Кількість абзаців - 73 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" (щодо уточнення норм та термінів) (Друге читання)

0. Проект
Закон України
 
1. Про внесення змін до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" (щодо уточнення норм і термінів)
 
2.

 
3. Розділ І. Внести зміни до Закону України „Про захист тварин від жорстокого поводження" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, N 27, ст.230)
 
4. 1. У Статті 1 абзац дев’ятий викласти в такій редакції:
 
5. "жорстоке поводження з тваринами – побої, знущання, залякування, дратування тварин; порушення зоотехнічних, зоогігієнічних, ветеринарно-санітарних норм та правил утримання тварин; навмисне поранення та каліцтво тварин; нацькування одних тварин на інших; покинення тварин без догляду або в безпорадному стані; добування мисливських та інших диких тварин з порушенням вимог даного закону; розорювання місць мешкання диких тварин (нір, гнізд і т.ін.); вчинення експериментів та процедур над тваринами, що спричиняють страждання та (або) здійснюються з порушенням закону; навмисне використання в роботі, спортивно-видовищних заходах хворих, поранених, покалічених тварин; перенавантаження тяглових та в’ючних тварин вантажами, що не співвідносяться з їх силою та фізичним станом; транспортування тварин способами, що призводять до страждань та стресу тварини; використання технічних засобів, які примушують тварин до перебування у протиприродних позиціях, що викликають надмірні страждання, пошкодження тіла або загибель тварини; використання жорстоких способів у вихованні та годуванні тварин; інші дії, що протирічать нормам, що встановлені цим законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, спрямованими на захист тварин від жорстокого поводження та спричиняють тваринам біль, каліцтва, травми, страждання, стрес, призводять до їх передчасної загибелі;"
 
6. 2. У Статті 3 частину другу виключити.
 
7. 3. У Статті 6:
 
8. а) частину першу та другу викласти в новій редакції:
 
9. "Виховання гуманного ставлення до тварин є важливою складовою етичного, культурного та екологічного виховання громадян, передбачає формування високого рівня еколого-етичної свідомості та культури громадян.
 
10. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування із залученням громадських організацій здійснюють заходи щодо поширення обізнаності щодо гуманного ставлення до тварин та їх захисту від жорстокого поводження у навчальних закладах, на підприємствах, в установах, організаціях, у тому числі громадських організаціях, та серед фізичних осіб, які займаються розведенням, дресируванням та утриманням домашніх тварин шляхом:
 
11. інформування щодо законодавства про захист тварин від жорстокого поводження (зокрема із застосуванням засобів масової інформації);
 
12. відведення окремих годин у навчальному курсі однієї з обов’язкових дисциплін у системі середньої загальноосвітньої школи (біологія, валеологія, правознавство або інші) для вивчення законодавчих норм та правил поводження з тваринами;
 
13. проведення виставок, семінарів, конференцій, конкурсів, змагань та інших заходів."
 
14. 4. У Статті 14 редакції після слова "дресирування" додати слова "та тестування".
 
15. 5. У Статті 16 із назви та із тексту статті вилучити вираз "диких тварин і"
 
16. 6. Статтю 19 доповнити новими частинами такого змісту:
 
17. "Забороняється вилов та інші форми добування диких тварин:
 
18. рідкісних, зникаючих, таких, що занесені до Червоної книги України, регіональні червоні списки;
 
19. у формі вармінтінгу, стрільби по садках.
 
20. Регулювання чисельності диких тварин, що знаходяться у стані природної волі, здійснюється відповідно до вимог законів України "Про тваринний світ" та "Про мисливське господарство та полювання".
 
21. Забороняється регулювання чисельності диких ссавців та птахів, за винятком мишовидних гризунів, під час їх розмноження та жорстокими способами (з використанням отрути, розорювання нір, гнізд, знищення дитинчат)".
 
22. 7. У Статті 20:
 
23. а) У частині третій у абзаці другому після слів "технічні засоби" додати вираз: " (капкани, сілки та інші)".
 
24. б) У частині четвертій:
 
25. у абзаці шостому після слів "при переправі наземних тварин через водоймища" додати слова "та на пернату дичину на ополонках водоймищ";
 
26. додати новий абзац п’ятий такого змісту: "тварин, що потерпають від лиха;", в зв’язку з чим абзаци п’ятий-сьомий вважати абзацами шостим-восьмим.
 
27. в) Додати нові частини сьому та восьму такого змісту:
 
28. "Забороняється використання притравочних станцій для натаскування мисливських собак з використанням живих тварин в якості приманки.
 
29. Забороняється навмисне розорювання природних місць мешкання тварин (нір, барліг, гнізд тощо)."
 
30. 8. Додати нову Статтю 20-1 такого змісту:
 
31. "Стаття 20-1. Особливості утримання диких тварин у неволі
 
32. Утримання диких тварин у неволі допускається, якщо створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям.
 
33. Утримання диких тварин у неволі без створення відповідних умов не допускається.
 
34. Утримання диких тварин у неволі допускається за наявності дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.
 
35. Утримання диких тварин у неволі без дозволу допускається в разі тимчасового утримання врятованої постраждалої тварини (за винятком тварин, що занесені до Червоної книги України та Додатків конвенції СІТЕС).
 
36. Допускається утримання дрібних диких тварин, які традиційно утримуються людьми в неволі і можуть бути забезпечені умовами утримання відповідно до вимог цього Закону."
 
37. 9. Статтю 21 доповнити новими частинами такого змісту:
 
38. частиною другою:
 
39. "Умови розведення та утримання сільськогосподарських тварин повинні забезпечувати їх захист від травм, пошкоджень тіла, внутрішніх органів та інших страждань.", в зв’язку із цим частини другу-третю вважати частинами третьою-четвертою;
 
40. частиною п’ятою:
 
41. "Забороняється:
 
42. утримувати сільськогосподарських тварин у кількості понад встановлених норм для кожного виду, віку та фізіологічного стану;
 
43. переобтяжувати тварину;
 
44. використовувати для роботи хворих та недогодованих тварин;
 
45. застосовувати для фізичної стимуляції тварин предметів чи знарядь, які можуть призвести їх травмування;
 
46. змушувати до виснажливого бігу тварину, яка везе вантаж;
 
47. відгодовувати гусей та уток для отримання жирної печінки (фуа-гра)."
 
48. 10. У Статті 25:
 
49. а) У частині третій після слів: "Створення зоопарку" додати слова: "та пересувного цирку";
 
50. б) доповнити новими частинами такого змісту:
 
51. "Забороняється комерційна експлуатація диких тварин, за винятком місць, що спеціально пристосовані для їх утримання в умовах неволі (цирків, дельфінаріїв, розплідників тощо), та мають відповідні дозволи на цю діяльність, видані центральним органами виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та центральним органами виконавчої влади з питань аграрної політики та ветеринарної медицини.
 
52. Забороняється утримання ведмедів та інших крупних диких або приручених (напівдиких) тварин на автозаправках, в місцях загального користування та інших непристосованих для цього місцях.
 
53. Особи, які здійснюють професійну діяльність з використанням тварин у видовищних та спортивних заходах, при організації дозвілля повинні пройти спеціальну підготовку для роботи з ними та мати відповідне посвідчення.".
 
54. 11. У Статті 26:
 
55. а) У частині третій вираз "може проводитися" замінити виразом "проводиться"
 
56. б) додати нову частину другу такого змісту:
 
57. "Наукові експерименти з використанням тварин готуються таким чином, щоб в них використовувалась мінімальна кількість тварин.";
 
58. у зв’язку з цим частини другу-п’ятнадцяту вважати частинами третьою-шістнадцятою.
 
59. 12. У Статті 35 змінити назву та викласти її в новій редакції:
 
60. "Стаття 35. Відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження
 
61. Відповідальність за порушення законодавства про захист тварин від жорстокого поводження несуть фізичні та юридичні особи, винні у:
 
62. порушенні протиепізоотичних, ветеринарно-санітарних, карантинних норм та правил;
 
63. порушенні правил використання тварин у видовищних чи спортивних заходах, що включають бої тварин або їх елементи та інші заходи, що спричиняють страждання, травмування, каліцтво чи загибель тварин;
 
64. нанесенні тваринами, які їм належать, шкоди здоров’ю людини і забрудненні ними території населених пунктів відповідно до законодавства;
 
65. невиконанні законних розпоряджень органів, що здійснюють контроль у сфері захисту тварин від жорстокого поводження.
 
66. Порушення законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження тягне за собою адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону.
 
67. Законом може бути встановлено відповідальність і за інші порушення законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження.
 
68. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження, в порядку та розмірах, встановлених законодавством."
 
69. Розділ ІІ. Прикінцеві положення
 
70. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
71. 2. Внести до пункту 76 статті 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., N 36, ст. 299, N 45, ст. 377; 2001 р., N 11, ст. 45, N 16, ст. 76, N 22, ст. 105; 2002 р., N 6, ст. 39, N 7, ст. 50, N 17, ст. 121, N 20, ст. 134, N 30, ст. 207, N 31, ст. 214; 2003 р., N 13, ст. 92, N 23, ст. 145, N 36, ст. 276; 2004 р., N 12, ст. 155, N 13, ст. 180, N 15, ст. 228, N 38, ст. 468, N 50, ст. 537; 2005 р., N 4, ст. 106, N 5, ст. 114, N 6, ст. 138, N 9, ст. 183, NN 17-19, ст. 267, N 28, ст. 373, N 32, ст. 421, N 33, ст. 432) такі зміни:
 
72. після слова "дресирування" додати слова "і тестування".