Кількість абзаців - 27 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо емісії облігацій міжнародних фінансових організацій (на заміну) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Закон України
Про внесення змін до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо емісії облігацій міжнародних фінансових організацій
 
   Закон України
Про внесення змін до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо емісії облігацій міжнародних фінансових організацій
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. 1. Внести до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 31, ст. 268; 2009 р., № 17, ст. 236, № 49, ст. 733; 2010 р., № 34, ст. 486; 2011 р., № 10, ст. 65 із змінами, внесеними Законами України від 2 червня 2011 року № 3461-VІ і від 7 липня 2011 року № 3610-VІ) такі зміни:
 
   1. Внести до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 31, ст. 268; 2009 р., № 17, ст. 236, № 49, ст. 733; 2010 р., № 34, ст. 486; 2011 р., № 10, ст. 651; № 51, ст. 578; 2012 р., № 7, ст. 53 із змінами, внесеними Законом України від 4 липня 2012 року № 5042-VІ) такі зміни:
 
4. 1) статтю 1 після абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:
"міжнародна фінансова організація - міжнародна організація, яка на умовах, визначених своїм установчим актом, та/або відповідно до міжнародного договору України здійснює емісію цінних паперів на території України".
 
-1- Яценко А.В.
Зміст підпункту 1 пункту 1 пропонується перенести за текстом законопроекту до нової
окремої статті, яка регулюватиме питання облігацій міжнародних фінансових організацій, уточнивши відповідним чином редакцію положень.
 
Враховано едакція змін узгоджується із Законом від 4 липня 2012 року № 5042-VІ, яким статтю 1 Закону викладено у новій редакції     
    -2- Дзензерський Д.В.
Пропонується в новий абзац після абзацу восьмого статті 1 внести уточнення, що здійснювати емісію цінних паперів на території України може лише міжнародна фінансова організація, членом якої є Україна:
"міжнародна фінансова організація - міжнародна організація, членом якої є Україна, яка на умовах, визначених своїм установчим актом, та/або відповідно до міжнародного договору України здійснює емісію цінних паперів на території України".
 
Відхилено Україна не є членом деяких міжнародних фінансових організацій, які в майбутньому можуть емітувати свої облігації в Україні: Євразійський банк розвитку, Європейський інвестиційний банк, Міжнародний банк економічного співробітництва тощо   
5. У зв’язку з цим абзаци дев’ятий-п’ятнадцятий вважати відповідно абзацами десятим-шістнадцятим;
 
      
6. 2) абзац другий частини другої статті 2 викласти в такій редакції:
 
   1) абзац другий частини другої статті 2 викласти в такій редакції:
 
7. "Емітент - юридична особа, Автономна Республіка Крим або міські ради, а також держава в особі уповноважених нею органів державної влади чи міжнародна фінансова організація, які від свого імені розміщують емісійні цінні папери та беруть на себе зобов’язання щодо них перед їх власниками.";
 
-3- Яценко А.В.
В абзаці другому підпункту 2 пункту 1 слова "щодо них" замінити словами "за ними".
 
Враховано Редакція приводиться у відповідність із Законом від 4 липня 2012 року № 5042-VІ, а також узгоджується із Цивільним кодексом  "Емітент - юридична особа, Автономна Республіка Крим або міська рада, а також держава в особі уповноважених нею органів державної влади чи міжнародна фінансова організація, які від свого імені розміщують емісійні цінні папери та беруть на себе зобов’язання за ними перед їх власниками";
 
8. 3) у статті 3:
 
   2) у статті 3:
 
9. частину другу після абзацу дванадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
   частину другу після абзацу дванадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
10. "облігації міжнародних фінансових організацій.".
 
   "облігації міжнародних фінансових організацій".
 
11. У зв’язку з цим абзац тринадцятий вважати абзацом чотирнадцятим;
 
   У зв’язку з цим абзац тринадцятий вважати абзацом чотирнадцятим;
 
12. пункт 2 частини п’ятої доповнити підпунктом «е» такого змісту:
 
   пункт 2 частини п’ятої доповнити підпунктом "е" такого змісту:
 
13. "е) облігації міжнародних фінансових організацій";
 
   "е) облігації міжнародних фінансових організацій";
 
14. 4) доповнити Закон статтею 8-2 такого змісту:
 
-4- Яценко А.В.
Пропонується доповнити Закон статтею 10- 1, розташувавши таким чином її після статті щодо державних облігацій
 
Враховано   3) доповнити статтею 10 -1 такого змісту:
 
15. "Стаття 8-2. Облігації міжнародних фінансових організацій
 
-5- Яценко А.В.
Зміст підпункту 1 пункту 1 пропонується перенести за текстом законопроекту до нової окремої статті 10- 1, яка регулюватиме питання облігацій міжнародних фінансових організацій, та викласти його як перший абзац даної статті в такій редакції:
"1. Міжнародна фінансова організація – міжнародна організація, яка на умовах, визначених своїм установчим актом, та/або відповідно до міжнародного договору України здійснює емісію облігацій на території України".
 
Враховано Чітко обмежується можливість проведення емісії лише виключно облігацій, а не будь-яких інших емісійних цінних паперів  "Стаття 10- 1. Облігації міжнародних фінансових організацій
1. Міжнародна фінансова організація – міжнародна організація, яка на умовах, визначених своїм установчим актом, та/або відповідно до міжнародного договору України здійснює емісію облігацій на території України.
 
16. 1. Міжнародні фінансові організації можуть здійснювати в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, емісію відсоткових або дисконтних облігацій виключно шляхом публічного розміщення на українських фондових біржах.
 
-6- Яценко А.В.
Абзац третій пункту 4 доповнити словами "які за результатами конкурсного відбору були включені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку до затвердженого нею переліку".
 
Враховано Затвердження відповідного переліку, тобто фактично визначення уповноважених фондових бірж є необхідним для більш повного забезпечення державного контролю на усіх стадіях емісії даних облігацій  Міжнародні фінансові організації можуть здійснювати в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, емісію відсоткових або дисконтних облігацій виключно шляхом публічного розміщення на українських фондових біржах, які за результатами конкурсного відбору були включені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку до затвердженого нею переліку.
 
17. Облігації міжнародних фінансових організацій є іменними.
 
-7- Яценко А.В.
Абзац четвертий пункту 4 виключити.
 
Враховано Обіг іменних облігацій складніший, ніж обіг облігацій на пред’явника, у зв’язку з цим не варто обмежувати емітентів однією формою випуску, а загальне правило можливості двох форм передбачено у ч.7 ст.7 Закону.     
18. Депозитарій (зберігач), який обслуговує емісію облігацій міжнародних фінансових організацій, повинен бути резидентом.
 
-8- Яценко А.В.
Абзац п’ятий пункту 4 викласти у такій редакції:
"Емісії облігацій міжнародних фінансових організацій обслуговуються у депозитарній системі України"
 
Враховано точнення й узгодження редакції з нормами Закону "Про депозитарну систему України", що набере чинності 11 жовтня 2013 року  Емісії облігацій міжнародних фінансових організацій обслуговуються у депозитарній системі України.
 
19. 2. Кабінет Міністрів України за погодженням з Національним банком України надає дозвіл на здійснення міжнародною фінансовою організацією емісії облігацій та встановлює граничні обсяги суми випуску таких облігацій.
 
-9- Яценко А.В.
Абзац перший частини другої нової статті викласти у такій редакції:
"2. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, за погодженням з Національним банком України надає дозвіл на здійснення міжнародною фінансовою організацією емісії облігацій. Рішення щодо надання зазначеного погодження або щодо обґрунтованої відмови у такому наданні приймається в установленому порядку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідного звернення від міжнародної фінансової організації".
 
Враховано Повноваження щодо погодження емісії передаються до Міністерства фінансів, що спростить процедуру отримання погодження. Також вилучається втручання у рішення про емісію, що приймається емітентом, враховуючи усі ризики і можливості. Крім того, встановлюється максимальний строк надання погодження  2. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, за погодженням з Національним банком України надає дозвіл на здійснення міжнародною фінансовою організацією емісії облігацій. Рішення щодо надання зазначеного погодження або щодо обґрунтованої відмови у такому наданні приймається в установленому порядку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідного звернення від міжнародної фінансової організації.
 
20. 3. Кошти, залучені від емісії облігацій міжнародних фінансових організацій, використовуються виключно для кредитування в національній валюті реального сектору економіки та/або реалізації довгострокових інвестиційних проектів його розвитку на цілі, визначені проспектом емісії таких облігацій. Кабінет Міністрів України за погодженням з Національним банком України встановлює максимальний розмір сукупної вартості кредиту/позики (з урахуванням процентної ставки, комісій та зборів), за якими може здійснюватися кредитування.
 
-10- Яценко А.В.
Абзац перший частини третьої нової статті замінити двома абзацами такого змісту:
"3. Кошти, отримані міжнародними фінансовими організаціями, членом яких є Україна, від розміщення облігацій, використовуються для здійснення такими організаціями операцій відповідно до установчих актів таких організацій та/або міжнародних договорів України згідно з Конституцією України та Законом України "Про міжнародні договори України".
У разі якщо Україна не є членом міжнародної фінансової організації та/або з такою організацією не укладено міжнародний договір України, кошти, отримані цією організацією від розміщення облігації, використовуються за погодженням з Кабінетом Міністрів України у визначеному ним порядку".
 
Враховано Поправка знімає обмеження щодо використання коштів, оскільки статутні цілі міжнародних фінансових організацій, зокрема, ЄБРР, МФК тощо передбачають також, наприклад, надання грантів, кредитування муніципальних проектів тощо. Водночас встановлення вартості запозичення буде фактично втручанням у діяльність зазначених організацій  3. Кошти, отримані міжнародними фінансовими організаціями, членом яких є Україна, від розміщення облігацій, використовуються для здійснення такими організаціями операцій відповідно до установчих актів таких організацій та/або міжнародних договорів України згідно з Конституцією України та Законом України "Про міжнародні договори України".
У разі якщо Україна не є членом міжнародної фінансової організації та/або з такою організацією не укладено міжнародний договір України, кошти, отримані цією організацією від розміщення облігації, використовуються за погодженням з Кабінетом Міністрів України у визначеному ним порядку.
 
21. Особливості емісії та обігу облігацій міжнародних фінансових організацій, у тому числі перелік документів, що подаються для реєстрації випуску таких облігацій, та вимоги до їх оформлення, визначаються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
-11- Яценко А.В.
Абзац другий частини третьої нової статті після слів "їх оформлення" доповнити словами "а також строки реєстрації випуску та звіту про результати розміщення цінних паперів".
 
Враховано Оскільки у частині 6 пропонується вивести емісію облігацій з-під загальних правил регулювання, необхідно надати НКЦПФР відповідні повноваження  Особливості емісії та обігу облігацій міжнародних фінансових організацій, у тому числі перелік документів, що подаються для реєстрації випуску таких облігацій, та вимоги до їх оформлення, а також строки реєстрації випуску та звіту про результати розміщення цінних паперів визначаються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
22. 4. Облігація міжнародної фінансової організації має номінальну вартість, визначену в національній валюті.
 
   4. Облігація міжнародної фінансової організації має номінальну вартість, визначену в національній валюті.
 
23. Розміщення, продаж та погашення зазначених облігацій здійснюються в національній валюті.
 
   Розміщення, продаж та погашення зазначених облігацій здійснюються в національній валюті.
 
24. 5. Обіг облігацій міжнародних фінансових організацій дозволяється після реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку звіту про результати розміщення та видачі свідоцтва про реєстрацію випуску таких облігацій.
 
-12- Яценко А.В.
Частину п’яту нової статті виключити, відповідно змінивши подальшу нумерацію.
 
Враховано Загальне правило щодо дозволу обігу облігацій усіх емітентів лише після реєстрації звіту та видачі відповідного свідоцтва встановлено у ч.7 ст.7 Закону.     
25. 6. Вимоги до розкриття інформації міжнародними фінансовими організаціями як емітентами облігацій, зокрема порядок, зміст та строки подання ними регулярної та особливої інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України."
 
-13- Яценко А.В.
Доповнити нову статтю новою частиною такого змісту:
"6. Положення частини п’ятої статті 30, абзацу другого частини першої статті 33, статей 39, 40 та 41 цього Закону не поширюються на міжнародні фінансові організації та облігації міжнародних фінансових організацій".
 
Враховано До міжнародних фінансових організацій пропонується не застосовувати положення Закону щодо необхідності завірення проспекту емісії, щодо типовому договору, а також щодо розкриття регулярної та особливої інформації про емітента, оскільки міжнародні фінансові організації не є українськими компаніями, щодо яких зазначені вимоги доцільні та можуть бути виконані  5. Вимоги до розкриття інформації міжнародними фінансовими організаціями як емітентами облігацій, зокрема порядок, зміст та строки подання ними регулярної та особливої інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
6. Положення частини п’ятої статті 30, абзацу другого частини першої статті 33, статей 39, 40 та 41 цього Закону не поширюються на міжнародні фінансові організації та облігації міжнародних фінансових організацій".
 
26. 2. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.

-14- Яценко А.В.
У пункті 2 проекту слова "шість місяців" замінити цифрами та словами "60 календарних днів".
 
Враховано   2. Цей Закон набирає чинності через 60 календарних днів з дня його опублікування.