Кількість абзаців - 34 Розмітка (ліва колонка)


про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення інвалідів автомобілями (Друге читання)

0. Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення інвалідів автомобілями
 
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
2. І. Внести зміни до таких законів України:
 
3. 1. У статті 38 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 21,
 
4. ст. 252; Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 37, ст. 453):
 
5. 1) частину першу викласти в такій редакції:
 
6. «Стаття 38. Інвалідам і дітям-інвалідам надаються безплатно або на пільгових умовах послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони для письмового спілкування тощо), вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо) на підставі індивідуальної програми реабілітації та автомобілі за наявності відповідного медичного висновку.»;
 
7. 2) після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
8. «Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль може бути переданий у власність членам його сім’ї в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України, а автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід користувався менше 10 років, також - за умови сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством на день митного оформлення автомобіля. Технічні та інші засоби реабілітації можуть бути залишені у власність членам сім’ї померлого інваліда, дитини-інваліда в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.».
 
9. У зв’язку з цим частини другу - п’яту вважати відповідно частинами третьою - шостою;
 
10. 3) частину шосту викласти в такій редакції:
 
11. «Порядок та умови забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів лікарськими, технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення, санаторно-курортними путівками, автомобілями, а також переліки технічних та інших засобів реабілітації і виробів медичного призначення визначає Кабінет Міністрів України.».
 
12. 2. Абзац третій частини п’ятої статті 6 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 22, ст. 262; Відомості Верховної Ради України,
 
13. 1992 р., № 32, ст. 456) викласти в такій редакції:
 
14. «- за наявності медичних показань забезпечення автомобілем з ручним керуванням безплатно, із звичайним керуванням на пільгових умовах у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України; «.
 
15. 3. Пункт 13 частини першої статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178; 1996 р., № 35, ст. 162) викласти в такій редакції:
 
16. «13) позачергове безплатне або на пільгових умовах забезпечення автомобілем інвалідів І групи, а також інвалідів ІІ групи за наявності відповідних медичних показань. Інваліди ІІ групи за відсутності медичних показань мають право на безплатне або на пільгових умовах забезпечення автомобілем у порядку загальної черги. Порядок та умови забезпечення автомобілем визначаються Кабінетом Міністрів України; «.
 
17. 4. Пункт 22 частини першої статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 45, ст. 425; 2005 р., № 9, ст. 185) викласти в такій редакції:
 
18. «22) за наявності медичних показань позачергове забезпечення автомобілем з ручним керуванням безплатно, із звичайним керуванням на пільгових умовах, виплата компенсації на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування в порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України; «.
 
19. 5. Частину шосту статті 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 46-47, ст. 403) викласти в такій редакції:
 
20. «6. За наявності медичних показань для одержання автомобіля Фонд соціального страхування від нещасних випадків забезпечує потерпілого, який став інвалідом внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, автомобілем з ручним або звичайним керуванням, організовує та оплачує навчання водінню автомобіля, а також виплачує компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування в порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
21. Згідно з висновком МСЕК Фонд соціального страхування від нещасних випадків може відшкодовувати також інші витрати.».
 
22. 6. Доповнити Закон України «Про гуманітарну допомогу» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 51, ст. 451) статтею 3? такого змісту:
 
23. «Стаття 3?. Забезпечення інвалідів легковими автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою
 
24. Забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою, здійснюється у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
25. Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному із членів сім’ї, який на час смерті інваліда, дитини-інваліда проживав і був зареєстрований за місцем його проживання та реєстрації, за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством на день митного оформлення автомобіля.
 
26. У разі несплати членом сім’ї інваліда, дитини-інваліда податків і зборів (обов’язкових платежів) автомобіль повертається (вилучається) органам праці та соціального захисту населення у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
27. Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався більше 10 років, залишається члену сім’ї, який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований за місцем його проживання та реєстрації.».
 
28. 7. Пункт 22 частини першої статті 6? Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р.,
 
29. № 24, ст. 182; 2005 р., № 5, ст. 120) викласти в такій редакції:
 
30. «22) за наявності медичних показань позачергове забезпечення автомобілем з ручним керуванням безплатно, із звичайним керуванням на пільгових умовах у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України; «.
 
31. ІІ. Прикінцеві положення
 
32. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
33. 2. Кабінету Міністрів України протягом дев’яноста днів з дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.