Кількість абзаців - 30 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до статей 21 та 33 Закону України ''Про охорону праці'' (Друге читання)

0. Проект
 
1. Закон України
 
2. Про внесення змін до статей 21 та 33 Закону України "Про охорону праці"
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести до Закону України "Про охорону праці" (Відомості Верховної Ради України, 1992, № 49, ст. 668; 2003, № 2, ст. 10) такі зміни:
 
5. 1. У статті 21:
 
6. 1) частину третю викласти в такій редакції:
 
7. "Роботодавець повинен одержати дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Такі дозволи видає на безоплатній основі спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці та його територіальні органи на підставі висновків за результатами експертизи, проведеної експертно-технічними центрами, науково-дослідними інститутами, дослідними, випробувальними лабораторіями та іншими підрозділами (групами) технічної підтримки, що функціонують у складі органів державного нагляду за охороною праці відповідно до завдань інспекційної служби або створюються і діють як незалежні експертні організації, що здійснюють науково-технічну підтримку державного нагляду за господарською діяльністю у сфері виробництва і праці. Переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, у тому числі тих, початок проведення або експлуатація (застосування) яких може здійснюватися за декларативним принципом, а також граничні розміри тарифів на проведення експертизи, результати якої є підставою для видачі документів дозвільного характеру, визначає Кабінет Міністрів України.";
 
8. 2) після частини третьої доповнити новими частинами такого змісту:
 
9. "Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці протягом 15 робочих днів після реєстрації заяви видає роботодавцю відповідний дозвіл або повідомляє у письмовій формі про відмову в його видачі з відповідним обґрунтуванням.
 
10. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці приймає рішення про відмову у видачі зазначеного дозволу у разі:
 
11. неподання роботодавцем необхідних документів та (або) їх оформлення з порушенням встановлених вимог;
 
12. подання недостовірних даних або висновку за результатами експертизи, який затверджено чи складено більше ніж за рік до дати реєстрації заяви;
 
13. встановлення згідно з висновком за результатами експертизи невідповідності об'єкта експертизи вимогам законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці.
 
14. Дозвіл може бути анульовано наказом органу, який його видав (про що роботодавець повідомляється у письмовій формі), у разі:
 
15. подання роботодавцем або уповноваженою ним особою заяви про анулювання дозволу;
 
16. припинення діяльності роботодавця;
 
17. виявлення у поданих роботодавцем документах недостовірних відомостей щодо об'єкта, на який видається документ дозвільного характеру;
 
18. видачі посадовими особами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці або його територіального органу припису про повторне порушення вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано дозвіл;
 
19. виникнення аварії, вибуху, пожежі, нещасного випадку, якщо в акті розслідування такої події зазначено, що однією з її причин є недодержання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано дозвіл;
 
20. створення перешкод під час проведення посадовими особами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці або його територіального органу перевірок додержання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано дозвіл.
 
21. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці оприлюднює інформацію про всі видані та анульовані дозволи у засобах масової інформації".
 
22. У зв'язку з цим частини четверту восьму вважати відповідно частинами восьмою - тринадцятою.
 
23. 3. Частину першу статті 33 доповнити абзацом такого змісту:
 
24. „видають дозволи на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки".
 
25. ІІ. Прикінцеві положення
 
26. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2009 року.
 
27. 2. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк із дня опублікування цього Закону:
 
28. привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;
 
29. забезпечити перегляд міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.