Кількість абзаців - 17 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про архітектурну діяльність" та "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо ліцензування господарської діяльності в будівництві) (Повторне друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. Про внесення змін до законів України «Про архітектурну діяльність» та «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»
 
   Про внесення змін до законів України «Про архітектурну діяльність» та «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести зміни до таких законів України:
 
   І. Внести зміни до таких законів України:
 
4. 1. У Законі України «Про архітектурну діяльність» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246; 2006 р., № 22, ст. 184, № 39, ст. 342; 2011 р., № 34, ст. 343):
 
   1. У Законі України «Про архітектурну діяльність» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246; 2006 р., № 22, ст. 184, № 39, ст. 342; 2011 р., № 34, ст. 343; із змінами, внесеними Законами України від 16 жовтня 2012 року № 5459-VІ та від 20 листопада 2012 року № 5996- VІІ):
 
5. 1) частини першу і другу статті 17 викласти в такій редакції:
 
   1) частини першу - третю статті 17 замінити шістнадцятьма частинами такого змісту:
 
6. «Господарська діяльність, пов’язана з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІV і V категорій складності, підлягає ліцензуванню у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
-1- Кілінкаров С.П.
Абзац другий викласти в такій редакції:
"Господарська діяльність, пов’язана з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІІІ, ІV і V категорій складності, підлягає ліцензуванню.
 
Враховано   "Господарська діяльність, пов’язана з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІІІ, ІV і V категорій складності, підлягає ліцензуванню.
 
7. Розмір плати за видачу ліцензії, її копії або дубліката, переоформлення ліцензії визначається Кабінетом Міністрів України»;
 
-2- Кілінкаров С.П.
Абзац третій викласти в такій редакції:
«Ліцензування господарської діяльності, пов'язаної з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІІІ, ІV і V категорій складності здійснюється відповідно до цього Закону та Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності";
Кваліфікаційні, організаційні та інші вимоги щодо провадження господарської діяльності, пов’язаної з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІІІ, ІV і V категорій складності встановлюються ліцензійними умовами провадження такої діяльності та порядок контролю за їх додержанням затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури за погодженням із спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань реалізації державної регуляторної політики, дозвільної системи та ліцензування у сфері господарської діяльності.
Органом ліцензування господарської діяльності, пов’язаної з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІІІ, ІV і V категорій складності, є орган державного архітектурно-будівельного контролю.
Орган ліцензування здійснює методичне забезпечення ліцензування будівельної діяльності.
Заява про видачу ліцензії може надсилатись до органу ліцензування поштою.
Орган ліцензування разом із відповідною ліцензією оформлює та видає додаток до неї, у якому зазначається перелік робіт, які суб’єкт господарювання має право провадити.
У разі необхідності внесення змін до додатку, орган ліцензування приймає відповідне рішення в порядку, передбаченому для видачі або переоформлення ліцензії відповідно, зміни оформлюються окремим додатком, про що органом ліцензування робиться відмітка на ліцензії, яка завіряється органом ліцензування в установленому порядку.
До заяви про видачу ліцензії додаються перелік робіт, які замовник має намір виконувати, відомості про виробничо-технічну базу, склад працівників за професійним та кваліфікаційним рівнем, технологію виробництва, інформаційно-правове, нормативно-технічне забезпечення, про наявну систему контролю якості виконання робіт (за формою, встановленою ліцензійними умовами), про виконані на об’єктах суб’єктом господарювання проектні та будівельно-монтажні роботи.
Орган ліцензування може проводити перевірку достовірності відомостей у документах, поданих суб’єктом господарювання для отримання ліцензії, з використанням загальнодержавних реєстрів. У разі виявлення такої недостовірності, орган ліцензування повертає документи суб’єкту господарювання із письмовим вмотивованим повідомленням.
Орган ліцензування приймає рішення про видачу ліцензії або про відмову у її видачі у строк не пізніше ніж двадцяти робочих днів з дати надходження заяви про видачу ліцензії та документів, що додаються до заяви, про що повідомляє заявника на поштову або електронну адресу.
Орган ліцензування може зупинити дію ліцензії на підставі:
акта перевірки суб’єкта будівельної діяльності щодо порушення ліцензійних умов, якщо виявлені порушення неможливо усунути у процесі провадження будівельної діяльності;
акта комісії з розслідування причин аварії на будівництві об’єкта, що не призвела до загибелі людей або тяжких екологічних наслідків, якщо за висновком комісії така аварія спричинена діями або бездіяльністю ліцензіата.
Для зупинення дії ліцензії орган ліцензування приймає відповідне рішення, яке оформлюється відповідним організаційно-розпорядчим документом.
Підставами для анулювання ліцензії, крім передбачених Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" також є:
акт про повторне протягом року порушення суб’єктом будівельної діяльності ліцензійних умов провадження будівельної діяльності;
акт комісії з розслідування причин аварії на будівництві об’єкта, що призвела до загибелі людей або тяжких екологічних наслідків, якщо за висновком комісії така аварія спричинена діями або бездіяльністю ліцензіата.
У разі набрання чинності в установленому порядку рішенням органу ліцензування про анулювання або зупинення дії ліцензії орган ліцензування інформує про це органи державної податкової служби за місцем реєстрації суб’єкта будівельної діяльності та його відокремлених структурних підрозділів.
У разі анулювання ліцензії суб’єкт будівельної діяльності має право звернутись із письмовою заявою про отримання нової ліцензії для продовження будівельної діяльності не раніше ніж через рік з дати прийняття органом ліцензування рішення про анулювання попередньої ліцензії, в тому числі у разі анулювання ліцензії за заявою суб’єкта будівельної діяльності.
У зв’язку з цим частини четверту – п’ятнадцяту вважати відповідно частинами сімнадцятою – двадцять восьмою.»
 
Враховано   Ліцензування господарської діяльності, пов'язаної з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІІІ, ІV і V категорій складності, здійснюється відповідно до цього Закону та Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності";
Кваліфікаційні, організаційні та інші вимоги щодо провадження господарської діяльності, пов’язаної з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІІІ, ІV і V категорій складності, встановлюються ліцензійними умовами провадження такої діяльності. Ліцензійні умови та порядок здійснення контролю за їх додержанням затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури, за погодженням із спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань реалізації державної регуляторної політики, дозвільної системи та ліцензування у сфері господарської діяльності.
Органом ліцензування господарської діяльності, пов’язаної з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІІІ, ІV і V категорій складності, є орган державного архітектурно-будівельного контролю.
Орган ліцензування здійснює методичне забезпечення ліцензування будівельної діяльності.
Заява про видачу ліцензії може надсилатися до органу ліцензування поштою.
Орган ліцензування разом з відповідною ліцензією оформлює та видає додаток до неї, в якому зазначається перелік робіт, які суб’єкт господарювання має право проводити.
У разі необхідності внесення змін до додатка орган ліцензування приймає відповідне рішення в порядку, передбаченому для видачі або переоформлення ліцензії. Зміни оформлюються окремим додатком, про що органом ліцензування на ліцензії робиться відмітка, яка завіряється органом ліцензування в установленому порядку.
До заяви про видачу ліцензії додаються перелік робіт, які замовник має намір виконувати, відомості про виробничо-технічну базу, склад працівників за професійним та кваліфікаційним рівнем, технологію виробництва, інформаційно-правове, нормативно-технічне забезпечення, про систему контролю якості виконання робіт (за формою, встановленою ліцензійними умовами), про виконані на об’єктах суб’єктом господарювання проектні та будівельно-монтажні роботи.
Орган ліцензування може проводити перевірку достовірності відомостей у документах, поданих суб’єктом господарювання для отримання ліцензії, з використанням загальнодержавних реєстрів. У разі виявлення недостовірних відомостей орган ліцензування повертає документи суб’єкту господарювання із вмотивованим повідомленням у письмовому вигляді.
Орган ліцензування приймає рішення про видачу ліцензії або про відмову у її видачі не пізніше двадцяти робочих днів з дати надходження заяви про видачу ліцензії та документів, що додаються до заяви, про що надсилає заявнику повідомлення на поштову або електронну адресу.
Орган ліцензування може зупинити дію ліцензії на підставі:
акта перевірки суб’єкта будівельної діяльності щодо порушення ліцензійних умов, якщо виявлені порушення неможливо усунути у процесі провадження будівельної діяльності;
акта комісії з розслідування причин аварії на будівництві об’єкта, що не призвела до загибелі людей або тяжких екологічних наслідків, якщо за висновком комісії така аварія спричинена діями або бездіяльністю ліцензіата.
Про зупинення дії ліцензії орган ліцензування приймає відповідне рішення, яке оформлюється відповідним організаційно-розпорядчим документом.
Підставою для анулювання ліцензії, крім передбачених Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", також є:
акт про повторне протягом року порушення суб’єктом будівельної діяльності ліцензійних умов провадження будівельної діяльності;
акт комісії з розслідування причин аварії на будівництві об’єкта, що призвела до загибелі людей або тяжких екологічних наслідків, якщо за висновком комісії така аварія спричинена діями або бездіяльністю ліцензіата.
У разі набрання чинності в установленому порядку рішенням органу ліцензування про анулювання або зупинення дії ліцензії орган ліцензування інформує про це органи державної податкової служби за місцем реєстрації суб’єкта будівельної діяльності та його відокремлених структурних підрозділів.
У разі анулювання ліцензії суб’єкт будівельної діяльності має право звернутися із письмовою заявою про отримання нової ліцензії для продовження будівельної діяльності не раніше ніж через рік з дати прийняття органом ліцензування рішення про анулювання попередньої ліцензії, у тому числі у разі анулювання ліцензії за заявою суб’єкта будівельної діяльності".
У зв’язку з цим частини четверту – п’ятнадцяту вважати відповідно частинами сімнадцятою – двадцять восьмою;
 
8. 2) у частині другій статті 20 слова «у будівництві або із фахівцями, які мають кваліфікаційний сертифікат» замінити словами «пов’язаної з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом, або у складі яких є фахівці, які мають кваліфікаційний сертифікат».
 
   2) у частині другій статті 20 слова «у будівництві або із фахівцями, які мають кваліфікаційний сертифікат» замінити словами «пов’язаної з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом, або у складі яких є фахівці, які мають кваліфікаційний сертифікат».
 
9. 2. Пункт 11 частини першої статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299; 2011 р., № 11, ст. 69, № 48-49, ст. 536; 2012р; № 30ст. 348) викласти в такій редакції:
 
   2. Пункт 11 частини першої статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299; 2011 р., № 11, ст. 69) викласти в такій редакції:
 
10. «11) діяльність, пов’язана з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІV і V категорій складності».
 
-3- Кілінкаров С.П.
Абзац другий пункту 2 викласти в такій редакції:
"11) діяльність, пов’язана з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІІІ, ІV і V категорій складності ".
 
Враховано   "11) діяльність, пов’язана з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІІІ, ІV і V категорій складності".
 
11. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
12. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
13. 2. Ліцензії на провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єкта архітектури, видані до набрання чинності цим Законом, діють до закінчення строку їх дії.
 
   2. Ліцензії на провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єкта архітектури, видані до набрання чинності цим Законом, діють до закінчення строку їх дії.
 
14. 3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
   3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
15. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
16. забезпечити перегляд та скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

   забезпечити перегляд та скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.