Кількість абзаців - 48 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо арешту активів, що пов'язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, та визначення порядку доступу (Друге читання)

0. Проект
 
1. Закон України
 
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо арешту активів, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, та визначення порядку доступу до таких активів
 
3. Верховна Рада України постановляє:
 
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 1. У Кодексі адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 35-37, ст. 446):
 
6. 1) доповнити Кодекс статтею 183-4 такого змісту:
 
7. «Стаття 183-4. Особливості провадження у справах за зверненням Служби безпеки України щодо накладення на активи, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, зняття арешту з таких активів та надання доступу до них
 
8. 1. Провадження у справах щодо накладення арешту на активи, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, зняття арешту з таких активів та надання доступу до них здійснюється на підставі подання Голови Служби безпеки України або його заступника.
 
9. 2. Подання вноситься до суду першої інстанції за підсудністю, встановленою цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити:
 
10. 1) найменування адміністративного суду;
 
11. 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв’язку заявника;
 
12. 3) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника;
 
13. 4) перелік документів та інших матеріалів, що додаються;
 
14. 5) підпис уповноваженої особи суб’єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
 
15. 3. У разі порушення вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та визначає строк для усунення недоліків.
 
16. Невиконання вимог суду в установлений ним строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
 
17. Повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення недоліків, що зумовлюють звернення до суду.
 
18. 4. Суд ухвалою відмовляє у прийнятті подання в разі, коли заявлено вимогу, не передбачену частиною першою цієї статті. Відмова у прийнятті подання унеможливлює повторне звернення заявника з таким самим поданням.
 
19. 5. Постанова по суті заявлених вимог приймається судом у закритому судовому засіданні не пізніше наступного робочого дня з дня надходження подання з повідомленням за участю тільки заявника. Власник активів, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, на які накладається чи з яких знімається арешт або до яких надається доступ, не повідомляється про розгляд справи судом.
 
20. 6. У постанові суду зазначаються:
 
21. 1) дата прийняття постанови;
 
22. 2) найменування суду, прізвище та ініціали судді;
 
23. 3) мотиви та висновок суду по суті заявлених вимог з посиланням на закон;
 
24. 4) порядок вчинення дій, передбачених постановою.
 
25. 7. Ухвалу про відмову в прийнятті подання може бути оскаржено в апеляційному порядку. Апеляційний суд протягом трьох днів з дня надходження апеляційної скарги перевіряє законність ухвали суду першої інстанції та приймає рішення по суті подання.
 
26. 8. Судові рішення щодо накладення арешту на активи, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, зняття арешту з таких активів та надання доступу до них є остаточними та підлягають негайному виконанню»;
 
27. 2) частину першу статті 256 доповнити пунктом 8 такого змісту:
 
28. «8) накладення арешту на активи, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, зняття арешту з таких активів та надання доступу до них».
 
29. 2. Частину другу статті 25 Закону України «Про Службу безпеки України» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 27, ст. 382; 2000 р., № 10, ст. 79; 2002 р., № 17, ст. 117; 2003 р., № 45, ст. 357; 2004 р., № 32, ст. 394) доповнити пунктом 7 такого змісту:
 
30. «7) ініціювати згідно із законом питання накладення на невизначений строк арешту на активи, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, зняття арешту з таких активів та надання доступу до них за зверненням особи, яка може документально підтвердити потреби в покритті основних та надзвичайних витрат».
 
31. 3. У Законі України «Про боротьбу з тероризмом» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 25, ст. 180; 2005 р., № 25, ст. 335; 2006 р., № 14, ст. 116; 2009 р., № 36-37, ст. 511; 2010 р., № 19, ст. 151, № 29, ст. 392):
 
32. 1) статтю 1 після абзацу третього доповнити новим абзацом такого змісту:
 
33. «активи, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, - кошти, майно, майнові і немайнові права, що повністю або частково, прямо чи опосередковано належать або перебувають під контролем осіб, що пов’язані з провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції, та активи, які отримані або походять від таких коштів, майна, майнових і немайнових прав, а також інші активи зазначених осіб».
 
34. У зв’язку з цим абзаци четвертий - двадцять перший вважати відповідно абзацами п’ятим - двадцять другим;
 
35. 2) частину першу статті 5 після слів «здійснює досудове слідство у справах про злочини, пов’язані з терористичною діяльністю» доповнити словами «ініціює питання накладення на невизначений строк арешту на активи, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, зняття арешту з таких активів та надання доступу до них за зверненням особи, яка може документально підтвердити потреби в покритті основних та надзвичайних витрат»;
 
36. 3) доповнити Закон статтями 11-1 і 11-2 такого змісту:
 
37. «Стаття 11-1. Зупинення фінансових операцій з активами, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, та арешт таких активів
 
38. Фінансова операція, учасником або вигодоодержувачем за якою є особа, яку включено до переліку осіб, що пов’язані з провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції, зупиняється відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму».
 
39. У разі виявлення суб’єктами, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом та/або які залучені до боротьби з тероризмом, фінансових операцій або будь-яких активів осіб, які включені до переліку осіб, що пов’язані з провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції, такі суб’єкти невідкладно подають інформацію про виявлені фінансові операції або терористичні активи до Служби безпеки України.
 
40. Накладення арешту на активи, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, та зняття арешту з таких активів проводиться за рішенням суду.
 
41. Стаття 11-2. Порядок доступу до активів, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН
 
42. Доступ до активів, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, здійснюється за рішенням суду для покриття основних та надзвичайних витрат, включаючи оплату продуктів харчування, оренди житла, іпотечного кредиту, комунальних послуг, ліків та медичної допомоги, сплати податків, страхових внесків, або виключно для здійснення за звичайною ціною витрат з оплати послуг фахівців та відшкодування витрат, пов’язаних з наданням юридичних послуг, сплати зборів чи внесення відповідно до законодавства плати за надання послуг з поточного зберігання або забезпечення збереження коштів, фінансові операції щодо яких зупинено, інших фінансових активів та економічних ресурсів.
 
43. У разі виникнення потреби в покритті основних або надзвичайних витрат за рахунок активів, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, Голова Служби безпеки України або його заступник звертаються до Міністерства закордонних справ України з поданням про необхідність отримання доступу до таких активів.
 
44. Міністерство закордонних справ України протягом трьох робочих днів з дати отримання зазначеного подання звертається до Комітету Ради Безпеки ООН для отримання дозволу на доступ до активів, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, для покриття основних або надзвичайних витрат.
 
45. Після надходження до Міністерства закордонних справ України рішення Комітету Ради Безпеки ООН зазначене Міністерство невідкладно інформує у письмовій формі Голову Служби безпеки України або його заступника про задоволення або відмову у задоволенні подання.
 
46. Подана у письмовій формі Міністерством закордонних справ України інформація щодо задоволення подання про надання дозволу на доступ до активів, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради безпеки ООН, для покриття основних або надзвичайних витрат є підставою для звернення Голови Служби безпеки України або його заступника до суду з метою отримання доступу до таких активів».
 
47. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.