Кількість абзаців - 12 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про загальну середню освіту" щодо наповнюваності класів та реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
   З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
2. Про внесення змін до Закону України «Про загальну середню освіту» щодо наповнюваності класів та реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів
 
-1- Гриневич Л.М.
Назву законопроекту викласти в такій редакції: "Про внесення змін до Закону України "Про загальну середню освіту" щодо реорганізації та ліквідації загальноосвітніх навчальних закладів та наповнюваності класів, розташованих у селах, селищах та наповнюваності класів".
 
Враховано Обґрунтування: запропонована назва законопроекту повністю відповідає його змісту.  Про внесення змін до Закону України "Про загальну середню освіту" щодо реорганізації та ліквідації загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих у селах, селищах, та наповнюваності класів
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. 1. Внести до Закону України "Про загальну середню освіту" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 28, ст. 230) такі зміни:
 
   1. Внести до Закону України "Про загальну середню освіту" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 28, ст. 230) такі зміни:
 
5. 1) абзац другий частини шостої статті 11 викласти в такій редакції:
 
   1) у частині шостій статті 11:
абзац другий викласти в такій редакції:
 
6. "Реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів, заснованих на комунальній формі власності або переданих у комунальну власність, здійснюється за рішенням представницького органу місцевого самоврядування, у підпорядкуванні якого перебуває загальноосвітній навчальний заклад, а у сільській місцевості - допускається лише за згодою територіальних громад";
 
-2- Гриневич Л.М.
В абзаці другому частини шостої статті 11 виключити слово "представницького", слова "за згодою територіальних громад" замінити словами "за згодою територіальної громади".
 
Враховано Обґрунтування: у чинному законодавстві, зокрема, у Розділі ХІ "Місцеве самоврядування" Конституції України використовується терміни "місцеве самоврядування", "органи місцевого самоврядування", що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст.  "Реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів, заснованих на комунальній формі власності або переданих у комунальну власність, здійснюються за рішенням органу місцевого самоврядування, у підпорядкуванні якого перебуває загальноосвітній навчальний заклад, а в сільській місцевості допускаються лише за згодою територіальної громади села, селища";
доповнити абзацом третім такого змісту:
"Територіальна громада вирішує питання щодо необхідності реорганізації чи ліквідації загальноосвітнього навчального закладу, розташованого у межах села, селища, шляхом проведення місцевого референдуму чи на загальних зборах громадян у порядку, встановленому законодавством";
 
    -3- Фаєрмарк С.О.
Абзац другий, третій частини шостої статті 11 викласти в наступній редакції: "Реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів, заснованих на комунальній формі власності або переданих у комунальну власність, здійснюється за рішенням представницького органу місцевого самоврядування, у підпорядкуванні якого перебуває загальноосвітній навчальний заклад, а у сільській місцевості – лише за наявності відповідної згоди територіальної громади села, селища, в якому знаходиться загальноосвітній навчальний заклад, щодо якого планується прийняття рішення відносно реорганізації чи ліквідації.
Наявність такої згоди є обов’язковою, зокрема і у разі відсутності державної реєстрації статуту територіальної громади села, селища, в якому знаходиться загальноосвітній навчальний заклад".
 
Враховано редакційно    
    -4- Фаєрмарк С.О.
Частину шосту статті 11 доповнити новим абзацами такого змісту:
Територіальна громада вирішує питання щодо необхідності реорганізації чи ліквідації загальноосвітнього навчального закладу, який знаходиться у межах села, селища, шляхом проведення місцевого референдуму чи на загальних зборах громадян, в порядку, встановленому законодавством України".
 
Враховано    
7. 2) у частині другій статті 14 слова не менше п’яти осіб" замінити словами "не менше трьох осіб для 1-4 класів та не менше чотирьох осіб для 5-11 класів".
 
-5- Журавський В.С.
Частину другу статті 14 викласти в такій редакції: "У загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих у селах, селищах, кількість учнів у класах визначається демографічною ситуацією, але повинна становити не менше трьох осіб. При меншій кількості учнів у класі заняття проводяться за індивідуальною формою навчання".
 
Враховано   2) у частині другій статті 14 слова "не менше п’яти осіб" замінити словами "не менше трьох осіб".
 
8. 2. Прикінцеві положення
 
   2. Прикінцеві положення
 
9. 1) Цей Закон набирає чинності з 1 вересня 2013 року.
 
-6- Гриневич Л.М.
Частину першу Перехідних положень законопроекту викласти в такій редакції: "Цей Закон набирає чинності з 1 вересня 2014 року, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня наступного за днем опублікування цього Закону".
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з 1 вересня 2014 року, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня наступного за днем опублікування цього Закону.
 
10. 2) Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом.
 
-7- Гриневич Л.М.
Частину другу Перехідних положень законопроекту викласти в такій редакції: "Кабінету Міністрів України у тримісячний строк забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом".
 
Враховано   2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.
 
11. Голова Верховної Ради України

   Голова Верховної Ради України