Кількість абзаців - 184 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо громадянства (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України
 
   ПРОЕКТ
Закон України
 
1. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо громадянства
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо громадянства
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
4. 1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
   1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
5. 1) доповнити Кодекс статтею 197-1 такого змісту:
«Стаття 197-1. Порушення обов’язку громадянина України щодо повідомлення про набуття іноземного громадянства (підданства)
 
-1- Гнаткевич Ю.В.
1. Підпункт перший пункту 1 Розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
„1) доповнити Кодекс статтею 197-1 такого змісту:
Стаття 197-1. Порушення обов’язку громадянина України щодо повідомлення про набуття іноземного громадянства (підданства)
Неподання або несвоєчасне подання повнолітнім громадянином України, який добровільно набув іноземне громадянство (підданство), письмової заяви про це та копії документа, що підтверджує набуття ним іноземного громадянства (підданства), до спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань громадянства, підпорядкованого йому органу за місцем проживання або дипломатичного представництва чи консульської установи, -
тягне за собою накладення штрафу від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі діяння, вчинені посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування, -
тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»
 
Враховано   1) доповнити статтею 197-1 такого змісту:
«Стаття 197-1. Неповідомлення про набуття іноземного громадянства (підданства)
 
6. Неподання або несвоєчасне подання повнолітнім громадянином України, який добровільно набув іноземне громадянство (підданство), заяви про це та копії документа, що підтверджує набуття ним іноземного громадянства (підданства), -
 
   Неподання або несвоєчасне подання повнолітнім громадянином України, який добровільно набув іноземне громадянство (підданство), письмової заяви про це та копії документа, що підтверджує набуття ним іноземного громадянства (підданства), до спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, підпорядкованого йому органу за місцем проживання або дипломатичного представництва чи консульської установи, -
 
7. тягне за собою накладення штрафу від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
   тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян»;
 
8. Ті самі діяння, вчинені службовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування, -
 
      
9. тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. «;
 
-2- Кармазін Ю.А.
І. У розділі І законопроекту:
1. У частині першій:
1) абзац шостий пункту 1 після слів «доходів громадян» доповнити словами: «та звільнення із займаної посади».
Обґрунтування: Пропозиція вноситься у зв’язку із тим, що законопроектом пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 197-1, якою встановлюється відповідальність за порушення обов’язку громадянина України повідомляти про набуття іноземного громадянства (підданства). При цьому слід відзначити, що дана норма має бути приведена у відповідність із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», а відтак обіймати посади на державній службі мають право лише громадяни України. У іншому разі існує загроза національним та стратегічним інтересам нашої держави;
 
Враховано      
10. 2) статтю 221 після цифр «195-1-195-6» доповнити цифрами «, 197-1»;
 
   2) статтю 221 після цифр «195-1-195-6» доповнити цифрами «197-1»;
 
11. 3) пункт 1 частини першої статті 255 доповнити абзацом такого змісту:
 
   3) пункт 1 частини першої статті 255 доповнити абзацом такого змісту:
 
12. «центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері громадянства (стаття 197-1); «.
 
-3- Кармазін Ю.А.
2) абзац другий пункту 3 після слів: «у сфері громадянства» доповнити через кому словами: «посадові особи Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ та прокуратури.»
Обґрунтування: Пропозиція вноситься у зв’язку із тим, що розширення кола осіб, що мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення дасть змогу даному механізму працювати більш дієво і більш оперативно на такі правопорушення реагувати.
 
Відхилено   « спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства (стаття 197-1) «.
 
13. 2. Частини другу і третю статті 412 Митного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 38-39, ст. 288) викласти в такій редакції:
 
-4- Гнаткевич Ю.В.
2. Пункт 2 Розділу І проекту Закону виключити.
 
Враховано      
14. «Не можуть бути прийняті на службу до митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій особи, які:
 
      
15. мають громадянство (підданство) іншої держави;
 
      
16. мають судимість за вчинення умисного злочину.
 
      
17. Посадові особи митної служби України, які набули громадянство (підданство) іншої держави або визнані за вироком суду, що набрав законної сили, винними у вчиненні злочину, звільняються із служби в митних органах, спеціалізованих митних установах та організаціях.».
 
-5- Мірошниченко Ю.Р.
В абзаці п’ятому пункту 2 розділу І (зміни до Митного кодексу України) після слів «Посадові особи митної служби України, які» доповнити словом «добровільно»;
 
Відхилено      
18. 3. Частину четверту статті 17 Закону України «Про міліцію» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 4, ст. 20; Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 36, ст. 526; із змінами, внесеними Законом України від 3 листопада 2011 року № 3999-VІ) доповнити пунктом 3 такого змісту:
«3) має громадянство (підданство) іншої держави. Набуття іноземного громадянства є підставою для звільнення особи із служби в міліції.».
 
-6- Гнаткевич Ю.В.
3. Пункт 3 Розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
«Доповнити статтю 17 Закону України „Про міліцію» (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 4, стор. 95, ст. 20.; 1992 р., № 36, ст. 526; 2012 р., № 23, стор. 942, ст.240, зі змінами, унесеними Законом України від 17.05.2012 року N 4711-VІ) частиною дев’ятою такого змісту:
«Не може бути прийнята на службу до міліції особа, яка має громадянство (підданство) іншої держави.
Установлення факту добровільного набуття іноземного громадянства (підданства) є підставою для звільнення особи із служби в міліції».
Частини дев’яту та десяту чинної редакції статті 17 вважати відповідно частинами десятою та одинадцятою».
 
Враховано   2. Статтю 17 Закону України „Про міліцію» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 4, ст. 20; Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 36, ст. 526; 2012 р., № 23, ст. 240, зі змінами, внесеними Законом України від 17 травня 2012 року N 4711-VІ) після частини восьмої доповнити частиною дев’ятою такого змісту:
«Не може бути прийнята на службу до міліції особа, яка має громадянство (підданство) іншої держави. Установлення факту добровільного набуття іноземного громадянства (підданства) є підставою для звільнення особи із служби в міліції».
У зв’язку з цим частини дев’яту та десяту вважати відповідно частинами десятою та одинадцятою.
 
    -7- Мірошниченко Ю.Р.
Абзац другий пункту 3 розділу І (зміни до Закону України «Про міліцію») викласти в такій редакції:
«3) має громадянство (підданство) іншої держави. Особи підлягають звільненню із служби в міліції у разі добровільного набуття ними іноземного громадянства (підданства).»;
 
Враховано редакційно    
19. 4. У Законі України «Про прокуратуру» (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 53, ст. 793; 1993 р., № 50, ст. 474; 1995 р., № 11, ст. 71; 2011 р., № 30, ст. 279):
 
   3. У Законі України «Про прокуратуру» (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 53, ст. 793; 1993 р., № 50, ст. 474; 1995 р., № 11, ст. 71; 2011 р., № 30, ст. 279):
 
20. 1) частину сьому статті 46 викласти в такій редакції:
«Не можуть бути прийняті на посаду прокурора або слідчого прокуратури особи, які:
мають громадянство (підданство) іншої держави; були засуджені за вчинення злочину, крім осіб, що реабілітовані.»;
були засуджені за вчинення злочину, крім осіб, що реабілітовані.»;
 
-8- Гнаткевич Ю.В.
4. Підпункт перший пункту 4 Розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
«Частину десяту статті 46 викласти в такій редакції:
«Не можуть бути прийняті на посаду прокурора або слідчого прокуратури особи, які:
мають громадянство (підданство) іншої держави;
були засуджені за вчинення злочину, крім осіб, що реабілітовані. «
Частини десяту та одинадцяту чинної редакції статті 17 вважати відповідно частинами одинадцятою та дванадцятою.
 
Враховано   1) частину десяту статті 46 викласти в такій редакції:
«Не можуть бути прийняті на посаду прокурора або слідчого прокуратури особи, які:
мають громадянство (підданство) іншої держави;
були засуджені за вчинення злочину, крім реабілітованих осіб»;
 
21. 2) пункт 5 частини другої статті 46-2 після слів «громадянства України» доповнити словами «або встановлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
-9- Мірошниченко Ю.Р.
В абзаці шостому пункту 4 розділу І (зміни до Закону України «Про прокуратуру») після слів «або встановлення» доповнити словами «добровільного»;
 
Враховано   2) пункт 5 частини другої статті 46-2 доповнити словами «або встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
22. 5. У Законі України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 15, ст. 190; 1997 р., № 12, ст. 103; 1999 р., № 48,
 
   4. У Законі України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 15, ст. 190; 1997 р., № 12, ст. 103; 1999 р., № 48, ст. 410; 2004
 
23. ст. 410; 2004 р., № 36, ст. 444; 2005 р., № 27, ст. 361; 2006 р., № 37, ст. 318, № 51, ст. 519; 2007 р., № 33, ст. 442; 2008 р., № 5-8, ст. 78; 2010 р., № 19, ст. 151; із змінами, внесеними Законами України від 8 липня 2011 року № 3668-VІ і від 18 жовтня 2011 року № 3917-VІ):
 
   р., № 36, ст. 444; 2005 р., № 27, ст. 361; 2006 р., № 37, ст. 318, № 51, ст. 519; 2007 р., № 33, ст. 442; 2008 р., № 5-8, ст. 78; 2010 р., № 19, ст. 151; 2012 р., № 12-13, ст. 82, № 22, ст. 216):
 
24. 1) абзац перший пункту 2 статті 8 після слів «у зв’язку з позбавленням військового звання в дисциплінарному порядку» доповнити словами «, у зв’язку з установленням факту набуття громадянства (підданства) іншої держави»;
 
-10- Мірошниченко Ю.Р.
В абзацах другому - четвертому пункту 5 розділу І (зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей») після слів «з установленням факту» доповнити словом «добровільного»;
 
Враховано   1) абзац перший пункту 2 статті 8 після слів «у зв’язку з позбавленням військового звання в дисциплінарному порядку» доповнити словами «у зв’язку з установленням факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави»;
 
25. 2) абзац перший пункту 15 статті 10-1 після слів «позбавлення права займати певні посади» доповнити словами «, у зв’язку з установленням факту набуття громадянства (підданства) іншої держави»;
 
-11- Мірошниченко Ю.Р.
В абзацах другому - четвертому пункту 5 розділу І (зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей») після слів «з установленням факту» доповнити словом «добровільного»;
 
Враховано   2) абзац перший пункту 15 статті 10-1 після слів «позбавлення права займати певні посади» доповнити словами «у зв’язку з установленням факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави»;
 
26. 3) абзац третій пункту 2 статті 15 після слів «у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем» доповнити словами «, у зв’язку з установленням факту набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
-12- Мірошниченко Ю.Р.
В абзацах другому - четвертому пункту 5 розділу І (зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей») після слів «з установленням факту» доповнити словом «добровільного»;
 
Враховано   3) абзац третій пункту 2 статті 15 після слів «у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем» доповнити словами «у зв’язку з установленням факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
27. 6. Статтю 19 Закону України «Про Службу безпеки України» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 27, ст. 382; із змінами, внесеними Законом України від 9 грудня 2011 року № 4157-VІ) після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
«На службу (роботу) до органів Служби безпеки України не приймаються громадяни України, які мають громадянство (підданство) іншої держави. Набуття громадянства (підданства) іншої держави є підставою для звільнення особи з органів Служби безпеки України.».
 
-13- Гнаткевич Ю.В.
5. Пункт 6 Розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
«6. Статтю 19 Закону України «Про Службу безпеки України» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 27, ст. 382; 2012 р., № 29, ст. 1176, ст. 333, зі змінами, унесеними згідно із Законом України від 17.05.2012 № 4711-VІ) доповнити новою частиною такого змісту:
«На службу (роботу) до органів Служби безпеки України не приймаються громадяни України, які мають громадянство (підданство) іншої держави. Особи підлягають звільненню з органів Служби безпеки України в разі встановлення факту добровільного набуття ними іноземного громадянства (підданства).»
 
Враховано   5. Статтю 19 Закону України «Про Службу безпеки України» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 27, ст. 382; 2012 р., № 29, ст. 1176, ст. 333, зі змінами, внесеними Законом України від 17 травня 2012 року № 4711-VІ) після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
«На службу (роботу) до органів Служби безпеки України не приймаються громадяни України, які мають громадянство (підданство) іншої держави. Особи підлягають звільненню з органів Служби безпеки України в разі встановлення факту добровільного набуття ними іноземного громадянства (підданства)».
 
    -14- Мірошниченко Ю.Р.
Абзац другий пункту 6 розділу І (зміни до Закону України «Про Службу безпеки України») викласти в такій редакції:
«На службу (роботу) до органів Служби безпеки України не приймаються громадяни України, які мають громадянство (підданство) іншої держави. Особи підлягають звільненню з органів Служби безпеки України у разі добровільного набуття ними іноземного громадянства (підданства).»;
 
Враховано    
28. У зв’язку з цим частину третю вважати частиною четвертою.
 
   У зв’язку з цим частини третю-одинадцяту вважати відповідно частинами четвертою-дванадцятою.
 
29. 7. Частину третю статті 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 29, ст. 399; 2006 р., № 37, ст. 318; 2007 р., № 33, ст. 442; 2009 р., № 24, ст. 296; із змінами, внесеними Законами України від 8 липня 2011 року № 3668-VІ і від 18 жовтня 2011 року № 3917-VІ) після слів «у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем» доповнити словами «, у зв’язку з установленням факту набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
-15- Мірошниченко Ю.Р.
У пункті 7 розділу І (зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб») після слів «у зв’язку з установленням факту» доповнити словом «добровільного»;
 
Враховано   6. Частину третю статті 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 29, ст. 399; 2006 р., № 37, ст. 318; 2007 р., № 33, ст. 442; 2009 р., № 24, ст. 296; 2012 р., № 12-13, ст. 82, № 22, ст. 216) після слів «у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем» доповнити словами «у зв’язку з установленням факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
30. 8. У Законі України «Про Антимонопольний комітет України» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 50, ст. 472; 2000 р., № 41, ст. 343; 2004 р., № 13, ст. 181; 2011 р., № 10, ст. 63, із змінами, внесеними Законом України від 23 грудня 2011 року № 4287-VІ):
 
   7. У Законі України «Про Антимонопольний комітет України» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 50, ст. 472; 2000 р., № 41, ст. 343; 2004 р., № 13, ст. 181; 2011 р., № 10, ст. 63; 2012 р., № 31, ст. 391):
 
31. 1) у статті 9:
 
   1) у статті 9:
 
32. доповнити статтю після частини третьої новою частиною такого змісту:
 
   після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
 
33. «Головою Антимонопольного комітету України не може бути призначений громадянин України, який має громадянство (підданство) іншої держави.».
 
   «Головою Антимонопольного комітету України не може бути призначено громадянина України, який має громадянство (підданство) іншої держави».
 
34. У зв’язку з цим частини четверту - дев’яту вважати відповідно частинами п’ятою - десятою;
 
   У зв’язку з цим частини четверту - дев’яту вважати відповідно частинами п’ятою - десятою;
 
35. частину п’яту після слів «у разі вчинення ним злочину» доповнити словами «, набуття громадянства (підданства) іншої держави»;
 
-16- Мірошниченко Ю.Р.
7. У пункті 8 розділу І (зміни до Закону України «Про Антимонопольний комітет України»):
в абзаці шостому слово «набуття» замінити словами «добровільного набуття»;
 
Враховано   частину п’яту після слів «у разі вчинення ним злочину» доповнити словами «добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави»;
 
36. 2) статтю 11 після частини шостої доповнити новою частиною такого змісту:
 
   2) статтю 11 після частини шостої доповнити новою частиною такого змісту:
 
37. «Державним уповноваженим не може бути призначений громадянин України, який має громадянство (підданство) іншої держави.».
 
   «Державним уповноваженим не може бути призначено громадянина України, який має громадянство (підданство) іншої держави».
 
38. У зв’язку з цим частини сьому і восьму вважати відповідно частинами восьмою і дев’ятою;
 
   У зв’язку з цим частини сьому і восьму вважати відповідно частинами восьмою і дев’ятою;
 
39. 3) частину другу статті 18 доповнити абзацом такого змісту:
 
   3) частину другу статті 18 доповнити абзацом такого змісту:
 
40. «у разі встановлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави.».
 
-17- Мірошниченко Ю.Р.
в абзаці одинадцятому після слів «встановлення факту» доповнити словом «добровільного».
 
Враховано   «у разі встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
41. 9. У Законі України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490):
 
   8. У Законі України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами):
 
42. 1) статтю 12 після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
   1) статтю 12 після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
43. «мають громадянство (підданство) іншої держави; «.
 
   «мають громадянство (підданство) іншої держави».
 
44. У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом шостим;
 
   У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом шостим;
 
45. 2) частину першу статті 30 доповнити пунктом 8 такого змісту:
 
   2) частину першу статті 30 доповнити пунктом 8 такого змісту:
 
46. «8) припинення громадянства України або встановлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави.».
 
-18- Мірошниченко Ю.Р.
В абзаці шостому пункту 9 розділу І (зміни до Закону України «Про державну службу») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття»;
 
Враховано   «8) припинення громадянства України або встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
47. 10. У Законі України «Про державну податкову службу в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 15, ст. 84; 1998 р., № 29, ст. 190; 2010 р., № 29, ст. 392):
1) у статті 15:
частину третю викласти в такій редакції:
«На роботу до органів державної податкової служби не можуть бути прийняті особи, які:
мають громадянство (підданство) іншої держави; були засуджені за вчинення корисливих злочинів.»;
доповнити статтю частиною такого змісту: «Посадові особи органів державної податкової служби підлягають звільненню в разі припинення громадянства України або установлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави.»;
 
-19- Гнаткевич Ю.В.
6. Підпункт пункт 10 Розділу І проекту Закону вилучити у зв’язку з тим, що Закон України «Про державну податкову службу в Україні» втратив чинність. Відповідно, змінити подальшу нумерацію підпунктів розділу І.
 
Враховано тратив чинність Закон втратив чинність з 12.08.2012, крім частини четвертої статті 17, абзаців другого і третього астини другої статті 19, пунктів 1 і 2 частини першої статті 21, які втрачають чинність з дня абрання чинності Кримінальним процесуальним одексом України згідно із Законом 5083-VІ від 05.07.2012 }     
    -20- Мірошниченко Ю.Р.
абзацах восьмому та тринадцятому пункту 10 розділу І (зміни до Закону України «Про державну податкову службу в Україні») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття»;
 
Відхилено    
48. 2) статтю 23 після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
      
49. «Не приймаються на службу до податкової міліції громадяни України, які мають громадянство (підданство) іншої держави.».
 
      
50. У зв’язку з цим частини другу і третю вважати відповідно частинами третьою і четвертою;
 
      
51. 3) статтю 25 доповнити частиною такого змісту:
 
      
52. «Посадова чи службова особа податкової міліції підлягає звільненню в разі припинення громадянства України або встановлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави.».
 
-21- Мірошниченко Ю.Р.
абзацах восьмому та тринадцятому пункту 10 розділу І (зміни до Закону України «Про державну податкову службу в Україні») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття»;
 
Відхилено      
53. 11. У Законі України «Про Рахункову палату» (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 43, ст. 212):
 
   9. У Законі України «Про Рахункову палату» (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 43, ст. 212):
 
54. 1) у статті 10:
 
   1) у статті 10:
 
55. частину другу доповнити реченням такого змісту: «Не може бути призначена на зазначену посаду особа, яка має громадянство (підданство) іншої держави.»;
 
   частину другу доповнити реченням такого змісту: «Не може бути призначена на зазначену посаду особа, яка має громадянство (підданство) іншої держави»;
 
56. частину шосту доповнити реченням такого змісту: «Не можуть бути призначені на зазначені посади особи, які мають громадянство (підданство) іншої держави.»;
 
   частину шосту доповнити реченням такого змісту: «Не можуть бути призначені на зазначені посади особи, які мають громадянство (підданство) іншої держави»;
 
57. 2) частину четверту статті 37 доповнити пунктом 5 такого змісту:
 
   2) частину четверту статті 37 доповнити пунктом 5 такого змісту:
 
58. «5) припинення громадянства України або встановлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави.».
 
-22- Мірошниченко Ю.Р.
абзаці шостому пункту 11 розділу І (зміни до Закону України «Про Рахункову палату»)слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття»;
 
Враховано   «5) припинення громадянства України або встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
59. 12. У Законі України «Про Вищу раду юстиції» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 25, ст. 146):
 
   10. У Законі України «Про Вищу раду юстиції» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 25, ст. 146):
 
60. 1) текст статті 7 викласти в такій редакції:
 
   1) текст статті 7 викласти в такій редакції:
 
61. «Не можуть бути членами Вищої ради юстиції громадяни України, які:
 
   «Не можуть бути членами Вищої ради юстиції громадяни України, які:
 
62. мають громадянство (підданство) іншої держави;
 
   мають громадянство (підданство) іншої держави;
 
63. визнані судом недієздатними або обмежено дієздатними;
 
   визнані судом недієздатними або обмежено дієздатними;
 
64. мають не погашену або не зняту в установленому порядку судимість.»;
 
   мають не погашену або не зняту в установленому порядку судимість»;
 
65. 2) пункт 3 частини першої статті 18 викласти в такій редакції:
 
   2) пункт 3 частини першої статті 18 викласти в такій редакції:
 
66. «3) припинення ним громадянства України або встановлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави; «.
 
-23- Мірошниченко Ю.Р.
абзаці восьмому пункту 12 розділу І (зміни до Закону України «Про Вищу раду юстиції») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття»;
 
Враховано   «3) припинення ним громадянства України або встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
67. 13. У Законі України «Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 29, ст. 191):
 
   11. У Законі України «Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 29, ст. 191):
 
68. 1) частину другу статті 5 викласти в такій редакції:
 
   1) частину другу статті 5 викласти в такій редакції:
 
69. «Не може бути обраним до Верховної Ради Автономної Республіки Крим громадянин України, який:
 
   «Не може бути обраним до Верховної Ради Автономної Республіки Крим громадянин України, який:
 
70. має громадянство (підданство) іншої держави;
 
   має громадянство (підданство) іншої держави;
 
71. має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.»;
 
   має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку»;
 
72. 2) пункт 4 частини шостої статті 6 викласти в такій редакції:
 
   2) пункт 4 частини шостої статті 6 викласти в такій редакції:
 
73. «4) припинення громадянства України, вибуття на постійне місце проживання за межі України або встановлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави; «.
 
-24- Мірошниченко Ю.Р.
абзаці сьомому пункту 13 розділу І (зміни до Закону України «Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття»;
 
Враховано   «4) припинення громадянства України, вибуття на постійне місце проживання за межі України або встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
74. 14. Частину третю статті 16 Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 35, ст. 236) викласти в такій редакції:
«Не може бути прийнятий на службу (роботу) в Управління державної охорони України громадянин України, який:
має громадянство (підданство) іншої держави;
має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;
відповідно до вимог законодавства не може отримати допуск до державної таємниці.».
 
-25- Гнаткевич Ю.В.
7. Пункт 14 Розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
„У частині третій статті 16 Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 35, ст. 236; зі змінами, унесеними Законом України від 17.05.2012 N 4711-VІ) після слів «Не може бути прийнятий на службу в Управління державної охорони України, який має» доповнити словами «громадянство (підданство) іншої держави, «;
у частині восьмій статті після слів „за вчинення адміністративного корупційного правопорушення» доповнити словами „або встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави, «.
 
Враховано   12. У статті 16 Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 35, ст. 236; зі змінами, внесеними Законом України від 17 травня 2012 року N 4711-VІ):
частину третю після слів «Не може бути прийнятий на службу в Управління державної охорони України, який має» доповнити словами «громадянство (підданство) іншої держави»;
частину восьму після слів „за вчинення адміністративного корупційного правопорушення» доповнити словами „або встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави «.
 
75. 15. У Законі України «Про місцеві державні адміністрації» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 20-21, ст. 190; 2011 р., № 10, ст. 63):
 
   13. У Законі України «Про місцеві державні адміністрації» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 20-21, ст. 190; 2011 р., № 10, ст. 63):
 
76. 1) пункт 2 частини першої статті 9 викласти в такій редакції:
 
   1) пункт 2 частини першої статті 9 викласти в такій редакції:
 
77. «2) припинення ними громадянства України чи встановлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави; «;
 
-26- Мірошниченко Ю.Р.
абзаці третьому пункту 15 розділу І (зміни до Закону України «Про місцеві державні адміністрації») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття»;
 
Враховано   «2) припинення ними громадянства України чи встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави»;
 
78. 2) частину третю статті 12 викласти в такій редакції:
 
   2) частину третю статті 12 викласти в такій редакції:
 
79. «Не можуть бути призначені на посади в місцеві державні адміністрації особи, які:
 
   «Не можуть бути призначені на посади в місцеві державні адміністрації особи, які:
 
80. мають громадянство (підданство) іншої держави;
 
   мають громадянство (підданство) іншої держави;
 
81. мають судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.».
 
   мають судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку».
 
82. 16. У статті 10 Закону України «Про Національний банк України» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 29, ст. 238; 2010 р., № 49, ст. 570):
 
   14. У статті 10 Закону України «Про Національний банк України» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 29, ст. 238; 2010 р., № 49, ст. 570):
 
83. 1) доповнити статтю після частини другої новою частиною такого змісту:
 
   1) після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
 
84. «Членом Ради Національного банку не може бути громадянин України, який має громадянство (підданство) іншої держави.».
 
   «Членом Ради Національного банку України не може бути громадянин України, який має громадянство (підданство) іншої держави».
 
85. У зв’язку з цим частини третю - шістнадцяту вважати відповідно частинами четвертою - сімнадцятою;
 
   У зв’язку з цим частини третю - шістнадцяту вважати відповідно частинами четвертою - сімнадцятою;
 
86. 2) у пункті «є» частини десятої слова « (відповідно до частин другої і третьої цієї статті)» замінити словами « (відповідно до частин другої - четвертої цієї статті)».
 
   2) у пункті «є» частини десятої слова « (відповідно до частин другої і третьої цієї статті)» замінити словами « (відповідно до частин другої - четвертої цієї статті)».
 
87. 17. У Законі України «Про державну таємницю» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 49, ст. 428; 2010 р., № 46, ст. 537; 2011 р., № 33, ст. 329):
 
   15. У Законі України «Про державну таємницю» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 49, ст. 428; 2010 р., № 46, ст. 537; 2011 р., № 33, ст. 329):
 
88. 1) частину першу статті 23 доповнити пунктом 6 такого змісту:
 
   1) частину першу статті 23 доповнити пунктом 6 такого змісту:
 
89. «6) набуття громадянства (підданства) іншої держави.»;
 
   «6) набуття громадянства (підданства) іншої держави»;
 
90. 2) у першому реченні частини другої статті 24 слова і цифри «пунктами 2 і 4» замінити словами і цифрами «пунктами 2, 4 і 6»;
 
   2) у першому реченні частини другої статті 24 слова і цифри «пунктами 2 і 4» замінити словами і цифрами «пунктами 2, 4 і 6»;
 
91. 3) в абзаці четвертому частини першої статті 26 слова і цифри «пунктами 2 і 4» замінити словами і цифрами «пунктами 2, 4 і 6».
 
   3) в абзаці четвертому частини першої статті 26 слова і цифри «пунктами 2 і 4» замінити словами і цифрами «пунктами 2, 4 і 6».
 
92. 18. У Законі України «Про громадянство України « (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 13, ст. 65; 2005 р., № 30, ст. 408; 2007 р., № 33, ст. 442; із змінами, внесеними Законом України від 5 липня 2011 року № 3575-VІ):
 
   16. У Законі України «Про громадянство України « (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 13, ст. 65; 2005 р., № 30, ст. 408; 2007 р., № 33, ст. 442; 2012 р., № 12-13, ст. 77):
 
93. 1) у статті 1:
 
   1) у статті 1:
 
94. в абзаці тринадцятому слова «або вартість оформлення припинення іноземного громадянства (підданства) перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом в Україні на момент, коли особа набула громадянство України» виключити;
 
   в абзаці тринадцятому слова «або вартість оформлення припинення іноземного громадянства (підданства) перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом в Україні на момент, коли особа набула громадянство України» виключити;
 
95. в абзаці чотирнадцятому слова «, власні фінансові заощадження» та «інших фізичних та юридичних осіб, « виключити;
 
   в абзаці чотирнадцятому слова «власні фінансові заощадження» та «інших фізичних та юридичних осіб» виключити;
 
96. 2) пункт 2 статті 2 викласти в такій редакції:
 
   2) пункт 2 статті 2 викласти в такій редакції:
 
97. «2) запобігання виникненню випадків безгромадянства та множинного громадянства; «;
 
   «2) запобігання виникненню випадків безгромадянства та множинного громадянства»;
 
98. 3) у статті 8:
частину восьму викласти в такій редакції:
«Іноземець, який набув громадянство України, зобов’язаний у тримісячний строк з дня подання декларації про відмову від іноземного громадянства повернути паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави. Про повернення паспорта особа в місячний строк письмово повідомляє з наданням опису вкладення до рекомендованого листа, яким вона повернула паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави, або довідки уповноважених органів цієї держави про повернення паспорта спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань громадянства або підпорядкованому йому органу за місцем проживання чи дипломатичному представництву або консульській установі України за місцем проживання за кордоном. Вимога про повернення паспорта іноземної держави не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні.»;
 
-27- Мірошниченко Ю.Р.
У пункті 18 розділу І (зміни до Закону України «Про громадянство України»):
а) абзаци сьомий-дев’ятий, вісімнадцятий-двадцятий, двадцять сьомий виключити;
 
Враховано      
    -28- Кармазін Ю.А.
2. У частині вісімнадцятій:
1) абзац третій пункту 3 викласти у такій редакції:
«Іноземець, який набув громадянство України, в порядку законодавства іноземної держави, у якій він перебуває, повинен повернути документи, що посвідчують громадянство цієї держави до її уповноважених органів. Про повернення документів в порядку, що регламентується іноземним законодавством особа в місячний строк письмово повідомляє спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань громадянства або підпорядкованому йому органу за місцем проживання чи дипломатичному представництву або консульській установі України за місцем проживання за кордоном. Вимога про повернення паспорта іноземної держави не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні.»
Обґрунтування: Пропозиція вноситься у зв’язку із тим, що у проекті пропонується внести зміни до статі 8 Закону України «Про громадянство України», передбачивши обов’язок іноземця, який набув громадянство України, у тримісячний строк з дня подання декларації про відмову від іноземного громадянства повернути паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави. Згідно зі змінами до статей 19 і 21 зазначеного Закону невиконання вказаного обов’язку є підставою для втрати громадянства України та скасування рішення про оформлення набуття громадянства України. Однак, із запропонованими новелами не можна погодитись, адже встановлення вищезазначеного обов’язку у внутрішньому законодавстві України не узгоджується з обов’язком уповноважених органів іноземної держави прийняти у вищезазначеної особи паспорт, який вона повертає, у передбачений проектом термін. На мою думку, Україна не може в односторонньому порядку актами свого внутрішнього законодавства визначати (навіть опосередковано) обов’язки та порядок діяльності державних органів іноземних держав. Натомість, внутрішнє законодавство іноземної держави може передбачати відмінні від запропонованих у проекті правила та строки відмови від її громадянства та/або втрати її громадянства внаслідок набуття громадянином цієї держави громадянства (підданства) іншої держави.
Тому не заперечуючи можливості часткового вирішення відповідних питань на рівні внутрішнього законодавства, хочу відзначити, що вони здебільшого є предметом двосторонніх та багатосторонніх міждержавних угод щодо запобігання виникненню випадків подвійного громадянства. Натомість, положення проекту у пропонованому вигляді в процесі застосування можуть створити передумови для необґрунтованого ускладнення (а подекуди - унеможливлення) реалізації іноземцями права набуття громадянства України. Наслідком практичної реалізації пропонованої новели також може бути зменшення авторитету України та українського громадянства за кордоном.
У мене викликає заперечення і норма щодо можливості відправлення паспорта рекомендованим листом. Навряд чи сам факт відправлення невідомою особою (оскільки при відправленні особа відправника не перевіряється) паспорта може бути достатньою підставою для позбавлення власника цього паспорта його громадянства;
 
Відхилено .   
99. доповнити статтю частиною такого змісту:
 
-29- Мірошниченко Ю.Р.
б) абзац десятий викласти в такій редакції:
«3) доповнити статтю 8 частиною такого змісту: «;
 
Враховано   3) статтю 8 доповнити частиною дев’ятою такого змісту:
 
100. «Не може набути громадянство України за територіальним походженням особа, яка:
 
   «Не може набути громадянство України за територіальним походженням особа, яка:
 
101. 1) учинила злочин проти людства чи здійснювала геноцид;
 
   1) учинила злочин проти людства чи здійснювала геноцид;
 
102. 2) засуджена в Україні до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину (до погашення або зняття судимості);
 
   2) засуджена в Україні до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину (до погашення або зняття судимості);
 
103. 3) учинила на території іншої держави діяння, яке визнано законодавством України тяжким або особливо тяжким злочином.»;
 
   3) учинила на території іншої держави діяння, яке визнано законодавством України тяжким або особливо тяжким злочином»;
 
104. 4) у статті 9:
пункти 5 і 6 частини другої викласти в такій редакції:
 
-30- Мірошниченко Ю.Р.
в) абзац шістнадцятий викласти в такій редакції:
«пункт 5 частини другої викласти в такій редакції: «;
 
Враховано   4) пункт 5 частини другої статті 9 викласти в такій редакції:
 
105. «5) володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування. Ця умова не поширюється на осіб, які мають певні фізичні вади (сліпі, глухі, німі), а також на осіб, які відповідно до законодавства України досягли пенсійного віку. Рівень володіння державною мовою, порядок її вивчення, підтвердження рівня володіння державною мовою та видачі відповідного документа встановлюється Кабінетом Міністрів України;
 
-31- Гнаткевич Ю.В.
Пропоную пункт 5 частини другої ст.. 9 Закону України «Про громадянство України» викласти в такій редакції:
« 5) володіння державною мовою, включаючи здатність читати, писати і розмовляти державною мовою, включно зі знанням основ історії, політичного та економічного устрою України, основних традицій Українського народу. Ця умова не поширюється на осіб, які мають певні фізичні вади (сліпі, глухі, німі), а також на осіб, які відповідно до законодавства України досягли пенсійного віку.
Рівень володіння державною мовою, порядок її вивчення чи підтвердження рівня володіння державною мовою, включно зі знанням основ історії, політичного та економічного устрою України, основних традицій Українського народу, порядок видачі відповідного документа про зазначене встановлюються Кабінетом Міністрів України».
 
Відхилено   «5) володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування. Ця умова не поширюється на осіб, які мають певні фізичні вади (сліпі, глухі, німі), а також на осіб, які відповідно до законодавства України досягли пенсійного віку. Рівень володіння державною мовою, порядок її вивчення, підтвердження рівня володіння державною мовою та видачі відповідного документа встановлюються Кабінетом Міністрів України»;
 
    -32- Джоджик Я.І.
У Законі України «Про громадянство України»:
1. Пункт 5 частини 2 статті 9 викласти в такій редакції: «5) володіння державною мовою або її розуміння, включаючи здатність читати, писати та розмовляти державною мовою, знання історії, політичного та економічного устрою України. Ця умова не поширюється на осіб, які мають певні фізичні вади (для сліпих – здатність читати, глухих і німих – здатність говорити), а також на осіб, які відповідно до законодавства України досягли пенсійного віку. Рівень володіння державною мовою, порядок її вивчення, підтвердження рівня володіння державною мовою, знання історії, політичного та економічного устрою України та видачі відповідного документа встановлюється Кабінетом Міністрів України».
 
Відхилено    
106. 6) наявність законних джерел існування на рівні, не нижчому від прожиткового мінімуму, установленого законом в Україні на момент подання особою заяви про прийняття до громадянства України. Ця умова не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні або притулок в Україні.»;
 
-33- Мірошниченко Ю.Р.
У пункті 18 розділу І (зміни до Закону України «Про громадянство України»):
а) абзаци сьомий-дев’ятий, вісімнадцятий-двадцятий, двадцять сьомий виключити;
 
Враховано      
107. частину шосту викласти в такій редакції:
«Іноземець, який набув громадянство України, зобов’язаний у тримісячний строк повернути паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави. Про повернення паспорта особа в місячний строк письмово повідомляє з наданням опису вкладення до рекомендованого листа, яким вона повернула паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави, або довідки уповноважених органів цієї держави про повернення паспорта спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань громадянства або підпорядкованому йому органу за місцем проживання чи дипломатичному представництву або консульській установі України за місцем проживання за кордоном. Вимога про повернення паспорта іноземної держави не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні.»;
 
-34- Кармазін Ю.А.
2) абзац шостий пункту 4 викласти у такій редакції:
«Іноземець, який набув громадянство України, в порядку законодавства іноземної держави, у якій він перебуває, повинен повернути документи, що посвідчують громадянство цієї держави до її уповноважених органів. Про повернення документів в порядку, що регламентується іноземним законодавством особа в місячний строк письмово повідомляє спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань громадянства або підпорядкованому йому органу за місцем проживання чи дипломатичному представництву або консульській установі України за місцем проживання за кордоном. Вимога про повернення паспорта іноземної держави не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні.»;
Обґрунтування: Пропозиція вноситься у зв’язку із тим, що у проекті пропонується внести зміни до статі 9 Закону України «Про громадянство України», передбачивши обов’язок іноземця, який набув громадянство України, у тримісячний строк з дня подання декларації про відмову від іноземного громадянства повернути паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави. Згідно зі змінами до статей 19 і 21 зазначеного Закону невиконання вказаного обов’язку є підставою для втрати громадянства України та скасування рішення про оформлення набуття громадянства України. Однак, із запропонованими новелами не можна погодитись, адже встановлення вищезазначеного обов’язку у внутрішньому законодавстві України не узгоджується з обов’язком уповноважених органів іноземної держави прийняти у вищезазначеної особи паспорт, який вона повертає, у передбачений проектом термін. На мою думку, Україна не може в односторонньому порядку актами свого внутрішнього законодавства визначати (навіть опосередковано) обов’язки та порядок діяльності державних органів іноземних держав. Натомість, внутрішнє законодавство іноземної держави може передбачати відмінні від запропонованих у проекті правила та строки відмови від її громадянства та/або втрати її громадянства внаслідок набуття громадянином цієї держави громадянства (підданства) іншої держави.
Тому не заперечуючи можливості часткового вирішення відповідних питань на рівні внутрішнього законодавства, хочу відзначити, що вони здебільшого є предметом двосторонніх та багатосторонніх міждержавних угод щодо запобігання виникненню випадків подвійного громадянства. Натомість, положення проекту у пропонованому вигляді в процесі застосування можуть створити передумови для необґрунтованого ускладнення (а подекуди - унеможливлення) реалізації іноземцями права набуття громадянства України. Наслідком практичної реалізації пропонованої новели також може бути зменшення авторитету України та українського громадянства за кордоном.
У мене викликає заперечення і норма щодо можливості відправлення паспорта рекомендованим листом. Навряд чи сам факт відправлення невідомою особою (оскільки при відправленні особа відправника не перевіряється) паспорта може бути достатньою підставою для позбавлення власника цього паспорта його громадянства;
 
Відхилено      
108. 5) у статті 10:
 
   5) у статті 10:
 
109. доповнити статтю після частини другої новою частиною такого змісту:
 
   після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
 
110. «Дитина, громадянство України якої було припинено в установленому порядку і яка є особою без громадянства або іноземцем, щодо якого подано зобов’язання припинити іноземне громадянство, реєструється як громадянин України за заявою одного з її батьків чи законних представників.».
 
   «Дитина, громадянство України якої було припинено в установленому порядку і яка є особою без громадянства або іноземцем, щодо якого подано зобов’язання припинити іноземне громадянство, реєструється як громадянин України за заявою одного з батьків чи законних представників».
 
111. У зв’язку з цим частини третю - сьому вважати відповідно частинами четвертою - восьмою;
 
-35- Мірошниченко Ю.Р.
г) в абзаці двадцять четвертому слово «восьмою» замінити словом «сьомою»;
 
Відхилено   У зв’язку з цим частини третю - сьому вважати відповідно частинами четвертою - восьмою;
 
112. частини шосту і восьму викласти в такій редакції:
 
-36- Мірошниченко Ю.Р.
д) в абзаці двадцять п’ятому слова «і восьму» виключити;
 
Враховано   частини шосту викласти в такій редакції:
 
113. «У громадянстві України не поновлюються особи, які втратили громадянство України у зв’язку з набуттям його внаслідок обману, свідомого подання неправдивих відомостей, фальшивих (підроблених) документів або стосовно яких рішення про оформлення набуття громадянства України скасовані на підставі статті 21 цього Закону (за винятком іноземців, які втратили громадянство України або стосовно яких рішення про оформлення набуття громадянства України було скасовано у зв’язку з невиконанням зобов’язання припинити іноземне громадянство (підданство), неподанням декларації про відмову від іноземного громадянства (підданства), неповерненням паспорта іноземної держави до уповноважених органів цієї держави, яких може бути поновлено в громадянстві України після закінчення п’ятирічного строку з дня втрати громадянства України чи скасування рішення про оформлення набуття громадянства України).»;
 
-37- Мірошниченко Ю.Р.
е) в абзаці двадцять шостому слова « (за винятком іноземців, які втратили громадянство України або стосовно яких рішення про оформлення набуття громадянства України було скасовано у зв’язку з невиконанням зобов’язання припинити іноземне громадянство (підданство), неподанням декларації про відмову від іноземного громадянства (підданства), неповерненням паспорта іноземної держави до уповноважених органів цієї держави, яких може бути поновлено в громадянстві України після закінчення п’ятирічного строку з дня втрати громадянства України чи скасування рішення про оформлення набуття громадянства України)» виключити;
 
Враховано   «У громадянстві України не поновлюються особи, які втратили громадянство України у зв’язку з набуттям його внаслідок обману, подання завідомо неправдивих відомостей, фальшивих (підроблених) документів або стосовно яких рішення про оформлення набуття громадянства України скасовані на підставі статті 21 цього Закону»;
 
114. «Іноземець, який набув громадянство України, зобов’язаний у тримісячний строк повернути паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави. Про повернення паспорта особа в місячний строк письмово повідомляє з наданням опису вкладення до рекомендованого листа, яким вона повернула паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави, або довідки уповноважених органів цієї держави про повернення паспорта спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань громадянства або підпорядкованому йому органу за місцем проживання чи дипломатичному представництву або консульській установі України за місцем проживання за кордоном. Вимога про повернення паспорта іноземної держави не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні.»;
 
-38- Мірошниченко Ю.Р.
У пункті 18 розділу І (зміни до Закону України «Про громадянство України»):
а) абзаци сьомий-дев’ятий, вісімнадцятий-двадцятий, двадцять сьомий виключити;
 
Враховано      
    -39- Кармазін Ю.А.
3) абзац сьомий пункту 5 викласти у такій редакції:
«Іноземець, який набув громадянство України, в порядку законодавства іноземної держави, у якій він перебуває, повинен повернути документи, що посвідчують громадянство цієї держави до її уповноважених органів. Про повернення документів в порядку, що регламентується іноземним законодавством особа в місячний строк письмово повідомляє спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань громадянства або підпорядкованому йому органу за місцем проживання чи дипломатичному представництву або консульській установі України за місцем проживання за кордоном. Вимога про повернення паспорта іноземної держави не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні.»
Обґрунтування: Пропозиція вноситься у зв’язку із тим, що у проекті пропонується внести зміни до статі 10 Закону України «Про громадянство України», передбачивши обов’язок іноземця, який набув громадянство України, у тримісячний строк з дня подання декларації про відмову від іноземного громадянства повернути паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави. Згідно зі змінами до статей 19 і 21 зазначеного Закону невиконання вказаного обов’язку є підставою для втрати громадянства України та скасування рішення про оформлення набуття громадянства України. Однак, із запропонованими новелами не можна погодитись, адже встановлення вищезазначеного обов’язку у внутрішньому законодавстві України не узгоджується з обов’язком уповноважених органів іноземної держави прийняти у вищезазначеної особи паспорт, який вона повертає, у передбачений проектом термін. На мою думку, Україна не може в односторонньому порядку актами свого внутрішнього законодавства визначати (навіть опосередковано) обов’язки та порядок діяльності державних органів іноземних держав. Натомість, внутрішнє законодавство іноземної держави може передбачати відмінні від запропонованих у проекті правила та строки відмови від її громадянства та/або втрати її громадянства внаслідок набуття громадянином цієї держави громадянства (підданства) іншої держави.
Тому не заперечуючи можливості часткового вирішення відповідних питань на рівні внутрішнього законодавства, хочу відзначити, що вони здебільшого є предметом двосторонніх та багатосторонніх міждержавних угод щодо запобігання виникненню випадків подвійного громадянства. Натомість, положення проекту у пропонованому вигляді в процесі застосування можуть створити передумови для необґрунтованого ускладнення (а подекуди - унеможливлення) реалізації іноземцями права набуття громадянства України. Наслідком практичної реалізації пропонованої новели також може бути зменшення авторитету України та українського громадянства за кордоном.
 
Відхилено    
115. 6) у частині першій статті 19:
 
   6) у частині першій статті 19:
 
116. у пункті 1:
 
   у пункті 1:
 
117. абзац перший після слова «громадянства» доповнити словом « (підданства)»;
 
   абзац перший після слова «громадянства» доповнити словом « (підданства)»;
 
118. в абзаці другому після слів «Добровільним набуттям громадянства» доповнити словом « (підданства)», а слова «повинен був звертатися» замінити словом «звертався»;
 
-40- Джоджик Я.І.
2. В абзаці другому пункту 1 частини першої статті 19 після слів «громадянство якої набуто» додати слова «або добровільне використання громадянином України документів, що підтверджують громадянство іншої держави».
 
Враховано   абзац другий після слів «Добровільним набуттям громадянства» доповнити словом « (підданства)», слова «повинен був звертатися» замінити словом «звертався», а після слів «громадянство якої набуто» доповнити словами «або добровільне використання громадянином України документів, що підтверджують громадянство іншої держави»;
 
119. пункти 2 і 3 викласти в такій редакції:
 
   пункти 2 і 3 викласти в такій редакції:
 
120. «2) набуття особою громадянства України на підставі статті 9 цього Закону внаслідок обману, свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих (підроблених) документів або в разі невиконання такою особою зобов’язання про припинення іноземного громадянства (підданства), або неподання особою відповідно до абзацу шостого пункту 2 частини другої статті 9 цього Закону декларації про відмову від іноземного громадянства (підданства), або невиконання особою зобов’язання про повернення паспорта іноземної держави до уповноважених органів цієї держави, або приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не могла набути громадянство України;
 
-41- Мірошниченко Ю.Р.
є) в абзаці тридцять третьому слова «або невиконання особою зобов’язання про повернення паспорта іноземної держави до уповноважених органів цієї держави,» виключити;
 
Враховано   «2) набуття особою громадянства України на підставі статті 9 цього Закону внаслідок обману, подання завідомо неправдивих відомостей, фальшивих (підроблених) документів або в разі невиконання такою особою зобов’язання про припинення іноземного громадянства (підданства), або неподання особою відповідно до абзацу шостого пункту 2 частини другої статті 9 цього Закону декларації про відмову від іноземного громадянства (підданства), або приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не могла набути громадянство України;
 
121. 3) добровільний вступ на військову службу іншої держави чи добровільна служба у військовому формуванні іноземної держави; «;
 
   3) добровільний вступ на військову службу іншої держави чи добровільна служба у військовому формуванні іноземної держави»;
 
122. 7) доповнити Закон статтею 19-1 такого змісту:
 
   7) доповнити статтею 19-1 такого змісту:
 
123. «Стаття 19-1. Обов’язок громадянина України щодо повідомлення про набуття іноземного громадянства
 
   «Стаття 19-1. Обов’язок громадянина України щодо повідомлення про набуття іноземного громадянства
 
124. Громадянин України, який у повнолітньому віці добровільно набув іноземне громадянство (підданство), зобов’язаний протягом шести місяців з дня набуття іноземного громадянства (підданства) письмово повідомити про це спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань громадянства або підпорядкованому йому органу за місцем проживання або дипломатичному представництву чи консульській установі України за місцем проживання за кордоном, подавши про це відповідну заяву та копію документа, що підтверджує набуття ним іноземного громадянства (підданства).»;
 
-42- Джоджик Я.І.
У статті 19-1 додати абзац наступного змісту: «У разі невиконання протягом встановленого законом терміну обов’язку, передбаченого частиною першою цієї статті, громадяни України несуть відповідальність згідно чинного законодавства».
 
Враховано   Громадянин України, який у повнолітньому віці добровільно набув іноземне громадянство (підданство), зобов’язаний протягом шести місяців з дня набуття іноземного громадянства (підданства) письмово повідомити про це спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, або підпорядкований йому орган за місцем проживання, або дипломатичне представництво чи консульську установу України за місцем проживання за кордоном, подавши про це відповідну заяву та копію документа, що підтверджує набуття ним іноземного громадянства (підданства).
У разі невиконання протягом встановленого законом строку обов’язку, передбаченого частиною першою цієї статті, громадяни України несуть відповідальність згідно з законодавством»;
 
125. 8) статтю 21 викласти в такій редакції:
 
   8) статтю 21 викласти в такій редакції:
 
126. «Стаття 21. Скасування рішень про оформлення набуття громадянства України, установлення чи оформлення належності до громадянства України
 
   «Стаття 21. Скасування рішень про оформлення набуття громадянства України, установлення чи оформлення належності до громадянства України
 
127. Рішення про оформлення набуття громадянства України скасовується, якщо особа набула громадянство України відповідно до статей 8 і 10 цього Закону шляхом обману, внаслідок свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих (підроблених) документів, чи приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянство України, чи невиконання такою особою зобов’язання про припинення іноземного громадянства (підданства), зобов’язання про повернення паспорта іноземної держави до уповноважених органів цієї держави, чи в разі прийняття судом рішення про скасування рішення суду про встановлення юридичного факту, на підставі якого особа набула громадянство України.
 
-43- Мірошниченко Ю.Р.
ж) в абзаці сороковому слова «зобов’язання про повернення паспорта іноземної держави до уповноважених органів цієї держави,» виключити;
 
Враховано   Рішення про оформлення набуття громадянства України скасовується, якщо особа набула громадянство України відповідно до статей 8 і 10 цього Закону шляхом обману, внаслідок подання завідомо неправдивих відомостей або фальшивих (підроблених) документів чи приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянство України, чи невиконання такою особою зобов’язання про припинення іноземного громадянства (підданства), чи в разі прийняття судом рішення про скасування рішення суду про встановлення юридичного факту, на підставі якого особа набула громадянство України.
 
128. Рішення про встановлення чи оформлення належності до громадянства України скасовується, якщо воно прийнято відповідно до статті 3 цього Закону внаслідок свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих (підроблених) документів чи в разі прийняття судом рішення про скасування рішення суду про встановлення юридичного факту, на підставі якого встановлено чи оформлено належність особи до громадянства України.»;
 
   Рішення про встановлення чи оформлення належності до громадянства України скасовується, якщо воно прийнято відповідно до статті 3 цього Закону внаслідок подання завідомо неправдивих відомостей або фальшивих (підроблених) документів чи в разі прийняття судом рішення про скасування рішення суду про встановлення юридичного факту, на підставі якого встановлено чи оформлено належність особи до громадянства України»;
 
129. 9) у частині першій статті 24:
 
   9) у частині першій статті 24:
 
130. у пункті 2 слова «восьмою - одинадцятою» замінити словами «другою, десятою - дванадцятою»;
 
   у пункті 2 слова «восьмою - одинадцятою» замінити словами «другою, десятою - дванадцятою»;
 
131. пункт 5 викласти в такій редакції:
 
   пункт 5 викласти в такій редакції:
 
132. «5) скасовують прийняті ними рішення про оформлення набуття громадянства України, установлення чи оформлення належності до громадянства України у випадках, передбачених статтею 21 цього Закону; «;
 
   «5) скасовують прийняті ними рішення про оформлення набуття громадянства України, установлення чи оформлення належності до громадянства України у випадках, передбачених статтею 21 цього Закону»;
 
133. 10) пункт 6 частини першої статті 25 викласти в такій редакції:
 
   10) пункт 6 частини першої статті 25 викласти в такій редакції:
 
134. «6) скасовують прийняті ними рішення про оформлення набуття громадянства України, установлення чи оформлення належності до громадянства України у випадках, передбачених статтею 21 цього Закону; «.
 
   «6) скасовують прийняті ними рішення про оформлення набуття громадянства України, установлення чи оформлення належності до громадянства України у випадках, передбачених статтею 21 цього Закону».
 
135. 19. Частину першу статті 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 33, ст. 175; 2010 р., № 4, ст. 18) доповнити пунктом 5 такого змісту:
«5) які мають громадянство (підданство) іншої держави.».
 
-44- Гнаткевич Ю.В.
8. Пункт 19 Розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
«19. Частину першу статті 12 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування» (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 33, ст. 175; 2010 р., № 4 ст.18, зі змінами, унесеними Законом України від 17.05.2012 N 4711-VІ) доповнити пунктом 6 такого змісту:
6) які мають громадянство (підданство) іншої держави.»
 
Враховано   17. Частину першу статті 12 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування» (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 33, ст. 175; 2010 р., № 4 ст.18, зі змінами, внесеними Законом України від 17 травня 2012 року N 4711-VІ) доповнити пунктом 6 такого змісту:
6) які мають громадянство (підданство) іншої держави».
 
136. 20. Пункт 3 частини першої статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 40, ст. 290; 2007 р., № 13, ст. 134) викласти в такій редакції:
«3) припинення громадянства України, виїзду на постійне проживання за межі України або встановлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави; «.
 
-45- Гнаткевич Ю.В.
9. Пункт 20 Розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
«20. Пункт 3 частини першої статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 40, ст. 290; 2007 р., № 13, ст. 134) викласти в такій редакції:
«3) припинення громадянства України, виїзду на постійне проживання за межі України або встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави; «.
 
Враховано   18. Пункт 3 частини першої статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 40, ст. 290; 2007 р., № 13, ст. 134) викласти в такій редакції:
«3) припинення громадянства України, виїзду на постійне проживання за межі України або встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
137. 21. Частину першу статті 20 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 27, ст. 208, № 45, ст. 357; 2009 р., № 10-11, ст. 137; 2010 р., № 6, ст. 46; 2011 р., № 32, ст. 316) доповнити пунктом 41-1 такого змісту:
 
   19. Частину першу статті 20 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 27, ст. 208, № 45, ст. 357; 2009 р., № 10-11, ст. 137; 2010 р., № 6, ст. 46; 2011 р., № 32, ст. 316) доповнити пунктом 41-1 такого змісту:
 
138. «41-1) надавати спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань громадянства та підпорядкованим йому органам інформацію про виявлення фактів належності громадян України до громадянства іноземних держав; «.
 
   «41-1) надавати спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, та підпорядкованим йому органам інформацію про виявлення фактів належності громадян України до громадянства іноземних держав».
 
139. 22. Статтю 5 Закону України «Про Державну спеціальну службу транспорту» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 19, ст. 269; 2006 р., № 26, ст. 215) доповнити частиною такого змісту:
« Не можуть бути прийняті на службу до Державної спеціальної служби транспорту особи, які: мають громадянство (підданство) іншої держави; мали судимість за вчинення умисного злочину.».
 
-46- Гнаткевич Ю.В.
10. Пункт 22 Розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
«22. Статтю 5 Закону України "Про Державну спеціальну службу транспорту" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 19, ст. 269; 2006 р., № 26, ст. 215, зі змінами, унесеними Законом України від 17.05.2012 № 4711-VІ)доповнити частиною такого змісту:
«Не можуть бути прийняті на службу до Державної спеціальної служби транспорту особи, які мають громадянство (підданство) іншої держави. Особи підлягають звільненню з Державної спеціальної служби транспорту в разі встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави.»
 
Враховано   20. Статтю 5 Закону України "Про Державну спеціальну службу транспорту" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 19, ст. 269; 2006 р., № 26, ст. 215, зі змінами, внесеними Законом України від 17 травня 2012 року № 4711-VІ)доповнити частиною двадцятою такого змісту:
«Не можуть бути прийняті на службу до Державної спеціальної служби транспорту особи, які мають громадянство (підданство) іншої держави. Особи підлягають звільненню з Державної спеціальної служби транспорту в разі встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
140. 23. У Законі України «Про Центральну виборчу комісію» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 36, ст. 448):
1) частину другу статті 7 викласти в такій редакції:
«2. Не може бути призначений до складу Комісії громадянин України, який:
має громадянство (підданство) іншої держави;
має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку;
визнаний у встановленому законом порядку недієздатним чи обмежено дієздатним.»;
2) пункт 4 частини четвертої статті 30 викласти в такій редакції:
«4) установлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави; «.
 
-47- Гнаткевич Ю.В.
11. Пункт 23 Розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
«23. У Законі України «Про Центральну виборчу комісію» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 36, ст. 448; зі змінами, унесеними Законом України від 17.05.2012 № 4711-VІ):
1) у частині другій статті 7 після слів «громадянин України, « доповнити словами «який має громадянство (підданство) іншої держави, «;
2) пункт 3 частини четвертої статті 30 викласти в такій редакції:
«3) припинення громадянства України або встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
Враховано   21. У Законі України «Про Центральну виборчу комісію» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 36, ст. 448; зі змінами, внесеними Законом України від 17 травня 2012 року № 4711-VІ):
1) частину другу статті 7 після слів «громадянин України» доповнити словами «який має громадянство (підданство) іншої держави»;
2) пункт 3 частини четвертої статті 30 викласти в такій редакції:
«3) припинення громадянства України або встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
    -48- Мірошниченко Ю.Р.
В абзаці восьмому пункту 23 розділу І (зміни до Закону України «Про Центральну виборчу комісію») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття».
 
Враховано    
141. 24. У Законі України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 265; 2006 р., № 18, ст. 155):
 
   22. У Законі України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 265; 2006 р., № 18, ст. 155):
 
142. 1) абзац другий частини першої статті 7 замінити абзацами такого змісту:
 
   1) абзац другий частини першої статті 7 замінити абзацами такого змісту:
 
143. «Не може бути призначена на посаду члена Національної ради особа, яка:
 
   «Не може бути призначена на посаду члена Національної ради особа, яка:
 
144. має громадянство (підданство) іншої держави;
 
   має громадянство (підданство) іншої держави;
 
145. має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.»;
 
   має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку»;
 
146. 2) пункт 2 частини першої статті 8 викласти в такій редакції:
 
   2) пункт 2 частини першої статті 8 викласти в такій редакції:
 
147. «2) припинення громадянства України або установлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави; «.
 
-49- Мірошниченко Ю.Р.
абзаці сьомому пункту 24 розділу І (зміни до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття».
 
Враховано   «2) припинення громадянства України або встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
148. 25. У Законі України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 30, ст. 409):
1) у статті 14:
останнє речення частини третьої виключити; доповнити статтю після частини третьої новою частиною четвертою такого змісту:
«4. Не можуть бути прийняті на службу до Державної кримінально-виконавчої служби України особи, які:
мають громадянство (підданство) іншої держави; були засуджені за вчинення злочину.».
У зв’язку з цим частини четверту - восьму вважати відповідно частинами п’ятою - дев’ятою;
2) статтю 16 доповнити частиною четвертою такого змісту:
«4. Підлягає звільненню із служби (роботи) особа рядового чи начальницького складу або працівник кримінально-виконавчої служби в разі встановлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави.».
 
-50- Гнаткевич Ю.В.
12. Пункт 25 Розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
«25. У Законі України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" Відомості Верховної Ради України, 2005 р., 30, ст. 409; зі змінами, унесеними Законом України від 17 травня 2012 року № 4711-VІ):
1) У частині третій статті 14 після слів «Не може бути прийнята на службу особа, « доповнити словами «яка має громадянство (підданство) іншої держави»;
2) статтю 16 доповнити частиною четвертою такого змісту:
«4. Підлягає звільненню із служби (роботи) особа рядового чи начальницького складу або працівник кримінально-виконавчої служби в разі встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави.»
 
Враховано   23. У Законі України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 30, ст. 409; зі змінами, внесеними Законом України від 17 травня 2012 року № 4711-VІ):
1) частину третю статті 14 після слів «Не може бути прийнята на службу особа « доповнити словами «яка має громадянство (підданство) іншої держави»;
2) статтю 16 доповнити частиною четвертою такого змісту:
«4. Підлягає звільненню із служби (роботи) особа рядового чи начальницького складу або працівник кримінально-виконавчої служби в разі встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
    -51- Мірошниченко Ю.Р.
абзаці десятому пункту 25 розділу І (зміни до Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття».
 
Враховано    
149. 26. Статтю 1 Закону України «Про Службу зовнішньої розвідки України» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 8, ст. 94) після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
 
   24. Статтю 1 Закону України «Про Службу зовнішньої розвідки України» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 8, ст. 94) після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
 
150. «На службу (роботу) до Служби зовнішньої розвідки України не приймаються громадяни України, які мають громадянство (підданство) іншої держави.».
 
   «На службу (роботу) до Служби зовнішньої розвідки України не приймаються громадяни України, які мають громадянство (підданство) іншої держави».
 
151. У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною п’ятою.
 
   У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною п’ятою.
 
152. 27. У Законі України «Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 30, ст. 258; 2009 р., № 24, ст. 296, № 32-33, ст. 485, № 41, ст. 601):
1) статтю 10 після частини четвертої доповнити новою частиною п’ятою такого змісту:
«5. На службу (роботу) до Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України не приймаються громадяни України, які:
1) мають громадянство (підданство) іншої держави;
2) мають судимість за вчинення умисного злочину.».
У зв’язку з цим частини п’яту - дванадцяту вважати відповідно частинами шостою - тринадцятою;
2) частину другу статті 12 доповнити пунктом 10 такого змісту:
«10) установлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави.».
 
-52- Гнаткевич Ю.В.
13. Пункт 27 Розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
„27. У Законі України «Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 30, ст. 258; 2009 р., № 24, ст. 296, № 32-33, ст. 485, № 41, ст. 601, зі змінами, унесеними Законом України від 17 травня 2012 року № 4711-VІ):
1) в абзаці четвертому частини четвертої статті 10 після слів «На службу в Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України не може бути прийнята особа, яка» доповнити словами «має громадянство (підданство) іншої держави, «;
2) частину другу статті 12 доповнити пунктом 12 такого змісту:
„12) установлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави.»
 
Враховано   25. У Законі України «Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 30, ст. 258; 2009 р., № 24, ст. 296, № 32-33, ст. 485, № 41, ст. 601, зі змінами, внесеними Законом України від 17 травня 2012 року № 4711-VІ):
1) абзац четвертий частини четвертої статті 10 після слів «На службу в Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України не може бути прийнята особа, яка» доповнити словами «має громадянство (підданство) іншої держави»;
2) частину другу статті 12 доповнити пунктом 12 такого змісту:
„12) установлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
    -53- Мірошниченко Ю.Р.
абзаці восьмому пункту 27 розділу І (зміни до Закону України «Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття».
 
Враховано    
153. 28. У Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 38, ст. 324; 2009 р., № 30, ст. 418; 2011 р., № 50, ст. 539):
 
-54- Гнаткевич Ю.В.
14. Пункт 28 Розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
«28. У Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 38, ст. 324; 2009 р., № 30, ст. 418; 2011 р., № 50, ст. 539, зі змінами, унесеними Законом України від 17 травня 2012 року № 4711-VІ):
1) статтю 20 доповнити частиною шостою такого змісту:
„6. На військову службу за контрактом не приймаються громадяни України, які мають громадянство (підданство) іншої держави.
Забороняється проходження військової служби громадянами України, які одночасно мають громадянство (підданство) іншої держави»;
2) у статті 26:
частину третю доповнити пунктом «г» такого змісту:
«г) у зв’язку з установленням факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави.»;
частину шосту доповнити пунктом «й» такого змісту:
«й) у зв’язку з установленням факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави. «;
частину сьому доповнити пунктом «і» такого змісту:
«і) у зв’язку з установленням факту набуття громадянства (підданства) іншої держави.»
 
Враховано   26. У Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 38, ст. 324; 2009 р., № 30, ст. 418; 2011 р., № 50, ст. 539, зі змінами, внесеними Законом України від 17 травня 2012 року № 4711-VІ):
 
154. 1) статтю 20 доповнити частиною третьою такого змісту:
 
      
155. «3. На військову службу за контрактом не приймаються громадяни України, які мають громадянство (підданство) іншої держави.»;
 
-55- Кармазін Ю.А.
3. Абзац другий пункту 1 частини двадцять восьмої після першого речення доповнити новим реченням другим такого змісту:
«Забороняється проходження військової служби громадянами України, які одночасно мають громадянство (підданство) іншої держави.».
Обґрунтування: Пропозиція вноситься у зв’язку із тим, що у пункті 28 розділу І проекту пропонуються зміни до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», які передбачають: дострокове звільнення з військової служби військовослужбовців строкової військової служби та осіб офіцерського складу, які проходять службу за призивом; звільнення з військової служби військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом та звільнення з військової служби осіб офіцерського складу, які проходять кадрову військову службу, «у разі одночасного перебування військовослужбовця - громадянина України у громадянстві (підданстві) іншої держави або отримання ним дозволу іншої держави на постійне проживання на її території чи оформлення документів на виїзд на постійне проживання за межі України».
Хочу відзначити, що було б доцільно доповнити вищезазначений Закон положеннями щодо однозначної заборони проходження військової служби громадянами України, які одночасно мають громадянство (підданство) іншої держави. Адже, на сьогоднішній день такий припис не міститься в жодному з законодавчих актів України, внаслідок чого численні положення вітчизняного законодавства про військову службу і виконання військового обов’язку «громадянами України» можуть інтерпретуватись у тому сенсі, що вони допускають проходження біпатридами військової служби в Україні.
 
Враховано   1) статтю 20 доповнити частиною шостою такого змісту:
„6. На військову службу за контрактом не приймаються громадяни України, які мають громадянство (підданство) іншої держави.
Забороняється проходження військової служби громадянами України, які одночасно мають громадянство (підданство) іншої держави»;
 
156. 2) у статті 26:
 
   2) у статті 26:
 
157. частину третю доповнити пунктом «г» такого змісту:
 
   а) частину третю доповнити пунктом «г» такого змісту:
 
158. «г) у зв’язку з установленням факту набуття громадянства (підданства) іншої держави.»;
 
-56- Мірошниченко Ю.Р.
абзацах шостому, восьмому та десятому пункту 28 розділу І (зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття».
 
Враховано   «г) у зв’язку з установленням факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави»;
 
159. частину шосту доповнити пунктом «і» такого змісту:
 
   б) частину шосту доповнити пунктом «й» такого змісту:
 
160. «і) у зв’язку з установленням факту набуття громадянства (підданства) іншої держави. «;
 
-57- Мірошниченко Ю.Р.
абзацах шостому, восьмому та десятому пункту 28 розділу І (зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття».
 
Враховано   «й) у зв’язку з установленням факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави «;
 
161. частину сьому доповнити пунктом «з» такого змісту:
 
   в) частину сьому доповнити пунктом «і» такого змісту:
 
162. «з) у зв’язку з установленням факту набуття громадянства (підданства) іншої держави.».
 
-58- Мірошниченко Ю.Р.
абзацах шостому, восьмому та десятому пункту 28 розділу І (зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття».
 
Враховано   «і) у зв’язку з установленням факту набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
163. 29. У Законі України «Про статус депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим» (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., № 14, ст. 168):
 
   27. У Законі України «Про статус депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим» (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., № 14, ст. 168):
 
164. 1) частину третю статті 1 викласти в такій редакції:
 
   1) частину третю статті 1 викласти в такій редакції:
 
165. «3. Не може бути обраним до Верховної Ради Автономної Республіки Крим громадянин України, який:
 
   «3. Не може бути обраним до Верховної Ради Автономної Республіки Крим громадянин України, який:
 
166. має громадянство (підданство) іншої держави;
 
   має громадянство (підданство) іншої держави;
 
167. має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.»;
 
   має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку»;
 
168. 2) пункт 4 частини першої статті 4 викласти в такій редакції:
 
   2) пункт 4 частини першої статті 4 викласти в такій редакції:
 
169. «4) припинення громадянства України, вибуття на постійне місце проживання за межі України або встановлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави; «.
 
-59- Мірошниченко Ю.Р.
абзаці сьомому пункту 29 розділу І (зміни до Закону України «Про статус депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття».
 
Враховано   «4) припинення громадянства України, вибуття на постійне місце проживання за межі України або встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
170. 30. У Законі України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 35-36, ст. 491, № 39, ст. 514):
 
   28. У Законі України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 35-36, ст. 491, № 39, ст. 514):
 
171. 1) частину другу статті 9 викласти в такій редакції:
 
   1) частину другу статті 9 викласти в такій редакції:
 
172. «2. Депутатом, сільським, селищним, міським головою не може бути обраний громадянин України, який:
 
   «2. Депутатом, сільським, селищним, міським головою не може бути обраний громадянин України, який:
 
173. має громадянство (підданство) іншої держави;
 
   має громадянство (підданство) іншої держави;
 
174. має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.»;
 
   має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку»;
 
175. 2) пункт 3 частини першої статті 44 викласти в такій редакції:
 
   2) пункт 3 частини першої статті 44 викласти в такій редакції:
 
176. «3) припинення громадянства України кандидата або встановлення факту набуття ним громадянства (підданства) іншої держави; «;
 
   «3) припинення громадянства України кандидата або встановлення факту набуття ним громадянства (підданства) іншої держави»;
 
177. 3) пункт 3 частини першої статті 45 викласти в такій редакції:
 
   3) пункт 3 частини першої статті 45 викласти в такій редакції:
 
178. «3) припинення громадянства України кандидата або встановлення факту набуття ним громадянства (підданства) іншої держави; «.
 
   «3) припинення громадянства України кандидата або встановлення факту набуття ним громадянства (підданства) іншої держави».
 
179. 31. Частину першу статті 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 41-45, ст. 529) після слів «Закону України «Про громадянство України» доповнити словами «або в разі встановлення факту набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
-60- Мірошниченко Ю.Р.
та у пункті 31 розділу І (зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів») слова «факту набуття» замінити словами «факту добровільного набуття».
 
Враховано   29. Частину першу статті 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 41-45, ст. 529) доповнити словами «або в разі встановлення факту добровільного набуття громадянства (підданства) іншої держави».
 
180. 32. Друге речення частини першої статті 7 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 9, ст. 58) після слів «встановленому законом порядку» доповнити словами «або мають громадянство (підданство) іншої держави».
 
-61- Гнаткевич Ю.В.
15. Пункт 32 Розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
„32. Друге речення частини першої статті 7 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 9, ст. 58, зі змінами, унесеними Законом України від 17 травня 2012 року № 4711-VІ)після слів „в установленому законом порядку» доповнити словами „або має громадянство (підданство) іншої держави».
 
Враховано   30. Друге речення частини першої статті 7 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 9, ст. 58, зі змінами, унесеними Законом України від 17 травня 2012 року № 4711-VІ)після слів „в установленому законом порядку» доповнити словами „або має громадянство (підданство) іншої держави».
 
181. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
182. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
-62- Кармазін Ю.А.
ІІ. У розділі ІІ «Прикінцеві положення» законопроекту:
Частину першу викласти у такій редакції:
«1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.» Обгрунтування: Зміна вноситься з метою приведення даної норми у відповідність із статтею 57 Конституції України, відповідно до якої закони та інші нормативно-правові акти, які не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, не є чинними. Вважаю, що Закон має починати діяти із наступного дня після дня його опублікування, адже має поширювати свою дію саме на правовідносини, що мали місце після його прийняття і суб’єкти правовідносин повинні мати час на те, щоб ознайомитися з новими положеннями Закону.
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
183. 2. Рекомендувати Президентові України привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

-63- Кармазін Ю.А.
Після частини другої доповнити новою частиною третьою такого змісту:
«3. Після набрання чинності цим Законом всі категорії державних службовців, що мають громадянство іншої держави, протягом трьох місяців повинні бути звільнені з посад, які обіймають.».
Обґрунтування: Пропозиція вноситься у зв’язку із тим, що якщо не внести даного положення може виникнути колізія, адже ті, хто уже зараз обіймають державні посади і мають громадянство іншої держави зможуть продовжувати працювати. Це не узгоджується із 6Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» і ставить під загрозу національні і стратегічні інтереси.».
 
Враховано   2. Рекомендувати Президенту України привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
3. Протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом всі категорії державних службовців, які мають громадянство іншої держави, мають бути звільнені з посад, які обіймають.