Кількість абзаців - 227 Таблиця поправок


Про пробацію (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон УкраЇни
 
   Закон України
 
1. Про пробацію
 
-1- Швець В.Д.
Назву проекту викласти у такій редакції "Про службу пробації";
 
Відхилено   Про пробацію
 
2. Розділ І
 
   Розділ І
 
3. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
   ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
4. Стаття 1. Сфера дії Закону
 
   Стаття 1. Сфера дії Закону
 
5. 1. Цей Закон визначає мету, завдання, підстави, види пробації, правовий статус персоналу органів пробації та клієнтів пробації.
 
-2- Пшонка А.В.
У частині першій статті 1 Розділу І слово "органів" замінити словом
"органу";
 
Враховано   1. Цей Закон визначає мету, завдання, підстави, види пробації, правовий статус персоналу органу пробації та суб'єктів пробації.
 
    -3- Журавський В.С.
В частині першій статті 1 Розділу І законопроекту слово "органів" замінити словом "органу", слово "клієнтів" замінити словом "суб’єктів";
 
Враховано    
    -4- Олійник В.М.
В частині першій статті 1 Розділу І законопроекту слово "органів" замінити словом "органу", слово "клієнтів" замінити словом "суб’єктів";
 
Враховано    
    -5- Швець В.Д.
Частину першу статті 1 проекту викласти у такій редакції "Цей закон визначає правові основи організації та діяльності служби пробації, її мету, завдання, підстави, види пробації, правовий статус персоналу служби пробації та клієнтів пробації". ;
 
Враховано частково    
6. Стаття 2. Визначення термінів
 
   Стаття 2. Визначення термінів
 
7. 1. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:
 
   1. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:
 
8. 1) волонтер пробації — фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органами пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі;
 
-6- Журавський В.С.
У пункті 1 частини першої статті 2 Розділу І законопроекту слово "органами" замінити словом "органом";
 
Враховано   1) волонтер пробації — фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі;
 
    -7- Швець В.Д.
У пункті 1 частини першої статті 2 слова "органами пробації" замінити словами "службою пробації" та далі по тексту слова "органів пробації" в усіх відмінках замінити словами "служба пробації";
 
Враховано редакційно (після внесених змін у законопроекті йдеться не про органи, а про орган пробації)   
9. 2) досудова доповідь — письмова інформація для суду, що характеризує особу, яка притягається до кримінальної відповідальності;
 
-8- Журавський В.С.
У пункті 2 частини першої статті 2 Розділу І законопроекту слова ", яка притягається до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинуваченого";
 
Враховано   2) досудова доповідь — письмова інформація для суду, що характеризує особу обвинуваченого;
 
    -9- Олійник В.М.
У пункті 2 частини першої статті 2 Розділу І законопроекту слова
"яка притягається до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинуваченого";
 
Враховано    
    -10- Слюз Т.Я.
пункт другий частини першої статті 2 викласти у такій редакції:
"досудова доповідь - письмова інформація, яка надається судовим та правоохоронним органам про соціальне обстеження особи, яка притягається до кримінальної відповідальності";
 
Відхилено    
10. 3) клієнти пробації — особи, які притягаються або яких притягнуто до кримінальної відповідальності, щодо яких за рішенням суду та відповідно до закону застосовуються наглядові, соціально-виховні заходи та здійснюється підготовка досудової доповіді;
 
-11- Журавський В.С.
Пункт 3 частини першої статті 2 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"суб’єкти пробації – засуджені, щодо яких за рішенням суду та відповідно до закону застосовуються наглядові, соціально-виховні заходи та обвинувачені, щодо яких здійснюється підготовка досудової доповіді;";
 
Враховано   3) нагляд — заходи, що здійснюються органом пробації за місцем проживання, роботи та навчання засуджених з метою дотримання обов’язків, визначених законом та покладених на них судом;
4) орган пробації – центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері пробації;
 
    -12- Олійник В.М.
Пункт 3 частини першої статті 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"суб’єкти пробації – засуджені, щодо яких за рішенням суду та відповідно до закону застосовуються наглядові, соціально-виховні заходи та обвинувачені, щодо яких здійснюється підготовка досудової доповіді;";
 
Враховано    
    -13- Слюз Т.Я.
у пункті третьому частини першої статті 2 та по усьому тексту законопроекту слова "клієнти пробації" замінити словами "суб’єкти пробації";
 
Враховано    
    -14- Пшонка А.В.
Частину першу статті 2 Розділу Ідоповнити пунктом 4 такого
змісту:
"4) орган пробації – центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері пробації;"
Пункти 4 – 7 відповідно вважати пунктами 5-8;
 
Враховано    
    -15- Журавський В.С.
Доповнити частину першу статті 2 Розділу І новим пунктом 4 такого змісту:
"4) орган пробації – центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері пробації;";
Пункти 4 – 7 частини першої статті 2 законопроекту відповідно вважати пунктами 5 – 8;
 
Враховано    
11. 4) персонал органів пробації — працівники, які відповідно до повноважень, передбачених цим Законом та іншими законами України, виконують завдання пробації;
 
-16- Журавський В.С.
Пункт 4 частини першої статті 2 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"5) персонал органу пробації — працівники, які відповідно до повноважень, передбачених цим Законом та іншими законами України, виконують завдання пробації;";
 
Враховано   5) персонал органу пробації — працівники, які відповідно до повноважень, передбачених цим Законом та іншими законами України, виконують завдання пробації;
 
    -17- Олійник В.М.
Пункт 4 частини першої статті 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"5) персонал органу пробації — працівники, які відповідно до повноважень, передбачених цим Законом та іншими законами України, виконують завдання пробації";
 
Враховано    
12. 5) пробація — система наглядових та соціально-виховних заходів, які застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до осіб, яких притягнуто до кримінальної відповідальності, та забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка притягається до кримінальної відповідальності;
 
-18- Журавський В.С.
У пункті 5 частини першої статті 2 Розділу І законопроекту слова "осіб, яких притягнуто до кримінальної відповідальності," замінити словом "засуджених", а слова "особу, яка притягається до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинуваченого";
 
Враховано   6) пробаційна програма — програма, що призначається за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням, та передбачає комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити;
 
    -19- Олійник В.М.
У пункті 5 частини першої статті 1 Розділу І законопроекту слова "осіб, яких притягнуто до кримінальної відповідальності," замінити словом "засуджених", а слова "особу, яка притягається до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинуваченого";
 
Враховано    
13. 6) пробаційна програма — програма, що призначається за рішенням суду особі, звільненої від відбування покарання з випробуванням, та передбачає комплекс заходів, спрямований на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити;
 
-20- Журавський В.С.
Пункт сьомий частини першої статті 2 викласти в такій редакції:
"6) пробація – система наглядових та соціально-виховних заходів, які застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого;"
 
Враховано   7) пробація – система наглядових та соціально-виховних заходів, які застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого;
8) суб’єкти пробації – засуджені, щодо яких за рішенням суду та відповідно до закону застосовуються наглядові, соціально-виховні заходи, та обвинувачені, щодо яких здійснюється підготовка досудової доповіді.
 
14. 7) нагляд — заходи, які здійснюються органами пробації за місцем проживання, роботи та навчання осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності, з метою дотримання обов’язків, визначених законом та покладених на них судом.
 
-21- Журавський В.С.
У пункті 7 частини першої статті 2 Розділу І законопроекту слово "органами" замінити словом "органом", а слова "осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності," замінити словом "засуджених";
 
Враховано      
    -22- Олійник В.М.
У пункті 7 частини першої статті 1 Розділу І законопроекту слово "органами" замінити словом "органом", а слова "осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності" замінити словом "засуджених";
 
Враховано    
15. Стаття 3. Законодавство про пробацію
 
   Стаття 3. Законодавство про пробацію
 
16. 1. Правову основу пробації та діяльності органів пробації становлять Конституція України, Кримінальний кодекс України, Кримінальний процесуальний кодекс України, Кримінально-виконавчий кодекс України, цей Закон та інші закони України, міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
 
-23- Журавський В.С.
У частині першій статті 3 Розділу І законопроекту слово "органів" замінити словом "органу";
 
Враховано   1. Правову основу пробації та діяльності органу пробації становлять Конституція України, Кримінальний, Кримінальний процесуальний, Кримінально-виконавчий кодекси України, цей Закон та інші закони України, міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
 
    -24- Олійник В.М.
У частині першій статті 3 Розділу І законопроекту слово "органів" замінити словом "органу";
 
Враховано    
17. Стаття 4. Система органів пробації
 
-25- Журавський В.С.
Статтю 4 Розділу І законопроекту виключити;
 
Враховано      
    -26- Олійник В.М.
Статтю 4 Розділу І законопроекту виключити;
 
Враховано    
    -27- Швець В.Д.
Статтю 5 "Система органів пробації" виключити.
У зв’язку з цим статті п’яту –двадцять четверту вважати відповідно статтями четвертою –двадцять третьою;
 
Враховано    
18. 1. Систему органів пробації становлять:
 
      
19. центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації;
 
      
20. органи, утворені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації (далі — органи пробації).
 
      
21. Стаття 5. Мета пробації
 
   Стаття 4. Мета пробації
 
22. 1. Метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення клієнтів пробації та попередження скоєння ними повторних кримінальних правопорушень.
 
-28- Журавський В.С.
Частину першу статті 4 викласти в такій редакції:
"Метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, попередження вчинення ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених з метою прийняття судом рішення про міру їх відповідальності";
 
Враховано   1. Метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їх відповідальності.
 
    -29- Швець В.Д.
У частині першій статті 5 після слів "клієнтів пробації" доповнити словами ", їх ресоціалізації";
 
Відхилено    
23. Стаття 6. Принципи пробації
 
   Стаття 5. Принципи пробації
 
24. 1. Пробація ґрунтується на принципах:
 
-30- Слюз Т.Я.
частину першу статті 6 після абзацу першого доповнити новим абзацом "справедливості";
 
Враховано   1. Пробація ґрунтується на принципах:
справедливості;
 
25. законності;
 
   законності;
 
26. невідворотності виконання покарань;
 
   невідворотності виконання покарань;
 
27. дотримання прав і свобод людини та громадянина;
 
   дотримання прав і свобод людини та громадянина;
 
28. поваги до людської гідності;
 
   поваги до людської гідності;
 
29. рівності перед законом;
 
   рівності перед законом;
 
30. диференційованого та індивідуального підходу;
 
   диференційованого та індивідуального підходу;
 
31. конфіденційності;
 
   конфіденційності;
 
32. неупередженості;
 
   неупередженості;
 
33. взаємодії з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями та громадянами.
 
-31- Журавський В.С.
Абзац десятий частини першої статті 6 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями та громадянами.";
 
Враховано   взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями та громадянами.
 
    -32- Олійник В.М.
Абзац десятий частини першої статті 6 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями та громадянами";
 
Враховано    
    -33- Швець В.Д.
Частину першу статті 6 доповнити такими абзацами: "соціальної справедливості; своєчасного та помірного втручання; відкритості, прозорості та підзвітності;
 
Враховано частково (щодо принципу справедливості)   
34. Стаття 7. Завдання пробації
 
   Стаття 6. Завдання пробації
 
35. 1. Завданнями пробації є:
 
   1. Завданнями пробації є:
 
36. підготовка досудових доповідей щодо осіб, які притягаються до кримінальної відповідальності;
 
-34- Журавський В.С.
В абзаці другому частини першої статті 7 Розділу І законопроекту слова "щодо осіб, які притягаються до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинувачених";
 
Враховано   підготовка досудових доповідей стосовно обвинувачених;
 
    -35- Олійник В.М.
В абзаці другому частини першої статті 7 Розділу І законопроекту слова "щодо осіб, які притягаються до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинувачених";
Абзац сьомий викласти в такій редакції:
"проведення соціально-виховної роботи із засудженими "
 
Враховано    
37. здійснення нагляду;
 
-36- Журавський В.С.
Абзац третій частини першої статті 7 викласти в такій редакції:
" здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років;"
 
Враховано   здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років;
 
38. виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
 
   виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
 
39. направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;
 
   направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;
 
40. реалізація пробаційних програм щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
 
   реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
 
41. проведення соціально-виховної роботи;
 
   проведення соціально-виховної роботи із засудженими;
 
42. здійснення заходів щодо підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення.
 
-37- Слюз Т.Я.
частину першу статті 7 викласти у такій редакції6
"1. Завданнями пробації є:
надання правоохоронним та судовим органам письмової інформації про соціальне обстеження осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності;
здійснення нагляду за застосуванням санкцій та заходів в громаді та забезпечення їх ефективного виконання;
співпраця з центром соціальної реабілітації для засуджених;
реалізація пробаційних програм щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
проведення соціально-виховної роботи;
здійснення заходів щодо підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
надання допомоги сім’ям обвинувачених (засуджених) осіб з метою підготовки і покращення сімейних стосунків";
 
Відхилено   здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
 
    -38- Журавський В.С.
Доповнити частину першу статті 7 Розділу І законопроекту новим абзацом такого змісту:
"реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та попередження вчинення ними повторних кримінальних правопорушень.";
 
Враховано    
    -39- Олійник В.М.
Доповнити частину першу статті 7 Розділу І законопроекту новим абзацом такого змісту:
"реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та попередження вчинення ними повторних кримінальних правопорушень.";
 
Враховано    
43. Розділ ІІ
 
   Розділ ІІ
 
44. ПІДСТАВИ ТА ЗМІСТ ПРОБАЦІЇ
 
   ПІДСТАВИ ТА ЗМІСТ ПРОБАЦІЇ
 
45. Стаття 8. Підстави застосування пробації
 
   Стаття 7. Підстави для застосування пробації
 
46. 1. Під час вирішення питання про застосування до особи пробації суд бере до уваги характер скоєного кримінального правопорушення та соціально-психологічну характеристику особи, яку притягнуто або яка притягається до кримінальної відповідальності.
 
-40- Журавський В.С.
У частині першій статті 8 Розділу ІІ законопроекту слова ", яку притягнуто або яка притягається до кримінальної відповідальності" замінити словами "обвинуваченого або засудженого";
 
Враховано   1. Під час вирішення питання про застосування до особи пробації суд бере до уваги характер вчиненого кримінального правопорушення та соціально-психологічну характеристику особи обвинуваченого або засудженого, яку готує персонал органу пробації або адміністрація установи виконання покарань.
 
    -41- Олійник В.М.
У частині першій статті 8 Розділу ІІ законопроекту слова "яку притягнуто або яка притягається до кримінальної відповідальності" замінити словами "обвинуваченого або засудженого";
 
Враховано    
    -42- Журавський В.С.
Частину першу статті 7 викласти в такій редакції:
"1. Під час вирішення питання про застосування до особи пробації суд бере до уваги характер вчиненого кримінального правопорушення та соціально-психологічну характеристику особи обвинуваченого або засудженого, яку готує персонал органу пробації або адміністрація установи виконання покарань"
 
Враховано    
47. 2. Підставами для застосування пробації є:
 
   2. Підставою для застосування пробації є:
 
48. письмовий запит суду до органів пробації щодо надання досудової доповіді стосовно особи, яка притягається до кримінальної відповідальності;
 
-43- Журавський В.С.
В абзаці другому частини другої статті 8 Розділу ІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу", а слова ", яка притягається до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинуваченого";
 
Враховано   письмовий запит суду до органу пробації про надання досудової доповіді стосовно обвинуваченого;
 
    -44- Олійник В.М.
В абзаці другому частини другої статті 8 Розділу ІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу", а слова "яка притягається до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинуваченого";
 
Враховано    
49. обвинувальний вирок суду, яким особу засуджено до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт;
 
-45- Журавський В.С.
Частину другу статті 7 доповнити абзацом третім такого змісту:
" обвинувальний вирок суду, яким особу засуджено до позбавлення волі на певний строк "
 
Враховано   обвинувальний вирок суду, яким особу засуджено до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт;
обвинувальний вирок суду, яким особу засуджено до позбавлення волі на певний строк;
 
50. обвинувальний вирок суду, яким особу засуджено до обмеження волі;
 
   обвинувальний вирок суду, яким особу засуджено до обмеження волі;
 
51. обвинувальний вирок суду, яким особу звільнено від відбування покарання з випробуванням;
 
   обвинувальний вирок суду, яким особу звільнено від відбування покарання з випробуванням;
 
52. ухвала суду про заміну покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт;
 
   ухвала суду про заміну покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт;
 
53. ухвала суду про звільнення від відбування покарання вагітної жінки або жінки, яка має дітей віком до трьох років;
 
   ухвала суду про звільнення від відбування покарання вагітної жінки або жінки, яка має дитину віком до трьох років;
 
54. акт про помилування, яким засудженому замінено покарання або невідбуту частину покарання покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт.
 
   акт про помилування, яким засудженому замінено покарання або невідбуту частину покарання покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт.
 
55. Стаття 9. Види пробації
 
   Стаття 8. Види пробації
 
56. 1. Видами пробації є:
 
   1. Видами пробації є:
 
57. досудова пробація;
 
   досудова пробація;
 
58. наглядова пробація;
 
   наглядова пробація;
 
59. пенітенціарна пробація.
 
   пенітенціарна пробація.
 
60. Стаття 10. Досудова пробація
 
   Стаття 9. Досудова пробація
 
61. 1. Досудова пробація — забезпечення суду формалізованою інформацією, що характеризує особу, яка притягається до кримінальної відповідальності, з метою прийняття судом рішення про міру відповідальності особи.
 
-46- Журавський В.С.
В частині першій статті 10 Розділу ІІ законопроекту слова ", яка притягається до кримінальної відповідальності," замінити словом "обвинуваченого";
 
Враховано   1. Досудова пробація — це забезпечення суду формалізованою інформацією, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.
 
    -47- Олійник В.М.
В частині першій статті 10 Розділу ІІ законопроекту слова "яка притягається до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинуваченого";
В частині другій статті 10 Розділу ІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу", а слова "яка притягається до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинуваченого";
В частині третій статті 10 Розділу ІІ законопроекту слова "яка притягається до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинуваченого";
В частині четвертій статті 10 Розділу ІІ законопроекту слова "Особі, яка притягається до кримінальної відповідальності" замінити словом "Обвинуваченому", а слова "органів" замінити словом "органу";
 
Враховано    
62. 2. Для підготовки досудової доповіді персонал органів пробації має право отримувати інформацію про особу, яка притягається до кримінальної відповідальності, від підприємств, установ, організацій або уповноважених ними органів та від громадян.
 
-48- Журавський В.С.
В частині другій статті 10 Розділу ІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу", а слова ", яка притягається до кримінальної відповідальності," замінити словом "обвинуваченого";
 
Враховано   2. Для підготовки досудової доповіді персонал органу пробації має право отримувати інформацію про обвинуваченого від підприємств, установ, організацій або уповноважених ними органів та від громадян.
 
63. 3. Досудова доповідь стосовно особи, яка притягається до кримінальної відповідальності, повинна містити:
 
-49- Журавський В.С.
В частині третій статті 10 Розділу ІІ законопроекту слова ", яка притягається до кримінальної відповідальності," замінити словом "обвинуваченого";
 
Враховано   3. Досудова доповідь про обвинуваченого повинна містити:
 
64. соціально-психологічну характеристику;
 
   соціально-психологічну характеристику;
 
65. оцінку ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення;
 
   оцінку ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення;
 
66. висновок щодо можливості виправлення без обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.
 
   висновок про можливість виправлення без обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.
 
67. 4. Особі, яка притягається до кримінальної відповідальності, надається можливість брати участь у підготовці досудової доповіді. Участь особи у підготовці досудової доповіді полягає у наданні персоналу органів пробації інформації, необхідної для підготовки такої доповіді.
 
-50- Журавський В.С.
В частині четвертій статті 10 Розділу ІІ законопроекту слова "Особі, яка притягається до кримінальної відповідальності," замінити словом "Обвинуваченому", а слова "органів" замінити словом "органу";
 
Враховано   4. Обвинуваченому надається можливість брати участь у підготовці досудової доповіді. Участь особи у підготовці досудової доповіді полягає у наданні персоналу органу пробації інформації, необхідної для підготовки такої доповіді.
 
68. 5. Порядок складення досудової доповіді затверджується центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації.
 
-51- Журавський В.С.
В частині п’ятій статті 10 Розділу ІІ законопроекту слова "виконання кримінальних покарань та" виключити;
 
Враховано   5. Порядок складення досудової доповіді затверджується центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері пробації.
 
    -52- Олійник В.М.
В частині п’ятій статті 10 Розділу ІІ законопроекту слова "виконання кримінальних покарань та" виключити;
 
Враховано    
    -53- Швець В.Д.
У статті 10:
частину другу доповнити абзацом такого змісту: "Запити служби пробації про надання інформації для складання досудової доповіді є обов’язковими для виконання для підприємств, установ, організацій або уповноважених ними органів та підлягають виконанню у 1- денний строк або у строк, визначений персоналом служби пробації";
частину третю викласти у такій редакції:
"3. Досудова доповідь служби пробації повинна містити повні, всебічні та об’єктивні дані:
1) про особу підозрюваного, обвинуваченого (підсудного) – вік та інші біографічні дані; вікові і психологічні особливості (темперамент, рівень загального розвитку, стан здоров’я, інтереси, ціннісні орієнтації та інше); соціальну (суспільну) характеристику (взаємовідносини в сім’ї, колективі, ставлення до роботи, навчання, участь у суспільному житті тощо);
2) наявність попередніх випадків притягнення до кримінальної відповідальності;
3) оцінка ризику вчинення нового кримінального правопорушення з боку підозрюваного, обвинуваченого (підсудного);
4) пропозиції щодо вибору найбільш доцільних та результативних заходів пробації, що повинні бути застосованими до підозрюваного, обвинуваченого (підсудного) з метою убезпечення суспільства завдяки виправлення та ресоціалізації обвинуваченого (підсудного);
5) інша важлива інформація, яка необхідна для винесення справедливих, законних та адекватних вчиненому кримінальному правопорушенню та особі правопорушника процесуальних актів.";
частину п’яту викласти у такій редакції:
"5. На письмовий запит слідчого, прокурора, судді служба пробації готує досудову доповідь та передає її посадовій особі органу досудового розслідування, який здійснює досудове розслідування.
Досудову доповідь затверджує керівник відповідного відділу служби пробації.
Слідчий (прокурор) повинен враховувати рекомендації служби пробації при проведенні слідчих дій та складанні обвинувального висновку, процесуальних актів.
Суддя повинен взяти до уваги рекомендації служби пробації при проведенні судового слідства для вирішення наступних питань:
1) про доцільність застосування пробації до обвинуваченого (підсудного);
2) про вибір зобов’язань, обов’язків та обмежень, які необхідно застосувати до обвинуваченого (підсудного) з метою його виправлення та ресоціалізації.
частину п’яту викласти у такій редакції: "Порядок складання досудової доповіді затверджується службою пробації"
 
Відхилено    
    -54- Слюз Т.Я.
законопроект доповнити статтею 10 -1 такого змісту:
"10-1 Порядок складання досудової доповіді
1.Посадові особи правоохоронних та судових органів у триденний термін після відкриття відповідного провадження письмово звертаються до органу пробації з метою надання їм інформації про результати соціального обстеження особи, яка притягається до кримінальної відповідальності.
2.Досудова доповідь складається працівником органу пробації, затверджується його керівником та подається до відповідного органу протягом п’яти днів з для отримання звернення";
 
Відхилено    
69. Стаття 11. Наглядова пробація
 
   Стаття 10. Наглядова пробація
 
70. 1. Наглядова пробація — здійснення наглядових та соціально-виховних заходів щодо засуджених до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, а також направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів.
 
-55- Журавський В.С.
Частину першу статті 10 викласти в такій редакції:
"1. Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів щодо засуджених до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, осіб, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, а також направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів."
 
Враховано   1. Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів щодо засуджених до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, осіб, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, а також направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів.
 
71. 2. Порядок здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи з клієнтами пробації затверджується центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації.
 
-56- Журавський В.С.
Частину другу статті 11 розділу ІІ законопроекту викласти в такій редакції:
"2. Порядок здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими затверджується центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері пробації".
 
Враховано   2. Порядок здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими затверджується центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері пробації.
 
    -57- Швець В.Д.
У частині другій статті 11 слова "центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації" замінити словами "службою пробації" та далі по тексту слова "центральний орган виконавчої влади, що формує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації" замінити слова "служба пробації"
 
Відхилено    
72. 3. Органи пробації під час наглядової пробації реалізовують пробаційні програми щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.
 
-58- Журавський В.С.
В частині третій статті 11 розділу ІІ законопроекту слово "органи" замінити словом "орган", а слово "реалізовують" замінити словом "реалізовує";
 
Враховано   3. Орган пробації під час наглядової пробації реалізує пробаційні програми стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.
 
    -59- Олійник В.М.
В частині другій статті 11 розділу ІІ законопроекту слово "клієнтами" замінити словом "суб’єктами";
В частині третій статті 11 розділу ІІ законопроекту слово "органи" замінити словом "орган", а слово "реалізовують" замінити словом "реалізовує";
 
Враховано    
73. 4. До реалізації пробаційних програм можуть залучатися підприємства, установи та організації незалежно від форми власності.
 
   4. До реалізації пробаційних програм можуть залучатися підприємства, установи та організації незалежно від форми власності.
 
74. 5. Порядок розроблення та реалізації пробаційних програм визначається Кабінетом Міністрів України.
 
   5. Порядок розроблення та реалізації пробаційних програм визначається Кабінетом Міністрів України.
 
75. Стаття 12. Пенітенціарна пробація
 
   Стаття 11. Пенітенціарна пробація
 
76. 1. Пенітенціарна пробація — підготовка осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення з метою трудового і побутового влаштування таких осіб за обраним ними місцем проживання після звільнення.
 
   1. Пенітенціарна пробація — це підготовка осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення з метою трудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання.
 
77. 2. Органи пробації у взаємодії з установами виконання покарань, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування сприяють засудженим, які готуються до звільнення у:
 
-60- Пшонка А.В.
У частині другій статті 12 Розділу ІІ слово "Органи"
замінити словом "Орган", а слово "сприяють" замінити словом "сприяє";
 
Враховано   2. Орган пробації спільно з державними органами та органами місцевого самоврядування сприяє засудженим, які готуються до звільнення, у:
 
    -61- Журавський В.С.
В частині другій статті 12 розділу ІІ законопроекту слово "Органи" замінити словом "Орган", а слово "сприяють" замінити словом "сприяє";
У частині другй статті 12 "Пенітенціарна пробація"замінити слова "установами виконання покарань, місцевими органами виконавчої влади," на слова "державними органами та"
 
Враховано    
78. визначенні місця проживання після звільнення;
 
   визначенні місця проживання після звільнення;
 
79. влаштуванні до спеціалізованих установ для звільнених;
 
   влаштуванні до спеціалізованих установ для звільнених;
 
80. госпіталізації до закладів охорони здоров’я осіб, які потребують стаціонарної медичної допомоги;
 
   госпіталізації до закладів охорони здоров’я осіб, які потребують стаціонарної медичної допомоги;
 
81. працевлаштуванні працездатних осіб.
 
   працевлаштуванні працездатних осіб.
 
82. 3. Порядок взаємодії органів пробації, установ виконання покарань та органів виконавчої влади під час здійснення заходів пенітенціарної пробації затверджується нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади, що формують державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації, у сфері соціальної політики, у сфері охорони здоров’я, та Міністерством внутрішніх справ України.
 
-62- Журавський В.С.
В частині третій статті 12 розділу ІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу", а слова "виконання кримінальних покарань та" виключити;
В частині 3 ст. 12 слова ", установ виконання покарань та органів виконавчої влади" замітини словами "та державних органів".
 
Враховано   3. Порядок взаємодії органу пробації та державних органів під час здійснення заходів пенітенціарної пробації затверджується нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади, що формують державну політику у сфері пробації, у сфері соціальної політики, у сфері охорони здоров’я, та Міністерством внутрішніх справ України.
 
    -63- Олійник В.М.
В частині третій статті 12 розділу ІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу", а слова "виконання кримінальних покарань та" виключити;
 
Враховано    
83. Стаття 13. Особливості пробації щодо неповнолітніх
 
   Стаття 12. Особливості пробації щодо неповнолітніх
 
84. 1. Пробація щодо неповнолітніх — пробація стосовно осіб віком від 14 до 18 років. Пробація здійснюється з урахуванням вікових та психологічних особливостей неповнолітніх.
 
   1. Пробація щодо неповнолітніх — це пробація стосовно осіб віком від 14 до 18 років. Пробація здійснюється з урахуванням вікових та психологічних особливостей неповнолітніх.
 
85. 2. Пробація щодо неповнолітніх спрямована на забезпечення їх нормального фізичного і психічного розвитку, профілактику агресивної поведінки, мотивацію позитивних змін особистості та поліпшення соціальних стосунків.
 
   2. Пробація щодо неповнолітніх спрямована на забезпечення їх нормального фізичного і психічного розвитку, профілактику агресивної поведінки, мотивацію позитивних змін особистості та поліпшення соціальних стосунків.
 
86. 3. Досудова доповідь щодо неповнолітньої особи, яка притягається до кримінальної відповідальності, додатково повинна містити:
 
-64- Журавський В.С.
Частину третю та четверту статті 13 Розділу ІІ законопроекту викласти в такій редакції:
"3. Досудова доповідь щодо Досудова доповідь щодо обвинуваченого неповнолітнього додатково повинна містити:
інформацію про вплив криміногенних факторів на поведінку;
рекомендації щодо заходів, спрямованих на мінімізацію ризику вчинення повторних кримінальних правопорушень.
4. Пробація щодо неповнолітніх здійснюється органом пробації у взаємодії з органами і службами у справах дітей, спеціальними установами та закладами, які здійснюють їх соціальний захист і профілактику правопорушень.";
 
Враховано   3. Досудова доповідь про обвинуваченого неповнолітнього додатково повинна містити:
інформацію про вплив криміногенних факторів на поведінку особи;
рекомендації щодо заходів, спрямованих на мінімізацію ризику вчинення неповнолітнім повторних кримінальних правопорушень.
 
    -65- Олійник В.М.
Частину третю та четверту статті 13 Розділу ІІ законопроекту викласти в такій редакції:
"3. Досудова доповідь щодо Досудова доповідь щодо обвинуваченого неповнолітнього додатково повинна містити:
інформацію про вплив криміногенних факторів на поведінку;
рекомендації щодо заходів, спрямованих на мінімізацію ризику вчинення повторних кримінальних правопорушень.
4. Пробація щодо неповнолітніх здійснюється органом пробації у взаємодії з органами і службами у справах дітей, спеціальними установами та закладами, які здійснюють їх соціальний захист і профілактику правопорушень.";
 
Враховано    
87. інформацію про вплив криміногенних факторів на поведінку;
 
      
88. рекомендації щодо заходів, спрямованих на мінімізацію ризику вчинення повторних кримінальних правопорушень.
 
      
89. 4. Пробація щодо неповнолітніх здійснюється органами пробації у взаємодії з органами і службами у справах дітей, спеціальними установами та закладами, які здійснюють їх соціальний захист і профілактику правопорушень.
 
   4. Пробація щодо неповнолітніх здійснюється органом пробації спільно з органами і службами у справах дітей, спеціальними установами та закладами, що здійснюють їх соціальний захист і профілактику правопорушень.
 
90. 5. Органи пробації сприяють залученню неповнолітніх до навчання та здобуттю ними повної загальної середньої освіти.
 
-66- Журавський В.С.
Частину п’яту статті 13 Розділу ІІ законопроекту викласти в такій редакції:
" Орган пробації сприяє залученню засуджених неповнолітніх до навчання та здобуттю ними повної загальної середньої освіти ";
 
Враховано   5. Орган пробації сприяє залученню засуджених неповнолітніх до навчання та здобуттю ними повної загальної середньої освіти.
 
    -67- Олійник В.М.
Частину п’яту статті 13 Розділу ІІ . Орган пробації сприяє залученню засуджених неповнолітніх до навчання та здобуттю ними повної загальної середньої освіти";
 
Враховано    
91. 6. Соціально-виховна робота щодо неповнолітніх може проводитися із залученням батьків або їх законних представників.
 
-68- Журавський В.С.
Частину шосту статті 13 Розділу ІІ законопроекту викласти в такій редакції:
"6. Соціально-виховна робота щодо засуджених неповнолітніх може проводитися із залученням батьків або їх законних представників.";
 
Враховано   6. Соціально-виховна робота із засудженими неповнолітніми може проводитися із залученням батьків або їхніх законних представників.
 
    -69- Олійник В.М.
Частину шосту статті 13 Розділу ІІ законопроекту викласти в такій редакції:
"6. Соціально-виховна робота щодо засуджених неповнолітніх може проводитися із залученням батьків або їх законних представників";
 
Враховано    
92. 7. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації, разом із центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері соціальної політики, забезпечує реалізацію пробаційних програм щодо неповнолітніх.
 
-70- Журавський В.С.
Частину сьому статті 13 викласти в такій редакції:
"Орган пробації разом із центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері соціальної політики, забезпечує реалізацію пробаційних програм щодо неповнолітніх осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.";
 
Враховано   7. Орган пробації спільно з центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері соціальної політики, забезпечує реалізацію пробаційних програм щодо неповнолітніх осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.
 
93. 8. Пробація застосовується до неповнолітніх за нормами цього Закону з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею.
 
   8. Пробація застосовується до неповнолітніх згідно з цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею.
 
94. Стаття 14. Соціально-виховна робота
 
   Стаття 13. Соціально-виховна робота
 
95. 1. Соціально-виховна робота — цілеспрямована діяльність персоналу органів пробації для досягнення мети виправлення клієнтів пробації.
 
-71- Журавський В.С.
В частині першій статті 14 Розділу ІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу", а слово "клієнтів пробації" замінити словом "засуджених";
 
Враховано   1. Соціально-виховна робота — це цілеспрямована діяльність персоналу органу пробації для досягнення мети виправлення засуджених.
 
    -72- Олійник В.М.
В частині першій статті 14 Розділу ІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу", а слово "клієнтів" замінити словом "суб’єктів";
В частині другій та третій статті 14 Розділу ІІ законопроекту слово "клієнтом" замінити словом "суб’єктом";
В частині четвертій статті 14 Розділу ІІ законопроекту слово "клієнтів" замінити словом "суб’єктів";
 
Враховано    
96. 2. Соціально-виховна робота проводиться за індивідуальним планом роботи з клієнтом пробації з урахуванням оцінки ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень та передбачає диференційований підхід під час надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги; сприяння працевлаштуванню; залучення до навчання; участь у виховних заходах та соціально корисній діяльності; проведення індивідуально-профілактичної роботи.
 
-73- Журавський В.С.
Частину другу статті 13 викласти в такій редакції:
"2. Соціально-виховна робота проводиться за індивідуальним планом роботи із засудженим з урахуванням оцінки ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень та передбачає диференційований підхід під час надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги; сприяння працевлаштуванню; залучення до навчання; участь у виховних заходах та соціально корисній діяльності; проведення індивідуально-профілактичної роботи "
 
Враховано   2. Соціально-виховна робота проводиться за індивідуальним планом роботи із засудженим з урахуванням оцінки ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень та передбачає диференційований підхід під час надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи.
 
97. 3. Заходи соціально-виховної роботи разом із заходами нагляду включаються до індивідуального плану роботи з клієнтом пробації.
 
-74- Журавський В.С.
Частину третю статті 13 викласти в такій редакції:
" Заходи соціально-виховної роботи разом із заходами нагляду включаються до індивідуального плану роботи із засудженим "
 
Враховано   3. Заходи соціально-виховної роботи разом із заходами нагляду включаються до індивідуального плану роботи із засудженим.
 
98. 4. Соціально-виховна робота проводиться з усіма категоріями клієнтів пробації, крім осіб, щодо яких готується досудова доповідь, та засуджених до обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів.
 
-75- Журавський В.С.
Частину четверту статті 14 Розділу ІІ викласти в такій редакції:
"Соціально-виховна робота проводиться персоналом органу пробації з усіма категоріями суб’єктів пробації, крім осіб, щодо яких готується досудова доповідь, та засуджених до обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів"
 
Враховано   4. Соціально-виховну роботу проводить персонал органу пробації з усіма категоріями суб’єктів пробації, крім осіб, щодо яких готується досудова доповідь, та засуджених до обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів.
 
99. Розділ ІІІ
 
   Розділ ІІІ
 
100. КЛІЄНТИ ПРОБАЦІЇ
 
-76- Журавський В.С.
В назві Розділу ІІІ та статті 15 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнти" замінити словом "суб’єкти";
 
Враховано   СУБ'ЄКТИ ПРОБАЦІЇ
 
101. Стаття 15. Клієнти пробації
 
   Стаття 14. Суб'єкти пробації
 
102. 1. Клієнтами пробації є:
 
-77- Журавський В.С.
В абзаці першому частини першої статті 15 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнтами" замінити словом "суб’єктами";
 
Враховано   1. Суб'єктами пробації є:
 
103. особи, які притягаються до кримінальної відповідальності, щодо яких органами пробації готується досудова доповідь;
 
-78- Журавський В.С.
В абзаці другому частини першої статті 15 Розділу ІІІ законопроекту слова "особи, які притягаються до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинувачені", а слово "органами" замінити словом "органом";
 
Враховано   обвинувачені, щодо яких органом пробації готується досудова доповідь;
 
    -79- Олійник В.М.
В назві Розділу ІІІ та статті 15 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнти" замінити словом "суб’єкти";
В абзаці першому частини першої статті 15 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнтами" замінити словом "суб’єктами";
В абзаці другому частини першої статті 15 Розділу ІІІ законопроекту слова "особи, які притягаються до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинувачені", а слово "органами" замінити словом "органом";
 
Враховано    
104. особи, засуджені до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт;
 
-80- Журавський В.С.
Частину першу статті 14 доповнити абзацом четвертим такого змісту: " особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт "
 
Враховано   особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт;
особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт;
 
105. особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням;
 
   особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням;
 
106. звільнені від відбування покарання вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до трьох років;
 
   звільнені від відбування покарання вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до трьох років;
 
107. особи, засуджені до обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів;
 
   особи, засуджені до обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів;
 
108. особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.
 
   особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.
 
109. Стаття 16. Основи правового статусу клієнтів пробації
 
-81- Журавський В.С.
В назві статті 16 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнтів" замінити словом "суб’єктів";
 
Враховано   Стаття 15. Основи правового статусу суб'єктів пробації
 
    -82- Олійник В.М.
В назві статті 16 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнтів" замінити словом "суб’єктів";
В частині першій статті 16 Розділу ІІІ законопроекту слово "Клієнти" замінити словом "Суб’єкти";
 
Враховано    
110. 1. Клієнти пробації користуються всіма правами людини та громадянина, передбаченими Конституцією України, за винятком обмежень, визначених законами України і встановлених рішенням суду.
 
-83- Журавський В.С.
В частині першій статті 16 Розділу ІІІ законопроекту слово "Клієнти" замінити словом "Суб’єкти";
 
Враховано   1. Суб'єкти пробації користуються всіма правами людини і громадянина, передбаченими Конституцією України, крім обмежень, визначених законами України і встановлених рішенням суду.
 
111. Стаття 17. Основні права клієнтів пробації
 
-84- Журавський В.С.
В назві статті 17 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнтів" замінити словом "суб’єктів";
В абзаці першому частини першої статті 17 Розділу ІІІ законопроекту слово "Клієнти" замінити словом "Суб’єкти";
В абзаці третьому частини першої статті 17 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнтом" замінити словом "суб’єктом";
В абзаці п’ятому та сьомому частини першої статті 17 Розділу ІІІ законопроекту слово "органами" замінити словом "органом";
В абзаці дев’ятому частини першої статті 17 Розділу ІІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу";
 
Враховано   Стаття 16. Основні права суб'єктів пробації
 
    -85- Олійник В.М.
В назві статті 17 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнтів" замінити словом "суб’єктів";
В абзаці першому частини першої статті 16 Розділу ІІІ законопроекту слово "Клієнти" замінити словом "Суб’єкти";
В абзаці третьому частини першої статті 16 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнтом" замінити словом "суб’єктом";
В абзаці п’ятому та сьомому частини першої статті 16 Розділу ІІІ законопроекту слово "органами" замінити словом "органом";
В абзаці дев’ятому частини першої статті 16 Розділу ІІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу";
 
Враховано    
112. 1. Клієнти пробації мають право на:
 
   1. Суб'єкти пробації мають право на:
 
113. участь у підготовці досудової доповіді;
 
   участь у підготовці досудової доповіді;
 
114. участь у складенні індивідуального плану роботи з клієнтом пробації;
 
-86- Журавський В.С.
Абзац третій частини 1 статті 16 викласти в такій редакції:
" участь у складенні індивідуального плану роботи із засудженим;"
 
Враховано   участь у складенні індивідуального плану роботи із засудженим;
 
115. роз’яснення своїх прав та обов’язків;
 
   роз’яснення своїх прав та обов’язків;
 
116. отримання інформації про умови відбування покарань та здійснення органами пробації нагляду;
 
   отримання інформації про умови відбування покарання та здійснення органом пробації нагляду;
 
117. отримання інформації про можливу допомогу і консультації;
 
   отримання інформації про можливу допомогу і консультації;
 
118. участь у програмах і заходах, що організовуються органами пробації;
 
   участь у програмах і заходах, що організовуються органом пробації;
 
119. дотримання правового режиму інформації з обмеженим доступом;
 
   дотримання правового режиму інформації з обмеженим доступом;
 
120. оскарження рішень, дій або бездіяльності персоналу органів пробації.
 
   оскарження рішень, дій або бездіяльності персоналу органу пробації.
 
121. Стаття 18. Основні обов’язки клієнтів пробації
 
-87- Журавський В.С.
В назві статті 18 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнтів" замінити словом "суб’єктів";
В абзаці першому статті 18 Розділу ІІІ законопроекту слово "Клієнти" замінити словом "Суб’єкти";
В абзацах четвертому та п’ятому статті 18 Розділу ІІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу";
 
Враховано   Стаття 17. Основні обов’язки суб'єктів пробації
 
122. 1. Клієнти пробації зобов’язані:
 
   1. Суб'єкти пробації зобов’язані:
 
123. виконувати встановлені законом та покладені рішенням суду обов’язки;
 
-88- Олійник В.М.
В назві статті 18 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнтів" замінити словом "суб’єктів";
В абзаці першому статті 18 Розділу ІІІ законопроекту слово "Клієнти" замінити словом "Суб’єкти";
В абзацах четвертому та п’ятому статті 18 Розділу ІІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу";
 
Враховано   виконувати встановлені законом та покладені на них рішенням суду обов’язки;
 
124. не вчиняти правопорушень;
 
   не вчиняти правопорушень;
 
125. виконувати законні вимоги персоналу органів пробації;
 
   виконувати законні вимоги персоналу органу пробації;
 
126. надавати достовірну інформацію персоналу органів пробації.
 
-89- Слюз Т.Я.
частину першу статті 18 доповнити новими пунктами такого змісту:
"періодично з’являтися до органів пробації;
повідомляти орган пробації про державну реєстрацію актів цивільного стану";
 
Відхилено   надавати достовірну інформацію персоналу органу пробації.
 
127. Розділ ІV
 
   Розділ ІV
 
128. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОБАЦІЇ
 
-90- Швець В.Д.
Розділ ІV викласти у такій редакції: "Організація діяльності служби пробації".
 
Відхилено   ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОБАЦІЇ
 
129. Стаття 19. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації
 
-91- Журавський В.С.
Назву статті 18 викласти в такій редакції:
"Стаття 19. Орган пробації"
 
Враховано   Стаття 18. Орган пробації
 
130. 1. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації у межах своїх повноважень організовує:
 
-92- Журавський В.С.
Абзац перший частини першої статті 19 викласти в такій редакції:
" Орган пробації у межах своїх повноважень організовує "
В абзаці другому частини першої статті 19 Розділу ІІІ законопроекту слова "осіб, які притягаються до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинувачених";
В абзаці третьому частини першої статті 19 Розділу ІІІ законопроекту слова "особами, які притягнуті до кримінальної відповідальності" замінити словом "засудженими";
 
Враховано   1. Орган пробації у межах своїх повноважень організовує:
 
    -93- Олійник В.М.
В абзаці другому частини першої статті 19 Розділу ІІІ законопроекту слова "осіб, які притягаються до кримінальної відповідальності" замінити словом "обвинувачених";
В абзаці третьому частини першої статті 19 Розділу ІІІ законопроекту слова "особами, які притягнуті до кримінальної відповідальності" замінити словом "засудженими";
 
Враховано    
    -94- Швець В.Д.
Статтю 19 законопроекту викласти у такій редакції:
"Стаття 19. Служба та чисельність Державної служби пробації
Служба пробації є центральним органом виконавчої влади (діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів України через Міністерство юстиції України), який проводить соціально-виховну роботу з особами, до яких застосовано пробацію, та здійснює нагляд за ними з метою убезпечення суспільства.
До складу служби пробації входять Державна служба пробації та її територіальні підрозділи.
Положення про Державну службу пробації затверджує Кабінет Міністрів України.
Органи служби пробації є юридичними особами, мають рахунки в установах банків, печатки із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
Штатна чисельність працівників служби пробації становить п’ять відсотків від кількості осіб, які перебувають у них на обліку."
 
Відхилено    
131. забезпечення суду досудовими доповідями щодо осіб, які притягаються до кримінальної відповідальності;
 
   забезпечення суду досудовими доповідями про обвинувачених;
 
132. здійснення нагляду за особами, які притягнуті до кримінальної відповідальності;
 
   здійснення нагляду за засудженими;
 
133. виконання покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт;
 
   виконання покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт;
 
134. реалізацію пробаційних програм;
 
-95- Журавський В.С.
Абзаци 5 та 6 статті 19 викласти в такій редакції
реалізацію пробаційних програм щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
 
Враховано   реалізацію пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
 
135. соціально-виховну роботу;
 
-96- соціально-виховну роботу із засудженими
 
Немає висновку   соціально-виховну роботу із засудженими;
 
136. підготовку до звільнення засуджених, які відбувають покарання у виді обмеження волі та позбавлення волі на певний строк.
 
-97- Швець В.Д.
Після статті 19 доповнити новими статтями 20 та 21 такого змісту:
Стаття 20. Функції служби пробації
На службу пробації покладаються наступні функції:
1) підготовка досудових доповідей;
2) виконання покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю (як основною, так і додатковою), громадських робіт, виправних робіт;
3) проведення соціальної, виховної та профілактичної роботи з відповідними категоріями осіб, перелік яких визначено цим законом;
4) організація виконання пробації у взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування:
Служба пробації здійснює координацію діяльності усіх органів державної влади та неурядових організацій, на які покладаються завдання щодо соціальної адаптації осіб, що звільнилися з установ виконання покарань, у тому числі:
– Міністерства соціальної політики України;
– установ виконання покарань;
– органів внутрішніх справ;
– центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
– служб у справах дітей;
– центрів соціальної адаптації для звільнених осіб;
– центрів зайнятості;
– органів охорони здоров’я;
– освітніх установ;
– органів місцевого самоврядування;
громадських організацій.
5) надання допомоги потерпілим від кримінального правопорушення та сприяння у налагоджені діалогу між потерпілим та правопорушником.
Стаття 21. Повноваження служби пробації
Під час здійснення своїх обов’язків служба пробації:
– веде персональний облік осіб, до яких застосовано пробацію, роз’яснює порядок та умови її реалізації;
– здійснює нагляд за поведінкою осіб, до яких застосовано пробацію, за місцем проживання, роботи та навчання, контролює виконання покладених на них обов’язків, обмежень та зобов’язань;
– проводить соціальну, психологічну та виховну роботу з особами, до яких застосовано пробацію;
– сприяє організації процесу медіації між обвинуваченим (підсудним) або особою, до якої застосовано пробацію, та потерпілим від кримінального правопорушення;
– забезпечує участь осіб, до яких застосовано пробацію, у суспільно-корисній безоплатній праці;
– застосовує до осіб, до яких застосовано пробацію, встановлені законодавством заходи заохочення і стягнення;
– організовує початковий розшук осіб, до яких застосовано пробацію, місцезнаходження яких невідоме, та передає матеріали до органів внутрішніх справ для оголошення їх розшуку;
– у разі ухилення осіб, до яких застосовано пробацію, від дотримання обмежень, виконання обов’язків та зобов’язань, визначених судом, направляє прокурору подання з відповідними матеріалами для вирішення питання про направлення особи, засудженої до покарання з випробуванням, або умовно-достроково звільненої від відбування покарання з одночасним застосуванням пробації, для відбування призначеного покарання.
У зв’язку з цим статті двадцяту – двадцять четверту вважати відповідно статтями двадцять другою – двадцять шостою.
 
Відхилено (стаття 116)  підготовку до звільнення засуджених, які відбувають покарання у виді обмеження волі та позбавлення волі на певний строк.
 
    -98- Слюз Т.Я.
частину першу статті 19 доповнити новим пунктом такого змісту:
"здійснення нагляду за виконанням вимог передання особи на поруки";
 
Відхилено Проект Закону не передбачає такого завдання пробації   
137. Стаття 20. Правовий статус персоналу органів пробації
 
   Стаття 19. Правовий статус персоналу органу пробації
 
138. 1. Права, обов’язки, відповідальність, правовий та соціальний захист персоналу органів пробації визначаються Законом України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України".
 
-99- Пшонка А.В.
У частині першій статті 20 Розділу ІІІ після слів "кримінально-виконавчу службу України" доповнити словами "та цим Законом";
 
Враховано   1. Права, обов’язки, відповідальність, правовий та соціальний захист персоналу органу пробації визначаються Законом України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" та цим Законом.
 
    -100- Журавський В.С.
В назві, частинах першій – четвертій статті 20 Розділу ІІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу",
В частині першій статті 20 Розділу ІІІ законопроекту після слів "Законом України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" доповнити словами "та цим Законом";
В абзацах третьому та четвертому частини другої статті 20 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнтів" замінити словом "суб’єктів";
 
Враховано    
    -101- Олійник В.М.
В назві, частинах першій – четвертій статті 20 Розділу ІІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу",
В абзацах третьому та четвертому частини другої статті 20 Розділу ІІІ законопроекту слово "клієнтів" замінити словом "суб’єктів";
 
Враховано    
    -102- Слюз Т.Я.
частину першу статті 20 викласти у такій редакції:
"1. Права, обов’язки, відповідальність, правовий та соціальний захист персоналу органів пробації встановлюються законами";
 
Відхилено Недоцільно, оскільки орган пробації буде функціонувати в структурі Державної кримінально-виконавчої служби.   
139. 2. Під час здійснення нагляду персонал органів пробації має право:
 
   2. Під час здійснення нагляду персонал органу пробації має право:
 
140. перебувати на земельних ділянках, в жилих та інших приміщеннях громадян за їх згодою, а також на території і в приміщеннях підприємств, установ і організацій з повідомленням про це керівника або уповноваженої ним особи;
 
   перебувати на земельних ділянках, у жилих та інших приміщеннях громадян за їхньою згодою, а також на території і в приміщеннях підприємств, установ і організацій з повідомленням про це керівника або уповноваженої ним особи;
 
141. відвідувати клієнтів пробації за місцем їх проживання, роботи або навчання;
 
   відвідувати суб'єктів пробації за місцем їх проживання, роботи або навчання;
 
142. викликати клієнтів пробації до органів пробації та отримувати від них усні чи письмові пояснення.
 
-103- Слюз Т.Я.
статтю 20 після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
"Під час здійснення нагляду персонал органу пробації зобов’язаний :
надавати повну, об’єктивну та неупереджену інформацію щодо суб’єкта пробації;
бути присутнім на засіданні суду, надавати роз’яснення стосовно можливості застосування пробації та її наслідків;
здійснювати нагляд за додержанням умов пробації суб’єктами пробації;
вести облік суб’єктів пробації;
забезпечувати конфіденційність отриманої інформації;
дотримуватися вимог законодавства України";
У зв’язку з чим частини третю та четверту вважати частинами четвертою та п’ятою
 
Відхилено   викликати суб'єктів пробації до органу пробації та отримувати від них усні чи письмові пояснення.
 
143. 3. Персоналу органів пробації повинна бути безоплатно надана у встановлений ним строк інформація, необхідна для здійснення його повноважень.
 
-104- Журавський В.С.
В частинах треті та четвертій статті 19 слово "органів" замінити словом "органу"
 
Враховано   3. Персоналу органу пробації безоплатно надається у встановлений ним строк інформація, необхідна для здійснення його повноважень.
 
144. 4. Невиконання законних вимог персоналу органів пробації тягне за собою відповідальність згідно із законом.
 
   4. Невиконання законних вимог персоналу органу пробації тягне за собою відповідальність згідно із законом.
 
145. Стаття 21. Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією
 
   Стаття 20. Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією
 
146. 1. Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється відповідно до Закону України "Про волонтерську діяльність"
 
   1. Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється відповідно до Закону України "Про волонтерську діяльність" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
 
147. з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
 
      
148. 2. Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органам пробації у здійсненні нагляду за клієнтами пробації та проведенні з ними соціально-виховної роботи.
 
-105- Журавський В.С.
В частині другій статті 21 Розділу ІІІ законопроекту слово "органам" замінити словом "органу", а слова "клієнтами пробації" замінити словом "засудженими";
В частині третій статті 21 Розділу ІІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу";
В частині четвертій статті 21 Розділу ІІІ законопроекту слова "виконання кримінальних покарань та" виключити;
 
Враховано   2. Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведенні з ними соціально-виховної роботи.
 
    -106- Олійник В.М.
В частині третій статті 21 Розділу ІІІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу";
В частині четвертій статті 21 Розділу ІІІ законопроекту слова "виконання кримінальних покарань та" виключити;
 
Враховано    
149. 3. Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органів пробації.
 
   3. Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органу пробації.
 
150. 4. Положення про організацію діяльності волонтерів пробації затверджується центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації.
 
   4. Положення про організацію діяльності волонтерів пробації затверджується центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері пробації.
 
151. Стаття 22.Взаємодія органів пробації з органами влади, підприємствами, установами та організаціями
 
      
152. 1. Органи пробації під час виконання покладених на них завдань взаємодіють в установленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами порядку із судами, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, зокрема з громадськими об’єднаннями.
 
-107- Журавський В.С.
Статтю 22 Розділу ІІІ законопроекту викласти в такій редакції:
"Стаття 22. Взаємодія органу пробації з органами влади, підприємствами, установами та організаціями
Орган пробації під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє в установленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами порядку із державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, та організаціями".
 
Враховано   Стаття 21. Взаємодія органу пробації з органами влади, підприємствами, установами та організаціями
1. Орган пробації під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє в установленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами порядку з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.
 
    -108- Слюз Т.Я.
у статті 22 після словосполучення "організаціями, зокрема з громадськими об’єднаннями " замінити словами "організаціями та громадськими об’єднаннями ".
 
Враховано частково    
153. Розділ V
 
   Розділ V
 
154. НАГЛЯД І КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІВ ПРОБАЦІЇ
 
-109- Швець В.Д.
Розділ V проекту виключити. У зв’язку з цим Розділ VІ вважати відповідно розділом VІ.
 
Відхилено Розділ доопрацьовано в іншій редакції.  НАГЛЯД І КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНУ ПРОБАЦІЇ
 
155. Стаття 23. Контроль за діяльністю органів пробації
 
   Стаття 22. Контроль за діяльністю органу пробації
 
156. 1. Контроль за діяльністю органів пробації здійснюється відповідно до закону.
 
-110- Журавський В.С.
В назві Розділу V, в назві статті 23 Розділу V та частині першій статті 23 Розділу V законопроекту слово "органів" замінити словом "органу";
 
Враховано   1. Контроль за діяльністю органу пробації здійснюється відповідно до закону.
 
    -111- Олійник В.М.
В назві Розділу V, в назві статті 23 Розділу V та частині першій статті 23 Розділу V законопроекту слово "органів" замінити словом "органу";
Частину другу статті 23 Розділу V законопроекту виключити;
 
Враховано    
157. 2. Безпосередній контроль за діяльністю органів пробації здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації.
 
-112- Журавський В.С.
Частину другу статті 23 Розділу V законопроекту виключити;
 
Враховано      
158. Стаття 24. Нагляд за дотриманням законності в діяльності органів пробації
 
   Стаття 23. Нагляд за додержанням законів органом пробації
 
159. 1. Прокурорський нагляд за додержанням законів під час виконання кримінальних покарань здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами відповідно до Закону України
 
-113- Журавський В.С.
Статтю 24 Розділу V законопроекту викласти в такій редакції:
"Стаття 24. Нагляд за додержанням законів органом пробації
1. Нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів органом пробації здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами відповідно до закону.";
 
Враховано редакційно   1. Нагляд за додержанням законів органом пробації здійснює Генеральний прокурор України і підпорядковані йому прокурори відповідно до закону.
 
    -114- Олійник В.М.
Статтю 24 Розділу V законопроекту викласти в такій редакції:
"Стаття 24. Нагляд за додержанням законів органом пробації
1. Нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів органом пробації здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами відповідно до закону";
 
Враховано редакційно    
    -115- Журавський В.С.
У частині першій статті 23 слова "і правильним застосуванням вилучити"
 
Враховано    
160. "Про прокуратуру".
 
      
161. Розділ VІ
 
   Розділ VІ
 
162. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
   ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
163. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2014 року.
 
-116- Сольвар Р.М.
Пункт 1 розділу VІ викласти в такій редакції:
"Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2014 року"
 
Відхилено   1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2015 року.
 
    -117- Кожем'якін А.А.
Пункт 1 Прикінцевих положень викласти в такій редакції:
"1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2015 року"
 
Враховано    
164. 2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
-118- Кожем'якін А.А.
Пункт 2 Прикінцевих положень виключити.
 
Враховано      
165. 1) у Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25—26, ст. 131):
 
      
166. статтю 76 викласти у такій редакції:
 
      
167. "Стаття 76. Обов’язки, які покладає суд на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням
 
-119- Швець В.Д.
У статті 76 Кримінального кодексу України:
- у пункті 4 частини 1 слова "органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації (далі – органи пробації)" замінити словами "служби пробації";
- у пункті 6 частини 1 слова "органам пробації" замінити словамт "службу пробації";
- у частині другій слова "органами пробації" замінити словами "служби пробації".
 
Відхилено      
168. 1. У разі звільнення від відбування покарання з випробуванням суд може покласти на засудженого такі обов’язки:
 
      
169. 1) попросити публічно або в іншій формі пробачення у потерпілого;
 
      
170. 2) утримуватися від контактів з особами, які визначені судом;
 
      
171. 3) утримуватися від відвідування місць та територій, визначених судом;
 
      
172. 4) не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації (далі – органи пробації);
 
-120- Журавський В.С.
В абзаці восьмому підпункту 1 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "органів" виключити, слово "органи" замінити словом "орган", слова "виконання кримінальних покарань та" виключити;
 
Відхилено      
    -121- Олійник В.М.
у пункті 4 частини першої статті 76 слова "далі – орган пробації" виключити;
 
Відхилено    
173. 5) не залишати місце проживання у визначені судом години;
 
      
174. 6) повідомляти органам пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;
 
-122- Журавський В.С.
В абзаці десятому підпункту 1 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "органам" замінити словом "органу";
 
Відхилено      
    -123- Олійник В.М.
у пункті 6 частини першої, частині другій статті 76 та частинах третій, п’ятій статті 79 слова "орган пробації" в усіх відмінках та числах замінити словами "центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері пробації" у відповідних відмінках
 
Відхилено    
175. 7) пройти курс лікування від психічних та поведінкових розладів внаслідок вживання психоактивних речовин або захворювання, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб;
 
-124- Олійник В.М.
В абзаці восьмому підпункту 1 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "органів" виключити, слово "органи" замінити словом "орган", слова "виконання кримінальних покарань та" виключити;
В абзаці десятому підпункту 1 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "органам" замінити словом "органу";
Після абзацу чотирнадцятого підпункту 1 пункту 2 Розділу VІ законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
"11) виконувати заходи соціально-виховної роботи, визначених індивідуальним планом роботи зі суб’єктом пробації.";
В абзацах п’ятнадцятому та вісімнадцятому підпункту 1 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "органами" замінити словом "органом";
В абзаці п’ятнадцятому підпункту 1 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу";
 
Відхилено      
176. 8) офіційно працевлаштуватися;
 
      
177. 9) здобути повну загальну середню освіту;
 
      
178. 10) взяти участь у пробаційних програмах.
 
      
179. 2. Нагляд за поведінкою таких засуджених здійснюється органами пробації за місцем проживання засудженого, а щодо засуджених військовослужбовців — командирами військових частин.";
 
-125- Журавський В.С.
В абзацах п’ятнадцятому та вісімнадцятому підпункту 1 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "органами" замінити словом "органом";
В абзаці п’ятнадцятому підпункту 1 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу";
 
Відхилено      
180. у статті 79:
 
      
181. частину третю викласти у такій редакції:
 
      
182. "3. Нагляд за поведінкою засуджених здійснюється органами пробації.";
 
-126- Журавський В.С.
Частину третю статті 79 КК викласти в такій редакції:
"3. Нагляд за поведінкою засуджених здійснюється органом пробації "
 
Відхилено      
    -127- Швець В.Д.
У статті 79 КК України:
- частині третю викласти у такій редакції "3. Нагляд за поведінкою засуджених здійснюється службою пробації";
- у частині п’ятій слова "контролюючого органу" замінити словами "службою пробації".
 
Відхилено    
183. у частині п’ятій слова "контролюючого органу" замінити словами "органів пробації";
 
      
184. 2) у Кримінально-виконавчому кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 3—4, ст. 21):
 
-128- Швець В.Д.
У Кримінально-виконавчому кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 3 - 4, ст. 21; 2006 р., № 9 - 11, ст. 96, № 35,
ст. 302):
1) У статті 1:
- частину першу після слів "умови виконання та відбування кримінальних покарань" доповнити словами "загальні засади надання соціальної допомоги засудженим та особам, до яких застосовано пробацію";
- частину другу викласти у такій редакції:
"2. Завданнями кримінально-виконавчого законодавства України є визначення принципів виконання кримінальних покарань, правового статусу засуджених та осіб, до яких застосовано пробацію, гарантій захисту їхніх прав, законних інтересів та обов'язків; порядку застосування до них заходів впливу з метою виправлення і профілактики асоціальної поведінки; системи органів і установ виконання покарань, служби пробації, їх функцій та порядку діяльності; нагляду і контролю за виконанням кримінальних покарань, реалізації заходів пробації, участі громадськості в цих процесах; а також регламентація порядку і умов виконання та відбування кримінальних покарань, застосування пробації; звільнення від відбування покарання, допомоги особам, звільненим від покарання, контролю і нагляду за ними".
 
Відхилено      
    -129- Швець В.Д.
У назві та частині першій статті 4 після слів "Підстава виконання і відбування покарання" доповнити словами ", застосування заходів пробації";
 
Відхилено    
    -130- Швець В.Д.
Статті 7 та 8 викласти у такій редакції:
"Стаття 7. Основи правового статусу засуджених та осіб, до яких застосовано пробацію
1. Держава поважає і охороняє права, свободи і законні інтереси засуджених та осіб, до яких застосовано пробацію, забезпечує необхідні умови для їх виправлення і ресоціалізації, соціальну і правову захищеність та їх особисту безпеку.
2. Засуджені та особи, до яких застосовано пробацію, користуються всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, визначених законами України та цим Кодексом і встановлених вироком суду.
3. Правовий статус іноземців і осіб без громадянства, що були засуджені, або до яких застосовано заходи пробації, визначається законами України, а також міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
4. Правовий статус засуджених та осіб, до яких застосовано пробацію, визначається законами України, а також цим Кодексом, виходячи із порядку і умов виконання та відбування конкретного виду покарання та реалізації заходів пробації.
"Стаття 8. Основні права засуджених та осіб, до яких застосовано пробацію
1. Засуджені та особи, до яких застосовано пробацію, мають право:
на отримання інформації про свої права і обов'язки, порядок і умови виконання та відбування призначеного судом покарання;
на гуманне ставлення до себе і на повагу гідності, властивої людській особистості;
оскаржувати прийняте щодо них судом або іншим органом рішення, а також дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень;
звертатися безпосередньо до суду з метою захисту своїх прав, свобод і законних інтересів;
звертатися відповідно до законодавства з пропозиціями, заявами і скаргами до адміністрації органів і установ виконання покарань, їх вищестоящих органів, а також до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Європейського суду з прав людини, а також інших відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна, до уповноважених осіб таких міжнародних організацій, суду, органів прокуратури, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян;
давати пояснення і вести листування, а також звертатися з пропозиціями, заявами і скаргами рідною мовою. Відповіді засудженим та особам, до яких застосовано пробацію, даються мовою звернення. У разі відсутності можливості дати відповідь мовою звернення вона дається українською мовою з перекладом відповіді на мову звернення, який забезпечується органом або установою виконання покарань;
на охорону здоров'я. Охорона здоров'я забезпечується системою медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних заходів, а також поєднанням безоплатних і платних форм медичної допомоги. Засуджені та особи, до яких застосовано пробацію, що мають розлади психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи інших одурманюючих засобів, можуть за їх письмовою згодою пройти курс лікування від вказаних захворювань;
на соціальне забезпечення, у тому числі й на отримання пенсій, відповідно до законів України.
2. Засудженому та особі, до якої застосовано пробацію, гарантується право на правову допомогу. Для одержання правової допомоги засуджені та особи, до яких застосовано пробацію, можуть користуватися послугами адвокатів або інших фахівців у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, а у передбачених законом випадках – звертатися до інших осіб.
3. Засуджені іноземці, в тому числі й ті, до яких застосовано пробацію, мають право підтримувати зв'язок з дипломатичними представництвами і консульськими установами своїх держав, особи без громадянства, а також громадяни держав, що не мають дипломатичних представництв або консульських установ в Україні, - з дипломатичними представництвами держави, яка взяла на себе охорону їхніх інтересів, або міжнародними органами чи організаціями, які здійснюють їх захист".
 
Відхилено    
    -131- Швець В.Д.
Статті 9 та 10 після слів "засуджених", "засуджені", "засудженим", "засудженими" доповнити словами "та особи, до яких застосовано пробацію" у відповідних відмінках.
 
Відхилено    
    -132- Швець В.Д.
Частину четверту статті 10 після слів "установи виконання покарань" доповнити словами "служба пробації".
 
Відхилено    
    -133- Швець В.Д.
абзаци другий - чотирнадцятий пункт 2 частини другої Розділу VІ виключити.
 
Відхилено    
185. у статті 11:
 
      
186. назву статті викласти у такій редакції:
 
      
187. "Стаття 11. Види органів і установ виконання покарань та пробації";
 
      
188. у частині першій після слів "кримінальних покарань" доповнити словами "та пробації", а слова ", кримінально-виконавча інспекція" виключити;
 
-134- Журавський В.С.
Частину першу статті 11 КВК викласти в такій редакції:
частину першу викласти у такій редакції:
"1. Органами виконання покарань та пробації є: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації, його територіальні органи управління, структурні підрозділи органу пробації
 
Відхилено      
    -135- Швець В.Д.
у частині першій та частині 7 статті 11 слова "кримінально-виконавча інспекція" виключити;
 
Відхилено    
    -136- Швець В.Д.
У тексті Кодексу слова "кримінально-виконавча інспекція" замінити словами "служба пробації" у відповідних відмінках.
 
Відхилено    
189. доповнити статтю після частини першої новою частиною другою такого змісту:
 
-137- Пшонка А.В.
Абзац сьомий підпункту 2 пункту 2 Розділу VІ викласти в такій редакції:
"2. Органом пробації є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері пробації.";
 
Відхилено      
190. "2. Органами пробації є органи, утворені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації.".
 
-138- Журавський В.С.
. Абзац сьомий підпункту 2 пункту 2 Розділу VІ законопроекту викласти в такій редакції:
"2. Органом пробації є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації.";
В абзацах дев’ятому, одинадцятому – чотирнадцятому підпункту 2 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "органи" замінити словом "орган";
В абзаці дванадцятому підпункту 2 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "виконують" замінити словом "виконує";
В абзаці тринадцятому підпункту 2 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "здійснюють" замінити словом "здійснює";
В абзаці чотирнадцятому підпункту 2 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "встановлюють" замінити словом "встановлює";
Після абзацу чотирнадцятого підпункту 2 пункту 2 Розділу VІ законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
"4. Орган пробації здійснює організацію проведення соціально-виховної роботи зі суб’єктами пробації;";
 
Відхилено      
    -139- Олійник В.М.
Після абзацу чотирнадцятого підпункту 2 пункту 2 Розділу VІ законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
"4. Орган пробації здійснює організацію проведення соціально-виховної роботи зі суб’єктами пробації;";
 
Відхилено    
191. У зв’язку з цим частини другу—восьму вважати відповідно частинами третьою—дев’ятою;
 
      
192. у частині дев’ятій слова "кримінально-виконавча інспекція" замінити словами "органи пробації", а після слів "кримінальних покарань" доповнити словами "та пробації";
 
-140- Журавський В.С.
у частині дев’ятій статті 11 КВК слова "кримінально-виконавча інспекція" замінити словами "структурні підрозділи органу пробації", а після слів "кримінальних покарань" доповнити словами "та пробації";
 
Відхилено      
193. статтю 13 викласти у такій редакції:
 
      
194. "Стаття 13. Органи пробації
 
      
195. 1. Органи пробації виконують покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт.
 
-141- Пшонка А.В.
У абзаці дванадцятому підпункту 2 пункту 2 Розділу VІ слово "виконують" замінити словом "виконує";
 
Відхилено      
196. 2. Органи пробації здійснюють нагляд за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, а також звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років.
 
-142- Пшонка А.В.
У абзаці тринадцятому підпункту 2 пункту 2 Розділу VІ слово "здійснюють" замінити словом "здійснює";
 
Відхилено      
197. 3. Органи пробацї встановлюють періодичність та дні проведення реєстрації засуджених до покарань у виді громадських і виправних робіт,
 
-143- Пшонка А.В.
У абзаці чотирнадцятому підпункту 2 пункту 2 Розділу VІ слово "встановлюють" замінити словом "встановлює";
 
Відхилено      
198. а також осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.";
 
-144- Журавський В.С.
Статтю 13 КВК доповнити частиною 4 такого змісту:
"4. Орган пробації забезпечує організацію та проведення соціально-виховної роботи із засудженими та реалізацію пробаційних програм щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням "
 
Відхилено      
    -145- Швець В.Д.
доповнити Кодекс статтею 25-1 такого змісту:
"Стаття 25-1. Участь служби пробації у виправленні і ресоціалізації засуджених
Спеціалісти служби пробації беруть участь у виправленні і ресоціалізації засуджених, проведенні соціально-виховної роботи з ними та процесі підготовки засуджених до звільнення у порядку, встановленому цим Кодексом та законами України".
 
Відхилено    
    -146- Швець В.Д.
Доповнити статтю 43 цього Кодексу частиною два такого змісту:
"2. Кінцем строку покарання є останній день, у який мають бути здійснені відрахування із заробітку засудженого".
 
Відхилено    
    -147- Швець В.Д.
Доповнити частину першу статті 152 положенням "дострокове звільнення в порядку заохочення на підставі ст. 46 цього Кодексу";
 
Відхилено    
    -148- Швець В.Д.
Частину два статті 153 викласти у такій редакції:
"2. Засуджені до арешту, обмеження волі або позбавлення волі
після відбуття строку покарання, призначеного вироком суду,
звільняються в першій половині останнього дня строку покарання. Якщо строк покарання закінчується у вихідний або святковий день, засуджений звільняється у передвихідний або передсвятковий день. Останній день строку покарання обраховується календарно, починаючи з дати його початку. Строк закінчується в те число, що передує даті початку строку. При обчисленні строків місяцями строк закінчується відповідного числа останнього місяця, а коли цей місяць не має відповідного числа - в останній день цього місяця".
 
Відхилено    
    -149- Швець В.Д.
У частині першій статті 156 слова "органи внутрішніх справ і центри зайнятості населення" замінити словами "служби пробації".
 
Відхилено    
    -150- Швець В.Д.
Статтю 158 доповнити частою другою такого змісту:
"2. Адміністративний нагляд не встановлюється щодо повнолітніх осіб, до яких застосовано пробацію".
 
Відхилено    
    -151- Швець В.Д.
Статті 163, 164, 165, 166 викласти у такій редакції:
"Стаття 163. Органи, що здійснюють контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням та осіб, щодо яких застосовано пробацію
1. Контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням та осіб, щодо яких застосовано пробацію, а також за виконанням заходів пробації, протягом іспитового строку здійснюється службою пробації за місцем проживання засудженого, а стосовно військовослужбовців - командирами військових частин та відповідною територіальною службою пробації.
2. Проведення індивідуально-профілактичної роботи із
засудженими, звільненими від відбування покарання з випробуванням, та особами, щодо яких застосовано пробацію за місцем проживання покладається на службу пробації. До цієї роботи можуть залучатися працівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також об'єднання громадян, релігійні та благодійні організації".
"Стаття 164. Порядок здійснення контролю за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, та тих, до яких застосовано пробацію
1. Служба пробації веде персональний облік
засуджених протягом іспитового строку або строку пробації, спільно з відповідними громадськими формуваннями проводить індивідуально-профілактичну роботу із засудженими за місцем проживання та контролює додержання ними громадського порядку і виконання обов'язків, покладених на них судом; вносить подання органу внутрішніх справ щодо здійснення приводу засуджених, які не з'явилися за викликом до служби пробації; організовує початковий розшук засуджених, місцезнаходження яких невідоме, та надсилає матеріали до суду справ для оголошення розшуку таких засуджених, притягує засуджених до адміністративної відповідальності відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Розшук особи, яка ухиляється від виконання умов випробування чи обов’язків, обмежень або зобов’язань пробації, її затримання та конвоювання здійснюється органом внутрішніх справ на підставі рішення суду про оголошення такої особи у розшук. Після затримання така особа доставляється до суду для вирішення питання щодо обрання запобіжного заходу.
Рішення суду про розшук особи, яка ухиляється від виконання умов випробування чи обов’язків, обмежень або зобов’язань пробації, приймається судом на підставі відповідних матеріалів служби пробації у порядку, встановленому статтею 411 Кримінально-процесуального кодексу України. При цьому участь такої особи в засіданні не є обов’язковою.
2. У разі призову засудженого на строкову військову службу до військового комісаріату надсилається копія вироку, а в необхідних
випадках до неї додаються інші документи, які потрібні для
здійснення контролю за поведінкою засудженого за місцем
проходження служби.
3. Особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням та ті, стосовно яких застосовано пробацію, зобов’язані:
виконувати у повному обсязі покладені обов’язки, обмеження та зобов’язання;
брати участь у індивідуально-профілактичній роботі за місцем проживання;
допускати працівників кримінально-виконавчих інспекцій до оселі та інших приміщень з метою контролю за поведінкою за місцем проживання;
утримуватись від контактів з особами, що визначені судом;
не змінювати місця проживання та роботи без дозволу служби пробації;
не залишати місце проживання у визначені судом години;
утримуватись від відвідування місць та територій, визначених судом;
відшкодувати завдану вчиненим злочином шкоду;
взяти участь у процедурі медіації за умови згоди обох сторін;
офіційно працевлаштуватися, пройти курс професійного навчання, здобути освіту або взяти участь в освітніх програмах чи курсах;
добровільно пройти курс лікування від алкоголізму, наркоманії, токсикоманії, венеричної чи іншої хвороби, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб;
перебувати протягом визначеного часу у реабілітаційних центрах – для повнолітніх, які не працюють;
відвідувати заняття психолога протягом визначеного часу;
взяти участь у відповідних корекційних програмах;
за вимогою служби пробації надавати необхідні документи;
виконувати інші обов’язки, покладені на них судом та службою пробації.
2. Поважними причинами неявки особи до служби пробації в призначений строк визнаються: несвоєчасне одержання виклику, хвороба та інші обставини, що фактично позбавляють його можливості своєчасно прибути за викликом і які документально підтверджені.
3. Служба пробації при реалізації заходів пробації щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, та тих, стосовно яких застосовано пробацію, виконує також наступні функції:
- здійснює контроль за виконанням обов’язків та обмежень, які покладаються судом на особу;
- у взаємодії з іншими відповідними органами і службами надає засудженим соціальну і психологічну допомогу на основі методів соціальної роботи на будь-якому етапі їх контактування з системою кримінального судочинства;
- заохочує засуджених вести правослухняне життя, розвиток у них навичок, які сприяють їх соціальній інтеграції/реінтеграції;
- координує діяльність різних органів і служб, на які покладається надання допомоги та соціальних послуг засудженим, забезпечує здійснення контролю та проведення індивідуально-профілактичної роботи за місцем проживання засудженого;
- дає обов’язкові для відповідних органів вказівки щодо забезпечення реалізації заходів пробації;
сприяє організації процесу медіації між правопорушником та потерпілим від злочину;
застосовує заходи заохочення та стягнення".
"Стаття 165. Обчислення іспитового строку та строку пробації
1. Іспитовий строк та строк пробації обчислюються з моменту проголошення вироку суду. Якщо засуджений після постановлення вироку, але до повного відбуття покарання вчинив новий злочин, і суд на підставі статті 71 Кримінального кодексу України до покарання, призначеного за новим вироком, повністю або частково приєднав невідбуту частину покарання за попереднім вироком, іспитовий строк та строк пробації обчислюються з моменту проголошення останнього вироку. У випадку, коли після постановлення вироку в справі було встановлено, що засуджений винен ще і в іншому злочині, вчиненому ним до постановлення попереднього вироку, і суд відповідно до частини 4 статті 70 Кримінального кодексу України в строк покарання, остаточно призначеного за сукупністю злочинів, зарахував покарання, відбуте повністю або частково за попереднім вироком, іспитовий строк та строк пробації обчислюються з моменту проголошення попереднього вироку.
2. Після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового злочину, за поданням служби пробації звільняється судом від призначеного йому покарання, контроль за його поведінкою припиняється і засуджений знімається з обліку в службі пробації.
3. Особи, стосовно яких пробація була призначена одночасно з покаранням, не пов’язаним з позбавленням волі або зі звільненням від кримінальної відповідальності чи покарання знімаються з обліку в службі пробації в останній день строку пробації за умови виконання всіх покладених обов’язків, обмежень або зобов’язань".
"Стаття 166. Відповідальність осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, та осіб, до яких застосовано пробацію
1. У разі ухилення засудженого, звільненого від відбування
покарання з випробуванням, та осіб, до яких застосовано пробацію, від виконання покладених обов'язків, обмежень чи зобов’язань, або порушення громадського порядку, за яке їх було притягнуто до адміністративної відповідальності, служба пробації застосовує до них застереження у виді письмового попередження про притягнення до адміністративної відповідальності та подальше скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання, його невідбутої частини або притягнення до кримінальної відповідальності. Якщо засуджений або звільнений після винесення такого попередження допустив повторне порушення умов випробування чи пробації служба пробації притягує його до адміністративної відповідальності у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення.
2. Якщо засуджений або звільнений не виконує покладені на нього обов'язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, служба пробації вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання, його невідбутої частини або про притягнення до кримінальної відповідальності. Суд зобов’язаний розглянути матеріали та прийняти рішення протягом 15 діб з дня їх надходження.
3. Невиконанням обов'язків, обмежень або зобов’язань є:
невиконання одного та більше зі встановлених обов'язків, обмежень або зобов’язань, систематичне порушення порядку та умов звільнення, пробації, а також притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, які були вчинені після письмового попередження;
відмова осіб приймати участь у заходах пробації та відповідних програмах без поважних причин;
неявка два та більше разів без поважних причин за викликом служби пробації.
4. Систематичним вчиненням правопорушень вважається вчинення засудженим трьох і більше правопорушень, за які його було притягнуто до адміністративної відповідальності".
 
Відхилено    
    -152- Швець В.Д.
Доповнити Кодекс статтею 167 такого змісту:
"Стаття 167. Заходи заохочення та стягнення, що застосовуються до осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, або із застосуванням заходів пробації
1. За сумлінне ставлення до виконання покладених обов?язків, обмежень або зобов’язань, участі у заходах пробації, служба пробації щодо засуджених може застосовуватись захід заохочення у виді оголошення подяки.
5. За порушення обов’язків, обмежень або зобов’язань випробування чи пробації, що не є ухиленням від відбування покарання чи пробації, служба пробації щодо засуджених може застосовувати такі заходи стягнення:
- зауваження;
- догана;
- сувора догана;
- письмове застереження про притягнення до кримінальної відповідальності;
- збільшення числа явок на реєстрацію;
- розширення числа місць, які засудженому заборонено відвідувати;
- розширення кола осіб, з якими засудженому забороняється спілкуватися".
 
Відхилено    
199. 3) у статті 2 Закону України "Про чисельність Державної кримінально-виконавчої служби України" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 20, ст. 151; 2003 р., № 15, ст. 108; 2005 р., № 11,
 
-153- Пшонка А.В.
У абзаці першому підпункту 3 пункту 2 Розділу VІ слово "органів" замінити словом "органу", а слова "цих органах" замінити словами "цьому органі";
 
Відхилено      
    -154- Швець В.Д.
Пункт 3 частини другої Розділу VІ викласти у такій редакції:
"у статті 2 Закону України "Про чисельність Державної кримінально-виконавчої служби України" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 20, ст. 151; 2003 р., № 15, ст. 108; 2005 р., № 11,
ст. 198; 2009 р., № 36—37, ст. 511) слова ", персоналу кримінально-виконавчої інспекції — п’яти відсотків кількості осіб, які перебувають на обліку в цій інспекції" замінити словами "; персоналу служби пробації —п’яти відсотків кількості осіб, які перебувають на обліку в цих органах"";
 
Відхилено    
200. ст. 198; 2009 р., № 36—37, ст. 511) слова ", персоналу кримінально-виконавчої інспекції — п’яти відсотків кількості осіб, які перебувають на обліку в цій інспекції" замінити словами "; персоналу органів пробації —п’яти відсотків кількості осіб, які перебувають на обліку в цих органах";
 
-155- Журавський В.С.
В абзаці першому підпункту 3 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу", а слова "цих органах" замінити словами "цьому органі";
 
Відхилено      
    -156- Олійник В.М.
В абзаці першому підпункту 3 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "органів" замінити словом "органу", а слова "цих органах" замінити словами "цьому органі";
 
Відхилено    
201. 4) у Законі України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 30, ст. 409;
 
-157- Швець В.Д.
Пункт 4 частини другої Розділу VІ викласти у такій редакції:
"4) у Законі України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 30, ст. 409;
2009 р., № 36—37, ст. 511; із змінами, внесеними Законом України від
16 жовтня 2012 року № 5461-VІ):
у статті 6:
у частинах першій та п’ятій слова "кримінально-виконавчої інспекції" замінити словами "служба пробації";
у частині четвертій слова "підрозділів кримінально-виконавчої інспекції" замінити словами "служба пробації";
частину шосту після слів "заклади охорони здоров’я" доповнити словами ", служба пробації";
 
Відхилено      
202. 2009 р., № 36—37, ст. 511; із змінами, внесеними Законом України від
 
      
203. 16 жовтня 2012 року № 5461-VІ):
 
      
204. у статті 6:
 
      
205. у частинах першій та п’ятій слова "кримінально-виконавчої інспекції" замінити словами "органів пробації";
 
-158- Журавський В.С.
В абзацах третьому та четвертому підпункту 4 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "органів" замінити словами "структурних підрозділів органу";
 
Відхилено      
206. у частині четвертій слова "підрозділів кримінально-виконавчої інспекції" замінити словами "органів пробації";
 
      
207. частину шосту після слів "заклади охорони здоров’я" доповнити словами ", органи пробації";
 
-159- Журавський В.С.
В абзаці п’ятому підпункту 4 пункту 2 Розділу VІ законопроекту слово "органи" замінити словом "структурні підрозділи органу";
 
Відхилено      
208. статтю 10 викласти у такій редакції:
 
      
209. "Стаття 10. Органи пробації
 
      
210. 1. Органи пробації – органи, утворені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації, які відповідно до повноважень:
 
-160- Журавський В.С.
Абзаци сьомий – шістнадцятий підпункту 4 пункту 2 Розділу VІ законопроекту викласти в такій редакції:
"Стаття 10 Структурні підрозділи органу пробації
1. Структурні підрозділи органу пробації відповідно до повноважень:
готують за запитом суду письмову інформацію, що характеризує особу обвинуваченого;
здійснюють нагляд за особами, засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей до трьох років, та проводе проводять з ними соціально-виховну роботу.;
здійснюють оцінку ризику вчинення повторного кримінального правопорушення суб’єктами пробації та визначення їх потреб щодо виправлення;
реалізують пробаційні програми щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
направляють засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;
здійснюють заходи щодо підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення.
2. Структурні підрозділи органу пробації здійснюють функції та повноваження, передбачені законом.".
 
Відхилено      
211. готують за запитом суду письмову інформацію, що характеризує особу, яка притягається до кримінальної відповідальності;
 
      
212. здійснюють нагляд за особами, засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей до трьох років, та проводять з ними соціально-виховну роботу;
 
      
213. здійснюють оцінку ризику вчинення повторного кримінального правопорушення клієнтами пробації та визначення їх потреб щодо виправлення;
 
      
214. реалізують пробаційні програми щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
 
      
215. направляють засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;
 
      
216. здійснюють заходи щодо підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення.
 
      
217. 2. Органи пробації здійснюють функції та повноваження, передбачені законом.
 
      
218. 3. Положення про органи пробації затверджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації.".
 
-161- Міщенко А.М.
Пропоную у змінах до ч. 1 ст. 19 Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" слова "клієнтами пробації" замінити словами "суб'єктами пробації
 
Відхилено      
219. 3. Кабінету Міністрів України з метою створення належних умов для реалізації цього Закону:
 
   2. Кабінету Міністрів України з метою створення належних умов для реалізації цього Закону:
 
220. 1) у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям цього Закону;
 
-162- Кожем'якін А.А.
Пункт 3 Прикінцевих положень викласти в такій редакції:
"3. Кабінету Міністрів України з метою створення належних умов для реалізації цього Закону:
1) у трьохмісячний строк з дня опублікування цього Закону підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям цього Закону;
2) вжити заходів до приведення у відповідність із цим Законом підзаконних нормативно-правових актів, забезпечивши набрання ними чинності одночасно з введенням у дію цього Закону, шляхом:
приведення власних нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом, прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
забезпечення приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом та прийняття ними нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
3) вжити інших заходів до реалізації цього Закону."
 
Враховано   у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону підготувати та подати до Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям цього Закону;
вжити заходів до приведення у відповідність із цим Законом підзаконних нормативно-правових актів, забезпечивши набрання ними чинності одночасно з набранням чинності цим Законом;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, прийняти нормативно-правові акти, передбачені цим Законом;
забезпечити перегляд і прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
 
221. 2) вжити заходів до приведення у відповідність із цим Законом підзаконних нормативно-правових актів, забезпечивши набрання ними чинності одночасно з введенням у дію цього Закону, шляхом:
 
      
222. приведення власних нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом, прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
 
      
223. забезпечення приведення нормативно-правових
актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом та прийняття ними нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
 
      
224. 3) вжити інших заходів до реалізації цього Закону.
 
   вжити інших заходів для реалізації цього Закону.
 
225. Голова
 
   Голова
 
226. Верховної Ради України

   Верховної Ради України