництва, території для створення виробничо-технологічних комплексів та інші об'єкти, що підлягають приватизації. |
| 46. | Стаття 9. Державне стимулювання проектів інноваційного циклу |
| 47. | При виконанні проектів інноваційного циклу запроваджуються такі види державного стимулювання: |
| 48. | надання інноваційного податкового кредиту; |
| 49. | надання фінансової підтримки учасникам Технополісу за рахунок повної або часткової компенсації відсоткової ставки за залученими ними в національній валюті банківськими довгостроковими кредитами; |
| 50. | державне замовлення на виготовлення інноваційної продукції та надання послуг; |
| 51. | прискорена амортизація основних фондів для учасників Технополісу; |
| 52. | звільнення від сплати ввізного мита під час ввезення на митну територію України обладнання для проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт; |
| 53. | застосування податкового векселя в рахунок сплати податку на додану вартість зі строком погашення на 720 календарний день на суми податкового зобов'язання при імпорті нового устаткування та комплектуючих до нього. |
| 54. | РОЗДІЛ ІІІ |
| 55. | ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕХНОПОЛІСУ |
| 56. | Стаття 10. Джерела фінансування діяльності Технополісу |
| 57. | 1. Джерелами фінансування Технополісу є: кошти від реалізації проектів інноваційного циклу, розробки на замовлення та продажу проектів інноваційного циклу та об'єктів інтелектуальної власності, що належать Технополісу, надання послуг та консультацій; |
| 58. | фінансові надходження від учасників Технополісу та інших юридичних осіб, благодійні внески для розвитку Технополісу та забезпечення реалізації проектів інноваційного циклу, інші надходження, не заборонені законодавчими актами України. |
| 59. | кошти державного та місцевого бюджетів, спеціальних та державних фондів цільового призначення. |
| 60. | 2. Для виконання своїх статутних завдань Технополіс може створювати фонди цільового призначення, залучати майно та нематеріальні активи інших організацій. |
| 61. | Стаття 11. Особливості розрахункового обслуговування діяльності Технополісу |
| 62. | 1. Технополіс має право відкривати рахунки в національній та іноземній валютах в банківських та інших фінансових установах. |
| 63. | 2. На закупівлю товарів, робіт та послуг, що здійснюються в рамках проектів інноваційного циклу за рахунок державних коштів, не поширюються норми Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти". |
| 64. | Прикінцеві положення |
| 65. | 1. Цей Закон набирає чинності з дати його опублікування. |
| 66. | У разі протиріч деяких норм законів України положенням цього Закону застосовуються норми цього Закону. |
| 67. | 2. Кабінету Міністрів України в тримісячний строк з дня набрання чинності цього Закону: |
| 68. | привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону; |
| 69. | підготувати пропозиції щодо внесення змін до тих законів, норми яких суперечать положенням цього Закону. |



