Кількість абзаців - 2202 Таблиця поправок


Про забезпечення права на справедливий суд (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Закон України
 
   Закон України
 
2. Про забезпечення права на справедливий суд
 
-1- Сироїд О.І.
Назву законопроекту викласти в такій редакції, яка краще передає його зміст: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення системи судоустрою, статусу суддів і судочинства".
 
Відхилено   Про забезпечення права на справедливий суд
 
3.

 
-2- Сотник О.С.
Змінити назву проекту закону на "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів".
 
Відхилено      
4.

 
-3- Денисенко В.І.
Змінити назву проекту закону на "Про удосконалення засад організації функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів та забезпечення право кожного на справедливий суд"
 
Відхилено      
5. З метою підвищення національних стандартів судоустрою і судочинства та забезпечення права на справедливий суд Верховна Рада України постановляє:
 
   З метою підвищення національних стандартів судоустрою і судочинства та забезпечення права на справедливий суд Верховна Рада України постановляє:
 
6. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
7. 1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122 з наступними змінами):
 
   1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122 з наступними змінами):
 
8. 1) у статті 188-32:
 
   1) у статті 188-32:
 
9. а) у частині першій:
 
   а) у частині першій:
 
10. – в абзаці першому слова "відмова в ознайомленні із судовою справою, розгляд якої не закінчено" виключити;
 
-4- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Абзац 1 частини першої статті 188-32 залишити в чинній редакції.
 
Відхилено   – в абзаці першому слова "відмова в ознайомленні із судовою справою, розгляд якої не закінчено" виключити;
 
11. – в абзаці другому слова "від двадцяти п'яти до ста" замінити словами "від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти";
 
   – в абзаці другому слова "від двадцяти п'яти до ста" замінити словами "від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти";
 
12. б) в абзаці другому частини другої слова "від ста до двохсот" замінити словами "від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти";
 
   б) в абзаці другому частини другої слова "від ста до двохсот" замінити словами "від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти";
 
13. 2) у статті 188-35:
 
-5- Сотник О.С.
Змінити підпункт 2 пункту 1 проекту закону, абзац 1 статті 188-35 КУпАП після слів "законних вимог" доповнити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочих органів";
 
Відхилено   2) у статті 188-35:
 
14. а) в абзаці другому частини першої слова "від двадцяти до ста" замінити словами "від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти";
 
-6- Сироїд О.І.
Підпункт 2а пункту 1 розділу І (зміни до статті 188-35 КпАП) викласти в такій редакції:
"а) назву і частину першу викласти в такій редакції:
"Стаття 188-35. Невиконання законних вимог Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочих органів, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів або членів цих органів щодо надання інформації
Невиконання законних вимог Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочих органів, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, членів цих органів щодо надання інформації, копій документів, а також порушення встановлених законодавством строків їх надання, надання завідомо недостовірної інформації –
тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".
 
Відхилено   а) в абзаці другому частини першої слова "від двадцяти до ста" замінити словами "від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти";
 
    -7- Сотник О.С.
змінити абзац 2 статті 188-35 КУпАП після слів "законних вимог" доповнити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочих органів, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, членів цих органів".
 
Відхилено    
15. б) в абзаці другому частини другої слова "від ста до двохсот" замінити словами "від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти";
 
-8- Сотник О.С.
Пункт 1 проекту закону доповнити підпунктом 8, статтю 217-1 КУпАП викласти у наступній редакції:
"Стаття 217-1. Відвід судді
Суддя не може розглядати справу і щодо нього застосовується відвід (самовідвід), якщо:
1) він є членом сім'ї, родичем чи свояком особи, яка бере участь у судовому процесі;
2) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи, законом;
3) є інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості.
Суддя, який розглядав справу, не може розглядати ту ж справу в разі скасування судового рішення, ухваленого ним чи за його участю.
За наявності зазначених підстав суддя повинен заявити самовідвід.
За тих же підстав відвід судді можуть заявити учасники провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Заява про відвід має бути вмотивованою. Відвід після початку судового розгляду можливий лише в разі, якщо підстава для нього стала відома під час розгляду справи по суті.
Питання про відвід розглядає і вирішує інший суддя цього суду, визначений автоматизованою системою документообігу суду.
Якщо повторно заявлений відвід має ознаки зловживання правом на відвід з метою затягування провадження, суд, який розглядає справу, має право залишити таку заяву без розгляду.
У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею.
У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) одного чи кількох суддів із складу суду або всього складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів, справа розглядається в тому самому суді тим самим кількісним складом колегії суддів без участі відведених суддів із заміною останніх іншими суддями."
 
Відхилено   б) в абзаці другому частини другої слова "від ста до двохсот" замінити словами "від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти";
 
    -9- Сотник О.С.
Пункт 1 проекту закону доповнити підпунктом 9, підпункт 3 частини 9 статті 255 КУпАП викласти у наступній редакції: "голова, заступник голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів (стаття 188-35 (у частині невиконання законних вимог Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочих органів)".
 
Відхилено    
    -10- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 282, доповнивши її частиною другою такого змісту:
"Судді апеляційних судів, які переглядають справу в апеляційному порядку або при перегляді справи Верховним Судом України, зобов’язані реагувати окремими ухвалами та повідомляти (із долученням копій відповідних процесуальних документів) Вищу кваліфікаційну комісію суддів України або Вищу раду юстиції про виявлені під час перегляду ними справ порушення, допущені суддею (суддями) суду першої або апеляційної інстанції, за які суддю згідно із законом може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження".
 
Відхилено    
    -11- Кривенко В.М.
Зміни до статті 297 залишити у редакції, запропонованій в законопроекті №1492.
 
Відхилено    
16. 3) у статті 297-2:
 
-12- Власенко С.В.
Назву статті 297-2 викласти в такій редакції: "Стаття 297-2. Строк подання заяви про перегляд Верховним Судом України постанови по справі про адміністративне правопорушення".
Частину першу статті 297-2 викласти в такій редакції: "Заява про перегляд постанови по справі про адміністративне правопорушення може бути подана не пізніше трьох місяців з дня, коли особі стало відомо про набуття постановленим рішенням міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, статусу остаточного".
 
Відхилено   3) у статті 297-2:
 
17. а) у частині третій слова "без виклику" замінити словами "без повідомлення";
 
-13- Власенко С.В.
Частину третю статті 297-2 викласти в такій редакції: "Питання про поновлення строку для подання заяви про перегляд постанови по справі про адміністративне правопорушення або про повернення заяви особі, яка її подала, вирішується з повідомленням осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення та без їх виклику".
 
Відхилено   а) у частині третій слова "без виклику" замінити словами "без повідомлення";
 
18. б) доповнити частиною такого змісту:
 
   б) доповнити частиною такого змісту:
 
19. "Питання про поновлення строку для подання заяви про перегляд судового рішення або про залишення заяви без розгляду вирішується судом без виклику учасників судового провадження та за результатами розгляду постановляється відповідна ухвала";
 
-14- Власенко С.В.
Доповнену частину статті 297-2 викласти в такій редакції: "Питання про поновлення строку для подання заяви про перегляд судового рішення або про залишення заяви без розгляду вирішується судом з повідомленням учасників судового провадження без їх виклику та за результатами розгляду постановляється відповідна ухвала".
 
Відхилено   "Питання про поновлення строку для подання заяви про перегляд судового рішення або про залишення заяви без розгляду вирішується судом без виклику учасників судового провадження та за результатами розгляду постановляється відповідна ухвала";
 
20. 4) в абзаці першому статті 297-3 слова "особою, яка її подає, або представником особи" замінити словами "особою чи її захисником";
 
-15- Шпенов Д.Ю.
У розділі Іу пункті 1 у Кодексі України про адміністративні правопорушення внести такі зміни:
У статті 297-3 слова "особою, яка її подає, або представником особи," замінити на "особою чи її захисником або представником".
 
Відхилено   4) в абзаці першому статті 297-3 слова "особою, яка її подає, або представником особи" замінити словами "особою чи її захисником";
 
    -16- Власенко С.В.
Статтю 297-3 викласти в такій редакції:
" Стаття 297-3. Вимоги до заяви про перегляд Верховним Судом України постанови по справі про адміністративне правопорушення
Заява про перегляд постанови по справі про адміністративне правопорушення подається у письмовій формі та підписується особою, яка її подає, або представником особи чи її захисником, який додає до заяви оформлений належним чином документ про свої повноваження. У заяві про перегляд зазначаються…".
 
Відхилено    
21. 5) в абзаці першому частини першої статті 297-4 слова "через Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ" виключити;
 
   5) в абзаці першому частини першої статті 297-4 слова "через Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ" виключити;
 
22. 6) у статті 297-5:
 
-17- Сотник О.С.
доповнити статтю 297-5 КУпАП наступним абзацом "Результати проведених дій, зазначених у частинах другій-третій і шостій цієї статті, а також зміст вимог, викладених у заяві, суддя – доповідач представляє колегії суддів Верховного Суду України".
 
Відхилено   6) у статті 297-5:
 
    -18- Власенко С.В.
Назву статті 297-5 викласти в такій редакції:
"Стаття 297-5. Перевірка Верховним Судом України відповідності заяви про перегляд постанови по справі про адміністративне правопорушення вимогам цього Кодексу
Частину другу статті 297-5 викласти в такій редакції: "Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 297-3, 297-4 цього Кодексу, особа, яка подала заяву, письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого вона зобов'язана їх усунути. Строк для усунення недоліків визначається днями. Перебіг строку розпочинається з моменту отримання особою відповідної ухвали суду про усунення недоліків".
 
Відхилено    
23. а) у назві слова "Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ" виключити;
 
-19- Сотник О.С.
Змінити підпункт 6 пункту 1 проекту закону, викласти назву статті 297-5 КУпАП у наступній редакції "Прийняття Верховним Судом України заяви про перегляд судового рішення";
 
Відхилено   а) у назві слова "Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ" виключити;
 
24. б) у частині першій слова "яка надійшла до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ" виключити;
 
   б) у частині першій слова "яка надійшла до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ" виключити;
 
25. в) у частині третій слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України";
 
-20- Власенко С.В.
Пункт перший частини третьої статті 297-5 викласти в такій редакції: "1) заяву подано без додержання вимог статей 297-3 та 297-4 цього Кодексу і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку, включаючи строк на поштовий обіг".
 
Відхилено   в) у частині третій слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України";
 
26. г) частину четверту викласти в такій редакції:
 
   г) частину четверту викласти в такій редакції:
 
27. "Заява повертається заявнику у разі, якщо:
 
   "Заява повертається заявнику у разі, якщо:
 
28. 1) заяву подано без додержання вимог статей 297-3 та 297-4 цього Кодексу і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
   1) заяву подано без додержання вимог статей 297-3 та 297-4 цього Кодексу і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
29. 2) заява подана особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
 
   2) заява подана особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
 
30. 3) заяву від імені заявника підписано особою, яка не має повноважень на підписання заяви;
 
   3) заяву від імені заявника підписано особою, яка не має повноважень на підписання заяви;
 
31. 4) є постанова Верховного Суду України про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду, прийнята з аналогічних підстав";
 
   4) є постанова Верховного Суду України про відмову у допуску справи до провадження за наслідками розгляду заяви, поданої у цій справі з аналогічних підстав;
 
32. 7) статті 297-6 – 297-10 викласти в такій редакції:
 
   7) статті 297-6 – 297-10 викласти в такій редакції:
 
33. "Стаття 297-6. Допуск справи до провадження
 
-21- Власенко С.В.
Назву статті 297-6 викласти в такій редакції: "Стаття 297-6. Допуск Верховним Судом України справи до провадження"
 
Відхилено   "Стаття 297-6. Допуск справи до провадження
 
34. Питання про допуск справи до провадження вирішується суддею-доповідачем, який визначається автоматизованою системою документообігу суду.
 
-22- Сотник О.С.
Змінити підпункт 7 пункту 1 проекту закону, викласти статтю 297-6 КУпАП у наступній редакції "Питання щодо допуску справи до провадження вирішує Верховний Суд України колегією у складі трьох суддів, які входять до судової палати з кримінальних справ. Персональний склад колегії суддів визначається автоматизованою системою документообігу суду. До складу колегії входить суддя-доповідач.
Питання щодо допуску справи до провадження і витребування матеріалів справи або відмову в такому допуску Верховний Суд України розглядає без виклику осіб, які брали участь у судовому процесі, протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви. За результатами розгляду суд постановляє обґрунтовану ухвалу, яку не може бути оскаржено.
У разі допуску справи до провадження суд, в якого витребувано матеріали справи, повинен скерувати ці матеріали до Верховного Суду України не пізніше трьох днів після отримання ухвали про допуск справи до провадження і витребування матеріалів справи.
У разі відмови в допуску справи до провадження копія ухвали про відмову в допуску разом із копією заяви та доданими до неї документами надсилається особі, яка її подала".
 
Відхилено   Питання про допуск справи до провадження вирішується суддею-доповідачем, який визначається автоматизованою системою документообігу суду.
 
35. У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є обгрунтованою, він відкриває провадження у справі.
 
   У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є обгрунтованою, він відкриває провадження у справі.
 
36. У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є необгрунтованою, вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією з трьох суддів у складі судді-доповідача та двох суддів, визначених автоматизованою системою документообігу суду додатково. Провадження відкривається, якщо хоча б один суддя із складу колегії дійшов висновку про необхідність його відкриття.
 
-23- Голубов Д.І.
Друге речення третьої частини статті 297-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення викласти у такій редакції: "Провадження відкривається, якщо хоча б двоє суддів зі складу колегії дійшли висновку про необхідність його відкриття."
 
Відхилено   У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є необгрунтованою, вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією з трьох суддів у складі судді-доповідача та двох суддів, визначених автоматизованою системою документообігу суду додатково. Провадження відкривається, якщо хоча б один суддя із складу колегії дійшов висновку про необхідність його відкриття.
 
37. Постанова про відкриття провадження у справі або про відмову у допуску справи до провадження приймається протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або з дня усунення заявником недоліків, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, – з дня надходження такої копії. Постанова ухвалюється без повідомлення осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення.
 
-24- Власенко С.В.
Частину четверту статті викласти в такій редакції: "Постанова про відкриття провадження у справі або про відмову у допуску справи до провадження приймається протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або з дня усунення заявником недоліків чи закінчення терміну на усунення недоліків, враховуючи термін на поштовий обіг, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, - з дня надходження такої копії. Постанова ухвалюється з повідомленням осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення та без їх виклику".
 
Відхилено   Постанова про відкриття провадження у справі або про відмову у допуску справи до провадження приймається протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або з дня усунення заявником недоліків, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, – з дня надходження такої копії. Постанова ухвалюється без повідомлення осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення.
 
38. Копія постанови про відкриття провадження надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, а в разі відмови в допуску – особі, яка подала заяву.
 
-25- Власенко С.В.
Частину п‘яту статті викласти в такій редакції: "Копія постанови про відкриття провадження разом із копією заяви не пізніше наступного за днем винесення такої постанови дня надсилається особам, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, а в разі відмови в допуску – особі, яка подала заяву".
 
Відхилено   Копія постанови про відкриття провадження надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, а в разі відмови в допуску – особі, яка подала заяву.
 
39. Стаття 297-7. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
 
-26- Сотник О.С.
статтю 297-7 КУпАП викласти у наступній редакції:
"Стаття 297-7. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
Суддя-доповідач протягом трьох днів з дня надходження матеріалів справи постановляє ухвалу про призначення справи до розгляду та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
Суддя-доповідач упродовж п’ятнадцяти днів з метою підготовки справи до розгляду Верховним Судом України:
1) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
2) надсилає копії ухвали про допуск заяви про перегляд судового рішення до провадження разом із копіями заяви учасникам судового розгляду;
3) визначає порядок розгляду справи: або в судовому засіданні з викликом осіб, які брали участь у судовому процесі, або за матеріалами справи без виклику осіб, які брали участь у судовому процесі;
4) здійснює інші заходи, необхідні для підготовки справи до розгляду.";
 
Відхилено   Стаття 297-7. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
 
40. Суддя-доповідач протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку до перегляду судового рішення Верховним Судом України:
 
   Суддя-доповідач протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку до перегляду судового рішення Верховним Судом України:
 
41. 1) надсилає постанову про відкриття провадження та витребування матеріалів справи про адміністративне правопорушення до відповідного суду, який не пізніше трьох робочих днів з дня її надходження надсилає справу до Верховного Суду України;
 
   1) надсилає постанову про відкриття провадження та витребування матеріалів справи про адміністративне правопорушення до відповідного суду, який не пізніше трьох робочих днів з дня її надходження надсилає справу до Верховного Суду України;
 
42. 2) визначає порядок розгляду справи (у відкритому або закритому судовому засіданні у випадках, установлених цим Кодексом);
 
   2) визначає порядок розгляду справи (у відкритому або закритому судовому засіданні у випадках, установлених цим Кодексом);
 
43. 3) у разі необхідності визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо застосування відповідної норми права, та викликає цих представників до суду;
 
   3) у разі необхідності визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо застосування відповідної норми права, та викликає цих представників до суду;
 
44. 4) здійснює інші заходи, необхідні для розгляду справи.
 
   4) здійснює інші заходи, необхідні для розгляду справи.
 
45. Після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь і виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
   Після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь і виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
46. Стаття 297-8. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
-27- Сотник О.С.
статтю 297-8 КУпАП викласти у наступній редакції:
"Стаття 297-8. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів судової палати з кримінальних справ.
Головуючий відкриває судове засідання, оголошує справу, яку суд розглядає, склад суду і роз'яснює особам, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, їхнє право заявити відвід, а також інші права та обов'язки.
Суддя-доповідач викладає зміст заяви та обставини справи.
Особа, яка подала заяву про перегляд судових рішень, та особи, які брали участь у судовому процесі, у разі їх прибуття в судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог.
Неприбуття осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи для участі в судовому засіданні, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Верховний Суд України може в разі необхідності досліджувати докази і встановлювати обставини у справі.
Після закінчення заслуховування пояснень особи, яка подала заяву, та інших осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення постанови.
Строк розгляду заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України не може перевищувати двох місяців з дня призначення справи до розгляду. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи, суд ухвалою може подовжити розгляд справи, але не більш як на п’ятнадцять днів."";
 
Відхилено   Стаття 297-8. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
47. Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої частиною другою статті 297-1 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
   Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої частиною другою статті 297-1 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
48. Головує на засіданні суддя-доповідач.
 
   Головує на засіданні суддя-доповідач.
 
49. Суддя-доповідач відкриває судове засідання, оголошує склад суду, роз'яснює особам, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, їх права та обов'язки. Після проведення зазначених процесуальних дій та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі про зміст вимог, викладених у заяві, яка надійшла до Верховного Суду України, та результати проведених ним підготовчих дій.
 
   Суддя-доповідач відкриває судове засідання, оголошує склад суду, роз'яснює особам, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, їх права та обов'язки. Після проведення зазначених процесуальних дій та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі про зміст вимог, викладених у заяві, яка надійшла до Верховного Суду України, та результати проведених ним підготовчих дій.
 
50. Особа, яка подала заяву до Верховного Суду України, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог.
 
   Особа, яка подала заяву до Верховного Суду України, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог.
 
51. Неприбуття осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи для участі в судовому засіданні, не перешкоджає судовому розгляду справи.
 
   Неприбуття осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи для участі в судовому засіданні, не перешкоджає судовому розгляду справи.
 
52. Після закінчення заслуховування пояснень особи, яка подала заяву, та інших осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення постанови.
 
   Після закінчення заслуховування пояснень особи, яка подала заяву, та інших осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення постанови.
 
53. Строк розгляду заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня призначення справи до розгляду.
 
   Строк розгляду заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня призначення справи до розгляду.
 
54. Стаття 297-9. Повноваження Верховного Суду України
 
-28- Кривенко В.М.
Зміни до статті 297-9 виключити, залишивши існуючу структуру статей.
 
Відхилено   Стаття 297-9. Повноваження Верховного Суду України
 
55. За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу Верховного Суду України приймається одна з таких постанов:
 
   За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу Верховного Суду України приймається одна з таких постанов:
 
56. 1) про повне або часткове задоволення заяви;
 
   1) про повне або часткове задоволення заяви;
 
57. 2) про відмову у задоволенні заяви.
 
   2) про відмову у задоволенні заяви.
 
58. Стаття 297-10. Постанова Верховного Суду України
 
-29- Кривенко В.М.
Зміни до статті 297-10 виключити, залишивши існуючу структуру статей
 
Відхилено   Стаття 297-10. Постанова Верховного Суду України
 
59. Верховний Суд України задовольняє заяву у разі наявності підстави, передбаченої частиною другою статті 297-1 цього Кодексу.
 
   Верховний Суд України задовольняє заяву у разі наявності підстави, передбаченої частиною другою статті 297-1 цього Кодексу.
 
60. Якщо суд дійшов висновку про повне або часткове задоволення заяви, він має право:
 
   Якщо суд дійшов висновку про повне або часткове задоволення заяви, він має право:
 
61. 1) скасувати постанову (постанови) та закрити провадження у справі;
 
   1) скасувати постанову (постанови) та закрити провадження у справі;
 
62. 2) скасувати постанову (постанови) та передати справу про адміністративне правопорушення на новий розгляд до суду, який виніс оскаржувану постанову;
 
   2) скасувати постанову (постанови) та передати справу про адміністративне правопорушення на новий розгляд до суду, який виніс оскаржувану постанову;
 
63. 3) змінити постанову (постанови).
 
   3) змінити постанову (постанови).
 
64. Верховний Суд України відмовляє у задоволенні заяви, якщо обставини, що стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.
 
   Верховний Суд України відмовляє у задоволенні заяви, якщо обставини, що стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися. Постанова про відмову в задоволенні заяви має бути вмотивованою.
 
65. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
-30- Сотник О.С.
змінити статтю 297-10 КУпАП , після слів "закінчення розгляду справи" додати наступний абзац "Постанова Верховного Суду України про задоволення або відмову в задоволенні заяви повинна бути вмотивованою. Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови" ".
 
Відхилено   Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
66. Невиконання постанов Верховного Суду України тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
   Невиконання постанов Верховного Суду України тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
67. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня їх прийняття".
 
   Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня їх прийняття".
 
68. 2. У Господарському процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 6, ст. 56 із наступними змінами):
 
-31- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 6 – статтю 2-1 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 2-1. Електронний документообіг та автоматизований розподіл судових справ
В усіх випадках подання або надсилання процесуального документа учасником процесу або іншою особою, надсилання копій судових рішень такі документи направляються в письмовій формі або в електронній формі електронною поштою. Суд та інші особи повинні використовувати для цього офіційні електронні адреси. Офіційною електронною адресою є адреса електронної пошти, що складається з ідентифікатора, позначки "@" та доменного імені. При цьому ідентифікатором для юридичних осіб є ідентифікаційний код юридичної особи, філії, представництва, для фізичних осіб – реєстраційний номер облікової картки платника податків. Доменним іменем є ім'я у домені mаіl.gоv.uа. Офіційна електронна адреса прирівнюється до адреси місцезнаходження чи місця проживання і може використовуватися суб’єктами електронного документообігу для здійснення офіційного листування між ними відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" без необхідності застосування електронного цифрового підпису. Положення про офіційну електронну адресу затверджує Міністерство юстиції України.
Порядок здійснення обігу електронних документів між судом та учасниками судового процесу визначається положенням, яке затверджує Державна судова адміністрацією України.
Розподіл судових справ між суддями, визначення судді-доповідача, головуючого судді, формування колегії суддів здійснюється через автоматизовану систему відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів"."
 
Відхилено   2. У Господарському процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 6, ст. 56 із наступними змінами):
 
    -32- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 7 – статтю 4-4 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 4-4. Гласність і відкритість розгляду справ
Розгляд справ у господарських судах відкритий, за винятком випадків, коли це суперечить вимогам щодо охорони державної, комерційної або банківської таємниці, або коли сторони чи одна з сторін обгрунтовано вимагають конфіденційного розгляду справи і подають відповідне клопотання до початку розгляду справи по суті.
Про розгляд справи у закритому засіданні або про відхилення клопотання з цього приводу виноситься ухвала.
Розгляд справи в закритому судовому засіданні проводиться з додержанням усіх правил господарського судочинства. Під час розгляду справи в закритому судовому засіданні можуть бути присутні лише учасники судового процесу, а в разі необхідності - експерти, перекладачі.
Якщо під час закритого судового засідання буде встановлено, що інформація з обмеженим доступом є суспільно необхідною або доступ до інформації обмежено з порушенням закону, суд постановляє ухвалу про її дослідження у відкритому судовому засіданні.
Судовий процес фіксується технічними засобами та відображається у протоколі судового засідання у порядку, встановленому цим Кодексом.
Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, встановленому цим Кодексом.
Учасники судового процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби, проводити в залі судового засідання фото- і кінозйомку, відеозапис, а також транслювати судове засідання. Суд своєю вмотивованою ухвалою може обмежити використання технічних засобів для фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання за клопотанням учасників судового процесу або якщо технічні засоби заважають судовому розгляду. Таке обмеження застосовується настільки, наскільки це потрібно для досягнення мети такого обмеження, але не може полягати у повній забороні використання відповідних технічних засобів.
Судове рішення, ухвалене у відкритому судовому засіданні, проголошується прилюдно. Якщо судовий розгляд відбувався у закритому судовому засіданні, судове рішення проголошується прилюдно з пропуском інформації, для дослідження якої проводилося закрите судове засідання та яка на момент проголошення судового рішення підлягає подальшому захисту від розголошення.
Учасники судового процесу, а також особи, які не брали участі у справі, але щодо яких суд вирішив питання про їх права та обов'язки, не можуть бути обмежені у праві на отримання в господарському суді як усної, так і письмової інформації щодо результатів розгляду справи. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в господарському суді інформації про дату, час і місце розгляду своєї справи та ухвалені в ній судові рішення.
Кожен має право знайомитися в установленому законодавством порядку із судовими рішеннями у будь-якій розглянутій у відкритому судовому засіданні справі. Це право може бути обмежено відповідно до закону в інтересах нерозголошення конфіденційної інформації про особу, державної чи іншої таємниці, що охороняється законом."
 
Відхилено    
    -33- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 8 – в частині 3 статті 4-7 ГПК після слів "Суддя, не згодний з рішенням більшості складу колегії суддів, зобов'язаний підписати процесуальний документ і має право" доповнити словами "протягом п’яти днів після виготовлення повного тексту рішення".
 
Відхилено    
    -34- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 9 – доповнити ГПК після статті 12 статтями 12-1, 12-2 такого змісту:
"Стаття 12-1. Передання справи з господарського суду до суду іншої юрисдикції
Якщо справа не належить до підвідомчості господарського суду, до якого подано заяву, суд передає справу за встановленою юрисдикцією не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви, а в разі виявлення цього після відкриття провадження – з дня винесення ухвали про припинення провадження і передання справи.
Якщо справа не підвідомча цьому господарському суду щодо частини вимог, то він передає за належною юрисдикцією засвідчені своїм підписом копії заяви і матеріалів, а також ухвали.
У разі, коли в процесі розгляду справи її було віднесено до юрисдикції інших судів, цю справу розглядає і вирішує той господарський суд, який відкрив у ній провадження з додержанням правил підвідомчості, за правилами цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.
Стаття 12-2. Передання справи для визначення належної юрисдикції
Якщо господарський суд, якому передано заяву або справу із суду іншої юрисдикції, встановить, що справа не належить до підвідомчості господарських судів, то він не пізніше п'яти днів з дня надходження справи вмотивованою ухвалою передає її разом з усіма матеріалами до Верховного Суду України для визначення належної юрисдикції. Верховний Суд України вирішує це питання відповідно до статей 111-29 – 111-32 цього Кодексу."
 
Відхилено    
    -35- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 10 – викласти статтю 17 ГПК в такій редакції:
"Стаття 17. Передача справ з одного господарського суду до іншого господарського суду
Господарський суд передає справу на розгляд іншого господарського суду, якщо:
1) під час вирішення питання щодо відкриття провадження або після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа підсудна іншому суду;
2) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи;
3) реорганізовано суд, який розглядав справу.
Якщо в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, її розглядає і вирішує той суд, який відкрив у ній провадження з додержанням правил підсудності, якщо інше не встановлено законом.
У випадках, встановлених пунктом 2 частини першої цієї статті, справу має бути передано до господарського суду, найбільш територіально наближеного до цього господарського суду.
Питання про передання справи (а до відкриття провадження – позовної заяви разом із доданими до неї матеріалами) суд вирішує ухвалою, крім випадку, встановленого пунктом 3 частини першої цієї статті.
Якщо справа не підсудна цьому суду щодо частини вимог, то він передає за підсудністю засвідчені своїм підписом копії позовної заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали.
Справу, передану з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядає господарський суд, до якого її надіслано.
Якщо господарський суд, якому передано заяву, встановить, що справа не належить до його підсудності, то він умотивованою ухвалою передає її разом з усіма матеріалами до Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ для визначення належної підсудності справи. Вищий суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ вирішує це питання відповідно до статей 111-33 –111-36 цього Кодексу.".
 
Відхилено    
    -36- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 11 – статтю 20 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 20. Відвід судді
Суддя не може розглядати справу і щодо нього застосовується відвід (самовідвід), якщо:
1) він є членом сім'ї, родичем чи свояком особи, яка бере участь у судовому процесі;
2) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи, встановлений частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу;
3) є інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості.
Суддя, який розглядав справу, не може розглядати ту ж справу в разі скасування судового рішення, ухваленого ним чи за його участю.
При наявності зазначених підстав суддя повинен заявити самовідвід.
З цих же підстав відвід судді можуть заявити сторони, треті особи, прокурор, який бере участь в судовому процесі.
Відвід повинен бути мотивованим, заявлятись у письмовій формі до початку вирішення спору. Заявляти відвід після цього можна лише у разі, якщо про підставу відводу сторона чи прокурор дізналися після початку розгляду справи по суті.
Питання про відвід розглядає і вирішує інший суддя цього господарського суду, визначений у порядку, встановленому частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу.
Якщо повторно заявлений відвід має ознаки зловживання правом на відвід з метою затягування провадження, суд, який розглядає справу, має право залишити таку заяву без розгляду."
 
Відхилено    
    -37- Денисенко В.І.
1. Доповнити –
1) у частині третій статті 21 слова "колегії суддів" замінити словами "персонального складу колегії суддів".
2) Статтю 46 викласти в такій редакції:
"Стаття 46. Склад господарського суду
Справи у місцевих господарських судах розглядаються суддею одноособово. Будь-яку справу, що відноситься до підсудності цього суду, залежно від категорії і складності справи, може бути розглянуто колегіально у складі трьох суддів.
У разі якщо справу у місцевому господарському суді призначено до розгляду суддею одноособово, сторона або третя особа до початку розгляду справи по суті може звернутися з заявою про розгляд справи колегіально у складі трьох або п’яти суддів за умови сплати відповідно подвійної або трикратної ставки судового збору, який підлягає сплаті за подання позовної заяви в даній справі.
У разі якщо справу у місцевому господарському суді призначено до розгляду колегіально у складі трьох суддів, сторона або третя особа до початку розгляду справи по суті може звернутися з заявою про розгляд справи колегіально у складі п’яти суддів за умови сплати трикратної ставки судового збору, який підлягає сплаті за подання позовної заяви в даній справі.
Перегляд в апеляційному порядку рішень місцевих господарських судів здійснюється апеляційними господарськими судами колегією суддів у складі трьох суддів.
Сторона або третя особа до початку розгляду справи по суті може звернутися з заявою про розгляд справи колегіально у складі п’яти або семи суддів за умови сплати відповідно подвійної або трикратної ставки судового збору, який підлягає сплаті за подання апеляційної скарги в даній справі.
Перегляд у касаційному порядку рішень місцевих і апеляційних господарських судів здійснюється Вищим господарським судом України колегією суддів у складі трьох суддів.
Сторона або третя особа до початку розгляду справи по суті може звернутися з заявою про розгляд справи колегіально у складі п’яти або семи суддів за умови сплати відповідно подвійної або трикратної ставки судового збору, який підлягає сплаті за подання касаційної скарги в даній справі.
Перегляд судових рішень господарських судів Верховним Судом України здійснюється колегіально.
Суддя чи персональний склад колегії суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу. Не допускається утворення постійних колегій для розгляду справ".
3) у статті 44:
а) у частині першій слово "адвоката" замінити словами "витрат на правову допомогу";
б) доповнити частиною третьою такого змісту: "Граничний розмір та умови компенсації витрат на правову допомогу встановлюються законом".
 
Відхилено    
    -38- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Доповнити Кодекс статтею 12-1 такого змісту:
"Стаття 12-1. Передання справи з господарського суду до суду іншої юрисдикції
Якщо справа не належить до підвідомчості господарського суду, до якого подано заяву, суд передає справу за встановленою юрисдикцією не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви, а в разі виявлення цього після відкриття провадження – з дня винесення ухвали про припинення провадження і передання справи. Ухвала суду про передання справи за встановленою юрисдикцією або ухвала суду про припинення провадження та передання справи за встановленою юрисдикцією набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає.
Якщо справа не підвідомча цьому господарському суду щодо частини вимог, то він передає за належною юрисдикцією засвідчені своїм підписом копії заяви і матеріалів, а також ухвали.
Справа, яка надійшла до суду в порядку, передбаченому частинами першою або другою цієї статті, має бути прийняття цим судом до провадження і розглянута за правилами виду судочинства, визначеному ухвалою іншого суду про передання справи за встановленою юрисдикцією.
Спори про підвідомчість не допускаються.
Передання справи за встановленою юрисдикцією здійснюється лише під час провадження в суді першої інстанції.
У разі, коли в процесі розгляду справи було прийнято закон, яким розгляд справи віднесено до юрисдикції інших судів, цю справу розглядає і вирішує той господарський суд, який відкрив у ній провадження з додержанням правил підвідомчості, за правилами цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.
Не може бути скасоване судом вищестоящої інстанції судове рішення з мотивів порушення правил підвідомчості, якщо справу було розглянуто судом, до якого вона надійшла з іншого суду на підставі ухвали про передання справи за встановленою юрисдикцією".
 
Відхилено    
    -39- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Статтю 17 викласти в такій редакції:
"Стаття 17. Передання справи за підсудністю з господарського суду до іншого господарського суду
Господарський суд передає за підсудністю справу на розгляд іншого господарського суду, якщо:
1) під час вирішення питання щодо відкриття провадження або після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа підсудна іншому суду;
2) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи;
3) реорганізовано суд, який розглядав справу.
Якщо в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, її розглядає і вирішує той суд, який відкрив у ній провадження з додержанням правил підсудності, якщо інше не встановлено законом.
У випадках, встановлених пунктом 2 частини першої цієї статті, справу має бути передано до господарського суду, найбільш територіально наближеного до цього господарського суду.
Питання про передання справи (а до відкриття провадження – позовної заяви разом із доданими до неї матеріалами) суд вирішує ухвалою, крім випадку, встановленого пунктом 3 частини першої цієї статті.
Ухвала суду про передання справи (позовної заяви разом із доданими до неї матеріалами) за підсудністю набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає.
Якщо справа не підсудна цьому суду щодо частини вимог, то він передає за підсудністю засвідчені своїм підписом копії позовної заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали.
Справу, передану з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядає господарський суд, до якого її надіслано. Спори про підсудність не допускаються.
Передання справи за підсудністю здійснюється лише під час провадження в суді першої інстанції.
Не може бути скасоване судом вищестоящої інстанції судове рішення з мотивів порушення правил підсудності, якщо справу було розглянуто судом, до якого вона надійшла з іншого суду на підставі ухвали про передання справи за підсудністю".
 
Відхилено    
    -40- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Статтю 20 викласти в такій редакції:
"Стаття 20. Відвід судді
Суддя не може розглядати справу і щодо нього застосовується відвід (самовідвід), якщо:
1) він є членом сім'ї, родичем чи свояком особи, яка бере участь у судовому процесі;
2) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи, встановлений частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу;
3) є інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості.
Суддя, який розглядав справу, не може розглядати ту ж справу в разі скасування судового рішення, ухваленого ним чи за його участю.
За наявності зазначених підстав суддя повинен заявити самовідвід.
За тих же підстав відвід судді можуть заявити сторони, прокурор, треті особи, що беруть участь у судовому процесі.
Заява про відвід має бути вмотивованою. Відвід після початку судового розгляду можливий лише в разі, якщо підстава для нього стала відома під час розгляду справи по суті.
Питання про відвід розглядає і вирішує інший суддя цього господарського суду, визначений у порядку, встановленому частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу.
Якщо повторно заявлений відвід має ознаки зловживання правом на відвід з метою затягування провадження, суд, який розглядає справу, має право залишити таку заяву без розгляду.
У разі задоволення відводу (самовідводу) одному із суддів або всьому складу суду справу розглядає той же господарський суд тим же кількісним складом колегії суддів без участі відведеного судді або іншим складом суддів, який визначається в порядку, встановленому частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу".
 
Відхилено    
    -41- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У першому реченні частини першої статті 29 слова "справу, порушену за позовом інших осіб" замінити словами "справу, провадження у якій відкрито за позовом інших осіб".
Частину ??? статті 29 викласти в такій редакції:
"Для участі у справі, в якій уже відкрито провадження, прокурор подає до господарського суду відповідну заяву".
 
Відхилено    
69. 1) статтю 49 доповнити частиною такого змісту:
 
-42- Сироїд О.І.
Пункт 2 розділу І (зміни до ГПК) перед підпунктом 1 доповнити підпунктом такого змісту:
"1) частину другу статті 46 викласти в такій редакції:
"Перегляд в апеляційному порядку рішень місцевих господарських судів здійснюють апеляційні господарські суди колегією суддів у складі трьох суддів, а також у випадках, визначених цим Кодексом, - судом присяжних".
 
Відхилено   1) статтю 49 доповнити частиною такого змісту:
 
    -43- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Частину 5 статті 15 після слів "Вищий господарський суд" доповнити реченням:
"Місце розгляду справи з господарського спору, в якому однією із сторін є Вищий господарський суд, визначає Верховний Суд України. Місце розгляду справи з господарського спору, в якому однією із сторін є Верховний Суд України визначається за загальними правилами підсудності. Ухвала про визначення підсудності оскарженню не підлягає"
 
Відхилено    
    -44- Шкрум А.І.
У статті 49 частину 4 та 5 викласти в такій редакції:
"Стороні, на користь якої відбулося рішення, господарський суд відшкодовує судовий збір за рахунок другої сторони і в тому разі, коли друга сторона звільнена від сплати судового збору.
Суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, витрати на правову допомогу адвоката та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються:
при задоволенні позову - на відповідача;
при відмові в позові - на позивача;
при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог."
 
Відхилено    
    -45- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В назві ст. 49 Господарського процесуального кодексу України (далі – "ГПК України") після слова "Розподіл" замітити слова "господарських витрат" на слова "судових витрат".
 
Відхилено    
    -46- Денисенко В.І.
4) у частині п’ятій статті 49 слово "адвоката" замінити словами "витрати на правову допомогу".
 
Відхилено    
    -47- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до частини четвертої статті 49:
слово "мито" замінити словами "судовий збір".
 
Відхилено    
    -48- Власенко С.В.
Статтю 49 доповнити частиною такого змісту: "Якщо суд апеляційної інстанції чи Верховний Суд України, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, суд відповідно змінює розподіл судових витрат".
 
Відхилено    
70. "Якщо суд апеляційної або касаційної інстанції чи Верховний Суд України, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, суд відповідно змінює розподіл судових витрат";
 
-49- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 12 – частину 1 статті 54 ГПК після слів "Позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником" доповнити словами "або подається в електронній формі згідно зі статтею 2-1 цього Кодексу.".
 
Відхилено   "Якщо суд апеляційної або касаційної інстанції чи Верховний Суд України, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, суд відповідно змінює розподіл судових витрат";
 
    -50- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 13 – пункт 2 частини 2 статті 54 ГПК після слів "найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб)," доповнити словами "офіційні електронні адреси за їх наявності,".
 
Відхилено    
    -51- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 14 – статтю 62 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 62. Відмова у відкритті провадження
Суддя відмовляє у відкритті провадження у господарській справі, якщо:
1) заява не підлягає розгляду в господарських судах України;
2) заяву не може бути розглянуто і вирішено в судовому порядку;
3) у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, є справа зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав або є рішення цих органів з такого спору;
4) настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено діяльність суб'єкта господарювання, які звернулися із позовною заявою або до яких пред'явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Про відмову у відкритті провадження суддя виносить ухвалу, яку надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, не пізніше трьох днів з дня надходження заяви.
Суддя, відмовляючи у відкритті провадження на підставі непідвідомчості заяви господарському суду, відповідно до статті 12-1 цього Кодексу передає заяву і позовні матеріали до суду належної юрисдикції разом з копією своєї ухвали для вирішення питання щодо відкриття провадження. Якщо суддя відмовляє у відкритті провадження щодо частини вимог, то він передає до суду належної юрисдикції засвідчені своїм підписом копії заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали.
До ухвали про відмову у відкритті провадження, що надсилається заявникові, додаються позовні матеріали, крім випадків надіслання їх до суду належної юрисдикції.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження може бути оскаржено, крім випадку передання заяви до суду належної юрисдикції. У разі скасування цієї ухвали позовна заява вважається поданою в день звернення до господарського суду.".
 
Відхилено    
    -52- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 15 – статтю 80 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 80. Припинення провадження у справі
Господарський суд припиняє провадження у справі, якщо:
1) справа не підвідомча господарським судам України;
1-1) відсутній предмет спору;
2) є рішення господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішив господарський спір між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав;
4) позивач відмовився від позову і відмову прийнято господарським судом;
5) сторони уклали угоду про передачу даного спору на вирішення третейського суду;
6) настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено діяльність суб'єкта господарювання, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва;
7) сторони уклали мирову угоду і вона затверджена господарським судом.
У випадках припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав не допускається.
Суд, припиняючи провадження на підставі непідвідомчості справи господарському суду, відповідно до статті 12-1 цього Кодексу передає її матеріали до суду належної юрисдикції разом з копією своєї ухвали для вирішення питання щодо відкриття провадження. Якщо суд припиняє провадження щодо частини вимог, то він передає до суду належної юрисдикції засвідчені підписом судді копії матеріалів справи, а також ухвали.".
 
Відхилено    
    -53- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В ч. 4 даної статті після слів "суд відшкодовує" замінити слово "мито" на слова "судовий збір" Доповнити ст. 49 ГПК України частиною 7 наступного змісту: "Розмір сум, що підлягають сплаті за послуги адвоката, визначається судом, виходячи з розміру гонорару, встановленого у договорі про надання правової допомоги згідно з Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Витрати на правову допомогу, надану адвокатом, відшкодовуються стороні, на користь якої відбулося рішення. Розмір витрат, що підлягає відшкодуванню, визначається судом на підставі наданих стороною документів, що підтверджують розмір сум, які сплачено або належить сплатити адвокату. Суд має право зменшити розмір витрат на правову допомогу, якщо встановлений у договорі розмір гонорару адвоката не відповідає вимогам розумності, співмірності зі складністю справи, кваліфікацією і досвідом адвоката, витраченим адвокатом часом".
 
Відхилено    
    -54- Денисенко В.І.
статтю 63 викласти в такій редакції:
"Стаття 63. Залишення позовної заяви без руху, повернення заяви
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 54, 56-58 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 54, 56-58 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Крім цього, заява повертається у випадках, коли:
1) заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи;
2) до винесення ухвали про порушення провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору;
3) до винесення ухвали про порушення провадження у справі позивач подав заяву про відкликання позову.
Про залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви суддя постановляє ухвалу.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення".
 
Відхилено    
    -55- Денисенко В.І.
6) Статтю 67 доповнити частиною другою такого змісту: "Господарський суд може зобов'язати заявника забезпечити його вимогу заставою, достатньою для того, щоб запобігти зловживанню заходами до забезпечення позову, яка вноситься на депозит господарського суду. Розмір застави визначається господарським судом з урахуванням обставин справи, але не повинен бути більшим від розміру ціни позову".
 
Відхилено    
    -56- Денисенко В.І.
7) доповнити статтею 681 такого змісту:
"Стаття 681 Відшкодування збитків, завданих вжиттям заходів до забезпеченням позову, та повернення предмета застави"
У разі відмови суду у прийнятті позовної заяви, припинення провадження у справі, залишення позову без розгляду, відмови в позові повністю або частково, зокрема, в тій частині, що стосується забезпечення позову, скасування заходів до забезпечення позову, відмови позивача від позову особа, щодо якої вжито заходи забезпечення позову, має право на відшкодування збитків, завданих вжиттям заходів до забезпеченням позову.
У разі внесення позивачем застави відшкодування шкоди, завданої вжиттям заходів до забезпечення позову, першу чергу здійснюється за рахунок застави.
Предмет застави повертається позивачеві, якщо позов про відшкодування збитків не подано протягом двох місяців після настання обставин, визначених частиною першою цієї статті.
Предмет застави повертається позивачеві негайно після набрання законної сили рішенням суду про задоволення позову повністю чи частково, зокрема в тій частині, що стосується забезпечення позову, а також якщо сторони уклали мирову угоду або у разі визнання позову відповідачем".
 
Відхилено    
    -57- Денисенко В.І.
8) статтю 78 доповнити частиною другою такого змісту: "Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії господарського процесу".
 
Відхилено    
    -58- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до частини другої статті 58:
слова "порушення справи" замінити словами "відкриття провадження у справі".
 
Відхилено    
    -59- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до абзацу першого частини першої статті 59:
слова "порушення справи" замінити словами "відкриття провадження у справі".
 
Відхилено    
    -60- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до назви розділу ІХ:
слова "порушення провадження" замінити словами "відкриття провадження".
 
Відхилено    
    -61- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 62, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 62. Відмова у відкритті провадження
Суддя відмовляє у відкритті провадження у господарській справі, якщо:
1) заява не підвідомча господарському суду;
2) заяву не може бути розглянуто і вирішено в судовому порядку;
3) у провадженні господарського суду або іншого органу, який у межах своєї компетенції вирішує господарський спір, є справа зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же підстав або є рішення цих органів з такого спору;
4) настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено діяльність суб'єкта господарювання, які звернулися із позовною заявою або до яких пред'явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Про відмову у відкритті провадження суддя виносить ухвалу, яку надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, не пізніше трьох днів з дня надходження заяви.
Суддя, відмовляючи у відкритті провадження на підставі непідвідомчості заяви господарському суду, відповідно до статті 12-1 цього Кодексу передає заяву і позовні матеріали до суду належної юрисдикції разом з копією своєї ухвали для вирішення питання щодо відкриття провадження. Якщо суддя відмовляє у відкритті провадження щодо частини вимог, то він передає до суду належної юрисдикції засвідчені своїм підписом копії заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали.
До ухвали про відмову у відкритті провадження, що надсилається заявникові, додаються позовні матеріали, крім випадків надіслання їх до суду належної юрисдикції.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження може бути оскаржено, крім випадку передання заяви до суду належної юрисдикції. У разі скасування цієї ухвали позовна заява вважається поданою в день звернення до господарського суду".
 
Відхилено    
    -62- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до пункту 9 частини першої статті 63:
слова "порушення провадження" замінити словами "відкриття провадження".
 
Відхилено    
    -63- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 64, замінивши у назві та тексті слова ""порушення провадження" словами "відкриття провадження".
 
Відхилено    
    -64- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 80:
пункт 1 частини першої викласти в такій редакції:
"1) справа не підвідомча господарським судам України;".
Доповнити статтю частинами третьою, четвертою такого змісту:
"Суд першої інстанції, припиняючи провадження на підставі непідвідомчості справи господарському суду, відповідно до статті 12-1 цього Кодексу передає її матеріали до суду належної юрисдикції разом з копією своєї ухвали для вирішення питання щодо відкриття провадження. Якщо суд припиняє провадження щодо частини вимог, то він передає до суду належної юрисдикції засвідчені підписом судді копії матеріалів справи, а також ухвали.
Не допускається під час апеляційного чи касаційного розгляду або перегляду справи Верховним Судом України припинення провадження з мотивів підвідомчості справи суду іншої юрисдикції".
 
Відхилено    
71. 2) у статті 82:
 
-65- Денисенко В.І.
9) частину другу статті 93 викласти в такій редакції:
"Розгляд заяви особи про поновлення строку на подання апеляційної скарги здійснюється одним із суддів колегії суддів апеляційного господарського суду, склад якої визначений при реєстрації справи відповідно до положень частини четвертої статті 91 цього Кодексу".
 
Відхилено   2) у статті 82:
 
72. а) частину третю викласти в такій редакції:
 
-66- Сотник О.С.
Підпункт 2 пункту 2 проекту змінити – частину 3 статті 82 ГПК викласти в такій редакції:
"Рішення викладається у письмовій формі та підписується всіма суддями, які брали участь у засіданні. В разі розгляду справи трьома суддями суддя, не згодний з рішенням, зобов'язаний викласти у письмовій формі свою окрему думку, що приєднується до справи. При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин, суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу."
 
Відхилено   а) частину третю викласти в такій редакції:
 
    -67- Шкрум А.І.
У статті 82 частину 3 викласти у такій редакції:
"Рішення викладається у письмовій формі та підписується всіма суддями, які брали участь у засіданні. В разі розгляду справи трьома суддями суддя, не згодний з рішенням, зобов'язаний викласти у письмовій формі свою окрему думку, що приєднується до справи. При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин, суд зобов'язаний враховувати висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу.";
 
Відхилено    
    -68- Алєксєєв С.О.
п’яте речення викласти в такій редакції:
"Обираючи при прийнятті рішення правову норму до спірних правовідносин, суд зобов’язаний застосувати висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу".
 
Відхилено    
    -69- Денисенко В.І.
10) статтю 97 викласти в такій редакції:
"Стаття 97. Залишення апеляційної скарги без руху, повернення скарги
До апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтями 94, 95 цього Кодексу, а також у разі несплати судового збору застосовуються положення статті 63 цього Кодексу.
Апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 93 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя повертає апеляційну скаргу.
Незалежно від поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження апеляційний суд повертає апеляційну скаргу, якщо апеляційна скарга прокурора, органу державної влади чи органу місцевого самоврядування подана після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення.
Крім цього, апеляційна скарга повертається, якщо:
1) апеляційну скаргу подано особою, яка не має на це відповідних повноважень;
2) до винесення ухвали про порушення провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору;
3) до винесення ухвали про прийняття скарги до провадження особа, яка подала скаргу, подала заяву про її відкликання.
Про залишення апеляційної скарги без руху або повернення апеляційної скарги виноситься ухвала.
На ухвалу про повернення апеляційної скарги може бути подана касаційна скарга.
Після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 цієї частини, апеляційна скарга може бути подана повторно".
 
Відхилено    
    -70- Кривенко В.М.
частину третю статті 82 доповнити новим реченням наступного змісту: "Суд зобов'язаний навести в судовому рішенні мотиви прийняття або відхилення аргументів осіб, які беруть участь у справі, щодо суті спору".
 
Відхилено    
73. "Рішення викладається у письмовій формі та підписується всіма суддями, які брали участь у засіданні. В разі розгляду справи трьома суддями суддя, не згодний з рішенням, зобов'язаний викласти у письмовій формі свою окрему думку, що приєднується до справи. При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин, суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу".
 
-71- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У третьому реченні ч.3 ст.82 ГПК України після слів "норми до спірних правовідносин, суд" слово "враховує" замінити словами "зобов’язаний врахувати".
 
Відхилено   "Рішення викладається у письмовій формі та підписується всіма суддями, які брали участь у засіданні. В разі розгляду справи трьома суддями суддя, не згодний з рішенням, зобов'язаний викласти у письмовій формі свою окрему думку, що приєднується до справи. При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин, суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу".
 
    -72- Денисенко В.І.
11) у статті 100:
а) у назві статті після слів "апеляційної скарги," доповнити словами "мирова угода";
б) у частині першій після слів "від неї" доповнити словами "а
сторони – укласти мирову угоду незалежно від того, хто подав апеляційну скаргу до завершення апеляційного провадження".
 
Відхилено    
74. б) доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
-73- Сотник О.С.
Підпункт 2 пункту 2 проекту змінити – після частини 3 статті 82 ГПК додати частину 4:
"Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, за умови наведення в своєму рішенні переконливого обґрунтування необхідності такого відступлення з посиланням на конкретні особливості відповідної справи."
 
Відхилено   б) доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
    -74- Шкрум А.І.
доповнити частину 3 статті 82 частиною четвертою такого змісту:
"Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів";
 
Відхилено    
    -75- Алєксєєв С.О.
шосте речення викласти в такій редакції:
"Суд має право лише у виняткових випадках відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним чітким обґрунтуванням відповідних мотивів, які оформлюються в окремий процесуальний документ, підписуються суддею та додаються до повного тексту судового рішення.".
 
Відхилено    
    -76- Денисенко В.І.
12) частину другу статті 110 викласти в такій редакції:
"Розгляд заяви особи про поновлення строку на подання касаційної скарги здійснюється одним із суддів колегії суддів суду касаційної інстанції, склад якої визначений при реєстрації справи відповідно до положень статті 21 цього Кодексу".
 
Відхилено    
    -77- Власенко С.В.
Частину четверту статті 82 виключити.
 
Відхилено    
    -78- Кривенко В.М.
частину четверту викласти у наступній редакції:
"Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів, зокрема, у випадку, якщо застосування таких правових позицій у конкретній справі буде призводити до очевидної несправедливості судового рішення."
 
Відхилено    
75. "Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів";
 
-79- Сироїд О.І.
Пункт 2 розділу І (зміни до ГПК) після підпункту 2 доповнити шістьма підпунктами такого змісту:
"2-1) після назви розділу ХІІ доповнити абзацом такого змісту:
"§1. Загальні правила апеляційного перегляду";
2-2) після статті 106 доповнити параграфом такого змісту:
"§2. Особливості апеляційного перегляду судом присяжних
Стаття 106-1. Справи, рішення в яких в апеляційному порядку переглядає суд присяжних
Апеляційний господарський суд у складі суду присяжних переглядає в апеляційному порядку рішення місцевого господарського суду у справі, визначеній пунктами 1, 4, 6, 7 частини першої статті 12 цього Кодексу, якщо ціна позову становить більше 500 розмірів мінімальної заробітної плати.
Суд присяжних здійснює також перегляд рішення у справі з ціною позову меншою, ніж визначена в частині першій цієї статті, а також у справі немайнового характеру, якщо особа, яка подала апеляційну скаргу, сплатила судовий збір та суму винагороди присяжним у розмірі, який сплачується за подання апеляційної скарги у справі з ціною позову 500 розмірів мінімальної заробітної плати.
Суд присяжних переглядає лише рішення місцевого господарського суду. Процесуальні ухвали місцевого господарського суду можуть бути предметом перегляду, лише якщо вони оскаржені разом з рішенням.
Стаття 106-2. Формування складу присяжних
Суд присяжних для апеляційного перегляду формується у складі судді, який є головуючим у судовому засіданні, і трьох присяжних.
Кожна сторона призначає по одному присяжному зі списку присяжних, які залучаються до розгляду господарських справ, а присяжні, призначені позивачем та відповідачем, спільним рішенням призначають третього присяжного з цього ж списку.
Суддя в ухвалі про відкриття апеляційного провадження встановлює строк для призначення присяжних, який не повинен перевищувати десяти днів.
Присяжного (присяжних) призначає президія присяжних відповідного господарського суду, яка діє відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", у разі:
1) непризначення присяжного однією зі сторін;
2) відсутності згоди щодо призначення присяжного у випадку, якщо позивачів чи відповідачів декілька (у цьому випадку присяжного (присяжних) призначають з числа присяжних, запропонованих сторонами);
3) відсутності згоди між присяжними щодо визначення присяжного для забезпечення непарності складу.
У всіх випадках призначення присяжних для розгляду конкретної господарської справи президія не має права призначити присяжним члена президії, крім випадків, коли кандидатура запропонована стороною у справі.
Стаття 106-3. Відвід присяжного
Присяжний не може брати участь у розгляді справи в разі наявності його особистої зацікавленості у вирішенні справи на користь одного з учасників справи.
Не допускається участь присяжного у вирішенні справи за участю особи, з якою присяжний пов'язаний трудовими обов’язками, родинними стосунками, майновими відносинами, іншими особливими відносинами, які можуть вплинути на його неупередженість.
У разі наявності наведених обставин присяжний зобов’язаний заявити самовідвід.
Заява про відвід присяжного подається до президії присяжних господарського суду, який розглядає справу. Заява про відвід присяжного може бути подана учасником судового процесу не пізніше ніж за три дні до першого судового засідання у справі в суді апеляційної інстанції.
У разі виникнення підстав для відводу присяжного в процесі розгляду справи заява про відвід може бути заявлена в строк не пізніше ніж за три дні до чергового судового засідання.
Заяву про відвід присяжного вирішує президія присяжних.
У разі задоволення заяви про відвід присяжного заміна присяжного здійснюється в тому ж порядку, в якому був призначений відведений присяжний.
Стаття 106-4. Прийняття рішень судом присяжних
Усі рішення за наслідками розгляду апеляційної скарги ухвалюються більшістю від складу присяжних.
Присяжні складають судове рішення за результатами перегляду за загальними правилами цього Кодексу. Суддя надає їм у цьому допомогу.
У разі незгоди з рішенням більшості присяжний має право скласти окрему думку, яка залучається до матеріалів справи";
2-3) статтю 108 доповнити частиною другою такого змісту:
"Судом касаційної інстанції у справах, апеляційний перегляд яких здійснювався судом присяжних, є Верховний Суд України. Верховний Суд України здійснює касаційний перегляд у складі не менше двох третин судової палати в господарських справах";
2-4) у статті 109 слова "Вищого господарського суду України" замінити словами "суду касаційної інстанції";
2-5) статтю 111-9 доповнити частиною другою такого змісту:
"Касаційна інстанція за результатами розгляду касаційної скарги на рішення чи постанову суду апеляційної інстанції, ухвалені судом присяжних, має право:
1) залишити рішення або постанову апеляційної інстанції без змін, а скаргу без задоволення;
2) скасувати рішення або постанову апеляційної інстанції і передати справу на новий розгляд до суду апеляційної інстанції у новому складі суду.
Витрати на винагороду присяжним включаються до складу судових иитрат, які розподіляються за результатами нового розгляду справи";
2-6) пункт 1 частини другої статті 111-10 доповнити словами "або суду присяжних".
 
Відхилено   "Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів";
3) частину другу статті 111-15 викласти в такій редакції:
"Заява про перегляд судового рішення в господарських справах з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, може бути подана особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною".
 
    -80- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 16 – викласти статтю 87 ГПК в такій редакції:
"Стаття 87. Вручення рішень та ухвал
Суд одразу після оголошення рішення (або його вступної та резолютивної частин) чи ухвали на вимогу сторони, прокурора, третьої особи, які брали участь у судовому процесі, вручає під розписку відповідне рішення або ухвалу.
У разі оголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин рішення суд надсилає повне рішення рекомендованим листом з повідомленням про вручення або в електронній формі відповідно до статті 2-1 цього Кодексу сторонам, прокурору, третім особам протягом двох днів з дня його складання. За зверненням осіб, які брали участь у судовому процесі, повне рішення вручається під розписку безпосередньо в суді.
Стороні, прокурору, третій особі, які не були присутні в судовому засіданні, судове рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення або в електронній формі відповідно до статті 2-1 цього Кодексу протягом двох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі. За їх зверненням судове рішення вручається під розписку безпосередньо в суді.
Якщо рішення або ухвалу вручено представникові, то вважається, що це рішення або ухвалу вручено й особі, яку він представляє.
Судове рішення вважається врученим, якщо воно:
1) вручене особі безпосередньо в суді під розписку;
2) доставлене за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомлених цією особою суду;
3) доставлене за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, або офіційною електронною адресою, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси;
4) повернуте як невручене адресату – у разі відсутності особи за адресою, повідомленою цією особою суду;
5) повернуте як невручене адресату – у разі відсутності особи за адресою чи перебування особи, що зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.".
 
Відхилено    
    -81- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 17 – частину 1 статті 93 ГПК викласти в такій редакції:
"Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом двадцяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом десяти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом або з дня вручення особі, яка не була присутня під час оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня вручення особі повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.".
 
Відхилено    
    -82- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 18 – в абзаці 1 частині 1 статті 94 ГПК після слів "Апеляційна скарга подається у письмовій формі" доповнити словами "або в електронній формі згідно зі статтею 2-1 цього Кодексу".
 
Відхилено    
    -83- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 19 – статтю 106 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 106. Апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду
Окремо від рішення місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали місцевого господарського суду:
1) про вжиття запобіжних заходів, відмову в задоволенні заяви про вжиття запобіжних заходів, залишення без змін ухвали про вжиття запобіжних заходів, зміну чи скасування ухвали про вжиття запобіжних заходів;
2) про повернення позовної заяви;
3) про відмову у відкритті провадження у справі (крім ухвали про відмову у відкритті провадження у зв'язку із непідвідомчістю заяви господарським судам і передання заяви до суду належної юрисдикції);
4) про передачу справи за підсудністю;;
4) про забезпечення позову, скасування забезпечення позову;
5) про зупинення провадження у справі;
6) про припинення провадження у справі; (крім ухвали про припинення провадження у зв’язку із непідвідомчістю заяви господарським судам і передання справи до суду належної юрисдикції);
7) про залишення позову без розгляду;
8) про затвердження мирової угоди;
9) у справах про банкрутство (неплатоспроможність) у випадках, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";
10) про відмову прийняти додаткове рішення, ухвалу;
11) про роз'яснення чи відмову у роз’ясненні рішення, ухвали;
12) про внесення виправлень у рішення, ухвалу;
13) про повернення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами;
14) окрема;
15) додаткова;
16) про поновлення пропущеного строку для пред’явлення наказу до виконання;
17) про внесення виправлень до наказу, визнання наказу таким, що не підлягає виконанню;
18) про видачу дубліката наказу або відмову у його видачі;
19) про відстрочку або розстрочку виконання рішення, ухвали, постанови, зміни способу та порядку їх виконання;
20) про розгляд скарг на дії (бездіяльність) органів Державної виконавчої служби;
21) про відмову у прийнятті заяви про скасування рішення третейського суду;
22) про повернення заяви про скасування рішення третейського суду;
23) про відмову поновити пропущений процесуальний строк;
24) про повернення заяви про видачу виконавчого документа за рішенням третейського суду.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, місцевий господарський суд повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
У разі подання апеляційної скарги на ухвали місцевого господарського суду, передбачені пунктами 1, 5, 10-21 частини першої цієї статті, до суду апеляційної інстанції передаються лише копії матеріалів, необхідних для розгляду скарги. У разі необхідності апеляційний господарський суд може витребувати також копії інших матеріалів справи.
Подання апеляційних скарг на ухвали місцевого господарського суду не перешкоджає продовженню розгляду справи цим судом.
Апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарг на рішення місцевого господарського суду.
Апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду можуть подавати сторони та інші учасники судового процесу, зазначені у цьому Кодексі та Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" .
У випадках скасування апеляційною інстанцією ухвал відкритті провадження у справі або прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство, про повернення позовної заяви або заяви про порушення справи про банкрутство, зупинення провадження у справі, припинення провадження у справі, про залишення позову без розгляду або залишення заяви у провадженні справи про банкрутство без розгляду справа передається на розгляд місцевого господарського суду."
 
Відхилено    
    -84- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 20 – частину 1 статті 110 ГПК викласти в такій редакції:
"Касаційну скаргу можна подати протягом одного місяця з дня:
1) оголошення постанови або ухвали апеляційного господарського суду;
2) вручення особі постанови або ухвали в разі відсутності особи під час її оголошення;
3) вручення особі постанови або ухвали в разі відкладення складення повної постанови чи ухвали апеляційного суду.".
 
Відхилено    
    -85- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 21 – абзац 1 частини 1 статті 111 ГПК після слів "Касаційна скарга подається у письмовій" додати слова "або в електронній згідно зі статтею 2-1 цього Кодексу".
 
Відхилено    
    -86- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 22 –в пункті 1 частини 2 статті 111-10 ГПК "судом у незаконному складі колегії суддів" замінити "неповноважним судом, у тому числі визначеним повністю або частково (у разі розгляду справи колегією суддів) з порушенням встановлених цим Кодексом та/або Законом України "Про судоустрій і статус суддів" правил автоматичного розподілу справ та визначення судді для розгляду справи";
 
Відхилено    
    -87- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 22 –після пункту 7 частини 2 статті 111-10 ГПК доповнити частиною 3 такого змісту:
"Обставини, вказані у пунктах 1, 6 і 7 частини другої цієї статті, не можуть бути підставою для скасування судового рішення, якщо учасник судового розгляду, який його оскаржує, не посилався на ці обставини в судах першої і апеляційної інстанцій."
 
Відхилено    
    -88- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 22 – Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 23 – статтю 111-15 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 111-15. Право на звернення про перегляд судових рішень господарських судів
Сторони, треті особи, прокурор, особи, які не брали участі у справі, але щодо яких суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати заяву про перегляд судових рішень господарських судів після їх перегляду в касаційному порядку.
Заява про перегляд судового рішення в господарських справах з мотивів, передбачених пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, може бути подана особою, на користь якої ухвалила рішення міжнародна установа, компетенція якої визнана Україною.
Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за наслідками касаційного провадження.".
 
Відхилено    
    -89- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Статтю 111-14 "Перегляд судових рішень Верховним Судом України" викласти в такій редакції:
"Верховний Суд України переглядає рішення господарських судів виключно на підставах і в порядку, встановлених цим Кодексом"
 
Відхилено    
    -90- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Статтю 111-15 "Право на звернення про перегляд судових рішень господарських судів" викласти в такій редакції:
"Сторони, треті особи, прокурор, мають право подати заяву про перегляд судових рішень господарських судів з мотивів, передбачених пунктами 1, 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу після розгляду справи в касаційному порядку.
Заява про перегляд судового рішення в господарських справах з мотивів, передбачених пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, може бути подана особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною.
Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за наслідками касаційного провадження"
 
Враховано частково    
    -91- Денисенко В.І.
13) статтю 111-3 викласти в такій редакції:
"Стаття 111-3. Залишення касаційної скарги без руху, повернення скарги
До касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтями 111 та 111-1 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення статті 63 цього Кодексу.
Касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 110 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з дня отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя повертає касаційну скаргу.
Незалежно від поважності причини пропуску строку касаційного оскарження суд касаційної інстанції повертає касаційну
скаргу у разі, якщо касаційна скарга прокурора, органу державної влади чи органу місцевого самоврядування подана після спливу одного року з моменту набрання оскаржуваним судовим рішенням законної сили.
Суддя повертає касаційну скаргу також у випадках, якщо:
касаційна скарга підписана особою, яка не має на це відповідних повноважень;
2) скаргу надіслано інакше, ніж через місцевий або апеляційний господарський суд, що прийняв рішення або постанову;
3) до винесення ухвали про прийняття скарги до провадження від особи, що подала скаргу, надійшла заява про її відкликання.
Про залишення касаційної скарги без руху або повернення касаційної скарги виноситься ухвала.
Після усунення обставин, зазначених у частині шостій цієї статті, касаційна скарга може бути подана повторно".
14) у частині другій статті 111-4 слова "або про повернення касаційної скарги" виключити.
15) статтю 111-5 викласти в такій редакції:
"Стаття 111-5. Порядок розгляду касаційної скарги
У касаційній інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи у суді першої інстанції з урахуванням особливостей, передбачених у цьому розділі.
Касаційна інстанція використовує процесуальні права суду першої інстанції за винятком процесуальних дій, пов'язаних із призначенням та проведенням судової експертизи".
 
Відхилено    
    -92- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 87, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 87. Вручення рішень та ухвал
Суд одразу після оголошення рішення (або його вступної та резолютивної частин) чи ухвали на вимогу сторони, прокурора, третьої особи, які брали участь у судовому процесі, вручає під розписку відповідне рішення або ухвалу.
У разі оголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин рішення суд надсилає повне рішення рекомендованим листом з повідомленням про вручення або в електронній формі сторонам, прокурору, третім особам протягом двох днів з дня його складання. За зверненням осіб, які брали участь у судовому процесі, повне рішення вручається під розписку безпосередньо в суді.
Стороні, прокурору, третій особі, які не були присутні в судовому засіданні, судове рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення або в електронній формі протягом двох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі. За їх зверненням судове рішення вручається під розписку безпосередньо в суді.
Якщо рішення або ухвалу вручено представникові, то вважається, що це рішення або ухвалу вручено й особі, яку він представляє.
Судове рішення вважається врученим, якщо воно:
1) вручене особі безпосередньо в суді під розписку;
2) доставлене за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомлених цією особою суду;
3) доставлене за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси, або доставлене за повідомленою особою електронною адресою;
4) повернуте як невручене адресату – у разі відсутності особи за адресою, повідомленою цією особою суду;
5) повернуте як невручене адресату – у разі відсутності особи за адресою чи перебування особи, що зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси".
 
Відхилено    
    -93- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 90, доповнивши її частиною п’ятою такого змісту:
"Судді вищестоящих судів, які переглядають справу в апеляційному чи касаційному порядку або при перегляді справи Верховним Судом України, зобов’язані реагувати окремими ухвалами та повідомляти (із долученням копій відповідних процесуальних документів) Вищу кваліфікаційну комісію суддів України або Вищу раду юстиції про виявлені під час перегляду ними справ порушення, допущені суддею (суддями) суду нижчої інстанції, за які суддю згідно із законом може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження".
 
Відхилено    
    -94- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 104:
пункти 6 та 7 частини третьої виключити.
 
Відхилено    
    -95- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 106:
пункт 3 частини першої викласти в такій редакції:
"3) про відмову у відкритті провадження у справі (крім ухвали про відмову у відкритті провадження у зв'язку із непідвідомчістю заяви господарським судам і передання заяви до суду належної юрисдикції)";
пункт 4 частини першої виключити;
пункт 7 доповнити словами " (крім ухвали про припинення провадження у зв’язку із непідвідомчістю заяви господарським судам і передання справи до суду належної юрисдикції);
частину сьому викласти в такій редакції:
"У випадках скасування апеляційною інстанцією ухвал про відмову у відкритті провадження у справі або прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство, про повернення позовної заяви або заяви про порушення справи про банкрутство, зупинення провадження у справі, припинення провадження у справі, про залишення позову без розгляду або залишення заяви у провадженні справи про банкрутство без розгляду справа передається на розгляд місцевого суду".
 
Відхилено    
    -96- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 110:
частину першу викласти в такій редакції:
"Стаття 110. Строк подання касаційної скарги
Касаційну скаргу можна подати протягом одного місяця з дня:
1) оголошення постанови або ухвали апеляційного господарського суду;
2) вручення особі постанови або ухвали в разі відсутності особи під час її оголошення;
3) вручення особі постанови або ухвали в разі відкладення складення повної постанови чи ухвали апеляційного суду".
 
Відхилено    
    -97- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 111-10:
пункт 1 частини другої викласти в такій редакції:
"1) справу розглянуто судом у незаконному складі;";
пункти 6 та 7 виключити.
 
Відхилено    
    -98- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 111-13:
частину третю викласти в такій редакції:
"У випадках скасування касаційною інстанцією ухвал про відмову у відкритті провадження у справі або прийнятті або заяви про порушення справи про банкрутство про повернення позовної заяви або заяви про порушення справи про банкрутство, зупинення провадження у справі, припинення провадження у справі, про залишення позову без розгляду або про залишення без розгляду заяви у провадженні у справі про банкрутство, справа передається на розгляд суду першої інстанції".
 
Відхилено    
76. 3) статті 111-16 і 111-17 викласти в такій редакції:
 
-99- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Статтю 111-16 "Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів" викласти в такій редакції:
 
Відхилено   4) статті 111-16 і 111-17 викласти в такій редакції:
 
    -100- Алєксєєв С.О.
У статті 111-28 друге речення викласти в такій редакції:
"Суд має право лише у виняткових випадках відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним чітким обґрунтуванням відповідних мотивів, які оформлюються в окремий процесуальний документ, підписуються суддею та додаються до повного тексту судового рішення.".
 
Враховано в частині першій статті 111-28.   
    -101- Денисенко В.І.
16) у статті 111-6:
а) у назві статті після слів "касаційної скарги," доповнити словами "мирова угода";
б) у частині першій після слів "від неї" доповнити словами "а
сторони – укласти мирову угоду незалежно від того, хто подав касаційну скаргу до завершення касаційного провадження".
 
Відхилено    
    -102- Кривенко В.М.
Статтю 111-16 викласти у наступній редакції:
"Стаття 111-16. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
Заява про перегляд судових рішень господарських судів може бути подана виключно з підстав:
1)неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2)неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права - при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підвідомчості або підсудності справ;
3)встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом, якщо для усунення такого порушення необхідно переглянути рішення національного суду;
4)невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права та/або висновкам Конституційного Суду України, викладених у рішеннях за наслідками офіційного тлумачення Конституції та законів України або розгляду справ щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та/або висновкам про застосування норм Європейської Конвенції з прав людини та основних свобод 1950 року і протоколів до неї, викладених в рішеннях Європейського суду з прав людини.".
 
Відхилено    
77. "Стаття 111-16. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
-103- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 22 – Підпункт 3 пункту 2 проекту змінити – статтю 111-16 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 111-16. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
Заяву про перегляд судових рішень господарських судів може бути подано виключно з таких підстав:
1) неоднакове застосування, у тому числі незастосування, однієї і тієї ж норми матеріального та (або) процесуального права в подібних правовідносинах судами (судом) касаційної інстанції;
2) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції позиції Верховного Суду України щодо застосування норми матеріального та/або процесуального права в подібних правовідносинах, викладеній у постанові, винесені на підставі пунктів 1 та/або 2 цієї частини.
3) встановлення міжнародною установою, компетенція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань, якщо для усунення такого порушення необхідно переглянути рішення національних судів.".
 
Відхилено   "Стаття 111-16. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
    -104- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
"Заява про перегляд судових рішень господарських судів може бути подана виключно на таких підставах:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, внаслідок чого ухвалено різні за змістом судові рішення у подібних правовідносинах, неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції норм процесуального права, що могло призвести до постановлення неправомірного рішення або невідповідність рішення суду касаційної інстанції правовій позиції Верховного суду України;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;
3) порушення судом касаційної інстанції норм процесуального права, що призвели до постановлення неправомірної ухвали, яка перешкоджає касаційному провадженню у справі"
 
Відхилено    
    -105- Власенко С.В.
Назву та текст статті 111-16 викласти в такій редакції:
"Стаття 111-16. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів Верховним Судом України
Заява про перегляд судових рішень господарських судів може бути подана виключно з таких підстав:
1) порушення або неправильне застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права;
2) неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що призвело до ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
3) неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права, якщо це призвело до неправильного вирішення справи по суті;
4) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні даної або подібної справи судом".
 
Відхилено    
78. Заява про перегляд судових рішень господарських судів може бути подана виключно з таких підстав:
 
   Заява про перегляд судових рішень господарських судів може бути подана виключно з таких підстав:
 
79. 1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що призвело до ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
 
-106- Шпенов Д.Ю.
у статті 111-16 пункти 2 і 3 виключити, змінити наступну нумерацію.
 
Відхилено   1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило до ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
 
80. 2) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права – при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підвідомчості або підсудності справ;
 
-107- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Пункт 2 частини першої статті 111-16 викласти в такій редакції:
"2) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права – при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі;".
 
Відхилено   2) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права – при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підвідомчості або підсудності справ;
 
81. 3) невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції викладеному в постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права;
 
-108- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Доповнити частину першу статті 111-16 пунктом 4 такого змісту:
"4) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції роз’ясненням Пленуму Верховного Суду України або пленумів вищих спеціалізованих судів, які на момент ухвалення судового рішення суду касаційної інстанції не втратили чинність;".
 
Відхилено   3) невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції викладеному в постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права;
 
82. 4) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом, якщо для усунення такого порушення необхідно переглянути рішення національних судів.
 
   4) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом.
 
83. Стаття 111-17. Строк подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
-109- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 22 – Підпункт 3 пункту 2 проекту змінити – статтю 111-17 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 111-17. Строк подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
Заява про перегляд судового рішення господарського суду з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня прийняття постанови Верховного Суду України, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, подається не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало або повинно було стати відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.
У разі пропущення строку, встановленого частинами першою – третьою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може відновити цей строк у межах одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Питання про відновлення строку вирішується колегією суддів під час вирішення питання про допуск справи до провадження.".
 
Відхилено   Стаття 111-17. Строк подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
    -110- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Статтю 111-17 "Строк подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів" викласти в такій редакції:
"Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення господарського суду, щодо якого подано заяву про перегляд судових рішень господарських судів, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстави, встановленої пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Заява про перегляд судових рішень на підставах, передбачених пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, може бути подана не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.
Заява про перегляд судових рішень на підставах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу може бути подана протягом 15 днів з дня отримання стороною копії оскаржуваної ухвали, яка перешкоджає касаційному провадженню у справі.
У разі пропущення строку, встановленого частинами першою-третьою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суддя-доповідач за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк. Заява про перегляд судового рішення залишається без розгляду, якщо особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, а також якщо в поновленні строку відмовлено. Питання про поновлення строку для подання заяви про перегляд судового рішення або про залишення заяви без розгляду вирішується без виклику осіб, які беруть участь у справі, за результатами розгляду виноситься відповідна ухвала, яка не підлягає оскарженню"
 
Відхилено    
    -111- Денисенко В.І.
17) статтю 111-7 викласти в такій редакції:
"Стаття 111-7. Межі перегляду справи в касаційній інстанції
Переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі наявних у справі та додатково поданих доказів, повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої та апеляційної інстанцій з причин, що не залежали від нього. Призначення касаційною інстанцією судової експертизи не допускається.
Касаційна інстанція не зв'язана доводами касаційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішень господарських судів у повному обсязі.
У касаційній інстанції не приймаються і не розглядаються вимоги, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції".
 
Відхилено    
    -112- Власенко С.В.
Статтю 111-17 викласти в такій редакції:
"Заява про перегляд судового рішення господарського суду з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, подається протягом одного місяця з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.
Заява про перегляд судового рішення господарського суду з підстав, передбачених пунктами 2 і 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, передбачених пунктами 2 і 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше трьох років з дня ухвалення су судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, подається не пізніше трьох місяців з дня, коли особа дізналась про набуття рішенням міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, статусу остаточного.
У разі пропущення строку, встановленого частинами другою - четвертою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може відновити цей строк у межах трьох років з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява".
 
Відхилено    
84. Заява про перегляд судового рішення господарського суду з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
-113- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В частині 1 ст.111-17 ГПК України слова "трьох місяців" замінити словами "одного місяця".
 
Відхилено   Заява про перегляд судового рішення господарського суду з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
85. Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня прийняття постанови Верховного Суду України, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
-114- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В частині 3 ст. 111-17 ГПК України слова "трьох місяців" замінити словами "одного місяця".
 
Відхилено   Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня прийняття постанови Верховного Суду України, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
    -115- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У частині другій статті 111-17 слова "рішення з підстави, передбаченої пунктом 3" замінити словами "рішення з підстав, передбачених пунктами 3 та 4".
 
Відхилено    
86. Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, подається не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало або повинно було стати відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.
 
-116- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У частині третій статті 111-17 слова "рішень з підстави, передбаченої пунктом 4" замінити словами "рішень з підстави, передбаченої пунктом 5".
 
Відхилено   Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, подається не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало або повинно було стати відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.
 
87. У разі пропущення строку, встановленого частинами першою – третьою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може відновити цей строк у межах одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
   У разі пропущення строку, встановленого частинами першою – третьою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може відновити цей строк у межах одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
88. Питання про відновлення строку вирішується колегією суддів під час вирішення питання про допуск справи до провадження";
 
   Питання про відновлення строку вирішується колегією суддів під час вирішення питання про допуск справи до провадження";
 
89. 4) у статті 111-18:
 
-117- Сотник О.С.
Підпункт 4 пункту 2 проекту змінити – статтю 111-18 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 111-18. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень господарських судів
Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається у письмовій формі.
У заяві про перегляд судових рішень господарських судів зазначаються:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), а також їхні номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є;
3) конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування одних і тих же норм права у подібних правовідносинах, якщо заяву подано на підставі, встановленій пунктом 1 статті 111-16 цього Кодексу;
4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв'язку з ухваленням рішення міжнародної установи, компетенція якої визнана Україною, якщо заява подана на підставі, встановленій пунктом 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
5) вимоги особи, яка подає заяву;
6) у разі необхідності - клопотання;
7) перелік матеріалів, які додаються до заяви.
Заява про перегляд судових рішень господарських судів підписується особою, яка подає заяву, або її уповноваженим представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.".
 
Враховано в частині третій статті 111-18.  5) у статті 111-18:
 
    -118- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Статтю 111-18 "Вимоги до заяви про перегляд судових рішень господарських судів" викласти у такій редакції:
"Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається у письмовій формі.
У заяві про перегляд судових рішень господарських судів зазначаються:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), а також їхні номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є;
3) конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального або процесуального права у подібних правовідносинах або посилання на Постанову Верховного суду України, якій суперечить прийняте судом касаційної інстанції рішення якщо заява подана на підставі, встановленій пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв'язку з ухваленням рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява подана на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
5) обґрунтування порушення судом касаційної інстанції норм процесуального права у випадках, якщо заява подана на підставі, встановленій пунктом 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу
6) вимоги особи, яка подає заяву;
7) у разі необхідності - клопотання;
8) перелік матеріалів, які додаються до заяви.
Заява про перегляд судових рішень господарських судів підписується особою, яка подає заяву, або її уповноваженим представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження"
 
Враховано в частині третій статті 111-18.   
    -119- Денисенко В.І.
18) Статтю 111-8 доповнити частиною другою такого змісту:
"Переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, з урахуванням особливостей розгляду спору, суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на тридцять днів".
 
Відхилено    
    -120- Власенко С.В.
Назву та текст статті 111-18 викласти в такій редакції: "Стаття 111-18. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень господарських судів Верховним Судом України
Заява про перегляд судових рішень господарських судів підписується особою, яка подає заяву, або її уповноваженим представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження".
 
Враховано в частині третій статті 111-18.   
90. а) у частині другій:
 
   а) у частині другій:
 
91. пункт третій викласти в такій редакції:
 
   пункт третій викласти в такій редакції:
 
92. "3) обгрунтування підстав для перегляду судового рішення, передбачених статтею 111-16 цього Кодексу";
 
   "3) обгрунтування підстав для перегляду судового рішення, передбачених статтею 111-16 цього Кодексу";
 
93. пункт четвертий виключити;
 
   пункт четвертий виключити;
 
94. б) частину третю виключити;
 
      
95. 5) статті 111-19 – 111-23, 111-25, 111-26, 111-28 викласти в такій редакції:
 
   6) статті 111-19 – 111-25, 111-26, 111-28 викласти в такій редакції:
 
96. "Стаття 111-19. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
-121- Сотник О.С.
Підпункт 5 пункту 2 проекту змінити – статтю 111-19 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 111-19. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається безпосередньо до Верховного Суду України. До заяви повинні бути додані:
1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) копії різних за змістом судових рішень, у яких має місце неоднакове застосування одних і тих же норм права в подібних правовідносинах, – у разі подання заяви на підставі, встановленій пунктом 1 статті 111-16 цього Кодексу;
4) копія рішення міжнародної судової установи, компетенція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу
До заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви з підстави, встановленої пунктом 3 статті 111-16 цього Кодексу, судовий збір не сплачується."
 
Відхилено   "Стаття 111-19. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
    -122- Денисенко В.І.
19) пункт 3 частини першої статті 111-9 виключити.
 
Відхилено    
    -123- Власенко С.В.
Назву та текст статті 111-19 викласти в такій редакції: "Стаття 111-19. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів Верховним Судом України
Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається до Верховного Суду України.
До заяви повинні бути додані:
1)копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
2)копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3)копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 2 і 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
5) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 111-16 цього Кодексу.
У якості копій судових рішень до заяви можуть бути додані судові рішення, роздруковані з Єдиного державного реєстру судових рішень відповідно до п. 3 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень.
До заяви додається документ про сплату судового збору.
 
Відхилено    
97. Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається до Верховного Суду України.
 
-124- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У ч. 1 ст. 111-19 ГПК України після слова "подається" додати слово "безпосередньо".
 
Враховано .  Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається безпосередньо до Верховного Суду України.
 
    -125- Денисенко В.І.
20) пункт десятий частини другої статті 111-11 виключити.
 
Відхилено    
98. До заяви повинні бути додані:
 
-126- Денисенко В.І.
21) статтю 111-12 виключити.
 
Відхилено   До заяви повинні бути додані:
 
99. 1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
 
   1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
 
100. 2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
   2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
101. 3) копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
 
-127- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
В статті 111-19 "Порядок подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів" підпункти 3 частини 2 замінити на:
"3) копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах або Постанови Верховного Суду України, на яке здійснюється посилання - у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
 
Відхилено   3) копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
 
102. 4) копія постанови Верховного Суду України, якщо заява подається з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
 
-128- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
В статті 111-19 "Порядок подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів" підпункти 4 частини 2 замінити на
4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу"
 
Відхилено   4) копія постанови Верховного Суду України, якщо заява подається з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
 
103. 5) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, – у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 111-16 цього Кодексу.
 
-129- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Підпункт 5 частини 2 статті 111-19 "Порядок подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів" вилучити,
 
Відхилено   5) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, – у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 111-16 цього Кодексу.
 
    -130- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У пункті 5 частини другої статті 111-19 цифру "4" замінити цифрою "5".
 
Відхилено    
104. До заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви з підстави, встановленої пунктом 2 статті 111-16 цього Кодексу, судовий збір не сплачується.
 
-131- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
частини 3 статті 111-19 замінити на:
"До заяви додається документ про сплату судового збору або клопотання про звільнення або відстрочення його сплати, яке вирішується суддею-доповідачем одноособово. За подання і розгляд заяви на підставі, встановленій пунктом 2 статті 111-16 цього Кодексу, судовий збір не сплачується.
Копії судових рішень, на які здійснюється посилання як на підставу для перегляду, може бути подана у не засвідченому вигляді за умови наведення посилання на Єдиний державний реєстр судових рішень або інтернет-сайт Верховного Суду України"
 
Відхилено   До заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви з підстави, встановленої пунктом 2 статті 111-16 цього Кодексу, судовий збір не сплачується.
 
105. Стаття 111-20. Перевірка відповідності заяви про перегляд судових рішень господарських судів вимогам цього Кодексу
 
-132- Сотник О.С.
Підпункт 5 пункту 2 проекту змінити – статтю 111-20 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 111-20. Прийняття Верховним Судом України заяви про перегляд судового рішення
Заява про перегляд судового рішення господарського суду реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву подано без додержання вимог статей 111-18 та 111-19 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою в день первинного її подання до Верховного Суду України.
Заява повертається заявнику у разі, якщо:
1) заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
3) заяву підписано особою, яка не має права її підписувати;
4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у прийнятті справи до провадження за наслідками її розгляду, винесена у цій справі з аналогічних підстав.
Повернення заяви на підставах, зазначених у частині четвертій цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню в разі належного оформлення заяви або на інших підставах, ніж ті, що були предметом розгляду.
За відсутності підстав для повернення заяви, в якій міститься клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної установи, компетенція якої визнана Україною, суддя-доповідач невідкладно постановляє ухвалу про витребування такої копії рішення разом з її автентичним перекладом в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної установи.
Результати проведених дій, зазначених у частинах другій-третій і шостій цієї статті, а також зміст вимог, викладених у заяві, суддя – доповідач представляє колегії суддів Верховного Суду України.".
 
Враховано в пункті 1 частині четвертій статті 111-20.  Стаття 111-20. Перевірка відповідності заяви про перегляд судових рішень господарських судів вимогам цього Кодексу
 
106. Заява про перегляд судового рішення господарського суду реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
 
   Заява про перегляд судового рішення господарського суду реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
 
107. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву подано без додержання вимог статей 111-18 та 111-19 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
   Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву подано без додержання вимог статей 111-18 та 111-19 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
108. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою в день первинного її подання до Верховного Суду України.
 
   Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою в день первинного її подання до Верховного Суду України.
 
109. Заява повертається заявнику у разі якщо:
 
   Заява повертається заявнику у разі якщо:
 
110. 1) заяву подано без додержання вимог статей 111-18 та 111-19 цього Кодексу і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
-133- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
В статті 111-20 "Перевірка відповідності заяви про перегляд судових рішень господарських судів вимогам цього Кодексу" підпункт 1 пункту 4 замінити на:
"1) заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
Враховано .  1) заяву подано без додержання вимог статей 111-18 та 111-19 цього Кодексу і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
111. 2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
 
   2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
 
112. 3) заяву підписано особою, яка не має права її підписувати;
 
   3) заяву підписано особою, яка не має права її підписувати;
 
113. 4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у прийнятті справи до провадження за наслідками її розгляду, винесена у цій справі з аналогічних підстав.
 
-134- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
В статті 111-20 "Перевірка відповідності заяви про перегляд судових рішень господарських судів вимогам цього Кодексу" підпункт 4 пункту 4 замінити на:
4) заява з аналогічних підстав вже подавалася до Верховного Суду України і по ній було винесено рішення або відмовлено у відкритті провадження"
 
Враховано частково .  4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у прийнятті справи до провадження за наслідками розгляду заяви, поданої у цій справі з аналогічних підстав.
 
114. Повернення заяви на підставах, зазначених у частині четвертій цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню в разі належного оформлення заяви або на інших підставах, ніж ті, що були предметом розгляду.
 
   Повернення заяви на підставах, зазначених у частині четвертій цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню в разі належного оформлення заяви або на інших підставах, ніж ті, що були предметом розгляду.
 
115. За відсутності підстав для повернення заяви, в якій міститься клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, суддя-доповідач невідкладно постановляє ухвалу про витребування такої копії рішення разом з її автентичним перекладом в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи.
 
   За відсутності підстав для повернення заяви, в якій міститься клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, суддя-доповідач невідкладно постановляє ухвалу про витребування такої копії рішення разом з її автентичним перекладом в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи.
 
116. Стаття 111-21. Допуск справи до провадження
 
-135- Сотник О.С.
Підпункт 5 пункту 2 проекту змінити – статтю 111-21 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 111-21. Допуск справи до провадження
Питання щодо допуску справи до провадження вирішує Верховний Суд України колегією у складі трьох суддів Верховного Суду України, які входять до судової палати з цивільних справ. Персональний склад колегії суддів визначається в порядку, встановленому частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу. До складу колегії входить суддя-доповідач.
Питання щодо допуску справи до провадження і витребування матеріалів справи або відмову в такому допуску Верховний Суд України розглядає без виклику осіб, які брали участь у судовому процесі, протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви. За результатами розгляду суд постановляє обґрунтовану ухвалу, яку не може бути оскаржено.
У разі допуску справи до провадження суд, в якого витребувано матеріали справи, повинен скерувати ці матеріали до Верховного Суду України не пізніше трьох днів після отримання ухвали про допуск справи до провадження і витребування матеріалів справи.
У разі відмови в допуску справи до провадження копія ухвали про відмову в допуску разом із копією заяви та доданими до неї документами надсилається особі, яка її подала.".
 
Відхилено   Стаття 111-21. Допуск справи до провадження
 
    -136- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Статтю 111-21 викласти в наступній редакції:
"Стаття 111-21 "Відкриття провадження у справі"
Вирішення питання про відкриття провадження у справі здійснюється колегією суддів судової палати з господарських справ Верховного Суду України у складі п’яти суддів, яка визначається автоматизованою системою розподілу справ. До складу колегії обов’язково входить суддя-доповідач.
За наслідками розгляду заяви колегія суддів виносить ухвалу:
1) про відкриття провадження у справі;
2) про відмову у відкритті провадження у справі;
3) про скасування рішення суду касаційної інстанції і направлення справи на новий розгляд до суду касаційної інстанції або для продовження касаційного розгляду.
Суд відкриває провадження за заявою у випадку, якщо із змісту заяви та доданих до неї матеріалів вбачається наявність підстав, визначених статтею 111-16 цього кодексу.
Суд відмовляє у відкритті провадження за заявою у наступних випадках:
1) із змісту заяви та доданих до неї матеріалів не вбачається наявність обставин, передбачених статтею 111-16 цього Кодексу;
2) правова позиція, викладена в рішенні, на яке зроблено посилання як на приклад неоднакового застосування норм матеріального або процесуального права була визнана Верховним Судом України помилковою, незалежно від того, чи було таке рішення предметом перегляду;
3) заява, подана з підстав, визначених пунктом 3 частини першої статті 111-16 є не обґрунтованою.
Колегія суддів Верховного Суду України виносить ухвалу про скасування судового рішення суду касаційної інстанції та направлення справи на новий розгляд або для продовження розгляду до суду касаційної інстанції лише у таких випадках:
1) якщо суд касаційної інстанції в порушення вимог статті 111-28 не застосував правову позицію, що міститься в Постанові Верховного Суду України винесеній по справі із подібними правовідносинами (крім випадків, коли суд касаційної інстанції у своєму рішенні послався на таку правову позицію та зазначив підстави для її незастосування, а також випадків, коли існують суперечності у рішеннях судів касаційних інстанцій різних юрисдикцій);
2) якщо у період меж винесенням рішення суду касаційної інстанції та днем розгляду питання про відкриття провадження по заяві про його перегляд Верховним Судом України винесена Постанова, що визначає правильне застосування норм матеріального або процесуального права у справі з аналогічними обставинами;
3) ухвала суду касаційної інстанції про повернення касаційної скарги винесена із порушенням норм процесуального права.
Рішення у випадках, передбачених пунктами 1, 2 частини п’ятої цієї статті може бути винесено лише якщо всі члени колегії суддів погоджуються із ним. За відсутності одноголосного рішення колегія суддів приймає рішення про відкриття провадження за заявою на загальних підставах.
Питання про відкриття провадження у справі вирішується протягом 15 днів з дня визначення складу колегії суддів, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, - з дня надходження такої копії.
Ухвала про відмову у відкритті провадження за заявою, разом із доданими до неї документами, протягом десяти днів надсилається заявнику. Ухвала про відкриття провадження у справі протягом трьох днів з дня її постановлення надсилається заявнику та іншим сторонам по справі. Сторонам по справі (крім заявника) надсилаються копії заяви та доданих до неї матеріалів.
Ухвала про скасування судового рішення суду касаційної інстанції надсилається сторонам та суду касаційної інстанції протягом п’яти днів з дня її постановлення.
Одночасно з відкриттям провадження у справі Верховний Суд України приймає рішення про витребування матеріалів справи, а також, за наявності відповідних підстав, приймає рішення про зупинення виконання рішення господарського суду.
Ухвали, винесені на підставі цієї статті, набувають чинності з моменту їх винесення та не можуть бути оскаржені"
 
Відхилено    
117. Питання про допуск справи до провадження вирішується суддею-доповідачем, визначеним у порядку, встановленому частиною третьою статті 21 цього Кодексу.
 
   Питання про допуск справи до провадження вирішується суддею-доповідачем, визначеним у порядку, встановленому частиною третьою статті 21 цього Кодексу.
 
118. У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є обгрунтованою, він відкриває провадження.
 
   У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є обгрунтованою, він відкриває провадження.
 
119. У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є необгрунтованою, вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією з трьох суддів у складі судді-доповідача та двох суддів, визначених автоматизованою системою документообігу суду додатково. Провадження відкривається, якщо хоча б один суддя зі складу колегії дійшов висновку про необхідність його відкриття.
 
-137- Голубов Д.І.
Друге речення третьої частини статті 111-21 Господарського процесуального кодексу України викласти у такій редакції: "Провадження відкривається, якщо хоча б двоє суддів зі складу колегії дійшли висновку про необхідність його відкриття.".
 
Відхилено   У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є необгрунтованою, вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією з трьох суддів у складі судді-доповідача та двох суддів, визначених автоматизованою системою документообігу суду додатково. Провадження відкривається, якщо хоча б один суддя зі складу колегії дійшов висновку про необхідність його відкриття.
 
120. Ухвала про відкриття провадження або ухвала про відмову у допуску справи до провадження виноситься протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або усунення заявником недоліків, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, – з дня надходження такої копії.
 
   Ухвала про відкриття провадження або ухвала про відмову у допуску справи до провадження виноситься протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або усунення заявником недоліків, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, – з дня надходження такої копії.
 
121. Розгляд питання про допуск справи до провадження здійснюється без повідомлення осіб, які беруть участь у справі.
 
   Розгляд питання про допуск справи до провадження здійснюється без повідомлення осіб, які беруть участь у справі.
 
122. Копія ухвали про відкриття провадження або відмову у допуску справи до провадження надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі.
 
   Копія ухвали про відкриття провадження або відмову у допуску справи до провадження надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі.
 
123. Стаття 111-22 . Підготовка справи до розгляду
 
-138- Сотник О.С.
Підпункт 5 пункту 2 проекту змінити – статтю 111-22 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 111-22. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
Суддя-доповідач упродовж п’ятнадцяти днів з метою підготовки справи до розгляду Верховним Судом України:
1) надсилає копії ухвали про допуск заяви про перегляд судового рішення до провадження разом із копіями заяви особам, які беруть участь у справі;
2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
3) визначає порядок розгляду справи: або в судовому засіданні з викликом осіб, які брали участь у судовому процесі, або за матеріалами справи без виклику осіб, які брали участь у судовому процесі;
3) звертається до відповідних фахівців Науково-консультативної ради при Верховному Суді України стосовно підготовки наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції, крім випадків, коли висновок щодо застосування цієї норми права у подібних правовідносинах був раніше отриманий Верховним Судом України;
4) у разі необхідності визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо застосування норми права, та викликає цих представників до суду;
5) здійснює інші заходи, необхідні для підготовки справи до розгляду.
Суддя-доповідач протягом трьох днів з дня надходження матеріалів справи постановляє ухвалу про призначення справи до розгляду та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.".
 
Відхилено   Стаття 111-22. Підготовка справи до розгляду
 
    -139- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Статтю 111-22 "Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України" викласти в такій редакції:
"Суддя-доповідач протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
1) надсилає ухвалу про відкриття провадження та витребування матеріалів справи до відповідного суду, який не пізніше трьох робочих днів з дня її надходження надсилає справу до Верховного Суду України;
2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
3) звертається до відповідних фахівців Науково-консультативної ради при Верховному Суді України стосовно підготовки наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції, крім випадків, коли висновок щодо застосування цієї норми права у
"Інформація про відкриття провадження у справі оприлюднюється на офіційному веб-сайті Верховного Суду України. Разом з такою інформацією на сайті оприлюднюється текст заяви про перегляд судового рішення, у якому мають бути вилучені відомості, що не підлягають оприлюдненню. Після надходження пояснень від сторін вони підлягають опублікуванню відповідно до вимог цієї статті. Спірні випадки щодо виконання цієї вимоги вирішує суддя-доповідач.
Протягом п’ятнадцяти днів з дня оприлюднення інформації про відкриття провадження за заявою органи державної влади, місцевого самоврядування, комітети Верховної Ради України, об’єднання громадян та особи, що мають свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю мають право подати до Верховного Суду України свою позицію щодо правильного застосування норм права у аналогічних правовідносинах. Якщо особа надала електрону версію правової позиції вона підлягає оприлюдненню на сайті Верховного Суду України. Суддя-доповідач має право прийняти ухвалу про не оприлюднення поданої правової позиції за умов, що вона не відноситься до справи, що розглядається або містить висловлювання, що не можуть бути оприлюднені на офіційному веб-сайті Верховного Суду України. Така ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження за заявою здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
1) отримує матеріали справи та готує доповідь щодо них;
2) доручає відповідним фахівцям науково-консультативної ради при Верховному Суді України підготувати науковий висновок щодо норми матеріального права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції у подібних правовідносинах;
3) визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо суті правового регулювання цією нормою закону, та дає розпорядження про їх виклик до суду;
4) має право викликати для дачі пояснень особу, що подала правову позицію відповідно до частини другої цієї статті;
5) здійснює інші заходи, необхідні для повного та правильного вирішення справи..
За наслідками проведення підготовчих дій суддя-доповідач виносить ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України. Інформація про час і місце розгляду справи підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України"
 
Відхилено    
124. Суддя-доповідач протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
 
   Суддя-доповідач протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
 
125. 1) надсилає ухвалу про відкриття провадження та витребування матеріалів справи до відповідного суду, який не пізніше трьох робочих днів з дня її надходження надсилає справу до Верховного Суду України;
 
   1) надсилає ухвалу про відкриття провадження та витребування матеріалів справи до відповідного суду, який не пізніше трьох робочих днів з дня її надходження надсилає справу до Верховного Суду України;
 
126. 2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
 
   2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
 
127. 3) звертається до відповідних фахівців Науково-консультативної ради при Верховному Суді України стосовно підготовки наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції, крім випадків, коли висновок щодо застосування цієї норми права у подібних правовідносинах був раніше отриманий Верховним Судом України;
 
-140- Голубов Д.І.
У третьому пункті першої частини статті 111-22 Господарського процесуального кодексу України після слів "стосовно підготовки наукового висновку", доповнити словами " (рекомендаційного характеру)".
 
Відхилено   3) звертається до відповідних фахівців Науково-консультативної ради при Верховному Суді України стосовно підготовки наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції, крім випадків, коли висновок щодо застосування цієї норми права у подібних правовідносинах був раніше отриманий Верховним Судом України;
 
    -141- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В п. 3 ч. 1 ст. 111-22 ГПК України перед словами "звертається до відповідних фахівців" додати слова "у разі необхідності".
 
Відхилено    
128. 4) у разі необхідності визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо застосування норми права, та викликає цих представників до суду;
 
   4) у разі необхідності визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо застосування норми права, та викликає цих представників до суду;
 
129. 5) здійснює інші заходи, необхідні для розгляду справи.
 
   5) здійснює інші заходи, необхідні для розгляду справи.
 
130. Після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій суддя-доповідач виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
-142- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 2 ст. 111-22 ГПК України після слів "витребуваних матеріалів справи" доповнити словами "наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована".
 
Відхилено   Після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій суддя-доповідач виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
131. Стаття 111-23. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
-143- Сотник О.С.
Підпункт 5 пункту 2 проекту змінити – статтю 111-23 ГПК викласти в такій редакції:
"Стаття 111-23. Розгляд справи Верховним Судом України
Верховний Суд України розглядає справу на своєму засіданні.
Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів судової палати з цивільних справ.
Справа про перегляд судового рішення у разі неоднакового застосування однієї і тієї ж норми права в подібних правовідносинах різними судами касаційної інстанції розглядається на спільному засіданні відповідних палат Верховного Суду України за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів кожної палати.
Головуючий відкриває судове засідання, оголошує справу, яку суд розглядає, склад суду і роз'яснює особам, які беруть участь у судовому процесі, їхнє право заявити відвід, а також інші права та обов'язки.
Суддя-доповідач викладає зміст заяви та обставини справи.
Особа, яка подала заяву про перегляд судових рішень господарських судів, та особи, які брали участь у судовому процесі, у разі їх прибуття в судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог.
У разі якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач. Для з'ясування сутності норми матеріального та (або) процесуального права, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
Неприбуття сторін або інших осіб, які належним чином повідомлені про день, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Верховний Суд України може в разі необхідності досліджувати докази і встановлювати обставини у справі.
Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати двох місяців з дня надходження матеріалів справи. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи, суд ухвалою може подовжити розгляд справи, але не більш як на п’ятнадцять днів.".
 
Відхилено   Стаття 111-23. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
    -144- Власенко С.В.
Статтю 111-23 викласти в такій редакції: "Справи розглядаються Верховним Судом за правилами розгляду справи у суді першої інстанції за винятком процесуальних дій, пов'язаних із встановленням обставин справи та їх доказуванням.
Верховний Суд використовує процесуальні права суду першої інстанції виключно для перевірки юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення у рішенні або постанові господарського суду.
 
Відхилено    
132. Справи розглядаються Верховним Судом України за правилами, визначеними розділом ХІІ1 цього Кодексу, з особливостями, встановленими цим розділом.
 
   Справи розглядаються Верховним Судом України за правилами, визначеними розділом ХІІ1 цього Кодексу, з особливостями, встановленими цим розділом.
 
133. У Верховному Суді України справа про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, розглядається Судовою палатою у господарських справах Верховного Суду України. Засідання судової палати є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу Судової палати у господарських справах Верховного Суду України.
 
-145- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
В статті 111-23 "Порядок розгляду справи Верховним Судом України" частини 2-6 викласти в такій редакції:
"У Верховному Суді України справа про перегляд судового рішення у господарській справі з підстави, передбаченої пунктами 1-3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, розглядається на засіданні Судової палати у господарських справах Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від складу Судової палати у господарських справах Верховного Суду України.
 
Відхилено   У Верховному Суді України справа про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, розглядається Судовою палатою у господарських справах Верховного Суду України. Засідання судової палати є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу Судової палати у господарських справах Верховного Суду України.
 
    -146- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У першому реченні частини другої статті 111-23 цифру "3" замінити цифрою "4".
 
Відхилено    
134. Якщо судове рішення оскаржується з підстав неоднакового застосування однієї і тієї самої норми права судами касаційної інстанції різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
-147- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Якщо судове рішення у господарській справі оскаржується з підстав неоднакового застосування одних і тих самих норм матеріального права судами касаційної інстанції різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні судових палат Верховного Суду України, до складу яких входять судді відповідної спеціалізованої юрисдикції. Таке засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
Відхилено   Якщо судове рішення оскаржується з підстав неоднакового застосування однієї і тієї самої норми права судами касаційної інстанції різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
    -148- Власенко С.В.
Якщо судове рішення оскаржується з підстав неоднакового застосування однієї і тієї самої норми права палатами Верховного Суду України різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
Відхилено    
135. У разі якщо під час розгляду справи Верховний Суд України встановить, що існує необхідність відійти від висновку про застосування норми права, викладеного у постанові Верховного Суду України, яка була прийнята іншим складом суду (іншою палатою чи палатами, які брали участь у спільному засіданні), справа передається на розгляд спільного засідання судових палат Верховного Суду України, яке проводиться за участю палати (палат), яка розглядала справу до моменту її передання, та палати (палат), яка приймала відповідну постанову Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
-149- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Справа про перегляд судового рішення з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від складу Верховного Суду України.
Відкриття судового засідання, оголошення складу суду, роз'яснення права відводу, роз'яснення учасникам господарського процесу їх прав та обов'язків здійснюються відповідно до розділу ХІ цього Кодексу.
 
Відхилено   У разі якщо під час розгляду справи Верховний Суд України встановить, що існує необхідність відійти від висновку про застосування норми права, викладеного у постанові Верховного Суду України, яка була прийнята іншим складом суду (іншою палатою чи палатами, які брали участь у спільному засіданні), справа передається на розгляд спільного засідання судових палат Верховного Суду України, яке проводиться за участю палати (палат), яка розглядала справу до моменту її передання, та палати (палат), яка приймала відповідну постанову Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
    -150- Власенко С.В.
У разі якщо під час розгляду справи Верховний Суд України встановить, що існує необхідність відійти від висновку про застосування норми права, викладеного у постанові Верховного Суду України, яка була прийнята іншим складом суду (іншою палатою чи палатами, які брали участь у спільному засіданні), справа передається на розгляд спільного засідання судових палат Верховного Суду України, яке проводиться за участю палати (палат), яка розглядала справу до моменту її передання, та палати (палат), яка приймала відповідну постанову Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше 3/4 суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
Відхилено    
136. Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з судових палат Верховного Суду України.
 
-151- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині четвертій цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі про зміст вимог, викладених у заяві про перегляд судових рішень господарських судів, та результати проведених ним підготовчих дій.
Особа, яка подала заяву про перегляд судових рішень господарських судів, та особи, які брали участь у справі, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. У разі якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач. Для з'ясування сутності норми матеріального права, що неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади, місцевого самоврядування, а також осіб, залучених для дачі пояснень суддею-доповідачем. Суд до початку виступів сторін виносить ухвалу про обмеження часу виступу кожного учасника процесу.
 
Відхилено   Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з судових палат Верховного Суду України.
 
    -152- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У першому реченні частини п’ятої статті 111-23 цифру "4" замінити цифрою "5".
 
Відхилено    
    -153- Власенко С.В.
Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з судових палат Верховного Суду України"
 
Відхилено    
137. На засіданнях Судової палати у господарських справах Верховного Суду України або на спільному засіданні судових палат головує суддя-доповідач.
 
-154- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Неприбуття сторін, які беруть участь у справі не перешкоджає судовому розгляду справи за умови, що повідомлення про час і місце розгляду справи було оприлюднене на офіційному веб-сайті Верховного Суду України та направлене сторонам по справі.
Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині шостій цієї статті, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення"
 
Відхилено   На засіданнях Судової палати у господарських справах Верховного Суду України або на спільному засіданні судових палат головує суддя-доповідач.
 
    -155- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Доповнити ст. 111-23 ГПК України частиною наступного змісту:"Головуючий відкриває судове засідання, оголошує склад суду, роз'яснює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки. Після розгляду клопотань сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, головуючий доповідає про зміст спірних правовідносин, вимог, викладених у заяві про перегляд судових рішень, та результати проведених підготовчих дій, в тому числі зміст наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована".
 
Відхилено    
138. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня призначення справи до розгляду";
 
-156- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 розділу І підпунктом 6, який викласти у такій редакції:
"Абзац 1 частини першої статті 111-24 викласти у такій редакції:
"За наслідками розгляду справи Верховний Суд України приймає одну з таких умотивованих постанов:";
 
Відхилено   Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня призначення справи до розгляду";
"Стаття 111-24 "Повноваження Верховного Суду України"
За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов:
1) про повне або часткове задоволення заяви;
2) про відмову в задоволенні заяви.
Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
Постанова Верховного Суду України є остаточною і може бути оскаржена тільки на підставі, встановленій пунктом 4 частини першої статті 111-16 цього Кодексу".
 
    -157- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
В статті 111-24 "Повноваження Верховного Суду України" частину 3 викласти в такій редакції:
"Постанова Верховного Суду України є остаточною і оскарженню не підлягає. Постанова Верховного суду України може бути переглянута тільки на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу"
 
Враховано частково .   
139. "Стаття 111-25. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
-158- Сотник О.С.
Внести зміни у підпункт 5 пункту 2 розділу І, виклавши статті 111-25, 111-26, 111-28 у такій редакції:
"Стаття 111-25. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
Верховний Суд України задовольняє заяву в разі встановлення порушення господарським судом принципів і норм права у розглянутій справі в межах однієї з підстав, визначених статтею 111-16 цього Кодексу.
Задовольняючи заяву, Верховний Суд України може:
1) скасувати судове рішення суду касаційної інстанції та залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої та (або) апеляційної інстанцій;
2) змінити судове рішення, що було предметом перегляду;
3) скасувати судові рішення у справі та ухвалити нове судове рішення;
4) скасувати ухвалу, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і скерувати справу для продовження розгляду до суду першої, апеляційної або касаційної інстанції.
Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви має бути вмотивованою.
 
Відхилено   "Стаття 111-25. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
    -159- Шпенов Д.Ю.
статтю 111-25 викласти в такій редакції:
"Стаття 111-25. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
Суд задовольняє заяву у випадку наявності однієї з підстав, передбачених статтею 111-16 цього Кодексу.
У разі якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і приймає нове судове рішення, яке має містити висновок про правильне застосування норми матеріального права щодо спірних правовідносин та обґрунтування помилковості висновків суду касаційної інстанції з цього питання.
У разі якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, суд скасовує оскаржуване рішення повністю або частково і має право прийняти нове судове рішення або направити справу на новий розгляд до суду, який виніс оскаржуване рішення.
Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви має бути вмотивованою.
У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктами 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована." .
 
Відхилено    
    -160- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Статтю 111-25 "Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви" викласти в такій редакції:
"Суд задовольняє заяву у випадку наявності однієї з підстав, передбачених статтею 111-16 цього Кодексу.
Під час розгляду заяви з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу Верховний Суд України приймає рішення:
1) про скасування рішення суду касаційної інстанції та направлення справи на новий розгляд до того ж суду;
2) про скасування рішення суду касаційної інстанції та залишення в силі помилково скасованого рішення суду апеляційної інстанції;
3) про скасування рішень судів апеляційної та касаційної інстанції з направленням справи на новий розгляд до суду апеляційної інстанції;
4) про скасування рішень судів першої, апеляційної та касаційної інстанції з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції;
5) про скасування судових рішень нижчестоящих судів та закриття провадження у справі з мотивів того, що справа не належить до розгляду в порядку господарського судочинства.
Постанова Верховного суду України має містити висновок про правильне застосування норми матеріального або процесуального права щодо спірних правовідносин та обґрунтування помилковості висновків суду касаційної інстанції з цього питання.
У разі якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, суд скасовує оскаржувані рішення повністю або частково і має право прийняти нове судове рішення або направити справу на новий розгляд до одного із нижчестоящих судів.
Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви має бути вмотивованою"
 
Відхилено    
    -161- Денисенко В.І.
2. У статті 111-25 Господарського процесуального кодексу України, передбаченою проектом Закону:
у підпункті "а" пункту 1 частини першої слова "відповідного" та "першої, апеляційної чи" виключити;
в пункті 2 частини другої слова "який ухвалив оскаржуване судове рішення" замінити словами "касаційної інстанції".
 
Відхилено    
140. Суд задовольняє заяву за наявності однієї з підстав, передбачених частиною першою статті 111-16 цього Кодексу.
 
   Суд задовольняє заяву за наявності однієї з підстав, передбачених частиною першою статті 111-16 цього Кодексу.
 
141. За наявності підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, суд має право:
 
-162- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
В частині другій статті 111-25 цифру "3" замінити цифрою "4".
 
Відхилено   За наявності підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, суд має право:
 
    -163- Власенко С.В.
Статтю 111-25 викласти в такій редакції: "За наявності підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, суд має право:
1) в разі неправильного застосування судом (судами) норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору:
а) скасувати судове рішення (судові рішення) та ухвалити нове судове рішення чи змінити судове рішення або
б) скасувати судове рішення (судові рішення) та залишити в силі судове рішення (судові рішення), що було помилково скасовано судом апеляційної та/або касаційної інстанції.
2) в разі порушення судом (судами) норми процесуального права скасувати судове рішення повністю або частково і передати справу на розгляд до відповідного суду першої чи апеляційної інстанції".
 
Відхилено    
142. 1) в разі порушення судом (судами) норми процесуального права, що перешкоджає подальшому провадженню у справі або полягає у порушенні правил підвідомчості (предметної підсудності):
 
-164- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Пункт 1 частини другої статті 111-25 викласти в такій редакції:
"1) в разі порушення судом (судами) норми процесуального права, що перешкоджає подальшому провадженню у справі (крім випадків порушення правил підвідомчості або підсудності)".
 
Відхилено   1) в разі порушення судом (судами) норми процесуального права, що перешкоджає подальшому провадженню у справі або полягає у порушенні правил підвідомчості (предметної підсудності):
 
143. а) скасувати судове рішення повністю або частково і передати справу на розгляд до відповідного суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції або
 
   а) скасувати судове рішення повністю або частково і передати справу на розгляд до відповідного суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції або
 
144. б) скасувати судове рішення повністю або частково і припинити провадження у справі повністю або в певній частині;
 
   б) скасувати судове рішення повністю або частково і припинити провадження у справі повністю або в певній частині;
 
145. 2) в разі неправильного застосування судом (судами) норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору:
 
   2) в разі неправильного застосування судом (судами) норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору:
 
146. а) скасувати судове рішення (судові рішення) та ухвалити нове судове рішення чи змінити судове рішення або
 
   а) скасувати судове рішення (судові рішення) та ухвалити нове судове рішення чи змінити судове рішення або
 
147. б) скасувати судове рішення (судові рішення) та залишити в силі судове рішення (судові рішення), що було помилково скасовано судом апеляційної та/або касаційної інстанції.
 
   б) скасувати судове рішення (судові рішення) та залишити в силі судове рішення (судові рішення), що було помилково скасовано судом апеляційної та/або касаційної інстанції.
 
148. За наявності підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, суд має право:
 
-165- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У частині другій статті 111-25 цифру "4" замінити цифрою "5".
 
Відхилено   За наявності підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, суд має право:
 
149. 1) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і прийняти нове судове рішення чи змінити судове рішення;
 
   1) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і прийняти нове судове рішення чи змінити судове рішення;
 
150. 2) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і передати справу на новий розгляд до суду, який ухвалив оскаржуване судове рішення;
 
   2) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і передати справу на новий розгляд до суду, який ухвалив оскаржуване судове рішення;
 
151. 3) скасувати судові рішення і припинити провадження у справі або залишити позов без розгляду.
 
   3) скасувати судові рішення і припинити провадження у справі або залишити позов без розгляду.
 
152. Суд не має права передавати справу на новий розгляд в інших випадках, ніж зазначені у підпункті "а" пункту 1 частини другої та пункті 2 частини третьої цієї статті.
 
   Суд не має права передавати справу на новий розгляд в інших випадках, ніж зазначені у підпункті "а" пункту 1 частини другої та пункті 2 частини третьої цієї статті.
 
153. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована.
 
-166- Сироїд О.І.
Статтю 111-25 ГПК (в редакції підпункту 5 пункту 2 розділу І) після частини четвертої доповнити частиною такого змісту:
"У виняткових випадках, коли ухвалення нового судового рішення або зміна судового рішення є неможливими без дослідження доказів та встановлення обставин у справі, Верховний Суд України може досліджувати докази та встановлювати обставини у справі".
 
Відхилено   У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована.
 
    -167- Шкрум А.І.
У статті 111-25 частину п’яту викласти у такій редакції:
У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована та суть вмотивованого наукового висновку з цього питання.
Якщо під час розгляду справи Верховний Суд України застосовує норму права інакше, ніж це передбачено висновком про застосування норми права щодо спірних правовідносин, який міститься у раніше ухваленій постанові Верховного Суду України, така постанова Верховного Суду України має містити мотиви іншого застосування норми права.
 
Відхилено    
    -168- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 5 ст. 111-25 ГПК України після слів "була неоднаково застосована" доповнити словами та реченням другим наступного змісту "та суть наукового висновку з цього питання. Якщо під час розгляду справи Верховний Суд України застосовує норму права інакше, ніж це передбачає висновок про застосування норми матеріального права щодо спірних правовідносин, який міститься у раніше ухваленій постанові Верховного Суду України, постанова Верховного Суду України має містити мотиви інакшого застосування норми права".
 
Відхилено    
    -169- Власенко С.В.
У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктами 1 - 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися відповідна норма права".
 
Відхилено    
    -170- Кривенко В.М.
1) Статтю 111-25 доповнити новою частиною наступного змісту: "Верховний Суд України передає справу на новий розгляд на підставі пункту 2 частини третьої цієї статті у виняткових випадках, коли Верховний Суд України не може усунути порушення Україною міжнародних зобов'язань. Рішення про направлення справи на новий розгляд має бути вмотивованим".
 
Відхилено    
154. Стаття 111-26. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
 
-171- Сотник О.С.
Внести зміни у підпункт 5 пункту 2 розділу І, виклавши статті 111-25,111-26, 111-28 у такій редакції:
Стаття 111-26. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
Верховний Суд України відмовляє у задоволенні заяви, якщо обставини, що стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, або норми права у рішенні, про перегляд якого подана заява, застосовані правильно.
Постанова про відмову в задоволенні заяви має бути вмотивованою.
У постанові Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу у зв’язку з правильністю застосування норми права, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися відповідна норма права.
 
Відхилено   Стаття 111-26. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
 
    -172- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Статтю 111-26 "Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви" викласти у такій редакції:
"Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, що стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися або судове рішення, що переглядається, є законним.
Постанова про відмову в задоволенні заяви має бути вмотивованою"
 
Відхилено    
155. Верховний Суд України відмовляє у задоволенні заяви, якщо обставини, що стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, або норми права у рішенні, про перегляд якого подана заява, застосовані правильно.
 
   Верховний Суд України відмовляє у задоволенні заяви, якщо обставини, що стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, або норми права у рішенні, про перегляд якого подана заява, застосовані правильно.
 
156. Постанова про відмову в задоволенні заяви має бути вмотивованою.
 
   Постанова про відмову в задоволенні заяви має бути вмотивованою.
 
157. У постанові Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу у зв'язку з правильністю застосування норми права, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися відповідна норма права";
 
-173- Власенко С.В.
Статтю 111-26 викласти в такій редакції: "У постанові Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 - 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу у зв’язку з правильністю застосування норми права, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися відповідна норма права".
 
Відхилено   У постанові Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу у зв'язку з правильністю застосування норми права, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися відповідна норма права";
 
158. "Стаття 111-28. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
 
-174- Сотник О.С.
Внести зміни у підпункт 5 пункту 2 розділу І, виклавши статті 111-25, 111-26, 111-28 у такій редакції:
Стаття 111-28. Обов'язковість постанов Верховного Суду України
Висновки щодо застосування принципів та норм права, викладені у постанові Верховного Суду України, є обов'язковими для застосування судами загальної юрисдикції та суб'єктами владних повноважень у відповідних правовідносинах. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, за умови наведення в своєму рішенні переконливого обґрунтування необхідності такого відступлення з посиланням на конкретні особливості відповідної справи.
Невиконання судових рішень Верховного Суду України тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня їх прийняття."
 
Відхилено   "Стаття 111-28. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
 
159. Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
 
-175- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Частину 1 статті 111-28 "Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України" викласти у такій редакції:
"Рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального або процесуального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України".
 
Відхилено   Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.
 
    -176- Власенко С.В.
Статтю 111-28 викласти в такій редакції: "Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися судами всіх юрисдикцій при застосуванні таких норм права.
 
Відхилено    
160. Невиконання судових рішень Верховного Суду України тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
   Невиконання судових рішень Верховного Суду України тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
161. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня їх прийняття".
 
-177- Сотник О.С.
Додати статті 111-29 – 111-36, які викласти у такій редакції:
"Стаття 111-29. Ініціювання розгляду питання про належну юрисдикцію
Господарський суд може ініціювати питання про належну юрисдикцію для розгляду справи перед Верховним Судом України у випадку, визначеному статтею 12-2 цього Кодексу, шляхом надсилання відповідної ухвали разом із матеріалами до Верховного Суду України.
Стаття 111-30. Підготовка до розгляду питання про належну юрисдикцію
Ухвала господарського суду разом із матеріалами, що надійшли до Верховного Суду України, реєструються в день надходження та не пізніше наступного дня передаються судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
Суддя-доповідач протягом десяти днів здійснює підготовку до розгляду питання про належну юрисдикцію:
1) визначає спірні питання, які повинен вирішити Верховний Суд України;
2) з’ясовує наявність попередньої судової практики з цих питань;
3) готує пропозиції щодо визначення юрисдикції, а також конкретного суду, якому має бути скеровано справу для розгляду.
Стаття 111-31. Розгляд питання про належну юрисдикцію
Верховний Суд України розглядає питання про належну юрисдикцію на своєму засіданні без виклику і повідомлення осіб, які беруть участь у судовому процесі.
Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від його складу, визначеного законом.
Строк розгляду Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня надходження матеріалів.
Стаття 111-32. Постанова Верховного Суду України про визначення належної юрисдикції
За результатами розгляду питання про належну юрисдикцію Верховний Суд України приймає постанову, в якій визначає належну юрисдикцію та вид судочинства для розгляду справи і не пізніше наступного дня скеровує відповідні матеріали до відповідного суду для прийняття до свого провадження. У разі скерування справи до суду, який відмовив у відкритті провадження або припинив провадження у справі, Верховний Суд України одночасно скасовує відповідну ухвалу.
Постанова Верховного Суду України має бути вмотивованою. Висновок Верховного Суду України щодо визначення належної юрисдикції є обов'язковим для судів загальної юрисдикції у цій справі, а також в аналогічних справах.
Постанову Верховного Суду України має бути опубліковано на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня її прийняття.
Глава 2. Визначення належної підсудності справи
Стаття 111-33. Ініціювання розгляду питання про належну підсудність справи
Господарський суд може ініціювати питання про належну підсудність справи перед Вищим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ у випадку, визначеному частиною другою статті 17 цього Кодексу, шляхом надсилання відповідної ухвали разом із матеріалами до Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Стаття 111-34. Підготовка до розгляду питання про належну підсудність справи
Ухвала господарського суду разом із матеріалами, що надійшли до Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, реєструються у день надходження та не пізніше наступного дня передаються судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
Суддя-доповідач протягом десяти днів здійснює підготовку до розгляду питання про належну підсудність справи:
1) визначає спірні питання, які повинен вирішити Вищий суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ;
2) з’ясовує наявність попередньої судової практики з цих питань;
3) готує пропозиції щодо визначення підсудності справи, а також конкретного суду, якому має бути скеровано справу для розгляду.
Стаття 111-35. Розгляд питання про належну підсудність справи
Вищий суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ розглядає питання про належну підсудність справи у складі колегії з п'яти суддів на своєму засіданні без виклику і повідомлення осіб, які беруть участь у судовому процесі.
Строк розгляду питання Вищим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ не може перевищувати двадцяти днів з дня надходження відповідних матеріалів.
Стаття 111-36. Постанова Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ про належну підсудність справи
За результатами розгляду питання про належну підсудність справи Вищий суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ приймає постанову, у якій визначає належну підсудність справи та скеровує відповідні матеріали справи до суду для прийняття до свого провадження.
Постанова Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ має бути вмотивованою. Висновок Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо визначення належної підсудності справи є обов'язковим для господарських судів у цій справі, а також в аналогічних справах.
Постанову Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ має бути опубліковано на офіційному веб-сайті цього суду не пізніш як через десять днів з дня її прийняття.";
 
Відхилено   Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня їх прийняття".
 
    -178- Сотник О.С.
У частині першій статті 116 після слів "цінним листом" добавити такі слова "або електронною поштою відповідно до статті 2-1 цього Кодексу";
 
Відхилено    
    -179- Сотник О.С.
Статтю 122-2 викласти у такій редакції:
"Стаття 122-2. Форма і зміст заяви про скасування рішення третейського суду
Заява про скасування рішення третейського суду подається у письмовій формі і підписується особою, яка його оскаржує, чи її представником, або в електронній формі згідно зі статтею 2-1 цього Кодексу.
У заяві мають бути зазначені:
1) найменування господарського суду, до якого подається заява;
2) прізвище, ім'я та по батькові (для фізичних осіб), найменування (для юридичних осіб) особи, яка подає заяву, її місце проживання (перебування) або місцезнаходження, офіційна електронна адреса за наявності;
3) прізвища, ім'я та по батькові (для фізичних осіб), найменування (для юридичних осіб) учасників третейського розгляду, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, офіційна електронна адреса за наявності;
4) найменування та склад третейського суду, який прийняв рішення;
5) відомості про рішення третейського суду, яке оскаржується, а саме: номер справи, дата і місце прийняття рішення, предмет спору, зміст резолютивної частини рішення;
6) дата отримання особою, яка звертається із заявою, рішення третейського суду, яке оскаржується;
7) підстава для оскарження і скасування рішення третейського суду;
8) зміст вимоги особи, яка подає заяву;
9) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до заяви."
 
Відхилено    
    -180- Сотник О.С.
Статтю 122-8 викласти у такій редакції:
"Стаття 122-8. Форма і зміст заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду
Заява про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду подається у письмовій формі і має бути підписана особою, на користь якої прийнято рішення третейського суду, чи її представником, або в електронній формі згідно зі статтею 2-1 цього Кодексу.
У заяві про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду мають бути зазначені:
1) найменування господарського суду, до якого подається заява;
2) найменування і склад третейського суду, який прийняв рішення, за яким має бути виданий виконавчий документ;
3) прізвища, ім'я та по батькові (найменування) учасників третейського розгляду, їх місце проживання (перебування) чи місцезнаходження, офіційна електронна адреса за наявності;
4) дата і місце прийняття рішення третейським судом;
5) дата отримання рішення третейського суду особою, яка звернулася із заявою;
6) вимога заявника про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду.";
 
Відхилено    
    -181- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
В частині 3 статті 11128 "Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України" слова "підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня їх прийняття" замінити на "з підстав, передбачених статтею 11116 цього Кодексу, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня їх прийняття"
 
Відхилено    
    -182- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Доповнити розділ статтею 11129 "Особливості повторного розгляду справи судом касаційної інстанції після її перегляду Верховним Судом України" у такій редакції:
"1. Суд касаційної інстанції після скасування його рішення Верховним Судом України з направленням справи на новий розгляд зобов’язаний винести рішення із врахуванням висновків про правильне застосування норм матеріального або процесуального права, викладених у Постанові.
2. У випадку скасування рішення суду касаційної інстанції з мотивів, та у порядку, передбачених пунктами 1, 2 частини п’ятої статті 11121 цього Кодексу суд касаційної інстанції застосовує правову позицію, викладену в у рішенні Верховного Суду України або вмотивовано обґрунтовує неможливість її застосування через відмінність у правові природі правовідносин між даною справою та справою, з приводу якого наявна правова позицію Верховного Суду України
 
Відхилено    
    -183- Власенко С.В.
Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня їх прийняття".
 
Відхилено    
162. 3. У Цивільному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., №№ 40 – 41, 42, ст. 492 із наступними змінами):
 
-184- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 6 – частини 8, 9 статті 6 ЦПК викласти в такій редакції:
"8. Учасники цивільного процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, мають право робити письмові записи, використовувати портативні аудіотехнічні засоби, проводити в залі судового засідання фото- і кінозйомку, відеозапис, а також транслювати судове засідання. Суд своєю вмотивованою ухвалою може обмежити використання технічних засобів для фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання за клопотанням учасників цивільного процесу або якщо технічні засоби заважають судовому розгляду. Таке обмеження застосовується настільки, наскільки це потрібно для досягнення мети такого обмеження, але не може полягати у повній забороні використання відповідних технічних засобів.
9. Рішення суду проголошується прилюдно. Якщо судовий розгляд відбувався у закритому судовому засіданні, судове рішення проголошується прилюдно з пропуском інформації, для дослідження якої проводилося закрите судове засідання та яка на момент проголошення судового рішення підлягає подальшому захисту від розголошення. Особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду відповідної справи. Особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії з документів, долучених до справи, одержувати копії рішень і ухвал."
 
Відхилено   3. У Цивільному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., №№ 40 – 41, 42, ст. 492 із наступними змінами):
 
    -185- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 7 – доповнити ЦПК статтею 11-1 такого змісту:
"Стаття 11-1. Електронний документообіг та автоматизований розподіл судових справ
1. В усіх випадках подання або надсилання процесуального документа учасником процесу або іншою особою, надсилання повісток, копій судових рішень такі документи направляються в письмовій формі або в електронній формі електронною поштою. Суд та інші особи повинні використовувати для цього офіційні електронні адреси.
Офіційною електронною адресою є адреса електронної пошти, що складається з ідентифікатора, позначки "@" та доменного імені. При цьому ідентифікатором для юридичних осіб є ідентифікаційний код юридичної особи, філії, представництва, для фізичних осіб – реєстраційний номер облікової картки платника податків. Доменним іменем є ім'я у домені mаіl.gоv.uа. Офіційна електронна адреса прирівнюється до адреси місцезнаходження чи місця проживання і може використовуватися суб’єктами електронного документообігу для здійснення офіційного листування між ними відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" без необхідності застосування електронного цифрового підпису.
Положення про офіційну електронну адресу затверджує Міністерство юстиції України.
2. Порядок здійснення обігу електронних документів між судом та учасниками судового процесу визначається положенням, яке затверджує Державна судова адміністрацією України.
3. Розподіл судових справ між суддями, визначення судді-доповідача, головуючого судді, формування колегії суддів здійснюється через автоматизовану систему відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів"."
 
Відхилено    
    -186- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 8 - доповнити ЦПК статтею 15-1 такого змісту:
"Стаття 15-1. Передання справи до суду іншої юрисдикції
1. Якщо справа не належить до цивільної юрисдикції, суд передає заяву чи справу за встановленою юрисдикцією не пізніше п’яти днів з дня надходження заяви, а в разі виявлення цього після відкриття провадження – з дня постановлення ухвали про закриття провадження і передання справи.
2. Якщо справа не належить до цивільної юрисдикції щодо частини вимог, суд передає за належною юрисдикцією засвідчені своїм підписом копії заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали.
3. У разі, коли в процесі розгляду справи її було віднесено до юрисдикції інших судів, її розглядає і вирішує той суд, який відкрив провадження, з додержанням правил юрисдикції, за правилами цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом."
 
Відхилено    
    -187- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 9 - доповнити ЦПК статтею 15-2 такого змісту:
"Стаття 15-2. Передання справи для визначення належної юрисдикції
Якщо суд, якому передано заяву або справу із суду іншої юрисдикції, встановить, що справа не належить до цивільної юрисдикції, то він вмотивованою ухвалою передає її разом із усіма матеріалами до Верховного Суду України для визначення належної юрисдикції. Верховний Суд України вирішує це питання відповідно до статей 360-8 – 360-11 цього Кодексу."
 
Відхилено    
    -188- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 10 – в статті 19 ЦПК після слів "суддя, не згодний з рішенням, може" доповнити словами "протягом п’яти днів після складення повного рішення"
 
Відхилено    
    -189- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 11 - частини 2, 3 статті 24 ЦПК викласти в такій редакції:
"2. Питання про відвід секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача вирішує суд, який розглядає справу.
3. Питання про відвід (самовідвід) розглядає і вирішує інший суддя цього суду, визначений у порядку, встановленому частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу.
Якщо повторно заявлений відвід має ознаки зловживання правом на відвід з метою затягування провадження, суд, який розглядає справу, має право залишити таку заяву без розгляду."
 
Відхилено    
    -190- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 12 – в частині 5 статті 74 ЦПК після слів "Судова повістка разом із розпискою, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі" доповнити словами "або надсилається електронною поштою відповідно до статті 11-1 цього Кодексу".
 
Відхилено    
    -191- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 1 ЦПК, виклавши її в такій редакції:
"1. Завданням цивільного судочинства є правильний і своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ – спорів про право, інших вимог і правових питань цивільної юрисдикції з метою усунення правового конфлікту, зумовленого порушенням цивільної процесуальної діяльності, та здійснення ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів суб’єктів матеріальних правовідносин.
2. Для реалізації мети цивільного судочинства суд зобов’язаний вжити всіх необхідних і достатніх заходів щодо встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, та застосувати ефективний спосіб захисту порушеного права чи охоронюваного законом інтересу або вжити інших дієвих заходів відповідно до закону та інтересів сторін, спрямованих на вирішення заявлених вимог".
 
Відхилено    
    -192- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 4 ЦПК, доповнивши її частиною другою такого змісту:
"2. Якщо під час розгляду справи буде встановлено, що спосіб захисту порушеного права або інші примусові заходи, які просить суд застосувати заявник, не відповідають характеру спірних правовідносин сторін та/або виявляться неефективними та не призведуть до усунення правового конфлікту, суд зобов’язаний обговорити це питання у судовому засіданні та застосувати такий спосіб захисту, який є адекватним змісту порушеного права, характеру порушення та наслідкам, які це порушення потягло за собою, або ж інші заходи, що здатні ліквідувати несприятливі наслідки та ефективно вирішити заявлені вимоги".
 
Відхилено    
    -193- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 6 ЦПК:
Частини 8 та 9 викласти в такій редакції:
"8. Учасники цивільного процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, мають право робити письмові записи, використовувати портативні аудіотехнічні засоби, проводити в залі судового засідання фото- і кінозйомку, відеозапис, а також транслювати судове засідання. Суд своєю вмотивованою ухвалою може обмежити використання технічних засобів для фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання за клопотанням учасників цивільного процесу або якщо технічні засоби заважають судовому розгляду. Таке обмеження застосовується настільки, наскільки це потрібно для досягнення мети такого обмеження, але не може полягати у повній забороні використання відповідних технічних засобів.
9. Рішення суду проголошується прилюдно. Якщо судовий розгляд відбувався у закритому судовому засіданні, судове рішення проголошується прилюдно з пропуском інформації, для дослідження якої проводилося закрите судове засідання та яка на момент проголошення судового рішення підлягає подальшому захисту від розголошення. Особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду відповідної справи. Особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії з документів, долучених до справи, одержувати копії рішень і ухвал".
 
Відхилено    
    -194- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 10 ЦПК:
Частину другу доповнити другим реченням такого змісту:
"Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з’ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи".
Частину четверту доповнити другим реченням такого змісту:
"Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає з огляду на характер спору для ухвалення законного і обґрунтованого рішення".
 
Відхилено    
    -195- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 11 ЦПК:
частину першу доповнити другим реченням такого змісту:
"Суд виходить за межі заявлених вимог і поданих доказів тільки в разі, якщо це необхідно для розв’язання спору та повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять".
 
Відхилено    
    -196- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Доповнити Кодекс статтею 1-1 такого змісту:
Стаття 15-1. Передання справи до суду іншої юрисдикції
1. Якщо справа не належить до цивільної юрисдикції, суд передає заяву чи справу за встановленою юрисдикцією не пізніше п’яти днів з дня надходження заяви, а в разі виявлення цього після відкриття провадження – з дня постановлення ухвали про закриття провадження і передання справи. Ухвала суду про передання заяви чи справи за встановленою юрисдикцією або ухвала суду про закриття провадження і передання справи за встановленою юрисдикцією набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає.
2. Якщо справа не належить до цивільної юрисдикції щодо частини вимог, суд передає за належною юрисдикцією засвідчені своїм підписом копії заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали.
3. Заява чи справа, яка надійшла до суду в порядку, передбаченому частинами першою або другою цієї статті, має бути прийняття цим судом до провадження і розглянута за правилами виду судочинства, визначеному ухвалою іншого суду про передання справи за встановленою юрисдикцією.
4. Спори про підвідомчість не допускаються.
5. Передання заяви чи справи за встановленою юрисдикцією здійснюється лише під час провадження в суді першої інстанції.
6. У разі коли в процесі розгляду справи було прийнято закон, яким розгляд справи віднесено до юрисдикції інших судів, цю справу розглядає і вирішує той суд, який відкрив провадження, з додержанням правил юрисдикції, за правилами цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.
7. Не може бути скасоване судом вищестоящої інстанції судове рішення з мотивів порушення правил підвідомчості, якщо справу було розглянуто судом, до якого вона надійшла з іншого суду на підставі ухвали про передання заяви чи справи за встановленою юрисдикцією".
 
Відхилено    
    -197- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 19 ЦПК:
перше речення частини третьої викласти в такій редакції:
"Суддя, не згодний з рішенням, може протягом п’яти днів після складення повного рішення письмово викласти свою окрему думку".
 
Відхилено    
    -198- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 24 ЦПК:
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Питання про відвід секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача вирішує суд, який розглядає справу".
Доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Питання про відвід (самовідвід) розглядає і вирішує інший суддя цього суду, визначений у порядку, встановленому частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу.
Якщо повторно заявлений відвід має ознаки зловживання правом на відвід з метою затягування провадження, суд, який розглядає справу, має право залишити таку заяву без розгляду".
 
Відхилено    
    -199- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 60 ЦПК:
частину другу доповнити другим реченням такого змісту:
"При цьому суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з’ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи".
 
Відхилено    
163. 1) частину п'яту статті 88 після слів "касаційної інстанції" доповнити словами "чи Верховний Суд України";
 
-200- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 13 – в пункті 2 частини 2 статті 98 ЦПК після слів "ім'я (найменування) заявника та боржника, а також ім'я (найменування) представника заявника, якщо заява подається представником, їхнє місце проживання або місцезнаходження" доповнити словами "офіційні електронні адреси заявника та боржника за наявності".
 
Відхилено   1) частину п'яту статті 88 після слів "касаційної інстанції" доповнити словами "чи Верховний Суд України";
Пункт 5 статті 88 викласти в такій редакції:
"Якщо суд апеляційної, касаційної інстанції чи Верховний Суд України, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, суд відповідно змінює розподіл судових витрат".
 
    -201- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 14 - частину 1 статті 104 ЦПК після слів "Після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надсилає його копію боржникові рекомендованим листом із повідомленням" доповнити словами "або в електронній формі згідно зі статтею 11-1 цього Кодексу".
 
Відхилено    
    -202- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 15 – частину 2 статті 105 ЦПК після слів "Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі" доповнити словами "або в електронній формі згідно зі статтею 11-1 цього Кодексу".
11. Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 16 - в пункт 2 частини 3 статті 105 ЦПК після слів "ім'я (найменування) стягувача та боржника, а також ім'я (найменування) представника боржника, якщо заява подається представником, їхнє місце проживання або місцезнаходження" доповнити словами "а також офіційні електронні адреси (за наявності)".
 
Відхилено    
    -203- Сотник О.С.
Доповнити пункт 2 проекту підпунктом 17 - статтю 116 ЦПК викласти в такій редакції:
"Стаття 116. Передача справи з одного суду до іншого
1. Суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо:
1) до початку розгляду справи по суті задоволено клопотання відповідача, зареєстроване у встановленому законом порядку, місце проживання (перебування) якого раніше не було відоме, про передання справи за місцем його проживання (перебування);
2) під час вирішення питання щодо відкриття провадження або після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа підсудна іншому суду;
3) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи;
4) реорганізовано суд, який розглядав справу.
Якщо в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, її розглядає і вирішує той суд, який відкрив у ній провадження з додержанням правил підсудності, якщо інше не встановлено законом.
2. У випадках, встановлених пунктами 3 і 4 частини першої цієї статті, справа передається до суду, найбільш територіально наближеного до цього суду.
3. Питання про передання справи (а до відкриття провадження – позовної заяви разом із доданими до неї матеріалами) суд вирішує ухвалою, крім випадку, встановленого пунктом 4 частини першої цієї статті.
4. Якщо справа не підсудна цьому суду щодо частини вимог, то він передає за підсудністю засвідчені своїм підписом копії позовної заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали.
5. Справу, передану з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядає суд, до якого її надіслано.
6. Якщо суд, якому передано заяву або справу, встановить, що справа не належить до його підсудності, то він вмотивованою ухвалою передає її разом з усіма матеріалами до Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ для визначення належної підсудності справи. Вищий суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ вирішує це питання відповідно до статей 360-12 – 360-15 цього Кодексу."
 
Відхилено    
    -204- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 18 – в частині 1 статті 119 ЦПК після слів "Позовна заява подається в письмовій формі" додати слова "або в електронній формі згідно зі статтею 11-1 цього Кодексу"."
 
Відхилено    
    -205- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 19 - пункт 2 частини 2 статті 119 ЦПК після слів "ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі" доповнити словами "офіційні електронні адреси (за наявності)".
 
Відхилено    
    -206- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 20 – абзац 3 частини 3 статті 122 ЦПК після слів "Якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд" доповнити словами "передає заяву до іншого суду за належною підсудністю".
 
Відхилено    
    -207- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 21 - доповнити статтю 122 ЦПК після частини 7 частинами 8, 9:
"8. У разі відмови у відкритті провадження у справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини другої цієї статті, суд відповідно до статті 15-1 цього Кодексу передає заяву і додані до неї матеріали до суду належної юрисдикції разом з копією своєї ухвали для вирішення питання щодо відкриття провадження. Суд надсилає особі, яка подала позовну заяву, копію такої ухвали.
Якщо суд відмовляє у відкритті провадження щодо частини вимог, то він передає до суду належної юрисдикції засвідчені своїм підписом копії позовної заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали.
9. У разі непідсудності справи цьому суду суд відповідно до статті 116 цього Кодексу передає своєю ухвалою позовну заяву разом із доданими до неї матеріалами. Суд надсилає особі, яка подала позовну заяву, копію такої ухвали."
 
Відхилено    
    -208- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 21 - частину 2 статті 206 викласти у такій редакції:
"2. Якщо провадження у справі закривається з підстав, визначених пунктом 1 частини першої статті 205 цього Кодексу, суд відповідно до статті 15-1 цього Кодексу передає її матеріали до суду належної юрисдикції разом з копією своєї ухвали для вирішення питання щодо відкриття провадження."
 
Відхилено    
    -209- Шкрум А.І.
У статті 6 пункти 8 та 9 викласти у такій редакції:
8. Учасники цивільного процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, мають право робити письмові записи, використовувати портативні аудіотехнічні засоби, проводити в залі судового засідання фото- і кінозйомку, відеозапис, а також транслювати судове засідання. Суд своєю вмотивованою ухвалою може обмежити використання технічних засобів для фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання за клопотанням учасників цивільного процесу або якщо технічні засоби заважають судовому розгляду. Таке обмеження застосовується настільки, наскільки це потрібно для досягнення мети такого обмеження, але не може полягати у повній забороні використання відповідних технічних засобів.
9. Рішення суду проголошується прилюдно. Якщо судовий розгляд відбувався у закритому судовому засіданні, судове рішення проголошується прилюдно з пропуском інформації, для дослідження якої проводилося закрите судове засідання та яка на момент проголошення судового рішення підлягає подальшому захисту від розголошення. Особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду відповідної справи. Особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії з документів, долучених до справи, одержувати копії рішень і ухвал.
………"
 
Відхилено    
    -210- Денисенко В.І.
Доповнити –
1) у частині третій статті 111 слова "колегії суддів" замінити словами "персонального складу колегії суддів".
 
Відхилено    
    -211- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 96 ЦПК:
Доповнити частину першу пунктом 6 такого змісту:
"6) заявлено вимогу про стягнення заборгованості за правочином, учиненим у письмовій формі".
 
Відхилено    
    -212- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 116 ЦПК, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 116. Передання справи за підсудністю з одного суду до іншого
1. Суд передає справу на розгляд іншого суду, якщо:
1) до початку розгляду справи по суті задоволено клопотання відповідача, зареєстроване у встановленому законом порядку, місце проживання (перебування) якого раніше не було відоме, про передання справи за місцем його проживання (перебування);
2) під час вирішення питання щодо відкриття провадження або після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа підсудна іншому суду;
3) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи;
4) реорганізовано суд, який розглядав справу.
Якщо в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, її розглядає і вирішує той суд, який відкрив у ній провадження з додержанням правил підсудності, якщо інше не встановлено законом.
2. У випадках, встановлених пунктами 3 і 4 частини першої цієї статті, справу має бути передано до суду, найбільш територіально наближеного до цього суду.
3. Питання про передання справи (а до відкриття провадження – позовної заяви разом із доданими до неї матеріалами) суд вирішує ухвалою, крім випадку, встановленого пунктом 4 частини першої цієї статті.
4. Ухвала суду про передання справи (позовної заяви разом із доданими до неї матеріалами) за підсудністю набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає.
5. Якщо справа не підсудна цьому суду щодо частини вимог, то він передає за підсудністю засвідчені своїм підписом копії позовної заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали.
6. Справу, передану з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядає суд, до якого її надіслано. Спори про підсудність не допускаються.
7. Передання справи за підсудністю здійснюється лише під час провадження в суді першої інстанції.
8. Не може бути скасоване судом вищестоящої інстанції судове рішення з мотивів порушення правил підсудності, якщо справу було розглянуто судом, до якого вона надійшла з іншого суду на підставі ухвали про передання справи за підсудністю".
 
Відхилено    
    -213- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 121 ЦПК:
пункт 3 частини третьої виключити.
 
Відхилено    
    -214- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 122 ЦПК:
Абзац 3 частини третьої викласти в такій редакції:
"Якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд передає заяву до іншого суду за належною підсудністю".
Частину шосту доповнити словами "крім випадку передання заяви до суду належної юрисдикції".
Доповнити статтю частинами восьмою та дев’ятою такого змісту:
"8. У разі відмови у відкритті провадження у справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини другої цієї статті, суд відповідно до статті 15-1 цього Кодексу передає заяву і додані до неї матеріали до суду належної юрисдикції разом з копією своєї ухвали для вирішення питання щодо відкриття провадження. Суд надсилає особі, яка подала позовну заяву, копію такої ухвали.
Якщо суд відмовляє у відкритті провадження щодо частини вимог, то він передає до суду належної юрисдикції засвідчені своїм підписом копії позовної заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали.
9. У разі непідсудності справи цьому суду суд відповідно до статті 116 цього Кодексу передає своєю ухвалою позовну заяву разом із доданими до неї матеріалами. Суд надсилає особі, яка подала позовну заяву, копію такої ухвали".
 
Відхилено    
    -215- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 206 ЦПК:
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Якщо провадження у справі закривається з підстав, визначених пунктом 1 частини першої статті 205 цього Кодексу, суд відповідно до статті 15-1 цього Кодексу передає її матеріали до суду належної юрисдикції разом з копією своєї ухвали для вирішення питання щодо відкриття провадження.
Не допускається під час апеляційного чи касаційного розгляду або перегляду справи Верховним Судом України закриття провадження у справі з мотивів підвідомчості справи суду іншої юрисдикції".
 
Відхилено    
    -216- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 211 ЦПК:
доповнити статтю частиною третьою такого змісту:
"3. Судді вищестоящих судів, які переглядають справу в апеляційному чи касаційному порядку або при перегляді справи Верховним Судом України, зобов’язані реагувати окремими ухвалами та повідомляти (із долученням копій відповідних процесуальних документів) Вищу кваліфікаційну комісію суддів України або Вищу раду юстиції про виявлені під час перегляду ними справ порушення, допущені суддею (суддями) суду нижчої інстанції, за які суддю згідно із законом може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження".
 
Відхилено    
    -217- Власенко С.В.
Пункт 5 статті 88 викласти в такій редакції: "Якщо суд апеляційної інстанції чи Верховний Суд України, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, суд відповідно змінює розподіл судових витрат".
 
Враховано    
164. 2) частину другу статті 214 викласти в такій редакції:
 
-218- Сотник О.С.
Внести зміни до підпункту 2 пункту 3 проекту - частину 2 статті 214 ЦПК викласти в такій редакції:
"2. При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин, суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1, 3 частини першої статті 355 цього Кодексу.
Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, за умови наведення в своєму рішенні переконливого обґрунтування необхідності такого відступлення з посиланням на конкретні особливості відповідної справи.".
 
Враховано частково .  2) частину другу статті 214 викласти в такій редакції:
 
    -219- Алєксєєв С.О.
Частину другу статті 214 викласти в такій редакції:
"2. Обираючи при прийнятті рішення правову норму до спірних правовідносин, суд зобов’язаний застосувати висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу. Суд має право лише у виняткових випадках відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним чітким обґрунтуванням відповідних мотивів, які оформлюються в окремий процесуальний документ, підписуються суддею та додаються до повного тексту судового рішення.".
 
Відхилено    
    -220- Денисенко В.І.
2) статтю 18 викласти в такій редакції:
"Стаття 18. Склад суду
1. Цивільні справи у судах першої інстанції розглядаються одноособово суддею, який є головуючим і діє від імені суду.
2. У випадках, встановлених цим Кодексом, цивільні справи у судах першої інстанції розглядаються колегією у складі одного судді і двох народних засідателів, які при здійсненні правосуддя користуються всіма правами судді.
У разі якщо справу у суді першої інстанції призначено до розгляду суддею одноособово, сторона або третя особа до початку розгляду справи по суті може звернутися з заявою про розгляд справи колегією у складі трьох або п’яти суддів за умови сплати відповідно подвійної або трикратної ставки судового збору, який підлягає сплаті за подання позовної заяви в даній справі.
3. Цивільні справи у судах апеляційної інстанції розглядаються колегією у складі трьох суддів, головуючий з числа яких визначається в установленому законом порядку.
Сторона або третя особа до початку розгляду справи по суті може звернутися з заявою про розгляд справи колегією у складі п’яти або семи суддів за умови сплати відповідно подвійної або трикратної ставки судового збору, який підлягає сплаті за подання апеляційної скарги в даній справі.
4. Цивільні справи у суді касаційної інстанції розглядаються колегією у складі не менше трьох суддів.
Сторона або третя особа до початку розгляду справи по суті може звернутися з заявою про розгляд справи колегією у складі п’яти або семи суддів за умови сплати відповідно подвійної або трикратної ставки судового збору, який підлягає сплаті за подання касаційної скарги в даній справі.
5. Цивільні справи у Верховному Суді України розглядаються колегіально.
6 Суддя чи персональний склад колегії суддів для розгляду конкретної справи визначається в порядку, встановленому частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу. Не допускається утворення постійних колегій для розгляду справ".
 
Відхилено    
    -221- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Пункт 5 частини першої статті 214 викласти в такій редакції:
"5) чи слід позов задовольнити або в позові відмовити та який спосіб захисту буде адекватним змісту порушеного права, характеру порушення та наслідкам, які це порушення потягло за собою, або які інші заходи необхідно застосувати, що здатні ліквідувати несприятливі наслідки та ефективно вирішити заявлені вимоги;".
 
Відхилено    
    -222- Логвинський Г.В.
в частині другій статті 214 після слів "касаційної інстанції" доповнити словами "в паперовій або електронній формі"
 
Відхилено    
165. "При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин, суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу.
 
-223- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У ч. 2 ст. 214 ЦПК України після слів "норми до спірних правовідносин, суд" слово "враховує" замінити словами "зобов’язаний врахувати".
 
Відхилено   "При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин, суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 355 цього Кодексу.
 
    -224- Денисенко В.І.
3) у статті 84:
а) у частині першій слова "адвоката або іншого фахівця в галузі права" виключити;
б)у частині другій після слів "Граничний розмір" доповнити словами "та умови".
 
Відхилено    
    -225- Власенко С.В.
Статтю 214 викласти в такій редакції: "При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин, суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених статтею 355 цього Кодексу".
 
Відхилено    
166. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів";
 
-226- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 22 – викласти статтю 222 ЦПК у такій редакції:
"Стаття 222. Вручення судового рішення особам, які брали участь у справі
1. Суд одразу після проголошення рішення (або його вступної та резолютивної частин) чи ухвали на вимогу особи, яка бере участь у справі, вручає під розписку копію відповідного рішення або ухвали.
У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин рішення суд надсилає особам, які беруть участь у справі, повний текст рішення протягом двох днів з дня його складання рекомендованим листом з повідомленням про вручення або електронною поштою відповідно до статті 11-1 цього Кодексу.
За зверненням осіб, які беруть участь у справі, повне рішення вручається під розписку безпосередньо в суді.
2. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі рекомендованим листом з повідомленням про вручення або електронною поштою відповідно до статті 11-1 цього Кодексу. За їхнім зверненням судове рішення вручається під розписку безпосередньо в суді.
3. Судове рішення вважається врученим, якщо його:
1) вручено особі безпосередньо в суді під розписку;
2) доставлено за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;
3) доставлено за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, або офіційною електронною адресою, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси;
4) повернуто як невручене адресату – у разі відсутності особи за адресою, повідомленою цією особою суду;
5) повернуто як невручене адресату – у разі відсутності особи за адресою чи перебування особи, що зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Якщо копію рішення вручено представникові, то вважається, що її вручено й особі, яку він представляє.
4. Якщо судовим рішенням відповідачеві заборонено вчиняти певні дії, що потребуватиме вчинення дій органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими чи службовими особами, копія такого судового рішення також надсилається цим органам та (або) особам у строки та порядку, визначені цією статтею.
5. Копії судових рішень можуть бути видані повторно за заявою особи у порядку, встановленому законодавством."
 
Відхилено   Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів";
3) Частину 2 статті 354 викласти в такій редакції:
"2. Заява про перегляд судових рішень з підстав, передбачених пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, може бути подана особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною";
 
    -227- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 23 - частину 1 статті 229 ЦПК після слів "Заява про перегляд заочного рішення повинна бути подана у письмовій формі" доповнити словами "або в електронній формі згідно зі статтею 11-1 цього Кодексу.".
 
Відхилено    
    -228- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 24 - пункт 2 частини 2 статті 229 ЦПК після слів "ім'я (найменування) відповідача або його представника, які подають заяву, їх місце проживання чи місцезнаходження, номер засобів зв'язку" доповнити словами "офіційні електронні адреси (за наявності)".
 
Відхилено    
    -229- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 25 – частину 4 статті 231 ЦПК після слів "У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися" доповнити словами "з дня вручення особі копії".
 
Відхилено    
    -230- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 26 - пункт 4 частини 1 статті 293 ЦПК після слів "відмови у відкритті провадження у справі" доповнити словами " (крім випадку передання заяви до суду належної юрисдикції)".
 
Відхилено    
    -231- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 27 – пункт 6 частини 1 статті 293 ЦПК виключити.
 
Відхилено    
    -232- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 27, пункт 14 частини 1 статті 293 після слів "закриття провадження у справі" доповнити словами " (крім випадку передання заяви до суду належної юрисдикції);".
 
Відхилено    
    -233- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 28 - статтю 294 ЦПК викласти в такій редакції:
"Стаття 294. Строки апеляційного оскарження
1. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 209 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня вручення копії повного рішення.
2. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня вручення копії ухвали."
 
Відхилено    
    -234- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 29 - частину 1 статті 295 ЦПК після слів "Апеляційна скарга подається у письмовій формі" доповнити словами "або в електронній формі згідно зі статтею 11-1 цього Кодексу.".
 
Відхилено    
    -235- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 30 - пункти 2, 3 частини 2 статті 295 ЦПК викласти у такій редакції:
"2) ім'я (найменування) особи, яка подає скаргу, її місце проживання або місцезнаходження, офіційна електронна адреса (за наявності);
3) ім'я (найменування) осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання або місцезнаходження офіційна електронна адреса (за наявності);".
 
Відхилено    
    -236- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 30, -статтю 304-1 виключити.
 
Відхилено    
    -237- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 31 - доповнити статтю 309 ЦПК після частини 3 частиною 4 наступного змісту:
"4. Розгляд справи з порушенням правил про цивільну юрисдикцію або підсудність не може бути підставою для скасування судового рішення, якщо особа, яка брала участь у справі і його оскаржує, не посилалася на ці обставини в суді першої інстанції.".
 
Відхилено    
    -238- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 32 - частину 1 статті 325 ЦПК викласти в такій редакції:
"1. Касаційну скаргу можна подати протягом одного місяця з дня:
1) проголошення рішення або ухвали апеляційного суду;
2) вручення особі рішення або ухвали в разі відсутності особи під час їх проголошення апеляційним судом;
3) вручення особі рішення в разі, якщо апеляційний суд відклав його складення в повному обсязі.".
 
Відхилено    
    -239- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 33 - частину 1 статті 326 ЦПК після слів "Касаційна скарга подається у письмовій формі" доповнити словами "або в електронній формі згідно зі статтею 11-1 цього Кодексу.".
 
Відхилено    
    -240- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 34 – пункти 2, 3 частини 2 статті 326 ЦПК викласти в такій редакції:
"2) ім'я (найменування) особи, яка подає скаргу, її місце проживання або місцезнаходження, офіційна електронна адреса (за наявності);
3) ім'я (найменування) осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання або місцезнаходження, офіційна електронна адреса (за наявності);".
 
Відхилено    
    -241- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 35 - пункт 5 частини 4 статті 328 ЦПК виключити.
 
Відхилено    
    -242- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 36 - частину 5, 6 статті 328 ЦПК викласти в такій редакції:
"5. Якщо суддя-доповідач встановить, що викладені в касаційній скарзі доводи, а також додані до неї матеріали не дають підстав ставити під сумнів законність оскаржених судових рішень, тоді він передає питання щодо відхилення касаційної скарги без витребування матеріалів справи на розгляд колегії у складі трьох суддів, до якої входить суддя-доповідач.
Розгляд проводиться без повідомлення і виклику осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала про відхилення касаційної скарги без витребування матеріалів справи вважається постановленою, якщо її одноголосно підтримали усі судді з колегії. Ухвала повинна бути вмотивованою.
6. Копія ухвали про повернення касаційної скарги, про відмову у відкритті касаційного провадження або про відхилення касаційної скарги без витребування матеріалів справи разом з доданими до скарги матеріалами направляються особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційна скарга залишається в суді касаційної інстанції.".
 
Відхилено    
    -243- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 37 - статтю 341 ЦПК після частини 1 доповнити частиною 2 такого змісту:
"2. Розгляд справи з порушенням правил про цивільну юрисдикцію або підсудність не може бути підставою для скасування судового рішення, якщо особа, яка брала участь у справі і його оскаржує, не посилалася на ці обставини в судах першої і апеляційної інстанцій.".
 
Відхилено    
    -244- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 38 – частини 1, 2 статті 354 ЦПК викласти в такій редакції:
"1. Сторони та інші особи, які брали участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право подати заяву про перегляд судових рішень у цивільних справах після їх перегляду в касаційному порядку.
Заяву про перегляд судових рішень з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, має право подати особа, на користь якої ухвалила рішення міжнародна установа, компетенція якої визнана Україною.".
 
Відхилено    
    -245- Денисенко В.І.
4) Статтю 3301доповнити частиною другою наступного змісту:
"2. Переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, з урахуванням особливостей розгляду справи, суд ухвалою може продовжити розгляд справи, але не більш як на тридцять днів".
 
Відхилено    
    -246- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 215 ЦПК:
доповнити статтю частиною другою такого змісту:
"2. При задоволенні позову суд має в резолютивній частині вказати такий спосіб захисту, який є адекватним змісту порушеного права, характеру порушення та наслідкам, які це порушення потягло за собою, або ж вказати інші заходи, що здатні ліквідувати несприятливі наслідки та ефективно вирішити заявлені вимоги."
 
Відхилено    
    -247- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 222 ЦПК, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 222. Вручення судового рішення особам, які брали участь у справі
1. Суд одразу після проголошення рішення (або його вступної та резолютивної частин) чи ухвали на вимогу особи, яка бере участь у справі, вручає під розписку копію відповідного рішення або ухвали.
У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин рішення суд надсилає особам, які беруть участь у справі, повний текст рішення протягом двох днів з дня його складання рекомендованим листом з повідомленням про вручення або електронною поштою.
За зверненням осіб, які беруть участь у справі, повне рішення вручається під розписку безпосередньо в суді.
2. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі рекомендованим листом з повідомленням про вручення або електронною поштою. За їхнім зверненням судове рішення вручається під розписку безпосередньо в суді.
3. Судове рішення вважається врученим, якщо його:
1) вручено особі безпосередньо в суді під розписку;
2) доставлено за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;
3) доставлене за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси, або доставлене за повідомленою особою електронною адресою;
4) повернуто як невручене адресату – у разі відсутності особи за адресою, повідомленою цією особою суду;
5) повернуто як невручене адресату – у разі відсутності особи за адресою чи перебування особи, що зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Якщо копію рішення вручено представникові, то вважається, що її вручено й особі, яку він представляє.
4. Якщо судовим рішенням відповідачеві заборонено вчиняти певні дії, що потребуватиме вчинення дій органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими чи службовими особами, копія такого судового рішення також надсилається цим органам та (або) особам у строки та порядку, визначені цією статтею.
5. Копії судових рішень можуть бути видані повторно за заявою особи у порядку, встановленому законодавством".
 
Відхилено    
    -248- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 231 ЦПК:
у другому реченні частини четвертої слова "з дати постановлення ухвали" замінити словами "з дня вручення особі копії ухвали".
 
Відхилено    
    -249- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 293 ЦПК:
пункт 1 частини першої доповнити словами " (крім випадку передання заяви чи справи до суду належної юрисдикції);"
пункти 5 та 6 частини першої виключити;
пункт 14 частини першої доповнити словами " (крім випадку передання заяви чи справи до суду належної юрисдикції);".
 
Відхилено    
    -250- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 294 ЦПК, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 294. Строки апеляційного оскарження
1. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 209 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня вручення копії повного рішення.
2. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня вручення копії ухвали".
 
Відхилено    
    -251- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Статтю 304-1 виключити.
 
Відхилено    
    -252- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 309 ЦПК:
доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:
"4. Розгляд справи з порушенням правил про цивільну юрисдикцію або підсудність не може бути підставою для скасування судового рішення".
 
Відхилено    
    -253- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 310 ЦПК:
доповнити частину першу абзацом другим такого змісту:
"Не допускається під час апеляційного розгляду скасування рішення суду першої інстанції із закриттям провадження у справі з мотивів підвідомчості справи суду іншої юрисдикції".
 
Відхилено    
    -254- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 325 ЦПК:
частину першу викласти в такій редакції:
"1. Касаційну скаргу можна подати протягом одного місяця з дня:
1) проголошення рішення або ухвали апеляційного суду;
2) вручення особі рішення або ухвали в разі відсутності особи під час їх проголошення апеляційним судом;
3) вручення особі рішення в разі, якщо апеляційний суд відклав його складення в повному обсязі".
 
Відхилено    
    -255- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 328 ЦПК:
пункт 5 частини четвертої виключити;
частини п’яту та шосту викласти в такій редакції:
"5. Якщо суддя-доповідач встановить, що викладені в касаційній скарзі доводи, а також додані до неї матеріали не дають підстав ставити під сумнів законність оскаржених судових рішень, тоді він передає питання щодо відхилення касаційної скарги без витребування матеріалів справи на розгляд колегії у складі трьох суддів, до якої входить суддя-доповідач.
Розгляд проводиться без повідомлення і виклику осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала про відхилення касаційної скарги без витребування матеріалів справи вважається постановленою, якщо її одноголосно підтримали усі судді з колегії. Ухвала повинна бути вмотивованою.
6. Копія ухвали про повернення касаційної скарги, про відмову у відкритті касаційного провадження або про відхилення касаційної скарги без витребування матеріалів справи разом з доданими до скарги матеріалами направляються особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційна скарга залишається в суді касаційної інстанції".
 
Відхилено    
    -256- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 341 ЦПК:
доповнити статтю частиною другою такого змісту:
"2. Розгляд справи з порушенням правил про цивільну юрисдикцію або підсудність не може бути підставою для скасування судового рішення".
 
Відхилено    
    -257- Кривенко В.М.
абзац другий частини другої статті 214 викласти в такій редакції:
"Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів, зокрема, у випадку, якщо застосування таких правових позицій у конкретний справі буде призводити до очевидної несправедливості судового рішення.".
 
Відхилено    
167. 3) статті 355 – 360-2, 360-4, 360-5, 360-7 викласти відповідно в такій редакції:
 
-258- Алєксєєв С.О.
У частині першій статті 360-7 друге речення викласти в такій редакції:
"Суд має право лише у виняткових випадках відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним чітким обґрунтуванням відповідних мотивів, які оформлюються в окремий процесуальний документ, підписуються суддею та додаються до повного тексту судового рішення.".
 
Враховано частково в частині першій статті 360-7.  4) статті 355 – 360-4, 360-5, 360-7 викласти відповідно в такій редакції:
 
    -259- Денисенко В.І.
5) частину першу статті 335 викласти в такій редакції:
"1. Під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права.
Переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі наявних у справі та додатково поданих доказів, повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої та апеляційної інстанцій з причин, що не залежали від нього.
При дослідженні доказів касаційна інстанція використовує процесуальні права суду першої інстанції за винятком процесуальних дій, пов'язаних із призначенням та проведенням судової експертизи".
 
Відхилено    
168. "Стаття 355. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень
 
-260- Сотник О.С.
В підпункті 3 пункту 3 проекту змінити статтю 355 ЦПК, виклавши у такій редакції:
"Стаття 355. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень
1. Заява про перегляд судових рішень у цивільних справах може бути подана виключно з підстав:
1) неоднакове застосування, у тому числі незастосування однієї і тієї ж норми матеріального та (або) процесуального права в подібних правовідносинах судами (судом) касаційної інстанції;
2) встановлення міжнародною установою, компетенція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань, якщо для усунення такого порушення необхідно переглянути рішення національних судів;
3) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції ї позиції Верховного Суду України щодо застосування норми матеріального та/або процесуального права в подібних правовідносинах, викладеній у постанові, винесені на підставі пунктів 1 та/або 2 цієї частини".
 
Відхилено   "Стаття 355. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень
 
    -261- Власенко С.В.
Назву та текст статті 355 викласти в такій редакції:" Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України"
 
Відхилено    
    -262- Кривенко В.М.
статтю 355 викласти у наступній редакції:
"Заява про перегляд судових рішень господарських судів може бути подана виключно з підстав:
1)неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2)неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права - при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підвідомчості або підсудності справ;
3)встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом, якщо для усунення такого порушення необхідно переглянути рішення національного суду;
4)невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права та/або висновкам Конституційного Суду України, викладених у рішеннях за наслідками
1)офіційного тлумачення Конституції та законів України або розгляду справ щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та/або висновкам про застосування норм Європейської Конвенції з прав людини та основних свобод 1950 року і протоколів до неї, викладених в рішеннях Європейського суду з прав людини.
 
Відхилено    
169. 1. Заява про перегляд судових рішень у цивільних справах може бути подана виключно з підстав:
 
-263- Власенко С.В.
1. Заява про перегляд судових рішень у цивільних справах може бути подана виключно з підстав:
1) неправильного застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права;
 
Відхилено   1. Заява про перегляд судових рішень у цивільних справах може бути подана виключно з підстав:
 
170. 1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
 
-264- Власенко С.В.
2) неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
 
Відхилено   1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
 
171. 2) неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права – при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підсудності або встановленої законом компетенції судів щодо розгляду цивільних справ;
 
-265- Шпенов Д.Ю.
у статті 355 пункт 2 виключити.
 
Відхилено   2) неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права – при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підсудності або встановленої законом компетенції судів щодо розгляду цивільних справ;
 
    -266- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Абзац другий частини першої статті 355 викласти в такій редакції:
"2) неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права – при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі;"
 
Відхилено    
    -267- Власенко С.В.
неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті;
 
Відхилено    
172. 3) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом;
 
-268- Власенко С.В.
встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної чи подібної справи судом;
 
Відхилено   3) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом;
 
173. 4) невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права.
 
-269- Шпенов Д.Ю.
у статті 355 пункт 4 виключити.
 
Відхилено   4) невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права.
 
    -270- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Частину першу статті 355 доповнити пунктом 5 такого змісту:
"5) невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції роз’ясненням Пленуму Верховного Суду України або пленумів вищих спеціалізованих судів, які на момент ухвалення судового рішення суду касаційної інстанції не втратили чинність".
 
Відхилено    
174. Стаття 356. Строк подання заяви про перегляд судових рішень
 
-271- Денисенко В.І.
6) у статті 336:
а) пункт 2 частини першої виключити;
б) у пункті 5 частини першої слова "не передаючи справи на новий розгляд" виключити.
 
Відхилено   Стаття 356. Строк подання заяви про перегляд судових рішень
 
    -272- Власенко С.В.
Назву та текст статті 356 викласти в такій редакції: "Стаття 356. Строк подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України
 
Відхилено    
175. 1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
-273- Сотник О.С.
Підпункт 3 пункту 3 проекту змінити – в частині 1 статті 356 ЦПК після слів "Заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав, передбачених" слова "пунктами 1 і 2" замінити на слова "пунктом 1".
 
Відхилено   1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
    -274- Шкрум А.І.
частину першу статті 356 викласти у такій редакції:
"1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом одного місяця з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява."
 
Відхилено    
    -275- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В ч. 1 ст. 356 ЦПК України слова "трьох місяців" замінити словами "одного місяця".
 
Відхилено    
    -276- Власенко С.В.
1. Заява про перегляд судових рішень з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу, подається протягом одного місяця з дня набрання судовим рішенням апеляційного суду законної сили.
 
Відхилено    
176. 2. Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, подається не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало або повинно було стати відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.
 
-277- Сотник О.С.
Підпункт 3 пункту 3 проекту змінити – частини 2, 3, 4 статті 356 ЦПК викласти в такій редакції:
"2. Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, подається не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало або повинно було стати відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.
3. Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня прийняття постанови Верховного Суду України, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
4. У разі пропущення строку, встановленого частинами першою-третьою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк. Питання про поновлення строку вирішується колегією суддів під час вирішення питання допуску справи до провадження.".
 
Відхилено   2. Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, подається не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало або повинно було стати відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.
 
    -278- Власенко С.В.
2. Заява про перегляд судових рішень з підстав, передбачених пунктами 2 та 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав, передбачених пунктами 2 і 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше трьох років з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
Відхилено    
177. 3. Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня прийняття постанови Верховного Суду України, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
-279- Шпенов Д.Ю.
у статті 356 частину 3 виключити.
 
Відхилено   3. Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня прийняття постанови Верховного Суду України, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
    -280- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В ч. 3 ст. 356 ЦПК України слова "трьох місяців" замінити словами "одного місяця".
 
Відхилено    
    -281- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У частині третій статті 356 слова і цифри "з підстави, передбаченої пунктом 4" замінити словами і цифрами "з підстав, передбачених пунктами 4 і 5".
 
Відхилено    
    -282- Власенко С.В.
3. Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, подається не пізніше трьох місяців з дня, коли особі стало відомо про набуття рішенням міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, статусу остаточного.
 
Відхилено    
178. 4. У разі пропущення строку, встановленого частинами першою – третьою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк. Питання про поновлення строку вирішується колегією суддів під час вирішення питання допуску справи до провадження.
 
-283- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 356 ЦПК (в редакції підпункту 3 пункту 3 розділу І) після слів "цей строк" доповнити словами: "у межах одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява".
 
Враховано .  4. У разі пропущення строку, встановленого частинами першою – третьою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк у межах одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява. Питання про поновлення строку вирішується колегією суддів під час вирішення питання допуску справи до провадження.
 
    -284- Власенко С.В.
4. У разі пропущення строку, встановленого частинами першою-третьою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк у межах трьох років з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява. Питання про поновлення строку вирішується колегією суддів під час вирішення питання допуску справи до провадження.
 
Відхилено    
179. Стаття 357. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень
 
-285- Денисенко В.І.
7) у статті 338:
а) в назві слова "і передачі справи на новий розгляд" замінити словами "і направлення справи для продовження розгляду";
б) частину другу виключити;
в) у частині третій слова "або на новий розгляд" та "і другій" виключити;
г) в частині четвертій слово "рішення" замінити словом "ухвали".
 
Відхилено   Стаття 357. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень
 
    -286- Власенко С.В.
Назву статті 357 викласти в такій редакції: "Стаття 357. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України"
 
Відхилено    
180. 1. Заява про перегляд судових рішень подається у письмовій формі.
 
-287- Логвинський Г.В.
16)в частині першій статті 357 після слів "в письмовій" доповнити словами "або в електронній";
 
Відхилено   1. Заява про перегляд судових рішень подається у письмовій формі.
 
181. 2. У заяві про перегляд судових рішень зазначаються:
 
-288- Сотник О.С.
Підпункт 3 пункту 3 проекту змінити - частину 2 статті 357 ЦПК викласти в такій редакції:
"2. У заяві про перегляд судових рішень зазначаються:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, та осіб, які беруть участь у справі, а також їхні номери засобу зв'язку, офіційні електронні адреси, якщо такі є;
3) конкретні судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування, у тому числі , у тому числі незастосування, одних і тих же норм права в подібних правовідносинах, якщо заяву подано на підставі, встановленій пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу;
4) обґрунтування підстав для перегляду судового рішення, передбачених пунктами 2, 3 частини 1 статті 355 цього Кодексу;
5) вимоги особи, яка подає заяву;
6) у разі необхідності – клопотання;
7) перелік матеріалів, які додаються.".
 
Відхилено   2. У заяві про перегляд судових рішень зазначаються:
 
182. 1) найменування суду, до якого подається заява;
 
   1) найменування суду, до якого подається заява;
 
183. 2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, від імені якої діє представник, та осіб, які беруть участь у справі, а також їхні номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
 
-289- Власенко С.В.
Пункт 2 частини 2 статті 357 викласти в такій редакції: "2) найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім’я та по батькові за його наявності для фізичних осіб), поштова адреса особи, яка подає заяву, та осіб, які беруть участь у справі, а також їхні номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
 
Відхилено   2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, та осіб, які беруть участь у справі, а також їхні номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
 
184. 3) обгрунтування підстав для перегляду судового рішення, передбачених статтею 355 цього Кодексу.
 
   3) обгрунтування підстав для перегляду судового рішення, передбачених статтею 355 цього Кодексу.
 
185. 4) вимоги особи, яка подає заяву;
 
   4) вимоги особи, яка подає заяву;
 
186. 5) у разі необхідності – клопотання;
 
   5) у разі необхідності – клопотання;
 
187. 6) перелік матеріалів, які додаються.
 
   6) перелік матеріалів, які додаються.
 
188. 3. Заява підписується представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
 
-290- Шпенов Д.Ю.
частину 3 статті 357 викласти в такій редакції: "Заява підписується особою, яка її подає, представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження."
 
Відхилено   3. Заява підписується особою, яка її подає, чи її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
 
    -291- Власенко С.В.
Пункт 3 частини 2 статті 357 викласти в такій редакції: "3. Заява підписується особою, яка її подає, чи її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження".
 
Враховано    
189. Стаття 358. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень
 
-292- Сотник О.С.
Підпункт 3 пункту 3 проекту змінити - статтю 358 ЦПК викласти в такій редакції:
"Стаття 358. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень
1. Заява про перегляд судових рішень подається безпосередньо до Верховного Суду України.
До заяви повинні бути додані:
1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу;
4) копія рішення міжнародної установи, компетенція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу.
2. До заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, судовий збір не сплачується."
 
Враховано частково .  Стаття 358. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень
 
    -293- Денисенко В.І.
пункт 2 частини першої статті 344 виключити.
 
Відхилено    
    -294- Власенко С.В.
Статтю 358 викласти в такій редакції:" Порядок подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України"
 
Відхилено    
190. 1. Заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України.
 
-295- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В ч. 1 ст. 358 ЦПК України після слова "подається" додати слово "безпосередньо".
 
Враховано .  1. Заява про перегляд судових рішень подається безпосередньо до Верховного Суду України.
 
191. До заяви повинні бути додані:
 
-296- Власенко С.В.
До заяви повинні бути додані:
 
Відхилено   До заяви повинні бути додані:
 
192. 1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
 
   1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
 
193. 2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
-297- Логвинський Г.В.
пункт 2 частини першої статті 358 доповнити словами " (в паперовій або електронній формі)";
 
Відхилено   2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
194. 3) копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 355 цього Кодексу;
 
-298- Власенко С.В.
3) копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстави, передбаченої пунктами 2 і 3 частини першої статті 355 цього Кодексу;
 
Відхилено   3) копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 355 цього Кодексу;
 
195. 4) копія постанови Верховного Суду України, якщо заява подається з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 цього Кодексу;
 
-299- Шпенов Д.Ю.
в частині 1 статті 358 пункт 4 виключити.
 
Відхилено   4) копія постанови Верховного Суду України, якщо заява подається з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 цього Кодексу;
 
196. 5) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, – у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу.
 
-300- Шпенов Д.Ю.
статтю 358 доповнити новою частиною та викласти її в такій редакції : ". До заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви на підставі, встановленій пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, судовий збір не сплачується."
 
Враховано частково   5) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, – у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу.
До заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, судовий збір не сплачується.
 
    -301- Власенко С.В.
4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 цього Кодексу.
Частину першу доповнити пунктом такого змісту: "У якості копій судових рішень до заяви можуть бути додані судові рішення, роздруковані з Єдиного державного реєстру судових рішень відповідно до п. 3 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень".
 
Відхилено    
197. Стаття 359. Перевірка відповідності заяви вимогам цього Кодексу
 
-302- Сотник О.С.
Підпункт 3 пункту 3 проекту змінити - статтю 359 ЦПК викласти в такій редакції:
"Стаття 359. Прийняття Верховним Судом України заяви про перегляд судового рішення
1.Заява про перегляд судового рішення, яка надійшла до Верховного Суду України, реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 357 та 358 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
3. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Верховного Суду України.
4. Заява повертається заявнику, якщо:
1) заяву подано без додержання вимог статей 357 та 358 цього Кодексу і заявник не усунув недоліки протягом установленого строку;
2) заяву подано особою, яка не має права на подання такої заяви;
3) заяву підписано від імені особи, яка не має повноважень на ведення справи;
4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у прийнятті справи до провадження за наслідками її розгляду, винесена у цій же справі з аналогічних підстав.
6. За відсутності підстав для повернення заяви, в якій міститься клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної установи, компетенція якої визнана Україною, суддя-доповідач невідкладно постановляє ухвалу про витребування такої копії рішення разом з її автентичним перекладом в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної установи.
7. Результати проведених дій, зазначених у частинах другій-третій і шостій цієї статті, а також зміст вимог, викладених у заяві, суддя – доповідач представляє колегії суддів Верховного Суду України."
 
Відхилено   Стаття 359. Перевірка відповідності заяви вимогам цього Кодексу
 
    -303- Денисенко В.І.
у частині третій статті 345 слова "скасування судового рішення і направлення справи на новий розгляд," виключити.
 
Відхилено    
    -304- Власенко С.В.
Назву статті 359 викласти в такій редакції: "Стаття 359. Перевірка Верховним Судом України відповідності заяви вимогам цього Кодексу"
 
Відхилено    
198. 1. Заява про перегляд судового рішення реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
 
   1. Заява про перегляд судового рішення реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
 
199. 2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 357 та 358 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
-305- Власенко С.В.
Частину другу статті 359 викласти в такій редакції:
"2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 357 та 358 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути. Строк для усунення недоліків визначається днями. Перебіг строку розпочинається з моменту отримання особою відповідної ухвали суду про усунення недоліків".
 
Відхилено   2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 357 та 358 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
200. 3. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Верховного Суду України.
 
   3. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Верховного Суду України.
 
201. 4. Заява повертається заявнику, якщо:
 
-306- Власенко С.В.
Частину четверту викласти в такій редакції:
"4. Заява повертається заявнику, якщо:
1) заяву подано без додержання вимог статей 357 та 358 цього Кодексу і заявник не усунув недоліки протягом установленого строку;
2) заяву подано особою, яка не має права на подання такої заяви;
3) заяву від імені заявника підписано особою, яка не має повноважень на ведення справи;
4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у прийнятті справи до провадження за наслідками її розгляду, винесена у цій же справі з тих самих підстав.
 
Відхилено   4. Заява повертається заявнику, якщо:
 
202. 1) заяву подано без додержання вимог статей 357 та 358 цього Кодексу і заявник не усунув недоліки протягом установленого строку;
 
   1) заяву подано без додержання вимог статей 357 та 358 цього Кодексу і заявник не усунув недоліки протягом установленого строку;
 
203. 2) заяву подано особою, яка не має права на подання такої заяви;
 
   2) заяву подано особою, яка не має права на подання такої заяви;
 
204. 3) заяву від імені заявника підписано особою, яка не має повноважень на ведення справи;
 
   3) заяву від імені заявника підписано особою, яка не має повноважень на ведення справи;
 
205. 4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у прийнятті справи до провадження за наслідками її розгляду, винесена у цій же справі з аналогічних підстав.
 
   4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у прийнятті справи до провадження за наслідками розгляду заяви, поданої у цій же справі з аналогічних підстав.
 
206. 5. Повернення заяви з підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у випадку належного оформлення заяви або з інших підстав ніж ті, що були предметом розгляду.
 
   5. Повернення заяви з підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у випадку належного оформлення заяви або з інших підстав ніж ті, що були предметом розгляду.
 
207. 6. За відсутності підстав для повернення заяви, в якій міститься клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, суддя-доповідач невідкладно постановляє ухвалу про витребування такої копії рішення разом з її автентичним перекладом від органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи.
 
   6. За відсутності підстав для повернення заяви, в якій міститься клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, суддя-доповідач невідкладно постановляє ухвалу про витребування такої копії рішення разом з її автентичним перекладом від органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи.
 
208. Стаття 360. Допуск справи до провадження
 
-307- Сотник О.С.
Підпункт 3 пункту 3 проекту змінити – статтю 360 ЦПК викласти в такій редакції:
"Стаття 360. Допуск справи до провадження
1. Питання щодо допуску справи до провадження вирішує Верховний Суд України колегією у складі трьох суддів, які належать до судової палати з цивільних справ. Персональний склад колегії суддів визначається в порядку, встановленому частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу. До складу колегії входить суддя-доповідач.
2. Питання щодо допуску справи до провадження і витребування матеріалів справи або відмову в такому допуску Верховний Суд України розглядає без виклику осіб, які брали участь у справі, протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви. За результатами розгляду суд постановляє обґрунтовану ухвалу, яку не може бути оскаржено.
3. У разі допуску справи до провадження суд, в якого витребувано матеріали справи, повинен скерувати ці матеріали до Верховного Суду України не пізніше трьох днів після отримання ухвали про допуск справи до провадження і витребування матеріалів справи.
4. У разі відмови в допуску справи до провадження копія ухвали про відмову в допуску разом із копією заяви та доданими до неї документами надсилається особі, яка її подала."
 
Відхилено   Стаття 360. Допуск справи до провадження
 
    -308- Власенко С.В.
Назву статті 360 викласти в такій редакції: "Стаття 360. Допуск Верховним Судом України справи до провадження"
 
Відхилено    
209. 1. Питання про допуск справи до провадження вирішується суддею-доповідачем, визначеним у порядку, встановленому частиною третьою статті 111 цього Кодексу.
 
   1. Питання про допуск справи до провадження вирішується суддею-доповідачем, визначеним у порядку, встановленому частиною третьою статті 111 цього Кодексу.
 
210. У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є обгрунтованою, він відкриває провадження.
 
   У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є обгрунтованою, він відкриває провадження.
 
211. У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є необгрунтованою, вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією з трьох суддів у складі судді-доповідача та двох суддів, визначених автоматизованою системою документообігу суду додатково. Провадження відкривається, якщо хоча б один суддя із складу колегії дійшов висновку про необхідність його відкриття.
 
-309- Голубов Д.І.
Друге речення третього абзацу першої частини статті 360 Цивільного процесуального кодексу України викласти у такій редакції: "Провадження відкривається, якщо хоча б двоє суддів зі складу колегії дійшли висновку про необхідність його відкриття.".
 
Відхилено   У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є необгрунтованою, вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією з трьох суддів у складі судді-доповідача та двох суддів, визначених автоматизованою системою документообігу суду додатково. Провадження відкривається, якщо хоча б один суддя із складу колегії дійшов висновку про необхідність його відкриття.
 
212. 2. Ухвала про відкриття провадження або ухвала про відмову у допуску справи до провадження виноситься протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або з дня усунення заявником недоліків, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, – з дня надходження такої копії.
 
-310- Власенко С.В.
Частину другу статті 360 викласти в такій редакції:
"2. Ухвала про відкриття провадження або ухвала про відмову у допуску справи до провадження виноситься протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або з дня усунення заявником недоліків чи закінчення встановленого судом строку на усунення недоліків, включаючи строк на поштовий обіг, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, - з дня надходження такої копії".
 
Відхилено   2. Ухвала про відкриття провадження або ухвала про відмову у допуску справи до провадження виноситься протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або з дня усунення заявником недоліків, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, – з дня надходження такої копії.
 
213. 3. Розгляд питання про допуск справи до провадження відбувається без повідомлення осіб, які беруть участь у справі.
 
-311- Власенко С.В.
Частину третю статті 360 викласти в такій редакції:
"3. Розгляд питання про допуск справи до провадження відбувається з повідомленням осіб, які беруть участь у справі, та без їх виклику".
 
Відхилено   3. Розгляд питання про допуск справи до провадження відбувається без повідомлення осіб, які беруть участь у справі.
 
214. 4. Копія ухвали про відкриття провадження або про відмову у допуску справи до провадження надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі.
 
-312- Шпенов Д.Ю.
статтю 364-4 викласти в такій редакції:
"Стаття 360-4. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
1. Суд задовольняє заяву у разі наявності однієї з підстав, передбачених статтею 355 цього Кодексу.
2. Якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і приймає нове судове рішення, яке має містити висновок про правильне застосування норми матеріального права щодо спірних правовідносин та обґрунтування помилковості висновків суду касаційної інстанції з цього питання.
3. Якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, суд скасовує оскаржуване рішення повністю або частково і має право прийняти нове судове рішення або направити справу на новий розгляд до суду, який виніс оскаржуване рішення.
4. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви має бути вмотивованою.
5. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 частини першої статті 355 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована."
 
Відхилено   4. Копія ухвали про відкриття провадження або про відмову у допуску справи до провадження надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі.
 
    -313- Власенко С.В.
4. Частину четверту статті 360 викласти в такій редакції: "Копія ухвали про відкриття провадження не пізніше наступного дня після її прийняття надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі.
Копія ухвали про відмову у допуску справи до провадження не пізніше наступного дня після її прийняття надсилається особі, яка зверталась із відповідною заявою до Верховного Суду України".
 
Відхилено    
215. Стаття 360-1. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
 
-314- Сотник О.С.
Підпункт 3 пункту 3 проекту змінити – статтю 360-1 ЦПК викласти в такій редакції:
"Стаття 360-1. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
1. Суддя-доповідач протягом трьох днів з дня надходження матеріалів справи постановляє ухвалу про призначення справи до розгляду та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
2. Суддя-доповідач упродовж п'ятнадцяти днів з метою підготовки справи до розгляду Верховним Судом України:
1) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
2) надсилає копії ухвали про допуск заяви про перегляд судового рішення до провадження разом із копіями заяви особам, які беруть участь у справі;
3) звертається до відповідних фахівців Науково-консультативної ради при Верховному Суді України стосовно підготовки наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції, крім випадків, коли висновок щодо застосування цієї норми права у подібних правовідносинах був раніше отриманий Верховним Судом України;
4) визначає порядок розгляду справи в судовому засіданні: або з викликом осіб, які беруть участь у справі, або на основі наявних матеріалів без виклику таких осіб;
5) здійснює інші заходи, необхідні для розгляду справи.
3. За результатами проведення підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь і постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України.".
 
Відхилено   Стаття 360-1. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
 
216. 1. Суддя-доповідач протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
 
   1. Суддя-доповідач протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
 
217. 1) надсилає ухвалу про відкриття провадження та витребування матеріалів справи до відповідного суду, який не пізніше трьох робочих днів з дня її надходження надсилає справу до Верховного Суду України;
 
   1) надсилає ухвалу про відкриття провадження та витребування матеріалів справи до відповідного суду, який не пізніше трьох робочих днів з дня її надходження надсилає справу до Верховного Суду України;
 
218. 2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
 
   2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
 
219. 3) звертається до відповідних фахівців Науково-консультативної ради при Верховному Суді України стосовно підготовки наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції, крім випадків, коли висновок щодо застосування цієї норми права у подібних правовідносинах був раніше отриманий Верховним Судом України;
 
-315- Голубов Д.І.
У третьому пункті першої частини статті 360-1 Цивільного процесуального кодексу України після слів "стосовно підготовки наукового висновку", доповнити словами " (рекомендаційного характеру)".
 
Відхилено   3) звертається до відповідних фахівців Науково-консультативної ради при Верховному Суді України стосовно підготовки наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції, крім випадків, коли висновок щодо застосування цієї норми права у подібних правовідносинах був раніше отриманий Верховним Судом України;
 
    -316- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У п. 3 ч. 1 ст. 360-1 ЦПК України перед словами "звертається до відповідних фахівців" додати слова "у разі необхідності".
 
Відхилено    
220. 4) у разі необхідності визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо застосування норми права, та викликає цих представників до суду;
 
   4) у разі необхідності визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо застосування норми права, та викликає цих представників до суду;
 
221. 5) здійснює інші заходи, необхідні для розгляду справи.
 
   5) здійснює інші заходи, необхідні для розгляду справи.
 
222. 2. Після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій, суддя-доповідач виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
-317- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В ч. 2 ст. 3601 ЦПК України після слів "витребуваних матеріалів справи" додати слова "наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована".
 
Відхилено   2. Після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій, суддя-доповідач виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
    -318- Власенко С.В.
Частину другу статті 360-1 викласти в такій редакції:
" 2. Не пізніше трьох робочих днів після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій, суддя-доповідач виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України та направляє її копію особам, які беруть участь у справі".
 
Відхилено    
223. Стаття 360-2. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
-319- Сотник О.С.
Підпункт 3 пункту 3 проекту змінити – статтю 360-2 ЦПК викласти в такій редакції:
"Стаття 360-2. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
1. Верховний Суд України розглядає справу на своєму засіданні.
Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів судової палати з цивільних справ.
Справа про перегляд судового рішення у разі неоднакового застосування однієї і тієї ж норми права в подібних правовідносинах різними судами касаційної інстанції розглядається на спільному засіданні відповідних палат Верховного Суду України за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів кожної палати.
2. Головуючий відкриває судове засідання, оголошує справу, яку суд розглядає, склад суду і роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їхнє право заявити відвід, а також інші права та обов'язки.
3. Суддя-доповідач викладає зміст заяви та обставини справи.
4. Особа, яка подала заяву про перегляд судових рішень, та інші особи, які брали участь у справі, у разі їх прибуття в судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. У разі якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач.
5. Неприбуття сторін або інших осіб, які належним чином повідомлені про день, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду справи.
6. Верховний Суд України може в разі необхідності досліджувати докази та встановлювати обставини у справі.
7. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати двох місяців з дня надходження матеріалів справи. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи, суд ухвалою може подовжити розгляд справи, але не більш як на п'ятнадцять днів."
 
Відхилено   Стаття 360-2. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
224. 1. Справи розглядаються Верховним Судом України за правилами, встановленими главами 2 і 3 розділу V цього Кодексу.
 
-320- Власенко С.В.
Частину першу статті 360-2 викласти в такій редакції:
"1.Справи розглядаються Верховним Судом за правилами розгляду справи у суді першої інстанції за винятком процесуальних дій, пов'язаних із встановленням обставин справи та їх доказуванням.
Верховний Суд використовує процесуальні права суду першої інстанції виключно для перевірки юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення у судовому рішенні".
 
Відхилено   1. Справи розглядаються Верховним Судом України за правилами, встановленими главами 2 і 3 розділу V цього Кодексу.
 
225. 2. У Верховному Суді України справа про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, розглядається Судовою палатою у цивільних справах Верховного Суду України. Засідання Судової палати є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України.
 
-321- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У частині другій статті 360-2 цифри "1, 2, 4" замінити цифрами "1, 2, 4, 5".
 
Відхилено   2. У Верховному Суді України справа про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, розглядається Судовою палатою у цивільних справах Верховного Суду України. Засідання Судової палати є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України.
 
    -322- Власенко С.В.
Частину другу статті 360-2 викласти в такій редакції:
"2. У Верховному Суді України справи про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1-3 частини першої статті 355 цього Кодексу, розглядаються Судовою палатою у цивільних справах Верховного Суду України. Засідання Судової палати є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України.
Якщо судове рішення оскаржується з підстав неоднакового застосування однієї і тієї самої норми права палатами Верховного Суду України різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
Відхилено    
226. Якщо судове рішення оскаржується з підстав неоднакового застосування однієї і тієї самої норми права судами касаційної інстанції різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
   Якщо судове рішення оскаржується з підстав неоднакового застосування однієї і тієї самої норми права судами касаційної інстанції різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
227. 3. У разі якщо під час розгляду справи Верховний Суд України встановить необхідність відійти від висновку про застосування норми права, викладеного у постанові Верховного Суду України, яка була прийнята іншим складом суду (іншою палатою чи палатами, які брали участь у спільному засіданні), справа передається на розгляд спільного засідання палат Верховного Суду України, яке проводиться за участю палати (палат), що розглядала справу до моменту її передання, та палати (палат), яка приймала відповідну постанову Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
-323- Власенко С.В.
Частину третю статті 360-2 викласти в такій редакції:
"3. У разі якщо під час розгляду справи Верховний Суд України встановить необхідність відійти від висновку про застосування норми права, викладеного у постанові Верховного Суду України, яка була прийнята іншим складом суду (іншою палатою чи палатами, які брали участь у спільному засіданні), справа передається на розгляд спільного засідання палат Верховного Суду України, яке проводиться за участю палати (палат), що розглядала справу до моменту її передання, та палати (палат), яка приймала відповідну постанову Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше 3/4 суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України".
 
Відхилено   3. У разі якщо під час розгляду справи Верховний Суд України встановить необхідність відійти від висновку про застосування норми права, викладеного у постанові Верховного Суду України, яка була прийнята іншим складом суду (іншою палатою чи палатами, які брали участь у спільному засіданні), справа передається на розгляд спільного засідання палат Верховного Суду України, яке проводиться за участю палати (палат), що розглядала справу до моменту її передання, та палати (палат), яка приймала відповідну постанову Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
228. 4. Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з судових палат Верховного Суду України.
 
-324- Власенко С.В.
Частину четверту статті 360-2 викласти в такій редакції:
"4. Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з судових палат Верховного Суду України
 
Відхилено   4. Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з судових палат Верховного Суду України.
 
229. На засіданнях Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України або на спільному засіданні судових палат головує суддя-доповідач.
 
-325- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 4 ст. 360-2 ЦПК України доповнити абзацом третім наступного змісту: "Головуючий відкриває судове засідання, оголошує склад суду, роз'яснює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки. Після розгляду клопотань сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, головуючий доповідає про зміст спірних правовідносин, вимог, викладених у заяві про перегляд судових рішень, та результати проведених підготовчих дій, в тому числі зміст наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована".
 
Відхилено   На засіданнях Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України або на спільному засіданні судових палат головує суддя-доповідач.
 
    -326- Власенко С.В.
На засіданнях Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України або на спільному засіданні судових палат головує суддя-доповідач".
 
Відхилено    
230. 5. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня призначення справи до розгляду;
 
   5. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня призначення справи до розгляду;
Стаття 360-3. Повноваження Верховного Суду України
1. За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов:
1) про повне або часткове задоволення заяви;
2) про відмову в задоволенні заяви.
2. Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
3. Постанова Верховного Суду України є остаточною і може бути оскаржена тільки на підставі, встановленій пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу.
 
231. Стаття 360-4. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
-327- Сотник О.С.
Підпункт 3 пункту 3 проекту змінити - абзац 1 частини 1 статті 360-3 ЦПК викласти в такій редакції:
"1. За наслідками розгляду справи Верховний Суд України приймає одну з таких умотивованих постанов:".
 
Відхилено   Стаття 360-4. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
    -328- Сотник О.С.
Підпункт 3 пункту 3 проекту змінити - статтю 360-4 ЦПК викласти в такій редакції:
"Стаття 360-4. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
1. Верховний Суд України задовольняє заяву в разі встановлення порушення судами принципів і норм права у розглянутій справі в межах однієї з підстав, визначених статтею 355 цього Кодексу.
2. Задовольняючи заяву, Верховний Суд України може:
1) скасувати судове рішення суду касаційної інстанції та залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої та (або) апеляційної інстанцій;
2) змінити судове рішення, що було предметом перегляду;
3) скасувати судові рішення у справі та ухвалити нове судове рішення;
4) скасувати ухвалу, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і скерувати справу для продовження розгляду до суду першої, апеляційної або касаційної інстанції.
3. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована.".
 
Відхилено    
    -329- Денисенко В.І.
2. У статті 360-4 Цивільного процесуального кодексу України, передбаченою проектом Закону:
у підпункті "а" пункту 1 частини другої слова "відповідного" та "першої, апеляційної чи" виключити;
у пункті 2 частини третьої слова "який ухвалив оскаржуване судове рішення" замінити словами "касаційної інстанції".
 
Відхилено    
    -330- Кривенко В.М.
статтю 360-4 доповнити новою частиною наступного змісту:
"Верховний Суд України передає справу на новий розгляд на підставі
пункту 2 частини третьої цієї статті у виняткових випадках, коли Верховний
Суд України не може усунути порушення Україною міжнародних
зобов'язань. Рішення про направлення справи на новий розгляд має бути
вмотивованим".
 
Відхилено    
232. 1. Суд задовольняє заяву за наявності однієї з підстав, передбачених частиною першою статті 355 цього Кодексу.
 
   1. Суд задовольняє заяву за наявності однієї з підстав, передбачених частиною першою статті 355 цього Кодексу.
 
233. 2. За наявності підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, суд має право:
 
-331- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У частині другій статті 360-4 цифри "1, 2, 4" замінити цифрами "1, 2, 4, 5".
 
Відхилено   2. За наявності підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, суд має право:
 
    -332- Власенко С.В.
Частину другу статті 360-4 викласти в такій редакції:
"2. За наявності підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, суд має право:
1) в разі неправильного застосування судом (судами) норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору:
а) скасувати судове рішення (судові рішення) та ухвалити нове судове рішення чи змінити судове рішення або
б) скасувати судове рішення (судові рішення) та залишити в силі судове рішення (судові рішення), що було помилково скасовано судом апеляційної та/або касаційної інстанції.
2) в разі порушення судом (судами) норми процесуального права скасувати судове рішення повністю або частково і передати справу на розгляд до відповідного суду першої чи апеляційної інстанції".
 
Відхилено    
234. 1) у разі порушення судом (судами) норми процесуального права, що перешкоджає подальшому провадженню у справі або полягає у порушенні правил підсудності справ або встановленої законом компетенції судів щодо розгляду цивільних справ:
 
-333- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Пункт 1 частини другої статті 360-4 викласти в такій редакції:
"1) у разі порушення судом (судами) норми процесуального права, що перешкоджає подальшому провадженню у справі (крім випадків порушення правил підсудності справ або встановленої законом компетенції судів щодо розгляду цивільних справ):".
 
Відхилено   1) у разі порушення судом (судами) норми процесуального права, що перешкоджає подальшому провадженню у справі або полягає у порушенні правил підсудності справ або встановленої законом компетенції судів щодо розгляду цивільних справ:
 
235. а) скасувати судове рішення повністю або частково і передати справу на розгляд до відповідного суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції; або
 
   а) скасувати судове рішення повністю або частково і передати справу на розгляд до відповідного суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції; або
 
236. б) скасувати судове рішення повністю або частково і закрити провадження у справі повністю або в певній частині;
 
   б) скасувати судове рішення повністю або частково і закрити провадження у справі повністю або в певній частині;
 
237. 2) у разі неправильного застосування судом (судами) норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору:
 
   2) у разі неправильного застосування судом (судами) норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору:
 
238. а) скасувати судове рішення (судові рішення) та ухвалити нове судове рішення чи змінити судове рішення; або
 
   а) скасувати судове рішення (судові рішення) та ухвалити нове судове рішення чи змінити судове рішення; або
 
239. б) скасувати судове рішення (судові рішення) та залишити в силі судове рішення (судові рішення), що було помилково скасовано судом апеляційної та/або касаційної інстанції.
 
   б) скасувати судове рішення (судові рішення) та залишити в силі судове рішення (судові рішення), що було помилково скасовано судом апеляційної та/або касаційної інстанції.
 
240. 3. За наявності підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, суд має право:
 
-334- Власенко С.В.
Частину третю статті 360-4 викласти в такій редакції:
3". 3а наявності підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, суд має право:
1) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і прийняти нове судове рішення чи змінити судове рішення;
2) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і передати справу на новий розгляд до суду, який ухвалив оскаржуване судове рішення;
3) скасувати судові рішення і закрити провадження у справі або залишити позов без розгляду".
 
Відхилено   3. За наявності підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, суд має право:
 
241. 1) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і прийняти нове судове рішення чи змінити судове рішення;
 
   1) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і прийняти нове судове рішення чи змінити судове рішення;
 
242. 2) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і передати справу на новий розгляд до суду, який ухвалив оскаржуване судове рішення;
 
   2) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і передати справу на новий розгляд до суду, який ухвалив оскаржуване судове рішення;
 
243. 3) скасувати судові рішення і закрити провадження у справі або залишити позов без розгляду.
 
   3) скасувати судові рішення і закрити провадження у справі або залишити позов без розгляду.
 
244. 4. Суд не має права передати справу на новий розгляд в інших випадках, ніж зазначені у підпункті "а" пункту 1 частини другої та у пункті 2 частини третьої цієї статті.
 
-335- Сироїд О.І.
Частину четверту статті 360-4 ЦПК (в редакції підпункту 3 пункту 3 розділу І) доповнити абзацом другим такого змісту:
"У виняткових випадках, коли ухвалення нового судового рішення або зміна судового рішення є неможливими без дослідження доказів та встановлення обставин у справі, Верховний Суд України може досліджувати докази та встановлювати обставини у справі".
 
Відхилено   4. Суд не має права передати справу на новий розгляд в інших випадках, ніж зазначені у підпункті "а" пункту 1 частини другої та у пункті 2 частини третьої цієї статті.
 
    -336- Власенко С.В.
Частину четверту статті 360-4 викласти в такій редакції:
"4. Суд не має права передати справу на новий розгляд в інших випадках, ніж зазначені у пункті 2 частини другої та у пункті 2 частини третьої цієї статті".
 
Відхилено    
245. 5. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована.
 
-337- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 5 ст. 360-4 ЦПК України після слів "неоднаково застосована" доповнити словами та другим реченням наступного змісту: "та суть наукового висновку з цього питання. Якщо під час розгляду справи Верховний Суд України застосовує норму права інакше, ніж це передбачає висновок про застосування норми матеріального права щодо спірних правовідносин, який міститься у раніше ухваленій постанові Верховного Суду України, постанова Верховного Суду України має містити мотиви інакшого застосування норми права".
 
Відхилено   5. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована.
 
    -338- Власенко С.В.
Частину п‘яту статті 360-4 викласти в такій редакції:
"5. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 2 і 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися відповідна норма права".
 
Відхилено    
246. Стаття 3605. Постанова Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви
 
   Стаття 360-5. Постанова Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви
 
247. 1. Верховний Суд України відмовляє у задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, або норми права у рішенні, про перегляд якого подана заява, були застосовані правильно.
 
-339- Сотник О.С.
Підпункт 3 пункту 3 проекту змінити - в частині 1 статті 360-5 ЦПК після слів "Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися" слова ", або норми права у рішенні, про перегляд якого подана заява, були застосовані правильно." виключити.
 
Відхилено   1. Верховний Суд України відмовляє у задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, або норми права у рішенні, про перегляд якого подана заява, були застосовані правильно.
Постанова про відмову в задоволенні заяви має бути вмотивованою.
 
248. 2. У постанові Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, у зв'язку з правильністю застосування норми права, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права";
 
-340- Сотник О.С.
Підпункт 3 пункту 3 проекту змінити - частину 2 статті 360-5 ЦПК викласти в такій редакції:
"2. У постанові Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, у зв’язку з правильністю застосування норми права, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права.".
 
Відхилено   2. У постанові Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, у зв'язку з правильністю застосування норми права, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права";
 
    -341- Власенко С.В.
Частину другу статті 360-5 викласти в такій редакції:
"2. У постанові Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 - 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, у зв’язку з правильністю застосування норми права, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися відповідна норма права".
 
Відхилено    
249. "Стаття 360-7. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
 
-342- Сотник О.С.
Підпункт 3 пункту 3 проекту змінити – статтю 360-7 ЦПК викласти в такій редакції:
"Стаття 360-7. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
1. Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
3. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, за умови наведення в своєму рішенні переконливого обґрунтування необхідності такого відступлення з посиланням на конкретні особливості відповідної справи.
4. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня їх прийняття."
 
Відхилено   "Стаття 360-7. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
 
250. 1. Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
 
-343- Власенко С.В.
Частину першу статті 360-7 викласти в такій редакції:
"1. Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися судами усіх юрисдикцій при застосуванні таких норм права".
 
Відхилено   1. Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.
 
251. Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
 
   Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
 
252. 2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
   2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
253. 3. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня їх прийняття".
 
-344- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 39 - доповнити ЦПК Главою 3-1 Визначення суду належної компетенції для розгляду справи:
"Глава 3-1
Визначення суду належної компетенції для розгляду справи
§ 1. Визначення належної юрисдикції
Стаття 360-8. Ініціювання розгляду питання про належну юрисдикцію
1. Суд може ініціювати перед Верховним Судом України питання про належну юрисдикцію для розгляду справи у випадку, визначеному статтею 15-2 цього Кодексу, шляхом надсилання відповідної ухвали разом із матеріалами до Верховного Суду України.
Стаття 360-9. Підготовка до розгляду питання про належну юрисдикцію
1. Ухвала суду разом із матеріалами, що надійшли до Верховного Суду України, реєструються у день надходження та не пізніше наступного дня передаються судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
2. Суддя-доповідач протягом десяти днів здійснює підготовку до розгляду питання про належну юрисдикцію:
1) визначає спірні питання, які повинен вирішити Верховний Суд України;
2) з’ясовує наявність попередньої судової практики з цих питань;
3) готує пропозиції щодо визначення юрисдикції, а також конкретного суду, якому має бути скеровано справу для розгляду.
Стаття 360-10. Розгляд питання про належну юрисдикцію
1. Верховний Суд України розглядає питання про належну юрисдикцію на своєму засіданні без виклику і повідомлення осіб, які беруть участь у справі.
2. Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від його складу, визначеного законом.
3. Строк розгляду питання Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня надходження відповідних матеріалів.
Стаття 360-11. Постанова Верховного Суду України про визначення належної юрисдикції
1. За результатами розгляду питання про належну юрисдикцію Верховний Суд України приймає постанову, у якій визначає належну юрисдикцію та вид судочинства для розгляду справи та скеровує відповідні матеріали до відповідного суду для прийняття до свого провадження. У разі скерування справи до суду, який відмовив у відкритті провадження або закрив провадження у справі, Верховний Суд України одночасно скасовує відповідну ухвалу.
2. Постанова Верховного Суду України має бути вмотивованою. Висновок Верховного Суду України щодо визначення належної юрисдикції є обов'язковим для судів загальної юрисдикції у цій справі, а також в аналогічних справах.
3. Постанову Верховного Суду України має бути опубліковано на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня її прийняття.
§ 2. Визначення належної підсудності справи
Стаття 360-12. Ініціювання розгляду питання про належну підсудність справи
1. Суд може ініціювати питання про належну підсудність справи перед Вищим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ у випадку, визначеному частиною п'ятою статті 116 цього Кодексу, шляхом надсилання відповідної ухвали разом із матеріалами до Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Стаття 360-13. Розгляд питання про належну підсудність справи
1. Вищий суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ вирішує питання про належну підсудність справи у складі колегії з п’яти суддів на своєму засіданні без виклику і повідомлення осіб, які беруть участь у справі.
2. Строк розгляду питання про належну підсудність справи Вищим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ не може перевищувати двадцяти днів з дня надходження матеріалів.
Стаття 360-14. Постанова Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ про належну підсудність справи
1. За результатами розгляду питання про належну підсудність справи Вищий суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ приймає постанову, у якій визначає належну підсудність справи та скеровує відповідні матеріали справи до суду для прийняття до свого провадження.
2. Постанова Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ має бути вмотивованою. Висновок Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо визначення належної підсудності справи є обов’язковим для судів у цій справі, а також в аналогічних справах.
3. Постанову Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ має бути опубліковано на офіційному веб-сайті цього суду не пізніш як через десять днів з дня її прийняття."
 
Відхилено   3. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня їх прийняття".
 
    -345- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 40 – пункт 2 частини 2 статті 364 ЦПК після слів "2) ім'я (найменування) особи, яка подає заяву, місце її проживання чи місцезнаходження," доповнити словами "офіційна електронна адреса (за наявності);".
 
Відхилено    
    -346- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 41 - частину 1 статті 389-2 ЦПК після слів "Заява про скасування рішення третейського суду подається у письмовій формі і підписується особою, яка його оскаржує, чи її представником," доповнити словами "або подається в електронній формі згідно зі статтею 11-1 цього Кодексу."
 
Відхилено    
    -347- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 42 – пункт 2 частини 2 статті 389-2 ЦПК після слів "ім'я (найменування) особи, яка подає заяву, а також ім'я (найменування) її представника, якщо заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження," доповнити словами "офіційні електронні адреси (за наявності);".
 
Відхилено    
    -348- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 43 - частину 1 статті 389-8 ЦПК після слів "Заява про видачу виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду подається у письмовій формі і має бути підписана особою, на користь якої прийнято рішення третейського суду, чи її представником," доповнити словами "або подається в електронній формі згідно зі статтею 11-1 цього Кодексу."
 
Відхилено    
    -349- Сотник О.С.
Доповнити пункт 3 проекту підпунктом 44 - пункт 3 частини 2 статті 389-8 ЦПК після слів "ім'я (найменування) учасників третейського розгляду, їх місце проживання (перебування) чи місцезнаходження," доповнити словами "офіційні електронні адреси (за наявності);".
 
Відхилено    
    -350- Власенко С.В.
Частину третю статті 360-7 викласти в такій редакції:
"3. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня їх прийняття".
 
Відхилено    
254. 4. У Кодексі адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 35 – 36, № 37, ст. 446 із наступними змінами):
 
-351- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 9: "частину 8 статті 12 КАС після слів "аудіотехнічні засоби," викласти такій редакції: "проводити в залі судового засідання фото- і кінозйомку, відеозапис, а також транслювати судове засідання. Суд своєю вмотивованою ухвалою може обмежити використання технічних засобів для фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання за клопотанням учасників адміністративного процесу, крім тих, які є суб'єктами владних повноважень, або якщо технічні засоби заважають судовому розгляду. Таке обмеження застосовується настільки, наскільки це потрібно для досягнення мети такого обмеження, але не може полягати у повній забороні використання відповідних технічних засобів.""
 
Відхилено   4. У Кодексі адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 35 – 36, № 37, ст. 446 із наступними змінами):
 
    -352- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 10: "частину 9 статті 12 КАС після слова "прилюдно." доповнити реченням такого змісту "Якщо судовий розгляд відбувався у закритому судовому засіданні, судове рішення проголошується прилюдно з пропуском інформації, для дослідження якої проводилося закрите судове засідання та яка на момент проголошення судового рішення підлягає подальшому захисту від розголошення.""
 
Відхилено    
    -353- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 11: "статтю 15-1 КАС викласти в такій редакції:
"Стаття 15-1. Електронний документообіг та автоматизований розподіл судових справ
1. В усіх випадках подання або надсилання процесуального документа учасником процесу або іншою особою, надсилання повісток, копій судових рішень такі документи направляються в письмовій формі або в електронній формі електронною поштою. Суд та інші особи повинні використовувати для цього офіційні електронні адреси.
Офіційною електронною адресою є адреса електронної пошти, що складається з ідентифікатора, позначки "@" та доменного імені. При цьому ідентифікатором для юридичних осіб є ідентифікаційний код юридичної особи, філії, представництва, для фізичних осіб – реєстраційний номер облікової картки платника податків. Доменним іменем є ім'я у домені mаіl.gоv.uа. Офіційна електронна адреса прирівнюється до адреси місцезнаходження чи місця проживання і може використовуватися суб’єктами електронного документообігу для здійснення офіційного листування між ними відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" без необхідності застосування електронного цифрового підпису.
Положення про офіційну електронну адресу затверджує Міністерство юстиції України.
2. Порядок здійснення обігу електронних документів між судом та учасниками судового процесу визначається положенням, яке затверджує Державна судова адміністрацією України.
3. Розподіл судових справ між суддями, визначення судді-доповідача, головуючого судді, формування колегії суддів здійснюється через автоматизовану систему відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів".""
 
Відхилено    
    -354- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 11: "доповнити КАС статтею 17-1 такого змісту:
"Стаття 17-1. Передання справи з адміністративного суду до суду іншої юрисдикції
1. Якщо справа не належить до юрисдикції адміністративного суду, суд передає заяву чи справу за встановленою юрисдикцією не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви, а в разі виявлення цього після відкриття провадження – з дня постановлення ухвали про закриття провадження і передання справи.
2. Якщо справа не належить до юрисдикції адміністративного суду щодо частини вимог, то суд передає за належною юрисдикцією засвідчені своїм підписом копії заяви і матеріалів, а також ухвали.
3. У разі, коли в процесі розгляду справи її було віднесено до юрисдикції інших судів, її розглядає і вирішує той адміністративний суд, який відкрив провадження з додержанням правил юрисдикції, за правилами цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.""
 
Відхилено    
    -355- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 12 – доповнити КАС статтею 17-2 такого змісту:
"Стаття 17-2. Передання справи для визначення належної юрисдикції
1. Якщо адміністративний суд, якому передано заяву або справу із суду іншої юрисдикції, встановить, що справа не належить до юрисдикції адміністративних судів, то він умотивованою ухвалою передає її разом з усіма матеріалами до Верховного Суду України для визначення належної юрисдикції. Верховний Суд України вирішує це питання відповідно до статей 2443 – 2446 цього Кодексу.""
 
Відхилено    
    -356- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 13: "у пункті 1 частини 2 статті 18 КАС після слів "адміністративні проступки та" слова "справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам;" замінити на слова "справ, передбачених частинами третьою і четвертою цієї статті та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам;""
 
Відхилено    
    -357- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 13: "викласти частину 4 статті 18 КАС у такій редакції:
"4. Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції підсудні справи щодо:
1) встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму;
2) дострокового припинення повноважень народного депутата України;
3) оскарження актів індивідуальної дії, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України;
4) оскарження актів індивідуальної дії, дій чи бездіяльності Вищої ради юстиції, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочих органів, що пов’язані із їхніми повноваженнями щодо суддівського корпусу.""
 
Відхилено    
    -358- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 14: "у частині 2 статті 18 КАС після слів "Адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів" перед словами "Кабінету Міністрів України" додати слова "Верховної Ради України, Президента України,""
 
Відхилено    
    -359- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 15: "частину 2 статті 20 КАС доповнити абзацом другим такого змісту:
"Окружні адміністративні суди переглядають судові рішення місцевих загальних судів, які знаходяться у межах їхньої територіальної юрисдикції, у справах, визначених пунктом 4 частини першої статті 18 цього Кодексу, в апеляційному порядку як суди апеляційної інстанції.""
 
Відхилено    
    -360- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 16: "частину 3 статті 20 КАС доповнити речення такого змісту:
"У випадках, визначених цим Кодексом, Вищий адміністративний суд України переглядає судові рішення в апеляційному порядку як суд апеляційної інстанції.""
 
Відхилено    
    -361- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 17: "частину 4 статті 20 КАС викласти у такій редакції:
"4. Верховний Суд України переглядає судові рішення адміністративних судів після їх перегляду в касаційному порядку. У випадку, визначеному частиною п’ятою статті 171-1 цього Кодексу, Верховний Суд України переглядає в апеляційному порядку як суд апеляційної інстанції судові рішення Вищого адміністративного суду України.""
 
Відхилено    
    -362- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 18: "абзац 3 чатини 1 статті 21 КАС викласти у такій редакції:
"Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна Вищому адміністративному суду України, а щодо іншої вимоги (вимог) – іншому адміністративному суду, таку справу розглядає Вищий адміністративний суд України.""
 
Відхилено    
    -363- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 20: "у пункті 1 частини 1 статті 22 КАС після слів "не було відоме, про" слово "передачу" замінити словом "передання""
 
Відхилено    
    -364- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 21: "пункт 2 частини 1 статті 22 КАС висласти в такій редакції:
"2) під час вирішення питання щодо відкриття провадження або після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа підсудна іншому суду;""
 
Відхилено    
    -365- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 22: "пункт 3 частини 1 статті 22 КАС виключити.
Пункти 4-6 частини 1 статті 22 КАС відповідно вважати пунктами 3-5."
 
Відхилено    
    -366- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 23: "у пункті 4 частини 1 статті 22 КАС слово "ліквідовано" замінити на слово "реорганізовано"."
 
Відхилено    
    -367- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 23: "у пункті 6 частини 1 статті 22 КАС після слів "сторін у справі є" перед словами "суд, в якому" додати слово "адміністративний"."
 
Відхилено    
    -368- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 24: "додати абзац другий у пункті 6 частини 1 статті 22 КАС такого змісту:
"Якщо в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду, її розглядає і вирішує той адміністративний суд, який відкрив у ній провадження, з додержанням правил підсудності, якщо інше не встановлено законом.""
 
Відхилено    
    -369- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 25: "у частині 2 статті 22 КАС після слова "пунктами" та перед словом "частини" слова "4 і 6" замінити словами "3 і 5"."
 
Відхилено    
    -370- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 26: "у абзаці другому частини 2 статті 22 КАС після слів "у разі" та перед словами "адміністративного суду" слово "ліквідації" замінити словом "реорганізації"."
 
Відхилено    
    -371- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 27: "у частині 4 статті 22 КАС після слів "на розсуд суду" додати слова "за наслідками такого розгляду судом виноситься ухвала.""
 
Відхилено    
    -372- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 28: "додати абзац другий у частині 4 статті 22 КАС такого змісту:
"Якщо справа не підсудна цьому суду щодо частини вимог, то він передає за підсудністю засвідчені своїм підписом копії позовної заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали.""
 
Відхилено    
    -373- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 29: "частини 5, 6 статті 22 КАС виключити.
Частини 7,8 статті 22 КАС вважати пунктами 5,6 відповідно."
 
Відхилено    
    -374- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 30: "частину 8 статті 22 КАС викласти у такій редакції:
"Якщо адміністративний суд, якому передано заяву або справу, встановить, що справа не належить до його підсудності, то він вмотивованою ухвалою передає її разом з усіма матеріалами до Вищого адміністративного суду України для визначення належної підсудності справи. Вищий адміністративний суд України вирішує це питання відповідно до статей 244-7 – 244-10 цього Кодексу.""
 
Відхилено    
    -375- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 31: "у частині 1 статті 24 КАС після слів "оскарження в яких є" та перед словом "рішення" додати слова "нормативно-правові акти Верховної Ради України, Президента України"."
 
Відхилено    
    -376- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 32: частини 5, 7 статті 24 КАС виключити.
Частини 6,8 статті 22 КАС вважати частинами 5,6 відповідно."
 
Відхилено    
    -377- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 33: "у частині 3 статті 25 КАС після слів "адміністративної справи, може" та перед словами "письмово викласти" додати слова "протягом п’яти днів після складення повного тексту рішення"."
 
Відхилено    
    -378- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 34: "частину 2 статті 31 КАС викласти у такій редакції:
"2.Питання про відвід розглядає і вирішує інший суддя цього адміністративного суду, визначений у порядку, встановленому частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу, в нарадчій кімнаті ухвалою.
Якщо повторно заявлений відвід має ознаки зловживання правом на відвід з метою затягування провадження, суд, який розглядає справу, має право залишити таку заяву без розгляду.""
 
Відхилено    
    -379- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 35: "частини 1,2 статті 100 КАС викласти у такій редакції:
"1. Адміністративний позов, поданий після закінчення строку, установленого законом, залишається без руху, якщо особа не подала заяву про поважність причин пропущення строку.
2. У разі надходження заяви про поновлення строку звернення до суду або заяви з обгрунтуванням, що строку звернення не пропущено, суд відкриває провадження у справі і в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі, вирішує питання щодо поновлення пропущеного строку. Якщо строк звернення пропущено без поважних причин, суд за заявою відповідача закриває провадження у справі.""
 
Відхилено    
    -380- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 36: "у частині 1 статті 105 КАС після слова "поштою" додати слова "або електронною поштою відповідно до статті 15-1 цього Кодексу.""
 
Відхилено    
    -381- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 37: "додати абзац другий у частині 4 статті 105 КАС такого змісту:
"Позовна заява може містити інші законні вимоги, спрямовані на захист прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин.""
 
Відхилено    
    -382- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 проекту таким підпунктом 38: "пункти 2,3 частини 1 статті 106 КАС після слів "засобу зв'язку," те перед словами "адреса електронної пошти" доповнити словами "офіційна електронна адреса" відповідно."".
 
Відхилено    
    -383- Шпенов Д.Ю.
У розділі Іу пункті 4 у Кодексі адміністративного судочинства України внести такі зміни:
 
Відхилено    
    -384- Денисенко В.І.
1. Доповнити –
1) у частині третій статті 151 слова "колегії суддів" замінити словами "персонального складу колегії суддів".
 
Відхилено    
    -385- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 12 КАСУ:
частини восьму та дев’яту викласти в такій редакції:
"8. Особи, присутні в залі судового засідання, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби, проводити в залі судового засідання фото- і кінозйомку, відеозапис, а також транслювати судове засідання. Суд своєю вмотивованою ухвалою може обмежити використання технічних засобів для фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання за клопотанням учасників адміністративного процесу, крім тих, які є суб'єктами владних повноважень, або якщо технічні засоби заважають судовому розгляду. Таке обмеження застосовується настільки, наскільки це потрібно для досягнення мети такого обмеження, але не може полягати у повній забороні використання відповідних технічних засобів.
9. Судове рішення, ухвалене у відкритому судовому засіданні, проголошується прилюдно. Якщо судовий розгляд відбувався у закритому судовому засіданні, судове рішення проголошується прилюдно з пропуском інформації, для дослідження якої проводилося закрите судове засідання та яка на момент проголошення судового рішення підлягає подальшому захисту від розголошення".
 
Відхилено    
    -386- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Доповнити Кодекс статтею 17-1 такого змісту:
"Стаття 17-1. Передання справи з адміністративного суду до суду іншої юрисдикції
1. Якщо справа не належить до юрисдикції адміністративного суду, суд передає заяву чи справу за встановленою юрисдикцією не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви, а в разі виявлення цього після відкриття провадження – з дня постановлення ухвали про закриття провадження і передання справи. Ухвала суду про передання заяви чи справи за встановленою юрисдикцією або ухвала суду про закриття провадження і передання справи за встановленою юрисдикцією набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає.
2. Якщо справа не належить до юрисдикції адміністративного суду щодо частини вимог, то суд передає за належною юрисдикцією засвідчені своїм підписом копії заяви і матеріалів, а також ухвали.
3. Заява чи справа, яка надійшла до суду в порядку, передбаченому частинами першою або другою цієї статті, має бути прийняття цим судом до провадження і розглянута за правилами виду судочинства, визначеному ухвалою іншого суду про передання справи за встановленою юрисдикцією.
4. Спори про підвідомчість не допускаються.
5. Передання справи за встановленою юрисдикцією здійснюється лише під час провадження в суді першої інстанції.
6. У разі, коли в процесі розгляду справи було прийнято закон, яким розгляд справи віднесено до юрисдикції інших судів, цю справу розглядає і вирішує той адміністративний суд, який відкрив провадження з додержанням правил юрисдикції, за правилами цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.
7. Не може бути скасоване судом вищестоящої інстанції судове рішення з мотивів порушення правил підвідомчості, якщо справу було розглянуто судом, до якого вона надійшла з іншого суду на підставі ухвали про передання справи за встановленою юрисдикцією".
 
Відхилено    
    -387- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 18 КАСУ:
пункт 2 частини другої викласти в такій редакції:
"1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених пунктами 4 - 6 частини першої, частинами третьою і четвертою цієї статті;"
частину четверту викласти в такій редакції:
"4. Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції підсудні справи щодо:
1) встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму;
2) дострокового припинення повноважень народного депутата України;
3) оскарження актів індивідуальної дії, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що пов’язані із їхніми повноваженнями щодо суддівського корпусу".
 
Відхилено    
    -388- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 19 КАСУ:
у частині третій після слова "актів" додати слова "Верховної Ради України, Президента України,".
 
Відхилено    
    -389- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 20 КАСУ:
друге речення частини третьої викласти в такій редакції:
"У випадках, визначених цим Кодексом, Вищий адміністративний суд України переглядає судові рішення в апеляційному порядку як суд апеляційної інстанції".
частину четверту викласти в такій редакції:
"4. Верховний Суд України переглядає судові рішення адміністративних судів після їх перегляду в касаційному порядку. У випадку, визначеному частиною п’ятою статті 171-1 цього Кодексу, Верховний Суд України переглядає в апеляційному порядку як суд апеляційної інстанції судові рішення Вищого адміністративного суду України".
 
Відхилено    
    -390- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 21 КАСУ:
абзац 4 частини першої викласти в такій редакції:
"Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна Вищому адміністративному суду України, а щодо іншої вимоги (вимог) – іншому адміністративному суду, таку справу розглядає Вищий адміністративний суд України".
 
Відхилено    
    -391- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 22 КАСУ, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 22. Передання адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого
1. Суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо:
1) до початку розгляду справи по суті задоволено клопотання відповідача, зареєстроване у встановленому законом порядку, місце проживання (перебування) якого раніше не було відоме, про передання справи за місцем його проживання (перебування);
2) під час вирішення питання щодо відкриття провадження або після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа підсудна іншому суду;
3) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи;
4) якщо однією зі сторін у справі є адміністративний суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду;
5) реорганізовано адміністративний суд, який розглядав справу.
Якщо в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду, її розглядає і вирішує той адміністративний суд, який відкрив у ній провадження, з додержанням правил підсудності, якщо інше не встановлено законом.
2. Суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду, у випадках, визначених пунктами 3, 4 частини першої цієї статті.
3. У разі реорганізації адміністративного суду справи, що знаходилися у його провадженні, невідкладно передаються до суду, до підсудності якого віднесено розгляд таких справ.
4. Підсудність справ, у яких стороною є Верховний Суд України, Вищий адміністративний суд України або суддя одного з цих судів, встановлюється за загальними правилами підсудності.
5. Питання про передання адміністративної справи (а до відкриття провадження – позовної заяви разом із доданими до неї матеріалами) суд вирішує ухвалою, крім випадку, встановленого пунктом 5 частини першої цієї статті.
Якщо справа не підсудна цьому суду щодо частини вимог, то він передає за підсудністю засвідчені своїм підписом копії позовної заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали.
6. Ухвала суду про передання справи (позовної заяви разом із доданими до неї матеріалами) за підсудністю набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає.
6. Адміністративну справу, передану з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядає адміністративний суд, до якого її передано. Спори щодо підсудності не допускаються.
7. Передання справи за підсудністю здійснюється лише під час провадження в суді першої інстанції.
8. Не може бути скасоване судом вищестоящої інстанції судове рішення з мотивів порушення правил підсудності, якщо справу було розглянуто судом, до якого вона надійшла з іншого суду на підставі ухвали про передання справи за підсудністю".
 
Відхилено    
    -392- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 24 КАСУ:
у частині першій після слова "бездіяльність" додати слова "Верховної Ради України, Президента України,";
частину п’яту виключити;
частину сьому виключити.
 
Відхилено    
    -393- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 25 КАСУ:
перше речення частини третьої викласти в такій редакції:
"Суддя, не згідний із судовим рішенням за наслідками розгляду адміністративної справи, може протягом п’яти днів після складення повного тексту рішення письмово викласти свою окрему думку".
 
Відхилено    
    -394- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 31 КАСУ:
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Питання про відвід розглядає і вирішує інший суддя цього адміністративного суду, визначений у порядку, встановленому частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу.
Якщо повторно заявлений відвід має ознаки зловживання правом на відвід з метою затягування провадження, суд, який розглядає справу, має право залишити таку заяву без розгляду".
 
Відхилено    
255. 1) частину шосту статті 94 після слів "касаційної інстанції" доповнити словами "або Верховний Суд України";
 
-395- Сотник О.С.
Пункт 4 проекту закону доповнити таким підпунктом 39:
"внести зміни до статті 107 КАС: виключити пункт 5;
 
Відхилено   1) частину шосту статті 94 після слів "касаційної інстанції" доповнити словами "або Верховний Суд України";
 
    -396- Сотник О.С.
доповнити статтю 107 КАС пунктом 5, викладеним у наступній редакції: "подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності";
 
Відхилено    
    -397- Сотник О.С.
пункт 6 статті 107 КАС викласти у наступній редакції: "немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без руху або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом";
 
Відхилено    
    -398- Сотник О.С.
частину 2 статті 107 КАС після слів "позовної заяви" доповнити словами "залишення її без руху, передання позовної заяви до іншого адміністративного суду за підсудністю";
 
Відхилено    
    -399- Сотник О.С.
абзац 3 частини 3 статті 107 КАС після слів "цьому суду" доповнити словами "суд передає заяву до іншого суду за належною підсудністю.";
 
Відхилено    
    -400- Сотник О.С.
у частині 5 статті 107 КАС слово "розгляду" замінити словами "руху, повернення позовної заяви, передання позовної заяви до іншого адміністративного суду за підсудністю";
 
Відхилено    
    -401- Сотник О.С.
частину 7 статті 107 КАС викласти у наступній редакції: "У разі непідсудності справи цьому адміністративному суду суд відповідно до статті 22 цього Кодексу передає своєю ухвалою позовну заяву разом із доданими до неї матеріалами. Суд надсилає особі, яка подала позовну заяву, копію такої ухвали.";
 
Відхилено    
    -402- Сотник О.С.
частину 8 статті 107 КАС виключити."
 
Відхилено    
    -403- Сотник О.С.
Пункт 4 проекту закону доповнити таким підпунктом 40: " внести зміни до статті 108 КАС: пункт 6 частини 2 виключити, пункт 7 вважати 6."
 
Відхилено    
    -404- Сотник О.С.
Пункт 4 проекту закону доповнити таким підпунктом 41: "внести зміни до статті 109 КАС, частину 3 статті 109 КАС після слів "до неї матеріалами" доповнити словами "У випадку передання заяви до суду належної юрисдикції позовна заява і додані до неї матеріали не додаються до ухвали до копії ухвали про відмову у відкритті провадження, яка надсилається особі, яка подала позовну заяву.";
 
Відхилено    
    -405- Сотник О.С.
частину 4 статті 109 КАС після слів "позовну заяву" доповнити словами "крім випадку передання заяви до суду належної юрисдикції.";
 
Відхилено    
    -406- Сотник О.С.
частину 6 статті 109 КАС викласти у наступній редакції:
"6. У разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд відповідно до статті 17-1 цього Кодексу передає заяву і позовні матеріали до суду належної юрисдикції разом з копією своєї ухвали для вирішення питання щодо відкриття провадження. Суд надсилає особі, яка подала позовну заяву, копію такої ухвали.
Якщо суд відмовляє у відкритті провадження щодо частини вимог, то він передає до суду належної юрисдикції засвідчені своїм підписом копії позовної заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали."."
 
Відхилено    
    -407- Сотник О.С.
Пункт 4 проекту закону доповнити таким підпунктом 42: "внести зміни до статті 128 КАС, в частині 6 статті 128 КАС слова "але прибули не всі особи" замінити словами "не прибула жодна особа з тих,";
 
Відхилено    
    -408- Сотник О.С.
змінити частину 6 статті 128 КАС: слово "хоча" замінити на "за умови, що вони"."
 
Відхилено    
    -409- Сотник О.С.
Пункт 4 проекту закону доповнити таким підпунктом 43: "внести зміни до статті 155 КАС: пункт 9 частини 1 виключити."
 
Відхилено    
    -410- Сотник О.С.
Пункт 4 проекту закону доповнити таким підпунктом 44: "внести зміни до статті 157 КАС: частину 2 викласти у наступній редакції: "2. Якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд відповідно до статті 17-1 цього Кодексу передає її матеріали до суду належної юрисдикції разом з копією своєї ухвали для вирішення питання щодо відкриття провадження";
 
Відхилено    
    -411- Сотник О.С.
змінити частину 3 статті 155 КАС: після слів "бути оскаржена" доповнити словами "крім випадку передання заяви до суду належної юрисдикції."."
 
Відхилено    
    -412- Сотник О.С.
Пункт 4 проекту закону доповнити таким підпунктом 46: "внести зміни до статті 167 КАС, частину 2 викласти у наступній редакції:
"Суд одразу після проголошення постанови (або її вступної та резолютивної частин) чи ухвали на вимогу особи, яка бере участь у справі, вручає під розписку відповідну постанову або ухвалу.
У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови суд надсилає повний текст постанови особам, які беруть участь у справі, протягом двох днів з дня його складання рекомендованим листом з повідомленням про вручення або електронною поштою відповідно до статті 15-1 цього Кодексу. Суд складає повний текст постанови у строк, установлений частиною третьою статті 160 цього Кодексу.
За зверненням осіб, які беруть участь у справі, повне рішення вручається під розписку безпосередньо в суді.";
 
Відхилено    
    -413- Сотник О.С.
викласти частину 3 статті 162 КАС у наступній редакції: "Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копія судового рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення або електронною поштою відповідно до статті 15-1 цього Кодексу протягом двох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі. За зверненням цих осіб судове рішення вручається під розписку безпосередньо в суді.";
 
Відхилено    
    -414- Сотник О.С.
викласти частину 3 статті 162 КАС у наступній редакції:
"4. Судове рішення вважається врученим, якщо воно:
1) вручене особі безпосередньо в суді під розписку;
2) доставлене за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду, або у випадках, визначених цим Кодексом, –номером факсу або іншого технічного засобу зв’язку;
3) доставлене за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, або офіційною електронною адресою, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси;
4) повернуте як невручене адресату – у разі відсутності особи за адресою, повідомленою цією особою суду;
5) повернуто як не вручене адресату – у разі відсутності особи за адресою чи перебування особи, що зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Якщо копію рішення вручено представникові, то вважається, що її вручено й особі, яку він представляє."."
 
Відхилено    
    -415- Сотник О.С.
Пункт 4 проекту закону доповнити таким підпунктом 47: "внести зміни до статті 171-1 КАС, викласти статтю 171-1 КАС наступній редакції:
"Стаття 171-1. Особливості провадження у справах щодо оскарження актів індивідуальної дії, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочих органів, що пов’язані з їхніми повноваженнями стосовно суддівського корпусу
1. Правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо законності (крім конституційності) постанов Верховної Ради України, указів та розпоряджень Президента України, щодо оскарження їхніх дій чи бездіяльності, а також актів індивідуальної дії, дій чи бездіяльності Вищої ради юстиції, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочих органів.
За правилами цієї статті суд розглядає справи щодо оскарження зазначених актів, дій чи бездіяльності, якщо вони пов'язані з реалізацією повноважень вказаних органів стосовно суддівського корпусу (зокрема повноваженнями щодо добору, призначення та обрання суддів, притягнення їх до відповідальності, звільнення з посади судді).
2. Рішення, дії чи бездіяльність Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочих органів можуть бути оскаржені до Вищого адміністративного суду України впродовж п’ятнадцяти днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
3. Адміністративну справу щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочих органів вирішує колегія суддів у складі не менше п’яти суддів. Розподіл таких справ між суддями Вищого адміністративного суду України здійснюється без урахування спеціалізації суддів.
4. Вищий адміністративний суд України за наслідками розгляду справи може:
1) визнати рішення Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочого органу протиправним повністю або в окремій його частині;
2) визнати дії чи бездіяльність Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочого органу протиправними, зобов'язати їх вчинити певні дії;
3) застосувати інші наслідки протиправності таких рішень, дій чи бездіяльності, визначені статтею 162 цього Кодексу.
5. У разі визнання судом протиправним і скасування акта відповідач невідкладно після набрання постановою суду законної сили зобов'язаний опублікувати її у спосіб, у який було офіційно оприлюднено цей акт.
6. Рішення Вищого адміністративного суду України щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочих органів можуть бути переглянуті в апеляційному порядку Верховним Судом України за загальними правилами апеляційного провадження, визначеними цим Кодексом""
 
Відхилено    
    -416- Сотник О.С.
Пункт 4 проекту закону доповнити таким підпунктом 48: "внести зміни до статті 171-2 КАС, у частині 1 слово "п’яти" змінити на "двадцяти";
частину 2 після слів "відповідальності" доповнити словами "може бути оскаржено лише до суду апеляційної інстанції, рішення якого""
 
Відхилено    
    -417- Денисенко В.І.
2) у статті 90:
а) у частині першій слова "допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, які надають правову допомогу за договором" замінити словами "правової допомоги";
б) частину другу виключити;
в) у частині третій після слів "Граничний розмір" доповнити словами "та умови".
 
Відхилено    
    -418- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 100 КАСУ, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 100. Наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду
1. Адміністративний позов, поданий після закінчення строку, установленого законом, залишається без руху, якщо особа не подала заяву про поважність причин пропущення строку.
2. У разі надходження заяви про поновлення строку звернення до суду або заяви з обґрунтуванням, що строку звернення не пропущено, суд відкриває провадження у справі і в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі, вирішує питання щодо поновлення пропущеного строку. Якщо строк звернення пропущено без поважних причин, суд за заявою відповідача закриває провадження у справі".
 
Відхилено    
    -419- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 105 КАСУ:
частину четверту доповнити абзацом такого змісту:
"Позовна заява може містити інші законні вимоги, спрямовані на захист прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин".
 
Відхилено    
    -420- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 107 КАСУ:
пункти 5 і 6 частини першої викласти в такій редакції:
"5) подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності;
6) немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без руху або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом".
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без руху, передання позовної заяви до іншого адміністративного суду за підсудністю чи відмови у відкритті провадження у справі";
абзац третій частини третьої викласти в такій редакції:
"Якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд передає заяву до іншого адміністративного суду за належною підсудністю".
перше речення частини п’ятої викласти в такій редакції:
"Про залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, передання позовної заяви до іншого адміністративного суду за підсудністю, відкриття провадження у справі чи відмову у відкритті провадження у справі суддя постановляє ухвалу";
частину сьому викласти в такій редакції:
"7. У разі непідсудності справи цьому адміністративному суду суд відповідно до статті 22 цього Кодексу передає своєю ухвалою позовну заяву разом із доданими до неї матеріалами. Суд надсилає особі, яка подала позовну заяву, копію такої ухвали";
частину восьму виключити.
 
Відхилено    
    -421- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 108 КАСУ:
пункт 6 частини першої виключити.
 
Відхилено    
    -422- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 109 КАСУ:
частину третю доповнити словами "крім випадку передання заяви до суду належної юрисдикції";
частину четверту доповнити словами "крім випадку передання заяви до суду належної юрисдикції";
частину шосту викласти в такій редакції:
"6. У разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд відповідно до статті 17-1 цього Кодексу передає заяву і позовні матеріали до суду належної юрисдикції разом з копією своєї ухвали для вирішення питання щодо відкриття провадження. Суд надсилає особі, яка подала позовну заяву, копію такої ухвали.
Якщо суд відмовляє у відкритті провадження щодо частини вимог, то він передає до суду належної юрисдикції засвідчені своїм підписом копії позовної заяви і доданих до неї матеріалів, а також ухвали.
 
Відхилено    
    -423- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 128 КАСУ:
частину шосту викласти в такій редакції:
"6. Суд може розглянути справу в письмовому провадженні, якщо в судове засідання не прибула без поважних причин або без повідомлення таких причин жодна особа, яка бере участь у справі і належним чином повідомлена про дату, час і місце судового розгляду, та якщо немає потреби заслухати свідка чи експерта та відсутні інші перешкоди, визначені цієї статтею".
 
Відхилено    
    -424- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 155 КАСУ:
пункт 9 частини першої виключити.
 
Відхилено    
    -425- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 157 КАСУ:
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд першої інстанції відповідно до статті 17-1 цього Кодексу передає її матеріали до суду належної юрисдикції разом з копією своєї ухвали для вирішення питання щодо відкриття провадження";
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду першої інстанції про закриття провадження у справі може бути оскаржена, крім випадку передання заяви до суду належної юрисдикції.
Не допускається під час апеляційного чи касаційного розгляду або перегляду справи Верховним Судом України закриття провадження у справі з мотивів підвідомчості справи суду іншої юрисдикції.
Повторне звернення з тією ж позовною заявою не допускається".
 
Відхилено    
    -426- Власенко С.В.
Частину шосту статті 94 викласти в такій редакції:
"6. Якщо суд апеляційної інстанції або Верховний Суд України, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат".
 
Відхилено    
256. 2) частину другу статті 161 викласти в такій редакції:
 
-427- Сотник О.С.
Пункт 4 проекту закону доповнити таким підпунктом 45: "внести зміни до статті 162 КАС, частину 3 статті 162 КАС після слів "суду поважними" доповнити словами "суд за заявою відповідача закриває провадження в адміністративній справі."."
 
Відхилено   2) частину другу статті 161 викласти в такій редакції:
 
    -428- Алєксєєв С.О.
Частину другу статті 161 викласти в такій редакції:
"2. Обираючи при прийнятті рішення правову норму до спірних правовідносин, суд зобов’язаний застосувати висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу.
Суд має право лише у виняткових випадках відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним чітким обґрунтуванням відповідних мотивів, які оформлюються в окремий процесуальний документ, підписуються суддею та додаються до повного тексту судового рішення.".
 
Відхилено    
    -429- Денисенко В.І.
3) у пункті 5 частини першої статті 106 слова "звільнення від оплати правової допомоги і" виключити.
 
Відхилено    
    -430- Власенко С.В.
Частину другу статті 161 викласти в такій редакції:
 
Відхилено    
    -431- Кривенко В.М.
абзац другий частини другої статті 161 викласти в такій редакції:
"Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках
Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів,
зокрема, у випадку, якщо застосування таких правових позицій у конкретній
справі буде призводити до очевидної несправедливості судового рішення.".
 
Відхилено    
257. "2. При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу.
 
-432- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В ч. 2 ст. 161 КАС України після слів "спірних правовідносин суд" слово "враховує" замінити на слова "зобов'язаний врахувати".
 
Відхилено   "2. При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 237 цього Кодексу.
 
    -433- Власенко С.В.
"2. При виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судових рішень з підстав, передбачених частиною першою статті 237 цього Кодексу".
 
Відхилено    
258. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів";
 
-434- Сотник О.С.
Змінити підпункт 2 пункту 4 проекту закону, внести зміни до статті 161 КАС: в абзаці 2 частини 2 слово "висновках" замінити на слово "постановах".
 
Відхилено   Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів";
3) частину другу статті 236 викласти в такій редакції:
"2. Заява про перегляд судового рішення в адміністративних справах з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, може бути подана особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною";
 
    -435- Сотник О.С.
Доповнити п. 4 законопроекту новим пп. 49 такого змісту: "У ч. 2 ст. 183-1 КАС формулювання "розглядаються та вирішуються апеляційним адміністративним судом за місцем розташування нерухомого майна, що підлягає примусовому відчуженню" формулюванням "розглядає та вирішує окружний адміністративний суд за місцем розташування нерухомого майна, щодо якого може бути прийнято рішення про примусове відчуження.""
 
Відхилено    
    -436- Сотник О.С.
Доповнити п. 4 законопроекту новим пп. 50 такого змісту: "частину 2 ст. 184 КАС викласти в такій редакції "У випадках, визначених цим Кодексом, судом апеляційної інстанції є також відповідний окружний адміністративний суд, Вищий адміністративний суд України, Верховний Суд України.""
 
Відхилено    
    -437- Сотник О.С.
Доповнити п. 4 законопроекту новим пп. 51 такого змісту: "у частині 2 ст. 186 КАС слово "десяти" замінити на "дванадцяти", слово "отримання" замінити на "вручення". Абзац 2 ч. 2 ст. 184 КАС – виключити."
 
Відхилено    
    -438- Сотник О.С.
Доповнити п. 4 законопроекту новим пп. 52 такого змісту: "у частині 3 ст. 186 КАС слово "п’яти" замінити на "десяти", слово "отримання" замінити на "вручення"."
 
Відхилено    
    -439- Сотник О.С.
Доповнити п. 4 законопроекту новим пп. 53 такого змісту: "частину 1 ст. 187 КАС після слів "формі" доповнити словами "або в електронній формі відповідно до статті 15-1 цього Кодексу.""
 
Відхилено    
    -440- Сотник О.С.
Пункт 4 проекту закону доповнити підпунктом 54 такого змісту: "внести зміни до статті 229 КАС, доповнивши її частиною другою у наступній редакції: "2. Розгляд справи з порушенням правил про адміністративну юрисдикцію або підсудність не може бути підставою для скасування судового рішення, якщо особа, яка брала участь у справі і його оскаржує, не посилалася на ці обставини в судах першої і апеляційної інстанцій.""
 
Відхилено    
    -441- Сотник О.С.
Пункт 4 проекту закону доповнити підпунктом 55 такого змісту: "внести зміни до статті 236, частину 1 викласти у наступній редакції: "Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов'язки, мають право подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після вичерпання інших засобів їх оскарження, встановлених цим Кодексом.""
 
Відхилено    
    -442- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 підпунктом 60 такого змісту:
"Ч. 1 ст. 187 КАС після слів "у письмовій формі" доповнити "або в електронній формі відповідно до статті 15-1 цього Кодексу"; п. 2 ч. 2 ст. 187 КАС доповнити після слів "засобу зв’язку," словами "офіційна електронна адреса,"".
 
Відхилено    
    -443- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 підпунктом 61 такого змісту:
"Доповнити ст. 202 КАС частиною 2 такого змісту:
"2. Розгляд справи з порушенням правил про адміністративну юрисдикцію або підсудність не може бути підставою для скасування судового рішення, якщо особа, яка брала участь у справі і його оскаржує, не посилалася на ці обставини в суді першої інстанції.""
 
Відхилено    
    -444- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 підпунктом 62 такого змісту:
"Викласти ч. 2 ст. 212 КАС в такій редакції:
"2. Касаційну скаргу можна подати протягом одного місяця з дня:
1) проголошення постанови або ухвали суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених пунктами 2 і 3 цієї частини;
2) вручення особі постанови або ухвали суду апеляційної інстанції в повному обсязі в разі відсутності особи під час проголошення постанови або ухвали;
3) вручення особі постанови в разі відкладення складення постанови суду апеляційної інстанції в повному обсязі."".
 
Відхилено    
    -445- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 підпунктом 63 такого змісту:
"Ч. 1 ст. 213 КАС доповнити після слів "в письмовій формі" словами "або в електронній формі відповідно до статті 15-1 цього Кодексу"; в п. 2 ч. 2 ст. 213 КАС доповнити після слів "засобу зв’язку," словами "офіційна електронна адреса".
 
Відхилено    
    -446- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 підпунктом 64 такого змісту:
"П. 5 ч. 5 ст. 214 КАС виключити;
 
Відхилено    
    -447- Сотник О.С.
частини 6, 7 ст. 214 КАС викласти в такій редакції:
"6. Якщо суддя-доповідач встановить, що викладені в касаційній скарзі доводи, а також додані до неї матеріали не дають підстав ставити під сумнів законність оскаржених судових рішень, тоді він передає питання щодо відхилення касаційної скарги без витребування матеріалів справи на розгляд колегії у складі трьох суддів, до якої входить суддя-доповідач.
Розгляд проводиться без повідомлення і виклику осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала про відхилення касаційної скарги без витребування матеріалів справи вважається постановленою, якщо її одноголосно підтримали усі судді з колегії. Ухвала повинна бути вмотивованою.
7. Копія ухвали про повернення касаційної скарги, про відмову у відкритті касаційного провадження або про відхилення касаційної скарги без витребування матеріалів справи разом з доданими до скарги матеріалами направляються особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційна скарга залишається в суді касаційної інстанції."".
 
Відхилено    
    -448- Сотник О.С.
Доповнити пункт 4 підпунктом 65 такого змісту:
"В ч. 1 ст. 214-1 КАС замінити слова "одного місяця" словами "двох місяців"".
 
Відхилено    
    -449- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 162 КАСУ:
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Якщо в ході судового розгляду справи суд встановить, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду, або викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд за заявою відповідача закриває провадження в адміністративній справі".
 
Відхилено    
    -450- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 166 КАСУ:
доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:
"4. Судді вищестоящих судів, які переглядають справу в апеляційному чи касаційному порядку або при перегляді справи Верховним Судом України, зобов’язані реагувати окремими ухвалами та повідомляти (із долученням копій відповідних процесуальних документів) Вищу кваліфікаційну комісію суддів України або Вищу раду юстиції про виявлені під час перегляду ними справ порушення, допущені суддею (суддями) суду нижчої інстанції, за які суддю згідно із законом може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження".
 
Відхилено    
    -451- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 167 КАСУ, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 167. Проголошення судового рішення, вручення судового рішення особам, які беруть участь у справі та особам, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов’язки
1. Судове рішення проголошується прилюдно негайно після виходу суду з нарадчої кімнати. Головуючий у судовому засіданні роз’яснює зміст рішення, порядок і строк його оскарження.
2. Суд одразу після проголошення постанови (або її вступної та резолютивної частин) чи ухвали на вимогу особи, яка бере участь у справі, вручає під розписку відповідну постанову або ухвалу.
У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови суд надсилає повний текст постанови особам, які беруть участь у справі, протягом двох днів з дня його складання рекомендованим листом з повідомленням про вручення або електронною поштою. Суд складає повний текст постанови у строк, установлений частиною третьою статті 160 цього Кодексу.
За зверненням осіб, які беруть участь у справі, повне рішення вручається під розписку безпосередньо в суді.
3. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копія судового рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення або електронною поштою протягом двох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі. За зверненням цих осіб судове рішення вручається під розписку безпосередньо в суді.
4. Судове рішення вважається врученим, якщо воно:
1) вручене особі безпосередньо в суді під розписку;
2) доставлене за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду, або у випадках, визначених цим Кодексом, –номером факсу або іншого технічного засобу зв’язку;
3) доставлене за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси, або доставлене за повідомленою особою електронною адресою;
4) повернуте як невручене адресату – у разі відсутності особи за адресою, повідомленою цією особою суду;
5) повернуто як не вручене адресату – у разі відсутності особи за адресою чи перебування особи, що зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Якщо копію рішення вручено представникові, то вважається, що її вручено й особі, яку він представляє.
5. Особа, яка бере участь у справі, а також особа, яка не брала участі у справі, але щодо якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов’язки, може отримати в суді, де знаходиться адміністративна справа, копію рішення, що є в матеріалах цієї справи, ухваленого адміністративним судом будь-якої інстанції".
 
Відхилено    
    -452- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 171-1 КАСУ, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 171-1. Особливості провадження у справах щодо оскарження актів індивідуальної дії, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що пов’язані з їхніми повноваженнями стосовно суддівського корпусу
1. Правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо законності (крім конституційності) постанов Верховної Ради України, указів та розпоряджень Президента України, щодо оскарження їхніх дій чи бездіяльності, а також актів індивідуальної дії, дій чи бездіяльності Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
За правилами цієї статті суд розглядає справи щодо оскарження зазначених актів, дій чи бездіяльності, якщо вони пов'язані з реалізацією повноважень вказаних органів стосовно суддівського корпусу (зокрема повноваженнями щодо добору, призначення та обрання суддів, притягнення їх до відповідальності, звільнення з посади судді).
2. Рішення, дії чи бездіяльність Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції Вищої кваліфікаційної комісії суддів України можуть бути оскаржені до Вищого адміністративного суду України впродовж п’ятнадцяти днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
3. Адміністративну справу щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вирішує колегія суддів у складі не менше п’яти суддів. Розподіл таких справ між суддями Вищого адміністративного суду України здійснюється без урахування спеціалізації суддів.
4. Вищий адміністративний суд України за наслідками розгляду справи може:
1) визнати рішення Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України протиправним повністю або в окремій його частині;
2) визнати дії чи бездіяльність Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України протиправними, зобов'язати їх вчинити певні дії;
3) застосувати інші наслідки протиправності таких рішень, дій чи бездіяльності, визначені статтею 162 цього Кодексу.
5. У разі визнання судом протиправним і скасування акта відповідач невідкладно після набрання постановою суду законної сили зобов'язаний опублікувати її у спосіб, у який було офіційно оприлюднено цей акт.
6. Рішення Вищого адміністративного суду України щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України можуть бути переглянуті в апеляційному порядку Верховним Судом України за загальними правилами апеляційного провадження, визначеними цим Кодексом".
 
Відхилено    
    -453- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 184 КАСУ:
частину другу викласти в такій редакції:
"2. У випадках, визначених цим Кодексом, судом апеляційної інстанції є також Вищий адміністративний суд України, Верховний Суд України".
 
Відхилено    
    -454- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 186 КАСУ:
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня вручення копії постанови";
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня вручення копії ухвали".
 
Відхилено    
    -455- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 202 КАСУ:
доповнити частиною другою такого змісту:
"2. Розгляд справи з порушенням правил про адміністративну юрисдикцію або підсудність не може бути підставою для скасування судового рішення".
 
Відхилено    
    -456- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 212 КАСУ:
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Касаційну скаргу можна подати протягом одного місяця з дня:
1) проголошення постанови або ухвали суду апеляційної інстанції;
2) вручення особі постанови або ухвали суду апеляційної інстанції в разі відсутності особи під час проголошення постанови або ухвали;
3) вручення особі постанови в разі відкладення складення постанови суду апеляційної інстанції в повному обсязі".
 
Відхилено    
    -457- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 214 КАСУ:
пункт 5 частини першої виключити;
частину шосту викласти в такій редакції:
"6. Якщо суддя-доповідач встановить, що викладені в касаційній скарзі доводи, а також додані до неї матеріали не дають підстав ставити під сумнів законність оскаржених судових рішень, тоді він передає питання щодо відхилення касаційної скарги без витребування матеріалів справи на розгляд колегії у складі трьох суддів, до якої входить суддя-доповідач.
Розгляд проводиться без повідомлення і виклику осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала про відхилення касаційної скарги без витребування матеріалів справи вважається постановленою, якщо її одноголосно підтримали усі судді з колегії. Ухвала повинна бути вмотивованою.
7. Копія ухвали про повернення касаційної скарги, про відмову у відкритті касаційного провадження або про відхилення касаційної скарги без витребування матеріалів справи разом з доданими до скарги матеріалами направляються особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційна скарга залишається в суді касаційної інстанції".
 
Відхилено    
    -458- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 214-1 КАСУ:
у частині першій слова "одного місяця" замінити словами "двох місяців".
 
Відхилено    
    -459- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 229 КАСУ:
доповнити частиною другою такого змісту:
"2. Розгляд справи з порушенням правил про адміністративну юрисдикцію або підсудність не може бути підставою для скасування судового рішення".
 
Відхилено    
259. 3) статтю 237 викласти в такій редакції:
 
-460- Сотник О.С.
внести змінити до підпункту 3 пункту 4 проекту закону, статтю 237 КАС викласти у наступній редакції:
"Стаття 237. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень
1. Заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з підстав:
1) неоднакове застосування, у тому числі незастосування однієї і тієї ж норми матеріального та (або) процесуального права в подібних правовідносинах судами (судом) касаційної інстанції, а також першої або апеляційної інстанцій, рішення яких відповідно до закону є остаточними (крім судових рішень у справах, визначених статтями 172-175 цього Кодексу);
2) встановлення міжнародною установою, компетенція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань, якщо для усунення такого порушення необхідно переглянути рішення національних судів.
3) порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу;
4) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції ї, а також першої або апеляційної інстанцій, рішення яких відповідно до закону є остаточними (крім судових рішень у справах, визначених статтями 172-175 цього Кодексу), позиції Верховного Суду України щодо застосування норми матеріального та/або процесуального права в подібних правовідносинах, викладеній у постанові, винесені на підставі пунктів 1 та/або 2 цієї частини."
 
Відхилено   4) статтю 237 викласти в такій редакції:
 
    -461- Денисенко В.І.
4) Статтю 2141 доповнити частиною другою наступного змісту:
"2. Переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, у виняткових випадках апеляційний суд, з урахуванням особливостей розгляду справи, може продовжити строк розгляду справи, але не більш як на тридцять днів, про що постановляє ухвалу".
 
Відхилено    
    -462- Власенко С.В.
Статтю 235 викласти в такій редакції:" Перегляд судових рішень Верховним Судом України
1.Судом касаційної інстанції є Верховний Суд України.
 
Відхилено    
    -463- Кривенко В.М.
статтю 237 викласти у наступній редакції:
"Заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути
подана виключно з підстав:
1)неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2)неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права - при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підсудності або встановленої законом юрисдикції адміністративних судів;
1)3)встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом, якщо для усунення такого порушення необхідно переглянути рішення національного суду;
4)порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171і цього Кодексу;
5)невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права та/або висновкам Конституційного Суду України, викладених у рішеннях за наслідками офіційного тлумачення Конституції та законів України або розгляду справ щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та/або висновкам про застосування норм Європейської Конвенції з прав людини та основних свобод 1950 року і протоколів до неї, викладених в рішеннях Європейського суду з прав людини".
 
Відхилено    
260. "Стаття 237. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень
 
-464- Власенко С.В.
3. 2. Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом".
 
Відхилено   "Стаття 237. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень
 
261. 1. Заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з підстав:
 
   1. Заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з підстав:
 
262. 1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
 
-465- Власенко С.В.
Пункт 2 частини першої статті 237 викласти в такій редакції:
"2) неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах";
 
Відхилено   1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
 
263. 2) неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права – при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підсудності справ або встановленої законом юрисдикції адміністративних судів;
 
-466- Шпенов Д.Ю.
в частині 1 статті 237 пункт 2 виключити
 
Відхилено   2) неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права – при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підсудності справ або встановленої законом юрисдикції адміністративних судів;
 
    -467- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Пункт 2 частини першої статті 237 викласти в такій редакції:
"2) неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права – при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі;".
 
Відхилено    
    -468- Власенко С.В.
Пункт 3 частини першої статті 237 викласти в такій редакції:
4)"3) неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті";
 
Відхилено    
264. 3) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом;
 
-469- Власенко С.В.
6)Пункт 4 частини першої статті 237 викласти в такій редакції:
7)"4) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної чи подібної справи судом";
 
Відхилено   3) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом;
 
265. 4) порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу;
 
-470- Шпенов Д.Ю.
в частині 1 статті 237 пункт 4 виключити
 
Відхилено   4) порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу;
 
    -471- Власенко С.В.
Пункт 1 частини першої статті 237 викласти в такій редакції:
"1) неправильного застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального права чи порушення норм процесуального права;
 
Відхилено    
266. 5) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права";
 
-472- Шпенов Д.Ю.
в частині 1 статті 237 пункт 5 виключити
 
Відхилено   5) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права";
 
    -473- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Частину першу статті 237 доповнити пунктом 6 такого змісту:
"6) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції роз’ясненням Пленуму Верховного Суду України або пленумів вищих спеціалізованих судів, які на момент ухвалення судового рішення суду касаційної інстанції не втратили чинність".
 
Відхилено    
267. 4) у статті 238:
 
-474- Денисенко В.І.
5) у статті 220:
а) у частині першій слова "і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу" виключити;
б) частину другу доповнити абзацами другим та третім такого змісту:
"Переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі наявних у справі та додатково поданих доказів, повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої та апеляційної інстанцій з причин, що не залежали від нього.
При дослідженні доказів касаційна інстанція використовує процесуальні права суду першої інстанції за винятком процесуальних дій, пов'язаних із призначенням та проведенням судової експертизи".
 
Відхилено   5) у статті 238:
 
268. а) у частині першій слова і цифри "пунктом 1 частини першої статті 237" замінити словами і цифрами "пунктами 1 і 2 частини першої статті 237";
 
-475- Сотник О.С.
Внести змінити до підпункту 4 пункту 4 проекту закону, внести зміни до статті 238 КАС, змінити частину 1: слова "пунктами 1 і 2" замінити словами "пунктом 1";
 
Відхилено   а) у частині першій слова і цифри "пунктом 1 частини першої статті 237" замінити словами і цифрами "пунктами 1 і 2 частини першої статті 237";
 
    -476- Шкрум А.І.
у статті 238 пункт 1 викласти в такій редакції:
1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом одного місяця з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
Відхилено    
    -477- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У ч. 1 ст. 238 КАС України замінити слова "трьох місяців" на словами "одного місяця".
 
Відхилено    
    -478- Власенко С.В.
9) Частину першу статті 238 викласти в такій редакції:
10)"1. Заява про перегляд судових рішень з підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу подається протягом одного місяця з дня набрання судовим рішенням апеляційного суду законної сили".
 
Відхилено    
269. б) частину другу викласти в такій редакції:
 
-479- Сотник О.С.
Змінити частину 2 статті 238 КАС, слова "пунктом 3" змінити на слова "пунктом 2";
 
Відхилено   б) частину другу викласти в такій редакції:
 
    -480- Денисенко В.І.
6) у пункті 6 частини першої статті 223 слова "на новий розгляд або" виключити".
 
Відхилено    
    -481- Власенко С.В.
12)Частину другу статті 238 викласти в такій редакції:
13)"2. Заява про перегляд судових рішень підстав, установлених пунктами 2 і 3 частини першої статті 237 цього Кодексу подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктами 2 і 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше трьох років з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява".
 
Відхилено    
270. "2. Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, подається не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало або повинно було стати відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного";
 
   "2. Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, подається не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало або повинно було стати відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного";
 
271. в) у частині третій слова і цифри "пунктом 3 частини першої статті 237" замінити словами і цифрами "пунктом 4 частини першої статті 237";
 
-482- Сотник О.С.
Змінити частину 3 статті 238 КАС, слова "пунктом 4" змінити на слова "пунктом 3";
 
Відхилено   в) у частині третій слова і цифри "пунктом 3 частини першої статті 237" замінити словами і цифрами "пунктом 4 частини першої статті 237";
 
    -483- Шпенов Д.Ю.
частину 3 статті 238 виключити
 
Відхилено    
    -484- Денисенко В.І.
7) у статті 227:
а) в назві статті слова "або на новий розгляд" виключити;
б) частину другу виключити;
в) у частині четвертій слова "або на новий розгляд" виключити".
 
Відхилено    
272. г) частину четверту замінити двома частинами такого змісту:
 
-485- Сотник О.С.
Змінити частину 4 статті 238 КАС, слова "пунктом 5" після "передбаченій" і "передбаченої" замінити на "пунктом 4";
 
Відхилено   г) частину четверту замінити двома частинами такого змісту:
 
    -486- Шпенов Д.Ю.
частину 4 статті 238 виключити
 
Відхилено    
    -487- Денисенко В.І.
8) у пункті 2 частини першої статті 230 слова "або на новий розгляд" виключити".
 
Відхилено    
273. "4. Заява про перегляд судового рішення на підставі, передбаченій пунктом 5 частини першої статті 237 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня прийняття постанови Верховного Суду України, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 5 частини першої статті 237 цього Кодексу, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
-488- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У ч. 4 ст. 238 КАС України замінити слова "трьох місяців" на словами "одного місяця".
 
Відхилено   "4. Заява про перегляд судового рішення на підставі, передбаченій пунктом 5 частини першої статті 237 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня прийняття постанови Верховного Суду України, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 5 частини першої статті 237 цього Кодексу, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
    -489- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У частині четвертій статті 238 слова і цифри "на підставі, передбаченій пунктом 5" замінити словами і цифрами "на підставах, передбачених пунктами 5 і 6".
 
Відхилено    
    -490- Власенко С.В.
15)Частину третю статті 238 викласти в такій редакції:
16)"3. Заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 237 цього Кодексу, подається не пізніше трьох місяців з дня, коли особі стало відомо про набуття рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, статусу остаточного".
 
Відхилено    
274. 5. У разі пропущення строку, встановленого частинами першою – четвертою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк у межах одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява. Питання про поновлення строку вирішується колегією суддів під час вирішення питання про допуск справи до провадження";
 
-491- Сотник О.С.
Змінити частину 5 статті 238 КАС, слово "четвертою" змінити на "третьою".
 
Відхилено   5. У разі пропущення строку, встановленого частинами першою – четвертою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк у межах одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява. Питання про поновлення строку вирішується колегією суддів під час вирішення питання про допуск справи до провадження ";
 
    -492- Шпенов Д.Ю.
в частині 5 статті 238 слово "четвертої" замінити на "другої"
 
Відхилено    
    -493- Власенко С.В.
Частину четверту статті 238 викласти в такій редакції:
"4. У разі пропущення строку, встановленого частинами першою – четвертою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк у межах трьох років з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява. Питання про поновлення строку вирішується колегією суддів під час вирішення питання про допуск справи до провадження".
 
Відхилено    
275. 5) у статті 239:
 
-494- Сотник О.С.
Внести змінити до підпункту 5 пункту 4 проекту закону, внести зміни до статті 239 КАС, частину 1 після слів "письмовій формі" доповнити словами "або в електронній формі відповідно до статті 15-1 цього Кодексу.";
 
Відхилено   6) у статті 239:
 
    -495- Алєксєєв С.О.
У частині першій статті 244-2 друге речення викласти в такій редакції:
"Суд має право лише у виняткових випадках відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним чітким обґрунтуванням відповідних мотивів, які оформлюються в окремий процесуальний документ, підписуються суддею та додаються до повного тексту судового рішення.".
 
Враховано частково в частині першій статті 244-2.   
276. а) у частині другій:
 
-496- Сотник О.С.
частину 2 статті 239 КАС викласти в такій редакції:
"2. У заяві про перегляд судових рішень зазначаються:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, від імені якої діє представник, та осіб, які беруть участь у справі, у тому числі представника заявника, а також їхні номери засобу зв'язку, офіційна електронна адреса, адреса електронної пошти, якщо такі є та відомі заявнику;
3) конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування одних і тих же норм права у подібних правовідносинах, якщо заяву подано на підставі, встановлений пунктом 1 статті 237 цього Кодексу;
4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв’язку із ухваленням рішення міжнародної установи, компетенція якої визнана Україною, якщо заява подана з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу;
4-1) обґрунтування порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу, якщо заява подана з підстав, встановлених пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу;
5) вимоги особи, яка подає заяву;
6) у разі необхідності - клопотання;
7) перелік матеріалів, які додаються.";
 
Відхилено   а) у частині другій:
 
277. у пункті 2 слова "яка подає заяву" замінити словами "від імені якої діє представник";
 
-497- Сотник О.С.
пункт 2 частини 2 статті 239 КАС викласти у наступній редакції: "ім'я (найменування), поштова адреса особи, від імені якої діє представник, та осіб, які беруть участь у справ і, у тому числі представника заявника, а також їхні номери засобу зв'язку, офіційна електронна адреса, адреса електронної пошти, якщо такі є та відомі заявнику;" ;
 
Відхилено      
    -498- Власенко С.В.
18)Пункт 2 частини 2 статті 239 викласти в такій редакції:
"2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, та осіб, які беруть участь у справі, а також їхні номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.;
 
Враховано частково .   
278. пункт 3 викласти в такій редакції:
 
   пункт 3 викласти в такій редакції:
 
279. "3) обгрунтування підстав для перегляду судових рішень, передбачених статтею 237 цього Кодексу";
 
   "3) обгрунтування підстав для перегляду судових рішень, передбачених статтею 237 цього Кодексу";
 
280. пункти 4, 41 виключити;
 
   пункти 4, 41 виключити;
 
281. б) у частині третій слова "особою, яка її подає, або" виключити;
 
-499- Сотник О.С.
змінити частину 3 статті 239 КАС, після слів "підписується" додати слова "особою, яка її подає, або".
 
Відхилено      
    -500- Власенко С.В.
Частину третю статті 239 викласти в такій редакції:
"3. Заява підписується особою, яка її подає, або представником особи, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження".
 
Відхилено    
282. 6) частину першу статті 239-1 викласти в такій редакції:
 
-501- Сотник О.С.
Внести змінити до підпункту 6 пункту 4 проекту закону, внести зміни до статті 239-1 КАС, у частину 1 після слова "подається" додати слово "безпосередньо";
 
Враховано .  7) частину першу статті 239-1 викласти в такій редакції:
 
    -502- Власенко С.В.
Частину першу статті 239-1 викласти в такій редакції:
"1. Заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України. До заяви мають бути додані:
 
Відхилено    
283. "1. Заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України. До заяви мають бути додані:
 
-503- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В ч. 1 ст. 239-1 КАС України після слів "судових рішень подається" додати слово "безпосередньо".
 
Враховано .  "1. Заява про перегляд судових рішень подається безпосередньо до Верховного Суду України. До заяви мають бути додані:
 
    -504- Власенко С.В.
1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
 
Відхилено    
284. 1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
 
   1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
 
285. 2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
-505- Власенко С.В.
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
Відхилено   2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
286. 3) копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4 частини першої статті 237 цього Кодексу;
 
-506- Власенко С.В.
3) копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 2 та 3 частини першої статті 237 цього Кодексу;
 
Відхилено   3) копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4 частини першої статті 237 цього Кодексу;
 
287. 4) копія постанови Верховного Суду України, якщо заява подається з підстави, передбаченої пунктом 5 частини першої статті 237 цього Кодексу;
 
   4) копія постанови Верховного Суду України, якщо заява подається з підстави, передбаченої пунктом 5 частини першої статті 237 цього Кодексу;
 
288. 5) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, – у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу";
 
-507- Власенко С.В.
4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 237 цього Кодексу.
 
Відхилено   5) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, – у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу.
До заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, судовий збір не сплачується";
 
289. 7) у статті 239-2:
 
   8) у статті 239-2:
 
290. а) у назві статті слова "Вищим адміністративним судом України" виключити;
 
   а) у назві статті слова "Вищим адміністративним судом України" виключити;
 
291. б) у частині першій слова "яка надійшла до Вищого адміністративного суду України" виключити;
 
-508- Сотник О.С.
Внести змінити до підпункту 7 пункту 4 проекту закону, внести зміни до статті 239-2 КАС, частину 1 після слів "судового рішення" доповнити словами ", яка надійшла до Верховного Суду України";
 
Відхилено   б) у частині першій слова "яка надійшла до Вищого адміністративного суду України" виключити;
 
    -509- Сотник О.С.
викласти пункт 3 частини 2 статті 239-2 КАС у наступній редакції: "3) копії різних за змістом судових рішень, у яких має місце неоднакове застосування одних і тих же норм права в подібних правовідносинах, – у разі подання заяви на підставі, встановленій пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу;";
 
Відхилено    
    -510- Сотник О.С.
пункт 4 частини 2 статті 239-2 КАС виключити, пункт 5 вважати пунктом 4;
 
Відхилено    
    -511- Сотник О.С.
змінити пункт 4 частини 2 статті 239-2 КАС, слово "юрисдикція" змінити до "компетенція", цифру "3" змінити на "2".
 
Відхилено    
    -512- Власенко С.В.
Частину другу статті 239-2 викласти в такій редакції:
"2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 239 та 2391 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути. Строк для усунення недоліків визначається днями. Перебіг строку розпочинається з моменту отримання особою відповідної ухвали суду про усунення недоліків".
 
Відхилено    
292. в) у частині третій слова "Вищого адміністративного суду України" замінити словами "Верховного Суду України";
 
   в) у частині третій слова "Вищого адміністративного суду України" замінити словами "Верховного Суду України";
 
293. г) у частині четвертій:
 
-513- Сотник О.С.
частину 4 статті 239-2 КАС викласти у наступній редакції:
"4. Заява повертається заявнику, якщо:
1) заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
3) заяву подано від імені особи, яка не має повноважень на ведення справи;
4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду, прийнята з аналогічних підстав." ;
 
Відхилено   г) у частині четвертій:
 
    -514- Власенко С.В.
Частину четверту статті 239-2 викласти в такій редакції:
"4. Заява повертається заявнику, якщо:
1) заяву подано без додержання вимог статей 239 та 2391 цього Кодексу і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
Відхилено    
294. пункти 1, 2 викласти в такій редакції:
 
-515- Власенко С.В.
2) заяву від імені заявника підписано особою, яка не має повноважень на її підписання;
 
Відхилено   пункти 1, 2 викласти в такій редакції:
 
295. "1) заяву подано без додержання вимог статей 239 та 239-1 цього Кодексу і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
-516- Власенко С.В.
3) заяву подано від імені особи, яка не має повноважень на ведення справи;
 
Відхилено   "1) заяву подано без додержання вимог статей 239 та 239-1 цього Кодексу і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
296. 2) заяву від імені заявника підписано особою, яка не має повноважень на її підписання";
 
-517- Власенко С.В.
4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду, прийнята з тих самих підстав".
 
Відхилено   2) заяву від імені заявника підписано особою, яка не має повноважень на її підписання";
 
297. у пункті 4 слова "Вищого адміністративного суду України" замінити словами "Верховного Суду України";
 
-518- Сотник О.С.
змінити частину 6 статті 239-2 КАС, слово "судової" виключити, слово "юрисдикція" змінити на "компетенція";
 
Відхилено   пункт 4 викласти в такій редакції:
"4) є ухвала Верховного суду України про відмову у допуску справи до провадження за наслідками розгляду заяви, поданої у цій справі з аналогічних підстав;"
 
298. д) частину сьому виключити;
 
-519- Сотник О.С.
змінити частину 7 статті 239-2 КАС, викласти у наступній редакції "7. Результати проведених дій, зазначених у частинах другій-третій і шостій цієї статті, а також зміст вимог, викладених у заяві, суддя – доповідач представляє колегії суддів Верховного Суду України."
 
Відхилено   д) частину сьому виключити;
е) доповнити частиною восьмою такого змісту:
"8. За відсутності підстав для повернення заяви, в якій міститься клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, суддя-доповідач невідкладно постановляє ухвалу про витребування такої копії рішення разом з її автентичним перекладом від органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи";
 
299. 8) статті 240, 2401, 241, 243, 244, 2442 викласти відповідно в такій редакції:
 
-520- Денисенко В.І.
2. У статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, передбаченою проектом Закону:
у підпункті "а" пункту 1 частини другої слова "відповідного" та "першої, апеляційної чи" виключити;
у пункті 2 частини третьої слова "який ухвалив оскаржуване судове рішення" замінити словами "касаційної інстанції".
 
Відхилено   9) статті 240, 240-1, 241, 242, 243, 244, 244-2 викласти відповідно в такій редакції:
 
300. "Стаття 240. Допуск справи до провадження
 
-521- Сотник О.С.
Внести змінити до підпункту 8 пункту 4 проекту закону, внести зміни до статті 240 КАС, викласти у наступній редакції:
"Стаття 240. Допуск справи до провадження
1. Питання щодо допуску справи до провадження вирішує Верховний Суд України колегією у складі трьох суддів Верховного Суду України, які входять до судової палати з адміністративних справ. Персональний склад колегії суддів визначається в порядку, встановленому частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу. До складу колегії входить суддя-доповідач.
2. Питання щодо допуску справи до провадження і витребування матеріалів справи або відмову в такому допуску Верховний Суд України розглядає без виклику осіб, які брали участь у справі, протягом п’ятнадцяти днів з дня надходження заяви. За результатами розгляду суд постановляє обґрунтовану ухвалу, яку не може бути оскаржено.
3. У разі допуску справи до провадження суд, в якого витребувано матеріали справи, повинен скерувати ці матеріали до Верховного Суду України не пізніше трьох днів після отримання ухвали про допуск справи до провадження і витребування матеріалів справи.
4. У разі відмови в допуску справи до провадження копія ухвали про відмову в допуску разом із копією заяви та доданими до неї документами надсилається особі, яка подала цю заяву."
 
Відхилено   "Стаття 240. Допуск справи до провадження
 
301. 1. Питання про допуск справи до провадження вирішується суддею-доповідачем, визначеним у порядку, встановленому частиною третьою статті 151 цього Кодексу.
 
   1. Питання про допуск справи до провадження вирішується суддею-доповідачем, визначеним у порядку, встановленому частиною третьою статті 151 цього Кодексу.
 
302. У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є обгрунтованою, він відкриває провадження.
 
   У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є обгрунтованою, він відкриває провадження.
 
303. У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є необгрунтованою, вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією з трьох суддів у складі судді-доповідача та двох суддів, визначених автоматизованою системою документообігу суду додатково. Провадження відкривається, якщо хоча б один суддя із складу колегії дійшов висновку про необхідність його відкриття.
 
-522- Голубов Д.І.
Друге речення третього абзацу першої частини статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України викласти у такій редакції: "Провадження відкривається, якщо хоча б двоє суддів зі складу колегії дійшли висновку про необхідність його відкриття.".
 
Відхилено   У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є необгрунтованою, вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією з трьох суддів у складі судді-доповідача та двох суддів, визначених автоматизованою системою документообігу суду додатково. Провадження відкривається, якщо хоча б один суддя із складу колегії дійшов висновку про необхідність його відкриття.
 
304. 2. Ухвала про відкриття провадження або ухвала про відмову у допуску справи до провадження виноситься протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або з дня усунення заявником недоліків, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, – з дня надходження такої копії.
 
-523- Власенко С.В.
Частину другу статті 240 викласти в такій редакції:
"2. Ухвала про відкриття провадження або ухвала про відмову у допуску справи до провадження виноситься протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або з дня усунення заявником недоліків, чи закінчення встановленого судом строку на усунення недоліків, включаючи строк на поштовий обіг, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, - з дня надходження такої копії".
 
Відхилено   2. Ухвала про відкриття провадження або ухвала про відмову у допуску справи до провадження виноситься протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або з дня усунення заявником недоліків, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, – з дня надходження такої копії.
 
305. 3. Розгляд питання про допуск справи до провадження відбувається без виклику осіб, які беруть участь у справі.
 
-524- Власенко С.В.
Частину третю статті 240 викласти в такій редакції:
"3. Розгляд питання про допуск справи до провадження відбувається з повідомленням осіб, які беруть участь у справі та без їх виклику".
 
Відхилено   3. Розгляд питання про допуск справи до провадження відбувається без виклику осіб, які беруть участь у справі.
 
306. 4. Копія ухвали про відкриття провадження або про відмову у допуску справи до провадження надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі.
 
-525- Власенко С.В.
Частину четверту статті 240 викласти в такій редакції:
"4. Копія ухвали про відкриття провадження не пізніше наступного дня після її прийняття надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі.
 
Відхилено   4. Копія ухвали про відкриття провадження або про відмову у допуску справи до провадження надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі.
 
    -526- Власенко С.В.
Копія ухвали про відмову у допуску справи до провадження не пізніше наступного дня після її прийняття надсилається особі, яка зверталась із відповідною заявою до Верховного Суду України".
 
Відхилено    
307. Стаття 2401. Підготовка справи до розгляду
 
-527- Сотник О.С.
1. Підпункт 8 пункту 4 проекту змінити – статтю 2401 КАС викласти в такій редакції:
"Стаття 240-1. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
1. Суддя-доповідач протягом трьох днів з дня надходження матеріалів справи постановляє ухвалу про призначення справи до розгляду та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
2. Суддя-доповідач протягом трьох днів з дня надходження матеріалів справи постановляє ухвалу про призначення справи до розгляду та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
2. Суддя-доповідач упродовж п'ятнадцяти днів з метою підготовки справи до розгляду Верховним Судом України:
1) надсилає копії ухвали про допуск заяви про перегляд судового рішення до провадження разом із копіями заяви особам, які беруть участь у справі;
2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
3) визначає порядок розгляду справи: або в судовому засіданні з викликом осіб, які беруть участь у справі, або в письмовому провадженні;
4) у разі необхідності визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо застосування норми права, та викликає цих представників до суду;
5) здійснює інші заходи, необхідні для розгляду справи.
3. За результатами проведення підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь та постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України."
 
Відхилено   Стаття 240-1. Підготовка справи до розгляду
 
308. 1. Суддя-доповідач протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України, для чого:
 
   1. Суддя-доповідач протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України, для чого:
 
309. 1) надсилає ухвалу про відкриття провадження та витребування матеріалів справи до відповідного суду, який не пізніше трьох робочих днів з дня надходження справи надсилає її до Верховного Суду України;
 
   1) надсилає ухвалу про відкриття провадження та витребування матеріалів справи до відповідного суду, який не пізніше трьох робочих днів з дня надходження справи надсилає її до Верховного Суду України;
 
310. 2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
 
   2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
 
311. 3) звертається до відповідних фахівців Науково-консультативної ради при Верховному Суді України стосовно підготовки наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції, крім випадків, коли висновок щодо застосування цієї норми права у цих правовідносинах був раніше отриманий Верховним Судом України;
 
-528- Голубов Д.І.
У третьому пункті першої частини статті 2401 Кодексу адміністративного судочинства України після слів "стосовно підготовки наукового висновку", доповнити словами " (рекомендаційного характеру)".
 
Відхилено   3) звертається до відповідних фахівців Науково-консультативної ради при Верховному Суді України стосовно підготовки наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції, крім випадків, коли висновок щодо застосування цієї норми права у цих правовідносинах був раніше отриманий Верховним Судом України;
 
    -529- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У п. 3 ч. 1 ст. 2401 КАС України перед словами "звертається до відповідних фахівців" додати "у разі необхідності".
 
Відхилено    
312. 4) у разі необхідності визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо застосування норми права, та викликає цих представників до суду;
 
   4) у разі необхідності визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо застосування норми права, та викликає цих представників до суду;
 
313. 5) здійснює інші заходи, необхідні для розгляду справи.
 
   5) здійснює інші заходи, необхідні для розгляду справи.
 
314. 2. Після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій суддя-доповідач виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
-530- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У ч. 2 ст. 2401 КАС України, після слів "витребуваних матеріалів справи",додати "наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована".
 
Відхилено   2. Після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій суддя-доповідач виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
    -531- Власенко С.В.
Частину другу статті 240-1 викласти в такій редакції:
"2. Не пізніше трьох робочих днів після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій, суддя-доповідач виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України та направляє її копію особам, які беруть участь у справі".
 
Відхилено    
315. Стаття 241. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
-532- Сотник О.С.
Підпункт 8 пункту 4 проекту змінити – статтю 241 КАС викласти в такій редакції:
"Стаття 241. Розгляд справи Верховним Судом України
1. Верховний Суд України розглядає справу на своєму засіданні.
Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів судової палати з адміністративних справ.
Справа про перегляд судового рішення у разі неоднакового застосування однієї і тієї ж норми права в подібних правовідносинах різними судами касаційної інстанції розглядається на спільному засіданні відповідних палат Верховного Суду України за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів кожної палати.
2. Головуючий відкриває судове засідання, оголошує справу, яку суд розглядає, склад суду і роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їхнє право заявити відвід, а також інші права та обов’язки.
3. Суддя-доповідач викладає зміст заяви та обставини справи.
4. Особа, яка подала заяву про перегляд судових рішень в адміністративній справі, та інші особи, які брали участь у справі, в разі їх прибуття в судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. У разі якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач.
5. Неприбуття сторін або інших осіб, які належним чином повідомлені про день, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду справи.
6. Верховний Суд України може в разі необхідності досліджувати докази та встановлювати обставини у справі.
7. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати двох місяців з дня надходження матеріалів справи. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи суд ухвалою може подовжити розгляд справи, але не більш як на п’ятнадцять днів."
 
Відхилено   Стаття 241. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
316. 1. Справи розглядаються Верховним Судом України за правилами, встановленими главами 2 і 3 розділу ІV цього Кодексу.
 
-533- Власенко С.В.
Частину першу статті 241 викласти в такій редакції:
"1. Справи розглядаються Верховним Судом за правилами розгляду справи у суді першої інстанції за винятком процесуальних дій, пов'язаних із встановленням обставин справи та їх доказуванням, з урахуванням особливостей, встановлених цією главою.
Верховний Суд використовує процесуальні права суду першої інстанції виключно для перевірки юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення у судовому рішенні.
 
Відхилено   1. Справи розглядаються Верховним Судом України за правилами, встановленими главами 2 і 3 розділу ІV цього Кодексу.
 
317. 2. У Верховному Суді України справа про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4 частини першої статті 237 цього Кодексу, розглядається Судовою палатою в адміністративних справах Верховного Суду України. Засідання Судової палати є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від складу Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України.
 
-534- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У абзаці першому частини другої статті 241 слова і цифри "передбачених пунктами 1, 2, 4" замінити словами і цифрами "передбачених пунктами 1, 2, 4, 5, 6".
 
Відхилено   2. У Верховному Суді України справа про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4 частини першої статті 237 цього Кодексу, розглядається Судовою палатою в адміністративних справах Верховного Суду України. Засідання Судової палати є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від складу Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України.
 
    -535- Власенко С.В.
Частину другу статті 241 викласти в такій редакції:
"2. У Верховному Суді України справа про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, розглядається Судовою палатою в адміністративних справах Верховного Суду України. Засідання Судової палати є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від складу Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України.
Якщо судове рішення в адміністративній справі оскаржується з підстав неоднакового застосування однієї і тієї самої норми права судами касаційної інстанції різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України".
 
Відхилено    
318. Якщо судове рішення в адміністративній справі оскаржується з підстав неоднакового застосування однієї і тієї самої норми права судами касаційної інстанції різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
   Якщо судове рішення в адміністративній справі оскаржується з підстав неоднакового застосування однієї і тієї самої норми права судами касаційної інстанції різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
319. 3. У разі якщо під час розгляду справи Верховний Суд України встановить, що існує необхідність відійти від висновку про застосування норми права, викладеного у постанові Верховного Суду України, яка була прийнята іншим складом суду (іншою палатою чи палатами, які брали участь у спільному засіданні), справа передається на розгляд спільного засідання судових палат Верховного Суду України, яке проводиться за участю палати (палат), яка розглядала справу до моменту її передання, та палати (палат), яка приймала відповідну постанову Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
-536- Власенко С.В.
Частину третю статті 241 викласти в такій редакції:
"3. У разі якщо під час розгляду справи Верховний Суд України встановить, що існує необхідність відійти від висновку про застосування норми права, викладеного у постанові Верховного Суду України, яка була прийнята іншим складом суду (іншою палатою чи палатами, які брали участь у спільному засіданні), справа передається на розгляд спільного засідання судових палат Верховного Суду України, яке проводиться за участю палати (палат), яка розглядала справу до моменту її передання, та палати (палат), яка приймала відповідну постанову Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше 3/4 суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України".
 
Відхилено   3. У разі якщо під час розгляду справи Верховний Суд України встановить, що існує необхідність відійти від висновку про застосування норми права, викладеного у постанові Верховного Суду України, яка була прийнята іншим складом суду (іншою палатою чи палатами, які брали участь у спільному засіданні), справа передається на розгляд спільного засідання судових палат Верховного Суду України, яке проводиться за участю палати (палат), яка розглядала справу до моменту її передання, та палати (палат), яка приймала відповідну постанову Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з відповідних судових палат Верховного Суду України.
 
320. 4. Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з судових палат Верховного Суду України.
 
-537- Власенко С.В.
Частину четверту статті 241 викласти в такій редакції:
"4. Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 237 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з судових палат Верховного Суду України".
 
Відхилено   4. Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з судових палат Верховного Суду України.
 
321. 5. На засіданнях Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України або на спільному засіданні судових палат головує на засіданні суддя-доповідач.
 
-538- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 5 ст. 241 КАС України доповнити абзацом другим наступного змісту: "Головуючий відкриває судове засідання, оголошує склад суду, роз'яснює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки. Після розгляду клопотань сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, головуючий доповідає про зміст спірних правовідносин, вимог, викладених у заяві про перегляд судових рішень, та результати проведених підготовчих дій, в тому числі зміст наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована".
 
Відхилено   5. На засіданнях Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України або на спільному засіданні судових палат головує на засіданні суддя-доповідач.
 
322. 6. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня призначення справи до розгляду";
 
-539- Сотник О.С.
Пункт 4 доповнити підпунктом 56 такого змісту: "статтю 242 КАС викласти в такій редакції:
"Стаття 242. Повноваження Верховного Суду України
1. За наслідками розгляду справи Верховний Суд України приймає одну з таких умотивованих постанов:
1) про повне або часткове задоволення заяви;
2) про відмову в задоволенні заяви.
2. Постанова Верховного Суду України є остаточною Вона може бути предметом перегляду лише на підставі, визначеній пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу.""
 
Відхилено   6. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня призначення справи до розгляду";
"Стаття 242. Повноваження Верховного Суду України
1. За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов:
про повне або часткове задоволення заяви;
про відмову в задоволенні заяви.
2. Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
3. Постанова Верховного Суду України є остаточною і оскарженню не підлягає, крім випадку, встановленого пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу";
 
323. "Стаття 243. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
-540- Сотник О.С.
Підпункт 8 пункту 4 проекту змінити – статтю 243 КАС викласти в такій редакції:
"Стаття 243. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
1.Верховний Суд України задовольняє заяву в разі встановлення порушення судами принципів і норм права у розглянутій справі в межах однієї з підстав, визначених статтею 237 цього Кодексу.
2. Задовольняючи заяву, Верховний Суд України може:
1) скасувати судове рішення суду касаційної інстанції та залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої та (або) апеляційної інстанцій;
2) змінити судове рішення, що було предметом перегляду;
3) скасувати судові рішення у справі та ухвалити нове судове рішення;
4) скасувати ухвалу, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і скерувати справу для продовження розгляду до суду першої, апеляційної або касаційної інстанції.
3. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви має бути вмотивованою."
 
Відхилено   "Стаття 243. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
    -541- Шпенов Д.Ю.
статтю 243 викласти в такій редакції :
"Стаття 243. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
1. Суд задовольняє заяву у разі наявності однієї з підстав, передбачених статтею 237 цього Кодексу.
2. Якщо суд установить, що судове рішення у справі, що переглядається з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і приймає нове судове рішення, яке має містити висновок про правильне застосування норми матеріального права щодо спірних правовідносин та обґрунтування помилковості висновків суду касаційної інстанції з цього питання.
3. Якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, суд скасовує оскаржуване рішення повністю або частково і має право прийняти нове судове рішення або направити справу на новий розгляд до суду, який виніс оскаржуване рішення.
4. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви повинна бути вмотивованою.
5. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована."
 
Відхилено    
324. 1. Суд задовольняє заяву за наявності однієї з підстав, передбачених частиною першою статті 237 цього Кодексу.
 
   1. Суд задовольняє заяву за наявності однієї з підстав, передбачених частиною першою статті 237 цього Кодексу.
 
325. 2. За наявності підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4 частини першої статті 237 цього Кодексу, суд має право:
 
-542- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У частині другій статті 243 слова і цифри "передбачених пунктами 1, 2, 4" замінити словами і цифрами "передбачених пунктами 1, 2, 4, 5, 6".
 
Відхилено   2. За наявності підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4 частини першої статті 237 цього Кодексу, суд має право:
 
    -543- Власенко С.В.
Частину другу статті 243 викласти в такій редакції:
"2. За наявності підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, суд має право:
 
Відхилено    
326. 1) у разі порушення судом (судами) норми процесуального права, що перешкоджає подальшому провадженню у справі або полягає у порушенні правил підсудності справ або встановленої законом юрисдикції адміністративних судів:
 
-544- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Пункт 1 частини другої статті 243 викласти в такій редакції:
"1) у разі порушення судом (судами) норми процесуального права, що перешкоджає подальшому провадженню у справі (крім випадків порушення правил підсудності справ або встановленої законом юрисдикції адміністративних судів):".
 
Відхилено   1) у разі порушення судом (судами) норми процесуального права, що перешкоджає подальшому провадженню у справі або полягає у порушенні правил підсудності справ або встановленої законом юрисдикції адміністративних судів:
 
    -545- Власенко С.В.
1) в разі неправильного застосування судом (судами) норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору:
а) скасувати судове рішення (судові рішення) та ухвалити нове судове рішення чи змінити судове рішення або
 
Відхилено    
327. а) скасувати судове рішення повністю або частково і передати справу на розгляд до відповідного суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції; або
 
-546- Власенко С.В.
б) скасувати судове рішення (судові рішення) та залишити в силі судове рішення (судові рішення), що було помилково скасовано судом апеляційної та/або касаційної інстанції.
 
Відхилено   а) скасувати судове рішення повністю або частково і передати справу на розгляд до відповідного суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції; або
 
328. б) скасувати судове рішення повністю або частково і закрити провадження у справі повністю або в певній частині;
 
-547- Власенко С.В.
2) в разі порушення судом (судами) норми процесуального права скасувати судове рішення повністю або частково і передати справу на розгляд до відповідного суду першої чи апеляційної інстанції.
 
Відхилено   б) скасувати судове рішення повністю або частково і закрити провадження у справі повністю або в певній частині;
 
329. 2) у разі неправильного застосування судом (судами) норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору:
 
   2) у разі неправильного застосування судом (судами) норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору:
 
330. а) скасувати судове рішення (судові рішення) та ухвалити нове судове рішення чи змінити судове рішення; або
 
   а) скасувати судове рішення (судові рішення) та ухвалити нове судове рішення чи змінити судове рішення; або
 
331. б) скасувати судове рішення (судові рішення) та залишити в силі судове рішення (судові рішення), що було помилково скасовано судом апеляційної та/або касаційної інстанції.
 
   б) скасувати судове рішення (судові рішення) та залишити в силі судове рішення (судові рішення), що було помилково скасовано судом апеляційної та/або касаційної інстанції.
 
332. 3. За наявності підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, суд має право:
 
-548- Власенко С.В.
Частину третю статті 243 викласти в такій редакції:
"3. За наявності підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 237 цього Кодексу, суд має право:
1) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і прийняти нове судове рішення чи змінити судове рішення;
2) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і передати справу на новий розгляд до суду, який ухвалив оскаржуване судове рішення;
3) скасувати судові рішення і закрити провадження у справі або залишити позов без розгляду.
 
Відхилено   3. За наявності підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, суд має право:
 
333. 1) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і прийняти нове судове рішення чи змінити судове рішення;
 
   1) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і прийняти нове судове рішення чи змінити судове рішення;
 
334. 2) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і передати справу на новий розгляд до суду, який ухвалив оскаржуване судове рішення;
 
   2) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково і передати справу на новий розгляд до суду, який ухвалив оскаржуване судове рішення;
 
335. 3) скасувати судові рішення і закрити провадження у справі або залишити позов без розгляду.
 
   3) скасувати судові рішення і закрити провадження у справі або залишити позов без розгляду.
 
336. 4. Суд не має права передати справу на новий розгляд в інших випадках, ніж зазначені в підпункті "а" пункту 1 частини другої та у пункті 2 частини третьої цієї статті.
 
-549- Сироїд О.І.
Частину четверту статті 243 КАС (в редакції підпункту 8 пункту 5 розділу І) доповнити абзацом другим такого змісту:
"У виняткових випадках, коли ухвалення нового судового рішення або зміна судового рішення є неможливими без дослідження доказів та встановлення обставин у справі, Верховний Суд України може досліджувати докази та встановлювати обставини у справі".
 
Відхилено   4. Суд не має права передати справу на новий розгляд в інших випадках, ніж зазначені в підпункті "а" пункту 1 частини другої та у пункті 2 частини третьої цієї статті.
 
    -550- Власенко С.В.
Частину четверту статті 243 викласти в такій редакції:
"4. Суд не має права передати справу на новий розгляд в інших випадках, ніж зазначені в пункті 2 частини другої та у пункті 2 частини третьої цієї статті".
 
Відхилено    
337. 5. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована.
 
-551- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Доповнити ч. 5 ст. 243 КАС України після слів "неоднаково застосована" словами та другим реченням наступного змісту: "та суть наукового висновку з цього питання. Якщо під час розгляду справи Верховний Суд України застосовує норму права інакше, ніж це передбачає висновок про застосування норми матеріального права щодо спірних правовідносин, який міститься у раніше ухваленій постанові Верховного Суду України, постанова Верховного Суду України має містити мотиви інакшого застосування норми права".
 
Відхилено   5. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована.
 
    -552- Власенко С.В.
Частину п‘яту статті 243 викласти в такій редакції:
"5. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 - 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися відповідна норма права".
 
Відхилено    
    -553- Кривенко В.М.
статтю 243 новою частиною наступного змісту:
"Верховний Суд України передає справу на новий розгляд на підставі пункту 2 частини третьої цієї статті у виняткових випадках, коли Верховний Суд України не може усунути порушення Україною міжнародних зобов'язань. Рішення про направлення справи на новий розгляд має бути вмотивованим".
 
Відхилено    
338. Стаття 244. Постанова Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви
 
-554- Сотник О.С.
Підпункт 8 пункту 4 проекту змінити – статтю 244 КАС викласти в такій редакції:
"Стаття 244. Постанова Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви
1.Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися
2. Постанова про відмову в задоволенні заяви повинна бути вмотивованою."
 
Враховано частково   Стаття 244. Постанова Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви
 
339. 1. Верховний Суд України відмовляє у задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, або норма права у рішенні, про перегляд якого подана заява, застосована правильно.
 
   1. Верховний Суд України відмовляє у задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, або норма права у рішенні, про перегляд якого подана заява, застосована правильно.
Постанова про відмову в задоволенні заяви має бути вмотивованою.
 
340. 2. У постанові Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме має застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована";
 
-555- Власенко С.В.
Частину другу статті 244 викласти в такій редакції:
"2. У постанові Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 - 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися відповідна норма права".
 
Відхилено   2. У постанові Верховного Суду України про відмову у задоволенні заяви, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме має застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована";
 
    -556- Власенко С.В.
Частину першу статті 244-2 викласти в такій редакції:
"1. Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами усіх юрисдикцій при застосуванні таких норм права".
 
Відхилено    
341. "Стаття 244-2. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
 
-557- Сотник О.С.
Підпункт 8 пункту 4 проекту змінити – статтю 2442 КАС викласти в такій редакції:
"Стаття 244-2. Обов’язковість постанов Верховного Суду України
1.Висновки щодо застосування принципів та норм права, викладені у постанові Верховного Суду України, є обов'язковими для застосування судами загальної юрисдикції та суб'єктами владних повноважень у відповідних правовідносинах
Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, за умови наведення в своєму рішенні переконливого обґрунтування необхідності такого відступлення з посиланням на конкретні особливості відповідної справи.
2. Постанову Верховного Суду України має бути опубліковано на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня її прийняття."
 
Відхилено   "Стаття 244-2. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
 
342. 1. Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
 
   1. Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
 
343. Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
 
   Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.
 
344. 2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
   2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
345. 3. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня їх прийняття".
 
-558- Сотник О.С.
Пункт 4 доповнити підпунктом 57 такого змісту: "доповнити КАС Главою 3-1 в такій редакції:
"Глава 3-1. Визначення суду належної компетенції для розгляду справи
§ 1. Визначення належної юрисдикції
Стаття 244-3. Ініціювання розгляду питання про належну юрисдикцію
1. Суд може ініціювати перед Верховним Судом України питання про належну юрисдикцію для розгляду справи у випадку, визначеному статтею 17-2 цього Кодексу, шляхом надсилання відповідної ухвали разом із матеріалами до Верховного Суду України.
Стаття 244-4. Підготовка до розгляду питання про належну юрисдикцію
1. Ухвала суду разом із матеріалами, що надійшли до Верховного Суду України, реєструються в день надходження та не пізніше наступного дня передаються судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
2. Суддя-доповідач протягом десяти днів здійснює підготовку до розгляду питання про належну юрисдикцію:
1) визначає спірні питання, які повинен вирішити Верховний Суд України;
2) з’ясовує наявність попередньої судової практики з цих питань;
3) готує пропозиції щодо визначення юрисдикції, а також конкретного суду, якому має бути скеровано справу для розгляду.
Стаття 244-5. Розгляд питання про належну юрисдикцію
1. Верховний Суд України розглядає питання про належну юрисдикцію на своєму засіданні без виклику і повідомлення осіб, які беруть участь у справі.
2. Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від його складу, визначеного законом.
3. Строк розгляду питання Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня надходження відповідних матеріалів.
Стаття 244-6. Постанова Верховного Суду України про визначення належної юрисдикції
1. За результатами розгляду питання про належну юрисдикцію Верховний Суд України приймає постанову, у якій визначає належну юрисдикцію та вид судочинства для розгляду справи і скеровує відповідні матеріали до відповідного суду для прийняття до свого провадження. У разі скерування справи до суду, який відмовив у відкритті провадження або закрив провадження у справі, Верховний Суд України одночасно скасовує відповідну ухвалу.
2. Постанова Верховного Суду України має бути вмотивованою. Висновок Верховного Суду України щодо визначення належної юрисдикції є обов'язковим для судів загальної юрисдикції у цій справі, а також в аналогічних справах.
3. Постанову Верховного Суду України має бути опубліковано на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня її прийняття.
§ 2. Визначення належної підсудності справи
Стаття 244-7. Ініціювання розгляду питання про належну підсудність справи
1. Суд може ініціювати питання про належну підсудність справи перед Вищим адміністративним судом України у випадку, визначеному частиною шостою статті 22 цього Кодексу, шляхом надсилання відповідної ухвали разом із матеріалами до Вищого адміністративного суду України.
Стаття 244-8. Підготовка до розгляду питання про належну підсудність справи
1. Ухвала суду разом із матеріалами, що надійшли до Вищого адміністративного суду України, реєструються в день надходження та не пізніше наступного дня передаються судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
2. Суддя-доповідач протягом десяти днів здійснює підготовку до розгляду питання про належну підсудність справи:
1) визначає спірні питання, які повинен вирішити Вищий адміністративний суд України;
2) з’ясовує наявність попередньої судової практики з цих питань;
3) готує пропозиції щодо визначення підсудності справи, а також конкретного суду, якому має бути скеровано справу для розгляду.
Стаття 244-9. Розгляд питання про належну підсудність справи
1. Вищий адміністративний суд України розглядає питання про належну підсудність справи у складі колегії з п’яти суддів на своєму засіданні без виклику та повідомлення осіб, які беруть участь у справі.
2. Строк розгляду Вищим адміністративним судом України не може перевищувати двадцяти днів з дня надходження матеріалів.
Стаття 244-10. Постанова Вищого адміністративного суду України про належну підсудність справи
1. За результатами розгляду питання про належну підсудність справи Вищий адміністративний суд України приймає постанову, у якій визначає належну підсудність справи і скеровує відповідні матеріали справи до суду для прийняття до свого провадження.
2. Постанова Вищого адміністративного суду України має бути вмотивованою. Висновок Вищого адміністративного суду України щодо визначення належної підсудності справи є обов'язковим для адміністративних судів у цій справі, а також в аналогічних справах.
3. Постанову Вищого адміністративного суду України має бути опубліковано на офіційному веб-сайті цього суду не пізніш як через десять днів з дня її прийняття.""
 
Відхилено   3. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня їх прийняття".
 
    -559- Сотник О.С.
Пункт 4 доповнити таким підпунктом 58:
"частину 1 статті 248 КАС викласти в такій редакції:
"1.Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається в письмовій формі або в електронній формі відповідно до статті 15-1 цього Кодексу";
 
Відхилено    
    -560- Сотник О.С.
підпункт 2 частини 2 статті 248 КАС викласти в такій редакції:
"2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, а також номер засобу зв'язку, офіційна електронна адреса, якщо такі є;""
 
Відхилено    
    -561- Сотник О.С.
Пункт 4 доповнити таким підпунктом 59:
"частину 1 статті 267 КАС викласти в такій редакції:
"1. Суд, що ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов’язує суб’єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, яке вимагає від нього вчинення певних дій."".
 
Відхилено    
    -562- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 267 КАСУ, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 267. Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах
1. Суд, що ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов’язує суб’єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, яке вимагає від нього вчинення певних дій".
 
Відхилено    
    -563- Власенко С.В.
Частину третю статті 244-2 викласти в такій редакції:
"3. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня їх прийняття".
 
Відхилено    
    -564- Власенко С.В.
Частину 5 статті 31 виключити.
 
Відхилено    
346. 5. У Кримінальному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 9 –10, № 11 – 12, № 13, ст. 88):
 
-565- Сотник О.С.
Підпункт 1 пункту 5 розділу І викласти у такій редакції:
"1) Пункт 18 частини першої статті 3 викласти у такій редакції:
"18) слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні. Слідчий суддя (слідчі судді) у суді першої інстанції обирається зборами суддів зі складу суддів цього суду;";
 
Відхилено   5. У Кримінальному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 9 –10, № 11 – 12, № 13, ст. 88):
 
    -566- Сотник О.С.
частину шосту статті 27 викласти у такій редакції:
"6. Кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої, проводити в залі судового засідання фото- і кінозйомку, відеозапис, а також транслювати судове засідання. Суд своєю вмотивованою ухвалою може обмежити використання технічних засобів для фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання за клопотанням учасників судового провадження або якщо технічні засоби заважають судовому розгляду. Таке обмеження застосовується настільки, наскільки це потрібно для досягнення мети такого обмеження, але не може полягати у повній забороні використання відповідних технічних засобів.";
 
Відхилено    
    -567- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 3 КПК:
перше речення пункту 18 частини першої викласти в такій редакції:
"слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні".
 
Відхилено    
    -568- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 27 КПК:
частину шосту викласти в такій редакції:
"6. Кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої, проводити в залі судового засідання фото- і кінозйомку, відеозапис, а також транслювати судове засідання. Суд своєю вмотивованою ухвалою може обмежити використання технічних засобів для фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання за клопотанням учасників судового провадження або якщо технічні засоби заважають судовому розгляду. Таке обмеження застосовується настільки, наскільки це потрібно для досягнення мети такого обмеження, але не може полягати у повній забороні використання відповідних технічних засобів".
 
Відхилено    
347. 1) частину шосту статті 31 викласти в такій редакції:
 
-569- Сотник О.С.
частину шосту статті 31 викласти в такій редакції:
"6. Кримінальне провадження у Верховному Суді України здійснюється колегіально";
 
Відхилено   1) частину шосту статті 31 викласти в такій редакції:
 
    -570- Шкрум А.І.
У статті 27 пункт 6 викласти у такій редакції:
"6. Кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої, проводити в залі судового засідання фото- і кінозйомку, відеозапис, а також транслювати судове засідання. Суд своєю вмотивованою ухвалою може обмежити використання технічних засобів для фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання за клопотанням учасників судового провадження або якщо технічні засоби заважають судовому розгляду. Таке обмеження застосовується настільки, наскільки це потрібно для досягнення мети такого обмеження, але не може полягати у повній забороні використання відповідних технічних засобів."
 
Відхилено    
    -571- Шинькович А.В.
Внести зміни до тексту частини п’ятої Розділу І Проекту Закону (щодо доповнення її положеннями щодо діяльності суду присяжних) та викласти її у такій редакції:
"1) у статті 31:
а) частину третю викласти у такій редакції:
"3. Кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, здійснюється колегіально судом у складі трьох професійних суддів. Кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо військових злочинів та тих, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, за клопотанням обвинуваченого здійснюється судом присяжних у складі одного професійного судді та шести присяжних. Кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, передбачених ст.ст. 364, 365, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367, ст. 368, ч.ч. 2, 3 ст. 368-2, ч.ч. 2-4 ст. 368-3, ч.ч. 2-4 ст. 368-4, ст. 369, ст. 369-2, ст. 370, ч.ч. 2-3 ст. 371, ст. 372, ст. 373, ч. 2 ст. 374, ст. 375, ч.ч. 2-4 ст. 382 КК України, здійснюється судом присяжних у складі одного професійного судді та шести присяжних. Кримінальне провадження стосовно кількох обвинувачених розглядається судом присяжних стосовно всіх обвинувачених, якщо хоча б один з них заявив клопотання про такий розгляд."
 
Відхилено    
348. "6. Кримінальне провадження у Верховному Суді України здійснюється колегіально";
 
-572- Шинькович А.В.
б) частину шосту статті 31 викласти в такій редакції:
"6. Кримінальне провадження у Верховному Суді України здійснюється колегіально";
 
Відхилено   "6. Кримінальне провадження у Верховному Суді України здійснюється колегіально";
 
349. 2) частину четверту статті 33 викласти в такій редакції:
 
-573- Сотник О.С.
частину четверту статті 33 викласти в такій редакції:
"4. Судові рішення переглядаються Верховним Судом України з підстав, передбачених частиною першою статті 445 цього Кодексу";
 
Відхилено   2) частину четверту статті 33 викласти в такій редакції:
 
350. "4. Судові рішення переглядаються Верховним Судом України з підстав, передбачених частиною першою статті 445 цього Кодексу";
 
-574- Сотник О.С.
Підпункт 2 пункту 5 розділу І викласти у такій редакції:
"2) Статтю 34 викласти в такій редакції:
"Стаття 34. Направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
Кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо:
до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності;
кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил статті 33 цього Кодексу;
після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду;
обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження;
реорганізовано суд, який здійснює судове провадження.
До початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження може бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження.
Якщо в процесі кримінального провадження воно стало підсудним іншому суду, його здійснює той суд, який почав у ній провадження, з додержанням правил підсудності, якщо інше не встановлено законом.
2. Суд передає кримінальне провадження на розгляд іншому відповідному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду, у випадках, передбачених пунктами 3 і 4 частини першої цієї статті.
У разі реорганізації суду кримінальні провадження невідкладно передаються до суду, до підсудності якого віднесено здійснення такого провадження, якщо інше не встановлено законом.
3. Питання про передання кримінального провадження з одного суду до іншого суд вирішує ухвалою, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті.
4. Кримінальне провадження, передане з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, здійснює суд, до якого його передано.
5. Якщо суд, якому передано кримінальне провадження, встановить, що воно не належить до його підсудності, то він вмотивованою ухвалою передає його до Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ для визначення належної підсудності справи. Вищий суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ вирішує це питання відповідно до статей 458-5 – 458-8 цього Кодексу.";
 
Відхилено   "4. Судові рішення переглядаються Верховним Судом України з підстав, передбачених частиною першою статті 445 цього Кодексу";
 
    -575- Сотник О.С.
доповнити статтею 34-1, яку викласти у такій редакції:
"Стаття 34-1. Передання матеріалів провадження до суду іншої юрисдикції
Якщо матеріали провадження належить розглядати за правилами іншого судочинства, суд передає матеріали провадження за встановленою юрисдикцією не пізніше п’яти днів з дня надходження їх надходження.
Якщо матеріали провадження належить розглядати за правилами іншого судочинства лише в частині вимог, суд передає за належною юрисдикцією засвідчені своїм підписом копії матеріалів, а також ухвали.";
 
Відхилено    
    -576- Сотник О.С.
доповнити статтею 34-2, яку викласти у такій редакції:
"Стаття 34-2. Передання справи для визначення належної юрисдикції
Якщо суд, якому передано матеріали провадження із суду іншої юрисдикції, встановить, що справу не належить розглядати за правилами цього Кодексу, то він вмотивованою ухвалою передає її разом із усіма матеріалами до Верховного Суду України для визначення належної юрисдикції. Верховний Суд України вирішує це питання відповідно до статей 458-1 – 458-4 цього Кодексу.";
 
Відхилено    
    -577- Сотник О.С.
викласти статтю 35 у такій редакції:
"Стаття 35. Електронний документообіг та автоматизований розподіл судових справ
В усіх випадках подання або надсилання процесуального документа учасником процесу або іншою особою до суду, надсилання копій судових рішень такі документи направляються в письмовій формі або в електронній формі електронною поштою. Суд та інші особи повинні використовувати для цього офіційні електронні адреси.
Офіційною електронною адресою є адреса електронної пошти, що складається з ідентифікатора, позначки "@" та доменного імені. При цьому ідентифікатором для юридичних осіб є ідентифікаційний код юридичної особи, філії, представництва, для фізичних осіб – реєстраційний номер облікової картки платника податків. Доменним іменем є ім'я у домені mаіl.gоv.uа. Офіційна електронна адреса прирівнюється до адреси місцезнаходження чи місця проживання і може використовуватися суб’єктами електронного документообігу для здійснення офіційного листування між ними відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" без необхідності застосування електронного цифрового підпису.
Положення про офіційну електронну адресу затверджує Міністерство юстиції України.
Порядок здійснення обігу електронних документів між судом та учасниками судового процесу визначається положенням, яке затверджує Державна судова адміністрацією України.
Розподіл між суддями (слідчими суддями) матеріалів кримінального провадження, скарг, заяв, клопотань та інших передбачених законом процесуальних документів, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, здійснюється, визначення запасного судді, судді-доповідача, головуючого судді, формування колегії суддів здійснюється через автоматизовану систему відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів";
 
Відхилено    
    -578- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 34 КПК, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 34. Передання кримінального провадження за підсудністю з одного суду до іншого
1. Кримінальне провадження передається за підсудністю на розгляд іншого суду, якщо:
1) до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності;
2) кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил статті 33 цього Кодексу;
3) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду;
4) обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження;
5) реорганізовано суд, який здійснює судове провадження.
До початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження може бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження.
Якщо в процесі кримінального провадження воно стало підсудним іншому суду, його здійснює той суд, який почав у ній провадження, з додержанням правил підсудності, якщо інше не встановлено законом.
2. Суд передає кримінальне провадження на розгляд іншому відповідному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду, у випадках, передбачених пунктами 3 і 4 частини першої цієї статті.
У разі реорганізації суду кримінальні провадження невідкладно передаються до суду, до підсудності якого віднесено здійснення такого провадження, якщо інше не встановлено законом.
3. Питання про передання кримінального провадження з одного суду до іншого суд вирішує ухвалою, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті. Ухвала суду про передання кримінального провадження за підсудністю набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає.
4. Кримінальне провадження, передане з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, здійснює суд, до якого його передано. Спори про підсудність не допускаються.
5. Не може бути скасований судом вищестоящої інстанції вирок з мотивів порушення правил підсудності, якщо кримінальне провадження було здійснено судом, до якого воно надійшло з іншого суду на підставі ухвали про передання кримінального провадження за підсудністю".
 
Відхилено    
    -579- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Доповнити Кодекс статтею 34-1 такого змісту:
"Стаття 34-1. Передання матеріалів провадження до суду іншої юрисдикції
1. Якщо матеріали провадження належить розглядати за правилами іншого судочинства, суд передає матеріали провадження за встановленою юрисдикцією не пізніше п’яти днів з дня надходження їх надходження.
2. Якщо матеріали провадження належить розглядати за правилами іншого судочинства лише в частині вимог, суд передає за належною юрисдикцією засвідчені своїм підписом копії матеріалів, а також ухвали.
3. Ухвала суду про передання матеріалів провадження за встановленою юрисдикцією набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає.
4. Матеріали провадження, які надійшли до суду в порядку, передбаченому частинами першою або другою цієї статті, повинні бути прийняття цим судом до провадження і розглянуті за правилами виду судочинства, визначеному ухвалою іншого суду про передання матеріалів провадження за встановленою юрисдикцією. Спори про підвідомчість не допускаються.
5. Не може бути скасоване судом вищестоящої інстанції судове рішення з мотивів порушення правил підвідомчості, якщо матеріали провадження були розглянуті судом, до якого вони надійшли з іншого суду на підставі ухвали про передання матеріалів провадження за встановленою юрисдикцією".
 
Відхилено    
    -580- Шинькович А.В.
частину четверту статті 33 викласти в такій редакції:
"4. Судові рішення переглядаються Верховним Судом України з підстав, передбачених частиною першою статті 445 цього Кодексу";
 
Відхилено    
    -581- Кривенко В.М.
виключити зміни до частини п'ятої статті 33.
 
Відхилено    
351. 3) частину п'яту статті 76 виключити;
 
-582- Шпенов Д.Ю.
Залишити чинну норму ч.5 ст. 76
"5. Суддя, який брав участь у кримінальному провадженні при перегляді судових рішень Верховним Судом України, не має права брати участі у цьому ж провадженні в судах першої, апеляційної і касаційної інстанцій та при перегляді судових рішень за нововиявленими обставинами.".
 
Відхилено   3) частину п'яту статті 76 виключити;
 
    -583- Алєксєєв С.О.
Статтю 76 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"5. Суддя, який брав участь у кримінальному провадженні при перегляді судових рішень Верховним Судом України, не має права брати участі у цьому ж провадженні в судах першої, апеляційної і касаційної інстанцій та при перегляді судових рішень за нововиявленими обставинами".
 
Відхилено    
    -584- Власенко С.В.
Статтю 76 викласти в такій редакції:
"1. Суддя, який брав участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, не має права брати участі у цьому ж провадженні в суді першої, апеляційної інстанцій, при перегляді судових рішень Верховним Судом України або за нововиявленими обставинами.
2. Суддя, який брав участь у кримінальному провадженні в суді першої інстанції, не має права брати участі у цьому ж провадженні в суді апеляційної інстанції, при перегляді судових рішень Верховним Судом України або за нововиявленими обставинами, а також у новому провадженні після скасування вироку або ухвали суду першої інстанції.
3. Суддя, який брав участь у кримінальному провадженні в суді апеляційної інстанції, не має права брати участі у цьому ж провадженні в суді першої інстанції, при перегляді судових рішень Верховним Судом України або за нововиявленими обставинами, а також у новому провадженні після скасування вироку або ухвали суду апеляційної інстанції.
5. Суддя, який брав участь у кримінальному провадженні при перегляді судових рішень Верховним Судом України, не має права брати участі у цьому ж провадженні в судах першої, апеляційної інстанцій та при перегляді судових рішень за нововиявленими обставинами".
 
Відхилено    
    -585- Шинькович А.В.
3) частину п'яту статті 76 виключити;
 
Відхилено    
352. 4) частину другу статті 110 після слова "ухвали" доповнити словом "постанови";
 
-586- Сотник О.С.
Підпункт 4 пункту 5 розділу І викласти у такій редакції:
"4) доповнити частину 1 статті 184 абзацом другим такого змісту:
"У разі неможливості належного функціонування окремих судів внаслідок проведення антитерористичної операції, введення воєнного або надзвичайного стану таке клопотання подається до найближчого місцевого суду або слідчого судді незалежно від територіальної підсудності.";
 
Відхилено   4) частину другу статті 110 після слова "ухвали" доповнити словом "постанови";
 
    -587- Сотник О.С.
Частину першу статті 211 після слів "цього Кодексу" доповнити словами ",крім випадків, передбачених частиною третьою цієї статті";
 
Відхилено    
    -588- Сотник О.С.
Доповнити статтю 211 частиною третьою такого змісту:
"3. Затримана без ухвали слідчого судді, суду в районі проведення антитерористичної операції особа не пізніше семидесяти годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до суду для розгляду клопотання про обрання стосовно неї запобіжного заходу.";
 
Відхилено    
    -589- Сотник О.С.
Частину четверту статті 213 після слів "безоплатної правової допомоги" доповнити словами ", крім випадків, передбачених частиною шостою цієї статті".;
 
Відхилено    
    -590- Сотник О.С.
Доповнити статтю 213 частиною шостою такого змісту:
"6. У разі затримання особи в районі проведення антитерористичної операції уповноважена службова особа, що здійснила затримання, зобов’язана негайно повідомити відповідальних осіб відповідного органу досудового розслідування. Відповідальна особа підрозділу відповідного органу досудового розслідування негайно після доставляння затриманої особи до підрозділу повідомляє про це орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правової допомоги.";
 
Відхилено    
    -591- Сотник О.С.
Доповнити частину третю статті 218 абзацом другим такого змісту:
"У зв’язку з неможливістю здійснювати досудове розслідування на окремій території внаслідок проведення антитерористичної операції, введення воєнного або надзвичайного стану місце проведення досудового розслідування визначає Генеральний прокурор України або його заступник відповідно до розподілу функціональних обов’язків.";
 
Відхилено    
    -592- Сотник О.С.
Доповнити частину другу статті 278 після слів "з моменту її затримання" такими словами ", крім випадків передбачених частиною п’ятою цієї статті";
 
Відхилено    
    -593- Сотник О.С.
Доповнити частину третю статті 278 після слів "підлягає негайному звільненню" такими словами ", крім випадків передбачених частиною п’ятою цієї статті";
 
Відхилено    
    -594- Сотник О.С.
Доповнити статтю 278 частиною п’ятою такого змісту:
"5. У разі затримання особи в районі проведення антитерористичної операції повідомлення про підозру вручається особі не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту її доставляння до відповідного органу досудового розслідування. У разі, якщо особі не вручено повідомлення про підозру після двадцяти чотирьох годин з моменту її доставляння до відповідного органу досудового розслідування, така особа підлягає негайному звільненню.";
 
Відхилено    
    -595- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 184 КПК:
частину першу доповнити абзацом такого змісту:
"У разі неможливості належного функціонування окремих судів внаслідок проведення антитерористичної операції, введення воєнного або надзвичайного стану таке клопотання подається до найближчого місцевого суду або слідчого судді незалежно від територіальної підсудності".
 
Відхилено    
    -596- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 211 КПК:
частину першу доповнити словами "крім випадків, передбачених частиною третьою цієї статті";
доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Затримана без ухвали слідчого судді, суду в районі проведення антитерористичної операції особа не пізніше семидесяти годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до суду для розгляду клопотання про обрання стосовно неї запобіжного заходу".
 
Відхилено    
    -597- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 213 КПК:
частину четверту доповнити словами "крім випадків, передбачених частиною шостою цієї статті";
доповнити частиною шостою такого змісту:
"6. У разі затримання особи в районі проведення антитерористичної операції уповноважена службова особа, що здійснила затримання, зобов’язана негайно повідомити відповідальних осіб відповідного органу досудового розслідування. Відповідальна особа підрозділу відповідного органу досудового розслідування негайно після доставляння затриманої особи до підрозділу повідомляє про це орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правової допомоги".
 
Відхилено    
    -598- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 218 КПК:
частину третю доповнити абзацом такого змісту:
"У зв’язку з неможливістю здійснювати досудове розслідування на окремій території внаслідок проведення антитерористичної операції, введення воєнного або надзвичайного стану місце проведення досудового розслідування визначає Генеральний прокурор України або його заступник відповідно до розподілу функціональних обов’язків".
 
Відхилено    
    -599- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 247 КПК, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 247. Слідчий суддя, який здійснює розгляд клопотань щодо негласних слідчих (розшукових) дій
1. Розгляд клопотань, віднесений згідно з положеннями цієї глави до повноважень слідчого судді, здійснює суддя окружного суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування".
 
Відхилено    
    -600- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 278 КПК:
частини другу і третю доповнити словами "крім випадків, передбачених частиною п’ятою цієї статті";
доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"5. У разі затримання особи в районі проведення антитерористичної операції повідомлення про підозру вручається особі не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту її доставляння до відповідного органу досудового розслідування. У разі, якщо особі не вручено повідомлення про підозру після двадцяти чотирьох годин з моменту її доставляння до відповідного органу досудового розслідування, така особа підлягає негайному звільненню".
 
Відхилено    
    -601- Шинькович А.В.
частину другу статті 110 після слова "ухвали" доповнити словом "постанови";
 
Відхилено    
353. 5) частину шосту статті 368 викласти в такій редакції:
 
-602- Сотник О.С.
Підпункт 5 пункту 5 розділу І викласти у такій редакції:
"5) У частині 6 статті 368 слова "постановах, у випадках, передбачених частиною четвертою статті 455 і частиною другою статті 456 цього Кодексу" замінити на "ухвалах, у випадках, передбачених частиною другою статті 455 і частиною другою статті 456 цього Кодексу";
 
Відхилено   5) частину шосту статті 368 викласти в такій редакції:
 
    -603- Алєксєєв С.О.
Частину шосту статті 368 викласти в такій редакції:
"6. Обираючи норму закону України про кримінальну відповідальність до суспільно небезпечних діянь при ухваленні вироку, суд зобов’язаний застосувати висновки Верховного Суду України, викладені в його постановах, у випадках, передбачених частиною четвертою статті 455 і частиною другою статті 456 цього Кодексу.
Суд має право лише у виняткових випадках відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним чітким обґрунтуванням відповідних мотивів, які оформлюються в окремий процесуальний документ, підписуються суддею та додаються до повного тексту судового рішення.".
 
Відхилено    
354. "6. Обираючи і застосовуючи норму закону України про кримінальну відповідальність до суспільно небезпечних діянь при ухваленні вироку, суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені в його постановах, у випадках, передбачених частиною четвертою статті 455 і частиною другою статті 456 цього Кодексу.
 
-604- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В ч. 6 ст. 368 КПК України після слів "при ухваленні вироку, суд" замінити слово "враховує" на слова "зобов'язаний врахувати".
 
Відхилено   "6. Обираючи і застосовуючи норму закону України про кримінальну відповідальність до суспільно небезпечних діянь при ухваленні вироку, суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені в його постановах, у випадках, передбачених частиною четвертою статті 455 і частиною другою статті 456 цього Кодексу.
 
    -605- Власенко С.В.
Частину шосту статті 368 викласти в такій редакції:
"6. Обираючи і застосовуючи норму закону України про кримінальну відповідальність до суспільно небезпечних діянь при ухваленні вироку, суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені в його постановах".
 
Відхилено    
    -606- Шинькович А.В.
частину шосту статті 368 викласти в такій редакції:
"6. Обираючи і застосовуючи норму закону України про кримінальну відповідальність до суспільно небезпечних діянь при ухваленні вироку, суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені в його постановах, у випадках, передбачених частиною четвертою статті 455 і частиною другою статті 456 цього Кодексу.
Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів";
 
Відхилено    
355. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів";
 
-607- Сотник О.С.
Абзац другий частини 6 статті 368 викласти у такій редакції:
"Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, за умови наведення в своєму рішенні переконливого обґрунтування необхідності такого відступлення з посиланням на конкретні особливості відповідної справи.";
 
Відхилено   Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів";
 
    -608- Сотник О.С.
Частину 3 статті 375 після слів "має право" перед словами "викласти письмово окрему думку" доповнити такими словами "протягом п’яти днів після ухвалення рішення";
 
Відхилено    
    -609- Сотник О.С.
Частину першу статті 396 після слів "в письмовій формі" доповнити такими словами "або в електронній формі відповідно до статті 35 цього Кодексу";
 
Відхилено    
    -610- Сотник О.С.
Пункт 2 частини другої статті 396 після слів "номер засобу зв’язку," перед словами ",якщо такі є" доповнити словами "офіційна електронна адреса";
 
Відхилено    
    -611- Сотник О.С.
Частину першу статті 427 після слів "в письмовій формі" доповнити такими словами "або в електронній формі відповідно до статті 35 цього Кодексу";
 
Відхилено    
    -612- Сотник О.С.
Пункт 2 частини другої статті 427 після слів "номер засобу зв’язку," перед словами ",якщо такі є" доповнити словами "офіційна електронна адреса";
 
Відхилено    
    -613- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 375 КПК:
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Кожен суддя з колегії суддів має право протягом п’яти днів після ухвалення рішення викласти письмово окрему думку, яка не оголошується в судовому засіданні, а приєднується до матеріалів провадження і є відкритою для ознайомлення".
 
Відхилено    
    -614- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 412 КПК:
пункт 6 частини другої виключити.
 
Відхилено    
    -615- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 418 КПК:
доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Якщо при ухваленні судового рішення колегією суддів апеляційної інстанції буде виявлено порушення, допущені суддею (суддями) суду першої інстанції, за які суддю згідно із законом може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження, колегія суддів зобов’язана реагувати на такі порушення окремими ухвалами та повідомляти про них (із долученням копій відповідних процесуальних документів) Вищу кваліфікаційну комісію суддів України або Вищу раду юстиції".
 
Відхилено    
    -616- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до статті 441 КПК:
доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Якщо при ухваленні судового рішення колегією суддів касаційної інстанції буде виявлено порушення, допущені суддею (суддями) суду першої або апеляційної інстанції, за які суддю згідно із законом може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження, колегія суддів зобов’язана реагувати на такі порушення окремими ухвалами та повідомляти про них (із долученням копій відповідних процесуальних документів) Вищу кваліфікаційну комісію суддів України або Вищу раду юстиції".
 
Відхилено    
    -617- Шинькович А.В.
частину третю статті 383 викласти в такій редакції:
"3. Усі питання, пов’язані з судовим розглядом, головуючий вирішує самостійно, крім питань, передбачених статтею 368 цього Кодексу, які головуючий і присяжні вирішують спільно.";
 
Відхилено    
    -618- Шинькович А.В.
частину першу статті 385 викласти в такій редакції:
"1. Після призначення судового розгляду судом присяжних головуючий дає секретарю судового засідання розпорядження про виклик присяжних у кількості дванадцяти осіб, які визначаються автоматизованою системою документообігу суду з числа осіб, які внесені до списку присяжних.";
 
Відхилено    
    -619- Шинькович А.В.
частину четверту статті 387 викласти у такій редакції:
"4. Кожному з присяжних, який з’явився, учасники судового провадження можуть заявити відвід з підстав, передбачених статтями 75 і 76 цього Кодексу. Кожна сторона кримінального провадження може заявити відвід без зазначення його мотивів одному з присяжних, який з’явився.";
 
Відхилено    
    -620- Шинькович А.В.
частину п’яту статті 387 викласти у такій редакції:
"5. Усі питання, пов’язані зі звільненням присяжних від участі в розгляді кримінального провадження, а також із самовідводом і відводом присяжних, вирішуються ухвалою суду, що постановляється на місці без виходу до нарадчої кімнати, крім випадків, коли вихід до нарадчої кімнати буде визнаний судом необхідним.";
 
Відхилено    
    -621- Шинькович А.В.
частину другу статті 390 викласти у такій редакції:
"2. Присяжний може бути усунутий від подальшої участі в судовому розгляді кримінального провадження за ініціативою головуючого рішенням, яке приймається в нарадчій кімнаті та оформлюється вмотивованою ухвалою.";
 
Відхилено    
    -622- Шинькович А.В.
статтю 391 викласти у такій редакції:
"Стаття 391. Порядок наради і голосування в суді присяжних
1. Нарадою суду присяжних керує головуючий, який послідовно ставить на обговорення питання, що підлягають вирішенню, проводить голосування і веде підрахунок голосів.
2. У нарадчій кімнаті присяжні мають право отримувати від головуючого роз’яснення щодо виниклих у них незрозумілостей у зв’язку з поставленими до них запитаннями.
3. Першочергово відбувається таємне голосування з питань, передбачених пунктами першим, третім та четвертим частини першої статті 368 цього Кодексу, для чого головуючий повинен підготувати місце та урну для такого голосування, а також сформулювати та виготовити листи запитань. Відповіді на поставлені перед судом присяжних питання для таємного голосування повинні бути стверджувальними "так" або заперечні "ні" з обов’язковим пояснюючим словом чи словосполученням, що розкриває її суть ("так, мало місце діяння", "ні, не мало місце діяння", "так, винуватий", "ні, не винуватий", "так, підлягає покаранню", "ні, не підлягає покаранню" тощо).
4. Усі питання вирішуються простою більшістю голосів. Головуючий голосує останнім.
5. Ніхто зі складу суду присяжних не має права утримуватися від голосування. Голоси головуючого та судді рівні.
6. Суд присяжних за результатами голосування постановляє вердикт, у якому зазначається:
дата та місце його постановлення;
склад суду присяжних;
найменування (номер) кримінального провадження;
прізвище, ім’я та по батькові обвинуваченого;
сформульовані головуючим запитання та стверджувальні відповіді на них;
підписи присяжних.
7. Вердикт вважається обвинувальним, якщо за стверджувальні відповіді на кожне питання, що передбачено для таємного голосування, проголосувала більшість складу суду присяжних.
8. Вердикт вважається виправдувальним, якщо за заперечну відповідь на одне з питань, що передбачено для таємного голосування, проголосувала більшість складу суду присяжних.
9. Вердикт присяжних є підставою для складення головуючим відповідного судового рішення.
10. Кожен із складу суду присяжних має право викласти письмово окрему думку, яка не оголошується в судовому засіданні, а приєднується до матеріалів провадження і є відкритою для ознайомлення."
 
Відхилено    
    -623- Шинькович А.В.
доповнити статтею 391-1:
"Стаття 391-1. Порядок оскарження вироку суду присяжних.
1. Вирок за результатами розгляду провадження судом присяжних може бути оскаржений в касаційному порядку."
 
Відхилено    
    -624- Шинькович А.В.
пункт перший частини першої статті 392 викласти в такій редакції:
"1) вироки, крім випадків, передбачених статтями 391-1 та 394 цього Кодексу;";
 
Відхилено    
    -625- Шинькович А.В.
частину першу статті 424 викласти в такій редакції:
"1. У касаційному порядку можуть бути оскаржені вироки та ухвали про застосування або відмову у застосуванні примусових заходів медичного чи виховного характеру суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, судові рішення суду апеляційної інстанції, постановлені щодо зазначених судових рішень суду першої інстанції, а також вироки суду присяжних.";
 
Відхилено    
    -626- Шинькович А.В.
частину другу статті 426 викласти в такій редакції:
"2. Касаційна скарга на судові рішення може бути подана протягом трьох місяців з дня проголошення вироку суду присяжних в суді першої інстанції або судового рішення судом апеляційної інстанції, а засудженим, який тримається під вартою, - в той самий строк з дня вручення йому копії судового рішення.";
доповнити статтю 438 частиною четвертою:
 
Відхилено    
    -627- Шинькович А.В.
"4. Суд касаційної інстанції не вправі скасувати виправдувальний вирок суду присяжних, крім випадків істотного порушення вимог кримінального процесуального закону, пов’язаних з відбором, усуненням, порядком наради та голосуванням присяжних у суді, а також випадків, які порушили право прокурора, потерпілого або його законного представника на подання доказів, у тому числі безпідставне визнання виключенням їх з обсягу доказів, які повинні досліджуватися.";
 
Відхилено    
    -628- Кривенко В.М.
абзац другий частини шостої статті 368 викласти в такій редакції:
"Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів,
зокрема, у випадку, якщо застосування таких правових позицій у конкретній справі буде призводити до очевидної несправедливості судового рішення."
 
Відхилено    
356. 6) статтю 445 викласти в такій редакції:
 
-629- Сотник О.С.
Підпункт 6 пункту 5 розділу І викласти у такій редакції:
"6) статтю 445 викласти в такій редакції:
"Стаття 445. Підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України
1. Підставами для перегляду судових рішень Верховним Судом України, що набрали законної сили, є:
1) неоднакове застосування однієї і тієї ж норми матеріального та (або) процесуального права в подібних правовідносинах судами (судом) касаційної інстанції;
2) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції позиції Верховного Суду України щодо застосування норми матеріального та/або процесуального права в подібних правовідносинах, викладеній у постанові, винесені на підставі пунктів 1 та/або 3 цієї частини;
3) встановлення міжнародною установою, компетенція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань, якщо для усунення такого порушення необхідно переглянути рішення національних судів.
2. Перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої цієї статті, з метою застосувати закон про більш тяжке кримінальне правопорушення або збільшити обсяг обвинувачення чи з інших підстав погіршити становище засудженого, а також виправдувального вироку, ухвали чи постанови про закриття справи не допускається.";
 
Відхилено   6) статтю 445 викласти в такій редакції:
 
    -630- Власенко С.В.
Частину першу статті 444 викласти в такій редакції:
"1. Судом касаційної інстанції є Верховний Суд України".
 
Відхилено    
    -631- Кривенко В.М.
статтю 445 викласти у наступній підставі:
Підставами для перегляду судових рішень Верховним Судом України, що набрали законної сили, є:
1)неоднакове застосування судом касаційної інстанції однієї і тієї самої норми права, передбаченої законом України про кримінальну відповідальність, у подібних правовідносинах, що зумовило ухвалення різних за змістом судових рішень (окрім питань неоднакового застосування санкцій кримінально-правових норм, звільнення від кримінальної відповідальності чи покарання);
2)неоднакове застосування судом касаційної інстанції однієї і тієї самої норми права, передбаченої цим Кодексом, що зумовило ухвалення різних за змістом судових рішень;
3)невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права та/або висновкам Конституційного Суду України, викладених у рішеннях за наслідками офіційного тлумачення Конституції та законів України або розгляду справ щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та/або висновкам про застосування норм Європейської Конвенції з прав людини та основних свобод 1950 року і протоколів до неї, викладених в рішеннях Європейського суду з прав людини;
4)встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом, якщо для усунення такого порушення необхідно переглянути рішення національного суду.
 
Відхилено    
357. "Стаття 445. Підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України
 
-632- Шинькович А.В.
статтю 445 викласти в такій редакції:
"Стаття 445. Підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України
1. Підставами для перегляду судових рішень Верховним Судом України, що набрали законної сили, є:
1) неоднакове застосування судом касаційної інстанції однієї і тієї самої норми права, передбаченої законом України про кримінальну відповідальність, у подібних правовідносинах, що зумовило ухвалення різних за змістом судових рішень (окрім питань неоднакового застосування санкцій кримінально-правових норм, звільнення від кримінальної відповідальності чи покарання);
2) неоднакове застосування судом касаційної інстанції однієї і тієї самої норми права, передбаченої цим Кодексом, що зумовило ухвалення різних за змістом судових рішень;
3) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції висновку щодо застосування норм права, викладеному в постанові Верховного Суду України;
4) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом";
 
Відхилено   "Стаття 445. Підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України
 
358. 1. Підставами для перегляду судових рішень Верховним Судом України, що набрали законної сили, є:
 
-633- Власенко С.В.
Частину першу статті 445 викласти в такій редакції:
"1. Підставами для перегляду судових рішень Верховним Судом України, що набрали законної сили, є:
 
Відхилено   1. Підставами для перегляду судових рішень Верховним Судом України, що набрали законної сили, є:
 
359. 1) неоднакове застосування судом касаційної інстанції однієї і тієї самої норми права, передбаченої законом України про кримінальну відповідальність, у подібних правовідносинах, що зумовило ухвалення різних за змістом судових рішень (окрім питань неоднакового застосування санкцій кримінально-правових норм, звільнення від кримінальної відповідальності чи покарання);
 
-634- Власенко С.В.
1) неправильне застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального права чи порушення норм процесуального права;
 
Відхилено   1) неоднакове застосування судом касаційної інстанції однієї і тієї самої норми права, передбаченої законом України про кримінальну відповідальність, у подібних правовідносинах, що зумовило ухвалення різних за змістом судових рішень (окрім питань неоднакового застосування санкцій кримінально-правових норм, звільнення від кримінальної відповідальності чи покарання);
 
360. 2) неоднакове застосування судом касаційної інстанції однієї і тієї самої норми права, передбаченої цим Кодексом, що зумовило ухвалення різних за змістом судових рішень;
 
-635- Шпенов Д.Ю.
в частині 1 статті 445 пункт 2 виключити.
 
Відхилено   2) неоднакове застосування судом касаційної інстанції однієї і тієї самої норми права, передбаченої цим Кодексом, що зумовило ухвалення різних за змістом судових рішень;
 
    -636- Власенко С.В.
2) неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
 
Відхилено    
361. 3) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції висновку щодо застосування норм права, викладеному в постанові Верховного Суду України;
 
-637- Шпенов Д.Ю.
в частині 1 статті 445 пункт 3 виключити.
 
Відхилено   3) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції висновку щодо застосування норм права, викладеному в постанові Верховного Суду України;
 
    -638- Власенко С.В.
3) неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті;
 
Відхилено    
362. 4) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом";
 
-639- Шкрум А.І.
У статті 445 частини 1 доповнити пунктом 5 такого змісту:
5) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції роз’ясненням Пленуму Верховного Суду України або пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, які на момент ухвалення судового рішення суду касаційної інстанції не втратили чинність.
 
Відхилено   4) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом";
 
    -640- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Частину першу статті 445 доповнити пунктом 5 такого змісту:
"5) невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції роз’ясненням Пленуму Верховного Суду України або пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, які на момент ухвалення судового рішення суду касаційної інстанції не втратили чинність".
 
Відхилено    
    -641- Власенко С.В.
встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної чи подібної справи судом;
 
Відхилено    
363. 7) частини першу і другу статті 446 викласти в такій редакції:
 
-642- Сотник О.С.
Підпункт 7 пункту 5 розділу І викласти у такій редакції:
"7) частини першу і другу статті 446 викласти в такій редакції:
"1. Особи, визначені у статті 425 цього Кодексу, мають право подати заяву про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 445 цього Кодексу, після його перегляду в касаційному порядку.
2. Заяву про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, вправі подати особа, на користь якої ухвалено рішення міжнародною установою, юрисдикція якої визнана Україною, а також її захисник, законний представник чи представник юридичної особи.";
 
Відхилено   7) частини першу і другу статті 446 викласти в такій редакції:
 
    -643- Власенко С.В.
Статтю 446 викласти в такій редакції:
"1. Особи, визначені у статті 393 цього Кодексу, мають право подати заяву про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 445 цього Кодексу, після його перегляду в апеляційному порядку.
 
Відхилено    
364. "1. Особи, визначені у статті 425 цього Кодексу, мають право подати заяву про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, після його перегляду в касаційному порядку.
 
-644- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У частині першій статті 446 після цифри "3" додати цифру "5".
 
Відхилено   "1. Особи, визначені у статті 425 цього Кодексу, мають право подати заяву про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, після його перегляду в касаційному порядку.
 
    -645- Власенко С.В.
2. Особи, визначені у статті 393 цього Кодексу, мають право подати заяву про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 2 та 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, після його перегляду в касаційному порядку.
 
Відхилено    
    -646- Шинькович А.В.
частини першу і другу статті 446 викласти в такій редакції:
"1. Особи, визначені у статті 425 цього Кодексу, мають право подати заяву про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, після його перегляду в касаційному порядку.
2. Заяву про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, вправі подати особа, на користь якої ухвалено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, а також її захисник, законний представник чи представник юридичної особи";
 
Відхилено    
365. 2. Заяву про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, вправі подати особа, на користь якої ухвалено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, а також її захисник, законний представник чи представник юридичної особи";
 
-647- Власенко С.В.
3.Заяву про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, вправі подати особи, визначені у статті 393 цього Кодексу, яким стало відомо про ухвалення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, рішення у цій, чи подібній справі".
 
Відхилено   2. Заяву про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, вправі подати особа, на користь якої ухвалено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, а також її захисник, законний представник чи представник юридичної особи";
 
366. 8) у статті 447:
 
-648- Сотник О.С.
Підпункт 8 пункту 5 розділу І викласти у такій редакції:
"8) викласти статтю 447 у такій редакції:
"Стаття 447. Строк подання заяви про перегляд судового рішення
Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 445 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, стосовно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 445 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше.
Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 445 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня прийняття постанови Верховного Суду України, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 445 цього Кодексу.
Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, може бути подана протягом трьох місяців з дня, коли особі, на користь якої ухвалено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало або повинно було стати відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.
Перегляд виправдувального вироку, ухвали про закриття справи або інших судових рішень з метою погіршення становища засудженого з підстав, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 445 цього Кодексу, допускається лише протягом установлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, але не пізніше одного року з дня постановлення такого судового рішення.";
 
Відхилено   8) у статті 447:
 
    -649- Власенко С.В.
Назву статті 447 викласти в такій редакції:
" Строк подання заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України"
 
Відхилено    
367. а) у частині першій слова і цифри "пунктом 1 частини першої статті 445" замінити словами і цифрами "пунктом 1 або 2 частини першої статті 445";
 
-650- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В ч. 1 ст. 447 КПК України слова "трьох місяців" замінити на слова "одного місяця".
 
Відхилено   а) у частині першій слова і цифри "пунктом 1 частини першої статті 445" замінити словами і цифрами "пунктом 1 або 2 частини першої статті 445";
 
    -651- Власенко С.В.
Частину першу статті 447 викласти в такій редакції:
"Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 445 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції, а засудженим, який тримається під вартою, - в той самий строк з дня вручення йому копії судового рішення".
 
Відхилено    
    -652- Власенко С.В.
Частину другу статті 447 викласти в такій редакції:
"Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 2 або 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, стосовно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктами 2 або 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше".
 
Відхилено    
    -653- Шинькович А.В.
у статті 447:
а) у частині першій слова і цифри "пунктом 1 частини першої статті 445" замінити словами і цифрами "пунктом 1 або 2 частини першої статті 445";
 
Відхилено    
368. б) частину другу замінити двома частинами такого змісту:
 
-654- Шпенов Д.Ю.
частину 2 статті 447 виключити
 
Відхилено   б) частину другу замінити двома частинами такого змісту:
 
    -655- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В ч. 2 ст. 447 КПК України слова "трьох місяців" замінити на слова "одного місяця".
 
Відхилено    
    -656- Власенко С.В.
Частину третю статті 447 викласти в такій редакції:
"3. Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, може бути подана протягом трьох місяців з дня, коли особі стало відомо про набуття рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, у цій чи подібній справі статусу остаточного".
 
Відхилено    
369. "2. Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня прийняття постанови Верховного Суду України, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 445 цього Кодексу.
 
-657- Шкрум А.І.
У статті 447 в частині другій слова подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення" замінити словами "подається протягом одного місяця з дня ухвалення судового рішення"
 
Відхилено   "2. Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня прийняття постанови Верховного Суду України, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 445 цього Кодексу.
 
    -658- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У частині другій статті 447 слова "з підстави, передбаченої пунктом 3" замінити словами "з підстав, передбачених пунктами 3 та 5".
 
Відхилено    
    -659- Шинькович А.В.
б) частину другу замінити двома частинами такого змісту:
"2. Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня прийняття постанови Верховного Суду України, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 445 цього Кодексу.
3. Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, може бути подана протягом трьох місяців з дня, коли особі, на користь якої ухвалено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало або повинно було стати відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного".
 
Відхилено    
370. 3. Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, може бути подана протягом трьох місяців з дня, коли особі, на користь якої ухвалено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало або повинно було стати відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного".
 
-660- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В ч. 3 ст. 447 КПК України слова "трьох місяців" замінити на слова "одного місяця".
 
Відхилено   3. Заява про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, може бути подана протягом трьох місяців з дня, коли особі, на користь якої ухвалено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало або повинно було стати відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного".
 
371. У зв'язку з цим частини третю – п'яту вважати відповідно частинами четвертою – шостою;
 
-661- Шинькович А.В.
У зв'язку з цим частини третю – п'яту вважати відповідно частинами четвертою – шостою;
 
Відхилено   У зв'язку з цим частини третю – п'яту вважати відповідно частинами четвертою – шостою;
 
372. в) у частині четвертій слова і цифри "з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 445" замінити словами і цифрами "з підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 445";
 
-662- Шпенов Д.Ю.
в частині 4 статті 447 слова "пунктами 1 – 3 частини першої статті 445 цього Кодексу" замінити на "пунктом 1 частини першої статті 445 цього Кодексу".
 
Відхилено   в) у частині четвертій слова і цифри "з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 445" замінити словами і цифрами "з підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 445";
 
    -663- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У частині четвертій статті 447 слова "з підстав, передбачених пунктами 1 – 3" замінити словами "з підстав, передбачених пунктами 1 – 3 та 5".
 
Відхилено    
    -664- Шинькович А.В.
в) у частині четвертій слова і цифри "з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 445" замінити словами і цифрами "з підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 445";
 
Відхилено    
373. 9) у частині другій статті 448:
 
-665- Сотник О.С.
Підпункт 9 пункту 5 розділу І викласти у такій редакції:
"9) у частині другій статті 448 пункти 3-4 викласти в такій редакції:
"3) конкретні судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування, у тому числі незастосування, судом касаційної інстанції одних і тих самих норм права щодо подібних правовідносин, якщо заява подана з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 445 цього Кодексу;
4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв’язку з ухваленням рішення міжнародною установою, компетенція якої визнана Україною, якщо заява подана з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 445 цього Кодексу;";
 
Відхилено   9) у частині другій статті 448:
 
374. а) пункт 3 викласти в такій редакції:
 
-666- Шинькович А.В.
20) у частині другій статті 448:
а) пункт 3 викласти в такій редакції:
"3) обгрунтування підстав для перегляду судового рішення, передбачених статтею 445 цього Кодексу";
 
Відхилено   а) пункт 3 викласти в такій редакції:
 
375. "3) обгрунтування підстав для перегляду судового рішення, передбачених статтею 445 цього Кодексу";
 
   "3) обгрунтування підстав для перегляду судового рішення, передбачених статтею 445 цього Кодексу";
 
376. б) пункт 4 виключити;
 
-667- Шинькович А.В.
б) пункт 4 виключити;
 
Відхилено   б) пункт 4 виключити;
 
377. 10) статті 449 – 453, 455 – 458 викласти відповідно в такій редакції:
 
-668- Алєксєєв С.О.
3) Пункт четвертий частини другої статті 452 виключити.
 
Відхилено   10) статті 449 – 458 викласти відповідно в такій редакції:
 
378. "Стаття 449. Порядок подання заяви про перегляд судового рішення
 
-669- Сотник О.С.
Підпункт 10 пункту 5 розділу І викласти у такій редакції:
"10) статтю 449 викласти у такій редакції:
"Стаття 449. Порядок подання заяви про перегляд судового рішення
1. Заява про перегляд судового рішення подається безпосередньо до Верховного Суду України в письмовій формі або в електронній формі відповідно до статті 35 цього Кодексу. До заяви додаються:
1) копії заяви відповідно до кількості учасників судового провадження (крім випадку, якщо заява подається особою, яка тримається під вартою);
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування одних і тих самих норм права, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 445 цього Кодексу;
4) копія рішення міжнародної установи, компетенція якої визнана Україною, або клопотання про витребування такої копії рішення, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подає заяву, - якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 445 цього Кодексу.";
 
Відхилено   "Стаття 449. Порядок подання заяви про перегляд судового рішення
 
    -670- Власенко С.В.
Назву статті 449 викласти в такій редакції:
"Стаття 449. Порядок подання заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України"
 
Відхилено    
    -671- Шинькович А.В.
21) статті 449 – 453, 455 – 458 викласти відповідно в такій редакції:
"Стаття 449. Порядок подання заяви про перегляд судового рішення
1. Заява про перегляд судового рішення подається до Верховного Суду України. До заяви додаються:
1) копії заяви відповідно до кількості учасників судового провадження (крім випадку, якщо заява подається особою, яка тримається під вартою);
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 445 цього Кодексу;
4) копія постанови Верховного Суду України, якщо заява подається з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 445 цього Кодексу;
5) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання про витребування такої копії рішення, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подає заяву, – якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу.
 
Відхилено    
379. 1. Заява про перегляд судового рішення подається до Верховного Суду України. До заяви додаються:
 
-672- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В ч. 1 ст. 449 КПК України після слів "рішення подається" додати слово "безпосередньо".
 
Відхилено   1. Заява про перегляд судового рішення подається до Верховного Суду України. До заяви додаються:
 
380. 1) копії заяви відповідно до кількості учасників судового провадження (крім випадку, якщо заява подається особою, яка тримається під вартою);
 
   1) копії заяви відповідно до кількості учасників судового провадження (крім випадку, якщо заява подається особою, яка тримається під вартою);
 
381. 2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
-673- Логвинський Г.В.
пункт 2, 3 частини першої статті 449 доповнити словами " (в
паперовій або електронній формі);
 
Відхилено   2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
382. 3) копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 445 цього Кодексу;
 
-674- Власенко С.В.
Пункт 3 частин першої статті 449 викласти в такій редакції:
" 3) копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 2 і 3 частини першої статті 445 цього Кодексу";
 
Відхилено   3) копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 445 цього Кодексу;
 
383. 4) копія постанови Верховного Суду України, якщо заява подається з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 445 цього Кодексу;
 
-675- Власенко С.В.
Пункт 4 частин першої статті 449 викласти в такій редакції:
" 4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання про витребування такої копії рішення, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подає заяву, – якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу".
 
Відхилено   4) копія постанови Верховного Суду України, якщо заява подається з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 445 цього Кодексу;
 
384. 5) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання про витребування такої копії рішення, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подає заяву, – якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу.
 
-676- Власенко С.В.
Частину другу статті 449 викласти в такій редакції:
" 2. У якості копій судових рішень до заяви можуть бути додані судові рішення, роздруковані з Єдиного державного реєстру судових рішень відповідно до п. 3 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень".
 
Відхилено   5) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання про витребування такої копії рішення, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подає заяву, – якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу.
 
385. Стаття 450. Перевірка відповідності заяви вимогам цього Кодексу
 
-677- Сотник О.С.
Статтю 450 викласти у такій редакції:
"Стаття 450. Прийняття Верховним Судом України заяви про перегляд судового рішення
Заява про перегляд судового рішення, яка надійшла до Верховного Суду України, реєструється в день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу.
2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву подано без додержання вимог статей 448 і 449 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов’язаний їх усунути.
3. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Верховного Суду України.
4. Заява повертається заявнику у разі, якщо:
1) заяву подано без додержання вимог статей 448 та 449 цього Кодексу і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
3) заяву подано від імені особи, яка не має відповідних повноважень;
4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду, постановлена з аналогічних підстав.
5. Повернення заяви з підстав, зазначених у частині четвертій цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у разі належного оформлення заяви або з інших підстав, ніж ті, які були предметом розгляду.
6. За відсутності підстав для повернення заяви, в якій міститься клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної установи, компетенція якої визнана Україною, суддя-доповідач невідкладно постановляє ухвалу про витребування такої копії рішення разом з її автентичним перекладом в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної установи.
7. Результати проведених дій, зазначених у частинах другій-третій і шостій цієї статті, а також зміст вимог, викладених у заяві, суддя – доповідач представляє колегії суддів Верховного Суду України.";
 
Відхилено   Стаття 450. Перевірка відповідності заяви вимогам цього Кодексу
 
    -678- Власенко С.В.
Назву статті 450 викласти в такій редакції:
" Стаття 450. Перевірка Верховним Судом України відповідності заяви вимогам цього Кодексу"
 
Відхилено    
    -679- Шинькович А.В.
Стаття 450. Перевірка відповідності заяви вимогам цього Кодексу
1. Заява про перегляд судового рішення реєструється в день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу.
2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву подано без додержання вимог статей 448 і 449 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
3. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Верховного Суду України.
4. Заява повертається заявнику у разі якщо:
1) заяву подано без додержання вимог статей 448 та 449 цього Кодексу і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
3) заяву від імені заявника підписано особою, яка не має повноважень підписувати заяву;
4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду, постановлена з аналогічних підстав.
5. Повернення заяви з підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у разі належного оформлення заяви або з інших підстав, ніж ті, які були предметом розгляду.
 
Відхилено    
386. 1. Заява про перегляд судового рішення реєструється в день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу.
 
   1. Заява про перегляд судового рішення реєструється в день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу.
 
387. 2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву подано без додержання вимог статей 448 і 449 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
-680- Власенко С.В.
Частину другу статті 450 викласти в такій редакції:
"2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву подано без додержання вимог статей 448 і 449 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути. Строк усунення недоліків визначається днями. Перебіг строку розпочинається з дня отримання особою відповідного повідомлення суду".
 
Відхилено   2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву подано без додержання вимог статей 448 і 449 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
388. 3. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Верховного Суду України.
 
   3. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Верховного Суду України.
 
389. 4. Заява повертається заявнику у разі якщо:
 
   4. Заява повертається заявнику у разі якщо:
 
390. 1) заяву подано без додержання вимог статей 448 та 449 цього Кодексу і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
   1) заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
391. 2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
 
   2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
 
392. 3) заяву від імені заявника підписано особою, яка не має повноважень підписувати заяву;
 
   3) заяву від імені заявника підписано особою, яка не має повноважень підписувати заяву;
 
393. 4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду, постановлена з аналогічних підстав.
 
-681- Власенко С.В.
Пункт 4 частини 4 статті 450 викласти в такій редакції:
" 4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду, постановлена з тих самих підстав".
 
Відхилено   4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у допуску справи до провадження за наслідками розгляду заяви, поданої у цій справі з аналогічних підстав;
 
394. 5. Повернення заяви з підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у разі належного оформлення заяви або з інших підстав, ніж ті, які були предметом розгляду.
 
   5. Повернення заяви з підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у разі належного оформлення заяви або з інших підстав, ніж ті, які були предметом розгляду.
 
395. Стаття 451. Допуск справи до провадження
 
-682- Сотник О.С.
Статтю 451 викласти у такій редакції:
"Стаття 451. Допуск справи до провадження
1. Питання щодо допуску справи до провадження вирішує Верховний Суд України колегією у складі трьох суддів, які входять до судової палати з кримінальних справ. Персональний склад колегії суддів визначається в порядку, встановленому частиною третьою статті 35 цього Кодексу. До складу колегії входить суддя-доповідач.
2. Питання щодо допуску справи до провадження і витребування матеріалів справи або відмову в такому допуску Верховний Суд України розглядає без виклику учасників судового провадження протягом п’ятнадцяти днів з дня надходження заяви. За результатами розгляду суд постановляє обґрунтовану ухвалу, яку не може бути оскаржено.
3. У разі допуску справи до провадження суд, в якого витребувано матеріали справи, повинен скерувати ці матеріали до Верховного Суду України не пізніше трьох днів після отримання ухвали про допуск справи до провадження і витребування матеріалів справи.
4. У разі відмови в допуску справи до провадження копія ухвали про відмову в допуску разом із копією заяви та доданими до неї документами надсилається особі, яка подала цю заяву.";
 
Відхилено   Стаття 451. Допуск справи до провадження
 
    -683- Власенко С.В.
Назву статті 451 викласти в такій редакції:
" Стаття 451. Допуск Верховним Судом України справи до провадження"
 
Відхилено    
    -684- Шинькович А.В.
Стаття 451. Допуск справи до провадження
1. Питання про допуск справи до провадження вирішується суддею-доповідачем, визначеним у порядку, встановленому статтею 35 цього Кодексу.
У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є обгрунтованою, він відкриває провадження.
У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є необгрунтованою, вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією з трьох суддів у складі судді-доповідача та двох суддів, визначених автоматизованою системою документообігу суду додатково. Провадження відкривається, якщо хоча б один суддя із складу колегії дійшов висновку про необхідність його відкриття.
2. Ухвала про відкриття провадження або про відмову у допуску виноситься без повідомлення учасників судового провадження протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або з дня усунення заявником недоліків, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, – з дня надходження такої копії.
3. Копія ухвали про відкриття провадження надсилається разом із копією заяви учасникам судового провадження, а в разі відмови у допуску – особі, яка подала заяву.
 
Відхилено    
396. 1. Питання про допуск справи до провадження вирішується суддею-доповідачем, визначеним у порядку, встановленому статтею 35 цього Кодексу.
 
   1. Питання про допуск справи до провадження вирішується суддею-доповідачем, визначеним у порядку, встановленому статтею 35 цього Кодексу.
 
397. У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є обгрунтованою, він відкриває провадження.
 
   У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є обгрунтованою, він відкриває провадження.
 
398. У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є необгрунтованою, вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією з трьох суддів у складі судді-доповідача та двох суддів, визначених автоматизованою системою документообігу суду додатково. Провадження відкривається, якщо хоча б один суддя із складу колегії дійшов висновку про необхідність його відкриття.
 
-685- Голубов Д.І.
Друге речення третього абзацу першої частини статті 451 Кримінального процесуального кодексу України викласти у такій редакції: "Провадження відкривається, якщо хоча б двоє суддів зі складу колегії дійшли висновку про необхідність його відкриття.".
 
Відхилено   У разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана заява є необгрунтованою, вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією з трьох суддів у складі судді-доповідача та двох суддів, визначених автоматизованою системою документообігу суду додатково. Провадження відкривається, якщо хоча б один суддя із складу колегії дійшов висновку про необхідність його відкриття.
 
399. 2. Ухвала про відкриття провадження або про відмову у допуску виноситься без повідомлення учасників судового провадження протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або з дня усунення заявником недоліків, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, – з дня надходження такої копії.
 
-686- Власенко С.В.
Частину другу статті 451 викласти в такій редакції:
" 2. Ухвала про відкриття провадження або про відмову у допуску виноситься з повідомленням учасників судового провадження та без їх виклику протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви чи з дня усунення заявником недоліків або закінчення строку на усунення недоліків, включаючи строк на поштовий обіг, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, – з дня надходження такої копії".
 
Відхилено   2. Ухвала про відкриття провадження або про відмову у допуску виноситься без повідомлення учасників судового провадження протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви або з дня усунення заявником недоліків, а в разі витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, – з дня надходження такої копії.
 
400. 3. Копія ухвали про відкриття провадження надсилається разом із копією заяви учасникам судового провадження, а в разі відмови у допуску – особі, яка подала заяву.
 
-687- Власенко С.В.
Частину третю статті 451 викласти в такій редакції:
"3. Не пізніше наступного дня після винесення копія ухвали про відкриття провадження надсилається разом із копією заяви учасникам судового провадження, а в разі відмови у допуску – особі, яка подала заяву".
 
Відхилено   3. Копія ухвали про відкриття провадження надсилається разом із копією заяви учасникам судового провадження, а в разі відмови у допуску – особі, яка подала заяву.
 
401. Стаття 452. Підготовка до перегляду судового рішення у Верховному Суді України
 
-688- Сотник О.С.
Статтю 452 викласти у такій редакції:
"Стаття 452. Підготовка до перегляду судового рішення у Верховному Суді України
1. Суддя-доповідач протягом трьох днів з дня надходження матеріалів справи постановляє ухвалу про призначення справи до розгляду та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
2. Суддя-доповідач упродовж п'ятнадцяти днів з метою підготовки справи до розгляду Верховним Судом України:
1) надсилає копії ухвали про допуск заяви про перегляд судового рішення до провадження разом із копіями заяви учасникам судового провадження;
2) визначає порядок розгляду справи (у відкритому або закритому судовому засіданні у випадках, установлених цим Кодексом);
3) має право визначати органи державної влади, представники яких можуть надати в суді пояснення, корисні для вирішення справи, та дає розпорядження про їх виклик до суду;
4) здійснює інші заходи, необхідні для підготовки справи до розгляду.
3. За результатами проведення підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь та постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України.";
 
Відхилено   Стаття 452. Підготовка до перегляду судового рішення у Верховному Суді України
 
402. 1. Суддя-доповідач протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку до перегляду судового рішення Верховним Судом України:
 
   1. Суддя-доповідач протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку до перегляду судового рішення Верховним Судом України:
 
403. 1) надсилає ухвалу про відкриття провадження та витребування матеріалів справи до відповідного суду, який не пізніше трьох робочих днів з дня її надходження надсилає справу до Верховного Суду України;
 
   1) надсилає ухвалу про відкриття провадження та витребування матеріалів справи до відповідного суду, який не пізніше трьох робочих днів з дня її надходження надсилає справу до Верховного Суду України;
 
404. 2) визначає порядок розгляду справи (у відкритому або закритому судовому засіданні у випадках, установлених цим Кодексом);
 
   2) визначає порядок розгляду справи (у відкритому або закритому судовому засіданні у випадках, установлених цим Кодексом);
 
405. 3) звертається у разі необхідності до відповідних фахівців Науково-консультативної ради при Верховному Суді України стосовно підготовки наукового висновку щодо відповідної норми права;
 
-689- Голубов Д.І.
У третьому пункті першої частини статті 452 Кримінального процесуального кодексу України після слів "стосовно підготовки наукового висновку", доповнити словами " (рекомендаційного характеру)".
 
Відхилено   3) звертається у разі необхідності до відповідних фахівців Науково-консультативної ради при Верховному Суді України стосовно підготовки наукового висновку щодо відповідної норми права;
 
406. 4) визначає у разі необхідності органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо застосування відповідної норми права, та викликає цих представників до суду;
 
   4) визначає у разі необхідності органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо застосування відповідної норми права, та викликає цих представників до суду;
 
407. 5) здійснює інші заходи, необхідні для розгляду справи.
 
   5) здійснює інші заходи, необхідні для розгляду справи.
 
408. 2. Після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь і виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
-690- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У ч. 2 ст. 452 КПК України після слів "витребуваних матеріалів справи" додати слова "наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована".
 
Відхилено   2. Після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь і виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
    -691- Власенко С.В.
Частину другу статті 452 викласти в такій редакції:
"2. Після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь і виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України та не пізніше наступного дня після її винесення направляє учасникам судового провадження".
 
Відхилено    
409. Стаття 453. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
-692- Сотник О.С.
Статтю 453 викласти у такій редакції:
"Стаття 453. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
1. Верховний Суд України розглядає справу на своєму засіданні.
Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів судової палати з кримінальних справ.
Справа про перегляд судового рішення у разі неоднакового застосування однієї і тієї ж норми права в подібних правовідносинах різними судами касаційної інстанції розглядається на спільному засіданні відповідних палат Верховного Суду України за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів кожної палати.
2. Головуючий відкриває судове засідання, оголошує справу, яку суд розглядає, склад суду і роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їхнє право заявити відвід, а також інші права та обов’язки.
3. Суддя-доповідач викладає зміст заяви та обставини справи.
4. Особа, яка подала заяву про перегляд судових рішень в адміністративній справі, та інші особи, які брали участь у справі, в разі їх прибуття в судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. У разі якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач.
5. Неприбуття сторін або інших осіб, які належним чином повідомлені про день, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду справи.
6. Верховний Суд України може в разі необхідності досліджувати докази та встановлювати обставини у справі.
7. Верховний Суд України переглядає судові рішення у межах поданої заяви. Якщо задоволення заяви дає підстави для прийняття рішення на користь інших засуджених, від яких не надійшли заяви, Верховний Суд України зобов’язаний прийняти таке рішення.
8. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати двох місяців з дня надходження матеріалів справи. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи суд ухвалою може подовжити
розгляд справи, але не більш як на п’ятнадцять днів.";
 
Відхилено   Стаття 453. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
    -693- Шинькович А.В.
Стаття 453. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
1. Справи розглядаються Верховним Судом України за процедурою, визначеною главою 32, за винятками і особливостями, встановленими главою 33 розділу V цього Кодексу.
2. У Верховному Суді України справа про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, розглядається Судовою палатою у кримінальних справах Верховного Суду України. Засідання Судової палати є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України.
3. Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з судових палат Верховного Суду України.
4. При розгляді справи на засіданні головує суддя-доповідач.
5. Верховний Суд України переглядає судові рішення у межах поданої заяви. Якщо задоволення заяви дає підстави для прийняття рішення на користь інших засуджених, від яких не надійшли заяви, Верховний Суд України зобов'язаний прийняти таке рішення.
6. Строк розгляду заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня призначення справи до розгляду";
 
Відхилено    
410. 1. Справи розглядаються Верховним Судом України за процедурою, визначеною главою 32, за винятками і особливостями, встановленими главою 33 розділу V цього Кодексу.
 
-694- Власенко С.В.
Частину першу статті 453 викласти в такій редакції:
"1. Справи розглядаються Верховним Судом України згідно з правилами розгляду в суді апеляційної інстанції з урахуванням особливостей, передбачених главою 33 розділу V цього Кодексу".
 
Відхилено   1. Справи розглядаються Верховним Судом України за процедурою, визначеною главою 32, за винятками і особливостями, встановленими главою 33 розділу V цього Кодексу.
 
411. 2. У Верховному Суді України справа про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, розглядається Судовою палатою у кримінальних справах Верховного Суду України. Засідання Судової палати є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України.
 
-695- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У частині другій статті 453 слова "передбачених пунктами 1 – 3" замінити словами "передбачених пунктами 1 – 3 та 5".
 
Відхилено   2. У Верховному Суді України справа про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, розглядається Судовою палатою у кримінальних справах Верховного Суду України. Засідання Судової палати є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України.
 
412. 3. Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з судових палат Верховного Суду України.
 
   3. Справа про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, розглядається на спільному засіданні всіх судових палат Верховного Суду України. Засідання є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від загального складу кожної з судових палат Верховного Суду України.
 
413. 4. При розгляді справи на засіданні головує суддя-доповідач.
 
-696- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 4 ст. 453 КПК України доповнити абзацом другим наступного змісту:
"Головуючий відкриває судове засідання, оголошує склад суду, роз'яснює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки. Після розгляду клопотань сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, головуючий доповідає про зміст спірних правовідносин, вимог, викладених у заяві про перегляд судових рішень, та результати проведених підготовчих дій, в тому числі зміст наукового висновку щодо норми права, яка неоднаково застосована."
 
Відхилено   4. При розгляді справи на засіданні головує суддя-доповідач.
 
414. 5. Верховний Суд України переглядає судові рішення у межах поданої заяви. Якщо задоволення заяви дає підстави для прийняття рішення на користь інших засуджених, від яких не надійшли заяви, Верховний Суд України зобов'язаний прийняти таке рішення.
 
   5. Верховний Суд України переглядає судові рішення у межах поданої заяви. Якщо задоволення заяви дає підстави для прийняття рішення на користь інших засуджених, від яких не надійшли заяви, Верховний Суд України зобов'язаний прийняти таке рішення.
 
415. 6. Строк розгляду заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня призначення справи до розгляду";
 
   6. Строк розгляду заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня призначення справи до розгляду";
"Стаття 454. Повноваження Верховного Суду України
1. За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду постановляється одна з таких ухвал:
1) про повне або часткове задоволення заяви;
2) про відмову в задоволенні заяви.
2. Судді, які не погоджуються з ухвалою, можуть висловити окрему думку, що додається до ухвали.
3. Ухвала Верховного Суду України є остаточною і не може бути оскаржена, крім як з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу."
 
416. "Стаття 455. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
-697- Сотник О.С.
Статтю 455 викласти у такій редакції:
"Стаття 455. Ухвала Верховного Суду України про задоволення заяви
Верховний Суд України задовольняє заяву в разі наявності однієї з підстав, передбачених частиною першою статті 445 цього Кодексу.
2. Якщо Верховний Суд України встановить, що судове рішення у справі, яка переглядається з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 445 цього Кодексу, є незаконним, він скасовує його повністю чи частково, змінює його або ухвалює нове судове рішення або направляє справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції. У мотивувальній частині ухвали має міститися обґрунтування помилковості висновків суду касаційної інстанції з цього питання. У резолютивній частині нового судового рішення має міститися висновок про те, як саме має застосовуватися відповідна норма права.
3. Якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 445 цього Кодексу, Верховний Суд України скасовує оскаржуване рішення повністю або частково і має право ухвалити нове судове рішення або направити справу на новий розгляд до суду, який виніс оскаржуване рішення.
4. Ухвала Верховного Суду України про задоволення заяви має бути вмотивованою.";
 
Відхилено   "Стаття 455. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
    -698- Шинькович А.В.
"Стаття 455. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
1. Верховний Суд України задовольняє заяву в разі наявності однієї з підстав, передбачених частиною першою статті 445 цього Кодексу.
2. За наявності підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, Верховний Суд України має право:
1) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково й направити справу на новий розгляд до суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції;
2) скасувати судові рішення й закрити провадження у справі;
3) змінити судове рішення (судові рішення), не передаючи справу на новий розгляд.
3. За наявності підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, Верховний Суд України має право:
1) змінити судове рішення (судові рішення), не передаючи справу на новий розгляд;
2) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково та направити справу на новий розгляд до суду, який ухвалив оскаржуване судове рішення;
3) скасувати судові рішення й закрити провадження у справі.
4. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 445 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована.
 
Відхилено    
417. 1. Верховний Суд України задовольняє заяву в разі наявності однієї з підстав, передбачених частиною першою статті 445 цього Кодексу.
 
   1. Верховний Суд України задовольняє заяву в разі наявності однієї з підстав, передбачених частиною першою статті 445 цього Кодексу.
 
418. 2. За наявності підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, Верховний Суд України має право:
 
-699- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
У частині другій статті 455 слова "передбачених пунктами 1 – 3" замінити словами "передбачених пунктами 1 – 3 та 5".
 
Відхилено   2. За наявності підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, Верховний Суд України має право:
 
    -700- Власенко С.В.
Частину другу статті 455 викласти в такій редакції:
" 2. За наявності підстав, передбачених пунктами 1 – 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, Верховний Суд України має право:
1) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково й направити справу на новий розгляд до суду першої, апеляційної інстанції;
2) скасувати судові рішення й закрити провадження у справі;
3) змінити судове рішення (судові рішення), не передаючи справу на новий розгляд".
 
Відхилено    
419. 1) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково й направити справу на новий розгляд до суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції;
 
-701- Кривенко В.М.
Пункт 1 частини першої статті 455 викласти у наступній редакції:
"1) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково й у виняткових випадках, коли шкода від затягування розгляду справи є меншою від шкоди встановленого порушення під розгляду справи, направити справу на новий розгляд до суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції;"
 
Відхилено   1) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково й направити справу на новий розгляд до суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції;
 
420. 2) скасувати судові рішення й закрити провадження у справі;
 
   2) скасувати судові рішення й закрити провадження у справі;
 
421. 3) змінити судове рішення (судові рішення), не передаючи справу на новий розгляд.
 
   3) змінити судове рішення (судові рішення), не передаючи справу на новий розгляд.
 
422. 3. За наявності підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, Верховний Суд України має право:
 
   3. За наявності підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 445 цього Кодексу, Верховний Суд України має право:
 
423. 1) змінити судове рішення (судові рішення), не передаючи справу на новий розгляд;
 
   1) змінити судове рішення (судові рішення), не передаючи справу на новий розгляд;
 
424. 2) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково та направити справу на новий розгляд до суду, який ухвалив оскаржуване судове рішення;
 
   2) скасувати судове рішення (судові рішення) повністю або частково та направити справу на новий розгляд до суду, який ухвалив оскаржуване судове рішення;
 
425. 3) скасувати судові рішення й закрити провадження у справі.
 
   3) скасувати судові рішення й закрити провадження у справі.
 
426. 4. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 445 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована.
 
-702- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 4 ст. 455 КПК України після слів "неоднаково застосована" доповнити словами та другим реченням наступного змісту: "та суть наукового висновку з цього питання. Якщо під час розгляду справи Верховний Суд України застосовує норму права інакше, ніж це передбачає висновок про застосування норми матеріального права щодо спірних правовідносин, який міститься у раніше ухваленій постанові Верховного Суду України, постанова Верховного Суду України має містити мотиви інакшого застосування норми права".
 
Відхилено   4. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 445 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована.
 
    -703- Власенко С.В.
Частину четверту статті 455 викласти в такій редакції:
"4.У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1-3 частини першої статті 445 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися відповідна норма права".
 
Відхилено    
    -704- Кривенко В.М.
статтю 455 доповнити новою частиною наступного змісту:
""Верховний Суд України передає справу на новий розгляд на підставі пункту 2 частини третьої цієї статті у виняткових випадках, коли Верховний Суд України не може усунути порушення Україною міжнародних зобов'язань. Рішення про направлення справи на новий розгляд має бути вмотивованим"".
 
Відхилено    
427. Стаття 456. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
 
-705- Шинькович А.В.
Стаття 456. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
1. Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, або норма права застосована правильно.
2. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 445 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована.
 
Відхилено   Стаття 456. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
 
428. 1. Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, або норма права застосована правильно.
 
   1. Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися, або норма права застосована правильно.
Постанова про відмову в задоволенні заяви має бути вмотивованою.
 
429. 2. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 445 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована.
 
-706- Власенко С.В.
Частину другу статті 456 викласти в такій редакції:
"2. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 - 3 частини першої статті 445 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися відповідна норма права".
 
Відхилено   2. У постанові Верховного Суду України, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 445 цього Кодексу, має міститися висновок про те, як саме повинна застосовуватися норма права, що була неоднаково застосована.
 
430. Стаття 457. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
 
-707- Сотник О.С.
Статтю 457 викласти у такій редакції:
"Стаття 457. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
1. Ухвала Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена учасникам судового провадження не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.";
 
Відхилено   Стаття 457. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
 
    -708- Шинькович А.В.
Стаття 457. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
1. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена учасникам судового провадження не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
Відхилено    
431. 1. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена учасникам судового провадження не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
   1. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена учасникам судового провадження не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
432. Стаття 458. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
 
-709- Сотник О.С.
Статтю 458 викласти у такій редакції:
"Стаття 458. Обов’язковість судових рішень Верховного Суду України
1. Висновки щодо застосування принципів та норм права, викладені в ухвалі Верховного Суду України, є обов'язковими для застосування судами загальної юрисдикції та суб'єктами владних повноважень у відповідних правовідносинах.
Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, за умови наведення в своєму рішенні переконливого обґрунтування необхідності такого відступлення з посиланням на конкретні особливості відповідної справи.
2. Ухвалу Верховного Суду України має бути опубліковано на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня її постановлення.
 
Відхилено   Стаття 458. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
 
    -710- Шинькович А.В.
Стаття 458. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
1. Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 445 цього Кодексу, є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності відповідну норму права, та для всіх судів загальної юрисдикції, які зобов’язані привести свою судову практику у відповідність із судовим рішенням Верховного Суду України.
2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
3. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня їх прийняття".".
 
Відхилено    
433. 1. Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 445 цього Кодексу, є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності відповідну норму права, та для всіх судів загальної юрисдикції, які зобов’язані привести свою судову практику у відповідність із судовим рішенням Верховного Суду України.
 
-711- Власенко С.В.
Частину першу статті 458 викласти в такій редакції:
"1. Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи, є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності відповідну норму права, та для судів усіх юрисдикцій, які зобов’язані привести свою судову практику у відповідність із судовим рішенням Верховного Суду України".
 
Відхилено   1. Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений в його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 445 цього Кодексу, є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності відповідну норму права, та для всіх судів загальної юрисдикції, які зобов’язані привести свою судову практику у відповідність із судовим рішенням Верховного Суду України.
 
434. 2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
 
   2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
 
435. 3. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня їх прийняття".
 
-712- Сотник О.С.
Частину першу статті 462 після слів "в письмовій формі" доповнити словами "або в електронній формі відповідно до статті 35 цього Кодексу";
 
Відхилено   3. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня їх прийняття".
 
    -713- Сотник О.С.
Пункт 2 частини 2 статті 462 слова "адреса електронної пошти" замінити на "офіційна електронна адреса";
 
Відхилено    
    -714- Сотник О.С.
Доповнити пункт 5 підпунктом 11 такого змісту:
"Доповнити КПК главою 33-1 такого змісту:
"Глава 33-1
Визначення суду належної компетенції для розгляду справи
§ 1. Визначення належної юрисдикції
Стаття 458-1. Ініціювання розгляду питання про належну юрисдикцію
1. Суд може ініціювати перед Верховним Судом України питання про належну юрисдикцію для розгляду справи у випадку, визначеному цим Кодексом, шляхом надсилання відповідної ухвали разом із матеріалами до Верховного Суду України.
Стаття 458-2. Підготовка до розгляду питання про належну юрисдикцію
1. Ухвала суду разом із матеріалами, що надійшли до Верховного Суду України, реєструються в день надходження та не пізніше наступного дня передаються судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
2. Суддя-доповідач протягом десяти днів здійснює підготовку до розгляду питання про належну юрисдикцію:
1) визначає спірні питання, які повинен вирішити Верховний Суд України;
2) з’ясовує наявність попередньої судової практики з цих питань;
3) готує пропозиції щодо визначення юрисдикції, а також конкретного суду, якому має бути скеровано справу для розгляду.
Стаття 458-3. Розгляд питання про належну юрисдикцію
1. Верховний Суд України розглядає питання про належну юрисдикцію на своєму засіданні без виклику і повідомлення осіб, які беруть участь у справі.
2. Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від його складу, визначеного законом.
3. Засідання Верховного Суду України веде Голова Верховного Суду України, а в разі його відсутності – суддя Верховного Суду України, який виконує обов'язки Голови.
4. Строк розгляду питання Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня надходження відповідних матеріалів.
Стаття 458-4. Постанова Верховного Суду України про визначення належної юрисдикції
1. За результатами розгляду питання про належну юрисдикцію Верховний Суд України приймає постанову, в якій визначає належну юрисдикцію та вид судочинства для розгляду справи і скеровує відповідні матеріали до відповідного суду для прийняття до свого провадження. У разі скерування справи до суду, який відмовив у відкритті провадження або закрив провадження у справі, Верховний Суд України одночасно скасовує відповідну ухвалу.
2. Постанова Верховного Суду України має бути вмотивованою. Висновок Верховного Суду України щодо визначення належної юрисдикції є обов’язковим для судів загальної юрисдикції у цій справі, а також в аналогічних справах.
3. Постанову Верховного Суду України має бути опубліковано на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня її прийняття.
§ 2. Визначення належної підсудності справ
Стаття 458-5. Ініціювання розгляду питання про належну підсудність справи
1. Суд може ініціювати питання про належну підсудність справи перед Вищим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ у випадку, визначеному цим Кодексом, шляхом надсилання відповідної ухвали разом із матеріалами до Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Стаття 458-6. Підготовка до розгляду питання про належну підсудність справи
1. Ухвала суду разом із матеріалами, що надійшли до Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, реєструються у день надходження та не пізніше наступного дня передаються судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
2. Суддя-доповідач протягом десяти днів здійснює підготовку до розгляду питання про належну підсудність справи:
1) визначає спірні питання, які повинен вирішити Вищий суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ;
2) з’ясовує наявність попередньої судової практики з цих питань;
3) готує пропозиції щодо визначення підсудності справи, а також конкретного суду, якому має бути скеровано справу для розгляду.
Стаття 458-7. Розгляд питання про належну підсудність справи
1. Вищий суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ вирішує питання про належну підсудність справи у складі колегії з п'яти суддів на своєму засіданні без виклику і повідомлення осіб, які беруть участь у справі.
2. Строк розгляду питання Вищим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ не може перевищувати двадцяти днів з дня надходження відповідних матеріалів.
Стаття 458-8. Постанова Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ про належну підсудність справи
1. За результатами розгляду питання про належну підсудність справи Вищий суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ приймає постанову, у якій визначає належну підсудність справи і скеровує відповідні матеріали справи до суду для прийняття до свого провадження.
2. Постанова Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ має бути вмотивованою. Висновок Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо визначення належної підсудності справи є обов'язковим для судів у цій справі, а також в аналогічних справах.
3. Постанову Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ має бути опубліковано на офіційному веб-сайті цього суду не пізніш як через десять днів з дня її прийняття.";
 
Відхилено    
    -715- Сотник О.С.
Розділ ІХ-1 КПК виключити.".
 
Відхилено    
    -716- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до КПК:
Розділ ІХ-1 та статтю 615 виключити.
 
Відхилено    
    -717- Власенко С.В.
Частину другу статті 458 викласти в такій редакції:
"2. Постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення, підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Верховного Суду України не пізніш як через десять днів з дня їх прийняття".
 
Відхилено    
436. 6. У Законі України "Про Вищу раду юстиції" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 25, ст. 146 із наступними змінами):
 
-718- Сольвар Р.М.
У тексті законопроекту слова "апарат Вищої ради юстиції" у відповідних відмінках змінити словами "секретаріат Вищої ради юстиції" у відповідних відмінках.
 
Враховано   6. У Законі України "Про Вищу раду юстиції" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 25, ст. 146 із наступними змінами):
У тексті законопроекту слова "апарат Вищої ради юстиції" у відповідних відмінках змінити словами "секретаріат Вищої ради юстиції" у відповідних відмінках.
 
437. 1) у статті 1:
 
   1) у статті 1:
 
438. а) частину першу виключити;
 
-719- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
В частині першій статті 1 після слів "Вища рада юстиції є" доповнити словом "державним" та слова "відповідальним за" замінити словами "завданням якого є";
 
Відхилено   а) частину першу виключити;
 
    -720- Сольвар Р.М.
підпункт а) пункту 1) - виключити;
 
Відхилено    
439. б) у частині другій:
 
   б) у частині другій:
 
440. після слова "колегіальним" доповнити словами "постійно діючим";
 
   після слова "колегіальним" доповнити словами "постійно діючим";
 
441. після слів "за формування" доповнити словом "незалежного";
 
   після слів "за формування" доповнити словом "незалежного";
 
442. в) частину третю викласти в такій редакції:
 
-721- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 1 викласти в такій редакції:
"Члени Вищої ради юстиції, крім тих, які входять до її складу за посадою, призначаються строком на п’ять років і можуть бути призначеними лише на один строк."
 
Відхилено   в) частину третю викласти в такій редакції:
 
    -722- Лозовой А.С.
Частину третю статті 1 викласти в такій редакції:
"Члени Вищої ради юстиції, крім тих, які входять до її складу за посадою, призначаються строком на шість років. Одна і та ж сама особа не може бути призначена членом Вищої ради юстиції більше ніж два строки підряд."
 
Відхилено    
443. "Члени Вищої ради юстиції, крім тих, які входять до її складу за посадою, призначаються строком на чотири роки і можуть бути призначеними лише на один строк";
 
-723- Сидорович Р.М.
у частині третій статті 1 слова "чотири роки" замінити словами "шість років.";
у частині третій статті 1 слова "і можуть бути призначеними лише на один строк" замінити словами "Одна і та ж сама особа не може бути призначена членом Вищої ради юстиції більше ніж два строки підряд.".
 
Відхилено   "Члени Вищої ради юстиції, крім тих, які входять до її складу за посадою, призначаються строком на чотири роки і можуть бути призначеними лише на один строк";
 
444. 2) у статті 2:
 
   2) у статті 2:
 
445. а) у частині першій слова "цим Законом та регламентом Вищої ради юстиції, який затверджується на її засіданні" замінити словами "та цим Законом";
 
   а) у частині першій слова "цим Законом та регламентом Вищої ради юстиції, який затверджується на її засіданні" замінити словами "та цим Законом";
 
446. б) доповнити частиною другою такого змісту:
 
-724- Алєксєєв С.О.
Частину другу статті 2 викласти в такій редакції:
"Вища рада юстиції затверджує Регламент, положеннями якого регулюються процедурні питання здійснення нею передбачених Конституцією України та цим Законом повноважень".
 
Враховано .  б) доповнити частиною другою такого змісту:
 
447. "Вища рада юстиції затверджує Регламент, в якому регулюються відповідно до цього Закону процедурні питання її діяльності";
 
   "Вища рада юстиції затверджує Регламент, положеннями якого регулюються процедурні питання здійснення нею передбачених Конституцією України та цим Законом повноважень";
 
448. 3) частину другу статті 3 виключити;
 
-725- Сидорович Р.М.
у пункті четвертому статті 3 після слів "про притягнення" додати словами " (та відмову про притягнення)".
 
Враховано   3) частину другу статті 3 виключити;
4) у пункті четвертому статті 3 після слів "про притягнення" додати слова " (та відмову про притягнення)"
 
    -726- Алєксєєв С.О.
Пункт 4 статті 3 викласти в такій редакції: "4) розглядає скарги на рішення про притягнення (та відмову в притягненні) до дисциплінарної відповідальності суддів апеляційних та місцевих судів, а також прокурорів".
 
Враховано    
    -727- Лозовой А.С.
Пункт четвертий частини першої статті 1 викласти в такій редакції:
"4) розглядає скарги на рішення про притягнення (та відмову про притягнення) до дисциплінарної відповідальності суддів апеляційних та місцевих судів, а також прокурорів."
 
Враховано    
    -728- Сольвар Р.М.
пункт 3) - виключити;
 
Відхилено    
449. 4) статтю 6 викласти в такій редакції:
 
-729- Алєксєєв С.О.
Частину першу статті 6 викласти в такій редакції:
"На посаду члена Вищої ради юстиції може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти п'яти років і не старший шістдесяти п’яти років, який проживає в Україні не менш як десять останніх років, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше п'ятнадцяти років".
 
Відхилено   5) статтю 6 викласти в такій редакції:
 
    -730- Власенко С.В.
4) статтю 6 викласти в такій редакції:
 
Відхилено    
    -731- Сольвар Р.М.
у пункті 4):
слова "та прокурорів" - виключити;
слова "законодавством у сфері запобігання корупції" змінити словами "законодавством у сфері запобігання і протидії корупції";
слова "перебування на посаді члена Вищої ради юстиції" змінити словами "здійснення повноважень члена Вищої ради юстиції";
 
Відхилено    
450. "Стаття 6. Вимоги до членів Вищої ради юстиції та гарантії їх діяльності
 
-732- Власенко С.В.
"Стаття 6. Вимоги до членів Вищої ради юстиції та гарантії їх діяльності
На посаду члена Вищої ради юстиції може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти п'яти років, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше п'ятнадцяти років.
У разі якщо відповідно до цього Закону на посаду члена Вищої ради юстиції має бути призначений суддя, він призначається з числа суддів, обраних на посаду судді безстроково або суддів у відставці, які мають не менше п'ятнадцяти років стажу роботи суддею.
Вимоги частин першої та другої цієї статті не поширюються на осіб, які входять до складу Вищої ради юстиції за посадою.
Члени Вищої ради юстиції, крім тих, які входять до її складу за посадою, здійснюють свої повноваження на постійній основі. На час виконання цих повноважень члени Вищої ради юстиції з числа суддів та прокурорів відряджаються до Вищої ради юстиції.
На членів Вищої ради юстиції поширюються вимоги та обмеження, встановлені законодавством у сфері запобігання корупції.
Члени Вищої ради юстиції повинні у своїй діяльності та поза її межами дотримуватися найвищих стандартів етичної поведінки, в тому числі принципів та правил етики, які застосовуються до суддів.
Члени Вищої ради юстиції не мають права суміщати свою посаду з будь-якими посадами в органах державної влади та органах місцевого самоврядування (крім осіб, які входять до складу Вищої ради юстиції за посадою), зі статусом народного депутата України, депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, підприємницькою діяльністю, будь-якою іншою оплачуваною роботою або отримувати винагороду (крім здійснення викладацької, наукової і творчої діяльності в позаробочий час та отримання винагороди за неї), а також входити до складу керівного органу чи наглядової ради юридичної особи, що має на меті одержання прибутку. Особи, які є власниками акцій або володіють іншими корпоративними правами чи мають інший майновий інтерес у діяльності будь-якої юридичної особи, що має на меті отримання прибутку, зобов’язані передати такі акції (корпоративні права) в управління незалежній третій особі на час перебування на посаді члена Вищої ради юстиції.
Вплив на членів Вищої ради юстиції у будь-який спосіб забороняється";
 
Відхилено   "Стаття 6. Вимоги до членів Вищої ради юстиції та гарантії їх діяльності
 
451. На посаду члена Вищої ради юстиції може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти п'яти років, який проживає в Україні не менш як десять останніх років, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше п'ятнадцяти років, є визнаним фахівцем у галузі права та має бездоганну професійну репутацію.
 
-733- Сотник О.С.
В абз. 3 пп. 4 "п’ятнадцяти" замінити на "двадцяти", виключити ", є визнаним фахівцем у галузі права та має бездоганну професійну репутацію",
 
Відхилено   На посаду члена Вищої ради юстиції може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти п'яти років, який проживає в Україні не менш як десять останніх років, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше п'ятнадцяти років, є визнаним фахівцем у галузі права та має бездоганну професійну репутацію.
 
    -734- Шпенов Д.Ю.
в частині 1 статті 6 слова "є визнаним фахівцем у галузі права та має бездоганну професійну репутацію" виключити
 
Відхилено    
    -735- Сидорович Р.М.
частину першу статті 6 після слів "тридцяти п’яти" доповнити словами "і не старший шістдесяти п’яти".
 
Відхилено    
    -736- Голубов Д.І.
У першій частині статті 6 Закону України "Про Вищу раду юстиції" слова ", є визнаним фахівцем у галузі права та має бездоганну професійну репутацію" виключити.
 
Відхилено    
    -737- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частину першу статті 6 викласти у такій редакції:
"На посаду члена Вищої ради юстиції може бути призначений громадянин України, не молодший тридцяти п'яти років і не старший шістдесяти п’яти років, який проживає в Україні не менш як десять останніх років, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше п'ятнадцяти років".
 
Відхилено    
    -738- Лозовой А.С.
Частину першу статті 6 викласти у такій редакції:
"На посаду члена Вищої ради юстиції може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти п'яти років і не старший шістдесяти п’яти років, який проживає в Україні не менш як десять останніх років, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше п'ятнадцяти років."
 
Відхилено    
452. У разі якщо відповідно до цього Закону на посаду члена Вищої ради юстиції має бути призначений суддя, він призначається з числа суддів, обраних на посаду судді безстроково або суддів у відставці, які мають не менше п'ятнадцяти років стажу роботи суддею.
 
-739- Алєксєєв С.О.
У частині другій статті 6 слово "п’ятнадцяти" замінити словом "двадцяти" і викласти в такій редакції: "У разі якщо відповідно до цього Закону на посаду члена Вищої ради юстиції має бути призначений суддя, він призначається з числа суддів, обраних на посаду судді безстроково або суддів у відставці, які мають не менше двадцяти років стажу роботи суддею".
 
Враховано частково , редакційно.  У разі якщо відповідно до цього Закону на посаду члена Вищої ради юстиції має бути призначений суддя, він призначається з числа суддів, обраних на посаду судді безстроково та які мають не менше п'ятнадцяти років стажу роботи суддею або суддів у відставці.
 
    -740- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
В частині другій статті 6 слова "які мають не менше п'ятнадцяти років стажу роботи суддею" - виключити.
 
Враховано частково , редакційно   
453. Вимоги частин першої та другої цієї статті не поширюються на осіб, які входять до складу Вищої ради юстиції за посадою.
 
   Вимоги частин першої та другої цієї статті не поширюються на осіб, які входять до складу Вищої ради юстиції за посадою.
 
454. Члени Вищої ради юстиції, крім тих, які входять до її складу за посадою, здійснюють свої повноваження на постійній основі. На час виконання цих повноважень члени Вищої ради юстиції з числа суддів та прокурорів відряджаються до Вищої ради юстиції.
 
-741- Сотник О.С.
в абз. 6 пп. 4 виключити "з числа суддів та прокурорів", після слів "відряджаються до Вищої ради юстиції" додати "зі збереженням за ними посад, які вони обіймали на момент призначення членами Вищої ради юстиції".
 
Враховано   Члени Вищої ради юстиції, крім тих, які входять до її складу за посадою, здійснюють свої повноваження на постійній основі. На час виконання цих повноважень члени Вищої ради юстиції з числа суддів та прокурорів відряджаються до Вищої ради юстиції зі збереженням за ними посад, які вони обіймали на момент призначення членами Вищої ради юстиції. Посадовий оклад члена Вищої ради юстиції встановлюється у розмірі винагороди суддів Верховного Суду України.
 
    -742- Пинзеник В.М.
У Законі України "Про Вищу раду юстиції" З абзацу четвертого статті 6 слова "На час виконання цих повноважень члени Вищої ради юстиції з числа суддів та прокурорів відряджаються до Вищої ради юстиції" виключити.
 
Відхилено    
    -743- Шпенов Д.Ю.
в частині 4 статті 6 слова "На час виконання цих повноважень члени Вищої ради юстиції з числа суддів та прокурорів відряджаються до Вищої ради юстиції" замінити на "На час виконання цих повноважень члени Вищої ради юстиції з числа суддів та прокурорів відряджаються до Вищої ради юстиції, із збереженням за ними посад, які вони займали, та відповідних пільг."
 
Враховано частково    
    -744- Сидорович Р.М.
у частині четвертій статті 6 речення "Члени Вищої ради юстиції, крім тих, які входять до її складу за посадою, здійснюють свої повноваження на постійній основі." виключити.
 
Відхилено    
    -745- Алєксєєв С.О.
Частину четверту статті 6 викласти в такій редакції: "Члени Вищої ради юстиції, крім тих, які входять до її складу за посадою, здійснюють свої повноваження на постійній основі, де і отримують заробітну плату у розмірі, не меншому розміру 10 (десяти) мінімальних заробітних плат. На час виконання цих повноважень члени Вищої ради юстиції з числа суддів та прокурорів відряджаються до Вищої ради юстиції в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".
 
Враховано частково    
    -746- Лозовой А.С.
Частину четверту статті 6 викласти у такій редакції:
"На час виконання цих повноважень члени Вищої ради юстиції з числа суддів та прокурорів відряджаються до Вищої ради юстиції."
 
Враховано частково    
    -747- Шинькович А.В.
Стаття 452. Підготовка до перегляду судового рішення у Верховному Суді України
1. Суддя-доповідач протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку до перегляду судового рішення Верховним Судом України:
1) надсилає ухвалу про відкриття провадження та витребування матеріалів справи до відповідного суду, який не пізніше трьох робочих днів з дня її надходження надсилає справу до Верховного Суду України;
2) визначає порядок розгляду справи (у відкритому або закритому судовому засіданні у випадках, установлених цим Кодексом);
3) звертається у разі необхідності до відповідних фахівців Науково-консультативної ради при Верховному Суді України стосовно підготовки наукового висновку щодо відповідної норми права;
4) визначає у разі необхідності органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо застосування відповідної норми права, та викликає цих представників до суду;
5) здійснює інші заходи, необхідні для розгляду справи.
2. Після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь і виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
Відхилено    
455. На членів Вищої ради юстиції поширюються вимоги та обмеження, встановлені законодавством у сфері запобігання корупції.
 
   На членів Вищої ради юстиції поширюються вимоги та обмеження, встановлені законодавством у сфері запобігання корупції.
 
456. Члени Вищої ради юстиції повинні у своїй діяльності та поза її межами дотримуватися найвищих стандартів етичної поведінки, в тому числі принципів та правил етики, які застосовуються до суддів.
 
-748- Алєксєєв С.О.
Частину шосту статті 6 викласти в такій редакції: "Члени Вищої ради юстиції повинні у своїй діяльності та поза її межами дотримуватися встановлених для судді етичних стандартів".
 
Враховано   Члени Вищої ради юстиції повинні у своїй діяльності та поза її межами дотримуватися встановлених для судді етичних стандартів.
 
457. Члени Вищої ради юстиції не мають права суміщати свою посаду з будь-якими посадами в органах державної влади та органах місцевого самоврядування (крім осіб, які входять до складу Вищої ради юстиції за посадою), зі статусом народного депутата України, депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, підприємницькою діяльністю, будь-якою іншою оплачуваною роботою або отримувати винагороду (крім здійснення викладацької, наукової і творчої діяльності в позаробочий час та отримання винагороди за неї), а також входити до складу керівного органу чи наглядової ради юридичної особи, що має на меті одержання прибутку. Особи, які є власниками акцій або володіють іншими корпоративними правами чи мають інший майновий інтерес у діяльності будь-якої юридичної особи, що має на меті отримання прибутку, зобов’язані передати такі акції (корпоративні права) в управління незалежній третій особі на час перебування на посаді члена Вищої ради юстиції.
 
-749- Сидорович Р.М.
частину сьому статті 6 виключити.
 
Відхилено   Члени Вищої ради юстиції не мають права суміщати свою посаду з будь-якими посадами в органах державної влади та органах місцевого самоврядування (крім осіб, які входять до складу Вищої ради юстиції за посадою), зі статусом народного депутата України, депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, підприємницькою діяльністю, будь-якою іншою оплачуваною роботою або отримувати винагороду (крім здійснення викладацької, наукової і творчої діяльності в позаробочий час та отримання винагороди за неї), а також входити до складу керівного органу чи наглядової ради юридичної особи, що має на меті одержання прибутку. Особи, які є власниками акцій або володіють іншими корпоративними правами чи мають інший майновий інтерес у діяльності будь-якої юридичної особи, що має на меті отримання прибутку, зобов’язані передати такі акції (корпоративні права) в управління незалежній третій особі на час перебування на посаді члена Вищої ради юстиції. Члени Вищої ради юстиції можуть отримувати відсотки, дивіденди та інші пасивні доходи від майна, власниками якого вони є.
 
    -750- Лозовой А.С.
Частину сьому статті 6 виключити.
 
Відхилено    
458. Вплив на членів Вищої ради юстиції у будь-який спосіб забороняється";
 
-751- Острікова Т.Г.
1. Доповнити новим абз. 30 пп. 5 (ч. 10 ст. 6-2) такого змісту:
"Якщо всеукраїнська конференція працівників прокуратури призначатиме члена Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці, то перелік зареєстрованих кандидатів - суддів та суддів у відставці, з яких призначатиметься такий член Вищої ради юстиції, у той же строк надсилається також Раді суддів України.",
у зв’язку з чим. абз. 30 пп. 5 (ч. 10 ст. 6-2) вважати абзацом 31 пп. 5 (ч. 11 ст. 6-2),
доповнити пп. 5 новим абз. 32 (ч. 12 ст. 6-2) такого змісту:
"Рада суддів України не пізніше ніж за п’ять днів до дати проведення всеукраїнської конференції працівників прокуратури, яка призначатиме члена Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці, подає органу, що скликає цю конференцію свої пропозиції щодо кандидатур у члени Вищої ради юстиції з числа зареєстрованих кандидатів – суддів або суддів у відставці. Одночасно Рада суддів надсилає ці пропозиції до апарату Вищої ради юстиції, який оприлюднює їх на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції не пізніше ніж на наступний робочий день з дня отримання. У разі, якщо за два дні до дати проведення всеукраїнської конференції працівників прокуратури такі пропозиції не надійшли до апарату Вищої ради юстиції, то не пізніше ніж за один день до дня проведення конференції на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції розміщується оголошення про це. У разі ненадання органу, що скликає конференцію, вказаних пропозицій або відсутності заперечень проти будь-якої кандидатури вважається, що Рада суддів погодила кандидатури всіх зареєстрованих кандидатів з числа суддів або суддів у відставці.",
доповнити пп. 5 новим абз. 33 (ч. 13 ст. 6-2) такого змісту:
"Голосування на всеукраїнській конференції працівників прокуратури щодо членів Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставців проводиться лише по кандидатах, запропонованих (погоджених) Радою суддів України.";
доповнити пп. 5 новим абз. 38 (ч. 4 ст. 6-3) такого змісту:
"Якщо Президент призначатиме члена Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці, то перелік кандидатів – суддів та суддів у відставці, які претендують на участь у конкурсі і з яких Президент призначатиме члена Вищої ради юстиції, надсилається адміністрацією Президента України до Ради суддів України не пізніше ніж протягом двох робочих днів з дня завершення строку подання документів для участі в конкурсі.",
доповнити пп. 5 новим абз. 39 (ч. 5 ст. 6-3) такого змісту:
"Рада суддів не пізніше ніж за п’ять днів до дати проведення конкурсу подає Президенту свої пропозиції щодо кандидатур у члени Вищої ради юстиції з числа кандидатів – суддів або суддів у відставці. Ці пропозиції оприлюднюються на офіційному Інтернет-представництві Президента України не пізніше ніж на наступний робочий день з дня їх надходження Президенту України. У разі, якщо за два дні до дати проведення конкурсу такі пропозиції Президенту не надійшли, то не пізніше ніж за один день до дня проведення конкурсу на офіційному Інтернет-представництві Президента України розміщується оголошення про це. У разі ненадання Президенту вказаних пропозицій або відсутності заперечень проти будь-якої кандидатури вважається, що Рада суддів України погодила кандидатури всіх зареєстрованих кандидатів з числа суддів або суддів у відставці.",
доповнити пп. 5 новим абз. 40 (ч. 6 ст. 6-3) такого змісту:
"Президент здійснює призначення членів Вищої ради юстиції, які мають бути суддями або суддями у відставці, з числа кандидатів, запропонованих (погоджених) Радою суддів України.".
В абз. 3 пп. 10 (ч. 1 ст. 17, текст присяги члена ВРЮ) виключити ", чесно".
Абз. 10 пп. 11 (п. 11 ч. 1 ст. 18) виключити, у зв’язку з цим пункти 12, 13, 14 ч. 1 ст. 18 закону вважати пунктами 11, 12 і 13 відповідно,
в абз. 20 пп. 11 (ч. 4 ст. 18) замінити "11-13" на "11, 12", доповнити ", за поданням Вищої ради юстиції",
в абз. 21 пп. 11 (ч. 5 ст. 18) замінити "11-13" на "11, 12", виключити "може", змінити "надіслати" на "надсилає".
 
Відхилено   Вплив на членів Вищої ради юстиції у будь-який спосіб забороняється";
 
    -752- Шпенов Д.Ю.
частину 6 статті 6-2 "Реєстрація кандидатів завершується о 24 годині останнього дня строку, передбаченого частиною третьою цієї статті" замінити та викласти в такій редакції : "Реєстрація кандидатів завершується останнього дня строку, передбаченого частиною третьою цієї статті. Останні день строку закінчується в момент закінчення робочого часу в державному органі. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день".
 
Відхилено    
    -753- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Пункт 5, 6 статті 11 Закону України "Про Вищу раду юстиції" викласти в наступній редакції:
Призначеним на посаду члена Вищої ради юстиції вважаються кандидати, які за результатами таємного голосування отримали найбільшу кількість голосів делегатів з'їзду адвокатів України.
За результатами голосування не пізніше наступного дня головуючим і секретарем з'їзду адвокатів України підписуються рішення про призначення членів Вищої ради юстиції незалежно від подальшої роботи з'їзду.
 
Відхилено    
459. 5) доповнити Закон статтями 61 – 64 такого змісту:
 
-754- Алєксєєв С.О.
Статтю 61 викласти в такій редакції: "Добір кандидатів для призначення членами Вищої ради юстиції здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, іншими законодавчими актами України на основі принципів законності, гласності та публічності."
 
Відхилено   6) доповнити Закон статтями 61 – 64 такого змісту:
 
    -755- Власенко С.В.
5) Доповнити Закон статтями 61 – 64 такого змісту:
 
Відхилено    
    -756- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Частину 1 ст. 38 Закону доповнити наступним текстом:
Підставою для відкриття дисциплінарного провадження є подання члена Вищої ради юстиції за результатами перевірки даних про дисциплінарний проступок або заяви про рішення суду, що скасоване судом вищої інстанції.";
 
Відхилено    
460. "Стаття 61. Принципи добору кандидатів для призначення членами Вищої ради юстиції
 
   "Стаття 61. Принципи добору кандидатів для призначення членами Вищої ради юстиції
 
461. Добір кандидатів для призначення членами Вищої ради юстиції здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, на основі принципів гласності та публічності, політичної нейтральності.
 
-757- Сидорович Р.М.
у статті 6-1 після слів "цим Законом," додати слова "іншими законодавчими актами України".
 
Відхилено   Добір кандидатів для призначення членами Вищої ради юстиції здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, на основі принципів верховенства права, гласності та публічності, політичної нейтральності.
 
    -758- Сидорович Р.М.
у статті 6-1 після слів "на основі принципів" додати слова "законності,".
 
Враховано частково    
    -759- Лозовой А.С.
Частину першу статті 61 викласти у такій редакції:
"Добір кандидатів для призначення членами Вищої ради юстиції здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, іншими законодавчими актами України на основі принципів законності, гласності та публічності."
 
Враховано частково    
462. Стаття 62. Добір кандидатів для призначення членами Вищої ради юстиції
 
-760- Алєксєєв С.О.
Статтю 62 викласти в такій редакції:
У випадку необхідності призначення нового члена Вищої ради юстиції, орган, який скликає з’їзд або конференцію не пізніше наступного робочого дня після публікації оголошення про проведення (продовження роботи) відповідного з’їзду або конференції повідомляє секретаріат Вищої ради юстиції про дату та місце їх проведення і осіб , які висунуті кандидатами на посаду члена Вищої ради юстиції в порядку встановленому цим Законом.
Не пізніше наступного робочого дня після надходження повідомлення про дату та місце проведення відповідно з'їзду або конференції, осіб, які висунуті кандидатами на посаду члена Вищої ради юстиції, секретаріат Вищої ради юстиції оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті оголошення, в якому зазначається:
1) дата і місце проведення відповідно з'їзду або конференції;
2) інформація про кандидатів на посаду члена Вищої ради юстиції, висунутих відповідним органом, який скликає з’їзд або конференцію.
Особа, яка відповідає вимогам, передбаченим цим Законом до членів Вищої ради юстиції, та має намір бути призначеною членом Вищої ради юстиції з’їздом або конференцією, висунута кандидатом на посаду члена відповідною конференцією (іншим органом) подає органу, який проводить відповідний з’їзд або конференцію:
1) копію рішення конференції про висування кандидатом для призначення членом Вищої ради юстиції;
2) автобіографію;
3) мотиваційний лист, в якому викладаються мотиви бути призначеним членом Вищої ради юстиції, а також бачення виконання своїх професійних обов’язків;
4) копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
5) копію трудової книжки;
6) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
7) копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені;
8) довідку медичної установи про стан здоров'я кандидата із висновком щодо його придатності до роботи на посаді, пов’язаній із виконанням функцій держави;
9) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних);
10) письмову згоду на обробку персональних даних та оприлюднення копій документів, визначених цією статтею, окрім копій документів передбачених пунктами 4, 8, 9 цієї частини;
11) письмову заяву про відсутність обмежень щодо членства у Вищій раді юстиції відповідно до статті 7 цього Закону, а також про відповідність вимогам щодо несумісності або зобов’язання виконувати вимоги щодо несумісності у разі призначення членом Вищої ради юстиції;
12) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади";
13) згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до закону;
14) копію рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про встановлення кваліфікаційного класу (для суддів).
Орган, який проводить відповідний з’їзд або конференцію здійснює реєстрацію кандидатів за умови подання документів, зазначених у цій статті.
Орган, який проводить відповідний з’їзд або конференцію не пізніше наступного робочого дня після подання кандидатом, на посаду члена Вищої ради юстиції, оприлюднює інформацію про кандидата разом із копіями поданих документів на своєму офіційному веб-сайті. Не пізніше наступного робочого дня після оприлюднення вищевказаної інформації, орган, який проводить відповідний з’їзд або конференцію, передає отримані від кандидата документи до секретаріату Вищої ради юстиції для проведення спеціальної перевірки стосовно нього.
Секретаріат Вищої ради юстиції не пізніше ніж на п’ять календарних днів до проведення відповідного з їзду або конференції надає органу, що проводить відповідний з‘їзд або конференцію перелік кандидатів, які пройшли спеціальну перевірку. Зазначений перелік, у цей же строк, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції та публікується в Газеті "Голос України". Кандидати на посаду члена Вищої ради юстиції, які не пройшли спеціальну перевірку, не можуть буди включені до бюлетеня для голосування, на відповідному з’їзді чи конференції."
 
Відхилено   Стаття 62. Добір кандидатів для призначення членами Вищої ради юстиції
 
    -761- Власенко С.В.
" Стаття 62. Добір кандидатів для призначення членами Вищої ради юстиції
 
Відхилено    
463. У випадку необхідності призначення нового члена Вищої ради юстиції з'їздом суддів України або з'їздом адвокатів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, або всеукраїнською конференцією працівників прокуратури орган, який скликає відповідно з'їзд або конференцію, не пізніше ніж за сорок п'ять днів повідомляє апарат Вищої ради юстиції про дату та місце їх проведення.
 
-762- Сотник О.С.
В абз. 5 пп. 5 (ч. 1 ст. 6-2) "сорок п’ять" замінити на "шістдесят",
 
Відхилено   У випадку необхідності призначення нового члена Вищої ради юстиції з'їздом суддів України або з'їздом адвокатів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, або всеукраїнською конференцією працівників прокуратури орган, який скликає відповідно з'їзд або конференцію, не пізніше ніж за сорок п'ять днів повідомляє секретаріат Вищої ради юстиції про дату та місце їх проведення.
 
    -763- Сидорович Р.М.
у частині першій статті 6-2 слова "У випадку необхідності призначення нового" замінити словами "При призначенні".
 
Відхилено    
    -764- Сидорович Р.М.
у частині першій статті 6-2 слова "не пізніше ніж за сорок п'ять днів повідомляє апарат Вищої ради юстиції про дату та місце їх проведення." замінити словами "повідомляє секретаріат Вищої ради юстиції про дату та місце їх проведення не пізніше наступного робочого дня після публікації оголошення про проведення (продовження роботи) відповідного з’їзду або конференції.".
 
Відхилено    
    -765- Власенко С.В.
1. Добір кандидатів для призначення членами Вищої ради юстиції може відбуватися шляхом:
1)сомовисування;
2)висування відповідними колективами (суддів, адвокатів, юридичних вищих навчальних закладів, наукових установ, прокуратури).
 
Враховано редакційно в ст.ст. 10, 11, 12, 13   
    -766- Лозовой А.С.
Частину першу статті 62 викласти у такій редакції:
"При призначенні члена Вищої ради юстиції з'їздом суддів України або з'їздом адвокатів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, або всеукраїнською конференцією працівників прокуратури орган, який скликає відповідно з'їзд або конференцію, повідомляє секретаріат Вищої ради юстиції про дату та місце їх проведення не пізніше наступного робочого дня після публікації оголошення про проведення (продовження роботи) відповідного з’їзду або конференції."
 
Відхилено    
464. Не пізніше наступного робочого дня після надходження повідомлення про дату та місце проведення відповідно з'їзду або конференції апарат Вищої ради юстиції оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті оголошення, в якому зазначається:
 
   Не пізніше наступного робочого дня після надходження повідомлення про дату та місце проведення відповідно з'їзду або конференції секретаріат Вищої ради юстиції оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті оголошення, в якому зазначається:
 
465. 1) дата і місце проведення відповідно з'їзду або конференції;
 
   1) дата і місце проведення відповідно з'їзду або конференції;
 
466. 2) інформація про відкриття реєстрації кандидатів на посади членів Вищої ради юстиції.
 
-767- Сидорович Р.М.
у пункті другому частини другої статті 6-2 після слів "про відкриття" додати слова "відповідним органом, який скликає з’їзд або конференцію".
 
Відхилено   2) інформація про початок прийняття документів від кандидатів на посади членів Вищої ради юстиції.
 
    -768- Лозовой А.С.
Пункт другий частини другої статті 62 викласти у редакції такого змісту:
"2) інформація про відкриття відповідним органом, який скликає з’їзд або конференцію реєстрації кандидатів на посади членів Вищої ради юстиції."
 
Відхилено    
467. Особа, яка відповідає вимогам, передбаченим цим Законом до членів Вищої ради юстиції, та має намір бути призначеною членом Вищої ради юстиції з’їздом суддів України або з’їздом адвокатів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, або всеукраїнською конференцією працівників прокуратури, звертається до апарату Вищої ради юстиції не пізніше ніж за тридцять днів до дати проведення відповідно з'їзду або конференції із заявою про реєстрацію її кандидатом для призначення членом Вищої ради юстиції відповідно з’їздом або конференцією.
 
-769- Сотник О.С.
абз. 9 пп. 5 (ч. 3 ст. 6-2) доповнити реченням "Форму такої заяви затверджує Рада суддів України.",
 
Відхилено   Особа, яка відповідає вимогам, передбаченим цим Законом до членів Вищої ради юстиції, та має намір бути призначеною членом Вищої ради юстиції з’їздом суддів України або з’їздом адвокатів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, або всеукраїнською конференцією працівників прокуратури, звертається до секретаріату Вищої ради юстиції не пізніше ніж за тридцять днів до дати проведення відповідно з'їзду або конференції із заявою про подання документів для призначення членом Вищої ради юстиції відповідно з’їздом або конференцією.
 
    -770- Сидорович Р.М.
в частині третій статті 6-2 слова "звертається до апарату Вищої ради юстиції не пізніше ніж за тридцять" замінити словами "подає органу, який проводить відповідний з’їзд або конференцію не пізніше ніж за десять".
 
Відхилено    
    -771- Власенко С.В.
2. Особа, яка має намір бути призначеною членом Вищої ради юстиції або відповідний колектив своїм протоколом для здійснення реєстрації кандидата звертається до органу визначеного цим Законом:
1)від з’їзду суддів України – реєстрацію кандидатів проводить Рада суддів України;
2)від з’їзду адвокатів України – реєстрацію кандидатів проводить Рада адвокатів України;
3)від з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ – реєстрацію кандидатів проводить Міністерство освіти України;
4)від всеукраїнської конференції працівників прокуратури – реєстрацію кандидатів проводить Колегія Генеральної прокуратури України.
 
Відхилено    
    -772- Лозовой А.С.
Частину третю статті 62 викласти у такій редакції:
"Особа, яка відповідає вимогам, передбаченим цим Законом до членів Вищої ради юстиції, та має намір бути призначеною членом Вищої ради юстиції з’їздом суддів України або з’їздом адвокатів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, або всеукраїнською конференцією працівників прокуратури, подає органу, який проводить відповідний з’їзд або конференцію не пізніше ніж за десять днів до дати проведення відповідно з’їзду або конференції із заявою про реєстрацію її кандидатом для призначення членом Вищої ради юстиції відповідно з’їздом або конференцією."
 
Відхилено    
468. Разом із заявою про реєстрацію кандидатом для призначення членом Вищої ради юстиції претендент подає:
 
-773- Власенко С.В.
3. Заява про реєстрацію кандидата для призначення його членом Вищої ради юстиції подається до вказаних у частині 2 цієї статті органів не пізніше ніж за тридцять днів до дати проведення відповідного з'їзду або конференції. Разом із заявою про реєстрацію кандидатом для призначення членом Вищої ради юстиції претендент подає:
1) автобіографію;
2) копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
3) копію трудової книжки;
4) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
5) копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені;
6)письмову згоду на обробку персональних даних;
7) письмову заяву про відсутність обмежень щодо членства у Вищій раді юстиції відповідно до статті 7 цього Закону, а також про відповідність вимогам щодо несумісності або зобов'язання виконувати вимоги щодо несумісності у разі призначення членом Вищої ради юстиції;
8) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади";
9) згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до закону.
 
Відхилено   Разом із заявою про подання документів для призначення членом Вищої ради юстиції претендент подає:
 
469. 1) автобіографію;
 
   1) автобіографію;
 
470. 2) мотиваційний лист, в якому викладаються мотиви бути призначеним членом Вищої ради юстиції;
 
-774- Сидорович Р.М.
у частині четвертій статті 6-2 пункти другий, сьомий та дев’ятий виключити.
 
Відхилено   2) мотиваційний лист, в якому викладаються мотиви бути призначеним членом Вищої ради юстиції;
 
    -775- Лозовой А.С.
Пункт другий частини четвертої статті 62 виключити зі зміною послідовної нумерації пунктів.
 
Відхилено    
471. 3) копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
 
   3) копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
 
472. 4) копію трудової книжки;
 
   4) копію трудової книжки;
 
473. 5) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
 
-776- Лозовой А.С.
Пункт п’ятий частини четвертої статті 62 викласти у такій редакції:
"4) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (для осіб, які виконують функції держави або місцевого самоврядування);"
 
Відхилено   5) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
 
474. 6) копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені;
 
-777- Сотник О.С.
абз. 16 пп. 5 (п. 6 ч. 4 ст. 6-2) замінити на "6) копії дипломів про вищу юридичну освіту (з додатками), здобуту в Україні, та/або копії документів про вищу юридичну освіту, здобуту за кордоном, разом із копіями документів, що підтверджують їх визнання в Україні, а також копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності);",
 
Враховано   6) копії дипломів про вищу юридичну освіту (з додатками), здобуту в Україні, та/або копії документів про вищу юридичну освіту, здобуту за кордоном, разом із копіями документів, що підтверджують їх визнання в Україні, а також копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності);
 
475. 7) довідку медичної установи про стан здоров'я кандидата із висновком щодо його придатності до роботи на посаді, пов'язаній із виконанням функцій держави;
 
-778- Сидорович Р.М.
у частині четвертій статті 6-2 пункти другий, сьомий та дев’ятий виключити.
 
Відхилено   7) довідку медичної установи про стан здоров'я кандидата із висновком щодо його придатності до роботи на посаді, пов'язаній із виконанням функцій держави;
 
    -779- Лозовой А.С.
Пункт сьомий частини четвертої статті 62 виключити.
 
Відхилено    
476. 8) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних);
 
-780- Лозовой А.С.
Пункт восьмий частини четвертої статті 62 виключити.
 
Відхилено   8) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних);
 
477. 9) письмову згоду на обробку персональних даних та оприлюднення копій документів, визначених цією статтею, окрім копій документів передбачених пунктами 3, 7, 8 цієї частини;
 
-781- Сидорович Р.М.
у частині четвертій статті 6-2 пункти другий, сьомий та дев’ятий виключити.
 
Відхилено   9) письмову згоду на обробку персональних даних та оприлюднення копій документів, визначених цією статтею, окрім копій документів передбачених пунктами 3, 7, 8 цієї частини;
 
    -782- Сидорович Р.М.
у частині шостій статті 6-2 слова "які передбачені пунктами 3, 7, 8" замінити словами "крім документу, передбаченого пунктом 2".
 
Відхилено    
    -783- Лозовой А.С.
Пункт дев’ятий частини четвертої статті 62 виключити.
 
Відхилено    
478. 10) письмову заяву про відсутність обмежень щодо членства у Вищій раді юстиції відповідно до статті 7 цього Закону, а також про відповідність вимогам щодо несумісності або зобов'язання виконувати вимоги щодо несумісності у разі призначення членом Вищої ради юстиції;
 
   10) письмову заяву про відсутність обмежень щодо членства у Вищій раді юстиції відповідно до статті 7 цього Закону, а також про відповідність вимогам щодо несумісності або зобов'язання виконувати вимоги щодо несумісності у разі призначення членом Вищої ради юстиції;
 
479. 11) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади";
 
   11) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади";
 
480. 12) згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до закону;
 
-784- Сидорович Р.М.
у пункті дев’ятому частини четвертої статті 6-2 слова "закону" замінити словами "Закону України "Про очищення влади".
 
Відхилено   12) згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до закону;
 
    -785- Лозовой А.С.
Пункт дванадцятий частини четвертої статті 62 викласти у такій редакції зі зміною послідовної нумерації пункту:
"8) згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади";"
 
Відхилено    
481. 13) копію рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про встановлення кваліфікаційного класу (для суддів).
 
-786- Сотник О.С.
абз. 23 пп. 5 (п. 13 ч. 4 ст. 6-2) виключити,
 
Відхилено   13) документ, що підтверджує відповідний статус (для суддів, адвокатів та прокурорів).
 
    -787- Сидорович Р.М.
частину четверту статті 6-2 доповнити новим пунктом одинадцятим наступного змісту: "11. документ, що підтверджує відповідний статус (для суддів, адвокатів та прокурорів)".
 
Відхилено    
    -788- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Пункт 13 частини четвертої статті 6-2 після слів "для суддів" доповнити словами "– у разі прийняття такого рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
    -789- Лозовой А.С.
Частину четверту статті 62 доповнити чотирнадцятим пунктом такого змісту із зміною послідовної нумерації пункту:
"10) документ, що підтверджує відповідний статус (для суддів, адвокатів та прокурорів)."
 
Враховано    
482. Апарат Вищої ради юстиції здійснює реєстрацію кандидатів за умови подання документів, зазначених у частині четвертій цієї статті. У випадку, якщо особа виявила бажання бути призначеною членом Вищої ради юстиції з’їздом суддів України, апарат Вищої ради юстиції для реєстрації такої особи зобов’язаний також встановити наявність статусу судді або судді у відставці. У разі звернення претендента за реєстрацією про призначення більше ніж одним органом апарат Вищої ради юстиції відмовляє такому претенденту у реєстрації кандидатом на посаду члена Вищої ради юстиції.
 
-790- Сотник О.С.
в абз. 24 пп. 5 (ч. 5 ст. 6-2) після "або судді у відставці" додати ", який має не менше п’ятнадцяти років стажу суддею", замінити "органом" на "суб’єктом призначення",
 
Враховано   У випадку, якщо особа виявила бажання бути призначеною членом Вищої ради юстиції з’їздом суддів України, секретаріат Вищої ради юстиції зобов’язаний також встановити наявність статусу судді, який має не менше п’ятнадцяти років стажу суддею або судді у відставці.
 
    -791- Сидорович Р.М.
у частинах п’ятій, шостій та восьмій статті 6-2 слова "Апарат Вищої ради юстиції" замінити словами "Орган, який проводить відповідний з’їзд або конференцію".
 
Відхилено    
    -792- Власенко С.В.
4. Відповідний орган здійснює реєстрацію кандидатів за умови подання документів, зазначених у частині третій цієї статті. Реєстрація кандидатів здійснюється у хронологічному порядку надходження заяв та не пізніше наступного робочого дня про це повідомляється кандидат.
Реєстрація кандидатів завершується о 24 годині останнього дня строку, передбаченого частиною третьою цієї статті.
Не пізніше наступного дня після завершення реєстрації відповідний орган формує перелік зареєстрованих кандидатів та передає його органу, який скликає відповідний з'їзд або конференцію, а також Вищій раді юстиції, яка невідкладно його оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті з відповідною інформацією про кожного кандидата.
 
Відхилено    
    -793- Лозовой А.С.
Частину п’яту статті 62 викласти у редакції такого змісту:
"Орган, який проводить відповідний з’їзд або конференцію здійснює реєстрацію кандидатів за умови подання документів, зазначених у частині четвертій цієї статті."
 
Відхилено    
483. Апарат Вищої ради юстиції здійснює реєстрацію кандидатів у хронологічному порядку надходження заяв та не пізніше наступного робочого дня оприлюднює інформацію про кандидата разом із копіями поданих документів, крім документів, які передбачені пунктами 3, 7, 8 частини четвертої цієї статті, на своєму офіційному веб-сайті.
 
-794- Сидорович Р.М.
у частинах п’ятій, шостій та восьмій статті 6-2 слова "Апарат Вищої ради юстиції" замінити словами "Орган, який проводить відповідний з’їзд або конференцію".
 
Відхилено   Секретаріат Вищої ради юстиції приймає документи кандидатів у хронологічному порядку надходження заяв та не пізніше наступного робочого дня оприлюднює інформацію про кандидата разом із копіями поданих документів, крім документів, які передбачені пунктами 3, 7, 8 частини четвертої цієї статті, на своєму офіційному веб-сайті.
 
    -795- Романюк Р.С.
У підпункті 5, у частині шостій статті 62, після першого речення – доповнити новим реченням наступного змісту: "Останній день строку закінчується в момент закінчення робочого часу в державному органі. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день".
 
Відхилено    
    -796- Лозовой А.С.
Частину шосту статті 62 викласти у редакції такого змісту:
"Орган, який проводить відповідний з’їзд або конференцію здійснює реєстрацію кандидатів у хронологічному порядку надходження заяв та не пізніше наступного робочого дня оприлюднює інформацію про кандидата разом із копіями поданих документів, крім документу, передбаченого пунктом 2 частини четвертої цієї статті, на своєму офіційному веб-сайті."
 
Відхилено    
484. Реєстрація кандидатів завершується о 24 годині останнього дня строку, передбаченого частиною третьою цієї статті.
 
   Прийом документів кандидатів завершується о 24 годині останнього дня строку, передбаченого частиною третьою цієї статті.
Секретаріат Вищої ради юстиції не має права відмовити в прийнятті документів з підстав інших, ніж закінчення вказаного строку.
 
485. Не пізніше наступного дня після завершення реєстрації апарат Вищої ради юстиції формує:
 
-797- Сидорович Р.М.
у частинах п’ятій, шостій та восьмій статті 6-2 слова "Апарат Вищої ради юстиції" замінити словами "Орган, який проводить відповідний з’їзд або конференцію".
 
Відхилено   Не пізніше наступного дня після завершення прийому документів секретаріат Вищої ради юстиції формує:
 
    -798- Лозовой А.С.
Назву частини восьмої статті 62 викласти таким чином:
"Не пізніше наступного дня після завершення реєстрації орган, який проводить відповідний з’їзд або конференцію формує:"
 
Відхилено    
486. 1) перелік зареєстрованих кандидатів – суддів та суддів у відставці;
 
   1) перелік кандидатів – суддів та суддів у відставці;
 
487. 2) перелік зареєстрованих кандидатів, які не є суддями або суддями у відставці.
 
   2) перелік кандидатів, які не є суддями або суддями у відставці.
 
488. Ці переліки невідкладно оприлюднюються на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції та публікуються у газеті "Голос України", а також невідкладно надсилаються органу, який скликає відповідний з'їзд або конференцію.
 
-799- Сироїд О.І.
Статтю 6-2 Закону "Про Вищу раду юстиції" (в редакції підпункту 5 пункту 6 розділу І) після частини восьмої доповнити частинами такого змісту:
"Якщо з'їзд адвокатів України, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, всеукраїнська конференція працівників прокуратури призначатиме члена Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці, то перелік зареєстрованих кандидатів - суддів та суддів у відставці надсилається також Раді суддів України.
Рада суддів України не пізніше ніж за три дні до дати проведення з’їзду або конференції подає органу, який їх скликає, свої пропозиції щодо кандидатур у члени Вищої ради юстиції з числа зареєстрованих кандидатів. У разі відсутності таких пропозицій або заперечень проти кандидатур вважається, що Рада суддів України погодила кандидатури зареєстрованих кандидатів з числа суддів або суддів у відставці.
Голосування на з’їздах і конференції проводиться лише по кандидатах у члени Вищої ради юстиції, зареєстрованих в порядку, передбаченому цією статтею. Голосування щодо членів Вищої ради юстиції України з числа суддів або суддів у відставці проводиться лише по кандидатах, запропонованих (погоджених) Радою суддів України".
 
Відхилено   Ці переліки невідкладно оприлюднюються на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції та публікуються у газеті "Голос України", а також невідкладно надсилаються органу, який скликає відповідний з'їзд або конференцію.
 
    -800- Сотник О.С.
в абз. 29 пп. 5 (ч. 9 ст. 6-2) "невідкладно" замінити на "не пізніше ніж на наступний робочий день з дня завершення реєстрації кандидатів",
 
Відхилено    
    -801- Сотник О.С.
доповнити новим абз. 30 пп. 5 (ч. 10 ст. 6-2) такого змісту: "Якщо з'їзд адвокатів України, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, всеукраїнська конференція працівників прокуратури призначатиме члена Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці, то перелік зареєстрованих кандидатів - суддів та суддів у відставці надсилається також Раді суддів України.",
у зв’язку з чим. абз. 30 пп. 5 (ч. 10 ст. 6-2) вважати абзацом 31 пп. 5 (ч. 11 ст. 6-2),
 
Відхилено    
    -802- Сотник О.С.
доповнити цей абз. 31 пп. 5 (ч. 11 ст. 6-2) після "не пізніше наступного робочого дня" словами "після дня реєстрації кожного кандидата",
 
Відхилено    
    -803- Сидорович Р.М.
у частині дев’ятій статті 6-2 слова "офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції та публікуються у газеті "Голос України", а також невідкладно надсилаються органу, який скликає відповідний з’їзд або конференцію." замінити словами "відповідних офіційних веб-сайтах Ради суддів України, Національної асоціації адвокатів України, центрального органу виконавчої влади у сфері освіти та науки, Генеральної прокуратури України.".
 
Відхилено    
    -804- Власенко С.В.
5. Орган, який скликає відповідний з'їзд або конференцію забезпечує проведення спеціальної перевірки стосовно зареєстрованих кандидатів. У разі встановлення за результатами спеціальної перевірки відомостей про кандидата, які не відповідають установленим законодавством вимогам для зайняття посади члена Вищої ради юстиції, орган, який скликає з’їзд вказує про свої зауваження та передає на з’їзд рішення з рекомендацією не висувати вказаного кандидата від з’їду або конференції.
 
Відхилено    
    -805- Лозовой А.С.
Пункт другий частини восьмої статті 62 викласти у редакції такого змісту:
"2) перелік зареєстрованих кандидатів, які не є суддями або суддями у відставці. Ці переліки невідкладно оприлюднюються на відповідних офіційних веб-сайтах Ради суддів України, Національної асоціації адвокатів України, центрального органу виконавчої влади у сфері освіти та науки, Генеральної прокуратури України."
 
Відхилено    
489. Апарат Вищої ради юстиції забезпечує проведення спеціальної перевірки стосовно зареєстрованих кандидатів. У разі встановлення за результатами спеціальної перевірки відомостей про кандидата, які не відповідають установленим законодавством вимогам для зайняття посади члена Вищої ради юстиції, апарат Вищої ради юстиції виключає такого кандидата з переліку зареєстрованих кандидатів на посаду члена Вищої ради юстиції.
 
-806- Сотник О.С.
доповнити пп. 5 новим абз. 32 (ч. 12 ст. 6-2) такого змісту: " Рада суддів України не пізніше ніж за три дні до дати проведення з’їзду або конференції подає органу, який їх скликає, свої пропозиції щодо кандидатур у члени Вищої ради юстиції з числа зареєстрованих кандидатів. У разі відсутності таких пропозицій або заперечень проти кандидатур вважається, що Рада суддів України погодила кандидатури зареєстрованих кандидатів з числа суддів або суддів у відставці.",
 
Відхилено   Секретаріат Вищої ради юстиції забезпечує проведення спеціальної перевірки стосовно кандидатів.
 
    -807- Сотник О.С.
доповнити пп. 5 новим абз. 33 (ч. 13 ст. 6-2) такого змісту: " Голосування на з’їздах і конференції проводиться лише по кандидатах у члени Вищої ради юстиції, зареєстрованих в порядку, передбаченому цією статтею. Голосування щодо членів Вищої ради юстиції України з числа суддів або суддів у відставці проводиться лише по кандидатах, запропонованих (погоджених) Радою суддів України.";
 
Відхилено    
    -808- Сидорович Р.М.
частину десяту статті 6-2 викласти в наступній редакції: "10. Обрані делегати З'їзду суддів України, З'їзду адвокатів України, З'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, Всеукраїнської конференції працівників прокуратури мають право бути висунутими кандидатом для призначення в члени Вищої ради юстиції безпосередньо під час З'їзду суддів України, З'їзду адвокатів України, З'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, Всеукраїнської конференції працівників прокуратури за умови надання документів, передбачених частиною 4 цієї статті.".
 
Відхилено    
    -809- Власенко С.В.
6. У випадку необхідності призначення нового члена Вищої ради юстиції з'їздом суддів України або з'їздом адвокатів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, або всеукраїнською конференцією працівників прокуратури орган, який скликає відповідний з'їзд або конференцію, не пізніше ніж за сорок п'ять днів повідомляє секретаріат Вищої ради юстиції про дату та місце їх проведення.
Не пізніше наступного робочого дня після надходження повідомлення про дату та місце проведення відповідного з'їзду або конференції Вища рада юстиції оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті оголошення, в якому зазначається:
1) дата і місце проведення відповідно з'їзду або конференції;
2) інформація про відкриття реєстрації кандидатів на посади членів Вищої ради юстиції.
 
Відхилено    
    -810- Лозовой А.С.
Частину дев’яту статті 62 виключити та доповнити новою частиною з послідовною зміною нумерації і викласти її у такій редакції:
"Обрані делегати З'їзду суддів України, З'їзду адвокатів України, З'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, Всеукраїнської конференції працівників прокуратури мають право бути висунутими кандидатом для призначення в члени Вищої ради юстиції безпосередньо під час З'їзду суддів України, З'їзду адвокатів України, З'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, Всеукраїнської конференції працівників прокуратури за умови надання документів, передбачених частиною 4 цієї статті."
 
Відхилено    
    -811- Кривенко В.М.
частину десяту статті 62 викласти у наступній редакції:
"Апарат Вищої ради юстиції забезпечує проведення спеціальної перевірки стосовно зареєстрованих кандидатів. У разі встановлення за результатами спеціальної перевірки відомостей про кандидата, які не відповідають установленим законодавством вимогам для зайняття посади члена Вищої ради юстиції, апарат Вищої ради юстиції повідомляє про це відповідний орган, який призначає члена Вищої ради юстиції".
 
Відхилено    
490. Стаття 63. Добір кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів Вищої ради юстиції
 
-812- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 63 викласти в такій редакції: "Інформація про осіб, які претендують на участь у конкурсі разом із копіями поданих документів, крім документів, передбачених пунктами 4, 8, 9 частини третьої статті 62 цього Закону, невідкладно оприлюднюється на офіційному Інтернет-представництві Президента України".
 
Відхилено   Стаття 63. Добір кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів Вищої ради юстиції
 
    -813- Власенко С.В.
Назву та текст статті 63 викласти в такій редакції:
"Стаття 63. Добір кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів Вищої ради юстиції"
 
Відхилено    
491. Президент України призначає членів Вищої ради юстиції на підставі результатів конкурсу, положення про проведення якого затверджується Президентом України.
 
-814- Сотник О.С.
доповнити абз. 35 пп. 5 (ч. 1 ст. 6-3) після "на підставі результатів" словом "відкритого", а також доповнити реченням " Про початок конкурсу і можливість подання кандидатами документів, необхідних для участі в конкурсі, має бути оголошено на офіційному Інтернет-представництві Президента України не пізніше ніж за шістдесят днів до дня проведення конкурсу.",
 
Враховано   Президент України призначає членів Вищої ради юстиції на підставі результатів відкритого конкурсу, положення про проведення якого затверджується Президентом України. Про початок конкурсу і можливість подання кандидатами документів, необхідних для участі в конкурсі, має бути оголошено на веб-сторінці офіційного Інтернет-представництва Президента України не пізніше ніж за сорок п’ять днів до дня проведення конкурсу.
 
    -815- Власенко С.В.
Президент України призначає членів Вищої ради юстиції на підставі результатів конкурсу, положення про проведення якого визначені цим Законом та відповідним Положенням, яке затверджується Президентом України.
Конкурсу про добір кандидатів на призначення членів Вищої ради юстиції проводиться відкрито, публічно із залученням під час його проведення засобів масової інформації та громадських діячів.
Інформація про призначення такого конкурсу оприлюднюється на офіційному Інтернет-представництві Президента України за два місця до його проведення.
 
Відхилено    
492. Особа, яка претендує на участь у конкурсі, не пізніше ніж за тридцять днів до його проведення подає документи, зазначені у частині четвертій статті 62 цього Закону.
 
-816- Власенко С.В.
Особа, яка претендує на участь у конкурсі, не пізніше ніж за тридцять днів до його проведення подає документи до Секретаріату Президента, зазначені у частині третій статті 62 цього Закону.
 
Відхилено   Особа, яка претендує на участь у конкурсі, не пізніше ніж за тридцять днів до його проведення подає документи, зазначені у частині четвертій статті 62 цього Закону.
 
493. Інформація про осіб, які претендують на участь у конкурсі, разом із копіями поданих документів, крім документів, передбачених пунктами 3, 7, 8 частини четвертої статті 62 цього Закону, невідкладно оприлюднюється на офіційному Інтернет-представництві Президента України.
 
-817- Сироїд О.І.
Статтю 6-3 Закону "Про Вищу раду юстиції" (в редакції підпункту 5 пункту 6 розділу І) після частини третьої доповнити частиною такого змісту:
"Якщо Президент України призначатиме члена Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці, то інформація про кандидатів - суддів та суддів у відставці надсилається Раді суддів України. Рада суддів України протягом десяти днів подає Президенту України свої пропозиції щодо кандидатур у члени Вищої ради юстиції з числа кандидатів, які подали документи на конкурс. У разі відсутності таких пропозицій або заперечень проти кандидатур вважається, що Рада суддів України погодила кандидатури кандидатів з числа суддів або суддів у відставці".
 
Відхилено   Інформація про осіб, які претендують на участь у конкурсі, разом із копіями поданих документів, крім документів, передбачених пунктами 3, 7, 8 частини четвертої статті 62 цього Закону, не пізніше ніж на наступний робочий день з дня надходження документів оприлюднюється на веб-сторінці офіційного Інтернет-представництва Президента України.
 
    -818- Сотник О.С.
в абз. 37 пп. 5 (ч. 3 ст. 6-3) виключити "невідкладно", після "Президента України" доповнити словами " не пізніше ніж на наступний робочий день з дня надходження до адміністрації Президента України документів для призначення членом Вищої ради юстиції від кожної такої особи.",
 
Враховано частково    
    -819- Сотник О.С.
доповнити пп. 5 новим абз. 38 (ч. 4 ст. 6-3) такого змісту: " Якщо Президент призначатиме члена Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці, то перелік кандидатів – суддів та суддів у відставці, які претендують на участь у конкурсі і з яких Президент призначатиме члена Вищої ради юстиції, надсилається адміністрацією Президента України до Ради суддів України не пізніше ніж протягом двох робочих днів з дня завершення строку подання документів для участі в конкурсі.",
 
Відхилено    
    -820- Сотник О.С.
доповнити пп. 5 новим абз. 39 (ч. 5 ст. 6-3) такого змісту: " Рада суддів не пізніше ніж за п’ять днів до дати проведення конкурсу подає Президенту свої пропозиції щодо кандидатур у члени Вищої ради юстиції з числа кандидатів – суддів або суддів у відставці. У разі ненадання Президенту вказаних пропозицій або відсутності заперечень проти будь-якої кандидатури вважається, що Рада суддів України погодила кандидатури всіх зареєстрованих кандидатів з числа суддів або суддів у відставці.",
 
Відхилено    
    -821- Сотник О.С.
доповнити пп. 5 новим абз. 40 (ч. 6 ст. 6-3) такого змісту: " Президент здійснює призначення членів Вищої ради юстиції, які мають бути суддями або суддями у відставці, з числа кандидатів, запропонованих (погоджених) Радою суддів України.".
 
Відхилено    
    -822- Сидорович Р.М.
у частині третій статті 6-3 слова "крім документів, передбачених пунктами 3, 7, 8" замінити словами "крім документу, передбаченого пунктом 2".
 
Відхилено    
    -823- Власенко С.В.
Не пізніше наступного дня після завершення реєстрації Секретаріат Президента формує перелік зареєстрованих кандидатів та невідкладно оприлюднює його на офіційному Інтернет-представництві Президента України, а також передає його Вищій раді юстиції, яка невідкладно його оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті з відповідною інформацією про кожного кандидата.
 
Відхилено    
    -824- Лозовой А.С.
Частину третю статті 63 викласти у редакції наступного змісту:
"Інформація про осіб, які претендують на участь у конкурсі разом із копіями поданих документів, крім документу, передбаченого пунктом 2 частини четвертої статті 62 цього Закону, невідкладно оприлюднюється на офіційному Інтернет-представництві Президента України."
 
Відхилено    
494. Стаття 64. Добір кандидатів для здійснення Верховною Радою України призначення членів Вищої ради юстиції
 
   Стаття 64. Добір кандидатів для здійснення Верховною Радою України призначення членів Вищої ради юстиції
 
495. Верховна Рада України здійснює добір для призначення членів Вищої ради юстиції в порядку, встановленому Регламентом Верховної Ради України";
 
-825- Сироїд О.І.
Текст статті 6-4 Закону "Про Вищу раду юстиції" (в редакції підпункту 5 пункту 6 розділу І) викласти в такій редакції:
"Верховна Рада України призначає членів Вищої ради юстиції на підставі пропозицій депутатських груп і фракцій, крім членів з числа суддів або суддів у відставці.
Кандидати в члени Вищої ради юстиції для призначення Верховною Радою України подають Голові Верховної Ради України документи, вказані в частині четвертій статті 6-2 цього Закону, а кандидати, які не є суддями або суддями у відставці, також подають пропозицією відповідної депутатської групи або фракції.
Інформація про кандидатів в члени Вищої ради юстиції, які претендують на призначення Верховною Радою України, разом із копіями документів, зазначених у пунктах 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11 частини четвертої статті 6-2 цього Закону публікується на веб-сайті Верховної Ради України не пізніше як за десять днів до дня розгляду питання про їх призначення.
Якщо Верховна Рада України призначатиме члена Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці, то інформація про кандидатів - суддів та суддів у відставці надсилається Раді суддів України не пізніше ніж за двадцять днів до дня розгляду питання про їх призначення.
Рада суддів України протягом десяти днів подає Верховній Раді України свої пропозиції щодо кандидатур у члени Вищої ради юстиції з числа кандидатів, які подали документи на конкурс. У разі відсутності таких пропозицій або заперечень проти кандидатур вважається, що Рада суддів України погодила кандидатури кандидатів з числа суддів або суддів у відставці".
 
Відхилено Врегульовано в Регламенті ВРУ  Верховна Рада України здійснює добір для призначення членів Вищої ради юстиції в порядку, встановленому Регламентом Верховної Ради України";
 
496. 6) статтю 7 викласти в такій редакції:
 
   6) статтю 7 викласти в такій редакції:
 
497. "Стаття 7. Обмеження щодо членства у Вищій раді юстиції
 
   "Стаття 7. Обмеження щодо членства у Вищій раді юстиції
 
498. Не можуть бути членами Вищої ради юстиції:
 
   Не можуть бути членами Вищої ради юстиції:
 
499. 1) особи, визнані судом недієздатними або обмежено дієздатними;
 
   1) особи, визнані судом недієздатними або обмежено дієздатними;
 
500. 2) особи, які мають судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку;
 
-826- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У п. 2 ст. 7 Закону України "Про Вищу раду юстиції" після слів "в установленому законом порядку" додати слова "а також особи, які були засуджені за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів, чи умисних злочинів середньої тяжкості".
 
Відхилено   2) особи, які мають судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку;
 
501. 3) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
 
-827- Сотник О.С.
Абз. 5 пп. 6 (п. 3 ч. 1 ст. 7) викласти в такій редакції: "3) особи, на яких накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення або яких було визнано винними у вчиненні корупційного правопорушення, яке є злочином, незалежно від зняття чи погашення судимості".
 
Відхилено   3) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
 
502. 4) особи, які були членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або Вищої ради юстиції до набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", крім членів Вищої ради юстиції, які входять до складу Вищої ради юстиції за посадою;
 
-828- Алєксєєв С.О.
Пункт 4 частини першої статті 7 доповнити словами "а також особи за наявності заборони для них обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом України "Про очищення влади"".
Пункт 4 частини першої статті 7 викласти в такій редакції:
"4) особи, які були членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або Вищої ради юстиції до набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", крім членів Вищої ради юстиції, які входять до складу Вищої ради юстиції за посадою, а також особи за наявності заборони для них обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом України "Про очищення влади"".
 
Враховано   4) особи, які були членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або Вищої ради юстиції до набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", крім членів Вищої ради юстиції, які входять до складу Вищої ради юстиції за посадою;
 
    -829- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Пункт 4 частини першої статті 7 – виключити, у зв’язка із чим пункти 1-6 відповідно вважати пунктами 1-5.
 
Відхилено    
503. 5) особи, які перебувають на адміністративних посадах у судах (крім Голови Верховного Суду України);
 
   5) особи, які перебувають на адміністративних посадах у судах (крім Голови Верховного Суду України);
 
504. 6) особи, які не відповідають вимогам цього Закону щодо несумісності з іншими видами діяльності та не усунули таку невідповідність протягом розумного строку, але не більш ніж протягом 30 днів із дня виникнення обставин, які призводять до порушення вимог щодо несумісності.
 
   6) особи, які не відповідають вимогам цього Закону щодо несумісності з іншими видами діяльності та не усунули таку невідповідність протягом розумного строку, але не більш ніж протягом 30 днів із дня виникнення обставин, які призводять до порушення вимог щодо несумісності.
 
505. Перебування особи на посаді члена Вищої ради юстиції також несумісне із наявністю заборони такій особі обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом України "Про очищення влади";
 
-830- Алєксєєв С.О.
Частину другу статті 7 виключити.
 
Враховано      
506. 7) статті 8 – 13 викласти в такій редакції:
 
   7) статті 8 – 13 викласти в такій редакції:
 
507. "Стаття 8. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції Верховною Радою України
 
   "Стаття 8. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції Верховною Радою України
 
508. Два із трьох членів Вищої ради юстиції, які призначаються Верховною Радою України, повинні бути суддями або суддями у відставці.
 
-831- Сироїд О.І.
Частину першу статті 8 Закону "Про Вищу раду юстиції" (в редакції підпункту 7 пункту 6 розділу І) викласти двома частинами в такій редакції:
"Члени Вищої ради юстиції призначаються Верховною Радою України таємним голосуванням шляхом подання двох окремих бюлетенів, один з яких використовується для кандидатів, які є суддями або суддями у відставці, а інший - для інших кандидатів. Два із трьох членів Вищої ради юстиції, що призначаються Верховною Радою України, повинні бути суддями або суддями у відставці.
Пропозиції щодо кандидатур на посаду члена Вищої ради юстиції вносяться депутатськими групами і фракціями. Члени Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці призначаються за пропозицією або погодженням Ради суддів України".
 
Відхилено   Два із трьох членів Вищої ради юстиції, які призначаються Верховною Радою України, повинні бути суддями або суддями у відставці та мати не менше п’ятнадцяти років стажу роботи суддею.
 
    -832- Сотник О.С.
В абз. 3 пп. 7 (ч. 1 ст. 8) після "суддями" додати ", обраними на посаду безстроково,", після "у відставці" додати ", які мають не менше п’ятнадцяти років стажу роботи суддею",
 
Враховано , редакційно   
509. Верховна Рада України здійснює призначення членів Вищої ради юстиції в порядку, встановленому Регламентом Верховної Ради України.
 
-833- Сотник О.С.
абз. 4 пп. 7 (ч. 2 ст. 8) доповнити реченням "Члени Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці призначаються за пропозицією або погодженням Ради суддів України.",
 
Відхилено   Верховна Рада України здійснює призначення членів Вищої ради юстиції в порядку, встановленому Регламентом Верховної Ради України.
 
510. Стаття 9. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції Президентом України
 
   Стаття 9. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції Президентом України
 
511. Президент України, за результатами проведеного конкурсу, видає указ про призначення членів Вищої ради юстиції.
 
   Президент України, за результатами проведеного конкурсу, видає указ про призначення членів Вищої ради юстиції.
 
512. Два із трьох членів Вищої ради юстиції, які призначаються Президентом України, повинні бути суддями або суддями у відставці.
 
-834- Сироїд О.І.
Частину другу статті 9 Закону "Про Вищу раду юстиції" (в редакції підпункту 7 пункту 6 розділу І) доповнити другим реченням такого змісту:
"Такі члени призначаються за пропозицією або погодженням Ради суддів України".
 
Відхилено   Два із трьох членів Вищої ради юстиції, які призначаються Президентом України, повинні бути суддями або суддями у відставці та мати не менше п’ятнадцяти років стажу роботи суддею..
 
    -835- Сотник О.С.
в абз. 7 пп. 7 (ч. 2 ст. 9) після "суддями" доповнити ", обраними на посаду безстроково,", після "у відставці" доповнити ", які мають не менше п’ятнадцяти років стажу роботи судде",
 
Відхилено    
513. Стаття 10. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції з'їздом суддів України
 
   Стаття 10. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції з'їздом суддів України
 
514. З'їзд суддів України призначає трьох членів Вищої ради юстиції, кожен з яких є суддею або суддею у відставці.
 
-836- Сироїд О.І.
Частину першу статті 10 Закону "Про Вищу раду юстиції" (в редакції підпункту 7 пункту 6 розділу І) доповнити словами: "шляхом таємного голосування по кожній кандидатурі".
 
Враховано частково   З'їзд суддів України призначає трьох членів Вищої ради юстиції шляхом таємного голосування, кожен з яких є суддями або суддями у відставці та має не менше п’ятнадцяти років стажу роботи суддею.
 
    -837- Сотник О.С.
в абз. 9 пп. 7 (ч. 1 ст. 10) після "є суддею" додати ", обраним безстроково,", після "у відставці" додати ", який має не менше п’ятнадцяти років стажу роботи суддею",
 
Відхилено    
    -838- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частину першу статті 10 викласти у такій редакції:
"З'їзд суддів України на підставі пропозиції відповідної конференції суддів призначає трьох членів Вищої ради юстиції – по одному члену від судів загальної, господарської та адміністративної юрисдикції".
 
Відхилено    
515. Голосування проводиться виключно по кандидатах для призначення членами Вищої ради юстиції, зареєстрованих у порядку, встановленому цим Законом.
 
   Голосування проводиться виключно по кандидатах для призначення членами Вищої ради юстиції, які подали документи у порядку, встановленому цим Законом та які обрані делегатами цього з`їзду. Голосування також проводиться по кандидатах для призначення членами Вищої ради юстиції, які подали документи у порядку, передбаченому цим Законом, та висунуті безпосередньо на з’їзді не менше ніж двадцятьма відсотками обраних делегатів з’їзду.
 
516. Кожен із кандидатів для призначення членом Вищої ради юстиції має право виступити перед делегатами з'їзду до початку голосування. Рішенням з'їзду може бути встановлено розумне обмеження часу для виступу, однакове для всіх кандидатів. Кандидат надає делегатам з'їзду за їх запитом будь-яку інформацію про себе, крім інформації, яка стосується його приватного життя або становить державну таємницю.
 
-839- Сотник О.С.
в абз. 11 пп. 7 (ч. 3 ст. 10) після "приватного життя" між "становить державну таємницю" додати " і щодо якої відсутні розумні підстави вважати, що вона може бути важливою для визначення здатності кандидата належним чином виконувати обов’язки члена Вищої ради юстиції, а також інформації, яка",
 
Відхилено   Кожен із кандидатів для призначення членом Вищої ради юстиції має право виступити перед делегатами з'їзду до початку голосування. Рішенням з'їзду може бути встановлено розумне обмеження часу для виступу, однакове для всіх кандидатів. Кандидат надає делегатам з'їзду за їх запитом будь-яку інформацію про себе, крім інформації, яка стосується його приватного життя і щодо якої відсутні розумні підстави вважати, що вона може бути важливою для визначення здатності кандидата належним чином виконувати обов’язки члена Вищої ради юстиції, а також інформації, яка становить державну таємницю.
 
    -840- Сидорович Р.М.
частину третю статті 10 виключити.
 
Відхилено    
    -841- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 10 виключити.
 
Відхилено    
    -842- Лозовой А.С.
Частину третю статті 10 виключити.
 
Відхилено    
517. Після виступів кандидатів та обговорення кандидатур проводиться голосування.
 
-843- Сидорович Р.М.
частину четверту статті 10 виключити.
 
Відхилено   Після виступів кандидатів та обговорення кандидатур проводиться голосування.
 
    -844- Алєксєєв С.О.
Частину четверту статті 10 викласти в такій редакції: "Після доповіді головуючого про кандидатів, які включені до бюлетеня для голосування, їх мотиваційні листи, проводиться обговорення та голосування".
 
Відхилено    
    -845- Лозовой А.С.
Частину четверту статті 10 виключити.
 
Відхилено    
518. Призначеним на посаду члена Вищої ради юстиції вважається кандидат, який за результатами таємного голосування отримав більшість голосів обраних делегатів з’їзду суддів України.
 
   Призначеним на посаду члена Вищої ради юстиції вважається кандидат, який за результатами таємного голосування отримав більшість голосів обраних делегатів з’їзду суддів України.
 
519. За результатами голосування головуючим і секретарем з'їзду суддів України підписуються рішення про призначення членів Вищої ради юстиції.
 
   За результатами голосування головуючим і секретарем з'їзду суддів України підписуються рішення про призначення членів Вищої ради юстиції.
 
520. Порядок скликання з'їзду суддів України визначається Законом України "Про судоустрій і статус суддів". Порядок проведення з’їзду суддів України визначається Радою суддів України та рішеннями з’їзду.
 
-846- Сидорович Р.М.
в частині сьомій статті 10 слова "та рішеннями з’їзду " виключити.
 
Відхилено   Порядок скликання з'їзду суддів України визначається Законом України "Про судоустрій і статус суддів". Порядок проведення з’їзду суддів України визначається Радою суддів України та рішеннями з’їзду.
 
    -847- Лозовой А.С.
Частину сьому статті 10 викласти у наступній редакції:
"Порядок скликання з'їзду суддів України визначається Законом України "Про судоустрій і статус суддів". Порядок проведення з’їзду суддів України визначається Радою суддів України."
 
Відхилено    
521. Стаття 11. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції з'їздом адвокатів України
 
   Стаття 11. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції з'їздом адвокатів України
 
522. З'їзд адвокатів України призначає трьох членів Вищої ради юстиції, один з яких має бути суддею або суддею у відставці.
 
-848- Сироїд О.І.
Частину першу статті 11 Закону "Про Вищу раду юстиції" (в редакції підпункту 7 пункту 6 розділу І) доповнити словами і реченням:
"шляхом таємного голосування по кожній кандидатурі. Суддя або суддя у відставці призначається за пропозицією (погодженням) Ради суддів України".
 
Враховано частково   З'їзд адвокатів України призначає трьох членів Вищої ради юстиції шляхом таємного голосування, один з яких має бути суддею або суддею у відставці та мати не менше п’ятнадцяти років стажу роботи суддею.
 
    -849- Сотник О.С.
в абз. 17 пп. 7 (ч. 1 ст. 11) після "є суддею" додати ", обраним безстроково,", після "у відставці" додати ", який має не менше п’ятнадцяти років стажу роботи суддею",
 
Враховано    
523. Голосування проводиться виключно по кандидатах у члени Вищої ради юстиції, зареєстрованих у порядку, передбаченому цим Законом.
 
   Голосування проводиться виключно по кандидатах у члени Вищої ради юстиції, які подали документи у порядку, передбаченому цим Законом та які обрані делегатами цього з`їзду. Голосування також проводиться по кандидатах для призначення членами Вищої ради юстиції, які подали документи у порядку, передбаченому цим Законом, та висунуті безпосередньо на з’їзді не менше ніж двадцятьма відсотками обраних делегатів з’їзду.
 
524. Кожен із кандидатів для призначення членом Вищої ради юстиції має право виступити перед делегатами з’їзду до початку голосування. Рішенням з’їзду адвокатів України може бути встановлено розумне обмеження часу виступу, однакове для всіх кандидатів. Кандидат надає делегатам з'їзду адвокатів України за їх запитом будь-яку інформацію про себе, крім інформації, яка стосується його приватного життя або становить державну таємницю.
 
-850- Сотник О.С.
в абз. 19 пп. 7 (ч. 3 ст. 11) після "приватного життя" між "",
 
Відхилено   Кожен із кандидатів для призначення членом Вищої ради юстиції має право виступити перед делегатами з’їзду до початку голосування. Рішенням з’їзду адвокатів України може бути встановлено розумне обмеження часу виступу, однакове для всіх кандидатів. Кандидат надає делегатам з'їзду адвокатів України за їх запитом будь-яку інформацію про себе, крім інформації, яка стосується його приватного і щодо якої відсутні розумні підстави вважати, що вона може бути важливою для визначення здатності кандидата належним чином виконувати обов’язки члена Вищої ради юстиції, а також інформації, яка становить державну таємницю.
 
    -851- Сидорович Р.М.
частину третю статті 11 виключити.
 
Відхилено    
    -852- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 11 виключити.
 
Відхилено    
    -853- Лозовой А.С.
Частину третю статті 11 виключити.
 
Відхилено    
525. Після виступів кандидатів та обговорення кандидатур проводиться голосування.
 
-854- Сидорович Р.М.
частину четверту статті 11 виключити.
 
Відхилено   Після виступів кандидатів та обговорення кандидатур проводиться голосування.
 
    -855- Алєксєєв С.О.
Частину четверту статті 11 викласти в такій редакції: "Після доповіді головуючого про кандидатів, які включені до бюлетеня для голосування, їх мотиваційні листи, проводиться обговорення та голосування."
 
Відхилено    
    -856- Лозовой А.С.
Частину четверту статті 11 виключити.
 
Відхилено    
526. Призначеним на посаду члена Вищої ради юстиції вважається кандидат, який за результатами таємного голосування отримав більшість голосів від числа обраних делегатів з'їзду адвокатів України.
 
   Призначеним на посаду члена Вищої ради юстиції вважається кандидат, який за результатами таємного голосування отримав більшість голосів від числа обраних делегатів з'їзду адвокатів України.
 
527. За результатами голосування головуючим і секретарем з'їзду адвокатів України підписуються рішення про призначення членів Вищої ради юстиції.
 
   За результатами голосування головуючим і секретарем з'їзду адвокатів України підписуються рішення про призначення членів Вищої ради юстиції.
 
528. Порядок скликання з'їзду адвокатів України визначається Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Порядок проведення з’їзду адвокатів України визначається Радою адвокатів України та рішеннями з’їзду.
 
-857- Сидорович Р.М.
в частині сьомій статті 11 слова "та рішеннями з’їзду " виключити.
 
Відхилено   Порядок скликання з'їзду адвокатів України визначається Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Порядок проведення з’їзду адвокатів України визначається Радою адвокатів України та рішеннями з’їзду.
 
    -858- Лозовой А.С.
Частину сьому статті 11 викласти у наступній редакції:
"Порядок скликання з'їзду адвокатів України визначається Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Порядок проведення з’їзду адвокатів України визначається Радою адвокатів України."
 
Відхилено    
529. На час здійснення повноважень члена Вищої ради юстиції адвокатом він повинен зупинити адвокатську діяльність у порядку, передбаченому Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
 
-859- Сидорович Р.М.
частину восьму статті 11 виключити.
 
Відхилено   На час здійснення повноважень члена Вищої ради юстиції адвокатом він повинен зупинити адвокатську діяльність у порядку, передбаченому Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
 
    -860- Лозовой А.С.
Частину восьму статті 11 виключити.
 
Відхилено    
530. Стаття 12. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ
 
   Стаття 12. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ
 
531. З'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначає трьох членів Вищої ради юстиції, один з яких має бути суддею або суддею у відставці.
 
-861- Сироїд О.І.
Частину першу статті 12 Закону "Про Вищу раду юстиції" (в редакції підпункту 7 пункту 6 розділу І) доповнити словами і реченням: "шляхом таємного голосування по кожній кандидатурі. Суддя або суддя у відставці призначається за пропозицією (погодженням) Ради суддів України".
 
Враховано частково   З'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначає трьох членів Вищої ради юстиції шляхом таємного голосування, один з яких має бути суддею або суддею у відставці та мати не менше п’ятнадцяти років стажу роботи суддею.
 
    -862- Сотник О.С.
в абз. 26 (ч. 1 ст. 12) після "бути суддею" додати ", обраним на посаду судді безстроково," після "у відставці" додати ", який має не менше п’ятнадцяти років стажу роботи судде",
 
Враховано редакційно    
532. Голосування проводиться виключно по кандидатах у члени Вищої ради юстиції, зареєстрованих у порядку, передбаченому цим Законом.
 
   Голосування проводиться виключно по кандидатах у члени Вищої ради юстиції, які подали документиу порядку, передбаченому цим Законом та які обрані делегатами цього з`їзду. Голосування також проводиться по кандидатах для призначення членами Вищої ради юстиції, які подали документи у порядку, передбаченому цим Законом, та висунуті безпосередньо на зїзді не менше ніж двадцятьма відсотками обраних делегатів з’їзду.
 
533. Кожен із кандидатів для призначення членом Вищої ради юстиції має право виступити перед делегатами з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ до початку голосування. Рішенням з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ може бути встановлено розумне обмеження часу виступу, однакове для всіх кандидатів. Кандидат надає делегатам з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ за їх запитом будь-яку інформацію про себе, крім інформації, яка стосується його приватного життя або становить державну таємницю.
 
-863- Сотник О.С.
в абз. 28 пп. 7 (ч. 4 ст. 12) після "приватного життя" між " а",
 
Враховано   Кожен із кандидатів для призначення членом Вищої ради юстиції має право виступити перед делегатами з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ до початку голосування. Рішенням з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ може бути встановлено розумне обмеження часу виступу, однакове для всіх кандидатів. Кандидат надає делегатам з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ за їх запитом будь-яку інформацію про себе, крім інформації, яка стосується його приватного життя і щодо якої відсутні розумні підстави вважати, що вона може бути важливою для визначення здатності кандидата належним чином виконувати обов’язки члена Вищої ради юстиції, а також інформації, яка становить державну таємницю.
 
    -864- Сидорович Р.М.
частину третю статті 12 виключити.
 
Відхилено    
    -865- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 12 виключити.
 
Відхилено    
    -866- Лозовой А.С.
Частину третю статті 12 виключити.
 
Відхилено    
534. Після виступів кандидатів та обговорення кандидатур проводиться голосування.
 
-867- Сидорович Р.М.
частину четверту статті 12 виключити.
 
Відхилено   Після виступів кандидатів та обговорення кандидатур проводиться голосування.
 
    -868- Алєксєєв С.О.
Частину четверту статті 12 викласти в такій редакції: "Після доповіді головуючого про кандидатів, які включені до бюлетеня для голосування, їх мотиваційні листи, проводиться обговорення та голосування."
 
Відхилено    
    -869- Лозовой А.С.
Частину четверту статті 12 виключити.
 
Відхилено    
535. Призначеним на посаду члена Вищої ради юстиції вважається кандидат, який за результатами таємного голосування отримав більшість голосів від обраних делегатів з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.
 
-870- Алєксєєв С.О.
У частині першій статті 16 слово "чотирнадцяти" замінити словом "п’ятнадцяти".
 
Відхилено   Призначеним на посаду члена Вищої ради юстиції вважається кандидат, який за результатами таємного голосування отримав більшість голосів від обраних делегатів з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.
 
536. За результатами голосування головуючим і секретарем з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ підписується рішення про призначення членів Вищої ради юстиції.
 
   За результатами голосування головуючим і секретарем з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ підписується рішення про призначення членів Вищої ради юстиції.
 
537. У з'їзді представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ беруть участь представники вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі навчальні підрозділи, що на дату проведення з'їзду здійснюють підготовку фахівців зі ступенем вищої освіти "магістр" протягом не менше десяти років, а також науково-дослідних установ, які на дату проведення з'їзду здійснюють наукову діяльність у галузі права як основну не менше десяти років. У з'їзді беруть участь по три представники від кожного вказаного навчального закладу та наукової установи.
 
-871- Сотник О.С.
в абз. 32 пп. 7 (ч. 7 ст. 12) після "а також" "науково-дослідних" замінити на "наукових", після "по три представники від кожного вказаного навчального закладу," доповнити "що має статус національного", після ", та наукової установи," доповнити "а від навчального закладу, що не має статусу національного – по одному представнику. Представників обирають загальні збори (конференція) науково-педагогічних працівників вказаних вищих навчальних закладів, а також загальні збори вказаних наукових працівників вказаних наукових установ",
 
Відхилено   У з'їзді представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ беруть участь представники вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі навчальні підрозділи, що на дату проведення з'їзду здійснюють підготовку фахівців зі ступенем вищої освіти "магістр" протягом не менше десяти років, а також науково-дослідних установ, які на дату проведення з'їзду здійснюють наукову діяльність у галузі права як основну не менше десяти років. У з'їзді беруть участь по три представники від кожного вказаного навчального закладу та наукової установи.
 
    -872- Алєксєєв С.О.
Частину сьому і восьму статті 12 викласти в такій редакції "У з’їзді представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ беруть участь представники вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі навчальні підрозділи, що на дату проведення з’їзду здійснюють підготовку фахівців зі ступенем вищої освіти "магістр" протягом не менше десяти років, а також науково-дослідних установ, які на дату проведення з’їзду здійснюють наукову діяльність у галузі права як основну не менше десяти років. У з’їзді беруть участь по три представники від кожного вказаного навчального закладу та наукової установи.
Час і місце проведення з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ визначається центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Повідомлення про час і місце проведення з’їзду не пізніше ніж за сорок п’ять днів до його проведення публікується у газеті "Голос України" та оприлюднюється на веб-сайті центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки, а також невідкладно надсилається навчальним закладам та науковим установам, які делегують своїх представників на з’їзд. Порядок проведення з’їзду визначається організаційним комітетом, який створюється центральним органом виконавчої влади у сфері освіти та науки з представників у кількості дев’яти осіб з числа представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ у кількості дев’яти осіб. Члени організаційного комітету, на своєму першому засіданні обирають голову та секретаря. До складу організаційного комітету не можуть входити посадові особи центрального органу виконавчої влади у сфері освіти та науки".
 
Враховано частково .   
538. Час і місце проведення з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ визначається Вищою радою юстиції, а в разі неможливості прийняття рішення Вищою радою юстиції через відсутність достатньої кількості призначених її членів – центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Повідомлення про час і місце проведення з'їзду не пізніше ніж за сорок п'ять днів до його проведення публікується у газеті "Голос України" та оприлюднюється на веб-сайті Вищої ради юстиції або центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки, якщо ним визначені час і місце проведення з'їзду, а також невідкладно надсилається навчальним закладам та науковим установам, які делегують своїх представників на з'їзд. З'їзд має проводитися в приміщенні навчального закладу або наукової установи. Порядок проведення з'їзду визначається рішенням з'їзду. Для вирішення організаційно-технічних питань підготовки з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ може бути створено організаційний комітет з їх представників у кількості до десяти осіб. Запрошення до участі в роботі організаційного комітету надсилає орган, який скликає з'їзд.
 
-873- Сотник О.С.
в абз. 33 пп. 7 (ч. 8 ст. 12) після "достатньої кількості призначених її членів" доповнити " та у випадку тривалого, але не менше ніж протягом тридцяти днів з дня виникнення необхідності призначеного відповідного нового члена Вищої ради юстиції, безпідставного неприйняття Вищою радою юстиції такого рішення з інших причин",
 
Відхилено   Час і місце проведення з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ визначається Вищою радою юстиції, а в разі неможливості прийняття рішення Вищою радою юстиції через відсутність достатньої кількості призначених її членів – центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Повідомлення про час і місце проведення з'їзду не пізніше ніж за сорок п'ять днів до його проведення публікується у газеті "Голос України" та оприлюднюється на веб-сайті Вищої ради юстиції або центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки, якщо ним визначені час і місце проведення з'їзду, а також невідкладно надсилається навчальним закладам та науковим установам, які делегують своїх представників на з'їзд. З'їзд має проводитися в приміщенні навчального закладу або наукової установи. Порядок проведення з'їзду визначається рішенням з'їзду. Для вирішення організаційно-технічних питань підготовки з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ може бути створено організаційний комітет з їх представників у кількості до десяти осіб. Запрошення до участі в роботі організаційного комітету надсилає орган, який скликає з'їзд. До складу організаційного комітету не можуть входити посадові особи центрального органу виконавчої влади у сфері освіти та науки.
 
    -874- Сидорович Р.М.
у частині восьмій статті 12 слова "Вищою радою юстиції, а в разі неможливості прийняття рішення Вищою радою юстиції через відсутність достатньої кількості призначених її членів –" виключити.
 
Відхилено    
    -875- Сидорович Р.М.
у частині восьмій статті 12 слова "Повідомлення про час і місце проведення з’їзду не пізніше ніж за сорок п’ять днів до його проведення публікується у газеті "Голос України" та оприлюднюється на веб-сайті Вищої ради юстиції або центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки, якщо ним визначені час і місце проведення з’їзду," виключити.
 
Відхилено    
    -876- Сидорович Р.М.
у частині восьмій статті 12 речення "З’їзд має проводитися в приміщенні навчального закладу або наукової установи." виключити.
 
Відхилено    
    -877- Сидорович Р.М.
у частині восьмій статті 12 речення "Порядок проведення з’їзду визначається рішенням з’їзду. Для вирішення організаційно-технічних питань підготовки з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ може бути створено організаційний комітет з їх представників у кількості до десяти осіб. Запрошення до участі в роботі організаційного комітету надсилає орган, який скликає з'їзд." замінити реченнями наступного змісту: "Порядок проведення з’їзду визначається організаційним комітетом, який створюється центральним органом виконавчої влади у сфері освіти та науки з представників у кількості дев’яти осіб з числа представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Члени організаційного комітету на своєму першому засіданні обирають голову та секретаря організаційного комітету. До складу організаційного комітету не можуть входити посадові особи центрального органу виконавчої влади у сфері освіти та науки".
 
Враховано частково    
    -878- Лозовой А.С.
Частину сьому статті 12 викласти у наступній редакції:
"Час і місце проведення з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ визначається центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Повідомлення про час і місце проведення з’їзду не пізніше ніж за сорок п’ять днів до його проведення публікується у газеті "Голос України" та оприлюднюється на веб-сайті центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки, а також невідкладно надсилається навчальним закладам та науковим установам, які делегують своїх представників на з’їзд. Порядок проведення з’їзду визначається організаційним комітетом, який створюється центральним органом виконавчої влади у сфері освіти та науки з представників у кількості дев’яти осіб з числа представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Члени організаційного комітету на своєму першому засіданні обирають голову та секретаря організаційного комітету. До складу організаційного комітету не можуть входити посадові особи центрального органу виконавчої влади у сфері освіти та науки."
 
Враховано частково    
539. Стаття 13. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції всеукраїнською конференцією працівників прокуратури
 
   Стаття 13. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції всеукраїнською конференцією працівників прокуратури
 
540. Всеукраїнська конференція працівників прокуратури призначає двох членів Вищої ради юстиції, один з яких має бути суддею або суддею у відставці.
 
-879- Сироїд О.І.
Частину першу статті 13 Закону "Про Вищу раду юстиції" (в редакції підпункту 7 пункту 6 розділу І) доповнити словами і реченням: "шляхом таємного голосування по кожній кандидатурі. Суддя або суддя у відставці призначається за пропозицією (погодженням) Ради суддів України".
 
Враховано   Всеукраїнська конференція працівників прокуратури призначає двох членів Вищої ради юстиції шляхом таємного голосування, один з яких має бути суддею або суддею у відставці і мати не менше п’ятнадцяти років стажу роботи суддею.
 
    -880- Сотник О.С.
в абз. 35 пп. 7 (ч. 1 ст. 13) після "бути суддею" додати ", обраним на посаду судді безстроково,", після "у відставці" додати ", який має не менше п’ятнадцяти років стажу роботи судде",
 
Враховано    
541. Голосування проводиться виключно по кандидатах у члени Вищої ради юстиції, зареєстрованих у порядку, передбаченому цим Законом.
 
   Голосування проводиться виключно по кандидатах у члени Вищої ради юстиції, які подали документи у порядку, передбаченому цим Законом та обрані делегатами на Всеукраїнську конференцію рпацівників прокуратури. Голосування також проводиться по кандидатах для призначення членами Вищої ради юстиції, які подали документи у порядку, передбаченому цим Законом, та висунуті безпосередньо на Всеукраїнській конференції працівників прокуратури не менше ніж двадцятьма відсотками обраних делегатів конференції.
 
542. Кожен із кандидатів для призначення членом Вищої ради юстиції має право виступити перед делегатами всеукраїнської конференції працівників прокуратури до початку голосування. Рішенням всеукраїнської конференції працівників прокуратури може бути встановлено розумне обмеження часу виступу, однакове для всіх кандидатів. Кандидат надає делегатам всеукраїнської конференції працівників прокуратури за їх запитом будь-яку інформацію про себе, крім інформації, яка стосується його приватного життя або становить державну таємницю.
 
-881- Сотник О.С.
в абз. 37 пп. 7 (ч. 3 ст. 13) після "приватного життя" між "становить державну таємницю" додати " і щодо якої відсутні розумні підстави вважати, що вона може бути важливою для визначення здатності кандидата належним чином виконувати обов’язки члена Вищої ради юстиції, а також інформації, яка ".
 
Відхилено   Кожен із кандидатів для призначення членом Вищої ради юстиції має право виступити перед делегатами всеукраїнської конференції працівників прокуратури до початку голосування. Рішенням всеукраїнської конференції працівників прокуратури може бути встановлено розумне обмеження часу виступу, однакове для всіх кандидатів. Кандидат надає делегатам всеукраїнської конференції працівників прокуратури за їх запитом будь-яку інформацію про себе, крім інформації, яка стосується його приватного життя і щодо якої відсутні розумні підстави вважати, що вона може бути важливою для визначення здатності кандидата належним чином виконувати обов’язки члена Вищої ради юстиції, а також інформації, яка становить державну таємницю.
 
    -882- Сидорович Р.М.
частину третю статті 13 виключити.
 
Відхилено    
    -883- Алєксєєв С.О.
частину третю статті 13 виключити.
 
Відхилено    
    -884- Лозовой А.С.
Частину третю стаття 13 виключити.
 
Відхилено    
543. Після виступів кандидатів та обговорення кандидатур проводиться голосування.
 
-885- Сидорович Р.М.
частину четверту статті 13 виключити.
 
Відхилено   Після виступів кандидатів та обговорення кандидатур проводиться голосування.
 
    -886- Алєксєєв С.О.
частину четверту статті 13 виключити
 
Відхилено    
    -887- Лозовой А.С.
Частину четверту стаття 13 виключити.
 
Відхилено    
544. Призначеним на посаду члена Вищої ради юстиції вважається кандидат, який за результатами таємного голосування отримав більшість голосів від числа обраних делегатів всеукраїнської конференції працівників прокуратури.
 
   Призначеним на посаду члена Вищої ради юстиції вважається кандидат, який за результатами таємного голосування отримав більшість голосів від числа обраних делегатів всеукраїнської конференції працівників прокуратури.
 
545. Порядок скликання та порядок проведення всеукраїнської конференції працівників прокуратури визначається Законом України "Про прокуратуру";
 
-888- Сидорович Р.М.
у частині першій статті 14 слова "чотирнадцяти" замінити словами "п’ятнадцяти".
 
Відхилено   Порядок скликання та порядок проведення всеукраїнської конференції працівників прокуратури визначається Законом України "Про прокуратуру";
 
546. 8) статтю 15 викласти в такій редакції:
 
   8) статтю 15 викласти в такій редакції:
 
547. "Стаття 15. Порядок голосування на з’їзді та конференції
 
   "Стаття 15. Порядок голосування на з’їзді та конференції
 
548. Голосування на з’їзді суддів України проводиться одним бюлетенем.
 
-889- Сидорович Р.М.
в частині першій статті 15 слова "невідкладно після призначення на посаду складає перед органом, який його призначив," замінити словами "перед вступом на посаду складає на засіданні Верховної Ради України".
 
Відхилено   Голосування на з’їзді суддів України проводиться одним бюлетенем.
 
549. Голосування на з’їздах адвокатів України, представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, всеукраїнській конференції працівників прокуратури проводиться двома окремими бюлетенями, один з яких – для голосування за кандидатів, які є суддями або суддями у відставці, а інший – для інших кандидатів.
 
-890- Сотник О.С.
Абз. 4 пп. 8 (ч. 2 ст. 15) доповнити реченням " У випадку, якщо здійснюється призначення тільки членів, які мають бути суддями або суддями у відставці, або тільки інших членів Вищої ради юстиції, то використується тільки один відповідний бюлетень.".
 
Враховано   Голосування на з’їздах адвокатів України, представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, всеукраїнській конференції працівників прокуратури проводиться двома окремими бюлетенями, один з яких – для голосування за кандидатів, які є суддями або суддями у відставці, а інший – для інших кандидатів. У випадку, якщо здійснюється призначення тільки членів, які мають бути суддями або суддями у відставці, або тільки інших членів Вищої ради юстиції, то використується тільки один відповідний бюлетень.
 
550. До кожного бюлетеня заносяться в алфавітному порядку прізвища всіх кандидатів, зареєстрованих у встановленому цим Законом порядку.
 
   До кожного бюлетеня заносяться в алфавітному порядку прізвища всіх кандидатів, зареєстрованих у встановленому цим Законом порядку.
 
551. Голосування відбувається шляхом проставлення відмітки навпроти прізвищ кандидатів, за призначення яких голосує відповідний делегат.
 
   Голосування відбувається шляхом проставлення відмітки навпроти прізвищ кандидатів, за призначення яких голосує відповідний делегат.
 
552. Бюлетень, у якому проставлено відмітки навпроти більшої кількості прізвищ кандидатів, ніж ті, які мають бути обрані відповідним з'їздом або конференцією, а також бюлетень невстановленого зразка вважаються недійсними.
 
   Бюлетень, у якому проставлено відмітки навпроти більшої кількості прізвищ кандидатів, ніж ті, які мають бути обрані відповідним з'їздом або конференцією, а також бюлетень невстановленого зразка вважаються недійсними.
 
553. Форма бюлетенів та інші організаційно-технічні питання щодо порядку голосування та підрахунку голосів встановлюються з'їздами суддів України, адвокатів України, представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ та всеукраїнською конференцією працівників прокуратури";
 
   Форма бюлетенів та інші організаційно-технічні питання щодо порядку голосування та підрахунку голосів встановлюються з'їздами суддів України, адвокатів України, представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ та всеукраїнською конференцією працівників прокуратури";
 
554. 9) у статті 16:
 
   9) у статті 16:
 
555. а) у частині першій слова "трьох четвертих від її конституційного складу" замінити словами "чотирнадцяти членів";
 
-891- Сотник О.С.
В абз. 2 пп. 9 (ч. 1 ст. 16) "чотирнадцяти" замінити на "п’ятнадцяти".
 
Відхилено   а) у частині першій слова "трьох четвертих від її конституційного складу" замінити словами "чотирнадцяти членів";
 
    -892- Шпенов Д.Ю.
в статті 16 слова "не менш як чотирнадцяти членів " замінити на "не менш як п'ятнадцяти членів".
 
Відхилено    
    -893- Власенко С.В.
Частину першу статті 16 викласти в такій редакції:
"Вища рада юстиції є повноважною за умови призначення на посаду не менш як трьох четвертих від її конституційного складу та складення ними присяги, враховуючи тих осіб, які входять до Вищої ради юстиції за посадою.
Перше засідання Вищої ради юстиції скликається не пізніше ніж через тиждень після набуття Вищою радою юстиції повноважності";
 
Відхилено    
    -894- Лозовой А.С.
Частину першу стаття 16 викласти у редакції наступного змісту:
"Вища рада юстиції є повноважною за умови призначення на посаду не менш як п’ятнадцяти членів та складення ними присяги, враховуючи тих осіб, які входять до Вищої ради юстиції за посадою."
 
Відхилено    
556. б) частину другу викласти в такій редакції:
 
   б) частину другу викласти в такій редакції:
 
557. "Перше засідання Вищої ради юстиції скликається не пізніше ніж через тиждень після набуття Вищою радою юстиції повноважності";
 
   "Перше засідання Вищої ради юстиції скликається не пізніше ніж через тиждень після набуття Вищою радою юстиції повноважності";
 
558. 10) частину першу статті 17 викласти в такій редакції:
 
   10) частину першу статті 17 викласти в такій редакції:
 
559. "Член Вищої ради юстиції невідкладно після призначення на посаду складає перед органом, який його призначив, присягу такого змісту:
 
-895- Сотник О.С.
В абз. 2 пп. 10 (ч. 1 ст. 17) замінити "перед органом" на "при суб’єкті".
 
Враховано   "Член Вищої ради юстиції невідкладно після призначення на посаду складає перед органом, який його призначив, присягу такого змісту:
 
    -896- Шпенов Д.Ю.
частину 1 статті 17 після слів "який його призначив" доповнити словами "а ті члени, які входять за посадою перед Верховною Радою України".
 
Відхилено    
    -897- Алєксєєв С.О.
У частині першій статті 17 слова "Член Вищої ради юстиції невідкладно після призначення на посаду складає перед органом, який його призначив, присягу такого змісту" замінити словами "Член Вищої ради юстиції перед вступом на посаду складає на засіданні Верховної Ради України присягу такого змісту".
 
Відхилено    
    -898- Лозовой А.С.
Частину першу стаття 17 викласти у редакції наступного змісту:
"Член Вищої ради юстиції перед вступом на посаду складає на засіданні Верховної Ради України присягу такого змісту:"
 
Відхилено    
560. "Присягаю сумлінно, чесно і неупереджено здійснювати повноваження члена Вищої ради юстиції для забезпечення формування чесного, високопрофесійного, незалежного корпусу суддів з метою додержання закону та етики в діяльності суддів і прокурорів";
 
-899- Шпенов Д.Ю.
статтю 17 доповнити новою частиною такого змісту "Копія рішення про призначення члена Вищої ради юстиції протягом трьох днів з дня ухвалення надсилається до Вищої ради юстиції. До цієї копії долучається підписаний членом Вищої ради юстиції текст присяги."
 
Відхилено   "Присягаю сумлінно, чесно і неупереджено здійснювати повноваження члена Вищої ради юстиції для забезпечення формування чесного, високопрофесійного, незалежного корпусу суддів з метою додержання закону та етики в діяльності суддів і прокурорів";
 
561. 11) у статті 18:
 
-900- Власенко С.В.
Пункт 11 статті 18 виключити.
 
Враховано   11) у статті 18:
 
562. а) у частині першій:
 
   а) у частині першій:
 
563. пункт 3 викласти в такій редакції:
 
   пункт 3 викласти в такій редакції:
 
564. "3) припинення громадянства України";
 
   "3) припинення громадянства України";
 
565. у пункті 8:
 
   у пункті 8:
 
566. – в абзаці першому слова "або скоєння аморального вчинку" виключити;
 
   – в абзаці першому слова "або скоєння аморального вчинку" виключити;
 
567. – абзац другий виключити;
 
   – абзац другий виключити;
 
568. пункт 11 викласти в такій редакції:
 
-901- Алєксєєв С.О.
У ч. 1 статті 18 виключити п. 11
 
Враховано   пункт 11 викласти в такій редакції:
 
569. "11) скоєння аморального вчинку";
 
-902- Лозовой А.С.
Пункт одинадцятий частини першої статті 18 виключити.
 
Враховано      
570. доповнити пунктами 12 – 14 такого змісту:
 
   доповнити пунктами 11 – 13 такого змісту:
 
571. "12) виявлення обставин щодо його невідповідності вимогам, визначеним у статті 6 цього Закону, які не були відомі на момент прийняття рішення про призначення члена Вищої ради юстиції;
 
   "11) виявлення обставин щодо його невідповідності вимогам, визначеним у статті 6 цього Закону, які не були відомі на момент прийняття рішення про призначення члена Вищої ради юстиції;
 
572. 13) порушення вимог, установлених законодавством у сфері запобігання корупції;
 
   12) порушення вимог, установлених законодавством у сфері запобігання корупції;
 
573. 14) звільнення з посади судді з підстав, передбачених Законом України "Про судоустрій та статус суддів" (крім виходу у відставку судді)";
 
-903- Сотник О.С.
Абз. 13 пп. 11 (п. 14 ч. 1 ст. 18) доповнити " (для членів Вищої ради юстиції, призначених як суддів або суддів у відставці)",
 
Відхилено   13) звільнення з посади судді з підстав, передбачених Законом України "Про судоустрій та статус суддів" (крім виходу у відставку судді)";
 
574. б) після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
-904- Алєксєєв С.О.
Ч. 2 статті 18 викласти в такій редакції: "Повноваження члена Вищої ради юстиції у випадках, передбачених пунктами 1 – 4, 9, 10, 13 частини першої цієї статті, припиняються з настанням відповідної події "без ухвалення рішення"."
 
Враховано   б) після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
575. "Повноваження члена Вищої ради юстиції у випадках, передбачених пунктами 1 – 4, 9, 10, 14 частини першої цієї статті, припиняються з настанням відповідної події".
 
-905- Лозовой А.С.
Частину другу статті 18 викласти у наступній редакції:
"Повноваження члена Вищої ради юстиції у випадках, передбачених пунктами 1 – 4, 9, 10, 13 частини першої цієї статті, припиняються з настанням відповідної події."
 
Враховано   "Повноваження члена Вищої ради юстиції у випадках, передбачених пунктами 1 – 4, 9, 10, 13 частини першої цієї статті, припиняються з настанням відповідної події".
 
576. У зв'язку з цим частини другу і третю вважати відповідно частинами третьою і четвертою;
 
   У зв'язку з цим частини другу і третю вважати відповідно частинами третьою і четвертою;
 
577. в) частину третю викласти в такій редакції:
 
   в) частину третю викласти в такій редакції:
 
578. "Рішення про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції у випадках, передбачених пунктами 6, 7 частини першої цієї статті, приймає Вища рада юстиції. Питання про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції та звільнення його з посади з таких підстав розглядається Вищою радою юстиції на найближчому засіданні відповідно після отримання заяви або судового рішення";
 
   "Рішення про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції у випадках, передбачених пунктами 6, 7 частини першої цієї статті, приймає Вища рада юстиції. Питання про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції та звільнення його з посади з таких підстав розглядається Вищою радою юстиції на найближчому засіданні відповідно після отримання заяви або судового рішення";
 
579. г) після частини третьої доповнити трьома новими частинами такого змісту:
 
-906- Алєксєєв С.О.
Частини четверту і п’яту статті 18 викласти в такій редакції:
"Підстави для припинення повноважень члена Вищої ради юстиції, передбачені пунктами, 5, 8, 11–12 частини першої цієї статті, встановлює Вища рада юстиції після розгляду матеріалів перевірки, проведеної одним із членів Вищої ради юстиції за дорученням Голови Вищої ради юстиції чи Вищої ради юстиції.
У разі встановлення таких підстав Вища рада юстиції приймає рішення про внесення до органу, який призначив відповідного члена Вищої ради юстиції, подання про припинення його повноважень. З дня ухвалення зазначеного рішення повноваження такого члена Вищої ради юстиції зупиняються до прийняття рішення відповідним органом."
 
Враховано частково   г) після частини третьої доповнити трьома новими частинами такого змісту:
 
580. "Рішення про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції у випадках, передбачених пунктами 5, 8, 11 – 13 частини першої цієї статті, приймається органом, що призначив члена Вищої ради юстиції.
 
-907- Сотник О.С.
абз. 20 пп. 11 (ч. 4 ст. 18) доповнити ", за поданням Вищої ради юстиції".
 
Враховано   "Рішення про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції у випадках, передбачених пунктами 5, 8, 11, 12 частини першої цієї статті, приймається органом, що призначив члена Вищої ради юстиції.
 
    -908- Лозовой А.С.
Частину четверту статті 18 викласти у наступній редакції:
"Рішення про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції у випадках, передбачених пунктами 5, 8, 11 – 12 частини першої цієї статті, приймається органом, що призначив члена Вищої ради юстиції."
 
Враховано    
581. У разі встановлення підстав для припинення повноважень члена Вищої ради юстиції, передбачених пунктами 5, 8, 11 – 13 частини першої цієї статті, Вища рада юстиції може своїм рішенням надіслати до органу, який його призначив, подання щодо припинення повноважень відповідного члена Вищої ради юстиції. З дня надсилання зазначеного подання такий член Вищої ради юстиції відстороняється від посади, а його повноваження зупиняються до прийняття рішення відповідним органом.
 
-909- Власенко С.В.
Підпункт г) п.11 частини другої статті 18 викласти в такій редакції:
" "У разі встановлення підстав для припинення повноважень члена Вищої ради юстиції, передбачених пунктами 5, 8, 11 – 13 частини першої цієї статті, Вища рада юстиції може своїм рішенням надіслати до органу, який його призначив, подання щодо припинення повноважень відповідного члена Вищої ради юстиції. Повноваження такого члена Вищої ради юстиції припиняються з моменту прийняття відповідного рішення органом, який його призначив".
 
Відхилено   У разі встановлення підстав для припинення повноважень члена Вищої ради юстиції, передбачених пунктами 5, 8, 11, 12 частини першої цієї статті, Вища рада юстиції може своїм рішенням надіслати до органу, який його призначив, подання щодо припинення повноважень відповідного члена Вищої ради юстиції. З дня надсилання зазначеного подання такий член Вищої ради юстиції відстороняється від посади, а його повноваження зупиняються до прийняття рішення відповідним органом.
 
    -910- Лозовой А.С.
Частину п’яту статті 18 викласти у наступній редакції:
У разі встановлення підстав для припинення повноважень члена Вищої ради юстиції, передбачених пунктами 5, 8, 11 – 12 частини першої цієї статті, Вища рада юстиції може своїм рішенням надіслати до органу, який його призначив, подання щодо припинення повноважень відповідного члена Вищої ради юстиції.
 
Враховано    
582. Член Вищої ради юстиції, щодо якого Вищою радою юстиції приймається рішення про припинення повноважень або про подання щодо припинення повноважень, не бере участі у голосуванні щодо такого рішення".
 
   Член Вищої ради юстиції, стосовно якого Вищою радою юстиції приймається рішення про припинення повноважень або про внесення подання про припинення повноважень, не бере участі у голосуванні щодо такого рішення".
 
583. У зв'язку з цим частину четверту вважати частиною сьомою;
 
-911- Алєксєєв С.О.
Частину шосту 6 статті 18 викласти в такій редакції:
"Член Вищої ради юстиції, стосовно якого Вищою радою юстиції приймається рішення про припинення повноважень або про внесення подання про припинення повноважень, не бере участі у голосуванні щодо такого рішення."
 
Враховано   У зв'язку з цим частину четверту вважати частиною сьомою;
 
584. д) частину сьому виключити;
 
-912- Алєксєєв С.О.
У статті 18
"Перелік підстав припинення повноважень члена Вищої ради юстиції вказаних в цій статті є вичерпним."
 
Відхилено   д) додати частину сьому в такій редакції:
"Перелік підстав припинення повноважень члена Вищої ради юстиції вказаних в цій статті є вичерпним частину сьому виключити";
 
585. 12) у статті 19:
 
-913- Сироїд О.І.
Підпункт 12 пункту 6 розділу І викласти в такій редакції:
"12) у статті 19:
а) частину першу викласти в такій редакції:
"У Вищій раді юстиції діють:
1) секція з питань підготовки подань стосовно першого призначення на посаду судді та звільнення суддів з посади;
2) дисциплінарна секція для здійснення дисциплінарного провадження, розгляду скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності та прийняття рішення про порушення суддями і прокурорами вимог щодо несумісності";
б) після частини першої доповнити новими частинами такого змісту:
"Вища рада юстиції утворює з числа своїх членів комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, які організовують відповідні перевірки і вирішують питання щодо відкриття дисциплінарного провадження. Такі комісії утворюються у складі не менше трьох членів і здійснюють повноваження відповідно до регламенту Вищої ради юстиції.
При Вищій раді юстиції можуть створюватися тимчасові колегіальні органи (комісії), компетенція, склад та порядок діяльності яких визначаються законом. Вища рада юстиції може залучати до своєї діяльності органи суддівського самоврядування, суддів, суддів у відставці, адвокатів, прокурорів для виконання допоміжних функцій на громадських засадах без делегування її повноважень".
У зв'язку з цим частини другу – п'яту вважати відповідно частинами четвертою – сьомою;
в) частини п’яту – сьому виключити".
 
Відхилено   12) у статті 19:
 
    -914- Сотник О.С.
Пп. 12 доповнити абз. в) такого змісту: "в) абзац перший і пункт перший частини першої викласти в такій редакції: "У Вищій раді юстиції діють: секція з питань підготовки подань стосовно першого призначення на посаду професійного судді та звільнення суддів з посади;",
 
Відхилено    
    -915- Власенко С.В.
12) у статті 19:
 
Відхилено    
586. а) після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
-916- Власенко С.В.
а) після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
Відхилено   а) після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
587. "При Вищій раді юстиції можуть створюватися тимчасові колегіальні органи (комісії), компетенція, склад та порядок діяльності яких визначаються законом. Вища рада юстиції може залучати до своєї діяльності органи суддівського самоврядування, суддів, суддів у відставці, адвокатів, прокурорів для виконання допоміжних функцій на громадських засадах без делегування її повноважень".
 
-917- Власенко С.В.
"При Вищій раді юстиції можуть створюватися тимчасові колегіальні органи (комісії), компетенція, склад та порядок діяльності яких визначаються законом. Вища рада юстиції може залучати до своєї діяльності органи суддівського самоврядування, суддів, суддів у відставці, адвокатів, прокурорів за їх згодою для виконання допоміжних функцій на громадських засадах без делегування її повноважень".
 
Враховано   "При Вищій раді юстиції можуть створюватися тимчасові колегіальні органи (комісії), компетенція, склад та порядок діяльності яких визначаються законом. Вища рада юстиції може залучати до своєї діяльності органи суддівського самоврядування, суддів, суддів у відставці, адвокатів, прокурорів за їх згодою для виконання допоміжних і консультативних функцій на громадських засадах без делегування її повноважень чи повноважень її членів ".
 
588. У зв'язку з цим частини другу – п'яту вважати відповідно частинами третьою – шостою;
 
-918- Сотник О.С.
в абз. 3 пп. 12 (ч. 2 ст. 19) між "допоміжних" і "функцій" доповнити "консультативних", доповнити ", повноважень її членів чи робочих органів",
 
Враховано   У зв'язку з цим частини другу – п'яту вважати відповідно частинами третьою – шостою;
 
    -919- Лозовой А.С.
Частину третю статті 19 викласти у наступній редакції:
"Голова, заступник Голови, секретарі секцій Вищої ради юстиції працюють на постійній основі. Особи, призначені до складу Вищої ради юстиції, крім народних депутатів України, на час виконання обов’язків членів Вищої ради юстиції на постійній основі прикомандировуються до Вищої ради юстиції із збереженням за ними посад, які вони займали, та відповідних пільг."
 
Відхилено    
589. б) частини четверту – шосту виключити;
 
-920- Сотник О.С.
пп.12 доповнити абз. г) такого змісту: "г) доповнити новою частиною такого змісту: " Вища рада юстиції утворює з числа своїх членів комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, які організовують відповідні перевірки і вирішують питання щодо відкриття дисциплінарного провадження. Такі комісії утворюються у складі не менше трьох членів і здійснюють повноваження відповідно до регламенту Вищої ради юстиції."".
 
Відхилено   б) частини четверту – шосту виключити;
 
    -921- Шпенов Д.Ю.
в підпункті б) пункту 2 частини 2 статті 19-1 слова "відповідно до внутрішніх процедурами" замінити на "відповідно до регламенту Вищої ради юстиції".
в пункті 1 частині 3 статті 19-1 після слів "стосунках із суддею," додати слово "прокурором".
 
Враховано    
    -922- Сидорович Р.М.
статтю 19 доповнити частиною четвертою наступного змісту: "4. Голова, заступник Голови, секретарі секцій Вищої ради юстиції працюють на постійній основі. Особи, призначені до складу Вищої ради юстиції, крім народних депутатів України, на час виконання обов'язків членів Вищої ради юстиції на постійній основі прикомандировуються до Вищої ради юстиції із збереженням за ними посад, які вони займали, та відповідних пільг.".
 
Відхилено    
    -923- Сидорович Р.М.
у частині третій статті 19-1 слова "у таких випадках: 1) якщо він перебуває у дружніх чи інших особистих стосунках із суддею, стосовно якого повинна здійснюватися перевірка, або 2) якщо він причетний до справ, які розглядав чи розглядає такий суддя, або 3) за наявності конфлікту інтересів, або 4) є інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості" замінити словами "у разі наявності обставин, що викликають сумнів у його неупередженості".
 
Відхилено    
590. 13) доповнити Закон статтею 191 такого змісту:
 
-924- Власенко С.В.
Доповнити Закон статтею 19- 1 такого змісту:
Підпункт 1 частини 3 статті 19-1 викласти в такій редакції:
" 1) якщо він перебуває у родинних стосунках із суддею, стосовно якого повинна здійснюватися перевірка;
 
Відхилено   13) доповнити Закон статтею 191 такого змісту:
 
591. "Стаття 191. Член Вищої ради юстиції
 
   "Стаття 191. Член Вищої ради юстиції
 
592. Член Вищої ради юстиції зобов'язаний:
 
   Член Вищої ради юстиції зобов'язаний:
 
593. 1) дотримуватися присяги;
 
   1) дотримуватися присяги;
 
594. 2) не розголошувати інформацію з обмеженим доступом;
 
-925- Алєксєєв С.О.
Пункт 2 частини першої статті 191 доповнити новим підпунктом в такій редакції:
"в) голосувати виключно "за" або "проти" на засіданнях Вищої ради юстиції."
З метою подолання реальної можливості блокування роботи ВРЮ окремими членами ВРЮ шляхом утримання від голосування пропонується запозичити зарубіжний досвід, зокрема, Закон Республіки Молдова "Про Вищу раду магістратури".
 
Відхилено   2) не розголошувати інформацію з обмеженим доступом;
 
595. 3) виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції, у тому числі подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законом.
 
   3) виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції, у тому числі подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законом.
 
596. Член Вищої ради юстиції, виконуючи повноваження, визначені цим Законом:
 
   Член Вищої ради юстиції, виконуючи повноваження, визначені цим Законом:
 
597. 1) зобов'язаний:
 
   1) зобов'язаний:
 
598. а) вести особистий прийом громадян;
 
-926- Алєксєєв С.О.
У підпункті а) пункту 2 частини другої 2 статті 191 слово "апарату" замінити на "секретаріату"; у підпункті б) пункту 2 частини другої 2 статті 191 словосполучення "внутрішніх процедурам" замінити словосполученням "регламенту Вищої ради юстиції".
 
Враховано щодо "секретаріату" у тексті всього закону 1  а) вести особистий прийом громадян;
 
599. б) брати участь у засіданнях Вищої ради юстиції та секції Вищої ради юстиції, до складу якої він входить;
 
   б) брати участь у засіданнях Вищої ради юстиції та секції Вищої ради юстиції, до складу якої він входить;
 
600. 2) має право:
 
   2) має право:
 
601. а) вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи Вищої ради юстиції, її апарату;
 
   а) вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи Вищої ради юстиції, її секретаріату;
 
602. б) залучати відповідно до внутрішніх процедур працівників структурних підрозділів секретаріату для підготовки питань, що виносяться на розгляд Вищої ради юстиції, секції Вищої ради юстиції, до складу якої він входить;
 
-927- Романюк Р.С.
У підпункті 13, у тексті статті 191 :
У підпункті "б" пункту 2 частини другої слова "внутрішніх процедур" - замінити словами "регламенту Вищої ради юстиції";
 
Враховано   б) залучати відповідно до регламенту Вищої ради юстиції працівників структурних підрозділів секретаріату для підготовки питань, що виносяться на розгляд Вищої ради юстиції, секції Вищої ради юстиції, до складу якої він входить;
 
603. в) ознайомлюватися з усіма матеріалами, що стосуються питань порядку денного засідань Вищої ради юстиції, секції Вищої ради юстиції, до складу якої він входить;
 
   в) ознайомлюватися з усіма матеріалами, що стосуються питань порядку денного засідань Вищої ради юстиції, секції Вищої ради юстиції, до складу якої він входить;
 
604. г) наводити свої мотиви та міркування, а також подавати додаткові документи з питань, що розглядаються;
 
   г) наводити свої мотиви та міркування, а також подавати додаткові документи з питань, що розглядаються;
 
605. д) вносити пропозиції щодо проектів рішень Вищої ради юстиції з будь-яких питань, брати участь у прийнятті рішень, висловлювати письмово окрему думку щодо рішень Вищої ради юстиції;
 
   д) вносити пропозиції щодо проектів рішень Вищої ради юстиції з будь-яких питань, брати участь у прийнятті рішень, висловлювати письмово окрему думку щодо рішень Вищої ради юстиції;
 
606. е) ініціювати скликання засідання Вищої ради юстиції.
 
   е) ініціювати скликання засідання Вищої ради юстиції.
 
607. Член Вищої ради юстиції зобов'язаний відмовитися від проведення перевірки відомостей, викладених у зверненні або рішенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, у таких випадках:
 
-928- Сотник О.С.
В абз. 18 пп. 13 (ч. 3 ст. 19-1) після "відмовитися від" додати "участі у дисциплінарній процедурі або іншій процедурі, від", замінити "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів або її робочого органу",
 
Відхилено   Член Вищої ради юстиції зобов'язаний відмовитися від проведення перевірки відомостей, викладених у зверненні або рішенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, у таких випадках:
 
    -929- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 191 викласти в такій редакції:
"Член Вищої ради юстиції зобов'язаний відмовитися від проведення перевірки відомостей, викладених у зверненні або рішенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, у разі наявності обставин, що викликають сумнів у його неупередженості."
 
Відхилено    
    -930- Лозовой А.С.
Частину третю статті 191 викласти у наступній редакції:
"Член Вищої ради юстиції зобов'язаний відмовитися від проведення перевірки відомостей, викладених у зверненні або рішенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, у разі наявності обставин, що викликають сумнів у його неупередженості."
 
Відхилено    
608. 1) якщо він перебуває у дружніх чи інших особистих стосунках із суддею, стосовно якого повинна здійснюватися перевірка, або
 
-931- Сотник О.С.
в абз. 19 пп. 13 (п. 1 ч. 3 ст. 19-1) після "повинна здійснюватися" додати "дисциплінарна або інша процедура".
 
Відхилено   1) якщо він перебуває у дружніх чи інших особистих стосунках із суддею чи прокурором, стосовно якого повинна здійснюватися перевірка, або
 
    -932- Романюк Р.С.
У пункті 1 частини третьої після слів "особистих стосунках із суддею" - доповнити словом "прокурором".
 
Враховано    
609. 2) якщо він причетний до справ, які розглядав чи розглядає такий суддя, або
 
   2) якщо він причетний до справ, які розглядав чи розглядає такий суддя, або
 
610. 3) за наявності конфлікту інтересів, або
 
   3) за наявності конфлікту інтересів, або
 
611. 4) є інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості";
 
   4) є інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості";
 
612. 14) у статті 20:
 
-933- Лапін І.О.
У частині другій статті 20:
абзац другий доповнити реченням такого змісту:
"При розгляді питання про обрання голови апеляційного суду не може виноситись на голосування менше двох кандидатур."
доповнити абзацом третім такого змісту:
"У процесі обрання голови апеляційного суду можуть проводитися громадські слухання, на яких обговорюються кандидатури на зазначену адміністративну посаду. Такі слухання проводяться за ініціативою не менш як однієї третини суддів відповідного апеляційного суду або не менш як однієї третини суддів від загальної кількості суддів місцевих судів, які знаходяться у межах відповідного апеляційного округу. Про висунуті кандидатури відповідні місцеві суди повідомляються особою, яка виконує обов’язки голови апеляційного суду, не пізніш як за 20 днів до дня обрання голови цього суду. У разі надходження до апеляційного суду ініціативи щодо проведення громадських слухань, скріпленої необхідною кількістю підписів суддів, процедура обрання голови апеляційного суду зупиняється до проведення таких слухань. У разі, якщо у процесі громадських слухань кандидату на посаду голови апеляційного суду буде висловлена недовіра, така кандидатура не може бути висунута на голосування зборів суддів відповідного суду. Порядок організації та проведення громадських слухань щодо кандидатур на посаду голови апеляційного суду визначається положенням, що затверджується Державною судовою адміністрацією України."
У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим.
 
Відхилено   14) у статті 20:
 
613. а) у частині другій слова "на три роки" замінити словами "на два роки", слова "без права переобрання" доповнити словами "на другий строк поспіль", слово "першому" виключити;
 
-934- Сидорович Р.М.
у частині другій статті 20 слова "на два роки" замінити словами "на три роки".
 
Відхилено   а) у частині другій слова "на три роки" замінити словами "на два роки", слова "без права переобрання" доповнити словами "на другий строк поспіль", слово "першому" виключити;
 
    -935- Сидорович Р.М.
частину другу статті 20 доповнити реченням другим наступного змісту: "Одна і та ж сама особа не може бути обраною головою більше ніж два рази поспіль."
 
Відхилено    
    -936- Сидорович Р.М.
в частині другій статті 20 речення друге вважати реченням третім.
 
Відхилено    
    -937- Лозовой А.С.
Частину другу статті 20 викласти у наступній редакції:
"Голова Вищої ради юстиції обирається з членів Вищої ради юстиції на три роки на засіданні Вищої ради юстиції таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів з будь-якою кількістю кандидатур, запропонованих членами Вищої ради юстиції. Одна і та ж сама особа не може бути обраною головою більше ніж два рази поспіль. Головою Вищої ради юстиції не може бути обрано членів Вищої ради юстиції, які входять до її складу за посадою."
 
Відхилено    
614. б) у частині четвертій слова "Міністр юстиції України" замінити словами "найстарший за віком член Вищої ради юстиції";
 
   б) у частині четвертій слова "Міністр юстиції України" замінити словами "найстарший за віком член Вищої ради юстиції";
 
615. 15) статтю 21 викласти в такій редакції:
 
-938- Шпенов Д.Ю.
статтю 21 доповнити новою частиною такого змісту : "У разі не набуття Вищою радою юстиції повно важності чи не обрання Голови Вищої ради юстиції або його заступника здійснення повноважень, передбачених абзацами шостим, сьомим, восьмим частини першої цієї статті покладається на керівника секретаріату Вищої ради юстиції".
 
Враховано   15) статтю 21 викласти в такій редакції:
 
616. "Стаття 21. Повноваження Голови Вищої ради юстиції
 
   "Стаття 21. Повноваження Голови Вищої ради юстиції
 
617. До повноважень Голови Вищої ради юстиції належить:
 
   До повноважень Голови Вищої ради юстиції належить:
 
618. організація роботи Вищої ради юстиції, призначення засідань та головування на них;
 
   організація роботи Вищої ради юстиції, призначення засідань та головування на них;
 
619. координація роботи секцій Вищої ради юстиції;
 
-939- Сотник О.С.
В абз. 5 пп. 15 (п. 2 ч. 1 ст. 21) після "секцій" додати "та інших робочих органів",
 
Відхилено   координація роботи секцій Вищої ради юстиції;
 
620. направлення подання Вищої ради юстиції про призначення суддів Президентові України і про звільнення їх з посади;
 
   направлення подання Вищої ради юстиції про призначення суддів Президентові України і про звільнення їх з посади;
 
621. підписання прийнятих Вищою радою юстиції актів, протоколів засідань;
 
   підписання прийнятих Вищою радою юстиції актів, протоколів засідань;
 
622. загальне керівництво апаратом Вищої ради юстиції;
 
-940- Сидорович Р.М.
у пункті п’ятому частини першої статті 21 слово "апаратом" замінити словом "секретаріатом".
 
Враховано в тексті всього законопроекту  загальне керівництво секретаріатом Вищої ради юстиції;
 
    -941- Алєксєєв С.О.
У пункті 5 частини першої статті 21 слово "апаратом" замінити на "секретаріатом".
 
Враховано в тексті всього законопроекту   
    -942- Лозовой А.С.
Абзац шостий частини першої статті 21 викласти у наступній редакції:
"загальне керівництво секретаріатом Вищої ради юстиції;"
 
Враховано    
623. призначення на посади та звільнення з посад працівників секретаріату; застосування до них заходів заохочення, дисциплінарного впливу, вирішення або порушення в установленому порядку питання про присвоєння рангів державного службовця працівникам секретаріату Вищої ради юстиції відповідно до Закону України "Про державну службу";
 
-943- Сотник О.С.
в абз. 9 пп. 15 (п. 6 ч. 1 ст. 21) між "з посад" та "працівників секретаріату" доповнити " за рішенням Вищої раюи юстиції керівника та заступника керівника секретаріату Вищої ради юстиції, а також за поданням керівника секретаріату Вищої ради юстиції інших".
 
Відхилено   призначення на посади та звільнення з посад працівників секретаріату; застосування до них заходів заохочення, дисциплінарного впливу, вирішення або порушення в установленому порядку питання про присвоєння рангів державного службовця працівникам секретаріату Вищої ради юстиції відповідно до Закону України "Про державну службу";
 
624. розпорядження бюджетними асигнуваннями на утримання і забезпечення діяльності Вищої ради юстиції;
 
   розпорядження бюджетними асигнуваннями на утримання і забезпечення діяльності Вищої ради юстиції;
 
625. представництво Вищої ради юстиції у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування України, підприємствами, установами і організаціями, органами влади інших держав та міжнародними організаціями.
 
   представництво Вищої ради юстиції у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування України, підприємствами, установами і організаціями, органами влади інших держав та міжнародними організаціями.
 
626. Голова Вищої Ради юстиції здійснює також інші повноваження, передбачені регламентом Вищої ради юстиції.
 
   Голова Вищої Ради юстиції здійснює також інші повноваження, передбачені регламентом Вищої ради юстиції.
 
627. Голова Вищої ради юстиції з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження";
 
   Голова Вищої ради юстиції з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження";
У разі не набуття Вищою радою юстиції повноважності чи необрання Голови Вищої ради юстиції або його заступника здійснення повноважень, передбачених абзацами шостим, сьомим, восьмим частини першої цієї статті покладається на керівника секретаріату Вищої ради юстиції";
 
628. 16) у частині першій статті 22 слова "та регламентом Вищої ради юстиції" замінити словами "а також регламентом Вищої ради юстиції";
 
   16) у частині першій статті 22 слова "та регламентом Вищої ради юстиції" замінити словами "а також регламентом Вищої ради юстиції";
 
629. 17) у частині другій статті 23 слова "цим Законом і регламентом Вищої ради юстиції" замінити словами "Вищою радою юстиції";
 
-944- Алєксєєв С.О.
Частину другу статті 23 викласти в такій редакції:
"Організація роботи секції визначається регламентом Вищої ради юстиції".
 
Відхилено   17) у частині другій статті 23 слова "цим Законом і регламентом Вищої ради юстиції" замінити словами "Вищою радою юстиції";
 
630. 18) у статті 24:
 
   18) у статті 24:
 
631. а) у другому реченні частини другої слова "за рішенням більшості від її конституційного складу" замінити словами "у виняткових випадках, за наявності підстав, передбачених законом для проведення закритих судових засідань. Рішення про проведення закритого засідання приймається більшістю від конституційного складу Вищої ради юстиції";
 
   а) у другому реченні частини другої слова "за рішенням більшості від її конституційного складу" замінити словами "у виняткових випадках, за наявності підстав, передбачених законом для проведення закритих судових засідань. Рішення про проведення закритого засідання приймається більшістю від конституційного складу Вищої ради юстиції";
 
632. б) у частині четвертій:
 
-945- Власенко С.В.
У частині четвертій статті 24 доповнити реченням такого змісту:" "Рішення Вищої ради юстиції оголошується публічно, безпосередньо після його винесення та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції";
 
Враховано в самому законопроекті  б) у частині четвертій:
 
633. друге речення після слів "у приміщенні" доповнити словами " (нарадчій кімнаті)";
 
   друге речення після слів "у приміщенні" доповнити словами " (нарадчій кімнаті)";
 
634. доповнити реченням такого змісту: "Рішення Вищої ради юстиції оголошується публічно, безпосередньо після його винесення та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції";
 
-946- Сотник О.С.
В абз. 5 пп. 18 (ч. 4 ст. 24) після "на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції" додати "не пізніше ніж на наступний день з дня його прийняття".
 
Враховано   доповнити реченням такого змісту: "Рішення Вищої ради юстиції оголошується публічно, безпосередньо після його винесення та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції не пізніше ніж на наступний день з дня його прийняття ";
 
635. 19) у статті 25:
 
   19) у статті 25:
 
636. а) у частині третій слова "ознайомлюватися з судовими справами, розгляд яких не закінчено" виключити;
 
-947- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 25 викласти в такій редакції:
"Член Вищої ради юстиції не може витребувати оригінали судових справ, розгляд яких не закінчено суддею, дії чи бездіяльність якого перевіряються."
 
Відхилено   а) у частині третій слова "ознайомлюватися з судовими справами, розгляд яких не закінчено" виключити;
 
    -948- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Частину третю статті 25 залишити в чинній редакції.
 
Відхилено    
    -949- Власенко С.В.
Частину третю статті 25 викласти в такій редакції:
" Член Вищої ради юстиції не може витребувати оригінали чи копії судових справ, розгляд яких не закінчено, або вимагати ознайомлення з такими справами".
 
Відхилено    
    -950- Сольвар Р.М.
підпункт а) пункту 19) - виключити;
 
Відхилено    
637. б) частину четверту доповнити словами "або вимагати ознайомлення з такими справами";
 
-951- Сидорович Р.М.
у частині четвертій статті 25 словами "або вимагати ознайомлення з такими справами" виключити.
 
Відхилено   б) частину четверту доповнити словами "або вимагати ознайомлення з такими справами";
 
    -952- Сидорович Р.М.
частину четверту статті 25 доповнити словами "суддею, дії чи бездіяльність якого перевіряються".
 
Відхилено    
    -953- Алєксєєв С.О.
Частину п’яту статті 25 викласти в такій редакції:
"Якщо судову справу повернуто на новий розгляд або її передано у провадження іншого судді, а предметом перевірки є відомості стосовно дій судді, у провадженні якого знаходилася зазначена справа, Вища рада юстиції або член Вищої ради юстиції може витребувати копію матеріалів даної судової справи в частині, що розглядалася цим суддею або стосується його діянь"
 
Відхилено    
    -954- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Частину четверту статті 25 залишити в чинній редакції.
 
Відхилено    
    -955- Лозовой А.С.
Частину четверту статті 25 викласти у наступній редакції:
"Член Вищої ради юстиції не може витребувати оригінали судових справ, розгляд яких не закінчено суддею, дії чи бездіяльність якого перевіряються."
 
Відхилено    
    -956- Сольвар Р.М.
підпункт б) пункту 19) – виключити
 
Відхилено    
638. в) частину шосту доповнити словами "або стосується його дій";
 
-957- Сидорович Р.М.
у частині шостій статті 25 після слів "його дій" додати слова "чи бездіяльності".
 
Враховано   в) частину шосту доповнити словами "або стосується його дій чи бездіяльності";
 
    -958- Лозовой А.С.
Частину шосту статті 25 викласти у наступній редакції:
"Якщо судову справу повернуто на новий розгляд або її передано у провадження іншого судді, а предметом перевірки є відомості стосовно дій судді, у провадженні якого знаходилася зазначена справа, Вища рада юстиції або член Вищої ради юстиції може витребувати копію матеріалів даної судової справи в частині, що розглядалася цим суддею або стосується його дій чи бездіяльності."
 
Враховано    
639. г) у частині восьмій слова "відмова в ознайомленні з судовою справою, розгляд якої не закінчено" виключити;
 
   г) у частині восьмій слова "відмова в ознайомленні з судовою справою, розгляд якої не закінчено" виключити;
 
640. 20) у статті 26:
 
-959- Алєксєєв С.О.
Частину першу статті 26 викласти в такій редакції:
"Член Вищої ради юстиції не може проводити перевірку відомостей, викладених у зверненні або рішенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, брати участі в розгляді питання і підлягає відводу, якщо буде встановлено, що він особисто, прямо чи побічно заінтересований в результаті справи, є родичем особи, стосовно якої розглядається питання, або якщо будуть встановлені інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості. За наявності таких обставин член Вищої ради юстиції повинен заявити самовідвід. За таких самих обставин відвід члену Вищої ради юстиції може заявити особа, за поданням якої розглядатиметься питання, а також особа, стосовно якої вирішується питання, чи особа, яка подала скаргу."
 
Відхилено   20) у статті 26:
 
641. а) частину другу викласти в такій редакції:
 
-960- Алєксєєв С.О.
Частину другу статті 26 викласти в такій редакції: "Відвід повинен бути мотивований і викладений у письмовій формі до початку здійснення перевірки чи розгляду відповідного питання. Відвід може бути заявлений після початку здійснення перевірки чи розгляду відповідного питання тільки за умови, що особа, яка заявляє відвід, доведе, що про обставини, які є підставою для відводу, вона дізналася після початку перевірки чи розгляду відповідного питання."
 
Відхилено   а) частину другу викласти в такій редакції:
 
642. "Відвід повинен бути мотивований і викладений у письмовій формі до початку розгляду відповідного питання. Відвід може бути заявлений після початку розгляду відповідного питання тільки за умови, що особа, яка заявляє відвід, доведе, що про обставини, які є підставою для відводу, вона не могла дізнатися до початку розгляду відповідного питання";
 
   "Відвід повинен бути мотивований і викладений у письмовій формі до початку розгляду відповідного питання. Відвід може бути заявлений після початку розгляду відповідного питання тільки за умови, що особа, яка заявляє відвід, доведе, що про обставини, які є підставою для відводу, вона не могла дізнатися до початку розгляду відповідного питання";
 
643. б) у частині третій слово "таємно" замінити словами "шляхом таємного голосування";
 
-961- Сотник О.С.
Пп. 20 доповнити абз. 4 такого змісту: "в) у частині третій після "приймається" доповнити "на засіданні Вищої ради юстиції".
 
Відхилено   б) у частині третій слово "таємно" замінити словами "шляхом таємного голосування";
 
    -962- Сидорович Р.М.
у частині третій статті 26 слова ", за відсутності члена Вищої ради юстиції, питання про відвід (самовідвід) якого вирішується" виключити.
 
Відхилено    
    -963- Сидорович Р.М.
частину третю статті 26 доповнити реченням наступного змісту: "При цьому член Вищої ради юстиції, питання про відвід (самовідвід) якого вирішується, участі в голосуванні не бере.".
 
Відхилено    
    -964- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 26 викласти в такій редакції:
"Рішення про відвід (самовідвід) приймається більшістю членів Вищої ради юстиції, які беруть участь у засіданні, шляхом таємного голосування в нарадчій кімнаті. Участі в голосуванні не приймає член Вищої ради юстиції, питання про відвід (самовідвід) якого вирішується."
 
Відхилено    
    -965- Лозовой А.С.
Частину третю статті 26 викласти у наступній редакції:
"Рішення про відвід (самовідвід) приймається більшістю членів Вищої ради юстиції, які беруть участь у засіданні, шляхом таємного голосування в нарадчій кімнаті. При цьому член Вищої ради юстиції, питання про відвід (самовідвід) якого вирішується, участі в голосуванні не бере."
 
Відхилено    
644. 21) у частині першій статті 27:
 
-966- Сироїд О.І.
Підпункт 21 пункту 6 розділу І викласти в такій редакції:
"21) у статті 27:
а) у частині першій:
у пункті 6 слово "увільнення" замінити словами "припинення повноважень";
пункти 61 і 62 виключити;
б) у частині третій слова "виключно до Вищого адміністративного суду України" виключити".
 
Враховано   21) у статті 27:
а) у частині першій:
у пункті 6 слово "увільнення" замінити словами "припинення повноважень";
 
    -967- Алєксєєв С.О.
Частину другу статті 27 доповнити пунктом п. 41 і викласти в такій редакції:
"41) пропозиція про переведення судді до суду нижчого рівня у порядку застосування дисциплінарного провадження."
 
Відхилено    
    -968- Власенко С.В.
Статтю 27 викласти в такій редакції:
 
Відхилено    
645. у пункті 6 слово "увільнення" замінити словами "припинення повноважень";
 
-969- Шпенов Д.Ю.
в частині 1 статті 27 після пункту 6) додати новий пункт, виклавши в такій редакції: "рішення про відмову в поданні про призначення" та змінивши подальшу нумерацію.
 
Відхилено   пункти 61 і 62 виключити;
б) у частині третій слова "виключно до Вищого адміністративного суду України" виключити"
 
    -970- Власенко С.В.
"Вища рада юстиції приймає такі акти:
 
Відхилено    
646. пункти 61 і 62 виключити;
 
-971- Шпенов Д.Ю.
в частині 2 статті 27 пункт 3 виключити.
 
Відхилено      
    -972- Власенко С.В.
6 1) рішення у скарзі на результати кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судд;
6 2) рішення у скарзі на відмову в рекомендуванні для обрання кандидатом на посаду судді безстроково;
 
Відхилено    
647. 22) статтю 29 викласти в такій редакції:
 
-973- Власенко С.В.
Статтю 29 викласти в такій редакції:
 
Відхилено   22) статтю 29 викласти в такій редакції:
 
    -974- Сольвар Р.М.
У пункті 22):
словам "та будь-які інші матеріали, які дозволяють перевірити дотримання передбаченого Законом України "Про судоустрій і статус суддів" порядку призначення на посаду судді вперше" - виключити;
слова "такі матеріали" замінити словом "матеріали";
 
Відхилено    
648. "Стаття 29. Подання про призначення на посаду судді вперше
 
   "Стаття 29. Подання про призначення на посаду судді вперше
 
649. Призначення на посаду судді вперше здійснюється Президентом України на підставі подання Вищої ради юстиції.
 
-975- Власенко С.В.
"Підставою для призначення на посаду судді вперше, що здійснюється Президентом України, є подання Вищої ради юстиції.
 
Відхилено   Призначення на посаду судді вперше здійснюється Президентом України на підставі подання Вищої ради юстиції.
 
650. Вища рада юстиції приймає рішення щодо внесення подання про призначення на посаду судді вперше на підставі розгляду рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, до якої обов'язково додається особова справа кандидата на посаду судді вперше та будь-які інші матеріали, які дозволяють перевірити дотримання передбаченого Законом України "Про судоустрій і статус суддів" порядку призначення на посаду судді вперше. У разі необхідності Вища рада юстиції має право отримати такі матеріали від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, робити запити до будь-яких підприємств, установ і організацій з метою перевірки відповідної інформації.
 
-976- Сироїд О.І.
У частині другій статті 29 Закону "Про Вищу раду юстиції" (в редакції підпункту 22 пункту 6 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "кваліфікаційної комісії суддів" (приведення термінології у відповідність до статті 127 Конституції України).
 
Відхилено   Вища рада юстиції приймає рішення щодо внесення подання про призначення на посаду судді вперше на підставі розгляду рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, до якої обов'язково додається особова справа кандидата на посаду судді вперше та будь-які інші матеріали, які дозволяють перевірити дотримання передбаченого Законом України "Про судоустрій і статус суддів" порядку призначення на посаду судді вперше. У разі необхідності Вища рада юстиції має право отримати такі матеріали від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, робити запити до будь-яких підприємств, установ і організацій з метою перевірки відповідної інформації.
 
    -977- Сотник О.С.
Абз. 4-8 пп. 22 (ч. 2-5 ст. 29) викласти в такій редакції:
"Вища рада юстиції приймає рішення щодо внесення подання про призначення на посаду судді вперше на підставі рекомендації кваліфікаційної комісії суддів, до якої обов’язково додається особова справа кандидата на посаду судді вперше та будь-які інші матеріали на розсуд кваліфікаційної комісії суддів, які дозволяють перевірити дотримання передбаченого Законом України "Про судоустрій і статус суддів" порядку призначення на посаду судді вперше.
Рішення про внесення подання про призначення кандидата на посаду судді приймається після доповіді члена Вищої ради юстиції, який діє за дорученням відповідної секції, якою попередньо проводиться перевірка дотримання процедур призначення на посаду судді вперше, визначених пунктами 1-13 частини першої сатті 66 Закону Украни "Про судоустрій і статус суддів".
У разі встановлення порушень процедур призначення на посаду судді вперше, визначених пунктами 1-13 частини першої сатті 66 Закону Украни "Про судоустрій і статус суддів", які вплинули або могли вплинути на результати добору, Вища рада юстиції двома третинами голосів від свого конституційного складу приймає вмотивоване рішення про відмову у внесенні подання щодо призначення кандидата (кандидатів) на посаду судді, у якому визначає конкретні дії або бездіяльність кваліфікаційної комісії суддів, якими було спричинено порушення визначеного законом порядку призначення на посаду судді.
Рішення щодо кандидата на посаду судді приймається на засіданні Вищої ради юстиції відкритим голосуванням.
Пропозиція щодо внесення подання Президентові України про призначення на посаду судді вважається прийнятою, якщо за неї проголосувала не менш ніж половина від конституційного складу Вищої ради юстиції. ".
 
Відхилено    
    -978- Власенко С.В.
Вища рада юстиції приймає рішення щодо внесення подання про призначення на посаду судді вперше на підставі розгляду рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, до якої обов'язково додається особова справа кандидата на посаду судді вперше та будь-які інші матеріали, які дозволяють перевірити дотримання вимог Закону України "Про судоустрій і статус суддів" порядку призначення на посаду судді вперше. У разі необхідності Вища рада юстиції має право отримати такі матеріали від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, робити запити до будь-яких підприємств, установ і організацій з метою перевірки відповідної інформації, безпосередньо викликати та заслуховувати кандидата на посаду судді.
 
Відхилено    
651. Кандидатура на посаду судді розглядається після доповіді члена Вищої ради юстиції, який діє за дорученням відповідної секції, якою попередньо проводиться перевірка дотримання передбаченого Законом України "Про судоустрій і статус суддів" порядку призначення на посаду судді вперше.
 
-979- Власенко С.В.
Кандидатура на посаду судді розглядається після доповіді члена Вищої ради юстиції, який діє за дорученням відповідної секції, якою попередньо проводиться перевірка дотримання вимог передбачених Законом України "Про судоустрій і статус суддів" порядку призначення на посаду судді вперше.
 
Відхилено   Кандидатура на посаду судді розглядається після доповіді члена Вищої ради юстиції, який діє за дорученням відповідної секції, якою попередньо проводиться перевірка дотримання передбаченого Законом України "Про судоустрій і статус суддів" порядку призначення на посаду судді вперше.
 
652. У разі встановлення порушень порядку, які призвели або могли призвести до неправильних результатів добору, Вища рада юстиції приймає вмотивоване рішення про відмову у внесенні подання щодо призначення кандидата (кандидатів) на посаду судді, а також визначає дії Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, необхідні для усунення наслідків цих порушень.
 
-980- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 29 Закону "Про Вищу раду юстиції" (в редакції підпункту 22 пункту 6 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "кваліфікаційної комісії суддів".
 
Відхилено   У разі встановлення порушень порядку, які призвели або могли призвести до неправильних результатів добору, Вища рада юстиції приймає вмотивоване рішення про відмову у внесенні подання щодо призначення кандидата (кандидатів) на посаду судді, а також визначає дії Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, необхідні для усунення наслідків цих порушень.
 
    -981- Власенко С.В.
У разі встановлення порушень вимог Закону України "Про судоустрій і статус суддів", які призвели або могли призвести до неправильних результатів добору, Вища рада юстиції приймає вмотивоване рішення про відмову у внесенні подання щодо призначення кандидата (кандидатів) на посаду судді, а також визначає дії Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, необхідні для усунення наслідків цих порушень.
 
Відхилено    
653. Рішення щодо кандидата на посаду судді приймається на засіданні Вищої ради юстиції відкритим голосуванням.
 
-982- Алєксєєв С.О.
Частину п’яту статті 29 викласти в такій редакції:
"Рішення щодо кандидата на посаду судді приймається на засіданні Вищої ради юстиції відкритим голосуванням.
Пропозиція про внесення подання Президентові України щодо призначення на посаду судді вважається прийнятою, якщо за неї проголосувало не менше 14 осіб від складу Вищої ради юстиції. В інших випадках приймається рішення про відмову у внесенні подання щодо призначення кандидата на посаду судді.."
 
Враховано   Рішення щодо кандидата на посаду судді приймається на засіданні Вищої ради юстиції відкритим голосуванням.
 
    -983- Власенко С.В.
Рішення щодо кандидата на посаду судді приймається на засіданні Вищої ради юстиції відкритим голосуванням.
 
Відхилено    
654. Пропозиція щодо внесення подання Президентові України про призначення на посаду судді вважається прийнятою, якщо за неї проголосувало не менш ніж дві третини від конституційного складу Вищої ради юстиції. В інших випадках приймається рішення про відмову у внесенні подання щодо призначення кандидата на посаду судді";
 
-984- Сироїд О.І.
У частині шостій статті 29 Закону "Про Вищу раду юстиції" (в редакції підпункту 22 пункту 6 розділу І) слова "не менш ніж дві третини" замінити словом "більшістю" (зважаючи на незначний обсяг перевірки, яку проводить ВРЮ, встановлення кваліфікаційної більшості для прийняття рішення є необгрунтованим).
 
Відхилено   Рішення щодо кандидата на посаду судді приймається на засіданні Вищої ради юстиції відкритим голосуванням.
Пропозиція про внесення подання Президентові України щодо призначення на посаду судді вважається прийнятою, якщо за неї проголосувало не менше 14 осіб від складу Вищої ради юстиції. В інших випадках приймається рішення про відмову у внесенні подання щодо призначення кандидата на посаду судді";
 
    -985- Сидорович Р.М.
у частині шостій статті 29 слова "дві третини" замінити словом "більшість".
 
Відхилено    
    -986- Романюк Р.С.
У підпункті 22, у частині шостій статті 29 слова "вважається прийнятою, якщо за неї проголосувало не менш ніж дві третини" - замінити словами "приймається більшістю голосів членів".
 
Відхилено    
    -987- Власенко С.В.
Пропозиція щодо внесення подання Президентові України про призначення на посаду судді вважається прийнятою, якщо за неї проголосувало не менш ніж дві третини від конституційного складу Вищої ради юстиції. В інших випадках приймається рішення про відмову у внесенні подання щодо призначення кандидата на посаду судді";
 
Відхилено    
    -988- Лозовой А.С.
Абзац другий частини п’ятої статті 29 викласти у редакції наступного змісту:
"Пропозиція щодо внесення подання Президентові України про призначення на посаду судді вважається прийнятою, якщо за неї проголосувало не менш ніж більшість від конституційного складу Вищої ради юстиції. В інших випадках приймається рішення про відмову у внесенні подання щодо призначення кандидата на посаду судді."
 
Відхилено    
655. 23) статтю 292 виключити;
 
-989- Власенко С.В.
Статтю 29-2 викласти в такій редакції:
" Стаття 29 2. Розгляд Вищою радою юстиції скарг на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прийнятих у процесі призначення чи обрання суддів на посаду
До Вищої ради юстиції можуть бути оскаржені рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо:
1) встановлення результатів кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді;
2) відмови у рекомендуванні для обрання кандидатом на посаду судді безстроково.
Скаргу на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути подано до Вищої ради юстиції не пізніше одного місяця з наступного дня після його прийняття.
Скарга на рішення, зазначене у пункті 1 частини першої цієї статті, може бути подана кандидатом на посаду судді, який складав кваліфікаційний іспит і не погоджується з його результатами, а на рішення, зазначене у пункті 2 частини першої цієї статті, - кандидатом на посаду судді, якому відмовлено у рекомендуванні кандидатом для обрання на посаду судді безстроково.
Скарга розглядається Вищою радою юстиції протягом одного місяця з дня її надходження після перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції.
У результаті розгляду скарги Вища рада юстиції за наявності для цього підстав може:
1) задовольнити скаргу, скасувавши рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про встановлення результатів кваліфікаційного іспиту кандидата на посаду судді, який подав скаргу, та зобов'язавши Вищу кваліфікаційну комісію суддів України повторно провести кваліфікаційний іспит цього кандидата;
2) задовольнити скаргу, скасувавши рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо відмови у рекомендуванні судді для обрання кандидатом на посаду судді безстроково та зобов'язавши Вищу кваліфікаційну комісію суддів України прийняти нове рішення;
3) залишити скаргу без задоволення, а рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України без змін.
На засідання Вищої ради юстиції запрошується кандидат на посаду судді, який подав скаргу, та представник Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Їх неявка з будь-яких причин не перешкоджає розгляду скарги".
 
Відхилено   23) статтю 292 виключити;
 
656. 24) доповнити Закон статтею 293 такого змісту:
 
-990- Сироїд О.І.
Підпункт 24 пункту 6 розділу І виключити.
 
Відхилено   24) доповнити Закон статтею 293 такого змісту:
 
    -991- Сотник О.С.
Пп. 24 виключити.
 
Відхилено    
    -992- Власенко С.В.
Статтю 29-3 виключити.
 
Відхилено    
657. "Стаття 293. Внесення Вищою радою юстиції пропозиції про переведення судді до суду нижчого рівня у порядку застосування до нього дисциплінарного стягнення
 
   "Стаття 293. Внесення Вищою радою юстиції пропозиції про переведення судді до суду нижчого рівня у порядку застосування до нього дисциплінарного стягнення
 
658. У разі застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді переведення до суду нижчого рівня Вища рада юстиції вносить пропозицію про переведення судді до суду нижчого рівня органу, що його обрав або призначив, у порядку, встановленому Законом України "Про судоустрій і статус суддів";
 
   У разі застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді переведення до суду нижчого рівня Вища рада юстиції вносить пропозицію про переведення судді до суду нижчого рівня органу, що його обрав або призначив, у порядку, встановленому Законом України "Про судоустрій і статус суддів";
 
659. 25) у статті 30:
 
-993- Сироїд О.І.
Підпункт 25 пункту 6 розділу І викласти в такій редакції:
"25) текст статті 30 викласти в такій редакції:
"До Вищої ради юстиції з пропозицією про прийняття подання про звільнення судді з посади можуть звертатися:
1) Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів, її робочі органи;
2) член Вищої ради юстиції за результатами перевірки відомостей про наявність підстав для звільнення судді з посади, проведення якої було йому доручено відповідно до цього Закону;
3) інші суб’єкти у випадках, визначених законом.
Член Вищої ради юстиції, який порушив питання перед Вищою радою юстиції про звільнення з посади судді, не бере участі в голосуванні при прийнятті рішення".
 
Відхилено   25) у статті 30:
 
    -994- Алєксєєв С.О.
Пункт 1 частини першої статті 30 викласти в такій редакції:
"1) Вища кваліфікаційна комісія суддів України за умови, що таке рішення було нею прийняте за результатами проведеного дисциплінарного провадження."
 
Відхилено    
660. а) у пункті 3 частини першої слово "законом" замінити словами "Законом України "Про судоустрій і статус суддів";
 
-995- Сотник О.С.
В пп. 25 доповнити абз. 4 такого змісту: "в) пункти 1, 2 частини першої викласти в такій редакції: "1) Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів, кваліфікаційна комісія суддів; 2) дисциплінарна комісія суддів", у зв’язку з цим пункти 2, 3 частини першої статті 30 вважати пунктами 3, 4 відповідно".
 
Відхилено   а) у пункті 3 частини першої слово "законом" замінити словами "Законом України "Про судоустрій і статус суддів";
 
661. б) доповнити частиною другою такого змісту:
 
-996- Сидорович Р.М.
частину другу статті 30 виключити.
 
Відхилено   б) доповнити частиною другою такого змісту:
 
    -997- Алєксєєв С.О.
Частину другу статті 30 викласти в такій редакції:
"Член Вищої ради юстиції, який порушив питання перед Вищою радою юстиції про звільнення з посади судді, не бере участі в обговорені та голосуванні при прийнятті рішення."
 
Відхилено    
    -998- Власенко С.В.
Пункт б) статті 30 виключити.
 
Відхилено    
662. "Член Вищої ради юстиції, який порушив питання перед Вищою радою юстиції про звільнення з посади судді, не бере участі в голосуванні при прийнятті рішення";
 
-999- Лозовой А.С.
Частину другу статті 30 виключити.
 
Відхилено   "Член Вищої ради юстиції, який порушив питання перед Вищою радою юстиції про звільнення з посади судді, не бере участі в голосуванні при прийнятті рішення";
 
663. 26) у статті 31:
 
   26) у статті 31:
 
664. а) у частині першій слова "кваліфікаційної комісії суддів" замінити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
-1000- Сотник О.С.
В абз. 2 пп. 26 "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, кваліфікаційної комісії суддів".
 
Відхилено   а) у частині першій слова "кваліфікаційної комісії суддів" замінити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
    -1001- Алєксєєв С.О.
Частину першу статті 31 викласти в такій редакції:
"Вища рада юстиції за пропозицією суб’єктів, визначених у статті 30 цього Закону вносить подання про звільнення суддів з посади до органу, який їх призначив або обрав".
 
Відхилено    
665. б) у частині другій слова "які брали участь у засіданні" виключити;
 
   б) у частині другій слова "які брали участь у засіданні" виключити;
 
666. 27) у статті 32:
 
-1002- Сироїд О.І.
Підпункт 27 пункту 6 розділу І викласти в такій редакції:
"27) текст статті 32 викласти в такій редакції:
"Питання про звільнення судді з підстав, передбачених пунктами 4, 6 частини п'ятої статті 126 Конституції України (порушення суддею вимог щодо несумісності, набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього), Вища рада юстиції розглядає після надання дисциплінарною комісією суддів, іншого суб’єкта у випадках, визначених законом, відповідного висновку або за власною ініціативою.
Вища рада юстиції приймає рішення про внесення подання про звільнення судді з посади у зв'язку з порушенням ним присяги на підставі висновку дисциплінарної комісії суддів або Вищої ради юстиції про порушення суддею присяги, яке унеможливлює подальше перебування особи на посаді професійного судді, прийнятого за результатами дисциплінарного провадження, протягом одного місяця після отримання такого висновку".
 
Враховано частково   27) у статті 32:
".
 
    -1003- Сотник О.С.
Пп. 27 (ст. 32) доповнити додатковим абз. такого змісту: "е) частину першу викласти в такій редакції: " Питання про звільнення судді з підстав, передбачених пунктами 4, 6 частини п'ятої статті 126 Конституції України (порушення суддею вимог щодо несумісності, порушення суддею присяги, набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього), Вища рада юстиції розглядає після надання дисциплінарною комісією суддів, іншим суб’єктом у випадках, визначених законом, відповідного висновку або за власною ініціативою. Питання щодо звільнення судді з підстави, передбаченої пунктом 5 частини п’ятої статті 126 Конституції України (порушення присяги) Вища рада юстиції розглядає виключно після надання винесеного внаслідок дисциплінарної процедури висновку про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги." ",
 
Відхилено    
667. а) частину другу викласти в такій редакції:
 
-1004- Алєксєєв С.О.
Частину другу статті 32 викласти в такій редакції:
"Питання про звільнення судді з підстав, передбачених пунктами 4-6 частини п'ятої статті 126 Конституції України (порушення суддею вимог щодо несумісності, порушення суддею присяги, набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього), Вища рада юстиції розглядає за пропозицією суб’єктів, визначених у статті 30 цього Закону."
 
Відхилено   а) частину другу викласти в такій редакції:
 
668. "Провадження щодо звільнення судді за порушення присяги проводиться за правилами і у строки, передбачені для дисциплінарного провадження";
 
   "Провадження щодо звільнення судді за порушення присяги проводиться за правилами і у строки, передбачені для здійснення дисциплінарного провадження";
 
669. б) частину третю виключити;
 
-1005- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 32 викласти в такій редакції:
"Провадження щодо звільнення судді за порушення присяги проводиться за правилами і у строки, передбачені для здійснення дисциплінарного провадження."
 
Враховано   б) частину третю виключити;
 
    -1006- Власенко С.В.
Частину третю статті 32 залишити в чинній редакції.
 
Відхилено    
670. в) частину четверту після слів "мають право" доповнити словами "знайомитись з матеріалами перевірки", а після слова "надавати" – словами "докази та";
 
   в) частину четверту після слів "мають право" доповнити словами "знайомитись з матеріалами перевірки", а після слова "надавати" – словами "докази та";
 
671. г) четверте речення частини п'ятої викласти в такій редакції: "Повторне неприбуття такого судді без поважних причин є підставою для розгляду справи за його відсутності";
 
-1007- Алєксєєв С.О.
Частину п’яту статті 32 викласти в такій редакції:
"Запрошення судді, справа якого розглядається, є обов'язковим. У разі неможливості взяти участь у засіданні Вищої ради юстиції з поважних причин суддя, справа якого розглядається, може надати по суті порушених питань письмові пояснення, які оголошуються на засіданні Вищої ради юстиції в обов’язковому порядку та долучаються до матеріалів справи. Письмові пояснення судді виголошуються на засіданні Вищої ради юстиції в обов'язковому порядку. Повторне неприбуття такого судді без поважних причин є підставою для розгляду справи за його відсутності."
 
Відхилено   г) четверте речення частини п'ятої викласти в такій редакції: "Повторне неприбуття такого судді без поважних причин є підставою для розгляду справи за його відсутності";
 
672. д) частину шосту після слова "приймається" доповнити словами "шляхом таємного голосування";
 
-1008- Сотник О.С.
доповнити додатковим абзацом такого змісту: "є) частину шосту викласти в такій редакції: " Якщо в процесі розгляду питання про звільнення судді за особливих обставин Вища рада юстиції дійде висновку про відсутність підстав для звільнення судді, проте вчинені суддею дії можуть мати наслідком дисциплінарну відповідальність, Вища рада юстиції може ініціювати прийняття рішення про притягнення суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів до дисциплінарної відповідальності у порядку, встановленому Законом України "Про судоустрій і статус суддів",." ".
 
Відхилено   д) частину шосту після слова "приймається" доповнити словами "шляхом таємного голосування";
 
    -1009- Алєксєєв С.О.
Частину шосту статті 32 викласти в такій редакції:
"Рішення щодо внесення Вищою радою юстиції подання про звільнення судді відповідно до пунктів 4, 5 та 6 частини п'ятої статті 126 Конституції України приймається шляхом таємного голосування (заповнення бюлетенів) більшістю голосів членів від конституційного складу Вищої ради юстиції."
 
Відхилено    
673. 28) пункти 1 і 2 частини другої статті 33 викласти в такій редакції:
 
-1010- Шпенов Д.Ю.
в статті 33 додати новий пункт 3 та виклавши його в такій редакції : "про відсутність порушення суддею або прокурором вимог щодо несумісності з іншою діяльністю."
 
Враховано   28) пункти 1 і 2 частини другої статті 33 викласти в такій редакції:
 
    -1011- Алєксєєв С.О.
Частину другу статті 33 доповнити новим пунктом і викласти його в такій редакції:
"3) про визнання відсутності порушень у діяльності судді або прокурора".
 
Враховано    
674. "1) про визнання порушення суддею вимог щодо несумісності з іншою діяльністю і внесення подання відповідним органам про звільнення його з посади;
 
-1012- Сотник О.С.
Абз. 2 пп. 28 (п. 1 ч. 2 ст. 33) викласти в такій редакції: "1) про визнання порушення суддею вимог щодо несумісності з іншою діяльністю і внесення подання відповідним органам про звільнення його з посади - за умови відсутності відомостей про припинення такого порушення на момент прийняття рішення про внесення подання про звільнення судді з посади;".
 
Відхилено   "1) про визнання порушення суддею вимог щодо несумісності з іншою діяльністю і внесення подання відповідним органам про звільнення його з посади;
 
675. 2) про визнання порушення прокурором вимог щодо несумісності з іншою діяльністю і внесення в установленому порядку подання про звільнення його з посади";
 
-1013- Романюк Р.С.
4) підпункт 28 доповнити новим реченням наступного змісту: "3) про відсутність порушення суддею або прокурором вимог щодо несумісності з іншою діяльністю".
 
Враховано   2) про визнання порушення прокурором вимог щодо несумісності з іншою діяльністю і внесення в установленому порядку подання про звільнення його з посади";
3) про визнання відсутності порушень у діяльності судді або прокурора вимог щодо несумісності з іншою діяльністю.
 
676. 29) статті 34 і 35 викласти в такій редакції:
 
   29) статті 34 і 35 викласти в такій редакції:
 
677. "Стаття 34. Суб'єкти звернення стосовно порушення вимог законодавства щодо несумісності
 
   "Стаття 34. Суб'єкти звернення стосовно порушення вимог законодавства щодо несумісності
 
678. До Вищої ради юстиції з пропозицією розглянути питання стосовно порушення суддями, прокурорами вимог щодо несумісності може звернутися будь-яка особа, якій відомі відповідні факти.
 
-1014- Сотник О.С.
Абз. 3 пп. 29 (ч. 1 ст. 34) доповнити ", а також кваліфікаційна та/або дисциплінарна комісії суддів".
 
Відхилено   До Вищої ради юстиції з пропозицією розглянути питання стосовно порушення суддями, прокурорами вимог щодо несумісності може звернутися будь-яка особа, якій відомі відповідні факти.
 
679. Стаття 35. Рішення про порушення суддею вимог щодо несумісності з іншою діяльністю
 
-1015- -- 448)
Статті 34 і 35 викласти в такій редакції:
"Стаття 35. Рішення про порушення суддею вимог щодо несумісності з іншою діяльністю
 
Відхилено   Стаття 35. Рішення про порушення суддею вимог щодо несумісності з іншою діяльністю
 
680. Вища рада юстиції за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або за власною ініціативою розглядає питання про порушення суддею вимог щодо несумісності з іншою діяльністю.
 
-1016- Сироїд О.І.
У частині першій статті 35 Закону "Про Вищу раду юстиції" (в редакції підпункту 29 пункту 6 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, її робочого органу".
 
Відхилено   Вища рада юстиції за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або за власною ініціативою розглядає питання про порушення суддею вимог щодо несумісності з іншою діяльністю.
 
    -1017- Власенко С.В.
Вища рада юстиції за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або за власною ініціативою, чи за результатом розгляду пропозицій суб’єктів, визначених у статті 34 цього Закону, розглядає питання про порушення суддею вимог щодо несумісності з іншою діяльністю.
Суддя, щодо якого розглядається питання про порушення вимог щодо несумісності з іншою діяльністю, та/або його представник мають право давати пояснення, ставити питання учасникам засідання, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи.
 
Відхилено    
681. Суддя, щодо якого розглядається питання про порушення вимог щодо несумісності з іншою діяльністю, та/або його представник мають право давати пояснення, ставити питання учасникам засідання, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи.
 
-1018- Алєксєєв С.О.
частину другу статті 35 викласти в такій редакції:
"Суддя, стосовно якого розглядається питання про порушення вимог щодо несумісності з іншою діяльністю, та/або його представник мають право давати пояснення, ставити питання учасникам засідання, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи."
 
Враховано   Суддя, стосовно якого розглядається питання про порушення вимог щодо несумісності з іншою діяльністю, та/або його представник мають право давати пояснення, ставити питання учасникам засідання, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи.
 
682. Запрошення на засідання Вищої ради юстиції судді, щодо якого розглядається питання про порушення вимог щодо несумісності з іншою діяльністю, є обов'язковим. У разі неможливості брати участь у засіданні з поважних причин такий суддя може надати по суті порушених питань письмові пояснення, які додаються до матеріалів перевірки. Письмові пояснення судді оголошуються на засіданні Вищої ради юстиції в обов'язковому порядку. Повторне неприбуття такого судді на засідання є підставою для розгляду питання про порушення вимог щодо несумісності з іншою діяльністю за його відсутності.
 
-1019- Алєксєєв С.О.
частину третю статті 35 викласти в такій редакції:
"Запрошення на засідання Вищої ради юстиції судді, стосовно якого розглядається питання про порушення вимог щодо несумісності з іншою діяльністю, є обов'язковим. У разі неможливості брати участь у засіданні з поважних причин такий суддя може надати по суті порушених питань письмові пояснення, які оголошуються на засіданні Вищої ради юстиції в обов’язковому порядку та додаються до матеріалів перевірки. Письмові пояснення судді оголошуються на засіданні Вищої ради юстиції в обов'язковому порядку. Повторне неприбуття такого судді на засідання є підставою для розгляду питання про порушення вимог щодо несумісності з іншою діяльністю за його відсутності."
 
Враховано частково   Запрошення на засідання Вищої ради юстиції судді, стосовно якого розглядається питання про порушення вимог щодо несумісності з іншою діяльністю, є обов'язковим. У разі неможливості брати участь у засіданні з поважних причин такий суддя може надати по суті порушених питань письмові пояснення, які додаються до матеріалів перевірки. Письмові пояснення судді оголошуються на засіданні Вищої ради юстиції в обов'язковому порядку. Повторне неприбуття такого судді на засідання є підставою для розгляду питання про порушення вимог щодо несумісності з іншою діяльністю за його відсутності.
 
    -1020- Власенко С.В.
Запрошення на засідання Вищої ради юстиції судді, щодо якого розглядається питання про порушення вимог щодо несумісності з іншою діяльністю, є обов'язковим. У разі неможливості брати участь у засіданні з поважних причин такий суддя може надати по суті порушених питань письмові пояснення, які додаються до матеріалів перевірки. Письмові пояснення судді оголошуються на засіданні Вищої ради юстиції в обов'язковому порядку. Повторне неприбуття такого судді на засідання є підставою для розгляду питання про порушення вимог щодо несумісності з іншою діяльністю за його відсутності.
Рішення про порушення вимог несумісності приймається на засіданні більшістю голосів конституційного складу Вищої ради юстиції і в разі встановлення порушення вимог щодо несумісності є підставою для звільнення судді з посади".
 
Відхилено    
683. Рішення про порушення вимог несумісності приймається на засіданні більшістю голосів конституційного складу Вищої ради юстиції і в разі встановлення порушення вимог щодо несумісності є підставою для звільнення судді з посади";
 
-1021- Сотник О.С.
Абз. 8 пп. 29 (ч. 4 ст. 35) після "вимог щодо несумісності" додати ", щодо якого відсутні відомості, що воно припинене на момент прийняття такого рішення,".
 
Відхилено   Рішення про порушення вимог несумісності приймається на засіданні більшістю голосів від конституційного складу Вищої ради юстиції і в разі встановлення порушення вимог щодо несумісності є підставою для звільнення судді з посади";
 
    -1022- Алєксєєв С.О.
частину четверту статті 35 викласти в такій редакції:
"Рішення про порушення вимог несумісності приймається на засіданні більшістю голосів від конституційного складу Вищої ради юстиції і в разі встановлення порушення вимог щодо несумісності є підставою для звільнення судді з посади."
 
Враховано    
684. 30) у статті 36:
 
   30) у статті 36:
 
685. а) назву та частину першу викласти в такій редакції:
 
-1023- Власенко С.В.
Назву та частину першу статті 36 викласти в такій редакції:
"Стаття 36. Рішення про порушення прокурором вимог щодо несумісності з іншою діяльністю
 
Відхилено   а) назву та частину першу викласти в такій редакції:
 
686. "Стаття 36. Рішення про порушення прокурором вимог щодо несумісності з іншою діяльністю
 
   "Стаття 36. Рішення про порушення прокурором вимог щодо несумісності з іншою діяльністю
 
687. Вища рада юстиції за поданням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів або за власною ініціативою розглядає питання про порушення прокурором вимог щодо несумісності з іншою діяльністю";
 
-1024- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 36 викласти в такій редакції:
"Рішення про порушення прокурором вимог щодо несумісності з іншою діяльністю приймається на засіданні Вищої ради юстиції більшістю голосів від її конституційного складу і в разі встановлення такого порушення є підставою для звільнення прокурора з посади. Копія такого рішення невідкладно надсилається до відповідної прокуратури та Генеральної прокуратури."
 
Відхилено   Вища рада юстиції за поданням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів або за власною ініціативою розглядає питання про порушення прокурором вимог щодо несумісності з іншою діяльністю";
 
    -1025- Власенко С.В.
Вища рада юстиції за поданням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів або за власною ініціативою, чи за результатом розгляду пропозицій суб’єктів, визначених у статті 34 цього Закону, розглядає питання про порушення прокурором вимог щодо несумісності з іншою діяльністю".
 
Відхилено    
688. б) частину четверту викласти в такій редакції:
 
   б) частину четверту викласти в такій редакції:
 
689. "Рішення про порушення прокурором вимог щодо несумісності з іншою діяльністю приймається на засіданні Вищої ради юстиції більшістю голосів від її конституційного складу і в разі встановлення такого порушення є підставою для звільнення прокурора з посади";
 
   "Рішення про порушення прокурором вимог щодо несумісності з іншою діяльністю приймається на засіданні Вищої ради юстиції більшістю голосів від її конституційного складу і в разі встановлення такого порушення є підставою для звільнення прокурора з посади";
 
690. 31) частини першу і другу статті 37 викласти в такій редакції:
 
-1026- Сироїд О.І.
Підпункт 31 пункту 6 розділу І викласти в такій редакції:
"31) статтю 37 викласти в такій редакції:
"Стаття 37. Порядок притягнення суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів до дисциплінарної відповідальності
Підстави притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів, порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо них, види дисциплінарних стягнень та порядок їх погашення визначаються Законом України "Про судоустрій і статус суддів".
 
Враховано   31) статтю 37 викласти в такій редакції:
"Стаття 37. Порядок притягнення суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів до дисциплінарної відповідальності
Підстави притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів, порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо них, види дисциплінарних стягнень, строки їх застосування та порядок погашення визначаються Законом України "Про судоустрій і статус суддів".
 
    -1027- Сотник О.С.
Пп. 31 (ст. 37) викласти в редакції: "статтю 37 викласти в такій редакції: " Стаття 37. Порядок притягнення суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів до дисциплінарної відповідальності . Підстави притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів, порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо них, види дисциплінарних стягнень та порядок їх погашення визначаються Законом України "Про судоустрій і статус суддів"." ".
 
Враховано    
691. "Вища рада юстиції може притягнути до дисциплінарної відповідальності суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів з підстав, передбачених Законом України "Про судоустрій і статус суддів".
 
      
692. Вища рада юстиції може накласти на цих суддів дисциплінарні стягнення, передбачені Законом України "Про судоустрій і статус суддів", а у разі застосування до них дисциплінарного стягнення у виді переведення до суду нижчого рівня Вища рада юстиції вносить пропозицію про переведення судді до суду нижчого рівня органу, що його обрав або призначив, у порядку, встановленому Законом України "Про судоустрій і статус суддів";
 
      
693. 32) статтю 38 викласти в такій редакції:
 
-1028- Сироїд О.І.
Підпункт 32 пункту 6 розділу І викласти в такій редакції:
"32) статті 38-44 виключити".
 
Враховано   32) статті 38-44 виключити:
 
    -1029- Сотник О.С.
Пп. 32 викласти в такій редакції: статті 38-44 виключити.
 
Враховано    
694. "Стаття 38. Підстава для відкриття дисциплінарного провадження
 
-1030- Алєксєєв С.О.
Статтю 38 викласти в такій редакції:
"Підставою для відкриття дисциплінарного провадження є подання члена Вищої ради юстиції за результатами перевірки даних про дисциплінарний проступок проведення якої йому було доручено відповідно до вимог цього Закону."
 
Відхилено      
695. Підставою для відкриття дисциплінарного провадження є подання члена Вищої ради юстиції за результатами перевірки даних про дисциплінарний проступок";
 
-1031- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
В статті 38 слова "дисциплінарний проступок" замінити словами "дисциплінарне правопорушення"
 
Відхилено      
696. 33) у частині першій статті 40 слова "та ознайомлення з судовими справами, розгляд яких не закінчено" виключити;
 
-1032- Сироїд О.І.
Підпункт 33 пункту 6 розділу І виключити.
 
Враховано      
    -1033- Сотник О.С.
Пп. 33-36 виключити.
 
Враховано    
    -1034- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
В частині першій статті 40 слова "дисциплінарний проступок" замінити словами "дисциплінарне правопорушення".
 
Відхилено    
697. 34) текст статті 41 викласти в такій редакції:
 
-1035- Сироїд О.І.
Підпункт 34 пункту 6 розділу І виключити.
 
Враховано      
    -1036- Сотник О.С.
Пп. 33-36 виключити.
 
Враховано    
    -1037- Алєксєєв С.О.
У статті 41 слово "постановою" замінити словом "ухвалою".
 
Відхилено    
698. "За наявності підстав для дисциплінарного провадження щодо судді Верховного Суду України, судді вищого спеціалізованого суду дисциплінарне провадження відкривається за постановою Вищої ради юстиції в десятиденний строк з дня одержання даних про дисциплінарний проступок судді, а в разі, якщо ці дані потребують перевірки, – у строк, не більший десяти днів з дня закінчення перевірки";
 
-1038- Шпенов Д.Ю.
в статті 41 слова "постановою Вищої ради юстиції" замінити на "ухвалою Вищої ради юстиції".
 
Відхилено   ";
 
    -1039- Романюк Р.С.
У підпункті 34 слово "постановою" - замінити словом "ухвалою".
 
Відхилено    
    -1040- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
В частині першій статті 41 слова "за постановою" замінити словом "ухвалою"
 
Відхилено    
699. 35) частину четверту статті 42 викласти в такій редакції:
 
-1041- Сироїд О.І.
Підпункт 35 пункту 6 розділу І виключити.
 
Враховано      
    -1042- Сотник О.С.
Пп. 33-36 виключити.
 
Враховано    
700. "Вирішуючи питання про дисциплінарну відповідальність судді, Вища рада юстиції повинна вислухати його пояснення. У разі неможливості взяти участь у засіданні Вищої ради юстиції з поважних причин суддя може надати по суті порушених питань письмові пояснення, які долучаються до матеріалів справи. Письмові пояснення судді виголошуються на засіданні Вищої ради юстиції в обов'язковому порядку. Повторне неприбуття такого судді без поважних причин є підставою для розгляду справи за його відсутності. Суддя, стосовно якого розглядається питання про дисциплінарну відповідальність, та/або його представник мають право знайомитись з матеріалами перевірки, надавати докази та пояснення, ставити запитання учасникам засідання, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи";
 
      
701. 36) статті 43 і 44 викласти в такій редакції:
 
-1043- Сироїд О.І.
Підпункт 36 пункту 6 розділу І виключити.
 
Враховано   :
;  
    -1044- Сотник О.С.
Пп. 33-36 виключити.
 
Враховано    
    -1045- Власенко С.В.
Статті 43 і 44 виключити.
 
Враховано    
702. "Стаття 43. Строки застосування дисциплінарного стягнення
 
      
703. Дисциплінарне стягнення до судді застосовується Вищою радою юстиції не пізніше трьох років із дня вчинення проступку, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці.
 
-1046- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Перше речення частини першої статті 43 викласти у такій редакції:
"Дисциплінарне стягнення до судді застосовується Вищою радою юстиції не пізніше одного року із дня вчинення правопорушення, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці під час здійснення дисциплінарного провадження щодо нього".
 
Відхилено      
704. У разі якщо рішенням Європейського суду з прав людини встановлені факти, які можуть бути підставою для застосування дисциплінарного стягнення до судді, зазначений строк обраховується з дня набуття таким рішенням статусу остаточного.
 
      
705. Стаття 44. Строки погашення дисциплінарного стягнення
 
      
706. Дисциплінарні стягнення погашаються у строки, визначені Законом України "Про судоустрій і статус суддів";
 
      
707. 37) текст статті 45 після слів "скарги на рішення" доповнити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
-1047- Сотник О.С.
25. В пп. 37 "Вищої кваліфікаційної комісії суддів" змінити на "дисциплінарної комісії суддів, доповнити виключенням "спеціалізованих" в частині один статті 45.
 
Відхилено   37) текст статті 45 після слів "скарги на рішення" доповнити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
708. 38) у статті 46:
 
-1048- Шпенов Д.Ю.
В статті 46 виключити слова "чи особи, що ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність судді" в усіх відмінках.
 
Відхилено   38) у статті 46:
 
709. а) назву після слів "на рішення" доповнити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
-1049- Сироїд О.І.
У підпункті 38а пункту 6 розділу І слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   а) назву після слів "на рішення" доповнити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
710. б) четверте речення частини шостої викласти в такій редакції: "Повторне неприбуття такого судді без поважних причин є підставою для розгляду справи за його відсутності";
 
   б) четверте речення частини шостої викласти в такій редакції: "Повторне неприбуття такого судді без поважних причин є підставою для розгляду справи за його відсутності";
 
711. 39) Останнє речення частини четвертої статті 47 після слів "такого прокурора" доповнити словами "без поважних причин";
 
-1050- Сидорович Р.М.
в назві статті 48 слово "Апарат" замінити словом "Секретаріат".
 
Враховано по всьому тексту законопроекту  39) Останнє речення частини четвертої статті 47 після слів "такого прокурора" доповнити словами "без поважних причин";
 
    -1051- Алєксєєв С.О.
Назву статті 48 викласти такій редакції:
"Стаття 48. Секретаріат Вищої ради юстиції".
 
Враховано по всьому тексту законопроекту   
712. 40) частину першу статті 49 викласти в такій редакції:
 
-1052- Алєксєєв С.О.
прикінцеві та перехідні положення доповнити пунктом 5 в такій редакції: "У зв’язку з тим, що в роботі ІІІ З’їзду адвокатів України оголошено перерву, висування кандидатур та призначення членів Вищої ради юстиції здійснюється цим З’їздом при продовженні його роботи у відповідності до вимог цього Закону."
 
Відхилено   40) частину першу статті 49 викласти в такій редакції:
 
    -1053- Лозовой А.С.
Назву статті 48 викласти у такій редакції:
"Секретаріат Вищої ради юстиції"
 
Враховано по всьому тексту законопроекту   
713. "Офіційні матеріали Вищої ради юстиції публікуються в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр", а також на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції".
 
-1054- Сидорович Р.М.
у частині першій статті 49 слова "в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр", а також" виключити.
 
Враховано   "Офіційні матеріали Вищої ради юстиції публікуються на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції".
 
    -1055- Лозовой А.С.
Частину першу статті 49 викласти в такій редакції:
"Офіційні матеріали Вищої ради юстиції публікуються на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції."
 
Враховано    
714. 7. У Законі України "Про доступ до судових рішень" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 15, ст. 128 із наступними змінами):
 
   7. У Законі України "Про доступ до судових рішень" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 15, ст. 128 із наступними змінами):
 
715. 1) статтю 2 викласти в такій редакції:
 
   1) статтю 2 викласти в такій редакції:
 
716. "Стаття 2. Відкритість судових рішень
 
   "Стаття 2. Відкритість судових рішень
 
717. 1. Рішення суду проголошується прилюдно, крім випадків, коли розгляд справи проводився у закритому судовому засіданні. Кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом.
 
-1056- Власенко С.В.
частину першу статті 2 викласти в такій редакції:
" 1. Рішення суду проголошується прилюдно, крім випадків, коли розгляд справи проводився у закритому судовому засіданні. Рішення суду, прийнятого за наслідком розгляду справи у закритому режимі, проголошується за участю лише сторін.
 
Відхилено   1. Рішення суду проголошується прилюдно, крім випадків, коли розгляд справи проводився у закритому судовому засіданні. Кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом.
 
718. 2. Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання. Судові рішення також можуть публікуватися в друкованих виданнях із додержанням вимог цього Закону.
 
-1057- Голубов Д.І.
Перше речення другої частини статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" викласти у такій редакції: "Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі протягом двох днів після їх виготовлення і підписання.".
 
Відхилено   2. Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання. Судові рішення також можуть публікуватися в друкованих виданнях із додержанням вимог цього Закону.
 
    -1058- Алєксєєв С.О.
У частині другій статті 2 слова "оприлюдненню в електронній формі" замінити словами "оприлюдненню в електронній формі на офіційному веб-порталі судової влади України".
 
Відхилено    
    -1059- Власенко С.В.
Кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом".
 
Відхилено    
719. Якщо судовий розгляд відбувався у закритому судовому засіданні, судове рішення оприлюднюється із виключенням інформації, яка за рішенням суду щодо розгляду справи у закритому судовому засіданні підлягає захисту від розголошення";
 
   Якщо судовий розгляд відбувався у закритому судовому засіданні, судове рішення оприлюднюється із виключенням інформації, яка за рішенням суду щодо розгляду справи у закритому судовому засіданні підлягає захисту від розголошення";
 
720. 2) частину третю статті 3 викласти в такій редакції:
 
-1060- Сироїд О.І.
Частину третю статті 3 Закону "Про доступ до судових рішень" (в редакції підпункту 2 пункту 7 розділу І) викласти в такій редакції:
"3. Суд загальної юрисдикції вносить до Реєстру усі судові рішення і окремі думки суддів, викладені у письмовій формі, не пізніше наступного дня після їх ухвалення або виготовлення повного тексту.
Доступ до окремих думок суддів через Реєстр забезпечується у тому ж порядку, що встановлено для доступу до судового рішення, стосовно якого викладено окрему думку".
 
Враховано   2) частину третю статті 3 викласти в такій редакції:
 
    -1061- Шпенов Д.Ю.
частину 3 статті 3 викласти в такій редакції : "Перелік судових рішень судів загальної юрисдикції, що підлягають включенню до Реєстру, затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України."
 
Відхилено    
    -1062- Шкрум А.І.
Частину третю статті 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" викласти в такій редакції:
"3. До Реєстру включаються усі судові рішення судів загальної юрисдикції.
До Реєстру можуть не включатися процесуальні ухвали та інформація, що становить державну таємницю".
 
Відхилено    
    -1063- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 3 викласти в такій редакції:
"3. Перелік судових рішень судів загальної юрисдикції, що підлягають включенню до Реєстру, затверджується Радою суддів України."
 
Відхилено    
    -1064- Ленський О.О.
частину третю статті 3 викласти в такій редакції:
"3. До Реєстру включаються судові рішення судів загальної юрисдикції, якими справа вирішується по суті";".
 
Відхилено    
    -1065- Кожем'якін А.А.
Частину третю статті 3 викласти в такій редакції:
"3. Суд загальної юрисдикції вносить до Реєстру усі судові рішення і окремі думки суддів, викладені у письмовій формі, не пізніше наступного дня після їх ухвалення або виготовлення повного тексту.
Доступ до окремих думок суддів через Реєстр забезпечується у тому ж порядку, що встановлено для доступу до судового рішення, стосовно якого викладено окрему думку";
 
Враховано редакційно    
721. "3. До Реєстру включаються всі судові рішення судів загальної юрисдикції";
 
-1066- Шкрум А.І.
Частину третю статті 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 15, ст. 128; 2012 р., № 22, ст.221) викласти в такій редакції:
"3.До Реєстру можуть не включатися процесуальні ухвали та інформація, що становить державну таємницю".
 
Відхилено   "3. Суд загальної юрисдикції вносить до Реєстру усі судові рішення і окремі думки суддів, викладені у письмовій формі, не пізніше наступного дня після їх ухвалення або виготовлення повного тексту.
Доступ до окремих думок суддів через Реєстр забезпечується у тому ж порядку, що встановлено для доступу до судового рішення, стосовно якого викладено окрему думку";
 
    -1067- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 3 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" після слів "судові рішення судів загальної юрисдикції" доповнити словами "якими розпочинається та завершується розгляд судової справи у кожній судовій інстанції, а також інші судові рішення, які ухвалюються окремим документом".
 
Відхилено    
    -1068- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Частину третю статті 3 викласти в такій редакції:
"3. Суд загальної юрисдикції вносить до Реєстру усі судові рішення і окремі думки суддів, викладені у письмовій формі, не пізніше наступного дня після їх ухвалення або виготовлення повного тексту.
Доступ до окремих думок суддів через Реєстр забезпечується у тому ж порядку, що встановлено для доступу до судового рішення, стосовно якого викладено окрему думку".
 
Враховано редакційно    
722. 3) частину четверту статті 4 викласти в такій редакції:
 
-1069- Сироїд О.І.
Частину четверту статті 4 Закону "Про доступ до судових рішень" (в редакції підпункту 3 пункту 7 розділу І) доповнити абзацом другим:
"житла чи іншого володіння особи, про відмову у задоволенні клопотання про обшук житла чи іншого володіння особи, про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, про відмову у задоволенні клопотання про проведення негласної слідчої (розшукової) дії забезпечується через один рік після внесення таких ухвал до Реєстру".
 
Враховано   3) частину четверту статті 4 викласти в такій редакції:
 
    -1070- Алєксєєв С.О.
У частині четвертій статті 4 слова "настільки, наскільки це необхідно" замінити словом "виключно".
 
Відхилено    
    -1071- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Частину другу доповнити абзацом другим такого змісту:
"Загальний доступ до ухвал про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи, про відмову у задоволенні клопотання про обшук житла чи іншого володіння особи, про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, про відмову у задоволенні клопотання про проведення негласної слідчої (розшукової) дії забезпечується через один рік після внесення таких ухвал до Реєстру".
 
Враховано    
    -1072- Кожем'якін А.А.
Частину другу статті 4 доповнити абзацом такого змісту: "Загальний доступ до ухвал про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи, про відмову у задоволенні клопотання про обшук житла чи іншого володіння особи, про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, про відмову у задоволенні клопотання про проведення негласної слідчої (розшукової) дії забезпечується через один рік після внесення таких ухвал до Реєстру".
 
Враховано    
723. "4. Обмеження права вільного користування офіційним веб-порталом судової влади України допускається настільки, наскільки це необхідно для захисту інформації, яка за рішенням суду щодо розгляду справи у закритому судовому засіданні підлягає захисту від розголошення";
 
   "4. Обмеження права вільного користування офіційним веб-порталом судової влади України допускається настільки, наскільки це необхідно для захисту інформації, яка за рішенням суду щодо розгляду справи у закритому судовому засіданні підлягає захисту від розголошення.
Загальний доступ до ухвал про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи, про відмову у задоволенні клопотання про обшук житла чи іншого володіння особи, про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, про відмову у задоволенні клопотання про проведення негласної слідчої (розшукової) дії забезпечується через один рік після внесення таких ухвал до Реєстру";
 
724. 4) частини другу і третю статті 7 викласти в такій редакції:
 
-1073- Алєксєєв С.О.
У пункті другому частини третьої статті 7 слова "учасників судового процесу та" виключити.
 
Відхилено   4) частини другу і третю статті 7 викласти в такій редакції:
 
725. "2. До відомостей, зазначених у частині першій цієї статті, які не підлягають розголошенню, належать:
 
   "2. До відомостей, зазначених у частині першій цієї статті, які не підлягають розголошенню, належать:
 
726. 1) імена (ім'я, по батькові, прізвище) фізичних осіб;
 
   1) імена (ім'я, по батькові, прізвище) фізичних осіб;
 
727. 2) місце проживання або перебування фізичних осіб із зазначенням адреси, номери телефонів чи інших засобів зв'язку, адреси електронної пошти, ідентифікаційні номери (коди);
 
   2) місце проживання або перебування фізичних осіб із зазначенням адреси, номери телефонів чи інших засобів зв'язку, адреси електронної пошти, ідентифікаційні номери (коди);
 
728. 3) реєстраційні номери транспортних засобів, реєстраційні відомості реєстрів нерухомого майна;
 
   3) реєстраційні номери транспортних засобів, реєстраційні відомості реєстрів нерухомого майна;
 
729. 4) номери банківських рахунків, номери платіжних карток;
 
   4) номери банківських рахунків, номери платіжних карток;
 
730. 5) інша інформація, що дає можливість ідентифікувати фізичну особу.
 
   5) інша інформація, що дає можливість ідентифікувати фізичну особу.
 
731. 3. До відомостей, зазначених у частинах першій та другій цієї статті, не належать:
 
-1074- Власенко С.В.
Частину третю статті 7 викласти в такій редакції:
" 3. До відомостей, зазначених у частинах першій та другій цієї статті, не належать:
1) прізвища та ініціали суддів, які ухвалили судове рішення;
2) імена (прізвище, ім'я, по батькові за наявності) посадових чи службових осіб, які, виконуючи свої повноваження, беруть участь у цивільній, господарській, адміністративній чи кримінальній справах, справах про адміністративні правопорушення (проступки);
3) імена (ім'я, по батькові, прізвище) фізичних осіб – сторін у справі, що розглядалася міжнародною судовою чи іншою міжнародною установою, на рішення якої міститься посилання в тексті судового рішення".
 
Відхилено   3. До відомостей, зазначених у частинах першій та другій цієї статті, не належать:
 
732. 1) прізвища та ініціали суддів, які ухвалили судове рішення;
 
   1) прізвища та ініціали суддів, які ухвалили судове рішення;
 
733. 2) імена (ім'я, по батькові, прізвище) учасників судового процесу та посадових чи службових осіб, які, виконуючи свої повноваження, беруть участь у цивільній, господарській, адміністративній чи кримінальній справах, справах про адміністративні правопорушення (проступки);
 
-1075- Сироїд О.І.
У пункті 2 частини третьої статті 7 Закону "Про доступ до судових рішень" (в редакції підпункту 4 пункту 7 розділу І) слова "учасників судового процесу" замінити словами "сторін".
 
Відхилено   2) імена (ім'я, по батькові, прізвище) учасників судового процесу та посадових чи службових осіб, які, виконуючи свої повноваження, беруть участь у цивільній, господарській, адміністративній чи кримінальній справах, справах про адміністративні правопорушення (проступки);
 
734. 3) імена (ім'я, по батькові, прізвище) фізичних осіб – сторін у справі, що розглядалася міжнародною судовою чи іншою міжнародною установою, на рішення якої міститься посилання в тексті судового рішення";
 
   3) імена (ім'я, по батькові, прізвище) фізичних осіб – сторін у справі, що розглядалася міжнародною судовою чи іншою міжнародною установою, на рішення якої міститься посилання в тексті судового рішення";
 
735. 5) частину третю статті 8 після слова "виправлення" доповнити словом "технічної";
 
-1076- Алєксєєв С.О.
У частині третій статті 8 слова "технічної помилки" доповнити словами " (описки, друкарської, граматичної або арифметичної помилки)".
 
Відхилено   5) частину третю статті 8 після слова "виправлення" доповнити словом "технічної";
 
736. 6) статтю 9 викласти в такій редакції:
 
-1077- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
В статті 9 слова "службовою особою апарату суду" замінити на "суддею, що розглядав справу;|
 
Відхилено   6) статтю 9 викласти в такій редакції:
 
737. "Стаття 9. Ознайомлення із судовим рішенням та виготовлення його копії за зверненням особи, яка не бере (не брала) участі у справі
 
   "Стаття 9. Ознайомлення із судовим рішенням та виготовлення його копії за зверненням особи, яка не бере (не брала) участі у справі
 
738. 1. Особа, яка не бере (не брала) участі у справі, якщо судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов'язків, може звернутися до апарату відповідного суду з письмовою заявою про:
 
   1. Особа, яка не бере (не брала) участі у справі, якщо судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов'язків, може звернутися до апарату відповідного суду з письмовою заявою про:
 
739. 1) надання можливості ознайомитися із судовим рішенням у приміщенні суду;
 
   1) надання можливості ознайомитися із судовим рішенням у приміщенні суду;
 
740. 2) надання можливості виготовити копії судового рішення за допомогою власних технічних засобів;
 
   2) надання можливості виготовити копії судового рішення за допомогою власних технічних засобів;
 
741. 3) виготовлення копії судового рішення апаратом суду.
 
   3) виготовлення копії судового рішення апаратом суду.
 
742. 2. У заяві особа повинна обгрунтувати, чому вона не змогла ознайомитися із судовим рішенням у Реєстрі, а також чому вона вважає, що судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов'язків.
 
-1078- Сироїд О.І.
У частині другій статті 9 Закону "Про доступ до судових рішень" (в редакції підпункту 6 пункту 7 розділу І) слова "вона не змогла ознайомитися із судовим рішенням у Реєстрі, а також чому" виключити.
 
Відхилено   2. У заяві особа повинна обгрунтувати, чому вона не змогла ознайомитися із судовим рішенням у Реєстрі, а також чому вона вважає, що судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов'язків.
 
    -1079- Алєксєєв С.О.
У частині другій статті 9 слова "чому вона не змогла ознайомитися із судовим рішенням у Реєстрі, а також" виключити.
 
Відхилено    
743. 3. Заява розглядається відповідальною службовою особою апарату суду невідкладно, а якщо вона потребує додаткового вивчення, – протягом трьох робочих днів.
 
   3. Заява розглядається відповідальною службовою особою апарату суду невідкладно, а якщо вона потребує додаткового вивчення, – протягом трьох робочих днів.
 
744. 4. Про результати розгляду заяви службова особа апарату суду вносить запис до відповідного журналу із зазначенням відомостей про особу, яка звернулася із заявою.
 
   4. Про результати розгляду заяви службова особа апарату суду вносить запис до відповідного журналу із зазначенням відомостей про особу, яка звернулася із заявою.
 
745. 5. Копія судового рішення, виготовлена апаратом суду, засвідчується відповідальною службовою особою апарату суду та печаткою суду із зазначенням дати.
 
   5. Копія судового рішення, виготовлена апаратом суду, засвідчується відповідальною службовою особою апарату суду та печаткою суду із зазначенням дати.
 
746. 6. За виготовлення копії судового рішення справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом.
 
   6. За виготовлення копії судового рішення справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом.
 
747. 7. В ознайомленні із судовим рішенням та у виготовленні його копії належить відмовити, якщо:
 
   7. В ознайомленні із судовим рішенням та у виготовленні його копії належить відмовити, якщо:
 
748. 1) до суду звернулася особа, яка не має процесуальної дієздатності, або особа від імені заінтересованої особи за відсутності відповідних повноважень;
 
   1) до суду звернулася особа, яка не має процесуальної дієздатності, або особа від імені заінтересованої особи за відсутності відповідних повноважень;
 
749. 2) матеріали справи передані до іншого суду чи на зберігання до державної архівної установи;
 
-1080- Сироїд О.І.
Пункт 2 частини сьомої статті 9 Закону "Про доступ до судових рішень" (в редакції підпункту 6 пункту 7 розділу І) доповнити словами "і електронна копія судового рішення відсутня".
 
Враховано   2) матеріали справи передані до іншого суду чи на зберігання до державної архівної установи і електронна копія судового рішення відсутня;
 
750. 3) судове рішення безпосередньо не стосується прав, свобод, інтересів чи обов'язків цієї особи.
 
   3) судове рішення безпосередньо не стосується прав, свобод, інтересів чи обов'язків цієї особи.
 
751. 8. Забороняється відмовляти в доступі до відповідного судового рішення заявникам, стосовно яких судом вжито заходів щодо забезпечення позову або запобіжних заходів.
 
   8. Забороняється відмовляти в доступі до відповідного судового рішення заявникам, стосовно яких судом вжито заходів щодо забезпечення позову або запобіжних заходів.
 
752. 9. Рішення про відмову у наданні доступу до судового рішення викладається службовою особою апарату суду в письмовій формі із зазначенням порядку його оскарження. Воно повинно бути вмотивованим.
 
   9. Рішення про відмову у наданні доступу до судового рішення викладається службовою особою апарату суду в письмовій формі із зазначенням порядку його оскарження. Воно повинно бути вмотивованим.
 
753. 10. Надання дозволу на доступ до судового рішення або відмова в цьому можуть бути оскаржені до голови відповідного суду або до суду в порядку, передбаченому законом.
 
   10. Надання дозволу на доступ до судового рішення або відмова в цьому можуть бути оскаржені до голови відповідного суду або до суду в порядку, передбаченому законом.
 
754. 11. За правилами цієї статті забезпечується також доступ осіб, зазначених у частині першій цієї статті, до матеріалів справи, що необхідні для оскарження судового рішення".
 
   11. За правилами цієї статті забезпечується також доступ осіб, зазначених у частині першій цієї статті, до матеріалів справи, що необхідні для оскарження судового рішення".
 
755. 8. У Регламенті Верховної Ради України, затвердженому Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 14 – 17, ст. 133 із наступними змінами):
 
   8. У Регламенті Верховної Ради України, затвердженому Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 14 – 17, ст. 133 із наступними змінами):
 
756. 1) у статті 208:
 
-1081- Власенко С.В.
Частину п‘яту статті 208-1 викласти в такій редакції:
" 5. Рішення про призначення членів Вищої ради юстиції приймаються заритим голосуванням бюлетенями і оформляються постановами Верховної Ради".
 
Відхилено   1) у статті 208:
 
757. а) у назві статті слова "та призначення членів Вищої ради юстиції" виключити;
 
   а) у назві статті слова "та призначення членів Вищої ради юстиції" виключити;
 
758. б) у частині першій слова та цифри "та частини другої статті 131", слова "призначає членів Вищої ради юстиції" виключити;
 
   б) у частині першій слова та цифри "та частини другої статті 131", слова "призначає членів Вищої ради юстиції" виключити;
 
759. в) у частині другій слова "Про Вищу раду юстиції" виключити;
 
   в) у частині другій слова "Про Вищу раду юстиції" виключити;
 
760. г) у частині третій:
 
-1082- Сотник О.С.
змінити частину 9 статті 214 : після слів "кандидатів на посаду" додати "У разі, якщо рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково не набрало вказаної у цій частині кількості голосів, голосування з цього питання проводиться повторно";
 
Відхилено   г) у частині третій:
 
    -1083- Сотник О.С.
змінити частину 10 статті 214: викласти у наступній редакції "У разі якщо кандидата на посаду судді безстроково, який обіймає посаду судді, не обрано, Вищою радою юстиції вноситься подання про звільнення його з посади судді".
 
Відхилено    
761. у першому реченні слова "членів Вищої ради юстиції" виключити;
 
   у першому реченні слова "членів Вищої ради юстиції" виключити;
 
762. у другому реченні слова "та членів Вищої ради юстиції" виключити;
 
   у другому реченні слова "та членів Вищої ради юстиції" виключити;
 
763. д) у частині шостій слова "та членів Вищої ради юстиції" виключити;
 
   д) у частині шостій слова "та членів Вищої ради юстиції" виключити;
 
764. 2) доповнити статтею 2081 такого змісту:
 
-1084- Сотник О.С.
Змінити підпункт 2 пункту 8 проекту закону, викласти частину 2 статті 208-1 у наступній редакції: "Кандидатури на посади членів Вищої ради юстиції пропонуються Верховній Раді депутатськими фракціями (депутатськими групами) з дотриманням вимог до члена Вищої ради юстиції, встановлених статтею 6 Закону України "Про Вищу раду юстиції". Члени Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці призначаються за пропозицією або погодженням Ради суддів України.
Якщо Верховна Рада України призначатиме члена Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці, то інформація про кандидатів - суддів та суддів у відставці надсилається Раді суддів України не пізніше ніж за двадцять днів до дня розгляду питання про їх призначення.
Рада суддів України протягом десяти днів подає Верховній Раді України свої пропозиції щодо кандидатур у члени Вищої ради юстиції з числа кандидатів, які подали документи на конкурс. У разі відсутності таких пропозицій або заперечень проти кандидатур вважається, що Рада суддів України погодила кандидатури кандидатів з числа суддів або суддів у відставці";
 
Відхилено   2) доповнити статтею 2081 такого змісту:
 
765. "Стаття 2081. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції та порядок припинення їх повноважень
 
   "Стаття 208-1. Порядок призначення членів Вищої ради юстиції та порядок припинення їх повноважень
 
766. 1. Відповідно до частини другої статті 131 Конституції України Верховна Рада призначає членів Вищої ради юстиції.
 
   1. Відповідно до частини другої статті 131 Конституції України Верховна Рада призначає членів Вищої ради юстиції.
 
767. 2. Кандидатури на посади членів Вищої ради юстиції пропонує Верховній Раді Голова Верховної Ради України на підставі внесених пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) з дотриманням вимог Закону України "Про Вищу раду юстиції".
 
-1085- Острікова Т.Г.
Змінити пп. 2, викласти частину 2 статті 2081 у наступній редакції: "Кандидатури на посади членів Вищої ради юстиції пропонуються Верховній Раді депутатськими фракціями (депутатськими групами) з дотриманням вимог до члена Вищої ради юстиції, встановлених статтею 6 Закону України "Про Вищу раду юстиції".";
 
Відхилено   2. Кандидатури на посади членів Вищої ради юстиції пропонує Верховній Раді Голова Верховної Ради України на підставі внесених пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) з дотриманням вимог Закону України "Про Вищу раду юстиції".
 
768. 3. До пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) додаються документи, передбачені Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
-1086- Сотник О.С.
змінити частину 3 статті 208-1 : після слів "передбачені" додати "статтею 62 Закону";
 
Відхилено   3. До пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) додаються документи, передбачені Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
769. 4. Відомості про запропоновані кандидатури на посаду члена Вищої ради юстиції оприлюднюються на офіційному веб-порталі Верховної Ради України не пізніш як за десять днів до розгляду питання про призначення.
 
-1087- Сотник О.С.
змінити частину 4 статті 208-1 : після слів "ради юстиції" додати "разом з документами щодо них, передбаченими частиною 4 статті 62 Закону України "Про Вищу раду юстиції", крім документів, передбачених пунктами 3, 7, 8 частини 4 вказаної статті";
 
Відхилено   4. Відомості про запропоновані кандидатури на посаду члена Вищої ради юстиції оприлюднюються на офіційному веб-порталі Верховної Ради України не пізніш як за десять днів до розгляду питання про призначення.
 
770. 5. Рішення про призначення членів Вищої ради юстиції приймаються відкритим поіменним голосуванням і оформляються постановами Верховної Ради.
 
-1088- Сироїд О.І.
У частині п’ятій статті 208-1 Закону "Про Регламент Верховної Ради України" (у редакції підпункту 2 пункту 8 розділу І) слова "відкритим поіменним" замінити словом "таємним".
 
Враховано   5. Рішення про призначення членів Вищої ради юстиції приймаються таємним голосуванням шляхом подання двох окремих бюлетенів, один з яких використовується для всіх кандидатів, які є суддями або суддями у відставці, а інший – для всіх інших кандидатів, і оформляються постановами Верховної Ради. У випадку, якщо здійснюється призначення тільки членів, які мають бути суддями або суддями у відставці, або тільки інших членів Вищої ради юстиції, то використується тільки один відповідний бюлетень.
 
    -1089- Сотник О.С.
змінити частину 5 статті 208-1 : після слів "приймаються" додати "таємним голосуванням шляхом подання двох окремих бюлетенів, один з яких використовується для всіх кандидатів, які є суддями або суддями у відставці, а інший – для всіх інших кандидатів, і оформляються постановами Верховної Ради. У випадку, якщо здійснюється призначення тільки членів, які мають бути суддями або суддями у відставці, або тільки інших членів Вищої ради юстиції, то використується тільки один відповідний бюлетень.";
 
Враховано    
771. 6. Голосування здійснюється окремо по кожному кандидату на посаду члена Вищої ради юстиції.
 
-1090- Сотник О.С.
частину 6 статті 208-1 виключити;
 
Враховано      
772. 7. Кожен із кандидатів для призначення членом Вищої ради юстиції має право до початку голосування виступити на пленарному засіданні Верховної Ради.
 
   6. Кожен із кандидатів для призначення членом Вищої ради юстиції має право до початку голосування виступити на пленарному засіданні Верховної Ради.
 
773. 8. Після виступів кандидатів та обговорення кандидатур проводиться голосування.
 
   7. Після виступів кандидатів та обговорення кандидатур проводиться голосування.
 
774. 9. Подання про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції вноситься Вищою радою юстиції. З письмовим поданням одночасно подаються документи, що підтверджують наявність передбачених Законом України "Про Вищу раду юстиції" підстав для припинення повноважень члена Вищої ради юстиції.
 
   8. Подання про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції вноситься Вищою радою юстиції. З письмовим поданням одночасно подаються документи, що підтверджують наявність передбачених Законом України "Про Вищу раду юстиції" підстав для припинення повноважень члена Вищої ради юстиції.
 
775. 10. Обговорення питання про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції на пленарному засіданні Верховної Ради починається з оголошення головуючим на пленарному засіданні Верховної Ради подання Вищої ради юстиції.
 
   9. Обговорення питання про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції на пленарному засіданні Верховної Ради починається з оголошення головуючим на пленарному засіданні Верховної Ради подання Вищої ради юстиції.
 
776. 11. Обговорення питання про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції розглядається в його присутності.
 
   10. Обговорення питання про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції розглядається в його присутності.
 
777. Після оголошення подання Вищої ради юстиції члену Вищої ради юстиції, щодо якого розглядається питання про припинення повноважень, надається слово для виступу, він відповідає на запитання народних депутатів.
 
   Після оголошення подання Вищої ради юстиції члену Вищої ради юстиції, щодо якого розглядається питання про припинення повноважень, надається слово для виступу, він відповідає на запитання народних депутатів.
 
778. У разі повторного неприбуття члена Вищої ради юстиції, щодо якого розглядається питання про припинення повноважень, на засідання Верховної Ради таке питання може бути розглянуто за його відсутності.
 
   У разі повторного неприбуття члена Вищої ради юстиції, щодо якого розглядається питання про припинення повноважень, на засідання Верховної Ради таке питання може бути розглянуто за його відсутності.
 
779. 12. За наявності зауважень до подання Вищої ради юстиції, що потребують додаткової перевірки Вищою радою юстиції, голосування щодо припинення повноважень члена Вищої ради юстиції не проводиться. Повторний розгляд такого подання здійснюється за умов перевірки Вищою радою юстиції обставин, щодо яких висловлено зауваження, і повідомлення нею про результати такої перевірки та невідкликання внесеного подання.
 
-1091- Сотник О.С.
викласти частину 12 статті 208-1 у наступній редакції: "За наявності зауважень до подання Вищої ради юстиції, що потребують додаткової перевірки Вищою радою юстиції, голосування щодо припинення повноважень члена Вищої ради юстиції не проводиться, рішення про непроведення такого голосування з викладенням зауважень до подання Вищої ради юстиції приймає Верховна рада України у формі постанови. Повторний розгляд такого подання здійснюється за умови перевірки Вищою радою юстиції обставин, щодо яких висловлено зауваження, і повідомлення Вищою радою юстиції про проведення перевірки обставин, щодо яких висловлено зауваження, повідомлення нею про результати такої перевірки та невідкликання внесеного подання.".
 
Відхилено   11. За наявності зауважень до подання Вищої ради юстиції, що потребують додаткової перевірки Вищою радою юстиції, голосування щодо припинення повноважень члена Вищої ради юстиції не проводиться. Повторний розгляд такого подання здійснюється за умов перевірки Вищою радою юстиції обставин, щодо яких висловлено зауваження, і повідомлення нею про результати такої перевірки та невідкликання внесеного подання.
 
780. 13. Рішення про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції приймається відкритим поіменним голосуванням і оформлюється постановами Верховної Ради.
 
   12. Рішення про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції приймається відкритим поіменним голосуванням і оформлюється постановами Верховної Ради.
 
781. 14. У разі якщо рішення про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції не набрало необхідної кількості голосів і не прийнято, повторне голосування і повторний розгляд цього ж питання з тих самих підстав не допускається";
 
   13. У разі якщо рішення про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції не набрало необхідної кількості голосів і не прийнято, повторне голосування і повторний розгляд цього ж питання з тих самих підстав не допускається";
 
782. 3) у статті 214:
 
-1092- Власенко С.В.
Пункт 3 частини першої статті 214 викласти в такій редакції:
"3) суддею раніше обраного безстроково до суду іншого рівня або до суду того ж рівня, але іншої спеціалізації".
 
Враховано   3) у статті 214:
 
783. а) пункт 3 частини першої, частини четверту, п'яту і восьму виключити;
 
-1093- Сотник О.С.
Змінити підпункт 3 пункту 8 проекту закону, змінити частину 2 статті 214: замінити слова "Головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" словами "кваліфікаційною комісією суддів";
 
Відхилено   а) частину восьму виключити;
 
784. б) у частині третій слова і цифри "визначені статтею 75" замінити словами і цифрами "визначені статтею 77";
 
-1094- Сотник О.С.
змінити частину 3 статті 214: замінити слова "Головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" словами "кваліфікаційною комісією суддів";
 
Відхилено   б) у частині третій слова і цифри "визначені статтею 75" замінити словами і цифрами "визначені статтею 77";
в) частини четверту і пяту викласти в такій редакції:
"4. Комітет, до предмета відання якого належать питання судоустрою та статусу суддів вносить на розгляд Верховної Ради питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково в тридцятиденний строк з дня надходження до Верховної Ради відповідного подання Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України."
5. Якщо комітет, до предмета відання якого належать питання судоустрою та статусу суддів у строк, визначений частиною четвертою цієї статті, не вніс на розгляд Верховної Ради питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково, то Голова Верховної Ради України вносить на розгляд Верховної Ради таке питання від свого імені. ".
 
    -1095- Алєксєєв С.О.
частину восьму виключити;
 
Враховано    
    -1096- Алєксєєв С.О.
Частини четверту і пяту статті 214 викласти в такій редакції:
"4. Комітет, до предмета відання якого належать питання судоустрою та статусу суддів вносить на розгляд Верховної Ради питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково в тридцятиденний строк з дня надходження до Верховної Ради відповідного подання Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України..
5. Якщо комітет, до предмета відання якого належать питання судоустрою та статусу суддів у строк, визначений частиною четвертою цієї статті, не вніс на розгляд Верховної Ради питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково, то Голова Верховної Ради України вносить на розгляд Верховної Ради таке питання від свого імені."
 
Враховано    
    -1097- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
У статті 214 після частини третьої доповнити новою частиною четвертою такого змісту:
"4. Питання про обрання судді безстроково включається до
тижневого порядку денного пленарних засідань Верховної Ради,
найближчого до дня надходження подання Вищої кваліфікаційної
комісії суддів України щодо обрання на посаду судді безстроково".
 
Відхилено    
785. в) частину шосту викласти в такій редакції:
 
-1098- Сотник О.С.
змінити частину 6 статті 214 : викласти у наступній редакції "Питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради без висновку комітетів Верховної Ради та будь-яких перевірок";
 
Відхилено   г) частину шосту викласти в такій редакції:
 
    -1099- Сидорович Р.М.
частину шосту статті 214 виключити.
 
Відхилено    
    -1100- Власенко С.В.
У частинах 4 і 5 статті 214 слово "рішення" замінити словом "висновок".
 
Відхилено    
786. "6. Обговорення на пленарному засіданні Верховної Ради питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково починається з оголошення головуючим подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
-1101- Сироїд О.І.
У частині шостій статті 214 Закону "Про Регламент Верховної Ради України" (у редакції підпункту 3в пункту 8 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "кваліфікаційної комісії суддів".
 
Відхилено   6. Обговорення на пленарному засіданні Верховної Ради питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково починається з оголошення головуючим подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
    -1102- Алєксєєв С.О.
Частину шосту викласти в такій редакції:
"6. Обговорення питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково на пленарному засіданні Верховної Ради починається з доповіді комітету, до предмета відання якого належить попередній розгляд питань про обрання та звільнення суддів, обраних безстроково".
 
Відхилено    
    -1103- Власенко С.В.
Назву та текст статті 2141 викласти в такій редакції:
" Перевірка комітетом Верховної Ради звернень громадян та інших матеріалів стосовно діяльності кандидата, який обирається суддею безстроково
1. Комітет здійснює перевірку дотримання кандидатом на посаду судді безстроково вимог статті 127 Конституції України та статті 53 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", а також перевірку звернень громадян, громадських організацій, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо діяльності кандидата.
2. Строк розгляду таких звернень та надання відповіді комітету обчислюється відповідно до положень, передбачених законом про звернення громадян.
3. За необхідності комітет може провести безпосередню перевірку звернень, доручивши її здійснення члену цього комітету (за його згодою).
4. Кандидат, який обирається на посаду судді безстроково, має право ознайомитися з матеріалами звернень щодо його діяльності, запитів комітету по них та відповідей, наданих комітету.
5. Секретаріат комітету у триденний строк з дня надходження подання поширює серед народних депутатів через Апарат Верховної Ради списки кандидатів, які пропонуються для обрання суддями безстроково, із зазначенням дня та часу засідання комітету.
7. На засідання комітету запрошуються також уповноважені представники Верховного Суду України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, вищих спеціалізованих судів, Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, а також кандидат на посаду судді, присутність якого на засіданні є обов’язковою.
8. На засідання комітету на вимогу народних депутатів можуть бути запрошені представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також громадськості.
9. Особи, зазначені в частині сьомій цієї статті, повідомляються про день і час засідання письмово не пізніш як за три дні до дня його проведення.
 
Відхилено    
787. г) у частині сьомій слова "доповідачу та безпосередньо" виключити;
 
-1104- Сотник О.С.
частину 7 статті 214 виключити;
 
Відхилено   г) у частині сьомій слова "доповідачу та безпосередньо" виключити;
 
    -1105- Сидорович Р.М.
частину сьому статті 214 виключити.
 
Відхилено    
    -1106- Алєксєєв С.О.
частину сьому викласти в такій редакції;
7. Кожний народний депутат має право ставити запитання доповідачу та безпосередньо кандидату, який обирається на посаду судді безстроково, висловлювати свою думку щодо цієї кандидатури.
 
Відхилено    
    -1107- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частину сьому доповнити новим абзацом такого змісту:
"Висловлювання, які мають образливий характер, принижують честь і гідність судді та шкодять авторитету судової влади, на пленарному засіданні не допускаються та вважаються порушенням дотримання норм етики народними депутатами. Якщо народний депутат під час обговорення використовує такі висловлювання, головуючий на пленарному засіданні попереджає цього народного депутата про
неприпустимість таких дій та припиняє його виступ".
 
Відхилено    
    -1108- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
доповнити новими частиною восьмою такого змісту:
"8. Будь-які зауваження щодо кандидата на посаду судді безстроково, висловлені народними депутатами на пленарному засіданні Верховної Ради, не перешкоджають його обранню на посаду судді безстроково. Висловлені зауваження можуть бути підставою для порушення перед компетентними органами питання про проведення в установленому законом порядку їх перевірки".
 
Відхилено    
    -1109- Алєксєєв С.О.
Частину восьму викласти в такій редакції
"8. За наявності зауважень до кандидата, який обирається на посаду судді безстроково, висловлених на пленарному засіданні Верховної Ради, що потребують додаткової перевірки комітетом, до предмета відання якого належить попередній розгляд питань про судоустрій, статус суддів та забезпечення діяльності судів, голосування щодо цього кандидата не проводиться. Повторний розгляд подання щодо нього здійснюється за умови перевірки зазначеним комітетом дотримання кандидатом на посаду судді безстроково вимог статті 127 Конституції України, статті 53 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", а також перевірки звернень громадян та інших звернень щодо діяльності кандидата на посаду судді безстроково відповідно до вимог статті 214-1 цього Регламенту. У разі якщо повідомлені народними депутатами факти на пленарному засіданні Верховної Ради не знайшли свого підтвердження, розгляд такої кандидатури проводиться без обговорення".
 
Відхилено    
    -1110- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
доповнити новою частиною дев’ятою такого змісту:
"9. У разі неодержання кандидатом на посаду судді безстроково
необхідної для прийняття рішення кількості голосів народних депутатів проводиться повторне голосування".
 
Відхилено    
    -1111- Власенко С.В.
Назву та текст статті 214-2 викласти в такій редакції:
"Стаття 2142. Розгляд подання про обрання кандидата на посаду судді безстроково на засіданні комітету Верховної Ради
1. Комітет розглядає подання про обрання кандидата на посаду судді безстроково в місячний строк з дня їх надходження. У разі необхідності перевірки фактів, які не дають можливості підготувати висновок, цей строк може бути продовжений цим комітетом, але не більше ніж на два місяці, крім випадків, коли строк продовження перевірки припадає на міжсесійний період роботи Верховної Ради.
2. Розгляд подання про обрання кандидата на посаду судді безстроково проводиться на засіданні комітету колегіально щодо кожного кандидата окремо.
3. Під час обговорення члени комітету, запрошені особи мають право ставити запитання доповідачу та безпосередньо кандидату.
4. Висновок комітету про рекомендування або відмову в рекомендуванні щодо обрання кандидата на посаду судді безстроково після обговорення кандидатури та розгляду поданих звернень стосовно його діяльності проголошується в присутності кандидата.
5. Висновок комітету про нерекомендування кандидата на обрання суддею безстроково не є перешкодою для розгляду цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради.
 
Відхилено    
788. 4) статті 2141, 2142, 2143 виключити;
 
-1112- Сироїд О.І.
У підпункті 4 пункту 8 розділу І після цифр "214-3" доповнити цифрами "215".
 
Відхилено   4) статті 2141, 2142, 2143 виключити;
 
    -1113- Алєксєєв С.О.
Статті 214-1, 214-2, 214-3 викласти в такій редакції:
"Стаття 214-1. Перевірка комітетом Верховної Ради звернень громадян та інших матеріалів стосовно діяльності кандидата, який обирається суддею безстроково
1. Комітет здійснює перевірку дотримання кандидатом на посаду судді безстроково вимог статті 127 Конституції України та статті 53 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", а також перевірку звернень громадян, громадських організацій, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо діяльності кандидата.
2. У разі якщо розгляд звернень потребує додаткової перевірки, комітет приймає рішення про направлення їх до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або Ради суддів України.
3. Строк розгляду таких звернень та надання відповіді комітету обчислюється відповідно до положень, передбачених законом про звернення громадян.
4. За необхідності комітет може провести безпосередню перевірку звернень, доручивши її здійснення члену цього комітету (за його згодою).
5. Кандидат, який обирається на посаду судді безстроково, має право ознайомитися з матеріалами звернень щодо його діяльності, запитів комітету по них та відповідей, наданих комітету.
6. Секретаріат комітету у триденний строк з дня надходження подання поширює серед народних депутатів через Апарат Верховної Ради списки кандидатів, які пропонуються для обрання суддями безстроково, із зазначенням дня та часу засідання комітету.
7. На засідання комітету запрошуються також уповноважені представники Верховного Суду України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, вищих спеціалізованих судів, Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, а також кандидат на посаду судді, присутність якого на засіданні є обов’язковою.
8. На засідання комітету на вимогу народних депутатів можуть бути запрошені представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також громадськості.
9. Особи, зазначені в частині сьомій цієї статті, повідомляються про день і час засідання письмово не пізніш як за три дні до дня його проведення."
Стаття 214-2. Розгляд подання про обрання кандидата на посаду судді безстроково на засіданні комітету Верховної Ради.
1. Комітет розглядає подання про обрання кандидата на посаду судді безстроково в місячний строк з дня їх надходження. У випадку відсутності рішення комітету протягом вказаного строку таке питання подається до Верховної Ради без відповідного рішення комітету.
2. Розгляд подання про обрання кандидата на посаду судді безстроково проводиться на засіданні комітету колегіально щодо кожного кандидата окремо.
3. Під час обговорення члени комітету, запрошені особи мають право ставити запитання доповідачу та безпосередньо кандидату.
4. Рішення комітету про рекомендування або відмову в рекомендуванні щодо обрання кандидата на посаду судді безстроково після обговорення кандидатури та розгляду поданих звернень стосовно його діяльності проголошується в присутності кандидата.
5. Рішення комітету про нерекомендування кандидата на обрання суддею безстроково не є перешкодою для розгляду цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради.
Стаття 214-3. Обов’язковість рішення комітету Верховної Ради про обрання кандидатів на посаду суддів безстроково Верховною Радою
1. За наявності рішення про рекомендування або відмову в рекомендуванні щодо обрання суддів безстроково комітет вносить пропозиції про включення до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради питання стосовно обрання цих суддів.
2. Верховна Рада на пленарних засіданнях обирає або відмовляє в обранні суддів безстроково за наявності рішення відповідного комітету";
 
Відхилено    
    -1114- Власенко С.В.
Назву та текст статті 214-3 викласти в такій редакції:
"Стаття 2143. Внесення та розгляд висновку комітету Верховної Ради про обрання кандидатів на посаду суддів безстроково Верховною Радою
1. За наявності висновку про рекомендування або відмову в рекомендуванні щодо обрання суддів безстроково комітет вносить пропозиції про включення до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради питання стосовно обрання цих суддів.
2. Верховна Рада на пленарних засіданнях обирає або відмовляє в обранні суддів безстроково за наявності висновку відповідного комітету".
 
Відхилено    
789. 5) статтю 215 викласти в такій редакції:
 
-1115- Сироїд О.І.
Підпункт 5 пункту 8 розділу І виключити.
 
Враховано   :
;  
    -1116- Сотник О.С.
Змінити підпункт 5 пункту 8 проекту закону, статтю 215 виключити.
 
Враховано    
    -1117- Шпенов Д.Ю.
статтю 215 виключити
 
Відхилено    
790. "Стаття 215. Порядок розгляду Верховною Радою питань про переведення судді, обраного безстроково, до суду такого ж рівня або до суду нижчого рівня
 
-1118- Власенко С.В.
Назву і текст статті 215 викласти в такій редакції:
Порядок розгляду Верховною Радою питань про переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду
1. Розгляд питань про переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду та прийняття рішень з цих питань здійснюється Верховною Радою України з дотриманням порядку, встановленого Законом України "Про судоустрій і статус суддів" та цим Регламентом для обрання судді безстроково".
 
Враховано редакційно      
791. 1. Розгляд питань про переведення судді, обраного безстроково, до суду того ж рівня в порядку дисциплінарного стягнення, а також розгляд питань про переведення судді до суду нижчого рівня внаслідок пониження судді у кваліфікаційному класі, якщо отриманий у результаті пониження нижчий клас не дозволяє судді здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня, здійснюється Верховною Радою України відповідно до подання або пропозиції органу, який прийняв згідно із Законом України "Про судоустрій і статус суддів" рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, та в порядку, встановленому цим Регламентом для обрання судді безстроково";
 
      
792. 6) частину першу статті 216 після слів "Конституційного Суду України" доповнити словами "призначених Верховною Радою";
 
   6) частину першу статті 216 після слів "Конституційного Суду України" доповнити словами "призначених Верховною Радою";
 
793. 7) доповнити статтею 2161 такого змісту:
 
   7) доповнити статтею 2161 такого змісту:
 
794. "Стаття 2161. Порядок розгляду питань про звільнення суддів
 
   "Стаття 2161. Порядок розгляду питань про звільнення суддів
 
795. 1. Відповідно до пункту 26 частини першої статті 85, статті 126 Конституції України, Законів України "Про Конституційний Суд України" та "Про судоустрій і статус суддів" Верховна Рада звільняє:
 
   1. Відповідно до пункту 26 частини першої статті 85, статті 126 Конституції України, Законів України "Про Конституційний Суд України" та "Про судоустрій і статус суддів" Верховна Рада звільняє:
 
796. 1) суддів Конституційного Суду України, призначених Верховною Радою;
 
   1) суддів Конституційного Суду України, призначених Верховною Радою;
 
797. 2) суддів, обраних Верховною Радою безстроково.
 
   2) суддів, обраних Верховною Радою безстроково.
 
798. 2. Подання про звільнення з посади судді Конституційного Суду України, призначеного Верховною Радою, вноситься Головою Верховної Ради України, а в разі його відсутності – Першим заступником або заступником Голови Верховної Ради України. До подання додаються документи, що підтверджують підстави звільнення, передбачені частиною п'ятою статті 126 Конституції України.
 
-1119- Власенко С.В.
Частину другу статті 216-1 викласти в такій редакції:
"2. Подання про звільнення з посади судді Конституційного Суду України, призначеного Верховною Радою, оформляється у вигляді проекту постанови та вноситься народним депутатом Верховної Ради України. До подання додаються документи, що підтверджують підстави звільнення, передбачені частиною п'ятою статті 126 Конституції України.
 
Відхилено   2. Подання про звільнення з посади судді Конституційного Суду України, призначеного Верховною Радою, вноситься Головою Верховної Ради України, а в разі його відсутності – Першим заступником або заступником Голови Верховної Ради України. До подання додаються документи, що підтверджують підстави звільнення, передбачені частиною п'ятою статті 126 Конституції України.
 
799. 3. Подання про звільнення судді, обраного Верховною Радою безстроково, вноситься до Верховної Ради Вищою радою юстиції. До подання додаються документи, що підтверджують підстави звільнення, передбачені частиною п'ятою статті 126 Конституції України.
 
   3. Подання про звільнення судді, обраного Верховною Радою безстроково, вноситься до Верховної Ради Вищою радою юстиції. До подання додаються документи, що підтверджують підстави звільнення, передбачені частиною п'ятою статті 126 Конституції України.
 
800. 4. Обговорення питання про звільнення судді Конституційного Суду України на пленарному засіданні Верховної Ради починається з доповіді Голови Верховної Ради України на пленарному засіданні щодо обставин, підстав, оцінки доказів та висновків з обговорюваного питання.
 
-1120- Власенко С.В.
Частину четверту статті 216-1 викласти в такій редакції:
"4. Обговорення питання про звільнення судді Конституційного Суду України на пленарному засіданні Верховної Ради відбувається згідно регламенту".
 
Відхилено   4. Обговорення питання про звільнення судді Конституційного Суду України на пленарному засіданні Верховної Ради починається з доповіді Голови Верховної Ради України на пленарному засіданні щодо обставин, підстав, оцінки доказів та висновків з обговорюваного питання.
 
801. Обговорення питання про звільнення судді, обраного Верховною Радою безстроково, на пленарному засіданні Верховної Ради починається з оголошення головуючим на пленарному засіданні Верховної Ради подання Вищої ради юстиції.
 
   Обговорення питання про звільнення судді, обраного Верховною Радою безстроково, на пленарному засіданні Верховної Ради починається з оголошення головуючим на пленарному засіданні Верховної Ради подання Вищої ради юстиції.
 
802. 5. Після доповіді суддя, питання стосовно якого розглядається, має право на виступ.
 
-1121- Сотник О.С.
Змінити підпункт 7 пункту 8 проекту закону, викласти частину 5 статті 2161 у наступній редакції "Після доповіді суддя, питання стосовно якого розглядається, має право на виступ.
При звільненні судді на підставі пунктів 4, 5 частини п'ятої статті 126 Конституції України присутність судді є обов'язковою, такому судді має бути повідомлено про розгляд питання про його звільнення не пізніше ніж за три дні до дня проведення засідання Верховної Ради, на якому розглядатиметься це питання. Такий суддя має право на представника. У разі повторного неприбуття судді, щодо якого розглядається питання про звільнення, на засідання Верховної Ради і за умови повідомлення йому про розгляд питання про його звільнення у строк, передбачений цією частиною, таке питання може бути розглянуто за його відсутності";
 
Враховано   5. Після доповіді суддя, питання стосовно якого розглядається, має право на виступ.
 
803. При звільненні судді на підставі пунктів 4, 5 частини п'ятої статті 126 Конституції України присутність судді є обов'язковою. Такий суддя має право на представника. У разі повторного неприбуття судді, щодо якого розглядається питання про звільнення, на засідання Верховної Ради таке питання може бути розглянуто за його відсутності.
 
   При звільненні судді на підставі пунктів 4, 5 частини п'ятої статті 126 Конституції України присутність судді є обов'язковою. Такому судді має бути повідомлено про розгляд питання про його звільнення не пізніше ніж за три дні до дня проведення засідання Верховної Ради, на якому розглядатиметься це питання. Такий суддя має право на представника. У разі повторного неприбуття судді, щодо якого розглядається питання про звільнення, на засідання Верховної Ради і за умови повідомлення йому про розгляд питання про його звільнення у строк, передбачений цією частиною, таке питання може бути розглянуто за його відсутності.
 
804. 6. Кожний народний депутат має право ставити запитання доповідачу та безпосередньо судді чи його представнику, висловлювати свою думку, надавати письмові матеріали.
 
   6. Кожний народний депутат має право ставити запитання доповідачу та безпосередньо судді чи його представнику, висловлювати свою думку, надавати письмові матеріали.
 
805. 7. За наявності зауважень до подання про звільнення судді, що потребують додаткової перевірки органом, що вніс таке подання, голосування щодо звільнення судді не проводиться. Повторний розгляд такого подання здійснюється за умов перевірки органом, що вніс подання, обставин, щодо яких висловлено зауваження, і повідомлення цим органом про результати такої перевірки та невідкликання внесеного подання.
 
-1122- Сотник О.С.
викласти частину 7 статті 2161 у наступній редакції "За наявності зауважень до подання про звільнення судді, що потребують додаткової перевірки органом, що вніс таке подання, голосування щодо звільнення судді не проводиться, рішення про непроведення такого голосування з викладенням зауважень до подання приймає Верховна рада України у формі постанови. Повторний розгляд такого подання здійснюється за умови перевірки органом, що вніс подання, обставин, щодо яких висловлено зауваження, і повідомлення органом, який вніс подання, про проведення перевірки обставин, щодо яких висловлено зауваження, повідомлення ним про результати такої перевірки та невідкликання внесеного подання";
 
Відхилено   7. За наявності зауважень до подання про звільнення судді, що потребують додаткової перевірки органом, що вніс таке подання, голосування щодо звільнення судді не проводиться. Повторний розгляд такого подання здійснюється за умов перевірки органом, що вніс подання, обставин, щодо яких висловлено зауваження, і повідомлення цим органом про результати такої перевірки та невідкликання внесеного подання.
 
806. 8. Рішення про звільнення судді приймається відкритим поіменним голосуванням і оформлюється постановою Верховної Ради. Голосування про звільнення суддів може проводитись списком, а з підстав, передбачених пунктами 4, 5, 6 частини п'ятої статті 126 Конституції України, – щодо кожного судді окремо.
 
-1123- Сотник О.С.
змінити частини 8 статті 2161: після слів "Конституції України" додати "лише".
 
Відхилено   8. Рішення про звільнення судді приймається відкритим поіменним голосуванням і оформлюється постановою Верховної Ради. Голосування про звільнення суддів може проводитись списком, а з підстав, передбачених пунктами 4, 5, 6 частини п'ятої статті 126 Конституції України, – щодо кожного судді окремо.
 
807. 9. У разі неодержання необхідної для прийняття рішення кількості голосів народних депутатів щодо звільнення з посади судді, обраного безстроково, з підстав, передбачених пунктами 4, 5, 6 частини п'ятої статті 126 Конституції України, проводиться повторне голосування";
 
-1124- Острікова Т.Г.
Змінити пп. 7, доповнити частину 9 статті 2161 двома реченнями такого змісту:
"У разі неодержання при повторному голосуванні необхідності кількості голосів для прийняття рішення щодо звільнення з посади судді, обраного безстроково, з підстави, передбаченої пунктом 5 частини п’ятої статті 126 Конституції України, подання про звільнення такого судді вважається відхиленим і голосування по ньому більше не проводиться. До Верховної Ради не може бути внесено подання про звільнення судді, що ґрунтується на обставинах, на яких ґрунтувалося інше подання щодо цього ж судді, раніше відхилене Верховною Радою відповідно до цієї частини.".
 
Відхилено   9. У разі неодержання необхідної для прийняття рішення кількості голосів народних депутатів щодо звільнення з посади судді, обраного безстроково, з підстав, передбачених пунктами 4, 5, 6 частини п'ятої статті 126 Конституції України, проводиться повторне голосування";
 
808. 8) частину першу статті 217 після слів "Вищої ради юстиції" доповнити словами "які призначені Верховною Радою".
 
-1125- Сотник О.С.
Пункт 8 проекту закону доповнити підпунктом 9, частину 6 статті 153 після слів "Кабінету Міністрів України," доповнити словами "Ради суддів України, Державної судової адміністрації України".
 
Відхилено   8) частину першу статті 217 після слів "Вищої ради юстиції" доповнити словами "які призначені Верховною Радою".
 
    -1126- Сотник О.С.
Пункт 8 проекту закону доповнити підпунктом 10, частину 1 статті 154 після слів "на такому пленарному засіданні" доповнити словами "повинен бути заслуханий представник Ради суддів України або Державної судової адміністрації України (за їх вибором), а також".
 
Відхилено    
    -1127- Сотник О.С.
Пункт 8 проекту закону доповнити підпунктом 11, частину 5 статті 157 після слів "Рахункової палати" доповнити словами ", а також Ради суддів України або Державної судової адміністрації України (за їх вибором)".
 
Відхилено    
    -1128- Денисенко В.І.
ІV. Проект Закону доповнити:
"У Законі України "Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 29, ст. 343), виклавши його в такій редакції:
"ЗАКОН УКРАЇНИ
Про компенсацію витрат на правову допомогу
Цей Закон встановлює граничний розмір та умови компенсації витрат на правову допомогу під час розгляду судами цивільних, господарських та адміністративних справ.
Стаття 1. Компенсації підлягають витрати на правову допомогу, надану стороні судового процесу адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об’єднанням, юридичною або фізичною особами – суб’єктами господарювання.
Стаття 2. Компенсації підлягають фактично понесені витрати на правову допомогу, які підтверджуються договором, предметом якого є надання правової допомоги, а також відповідними платіжними документами.
Граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу не може перевищувати:
1) 10% від суми спору при розгляді спорів майнового характеру;
2) 1000-кратного розміру мінімальної заробітної плати при розгляді спорів немайнового характеру".
 
Відхилено    
809. 9. У Законі України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 41 – 45, ст. 529 із наступними змінами), виклавши його в такій редакції:
 
   9. У Законі України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 41 – 45, ст. 529 із наступними змінами), виклавши його в такій редакції:
 
810. "ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   "ЗАКОН УКРАЇНИ
 
811. Про судоустрій і статус суддів
 
-1129- Романюк В.М.
Назву Закону України "Про судоустрій та статус суддів", у тексті проекту цього закону замінити словами: "Закон України "Про суди загальної юрисдикції".
 
Відхилено   Про судоустрій і статус суддів
 
812. Цей Закон визначає правові засади організації судової влади та здійснення правосуддя в Україні з метою захисту прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, прав та законних інтересів юридичних осіб, інтересів держави на засадах верховенства права, визначає систему судів загальної юрисдикції, статус професійного судді, народного засідателя, присяжного, систему та порядок здійснення суддівського самоврядування, встановлює систему і загальний порядок забезпечення діяльності судів та регулює інші питання судоустрою і статусу суддів.
 
-1130- Сироїд О.І.
Преамбулу нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Цей Закон визначає організацію системи судівництва в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд".
 
Враховано частково   Цей Закон визначає організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд.
 
    -1131- Шпенов Д.Ю.
у преамбулі після слів "інтересів держави на засадах верховенства права" додати слова "відповідно до європейських стандартів незалежності суддів та реалізації принципу права на справедливий суд".
 
Враховано частково    
    -1132- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У преамбулі після слів "на засадах верховенства права" додати слова "відповідно до європейських стандартів незалежності суддів та реалізації принципу на справедливий суд".
 
Враховано частково    
    -1133- Яніцький В.П.
У преамбулі проекту закону додати слова "відповідно до європейських стандартів незалежності суддів та реалізації принципу права на справедливий суд".
 
Враховано частково    
    -1134- Грановський О.М.
Преамбулу законопроекту викласти в такій редакції:
"Цей Закон визначає правові засади організації судової влади та здійснення правосуддя в Україні з метою захисту прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, прав та законних інтересів юридичних осіб, інтересів держави на засадах верховенства права, визначає систему судів загальної юрисдикції, статус професійного судді, основні вимоги щодо формування корпусу професійних суддів, народного засідателя, присяжного, систему та порядок здійснення суддівського самоврядування, встановлює систему і загальний порядок забезпечення діяльності судів та регулює інші питання судоустрою і статусу суддів".
 
Відхилено    
    -1135- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
У Преамбулі, після слів "професійного судді", видалити слова "народного засідателя".
 
Відхилено    
    -1136- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
У тексті закону слова "дисциплінарний проступок" в усіх відмінках замінити словами "дисциплінарне правопорушення" у відповідних відмінках.
 
Відхилено    
    -1137- Денисенко В.І.
преамбулу Закону викласти в такій редакції: "Цей Закон визначає правові засади функціонування в Україні судової влади, здійснення правосуддя на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд ";
 
Враховано    
813. РозділІ. ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ СУДОВОЇ ВЛАДИ
 
-1138- Сироїд О.І.
Назву розділу Інової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"РозділІ. ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ СУДІВНИЦТВА".
 
Відхилено   РозділІ. ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ СУДОВОЇ ВЛАДИ
 
814. Стаття 1. Судова влада
 
   Стаття 1. Судова влада
 
815. 1. Судова влада в Україні відповідно до конституційних засад поділу влади здійснюється незалежними та безсторонніми судами, утвореними згідно із законом.
 
-1139- Романюк В.М.
Частину першу статті 1 "Судова влада" викласти у наступній редакції:
"1. Судову владу в Україні відповідно до конституційних засад поділу державної влади здійснює уповноважений народом України і відповідальний перед ним незалежний та безосторонній справедливий суд, утворений відповідно до закону".
 
Відхилено   1. Судова влада в Україні відповідно до конституційних засад поділу влади здійснюється незалежними та безсторонніми судами, утвореними згідно із законом.
 
816. 2. Судову владу реалізовують професійні судді та, у визначених законом випадках, народні засідателі і присяжні шляхом здійснення правосуддя в рамках відповідних судових процедур.
 
-1140- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частину другу статті 1 викласти у наступній редакції:
"2. Судову владу реалізовують професійні судді та, у визначених законом випадках, колегії з дванадцяти присяжних шляхом здійснення правосуддя в рамках відповідних судових процедур".
 
Відхилено   2. Судову владу реалізовують професійні судді та, у визначених законом випадках, народні засідателі і присяжні шляхом здійснення правосуддя в рамках відповідних судових процедур.
 
    -1141- Денисенко В.І.
частину другу статті 1 викласти в такій редакції:
"2. Судову владу реалізують професійні судді. У визначених законом випадках професійні судді реалізують судову владу разом з народними засідателями або присяжними.";
 
Відхилено    
817. 3. Судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції.
 
   3. Судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції.
 
818. Стаття 2. Завдання суду
 
-1142- Грановський О.М.
Назву статті 2 викласти в такій редакції: "Завдання та мета судової влади".
 
Відхилено   Стаття 2. Завдання суду
 
    -1143- Власенко С.В.
Статтю 2 доповнити частиною такого змісту:
"1.Основним завданням суду є встановлення істини у справі, яка розглядається судом".
 
Відхилено    
819. 1. Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
 
-1144- Грановський О.М.
Частину 1 статті 2 викласти в такій редакції:
"1. Завданням судової влади є здійснення правосуддя на засадах верховенства права з метою забезпечення кожному права на справедливий суд та судовий розгляд незалежним та безстороннім судом та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України".
 
Відхилено   1. Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
 
820. Стаття 3. Судова система України
 
   Стаття 3. Судова система України
 
821. 1. Суди загальної юрисдикції утворюють єдину систему. Конституційний Суд України є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні.
 
-1145- Шпенов Д.Ю.
частину 1 статті 3 викласти в такій редакції: "Судову систему складають загальні суди та суд конституційної юрисдикції."
 
Відхилено   1. Суди загальної юрисдикції утворюють єдину систему. Конституційний Суд України є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні.
 
    -1146- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
Частину 1 статі статті 3 викласти у такій редакції: "1. Судову систему складають загальні суди та суд конституційної юрисдикції".
 
Відхилено    
    -1147- Яніцький В.П.
Частину 1 статті 3 викласти у такій редакції: "Судову систему складають загальні суди та суд конституційної юрисдикції".
 
Відхилено    
    -1148- Геращенко А.Ю.
У частині першій статті 3 законопроекту друге речення виключити.
 
Відхилено    
822. 2. Створення надзвичайних та особливих судів не допускається.
 
   2. Створення надзвичайних та особливих судів не допускається.
 
823. 3. Порядок організації, діяльності Конституційного Суду України та статус судді Конституційного Суду України встановлюються Конституцією України та Законом України "Про Конституційний Суд України".
 
-1149- Сотник О.С.
Статтю 3 доповнити частиною 4 в такій редакції "Суд як державний орган має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням";
 
Враховано   3. Порядок організації, діяльності Конституційного Суду України та статус судді Конституційного Суду України встановлюються Конституцією України та Законом України "Про Конституційний Суд України".
4. Суд як державний орган має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
 
    -1150- Грановський О.М.
Статтю 3 доповнити новою частиною 4 такого змісту:
"4. Суди всіх юрисдикцій та рівнів є юридичними особами, мають печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням".
 
Враховано частково    
    -1151- Денисенко В.І.
доповнити статтю 3 частиною четвертою такого змісту:
"4. Суд як державний орган має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.";
 
Враховано    
    -1152- Геращенко А.Ю.
Частину третю статті 3 законопроекту викласти в такій редакції:
„3. Порядок організації і діяльності Конституційного Суду України, особливості статусу суддів Конституційного Суду України визначаються Конституцією України та Законом України „Про Конституційний Суд України", а процедура розгляду справ - законом України про процедуру розгляду справ Конституційним Судом України".
 
Відхилено    
824. Стаття 4. Законодавство про судоустрій і статус суддів
 
   Стаття 4. Законодавство про судоустрій і статус суддів
 
825. 1. Судоустрій і статус суддів в Україні визначаються Конституцією України, цим Законом та іншими законами України.
 
   1. Судоустрій і статус суддів в Україні визначаються Конституцією України, цим Законом та іншими законами України.
 
826. Стаття 5. Здійснення правосуддя
 
   Стаття 5. Здійснення правосуддя
 
827. 1. Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається.
 
   1. Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається.
 
828. 2. Особи, які привласнили функції суду, несуть відповідальність, установлену законом.
 
   2. Особи, які привласнили функції суду, несуть відповідальність, установлену законом.
 
829. 3. Народ бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних.
 
-1153- Шпенов Д.Ю.
в частині 3 статті 5 після слова "Народ" додати слово "України".
 
Відхилено   3. Народ бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних.
 
    -1154- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У частині 3 статті 5 після слова "народ" додати слово "України".
 
Відхилено    
    -1155- Яніцький В.П.
У частині 3 статті 5 після слова "народ" додати слово "України".
 
Відхилено    
    -1156- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частину третю статті 5 викласти у наступній редакції:
"3. Громадяни України реалізують своє право на участь у здійсненні правосуддя шляхом виконання обов’язку присяжного у межах і порядку, визначених законом і кримінальним процесуальним законом."
 
Відхилено    
830. Стаття 6. Незалежність судів
 
-1157- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У статті 6:
 
Відхилено   Стаття 6. Незалежність судів
 
    -1158- Денисенко В.І.
назву статті 6 та частину першу викласти в такій редакції:
" Стаття 6. Незалежність судів
1. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України, дотримуючись принципу верховенства права і є незалежними від будь-якого незаконного впливу.";
 
Відхилено    
831. 1. Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права.
 
-1159- Крулько І.І.
Частину 1 ст.6 викласти у такій редакції: "Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України"
 
Відхилено   1. Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права.
 
    -1160- Шпенов Д.Ю.
перше речення частини 1 статті 6 викласти в такій редакції "Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого впливу."
 
Відхилено    
    -1161- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в частині 1 статті замість слів "будь-якого незаконного впливу" замінити на слова "будь-якого впливу".
 
Відхилено    
    -1162- Яніцький В.П.
У частині 1 статті 6 слова "будь-якого незаконного впливу" замінити на слова "будь-якого впливу".
 
Відхилено    
    -1163- Грановський О.М.
Частину 1 статті 6 викласти в такій редакції:
"1. Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права".
 
Відхилено    
832. 2. Звернення до суду громадян, організацій чи посадових осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, з приводу розгляду конкретних справ судом не розглядаються, якщо інше не передбачено законом.
 
-1164- Сотник О.С.
У частині 2 статті 6 слова "громадян, організацій чи посадових осіб" замінити словами "будь-яких осіб",
 
Відхилено   2. Звернення до суду громадян, організацій чи посадових осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, з приводу розгляду конкретних справ судом не розглядаються, якщо інше не передбачено законом.
 
    -1165- Шпенов Д.Ю.
частину 2 статті 6 викласти в такій редакції "Звернення до суду громадян та інших осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, з приводу розгляду конкретних справ судом не розглядаються, якщо інше не передбачено законом".
 
Відхилено    
    -1166- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в частині 2 статті замість слів "організацій чи посадових осіб" зазначити слова "та інших осіб".
 
Відхилено    
    -1167- Яніцький В.П.
Частину 2 статті 6 викласти у такій редакції: "Звернення до суду громадян та інших осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, з приводу розгляду конкретних справ судом не розглядаються, якщо інше не передбачено законом.
 
Відхилено    
    -1168- Власенко С.В.
Частину другу статті 6 викласти в такій редакції:
" 2. Звернення до суду громадян, організацій чи посадових осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, з приводу розгляду конкретних справ судом розглядаються з наданням відповідної інформації у межах визначених цим Законом".
 
Відхилено    
833. 3. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою впливу на безсторонність суду забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
-1169- Шпенов Д.Ю.
в частині 3 статті 6 після слів "з метою впливу на безсторонність суду" додати слова "чи суддів".
 
Відхилено   3. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою впливу на безсторонність суду забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
    -1170- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в частині 3 статті після слів "безсторонність суду" додати слова "чи суддів".
 
Відхилено    
    -1171- Яніцький В.П.
У частині 3 статті 6 після слів "безсторонність суду" додати слова "чи суддів".
 
Відхилено    
    -1172- Грановський О.М.
Частину 3 статті 6 викласти в такій редакції:
"3. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів, народних засідателів і присяжних, у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою впливу на безсторонність суду забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом".
 
Відхилено    
834. 4. Для вирішення питань внутрішньої діяльності судів відповідно до цього Закону діє суддівське самоврядування.
 
-1173- Сотник О.С.
частину 4 статті 6 після слова "Закону" доповнити словами "та з метою утвердження незалежності суддів";
 
Відхилено   4. Для вирішення питань внутрішньої діяльності судів відповідно до цього Закону діє суддівське самоврядування.
 
    -1174- Грановський О.М.
Частину 4 статті 6 викласти в такій редакції:
"4. Для вирішення питань внутрішньої діяльності судів відповідно до цього Закону, а також утвердження незалежності суддів діє суддівське самоврядування".
 
Відхилено    
835. Стаття 7. Право на справедливий суд
 
   Стаття 7. Право на справедливий суд
 
836. 1. Кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним відповідно до закону.
 
-1175- Грановський О.М.
Частину 1 статті 7 викласти в такій редакції:
"1. Кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним відповідно до закону, а також право на участь у розгляді своєї справи у визначеному процесуальним законом порядку в суді будь-якої інстанції".
 
Відхилено   1. Кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним відповідно до закону.
 
    -1176- Денисенко В.І.
доповнити частину першу статті 7 словами: "з дотриманням справедливої судової процедури";
 
Відхилено    
837. 2. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи мають право на судовий захист в Україні нарівні з громадянами і юридичними особами України.
 
   2. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи мають право на судовий захист в Україні нарівні з громадянами і юридичними особами України.
 
838. 3. Судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленому законами України.
 
   3. Судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленому законами України.
 
839. Стаття 8. Право на повноважний суд
 
   Стаття 8. Право на повноважний суд
 
840. 1. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
 
   1. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
 
841. 2. Суддя розглядає справи, одержані згідно з порядком розподілу судових справ, установленим відповідно до закону. На розподіл судових справ між суддями не може впливати бажання судді чи будь-яких інших осіб.
 
-1177- Крулько І.І.
Частину 2 ст.8 викласти у такій редакції: "Суддя розглядає справи, одержані згідно з порядком розподілу судових справ, установленим відповідно до закону".
 
Відхилено   2. Суддя розглядає справи, одержані згідно з порядком розподілу судових справ, установленим відповідно до закону. На розподіл судових справ між суддями не може впливати бажання судді чи будь-яких інших осіб.
 
842. Стаття 9. Рівність перед законом і судом
 
   Стаття 9. Рівність перед законом і судом
 
843. 1. Правосуддя в Україні здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак.
 
   1. Правосуддя в Україні здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак.
 
844. 2. Суд створює такі умови, за яких кожному учаснику судового процесу гарантується рівність у реалізації наданих процесуальних прав та у виконанні процесуальних обов'язків, передбачених процесуальним законом.
 
   2. Суд створює такі умови, за яких кожному учаснику судового процесу гарантується рівність у реалізації наданих процесуальних прав та у виконанні процесуальних обов'язків, передбачених процесуальним законом.
 
845. Стаття 10. Правова допомога при реалізації права на справедливий суд
 
   Стаття 10. Правова допомога при реалізації права на справедливий суд
 
846. 1. Кожен має право на правову допомогу. У випадках, визначених законом, ця допомога надається безоплатно.
 
   1. Кожен має право на правову допомогу. У випадках, визначених законом, ця допомога надається безоплатно.
 
847. 2. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав. Порядок та умови надання правової допомоги визначаються законом.
 
   2. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав. Порядок та умови надання правової допомоги визначаються законом.
 
848. 3. Для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішенні справ у судах в Україні діє адвокатура.
 
   3. Для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішенні справ у судах в Україні діє адвокатура.
 
849. 4. Витрати на правову допомогу учасників судового процесу відшкодовуються в порядку та розмірі, визначеному законом.
 
   4. Витрати на правову допомогу учасників судового процесу відшкодовуються в порядку та розмірі, визначеному законом.
 
850. Стаття 11. Гласність і відкритість судового процесу
 
   Стаття 11. Гласність і відкритість судового процесу
 
851. 1. Судові рішення, судові засідання та інформація щодо справ, які розглядаються судом, є відкритими, за винятком випадків, установлених законом. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа має право на вільний доступ до судового рішення в порядку, встановленому законом.
 
-1178- Шпенов Д.Ю.
частину 1 статті 11 викласти в такій редакціїї "Судовий процес є відкритим, за винятком випадків, встановлених законом. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи."
 
Відхилено   1. Судові рішення, судові засідання та інформація щодо справ, які розглядаються судом, є відкритими, за винятком випадків, установлених законом. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа має право на вільний доступ до судового рішення в порядку, встановленому законом.
 
    -1179- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
перше речення частини 1 статті викласти у такій редакції: "Судовий процес є відкритим, за винятком випадків, установлених законом".
 
Відхилено    
    -1180- Яніцький В.П.
Перше речення частини 1 статті 11 викласти у такій редакції: "Судовий процес є відкритим, за винятком випадків, установлених законом".
 
Відхилено    
    -1181- Яніцький В.П.
У частині 1 статті 11 виключити слова "Будь-яка особа має право на вільний доступ до судового рішення в порядку, встановленому законом".
 
Відхилено    
    -1182- Власенко С.В.
У другому реченні частини першої статті 11 слово"його" виключити.
 
Відхилено    
852. 2. Інформація щодо суду, який розглядає справу, сторін спору та предмета позову, дати надходження позовної заяви або будь-якої іншої заяви у справі, у тому числі особи, яка подала таку заяву, стадії розгляду справи, місця, дати і часу судового засідання, руху справи з одного суду до іншого є відкритою та підлягає невідкладному оприлюдненню на офіційному веб-порталі судової влади України, за винятком випадків, установлених законом.
 
-1183- Крулько І.І.
Частину 2 ст.11 викласти у такій редакції: "Інформація щодо суду, який розглядає справу, сторін спору та предмета позову, дати надходження позовної заяви, стадії розгляду справи, місця, дати і часу судового засідання, руху справи з одного суду до іншого є відкритою та підлягає невідкладному оприлюдненню на офіційному веб-порталі судової влади України, за винятком випадків, установлених законом".
 
Враховано частково   2. Інформація щодо суду, який розглядає справу, сторін спору та предмета позову, дати надходження позовної заяви, апеляційної, касаційної скарги, заяви про перегляд судового рішення, стадії розгляду справи, місця, дати і часу судового засідання, руху справи з одного суду до іншого є відкритою та підлягає невідкладному оприлюдненню на офіційному веб-порталі судової влади України, за винятком випадків, установлених законом.
 
    -1184- Шпенов Д.Ю.
частину 2 статті 11 викласти в такій редакціїї : "Інформація щодо суду, який розглядає справу, сторін спору та предмета позову, дати надходження позовної заяви або будь-якої іншої заяви у справі, у тому числі особи, яка подала таку заяву, стадії розгляду справи, місця, дати і часу судового засідання, руху справи з одного суду до іншого є відкритою, за винятком випадків, установлених законом"
 
Відхилено    
    -1185- Яніцький В.П.
У частині 2 статті 11 виключити слова "та підлягає невідкладному оприлюдненню на офіційному веб-порталі судової влади України".
 
Відхилено    
    -1186- Дехтярчук О.В.
Частину другу статті 11 – виключити, у зв’язку з чим, частини 1-7, вважати частинами 1-6 відповідно;
 
Відхилено    
853. 3. Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом. У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. У випадку вчинення особою дій, що свідчать про явну зневагу до суду або учасників судового процесу, така особа, за вмотивованим рішенням суду, може бути видалена із зали судового засідання.
 
-1187- Крулько І.І.
У частині 3 ст.11 словосполучення "що свідчать про явну зневагу до суду" замінити формулюванням "що свідчать про неповагу до суду".
 
Враховано   3. Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом. У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. У випадку вчинення особою дій, що свідчать про неповагу до суду або учасників судового процесу, така особа, за вмотивованим рішенням суду, може бути видалена із зали судового засідання.
 
    -1188- Німченко В.І.
Стаття 11 ч.3 абзац другий, викласти в такій редакції:
Сторони, інші учасники судового процесу, інші особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання аудіозапис з використанням портативних аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом.
Фотозйомка, відеозапис, трансляція судового засідання здійснюється, виключно з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їх процесуальних прав.
 
Відхилено    
    -1189- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частину третю статті 11 викласти у наступній редакції:
"3. Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом. У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. У випадку вчинення особою дій, що свідчать про явну зневагу до суду або учасників судового процесу, така особа, за вмотивованим рішенням суду, може бути видалена із зали судового засідання.
Сторони, інші учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання аудіозапис з використанням портативних аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду. Фотозйомка, відео-зйомка та трансляція судового засідання здійснюються виключно з дозволу суду, без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їх процесуальних прав."
 
Відхилено    
    -1190- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
У частині третій статті 11 абзац другий викласти в такій редакції:
"Сторони, інші учасники судового процесу, інші особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання аудіозапис з використанням портативних аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом.
Фотозйомка, відеозапис, трансляція судового засідання здійснюється, виключно з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їх процесуальних прав".
 
Відхилено    
854. Сторони, інші учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їх процесуальних прав.
 
-1191- Сироїд О.І.
Абзац другий частини третьої статті 11 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Учасники судового процесу, інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, зокрема представники засобів масової інформації, можуть проводити в залі судового засідання фотознімання, відео- та аудіозаписування з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів, а також транслювання судового засідання без отримання окремого дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їх процесуальних прав. Суд може обмежити використання технічних засобів фото-, кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання у випадках, визначених процесуальним законом".
 
Враховано частково   Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їх процесуальних прав.
 
    -1192- Сотник О.С.
Абзац 2 частини 3 статті 11 після слова "присутні" доповнити словами "на відкритому судовому засіданні, у тому числі", після слова "засобів" доповнити словами ", а також трансляцію судового засідання".
 
Відхилено    
    -1193- Сотник О.С.
В абзаці 2 частини 3 статті 11 сполучення слів", але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду" виключити. Після слів "процесуальних прав" доповнити реченням в наступній редакції "Суд може обмежити використання технічних засобів фото-, кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання у випадках, визначених процесуальним законом."
 
Відхилено    
    -1194- Крулько І.І.
В абзаці другому частини 3 ст. 11 доповнити формулюванням "пряма трансляція" та викласти у такій редакції: "Пряма трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також прямої трансляції судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їх процесуальних прав.".
 
Відхилено    
    -1195- Шпенов Д.Ю.
абзац 2 частини 3 статті 11 викласти в такій редакції: "Сторони, інші учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їх процесуальних прав".
 
Відхилено    
    -1196- Яніцький В.П.
У абзаці 2 частини 3 статті 11 виключити слова "без отримання окремого дозволу суду".
 
Відхилено    
855. 4. Розгляд справи у закритому судовому засіданні допускається за вмотивованим рішенням суду виключно у випадках, передбачених законом.
 
   4. Розгляд справи у закритому судовому засіданні допускається за вмотивованим рішенням суду виключно у випадках, передбачених законом.
 
856. 5. При розгляді справ перебіг судового процесу фіксується технічними засобами в порядку, встановленому законом.
 
   5. При розгляді справ перебіг судового процесу фіксується технічними засобами в порядку, встановленому законом.
 
857. 6. Учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
 
   6. Учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
 
858. 7. Судові засідання проводяться виключно в спеціально обладнаному для цього приміщенні суду – залі засідань, яке придатне для розміщення сторін та інших учасників судового процесу і дає змогу реалізувати надані їм процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки, передбачені законом.
 
-1197- Шпенов Д.Ю.
частину 7 статті 11 викласти в такій редакції "Судові засідання проводяться в приміщенні суду або в іншому місці, які придатні для розміщення сторін та інших учасників судового процесу і дає змогу реалізувати надані їм процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки, передбачені законом".
 
Відхилено   7. Судові засідання проводяться виключно в спеціально обладнаному для цього приміщенні суду – залі засідань, яке придатне для розміщення сторін та інших учасників судового процесу і дає змогу реалізувати надані їм процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки, передбачені законом.
 
    -1198- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
частину 7 статті викласти у такій редакції: "Судові засідання проводяться в приміщенні суду або в іншому місці, які придатні для розміщення сторін та інших учасників судового процесу і дають змогу реалізувати надані їм процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки, передбачені законом".
 
Відхилено    
    -1199- Яніцький В.П.
Частину 7 статті 11 викласти у такій редакції: "Судові засідання проводяться в приміщенні суду або в іншому місці, які придатні для розміщення сторін та інших учасників судового процесу і дає змогу реалізувати надані їм процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки, передбачені законом".
 
Відхилено    
    -1200- Дехтярчук О.В.
У частині сьомій статті 11 слово "виключно" - виключити;
 
Відхилено    
    -1201- Власенко С.В.
Частину сьому статті 11 доповнити реченням такого змісту:
"У виключних випадках за зверненням сторін у справі з метою забезпечення гласності та відкритості судового процесу суд може постановити рішення про проведення виїзного засідання у іншому залі не в приміщенні суду для розміщення сторін та інших осіб, які виявили бажання бути присутніми на такому судовому засіданні.
8. Судові засідання не можуть проводиться в приміщеннях, які розміщенні в режимних установах, або місцях з обмеженим доступом інших осіб".
 
Відхилено    
859. Стаття 12. Мова судочинства і діловодства в судах
 
   Стаття 12. Мова судочинства і діловодства в судах
 
860. 1. Судочинство і діловодство в судах України провадиться державною мовою.
 
   1. Судочинство і діловодство в судах України провадиться державною мовою.
 
861. 2. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою.
 
   2. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою.
 
862. 3. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право громадян на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.
 
-1202- Крулько І.І.
Частину 3 ст.12 викласти у такій редакції: "Суди використовують державну мову в процесі судочинства. Іноземні громадяни, особи без громадянства та іноземні юридичні особи мають гарантоване право на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють".
 
Відхилено   3. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право громадян на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.
 
863. 4. Використання в судочинстві регіональних мов або мов меншин гарантується державою та забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
-1203- Грановський О.М.
Частину 4 статті 12 викласти в такій редакції:
"4. Використання в судочинстві регіональних мов або мов меншин гарантується державою відповідно до Закону України "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин" та в порядку, встановленому процесуальним законом та забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України".
 
Відхилено      
    -1204- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
В ст. 12 частину 4 виключити.
 
Враховано    
864. Стаття 13. Обов'язковість судових рішень
 
   Стаття 13. Обов'язковість судових рішень
 
865. 1. Судове рішення, яким закінчується розгляд справи в суді, ухвалюється іменем України.
 
   1. Судове рішення, яким закінчується розгляд справи в суді, ухвалюється іменем України.
 
866. 2. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
 
-1205- Сироїд О.І.
Друге речення частини другої статті 13 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції: "Обов'язковість урахування (преюдиційність) обставин, встановлених судовими рішеннями, для інших судів визначається процесуальним законом".
 
Відхилено   2. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
 
    -1206- Сотник О.С.
Частину 2 статті 13 після слова " (преюдиційність)" викласти в такій редакції "обставин, встановлених судовими рішеннями, для інших судів визначається процесуальним законом";
 
Відхилено    
    -1207- Крулько І.І.
У частині 2 ст.13 речення "Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом." виключити.
 
Відхилено    
    -1208- Грановський О.М.
Частину 2 статті 13 викласти в такій редакції:
"2. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається процесуальним законом".
 
Відхилено    
867. 3. Невиконання судових рішень тягне за собою адміністративну, кримінальну відповідальність, установлену законом.
 
-1209- Сироїд О.І.
У частині третій статті 13 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "тягне за собою адміністративну, кримінальну" замінити словами "має наслідком юридичну".
 
Враховано   3. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
 
    -1210- Грановський О.М.
Частину 3 статті 13 викласти в такій редакції:
"3. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом".
 
Відхилено    
868. 4. Висновки щодо застосування норм права, які викладені у постановах Верховного Суду України, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
 
-1211- Сотник О.С.
частину 4 статті 13 після слова "щодо" доповнити словами "змісту та", після слова "застосування" доповнити словами "принципів та"; сполучення слів ", які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права." викласти в наступній редакції "у відповідних правовідносинах";
 
Відхилено   4. Висновки щодо застосування норм права, які викладені у постановах Верховного Суду України, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
 
    -1212- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
В ст. 13 частину 4 виключити.
 
Відхилено    
869. 5. Висновки щодо застосування норм права, які викладені у постановах Верховного Суду України, враховуються іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.
 
-1213- Сотник О.С.
в частині 5 статті 13 після слова "щодо" доповнити словами "змісту та", після слова "застосування" доповнити словами "принципів та",а замість слів "застосуванні таких норм права." викласти "вирішенні справ щодо відповідних правовідносин";
 
Відхилено   5. Висновки щодо застосування норм права, які викладені у постановах Верховного Суду України, враховуються іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.
 
    -1214- Сотник О.С.
останнє речення частини 5 статті 13 викласти в такій редакції "Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновку Верховного Суду України, за умови наведення в своєму рішенні переконливого обґрунтування необхідності такого відступлення з посиланням на конкретні особливості відповідної справи."
 
Відхилено    
    -1215- Крулько І.І.
Частину 5 ст.13 викласти в такій редакції: "Висновки щодо застосування норм права є обов’язковими для врахування судами загальної юрисдикції при застосування таких норм права.".
 
Відхилено    
    -1216- Алєксєєв С.О.
Частину п’яту статті 13 викласти в такій редакції:
"Суд має право лише у виняткових випадках відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним чітким обґрунтуванням відповідних мотивів, які оформлюються в окремий процесуальний документ, підписуються суддею та додаються до повного тексту судового рішення.".
 
Відхилено    
    -1217- Власенко С.В.
Частину п‘яту статті 13 викласти в такій редакції:
" 5. Висновки щодо застосування норм права, які викладені у постановах Верховного Суду України, враховуються іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права".
 
Відхилено    
870. 6. Судові рішення інших держав, рішення міжнародних арбітражів, рішення міжнародних судових установ та аналогічні рішення інших міжнародних організацій щодо вирішення спорів є обов'язковими до виконання на території України за умов, визначених законом, а також відповідно до міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
 
-1218- Шпенов Д.Ю.
Статтю 13 доповнити частиною 7 такого змісту: "Практика Європейського суду з прав людини є обов’язковою для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права".
 
Відхилено   6. Судові рішення інших держав, рішення міжнародних арбітражів, рішення міжнародних судових установ та аналогічні рішення інших міжнародних організацій щодо вирішення спорів є обов'язковими до виконання на території України за умов, визначених законом, а також відповідно до міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
 
    -1219- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
Статтю 13 доповнити частиною 7 такого змісту: "Практика Європейського суду з прав людини є обов’язковою для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права".
 
Відхилено    
    -1220- Яніцький В.П.
Статтю 13 доповнити частиною 7 такого змісту: "Практика Європейського суду з прав людини є обов’язковою для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права".
 
Відхилено    
871. Стаття 14. Право на оскарження судового рішення
 
   Стаття 14. Право на оскарження судового рішення
 
872. 1. Учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, встановлених законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення, а також на перегляд справи Верховним Судом України.
 
-1221- Власенко С.В.
У статті 14 після слів "судового рішення слова "а також на перегляд справи Верховним Судом України" виключити.
 
Відхилено   1. Учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, встановлених законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення, а також на перегляд справи Верховним Судом України.
 
873. Стаття 15. Склад суду та його визначення
 
-1222- Сироїд О.І.
Статтю 15 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Стаття 15. Склад суду і розподіл судових справ
1. Справи в судах розглядають суддя одноособово, а у випадках, визначених процесуальним законом, – колегія суддів, зокрема й за участю народних засідателів або присяжних.
2. Суддя, який розглядає справу одноособово, діє як суд.
3. Розподіл судових справ між суддями, визначення судді-доповідача, головуючого судді, формування колегії суддів здійснюється через автоматизовану систему, що є складовою автоматизованої системи документообігу суду. У такий же спосіб визначається запасний суддя, слідчий суддя, а також суддя, який розглядає питання про відвід слідчому судді або судді, який здійснював судове провадження одноособово.
4. Розподіл судової справи між суддями здійснюється автоматизованою системою за принципом випадковості розподілу справ під час її реєстрації з урахуванням спеціалізації суддів.
Автоматизований розподіл судових справ між суддями в судах, у яких відсутня спеціалізація або її застосування неможливе, здійснюється між усіма суддями.
При автоматизованому розподілі судових справ використовується та враховується така інформація:
1) спеціалізація суддів (за наявності);
2) кількість судових справ, що надійшла на розгляд судді;
3) кількість фактично відпрацьованого робочого часу (в днях);
4) коефіцієнт, що враховує форму участі судді у розгляді судової справи;
5) категорія судової справи та коефіцієнт її складності за класифікатором, який затверджує Державна судова адміністрація України за погодженням з Радою суддів України;
6) наявність у судді повноважень для здійснення правосуддя на момент розподілу судових справ;
7) наявність обставин, що виключають або не допускають повторної участі судді (складу суду) у розгляді судової справи відповідно до законодавства;
8) відсоток справ, які повинен розглядати суддя, в разі зменшення навантаження на нього відповідно до частини шостої цієї статті.
Автоматизована система також визначає присяжних і народних засідателів з числа осіб, які внесені до відповідних списків, для судового розгляду у випадках, визначених процесуальним законом.
Відомості про результати розподілу зберігаються в автоматизованій системі документообігу суду та мають бути захищені від несанкціонованого доступу.
5. Судові справи розподіляють між суддями, які мають процесуальні повноваження.
Якщо суддя брав участь у розгляді справи і це виключає новий розгляд її цим суддею відповідно до процесуального закону, такий суддя не залучається до автоматизованого розподілу цієї справи.
6. Невирішені судові справи за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи, передаються для повторного автоматизованого розподілу виключно у разі:
1) закінчення строку, на який призначено суддю;
2) досягнення суддею 65-річного віку;
3) відсторонення судді від посади або від здійснення правосуддя;
4) звільнення посади судді;
5) перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
6) задоволення відводу (самовідводу) судді або всього складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів;
7) тимчасової непрацездатності судді, відрядження, відпустки, що унеможливлюють участь судді у розгляді справ, що може мати наслідком порушення строку їх розгляду, передбаченого відповідним процесуальним законом, але у будь-якому випадку не раніше ніж на третій робочий день такої тимчасової непрацездатності судді, відрядження, відпустки.
Якщо суд розглядав справу колегіально, то повторний автоматизований розподіл відбувається для визначення судді (суддів) з метою заміни судді або суддів, що вибули.
7. У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад два робочих дні поспіль, за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду розподіл справ відбувається почергово за списками суддів з розташуванням їхніх прізвище в абетковому порядку та з урахуванням їх спеціалізації.
У такому ж порядку відбувається невідкладний розподіл справ, для яких законом встановлений строк розгляду не більше п’яти днів, у разі нефункціонування автоматизованої системи. Такий розподіл справ фіксується протоколом, який підписує керівник апарату суду або його заступник.
8. Збори суддів відповідного суду мають право зменшити навантаження щодо розгляду справ на суддів, які обіймають адміністративні посади в суді або є членами Ради суддів України, але не більше ніж на двадцять відсотків порівняно з навантаженням інших суддів, а у Верховному Суді України і вищих спеціалізованих судах – не більше п’ятдесяти відсотків.
9. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:
1) за два місяці до закінчення повноважень судді;
2) за чотирнадцять днів, якщо інше не встановлено зборами суддів відповідного суду, до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів);
3) за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;
4) у період відпустки судді;
5) за один робочий день до відрядження (за три робочі дні - якщо тривалість відрядження більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;
6) під час тимчасової непрацездатності судді;
7) у період відрядження судді;
8) в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.
10. У разі одночасного перебування всіх суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматизований розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою у робочий день, наступний за днем, коли відпали відповідні обставини.
11. Внесення змін до, видалення реєстраційних даних щодо конкретної судової справи не допускається, крім випадків, установлених цією статтею. Усі зміни та видалення реєстраційних даних фіксуються автоматизованою системою автоматично.
12. При об'єднанні і роз‘єднанні судових справ автоматизована система автоматично перераховує навантаження на суддю (суддів) з урахуванням таких судових справ.
13. У разі роз'єднання судової справи виділену в окреме провадження судову справу розглядає суд, який постановив ухвалу про роз’єднання справи.
 
Враховано частково   Стаття 15. Склад суду та його визначення
 
    -1223- Грановський О.М.
Назву статті 15 викласти в такій редакції:
"Склад суду та автоматизований розподіл судових справ".
 
Відхилено    
    -1224- Денисенко В.І.
статтю 15 викласти в такій редакції:
" Стаття 15. Одноособовий та колегіальний розгляд справ
1. Справи в судах розглядаються суддею одноособово, а у випадках, визначених процесуальним законом, – колегією суддів, а також за участю народних засідателів і присяжних.
2. Суддя, який розглядає справу одноособово, діє як суд.
3. Персональний склад суду для розгляду конкретної справи визначається автоматизованою системою документообігу.";
 
Відхилено    
874. 1. Справи в судах розглядаються суддею одноособово, а у випадках, визначених процесуальним законом, – колегією суддів, а також за участю народних засідателів і присяжних.
 
-1225- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частину першу статті 15 викласти у наступній редакції:
"1. Справи в судах розглядаються суддею одноособово, а у випадках, визначених процесуальним законом, – колегією суддів, або суддею, колегією суддів і колегією з дванадцяти присяжних"
 
Відхилено   1. Справи в судах розглядаються суддею одноособово, а у випадках, визначених процесуальним законом, – колегією суддів, а також за участю народних засідателів і присяжних.
 
875. 2. Суддя, який розглядає справу одноособово, діє як суд.
 
   2. Суддя, який розглядає справу одноособово, діє як суд.
 
876. 3. У судах загальної юрисдикції функціонує автоматизована система документообігу суду.
 
   3. У судах загальної юрисдикції функціонує автоматизована система документообігу суду.
 
877. 4. Визначення судді та/або суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду за принципом випадковості розподілу справ під час реєстрації в суді заяв, позовних заяв, клопотань, скарг, подань та інших документів, наслідком подання яких є необхідність визначення судді та/або суддів для розгляду, відповідно до процесуального закону та у порядку їх хронологічного надходження.
 
-1226- Сотник О.С.
Частину 4 статті 15 викласти в такій редакції:
"4. Розподіл судових справ між суддями, визначення судді-доповідача, головуючого судді, формування колегії суддів здійснюється через автоматизовану систему, що є складовою автоматизованої системи документообігу суду. В такий же спосіб визначається запасний суддя, слідчий суддя, а також суддя, який розглядає питання про відвід слідчому судді або судді, який здійснював судове провадження одноособово. Розподіл судової справи між суддями здійснюється автоматизованою системою за принципом випадковості розподілу справ під час її реєстрації.
Автоматизована система також визначає присяжних і народних засідателів з числа осіб, які внесені до відповідних списків, для судового розгляду у випадках, визначених процесуальним законом.
Відомості про результати розподілу зберігаються в автоматизованій системі документообігу суду та мають бути захищені від несанкціонованого доступу. Результати автоматизованого розподілу справи та повторного розподілу (повторних розподілів) справи (у разі його (їх) проведення) оформлюються протоколом, який додається до матеріалів справи."
 
Враховано частково   4. Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідних документів, а також в інших випадках визначення складу суду на будь-якій стадії судового процесу, за принципом випадковості та в хронологічному порядку надходження справ.
Справи розподіляються з урахуванням спеціалізації суддів, навантаження кожного судді, заборони брати участь у перегляді рішень для судді, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого порушується питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні, закінчення терміну повноважень судді, а також в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.
5. У випадках розгляду справи за участю присяжних і народних засідателів їх персональний склад визначається за допомогою автоматизованої системи.
6. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:
1) за два місяці до закінчення повноважень судді;
2) за чотирнадцять днів, якщо інше не встановлено зборами суддів відповідного суду, до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів);
3) за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;
4) у період відпустки судді;
5) за один робочий день до відрядження (за три робочі дні - якщо тривалість відрядження більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;
6) під час тимчасової непрацездатності судді;
7) у період відрядження судді;
8) в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.
7. Невирішені судові справи за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи, передаються для повторного автоматизованого розподілу виключно у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках не можуть продовжувати розгляд справи. Якщо суд розглядав справу колегіально, то повторний автоматизований розподіл відбувається для визначення судді (суддів) з метою заміни судді або суддів, що вибули.
8. Збори суддів відповідного суду мають право зменшити навантаження щодо розгляду справ на суддів, які обіймають адміністративні посади в суді, але не більше ніж на шістдесят відсотків порівняно з навантаженням інших суддів.
 
    -1227- Крулько І.І.
У частині 4 ст. 15 формулювання "та у порядку їх хронологічного надходження" виключити.
 
Відхилено    
    -1228- Власенко С.В.
Частину четверту статті 15 викласти в такій редакції:
" 4. Визначення судді та/або суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду за принципом випадковості розподілу справ під час реєстрації в суді заяв, позовних заяв, клопотань, скарг, подань та інших документів, наслідком подання яких є необхідність визначення судді та/або суддів для розгляду, відповідно до процесуального закону та у порядку їх хронологічного надходження.
Відомості про результати розподілу зберігаються в автоматизованій системі документообігу суду та мають бути захищені від несанкціонованого доступу. При цьому, за наслідками автоматичного розподілу справи друкується паперовий протокол розподілу, який підписується уповноваженими особами та долучається до матеріалів справи".
 
Враховано частково    
878. Відомості про результати розподілу зберігаються в автоматизованій системі документообігу суду та мають бути захищені від несанкціонованого доступу.
 
   9. Відомості про результати розподілу зберігаються в автоматизованій системі документообігу суду та мають бути захищені від несанкціонованого доступу.
Результати автоматизованого розподілу справи та повторного розподілу (повторних розподілів) справи (у разі його (їх) проведення) оформлюються протоколом, який підписується уповноваженими особами апарату суду та додається до матеріалів справи.
Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду та в розподіл справ між суддями тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
879. 5. У випадках, передбачених законом, уповноваженою особою може бути здійснено повторний розподіл справ, про що в системі здійснюється відповідний запис із зазначенням передбачених законом підстав. Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду та в розподіл справ між суддями тягне за собою кримінальну відповідальність, установлену законом.
 
-1229- Сотник О.С.
Частину 5 статті 15 викласти в такій редакції:
"5. Невирішені судові справи за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи, передаються для повторного автоматизованого розподілу виключно у разі:
1) закінчення строку, на який призначено суддю;
2) досягнення суддею 65-річного віку;
3) відсторонення судді від посади або від здійснення правосуддя;
4) звільнення посади судді;
5) перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
6) задоволення відводу (самовідводу) судді або всього складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів;
7) тимчасової непрацездатності судді, відрядження, відпустки, що унеможливлюють участь судді у розгляді справ, що може мати наслідком порушення строку їх розгляду, передбаченого відповідним процесуальним законом, але у будь-якому випадку не раніше ніж на третій робочий день такої тимчасової непрацездатності судді, його відрядження та/або відпустки.
Якщо суд розглядав справу колегіально, то повторний автоматизований розподіл відбувається для визначення судді (суддів) з метою заміни судді або суддів, що вибули."
 
Відхилено      
    -1230- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У ч. 5 ст. 15 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" після слів "тягне за собою" слово "кримінальну" - виключити.
 
Відхилено    
    -1231- Власенко С.В.
Частину п‘яту статті 15 викласти в такій редакції:
"5. У випадках, передбачених законом, повторний розподіл справ здійснюється також лише автоматизованою системою документообігу суду за принципом випадковості розподілу".
 
Відхилено    
880. 6. При визначенні судді або суддів для розгляду конкретної справи автоматизованою системою документообігу суду забезпечується врахування ступеня завантаженості кожного судді, спеціалізації, а також вимог процесуального закону.
 
-1232- Сотник О.С.
Частину 6 статті 15 викласти в такій редакції:
"6. Розподіл судової справи між суддями здійснюється з урахуванням спеціалізації суддів.
Автоматизований розподіл судових справ між суддями в судах, у яких відсутня спеціалізація або її застосування неможливе, здійснюється між усіма суддями.
При автоматизованому розподілі судових справ використовується та враховується така інформація:
1) спеціалізація суддів (за наявності);
2) кількість судових справ, що надійшла на розгляд судді;
3) кількість фактично відпрацьованого робочого часу (в днях);
4) коефіцієнт, що враховує форму участі судді у розгляді судової справи;
5) категорія судової справи та коефіцієнт її складності за класифікатором, який затверджує Державна судова адміністрація України за погодженням з Радою суддів України;
6) наявність у судді повноважень для здійснення правосуддя на момент розподілу судових справ;
7) наявність обставин, що виключають або не допускають повторної участі судді (складу суду) у розгляді судової справи відповідно до законодавства;
8) відсоток справ, які повинен розглядати суддя, в разі зменшення навантаження на нього відповідно до частини шостої цієї статті.
Судові справи розподіляють між суддями, які мають процесуальні повноваження.
Якщо суддя брав участь у розгляді справи і це виключає новий розгляд її цим суддею відповідно до процесуального закону, такий суддя не залучається до автоматизованого розподілу цієї справи."
 
Відхилено      
    -1233- Сотник О.С.
Статтю 15 доповнити частинами 7 та 8 в такій редакції
"7. Збори суддів відповідного суду мають право зменшити навантаження щодо розгляду справ на суддів, які обіймають адміністративні посади в суді або є членами Ради суддів України, але не більше ніж на двадцять відсотків порівняно з навантаженням інших суддів.
8. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:
1) за два місяці до закінчення повноважень судді;
2) за чотирнадцять днів, якщо інше не встановлено зборами суддів відповідного суду, до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів);
3) за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;
4) у період відпустки судді;
5) за один робочий день до відрядження (за три робочі дні - якщо тривалість відрядження більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;
6) під час тимчасової непрацездатності судді;
7) у період відрядження судді;
8) в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ."
 
Відхилено    
    -1234- Крулько І.І.
Частину 6 ст.15 виключити.
 
Відхилено    
    -1235- Грановський О.М.
Частину 6 статті 15 викласти в такій редакції:
"6. При визначенні судді або суддів для розгляду конкретної справи автоматизованою системою документообігу суду забезпечується врахування ступеня завантаженості кожного судді, спеціалізації (за наявності), наявність у судді повноважень для здійснення правосуддя на момент розподілу судових справ, наявність обставин, що виключають або не допускають повторної участі судді (складу суду) у розгляді судової справи, а також вимог процесуального закону. Автоматизований розподіл судових справ між суддями в судах, у яких відсутня спеціалізація або її застосування неможливе, здійснюється між усіма суддями.
Автоматизована система документообігу суду також визначає присяжних і народних засідателів з числа осіб, які внесені до відповідних списків, для судового розгляду у випадках, визначених процесуальним законом".
 
Відхилено    
881. 7. Автоматизована система документообігу суду не застосовується для визначення судді (складу колегії суддів, якщо справа розглядається колегіально) для розгляду конкретної справи виключно у разі настання обставин, які об'єктивно унеможливили її функціонування та тривають понад п'ять робочих днів. Особливості розподілу судових справ у таких випадках визначаються Положенням про автоматизовану систему документообігу суду.
 
-1236- Сотник О.С.
Частину 7 статті 15 викласти в такій редакції "9. У разі одночасного перебування всіх суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматизований розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою у робочий день, наступний за днем, коли відпали відповідні обставини.
У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад два робочих дні поспіль, за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду розподіл справ відбувається почергово за списками суддів з урахуванням їх спеціалізації;
 
Відхилено   9. Автоматизована система документообігу суду не застосовується для визначення судді (складу колегії суддів, якщо справа розглядається колегіально) для розгляду конкретної справи виключно у разі настання обставин, які об'єктивно унеможливили її функціонування та тривають понад п'ять робочих днів. Особливості розподілу судових справ у таких випадках визначаються Положенням про автоматизовану систему документообігу суду.
10. Положення про автоматизовану систему документообігу затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.
 
    -1237- Сотник О.С.
частину 7 статті 15 вважати частиною 9 статті 15;
 
Відхилено    
    -1238- Сотник О.С.
Статтю 15 доповнити частинами 10-12 і викласти в такій редакції
"10. Внесення змін до, видалення реєстраційних даних щодо конкретної судової справи не допускається, крім випадків, установлених цією статтею. Усі зміни та видалення реєстраційних даних фіксуються автоматизованою системою автоматично.
11. При об'єднанні судових справ автоматизована системи автоматично перераховує навантаження на суддю (суддів) з урахуванням таких судових справ.
12. У разі роз'єднання судових справ виділена в окреме провадження судова справа автоматично розподіляється на загальних підставах."
 
Відхилено    
    -1239- Шпенов Д.Ю.
У частині 7 статті 15 слова "понад п'ять робочих днів" замінити словами "понад два робочі дні, але це не стосується категорій справ зі скороченим терміном розгляду. Такі справи розподіляються між суддями негайно в порядку черговості".
 
Відхилено    
    -1240- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
В частині 7 статті 15 замість слів "понад п'ять робочих днів" замінити словами "понад два робочі дні, окрім окремих категорій справ зі скороченим терміном розгляду. Такі справи розподіляються між суддями негайно в порядку черговості".
 
Відхилено    
    -1241- Яніцький В.П.
У частині 7 статті 15 слова "понад п'ять робочих днів" замінити словами "понад два робочі дні, але це не стосується категорій справ зі скороченим терміном розгляду. Такі справи розподіляються між суддями негайно в порядку черговості".
 
Відхилено    
    -1242- Дехтярчук О.В.
Частини 7-8 статті 15 викласти в іншій послідовності.
 
Відхилено    
    -1243- Власенко С.В.
Частину сьому статті 15 викласти в такій редакції:
"7. Положення про автоматизовану систему документообігу суду затверджується Радою суддів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України з урахуванням специфіки спеціалізації судів".
 
Відхилено    
882. 8. Положення про автоматизовану систему документообігу суду затверджується Радою суддів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України з урахуванням специфіки спеціалізації судів.
 
-1244- Сотник О.С.
Частину 8 статті 15 після слів "Державною судовою адміністрацією України" доповнити словами "в межах правил, встановлених цим Законом", вважати частину 8 статті 15 частиною 13 статті 15.
 
Відхилено      
    -1245- Денисенко В.І.
доповнити Закон статтею 15-1 такого змісту:
"Стаття 151 Визначення персонального складу суду для розгляду конкретної справи
1. Визначення судді та/або суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою за принципом випадковості розподілу справ з урахуванням:
1) спеціалізації судді (за наявності);
2) навантаження – кількості судових справ, що надійшли на розгляд судді;
3) фактично відпрацьованого робочого часу (в днях);
4) коефіцієнту, що враховує форму участі судді у розгляді судової справи;
5) категорії судової справи та коефіцієнта її складності за класифікатором, який затверджує Державна судова адміністрація України за погодженням з Радою суддів України;
6) наявності у судді повноважень для здійснення правосуддя на момент розподілу судових справ;
7) наявності обставин, що виключають або не допускають повторної участі судді (складу суду) у розгляді судової справи відповідно до законодавства;
8) відсотку справ, які повинен розглядати суддя, в разі зменшення навантаження на нього відповідно до частини восьмої цієї статті.
Судові справи розподіляють між суддями, які мають процесуальні повноваження.
Якщо суддя брав участь у розгляді справи і це виключає новий розгляд її цим суддею відповідно до процесуального закону, такий суддя не залучається до автоматизованого розподілу цієї справи.
Розподіл судових справ між суддями в судах, у яких відсутня спеціалізація або її застосування неможливе, здійснюється між усіма суддями.
Результати автоматизованого розподілу справи оформлюються актом, який додається до матеріалів справи.
2. Повторний розподіл нерозглянутих справ здійснюється у разі:
1) закінчення строку, на який призначено суддю;
2) досягнення суддею 65-річного віку;
3) відсторонення судді від посади або від здійснення правосуддя;
4) звільнення посади судді;
5) перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
6) задоволення відводу (самовідводу) судді або всього складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів;
7) тимчасової непрацездатності судді, відрядження, відпустки, що унеможливлюють участь судді у розгляді справ, що може мати наслідком порушення строку їх розгляду, передбаченого відповідним процесуальним законом.
Повторний розподіл судових справ здійснюється за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи.
Якщо суд розглядав справу колегіально, то повторний автоматизований розподіл відбувається для визначення судді (суддів) з метою заміни судді або суддів, що вибули.
3. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:
1) за два місяці до закінчення строку повноважень судді;
2) за чотирнадцять днів, якщо інше не встановлено зборами суддів відповідного суду, до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів);
3) за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;
4) у період відпустки судді;
5) за один робочий день до відрядження (за три робочі дні - якщо тривалість відрядження більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;
6) під час тимчасової непрацездатності судді;
7) у період відрядження судді;
8) в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.
4. Внесення змін, видалення реєстраційних даних щодо конкретної судової справи не допускається, крім випадків, установлених цією статтею. Усі зміни та видалення реєстраційних даних фіксуються автоматизованою системою автоматично.
5. При об'єднанні судових справ автоматизована системи автоматично перераховує навантаження на суддю (суддів) з урахуванням таких судових справ.
6. У разі роз'єднання судових справ виділена в окреме провадження судова справа автоматично розподіляється на загальних підставах.
7. У разі одночасного перебування всіх суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматизований розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою у робочий день, наступний за днем, коли відпали відповідні обставини.
8. Збори суддів відповідного суду мають право зменшити навантаження щодо розгляду справ на суддів, які обіймають адміністративні посади в суді або є членами Ради суддів України, але не більше ніж на двадцять відсотків порівняно з навантаженням інших суддів.
9. У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад два робочі дні поспіль, за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду розподіл справ відбувається почергово за списками суддів з урахуванням їх спеціалізації (за її наявності).";
 
Відхилено    
883. Стаття 16. Символи судової влади
 
   Стаття 16. Символи судової влади
 
884. 1. Символами судової влади є державні символи України – Державний Герб України і Державний Прапор України.
 
   1. Символами судової влади є державні символи України – Державний Герб України і Державний Прапор України.
 
885. 2. Суддя здійснює правосуддя в мантії та з нагрудним знаком. Зразки мантії та нагрудного знака затверджуються Радою суддів України.
 
-1246- Денисенко В.І.
доповнити Закон Розділом І1 "Судова інформаційна система" такого змісту:
"Розділ І1
Судова інформаційна система
Стаття 161. Судова інформаційна система
1. Судова інформаційна система забезпечує формування єдиного інформаційного простору судів загальної юрисдикції, інших органів та установ судової системи, функціонування електронного документообігу в судах, а також між судами, іншими органами та установами, діяльність яких пов’язана із судовою системою, зберігання та обмін даними, підтримки внутрішньої та зовнішньої комунікації за допомогою інформаційних технологій, електронну комунікацію з користувачами послуг судової системи.
2. До судової інформаційної системи входять: автоматизовані системи документообігу судів, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції; офіційний веб-портал судової влади, веб-сайти судів, інших органів та установ судової системи; Єдиний державний реєстр судових рішень; Єдина база даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб'єктів владних повноважень; програмні засоби аудіофіксування судового процесу і відеоконференцзв‘язку; автоматизована система обліку суддівських кадрів; підсистема обліку кадрів працівників апаратів судів, інших органів та установ судової системи; підсистема ведення судової статистики і моніторингу стану розгляду справ, а також інші підсистеми.
3. Вимоги до підсистем судової інформаційної системи та їх перелік визначаються положенням про судову інформаційну систему, яке затверджує Рада суддів України за поданням Державної судової адміністрації України.
Стаття 162. Автоматизована система документообігу суду
1. У судах загальної юрисдикції функціонує автоматизована система документообігу суду.
Автоматизована система документообігу суду забезпечує:
1) реєстрацію в суді вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її руху, об’єктивний та неупереджений розподіл, під час їх реєстрації, судових справ, заяв, позовних заяв, клопотань, скарг, подань, матеріалів та інших документів, наслідком надходження (подання) яких є необхідність їх розподілу між суддями;
2) визначення судді – доповідача, головуючого судді, формування колегії суддів з додержанням принципів черговості та однакової кількості проваджень для кожного судді;
3) надсилання текстів судових повісток у вигляді SМS-повідомлень учасникам судового процесу (кримінального провадження);
4) моніторинг дотримання строків провадження у судових справах та автоматизовану підготовку інформації щодо дотримання строків провадження кожним суддею;
5) надання фізичним та юридичним особам інформації про стан розгляду судових справ, у яких вони беруть участь;
6) централізоване зберігання текстів судових рішень, ухвал та інших процесуальних документів; надсилання процесуальних документів в електронному вигляді;
7) видачу судових рішень, ухвал суду, інших процесуальних документів та виконавчих документів на підставі наявних у системі даних;
8) підготовку та моніторинг статистичних даних, ведення електронного архіву судових справ;
9) обмін інформацією щодо справ між судами;
10) відправлення електронних копій судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень;
11) виконання інших завдань, спрямованих на належну організацію роботи суду та забезпечення доступу громадян до правосуддя.
2. Автоматизованою системою також визначається:
1) запасний суддя, слідчий суддя, а також суддя, який розглядає питання про відвід слідчому судді або судді, який здійснював судове провадження одноособово;
2) присяжні і народні засідателі з числа осіб, які внесені до відповідних списків, для судового розгляду у випадках, визначених процесуальним законом.
3. Доступ до автоматизованої системи документообігу суду надається суддям та працівникам апарату відповідного суду згідно з їхніми функціональними обов'язками.
4. Автоматизовані системи документообігу різних судів інтегровані між собою.
5. Незаконне втручання в роботу автоматизованої системи тягне за собою відповідальність, установлену законом.
6. Персональну відповідальність за функціонування автоматизованої системи документообігу суду несе керівник апарату суду (особа, яка виконує його обов’язки).
7. Положення про автоматизовану систему документообігу затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України з урахуванням специфіки спеціалізації судів.
Стаття 163Автоматизована система обліку суддівських кадрів
1. Автоматизована система обліку суддівських кадрів забезпечує електронне ведення особових справ суддів, доступ до них суддів і судів, інших органів та установ судової системи, Вищої ради юстиції, а також у визначених обсягах – користувачів офіційного веб-порталу судової влади.
Автоматизована система обліку суддівських кадрів забезпечує подання суддями заяв та іншої інформації про себе засобами електронного зв’язку.
2. Особова справа судді в електронному вигляді має містити такі відомості про суддю:
1) біографічну довідку;
2) тексти заяв судді, пов’язаних з його кар’єрою, та доданих до них документів;
3) тексти рішень, прийнятих щодо судді Вищою кваліфікаційною комісією України, Вищою радою юстиції, Президентом України, Верховною Радою України, Радою суддів України, з’їздом суддів України;
4) інформацію про результати конкурсів на заняття посади судді;
5) інформацію про проходження суддею підготовки та підвищення кваліфікації в Національній школі суддів України;
6) інформацію про здійснення викладацької діяльності у Національній школі суддів України;
7) інформацію про заняття суддею адміністративних посад з копіями рішень про обрання на ці посади та звільнення з них;
8) інформацію про обрання судді до органів суддівського самоврядування, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції;
9) інформацію про здійснення суддею судочинства, зокрема:
- інформацію про кількість відпрацьованих днів у певному році, перебування судді у відпустках, відрядженнях, час тимчасової непрацездатності судді;
- кількість розглянутих справ за категоріями з посилання на усі судові рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень;
- кількість скасованих судових рішень та підстави їх скасування;
- кількість змінених судових рішень та підстави їх зміни;
- наявність та кількість рішень, які стали підставою для ухвалення рішень міжнародних установ, компетенція яких визнана Україною, якими встановлено порушення Україною міжнародно-правових зобов’язань;
- дотримання строків розгляду справи;
- навантаження щодо розгляду справ порівняно з іншими суддями у відповідному суді, регіоні та державі з урахуванням інстанційності, спеціалізації суду та судді;
10) інформацію щодо дисциплінарної відповідальності судді, зокрема:
- кількість скарг (заяв) щодо поведінки судді;
- кількість відкритих дисциплінарних проваджень та їх результати;
11) інформацію щодо притягнення судді до адміністративної чи кримінальної відповідальності;
12) інформацію щодо відповідності антикорупційним критеріям, зокрема:
- копії декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, інформація за результатами їх перевірки;
- інші відомості щодо відповідності судді вимогам антикорупційного законодавства.
3. Відкритий доступ до біографічних довідок про суддів забезпечується на офіційному веб-сайті кожного суду.
4. Положення про автоматизовану систему обліку суддівських кадрів затверджує Рада суддів України за погодженням з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою юстиції та Державною судовою адміністрацією України.
5. Ведення автоматизованої системи обліку суддівських кадрів забезпечує Державна судова адміністрація України.";
 
Відхилено   2. Суддя здійснює правосуддя в мантії та з нагрудним знаком. Зразки мантії та нагрудного знака затверджуються Радою суддів України.
 
886. Розділ ІІ. СУДИ ЗАГАЛЬНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ
 
   Розділ ІІ. СУДИ ЗАГАЛЬНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ
 
887. Глава 1. Організаційні основи системи судів загальної юрисдикції
 
   Глава 1. Організаційні основи системи судів загальної юрисдикції
 
888. Стаття 17. Система судів загальної юрисдикції
 
   Стаття 17. Система судів загальної юрисдикції
 
889. 1. Система судів загальної юрисдикції відповідно до Конституції України будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.
 
-1247- Власенко С.В.
Статтю 17 викласти в такій редакції:
"1. Система судів загальної юрисдикції відповідно до Конституції України будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.
2. Систему судів загальної юрисдикції складають:
1) місцеві суди;
2) апеляційні суди;
4) Верховний Суд України.
 
Відхилено   1. Система судів загальної юрисдикції відповідно до Конституції України будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.
 
890. 2. Систему судів загальної юрисдикції складають:
 
   2. Систему судів загальної юрисдикції складають:
 
891. 1) місцеві суди;
 
   1) місцеві суди;
 
892. 2) апеляційні суди;
 
   2) апеляційні суди;
 
893. 3) вищі спеціалізовані суди;
 
   3) вищі спеціалізовані суди;
 
894. 4) Верховний Суд України.
 
   4) Верховний Суд України.
 
895. 3. Найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України. Вищими судовими органами спеціалізованих судів є відповідні вищі спеціалізовані суди.
 
-1248- Крулько І.І.
Частину 3 ст.17 викласти в такій редакції: "Вищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України".
 
Відхилено   3. Найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України. Вищими судовими органами спеціалізованих судів є відповідні вищі спеціалізовані суди.
 
    -1249- Власенко С.В.
3. Найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України.
 
Відхилено    
896. 4. Єдність системи судів загальної юрисдикції забезпечується:
 
-1250- Власенко С.В.
4. Єдність системи судів загальної юрисдикції забезпечується:
єдиними засадами організації та діяльності судів;
єдиним статусом суддів;
обов'язковістю для всіх судів правил судочинства, визначених законом;
єдністю судової практики;
обов'язковістю виконання на території України судових рішень;
єдиним порядком організаційного забезпечення діяльності судів;
фінансуванням судів виключно з Державного бюджету України;
вирішенням питань внутрішньої діяльності судів органами суддівського самоврядування".
 
Відхилено   4. Єдність системи судів загальної юрисдикції забезпечується:
 
897. єдиними засадами організації та діяльності судів;
 
   єдиними засадами організації та діяльності судів;
 
898. єдиним статусом суддів;
 
   єдиним статусом суддів;
 
899. обов'язковістю для всіх судів правил судочинства, визначених законом;
 
   обов'язковістю для всіх судів правил судочинства, визначених законом;
 
900. єдністю судової практики;
 
   єдністю судової практики;
 
901. обов'язковістю виконання на території України судових рішень;
 
   обов'язковістю виконання на території України судових рішень;
 
902. єдиним порядком організаційного забезпечення діяльності судів;
 
   єдиним порядком організаційного забезпечення діяльності судів;
 
903. фінансуванням судів виключно з Державного бюджету України;
 
   фінансуванням судів виключно з Державного бюджету України;
 
904. вирішенням питань внутрішньої діяльності судів органами суддівського самоврядування.
 
   вирішенням питань внутрішньої діяльності судів органами суддівського самоврядування.
 
905. Стаття 18. Спеціалізація судів загальної юрисдикції
 
   Стаття 18. Спеціалізація судів загальної юрисдикції
 
906. 1. Суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
 
-1251- Алєксєєв С.О.
У частині першій статті 18 слова "адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення" замінити словами "адміністративних та військових справ".
 
Відхилено   1. Суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
 
907. 2. У судах загальної юрисдикції може запроваджуватися спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій справ.
 
-1252- Сироїд О.І.
У частині другій статті 18 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І)після слова "юрисдикції" доповнити словами "за рішенням зборів суддів відповідного суду".
 
Враховано   2. У судах загальної юрисдикції за рішенням зборів суддів відповідного суду може запроваджуватися спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій справ.
 
    -1253- Сотник О.С.
Частину 2 статті 18 після слова "юрисдикції" доповнити словами "за рішенням зборів суддів відповідного суду";
 
Враховано    
    -1254- Алєксєєв С.О.
3) У частині другій статті 18 слова "може запроваджуватися" замінити словом "запроваджується".
 
Відхилено    
908. 3. У місцевих загальних судах та апеляційних судах діє спеціалізація зі здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.
 
-1255- Сотник О.С.
частину 3 статті 18 виключити;
 
Відхилено   3. У місцевих загальних судах та апеляційних судах діє спеціалізація зі здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.
 
    -1256- Крулько І.І.
Частину 3 ст.18 виключити.
 
Відхилено    
909. Судді (суддя), уповноважені здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, обираються з числа суддів відповідного суду зборами суддів цього суду за пропозицією голови суду або за пропозицією будь-якого судді цього суду, якщо пропозиція голови суду не була підтримана, на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно. Кількість суддів, уповноважених здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, визначається окремо для кожного суду зборами суддів цього суду. Суддею, уповноваженим здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, може бути обрано суддю зі стажем роботи суддею не менше десяти років, досвідом здійснення кримінального провадження в суді і високими морально-діловими та професійними якостями. У разі відсутності в суді суддів з необхідним стажем роботи суддя, уповноважений здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, обирається з числа суддів, які мають найбільший стаж роботи на посаді судді.
 
-1257- Алєксєєв С.О.
У частині третій статті 18 слова "і високими морально-діловими та професійними якостями" замінити словами "та який не здійснював порушень правил етичної поведінки, встановлених Кодексом суддівської етики".
 
Відхилено   Судді (суддя), уповноважені здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, обираються з числа суддів відповідного суду зборами суддів цього суду за пропозицією голови суду або за пропозицією будь-якого судді цього суду, якщо пропозиція голови суду не була підтримана, на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно. Кількість суддів, уповноважених здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, визначається окремо для кожного суду зборами суддів цього суду. Суддею, уповноваженим здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, може бути обрано суддю зі стажем роботи суддею не менше десяти років, досвідом здійснення кримінального провадження в суді і високими морально-діловими та професійними якостями. У разі відсутності в суді суддів з необхідним стажем роботи суддя, уповноважений здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, обирається з числа суддів, які мають найбільший стаж роботи на посаді судді.
 
910. Судді, уповноважені здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, не звільняються від виконання обов'язків судді відповідної інстанції, проте здійснення ними таких повноважень ураховується при розподілі судових справ та має пріоритетне значення.
 
-1258- Алєксєєв С.О.
Статтю 18 доповнити частиною четвертою у такій редакції:
"4. Розгляд військових справах можуть здійснювати виключно судді з досвідом роботи у військових судах (на час існування такої ланки судової системи).".
 
Відхилено   Судді, уповноважені здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, не звільняються від виконання обов'язків судді відповідної інстанції, проте здійснення ними таких повноважень ураховується при розподілі судових справ та має пріоритетне значення.
 
911. Стаття 19. Порядок утворення і ліквідації судів загальної юрисдикції
 
-1259- Левченко Ю.В.
Статтю 19 викласти в такій редакції:
Стаття 19. Порядок утворення і ліквідації судів загальної юрисдикції
1. Суди загальної юрисдикції утворює, у тому числі шляхом реорганізації, Президент України за поданням Державної судової адміністрації України.
2. Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності. Суд у разі необхідності може мати більше одного місцезнаходження.
3. Підставами для утворення суду є зміна визначеної цим Законом системи судів, потреба поліпшити доступ до правосуддя або зміна адміністративно-територіального устрою.
4. Кількість суддів у суді загальної юрисдикції визначає Державна судова адміністрація України за погодженням з Радою суддів України з урахуванням судового навантаження та в межах видатків, передбачених у Державному бюджеті України на утримання судів та оплату праці суддів.
Кількість суддів у Верховному Суді України встановлюється цим Законом.
 
Відхилено   Стаття 19. Порядок утворення і ліквідації судів загальної юрисдикції
 
    -1260- Денисенко В.І.
статтю 19 викласти в такій редакції:
" Стаття 19. Порядок утворення і ліквідації судів загальної юрисдикції
1.Апеляційні та місцеві суди загальної юрисдикції утворюються, реорганізуються та ліквідуються Президентом України за поданням Ради суддів України на підставі пропозиції Державної судової адміністрації України.
Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди утворюються, реорганізовуються, ліквідовуються відповідно до закону.
2. Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності. Суд у разі необхідності може мати більше одного місцезнаходження.
У разі неможливості належного функціонування суду за його місцезнаходженням (знаходження суду в районі проведення антитерористичної операції або на території, на якій введено воєнний стан, або у місцевості, в якій введено надзвичайний стан, перебування суду на тимчасово окупованій території) Президент України за поданням Державної судової адміністрації України може тимчасово змінити місцезнаходження такого суду (населений пункт, де знаходиться суд).
3. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судів, потреба поліпшити доступність правосуддя, необхідність оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.
4. Кількість суддів (штатна чисельність суддів) у апеляційному, місцевому суді загальної юрисдикції визначається Радою суддів України за поданням Державної судової адміністрації України, з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів.
Кількість суддів (штатна чисельність суддів) у Верховному Суді України, вищих спеціалізованих судах визначається цим Законом.";
 
Відхилено    
912. 1. Суди загальної юрисдикції утворюються, реорганізуються та ліквідовуються Президентом України на підставі пропозиції Державної судової адміністрації України.
 
-1261- Сироїд О.І.
Частину першу статті 19 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти у такій редакції:
"1. Суди загальної юрисдикції утворює Президент України за поданням Державної судової адміністрації України, погодженим з Радою суддів України".
 
Відхилено   1. Суди загальної юрисдикції утворюються, у тому числі шляхом реорганізації, та ліквідовуються Президентом України на підставі пропозиції Державної судової адміністрації України.
 
    -1262- Сотник О.С.
Частину 1 статті 19 після слова "утворюються" доповнити словами "у тому числі шляхом реорганізації,", а слова "та ліквідовуються" вилучити;
 
Враховано частково    
    -1263- Ковальчук Н.В.
частині першій статті 19 слова ", реорганізуються та ліквідовуються" замінити словами "та реорганізуються";
 
Відхилено    
    -1264- Романюк В.М.
Частину першу статті 19 "Порядок утворення судів загальної юрисдикції" викласти у редакції:
"1. Суди загальної юрисдикції утворюються, реорганізуються та ліквідуються , а також кількість суддів у кожному з судів визначається законом, проект якого вноситься Президентом України.
Президент України при внесенні такого проекту закону враховує рекомендацію Ради суддів України".
 
Відхилено    
    -1265- Острікова Т.Г.
Частину 1 статті 19 після слова "утворюються" доповнити словами "у тому числі шляхом реорганізації"; в частині 1 статті 19 слова "та ліквідовуються" вилучити;
 
Враховано частково    
    -1266- Крулько І.І.
Частину 1 ст.19 викласти в такій редакції: "Суди загальної юрисдикції утворюються Президентом України на підставі пропозиції Державної судової адміністрації України".
 
Відхилено    
    -1267- Грановський О.М.
Частину 1 статті 19 викласти в такій редакції:
"1. Суди загальної юрисдикції утворюються, реорганізуються та ліквідовуються Президентом України на підставі пропозиції Державної судової адміністрації України за погодженням з Радою суддів України".
 
Відхилено    
    -1268- Власенко С.В.
Частину першу статті 19 викласти в такій редакції:
"1. Суди загальної юрисдикції утворюються Президентом України на підставі пропозиції Ради суддів України. Реорганізація та ліквідація судів загальної юрисдикції здійснюється Верховною радою України за поданням Ради суддів України".
 
Відхилено    
913. 2. Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.
 
-1269- Сироїд О.І.
Частину другу статті 19 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити реченням:
"Суд у разі необхідності може мати більше одного місцезнаходження".
 
Відхилено   2. Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.
 
    -1270- Сотник О.С.
частину 2 статті 19 після слова "інстанційності." доповнити реченням у такій редакції "Суд у разі необхідності може мати більше одного місцезнаходження.";
 
Відхилено    
914. 3. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судів, потреба поліпшити доступність правосуддя, необхідність оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.
 
-1271- Сироїд О.І.
У частині третій статті 19 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "чи ліквідації суду" виключити, доповнити абзацом такого змісту:
"Утворення суду може відбуватися внаслідок реорганізації шляхом злиття або поділу судів".
 
Враховано   3. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судів, потреба поліпшити доступність правосуддя, необхідність оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.
Утворення суду може відбуватися шляхом створення нового суду або реорганізації (злиття, поділу) судів.
 
    -1272- Сироїд О.І.
Після частини третьої статті 19 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"4. Підставою для ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судів. Ліквідація суду здійснюється законом".
 
Відхилено    
    -1273- Сотник О.С.
у частині 3 статті 19 слова "чи ліквідації" та "необхідність оптимізації видатків державного бюджету" виключити;
 
Відхилено    
    -1274- Ковальчук Н.В.
частині третій статті 19 слова "ліквідації" замінити словами "реорганізації";
 
Відхилено    
    -1275- Острікова Т.Г.
в частині 3 статті 19 слова "чи ліквідації" та ", необхідність оптимізації видатків державного бюджету" вилучити;
 
Відхилено    
    -1276- Грановський О.М.
Частину 3 статті 19 викласти в такій редакції:
"3. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судів, потреба поліпшити доступність правосуддя, або зміна адміністративно-територіального устрою".
 
Відхилено    
915. 4. Кількість суддів у суді загальної юрисдикції визначає Державна судова адміністрація України за погодженням з Радою суддів України з урахуванням судового навантаження та в межах видатків, передбачених у Державному бюджеті України на утримання судів та оплату праці суддів.
 
-1277- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 19 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "на утримання судів та оплату праці суддів" замінити на слова "на фінансування судів".
 
Відхилено   4. Кількість суддів у суді загальної юрисдикції визначає Державна судова адміністрація України за погодженням з Радою суддів України з урахуванням судового навантаження та в межах видатків, передбачених у Державному бюджеті України на утримання судів та оплату праці суддів.
 
    -1278- Романюк В.М.
Частину четверту цієї статті виключити.
 
Відхилено    
    -1279- Власенко С.В.
Частину четверту статті 19 викласти в такій редакції:
"4. Кількість суддів у суді загальної юрисдикції визначає Державна судова адміністрація України за погодженням з Радою суддів України з урахуванням судового навантаження та в межах видатків, передбачених у Державному бюджеті України на утримання судів та оплату праці суддів і працівників апарату. Кількість суддів у Верховному Суді України встановлюється цим Законом".
 
Відхилено    
916. Кількість суддів у Верховному Суді України встановлюється цим Законом.
 
-1280- Острікова Т.Г.
статтю 19 доповнити частиною 5, яку викласти в наступній редакції "5. Підставами для ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судів або зміна адміністративно-територіального устрою. Ліквідація суду здійснюється законом при зміні системи судів та/або зміні адміністративно-територіального устрою, якщо при цьому у такій ліквідації суду виникає потреба.";
 
Відхилено   Кількість суддів у Верховному Суді України встановлюється цим Законом.
 
    -1281- Шкрум А.І.
Статтю 19 "Порядок утворення і ліквідації судів загальної юрисдикції" доповнити частиною 5 такого змісту:
"5. З метою забезпечення територіальної доступності правосуддя, за ініціативою місцевих органів влади (органів місцевого самоврядування) та погодженням з територіальним управлінням Державної судової адміністрації України, окремі судді відповідного місцевого суду можуть бути розміщені в інших приміщеннях, розташованих в інших населених пунктах – найбільш наближено до місця компактного проживання громадян, в межах адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється юрисдикція відповідного місцевого суду.
При прийнятті такого рішення забезпечення приміщеннями та створення належних умов праці суддів покладається на відповідні місцеві органи влади (органи місцевого самоврядування)."
 
Відхилено    
    -1282- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Статтю 19 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"5. З метою забезпечення територіальної доступності правосуддя, за ініціативою місцевих органів влади (органів місцевого самоврядування) та погодженням з територіальним управлінням Державної судової адміністрації України, окремі судді відповідного місцевого суду можуть бути розміщені в інших приміщеннях, розташованих в інших населених пунктах – найбільш наближено до місця компактного проживання громадян, в межах адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється юрисдикція відповідного місцевого суду.
При прийнятті такого рішення забезпечення приміщеннями та створення належних умов праці суддів покладається на відповідні місцеві органи влади (органи місцевого самоврядування)".
 
Відхилено    
917. Стаття 20. Порядок обрання суддів на адміністративні посади
 
-1283- Сотник О.С.
Назву статті 20 після слова "посади" доповнити словами "і звільнення з цих посад";
 
Враховано   Стаття 20. Порядок обрання суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад
 
    -1284- Грановський О.М.
Назву статті 20 викласти в такій редакції:
"Порядок обрання суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад".
 
Враховано    
    -1285- Денисенко В.І.
статтю 20 викласти в такій редакції:
"Стаття 20. Порядок обрання суддів на адміністративні посади
1. Адміністративними посадами в суді вважаються посади голови суду та заступника (заступників) голови суду.
2. Голова суду, його заступник (заступники) обираються на посади зборами суддів відповідного суду із числа суддів цього суду строком на два роки, але не більш як на строк повноважень судді, шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддів, які працюють у відповідному суді.
3. Голова суду, його заступник (заступники) можуть бути достроково звільнені з посади за ініціативою не менш ніж однієї третини від загальної кількості суддів відповідного суду шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддів, які працюють у відповідному суді.
4. Про проведення зборів суддів щодо обрання голови суду, його заступника (заступників), звільнення голови суду, його заступника (заступників) з посади, в тому числі достроково, повідомляється головою суду (особою, що виконує його обов’язки) через веб-сайт суду в триденний строк з дня прийняття такого рішення.
5. Суддя, обраний на адміністративну посаду у порядку, визначеному цією статтею, не може обіймати одну адміністративну посаду відповідного суду більш як два строки підряд.
6. У суді, кількість суддів в якому перевищує десять суддів, може бути обраний один заступник голови суду, а у суді, кількість суддів в якому перевищує тридцять суддів, – не більше двох заступників голови суду.
7. Обрання судді на адміністративну посаду без додержання вимог цього Закону не допускається.
8. Перебування судді на адміністративній посаді в суді не звільняє його від здійснення повноважень судді відповідного суду, передбачених цим Законом.";
 
Відхилено    
918. 1. Адміністративними посадами в суді вважаються посади голови суду та заступника (заступників) голови суду.
 
-1286- Сироїд О.І.
Частину першу статті 20 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"1. Адміністративними посадами в суді є посади голови суду та заступника голови суду, секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду, секретаря Пленуму Верховного Суду України".
 
Відхилено   1. Адміністративними посадами в суді вважаються посади голови суду та заступника (заступників) голови суду.
 
    -1287- Сотник О.С.
частину 1 статті 20 викласти в такій редакції "1. Адміністративними посадами в суді вважаються посади голови суду та заступника голови суду, секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду, секретаря Пленуму Верховного Суду України.";
 
Відхилено    
    -1288- Крулько І.І.
Частину 1 ст.20 викласти у такій редакції: "Адміністративними посадами в суді вважаються посади голови суду, заступника (заступників) голови суду та секретаря судової палати".
 
Відхилено    
    -1289- Грановський О.М.
Частину 1 статті 20 викласти в такій редакції:
"1. Адміністративними посадами в суді вважаються посади голови суду та заступника (заступників) голови суду, секретаря Пленуму вищого спеціалізованого суду та Верховного Суду України".
 
Відхилено    
919. 2. Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники обираються на посади зборами суддів відповідного суду із числа суддів цього суду.
 
-1290- Сироїд О.І.
Абзац перший частини другої статті 20 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Суддів на адміністративні посади в суді обирають збори суддів відповідного суду із числа суддів цього суду".
 
Відхилено   2. Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники обираються на посади зборами суддів відповідного суду із числа суддів цього суду.
 
    -1291- Сотник О.С.
у частині 2 статті 20 слова "заступники" замінити на слова "заступник";
 
Відхилено    
    -1292- Сидорович Р.М.
в абзаці першому частини другої статті 20 після слів "обираються на посади" додати словосполучення "таємним голосуванням".
 
Враховано    
    -1293- Власенко С.В.
У частині другій статті 20 словосполучення "голова вищого спеціалізованого суду, його заступники" виключити.
 
Відхилено    
920. Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники обираються на посади строком на два роки, але не більш як на строк повноважень судді, шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддів, які працюють у відповідному суді.
 
-1294- Сироїд О.І.
В абзаці другому частини другої статті 20 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники обираються на посади" замінити словами "Суддів на адміністративні посади обирають".
 
Відхилено   Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники обираються на посади строком на два роки, але не більш як на строк повноважень судді, шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддів, які працюють у відповідному суді.
 
    -1295- Сотник О.С.
абзац 2 частини 2 статті 20 викласти в такій редакції "Судді обираються на адміністративні посади строком на два роки, але не більш як на строк повноважень судді, шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддів, які працюють у відповідному суді.";
 
Відхилено    
    -1296- Сотник О.С.
в абзаці 2 частини 2 статті 20 слова "заступники" замінити на слова "заступник";
 
Відхилено    
    -1297- Сотник О.С.
абзац 2 частини 2 статті 20 після слова "посади" доповнити словами "зборами суддів відповідного суду" ;
 
Відхилено    
    -1298- Голубов Д.І.
У другому абзаці другої частини статті 20 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" слова "на два роки", замінити словами "на один рік".
 
Відхилено    
    -1299- Німченко В.І.
Стаття 20 ч.2 слова "строком на два роки" замінити словами "строком на три роки".
 
Відхилено    
    -1300- Романюк Р.С.
в абзаці 2 частини другої статті 20 слово "два" - замінити словом "три".
 
Відхилено    
    -1301- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
В абзаці другому частини другої статті 20 після слів "обираються на посади строком", слова "на два роки" замінити словами "на три роки".
 
Відхилено    
    -1302- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
У частині другій статті 20 слова "строком на два роки" замінити словами "строком на три роки".
 
Відхилено    
921. Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники можуть бути достроково звільнені з посади за ініціативою не менш ніж однієї третини від загальної кількості суддів відповідного суду шляхом таємного голосування не менш як двома третинами суддів, які працюють у відповідному суді.
 
-1303- Сироїд О.І.
Абзац третій частини другої статті 20 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Суддю має бути звільнено з адміністративної посади у разі:
1) подання ним заяви про звільнення з адміністративної посади за власним бажанням;
2) відрядження його до роботи у Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії суддів, Раді суддів України, Вищій раді юстиції, Національній школі суддів України;
3) внесення Вищою радою юстиції подання про звільнення з посади судді.
Збори суддів відповідного суду достроково звільняють суддю з адміністративної посади за ініціативою не менше ніж однієї третьої від кількості суддів відповідного суду рішенням, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами суддів, які працюють у відповідному суді.
Звільнення особи з посади судді, а також закінчення строку, на який суддю обрано на адміністративну посаду в суді, припиняє повноваження на адміністративній посаді.
Припинення повноважень судді на адміністративній посаді, а також звільнення судді з адміністративної посади самі по собі не припиняють його повноважень судді".
 
Відхилено   Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники можуть бути достроково звільнені з посади за ініціативою не менш ніж однієї третини від загальної кількості суддів відповідного суду шляхом таємного голосування не менш як двома третинами суддів, які працюють у відповідному суді.
Звільнення особи з посади судді, а також закінчення строку, на який суддю обрано на адміністративну посаду в суді, припиняє його повноваження на адміністративній посаді.
 
    -1304- Сотник О.С.
частину 2 статті 20 доповнити абзацами 4-5 в такій редакції:
"Звільнення особи з посади судді, а також закінчення строку, на який суддю обрано на адміністративну посаду в суді, припиняє повноваження на адміністративній посаді.
Припинення повноважень судді на адміністративній посаді, а також звільнення судді з адміністративної посади самі по собі не припиняють його повноважень судді."
 
Враховано    
    -1305- Каплін С.М.
частину 2 ст.20 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Не може бути обраним головою місцевого суду, його заступником, головою апеляційного суду, його заступниками, головою вищого спеціалізованого суду, його заступниками суддя обраний на адміністративну посаду на підставі Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні";
 
Відхилено    
922. 3. Голова Верховного Суду України та його заступники обираються на посаду та звільняються з посади Пленумом Верховного Суду України у порядку, встановленому цим Законом.
 
-1306- Сотник О.С.
У частині 3 статті 20 слово "заступники" замінити на слово "заступник";
 
Відхилено   3. Голова Верховного Суду України та його заступники обираються на посаду та звільняються з посади Пленумом Верховного Суду України у порядку, встановленому цим Законом.
 
    -1307- Сотник О.С.
частину 3 статті 20 після слова "Законом" викласти в наступній редакції "Секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду обирає на посаду і звільняє з посади пленум відповідного вищого спеціалізованого суду.";
 
Відхилено    
923. 4. Суддя, обраний на адміністративну посаду у порядку, визначеному цією статтею, не може обіймати одну адміністративну посаду відповідного суду більш як два строки підряд.
 
-1308- Сироїд О.І.
Частину четверту статті 20 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"4. У вищому спеціалізованому суді або апеляційному суді суддя не може обіймати посаду голови суду двічі поспіль. У місцевому суді суддя не може обіймати посаду голови суду більше ніж двічі поспіль".
 
Враховано редакційно   4. Суддя, обраний на адміністративну посаду у порядку, визначеному цією статтею, не може обіймати одну адміністративну посаду відповідного суду більш як два строки поспіль.
 
    -1309- Сотник О.С.
частину 4 статті 20 після слова "підряд." викласти в наступній редакції "У Верховному, вищому спеціалізованому суді та апеляційному суді суддя не може обіймати посаду голови суду двічі поспіль.";
 
Відхилено    
    -1310- Сотник О.С.
статтю 20 доповнити частинами 5 -6 в наступній редакції
"5. Суддю має бути звільнено з адміністративної посади у разі:
1) подання ним заяви про звільнення з адміністративної посади за власним бажанням;
2) відрядження його до роботи у Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії суддів, Раді суддів України, Вищій раді юстиції, Національній школі суддів України;
3) внесення Вищою радою юстиції подання про звільнення з посади судді.
6. Оголошення про проведення зборів суддів для вирішення питань відповідно до цієї статті з інформацією про дату, час і місце проведення зборів, їх порядок денний і регламент розміщується на офіційному веб–порталі судової влади не пізніше ніж за сім днів до їх проведення.
Оголошення розміщується Державною судовою адміністрацією України в день надходження письмового повідомлення, підписаного головою суду або не менше ніж третиною від загальної кількості суддів відповідного суду, в якому міститься інформація про дату, час проведення зборів, їх порядок денний. Збори суддів відповідного суду затверджують регламент для вирішення питань відповідно до цієї статті.
Представники засобів масової інформації можуть бути присутніми під час проведення голосування, підрахунку голосів та оголошення результатів голосування, вести стенограму, робити нотатки, вести аудіо-, відеозапис, трансляцію перебігу зборів суддів, проведення голосування, підрахунку голосів та оголошення результатів, не перешкоджаючи проведенню зборів суддів."
 
Відхилено    
924. 5. У суді, кількість суддів в якому перевищує десять суддів, може бути обраний один заступник голови суду, а у суді, кількість суддів в якому перевищує тридцять суддів, – не більше двох заступників голови суду.
 
-1311- Сотник О.С.
Частину 5 статті 20 викласти в редакції наступного змісту "7. Голова суду може мати одного заступника незалежно від кількості суддів у суді.",
вважати частину 5 статті 20 частиною 7 статті 20;
Частину 6-7 вважати частинами 8-9;
 
Відхилено   5. У суді, кількість суддів в якому перевищує десять суддів, може бути обраний один заступник голови суду, а у суді, кількість суддів в якому перевищує тридцять суддів, – не більше двох заступників голови суду.
 
925. 6. Обрання судді на адміністративну посаду без додержання вимог цього Закону не допускається.
 
   6. Обрання судді на адміністративну посаду без додержання вимог цього Закону не допускається.
 
926. 7. Перебування судді на адміністративній посаді в суді не звільняє його від здійснення повноважень судді відповідного суду, передбачених цим Законом.
 
-1312- Сироїд О.І.
Після частини сьомої статті 20 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"8. Оголошення про проведення зборів суддів для вирішення питань відповідно до цієї статті з інформацією про дату, час і місце проведення зборів, їх порядок денний і регламент розміщується на офіційному веб–порталі судової влади не пізніше ніж за сім днів до їх проведення.
Оголошення розміщується Державною судовою адміністрацією України в день надходження письмового повідомлення, підписаного головою суду або не менше ніж третиною від загальної кількості суддів відповідного суду, в якому міститься інформація про дату, час проведення зборів, їх порядок денний. Збори суддів відповідного суду затверджують регламент для вирішення питань відповідно до цієї статті.
Представники засобів масової інформації можуть бути присутніми під час проведення голосування, підрахунку голосів та оголошення результатів голосування, вести стенограму, робити нотатки, вести аудіо-, відеозапис, трансляцію перебігу зборів суддів, проведення голосування, підрахунку голосів та оголошення результатів, не перешкоджаючи проведенню зборів суддів".
 
Відхилено   7. Перебування судді на адміністративній посаді в суді не звільняє його від здійснення повноважень судді відповідного суду, передбачених цим Законом.
 
    -1313- Грановський О.М.
Статтю 20 доповнити новою частиною 8 такого змісту:
"8. Звільнення з посади судді, а також закінчення строку, на який суддю призначено (обрано) на адміністративну посаду в суді, а також досягнення суддею шістдесяти п’яти років, припиняє здійснення ним повноважень на адміністративній посаді".
 
Відхилено    
    -1314- Власенко С.В.
Статтю 20 доповнити частиною такого змісту:
"8. Звільнення судді з адміністративної посади з підстав, встановлених законом, не припиняє його повноважень судді. Звільнення з посади судді, закінчення строку, на який суддю обрано на адміністративну посаду, закінчення строку повноважень судді, досягнення суддею 64-річного віку, а також складення повноважень на адміністративній посаді припиняє здійснення ним повноважень на адміністративній посаді з моменту настання однієї із зазначених обставин".
 
Відхилено    
927. Глава 2. Місцеві суди
 
   Глава 2. Місцеві суди
 
928. Стаття 21. Види і склад місцевих судів
 
   Стаття 21. Види і склад місцевих судів
 
929. 1. Місцевими загальними судами є районні, міжрайонні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.
 
-1315- Шпенов Д.Ю.
частину 1 статті 21 викласти в такій редакції: "Місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди."
 
Відхилено   1. Місцевими загальними судами є районні, міжрайонні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.
 
    -1316- Грановський О.М.
Частину 1 статті 21 викласти в такій редакції:
"1. Місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди".
 
Відхилено    
    -1317- Денисенко В.І.
у статті 21 частину першу після слова "районні" доповнити словом "міжрайонні";
 
Відхилено    
930. 2. Місцевими господарськими судами є господарські суди Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
 
-1318- Романюк В.М.
Частину другу статті 21 "Види і склад місцевих судів" викласти у редакції:
"2. Місцевими господарськими судами є окружні господарські суди".
 
Відхилено   2. Місцевими господарськими судами є господарські суди Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
 
931. 3. Місцевими адміністративними судами є окружні адміністративні суди, а також інші суди, передбачені процесуальним законом.
 
   3. Місцевими адміністративними судами є окружні адміністративні суди, а також інші суди, передбачені процесуальним законом.
 
932. 4. Місцевий суд складається з суддів місцевого суду, з числа яких обирається голова суду та, у передбачених законом випадках, заступник або заступники голови суду.
 
-1319- Сотник О.С.
Частину 4 статті 21 після слів "суду та" перед словом "заступник" викласти в такій редакції "у суді, який складається більш ніж з п’ятнадцяти суддів,"; слова "або заступники" вилучити;
 
Відхилено   4. Місцевий суд складається з суддів місцевого суду, з числа яких обирається голова суду та, у передбачених законом випадках, заступник або заступники голови суду.
 
    -1320- Денисенко В.І.
у статті 21 частину четверту викласти в такій редакції:
"4. Місцевий суд складається з суддів місцевого суду, з числа яких обирається голова суду та, у передбачених законом випадках, заступник (заступники) голови суду.";
 
Відхилено    
933. 5. З числа суддів місцевого загального суду обираються слідчі судді (суддя), які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом. Кількість слідчих суддів визначається окремо для кожного суду зборами суддів цього суду. Слідчі судді (суддя) обираються зборами суддів цього суду за пропозицією голови суду або за пропозицією будь-якого судді цього суду, якщо пропозиція голови суду не була підтримана, на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно. До обрання слідчого судді відповідного суду його повноваження здійснює найстарший за віком суддя цього суду. Слідчий суддя не звільняється від виконання обов'язків судді першої інстанції, проте здійснення ним повноважень із судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні враховується при розподілі судових справ та має пріоритетне значення.
 
-1321- Сотник О.С.
Частину 5 статті 21 вилучити;
 
Відхилено   5. З числа суддів місцевого загального суду обираються слідчі судді (суддя), які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом. Кількість слідчих суддів визначається окремо для кожного суду зборами суддів цього суду. Слідчі судді (суддя) обираються зборами суддів цього суду за пропозицією голови суду або за пропозицією будь-якого судді цього суду, якщо пропозиція голови суду не була підтримана, на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно. До обрання слідчого судді відповідного суду його повноваження здійснює найстарший за віком суддя цього суду. Слідчий суддя не звільняється від виконання обов'язків судді першої інстанції, проте здійснення ним повноважень із судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні враховується при розподілі судових справ та має пріоритетне значення.
 
934. Стаття 22. Повноваження місцевого суду
 
   Стаття 22. Повноваження місцевого суду
 
935. 1. Місцевий суд є судом першої інстанції і здійснює правосуддя у порядку, встановленому процесуальним законом.
 
-1322- Сотник О.С.
Частину 1 статті 22 після слова "законом." доповнити реченням такого змісту "У визначених законом випадках окружний суд може бути також судом апеляційної інстанції.";
 
Відхилено   1. Місцевий суд є судом першої інстанції і здійснює правосуддя у порядку, встановленому процесуальним законом.
 
936. 2. Місцеві загальні суди розглядають цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, передбачених законом.
 
-1323- Алєксєєв С.О.
У частині другій статті 22 слова "адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення" замінити словами "а також адміністративні справи".
 
Відхилено   2. Місцеві загальні суди розглядають цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, передбачених процесуальним законом.
 
    -1324- Дехтярчук О.В.
В частині другій статті 22 після слова "передбачених" доповнити словом "процесуальним";
 
Враховано    
937. 3. Місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх підсудності.
 
   3. Місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх підсудності.
 
938. 4. Місцеві адміністративні суди розглядають справи адміністративної юрисдикції (адміністративні справи).
 
   4. Місцеві адміністративні суди розглядають справи адміністративної юрисдикції (адміністративні справи).
 
939. 5. Підсудність окремих категорій справ місцевим судам, а також порядок їх розгляду визначаються законом.
 
   5. Підсудність окремих категорій справ місцевим судам, а також порядок їх розгляду визначаються законом.
 
940. Стаття 23. Суддя місцевого суду
 
   Стаття 23. Суддя місцевого суду
 
941. 1. Суддя місцевого суду здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, визначені законом.
 
   1. Суддя місцевого суду здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, визначені законом.
 
942. Стаття 24. Голова місцевого суду
 
   Стаття 24. Голова місцевого суду
 
943. 1. Голова місцевого суду:
 
-1325- Денисенко В.І.
частину першу статті 24 викласти в такій редакції:
"1. Голова місцевого суду:
1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;
2) визначає адміністративні повноваження заступника (заступників) голови місцевого суду;
3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника (заступників) керівника суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника (заступників) заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
4) видає на підставі акта про призначення (обрання) суддею чи звільнення судді з посади в триденний строк з дня їх надходження відповідний наказ (але не раніше дня складення присяги суддею, призначеного на посаду судді вперше);
5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України, а також через веб-сайт суду про наявність вакантних посад суддів у суді в триденний строк з дня їх утворення;
6) забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;
7) контролює ведення в суді судової статистики та інформаційно-аналітичного забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
8) сприяє виконанню вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;
9) вносить на розгляд зборів суду пропозиції щодо кількості та персонального складу слідчих суддів;
10) здійснює інші повноваження, визначені законом.";
 
Відхилено   1. Голова місцевого суду:
 
944. 1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;
 
   1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;
 
945. 2) визначає адміністративні повноваження заступника голови місцевого суду;
 
-1326- Сотник О.С.
Пункт 2 частини 1 статті 24 вилучити;
 
Відхилено   2) визначає адміністративні повноваження заступника голови місцевого суду;
 
946. 3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
-1327- Сотник О.С.
пункт 3 вважати пунктом 2;
 
Відхилено   3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
    -1328- Голубов Д.І.
Третій пункт першої частини статті 24 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" викласти у такій редакції: "3) вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду (за рішенням зборів суддів місцевого суду), заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;".
 
Відхилено    
947. 4) видає на підставі акта про призначення (обрання) суддею чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
-1329- Сотник О.С.
пункт 4 частини 1 статті 24 вилучити;
 
Відхилено   4) видає на підставі акта про призначення (обрання) суддею чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
948. 5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України про наявність вакантних посад суддів у суді в триденний строк з дня їх утворення;
 
-1330- Сироїд О.І.
Пункт 5 частини першої статті 24 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"5) повідомляє Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію суддів, а також через веб-сайт суду про наявність вакантної посади судді не пізніше трьох днів з дня утворення такої вакантної посади;".
 
Враховано частково   5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України, а також через веб-портал судової влади про наявність вакантних посад суддів у суді в триденний строк з дня їх утворення;
 
    -1331- Сотник О.С.
пункт 5 вважати пунктом 3, а слова "Вищу кваліфікаційну комісію суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію суддів"; після слова "України" перед словами "про наявність" доповнити наступним ", а також через веб-сайт суду";
 
Враховано частково    
    -1332- Крулько І.І.
У пункті 5 частини 1 ст.24 замінити слово "утворення" на "виникнення".
 
Відхилено    
949. 6) забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;
 
-1333- Сотник О.С.
пункт 6 вважати пунктом 4;
 
Відхилено   6) забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;
 
950. 7) організовує ведення в суді судової статистики та інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
 
-1334- Сотник О.С.
пункт 7 частини 1 статті 24 вилучити;
 
Відхилено   7) організовує ведення в суді судової статистики та інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
 
    -1335- Дехтярчук О.В.
Частину першу статті 24 доповнити пунктом 7 такого змісту:
7) організовує виконання рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про накладення дисциплінарного стягнення до судді, яке пов’язане із судовою діяльністю.
У зв’язку з чим, пункти 1-10, вважати пунктами 1-11 відповідно.
 
Відхилено    
951. 8) сприяє виконанню вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;
 
-1336- Сироїд О.І.
Пункт 8 частини першої статті 24 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"8) сприяє виконанню вимог щодо підтримання кваліфікації суддів місцевого суду та підвищення їх професійного рівня".
 
Відхилено   8) сприяє виконанню вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;
 
    -1337- Сотник О.С.
пункт 8 вважати пунктом 5;
 
Відхилено    
952. 9) вносить на розгляд зборів суду пропозиції щодо кількості та персонального складу слідчих суддів;
 
-1338- Сотник О.С.
пункт 9 частини 1 статті 24 вилучити;
 
Відхилено   9) вносить на розгляд зборів суду пропозиції щодо кількості та персонального складу слідчих суддів;
 
    -1339- Сотник О.С.
частину 1 статті 24 доповнити пунктом 6 такого змісту "6) видає наказ про скерування суддів суду до Національної школи суддів України для підвищення кваліфікації відповідно до графіка, затвердженого зборами суддів;";
 
Відхилено    
953. 10) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-1340- Сотник О.С.
пункт 10 вважати пунктом 7
 
Відхилено   10) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
    -1341- Власенко С.В.
Пункт 9 частини першої статті 24 викласти в такій редакції:
" 9) здійснює інші повноваження, визначені законом".
 
Відхилено    
954. 2. Голова місцевого суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
   2. Голова місцевого суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
955. 3. У разі відсутності голови місцевого суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення – заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду – суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
-1342- Сотник О.С.
В частині 3 статті 24 слова "один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення" та ", який має більший стаж роботи на посаді судді" вилучити;
 
Відхилено   3. У разі відсутності голови місцевого суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення – заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду – суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
956. Стаття 25. Заступник голови місцевого суду
 
-1343- Денисенко В.І.
статтю 25 викласти в такій редакції:
" Стаття 25. Заступник (заступники) голови місцевого суду
1. Заступник (заступники) голови місцевого суду здійснюють адміністративні повноваження, визначені головою суду.";
 
Відхилено   Стаття 25. Заступник голови місцевого суду
 
    -1344- Власенко С.В.
Статтю 25 виключити.
 
Відхилено    
957. 1. Заступник голови місцевого суду здійснює адміністративні повноваження, визначені головою суду.
 
-1345- Сотник О.С.
Частину 1 статті 25 після слова "визначені" викласти в такій редакції "згідно з розподілом адміністративних повноважень, затвердженим зборами суддів відповідного суду.";
 
Відхилено   1. Заступник голови місцевого суду здійснює адміністративні повноваження, визначені головою суду.
 
958. Глава 3. Апеляційні суди
 
   Глава 3. Апеляційні суди
 
959. Стаття 26. Види і склад апеляційних судів
 
-1346- Денисенко В.І.
статтю 26 викласти в такій редакції:
"Стаття 26. Види і склад апеляційних судів
1. У системі судів загальної юрисдикції діють апеляційні суди як суди апеляційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних, господарських, адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення.
2. Апеляційними судами з розгляду цивільних і кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення є апеляційні суди, які утворюються відповідно до указу Президента України в апеляційних округах.
3. Апеляційними судами з розгляду господарських справ, апеляційними судами з розгляду адміністративних справ є відповідно апеляційні господарські суди та апеляційні адміністративні суди, які утворюються відповідно до указу Президента України в апеляційних округах.
4. Суддею апеляційного суду може бути суддя, якому присвоєно не нижче четвертого кваліфікаційного класу.
5. У складі апеляційного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ. Судову палату очолює секретар судової палати, який обирається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також про обрання секретаря судової палати приймаються зборами суддів апеляційного суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує роботу відповідної палати, контролює здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів апеляційного суду про діяльність судової палати.";
 
Відхилено   Стаття 26. Види і склад апеляційних судів
 
960. 1. У системі судів загальної юрисдикції діють апеляційні суди як суди апеляційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних, господарських, адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення.
 
-1347- Алєксєєв С.О.
У частині першій статті 26 слова "адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення" замінити словами "адміністративних та військових справ".
 
Відхилено   1. У системі судів загальної юрисдикції діють апеляційні суди як суди апеляційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних, господарських, адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення.
 
961. 2. Апеляційними судами з розгляду цивільних і кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення є апеляційні суди, які утворюються відповідно до указу Президента України в апеляційних округах.
 
-1348- Сироїд О.І.
Частину другу статті 25 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Апеляційними судами з розгляду цивільних справ, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення є апеляційні суди областей, міст Києва та Севастополя, Автономної Республіки Крим".
 
Відхилено   2. Апеляційними судами з розгляду цивільних і кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення є апеляційні суди, які утворюються відповідно до указу Президента України в апеляційних округах.
 
    -1349- Сотник О.С.
Частину 2 статті 26 після слів "апеляційні суди" викласти в такій редакції "областей, міст Києва та Севастополя, Автономної Республіки Крим.";
 
Відхилено    
    -1350- Романюк В.М.
Частину другу статті 26 "Види і склад апеляційних судів" викласти у такій редакції:
"2. Апеляційними судами з розгляду цивільних, кримінальних, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення, розглянутих місцевими загальними судами у першій інстанції є апеляційні загальні суди областей, міст Києва та Севастополя, Автономної Республіки Крим".
 
Відхилено    
    -1351- Крулько І.І.
Частину 2 ст.26 викласти у такій редакції: "Апеляційними судами з розгляду цивільних і кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення є апеляційні суди, які утворюються відповідно до указу Президента України в Автономній республіці Крим, областях та містах Києві та Севастополі.".
 
Відхилено    
    -1352- Шпенов Д.Ю.
частину 2 статті 26 викласти в такій редакції: Апеляційними судами з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення є: апеляційні суди областей, апеляційні суди міст Києва та Севастополя, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим."
 
Відхилено    
    -1353- Алєксєєв С.О.
У частині другій статті 26 слова "цивільних і кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення" замінити словами "цивільних, кримінальних і військових".
 
Відхилено    
962. 3. Апеляційними судами з розгляду господарських справ, апеляційними судами з розгляду адміністративних справ є відповідно апеляційні господарські суди та апеляційні адміністративні суди, які утворюються відповідно до указу Президента України в апеляційних округах.
 
-1354- Романюк В.М.
Частину третю статті 26 "Види і склад апеляційних судів" виключити. Частину четверту вважати частиною третьою.
 
Відхилено   3. Апеляційними судами з розгляду господарських справ, апеляційними судами з розгляду адміністративних справ є відповідно апеляційні господарські суди та апеляційні адміністративні суди, які утворюються відповідно до указу Президента України в апеляційних округах.
 
963. 4. Суддею апеляційного суду може бути суддя, якому присвоєно не нижче четвертого кваліфікаційного класу.
 
-1355- Сироїд О.І.
Частину четверту статті 25 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"4. На посаду судді в апеляційному суді може претендувати громадянин України, який обраний на посаду судді безстроково і має необхідну кваліфікацію".
 
Враховано частково   4. Суддею апеляційного суду може бути суддя, який за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердив здатність здійснювати правосуддя в апеляційному суді, та має досвід роботи суддею не менше п’яти років або має науковий ступінь, отриманий до призначення на посаду судді, та стаж наукової діяльності у галузі права, або науково-педагогічної діяльності у галузі права у вищому навчальному закладі або вищих навчальних закладах, що здійснюють підготовку фахівців освітнього ступеня "магістр", до призначення на посаду судді не менше десяти років.
 
    -1356- Сотник О.С.
частину 4 статті 26 викласти в такій редакції "До складу апеляційного суду входять судді, що відповідають вимогам частини другої статті 65 цього Закону і пройшли відповідний конкурс, з числа яких обирають голову суду та його заступника." ;
 
Відхилено    
    -1357- Німченко В.І.
Стаття 26 ч.4 слова "якому присвоєно не нижче четвертого кваліфікаційного класу" замінити словами "якому виповнилося тридцять п’ять років і який обраний безстроково".
 
Відхилено    
    -1358- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
У частині четвертій статті 26 слова "якому присвоєно не нижче четвертого кваліфікаційного класу" замінити словами "якому виповнилося тридцять п’ять років і який обраний безстроково".
 
Відхилено    
    -1359- Власенко С.В.
Частину четверту статті 26 викласти в такій редакції:
" 4. Суддею апеляційного суду може бути суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше п'яти років та успішно пройшов атестацію. Рекомендація до обрання суддею апеляційного суду вноситься Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за результатами відкритого конкурсу".
 
Враховано частково , а також редакційно у ст. 31   
964. 5. У складі апеляційного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ. Судову палату очолює секретар судової палати, який обирається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також про обрання секретаря судової палати приймаються зборами суддів апеляційного суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує роботу відповідної палати, контролює здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів апеляційного суду про діяльність судової палати.
 
-1360- Сироїд О.І.
Частину п’яту статті 25 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"5. У складі апеляційного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ. Рішення про утворення судової палати, її склад приймають збори суддів апеляційного суду".
 
Відхилено   5. У складі апеляційного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ. Судову палату очолює секретар судової палати, який обирається з числа суддів цього суду строком на два роки. Суддя, не може бути секретарем судової палати у відповідному суді більш як два строки поспіль. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також про обрання секретаря судової палати приймаються зборами суддів апеляційного суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує роботу відповідної палати, контролює здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів апеляційного суду про діяльність судової палати.
 
    -1361- Сотник О.С.
частину 5 статті 26 вилучити;
 
Відхилено    
    -1362- Крулько І.І.
Частину 5 ст.26 викласти у такій редакції: "У складі апеляційного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ. Судову палату очолює секретар судової палати, який обирається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також про обрання секретаря судової палати приймаються більшістю від складу членів відповідної судової палати на зборах суддів апеляційного суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує роботу відповідної палати, контролює здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів апеляційного суду про діяльність судової палати.".
 
Відхилено    
    -1363- Сидорович Р.М.
друге речення частини п’ятої статті 26 після слів "з числа суддів цього суду" доповнити наступним: ", в порядку, встановленому для обрання голови суду, визначеним статтею 20 цього Закону".
 
Відхилено    
    -1364- Алєксєєв С.О.
Доповнити статтю 26 частиною шостою в такій редакції:
"6. Апеляційний суд є судом першої інстанції з розгляду військових справ у відповідно створених колегіях судової палати у кримінальних справах"."
 
Відхилено    
    -1365- Власенко С.В.
Частину п‘яту статті 26 викласти в такій редакції:
" 5. У складі апеляційного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ. Судову палату очолює секретар судової палати, який обирається рішенням зборів суддів відповідної палати відповідного суду шляхом таємного голосування більшістю голосів суддів відповідної палати. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також про обрання секретаря судової палати приймаються зборами суддів апеляційного суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує роботу відповідної палати, контролює здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів апеляційного суду про діяльність судової палати".
 
Відхилено    
    -1366- Каплін С.М.
у частині 5 ст.26 слова: "за пропозицією голови суду" замінити словами: "за пропозицією судді з числа суддів цього суду";
 
Відхилено    
965. Стаття 27. Повноваження апеляційного суду
 
   Стаття 27. Повноваження апеляційного суду
 
966. 1. Апеляційний суд:
 
   1. Апеляційний суд:
 
967. 1) здійснює правосуддя у порядку, встановленому процесуальним законом;
 
   1) здійснює правосуддя у порядку, встановленому процесуальним законом;
 
968. 2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової юрисдикції як суд першої інстанції;
 
   2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової юрисдикції як суд першої інстанції;
 
969. 3) аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику;
 
-1367- Сироїд О.І.
Пункт 3 частини першої статті 27 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити словами: "інформує про результати узагальнення судової практики відповідні місцеві суди, а також суди вищого рівня".
 
Враховано   3) аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику, інформує про результати узагальнення судової практики відповідні місцеві суди, а також суди вищого рівня;
 
    -1368- Сотник О.С.
Пункт 3 частини 1 статті 27 доповнити словами ", вносить до відповідного вищого спеціалізованого суду пропозиції щодо вдосконалення судової практики;";
 
Враховано редакційно    
    -1369- Грановський О.М.
Пункт 3 частини 1 статті 27 викласти в такій редакції:
"3) аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику, вносить пропозиції щодо вдосконалення судової практики до відповідного вищого спеціалізованого суду;".
 
Враховано редакційно    
    -1370- Каплін С.М.
пункт 3 частини 1 ст.26 викласти у такій редакції:
"контролює ефективність діяльності апарату суду, за погодженням із зборами суддів вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства";
 
Відхилено    
970. 4) надає місцевим судам методичну допомогу в застосуванні законодавства;
 
-1371- Сироїд О.І.
Пункт 4 частини першої статті 27 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"4) вносить до відповідного вищого спеціалізованого суду пропозиції щодо вдосконалення судової практики;".
 
Відхилено   4) надає місцевим судам методичну допомогу в застосуванні законодавства;
 
    -1372- Сотник О.С.
пункт 4 частини 1 статті 27 вилучити;
 
Відхилено    
971. 5) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-1373- Сотник О.С.
пункт 5 частини 1 статті 27 вважати пунктом 4;
 
Відхилено   5) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
972. Стаття 28. Суддя апеляційного суду
 
   Стаття 28. Суддя апеляційного суду
 
973. 1. Суддя апеляційного суду здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, визначені законом.
 
-1374- Власенко С.В.
Статтю 28 викласти в такій редакції:
"1. Суддя апеляційного суду:
а) здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом,
б) аналізує судову практику, бере участь в її узагальненні;
в) здійснює інші повноваження, визначені законом".
 
Відхилено   1. Суддя апеляційного суду здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, визначені законом.
 
974. Стаття 29. Голова апеляційного суду
 
   Стаття 29. Голова апеляційного суду
 
975. 1. Голова апеляційного суду:
 
-1375- Денисенко В.І.
частину першу статті 29 викласти в такій редакції:
"1. Голова апеляційного суду:
1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;
2) визначає адміністративні повноваження заступників голови апеляційного суду;
3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посади керівника апарату суду, заступника (заступників) керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника (заступників) заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді чи звільнення судді з посади в триденний строк з дня їх надходження відповідний наказ;
5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України, а також через веб-сайт суду про наявність вакантних посад суддів у апеляційному суді у триденний строк з дня їх утворення;
6) забезпечує виконання рішень зборів суддів апеляційного суду;
7) контролює ведення та аналіз судової статистики, вивчення та узагальнення судової практики, інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
8) сприяє виконанню вимог щодо підвищення кваліфікації суддів апеляційного суду;
9) здійснює повноваження слідчого судді та призначає з числа суддів апеляційного суду суддів (суддю) для здійснення таких повноважень у випадках, передбачених процесуальним законом;
10) здійснює інші повноваження, визначені законом.";
 
Відхилено   1. Голова апеляційного суду:
 
976. 1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;
 
   1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;
 
977. 2) визначає адміністративні повноваження заступників голови апеляційного суду;
 
-1376- Сотник О.С.
Пункт 2 частини 1 статті 29 вилучити;
 
Відхилено   2) визначає адміністративні повноваження заступників голови апеляційного суду;
 
978. 3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посади керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
-1377- Сотник О.С.
пункт 3 частини 1 статті 29 вважати пунктом 2;
 
Відхилено   3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посади керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
    -1378- Голубов Д.І.
Третій пункт першої частини статті 29 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" викласти у такій редакції: "3) вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду (за рішенням зборів суддів апеляційного суду), заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;".
 
Відхилено    
    -1379- Каплін С.М.
пункт 3 частини 1 ст.29 викласти у такій редакції:
"контролює ефективність діяльності апарату суду, за погодженням із зборами суддів вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад; а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства"
 
Відхилено    
979. 4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
-1380- Сотник О.С.
пункт 4 частини 1 статті 29 вилучити;
 
Відхилено   4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
980. 5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України про наявність вакантних посад суддів у апеляційному суді у триденний строк з дня їх утворення;
 
-1381- Сироїд О.І.
Пункт 5 частини першої статті 29 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"5) повідомляє Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію суддів про наявність вакантної посади судді не пізніше трьох днів з дня утворення такої вакантної посади".
 
Враховано частково   5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України, а також через веб-портал судової влади про наявність вакантних посад суддів у апеляційному суді у триденний строк з дня їх утворення;
 
    -1382- Сотник О.С.
пункт 5 частини 1 статті 29 вважати пунктом 3, а слова "Вищу кваліфікаційну комісію суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію суддів" і після слів "адміністрацію України" доповнити словами ", а також через веб-сайт суду";
 
Враховано частково    
    -1383- Крулько І.І.
У пункті 5 частини 1 ст.29 замінити слово "утворення" на "виникнення".
 
Відхилено    
981. 6) забезпечує виконання рішень зборів суддів апеляційного суду;
 
-1384- Сотник О.С.
пункт 6 частини 1 статті 29 вважати пунктом 4;
 
Відхилено   6) забезпечує виконання рішень зборів суддів апеляційного суду;
 
982. 7) організовує ведення та аналіз судової статистики, організовує вивчення та узагальнення судової практики, інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
 
-1385- Сотник О.С.
пункт 7 частини 1 статті 29 вважати пунктом 5, а слова "організовує ведення та аналіз судової статистики," та "інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;" вилучити;
 
Відхилено   7) організовує ведення та аналіз судової статистики, організовує вивчення та узагальнення судової практики, інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
 
    -1386- Дехтярчук О.В.
Частину першу статті 29 доповнити пунктом 7 такого змісту:
"7) організовує виконання рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про накладення дисциплінарного стягнення до судді, яке пов’язане із судовою діяльністю;"
У зв’язку з чим, пункти 1-10, вважати пунктами 1-11 відповідно.
 
Відхилено    
983. 8) сприяє виконанню вимог щодо підвищення кваліфікації суддів апеляційного суду;
 
-1387- Сироїд О.І.
Пункт 8 частини першої статті 29 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"8) сприяє виконанню вимог щодо підтримання кваліфікації суддів апеляційного суду та підвищення їх професійного рівня;".
 
Враховано   8) сприяє виконанню вимог щодо підтримання кваліфікації суддів апеляційного суду та підвищення їх професійного рівня;
 
    -1388- Сотник О.С.
пункт 8 частини 1 статті 29 вважати пунктом 6;
 
Відхилено    
    -1389- Сотник О.С.
частину 1 статті 29 доповнити пунктом 7 такого змісту "7) видає наказ про скерування суддів суду до Національної школи суддів України для підвищення кваліфікації відповідно до графіка, затвердженого зборами суддів;";
 
Відхилено    
984. 9) здійснює повноваження слідчого судді та призначає з числа суддів апеляційного суду суддів (суддю) для здійснення таких повноважень у випадках, передбачених процесуальним законом;
 
-1390- Сотник О.С.
пункт 9 частини 1 статті 29 вилучити;
 
Відхилено   9) здійснює повноваження слідчого судді та призначає з числа суддів апеляційного суду суддів (суддю) для здійснення таких повноважень у випадках, передбачених процесуальним законом;
 
    -1391- Крулько І.І.
Пункт 9 частини 1 ст.29 викласти у такій редакції: "вносить пропозиції зборам суддів, де обираються судді цього суду, на строк не більше трьох років з можливістю бути переобраними повторно.".
 
Відхилено    
985. 10) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-1392- Сотник О.С.
пункт 10 частини 1 статті 29 вважати пунктом 8;
 
Відхилено   10) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
986. 2. Голова апеляційного суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
   2. Голова апеляційного суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
987. 3. У разі відсутності голови апеляційного суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення – заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду – суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
-1393- Сотник О.С.
в частині 3 статті 29 слова "один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення" та ", який має більший стаж роботи на посаді судді," вилучити;
 
Відхилено   3. У разі відсутності голови апеляційного суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення – заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду – суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
988. Стаття 30. Заступник голови апеляційного суду
 
-1394- Денисенко В.І.
статтю 30 викласти в такій редакції:
" Стаття 30. Заступники голови апеляційного суду
1. Заступники голови апеляційного суду здійснюють адміністративні повноваження, визначені головою суду.";
 
Відхилено   Стаття 30. Заступник голови апеляційного суду
 
    -1395- Власенко С.В.
Статтю 30 виключити.
 
Відхилено    
989. 1. Заступник голови апеляційного суду здійснює адміністративні повноваження, визначені головою суду.
 
-1396- Сотник О.С.
Частину 1 статті 30 після слова "визначені" викласти в наступній редакції "згідно з розподілом адміністративних повноважень, затвердженим зборами суддів відповідного суду."
 
Відхилено   1. Заступник голови апеляційного суду здійснює адміністративні повноваження, визначені головою суду.
 
990. Глава 4. Вищі спеціалізовані суди
 
-1397- Власенко С.В.
"Глава 4. Вищі спеціалізовані суди" виключити.
 
Відхилено   Глава 4. Вищі спеціалізовані суди
 
991. Стаття 31. Види і склад вищих спеціалізованих судів
 
-1398- Денисенко В.І.
статтю 31 викласти в такій редакції:
"Стаття 31.Види і склад вищих спеціалізованих судів
1. У системі судів загальної юрисдикції діють вищі спеціалізовані суди як суди касаційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних, господарських, адміністративних справ.
2. Вищими спеціалізованими судами є: Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України.
До складу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ входять сто двадцять суддів, до складу Вищого господарського суду входять дев’яносто п’ять суддів, до складу Вищого адміністративного суду входять дев’яносто сім суддів.
3. Суддею вищого спеціалізованого суду може бути суддя, якому присвоєно не нижче третього кваліфікаційного класу.
4. У вищому спеціалізованому суді утворюються палати з розгляду окремих категорій справ. Судову палату очолює секретар судової палати, який обирається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також про обрання секретаря судової палати приймаються зборами суддів вищого спеціалізованого суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує роботу відповідної палати, контролює здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів вищого спеціалізованого суду про діяльність судової палати.
5. У вищому спеціалізованому суді діє пленум вищого спеціалізованого суду для вирішення питань, визначених цим Законом. Склад і порядок діяльності пленуму вищого спеціалізованого суду визначаються цим Законом.";
 
Відхилено   Стаття 31. Види і склад вищих спеціалізованих судів
 
992. 1. У системі судів загальної юрисдикції діють вищі спеціалізовані суди як суди касаційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних, господарських, адміністративних справ.
 
-1399- Романюк В.М.
Частину першу і другу статті 31 "Види і склад вищих спеціалізованих судів" викласти у редакції:
"1. У системі судів загальної юрисдикції діють вищі спеціалізовані суди як суди апеляційної інстанції з розгляду господарських і адміністративних справ, розглянутих у першій інстанції місцевими окружними господарськими і адміністративними судами".
"2. Вищими спеціалізованими судами є: Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України".
 
Відхилено   1. У системі судів загальної юрисдикції діють вищі спеціалізовані суди як суди касаційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних, господарських, адміністративних справ.
 
    -1400- Алєксєєв С.О.
У частині першій статті 31 слова "адміністративних справ" замінити словами "адміністративних та військових справ".
 
Відхилено    
993. 2. Вищими спеціалізованими судами є: Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України.
 
   2. Вищими спеціалізованими судами є: Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України.
 
994. 3. Суддею вищого спеціалізованого суду може бути суддя, якому присвоєно не нижче третього кваліфікаційного класу.
 
-1401- Сироїд О.І.
Частину третю статті 31 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"3. На посаду судді у вищому спеціалізованому суді може претендувати громадянин України, який має стаж роботи на посаді судді місцевого суду не менше десяти років або на посаді судді апеляційного суду не менше п'яти років і відповідну кваліфікацію. На посаду судді у вищому спеціалізованому суді може претендувати також громадянин України, який має стаж роботи на посаді судді не менше п’яти років, ступінь доктора філософії, отриманий до призначення на посаду судді, і відповідну кваліфікацію".
 
Враховано частково   3. Суддею вищого спеціалізованого суду може бути суддя, який за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердив здатність здійснювати правосуддя у вищому спеціалізованому суді, та має досвід роботи суддею не менше десяти років або має науковий ступінь, отриманий до призначення на посаду судді, та стаж наукової діяльності у галузі права, або науково-педагогічної діяльності у галузі права у вищому навчальному закладі або вищих навчальних закладах, що здійснюють підготовку фахівців освітнього ступеня "магістр", до призначення на посаду судді не менше десяти років.
 
    -1402- Сотник О.С.
Частину 3 статті 31 викласти в наступній редакції "До складу вищого спеціалізованого суду входять судді, що відповідають вимогам частини третьої статті 65 цього Закону і пройшли відповідний конкурс, з числа яких обирають голову суду та його заступника.";
 
Відхилено    
    -1403- Німченко В.І.
Стаття 31 ч.3 слова "якому присвоєно не нижче третього кваліфікаційного класу" замінити словами "який має стаж роботи на посаді судді не менше десяти років".
 
Відхилено    
    -1404- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
У частині третій статті 31 слова "якому присвоєно не нижче третього кваліфікаційного класу" замінити словами "який має стаж роботи на посаді судді не менше десяти років".
 
Враховано частково    
995. 4. У вищому спеціалізованому суді утворюються палати з розгляду окремих категорій справ. Судову палату очолює секретар судової палати, який обирається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також про обрання секретаря судової палати приймаються зборами суддів вищого спеціалізованого суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує роботу відповідної палати, контролює здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів вищого спеціалізованого суду про діяльність судової палати.
 
-1405- Сироїд О.І.
Частину четверту статті 31 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"4. У вищому спеціалізованому суді утворюються палати з розгляду окремих категорій справ. Рішення про утворення судової палати, її склад, приймають збори суддів вищого спеціалізованого суду".
 
Відхилено   4. У вищому спеціалізованому суді утворюються палати з розгляду окремих категорій справ. Судову палату очолює секретар судової палати, який обирається з числа суддів цього суду строком на два роки. Суддя, не може бути секретарем судової палати у відповідному суді більш як два строки поспіль.. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також про обрання секретаря судової палати приймаються зборами суддів вищого спеціалізованого суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує роботу відповідної палати, контролює здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів вищого спеціалізованого суду про діяльність судової палати.
 
    -1406- Сотник О.С.
частину 4 статті 31 вилучити;
 
Відхилено    
    -1407- Крулько І.І.
1.Частину 4 ст. 30 наступного змісту: викласти у такій редакції: "У вищому спеціалізованому суді утворюються палати з розгляду окремих категорій справ. Судову палату очолює секретар судової палати, який обирається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також про обрання секретаря судової палати приймаються більшістю від складу членів відповідної судової палати на зборах суддів вищого спеціалізованого суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує роботу відповідної палати, контролює здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів вищого спеціалізованого суду про діяльність судової палати".
 
Відхилено    
    -1408- Сидорович Р.М.
друге речення частини четвертої статті 31 після слів "з числа суддів цього суду" доповнити наступним: ", в порядку, встановленому для обрання голови суду, визначеним статтею 20 цього Закону".
 
Відхилено    
996. 5. У вищому спеціалізованому суді діє пленум вищого спеціалізованого суду для вирішення питань, визначених цим Законом. Склад і порядок діяльності пленуму вищого спеціалізованого суду визначаються цим Законом.
 
-1409- Сотник О.С.
частину 5 статті 31 вважати частиною 4;
 
Відхилено   5. У вищому спеціалізованому суді діє пленум вищого спеціалізованого суду для вирішення питань, визначених цим Законом. Склад і порядок діяльності пленуму вищого спеціалізованого суду визначаються цим Законом.
 
    -1410- Сотник О.С.
статтю 31 доповнити частиною 5 такого змісту "5. При вищому спеціалізованому суді утворюється науково-консультативна рада.";
 
Відхилено    
    -1411- Алєксєєв С.О.
Доповнити статтю 31 частиною шостою в такій редакції:
"6. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ є судом апеляційної інстанції з розгляду військових справ у відповідно створених колегіях судової палати у кримінальних справах".
 
Відхилено    
    -1412- Грановський О.М.
Статтю 31 доповнити новими частинами 6-7 такого змісту:
"6. При вищому спеціалізованому суді утворюється Науково-консультативна рада.
7. Вищий спеціалізований суд має офіційний друкований орган".
 
Відхилено    
997. Стаття 32. Повноваження вищого спеціалізованого суду
 
-1413- Денисенко В.І.
статтю 32 викласти в такій редакції:
"Стаття 32. Повноваження вищого спеціалізованого суду
1. Вищий спеціалізований суд:
1) здійснює правосуддя у порядку, встановленому процесуальним законом;
2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової спеціалізації як суд першої або апеляційної інстанції;
3) аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику;
4) надає методичну допомогу судам нижчого рівня з метою однакового застосування норм Конституції та законів України у судовій практиці на основі її узагальнення та аналізу судової статистики; дає спеціалізованим судам нижчого рівня рекомендаційні роз'яснення з питань застосування законодавства щодо вирішення справ відповідної судової спеціалізації;
5) здійснює інші повноваження, визначені законом.";
 
Відхилено   Стаття 32. Повноваження вищого спеціалізованого суду
 
998. 1. Вищий спеціалізований суд:
 
   1. Вищий спеціалізований суд:
 
999. 1) здійснює правосуддя у порядку, встановленому процесуальним законом;
 
   1) здійснює правосуддя у порядку, встановленому процесуальним законом;
 
1000. 2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової спеціалізації як суд першої або апеляційної інстанції;
 
-1414- Сотник О.С.
Частину 1 статті 32 доповнити пунктом 3 наступного змісту "3) вирішує питання про належну підсудність справи у випадках, визначених процесуальним законом;"
 
Відхилено   2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової спеціалізації як суд першої або апеляційної інстанції;
 
1001. 3) аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику;
 
-1415- Сироїд О.І.
Пункт 3 частини першої статті 32 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити словами "з метою забезпечення однакового застосування принципів і норм права при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції".
 
Відхилено   3) аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику;
 
    -1416- Сотник О.С.
пункти 3 частини 1 статті 32 вважати пунктом 4 частини 1 статті 32;
 
Відхилено    
1002. 4) надає методичну допомогу судам нижчого рівня з метою однакового застосування норм Конституції та законів України у судовій практиці на основі її узагальнення та аналізу судової статистики; дає спеціалізованим судам нижчого рівня рекомендаційні роз'яснення з питань застосування законодавства щодо вирішення справ відповідної судової спеціалізації;
 
-1417- Сироїд О.І.
Пункт четвертий статті 32 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) частини першої виключити.
 
Відхилено   4) надає методичну допомогу судам нижчого рівня з метою однакового застосування норм Конституції та законів України у судовій практиці на основі її узагальнення та аналізу судової статистики; дає спеціалізованим судам нижчого рівня рекомендаційні роз'яснення з питань застосування законодавства щодо вирішення справ відповідної судової спеціалізації;
 
    -1418- Сотник О.С.
пункт 4 викласти в такій редакції "5) узагальнює судову практику з метою забезпечення однакового застосування принципів і норм права при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції;" та вважати пунктом 5;
 
Відхилено    
1003. 5) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-1419- Сотник О.С.
пункт 5 частини 1 статті 32 вважати пунктом 6;
 
Відхилено   5) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
1004. Стаття 33. Суддя вищого спеціалізованого суду
 
   Стаття 33. Суддя вищого спеціалізованого суду
 
1005. 1. Суддя вищого спеціалізованого суду здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, визначені законом.
 
   1. Суддя вищого спеціалізованого суду здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, визначені законом.
 
1006. Стаття 34. Голова вищого спеціалізованого суду
 
   Стаття 34. Голова вищого спеціалізованого суду
 
1007. 1. Голова вищого спеціалізованого суду:
 
-1420- Денисенко В.І.
частину першу статті 34 викласти в такій редакції:
"1. Голова вищого спеціалізованого суду:
1) представляє суд та відповідні спеціалізовані суди як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також із судовими органами інших держав та міжнародними організаціями;
2) визначає адміністративні повноваження заступників голови вищого спеціалізованого суду;
3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, його заступників та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступників заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді чи звільнення судді з посади в триденний строк з дня їх надходження відповідний наказ;
5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України, а також через веб-сайт суду про наявність вакантних посад суддів у вищому спеціалізованому суді у триденний строк з дня їх утворення;
6) скликає пленум вищого спеціалізованого суду; вносить на розгляд пленуму подання про призначення на посаду секретаря пленуму; вносить на розгляд пленуму питання та головує на його засіданнях;
7) інформує пленум вищого спеціалізованого суду про стан правосуддя у відповідній судовій спеціалізації та практику вирішення окремих категорій справ;
8) забезпечує виконання рішень зборів суддів вищого спеціалізованого суду;
9) контролює ведення та аналіз судової статистики, вивчення та узагальнення судової практики, інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
10) сприяє виконанню вимог щодо підвищення кваліфікації суддів вищого спеціалізованого суду;
11) здійснює інші повноваження, визначені законом.";
 
Враховано частково   1. Голова вищого спеціалізованого суду:
 
1008. 1) представляє суд та відповідні спеціалізовані суди як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також із судовими органами інших держав та міжнародними організаціями;
 
-1421- Сироїд О.І.
У пункті 1 частини першої статті 34 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "та відповідні спеціалізовані суди" виключити.
 
Відхилено   1) представляє суд та відповідні спеціалізовані суди як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також із судовими органами інших держав та міжнародними організаціями;
 
1009. 2) визначає адміністративні повноваження заступників голови вищого спеціалізованого суду;
 
-1422- Сотник О.С.
Пункт 2 частини 1 статті 34 виключити;
 
Відхилено   2) визначає адміністративні повноваження заступників голови вищого спеціалізованого суду;
 
1010. 3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
-1423- Сотник О.С.
пункт 3 частини 1 статті 34 вважати пунктом 2;
 
Відхилено   3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
    -1424- Голубов Д.І.
Третій пункт першої частини статті 34 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" викласти у такій редакції: "3) вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду (за рішенням зборів суддів вищого спеціалізованого суду;), заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;".
 
Відхилено    
    -1425- Каплін С.М.
пункт 3 частини 1 ст.34 викласти у такій редакції:
"контролює ефективність діяльності апарату суду, за погодженням із зборами суддів вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства";
 
Відхилено    
1011. 4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
-1426- Сотник О.С.
пункт 4 частини 1 статті 34 виключити;
 
Відхилено   4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
1012. 5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України про наявність вакантних посад суддів у вищому спеціалізованому суді у триденний строк з дня їх утворення;
 
-1427- Сироїд О.І.
Пункт 5 частини першої статті 34 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"5) повідомляє Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію суддів, а також через веб-сайт суду про наявність вакантної посади судді не пізніше трьох днів з дня утворення такої вакантної посади".
 
Враховано частково   5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України, а також через веб-портал судової влади про наявність вакантних посад суддів у вищому спеціалізованому суді у триденний строк з дня їх утворення;
 
    -1428- Сотник О.С.
пункт 5 частини 1 статті 34 викласти в такій редакції "повідомляє Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію суддів та Державну судову адміністрацію України, а також через веб-сайт суду про наявність вакантних посад суддів у вищому спеціалізованому суді у триденний строк з дня їх утворення;" та вважати пунктом 3;
 
Враховано частково    
    -1429- Крулько І.І.
У пункті 5 частини 1 ст.34 замінити слово "утворення" на "виникнення".
 
Відхилено    
1013. 6) скликає пленум вищого спеціалізованого суду; вносить на розгляд пленуму подання про призначення на посаду секретаря пленуму; вносить на розгляд пленуму питання та головує на його засіданнях;
 
-1430- Сотник О.С.
пункти 6-8 частини 1 статті 34 вважати пунктами 4-6;
 
Відхилено   6) скликає пленум вищого спеціалізованого суду; вносить на розгляд пленуму подання про призначення на посаду секретаря пленуму; вносить на розгляд пленуму питання та головує на його засіданнях;
 
    -1431- Дехтярчук О.В.
Частину першу статті 34 доповнити пунктом 6 такого змісту:
6) організовує виконання рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про накладення дисциплінарного стягнення до судді, яке пов’язане із судовою діяльністю.
У зв’язку з чим, пункти 1-11, вважати пунктами 1-12 відповідно.
 
Відхилено    
1014. 7) інформує пленум вищого спеціалізованого суду про стан правосуддя у відповідній судовій спеціалізації та практику вирішення окремих категорій справ;
 
   7) інформує пленум вищого спеціалізованого суду про стан правосуддя у відповідній судовій спеціалізації та практику вирішення окремих категорій справ;
 
1015. 8) забезпечує виконання рішень зборів суддів вищого спеціалізованого суду;
 
   8) забезпечує виконання рішень зборів суддів вищого спеціалізованого суду;
 
1016. 9) організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення та узагальнення судової практики, інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
 
-1432- Сотник О.С.
в пункті 9 частини 1 статті 34 слова "ведення та аналіз судової статистики" та "інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;" вилучити та вважати пунктом 7;
 
Відхилено   9) організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення та узагальнення судової практики, інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
 
1017. 10) сприяє виконанню вимог щодо підвищення кваліфікації суддів вищого спеціалізованого суду;
 
-1433- Сироїд О.І.
У пункті 10 частини першої статті 34 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слово "підвищення" замінити словом "підтримання", доповнити словами "підвищення їх професійного рівня" (уніфікація термінології).
 
Враховано   10) сприяє виконанню вимог щодо підтримання кваліфікації суддів вищого спеціалізованого суду, підвищення їх професійного рівня;
 
    -1434- Сотник О.С.
пункт 10 частини 1 статті 34 вважати пунктом 8;
 
Відхилено    
1018. 11) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-1435- Сотник О.С.
частину 1 статті 34 доповнити пунктом 9 наступного змісту "9) видає наказ про скерування суддів суду до Національної школи суддів України для підвищення кваліфікації відповідно до графіка, затвердженого зборами суддів;";
 
Відхилено   11) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
    -1436- Сотник О.С.
пункт 11 частини 1 статті 34 вважати пунктом 10;
 
Відхилено    
1019. 2. Голова вищого спеціалізованого суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
   2. Голова вищого спеціалізованого суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
1020. 3. У разі відсутності голови вищого спеціалізованого суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення – заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду – суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
-1437- Сотник О.С.
в частині 3 статті 34 слова "один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення" та "який має більший стаж роботи на посаді судді" вилучити;
 
Відхилено   3. У разі відсутності голови вищого спеціалізованого суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення – заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду – суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
    -1438- Сотник О.С.
У Розділі Х додати статтю 144 викладену у наступній редакції :
"144. Відставка судді
1. Кожен суддя має право на відставку за власним бажанням незалежно від його віку.
2. Суддя вважається таким, що вийшов у відставку, якщо його звільнено з посади судді з підстави, визначеної частиною першою статті 99 цього Закону.
3. За суддею, який перебуває у відставці, зберігається звання судді.
4. Рада суддів України за поданням голови відповідного суду може залучити суддю у відставці за його згодою до виконання повноважень судді для тимчасового заміщення судді цього суду, який перебуває у відрядженні чи відпустці тривалістю більше шести місяців.
Суддю у відставці залучають до виконання повноважень судді за умови, що він відповідає вимогам для зайняття посади судді у відповідному суді і не досяг шістдесяти п'яти років.
5. Суддя у відставці, залучений до виконання повноважень судді, зобов'язаний виконувати обов’язки судді, додержуватися вимог щодо несумісності, встановлених Конституцією України і цим Законом, а також вимог закону про запобігання корупції.
Суддя у відставці, залучений до виконання повноважень судді, користується правами і гарантіями, що передбачені статтями 128, 131 – 133 цього Закону.
6. Суддя у відставці одержує винагороду за виконання повноважень судді у розмірі половини посадового окладу судді відповідного суду.
7. Рада суддів України припиняє виконання суддею у відставці повноважень судді за поданням голови відповідного суду, заявою судді у відставці або з власної ініціативи:
1) не пізніш як через місяць після припинення відрядження чи відпустки судді, для заміщення якого залучили суддю у відставці;
2) за бажанням судді у відставці;
3) у разі досягнення суддею у відставці шістдесяти п'яти років;
4) в інших випадках, які відповідно до Конституції України є підставою для звільнення судді з посади".
 
Відхилено    
1021. Стаття 35. Заступник голови вищого спеціалізованого суду
 
-1439- Денисенко В.І.
статтю 35 викласти в такій редакції:
" Стаття 35. Заступники голови вищого спеціалізованого суду
1. Заступники голови вищого спеціалізованого суду здійснюють адміністративні повноваження, визначені головою суду.";
 
Відхилено   Стаття 35. Заступник голови вищого спеціалізованого суду
 
1022. 1. Заступник голови вищого спеціалізованого суду здійснює адміністративні повноваження, визначені головою суду.
 
-1440- Сотник О.С.
Частину 1 статті 35 після слів "визначені" доповнити наступним "згідно з розподілом адміністративних повноважень, затвердженим зборами суддів відповідного суду.";
 
Відхилено   1. Заступник голови вищого спеціалізованого суду здійснює адміністративні повноваження, визначені головою суду.
 
1023. Стаття 36. Пленум вищого спеціалізованого суду
 
   Стаття 36. Пленум вищого спеціалізованого суду
 
1024. 1. Пленум вищого спеціалізованого суду діє у складі всіх суддів вищого спеціалізованого суду для вирішення питань, віднесених до його повноважень цим Законом.
 
   1. Пленум вищого спеціалізованого суду діє у складі всіх суддів вищого спеціалізованого суду для вирішення питань, віднесених до його повноважень цим Законом.
 
1025. 2. Пленум вищого спеціалізованого суду:
 
-1441- Денисенко В.І.
у статті 36 частину другу викласти в такій редакції:
"2. Пленум вищого спеціалізованого суду:
1) обирає за поданням голови вищого спеціалізованого суду з числа суддів вищого спеціалізованого суду та увільняє від обов'язків секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду;
2) з метою забезпечення однакового застосування норм права при вирішенні окремих категорій справ відповідної судової спеціалізації узагальнює практику застосування матеріального і процесуального законів;
3) заслуховує інформацію про стан правосуддя у відповідній судовій спеціалізації та практику вирішення окремих категорій справ; заслуховує інформацію голови та заступників голови вищого спеціалізованого суду про їх діяльність;
4) приймає рішення про звернення до Верховного Суду України про направлення конституційного подання щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
5) затверджує Регламент пленуму вищого спеціалізованого суду;
6) за результатами аналізу судової статистики та узагальнення судової практики дає роз'яснення рекомендаційного характеру з питань застосування спеціалізованими судами законодавства при вирішенні справ відповідної судової спеціалізації;
7) надає висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов'язаних із функціонуванням судової системи України;
8) затверджує положення про Науково-консультативну раду вищого спеціалізованого суду та визначає її персональний склад;
9) визначає персональний склад редакційної колегії друкованого органу вищого спеціалізованого суду;
10) розглядає та вирішує інші питання, віднесені законом до його повноважень.";
 
Відхилено   2. Пленум вищого спеціалізованого суду:
 
1026. 1) обирає за поданням голови вищого спеціалізованого суду з числа суддів вищого спеціалізованого суду та увільняє від обов'язків секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду;
 
-1442- Сироїд О.І.
У пункті 1 частини другої статті 36 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) після слова "обирає" доповнити словами: "за поданням голови вищого спеціалізованого суду".
 
Відхилено   1) обирає за поданням голови вищого спеціалізованого суду з числа суддів вищого спеціалізованого суду та увільняє від обов'язків секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду;
 
    -1443- Крулько І.І.
Пункт 1 частини 2 ст.36 викласти у такій редакції: "обирає за поданням голови вищого спеціалізованого суду, або на вимогу не менш як п'ятої частини від складу суддів вищого спеціалізованого суду, з числа суддів вищого спеціалізованого суду та увільняє від обов'язків секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду;".
 
Відхилено    
1027. 2) з метою забезпечення однакового застосування норм права при вирішенні окремих категорій справ відповідної судової спеціалізації узагальнює практику застосування матеріального і процесуального законів;
 
-1444- Сироїд О.І.
Пункт 2 частини другої статті 36 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2) узагальнює судову практику з метою забезпечення однакового застосування принципів і норм права при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції, систематизує та забезпечує оприлюднення правових позицій вищого спеціалізованого суду з посиланням на судові рішення, де вони були сформульовані".
 
Враховано частково   2) з метою забезпечення однакового застосування норм права при вирішенні окремих категорій справ відповідної судової спеціалізації узагальнює практику застосування матеріального і процесуального законів, систематизує та забезпечує оприлюднення правових позицій вищого спеціалізованого суду з посиланням на судові рішення, в яких вони були сформульовані;
 
    -1445- Сотник О.С.
Пункт 2 частини 2 статті 36 викласти в такій редакції "2) узагальнює судову практику з метою забезпечення однакового застосування принципів і норм права при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції, систематизує та забезпечує оприлюднення правових позицій вищого спеціалізованого суду з посиланням на судові рішення, де вони були сформульовані;";
 
Враховано частково    
    -1446- Логвинський Г.В.
доповнити частину другу ст. 36 новим пунктом такого змісту:
"2-1) з метою забезпечення однакового застосування норм права при вирішенні окремих категорій справ відповідної судової спеціалізації визначає у складі вищого спеціалізованого суду суддю (суддів), відповідальних за узагальнення застосування практики Європейського суду з прав людини".
 
Відхилено    
1028. 3) заслуховує інформацію про стан правосуддя у відповідній судовій спеціалізації та практику вирішення окремих категорій справ; заслуховує інформацію голови та заступників голови вищого спеціалізованого суду про їх діяльність;
 
-1447- Крулько І.І.
Пункт 3 частини 2 ст.36 викласти у такій редакції: "заслуховує інформацію про стан правосуддя у відповідній судовій спеціалізації та практику вирішення окремих категорій справ; заслуховує інформацію голови, заступників голови вищого спеціалізованого суду та секретарів судових палат про їх діяльність;".
 
Відхилено   3) заслуховує інформацію про стан правосуддя у відповідній судовій спеціалізації та практику вирішення окремих категорій справ; заслуховує інформацію голови та заступників голови вищого спеціалізованого суду про їх діяльність;
 
1029. 4) приймає рішення про звернення до Верховного Суду України про направлення конституційного подання щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
 
-1448- Сотник О.С.
пункт 4 частини 2 статті 36 після слів "Верховної Ради Автономної Республіки Крим" доповнити словами ", а також приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення Конституції і законів України;";
 
Відхилено   4) приймає рішення про звернення до Верховного Суду України про направлення конституційного подання щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
 
1030. 5) затверджує Регламент пленуму вищого спеціалізованого суду;
 
   5) затверджує Регламент пленуму вищого спеціалізованого суду;
 
1031. 6) за результатами аналізу судової статистики та узагальнення судової практики дає роз'яснення рекомендаційного характеру з питань застосування спеціалізованими судами законодавства при вирішенні справ відповідної судової спеціалізації;
 
-1449- Сироїд О.І.
Пункт шостий частини другої статті 36 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   6) за результатами аналізу судової статистики та узагальнення судової практики дає роз'яснення рекомендаційного характеру з питань застосування спеціалізованими судами законодавства при вирішенні справ відповідної судової спеціалізації;
 
    -1450- Сотник О.С.
пункт 6 та пункт 7 частини 2 статті 36 вилучити;
 
Відхилено    
1032. 7) надає висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов'язаних із функціонуванням судової системи України;
 
-1451- Сотник О.С.
пункт 6 та пункт 7 частини 2 статті 36 вилучити;
 
Відхилено   7) надає висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов'язаних із функціонуванням судової системи України;
 
1033. 8) затверджує положення про Науково-консультативну раду вищого спеціалізованого суду та визначає її персональний склад;
 
-1452- Сотник О.С.
пункти 8-10 частини 2 статті 36 вважати пунктами 6-8;
 
Відхилено   8) затверджує положення про Науково-консультативну раду вищого спеціалізованого суду та визначає її персональний склад;
 
1034. 9) визначає персональний склад редакційної колегії друкованого органу вищого спеціалізованого суду;
 
   9) визначає персональний склад редакційної колегії друкованого органу вищого спеціалізованого суду;
 
1035. 10) розглядає та вирішує інші питання, віднесені законом до його повноважень.
 
   10) розглядає та вирішує інші питання, віднесені законом до його повноважень.
 
1036. 3. Пленум вищого спеціалізованого суду скликається головою вищого спеціалізованого суду в разі потреби або на вимогу не менш як п'ятої частини від складу суддів вищого спеціалізованого суду, але не рідше двох разів на рік. Про день і час скликання пленуму його учасники повідомляються не пізніше як за п'ять робочих днів до дня засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які виносяться на розгляд пленуму.
 
   3. Пленум вищого спеціалізованого суду скликається головою вищого спеціалізованого суду в разі потреби або на вимогу не менш як п'ятої частини від складу суддів вищого спеціалізованого суду, але не рідше двох разів на рік. Про день і час скликання пленуму його учасники повідомляються не пізніше як за п'ять робочих днів до дня засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які виносяться на розгляд пленуму.
 
1037. 4. Засідання пленуму вищого спеціалізованого суду є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу пленуму.
 
   4. Засідання пленуму вищого спеціалізованого суду є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу пленуму.
 
1038. 5. На засідання пленуму можуть бути запрошені судді судів відповідної спеціалізації, представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації та інші особи.
 
-1453- Крулько І.І.
Частину 5 ст.36 викласти у такій редакції: "Засідання пленуму відбувається відкрито. На засіданні пленуму можуть бути присутні судді судів відповідної спеціалізації, представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації та інші особи у порядку, визначеному Регламентом пленуму вищого спеціалізованого суду.".
 
Відхилено   5. На засідання пленуму можуть бути запрошені судді судів відповідної спеціалізації, представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації та інші особи.
 
1039. 6. Постанови пленуму приймаються відкритим або таємним голосуванням більшістю голосів членів пленуму, підписуються головуючим на засіданні пленуму та секретарем пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі вищого спеціалізованого суду.
 
-1454- Сотник О.С.
частину 6 статті 36 після слова "органі" перед словом "вищого" доповнити словами "та на веб-сайті"
 
Враховано   6. Постанови пленуму приймаються відкритим або таємним голосуванням більшістю голосів членів пленуму, підписуються головуючим на засіданні пленуму та секретарем пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі вищого спеціалізованого суду та на веб-сайті суду.
 
    -1455- Денисенко В.І.
частину шосту після слова "відкритим" доповнити словами "або таємним";
 
Відхилено    
1040. 7. Секретар пленуму вищого спеціалізованого суду організовує роботу секретаріату пленуму, підготовку засідань пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання постанов, прийнятих пленумом вищого спеціалізованого суду.
 
   7. Секретар пленуму вищого спеціалізованого суду організовує роботу секретаріату пленуму, підготовку засідань пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання постанов, прийнятих пленумом вищого спеціалізованого суду.
 
1041. Стаття 37. Науково-консультативна рада та офіційний друкований орган вищого спеціалізованого суду
 
   Стаття 37. Науково-консультативна рада та офіційний друкований орган вищого спеціалізованого суду
 
1042. 1. Науково-консультативна рада утворюється при вищому спеціалізованому суді з числа висококваліфікованих фахівців у галузі права для розгляду проблемних питань застосування норм права, попереднього розгляду проектів постанов вищого спеціалізованого суду, підготовка яких потребує наукового забезпечення.
 
-1456- Крулько І.І.
У частині 1 ст.37 слово "висококваліфікованих" виключити.
 
Враховано   1. Науково-консультативна рада утворюється при вищому спеціалізованому суді з числа фахівців у галузі права для розгляду проблемних питань застосування норм права, попереднього розгляду проектів постанов вищого спеціалізованого суду, підготовка яких потребує наукового забезпечення.
 
    -1457- Денисенко В.І.
у статті 37 частину першу після слова "для" доповнити словами "розгляду проблемних питань застосування норм права";
 
Відхилено    
1043. 2. Порядок організації та діяльності Науково-консультативної ради визначається положенням, що затверджується пленумом вищого спеціалізованого суду.
 
   2. Порядок організації та діяльності Науково-консультативної ради визначається положенням, що затверджується пленумом вищого спеціалізованого суду.
 
1044. 3. Вищий спеціалізований суд має офіційний друкований орган, в якому публікуються матеріали судової практики вищого спеціалізованого суду та інших судів відповідної судової спеціалізації, матеріали з питань організації діяльності судів відповідної судової спеціалізації та інші матеріали.
 
-1458- Денисенко В.І.
частину третю доповнити новим абзацом такого змісту: "Офіційний друкований орган може видаватися в електронному вигляді.";
 
Відхилено   3. Вищий спеціалізований суд має офіційний друкований орган, в якому публікуються матеріали судової практики вищого спеціалізованого суду та інших судів відповідної судової спеціалізації, матеріали з питань організації діяльності судів відповідної судової спеціалізації та інші матеріали.
 
1045. Офіційний друкований орган може видаватися в електронному вигляді.
 
   Офіційний друкований орган може видаватися в електронному вигляді.
 
1046. Глава 5. Верховний Суд України
 
   Глава 5. Верховний Суд України
 
1047. Стаття 38. Верховний Суд України – найвищий судовий орган у системі судів загальної юрисдикції
 
-1459- Денисенко В.І.
статтю 38 викласти в такій редакції:
"Стаття 38. Верховний Суд України – найвищий судовий орган у системі судів загальної юрисдикції
1. Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції України, який забезпечує єдність судової практики у порядку та у спосіб, що визначені процесуальним законом.
2. Верховний Суд України:
1) здійснює правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової спеціалізації як суд апеляційної або касаційної інстанції;
3) здійснює аналіз судової статистики, узагальнення судової практики;
4) надає висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов’язаних із функціонуванням судової системи України;
5) надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
6) звертається до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
7) забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій у порядку та у спосіб, що визначені процесуальним законом;
8) здійснює інші повноваження, визначені законом.";
 
Відхилено   Стаття 38. Верховний Суд України – найвищий судовий орган у системі судів загальної юрисдикції
 
1048. 1. Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції України, який забезпечує єдність судової практики у порядку та у спосіб, що визначені процесуальним законом.
 
-1460- Грановський О.М.
Частину 1 статті 38 викласти в такій редакції:
"1. Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції України, який у визначені законом порядку та спосіб забезпечує однакове застосування норм законодавства України всіма судами загальної юрисдикції, а також здійснює інші повноваження, передбачені Конституцією та законами України".
 
Відхилено   1. Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції України, який забезпечує єдність судової практики у порядку та у спосіб, що визначені процесуальним законом.
 
1049. 2. Верховний Суд України:
 
-1461- Шпенов Д.Ю.
частину 2 статті 38 залишити в чинній редакції :
"2. Верховний Суд України:
1) переглядає справи з підстав неоднакового застосування судами (судом) касаційної інстанції однієї і тієї ж норми матеріального права у подібних правовідносинах у порядку, передбаченому процесуальним законом;
2) переглядає справи у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;
3) надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, в яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
4) звертається до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
5) здійснює інші повноваження відповідно до закону."
 
Відхилено   2. Верховний Суд України:
 
    -1462- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Частину 2 статті 38 викласти у наступній редакції:
"2. Верховний Суд України:
1) переглядає справи з підстав та у порядку, встановленому процесуальним законодавством;
2) переглядає справи у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;
3) здійснює функції суду апеляційної або касаційної інстанції у випадках, визначених процесуальним законодавством;
4) надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, в яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
5) звертається до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України"
 
Відхилено    
1050. 1) здійснює правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
 
   1) здійснює правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
 
1051. 2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової спеціалізації як суд апеляційної або касаційної інстанції;
 
-1463- Сироїд О.І.
Пункт 2 частини другої статті 38 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити (охоплюється попереднім пунктом).
 
Враховано      
    -1464- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Пункт 2 частини другої статті 38 викласти в такій редакції:
"2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової спеціалізації як суд першої, апеляційної або касаційної інстанції;".
 
Відхилено    
1052. 3) здійснює аналіз судової статистики, узагальнення судової практики;
 
-1465- Сироїд О.І.
Пункт 3 частини другої статті 38 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити словами "з метою забезпечення однакового застосування принципів і норм права при вирішенні судових справ судами загальної юрисдикції".
 
Відхилено   2) здійснює аналіз судової статистики, узагальнення судової практики;
 
    -1466- Сотник О.С.
В пункті 3 частини 2 статті 38 слова "узагальнення судової практики;" вилучити;
 
Відхилено    
1053. 4) надає висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов’язаних із функціонуванням судової системи України;
 
-1467- Сотник О.С.
пункт 4 частини 2 статті 38 вилучити;
 
Відхилено   3) надає висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов’язаних із функціонуванням судової системи України;
 
1054. 5) надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
 
-1468- Сотник О.С.
пункти 5-7 частини 2 статті 36 вважати пунктами 4-6;
 
Враховано   4) надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
 
1055. 6) звертається до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
 
   5) звертається до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
 
1056. 7) забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій у порядку та у спосіб, що визначені процесуальним законом;
 
-1469- Сироїд О.І.
Пункт 7 частини другої статті 38 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити викласти в такій редакції: "здійснює судове провадження у справах про злочини геноциду, проти людяності, воєнні злочини, злочини агресії;".
 
Відхилено   6) забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій у порядку та у спосіб, що визначені процесуальним законом;
 
    -1470- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У п. 7 ч. 2 ст. 38 Закону після слів "забезпечує однакове" додати слова "та послідовне".
 
Відхилено    
    -1471- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Доповнити п. 7 ч. 2 ст. 38 другим реченням наступного змісту: "З цією метою на підставі узагальнення судової практики та аналізу судової статистики приймає постанови Пленуму, які є обов’язковими для застосування судами загальної юрисдикції".
 
Відхилено    
1057. 8) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-1472- Сотник О.С.
частину 2 статті 38 доповнити пунктом 7 такого змісту "7) у межах своїх повноважень вирішує питання, що випливають з міжнародних договорів України;";
 
Відхилено   8) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
    -1473- Сотник О.С.
статтю 38 доповнити частиною 3 в наступній редакції
"3. Місцезнаходженням Верховного Суду України є місто Київ.";
 
Відхилено    
1058. Стаття 39. Склад Верховного Суду України
 
-1474- Денисенко В.І.
статтю 39 викласти відповідно в такій редакції:
"Стаття 39. Склад Верховного Суду України
1. До складу Верховного Суду України входять сорок вісім суддів, із числа яких обираються Голова Верховного Суду України та заступники Голови Верховного Суду України.
2. Суддею Верховного Суду України може бути суддя не нижче першого кваліфікаційного класу. Рекомендація до обрання суддею Верховного Суду України вноситься Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за результатами відкритого конкурсу.
3. У Верховному Суді України діють:
1) Судова палата в адміністративних справах;
2) Судова палата у господарських справах;
3) Судова палата у кримінальних справах;
4) Судова палата у цивільних справах.
До складу судової палати входять судді відповідної спеціалізації (адміністративної, господарської, кримінальної, цивільної).
4. У Верховному Суді України діє Пленум Верховного Суду України для вирішення питань, визначених Конституцією України та цим Законом. Склад і порядок діяльності Пленуму Верховного Суду України визначаються цим Законом.
 
Відхилено   Стаття 39. Склад Верховного Суду України
 
1059. 1. До складу Верховного Суду України входять сорок вісім суддів, із числа яких обираються Голова Верховного Суду України та заступники Голови Верховного Суду України.
 
-1475- Сироїд О.І.
У частині першій статті 39 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слово "заступники" замінити словом "заступник".
 
Відхилено   1. До складу Верховного Суду України входять сорок вісім суддів, із числа яких обираються Голова Верховного Суду України та заступники Голови Верховного Суду України.
 
    -1476- Сотник О.С.
Частину 1 статті 39 після слів "сорок вісім суддів" перед словами "із числа яких" викласти в наступній редакції "по дванадцять суддів від кожної спеціалізованої юрисдикції (цивільної, кримінальної, адміністративної, господарської),";
 
Відхилено    
    -1477- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Частину 1 статті 39 викласти у наступній редакції:
"1. До складу Верховного Суду України входять судді, обрані до складу Верховного Суду України Верховною Радою України, з числа яких обираються Голова Верховного Суду України, Перший заступник Голови Верховного Суду України та чотири заступники Голови Верховного Суду України"
 
Відхилено    
1060. 2. Суддею Верховного Суду України може бути суддя не нижче першого кваліфікаційного класу. Рекомендація до обрання суддею Верховного Суду України вноситься Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за результатами відкритого конкурсу.
 
-1478- Сироїд О.І.
Частину другу статті 39 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. На посаду судді у Верховному Суді України може претендувати громадянин України, який має стаж роботи на посаді судді апеляційного суду та (або) вищого спеціалізованого суду не менше семи років і відповідну кваліфікацію. На посаду судді у Верховному Суді України може претендувати також громадянин України, який має стаж роботи на посаді судді не менше семи років, ступінь доктора наук, отриманий до призначення на посаду судді, і необхідну кваліфікацію".
Частину третю статті 39 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"3. У Верховному Суді України діють:
Судова палата в адміністративних справах;
Судова палата у господарських справах;
Судова палата у кримінальних справах;
Судова палата у цивільних справах;
Судова палата у справах про злочини геноциду, проти людяності, воєнні злочини, злочини агресії.
Регламент роботи та персональний склад судової палати у справах про злочини геноциду, проти людяності, воєнні злочини, злочини агресії визначається Пленумом Верховного Суду України.
Судова палата у справах про злочини геноциду, проти людяності, воєнні злочини, злочини агресії діє для виконання спеціальних завдань тимчасового характеру (аd hос). Підставою для початку роботи є звернення Генерального прокурора України до Верховного Суду України.
До складу судової палати входять судді відповідної спеціалізованої юрисдикції (цивільної, кримінальної, господарської, адміністративної).".
 
Відхилено   2. Суддею Верховного Суду України може бути суддя, який за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердив здатність здійснювати правосуддя у найвищому судовому органі у системі судів загальної юрисдикції України, та має досвід роботи суддею не менше п’ятнадцяти років або має науковий ступінь, отриманий до призначення на посаду судді, та стаж наукової діяльності у галузі права, або науково-педагогічної діяльності у галузі права у вищому навчальному закладі або вищих навчальних закладах, що здійснюють підготовку фахівців освітнього ступеня "магістр", до призначення на посаду судді не менше п’ятнадцяти років.
 
    -1479- Сотник О.С.
частину 2 статті 39 викласти в такій редакції "Рекомендація до обрання суддею Верховного Суду України вноситься кваліфікаційною комісією суддів за результатами відкритого конкурсу.";
 
Відхилено    
    -1480- Сотник О.С.
статтю 39 доповнити частиною 3 наступного змісту "3. Для вирішення питань про допуск до справ до перегляду у складі Верховного Суду України діють колегії суддів відповідних судових юрисдикцій.";
 
Відхилено    
    -1481- Німченко В.І.
Стаття 39 ч.2 слова "не нижче першого кваліфікаційного класу" замінити словами "який має стаж роботи на посаді судді не менше п’ятнадцяти років ".
 
Відхилено    
    -1482- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
У частині другій статті 39 слова "не нижче першого кваліфікаційного класу" замінити словами "який має стаж роботи на посаді судді не менше п’ятнадцяти років".
 
Відхилено    
    -1483- Власенко С.В.
Перше речення частини другої статті 39 викласти в такій редакції:
" 2. Суддею Верховного Суду України може бути суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше п'ятнадцяти років та успішно пройшов атестацію".
 
Відхилено    
1061. 3. У Верховному Суді України діють:
 
-1484- Сотник О.С.
частину 3 статті 39 вважати частиною 4, а після слів "У Верховному Суді України" доповнити словами "для здійснення перегляду справ";
 
Відхилено   3. У Верховному Суді України діють:
 
    -1485- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 39 викласти в такій редакції:
"3. У Верховному Суді України діють:
1) Судова палата в адміністративних справах;
2) Судова палата у господарських справах;
3) Судова палата у кримінальних справах;
4) Судова палата у цивільних справах;
До складу судової палати входять судді відповідної спеціалізації (адміністративної, господарської, кримінальної, цивільної, військової)."
 
Відхилено    
1062. 1) Судова палата в адміністративних справах;
 
   1) Судова палата в адміністративних справах;
 
1063. 2) Судова палата у господарських справах;
 
   2) Судова палата у господарських справах;
 
1064. 3) Судова палата у кримінальних справах;
 
   3) Судова палата у кримінальних справах;
 
1065. 4) Судова палата у цивільних справах.
 
   4) Судова палата у цивільних справах.
 
1066. До складу судової палати входять судді відповідної спеціалізації (адміністративної, господарської, кримінальної, цивільної).
 
   До складу судової палати входять судді відповідної спеціалізації (адміністративної, господарської, кримінальної, цивільної).
 
1067. 4. У Верховному Суді України діє Пленум Верховного Суду України для вирішення питань, визначених Конституцією України та цим Законом. Склад і порядок діяльності Пленуму Верховного Суду України визначаються цим Законом.
 
-1486- Сотник О.С.
частину 4 статті 39 вважати частиною 5;
 
Відхилено   4. У Верховному Суді України діє Пленум Верховного Суду України для вирішення питань, визначених Конституцією України та цим Законом. Склад і порядок діяльності Пленуму Верховного Суду України визначаються цим Законом.
 
    -1487- Сотник О.С.
статтю 39 доповнити частиною 6 в наступній редакції "6. При Верховному Суді України діє науково-консультативна рада.";
 
Відхилено    
    -1488- Доповнити статтю 39 частиною п’ятою такого змісту:
"5. Верховний Суд України є судом касаційної інстанції з розгляду військових справ у відповідно створених колегіях судової палати у кримінальних справах.".
 
Відхилено    
    -1489- Грановський О.М.
Статтю 39 доповнити новими частинами 6-7 такого змісту:
"6. При Верховному Суді України утворюється Науково-консультативна рада.
7. Верховному Суді України має офіційний друкований орган".
 
Відхилено    
1068. Стаття 40. Суддя Верховного Суду України
 
-1490- Денисенко В.І.
Статтю 40 викласти відповідно в такій редакції:
"Стаття 40. Суддя Верховного Суду України
1. Суддя Верховного Суду України:
1) здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) бере участь у розгляді питань, що виносяться на засідання Пленуму Верховного Суду України;
3) аналізує судову практику, бере участь у її узагальненні;
4) здійснює інші повноваження, визначені законом."
 
Відхилено   Стаття 40. Суддя Верховного Суду України
 
1069. 1. Суддя Верховного Суду України:
 
   1. Суддя Верховного Суду України:
 
1070. 1) здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом;
 
   1) здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом;
 
1071. 2) бере участь у розгляді питань, що виносяться на засідання Пленуму Верховного Суду України;
 
   2) бере участь у розгляді питань, що виносяться на засідання Пленуму Верховного Суду України;
 
1072. 3) аналізує судову практику, бере участь у її узагальненні;
 
-1491- Сотник О.С.
Пункт 3 частини 1 статті 40 вилучити;
 
Відхилено   3) аналізує судову практику, бере участь у її узагальненні;
 
1073. 4) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-1492- Сотник О.С.
пункт 4 частини 1 статті 40 вважати пунктом 3;
 
Відхилено   4) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
1074. Стаття 41. Голова Верховного Суду України
 
-1493- Денисенко В.І.
Статтю 41 викласти відповідно в такій редакції:
"Стаття 41. Голова Верховного Суду України
1. Голова Верховного Суду України:
1) представляє суд як орган державної влади та систему судів загальної юрисдикції у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також із судовими органами інших держав та міжнародними організаціями;
2) визначає адміністративні повноваження заступників Голови Верховного Суду України;
3) скликає Пленум Верховного Суду України; вносить на розгляд Пленуму подання щодо призначення на посаду секретаря Пленуму та секретарів палат; виносить на розгляд Пленуму питання та головує на його засіданнях;
4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді Верховного Суду України або звільнення судді з посади в триденний строк з дня їх надходження відповідний наказ;
5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України, а також через веб-сайт суду про наявність вакантних посад суддів у Верховному Суді України у триденний строк з дня їх утворення;
6) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступників керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступників заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
7) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність Верховного Суду України;
8) здійснює інші повноваження, визначені законом.
2. Голова Верховного Суду України з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
3. Голова Верховного Суду України за посадою входить до складу Вищої ради юстиції.
4. У разі відсутності Голови Верховного Суду України його адміністративні повноваження здійснює один із заступників Голови Верховного Суду України за його визначенням. У разі відсутності заступників адміністративні повноваження Голови Верховного Суду України здійснює суддя, який має більший стаж роботи на посаді судді Верховного Суду України."
 
Відхилено   Стаття 41. Голова Верховного Суду України
 
1075. 1. Голова Верховного Суду України:
 
   1. Голова Верховного Суду України:
 
1076. 1) представляє суд як орган державної влади та систему судів загальної юрисдикції у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також із судовими органами інших держав та міжнародними організаціями;
 
-1494- Сироїд О.І.
У пункті 1 частини першої статті 41 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "та систему судів загальної юрисдикції" виключити.
 
Відхилено   1) представляє суд як орган державної влади та систему судів загальної юрисдикції у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також із судовими органами інших держав та міжнародними організаціями;
 
    -1495- Сотник О.С.
В пункті 1 частини 1 статті 41 слова "та систему судів загальної юрисдикції" вилучити;
 
Відхилено    
1077. 2) визначає адміністративні повноваження заступників Голови Верховного Суду України;
 
-1496- Сироїд О.І.
У пункті 2 частини першої статті 41 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слово "заступників" замінити на "заступника".
 
Відхилено   2) визначає адміністративні повноваження заступників Голови Верховного Суду України;
 
    -1497- Сотник О.С.
пункт 2 частини 1 статті 41 вилучити;
 
Відхилено    
1078. 3) скликає Пленум Верховного Суду України; вносить на розгляд Пленуму подання щодо призначення на посаду секретаря Пленуму та секретарів палат; виносить на розгляд Пленуму питання та головує на його засіданнях;
 
-1498- Сироїд О.І.
У пункті 3 частини першої статті 41 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "вносить на розгляд Пленуму подання щодо призначення на посаду секретаря Пленуму та секретарів палат" виключити.
 
Відхилено   3) скликає Пленум Верховного Суду України; вносить на розгляд Пленуму подання щодо призначення на посаду секретаря Пленуму та секретарів палат; виносить на розгляд Пленуму питання та головує на його засіданнях;
 
    -1499- Сотник О.С.
пункт 3 частини 1 статті 41 вважати пунктом 2, а слова "вносить на розгляд Пленуму подання щодо призначення на посаду секретаря Пленуму та секретарів палат;" вилучити;
 
Відхилено    
1079. 4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді Верховного Суду України або звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
-1500- Сотник О.С.
пункт 4 частини 1 статті 41 вилучити;
 
Відхилено   4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді Верховного Суду України або звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
1080. 5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад суддів у Верховному Суді України у триденний строк з дня їх утворення;
 
-1501- Сироїд О.І.
Пункт 5 частини першої статті 41 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"5) повідомляє Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію суддів, а також через веб-сайт суду про наявність вакантної посади судді у Верховному Суді України не пізніше трьох днів з дня утворення такої вакантної посади".
 
Враховано частково   5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України, а також через веб-портал судової влади про наявність вакантних посад суддів у Верховному Суді України у триденний строк з дня їх утворення;
 
    -1502- Сотник О.С.
пункт 5 частини 1 статті 41 вважати пунктом 3 і після слова "повідомляє" викласти в такій редакції "Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію суддів, а також через веб-сайт суду про наявність вакантних посад суддів у Верховному Суді України у триденний строк з дня їх утворення;";
 
Враховано частково    
    -1503- Крулько І.І.
У пункті 5 частини 1 ст.41 замінити слово "утворення" на "виникнення".
 
Відхилено    
1081. 6) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
-1504- Сотник О.С.
пункти 6-7 частини 1 статті 41 вважати пунктами 4-5;
 
Відхилено   6) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
    -1505- Сотник О.С.
частину 1 статті 41 доповнити пунктом 6 такого змісту "6) надсилає постанови Верховного Суду України, які містять висновки щодо змісту та застосування принципів та норм права, що є обов’язковими для застосування суб’єктами владних повноважень у відповідних правовідносинах, до керівника такого суб’єкта владних повноважень або відповідного органу вищого рівня з вимогою вжити заходів для приведення практики суб’єктів владних повноважень у відповідність до постанови Верховного Суду України з попередженням про кримінальну відповідальність за невиконання судових рішень;";
 
Відхилено    
    -1506- Голубов Д.І.
У шостому пункті першої частини статті 41 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" слова "контролює ефективність діяльності апарату суду," виключити.
 
Відхилено    
    -1507- Каплін С.М.
пункт 6 частини 1 ст.41 викласти у такій редакції:
"контролює ефективність діяльності апарату суду, за погодженням із зборами суддів вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства";
 
Відхилено    
1082. 7) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність Верховного Суду України;
 
-1508- Сироїд О.І.
Після пункту 7 частини першої статті 41 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити пунктом такого змісту:
"8) надсилає постанови Верховного Суду України, які містять висновки щодо застосування принципів та норм права, що є обов’язковими для застосування суб’єктами владних повноважень у відповідних правовідносинах, до керівника такого суб’єкта владних повноважень або відповідного органу вищого рівня з вимогою вжити заходів для приведення практики суб’єктів владних повноважень у відповідність до постанови Верховного Суду України з попередженням про кримінальну відповідальність за невиконання судових рішень".
 
Відхилено   7) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність Верховного Суду України;
 
1083. 8) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-1509- Сотник О.С.
пункт 8 частини 1 статті 41 вважати пунктом 7;
 
Відхилено   8) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
1084. 2. Голова Верховного Суду України з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
   2. Голова Верховного Суду України з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
1085. 3. Голова Верховного Суду України за посадою входить до складу Вищої ради юстиції.
 
   3. Голова Верховного Суду України за посадою входить до складу Вищої ради юстиції.
 
1086. 4. У разі відсутності Голови Верховного Суду України його адміністративні повноваження здійснює один із заступників Голови Верховного Суду України за його визначенням. У разі відсутності заступників адміністративні повноваження Голови Верховного Суду України здійснює суддя, який має більший стаж роботи на посаді судді Верховного Суду України.
 
-1510- Сироїд О.І.
Частину четверту статті 41 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"4. У разі відсутності Голови Верховного Суду України його адміністративні повноваження здійснює заступник Голови Верховного Суду України. У разі відсутності заступника адміністративні повноваження Голови Верховного Суду України здійснює суддя, який має більший стаж роботи на посаді судді Верховного Суду України".
 
Відхилено   4. У разі відсутності Голови Верховного Суду України його адміністративні повноваження здійснює один із заступників Голови Верховного Суду України за його визначенням. У разі відсутності заступників адміністративні повноваження Голови Верховного Суду України здійснює суддя, який має більший стаж роботи на посаді судді Верховного Суду України.
 
    -1511- Сотник О.С.
у частині 4 статті 41 слова "один із заступників" замінити на "заступник", слова "за його визначенням." вилучити, а слово "заступників" замінити на "заступника";
 
Відхилено    
1087. Стаття 42. Порядок обрання Голови Верховного Суду України
 
-1512- Денисенко В.І.
Статтю 42 викласти відповідно в такій редакції:
"Стаття 42. Порядок обрання Голови Верховного Суду України та звільнення з посади
1. Голова Верховного Суду України обирається на посаду строком на два роки та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України більшістю голосів від загального складу Пленуму шляхом таємного голосування.
Суддя Верховного Суду України не може бути обраний Головою Верховного Суду України більше ніж на один строк.
2. Пленум Верховного Суду України з питання обрання Голови Верховного Суду України скликається не пізніше одного місяця з дня припинення повноважень попереднього Голови Верховного Суду України.
3. Процедура обрання на посаду Голови Верховного Суду України та звільнення його з посади встановлюється Регламентом Пленуму Верховного Суду України, що затверджується Пленумом. Зміна регламентної процедури менше ніж за шість місяців до закінчення строку повноважень Голови Верховного Суду України не допускається."
 
Відхилено   Стаття 42. Порядок обрання Голови Верховного Суду України
 
1088. 1. Голова Верховного Суду України обирається на посаду строком на п'ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України більшістю голосів від загального складу Пленуму шляхом таємного голосування.
 
-1513- Сироїд О.І.
В абзаці першому частини першої статті 42 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "п’ять років" замінити словами "два роки".
 
Відхилено   1. Голова Верховного Суду України обирається на посаду строком на п'ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України більшістю голосів від загального складу Пленуму шляхом таємного голосування.
 
    -1514- Сотник О.С.
В частині 1 статті 42 слова "більше ніж на один строк" замінити на "вдруге поспіль.";
 
Відхилено    
    -1515- Дехтярчук О.В.
В абзаці першому частини першої статті 42 слова "п’ять років" замінити словами "два роки".
 
Відхилено    
1089. Суддя Верховного Суду України не може бути обраний Головою Верховного Суду України більше ніж на один строк.
 
-1516- Сироїд О.І.
В абзаці другому частини першої статті 42 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "більше ніж на один строк" замінити словами "двічі поспіль".
 
Відхилено   Суддя Верховного Суду України не може бути обраний Головою Верховного Суду України більше ніж на один строк.
 
    -1517- Дехтярчук О.В.
Абзац другий частини першої статті 42 – виключити.
 
Відхилено    
1090. 2. Пленум Верховного Суду України з питання обрання Голови Верховного Суду України скликається не пізніше одного місяця з дня припинення повноважень попереднього Голови Верховного Суду України.
 
   2. Пленум Верховного Суду України з питання обрання Голови Верховного Суду України скликається не пізніше одного місяця з дня припинення повноважень попереднього Голови Верховного Суду України.
 
1091. 3. Процедура обрання на посаду Голови Верховного Суду України та звільнення його з посади встановлюється Регламентом Пленуму Верховного Суду України, що затверджується Пленумом. Зміна регламентної процедури менше ніж за шість місяців до закінчення строку повноважень Голови Верховного Суду України не допускається.
 
-1518- Дехтярчук О.В.
Друге речення частини третьої статті 42 після слів "не допускається" доповнити словами "крім випадків, пов’язаних із зміною цього Закону".
 
Відхилено   3. Процедура обрання на посаду Голови Верховного Суду України та звільнення його з посади встановлюється Регламентом Пленуму Верховного Суду України, що затверджується Пленумом. Зміна регламентної процедури менше ніж за шість місяців до закінчення строку повноважень Голови Верховного Суду України не допускається.
 
1092. Стаття 43. Порядок дострокового звільнення з посади Голови Верховного Суду України
 
-1519- Сироїд О.І.
Статтю 43 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   Стаття 43. Порядок дострокового звільнення з посади Голови Верховного Суду України
 
    -1520- Сотник О.С.
Статтю 43 вилучити;
 
Відхилено    
    -1521- Денисенко В.І.
Статтю 43 викласти відповідно в такій редакції:
Стаття 43. Заступники Голови Верховного Суду України
1. Заступники Голови Верховного Суду України обираються на посади строком на два роки більшістю голосів від загального складу Пленуму шляхом таємного голосування.
2. Заступники Голови Верховного Суду України можуть бути достроково звільнені з посади у порядку, встановленому Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
3. Заступники Голови Верховного Суду України здійснюють адміністративні повноваження, визначені законом, а також Головою Верховного Суду України, та інформують Пленум Верховного Суду України про свою діяльність.
 
Відхилено    
1093. 1. Голова Верховного Суду України може бути достроково звільнений з посади з підстав, установлених законом. Повноваження Голови Верховного Суду України також припиняються достроково внаслідок висловлення йому недовіри Пленумом Верховного Суду України.
 
   1. Голова Верховного Суду України може бути достроково звільнений з посади з підстав, установлених законом. Повноваження Голови Верховного Суду України також припиняються достроково внаслідок висловлення йому недовіри Пленумом Верховного Суду України.
 
1094. 2. Порядок дострокового припинення повноважень Голови Верховного Суду України внаслідок висловлення йому недовіри Пленумом Верховного Суду України визначається виключно цією статтею. Регламент Пленуму Верховного Суду України щодо цього порядку не застосовується.
 
   2. Порядок дострокового припинення повноважень Голови Верховного Суду України внаслідок висловлення йому недовіри Пленумом Верховного Суду України визначається виключно цією статтею. Регламент Пленуму Верховного Суду України щодо цього порядку не застосовується.
 
1095. 3. Питання про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України розглядається Пленумом Верховного Суду України за поданням не менш як п'ятої частини суддів від складу Пленуму Верховного Суду України, скріпленим їх підписами. Подання має бути вмотивованим.
 
-1522- Крулько І.І.
У частині 3 ст.43 речення "Подання має бути вмотивованим" виключити.
 
Відхилено   3. Питання про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України розглядається Пленумом Верховного Суду України за поданням не менш як п'ятої частини суддів від складу Пленуму Верховного Суду України, скріпленим їх підписами. Подання має бути вмотивованим.
 
1096. 4. Для проведення Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голові Верховного Суду України судді, визначені в частині третій цієї статті, створюють організаційний комітет та призначають його голову і заступника, про що складається протокол.
 
   4. Для проведення Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голові Верховного Суду України судді, визначені в частині третій цієї статті, створюють організаційний комітет та призначають його голову і заступника, про що складається протокол.
 
1097. 5. Організаційний комітет забезпечує підготовку і проведення Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голові Верховного Суду України у двадцятиденний термін з дня його створення. Учасники засідання Пленуму Верховного Суду України повідомляються організаційним комітетом про день і час скликання Пленуму Верховного Суду України та питання, що виноситься на його розгляд, з надсиланням відповідних матеріалів у порядку, встановленому цим Законом. Внесення до порядку денного Пленуму Верховного Суду України інших питань, крім висловлення недовіри Голові Верховного Суду України, забороняється.
 
   5. Організаційний комітет забезпечує підготовку і проведення Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голові Верховного Суду України у двадцятиденний термін з дня його створення. Учасники засідання Пленуму Верховного Суду України повідомляються організаційним комітетом про день і час скликання Пленуму Верховного Суду України та питання, що виноситься на його розгляд, з надсиланням відповідних матеріалів у порядку, встановленому цим Законом. Внесення до порядку денного Пленуму Верховного Суду України інших питань, крім висловлення недовіри Голові Верховного Суду України, забороняється.
 
1098. 6. Засідання Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голові Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому більше половини суддів від складу Пленуму Верховного Суду України. На засіданні Пленуму Верховного Суду України головує голова організаційного комітету, а в разі його відсутності – заступник голови організаційного комітету.
 
   6. Засідання Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голові Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому більше половини суддів від складу Пленуму Верховного Суду України. На засіданні Пленуму Верховного Суду України головує голова організаційного комітету, а в разі його відсутності – заступник голови організаційного комітету.
 
1099. 7. Головуючий виносить на затвердження Пленуму Верховного Суду України пропозиції щодо секретаря засідання Пленуму Верховного Суду України, персонального складу лічильної комісії, а також форми бюлетеня та протоколу голосування, які затверджуються відкритим голосуванням.
 
   7. Головуючий виносить на затвердження Пленуму Верховного Суду України пропозиції щодо секретаря засідання Пленуму Верховного Суду України, персонального складу лічильної комісії, а також форми бюлетеня та протоколу голосування, які затверджуються відкритим голосуванням.
 
1100. 8. Питання про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України розглядається за участю Голови Верховного Суду України або без його участі. Голова Верховного Суду України по суті порушених питань може також надати письмові пояснення, які висвітлюються ним або уповноваженою ним особою на засіданні Пленуму Верховного Суду України.
 
   8. Питання про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України розглядається за участю Голови Верховного Суду України або без його участі. Голова Верховного Суду України по суті порушених питань може також надати письмові пояснення, які висвітлюються ним або уповноваженою ним особою на засіданні Пленуму Верховного Суду України.
 
1101. 9. Організаційний комітет визначає порядок проведення засідання і процедуру голосування з урахуванням вимог цього Закону і здійснює контроль за їх дотриманням.
 
-1523- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Частину 9 статті 43 викласти у наступній редакції:
"9. Порядок проведення засідання Пленуму та процедуру голосування, з урахуванням вимог цього Закону, визначає Пленум Верховного суду України рішенням більшості присутніх на Пленумі суддів"
 
Відхилено   9. Організаційний комітет визначає порядок проведення засідання і процедуру голосування з урахуванням вимог цього Закону і здійснює контроль за їх дотриманням.
 
1102. 10. Рішення про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України приймається шляхом таємного голосування більшістю голосів від складу Пленуму Верховного Суду України.
 
   10. Рішення про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України приймається шляхом таємного голосування більшістю голосів від складу Пленуму Верховного Суду України.
 
1103. 11. Рішення про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України оформлюється Постановою Пленуму Верховного Суду України, яка підписується головуючим та секретарем засідання, обраним Пленумом Верховного Суду України за пропозицією головуючого.
 
   11. Рішення про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України оформлюється Постановою Пленуму Верховного Суду України, яка підписується головуючим та секретарем засідання, обраним Пленумом Верховного Суду України за пропозицією головуючого.
 
1104. 12. Висловлення недовіри Голові Верховного Суду України не позбавляє його повноважень судді Верховного Суду України. У разі дострокового припинення повноважень Голови Верховного Суду України обрання Голови Верховного Суду України здійснюється в порядку, встановленому цим Законом.
 
   12. Висловлення недовіри Голові Верховного Суду України не позбавляє його повноважень судді Верховного Суду України. У разі дострокового припинення повноважень Голови Верховного Суду України обрання Голови Верховного Суду України здійснюється в порядку, встановленому цим Законом.
 
1105. 13. Питання про недовіру Голові Верховного Суду України не може повторно ініціюватися протягом року з дня його розгляду на засіданні Пленуму Верховного Суду України.
 
   13. Питання про недовіру Голові Верховного Суду України не може повторно ініціюватися протягом року з дня його розгляду на засіданні Пленуму Верховного Суду України.
 
1106. 14. Порядок звільнення з посади Голови Верховного Суду України з підстав, не пов'язаних із висловленням йому недовіри Пленумом Верховного Суду України, визначається законом та Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
 
   14. Порядок звільнення з посади Голови Верховного Суду України з підстав, не пов'язаних із висловленням йому недовіри Пленумом Верховного Суду України, визначається законом та Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
 
1107. Стаття 44. Заступник Голови Верховного Суду України
 
-1524- Денисенко В.І.
Статтю 44 викласти відповідно в такій редакції:
"Стаття 44. Судові палати Верховного Суду України
1. Судові палати Верховного Суду України:
1) здійснюють правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) аналізують судову статистику та вивчають судову практику, здійснюють узагальнення судової практики;
3) здійснюють інші повноваження, передбачені законом.
2. Персональний склад судових палат визначається Пленумом Верховного Суду України за пропозицією суддів Верховного Суду України.
3. Судову палату Верховного Суду України очолює секретар судової палати, який:
1) організовує роботу відповідної судової палати та головує на її засіданнях;
2) організовує аналіз судової статистики, вивчення і узагальнення судової практики;
3) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність судової палати;
4) здійснює інші передбачені законом повноваження.
4. У разі відсутності секретаря судової палати його обов'язки виконує суддя палати, який має найбільший стаж роботи на посаді судді Верховного Суду України."
 
Відхилено   Стаття 44. Заступник Голови Верховного Суду України
 
1108. 1. Заступник Голови Верховного Суду України обирається на посаду строком на п'ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України за пропозицією суддів Верховного Суду України. Рішення про його обрання на посаду та про звільнення з посади приймається більшістю голосів від загального складу Пленуму Верховного Суду України шляхом таємного голосування.
 
-1525- Сотник О.С.
У частині 1 статті 44 слова "п'ять років" замінити на слова "два роки";
 
Відхилено   1. Заступник Голови Верховного Суду України обирається на посаду строком на п'ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України за пропозицією суддів Верховного Суду України. Рішення про його обрання на посаду та про звільнення з посади приймається більшістю голосів від загального складу Пленуму Верховного Суду України шляхом таємного голосування.
 
    -1526- Дехтярчук О.В.
В першому реченні частини першої статті 44 слова "п'ять років" замінити словами "два роки".
 
Відхилено    
1109. 2. Заступник Голови Верховного Суду України може бути достроково звільнений з посади у порядку, встановленому Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
 
   2. Заступник Голови Верховного Суду України може бути достроково звільнений з посади у порядку, встановленому Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
 
1110. 3. Заступник Голови Верховного Суду України здійснює адміністративні повноваження, визначені законом, а також Головою Верховного Суду України, та інформує Пленум Верховного Суду України про свою діяльність.
 
-1527- Сотник О.С.
у частині 3 статті 44 слова "а також Головою Верховного Суду України," вилучити;
 
Відхилено   3. Заступник Голови Верховного Суду України здійснює адміністративні повноваження, визначені законом, а також Головою Верховного Суду України, та інформує Пленум Верховного Суду України про свою діяльність.
 
    -1528- Денисенко В.І.
статтю 44-1 виключити.
 
Відхилено    
1111. Стаття 45. Судові палати Верховного Суду України
 
-1529- Сотник О.С.
Статтю 45 вилучити;
 
Відхилено   Стаття 45. Судові палати Верховного Суду України
 
    -1530- Денисенко В.І.
Статтю 45 викласти відповідно в такій редакції:
"Стаття 45. Пленум Верховного Суду України
1. Пленум Верховного Суду України є колегіальним органом, до складу якого входять усі судді Верховного Суду України.
2. Пленум Верховного Суду України:
1) обирає з числа суддів Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України та увільняє від виконання обов'язків секретаря Пленуму Верховного Суду України та секретарів судових палат;
2) заслуховує інформацію Голови Верховного Суду України та його заступників;
3) надає висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов'язаних із функціонуванням судової системи України;
4) приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України з питань конституційності законів та інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
5) надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, в яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
6) затверджує Регламент Пленуму Верховного Суду України;
7) затверджує Положення про Науково-консультативну раду при Верховному Суді України та її склад;
8) затверджує склад редакційної колегії офіційного друкованого органу Верховного Суду України;
9) розглядає та вирішує інші питання, віднесені законом до його повноважень.
3. Засідання Пленуму Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу Пленуму, крім випадків, установлених цим Законом.
4. На засідання Пленуму можуть бути запрошені представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації та інші особи.
5. Пленум Верховного Суду України скликається Головою Верховного Суду України в разі потреби або на вимогу не менш як четвертої частини від складу суддів Верховного Суду України, але не рідше одного разу на три місяці. У разі відсутності Голови Верховного Суду України Пленум скликається одним із заступників Голови Верховного Суду України. Про день і час скликання Пленуму та питання, що виносяться на його розгляд, учасники засідання Пленуму повідомляються не пізніше як за п’ять робочих днів до засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які виносяться на розгляд Пленуму.
6. Засідання Пленуму веде Голова Верховного Суду України. У разі відсутності Голови Верховного Суду України засідання Пленуму веде заступник Голови Верховного Суду України.
7. Порядок роботи Пленуму Верховного Суду України встановлюється цим Законом та прийнятим відповідно до нього Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
8. Пленум Верховного Суду України приймає з розглянутих питань постанови. Постанови Пленуму Верховного Суду України підписуються головуючим на засіданні Пленуму та секретарем Пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі Верховного Суду України.
9. Секретар Пленуму Верховного Суду України організовує роботу секретаріату Пленуму, підготовку засідань Пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання постанов, прийнятих Пленумом Верховного Суду України.
10. Особливості проведення Пленуму Верховного Суду України з розгляду окремих питань, у тому числі щодо процедури скликання, повноважності засідання, порядку роботи, процедури голосування, порядку прийняття рішень та підписання постанов, прийнятих Пленумом Верховного Суду України, встановлюються законом."
 
Відхилено    
1112. 1. Судові палати Верховного Суду України:
 
   1. Судові палати Верховного Суду України:
 
1113. 1) здійснюють правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
 
   1) здійснюють правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
 
1114. 2) аналізують судову статистику та вивчають судову практику, здійснюють узагальнення судової практики;
 
   2) аналізують судову статистику та вивчають судову практику, здійснюють узагальнення судової практики;
 
1115. 3) здійснюють інші повноваження, передбачені законом.
 
   3) здійснюють інші повноваження, передбачені законом.
 
1116. 2. Персональний склад судових палат визначається Пленумом Верховного Суду України за пропозицією суддів Верховного Суду України.
 
-1531- Сироїд О.І.
Частину другу статті 45 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції: "2. Персональний склад судових палат визначається Пленумом Верховного Суду України за пропозицією суддів Верховного Суду України.
Персональний склад палати у справах про злочини геноциду, проти людяності, воєнні злочини, злочини агресії визначається Пленумом Верховного Суду України з числа суддів судів загальної юрисдикції та суддів у відставці, обраних на посаду судді безстроково та таких, що мають досвід роботи на посаді судді не менше 20 років.".
 
Відхилено   2. Персональний склад судових палат визначається Пленумом Верховного Суду України за пропозицією суддів Верховного Суду України.
 
1117. 3. Судову палату Верховного Суду України очолює секретар судової палати, який:
 
-1532- Крулько І.І.
Частину 3 ст.45 викласти у такій редакції: "Судову палату Верховного Суду України очолює секретар судової палати, який обираться простою більшістю від членів Судової палати та:"
 
Відхилено   3. Судову палату Верховного Суду України очолює секретар судової палати, який:
 
1118. 1) організовує роботу відповідної судової палати та головує на її засіданнях;
 
   1) організовує роботу відповідної судової палати та головує на її засіданнях;
 
1119. 2) організовує аналіз судової статистики, вивчення і узагальнення судової практики;
 
   2) організовує аналіз судової статистики, вивчення і узагальнення судової практики;
 
1120. 3) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність судової палати;
 
   3) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність судової палати;
 
1121. 4) здійснює інші передбачені законом повноваження.
 
   4) здійснює інші передбачені законом повноваження.
 
1122. 4. У разі відсутності секретаря судової палати його обов'язки виконує суддя палати, який має найбільший стаж роботи на посаді судді Верховного Суду України.
 
-1533- Сидорович Р.М.
статтю 45 додати пунктом чотири наступного змісту: "4. Секретар судової палати Верховного Суду України обирається в порядку, встановленому для обрання голови суду, визначеним статтею 20 цього Закону".
 
Враховано частково   4. Секретар судової палати Верховного Суду України обирається на посаду строком на п'ять років за поданням Голови Верховного Суду України та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України більшістю голосів від загального складу Пленуму шляхом таємного голосування.
Суддя Верховного Суду України не може бути обраний секретарем судової палати Верховного Суду України більше ніж на один строк.
5. У разі відсутності секретаря судової палати його обов'язки виконує суддя палати, який має найбільший стаж роботи на посаді судді Верховного Суду України.
 
    -1534- Сидорович Р.М.
пункт четвертий статті 45 вважати пунктом п’ятим.
 
Відхилено    
1123. Стаття 46. Пленум Верховного Суду України
 
-1535- Денисенко В.І.
Статтю 46 викласти відповідно в такій редакції:
"Стаття 46. Науково-консультативна рада та офіційний друкований орган Верховного Суду України
1. Науково-консультативна рада утворюється при Верховному Суді України з числа висококваліфікованих фахівців у галузі права для підготовки наукових висновків з питань діяльності Верховного Суду України, підготовка яких потребує наукового забезпечення.
2. Порядок організації та діяльності Науково-консультативної ради визначається положенням, що затверджується Пленумом Верховного Суду України.
3. Верховний Суд України має офіційний друкований орган, в якому публікуються матеріали судової практики Верховного Суду України та інших судів загальної юрисдикції, матеріали з питань організації діяльності судів загальної юрисдикції та інші матеріали. Офіційний друкований орган може видаватися в електронному вигляді.";"
 
Відхилено   Стаття 46. Пленум Верховного Суду України
 
1124. 1. Пленум Верховного Суду України є колегіальним органом, до складу якого входять усі судді Верховного Суду України.
 
   1. Пленум Верховного Суду України є колегіальним органом, до складу якого входять усі судді Верховного Суду України.
 
1125. 2. Пленум Верховного Суду України:
 
-1536- Сотник О.С.
Частину 2 статті 57 викласти в наступній редакції:
"2. Для розроблення проекту Кодексу суддівської етики, змін до нього, консультування суддів, суддів у відставці, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, Вищої ради юстиції щодо вирішення проблемних питань суддівської етики і надання рекомендацій щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів, запобігання одержанню неправомірної вигоди чи заборонених законом подарунків, поводження з ними діє комісія з питань суддівської етики.
Комісію з питань суддівської етики утворює і положення про неї затверджує Рада суддів України. Комісія з питань етики діє на громадських засадах. Її діяльність забезпечує апарат Ради суддів України.";
 
Відхилено   2. Пленум Верховного Суду України:
 
1126. 1) обирає на посаду та звільняє з посади Голову Верховного Суду України у порядку, встановленому цим Законом;
 
-1537- Сироїд О.І.
У пункті 1 частини другої статті 46 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) після слів "Голову Верховного Суду України" доповнити словами "".
 
Враховано   1) обирає на посади та звільняє з посад Голову Верховного Суду України, заступників Голови Верховного Суду України у порядку, встановленому цим Законом;
 
1127. 2) обирає з числа суддів Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України та увільняє від виконання обов'язків секретаря Пленуму Верховного Суду України та секретарів судових палат;
 
-1538- Сотник О.С.
Пункт 2 частини 2 статті 46 перед словом "обирає" доповнити наступним: ") за пропозицією суддів Верховного Суду";
 
Відхилено   2) обирає з числа суддів Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України та увільняє від виконання обов'язків секретаря Пленуму Верховного Суду України та секретарів судових палат;
 
    -1539- Сотник О.С.
у пункті 2 частини 2 статті 46 слова "за поданням Голови Верховного Суду України" вилучити, а слово "увільняє" замінити на "звільняє";
 
Відхилено    
    -1540- Крулько І.І.
Пункт 2 частини 2 ст.46 викласти у такій редакції: "обирає з числа суддів Верховного Суду України за поданням голови вищого спеціалізованого суду, або на вимогу не менш як п'ятої частини від складу суддів Верховного Суду України, та увільняє від обов'язків секретаря Пленуму Верховного Суду України та секретарів судових палат;".
 
Відхилено    
1128. 3) заслуховує інформацію Голови Верховного Суду України про його діяльність;
 
-1541- Сироїд О.І.
Після пункту 3 частини другої статті 46 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новим пунктом такого змісту:
"4) узагальнює судову практику з метою забезпечення однакового застосування принципів і норм права при вирішенні справ, систематизує та забезпечує оприлюднення правових позицій Верховного Суду України з посиланням на судові рішення, де вони були сформульовані, звертається до суб'єктів законодавчої ініціативи з пропозиціями щодо внесення змін до чинного законодавства".
 
Відхилено   3) заслуховує інформацію Голови Верховного Суду України про його діяльність;
 
1129. 4) надає висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов'язаних із функціонуванням судової системи України;
 
-1542- Сотник О.С.
пункт 4 частини 2 статті 46 вилучити, і доповнити новим пунктом 4 у такій редакції "4) систематизує та забезпечує оприлюднення правових позицій Верховного Суду України з посиланням на судові рішення, де вони були сформульовані;";
 
Відхилено   4) надає висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов'язаних із функціонуванням судової системи України;
 
1130. 5) приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України з питань конституційності законів та інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
 
   5) приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України з питань конституційності законів та інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
 
1131. 6) надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, в яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
 
   6) надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, в яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
 
1132. 7) затверджує Регламент Пленуму Верховного Суду України;
 
   7) затверджує Регламент Пленуму Верховного Суду України;
 
1133. 8) затверджує Положення про Науково-консультативну раду при Верховному Суді України та її склад;
 
-1543- Соболєв С.В.
Голуб В.В.
Частину 2 статті 46 доповнити пунктами 8-9 наступного змісту:
"8) здійснює узагальнення судової практики з питань застосування норм матеріального та процесуального права;
9) скасовує постанови Пленумів Вищих спеціалізованих судів щодо узагальнення судової практики з мотивів їх невідповідності Постановам Пленуму Верховного суду України або їх невідповідності чинному законодавству"
у зв’язку із цим пункт 8 вважати пунктом 10.
 
Відхилено   8) затверджує Положення про Науково-консультативну раду при Верховному Суді України та її склад;
 
1134. 9) затверджує склад редакційної колегії офіційного друкованого органу Верховного Суду України;
 
   9) затверджує склад редакційної колегії офіційного друкованого органу Верховного Суду України;
 
1135. 10) розглядає та вирішує інші питання, віднесені законом до його повноважень.
 
   10) розглядає та вирішує інші питання, віднесені законом до його повноважень.
 
1136. 3. Засідання Пленуму Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу Пленуму, крім випадків, установлених цим Законом.
 
   3. Засідання Пленуму Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу Пленуму, крім випадків, установлених цим Законом.
 
1137. 4. На засідання Пленуму можуть бути запрошені представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації та інші особи.
 
-1544- Крулько І.І.
Частину 4 ст.46 викласти у такій редакції: "Засідання Пленуму відбувається відкрито. На засіданні Пленуму можуть бути присутні представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації та інші особи у порядку, визначеному Регламентом Пленуму Верховного Суду України.".
 
Відхилено   4. На засідання Пленуму можуть бути запрошені представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації та інші особи.
 
1138. 5. Пленум Верховного Суду України скликається Головою Верховного Суду України в разі потреби або на вимогу не менш як четвертої частини від складу суддів Верховного Суду України, але не рідше одного разу на три місяці. У разі відсутності Голови Верховного Суду України Пленум скликається одним із заступників Голови Верховного Суду України. Про день і час скликання Пленуму та питання, що виносяться на його розгляд, учасники засідання Пленуму повідомляються не пізніше як за п’ять робочих днів до засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які виносяться на розгляд Пленуму.
 
-1545- Сотник О.С.
у частині 5 статті 46 друге речення викласти в такій редакції "У разі відсутності Голови Верховного Суду України Пленум скликається заступником Голови Верховного Суду України, а в разі і його відсутності – суддею Верховного Суду, який має найбільш тривалий стаж роботи на посаді судді.", а слово "п'ять" замінити на "десять";
 
Відхилено   5. Пленум Верховного Суду України скликається Головою Верховного Суду України в разі потреби або на вимогу не менш як четвертої частини від складу суддів Верховного Суду України, але не рідше одного разу на три місяці. У разі відсутності Голови Верховного Суду України Пленум скликається одним із заступників Голови Верховного Суду України. Про день і час скликання Пленуму та питання, що виносяться на його розгляд, учасники засідання Пленуму повідомляються не пізніше як за п’ять робочих днів до засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які виносяться на розгляд Пленуму.
 
1139. 6. Засідання Пленуму веде Голова Верховного Суду України. У разі відсутності Голови Верховного Суду України засідання Пленуму веде заступник Голови Верховного Суду України.
 
-1546- Сотник О.С.
частину 6 статті 46 після слова "України" доповнити ", а в разі і його відсутності – суддею Верховного Суду, який має найбільш тривалий стаж роботи на посаді судді.";
 
Відхилено   6. Засідання Пленуму веде Голова Верховного Суду України. У разі відсутності Голови Верховного Суду України засідання Пленуму веде заступник Голови Верховного Суду України.
 
1140. 7. Порядок роботи Пленуму Верховного Суду України встановлюється цим Законом та прийнятим відповідно до нього Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
 
   7. Порядок роботи Пленуму Верховного Суду України встановлюється цим Законом та прийнятим відповідно до нього Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
 
1141. 8. Пленум Верховного Суду України приймає з розглянутих питань постанови. Постанови Пленуму Верховного Суду України підписуються головуючим на засіданні Пленуму та секретарем Пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі Верховного Суду України.
 
-1547- Сотник О.С.
частину 8 статті 46 після слова "органі" перед словом "Верховного" доповнити словами "та розміщуються на веб-сайті";
 
Враховано   8. Пленум Верховного Суду України приймає з розглянутих питань постанови. Постанови Пленуму Верховного Суду України підписуються головуючим на засіданні Пленуму та секретарем Пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі та розміщуються на веб-сайті Верховного Суду України.
 
    -1548- Македон Ю.М.
частину 8-му ст. 46 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" доповнити реченням "Постанови Пленуму Верховного суду України має враховуватись іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні норм права".
 
Відхилено    
    -1549- Ленський О.О.
частину восьму статті 46 після речення другого доповнити новими реченнями третім-четвертим такого змісту:
"Постановами Пленуму Верховного Суду України затверджуються результати узагальнення судової практики. Постановами Пленуму Верховного Суду України обов'язково враховуються усіма судами загальної юрисдикції при виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин.".
 
Відхилено    
1142. 9. Секретар Пленуму Верховного Суду України організовує роботу секретаріату Пленуму, підготовку засідань Пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання постанов, прийнятих Пленумом Верховного Суду України.
 
-1550- Крулько І.І.
Частину 9 ст.46 доповнити наступним формулюванням: "Постанови Пленуму з питань застосування норм права є обов’язковими до виконання."
 
Відхилено   9. Секретар Пленуму Верховного Суду України організовує роботу секретаріату Пленуму, підготовку засідань Пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання постанов, прийнятих Пленумом Верховного Суду України.
 
1143. 10. Особливості проведення Пленуму Верховного Суду України з розгляду окремих питань, у тому числі щодо процедури скликання, повноважності засідання, порядку роботи, процедури голосування, порядку прийняття рішень та підписання постанов, прийнятих Пленумом Верховного Суду України, встановлюються законом.
 
   10. Особливості проведення Пленуму Верховного Суду України з розгляду окремих питань, у тому числі щодо процедури скликання, повноважності засідання, порядку роботи, процедури голосування, порядку прийняття рішень та підписання постанов, прийнятих Пленумом Верховного Суду України, встановлюються законом.
 
1144. Стаття 47. Науково-консультативна рада та офіційний друкований орган Верховного Суду України
 
   Стаття 47. Науково-консультативна рада та офіційний друкований орган Верховного Суду України
 
1145. 1. Науково-консультативна рада утворюється при Верховному Суді України з числа висококваліфікованих фахівців у галузі права для підготовки наукових висновків з питань діяльності Верховного Суду України, підготовка яких потребує наукового забезпечення.
 
   1. Науково-консультативна рада утворюється при Верховному Суді України з числа висококваліфікованих фахівців у галузі права для підготовки наукових висновків з питань діяльності Верховного Суду України, підготовка яких потребує наукового забезпечення.
 
1146. 2. Порядок організації та діяльності Науково-консультативної ради визначається положенням, що затверджується Пленумом Верховного Суду України.
 
   2. Порядок організації та діяльності Науково-консультативної ради визначається положенням, що затверджується Пленумом Верховного Суду України.
 
1147. 3. Верховний Суд України має офіційний друкований орган, в якому публікуються матеріали судової практики Верховного Суду України та інших судів загальної юрисдикції, матеріали з питань організації діяльності судів загальної юрисдикції та інші матеріали. Офіційний друкований орган може видаватися в електронному вигляді.
 
-1551- Крулько І.І.
Частину 3 ст.47 викласти у такій редакції: "Верховний Суд України має офіційний друкований орган, в якому публікуються матеріали судової практики Верховного Суду України та інших судів загальної юрисдикції, матеріали з питань організації діяльності судів загальної юрисдикції та інші матеріали. Офіційний друкований орган може видаватися в друкованому або електронному вигляді.".
 
Відхилено   3. Верховний Суд України має офіційний друкований орган, в якому публікуються матеріали судової практики Верховного Суду України та інших судів загальної юрисдикції, матеріали з питань організації діяльності судів загальної юрисдикції та інші матеріали. Офіційний друкований орган може видаватися в електронному вигляді.
 
    -1552- Денисенко В.І.
у статті 47 частину третю викласти в такій редакції:
"3. Суддя зобов'язаний звернутися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до органів суддівського самоврядування та правоохоронних органів."; у пункті 4 частини четвертої слово "правосуддя" замінити словом "судочинства";
 
Відхилено    
1148. Розділ ІІІ. ПРОФЕСІЙНІ СУДДІ, НАРОДНІ ЗАСІДАТЕЛІ ТА ПРИСЯЖНІ
 
   Розділ ІІІ. ПРОФЕСІЙНІ СУДДІ, НАРОДНІ ЗАСІДАТЕЛІ ТА ПРИСЯЖНІ
 
1149. Глава 1. Загальні положення статусу судді
 
   Глава 1. Загальні положення статусу судді
 
1150. Стаття 48. Незалежність судді
 
-1553- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У статті 48:
 
Відхилено   Стаття 48. Незалежність судді
 
1151. 1. Суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання. Суддя здійснює правосуддя на основі Конституції і законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права. Втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
-1554- Сотник О.С.
Частина 1 статті 48 після слів "верховенства права." перед словом "Втручання" доповнити реченням такого змісту "При застосуванні принципів і норм права суддя враховує рішення Європейського суду з прав людини, Конституційного Суду України, Верховного Суду України.";
 
Відхилено   1. Суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання. Суддя здійснює правосуддя на основі Конституції і законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права. Втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
    -1555- Шпенов Д.Ю.
У частині 1 статті 48 слова "будь-якого незаконного впливу" замінити на слова "будь-якого впливу".
 
Відхилено    
    -1556- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в частині 1 статті замість слів "будь-якого незаконного впливу" замінити на слова "будь-якого впливу".
 
Відхилено    
    -1557- Яніцький В.П.
У частині 1 статті 48 слова "будь-якого незаконного впливу" замінити на слова "будь-якого впливу".
 
Відхилено    
1152. 2. Суддя не зобов'язаний давати жодних пояснень щодо суті справ, які перебувають у його провадженні, крім випадків, установлених законом.
 
-1558- Сироїд О.І.
Частину другу статті 48 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Суддя має право не давати жодних пояснень щодо суті справ, які перебувають у його провадженні, крім випадків, коли він зобов‘язаний навести мотиви у самому судовому рішенні".
 
Відхилено   2. Суддя не зобов'язаний давати жодних пояснень щодо суті справ, які перебувають у його провадженні, крім випадків, установлених законом.
 
    -1559- Сотник О.С.
частину 2 статті 48 після слова "випадків" викласти в такій редакції "коли він зобов‘язаний навести мотиви у самому судовому рішенні.";
 
Відхилено    
1153. 3. Суддя зобов'язаний звернутися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до органів суддівського самоврядування та правоохоронних органів.
 
-1560- Сироїд О.І.
У частині третій статті 48 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "до органів суддівського самоврядування та правоохоронних органів" замінити словами "до Ради суддів України та Генерального прокурора України".
 
Відхилено   3. Суддя зобов'язаний звернутися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до органів суддівського самоврядування та правоохоронних органів.
 
    -1561- Сотник О.С.
частину 3 статті 48 викласти в такій редакції "3. Суддя зобов'язаний звернутися з письмовим повідомленням про протиправне втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до Ради суддів та компетентного правоохоронного органу.";
 
Відхилено    
1154. 4. Незалежність судді забезпечується:
 
   4. Незалежність судді забезпечується:
 
1155. 1) особливим порядком його призначення, обрання, притягнення до відповідальності та звільнення;
 
   1) особливим порядком його призначення, обрання, притягнення до відповідальності та звільнення;
 
1156. 2) недоторканністю та імунітетом судді;
 
-1562- Крулько І.І.
Пункт 2 частини 4 ст.48 викласти у такій редакції: "особливим порядком притягнення до відповідальності".
 
Відхилено   2) недоторканністю та імунітетом судді;
 
    -1563- Шпенов Д.Ю.
У пункті 2 частини 4 статті 48 виключити слова "та імунітетом".
 
Відхилено    
    -1564- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в пункті 2 частині 4 статті виключити слова "та імунітетом".
 
Відхилено    
    -1565- Яніцький В.П.
У пункті 2 частині 4 статті 48 виключити слова "та імунітетом".
 
Відхилено    
1157. 3) незмінюваністю судді;
 
   3) незмінюваністю судді;
 
1158. 4) порядком здійснення правосуддя, визначеним процесуальним законом, таємницею ухвалення судового рішення;
 
   4) порядком здійснення правосуддя, визначеним процесуальним законом, таємницею ухвалення судового рішення;
 
1159. 5) забороною втручання у здійснення правосуддя;
 
   5) забороною втручання у здійснення правосуддя;
 
1160. 6) відповідальністю за неповагу до суду чи судді;
 
   6) відповідальністю за неповагу до суду чи судді;
 
1161. 7) окремим порядком фінансування та організаційного забезпечення діяльності судів, установленим законом;
 
   7) окремим порядком фінансування та організаційного забезпечення діяльності судів, установленим законом;
 
1162. 8) належним матеріальним та соціальним забезпеченням судді;
 
   8) належним матеріальним та соціальним забезпеченням судді;
 
1163. 9) функціонуванням органів суддівського самоврядування;
 
-1566- Сироїд О.І.
Пункт 9 частини четвертої статті 48 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"9) побудовою судової системи на засадах самоврядності".
 
Відхилено   9) функціонуванням органів суддівського самоврядування;
 
1164. 10) визначеними законом засобами забезпечення особистої безпеки судді, членів його сім'ї, майна, а також іншими засобами їх правового захисту;
 
   10) визначеними законом засобами забезпечення особистої безпеки судді, членів його сім'ї, майна, а також іншими засобами їх правового захисту;
 
1165. 11) правом судді на відставку.
 
   11) правом судді на відставку.
 
1166. 5. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, а також фізичні і юридичні особи та їх об'єднання зобов'язані поважати незалежність судді і не посягати на неї.
 
   5. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, а також фізичні і юридичні особи та їх об'єднання зобов'язані поважати незалежність судді і не посягати на неї.
 
1167. 6. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу визначених Конституцією України гарантій незалежності судді.
 
   6. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу визначених Конституцією України гарантій незалежності судді.
 
1168. Стаття 49. Недоторканність судді
 
-1567- Крулько І.І.
Замінити назву ст.49 "Недотоканість судді" на формулювання "Порядок притягнення суддів до відповідальності".
 
Відхилено   Стаття 49. Недоторканність судді
 
1169. 1. Суддя є недоторканним. Затримання судді або обрання стосовно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту до ухвалення обвинувального вироку судом не може бути здійснено без згоди Верховної Ради України.
 
-1568- Денисенко В.І.
частину першу статті 48 викласти відповідно в такій редакції:
"1. Суддя є недоторканним. Затримання судді або обрання стосовно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту до ухвалення обвинувального вироку судом не може бути здійснено без згоди Верховної Ради України.
 
Відхилено   1. Суддя є недоторканним. Затримання судді або обрання стосовно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту до ухвалення обвинувального вироку судом не може бути здійснено без згоди Верховної Ради України.
 
    -1569- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Виключити частину 1 статті 49.
 
Відхилено    
1170. 2. Суддя, затриманий за підозрою у вчиненні діяння, за яке встановлена кримінальна чи адміністративна відповідальність, повинен бути негайно звільнений після з'ясування його особи. Суддя не може бути підданий приводу чи примусово доставлений до будь-якого органу чи установи, крім суду.
 
-1570- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Виключити частину 2 статті 49.
 
Відхилено   2. Суддя, затриманий за підозрою у вчиненні діяння, за яке встановлена кримінальна чи адміністративна відповідальність, повинен бути негайно звільнений після з'ясування його особи. Суддя не може бути підданий приводу чи примусово доставлений до будь-якого органу чи установи, крім суду.
 
1171. 3. Судді може бути повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення лише Генеральним прокурором України або його заступником.
 
   3. Судді може бути повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення лише Генеральним прокурором України або його заступником.
 
1172. 4. Суддя може бути відсторонений від посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора України виключно в порядку, встановленому цим Законом. Таке відсторонення здійснюється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на строк не більше двох місяців.
 
-1571- Сироїд О.І.
У частині четвертій слова "здійснюється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "здійснює Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів".
 
Відхилено   4. Суддя може бути відсторонений від посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора України виключно в порядку, встановленому цим Законом. Таке відсторонення здійснюється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на строк не більше двох місяців.
 
    -1572- Сотник О.С.
в частині 4 статті 48 слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити на слова "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів";
 
Відхилено    
    -1573- Денисенко В.І.
частину четверту викласти відповідно в такій редакції:
"4. Суддя може бути відсторонений від посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора України виключно в порядку, встановленому цим Законом. Таке відсторонення здійснюється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на строк не більше двох місяців.
Продовження строку відсторонення судді від посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється в тому ж порядку на строк не більше одного місяця. Клопотання про продовження строку такого відсторонення судді від посади подається не пізніше п'ятнадцяти днів до закінчення строку, на який суддю було відсторонено. Вимоги до клопотання про відсторонення судді від посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності встановлюються процесуальним законом.
Суддя на час відсторонення від посади позбавляється права на отримання доплат до посадового окладу судді.
 
Відхилено    
    -1574- Власенко С.В.
Частину четверту статті 49 викласти в такій редакції:
" 4. Суддя може бути відсторонений від посади у зв'язку з повідомленням про підозру на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора України виключно в порядку, встановленому цим Законом. Таке відсторонення здійснюється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на строк не більше двох місяців.
 
Відхилено    
1173. Продовження строку відсторонення судді від посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється в тому ж порядку на строк не більше одного місяця. Клопотання про продовження строку такого відсторонення судді від посади подається не пізніше п'ятнадцяти днів до закінчення строку, на який суддю було відсторонено. Вимоги до клопотання про відсторонення судді від посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності встановлюються процесуальним законом.
 
-1575- Сотник О.С.
в абзаці 2 часини 4 статті 48 слова "одного місяця." замінити на слова "двох місяців.", а слово "п'ятнадцяти", на "десяти";
 
Відхилено   Продовження строку відсторонення судді від посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється в тому ж порядку на строк не більше одного місяця. Клопотання про продовження строку такого відсторонення судді від посади подається не пізніше п'ятнадцяти днів до закінчення строку, на який суддю було відсторонено. Вимоги до клопотання про відсторонення судді від посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності встановлюються процесуальним законом.
 
    -1576- Власенко С.В.
Продовження строку відсторонення судді від посади у зв'язку з повідомленням про підозру здійснюється в тому ж порядку на строк не більше одного місяця. Клопотання про продовження строку такого відсторонення судді від посади подається не пізніше п'ятнадцяти днів до закінчення строку, на який суддю було відсторонено. Вимоги до клопотання про відсторонення судді від посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності встановлюються процесуальним законом.
Суддя на час відсторонення від посади позбавляється права на отримання доплат до посадового окладу судді".
 
Відхилено    
1174. Суддя на час відсторонення від посади позбавляється права на отримання доплат до посадового окладу судді.
 
-1577- Сотник О.С.
абзац 3 частини 4 статті 48 вилучити;
 
Відхилено   Суддя на час відсторонення від посади позбавляється права на отримання доплат до посадового окладу судді.
 
    -1578- Сольвар Р.М.
Абзац 3 частини 4 статті 49 викласти в такій редакції:
"Судді на час відсторонення виплачується мінімальна заробітна плата".
 
Відхилено    
1175. 5. Проведення стосовно судді оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитися лише з дозволу суду, здійснюється на підставі судового рішення, ухваленого за клопотанням Генерального прокурора України або його заступників, керівника регіональної прокуратури або його заступників.
 
-1579- Шпенов Д.Ю.
У частині 5 статті 49 виключити слова "керівника регіональної прокуратури або його заступників".
 
Відхилено   5. Проведення стосовно судді оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитися лише з дозволу суду, здійснюється на підставі судового рішення, ухваленого за клопотанням Генерального прокурора України або його заступників, керівника регіональної прокуратури або його заступників.
 
    -1580- Яніцький В.П.
У частині 5 статті 49 виключити слова "керівника регіональної прокуратури або його заступників".
 
Відхилено    
    -1581- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 5 ст. 49 Закону словами доповнити другим реченням наступного змісту: "Внесення відомостей про кримінальне правопорушення, вчинене суддею, до Єдиного реєстру досудових розслідувань може бути здійснене виключно Генеральним прокурором України, його заступником, керівником регіональної прокуратури або його заступником".
 
Відхилено    
    -1582- Німченко В.І.
Стаття 49 ч.5 виключити слова "керівника регіональної прокуратури або його заступників".
 
Відхилено    
    -1583- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
У частині п’ятій статті 49 виключити слова "керівника регіональної прокуратури або його заступників".
 
Відхилено    
    -1584- Денисенко В.І.
частину п’яту викласти відповідно в такій редакції:
"5. Проведення стосовно судді оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитися лише з дозволу суду, здійснюється на підставі судового рішення, ухваленого за клопотанням Генерального прокурора України або його заступників, керівника регіональної прокуратури або його заступників."
 
Відхилено    
1176. 6. Кримінальне провадження щодо обвинувачення судді у вчиненні кримінального правопорушення, а також прийняття рішення про проведення стосовно судді оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, застосування запобіжних заходів не може здійснюватися тим судом, в якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді. У разі якщо згідно із загальними правилами підсудності кримінальне провадження стосовно судді має здійснюватися або рішення про проведення стосовно судді оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій або застосування запобіжних заходів має прийматися тим судом, в якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді, кримінальне провадження або прийняття рішення про проведення оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій здійснюється судом, найбільш територіально наближеним до суду, в якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді, іншої адміністративно-територіальної одиниці (Автономної Республіки Крим, області, міст Києва чи Севастополя).
 
-1585- Денисенко В.І.
частину шосту викласти відповідно в такій редакції:
" 6. Кримінальне провадження щодо обвинувачення судді у вчиненні кримінального правопорушення, а також прийняття рішення про проведення стосовно судді оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, застосування запобіжних заходів не може здійснюватися тим судом, в якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді. У разі якщо згідно із загальними правилами підсудності кримінальне провадження стосовно судді має здійснюватися або рішення про проведення стосовно судді оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій або застосування запобіжних заходів має прийматися тим судом, в якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді, кримінальне провадження або прийняття рішення про проведення оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій здійснюється судом, найбільш територіально наближеним до суду, в якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді, іншої адміністративно-територіальної одиниці (Автономної Республіки Крим, області, міст Києва чи Севастополя).";"
 
Відхилено   6. Кримінальне провадження щодо обвинувачення судді у вчиненні кримінального правопорушення, а також прийняття рішення про проведення стосовно судді оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, застосування запобіжних заходів не може здійснюватися тим судом, в якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді. У разі якщо згідно із загальними правилами підсудності кримінальне провадження стосовно судді має здійснюватися або рішення про проведення стосовно судді оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій або застосування запобіжних заходів має прийматися тим судом, в якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді, кримінальне провадження або прийняття рішення про проведення оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій здійснюється судом, найбільш територіально наближеним до суду, в якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді, іншої адміністративно-територіальної одиниці (Автономної Республіки Крим, області, міст Києва чи Севастополя).
 
1177. 7. За шкоду, завдану судом, відповідає держава на підставах та в порядку, встановлених законом.
 
   7. За шкоду, завдану судом, відповідає держава на підставах та в порядку, встановлених законом.
 
1178. Стаття 50. Відповідальність за неповагу до суду чи судді
 
   Стаття 50. Відповідальність за неповагу до суду чи судді
 
1179. 1. Прояв неповаги до суду чи судді з боку осіб, які є учасниками процесу або присутні в судовому засіданні, тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
-1586- Шпенов Д.Ю.
У частині 1 статті 50 виключити слова "з боку осіб, які є учасниками процесу або присутні в судовому засіданні".
 
Відхилено   1. Прояв неповаги до суду чи судді з боку осіб, які є учасниками процесу або присутні в судовому засіданні, тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
    -1587- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
В частині 1 статті 50 виключити слова "з боку осіб, які є учасниками процесу або присутні в судовому засіданні".
 
Відхилено    
    -1588- Яніцький В.П.
У частині 1 статті 50 виключити слова "з боку осіб, які є учасниками процесу або присутні в судовому засіданні".
 
Відхилено    
1180. Стаття 51. Посвідчення судді
 
-1589- Денисенко В.І.
статтю 50 викласти в такій редакції:
"Стаття 50. Посвідчення судді
1. Судді, голови судів та їх заступники, судді у відставці, народні засідателі та присяжні мають посвідчення, зразки яких затверджуються Радою суддів України.
2. Посвідчення судді, голови суду, його заступника (заступників), судді у відставці підписує голова Ради суддів України.
3. Посвідчення народного засідателя, присяжного підписує голова суду, в якому народний засідатель, присяжний здійснює правосуддя.
4. Вручення посвідчення здійснює особа, яка його підписала, або за її дорученням інша особа."
 
Відхилено   Стаття 51. Посвідчення судді
 
1181. 1. Судді, голови судів та їх заступники, судді у відставці, народні засідателі та присяжні мають посвідчення, зразки яких затверджуються Радою суддів України.
 
-1590- Сотник О.С.
В частині 1 статті 51 слова "голови судів та їх заступники" вилучити;
 
Відхилено   1. Судді, голови судів та їх заступники, судді у відставці, народні засідателі та присяжні мають посвідчення, зразки яких затверджуються Радою суддів України.
 
    -1591- Шпенов Д.Ю.
Частину 1 статті 51 доповнити словами "Посвідчення судді посвідчує особу судді".
 
Відхилено    
    -1592- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
Частину 1 статті 51 доповнити словами "Посвідчення судді посвідчує особу судді".
 
Відхилено    
    -1593- Яніцький В.П.
Частину 1 статті 51 доповнити словами "Посвідчення судді посвідчує особу судді".
 
Відхилено    
    -1594- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частини першу та четверту статті 51 викласти у наступній редакції:
"1. Судді, голови судів та їх заступники, судді у відставці, присяжні мають посвідчення, зразки яких затверджуються Радою суддів України."
 
Відхилено    
1182. 2. Посвідчення судді, призначеного на посаду вперше, голови суду, заступника голови суду підписує Президент України. Посвідчення судді, обраного на посаду безстроково, судді у відставці підписує Голова Верховної Ради України.
 
-1595- Сироїд О.І.
Частину другу статті 51 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Посвідчення судді, судді у відставці підписує голова Ради суддів України".
 
Відхилено   2. Посвідчення судді, призначеного на посаду вперше, голови суду, заступника голови суду підписує Президент України. Посвідчення судді, обраного на посаду безстроково, судді у відставці підписує Голова Верховної Ради України.
 
    -1596- Сотник О.С.
частину 2 статті 51 викласти в такій редакції "2. Посвідчення судді, судді у відставці підписує голова Ради суддів України.";
 
Відхилено    
    -1597- Крулько І.І.
Частину 2 ст. 51 викласти у такій редакції: "Посвідчення судді, судді у відставці підписує голова Ради суддів України".
 
Відхилено    
    -1598- Шпенов Д.Ю.
в частині 2 статті 51 слова "голови суду, заступника голови суду підписує Президент України " замінити на "підписує голова Ради суддів України".
 
Відхилено    
    -1599- Сидорович Р.М.
в частині другій статті 51 слова " Президент України " замінити на "Голова Вищої ради юстиції".
 
Відхилено    
    -1600- Алєксєєв С.О.
Частину другу статті 51 викласти в такій редакції:
"2. Посвідчення судді, призначеного на посаду вперше, підписує Президент України. Посвідчення судді, обраного на посаду безстроково, судді у відставці підписує Голова Верховної Ради України. Посвідчення голови суду, заступника голови суду підписує голова Ради суддів України.".
 
Відхилено    
    -1601- Грановський О.М.
Частину 2 статті 51 викласти в такій редакції:
"2. Посвідчення судді, призначеного на посаду вперше, підписує Президент України. Посвідчення судді, обраного на посаду безстроково, судді у відставці підписує Голова Верховної Ради України".
 
Відхилено    
1183. 3. Посвідчення Голови Верховного Суду України та заступника Голови Верховного Суду України підписує секретар Пленуму Верховного Суду України.
 
-1602- Сироїд О.І.
Частину третю статті 51 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити реченням такого змісту:
"Посвідчення голови іншого суду та його заступника підписує головуючий на зборах суддів, які обрали суддя на відповідну адміністративну посаду".
 
Відхилено   3. Посвідчення Голови Верховного Суду України та заступника Голови Верховного Суду України підписує секретар Пленуму Верховного Суду України.
 
    -1603- Сотник О.С.
частину 3 статті 51 вилучити;
 
Відхилено    
    -1604- Грановський О.М.
Частину 3 статті 51 викласти в такій редакції:
"3. Посвідчення Голови Верховного Суду України та заступника Голови Верховного Суду України підписує секретар Пленуму Верховного Суду України. Посвідчення голови суду, заступника голови суду підписує секретар зборів відповідного суду".
 
Відхилено    
1184. 4. Посвідчення народного засідателя, присяжного підписує голова суду, в якому народний засідатель, присяжний здійснює правосуддя.
 
-1605- Сотник О.С.
частину 4 та частину 5 статті 51 вважати частиною 3 та частиною 4 відповідно;
 
Відхилено   4. Посвідчення народного засідателя, присяжного підписує голова суду, в якому народний засідатель, присяжний здійснює правосуддя.
 
    -1606- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частини першу та четверту статті 51 викласти у наступній редакції:
"4. Посвідчення присяжного підписує голова суду, в якому присяжний здійснює правосуддя."
 
Відхилено    
1185. 5. Вручення посвідчення здійснює особа, яка його підписала, або за її дорученням інша особа.
 
   5. Вручення посвідчення здійснює особа, яка його підписала, або за її дорученням інша особа.
 
1186. Глава 2. Суддя
 
   Глава 2. Суддя
 
1187. Стаття 52. Статус судді
 
   Стаття 52. Статус судді
 
1188. 1. Суддею є громадянин України, який відповідно до Конституції України та цього Закону призначений чи обраний суддею, займає штатну суддівську посаду в одному з судів України і здійснює правосуддя на професійній основі.
 
-1607- Сотник О.С.
Частину 1 статті 52 викласти в такій редакції "1. Суддею є громадянин України, який відповідно до Конституції України та цього Закону призначений чи обраний суддею з моменту складення присяги судді.";
 
Відхилено   1. Суддею є громадянин України, який відповідно до Конституції України та цього Закону призначений чи обраний суддею, займає штатну суддівську посаду в одному з судів України і здійснює правосуддя на професійній основі.
 
    -1608- Грановський О.М.
Частину 1 статті 52 викласти в такій редакції:
"1. Суддею є громадянин України, який відповідно до Конституції України та цього Закону призначений чи обраний суддею, займає штатну суддівську посаду в одному з судів України і здійснює правосуддя на професійній основі. Суддя звільняється з посади виключно з підстав, визначених Конституцією та цим Законом".
 
Відхилено    
    -1609- Німченко В.І.
Стаття 52 ч.1 викласти в такій редакції:
Громадянин України набуває статусу судді після призначення на посаду судді з моменту складання присяги судді.
 
Відхилено    
    -1610- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
Частину першу статті 52 викласти в такій редакції:
"Громадянин України набуває статусу судді після призначення на посаду судді та складання присяги судді".
 
Відхилено    
1189. 2. Судді в Україні мають єдиний статус незалежно від місця суду в системі судів загальної юрисдикції чи адміністративної посади, яку суддя обіймає в суді.
 
-1611- Сотник О.С.
Частину 2 статті 53 після слова "крім" викласти в такій редакції "випадків, передбачених статтями 72 та 82 цього Закону.";
 
Відхилено   2. Судді в Україні мають єдиний статус незалежно від місця суду в системі судів загальної юрисдикції чи адміністративної посади, яку суддя обіймає в суді.
 
1190. Стаття 53. Незмінюваність судді
 
   Стаття 53. Незмінюваність судді
 
1191. 1. Судді, який обіймає посаду безстроково, гарантується перебування на посаді судді до досягнення ним шістдесяти п'яти років, за винятком випадків звільнення судді з посади або відставки судді відповідно до цього Закону.
 
-1612- Сироїд О.І.
У частині першій статті 53 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "або відставки судді відповідно до цього Закону" замінити словами "з підстав, встановлених Конституцією України".
 
Відхилено   1. Судді, який обіймає посаду безстроково, гарантується перебування на посаді судді до досягнення ним шістдесяти п'яти років, за винятком випадків звільнення судді з посади або відставки судді відповідно до цього Закону.
 
1192. 2. Суддю не може бути переведено до іншого суду без його згоди, крім переведення:
 
-1613- Сироїд О.І.
Частину другу статті 53 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Суддю без його згоди не може бути переведено до іншого суду, крім випадку неподання ним у разі реорганізації або ліквідації суду заяви про переведення його до іншого суду того ж рівня та спеціалізації, де є вакантна посада судді, або заяви про звільнення з посади судді".
 
Відхилено   2. Суддю не може бути переведено до іншого суду без його згоди, крім переведення:
 
    -1614- Власенко С.В.
Частину другу статті 53 викласти в такій редакції:
"2. Суддю не може бути переведено до іншого суду без його згоди".
 
Відхилено    
1193. 1) у разі реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду;
 
-1615- Сотник О.С.
пункти 1-2 частини 1 статті 53 вилучити;
 
Відхилено   1) у разі реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду;
 
1194. 2) в порядку дисциплінарного стягнення або у зв'язку з позбавленням кваліфікаційного класу, мінімально необхідного для суду відповідного рівня.
 
-1616- Шпенов Д.Ю.
пункт 2 частини 2 статті 53 виключити.
 
Враховано частково   2) в порядку дисциплінарного стягнення.
 
    -1617- Яніцький В.П.
У пункті 2 частини 2 статті 53 слова "в порядку дисциплінарного стягнення або" виключити.
 
Враховано частково    
    -1618- Німченко В.І.
Стаття 53 ч.2 п.2 виключити.
 
Враховано частково    
    -1619- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
Пункт 2 частини другої статті 53 виключити.
 
Враховано частково    
1195. Стаття 54. Вимоги щодо несумісності
 
-1620- Денисенко В.І.
статтю викласти в такій редакції:
"Стаття 53. Вимоги щодо несумісності
1. Перебування на посаді судді несумісне із зайняттям посади в будь-якому іншому органі державної влади, органі місцевого самоврядування та з представницьким мандатом. Перебування на посаді судді також несумісне із наявністю заборони такій особі обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом України "Про очищення влади".
2. Суддя не має права поєднувати свою діяльність із підприємницькою або адвокатською діяльністю, будь-якою іншою оплачуваною роботою (крім викладацької, наукової і творчої діяльності), а також входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.
3. Суддя не може належати до політичної партії чи професійної спілки, виявляти прихильність до них, брати участь у політичних акціях, мітингах, страйках. Перебуваючи на посаді, суддя не може бути кандидатом на виборні посади в органах державної влади (крім судової) та органах місцевого самоврядування, а також брати участь у передвиборчій агітації.
4. У разі призначення судді членом Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України він відряджається для роботи в цих органах на постійній основі. За членами цих органів – суддями зберігаються гарантії матеріального, соціального та побутового забезпечення, передбачені законодавством для суддів.
Суддю за його заявою може бути відряджено для роботи у Національній школі суддів України із збереженням розміру суддівської винагороди за основним місцем роботи та встановлених законом доплат.
5. Суддя повинен дотримуватися вимог щодо несумісності, визначених законодавством у сфері запобігання корупції. Не вважається сумісництвом відрядження на роботу до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України.";
 
Відхилено   Стаття 54. Вимоги щодо несумісності
 
1196. 1. Перебування на посаді судді несумісне із зайняттям посади в будь-якому іншому органі державної влади, органі місцевого самоврядування та з представницьким мандатом. Перебування на посаді судді також несумісне із наявністю заборони такій особі обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом України "Про очищення влади".
 
-1621- Дехтярчук О.В.
Друге речення частини першої статті 54 – виключити.
 
Відхилено   1. Перебування на посаді судді несумісне із зайняттям посади в будь-якому іншому органі державної влади, органі місцевого самоврядування та з представницьким мандатом. Перебування на посаді судді також несумісне із наявністю заборони такій особі обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом України "Про очищення влади".
 
1197. 2. Суддя не має права поєднувати свою діяльність із підприємницькою або адвокатською діяльністю, будь-якою іншою оплачуваною роботою (крім викладацької, наукової і творчої діяльності), а також входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.
 
-1622- Сотник О.С.
Статтю 54 доповнити частиною 3 такого змісту "3. Якщо суддя володіє часткою в статутному капіталі господарського товариства, то управління цією часткою він може здійснювати лише через довірену особу.";
 
Відхилено   2. Суддя не має права поєднувати свою діяльність із підприємницькою або адвокатською діяльністю, будь-якою іншою оплачуваною роботою (крім викладацької, наукової і творчої діяльності), а також входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.
 
    -1623- Грановський О.М.
Частину 2 статті 54 викласти в такій редакції:
"2. Суддя не має права поєднувати свою діяльність із підприємницькою або адвокатською діяльністю, будь-якою іншою оплачуваною роботою (крім викладацької, наукової і творчої діяльності у вільний від виконання повноважень судді час), а також входити до складу керівного, виконавчого або контрольного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку".
 
Відхилено    
1198. 3. Суддя не може належати до політичної партії чи професійної спілки, виявляти прихильність до них, брати участь у політичних акціях, мітингах, страйках. Перебуваючи на посаді, суддя не може бути кандидатом на виборні посади в органах державної влади (крім судової) та органах місцевого самоврядування, а також брати участь у передвиборчій агітації.
 
-1624- Сотник О.С.
частини 3-5 статті 54 вважати частинами 4-6;
 
Відхилено   3. Суддя не може належати до політичної партії чи професійної спілки, виявляти прихильність до них, брати участь у політичних акціях, мітингах, страйках. Перебуваючи на посаді, суддя не може бути кандидатом на виборні посади в органах державної влади (крім судової) та органах місцевого самоврядування, а також брати участь у передвиборчій агітації.
 
    -1625- Крулько І.І.
Частину 3 ст.54 викласти у такій редакції: "Суддя не може належати до політичної партії чи професійної спілки, виявляти прихильність до них, брати участь у політичних акціях, мітингах, страйках. Перебуваючи на посаді, суддя не може брати участь у передвиборчій агітації.".
 
Відхилено    
    -1626- Шпенов Д.Ю.
У частині 3 статті 54 виключити слова "Перебуваючи на посаді, суддя не може бути кандидатом на виборні посади в органах державної влади (крім судової) та органах місцевого самоврядування, а також брати участь у передвиборчій агітації".
 
Відхилено    
    -1627- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
В частині 3 статті 54 виключити слова "Перебуваючи на посаді, суддя не може бути кандидатом на виборні посади в органах державної влади (крім судової) та органах місцевого самоврядування, а також брати участь у передвиборчій агітації".
 
Відхилено    
    -1628- Голубов Д.І.
У першому реченні третьої частини статті 54 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" слова "виявляти прихильність до них," виключити.
 
Відхилено    
    -1629- Яніцький В.П.
У частині 3 статті 54 виключити слова "Перебуваючи на посаді, суддя не може бути кандидатом на виборні посади в органах державної влади (крім судової) та органах місцевого самоврядування, а також брати участь у передвиборчій агітації".
 
Відхилено    
    -1630- Грановський О.М.
Частину 3 статті 54 викласти в такій редакції:
"3. Суддя не може належати до політичної партії, виявляти прихильність до них, брати участь у політичних акціях, мітингах, страйках. Перебуваючи на посаді, суддя не може бути кандидатом на виборні посади в органах державної влади (крім судової) та органах місцевого самоврядування, а також брати участь у передвиборчій агітації".
 
Відхилено    
1199. 4. У разі призначення судді членом Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України він відряджається для роботи в цих органах на постійній основі. За членами цих органів – суддями зберігаються гарантії матеріального, соціального та побутового забезпечення, передбачені законодавством для суддів.
 
-1631- Сироїд О.І.
В абзаці першому частини четвертої статті 54 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   4. У разі призначення судді членом Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України він відряджається для роботи в цих органах на постійній основі. За членами цих органів – суддями зберігаються гарантії матеріального, соціального та побутового забезпечення, передбачені законодавством для суддів.
 
    -1632- Сотник О.С.
в частині 4 статті 54 слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів";
 
Відхилено    
1200. Суддю за його заявою може бути відряджено для роботи у Національній школі суддів України із збереженням розміру суддівської винагороди за основним місцем роботи та встановлених законом доплат.
 
-1633- Сироїд О.І.
В абзаці другому частини четвертої статті 54 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) після слів "для роботи" доповнити словами "або проходження підготовки", після слів "у Національній школі суддів України" доповнити словами "стажування в органах Ради Європи, Європейського Союзу, міжнародних організаціях та установах", слова "та встановлених законом доплат" виключити.
 
Відхилено   Суддю за його заявою може бути відряджено для роботи у Національній школі суддів України із збереженням розміру суддівської винагороди за основним місцем роботи та встановлених законом доплат.
 
1201. 5. Суддя повинен дотримуватися вимог щодо несумісності, визначених законодавством у сфері запобігання корупції. Не вважається сумісництвом відрядження на роботу до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України.
 
-1634- Сотник О.С.
в частині 5 статті 54 слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів";
 
Відхилено   5. Суддя повинен дотримуватися вимог щодо несумісності, визначених законодавством у сфері запобігання корупції. Не вважається сумісництвом відрядження на роботу до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України.
 
    -1635- Денисенко В.І.
частину п’яту викласти відповідно в такій редакції:
"5. Суддя зобов'язаний:
1) своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;
2) дотримуватися правил суддівської етики;
3) виявляти повагу до учасників процесу;
4) не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;
5) виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції;
6) подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
7) систематично підтримувати та розвивати професійні навички (уміння);
8) звертатися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до органів суддівського самоврядування та правоохоронних органів упродовж п'яти днів після того, як йому стало відомо про таке втручання."
 
Відхилено    
    -1636- Денисенко В.І.
частину сьому викласти відповідно в такій редакції:
"7. Суддя до звільнення з посади не може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами. Суддя може бути нагороджений державними нагородами лише за проявлену ним особисту мужність і героїзм в умовах, пов'язаних із ризиком для життя."
 
Відхилено    
1202. Стаття 55. Права та обов'язки судді
 
   Стаття 55. Права та обов'язки судді
 
1203. 1. Права судді, пов'язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, процесуальним та іншими законами.
 
   1. Права судді, пов'язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, процесуальним та іншими законами.
 
1204. 2. Суддя має право брати участь у суддівському самоврядуванні.
 
-1637- Сироїд О.І.
Частину другу статті 55 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новим абзацом:
"Суддя має право брати участь у роботі міжнародних органів і організацій, а також бути членом робочих груп, комісій, створених для вироблення рекомендацій".
 
Відхилено   2. Суддя має право брати участь у суддівському самоврядуванні.
 
    -1638- Денисенко В.І.
частину другу викласти відповідно в такій редакції:
"2. Суддя має право брати участь у суддівському самоврядуванні.
Судді можуть утворювати громадські об'єднання та брати участь у них з метою захисту своїх прав та інтересів, підвищення професійного рівня.
Суддя може бути членом національних або міжнародних асоціацій та інших організацій, що мають метою захист інтересів суддів, утвердження авторитету судової влади в суспільстві або розвиток юридичної професії та науки. "
 
Відхилено    
1205. Судді можуть утворювати громадські об'єднання та брати участь у них з метою захисту своїх прав та інтересів, підвищення професійного рівня.
 
-1639- Грановський О.М.
Абзац другий частини 2 статті 55 викласти в такій редакції:
"Судді можуть утворювати громадські об'єднання та професійні спілки (асоціації) та брати участь у них з метою захисту своїх прав та інтересів, підвищення професійного рівня".
 
Відхилено   Судді можуть утворювати громадські об'єднання та брати участь у них з метою захисту своїх прав та інтересів, підвищення професійного рівня.
 
1206. Суддя може бути членом національних або міжнародних асоціацій та інших організацій, що мають метою захист інтересів суддів, утвердження авторитету судової влади в суспільстві або розвиток юридичної професії та науки.
 
-1640- Сотник О.С.
Частину 2 статті 55 після слова "науки" доповнити абзацом такого змісту "Суддя має право брати участь у роботі міжнародних органів і організацій, а також бути членом робочих груп, комісій, створених для вироблення рекомендацій.";
 
Відхилено   Суддя може бути членом національних або міжнародних асоціацій та інших організацій, що мають метою захист інтересів суддів, утвердження авторитету судової влади в суспільстві або розвиток юридичної професії та науки.
 
1207. 3. Суддя має право вдосконалювати свій професійний рівень та проходити з цією метою відповідну підготовку.
 
-1641- Сироїд О.І.
У частині третій статті 55 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слово "вдосконалювати" замінити словом "підвищувати" (уніфікація термінології).
 
Враховано   3. Суддя має право підвищувати свій професійний рівень та проходити з цією метою відповідну підготовку.
 
    -1642- Сотник О.С.
частину 3 статті 54 викласти в такій редакції "3. Суддя має право вдосконалювати свій професійний рівень та проходити з цією метою відповідну підготовку. Національна школа суддів України забезпечує спеціальну підготовку з метою підвищення професійного рівня судді.";
 
Відхилено    
    -1643- Сотник О.С.
статтю 54 доповнити частиною 4 такого змісту "4. Суддю за його заявою відряджають для роботи у Вищій раді юстиції, Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії суддів, стажування в органах Ради Європи, Європейського Союзу, міжнародних судових установах. Робота судді, якого відряджено до Вищої ради юстиції, Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію судді, не вважається сумісництвом.
Суддю відряджають також для проходження підготовки в Національній школі суддів України.";
 
Відхилено    
    -1644- Грановський О.М.
Частину 3 статті 55 доповнити новим реченням такого змісту:
"Національна школа суддів України забезпечує спеціальну підготовку з метою підвищення професійного рівня судді".
 
Відхилено    
1208. 4. Суддя повинен додержуватися присяги.
 
-1645- Сотник О.С.
частини 4-5 статті 54 вважати частинами 5-6;
 
Відхилено   4. Суддя повинен додержуватися присяги.
 
    -1646- Грановський О.М.
Частину 4 статті 55 викласти в такій редакції:
"4. Суддя зобов’язаний додержуватися присяги".
 
Відхилено    
    -1647- Денисенко В.І.
частину четверту викласти відповідно в такій редакції:
"4. Суддя повинен додержуватися присяги."
 
Відхилено    
1209. 5. Суддя зобов'язаний:
 
-1648- Власенко С.В.
Частину четверту статті 55 викласти в такій редакції:
" 4. Суддя зобов'язаний:
1) при відправленні судочинства додержуватися присяги судді;
2) своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;
3) дотримуватися правил суддівської етики;
4) виявляти повагу до учасників процесу;
5) не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;
6) виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції;
7) подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
8) систематично підтримувати та розвивати професійні навички (уміння);
9) раз в два роки проходить атестацію;
10) звертатися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до органів суддівського самоврядування та правоохоронних органів упродовж п'яти днів після того, як йому стало відомо про таке втручання".
 
Відхилено   5. Суддя зобов'язаний:
 
1210. 1) своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;
 
-1649- Грановський О.М.
Пункт 1 частини 5 статті 55 викласти в такій редакції:
"1) своєчасно, справедливо та неупереджено розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;".
 
Відхилено   1) своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;
 
1211. 2) дотримуватися правил суддівської етики;
 
   2) дотримуватися правил суддівської етики;
 
1212. 3) виявляти повагу до учасників процесу;
 
   3) виявляти повагу до учасників процесу;
 
1213. 4) не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;
 
   4) не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;
 
1214. 5) виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції;
 
-1650- Грановський О.М.
Пункт 5 частини 5 статті 55 викласти в такій редакції:
"5) виконувати вимоги щодо несумісності та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції;".
 
Відхилено   5) виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції;
 
1215. 6) подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
 
-1651- Сотник О.С.
пункт 6 частини 5 статті 54 після слова "самоврядування" доповнити словами "відповідно до закону про запобігання корупції";
 
Відхилено   6) подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
 
1216. 7) систематично підтримувати та розвивати професійні навички (уміння);
 
-1652- Сироїд О.І.
Пункт 7 частини п’ятої статті 55 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"7) підтримувати свою кваліфікацію на належному рівні, який необхідний для виконання повноважень в суді, де він обіймає посаду".
 
Враховано   7) систематично розвивати професійні навички (уміння), підтримувати свою кваліфікацію на належному рівні, який необхідний для виконання повноважень в суді, де він обіймає посаду;
 
    -1653- Крулько І.І.
Пункт 7 частини 5 ст.55 виключити.
 
Відхилено    
    -1654- Яніцький В.П.
У частині 7 статті 55 після слів "грамотами" додати слова "крім нагород, відзнак, грамот судів та органів суддівського самоврядування".
 
Відхилено    
    -1655- Грановський О.М.
Пункт 7 частини 5 статті 55 викласти в такій редакції:
"7) систематично підтримувати та розвивати професійні навички (уміння), підтримувати свою кваліфікацію на рівні, необхідному для ефективного виконання повноважень професійного суді;".
 
Враховано частково , редакційно   
1217. 8) звертатися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до органів суддівського самоврядування та правоохоронних органів упродовж п'яти днів після того, як йому стало відомо про таке втручання.
 
-1656- Сироїд О.І.
Пункт 8 частини п’ятої статті 55 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"8) письмово або в електронній формі повідомляти про кожен випадок втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя впродовж п’яти днів після того, як йому стало відомо про такий випадок, Раду суддів України і Генеральну прокуратуру України, які зобов'язані невідкладно розглянути таке звернення за участю судді та вжити необхідних заходів для усунення загрози".
 
Відхилено   8) звертатися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до органів суддівського самоврядування та правоохоронних органів упродовж п'яти днів після того, як йому стало відомо про таке втручання.
 
    -1657- Сотник О.С.
пункт 8 частини 5 статті 54 викласти в такій редакції "8) звертатися з письмовим повідомленням про протиправне втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя упродовж п'яти днів після того, як йому стало відомо про таке втручання, до Ради суддів України та компетентного правоохоронного органу, які зобов'язані невідкладно розглянути таке звернення за участю судді та вжити необхідних заходів для усунення загрози та/або притягнення винного (винних) у зазначеному втручанні до передбаченої законом відповідальності.";
 
Відхилено    
    -1658- Крулько І.І.
Пункт 8 частини 5 ст.55 викласти у такій редакції: "звертатися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до органів суддівського самоврядування та правоохоронних органів."
 
Відхилено    
    -1659- Грановський О.М.
Пункт 8 частини 5 статті 55 викласти в такій редакції:
"8) звертатися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя упродовж п'яти днів після того, як йому стало відомо про таке втручання до органів суддівського самоврядування та правоохоронних органів, які зобов’язані невідкладно розглянути таке звернення та вжити необхідних заходів".
 
Відхилено    
    -1660- Дехтярчук О.В.
Пункт 8 частини п’ятої статті 55 викласти у такій редакції:
"8) своєчасно упродовж п’яти днів після того, як судді стало відомо письмово звертатися до правоохоронних органів з повідомленням про втручання в його діяльність щодо здійснення правосуддя, а саме звернення учасників судового процесу чи інших осіб з приводу розгляду конкретних справ, які перебувають у його провадженні, з метою схилити суддю до ухвалення певного судового рішення, якщо таке звернення відбулося в інший, ніж передбачено процесуальним законодавством спосіб".
 
Відхилено    
1218. 6. Суддя, призначений на посаду судді вперше, проходить щорічну двотижневу підготовку у Національній школі суддів України. Суддя, який обіймає посаду судді безстроково, проходить двотижневу підготовку у Національній школі суддів України не менше ніж раз на три роки.
 
-1661- Сироїд О.І.
У частині шостій статті 55 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слово "двотижневу" виключити (пропоную визначити тривалість підготовки у спеціальній статті в годинах).
 
Враховано   6. Суддя, призначений на посаду судді вперше, проходить щорічну підготовку у Національній школі суддів України. Суддя, який обіймає посаду судді безстроково, проходить підготовку у Національній школі суддів України не менше ніж раз на три роки.
 
    -1662- Сотник О.С.
частину 6 статті 54 вважати частиною 7;
 
Відхилено    
    -1663- Шпенов Д.Ю.
частину 6 статті 55 доповнити новим абзацом та викласти його в такій редакції "Суддя, якого вперше призначено на адміністративну посаду в суді, проходить відповідну підготовку в Національній школі суддів України".
 
Відхилено    
    -1664- Дехтярчук О.В.
Частину шосту статті 55 доповнити реченням такого змісту:
Суддя, вперше обраний на адміністративну посаду проходить відповідну щорічну тижневу підготовку в Національній школі суддів України.
 
Відхилено    
    -1665- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частину шосту статті 55 доповнити новим реченням такого змісту:
"Суддя, вперше обраний на адміністративну посаду проходить відповідну щорічну тижневу підготовку в Національній школі суддів України";
 
Відхилено    
1219. 7. Суддя до звільнення з посади не може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами. Суддя може бути нагороджений державними нагородами лише за проявлену ним особисту мужність і героїзм в умовах, пов'язаних із ризиком для життя.
 
-1666- Сироїд О.І.
Після частини сьомої статті 55 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"8. Суддя за посадою має допуск до державної таємниці в межах, необхідних для здійснення правосуддя. Суддя, який обіймає адміністративну посаду, має допуск до державної таємниці також в межах, необхідних для здійснення відповідних адміністративних повноважень".
 
Відхилено   7. Суддя до звільнення з посади не може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами. Суддя може бути нагороджений державними нагородами лише за проявлену ним особисту мужність і героїзм в умовах, пов'язаних із ризиком для життя.
 
    -1667- Сотник О.С.
статтю 54 доповнити частиною 8 такого змісту "8. Суддя, якого вперше призначено на адміністративну посаду в суді, проходить відповідну підготовку в Національній школі суддів України.";
 
Відхилено    
    -1668- Сотник О.С.
частину 7 статті 54 вважати частиною 9;
 
Відхилено    
    -1669- Сотник О.С.
статтю 54 доповнити частиною 10 в такій редакції "10. Суддя за посадою має допуск до державної таємниці в межах, необхідних для здійснення правосуддя. Суддя, який обіймає адміністративну посаду, має допуск до державної таємниці також в межах, необхідних для здійснення відповідних адміністративних повноважень.";
 
Відхилено    
    -1670- Шпенов Д.Ю.
У частині 7 статті 55 після слів "грамотами" додати слова "крім нагород, відзнак, грамот судів та органів суддівського самоврядування".
 
Відхилено    
    -1671- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
В частині 7 статті 55 після слів "грамотами" зазначити слова "крім нагород, відзнак, грамот судів та органів суддівського самоврядування".
 
Відхилено    
    -1672- Грановський О.М.
Статтю 55 доповнити новою частиною 8 такого змісту:
"8. У разі коли за умовами своєї професійної діяльності суддя постійно працює з відомостями, що становлять державну таємницю, йому може бути надано допуск до державної таємниці в межах, необхідних для здійснення правосуддя".
 
Відхилено    
    -1673- Німченко В.І.
Стаття 55 ч.7 (Дискримінація).
 
Відхилено    
1220. Стаття 56. Присяга судді
 
-1674- Денисенко В.І.
статтю 55 викласти в такій редакції:
"55. Присяга судді
1. Особа, вперше призначена на посаду судді, набуває повноважень судді після складення присяги судді такого змісту:
"Я, (ім'я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю Українському народові об'єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя від імені України, керуючись принципом верховенства права, підкоряючись лише закону, чесно і сумлінно здійснювати повноваження та виконувати обов'язки судді, дотримуватися етичних принципів і правил поведінки судді, не вчиняти дій, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя".
2. Суддя складає присягу під час урочистої церемонії у приміщенні Ради суддів України протягом п’ятнадцяти днів з дня призначення на посаду судді. Церемонію складення присяги суддями організовує Державна судова адміністрація України.
Текст присяги підписується суддею і зберігається в його особовій справі.";
 
Відхилено   Стаття 56. Присяга судді
 
1221. 1. Особа, вперше призначена на посаду судді, набуває повноважень судді після складення присяги судді такого змісту:
 
   1. Особа, вперше призначена на посаду судді, набуває повноважень судді після складення присяги судді такого змісту:
 
1222. "Я, (ім'я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю Українському народові об'єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя від імені України, керуючись принципом верховенства права, підкоряючись лише закону, чесно і сумлінно здійснювати повноваження та виконувати обов'язки судді, дотримуватися етичних принципів і правил поведінки судді, не вчиняти дій, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя".
 
-1675- Сотник О.С.
Абзац 2 частини 1 статті 56 викласти в такій редакції ""Я, (ім'я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю сумлінно виконувати обов'язки судді, бути доброчесним, незалежним і безстороннім, здійснювати правосуддя задля утвердження верховенства права, не вчиняти діянь, що є несумісними із званням судді і принижують авторитет правосуддя"";
 
Відхилено   "Я, (ім'я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю Українському народові об'єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно, справедливо та кваліфіковано здійснювати правосуддя від імені України, керуючись принципом верховенства права, підкоряючись лише закону, чесно і сумлінно здійснювати повноваження та виконувати обов'язки судді, дотримуватися етичних принципів і правил поведінки судді, не вчиняти дій, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя".
 
    -1676- Ковальчук Н.В.
У абзаці другому частини першої статті 56 слово "етичних" замінити словом "морально-етичних" та слова "порочать звання судді" замінити словами "є несумісними з подальшим перебуванням на посаді судді".
 
Відхилено    
    -1677- Крулько І.І.
Абзац другий частини 1 ст.56 викласти у такій редакції: "Я, (ім'я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю Українському народові об'єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя від імені України, керуючись принципом верховенства права, підкоряючись лише Конституції України та Законам України, чесно і сумлінно здійснювати повноваження та виконувати обов'язки судді, дотримуватися етичних принципів і правил поведінки судді, не вчиняти дій, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя".
 
Відхилено    
    -1678- Ємець Л.О.
Абзац другий частини першої статті 56 після слів "урочисто присягаю Українському народові об'єктивно," доповнити словами "кваліфіковано, компетентно,".
 
Враховано частково    
    -1679- Алєксєєв С.О.
У частині першій статті 56 друге речення викласти в такій редакції:
""Я, (ім'я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю Українському народові об'єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя від імені України, керуючись принципом верховенства права, підкоряючись лише закону, чесно і сумлінно здійснювати повноваження судді, дотримуватися принципів і правил етичної поведінки судді, не вчиняти діянь, що є несумісними із званням судді і принижують авторитет правосуддя"".
 
Відхилено    
1223. 2. Суддя складає присягу під час урочистої церемонії у присутності Президента України. Текст присяги підписується суддею і зберігається в його особовій справі.
 
-1680- Сироїд О.І.
Частину другу статті 56 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти у такій редакції:
"2. Суддя складає присягу під час урочистої церемонії протягом п’ятнадцяти днів з дня призначення на посаду судді. Текст присяги підписується суддею і зберігається в його особовій справі.
Церемонію складення присяги суддями організовує Державна судова адміністрація України. На церемонію запрошуються Президент України, представники Верховного Суду України, Ради суддів України, Вищої ради юстиції, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, Національної школи суддів України".
 
Враховано частково   2. Суддя складає присягу під час урочистої церемонії у присутності Президента України . До участі в церемонії запрошуються Голова Верховного суду України, Голова Ради суддів України, Голова Вищої ради юстиції та Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Текст присяги підписується суддею і зберігається в його суддівському досьє.
 
    -1681- Сотник О.С.
частину 2 статті 56 викласти в такій редакції:
"2. Суддя складає присягу під час урочистої церемонії в приміщенні Ради суддів України протягом п’ятнадцяти днів з дня призначення на посаду судді.
Церемонію складення присяги суддями організовує Державна судова адміністрація України.
Текст присяги, підписаний суддею, Державна судова адміністрація України передає до суду, де суддя обіймає штатну суддівську посаду.";
 
Відхилено    
    -1682- Крулько І.І.
У частині 2 ст.56 речення "Суддя складає присягу під час урочистої церемонії у присутності Президента України." виключити.
 
Відхилено    
    -1683- Шпенов Д.Ю.
У частині 2 статті 56 після слів "Президента України" додати слова "протягом місяця з дня призначення на посаду судді".
 
Відхилено    
    -1684- Грановський О.М.
Частину 2 статті 56 викласти в такій редакції:
"2. Суддя складає присягу під час урочистої церемонії у присутності Президента України не пізніше як через місяць з дня призначення судді на посаду. Текст присяги підписується суддею і зберігається в його особовій справі".
 
Відхилено    
    -1685- Левченко Ю.В.
Частину другу статті 56 викласти в такій редакції:
2. Суддя складає присягу під час урочистої церемонії, що організовується Державною судовою адміністрацією України, в приміщенні Ради суддів України протягом п’ятнадцяти днів з дня призначення на посаду судді.
Текст присяги, підписаний суддею, Державна судова адміністрація України передає до суду, де суддя обіймає штатну суддівську посаду.
 
Відхилено    
    -1686- Дехтярчук О.В.
Частину другу статті 56 викласти у такій редакції:
"Суддя складає присягу під час урочистої церемонії в приміщенні Ради суддів України не пізніше одного місяця з дня призначення на посаду судді.
Церемонію складення присяги суддями організовує Державна судова адміністрація України.
Текст присяги підписується суддею і зберігається в його особовій справі".
 
Відхилено    
    -1687- Дехтярчук О.В.
Статтю 56 доповнити новою частиною третьою такого змісту:
"Складення присяги є підставою для зарахування судді до штату відповідного суду.
Відмова особи від складання присяги або неявка без поважної причини у визначений для цього день має наслідком визнання указу Президента України в частині призначення цієї особи на посаду судді таким, що втратив чинність та одночасно є підставою для відмови у зарахуванні такої особи до штату відповідного суду".
 
Відхилено    
    -1688- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частину другу статті 56 викласти у такій редакції:
"2. Суддя складає присягу під час урочистої церемонії в приміщенні Ради суддів України не пізніше одного місяця з дня призначення на посаду судді.
Церемонію складення присяги суддями організовує Державна судова адміністрація України.
Текст присяги підписується суддею і зберігається в його особовій справі".
 
Відхилено    
    -1689- Власенко С.В.
Частину другу статті 56 викласти в такій редакції:
"2. Суддя складає присягу під час урочистої церемонії України протягом місяця з дня призначення на посаду судді. Текст присяги підписується суддею і зберігається в його особовій справі".
 
Відхилено    
1224. Стаття 57. Етика судді
 
-1690- Денисенко В.І.
статтю 56 викласти в такій редакції:
"56. Етика та моніторинг способу життя судді.
1. Питання етики суддів визначаються Кодексом суддівської етики, що затверджується з'їздом суддів України.
2. З метою встановлення відповідності рівня життя судді наявним у нього та членів його сім’ї майну і одержаним ними доходам стосовно судді проводиться моніторинг способу життя відповідно до закону."
 
Відхилено   Стаття 57. Етика судді
 
1225. 1. Питання етики суддів визначаються Кодексом суддівської етики, що затверджується з'їздом суддів України.
 
-1691- Сироїд О.І.
Після частини першої статті 57 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"2. Для розроблення проекту Кодексу суддівської етики, змін до нього, консультування суддів, суддів у відставці, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, Вищої ради юстиції щодо вирішення проблемних питань суддівської етики і надання рекомендацій щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів, запобігання одержанню неправомірної вигоди чи заборонених законом подарунків, поводження з ними діє комісія з питань суддівської етики.
Комісію з питань суддівської етики утворює і положення про неї затверджує Рада суддів України. Комісія з питань етики діє на громадських засадах. Її діяльність забезпечує Державна судова адміністрація України".
 
Відхилено   1. Питання етики суддів визначаються Кодексом суддівської етики, що затверджується з'їздом суддів України.
2. З метою встановлення відповідності рівня життя судді наявним у нього та членів його сім’ї майну і одержаним ними доходам стосовно судді проводиться моніторинг способу життя відповідно до закону. Інформація, отримана за результатми моніторингу, включається до суддівського досьє.
 
    -1692- Сотник О.С.
Частину 1 статті 57-1 викласти в наступній редакції "1. З метою встановлення відповідності рівня життя судді наявним у нього та членів його сім’ї майну і одержаним ними доходам стосовно судді проводиться моніторинг способу життя відповідно до закону.";
 
Враховано    
    -1693- Кожем'якін А.А.
Статтю 57 доповнити частиною другою наступного змісту:
"2. Для розроблення проекту Кодексу суддівської етики, змін до нього, консультування суддів, суддів у відставці, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, Вищої ради юстиції щодо вирішення проблемних питань суддівської етики і надання рекомендацій щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів, запобігання одержанню неправомірної вигоди чи заборонених законом подарунків, поводження з ними діє комісія з питань суддівської етики.
Комісію з питань суддівської етики утворює і положення про неї затверджує Рада суддів України. Комісія з питань етики діє на громадських засадах. її діяльність забезпечує апарат Ради суддів України."
 
Відхилено    
1226. Глава 3. Народні засідателі та присяжні
 
-1694- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
У назві Глави 3, видалити слова: "Народні засідателі та"
 
Відхилено   Глава 3. Народні засідателі та присяжні
 
1227. Стаття 58. Статус народного засідателя та присяжного
 
-1695- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Статтю 58 викласти у наступній редакції:
"Стаття 58. Статус присяжного
1. Присяжним є громадянин України, якого у випадках, визначених процесуальним законом, залучають до здійснення правосуддя, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.
2. Присяжні виконують обов'язки, визначені пунктами 1 – 5 частини п'ятої статті 55 цього Закону."
 
Відхилено   Стаття 58. Статус народного засідателя та присяжного
 
1228. 1. Народним засідателем є громадянин України, який у випадках, визначених процесуальним законом, та за його згодою вирішує справи у складі суду разом із професійним суддею, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.
 
   1. Народним засідателем є громадянин України, який у випадках, визначених процесуальним законом, та за його згодою вирішує справи у складі суду разом із професійним суддею, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.
 
1229. Народні засідателі під час розгляду і вирішення справ користуються повноваженнями судді.
 
-1696- Сироїд О.І.
Абзац другий частини першої статті 58 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити реченням "Такими ж повноваженнями користуються присяжні, залучені до розгляду господарських справ".
 
Відхилено   Народні засідателі під час розгляду і вирішення справ користуються повноваженнями судді.
 
    -1697- Крулько І.І.
Абзац другий частини 1 ст.58 викласти у такій редакції: "Народні засідателі під час розгляду і вирішення справ користуються процесуальними повноваженнями судді.".
 
Відхилено    
1230. 2. Присяжним є громадянин України, якого у випадках, визначених процесуальним законом, залучають до здійснення правосуддя, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.
 
   2. Присяжним є громадянин України, якого у випадках, визначених процесуальним законом, залучають до здійснення правосуддя, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.
 
1231. 3. Народні засідателі та присяжні виконують обов'язки, визначені пунктами 1 – 5 частини п'ятої статті 55 цього Закону.
 
-1698- Сотник О.С.
В частині 3 статті 58 слово "п'ятої" замінити на слово "шостої";
 
Відхилено   3. Народні засідателі та присяжні виконують обов'язки, визначені пунктами 1 – 5 частини п'ятої статті 55 цього Закону.
 
1232. Стаття 59. Список народних засідателів
 
-1699- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Статтю 59 – виключити.
 
Відхилено   Стаття 59. Список народних засідателів
 
1233. 1. До списку народних засідателів у кількості, зазначеній у поданні голови суду, включаються громадяни, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам статті 61 цього Закону і дали згоду бути народними засідателями.
 
-1700- Сотник О.С.
В частині 1 статті 59 після слів "відповідного суду," доповнити словом "та", а після слів "дали згоду" доповнити словами "або виявили бажання";
 
Відхилено   1. До списку народних засідателів у кількості, зазначеній у поданні голови суду, включаються громадяни, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам статті 61 цього Закону і дали згоду бути народними засідателями.
 
1234. 2. Список народних засідателів формує за зверненням голови відповідного місцевого суду комісія, склад якої затверджує відповідна місцева рада.
 
-1701- Сотник О.С.
частину 2 статті 59 після слів "місцева рада" доповнити реченням наступного змісту "До складу комісії входять уповноважені представники суду, відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України, правозахисних організацій та відповідної місцевої ради.";
 
Відхилено   2. Список народних засідателів формує за зверненням голови відповідного місцевого суду комісія, склад якої затверджує відповідна місцева рада.
 
1235. Список народних засідателів затверджується рішенням відповідної місцевої ради (за місцем розташування суду).
 
   Список народних засідателів затверджується рішенням відповідної місцевої ради (за місцем розташування суду).
 
1236. Для міжрайонних судів склад комісії та список народних засідателів затверджується рішенням обласних рад.
 
   Для міжрайонних судів склад комісії та список народних засідателів затверджується рішенням обласних рад.
 
1237. Список народних засідателів затверджується на чотири роки і переглядається у разі необхідності для заміни осіб, які вибули зі списку.
 
-1702- Сотник О.С.
в абзаці 4 частини 2 статті 59 слова "затверджується на чотири роки і" вилучити
 
Враховано   Список народних засідателів переглядається у разі необхідності для заміни осіб, які вибули зі списку.
 
    -1703- Сотник О.С.
абзац 4 частини 2 статті 59 після слів "зі списку" доповнити словами ", але не рідше ніж раз на два роки.";
 
Відхилено    
1238. 3. Після затвердження списку народних засідателів такий список передається до відповідного суду. Інформацію, що міститься у зазначеному списку, не може бути використано для цілей, що не пов'язані із добором народних засідателів.
 
-1704- Сотник О.С.
частину 3 статті 59 після слів "відповідного суду" доповнити словами "в електронній формі.";
 
Враховано   3. Після затвердження списку народних засідателів такий список передається до відповідного суду, в тому числі в електронній формі. Інформацію, що міститься у зазначеному списку, не може бути використано для цілей, що не пов'язані із добором народних засідателів.
 
1239. Стаття 60. Список присяжних
 
-1705- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Статті 60-64 викласти у наступній редакції:
"Стаття 60. Список присяжних
Територіальне управління Державної судової адміністрації України складає список присяжних, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідно до Закону України "Про Державний реєстр виборців". Складання, уточнення і зміни списків присяжних здійснюється у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією спільно з Державною судовою адміністрацією України .
Список присяжних затверджується на п’ять років. Після затвердження списку присяжних такий список передається до відповідного суду. Інформацію, що міститься у зазначеному списку, не може бути використано для цілей, що не пов'язані із добором присяжних."
 
Відхилено   Стаття 60. Список присяжних
 
1240. 1. Для затвердження списку присяжних територіальне управління Державної судової адміністрації України звертається з поданням до відповідної місцевої ради, що формує і затверджує у кількості, зазначеній у поданні, список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам статті 61 цього Закону і дали згоду бути присяжними.
 
-1706- Сотник О.С.
Частину 1 статті 60 перед словами "громадян, які постійно проживають" викласти в такій редакції "1. Список присяжних формує за зверненням голови місцевого суду відповідний територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб. Список присяжних формується з";
 
Відхилено   1. Для затвердження списку присяжних територіальне управління Державної судової адміністрації України звертається з поданням до відповідної місцевої ради, що формує і затверджує у кількості, зазначеній у поданні, список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам статті 61 цього Закону і дали згоду бути присяжними.
 
    -1707- Сотник О.С.
в частині 1 статті 60 слова "і дали згоду бути присяжними." вилучити;
 
Відхилено    
    -1708- Шинькович А.В.
Текст частини першої статті 60 викласти у такій редакції:
"1. Для затвердження списку присяжних територіальне управління Державної судової адміністрації України звертається з поданням до відповідної районної чи міської ради, що формує і затверджує у кількості, зазначеній у поданні, список громадян, які проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду не менше останніх двох років, і дали згоду бути присяжними після проведення щодо них спеціальної перевірки відомостей на предмет відповідності цих осіб вимогам, передбаченим статтею 61 цього Закону. Спеціальна перевірка проводиться шляхом звернення відповідної ради до спеціально уповноважених суб’єктів виконавчої влади, до повноважень яких входить облік та аналіз відомостей, що становлять обмеження на включення громадян до списків присяжних. Строк проведення такої перевірки не повинен перевищувати п'ятнадцяти днів з моменту ініціювання питання про її призначення
 
Відхилено    
    -1709- Шинькович А.В.
Текст частини другої статті 60
"2. У разі неприйняття районною чи міською радою протягом двох місяців з моменту отримання подання рішення про затвердження списку присяжних територіальне управління Державної судової адміністрації України звертається з поданням щодо затвердження списку присяжних до відповідної обласної ради.".
 
Відхилено    
1241. 2. У разі неприйняття місцевою радою протягом двох місяців з моменту отримання подання рішення про затвердження списку присяжних територіальне управління Державної судової адміністрації України звертається з поданням щодо затвердження списку присяжних до відповідної обласної ради.
 
-1710- Сотник О.С.
частину 2 статті 60 вилучити;
 
Відхилено   2. У разі неприйняття місцевою радою протягом двох місяців з моменту отримання подання рішення про затвердження списку присяжних територіальне управління Державної судової адміністрації України звертається з поданням щодо затвердження списку присяжних до відповідної обласної ради.
 
1242. 3. Список присяжних затверджується на два роки і переглядається в разі необхідності для заміни осіб, які вибули зі списку, за поданням територіального управління Державної судової адміністрації України.
 
-1711- Сотник О.С.
частину 3 статті 60 викласти в такій редакції "2. Список присяжних оновлюється щороку не пізніше 1 березня і переглядається в разі необхідності для заміни осіб, які вибули зі списку, за поданням голови місцевого суду.";
 
Відхилено   3. Список присяжних затверджується на два роки і переглядається в разі необхідності для заміни осіб, які вибули зі списку, за поданням територіального управління Державної судової адміністрації України.
 
    -1712- Сотник О.С.
частину 3 статті 60 вважати частиною 2;
 
Відхилено    
1243. 4. Після затвердження списку присяжних такий список передається до відповідного суду. Інформацію, що міститься у зазначеному списку, не може бути використано для цілей, що не пов'язані із добором присяжних.
 
-1713- Сироїд О.І.
Після частини четвертої статті 60 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"5. Список присяжних, яких залучають до розгляду господарських справ, формує апеляційний господарський суд за поданням відповідних регіональних торгово-промислових палат, рад адвокатів відповідних регіонів.
Список присяжних, яких залучають до розгляду господарських справ, затверджує голова апеляційного господарського суду і організовує оприлюднення списку на сайті відповідного суду з біографічною довідкою про кожного присяжного.
Голова апеляційного господарського суду зобов’язаний в десятиденний строк від дня надходження розглянути подання про включення особи до списку присяжних, перевірити відомості про відповідність поданої кандидатури вимогам закону та прийняти рішення про включення чи відмову у включенні особи до списку присяжних. Рішення про відмову у включенні особи до списку, виключення особи зі списку присяжних має бути вмотивованим та в триденний строк направляється суб’єкту, який вніс подання. Таке рішення може бути оскаржене в порядку адміністративного судочинства. Виключення Особу може бути виключено зі списку лише на підставі письмового звернення суб’єкта внесення подання або у разі, якщо особа перестала відповідати вимогам до присяжного, встановлених цим Законом.
Присяжний, щодо якого надійшло звернення про виключення зі списку, продовжує брати участь у розгляді справ, до вирішення яких він вже залучений, та може бути виключений зі списку присяжних лише після закінчення участі у розгляді таких справ.
З числа присяжних, яких залучають до розгляду господарських справ, у кожному апеляційному господарському суді формується президія у складі 15 присяжних строком на три роки. До компетенції президії відноситься вирішення питань про відводи присяжних та визначення присяжних для вирішення конкретної господарської справи у випадках, передбачених процесуальним законом. Президія приймає рішення зі всіх питань, віднесених до її компетенції більшістю членів президії.
Перший склад президії присяжних обирають збори присяжних відповідного суду. З 1 по 30 січня кожного третього року склад президії формується з числа присяжних, які розглянули більшу кількість справ за минулий рік. Склад президії затверджується головою відповідного суду до 10 лютого поточного року".
 
Відхилено   4. Після затвердження списку присяжних такий список передається до відповідного суду. Інформацію, що міститься у зазначеному списку, не може бути використано для цілей, що не пов'язані із добором присяжних.
 
    -1714- Сотник О.С.
частину 4 статті 60 вважати частиною 3 та після слів "відповідного суду" доповнити словами "в електронній формі";
 
Враховано    
1244. Стаття 61. Вимоги до народного засідателя, присяжного
 
-1715- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Статті 60-64 викласти у наступній редакції:
Стаття 61. Вимоги до присяжного
1. Присяжним може бути громадянин України, який має право голосу на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, міських, селищних і сільських голів і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.
2. Не можуть бути присяжними громадяни, які мають незняту чи непогашену судимість або мали судимість протягом останніх 10 років, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції, особи, на яких протягом останніх п’яти років накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення, які не володіють державною мовою.
3. Особа, включена до списку присяжних, зобов'язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності."
 
Відхилено   Стаття 61. Вимоги до народного засідателя, присяжного
 
1245. 1. Народним засідателем, присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.
 
-1716- Сотник О.С.
Частину 1 статті 61 після слів "відповідного суду" доповнити реченням наступного змісту "Народним засідателем може бути особа, яка має вищу освіту.";
 
Відхилено   1. Народним засідателем, присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.
 
    -1717- Крулько І.І.
Частину 1 ст.61 викласти у такій редакції: "Народним засідателем, присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку, постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, володіє державною мовою та має вищу освіту.".
 
Відхилено    
    -1718- Шинькович А.В.
Текст частини першої статті 61 викласти у такій редакції:
"1. Народним засідателем, присяжним може бути громадянин України, який досяг двадцяти п’ятирічного віку і проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду не менше останніх двох років, а також має вищу освіту.".
 
Відхилено    
1246. 2. Не підлягають включенню до списків народних засідателів та списків присяжних громадяни:
 
   2. Не підлягають включенню до списків народних засідателів та списків присяжних громадяни:
 
1247. 1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
 
   1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
 
1248. 2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків народного засідателя, присяжного;
 
   2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків народного засідателя, присяжного;
 
1249. 3) які мають незняту чи непогашену судимість;
 
-1719- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
п. 3 ч. 2 ст. 61 Закону викласти у такій редакції:
"3) особи, які мають судимість, непогашену або незняту в установленому законом порядку, а також особи, які були засуджені за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів, чи умисних злочинів середньої тяжкості;"
 
Відхилено   3) які мають незняту чи непогашену судимість;
 
    -1720- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
п. 3 ч. 2 ст. 65 Закону викласти у такій редакції:
"3) особи, які мають судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку, а також особи, які були засуджені за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів, чи умисних злочинів середньої тяжкості;"
 
Відхилено    
1250. 4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції;
 
-1721- Сотник О.С.
в пункті 4 частини 2 статті 61 слова "посадові особи місцевого самоврядування," вилучити, а словосполучення "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів";
 
Відхилено   4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції;
 
    -1722- Шинькович А.В.
Текст пункту четвертого частини другої статті 61 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" викласти її у такій редакції:
"4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, військовослужбовці та особи, що отримали вищу освіту у галузі права;"
 
Відхилено    
1251. 5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
 
   5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
 
1252. 6) громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років;
 
   6) громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років;
 
1253. 7) особи, які не володіють державною мовою.
 
-1723- Сироїд О.І.
Частину другу статті 61 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити абзацом такого змісту:
"Адвокати і нотаріуси можуть бути включені лише до списку присяжних, яких залучають до розгляду господарських справ".
 
Відхилено   7) особи, які не володіють державною мовою.
 
    -1724- Крулько І.І.
Пункт 7 частини 2 ст.61 вилучити.
 
Відхилено    
1254. 3. Особа, включена до списку народних засідателів або списку присяжних, зобов'язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.
 
   3. Особа, включена до списку народних засідателів або списку присяжних, зобов'язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.
 
1255. 4. Особа, включена до списку народних засідателів, не може залучатися до розгляду справи як присяжний.
 
   4. Особа, включена до списку народних засідателів, не може залучатися до розгляду справи як присяжний.
 
1256. Особа, включена до списку присяжних, не може залучатися до розгляду справи як народний засідатель.
 
   Особа, включена до списку присяжних, не може залучатися до розгляду справи як народний засідатель.
 
1257. Стаття 62. Підстави і порядок увільнення від виконання обов'язків народного засідателя та присяжного
 
-1725- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Статті 60-64 викласти у наступній редакції:
Стаття 62. Підстави і порядок увільнення від виконання обов'язків присяжного
1. За наявності обставин, зазначених у частині другій статті 61 цього Закону, голова суду повинен увільнити особу, яку було включено до списку присяжних, від виконання обов'язків присяжного.
2. Голова суду також увільняє від виконання обов'язків народного присяжного:
1) особу, яка перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці по догляду за дитиною, а також особу, яка має дітей дошкільного чи молодшого шкільного віку або утримує дітей-інвалідів або членів сім'ї похилого віку;
2) особу, яка через свої релігійні переконання вважає для себе неможливою участь у здійсненні правосуддя;
3) особу, яка є тимчасово непрацездатною, що підтверджено у встановленому законом порядку – виключно на період тимчасової непрацездатності
4) військовослужбовця, якій виконує обов’язки з оборони України, захисту національної безпеки і територіальної цілісності України, проходження військової підготовки – на період виконання військового обов’язку, визначений військовим командуванням
3. Особу, зазначену в частині другій цієї статті, увільняють від виконання обов'язків присяжного за завчасно поданою вмотивованою заявою із доданням підтверджуючих документів.
4. Увільнення від виконання обов'язків присяжного внаслідок відводу (самовідводу) в конкретній справі здійснюється в порядку, встановленому процесуальним законом."
 
Відхилено   Стаття 62. Підстави і порядок увільнення від виконання обов'язків народного засідателя та присяжного
 
1258. 1. За наявності обставин, зазначених у частині другій статті 61 цього Закону, голова суду повинен увільнити особу, яку було включено до списку народних засідателів або списку присяжних, від виконання обов'язків народного засідателя чи присяжного.
 
   1. За наявності обставин, зазначених у частині другій статті 61 цього Закону, голова суду повинен увільнити особу, яку було включено до списку народних засідателів або списку присяжних, від виконання обов'язків народного засідателя чи присяжного.
 
1259. 2. Голова суду також увільняє від виконання обов'язків народного засідателя чи присяжного:
 
-1726- Шинькович А.В.
У тексті частини другої статті 62 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" виключити пункт другий та викласти її у такій редакції:
"2. Голова суду також увільняє від виконання обов'язків народного засідателя чи присяжного:
1) особу, яка перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці по догляду за дитиною, а також особу, яка має дітей дошкільного чи молодшого шкільного віку або утримує дітей-інвалідів або членів сім'ї похилого віку;
2) особу, яка через свої релігійні переконання вважає для себе неможливою участь у здійсненні правосуддя;
3) іншу особу, якщо голова суду визнає поважними причини, на які вона посилається."
 
Відхилено   2. Голова суду також увільняє від виконання обов'язків народного засідателя чи присяжного:
 
1260. 1) особу, яка перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці по догляду за дитиною, а також особу, яка має дітей дошкільного чи молодшого шкільного віку або утримує дітей-інвалідів або членів сім'ї похилого віку;
 
   1) особу, яка перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці по догляду за дитиною, а також особу, яка має дітей дошкільного чи молодшого шкільного віку або утримує дітей-інвалідів або членів сім'ї похилого віку;
 
1261. 2) керівника або заступника керівника органу місцевого самоврядування;
 
   2) керівника або заступника керівника органу місцевого самоврядування;
 
1262. 3) особу, яка через свої релігійні переконання вважає для себе неможливою участь у здійсненні правосуддя;
 
   3) особу, яка через свої релігійні переконання вважає для себе неможливою участь у здійсненні правосуддя;
 
1263. 4) іншу особу, якщо голова суду визнає поважними причини, на які вона посилається.
 
   4) іншу особу, якщо голова суду визнає поважними причини, на які вона посилається.
 
1264. 3. Особу, зазначену в частині другій цієї статті, увільняють від виконання обов'язків народного засідателя або присяжного за її заявою, поданою до початку виконання цих обов'язків.
 
   3. Особу, зазначену в частині другій цієї статті, увільняють від виконання обов'язків народного засідателя або присяжного за її заявою, поданою до початку виконання цих обов'язків.
 
1265. 4. Увільнення від виконання обов'язків народного засідателя або присяжного внаслідок відводу (самовідводу) в конкретній справі здійснюється в порядку, встановленому процесуальним законом.
 
   4. Увільнення від виконання обов'язків народного засідателя або присяжного внаслідок відводу (самовідводу) в конкретній справі здійснюється в порядку, встановленому процесуальним законом.
 
1266. Стаття 63. Залучення народних засідателів, присяжних до виконання обов'язків у суді
 
-1727- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Статті 60-64 викласти у наступній редакції:
Стаття 63. Залучення присяжних до виконання обов'язків у суді
1. Залучення присяжних до виконання обов'язків у суді та їх виклик здійснюються в порядку, визначеному процесуальним законом.
2. Письмове запрошення для участі у здійсненні правосуддя суд надсилає присяжному не пізніше ніж за сім днів до початку судового засідання. Запрошення містить інформацію про права та обов'язки присяжного, вимоги до них, а також підстави для увільнення від виконання обов'язків. Одночасно із запрошенням надсилається письмове повідомлення для роботодавця про залучення особи як присяжного.
3. Жоден громадянин не може залучатись до виконання обов’язків присяжного частіше ніж чотири рази на рік.
4. Присяжний зобов'язані вчасно з'явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні. Неприбуття в судове засідання без поважних причин є неповагою до суду і тягне відповідальність відповідно до чинного законодавства України."
 
Відхилено   Стаття 63. Залучення народних засідателів, присяжних до виконання обов'язків у суді
 
1267. 1. Суд залучає народних засідателів до здійснення правосуддя у порядку черговості на строк не більше одного місяця на рік, крім випадків, коли продовження цього строку зумовлено необхідністю закінчити розгляд справи, розпочатий за їхньої участі.
 
-1728- Сотник О.С.
Частину 1 статті 63 доповнити останнім реченням в такій редакції "Добір громадян для запрошення до участі у здійсненні правосуддя як народних засідателів або присяжних здійснюється за допомогою автоматизованої системи."
 
Враховано   1. Суд залучає народних засідателів до здійснення правосуддя у порядку черговості на строк не більше одного місяця на рік, крім випадків, коли продовження цього строку зумовлено необхідністю закінчити розгляд справи, розпочатий за їхньої участі.
Добір громадян для запрошення до участі у здійсненні правосуддя як народних засідателів або присяжних здійснюється за допомогою автоматизованої системи.
 
1268. 2. Письмове запрошення для участі у здійсненні правосуддя суд надсилає народному засідателю або присяжному не пізніше ніж за сім днів до початку судового засідання. Запрошення містить інформацію про права та обов'язки народного засідателя чи присяжного, вимоги до них, а також підстави для увільнення від виконання обов'язків. Одночасно із запрошенням надсилається письмове повідомлення для роботодавця про залучення особи як народного засідателя або присяжного.
 
   2. Письмове запрошення для участі у здійсненні правосуддя суд надсилає народному засідателю або присяжному не пізніше ніж за сім днів до початку судового засідання. Запрошення містить інформацію про права та обов'язки народного засідателя чи присяжного, вимоги до них, а також підстави для увільнення від виконання обов'язків. Одночасно із запрошенням надсилається письмове повідомлення для роботодавця про залучення особи як народного засідателя або присяжного.
 
1269. 3. Залучення присяжних до виконання обов'язків у суді та їх виклик здійснюються в порядку, визначеному процесуальним законом.
 
   3. Залучення присяжних до виконання обов'язків у суді та їх виклик здійснюються в порядку, визначеному процесуальним законом.
 
1270. 4. Роботодавець зобов'язаний увільнити народного засідателя, присяжного від роботи на час виконання ними обов'язків зі здійснення правосуддя. Відмова в увільненні від роботи вважається неповагою до суду.
 
   4. Роботодавець зобов'язаний увільнити народного засідателя, присяжного від роботи на час виконання ними обов'язків зі здійснення правосуддя. Відмова в увільненні від роботи вважається неповагою до суду.
 
1271. 5. Народний засідатель, присяжний зобов'язані вчасно з'явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні. Неприбуття в судове засідання без поважних причин є неповагою до суду.
 
   5. Народний засідатель, присяжний зобов'язані вчасно з'явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні. Неприбуття в судове засідання без поважних причин є неповагою до суду.
 
1272. Стаття 64. Гарантії прав народних засідателів і присяжних
 
-1729- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Статті 60-64 викласти у наступній редакції:
Стаття 64. Гарантії прав присяжних
1. Присяжним за час виконання ними обов'язків у суді виплачується роботодавцем заробітна плата у звичайному розмірі, відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Присяжним, що перебувають на обліку як безробітні , у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, виплачується винагорода відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.
2. За присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законом. Час виконання присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Час виконання обов’язку присяжного не може бути використаний для встановлення будь-якої з підстав припинення трудового договору або трудових відносин, переведення на іншу роботу тощо. Роботодавець зобов'язаний увільнити присяжного від роботи на час виконання ним/нею обов'язків присяжного. Роботодавець або керівник що відмовив в увільненні присяжного від роботи, або погіршив його/її становище як працівника у зв’язку з виконанням ним/нею обов’язків присяжного, вважається винним у неповазі до суду і несе відповідальність відповідно до чинного законодавства України.
3. На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків зі здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов'язків".
 
Відхилено   Стаття 64. Гарантії прав народних засідателів і присяжних
 
1273. 1. Народним засідателям, присяжним за час виконання ними обов'язків у суді в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, виплачується винагорода. Їм відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
-1730- Сироїд О.І.
Частину першу статті 64 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити абзацом другим такого змісту:
"Розмір та порядок виплати винагороди присяжним, яких залучають до розгляду господарських справ, встановлює Кабінет Міністрів України. Суму винагороди таким присяжним сплачує учасник господарського процесу одночасно зі сплатою судового збору за подання заяви чи скарги, розгляд якої відповідно до закону має відбуватися за участю присяжних. У разі залучення до вирішення господарської справи присяжного з іншої області сторона, яка призначила його до складу присяжних, зобов’язана компенсувати витрати на проїзд і наймання житла такого присяжного".
 
Відхилено   1. Народним засідателям, присяжним за час виконання ними обов'язків у суді в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, виплачується винагорода. Їм відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
1274. 2. За народними засідателями, присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законом. Час виконання народним засідателем чи присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення народного засідателя, присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається.
 
   2. За народними засідателями, присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законом. Час виконання народним засідателем чи присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення народного засідателя, присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається.
 
1275. 3. На народних засідателів, присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків зі здійснення правосуддя. За обгрунтованим клопотанням народного засідателя, присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов'язків.
 
-1731- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Виключити частину 3 Статті 64. (Гарантії прав народних засідателів і присяжних)
 
Відхилено   3. На народних засідателів, присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків зі здійснення правосуддя. За обгрунтованим клопотанням народного засідателя, присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов'язків.
 
1276. Розділ ІV. ПОРЯДОК ЗАЙНЯТТЯ ПОСАДИ СУДДІ СУДУ ЗАГАЛЬНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ
 
   Розділ ІV. ПОРЯДОК ЗАЙНЯТТЯ ПОСАДИ СУДДІ СУДУ ЗАГАЛЬНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ
 
1277. Глава 1. Загальні положення
 
   Глава 1. Загальні положення
 
1278. Стаття 65. Вимоги до кандидатів на посаду судді
 
   Стаття 65. Вимоги до кандидатів на посаду судді
 
1279. 1. На посаду судді може бути рекомендований громадянин України, не молодший двадцяти п'яти років, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менш як три роки, проживає в Україні не менш як десять років та володіє державною мовою.
 
-1732- Крулько І.І.
Частину 1 ст.65 викласти у такій редакції: "На посаду судді може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти років, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менш як п’ять років, проживає в Україні не менш як десять років та володіє державною мовою.".
 
Відхилено   1. На посаду судді може бути рекомендований громадянин України, не молодший двадцяти п'яти років, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менш як три роки, проживає в Україні не менш як десять років та володіє державною мовою.
 
    -1733- Німченко В.І.
Стаття 65 ч.1 викласти в такій редакції:
На посаду судді може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти років, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менше п’яти років, з яких три роки на посаді помічника судді, проживає в Україні не менш як десять років та володіє державною мовою.
 
Відхилено    
    -1734- Шинькович А.В.
Текст частини першої статті 65 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" викласти її у такій редакції:
"1. На посаду судді може бути рекомендований громадянин України, не молодший двадцяти п'яти років, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менш як три роки, який враховує стаж роботи на посаді помічника судді не менше як один рік, проживає в Україні не менше останніх десяти років та володіє державною мовою."
 
Відхилено    
    -1735- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
В частині 1 статті 65 слова "двадцяти пяти" замінити на "тридцяти пяти". (Вимоги до кандидатів на посаду судді)
 
Відхилено    
1280. 2. Не можуть бути рекомендовані на посаду судді громадяни:
 
-1736- Сотник О.С.
Частини 2-4 статті 65 викласти у такій редакції:
"2. На посаду судді в апеляційному суді може претендувати громадянин України, який обраний на посаду судді безстроково і має відповідну кваліфікацію.
3. На посаду судді у вищому спеціалізованому суді може претендувати громадянин України, який має стаж роботи на посаді судді місцевого суду не менше десяти років або на посаді судді апеляційного суду не менше п'яти років і відповідну кваліфікацію. На посаду судді у вищому спеціалізованому суді може претендувати також громадянин України, який має стаж роботи на посаді судді не менше п’яти років, ступінь доктора філософії, отриманий до призначення на посаду судді, і відповідну кваліфікацію.
4. На посаду судді у Верховному Суді України може претендувати громадянин України, який має стаж роботи на посаді судді апеляційного суду або вищого спеціалізованого суду не менше семи років і відповідну кваліфікацію. На посаду судді у Верховному Суді України може претендувати також громадянин України, який має стаж роботи на посаді судді не менше семи років, ступінь доктора наук, отриманий до призначення на посаду судді, і відповідну кваліфікацію.".
 
Відхилено   3. Не можуть бути рекомендовані на посаду судді громадяни:
 
    -1737- Сотник О.С.
Частини другу, третю статті 65. Вимоги до кандидатів на посаду судді закону України вважати частинами п’ятою та шостою відповідно.
 
Відхилено    
    -1738- Власенко С.В.
Частину другу статті 65 викласти в такій редакції:
" Не можуть бути рекомендовані на посаду судді громадяни:
1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню функцій зі здійснення правосуддя;
3) які мають незняту чи непогашену судимість.
4) які були притягнуті до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення;
5) які раніше були звільненні з посади судді за порушення присяги судді.
6) щодо яких діють заборони, передбачені Законом України "Про очищення влади".
 
Враховано частково , редакційно   
1281. 1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
 
   1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
 
1282. 2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню функцій зі здійснення правосуддя;
 
   2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню функцій зі здійснення правосуддя;
 
1283. 3) які мають незняту чи непогашену судимість.
 
-1739- Шпенов Д.Ю.
пункт 3 частини 2 статті 65 викласти в такій редакції: "які мають судимість, в тому числі зняту та погашену."
 
Відхилено   3) які мають незняту чи непогашену судимість.
Не може претендувати на посаду судді особа, до якої згідно із законом застосовується заборона обіймати відповідну посаду.
Не може претендувати на посаду судді також особа, яку було раніше звільнено з посади судді за порушення присяги, порушення вимог щодо несумісності, або у зв’язку із набранням законної сили обвинувальним вироком, крім випадків визнання в судовому порядку протиправним рішення про звільнення з цих підстав або скасування обвинувального вироку суду.
 
    -1740- Грановський О.М.
Після пункту 3 частину 2 статті 65 доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
"4) які мають заборону обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом України "Про очищення влади"".
 
Враховано частково , редакційно   
1284. 3. Для цілей цієї статті вважається:
 
      
1285. 1) вищою юридичною освітою – вища юридична освіта ступеня магістра (або прирівняна до неї вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста), здобута в Україні, а також вища юридична освіта відповідного ступеня, здобута в іноземних державах та визнана в Україні в установленому законом порядку;
 
      
1286. 2) стажем роботи у галузі права – стаж роботи особи за спеціальністю після здобуття нею вищої юридичної освіти.
 
-1741- Сироїд О.І.
Після частини третьої статті 65 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"4. Не може претендувати на посаду судді особа, до якої згідно із законом застосовується заборона обіймати відповідну посаду.
Не може претендувати на посаду судді також особа, яку було раніше звільнено з посади судді за порушення присяги, порушення вимог щодо несумісності, або у зв’язку із набранням законної сили обвинувальним вироком, крім випадків визнання в судовому порядку протиправним рішення про звільнення з цих підстав або скасування обвинувального вироку суду".
 
Враховано   4. Для цілей цієї статті вважається:
 
    -1742- Сотник О.С.
Доповнити статтю 65 частиною сьомою, яку викласти у такій редакції:
"7. Не може претендувати на посаду судді особа, до якої згідно із законом застосовується заборона обіймати відповідну посаду.
Не може претендувати на посаду судді також особа, яку раніше було звільнено з посади судді за порушення присяги, порушення вимог щодо несумісності або у зв’язку із набранням законної сили обвинувальним вироком щодо неї, крім випадків визнання в судовому порядку протиправним рішення про звільнення з цих підстав або скасування обвинувального вироку суду.".
 
Враховано    
1287. Глава 2. Призначення на посаду судді
 
   1) вищою юридичною освітою – вища юридична освіта ступеня магістра (або прирівняна до неї вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста), здобута в Україні, а також вища юридична освіта відповідного ступеня, здобута в іноземних державах та визнана в Україні в установленому законом порядку;
 
1288. Стаття 66. Порядок призначення на посаду судді вперше
 
-1743- Сотник О.С.
Викласти статтю 66 у такій редакції:"Стаття 66. Порядок призначення на посаду судді вперше
1. Призначення на посаду судді вперше здійснюється виключно в порядку, визначеному цим Законом, та включає такі стадії:
1) прийняття Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів рішення про оголошення добору кандидатів на посаду судді з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад суддів;
2) розміщення кваліфікаційною комісією суддів на своєму офіційному веб-порталі судової влади оголошення про проведення добору кандидатів на посаду судді та опублікування такого оголошення у визначеному нею друкованому засобі масової інформації.
В оголошенні має бути зазначено кінцевий термін подання документів до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, що не може бути меншим ніж 30 днів з дати розміщення оголошення, перелік таких документів, виклад вимог, яким має відповідати кандидат, а також прогнозована кількість вакантних посад суддів на наступний рік;
3) подання особами, які виявили намір стати суддею, до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів відповідної заяви та документів, визначених статтею 67 цього Закону;
4) здійснення кваліфікаційною комісією суддів перевірки відповідності осіб, які звернулися із заявою для участі в доборі, установленим Законом вимогам до кандидата на посаду судді на основі поданих документів;
5) допуск кваліфікаційною комісією суддів осіб, які за результатами перевірки на час звернення відповідають установленим Законом вимогам до кандидата на посаду судді, до участі у доборі та складенні відбіркового іспиту;
6) складення особою, яка відповідає установленим вимогам до кандидата на посаду судді, відбіркового іспиту;
7) проведення з співбесіди з особами, які успішно склали відбірковий іспит, та оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади списку кандидатів, які допущені до наступного етапу добору;
8) проведення стосовно осіб, які успішно склали відбірковий іспит і пройшли співбесіду, спеціальної перевірки в порядку, визначеному законодавством про запобігання корупції, з урахуванням особливостей, визначених статтею 70 цього Закону;
9) проходження кандидатами, які успішно склали відбірковий іспит, пройшли співбесіду та пройшли спеціальну перевірку, спеціальної підготовки;
10) складення кандидатами, які пройшли спеціальну підготовку, кваліфікаційного іспиту та встановлення його результатів;
11) зарахування кваліфікаційною комісією суддів кандидатів на посаду судді за результатами кваліфікаційного іспиту до резерву на заміщення вакантних посад судді, визначення їх рейтингу, оприлюднення списку кандидатів на посаду судді, включених до резерву та рейтингового списку, на офіційному веб-порталі судової влади;
12) оголошення кваліфікаційною комісією суддів на офіційному веб-порталі судової влади відповідно до кількості наявних вакантних посад судді у місцевих судах загальної юрисдикції конкурсу на заміщення таких посад;
13) проведення кваліфікаційною комісією суддів конкурсу на заміщення вакантної посади судді на основі рейтингу кандидатів, які взяли участь у такому конкурсі, та внесення рекомендації Вищій раді юстиції щодо призначення кандидата на посаду судді;
14) розгляд Вищою радою юстиції питання про дотримання визначеної цим Законом процедури на стадіях, передбачених пунктами 1 – 13 цієї частини, та внесення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді;
15) призначення на посаду судді і визначення суду, де суддя обійматиме посаду.".
 
Відхилено   2) стажем роботи у галузі права – стаж роботи особи за спеціальністю після здобуття нею вищої юридичної освіти.
 
    -1744- Сугоняко О.Л.
Статтю 66 викласти в наступній редакції:
"Стаття 66. Порядок призначення на посаду судді вперше
1. Призначення на посаду судді вперше здійснюється виключно в порядку, визначеному цим Законом, та включає такі стадії:
1) прийняття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рішення про оголошення добору кандидатів на посаду судді з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад суддів;
2) розміщення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на своєму офіційному веб-сайті оголошення про проведення добору кандидатів на посаду судді та опублікування такого оголошення у визначеному нею друкованому засобі масової інформації.
В оголошенні має бути зазначено кінцевий термін подання документів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що не може бути меншим ніж 30 днів з дати розміщення оголошення, а також прогнозована кількість вакантних посад суддів на наступний рік;
3) подання особами, які виявили намір стати суддею, до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідної заяви та документів, визначених статтею 67 цього Закону;
4) здійснення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України перевірки відповідності осіб, які звернулися із заявою для участі в доборі, установленим Законом вимогам до кандидата на посаду судді на основі поданих документів;
5) допуск Вищою кваліфікаційною комісією суддів України осіб, які за результатами перевірки на час звернення відповідають установленим Законом вимогам до кандидата на посаду судді, до участі у доборі та складенні відбіркового іспиту;
6) складення особою, яка допущена до участі у доборі, відбіркового іспиту;
7) встановлення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України результатів відбіркового іспиту та їх оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
8) проведення стосовно осіб, які успішно склали відбірковий іспит, спеціальної перевірки в порядку, визначеному законодавством про запобігання корупції, з урахуванням особливостей, визначених статтею 70 цього Закону, та оприлюднення її результатів;
9) проведення консультацій з громадськістю та отримання кандидатами рекомендацій громадських об’єднань;
10) проходження кандидатами, які успішно склали відбірковий іспит, пройшли спеціальну перевірку та отримали рекомендації від громадських об’єднань, спеціальної підготовки; отримання свідоцтва про проходження спеціальної підготовки;
11) складення кандидатами, які пройшли спеціальну підготовку, кваліфікаційного іспиту та встановлення його результатів;
12) зарахування Вищою кваліфікаційною комісією суддів України кандидатів на посаду судді за результатами кваліфікаційного іспиту до резерву на заміщення вакантних посад судді, визначення їх рейтингу, оприлюднення списку кандидатів на посаду судді, включених до резерву та рейтингового списку, на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
13) оголошення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відповідно до кількості наявних вакантних посад судді у місцевих судах загальної юрисдикції конкурсу на заміщення таких посад;
14) проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України конкурсу на заміщення вакантної посади судді на основі рейтингу кандидатів, які взяли участь у такому конкурсі, та внесення рекомендації Вищій раді юстиції щодо призначення кандидата на посаду судді;
15) розгляд Вищою радою юстиції питання про дотримання визначеної цим Законом процедури на стадіях, передбачених пунктами 1 – 13 цієї частини, та внесення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді;
16) прийняття Президентом України рішення про призначення кандидата на посаду судді."
 
Відхилено    
1289. 1. Призначення на посаду судді вперше здійснюється виключно в порядку, визначеному цим Законом, та включає такі стадії:
 
   1. Призначення на посаду судді вперше здійснюється виключно в порядку, визначеному цим Законом, та включає такі стадії:
 
1290. 1) прийняття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рішення про оголошення добору кандидатів на посаду судді з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад суддів;
 
-1745- Сироїд О.І.
У пункті 1 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів".
 
Відхилено   1) прийняття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рішення про оголошення добору кандидатів на посаду судді з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад суддів;
 
    -1746- Шинькович А.В.
Текст пункту першого частини першої статті 66 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" уточнити окремими положеннями та викласти у такій редакції:
"1) прийняття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рішення про оголошення добору кандидатів на посаду судді з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад суддів, а також зазначенням переліку місцевих судів загальної юрисдикції та кількості посад суддів у них, що прогнозовані до заміщення у рамках оголошеного Вищою кваліфікаційною комісією суддів України добору;"
 
Відхилено    
1291. 2) розміщення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на своєму офіційному веб-сайті оголошення про проведення добору кандидатів на посаду судді та опублікування такого оголошення у визначеному нею друкованому засобі масової інформації.
 
-1747- Сироїд О.І.
В абзаці першому пункту 2 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів".
 
Відхилено   2) розміщення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на своєму офіційному веб-сайті оголошення про проведення добору кандидатів на посаду судді
 
    -1748- Шинькович А.В.
Текст пункту другого частини першої статті 66 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" уточнити окремими положеннями та викласти у такій редакції:
"2) розміщення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на своєму офіційному веб-сайті оголошення про проведення добору кандидатів на посаду судді та опублікування такого оголошення у визначеному нею друкованому засобі масової інформації.
В оголошенні має бути зазначено кінцевий термін подання документів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що не може бути меншим ніж 30 днів з дати розміщення оголошення, а також перелік місцевих судів загальної юрисдикції та кількість посад суддів у них, що прогнозовані до заміщення на наступний рік;";
 
Відхилено    
1292. В оголошенні має бути зазначено кінцевий термін подання документів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що не може бути меншим ніж 30 днів з дати розміщення оголошення, а також прогнозована кількість вакантних посад суддів на наступний рік;
 
-1749- Сироїд О.І.
В абзаці другому пункту 2 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   В оголошенні має бути зазначено кінцевий термін подання документів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що не може бути меншим ніж 30 днів з дати розміщення оголошення, а також прогнозована кількість вакантних посад суддів на наступний рік;
 
1293. 3) подання особами, які виявили намір стати суддею, до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідної заяви та документів, визначених статтею 67 цього Закону;
 
-1750- Сироїд О.І.
У пункті 3 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   3) подання особами, які виявили намір стати суддею, до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідної заяви та документів, визначених статтею 67 цього Закону;
 
1294. 4) здійснення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України перевірки відповідності осіб, які звернулися із заявою для участі в доборі, установленим Законом вимогам до кандидата на посаду судді на основі поданих документів;
 
-1751- Сироїд О.І.
У пункті 4 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів".
 
Відхилено   4) здійснення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України перевірки відповідності осіб, які звернулися із заявою для участі в доборі, установленим Законом вимогам до кандидата на посаду судді на основі поданих документів;
 
1295. 5) допуск Вищою кваліфікаційною комісією суддів України осіб, які за результатами перевірки на час звернення відповідають установленим Законом вимогам до кандидата на посаду судді, до участі у доборі та складенні відбіркового іспиту;
 
-1752- Сироїд О.І.
У пункті 5 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів".
 
Відхилено   5) допуск Вищою кваліфікаційною комісією суддів України осіб, які за результатами перевірки на час звернення відповідають установленим Законом вимогам до кандидата на посаду судді, до участі у доборі та складенні відбіркового іспиту;
 
1296. 6) складення особою, яка допущена до участі у доборі, відбіркового іспиту;
 
   6) складення особою, яка допущена до участі у доборі, відбіркового іспиту;
 
1297. 7) встановлення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України результатів відбіркового іспиту та їх оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
-1753- Сироїд О.І.
У пункті 7 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів".
 
Відхилено   7) встановлення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України результатів відбіркового іспиту та їх оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
    -1754- Сироїд О.І.
Після пункту 7 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новим пунктом такого змісту:
"8) проведення співбесіди з особами, які успішно склали відбірковий іспит, та оприлюднення на офіційному веб-сайті Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів списку кандидатів, які допущені до наступного етапу добору".
 
Відхилено    
1298. 8) проведення стосовно осіб, які успішно склали відбірковий іспит, спеціальної перевірки в порядку, визначеному законодавством про запобігання корупції, з урахуванням особливостей, визначених статтею 70 цього Закону;
 
-1755- Сироїд О.І.
У пункті 8 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "стосовно осіб, які успішно склали відбірковий іспит" виключити.
 
Відхилено   8) проведення стосовно осіб, які успішно склали відбірковий іспит, спеціальної перевірки в порядку, визначеному законодавством про запобігання корупції, з урахуванням особливостей, визначених статтею 70 цього Закону;
 
1299. 9) проходження кандидатами, які успішно склали відбірковий іспит та пройшли спеціальну перевірку, спеціальної підготовки; отримання свідоцтва про проходження спеціальної підготовки;
 
   9) проходження кандидатами, які успішно склали відбірковий іспит та пройшли спеціальну перевірку, спеціальної підготовки; отримання свідоцтва про проходження спеціальної підготовки;
 
1300. 10) складення кандидатами, які пройшли спеціальну підготовку, кваліфікаційного іспиту та встановлення його результатів;
 
   10) складення кандидатами, які пройшли спеціальну підготовку, кваліфікаційного іспиту та встановлення його результатів;
 
1301. 11) зарахування Вищою кваліфікаційною комісією суддів України кандидатів на посаду судді за результатами кваліфікаційного іспиту до резерву на заміщення вакантних посад судді, визначення їх рейтингу, оприлюднення списку кандидатів на посаду судді, включених до резерву та рейтингового списку, на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
-1756- Сироїд О.І.
У пункті 11 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів", слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   11) зарахування Вищою кваліфікаційною комісією суддів України кандидатів на посаду судді за результатами кваліфікаційного іспиту до резерву на заміщення вакантних посад судді, визначення їх рейтингу, оприлюднення списку кандидатів на посаду судді, включених до резерву та рейтингового списку, на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
1302. 12) оголошення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відповідно до кількості наявних вакантних посад судді у місцевих судах загальної юрисдикції конкурсу на заміщення таких посад;
 
-1757- Сироїд О.І.
У пункті 12 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів". Слова "загальної юрисдикції" виключити.
 
Відхилено   12) оголошення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відповідно до кількості наявних вакантних посад судді у місцевих судах загальної юрисдикції конкурсу на заміщення таких посад;
 
    -1758- Власенко С.В.
Пункт 12 частини першої статті 66 викласти в такій редакції:
" 12) оголошення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відповідно до кількості наявних вакантних посад судді у місцевих судах загальної юрисдикції конкурсу на заміщення таких посад з осіб, що перебувають у резерві;
 
Відхилено    
1303. 13) проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України конкурсу на заміщення вакантної посади судді на основі рейтингу кандидатів, які взяли участь у такому конкурсі, та внесення рекомендації Вищій раді юстиції щодо призначення кандидата на посаду судді;
 
-1759- Сироїд О.І.
У пункті 13 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів".
 
Відхилено   13) проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України конкурсу на заміщення вакантної посади судді на основі рейтингу кандидатів, які взяли участь у такому конкурсі, та внесення рекомендації Вищій раді юстиції щодо призначення кандидата на посаду судді;
 
1304. 14) розгляд Вищою радою юстиції питання про дотримання визначеної цим Законом процедури на стадіях, передбачених пунктами 1 – 13 цієї частини, та внесення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді;
 
-1760- Сироїд О.І.
У пункті 14 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) цифри "13" замінити цифрами "14".
 
Відхилено   14) розгляд Вищою радою юстиції питання про дотримання визначеної цим Законом процедури на стадіях, передбачених пунктами 1 – 13 цієї частини, та внесення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді;
 
    -1761- Власенко С.В.
Пункт 14 частини першої статті 66 викласти в такій редакції:
" 14) розгляд на засіданні Вищої ради юстиції відповідно до рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України питання про призначення кандидата на посаду судді та внесення в разі прийняття позитивного рішення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді";
 
Відхилено    
1305. 15) прийняття Президентом України рішення про призначення кандидата на посаду судді.
 
-1762- Сироїд О.І.
Після пункту 15 частини першої статті 66 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новим пунктом такого змісту:
"17) визначення Радою суддів України суду, де суддя обійматиме посаду".
 
Відхилено   15) прийняття Президентом України рішення про призначення кандидата на посаду судді.
 
    -1763- Грановський О.М.
Пункт 15 частини 1 статті 66 викласти в такій редакції:
"15) призначення кандидата на посаду професійного судді строком на п'ять років Президентом України".
 
Відхилено    
    -1764- Власенко С.В.
Пункт 15 частини першої статті 66 викласти в такій редакції:
"15) прийняття Президентом України Указу про призначення кандидата на посаду судді".
 
Відхилено    
1306. Стаття 67. Подання кандидатом на посаду судді документів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-1765- Сироїд О.І.
У назві статті 67 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно- дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Стаття 67. Подання кандидатом на посаду судді документів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -1766- Сотник О.С.
У назві статті 67 замінити слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено    
1307. 1. Для участі у доборі кандидатів на посаду судді особа подає:
 
-1767- Сотник О.С.
Частину першу статті 67 викласти у такій редакції:
"1. Для участі у доборі кандидатів на посаду судді особа подає:
1) письмову заяву про участь у доборі кандидатів на посаду судді;
2) копію паспорта громадянина України;
3) анкету кандидата на посаду судді, що містить інформацію про нього;
4) копії дипломів про вищу юридичну освіту (з додатками), здобуту в Україні, та/або копії документів про вищу юридичну освіту, здобуту за кордоном, разом із копіями документів, що підтверджують їх визнання в Україні, а також копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності);
5) копію трудової книжки;
6) довідку медичної установи про стан здоров'я кандидата із висновком щодо його придатності до роботи на посаді, пов’язаній із виконанням функцій держави;
7) письмову згоду на збирання, зберігання, обробку та використання інформації про кандидата з метою оцінки його готовності до роботи на посаді судді;
8) згоду на проведення щодо нього спеціальної перевірки відповідно до закону;
9) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законодавством про запобігання корупції;
10) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних);
11) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади".
Форма і зміст заяви про участь у доборі кандидатів на посаду судді, анкети кандидата на посаду судді затверджуються Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів та розміщуються на офіційному веб-порталі судової влади.
Вимагати від кандидата надання документів, не передбачених цією статтею, забороняється.".
 
Відхилено   1. Для участі у доборі кандидатів на посаду судді особа подає:
 
1308. 1) письмову заяву про участь у доборі кандидатів на посаду судді;
 
   1) письмову заяву про участь у доборі кандидатів на посаду судді;
 
1309. 2) копію паспорта громадянина України;
 
   2) копію паспорта громадянина України;
 
1310. 3) анкету кандидата на посаду судді, що містить інформацію про нього;
 
   3) анкету кандидата на посаду судді, що містить інформацію про нього;
 
1311. 4) копії дипломів про вищу юридичну освіту (з додатками), здобуту в Україні, копії документів про вищу юридичну освіту, здобуту за кордоном, разом із копіями документів, що підтверджують їх визнання в Україні, а також копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності);
 
   4) копії дипломів про вищу юридичну освіту (з додатками), здобуту в Україні, копії документів про вищу юридичну освіту, здобуту за кордоном, разом із копіями документів, що підтверджують їх визнання в Україні, а також копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності);
 
1312. 5) копію трудової книжки, послужного списку (за наявності);
 
   5) копію трудової книжки, послужного списку (за наявності);
 
1313. 6) довідку медичної установи про стан здоров'я кандидата із висновком щодо його придатності до роботи на посаді, пов’язаній із виконанням функцій держави;
 
   6) довідку медичної установи про стан здоров'я кандидата із висновком щодо його придатності до роботи на посаді, пов’язаній із виконанням функцій держави;
 
1314. 7) письмову згоду на збирання, зберігання, обробку та використання інформації про кандидата з метою оцінки його готовності до роботи на посаді судді;
 
-1768- Сугоняко О.Л.
У статті 67 у підпункті 7 пункту 1 після слова "обробку" додати слово "оприлюднення".
 
Відхилено   7) письмову згоду на збирання, зберігання, обробку та використання інформації про кандидата з метою оцінки його готовності до роботи на посаді судді;
 
1315. 8) згоду на проведення щодо нього спеціальної перевірки відповідно до закону;
 
   8) згоду на проведення щодо нього спеціальної перевірки відповідно до закону;
 
1316. 9) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законодавством про запобігання корупції;
 
-1769- Крулько І.І.
Пункт 9 частини 1 ст.67 викласти у такій редакції: "декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законодавством про запобігання корупції;".
 
Відхилено   9) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законодавством про запобігання корупції;
 
1317. 10) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних);
 
   10) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних);
 
1318. 11) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади".
 
   11) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади".
 
1319. Форма і зміст заяви про участь у доборі кандидатів на посаду судді, анкети кандидата на посаду судді затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та розміщуються на її офіційному веб-сайті.
 
   Форма і зміст заяви про участь у доборі кандидатів на посаду судді, анкети кандидата на посаду судді затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та розміщуються на її офіційному веб-сайті.
 
1320. Вимагати від кандидата надання документів, не передбачених цією статтею, забороняється.
 
   Вимагати від кандидата надання документів, не передбачених цією статтею, забороняється.
 
1321. 2. Приймання документів завершується у день, визначений в оголошенні як кінцевий термін їх подання. Заяви, що надійшли після зазначеного строку, не розглядаються.
 
   2. Приймання документів завершується у день, визначений в оголошенні як кінцевий термін їх подання. Заяви, що надійшли після зазначеного строку, не розглядаються.
 
1322. 3. До добору кандидатів на посаду судді допускаються особи, що подали всі необхідні документи, передбачені частиною першою цієї статті, та відповідають установленим Законом вимогам до кандидата на посаду судді.
 
-1770- Сотник О.С.
У частині третій статті 67 слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено   3. До добору кандидатів на посаду судді допускаються особи, що подали всі необхідні документи, передбачені частиною першою цієї статті, та відповідають установленим Законом вимогам до кандидата на посаду судді.
 
1323. Особи, які не подали всіх необхідних документів та/ або подали документи, що не відповідають вимогам, до добору не допускаються. У разі недопуску особи до добору кандидатів на посаду судді Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає вмотивоване рішення.
 
-1771- Сироїд О.І.
В абзаці другому частини третьої статті 67 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено   Особи, які не подали всіх необхідних документів та/ або подали документи, що не відповідають вимогам, до добору не допускаються. У разі недопуску особи до добору кандидатів на посаду судді Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає вмотивоване рішення.
 
1324. Стаття 68. Порядок проведення добору кандидатів на посаду судді
 
   Стаття 68. Порядок проведення добору кандидатів на посаду судді
 
1325. 1. Добір кандидатів на посаду судді полягає у проходженні особами, які допущені до добору, відбіркового іспиту, організації проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України щодо осіб спеціальної перевірки в порядку, встановленому законодавством у сфері запобігання корупції, з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею; проходженні спеціальної підготовки та складенні кваліфікаційного іспиту.
 
-1772- Сироїд О.І.
У частині першій статті 68 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "організації проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "проведені співбесіди з особами, які успішно склали відбірковий іспит, організації проведення кваліфікаційною комісією суддів", слова "цією статтею" замінити словами "статтею 70 цього Закону".
 
Відхилено   1. Добір кандидатів на посаду судді полягає у проходженні особами, які допущені до добору, відбіркового іспиту, організації проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України щодо осіб спеціальної перевірки в порядку, встановленому законодавством у сфері запобігання корупції, з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею; проходженні спеціальної підготовки та складенні кваліфікаційного іспиту.
 
    -1773- Сотник О.С.
У частині 1 статті 68 замінити слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено    
    -1774- Сотник О.С.
Доповнити частину 1 статті 68 абзацами 2 та 3 такого змісту:
"При доборі кандидатів на посаду судді забезпечується рівність їхніх прав незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання та інших подібних ознак.
Кожен, хто відповідає вимогам, установленим до кандидата на посаду судді, має право звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів із заявою про участь у доборі кандидатів на посаду судді. Добір кандидатів на посаду судді здійснює кваліфікаційна комісія суддів, яку утворює Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів.".
 
Відхилено    
1326. 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України зобов’язана забезпечити прозорість відбіркового та кваліфікаційного іспитів. На кожному з їх етапів та під час перевірки робіт можуть бути присутніми представники засобів масової інформації, громадських об'єднань, судді, адвокати, представники органів суддівського самоврядування.
 
-1775- Сироїд О.І.
У частині другій статті 68 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено   2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України зобов’язана забезпечити прозорість відбіркового та кваліфікаційного іспитів. На кожному з їх етапів та під час перевірки робіт можуть бути присутніми представники засобів масової інформації, громадських об'єднань, судді, адвокати, представники органів суддівського самоврядування, а також кожний кандидат на посаду судді, який брав участь у складенні відповідного іспиту.
 
    -1776- Сотник О.С.
Викласти частину 2 статті 68 у такій редакції:
"Кваліфікаційна комісія суддів зобов’язана забезпечити прозорість відбіркового та кваліфікаційного іспитів, а також співбесіди. На кожному з їх етапів та під час перевірки робіт до оприлюднення їх результатів включно мають право бути присутніми представники засобів масової інформації, громадських об'єднань, судді, адвокати, представники органів суддівського самоврядування, а також кожний кандидат на посаду судді, який брав участь у складенні відповідного іспиту.".
 
Враховано частково    
    -1777- Шинькович А.В.
З тексту частини другої статті 68 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" виключити друге речення та викласти її такій редакції:
"2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України зобов’язана забезпечити прозорість відбіркового та кваліфікаційного іспитів.".
 
Відхилено    
1327. Стаття 69. Відбірковий іспит
 
-1778- Сотник О.С.
У назві статті 69 після слова "іспит" добавити такі слова "і співбесіда".
 
Відхилено   Стаття 69. Відбірковий іспит
 
1328. 1. Відбірковий іспит проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України у формі анонімного тестування з метою перевірки рівня загальних теоретичних знань кандидата на посаду судді у галузі права, володіння ним державною мовою, особистих морально-психологічних якостей кандидата.
 
-1779- Сироїд О.І.
У частині першій статті 69 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів".
 
Відхилено   1. Відбірковий іспит проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України у формі анонімного тестування з метою перевірки рівня загальних теоретичних знань кандидата на посаду судді у галузі права, володіння ним державною мовою, особистих морально-психологічних якостей кандидата.
 
    -1780- Сотник О.С.
Викласти частину 1 статті 69 у такій редакції:
"1. Відбірковий іспит проводиться кваліфікаційною комісією суддів у формі анонімного тестування з метою перевірки рівня загальних теоретичних знань кандидата на посаду судді у галузі права та володіння ним державною мовою.".
 
Відхилено    
    -1781- Крулько І.І.
Частину 1 ст.69 викласти у такій редакції: "Відбірковий іспит проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України у формі анонімного тестування з метою перевірки рівня загальних теоретичних знань кандидата на посаду судді у галузі права та володіння ним державною мовою;".
 
Відхилено    
    -1782- Дехтярчук О.В.
Частину першу статті 69 доповнити новими абзацами такого змісту:
"Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніше тридцяти днів до дня проведення відбіркового іспиту на своєму офіційному веб–сайті оприлюднює банк даних тестових завдань, які використовуватимуться під час проведення анонімного тестування кандидатів на посаду судді з метою виявлення рівня загальних теоретичних знань у галузі права.
Банк даних тестових завдань, які використовуватимуться під час проведення відбіркового іспиту формується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та повинен містити не менше трьох тисяч тестових завдань.
Під час проведення відбіркового іспиту, анонімне тестування здійснюється виключно з використанням тестових завдань, які є в наявності відповідного банку даних, оприлюдненому на офіційному веб–сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
    -1783- Шинькович А.В.
З тексту частини першої статті 69 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" виключити положення щодо необхідності під час проведення відбіркового іспиту перевіряти рівень володіння кандидатами на посаду судді державною мовою та їх особисті морально-психологічні якості, відповідно виклавши цю частину у такій редакції:
"1. Відбірковий іспит проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України у формі анонімного тестування з метою перевірки рівня загальних теоретичних знань кандидата на посаду судді у галузі права."
 
Відхилено    
1329. 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України на своєму офіційному веб-сайті повідомляє кандидатів на посаду судді, допущених до відбіркового іспиту, про дату, час і місце його проведення не пізніше ніж за десять днів до визначеної дати іспиту.
 
-1784- Сироїд О.І.
У частині другій статті 69 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів".
 
Відхилено   2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України на своєму офіційному веб-сайті повідомляє кандидатів на посаду судді, допущених до відбіркового іспиту, про дату, час і місце його проведення не пізніше ніж за десять днів до визначеної дати іспиту.
 
    -1785- Сотник О.С.
Викласти частину 2 статті 69 у такій редакції:
"2. Кваліфікаційна комісія суддів повідомляє кандидатів на посаду судді, допущених до відбіркового іспиту, про дату, час і місце його проведення не пізніше ніж за десять днів до визначеної дати іспиту, у тому числі шляхом розміщення цієї інформації на офіційному веб-порталі судової влади.".
 
Відхилено    
1330. 3. Невідкладно після закінчення відбіркового іспиту Вища кваліфікаційна комісія суддів України у присутності кандидатів на посаду судді забезпечує перевірку робіт і визначає з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад прохідний бал, який не може бути нижчим ніж 75 відсотків від максимально можливого балу відповідного відбіркового іспиту.
 
-1786- Сироїд О.І.
У частині третій статті 69 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено   3. Невідкладно після закінчення відбіркового іспиту Вища кваліфікаційна комісія суддів України у присутності кандидатів на посаду судді забезпечує перевірку робіт і визначає з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад прохідний бал, який не може бути нижчим ніж 75 відсотків від максимально можливого балу відповідного відбіркового іспиту.
 
    -1787- Сотник О.С.
Викласти частину 3 статті 69 у такій редакції:
"3. Невідкладно після закінчення відбіркового іспиту кваліфікаційна комісія суддів у присутності всіх охочих кандидатів на посаду судді здійснює перевірку робіт, оголошує її результати і визначає з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад прохідний бал, який не може бути нижчим ніж 75 відсотків від максимально можливого балу відповідного відбіркового іспиту.".
 
Відхилено    
    -1788- Крулько І.І.
Частину 3 ст.69 доповнити абзацом наступного змісту: "Вища кваліфікаційна комісія суддів України невідкладно, протягом однієї доби, на своєму офіційному сайті оприлюднює правильні відповіді відбіркового іспиту".
 
Відхилено    
    -1789- Шинькович А.В.
З тексту частини третьої статті 69 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" виключити положення щодо прохідного балу, відповідно виклавши цю частину у такій редакції:
"3. Невідкладно після закінчення відбіркового іспиту Вища кваліфікаційна комісія суддів України у присутності кандидатів на посаду судді забезпечує перевірку робіт і визначає з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад прохідний бал.";
 
Відхилено    
1331. 4. Результати відбіркового іспиту оприлюднюються на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не пізніше наступного дня після проведення іспиту.
 
-1790- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 69 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів України".
 
Відхилено   4. Результати відбіркового іспиту оприлюднюються на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не пізніше наступного дня після проведення іспиту.
 
    -1791- Сироїд О.І.
Після частини четвертої статті 69 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"5. Кваліфікаційна комісія суддів проводить з кандидатами, які успішно склали відбірковий іспит, співбесіду виключно з метою перевірки володіння ними мовою судочинства та відсутності фізичних перешкод для належного здійснення судочинства. За результатами співбесіди кваліфікаційна комісія суддів може прийняти вмотивоване рішення про недопущення кандидата до наступної стадії процедури призначення на посаду судді".
 
Відхилено    
    -1792- Сотник О.С.
Викласти частину 4 статті 69 у такій редакції:
"4. Результати відбіркового іспиту оприлюднюються на офіційному веб-порталі судової влади не пізніше наступного дня після проведення іспиту.".
 
Відхилено    
1332. 5. За результатами відбіркового іспиту Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає попереднє рішення про допуск осіб, які успішно склали відбірковий іспит, до наступної стадії добору й оприлюднює це рішення на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-1793- Сироїд О.І.
У частині п’ятій статті 69 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "та співбесіди кваліфікаційна комісія суддів". Слово "відбірковий" виключити, після слова "іспит" доповнити словами "та пройшли співбесіду". Слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів України".
 
Відхилено   5. За результатами відбіркового іспиту Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає попереднє рішення про допуск осіб, які успішно склали відбірковий іспит, до наступної стадії добору й оприлюднює це рішення на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
6. Порядок складення відбіркового іспиту та методика оцінювання результатів визначаються положенням, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
    -1794- Сироїд О.І.
Після частини п’ятої статті 69 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"7. Положення про порядок складення відбіркового іспиту, проведення співбесід з кандидатами, які успішно склали іспит, та методику оцінювання затверджує Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів за пропозицією Національної школи суддів України".
 
Враховано частково    
    -1795- Сотник О.С.
Викласти частину 5 статті 69 у такій редакції:
"5. Кваліфікаційна комісія суддів не пізніше ніж протягом трьох днів з дня складення відбіркового іспиту проводить з кандидатами, які успішно склали відбірковий іспит, співбесіду виключно з метою перевірки володіння ними державною мовою та відсутності фізичних обмежень для ведення судових засідань. За результатами співбесіди кваліфікаційна комісія суддів може прийняти вмотивоване рішення про недопущення кандидата до наступної стадії процедури призначення на посаду судді.".
 
Відхилено    
    -1796- Сотник О.С.
Викласти частину 6 статті 69 у такій редакції:
"6. За результатами відбіркового іспиту та співбесіди кваліфікаційна комісія суддів не пізніше ніж на наступний день з дня проходження кандидатами співбесіди приймає рішення про допуск осіб, які успішно склали відбірковий іспит та пройшли співбесіду, до наступної стадії добору й оприлюднює це рішення на офіційному веб-порталі судової влади не пізніше ніж на наступний день з дня його прийняття.".
 
Відхилено    
    -1797- Сотник О.С.
Викласти частину 7 статті 69 у такій редакції:
"7. Положення про порядок складення відбіркового іспиту, проведення співбесід з кандидатами, які успішно склали іспит, та методику оцінювання затверджує Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів за пропозицією Національної школи суддів України.".
 
Враховано частково    
    -1798- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Статтю 69 доповнити частиною 6 наступного змісту: "Порядок складення відбіркового іспиту та методика оцінювання результатів визначаються положенням, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України".
 
Враховано    
    -1799- Сугоняко О.Л.
У статті 69 додати пункт 6:
"6. Кандидат на посаду судді має право оскаржити у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України результат відбіркового іспиту."
 
Відхилено    
1333. Стаття 70. Проведення спеціальної перевірки щодо кандидата на посаду судді
 
-1800- Сугоняко О.Л.
Статтю 70 викласти в наступній редакції:
"Стаття 70. Проведення спеціальної перевірки та консультацій з громадськістю щодо кандидата на посаду судді
1. Для проведення спеціальної перевірки Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніше наступного дня після прийняття попереднього рішення про допуск осіб, які успішно склали відбірковий іспит, до наступної стадії добору надсилає до уповноважених органів запити про перевірку відповідних відомостей щодо вказаних осіб. Зазначені запити підписує голова або заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
На підставі одержаної інформації Вища кваліфікаційна комісія суддів України готує довідку про результати проведення спеціальної перевірки.
2. Фізичні та юридичні особи мають право подавати до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України інформацію щодо кандидатів на посаду судді.
3. Оприлюднення результатів спеціальної перевірки щодо кандидата на посаду судді.
У разі одержання інформації, що може свідчити про невідповідність кандидата на посаду судді установленим цим Законом вимогам, Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглядає її на своєму засіданні із запрошенням такого кандидата. Таке засідання проводиться відкрито з попереднім оприлюдненням оголошення про час і місце його проведення та інформуванням про це засобів масової інформації. Кандидат на посаду судді має право ознайомитися з цією інформацією, надати відповідні пояснення, спростувати та заперечити її. За результатами розгляду інформації Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає вмотивоване рішення про припинення подальшої участі у доборі кандидата.
4. За результатами спеціальної перевірки Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить консультації з громадськістю. Повідомляє про кандидата на посаду судді суду відповідної територіальної юрисдикції Громадські ради при місцевій державній адміністрації, при управлінні Міністерства внутрішніх справ, управлінні юстиції, управлінні Державної фіскальної служби відповідної територіальної одиниці, а також Консультативну раду при прокуратурі відповідної територіальної одиниці.
Громадські ради розглядають кандидатуру на посаду судді на своєму засіданні та приймають рішення рекомендувати чи не рекомендувати її.
Кандидат також має отримати рекомендацію професійного громадського об’єднання, яке здійснює свою діяльність не менше 5 років, є професійним об’єднанням в галузі права (адвокатів, юристів, тощо) на території, що знаходиться під юрисдикцією суду, до якого рекомендується особа на посаду судді.
5. Після отримання рекомендацій на кандидата на посаду судді від вищезазначеного декретованого кола громадських об’єднань та органів Вища кваліфікаційна комісія суддів приймає рішення щодо направлення осіб, які відповідають установленим до кандидата на посаду судді вимогам, до проходження спеціальної підготовки в Національній школі суддів України."
 
Відхилено   Стаття 70. Проведення спеціальної перевірки щодо кандидата на посаду судді
 
1334. 1. Для проведення спеціальної перевірки Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніше наступного дня після прийняття попереднього рішення про допуск осіб, які успішно склали відбірковий іспит, до наступної стадії добору надсилає до уповноважених органів запити про перевірку відповідних відомостей щодо вказаних осіб. Зазначені запити підписує голова або заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-1801- Сироїд О.І.
В абзаці першому частини першої статті 70 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "кваліфікаційна комісія суддів", слово "відбірковий" виключити, після слова "іспит" доповнити словами "та пройшли співбесіду", слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   1. Для проведення спеціальної перевірки Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніше наступного дня після прийняття попереднього рішення про допуск осіб, які успішно склали відбірковий іспит, до наступної стадії добору надсилає до уповноважених органів запити про перевірку відповідних відомостей щодо вказаних осіб. Зазначені запити підписує голова або заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
    -1802- Сотник О.С.
Викласти частину 1 статті 70 у такій редакції:
"1. Кваліфікаційна комісія суддів організовує проведення щодо кандидатів на посаду судді, які допущені до наступного етапу добору, спеціальної перевірки в порядку, встановленому законом про запобігання корупції та з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.".
 
Відхилено    
1335. На підставі одержаної інформації Вища кваліфікаційна комісія суддів України готує довідку про результати проведення спеціальної перевірки.
 
-1803- Сироїд О.І.
В абзаці другому частини першої статті 70 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "кваліфікаційна комісія суддів"
 
Відхилено   На підставі одержаної інформації Вища кваліфікаційна комісія суддів України готує довідку про результати проведення спеціальної перевірки.
 
    -1804- Дехтярчук О.В.
Частину першу статті 70 доповнити новим абзацом такого змісту: "Загальний строк проведення спеціальної перевірки не повинен перевищувати двох місяців з дня прийняття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України попереднього рішення про допуск осіб, які успішно склали відбірковий іспит, до наступної стадії добору".
 
Відхилено    
    -1805- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частину першу статті 70 доповнити новим абзацом третім такого змісту:
"Загальний строк проведення спеціальної перевірки не повинен перевищувати двох місяців з дня прийняття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України попереднього рішення про допуск осіб, які успішно склали відбірковий іспит, до наступної стадії добору".
 
Відхилено    
1336. 2. Фізичні та юридичні особи мають право подавати до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України інформацію щодо кандидатів на посаду судді.
 
-1806- Сироїд О.І.
У частині другій статті 70 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів"
 
Відхилено   2. Фізичні та юридичні особи мають право подавати до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України інформацію щодо кандидатів на посаду судді.
 
    -1807- Сотник О.С.
Викласти частину 2 статті 70 у такій редакції:
"2. Для проведення спеціальної перевірки кваліфікаційна комісія суддів не пізніше наступного дня після прийняття рішення про допуск осіб, які успішно склали відбірковий іспит та пройшли співбесіду, до наступної стадії добору надсилає до уповноважених органів запити про перевірку відповідних відомостей щодо вказаних осіб. Зазначені запити підписує голова або заступник голови кваліфікаційної комісії суддів.
На підставі одержаної інформації кваліфікаційна комісія суддів готує довідку про результати проведення спеціальної перевірки.".
 
Відхилено    
1337. 3. За результатами спеціальної перевірки Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення щодо направлення осіб, які відповідають установленим до кандидата на посаду судді вимогам, до проходження спеціальної підготовки в Національній школі суддів України.
 
-1808- Сироїд О.І.
У частині третій статті 70 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено   3. За результатами спеціальної перевірки Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення щодо направлення осіб, які відповідають установленим до кандидата на посаду судді вимогам, до проходження спеціальної підготовки в Національній школі суддів України.
 
    -1809- Сотник О.С.
Викласти частину 3 статті 70 у такій редакції:
"3. Фізична та юридичні особи, громадські об’єднання мають право подавати до кваліфікаційної комісії суддів інформацію щодо доброчесності кандидатів на посаду судді протягом тридцяти днів з дати офіційного оприлюднення списку кандидатів, які успішно склали відбірковий іспит та пройшли співбесіду. Така інформація не може подаватися анонімно.".
 
Відхилено    
    -1810- Шинькович А.В.
Текст абзацу першого частини третьої статті 70 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" уточнити окремими положеннями, а також виключити з відповідної частини другий абзац, відповідно виклавши її у такій редакції:
"3. За результатами спеціальної перевірки Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення щодо направлення чи відмову у направленні осіб до проходження спеціальної підготовки в Національній школі суддів України.";
 
Відхилено    
1338. У разі одержання інформації, що може свідчити про невідповідність кандидата на посаду судді установленим цим Законом вимогам, Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглядає її на своєму засіданні із запрошенням такого кандидата. Кандидат на посаду судді має право ознайомитися з цією інформацією, надати відповідні пояснення, спростувати та заперечити її. За результатами розгляду інформації Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає вмотивоване рішення про припинення подальшої участі у доборі кандидата.
 
-1811- Сотник О.С.
Доповнити статтю 70 частиною четвертою, яку викласти у такій редакції:
"4. За результатами спеціальної перевірки кваліфікаційна комісія суддів приймає рішення щодо направлення осіб, які відповідають установленим до кандидата на посаду судді вимогам, до проходження спеціальної підготовки в Національній школі суддів України.
У разі одержання інформації, що може свідчити про невідповідність кандидата на посаду судді установленим цим Законом вимогам, кваліфікаційна комісія суддів розглядає її на своєму засіданні із запрошенням такого кандидата. Таке засідання проводиться відкрито і фіксується за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису, під час засідання мають право бути присутніми будь-які заінтересовані особи, а також представники засобів масової інформації. Кандидат на посаду судді має право ознайомитися з цією інформацією, надати відповідні пояснення, спростувати та заперечити її. За результатами розгляду інформації кваліфікаційна комісія суддів може прийняти вмотивоване рішення про припинення подальшої участі у доборі кандидата, таке рішення оприлюднюється нею на офіційному веб-порталі судової влади не пізніше ніж на наступний день з дня прийняття цього рішення.".
 
Відхилено   У разі одержання інформації, що може свідчити про невідповідність кандидата на посаду судді установленим цим Законом вимогам, Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглядає її на своєму засіданні із запрошенням такого кандидата. Кандидат на посаду судді має право ознайомитися з цією інформацією, надати відповідні пояснення, спростувати та заперечити її. За результатами розгляду інформації Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає вмотивоване рішення про припинення подальшої участі у доборі кандидата.
 
1339. Стаття 71. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді
 
   Стаття 71. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді
 
1340. 1. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді включає теоретичну та практичну підготовку судді в Національній школі суддів України.
 
-1812- Сироїд О.І.
Частину першу статті 71 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити реченням "Практична підготовка передбачає проходження стажування, зокрема, в судах, органах прокуратури, органах досудового розслідування, органах і установах кримінально-виконавчої служби, органах державної виконавчої служби, адвокатурі".
 
Відхилено   1. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді включає теоретичну та практичну підготовку судді в Національній школі суддів України.
 
    -1813- Сотник О.С.
Викласти частину 1 статті 71 у такій редакції:
"1. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді включає теоретичну та практичну підготовку судді в Національній школі суддів України. Практична підготовка передбачає проходження стажування, зокрема, в судах, органах прокуратури, органах досудового розслідування, органах і установах кримінально-виконавчої служби, органах державної виконавчої служби, адвокатурі.".
 
Відхилено    
    -1814- Шинькович А.В.
Текст частини першої статті 71 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" доповнити окремими положеннями та викласти у такій редакції:
"1. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді включає теоретичну та практичну підготовку судді в Національній школі суддів України. Практична підготовка передбачає проходження стажування в судах касаційної інстанції.";
 
Відхилено    
1341. 2. Програму, навчальний план та порядок проходження спеціальної підготовки кандидатами на посаду судді затверджує Вища кваліфікаційна комісія суддів України за рекомендацією Національної школи суддів України.
 
-1815- Сироїд О.І.
У частині другій статті 71 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів", доповнити реченням "Програми стажування в органах прокуратури, органах досудового розслідування, органах і установах кримінально-виконавчої служби, органах державної виконавчої служби, адвокатурі погоджуються також з відповідними органами".
 
Відхилено   2. Програму, навчальний план та порядок проходження спеціальної підготовки кандидатами на посаду судді затверджує Вища кваліфікаційна комісія суддів України за рекомендацією Національної школи суддів України.
 
    -1816- Сотник О.С.
Викласти частину 2 статті 71 у такій редакції:
"2. Програму, навчальний план та порядок проходження спеціальної підготовки кандидатами на посаду судді затверджує Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів за рекомендацією Національної школи суддів України. Програми стажування в органах прокуратури, органах досудового розслідування, органах і установах кримінально-виконавчої служби, органах державної виконавчої служби, адвокатурі погоджуються також з відповідними органами та особами.".
 
Відхилено    
1342. 3. Спеціальна підготовка проводиться протягом дванадцяти місяців за рахунок коштів Державного бюджету України. На період проходження кандидатом підготовки за ним зберігається основне місце роботи, виплачується стипендія в розмірі не менше половини від посадового окладу судді місцевого суду загальної юрисдикції. Строк проходження спеціальної підготовки в Національній школі суддів України зараховується до стажу роботи в галузі права.
 
-1817- Сироїд О.І.
У частині третій статті 71 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "загальної юрисдикції" виключити.
 
Відхилено   3. Спеціальна підготовка проводиться протягом дванадцяти місяців за рахунок коштів Державного бюджету України. На період проходження кандидатом підготовки за ним зберігається основне місце роботи, виплачується стипендія в розмірі не менше половини від посадового окладу судді місцевого суду загальної юрисдикції. Строк проходження спеціальної підготовки в Національній школі суддів України зараховується до стажу роботи в галузі права.
 
    -1818- Сироїд О.І.
Після частини третьої статті 71 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"4. За наслідками стажування в суді кандидати складають звіт, який надають комісії зі складу суддів відповідного суду, у яких вони проходили стажування. До складу комісії входить щонайменше три судді відповідного суду. Комісія за результатами розгляду звіту, затверджує оцінку на підставі критеріїв, визначених у порядку проходження спеціальної підготовки кандидатами на посаду судді".
 
Відхилено    
    -1819- Крулько І.І.
Частину 3 ст. 71 викласти у такій редакції: "Спеціальна підготовка проводиться протягом шести місяців за рахунок коштів Державного бюджету України на денній формі навчання. На період проходження кандидатом підготовки за ним зберігається основне місце роботи, виплачується стипендія в розмірі не менше половини від посадового окладу судді місцевого суду загальної юрисдикції. Строк проходження спеціальної підготовки в Національній школі суддів України зараховується до стажу роботи в галузі права".
 
Відхилено    
    -1820- Шпенов Д.Ю.
У частині 3 статті 71 після слів "стипендія в розмірі не менше" додати слова "мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент її нарахування".
 
Відхилено    
    -1821- Грановський О.М.
Частину 3 статті 71 викласти в такій редакції:
"3. Спеціальна підготовка проводиться протягом дванадцяти місяців за рахунок коштів Державного бюджету України. На період проходження кандидатом підготовки за ним зберігається основне місце роботи, виплачується стипендія в розмірі не менше мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент її нарахування. Строк проходження спеціальної підготовки в Національній школі суддів України зараховується до стажу роботи в галузі права".
 
Відхилено    
    -1822- Сугоняко О.Л.
У статті 71 пункт 3 викласти у наступній редакції:
"3. Спеціальна підготовка на денній формі навчання проводиться протягом дванадцяти місяців за рахунок коштів Державного бюджету України. На період проходження кандидатом підготовки за ним зберігається основне місце роботи, виплачується стипендія в розмірі не менше половини від посадового окладу судді місцевого суду загальної юрисдикції. Строк проходження спеціальної підготовки в Національній школі суддів України зараховується до стажу роботи в галузі права.
Спеціальна підготовка на заочній формі навчання проводиться протягом вісімнадцяти місяців за рахунок коштів кандидата на посаду судді."
 
Відхилено    
    -1823- Власенко С.В.
Перше речення частини третьої статті 71 викласти в такій редакції:
" 3. Спеціальна підготовка проводиться протягом шести місяців за рахунок коштів Державного бюджету України".
 
Відхилено    
    -1824- Шинькович А.В.
Текст частини третьої статті 71 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" доповнити окремими положеннями та викласти у такій редакції:
"3. Спеціальна підготовка проводиться протягом дванадцяти місяців за рахунок коштів Державного бюджету України, дев’ять місяців з яких здійснюється практична підготовка кандидатів на посаду судді. На період проходження кандидатом підготовки за ним зберігається основне місце роботи, виплачується стипендія в розмірі не менше половини від посадового окладу судді місцевого суду загальної юрисдикції. Строк проходження спеціальної підготовки в Національній школі суддів України зараховується до стажу роботи в галузі права.".
 
Відхилено    
1343. 4. За результатами спеціальної підготовки кандидати отримують свідоцтво установленого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України зразка. Проходженням кандидатом спеціальної підготовки вважається успішне виконання програми підготовки.
 
-1825- Сироїд О.І.
Перше речення частини четвертої статті 71 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти у такій редакції:
"5. За результатами спеціальної підготовки кандидати отримують свідоцтво установленого Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів зразка, у якому відображаються оцінки за наслідками кожного тренінгу і за результатами проходження стажування в суді".
 
Відхилено   4. За результатами спеціальної підготовки кандидати отримують свідоцтво установленого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України зразка. Проходженням кандидатом спеціальної підготовки вважається успішне виконання програми підготовки.
 
    -1826- Сотник О.С.
Викласти частину 4 статті 71 у такій редакції:
"4. За результатами стажування в суді кандидати складають звіт, який надають комісії зі складу суддів відповідного суду, у яких вони проходили стажування. До складу комісії входить щонайменше три судді відповідного суду. Комісія за результатами розгляду звіту затверджує оцінку на підставі критеріїв, визначених у порядку проходження спеціальної підготовки кандидатами на посаду судді. За результатами спеціальної підготовки кандидати отримують відповідний документ установленого зразка, у якому відображаються оцінки за наслідками кожного тренінгу і за результатами проходження стажування в суді. Проходженням кандидатом спеціальної підготовки вважається виконання програми підготовки.".
 
Відхилено    
    -1827- Власенко С.В.
Частину четверту статті 71 викласти в такій редакції:
"4. За результатами спеціальної підготовки кандидати отримують свідоцтво установленого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України зразка. Проходженням кандидатом спеціальної підготовки вважається успішне виконання програми підготовки. Відрахування кандидата та припинення підготовки приймається рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за матеріалами поданими Національною школою суддів".
 
Відхилено    
1344. 5. Національна школа суддів України надсилає матеріали щодо кандидатів, які пройшли спеціальну підготовку, до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для складення кваліфікаційного іспиту.
 
-1828- Сироїд О.І.
У частині п’ятій статті 71 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "кваліфікаційної комісії суддів".
 
Відхилено   5. Національна школа суддів України надсилає матеріали щодо кандидатів, які пройшли спеціальну підготовку, до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для складення кваліфікаційного іспиту.
 
    -1829- Сотник О.С.
У частині 5 статті 71 замінити слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" на "кваліфікаційної комісії суддів".
 
Відхилено    
1345. 6. У разі порушення кандидатом на посаду судді порядку проходження спеціальної підготовки, що призвело до його відрахування, припинення кандидатом проходження такої підготовки за власною ініціативою, неуспішного виконання кандидатом на посаду судді програми спеціальної підготовки він повинен відшкодувати кошти, витрачені на його підготовку. Кандидат на посаду судді зобов'язаний відшкодувати кошти, витрачені на його спеціальну підготовку, також у разі, якщо він без поважних причин не з’явився для складення кваліфікаційного іспиту або протягом трьох років з часу зарахування до резерву не подав заяву для участі в конкурсі на зайняття вакантної посади судді, або якщо за власним бажанням він виключений з резерву.
 
   6. У разі порушення кандидатом на посаду судді порядку проходження спеціальної підготовки, що призвело до його відрахування, припинення кандидатом проходження такої підготовки за власною ініціативою, неуспішного виконання кандидатом на посаду судді програми спеціальної підготовки він повинен відшкодувати кошти, витрачені на його підготовку. Кандидат на посаду судді зобов'язаний відшкодувати кошти, витрачені на його спеціальну підготовку, також у разі, якщо він без поважних причин не з’явився для складення кваліфікаційного іспиту або протягом трьох років з часу зарахування до резерву не подав заяву для участі в конкурсі на зайняття вакантної посади судді, або якщо за власним бажанням він виключений з резерву.
 
1346. Стаття 72. Кваліфікаційний іспит
 
   Стаття 72. Кваліфікаційний іспит
 
1347. 1. Кваліфікаційний іспит є атестуванням особи, яка пройшла спеціальну підготовку і виявила намір бути рекомендованою для призначення на посаду судді.
 
-1830- Алєксєєв С.О.
Частину першу статті 72 викласти в такій редакції:
"1. Кваліфікаційний іспит є атестуванням особи, яка пройшла спеціальну підготовку і виявила намір бути рекомендованою для призначення на посаду судді. Кваліфікаційний іспит складається відповідно до спеціалізації (цивільна, кримінальна, господарська, адміністративна). Суддя розглядає справи відповідно до спеціалізації, яка ним отримана при складанні кваліфікаційного іспиту."
 
Відхилено   1. Кваліфікаційний іспит є атестуванням особи, яка пройшла спеціальну підготовку і виявила намір бути рекомендованою для призначення на посаду судді.
 
1348. 2. Кваліфікаційний іспит полягає у виявленні належних теоретичних знань та рівня професійної підготовки кандидата на посаду судді, в тому числі отриманого за результатами спеціальної підготовки, ступеня його готовності здійснювати правосуддя.
 
-1831- Сироїд О.І.
Частину другу статті 72 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Кваліфікаційний іспит полягає у перевірці відповідного рівня професійної підготовки кандидата, отриманого за результатами спеціальної підготовки, технічних навичок, персональних якостей кандидата та його здатності здійснювати правосуддя".
 
Враховано частково   2. Кваліфікаційний іспит полягає у виявленні належних теоретичних знань та рівня професійної підготовки кандидата на посаду судді, в тому числі отриманого за результатами спеціальної підготовки, ступеня його здатності здійснювати правосуддя.
 
    -1832- Шинькович А.В.
Текст частини другої статті 72 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" уточнити окремими положеннями та викласти її у такій редакції:
"2. Кваліфікаційний іспит полягає у виявленні належних теоретичних знань та рівня професійної підготовки кандидата на посаду судді, в тому числі отриманого за результатами спеціальної підготовки, ступеня його готовності здійснювати правосуддя, а також особистих і моральних якостей кандидата."
 
Відхилено    
1349. 3. Кваліфікаційний іспит проводиться шляхом складення кандидатом на посаду судді письмового анонімного тестування та виконання практичного завдання з метою виявлення рівня знань, практичних навичок та умінь у застосуванні закону та веденні судового засідання.
 
-1833- Сотник О.С.
Частину третю статті 72 після слів "та виконання" доповнити словами "анонімно письмового".
 
Враховано   3. Кваліфікаційний іспит проводиться шляхом складення кандидатом на посаду судді письмового анонімного тестування та виконання анонімно письмового практичного завдання з метою виявлення рівня знань, практичних навичок та умінь у застосуванні закону та веденні судового засідання.
 
    -1834- Дехтярчук О.В.
Частину третю статті 72 доповнити новими абзацами такого змісту:
"Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніше тридцяти днів до дня проведення кваліфікаційного іспиту оприлюднює на своєму офіційному веб–сайті банк даних тестових та практичних завдань, які використовуватимуться під час проведення анонімного тестування та виконання практичного завдання кандидатами на посаду судді з метою виявлення рівня знань, практичних навичок та умінь у застосуванні закону та веденні судового засідання.
Банк даних тестових та практичних завдань, які використовуватимуться під час проведення кваліфікаційного іспиту формується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та повинен містити не менше двох тисяч тестових та чотириста практичних завдань.
Під час проведення кваліфікаційного іспиту, анонімне тестування та практичне завдання здійснюється виключно з використанням тестових та практичних завдань, які є в наявності відповідного банку даних, оприлюдненому на офіційному веб–сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
    -1835- Шинькович А.В.
Текст частини третьої статті 72 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" уточнити окремими положеннями та викласти її у такій редакції:
"3. Кваліфікаційний іспит проводиться шляхом складення кандидатом на посаду судді письмового анонімного тестування, виконання практичного завдання з метою виявлення рівня знань, практичних навичок та умінь у застосуванні закону та веденні судового засідання, а також кваліфікаційної співбесіди на виявлення особистих і моральних якостей.".
 
Відхилено    
    -1836- Кожем'якін А.А.
У частині третій статті 72 після слів "судового засідання"
доповнити через кому словами "а також кваліфікаційної співбесіди на виявлення особистих і моральних якостей кандидата.";
 
Відхилено    
1350. 4. Кваліфікаційний іспит проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України у спеціально обладнаному для цього приміщенні. Перебіг кваліфікаційного іспиту фіксується за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису.
 
-1837- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 72 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів", доповнити новим абзацом такого змісту:
"Кваліфікаційна комісія суддів зобов’язана забезпечити прозорість кваліфікаційного іспиту. На кожному його етапі та під час оцінювання результатів можуть бути присутніми представники засобів масової інформації, професійних організацій правників, а також правозахисних організацій".
 
Відхилено   4. Кваліфікаційний іспит проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України у спеціально обладнаному для цього приміщенні. Перебіг кваліфікаційного іспиту фіксується за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. На кожному його етапі та під час оцінювання результатів можуть бути присутніми представники засобів масової інформації, професійних організацій правників, а також правозахисних організацій.
 
    -1838- Сотник О.С.
У абзаці 1 частини 4 статті 72 слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити на "кваліфікаційною комісією суддів" і після слів "та звукозапису" доповнити словами "і транслюється через офіційний веб-портал судової влади.".
 
Відхилено    
    -1839- Сотник О.С.
Частину 4 статті 72 доповнити абзацом 2 такого змісту:
"Кваліфікаційна комісія суддів перевіряє роботи кандидатів і встановлює результати кваліфікаційного іспиту на своєму засіданні не пізніше ніж протягом двох, а у випадку, якщо здійснюється перевірка робіт більше ніж тридцяти кандидатів – протягом чотирьох робочих днів з дня іспиту. Така перевірка та встановлення результатів здійснюються з дотриманням гарантій, встановлених частиною 2 статті 68 цього Закону. Результати кваліфікаційного іспиту оприлюднюються кваліфікаційною комісією суддів на офіційному веб-порталі судової влади не пізніше ніж на наступний день з дня закінчення встановленого цією частиною строку перевірки робіт кандидатів і встановлення результатів кваліфікаційного іспиту.".
 
Відхилено    
1351. 5. Порядок складення кваліфікаційного іспиту, методика оцінювання кандидатів визначаються положенням, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
-1840- Сироїд О.І.
У частині п’ятій статті 72 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів".
 
Відхилено   5. Порядок складення кваліфікаційного іспиту, методика оцінювання кандидатів визначаються положенням, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
    -1841- Сотник О.С.
У частині 5 статті 72 слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів за пропозицією Національної школи судів України".
 
Відхилено    
1352. 6. Результати кваліфікаційного іспиту дійсні протягом трьох років з дня їх затвердження.
 
-1842- Сотник О.С.
У частині 6 статті 72 слова "з дня їх затвердження" замінити на "з дня складення іспиту".
 
Враховано   6. Результати кваліфікаційного іспиту дійсні протягом трьох років з дня складення іспиту.
 
1353. 7. Якщо особа набрала менше ніж 75 відсотків від максимально можливого балу кваліфікаційного іспиту, вона вважається такою, що не склала кваліфікаційний іспит. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, може бути допущена до складення такого іспиту повторно не раніше ніж через рік. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит повторно, може бути допущена до наступного іспиту не раніш як через два роки.
 
-1843- Шинькович А.В.
Текст частини сьомої статті 72 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" викласти у такій редакції:
"7. У разі виявлення інформації, що свідчить про невідповідність особистих і моральних якостей кандидата на посаду судді необхідному рівню, Вища кваліфікаційна комісія суддів України за результатами кваліфікаційної співбесіди може прийняти вмотивоване рішення про визнання особи такою, що не склала кваліфікаційний іспит. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, може бути допущена до складення такого іспиту повторно не раніше ніж через рік. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит повторно, може бути допущена до наступного іспиту не раніш як через два роки."
 
Відхилено   7. Якщо особа набрала менше ніж 75 відсотків від максимально можливого балу кваліфікаційного іспиту, вона вважається такою, що не склала кваліфікаційний іспит. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, може бути допущена до складення такого іспиту повторно не раніше ніж через рік. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит повторно, може бути допущена до наступного іспиту не раніш як через два роки.
 
    -1844- Кожем'якін А.А.
Частину сьому статті 72 викласти у такій редакції:
"7. У разі виявлення інформації, що свідчить про невідповідність необхідному рівню особистих і моральних якостей кандидата на посаду судді, Вища кваліфікаційна комісія суддів України за результатами кваліфікаційної співбесіди може прийняти вмотивоване рішення про визнання особи такою, що не склала кваліфікаційний іспит. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, може бути допущена до складення такого іспиту повторно не раніше ніж через рік. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит повторно, може бути допущена до наступного іспиту не раніш як через два роки.";
 
Відхилено    
1354. 8. Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначає рейтинг кандидатів на посаду судді відповідно до кількості набраних кандидатами балів за результатами кваліфікаційного іспиту. У рейтингу також окремо відображаються бали із завдань, які перевіряють здатність кандидата бути суддею за різними спеціалізаціями. Вища кваліфікаційна комісія суддів України зараховує до резерву на заміщення вакантних посад суддів тих кандидатів, які набрали не менше ніж 75 відсотків від максимально можливого балу кваліфікаційного іспиту.
 
-1845- Сироїд О.І.
У частині восьмій статті 72 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) перше речення викласти в такій редакції: "Кваліфікаційна комісія суддів визначає рейтинг кандидатів на посаду судді відповідно до кількості набраних кандидатами балів за результатами спеціальної підготовки в Національній школі суддів України і кваліфікаційного іспиту", у третьому реченні слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено   8. Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначає рейтинг кандидатів на посаду судді відповідно до кількості набраних кандидатами балів за результатами кваліфікаційного іспиту. У рейтингу також окремо відображаються бали із завдань, які перевіряють здатність кандидата бути суддею за відповідними спеціалізаціями. Вища кваліфікаційна комісія суддів України зараховує до резерву на заміщення вакантних посад суддів тих кандидатів, які набрали не менше ніж 75 відсотків від максимально можливого балу кваліфікаційного іспиту.
 
    -1846- Сотник О.С.
Частину 8 статті 72 викласти у такій редакції:
"8. Кваліфікаційна комісія суддів визначає рейтинг кандидатів на посаду судді відповідно до кількості набраних кандидатами балів за результатами кваліфікаційного іспиту. У рейтингу також окремо відображаються бали із завдань, які перевіряють здатність кандидата бути суддею у різних видах юрисдикції, якщо такі завдання було включено до програми іспиту. Кваліфікаційна комісія суддів зараховує до резерву на заміщення вакантних посад суддів тих кандидатів, які набрали не менше ніж 75 відсотків від максимально можливого балу кваліфікаційного іспиту.".
 
Відхилено    
1355. 9. Інформація про результати кваліфікаційного іспиту та місце кандидата на посаду судді за рейтингом є загальнодоступною і оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-1847- Сироїд О.І.
У частині дев’ятій статті 72 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   9. Інформація про результати кваліфікаційного іспиту та місце кандидата на посаду судді за рейтингом є загальнодоступною і оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
1356. 10. Порушення процедури проведення кваліфікаційного іспиту щодо кандидата на посаду судді може бути оскаржено в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
 
-1848- Сотник О.С.
Частину 10 статті 72 виключити.
 
Відхилено   10. Порушення процедури проведення кваліфікаційного іспиту щодо кандидата на посаду судді може бути оскаржено в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
 
    -1849- Македон Ю.М.
статтю 72 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" доповнити частиною 11-ою наступного змісту: "Під час проведення кваліфікаційного іспиту на засідання Вищої кваліфікаційної комісією суддів України можуть бути присутні Голова Комітету з питань правосуддя та правової політики (далі - Комітет), його заступники, та/або уповноважені Комітетом народні депутати України з правом дорадчого голосу. Пропозиції та зауваження народних депутатів стосовно суддів повинні бути розглянуті Вищою кваліфікаційною комісією суддів України під час проходження ними кваліфікаційного іспиту".
 
Відхилено    
    -1850- Сугоняко О.Л.
У статті 72 у пункті 10 після слів "на посаду судді" додати слова "та/або результат кваліфікаційного іспиту".
 
Відхилено    
1357. Стаття 73. Проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді
 
   Стаття 73. Проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді
 
1358. 1. Для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про його оголошення, розміщує відповідну інформацію на своєму офіційному веб-сайті та публікує її у визначених нею друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за місяць до дня проведення конкурсу. Загальний порядок подання заяви для участі в конкурсі та умови його проведення визначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. Інформація про подання заяви для участі у конкурсі кожним кандидатом на заміщення конкретної вакантної посади судді оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-1851- Сироїд О.І.
У частині першій статті 73 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" в усіх відмінках замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у відповідних відмінках.
 
Відхилено   1. Для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про його оголошення, розміщує відповідну інформацію на своєму офіційному веб-сайті та публікує її у визначених нею друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за місяць до дня проведення конкурсу. Загальний порядок подання заяви для участі в конкурсі та умови його проведення визначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. Інформація про подання заяви для участі у конкурсі кожним кандидатом на заміщення конкретної вакантної посади судді оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
    -1852- Сотник О.С.
Частину 1 статті 73 викласти у такій редакції:
"1. Для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді кваліфікаційна комісія суддів приймає рішення про його оголошення, розміщує відповідну інформацію на офіційному веб-порталі судової влади не пізніше ніж за місяць до дня проведення конкурсу. В оголошенні про конкурс зазначаються найменування судів, де є вакантні посади судді, кількість таких посад, умови проведення конкурсу, кінцевий термін подання документів, дата, час і місце проведення конкурсу. Загальний порядок подання заяви для участі в конкурсі та умови його проведення в межах порядку, встановленого цим законом, визначаються Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів. Інформація про подання заяви для участі у конкурсі кожним кандидатом на заміщення конкретної вакантної посади судді та його рейтинг оприлюднюється на офіційному веб-порталі судової влади не пізніше ніж на наступний робочий день з дня надходження такої заяви.".
 
Відхилено    
    -1853- Шинькович А.В.
Текст частини першої статті 73 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" викласти у такій редакції:
"1. Для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про його оголошення, розміщує відповідну інформацію на своєму офіційному веб-сайті та публікує її у визначених нею друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за місяць до дня проведення конкурсу. Загальний порядок подання заяви для участі в конкурсі та умови його проведення визначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. Інформація про подання заяви для участі у конкурсі кожним кандидатом на заміщення конкретної вакантної посади судді оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Вакантні посади суддів, щодо яких Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла рішення про оголошення добору кандидатів на посаду судді, не можуть бути заміщеними суддями до встановлення результатів та визначення переможців конкурсу на зайняття вакантної посади судді для кандидатів на посаду судді у рамках проведення цього добору.";
 
Відхилено    
1359. 2. В оголошенні про конкурс зазначаються найменування судів, де є вакантні посади судді, кількість таких посад, умови проведення конкурсу, дата, час і місце його проведення.
 
   2. В оголошенні про конкурс зазначаються найменування судів, де є вакантні посади судді, кількість таких посад, умови проведення конкурсу, дата, час і місце його проведення.
 
1360. 3. Кандидати на посаду судді, які перебувають у резерві та виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад, у встановлений строк подають до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України письмові заяви.
 
-1854- Сотник О.С.
Частину 3 статті 73 викласти у такій редакції:
"3. Кандидати на посаду судді, які перебувають у резерві та виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад, а також інші судді, які виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад, у встановлений строк подають до кваліфікаційної комісії суддів письмові заяви.
Кандидати, які бажають взяти участь у конкурсі, і які відповідно до положень цього Закону повинні або можуть і бажають скласти для цього кваліфікаційний іспит, подають письмові заяви до кваліфікаційної комісії суддів про участь у конкурсі не пізніше ніж за двадцять днів до дня проведення конкурсу. Кваліфікаційна комісія суддів організовує проведення кваліфікаційного іспиту для таких кандидатів не пізніше ніж за десять днів до дня проведення конкурсу та оприлюднює результати складення ними кваліфікаційного іспиту у порядку та в строки, передбачені цим Законом.".
 
Відхилено   3. Кандидати на посаду судді, які виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад, у встановлений строк подають до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України письмові заяви.
 
1361. 4. Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить конкурс на зайняття вакантних посад суддів на підставі рейтингу кандидатів за результатами кваліфікаційного (для судів першої інстанції) або атестаційного (для судів інших інстанцій) іспиту. Конкурс полягає у доборі для зайняття вакантної посади судді кандидатом, який серед інших учасників конкурсу має вищу позицію за рейтингом. У разі однакової позиції за рейтингом перевагу має кандидат, який набрав більшу кількість балів із виконаного під час кваліфікаційного (атестаційного) іспиту практичного завдання, яким перевірена його здатність бути суддею за відповідною спеціалізацією або суддею суду відповідної інстанції, а за однакової кількості балів – кандидат, який має більший стаж роботи в галузі права.
 
-1855- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 73 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова " (для судів першої інстанції) або атестаційного (для судів інших інстанцій)" виключити, слова "під час кваліфікаційного (атестаційного) іспиту" замінити словами "під час кваліфікаційного іспиту".
 
Враховано редакційно   4. Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить конкурс на зайняття вакантних посад суддів на підставі рейтингу кандидатів за результатами кваліфікаційного іспиту, складеного в межах процедури добору суддів (для місцевих судів) або кваліфікаційного оцінювання (для інших судів).
Конкурс полягає у доборі для зайняття вакантної посади судді кандидатом, який серед інших учасників конкурсу має вищу позицію за рейтингом. У разі однакової позиції за рейтингом перевагу має кандидат, який набрав більшу кількість балів із виконаного під час відповідного іспиту практичного завдання, яким перевірена його здатність бути суддею за відповідною спеціалізацією або суддею суду відповідної інстанції, а за однакової кількості балів – кандидат, який має більший стаж роботи в галузі права.
 
    -1856- Сотник О.С.
Частину 4 статті 73 викласти у такій редакції:
"4. Кваліфікаційна комісія суддів проводить конкурс на зайняття вакантних посад суддів на підставі рейтингу кандидатів за результатами кваліфікаційного іспиту. Конкурс полягає у доборі для зайняття вакантної посади судді кандидатом, який серед інших учасників конкурсу має вищу позицію за рейтингом. У разі однакової позиції за рейтингом перевагу має кандидат, який набрав більшу кількість балів із виконаного під час кваліфікаційного іспиту практичного завдання, яким перевірена його здатність бути суддею за відповідною спеціалізацією або суддею суду відповідної інстанції, а за однакової кількості балів – кандидат, який має більший стаж роботи в галузі права.".
 
Відхилено    
    -1857- Шинькович А.В.
З тексту частини четвертої статті 73 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" виключити положення щодо атестаційного іспиту та відповідно викласти цю частину у такій редакції:
"4. Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить конкурс на зайняття вакантних посад суддів на підставі рейтингу кандидатів за результатами іспиту. Конкурс полягає у доборі для зайняття вакантної посади судді кандидатом, який серед інших учасників конкурсу має вищу позицію за рейтингом. У разі однакової позиції за рейтингом перевагу має кандидат, який набрав більшу кількість балів із виконаного під час кваліфікаційного іспиту практичного завдання, яким перевірена його здатність бути суддею за відповідною спеціалізацією або суддею суду відповідної інстанції, а за однакової кількості балів – кандидат, який має більший стаж роботи в галузі права.";
 
Враховано частково    
1362. 5. За результатами конкурсного добору Вища кваліфікаційна комісія суддів України надсилає до Вищої ради юстиції відповідно до кількості вакантних посад судді рекомендації про призначення кандидатів суддями.
 
-1858- Сироїд О.І.
У частині п’ятій статті 73 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено   5. За результатами конкурсного добору Вища кваліфікаційна комісія суддів України надсилає до Вищої ради юстиції відповідно до кількості вакантних посад судді рекомендації про призначення кандидатів суддями.
 
    -1859- Сотник О.С.
У частині 5 статті 73 слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на кваліфікаційна комісія суддів.
 
Відхилено    
    -1860- Сотник О.С.
Частину 5 статті 73 після слів "кандидатів суддями" доповнити такими словами "або, у випадку переведення суддів, до Ради суддів України рекомендації про призначення кандидатів суддями відповідних судів".
 
Відхилено    
    -1861- Дехтярчук О.В.
Частину п’яту статті 73 викласти у такій редакції:
"5. За результатами конкурсного добору Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніше п’ятнадцяті днів з дня прийняття, надсилає до Вищої ради юстиції відповідно до кількості вакантних посад судді рекомендації про призначення кандидатів суддями.
У разі прийняття рішення Вищою кваліфікаційною комісією судді України про переведення судді за результатами конкурсу, відповідне подання не пізніше п’ятнадцяті днів з дня прийняття вноситься Президентові України".
 
Відхилено    
    -1862- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частину п’яту статті 73 викласти у такій редакції:
"5. За результатами конкурсного добору Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніше п’ятнадцяті днів з дня прийняття, надсилає до Вищої ради юстиції відповідно до кількості вакантних посад судді рекомендації про призначення кандидатів суддями.
У разі прийняття рішення Вищою кваліфікаційною комісією судді України про переведення судді за результатами конкурсу, відповідне подання не пізніше п’ятнадцяті днів з дня прийняття вноситься Президентові України"
 
Відхилено    
1363. 6. Відповідно до внесеної Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рекомендації Вища рада юстиції на своєму засіданні розглядає питання про призначення кандидата на посаду судді та в разі прийняття позитивного рішення вносить подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді.
 
-1863- Сироїд О.І.
В абзаці першому частини шостої статті 73 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів".
 
Відхилено   6. Відповідно до внесеної Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рекомендації Вища рада юстиції на своєму засіданні розглядає питання про призначення кандидата на посаду судді та в разі прийняття позитивного рішення вносить подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді.
 
    -1864- Сотник О.С.
Абзац 1 частини 6 статті 73 викласти у такій редакції:
"6. Відповідно до внесеної кваліфікаційною комісією суддів рекомендації Вища рада юстиції за наслідками перевірки дотримання процедур, визначених пунктами 1 – 13 частини першої статті 66 цього Закону, вносить подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді, або Рада суддів України здійснює переведення судді до іншого суду.".
 
Відхилено    
    -1865- Власенко С.В.
Абзац другий частини шостої статті 73 викласти в такій редакції: "Вища рада юстиції розглядає питання про призначення кандидата на посаду судді не пізніше тридцяти днів з дня отримання відповідних рекомендацій від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
1364. Вища рада юстиції може відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення кандидата суддею виключно з підстав порушення визначеного законом порядку призначення на посаду судді.
 
-1866- Сотник О.С.
Абзац 2 частини 6 статті 73 після слів "виключно з підстав порушення визначеного" доповнити словом "цим".
 
Відхилено   Вища рада юстиції може відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення кандидата суддею виключно з підстав порушення визначеного законом порядку призначення на посаду судді.
 
1365. У разі відмови у внесенні Президентові України подання про призначення кандидата суддею Вища рада юстиції приймає вмотивоване рішення, яке може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України у порядку, встановленому процесуальним законом.
 
-1867- Сотник О.С.
Абзац 3 частини 6 статті 73 викласти у такій редакції:
"У разі відмови у внесенні Президентові України подання про призначення кандидата суддею Вища рада юстиції приймає вмотивоване рішення, у якому визначає конкретні дії або бездіяльність кваліфікаційної комісії суддів, якими було спричинено порушення визначеного цим законом порядку призначення на посаду судді. Таке рішення може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України у прядку, встановленому процесуальним законом.".
 
Відхилено   У разі відмови у внесенні Президентові України подання про призначення кандидата суддею Вища рада юстиції приймає вмотивоване рішення, яке може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України у порядку, встановленому процесуальним законом.
 
1366. Кандидат на посаду судді, якому Вищою радою юстиції відмовлено у внесенні подання про призначення його суддею вперше, без нового проходження процедури добору не може бути повторно зарахований до резерву.
 
-1868- Сироїд О.І.
Абзац четвертий частини шостої статті 70 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Також Вища рада юстиції визначає дії кваліфікаційної комісії суддів, необхідні для подолання наслідків порушення визначеного законом порядку призначення на посаду судді".
 
Відхилено   Кандидат на посаду судді, якому Вищою радою юстиції відмовлено у внесенні подання про призначення його суддею вперше, без нового проходження процедури добору не може бути повторно зарахований до резерву.
 
    -1869- Сотник О.С.
Абзац 4 частини 6 статті 73 виключити.
 
Відхилено    
1367. Стаття 74. Призначення на посаду судді
 
-1870- Сироїд О.І.
Назву статті 74 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Стаття 74. Призначення на посаду судді вперше та визначення суду, де суддя обійматиме штатну суддівську посаду".
 
Відхилено   Стаття 74. Призначення на посаду судді
 
1368. 1. Призначення на посаду судді здійснюється Президентом України на підставі та в межах подання Вищої ради юстиції, без перевірки додержання встановлених цим Законом вимог до кандидатів на посаду судді та порядку проведення добору кандидатів на посаду судді.
 
   1. Призначення на посаду судді здійснюється Президентом України на підставі та в межах подання Вищої ради юстиції, без перевірки додержання встановлених цим Законом вимог до кандидатів на посаду судді та порядку проведення добору кандидатів на посаду судді.
 
1369. Будь-які звернення щодо кандидата на посаду судді не перешкоджають його призначенню на посаду судді. Викладені в таких зверненнях факти можуть бути підставою для порушення Президентом України перед компетентними органами питання про проведення в установленому законом порядку перевірки цих фактів.
 
-1871- Сотник О.С.
В абзаці 2 частини 1 статті 74 слова "Викладені в таких зверненнях факти можуть бути підставою для порушення Президентом України перед компетентними органами питання про проведення в установленому законом порядку перевірки цих фактів" виключити.
 
Відхилено   Будь-які звернення щодо кандидата на посаду судді не перешкоджають його призначенню на посаду судді. Викладені в таких зверненнях факти можуть бути підставою для порушення Президентом України перед компетентними органами питання про проведення в установленому законом порядку перевірки цих фактів.
 
1370. 2. Президент України видає указ про призначення судді не пізніше тридцяти днів із дня отримання відповідного подання Вищої ради юстиції.
 
-1872- Сироїд О.І.
У частині другій статті 74 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слово "тридцяти" замінити словом "п’ятнадцяти".
 
Відхилено   2. Президент України видає указ про призначення судді не пізніше тридцяти днів із дня отримання відповідного подання Вищої ради юстиції.
 
    -1873- Сироїд О.І.
Після частини другої статті 74 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"3. Визначення суду, де суддя обійматиме штатну суддівську посаду, здійснює Рада суддів України за поданням кваліфікаційної комісії суддів відповідно до заяви кандидата, яку він подавав на конкурс, протягом п’ятнадцяти днів з дня призначення на посаду судді. Штатна суддівська посада вважається заповненою з моменту прийняття рішення Радою суддів України".
 
Відхилено    
    -1874- Сотник О.С.
У частині 2 1 статті 74 слово "тридцяти" замінити на "п’ятнадцяти".
 
Відхилено    
    -1875- Сотник О.С.
Статтю 74 доповнити частиною 3, яку викласти у такій редакції:
"3. Визначення суду, де суддя обійматиме штатну суддівську посаду, здійснює Рада суддів України за поданням кваліфікаційної комісії суддів відповідно до заяви кандидата, яку він подавав на конкурс, протягом п’ятнадцяти днів з дня призначення на посаду судді. Штатна суддівська посада вважається заповненою з моменту прийняття рішення Радою суддів України.".
 
Відхилено    
1371. Стаття 75. Переведення судді до іншого суду у межах п'ятирічного строку
 
-1876- Левченко Ю.В.
Статтю 75 викласти в такій редакції:
Стаття 75. Переведення судді до іншого суду у межах п'ятирічного строку
1. Суддя у межах п'ятирічного строку може бути переведений на роботу на посаді судді до іншого місцевого суду за його письмовою заявою.
2. Переведення судді на посаду судді до іншого суду здійснюється за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді, проведеного в порядку, визначеному статтею 73 цього Закону.
3. У разі участі в конкурсі на заміщення вакантної посади судді в іншому суді того ж рівня за бажанням судді можуть бути враховані результати його попереднього кваліфікаційного іспиту і набрані ним як кандидатом на посаду судді бали за результатами спеціальної підготовки в Національній школі суддів, або суддя може скласти кваліфікаційний іспит відповідно до цього Закону (але не раніше, ніж через три роки після попереднього складання кваліфікаційного іспиту).
4. Переведення судді у межах п'ятирічного строку здійснює Рада суддів України за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
5. У разі реорганізації суду суддю без отримання його згоди може бути переведено до іншого суду того ж рівня і спеціалізації у разі неподання ним впродовж двох місяців заяви про переведення до іншого суду того ж рівня і спеціалізації, де є вакантна посада судді, або заяви про звільнення з посади судді. Таке переведення здійснює Рада суддів України без проведення конкурсу та без рекомендації кваліфікаційної комісії суддів.
 
Відхилено   Стаття 75. Переведення судді до іншого суду у межах п'ятирічного строку
 
1372. 1. Суддя у межах п'ятирічного строку може бути переведений на посаду судді до іншого суду Президентом України в порядку, передбаченому цим Законом.
 
-1877- Сироїд О.І.
У частині першій статті 75 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Президентом України" замінити на "Радою суддів України".
 
Відхилено   1. Суддя у межах п'ятирічного строку може бути переведений на посаду судді до іншого суду Президентом України в порядку, передбаченому цим Законом.
 
    -1878- Сотник О.С.
Частину 1 статті 75 викласти у такій редакції:
"1. Суддя у межах п’ятирічного строку може бути переведений на посаду судді до іншого місцевого суду за його письмовою заявою до кваліфікаційної комісії суддів. Таке переведення здійснює Рада суддів України за поданням кваліфікаційної комісії суддів.".
 
Відхилено    
    -1879- Крулько І.І.
Частину 1 ст. 75 викласти у такій редакції: "Суддя у межах п'ятирічного строку може бути переведений на роботу на посаді судді до іншого місцевого суду за його письмовою заявою до Вищої кваліфікаційної комісії суддів.".
 
Відхилено    
    -1880- Сидорович Р.М.
у частині першій статті 75 слова "Президентом України" замінити словами "Вищою радою юстиції".
 
Відхилено    
1373. 2. Переведення судді на посаду судді до іншого суду здійснюється за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді, проведеного в порядку, визначеному статтею 73 цього Закону.
 
   2. Переведення судді на посаду судді до іншого суду здійснюється за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді, проведеного в порядку, визначеному статтею 73 цього Закону.
 
1374. У разі участі в конкурсі на заміщення вакантної посади судді в іншому суді того ж рівня за бажанням судді можуть бути враховані результати його попереднього кваліфікаційного або атестаційного іспиту або суддя може скласти кваліфікаційний (атестаційний) іспит відповідно до цього Закону (але не раніше ніж через три роки після попереднього складання відповідного іспиту).
 
-1881- Сироїд О.І.
В абзаці другому частини другої статті 75 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "або атестаційного", " (атестаційний)" виключити.
 
Враховано   У разі участі в конкурсі на заміщення вакантної посади судді в іншому суді того ж рівня за бажанням судді можуть бути враховані результати його попереднього кваліфікаційного іспиту або іспиту в межах процедури кваліфікаційного оцінювання. Суддя може скласти відповідний іспит згідно з цим Законом повторно, але не раніше ніж через три роки після попереднього складання відповідного іспиту.
 
    -1882- Сотник О.С.
Абзац 2 частини 2 статті 75 викласти у такій редакції:
"У разі участі в конкурсі на заміщення вакантної посади судді в іншому суді того ж рівня за бажанням судді можуть бути враховані результати його попереднього кваліфікаційного іспиту або суддя може скласти кваліфікаційний іспит відповідно до цього Закону (але не раніше ніж через три роки після попереднього складання відповідного іспиту). В інших випадках для участі в конкурсі суддя має скласти кваліфікаційний іспит повторно.".
 
Враховано частково    
    -1883- Крулько І.І.
Абзац третій частини 3 ст.75 викласти у наступній редакції: "Переведення судді у межах п'ятирічного строку здійснює Рада суддів України за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів.".
 
Відхилено    
    -1884- Шинькович А.В.
З тексту абзацу другого частини другої статті 75 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" виключити положення щодо атестаційного іспиту та відповідно викласти його у такій редакції:
"У разі участі у конкурсі на заміщення вакантної посади судді в іншому суді того ж рівня за бажанням судді можуть бути враховані результати його попереднього кваліфікаційного іспиту або суддя може скласти кваліфікаційний іспит відповідно до цього Закону (але не раніше ніж через три роки після попереднього складання відповідного іспиту)."
 
Враховано частково    
1375. За однакових результатів конкурсу перевага надається тому кандидату, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
   За однакових результатів у конкурсі перевага надається тому кандидату, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
1376. 3. Переведення судді на посаду судді до іншого суду того ж рівня може здійснюватися без конкурсу тільки у випадках реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді, а також у порядку дисциплінарного стягнення.
 
-1885- Сироїд О.І.
Частину третю статті 75 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"3. У разі реорганізації або ліквідації суду суддю без отримання його згоди може бути переведено до іншого суду того ж рівня і спеціалізації у разі неподання ним впродовж двох місяців заяви про переведення до іншого суду того ж рівня і спеціалізації, де є вакантна посада судді, або заяви про звільнення з посади судді. Таке переведення здійснює Рада суддів України без проведення конкурсу та без рекомендації кваліфікаційної комісії суддів".
 
Відхилено   3. Переведення судді на посаду судді до іншого суду того ж рівня може здійснюватися без конкурсу тільки у випадках реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді.
 
    -1886- Сотник О.С.
Частину 3 статті 75 викласти у такій редакції:
"3. Переведення судді на посаду судді до іншого суду того ж рівня може здійснюватися Радою суддів без конкурсу та без подання кваліфікаційної комісії суддів тільки у випадках реорганізації суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді, таке переведення здійснюється за згодою судді, крім випадку, передбаченого частиною 4 цієї статті.".
 
Відхилено    
    -1887- Шпенов Д.Ю.
Частину 3 статті 75 викласти у такій редакції: "Переведення судді на посаду судді до іншого суду того ж рівня може здійснюватися без конкурсу тільки у випадках реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду".
 
Враховано частково    
    -1888- Сидорович Р.М.
в абзаці третьому частини третьої статті 75 слово "Президентом" замінити словами "Вищою радою юстиції".
 
Відхилено    
    -1889- Яніцький В.П.
Частину 3 статті 75 викласти у такій редакції: "Переведення судді на посаду судді до іншого суду того ж рівня може здійснюватися без конкурсу тільки у випадках реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду."
 
Враховано частково    
    -1890- Дехтярчук О.В.
У частині третій статті 75 слова "а також у порядку дисциплінарного стягнення" - виключити.
 
Враховано    
    -1891- Німченко В.І.
Стаття 75 ч.3 викласти в такій редакції:
Переведення суддів на посаду судді до іншого суду того ж рівня може здійснюватися без конкурсу тільки у випадках реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді.
 
Відхилено    
    -1892- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
Частину третю статті 75 викласти в такій редакції:
"Переведення суддів на посаду судді до іншого суду того ж рівня може здійснюватися без конкурсу тільки у випадках реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді"
 
Відхилено    
    -1893- Власенко С.В.
Частину третю статті 75 виключити.
 
Відхилено    
    -1894- Шинькович А.В.
Тексту частини третьої статті 75 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" викласти у такій редакції:
"3. Переведення на посаду судді до іншого суду може здійснюватися у випадку пониження кваліфікаційного класу судді, якщо отриманий суддею клас не дозволяє судді здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня."
 
Відхилено    
1377. Переведення на посаду судді нижчого рівня може здійснюватися у випадку пониження кваліфікаційного класу судді, якщо отриманий в результаті пониження нижчий клас не дозволяє судді здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня.
 
   Переведення на посаду судді нижчого рівня може здійснюватися у випадку, якщо за результатами кваліфікаційного оцінювання не підтверджена здатність судді здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня.
 
1378. Переведення судді у межах п'ятирічного строку до іншого суду в порядку дисциплінарної відповідальності здійснюється Президентом на підставі подання або пропозиції органу, який прийняв рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
 
-1895- Сотник О.С.
Статтю 76 доповнити частиною 4 такого змісту:
"4. У разі реорганізації суду, в якому суддя обіймає посаду судді, такого суддю без отримання його згоди може бути переведено до іншого суду того ж рівня і спеціалізації у разі неподання ним впродовж двох місяців заяви про переведення до іншого суду того ж рівня і спеціалізації, де є вакантна посада судді, або заяви про звільнення з посади судді. Таке переведення здійснює Рада суддів України без проведення конкурсу та без подання кваліфікаційної комісії суддів.".
 
Відхилено   Переведення судді у межах п'ятирічного строку до іншого суду в порядку дисциплінарної відповідальності здійснюється Президентом на підставі подання або пропозиції органу, який прийняв рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
 
    -1896- Крулько І.І.
Доповнити ст. 75 частиною 4 наступного змісту: "У разі реорганізації суду суддю без отримання його згоди може бути переведено до іншого суду того ж рівня і спеціалізації у разі неподання ним впродовж двох місяців заяви про переведення до іншого суду того ж рівня і спеціалізації, де є вакантна посада судді, або заяви про звільнення з посади судді. Таке переведення здійснює Рада суддів України без проведення конкурсу та без рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів.".
 
Відхилено    
1379. Глава 3. Розгляд питання про обрання на посаду судді безстроково
 
   Глава 3. Розгляд питання про обрання на посаду судді безстроково
 
1380. Стаття 76. Порядок обрання на посаду судді безстроково
 
   Стаття 76. Порядок обрання на посаду судді безстроково
 
1381. 1. Суддя, строк повноважень якого закінчується, за його заявою має бути рекомендований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для обрання його Верховною Радою України на посаду судді безстроково, якщо відсутні визначені законом обставини, що перешкоджають цьому.
 
-1897- Сироїд О.І.
У частині першій статті 76 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів".
 
Відхилено   1. Суддя, строк повноважень якого закінчується, за його заявою має бути рекомендований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для обрання його Верховною Радою України на посаду судді безстроково, якщо відсутні визначені законом обставини, що перешкоджають цьому.
 
    -1898- Сотник О.С.
Доповнити статтю 76 частиною 1 такого змісту:
"Порядок обрання на посаду судді безстроково визначають цей Закон та Закон України "Про Регламент Верховної Ради України"." У зв’язку з цим вважати частини 1-2 частинами 2-3 відповідно.
 
Відхилено    
1382. 2. Обрання на посаду судді безстроково здійснюється в такому порядку:
 
-1899- Сотник О.С.
Частину 2 статті 76 викласти у такій редакції:
"2. Суддя, строк повноважень якого закінчується, за його заявою має бути рекомендований кваліфікаційною комісією суддів для обрання його Верховною Радою України на посаду судді безстроково, якщо відсутні визначені законом обставини, що перешкоджають цьому. Кваліфікаційну комісію суддів для розгляду питання про обрання судді безстроково утворює Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів з числа її членів відповідно до цього Закону.".
 
Відхилено   2. Обрання на посаду судді безстроково здійснюється в такому порядку:
 
1383. 1) кандидат звертається з письмовою заявою до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування його для обрання на посаду судді безстроково;
 
-1900- Сироїд О.І.
У пункті 1 частини другої статті 76 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   1) кандидат звертається з письмовою заявою до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування його для обрання на посаду судді безстроково;
 
    -1901- Сотник О.С.
Пункт 1 частини 3 статті 76 викласти у такій редакції:
"1) кандидат звертається з письмовою заявою до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів про рекомендування його для обрання на посаду судді безстроково та іншими передбаченими цим Законом документами;".
 
Відхилено    
1384. 2) Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про підготовку матеріалів щодо кандидата на посаду судді безстроково на офіційному веб-сайті та в офіційних засобах масової інформації;
 
-1902- Сироїд О.І.
У пункті 2 частини другої статті 76 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено   2) Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про підготовку матеріалів щодо кандидата на посаду судді безстроково на офіційному веб-сайті та в офіційних засобах масової інформації;
 
    -1903- Сотник О.С.
Пункт 2 частини 3 статті 76 викласти у такій редакції:
"2) кваліфікаційна комісія суддів повідомляє про підготовку матеріалів щодо кандидата на посаду судді безстроково на офіційному веб-порталі судової влади.".
 
Відхилено    
1385. 3) Вища кваліфікаційна комісія суддів України перевіряє відомості про кандидата, досліджує його суддівське досьє, враховує показники розгляду кандидатом за час його роботи на посаді судді та у випадках, передбачених цим Законом, – результати його кваліфікаційної атестації;
 
-1904- Сироїд О.І.
Пункт 3 частини другої статті 76 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"3) кваліфікаційна комісія суддів перевіряє відомості про кандидата, досліджує його електронну особову справу".
 
Відхилено   3) Вища кваліфікаційна комісія суддів України перевіряє відомості про кандидата, досліджує його суддівське досьє, враховує показники розгляду кандидатом за час його роботи на посаді судді та у випадках, передбачених цим Законом, – результати його кваліфікаційного оцінювання ;
 
    -1905- Сотник О.С.
Пункт 3 частини 3 статті 76 викласти у такій редакції:
"3) кваліфікаційна комісія суддів перевіряє відомості про кандидата, наявність фактів притягнення його до дисциплінарної та інших видів юридичної відповідальності;".
 
Відхилено    
    -1906- Власенко С.В.
Пункт 3 частини другої статті 76 викласти в такій редакції:
"3) Вища кваліфікаційна комісія суддів України перевіряє відомості про кандидата, досліджує його суддівське досьє, враховує показники розгляду кандидатом за час його роботи на посаді судді, проводить атестацію судді";
 
Відхилено    
1386. 4) Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає вмотивоване рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні його для обрання на посаду судді безстроково і в разі рекомендування направляє відповідне подання до Верховної Ради України;
 
-1907- Сироїд О.І.
У пункті 4 частини другої статті 76 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна суддів України" замінити словами "кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено   4) Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає вмотивоване рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні його для обрання на посаду судді безстроково і в разі рекомендування направляє відповідне подання до Верховної Ради України;
 
    -1908- Сотник О.С.
У пункті 4 частини 3 статті 76 слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено    
    -1909- Власенко С.В.
Пункт 5 частини другої статті 76 викласти в такій редакції:
" 5) Комітет Верховної Ради України, до відання якого належить розгляд питань про обрання суддів та звільнення суддів, обраних безстроково, розглядає подання про обрання кандидата на посаду судді безстроково, складає висновок щодо рекомендування або відмови у рекомендуванні про обрання кандидата на посаду судді безстроково та внесення цього рішення на розгляд Верховної Ради України";
 
Відхилено    
1387. 5) Верховна Рада України приймає рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково.
 
-1910- Сотник О.С.
Пункт 5 частини 3 статті 76 викласти у такій редакції:
"5) Верховна Рада України відповідно до подання кваліфікаційної комісії суддів на черговому пленарному засіданні приймає рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково.".
 
Відхилено   5) Верховна Рада України приймає рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково.
 
    -1911- Грановський О.М.
Пункт 5 частини 2 статті 76 викласти в такій редакції:
"5) обрання кандидата на посаду судді безстроково Верховною Радою України".
 
Відхилено    
    -1912- Власенко С.В.
Частину другу статті 76 доповнити пунктом 6 такого змісту:
"6) Верховна Рада України приймає рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково або відмову в такому обранні".
 
Відхилено    
1388. Стаття 77. Звернення кандидата на посаду судді безстроково до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-1913- Сироїд О.І.
У назві статті 77 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Стаття 77. Звернення кандидата на посаду судді безстроково до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -1914- Сотник О.С.
У назві статті 77 слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено    
1389. 1. Кандидат на посаду судді безстроково не пізніше ніж за шість місяців до закінчення строку перебування на посаді судді звертається до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із заявою про рекомендування його для обрання на посаду судді безстроково.
 
-1915- Сироїд О.І.
У частині першій статті 77 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   1. Кандидат на посаду судді безстроково не пізніше ніж за шість місяців до закінчення строку перебування на посаді судді звертається до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із заявою про рекомендування його для обрання на посаду судді безстроково.
 
    -1916- Сотник О.С.
У частині 1 статті 77 слова "шість місяців" замінити на "три місяці", а слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено    
1390. 2. Із заявою до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування для обрання на посаду судді безстроково може звернутися також кандидат, якого звільнено з посади судді у зв'язку із закінченням строку, на який його було призначено, та який раніше не звертався до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із заявою про обрання його на посаду судді безстроково, кандидат, звільнений з посади судді за його заявою про відставку, або кандидат, який раніше вже був обраний суддею безстроково і звільнений з посади за власним бажанням, протягом трьох років з дня звільнення.
 
-1917- Сироїд О.І.
Частину другу статті 77 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів із заявою про рекомендування для обрання на посаду судді безстроково можуть також звернутися:
1) кандидат, якого звільнено з посади судді у зв'язку із закінченням строку, на який його було призначено, та який раніше не звертався із заявою про обрання його на посаду судді безстроково;
2) кандидат, який раніше був обраний безстроково, але якого було звільнено з посади судді за його заявою, протягом трьох років з дня звільнення".
 
Відхилено   2. Із заявою до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування для обрання на посаду судді безстроково може звернутися також кандидат, якого звільнено з посади судді у зв'язку із закінченням строку, на який його було призначено, та який раніше не звертався до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із заявою про обрання його на посаду судді безстроково, кандидат, звільнений з посади судді за його заявою про відставку, або кандидат, який раніше вже був обраний суддею безстроково і звільнений з посади за власним бажанням, протягом трьох років з дня звільнення. Такі кандидати можуть бути рекомендовані Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для обрання на посаду судді безстроково після проходження відповідного кваліфікаційного оцінювання.
Суддя Конституційного Суду у відставці може бути рекомендований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для обрання на посаду судді Верховного Суду України безстроково без складання іспитів на підставі співбесіди та вивчення суддівського досье.
 
    -1918- Сотник О.С.
Частину 2 статті77 викласти у такій редакції:
"2. Із заявою до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів про рекомендування для обрання на посаду судді безстроково може звернутися також кандидат, якого звільнено з посади судді у зв'язку із закінченням строку, на який його було призначено, та який раніше не звертався до кваліфікаційної комісії суддів із заявою про обрання його на посаду судді безстроково, кандидат, звільнений з посади судді за його заявою про відставку, або кандидат, який раніше вже був обраний суддею безстроково і звільнений з посади за власним бажанням.".
 
Враховано редакційно Перенесено редакційно із ч. 7 ст. 84 (виключеної)   
1391. 3. Кандидат, час звільнення якого з посади судді перевищує зазначений у частині другій цієї статті строк, може бути рекомендований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для обрання на посаду судді безстроково після складення кваліфікаційного іспиту відповідно до вимог цього Закону.
 
-1919- Сироїд О.І.
У частині третій статті 77 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів".
 
Відхилено   3. Кандидат, час звільнення якого з посади судді перевищує зазначений у частині другій цієї статті строк, може бути рекомендований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для обрання на посаду судді безстроково після складення кваліфікаційного іспиту відповідно до вимог цього Закону.
 
    -1920- Сотник О.С.
Частину 3 статті77 викласти у такій редакції:
"3. Кандидат, час звільнення якого з посади судді перевищує три роки, може бути рекомендований кваліфікаційною комісією суддів для обрання на посаду судді безстроково після складення кваліфікаційного іспиту відповідно до вимог цього Закону.".
 
Відхилено    
    -1921- Шпенов Д.Ю.
Частину 3 статті 77 виключити.
 
Відхилено    
    -1922- Яніцький В.П.
Частину 3 статті 77 виключити.
 
Відхилено    
1392. 4. Для участі у доборі кандидат на обрання суддею безстроково подає:
 
-1923- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У частині 4 статті 77 замість слів "Для участі у доборі кандидат на обрання суддею безстроково подає" зазначити слова "Кандидат на посаду судді безстроково подає".
 
Відхилено   4. Для участі у доборі кандидат на обрання суддею безстроково подає:
 
    -1924- Яніцький В.П.
У частині 4 статті 77 слова "Для участі у доборі кандидат на обрання суддею безстроково подає" замінити на слова "Кандидат на обрання суддею безстроково подає".
 
Відхилено    
    -1925- Власенко С.В.
Частину четверту статті 77 викласти в такій редакції:
"4. Для участі у доборі кандидат на обрання суддею безстроково подає:
1) письмову заяву про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково та допуску його до скаладання атистації;
2) копію паспорта громадянина України;
3) анкету кандидата на посаду судді безстроково, що містить інформацію про нього;
4) копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності);
5) виписку з трудової книжки про стаж роботи на посаді судді;
6) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законодавством у сфері запобігання корупції;
7) письмову згоду на збирання, зберігання, обробку та використання інформації про нього з метою оцінки його готовності до роботи на посаді судді безстроково;
8) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади".
Форма і зміст заяви про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково та допуску до складання атестації, анкети кандидата на посаду судді безстроково затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та розміщуються на її офіційному веб-сайті".
 
Відхилено    
1393. 1) письмову заяву про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково;
 
   1) письмову заяву про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково;
 
1394. 2) копію паспорта громадянина України;
 
   2) копію паспорта громадянина України;
 
1395. 3) анкету кандидата на посаду судді безстроково, що містить інформацію про нього;
 
   3) анкету кандидата на посаду судді безстроково, що містить інформацію про нього;
 
1396. 4) копії дипломів про вищу юридичну освіту (з додатками), здобуту в Україні, копії документів про вищу юридичну освіту, здобуту за кордоном, разом із копіями документів, що підтверджують їх визнання в Україні, а також копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності);
 
-1926- Сотник О.С.
У пункті 4 частини 4 статті 77 після "здобуту в Україні" перед словами "копії документів про вищу юридичну освіту" додати такі слова "та/або".
 
Відхилено   4) копії дипломів про вищу юридичну освіту (з додатками), здобуту в Україні, копії документів про вищу юридичну освіту, здобуту за кордоном, разом із копіями документів, що підтверджують їх визнання в Україні, а також копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності);
 
    -1927- Шпенов Д.Ю.
У частині 4 статті 77 слова "Для участі у доборі кандидат на обрання суддею безстроково подає" замінити на слова "Кандидат на обрання суддею безстроково подає".
 
Відхилено    
1397. 5) копію рішення про встановлення кваліфікаційного класу (крім п'ятого кваліфікаційного класу);
 
-1928- Сироїд О.І.
Пункт 5 частини четвертої статті 77 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   5) копію рішення про результати кваліфікаційного оцінювання;
 
    -1929- Сотник О.С.
Пункт 5 частини 4 статті 77 виключити.
 
Відхилено    
    -1930- Шпенов Д.Ю.
пункт 5 частини 4 статті 77 виключити.
 
Відхилено    
    -1931- Німченко В.І.
Стаття 77 ч.4 п.5 виключити.
 
Відхилено    
    -1932- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
Пункт 5 частини четвертої статті 77 – виключити.
 
Відхилено    
1398. 6) виписку з трудової книжки про стаж роботи на посаді судді;
 
-1933- Сотник О.С.
Пункти 6-10 частини 4 статті 77 вважати пунктами 5-9 відповідно.
 
Відхилено   6) виписку з трудової книжки про стаж роботи на посаді судді;
 
    -1934- Сотник О.С.
Пункт 5 частини 4 статті 77 викласти у такій редакції:
"5) копію трудової книжки;".
 
Відхилено    
1399. 7) довідку медичної установи про стан здоров'я кандидата з висновком щодо його придатності до роботи на посаді, пов'язаній із виконанням функцій держави;
 
   7) довідку медичної установи про стан здоров'я кандидата з висновком щодо його придатності до роботи на посаді, пов'язаній із виконанням функцій держави;
 
1400. 8) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законодавством у сфері запобігання корупції;
 
   8) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законодавством у сфері запобігання корупції;
 
1401. 9) письмову згоду на збирання, зберігання, обробку та використання інформації про нього з метою оцінки його готовності до роботи на посаді судді безстроково;
 
   9) письмову згоду на збирання, зберігання, обробку та використання інформації про нього з метою оцінки його готовності до роботи на посаді судді безстроково;
 
1402. 10) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади".
 
-1935- Сироїд О.І.
У пункті 10 частини четвертої статті 77 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів"
 
Відхилено   10) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади".
 
1403. Форма і зміст заяви про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково, анкети кандидата на посаду судді безстроково затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та розміщуються на її офіційному веб-сайті.
 
-1936- Сотник О.С.
Абзац 2 частини 4 статті 77 викласти у такій редакції:
"Форма і зміст заяви про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково, анкети кандидата на посаду судді безстроково затверджуються Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів та розміщуються на її офіційному веб-порталі судової влади.".
 
Відхилено   Форма і зміст заяви про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково, анкети кандидата на посаду судді безстроково затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та розміщуються на її офіційному веб-сайті.
 
1404. 5. Вимагати від кандидата надання документів, не передбачених цією статтею, забороняється.
 
-1937- Сироїд О.І.
Доповнити частину п’яту статті 77 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) словами "крім випадків необхідності надання пояснень у зв’язку з інформацією щодо його діяльності на посаді судді або притягнення його до юридичної відповідальності".
 
Відхилено   5. Вимагати від кандидата надання документів, не передбачених цією статтею, забороняється.
 
    -1938- Сотник О.С.
У частині 5 після слів "цією статтею, забороняється" добавити ", крім випадків необхідності надання пояснень у зв’язку з інформацією щодо притягнення його до юридичної відповідальності і лише після прийняття від нього заяви і документів, передбачених частиною четвертою цієї статті.".
 
Відхилено    
1405. Стаття 78. Порядок розгляду Вищою кваліфікаційною комісією суддів України питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково
 
-1939- Сироїд О.І.
У назві статті 78 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісіє суддів" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів".
 
Відхилено   Стаття 78. Порядок розгляду Вищою кваліфікаційною комісією суддів України питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково
 
    -1940- Сотник О.С.
У назві статті 78 слова "Вищою кваліфікаційною комісію суддів України" замінити на "кваліфікаційною комісією суддів"..
 
Відхилено    
1406. 1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про підготовку матеріалів щодо кандидата на посаду судді безстроково на своєму офіційному веб-сайті та в офіційних засобах масової інформації.
 
-1941- Сироїд О.І.
Частину першу статті 78 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про підготовку матеріалів щодо кандидата на посаду судді безстроково на офіційному веб-порталі судової влади не пізніше ніж на наступний робочий день з дня отримання заяви кандидата.
 
    -1942- Сотник О.С.
Частину 1 статті 78 викласти у такій редакції:
"1. Кваліфікаційна комісія суддів повідомляє про підготовку матеріалів щодо кандидата на посаду судді безстроково на офіційному веб-порталі судової влади не пізніше ніж на наступний робочий день з дня отримання заяви кандидата.".
 
Враховано    
1407. 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглядає питання, пов'язані з обранням кандидата на посаду судді безстроково, не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку перебування його на посаді судді.
 
-1943- Сироїд О.І.
У частині другій статті 78 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено   2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглядає питання, пов'язані з обранням кандидата на посаду судді безстроково, не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку перебування його на посаді судді.
 
    -1944- Сотник О.С.
У частині 2 статті 78 слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено    
1408. 3. Вища кваліфікаційна комісія суддів України здійснює перевірку дотримання кандидатом на посаду судді безстроково вимог статті 127 Конституції України, статей 54, 65 цього Закону.
 
-1945- Сироїд О.І.
У частині третій статті 78 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Кваліфікаційна комісія суддів", доповнити словами "а також досліджує його електронну особову справу на предмет результатів підготовки в Національній школі суддів України, наявності фактів притягнення судді до юридичної відповідальності, проводить вибіркове оцінювання якості оформлення і вмотивування судових рішень, організовує анкетне опитування суддів суду, де працює відповідний суддя, щодо професійних та особистих якостей судді".
 
Відхилено   3. Вища кваліфікаційна комісія суддів України здійснює перевірку дотримання кандидатом на посаду судді безстроково вимог статті 127 Конституції України, статей 54, 65 цього Закону.
 
    -1946- Сотник О.С.
Частину 3 статті 78 викласти у такій редакції:
"3. Кваліфікаційна комісія суддів організовує проведення моніторингу способу життя судді відповідно до закону, а також здійснює перевірку дотримання кандидатом на посаду судді безстроково вимог статті 127 Конституції України, статей 54, 65 цього Закону.".
 
Враховано    
    -1947- Власенко С.В.
Частину третю статті 78 викласти в такій редакції:
"3. Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить атестацію та здійснює перевірку дотримання кандидатом на посаду судді безстроково вимог статті 127 Конституції України, статей 54, 65 цього Закону".
 
Відхилено    
1409. 4. Кандидат, стосовно якого розглядається питання про обрання на посаду судді безстроково, має право ознайомитися з інформацією щодо його діяльності, запитами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та відповідями на них.
 
-1948- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 78 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та відповідями на них" замінити словами "кваліфікаційної комісії суддів та відповідями на них, а також висловити свою думку щодо них на засіданні кваліфікаційної комісії суддів".
 
Відхилено   4. Кандидат, стосовно якого розглядається питання про обрання на посаду судді безстроково, має право ознайомитися з інформацією щодо його діяльності, запитами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та відповідями на них.
 
    -1949- Сотник О.С.
Частину 4 статті 78 викласти у такій редакції:
"4. Кандидат, стосовно якого розглядається питання про обрання на посаду судді безстроково, має право ознайомитися з інформацією щодо його діяльності, запитами кваліфікаційної комісії суддів та відповідями на них, а також висловити свою думку щодо них на засіданні кваліфікаційної комісії суддів.".
 
Відхилено    
    -1950- Грановський О.М.
Частину 4 статті 78 викласти в такій редакції:
"4. Кандидат, стосовно якого розглядається питання про обрання на посаду судді безстроково, має право ознайомитися з інформацією щодо його діяльності, запитами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та відповідями на них, надати відповідні пояснення, спростувати та заперечити її".
 
Відхилено    
1410. Стаття 79. Прийняття рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково
 
   Стаття 79. Прийняття рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково
 
1411. 1. Рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково приймається на відкритому засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у присутності кандидата в порядку, встановленому Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, та оголошується відразу після прийняття. На такому засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України можуть бути присутні будь-які заінтересовані особи.
 
-1951- Сироїд О.І.
У частині першій статті 79 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "кваліфікаційної комісії суддів".
 
Відхилено   1. Рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково приймається на відкритому засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у присутності кандидата в порядку, встановленому Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, та оголошується відразу після прийняття. На такому засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України можуть бути присутні будь-які заінтересовані особи. а також представники засобів масової інформації.
 
    -1952- Сотник О.С.
Частину 1 статті 79 викласти у такій редакції:
"1. Рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково приймається на відкритому засіданні кваліфікаційної комісії суддів у присутності кандидата в порядку, встановленому регламентом кваліфікаційної комісії суддів, та оголошується відразу після прийняття. На такому засіданні кваліфікаційної комісії суддів можуть бути присутні будь-які заінтересовані особи, а також представники засобів масової інформації.".
 
Відхилено    
    -1953- Сотник О.С.
Доповнити статтю 79 частиною 2 такого змісту:
"2. Підставами для відмови у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково можуть бути лише встановлення невідповідності рівня життя судді наявним у нього та членів його сім‘ї майну і одержаним ними доходам за результатами моніторингу способу життя судді, а також недодержання статей 54 та 65 цього Закону.".
 
Відхилено    
    -1954- Шпенов Д.Ю.
У частині 1 статті 79 слова "будь-які заінтересовані особи" замінити на слова "запрошені особи".
 
Відхилено    
    -1955- Яніцький В.П.
У частині 1 статті 79 слова "будь-які заінтересовані особи" замінити на слова "запрошені особи".
 
Відхилено    
    -1956- Власенко С.В.
Частину 1 статті 79 викласти в такій редакції:
"1. Рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково приймається на відкритому засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у присутності кандидата в порядку, встановленому Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, та оголошується відразу після прийняття. На такому засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України можуть бути присутні будь-які заінтересовані особи.
Підставами відмови у рекомендуванні кандидата можуть бути:
- не проходження атестації;
- дотримання кандидатом на посаду судді безстроково вимог статті 127 Конституції України, статей 54, 65 цього Закону.
Відмовляти у рекомендуванні кандидата на посаду суді безстроково з інших причин ніж передбачених у цій статті Закону заборонено".
 
Відхилено    
1412. 2. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково у разі недотримання Вищою кваліфікаційною комісією суддів України порядку обрання на посаду судді безстроково може бути оскаржено до суду в порядку, передбаченому законом.
 
-1957- Сироїд О.І.
Частину другу статті 79 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Підставами для відмови у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково можуть бути лише встановлення невідповідності рівня життя судді наявним у нього та членів його сім‘ї майну і одержаним ними доходам за результатами моніторингу способу життя судді, непідтримання суддею кваліфікації на мінімально необхідному рівні для належного здійснення правосуддя, а також недодержання суддею вимог статті 127 Конституції України, статей 54, 65 цього Закону.
Рішення кваліфікаційної комісії суддів про відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково має бути вмотивованим і його може бути оскаржено до суду за правилами адміністративного судочинства".
 
Відхилено   2. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково у разі недотримання Вищою кваліфікаційною комісією суддів України порядку обрання на посаду судді безстроково може бути оскаржено до суду в порядку, передбаченому законом.
 
    -1958- Сотник О.С.
Частини 2-3 вважати частинами 3-4 відповідно.
 
Відхилено    
    -1959- Сотник О.С.
Частину 3 статті 79 викласти у такій редакції:
"3. Рішення кваліфікаційної комісії суддів про відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково може бути оскаржено до суду в порядку, передбаченому законом.".
 
Відхилено    
    -1960- Шпенов Д.Ю.
Частину 2 статті 79 викласти у такій редакції: "Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково може бути оскаржено до Вищої ради юстиції та до суду в порядку, передбаченому законом".
 
Відхилено    
    -1961- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
Частину 2 статті 79 викласти у такій редакції: "Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково може бути оскаржено до Вищої ради юстиції та до суду в порядку, передбаченому законом".
 
Відхилено    
    -1962- Яніцький В.П.
Частину 2 статті 79 викласти у такій редакції: "Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково може бути оскаржено до Вищої ради юстиції та до суду в порядку, передбаченому законом".
 
Відхилено    
1413. 3. На підставі прийнятого Вищою кваліфікаційною комісію суддів України рішення про відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково (яке не оскаржено або яке залишено в силі судом) Вища рада юстиції вносить Президентові України подання про звільнення цього кандидата з посади судді.
 
-1963- Сироїд О.І.
У частині третій статті 79 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів".
 
Відхилено   3. На підставі прийнятого Вищою кваліфікаційною комісію суддів України рішення про відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково (яке не оскаржено або яке залишено в силі судом) Вища рада юстиції вносить Президентові України подання про звільнення цього кандидата з посади судді.
 
    -1964- Сотник О.С.
Частину 4 статті 79 викласти у такій редакції:
"4. На підставі прийнятого кваліфікаційною комісією суддів рішення про відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково (яке не оскаржено або яке залишено в силі судом) Вища рада юстиції вносить Президентові України подання про звільнення цього кандидата з посади судді після закінчення строку, на який його було призначено.".
 
Відхилено    
    -1965- Романюк Р.С.
В частині 3 статті 79 після слів "Вища рада юстиції вносить Президентові України подання про звільнення цього кандидата з посади судді", доповнити словами ", після закінчення строку на який його було призначено".
 
Відхилено    
1414. Стаття 80. Подання про обрання кандидата на посаду судді безстроково
 
   Стаття 80. Подання про обрання кандидата на посаду судді безстроково
 
1415. 1. Подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та прийняте нею рішення про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково направляється до Верховної Ради України не пізніше як за місяць до закінчення строку перебування такого кандидата на посаді судді.
 
-1966- Сироїд О.І.
У частині першій статті 80 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "кваліфікаційної комісії суддів".
 
Відхилено   1. Подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та прийняте нею рішення про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково направляється до Верховної Ради України не пізніше як за місяць до закінчення строку перебування такого кандидата на посаді судді.
 
    -1967- Сотник О.С.
У частині 1 статті 80 слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити на "кваліфікаційної комісії суддів".
 
Відхилено    
1416. 2. У поданні зазначаються прізвище, ім'я, по батькові кандидата та найменування суду, до якого пропонується обрати кандидата.
 
-1968- Сотник О.С.
У частині 2 статті 80 слова "та найменування суду, до якого пропонується обрати кандидата" виключити.
 
Відхилено   2. У поданні зазначаються прізвище, ім'я, по батькові кандидата та найменування суду, до якого пропонується обрати кандидата.
 
1417. Стаття 81. Розгляд питання та прийняття Верховною Радою України рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково
 
-1969- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У статті 81:
 
Відхилено   Стаття 81. Розгляд питання та прийняття Верховною Радою України рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково
 
    -1970- Грановський О.М.
Назву статті 81 викласти в такій редакції:
"Обрання на посаду судді безстроково".
 
Відхилено    
1418. 1. Порядок розгляду питання та прийняття Верховною Радою України рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково встановлюється цим Законом та Регламентом Верховної Ради України.
 
-1971- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
частину 1 статті доповнити абзацами 2, 3 та 4 такого змісту: "Питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України на підставі подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. У разі надходження до Верховної Ради України скарг заінтересованих осіб на дії чи бездіяльність кандидата на посаду судді безстроково, рішення щодо обрання кандидата на посаду судді безстроково розглядається Верховною Радою України після висновку профільного комітету Верховної Ради України з питань правосуддя.
Розгляд питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково на пленарному засіданні Верховної Ради України починається з доповіді голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або члена цієї комісії, який діє за його дорученням. У разі наявності скарг заінтересованих осіб на дії чи бездіяльність кандидата на посаду судді безстроково співдоповідачем з даного питання є голова профільного комітету Верховної Ради України з питань правосуддя або член цього комітету, який діє за його дорученням.
Верховна Рада України приймає рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково більшістю від конституційного складу у формі постанови.".
 
Відхилено   1. Порядок розгляду питання та прийняття Верховною Радою України рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково встановлюється цим Законом та Регламентом Верховної Ради України.
 
    -1972- Яніцький В.П.
Частину 1 статті 81 доповнити абзацами 2, 3 та 4 такого змісту: "Питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України без висновку комітетів Верховної Ради України та будь-яких перевірок.
Розгляд питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково на пленарному засіданні Верховної Ради України починається з доповіді голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів або члена цієї комісії, який діє за його дорученням.
Верховна Рада України приймає рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково більшістю від конституційного складу у формі постанови. У разі якщо за рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково не проголосує більшість від конституційного складу Верховної Ради України, щодо цього рішення невідкладно проводиться повторне голосування".
 
Відхилено    
    -1973- Грановський О.М.
Після частини 1 статтю 81 доповнити новою частиною 2 такого змісту:
"2. Верховна Рада України на підставі та в межах подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймає рішення про обрання на посаду судді безстроково в порядку, встановленому законом без висновків комітетів Верховної Ради України та будь-яких перевірок".
У зв’язку з цим частину 2 вважати частиною 3.
 
Відхилено    
    -1974- Романюк Р.С.
В частині 1 статті 81 слова "Регламентом Верховної Ради України" замінити словами "Законом України "Про Регламент Верховної Ради України".
 
Відхилено    
1419. 2. У разі якщо кандидата на посаду судді безстроково не обрано, Вищою радою юстиції вноситься подання про звільнення цього кандидата з посади судді у зв'язку із закінченням строку, на який його призначено.
 
-1975- Сироїд О.І.
Частину другу статті 81 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. У разі якщо рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково не прийнято, Верховна Рада України проводить повторне голосування".
 
Відхилено   2. У разі якщо кандидата на посаду судді безстроково не обрано, Вищою радою юстиції вноситься подання про звільнення цього кандидата з посади судді у зв'язку із закінченням строку, на який його призначено.
 
    -1976- Сироїд О.І.
Після частини другої статті 81 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"3. Особа, обрана на посаду судді безстроково, набуває такого статусу з дня прийняття Верховною Радою України відповідної постанови. Ця особа продовжує обіймати штатну суддівську посаду в тому суді, де вона працювала до обрання на посаду судді безстроково.
Якщо кандидата обрано на посаду судді безстроково після того, як його було звільнено з цієї посади, кваліфікаційна комісія суддів за погодженням із суддею визначає суд, де він обійматиме посаду того ж рівня, як і раніше, з урахуванням наявності вакантної посади".
 
Відхилено    
    -1977- Сотник О.С.
Частину 2 статті 81 викласти у такій редакції:
"2. Питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України без висновку комітетів Верховної Ради України та будь-яких перевірок.".
 
Відхилено    
    -1978- Сотник О.С.
Доповнити статтю 81 частинами 3-5 такого змісту:
"3. Розгляд питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково на пленарному засіданні Верховної Ради України починається з доповіді голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів або члена цієї комісії, який діє за його дорученням.
4. Верховна Рада України приймає рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково більшістю від конституційного складу у формі постанови. У разі, якщо рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково не набрало вказаної у цій частині кількості голосів, голосування з цього питання проводиться повторно.
5. Особа, обрана на посаду судді безстроково, набуває такого статусу з дня прийняття Верховною Радою України відповідної постанови. Ця особа продовжує обіймати штатну суддівську посаду в тому суді, де вона працювала до обрання на посаду судді безстроково.
Якщо кандидата обрано на посаду судді безстроково після того, як його було звільнено з цієї посади, кваліфікаційна комісія суддів за погодженням із суддею визначає суд, де він обійматиме посаду того ж рівня, як на момент звільнення, з урахуванням наявності вакантної посади.".
 
Відхилено    
    -1979- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в частині 2 статті після слова "безстроково" додати слово "обґрунтовано".
 
Відхилено    
    -1980- Сидорович Р.М.
статтю 81 доповнити частиною другою наступного змісту: "Питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України без висновку комітетів Верховної Ради України та будь-яких перевірок.".
 
Відхилено    
    -1981- Сидорович Р.М.
статтю 81 доповнити частиною третьою наступного змісту: "У разі, якщо рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково не прийняте, голова Верховної Ради України повторно вносить на голосування це питання не пізніше наступного пленарного засідання Верховної Ради України. Якщо при повторному голосуванні рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково не прийняте, Вища кваліфікаційна комісія суддів України повторно розглядає питання про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково. У випадку повторної рекомендації на призначення судді безстроково, Верховна Рада України приймає рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково.".
 
Відхилено    
    -1982- Яніцький В.П.
У частину 2 статті 81 після слова "безстроково" додати слово "обґрунтовано".
 
Відхилено    
    -1983- Романюк Р.С.
Частину 2 статті 81 викласти в наступній редакції "2. У разі якщо кандидата на посаду судді безстроково не обрано, Вищою радою юстиції, після закінчення строку на який його було призначено, вноситься подання про звільнення цього кандидата з посади судді у зв'язку із закінченням строку, на який його призначено."
 
Відхилено    
1420. Стаття 82. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду
 
-1984- Левченко Ю.В.
Статтю 82 викласти в такій редакції:
Стаття 82. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду
1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного до іншого суду здійснюється Радою суддів України за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді, передбаченого статтею 73 цього Закону, на підставі рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою цієї статті.
2. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду того ж рівня може здійснюватися Радою суддів України без конкурсу тільки у випадку реорганізації суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді.
3. Переведення судді, обраного безстроково, до суду того ж рівня в порядку дисциплінарного стягнення, а також переведення судді до суду нижчого рівня внаслідок пониження судді у кваліфікаційному класі, якщо отриманий в результаті пониження нижчий клас не дозволяє судді здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня, здійснюється Верховною Радою України за пропозицією або поданням органу, який прийняв рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
 
Відхилено   Стаття 82. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду
 
1421. 1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного до іншого суду здійснюється Президентом України за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді, передбаченого статтею 73 цього Закону, на підставі рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою цієї статті.
 
-1985- Сироїд О.І.
Частину першу статті 82 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до іншого здійснює Рада суддів України за поданням кваліфікаційної комісії суддів".
 
Відхилено   1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного до іншого суду того самого рівня і спеціалізації здійснюється Президентом України за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді, передбаченого статтею 73 цього Закону, на підставі рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою цієї статті.
Переведення судді, обраного безстроково, до суду іншого рівня тієї ж або іншої судової спеціалізації здійснюється Верховною Радою України за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді, передбаченого статтею 73 цього Закону, на підставі рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою цієї статті.
 
    -1986- Сотник О.С.
Частини 1-2 статті 82 викласти у такій редакції:
"1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до іншого здійснює Рада суддів України за поданням кваліфікаційної комісії суддів.
Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до іншого того самого рівня здійснюється відповідно до статті 75 цього Закону.".
 
Відхилено    
    -1987- Острікова Т.Г.
Частину 1 статті 82 викласти в наступній редакції "1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до іншого здійснює Рада суддів України за поданням кваліфікаційної комісії суддів.";
 
Відхилено    
    -1988- Шпенов Д.Ю.
Частину 1 статті 81 доповнити абзацами 2, 3 та 4 такого змісту: "Питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України без висновку комітетів Верховної Ради України та будь-яких перевірок.
Розгляд питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково на пленарному засіданні Верховної Ради України починається з доповіді голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів або члена цієї комісії, який діє за його дорученням.
Верховна Рада України приймає рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково більшістю від конституційного складу у формі постанови. У разі якщо за рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково не проголосує більшість від конституційного складу Верховної Ради України, щодо цього рішення невідкладно проводиться повторне голосування".
 
Відхилено    
    -1989- Сидорович Р.М.
в частині першій статті 82 слова "Президентом України" замінити словами "Вищою радою юстиції".
 
Відхилено    
    -1990- Дехтярчук О.В.
Частину першу статті 82 викласти у такій редакції:
"1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного до іншого суду здійснюється Президентом України на підставі рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прийнятого за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді, передбаченого статтею 73 цього Закону, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою цієї статті.
Президент України видає указ про переведення судді не пізніше тридцяти днів із дня отримання відповідного подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
    -1991- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частину першу статті 82 викласти у такій редакції:
"1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного до іншого суду здійснюється Президентом України на підставі рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прийнятого за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді, передбаченого статтею 73 цього Закону, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою цієї статті.
Президент України видає указ про переведення судді не пізніше тридцяти днів із дня отримання відповідного подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
    -1992- Власенко С.В.
Статтю 82 викласти в такій редакції:
"1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до іншого суду того самого рівня і спеціалізації здійснюється Президентом України за письмовою заявою судді. До заяви додається довідка Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про наявність вакантних посад у суді, до якого переводиться такий суддя.
2. Переведення судді, обраного безстроково, до суду іншого рівня тієї ж або іншої судової спеціалізації здійснюється Верховною Радою України за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді, передбаченого статтею 73 цього Закону, на підставі рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Враховано    
    -1993- Шинькович А.В.
частини першої та третьої змінити, статті 82 виклавши відповідну статтю у такій редакції:
"Стаття 82. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду
1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного до іншого суду здійснюється Президентом України за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді, передбаченого статтею 73 цього Закону, на підставі рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. У випадку участі у конкурсу на заміщення вакантної посади судді у межах п’ятирічного строку та судді, обраного безстроково, перевага надається останньому.
2. Переведення судді, обраного безстроково, до суду нижчого рівня внаслідок пониження судді у кваліфікаційному класі, якщо отриманий в результаті пониження нижчий клас не дозволяє судді здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня,здійснюється Верховною Радою України за пропозицією або поданням органу, який прийняв рішення про це рішення.";
 
Відхилено    
1422. 2. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду того ж рівня може здійснюватися Президентом України без конкурсу тільки у випадку реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді.
 
-1994- Сироїд О.І.
Частину другу статті 82 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до іншого того самого рівня здійснюється відповідно до статті 73 цього Закону".
 
Відхилено   2. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду того ж рівня може здійснюватися Президентом України без конкурсу тільки у випадку реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді.
 
    -1995- Острікова Т.Г.
статтю 82 доповнити частиною 2 такого змісту "2. Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до іншого того самого рівня здійснюється відповідно до статті 75 цього Закону.";
 
Відхилено    
    -1996- Шпенов Д.Ю.
У частину 2 статті 81 після слова "безстроково" додати слово "обґрунтовано".
 
Відхилено    
    -1997- Сидорович Р.М.
в частині другій статті 82 слова "Президентом України" замінити словами "Вищою радою юстиції".
 
Відхилено    
    -1998- Шинькович А.В.
Тексту частини другої статті 82 виключити,
 
Відхилено    
1423. 3. Переведення судді, обраного безстроково, до суду того ж рівня в порядку дисциплінарного стягнення, а також переведення судді до суду нижчого рівня внаслідок пониження судді у кваліфікаційному класі, якщо отриманий в результаті пониження нижчий клас не дозволяє судді здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня, здійснюється Верховною Радою України за пропозицією або поданням органу, який прийняв рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
 
-1999- Сироїд О.І.
Частину третю статті 82 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"3. Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до суду вищого рівня здійснюється за результатами конкурсу.
Для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді в суді вищого рівня кваліфікаційна комісія суддів розміщує відповідну інформацію на офіційному веб-порталі не пізніше ніж за місяць до проведення конкурсу.
В оголошенні про конкурс зазначаються найменування судів, де є вакантні посади судді, кількість таких посад, умови проведення конкурсу, кінцевий термін подання документів, дата, час і місце проведення конкурсу.
Судді, які виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад судді, у встановлений строк подають до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів документи, визначені частиною другою статті 77 цього Закону, мотиваційний лист, а також будь-яку інформацію, яка може позитивно свідчити про його заслуги (відомості про результати підвищення кваліфікації в Національній школі суддів України, про залучення судді до викладацької або наукової роботи, про участь у суддівському самоврядуванні або в інших сферах суспільного життя тощо).
Під час конкурсу кваліфікаційна комісія суддів організовує проведення відповідно до закону моніторингу способу життя судді, проводить анкетне опитування суддів судів, де працюють відповідні судді, щодо особистих якостей кандидата, його вміння працювати в колективі; залучає третіх осіб як відвідувачів суду для незалежного оцінювання роботи судді в судових засіданнях; проводить вибіркове оцінювання якості оформлення і вмотивування судових рішень; вивчає дисциплінарну практику щодо кандидата; перевіряє інші відомості, що можуть свідчити про особисті якості судді та його спроможність здійснювати повноваження в суді вищого рівня".
 
Відхилено   3. Переведення судді, обраного безстроково, до суду нижчого рівня в порядку дисциплінарного стягнення, здійснюється Верховною Радою України за пропозицією або поданням органу, який прийняв рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
 
    -2000- Сироїд О.І.
Статтю 82 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новими частинами такого змісту:
"4. Рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні до переведення приймається в порядку, встановленому регламентом кваліфікаційноої комісії суддів, на засіданні кваліфікаційної комісії суддів. Рішення має містити мотиви, чому комісія надала переваги певному судді і відхилила кандидатури інших суддів.
5. У разі реорганізації або ліквідації суду суддю без отримання його згоди може бути переведено до іншого суду того ж або нижчого рівня і тієї ж спеціалізації у разі неподання ним впродовж двох місяців заяви про переведення до іншого суду того ж або нижчого рівня і тієї ж спеціалізації, де є вакантна посада судді, або заяви про звільнення з посади судді. Таке переведення здійснює Рада суддів України без проведення конкурсу та без рекомендації кваліфікаційної комісії суддів".
 
Відхилено    
    -2001- Сотник О.С.
Частину 3 статті 82 викласти у такій редакції:
"3. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду того ж рівня може здійснюватися Радою суддів України без конкурсу та без подання кваліфікаційної комісії суддів тільки у випадку реорганізації суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді, таке переведення здійснюється за згодою судді, крім випадку, передбаченою частиною 6 цієї статті.".
 
Відхилено    
    -2002- Сотник О.С.
Доповнити статтю 82 частинами 4-6 такого змісту:
"4. Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до суду вищого рівня здійснюється за результатами конкурсу.
Для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді в суді вищого рівня кваліфікаційна комісія суддів розміщує відповідну інформацію на офіційному веб-порталі судової влади не пізніше ніж за місяць до проведення конкурсу.
В оголошенні про конкурс зазначаються найменування судів, де є вакантні посади судді, кількість таких посад, умови проведення конкурсу, кінцевий термін подання документів, дата, час і місце проведення конкурсу.
Судді, які виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад судді, у встановлений строк подають до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів документи, визначені частиною четвертою статті 77 цього Закону, мотиваційний лист, а також будь-яку інформацію, яка може позитивно свідчити про його заслуги (відомості про результати підвищення кваліфікації в Національній школі суддів України, про залучення судді до викладацької або наукової роботи, про участь у суддівському самоврядуванні або в інших сферах суспільного життя тощо).
Під час конкурсу кваліфікаційна комісія суддів організовує проведення відповідно до закону моніторингу способу життя судді, проводить анкетне опитування суддів судів, де працюють відповідні судді, щодо особистих якостей кандидата, його вміння працювати в колективі; залучає третіх осіб як відвідувачів суду для незалежного оцінювання роботи судді в судових засіданнях; вивчає дисциплінарну практику щодо кандидата; перевіряє інші відомості, що можуть свідчити про особисті якості судді та його спроможність здійснювати повноваження в суді вищого рівня.
5. Рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні до переведення приймається в порядку, встановленому регламентом Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, на засіданні кваліфікаційної комісії суддів. Рішення має містити мотиви, чому комісія надала переваги певному судді і відхилила кандидатури інших суддів.
6. У разі реорганізації суду, в якому суддя обіймає посаду судді, такого суддю без отримання його згоди може бути переведено до іншого суду того ж або нижчого рівня і тієї ж спеціалізації у разі неподання ним впродовж двох місяців заяви про переведення до іншого суду того ж або нижчого рівня і тієї ж спеціалізації, де є вакантна посада судді, або заяви про звільнення з посади судді. Таке переведення здійснює Рада суддів України без проведення конкурсу та без подання кваліфікаційної комісії суддів.".
 
Відхилено    
    -2003- Острікова Т.Г.
частину 2 статті 82 вважати частиною 3 і викласти в такій редакції "3. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду того ж рівня може здійснюватися Радою суддів України без конкурсу та без подання кваліфікаційної комісії суддів тільки у випадку реорганізації суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді, таке переведення здійснюється за згодою судді, крім випадку, передбаченою частиною 6 цієї статті.";
статтю 82 доповнити частинами 4-6 і викласти в такій редакції :
"4. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду того ж рівня може здійснюватися Радою суддів України без конкурсу та без подання кваліфікаційної комісії суддів тільки у випадку реорганізації суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді, таке переведення здійснюється за згодою судді, крім випадку, передбаченою частиною 6 цієї статті.
5. Рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні до переведення приймається в порядку, встановленому регламентом Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, на засіданні кваліфікаційної комісії суддів.
6. У разі реорганізації суду, в якому суддя обіймає посаду судді, такого суддю без отримання його згоди може бути переведено до іншого суду того ж або нижчого рівня і тієї ж спеціалізації у разі неподання ним впродовж двох місяців заяви про переведення до іншого суду того ж або нижчого рівня і тієї ж спеціалізації, де є вакантна посада судді, або заяви про звільнення з посади судді. Таке переведення здійснює Рада суддів України без проведення конкурсу та без подання кваліфікаційної комісії суддів";
частину 3 статті 82 вилучити;
 
Відхилено    
    -2004- Шпенов Д.Ю.
Частину 3 статті 82 виключити.
 
Відхилено    
    -2005- Сидорович Р.М.
частину третю статті 82 виключити.
 
Відхилено    
    -2006- Яніцький В.П.
Частину 3 статті 82 виключити.
 
Відхилено    
    -2007- Дехтярчук О.В.
В частині третій статті 82 слова "до суду того ж рівня в порядку дисциплінарного стягнення, а також переведення судді" - виключити.
 
Враховано частково    
    -2008- Німченко В.І.
Стаття 82 ч.3 виключити.
 
Відхилено    
    -2009- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
Частину третю статті 82- виключити.
 
Відхилено    
1424. Розділ V. КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ РІВЕНЬ СУДДІ
 
-2010- Сироїд О.І.
Назву розділу V нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Розділ V. Підготовка і оцінювання судді впродовж перебування на посаді".
 
Враховано в іншій статті  Розділ V. КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ РІВЕНЬ СУДДІ
 
    -2011- Крулько І.І.
Розділ V "КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ РІВЕНЬ СУДДІ" виключити.
 
Відхилено    
1425. Глава 1. Кваліфікаційна атестація суддів
 
-2012- Сироїд О.І.
Назву глави 1 розділу V нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Глава 1. Підготовка судді впродовж перебування на посаді".
 
Враховано в іншій статті  Глава 1. Кваліфікаційне оцінювання суддів
 
    -2013- Шпенов Д.Ю.
главу 1 розділу V виключити.
 
Відхилено    
    -2014- Шкрум А.І.
У новій редакції Закону України " Про судоустрій і стату суддів" пропонується виключити з розділ V главу 1 "Кваліфікаційна атестація суддів"
 
Відхилено    
    -2015- Німченко В.І.
Розділ V. Глава 1 виключити.
 
Відхилено    
    -2016- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
Главу 1 Розділу V. виключити.
 
Відхилено    
1426. Стаття 83. Завдання та підстави кваліфікаційної атестації
 
-2017- Сироїд О.І.
Статтю 83 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Стаття 83. Завдання підготовки судді впродовж перебування на посаді
1. Підготовка судді впродовж перебування на посаді спрямована на підтримання та розвиток його:
1) професійної компетентності (зокрема знань права та пов’язаних галузей, вміння проводити судові засідання та ухвалювати правосудні рішення, здатності здійснювати правосуддя в суді відповідного рівня);
2) особистої компетентності (зокрема здатності справлятися з навантаженням, підвищувати свій фаховий рівень, самоорганізованості, пунктуальності, здатності оволодівати новими технологіями);
3) соціальної компетентності (зокрема урівноваженості, стресової стійкості, комунікативності, вміння переконувати).
2. Підготовка судді впродовж перебування на посаді здійснюється для підтримання його кваліфікації (така підготовка є обов’язковою і регулярною), а також підвищення професійного рівня.
Підготовка судді також може здійснюватися з метою підвищення кваліфікації судді, який вчинив дисциплінарний проступок внаслідок того, що його знання, вміння, навички є недостатніми для належного здійснення його повноважень.
3. Програми підготовки суддів впродовж перебування на посаді затверджує Ректор Національної школи суддів України за погодженням з Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів.
4. Кваліфікаційні вимоги до викладачів (тренерів) Національної школи суддів України та порядок їх добору розробляє Національна школа суддів України та затверджує Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів за погодженням із Радою суддів України".
 
Враховано частково   Стаття 83. Завдання та підстави кваліфікаційного оцінювання
 
    -2018- Сотник О.С.
Статті 83-89 виключити.
 
Враховано частково    
1427. 1. Кваліфікаційна атестація проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України і полягає в оцінці професійного рівня судді та прийнятті Вищою кваліфікаційною комісією суддів України вмотивованого рішення щодо присвоєння судді відповідного кваліфікаційного класу.
 
-2019- Власенко С.В.
Статтю 83 викласти в такій редакції:
"1. Кваліфікаційна атестація проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України і полягає в оцінці професійного рівня судді та прийнятті Вищою кваліфікаційною комісією суддів України вмотивованого рішення щодо відповідності перебування судді на посаді.
Кваліфікаційна атестація здійснюється на основі об'єктивних критеріїв, у прозорий спосіб, його вмінь та ефективності роботи.
2. Кваліфікаційна атестація поділяється на чергову та позачергову атестацію.
3. Позачерговій атестації підлягають:
1) судді першої інстанції кожні два роки;
2) судді апеляційної інстанції кожні три роки;
3) судді Верховного Суду України кожні п’ять років.
4. Підставами для призначення позачергової атестації судді є:
1) заява судді до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у зв’язку з його призначенням безстроково або переведенням до іншого суду вищого рівня".
 
Відхилено   1. Кваліфікаційне оцінювання проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України і полягає у визначенні професійного рівня судді.
Завданнями кваліфікаційного оцінювання є:
1) перевірка здатності судді здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня;
2) підтвердження професійного рівня судді для обрання на посаду судді безстроково.
 
1428. Кваліфікаційна атестація здійснюється на основі об'єктивних критеріїв, у прозорий спосіб, а також з урахуванням заслуг, кваліфікації та сумлінності судді, його вмінь та ефективності роботи.
 
-2020- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Речення ч. 1 ст. 83 Закону: "Кваліфікаційна атестація здійснюється на основі об'єктивних критеріїв, у прозорий спосіб, а також з урахуванням заслуг, кваліфікації та сумлінності судді, його вмінь та ефективності роботи" - виключити.
 
Відхилено   Кваліфікаційне оцінювання здійснюється на основі об'єктивних критеріїв, у прозорий спосіб, а також з урахуванням заслуг, кваліфікації та сумлінності судді, його вмінь та ефективності роботи, якісних та кількісних показників роботи судді.
2. Критеріями кваліфікаційного оцінювання є: професійна компетентність (знання права, здатність проводити судове засідання та ухвалювати рішення), особиста компетентність (здатність справлятися з обсягом роботи, самоорганізованість), соціальна компетентність (урівноваженість, стресова стійкість, комунікативність) та здатність підвищувати свій фаховий рівень і здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня.
 
    -2021- Шинькович А.В.
Тексту абзацу другого частини першої статті 83 змінити та викласти у такій редакції:
"Кваліфікаційна атестація здійснюється на основі об'єктивних критеріїв, у прозорий спосіб, а також з урахуванням якісних та кількісних показників роботи судді.";
 
Враховано частково    
    -2022- Кожем'якін А.А.
Абзац другий частини першої статті 83 викласти у такій редакції:
"Кваліфікаційна атестація здійснюється на основі об'єктивних критеріїв, у прозорий спосіб, а також з урахуванням заслуг, кваліфікації, якісних та кількісних показників роботи судді.";
 
Враховано частково    
1429. 2. Підставами для призначення кваліфікаційної атестації судді є:
 
   3. Підставами для призначення кваліфікаційного оцінювання судді є:
 
1430. 1) заява судді про встановлення відповідного кваліфікаційного класу (крім п'ятого);
 
   1) заява судді про проведення кваліфікаційного оцінювання для підтвердження його здатності здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня;
 
1431. 2) рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про призначення кваліфікаційної атестації судді у зв'язку з накладенням дисциплінарного стягнення в порядку, передбаченому цим Законом.
 
   2) заява про проведення кваліфікаційного оцінювання кандидата для обрання на посаду судді безстроково;
3) рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про призначення кваліфікаційного оцінювання судді у зв'язку з накладенням дисциплінарного стягнення в порядку, передбаченому цим Законом.
4. Порядок та методологія кваліфікаційного оцінювання судді визначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням з Радою суддів України.
 
1432. Стаття 84. Кваліфікаційні класи суддів
 
-2023- Сироїд О.І.
Статтю 84 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Стаття 84. Підготовка судді для підтримання його кваліфікації
1. Суддя зобов’язаний проходити підготовку для підтримання кваліфікації в Національній школі суддів України.
2. Суддя, призначений на посаду судді вперше, проходить підготовку для підтримання кваліфікації щорічно. Час такої підготовки не може бути меншим ніж 30 академічних годин на рік.
3. Суддя, який обіймає посаду судді безстроково, проходить підготовку для підтримання кваліфікації не рідше ніж раз на три роки. Час такої підготовки не може бути меншим ніж 40 академічних годин впродовж кожних трьох років перебування на посаді судді.
4. Національна школа суддів України проводить підготовку суддів для підтримання кваліфікації відповідно до необхідності вдосконалення їхніх знань, вмінь і навичок залежно від досвіду роботи суддів, рівня і спеціалізації суду, де вони працюють, а також з урахуванням їхніх індивідуальних потреб.
З цією метою Національна школа суддів України організовує тренінги, які є обов’язковими в межах підготовки, а також тренінги, які суддя має право обрати залежно від своїх потреб".
 
Враховано редакційно Перенесено редакційно правки до ст 86 проекту Поправка 2016 Перенесена до ст. 87  Стаття 84. Проведення кваліфікаційного оцінювання
1. Кваліфікаційне оцінювання судді проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України не пізніше двох місяців з дня надходження відповідного письмового звернення судді, крім випадку проведення кваліфікаційного оцінювання за рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у зв'язку з накладенням дисциплінарного стягнення
 
    -2024- Сотник О.С.
Статті 83-89 виключити.
 
Відхилено    
    -2025- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У статті 84:
 
Відхилено    
    -2026- Власенко С.В.
Статтю 84 виключити.
 
Відхилено    
1433. 1. Залежно від відповідності судді вимогам, передбаченим цим Законом, судді може бути встановлений один із п'яти кваліфікаційних класів суддів: перший, другий, третій, четвертий або п'ятий.
 
   2. За результатами проведення кваліфікаційного оцінювання Вища кваліфікаційна комісія суддів України складає вмотивований висновок, на підставі якого приймається одне з рішень, передбачених цим законом.
 
1434. 2. Критеріями кваліфікаційної атестації є: професійна компетентність (знання права, здатність проводити судове засідання та ухвалювати рішення), особиста компетентність (здатність справлятися з обсягом роботи, самоорганізованість), соціальна компетентність (урівноваженість, стресова стійкість, комунікативність) та здатність підвищувати свій фаховий рівень і здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня.
 
-2027- Голубов Д.І.
У першому реченні другої частини статті 84 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" слова ", здатність проводити судове засідання та ухвалювати рішення" виключити.
 
Відхилено   Незалежно від прийнятого рішення суддя може звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з відповідною заявою про проведення його кваліфікаційного оцінювання не раніше ніж через один рік з дня прийняття рішення Комісією за результатами його останнього кваліфікаційного оцінювання.
3. Кваліфікаційне оцінювання проводиться публічно, у присутності судді, який оцінюється, та будь-яких заінтересованих осіб. У розгляді питання про кваліфікаційне оціюювання судді можуть брати участь представники органу суддівського самоврядування.
 
    -2028- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 2 ст. 84 Закону викласти в у наступній редакції: "Кваліфікаційна атестація здійснюється на основі відповідності судді вимогам, передбаченим цим Законом для певного кваліфікаційного класу з урахуванням наступних критеріїв:
1) наявність необхідного досвіду роботи на посаді судді або іншого досвіду, що вимагається законом;
2) професійна компетентність судді (знання права, здатність проводити судове засідання та ухвалювати рішення);
3) ефективність здійснення судочинства суддею;
4) дисциплінарна відповідальність судді;
5) відповідність судді етичним та антикорупційним критеріям;
6) проходження суддею підготовки та підвищення кваліфікації в Національній школі суддів України.
Відповідність судді критерію, визначеному у пункті 2 частини 2 цієї статті оцінюється на основі результатів атестаційного іспиту; відповідність судді критеріям, визначеним у пунктах 3-6 частини 2 цієї статті оцінюється на основі даних суддівського досьє".
 
Враховано частково    
    -2029- Шинькович А.В.
Текст абзацу першого частини другої статті 84 змінити та викласти відповідну частину у такій редакції:
"2. Критеріями кваліфікаційної атестації є: професійна компетентність (здатність ухвалювати законні судові рішення), особиста компетентність (здатність справлятися з обсягом роботи), соціальна компетентність (відповідність рівня життя судді відомостям, зазначеним у його декларації) та самокритичність (здатність підвищувати свій професійний рівень).
Порядок та методологію встановлення відповідності судді вимогам, передбаченим для відповідних кваліфікаційних класів, визначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням з Радою суддів України.";
 
Враховано частково    
1435. Порядок та методологію встановлення відповідності судді вимогам, передбаченим для відповідних кваліфікаційних класів, визначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням з Радою суддів України.
 
-2030- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в абзаці 2 частини 2 статті замість слів "порядок та методологія" зазначити словами "порядок, критерії та методологія".
 
Враховано редакційно Перенесено редакційно     
    -2031- Яніцький В.П.
У абзаці 2 частині 2 статті 84 слова "порядок та методологія" замінити словами "порядок, критерії та методологія".
 
Відхилено    
1436. 3. Перший кваліфікаційний клас може бути встановлений судді, який успішно склав атестаційний іспит за критеріями, визначеними Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для першого кваліфікаційного класу, та має досвід роботи на посаді судді не менше 15 років.
 
-2032- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в частинах 3, 4, 5, 6 статті після слів "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" додати слова "за погодженням з Вищою радою юстиції";
 
Відхилено      
    -2033- Яніцький В.П.
У частинах 3, 4, 5, 6 статті 84 після слів "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" додати слова "за погодженням з Вищою радою юстиції".
 
Відхилено    
1437. 4. Другий кваліфікаційний клас може бути встановлений судді, який успішно склав атестаційний іспит за критеріями, визначеними Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для другого кваліфікаційного класу, та має досвід роботи на посаді судді суду не менше 10 років.
 
-2034- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в частині 4 статті слова "на посаді судді суду" замінити на слова "на посаді судді".
 
Відхилено      
    -2035- Яніцький В.П.
У частині 4 статті 84 слова "на посаді судді суду" замінити на слова "на посаді судді".
 
Відхилено    
    -2036- Дехтярчук О.В.
У частині четвертій статті 84 слово "суду" - виключити.
 
Відхилено    
    -2037- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
в частині четвертій слово "суду" - виключити;
 
Відхилено    
1438. 5. Третій кваліфікаційний клас може бути встановлений судді, який успішно склав атестаційний іспит за критеріями, визначеними Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для третього кваліфікаційного класу, та має досвід роботи на посаді судді суду апеляційної інстанції не менше 5 років.
 
-2038- Македон Ю.М.
у частині 5-ій ст. 84 слова "апеляційної інстанції" виключити.
 
Відхилено      
    -2039- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в частині 5 статті слова "суду апеляційної інстанції" виключити.
 
Відхилено    
    -2040- Яніцький В.П.
У частині 5 статті 84 слова "суду апеляційної інстанції" виключити.
 
Відхилено    
    -2041- Дехтярчук О.В.
У частині п’ятій статті 84 слова "суду апеляційної інстанції" - виключити.
 
Відхилено    
    -2042- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
в частині п’ятій слова "суду апеляційної інстанції" - виключити;
 
Відхилено    
1439. 6. Четвертий кваліфікаційний клас може бути встановлений судді, який успішно склав атестаційний іспит за критеріями, визначеними Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для четвертого кваліфікаційного класу, та має досвід роботи на посаді судді не менше 3 років.
 
      
1440. 7. Передбачені цією статтею вимоги щодо досвіду роботи на посаді судді не застосовуються до особи, яка має науковий ступінь та стаж наукової діяльності у галузі права, або науково-педагогічної діяльності у галузі права у вищому навчальному закладі або вищих навчальних закладах, що здійснюють підготовку фахівців освітнього ступеня "магістр", не менше двадцяти років, або є суддею Конституційного Суду України у відставці.
 
-2043- Голубов Д.І.
Сьому частину статті 84 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" виключити та відповідно змінити нумерацію наступних частин даної статті на 7 і 8.
 
Враховано      
    -2044- Алєксєєв С.О.
Частину сьому статті 84 викласти в такій редакції:
"Передбачені цією статтею вимоги щодо досвіду роботи на посаді судді не застосовуються до особи, яка є суддею Конституційного Суду України у відставці, або, протягом двох років з дня набуття чинності даним Законом, до особи, яка має науковий ступінь та стаж наукової діяльності у галузі права, або науково-педагогічної діяльності у галузі права у вищому навчальному закладі або вищих навчальних закладах, що здійснюють підготовку фахівців освітнього ступеня "магістр", не менше двадцяти років."
 
Враховано частково в інших статтях   
    -2045- Дехтярчук О.В.
Частину сім статті 84 викласти у такій редакції:
"7. Передбачені цієї статтею вимоги щодо досвіду роботи на посаді судді не застосовуються у разі:
а) якщо суддя має науковий ступінь та досвід роботи на посаді судді не менше 7 років;
б) якщо особа має досвід роботи на посаді судді суду загальної юрисдикції не менше 5 років та є суддею Конституційного Суду України у відставці".
 
Відхилено    
    -2046- Шинькович А.В.
Текст частини сьомої статті 84 доповнити окремими положеннями та викласти у такій редакції:
"7. Передбачені цією статтею вимоги щодо досвіду роботи на посаді судді не застосовуються до особи, яка має науковий ступінь та стаж наукової діяльності у галузі права, або науково-педагогічної діяльності у галузі права у вищому навчальному закладі або вищих навчальних закладах, що здійснюють підготовку фахівців освітнього ступеня "магістр", або Національній школі суддів України, не менше двадцяти років, або є суддею Конституційного Суду України у відставці.";
 
Враховано редакційно Перенесено редакційно в інші статті, 3   
    -2047- Кожем'якін А.А.
У частині сьомій статті 84 після слів "ступеня "магістр" доповнити
словами "чи Національній школі суддів України" ;
 
Відхилено    
1441. 8. У виключних випадках Вища кваліфікаційна комісія суддів України в інтересах належного здійснення правосуддя у конкретному суді може, за умови належного обгрунтування, прийняти рішення про встановлення відповідного кваліфікаційного класу судді особі, яка має досвід роботи на посаді судді менший, ніж встановлений цим Законом.
 
-2048- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 8 ст. 84 Закону – виключити, у зв’язку з чим частину 9 вважати частиною 8.
 
Враховано   .
;  
    -2049- Шинькович А.В.
З тексту статті 84 виключити частину восьму.
 
Відхилено    
1442. 9. У встановленні кваліфікаційного класу може бути відмовлено з підстав, визначених рішенням Вищої кваліфікаційної комісії України, незалежно від успішного складення відповідного іспиту та незалежно від наявності визначеного цим Законом досвіду роботи.
 
-2050- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
частину 9 статті викласти у такій редакцій: "У встановленні кваліфікаційного класу може бути відмовлено з підстав, визначених цим Законом".
 
Відхилено      
    -2051- Голубов Д.І.
У дев’ятій частині статті 84 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" слова ", незалежно від успішного складення відповідного іспиту та незалежно від наявності визначеного цим Законом досвіду роботи" виключити.
 
Відхилено    
    -2052- Яніцький В.П.
Частину 9 статті 84 викласти у такій редакцій: "У встановленні кваліфікаційного класу може бути відмовлено з підстав, визначених цим Законом".
 
Враховано    
    -2053- Алєксєєв С.О.
Частину дев’яту статті 84 виключити.
 
Відхилено    
    -2054- Шинькович А.В.
З тексту статті 84 виключити частину дев’яту.
 
Враховано    
1443. Стаття 85. Встановлення кваліфікаційного класу
 
-2055- Сироїд О.І.
Статтю 85 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Стаття 85. Підготовка судді для підвищення професійного рівня
1. Суддя має право самостійно обирати заходи щодо підвищення професійного рівня.
2. Національна школа суддів України забезпечує право судді підвищувати професійний рівень, для чого організує тренінги та інші навчальні заходи (стажування, науково-практичні конференції, семінари, лекції, круглі столи тощо).
3. Судді, який має намір перевестися до суду вищого рівня або іншої юрисдикції, займає чи має намір зайняти адміністративну посаду в суді, Національна школа суддів України забезпечує можливість пройти відповідну підготовку".
 
Відхилено      
    -2056- Сотник О.С.
Статті 83-89 виключити.
 
Враховано частково    
    -2057- Власенко С.В.
Статтю 85 виключити.
 
Враховано    
1444. 1. Перший, другий, третій та четвертий кваліфікаційні класи встановлюються за результатами кваліфікаційної атестації.
 
      
1445. 2. Судді, який склав присягу, встановлюється п'ятий кваліфікаційний клас.
 
      
1446. 3. За суддею, який вийшов у відставку, зберігається присвоєний йому кваліфікаційний клас.
 
      
1447. 4. Суддя позбавляється кваліфікаційного класу в разі його звільнення з посади з підстав, зазначених у пунктах 5, 6 частини п’ятої статті 126 Конституції України, в порядку, встановленому законом.
 
      
1448. Стаття 86. Кваліфікаційна атестація
 
-2058- Сироїд О.І.
Статтю 86 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Стаття 86. Підвищення кваліфікації судді, притягнутого до дисциплінарної відповідальності
1. Суддя, якого за результатами розгляду дисциплінарної справи тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов'язковим скеруванням судді до Національної школи суддів України, зобов’язаний пройти курси підвищення кваліфікації, визначені дисциплінарним органом.
2. Час проходження курсів для підвищення кваліфікації судді не зараховується до часу обов’язкової підготовки судді для підтримання його кваліфікації".
 
Відхилено      
    -2059- Сотник О.С.
Статті 83-89 виключити.
 
Відхилено    
    -2060- Власенко С.В.
Статтю 86 "Кваліфікаційна атестація" викласти як статтю 84.
 
Відхилено    
1449. 1. Кваліфікаційна атестація судді проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України не пізніше двох місяців з дня надходження відповідного письмового звернення судді.
 
-2061- Власенко С.В.
Статтю 86 викласти в такій редакції:
"1. Чергова атестація судді проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України не пізніше двох місяців з дня коли настав строк для такої атестації передбаченого цим Законом.
2. Позачергова атестація проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України не пізніше одного місяця з дня, коли суддею було подано відповідну заяву.
3. За результатами проведення кваліфікаційної атестації Вища кваліфікаційна комісія суддів України складає вмотивований висновок, на підставі якого приймається одне з рішень, передбачених статтею 86 цього Закону.
4. Кваліфікаційна атестація проводиться публічно, у присутності судді, який атестується, та будь-яких заінтересованих осіб. У розгляді питання про атестацію судді можуть брати участь представники органу суддівського самоврядування".
 
Відхилено      
1450. 2. За результатами проведення кваліфікаційної атестації Вища кваліфікаційна комісія суддів України складає вмотивований висновок, на підставі якого приймається одне з рішень, передбачених статтею 88 цього Закону.
 
      
1451. Незалежно від прийнятого рішення суддя може звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з відповідною заявою про проведення його кваліфікаційної атестації не раніше ніж через один рік з дня прийняття рішення Комісією за результатами його останньої атестації.
 
      
1452. 3. Кваліфікаційна атестація проводиться публічно, у присутності судді, який атестується, та будь-яких заінтересованих осіб. У розгляді питання про атестацію судді можуть брати участь представники органу суддівського самоврядування.
 
-2062- Яніцький В.П.
Частину 3 статті 86 викласти у такій редакції: "Кваліфікаційна атестація проводиться публічно, у присутності судді, який атестується, та запрошених осіб. У розгляді питання про атестацію судді можуть брати участь представники органу суддівського самоврядування".
 
Відхилено      
    -2063- Дехтярчук О.В.
В частині третій статті 86 слова "та будь-яких заінтересованих осіб" - виключити.
 
Відхилено    
1453. Стаття 87. Проведення кваліфікаційної атестації
 
-2064- Сироїд О.І.
Статті 87-89 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   Стаття 85. Етапи кваліфікаційного оцінювання
 
    -2065- Сотник О.С.
Статті 83-89 виключити.
 
Відхилено    
    -2066- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У статті 87:
 
Відхилено    
    -2067- Власенко С.В.
Статтю 87 "Проведення кваліфікаційної атестації" викласти як статтю 85.
 
Відхилено    
    -2068- Шинькович А.В.
З тексту статті 87 виключити положення щодо атестаційного іспиту, уточнити його окремими положеннями, виклавши при цьому у такій редакції:
"Стаття 87. Проведення кваліфікаційної атестації
1. Кваліфікаційна атестація проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та включає такі етапи:
1) дослідження суддівського досьє;
2) проведення атестаційної співбесіди.
2. Суддівське досьє має містити інформацію про:
1) ефективність здійснення судочинства суддею, а саме:
а) загальна кількість розглянутих справ;
б) кількість скасованих судових рішень, що підлягали оскарженню, та підстави їх скасування;
в) наявність та кількість рішень, які стали підставою для винесення рішень міжнародними судовими установами та іншими міжнародними організаціями, якими встановлено порушення Україною міжнародно-правових зобов'язань;
г) кількість змінених судових рішень, що підлягали оскарженню, та підстави їх зміни;
д) дотримання строків розгляду заяв, скарг чи справ та виготовлення судових рішень;
е) судове навантаження порівняно з іншими суддями у відповідному суді, регіоні з урахуванням інстанційності, спеціалізації суду та судді;
2) дисциплінарну відповідальність судді, а саме:
а) кількість скарг на дії судді;
б) кількість дисциплінарних стягнень щодо судді із зазначенням їх видів;
3) дані щодо відповідності судді етичним та антикорупційним критеріям, а саме:
а) відповідність витрат і майна судді та членів його сім’ї, а також близьких осіб задекларованим доходам;
б) інші дані стосовно відповідності судді вимогам законодавства у сфері запобігання корупції;
4) інформація про проходження суддею підготовки та підвищення кваліфікації в Національній школі суддів України.
Ведення суддівського досьє забезпечує Вища кваліфікаційна комісія суддів України на підставі положення, яке затверджується Радою суддів України.
3. Атестаційна співбесіда полягає в обговоренні результатів дослідження суддівського досьє.";
 
Відхилено    
1454. 1. Кваліфікаційна атестація проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та включає такі етапи:
 
   1. Кваліфікаційне оцінювання включає такі етапи:
 
1455. 1) складення суддею атестаційного іспиту;
 
   1) складення суддею іспиту;
 
1456. 2) дослідження суддівського досьє та проведення атестаційної співбесіди.
 
   2) дослідження суддівського досьє та проведення співбесіди.
 
1457. 2. Атестаційний іспит проводиться шляхом складення суддею письмового анонімного тестування та виконання практичного завдання з метою виявлення рівня знань, практичних навичок та умінь у застосуванні закону.
 
-2069- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
абзац 1 частини 2 статті викласти в такій редакції: "Атестаційний іспит проводиться з метою виявлення рівня знань, практичних навичок та умінь у застосуванні закону";
 
Відхилено   2. Іспит проводиться шляхом складення суддею письмового анонімного тестування та виконання практичного завдання з метою виявлення рівня знань, практичних навичок та умінь у застосуванні закону, здатності здійснювати правосуддя у суді відповідної інстанції та спеціалізації.
 
    -2070- Яніцький В.П.
Абзац 1 частини 2 статті 87 викласти в такій редакції: "Атестаційний іспит проводиться з метою виявлення рівня знань, практичних навичок та умінь у застосуванні закону".
 
Відхилено    
1458. Порядок складення атестаційного іспиту, методика оцінювання визначаються положенням, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням із Радою суддів України.
 
-2071- Дехтярчук О.В.
Частину другу статті 87 доповнити новими абзацами 2-4 такого змісту:
"Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніше ніж за тридцяти днів до дати проведення атестаційного іспиту оприлюднює на своєму офіційному веб–сайті банк даних тестових та практичних завдань, які використовуватимуться під час проведення письмового анонімного тестування та виконання практичного завдання суддею з метою виявлення рівня знань, практичних навичок та умінь у застосуванні закону.
Банк даних тестових та практичних завдань, які використовуватимуться під час проведення атестаційного іспиту формується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та повинен містити не менше п’ятисот тестових та ста практичних завдань для кожного кваліфікаційного класу та спеціалізації.
Під час проведення атестаційного іспиту, анонімне тестування та практичне завдання здійснюється виключно з використанням тестових та практичних завдань, які є в наявності відповідного банку даних, оприлюдненому на офіційному веб–сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено   Порядок складення іспиту, методика оцінювання визначаються положенням, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням із Радою суддів України.
 
1459. Тестові запитання та практичні завдання атестаційного іспиту для суддів складаються з урахуванням принципів інстанційності та спеціалізації.
 
   Тестові запитання та практичні завдання іспиту для суддів складаються з урахуванням принципів інстанційності та спеціалізації.
 
1460. Вища кваліфікаційна комісія суддів України зобов’язана забезпечити прозорість атестаційного іспиту. На кожному його етапі та під час оцінювання результатів можуть бути присутніми будь-які заінтересовані особи.
 
-2072- Яніцький В.П.
Абзац 4 частини 2 статті 87 викласти в такій редакції: "Вища кваліфікаційна комісія суддів України зобов’язана забезпечити прозорість атестаційного іспиту. На кожному його етапі та під час оцінювання результатів можуть бути присутніми будь-які запрошені особи".
 
Відхилено   Вища кваліфікаційна комісія суддів України зобов’язана забезпечити прозорість іспиту. На кожному його етапі та під час оцінювання результатів можуть бути присутніми будь-які заінтересовані особи.
 
    -2073- Алєксєєв С.О.
Частину другу статті 87 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Атестаційний іспит може проводитися також за наслідками періодичного навчання суддів з метою підвищення рівня кваліфікації в порядку статті 91 даного Закону.".
 
Відхилено    
1461. 3. Суддівське досьє має містити інформацію про:
 
   3. Суддівське досьє має містити:
 
1462. 1) ефективність здійснення судочинства суддею, а саме:
 
   1) копії всіх заяв судді, пов’язані з його кар’єрою, та доданих до них документів;
3) копії всіх рішеннь, прийнятих щодо судді Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою юстиції, Президентом України, Верховною Радою України;
4) інформацію про результати участі судді у конкурсах на заняття посади судді;
5) інформацію про результати проходження суддею спеціальної підготовки кандидата на посаду судді, підготовки судді впродовж перебування на посаді судді в Національній школі суддів України;
6) інформацію про результати кваліфікаційного оцінювання судді та регулярної оцінки судді впродовж перебування на посаді;
7) інформація про здійснення викладацької діяльності у Національній школі суддів України;
8) інформація про заняття суддею адміністративних посад з копіями рішень про обрання на ці посади та звільнення з них;
9) інформація про обрання судді до органів суддівського самоврядування, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції;
 
1463. а) загальна кількість розглянутих справ;
 
   10) інформація про ефективність здійснення судочинства суддею, а саме:
а) загальна кількість розглянутих справ;
 
1464. б) кількість скасованих судових рішень та підстави їх скасування;
 
   б) кількість скасованих судових рішень та підстави їх скасування;
 
1465. в) наявність та кількість рішень, які стали підставою для винесення рішень міжнародними судовими установами та іншими міжнародними організаціями, якими встановлено порушення Україною міжнародно-правових зобов'язань;
 
   в) наявність та кількість рішень, які стали підставою для винесення рішень міжнародними судовими установами та іншими міжнародними організаціями, якими встановлено порушення Україною міжнародно-правових зобов'язань;
 
1466. г) кількість змінених судових рішень та підстави їх зміни;
 
   г) кількість змінених судових рішень та підстави їх зміни;
 
1467. г) дотримання строків розгляду справ;
 
   г) дотримання строків розгляду справ;
 
1468. д) середня тривалість виготовлення тексту мотивованого рішення;
 
   д) середня тривалість виготовлення тексту мотивованого рішення;
 
1469. е) судове навантаження порівняно з іншими суддями у відповідному суді, регіоні з урахуванням інстанційності, спеціалізації суду та судді;
 
   е) судове навантаження порівняно з іншими суддями у відповідному суді, регіоні з урахуванням інстанційності, спеціалізації суду та судді;
 
1470. 2) дисциплінарну відповідальність судді, а саме:
 
-2074- Дехтярчук О.В.
Пункт 2 частини третьої статті 87 викласти у такій редакції:
"2) дисциплінарну відповідальність судді, а саме кількість дисциплінарних проваджень та їх результати";
 
Відхилено   11) інформацію щодо дисциплінарно\ відповідальності судді, а саме:
 
1471. а) кількість скарг на дії судді;
 
-2075- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
підпункт "а" пункту 2 частини 3 статті 87 після слів "на дії судді" доповнити словами "що надійшли до органу, який уповноважений здійснювати дисциплінарне провадження";
 
Відхилено   а) кількість скарг на дії судді;
 
    -2076- Яніцький В.П.
Підпункт "а" пункту 2 частини 3 статті 87 після слів "на дії судді" доповнити словами "що надійшли до органу, який уповноважений здійснювати дисциплінарне провадження, наприклад, до суду, в якому працює суддя".
 
Відхилено    
1472. б) кількість дисциплінарних проваджень та їх результати;
 
   б) кількість дисциплінарних проваджень та їх результати;
 
1473. 3) дані щодо відповідності судді етичним та антикорупційним критеріям, а саме:
 
-2077- Дехтярчук О.В.
Пункт 3 частини третьої статті 87 викласти у такій редакції:
"3) дані щодо відповідності судді етичним та антикорупційним критеріям;".
 
Відхилено   12) дані щодо відповідності судді етичним та антикорупційним критеріям, а саме:
 
    -2078- Власенко С.В.
Абзац перший пункту 3 частини 3 статті 87 викласти в такій редакції:
"3) дані щодо відповідності судді антикорупційним критеріям, а саме:".
 
Відхилено    
1474. а) відповідність витрат і майна судді та членів його сім’ї, а також близьких осіб задекларованим доходам;
 
-2079- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в підпункті "а" пункту 3 частини 3 статті 87 виключити слова "а також близьких осіб".
 
Відхилено   а) відповідність витрат і майна судді та членів його сім’ї, а також близьких осіб задекларованим доходам, в тому числі копії відповідних декларацій, поданих суддею відповідно до законодавства у сфері запобігання корупції;
 
    -2080- Яніцький В.П.
У підпункті "а" пункту 3 частини 3 статті 87 виключити слова "а також близьких осіб".
 
Відхилено    
1475. б) інші дані стосовно відповідності судді вимогам законодавства у сфері запобігання корупції;
 
   б) інші дані стосовно відповідності судді вимогам законодавства у сфері запобігання корупції;
 
1476. в) дані стосовно відповідності поведінки судді правилам суддівської етики;
 
-2081- Власенко С.В.
Підпункт в) пункту 3 частини 3 статті 87 виключити.
 
Відхилено   в) дані стосовно відповідності поведінки судді правилам суддівської етики;
 
1477. 4) інформація про проходження суддею підготовки та підвищення кваліфікації в Національній школі суддів України.
 
      
1478. Ведення суддівського досьє забезпечує Вища кваліфікаційна комісія суддів України на підставі положення, яке затверджується Радою суддів України.
 
-2082- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 3 ст. 87 Закону після слів "Радою суддів України" доповнити абзацом третім наступного змісту: "Дані, визначені у підпунктах "а" та "е" пункту 1 та підпункті "а" пункту 2 частини 3 цієї статті не впливають на результати кваліфікаційної атестації".
 
Відхилено   Ведення суддівського досьє забезпечує Вища кваліфікаційна комісія суддів України на підставі положення, яке затверджується Радою суддів України. Таке положення може передбачати електронну форму ведення суддівського досьє.
 
1479. 4. Атестаційна співбесіда полягає в обговоренні результатів дослідження суддівського досьє.
 
-2083- Македон Ю.М.
Статтю 87 доповнити частиною 5-ою наступного змісту: "Під час проведення атестаційного іспиту та атестаційної співбесіди на засідання Вищою кваліфікаційної комісії суддів України можуть бути присутні Голова Комітету з питань правосуддя та правової політики Верховної Ради України (далі - Комітет), його заступники, та/або уповноважені Комітетом народні депутати України з правом дорадчого голосу. Пропозиції та зауваження народних депутатів стосовно суддів повинні бути розглянуті Вищою кваліфікаційною комісією суддів під час проходження ними кваліфікаційної атестації".
 
Відхилено   4. Співбесіда полягає в обговоренні результатів дослідження суддівського досьє.
 
1480. Стаття 88. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-2084- Сироїд О.І.
Статті 87-89 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   Стаття 86. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -2085- Сотник О.С.
Статті 83-89 виключити.
 
Відхилено    
    -2086- Шинькович А.В.
Викласти назву статті 88 у іншій редакції:
"Стаття 88. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з питань кваліфікаційної атестації";
 
Відхилено    
1481. 1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України на підставі вмотивованого висновку приймає рішення про:
 
-2087- Власенко С.В.
Статтю 88 "Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" викласти як статтю 86 в такій редакції:
"1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України на підставі вмотивованого висновку приймає одне з таких рішень про:
1) підтвердження кваліфікаційного рівня судді та успішне проходження атестації;
2) не підтвердження кваліфікаційного рівня судді та направлення матеріалів для відкриття дисциплінарного провадження за результатами якого приймається рішення про застосування до суді дисциплінарного стягнення з передбачених пунктами 3, 4 частини першої статті 97 цього Закону;
3) підтвердження кваліфікаційного рівня судді для рекомендації його на призначення безстроково або переведення до іншого суду вищого рівня;
4) не підтвердження кваліфікаційного рівня судді та відмова судді у рекомендації його на призначення безстроково або переведення до іншого суду вищого рівня.
2. У разі прийняття рішень передбачених у пунктах 2, 4 частини першої цієї статті, суддя має право через два місяці з дня винесеного рішення подати заяву про повторну здачу атестаційного іспиту. У разі здачі повторного атестаційного іспиту раніше застосоване до судді дисциплінарне стягнення буде вважатись погашеним".
 
Враховано редакційно   1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України на підставі вмотивованого висновку приймає одне з рішень про:
1) підтвердження або непідтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді;
2) надання або відмову в наданні рекомендації судді для обрання його на посаду судді безстроково.
2. Суддя, не згодний з рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо його кваліфікаційноого оцінювання, може оскаржити це рішення у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України
 
1482. 1) встановлення судді вищого кваліфікаційного класу, ніж раніше встановлений (набутий);
 
   Глава 2. Підготовка судді та його регулярна оцінка
Стаття 87. Підготовка судді для підтримання його кваліфікації
1. Суддя зобов’язаний проходити підготовку для підтримання кваліфікації в Національній школі суддів України.
2. Суддя, призначений на посаду судді вперше, проходить підготовку для підтримання кваліфікації щорічно. Час такої підготовки не може бути меншим ніж 30 академічних годин на рік.
3. Суддя, який обіймає посаду судді безстроково, проходить підготовку для підтримання кваліфікації не рідше ніж раз на три роки. Час такої підготовки не може бути меншим ніж 40 академічних годин впродовж кожних трьох років перебування на посаді судді.
4. Національна школа суддів України проводить підготовку суддів для підтримання кваліфікації відповідно до необхідності вдосконалення їхніх знань, вмінь і навичок залежно від досвіду роботи суддів, рівня і спеціалізації суду, де вони працюють, а також з урахуванням їхніх індивідуальних потреб.
З цією метою Національна школа суддів України організовує тренінги, які є обов’язковими в межах підготовки, а також тренінги, які суддя має право обрати залежно від своїх потреб
 
1483. 2) підтвердження раніше встановленого кваліфікаційного класу судді;
 
      
1484. 3) встановлення нижчого кваліфікаційного класу, ніж раніше встановлений.
 
-2088- Алєксєєв С.О.
Пункт третій частини першої статті 88 викласти в такій редакції:
"3) встановлення нижчого кваліфікаційного класу, ніж раніше встановлений, що тягне за собою проходження перепідготовки, за результатами якої складається повторний іспит;".
 
Відхилено   Стаття 88. Завдання та порядок регулярної оцінки судді
1. Регулярна оцінка судді впродовж перебування на посаді проводиться з метою виявлення індивідуальних потреб судді щодо вдосконалення, стимулювання його до підтримання кваліфікації на належному рівні та професійного зростання.
2. Регулярна оцінка судді проводиться:
1) викладачами (тренерами) Національної школи суддів України за результатами підготовки шляхом заповнення анкети;
2) іншими суддями відповідного суду шляхом анкетування;
3) самим суддею шляхом заповнення анкети самооцінки;
4) громадськими об’єднаннями шляхом незалежної оцінки роботи судді в судових засіданнях.
3. За результатами кожного тренінгу під час підготовки судді викладач (тренер) заповнює щодо судді анкету оцінки, яка містить:
1) оцінку:
а) оволодіння суддею знаннями, вміннями, навичками за результатами тренінгу;
б) акуратності і своєчасності виконання завдань;
в) аналітичних здібностей, спроможності оцінювати інформацію;
г) вміння взаємодіяти з колегами (спроможності вести переговори, працювати в команді, працювати під тиском тощо);
д) комунікаційних навичок (навичок складання документів, усного мовлення);
є) сильних сторін судді;
2) рекомендації судді щодо напрямків самовдосконалення або проходження додаткового навчання.
4. Національна школа суддів України ознайомлює суддю з анкетою не пізніше п’яти днів після закінчення відповідного тренінгу. Суддя протягом десяти днів після одержання анкети має право надіслати свої заперечення щодо результатів оцінки. За результатами розгляду заперечень судді викладач (тренер) має право протягом п’яти днів заповнити нову анкету оцінювання. Анкета оцінки судді за результатами кожного тренінгу, заперечення судді щодо результатів оцінки, а також анкета за результатами розгляду заперечень включаються до суддівського досьє.
7. Громадські об’єднання мають право організовувати незалежну оцінку роботи судді у відкритих судових засіданнях. Результати незалежної оцінки роботи судді в судовому засіданні фіксуються в анкеті, яка містить інформацію про тривалість розгляду справи, дотримання суддею правил судочинства і прав учасників процесу, культуру спілкування, рівень неупередженості судді, рівень задоволення поведінкою судді учасниками процесу, зауваження щодо ведення процесу, інші відомості. Заповнена анкета незалежного оцінки роботи судді в судовому засіданні включається до суддівського досьє.
8. Порядок та методологію оцінки та самооцінки судді затверджує Вища кваліфікаційна комісія суддів України за погодженням з Радою суддів України.
 
1485. 2. Приймаючи рішення про встановлення нижчого кваліфікаційного класу ніж той, який відповідає посаді судді у відповідному суді, Вища кваліфікаційна комісія суддів України вносить подання про переведення судді до суду нижчого рівня органу, що його обрав або призначив (щодо суддів апеляційних судів), або до Вищої ради юстиції (щодо суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів).
 
-2089- Ковальчук Н.В.
У частині другій статті 88 слова " (щодо суддів апеляційних судів)" замінити словами " (щодо суддів місцевих та апеляційних судів)".
 
Відхилено   Стаття 89. Значення результатів регулярної оцінки
1. Результати регулярної оцінки можуть враховуються під час розгляду питання про обрання судді безстроково та проведенні конкурсу на зайняття посади у відповідному суді.
 
    -2090- Яніцький В.П.
Частину 2 статті 88 виключити.
 
Немає висновку Поправка 2110   
    -2091- Алєксєєв С.О.
Частину другу статті 88 викласти в такій редакції:
"2. Приймаючи рішення про встановлення нижчого кваліфікаційного класу ніж той, який відповідає посаді судді у відповідному суді, після проходження перепідготовки і складання повторного іспиту з незадовільним результатом, Вища кваліфікаційна комісія суддів України вносить подання про переведення судді до суду нижчого рівня органу, що його обрав або призначив (щодо суддів апеляційних судів), або до Вищої ради юстиції (щодо суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів).".
 
Відхилено    
1486. Стаття 89. Оскарження рішень з питань кваліфікаційної атестації
 
-2092- Сироїд О.І.
Статті 87-89 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено      
    -2093- Сотник О.С.
Статті 83-89 виключити.
 
Відхилено    
    -2094- Власенко С.В.
Статтю 89 "Оскарження рішень з питань кваліфікаційної атестації" викласти як статтю 87.
 
Відхилено    
1487. 1. Суддя, не згодний з рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо його кваліфікаційної атестації, може оскаржити це рішення у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
 
      
1488. Глава 2. Національна школа суддів України
 
   Глава 3. Національна школа суддів України
 
1489. Стаття 90. Статус і структура Національної школи суддів України
 
   Стаття 90. Статус і структура Національної школи суддів України
 
1490. 1. Національна школа суддів України є державною установою зі спеціальним статусом, яка забезпечує підготовку висококваліфікованих кадрів для судової системи та здійснює науково-дослідну діяльність. На Національну школу суддів України не поширюється законодавство про вищу освіту.
 
   1. Національна школа суддів України є державною установою зі спеціальним статусом, яка забезпечує підготовку висококваліфікованих кадрів для судової системи та здійснює науково-дослідну діяльність. На Національну школу суддів України не поширюється законодавство про вищу освіту.
 
1491. 2. Національна школа суддів України утворюється при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України і здійснює свою діяльність відповідно до цього Закону та статуту, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
-2095- Сироїд О.І.
Частину другу статті 90 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Національна школа суддів України здійснює свою діяльність відповідно до цього Закону та статуту, що затверджує Рада суддів України за поданням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   2. Національна школа суддів України утворюється при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України і здійснює свою діяльність відповідно до цього Закону та статуту, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
    -2096- Сотник О.С.
В частині 2 статті 90 слова "утворюється при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України" виключити, слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" змінити на "Радою суддів України за поданням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено    
    -2097- Шинькович А.В.
Уточнити положення частини другої статті 90 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" окремим положенням:
"2. Національна школа суддів України утворюється і діє при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України і здійснює свою діяльність відповідно до цього Закону та статуту, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.";
 
Відхилено    
    -2098- Кожем'якін А.А.
Частину другу статті 90 викласти у такій редакції:
"Національна школа суддів України здійснює свою діяльність відповідно
до цього Закону та статуту, що затверджує Рада суддів України за поданням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів."
 
Відхилено    
1492. 3. Національну школу суддів України очолює ректор, якого призначає на посаду і звільняє з посади Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Проректорів Національної школи суддів України призначає на посади і звільняє з посад Вища кваліфікаційна комісія суддів України за поданням ректора Національної школи суддів України. Ректор Національної школи суддів України надає Вищій кваліфікаційній комісії суддів України пропозиції до кандидатур на заміщення відповідних вакантних посад проректорів.
 
-2099- Сироїд О.І.
Частину третю статті 90 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"3. Національну школу суддів України очолює ректор, якого призначає на посаду і звільняє з посади Рада суддів України за поданням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів. Проректорів Національної школи суддів України призначає на посади і звільняє з посад Рада суддів України за поданням ректора Національної школи суддів України".
 
Відхилено   3. Національну школу суддів України очолює ректор, якого призначає на посаду і звільняє з посади Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Проректорів Національної школи суддів України призначає на посади і звільняє з посад Вища кваліфікаційна комісія суддів України за поданням ректора Національної школи суддів України. Ректор Національної школи суддів України надає Вищій кваліфікаційній комісії суддів України пропозиції до кандидатур на заміщення відповідних вакантних посад проректорів.
 
    -2100- Сотник О.С.
Частину 3 статті 90 викласти у наступній редакції: "Національну школу суддів України очолює ректор, якого призначає на посаду і звільняє з посади Рада суддів України за поданням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів України. Проректорів Національної школи суддів України призначає на посади і звільняє з посад Рада суддів України за поданням ректора Національної школи суддів України. Ректор Національної школи суддів України надає Раді суддів України пропозиції до кандидатур на заміщення відповідних вакантних посад проректорів."
 
Відхилено    
    -2101- Шинькович А.В.
Змінити текст статті частини третьої статті 90 шляхом уточнення його змісту окремими положенням та викласти у такій редакції:
"3. Національну школу суддів України очолює ректор, якого призначає на посаду і звільняє з посади Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Проректорів Національної школи суддів України призначає на посади і звільняє з посад Вища кваліфікаційна комісія суддів України за поданням ректора Національної школи суддів України. Ректор Національної школи суддів України надає Вищій кваліфікаційній комісії суддів України пропозиції до кандидатур на заміщення відповідних вакантних посад проректорів. Строк повноважень ректора та проректорів Національної школи суддів України становить чотири роки з дня призначення. Одна і та сама особа не може здійснювати одні й ті самі повноваження два строки підряд.";
 
Відхилено    
1493. 4. Ректор, проректори, викладачі, які працюють на постійній основі, та працівники апарату Національної школи суддів України є державними службовцями.
 
-2102- Сироїд О.І.
Частину четверту статті 90 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"4. Розмір заробітної плати, рівень соціального і пенсійного забезпечення працівників Національної школи суддів України не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців апаратів центральних органів виконавчої влади".
 
Враховано   4. Розмір заробітної плати, рівень соціального і пенсійного забезпечення працівників Національної школи суддів України не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців апаратів центральних органів виконавчої влади.
 
    -2103- Сотник О.С.
У частині 4 статті 90 після слів "є державними службовцями" додати "Розмір їхньої заробітної плати та рівень їх соціального захисту не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців апаратів центральних органів виконавчої влади."
 
Відхилено    
    -2104- Шпенов Д.Ю.
частину 4 статті 90 викласти в такій редакції "Працівники Національної школи суддів України за умовами оплати праці, матеріально-побутового та соціального забезпечення прирівнюються до державних службовців. Розмір їхньої заробітної плати та рівень їх соціального захисту не можуть бути меншими, ніж у відповідних категоріях державних службовців апаратів центральних органів виконавчої влади."
 
Враховано    
    -2105- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 4 ст. 90 Закону доповнити другим реченням наступного змісту: "Викладачі Національної школи суддів України, які працюють не на постійній основі за умовами оплати праці, матеріально-побутового та соціального забезпечення прирівнюються до державних службовців. Розмір їхньої заробітної плати та рівень їх соціального захисту не можуть бути меншими, ніж у відповідних категоріях державних службовців апаратів центральних органів виконавчої влади".
 
Враховано    
1494. 5. Національна школа суддів України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, самостійний баланс і рахунки в органах Державного казначейства України та може мати регіональні відділення.
 
-2106- Сироїд О.І.
У частині п’ятій статті 90 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Державного казначейства України" замінити словами "Державної казначейської служби України".
 
Враховано   5. Національна школа суддів України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, самостійний баланс і рахунки в органах Державної казначейської служби України та може мати регіональні відділення.
 
    -2107- Сотник О.С.
У частині 5 статті 90 слова "Державного казначейства України" змінити на "Державної казначейської служби України".
 
Враховано    
1495. Стаття 91. Завдання Національної школи суддів України
 
   Стаття 91. Завдання Національної школи суддів України
 
1496. 1. Національна школа суддів України здійснює:
 
-2108- Кожем'якін А.А.
Абзац перший - другий частини другої статті 91 викласти у
наступній редакції: "підготовку та підвищення кваліфікації суддів; підвищення
кваліфікації працівників апаратів судів;"
 
Відхилено   1. Національна школа суддів України здійснює:
 
1497. 1) спеціальну підготовку кандидатів на посаду судді;
 
   1) спеціальну підготовку кандидатів на посаду судді;
 
1498. 2) підготовку суддів:
 
-2109- Сироїд О.І.
Пункт 2 частини першої статті 91 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2) регулярну підготовку для підтримання кваліфікації суддів:
яких призначено на посаду судді вперше;
яких обрано на посаду судді безстроково".
 
Відхилено   2) підготовку суддів:
 
1499. яких призначено на посаду судді вперше;
 
   яких призначено на посаду судді вперше;
 
1500. яких обрано на посаду судді безстроково;
 
   яких обрано на посаду судді безстроково;
 
1501. яких призначено на адміністративні посади в судах;
 
   яких призначено на адміністративні посади в судах;
 
1502. 3) періодичне навчання суддів з метою підвищення рівня кваліфікації;
 
-2110- Сироїд О.І.
Пункт 3 частини першої статті 91 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"3) підготовку суддів для підвищення професійного рівня, зокрема суддів, яких призначено на адміністративні посади в судах;".
 
Відхилено   3) періодичне навчання суддів з метою підвищення рівня кваліфікації;
 
1503. 4) проведення курсів навчання, визначених дисциплінарним органом, для підвищення кваліфікації суддів, які тимчасово відсторонені від здійснення правосуддя;
 
-2111- Сироїд О.І.
Пункт 4 частини першої статті 91 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"4) проведення курсів підвищення кваліфікації, визначених дисциплінарним органом за результатами дисциплінарного провадження".
 
Відхилено   4) проведення курсів навчання, визначених дисциплінарним органом, для підвищення кваліфікації суддів, які тимчасово відсторонені від здійснення правосуддя;
 
    -2112- Алєксєєв С.О.
Пункт четвертий частини першої статті 91 викласти в такій редакції:
"4) проведення перепідготовки суддів у встановлених законом випадках".
У зв’язку з цим пункти з четвертого по восьмий статті 91 вважати відповідно пунктами з п’ятого по дев’ятий.
 
Відхилено    
1504. 5) підготовку працівників апаратів судів;
 
-2113- Сироїд О.І.
Пункт 5 частини першої статті 91 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити словами "та підвищення їхньої кваліфікації".
 
Враховано   5) підготовку працівників апаратів судів та підвищення їхньої кваліфікації;
 
1505. 6) проведення наукових досліджень з питань удосконалення судочинства;
 
-2114- Сироїд О.І.
У пункті 6 частини першої статті 91 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слово "судочинства" замінити словами "судового устрою, статусу суддів і судочинства".
 
Враховано   6) проведення наукових досліджень з питань удосконалення судового устрою, статусу суддів і судочинства;
 
    -2115- Грановський О.М.
Пункт 6 частини 1 статті 91 викласти в такій редакції:
"6) проведення наукових досліджень з питань удосконалення судочинства; надає науково-експертні висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов’язаних із функціонуванням судової системи України;".
 
Відхилено    
1506. 7) вивчення міжнародного досвіду організації діяльності судів;
 
   7) вивчення міжнародного досвіду організації діяльності судів;
 
1507. 8) науково-методичне забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.
 
-2116- Сироїд О.І.
Пункт 8 частини першої статті 91 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти у такій редакції:
"8) науково-методичне забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, Вищої ради юстиції, Ради суддів України".
 
Відхилено   8) науково-методичне забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.
 
    -2117- Сироїд О.І.
Розділ V нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити главою 3 такого змісту:
"Глава 3. Оцінювання судді впродовж перебування на посаді
Стаття 89. Завдання оцінювання судді впродовж перебування на посаді
1. Оцінювання судді впродовж перебування на посаді проводиться з метою виявлення індивідуальних потреб судді щодо вдосконалення, стимулювання його до підтримання кваліфікації на належному рівні та професійного зростання.
Стаття 90. Способи оцінювання судді
1. Оцінювання судді проводиться:
1) викладачами (тренерами) Національної школи суддів України за результатами підготовки шляхом заповнення анкети оцінювання;
2) іншими суддями відповідного суду шляхом анкетування;
3) самим суддею шляхом заповнення анкети самооцінювання;
4) громадськими об’єднаннями шляхом незалежного оцінювання роботи судді в судових засіданнях.
Стаття 91. Порядок оцінювання судді за результатами підготовки
1. За результатами кожного тренінгу під час підготовки судді викладач (тренер) заповнює щодо судді анкету оцінювання.
2. Анкета оцінювання судді містить:
1) оцінку:
оволодіння суддею знаннями, вміннями, навичками за результатами тренінгу;
акуратності і своєчасності виконання завдань;
аналітичних здібностей, спроможності оцінювати інформацію;
вміння взаємодіяти з колегами (спроможності вести переговори, працювати в команді, працювати під тиском тощо);
комунікаційних навичок (навичок складання документів, усного мовлення);
сильних сторін судді;
2) рекомендації судді щодо напрямків самовдосконалення або проходження додаткового навчання.
3. Національна школа суддів України ознайомлює суддю з анкетою оцінювання не пізніше п’яти днів після закінчення відповідного тренінгу. Суддя протягом десяти днів після одержання анкети оцінювання має право надіслати свої заперечення щодо результатів оцінювання.
За результатами розгляду заперечень судді викладач (тренер) має право протягом п’яти днів заповнити нову анкету оцінювання.
4. Анкета оцінювання судді за результатами кожного тренінгу, заперечення судді щодо результатів оцінювання, а також анкета оцінювання за результатами розгляду заперечень включаються до електронної особової справи судді.
5. Порядок та методологію оцінювання судді за результатами підготовки, а також бланк анкети оцінювання затверджує Національна школа суддів України за погодженням з Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів і Радою суддів України.
Стаття 92. Порядок оцінювання судді іншими суддями відповідного суду
1. Анкетне опитування суддів суду, де працює відповідний суддя, щодо професійних та особистих якостей судді організовує кваліфікаційна комісія суддів під час розгляду питання про обрання судді безстроково або конкурсу на зайняття вакантної посади судді в суді вищого рівня.
2. Анкетне опитування суддів суду, де працює відповідний суддя, щодо професійних та особистих якостей судді, може проводити також дисциплінарний орган під час здійснення дисциплінарного провадження.
3. Порядок та методологію оцінювання судді іншими суддями відповідного суду, а також бланк анкети затверджує Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів за погодженням з Радою суддів України.
Стаття 93. Порядок проведення суддею самооцінювання
1. До 1 лютого кожного року суддя повинен заповнити анкету самооцінювання.
2. Анкета самооцінювання судді містить:
1) оцінку:
результатів виконання плану роботи щодо вдосконалення діяльності судді у минулому році;
оволодіння суддею новими знаннями, вміннями, навичками у минулому році;
ступеню врахування суддею рекомендацій викладачів (тренерів) за результатами навчання в минулому році;
проблем у діяльності судді, вирішення яких залежить від судді;
проблем у діяльності судді, вирішення яких не залежить від судді;
потреб щодо вдосконалення знань, вмінь, навичок у поточному році;
2) план роботи щодо вдосконалення діяльності судді у поточному році.
3. Анкета самооцінювання судді включається до електронної особової справи судді.
4. Порядок та методологію проведення самооцінювання судді, а також бланк анкети самооцінювання затверджує Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів за погодженням з Радою суддів України.
Стаття 94. Проведення незалежного оцінювання роботи судді в судових засіданнях
1. Громадські об‘єднання мають право проводити незалежне оцінювання роботи судді у відкритих судових засіданнях, оприлюднювати і передавати їхні результати судді, голові відповідного суду, Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії суддів. 2. Реєстр.картка №
)
3) тексти усіх рішень, прийнятих щодо судді Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів, її робочими органами, Вищою радою юстиції, Президентом України, Верховною Радою України;
4) інформацію про результати конкурсів на заняття посади судді;
5) інформацію про проходження суддею спеціальної підготовки кандидата на посаду судді, підготовки судді впродовж перебування на посаді судді в Національній школі суддів України;
6) результати оцінювання судді:
анкети оцінювання судді, заперечення судді щодо результатів оцінювання, анкети судді за результатами розгляду таких заперечень;
анкети оцінювання судді іншими суддями відповідного суду;
анкети самооцінювання судді;
анкети незалежного оцінювання роботи судді в судовому засіданні;
7) інформація про здійснення викладацької діяльності у Національній школі суддів України;
8) інформація про заняття суддею адміністративних посад з копіями рішень про обрання на ці посади та звільнення з них;
9) інформація про обрання судді до органів суддівського самоврядування, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, Вищої ради юстиції;
10) інформація про здійснення суддею судочинства, зокрема:
- інформація про кількість відпрацьованих днів у певному році, перебування судді у відпустках, відрядженнях, час тимчасової непрацездатності судді;
- кількість розглянутих справ за категоріями, посилання на усі судові рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень;
- кількість скасованих судових рішень та підстави їх скасування;
- кількість змінених судових рішень та підстави їх зміни;
- наявність та кількість рішень, які стали підставою для ухвалення рішень міжнародних установ, компетенція яких визнана Україною, якими встановлено порушення Україною міжнародно-правових зобов’язань;
- дотримання строків розгляду справи;
- навантаження щодо розгляду справ порівняно з іншими суддями у відповідному суді, регіоні та державі з урахуванням інстанційності, спеціалізації суду та судді;
11) інформація щодо дисциплінарної відповідальності судді, зокрема:
- кількість скарг (заяв) щодо поведінки судді;
- кількість відкритих дисциплінарних проваджень та їх результати;
12) інформація щодо притягнення судді до адміністративної чи кримінальної відповідальності;
13) інформація щодо відповідності антикорупційним критеріям, зокрема:
- копії декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, інформація за результатами їх перевірки;
- інші відомості щодо відповідності судді вимогам антикорупційного законодавства.
2. На офіційному веб-сайті кожного суду забезпечується відкритий доступ до електронних особових справ суддів, за винятком інформації, зазначеної в пунктах 2, 4, 6, 10 (крім кількості розглянутих справ за категоріями з посиланням на всі судові рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень) частини першої цієї статті. Відкритий доступ до відомостей про адресу місця проживання судді, склад його сім‘ї не надається".
 
Відхилено    
    -2118- Сотник О.С.
У Пункті 8 частини 1 статті 91 слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" змінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено    
1508. Розділ VІ. ДИСЦИПЛІНАРНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СУДДІ
 
   Розділ VІ. ДИСЦИПЛІНАРНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СУДДІ
 
1509. Глава 1. Підстави та порядок застосування до судді дисциплінарної відповідальності
 
-2119- Сироїд О.І.
Назву глави 1 розділу VІ нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   Глава 1. Підстави та порядок застосування до судді дисциплінарної відповідальності
 
1510. Стаття 92. Підстави дисциплінарної відповідальності судді
 
-2120- Дехтярчук О.В.
Статтю 92 викласти у такій редакції:
Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з таких підстав:
1)систематичне або грубе одноразове порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, а саме - відмова у доступі особи до правосуддя з підстав, не передбачених законом, необґрунтоване вжиття заходів забезпечення позову, порушення правил підсудності чи підвідомчості, засад змагальності сторін, гласності та відкритості судового процесу, рівності всіх його учасників, незазначення в судовому рішенні мотивів його прийняття, порушення правил щодо відводу (самовідводу), незабезпечення обвинуваченому права на захист, а також невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом.
Пункти б) – д) виключити.
2) систематичне або грубе одноразове порушення правил суддівської етики, що підриває авторитет правосуддя, у тому числі прояв неповаги у процесі здійснення судочинства до інших суддів, адвокатів, експертів, свідків чи інших учасників судового процесу;
3) умисне або у зв'язку з очевидною недбалістю допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод;
4) розголошення суддею таємниці, що охороняється законом, у тому числі таємниці нарадчої кімнати, або інформації, яка стала відомою судді під час розгляду справи у закритому судовому засіданні;
5) неповідомлення суддею правоохоронних органів упродовж п'яти днів після того, як йому стало відомо про випадок втручання в його діяльність щодо здійснення правосуддя, а саме звернення учасників судового процесу чи інших осіб з приводу розгляду конкретних справ, які перебувають у його провадженні, з метою схилити суддю до ухвалення певного судового рішення, якщо таке звернення відбулося в інший, ніж передбачено процесуальним законодавством спосіб.
6) неповідомлення або несвоєчасне повідомлення Ради суддів України про реальний чи потенційний конфлікт інтересів судді (крім випадків, коли конфлікт інтересів врегульовується в порядку, визначеному процесуальним законом);
Пункт 8 виключити.
7) неподання або несвоєчасне подання для оприлюднення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законодавством у сфері запобігання корупції;
8) зазначення в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, завідомо неправдивих відомостей або умисне незазначення відомостей, які вимагаються законодавством;
Пункти 11, 12 виключити.
9) ненадання інформації або надання завідомо недостовірної інформації на законну вимогу члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та/ або члена Вищої ради юстиції;
10) визнання судді винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією, у випадках, установлених законом.
Пункт 2. викласти в наступній редакції: "Скасування або зміна судового рішення не тягне за собою дисциплінарної відповідальності судді, який брав участь у його ухваленні."
 
Відхилено   Стаття 92. Підстави дисциплінарної відповідальності судді
 
1511. 1. Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з таких підстав:
 
-2121- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частину першу статті 92 викласти у такій редакції:
"1. Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з таких підстав:
1) систематичне або грубе одноразове порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, а саме - відмова у доступі особи до правосуддя з підстав, не передбачених законом, необґрунтоване вжиття заходів забезпечення позову, порушення правил підсудності чи підвідомчості, засад змагальності сторін, гласності та відкритості судового процесу, рівності всіх його учасників, незазначення в судовому рішенні мотивів його прийняття, порушення правил щодо відводу (самовідводу), незабезпечення обвинуваченому права на захист, а також невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом;
2) систематичне або грубе одноразове порушення правил суддівської етики, що підриває авторитет правосуддя, у тому числі прояв неповаги у процесі здійснення судочинства до інших суддів, адвокатів, експертів, свідків чи інших учасників судового процесу;
3) умисне або у зв'язку з очевидною недбалістю допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод;
4) розголошення суддею таємниці, що охороняється законом, у тому числі таємниці нарадчої кімнати, або інформації, яка стала відомою судді під час розгляду справи у закритому судовому засіданні;
5) неповідомлення суддею правоохоронних органів упродовж п'яти днів після того, як йому стало відомо про випадок втручання в його діяльність щодо здійснення правосуддя, а саме звернення учасників судового процесу чи інших осіб з приводу розгляду конкретних справ, які перебувають у його провадженні, з метою схилити суддю до ухвалення певного судового рішення, якщо таке звернення відбулося в інший, ніж передбачено процесуальним законодавством спосіб;
6) неповідомлення або несвоєчасне повідомлення Ради суддів України про реальний чи потенційний конфлікт інтересів судді (крім випадків, коли конфлікт інтересів врегульовується в порядку, визначеному процесуальним законом);
7) неподання або несвоєчасне подання для оприлюднення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законодавством у сфері запобігання корупції;
8) зазначення в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, завідомо неправдивих відомостей або умисне незазначення відомостей, які вимагаються законодавством;
9) ненадання інформації або надання завідомо недостовірної інформації на законну вимогу члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та/ або члена Вищої ради юстиції;
10) визнання судді винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією, у випадках, установлених законом.
 
Відхилено   1. Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з таких підстав:
 
    -2122- Шинькович А.В.
Внести зміни до тексту пункту першого частини першої статті 92 шляхом уточнення та виключення окремих його положень, виклавши його у такій редакції:
"1. Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з таких підстав:
1) умисне або внаслідок очевидної недбалості:
а) незаконна відмова в доступі до правосуддя або інше істотне порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, що унеможливило учасниками судового процесу реалізацію наданих їм процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків або призвело до порушення правил підсудності чи підвідомчості;
б) ненадання оцінки у судовому рішенні мотивів прийняття або відхилення доказів щодо суті справи;
в) порушення засад гласності і відкритості судового процесу;
г) порушення правил щодо відводу (самовідводу);"
 
Відхилено    
1512. 1) умисне або внаслідок недбалості:
 
-2123- Сироїд О.І.
Пункт 1 частини першої статті 92 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"1) умисне або внаслідок очевидної недбалості:
- порушення права особи на доступ до правосуддя, зокрема незаконна відмова в розгляді по суті позовної заяви, заяви, апеляційної, касаційної скарги тощо, порушення права на захист або інше істотне порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, що унеможливило учасниками судового процесу реалізацію наданих їм процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків;
- порушення права на вмотивоване судове рішення, зокрема ненаведення в судовому рішенні мотивів прийняття або відхилення аргументів осіб, які беруть участь у справі, щодо суті спору;
- перешкоджання гласності і відкритості судового процесу;
- незаконне вжиття заходів забезпечення позову або безпідставна відмова у вжитті заходів забезпечення позову, що спричинило шкоду особі
- порушення розумного строку розгляду заяви, скарги чи справи або систематичне порушення строків розгляду, встановлених законом;
- зволікання з виготовленням вмотивованого судового рішення, несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень;
- порушення вимог щодо безстороннього розгляду справи, зокрема щодо відводу (самовідводу)".
 
Відхилено   1) умисне або внаслідок недбалості:
 
    -2124- Сотник О.С.
Пункт 1 частини 1 статті 92 після слова "внаслідок" перед "недбалості" доповнити словом "очевидної".
 
Відхилено    
    -2125- Острікова Т.Г.
Пункт 1 частини 1 статті 92 після слова "внаслідок" доповнити словом "очевидної";
 
Відхилено    
1513. а) незаконна відмова в доступі до правосуддя (у тому числі незаконна відмова в розгляді по суті позовної заяви, апеляційної, касаційної скарги тощо) або інше істотне порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, що унеможливило учасниками судового процесу реалізацію наданих їм процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків або призвело до порушення правил підсудності чи підвідомчості;
 
-2126- Сотник О.С.
Пункт а) пункту 1 частини 1 статті 92 викласти у такій редакції:
"а) порушення права особи на доступ до правосуддя, зокрема незаконна відмова в розгляді по суті позовної заяви, заяви, апеляційної, касаційної скарги тощо, порушення права на захист;".
 
Відхилено   а) незаконна відмова в доступі до правосуддя (у тому числі незаконна відмова в розгляді по суті позовної заяви, апеляційної, касаційної скарги тощо) або інше істотне порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, що унеможливило учасниками судового процесу реалізацію наданих їм процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків або призвело до порушення правил підсудності чи підвідомчості;
 
    -2127- Острікова Т.Г.
підпідпункт а) пункту 1 частини 1 статті 92 викласти в такій редакції "а) незаконна відмова в розгляді по суті позовної заяви, заяви, апеляційної, касаційної скарги тощо, порушення права на захист;";
 
Відхилено    
    -2128- Крулько І.І.
Підпункт а) пункту 1 частини 1 ст.92 викласти у редакції: "незаконна відмова в доступі до правосуддя (у тому числі незаконна відмова в розгляді по суті позовної заяви, апеляційної, касаційної скарги тощо) або інше істотне порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, що унеможливило учасниками судового процесу реалізацію наданих їм процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків або призвело до порушення правил підсудності чи підвідомчості, встановлена рішенням суду вищої інстанції, що набрало законної сили;".
 
Відхилено    
    -2129- Шпенов Д.Ю.
У частині 1 статті 92 підпункт а) викласти в такій редакції: "істотне порушення норм процесуального права".
 
Відхилено    
    -2130- Яніцький В.П.
У частині 1 статті 92 виключити підпункти "а" та "б", відповідно пункти "в", "г", "г", "д" вважати підпунктами "а", "б", "в", "г".
 
Відхилено    
    -2131- Німченко В.І.
Стаття 92 ч.1 (а) виключити.
 
Відхилено    
    -2132- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
підпункт а пункту 1 – виключити;
 
Відхилено    
1514. б) незазначення в судовому рішенні мотивів прийняття або відхилення аргументів сторін щодо суті спору;
 
-2133- Сотник О.С.
Пункт б) пункту 1 частини 1 статті 92 викласти у такій редакції:
"б) порушення права на вмотивоване судове рішення, зокрема ненаведення в судовому рішенні мотивів прийняття або відхилення аргументів осіб, які беруть участь у справі, щодо суті спору;".
 
Відхилено   б) незазначення в судовому рішенні мотивів прийняття або відхилення аргументів сторін щодо суті спору;
 
    -2134- Острікова Т.Г.
підпідпункт б) пункту 1 частини 1 статті 92 після слова "відхилення" доповнити словами "найбільш важливих", слово "сторін" замінити на "осіб, які беруть участь у справі,";
 
Відхилено    
    -2135- Шпенов Д.Ю.
У частині 1 статті 92 виключити підпункт "б", відповідно підпункти "в", "г", "г", "д" вважати підпунктами "б", "в", "г".
 
Відхилено    
1515. в) порушення засад гласності і відкритості судового процесу;
 
   в) порушення засад гласності і відкритості судового процесу;
 
1516. г) порушення засад рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості;
 
-2136- Сотник О.С.
Пункти г), ґ) пункту 1 частини 1 статті 92 виключити.
 
Відхилено   г) порушення засад рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості;
 
1517. г) незабезпечення обвинуваченому права на захист, перешкоджання реалізації прав інших учасників судового процесу;
 
-2137- Сотник О.С.
Пункти г), ґ) пункту 1 частини 1 статті 92 виключити. У зв’язку з цим пункт д) вважати пунктом г).
 
Відхилено   г) незабезпечення обвинуваченому права на захист, перешкоджання реалізації прав інших учасників судового процесу;
 
    -2138- Власенко С.В.
Підпункт г) пункту 1 частини 1 статті 92 викласти в такій редакції:
"г) незабезпечення права на захист, перешкоджання реалізації прав учасників судового процесу;".
 
Відхилено    
1518. д) порушення правил щодо відводу (самовідводу);
 
   д) порушення правил щодо відводу (самовідводу);
 
1519. 2) безпідставне затягування або невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом, зволікання з виготовленням вмотивованого судового рішення, несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень;
 
-2139- Сироїд О.І.
Пункт 2 частини першої статті 92 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2) невиконання обов’язку підтримувати кваліфікацію на належному рівні, безпідставне систематичне ігнорування рекомендацій, вироблених під час оцінювання судді".
 
Відхилено   2) безпідставне затягування або невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом, зволікання з виготовленням вмотивованого судового рішення, несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень;
 
    -2140- Сотник О.С.
Пункт 2 частини 1 статті 92 викласти у такій редакції:
"2) умисне або у зв’язку з очевидною недбалістю порушення розумного строку розгляду судової справи або систематичне порушення строків розгляду справ, встановлених законом; зволікання з виготовленням судового рішення; несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень; незаконне вжиття заходів забезпечення позову або безпідставна відмова у вжитті заходів забезпечення позову, що спричинило шкоду особі;".
 
Відхилено    
    -2141- Голубов Д.І.
У другому пункті першої частини статті 92 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" слова ", зволікання з виготовленням вмотивованого судового рішення, несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень" виключити.
 
Відхилено    
1520. 3) систематичне або грубе одноразове порушення правил суддівської етики, що підриває авторитет правосуддя, у тому числі прояв неповаги у процесі здійснення судочинства до інших суддів, адвокатів, експертів, свідків чи інших учасників судового процесу;
 
-2142- Сотник О.С.
Пункт 3 частини 1 статті 92 викласти у такій редакції:
"3) систематичне або грубе одноразове порушення правил суддівської етики, що підриває авторитет правосуддя;".
 
Відхилено   3) систематичне або грубе одноразове порушення правил суддівської етики, що підриває авторитет правосуддя, у тому числі прояв неповаги у процесі здійснення судочинства до інших суддів, адвокатів, експертів, свідків чи інших учасників судового процесу;
 
    -2143- Алєксєєв С.О.
У пункті третьому частини першої статті 92 слово "підриває" замінити на слово "принижує".
 
Відхилено    
    -2144- Грановський О.М.
Пункт 3 частини 1 статті 92 викласти в такій редакції:
"3) вчинення аморального проступку, або інше грубе порушення правил суддівської етики, що підриває авторитет правосуддя, у тому числі прояв неповаги у процесі здійснення судочинства до інших суддів, адвокатів, експертів, свідків чи інших учасників судового процесу;".
 
Відхилено    
    -2145- Романюк Р.С.
В пункті 3 частини 1 статті 92 слова "систематичне або грубе одноразове" - вилучити.
 
Відхилено    
    -2146- Шинькович А.В.
Внести зміни до тексту пункту третього частини першої статті 92 шляхом уточнення окремих його положень та викласти його у такій редакції:
"3) систематичне або грубе одноразове порушення правил суддівської етики, що підриває авторитет правосуддя, у тому числі прояв неповаги у процесі здійснення судочинства до учасників судового процесу;";
 
Відхилено    
    -2147- Кожем'якін А.А.
У пункті третьому частини першої статті 92 після слів "здійснення судочинства" слова "до інших суддів, адвокатів, експертів, свідків чи інших учасників судового процесу" замінити словами "до учасників судового процесу" ;
 
Відхилено    
1521. 4) умисне або у зв'язку з очевидною недбалістю допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод;
 
-2148- Сироїд О.І.
Пункт 4 частини першої статті 92 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити словами "у розумінні міжнародних установ, юрисдикція яких визнана Україною".
 
Відхилено   4) умисне або у зв'язку з очевидною недбалістю допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод;
 
    -2149- Сотник О.С.
Пункт 4 частини 1 статті 92 викласти у такій редакції:
"4) допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод, якщо таке порушення встановлено міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною;".
 
Відхилено    
    -2150- Шпенов Д.Ю.
в пункті 4 частини 1 статті 92 слова "очевидною недбалістю" замінити на "недбалістю".
 
Відхилено    
    -2151- Грановський О.М.
Пункт 4 частини 1 статті 92 викласти в такій редакції:
"4) умисне або внаслідок недбалості допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод;".
 
Відхилено    
1522. 5) розголошення суддею таємниці, що охороняється законом, у тому числі таємниці нарадчої кімнати, або інформації, яка стала відомою судді під час розгляду справи у закритому судовому засіданні;
 
   5) розголошення суддею таємниці, що охороняється законом, у тому числі таємниці нарадчої кімнати, або інформації, яка стала відомою судді під час розгляду справи у закритому судовому засіданні;
 
1523. 6) неповідомлення суддею органів суддівського самоврядування та правоохоронних органів про випадок втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, у тому числі про звернення до нього учасників судового процесу чи інших осіб, включаючи осіб, уповноважених на виконання функцій держави, з приводу конкретних справ, які перебувають у провадженні судді, якщо таке звернення відбулося в інший, ніж передбачено процесуальним законодавством спосіб, упродовж п'яти днів після того, як йому стало відомо про такий випадок;
 
-2152- Сироїд О.І.
У пункті 6 частини першої статті 92 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "органів суддівського самоврядування та правоохоронних органів" замінити словами "Ради суддів України і Генеральної прокуратури України".
 
Відхилено   6) неповідомлення суддею органів суддівського самоврядування та правоохоронних органів про випадок втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, у тому числі про звернення до нього учасників судового процесу чи інших осіб, включаючи осіб, уповноважених на виконання функцій держави, з приводу конкретних справ, які перебувають у провадженні судді, якщо таке звернення відбулося в інший, ніж передбачено процесуальним законодавством спосіб, упродовж п'яти днів після того, як йому стало відомо про такий випадок;
 
    -2153- Сотник О.С.
Пункт 6 частини 1 статті 92 викласти у такій редакції:
"6) неповідомлення суддею письмово Раді суддів України та компетентному правоохоронному органу про випадок протиправного втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, у тому числі про звернення до нього учасників судового процесу чи інших осіб, включаючи осіб, уповноважених на виконання функцій держави, з проханнями, пропозиціями та/або вимогами з приводу конкретних справ, які перебувають у провадженні судді, якщо таке звернення відбулося в інший, ніж передбачено процесуальним законодавством, спосіб, упродовж п'яти робочих днів після того, як йому стало відомо про такий випадок;".
 
Відхилено    
    -2154- Шпенов Д.Ю.
Пункт 6 частини 1 статті 92 виключити.
 
Відхилено    
    -2155- Яніцький В.П.
Пункти 6 та 7 частини 1 статті 92 виключити, відповідно пункти 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 вважати пунктами 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12.
 
Відхилено    
1524. 7) неповідомлення або несвоєчасне повідомлення Ради суддів України про реальний чи потенційний конфлікт інтересів судді (крім випадків, коли конфлікт інтересів врегульовується в порядку, визначеному процесуальним законом);
 
-2156- Сотник О.С.
Пункт 7 частини 1 статті 92 виключити. У зв’язку з цим пункти 8-12 частини 1 статті 92 вважати пунктами 7-11 частини 1 статті 92.
 
Відхилено   7) неповідомлення або несвоєчасне повідомлення Ради суддів України про реальний чи потенційний конфлікт інтересів судді (крім випадків, коли конфлікт інтересів врегульовується в порядку, визначеному процесуальним законом);
 
    -2157- Шпенов Д.Ю.
Пункт 7 частини 1 статті 92 виключити, відповідно пункти 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 вважати пунктами 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12.
 
Відхилено    
1525. 8) втручання у процес здійснення судочинства іншими суддями;
 
   8) втручання у процес здійснення судочинства іншими суддями;
 
1526. 9) неподання або несвоєчасне подання для оприлюднення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законодавством у сфері запобігання корупції;
 
   9) неподання або несвоєчасне подання для оприлюднення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законодавством у сфері запобігання корупції;
 
1527. 10) зазначення в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, завідомо неправдивих відомостей або умисне незазначення відомостей, які вимагаються законодавством;
 
-2158- Сотник О.С.
Пункт 10 частини 1 статті 92 викласти у такій редакції:
"10) використання статусу судді з метою незаконного отримання ним або третіми особами матеріальних благ або іншої вигоди;".
 
Відхилено   10) зазначення в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, завідомо неправдивих відомостей або умисне незазначення відомостей, які вимагаються законодавством;
 
    -2159- Шпенов Д.Ю.
Пункт 10 частини 1 статті 92 викласти в такій редакції: "допущення суддею витрат, що перевищують доходи такого судді; встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим доходам".
 
Відхилено    
1528. 11) використання статусу судді з метою незаконного отримання ним або третіми особами матеріальних благ або іншої вигоди, якщо таке правопорушення не містить складу злочину або кримінального проступку;
 
-2160- Сироїд О.І.
У пункті одинадцятому частини першої статті 92 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "якщо таке правопорушення не містить складу злочину або кримінального проступку" виключити.
 
Відхилено   11) використання статусу судді з метою незаконного отримання ним або третіми особами матеріальних благ або іншої вигоди, якщо таке правопорушення не містить складу злочину або кримінального проступку;
 
    -2161- Сироїд О.І.
Після пункту 11 статті 92 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новим пунктом такого змісту:
"12) допущення суддею недоброчесної поведінки під час перевірки його доброчесності уповноваженим на це законом органом".
 
Відхилено    
    -2162- Сотник О.С.
Пункт 11 частини 1 статті 92 викласти у такій редакції:
"11) допущення суддею недоброчесної поведінки, у тому числі здійснення суддею або членами його сім'ї витрат, що перевищують доходи такого судді та доходи членів його сім'ї; встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим доходам за результатами моніторингу життя судді;".
 
Відхилено    
    -2163- Крулько І.І.
Пункт 11 частини 1 ст.92 викласти у наступній редакції: "використання статусу судді з метою незаконного отримання ним або пов’язаними з ним третіми особами матеріальних благ або іншої вигоди, якщо таке правопорушення не містить складу злочину або кримінального проступку;".
 
Відхилено    
    -2164- Власенко С.В.
Пункт 11 частини 1 статті 92 викласти в такій редакції:
"11) використання статусу судді з метою незаконного отримання ним або третіми особами матеріальних благ або іншої вигоди".
 
Відхилено    
1529. 12) допущення суддею недоброчесної поведінки, у тому числі здійснення суддею або членами його сім'ї витрат, що перевищують доходи такого судді та доходи членів його сім'ї; встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим доходам;
 
-2165- Сироїд О.І.
У пункті 12 частини першої статті 92 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "допущення суддею недоброчесної поведінки, у тому числі" виключити.
 
Відхилено   12) допущення суддею недоброчесної поведінки, у тому числі здійснення суддею або членами його сім'ї витрат, що перевищують доходи такого судді та доходи членів його сім'ї; встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим доходам;
 
    -2166- Сироїд О.І.
Після пункту 12 частини першої статті 92 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новим пунктом такого змісту:
"14) набуття суддею громадянства іншої держави без припинення громадянства України".
 
Відхилено    
    -2167- Сотник О.С.
Пункт 12 частини 1 статті 92 викласти у такій редакції:
"12) набуття суддею громадянства іншої держави без припинення громадянства України;".
 
Відхилено    
    -2168- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
Пункт 12 частини 1 статті 92 викласти в такій редакції: "допущення суддею витрат, що перевищують доходи такого судді; встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим доходам".
 
Відхилено    
    -2169- Яніцький В.П.
Пункт 12 частини 1 статті 92 викласти в такій редакції: "допущення суддею витрат, що перевищують доходи такого судді; встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим доходам".
 
Відхилено    
    -2170- Німченко В.І.
Стаття 92 ч.1 п.12 виключити.
 
Відхилено    
    -2171- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
пункт 12 – виключити
 
Відхилено    
1530. 13) ненадання інформації або надання завідомо недостовірної інформації на законну вимогу члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та/ або члена Вищої ради юстиції;
 
-2172- Сироїд О.І.
Пункт 13 частини першої статті 92 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"15) самоусунення судді, який має суддівські повноваження, від здійснення цих повноважень"
 
Відхилено   13) ненадання інформації або надання завідомо недостовірної інформації на законну вимогу члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та/ або члена Вищої ради юстиції;
 
    -2173- Сотник О.С.
Пункт 13, 14 частини 1 статті 92 вважати пунктами 15, 16 частини 1 статті 92.
 
Відхилено    
    -2174- Сотник О.С.
Пункт 13 частини 1 статті 92 викласти у такій редакції:
"13) самоусунення судді, який має суддівські повноваження, від здійснення цих повноважень;".
 
Відхилено    
1531. 14) визнання судді винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією, у випадках, установлених законом.
 
-2175- Сироїд О.І.
Пункт 14 частини першої статті 92 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"16) неподання заяви та інших документів відповідно до статті 4 Закону України "Про очищення влади".
 
Відхилено   14) визнання судді винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією, у випадках, установлених законом.
 
    -2176- Сотник О.С.
Пункт 14 частини 1 статті 92 викласти у такій редакції:
"14) неподання заяви та інших документів відповідно до статті 4 Закону України "Про очищення влади";".
 
Відхилено    
    -2177- Сотник О.С.
Пункт 15 частини 1 статті 92 викласти у такій редакції:
"ненадання інформації або надання завідомо недостовірної інформації на законну вимогу члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів та/ або члена Вищої ради юстиції;".
 
Відхилено    
    -2178- Грановський О.М.
Пункт 14 частини 1 статті 92 виключити.
 
Відхилено    
    -2179- Власенко С.В.
Частину 1 статті 92 доповнити новим пунктом 15 такого змісту:
"15) не проходження суддею чергової атестації в порядку та строки визначені цим Законом".
 
Відхилено    
    -2180- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Доповнити ч. 1 ст. 92 пунктом 15 наступного змісту:
15) неповідомлення Вищої ради юстиції про втручання у процес здійснення судочинства посадовими особами органів державної влади або місцевого самоврядування.
 
Відхилено    
1532. 2. Скасування або зміна судового рішення не тягне за собою дисциплінарної відповідальності судді, який брав участь у його ухваленні, крім випадків, коли порушення допущено внаслідок умисного порушення норм права чи неналежного ставлення до службових обов'язків.
 
-2181- Сироїд О.І.
Частину другу статті 92 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Суддя не несе дисциплінарної відповідальності, якщо він брав участь в ухваленні судового рішення, ухвалення якого містить ознаки дисциплінарного проступку, і письмово висловив окрему думку щодо цього рішення, яка свідчить про належне виконання ним своїх обов’язків".
 
Відхилено   2. Скасування або зміна судового рішення не тягне за собою дисциплінарної відповідальності судді, який брав участь у його ухваленні, крім випадків, коли порушення допущено внаслідок умисного порушення норм права чи неналежного ставлення до службових обов'язків.
 
    -2182- Сотник О.С.
Частину 2 статті 92 викласти у такій редакції:
"2. Скасування або зміна судового рішення не тягне за собою дисциплінарної відповідальності судді, який брав участь у його ухваленні. Якщо суддя брав участь в ухваленні судового рішення, ухвалення якого містить ознаки дисциплінарного проступку, він не несе дисциплінарної відповідальності, якщо висловив окрему думу щодо цього рішення, яка свідчить про належне виконання ним своїх обов’язків.".
 
Відхилено    
    -2183- Острікова Т.Г.
частину 2 статті 92 після слова "розгляду" викласти в такій редакції "заяв, скарг чи справ протягом строків, встановлених законом, що призвело до систематичного (три і більше разів протягом одного календарного місяця) порушення встановлених законом строків розгляду заяв, скарг чи справ або виготовлення повних текстів судових рішень; систематичне (три і більше разів протягом одного календарного місяця) несвоєчасне надання суддею копій судових рішень для їх внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень;"
 
Відхилено    
    -2184- Шпенов Д.Ю.
У частині 2 статті 92 виключити слова "крім випадків, коли порушення допущено внаслідок умисного порушення норм права чи неналежного ставлення до службових обов'язків".
 
Відхилено    
    -2185- Голубов Д.І.
У другій частині статті 92 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" слова "чи неналежного ставлення до службових обов'язків" виключити.
 
Відхилено    
    -2186- Яніцький В.П.
У частині 2 статті 92 виключити слова "крім випадків, коли порушення допущено внаслідок умисного порушення норм права чи неналежного ставлення до службових обов'язків".
 
Відхилено    
    -2187- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Пункт 2 ст. 92 викласти в наступній редакції:
Скасування або зміна судового рішення не тягне за собою прямої дисциплінарної відповідальності судді (суддів), який (які) брав (брали) участь у його ухваленні, а може бути підставою відкриття дисциплінарного провадження по факту скасування або зміни судового рішення за заявою сторони з подальшим притягненням судді (суддів) до відповідальності у випадку умисного порушення чи незастосуванню належних норм права або неналежного ставлення до службових обов'язків.
 
Відхилено    
1533. Стаття 93. Дисциплінарне провадження щодо судді
 
-2188- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У статті 93:
 
Відхилено   Стаття 93. Дисциплінарне провадження щодо судді
 
    -2189- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Назву ст. 93 викласти в наступній редакції: Дисциплінарне провадження
 
Відхилено    
1534. 1. Дисциплінарне провадження – це процедура розгляду звернення з метою встановлення обставин, що можуть бути підставою дисциплінарної відповідальності судді.
 
-2190- Грановський О.М.
Частину 1 статті 93 викласти в такій редакції:
"1. Дисциплінарне провадження – це процедура розгляду органом, визначеним законом, звернення, в якому містяться відомості, визначені частиною першою статті 92 цього Закону, з метою встановлення обставин, що можуть бути підставою дисциплінарної відповідальності судді".
 
Відхилено   1. Дисциплінарне провадження – це процедура розгляду звернення з метою встановлення обставин, що можуть бути підставою дисциплінарної відповідальності судді.
 
    -2191- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
В тексті статті 93 виключити слово "поведінка" у всіх відмінках.
 
Відхилено    
1535. 2. Право на звернення зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді, має будь-яка особа. Громадяни здійснюють вказане право особисто або через адвоката, юридичні особи – через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування – через адвоката або прокурора.
 
-2192- Сироїд О.І.
Частину другу статті 93 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Право на звернення зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді, має будь-яка особа".
 
Відхилено   2. Право на звернення зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді, має будь-яка особа. Громадяни здійснюють вказане право особисто або через адвоката, юридичні особи – через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування – через своїх представників.
 
    -2193- Македон Ю.М.
Частину 2-гу ст. 93 після слів "юридичні особи - через адвоката" доповнити словами "або через представника".
 
Відхилено    
    -2194- Крулько І.І.
Частину 2 ст.93 викласти у наступній редакції : "Право на звернення зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді, має будь-яка особа. Громадяни здійснюють вказане право особисто, через адвоката, або уповноваженого представника, юридичні особи – через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування – через уповноваженого представника, адвоката або прокурора.
Адвокат, прокурор, уповноважений представник зобов'язаний перевірити факти, які можуть тягнути дисциплінарну відповідальність судді, до подання відповідної скарги (заяви). Адвокат, прокурор, уповноважений представник зобов'язаний відмовити у зверненні зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, за наявності конфлікту інтересів, а також у випадку, коли такий адвокат, прокурор є учасником судового процесу, в якому бере участь суддя, щодо поведінки якого подається відповідне звернення."
 
Відхилено    
    -2195- Дехтярчук О.В.
Друге речення абзацу першого частини другої статті 93 викласти у такій редакції: "Громадяни здійснюють вказане право особисто або через представника; юридичні особи – через їх повноважні органи або представників; органи державної влади та органи місцевого самоврядування – через своїх представників або прокурора".
 
Відхилено    
    -2196- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Друге речення частини другої статті 93 викласти в такій редакції:
"Громадяни здійснюють вказане право особисто або через представника чи адвоката, юридичні особи – особисто або через представника чи адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування – особисто або через адвоката чи прокурора".
 
Відхилено    
    -2197- Власенко С.В.
Частину 2 статті 93 викласти в такій редакції:
"2. Право на звернення зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді, має будь-яка особа. Громадяни здійснюють вказане право особисто, через представника або захисника, юридичні особи, органи державної влади та органи місцевого самоврядування – через представника".
 
Відхилено    
    -2198- Шинькович А.В.
другоге речення першого абзацу частини другої статті 93 шляхом виключення
 
Відхилено    
1536. Адвокат, прокурор зобов'язаний перевірити факти, які можуть тягнути дисциплінарну відповідальність судді, до подання відповідної скарги (заяви). Адвокат, прокурор зобов'язаний відмовити у зверненні зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, за наявності конфлікту інтересів, а також у випадку, коли такий адвокат, прокурор є учасником судового процесу, в якому бере участь суддя, щодо поведінки якого подається відповідне звернення.
 
-2199- Сидорович Р.М.
речення друге абзацу другого частини другої статті 93 виключити.
 
Відхилено   Адвокат зобов'язаний перевірити факти, які можуть тягнути дисциплінарну відповідальність судді, до подання відповідної скарги (заяви). Адвокат, прокурор зобов'язаний відмовити у зверненні зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, за наявності конфлікту інтересів, а також у випадку, коли такий адвокат, є учасником судового процесу, в якому бере участь суддя, щодо поведінки якого подається відповідне звернення.
 
    -2200- Шкрум А.І.
частину 2 доповнити абзецем третім такого змісту:
"Судді вищестоящих судів, які переглядають справу в апеляційному чи касаційному порядку або при перегляді справи Верховним Судом України, зобов’язані письмово (із долученням копій відповідних процесуальних документів) повідомляти Вищу кваліфікаційну комісію суддів України або Вищу раду юстиції про виявлені під час перегляду ними справ порушення, допущені суддею (суддями) суду нижчої інстанції, за які суддю згідно із законом може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження. Неповідомлення суддею (суддями) вищестоящого суду про виявлені порушення є підставою його (їхньої) дисциплінарної відповідальності."
 
Відхилено    
    -2201- Дехтярчук О.В.
Перше речення абзацу другого частини другої статті 93 викласти у такій редакції:
У разі звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді адвоката чи прокурора, вказані особи зобов'язані перевірити факти, які можуть тягнути дисциплінарну відповідальність судді, до подання відповідної скарги (заяви).
 
Відхилено    
    -2202- Дехтярчук О.В.
У другому реченні абзацу другого частини другої статті 93 після слів "прокурор" доповнити словами " (відповідний орган прокуратури)".
 
Відхилено    
    -2203- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Доповнити частину другу статті 93 абзацом такого змісту:
"Судді вищестоящих судів, які переглядають справу в апеляційному чи касаційному порядку або при перегляді справи Верховним Судом України, зобов’язані письмово (із долученням копій відповідних процесуальних документів) повідомляти Вищу кваліфікаційну комісію суддів України або Вищу раду юстиції про виявлені під час перегляду ними справ порушення, допущені суддею (суддями) суду нижчої інстанції, за які суддю згідно із законом може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження. Неповідомлення суддею (суддями) вищестоящого суду про виявлені порушення є підставою його (їхньої) дисциплінарної відповідальності".
 
Відхилено    
    -2204- Шинькович А.В.
та другого абзацу статті 93 виклавши відповідну частину статті у такій редакції:
"2. Право на звернення зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді, має будь-яка особа.";
 
Відхилено    
1537. 3. Скарга (заява) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді, подається у письмовій формі та повинна містити такі відомості:
 
   3. Скарга (заява) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді, подається у письмовій формі та повинна містити такі відомості:
 
1538. 1) прізвище, ім'я, по батькові (найменування) заявника, його місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку;
 
   1) прізвище, ім'я, по батькові (найменування) заявника, його місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку;
 
1539. 2) прізвище, ім'я, по батькові та посада судді (суддів), на дії якого скаржиться заявник;
 
   2) прізвище, ім'я, по батькові та посада судді (суддів), на дії якого скаржиться заявник;
 
1540. 3) конкретні відомості про наявність у поведінці судді ознак дисциплінарного правопорушення, що відповідно до частини першої статті 92 цього Закону може бути підставою дисциплінарної відповідальності судді;
 
   3) конкретні відомості про наявність у поведінці судді ознак дисциплінарного правопорушення, що відповідно до частини першої статті 92 цього Закону може бути підставою дисциплінарної відповідальності судді;
 
1541. 4) посилання на фактичні дані (свідчення, докази), що підтверджують зазначені заявником відомості.
 
   4) посилання на фактичні дані (свідчення, докази), що підтверджують зазначені заявником відомості.
 
1542. Скарга (заява) підписується заявником із зазначенням дати її підписання.
 
-2205- Сотник О.С.
Абзац 2 частини 3 статті 93 викласти у такій редакції:
"Скарга (заява) підписується заявником або його представником із зазначенням дати її підписання.".
 
Відхилено   Скарга (заява) підписується заявником із зазначенням дати її підписання.
 
1543. Вища кваліфікаційна комісія суддів України затверджує та розміщує на своєму офіційному веб-сайті зразок скарги (заяви) щодо поведінки судді.
 
-2206- Сироїд О.І.
Абзац сьомий частини третьої статті 93 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Вища рада юстиції і Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів спільно затверджують та розміщують на своїх офіційних веб-сайтах бланк скарги (заяви) щодо неналежної поведінки судді, який може використовуватися для повідомлення дисциплінарному органу відомостей про порушення суддею вимог щодо його статусу, посадових обов'язків чи присяги судді".
 
Відхилено   Вища кваліфікаційна комісія суддів України і Вища рада юстиції затверджують та розміщують на офіційному веб-порталі судової влади зразок скарги (заяви) щодо поведінки судді.
 
    -2207- Сотник О.С.
Абзац 3 частини 3 статті 93 викласти у такій редакції:
"Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів і Вища рада юстиції погоджують, затверджують та розміщують на офіційному веб-порталі судової влади зразок скарги (заяви) щодо поведінки судді.".
 
Враховано частково    
    -2208- Грановський О.М.
Абзац сьомий частини 3 статті 93 викласти в такій редакції:
"Вища кваліфікаційна комісія суддів України затверджує та розміщує на своєму офіційному веб-сайті зразок скарги (заяви) щодо поведінки судді, який може використовуватися для повідомлення відомостей, які можуть бути підставою дисциплінарної відповідальності судді".
 
Відхилено    
1544. 4. Не допускається зловживання правом звернення до органу, уповноваженого здійснювати дисциплінарне провадження, у тому числі ініціювання питання відповідальності судді без достатніх підстав, використання такого права як засобу тиску на суддю у зв'язку зі здійсненням ним правосуддя. За подання завідомо безпідставної скарги про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності адвокатом або прокурором такий адвокат, прокурор може бути притягнений до дисциплінарної відповідальності відповідно до закону.
 
-2209- Крулько І.І.
У частині 4 ст.93 речення "За подання завідомо безпідставної скарги про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності адвокатом або прокурором такий адвокат, прокурор може бути притягнений до дисциплінарної відповідальності відповідно до закону" виключити.
 
Відхилено   4. Не допускається зловживання правом звернення до органу, уповноваженого здійснювати дисциплінарне провадження, у тому числі ініціювання питання відповідальності судді без достатніх підстав, використання такого права як засобу тиску на суддю у зв'язку зі здійсненням ним правосуддя. За подання завідомо безпідставної скарги про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності адвокатом. Такий адвокат може бути притягнений до дисциплінарної відповідальності відповідно до закону.
 
    -2210- Шпенов Д.Ю.
У частині 4 статті 93 слова "може бути притягнений" замінити словами "притягується".
 
Відхилено    
    -2211- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в частині 4 статті слова "може бути притягнений" замінити словами "притягується".
 
Відхилено    
    -2212- Яніцький В.П.
У частині 4 статті 93 слова "може бути притягнений" замінити словами "притягується".
 
Відхилено    
    -2213- Дехтярчук О.В.
Друге речення частини четвертої статті 93 викласти у такій редакції:
"Подання завідомо безпідставної скарги про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності адвокатом, прокурором чи представниками органів державної влади або органів місцевого самоврядування є підставою для притягнення таких адвоката й прокурора чи керівника відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може до дисциплінарної відповідальності відповідно до закону".
 
Відхилено    
    -2214- Власенко С.В.
Частину 4 статті 93 виключити.
 
Відхилено    
1545. 5. Дисциплінарну справу щодо судді не може бути порушено за заявою чи повідомленням, що не містять відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку судді, а також за анонімними заявами та повідомленнями.
 
-2215- Сироїд О.І.
Частину п’яту статті 93 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"5. Дисциплінарний орган не розглядає звернення, подані з підстав, не визначених частиною першою статті 92 цього Закону, звернення, що не містять конкретних відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку судді, а також анонімні звернення".
 
Відхилено   5. Дисциплінарну справу щодо судді не може бути порушено за заявою чи повідомленням, що не містять відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку судді, а також за анонімними заявами та повідомленнями.
 
    -2216- Дехтярчук О.В.
В частині п’ятій статті 93 слово "проступку" замінити словом "правопорушення".
 
Відхилено    
1546. 6. Перевірка звернення на прийнятність до розгляду Вищою кваліфікаційною комісією суддів України здійснюється членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або, за його дорученням, інспектором Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-2217- Сироїд О.І.
Частину шосту статті 93 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити (перенісши його положення до статей про процедуру дисциплінарного провадження).
 
Відхилено   6. Секретаріат відповідного органу, що здійснює дисцилінарне провадження, реєструє скаргу (заяву) в день її надходження і проводить автоматизований розподіл між членами цього органу. Перевірка скарги (заяви) на прийнятність до розгляду здійснюється визначеним таким чином членом відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження або, за дорученням такого члена органу, інспектором органу, що здійснює дисциплінарне провадження.
 
    -2218- Сотник О.С.
Абзац 1 частини 6 статті 93 викласти у такій редакції:
"6. Апарат відповідного дисциплінарного органу реєструє скаргу (заяву) в день її надходження і проводить автоматизований розподіл між членами комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. Перевірка скарги (заяви) на прийнятність до розгляду здійснюється визначеним таким чином членом відповідного дисциплінарного органу або, за дорученням цього члена дисциплінарного органу, інспектором відповідного дисциплінарного органу."
 
Враховано , редакційно   
    -2219- Шпенов Д.Ю.
У абзаці 1 частини 6 статті 93 виключити слова "або, за його дорученням, інспектором Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
    -2220- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в абзаці 1 частини 6 статті виключити слова "або, за його дорученням, інспектором Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
    -2221- Яніцький В.П.
У абзаці 1 частини 6 статті 93 виключити слова "або, за його дорученням, інспектором Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
    -2222- Грановський О.М.
Абзац перший частини 6 статті 93 викласти в такій редакції:
"6. Перевірка звернення на прийнятність до розгляду Вищою кваліфікаційною комісією суддів України здійснюється членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у порядку, встановленому цим Законом".
 
Відхилено    
    -2223- Дехтярчук О.В.
Частину шосту статті 93 викласти у такій редакції:
"6. Прізвище, ім’я, по батькові судді щодо якого надійшла скарга, не підлягають оприлюдненню до моменту прийняття рішення у дисциплінарній справі".
 
Відхилено    
1547. Звернення повертається членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України без розгляду, якщо:
 
-2224- Сотник О.С.
Абзац 2 частини 6 статті 93 викласти у такій редакції:
"Скарга (заява) повертається членом комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, визначеним автоматизованою системою, шляхом прийняття умотивованого рішення, якщо:"
 
Враховано редакційно   Звернення повертається без розгляду, якщо:
 
    -2225- Власенко С.В.
Абзац другий частини 6 статті 93 викласти в такій редакції:
"Звернення повертається заявнику (скаржнику) членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вмотивованим рішенням щодо залишення без розгляду, якщо:".
 
Відхилено    
1548. 1) звернення не відповідає визначеним цим Законом вимогам;
 
-2226- Сотник О.С.
У пунктах 1-2 абзацу 2 частини 6 статті 93 слово "звернення" замінити на "скарга (заява)".
 
Відхилено   1) звернення не відповідає визначеним цим Законом вимогам;
 
1549. 2) звернення містить виражені у непристойній формі висловлювання, що принижують честь і гідність будь-яких осіб;
 
-2227- Власенко С.В.
Пункт 2 частини 6 статті 93 викласти в такій редакції:
"2) звернення містить виражені у непристойній формі висловлювання, що принижують честь і гідність будь-яких осіб, окрім випадків цитування осіб, що підтверджуються матеріалами справи (стенограма);".
 
Відхилено   2) звернення містить виражені у непристойній формі висловлювання, що принижують честь і гідність будь-яких осіб;
 
1550. 3) наведені у зверненні відомості стосуються тільки поведінки учасників процесу, працівників апарату суду або інших осіб;
 
-2228- Сотник О.С.
Пункт 3 абзацу 2 частини 6 статті 93 викласти у такій редакції:
"3) описана у скарзі (заяві) поведінка судді не має ознак діянь, визначених у частині першій статті 92 цього Закону;".
 
Відхилено   3) наведені у зверненні відомості стосуються тільки поведінки учасників процесу, працівників апарату суду або інших осіб;
 
1551. 4) у зверненні порушується питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності осіб, звільнених з посади судді, суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, а також суддів, повноваження яких припинено у зв'язку зі смертю;
 
-2229- Сотник О.С.
Пункт 4 абзацу 2 частини 6 статті 93 викласти у такій редакції:
"4) у скарзі (заяві) порушується питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності осіб, звільнених з посади судді (крім випадків звільнення у зв’язку з поданням заяви про відставку), а також суддів, повноваження яких припинено у зв'язку зі смертю;".
 
Відхилено   4) у зверненні порушується питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності осіб, звільнених з посади судді, суддів провадження щодо яких непідвідомче відповідному органу, що здійснює дисциплінарне провадження, а також суддів, повноваження яких припинено у зв'язку зі смертю;
 
    -2230- Власенко С.В.
Пункт 4 частини 6 статті 93 викласти в такій редакції:
"4) у зверненні порушується питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності осіб, звільнених з посади судді, суддів Верховного Суду України, а також суддів, повноваження яких припинено у зв'язку зі смертю;".
 
Відхилено    
1552. 5) звернення стосується оскарження судового рішення, грунтується на доводах, що можуть бути перевірені лише судом вищої інстанції в порядку, передбаченому процесуальним законодавством;
 
-2231- Сотник О.С.
Пункт 5 абзацу 2 частини 6 статті 93 викласти у такій редакції:
"5) скарга (заява) стосується оскарження судового рішення, грунтується на доводах, що мають перевірятися лише судом вищої інстанції в порядку, передбаченому процесуальним законодавством;".
 
Відхилено   5) звернення стосується оскарження судового рішення, грунтується на доводах, що можуть бути перевірені лише судом вищої інстанції в порядку, передбаченому процесуальним законодавством;
 
1553. 6) факти неналежної поведінки судді, що повідомляються, вже були предметом перевірки і щодо них у дисциплінарному провадженні прийнято рішення.
 
-2232- Сотник О.С.
Доповнити статтю 93 частиною 7:
"7. Рішення про повернення скарги (заяви) заявнику без розгляду по суті може бути оскаржене в судовому порядку.".
 
Відхилено   6) факти неналежної поведінки судді, що повідомляються, вже були предметом перевірки і щодо них у дисциплінарному провадженні прийнято рішення.
 
    -2233- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Статтю 93 доповнити частиною 7 наступного змісту:
7. Не підлягає повернення скарга підставою якої є скасоване або змінене судове рішення.
 
Відхилено    
1554. Стаття 94. Органи, що здійснюють дисциплінарне провадження щодо судді
 
-2234- Сироїд О.І.
Назву статті 94 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Стаття 94. Дисциплінарні органи".
 
Відхилено   Стаття 94. Органи, що здійснюють дисциплінарне провадження щодо судді
 
    -2235- Сотник О.С.
Змінити назву статті 94 на "Дисциплінарні органи".
 
Відхилено    
1555. 1. Дисциплінарне провадження щодо судді здійснюють:
 
   1. Дисциплінарне провадження щодо судді здійснюють:
 
1556. 1) Вища кваліфікаційна комісія суддів України – щодо суддів місцевих та апеляційних судів;
 
-2236- Сироїд О.І.
У пункті 1 частини першої статті 94 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "дисциплінарна комісія суддів, яку утворює Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів з числа своїх членів".
 
Відхилено   1) Вища кваліфікаційна комісія суддів України – щодо суддів місцевих та апеляційних судів;
 
    -2237- Сотник О.С.
Пункт 1 частини 1 статті 94 викласти у такій редакції:
"1) дисциплінарна комісія суддів, яку утворює Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів з числа своїх членів відповідно до цього Закону, – щодо суддів місцевих та апеляційних судів;".
 
Відхилено    
1557. 2) Вища рада юстиції – щодо суддів вищих спеціалізованих судів та суддів Верховного Суду України.
 
-2238- Сироїд О.І.
Статтю 94 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити частиною другою такого змісту:
"2. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів і Вища рада юстиції утворюють з числа своїх членів комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, які організовують відповідні перевірки і вирішують питання щодо відкриття дисциплінарного провадження. Такі комісії утворюються у складі не менше трьох членів і здійснюють повноваження згідно з цим Законом і регламентом відповідного органу".
 
Відхилено   2) Вища рада юстиції – щодо суддів вищих спеціалізованих судів та суддів Верховного Суду України.
 
    -2239- Сотник О.С.
Частину 2 статті 94 викласти у такій редакції:
"2. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів і Вища рада юстиції утворюють з числа своїх членів комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, які організовують відповідні перевірки і вирішують питання щодо відкриття дисциплінарного провадження. Такі комісії утворюються у складі не менше трьох членів і здійснюють повноваження відповідно до регламенту відповідного органу.".
 
Відхилено    
    -2240- Власенко С.В.
Пункт 2 частини 1 статті 94 викласти в такій редакції:
"2) Вища рада юстиції – суддів Верховного Суду України".
 
Відхилено    
    -2241- Шинькович А.В.
Внести стилістичну правку до тексту пункту другого частини першої статті 94 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та викласти його у такій редакції:
"2) Вища рада юстиції – щодо суддів вищих спеціалізованих судів та Верховного Суду України.";
 
Відхилено    
1558. Стаття 95. Порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо судді
 
-2242- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У статті 95:
 
Відхилено   Стаття 95. Порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо судді
 
    -2243- Дехтярчук О.В.
Статтю 95 викласти у такій редакції:
"Стаття 95. Порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо судді"
1. Для вирішення питання щодо відкриття дисциплінарного провадження у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України діє автоматизована система розподілу скарг (заяв). Положення про автоматизовану систему розподілу скарг (заяв) затверджується Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за погодженням з Радою суддів України.
Секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у день надходження скарги, (заяви) реєструє її та за допомогою автоматизованої систему визначає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для вирішення питання щодо відкриття дисциплінарного провадження.
2. Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття дисциплінарного провадження, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України пропонує судді надати пояснення з приводу обставин, викладених у скарзі на його дії.
Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своїм вмотивованим рішенням відмовляє у відкритті дисциплінарного провадження, якщо:
1) скарга не відповідає визначеним цим Законом вимогам;
2)скарга містить виражені у непристойній формі висловлювання, що принижують честь і гідність будь-яких осіб;
3) скаргу подано з підстав, не визначених статтею 92 цього Закону;
4) у скарзі порушується питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності осіб, звільнених з посади судді, суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, а також суддів, повноваження яких припинено у зв'язку зі смертю;
5) скарга стосується оскарження судового рішення, ґрунтується на доводах, що можуть бути перевірені лише судом вищої інстанції в порядку, передбаченому процесуальним законодавством;
6) скарга стосується розгляду суддею конкретної судової справи, яка перебуває в його провадженні, якщо член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України дійте висновку, що вказана скарга подана з метою здійснення тиску на суддю для ухвалення певного судового рішення у справі;
7) факти неналежної поведінки судді, що повідомляються, вже були предметом перевірки і щодо них у дисциплінарному провадженні прийнято рішення.
Копія рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження не пізніше як через сім днів з дня його прийняття надсилається судді щодо якого було подано скаргу та особі, за скаргою якої прийнято відповідне рішення.
3. За відсутності підстав, передбачених частиною другою цієї статті, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймає рішення про відкриття дисциплінарного провадження щодо судді.
Копія рішення про відкриття дисциплінарного провадження не пізніше як через три дні з дня його прийняття надсилається судді, стосовно якого воно відкрито.
Рішення про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарного провадження оскарженню не підлягає.
4. Після відкриття дисциплінарного провадження член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, або, за його дорученням, інспектор Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, проводить перевірку в межах обставин повідомлених у скарзі (заяві). У випадку виявлення під час перевірки інших обставин, що можуть бути підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, інформація про це включається у висновок члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами перевірки.
5. Під час здійснення перевірки член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має право знайомитися з матеріалами судових справ, робити з них копії, опитувати суддів та інших осіб, яким відомі обставини вчинення діяння, що має ознаки дисциплінарного правопорушення, отримувати за письмовим запитом від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадян та їх об'єднань необхідну для проведення перевірки інформацію.
6. Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань, особи, яким направлено запит члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, зобов'язані протягом десяти днів з дня його отримання надати відповідну інформацію. У разі необхідності зазначений строк може бути продовжено до тридцяти днів, про що член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повідомляє безпосередньо у запиті.
7. Ненадання члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів України інформації, а також надання завідомо недостовірних відомостей тягне за собою притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законом.
8. Перевірка відомостей про наявність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності проводиться у строк, який не перевищує двох місяців із дня реєстрації скарги (заяви), а в разі неможливості завершення перевірки протягом цього строку він може бути продовжений Вищою кваліфікаційною комісію суддів України, але не більш як на місяць.
9. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами перевірки готує висновок, який повинен містити інформацію про наявність чи відсутність дисциплінарного правопорушення та виклад обставин, якими це підтверджується. Якщо за результатами перевірки член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України встановить наявність дисциплінарного правопорушення, у висновку додатково зазначається про його характер та наслідки, відомості про особу судді, ступінь його вини, інші обставини, що мають значення для прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення, а також пропозиція члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо конкретного виду дисциплінарного стягнення.
10. Висновок члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та зібрані у процесі перевірки матеріали передаються на розгляд Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та мають бути отримані його членами не пізніш як за десять днів до засідання, на якому такий висновок розглядатиметься.
11. Розгляд висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного правопорушення судді відбувається на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на яке запрошуються особа, яка подала скаргу (заяву), суддя, стосовно якого відкрито дисциплінарне провадження, їхні представники, а у разі необхідності й інші особи. Повідомлення про час та місце проведення засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має бути надіслано не пізніш як за десять днів до дня його проведення.
12. До повідомлення про час та місце проведення засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яке надсилається судді, додаються копія скарги (заяви) та висновок про наявність чи відсутність дисциплінарного правопорушення судді.
13. Висновок про наявність чи відсутність дисциплінарного правопорушення судді розглядається за його участю і може бути розглянутий без нього лише у випадках, коли належним чином повідомлений суддя:
1) повідомив про згоду на розгляд висновку за його відсутності;
2) не з’явився на засідання, не повідомивши про причини неявки;
3) не з’явився на засідання повторно.
Рішення про можливість розгляду висновку за відсутності відповідного судді приймає Вища кваліфікаційна комісія суддів України.
Неприбуття особи, за скаргою якої відкрито дисциплінарне провадження, не перешкоджає розгляду відповідного висновку.
14. Суддя, який не братиме участі в засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, має право надіслати письмові пояснення по суті порушень питань, які додаються до матеріалів провадження та в обов’язковому порядку оголошуються на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
15. Розгляд висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного правопорушення судді відбувається на засадах змагальності. На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України заслуховуються повідомлення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який здійснював перевірку, пояснення судді, стосовно якого здійснюється дисциплінарне провадження, та/або його представника і в разі необхідності інших осіб.
16. Перебіг розгляду висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного правопорушення судді та оголошення рішення за результатами його розгляду фіксуються технічними засобами.
17. Суддя, стосовно якого здійснюється дисциплінарне провадження, та/або його представник мають право давати пояснення, відмовитися від їх надання, ставити питання учасникам провадження, висловлювати заперечення, заявляти клопотання, а також за наявності сумнівів у неупередженості та об’єктивності члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України подавати заяву про його відвід.
Під час прийняття рішення стосовно відводу член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, якому заявлено відвід, не має права брати участі в голосуванні та бути присутнім під час його проведення.
 
Відхилено    
1559. 1. Дисциплінарне провадження щодо судді передбачає здійснення перевірки даних про наявність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, вирішення питання про відкриття дисциплінарної справи чи відмову в її відкритті, розгляд дисциплінарної справи і прийняття рішення.
 
-2244- Сотник О.С.
Частину 1 статті 95 викласти у такій редакції:
"1. Дисциплінарне провадження щодо судді передбачає здійснення перевірки даних про наявність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, вирішення питання про відкриття дисциплінарного провадження чи відмову в його відкритті, розгляд дисциплінарної справи і прийняття рішення.".
 
Відхилено   1. Дисциплінарне провадження щодо судді передбачає здійснення перевірки даних про наявність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, вирішення питання про відкриття дисциплінарної справи чи відмову в її відкритті, розгляд дисциплінарної справи і прийняття рішення.
 
1560. 2. За зверненням, яке відповідає встановленим цим Законом вимогам та не підлягає поверненню членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, проводиться перевірка даних про наявність підстав для відкриття дисциплінарного провадження.
 
-2245- Сироїд О.І.
Частини з другої по шосту статті 95 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) вивести в окрему статтю і викласти в такій редакції:
"Стаття 95-1. Прийняття скарги (заяви) та здійснення її перевірки
1. Апарат відповідного органу реєструє скаргу (заяву) в день її надходження і проводить автоматизований розподіл між членами комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
2. Член комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, визначений автоматизованою системою, своїм умотивованим рішенням повертає звернення заявнику без розгляду по суті, якщо:
1) звернення не відповідає вимогам, встановленим цим Законом;
2) звернення містить зневажливі та принизливі висловлювання на адресу будь-яких осіб;
3) описана у зверненні поведінка судді не має ознак діянь, визначених у частині першій статті 92 цього Закону;
5) звернення стосується оскарження судового рішення, грунтується на доводах, що можуть бути перевірені лише судом вищої інстанції в порядку, передбаченому процесуальним законодавством;
5) суддю, щодо поведінки якого подано звернення, звільнено з посади (крім випадку звільнення у зв’язку з поданням заяви про відставку) або його повноваження припинено у зв'язку зі смертю;
6) факти неналежної поведінки судді, що повідомляються, вже були об'єктом перевірки і щодо них у дисциплінарному провадженні прийнято рішення.
Рішення про повернення скарги (заяви) заявнику без розгляду по суті може бути оскаржене в судовому порядку.
3. Член комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, встановивши належність скарги (заяви) до розгляду у відповідному дисциплінарному органі, не пізніше наступного робочого дня передає її комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності для перевірки і вирішення питання щодо відкриття дисциплінарного провадження.
4. Член комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, може з власної ініціативи внести на розгляд цієї комісії подання щодо перевірки і вирішення питання щодо відкриття дисциплінарного провадження, якщо на підставі даних електронної особової справи судді встановить, що судові рішення цього судді скасовані впродовж 12 місяців у 10 відсотках і більше справ, розглянутих цим суддею або за його участю.
5. Перевірку відомостей, викладених у скарзі (заяві), проводять один або більше членів комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності протягом місяця з дня реєстрації заяви (скарги), а в разі неможливості завершення перевірки протягом цього часу її строк може бути продовжено дисциплінарним органом, але не більше ніж на місяць.
6. Перевірка проводиться в межах обставин, повідомлених у скарзі (заяві). У разі виявлення під час такої перевірки інших обставин, що можуть бути підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, член комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності включає відповідну інформацію до висновку за результатами перевірки.
7. Під час здійснення перевірки член комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності має право знайомитися з матеріалами судових справ, робити з них копії, опитувати суддів та інших осіб, яким відомі обставини вчинення діяння, що має ознаки дисциплінарного правопорушення, отримувати за письмовим запитом від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадян та їх об'єднань необхідну для проведення перевірки інформацію.
8. Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань, особи, яким направлено запит члена комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, зобов'язані протягом десяти днів з дня його отримання надати відповідну інформацію. У разі необхідності зазначений строк може бути продовжено до тридцяти днів, про що член комісії повідомляє безпосередньо у запиті.
9. Ненадання члену комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності інформації, а також надання завідомо недостовірних відомостей тягне за собою притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законом.
10. Член комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності за результатами перевірки складає висновок з викладенням фактів та обставин, виявлених у ході перевірки, та пропозицією про відкриття чи відмову у відкритті дисциплінарної справи. Висновок члена комісії та зібрані у процесі перевірки матеріали передаються на розгляд комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
Висновок та зібрані у процесі перевірки матеріали мають бути отримані відповідними членами комісії не пізніше, ніж за п'ять днів до засідання, на якому буде вирішуватися питання про відкриття або відмову у відкритті дисциплінарного провадження".
 
Відхилено   2. За зверненням, яке відповідає встановленим цим Законом вимогам та не підлягає поверненню членом органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, проводиться перевірка даних про наявність підстав для відкриття дисциплінарного провадження.
 
    -2246- Сотник О.С.
Частину 2 статті 95 викласти у такій редакції:
"2. Член комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, встановивши належність скарги (заяви) до розгляду у відповідному дисциплінарному органі, не пізніше наступного робочого дня передає її комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності для перевірки і вирішення питання щодо відкриття дисциплінарного провадження.".
 
Відхилено    
    -2247- Шпенов Д.Ю.
У частині 2 статті 95 після слів "цим Законом" додати слова "в межах поданої скарги".
 
Відхилено    
    -2248- Яніцький В.П.
У частині 2 статті 95 після слів "цим Законом" додати слова "в межах поданої скарги".
 
Відхилено    
    -2249- Грановський О.М.
Абзац перший частини 2 статті 95 викласти в такій редакції:
"2. За зверненням, яке відповідає встановленим цим Законом вимогам та не підлягає поверненню членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, протягом одного місяця з дня надходження проводиться перевірка даних про наявність підстав для відкриття дисциплінарного провадження".
 
Відхилено    
1561. Така перевірка проводиться у порядку, встановленому цим Законом.
 
-2250- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в абзаці 2 частини 2 статті після слів "цим Законом" додати слова "в межах поданої скарги".
 
Відхилено   Така перевірка проводиться у порядку, встановленому цим Законом.
 
    -2251- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Абзац другий частини другої викласти у такій редакції:
"Така перевірка проводиться у порядку, встановленому цим Законом, у строк, який не перевищує двох місяців із дня реєстрації відповідного звернення. У разі неможливості завершення перевірки протягом цього строку він може бути продовжений Вищою кваліфікаційною комісію суддів України, але не більш як на місяць".
 
Відхилено    
1562. 3. Під час здійснення перевірки член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має право знайомитися з матеріалами судових справ, робити з них копії, опитувати суддів та інших осіб, яким відомі обставини вчинення діяння, що має ознаки дисциплінарного правопорушення, отримувати за письмовим запитом від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадян та їх об'єднань необхідну для проведення перевірки інформацію.
 
-2252- Сотник О.С.
Частину 3 статті 95 викласти у такій редакції:
"3. Перевірку відомостей, викладених у скарзі (заяві), проводять один або більше членів комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності протягом місяця з дня реєстрації заяви (скарги), а в разі неможливості завершення перевірки протягом цього часу її строк може бути продовжено відповідним дисциплінарним органом, але не більше ніж на місяць.
Перевірка проводиться в межах обставин, повідомлених у скарзі (заяві). У разі виявлення під час такої перевірки інших обставин, що можуть бути підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, член комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) включає відповідну інформацію до висновку за результатами перевірки.
Під час здійснення перевірки член комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності має право ознайомлюватись з матеріалами судових справ, робити з них копії, опитувати суддів та інших осіб, яким відомі обставини вчинення діяння, що має ознаки дисциплінарного правопорушення, отримувати за письмовим запитом від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадян та їх об'єднань необхідну для проведення перевірки інформацію.".
 
Відхилено   3. Під час здійснення перевірки член органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів має право знайомитися з матеріалами судових справ, робити з них копії, опитувати суддів та інших осіб, яким відомі обставини вчинення діяння, що має ознаки дисциплінарного правопорушення, отримувати за письмовим запитом від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадян та їх об'єднань необхідну для проведення перевірки інформацію.
 
    -2253- Шпенов Д.Ю.
У частині 3 статті 95 після слів "знайомитися з матеріалами судових справ" додати слова "провадження в яких закінчено та в межах поданої скарги".
 
Відхилено    
    -2254- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
в частині 3 після слів "знайомитися з матеріалами судових справ" додати слова "провадження в яких закінчено та в межах поданої скарги".
 
Відхилено    
    -2255- Яніцький В.П.
У частині 3 статті 95 після слів "знайомитися з матеріалами судових справ" додати слова "провадження в яких закінчено та в межах поданої скарги".
 
Відхилено    
    -2256- Грановський О.М.
Частину 3 статті 95 викласти в такій редакції:
"3. Під час здійснення перевірки член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має право витребовувати закінчені розглядом судові справи (їх копії), знайомитися з матеріалами судових справ, розгляд яких не закінчено, отримувати пояснення від суддів та інших осіб, яким відомі обставини вчинення діяння, що має ознаки дисциплінарного правопорушення, отримувати за письмовим запитом від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадян та їх об'єднань необхідну для проведення перевірки інформацію".
 
Відхилено    
1563. 4. Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань, особи, яким направлено запит члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, зобов'язані протягом десяти днів з дня його отримання надати відповідну інформацію. У разі необхідності зазначений строк може бути продовжено до тридцяти днів, про що член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повідомляє безпосередньо у запиті.
 
-2257- Сотник О.С.
Частину 4 статті 95 викласти у такій редакції:
"4. Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань, особи, яким направлено запит комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності або її члена, зобов'язані протягом десяти днів з дня його отримання надати відповідну інформацію. У разі необхідності зазначений строк може бути продовжено до тридцяти днів, про що комісія або її член повідомляє особу, яка направила клопотання про продовження строку надання інформації.".
 
Відхилено   4. Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань, особи, яким направлено запит члена органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, зобов'язані протягом десяти днів з дня його отримання надати відповідну інформацію. У разі необхідності зазначений строк може бути продовжено до тридцяти днів, про що член органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, повідомляє безпосередньо у запиті.
 
1564. 5. Ненадання члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів України інформації, а також надання завідомо недостовірних відомостей тягне за собою притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законом.
 
-2258- Сотник О.С.
Частину 5 статті 95 викласти у такій редакції:
"5. Ненадання комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності або її члену інформації, а також надання завідомо недостовірних відомостей тягне за собою притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законом.".
 
Враховано редакційно   5. Ненадання члену органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, інформації, а також надання завідомо недостовірних відомостей тягне за собою притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законом.
 
    -2259- Грановський О.М.
Частину 5 статті 95 викласти в такій редакції:
"5. Невиконання законних вимог члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо надання інформації, а також надання завідомо недостовірних відомостей тягне за собою притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законом".
 
Відхилено    
1565. 6. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами перевірки складає висновок з викладенням фактів та обставин, виявлених у ході перевірки, та пропозицією про відкриття чи відмову у відкритті дисциплінарної справи. Висновок члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та зібрані у процесі перевірки матеріали передаються на розгляд Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-2260- Сотник О.С.
Частину 6 статті 95 викласти у такій редакції:
"6. Член комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) за результатами перевірки складає висновок, який повинен містити інформацію про підтвердження або спростування відомостей про дисциплінарний проступок, виклад фактів та обставин, виявлених у ході перевірки, та пропозицію комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про відкриття чи відмову у відкритті дисциплінарного провадження.
Висновок та зібрані у процесі перевірки матеріали мають бути отримані рештою членів комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) не пізніше, ніж за п'ять днів до засідання, на якому буде вирішуватися питання про відкриття або відмову у відкритті дисциплінарного провадження.".
 
Відхилено   6. Член органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів за результатами перевірки складає висновок з викладенням фактів та обставин, виявлених у ході перевірки, та пропозицією про відкриття чи відмову у відкритті дисциплінарної справи. Висновок члена органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, та зібрані у процесі перевірки матеріали передаються на розгляд органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів,.
 
1566. 7. Питання про відкриття дисциплінарної справи чи відмову в її відкритті вирішує Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який проводив перевірку, не бере участі у прийнятті рішення про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарної справи.
 
-2261- Сироїд О.І.
Частини з сьомої по дев’яту статті 95 вивести в окрему статтю і викласти її в такій редакції:
"Стаття 95-2. Відкриття дисциплінарного провадження
1. Питання про відкриття дисциплінарної справи чи відмову в її відкритті комісія з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності більшістю голосів. Рішення з цих питань має бути вмотивованим.
У разі відсутності підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, закінчення строку давності притягнення або виявлення обставин, передбачених частиною другою статті 92 цього Закону, комісія з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності приймає рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді.
Рішення комісії про відкриття дисциплінарного провадження може бути оскаржено суддею лише одночасно з рішенням дисциплінарного органу за результатами дисциплінарного провадження.
Заявник може оскаржити рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження в судовому порядку протягом десяти днів після отримання його копії.
2. Копії рішення про відкриття дисциплінарного провадження або відмову у цьому скеровується заявнику і судді протягом трьох днів після його ухвалення. У разі відкриття дисциплінарного провадження судді скеровується також копія висновку члена комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
3. У разі відкриття дисциплінарного провадження комісія з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності протягом трьох днів після ухвалення відповідного рішення передає його матеріали на розгляд відповідному дисциплінарному органу – дисциплінарній комісії суддів або Вищій раді юстиції".
 
Відхилено   7. Питання про відкриття дисциплінарної справи чи відмову в її відкритті вирішує орган що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів. Член органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів,, який проводив перевірку, не бере участі у прийнятті рішення про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарної справи.
 
    -2262- Сотник О.С.
Частину 7 статті 95 викласти у такій редакції:
"7. Питання про відкриття дисциплінарного провадження чи відмову в його відкритті вирішує комісія з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності більшістю голосів. Рішення з цих питань має бути вмотивованим.
Рішення комісії про відкриття дисциплінарного провадження може бути оскаржено суддею лише одночасно з рішенням дисциплінарного органу за результатами дисциплінарного провадження. Заявник може оскаржити рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження, якщо його прийнято через закінчення строку давності та/або з підстав, передбачених частиною шостою статті 93 цього Закону, в судовому порядку протягом десяти днів після отримання копії такого рішення.".
 
Відхилено    
    -2263- Шинькович А.В.
Внести зміни до тексту частини сьомої статті 95 шляхом виключення другого речення першого абзацу, виклавши відповідну частину у такій редакції:
"7. Питання про відкриття дисциплінарної справи чи відмову в її відкритті вирішує Вища кваліфікаційна комісія суддів України.
Рішення про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарної справи оскарженню не підлягає."
 
Відхилено    
    -2264- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Частину 7 ст. 95 доповнити реченням наступного змісту: Відкриття дисциплінарної справи за заявою про скасоване судове рішення є обовязковим.
 
Відхилено    
1567. Рішення про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарної справи оскарженню не підлягає.
 
-2265- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У абзаці 2 ч. 7 ст. 95 Закону слова "або про відмову у відкритті" - виключити.
 
Відхилено   Рішення про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарної справи оскарженню не підлягає.
 
    -2266- Грановський О.М.
Абзац другий частини 7 статті 95 виключити.
 
Відхилено    
    -2267- Романюк Р.С.
В абзаці 2 частини 7 статті 95 слова "оскарженню не підлягає" - замінити словами "може бути оскаржено до суду в порядку, встановленому процесуальним законом".
 
Відхилено    
1568. 8. Копія рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відкриття дисциплінарної справи не пізніше як через три дні з дня його прийняття надсилається судді, щодо якого відкрито дисциплінарну справу. До рішення додається копія висновку члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-2268- Сотник О.С.
Частину 8 статті 95 викласти у такій редакції:
"8. Копія рішення комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінаррної відповідальності про відкриття дисциплінарного провадження або відмову у цьому не пізніше як через три дні з дня його прийняття надсилається судді, щодо якого розглядалося питання, та заявнику. До рішення про відкриття дисциплінарного провадження, копія якого надсилається судді, додається копія висновку члена комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
У разі відкриття дисциплінарного провадження комісія з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності протягом трьох днів після ухвалення відповідного рішення передає його матеріали на розгляд дисциплінарній комісії суддів або Вищій раді юстиції.".
 
Відхилено   8. Копія рішення органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів про відкриття дисциплінарної справи не пізніше як через три дні з дня його прийняття надсилається судді, щодо якого відкрито дисциплінарну справу. До рішення додається копія висновку члена органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів,.
 
    -2269- Сидорович Р.М.
абзац другий частини сьомої статті 95 виключити.
 
Відхилено    
    -2270- Грановський О.М.
Частину 8 статті 95 викласти в такій редакції:
"8. Копія рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відкриття дисциплінарної справи не пізніше як через три дні з дня його прийняття надсилається судді, щодо якого відкрито дисциплінарну справу та особі, за зверненням якої порушено справу. До рішення додається копія висновку члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, складеного за результатами перевірки".
 
Відхилено    
    -2271- Власенко С.В.
Частину 8 статті 95 викласти в такій редакції:
"8. Копія рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відкриття дисциплінарної справи не пізніше як через три дні з дня його прийняття надсилається судді, щодо якого відкрито дисциплінарну справу та заявнику (скаржнику). До рішення додається копія висновку члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
1569. 9. У разі відсутності підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, закінчення строку давності притягнення або виявлення обставин, передбачених частиною п’ятою статті 93 цього Закону, Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді.
 
-2272- Сотник О.С.
Частину 9 статті 95 викласти у такій редакції:
"9. У разі відсутності підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, закінчення строку давності притягнення або виявлення обставин, передбачених частиною шостою статті 93 цього Закону, комісія з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності приймає рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження стосовно судді.".
 
Відхилено   9. У разі відсутності підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, закінчення строку давності притягнення або виявлення обставин, передбачених частиною п’ятою статті 93 цього Закону, орган, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, приймає рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді.
 
    -2273- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
частину дев’яту доповнити новим абзацом такого змісту:
"Копія рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи не пізніше як через сім днів з дня його прийняття надсилається судді щодо якого було подано скаргу та особі, за скаргою якої прийнято відповідне рішення";
 
Відхилено    
1570. 10. Розгляд дисциплінарної справи відбувається у відкритому засіданні, на яке запрошуються особа, за скаргою (заявою) якої відкрито справу або її представник, та суддя, стосовно якого відкрито справу. Будь-які заінтересовані особи мають право бути присутніми на засіданні.
 
-2274- Сироїд О.І.
Частину з десятої по п’ятнадцяту статті 95 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) вивести в окрему статтю та викласти її в такій редакції:
"Стаття 95-3. Розгляд дисциплінарної справи
1. Розгляд дисциплінарної справи відбувається у відкритому засіданні, на яке запрошуються особа, за скаргою (заявою) якої відкрито справу або її представник, та суддя, стосовно якого відкрито справу. Будь-які заінтересовані особи мають право бути присутніми на засіданні.
2. Суддя, стосовно якого відкрито провадження, може надати письмові пояснення, які додаються до матеріалів провадження. Письмові пояснення судді оголошуються на засіданні дисциплінарного органу.
3. Перше неприбуття судді на засідання дисциплінарного органу є підставою для відкладення розгляду дисциплінарної справи, крім випадку, коли він подав заяву про розгляд дисциплінарної справи за його відсутності.
Повторне неприбуття судді на засідання дисциплінарного органу є підставою для розгляду дисциплінарної справи за його відсутності лише в разі наявності письмових пояснень судді або ненадання таких пояснень у строк, встановлений дисциплінарним органом.
Неприбуття особи, за зверненням якої відкрито дисциплінарну справу, не перешкоджає її розгляду.
4. Розгляд дисциплінарної справи стосовно судді відбувається на засадах змагальності. На засіданні дисциплінарного органу заслуховуються повідомлення члена (членів) комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, яка прийняла рішення про відкриття дисциплінарного провадження, про результати перевірки, пояснення судді, стосовно якого відкрито провадження, та/або його представника і свідчення свідків, а також інших заінтересованих осіб.
5. Суддя, стосовно якого розглядається питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності, та/або його представник мають право надавати пояснення, заявляти клопотання про виклик свідків, ставити запитання учасникам провадження, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи.
Особа, яка звернулася зі скаргою (заявою), та (або) її представник мають право давати пояснення, задавати питання учасникам провадження, заявляти клопотання і відводи.
6. Перебіг розгляду дисциплінарної справи стосовно судді та оголошення результатів її розгляду фіксуються технічними засобами".
 
Відхилено   10. Розгляд дисциплінарної справи відбувається у відкритому засіданні, на яке запрошуються особа, за скаргою (заявою) якої відкрито справу або її представник, та суддя, стосовно якого відкрито справу. Будь-які заінтересовані особи мають право бути присутніми на засіданні.
 
    -2275- Сотник О.С.
Частину 10 статті 95 викласти у такій редакції:
"10. Розгляд дисциплінарної справи відбувається у відкритому засіданні, на яке запрошуються особа, за скаргою (заявою) якої відкрито провадження або її представник, суддя, стосовно якого відкрито справу, свідки, а в разі необхідності й інші особи. Будь-які заінтересовані особи мають право бути присутніми на засіданні.
Суддя, стосовно якого відкрито провадження, може надати письмові пояснення, які додаються до матеріалів провадження. Письмові пояснення судді оголошуються на засіданні дисциплінарного органу.".
 
Відхилено    
    -2276- Шпенов Д.Ю.
У частині 10 статті 95 виключити слова "Будь-які заінтересовані особи мають право бути присутніми на засіданні".
 
Відхилено    
    -2277- Яніцький В.П.
У частині 10 статті 95 виключити слова "Будь-які заінтересовані особи мають право бути присутніми на засіданні".
 
Відхилено    
    -2278- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
частину десяту викласти у такій редакції:
"10. Розгляд дисциплінарної справи відбувається у відкритому засіданні, на яке запрошуються особа, яка подала скаргу (заяву), суддя, стосовно якого відкрито дисциплінарне провадження, їхні представники, а у разі необхідності й інші особи. Повідомлення про час та місце проведення засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має бути надіслано не пізніш як за десять днів до дня його проведення";
 
Відхилено    
1571. 11. У разі неможливості з поважних причин взяти участь у засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України суддя, справа стосовно якого розглядається, може надати по суті порушених питань письмові пояснення, які додаються до матеріалів справи. Письмові пояснення судді оголошуються на засіданні в обов'язковому порядку. Повторна неявка цього судді на засідання є підставою для розгляду дисциплінарної справи за його відсутності.
 
-2279- Сотник О.С.
Частину 11 статті 95 викласти у такій редакції:
"11. Перше неприбуття судді на засідання дисциплінарного органу є підставою для відкладення розгляду дисциплінарної справи, крім випадку, коли він подав заяву про розгляд справи за його відсутності. Повторне неприбуття судді на засідання дисциплінарного органу є підставою для розгляду дисциплінарної справи за його відсутності за умови наявності письмових пояснень судді або ненадання ним таких пояснень у строк, встановлений дисциплінарним органом.
Неприбуття особи, за зверненням якої відкрито дисциплінарне провадження, не перешкоджає розгляду дисциплінарної справи.".
 
Відхилено   11. У разі неможливості з поважних причин взяти участь у засіданні органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, суддя, справа стосовно якого розглядається, може надати по суті порушених питань письмові пояснення, які додаються до матеріалів справи. Письмові пояснення судді оголошуються на засіданні в обов'язковому порядку. Повторна неявка цього судді на засідання є підставою для розгляду дисциплінарної справи за його відсутності.
 
1572. Неприбуття особи, за зверненням якої відкрито дисциплінарну справу, не перешкоджає її розгляду.
 
   Неприбуття особи, за зверненням якої відкрито дисциплінарну справу, не перешкоджає її розгляду.
 
1573. 12. Розгляд дисциплінарної справи стосовно судді відбувається на засадах змагальності. На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України заслуховуються повідомлення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який здійснював перевірку, про результати перевірки, пояснення судді, стосовно якого розглядається справа, та/або його представника, свідків, а також інших заінтересованих осіб.
 
-2280- Сотник О.С.
Частину 12 статті 95 викласти у такій редакції:
"12. Розгляд дисциплінарної справи стосовно судді відбувається на засадах змагальності. На засіданні дисциплінарного органу заслуховуються повідомлення члена (членів) комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, яка прийняла рішення про відкриття дисциплінарного провадження, про результати перевірки, пояснення судді, стосовно якого розглядається справа, та/або його представника, свідків, а також інших заінтересованих осіб.".
 
Відхилено   12. Розгляд дисциплінарної справи стосовно судді відбувається на засадах змагальності. На засіданні органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, заслуховуються повідомлення члена органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, який здійснював перевірку, про результати перевірки, пояснення судді, стосовно якого розглядається справа, та/або його представника, свідків, а також інших заінтересованих осіб.
 
1574. 13. Суддя, стосовно якого розглядається питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності, та/або його представник мають право надавати пояснення, заявляти клопотання про виклик свідків, ставити запитання учасникам провадження, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи.
 
-2281- Сотник О.С.
Частину 13 статті 95 викласти у такій редакції:
"13. Суддя, стосовно якого розглядається питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності, та/або його представник мають право надавати пояснення, заявляти клопотання про виклик свідків, ставити запитання учасникам провадження, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи. Особа, яка звернулася зі скаргою (заявою), та (або) її представник мають право давати пояснення, задавати питання учасникам провадження.".
 
Відхилено   13. Суддя, стосовно якого розглядається питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності, та/або його представник мають право надавати пояснення, заявляти клопотання про виклик свідків, ставити запитання учасникам провадження, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи.
 
1575. 14. Перебіг розгляду дисциплінарної справи стосовно судді та оголошення результатів її розгляду фіксуються технічними засобами.
 
   14. Перебіг розгляду дисциплінарної справи стосовно судді та оголошення результатів її розгляду фіксуються технічними засобами.
 
1576. 15. Вища рада юстиції здійснює дисциплінарне провадження стосовно суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів у порядку, встановленому Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
-2282- Сотник О.С.
Частину 15 статті 95 виключити.
 
Враховано      
    -2283- Власенко С.В.
Частину 15 статті 95 викласти в такій редакції:
"15. Вища рада юстиції здійснює дисциплінарне провадження стосовно суддів Верховного Суду України у порядку, встановленому Законом України "Про Вищу раду юстиції"".
 
Відхилено    
    -2284- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Статтю 95 доповнити пунктом 16 наступного змісту:
16. Розгляд дисциплінарного провадження за заявою про скасоване/змінене судове рішення розглядається протягом 2-х місяців з дня надходження заяви з обовязковим прийняттям рішення. Продовження строку розгляду дисциплінарного провадження не допускається.
 
Відхилено    
1577. Стаття 96. Рішення у дисциплінарній справі стосовно судді
 
-2285- Дехтярчук О.В.
Статтю 96 викласти у такій редакції:
"Стаття 96. Рішення у дисциплінарному провадженні стосовно судді
1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України обговорює результати розгляду висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного правопорушення судді за відсутності судді, стосовно якого здійснюється провадження, і запрошених осіб. За результатами розгляду Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про накладення дисциплінарного стягнення або про закриття дисциплінарного провадження. Рішення у дисциплінарному провадженні приймається більшістю від її загального складу. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який проводив перевірку, не бере участі в голосуванні під час прийняття рішення.
2. Під час обрання виду дисциплінарного стягнення стосовно судді враховуються характер правопорушення, його наслідки, особа судді, ступінь його вини, а також наявність непогашених дисциплінарних стягнень, та інші обставини, що впливають на можливість притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
3. У разі відсутності підстав для накладення на суддю дисциплінарного стягнення, закінчення строку давності притягнення або виявлення обставин, передбачених частиною другою статті 93 цього Закону, Вища кваліфікаційна комісія суддів України своїм рішенням закриває дисциплінарне провадження. Рішення про закриття дисциплінарного провадження оскарженню не підлягає.
4. Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше одного року із дня вчинення дисциплінарного правопорушення, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці під час здійснення дисциплінарного провадження щодо нього.
5. У разі якщо рішенням Європейського суду з прав людини встановлені факти, які можуть бути підставою для застосування дисциплінарного стягнення до судді, дисциплінарне стягнення може бути накладено протягом року з дня набуття таким рішенням Європейського суду з прав людини статусу остаточного.
 
Відхилено   Стаття 96. Рішення у дисциплінарній справі стосовно судді
 
1578. 1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України обговорює результати розгляду дисциплінарної справи за відсутності судді, стосовно якого розглядалася справа, і запрошених осіб. За результатами розгляду Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про накладення дисциплінарного стягнення або відмову в накладенні дисциплінарного стягнення. Рішення у дисциплінарній справі приймається більшістю від її загального складу. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який проводив перевірку, не бере участі в голосуванні під час прийняття рішення.
 
-2286- Сироїд О.І.
Перед частиною першою статті 96 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"1. Дисциплінарний орган вирішує дисциплінарну справу не пізніше трьох місяців з дня відкриття дисциплінарного провадження, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці".
 
Відхилено   1. Орган, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, обговорює результати розгляду дисциплінарної справи за відсутності судді, стосовно якого розглядалася справа, і запрошених осіб. За результатами розгляду орган, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, приймає рішення про накладення дисциплінарного стягнення або відмову в накладенні дисциплінарного стягнення. Рішення у дисциплінарній справі приймається більшістю від загального складу органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів. Член органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів,, який проводив перевірку, не бере участі в голосуванні під час прийняття рішення.
 
    -2287- Сироїд О.І.
У частині першій статті 96 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "дисциплінарний орган". Слова "більшістю від її загального складу" замінити словами "загального складу дисциплінарного органу".
 
Враховано    
    -2288- Сироїд О.І.
Останнє речення частини першої виключити.
 
Відхилено    
    -2289- Сотник О.С.
Частину 1 статті 96 викласти у такій редакції:
"1. Дисциплінарний орган вирішує дисциплінарну справу не пізніше трьох місяців з дня відкриття дисциплінарного провадження, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці. Дисциплінарний орган обговорює результати розгляду дисциплінарної справи за відсутності судді, стосовно якого розглядалася справа, і запрошених осіб. За результатами такого обговорення дисциплінарний орган приймає рішення про накладення дисциплінарного стягнення або відмову в накладенні дисциплінарного стягнення більшістю від його загального складу.".
 
Відхилено    
    -2290- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 1 ст. 96 Закону доповнити четвертим реченням наступного змісту: "Рішення у дисциплінарній справі приймається не пізніше трьох місяців з дня відкриття дисциплінарного провадження, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці".
 
Відхилено    
1579. 2. Під час обрання виду дисциплінарного стягнення стосовно судді враховуються характер проступку, його наслідки, особа судді, ступінь його вини, обставини, що впливають на можливість притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
 
-2291- Сироїд О.І.
Частину другу статті 96 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити реченням:
"Дисциплінарне стягнення обирається з урахуванням принципу пропорційності".
 
Відхилено   2. Під час обрання виду дисциплінарного стягнення стосовно судді враховуються характер проступку, його наслідки, особа судді, ступінь його вини, обставини, що впливають на можливість притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
 
    -2292- Сотник О.С.
Частину 2 статті 96 виключити. У зв’язку з цим частини3-4 вважати частинами 2-3 статті 96.
 
Відхилено    
    -2293- Грановський О.М.
Частину 2 статті 96 викласти в такій редакції:
"2. При прийнятті рішення щодо застосування дисциплінарного стягнення стосовно судді враховуються характер проступку, його наслідки, особа судді, ступінь його вини, обставини, що впливають на можливість притягнення судді до дисциплінарної відповідальності".
 
Відхилено    
    -2294- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
в частині другій після слів "його вини", доповнити словами "а також наявність непогашених дисциплінарних стягнень, та інші";
 
Відхилено    
1580. 3. Якщо Вищою кваліфікаційною комісією суддів України прийнято рішення про відсутність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, дисциплінарне провадження припиняється з одночасним повідомленням про це заінтересованих осіб.
 
-2295- Сироїд О.І.
Частину третю статті 96 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"4. У разі відсутності підстав для застосування до судді дисциплінарного стягнення дисциплінарний орган закриває дисциплінарне провадження з одночасним повідомленням про це заінтересованих осіб.
Рішення про закриття дисциплінарного провадження оскаржити не можна".
 
Відхилено   3. Якщо органом, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, прийнято рішення про відсутність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, дисциплінарне провадження припиняється з одночасним повідомленням про це заінтересованих осіб.
 
    -2296- Сотник О.С.
У частині 2 статті 96 слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити на "дисциплінарним органом".
 
Відхилено    
1581. Рішення про припинення дисциплінарного провадження оскарженню не підлягає.
 
-2297- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Останнє речення частини 3 статті 96 викласти в наступній редакції: Рішення про припинення дисциплінарного провадження може бути оскаржене до Вищої ради юстиції.
 
Відхилено   Рішення про припинення дисциплінарного провадження оскарженню не підлягає.
 
1582. 4. Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше трьох років із дня вчинення проступку, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці.
 
-2298- Сироїд О.І.
В абзаці першому частини четвертої статті 96 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слово "трьох" замінити словом "двох"
 
Відхилено   4. Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше трьох років із дня вчинення проступку, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці.
 
    -2299- Сотник О.С.
У абзаці 1 частини 3 статті 96 слово "трьох" замінити на "двох".
 
Відхилено    
    -2300- Шпенов Д.Ю.
Абзац 1 частини 4 статті 96 викласти в такій редакції: "Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше одного року із дня вчинення проступку, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці".
 
Відхилено    
    -2301- Яніцький В.П.
Абзац 1 частини 4 статті 96 викласти в такій редакції: "Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше одного року із дня вчинення проступку, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці".
 
Відхилено    
    -2302- Грановський О.М.
Абзац перший частини 4 статті 96 викласти в такій редакції:
"4. Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше шести місяців з дня відкриття дисциплінарної справи, але не пізніше трьох років із дня вчинення проступку, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці".
 
Відхилено    
    -2303- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
частину четверту у такій редакції:
"4.Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше одного року із дня вчинення дисциплінарного правопорушення, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці під час здійснення дисциплінарного провадження щодо нього.
У разі якщо рішенням Європейського суду з прав людини встановлені факти, які можуть бути підставою для застосування дисциплінарного стягнення до судді, дисциплінарне стягнення може бути накладено протягом року з дня набуття таким рішенням Європейського суду з прав людини статусу остаточного"
 
Відхилено    
1583. У разі якщо рішенням Європейського суду з прав людини встановлені факти, які можуть бути підставою для застосування дисциплінарного стягнення до судді, вказаний строк обраховується з дня набуття таким рішенням Європейського суду з прав людини статусу остаточного.
 
-2304- Сироїд О.І.
Абзац другий частини четвертої статті 96 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Якщо обставини, за яких було вчинено дисциплінарний проступок, встановлено судовим рішенням або рішенням міжнародної установи, цей строк обчислюється з часу набуття чинності таким рішенням".
 
Відхилено   У разі якщо рішенням Європейського суду з прав людини встановлені факти, які можуть бути підставою для застосування дисциплінарного стягнення до судді, вказаний строк обраховується з дня набуття таким рішенням Європейського суду з прав людини статусу остаточного.
 
    -2305- Сотник О.С.
Абзац 2 частини 3 статті 96 викласти у такій редакції:
"У разі, якщо факти, які можуть бути підставою для застосування дисциплінарного стягнення до судді, встановлено судовим рішенням або рішенням міжнародної судової установи, юрисдикцію якої визнано Україною, вказаний строк обраховується з дня набуття законної сили таким рішенням суду або набуття статусу остаточного таким рішенням міжнародної судової установи, юрисдикцію якої визнано Україною.".
 
Відхилено    
1584. 5. За наслідками дисциплінарного провадження Вища кваліфікаційна комісія суддів України може прийняти рішення про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади за наявності для цього підстав.
 
-2306- Сироїд О.І.
У частині п’ятій статті 96 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів" замінити словами "дисциплінарна комісія суддів".
 
Відхилено   5. За наслідками дисциплінарного провадження Вища кваліфікаційна комісія суддів України може прийняти рішення про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади за наявності для цього підстав.
За наслідками дисциплінарного провадження щодо суддів вищих спеціалізованих судів або суддів Верховного Суду України Вища рада юстиції може прийняти таке рішення за власною ініціативою.
 
    -2307- Сотник О.С.
Частину 4 статті 96 викласти у такій редакції:
"4. Прийняття дисциплінарним органом висновку про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги є підставою для внесення Вищою радою юстиції подання про звільнення судді з посади у зв'язку з порушенням присяги.".
 
Відхилено    
    -2308- Сотник О.С.
Частину 5 статті 96 викласти у такій редакції:
"5. Рішення дисциплінарної комісії суддів із висновком про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги апарат Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів скеровує до Вищої ради юстиції не пізніше семи днів з дня прийняття.".
 
Відхилено    
    -2309- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Пункт 5 статті 96 доповнити наступним текстом:
5. За наслідками дисциплінарного провадження Вища кваліфікаційна комісія суддів України може прийняти рішення про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади за наявності для цього підстав або до Генеральної прокуратури України у випадку встановлення факту прийняття суддею неправосудного рішення.
 
Відхилено    
1585. 6. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України викладається у письмовій формі, підписується головуючим і членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які брали участь у прийнятті рішення, і оголошується на засіданні. Рішення у дисциплінарній справі повинно містити:
 
-2310- Сироїд О.І.
У частині шостій статті 96 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "дисциплінарного органу".
 
Відхилено   6. Рішення органу що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів викладається у письмовій формі, підписується головуючим і членами цього органу, які брали участь у прийнятті рішення, і оголошується на засіданні. Рішення у дисциплінарній справі повинно містити:
 
    -2311- Сотник О.С.
Абзац 1 частини 6 статті 96 викласти у такій редакції:
"6. Рішення дисциплінарного органу викладається у письмовій формі, підписується головуючим і членами цього органу, які брали участь у прийнятті рішення, і оголошується на засіданні. Рішення у дисциплінарній справі повинно містити:".
 
Відхилено    
    -2312- Грановський О.М.
Абзац перший частини 6 статті 96 викласти в такій редакції:
"6. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України викладається у письмовій формі, підписується головуючим і членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які брали участь у прийнятті рішення, і оголошується на засіданні. Рішення у дисциплінарній справі повинно бути вмотивованим та містити:".
 
Відхилено    
1586. 1) прізвище, ім'я, по батькові і посаду судді, який притягається до дисциплінарної відповідальності;
 
   1) прізвище, ім'я, по батькові і посаду судді, який притягається до дисциплінарної відповідальності;
 
1587. 2) встановлені обставини у справі з посиланням на докази;
 
   2) встановлені обставини у справі з посиланням на докази;
 
1588. 3) мотиви, з яких ухвалено рішення;
 
-2313- Шинькович А.В.
Внести зміни до тексту пункту третього частини шостої статті 96 шляхом уточнення його окремими положеннями, виклавши у такій редакції:
"3) надання оцінки даним щодо наявності підстав для ухвалення рішення та мотиви, з яких воно ухвалено;"
 
Відхилено   3) мотиви, з яких ухвалено рішення;
 
1589. 4) суть рішення за результатами розгляду із зазначенням дисциплінарного стягнення в разі його застосування;
 
   4) суть рішення за результатами розгляду із зазначенням дисциплінарного стягнення в разі його застосування;
 
1590. 5) порядок і строк оскарження рішення.
 
-2314- Сотник О.С.
Пункт 5 абзацу1 частини 6 статті 96 викласти у такій редакції:
"5) порядок і строк оскарження рішення (у разі можливості його оскарження).".
 
Відхилено   5) порядок і строк оскарження рішення.
 
1591. 7. За наявності окремої думки члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України така думка викладається у письмовій формі і додається до справи, про що головуючий повідомляє на засіданні. Зміст окремої думки оголошенню на засіданні не підлягає.
 
-2315- Сироїд О.І.
У частині сьомій статті 96 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "дисциплінарного органу".
 
Відхилено   7. За наявності окремої думки члена органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, така думка викладається у письмовій формі і додається до справи, про що головуючий повідомляє на засіданні. Зміст окремої думки оголошенню на засіданні не підлягає.
 
    -2316- Сотник О.С.
У частині 7 статті 96 слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити на "дисциплінарного органу"..
 
Відхилено    
    -2317- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
Абзац 1 частини 4 статті 96 викласти в такій редакції: "Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше одного року із дня вчинення проступку, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці".
 
Відхилено    
    -2318- Дехтярчук О.В.
Статтю 96 доповнити пунктом 7 наступного змісту:
"7. Вища кваліфікаційна комісія суддів України може встановити у рішенні про застосування дисциплінарного стягнення порядок його виконання."
 
Відхилено    
1592. 8. Копія рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у семиденний строк вручається чи надсилається судді, стосовно якого розглядалася дисциплінарна справа, або його представнику.
 
-2319- Сироїд О.І.
У частині восьмій статті 96 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "дисциплінарного органу".
 
Відхилено   8. Копія рішення органу, що здійснює дисциплнарне провадження щодо суддів у семиденний строк вручається чи надсилається судді, стосовно якого розглядалася дисциплінарна справа, або його представнику.
 
    -2320- Сотник О.С.
Частину 8 статті 96 викласти у такій редакції:
"8. Копія рішення дисциплінарного органу у семиденний строк вручається чи надсилається поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення судді, стосовно якого розглядалася дисциплінарна справа, або його представнику. У цей же строк копія рішення про накладення дисциплінарного стягнення надсилається голові суду, де працює суддя.".
 
Відхилено    
    -2321- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
частину восьму доповнити новим абзацом наступного змісту:
"У цей же строк копія рішення надсилається до суду, в якому суддя, стосовно якого воно прийнято, обіймає відповідну посаду та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
    -2322- Власенко С.В.
Частину 8 статті 96 викласти в такій редакції:
"8. Копія рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у семиденний строк вручається чи надсилається судді, стосовно якого розглядалася дисциплінарна справа, або його представнику та заявнику (скаржнику)".
 
Відхилено    
1593. 9. Вища кваліфікаційна комісія суддів України може встановити у рішенні про застосування дисциплінарного стягнення порядок його виконання.
 
-2323- Сироїд О.І.
У частині десятій статті 96 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Дисциплінарний орган".
 
Відхилено   9. Орган, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів може встановити у рішенні про застосування дисциплінарного стягнення порядок його виконання.
 
    -2324- Сотник О.С.
У частині 9 статті 96 слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Дисциплінарного орган".
 
Відхилено    
    -2325- Дехтярчук О.В.
Пункт 8 відповідно вважати пунктом 9 наступного змісту:
"9. Копія рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у семиденний строк вручається чи надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням про вручення судді, стосовно якого воно прийнято, або його представнику. У цей же строк копія рішення надсилається до суду, в якому суддя, стосовно якого воно прийнято, обіймає посаду."
"10. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прийняте за результатами розгляду дисциплінарного провадження, оприлюднюється на її офіційному веб-сайті у семиденний строк."
 
Відхилено    
1594. Стаття 97. Дисциплінарне стягнення стосовно судді
 
   Стаття 97. Дисциплінарне стягнення стосовно судді
 
1595. 1. До суддів може застосовуватися дисциплінарне стягнення у виді:
 
   1. До суддів може застосовуватися дисциплінарне стягнення у виді:
 
1596. 1) попередження;
 
-2326- Сотник О.С.
Пункт 1 частини 1 статті 97 викласти у такій редакції:
"1) зауваження;".
 
Відхилено   1) попередження;
 
    -2327- Шинькович А.В.
Внести зміни до тексту частини першої статті 97 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" шляхом виключення із нього пункту один (дисциплінарне стягнення у виді попередження).
 
Відхилено    
    -2328- Кожем'якін А.А.
У частині першій статті 97 пункт один виключити.
 
Відхилено    
1597. 2) догани – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця;
 
-2329- Шинькович А.В.
Внести зміни до тексту пункту другого частини першої статті 97 шляхом збільшення строку застосування щодо судді дисциплінарного стягнення у виді догани:
"2) догани – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом шести місяців;";
 
Відхилено   2) догани – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця;
 
1598. 3) суворої догани – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців;
 
-2330- Сотник О.С.
Пункт 3 частини 1 статті 97 викласти у такій редакції:
"3) суворої догани – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного або трьох місяців;".
 
Відхилено   3) суворої догани – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців;
 
    -2331- Шинькович А.В.
Внести зміни до тексту пункту третього частини першої статті 97 шляхом збільшення строку застосування щодо судді дисциплінарного стягнення у виді догани:
"3) суворої догани – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом року;";
 
Відхилено    
1599. 4) тимчасового (від одного до шести місяців) відсторонення від здійснення правосуддя – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов'язковим проходженням атестації для підтвердження кваліфікаційного класу;
 
-2332- Сироїд О.І.
У пункті 4 частини першої статті 97 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "та обов'язковим проходженням атестації для підтвердження кваліфікаційного класу" замінити словами "та обов'язковим скеруванням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації, визначеного дисциплінарним органом".
 
Відхилено   4) тимчасового (від одного до шести місяців) відсторонення від здійснення правосуддя – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов'язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації, визначеного органом, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді;
 
    -2333- Сотник О.С.
Пункт 4 частини 1 статті 97 викласти у такій редакції:
"4) тимчасового (від одного до трьох місяців) відсторонення від здійснення правосуддя – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та/або обов'язковим скеруванням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації, визначеного дисциплінарним органом;".
 
Відхилено    
    -2334- Шкрум А.І.
У статті 97 частині 1 у пункті 4)
виключити слова "для підтвердження кваліфікаційного классу";
 
Відхилено    
    -2335- Німченко В.І.
Стаття 97 ч.1 п.4 слова "проходженням атестації для підтвердження кваліфікаційного класу" замінити словами "проходження навчання в Національній школі суддів України".
 
Відхилено    
    -2336- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
у пункті 4 слова "проходженням атестації для підтвердження кваліфікаційного класу" замінити словами "проходження навчання в Національній школі суддів України";
 
Відхилено    
    -2337- Власенко С.В.
Пункт 4 частини 1 статті 97 викласти в такій редакції:
"4) тимчасового (від одного до шести місяців) відсторонення від здійснення правосуддя – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов'язковим проходженням позачергової атестації;".
 
Відхилено    
1600. 5) переведення судді до іншого суду того ж рівня цієї ж спеціалізації;
 
-2338- Сироїд О.І.
Пункти 5 і 6 частини першої статті 97 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено      
    -2339- Сотник О.С.
Пункт 5 частини 1 статті 97 викласти у такій редакції:
"5) припинення перебування судді у відставці (якщо дисциплінарну справу вирішено після звільнення судді з посади за його заявою про відставку)..
 
Відхилено    
    -2340- Шпенов Д.Ю.
У частині 1 статті 97 виключити пункт 5.
 
Враховано    
    -2341- Сидорович Р.М.
пункт п’ятий частини першої статті 97 виключити.
 
Враховано    
    -2342- Яніцький В.П.
У частині 1 статті 97 виключити пункти 5 та 6, відповідно пункт 7 вважати пунктом 5.
 
Відхилено    
    -2343- Дехтярчук О.В.
Пункт 5 частини першої статті 97 – виключити. У зв’язку з чим, пункти 1-7, вважати пунктами 1-6 відповідно.
 
Відхилено    
    -2344- Німченко В.І.
Стаття 97 ч.1 п. 5,6 (а,б) виключити.
 
Відхилено    
    -2345- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
пункт 5 виключити;
 
Відхилено    
    -2346- Власенко С.В.
Пункт 5 частини 1 статті 97 виключити.
 
Відхилено    
    -2347- Шинькович А.В.
Пункт п’ятий частини першої статті 97 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді переведення до іншого суду того ж рівня цієї ж спеціалізації) виключити.
 
Відхилено    
1601. 6) пониження судді у кваліфікаційному класі:
 
-2348- Сироїд О.І.
Пункти 5 і 6 частини першої статті 97 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   5) переведення судді до суду нижчого рівня;
 
    -2349- Сироїд О.І.
Пункт 6 частини першої статті 97 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"5) висновок про порушення суддею присяги, яке унеможливлює подальше перебування особи на посаді професійного судді".
 
Відхилено    
    -2350- Сотник О.С.
Пункт 6 частини 1 статті 97 виключити. У зв’язку з цим пункт 7 частини 1 статті 97вважати пунктом 6 частини 1 статті 97.
 
Відхилено    
    -2351- Шпенов Д.Ю.
У частині 1 статті 97 виключити пункт 6.
 
Відхилено    
    -2352- Сидорович Р.М.
пункт шостий частини першої статті 97 виключити.
 
Відхилено    
    -2353- Шкрум А.І.
У статті 97 частині 1 у пункті 6)виключити з усіма підпунктами;
 
Відхилено    
    -2354- Німченко В.І.
Стаття 97 ч.1 п. 5,6 (а,б) виключити.
 
Відхилено    
    -2355- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
пункт 6 виключити;
 
Відхилено    
    -2356- Власенко С.В.
Пункт 6 частини 1 статті 97 виключити.
 
Відхилено    
    -2357- Шинькович А.В.
Пункт шостий частини першої статті 97 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді пониження у кваліфікаційному класі) виключити.
 
Відхилено    
1602. а) без переведення до суду нижчого рівня, якщо отриманий в результаті пониження нижчий клас дозволяє судді здійснювати правосуддя в суді відповідного рівня;
 
      
1603. б) з переведенням до суду нижчого рівня, якщо отриманий в результаті пониження нижчий клас не дозволяє судді здійснювати правосуддя в суді відповідного рівня;
 
      
1604. 7) висновку про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги.
 
-2358- Сироїд О.І.
Після пункту 7 частини першої статті 97 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новими пунктом і абзацом такого змісту:
"6) припинення перебування судді у відставці (якщо дисциплінарну справу вирішено після звільнення судді з посади).
За результатами розгляду дисциплінарної справи щодо судді може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.
 
Відхилено   6) висновку про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги.
 
    -2359- Шпенов Д.Ю.
У частині 1 статті 97 виключити пункт7.
 
Відхилено    
    -2360- Грановський О.М.
Пункт 7 частини 1 статті 97 виключити.
 
Відхилено    
    -2361- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Частину 1 статті 97 доповнити пунктом 8:
8) висновку про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для подання до Генеральної прокуратури України для вирішення питання порушення кримінального провадження за прийняття суддею неправосудного рішення.
 
Відхилено    
1605. Під час обрання дисциплінарного стягнення стосовно судді враховуються характер правопорушення, його наслідки, особа судді, ступінь його вини, а також наявність непогашених дисциплінарних стягнень, та інші обставини, що стосуються вчиненого суддею дисциплінарного правопорушення. Дисциплінарне стягнення застосовується з урахуванням принципів пропорційності. Дисциплінарні стягнення, передбачені пунктами 1 – 3, не застосовуються у випадку вчинення суддею правопорушень, передбачених пунктами 10, 11, 12, 14 частини першої статті 92 цього Закону. У разі прийняття рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді пониження судді у кваліфікаційному класі, що не дозволяє судді здійснювати правосуддя в суді відповідного рівня, суддя відстороняється від здійснення правосуддя у цьому судді з моменту прийняття рішення про застосування до нього дисциплінарного стягнення.
 
-2362- Сироїд О.І.
Третє-четверте речення в абзаці одинадцятому частини першої статті 97 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   Під час обрання дисциплінарного стягнення стосовно судді враховуються характер правопорушення, його наслідки, особа судді, ступінь його вини, а також наявність непогашених дисциплінарних стягнень, та інші обставини, що стосуються вчиненого суддею дисциплінарного правопорушення. Дисциплінарне стягнення застосовується з урахуванням принципів пропорційності. Дисциплінарні стягнення, передбачені пунктами 1 – 3, не застосовуються у випадку вчинення суддею правопорушень, передбачених пунктами 10, 11, 12, 14 частини першої статті 92 цього Закону. У разі прийняття рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді пониження судді у кваліфікаційному класі, що не дозволяє судді здійснювати правосуддя в суді відповідного рівня, суддя відстороняється від здійснення правосуддя у цьому судді з моменту прийняття рішення про застосування до нього дисциплінарного стягнення.
 
    -2363- Сотник О.С.
Абзац 2 частини 1 статті 97 викласти у такій редакції:
"Під час обрання дисциплінарного стягнення стосовно судді враховуються характер правопорушення, його наслідки, особа судді, ступінь його вини, а також наявність непогашених дисциплінарних стягнень, та інші обставини, що стосуються вчиненого суддею дисциплінарного правопорушення. Дисциплінарне стягнення застосовується з урахуванням принципів пропорційності.".
 
Відхилено    
    -2364- Шпенов Д.Ю.
у частині 1 статті 97 виключити абзац "Дисциплінарні стягнення, передбачені пунктами 1 - 3, не застосовуються у випадку вчинення суддею правопорушень, передбачених пунктами 10, 11, 12, 14 частини першої статті 92 цього Закону. У разі прийняття рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді пониження судді у кваліфікаційному класі, що не дозволяє судді здійснювати правосуддя в суді відповідного рівня, суддя відстороняється від здійснення правосуддя у цьому судді з моменту прийняття рішення про застосування до нього дисциплінарного стягнення".
 
Відхилено    
    -2365- Сидорович Р.М.
речення четверте абзацу другого пункту сьомого статті 97 виключити.
 
Відхилено    
    -2366- Шкрум А.І.
У статті 97 частині 1 у пункті 7 у другому абзаці виключити: "У разі прийняття рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді пониження судді у кваліфікаційному класі, що не дозволяє судді здійснювати правосуддя в суді відповідного рівня, суддя відстороняється від здійснення правосуддя у цьому судді з моменту прийняття рішення про застосування до нього дисциплінарного стягнення".
 
Відхилено    
    -2367- Яніцький В.П.
У абзаці 2 пункту 7 частини 1 статті 97 слова "Дисциплінарні стягнення, передбачені пунктами 1 – 3, не застосовуються у випадку вчинення суддею правопорушень, передбачених пунктами 10, 11, 12, 14 частини першої статті 92 цього Закону. У разі прийняття рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді пониження судді у кваліфікаційному класі, що не дозволяє судді здійснювати правосуддя в суді відповідного рівня, суддя відстороняється від здійснення правосуддя у цьому судді з моменту прийняття рішення про застосування до нього дисциплінарного стягнення" виключити.
 
Відхилено    
    -2368- Німченко В.І.
Стаття 97 ч.1 п.7 речення "У разі прийняття рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді пониження судді у кваліфікаційному класі, що не дозволяє судді здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня, суддя відстороняється від здійснення правосуддя у цьому суді з моменту прийняття рішення про застосування до нього дисциплінарного стягнення " виключити.
 
Відхилено    
    -2369- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
перше та третє речення абзацу другого частини першої – виключити.
 
Відхилено    
    -2370- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
у пункті 7 виключити речення "У разі прийняття рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді пониження судді у кваліфікаційному класі, що не дозволяє судді здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня, суддя відстороняється від здійснення правосуддя у цьому суді з моменту прийняття рішення про застосування до нього дисциплінарного стягнення";
 
Відхилено    
    -2371- Власенко С.В.
Абзац одинадцятий частини 1 статті 97 викласти в такій редакції:
"Під час обрання дисциплінарного стягнення стосовно судді враховуються характер правопорушення, його наслідки, особа судді, ступінь його вини, а також наявність непогашених дисциплінарних стягнень, та інші обставини, що стосуються вчиненого суддею дисциплінарного правопорушення. Дисциплінарне стягнення застосовується з урахуванням принципів пропорційності. Дисциплінарні стягнення, передбачені пунктами 1 – 3, не застосовуються у випадку вчинення суддею правопорушень, передбачених пунктами 10, 11, 12, 14 частини першої статті 92 цього Закону".
 
Відхилено    
    -2372- Шинькович А.В.
У тексті частини першої статті 97 абзац другий виключити.
 
Відхилено    
1606. За наявності непогашених дисциплінарних стягнень до судді має бути застосовано більш суворе дисциплінарне стягнення.
 
-2373- Сотник О.С.
Абзац 3 частини 1 статті 97 викласти у такій редакції:
"За наявності непогашеного дисциплінарного стягнення до судді має бути застосовано більш суворе дисциплінарне стягнення.".
 
Відхилено   За наявності непогашених дисциплінарних стягнень до судді має бути застосовано більш суворе дисциплінарне стягнення.
 
1607. Суддя, який має непогашене дисциплінарне стягнення, не може брати участі у конкурсі на зайняття посади в іншому суді.
 
-2374- Сотник О.С.
Доповнити частину 1 статті 97 абзацом 5 такого змісту:
"За результатами розгляду дисциплінарної справи щодо судді може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.".
 
Відхилено   Суддя, який має непогашене дисциплінарне стягнення, не може брати участі у конкурсі на зайняття посади в іншому суді.
 
    -2375- Шпенов Д.Ю.
У частині 1 статті 97 слова "Суддя, який має непогашене дисциплінарне стягнення, не може брати участі у конкурсі на зайняття посади в іншому суді" виключити.
 
Відхилено    
    -2376- Яніцький В.П.
У частині 1 статті 97 слова "Суддя, який має непогашене дисциплінарне стягнення, не може брати участі у конкурсі на зайняття посади в іншому суді" виключити.
 
Відхилено    
1608. 2. Висновок про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги може бути прийнятий у разі, якщо:
 
-2377- Сироїд О.І.
Частину другу статті 97 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Дисциплінарний орган може прийняти висновок про порушення суддею присяги, яке унеможливлює подальше перебування особи на посаді професійного судді, у разі, якщо:
1) суддя вчинив дисциплінарний проступок, передбачений пунктами 4, 8 – 14 частини першої статті 92 цього Закону;
2) суддя не підтримує кваліфікацію на мінімально необхідному для здійснення правосуддя рівні;
3) суддя вчинив дисциплінарний проступок, маючи непогашене дисциплінарне стягнення".
 
Відхилено   2. Висновок про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги може бути прийнятий у разі, якщо:
 
    -2378- Дехтярчук О.В.
Абзац другий частини першої статті 97 викласти у такій редакції : "Дисциплінарне стягнення застосовується з урахуванням принципів пропорційності.
Дисциплінарне стягнення у вигляді попередження може накладатися на суддю при малозначності вчиненого ним дисциплінарного правопорушення, якщо Вища кваліфікаційна комісія суддів України дійте висновку про можливість обмежитись усним засудженням дій (бездіяльності) судді.
Дисциплінарне стягнення у вигляді догани може накладатися на суддю за вчинення ним дисциплінарного правопорушення, якщо Вища кваліфікаційна комісія суддів України дійде висновку про неможливість застосування до судді дисциплінарного стягнення у вигляді попередження, суворої догани - якщо суддя раніше піддавався дисциплінарному стягненню.
Дисциплінарні стягнення, передбачені пунктами 4-5 частини першої цієї статті можуть накладатися на суддю у виняткових випадках за суттєве порушення положень цього Закону, якщо таке порушення призвело до істотних негативних наслідків.
У разі прийняття рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді пониження судді у кваліфікаційному класі, що не дозволяє судді здійснювати правосуддя в суді відповідного рівня, суддя відстороняється від здійснення правосуддя у цьому судді з моменту прийняття рішення про застосування до нього дисциплінарного стягнення".
 
Відхилено    
1609. 1) суддя вчинив дії, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя;
 
-2379- Сотник О.С.
Пункт 1 частини 2 статті 97 викласти у такій редакції:
"1) суддя вчинив дисциплінарне правопорушення, маючи непогашене дисциплінарне стягнення".
 
Відхилено   1) суддя вчинив дії, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя;
 
    -2380- Ковальчук Н.В.
У пункті першому частини другої статті 97 слова "порочать звання судді" замінити словами "є несумісними з подальшим перебуванням на посаді судді".
 
Відхилено    
    -2381- Крулько І.І.
Пункт 1 частини 2 ст. 97 викласти у редакції: "суддя вчинив дисциплінарний проступок" та доповнити підпунктами наступного змісту:
"1) умисне або у зв’язку з очевидною недбалістю допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод у розумінні міжнародних установ, юрисдикція яких визнана Україною;
2) використання статусу судді з метою незаконного отримання ним або третіми особами матеріальних благ або іншої вигоди;
3) здійснення суддею або членами його сім'ї витрат, що перевищують доходи такого судді або доходи членів його сім'ї;
4) встановлення невідповідності рівня життя судді наявним у нього та членів його сім‘ї майну і одержаним ними доходам за результатами моніторингу способу життя судді;
5) допущення суддею недоброчесної поведінки під час перевірки його доброчесності уповноваженим на це законом органом;
6) набуття суддею громадянства іншої держави без припинення громадянства України;
7) самоусунення судді, який має суддівські повноваження, від здійснення цих повноважень;
8) неподання заяви та інших документів відповідно до статті 4 Закону України "Про очищення влади".".
 
Відхилено    
    -2382- Шпенов Д.Ю.
У пункті 1 частини 2 статті 97 виключити пункт 1, відповідно пункти "2", "3", "4" вважати пунктами "1", "2", "3".
 
Відхилено    
    -2383- Яніцький В.П.
У пункті 1 частині 2 статті 97 виключити пункт 1, відповідно пункти "2", "3", "4" вважати пунктами "1", "2", "3".
 
Відхилено    
    -2384- Алєксєєв С.О.
Пункт перший частини другої статті 97 виключити.
У зв’язку з цим, пункти з другого по четвертий частини другої статті 97 вважати відповідно пунктами з першого по третій.
 
Відхилено    
    -2385- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Пункт 1 ч. 2 ст. 97 Закону викласти в наступній редакції: "суддя вчинив дисциплінарний проступок, передбачений пунктами 4, 7, 9 – 12, 14 частини першої статті 92 цього Закону".
 
Відхилено    
    -2386- Власенко С.В.
Пункт 1 частини 2 статті 97 виключити.
 
Відхилено    
1610. 2) суддя вчинив дисциплінарне правопорушення, маючи непогашене дисциплінарне стягнення (крім попередження та догани), або має два непогашених дисциплінарних стягнення;
 
-2387- Сотник О.С.
Пункт 2 частини 2 статті 97 викласти у такій редакції:
"2) суддя вчинив дисциплінарне правопорушення, передбачене пунктами 10, 11 та/або 12 частини 1 статті 92 цього Закону;".
 
Відхилено   2) суддя вчинив дисциплінарне правопорушення, маючи непогашене дисциплінарне стягнення (крім попередження та догани), або має два непогашених дисциплінарних стягнення;
 
1611. 3) установлено факт недоброчесної поведінки судді, у тому числі здійснення суддею або членами його сім'ї витрат, що перевищують доходи такого судді та доходи членів його сім'ї; встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим ним та членами його сім'ї майну і доходам; використання статусу судді з метою незаконного отримання ним або третіми особами матеріальних благ або іншої вигоди;
 
-2388- Сотник О.С.
Пункт 3 частини 2 статті 97 видалити. У зв’язку з цим вважати пункт 4 частини 2 статті 97 пунктом 3 частини 2 статті 97.
 
Відхилено   3) установлено факт недоброчесної поведінки судді, у тому числі здійснення суддею або членами його сім'ї витрат, що перевищують доходи такого судді та доходи членів його сім'ї; встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим ним та членами його сім'ї майну і доходам; використання статусу судді з метою незаконного отримання ним або третіми особами матеріальних благ або іншої вигоди;
 
    -2389- Шпенов Д.Ю.
Пункт 3 частини 2 статті 97 викласти у такій редакції: "установлено факт здійснення суддею витрат, що перевищують доходи такого судді; встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим ним майну і доходам; використання статусу судді з метою незаконного отримання ним або третіми особами матеріальних благ або іншої вигоди".
 
Відхилено    
    -2390- Яніцький В.П.
Пункт 3 частини 2 статті 97 викласти у такій редакції: "установлено факт здійснення суддею витрат, що перевищують доходи такого судді; встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим ним майну і доходам; використання статусу судді з метою незаконного отримання ним або третіми особами матеріальних благ або іншої вигоди".
 
Відхилено    
    -2391- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Пункт 3 ч. 2 ст. 97 Закону виключити.
 
Відхилено    
    -2392- Дехтярчук О.В.
Пункт 3 частини другої статті 97 – виключити, у зв’язку чим пункти 1-4 вважати пунктами 1-3 відповідно.
 
Відхилено    
    -2393- Німченко В.І.
Стаття 97 ч.2 п.3 виключити.
 
Відхилено    
    -2394- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
пункт 3 частини другої – виключити, у зв’язку чим пункти 1-4 вважати пунктами 1-3 відповідно.
 
Відхилено    
    -2395- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
пункт 3 виключити.
 
Відхилено    
1612. 4) визнання судом судді винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією.
 
-2396- Сироїд О.І.
Після частини другої статті 97 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"3. За повторне вчинення дисциплінарного проступку суддею, який має дисциплінарне стягнення, до нього застосовується більш суворе дисциплінарне стягнення".
 
Відхилено   4) визнання судом судді винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією.
 
    -2397- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Пункт 4 ч. 2 ст. 97 Закону виключити.
 
Відхилено    
    -2398- Грановський О.М.
Пункт 4 частини 2 статті 97 виключити.
 
Відхилено    
1613. 3. Інформація про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та на веб-сайті суду, в якому працює суддя. Ця інформація повинна містити дані про суддю, якого притягнуто до дисциплінарної відповідальності, про накладене дисциплінарне стягнення та копію рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про накладення такого стягнення.
 
-2399- Сироїд О.І.
Частину третю статті 97 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"4. Інформація про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності протягом семи днів після його прийняття оприлюднюється на офіційному веб-сайті дисциплінарного органу та на веб-сайті суду, в якому працює суддя, і знаходиться у постійному доступі. Ця інформація повинна містити дані про суддю, якого притягнуто до дисциплінарної відповідальності, про накладене дисциплінарне стягнення та копію рішення дисциплінарного органу про накладення такого стягнення. У разі скасування рішення інформація про це оприлюднюється поруч з інформацією про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності".
 
Відхилено   3. Інформація про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності оприлюднюється на офіційному веб-сайт органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів та на веб-сайті суду, в якому працює суддя. Ця інформація повинна містити дані про суддю, якого притягнуто до дисциплінарної відповідальності, про накладене дисциплінарне стягнення та копію рішення органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів про накладення такого стягнення.
 
    -2400- Сироїд О.І.
Після частини третьої статті 97 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"5. Рішення дисциплінарної комісії суддів із висновком про порушення суддею присяги, яке унеможливлює подальше перебування особи на посаді професійного судді, апарат Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів скеровує до Вищої ради юстиції не пізніше семи днів з дня прийняття".
 
Відхилено    
    -2401- Сотник О.С.
Частину 3 статті 98 викласти у такій редакції:
"3. Інформація про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності протягом семи днів з дня прийняття відповідного рішення дисциплінарного органу оприлюднюється на офіційному веб-порталі судової влади та на веб-сайті суду, в якому працює суддя. Ця інформація повинна містити дані про суддю, якого притягнуто до дисциплінарної відповідальності, про накладене дисциплінарне стягнення та копію рішення дисциплінарного органу про накладення такого стягнення. У разі скасування рішення інформація про це оприлюднюється на офіційному веб-порталі судової влади.".
 
Відхилено    
1614. Стаття 98. Погашення дисциплінарного стягнення
 
   Стаття 98. Погашення дисциплінарного стягнення
 
1615. 1. Суддя вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення, якщо:
 
-2402- Шпенов Д.Ю.
Частину 1 статті 98 викласти у такій редакції: "Суддя вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення, якщо його не буде піддано новому дисциплінарному стягненню протягом шести місяців з дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді попередження та протягом одного року з дня прийняття рішення про накладення нового дисциплінарного стягнення".
 
Відхилено   1. Суддя вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення, якщо:
 
    -2403- Яніцький В.П.
Частину 1 статті 98 викласти у такій редакції: "Суддя вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення, якщо його не буде піддано новому дисциплінарному стягненню протягом шести місяців з дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді попередження та протягом одного року з дня прийняття рішення про накладення нового дисциплінарного стягнення.
 
Відхилено    
1616. 1) протягом шести місяців з дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді попередження його не буде піддано новому дисциплінарному стягненню;
 
-2404- Сотник О.С.
Пункт 1 частини 1 статті 98 викласти у такій редакції:
"1) дисциплінарне стягнення полягає у зауваженні;".
 
Відхилено   1) протягом шести місяців з дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді попередження його не буде піддано новому дисциплінарному стягненню;
 
    -2405- Дехтярчук О.В.
У пункті 1 частини першої статті 98 слова "шести місяців" замінити словом – "трьох".
 
Відхилено    
    -2406- Німченко В.І.
Стаття 98 ч.1 п.1 слова "протягом шести місяців" замінити словами "протягом трьох місяців ".
 
Відхилено    
    -2407- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
у пункті 1 слово "шести" замінити словом – "трьох";
 
Відхилено    
    -2408- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
у пункті 1 слова "протягом шести місяців" замінити словами "протягом трьох місяців";
 
Відхилено    
    -2409- Шинькович А.В.
З тексту частини першої статті 98 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" виключити пункт перший у випадку врахування пункту 37 вказаних пропозицій (а саме - виключення дисциплінарного стягнення у виді попередження).
 
Відхилено    
1617. 2) протягом одного року з дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді догани його не буде піддано новому дисциплінарному стягненню;
 
-2410- Дехтярчук О.В.
У пункті 2 частини першої статті 98 слова "одного року" замінити словами – "шести місяців"
 
Відхилено   2) протягом одного року з дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді догани його не буде піддано новому дисциплінарному стягненню;
 
    -2411- Німченко В.І.
ч.1 п.2 слова "протягом одного року" замінити словами "протягом шести місяців".
 
Відхилено    
    -2412- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
у пункті 2 слова "одного року" замінити словами – "шести місяців";
 
Відхилено    
    -2413- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
у пункті 2 слова "протягом одного року" замінити словами "протягом шести місяців";
 
Відхилено    
1618. 3) протягом вісімнадцяти місяців із дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді суворої догани його не буде піддано новому дисциплінарному стягненню;
 
-2414- Дехтярчук О.В.
У пункті 3 частини першої статті 98 слова "вісімнадцяти місяців" замінити словами – "одного року"
 
Відхилено   3) протягом вісімнадцяти місяців із дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді суворої догани його не буде піддано новому дисциплінарному стягненню;
 
    -2415- Німченко В.І.
ч.1 п.3 слова "протягом вісімнадцяти місяців" замінити словами "протягом одного року".
 
Відхилено    
    -2416- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
у пункті 3 слова "вісімнадцяти місяців" замінити словами – "одного року";
 
Відхилено    
    -2417- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
у пункті 3 слова "протягом вісімнадцяти місяців" замінити словами "протягом одного року";
 
Відхилено    
1619. 4) протягом двох років із дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя його не буде піддано новому дисциплінарному стягненню та за умови підтвердження кваліфікаційного класу за результатами атестації;
 
-2418- Сироїд О.І.
У пункті 4 частини першої статті 98 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "підтвердження кваліфікаційного класу за результатами атестації" замінити словами "схвалення дисциплінарним органом звіту судді за результатами проходження курсу підвищення кваліфікації, визначеного дисциплінарним органом".
 
Враховано частково   4) протягом двох років із дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя його не буде піддано новому дисциплінарному стягненню та за умови успішного проходження курсу підвищення кваліфікації визначеного органом, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, та подальшого підтвердження здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді за результатами кваліфікаційго оцінювання;
 
    -2419- Сотник О.С.
Пункт 4 частини 1 статті 98 викласти у такій редакції:
"4) протягом двох років із дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя його не буде піддано новому дисциплінарному стягненню та за умови схвалення дисциплінарним органом звіту судді за результатами проходження курсу підвищення кваліфікації, визначеного дисциплінарним органом (у разі скерування судді до Національної школи суддів України для проходження такого курсу);".
 
Враховано частково    
    -2420- Шкрум А.І.
У статті 98: у частині 1 пункт 4)викласти у такій редакції:"протягом двох років із дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя його не буде піддано новому дисциплінарному стягненню за результатами атестації;
 
Відхилено    
    -2421- Дехтярчук О.В.
У пункті 4 частини першої статті 98 слова "двох років" замінити словами – "вісімнадцяти місяців"
 
Відхилено    
    -2422- Німченко В.І.
ч.1 п.4 слова "протягом двох років" замінити словами "протягом вісімнадцяти місяців", слова "підтвердження кваліфікаційного класу за результатами атестації" замінити словами "підтвердження проходження навчання в Національній школі суддів України".
 
Враховано частково    
    -2423- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
у пункті 4 слова "двох років" замінити словами – "вісімнадцяти місяців";
 
Відхилено    
    -2424- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
у пункті 4 слова "протягом двох років" замінити словами "протягом вісімнадцяти місяців", слова "підтвердження кваліфікаційного класу за результатами атестації" замінити словами "підтвердження проходження навчання в Національній школі суддів України";
 
Враховано частково    
    -2425- Власенко С.В.
Пункт 4 частини 1 статті 98 викласти в такій редакції:
"4) протягом двох років із дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя його не буде піддано новому дисциплінарному стягненню та за умови проходження позачергової атестації".
 
Відхилено    
1620. 5) протягом трьох років із дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді переведення до іншого суду того ж рівня суддю не буде піддано новому дисциплінарному стягненню;
 
-2426- Сироїд О.І.
Пункти 5 і 6 частини першої статті 98 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   5) протягом трьох років із дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді переведення до іншого суду того ж рівня суддю не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, однак суддя не може бути повернутий на посаду до попереднього суду тільки внаслідок такого погашення; ;
 
    -2427- Сотник О.С.
Пункти 5, 6 частини 1 та частину 2 статті 98 видалити.
 
Відхилено    
    -2428- Дехтярчук О.В.
Пункт 5 частини першої статті 98 – виключити; у зв’язку х чим пункти 1-6 вважати пунктами 1-5 відповідно.
 
Відхилено    
    -2429- Німченко В.І.
ч.1 п.5,6 та ч.2 виключити.
 
Відхилено    
    -2430- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
у пункті 5 слова "трьох років" замінити словами – "двох років";
 
Відхилено    
    -2431- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
пункт 5 виключити;
 
Відхилено    
    -2432- Власенко С.В.
Пункт 5 частини 1 статті 98 виключити.
 
Відхилено    
    -2433- Шинькович А.В.
З тексту частини першої статті 98 виключити пункт п’ятий у випадку врахування пункту 40 вказаних пропозицій (щодо виключення застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді переведення до іншого суду того ж рівня цієї ж спеціалізації).
 
Відхилено    
1621. 6) протягом трьох років із дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді пониження у кваліфікаційному класі суддю не буде піддано новому дисциплінарному стягненню.
 
-2434- Шкрум А.І.
пункт 6) виключити;
 
Відхилено   6) протягом трьох років з дня прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення у виді переведення судді до суду нижчого рівня суддю не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, однак суддя не може бути повернутий на посаду до попереднього суду тільки внаслідок такого погашення;
 
    -2435- Дехтярчук О.В.
У пункті 6 частини першої статті 98 слова "трьох років" замінити словами – "двох років".
 
Відхилено    
    -2436- Німченко В.І.
ч.1 п.5,6 та ч.2 виключити.
 
Відхилено    
    -2437- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
у пункті 6 слова "трьох років" замінити словами – "двох років";
 
Відхилено    
    -2438- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
пункт 6 виключити;
 
Відхилено    
    -2439- Власенко С.В.
Пункт 6 частини 1 статті 98 виключити.
 
Відхилено    
    -2440- Шинькович А.В.
З тексту частини першої статті 98 виключити пункт шостий у випадку врахування пункту 41 вказаних пропозицій (щодо виключення застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді пониження у кваліфікаційному класі).
 
Відхилено    
1622. 2. Погашення дисциплінарного стягнення відповідно до пунктів 5 і 6 частини першої цієї статті не тягне відповідно повернення на посаду судді до суду, в якому такий суддя здійснював правосуддя до накладення дисциплінарного стягнення, поновлення у кваліфікаційному класі, якого суддя був позбавлений.
 
-2441- Сироїд О.І.
Частину другу статті 98 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Враховано   .
;  
    -2442- Сотник О.С.
Пункти 5, 6 частини 1 та частину 2 статті 98 видалити.
 
Відхилено    
    -2443- Шпенов Д.Ю.
Частину 2 статті 98 виключити.
 
Відхилено    
    -2444- Шкрум А.І.
у частині 2 виключити слова "поновлення у кваліфікаційному класі, якого суддя був позбавлений".
 
Відхилено    
    -2445- Яніцький В.П.
Частину 2 статті 98 виключити.
 
Відхилено    
    -2446- Дехтярчук О.В.
Частину другу статті 98 викласти у такій редакції: "2. Погашення дисциплінарного стягнення відповідно до пункту 5 частини першої цієї статті не передбачає поновлення у кваліфікаційному класі, якого суддя був позбавлений та повернення на посаду судді до суду, в якому такий суддя здійснював правосуддя до переведення, у зв’язку з пониженням кваліфікаційного класу".
 
Відхилено    
    -2447- Німченко В.І.
ч.1 п.5,6 та ч.2 виключити.
 
Відхилено    
    -2448- Власенко С.В.
Частину 2 статті 98 виключити.
 
Враховано частково    
    -2449- Шинькович А.В.
Частину другу статті виключити у випадку одночасного врахування пунктів 40, 41, 44 та 45 вказаних пропозицій / змінити у випадку одночасного врахування пунктів 40 та 44 або пунктів 41 та 45 вказаних пропозицій відповідно.
 
Відхилено    
1623. Стаття 99. Оскарження рішення у дисциплінарній справі стосовно судді
 
   Стаття 99. Оскарження рішення у дисциплінарній справі стосовно судді
 
1624. 1. Суддя місцевого чи апеляційного суду може оскаржити рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення його до дисциплінарної відповідальності до Вищої ради юстиції або до суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, не пізніше одного місяця з дня вручення йому чи отримання ним поштою копії рішення.
 
-2450- Сироїд О.І.
У частині першій статті 99 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "дисциплінарної комісії суддів", слова "одного місяця" замінити словами "п’ятнадцяти днів".
 
Відхилено   1. Суддя місцевого чи апеляційного суду може оскаржити рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення його до дисциплінарної відповідальності до Вищої ради юстиції або до суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, не пізніше одного місяця з дня вручення йому чи отримання ним поштою копії рішення.
 
    -2451- Сотник О.С.
Частину 1 статті 99 викласти у такій редакції:
"1. Суддя місцевого чи апеляційного суду може оскаржити рішення дисциплінарної комісії суддів про притягнення його до дисциплінарної відповідальності до Вищої ради юстиції або до суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, не пізніше п’ятнадцяти днів з дня вручення йому або його представнику чи отримання ним або його представником поштою копії рішення.".
 
Відхилено    
    -2452- Власенко С.В.
Частину 1 статті 99 викласти в такій редакції:
"1. Суддя місцевого чи апеляційного суду може оскаржити рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення його до дисциплінарної відповідальності до суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, не пізніше одного місяця з дня вручення йому чи отримання ним поштою копії рішення".
 
Відхилено    
1625. 2. Скарга до Вищої ради юстиції подається суддею через Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.
 
-2453- Сироїд О.І.
У частині другій статті 99 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищу кваліфікаційну комісію суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію суддів".
 
Відхилено   2. Скарга до Вищої ради юстиції подається суддею через Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.
 
    -2454- Сотник О.С.
У частинах 2,3 статті 99 слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у відповідних відмінках.
 
Відхилено    
    -2455- Власенко С.В.
Частину 2 статті 99 виключити.
 
Відхилено    
1626. 3. Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніше як у триденний строк після отримання скарги надсилає її разом із матеріалами дисциплінарної справи до Вищої ради юстиції.
 
-2456- Сироїд О.І.
У частині третій статті 99 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів".
 
Відхилено   3. Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніше як у триденний строк після отримання скарги надсилає її разом із матеріалами дисциплінарної справи до Вищої ради юстиції.
 
    -2457- Власенко С.В.
Частину 3 статті 99 виключити.
 
Відхилено    
1627. 4. Розгляд скарг Вищою радою юстиції здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
-2458- Сироїд О.І.
Після частини четвертої статті 99 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"5. Суддя вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду може оскаржити рішення Вищої ради юстиції про притягнення його до дисциплінарної відповідальності до суду упродовж п'ятнадцяти днів від дати вручення йому чи отримання поштою копії рішення".
 
Відхилено   4. Розгляд скарг Вищою радою юстиції здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
    -2459- Власенко С.В.
Частину 4 статті 99 виключити.
 
Відхилено    
1628. 5. Розгляд адміністративного позову щодо оскарження рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності здійснюється в порядку, передбаченому процесуальним законом.
 
-2460- Сироїд О.І.
У частині п’ятій статті 99 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" виключити.
 
Відхилено   5. Розгляд адміністративного позову щодо оскарження рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності здійснюється в порядку, передбаченому процесуальним законом.
 
    -2461- Сотник О.С.
Частину 5 статті 99 викласти у такій редакції:
"5. Розгляд адміністративного позову щодо оскарження рішення дисциплінарної комісії суддів, Вищої ради юстиції про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності здійснюється в порядку, передбаченому процесуальним законом.".
 
Відхилено    
    -2462- Сотник О.С.
Статтю 99 доповнити частиною 7 такого змісту:
"7. Суддя вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду може оскаржити рішення Вищої ради юстиції про притягнення його до дисциплінарної відповідальності до суду упродовж п'ятнадцяти днів від дати вручення йому або його представнику чи отримання ним або його представником поштою копії рішення.".
 
Відхилено    
1629. 6. Подання скарги до Вищої ради юстиції чи адміністративного позову до суду на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності зупиняє застосування дисциплінарного стягнення.
 
-2463- Сироїд О.І.
У частині шостій статті 99 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" виключити.
 
Відхилено   6. Подання скарги до Вищої ради юстиції чи адміністративного позову до суду на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності зупиняє застосування дисциплінарного стягнення.
 
    -2464- Сотник О.С.
Частину 6 статті 99 викласти у такій редакції:
"6. Подання скарги до Вищої ради юстиції чи адміністративного позову до суду на рішення дисциплінарної комісії суддів або Вищої ради юстиції про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності зупиняє застосування дисциплінарного стягнення. Таке зупинення не означає, що суддя вважається таким, що не має непогашеного дисциплінарного стягнення в розумінні абзацу четвертого частини першої статті 97 цього Закону.".
 
Відхилено    
    -2465- Грановський О.М.
Статтю 99 доповнити новою частиною 7 такого змісту:
"7. Суддя вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України оскаржити рішення Вищої ради юстиції про притягнення його до дисциплінарної відповідальності до суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, не пізніше одного місяця з дня вручення йому чи отримання ним поштою копії рішення".
 
Відхилено    
    -2466- Грановський О.М.
Пункт 4 частини 3 статті 103 викласти в такій редакції:
"4) виписку з трудової книжки про стаж роботи у галузі права, послужного списку (за наявності);".
 
Відхилено    
    -2467- Романюк Р.С.
Статтю 99 доповнити новою частиною сьомою наступного змісту – "7. Суддя вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України може оскаржити рішення Вищої ради юстиції про притягнення його до дисциплінарної відповідальності до суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, не пізніше одного місяця з дня вручення йому чи отримання ним поштою копії рішення."
 
Відхилено    
    -2468- Власенко С.В.
Частину 6 статті 99 викласти в такій редакції:
"3. Подання адміністративного позову до суду на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності зупиняє застосування дисциплінарного стягнення".
 
Відхилено    
1630. Глава 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України
 
-2469- Сироїд О.І.
Главу 2 розділу VІ нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) вважати окремим розділом, назву якого викласти в такій редакції:
"Розділ VІ-1. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів".
 
Відхилено   Глава 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України
 
    -2470- Сотник О.С.
У назві глави 2 розділу VІ слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів".
 
Відхилено    
1631. Стаття 100. Статус Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-2471- Сироїд О.І.
У назві і частинах першій-другій статті 100 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Стаття 100. Статус Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -2472- Сотник О.С.
У назві статті 100 слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено    
1632. 1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України є постійно діючим органом у системі судоустрою України.
 
-2473- Сотник О.С.
У частинах 1-4 статті 100 VІ слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у всіх відповідних відмінках.
 
Відхилено   1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України є постійно діючим органом у системі судоустрою України.
 
1633. 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
-2474- Сироїд О.І.
У частині другій статті 100 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Державного казначейства України" замінити словами "Державної казначейської служби України".
 
Враховано   2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Державної казначейської служби України.
 
1634. 3. Порядок роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначається цим Законом. Вища кваліфікаційна комісія суддів України більшістю голосів від її складу, передбаченого законом, затверджує регламент, що визначає порядок роботи Комісії в межах, установлених цим Законом.
 
-2475- Сироїд О.І.
У частині третій статті 100 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України", "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів", "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" відповідно.
 
Відхилено   3. Порядок роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначається цим Законом. Вища кваліфікаційна комісія суддів України більшістю голосів від її складу, передбаченого законом, затверджує регламент, що визначає порядок роботи Комісії в межах, установлених цим Законом.
 
    -2476- Сотник О.С.
У частині 3 статті 100 після слів "роботи Комісії" перед "в межах" додати слова "та її органів".
 
Відхилено    
    -2477- Шпенов Д.Ю.
в частині 3 статті 100 після слів "порядок роботи Комісії" додати слова "та здійснення нею своїх повноважень".
 
Відхилено    
1635. 4. Вища кваліфікаційна комісія суддів України має офіційний веб-сайт та офіційний друкований орган, які є офіційними джерелами інформації про роботу Комісії.
 
-2478- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 100 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів".
 
Відхилено   4. Вища кваліфікаційна комісія суддів України має офіційний веб-сайт та офіційний друкований орган, які є офіційними джерелами інформації про роботу Комісії.
 
    -2479- Сотник О.С.
Частину4 статті 100 викласти у такій редакції:
"4. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів має офіційний веб-сайт, що є складовою офіційного веб-порталу судової влади і є офіційним джерелом інформації про роботу Комісії та її робочих органів.".
 
Відхилено    
1636. Офіційний друкований орган може видаватися в електронному вигляді.
 
   Офіційний друкований орган може видаватися в електронному вигляді.
 
1637. Стаття 101. Повноваження Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-2480- Сироїд О.І.
У назві статті 101 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Стаття 101. Повноваження Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -2481- Сотник О.С.
У назві статті 101 та всіх її частинах слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у всіх відповідних відмінках.
 
Відхилено    
1638. 1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України:
 
-2482- Сироїд О.І.
У частині першій статті 101 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів".
 
Відхилено   1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України:
 
1639. 1) веде облік даних про кількість посад суддів у судах загальної юрисдикції, у тому числі вакантних;
 
-2483- Шинькович А.В.
Текст пункту першого частини першої статті 101 уточнити окремими положеннями та викласти у такій редакції:
"1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України:
1) веде відкритий облік даних про вакантні посади суддів у судах загальної юрисдикції із зазначенням їх кількості у відповідному суді та одночасним оприлюдненням відповідної інформації на власному офіційному веб-порталі та в офіційному друкованому органі невідкладно після її отримання;"
 
Відхилено   1) веде облік даних про кількість посад суддів у судах загальної юрисдикції, у тому числі вакантних;
 
1640. 2) проводить добір кандидатів для призначення на посаду судді вперше, у тому числі організовує проведення щодо них спеціальної перевірки відповідно до закону та приймає кваліфікаційний іспит;
 
-2484- Сироїд О.І.
Пункт 2 частини першої статті 101 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2) забезпечує проведення добору кандидатів на посаду судді, вирішення питання про надання рекомендації про призначення (обрання) на посаду судді, внесення подання про визначення суду, де особа обійматиме штатну суддівську посаду, про переведення судді, утворює для цього кваліфікаційну комісію суддів".
 
Відхилено   2) проводить добір кандидатів для призначення на посаду судді вперше, у тому числі організовує проведення щодо них спеціальної перевірки відповідно до закону та приймає кваліфікаційний іспит;
 
    -2485- Сотник О.С.
Пункт 2 частини 1 статті 101 викласти у такій редакції:
"2) забезпечує проведення добору кандидатів для призначення на посаду судді, вирішення питання про надання рекомендації про призначення (обрання) на посаду судді, внесення подання про визначення суду, де особа обійматиме штатну суддівську посаду, про переведення судді, утворює для цього кваліфікаційну комісію суддів;".
 
Відхилено    
1641. 3) вносить до Вищої ради юстиції рекомендацію про призначення кандидата на посаду судді для подальшого внесення відповідного подання Президентові України;
 
-2486- Сироїд О.І.
Пункти 3-5, 8 частини першої статті 101 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   3) вносить до Вищої ради юстиції рекомендацію про призначення кандидата на посаду судді для подальшого внесення відповідного подання Президентові України;
 
    -2487- Сотник О.С.
Пункт 3 частини 1 статті 101 викласти у такій редакції:
"3) забезпечує розгляд скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, утворює для цього комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, дисциплінарні комісії суддів;".
 
Відхилено    
1642. 4) надає рекомендацію про обрання на посаду судді безстроково або відмовляє у наданні такої рекомендації;
 
-2488- Сироїд О.І.
Пункти 3-5, 8 частини першої статті 101 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   4) надає рекомендацію про обрання на посаду судді безстроково або відмовляє у наданні такої рекомендації;
 
    -2489- Сотник О.С.
Пункти 4-5 частини 1 статті 101 виключити. У зв’язку з цим вважати пункти 6-7 пунктами 4-5 частини 1 статті 101.
 
Відхилено    
1643. 5) вносить подання про переведення судді відповідно до цього Закону;
 
-2490- Сироїд О.І.
Пункти 3-5, 8 частини першої статті 101 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   5) вносить подання про переведення судді відповідно до цього Закону;
 
1644. 6) визначає потреби у державному замовленні на професійну підготовку кандидатів на посаду судді у Національній школі суддів України;
 
   6) визначає потреби у державному замовленні на професійну підготовку кандидатів на посаду судді у Національній школі суддів України;
 
1645. 7) затверджує порядок проходження спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді;
 
-2491- Алєксєєв С.О.
Пункт сьомий частини першої статті 101 викласти в такій редакції:
"7) затверджує порядок проходження перепідготовки суддів у разі непідтвердження суддею свого кваліфікаційного класу;".
У зв’язку з цим пункти з сьомого по чотирнадцятий статті 101 вважати відповідно пунктами з восьмого по п’ятнадцятий.
 
Відхилено   7) затверджує порядок проходження спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді;
 
1646. 8) проводить кваліфікаційну атестацію та присвоює кваліфікаційні класи суддів;
 
-2492- Сироїд О.І.
Пункти 3-5, 8 частини першої статті 101 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   8) проводить кваліфікаційне оцінювання суддів;
 
    -2493- Сотник О.С.
Пункт 8 частини 1 статті 101 виключити. Пункт 9 частини 1 статті 101 вважати пунктом 6 частини 1 статті 101.
 
Відхилено    
    -2494- Шкрум А.І.
У статті 101 виключити пункт:
"8) проводить кваліфікаційну атестацію та присвоює кваліфікаційні класи суддів";
 
Відхилено    
    -2495- Німченко В.І.
Стаття 101 ч.1 п.8 виключити.
 
Відхилено    
    -2496- Сольвар Р.М.
Барвіненко В.Д.
Безбах Я.Я.
Пункт 8 частини першої статті 101 виключити.
 
Відхилено    
    -2497- Власенко С.В.
Пункт 8 частини 1 статті 101 викласти в такій редакції:
"8) проводить кваліфікаційну атестацію суддів;".
 
Відхилено    
1647. 9) на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора України приймає рішення про відсторонення судді від посади у зв'язку із притягненням до кримінальної відповідальності;
 
   9) на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора України приймає рішення про відсторонення судді від посади у зв'язку із притягненням до кримінальної відповідальності;
 
1648. 10) розглядає в порядку дисциплінарного провадження звернення стосовно суддів місцевих та апеляційних судів з підстав, визначених статтею 92 цього Закону;
 
-2498- Сироїд О.І.
Пункт 10 частини першої статті 101 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" викласти у такій редакції:
"6) забезпечує розгляд скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, утворює для цього комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, дисциплінарні комісії суддів;".
 
Відхилено   10) розглядає в порядку дисциплінарного провадження звернення стосовно суддів місцевих та апеляційних судів з підстав, визначених статтею 92 цього Закону;
 
    -2499- Сотник О.С.
Пункти 10-12 частини 1 статті 101 виключити. У зв’язку з цим пункти 13-14 частини 1 статті 101 вважати пунктами 7-8 частини 1 статті 101.
 
Відхилено    
1649. 11) приймає рішення за результатами дисциплінарного провадження і за наявності підстав застосовує дисциплінарне стягнення до суддів місцевих та апеляційних судів;
 
-2500- Сироїд О.І.
Пункт 11 частини першої статті 101 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" виключити.
 
Відхилено   11) приймає рішення за результатами дисциплінарного провадження і за наявності підстав застосовує дисциплінарне стягнення до суддів місцевих та апеляційних судів;
 
1650. 12) забезпечує ведення суддівського досьє;
 
-2501- Сироїд О.І.
Пункт 12 частини першої статті 101 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" виключити.
 
Відхилено   12) забезпечує ведення суддівського досьє;
 
1651. 13) бере у межах компетенції участь у міжнародному співробітництві, у тому числі встановлює зв'язки з іноземними закладами, установами та організаціями, проектами міжнародної технічної допомоги;
 
-2502- Шпенов Д.Ю.
в пункті 13 частині 1 статті 101 після слів "міжнародної технічної допомоги" додати слова "є беніфіціаром міжнародної технічної допомоги, головним розпорядником міжнародної допомоги від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій".
 
Враховано   13) бере у межах компетенції участь у міжнародному співробітництві, у тому числі встановлює зв'язки з іноземними закладами, установами та організаціями, проектами міжнародної технічної допомоги, є бенефіціаром міжнародної технічної допомоги, головним розпорядником міжнародної допомоги від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій;
 
    -2503- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Пункт 13 ч. 1 ст. 101 Закону після слів "міжнародної технічної допомоги" доповнити словами: "є бенефіціаром міжнародної технічної допомоги, головним розпорядником міжнародної допомоги від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій".
 
Враховано    
1652. 14) здійснює інші повноваження, передбачені законом.
 
-2504- Шпенов Д.Ю.
частину 1 статті 101 доповнити 3 пунктами та викласти їх в такій редакції:
"14) представляє Національну школу суддів України у відносинах із Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою України, Президентом України, центральними та місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, Державною судовою адміністрацією України та органами суддівського самоврядування;"
"15) погоджує проекти кошторисів надходжень і розподілу бюджетних асигнувань Національної школи суддів України на відповідний бюджетний період;
16) затверджує напрямки діяльності Національної школи суддів України та заслуховує і затверджує звіти про результати діяльності Національної школи суддів України у порядку, встановленому Комісією;"
в частині 1 статті 101 пункт 14 вважати пунктом 17.
 
Відхилено   14) здійснює інші повноваження, передбачені законом.
 
    -2505- Купрієнко О.В.
Геращенко А.Ю.
Частину 1 статті 101 доповнити п 14 наступного змісту:
14) направляє матеріали дисциплінарного провадження до Генеральної прокуратури України для вирішення питання порушення кримінального провадження за прийняття суддею неправосудного рішення.
Пункт 14 вважати п 15.
 
Відхилено    
1653. 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України для здійснення своїх повноважень має право витребувати та одержувати необхідну інформацію від суддів, Державної судової адміністрації України, органів суддівського самоврядування та інших судових органів, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, об'єднань громадян та окремих фізичних осіб, ненадання якої тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
-2506- Сироїд О.І.
У частині другій статті 101 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів, її робочі органи", слово "має" замінити словом "мають".
 
Відхилено   2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України для здійснення своїх повноважень має право витребувати та одержувати необхідну інформацію від суддів, Державної судової адміністрації України, органів суддівського самоврядування та інших судових органів, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, об'єднань громадян та окремих фізичних осіб, ненадання якої тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
    -2507- Сотник О.С.
Частину 2 статті 101 викласти у такій редакції:
"2. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів, її робочі органи для здійснення своїх повноважень мають право витребувати та одержувати необхідну інформацію від суддів, Державної судової адміністрації України, органів суддівського самоврядування та інших судових органів, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, об'єднань громадян та окремих фізичних осіб, ненадання якої тягне за собою відповідальність, установлену законом.".
 
Відхилено    
1654. Стаття 102. Склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-2508- Сироїд О.І.
У назві статті 102 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Стаття 102. Склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -2509- Сотник О.С.
У назві статті 102 та всіх її частинах слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у всіх відповідних відмінках.
 
Відхилено    
1655. 1. До складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України обираються (призначаються) чотирнадцять членів, які є громадянами України, мають повну вищу юридичну освіту і стаж роботи у галузі права не менше двадцяти років.
 
-2510- Сироїд О.І.
У частині першій статті 102 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України обираються (призначаються чотирнадцять)" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів призначають одинадцять", слово "двадцяти" замінити словом "п’ятнадцяти".
 
Враховано   1. До складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України обираються (призначаються) чотирнадцять членів, які є громадянами України, мають повну вищу юридичну освіту і стаж роботи у галузі права не менше п’ятнадцяти років.
 
    -2511- Сотник О.С.
Частину 1 статті 102 викласти у такій редакції:
"1. До складу Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів обираються (призначаються) одинадцять членів, які є громадянами України, мають повну вищу юридичну освіту і стаж роботи у галузі права не менше п’ятнадцяти років.".
 
Враховано    
    -2512- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
друге речення частини шостої після слів "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" доповнити словами "та мають бути отримані членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не пізніш як за десять днів до засідання, на якому такий висновок розглядатиметься";
 
Відхилено    
1656. 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України діє у складі двох палат – кваліфікаційної та дисциплінарної. До складу Комісії обираються (призначаються):
 
-2513- Сироїд О.І.
Частину другу статті 102 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" викласти в такій редакції:
"2. До складу Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів призначають:
1) з’їзд суддів України – шість суддів або суддів у відставці;
2) з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ – дві особи з числа науковців;
3) Уповноважений Верховної Ради України з прав людини – дві особи з числа представників громадських об‘єднань;
4) з’їзд адвокатів України – одну особу з числа адвокатів".
 
Відхилено   2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України діє у складі двох палат – кваліфікаційної та дисциплінарної. До складу Комісії обираються (призначаються):
 
    -2514- Сотник О.С.
Абзац 1 частини 2 статті 102 викласти у такій редакції:
"До складу Комісії обираються (призначаються):".
 
Відхилено    
    -2515- Романюк В.М.
Частину другу статті 102 "Склад кваліфікаційної комісії суддів" (пункти 1-5) викласти у такій редакції:
"2. Кваліфікаційна комісія суддів діє у складі двох палат: кваліфікаційної та дисциплінарної. До складу Комісії обираються:
1) з'їздом суддів України — по три члени дисциплінарної і кваліфікаційної палат з числа суддів, обраних на посаду судді безстроково або суддів у відставці;
2) Верховною Радою України за поданням Президента України — по чотири члени дисциплінарної і кваліфікаційної палат з числа осіб з належною кваліфікацією у сфері права".
 
Відхилено    
    -2516- Шинькович А.В.
У тексті частини другої статті 102 внести зміни до кількості обраних з’їздом суддів України / з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ / Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини / Головою Державної судової адміністрації України членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у зв’язку із урахуванням пункту 48 вказаних пропозицій.
 
Відхилено    
1657. 1) з'їздом суддів України – по чотири члени дисциплінарної і кваліфікаційної палат з числа суддів, обраних на посаду судді безстроково або суддів у відставці;
 
-2517- Сотник О.С.
Пункт 1 абзацу 1 частини 2 статті 102 викласти у такій редакції:
"1) з’їздом суддів України – шість членів з числа суддів, обраних на посаду судді безстроково або суддів у відставці;".
 
Відхилено   1) з'їздом суддів України – по чотири члени дисциплінарної і кваліфікаційної палат з числа суддів, обраних на посаду судді безстроково або суддів у відставці;
 
    -2518- Шинькович А.В.
Варіант частини другої статті 102 Закону України "Про судоустрій і статус суддів": збільшити кількість обраних з’їздом суддів України членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України до п’яти та викласти відповідно пункт перший частини другої цієї статті у такій редакції:
"1) з'їздом суддів України – по п’ять членів дисциплінарної і кваліфікаційної палат з числа суддів, обраних на посаду судді безстроково або суддів у відставці;";
 
Відхилено    
1658. 2) з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ – по одному члену дисциплінарної і кваліфікаційної палат;
 
-2519- Сотник О.С.
Пункт 2 абзацу 1 частини 2 статті 102 викласти у такій редакції:
"2) з’їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ – дві особи з числа науковців;".
 
Відхилено   2) з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ – по одному члену дисциплінарної і кваліфікаційної палат;
 
1659. 3) з'їздом адвокатів України – по одному члену дисциплінарної і кваліфікаційної палат;
 
-2520- Сотник О.С.
Пункт 3 абзацу 1 частини 2 статті 102 викласти у такій редакції:
"3) з’їздом адвокатів України – одна особа з числа адвокатів.".
 
Відхилено   3) з'їздом адвокатів України – по одному члену дисциплінарної і кваліфікаційної палат;
 
    -2521- Шинькович А.В.
З тексту частини другої статті 102 виключити пункт третій (щодо наділення з’їзду адвокатів правом обирати членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України).
 
Відхилено    
1660. 4) Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини – один член дисциплінарної палати з числа осіб, які не є суддями;
 
-2522- Сотник О.С.
Пункт 4 абзацу 1 частини 2 статті 102 викласти у такій редакції:
"4) Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини – дві особи з числа представників громадських організацій.".
 
Відхилено   4) Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини – один член дисциплінарної палати з числа осіб, які не є суддями;
 
    -2523- Дехтярчук О.В.
У пункті 4 частини другої статті 102 слова "з числа осіб, які не є суддями" - виключити.
 
Відхилено    
1661. 5) Головою Державної судової адміністрації України – один член кваліфікаційної палати з числа осіб, які не є суддями.
 
-2524- Сотник О.С.
Пункт 5 абзацу 1 частини 2 статті 102 виключити.
 
Відхилено   5) Головою Державної судової адміністрації України – один член кваліфікаційної палати з числа осіб, які не є суддями.
 
    -2525- Дехтярчук О.В.
У пункті 5 частини другої статті 102 слова "з числа осіб, які не є суддями" - виключити.
 
Відхилено    
1662. Вища кваліфікаційна комісія суддів України виконує функції та здійснює повноваження:
 
-2526- Сотник О.С.
Абзац 2 частини 2 статті 102 викласти у такій редакції:
"Робочими органами Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів є:".
 
Відхилено   Вища кваліфікаційна комісія суддів України виконує функції та здійснює повноваження:
 
1663. 1) з питань призначення суддів на посади та атестації суддів – у складі кваліфікаційної палати;
 
-2527- Сотник О.С.
Пункт 1 абзацу 2 частини 2 статті 102 викласти у такій редакції:
"1) кваліфікаційна комісія суддів;".
 
Відхилено   1) з питань призначення суддів на посади та кваліфікаційного оцінювання суддів – у складі кваліфікаційної палати;
 
1664. 2) з питань дисциплінарної відповідальності суддів – у складі дисциплінарної палати;
 
-2528- Сотник О.С.
Пункт 2 абзацу 2 частини 2 статті 102 викласти у такій редакції:
"2) комісія з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності;".
 
Відхилено   2) з питань дисциплінарної відповідальності суддів – у складі дисциплінарної палати;
 
1665. 3) з питань організації діяльності комісії та інших питань, що стосуються діяльності обох палат комісії, – у спільному складі обох палат.
 
-2529- Сотник О.С.
Пункт 3 абзацу 2 частини 2 статті 102 викласти у такій редакції:
"3) дисциплінарна комісія.".
 
Відхилено   3) з питань організації діяльності комісії та інших питань, що стосуються діяльності обох палат комісії, – у спільному складі обох палат.
 
    -2530- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 2 ст. 102 Закону доповнити третім, четвертим та п’ятим абзацами наступного змісту: "Вища кваліфікаційна комісія суддів України, її дисциплінарна та кваліфікаційна палати здійснюють свою діяльність шляхом проведення засідань та прийняття відповідних рішень.
Вища кваліфікаційна комісія суддів України за необхідності, але не рідше одного разу у три місяці, проводить спільне засідання з питань організації діяльності комісії та інших питань, що стосуються діяльності обох палат комісії.
На спільному засіданні палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, зокрема, затверджуються регламент Комісії та зміни до нього, форми рішень та висновків з дисциплінарних, кваліфікаційних та атестаційних питань, розглядаються питання з яких два або більше членів Комісії висловили окрему думку". Відповідно Абзаци третій і четвертий частини 2 ст. 102 Закону вважати абзацами шостим і сьомим.
 
Відхилено    
1666. У разі необхідності Вища кваліфікаційна комісія суддів України у спільному складі обох палат може прийняти рішення про залучення членів однієї палати до роботи іншої палати.
 
-2531- Сотник О.С.
Абзаци 3-4 частини 2 статті 102 виключити.
 
Відхилено   У разі необхідності Вища кваліфікаційна комісія суддів України у спільному складі обох палат може прийняти рішення про залучення членів однієї палати до роботи іншої палати.
 
1667. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймаються кожною з палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у межах їх повноважень та складом обох палат з питань організації діяльності комісії та інших питань, що стосуються діяльності обох палат.
 
   Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймаються кожною з палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у межах їх повноважень та складом обох палат з питань організації діяльності комісії та інших питань, що стосуються діяльності обох палат.
 
1668. 3. Строк повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України становить чотири роки з дня обрання (призначення). Одна і та сама особа не може здійснювати повноваження два строки підряд.
 
-2532- Сироїд О.І.
У частині третій статті 102 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів". Слово "обрання" виключити. Дужки у слові " (призначення)" виключити.
 
Відхилено   3. Строк повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України становить чотири роки з дня обрання (призначення). Одна і та сама особа не може здійснювати повноваження два строки підряд.
 
1669. 4. За членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який є суддею або державним службовцем, на час здійснення повноважень зберігаються посада, статус і місце роботи.
 
-2533- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 102 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   4. За членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який є суддею або державним службовцем, на час здійснення повноважень зберігаються посада, статус і місце роботи.
 
    -2534- Сотник О.С.
Частину 4 статті 102 викласти у такій редакції:
"4. За членом Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів на час здійснення повноважень зберігається посада, статус і місце роботи.".
 
Відхилено    
1670. 5. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на час здійснення повноважень відряджаються до Комісії та не можуть виконувати будь-яку іншу оплачувану роботу, крім викладацької, творчої та наукової.
 
-2535- Сироїд О.І.
У частині п’ятій статті 101 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   5. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на час здійснення повноважень відряджаються до Комісії та не можуть виконувати будь-яку іншу оплачувану роботу, крім викладацької, творчої та наукової.
 
1671. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, обрані з'їздом суддів України, не можуть здійснювати правосуддя. При цьому за ними зберігається право брати участь у вирішенні питань, що розглядаються органами суддівського самоврядування, а за суддями Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів – також у вирішенні питань, що розглядаються пленумами цих судів.
 
-2536- Власенко С.В.
Абзац другий частини 5 статті 102 викласти в такій редакції:
"Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, обрані з'їздом суддів України, не можуть здійснювати правосуддя. При цьому за ними зберігається право брати участь у вирішенні питань, що розглядаються органами суддівського самоврядування, а за суддями Верховного Суду України - у вирішенні питань, що розглядаються пленумом цього суду".
 
Відхилено   Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, обрані з'їздом суддів України, не можуть здійснювати правосуддя. При цьому за ними зберігається право брати участь у вирішенні питань, що розглядаються органами суддівського самоврядування, а за суддями Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів – також у вирішенні питань, що розглядаються пленумами цих судів.
 
1672. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які є адвокатами, на час виконання повноважень членів Комісії повинні зупинити адвокатську діяльність.
 
-2537- Власенко С.В.
Абзац третій частини 5 статті 102 викласти в такій редакції:
"Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які є адвокатами, на час виконання повноважень членів Комісії повинні зупинити адвокатську діяльність, шляхом подання заяви відповідно до статті 31 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"."
 
Відхилено   Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які є адвокатами, на час виконання повноважень членів Комісії повинні зупинити адвокатську діяльність.
 
1673. На членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України поширюються вимоги та обмеження, встановлені законодавством у сфері запобігання корупції.
 
   На членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України поширюються вимоги та обмеження, встановлені законодавством у сфері запобігання корупції.
 
1674. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повинні у своїй діяльності та поза її межами дотримуватися найвищих стандартів етичної поведінки, в тому числі принципів та правил етики, які застосовуються до суддів.
 
-2538- Крулько І.І.
Абзац 5 частини 5 ст.102 виключити.
 
Відхилено   Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повинні у своїй діяльності та поза її межами дотримуватися найвищих стандартів етичної поведінки, в тому числі принципів та правил етики, які застосовуються до суддів.
 
1675. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не мають права суміщати свою посаду з будь-якими посадами в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, зі статусом народного депутата України, депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, підприємницькою діяльністю, будь-якою іншою оплачуваною роботою або отримувати винагороду (крім здійснення викладацької, наукової і творчої діяльності в позаробочий час та отримання винагороди за неї), а також входити до складу керівного органу чи наглядової ради юридичної особи, що має на меті одержання прибутку. Особи, які є власниками акцій або володіють іншими корпоративними правами чи мають інший майновий інтерес у діяльності будь-якої юридичної особи, що має на меті отримання прибутку, зобов’язані передати такі акції (корпоративні права) в управління незалежній третій особі на час перебування на посаді члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-2539- Сотник О.С.
В абзаці 6 частини 5 статті 102 слово "посаду" замінити на слова "діяльність з діяльністю на будь-яких посадах".
 
Відхилено   Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не мають права суміщати свою посаду з будь-якими посадами в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, зі статусом народного депутата України, депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, підприємницькою діяльністю, будь-якою іншою оплачуваною роботою або отримувати винагороду (крім здійснення викладацької, наукової і творчої діяльності в позаробочий час та отримання винагороди за неї), а також входити до складу керівного органу чи наглядової ради юридичної особи, що має на меті одержання прибутку. Особи, які є власниками акцій або володіють іншими корпоративними правами чи мають інший майновий інтерес у діяльності будь-якої юридичної особи, що має на меті отримання прибутку, зобов’язані передати такі акції (корпоративні права) в управління незалежній третій особі на час перебування на посаді члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів можуть отримувати відсотки, дивіденди та інші види пасивних доходів від майна, власниками якого вони є.
 
1676. Вплив на членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у будь-який спосіб забороняється.
 
   Вплив на членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у будь-який спосіб забороняється.
 
1677. 6. Не можуть бути членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України:
 
-2540- Сироїд О.І.
У частині шостій статті 102 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   6. Не можуть бути членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України:
 
1678. 1) особи, визнані судом недієздатними або обмежено дієздатними;
 
   1) особи, визнані судом недієздатними або обмежено дієздатними;
 
1679. 2) особи, які мають судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку;
 
-2541- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У п. 2 ч. 6 ст. 102 Закону після слів "в установленому законом порядку" додати слова "а також особи, які були засуджені за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів, чи умисних злочинів середньої тяжкості"
 
Відхилено   2) особи, які мають судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку;
 
1680. 3) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
 
-2542- Острікова Т.Г.
В пункті 3 частини 6 статті 102 слова "протягом останнього року" вилучити, а після слова "правопорушення" доповнити наступним "або яких було визнано винними у вчиненні корупційного правопорушення, яке є злочином, незалежно від зняття чи погашення судимості;";
 
Відхилено   3) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
 
1681. 4) особи, які були членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або Вищої ради юстиції до набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні";
 
-2543- Дехтярчук О.В.
Пункт 4 частини шостої статті 102 викласти у такій редакції:
"4) члени Ради суддів України"
 
Відхилено   4) особи, які були членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або Вищої ради юстиції до набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні";
 
1682. 5) особи, які перебувають на адміністративних посадах у судах;
 
   5) особи, які перебувають на адміністративних посадах у судах;
 
1683. 6) особи, які не відповідають вимогам цього Закону щодо несумісності з іншими видами діяльності та не усунули таку невідповідність протягом розумного строку, але не більш ніж протягом тридцяти днів із дня виникнення обставин, які призводять до порушення вимог щодо несумісності.
 
   6) особи, які не відповідають вимогам цього Закону щодо несумісності з іншими видами діяльності та не усунули таку невідповідність протягом розумного строку, але не більш ніж протягом тридцяти днів із дня виникнення обставин, які призводять до порушення вимог щодо несумісності.
 
1684. Перебування особи на посаді члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України також несумісне із наявністю заборони такій особі обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом України "Про очищення влади".
 
   Перебування особи на посаді члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України також несумісне із наявністю заборони такій особі обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, передбаченому Законом України "Про очищення влади".
 
1685. Стаття 103. Порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-2544- Сироїд О.І.
У назві статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Стаття 103. Порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -2545- Сотник О.С.
У назві статті 103 та всіх її частинах слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у всіх відповідних відмінках.
 
Відхилено    
    -2546- Романюк В.М.
Статтю 103 "Порядок формування Кваліфікаційної комісії суддів" викласти у редакції:
"1. Члени Кваліфікаційної комісії суддів з числа суддів призначаються з'їздом суддів України таємним голосуванням за правилами, встановленими З'їздом суддів України.
Члени Кваліфікаційної комісії суддів призначаються за поданням Президента України Верховною Радою України у порядку, визначеному Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" для членів Вищої ради юстиції".
 
Відхилено    
1686. 1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України формується на основі принципів гласності та публічності в порядку, передбаченому цим Законом.
 
-2547- Сироїд О.І.
У частині першій статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів".
 
Відхилено   1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України формується на основі принципів верховенства права, гласності та публічності, політичної нейтральності в порядку, передбаченому цим Законом.
 
    -2548- Сотник О.С.
Частину 1 статті 103 викласти у такій редакції:
"1. З’їзд суддів України, з’їзд представників вищих юридичних навчальних закладів та наукових установ, з’їзд адвокатів України обираються (призначають) членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів в порядку, встановленому Законом України "Про Вишу раду юстиції" для призначення членів Вищої ради юстиції. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів формується на основі принципів гласності та публічності.".
 
Відхилено    
1687. 2. У разі необхідності обрання нового члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з'їздом суддів України, або з'їздом адвокатів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ орган, який скликає з'їзд, не пізніше ніж за сорок п'ять днів повідомляє Комісію про дату та місце проведення з'їзду.
 
-2549- Сироїд О.І.
У частині другій статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   2. У разі необхідності обрання нового члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з'їздом суддів України, або з'їздом адвокатів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ орган, який скликає з'їзд, не пізніше ніж за сорок п'ять днів повідомляє Секретаріат Комісії про дату та місце проведення з'їзду.
 
    -2550- Сотник О.С.
Частини 2-10 статті 103 виключити.
 
Відхилено    
    -2551- Сотник О.С.
Доповнити статтю 103 частиною 2 такого змісту:
"2. З'їзд суддів України може призначити більше ніж шість суддів (суддів у відставці) на випадок вибуття одного або кількох членів зі складу Комісії, призначених за квотою з'їзду суддів України, визначивши черговість їх включення до складу Комісії. Такі особи автоматично набувають повноважень члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів в разі вибуття одного або кількох членів Комісії, призначених за квотою з'їзду суддів України. Особи, призначені з'їздом суддів України до складу Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів на випадок вибуття одного або кількох її членів, продовжують виконувати обов'язки судді до моменту зайняття ними посади члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів відповідно до встановленої черговості.".
 
Відхилено    
    -2552- Власенко С.В.
Частини 2-7 статті 103 викласти в такій редакції:
"2. Добір кандидатів на обрання членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може відбуватись шляхом:
1) самовисування;
2) висування відповідними колективами (суддів, адвокатів, вищих навчальних закладів та наукових установ).
3. Особа, яка має намір бути обраною членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, або відповідний колектив своїм протоколом для здійснення реєстрації кандидата звертається до органу визначеного цим Законом:
1) від з’їзду суддів України – реєстрацію проводить Рада суддів України;
2) від з’їзду адвокатів України – реєстрацію кандидатів проводить Національна рада адвокатів;
3) від з’їзду представників юридичних навчальних закладів та наукових установ – реєстрацію проводить Міністерство освіти України.
4. Заява про реєстрацію кандидатом для обрання його членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів подається до вказаних у частині другій цієї статті органів не пізніше ніж за тридцять днів до дати проведення відповідного з’їзду. Разом із заявою про реєстрацію кандидатом для обрання членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів претендент подає:
1) автобіографію;
2) копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
3) копію трудової книжки;
4) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
5) копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені;
6) письмову згоду на обробку персональних даних та оприлюднення копій документів, визначених цією статтею, крім копій документів, передбачених пунктом 3 цієї статті;
7) письмову заяву про відсутність обмежень щодо членства у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, а також про відповідність вимогам щодо несумісності або зобов'язання виконувати вимоги щодо несумісності у разі обрання членом Комісії;
8) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади";
9) згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до закону.
5. Відповідний орган здійснює реєстрацію кандидатів за умови подання документів зазначених у частині четвертій цієї статті. Реєстрація кандидатів здійснюється у хронологічному порядку надходження заяв та не пізніше наступного робочого дня, про, що повідомляється кандидат.
Реєстрація кандидатів завершується о 24 годині останнього дня строку передбаченого частиною четвертої цієї статті.
Не пізніше наступного дня після завершення реєстрації, відповідний орган формує перелік зареєстрованих кандидатів та передає його органу, який скликає відповідний з’їзд, а також Вищий кваліфікаційній комісії України, яка невідкладно його оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті з відповідною інформацією про кожного кандидата.
6. Орган, який скликає відповідний з’їзд забезпечує проведення спеціальної перевірки стосовно зареєстрованих кандидатів. У разі встановлення за результатами перевірки відомостей про кандидата, які не відповідають установленим законодавством вимогам для зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, орган, який скликає з’їзд, вказує про свої зауваження та передає на з’їзд рішення про з рекомендацію не висувати вказаного кандидата від з’їзду.
7. У разі необхідності обрання нового члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з'їздом суддів України, або з'їздом адвокатів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ орган, який скликає з'їзд, не пізніше ніж за сорок п'ять днів повідомляє Комісію про дату та місце проведення з'їзду.
Не пізніше наступного робочого дня після надходження повідомлення про дату та місце проведення з'їзду, Вища кваліфікаційна комісія суддів України оприлюднює оголошення на своєму веб-сайті, в якому зазначається:
1) дата і місце проведення з'їзду;
2) інформація про відкриття реєстрації кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
    -2553- Шинькович А.В.
Внести зміни до абзацу першого частини другої статті 103 (щодо наділення з’їзду адвокатів України правом обирати членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України) у зв’язку із урахуванням пункту 48 вказаних пропозицій, одночасно виклавши його у такій редакції відповідно:
"2. У разі необхідності обрання нового члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з'їздом суддів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ орган, який скликає з'їзд, не пізніше ніж за сорок п'ять днів повідомляє Комісію про дату та місце проведення з'їзду.";
 
Відхилено    
1688. Не пізніше наступного робочого дня після надходження повідомлення про дату та місце проведення з'їзду, Комісія оприлюднює оголошення на своєму веб-сайті, в якому зазначається:
 
   Не пізніше наступного робочого дня після надходження повідомлення про дату та місце проведення з'їзду Секретаріат Комісії оприлюднює оголошення на своєму веб-сайті, в якому зазначається:
 
1689. 1) дата і місце проведення з'їзду;
 
   1) дата і місце проведення з'їзду;
 
1690. 2) інформація про відкриття реєстрації кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-2554- Сироїд О.І.
У пункті 2 частини другої статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   2) інформація про початок прийняття документів від кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
1691. 3. Особа, яка відповідає вимогам, передбаченим цим Законом до членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, та має намір бути обраною членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з'їздом суддів України, або з'їздом адвокатів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, звертається до секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не пізніше ніж за тридцять днів до дати проведення відповідного з'їзду із заявою про реєстрацію її кандидатом для обрання членом Комісії відповідним з’їздом. Форма заяви затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
-2555- Сироїд О.І.
У частині третій статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   3. Особа, яка відповідає вимогам, передбаченим цим Законом до членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, та має намір бути обраною членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з'їздом суддів України, або з'їздом адвокатів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, звертається до секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не пізніше ніж за тридцять днів до дати проведення відповідного з'їзду із заявою про намір бути обраним членом Комісії відповідним з’їздом. Форма заяви затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
    -2556- Шинькович А.В.
Внести зміни до абзацу першого частини третьої статті 103 (щодо наділення з’їзду адвокатів України правом обирати членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України) у зв’язку із урахуванням пункту 48 вказаних пропозицій, одночасно виклавши його у такій редакції відповідно:
"3. Особа, яка відповідає вимогам, передбаченим цим Законом до членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, та має намір бути обраною членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з'їздом суддів України, або з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, звертається до секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не пізніше ніж за тридцять днів до дати проведення відповідного з'їзду із заявою про реєстрацію її кандидатом для обрання членом Комісії відповідним з’їздом. Форма заяви затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.";
 
Відхилено    
1692. Разом із заявою про реєстрацію кандидатом для обрання членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України претендент подає:
 
   Разом із заявою про намір бути обраним членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідна особа подає:
 
1693. 1) автобіографію;
 
   1) автобіографію;
 
1694. 2) мотиваційний лист, в якому викладаються мотиви бути обраним членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
   2) мотиваційний лист, в якому викладаються мотиви бути обраним членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
1695. 3) копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
 
   3) копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
 
1696. 4) копію трудової книжки;
 
   4) копію трудової книжки;
 
1697. 5) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
 
   5) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
 
1698. 6) копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені;
 
-2557- Грановський О.М.
Пункт 6 частини 3 статті 103 викласти в такій редакції:
"6) копії дипломів про вищу юридичну освіту (з додатками), вчені звання та наукові ступені (за наявності);".
 
Відхилено   6) копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені;
 
1699. 7) довідку медичної установи про стан здоров'я кандидата із висновком щодо його придатності до роботи на посаді, пов'язаній із виконанням функцій держави;
 
   7) довідку медичної установи про стан здоров'я кандидата із висновком щодо його придатності до роботи на посаді, пов'язаній із виконанням функцій держави;
 
1700. 8) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних);
 
   8) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних);
 
1701. 9) письмову згоду на обробку персональних даних та оприлюднення копій документів, визначених цією статтею, крім копій документів, передбачених пунктами 3, 7, 8 цієї статті;
 
   9) письмову згоду на обробку персональних даних та оприлюднення копій документів, визначених цією статтею, крім копій документів, передбачених пунктами 3, 7, 8 цієї статті;
 
1702. 10) письмову заяву про відсутність обмежень щодо членства у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, а також про відповідність вимогам щодо несумісності або зобов'язання виконувати вимоги щодо несумісності у разі обрання членом Комісії;
 
   10) письмову заяву про відсутність обмежень щодо членства у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, а також про відповідність вимогам щодо несумісності або зобов'язання виконувати вимоги щодо несумісності у разі обрання членом Комісії;
 
1703. 11) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади";
 
   11) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади";
 
1704. 12) згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до закону.
 
   12) згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до закону.
 
1705. 4. Секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснює реєстрацію кандидатів за умови подання документів, зазначених у частині третій цієї статті. У випадку якщо особа виявила бажання бути обраною членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з'їздом суддів України, секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для реєстрації такої особи зобов'язаний також установити наявність статусу судді. У разі звернення претендента за реєстрацією про обрання більше ніж одним органом секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відмовляє такому претенденту у реєстрації членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-2558- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів", слова "у реєстрації членом" замінити словами "у реєстрації кандидатом у члени".
 
Відхилено   4. У випадку якщо особа виявила бажання бути обраною членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з'їздом суддів України, секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України зобов'язаний також установити наявність статусу судді.
 
1706. 5. Секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснює реєстрацію кандидатів у хронологічному порядку надходження заяв та не пізніше наступного робочого дня оприлюднює інформацію про кандидата разом із копіями поданих документів, крім документів, які передбачені пунктами 3, 7, 8 частини третьої цієї статті, на своєму веб-сайті.
 
-2559- Сироїд О.І.
У частині п’ятій статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   5. Секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймає документи хронологічному порядку надходження заяв та не пізніше наступного робочого дня оприлюднює отриману інформацію разом із копіями поданих документів, крім документів, які передбачені пунктами 3, 7, 8 частини третьої цієї статті, на своєму веб-сайті.
 
1707. 6. Реєстрація кандидатів завершується о 24 годині останнього дня строку, визначеного частиною третьою цієї статті.
 
-2560- Шинькович А.В.
Внести зміни до частини шостої статті 103 щодо виміру часових проміжків шляхом уточнення та приведення цього виміру до інших положень, що застосовуються у Законі, виклавши відповідну частину у такій редакції:
"6. Реєстрація кандидатів завершується в останній день строку, визначеного частиною третьою цієї статті.";
 
Відхилено   6. Прийом документів завершується о 24 годині останнього дня строку, визначеного частиною третьою цієї статті.
Секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не має права відмовити в прийнятті документів з підстав інших ніж закінчення вказаного строку.
 
1708. 7. Не пізніше наступного дня після завершення реєстрації секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України формує:
 
-2561- Сироїд О.І.
У частині сьомій статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   7. Не пізніше наступного дня після завершення прийому документів секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України формує:
 
1709. 1) перелік реєстрованих кандидатів – суддів та суддів у відставці;
 
   1) перелік кандидатів – суддів та суддів у відставці;
 
1710. 2) перелік зареєстрованих кандидатів, які не є суддями або суддями у відставці.
 
   2) перелік кандидатів, які не є суддями або суддями у відставці.
 
1711. Ці переліки невідкладно оприлюднюються на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та публікуються у газеті "Голос України", а також невідкладно надсилаються органу, який скликає відповідний з’їзд.
 
-2562- Грановський О.М.
Абзац четвертий частини 7 статті 103 викласти в такій редакції:
"Ці переліки невідкладно оприлюднюються на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та публікуються в офіційних засобах масової інформації, а також невідкладно надсилаються органу, який скликає відповідний з’їзд".
 
Відхилено   Ці переліки невідкладно оприлюднюються на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та публікуються у газеті "Голос України", а також невідкладно надсилаються органу, який скликає відповідний з’їзд.
 
1712. Секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України забезпечує проведення спеціальної перевірки стосовно зареєстрованих кандидатів. У разі встановлення за результатами спеціальної перевірки відомостей про кандидата, які не відповідають установленим законодавством вимогам для зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України виключає такого кандидата з переліку зареєстрованих кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
   Секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України забезпечує проведення спеціальної перевірки стосовно кандидатів.
 
1713. 8. Голосування на відповідному з'їзді проводиться виключно по кандидатах для обрання членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, зареєстрованих у порядку, встановленому цим Законом.
 
-2563- Сироїд О.І.
У частині восьмій статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   8. Голосування на відповідному з'їзді проводиться виключно по кандидатах в члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які подали документи у порядку, встановленому цим Законом та які обрані делегатами такого з’їзду.
Голосування також проводиться по кандидатах для призначення членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів, які подали документи у порядку, передбаченому цим Законом та висунуті безпосередньо на з’їзді не менше ніж двадцатьма відсотками обраних делегатів з’’їзду.
 
1714. Кожен із кандидатів для обрання членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має право виступити перед делегатами відповідного з'їзду до початку голосування. Рішенням відповідного з'їзду може бути встановлене розумне обмеження часу для виступу, однакове для всіх кандидатів. Кандидат надає делегатам відповідного з'їзду за їх запитом будь-яку інформацію про себе, крім інформації, яка стосується його приватного життя або становить державну таємницю.
 
   Кожен із кандидатів для обрання членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має право виступити перед делегатами відповідного з'їзду до початку голосування. Рішенням відповідного з'їзду може бути встановлене розумне обмеження часу для виступу, однакове для всіх кандидатів. Кандидат надає делегатам відповідного з'їзду за їх запитом будь-яку інформацію про себе, крім інформації, яка стосується його приватного життя і щодо якої відсутні розумні підстави вважати, що вона може бути важливаю для визначення здатності кандидата належним чином виконувати обовёязки члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також інформації, яка становить державну таємницю.
 
1715. Після виступів кандидатів та обговорення кандидатур проводиться голосування. Обраним на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вважається кандидат, який за результатами таємного голосування отримав більшість голосів обраних делегатів відповідного з'їзду.
 
-2564- Сироїд О.І.
В абзаці третьому частини восьмої статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слово "Обраним" замінити словом "Призначеним".
 
Відхилено   Після виступів кандидатів та обговорення кандидатур проводиться голосування. Обраним на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вважається кандидат, який за результатами таємного голосування отримав більшість голосів обраних делегатів відповідного з'їзду.
 
1716. За результатами голосування головуючим і секретарем відповідного з'їзду підписується рішення про обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-2565- Сироїд О.І.
В абзаці четвертому частини восьмої статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слово "обрання" замінити словом "призначення".
 
Відхилено   За результатами голосування головуючим і секретарем відповідного з'їзду підписується рішення про обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
1717. 9. Порядок скликання з'їзду суддів України визначається цим Законом. Порядок проведення з'їзду суддів України визначається Радою суддів України та рішеннями з'їзду.
 
-2566- Дехтярчук О.В.
Частину дев’яту статті 103 доповнити новим реченням наступного змісту:
"З метою врахування інтересів суддів всіх юрисдикцій, з’їзд суддів України на підставі пропозиції відповідної конференції суддів обирає до складу кожної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України два члени від судів загальної юрисдикції, одного члена від судів господарської юрисдикції та одного члена від судів адміністративної юрисдикції".
 
Відхилено   9. Порядок скликання з'їзду суддів України визначається цим Законом. Порядок проведення з'їзду суддів України визначається Радою суддів України та рішеннями з'їзду.
 
    -2567- Шинькович А.В.
Внести зміни до частини дев’ятої статті 103 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо наділення з’їзду адвокатів України правом обирати членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України) у зв’язку із урахуванням пункту 48 вказаних пропозицій, одночасно виклавши її у такій редакції відповідно:
"9. Порядок скликання з'їзду суддів України визначається цим Законом. Порядок проведення з'їзду суддів України визначається Радою суддів України та рішеннями з'їзду."
 
Відхилено    
1718. Порядок скликання з'їзду адвокатів України визначається Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Порядок проведення з'їзду адвокатів України визначається Радою адвокатів України та рішеннями з'їзду.
 
-2568- Дехтярчук О.В.
В частині другій статті 110 після слів "виключно за" доповнити словом "письмовим".
 
Відхилено   Порядок скликання з'їзду адвокатів України визначається Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Порядок проведення з'їзду адвокатів України визначається Радою адвокатів України та рішеннями з'їзду.
 
1719. 10. У з'їзді представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ беруть участь представники вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі навчальні підрозділи, що на дату проведення з'їзду здійснюють підготовку фахівців зі ступенем вищої освіти "магістр" протягом не менше десяти років, а також науково-дослідних установ, які на дату проведення з'їзду здійснюють наукову діяльність у галузі права як основну не менше десяти років. У з'їзді беруть участь по три представники від кожного вказаного навчального закладу та наукової установи.
 
-2569- Сироїд О.І.
У частині десятій статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слово "магістр" замінити словами "магістр права".
 
Відхилено   10. У з'їзді представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ беруть участь представники вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі навчальні підрозділи, що на дату проведення з'їзду здійснюють підготовку фахівців зі ступенем вищої освіти "магістр" протягом не менше десяти років, а також науково-дослідних установ, які на дату проведення з'їзду здійснюють наукову діяльність у галузі права як основну не менше десяти років. У з'їзді беруть участь по три представники від кожного вказаного навчального закладу та наукової установи.
 
    -2570- Алєксєєв С.О.
У частині десятій статті 103 слова ""магістр"" замінити словами ""магістр" (або прирівняної до неї вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста)".
 
Відхилено    
1720. Час і місце проведення з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ визначається Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, а у разі неможливості прийняття рішення Комісією через відсутність достатньої кількості обраних членів Комісії – центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Повідомлення про час і місце проведення з'їзду не пізніше ніж за сорок п'ять днів до його проведення публікується у газеті "Голос України" та оприлюднюється на веб-сайті Комісії або центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки, якщо ним визначені час і місце проведення з'їзду, а також невідкладно надсилається навчальним закладам та науковим установам, які делегують своїх представників на з'їзд. З'їзд має проводитися в приміщенні навчального закладу або наукової установи. Порядок проведення з'їзду визначається рішенням з'їзду. Для вирішення організаційно-технічних питань підготовки з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ може бути створено організаційний комітет з їх представників у кількості до десяти осіб. Запрошення до участі в роботі організаційного комітету надсилає орган, який скликає з'їзд.
 
-2571- Сироїд О.І.
В абзаці другому частини десятої статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів".
 
Відхилено   Час і місце проведення з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ визначається Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, а у разі неможливості прийняття рішення Комісією через відсутність достатньої кількості обраних членів Комісії – центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Повідомлення про час і місце проведення з'їзду не пізніше ніж за сорок п'ять днів до його проведення публікується у газеті "Голос України" та оприлюднюється на веб-сайті Комісії або центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки, якщо ним визначені час і місце проведення з'їзду, а також невідкладно надсилається навчальним закладам та науковим установам, які делегують своїх представників на з'їзд. З'їзд має проводитися в приміщенні навчального закладу або наукової установи. Порядок проведення з'їзду визначається рішенням з'їзду. Для вирішення організаційно-технічних питань підготовки з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ може бути створено організаційний комітет з їх представників у кількості до десяти осіб. Запрошення до участі в роботі організаційного комітету надсилає орган, який скликає з'їзд. До складу організаційного комітету не можуть входити посадові особи центрального органу виконавчої влади у сфері освіти та науки.
 
1721. 11. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Голова Державної судової адміністрації України призначають члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з числа суддів у відставці або інших осіб за результатами проведення публічного конкурсу.
 
-2572- Сироїд О.І.
У частині одинадцятій статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Голова Державної судової адміністрації України призначають члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з числа суддів у відставці або інших осіб" замінити словами "призначає члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів числа представників громадських об‘єднань".
 
Відхилено   11. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Голова Державної судової адміністрації України призначають члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з числа суддів у відставці або інших осіб за результатами проведення публічного конкурсу.
 
    -2573- Сотник О.С.
Частини 11-13 статті 103 вважати частинами 3-5 статті 103.
 
Відхилено    
    -2574- Сотник О.С.
Частину 3 викласти у такій редакції:
"3. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини призначає членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів за результатами проведення публічного конкурсу. Положення про порядок проведення конкурсу затверджує Уповноважений Верховної Ради України з прав людини за пропозицією консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.
Список кандидатів, які братимуть участь у такому конкурсі, оприлюднюється не менше ніж за 15 днів до дня проведення конкурсу. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини може призначити кандидата членом Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів за умови, що відомості про можливість його призначення було оприлюднено відповідно до цієї частини.".
 
Відхилено    
1722. 12. До складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не можуть бути обрані народні депутати України поточного скликання Верховної Ради України, члени Кабінету Міністрів України, голови судів, їх заступники, секретарі судових палат, їх заступники, члени Ради суддів України, Вищої ради юстиції, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, особи, які притягувалися до відповідальності за вчинення корупційного діяння, а також особи, які були членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або Вищої ради юстиції до набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні".
 
-2575- Сироїд О.І.
У частині дванадцятій статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів", слово "обрані" замінити словом "призначені".
 
Враховано редакційно , редакційна   12. До складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не можуть бути обрані (призначені) народні депутати України поточного скликання Верховної Ради України, члени Кабінету Міністрів України, голови судів, їх заступники, секретарі судових палат, їх заступники, члени Ради суддів України, Вищої ради юстиції, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, особи, які притягувалися до відповідальності за вчинення корупційного діяння, а також особи, які були членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або Вищої ради юстиції до набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні".
 
    -2576- Сотник О.С.
Частину 4 статті 103 викласти у такій редакції:
"4. До складу Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів не можуть бути обрані народні депутати України поточного скликання Верховної Ради України, члени Кабінету Міністрів України, голови судів, їх заступники, секретарі судових палат, їх заступники, члени Ради суддів України, Вищої ради юстиції, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, особи, які притягувалися до відповідальності за вчинення корупційного діяння, особи, до яких застосовуються заборони обіймати відповідні посади відповідно до закону, а також особи, які були членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або Вищої ради юстиції до набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні".".
 
Відхилено    
    -2577- Дехтярчук О.В.
Частину 12 статті 103 – виключити, у зв’язку з чим частини 1-13 вважати частина нами 1-12 відповідно.
 
Відхилено    
1723. 13. Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважається повноважною за умови обрання до її складу не менше восьми членів. При цьому кваліфікаційна і дисциплінарна палати повноважні за наявності в їх складі не менше чотирьох членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-2578- Сироїд О.І.
Частину тринадцяту статті 103 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" викласти в такій редакції:
"13. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів вважається повноважною за умови обрання до її складу не менше восьми членів".
 
Відхилено   13. Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважається повноважною за умови обрання до її складу не менше восьми членів. При цьому кваліфікаційна і дисциплінарна палати повноважні за наявності в їх складі не менше чотирьох членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
    -2579- Сотник О.С.
Частину 5 статті 103 викласти у такій редакції:
"5. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів вважається повноважною за умови обрання до її складу не менше восьми членів.".
 
Відхилено    
    -2580- Дехтярчук О.В.
В частині тринадцятій статті 103 слово "восьми" замінити словом "дев’яти".
 
Відхилено    
1724. Стаття 104. Припинення повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-2581- Сироїд О.І.
У назві і частині першій статті 104 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Стаття 104. Припинення повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -2582- Сотник О.С.
У назві статті 104 та всіх її частинах слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у всіх відповідних відмінках.
 
Відхилено    
1725. 1. Повноваження члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України припиняються в разі:
 
   1. Повноваження члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України припиняються в разі:
 
1726. 1) закінчення строку, на який його призначено;
 
-2583- Грановський О.М.
Пункт 1 частини 1 статті 104 викласти в такій редакції:
"1) закінчення строку, на який його призначено (обрано);".
 
Враховано   1) закінчення строку, на який його обрано (призначено) ;
 
    -2584- Романюк Р.С.
Пункт 1 частини першої статті 104 після слова "призначено", доповнити словом " (обрано)".
 
Враховано    
1727. 2) подання ним заяви про припинення повноважень за власним бажанням;
 
   2) подання ним заяви про припинення повноважень за власним бажанням;
 
1728. 3) неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров'я;
 
   3) неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров'я;
 
1729. 4) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
 
   4) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
 
1730. 5) припинення громадянства України;
 
   5) припинення громадянства України;
 
1731. 6) визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;
 
   6) визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;
 
1732. 7) його смерті;
 
   7) його смерті;
 
1733. 8) якщо законом передбачено таке припинення;
 
-2585- Дехтярчук О.В.
Пункт 8 частини першої статті 104 – виключити. У зв’язку з чим, пункти 1-12 вважати пунктами 1-11.
 
Відхилено   8) якщо законом передбачено таке припинення;
 
1734. 9) скоєння аморального вчинку;
 
-2586- Сироїд О.І.
Пункт 9 частини першої статті 104 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" викласти в такій редакції:
"9) скоєння вчинку, який є завдав значної шкоди авторитету Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів;".
 
Відхилено      
    -2587- Острікова Т.Г.
Підпункт 9 частини 1 статті 104 вилучити;
 
Враховано    
    -2588- Власенко С.В.
Пункт 9 частини 1 статті 104 виключити.
 
Враховано    
    -2589- Шинькович А.В.
У тексті частини першої статті 104 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" пункт дев’ятий виключити.
 
Враховано    
1735. 10) виявлення обставин щодо його невідповідності вимогам, визначеним у частині першій статті 102 цього Закону, які не були відомі на момент прийняття рішення про призначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
   9) виявлення обставин щодо його невідповідності вимогам, визначеним у частині першій статті 102 цього Закону, які не були відомі на момент прийняття рішення про призначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
1736. 11) порушення вимог, установлених законодавством у сфері запобігання корупції;
 
   10) порушення вимог, установлених законодавством у сфері запобігання корупції;
 
1737. 12) звільнення його з посади судді з підстав, передбачених цим Законом (крім виходу у відставку судді).
 
-2590- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Доповнити ч. 1 ст. 104 Закону пунктом 13 наступного змісту: "13) неприйняття участі у роботі відповідної палати протягом одного календарного місяця без поважних причин, у тому числі відмова від голосування з питань, що розглядаються".
 
Враховано   11) звільнення його з посади судді з підстав, передбачених цим Законом (крім виходу у відставку судді).
12) неприйняття участі у роботі відповідної палати протягом одного календарного місяця поспіль без поважних причин, у тому числі відмова від голосування з питань, що розглядаються.
 
1738. 2. Рішення про припинення повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймає Вища кваліфікаційна комісія суддів України або орган, що обрав відповідного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-2591- Сироїд О.І.
У частині другій статті 104 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України", "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів", Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" відповідно, слово "обрав" замінити словом "призначив".
 
Відхилено   2. Рішення про припинення повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймає Вища кваліфікаційна комісія суддів України або орган, що обрав відповідного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Процедура розгляду та прийняття рішення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України про припинення повноважень її члена, ініціюється Головою та заступником Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідно до вимог регламенту.
 
    -2592- Сотник О.С.
Частину 2 статті 104 викласти у такій редакції:
"2. Рішення про припинення повноважень члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів приймає Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів або орган, що обрав (призначив) відповідного члена цієї Комісії.".
 
Відхилено    
    -2593- Шпенов Д.Ю.
статтю 104 доповнити новою частиною та викласти її в такій редакції : "Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, повноваження якого припинені, продовжує виконувати свої повноваження до обрання нового члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України"
 
Відхилено    
    -2594- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Доповнити ч. 2 ст. 104 Закону другим реченням наступного змісту: "Процедура розгляду та прийняття рішення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України про припинення повноважень її члена, ініціюється Головою та заступником Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідно до вимог регламенту".
 
Відхилено    
    -2595- Грановський О.М.
Статтю 104 доповнити новою частиною 3 такого змісту:
"3. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, строк повноважень яких закінчився, продовжують виконувати свої повноваження до обрання (призначення) нових членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів".
 
Відхилено    
    -2596- Дехтярчук О.В.
В частині другій статті 104 слова "або орган, що обрав відповідного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами - "а у випадках, передбачених пунктами 8-9 частини першої цієї статті - орган, що призначив (обрав) відповідного члена Вища кваліфікаційна комісія суддів України".
 
Відхилено    
    -2597- Романюк Р.С.
Частину другу статті 104 після слова "обрав", доповнити словом " (призначив)".
 
Відхилено    
1739. Стаття 105. Організація роботи та засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-2598- Сироїд О.І.
У назві статті 105 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Стаття 105. Організація роботи та засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -2599- Сотник О.С.
У назві статті 105 та всіх її частинах слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у всіх відповідних відмінках.
 
Відхилено    
1740. 1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України на спільному засіданні палат за наявності кворуму обирає таємним голосуванням більшістю голосів від загального складу голову Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і заступника голови, які є головами кваліфікаційної та дисциплінарної палат, та секретарів палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Головує на цьому засіданні член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який має найбільший стаж роботи у галузі права.
 
-2600- Сироїд О.І.
Частину першу статті 105 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" викласти в такій редакції:
"1. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів обирає таємним голосуванням більшістю голосів від загального складу голову Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів і заступника голови. Головує на цьому засіданні член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, який має найбільший стаж роботи у галузі права".
 
Відхилено   1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України на спільному засіданні палат за наявності кворуму обирає таємним голосуванням більшістю голосів від загального складу голову Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і заступника голови, які є головами кваліфікаційної та дисциплінарної палат відповідно, та секретарів палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Головує на цьому засіданні член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який має найбільший стаж роботи у галузі права.
Зі спливом двох років повноважень хоча б одного із голів палат відбувається їх ротація між собою на посадах Голови та заступника голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
    -2601- Сотник О.С.
Частину 1 статті 105 викласти у такій редакції:
"1. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів обирає таємним голосуванням більшістю голосів від загального складу голову Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів і заступника голови. Головує на цьому засіданні член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, який має найбільший стаж роботи у галузі права.".
 
Відхилено    
    -2602- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У ч. 1 ст. 105 Закону після слів "та дисциплінарної палат" додати слово "відповідно".
 
Враховано .   
    -2603- Дехтярчук О.В.
Частину першу статті 105 доповнити новим реченням такого змісту:
"Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України обирається з числа членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які є суддями".
 
Відхилено    
1741. 2. Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України організовує роботу Комісії, визначає обов'язки заступника голови, веде засідання Комісії, здійснює підготовку засідань Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та організовує діловодство. Обов'язки голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в разі його відсутності виконує заступник голови Комісії, а за відсутності заступника голови – член Комісії, обраний за квотою з'їзду суддів України, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
-2604- Сироїд О.І.
У частині другій статті 105 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   2. Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України організовує роботу Комісії, визначає обов'язки заступника голови, веде засідання Комісії, здійснює підготовку засідань Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та організовує діловодство. Обов'язки голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в разі його відсутності виконує заступник голови Комісії, а за відсутності заступника голови – член Комісії, обраний за квотою з'їзду суддів України, який має більший стаж роботи на посаді судді.
Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України видає накази та доручення, які є обов’язковими до виконання.
 
    -2605- Сотник О.С.
Частину 2 статті 105 викласти у такій редакції:
"2. Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів організовує роботу Комісії, визначає обов'язки заступника голови, веде засідання Комісії. Обов'язки голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в разі його відсутності виконує заступник голови Комісії, а за відсутності заступника голови – член Комісії, обраний за квотою з'їзду суддів України, який має більший стаж роботи на посаді судді.".
 
Відхилено    
    -2606- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 2 ст. 105 Закону доповнити другим реченням наступного змісту: "Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України видає накази та доручення, які є обов’язковими до виконання".
 
Враховано    
1742. 3. Секретарі палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснюють підготовку засідань палат та несуть відповідальність за організацію діловодства у цих палатах.
 
-2607- Сироїд О.І.
Частину третю статті 105 нової редакції Закону "Про судоустрій і стату с суддів" виключити.
 
Відхилено   3. Секретарі палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснюють підготовку засідань палат та несуть відповідальність за організацію діловодства у цих палатах.
 
    -2608- Сотник О.С.
Частини 3, 5 статті 105 виключити. У зв’язку з цим частини 4, 6-8 вважати частинами 3, 4, 5, 6 статті 105.
 
Відхилено    
1743. 4. Для здійснення розподілу справ у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України діє автоматизована система визначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який проводить підготовку до розгляду і доповідає справу. Положення про автоматизовану систему визначення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для підготовки до розгляду і доповіді справ затверджується Радою суддів України.
 
-2609- Сироїд О.І.
Частину четверту статті 105 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" викласти в такій редакції:
"3. Для здійснення розподілу справ у Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії суддів діє автоматизована система. Положення про автоматизовану систему Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів затверджує Рада суддів України за поданням Комісії".
 
Відхилено   4. Для здійснення розподілу справ у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України діє автоматизована система визначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який проводить підготовку до розгляду і доповідає справу. Положення про автоматизовану систему визначення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для підготовки до розгляду і доповіді справ затверджується Радою суддів України.
 
    -2610- Сотник О.С.
Частину 3 статті 105 викласти у такій редакції:
"3. Для здійснення розподілу справ у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України діє автоматизована система. Положення про автоматизовану систему Вищої кваліфікаційної комісії суддів України затверджується Радою суддів України за поданням Комісії."
 
Відхилено    
1744. 5. Голови палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України організовують їх роботу та ведуть засідання палат. Обов’язки голів палат у разі їх відсутності виконують члени палат, призначені за квотою з’їзду суддів України, які мають більший стаж роботи на посаді судді.
 
-2611- Сироїд О.І.
Частину п’яту статті 105 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" виключити.
 
Відхилено   5. Голови палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України організовують їх роботу та ведуть засідання палат. Обов’язки голів палат у разі їх відсутності виконують члени палат, призначені за квотою з’їзду суддів України, які мають більший стаж роботи на посаді судді.
 
1745. 6. Вища кваліфікаційна комісія суддів України затверджує Регламент, в якому регулюються відповідно до цього Закону процедурні питання її діяльності.
 
-2612- Сироїд О.І.
Частину шосту статті 105 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" викласти в такій редакції:
"4. Порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів визначають цей Закон та Регламент, який затверджується більшістю голосів від установленого законом складу Комісії".
 
Відхилено   6. Вища кваліфікаційна комісія суддів України затверджує Регламент, в якому регулюються відповідно до цього Закону процедурні питання її діяльності.
 
    -2613- Сотник О.С.
Частину 4 статті 105 викласти у такій редакції:
"4. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів більшістю голосів від установленого законом складу Комісії затверджує Регламент, в якому регулюються відповідно до цього Закону процедурні питання її діяльності."
 
Відхилено    
    -2614- Грановський О.М.
Частину 6 статті 105 викласти в такій редакції:
"6. Вища кваліфікаційна комісія суддів України більшістю голосів від загального складу затверджує Регламент, в якому регулюються відповідно до цього Закону процедурні питання її діяльності".
 
Відхилено    
    -2615- Романюк Р.С.
Частину шосту статті 105 після слів "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" - доповнити словами "більшістю голосів від загального складу".
 
Відхилено    
1746. 7. Засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та її палат проводяться відкрито, крім випадків, установлених законом.
 
-2616- Сироїд О.І.
В абзаці першому частини сьомої статті 105 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та її палат" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів та її робочих органів".
 
Відхилено   7. Засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та її палат проводяться відкрито, крім випадків, установлених законом.
 
    -2617- Сотник О.С.
Частину 5 статті 105 викласти у такій редакції:
"5. Засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та її органів проводяться відкрито і гласно, крім випадків, установлених законом.
Засідання Комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь більшість від установленого законом складу Комісії.".
 
Відхилено    
1747. Засідання Комісії, її палат є повноважним, якщо в ньому бере участь більшість від установленого законом складу Комісії або палати відповідно.
 
-2618- Сироїд О.І.
В абзаці другому частини сьомої статті 105 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "її палат" виключити.
 
Відхилено   Засідання Комісії, її палат є повноважним, якщо в ньому бере участь більшість від установленого законом складу Комісії або палати відповідно.
 
1748. 8. Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначає дату, час і місце проведення засідання Комісії, перелік питань, що виносяться на засідання, і не пізніше як за десять днів до засідання повідомляє про це особу, щодо якої має розглядатися питання, та оприлюднює цю інформацію на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (крім засідань з організаційних питань). Голови палат Комісії визначають дату, час і місце проведення засідань відповідних палат, перелік питань, що виносяться для розгляду на засіданні, і не пізніше як за десять днів до засідання повідомляють про це осіб, щодо яких має розглядатися питання, та оприлюднюють цю інформацію на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-2619- Сироїд О.І.
Частину восьму статті 105 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" викласти в такій редакції:
"6. Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів визначає дату, час і місце проведення засідання Комісії, перелік питань, що виносяться на засідання, та оприлюднює цю інформацію на офіційному веб-сайті Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   8. Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначає дату, час і місце проведення засідання Комісії, перелік питань, що виносяться на засідання, і не пізніше як за десять днів до засідання повідомляє про це особу, щодо якої має розглядатися питання, та оприлюднює цю інформацію на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (крім засідань з організаційних питань). Голови палат Комісії визначають дату, час і місце проведення засідань відповідних палат, перелік питань, що виносяться для розгляду на засіданні, і не пізніше як за десять днів до засідання повідомляють про це осіб, щодо яких має розглядатися питання, та оприлюднюють цю інформацію на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
    -2620- Сироїд О.І.
Після статті 105 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" доповнити статтею такого змісту:
"Стаття 105-1. Робочі органи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів
1. Робочими органами Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів є:
1) кваліфікаційна комісія суддів;
2) комісія з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності;
3) дисциплінарна комісія.
2. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів утворює робочі органи з числа своїх членів.
3. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів утворює одну кваліфікаційну комісію суддів або більше залежно від потреби.
У рішенні про утворення кваліфікаційної комісії суддів Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів визначає її завдання і обсяг повноважень в межах, визначених цим Законом.
До складу кваліфікаційної комісії суддів входять не менше семи членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, більшість з яких повинні бути з числа суддів або суддів у відставці.
4. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія утворює три комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. У складі кожної з них повинен бути принаймні один член з числа суддів або суддів у відставці.
5. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія утворює одну дисциплінарну комісію суддів або більше залежно від потреби.
До складу дисциплінарної комісії суддів входять не менше п’яти членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, більшість з яких повинні бути з числа суддів або суддів у відставці.
Член комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, який брав участь у прийнятті рішення про відкриття дисциплінарного провадження, не може брати участь у розгляді і вирішенні тієї самої дисциплінарної справи як член дисциплінарної комісії суддів.
6. Робочі органи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії зі свого складу обирають голову. Голова робочого органу визначає дату, час і місце проведення засідань відповідного органу, перелік питань, що виносяться для розгляду на засіданні, і не пізніш як за десять днів до засідання повідомляє про це осіб, щодо яких має розглядатися питання, та оприлюднюють цю інформацію на офіційному веб-сайті Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено    
    -2621- Сотник О.С.
Частину 6 статті 105 викласти у такій редакції:
"6. Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів визначає дату, час і місце проведення засідання Комісії, перелік питань, що виносяться на засідання, і не пізніше як за десять днів до засідання повідомляє про це особу, щодо якої має розглядатися питання (якщо питання стосуватиметься конкретної особи), та оприлюднює цю інформацію на офіційному веб-порталі Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів.".
 
Відхилено    
    -2622- Сотник О.С.
Доповнити статтю 105 частиною 7 такого змісту:
"7. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів утворює робочі органи з числа своїх членів.".
 
Відхилено    
    -2623- Сотник О.С.
Доповнити статтю 105 частиною 8 такого змісту:
"8. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів утворює одну кваліфікаційну комісію суддів або більше залежно від потреби.
У рішенні про утворення кваліфікаційної комісії суддів Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів визначає її завдання і обсяг повноважень в межах, визначених цим Законом.
До складу кваліфікаційної комісії суддів входять не менше семи членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, більшість з яких повинні бути з числа суддів або суддів у відставці.".
 
Відхилено    
    -2624- Сотник О.С.
Доповнити статтю 105 частиною 9 такого змісту:
"9. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів утворює три комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. У складі кожної з них повинен бути принаймні один член з числа суддів або суддів у відставці.".
 
Відхилено    
    -2625- Сотник О.С.
Доповнити статтю 105 частиною 10 такого змісту:
"10. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів утворює одну дисциплінарну комісію суддів або більше залежно від потреби.
До складу дисциплінарної комісії суддів входять не менше п’яти членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, більшість з яких повинні бути з числа суддів або суддів у відставці.
Член комісії з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, який брав участь у прийнятті рішення про відкриття дисциплінарного провадження, не може брати участь у розгляді і вирішенні тієї самої дисциплінарної справи як член дисциплінарної комісії суддів.".
 
Відхилено    
    -2626- Сотник О.С.
Доповнити статтю 105 частиною 11 такого змісту:
"11. Робочі органи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії зі свого складу обирають голову. Голова робочого органу визначає дату, час і місце проведення засідань відповідного органу, перелік питань, що виносяться для розгляду на засіданні, і не пізніш як за десять днів до засідання повідомляє про це осіб, щодо яких має розглядатися питання, та оприлюднюють цю інформацію на офіційному веб-сайті Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів.".
 
Відхилено    
    -2627- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Доповнити ст. 105 частиною 9 наступного змісту: "Кожна із палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України складається з семи членів. Кількість членів палати, необхідних для проведення засідання та прийняття рішення відповідною палатою, (кворум), складає п’ять членів. В разі відсутності кворуму у однієї з палат, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своїм рішенням має право доповнити склад відповідної палати членами іншої палати до досягнення кворуму".
 
Відхилено    
    -2628- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Доповнити ст. 105 частиною 10 наступного змісту: "Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прийняте на спільному засіданні палат, підписується головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або відповідним членом Комісії, головуючим на засіданні, де приймається відповідне рішення. Кількість членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, необхідних для проведення засідання та прийняття рішення (кворум), складає вісім членів".
 
Відхилено    
1749. Стаття 106. Права члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-2629- Сироїд О.І.
У назві і частині першій статті 106 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Стаття 106. Права члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -2630- Сотник О.С.
У назві статті 106 та всіх її частинах слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у всіх відповідних відмінках.
 
Відхилено    
1750. 1. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має право:
 
   1. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має право:
 
1751. 1) знайомитися з матеріалами, поданими на розгляд Комісії або відповідної палати, членом якої він є, брати участь у їх дослідженні та перевірці;
 
   1) знайомитися з матеріалами, поданими на розгляд Комісії або відповідної палати, членом якої він є, брати участь у їх дослідженні та перевірці;
 
1752. 2) наводити свої мотиви та міркування, а також подавати додаткові документи з питань, що розглядаються;
 
   2) наводити свої мотиви та міркування, а також подавати додаткові документи з питань, що розглядаються;
 
1753. 3) вносити пропозиції щодо проекту рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або відповідної палати, членом якої він є, з будь-яких питань та голосувати "за" або "проти" того чи іншого рішення;
 
-2631- Сироїд О.І.
У пункті 3 частини першої статті 106 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або відповідної палати, членом якої" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів або відповідного робочого органу Комісії, членом якого".
 
Відхилено   3) вносити пропозиції щодо проекту рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або відповідної палати, членом якої він є, з будь-яких питань та голосувати "за" або "проти" того чи іншого рішення;
 
    -2632- Сотник О.С.
Пункт 3 частини 1 статті 106 викласти у такій редакції:
"3) вносити пропозиції щодо проекту рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів або відповідного робочого органу Комісії, членом якого він є, з будь-яких питань та голосувати "за" або "проти" того чи іншого рішення;".
 
Відхилено    
    -2633- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Доповнити п. 3 ч. 1 ст. 106 Закону доповнити другим реченням наступного змісту: "Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який бере участь у голосуванні, не може голосувати "утримався".
 
Відхилено    
1754. 4) висловлювати письмово окрему думку щодо рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України чи палати, членом якої він є;
 
-2634- Сироїд О.І.
У пункті 4 частини першої статті 106 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України чи палати, членом якої" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів або відповідного робочого органу Комісії, членом якого".
 
Відхилено   4) висловлювати письмово окрему думку щодо рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України чи палати, членом якої він є;
 
    -2635- Сотник О.С.
Пункт 4 частини 1 статті 106 викласти у такій редакції:
"4) висловлювати письмово окрему думку щодо рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів чи робочого органу, членом якого він є;".
 
Відхилено    
1755. 5) здійснювати інші повноваження, встановлені законом.
 
   5) здійснювати інші повноваження, встановлені законом.
 
1756. Стаття 107. Відвід члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-2636- Сироїд О.І.
У статті 107 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Стаття 107. Відвід члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -2637- Сотник О.С.
У назві статті 107 та всіх її частинах слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у всіх відповідних відмінках.
 
Відхилено    
    -2638- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Статтю 107 Закону викласти у наступній редакції:
"Стаття 107. Відвід члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
1. Член дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або член кваліфікаційної палати, залучений до роботи дисциплінарної палати, не має права проводити перевірку щодо наявності підстав для притягнення судді місцевого, апеляційного суду до дисциплінарної відповідальності, брати участь у розгляді питання та прийнятті рішення і підлягає відводу (самовідводу), якщо наявні дані про конфлікт інтересів або обставини, що викликають сумнів у його безсторонності. За наявності таких обставин член дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або член кваліфікаційної палати, залучений до роботи дисциплінарної палати повинен заявити самовідвід. Із тих самих підстав відвід члену Комісії можуть заявити особи, щодо яких або за поданням яких розглядається питання
2. Відвід має бути вмотивованим і поданим до початку розгляду питання у формі письмової заяви на ім’я голови дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Головуючий на засіданні зобов’язаний ознайомити із заявою про відвід члена Комісії, якому заявлено відвід.
3. Рішення про відвід (самовідвід) приймається більшістю голосів членів дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які беруть участь у засіданні. Голосування проводиться за відсутності члена Комісії, щодо якого вирішується питання про відвід (самовідвід)."
 
Відхилено    
1757. 1. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не має права проводити перевірку щодо наявності підстав для притягнення судді місцевого, апеляційного суду до дисциплінарної відповідальності, брати участь у розгляді питання та прийнятті рішення і підлягає відводу (самовідводу), якщо наявні дані про конфлікт інтересів або обставини, що викликають сумнів у його безсторонності. За наявності таких обставин член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повинен заявити самовідвід. Із тих самих підстав відвід члену Комісії можуть заявити особи, щодо яких або за поданням яких розглядається питання.
 
-2639- Сотник О.С.
Частину 1 статті 107 викласти у такій редакції:
"1. Член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів підлягає відводу (самовідводу), якщо наявні дані про конфлікт інтересів або інші обставини, що викликають сумнів у його безсторонності. За наявності таких обставин член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів повинен заявити самовідвід. Із тих самих підстав відвід члену Комісії можуть заявити особи, щодо яких або за зверненням яких розглядається питання.".
 
Відхилено   1. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не має права проводити перевірку щодо наявності підстав для притягнення судді місцевого, апеляційного суду до дисциплінарної відповідальності, брати участь у розгляді питання та прийнятті рішення і підлягає відводу (самовідводу), якщо наявні дані про конфлікт інтересів або обставини, що викликають сумнів у його безсторонності. За наявності таких обставин член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повинен заявити самовідвід. Із тих самих підстав відвід члену Комісії можуть заявити особи, щодо яких або за поданням яких розглядається питання.
 
1758. 2. Відвід має бути вмотивованим і поданим до початку розгляду питання у формі письмової заяви на ім'я голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Головуючий на засіданні зобов'язаний ознайомити із заявою про відвід члена Комісії, якому заявлено відвід.
 
-2640- Сотник О.С.
Частину 2 статті 107 викласти у такій редакції:
"2. Відвід має бути вмотивованим і поданим до початку розгляду питання у формі письмової заяви на ім'я Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів. Питання про відвід (самовідвід) вирішується на засіданні Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів. Головуючий на засіданні зобов'язаний ознайомити із заявою про відвід члена Комісії, якому заявлено відвід.".
 
Відхилено   2. Відвід має бути вмотивованим і поданим до початку розгляду питання у формі письмової заяви на ім'я голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Головуючий на засіданні зобов'язаний ознайомити із заявою про відвід члена Комісії, якому заявлено відвід.
 
1759. 3. Рішення про відвід (самовідвід) приймається більшістю голосів членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які беруть участь у засіданні. Голосування проводиться за відсутності члена Комісії, щодо якого вирішується питання про відвід (самовідвід).
 
-2641- Сироїд О.І.
У частині третій статті 107 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів або її відповідного робочого органу".
 
Відхилено   3. Рішення про відвід (самовідвід) приймається більшістю голосів членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які беруть участь у засіданні. Голосування проводиться за відсутності члена Комісії, щодо якого вирішується питання про відвід (самовідвід).
 
1760. Стаття 108. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-2642- Сироїд О.І.
У назві і частині першій статті 108 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Стаття 108. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -2643- Сотник О.С.
У назві статті 108 та всіх її частинах слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у всіх відповідних відмінках.
 
Відхилено    
1761. 1. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймається більшістю від установленого цим Законом складу. Голосування проводиться за відсутності особи, щодо якої вирішується питання, та інших осіб, які не є членами Комісії.
 
   1. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймається більшістю від установленого цим Законом складу. Голосування проводиться за відсутності особи, щодо якої вирішується питання, та інших осіб, які не є членами Комісії.
 
1762. Рішення палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймаються більшістю від установленого цим Законом складу.
 
-2644- Сироїд О.І.
Абзаци другий і третій частини першої статті 108 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" виключити.
 
Відхилено   Рішення палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймаються більшістю від установленого цим Законом складу з урахуванням, в разі їх залучення до роботи членів іншої палати.
 
    -2645- Сотник О.С.
Абзаци 2-3 частини 1 статті 108 виключити.
 
Відхилено    
    -2646- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У абз. 2 ч. 1 ст. 108 Закону після слів "від установленого цим Законом складу" додати "з урахуванням, в разі їх залучення до роботи, членів іншої палати".
 
Враховано    
1763. Палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України виносять свої рішення від імені Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, зазначаючи склад палати, який розглядав конкретну справу.
 
   Палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України виносять свої рішення від імені Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, зазначаючи склад палати, який розглядав конкретну справу.
 
1764. 2. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та палат Комісії викладаються у письмовій формі. У рішенні зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад Комісії (палати), питання, що розглядалося, мотиви прийнятого рішення. Рішення підписується головуючим і членами Комісії (палати), які брали участь у прийнятті рішення.
 
-2647- Сироїд О.І.
У частині другій статті 108 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів", слова "та палат Комісії", " (палати)" виключити.
 
Відхилено   2. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та палат Комісії викладаються у письмовій формі. У рішенні зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад Комісії (палати), питання, що розглядалося, мотиви прийнятого рішення. Рішення підписується головуючим і членами Комісії (палати), які брали участь у прийнятті рішення.
 
    -2648- Сотник О.С.
Частину 2 статті 108 викласти у такій редакції:
"2. Рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів та робочих органів Комісії викладаються у письмовій формі. У рішенні зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад Комісії (робочого органу), питання, що розглядалося, мотиви прийнятого рішення. Рішення підписується головуючим і членами Комісії (її робочого органу), які брали участь у прийнятті рішення.".
 
Відхилено    
    -2649- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У першому реченні ч. 2 ст. 108 Закону після слів "викладаються у письмовій формі" додати "за формою, затвердженою Вищою кваліфікаційною комісією суддів України".
 
Відхилено    
    -2650- Власенко С.В.
Частину 2 статті 108 викласти в такій редакції:
"2. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та палат Комісії викладаються у письмовій формі. У рішенні зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад Комісії (палати), питання, що розглядалося, мотиви прийнятого рішення. Рішення підписується головуючим і членами Комісії (палати), які брали участь у прийнятті рішення. Рішення негайно направляється (надається) особі щодо якої вирішувалось питання".
 
Відхилено    
1765. 3. За наявності окремої думки члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вона викладається у письмовій формі і додається до справи, про що головуючий повідомляє на засіданні.
 
-2651- Сироїд О.І.
У частині третій статті 108 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   3. За наявності окремої думки члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вона викладається у письмовій формі і додається до справи, про що головуючий повідомляє на засіданні.
 
    -2652- Сотник О.С.
Частину 3 статті 108 викласти у такій редакції:
"3. За наявності окремої думки члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів або її робочого органу вона викладається у письмовій формі і додається до справи, про що головуючий повідомляє на засіданні.".
 
Відхилено    
1766. 4. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути оскаржено до суду в порядку, встановленому законом. У випадках, передбачених цим Законом, рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути оскаржено до Вищої ради юстиції.
 
-2653- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 108 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів". Речення "У випадках, передбачених цим Законом, рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути оскаржено до Вищої ради юстиції" виключити.
 
Відхилено   4. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути оскаржено до суду в порядку, встановленому законом. У випадках, передбачених цим Законом, рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути оскаржено до Вищої ради юстиції.
5. В разі наявності окремої думки двох або більше членів дисциплінарної або кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які брали участь у розгляді питання та прийнятті рішення відповідною палатою, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має право винести таке питання на розгляд спільного засідання палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на якому у порядку, встановленому регламентом, приймається остаточне рішення по суті питання.
 
    -2654- Сотник О.С.
Частину 4 статті 108 викласти у такій редакції:
"4. Рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів може бути оскаржено до суду в порядку, встановленому законом, крім випадків, визначених цим Законом. У випадках, передбачених цим Законом, рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів або її робочих органів може бути оскаржено до Вищої ради юстиції".
 
Відхилено    
    -2655- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
У ч. 4 ст. 108 Закону після слів "оскаржено до суду" додати слова "у випадках і", слова "в порядку, встановленому законом" замінити на слова "в порядку, встановленому цим Законом".
 
Відхилено    
    -2656- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Доповнити ст. 108 частиною 5 наступного змісту: "В разі наявності окремої думки двох або більше членів дисциплінарної або кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які брали участь у розгляді питання та прийнятті рішення відповідною палатою, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має право винести таке питання на розгляд спільного засідання палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на якому у порядку встановленому регламентом, приймається остаточне рішення по суті питання".
 
Враховано    
    -2657- Власенко С.В.
Частину 4 статті 108 викласти в такій редакції:
"4. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути оскаржено до суду в порядку, встановленому законом".
 
Відхилено    
1767. Стаття 109. Забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-2658- Сироїд О.І.
У назві і частині першій статті 109 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Стаття 109. Забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -2659- Сотник О.С.
У назві статті 109 та всіх її частинах слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у всіх відповідних відмінках.
 
Відхилено    
1768. 1. Організаційне забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснює секретаріат, працівники якого є державними службовцями.
 
-2660- Сотник О.С.
В абзаці 2 частини 1 статті 109 слово "секретаріат" замінити на "апарат".
 
Відхилено   1. Організаційне забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснює секретаріат, працівники якого є державними службовцями.
 
    -2661- Грановський О.М.
Абзац перший частини 1 статті 109 викласти в такій редакції:
"1. Організаційне, інформаційно-довідкове та інше забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснює секретаріат, працівники якого є державними службовцями".
 
Відхилено    
    -2662- Романюк Р.С.
Частину першу статті 109 викласти в наступній редакції: "1. Організаційне, інформаційно-довідкове та інше забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснює секретаріат, працівники якого є державними службовцями.
Положення про секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. Працівники секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України є державними службовцями."
 
Відхилено    
1769. Положення про секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
-2663- Грановський О.М.
Абзац другий частини 1 статті 109 викласти в такій редакції:
"Положення про секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. Працівники секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України є державними службовцями".
 
Відхилено   Положення про секретаріат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
1770. 2. Для здійснення членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своїх повноважень діє служба інспекторів у кількості сорока двох інспекторів.
 
-2664- Сироїд О.І.
Частину другу статті 109 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" викласти у такій редакції:
"2. Для забезпечення здійснення членами Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів їхніх повноважень діє служба інспекторів".
 
Відхилено   2. Для здійснення членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своїх повноважень діє служба інспекторів у кількості сорока двох інспекторів.
 
    -2665- Сотник О.С.
Частину 2 статті 109 викласти у такій редакції:
"2. Для здійснення членами Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів своїх повноважень діє служба інспекторів у кількості , що визначається Комісією.".
 
Відхилено    
    -2666- Власенко С.В.
Частину 2 статті 109 викласти в такій редакції:
"2. Для здійснення членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своїх повноважень діє служба інспекторів".
 
Відхилено    
    -2667- Шинькович А.В.
У тексті частини другої статті 109 зменшити кількість дисциплінарних інспекторів та викласти відповідну частину у такій редакції:
"2. Для здійснення членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своїх повноважень діє служба інспекторів у кількості двадцяти восьми інспекторів.";
 
Відхилено    
    -2668- Кожем'якін А.А.
У частині другій статті 109 слова "у кількості сорока двох інспекторів." виключити.
 
Відхилено    
1771. 3. Працівники секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України призначаються на посади та звільняються з посад головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".
 
-2669- Сироїд О.І.
Частину третю статті 109 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" викласти в такій редакції:
"3. Керівника секретаріату Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів та його заступника призначає на посади і звільняє з посад Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів.
Інших працівників апарату Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів призначає на посади та звільняє з посад керівник секретаріату Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів у порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".
Інспекторів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів призначає на посаду та звільняє з посади керівник секретаріату Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів за пропозицією відповідного члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   3. Працівники секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України призначаються на посади та звільняються з посад головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".
 
    -2670- Сотник О.С.
Частину 3 статті 109 викласти у такій редакції:
"3. Керівника апарату Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів та його заступника призначає на посади та звільняє з посад Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів. Інших працівників апарату Комісії призначає на посади та звільняє з посад керівник апарату Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів у порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".
Інспектори Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів призначаються на посади та звільняються з посад керівником апарату Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів за пропозицією відповідного члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів.".
 
Відхилено    
1772. Інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України призначаються на посади та звільняються з посад головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за пропозицією відповідного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-2671- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 109 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України призначаються на посади та звільняються з посад головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за пропозицією відповідного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
1773. 4. Розмір заробітної плати працівників секретаріату та інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, їх побутове забезпечення і рівень соціального захисту визначаються Законом України "Про державну службу", іншими нормативно-правовими актами і не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців апаратів центральних органів виконавчої влади.
 
-2672- Сотник О.С.
Частину 4 статті 109 викласти у такій редакції:
"4. Розмір заробітної плати працівників апарату та інспекторів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, їх побутове забезпечення і рівень соціального захисту визначаються Законом України "Про державну службу", іншими нормативно-правовими актами і не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців апаратів центральних органів виконавчої влади.".
 
Відхилено   4. Розмір заробітної плати працівників секретаріату та інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, їх побутове забезпечення і рівень соціального захисту визначаються Законом України "Про державну службу", іншими нормативно-правовими актами і не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців апаратів центральних органів виконавчої влади.
 
    -2673- Пинзеник В.М.
У Законі України "Про судоустрій і статус суддів" У статті 109 частини 4,5,6 виключити і замінити частиною 4 наступного змісту:
"4. Умови оплати праці членів комісії, працівників секретаріату та інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначаються Кабінетом Міністрів України".
 
Відхилено    
1774. 5. Посадовий оклад члена Комісії встановлюється у розмірі винагороди судді Верховного Суду України.
 
-2674- Сотник О.С.
Частину 5 статті 109 доповнити абзацом 2 такого змісту:
"За членами Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, які є суддями, зберігаються гарантії матеріального, соціального та побутового забезпечення, передбачені законодавством для суддів.".
 
Відхилено   5. Посадовий оклад члена Комісії встановлюється у розмірі винагороди судді Верховного Суду України.
 
    -2675- Пинзеник В.М.
У Законі України "Про судоустрій і статус суддів" У статті 109 частини 4,5,6 виключити і замінити частиною 4 наступного змісту:
"4. Умови оплати праці членів комісії, працівників секретаріату та інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначаються Кабінетом Міністрів України".
 
Відхилено    
1775. 6. Виплата грошового забезпечення провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
-2676- Пинзеник В.М.
У Законі України "Про судоустрій і статус суддів" У статті 109 частини 4,5,6 виключити і замінити частиною 4 наступного змісту:
"4. Умови оплати праці членів комісії, працівників секретаріату та інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначаються Кабінетом Міністрів України".
 
Відхилено   6. Виплата грошового забезпечення провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
1776. Стаття 110. Служба інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-2677- Сироїд О.І.
У назві і тексті статті 110 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   Стаття 110. Служба інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
    -2678- Сотник О.С.
У назві статті 110 та всіх її частинах слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у всіх відповідних відмінках.
 
Відхилено    
1777. 1. Служба інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України формується з числа осіб, які мають повну вищу юридичну освіту і досвід роботи в галузі права понад п’ять років.
 
   1. Служба інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України формується з числа осіб, які мають повну вищу юридичну освіту і досвід роботи в галузі права понад п’ять років.
 
1778. 2. Інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України діють виключно за дорученням члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
   2. Інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України діють виключно за дорученням члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
1779. За дорученням члена Комісії інспектори:
 
   За дорученням члена Комісії інспектори:
 
1780. 1) попередньо аналізують заяви (скарги) щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, готують проекти висновків про наявність підстав для притягнення суддів місцевих та апеляційних судів до дисциплінарної відповідальності;
 
   1) попередньо аналізують заяви (скарги) щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, готують проекти висновків про наявність підстав для притягнення суддів місцевих та апеляційних судів до дисциплінарної відповідальності;
 
1781. 2) попередньо аналізують матеріали справ щодо атестації суддів та дисциплінарної практики щодо суддів;
 
-2679- Сироїд О.І.
У пункті 2 частини другої статті 110 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" слова "справ", "атестації" виключити.
 
Відхилено   2) попередньо аналізують матеріали справ щодо кваліфікаційного оцінювання суддів та дисциплінарної практики щодо суддів;
 
    -2680- Сотник О.С.
Пункт 2 абзацу 2 частини 2 статті 110 викласти у такій редакції:
"2) попередньо аналізують матеріали справ щодо атестації суддів та дисциплінарної практики щодо суддів;".
 
Відхилено    
1782. 3) виконують інші доручення члена Комісії під час атестаційного або дисциплінарного провадження відповідно до цього Закону.
 
-2681- Сироїд О.І.
Пункт 3 частини другої статті 110 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" викласти в такій редакції:
"3) виконують інші завдання, отримані від члена Комісії під час виконання його повноважень відповідно до цього Закону".
 
Відхилено   3) виконують інші доручення члена Комісії під час кваліфікаціного оцінювання або дисциплінарного провадження відповідно до цього Закону.
 
    -2682- Сотник О.С.
Пункт 3 абзацу 2 частини 2 статті 110 викласти у такій редакції:
"3) виконують інші доручення члена Комісії під час виконання ним його повноважень відповідно до цього Закону."
 
Відхилено    
1783. Розділ VІІ. ЗВІЛЬНЕННЯ СУДДІ СУДУ ЗАГАЛЬНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ З ПОСАДИ
 
   Розділ VІІ. ЗВІЛЬНЕННЯ СУДДІ СУДУ ЗАГАЛЬНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ З ПОСАДИ
 
1784. Глава 1. Загальні положення
 
   Глава 1. Загальні положення
 
1785. Стаття 111. Загальні умови звільнення судді з посади
 
   Стаття 111. Загальні умови звільнення судді з посади
 
1786. 1. Суддя суду загальної юрисдикції може бути звільнений з посади органом, який його обрав або призначив, виключно з підстав, визначених частиною п'ятою статті 126 Конституції України, за поданням Вищої ради юстиції.
 
   1. Суддя суду загальної юрисдикції може бути звільнений з посади органом, який його обрав або призначив, виключно з підстав, визначених частиною п'ятою статті 126 Конституції України, за поданням Вищої ради юстиції.
 
1787. Стаття 112. Звільнення судді з посади у разі закінчення строку, на який його призначено
 
-2683- Сотник О.С.
У всіх частинах статті 112 слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів" у всіх відповідних відмінках.
 
Відхилено   Стаття 112. Звільнення судді з посади у разі закінчення строку, на який його призначено
 
1788. 1. Вища рада юстиції вносить подання Президентові України про звільнення судді з посади в разі закінчення строку, на який його призначено, якщо:
 
   1. Вища рада юстиції вносить подання Президентові України про звільнення судді з посади в разі закінчення строку, на який його призначено, якщо:
 
1789. 1) суддя за повідомленням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своєчасно не подав без поважних причин заяву про обрання його на посаду судді безстроково;
 
-2684- Сироїд О.І.
У пункті 1 частини першої статті 112 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   1) суддя за повідомленням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своєчасно не подав без поважних причин заяву про обрання його на посаду судді безстроково;
 
1790. 2) щодо судді Вищою кваліфікаційною комісією суддів України прийнято рішення про відмову у рекомендуванні його для обрання на посаду судді безстроково;
 
-2685- Сироїд О.І.
У пункті 2 частини першої статті 112 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "кваліфікаційною комісією суддів".
 
Відхилено   2) щодо судді Вищою кваліфікаційною комісією суддів України прийнято рішення про відмову у рекомендуванні його для обрання на посаду судді безстроково;
 
    -2686- Сотник О.С.
У пункті 2 частини 1 статті 112 слова "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити на "кваліфікаційною комісією суддів".
 
Відхилено    
1791. 3) кандидата на посаду судді безстроково не обрано Верховною Радою України.
 
-2687- Сироїд О.І.
Пункт 3 частини першої статті 112 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   3) кандидата на посаду судді безстроково не обрано Верховною Радою України.
 
    -2688- Сотник О.С.
Пункт 3 частини 1 статті 112 виключити.
 
Відхилено    
    -2689- Шпенов Д.Ю.
Пункт 3 частини 1 статті 112 виключити.
 
Відхилено    
    -2690- Яніцький В.П.
Пункт 3 частини 1 статті 112 виключити.
 
Відхилено    
1792. 2. Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді з посади у зв'язку із закінченням строку, на який його призначено, із зазначенням дати, з якої суддя має бути звільнений.
 
-2691- Сироїд О.І.
У частині другій статті 112 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова ", з якої суддя має бути звільнений" замінити словами "закінчення строку повноважень судді".
 
Відхилено   2. Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді з посади у зв'язку із закінченням строку, на який його призначено, із зазначенням дати, з якої суддя має бути звільнений.
 
    -2692- Сотник О.С.
Частину 2 статті 112 викласти у такій редакції:
"2. Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді з посади у зв'язку із закінченням строку, на який його призначено, із зазначенням дати, з якої суддя має бути звільнений. Ця дата не може настати раніше закінчення строку, на який суддю було призначено на посаду.".
 
Відхилено    
1793. 3. Суддя звільняється з посади Президентом України.
 
   3. Суддя звільняється з посади Президентом України.
 
1794. 4. Якщо суддю з будь-яких причин не звільнено з посади, він не може виконувати свої повноваження із здійснення правосуддя з наступного дня після закінчення строку, на який його було призначено.
 
-2693- Сотник О.С.
Частину 4 статті 112 викласти у такій редакції:
"4. Якщо суддю з будь-яких причин не звільнено з посади і не прийнято рішення про його обрання безстроково, він не може виконувати свої повноваження із здійснення правосуддя з наступного дня після закінчення строку, на який його було призначено.".
 
Відхилено   4. Якщо суддю з будь-яких причин не звільнено з посади, він не може виконувати свої повноваження із здійснення правосуддя з наступного дня після закінчення строку, на який його було призначено.
 
    -2694- Сотник О.С.
До частини 5 статті 135 додати пункт 10 викладений у наступній редакції: "дає висновки до законопроектів і проектів інших актів, які стосуються судоустрою, статусу суддів, судочинства, звертається з пропозиціями щодо питань діяльності судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування", пункти 7, 8 та 9 вважати відповідно пунктами 11, 12. 13.
 
Відхилено    
1795. Стаття 113. Звільнення судді з посади за віком
 
   Стаття 113. Звільнення судді з посади за віком
 
1796. 1. Суддя звільняється з посади за віком з наступного дня після досягнення ним шістдесяти п'яти років.
 
-2695- Шпенов Д.Ю.
частину 1 статті 113 викласти в такій редакції: "У разі досягнення суддею граничного віку перебування на посаді судді та при відсутності у нього стажу, що дає право на відставку, він звільняється з посади за віком з наступного дня після досягнення ним шістдесяти п'яти років".
 
Відхилено   1. Суддя звільняється з посади за віком з наступного дня після досягнення ним шістдесяти п'яти років.
 
1797. 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніш як за місяць до дня, зазначеного у частині першій цієї статті, зобов'язана повідомити Вищу раду юстиції про наявність підстави для звільнення судді.
 
-2696- Сироїд О.І.
У частині другій статті 113 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами "Кваліфікаційна комісія суддів".
 
Відхилено   2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніш як за місяць до дня, зазначеного у частині першій цієї статті, зобов'язана повідомити Вищу раду юстиції про наявність підстави для звільнення судді.
 
    -2697- Сотник О.С.
У частині 2 статті 113 слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів".
 
Відхилено    
    -2698- Сотник О.С.
Частину 2 статті 113 викласти у такій редакції:
"2. Підставою звільнення судді з посади в разі порушення ним присяги є подання Вищої ради юстиції, внесене на підставі вмотивованого висновку про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги.".
 
Відхилено    
1798. 3. Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді у зв'язку із досягненням ним шістдесяти п'яти років до органу, який обрав або призначив суддю, не пізніш як за п'ятнадцять днів до дня, зазначеного у частині першій цієї статті.
 
-2699- Сотник О.С.
Частину 3 статті 113 викласти у такій редакції:
"3. Якщо висновок про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги, прийняла дисциплінарна комісія суддів, то він надсилається до Вищої ради юстиції для розгляду питання про внесення подання про звільнення судді з посади у зв'язку з порушенням ним присяги. Вища рада юстиції за скаргою судді, якого таким чином притягнуто до дисциплінарної відповідальності дисциплінарною комісією суддів, може перевірити факти, що стали підставою для застосування відповідного дисциплінарного стягнення.".
 
Відхилено   3. Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді у зв'язку із досягненням ним шістдесяти п'яти років до органу, який обрав або призначив суддю, не пізніш як за п'ятнадцять днів до дня, зазначеного у частині першій цієї статті.
 
1799. 4. Якщо суддю з будь-яких причин не звільнено з посади, він не може здійснювати свої повноваження зі здійснення правосуддя з наступного дня після досягнення шістдесяти п'яти років.
 
-2700- Сотник О.С.
Частину 4 статті 113 викласти у такій редакції:
"4. Вища рада юстиції розглядає питання про внесення подання про звільнення судді з посади у зв'язку з порушенням ним присяги в порядку, визначеному Законом України "Про Вищу раду юстиції". Рішення про внесення Вищою радою юстиції подання про звільнення судді з посади у зв'язку з порушенням ним присяги, а також рішення про необґрунтованість висновку про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги приймається більшістю голосів від конституційного складу Вищої ради юстиції".
 
Відхилено   4. Якщо суддю з будь-яких причин не звільнено з посади, він не може здійснювати свої повноваження зі здійснення правосуддя з наступного дня після досягнення шістдесяти п'яти років.
 
    -2701- Сотник О.С.
Частину 5 статті 113 викласти у такій редакції:
"5. Рішення Вищої ради юстиції повинно містити інформацію про обставини, що стали підставою для висновку про порушення присяги, а також обґрунтування рішення.".
 
Відхилено    
    -2702- Сотник О.С.
Доповнити статтю 113 частиною 6, яку викласти у такій редакції:
"6. Подання про звільнення судді з посади в разі порушення ним присяги судді Вища рада юстиції вносить до органу, який призначив чи обрав суддю.".
 
Відхилено    
    -2703- Сотник О.С.
Доповнити статтю 113 частиною 7, яку викласти у такій редакції:
"7. На підставі подання Вищої ради юстиції Президент України видає указ про звільнення судді з посади з обов’язковим посиланням на відповідне подання Вищої ради юстиції.".
 
Відхилено    
    -2704- Сотник О.С.
Доповнити статтю 113 частиною 8, яку викласти у такій редакції:
"8. На підставі подання Вищої ради юстиції Верховна Рада України приймає постанову про звільнення судді з посади з обов’язковим посиланням на відповідне подання Вищої ради юстиції.".
 
Відхилено    
    -2705- Сотник О.С.
Доповнити статтю 113 частиною 9, яку викласти у такій редакції:
"9. Якщо Вища рада юстиції або суд ухвалить рішення про незаконність висновку про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги у зв’язку з непропорційністю обраного дисциплінарного стягнення, справа повертається до дисциплінарного органу для обрання іншого дисциплінарного стягнення.".
 
Відхилено    
1800. Стаття 114. Звільнення судді з посади за станом здоров'я
 
   Стаття 114. Звільнення судді з посади за станом здоров'я
 
1801. 1. Суддя звільняється з посади у разі неможливості здійснювати повноваження за станом здоров'я за наявності медичного висновку, що надається медичною комісією, утвореною спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров'я, або за рішенням суду про визнання судді обмежено дієздатним або недієздатним, яке набрало законної сили.
 
   1. Суддя звільняється з посади у разі неможливості здійснювати повноваження за станом здоров'я за наявності медичного висновку, що надається медичною комісією, утвореною спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров'я, або за рішенням суду про визнання судді обмежено дієздатним або недієздатним, яке набрало законної сили.
 
1802. Суд, який ухвалив рішення про визнання особи, яка є суддею, обмежено дієздатною або недієздатною, негайно повідомляє про це Вищу раду юстиції.
 
   Суд, який ухвалив рішення про визнання особи, яка є суддею, обмежено дієздатною або недієздатною, негайно повідомляє про це Вищу раду юстиції.
 
1803. 2. Визнавши, що стан здоров'я не дає змоги судді протягом тривалого часу або постійно здійснювати свої повноваження, Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді до органу, який його обрав або призначив.
 
   2. Визнавши, що стан здоров'я не дає змоги судді протягом тривалого часу або постійно здійснювати свої повноваження, Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді до органу, який його обрав або призначив.
 
1804. Стаття 115. Звільнення судді з посади у разі порушення ним вимог щодо несумісності
 
   Стаття 115. Звільнення судді з посади у разі порушення ним вимог щодо несумісності
 
1805. 1. Суддя звільняється з посади у разі порушення ним вимог щодо несумісності за поданням Вищої ради юстиції, яке вноситься до органу, який обрав або призначив суддю, в порядку, встановленому Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
   1. Суддя звільняється з посади у разі порушення ним вимог щодо несумісності за поданням Вищої ради юстиції, яке вноситься до органу, який обрав або призначив суддю, в порядку, встановленому Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
1806. Стаття 116. Звільнення судді з посади у разі порушення ним присяги
 
   Стаття 116. Звільнення судді з посади у разі порушення ним присяги
 
1807. 1. Відповідно до пункту 5 частини п'ятої статті 126 Конституції України суддя звільняється з посади у зв'язку з порушенням ним присяги судді.
 
-2706- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Доповнити ч. 1 ст. 116 Закону другим реченням наступного змісту: "Порушенням присяги, що є підставою для звільнення судді, вважаються випадки, передбачені п. 1 ч. 2 ст. 97 цього Закону".
 
Відхилено   1. Відповідно до пункту 5 частини п'ятої статті 126 Конституції України суддя звільняється з посади у зв'язку з порушенням ним присяги судді.
 
1808. 2. Факти, які свідчать про порушення суддею присяги, мають бути встановлені Вищою кваліфікаційною комісією суддів України або Вищою радою юстиції.
 
-2707- Сироїд О.І.
Частину другу статті 116 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Факти, які свідчать про порушення суддею присяги, мають бути встановлені дисциплінарною комісією суддів або Вищою радою юстиції за результатами дисциплінарного провадження".
 
Відхилено   2. Факти, які свідчать про порушення суддею присяги, мають бути встановлені Вищою кваліфікаційною комісією суддів України або Вищою радою юстиції.
 
1809. 3. Звільнення судді з посади на підставі порушення ним присяги судді відбувається за поданням Вищої ради юстиції після розгляду цього питання на її засіданні відповідно до Закону України "Про Вищу раду юстиції".
 
   3. Звільнення судді з посади на підставі порушення ним присяги судді відбувається за поданням Вищої ради юстиції після розгляду цього питання на її засіданні відповідно до Закону України "Про Вищу раду юстиції".
 
1810. 4. На підставі подання Вищої ради юстиції Президент України видає указ про звільнення судді з посади.
 
-2708- Сироїд О.І.
Частини четверту і п’яту статті 116 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити словами "з обов'язковим посиланням на відповідне подання Вищої ради юстиції".
 
Відхилено   4. На підставі подання Вищої ради юстиції Президент України видає указ про звільнення судді з посади.
 
1811. 5. На підставі подання Вищої ради юстиції Верховна Рада України приймає постанову про звільнення судді з посади.
 
-2709- Сироїд О.І.
Частини четверту і п’яту статті 116 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити словами "з обов'язковим посиланням на відповідне подання Вищої ради юстиції".
 
Відхилено   5. На підставі подання Вищої ради юстиції Верховна Рада України приймає постанову про звільнення судді з посади.
 
    -2710- Сироїд О.І.
Статтю 116 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити новою частиною такого змісту:
"6. Якщо Вища рада юстиції або суд ухвалить рішення про незаконність висновку про порушення суддею присяги, яке унеможливлює подальше перебування особи на посаді професійного судді, у зв’язку з непропорційністю обраного дисциплінарного стягнення, справа повертається до дисциплінарного органу для обрання іншого дисциплінарного стягнення".
 
Відхилено    
    -2711- Ємець Л.О.
Статтю 116 доповнити частиною шостою наступного змісту:
"6. Порушенням присяги судді є, в тому числі, систематичне некваліфіковане та некомпетентне здійснення правосуддя, якими вважається скасування, зміна або відміна прийнятих (постановлених) суддєю односособово або у складі колегії суддів ухвал, постанов, рішень, вироків та інших процесуальних документів в кількості десяти та більше відсотків від загальної кількості прийнятих (постановлених) ухвал, постанов, рішень, вироків та інших процесуальних документів за один календарний рік.".
 
Відхилено    
1812. Стаття 117. Звільнення судді з посади у разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього
 
   Стаття 117. Звільнення судді з посади у разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього
 
1813. 1. Суд, який ухвалив обвинувальний вирок щодо особи, яка є суддею, негайно повідомляє про це Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України.
 
-2712- Сироїд О.І.
Частину першу статті 117 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"1. Суд, який ухвалив обвинувальний вирок щодо особи, яка є суддею, негайно повідомляє про це Вищу раду юстиції".
 
Відхилено   1. Суд, який ухвалив обвинувальний вирок щодо особи, яка є суддею, негайно повідомляє про це Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України.
 
    -2713- Сотник О.С.
Частину 1 статті 117 викласти у такій редакції:
"1. Суд, який ухвалив обвинувальний вирок щодо особи, яка є суддею, негайно повідомляє про це Вищій раді юстиції.".
 
Відхилено    
1814. 2. У разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо особи, яка є суддею, Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про це Вищу раду юстиції, яка вносить подання про звільнення судді з посади.
 
-2714- Сироїд О.І.
Частину другу статті 117 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. У разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо особи, яка є суддею, Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді з посади".
 
Відхилено   2. У разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо особи, яка є суддею, Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про це Вищу раду юстиції, яка вносить подання про звільнення судді з посади.
 
    -2715- Сотник О.С.
Частину 2 статті 117 викласти у такій редакції:
"2. У разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо судді Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді з посади.".
 
Відхилено    
1815. 3. Суддя, щодо якого обвинувальний вирок суду набрав законної сили, не може продовжувати здійснювати свої повноваження і втрачає передбачені законом гарантії незалежності і недоторканності судді, право на грошове та інше забезпечення.
 
   3. Суддя, щодо якого обвинувальний вирок суду набрав законної сили, не може продовжувати здійснювати свої повноваження і втрачає передбачені законом гарантії незалежності і недоторканності судді, право на грошове та інше забезпечення.
 
1816. Стаття 118. Звільнення судді з посади у разі припинення його громадянства
 
   Стаття 118. Звільнення судді з посади у разі припинення його громадянства
 
1817. 1. Суддя звільняється з посади за поданням Вищої ради юстиції у разі припинення його громадянства відповідно до Закону України "Про громадянство України".
 
   1. Суддя звільняється з посади за поданням Вищої ради юстиції у разі припинення його громадянства відповідно до Закону України "Про громадянство України".
 
1818. 2. Суддя з моменту припинення його громадянства не може продовжувати здійснювати свої повноваження.
 
   2. Суддя з моменту припинення його громадянства не може продовжувати здійснювати свої повноваження.
 
1819. Стаття 119. Звільнення судді з посади у разі визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим
 
   Стаття 119. Звільнення судді з посади у разі визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим
 
1820. 1. Суд, який ухвалив рішення про визнання особи, яка є суддею, безвісно відсутньою або оголошення її померлою, негайно повідомляє про це Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України. У разі набрання таким рішенням законної сили Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про це Вищу раду юстиції, яка вносить подання про звільнення судді з посади.
 
-2716- Сироїд О.І.
Частину першу статті 119 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"1. Суд, який ухвалив рішення про визнання особи, яка є суддею, безвісно відсутньою або оголошення її померлою, негайно повідомляє про це Вищу раду юстиції. У разі набрання таким рішенням законної сили Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді з посади".
 
Відхилено   1. Суд, який ухвалив рішення про визнання особи, яка є суддею, безвісно відсутньою або оголошення її померлою, негайно повідомляє про це Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України. У разі набрання таким рішенням законної сили Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про це Вищу раду юстиції, яка вносить подання про звільнення судді з посади.
 
    -2717- Сотник О.С.
Частину 1 статті 119 викласти у такій редакції:
"1. Суд, який ухвалив рішення про визнання особи, яка є суддею, безвісно відсутньою або оголошення її померлою, негайно повідомляє про це Вищій раді юстиції. У разі набрання таким рішенням законної сили Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді з посади.".
 
Відхилено    
    -2718- Сотник О.С.
Доповнити статтю 119 частиною 2 такого змісту:
"2. Якщо визнана безвісно відсутньою чи оголошена померлою особа з'явилася до прийняття рішення про її звільнення органом, що обрав її або призначив, Вища рада юстиції відкликає подання. У разі з'явлення особи після прийняття рішення про звільнення питання щодо поновлення її на посаді судді вирішується в судовому порядку.".
 
Відхилено    
1821. Стаття 120. Звільнення судді з посади за його заявою про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням
 
   Стаття 120. Звільнення судді з посади за його заявою про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням
 
1822. 1. Суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років, що визначається відповідно до статті 139 цього Закону, має право подати заяву про відставку.
 
-2719- Сотник О.С.
Частину 1 статті 120 викласти у такій редакції:
"1. Суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років, що визначається відповідно до статті 139 цього Закону, має право подати заяву про відставку. Право подати заяву про відставку незалежно від стажу має також суддя, якщо стан його здоров'я не дозволяє здійснювати обов'язки судді, за умови підтвердження медичним висновком зв'язку захворювання з виконанням обов'язків судді.".
 
Відхилено   1. Суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років, що визначається відповідно до статті 139 цього Закону, має право подати заяву про відставку.
 
    -2720- Алєксєєв С.О.
Викласти частину першу статті 120 в наступній редакції:
"1. Суддя, який має стаж роботи судді не менше двадцяти років, з яких не менше як 10 років спеціального стажу роботи судді, має право подати заяву про відставку."
 
Відхилено    
1823. 2. Суддя має право у будь-який час перебування на посаді незалежно від мотивів подати заяву про звільнення з посади за власним бажанням.
 
   2. Суддя має право у будь-який час перебування на посаді незалежно від мотивів подати заяву про звільнення з посади за власним бажанням.
 
1824. 3. Заява про відставку, заява про звільнення з посади за власним бажанням подається суддею безпосередньо до Вищої ради юстиції, яка протягом одного місяця з дня надходження відповідної заяви вносить до органу, який обрав або призначив суддю, подання про звільнення судді з посади.
 
   3. Заява про відставку, заява про звільнення з посади за власним бажанням подається суддею безпосередньо до Вищої ради юстиції, яка протягом одного місяця з дня надходження відповідної заяви вносить до органу, який обрав або призначив суддю, подання про звільнення судді з посади.
 
1825. 4. Суддя продовжує здійснювати свої повноваження до прийняття рішення про його звільнення.
 
   4. Суддя продовжує здійснювати свої повноваження до прийняття рішення про його звільнення.
 
1826. 5. За суддею, звільненим за його заявою про відставку, зберігається звання судді та гарантії недоторканності, встановлені для судді до його виходу у відставку.
 
-2721- Сотник О.С.
Частину 5 статті 120 виключити.
 
Відхилено   5. За суддею, звільненим за його заявою про відставку, зберігається звання судді та гарантії недоторканності, встановлені для судді до його виходу у відставку.
 
1827. Стаття 121. Вимоги до подання про звільнення судді з посади
 
   Стаття 121. Вимоги до подання про звільнення судді з посади
 
1828. 1. У поданні Вищої ради юстиції про звільнення судді з посади зазначаються:
 
   1. У поданні Вищої ради юстиції про звільнення судді з посади зазначаються:
 
1829. 1) дата внесення подання;
 
   1) дата внесення подання;
 
1830. 2) прізвище, ім'я та по батькові судді;
 
   2) прізвище, ім'я та по батькові судді;
 
1831. 3) рік народження судді;
 
   3) рік народження судді;
 
1832. 4) відомості про перебування на посаді судді;
 
   4) відомості про перебування на посаді судді;
 
1833. 5) найменування суду;
 
   5) найменування суду;
 
1834. 6) підстава внесення подання про звільнення, визначена частиною п'ятою статті 126 Конституції України;
 
   6) підстава внесення подання про звільнення, визначена частиною п'ятою статті 126 Конституції України;
 
1835. 7) фактичні обставини (у разі внесення подання про звільнення судді за особливих обставин, визначених Законом України "Про Вищу раду юстиції");
 
-2722- Сотник О.С.
Пункт 7 частини 1 статті 121 викласти у такій редакції:
"7) обґрунтування подання з посиланням на обставини і докази (у разі внесення подання про звільнення судді за особливих обставин, визначених статтями 115-117 цього Закону);".
 
Відхилено   7) фактичні обставини (у разі внесення подання про звільнення судді за особливих обставин, визначених Законом України "Про Вищу раду юстиції");
 
    -2723- Грановський О.М.
Пункт 7 частини 1 статті 121 викласти в такій редакції:
"7) обґрунтування подання з посиланням на фактичні обставини і докази (у разі внесення подання про звільнення судді за особливих обставин, визначених Законом України "Про Вищу раду юстиції");".
 
Відхилено    
1836. 8) інші відомості, визначені законом.
 
   8) інші відомості, визначені законом.
 
1837. Стаття 122. Розгляд питання та прийняття Верховною Радою України рішення про звільнення з посади судді, обраного безстроково
 
   Стаття 122. Розгляд питання та прийняття Верховною Радою України рішення про звільнення з посади судді, обраного безстроково
 
1838. 1. Порядок розгляду питання та прийняття Верховною Радою України рішення про звільнення з посади судді, обраного безстроково, визначається цим Законом та Регламентом Верховної Ради України.
 
-2724- Власенко С.В.
Після частини 1 статтю 122 доповнити новою частиною 2 такого змісту:
"2. Голова Вищої ради юстиції або член Вищої ради юстиції, який діє за дорученням Голови, доповідає питання про звільнення з посади судді, обраного безстроково, на пленарному засіданні Верховної Ради України".
У зв’язку з цим частини 2-3 вважати частинами 3-4.
 
Відхилено   1. Порядок розгляду питання та прийняття Верховною Радою України рішення про звільнення з посади судді, обраного безстроково, визначається цим Законом та Регламентом Верховної Ради України.
 
1839. 2. Питання про звільнення з посади судді, обраного безстроково, розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України без висновку комітетів Верховної Ради України та будь-яких перевірок.
 
-2725- Сироїд О.І.
Частину другу статті 122 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) після статті 123 доповнити абзацом такого змісту:
"У разі якщо за рішення про звільнення з посади судді, обраного безстроково не проголосує більшість від конституційного складу Верховної Ради України, щодо цього рішення невідкладно проводиться повторне голосування".
 
Відхилено   2. Питання про звільнення з посади судді, обраного безстроково, розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України без висновку комітетів Верховної Ради України та будь-яких перевірок.
 
    -2726- Острікова Т.Г.
Частину 2 статті 122 після слова "перевірок" доповнити: "У разі якщо за рішення про звільнення з посади судді, обраного безстроково не проголосує більшість від конституційного складу Верховної Ради України, щодо цього рішення невідкладно проводиться повторне голосування. У разі якщо при повторному голосуванні за рішення про звільнення з посади судді, обраного безстроково, за порушення ним присяги не проголосує більшість від конституційного складу Верховної Ради України, подання про звільнення такого судді за порушення ним присяги вважається відхиленим і голосування по ньому більше не проводиться. До Верховної Ради не може бути внесено подання про звільнення судді, що ґрунтується на обставинах, на яких ґрунтувалося інше подання щодо цього ж судді, раніше відхилене Верховною Радою відповідно до цієї частини.";
 
Відхилено    
    -2727- Грановський О.М.
Після частини 2 статтю 122 доповнити новими частинами такого змісту:
"3. Рішення про звільнення з посади судді приймається більшістю від конституційного складу Верховної Ради України і оформляється постановою Верховної Ради України.
3. У разі неодержання кількості голосів народних депутатів України, передбачених частиною третьою цієї статті, щодо звільнення з посади судді, обраного безстроково, з підстав, передбачених частиною п’ятою статті 125 Конституції України, невідкладно проводиться повторне голосування".
У зв’язку з цим частину 3 вважати частиною 5.
 
Відхилено    
1840. 3. Повноваження судді припиняються з дня прийняття Верховною Радою України постанови про звільнення з посади судді.
 
-2728- Сотник О.С.
Частину 3 статті 122 вважати частиною 6 статті 122.
 
Відхилено   3. Повноваження судді припиняються з дня прийняття Верховною Радою України постанови про звільнення з посади судді.
 
    -2729- Сотник О.С.
Доповнити статтю 122 частиною 3 такого змісту:
"3 Голова Вищої ради юстиції або член Вищої ради юстиції, який діє за дорученням Голови, доповідає питання про звільнення з посади судді, обраного безстроково, на пленарному засіданні Верховної Ради України.".
 
Відхилено    
    -2730- Сотник О.С.
Доповнити статтю 122 частиною 4 такого змісту:
"4. Рішення про звільнення з посади судді приймається більшістю від конституційного складу Верховної Ради України і оформлюється постановою Верховної Ради України.".
 
Відхилено    
    -2731- Сотник О.С.
Доповнити статтю 122 частиною 5 такого змісту
"5. У разі якщо за рішення про звільнення з посади судді, обраного безстроково не проголосує більшість від конституційного складу Верховної Ради України, щодо цього рішення невідкладно проводиться повторне голосування.".
 
Відхилено    
1841. Стаття 123. Припинення повноважень судді
 
   Стаття 123. Припинення повноважень судді
 
1842. 1. Повноваження судді припиняються у разі його смерті.
 
   1. Повноваження судді припиняються у разі його смерті.
 
1843. 2. Про наявність підстави для припинення повноважень судді голова суду, в якому суддя обіймав посаду, повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України. До повідомлення додаються документи на підтвердження факту смерті.
 
-2732- Сироїд О.І.
У частині другій статті 123 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищу кваліфікаційну комісію суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію суддів".
 
Відхилено   2. Про наявність підстави для припинення повноважень судді голова суду, в якому суддя обіймав посаду, повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України. До повідомлення додаються документи на підтвердження факту смерті.
 
    -2733- Сироїд О.І.
Розділ VІІ нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) після статті 123 доповнити статтею такого змісту:
"Стаття 123-1. Зупинення повноважень судді
1. Зупинення повноважень судді настає в разі:
1) закінчення строку, на який суддю призначено;
2) досягнення суддею шістдесяти п'яти років;
3) визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;
4) припинення його громадянства;
5) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
6) відрядження його до Вищої ради юстиції, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, Національної школи суддів України.
2. Зупинення повноважень судді триває:
1) у випадку, встановленому пунктом 1 частини першої цієї статті, – до прийняття рішення про обрання судді безстроково або звільнення його з посади;
2) у випадках, встановлених пунктами 2 – 5 частини першої цієї статті, – до прийняття рішення про звільнення з посади судді;
3) у випадку, встановленому пунктом 6 частини першої цієї статті, – до повернення з відрядження або до звільнення з посади судді".
 
Відхилено    
    -2734- Сотник О.С.
У частині 2 статті 123 слова "Вищу кваліфікаційну комісію суддів України" замінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію суддів".
 
Відхилено    
    -2735- Сотник О.С.
Доповнити статтею 123-1 такого змісту:
"Стаття 123-1. Зупинення повноважень судді
1. Зупинення повноважень судді настає в разі:
1) закінчення строку, на який суддю призначено;
2) досягнення суддею шістдесяти п'яти років;
3) визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;
4) припинення його громадянства;
5) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
6) відрядження його до Вищої ради юстиції, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, Національної школи суддів України.
2. Зупинення повноважень судді триває:
1) у випадку, встановленому пунктом 1 частини першої цієї статті, – до прийняття рішення про обрання судді безстроково або звільнення його з посади;
2) у випадках, встановлених пунктами 2 – 5 частини першої цієї статті, – до прийняття рішення про звільнення з посади судді або відкликання подання про таке звільнення на підставі частини 2 статті 119 цього Закону;
3) у випадку, встановленому пунктом 6 частини першої цієї статті, – до повернення з відрядження або до звільнення з посади судді.".
 
Відхилено    
1844. Розділ VІІІ. Суддівське самоврядування
 
   Розділ VІІІ. Суддівське самоврядування
 
1845. Глава 1. Загальні засади суддівського самоврядування
 
   Глава 1. Загальні засади суддівського самоврядування
 
1846. Стаття 124. Завдання суддівського самоврядування
 
   Стаття 124. Завдання суддівського самоврядування
 
1847. 1. Для вирішення питань внутрішньої діяльності судів в Україні діє суддівське самоврядування – самостійне колективне вирішення зазначених питань суддями.
 
   1. Для вирішення питань внутрішньої діяльності судів в Україні діє суддівське самоврядування – самостійне колективне вирішення зазначених питань суддями.
 
1848. 2. Суддівське самоврядування є однією з гарантій забезпечення самостійності судів і незалежності суддів. Діяльність органів суддівського самоврядування має сприяти створенню належних організаційних та інших умов для забезпечення нормальної діяльності судів і суддів, утверджувати незалежність суду, забезпечувати захист суддів від втручання в їх діяльність, а також підвищувати рівень роботи з кадрами у системі судів.
 
-2736- Сироїд О.І.
Частину другу статті 124 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Діяльність суддівського самоврядування спрямована на створення належних організаційних та інших умов для діяльності суддів, утвердження незалежності суду, забезпечення захисту суддів від втручання в їх діяльність, а також підвищення якості судочинства".
 
Відхилено   2. Суддівське самоврядування є однією з гарантій забезпечення самостійності судів і незалежності суддів. Діяльність органів суддівського самоврядування має сприяти створенню належних організаційних та інших умов для забезпечення нормальної діяльності судів і суддів, утверджувати незалежність суду, забезпечувати захист суддів від втручання в їх діяльність, а також підвищувати рівень роботи з кадрами у системі судів.
 
1849. 3. До питань внутрішньої діяльності судів належать питання організаційного забезпечення судів та діяльності суддів, соціальний захист суддів та їхніх сімей, а також інші питання, що безпосередньо не пов'язані із здійсненням правосуддя.
 
-2737- Сотник О.С.
У частині 3 статті 124 після слів "із здійсненням правосуддя" додати "До питань внутрішньої діяльності судів не належить питання порядку розподілу справ автоматизованою системою в частині, в якій цей порядок визначено законом."
 
Відхилено   3. До питань внутрішньої діяльності судів належать питання організаційного забезпечення судів та діяльності суддів, соціальний захист суддів та їхніх сімей, а також інші питання, що безпосередньо не пов'язані із здійсненням правосуддя.
 
1850. 4. До завдань суддівського самоврядування належить вирішення питань щодо:
 
   4. До завдань суддівського самоврядування належить вирішення питань щодо:
 
1851. 1) забезпечення організаційної єдності функціонування органів судової влади;
 
   1) забезпечення організаційної єдності функціонування органів судової влади;
 
1852. 2) зміцнення незалежності судів, суддів, захист від втручання в їхню діяльність;
 
   2) зміцнення незалежності судів, суддів, захист від втручання в їхню діяльність;
 
1853. 3) участі у визначенні потреб кадрового, фінансового, матеріально-технічного та іншого забезпечення судів та контроль за додержанням установлених нормативів такого забезпечення;
 
-2738- Сотник О.С.
Пункт 3 частини 4 статті 124 викласти у наступній редакції: "визначення нормативів кадрового, фінансового, матеріально-технічного та іншого забезпечення судів та контроль за їх додержанням"
 
Відхилено   3) участі у визначенні потреб кадрового, фінансового, матеріально-технічного та іншого забезпечення судів та контроль за додержанням установлених нормативів такого забезпечення;
 
1854. 4) призначення суддів на адміністративні посади в судах у порядку, встановленому цим Законом;
 
-2739- Грановський О.М.
Пункт 4 частини 4 статті 124 викласти в такій редакції:
"4) обрання суддів на адміністративні посади в судах у порядку, встановленому цим Законом;".
 
Відхилено   4) обрання суддів на адміністративні посади в судах у порядку, встановленому цим Законом;
 
    -2740- Денисенко В.І.
пункт 4 частини четвертої викласти в такій редакції:
"4) обрання суддів на адміністративні посади в судах у порядку, встановленому цим Законом;"
 
Відхилено    
1855. 5) призначення суддів Конституційного Суду України;
 
   5) призначення суддів Конституційного Суду України;
 
1856. 6) призначення суддів до складу Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, встановленому законом.
 
-2741- Сироїд О.І.
У пункті 6 частини четвертої статті 124 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   6) призначення суддів до складу Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, встановленому законом.
 
    -2742- Сотник О.С.
У пункті 6 частини 4 статті 124 слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" змінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено    
    -2743- Сотник О.С.
До частини 4 статті 124 додати "До завдань суддівського самоврядування належить вирішення інших питань відповідно до цього Закону."
 
Відхилено    
1857. Стаття 125. Організаційні форми суддівського самоврядування
 
-2744- Кожем'якін А.А.
Статтю 125 викласти в новій редакції:
"Стаття 125. Організаційні форми суддівського самоврядування
1.Організаційними формами суддівського самоврядування є збори
суддів, Рада суддів України, з'їзд суддів України.
2.Суддівське самоврядування в Україні здійснюється через:
1)збори суддів місцевого суду, апеляційного суду, вищого
спеціалізованого суду, Верховного Суду України;
2)Раду суддів України;
3)з'їзд суддів України.
3.Порядок здійснення суддівського самоврядування визначається цим
Законом, іншими законами, а також регламентами і положеннями, які
приймають органи суддівського самоврядування відповідно до цього Закону."
 
Відхилено   Стаття 125. Організаційні форми суддівського самоврядування
 
1858. 1. Організаційними формами суддівського самоврядування є збори суддів, конференції суддів, Рада суддів України, з'їзд суддів України.
 
-2745- Сироїд О.І.
У частині першій статті 125 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "конференції суддів" виключити.
 
Відхилено   1. Організаційними формами суддівського самоврядування є збори суддів, Рада суддів України, з'їзд суддів України.
 
    -2746- Сотник О.С.
У частині 1 статті 125 слова "конференції суддів" виключити.
 
Відхилено    
    -2747- Ковальчук Н.В.
у частині першій статті 125: слова "конференції суддів," виключити;
 
Відхилено    
    -2748- Крулько І.І.
У частині 1 ст. 125 словосполучення "конференції суддів" виключити. У зв’язку з цим також виключити:
 
Відхилено    
    -2749- Денисенко В.І.
у частині першій слова "ради суддів, конференції суддів" замінити словами "конференції суддів, Рада суддів України";
 
Відхилено    
1859. 2. Суддівське самоврядування в Україні здійснюється через:
 
   2. Суддівське самоврядування в Україні здійснюється через:
 
1860. 1) збори суддів місцевого суду, апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України;
 
-2750- Власенко С.В.
Пункт 1 частини 2 статті 125 викласти в такій редакції:
"1) збори суддів місцевого суду, апеляційного суду, Верховного Суду України;".
 
Відхилено   1) збори суддів місцевого суду, апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України;
 
1861. 2) конференції суддів відповідної спеціалізації;
 
-2751- Сироїд О.І.
Пункт 2 частини другої статті 125 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено      
    -2752- Сотник О.С.
У частині 2 статті 125 пунт 2) виключити, вважати пункти 3) 4) відповідно пунктами 2) 3).
 
Відхилено    
    -2753- Ковальчук Н.В.
пункт другий частини другої статті 125:виключити;
У зв’язку з цим пункти 3-4 вважати відповідно пунктами 2-3;
 
Відхилено    
    -2754- Крулько І.І.
Пункт 2 частити 2 ст.125;
 
Відхилено    
    -2755- Денисенко В.І.
у частині другій пункти 2 – 5 замінити пунктами такого змісту:
"2) конференції суддів відповідної спеціалізації;
3) Раду суддів України;
4) з'їзд суддів України.";
 
Відхилено    
1862. 3) Раду суддів України;
 
   2) Раду суддів України;
 
1863. 4) з'їзд суддів України.
 
   3) з'їзд суддів України.
 
1864. 3. Порядок здійснення суддівського самоврядування визначається відповідно до Конституції України цим Законом, іншими законами, а також регламентами і положеннями, що приймаються органами суддівського самоврядування згідно з Конституцією України та цим Законом.
 
   3. Порядок здійснення суддівського самоврядування визначається відповідно до Конституції України цим Законом, іншими законами, а також регламентами і положеннями, що приймаються органами суддівського самоврядування згідно з Конституцією України та цим Законом.
 
1865. Глава 2. Збори суддів та конференції суддів
 
-2756- Сироїд О.І.
У назві глави 2 розділу VІІІ Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "та конференції суддів" вилучити.
 
Відхилено   Глава 2. Збори суддів
 
    -2757- Сотник О.С.
Назву глави 2 розділу VІІІ викласти у такій редакції "Збори суддів".
 
Відхилено    
    -2758- Ковальчук Н.В.
У назві Глави 2. "Збори суддів та конференції суддів" слова "та конференції суддів" виключити.
 
Відхилено    
    -2759- Крулько І.І.
Словосполучення "конференції суддів" з назви Глави 2;
 
Відхилено    
1866. Стаття 126. Збори суддів
 
   Стаття 126. Збори суддів
 
1867. 1. Збори суддів – це зібрання суддів відповідного суду, на якому вони обговорюють питання внутрішньої діяльності цього суду та приймають колективні рішення з обговорюваних питань.
 
   1. Збори суддів – це зібрання суддів відповідного суду, на якому вони обговорюють питання внутрішньої діяльності цього суду та приймають колективні рішення з обговорюваних питань.
 
1868. 2. Збори суддів скликаються головою відповідного суду за власною ініціативою або на вимогу не менш як третини від загальної кількості суддів, які працюють у цьому суді.
 
-2760- Денисенко В.І.
у частині другій слова "даного суду" замінити словами "які працюють у цьому суді";
 
Відхилено   2. Збори суддів скликаються головою відповідного суду за власною ініціативою або на вимогу не менш як третини від загальної кількості суддів, які працюють у цьому суді.
 
1869. 3. Збори суддів скликаються у міру потреби, але не рідше одного разу на три місяці.
 
-2761- Денисенко В.І.
у частині третій слова "місцевих та апеляційних судів" виключити;
 
Відхилено   3. Збори суддів скликаються за необхідності, але не рідше одного разу на три місяці.
 
1870. 4. Збори суддів є повноважними, якщо на них присутні не менше двох третин від кількості суддів, які працюють у цьому суді. На збори суддів можуть запрошуватися працівники апарату суду, судді у відставці, представники громадськості, інші особи. У голосуванні беруть участь лише судді цього суду.
 
-2762- Грановський О.М.
Перше речення частини 4 статті 124 викласти в такій редакції:
"4. Збори суддів є повноважними, якщо на них присутні не менше половини від кількості суддів, які працюють у цьому суді".
 
Відхилено   4. Збори суддів є повноважними, якщо на них присутні не менше двох третин від кількості суддів, які працюють у цьому суді. На збори суддів можуть запрошуватися працівники апарату суду, судді у відставці, представники громадськості, інші особи. У голосуванні беруть участь лише судді цього суду.
 
    -2763- Денисенко В.І.
частини четверту – дев'яту замінити новими частинами такого змісту:
"4. Збори суддів є повноважними, якщо на них присутні не менше двох третин від кількості суддів, які працюють у цьому суді. На збори суддів можуть запрошуватися працівники апарату суду, судді у відставці, представники громадськості, інші особи. У голосуванні беруть участь лише судді цього суду.
5. Збори суддів:
1) обговорюють питання щодо внутрішньої діяльності суду чи роботи конкретних суддів або працівників апарату суду та приймають із цих питань рішення, які є обов'язковими для суддів та працівників даного суду;
2) визначають спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій справ за пропозицією голови суду;
3) приймають рішення про обрання суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад;
4) визначають рівень навантаження на суддів відповідного суду з урахуванням виконання ними адміністративних або інших обов’язків;
5) заслуховують звіти суддів, які обіймають адміністративні посади в даному суді, та керівника апарату суду;
6) обирають таємним голосуванням з числа суддів цього суду делегатів на конференцію суддів;
7) здійснюють інші повноваження, передбачені цим Законом.
6. Збори суддів вищого спеціалізованого суду за пропозицією голови цього суду визначають спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій справ відповідної судової спеціалізації, а також приймають рішення про утворення та склад судових палат вищого спеціалізованого суду.
Збори суддів Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду затверджують положення про апарат, структуру і штатний розпис апарату відповідного суду за поданням голови відповідного суду.
7. Збори суддів можуть звертатися з пропозиціями щодо питань діяльності суду до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і дати відповідь по суті.
8. Збори суддів можуть обговорювати питання щодо практики застосування законодавства, розробляти відповідні пропозиції щодо вдосконалення такої практики та законодавства. Збори суддів місцевого чи апеляційного суду можуть вносити відповідні пропозиції на розгляд вищого спеціалізованого суду та Верховного Суду України.
9. Збори суддів місцевих загальних судів у порядку, встановленому цим Законом, обирають слідчих суддів.
10. Збори суддів приймають рішення більшістю голосів суддів, присутніх на зборах, відкритим голосуванням, якщо не буде прийнято рішення про проведення таємного голосування. Рішення щодо обрання на адміністративні посади або звільнення з цих посад, а також про обрання делегатів на конференцію суддів приймаються таємним голосуванням.
11. Виконання рішень зборів суддів за дорученням зборів покладається на голову відповідного суду або його заступника.";
 
Відхилено    
1871. 5. Збори суддів:
 
-2764- Сироїд О.І.
У частині п’ятій статті 126 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "у міру потреби" замінити словами "за необхідності".
 
Враховано в частині четвертій статті 126  5. Збори суддів:
 
1872. 1) обговорюють питання щодо внутрішньої діяльності суду чи роботи конкретних суддів або працівників апарату суду та приймають із цих питань рішення, які є обов'язковими для суддів та працівників даного суду;
 
-2765- Сотник О.С.
У пункті 1 частини 5 статті 126 слова "конкретних суддів або" виключити.
 
Відхилено   1) обговорюють питання щодо внутрішньої діяльності суду чи роботи конкретних суддів або працівників апарату суду та приймають із цих питань рішення, які є обов'язковими для суддів та працівників даного суду;
 
    -2766- Каплін С.М.
у пункті 1 частини 5 ст.126 слова "чи роботи конкретних судів" виключити;
 
Відхилено    
1873. 2) визначають спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій справ за пропозицією голови суду;
 
-2767- Сироїд О.І.
У пункті 2 частини п’ятої статті 126 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "за пропозицією голови суду" виключити.
358. Пункт 6 частини п’ятої статті 126 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   2) визначають спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій справ;
 
    -2768- Сотник О.С.
У пункті 2 частини 5 статті 126 слова "голови суду" змінити на "суддів".
 
Відхилено    
    -2769- Ковальчук Н.В.
у пункті другому частини п’ятої статті 126 слова "за пропозицією голови суду" виключити;
 
Відхилено    
    -2770- Каплін С.М.
у пункті 2 частини 5 ст.126 слова "за пропозицією голови суду" виключити;
 
Відхилено    
1874. 3) приймають рішення про обрання суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад;
 
   3) приймають рішення про обрання суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад;
 
1875. 4) визначають рівень навантаження на суддів відповідного суду з урахуванням виконання ними адміністративних або інших обов’язків;
 
   4) визначають рівень навантаження на суддів відповідного суду з урахуванням виконання ними адміністративних або інших обов’язків;
 
1876. 5) заслуховують звіти суддів, які обіймають адміністративні посади в даному суді, та керівника апарату суду;
 
   5) заслуховують звіти суддів, які обіймають адміністративні посади в даному суді, та керівника апарату суду;
 
1877. 6) обирають таємним голосуванням з числа суддів цього суду делегатів на конференцію суддів;
 
-2771- Сотник О.С.
Пункт 6 частини 5 статті 126 виключити, пункт 7 вважати пунктом 6.
 
Відхилено      
    -2772- Алєксєєв С.О.
пункт шостий частини п’ятої статті 126 виключити;
У зв’язку з цим пункт 7 вважати відповідно пунктом 6;
 
Відхилено    
    -2773- Дехтярчук О.В.
Пункт 6 частини п’ятої статті 126 викласти у такій редакції:
"6) обирають з числа суддів цього суду делегатів на конференцію суддів, а у випадках передбачених цим Законом – подають пропозиції щодо таких делегатів та обирають делегатів на з’їзд суддів України";
 
Відхилено    
1878. 7) здійснюють інші повноваження, передбачені цим Законом.
 
-2774- Ковальчук Н.В.
після частини п’ятої статтю 126 доповнити новою частиною шостою такого змісту:
"6. Збори суддів кожного суду загальної юрисдикції (крім місцевих загальних судів) обирають таємним голосуванням делегатів на з’їзд суддів України.
Збори суддів кожного місцевого загального суду обирають таємним голосуванням делегатів на спільні збори суддів місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі за принципом один делегат від десяти суддів.
Спільні збори суддів місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі проводяться для обрання таємним голосуванням делегатів на з’їзд суддів України.
Порядок скликання і проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів визначає Рада суддів України.";
У зв’язку з цим частини 6-11 вважати відповідно частинами 7-12;
 
Враховано частково (1 також у ст. 136)  6) здійснюють інші повноваження, передбачені цим Законом.
 
    -2775- Каплін С.М.
частину 5 ст.126 доповнити новим пунктом такого змісту: "погоджують кандидатів на посаду керівника апарату, його заступника, шляхом проведення таємного голосування та прийняття рішення більшістю голосів відданого за відповідного кандидата";
 
Відхилено    
1879. 6. Збори суддів вищого спеціалізованого суду за пропозицією голови цього суду визначають спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій справ відповідної судової спеціалізації, а також приймають рішення про утворення та склад судових палат вищого спеціалізованого суду.
 
-2776- Сироїд О.І.
Частину шосту статті 126 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"6. Збори суддів кожного суду загальної юрисдикції (крім місцевих загальних судів) обирають таємним голосуванням делегатів на з’їзд суддів України.
Збори суддів кожного місцевого загального суду обирають таємним голосуванням делегатів на спільні збори суддів місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі за принципом один делегат від п’яти суддів. Якщо у суді менше п’яти суддів, то від суду делегується один делегат.
Спільні збори суддів місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі проводяться для обрання таємним голосуванням делегатів на з’їзд суддів України.
Порядок скликання і проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів визначає Рада суддів України".
 
Враховано частково (1 також у ст. 136)  6. Збори суддів кожного суду загальної юрисдикції (крім місцевих загальних судів) обирають таємним голосуванням делегатів на з’їзд суддів України.
Збори суддів кожного місцевого загального суду обирають таємним голосуванням делегатів на спільні збори суддів місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі за принципом один делегат від десяти суддів. Якщо у суді менше десяти суддів, то від суду делегується один делегат.
Спільні збори суддів місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі проводяться для обрання таємним голосуванням делегатів на з’їзд суддів України.
Порядок скликання і проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів визначає Рада суддів України.
Делегатом на спільні збори суддів місцевих загальних судів не може бути обрано суддю, який займає адміністративну посаду в суді.
 
    -2777- Сотник О.С.
У частині 6 статті 126 слова "голови цього суду" змінити на "суддів", "а також приймають рішення про утворення та склад судових палат вищого спеціалізованого суду" виключити.
 
Відхилено    
    -2778- Ковальчук Н.В.
у абзаці першому частини шостої статті 126 слова "за пропозицією голови цього суду" виключити;
 
Відхилено    
    -2779- Власенко С.В.
Частину 6 статті 126 викласти в такій редакції:
"6. Збори суддів Верховного Суду України затверджують положення про апарат, структуру і штатний розпис апарату суду за поданням голови суду".
 
Відхилено    
1880. Збори суддів Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду затверджують положення про апарат, структуру і штатний розпис апарату відповідного суду за поданням голови відповідного суду.
 
-2780- Сотник О.С.
У статтю 126 додати частину 7 у наступній редакції: "Збори суддів кожного суду загальної юрисдикції (крім місцевих загальних судів) обирають таємним голосуванням делегатів на з’їзд суддів України.
Збори суддів кожного місцевого загального суду обирають таємним голосуванням делегатів на спільні збори суддів місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі за принципом один делегат від п’яти суддів. Якщо у суді менше п’яти суддів, то від суду делегується один делегат. Делегатом на спільні збори суддів місцевих загальних судів не може бути обрано суддю, який займає адміністративну посаду в суді, суддю, який є членом Вищої ради юстиції або Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів.
Спільні збори суддів місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі проводяться для обрання таємним голосуванням делегатів на з’їзд суддів України.
Порядок скликання і проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів визначає Рада суддів України".
Вважати частини 7 та 8 відповідно 8 та 9.
 
Враховано частково (1 також у ст. 136)  Збори суддів Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду затверджують положення про апарат, структуру і штатний розпис апарату відповідного суду за поданням голови відповідного суду.
 
    -2781- Ковальчук Н.В.
у абзаці другому частини шостої статті 126 слова "за поданням голови відповідного суду" виключити;
 
Відхилено    
1881. 7. Збори суддів можуть звертатися з пропозиціями щодо питань діяльності суду до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і дати відповідь по суті.
 
-2782- Сироїд О.І.
У частині сьомій статті 126 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "органів державної влади та органів місцевого самоврядування" замінити словами "органів державної влади, органів місцевого самоврядування, Ради суддів України".
 
Відхилено   7. Збори суддів можуть звертатися з пропозиціями щодо питань діяльності суду до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і дати відповідь по суті.
 
1882. 8. Збори суддів можуть обговорювати питання щодо практики застосування законодавства, розробляти відповідні пропозиції щодо вдосконалення такої практики та законодавства. Збори суддів місцевого чи апеляційного суду можуть вносити відповідні пропозиції на розгляд вищого спеціалізованого суду та Верховного Суду України.
 
   8. Збори суддів можуть обговорювати питання щодо практики застосування законодавства, розробляти відповідні пропозиції щодо вдосконалення такої практики та законодавства. Збори суддів місцевого чи апеляційного суду можуть вносити відповідні пропозиції на розгляд вищого спеціалізованого суду та Верховного Суду України.
 
1883. 9. Збори суддів місцевих загальних судів у порядку, встановленому цим Законом, обирають слідчих суддів.
 
-2783- Сироїд О.І.
Частину дев‘яту статті 126 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено   9. Збори суддів місцевих загальних судів у порядку, встановленому цим Законом, обирають слідчих суддів.
 
    -2784- Сотник О.С.
У статті 126 частину 9 виключити.
 
Відхилено    
1884. 10. Збори суддів приймають рішення більшістю голосів суддів, присутніх на зборах, відкритим голосуванням, якщо не буде прийнято рішення про проведення таємного голосування. Рішення щодо обрання на адміністративні посади або звільнення з цих посад, а також про обрання делегатів на конференцію суддів приймаються таємним голосуванням.
 
-2785- Сотник О.С.
У частину 10 статті 126 після слів "таємного голосування" додати слова "або якщо інше не визначено цим Законом", слова "конференцію суддів" змінити на "спільні збори суддів місцевих загальних судів".
 
Відхилено   10. Збори суддів приймають рішення більшістю голосів суддів, присутніх на зборах, відкритим голосуванням, якщо не буде прийнято рішення про проведення таємного голосування. Рішення щодо обрання на адміністративні посади або звільнення з цих посад, а також про обрання делегатів на спільні збори суддів місцевих загальних судів приймаються таємним голосуванням.
 
    -2786- Ковальчук Н.В.
у частині десятій статті 126 слова ", а також про обрання делегатів на конференцію суддів" виключити;
 
Відхилено    
    -2787- Дехтярчук О.В.
В частині десятій статті 126 слова а також "а також про обрання делегатів на конференцію суддів" - виключити.
 
Відхилено    
1885. 11. Виконання рішень зборів суддів за дорученням зборів покладається на голову відповідного суду або його заступника.
 
-2788- Денисенко В.І.
статтю 117 виключити; (Поправка оформлена некорректно – до чинної редакції Закону, а не до тексту законопроекту, прийнятого за основу)
 
Відхилено   11. Виконання рішень зборів суддів за дорученням зборів покладається на голову відповідного суду або його заступника.
 
1886. Стаття 127. Конференції суддів
 
-2789- Сироїд О.І.
Статтю 127 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено      
    -2790- Сотник О.С.
Статтю 127 виключити.
 
Відхилено    
    -2791- Ковальчук Н.В.
Статтю 127 виключити
 
Відхилено    
    -2792- Крулько І.І.
Статтю 127 виключити;
 
Відхилено    
    -2793- Денисенко В.І.
статтю 118 викласти в такій редакції:
"Стаття 118. Конференції суддів
1. Конференція суддів – це зібрання делегатів зборів суддів.
2. У системі суддівського самоврядування діють конференція суддів загальних судів, конференція суддів господарських судів та конференція суддів адміністративних судів.
3. Конференція суддів:
1) обговорює і вирішує питання щодо фінансування та організаційного забезпечення діяльності судів відповідної спеціалізації, заслуховує з цих питань інформацію представників Державної судової адміністрації України;
2) здійснює контроль за організацією діяльності судів відповідної спеціалізації, заслуховує інформацію голів цих судів про діяльність судів, інформацію Голови Державної судової адміністрації України з питань організаційно-матеріального забезпечення відповідних судів;
3) розробляє пропозиції для внесення на розгляд з'їзду суддів України;
4) звертається з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності судів відповідної спеціалізації до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
5) розглядає питання правового захисту суддів, соціального захисту і побутового забезпечення суддів та їхніх сімей, заслуховує з цих питань представників Державної судової адміністрації України, приймає відповідні рішення;
6) обирає делегатів на з'їзд суддів України;
7) ініціює проведення позачергового з'їзду суддів України в порядку, встановленому цим Законом;
8) обговорює та вирішує в межах своєї компетенції інші питання відповідно до цього Закону.";
 
Відхилено    
    -2794- Кожем'якін А.А.
12.Статті 127, 128, 129 та 130 виключити.
 
Відхилено    
1887. 1. Конференція суддів – це зібрання делегатів зборів суддів.
 
      
1888. 2. У системі суддівського самоврядування діють конференція суддів загальних судів, конференція суддів господарських судів та конференція суддів адміністративних судів.
 
      
1889. 3. Конференція суддів:
 
-2795- Дехтярчук О.В.
Частину третю статті 127 доповнити новим пунктом 4 наступного змісту: "4) вносить пропозицію з'їзду суддів України щодо кандидатур на посаду членів Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Ради суддів України від відповідної юрисдикції".
У зв’язку з чим, пункти 4-8 вважати відповідно пунктами 5-9.
 
Відхилено      
1890. 1) обговорює і вирішує питання щодо фінансування та організаційного забезпечення діяльності судів відповідної спеціалізації, заслуховує з цих питань інформацію представників Державної судової адміністрації України;
 
      
1891. 2) здійснює контроль за організацією діяльності судів відповідної спеціалізації, заслуховує інформацію голів цих судів про діяльність судів, інформацію Голови Державної судової адміністрації України з питань організаційно-матеріального забезпечення відповідних судів;
 
      
1892. 3) розробляє пропозиції для внесення на розгляд з'їзду суддів України;
 
      
1893. 4) звертається з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності судів відповідної спеціалізації до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
 
      
1894. 5) розглядає питання правового захисту суддів, соціального захисту і побутового забезпечення суддів та їхніх сімей, заслуховує з цих питань представників Державної судової адміністрації України, приймає відповідні рішення;
 
      
1895. 6) обирає делегатів на з'їзд суддів України;
 
-2796- Алєксєєв С.О.
Пункт шостий частини третьої статті 127 викласти в такій редакції:
"6) Обирає делегатів на з'їзд суддів України та висуває кандидатів на посаду членів Вищої ради юстиції на з'їзд суддів України."
 
Відхилено      
1896. 7) ініціює проведення позачергового з'їзду суддів України в порядку, встановленому цим Законом;
 
      
1897. 8) обговорює та вирішує в межах своєї компетенції інші питання відповідно до цього Закону.
 
      
1898. Стаття 128. Порядок формування конференцій суддів
 
-2797- Сироїд О.І.
Статтю 128 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено      
    -2798- Сотник О.С.
21. Статтю 128 виключити.
 
Відхилено    
    -2799- Ковальчук Н.В.
Статтю 128 виключити
 
Відхилено    
    -2800- Крулько І.І.
Статтю 128 виключити;
 
Відхилено    
    -2801- Денисенко В.І.
статтю викласти в такій редакції:
"Стаття 119. Порядок формування конференцій суддів
1. До складу конференції суддів загальних судів входять:
1) по два судді від кожного апеляційного округу, з яких один суддя є представником місцевих загальних судів та один суддя є представником апеляційного суду відповідного апеляційного округу;
2) шість суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;
3) один суддя Верховного Суду України Судової палати у кримінальних справах або Судової палати у цивільних справах.
2. Збори суддів апеляційних загальних судів обирають на основі пропозицій, поданих зборами суддів місцевих загальних судів, делегатів цих судів на конференцію суддів загальних судів.
3. До складу конференції суддів господарських судів та конференції суддів адміністративних судів входять:
1) по одному судді від кожного місцевого, апеляційного суду відповідної судової спеціалізації;
2) шість суддів відповідного вищого спеціалізованого суду;
3) один суддя Верховного Суду України відповідної Судової палати.";
 
Відхилено    
1899. 1. До складу конференції суддів загальних судів входять:
 
      
1900. 1) по два судді від кожного апеляційного округу, з яких один суддя є представником місцевих загальних судів та один суддя є представником апеляційного суду відповідного апеляційного округу;
 
      
1901. 2) шість суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;
 
-2802- Власенко С.В.
Пункт 2 частини 1 статті 128 виключити.
 
Відхилено      
1902. 3) один суддя Верховного Суду України Судової палати у кримінальних справах або Судової палати у цивільних справах.
 
-2803- Власенко С.В.
Пункт 3 частини 1 статті 128 викласти в такій редакції:
"3) сім суддів Верховного Суду України Судової палати у кримінальних справах або Судової палати у цивільних справах".
 
Відхилено      
1903. 2. Збори суддів апеляційних загальних судів обирають на основі пропозицій, поданих зборами суддів місцевих загальних судів, делегатів цих судів на конференцію суддів загальних судів.
 
      
1904. 3. До складу конференції суддів господарських судів та конференції суддів адміністративних судів входять:
 
      
1905. 1) по одному судді від кожного місцевого, апеляційного суду відповідної судової спеціалізації;
 
      
1906. 2) шість суддів відповідного вищого спеціалізованого суду;
 
-2804- Власенко С.В.
Пункт 2 частини 3 статті 128 виключити.
 
Відхилено      
1907. 3) один суддя Верховного Суду України відповідної Судової палати.
 
-2805- Власенко С.В.
Пункт 3 частини 3 статті 128 викласти в такій редакції:
"3) сім суддів Верховного Суду України відповідної Судової палати".
 
Відхилено      
1908. Стаття 129. Порядок скликання конференції суддів
 
-2806- Сироїд О.І.
Статтю 129 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено      
    -2807- Сотник О.С.
22. Статтю 129 виключити.
 
Відхилено    
    -2808- Ковальчук Н.В.
Статтю 129 виключити
 
Відхилено    
    -2809- Крулько І.І.
Статтю 129 виключити;
 
Відхилено    
1909. 1. Конференція суддів скликається не рідше одного разу на рік за ініціативою зборів суддів не менш як однієї чверті всіх судів відповідної спеціалізації або за ініціативою Ради суддів України.
 
-2810- Денисенко В.І.
частину першу викласти в такій редакції:
"1. Конференція суддів скликається не рідше одного разу на рік за ініціативою зборів суддів не менш як однієї чверті всіх судів відповідної спеціалізації або за ініціативою Ради суддів України.";
 
Відхилено      
1910. 2. Про день і час початку роботи конференції суддів та питання, що вносяться на її обговорення, судді відповідних судів повідомляються не пізніш як за п'ятнадцять днів до початку роботи конференції.
 
-2811- Денисенко В.І.
у частині другій слова "роботи конференції"замінити словами "роботи конференції суддів";
 
Відхилено      
1911. Стаття 130. Порядок проведення конференції суддів
 
-2812- Сироїд О.І.
Статтю 130 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити.
 
Відхилено      
    -2813- Сотник О.С.
23. Статтю 130 виключити.
 
Відхилено    
    -2814- Ковальчук Н.В.
Статтю 130 виключити
У зв’язку з цим статті 131-161 вважати відповідно статтями 127-157;
 
Відхилено    
    -2815- Крулько І.І.
Статтю 130 виключити;
 
Відхилено    
1912. 1. Конференція суддів вважається повноважною, якщо в її роботі беруть участь не менш як дві третини від складу делегатів.
 
-2816- Денисенко В.І.
частину першу викласти в такій редакції:
"1. Конференція суддів вважається повноважною, якщо в її роботі беруть участь не менш як дві третини від складу делегатів. "
 
Відхилено      
1913. 2. Конференцію суддів відкриває суддя, який має найбільший стаж роботи суддею.
 
-2817- Денисенко В.І.
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Конференцію суддів відкриває суддя, який має найбільший стаж роботи суддею.";
 
Відхилено      
1914. 3. Конференція суддів обирає відкритим голосуванням з числа делегатів конференції президію конференції в кількості, визначеній рішенням конференції, а також інші робочі органи конференції. Президія організовує роботу конференції суддів.
 
      
1915. 4. Конференція суддів затверджує порядок денний конференції та визначає регламент її роботи.
 
      
1916. 5. Рішення конференції суддів приймається більшістю голосів делегатів конференції відкритим або таємним голосуванням.
 
      
1917. 6. Інші питання порядку проведення конференції суддів регулюються регламентом відповідної конференції суддів.
 
-2818- Денисенко В.І.
статтю 122 виключити; (Поправка оформлена некоректно – до чинної редакції Закону, а не до тексту законопроекту, прийнятого за основу)
 
Відхилено      
1918. Глава 3. Вищі органи суддівського самоврядування
 
   Глава 3. Вищі органи суддівського самоврядування
 
1919. Стаття 131. З'їзд суддів України
 
   Стаття 131. З'їзд суддів України
 
1920. 1. Найвищим органом суддівського самоврядування є з'їзд суддів України.
 
   1. Найвищим органом суддівського самоврядування є з'їзд суддів України.
 
1921. 2. З'їзд суддів України:
 
-2819- Денисенко В.І.
частину другу викласти в такій редакції:
"2. З'їзд суддів України:
1) заслуховує звіти Ради суддів України про виконання завдань органів суддівського самоврядування щодо забезпечення незалежності судів і суддів, стан організаційного та фінансового забезпечення діяльності судів;
2) заслуховує інформацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про її діяльність, зокрема, про дисциплінарну практику щодо суддів;
3) заслуховує інформацію Голови Державної судової адміністрації України щодо діяльності Адміністрації;
4) призначає та звільняє суддів Конституційного Суду України відповідно до Конституції і законів України;
5) призначає членів Вищої ради юстиції та приймає рішення про припинення їх повноважень відповідно до Конституції і законів України;
6) призначає членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
7) звертається з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності судів до органів державної влади та їх посадових осіб;
8) обирає Раду суддів України;
9) розглядає інші питання суддівського самоврядування відповідно до закону.";
 
Відхилено   2. З'їзд суддів України:
 
1922. 1) заслуховує звіти Ради суддів України про виконання завдань органів суддівського самоврядування щодо забезпечення незалежності судів і суддів, стан організаційного та фінансового забезпечення діяльності судів;
 
   1) заслуховує звіти Ради суддів України про виконання завдань органів суддівського самоврядування щодо забезпечення незалежності судів і суддів, стан організаційного та фінансового забезпечення діяльності судів;
 
1923. 2) заслуховує інформацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про її діяльність, зокрема, про дисциплінарну практику щодо суддів;
 
-2820- Сотник О.С.
У пункті 2 частини 2 статті 131 слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про її" змінити на "голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів про його".
 
Відхилено   2) заслуховує інформацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про її діяльність, зокрема, про дисциплінарну практику щодо суддів;
 
1924. 3) заслуховує інформацію Голови Державної судової адміністрації України щодо діяльності Адміністрації;
 
-2821- Грановський О.М.
Пункт 3 частини 2 статті 131 викласти в такій редакції:
"3) заслуховує інформацію Голови Державної судової адміністрації України про її діяльність, зокрема, щодо організаційного, фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності органів судової влади;".
 
Відхилено   3) заслуховує інформацію Голови Державної судової адміністрації України про її діяльність, зокрема, щодо організаційного, фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності органів судової влади;
 
1925. 4) призначає та звільняє суддів Конституційного Суду України відповідно до Конституції і законів України;
 
   4) призначає та звільняє суддів Конституційного Суду України відповідно до Конституції і законів України;
 
1926. 5) призначає членів Вищої ради юстиції та приймає рішення про припинення їх повноважень відповідно до Конституції і законів України;
 
   5) призначає членів Вищої ради юстиції та приймає рішення про припинення їх повноважень відповідно до Конституції і законів України;
 
1927. 6) призначає членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
-2822- Сироїд О.І.
У пункті 6 частини другої статті 131 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   6) призначає членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та приймає рішення про припинення їх повноважень відповідно до цього Закону;
 
    -2823- Сотник О.С.
У пункті 6 частини 2 статті 131 слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про її" змінити на "голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів про його".
 
Відхилено    
    -2824- Грановський О.М.
Пункт 6 частини 2 статті 131 викласти в такій редакції:
"6) призначає членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та приймає рішення про припинення їх повноважень відповідно до цього Закону;"
 
Відхилено    
1928. 7) звертається з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності судів до органів державної влади та їх посадових осіб;
 
   7) звертається з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності судів до органів державної влади та їх посадових осіб;
 
1929. 8) обирає Раду суддів України;
 
   8) обирає Раду суддів України;
 
1930. 9) розглядає інші питання суддівського самоврядування відповідно до закону.
 
   9) розглядає інші питання суддівського самоврядування відповідно до закону.
 
1931. 3. З'їзд суддів України приймає рішення, що є обов'язковими для всіх органів суддівського самоврядування та всіх суддів.
 
   3. З'їзд суддів України приймає рішення, що є обов'язковими для всіх органів суддівського самоврядування та всіх суддів.
 
1932. Стаття 132. Порядок скликання з'їзду суддів України
 
-2825- Денисенко В.І.
статтю викласти в такій редакції:
"Стаття 124 (Нумерація статті у поправці зазначена некоректно)
Порядок скликання з'їзду суддів України
1. З'їзд суддів України скликається Радою суддів України один раз на два роки. Позачерговий з'їзд суддів України може бути скликаний за рішенням Ради суддів України.
2. У разі необхідності збори суддів можуть звертатися до Ради суддів України з пропозицією щодо скликання позачергового з'їзду суддів України. Рада суддів України зобов’язана скликати позачерговий з’їзд суддів України на вимогу зборів суддів не менш ніж однієї чверті всіх судів або на вимогу конференції суддів.
3. Рада суддів України, яка скликає з'їзд суддів України в порядку, передбаченому частиною першою цієї статті, схвалює попередній перелік питань, що виносяться на обговорення з'їзду, та визначає дату і місце проведення з'їзду. У разі скликання з'їзду суддів України на вимогу зборів суддів або конференції суддів до попереднього переліку питань мають бути включені всі питання, які є предметом зазначеної вимоги.
4. На з'їзд суддів України можуть бути запрошені інші особи, крім делегатів. Запрошені особи не беруть участі у голосуванні при прийнятті рішень з'їзду суддів України.
5. У разі якщо Рада суддів України не скликає з'їзд суддів України у строки, передбачені частинами першою та другою цієї статті, то такий з'їзд може бути скликаний на вимогу зборів суддів не менш ніж однієї чверті усіх судів або конференцією суддів без участі Ради суддів України.
У такому випадку ініціатори скликання позачергового з'їзду суддів України утворюють організаційний комітет зі скликання з'їзду суддів України, що має повноваження Ради суддів України щодо скликання з'їзду. Організаційний комітет невідкладно публікує інформацію про його утворення в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" і призначає дату проведення позачергового з'їзду суддів не раніш як через два місяці з дня утворення організаційного комітету.
6. Делегати та особи, запрошені на з'їзд суддів України, повідомляються про день проведення з'їзду та питання, що виносяться на його розгляд, не пізніш як за тридцять днів до початку роботи з'їзду, а у випадках скликання відповідно до частини другої цієї статті позачергового з'їзду на вимогу зборів суддів або конференції суддів – за п'ятнадцять днів до початку роботи з'їзду.";
 
Відхилено   Стаття 132. Порядок скликання з'їзду суддів України
 
1933. 1. З'їзд суддів України скликається Радою суддів України один раз на два роки. Позачерговий з'їзд суддів України може бути скликаний за рішенням Ради суддів України.
 
-2826- Сотник О.С.
У частині 1 статті 132 перед совами "з'їзд суддів" додати слово "черговий".
 
Відхилено   1. Черговий з'їзд суддів України скликається Радою суддів України один раз на два роки. Позачерговий з'їзд суддів України може бути скликаний за рішенням Ради суддів України.
 
1934. 2. У разі необхідності збори суддів можуть звертатися до Ради суддів України з пропозицією щодо скликання позачергового з'їзду суддів України. Рада суддів України зобов’язана скликати позачерговий з’їзд суддів України на вимогу зборів суддів не менш ніж однієї чверті всіх судів або на вимогу конференції суддів.
 
-2827- Сироїд О.І.
У частині другій статті 132 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "або на вимогу конференції суддів" виключити.
 
Відхилено   2. У разі необхідності збори суддів можуть звертатися до Ради суддів України з пропозицією щодо скликання позачергового з'їзду суддів України. Рада суддів України зобов’язана скликати позачерговий з’їзд суддів України на вимогу зборів суддів не менш ніж однієї п’ятої всіх судів.
 
    -2828- Сотник О.С.
У частині 2 статті 132 слова "однієї чверті" змінити на "однієї п’ятої", слова "або на вимогу конференції суддів" виключити.
 
Відхилено    
    -2829- Ковальчук Н.В.
у частині другій статті 132 слова "або на вимогу конференції суддів" виключити;
 
Відхилено    
1935. 3. Рада суддів України, яка скликає з'їзд суддів України в порядку, передбаченому частиною першою цієї статті, схвалює попередній перелік питань, що виносяться на обговорення з'їзду, та визначає дату і місце проведення з'їзду. У разі скликання з'їзду суддів України на вимогу зборів суддів або конференції суддів до попереднього переліку питань мають бути включені всі питання, які є предметом зазначеної вимоги.
 
-2830- Сироїд О.І.
У частині третій статті 132 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "або конференції суддів" виключити.
 
Відхилено   3. Рада суддів України, яка скликає з'їзд суддів України в порядку, передбаченому частиною першою цієї статті, схвалює попередній перелік питань, що виносяться на обговорення з'їзду, та визначає дату і місце проведення з'їзду. У разі скликання з'їзду суддів України на вимогу зборів суддів до попереднього переліку питань мають бути включені всі питання, які є предметом зазначеної вимоги.
 
    -2831- Сотник О.С.
У частині 3 статті 132 слова "або конференції суддів" виключити.
 
Відхилено    
    -2832- Ковальчук Н.В.
у частині третій статті 132 слова "або конференції суддів" виключити;
 
Відхилено    
    -2833- Крулько І.І.
виключити словосполучення "або на вимогу конференції суддів" з частини 3 ст. 132;
 
Відхилено    
1936. 4. На з'їзд суддів України можуть бути запрошені інші особи, крім делегатів. Запрошені особи не беруть участі у голосуванні при прийнятті рішень з'їзду суддів України.
 
-2834- Крулько І.І.
Частину 4 ст. 132 викласти у наступній редакції: "На з'їзд суддів України можуть бути запрошені Міністр юстиції України, члени Вищої ради юстиції, Голова Державної судової адміністрації України та інші особи, які не беруть участі в голосуванні при прийнятті рішень з'їзду суддів України.
 
Відхилено   4. На з'їзд суддів України можуть бути запрошені інші особи, крім делегатів. Запрошені особи не беруть участі у голосуванні при прийнятті рішень з'їзду суддів України.
 
    -2835- Власенко С.В.
Частину 4 статті 132 викласти в такій редакції:
"4. На з'їзд суддів України можуть бути запрошені інші особи, крім делегатів. Запрошені особи не беруть участі у голосуванні при прийнятті рішень з'їзду суддів України. Президент України, Голова Верховної Ради, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, члени Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Міністр юстиції України, їх уповноважені особи не мають права бути присутніми на з’їзді".
 
Відхилено    
1937. 5. У разі якщо Рада суддів України не скликає з'їзд суддів України у строки, передбачені частинами першою та другою цієї статті, то такий з'їзд може бути скликаний на вимогу зборів суддів не менш ніж однієї чверті усіх судів або конференцією суддів без участі Ради суддів України.
 
-2836- Сироїд О.І.
У частині п’ятій статті 132 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "або конференцією суддів" виключити.
 
Відхилено   5. У разі якщо Рада суддів України не скликає з'їзд суддів України у строки, передбачені частинами першою та другою цієї статті, то такий з'їзд може бути скликаний на вимогу зборів суддів не менш ніж однієї п’ятої усіх судів без участі Ради суддів України.
 
    -2837- Сотник О.С.
У абзаці 1частині 5 статті 132 слова "однієї чверті" змінити на "однієї п’ятої", слова "або на вимогу конференції суддів" виключити.
 
Враховано    
    -2838- Ковальчук Н.В.
у абзаці першому частини п’ятої статті 132 слова "або конференцією суддів" виключити;
 
Враховано    
1938. У такому випадку ініціатори скликання позачергового з'їзду суддів України утворюють організаційний комітет зі скликання з'їзду суддів України, що має повноваження Ради суддів України щодо скликання з'їзду. Організаційний комітет невідкладно публікує інформацію про його утворення в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" і призначає дату проведення позачергового з'їзду суддів не раніш як через два місяці з дня утворення організаційного комітету.
 
-2839- Сотник О.С.
У абзаці 2 частини 5 статті 132 слово "позачергового" виключити.
 
Враховано   У такому випадку ініціатори скликання з'їзду суддів України утворюють організаційний комітет зі скликання з'їзду суддів України, що має повноваження Ради суддів України щодо скликання з'їзду. Організаційний комітет невідкладно публікує інформацію про його утворення в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" і призначає дату проведення з'їзду суддів не раніш як через два місяці з дня утворення організаційного комітету.
 
1939. 6. Делегати та особи, запрошені на з'їзд суддів України, повідомляються про день проведення з'їзду та питання, що виносяться на його розгляд, не пізніш як за тридцять днів до початку роботи з'їзду, а у випадках скликання відповідно до частини другої цієї статті позачергового з'їзду на вимогу зборів суддів або конференції суддів – за п'ятнадцять днів до початку роботи з'їзду.
 
-2840- Сироїд О.І.
У частині шостій статті 132 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "або конференції суддів" виключити.
 
Враховано   6. Оголошення про скликання з'їзду суддів України та питання, що виносяться на його розгляд, має бути опубліковане в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" не пізніш як за тридцять днів до початку роботи з'їзду, а у випадках скликання відповідно до частини другої цієї статті позачергового з'їзду на вимогу зборів суддів – за п'ятнадцять днів до початку роботи з'їзду. У випадку, коли з'їзд суддів скликається для обрання членів Вищої ради юстиції або Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, оглошення має бути опубліковане не пізніш як за сорок п’ять днів до початку роботи з'їзду.
 
    -2841- Сотник О.С.
У частині 6 статті 132 слово "п'ятнадцять" змінити на "двадцять".
 
Відхилено    
    -2842- Ковальчук Н.В.
г) у частині шостій статті 132 слова "або конференції суддів" виключити;
 
Враховано    
    -2843- Крулько І.І.
виключити словосполучення "або конференції суддів" з частини 6 ст. 132;
 
Враховано    
1940. Стаття 133. Обрання делегатів на з'їзд суддів України
 
   Стаття 133. Обрання делегатів на з'їзд суддів України
 
1941. 1. Делегати на з'їзд суддів України обираються конференціями суддів загальних судів, конференціями суддів адміністративних та господарських судів у кожній області, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Делегати на з'їзд суддів обираються за принципом: один делегат від двадцяти суддів. Порядок проведення конференцій суддів загальних судів, конференцій суддів адміністративних та господарських судів установлюється Радою суддів України. Від кожного вищого спеціалізованого суду на загальних зборах цих судів обирається один делегат від двадцяти суддів із числа суддів цих судів.
 
-2844- Сироїд О.І.
Частину першу статті 133 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"1. Збори суддів кожного суду загальної юрисдикції (крім місцевого загального суду) обирають на з'їзд суддів України з розрахунку по одному делегату від тридцяти суддів. Якщо в суді працює менше тридцяти суддів, то від суду делегується один делегат".
 
Враховано частково   1. Збори суддів кожного суду загальної юрисдикції (крім місцевого загального суду та Верховного Суду України) обирають на з'їзд суддів України по одному делегату від двадцяти суддів, які працюють в цьому суді. Якщо в суді працює менше двадцяти суддів, то від суду делегується один делегат.
Делегатів на з’їзд суддів України від суддів місцевих загальних судів обирають спільні збори суддів у кожній області, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі за принципом: один делегат від двадцяти суддів в загальній кількості суддів місцевих загальних судів у кожній області, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.
 
    -2845- Сотник О.С.
Частину 1 статті 133 викласти у наступній редакції: "Збори суддів кожного суду загальної юрисдикції (крім місцевого загального суду) обирають на з'їзд суддів України з розрахунку по одному делегату від двадцяти суддів. Якщо в суді працює менше двадцяти суддів, то від суду делегується один делегат".
 
Враховано частково    
    -2846- Ковальчук Н.В.
Частину першу статті 133 викласти у такій редакції:
"1. Збори суддів кожного суду загальної юрисдикції (крім місцевого загального суду) обирають на з'їзд суддів України з розрахунку по одному делегату від тридцяти суддів.
Делегатів на з’їзд суддів України від суддів місцевих загальних судів обирають спільні збори суддів у кожній області, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі за принципом один делегат від тридцяти суддів від загальної кількості суддів, які працюють у місцевих загальних судах у кожній області, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.".
 
Враховано частково з редакційною правкою   
    -2847- Алєксєєв С.О.
Частину першу статті 133 викласти в такій редакції:
"1. Делегати та кандидати на посаду членів Вищої ради юстиції на з'їзд суддів України обираються конференціями суддів загальних судів, конференціями суддів адміністративних та господарських судів у кожній області, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Делегати на з'їзд суддів обираються за принципом: один делегат від двадцяти суддів. Порядок проведення конференцій суддів загальних судів, конференцій суддів адміністративних та господарських судів установлюється Радою суддів України. Від кожного вищого спеціалізованого суду на загальних зборах цих судів обирається один делегат від двадцяти суддів із числа суддів цих судів. Кандидати на посаду члена Вищої ради юстиції мають відповідати встановленим законом вимогам. Особа, яка відповідає вимогам, встановленим законом для члена Вищої ради юстиції, та має намір бути призначеною членом Вищої ради юстиції з’їздом суддів, подає конференції суддів або відповідним зборам заяву про це."
 
Відхилено    
    -2848- Дехтярчук О.В.
Друге речення частини першої статті 133 викласти у такій редакції: "Делегати на з'їзд суддів обираються за принципом: один делегат від двадцяти суддів для господарських та адміністративних судів, та один делегат від сорока суддів для загальних судів".
 
Відхилено    
    -2849- Денисенко В.І.
частину першу викласти в такій редакції:
"1. Делегати на з'їзд суддів України обираються конференціями суддів загальних судів, конференціями суддів адміністративних та господарських судів у кожній області, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Делегати на з'їзд суддів обираються за принципом: один делегат від двадцяти суддів. Порядок проведення конференцій суддів загальних судів, конференцій суддів адміністративних та господарських судів установлюється Радою суддів України. Від кожного вищого спеціалізованого суду на загальних зборах цих судів обирається один делегат від двадцяти суддів із числа суддів цих судів. "
 
Відхилено    
    -2850- Власенко С.В.
Частину 1 статті 133 викласти в такій редакції:
"1. Делегати на з'їзд суддів України обираються конференціями суддів загальних судів, конференціями суддів адміністративних та господарських судів у кожній області, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Делегати на з'їзд суддів обираються за принципом: один делегат від двадцяти суддів. Порядок проведення конференцій суддів загальних судів, конференцій суддів адміністративних та господарських судів установлюється Радою суддів України".
 
Відхилено    
1942. 2. Збори суддів Конституційного Суду України та Верховного Суду України обирають на з'їзд суддів України по три делегати з числа суддів цих судів.
 
-2851- Сироїд О.І.
Частину другу статті 133 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Делегатів на з’їзд суддів України від суддів місцевих загальних судів обирають спільні збори суддів у кожній області, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі за принципом один делегат від тридцяти суддів від загальної кількості суддів, які працюють у місцевих загальних судах у кожній області, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі".
 
Відхилено   2. Збори суддів Конституційного Суду України та Верховного Суду України обирають на з'їзд суддів України по три делегати з числа суддів цих судів.
 
    -2852- Сотник О.С.
Частину 2 статті 133 викласти у наступній редакції :"Делегатів на з’їзд суддів України від суддів місцевих загальних судів обирають спільні збори суддів у кожній області, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі за принципом один делегат від двадцяти суддів від загальної кількості суддів, які працюють у місцевих загальних судах у кожній області, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, але не більш ніж по одному делегату від будь-якого суду, в якому працюють двадцять або більше суддів".
 
Відхилено    
1943. 3. Делегати на з'їзд суддів України обираються таємним голосуванням на альтернативній основі, при вільному висуненні кандидатур для обрання.
 
-2853- Сотник О.С.
У частині 3 статті 133 після слів "для обрання" додати "з числа суддів відповідних судів або суддів у відставці, незалежно від їх місця роботи до виходу у відставку".
 
Враховано   3. Делегати на з'їзд суддів України обираються таємним голосуванням на альтернативній основі, при вільному висуненні кандидатур для обрання з числа суддів відповідних судів або суддів у відставці, незалежно від їх місця роботи до виходу у відставку.
 
    -2854- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 133 викласти в такій редакції:
"3. Делегати та кандидати на посаду членів Вищої ради юстиції на з'їзд суддів України обираються таємним голосуванням на альтернативній основі, при вільному висуненні кандидатур для обрання."
 
Відхилено    
    -2855- Дехтярчук О.В.
В частині третій статті 133 слова "таємним голосуванням" - виключити.
 
Відхилено    
    -2856- Денисенко В.І.
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Делегати на з'їзд суддів України обираються таємним голосуванням на альтернативній основі, при вільному висуненні кандидатур для обрання.";
 
Враховано    
    -2857- Денисенко В.І.
доповнити частиною четвертою такого змісту:
"4. Делегатами на з'їзд суддів України не можуть бути обрані судді, які займають адміністративні посади в судах, судді, які є членами Вищої ради юстиції або Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.";
 
Враховано    
1944. 4. Делегатами на з'їзд суддів України не можуть бути обрані судді, які займають адміністративні посади в судах, судді, які є членами Вищої ради юстиції або Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-2858- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 133 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   4. Делегатами на з'їзд суддів України не можуть бути обрані судді, які займають адміністративні посади в судах, судді, які є членами Вищої ради юстиції або Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
    -2859- Сироїд О.І.
У частині четвертій статті 133 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено    
    -2860- Сотник О.С.
У частині 4 статті 133 слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" змінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено    
    -2861- Дехтярчук О.В.
В частині четвертій статті 133 слова "які займають адміністративні посади в судах" - виключити.
 
Відхилено    
1945. Стаття 134. Порядок проведення з'їзду суддів України
 
   Стаття 134. Порядок проведення з'їзду суддів України
 
1946. 1. З'їзд суддів України є повноважним за умови присутності на ньому не менш як двох третин від загальної кількості обраних делегатів.
 
   1. З'їзд суддів України є повноважним за умови присутності на ньому не менш як двох третин від загальної кількості обраних делегатів.
 
1947. 2. З'їзд суддів України відкриває голова Ради суддів України, а у разі його відсутності – найстарший за віком член Ради суддів України.
 
-2862- Сотник О.С.
У частині 2 статті 134 слова "найстарший за віком член Ради суддів України" змінити на "член Ради суддів України за її уповноваженням".
 
Відхилено   2. З'їзд суддів України відкриває голова Ради суддів України, а у разі його відсутності – найстарший за віком член Ради суддів України.
 
    -2863- Денисенко В.І.
частину другу викласти в такій редакції:
"2. З'їзд суддів України відкриває голова Ради суддів України, а у разі його відсутності – найстарший за віком член Ради суддів України. ";
 
Відхилено    
1948. 3. З'їзд суддів України обирає шляхом відкритого голосування президію з'їзду в кількісному складі, що визначається рішенням з'їзду. Президія організовує роботу з'їзду суддів України.
 
   3. З'їзд суддів України обирає шляхом відкритого голосування президію з'їзду в кількісному складі, що визначається рішенням з'їзду. Президія організовує роботу з'їзду суддів України.
 
1949. 4. З'їзд суддів України обговорює і затверджує порядок денний та регламент роботи з'їзду, обирає лічильну комісію, секретаріат та інші робочі органи з'їзду.
 
   4. З'їзд суддів України обговорює і затверджує порядок денний та регламент роботи з'їзду, обирає лічильну комісію, секретаріат та інші робочі органи з'їзду.
 
1950. 5. Хід роботи з'їзду суддів України протоколюється.
 
   5. Хід роботи з'їзду суддів України протоколюється.
 
1951. 6. Рішення з'їзду суддів України приймаються більшістю голосів від числа обраних делегатів відкритим або таємним голосуванням. Рішення з питань, зазначених у пунктах 4 – 6, 8 частини другої статті 131 цього Закону, приймаються з'їздом шляхом таємного голосування.
 
-2864- Денисенко В.І.
у частині шостій:
у першому реченні слова "голосів делегатів" замінити словами "голосів від числа обраних делегатів;
у другому реченні слова та цифри "у пунктах 3-5, 7" замінити словами та цифрами у пунктах "4 – 6, 8"
 
Відхилено   6. Рішення з'їзду суддів України приймаються більшістю голосів від числа обраних делегатів відкритим або таємним голосуванням. Рішення з питань, зазначених у пунктах 4 – 6, 8 частини другої статті 131 цього Закону, приймаються з'їздом шляхом таємного голосування.
 
1952. 7. Інші питання порядку проведення з'їзду суддів України регулюються регламентом з'їзду суддів України, прийнятим з'їздом.
 
   7. Інші питання порядку проведення з'їзду суддів України регулюються регламентом з'їзду суддів України, прийнятим з'їздом.
 
1953. Стаття 135. Рада суддів України
 
   Стаття 135. Рада суддів України
 
1954. 1. У період між з'їздами суддів України вищим органом суддівського самоврядування є Рада суддів України.
 
   1. У період між з'їздами суддів України вищим органом суддівського самоврядування є Рада суддів України.
 
1955. 2. Раду суддів України обирає з'їзд суддів України. До складу Ради суддів України входять:
 
-2865- Сотник О.С.
Абзац 1 частини 2 статті 135 викласти у наступній редакції: "Раду суддів України обирає з'їзд суддів України. До складу Ради суддів України входять:
1) дванадцять суддів місцевих загальних судів;
2) три судді окружних адміністративних судів;
3) три судді місцевих господарських судів;
4) три судді апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Автономної Республіки Крим;
5) три судді апеляційних адміністративних судів;
6) три судді апеляційних господарських судів;
7) по три судді від вищих спеціалізованих судів і Верховного Суду України;
8) три судді у відставці".
 
Відхилено   2. Раду суддів України обирає з'їзд суддів України. До складу Ради суддів України входять:
 
    -2866- Шпенов Д.Ю.
частину 2 статті 135 викласти в такій редакції : ". Рада суддів України обирається з'їздом суддів України. До складу Ради судді України входять:
1) десять суддів місцевих загальних судів та суддів окружних судів з розгляду цивільних і кримінальних справ;
2) десять суддів окружних адміністративних судів;
3) три судді апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Автономної Республіки Крим;
4) три судді апеляційних адміністративних судів;
5) по три судді від вищих спеціалізованих судів і Верховного Суду України.".
 
Відхилено    
    -2867- Дехтярчук О.В.
В реченні першому абзацу першого другої частини статті 135 після слів"Раду суддів України" доповнити словами "строком на чотири роки".
 
Відхилено    
    -2868- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
в першому реченні абзацу першого після слів "Раду суддів України" доповнити словами "строком на чотири роки";
 
Відхилено    
    -2869- Денисенко В.І.
частину другу викласти в такі редакції:
"2. Раду суддів України обирає з'їзд суддів України. До складу Ради суддів України входять:
1) п’ять суддів від місцевих загальних судів;
2) два судді від місцевих адміністративних судів;
3) два судді від місцевих господарських судів;
4) три судді від апеляційних судів з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення;
5) один суддя від апеляційних адміністративних судів;
6) один суддя від апеляційних господарських судів;
7) по одному судді від вищих спеціалізованих судів і один суддя Верховного Суду України.
До Ради суддів України можуть бути обраними судді, які обіймають адміністративні посади у судах: від місцевих судів – три судді, від апеляційних судів – два судді.
Пропозиції щодо кандидатур до складу Ради суддів України можуть вносити судді, які беруть участь у з'їзді суддів України. У разі обрання члена Ради суддів України від вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України на адміністративну посаду в суді, або місцевого чи апеляційного суду, та в разі перевищення встановленої квоти у п’ять суддів, їх повноваження у Раді суддів України припиняються.;"
 
Відхилено    
1956. 1) одинадцять суддів від місцевих загальних судів;
 
-2870- Дехтярчук О.В.
В пункті 1 другої частини статті 135 слово "одинадцять" замінити словом "десять"
 
Відхилено   1) одинадцять суддів від місцевих загальних судів;
 
    -2871- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
в пункті 1 слово "одинадцять" замінити словом "десять";
 
Відхилено    
1957. 2) п’ять суддів від місцевих адміністративних судів;
 
   2) п’ять суддів від місцевих адміністративних судів;
 
1958. 3) п’ять суддів від місцевих господарських судів;
 
   3) п’ять суддів від місцевих господарських судів;
 
1959. 4) чотири судді від апеляційних судів з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення;
 
   4) чотири судді від апеляційних судів з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення;
 
1960. 5) два судді від апеляційних адміністративних судів;
 
   5) два судді від апеляційних адміністративних судів;
 
1961. 6) два судді від апеляційних господарських судів;
 
   6) два судді від апеляційних господарських судів;
 
1962. 7) по одному судді від вищих спеціалізованих судів і один суддя Верховного Суду України.
 
-2872- Дехтярчук О.В.
В пункті 7 другої частини статті 135 слова "і один суддя Верховного Суду України" - виключити;
 
Враховано частково   7) по одному судді від вищих спеціалізованих судів;
8) один суддя Верховного Суду України.
 
    -2873- Дехтярчук О.В.
Доповнити новими пунктами 8-9 такого змісту:
"8) один суддя Верховного Суду України;
9) один суддя Конституційного Суду України".
 
Враховано частково    
    -2874- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
в пункті 7 слова "і один суддя Верховного Суду України" - виключити;
 
Відхилено    
    -2875- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
доповнити новими пунктами 8-9 такого змісту:
"8) один суддя Верховного Суду України;
9) один суддя Конституційного Суду України".
 
Враховано частково    
    -2876- Власенко С.В.
Пункт 7 частину 2 статті 135 викласти в такій редакції:
"7) чотири судді Верховного Суду України".
Після пункту 7 частину 2 статті 135 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Кожні два роки з’їзд суддів України оновлює склад Ради суддів України не менш як на третину в межах кожної квоти представництва".
 
Враховано частково у іншому абзаці цієї частини.   
1963. Пропозиції щодо кандидатур до складу Ради суддів України можуть вносити судді, які беруть участь у з'їзді суддів України. Не можуть бути обраними до Ради суддів України судді, які обіймають адміністративні посади у судах. У разі обрання члена Ради суддів України на адміністративну посаду в суді його повноваження у Раді суддів України припиняються.
 
-2877- Сотник О.С.
У частину 2 статті 135 додати абзац 2 викладений у наступній редакції: "Кожні два роки з’їзд суддів України оновлює склад Ради суддів України не менш як на третину в межах кожної квоти представництва".
 
Відхилено   Пропозиції щодо кандидатур до складу Ради суддів України можуть вносити судді, які беруть участь у з'їзді суддів України. Не можуть бути обраними до Ради суддів України судді, які обіймають адміністративні посади у судах або є членами Вищої ради юстиції чи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. У разі обрання члена Ради суддів України на адміністративну посаду в суді його повноваження у Раді суддів України припиняються.
 
    -2878- Сотник О.С.
У абзаці 3 частини 2 статті 135 після слів "у судах" додати "є членами Вищої ради юстиції або Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів", а також після слів "посаду в суді" додати "призначення (обрання) його членом Вищої ради юстиції або Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Враховано частково    
    -2879- Ковальчук Н.В.
В абзаці дев’ятому частини другої статті 135 після слів "які обіймають адміністративні посади у судах" доповнити словами "або є членами Вищої ради юстиції чи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
Враховано    
    -2880- Грановський О.М.
Абзац дев’ятий частини 2 статті 135 викласти в такій редакції:
"Пропозиції щодо кандидатур до складу Ради суддів України можуть вносити судді, які беруть участь у з'їзді суддів України. Не можуть бути обраними до Ради суддів України судді, які обіймають адміністративні посади у судах та секретарі судових палат, члени Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. У разі обрання члена Ради суддів України на адміністративну посаду в суді його повноваження у Раді суддів України припиняються".
 
Враховано    
    -2881- Дехтярчук О.В.
Абзац другий частини другої статті 135 викласти у такій редакції: "Пропозиції щодо кандидатур до складу Ради суддів України вносять:
1) від місцевих загальних судів та апеляційних судів з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення – конференції суддів загальних судів, а також окремі делегати з'їзду.
2) від місцевих та апеляційних господарських судів - конференція суддів господарських судів;
3) від місцевих та апеляційних адміністративних судів - конференція суддів адміністративних судів;
4) від Конституційного Суду України, Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів – збори суддів цих судів.
На підставі пропозицій, внесений в порядку передбаченому цією статтею, з’їзд суддів приймає відповідне рішення.
Судді, які обіймають адміністративні посади можуть входити до складу Ради суддів України в кількості не більше однієї третини від її загального
складу".
 
Відхилено    
    -2882- Кожем'якін А.А.
Частині другу статті 135 доповнити абзацом дев'ятим наступного змісту: "Кожні два роки з'їзд суддів України оновлює склад Ради суддів України не менш як на третину в межах кожної квоти представництва."
 
Враховано    
1964. 3. Члени Ради суддів України на засіданні Ради обирають зі свого складу таємним голосуванням голову Ради суддів України, його заступника та секретаря.
 
-2883- Сотник О.С.
У частині 3 статті 135 після слів "та секретаря" додати "На час виконання повноважень голова Ради суддів України, його заступник та секретар відряджаються до Ради суддів України зі збереженням за ними посад, які вони обіймали ".
 
Відхилено   3. Члени Ради суддів України на засіданні Ради обирають зі свого складу таємним голосуванням голову Ради суддів України, його заступника та секретаря.
 
    -2884- Алєксєєв С.О.
Частину третю статті 135 доповнити реченням такого змісту:
"У раді суддів утворюються секції по відповідним спеціалізаціям з метою контролю за організацією діяльності судів відповідних спеціалізацій.".
 
Відхилено    
    -2885- Денисенко В.І.
частину третю доповнити словами "які звільняються на час повноважень від здійснення правосуддя";
 
Відхилено    
1965. 4. Рада суддів України у період між з'їздами суддів України організовує виконання рішень з'їзду та контроль за їх виконанням, а також вирішує питання про скликання з'їзду суддів України, конференцій суддів. Повноваження та порядок роботи Ради суддів України визначаються цим Законом та положенням про Раду суддів України, яке затверджується з'їздом суддів України.
 
-2886- Сотник О.С.
У частині 4 статті 135 слово "з'їзду" замінити на слова "з'їзду суддів України", слова "конференцій суддів" виключити.
 
Відхилено   4. Рада суддів України у період між з'їздами суддів України організовує виконання рішень з'їзду суддів України та контроль за їх виконанням, а також вирішує питання про скликання з'їзду суддів України. Повноваження та порядок роботи Ради суддів України визначаються цим Законом та положенням про Раду суддів України, яке затверджується з'їздом суддів України.
 
    -2887- Ковальчук Н.В.
В частині четвертій статті 135 слова ", конференцій суддів" виключити;
 
Відхилено    
    -2888- Алєксєєв С.О.
Пункт четвертий частини другої статті 135 викласти в такій редакції: "4) чотири судді від апеляційних судів з розгляду цивільних, кримінальних та військових справ;".
 
Відхилено    
    -2889- Денисенко В.І.
перше речення частини четвертої доповнити словами "суддів України, конференцій суддів";
 
Відхилено    
1966. 5. Рада суддів України:
 
   5. Рада суддів України:
 
1967. 1) розробляє та організовує виконання заходів щодо забезпечення незалежності судів і суддів, поліпшення стану організаційного забезпечення діяльності судів;
 
   1) розробляє та організовує виконання заходів щодо забезпечення незалежності судів і суддів, поліпшення стану організаційного забезпечення діяльності судів;
 
1968. 2) розглядає питання правового захисту суддів, соціального захисту суддів та їхніх сімей, приймає відповідні рішення з цих питань;
 
-2890- Сотник О.С.
У частину 5 статті 135 додати пункт 3 викладений у наступній редакції: "визначає особу, уповноважену представляти бюджетні запити щодо фінансування судів загальної юрисдикції, інших органів та установ судової системи під час розгляду проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік або змін до цього закону", пункти 3, 4 вважати відповідно пунктами 4та 5.
 
Враховано   2) розглядає питання правового захисту суддів, соціального захисту суддів та їхніх сімей, приймає відповідні рішення з цих питань;
3) визначає особу, уповноважену представляти бюджетні запити щодо фінансування судів загальної юрисдикції, інших органів та установ судової системи під час розгляду проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік або змін до цього закону;
 
1969. 3) призначає та звільняє Голову Державної судової адміністрації України та його заступників;
 
   3) обирає та звільняє Голову Державної судової адміністрації України та його заступників;
 
1970. 4) визначає за поданням Голови Державної судової адміністрації України граничну чисельність працівників Державної судової адміністрації України, у тому числі її територіальних управлінь, у межах видатків на утримання Державної судової адміністрації України;
 
   4) визначає за поданням Голови Державної судової адміністрації України граничну чисельність працівників Державної судової адміністрації України, у тому числі її територіальних управлінь, у межах видатків на утримання Державної судової адміністрації України;
 
1971. 5) здійснює контроль за організацією діяльності судів, заслуховує з цих питань Голову Державної судової адміністрації України, його заступників, керівників структурних підрозділів і територіальних управлінь Державної судової адміністрації України;
 
-2891- Сотник О.С.
До частини 5 статті 135 додати пункт 6 викладений у наступній редакції: "вносить відповідно до Закону України "Про Вищу раду юстиції" Верховній Раді України, Президенту України, з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ, з’їзду адвокатів України, всеукраїнській конференції працівників прокуратури пропозиції щодо кандидатур на посаду членів Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці".
 
Відхилено   5) здійснює контроль за організацією діяльності судів, заслуховує з цих питань Голову Державної судової адміністрації України, його заступників, керівників структурних підрозділів і територіальних управлінь Державної судової адміністрації України;
 
    -2892- Денисенко В.І.
пункти 5 – 7 частини п’ятої замінити новими пунктами такого змісту:
"5) здійснює контроль за організацією діяльності судів, заслуховує з цих питань Голову Державної судової адміністрації України;
6) звертається з пропозиціями щодо питань діяльності судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
7) затверджує зразки посвідчень судді, судді у відставці, народного засідателя, присяжного;
8) здійснює контроль за додержанням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів судів загальної юрисдикції, голови та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Державної судової адміністрації України та його заступників; приймає рішення про врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів у діяльності вказаних осіб (у випадках, коли такий конфлікт не може бути врегульований у порядку, визначеному законом);
9) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.";
 
Відхилено    
1972. 6) звертається з пропозиціями щодо питань діяльності судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
 
-2893- Сотник О.С.
До частини 5 статті 135 додати пункт 7 викладений у наступній редакції: "визначає за поданням кваліфікаційної комісії суддів суд, де суддя обійматиме посаду", пункти 5, 6 вважати відповідно пунктами 8 та 9.
 
Відхилено   6) звертається з пропозиціями щодо питань діяльності судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
 
    -2894- Кожем'якін А.А.
Частину п'яту статті 135 доповнити абзацом 6-1 наступного змісту: "Дає висновки до законопроектів і проектів інших актів, які стосуються судоустрою, статусу суддів, судочинства, звертається з пропозиціями щодо питань діяльності судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування"
 
Відхилено    
1973. 7) затверджує зразки посвідчень судді, судді у відставці, народного засідателя, присяжного;
 
-2895- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
в пункті 7 частини п’ятої, після слів "судді у відставці" видалити слова "народного засідателя".
 
Відхилено   7) затверджує зразки посвідчень судді, судді у відставці, народного засідателя, присяжного;
 
1974. 8) здійснює контроль за додержанням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів судів загальної юрисдикції, голови та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Державної судової адміністрації України та його заступників; приймає рішення про врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів у діяльності вказаних осіб (у випадках, коли такий конфлікт не може бути врегульований у порядку, визначеному законом);
 
-2896- Сироїд О.І.
У пункті 8 частини другої статті 135 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів", а слово "законом" замінити словами "процесуальним законом".
 
Відхилено   8) здійснює контроль за додержанням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів судів загальної юрисдикції, голови та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Державної судової адміністрації України та його заступників; приймає рішення про врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів у діяльності вказаних осіб (у випадках, коли такий конфлікт не може бути врегульований у порядку, визначеному процесуальним законом);
 
    -2897- Сироїд О.І.
Частину п’яту статті 135 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) після пункту 8 доповнити новими пунктами такого змісту:
"9) визначає особу, уповноважену представляти бюджетні запити щодо фінансування судів загальної юрисдикції, інших органів та установ судової системи під час розгляду проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік або змін до цього закону;
10) вносить відповідно до Закону України "Про Вищу раду юстиції" Верховній Раді України, Президенту України, з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ, з’їзду адвокатів України, всеукраїнській конференції працівників прокуратури пропозиції щодо кандидатур на посаду членів Вищої ради юстиції з числа суддів або суддів у відставці;
11) визначає за поданням кваліфікаційної комісії суддів суд, де суддя обійматиме посаду;
12) дає висновки до законопроектів і проектів інших актів, які стосуються судоустрою, статусу суддів, судочинства, звертається з пропозиціями щодо питань діяльності судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування".
 
Відхилено    
    -2898- Сотник О.С.
У пункті 12 частини 5 статті 135 після слів "у діяльності суддів" додати "Конституційного Суду України та", слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" змінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено    
1975. 9) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
 
-2899- Сотник О.С.
У пункті 13 частини 5 статті 135 слово "цим" виключити.
 
Відхилено   9) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
 
1976. 6. Рішення Ради суддів України, прийняті в межах визначених цим Законом повноважень, є обов'язковими для всіх органів суддівського самоврядування. Рішення Ради суддів України може бути скасовано з'їздом суддів України.
 
-2900- Сироїд О.І.
Частину шосту статті 135 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"6. Рішення Ради суддів України, прийняті в межах визначених цим Законом повноважень, є обов'язковими для Державної судової адміністрації України та суддів, які обіймають адміністративні посади в судах загальної юрисдикції. Рішення Ради суддів України може бути скасовано з'їздом суддів України або в судовому порядку".
 
Відхилено   6. Рішення Ради суддів України, прийняті в межах визначених цим Законом повноважень, на наступний день після їх прийняття оприлюднюються на офіційному веб-порталі судової влади.
Рішення Ради суддів України, прийняті в межах визначених цим Законом повноважень, є обов'язковими для всіх органів суддівського самоврядування. Рішення Ради суддів України може бути скасовано з'їздом суддів України або в судовому порядку.
7. У разі виникнення у судді Конституційного Суду України чи судді суду загальної юрисдикції (крім випадків, коли конфлікт інтересів врегульовується в порядку, визначеному процесуальним законом), Голови Державної судової адміністрації України, його заступника реального чи потенційного конфлікту інтересів вони зобов’язані не пізніше наступного робочого дня з моменту виникнення такого конфлікту інтересів у письмовій формі повідомити про це Раді суддів України.
8. Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян, яким направлено звернення Ради суддів України з питань забезпечення безпеки суддів, зобов'язані розглянуто таке звернення протягом 10 днів з дня його отримання і вжити заходів щодо усунення загроз безпеці суддів.
.
 
    -2901- Сотник О.С.
У частині 6 статті 135 після слів "суддівського самоврядування" додати "Державної судової адміністрації, суддів та судів загальної юрисдикції"
 
Відхилено    
    -2902- Сотник О.С.
У статтю 135 додати частину 7 викладену у наступній редакції "Для розгляду питань, пов'язаних із фінансовим забезпеченням діяльності судів, Рада суддів України може запрошувати Міністра фінансів України".
 
Відхилено    
    -2903- Сотник О.С.
У статтю 135 додати частину 8 викладену у наступній редакції: "У разі виникнення у судді Конституційного Суду України чи судді суду загальної юрисдикції (крім випадків, коли конфлікт інтересів врегульовується в порядку, визначеному процесуальним законом), Голови Державної судової адміністрації України, його заступника реального чи потенційного конфлікту інтересів вони зобов’язані не пізніше наступного робочого дня з моменту виникнення такого конфлікту інтересів у письмовій формі повідомити про це Раді суддів України ".
 
Відхилено    
    -2904- Грановський О.М.
Статтю 135 доповнити новою частиною 7 такого змісту:
"7. Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян, яким направлено звернення Ради суддів України з питань забезпечення безпеки суддів, зобов'язані розглянуто таке звернення протягом 10 днів з дня його отримання і негайно вжити заходів щодо усунення загроз безпеці суддів".
 
Враховано частково    
    -2905- Дехтярчук О.В.
Перше речення частини шостої статті 135 викласти у такій редакції: "Рішення Ради суддів України, прийняті в межах визначених цим Законом повноважень на наступний день після їх прийняття оприлюднюються на офіційному веб-порталі Ради суддів України та є обов'язковими для всіх органів суддівського самоврядування.
 
Враховано редакційно    
1977. Стаття 136. Забезпечення діяльності органів суддівського самоврядування
 
   Стаття 136. Забезпечення діяльності органів суддівського самоврядування
 
1978. 1. Забезпечення роботи з'їзду суддів України та конференцій суддів, діяльності Ради суддів України здійснюється Державною судовою адміністрацією України та її територіальними управліннями за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з вимогами розділу ХІ цього Закону.
 
-2906- Сироїд О.І.
Статтю 136 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити другою частиною такого змісту:
"2. Для організаційного забезпечення діяльності Ради суддів України та утворених при ній органів в структурі Державної судової адміністрації України діє апарат Ради суддів України".
 
Відхилено   1. Забезпечення роботи з'їзду суддів України, спільних зборів суддів місцевих загальних судів, діяльності Ради суддів України здійснюється Державною судовою адміністрацією України та її територіальними управліннями за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з вимогами розділу ХІ цього Закону.
 
    -2907- Сотник О.С.
У статтю 136 додати частину 2 викладену у наступній редакції: "Для організаційного забезпечення діяльності Ради суддів України та утворених при ній органів в структурі Державної судової адміністрації України діє апарат Ради суддів України".
 
Відхилено    
    -2908- Ковальчук Н.В.
У статті 136 слова "конференцій суддів," виключити.
 
Враховано редакційно    
    -2909- Денисенко В.І.
у статті 128 слова "та рад суддів" виключити; (Поправка оформлена некоректно – до чинної редакції Закону, а не до тексту законопроекту, прийнятого за основу)
 
Відхилено    
1979. Розділ ІХ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СУДДІВ
 
   Розділ ІХ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СУДДІВ
 
1980. Стаття 137. Суддівська винагорода
 
-2910- Пинзеник В.М.
Статтю 137 викласти у такій редакції:
"Стаття 137. Оплата праці суддів.
Умови оплати праці суддів визначаються Кабінетом Міністрів України";
 
Відхилено   Стаття 137. Суддівська винагорода
 
1981. 1. Суддівська винагорода регулюється цим Законом, Законом України "Про Конституційний Суд України" та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.
 
-2911- Писаренко В.В.
у статті 137 частину першу викласти у такій редакції
"1. Суддівська винагорода та порядок визначення її розміру регулюється цим Законом, Законом України "Про Конституційний Суд України" та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами, в тому числі законом про Державний бюджет України, а визначення порядку застосування відповідних норм щодо суддівської винагороди та її розміру не може передаватися до повноважень Кабінету Міністрів України чи іншого органу державної влади";
 
Відхилено   1. Суддівська винагорода регулюється цим Законом, Законом України "Про Конституційний Суд України" та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.
 
    -2912- Денисенко В.І.
частину першу доповнити словами "та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами."
 
Відхилено    
1982. 2. Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за:
 
-2913- Сироїд О.І.
Частину другу статті 137 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"2. Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплати за вислугу років".
 
Відхилено   2. Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за:
 
    -2914- Денисенко В.І.
частину другу викласти в такій редакції:
" 2. Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за:
1) кваліфікаційний клас;
2) вислугу років;
3) перебування на адміністративній посаді в суді;
4) роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці.";
в) у частині третій цифри "10" замінити цифрами "15";
г) частину сьому, дев’яту викласти відповідно у такій редакції:
"7. Суддям виплачується щомісячна доплата за кваліфікаційний клас у таких розмірах посадового окладу:
перший кваліфікаційний клас – 40 відсотків;
другий кваліфікаційний клас –35 відсотків;
третій кваліфікаційний клас –30 відсотків;
четвертий кваліфікаційний клас –25 відсотків;
п’ятий кваліфікаційний клас –15 відсотків.
9. Суддя, який не здійснює правосуддя (крім випадків тимчасової непрацездатності, перебування судді у щорічній оплачуваній відпустці), не має права на отримання доплат до посадового окладу.";
 
Відхилено    
1983. 1) вислугу років;
 
   1) вислугу років;
 
1984. 2) перебування на адміністративній посаді в суді;
 
   2) перебування на адміністративній посаді в суді;
 
1985. 3) науковий ступінь;
 
-2915- Сотник О.С.
У частині 2 статті 137 пункти 3 та 4 виключити.
 
Відхилено   3) науковий ступінь;
 
    -2916- Сотник О.С.
У частині 2 статті 137 додати пункт 3 викладений у наступній редакції: "роботу в суді вищого рівня".
 
Відхилено    
1986. 4) роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці.
 
   4) роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці.
 
1987. 3. Посадовий оклад судді місцевого суду встановлюється у розмірі 15 мінімальних заробітних плат.
 
-2917- Писаренко В.В.
частину третю викласти у такій редакції:
"3. Посадовий оклад судді місцевого суду встановлюється у розмірі 20 мінімальних заробітних плат".
 
Враховано частково   3. Посадовий оклад судді місцевого суду встановлюється у розмірі 10 мінімальних заробітних плат.
 
1988. 4. Посадові оклади інших суддів установлюються пропорційно до посадового окладу судді місцевого суду з коефіцієнтом:
 
-2918- Сотник О.С.
Частину 4 статті 137 викласти у наступній редакції: "Щомісячна доплата за роботу в суді вищого рівня становить:
1) судді апеляційного суду – 10 відсотків;
2) судді вищого спеціалізованого суду – 15 відсотків;
3) судді Верховного Суду України, судді Конституційного Суду України – 20 відсотків посадового окладу.".
 
Відхилено   4. Посадові оклади інших суддів установлюються пропорційно до посадового окладу судді місцевого суду з коефіцієнтом:
 
1989. 1) судді апеляційного суду – 1,1;
 
   1) судді апеляційного суду – 1,1;
 
1990. 2) судді вищого спеціалізованого суду – 1,2;
 
-2919- Власенко С.В.
Пункт 2 частини 4 статті 137 виключити.
 
Відхилено   2) судді вищого спеціалізованого суду – 1,2;
 
1991. 3) судді Верховного Суду України, судді Конституційного Суду України – 1,3.
 
-2920- Геращенко А.Ю.
У пункті 3 частини четвертої статті 137 законопроекту слова „судді Конституційного Суду України" виключити.
 
Відхилено   3) судді Верховного Суду України, судді Конституційного Суду України – 1,3.
 
1992. 5. Суддям виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі: за наявності стажу роботи більше 3 років – 15 відсотків, більше 5 років – 20 відсотків, більше 10 років – 30 відсотків, більше 15 років – 40 відсотків, більше 20 років – 50 відсотків, більше 25 років – 60 відсотків, більше 30 років – 70 відсотків, більше 35 років – 80 відсотків посадового окладу.
 
-2921- Сотник О.С.
Частину 5 статті 137 викласти у наступній редакції: "Суддям виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі: за наявності стажу роботи більше 3 років – 10 відсотків, більше 5 років – 15 відсотків, більше 10 років – 20 відсотків, більше 15 років – 30 відсотків, більше 20 років – 40 відсотків, більше 25 років – 50 відсотків, більше 30 років – 60 відсотків, більше 35 років – 70 відсотків посадового окладу".
 
Відхилено   5. Суддям виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі: за наявності стажу роботи більше 3 років – 15 відсотків, більше 5 років – 20 відсотків, більше 10 років – 30 відсотків, більше 15 років – 40 відсотків, більше 20 років – 50 відсотків, більше 25 років – 60 відсотків, більше 30 років – 70 відсотків, більше 35 років – 80 відсотків посадового окладу.
 
1993. Суддям Конституційного Суду України, які вперше призначені на посаду судді, виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі 5,5 відсотка за кожен рік роботи.
 
-2922- Ємець Л.О.
Абзац другий частини п’ятої статті 137 викласти в наступній редакції:
"До стажу роботи, що дає судді Конституційного Суду України право на щомісячну доплату за вислугу років, зараховується стаж іншої практичної, наукової, педагогічної роботи за фахом та стаж державної служби."
 
Відхилено   Суддям Конституційного Суду України, які вперше призначені на посаду судді, виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі 5,5 відсотка за кожен рік роботи.
 
    -2923- Геращенко А.Ю.
Абзац другий частини п'ятої статті 137 законопроекту виключити.
 
Відхилено    
1994. 6. Суддям, які обіймають посади заступника голови суду, секретаря судової палати, секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду, секретаря Пленуму Верховного Суду України, виплачується щомісячна доплата у розмірі 5 відсотків посадового окладу судді відповідного суду, голові суду – 10 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.
 
-2924- Сироїд О.І.
Частину шосту статті 137 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити:
 
Відхилено   6. Суддям, які обіймають посади заступника голови суду, секретаря судової палати, секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду, секретаря Пленуму Верховного Суду України, виплачується щомісячна доплата у розмірі 5 відсотків посадового окладу судді відповідного суду, голові суду – 10 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.
 
    -2925- Власенко С.В.
Частину 6 статті 137 викласти в такій редакції:
"6. Суддям, які обіймають посади заступника голови суду, секретаря судової палати, секретаря Пленуму Верховного Суду України, виплачується щомісячна доплата у розмірі 5 відсотків посадового окладу судді відповідного суду, голові суду – 10 відсотків посадового окладу судді відповідного суду".
 
Відхилено    
1995. 7. Суддям виплачується щомісячна доплата за науковий ступінь кандидата (доктора філософії) або доктора наук з відповідної спеціальності у розмірі відповідно 15 і 20 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.
 
-2926- Сироїд О.І.
Частину сьому статті 137 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити:
 
Відхилено   7. Суддям виплачується щомісячна доплата за науковий ступінь кандидата (доктора філософії) або доктора наук з відповідної спеціальності у розмірі відповідно 15 і 20 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.
 
    -2927- Сотник О.С.
Часину 7 статті 137 виключити.
 
Відхилено    
1996. 8. Суддям виплачується щомісячна доплата за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, у розмірі залежно від ступеня секретності інформації: відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "Цілком таємно", – 10 відсотків посадового окладу судді відповідного суду; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "Таємно", – 5 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.
 
-2928- Сироїд О.І.
Частину восьму статті 137 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) виключити:
 
Відхилено   8. Суддям виплачується щомісячна доплата за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, у розмірі залежно від ступеня секретності інформації: відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "Цілком таємно", – 10 відсотків посадового окладу судді відповідного суду; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "Таємно", – 5 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.
 
    -2929- Сотник О.С.
Часину 8 статті 137 виключити.
 
Відхилено    
    -2930- Власенко С.В.
Частину 8 статті 137 виключити.
 
Відхилено    
    -2931- Кожем'якін А.А.
Частину 8 статті 137 виключити.
 
Відхилено    
1997. 9. Обсяги видатків на забезпечення виплати суддівської винагороди здійснюються за окремим кодом економічної класифікації видатків.
 
   9. Обсяги видатків на забезпечення виплати суддівської винагороди здійснюються за окремим кодом економічної класифікації видатків.
 
1998. 10. Суддя, який не здійснює правосуддя (крім випадків тимчасової непрацездатності, перебування судді у щорічній оплачуваній відпустці), не має права на отримання доплат до посадового окладу.
 
-2932- Сотник О.С.
Часину 10 статті 137 виключити.
 
Відхилено   10. Суддя, який не здійснює правосуддя (крім випадків тимчасової непрацездатності, перебування судді у щорічній оплачуваній відпустці), не має права на отримання доплат до посадового окладу.
 
    -2933- Шпенов Д.Ю.
Пункт 10 статті 137 після слів "у щорічній оплачуваній відпустці" доповнити словами "та настання будь-яких інших обставин, що не залежать від судді".
 
Відхилено    
    -2934- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
Пункт 10 статті 137 після слів "у щорічній оплачуваній відпустці" доповнити словами "та настання будь-яких інших обставин, що не залежать від судді".
 
Відхилено    
    -2935- Яніцький В.П.
Пункт 10 статті 137 після слів "у щорічній оплачуваній відпустці" доповнити словами "та настання будь-яких інших обставин, що не залежать від судді".
 
Відхилено    
1999. Стаття 138. Відпустка
 
-2936- Пинзеник В.М.
Статтю 138 викласти у такій редакції:
"Стаття 138. Відпустка
Суддям надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих днів";
 
Відхилено   Стаття 138. Відпустка
 
2000. 1. Суддям надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих днів з виплатою, крім суддівської винагороди, допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу. Суддям, які мають стаж роботи більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.
 
-2937- Ємець Л.О.
Статтю 138 доповнити частиною другою наступного змісту:
"2. До стажу роботи, що дає судді Конституційного Суду України право на додаткову оплачувану відпустку, зараховується стаж іншої практичної, наукової, педагогічної роботи за фахом та стаж державної служби.".
 
Відхилено   1. Суддям надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих днів з виплатою, крім суддівської винагороди, допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу. Суддям, які мають стаж роботи більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.
 
2001. Стаття 139. Стаж роботи судді
 
-2938- Алєксєєв С.О.
Викласти статтю 139 в такій редакції:
"Стаття 139. Стаж роботи судді
1. Стаж роботи судді складається з загального та спеціального стажу роботи.
2. До загального стажу роботи судді включається:
1) стаж роботи на посадах прокурорів, слідчих, у тому числі стажистів на цих посадах;
2) стаж державної служби;
3) половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах за денною формою навчання.
3. До спеціального стажу роботи судді включається стаж його роботи на посадах судді у судах України.
4. До стажу роботи, що дає судді Конституційного Суду України право на відставку і виплату вихідної допомоги, зараховується також стаж іншої практичної, наукової, педагогічної роботи за фахом.".
 
Відхилено   Стаття 139. Стаж роботи судді
 
2002. 1. До стажу роботи на посаді судді зараховується робота на посаді:
 
   1. До стажу роботи на посаді судді зараховується робота на посаді:
 
2003. 1) судді судів України, арбітра (судді) арбітражних судів України, державного арбітра колишнього Державного арбітражу України, арбітра відомчих арбітражів України;
 
   1) судді судів України, арбітра (судді) арбітражних судів України, державного арбітра колишнього Державного арбітражу України, арбітра відомчих арбітражів України;
 
2004. 2) члена Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
-2939- Сотник О.С.
У пункті 2 частини 1 статті 139 після слів "суддів України" додати слова "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   2) члена Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
2005. 3) судді у судах та арбітрів у державному і відомчому арбітражах колишнього СРСР та республік, що входили до його складу.
 
   3) судді у судах та арбітрів у державному і відомчому арбітражах колишнього СРСР та республік, що входили до його складу.
 
2006. 2. До стажу роботи, що дає судді Конституційного Суду України право на відставку і виплату вихідної допомоги, зараховується також стаж іншої практичної, наукової, педагогічної роботи за фахом та стаж державної служби.
 
-2940- Сироїд О.І.
У частині другій статті 139 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "і виплату вихідної допомоги" виключити (така допомога не виплачується).
 
Відхилено   2. До стажу роботи, що дає судді Конституційного Суду України право на відставку і виплату вихідної допомоги, зараховується також стаж іншої практичної, наукової, педагогічної роботи за фахом та стаж державної служби.
 
    -2941- Ємець Л.О.
Частину другу статті 139 після слів "і виплату вихідної допомоги," доповнити словами "а також право на збільшення розміру довічного грошового утримання".
 
Відхилено    
    -2942- Геращенко А.Ю.
Частину другу статті 139 законопроекту виключити.
 
Відхилено    
2007. Стаття 140. Забезпечення житлових умов судді
 
-2943- Сироїд О.І.
Статтю 140 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"Стаття 140. Забезпечення житлових умов судді
1. Суддя, який не має жилого приміщення для постійного проживання, має право на одержання кредиту для будівництва або придбання житла на строк до 20 років з погашенням відсотків за кредитом за рахунок Державного бюджету України. Такий кредит надається судді один раз. Кредит не надається, якщо члени сім‘ї з якими він проживає, мають у власності житло.
2. Видатки, пов’язані із забезпеченням житлових умов суддів відповідно до цієї статті, передбачаються у Державному бюджеті України окремим рядком.
3. Замовником послуг з кредитування житла для суддів є Державна судова адміністрація України. Вибір замовником уповноваженого банку, який надає кредити суддям, проводиться на конкурсній основі відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.
4. Оплата послуг з експертної оцінки вартості житла та інших послуг, пов'язаних з укладенням відповідних договорів, погашення відсотків за кредит проводиться за рахунок Державного бюджету України.
5. Розмір відсотків за кредитом, які погашаються за рахунок Державного бюджету України, визначається з урахуванням нормативного розміру площі житла, а також середньої вартості житла, що склалася у відповідному регіоні.
Нормативний розмір площі житла для судді і членів його сім'ї, відомості про яких занесені до особової справи судді, визначається виходячи з установлених законодавством норм загальної та жилої площі.
Якщо розмір площі житла є більшим від нормативного або вартість одного квадратного метра будівництва (придбання) житла для судді перевищує середню вартість квадратного метра житла, що склалася у відповідному регіоні, тоді за рахунок Державного бюджету України погашаються відсотки за кредитом відповідно до розрахункової вартості житла, що є добутком нормативного розміру площі та середньої вартості квадратного метра житла, що склалася у відповідному регіоні. Іншу частину відсотків суддя сплачує самостійно.
6. Розмір кредиту і відсотків за кредитом, що погашається за рахунок Державного бюджету України, відображається в договорі між замовником, уповноваженим банком і суддею.
7. У разі звільнення особи з посади судді обов'язок щодо сплати непогашеної частини відсотків за кредитом переходить до неї (крім випадку звільнення з посади судді за його заявою про відставку).
8. Якщо особу звільнено з посади судді на підставах, передбачених пунктами 1, 4 - 6 частини п'ятої статті 126 Конституції України, або якщо вона відпрацювала на посаді судді менше п'яти років, вона повинна відшкодувати державі витрати на оплату послуг з експертної оцінки вартості житла та інших послуг, пов'язаних з укладенням відповідних договорів, а також погашення за рахунок Державного бюджету України відсотків за кредитом".
 
Відхилено   Стаття 140. Забезпечення житлових умов судді
 
    -2944- Пинзеник В.М.
Статтю 140 виключити;
 
Відхилено    
2008. 1. Після призначення на посаду суддя Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду, апеляційного, місцевого суду, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується службовим житлом за місцем знаходження суду органами місцевого самоврядування в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
-2945- Сотник О.С.
У частині 1 статті 140 слова "органами місцевого самоврядування" виключити.
 
Відхилено   1. Після призначення на посаду суддя Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду, апеляційного, місцевого суду, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується службовим житлом за місцем знаходження суду органами місцевого самоврядування в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
    -2946- Острікова Т.Г.
Частину 1 статті 140 викласти в такій редакції "1. Суддя, який не має жилого приміщення для постійного проживання, має право на одержання кредиту для будівництва або придбання житла на строк до 20 років з погашенням відсотків за кредитом за рахунок Державного бюджету України. Такий кредит надається судді один раз. Кредит не надається, якщо члени сім‘ї з яким він проживає, мають у власності житло.";
статтю 140 доповнити пунктами 2-8, які викласти в наступній редакції:
"2. Видатки, пов’язані із забезпеченням житлових умов суддів відповідно до цієї статті, передбачаються у Державному бюджеті України окремим рядком.
3. Замовником послуг з кредитування житла для суддів є Державна судова адміністрація України. Вибір замовником уповноваженого банку, який надає кредити суддям, проводиться на конкурсній основі відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.
4. Оплата послуг з експертної оцінки вартості житла та інших послуг, пов'язаних з укладенням відповідних договорів, погашення відсотків за кредит проводиться за рахунок Державного бюджету України.
5. Розмір відсотків за кредитом, які погашаються за рахунок Державного бюджету України, визначається з урахуванням нормативного розміру площі житла, а також середньої вартості житла, що склалася у відповідному регіоні.
Нормативний розмір площі житла для судді і членів його сім'ї, відомості про яких занесені до особової справи судді, визначається виходячи з установлених законодавством норм загальної та жилої площі.
Якщо розмір площі житла є більшим від нормативного або вартість одного квадратного метра будівництва (придбання) житла для судді перевищує середню вартість квадратного метра житла, що склалася у відповідному регіоні, тоді за рахунок Державного бюджету України погашаються відсотки за кредитом відповідно до розрахункової вартості житла, що є добутком нормативного розміру площі та середньої вартості квадратного метра житла, що склалася у відповідному регіоні. Іншу частину відсотків суддя сплачує самостійно.
6. Розмір кредиту і відсотків за кредитом, що погашається за рахунок Державного бюджету України, відображається в договорі між замовником, уповноваженим банком і суддею.
7. У разі звільнення особи з посади судді обов'язок щодо сплати непогашеної частини відсотків за кредитом переходить до неї (крім випадку звільнення з посади судді за його заявою про відставку).
8. Якщо особу звільнено з посади судді на підставах, передбачених пунктами 1, 4 - 6 частини п'ятої статті 126 Конституції України, або якщо вона відпрацювала на посаді судді менше п'яти років, вона повинна відшкодувати державі витрати на оплату послуг з експертної оцінки вартості житла та інших послуг, пов'язаних з укладенням відповідних договорів, а також погашення за рахунок Державного бюджету України відсотків за кредитом."
 
Відхилено    
    -2947- Денисенко В.І.
доповнити словами "органами місцевого самоврядування в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.";
 
Відхилено    
    -2948- Власенко С.В.
Частину 1 статті 140 викласти в такій редакції:
"1. Суддя Конституційного Суду України, Верховного Суду України, апеляційного, місцевого суду, який потребує поліпшення житлових умов, після призначення на посаду має право на забезпечення житлом.
Суддя може забезпечуватися службовим житлом за місцем знаходження суду у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".
 
Відхилено    
    -2949- Геращенко А.Ю.
У статті 140 законопроекту слова „Конституційного Суду України" виключити.
 
Відхилено    
2009. Стаття 141. Забезпечення потреб судді, пов'язаних з його діяльністю
 
   Стаття 141. Забезпечення потреб судді, пов'язаних з його діяльністю
 
2010. 1. Суддя забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України мантією та нагрудним знаком.
 
   1. Суддя забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України мантією та нагрудним знаком.
 
2011. 2. Суддя забезпечується окремим кабінетом, робочим місцем та необхідними для роботи засобами.
 
   2. Суддя забезпечується окремим кабінетом, робочим місцем та необхідними для роботи засобами.
 
2012. Стаття 142. Державний захист суддів та членів їхніх сімей
 
   Стаття 142. Державний захист суддів та членів їхніх сімей
 
2013. 1. Судді, члени їхніх сімей та їх майно перебувають під особливим захистом держави. Органи внутрішніх справ зобов'язані вживати необхідних заходів для забезпечення безпеки судді, членів його сім'ї, збереження їхнього майна, якщо від судді надійде відповідна заява.
 
   1. Судді, члени їхніх сімей та їх майно перебувають під особливим захистом держави. Органи внутрішніх справ зобов'язані вживати необхідних заходів для забезпечення безпеки судді, членів його сім'ї, збереження їхнього майна, якщо від судді надійде відповідна заява.
 
2014. 2. Вчинені у зв'язку зі службовою діяльністю судді посягання на його життя і здоров'я, знищення чи пошкодження його майна, погроза вбивством, насильством чи пошкодженням майна судді, образа чи наклеп на нього, а також посягання на життя і здоров'я близьких родичів судді (батьків, дружини, чоловіка, дітей), погроза їм вбивством, пошкодженням майна тягнуть за собою відповідальність, установлену законом.
 
   2. Вчинені у зв'язку зі службовою діяльністю судді посягання на його життя і здоров'я, знищення чи пошкодження його майна, погроза вбивством, насильством чи пошкодженням майна судді, образа чи наклеп на нього, а також посягання на життя і здоров'я близьких родичів судді (батьків, дружини, чоловіка, дітей), погроза їм вбивством, пошкодженням майна тягнуть за собою відповідальність, установлену законом.
 
2015. 3. Суддя має право на забезпечення засобами захисту, які йому надаються органами внутрішніх справ.
 
-2950- Грановський О.М.
Частину 3 статті 142 викласти в такій редакції:
"3. Суддя має право на забезпечення засобами захисту, які йому надаються органами внутрішніх справ, а також на обладнання житла охоронною та протипожежною сигналізацією за рахунок коштів державного бюджету у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".
 
Відхилено   3. Суддя має право на забезпечення засобами захисту, які йому надаються органами внутрішніх справ.
 
2016. Стаття 143. Соціальне страхування судді
 
   Стаття 143. Соціальне страхування судді
 
2017. 1. Життя і здоров'я суддів підлягають обов'язковому державному страхуванню за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
 
   1. Життя і здоров'я суддів підлягають обов'язковому державному страхуванню за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
 
2018. РозділХ. СТАТУС СУДДІ У ВІДСТАВЦІ
 
   РозділХ. СТАТУС СУДДІ У ВІДСТАВЦІ
 
2019. Стаття 144. Медичне обслуговування та санаторно-курортне лікування суддів та членів їхніх сімей
 
-2951- Сироїд О.І.
Статтю 144 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) перенести з Х розділу в ІХ.
 
Відхилено   Стаття 144. Медичне обслуговування та санаторно-курортне лікування суддів та членів їхніх сімей
 
    -2952- Сотник О.С.
Статтю 144 виключити.
 
Відхилено    
2020. 1. Суддя та члени його сім'ї мають право на безоплатне медичне обслуговування у державних закладах охорони здоров'я. Члени сім'ї судді можуть обслуговуватися в тих медичних закладах, де обслуговується суддя.
 
-2953- Сотник О.С.
У Розділі Х додати статтю 144-1 викладену у наступній редакції: "Стаття 144-1. Одноразова виплата судді у зв'язку з виходом у відставку
1. Судді, який вийшов у відставку, здійснюється одноразова виплата в розмірі двомісячного заробітку (при розрахунку береться до уваги суддівська винагорода за останній повний місяць роботи на посаді судді перед звільненням).
2. У разі якщо суддя, відставка якого була припинена у зв'язку з повторним обранням на посаду, знову подасть заяву про відставку, одноразова виплата не здійснюється".
 
Відхилено   1. Суддя та члени його сім'ї мають право на безоплатне медичне обслуговування у державних закладах охорони здоров'я. Члени сім'ї судді можуть обслуговуватися в тих медичних закладах, де обслуговується суддя.
 
2021. Стаття 145. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці
 
-2954- Сироїд О.І.
Після статті 144 і назви розділу Х нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити статтею такого змісту:
"Стаття 144-1. Відставка судді
1. Кожен суддя має право на відставку за власним бажанням незалежно від його віку.
2. Суддя вважається таким, що вийшов у відставку, якщо його звільнено з посади судді з підстави, визначеної частиною першою статті 120 цього Закону.
3. За суддею, який перебуває у відставці, зберігається звання судді.
4. Рада суддів України за поданням голови відповідного суду може залучити суддю у відставці за його згодою до виконання повноважень судді для тимчасового заміщення судді цього суду, який перебуває у відрядженні чи відпустці тривалістю більше шести місяців, або судді, повноваження якого зупинено.
Суддю у відставці залучають до виконання повноважень судді за умови, що він відповідає вимогам для зайняття посади судді у відповідному суді і не досяг шістдесяти п'яти років.
5. Суддя у відставці, залучений до виконання повноважень судді, зобов'язаний виконувати обов’язки судді, додержуватися вимог щодо несумісності, встановлених Конституцією України і цим Законом, а також вимог закону про запобігання корупції.
Суддя у відставці, залучений до виконання повноважень судді, користується правами і гарантіями, що передбачені статтями 138, 141 – 143 цього Закону.
6. Суддя у відставці одержує винагороду за виконання повноважень судді у розмірі половини посадового окладу судді відповідного суду.
7. Рада суддів України припиняє виконання суддею у відставці повноважень судді за поданням голови відповідного суду, заявою судді у відставці або з власної ініціативи:
1) не пізніш як через місяць після припинення відрядження чи відпустки судді, для заміщення якого залучили суддю у відставці;
2) за бажанням судді у відставці;
3) у разі досягнення суддею у відставці шістдесяти п'яти років;
3) в інших випадках, які відповідно до Конституції України є підставою для звільнення судді з посади".
 
Відхилено   Стаття 145. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці
 
    -2955- Шухевич Ю.Р.
"Стаття 145. Пенсійне забезпечення суддів
Пенсійне забезпечення суддів здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
 
Відхилено    
    -2956- Пинзеник В.М.
фстаттю 145 викласти у такій редакції:
"Стаття 145. Пенсія суддів
Пенсійне забезпечення суддів здійснюється за законом "Про Державну службу";
 
Відхилено    
2022. 1. Судді, який вийшов у відставку, після досягнення чоловіками віку 62 роки, жінками – пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виплачується пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу", або за його вибором щомісячне довічне грошове утримання. До досягнення зазначеного віку право на пенсію за віком або щомісячне довічне грошове утримання мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
 
   1. Судді, який вийшов у відставку, після досягнення чоловіками віку 62 роки, жінками – пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виплачується пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу", або за його вибором щомісячне довічне грошове утримання. До досягнення зазначеного віку право на пенсію за віком або щомісячне довічне грошове утримання мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
 
2023. 60 років 6 місяців – які народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року;
 
-2957- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Частину 1 ст. 145 Закону після слів "старші після досягнення ними такого віку:" доповнити словами наступного змісту: "60 років - які народилися по 31 грудня 1952 року".
 
Відхилено   60 років 6 місяців – які народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року;
 
2024. 61 рік – які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року;
 
   61 рік – які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року;
 
2025. 61 рік 6 місяців – які народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.
 
   61 рік 6 місяців – які народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.
 
2026. 2. Суддя у відставці, який не досяг віку, встановленого частиною першою цієї статті, отримує щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею віку, встановленого частиною першою цієї статті, за ним зберігається право на одержання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу".
 
   2. Суддя у відставці, який не досяг віку, встановленого частиною першою цієї статті, отримує щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею віку, встановленого частиною першою цієї статті, за ним зберігається право на одержання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу".
 
2027. 3. Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не може бути більшим ніж 90 відсотків заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання.
 
-2958- Денисенко В.І.
у частині третій у першому реченні слова "грошового утримання" замінити словами "суддівської винагороди";
 
Відхилено   3. Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не може бути більшим ніж 90 відсотків заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання.
 
    -2959- Денисенко В.І.
у частині третій у другому реченні слова "заробітної плати" замінити словами "суддівської винагороди";
 
Відхилено    
2028. У разі зміни грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.
 
-2960- Денисенко В.І.
у абзаці другому слова "грошового утримання" замінити словами "суддівської винагороди";
 
Відхилено   У разі зміни грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.
 
2029. 4. У разі зміни розміру грошового утримання діючих суддів Конституційного Суду України відповідно здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання. Перерахунок щомісячного довічного грошового утримання здійснюється з усієї суми заробітної плати діючих суддів Конституційного Суду України з дня виникнення права на відповідний перерахунок.
 
-2961- Денисенко В.І.
у частині четвертій у першому реченні слова "грошового утримання" замінити словами "суддівської винагороди";
 
Відхилено   4. У разі зміни розміру грошового утримання діючих суддів Конституційного Суду України відповідно здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання. Перерахунок щомісячного довічного грошового утримання здійснюється з усієї суми заробітної плати діючих суддів Конституційного Суду України з дня виникнення права на відповідний перерахунок.
 
    -2962- Денисенко В.І.
у другому реченні слова "заробітної плати" замінити словами "суддівської винагороди";
 
Відхилено    
    -2963- Геращенко А.Ю.
Частину четверту статті 145 законопроекту виключити;
у зв'язку з цим частину п'яту статті 145 законопроекту вважати частиною четвертою статті 145 законопроекту.
 
Відхилено    
2030. 5. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку (прибутку), одержуваного суддею після виходу у відставку. Довічне грошове утримання суддям виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
-2964- Сотник О.С.
У частині 5 статті 145 слова "органами Пенсійного фонду України" змінити на "органами пенсійного страхування за місцем проживання судді".
 
Відхилено   5. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку (прибутку), одержуваного суддею після виходу у відставку. Довічне грошове утримання суддям виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
    -2965- Писаренко В.В.
статтю 145 доповнити частиною шостою такого змісту:
"6. Судді, який вийшов у відставку, виплачується грошова неоподатковувана допомога у розмірі 15 середньомісячних розмірів суддівської винагороди, яка обчислюється з розрахунку суддівської винагороди за останні шість місяців перед місяцем виходу у відставку".
 
Відхилено    
2031. Стаття 146. Припинення відставки судді
 
   Стаття 146. Припинення відставки судді
 
2032. 1. Відставка судді припиняється у разі:
 
   1. Відставка судді припиняється у разі:
 
2033. 1) повторного обрання на посаду судді;
 
-2966- Сотник О.С.
У частині 1 статті 146 додати пункт 2 викладений у наступній редакції: "прийняття дисциплінарним органом рішення про припинення відставки судді за результатами розгляду дисциплінарної справи", пункти 2, 3, 4 вважати відповідно пунктами 3,4, 5.
 
Відхилено   1) повторного обрання на посаду судді;
 
2034. 2) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину;
 
   2) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину;
 
2035. 3) припинення його громадянства;
 
   3) припинення його громадянства;
 
2036. 4) визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим.
 
-2967- Сироїд О.І.
Частину першу статті 147 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити пунктом такого змісту:
"5) прийняття дисциплінарним органом рішення про припинення відставки судді за результатами розгляду дисциплінарної справи".
 
Відхилено   4) визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим.
 
    -2968- Власенко С.В.
Після пункту 4 частину 1 статті 146 доповнити новим пунктом 5 такого змісту:
"5) його смерті.".
 
Відхилено    
2037. 2. Припинення відставки судді є підставою для припинення виплати йому щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховано у зв'язку з відставкою. У разі припинення відставки судді з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої цієї статті, пенсія судді нараховується на загальних підставах.
 
   2. Припинення відставки судді є підставою для припинення виплати йому щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховано у зв'язку з відставкою. У разі припинення відставки судді з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої цієї статті, пенсія судді нараховується на загальних підставах.
 
2038. 3. Рішення про припинення відставки судді приймається Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
-2969- Сироїд О.І.
Частину третю статті 147 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти у такій редакції:
"3. Рішення про припинення відставки судді приймає Рада суддів України, а у випадку, встановленому пунктом 5 частини першої цієї статті, – дисциплінарна комісія суддів".
 
Відхилено   3. Рішення про припинення відставки судді приймається Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
    -2970- Сотник О.С.
У статті 146 частину 3 викласти у наступній редакції: "Рішення про припинення відставки судді приймає Рада суддів України, а у випадку, встановленому пунктом 2 частини першої цієї статті, – відповідний дисциплінарний орган. Відставка судді припиняється з його смертю без прийняття окремого рішення".
 
Відхилено    
    -2971- Грановський О.М.
Частину 3 статті 146 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Відставка судді припиняється автоматично у зв’язку із його смертю без прийняття окремого рішення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України".
 
Відхилено    
2039. Розділ ХІ. ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУДІВ
 
   Розділ ХІ. ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУДІВ
 
2040. Глава 1. Загальні питання забезпечення діяльності судів
 
   Глава 1. Загальні питання забезпечення діяльності судів
 
2041. Стаття 147. Особливості забезпечення функціонування судової влади
 
   Стаття 147. Особливості забезпечення функціонування судової влади
 
2042. 1. Держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів відповідно до Конституції України.
 
   1. Держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів відповідно до Конституції України.
 
2043. 2. Забезпечення функціонування судової влади передбачає:
 
-2972- Пинзеник В.М.
У статті 147 частину другу виключити;
 
Відхилено   2. Забезпечення функціонування судової влади передбачає:
 
2044. 1) окреме визначення у Державному бюджеті України видатків на фінансування судів не нижче рівня, що забезпечує можливість повного і незалежного здійснення правосуддя відповідно до закону;
 
   1) окреме визначення у Державному бюджеті України видатків на фінансування судів не нижче рівня, що забезпечує можливість повного і незалежного здійснення правосуддя відповідно до закону;
 
2045. 2) законодавче гарантування повного і своєчасного фінансування судів;
 
   2) законодавче гарантування повного і своєчасного фінансування судів;
 
2046. 3) гарантування достатнього рівня соціального забезпечення суддів.
 
-2973- Грановський О.М.
Пункт 3 частини 2 статті 147 викласти в такій редакції:
"3) гарантування достатнього рівня соціального забезпечення суддів та працівників апаратів судів;".
 
Відхилено   3) гарантування достатнього рівня соціального забезпечення суддів.
 
2047. Стаття 148. Система забезпечення функціонування судової влади
 
   Стаття 148. Система забезпечення функціонування судової влади
 
2048. 1. В Україні діє єдина система забезпечення функціонування судової влади – судів загальної юрисдикції та Конституційного Суду України.
 
-2974- Грановський О.М.
Частину 1 статті 148 викласти в такій редакції:
"1. В Україні діє єдина система забезпечення функціонування судової влади – судів загальної юрисдикції та Конституційного Суду України, яку становлять заходи фінансового, матеріально-технічного, правового, кадрового, інформаційного, організаційно-технічного та іншого забезпечення, спрямовані на створення умов для належного здійснення правосуддя".
 
Відхилено   1. В Україні діє єдина система забезпечення функціонування судової влади – судів загальної юрисдикції та Конституційного Суду України.
 
    -2975- Геращенко А.Ю.
Частину першу статті 148 законопроекту викласти у такій редакції:
„1. В країні діє єдина система забезпечення функціонування судів загальної юрисдикції".
 
Відхилено    
2049. 2. Судові органи, інші органи державної влади беруть участь в організаційному забезпеченні діяльності судів у випадках і порядку, передбачених цим та іншими законами.
 
   2. Судові органи, інші органи державної влади беруть участь в організаційному забезпеченні діяльності судів у випадках і порядку, передбачених цим та іншими законами.
 
2050. 3. Порядок організаційного забезпечення діяльності Конституційного Суду України встановлюється цим Законом, Законом України "Про Конституційний Суд України" та іншими законами.
 
-2976- Сотник О.С.
У частині 3 статті 148 слова "судові органи" змінити на слова "Органи суддівського самоврядування, Державна судова адміністрація України, її територіальні підрозділи та".
 
Відхилено   3. Порядок організаційного забезпечення діяльності Конституційного Суду України встановлюється цим Законом, Законом України "Про Конституційний Суд України" та іншими законами.
 
    -2977- Геращенко А.Ю.
Частину третю статті 148 законопроекту викласти у такій редакції:
„3. Порядок організаційного забезпечення діяльності Конституційного Суду України встановлюється Законом України „Про Конституційний Суд України".
 
Відхилено    
2051. Стаття 149. Засади фінансування судів
 
-2978- Пинзеник В.М.
Статтю 149 виключити;
 
Відхилено   Стаття 149. Засади фінансування судів
 
2052. 1. Фінансування всіх судів в Україні здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
-2979- Геращенко А.Ю.
В абзаці першому частини першої статті 149 законопроекту слова „всіх судів в Україні" замінити словами „судів загальної юрисдикції".
 
Відхилено   1. Фінансування всіх судів в Україні здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
2053. Видатки загального фонду Державного бюджету України на утримання судів належать до захищених статей видатків Державного бюджету України.
 
   Видатки загального фонду Державного бюджету України на утримання судів належать до захищених статей видатків Державного бюджету України.
 
2054. 2. Функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють:
 
   2. Функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють:
 
2055. Конституційний Суд України, Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди – щодо фінансового забезпечення діяльності цих органів;
 
-2980- Сироїд О.І.
Абзаци другий-третій частини другої статті 149 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти у такій редакції:
"Конституційний Суд України – щодо фінансового забезпечення діяльності цього органу.
Державна судова адміністрація України – щодо фінансового забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції, діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, органів суддівського самоврядування, Національної школи суддів України та Державної судової адміністрації України".
 
Відхилено   Конституційний Суд України, Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди – щодо фінансового забезпечення діяльності цих органів;
 
    -2981- Сотник О.С.
Пункт 1 частини 2 статті 149 викласти у наступній редакції: "Конституційний Суд України щодо фінансового забезпечення діяльності цього органу".
 
Відхилено    
    -2982- Власенко С.В.
Абзац другий частини 2 статі 149 викласти в такій редакції:
"Конституційний Суд України, Верховний Суд України – щодо фінансового забезпечення діяльності цих органів;".
 
Відхилено    
    -2983- Геращенко А.Ю.
В абзаці другому частини другої статті 149 законопроекту слова „Конституційний Суд України" виключити.
 
Відхилено    
2056. Державна судова адміністрація України – щодо фінансового забезпечення діяльності всіх інших судів загальної юрисдикції, діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, органів суддівського самоврядування, Національної школи суддів України та Державної судової адміністрації України.
 
-2984- Сотник О.С.
Пункт 2 частини 2 статті 149 викласти у наступній редакції: "Державна судова адміністрація України – щодо свого фінансового забезпечення, фінансового забезпечення діяльності всіх судів загальної юрисдикції, органів суддівського самоврядування, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, Національної школи суддів України".
 
Відхилено   Державна судова адміністрація України – щодо фінансового забезпечення діяльності всіх інших судів загальної юрисдикції, діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, органів суддівського самоврядування, Національної школи суддів України та Державної судової адміністрації України.
 
2057. 3. Видатки на утримання судів у Державному бюджеті України визначаються окремим рядком щодо Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, а також у цілому за кожним видом та спеціалізацією щодо місцевих та апеляційних судів.
 
-2985- Сотник О.С.
Частину 3 статті 149 викласти у наступній редакції: "Видатки на утримання судів у Державному бюджеті України визначаються окремим рядком щодо Конституційного Суду України, Державної судової адміністрації України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Видатки кожного суду загальної юрисдикції визначаються у Державному бюджеті України в окремому додатку".
 
Відхилено   3. Видатки на утримання судів у Державному бюджеті України визначаються окремим рядком щодо Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, а також у цілому щодо місцевих та апеляційних судів.
 
    -2986- Денисенко В.І.
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Видатки у Державному бюджеті України визначаються окремим рядком щодо:
Конституційного Суду України;
кожного суду загальної юрисдикції;
Вищої кваліфікаційної комісії судів України;
Національної школи суддів України;
Державної судової адміністрації України.";
 
Відхилено    
    -2987- Власенко С.В.
Абзац перший частини 3 статі 149 викласти в такій редакції:
"3. Видатки на утримання судів у Державному бюджеті України визначаються окремим рядком щодо Конституційного Суду України, Верховного Суду України, а також у цілому за кожним видом та спеціалізацією щодо місцевих та апеляційних судів".
 
Відхилено    
    -2988- Геращенко А.Ю.
В абзаці першому частини третьої статті 149 законопроекту слова „Конституційного Суду України" виключити.
 
Відхилено    
2058. Видатки кожного місцевого та апеляційного суду всіх видів та спеціалізації визначаються у Державному бюджеті України в окремому додатку.
 
-2989- Ленський О.О.
абзац 2 частини третьої статті 149 викласти у такій редакції:
"Видатки місцевих та апеляційних судів всіх видів та спеціалізації визначаються у Державному бюджеті України в окремому додатку.".
 
Відхилено   Видатки кожного місцевого та апеляційного суду всіх видів та спеціалізації визначаються у Державному бюджеті України в окремому додатку.
 
2059. 4. Видатки на утримання судів у Державному бюджеті України не можуть бути скорочені в поточному фінансовому році.
 
-2990- Писаренко В.В.
частину 4 статті 149 доповнити абзацами такого змісту:
"Видатки на матеріально-технічне забезпечення судів визначаються у Державному бюджеті України у розмірі, який у 1,5 рази перевищує розмір видатків на матеріально-технічне забезпечення органів прокуратури або системи інших правоохоронних органів, розмір видатків на матеріально-технічне забезпечення яких є найвищим.
Органи державної влади, органи місцевого самоврядування за зверненням судів здійснюють у першочерговому порядку надання вільних приміщень, придатних для розміщення судів, або земельних ділянок для спорудження приміщень судів, а також сприяють судам за їх зверненням у проведенні поточних та капітальних ремонтних робіт, а також сприяють у наданні інших послуг, необхідних судам для забезпечення здійснення правосуддя".
 
Відхилено   4. Видатки на утримання судів у Державному бюджеті України не можуть бути скорочені в поточному фінансовому році.
 
2060. 5. Контроль за додержанням вимог цього Закону щодо фінансування судів здійснюється у порядку, встановленому законом.
 
-2991- Сотник О.С.
У частині 5 статті 149 після слів "фінансування судів" додати "та управління майном, що забезпечує їх діяльність".
 
Відхилено   5. Контроль за додержанням вимог цього Закону щодо фінансування судів здійснюється у порядку, встановленому законом.
 
    -2992- Денисенко В.І.
частини п'яту – шосту замінити новими частинами такого змісту:
"5. Особливості підготовки і розгляду проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік в частині фінансування судів, інших органів та установ судової системи визначаються Бюджетним кодексом України.
6. Обсяги виплати суддівської винагороди здійснюються за окремим кодом економічної класифікації видатків.
7. Головні розпорядники коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють управління майном, що забезпечує їх діяльність.
8. Основою для формування бюджетного запиту на відповідний рік є нормативи фінансового забезпечення судів загальної юрисдикції, які затверджує Рада суддів України.
9. Контроль за додержанням вимог цього Закону щодо фінансового забезпечення діяльності судів та управління майном, що забезпечує їх діяльність, здійснюється в порядку, встановленому законом.";
 
Відхилено    
2061. 6. Особливості підготовки і розгляду проекту закону про Державний бюджет України в частині фінансування судів, інших органів та установ судової системи визначаються законом.
 
-2993- Сироїд О.І.
Частину шосту статті 149 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) перед першим абзацом доповнити абзацом такого змісту:
"6. Основою для формування бюджетного запиту є нормативи фінансового забезпечення судів загальної юрисдикції, які затверджує і регулярно переглядає Рада суддів України за поданням Державної судової адміністрації України".
 
Відхилено   6. Особливості підготовки і розгляду проекту закону про Державний бюджет України в частині фінансування судів, інших органів та установ судової системи визначаються законом.
 
    -2994- Сотник О.С.
У статтю 149 додати частину 7 викладену у наступній редакції: "Головні розпорядники коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють управління майном, що забезпечує їх діяльність.".
 
Відхилено    
    -2995- Сотник О.С.
У статтю 149 додати частину 8 викладену у наступній редакції: "Основою для формування бюджетного запиту є нормативи фінансового забезпечення судів загальної юрисдикції, які затверджує і регулярно переглядає Рада суддів України за поданням Державної судової адміністрації України ".
 
Відхилено    
2062. Стаття 150. Порядок фінансування судів
 
-2996- Пинзеник В.М.
Статтю 150 виключити;
 
Відхилено   Стаття 150. Порядок фінансування судів
 
2063. 1. Суди загальної юрисдикції фінансуються згідно з кошторисами і щомісячними розписами видатків, затвердженими відповідно до вимог цього Закону, у межах річної суми видатків, передбачених Державним бюджетом України на поточний фінансовий рік, у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.
 
-2997- Денисенко В.І.
після слова "фінансуються" доповнити словами "з урахуванням штатних суддівських посад у судах (кількості суддів, визначеної відповідно до закону) та штатної чисельності працівників апаратів судів";
 
Відхилено   1. Суди загальної юрисдикції фінансуються згідно з кошторисами і щомісячними розписами видатків, затвердженими відповідно до вимог цього Закону, у межах річної суми видатків, передбачених Державним бюджетом України на поточний фінансовий рік, у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.
 
2064. Стаття 151. Матеріальне, побутове забезпечення та соціальний захист працівників судової системи
 
-2998- Пинзеник В.М.
Статтю 151 викласти у такій редакції:
"Стаття 151. Матеріальне, побутове забезпечення та соціальний захист працівників судової системи
Умови матеріального, побутового забезпечення та соціального захисту працівників судової системи визначаються Кабінетом Міністрів України
 
Відхилено   Стаття 151. Матеріальне, побутове забезпечення та соціальний захист працівників судової системи
 
2065. 1. Розмір заробітної плати працівників апаратів судів, Державної судової адміністрації України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, їхнє побутове забезпечення і рівень соціального захисту визначаються законом і не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців органів законодавчої та виконавчої влади.
 
-2999- Сотник О.С.
У частині 1 статті 151 слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" змінити на "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   1. Розмір заробітної плати працівників апаратів судів, Державної судової адміністрації України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, їхнє побутове забезпечення і рівень соціального захисту визначаються законом і не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців органів законодавчої та виконавчої влади.
 
    -3000- Писаренко В.В.
частину першу статті 151 викласти у такій редакції:
"1. Розмір заробітної плати працівників апаратів судів, Державної судової адміністрації України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, їхнє побутове забезпечення та рівень соціального захисту визначаються законом та не можуть бути знижені, призупинені чи скасовані іншими нормативно-правовими актами, в тому числі законом про Державний бюджет України, а визначення порядку застосування відповідних норм закону щодо розмірів заробітної плати не може передаватися до повноважень Кабінету Міністрів України чи іншого органу державної влади.
При цьому розмір посадового окладу працівника апарату суду, посада якого віднесена до шостої категорії посад державних службовців, установлюється в розмірі 35 відсотків посадового окладу судді місцевого суду. Посадові оклади працівників апарату суду, посади яких віднесені до кожної наступної категорії посад державних службовців, установлюються з коефіцієнтом 1,5 пропорційно посадовим окладам працівників апарату суду, посади яких віднесені до попередньої категорії посад державних службовців".
 
Відхилено    
2066. При цьому розмір посадового окладу працівника апарату суду, посада якого віднесена до шостої категорії посад державних службовців, установлюється в розмірі 30 відсотків посадового окладу судді місцевого суду. Посадові оклади працівників апарату суду, посади яких віднесені до кожної наступної категорії посад державних службовців, установлюються з коефіцієнтом 1,3 пропорційно посадовим окладам працівників апарату суду, посади яких віднесені до попередньої категорії посад державних службовців.
 
-3001- Ленський О.О.
у частині першій статті 151 абзац другий виключити,
 
Відхилено   При цьому розмір посадового окладу працівника апарату суду, посада якого віднесена до шостої категорії посад державних службовців, установлюється в розмірі 30 відсотків посадового окладу судді місцевого суду. Посадові оклади працівників апарату суду, посади яких віднесені до кожної наступної категорії посад державних службовців, установлюються з коефіцієнтом 1,3 пропорційно посадовим окладам працівників апарату суду, посади яких віднесені до попередньої категорії посад державних службовців.
 
2067. 2. Головні розпорядники коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють видатки на поховання та увічнення пам'яті суддів, у тому числі суддів у відставці.
 
   2. Головні розпорядники коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють видатки на поховання та увічнення пам'яті суддів, у тому числі суддів у відставці.
 
2068. 3. У кошторисах судів загальної юрисдикції та Конституційного Суду України передбачаються кошти на представницькі витрати.
 
-3002- Сотник О.С.
Частину 3 статті 151 виключити.
 
Відхилено   3. У кошторисах судів загальної юрисдикції та Конституційного Суду України передбачаються кошти на представницькі витрати.
 
    -3003- Геращенко А.Ю.
У частині третій статті 151 законопроекту слова „та Конституційного Суду України" виключити.
 
Відхилено    
2069. Глава 2. Державна судова адміністрація України
 
   Глава 2. Державна судова адміністрація України
 
2070. Стаття 152. Статус Державної судової адміністрації України
 
   Стаття 152. Статус Державної судової адміністрації України
 
2071. 1. Державна судова адміністрація України є органом у системі судової влади, який здійснює організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом.
 
-3004- Денисенко В.І.
частину першу викласти в такій редакції:
"1. Державна судова адміністрація України є органом в системі судової влади, який здійснює організаційне забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом.
Організаційне забезпечення діяльності судів відповідно до цього Закону становлять заходи організаційного, кадрового, інформаційного, організаційно-технічного, фінансового, матеріального характеру, спрямовані на створення умов для незалежного здійснення правосуддя";
 
Відхилено   1. Державна судова адміністрація України є органом у системі судової влади, який здійснює організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом.
 
2072. 2. Державна судова адміністрація України підзвітна з'їзду суддів України, а у період між з’їздами суддів – Раді суддів України у межах, визначених цим Законом.
 
   2. Державна судова адміністрація України підзвітна з'їзду суддів України, а у період між з’їздами суддів – Раді суддів України у межах, визначених цим Законом.
 
2073. 3. Територіальні управління Державної судової адміністрації України утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
 
-3005- Денисенко В.І.
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Територіальні управління Державної судової адміністрації України можуть утворюватися в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, можуть бути міжобласними та об’єднаними. Перелік територіальних управлінь визначається наказом Державної судової адміністрації України.";
 
Відхилено   3. Територіальні управління Державної судової адміністрації України утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
 
2074. 4. Посадові особи Державної судової адміністрації України, її територіальних управлінь є державними службовцями.
 
   4. Посадові особи Державної судової адміністрації України, її територіальних управлінь є державними службовцями.
 
2075. 5. Державна судова адміністрація України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Державної казначейської служби України.
 
   5. Державна судова адміністрація України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Державної казначейської служби України.
 
2076. 6. Положення про Державну судову адміністрацію України затверджується Радою суддів України.
 
   6. Положення про Державну судову адміністрацію України затверджується Радою суддів України.
 
2077. Стаття 153. Повноваження Державної судової адміністрації України
 
-3006- Денисенко В.І.
статтю 146 викласти в такій редакції:
"Стаття 146. (Нумерація статті у поправці вказана некоректно). Повноваження Державної судової адміністрації України
1. Державна судова адміністрація України:
1) вивчає практику організації діяльності судів, розробляє і вносить у встановленому порядку пропозиції щодо її вдосконалення;
2) надає роз’яснення з питань організаційного забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом;
3) організовує роботу з ведення діловодства у судах загальної юрисдикції, затверджує інструкції з питань діловодства та контролює стан діловодства;
4) забезпечує необхідні умови для підвищення кваліфікації працівників апарату судів, створює систему підвищення кваліфікації;
5) вивчає кадрові питання апарату судів, прогнозує потребу у спеціалістах, здійснює замовлення на підготовку відповідних спеціалістів;
6) організовує комп'ютеризацію судів для здійснення судочинства, діловодства, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності та забезпечення функціонування автоматизованої системи документообігу в судах; забезпечує суди необхідними технічними засобами фіксування судового процесу в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на фінансування відповідних судів;
9) забезпечує функціонування електронного суду; здійснює заходи щодо організації обміну електронними документами між судами та іншими державними органами і установами;
10) організовує роботу з ведення судової статистики та архіву;
11) забезпечує належні умови діяльності судів загальної юрисдикції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України та органів суддівського самоврядування в межах повноважень, визначених цим Законом;
12) готує та подає бюджетний запит щодо забезпечення діяльності місцевих та апеляційних судів, інших органів та установ судової системи, представляє їх у відносинах із Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік або змін до цього закону в межах повноважень, визначених цим Законом;
13) готує матеріали для формування пропозицій щодо бюджету судів;
14) затверджує граничну чисельність працівників апаратів місцевих та апеляційних судів;
15) здійснює управління об’єктами державної власності, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України, управління майном, що забезпечує діяльність місцевих та апеляційних судів, як головний розпорядник коштів Державного бюджету України;
16) забезпечує функціонування автоматизованої системи визначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
17) забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень та Реєстру електронних адрес органів державної влади, їх посадових та службових осіб, забезпечує функціонування системи відеоконференц-зв'язку для участі осіб у засіданні суду в режимі відеоконференції;
18) взаємодіє з відповідними органами та установами, в тому числі інших держав, з метою вдосконалення організаційного забезпечення діяльності судів;
19) розробляє та затверджує за погодженням із Радою суддів України Типове положення про апарат суду;
20) організовує діяльність служби судових розпорядників;
21) затверджує положення про бібліотеку суду;
22) здійснює інші повноваження, визначені законом.";
 
Враховано частково   Стаття 153. Повноваження Державної судової адміністрації України
 
2078. 1. Державна судова адміністрація України:
 
   1. Державна судова адміністрація України:
 
2079. 1) представляє суди у відносинах із Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік у межах повноважень, визначених цим Законом;
 
-3007- Сироїд О.І.
Пункт 1 частини першої статті 153 нової редакції Закону «Про судоустрій і статус суддів» (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
«1) готує та подає бюджетний запит стосовно забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції, а також інших органів та установ судової системи під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік або змін до цього закону, надає організаційну і методичну допомогу з питань бюджету і фінансування судам загальної юрисдикції, Раді суддів України».
 
Відхилено   1) представляє суди у відносинах із Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік у межах повноважень, визначених цим Законом;
 
    -3008- Сотник О.С.
Пункт 1 частини 1 статті 151 викласти у наступній редакції: "готує та подає бюджетний запит стосовно забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції, а також інших органів та установ судової системи під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік або змін до цього закону".
 
Відхилено    
    -3009- Грановський О.М.
Пункт 1 частини 1 статті 153 викласти в такій редакції:
"1) разом з головами Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів представляє суди у відносинах представляє суди у відносинах із Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік у межах повноважень, визначених цим Законом;".
 
Відхилено    
2080. 2) забезпечує належні умови діяльності судів загальної юрисдикції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України та органів суддівського самоврядування в межах повноважень, визначених цим Законом;
 
-3010- Сироїд О.І.
У пункті 2 частини першої статті 153 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   2) забезпечує належні умови діяльності судів загальної юрисдикції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України та органів суддівського самоврядування в межах повноважень, визначених цим Законом;
 
    -3011- Сотник О.С.
Пункт 2 частини 1 статті 151 викласти у наступній редакції: "забезпечує належні умови діяльності судів загальної юрисдикції, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, Національної школи суддів України та органів суддівського самоврядування в межах повноважень, визначених цим Законом, здійснює управління об'єктами державної власності, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України".
 
Враховано частково    
2081. 3) вивчає практику організації діяльності судів, розробляє і вносить у встановленому порядку пропозиції щодо її вдосконалення;
 
   3) вивчає практику організації діяльності судів, розробляє і вносить у встановленому порядку пропозиції щодо її вдосконалення;
 
2082. 4) вивчає кадрові питання апарату судів, прогнозує потребу у спеціалістах, здійснює замовлення на підготовку відповідних спеціалістів;
 
   4) вивчає кадрові питання апарату судів, прогнозує потребу у спеціалістах, здійснює замовлення на підготовку відповідних спеціалістів;
 
2083. 5) забезпечує необхідні умови для підвищення кваліфікації працівників апарату судів, створює систему підвищення кваліфікації;
 
   5) забезпечує необхідні умови для підвищення кваліфікації працівників апарату судів, створює систему підвищення кваліфікації;
 
2084. 6) організовує роботу з ведення судової статистики, діловодства та архіву; контролює стан діловодства у судах загальної юрисдикції;
 
   6) організовує роботу з ведення судової статистики, діловодства та архіву; контролює стан діловодства у судах загальної юрисдикції;
 
2085. 7) готує матеріали для формування пропозицій щодо бюджету судів;
 
-3012- Сотник О.С.
   
Відхилено   7) готує матеріали для формування пропозицій щодо бюджету судів;
 
2086. 8) організовує комп'ютеризацію судів для здійснення судочинства, діловодства, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності та забезпечення функціонування автоматизованої системи документообігу в судах; забезпечує суди необхідними технічними засобами фіксування судового процесу в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на фінансування відповідних судів;
 
-3013- Сироїд О.І.
Пункт 8 частини першої статті 153 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"8) забезпечує функціонування та розвиток єдиної судової інформаційної системи, організовує здійснення судами заходів з інформатизації для виконання їхніх повноважень, ведення діловодства, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності, забезпечення функціонування автоматизованої системи документообігу в судах; організовує забезпечення судів технічними засобами фіксування судового процесу; забезпечує функціонування системи відеоконференцзв’язку для участі осіб у судовому засіданні в режимі відеоконференції".
 
Відхилено   8) організовує комп'ютеризацію судів для здійснення судочинства, діловодства, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності та забезпечення функціонування автоматизованої системи документообігу в судах; забезпечує суди необхідними технічними засобами фіксування судового процесу в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на фінансування відповідних судів;
 
    -3014- Сотник О.С.
Пункт 8 частини 1 статті 151 викласти у наступній редакції: "забезпечує функціонування та розвиток єдиної судової інформаційної системи, організовує здійснення судами заходів з інформатизації для виконання їхніх повноважень, ведення діловодства, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності, забезпечення функціонування автоматизованої системи документообігу в судах; організовує забезпечення судів технічними засобами фіксування судового процесу; забезпечує функціонування системи відеоконференцзв’язку для участі осіб у судовому засіданні в режимі відеоконференції".
 
Відхилено    
2087. 9) забезпечує впровадження електронного суду; здійснює заходи щодо організації обміну електронними документами між судами та іншими державними органами і установами;
 
   9) забезпечує впровадження електронного суду; здійснює заходи щодо організації обміну електронними документами між судами та іншими державними органами і установами;
 
2088. 10) забезпечує функціонування автоматизованої системи визначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
-3015- Сотник О.С.
У пункті 10 частини 1 статті 151 слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" змінити на "дисциплінарного органу, передбаченого цим Законом".
 
Відхилено   10) забезпечує функціонування автоматизованої системи визначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
2089. 11) забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень та Реєстру електронних адрес органів державної влади, їх посадових та службових осіб, забезпечує функціонування системи відеоконференц-зв'язку для участі осіб у засіданні суду в режимі відеоконференції;
 
-3016- Сироїд О.І.
Пункт 11 частини першої статті 153 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) викласти в такій редакції:
"11) здійснює управління об'єктами державної власності, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України".
 
Враховано , редакційно пункт 16  11) забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень та Реєстру електронних адрес органів державної влади, їх посадових та службових осіб, забезпечує функціонування системи відеоконференц-зв'язку для участі осіб у засіданні суду в режимі відеоконференції;
 
2090. 12) взаємодіє з відповідними органами та установами, в тому числі інших держав, з метою вдосконалення організаційного забезпечення діяльності судів;
 
   12) взаємодіє з відповідними органами та установами, в тому числі інших держав, з метою вдосконалення організаційного забезпечення діяльності судів;
 
2091. 13) розробляє та затверджує за погодженням із Радою суддів України Типове положення про апарат суду;
 
   13) розробляє та затверджує за погодженням із Радою суддів України Типове положення про апарат суду;
 
2092. 14) організовує діяльність служби судових розпорядників;
 
   14) організовує діяльність служби судових розпорядників;
 
2093. 15) затверджує положення про бібліотеку суду;
 
   15) затверджує положення про бібліотеку суду;
 
2094. 16) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
   16) здійснює управління об’єктами державної власності, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України;
17) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
2095. Стаття 154. Голова Державної судової адміністрації України
 
   Стаття 154. Голова Державної судової адміністрації України
 
2096. 1. Державну судову адміністрацію України очолює Голова Державної судової адміністрації України.
 
-3017- Денисенко В.І.
частину першу викласти в такій редакції:
"1.Державну судову адміністрацію України очолює Голова Державної судової адміністрації України.
Головою Державної судової адміністрації України може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту та стаж роботи у галузі права не менше десяти років";
 
Відхилено   1. Державну судову адміністрацію України очолює Голова Державної судової адміністрації України.
 
2097. 2. Голова Державної судової адміністрації України призначається на посаду і звільняється з посади Радою суддів України.
 
-3018- Денисенко В.І.
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Голова Державної судової адміністрації України призначається на посаду на конкурсних засадах строком на три роки і звільняється з посади Радою суддів України.
Голова Державної судової адміністрації України не може обіймати посаду більш як два строки підряд.";
 
Відхилено   2. Голова Державної судової адміністрації України обирається на посаду і звільняється з посади Радою суддів України.
 
2098. 3. Голова Державної судової адміністрації України не має права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової і творчої діяльності у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради господарської організації, що має на меті одержання прибутку.
 
   3. Голова Державної судової адміністрації України не має права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової і творчої діяльності у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради господарської організації, що має на меті одержання прибутку.
 
2099. 4. Голова Державної судової адміністрації України:
 
-3019- Денисенко В.І.
частину четверту викласти в такій редакції:
"4.Голова Державної судової адміністрації України:
1) керує діяльністю Державної судової адміністрації України, несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань;
2) організовує роботу Державної судової адміністрації України;
3) звітує про діяльність Державної судової адміністрації України перед з'їздом суддів України, інформує про діяльність Державної судової адміністрації України Раду суддів України та конференції суддів щодо питань організаційного забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції, інших органів та установи судової системи;
4) призначає на посади за результатами конкурсного добору, проведеного відповідно до вимог законодавства про державну службу працівників Державної судової адміністрації України та звільняє їх з посад;
5) встановлює посадові оклади працівників Державної судової адміністрації України, присвоює їм ранги державного службовця, застосовує заохочення та накладає дисциплінарні стягнення відповідно до закону;
6) призначає за поданням голів відповідних судів керівників апаратів апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, Верховного Суду України, їх заступників та звільняє їх з посад у порядку, визначеному законодавством про державну службу
7) застосовує до керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників заохочення або накладає дисциплінарні стягнення за поданням голови відповідного суду;
8) присвоює керівникам апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступникам ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу;
9) вносить Раді суддів України подання щодо визначення граничної чисельності працівників Державної судової адміністрації України, у тому числі її територіальних управлінь;
10) затверджує типове положення про територіальне управління Державної судової адміністрації України та положення про структурні підрозділи Державної судової адміністрації України;
11) бере участь у підготовці пропозицій до проекту Державного бюджету України щодо фінансування судової влади;
12) затверджує структуру, штатний розпис Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь;
13) здійснює інші передбачені законом повноваження.;"
 
Відхилено   4. Голова Державної судової адміністрації України:
 
2100. 1) керує діяльністю Державної судової адміністрації України, несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань;
 
   1) керує діяльністю Державної судової адміністрації України, несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань;
 
2101. 2) організовує роботу Державної судової адміністрації України;
 
   2) організовує роботу Державної судової адміністрації України;
 
2102. 3) вносить на розгляд Ради суддів України подання щодо визначення граничної чисельності працівників Державної судової адміністрації України, у тому числі її територіальних управлінь;
 
   3) вносить на розгляд Ради суддів України подання щодо визначення граничної чисельності працівників Державної судової адміністрації України, у тому числі її територіальних управлінь;
 
2103. 4) призначає на посади та звільняє з посад працівників Державної судової адміністрації України; призначає за поданням голів відповідних судів керівників апаратів апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, Верховного Суду України, їх заступників та звільняє їх з посад у порядку, визначеному законодавством про державну службу;
 
-3020- Сотник О.С.
Пункт 4 частини 4 статті 154 викласти у наступній редакції: "призначає на посади за результатами конкурсного добору, проведеного Державною судовою адміністрацією України відповідно до законодавства про державну службу, працівників Державної судової адміністрації України та звільняє їх з посад".
 
Відхилено   4) призначає на посади та звільняє з посад працівників Державної судової адміністрації України; призначає за поданням голів відповідних судів керівників апаратів апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, Верховного Суду України, їх заступників та звільняє їх з посад у порядку, визначеному законодавством про державну службу;
 
    -3021- Сотник О.С.
У частину 4 статті 154 додати пункт 5 викладений у наступній редакції: "призначає та звільняє керівників апаратів Верховного, вищих спеціалізованих та апеляційних судів і їх заступників за згодою або поданням голови відповідного суду у порядку, визначеному законодавством про державну службу", пункти 5,6, 7 вважати відповідно пунктами 6,7,8.
 
Відхилено    
    -3022- Власенко С.В.
Пункт 4 частини 4 статті 154 викласти в такій редакції:
"4) призначає на посади та звільняє з посад працівників Державної судової адміністрації України; призначає за поданням голів відповідних судів керівників апаратів апеляційних судів, Верховного Суду України, їх заступників та звільняє їх з посад у порядку, визначеному законодавством про державну службу;".
 
Відхилено    
    -3023- Каплін С.М.
пункт 4 частини 4 ст.154 після слів "за поданням голів" доповнити словами "погоджених зборами суддів";
 
Відхилено    
2104. 5) застосовує до керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників заохочення або накладає дисциплінарні стягнення за поданням голови відповідного суду;
 
-3024- Власенко С.В.
Пункт 5 частини 4 статті 154 викласти в такій редакції:
"5) застосовує до керівників апаратів апеляційного суду, Верховного Суду України, їх заступників заохочення або накладає дисциплінарні стягнення за поданням голови відповідного суду;".
 
Відхилено   5) застосовує до керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників заохочення або накладає дисциплінарні стягнення за поданням голови відповідного суду;
 
    -3025- Каплін С.М.
пункт 5 частини 4 ст.154 після слів "за поданням голів" доповнити словами "або мотивованим зверненням судді";
 
Відхилено    
2105. 6) присвоює керівникам апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступникам ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу;
 
-3026- Власенко С.В.
Пункт 6 частини 4 статті 154 викласти в такій редакції:
"6) присвоює керівникам апаратів апеляційного суду, Верховного Суду України, їх заступникам ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу;".
 
Відхилено   6) присвоює керівникам апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступникам ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу;
 
2106. 7) затверджує типове положення про територіальне управління Державної судової адміністрації України та положення про структурні підрозділи Державної судової адміністрації України;
 
   7) затверджує типове положення про територіальне управління Державної судової адміністрації України та положення про структурні підрозділи Державної судової адміністрації України;
 
2107. 8) встановлює посадові оклади працівників Державної судової адміністрації України, присвоює їм ранги державного службовця, застосовує заохочення та накладає дисциплінарні стягнення відповідно до закону;
 
-3027- Сотник О.С.
У частині 4 статті 154 пункт 8 виключити.
 
Відхилено   8) встановлює посадові оклади працівників Державної судової адміністрації України, присвоює їм ранги державного службовця, застосовує заохочення та накладає дисциплінарні стягнення відповідно до закону;
 
2108. 9) звітує про діяльність Державної судової адміністрації України перед з'їздом суддів України, інформує про діяльність Державної судової адміністрації України Раду суддів України та конференції суддів щодо питань організаційно-матеріального забезпечення діяльності судів відповідної судової спеціалізації;
 
-3028- Сотник О.С.
У пункті 9 частини 4 статті 154 слова "та конференції суддів" виключити.
 
Відхилено   9) звітує про діяльність Державної судової адміністрації України перед з'їздом суддів України, інформує про діяльність Державної судової адміністрації України Раду суддів України та конференції суддів щодо питань організаційно-матеріального забезпечення діяльності судів відповідної судової спеціалізації;
 
    -3029- Крулько І.І.
виключити словосполучення"та конференції суддів" з пункту 9 частини 4 ст. 154.
 
Відхилено    
2109. 10) бере участь у підготовці пропозицій до проекту Державного бюджету України щодо фінансування судової влади;
 
-3030- Сироїд О.І.
Пункт 10 частини четвертої статті 154 нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) доповнити словами "разом із уповноваженою Радою суддів України особою представляє перед Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України пропозиції до проекту Державного бюджету України на відповідний рік щодо фінансового забезпечення судів загальної юрисдикції, інших органів і установ судової системи, та при внесенні змін до закону про Державний бюджет України на поточний рік".
 
Відхилено   10) бере участь у підготовці пропозицій до проекту Державного бюджету України щодо фінансування судової влади;
 
    -3031- Сотник О.С.
Пункт 10 частини 4 статті 154 викласти у наступній редакції: "разом із уповноваженою Радою суддів України особою представляє перед Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України пропозиції до проекту Державного бюджету України на відповідний рік щодо фінансового забезпечення судів загальної юрисдикції, інших органів і установ судової системи, та при внесенні змін до закону про Державний бюджет України на поточний рік".
 
Відхилено    
2110. 11) затверджує структуру, штатний розпис Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь;
 
-3032- Сотник О.С.
Пункт 11 частини 4 статті 154 викласти у наступній редакції: "затверджує структуру та штатний розпис Державної судової адміністрації України, її територіальних управлінь, апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів та Верховного Суду України".
 
Відхилено   11) затверджує структуру, штатний розпис Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь;
 
    -3033- Сотник О.С.
У частину 4 статті 154 додати пункт 12 викладений у наступній редакції "визначає штатну чисельність працівників апаратів судів загальної юрисдикції", пункт 12 вважати пунктом 13.
 
Відхилено    
2111. 12) здійснює інші передбачені законом повноваження.
 
-3034- Сотник О.С.
У частину 4 статті 154 додати абзац 2 викладений у наступній редакції: "Накази Державної судової адміністрації України, видані в межах повноважень, є обов’язковими для виконання апаратами судів загальної юрисдикції".
 
Відхилено   12) здійснює інші передбачені законом повноваження.
 
2112. 5. Голова Державної судової адміністрації України з питань, що належать до його повноважень, видає накази.
 
   5. Голова Державної судової адміністрації України з питань, що належать до його повноважень, видає накази.
 
2113. 6. Голова Державної судової адміністрації України має заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади Радою суддів України за поданням Голови Державної судової адміністрації України. Заступники Голови Державної судової адміністрації України виконують функції, визначені Головою Державної судової адміністрації України. Голова Державної судової адміністрації України розподіляє повноваження між першим заступником та заступниками Голови Державної судової адміністрації України.
 
-3035- Денисенко В.І.
частину шосту доповнити реченням такого змісту "Порядок розгляду питань щодо призначення Голови Державної судової адміністрації України, його заступників та звільнення їх з посад затверджується Радою суддів України.";
 
Відхилено   6. Голова Державної судової адміністрації України має заступників, які обираються на посаду та звільняються з посади Радою суддів України за поданням Голови Державної судової адміністрації України. Заступники Голови Державної судової адміністрації України виконують функції, визначені Головою Державної судової адміністрації України. Голова Державної судової адміністрації України розподіляє повноваження між першим заступником та заступниками Голови Державної судової адміністрації України.
 
2114. 7. Голова Державної судової адміністрації України вносить на розгляд Ради суддів України подання щодо визначення граничної чисельності працівників Державної судової адміністрації України, у тому числі її територіальних управлінь.
 
   7. Голова Державної судової адміністрації України вносить на розгляд Ради суддів України подання щодо визначення граничної чисельності працівників Державної судової адміністрації України, у тому числі її територіальних управлінь.
 
2115. Стаття 155. Територіальні органи Державної судової адміністрації України
 
-3036- Сугоняко О.Л.
Статтю 155 викласти в наступній редакції:
"Стаття 155. Територіальні органи та Громадська рада при Державній судовій адміністрації України
1. Територіальними органами Державної судової адміністрації України є територіальні управління Державної судової адміністрації України.
2. Територіальне управління Державної судової адміністрації України очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою Державної судової адміністрації України. Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України має заступника, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою Державної судової адміністрації України.
3. Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови місцевого суду призначає на посаду керівника апарату місцевого суду, заступника керівника апарату місцевого суду та звільняє їх з посади, за поданням голови місцевого суду застосовує до них заохочення або накладає дисциплінарні стягнення відповідно до закону; присвоює керівнику апарату місцевого суду, його заступнику ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу.
4. Структура і штатний розпис територіального управління Державної судової адміністрації України затверджуються Головою Державної судової адміністрації України за поданням начальника територіального управління Державної судової адміністрації України.
5. Територіальне управління Державної судової адміністрації України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс і рахунки в органах Державної казначейської служби України.
6. Територіальні управління Державної судової адміністрації України здійснюють свою діяльність відповідно до положення про них, що затверджується Головою Державної судової адміністрації України.
7. При Державній судовій адміністрації України та її територіальних органах діють громадська рада.
Громадська рада при Державній судовій адміністрації України та її територіальних органах є виборним колегіальним постійно діючим консультативно – дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики та здійснення громадського контролю за діяльністю Державної судової адміністрації України та її територіальних органів.
Діяльність Громадської ради визначається Положенням про Громадську раду при Державній судовій адміністрації України та її територіальних органах, розробленим та затвердженим Державною судовою адміністрацією України.
 
Відхилено   Стаття 155. Територіальні органи Державної судової адміністрації України
 
2116. 1. Територіальними органами Державної судової адміністрації України є територіальні управління Державної судової адміністрації України.
 
-3037- Сотник О.С.
Частину 1 статті 155 викласти у наступній редакції: "Територіальними органами Державної судової адміністрації України, що виконують функції організаційного забезпечення діяльності місцевих судів, є територіальні управління Державної судової адміністрації України.".
 
Відхилено   1. Територіальними органами Державної судової адміністрації України є територіальні управління Державної судової адміністрації України.
 
2117. 2. Територіальне управління Державної судової адміністрації України очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою Державної судової адміністрації України. Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України має заступника, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою Державної судової адміністрації України.
 
   2. Територіальне управління Державної судової адміністрації України очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою Державної судової адміністрації України. Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України має заступника, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою Державної судової адміністрації України.
 
2118. 3. Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови місцевого суду призначає на посаду керівника апарату місцевого суду, заступника керівника апарату місцевого суду та звільняє їх з посади, за поданням голови місцевого суду застосовує до них заохочення або накладає дисциплінарні стягнення відповідно до закону; присвоює керівнику апарату місцевого суду, його заступнику ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу.
 
-3038- Сотник О.С.
Частину 3 статті 155 викласти у наступній редакції "Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України:
1) здійснює організаційне забезпечення діяльності місцевих судів;
2) здійснює повноваження, визначені бюджетним законодавством для розпорядника бюджетних коштів щодо фінансового забезпечення діяльності місцевих судів;
3) призначає на посаду та звільняє з посад керівника апарату місцевого суду, заступників керівника апарату місцевого суду за згодою або поданням голови суду;
4) застосовує до них заохочення або дисциплінарні стягнення, у тому числі за поданням голови суду або зборів суддів відповідного суду;
5) присвоює керівнику апарату місцевого суду, його заступникам ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу;
6) затверджує структуру та штатний розпис місцевих судів;
7) призначає на посади працівників відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України та звільняє їх з посад, а також присвоює їм ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу;
8) здійснює інші повноваження, визначені законом".
 
Відхилено   3. Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови місцевого суду призначає на посаду керівника апарату місцевого суду, заступника керівника апарату місцевого суду та звільняє їх з посади, за поданням голови місцевого суду застосовує до них заохочення або накладає дисциплінарні стягнення відповідно до закону; присвоює керівнику апарату місцевого суду, його заступнику ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу.
 
    -3039- Денисенко В.І.
частину третю статті викласти в такій редакції:
"3. Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України:
1) забезпечує належне організаційне забезпечення діяльності місцевих судів;
2) здійснює повноваження, визначені бюджетним законодавством для розпорядника бюджетних коштів щодо фінансового забезпечення діяльності місцевих судів;
3) призначає на посаду та звільняє з посад за поданням голови місцевого суду керівника апарату місцевого суду, заступника (заступників) керівника апарату місцевого суду та звільняє їх з посади, за поданням голови місцевого суду застосовує до них заохочення або накладає дисциплінарні стягнення відповідно до закону;
4) присвоює керівнику апарату місцевого суду, його заступнику (заступникам) ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу;
5) затверджує структуру та штатний розпис місцевих судів
6) призначає на посади за результатами конкурсного добору, проведеного відповідно до вимог законодавства про державну службу працівників відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України та звільняє їх з посад;
7) здійснює інші повноваження, визначені законом. ";
 
Відхилено    
2119. 4. Структура і штатний розпис територіального управління Державної судової адміністрації України затверджуються Головою Державної судової адміністрації України за поданням начальника територіального управління Державної судової адміністрації України.
 
   4. Структура і штатний розпис територіального управління Державної судової адміністрації України затверджуються Головою Державної судової адміністрації України за поданням начальника територіального управління Державної судової адміністрації України.
 
2120. 5. Територіальне управління Державної судової адміністрації України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс і рахунки в органах Державної казначейської служби України.
 
   5. Територіальне управління Державної судової адміністрації України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс і рахунки в органах Державної казначейської служби України.
 
2121. 6. Територіальні управління Державної судової адміністрації України здійснюють свою діяльність відповідно до положення про них, що затверджується Головою Державної судової адміністрації України.
 
   6. Територіальні управління Державної судової адміністрації України здійснюють свою діяльність відповідно до положення про них, що затверджується Головою Державної судової адміністрації України.
 
2122. Стаття 156. Апарат суду
 
-3040- Денисенко В.І.
статтю 149 викласти в такій редакції:
"Стаття 149 (Нумерація статті вказана некорректно) Апарат суду
1. Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату. Керівник апарату суду представляє суд як юридичну особу.
2. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу суду, наповнення веб – сайту суду актуальною інформацією, забезпечення належних умов для перебування громадян в приміщеннях суду, інформує збори суддів про свою діяльність. Збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду, що тягне за собою звільнення його з посади.
3. Керівник апарату суду, штатна чисельність якого менше 100 працівників, має одного заступника, керівник апарату суду, штатна чисельність якого 100 і більше працівників, але не перевищує 200 працівників, має двох заступників, а в судах, де штатна чисельність працівників апарату перевищує 200 працівників, – трьох заступників.
4. Керівника апарату місцевого суду, його заступника (заступників) призначає на посаду та звільняє з посади начальник відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови місцевого суду, а керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників – Голова Державної судової адміністрації України за поданням голови відповідного суду.
5. Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення. Добір працівників апарату суду здійснюється на конкурсній основі.
6. Правовий статус працівників апарату суду визначається Законом України "Про державну службу". Умови оплати праці, матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного і транспортного забезпечення працівників апарату суду визначаються на засадах, що встановлені для відповідної категорії працівників апаратів центральних та місцевих органів виконавчої влади.
7. Структура і штатна чисельність апаратів місцевих судів за погодженням із головою суду затверджуються відповідним територіальним управлінням Державної судової адміністрації України, апаратів апеляційних судів – Державною судовою адміністрацією України за погодженням із головою суду, в межах видатків на утримання відповідного суду.
8. В апаратах судів загальної юрисдикції можуть створюватися управління, відділи, сектори, що здійснюють свої функції на підставі положень, які затверджуються керівником апарату відповідного суду.
9. Апаратом суду забезпечується ведення особових справ суддів у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України за погодженням із Радою суддів України.
10. В апараті суду загальної юрисдикції утворюється канцелярія, яка щоденно протягом робочого часу суду забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до відповідного суду. Канцелярія також виконує інші завдання, визначені положенням, затвердженим керівником апарату відповідного суду.
11. До штату апарату судів загальної юрисдикції входять також секретарі судового засідання, наукові консультанти та судові розпорядники.
12. Положення про апарат суду розробляється на підставі типового положення про апарат суду та затверджується зборами суддів відповідного суду.
Типове положення про апарат суду затверджує Державна судова адміністрація України за погодженням із Радою суддів України.
13. Керівник апарату суду видає накази з питань діяльності апарату суду";
 
Відхилено   Стаття 156. Апарат суду
 
2123. 1. Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату.
 
   1. Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату.
 
2124. 2. Положення про апарат суду розробляється на підставі типового положення про апарат суду та затверджується зборами суддів відповідного суду.
 
   2. Положення про апарат суду розробляється на підставі типового положення про апарат суду та затверджується зборами суддів відповідного суду.
 
2125. Типове положення про апарат суду затверджує Державна судова адміністрація України за погодженням із Радою суддів України.
 
   Типове положення про апарат суду затверджує Державна судова адміністрація України за погодженням із Радою суддів України.
 
2126. 3. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу, інформує збори суддів про свою діяльність. Збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду, що тягне за собою звільнення його з посади.
 
-3041- Сотник О.С.
У частину 3 статті 156 після слів "системи документообігу" додати слова "наповнення веб-сайту суду актуальною інформацією, забезпечення належних умов для перебування громадян в приміщеннях суду".
 
Відхилено   3. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу, інформує збори суддів про свою діяльність. Збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду, що тягне за собою звільнення його з посади.
 
    -3042- Каплін С.М.
частину 3 ст.156 викласти в такій редакції: "Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу, інформує збори суддів про свою діяльність, не рідше одного разу на 6 місяців. За наслідками такого інформування, збори суддів, приймають, шляхом таємного голосування, рішення про оцінку діяльності керівника апарату суду. У випадку негативної оцінки діяльності керівника апарату, більшістю зборів суддів, від присутніх на них суддів, голова суду або особа яка здійснює його повноваження, на протязі 5 днів, з часу ухвалення зборами суддів такого рішення, зобов'язаний направити особам уповноваженим на звільнення керівника апарату, подання про звільнення його з посади. Збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду, що тягне за собою звільнення його з посади".
 
Відхилено    
2127. 4. Керівника апарату місцевого суду, його заступника призначає на посаду та звільняє з посади начальник відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови місцевого суду, а керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників – Голова Державної судової адміністрації України за поданням голови відповідного суду.
 
-3043- Сотник О.С.
У частині 4 статті 156 слова "за поданням голови місцевого суду" замінити на "на підставі подання або за згодою голови відповідного місцевого суду",слова "за поданням голови відповідного суду" замінити на слова "на підставі подання або за згодою голови відповідного суду".
 
Відхилено   4. Керівника апарату місцевого суду, його заступника призначає на посаду та звільняє з посади начальник відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови місцевого суду, а керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників – Голова Державної судової адміністрації України за поданням голови відповідного суду.
 
    -3044- Сотник О.С.
Частину 4 статті 156 доповнити другим, третім та четвертим абзацами, викладенними у наступній редакції: "У місцевому, апеляційному суді, кількість працівників апарату якого перевищує 60 осіб, може бути призначено не більше двох заступників керівника апарату.
В апеляційному суді, кількість працівників апарату якого перевищує 140 осіб, може бути призначено не більше трьох заступників керівника апарату.
Керівник апарату Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду може мати не більше трьох заступників".
 
Відхилено    
    -3045- Власенко С.В.
Частину 4 статті 156 викласти в такій редакції:
"4. Керівника апарату місцевого суду, його заступника призначає на посаду та звільняє з посади начальник відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови місцевого суду, а керівників апаратів апеляційного суду, Верховного Суду України, їх заступників – Голова Державної судової адміністрації України за поданням голови відповідного суду".
 
Відхилено    
    -3046- Каплін С.М.
частину 4 ст.156 викласти в такій редакції: "Керівника апарату місцевого суду, його заступника призначає на посаду та звільняє з посади начальник відповідноготериторіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови місцевого суду, які були погоджені зборами суддів, а керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників - Голова Державної судової адміністрації України за поданням голови відповідного суду, які були погоджені зборами суддів";
 
Відхилено    
2128. 5. Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення. Добір працівників апарату суду здійснюється на конкурсній основі.
 
-3047- Сотник О.С.
Частину 5 статті 156 доповнити другим, третім та четвертим абзацами, викладенними у наступній редакції: "Керівник апарату апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України представляє суд як бюджетну установу та здійснює повноваження, визначені бюджетним законодавством для розпорядника бюджетних коштів.
Апарат місцевого суду з питань організаційного забезпечення діяльності суду підпорядковуються територіальним управлінням Державної судової адміністрації України.
Апарат апеляційного, вищого спеціалізованого суду та Верховного Суду України з питань організаційного забезпечення діяльності суду підпорядковуються Державній судовій адміністрації України".
 
Відхилено   5. Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення. Добір працівників апарату суду здійснюється на конкурсній основі.
 
2129. 6. Правовий статус працівників апарату суду визначається Законом України "Про державну службу". Умови оплати праці, матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного і транспортного забезпечення працівників апарату суду визначаються на засадах, що встановлені для відповідної категорії працівників апаратів центральних та місцевих органів виконавчої влади.
 
-3048- Сотник О.С.
У частину 6 статті 156 після слів "виконавчої влади" додати "Працівники апарату суду зобов'язані дотримуватися правил поведінки працівника суду, які затверджує Рада суддів України".
 
Відхилено   6. Правовий статус працівників апарату суду визначається Законом України "Про державну службу". Умови оплати праці, матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного і транспортного забезпечення працівників апарату суду визначаються на засадах, що встановлені для відповідної категорії працівників апаратів центральних та місцевих органів виконавчої влади.
 
    -3049- Грановський О.М.
Частину 6 статті 156 викласти в такій редакції:
"6. Правовий статус працівників апарату суду визначається Законом України "Про державну службу". Умови оплати праці, матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного і транспортного забезпечення працівників апарату суду визначаються на засадах, що встановлені для відповідних категорій державних службовців органів законодавчої та виконавчої влади".
 
Відхилено    
2130. 7. Структура і штатна чисельність апаратів місцевих судів за погодженням із головою суду затверджуються відповідним територіальним управлінням Державної судової адміністрації України, апаратів апеляційних судів – Державною судовою адміністрацією України за погодженням із головою суду, в межах видатків на утримання відповідного суду.
 
   7. Структура і штатна чисельність апаратів місцевих судів за погодженням із головою суду затверджуються відповідним територіальним управлінням Державної судової адміністрації України, апаратів апеляційних судів – Державною судовою адміністрацією України за погодженням із головою суду, в межах видатків на утримання відповідного суду.
 
2131. 8. В апаратах судів загальної юрисдикції можуть створюватися управління, відділи, що здійснюють свої функції на підставі положень, які затверджуються керівником апарату відповідного суду.
 
   8. В апаратах судів загальної юрисдикції можуть створюватися управління, відділи, що здійснюють свої функції на підставі положень, які затверджуються керівником апарату відповідного суду.
 
2132. 9. Апаратом суду забезпечується ведення особових справ суддів у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України за погодженням із Радою суддів України.
 
-3050- Сотник О.С.
Частину 9 статті 156 виключити.
 
Відхилено   9. Апаратом суду забезпечується ведення особових справ суддів у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України за погодженням із Радою суддів України.
 
    -3051- Сотник О.С.
До статті 156 додати пункт 9 викладений у наступній редакції "Керівник апарату видає накази з питань діяльності апарату суду".
 
Відхилено    
2133. 10. В апараті суду загальної юрисдикції утворюється канцелярія, яка щоденно протягом робочого часу суду забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до відповідного суду. Канцелярія також виконує інші завдання, визначені положенням, затвердженим керівником апарату відповідного суду.
 
   10. В апараті суду загальної юрисдикції утворюється канцелярія, яка щоденно протягом робочого часу суду забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до відповідного суду. Канцелярія також виконує інші завдання, визначені положенням, затвердженим керівником апарату відповідного суду.
 
2134. 11. До штату апарату судів загальної юрисдикції входять також секретарі судового засідання, наукові консультанти та судові розпорядники. Наукові консультанти повинні мати науковий ступінь кандидата або доктора юридичних наук.
 
   11. До штату апарату судів загальної юрисдикції входять також секретарі судового засідання, наукові консультанти та судові розпорядники. Наукові консультанти повинні мати науковий ступінь кандидата або доктора юридичних наук.
 
2135. Стаття 157. Особливості апаратів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів
 
-3052- Власенко С.В.
Назву статті 157 викласти в такій редакції:
"Особливості апарату Верховного Суду України".
 
Відхилено   Стаття 157. Особливості апаратів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів
 
2136. 1. Організаційне забезпечення діяльності Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду здійснюється апаратом відповідного суду.
 
-3053- Власенко С.В.
Частину 1 статті 157 викласти в такій редакції:
"1. Організаційне забезпечення діяльності Верховного Суду України здійснюється апаратом суду".
 
Відхилено   1. Організаційне забезпечення діяльності Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду здійснюється апаратом відповідного суду.
 
2137. 2. Положення про апарат, структура і штатний розпис апарату Верховного Суду України, апарату вищого спеціалізованого суду затверджуються зборами суддів відповідного суду за поданням голови відповідного суду.
 
-3054- Власенко С.В.
Частину 2 статті 157 викласти в такій редакції:
"2. Положення про апарат, структура і штатний розпис апарату Верховного Суду України затверджуються зборами суддів Верховного Суду України за поданням голови суду".
 
Відхилено   2. Положення про апарат, структура і штатний розпис апарату Верховного Суду України, апарату вищого спеціалізованого суду затверджуються зборами суддів відповідного суду за поданням голови відповідного суду.
 
2138. 3. Апарат Верховного Суду України очолює керівник апарату. Керівник апарату Верховного Суду України представляє Верховний Суд України як юридичну особу, затверджує положення про структурні підрозділи апарату Верховного Суду України.
 
-3055- Грановський О.М.
Частину 3 статті 157 викласти в такій редакції:
"3. Апарат Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду очолює керівник апарату. Керівник апарату Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду представляє Верховний Суд України, вищий спеціалізований суд як юридичну особу, затверджує положення про структурні підрозділи апарату Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду".
 
Відхилено   3. Апарат Верховного Суду України очолює керівник апарату. Керівник апарату Верховного Суду України представляє Верховний Суд України як юридичну особу, затверджує положення про структурні підрозділи апарату Верховного Суду України.
 
2139. 4. Матеріали, пов'язані з діяльністю Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду, зберігаються в архіві відповідного суду.
 
-3056- Власенко С.В.
Частину 4 статті 157 викласти в такій редакції:
"4. Матеріали, пов'язані з діяльністю Верховного Суду України зберігаються в архіві суду".
 
Відхилено   4. Матеріали, пов'язані з діяльністю Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду, зберігаються в архіві відповідного суду.
 
2140. Стаття 158. Помічники суддів судів загальної юрисдикції
 
   Стаття 158. Помічники суддів судів загальної юрисдикції
 
2141. 1. Кожний суддя суду загальної юрисдикції має помічника, статус і умови діяльності якого визначаються цим Законом, Законом України "Про державну службу" та Положенням про помічника судді, затвердженим Радою суддів України.
 
-3057- Сотник О.С.
У частині 1 статті 158 після слова "помічника" додати " (помічників)" , після слова "якого" додати слово " (яких)".
 
Відхилено   1. Кожний суддя суду загальної юрисдикції має помічника, статус і умови діяльності якого визначаються цим Законом, Законом України "Про державну службу" та Положенням про помічника судді, затвердженим Радою суддів України.
 
    -3058- Грановський О.М.
Частину 1 статті 158 доповнити новим реченням такого змісту:
"Помічники суддів прикріплюються для кадрового та фінансового обслуговування до апарату відповідного суду".
 
Відхилено    
    -3059- Денисенко В.І.
у частині першій слова "може мати" замінити словом "має";
 
Відхилено    
    -3060- Шинькович А.В.
Внести зміни до тексту частин першої та другої статті 158 шляхом уточнення положень частини першої та виключенням другого речення частини другої відповідної статті, виклавши при цьому їх положення у такій редакції:
"1. Кожний суддя місцевого, апеляційного та вищого спеціалізованого суду, а також Голова Верховного Суду України та його заступники має помічника, статус і умови діяльності якого визначаються цим Законом, Законом України "Про державну службу" та Положенням про помічника судді, затвердженим Радою суддів України.
2. Помічником судді може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту і вільно володіє державною мовою.";
 
Відхилено    
2142. 2. Помічником судді може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту і вільно володіє державною мовою. Помічники суддів Верховного Суду України повинні також мати стаж роботи в галузі права не менше трьох років.
 
   2. Помічником судді може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту і вільно володіє державною мовою. Помічники суддів Верховного Суду України повинні також мати стаж роботи в галузі права не менше трьох років.
 
2143. 3. Судді самостійно здійснюють добір помічників. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату відповідного суду за поданням судді.
 
   3. Судді самостійно здійснюють добір помічників. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату відповідного суду за поданням судді.
 
2144. 4. Помічники суддів з питань підготовки справ до розгляду підзвітні лише відповідному судді.
 
-3061- Сотник О.С.
Статтю 158 доповнити частиною 5, викладеною у наступній редакції: "Стаття 158. Період перебування на посаді помічника судді зараховується до трудового стажу за спеціальністю".
 
Відхилено   4. Помічники суддів з питань підготовки справ до розгляду підзвітні лише відповідному судді.
 
2145. Стаття 159. Бібліотека суду
 
   Стаття 159. Бібліотека суду
 
2146. 1. Для забезпечення судів нормативно-правовими актами, спеціальною науковою літературою, матеріалами судової практики в кожному суді створюється бібліотека суду. Фонди бібліотеки формують друковані видання та комп'ютерні бази даних.
 
   1. Для забезпечення судів нормативно-правовими актами, спеціальною науковою літературою, матеріалами судової практики в кожному суді створюється бібліотека суду. Фонди бібліотеки формують друковані видання та комп'ютерні бази даних.
 
2147. 2. Положення про бібліотеку суду затверджується Державною судовою адміністрацією України.
 
   2. Положення про бібліотеку суду затверджується Державною судовою адміністрацією України.
 
2148. Стаття 160. Служба судових розпорядників
 
   Стаття 160. Служба судових розпорядників
 
2149. 1. У кожному суді діє служба судових розпорядників. Судові розпорядники забезпечують додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні.
 
-3062- Грановський О.М.
Частину 1 статті 160 викласти в такій редакції:
"1. У кожному суді діє служба судових розпорядників. Судові розпорядники забезпечують додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні, а також у взаємодії з правоохоронними органами забезпечують підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду та охорону приміщень суду, а також виконують інші обов’язки, передбачені законом".
 
Відхилено   1. У кожному суді діє служба судових розпорядників. Судові розпорядники забезпечують додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні.
 
2150. 2. Судові розпорядники призначаються на посаду і звільняються з посади керівником апарату відповідного суду.
 
   2. Судові розпорядники призначаються на посаду і звільняються з посади керівником апарату відповідного суду.
 
2151. 3. Судові розпорядники забезпечуються форменим одягом, зразки якого затверджуються Головою Державної судової адміністрації України за погодженням із Радою суддів України.
 
   3. Судові розпорядники забезпечуються форменим одягом, зразки якого затверджуються Головою Державної судової адміністрації України за погодженням із Радою суддів України.
 
2152. 4. Судові розпорядники керуються у своїй діяльності цим Законом, вимогами процесуального закону, відповідними правилами та інструкціями, розпорядженнями голови суду та судді.
 
   4. Судові розпорядники керуються у своїй діяльності цим Законом, вимогами процесуального закону, відповідними правилами та інструкціями, розпорядженнями голови суду та судді.
 
2153. 5. Порядок створення та діяльності служби судових розпорядників визначається положенням, що затверджується Головою Державної судової адміністрації України за погодженням із Радою суддів України.
 
   5. Порядок створення та діяльності служби судових розпорядників визначається положенням, що затверджується Головою Державної судової адміністрації України за погодженням із Радою суддів України.
 
2154. Стаття 161. Забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах
 
   Стаття 161. Забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах
 
2155. 1. Підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів суддівської системи, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу здійснюють спеціалізовані підрозділи органів Міністерства внутрішніх справ України".
 
-3063- Сотник О.С.
У розділ ХІ, главу 3 додати статтю 162 викладену у наступній редакції: "Стаття 162. Призначення єдиної судової інформаційної системи
1. Єдина судова інформаційна система призначена для формування єдиного інформаційного простору судів загальної юрисдикції, інших органів та установ судової системи, зберігання та обміну даними, підтримки внутрішньої та зовнішньої комунікації за допомогою інформаційних технологій.
2. Єдина судова інформаційна система забезпечує функціонування електронного документообігу в судах, між судами, іншими органами та установами, діяльність яких пов’язана із судовою системою, електронну комунікацію з користувачами послуг судової системи".
 
Відхилено   1. Підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів суддівської системи, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу здійснюють спеціалізовані підрозділи органів Міністерства внутрішніх справ України".
 
    -3064- Сотник О.С.
У розділ ХІ, главу 3 додати статтю 163 викладену у наступній редакції: "Стаття 163. Структура єдиної судової інформаційної системи
1. До єдиної судової інформаційної системи належать: автоматизовані системи документообігу суду, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, Вищої ради юстиції; офіційний веб-портал судової влади, веб-сайти судів, інших органів та установ судової системи; Єдиний державний реєстр судових рішень; Єдина база даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб'єктів владних повноважень; програмні засоби аудіофіксування судового процесу і відеоконференцзв‘язку; автоматизована система обліку суддівських кадрів; підсистема обліку кадрів працівників апаратів судів, інших органів та установ судової системи; підсистема ведення судової статистики і моніторингу стану розгляду справ, а також інші підсистеми.
2. Перелік підсистем єдиної судової інформаційної системи, а також вимоги до них визначаються положенням про єдину судову інформаційну систему, яке затверджує Державна судова адміністрація України за погодженням або з ініціативи Ради суддів України".
 
Відхилено    
    -3065- Сотник О.С.
У розділ ХІ , главу 3 додати статтю 164 викладену у наступній редакції: "Стаття 164. Автоматизована система документообігу суду
1. У судах загальної юрисдикції функціонує стандартизована автоматизована система документообігу, що забезпечує:
1) реєстрацію вхідних, вихідних та внутрішніх документів суду, а також фіксування етапів проходження та передання цих документів до електронного архіву;
2) об'єктивний та неупереджений розподіл справ між суддями відповідно до статті 9 цього Закону;
3) надання учасникам судового процесу інформації про стан розгляду справ, у яких вони беруть участь;
4) моніторинг дотримання строків провадження у судових справах та автоматизовану підготовку інформації щодо дотримання строків провадження кожним суддею;
5) централізоване зберігання електронних текстів судових рішень та інших процесуальних документів;
6) видання судових рішень та виконавчих документів суду на підставі наявних в автоматизованій системі даних;
7) підготовку та моніторинг статистичних даних;
8) ведення електронного архіву судових справ;
9) обмін інформацією щодо справ між судами;
10) електронну комунікацію суду з користувачами послуг судової системи, зокрема надсилання процесуальних документів в електронному вигляді та текстів судових повісток у вигляді SМS-повідомлень учасникам судового процесу (кримінального провадження);
11) відправлення електронних копій судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень;
12) виконання інших завдань, спрямованих на належну організацію роботи суду та забезпечення доступу громадян до правосуддя.
2. Доступ до автоматизованої системи документообігу суду надається суддям та працівникам апарату відповідного суду згідно з їхніми функціональними обов'язками.
Персональну відповідальність за функціонування автоматизованої системи в суді несе керівник апарату суду.
3. Автоматизовані системи документообігу різних судів інтегровані між собою.
4. Порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду встановлює Положення про автоматизовану систему документообігу суду, яке затверджує Рада суддів України за поданням Державної судової адміністрації України.
5. Незаконне втручання в роботу автоматизованої системи тягне за собою відповідальність, установлену законом".
 
Відхилено    
    -3066- Сотник О.С.
У розділ ХІ, главу 3 додати статтю 165 викладену у наступній редакції: "Стаття 165. Автоматизована система обліку суддівських кадрів
1. Автоматизована система обліку суддівських кадрів забезпечує електронне ведення особових справ суддів, доступ до них суддів і судів, інших органів та установ судової системи, Вищої ради юстиції, а також у визначених обсягах – користувачів офіційного веб-порталу судової влади.
Автоматизована система обліку суддівських кадрів забезпечує подання суддями заяв та іншої інформації про себе засобами електронного зв’язку.
2. Особова справа судді в електронному вигляді повинна містити такі відомості про суддю:
1) біографічну довідку;
2) тексти усіх заяв судді, пов’язаних з його кар’єрою, та доданих до них документів;
3) тексти усіх рішень, прийнятих щодо судді Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів, її робочими органами, Вищою радою юстиції, Президентом України, Верховною Радою України;
4) інформація про результати конкурсів на заняття посади судді;
5) інформація про проходження суддею підготовки та підвищення кваліфікації в Національній школі суддів України;
6) інформація про здійснення викладацької діяльності у Національній школі суддів України;
7) інформація про заняття суддею адміністративних посад з копіями рішень про обрання на ці посади та звільнення з них;
8) інформація про обрання судді до органів суддівського самоврядування, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, Вищої ради юстиції;
9) інформація про здійснення суддею судочинства, зокрема:
- інформація про кількість відпрацьованих днів у певному році, перебування судді у відпустках, відрядженнях, час тимчасової непрацездатності судді;
- кількість розглянутих справ за категоріями, посилання на усі судові рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень;
- кількість скасованих судових рішень та підстави їх скасування;
- кількість змінених судових рішень та підстави їх зміни;
- наявність та кількість рішень, які стали підставою для ухвалення рішень міжнародних установ, компетенція яких визнана Україною, якими встановлено порушення Україною міжнародно-правових зобов’язань;
- дотримання строків розгляду справи;
- навантаження щодо розгляду справ порівняно з іншими суддями у відповідному суді, регіоні та державі з урахуванням інстанційності, спеціалізації суду та судді;
10) інформація щодо дисциплінарної відповідальності судді, зокрема:
- кількість скарг (заяв) щодо поведінки судді;
- кількість відкритих дисциплінарних проваджень та їх результати;
11) інформація щодо притягнення судді до адміністративної чи кримінальної відповідальності;
12) інформація щодо відповідності антикорупційним критеріям, зокрема:
- копії декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, інформація за результатами їх перевірки;
- інші відомості щодо відповідності судді вимогам антикорупційного законодавства.
3. Ведення автоматизованої системи обліку суддівських кадрів забезпечує Державна судова адміністрація України.
4. На офіційному веб-сайті кожного суду забезпечується відкритий доступ до біографічних довідок про суддів.
5. Порядок ведення і наповнення автоматизованої системи обліку суддівських кадрів, доступу до наявної в ній інформації Державна судова адміністрація України за погодженням з Радою суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів і Вищою радою юстиції".
 
Відхилено    
    -3067- Сотник О.С.
Доповнити Розділом ХІІ
 
Відхилено    
    -3068- Сотник О.С.
Розділ ХІІ доповнити статтею 166 викладеною у наступній редакції: "Стаття 166. Зміна місцезнаходження суду в особливих умовах
1. У разі неможливості належного функціонування суду за його місцезнаходженням внаслідок проведення антитерористичної операції, введення воєнного або надзвичайного стану, перебування суду на тимчасово окупованій території Президент України за поданням Державної судової адміністрації України може тимчасово змінити місцезнаходження такого суду (населений пункт, де знаходиться суд)".
 
Відхилено    
    -3069- Сотник О.С.
Розділ ХІІ доповнити статтею 167 викладеною у наступній редакції: "Стаття 167. Особливості визначення територіальної підсудності в особливих умовах
1. У разі неможливості належного функціонування окремих судів внаслідок проведення антитерористичної операції, введення воєнного або надзвичайного стану, перебування суду на тимчасово окупованій території голова відповідного вищого спеціалізованого суду за поданням Державної судової адміністрації України може визначити своїм розпорядженням інші суди для розгляду судових справ відповідної юрисдикції, якщо інше не передбачено законом.
2. Справи, розгляд яких не закінчено і які перебували у провадженні судів, які тимчасово припинили розгляд справ, передаються судам відповідно до встановленої згідно з цією статтею підсудності протягом десяти робочих днів з дня прийняття такого рішення".
 
Відхилено    
    -3070- Сотник О.С.
Розділ ХІІ доповнити статтею 168 викладеною у наступній редакції: "Стаття 168. Особливості діяльності слідчих суддів в особливих умовах
1. У разі неможливості належного функціонування окремих судів внаслідок проведення антитерористичної операції, введення воєнного або надзвичайного стану для здійснення судового контролю на відповідній території за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні може відряджатися слідчий суддя іншого суду за його згодою.
Необхідність у відрядженні визначає Голова Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ за поданням Державної судової адміністрації України.
2. Слідчий суддя здійснює свої повноваження на території, визначеній у розпорядженні Голова Вищого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, незалежно від територіальної підсудності справ суду, де він працює.
3. Слідчий суддя на час такого відрядження отримує суддівську винагороду в подвійному розмірі".
 
Відхилено    
    -3071- Сотник О.С.
Розділ ХІІ доповнити статтею 169 викладеною у наступній редакції: "Стаття 169. Особливості тимчасового переведення суддів в особливих умовах
1. У разі тимчасового припинення розгляду справ через неможливість належного функціонування окремих судів відповідно до статті 152 цього Закону судді цих судів відряджаються за їх згодою для здійснення своїх повноважень до інших судів того ж рівня і спеціалізації за розпорядженням голови відповідного вищого спеціалізованого суду. Такі судді здійснюють правосуддя в суді, до якого їх відряджено.
2. Державна судова адміністрація України забезпечує робоче місце і виплату суддівської винагороди відрядженням суддям в суді за місцем відрядження".
 
Відхилено    
    -3072- Сотник О.С.
Розділ ХІІ доповнити статтею 170 викладеною у наступній редакції: "Стаття 170. Відновлення функціонування судів, діяльність яких була припинена в особливих умовах
1. Державна судова адміністрація України в разі відновлення належних умов для функціонування судів, діяльність яких тимчасово була припинена в особливих умовах, скеровує до голови відповідного вищого спеціалізованого суду подання про можливість відновлення роботи відповідного суду. Голова відповідного вищого спеціалізованого суду видає розпорядження про відновлення роботи визначеного в поданні Державної судової адміністрації України суду.
2. Визначення територіальної підсудності справ, розгляд яких починається після видання головою відповідного вищого спеціалізованого суду
розпорядження про відновлення роботи суду, здійснюється за загальними правилами, визначеними процесуальним законом.
3. Суди, до підсудності яких було тимчасово віднесено розгляд судових справ відповідно до положень цього Розділу, після видання головою відповідного вищого спеціалізованого суду розпорядження про відновлення роботи відповідних судів продовжують розгляд справ, провадження у яких відкрито до видання такого розпорядження".
 
Відхилено    
2156. 10. Статтю 9 Закону України "Про судовий збір" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., №№ 14, ст. 87 із наступними змінами) викласти в такій редакції:
 
   10. Статтю 9 Закону України "Про судовий збір" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., №№ 14, ст. 87 із наступними змінами) викласти в такій редакції:
 
2157. "Стаття 9. Зарахування судового збору до Державного бюджету України
 
   "Стаття 9. Зарахування судового збору до Державного бюджету України
 
2158. 1. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
 
   1. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
 
2159. 2. Кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади".
 
-3073- Сироїд О.І.
Доповнити розділ ХІ нової редакції Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) главою 3 такого змісту:
"Глава 3. Єдина судова інформаційна система
Стаття 162. Призначення єдиної судової інформаційної системи
1. Єдина судова інформаційна система призначена для формування єдиного інформаційного простору судів загальної юрисдикції, інших органів та установ судової системи, зберігання та обміну даними, підтримки внутрішньої та зовнішньої комунікації за допомогою інформаційних технологій.
2. Єдина судова інформаційна система забезпечує функціонування електронного документообігу в судах, між судами, іншими органами та установами, діяльність яких пов’язана із судовою системою, електронну комунікацію з користувачами послуг судової системи.
Стаття 163. Структура єдиної судової інформаційної системи
1. До єдиної судової інформаційної системи належать: автоматизовані системи документообігу суду, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів, Вищої ради юстиції; офіційний веб-портал судової влади, веб-сайти судів, інших органів та установ судової системи; Єдиний державний реєстр судових рішень; Єдина база даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб'єктів владних повноважень; програмні засоби аудіофіксування судового процесу і відеоконференцзв‘язку; автоматизована система обліку суддівських кадрів; підсистема обліку кадрів працівників апаратів судів, інших органів та установ судової системи; підсистема ведення судової статистики і моніторингу стану розгляду справ, а також інші підсистеми.
2. Перелік підсистем єдиної судової інформаційної системи, а також вимоги до них визначаються положенням про єдину судову інформаційну систему, яке затверджує Державна судова адміністрація України за погодженням або з ініціативи Ради суддів України.
Стаття 164. Автоматизована система документообігу суду
1. У судах загальної юрисдикції функціонує стандартизована автоматизована система документообігу, що забезпечує:
1) реєстрацію вхідних, вихідних та внутрішніх документів суду, а також фіксування етапів проходження та передання цих документів до електронного архіву;
2) об'єктивний та неупереджений розподіл справ між суддями відповідно;
3) надання учасникам судового процесу інформації про стан розгляду справ, у яких вони беруть участь;
4) моніторинг дотримання строків провадження у судових справах та автоматизовану підготовку інформації щодо дотримання строків провадження кожним суддею;
5) централізоване зберігання електронних текстів судових рішень та інших процесуальних документів;
6) видання судових рішень та виконавчих документів суду на підставі наявних в автоматизованій системі даних;
7) підготовку та моніторинг статистичних даних;
8) ведення електронного архіву судових справ;
9) обмін інформацією щодо справ між судами;
10) електронну комунікацію суду з користувачами послуг судової системи, зокрема надсилання процесуальних документів в електронному вигляді та текстів судових повісток у вигляді SМS-повідомлень учасникам судового процесу (кримінального провадження);
11) відправлення електронних копій судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень;
11) виконання інших завдань, спрямованих на належну організацію роботи суду та забезпечення доступу громадян до правосуддя.
2. Доступ до автоматизованої системи документообігу суду надається суддям та працівникам апарату відповідного суду згідно з їхніми функціональними обов'язками.
Персональну відповідальність за функціонування автоматизованої системи в суді несе керівник апарату суду.
3. Автоматизовані системи документообігу різних судів інтегровані між собою.
4. Порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду встановлює Положення про автоматизовану систему документообігу суду, яке затверджує Рада суддів України за поданням Державної судової адміністрації України.
5. Незаконне втручання в роботу автоматизованої системи тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Стаття 165. Автоматизована система обліку суддівських кадрів
1. Автоматизована система обліку суддівських кадрів забезпечує електронне ведення особових справ суддів, доступ до них суддів і судів, інших органів та установ судової системи, Вищої ради юстиції, а також у визначених обсягах – користувачів офіційного веб-порталу судової влади.
Автоматизована система обліку суддівських кадрів забезпечує подання суддями заяв та іншої інформації про себе засобами електронного зв’язку.
2. Створення і функціонування автоматизованої системи обліку суддівських кадрів забезпечує Державна судова адміністрація України.
3. На офіційному веб-сайті кожного суду забезпечується відкритий доступ до біографічних довідок про суддів.
4. Порядок ведення і наповнення автоматизованої системи обліку суддівських кадрів, доступу до наявної в ній інформації Державна судова адміністрація України за погодженням з Радою суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією суддів і Вищою радою юстиції".
 
Відхилено   2. Кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади".
 
    -3074- Сироїд О.І.
Доповнити нову редакцію Закону "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 9 розділу І) розділом ХІІ такого змісту:
"Розділ ХІІ. Особливості функціонування судів в особливих умовах
Стаття 166. Зміна місцезнаходження суду в особливих умовах
1. У разі неможливості належного функціонування суду за його місцезнаходженням внаслідок проведення антитерористичної операції, введення воєнного або надзвичайного стану, перебування суду на тимчасово окупованій території Президент України за поданням Державної судової адміністрації України може тимчасово змінити місцезнаходження такого суду (населений пункт, де знаходиться суд).
Стаття 167. Особливості визначення територіальної підсудності в особливих умовах
1. У разі неможливості належного функціонування окремих судів внаслідок проведення антитерористичної операції, введення воєнного або надзвичайного стану, перебування суду на тимчасово окупованій території голова відповідного вищого спеціалізованого суду за поданням Державної судової адміністрації України може визначити своїм розпорядженням інші суди для розгляду судових справ відповідної юрисдикції, якщо інше не передбачено законом.
2. Справи, розгляд яких не закінчено і які перебували у провадженні судів, які тимчасово припинили розгляд справ, передаються судам відповідно до встановленої згідно з цією статтею підсудності протягом десяти робочих днів з дня прийняття такого рішення.
Стаття 168. Особливості діяльності слідчих суддів в особливих умовах
1. У разі неможливості належного функціонування окремих судів внаслідок проведення антитерористичної операції, введення воєнного або надзвичайного стану для здійснення судового контролю на відповідній території за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні може відряджатися слідчий суддя іншого суду за його згодою або у разі його мобілізації відповідно до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Необхідність у відрядженні визначає Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ за поданням Державної судової адміністрації України.
2. Слідчий суддя здійснює свої повноваження на території, визначеній у розпорядженні Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, незалежно від територіальної підсудності справ суду, де він працює.
3. Слідчий суддя на час такого відрядження отримує суддівську винагороду в подвійному розмірі.
Стаття 169. Особливості тимчасового переведення суддів в особливих умовах
1. У разі тимчасового припинення розгляду справ через неможливість належного функціонування окремих судів відповідно до статті 167 цього Закону судді цих судів відряджаються за їх згодою для здійснення своїх повноважень до інших судів того ж рівня і спеціалізації за розпорядженням голови відповідного вищого спеціалізованого суду. Такі судді здійснюють правосуддя в суді, до якого їх відряджено.
2. Державна судова адміністрація України забезпечує робоче місце і виплату суддівської винагороди відрядженням суддям в суді за місцем відрядження.
Стаття 170. Відновлення функціонування судів, діяльність яких була припинена в особливих умовах
1. Державна судова адміністрація України в разі відновлення належних умов для функціонування судів, діяльність яких тимчасово була припинена в особливих умовах, скеровує до голови відповідного вищого спеціалізованого суду подання про можливість відновлення роботи відповідного суду. Голова відповідного вищого спеціалізованого суду видає розпорядження про відновлення роботи визначеного в поданні Державної судової адміністрації України суду.
2. Визначення територіальної підсудності справ, розгляд яких починається після видання головою відповідного вищого спеціалізованого суду розпорядження про відновлення роботи суду, здійснюється за загальними правилами, визначеними процесуальним законом.
3. Суди, до підсудності яких було тимчасово віднесено розгляд судових справ відповідно до положень цього Розділу, після видання головою відповідного вищого спеціалізованого суду розпорядження про відновлення роботи відповідних судів продовжують розгляд справ, провадження у яких відкрито до видання такого розпорядження".
 
Відхилено    
    -3075- Сотник О.С.
Доповнити пунктом 11 такого змісту: "11. Доповнити п. 3 ч. 1 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" (Відомості Верховної Ради України, 1999, №24, ст. 207 із наступними змінами) після слів "паспорті громадянина України" і перед ", а також інші дані" словами "офіційна електронна адреса (за наявності)".
 
Відхилено    
    -3076- Сотник О.С.
Доповнити пунктом 12 такого змісту: "12. В Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (Відомості Верховної Ради України, 2003, №31-32, ст. 263):
1) ч. 1 ст. 1 доповнити новим пунктом такого змісту:
" офіційна електронна адреса – адреса електронної пошти, що складається з ідентифікатора, позначки "@" та доменного імені. При цьому ідентифікатором для юридичних осіб є ідентифікаційний код юридичної особи, філії, представництва, для фізичних осіб-підприємців – реєстраційний номер облікової картки платника податків. Доменним іменем є ім'я у домені mаіl.gоv.uа. Офіційна електронна адреса прирівнюється до адреси місця проживання (перебування) або місцезнаходження і може використовуватися суб’єктами електронного документообігу для здійснення офіційного листування між ними відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" без необхідності застосування електронного цифрового підпису. Положення про офіційну електронну адресу затверджує Міністерство юстиції України.";
2) в ст. 17:
а)ч. 2 доповнити новим пунктом такого змісту: " офіційна електронна адреса юридичної особи.";
б) ч. 3 доповнити новим пунктом такого змісту: "офіційна електронна адреса юридичної особи.";
в) ч. 4 доповнити новим пунктом такого змісту: "офіційна електронна адреса";
5) ч. 2 ст. 28 доповнити новим пунктом такого змісту: "офіційна електронна адреса філії, представництва.".
 
Відхилено    
    -3077- Романюк В.М.
У тексті проекту Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" виключити положення, які передбачають процедуру повторної касації судових рішень спеціалізованих судів, як судів касаційної інстанції. Замість них передбачити повноваження Верховного Суду України як єдиної касаційної інстанції, згідно з процесуальними законами.
У тексті проекту цього закону слова "Вища кваліфікаційна комісія суддів України" привести у відповідність до статті 127 Конституції України, зазначивши замість неї "Кваліфікаційна комісія суддів". Немає інших кваліфікаційних комісій суддів — нижчих, чи вищих, термін "вища", застосований у Конституції України лише щодо назви "Вища рада юстиції".
Положення у проекті закону щодо спеціальної підготовки громадянина України протягом одного року у Національній школі суддів, як обов'язкової передумови для призначення на посаду судді, протирічить статті 127 Конституції України, згідно якої "На посаду судді може бути рекомендований кваліфікаційною комісією суддів громадянин України, не молодший двадцяти п'яти років, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи у галузі права не менше як три роки, проживає в Україні не менше як десять років та володіє державною мовою".
 
Відхилено    
2160. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
-3078- Дехтярчук О.В.
Розділ ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" викласти у такій редакції:
1.Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.н
2.Установити, що:
1) заяви про перегляд Верховним Судом України рішень судів, що надійшли до судів касаційних інстанцій для вирішення питання про допуск справи до провадження Верховного Суду України та рішення за якими не було прийнято на день набрання чинності цим Законом, розглядаються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом;
2) заяви, що надійшли до Верховного Суду України та рішення за якими не було прийнято на день набрання чинності цим Законом, переглядаються у порядку, що діяв на день їх надходження.
3. Вища ради юстиції та Вища кваліфікаційна комісія суддів України формуються у новому складі в порядку, встановленому цим Законом.
Члени Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційна комісія суддів України, призначені до набрання чинності цим Законом продовжують виконувати свої повноваження до сформування повноважного складу цих органів, але не більше двох місяців з дня набрання чинності цим Законом.
Окреме рішення про припинення повноважень таких членів Вищої ради юстиції та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в цьому випадку не приймається.
Положення цієї статті не поширюються на членів Вищої ради юстиції, які перебувають в цьому органі за посадою.
4. Не пізніше двох місяців з дня набрання чинності цим Законом скликаються та проводяться з’їзд суддів України, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, з’їзд адвокатів України та всеукраїнська конференція працівників прокуратури;
4.1. З'їзд суддів України відповідно до цього Закону обирає новий склад Ради суддів України, призначає членів Вищої ради юстиції та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
5. Голови судів та їх заступники, призначені на посади голови суду або заступника голови суду до набрання чинності цим Законом, здійснюють свої повноваження протягом строку, передбаченого цим Законом.
6. Судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності цим Законом.
7. З набранням чинності цим Законом всі судді судів загальної юрисдикції продовжують здійснювати правосуддя без встановленого класу.
8. Вища кваліфікаційна комісія суддів України, сформована відповідна до вимог цього Закону, забезпечує проведення кваліфікаційної атестації суддів з метою прийняття рішень про встановлення відповідних кваліфікаційних класів:
1) суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів – протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом;
2) суддів апеляційних судів – протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом;
3) суддів, які подали на момент набуття чинності цим Законом заяву про обрання суддею безстроково – першочергово відповідно до графіка, встановленого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
Первинна кваліфікаційна атестація суддів місцевих судів, які склали присягу судді до набрання чинності цим Законом та відправляють правосуддя, проводиться у терміни, визначені Вищою кваліфікаційною комісією суддів.
Якщо за результатами первинної кваліфікаційної атестації судді не встановлено кваліфікаційний клас, він відстороняється від здійснення правосуддя та направляється для перепідготовки до Національної школи суддів України із подальшим проведенням повторної первинної кваліфікаційної атестації. Повторне невстановлення найнижчого п'ятого кваліфікаційного класу є підставою для висновку Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги.
Встановлення судді кваліфікаційної класу, який не відповідає рівню суду, в якому він займає посаду, є підставою для його переведення в суд нижчого рівня.
9. Первинна кваліфікаційна атестація суддів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, апеляційних судів здійснюється кваліфікаційною та дисциплінарною палатами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України спільно, шляхом формування колегій із трьох членів за принципом змішаного представництва кожної з палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
10. Дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності цим Законом, здійснюються відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у редакції, яка діяла на момент відкриття відповідного дисциплінарного провадження.
11. У разі якщо суд припиняє роботу у зв'язку зі стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної операції або іншими надзвичайними обставинами, суддя, який обіймає посаду в такому суді, може бути, за рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на строк не більше ніж на шість місяців прикріплений до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості із збереженням за ним посадового окладу, але без відповідних доплат.
12. До обладнання необхідної кількості залів судових засідань в місцевому суді допускається проведення судових засідань в інших приміщеннях суду, які є придатними для проведення судових засідань.
13. Вимоги частини першої статті 110 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" щодо досвіду роботи у галузі права понад п'ять років для інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України поширюються лише на осіб, які претендують на зайняття вакантних посад після набрання чинності цим Законом.
14. Кабінету Міністрів України:
1) у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень у відповідність із цим Законом;
2) у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити в межах своїх повноважень перегляд та скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
15. Державній судовій адміністрації України:
1) забезпечити створення та передачу Вищій кваліфікаційній комісії суддів України суддівських досьє за період з 1 січня 2010 року:
а) щодо суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих суддів – протягом трьох місяців з дня набуття чинності цим Законом;
б) щодо суддів апеляційних судів – протягом шести місяців з дня набуття чинності цим Законом;
в) щодо суддів місцевих судів – протягом дванадцяти місяців з дня набуття чинності цим Законом;
2) у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом здійснити належне організаційно-технічне забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру судових рішень з метою реалізації доступу до судових рішень відповідно до цього Закону;
3) у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень тих судових рішень, які не були внесені до Єдиного державного реєстру судових рішень, починаючи з 1 січня 2010 року;
4) здійснити протягом двадцяти чотирьох місяців з дня набуття чинності цим Законом організаційно-технічні заходи щодо забезпечення реалізації судами загальної юрисдикції положень частини сьомої статті 11 цього Закону стосовно проведення судових засідань виключно в спеціально обладнаному приміщенні суду.
 
Відхилено   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
    -3079- Денисенко В.І.
Розділ ІІ. Прикінцеві та перехідні положення викласти в такій редакції:
"1.Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Установити, що:
1) заяви про перегляд Верховним Судом України рішень судів, що надійшли до судів касаційних інстанцій для вирішення питання про допуск справи до провадження Верховного Суду України та рішення за якими не було прийнято на день набрання чинності цим Законом, розглядаються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом;
2) заяви, що надійшли до Верховного Суду України та рішення за якими не було прийнято на день набрання чинності цим Законом, переглядаються у порядку, що діяв на день їх надходження.
3. З набранням чинності цим Законом:
1) голови всіх судів та їх заступники, призначені (обрані) на посади до набрання чинності цим Законом, здійснюють передбачені ним повноваження до обрання голів, заступників голів в порядку, встановленому цим Законом, але не довше місяця;
2) повноваження членів Вищої ради юстиції, призначених Верховною Радою України, Президентом України, з'їздом суддів України з'їздом адвокатів України, з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, всеукраїнською конференцією працівників прокуратури, припиняються.
3) призначення членів Вищої ради юстиції у порядку, передбаченому Законом України "Про Вищу раду юстиції", з урахуванням внесених цим Законом змін здійснюється Верховною Радою України, Президентом України, з'їздом суддів України з'їздом адвокатів України, з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, всеукраїнською конференцією працівників прокуратури протягом 45 днів з дня набрання ним чинності.
4. Після набрання чинності цим Законом:
1) члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, призначені з’їздом суддів України до набуття чинності цим Законом, здійснюють свої повноваження протягом чотирьох років з дня набуття чинності цим Законом;
2) з'їзд суддів України обирає додатково двох членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у порядку, передбаченому цим Законом протягом 45 днів з дня набрання ним чинності;
3) з'їзд представників вищих юридичних навчальних закладів та наукових установ обирає членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у порядку, передбаченому цим Законом, після закінчення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, обраних до набрання чинності цим Законом;
4) з'їзд адвокатів обирає одного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у порядку, передбаченому цим Законом протягом 45 днів з дня набрання ним чинності, а після закінчення повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, призначеного до набрання чинності цим Законом Міністром юстиції України, – додатково одного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
5) члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, призначені Міністром юстиції України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Головою Державної судової адміністрації України до набрання чинності цим Законом, здійснюють свої повноваження протягом чотирьох років з дня їх призначення;
6) Вища кваліфікаційна комісія суддів України на першому засіданні, яке буде проведене після набрання чинності цим Законом, за наявності кворуму у вісім членів затверджує персональний склад кваліфікаційної та дисциплінарної палат у кількості не менше чотирьох членів кожної палати.
5. З набранням чинності цим Законом всі судді судів загальної юрисдикції продовжують здійснювати правосуддя без встановленого класу.
Вища кваліфікаційна комісія суддів України забезпечує проведення кваліфікаційної атестації суддів з метою прийняття рішень про встановлення відповідних кваліфікаційних класів:
1) суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів – протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом;
2) суддів апеляційних судів – протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом;
3) суддів, які подали на момент набуття чинності цим Законом заяву про обрання суддею безстроково – першочергово відповідно до графіка, встановленого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
Первинна кваліфікаційна атестація суддів місцевих судів, які склали присягу судді до набрання чинності цим Законом та відправляють правосуддя, проводиться у терміни, визначені Вищою кваліфікаційною комісією суддів.
Якщо за результатами первинної кваліфікаційної атестації судді не встановлено кваліфікаційний клас, він відстороняється від здійснення правосуддя та направляється для перепідготовки до Національної школи суддів України із подальшим проведенням повторної первинної кваліфікаційної атестації.
Повторне невстановлення найнижчого п'ятого кваліфікаційного класу є підставою для висновку Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги.
Встановлення судді кваліфікаційної класу, який не відповідає рівню суду, в якому він займає посаду, є підставою для його переведення в суд нижчого рівня.
6. Первинна кваліфікаційна атестація суддів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, апеляційних судів здійснюється кваліфікаційною та дисциплінарною палатами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України спільно, шляхом формування колегій із трьох членів за принципом змішаного представництва кожної з палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
7. Рада суддів України, обрана до набрання чинності цим Законом, працює до сформування нового складу Ради суддів України відповідно до цього Закону на черговому або позачерговому з’їзді суддів України, який має бути проведений не пізніше 45 днів, з дня набрання чинності цим Законом.
Вимоги щодо наявності стажу роботи, відповідної вищої освіти, порядку призначення для зайняття посад в органах та установах судової системи поширюються на осіб, які обіймають ці посади на день обрання чинності цим Законом.
8. Дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності цим Законом, здійснюються відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у редакції, яка діяла на момент відкриття відповідного дисциплінарного провадження.
9. До створення апеляційних округів загальних судів в порядку, встановленому цим Законом, апеляційними округами загальних судів є місто Київ, місто Севастополь, Автономна Республіка Крим, області, а апеляційними судами у відповідних апеляційних округах є відповідно Апеляційний суд міста Києва, Апеляційний суд міста Севастополя, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим, апеляційні суди областей.
10. У разі якщо суд припиняє роботу у зв'язку зі стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної операції або іншими надзвичайними обставинами, суддя, який обіймає посаду в такому суді, може бути, за рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на строк не більше ніж на шість місяців прикріплений до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості із збереженням за ним посадового окладу, але без відповідних доплат.
11. До обладнання необхідної кількості залів судових засідань в місцевому суді допускається проведення судових засідань в інших приміщеннях суду, які є придатними для проведення судових засідань, але не пізніше ніж протягом двадцяти чотирьох місяців з дня набрання чинності цим Законом.
12. Вимоги частини першої статті 110 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" щодо досвіду роботи у галузі права понад п'ять років для інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України поширюються лише на осіб, які претендують на зайняття вакантних посад після набрання чинності цим Законом.
13. Кабінету Міністрів України:
1) у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень у відповідність із цим Законом;
2) у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити в межах своїх повноважень перегляд та скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
14. Державній судовій адміністрації України:
1) забезпечити створення та передачу Вищій кваліфікаційній комісії суддів України суддівських досьє за період з 1 січня 2010 року:
а) щодо суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих суддів – протягом трьох місяців з дня набуття чинності цим Законом;
б) щодо суддів апеляційних судів – протягом шести місяців з дня набуття чинності цим Законом;
в) щодо суддів місцевих судів – протягом дванадцяти місяців з дня набуття чинності цим Законом;
2) у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом здійснити належне організаційно-технічне забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру судових рішень з метою реалізації доступу до судових рішень відповідно до цього Закону;
3) у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень тих судових рішень, які не були внесені до Єдиного державного реєстру судових рішень, починаючи з 1 січня 2010 року;
4) здійснити протягом двадцяти чотирьох місяців з дня набуття чинності цим Законом організаційно-технічні заходи щодо забезпечення реалізації судами загальної юрисдикції положень частини сьомої статті 11 цього Закону стосовно проведення судових засідань виключно в спеціально обладнаному приміщенні суду.
 
Відхилено    
2161. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
-3080- Сотник О.С.
Доповнити текст закону Прикінцевими та перехідними положеннями, абз. 1 пункту 1 яких викласти в такій редакції: "1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім:",пункт 1.1 Прикінцевих та перехідних положень викласти в такій редакції: "положень цього Закону щодо перевірки доброчесності суддів, а також щодо моніторингу способу життя судді, які набирають чинності одночасно з введенням в дію законів, які визначають порядок здійснення перевірки доброчесності та моніторингу способу життя відповідних посадових осіб".
Викласти пункт 1.2 Прикінцевих та перехідних положень в такій редакції: "статей 137 та 138 цього Закону щодо суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення, які вводяться в дію з 1 січня 2016 року. Суддівська винагорода, нарахована судді відповідно до цього Закону з 1 січня 2016 року за повний відпрацьований місяць, не може бути меншою, ніж його середній дохід за попередні 12 місяців. До 1 січня 2016 року суддівська винагорода та допомога на оздоровлення виплачується відповідно до статей 129, 130 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у редакції, яка діяла до набрання чинності цим Законом".
Викласти пункт 1.3 Прикінцевих та перехідних положень в такій редакції: "статей 144, 144-1 та 145 цього Закону щодо одноразової виплати у зв’язку з виходом судді у відставку, пенсійного забезпечення і довічного грошового утримання суддів у відставці, які вводяться в дію з 1 січня 2017 року. До 1 січня 2017 року пенсійне забезпечення і довічне грошове утримання суддів у відставці регулюється статтею 138 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у редакції, яка діяла до набрання чинності цим Законом".
Викласти пункт 1.4 Прикінцевих та перехідних положень в такій редакції: "частини другої статті 149 цього Закону щодо визначення головних розпорядників коштів Державного бюджету України, які вводяться в дію з 1 січня 2016 року".
 
Відхилено   1. Цей Закон набирає чинності через тридцять днів з дня його офіційного опублікування, крім пунктів 6 та 8 Розділу Іцього Закону, які набирають чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.
 
    -3081- Писаренко В.В.
У розділі ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» проекту Закону пропоную
пункт 1 викласти у такій редакції:
«1. Цей Закон набирає чинності через п’ять днів з дня встановлення факту наявності щодо цього Закону висновку Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська Комісія), яким підтверджено відповідність його норм існуючим щодо України висновкам Венеціанської Комісії, резолюціям і рекомендаціям Парламентської Асамблеї Ради Європи та іншим європейським стандартам у сфері судочинства. Наявність щодо цього Закону відповідного висновку Венеціанської Комісії встановлюється постановою Верховної Ради України на підставі рішення Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя за результатами розгляду відповідного висновку Венеціанської Комісії».
 
Відхилено    
    -3082- Алєксєєв С.О.
Пункт перший викласти в такій редакції:
"1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.".
 
Відхилено    
2162. 2. Установити, що:
 
-3083- Сотник О.С.
Викласти пункт 2 Прикінцевих та перехідних положень в такій редакції: "2. Установити, що: 1) заяви про перегляд Верховним Судом України рішень судів, що надійшли до судів касаційних інстанцій для вирішення питання про допуск справи до провадження Верховного Суду України та рішення за якими не було прийнято на день набрання чинності цим Законом, розглядаються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом; 2) заяви, що надійшли до Верховного Суду України та рішення за якими не було прийнято на день набрання чинності цим Законом, переглядаються у порядку, що діяв на день їх надходження.".
 
Відхилено   2. Установити, що:
 
2163. 1) заяви про перегляд Верховним Судом України рішень судів, що надійшли до судів касаційних інстанцій для вирішення питання про допуск справи до провадження Верховного Суду України та рішення за якими не було прийнято на день набрання чинності цим Законом, розглядаються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом;
 
   1) заяви про перегляд Верховним Судом України рішень судів, що надійшли до судів касаційних інстанцій для вирішення питання про допуск справи до провадження Верховного Суду України та рішення за якими не було прийнято на день набрання чинності цим Законом, розглядаються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом;
 
2164. 2) заяви, що надійшли до Верховного Суду України та рішення за якими не було прийнято на день набрання чинності цим Законом, переглядаються у порядку, що діяв на день їх надходження.
 
-3084- Шухевич Ю.Р.
доповнити частину 2 пунктом 3 такого змісту:
"3) Протягом трьох місяців з моменту набрання чинності цим Законом, сторони та інші особи, які брали участь в адміністративних справах за позовами, що подані у порядку, передбаченому статтями 171 та 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України (або в іншому порядку з будь-яких питань оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інших суб'єктів владних повноважень), у подальшому, але не раніше ніж, починаючи з 7 липня 2010 року, зверталися до Вищого адміністративного суду України із заявами про допуск справи до перегляду Верховним Судом України з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло за собою ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, та яким було відмовлено Вищим адміністративним судом України у допуску справи до провадження у Верховному Суді України, мають право подати безпосередньо до Верховного Суду України заяву про перегляд судових рішень у таких справах з тих самих мотивів.
У разі надходження до Верховного Суду України заяв про перегляд судових рішень у порядку, що встановлений цим пунктом, Верховний Суд України зобов’язаний протягом десяти днів від моменту надходження такої заяви витребувати адміністративну справу з відповідного суду та, за умови дотримання заявником вимог, що встановлені статтею 239 Кодексу адміністративного судочинства України, відкрити провадження та провести дії, що передбачені статтею 240-1 КАС України. При підготовці справи до розгляду Верховним Судом України пункти 2, 2-1, та 5 частини 2 статті 240-1 КАС України не застосовуються, а справа підлягає розгляду у відкритому судовому засіданні.
У разі, якщо заяву подано без дотримання вимог статті 239 КАС України, вона підлягає залишенню без руху, а заявникові надається час, що не повинен перевищувати десять днів від моменту одержання відповідної ухвали, для усунення виявлених недоліків. У разі якщо недоліки у встановлений строк усунуто не було – заява вважається неподаною та підлягає поверненню заявникові.
Встановлений у цьому пункті тримісячний строк для подання заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України є преклюзивним та поновленню не підлягає".
 
Відхилено   2) заяви, що надійшли до Верховного Суду України та рішення за якими не було прийнято на день набрання чинності цим Законом, переглядаються у порядку, що діяв на день їх надходження.
 
    -3085- Геращенко А.Ю.
Доповнити пункт 2 розділу ІІ „Прикінцеві та перехідні положення" законопроекту підпунктом 3 такого змісту:
„3) до набрання чинності законом про внесення змін до Закону України „Про Конституційний Суд України":
виплата суддівської винагороди суддям Конституційного Суду України здійснюється в порядку та розмірах, передбачених цим Законом для суддів Верховного Суду України, з урахуванням особливостей, визначених для суддів Конституційного Суду України положеннями абзацу другого частини п'ятої статті 129 Закону України „Про судоустрій і статус суддів" в редакції, яка діяла до набрання чинності цим Законом;
стаж роботи судді Конституційного Суду України визначається відповідно до статті 131 та пункту 11 розділу ХІІІ „Перехідні положення" Закону України „Про судоустрій і статус суддів" в редакції, яка діяла до набрання чинності цим Законом;
після призначення на посаду суддя Конституційного Суду України забезпечується службовим житлом в порядку, визначеному статтею 140 цього Закону;
пенсійне забезпечення та довічне грошове утримання суддям Конституційного Суду України у відставці виплачується відповідно до статті 145 цього Закону. У разі зміни розміру грошового утримання діючих суддів Конституційного Суду України відповідно здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання. Перерахунок щомісячного довічного грошового утримання здійснюється з усієї суми заробітної плати діючих суддів Конституційного Суду України з дня виникнення права на відповідний перерахунок".
 
Відхилено    
2165. 3. З набранням чинності цим Законом повноваження членів Вищої ради юстиції, призначених Верховною Радою України, Президентом України, з'їздом адвокатів України, з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, всеукраїнською конференцією працівників прокуратури, припиняються.
 
-3086- Сироїд О.І.
Пункт 3 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"3. Якщо Верховна Рада України, Президент України, з'їзд адвокатів України, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ або всеукраїнська конференція працівників прокуратури до набрання чинності цим Законом призначили членів Вищої ради юстиції з числа суддів, тоді Рада суддів України протягом одного місяця після набрання чинності цим Законом має право таємним голосуванням висловити їм недовіру, що має наслідком припинення їх повноважень як члена Вищої ради юстиції. За відсутності рішення про недовіру вважається, що такий член Вищої ради юстиції підтриманий Радою суддів України на цій посаді".
 
Відхилено   3. З набранням чинності пунктом 6 розділу І цього Закону повноваження членів Вищої ради юстиції, призначених Верховною Радою України, Президентом України, з'їздом адвокатів України, з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, всеукраїнською конференцією працівників прокуратури, припиняються.
 
    -3087- Сотник О.С.
Викласти пункт 3 Прикінцевих та перехідних положень в такій редакції: "3. Дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності цим Законом, здійснюються відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у редакції, яка діяла на момент відкриття відповідного дисциплінарного провадження.".
 
Відхилено    
    -3088- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частини 3-4 викласти у такій редакції:
"3. Вища ради юстиції та Вища кваліфікаційна комісія суддів України формуються у новому складі в порядку, встановленому цим Законом.
Члени Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційна комісія суддів України, призначені до набрання чинності цим Законом продовжують виконувати свої повноваження до сформування повноважного складу цих органів, але не більше двох місяців з дня набрання чинності цим Законом.
Окреме рішення про припинення повноважень таких членів Вищої ради юстиції та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в цьому випадку не приймається.
Положення цієї статті не поширюються на членів Вищої ради юстиції, які перебувають в цьому органі за посадою.
 
Відхилено    
2166. 4. З'їзд суддів України призначає нових членів Вищої ради юстиції в порядку, передбаченому Законом України "Про Вищу раду юстиції", з урахуванням внесених цим Законом змін, не пізніше спливу четвертого року повноважень членів Вищої ради юстиції, призначених з'їздом суддів України до набрання чинності цим Законом. Інші уповноважені суб'єкти призначають членів Вищої ради юстиції у порядку, передбаченому Законом України "Про Вищу раду юстиції", з урахуванням внесених цим Законом змін та не пізніше трьох місяців з дня набрання ним чинності.
 
-3089- Сироїд О.І.
Пункт 4 розділу ІІ виключити.
 
Відхилено   4. З'їзд суддів України призначає членів Вищої ради юстиції в порядку, передбаченому Законом України "Про Вищу раду юстиції", з урахуванням внесених цим Законом змін, не пізніше спливу четвертого року повноважень членів Вищої ради юстиції, призначених з'їздом суддів України до набрання чинності цим Законом. Повноваження членів Вищої ради юстиції, призначених з'їздом суддів України до набрання чинності цим Законом, припиняються з дня призначення членів Вищої ради юстиції в порядку, передбаченому Законом України "Про Вищу раду юстиції", з урахуванням внесених цим Законом змін.
Інші уповноважені суб'єкти призначають членів Вищої ради юстиції у порядку, передбаченому Законом України "Про Вищу раду юстиції", з урахуванням внесених цим Законом змін та не пізніше шістдесяти днів з дня набрання чинності пунктом 6 розділу І цього Закону.
 
    -3090- Сотник О.С.
Викласти пункт 4 Прикінцевих та перехідних положень в такій редакції: "4. До обладнання необхідної кількості залів судових засідань в місцевому суді допускається проведення судових засідань в інших приміщеннях суду, які є придатними для проведення судових засідань, але не пізніше ніж протягом двадцяти чотирьох місяців з дня набрання чинності цим Законом.".
 
Відхилено    
    -3091- Сидорович Р.М.
у частині четвертій слово "четвертого" замінити словом "шостого".
 
Відхилено    
    -3092- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
Частини 3-4 викласти у такій редакції:
4. Не пізніше двох місяців з дня набрання чинності цим Законом скликаються та проводяться з’їзд суддів України, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, з’їзд адвокатів України та всеукраїнська конференція працівників прокуратури.
З'їзд суддів України відповідно до цього Закону обирає новий склад Ради суддів України, призначає членів Вищої ради юстиції та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
    -3093- Лозовой А.С.
Частину четверту Прикінцевих та перехідних положень викласти у такій редакції: "4. З'їзд суддів України призначає нових членів Вищої ради юстиції в порядку, передбаченому Законом України "Про Вищу раду юстиції", з урахуванням внесених цим Законом змін, не пізніше спливу шостого року повноважень членів Вищої ради юстиції, призначених з'їздом суддів України до набрання чинності цим Законом. Інші уповноважені суб'єкти призначають членів Вищої ради юстиції у порядку, передбаченому Законом України "Про Вищу раду юстиції", з урахуванням внесених цим Законом змін та не пізніше трьох місяців з дня набрання ним чинності."
 
Відхилено    
2167. 5. Після набрання чинності цим Законом:
 
-3094- Сотник О.С.
Викласти пункт 5 Прикінцевих та перехідних положень в такій редакції: "5. Вимоги частини першої статті 110 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" щодо досвіду роботи у галузі права понад п'ять років для інспекторів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів поширюються лише на осіб, які претендують на зайняття вакантних посад після набрання чинності цим Законом.".
 
Відхилено   5. Після набрання чинності цим Законом:
 
    -3095- Яніцький В.П.
Пункт 5 Прикінцевих та перехідних положень доповнити реченням такого змісту: "Рада суддів України, обрана з’їздом суддів України до набуття чинності цим Законом, здійснює свої повноваження у складі, в якому її обрано, та до закінчення строку повноважень нинішнього складу Ради суддів України".
 
Відхилено    
    -3096- Ківалов С.В.
Матвійчук Е.Л.
2. частину п’яту – виключити; У зв’язку з чим, частини 1-14 вважати відповідно 1-13.
 
Відхилено    
    -3097- Лозовой А.С.
Після частини четвертої Прикінцевих та Перехідних положень доповнити частиною п’ятою такого змісту із подальшою зміною нумерації частин:
"5. У зв’язку з тим, що в роботі ІІІ З’їзду адвокатів України оголошено перерву, висування кандидатур та призначення членів Вищої ради юстиції здійснюється цим З’їздом при продовженні його роботи у відповідності до вимог цього Закону.
 
Відхилено    
2168. 1) члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, призначені з’їздом суддів України до набуття чинності цим Законом, здійснюють свої повноваження протягом чотирьох років з дня набуття чинності цим Законом;
 
-3098- Сироїд О.І.
Підпункт 1 пункту 5 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"1) вимоги щодо наявності стажу роботи для зайняття посади судді в апеляційному, вищому спеціалізованому суді, Верховному Суді України не поширюються на суддів, які обіймають ці посади на день набрання чинності цим Законом".
 
Відхилено   1) члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, призначені з’їздом суддів України до набуття чинності цим Законом, здійснюють свої повноваження протягом чотирьох років з дня набрання чинності цим Законом.;
 
    -3099- Пташник В.Ю.
Острікова Т.Г.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
В п.п. 1 п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону після слів "призначені з’їздом суддів України" додати "та з’їздом адвокатів України".
 
Відхилено    
2169. 2) з'їзд суддів України обирає додатково двох членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у порядку, передбаченому цим Законом;
 
-3100- Сироїд О.І.
Підпункт 2 пункту 5 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"2) Рада суддів України, обрана до набрання чинності цим Законом, працює до сформування нового складу Ради суддів України відповідно до цього Закону на черговому або позачерговому з’їзді суддів України".
 
Відхилено   2) з'їзд суддів України обирає додатково двох членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у порядку, передбаченому цим Законом;
 
2170. 3) з'їзд представників вищих юридичних навчальних закладів та наукових установ обирає членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у порядку, передбаченому цим Законом, після закінчення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, обраних до набрання чинності цим Законом;
 
-3101- Сироїд О.І.
Підпункт 3 пункту 5 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"3) голови судів та їх заступники, призначені (обрані) на посади голови суду або заступника голови суду до набрання чинності цим Законом, здійснюють повноваження голови суду, заступника голови суду до закінчення строку, на який їх призначено (обрано), крім випадків, передбачених абзацом другим цього пункту.
У судах, де кількість заступників голів судів більша, ніж передбачена цим Законом, з набранням чинності цим Законом повноваження заступників голів судів припиняються. У судах, де передбачена така посада, збори суддів відповідного суду, обирають заступника голови відповідного суду.
Протягом трьох років після набрання чинності цим Законом строк повноважень судді на адміністративній посаді становить один рік".
 
Відхилено   3) з'їзд представників вищих юридичних навчальних закладів та наукових установ обирає членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у порядку, передбаченому цим Законом, після закінчення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, обраних до набрання чинності цим Законом;
 
2171. 4) з'їзд адвокатів обирає одного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у порядку, передбаченому цим Законом, а після закінчення повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, призначеного до набрання чинності цим Законом Міністром юстиції України, – додатково одного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
-3102- Сироїд О.І.
Підпункт 4 пункту 5 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"4) Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія суддів є правонаступницею Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Голова, його заступник та інші члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які були повноважними на момент набрання чинності цим Законом, є головою, його заступниками та членами Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів без ухвалення додаткового рішення".
 
Відхилено   4) з'їзд адвокатів обирає одного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у порядку, передбаченому цим Законом, а після закінчення повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, призначеного до набрання чинності цим Законом Міністром юстиції України, – додатково одного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
    -3103- Шинькович А.В.
Пункт четвертий частини п’ятої Розділу ІІ. "Прикінцеві та перехідні положення" виключити у випадку урахування пункту 48 вказаних пропозицій (виключення положення щодо наділення з’їзду адвокатів правом обирати членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України).
 
Відхилено    
2172. 5) члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, призначені Міністром юстиції України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Головою Державної судової адміністрації України до набрання чинності цим Законом, здійснюють свої повноваження протягом чотирьох років з дня їх призначення;
 
-3104- Сироїд О.І.
Підпункт 5 пункту 5 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"5) члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, призначені до набрання чинності цим Законом, здійснюють повноваження членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів протягом чотирьох років з дня їх призначення".
 
Відхилено   5) члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, призначені Міністром юстиції України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Головою Державної судової адміністрації України до набрання чинності цим Законом, здійснюють свої повноваження протягом чотирьох років з дня їх призначення;
 
2173. 6) Вища кваліфікаційна комісія суддів України на першому засіданні, яке буде проведене після набрання чинності цим Законом, за наявності кворуму у вісім членів затверджує персональний склад кваліфікаційної та дисциплінарної палат у кількості не менше чотирьох членів кожної палати.
 
-3105- Сироїд О.І.
Підпункт 6 пункту 5 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"6) Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів на першому засіданні, яке буде проведене після набрання чинності цим Законом, затверджує персональний склад кваліфікаційної, дисциплінарних комісій, а також комісій з попереднього вивчення скарг (заяв) про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності".
 
Відхилено   6) Вища кваліфікаційна комісія суддів України на першому засіданні, яке буде проведене після набрання чинності цим Законом, за наявності кворуму у вісім членів затверджує персональний склад кваліфікаційної та дисциплінарної палат у кількості не менше чотирьох членів кожної палати.
 
    -3106- Шпенов Д.Ю.
Пункт 5 Прикінцевих та перехідних положень доповнити реченням такого змісту: "Рада суддів України, обрана з’їздом суддів України до набуття чинності цим Законом, здійснює свої повноваження у складі, в якому її обрано, та до закінчення строку повноважень нинішнього складу Ради суддів України".
 
Відхилено    
2174. 6. З набранням чинності цим Законом всі судді судів загальної юрисдикції продовжують здійснювати правосуддя без встановленого класу.
 
-3107- Сироїд О.І.
Пункт 6 розділу ІІ виключити.
 
Відхилено      
    -3108- Сотник О.С.
Викласти пункт 6 Прикінцевих та перехідних положень в такій редакції: "6. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом: привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити в межах своїх повноважень перегляд та скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону; забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.".
 
Відхилено    
    -3109- Шпенов Д.Ю.
пункт 6 Прикінцевих та перехідних положень виключити.
 
Відхилено    
    -3110- Шкрум А.І.
У Прикінцевих та перехідних положеннях
а) виключити частину 6;
 
Відхилено    
    -3111- Власенко С.В.
Пункт 6 Прикінцевих та перехідних положень викласти в такій редакції:
"6. З набранням чинності цим Законом всі судді судів загальної юрисдикції продовжують здійснювати правосуддя без проходження атестації.
Вища кваліфікаційна комісія суддів України забезпечує проведення кваліфікаційної атестації суддів:
1) суддів Верховного Суду України – протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом;
2) суддів апеляційних судів – протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом;
3) первинна кваліфікаційна атестація суддів місцевих судів, які склали присягу судді до набрання чинності цим Законом та відправляють правосуддя, проводиться у терміни, визначені Вищою кваліфікаційною комісією суддів.
4) суддів, які подали на момент набуття чинності цим Законом заяву про обрання суддею безстроково – першочергово відповідно до графіка, встановленого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
Не проходження суддею кваліфікаційної атестації є підставою для відкриття дисциплінарного провадження відповідно до статті 86 цього Закону".
 
Відхилено    
2175. Вища кваліфікаційна комісія суддів України забезпечує проведення кваліфікаційної атестації суддів з метою прийняття рішень про встановлення відповідних кваліфікаційних класів:
 
-3112- Писаренко В.В.
абзаци другий – п’ятий пункту 6 та пункт 7 виключити.
 
Відхилено   6. Вища кваліфікаційна комісія суддів України забезпечує проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів з метою прийняття рішень щодо можливості здійснення ними правосуддя у відповідних судах:
 
2176. 1) суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів – протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом;
 
   1) суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів – протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом;
 
2177. 2) суддів апеляційних судів – протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом;
 
   2) суддів апеляційних судів – протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом;
 
2178. 3) суддів, які подали на момент набуття чинності цим Законом заяву про обрання суддею безстроково – першочергово відповідно до графіка, встановленого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
-3113- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
Підпункт 3 пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень викласти у такій редакції "суддів, які подали на момент набуття чинності цим Законом заяву про обрання суддею безстроково, які не було розглянуто Вищою кваліфікаційною комісією суддів України – першочергово відповідно до графіка, встановленого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України".
 
Відхилено   3) суддів, які подали на момент набуття чинності цим Законом заяву про обрання суддею безстроково – першочергово відповідно до графіка, встановленого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
    -3114- Яніцький В.П.
Підпункт 3 пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень викласти у такій редакції "суддів, які подали на момент набуття чинності цим Законом заяву про обрання суддею безстроково, які не було розглянуто Вищою кваліфікаційною комісією суддів України – першочергово відповідно до графіка, встановленого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України".
 
Відхилено    
2179. Первинна кваліфікаційна атестація суддів місцевих судів, які склали присягу судді до набрання чинності цим Законом та відправляють правосуддя, проводиться у терміни, визначені Вищою кваліфікаційною комісією суддів.
 
-3115- Писаренко В.В.
абзаци другий – п’ятий пункту 6 та пункт 7 виключити.
 
Відхилено   Первинне кваліфікаційне оцінювання суддів місцевих судів, які склали присягу судді до набрання чинності цим Законом та відправляють правосуддя, проводиться у терміни, визначені Вищою кваліфікаційною комісією суддів.
 
2180. Якщо за результатами первинної кваліфікаційної атестації судді не встановлено кваліфікаційний клас, він відстороняється від здійснення правосуддя та направляється для перепідготовки до Національної школи суддів України із подальшим проведенням повторної первинної кваліфікаційної атестації. Повторне невстановлення найнижчого п'ятого кваліфікаційного класу є підставою для висновку Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги.
 
-3116- Писаренко В.В.
абзаци другий – п’ятий пункту 6 та пункт 7 виключити.
 
Відхилено   Якщо за результатами первинного кваліфікаційного оцінювання можливість здійснення суддею правосуддя у відповідному суді не підтверджена, він відстороняється від здійснення правосуддя та направляється для перепідготовки до Національної школи суддів України із подальшим проведенням повторного кваліфікаційного оцінювання. Непідтвердження можливості здійсненя правосуддя у відповідному суді за результатами повторного кваліфікаційного оцінювання є підставою для висновку Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади з підстав порушення присяги.
 
2181. Встановлення судді кваліфікаційної класу, який не відповідає рівню суду, в якому він займає посаду, є підставою для його переведення в суд нижчого рівня.
 
-3117- Писаренко В.В.
абзаци другий – п’ятий пункту 6 та пункт 7 виключити.
 
Відхилено      
2182. 7. Первинна кваліфікаційна атестація суддів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, апеляційних судів здійснюється кваліфікаційною та дисциплінарною палатами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України спільно, шляхом формування колегій із трьох членів за принципом змішаного представництва кожної з палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-3118- Сироїд О.І.
Пункт 7 розділу ІІ виключити.
 
Відхилено   7. Первинне кваліфікаційне оцінювання суддів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, апеляційних судів здійснюється кваліфікаційною та дисциплінарною палатами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України спільно, шляхом формування колегій із трьох членів за принципом змішаного представництва кожної з палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
    -3119- Сотник О.С.
Викласти пункт 7 Прикінцевих та перехідних положень в такій редакції: "7. Державній судовій адміністрації України: 1) у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом здійснити належне організаційно-технічне забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру судових рішень з метою реалізації доступу до судових рішень відповідно до цього Закону; 2) у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень тих судових рішень, які не були внесені до Єдиного державного реєстру судових рішень, починаючи з 1 січня 2010 року; 3) здійснити протягом двадцяти чотирьох місяців з дня набуття чинності цим Законом організаційно-технічні заходи щодо забезпечення реалізації судами загальної юрисдикції положень частини сьомої статті 11 цього Закону стосовно проведення судових засідань виключно в спеціально обладнаному приміщенні суду.".
 
Відхилено    
    -3120- Писаренко В.В.
абзаци другий – п’ятий пункту 6 та пункт 7 виключити.
 
Відхилено    
    -3121- Шпенов Д.Ю.
пункт 7 Прикінцевих та перехідних положень виключити.
 
Відхилено    
    -3122- Шкрум А.І.
У Прикінцевих та перехідних положеннях
а) виключити частину 7
 
Відхилено    
    -3123- Власенко С.В.
Пункт 7 Прикінцевих та перехідних положень викласти в такій редакції:
"7. Первинна кваліфікаційна атестація суддів Верховного Суду України, апеляційних судів здійснюється кваліфікаційною та дисциплінарною палатами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України спільно, шляхом формування колегій із трьох членів за принципом змішаного представництва кожної з палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Відхилено    
2183. 8. Дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності цим Законом, здійснюються відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у редакції, яка діяла на момент відкриття відповідного дисциплінарного провадження.
 
-3124- Кривенко В.М.
пункт 8 доповнити новим абзацом наступного змісту:
"Трирічний строк для застосування дисциплінарних стягнень до судді застосовується в тому числі до проступків, вчинених до дня набрання чинності цього закону.".
 
Відхилено   8. Заяви і скарги подані до набрання чинності цим Законом, а також дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності цим Законом, здійснюються відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у редакції, яка діяла на момент подачі відповідної заяви (скарги), відкриття відповідного дисциплінарного провадження.
 
2184. 9. До створення апеляційних округів загальних судів в порядку, встановленому цим Законом, апеляційними округами загальних судів є місто Київ, місто Севастополь, Автономна Республіка Крим, області, а апеляційними судами у відповідних апеляційних округах є відповідно Апеляційний суд міста Києва, Апеляційний суд міста Севастополя, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим, апеляційні суди областей.
 
-3125- Сироїд О.І.
Пункт 9 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"9. Судові рішення, прийняті судами першої інстанції до набрання чинності цим Законом, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цим Законом.
Судові рішення, прийняті судами апеляційної інстанції до набрання чинності цим Законом, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цим Законом".
 
Відхилено   9. До створення апеляційних округів загальних судів в порядку, встановленому цим Законом, апеляційними округами загальних судів є місто Київ, місто Севастополь, Автономна Республіка Крим, області, а апеляційними судами у відповідних апеляційних округах є відповідно Апеляційний суд міста Києва, Апеляційний суд міста Севастополя, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим, апеляційні суди областей.
 
2185. 10. У разі якщо суд припиняє роботу у зв'язку зі стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної операції або іншими надзвичайними обставинами, суддя, який обіймає посаду в такому суді, може бути, за рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на строк не більше ніж на шість місяців прикріплений до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості із збереженням за ним посадового окладу, але без відповідних доплат.
 
-3126- Сироїд О.І.
Пункт 10 розділу ІІ виключити.
 
Відхилено   10. У разі якщо суд припиняє роботу у зв'язку зі стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної операції або іншими надзвичайними обставинами, суддя, який обіймає посаду в такому суді, може бути, за рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на строк не більше ніж на шість місяців прикріплений до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості із збереженням за ним посадового окладу, але без відповідних доплат.
 
    -3127- Шпенов Д.Ю.
У пункті 10 Прикінцевих та перехідних положень виключити слова "на строк не більше ніж на шість місяців".
 
Відхилено    
    -3128- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 10 Прикінцевих та перехідних положень виключити слова "на строк не більше ніж на шість місяців".
 
Відхилено    
    -3129- Яніцький В.П.
У пункті 10 Прикінцевих та перехідних положень виключити слова "на строк не більше ніж на шість місяців".
 
Відхилено    
2186. 11. До обладнання необхідної кількості залів судових засідань в місцевому суді допускається проведення судових засідань в інших приміщеннях суду, які є придатними для проведення судових засідань, але не пізніше ніж протягом двадцяти чотирьох місяців з дня набрання чинності цим Законом.
 
-3130- Шпенов Д.Ю.
Пункт 11 Прикінцевих та перехідних положень виключити.
 
Відхилено   11. До обладнання необхідної кількості залів судових засідань в місцевому суді допускається проведення судових засідань в інших приміщеннях суду, які є придатними для проведення судових засідань, але не пізніше ніж протягом двадцяти чотирьох місяців з дня набрання чинності цим Законом.
 
    -3131- Яніцький В.П.
Пункт 11 Прикінцевих та перехідних положень виключити.
 
Відхилено    
2187. 12. Вимоги частини першої статті 110 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" щодо досвіду роботи у галузі права понад п'ять років для інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України поширюються лише на осіб, які претендують на зайняття вакантних посад після набрання чинності цим Законом.
 
-3132- Сироїд О.І.
У пункті 12 розділу ІІ слова "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" замінити словами "Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів".
 
Відхилено   12. Вимоги частини першої статті 110 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" щодо досвіду роботи у галузі права понад п'ять років для інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України поширюються лише на осіб, які претендують на зайняття вакантних посад після набрання чинності цим Законом.
 
    -3133- Шпенов Д.Ю.
Прикінцеві та перехідні положення доповнити пунктом 12 такого змісту: "Судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності цим Законом. Пункт 13 вважати пунктом 14.
 
Відхилено    
    -3134- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
Прикінцеві та перехідні положення доповнити пунктом 12 такого змісту "Судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності цим Законом. Пункт 13 вважати пунктом 14.
 
Відхилено    
    -3135- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У Прикінцеві та перехідні положення додати пункт 13 такого змісту: "З набранням чинності цим Законом кандидатам на посаду судді, які були зараховані до резерву кандидатів на посаду судді вперше рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів від 28 листопада 2012 року та на момент набрання чинності цим Законом перебувають у резерві кандидатів на посаду судді вперше, визначити термін дійсності результатів їх кваліфікаційного іспиту до 28 листопада 2016 року".
 
Відхилено    
    -3136- Яніцький В.П.
Прикінцеві та перехідні положення доповнити пунктом 12 такого змісту "Судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності цим Законом. Пункт 13 вважати пунктом 14.
 
Відхилено    
    -3137- Яніцький В.П.
У Прикінцеві та перехідні положення додати пункт 13 такого змісту: "З набранням чинності цим Законом кандидатам на посаду судді, які були зараховані до резерву кандидатів на посаду судді вперше рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів від 28.11.2012 р. та на момент набрання чинності цим Законом перебувають у резерві кандидатів на посаду судді вперше, визначити термін дійсності результатів їх кваліфікаційного іспиту до 28.11.2016 р.".
Відповідно пункти 12, 13, 14 вважати пунктами 11, 14, 15.
 
Враховано частково    
    -3138- Алєксєєв С.О.
Доповнити розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" пунктом 12 такого змісту:
"12. Судді, яким надано статус учасників бойових дій за захист ними незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом участі в антитерористичній операції, забезпечення її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, не підпадають під дію Закону України "Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VІІ, Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" від 8 квітня 2014 року № 1188-VІІ та не можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності за порушення, вчинені ними до набрання чинності цим Законом.
Для участі в антитерористичній операції в якості військовослужбовця Збройних сил України, Національної гвардії України, Міністерства внутрішніх справ України або інших військових формувань, суддя відряджається та є таким, що не здійснює правосуддя в цей період. На такого суддю не розповсюджується визначена законодавством заборона щодо сумісництва."
У зв’язку з цим пункти розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" з дванадцятого по чотирнадцятий вважати пунктами з тринадцятого по п’ятнадцятий.
 
Відхилено    
2188. 13. Кабінету Міністрів України:
 
-3139- Шпенов Д.Ю.
У Прикінцеві та перехідні положення додати пункт 13 такого змісту: "З набранням чинності цим Законом кандидатам на посаду судді, які були зараховані до резерву кандидатів на посаду судді вперше рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів від 12.11.2012 р. та на момент набрання чинності цим Законом перебувають у резерві кандидатів на посаду судді вперше, визначити термін дійсності результатів їх кваліфікаційного іспиту до 12.11.2016 р.".
Відповідно пункти 12, 13, 14 вважати пунктами 11, 14, 15.
 
Відхилено   13. Кабінету Міністрів України:
 
2189. 1) у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень у відповідність із цим Законом;
 
   1) у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень у відповідність із цим Законом;
 
2190. 2) у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
   2) у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
2191. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
2192. забезпечити в межах своїх повноважень перегляд та скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;
 
   забезпечити в межах своїх повноважень перегляд та скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;
 
2193. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
-3140- Сироїд О.І.
Пункт 13 розділу ІІ доповнити пунктом такого змісту:
"3) у річний строк з дня набрання чинності цим Законом внести до Верховної Ради України законопроект щодо включення особливих правил розгляду справ за участю суб’єктів господарювання до Цивільного процесуального кодексу України та визнання таким, що втратив чинність Господарського процесуального кодексу України".
 
Відхилено   забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
2194. 14. Державній судовій адміністрації України:
 
   14. Державній судовій адміністрації України:
 
2195. 1) забезпечити створення та передачу Вищій кваліфікаційній комісії суддів України суддівських досьє за період з 1 січня 2010 року:
 
-3141- Сироїд О.І.
Абзац 1 підпункту 1 пункту 14 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"1) забезпечити функціонування автоматизованої системи обліку суддівських кадрів, створити електронні особові справи суддів і забезпечити наповнення їх інформацією про суддів".
 
Відхилено   1) забезпечити створення та передачу Вищій кваліфікаційній комісії суддів України суддівських досьє з інформацією за період з 1 січня 2012 року (крім інформації, збирання якої не було передбачено відповідними нормативними актами у вказаний період):
 
2196. а) щодо суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих суддів – протягом трьох місяців з дня набуття чинності цим Законом;
 
-3142- Власенко С.В.
Пункт а) підпункту 1 пункту 14 Прикінцевих та перехідних положень викласти в такій редакції:
"а) щодо суддів Верховного Суду України – протягом трьох місяців з дня набуття чинності цим Законом;".
 
Відхилено   а) щодо суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих суддів – протягом трьох місяців з дня набуття чинності цим Законом;
 
2197. б) щодо суддів апеляційних судів – протягом шести місяців з дня набуття чинності цим Законом;
 
   б) щодо суддів апеляційних судів – протягом шести місяців з дня набуття чинності цим Законом;
 
2198. в) щодо суддів місцевих судів – протягом дванадцяти місяців з дня набуття чинності цим Законом;
 
   в) щодо суддів місцевих судів – протягом дванадцяти місяців з дня набуття чинності цим Законом;
 
2199. 2) у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом здійснити належне організаційно-технічне забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру судових рішень з метою реалізації доступу до судових рішень відповідно до цього Закону;
 
   2) у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом здійснити належне організаційно-технічне забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру судових рішень з метою реалізації доступу до судових рішень відповідно до цього Закону;
 
2200. 3) у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень тих судових рішень, які не були внесені до Єдиного державного реєстру судових рішень, починаючи з 1 січня 2010 року;
 
   3) у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень тих судових рішень, які не були внесені до Єдиного державного реєстру судових рішень, починаючи з 1 січня 2010 року;
 
2201. 4) здійснити протягом двадцяти чотирьох місяців з дня набуття чинності цим Законом організаційно-технічні заходи щодо забезпечення реалізації судами загальної юрисдикції положень частини сьомої статті 11 цього Закону стосовно проведення судових засідань виключно в спеціально обладнаному приміщенні суду.

-3143- Ємець Л.О.
При підготовці зведеного проекту пропоную узгодити поняття "суддівська винагорода", "грошове утримання", "заробіток", "заробітна плата", які вживаються в законопроектах № 1497 та 1656.
 
Відхилено   4) здійснити протягом двадцяти чотирьох місяців з дня набуття чинності цим Законом організаційно-технічні заходи щодо забезпечення реалізації судами загальної юрисдикції положень частини сьомої статті 11 цього Закону стосовно проведення судових засідань виключно в спеціально обладнаному приміщенні суду.
15. Для кандидатів на посаду судді, які були зараховані до резерву та протягом трьох років з часу зарахування до резерву не подали заяву для участі в конкурсі на зайняття вакантної посади судді, у випадку, якщо закінчення вказаного трьохрічного терміну припало на період з 11 квітня 2014 року по 31 грудня 2014 року включно, результати їх кваліфікаційного іспиту вважаються дійсними протягом 90 днів з дати набуття чинності цим Законом.

    -3144- Романюк Р.С.
Згідно з вимогами нормотворчої техніки, викласти кінцевий текст законопроекту до другого читання у вигляді проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", виклавши цей Закон в новій редакції. Зміни до законодавчих актів викласти в Прикінцевих та перехідних положеннях;
 
Відхилено    
    -3145- Романюк Р.С.
В остаточній редакції об’єднаного законопроекту залишити систему судів запропоновану в законопроекті реєстр. №1656: місцеві суди (місцеві загальні суди; місцеві господарські суди; місцеві адміністративні суди); апеляційні суди (апеляційні суди; апеляційні господарські суди; апеляційні адміністративні суди); вищі спеціалізовані суди (Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України); Верховний Суд України
 
Враховано в розділі І   
    -3146- Тимошенко Ю.В.
Соболєв С.В.
Внести зміни до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом":
у тексті Закону слова "порушення провадження", "порушенні провадження", "порушення справи" замінити відповідно словами "відкриття провадження", "відкритті провадження", "відкриття провадження у справі";
у назві та тексті статті 16 та статтях 17, 94, 95 слова "порушення провадження" замінити словами "відкриття провадження"; слова "справа порушується" замінити словами "провадження у справі відкривається"; слова "порушена справа" замінити словами "відкрито провадження".
 
Відхилено    
    -3147- Сольвар Р.М.
Розділ ІІ доповнити новою частиною такого змісту:
"Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відсторонення судді від посади, прийняте до набрання чинності Кримінального процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, № 9-Ю, № 11-12, № 13, ст.88) скасовується рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України протягом десяти днів з дня находження відповідної заяви судді, якщо кримінальну справу відносно такого судді було направлено на додаткове судове розслідування або щодо судді набрав законної сили виправдувальний вирок.
 
Відхилено    
    -3148- Каплін С.М.
14) Прикінцеві та перехідні положення доповнити частиною 15 наступного змісту:
"Головам судів або особам які здійснюють їх повноваження, на протязі двох тижнів, з часу набрання чинності даним законом, скликати збори суддів, де вирішити питання про погодження кандидатів на посаду керівника апарату та його заступника. У випадку погодження на зазначені посади інших осіб, ніж ті які на час набрання чинності даним законом перебувають на зазначених посадах, протягом 5 днів, з часу погодження зборами суддів, внести посадовим особам, які даним законом наділені правом прийняття та звільнення керівника апарату та його заступника, подання відповідно про звільнення керівника апарату та його заступника та про призначення керівника апарату та його заступника".
 
Відхилено    
    -3149- Логвинський Г.В.
В прикінцевих та перехідних положеннях до законопроекту передбачити пункт в такій редакції:
"Державній судовій адміністрації України:
затвердити положення про порядок здійснення обігу електронних документів".
 
Відхилено