Кількість абзаців - 13 Таблиця поправок


Про внесення змін до статті 18 Закону України "Про міліцію" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ПРОЕКТ
Закон України
Про внесення зміни до статті 18 Закону України «Про міліцію»
 
   ПРОЕКТ
Закон України
Про внесення зміни до статті 18Закону України «Про міліцію»
 
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
      
2. «Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, чи невиконання навчального плану, чи звільнення їх зі служби з будь-яких інших підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, або через скорочення штатів, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
-1- Міщенко А.М.
Пропоную у п.1 законопроекту виключити слова «чи звільнення їх зі служби з будь-яких інших підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, звільнення зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, або через скорочення штатів».
 
Відхилено апропоновані зміни не узгоджуються із задекларованою у пояснювальній записці метою прийняття прийняття Закону. Крім того, у проекті виключений такий випадок при настанні яких курсанти та особи начальницького складу не відшкодовують МВС витрати на навчання, як за станом здоров’я. У цьому сенсі вбачається, що навіть чинна редакція цього положення Закону виглядає більш прогрессивною, ніж сам законопроект     
3. 2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
      
4. «Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, чи невиконання навчального плану, чи звільнення їх зі служби з будь-яких інших підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, або через скорочення штатів, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
-2- Шипко А.Ф.
«Стаття 18. Прийняття на службу до міліції
Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання за будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, або через скорочення штатів, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється у судовому порядку».
 
Враховано Запропоновані зміни відразу ж визначають, що за будь-яких умов дострокового розірвання договору про навчання, крім звільнення за станом здоров’я курсанти вищих навчальних закладів МВС відшкодовують витрати, пов’язані з їх утриманням.  «Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України у разі дострокового розірвання договору про навчання з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, що перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, звільнені із служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, що перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, або у зв’язку із скороченням штатів, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
5. «Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, чи невиконання навчального плану, чи звільнення їх зі служби з будь-яких інших підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, або через скорочення штатів, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
-3- Швайка І.О.
Абзац п’ятий статті 18 Закону України «Про міліцію» викласти в наступній редакції:
«Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого начального закладу Міністерства внутрішніх справ України за власним бажанням, або через невиконання злочинного наказу, відданого керівництвом, не відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманні у вищому начальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі невиконання навчального плану, чи звільнення їх зі служби з будь-яких інших підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, через скорочення штатів, за власним бажанням, або через невиконання злочинного наказу, відданого керівництвом, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
Відхилено гідно з юридичною технікою автором законопроекту запропоновані неправильні юридичні конструкції, оскільки в даному випадку слід наводити уповноважуючі правові норми, а не стримуючі.     
6. «Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, чи невиконання навчального плану, чи звільнення їх зі служби з будь-яких інших підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, або через скорочення штатів, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
-4- Головко В.А.
Частину сьому статті 18 закону України «Про міліцію» викласти в такій редакції:
«Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання чи невиконання навчального плану, або в разі відмови від подальшого проходження служби на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ після закінчення вищого навчального закладу, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України за власним бажанням, через службову невідповідність або за порушення дисципліни, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
Відхилено Запропонована редакція не містить переліку усіх підстав при настанні яких курсанти вищих навчальних закладів МВС та особи начальницького складу відшкодовуватимуть витрати, пов’язані з їх утриманням.     
7. «Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, чи невиконання навчального плану, чи звільнення їх зі служби з будь-яких інших підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, або через скорочення штатів, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
-5- Слюз Т.Я.
Абзац другий пункту 1 викласти у такій редакції:
«Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, чи невиконання навчального плану, чи звільнення їх зі служби за власним бажанням (крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії), чи через службову невідповідність або за порушення службової дисципліни, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України за власним бажанням (крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії), чи через службову невідповідність або за порушення службової дисципліни, або через скорочення штатів, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
Відхилено Запропонована редакція не містить переліку усіх підстав при настанні яких курсанти вищих навчальних закладів МВС та особи начальницького складу відшкодовуватимуть витрати, пов’язані з їх утриманням.     
8. «Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, чи невиконання навчального плану, чи звільнення їх зі служби з будь-яких інших підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, або через скорочення штатів, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
-6- Мирний І.М.
Запропоновану автором частину сьому статті 18 закону України «Про міліцію» викласти в такій редакції:
«Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, чи звільнення їх зі служби з будь-яких інших підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, або через скорочення штатів чи у зв’язку з не забезпеченням державою встановлених законом гарантій щодо таких осіб відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
Відхилено апропонована редакція не містить переліку усіх підстав при настанні яких курсанти вищих навчальних закладів МВС та особи начальницького складу відшкодовуватимуть витрати, пов’язані з їх утриманням. Крім того, апріорі передбачається неможливість випадків невиконання державою передбачених законом зобов’язань та гарантій     
9. «Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, чи невиконання навчального плану, чи звільнення їх зі служби з будь-яких інших підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, або через скорочення штатів, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
-7- Одарченко Ю.В.
Нову редакцію частини 7 статті 18 закону України «Про міліцію» викласти у наступній редакції:
«Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, чи невиконання навчального плану, чи звільнення їх зі служби за власним бажанням, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, за власним бажанням відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
Відхилено роектом передбачено більш ширший перелік підстав при настанні яких курсанти та особи начальницького складу відшкодовують МВС витрати, пов’язані з їх утриманням.     
10. 2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
-8- Одарченко Ю.В.
Частину 2 законопроекту доповнити пунктом 2 наступного змісту:
«Дія цього закону не поширюється на осіб, що вступили до вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ до набрання ним чинності».
 
Враховано   ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Дія цього Закону не поширюється на осіб, які вступили до вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України до набрання чинності цим Законом.
 
11. «Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, чи невиконання навчального плану, чи звільнення їх зі служби з будь-яких інших підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, або через скорочення штатів, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
-9- Міщенко С.Г.
Частину сьому статті 18 Закону України «Про міліцію» викласти в наступній редакції:
«Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, чи невиконання навчального плану, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Ці особи звільняються від відшкодування витрат, пов’язаних з їх утриманням у вищому навчальному закладі, в разі їх звільнення за власним бажанням у зв’язку з відмовою від виконання неправомірного наказу, звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії чи через скорочення штатів, або в разі якщо вони мають на утриманні:
1) непрацездатних батьків або інших двох осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб-громадян України, зобов’язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається законом;
2) одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття;
3) дитину віком до шести років або старшу шести років, яка виховується без батька (матері) у зв’язку з його (її) смертю або за рішенням суду;
4) дитину-інваліда Іта ІІ групи;
5) дружину-інваліда (чоловіка-інваліда) Ігрупи.
У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».
 
Відхилено Запропонована редакція дублює чинне законодавство в частині обов’язку невиконання злочинних наказів, а що стосується осіб, які перебувають на утриманні, то це можливо врегулювати відповідним актом КМУ, необхідність прийняття якого зазначено у законопроекті.     
12. «Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, чи невиконання навчального плану, чи звільнення їх зі служби з будь-яких інших підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, а також особи начальницького складу, звільнені зі служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України, з будь-яких підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відповідно до рішення військово-лікарської комісії, або через скорочення штатів, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку».

-10- Чумак В.В.
Частину сьому статті 18 Закону України «Про міліцію» викласти в такій редакції:
«Курсанти вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України в разі дострокового розірвання договору про навчання через небажання продовжувати навчання, невиконання навчального плану, або через недисциплінованість, чи в разі відмови від подальшого проходження служби на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ після закінчення вищого навчального закладу, а також особи начальницького складу органів внутрішніх справ, які звільняються із служби протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу Міністерства внутрішніх справ України за власним бажанням, через службову невідповідність або за порушення дисципліни, у зв’язку з набранням законної сили судовим рішенням щодо притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, пов’язаного з порушенням обмежень, передбачених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», або кримінального правопорушення відшкодовують Міністерству внутрішінх справ України витрати, пов’язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, в порядку, установленому Кабінетом міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку. Особа, що звільнилась за власним бажанням чи була звільнена у зв’язку з повідомленням нею про порушення вимог закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» або про вчинення корупційного правопорушення іншим працівником органу внутрішніх справ, звільняється від обов’язку відшкодовувати вищезазначені витрати. Обов’язок доказування в судовому порядку відсутності зв’язку між звільненням особи та повідомленням нею про вчинення корупційного правопорушення або порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» покладається на органи внутрішніх справ».
 
Відхилено Запропонована редакція надто переобтяжена умовами, при настанні яких курсанти вищих навчальних закладів МВС та особи начальницького складу відшкодовуватимуть витрати на своє утримання.