Кількість абзаців - 13 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законів України щодо інформування населення про вміст у харчовій продукції генетично модифікованих організмів (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Закон України
 
   Закон України
 
2. Про внесення змін до деяких законів України щодо інформування населення про вміст у харчовій продукції генетично модифікованих організмів
 
   Про внесення змін до деяких законів України щодо інформування населення про вміст у харчовій продукції генетично модифікованих організмів
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законів України:
 
5. 1. У Законі України «Про безпечність та якість харчових продуктів» (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 50, ст. 533; 2010 р., № 9, ст. 83):
 
   1. Пункт 10 частини першої статті 38 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 50, ст. 533; 2010 р., № 9, ст. 83) викласти в такій редакції:
 
6. 1) частину першу статті 36 доповнити пунктом 4 такого змісту:
«4) обіг харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або отримані з їх використанням, до їх державної реєстрації.»;
 
-1- Бахтеєва Т.Д.
Підпункт 1) пункту 1 розділу І законопроекту виключити, змінивши відповідно нумерацію наступного пункту.
 
Враховано      
7. 2) пункт 10 частини першої статті 38 викласти у такій редакції:
 
      
8. «10) наявність у харчових продуктах, зареєстрованих в установленому порядку, генетично модифікованих організмів або складових (інгредієнтів), які було вироблено із зареєстрованих генетично модифікованих організмів, що відображається на етикетці харчового продукту, якщо їх частка генетично модифікованих організмів у харчовому продукті перевищує 0, 9 відсотка або з меншою часткою генетично модифікованих організмів, якщо така наявність є невипадковою чи такою, яку технічно можна було уникнути. Порядок маркування харчової продукції, яка містить, складається або отримана з використанням генетично модифікованих організмів, затверджується Кабінетом Міністрів України».
 
-2- Бахтеєва Т.Д.
Перше речення абзацу другого підпункту 2) пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«10) наявність у харчовому продукті генетично модифікованих організмів, якщо їх частка у харчовому продукті перевищує 0,9 відсотка хоча б в одному з інгредієнтів харчового продукту, що містить, складається або вироблений з генетично модифікованих організмів».
 
Враховано   «10) наявність у харчовому продукті генетично модифікованих організмів, якщо їх частка перевищує 0,9 відсотка хоча б в одному з інгредієнтів харчового продукту, що містить, складається або вироблений з генетично модифікованих організмів. Порядок етикетування харчових продуктів, що містять, складаються або вироблені з використанням генетично модифікованих організмів, встановлюється Кабінетом Міністрів України».
 
    -3- Бахтеєва Т.Д.
Друге речення абзацу другого підпункту 2) пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Порядок етикетування харчових продуктів, що містять, складаються або вироблені з використанням генетично модифікованих організмів, встановлюється Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано    
9. 2. Пункт 5 частини першої статті 15 Закону України «Про захист прав споживачів» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 7, ст. 84; 2010 р., № 9, ст. 84; 2011 р., № 47, ст. 531) викласти у такій редакції:
 
   2. Абзац сьомий частини першої статті 15 Закону України «Про захист прав споживачів» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 7, ст. 84; 2010 р., № 9, ст. 84) викласти в такій редакції:
 
10. «5) позначку про наявність у складі харчових продуктів генетично модифікованих організмів відповідно до законодавства; «.
 
-4- Бахтеєва Т.Д.
Абзац другий пункту 2 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«5) відомості про наявність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів, що зазначаються відповідно до закону».
 
Враховано   «5) відомості про наявність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів, що зазначаються відповідно до закону».
 
11. 3. Статтю 15 Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., № 35, ст. 484; із змінами, внесеними Законом України від 23 лютого 2012 року № 4441-VІ) доповнити частиною такого змісту:
«Суб’єкти господарювання, які вводять в обіг харчові продукти, що містять ГМО або складові (інгредієнти), які було вироблено із зареєстрованих в установленому порядку генетично модифікованих організмів, повинні відображати на етикетці харчового продукту інформацію про наявність у них ГМО, якщо частка ГМО у харчовому продукті перевищує 0, 9 відсотка або з меншою часткою ГМО, якщо така наявність є невипадковою чи такою, яку технічно можна було уникнути.».
 
-5- Бахтеєва Т.Д.
Пункт 3 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано      
12. ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та прийняти акти, необхідні для його реалізації.

-6- Бахтеєва Т.Д.
Розділ ІІ «Прикінцеві положення» законопроекту викласти в такій редакції:
«1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України:
1) протягом трьох місяців з дня, наступного за днем опублікування цього Закону:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд та приведення відповідними центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
2) забезпечити введення в дію відповідних нормативно-правових актів одночасно з набранням чинності цим Законом.
3. Продукти харчування, вироблені та/або введені в обіг до набрання чинності цим Законом без урахування його вимог, можуть перебувати в обігу до закінчення строку придатності таких продуктів».
 
Враховано   ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України:
1) протягом трьох місяців з дня, наступного за днем опублікування цього Закону:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд та приведення відповідними центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
2) забезпечити введення в дію відповідних нормативно-правових актів одночасно з набранням чинності цим Законом.
3. Продукти харчування, вироблені та/або введені в обіг до набрання чинності цим Законом без урахування його вимог, можуть перебувати в обігу до закінчення строку придатності таких продуктів.