Кількість абзаців - 6 Таблиця поправок


Про внесення змін до статті 90 Бюджетного кодексу України (щодо включення видатків на деякі загальноосвітні навчальні заклади до видатків бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до статті 90 Бюджетного кодексу України (щодо включення видатків на деякі загальноосвітні навчальні заклади до видатків бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів)
 
-1- Гєллєр Є.Б.
Павлов К.Ю.
Назву законопроекту викласти в такій редакції: «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України»
 
Враховано   Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Бюджетного кодексу України
 
1.

 
-2- Гриневич Л.М.
Дубіль В.О.
Зубко Г.Г.
Литвин В.М.
Назву законопроекту викласти у наступній редакції:
«Проект Закону України «Про внесення змін до статей 89 і 90 Бюджетного кодексу України (щодо здійснення видатків на утримання загальноосвітніх навчальних закладів інтернатного типу)».
 
Враховано в іншій редакції     
2. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
3. І. Внести зміни до статті 90 Бюджетного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №50-51, ст.572):
1. Підпункт а) пункту 2) частини першої після слів «загальноосвітні школи-інтернати» доповнити словами «гімназії – інтернати, колегіуми-інтернати, ліцеї – інтернати».
 
-3- Гєллєр Є.Б.
Павлов К.Ю.
Розділ І законопроекту викласти в такій редакції:
«І. Внести до Бюджетного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №50-51, ст.572) такі зміни:
1. Підпункт «б» пункту 2 частини першої статті 89 після слів «спеціалізовані школи» доповнити словами « (школи-інтернати)», а після слів «колегіуми (колегіуми—інтернати)»  словами та цифрами « (крім загальноосвітніх навчальних закладів, визначених у підпункті "а-1" пункту 2 частини першої статті 90 цього Кодексу)».
2. Пункт 2 частини першої статті 90 доповнити підпунктом «а-1» такого змісту:
«а-1) загальну середню освіту: загальноосвітні навчальні заклади: спеціалізовані школи-інтернати, ліцеї-інтернати, гімназії-інтернати, колегіуми-інтернати, якщо не менше 70 відсотків кількості учнів, які здобувають освіту у відповідному загальноосвітньому навчальному закладі, є жителями населених пунктів, розташованих на території Автономної Республіки Крим чи області (крім населеного пункту, де розташований такий заклад) «.
 
Враховано   І. Внести до Бюджетного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 50-51, ст. 572) такі зміни:
1. Підпункт «б» пункту 2 частини першої статті 89 після слів «спеціалізовані школи» доповнити словами « (школи-інтернати)», а після слів «колегіуми (колегіуми—інтернати)»  словами та цифрами « (крім загальноосвітніх навчальних закладів, визначених у підпункті "а-1" пункту 2 частини першої статті 90 цього Кодексу)».
2. Пункт 2 частини першої статті 90 доповнити підпунктом «а-1» такого змісту:
«а-1) загальну середню освіту: загальноосвітні навчальні заклади: спеціалізовані школи-інтернати, ліцеї-інтернати, гімназії-інтернати, колегіуми-інтернати, якщо не менше 70 відсотків кількості учнів, які здобувають освіту у відповідному загальноосвітньому навчальному закладі, є жителями населених пунктів, розташованих на території Автономної Республіки Крим чи області (крім населеного пункту, де розташований такий заклад)».
 
4.

 
-4- Гриневич Л.М.
Дубіль В.О.
Зубко Г.Г.
Литвин В.М.
Підпункт «б» пункту 2 частини першої статті 89 викласти у такій редакції:
«б) загальну середню освіту: загальноосвітні навчальні заклади (у тому числі: загальноосвітні навчальні заклади усіх ступенів (крім закладів, визначених у підпункті "в" цього пункту), спеціалізовані школи (крім шкіл, визначених у підпункті "а" пункту 7 частини першої статті 87 цього Кодексу), ліцеї, гімназії, колегіуми, вечірні (змінні) школи); навчально-виховні комплекси "дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад", "загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад" (крім навчально-виховних комплексів, визначених у підпункті "б" пункту 2 частини першої статті 88 цього Кодексу);
 
Відхилено Зважаючи на мету законопроекту  утримання шкіл-інтернатів для обдарованих дітей, питання пропонується унормувати згідно з поправкою №3, зміст якої узгоджено з МОН та Мінфіном.)     
    -5- Гриневич Л.М.
Дубіль В.О.
Зубко Г.Г.
Литвин В.М.
Підпункт «в» пункту 2 частини першої статті 89 викласти у наступній редакції:
«в) навчальні заклади для громадян, які потребують соціальної допомоги та реабілітації та інші загальноосвітні школи-інтернати: загальноосвітні школи-інтернати, ліцеї-інтернати, гімназії-інтернати, колегіуми-інтернати, загальноосвітні навчальні заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячі будинки, навчально-реабілітаційні центри (якщо не менше 70 відсотків кількості учнів загальноосвітніх шкіл-інтернатів, ліцеїв-інтернатів, гімназій-інтернатів, колегіумів-інтернатів, загальноосвітніх навчальних закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячих будинків, навчально-реабілітаційних центрів припадає на територію відповідного міста чи району), дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї; «
 
Відхилено Зважаючи на мету законопроекту  утримання шкіл-інтернатів для обдарованих дітей, питання пропонується унормувати згідно з поправкою №3, зміст якої узгоджено з МОН та Мінфіном. Крім того, оскільки за визначенням: загальноосвітня школа-інтернат  це загальноосвітній начальний заклад для дітей, які потребують соціальної допомоги, то внесення запропонованих змін буде мати наслідком створення ліцеїв-інтернатів, гімназій-інтернатів, колегіумів-інтернатів саме для такої категорії дітей, а не для всіх обдарованих дітей.)   
    -6- Гриневич Л.М.
Дубіль В.О.
Зубко Г.Г.
Литвин В.М.
Підпункт «а» пункту 2 частини першої статті 90 викласти у такій редакції:
«а) загальну середню освіту (включаючи освіту для громадян, які потребують соціальної допомоги та реабілітації): спеціальні загальноосвітні навчальні заклади для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, загальноосвітні санаторні школи-інтернати; інші загальноосвітні школи-інтернати, ліцеї-інтернати, гімназії-інтернати, колегіуми-інтернати, загальноосвітні навчальні заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячі будинки, навчально-реабілітаційні центри (крім загальноосвітніх шкіл-інтернатів, ліцеїв-інтернатів, гімназій-інтернатів, колегіумів-інтернатів, загальноосвітніх навчальних закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячих будинків, навчально-реабілітаційних центрів, визначених у підпункті "в" пункту 2 частини першої статті 89 цього Кодексу, та дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей);
 
Враховано в іншій редакції (Зважаючи на мету законопроекту  утримання шкіл-інтернатів для обдарованих дітей, питання пропонується унормувати згідно з поправкою №3, зміст якої узгоджено з МОН та Мінфіном.)   
5. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

-7- Гєллєр Є.Б.
Павлов К.Ю.
Розділ ІІ законопроекту викласти в такій редакції:
«ІІ. Прикінцеві положення.
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2014 року, крім пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» цього Закону, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк з дня опублікування цього Закону:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.».
 
Враховано   ІІ. Прикінцеві положення.
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2014 року, крім пунктів 2 і 3 розділу ІІ «Прикінцеві положення» цього Закону, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Абзац другий пункту 1 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16 травня 2013 року № 242-VІІ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв’язку із створенням органів доходів і зборів» викласти в такій редакції:
«абзацу третього пункту 2 (щодо змін до частини шостої статті 45), пунктів 3 і 4 розділу І та пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» цього Закону, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування».
3. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк з дня опублікування цього Закону:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

    -8- Гєллєр Є.Б.
Розділ ІІ законопроекту доповнити пунктом (з набранням чинності з дня, наступного за днем опублікування відповідного закону) такого змісту:
«__. Абзац другий пункту 1 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16 травня 2013 року № 242-VІІ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв’язку із створенням органів доходів і зборів» викласти в такій редакції:
«абзацу третього пункту 2 (щодо змін до частини шостої статті 45), пунктів 3 і 4 розділу І та пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» цього Закону, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування».
/У Законі від 16.05.2013 р. № 242-VІІ передбачено набрання чинності більшості положень одночасно з набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» (проект якого за № 2833 у ІІ читанні не прийнято). Тому необхідно забезпечити набрання чинності положень, не пов’язаних з таким законопроектом (а саме змін до частини шостої статті 45, статей 59 і 60 Бюджетного кодексу), що дозволить усунути неузгодженості норм про розрахунки з бюджетом та розширити і конкретизувати звітність контролюючих органів про виконання доходів зведеного, державного та місцевих бюджетів, податковий борг, податкові пільги, відшкодування ПДВ./
 
Враховано