Кількість абзаців - 246 Таблиця поправок


Про адміністративно-територіальний устрій України (Повторне вето Президента України)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
1. Закон України Про адміністративно-територіальний устрій України      Закон України Про адміністративно-територіальний устрій України  
2. Цей Закон визначає поняття адміністративно-територіального устрою України, правовий статус і види адміністративно-територіальних одиниць, повноваження органів державної влади і органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою.   -1- Пухкал О.Г. (в.о. № 209)
1. В преамбулу закону авторами пропонується після слів "адміністративно-територіальних одиниць" внести термін "поселення". Виникає запитання "Чи є поселення адміністративно-територіальною одиницею?" Якщо автори проекту стверджують "так", важко зрозуміти розділ З статті 3, в якому система адміністративно-територіального устрою України поділяється, в тому числі, і на невеликі та спеціальні поселення. Якщо ж поселення є адміністративною одиницею, то цей термін не потрібно окремо вносити в преамбулу.  
Враховано . Після слів "адміністративно-територіальних одиниць" записати "населених пунктів та поселень ".  Цей Закон визначає поняття адміністративно-територіального устрою України, правовий статус і види адміністративно-територіальних одиниць, населених пунктів та поселень, повноваження органів державної влади і органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою.  
    -2- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Текст преамбули і статті 1 дати в попередній редакції " Цей Закон визначає поняття адміністративно-територіального устрою України, правовий статус і види адміністративно-територіальних одиниць, повноваження органів державної влади і органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою."  
Відхилено . Цим проектом виписана система не тільки адміністративно-територіальних одиниць, але й населених пунктів, поселень - їх поняття, правовий статус і види. Поняття адміністративно-територіальних одиниць, населених пунктів і поселень не тотожні. З цим пов'язані правові наслідки щодо регулювання земельних відносин (розміри земельних ділянок, сплата за землю) в межах населених пунктів поза їх межами, сплата за комунальні послуги (як приклад, за електроенергію), участь громадян, які проживають і перебувають в населених пунктах, невеликих поселеннях, що мають тимчасове значення і несталий склад населення, хутори та одиночні двори, а також поселення, що є об'єктами службового призначення в системі певної галузі господарства (будівлі залізничних служб, будинки лісників, шляхових майстрів, бакенщиків, польові стани тощо), закритих військових поселень, спеціальних поселень в системі МВС в громадському житті (наприклад, у виборах до відповідних органів влади) тощо.   
3. Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
4. Стаття 1. Поняття адміністративно-територіального устрою      Стаття 1. Поняття адміністративно-територіального устрою  
5. Адміністративно-територіальний устрій України - це обумовлена географічними, історичними, економічними, етнічними, соціальними, культурними та іншими чинниками внутрішня територіальна організація держави з поділом її на складові частини - адміністративно-територіальні одиниці, відповідно до яких будуються система державних органів і система місцевого самоврядування.   -3- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Текст преамбули і статті 1 дати в попередній редакції " Адміністративно-територіальний устрій України - це обумовлена географічними, історичними, економічними, етнічними, соціальними, культурними та іншими чинниками внутрішня територіальна організація держави з поділом її на складові частини - адміністративно-територіальні одиниці, відповідно до яких будуються система державних органів і система місцевого самоврядування." Внесена пропозиція врахована в частині 1 статті 6. В ст.1 вилучити слова " відповідно до яких будуються система державних органів і система місцевого самоврядування."  
Враховано   Адміністративно-територіальний устрій України - це обумовлена географічними, історичними, економічними, етнічними, соціальними, культурними та іншими чинниками внутрішня територіальна організація держави з поділом її на складові частини - адміністративно-територіальні одиниці.  
    -4- Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
3. Статтю 1 проекту пропоную викласти в такій редакції: "Адміністративно-територіальний устрій України - це обумовлена історичними, географічними, етнічними, культурними, соціальними, економічними та іншими чинниками внутрішня територіальна організація держави на основі поділу її території на складові частини - адміністративно-територіальні одиниці".  
Враховано    
6. Стаття 2. Основні засади державної політики у сфері адміністративно-територіального устрою      Стаття 2. Основні засади державної політики у сфері адміністративно-територіального устрою  
7. Державна політика у сфері адміністративно-територіального устрою грунтується на засадах єдності та цілісності території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості соціально-економічного розвитку регіонів з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій.   -5- Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
В статті 2 проекту пропоную виключити слова "поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади", оскільки централізація та децентралізація є двома взаємовиключними процесами, і їх поєднання як єдиного у принципу є некоректним. Ця помилка вже зроблена в нашій Конституції, але не потрібно її дублювати ще й в законі. В ст. 3 вилучити слова " адміністративно-територіальні одиниці:" далі за тестом.  
Відхилено .  Державна політика у сфері адміністративно-територіального устрою грунтується на засадах єдності та цілісності території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості соціально-економічного розвитку регіонів з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій.  
8. Стаття 3. Система адміністративно-територіального устрою      Стаття 3. Система адміністративно-територіального устрою  
9. Систему адміністративно-територіального устрою складають адміністративно-територіальні одиниці: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.   -6- Асадчев В.М. (реєстр. картка № 337)
Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Лавринович О.В. (в.о. № 121)
Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
Пересунько С.І. (реєстр. картка № 448)
Пухкал О.Г. (в.о. № 209)
Шеховцов О.Д. (в.о. № 52)
Для адміністративно-територіальних одиниць - сіл, селищ, міст - необхідно задіяти термін "громада", що відрізнить їх від населених пунктів. " За статусом у системі адміністративно-територіального устрою України її складові поділяються: на адміністративно-територіальні одиниці - Автономна Республіка Крим, області, райони, райони у місті, громади - села, селища, міста; населені пункти - села, селища, міста; невеликі поселення; спеціальні поселення."  
Враховано . Ч.2 викласти у такій редакції:  1. Систему адміністративно-територіального устрою складають Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села. 2. За статусом у системі адміністративно-територіального устрою України її складові поділяються: на адміністративно-територіальні одиниці - Автономна Республіка Крим, області, райони, райони у місті, громади - села, селища, міста; населені пункти - села, селища, міста; невеликі поселення; спеціальні поселення.  
    -7- Масенко О.М. (в.о. № 147)
у частині 2 статті 3 замість назви населеного пункту "селищ сільського типу" вживати термін "селище", і далі по всьому тексту проекту внести такі зміни -використати назву "селище".  
Враховано    
    -8- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Потребують уточнення редакції частина 2 статті 3, частина 1 статті 9, частина 1 статті 12, частина 3 статті 20, частини 2 і 4 статті 23.  
Враховано    
10. Стаття 4. Поняття і види адміністративно-територіальних одиниць       
11. 1. Адміністративно-територіальна одиниця - це частина території України, що є просторовою основою для організації та діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.       
12. 2. За соціально-територіальними ознаками адміністративно-територіальні одиниці поділяються на населені пункти (села, селища, міста) та регіони - райони і області.       
13. 3. Автономна Республіка Крим є автономною адміністративно-територіальною одиницею у складі України.       
14. Стаття 5. Органи, до повноважень яких належать розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою      Стаття 4. Органи, до повноважень яких належать розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою  
15. Органами, до повноважень яких належать розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою в Україні, є Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування.      Органами, до повноважень яких належать розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою в Україні, є Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування.  
16. Стаття 6. Законодавство про адміністративно-територіальний устрій      Стаття 5. Законодавство про адміністративно-територіальний устрій  
17. Питання адміністративно-територіального устрою регулюються Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами України.      Питання адміністративно-територіального устрою регулюються Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами України.  
18. Розділ ІІ. АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНІ ОДИНИЦІ ТА ЇХ СТАТУС   -9- Лавринович О.В. (в.о. № 121)
Доповнити ч.1 ст.6 реченням : "і враховується при їх організації і діяльності".  
Враховано   Розділ ІІ. АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНІ ОДИНИЦІ, ЇХ СТАТУС І СКЛАДОВІ ЧАСТИНИ Глава 1. Адміністративно-територіальні одиниці Стаття 6. Поняття адміністративно-територіальних одиниць 1. 1. Адміністративно-територіальна одиниця - це цілісна частина єдиної території в установлених відповідно до закону межах, що є просторовою основою для організації та діяльності представницьких органів влади та місцевого самоврядування і враховується при організації і діяльності органів виконавчої влади, системи судів і органів прокуратури. 2.. Адміністративно-територіальна одиниця утворюється з урахуванням географічних, історичних, економічних, етнічних, соціальних та інших чинників в разі наявності необхідної кількості населення, відповідної території, податкової спроможності, бюджетної забезпеченості, фінансових ресурсів в обсязі, достатньому для здійснення на цій території виконавчої влади та функцій і повноважень місцевого самоврядування. 3. Межі адміністративно-територіальних одиниць, їх назва, склад і адміністративний центр визначається відповідно до цього Закону. 4. Адміністративно - територіальна одиниця може містити в своєму складі один або декілька населених пунктів, а також невеликі та спеціальні поселення. 5. Офіційна назва адміністративно-територіальних одиниць має бути похідною від найменування тих населених пунктів, які є їх адміністративними центрами, або географічного чи історичного найменування тієї частини території, на якій розташовані ці адміністративно-територіальні одиниці, та відповідної територіальної громади. Стаття 7. Сільська громада - село 1. Сільська громада - це адміністративно-територіальна одиниця, яка утворюються при чисельності не менш як 5 тисяч жителів, які проживають на території одного або кількох сільських населених пунктів і невеликих поселень, в межах якої діє територіальна громада та створюється орган місцевого самоврядування. У гірських, поліських та місцях особливого статусу (Чорнобильська зона, місця компактного проживання громадян, які становлять національні меншини) можуть утворюватись адміністративні одиниці і при меншій кількості населення. 2. Назва адміністративно-територіальної одиниці є похідною від категорії і назви населеного пункту адміністративного центру одиниці, який встановлюється у селі, та територіальної громади. Стаття 8. Селищна громада - селище 1. Селищна громада - це адміністративно-територіальна одиниця, яка утворюються при чисельності не менш як 5 тисяч жителів, які проживають на території одного або кількох населених пунктів (селищ і сіл) і невеликих поселень, в межах якої діє територіальна громада та створюється орган місцевого самоврядування. У гірських, поліських та місцях особливого статусу (Чорнобильська зона, місця компактного проживання громадян, які становлять національні меншини) можуть утворюватись адміністративні одиниці і при меншій кількості населення. 2. Назва адміністративно-територіальної одиниці є похідною від категорії і назви адміністративного центру одиниці, який встановлюється у селищі, та територіальної громади. Стаття 9. Міська громада - місто 1. Міська громада - це адміністративно-територіальна одиниця, яка утворюється при чисельності населення не менш 10 тисяч жителів, які проживають на території одного міста або кількох населених пунктів і невеликих поселень, в межах якої діє територіальна громада та створюється орган місцевого самоврядування. 2. Назва адміністративно-територіальної одиниці є похідною від категорії і назви населеного пункту адміністративного центру, який встановлюється у місті, та територіальної громади. Стаття 10. Район у місті. У містах з кількістю населення не менш як 300 тисяч жителів з урахуванням історичних, економічних, науково-технічних, культурних, демографічних та інших чинників розвитку складових частин міста, думки місцевого населення можуть утворюватися райони в містах. Рішення про ліквідацію районів в містах здійснюється з урахуванням думки населення, яке проживає на території цих районів, висловленої на місцевому референдумі, та рішень відповідних рад. Стаття 11. Район 1. Район - це адміністративно-територіальна одиниця у складі Автономної Республіки Крим, області переважно з агропромисловим характером економіки, транспортною, інформаційною та іншою соціальною інфраструктурою, спрямованою на забезпечення зв'язків між населеними пунктами, що знаходяться на його території. 2. 2. Район складається з адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст. 3. 3. Район утворюється з урахуванням географічного положення і історичного розвитку території, етнічного складу населення, культурних та інших традицій, перспективи соціально-економічного розвитку, наявності продуктивних сил, фінансової самодостатності, наявності розвинутої інфраструктури системи комунікацій для задоволення потреб населення, а також населеного пункту, що історично склався як соціально-економічний, культурний чи релігійний центр для жителів навколишніх населених пунктів при кількості населення не менше 60 тисяч чоловік. Відхилення кількості населення за рахунок поточного природного руху і міграції не може перевищувати десять відсотків. У гірських, поліських районах та районах особливого статусу (Чорнобильска зона, місця компактного проживання громадян, які становлять національні меншини тощо) за висновком Кабінету Міністрів України райони можуть утворюватися і при меншій кількості населення. Стаття 12. Область 1. Область - це найбільша адміністративно-територіальна одиниця у складі України, що характеризується певними історичними, економічними, екологічними, географічними, демографічними особливостями. 2. Область складається з адміністративно-територіальних одиниць - районів та міських (адміністративними центрами яких є міста обласного значення) громад - міст. 3. Відповідно до Конституції України до складу України входять: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області. Стаття 13. Автономна Республіка Крим 1. Автономна Республіка Крим є адміністративно-територіальною одиницею у складі України. 2. До складу Автономної Республіки Крим входять адміністративно-територіальні одиниці - райони та міські (адміністративними центрами яких є міста республіканського (Автономної Республіки Крим) значення) громади - міста.  
    -10- Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
- в частині 2 пропоную виключити слова "податкової спроможності" (як одного з критеріїв утворення адміністративно-територіальної одиниці), оскільки на сьогодні ця умова є нереальною;  
Відхилено    
    -11- Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
в частині 4 слова "містити в своєму складі" пропоную замінити словами "мати на своїй території";  
Відхилено .   
    -12- Асадчев В.М. (реєстр. картка № 337)
Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Лавринович О.В. (в.о. № 121)
Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
Пересунько С.І. (реєстр. картка № 448)
Пухкал О.Г. (в.о. № 209)
Шеховцов О.Д. (в.о. № 52)
Викласти ч.5 ст.6 в такій редакції: " Офіційна назва адміністративно-територіальних одиниць має бути похідною від найменування тих населених пунктів, які є їх адміністративними центрами, або географічного чи історичного найменування тієї частини території, на якій розташовані ці адміністративно-територіальні одиниці, та відповідної територіальної громади."  
Враховано    
    -13- Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
Принциповим зауваженням до законопроекту є ускладнена система адміністративно-територіального устрою, що викликано насамперед ненайкращими термінологічними відповідниками назв адміністративно-територіальних одиниць. Зокрема, використання термінів "сільрада", "селищрада" і "міськрада", замість використовуваних в прийнятому парламентом законопроекті №0907 "сільський, селищний та міський округи" є невдалими, особливо зважаючи на аналогічні назви колегіальних виборних органів місцевого самоврядування. Отже, пропонується повернутися для позначення об'єднань територіальних громад до конструкцій "сільський округ", '^.селищний округ" та "міський округ". Для усунення протиріч з Конституцією України пропоную підготувати законопроект про внесення змін до Конституції, яким зокрема передбачити можливість утворення міських округів  
Враховано частково .   
    -14- Пухкал О.Г. (в.о. № 209)
У статті 7 "Село" і в статті 8 "Селища" авторами проекту вказується, що обидві адміністративно-територіальні одиниці утворюються за умови чисельності жителів не менш ніж 5000 чол. В чому полягає тоді різниця між ними? Очевидно, автори мали на увазі, що "село" - це одиниця, що нараховує до 5000 жителів, а "селище" - більш ніж 5000, але менш ніж 10 000 жителів.  
   
    -15- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Не слід обумовлювати наявністю 5 тисяч жителів утворення сіл як адміністративно-територіальних одиниці. Мережа сіл (як і міст, селищ міського типу) склалася і перегляд існуючого стану не є доцільним.  
Враховано . Адміністративно-територіальна одиниця при певних умовах може бути за чисельністю і менше 5 тисяч чоловік.   
    -16- Масенко О.М. (в.о. № 147)
статтю 7 доповнити частиною 5 такого змісту: "вказані норми стосуються новоутворених сіл  
Відхилено    
    -17- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Потребують уточнення редакції частина 2 статті 3, частина 1 статті 9, частина 1 статті 12, частина 3 статті 20, частини 2 і 4 статті 23  
Враховано .   
    -18- Масенко О.М. (в.о. № 147)
у частині 1 статті 10 вилучити слово "можуть" Це питання має вирішуватися за пропозиціями відповідних рад і не є обов'язковим  
Відхилено    
    -19- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Статтю 10 дати в такій редакції: "У містах з кількістю населення не менш як 300 тисяч жителів з урахуванням історичних, економічних, науково-технічних, культурних, демографічних та інших чинників розвитку складових частин міста, думки місцевого населення можуть утворюватися, при наявності рішень відповідних Рад, райони в містах".  
Враховано частково    
    -20- Масенко О.М. (в.о. № 147)
у частині 3 статті 11 замінити "60 тисяч населення" наступним текстом "40 - 60 тисяч населення в залежності від середньої чисельності населення в районах області";  
Враховано частково    
    -21- Масенко О.М. (в.о. № 147)
статтю 11 доповнити частиною четвертою такого змісту: " вказані норми стосуються новоутворених районів".  
Відхилено    
    -22- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Потребують уточнення редакції частина 2 статті 3, частина 1 статті 9, частина 1 статті 12, частина 3 статті 20, частини 2 і 4 статті 23.  
Враховано частково    
    -23- Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
Пропоную вилучити з тексту проекту закону положення про "міста республіканського (Автономної Республіки Крим) значення", оскільки ця категорія міст тотожна "містам обласного значення", вони не мають ніяких особливостей в правовому регулюванні, і тому непотрібно перевантажувати закон зайвою термінологією. Отже, пропонується залишити дві категорії міст: 1) міста районного значення;2) міста обласного значення  
Враховано частково    
19. Глава 1. Населені пункти       
20. Стаття 7. Поняття і категорії населених пунктів       
21. 1. Населений пункт - це частина комплексно заселеної території України, яка склалася внаслідок господарської та іншої соціальної діяльності, має сталий склад населення, власну назву та зареєстрована в порядку, передбаченому цим Законом.       
22. 2. Невеликі поселення, що мають тимчасове значення і несталий склад населення, хутори та одиночні двори, а також поселення, що є об'єктами службового призначення в системі певної галузі господарства (будівлі залізничних служб, будинки лісників, шляхових майстрів, бакенщиків, польові стани тощо), не є самостійними населеними пунктами і включаються до тих адміністративно-територіальних одиниць, на території яких вони розташовані.       
23. 3. Населені пункти поділяються на сільські та міські.       
24. 4. До категорії сільських населених пунктів належать села, до міських - селища і міста.      .  
25. Стаття 8. Села       
26. Села - це населені пункти зі сталим складом населення, переважна частина якого зайнята в сільськогосподарському виробництві та лісовому господарстві.       
27. Стаття 9. Селища       
28. Селища - це міські населені пункти, що розташовані при промислових підприємствах, будовах, залізничних вузлах, гідротехнічних спорудах, підприємствах по виробництву і переробці сільськогосподарської продукції, та інші населені пункти, що мають комунальну і соціальну інфраструктуру та переважна частина населення яких зайнята у промисловому виробництві чи соціально-культурній сфері.       
29. Стаття 10. Міста районного значення       
30. До категорії міст районного значення відносяться міста, на території яких розміщені промислові підприємства, комунальне господарство, житловий фонд, мережа соціально-культурних закладів і підприємств з кількістю населення понад 10 тисяч жителів, переважна частина якого зайнята в промисловості чи соціально-культурній сфері.       
31. Стаття 11. Міста республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення       
32. 1. До категорії міст республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення відносяться міста з кількістю населення понад 50 тисяч жителів, які є економічними і культурними центрами, мають розвинуту промисловість, комунальне господарство, значний житловий фонд.       
33. 2. До категорії міст республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення можуть бути також віднесені населені пункти з кількістю населення менше 50 тисяч жителів, якщо вони мають важливе промислове, соціально-культурне, історичне, оборонне значення, перспективу економічного розвитку, або населені пункти, які включені до курортних зон і на їх території розташовані санаторії, стаціонарні лікувальні та оздоровчі заклади, туристичні бази, інші заклади відпочинку.       
34. Стаття 12. Міста, що мають спеціальний статус       
35. Містами, що мають спеціальний статус, відповідно до Конституції України, є міста Київ і Севастополь.       
36. Стаття 13. Територія і межі населених пунктів       
37. 1. Територія населених пунктів складається з місць проживання (територія, що забудована, включаючи присадибні ділянки), частин природного ландшафту, у тому числі зон відпочинку (територія парків, скверів, лісів, озер, річок тощо), промислової зони (територія, забудована виробничими об'єктами, зони очисних споруд, сміттєзвалищ тощо), об'єктів інфраструктури (доріг, інших комунікацій тощо).   -24- Президент України
Першу частину статті 13 доповнити словами зон сільськогосподарської та водогосподарської діяльності У ч.1 ст.13 після слів (територія, забудована виробничими об'єктами, зони очисних споруд, побутових відходів тощо)" доповнити словами: "зон сільськогосподарської та водогосподарської діяльності" далі за текстом. Замінити слово "сміттєзвалищ" на слова "побутових відходів".  
Враховано .   
38. 2. Межами населених пунктів є межа їх земель, що відокремлює територію населених пунктів від земель іншого призначення. Межі населених пунктів визначаються на підставі проекту планування та забудови населених пунктів, землеустрою або техніко-економічного обгрунтування їх розвитку.       
39. 3. Зміна меж населеного пункту проводиться у разі:       
40. 1) зміни генерального плану забудови населеного пункту;       
41. 2) включення населеного пункту до складу міста, селища;       
42. 3) об'єднання кількох населених пунктів в один населений пункт;       
43. 4) включення до складу населеного пункту земель промисловості, транспорту, зв'язку, оборони та іншого призначення;       
44. 5) надання земельних ділянок для потреб населеного пункту;       
45. 6) виділення з меж міста, селища, села територій інших населених пунктів.       
46. Стаття 14. Територія і межі адміністративно-територіальних одиниць - сіл, селищ, міст   -25- Президент України
Статтю 14 Закону вилучити В назві статті 14 вилучити слова " сіл, селищ, міст"  
Враховано частково . Норми статті викладені у новій редакції.  Стаття 14. Територія і межі адміністративно-територіальних одиниць  
47. 1. Адміністративно-територіальна одиниця (село, селище, місто) має закріплену за нею територію, яка складається з території відповідного населеного пункту, а також земель сільськогосподарського, водогосподарського та іншого призначення.      1. Адміністративно-територіальні одиниці - сільські, селищні громади - села, селища мають територію, межі якої змінюються і затверджуються відповідно Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними радами. 2. Адміністративно-територіальні одиниці райони в містах мають територію, межі якої змінюються і затверджуються міськими радами. 3 Адміністративно-територіальні одиниці області, райони, міські громади - міста мають територію, межі якої змінюються і затверджуються Верховною Радою України. 4. Територією Автономної Республіки Крим є територія Кримського півострова, крім території міської громади - міста Севастополя. 5. Територія Автономної Республіки Крим може бути змінена Верховною Радою України за погодженням з Верховною Радою Автономної Республіки Крим.  
48. 2. Межами адміністративно-територіальної одиниці є межа, що відокремлює її територію від території іншої адміністративно-територіальної одиниці.      6. Межами адміністративно-територіальної одиниці є межа, що відокремлює її територію від території іншої адміністративно-територіальної одиниці.  
49. Стаття 15. Встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць      Стаття 15. Встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць  
50. Межі адміністративно-територіальних одиниць встановлюються:      Межі адміністративно-територіальних одиниць встановлюються:  
51. 1) на суші - по характерних точках і лініях рельєфу;      1) на суші - по характерних точках і лініях рельєфу;  
52. 2) на судноплавних річках - по середині головного фарватеру або тальвегу річки; на несудноплавних річках (ручаях) - по їх середині або по середині головного рукава річки; на озерах та інших водоймах - по прямій лінії, що з'єднує виходи меж адміністративно-територіальних одиниць до берегів озера або іншої водойми. Межі, що проходять по річці (ручаю), озеру чи іншій водоймі, не переміщуються як при зміні обрису їх берегів або рівня води, так і при відхиленні русла річки (ручаю) в той чи інший бік;      2) на судноплавних річках - по середині головного фарватеру або тальвегу річки; на несудноплавних річках (ручаях) - по їх середині або по середині головного рукава річки; на озерах та інших водоймах - по прямій лінії, що з'єднує виходи меж адміністративно-територіальних одиниць до берегів озера або іншої водойми. Межі, що проходять по річці (ручаю), озеру чи іншій водоймі, не переміщуються як при зміні обрису їх берегів або рівня води, так і при відхиленні русла річки (ручаю) в той чи інший бік;  
53. 3) на водосховищах гідровузлів та інших штучних водоймах відповідно до лінії меж, що проходили на місцевості до їх заповнення;      3) на водосховищах гідровузлів та інших штучних водоймах відповідно до лінії меж, що проходили на місцевості до їх заповнення;  
54. 4) на залізничних і автодорожніх мостах, греблях та інших спорудах, що проходять через ділянки судноплавних і несудноплавних річок (ручаїв), - по середині цих споруд або по їх технологічній осі, незалежно від проходження меж на воді;      4) на залізничних і автодорожніх мостах, греблях та інших спорудах, що проходять через ділянки судноплавних і несудноплавних річок (ручаїв), - по середині цих споруд або по їх технологічній осі, незалежно від проходження меж на воді;  
55. 5) за межами землекористувачів;      5) за межами землекористувачів;  
56. 6) по лінії Державного кордону України.   -26- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Не варто ділити селища на селища сільського типу і селища міського типу  
Враховано .  6) по лінії Державного кордону України. Глава 2. Складові частини адміністративно-територіальних одиниць Стаття 16. Поняття складових частин адміністративно-територіальних одиниць 1. Складовими частинами адміністративно-територіальних одиниць є населені пункти, невеликі поселення, спеціальні поселення. 2. Населений пункт - це частина комплексно заселеної території України, яка склалася внаслідок господарської та іншої соціальної діяльності, має сталий склад населення, власну назву та зареєстрована в порядку, передбаченому цим Законом. 3. До невеликих поселень відносяться поселення, що мають тимчасове значення і несталий склад населення, хутори та одиночні двори, а також поселення, що є об'єктами службового призначення в системі певної галузі господарства (будівлі залізничних служб, будинки лісників, шляхових майстрів, бакенщиків, польові стани тощо). 4. До спеціальних поселень відносяться закриті військові містечка, виправно-трудові установи (виправно-трудові колонії - поселення, тюрми і виховно-трудові колонії) тощо. 5. Невеликі поселення, що мають тимчасове значення і несталий склад населення, хутори та одиночні двори, а також поселення, що є об'єктами службового призначення в системі певного господарства, не є самостійними населеними пунктами і включаються до тих адміністративно-територіальних одиниць, на території яких вони розташовані. Правовий статус спеціальних поселень визначається законом. Стаття 17. Категорії і види населених пунктів 1. Населені пункти поділяються на сільські та міські. 2. До категорії сільських населених пунктів належать села, до міських - селища і міста. Стаття 18. Село Село - це сільський населений пункт, який має певну соціальну інфраструктуру, населення якого зайняте переважно у сфері сільськогосподарського виробництва, лісовому господарстві, рибальстві чи інших промислах або обслуговує підприємства та установи, лікувального, курортного та іншого призначення. Стаття 19. Селище 3. Селище - це міський населений пункт, що розташований при промислових підприємствах, будовах, залізничних вузлах, гідротехнічних спорудах, підприємствах по виробництву і переробці сільськогосподарської продукції, та інші населені пункти, що мають комунальну і соціальну інфраструктуру та переважна частина населення яких зайнята у промисловому виробництві чи соціально-культурній сфері Стаття 20. Міста 1. Міста - це великі населені пункти, які мають розвинуту соціальну, комунальну та транспортну інфраструктуру, жителі яких головним чином зайняті у промисловості, науці, культурі, торгівлі, управлінні та у сфері обслуговування. 2. Міста поділяються на міста районного, обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення, а також міста, що мають спеціальний статус. 3.До категорії міст районного значення відносяться міста, на території яких розміщені промислові підприємства, комунальне господарство, житловий фонд, мережа соціально-культурних закладів і підприємств з кількістю населення понад 10 тисяч жителів, переважна частина якого зайнята в промисловості чи соціально-культурній сфері. 4. До категорії міст республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення відносяться міста з кількістю населення понад 60 тисяч жителів, які є економічними і культурними центрами, мають розвинуту промисловість, комунальне господарство, значний житловий фонд. 5. До категорії міст республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення можуть бути також віднесені населені пункти з кількістю населення менше 60 тисяч жителів, якщо вони мають важливе промислове, соціально-культурне, історичне, оборонне значення, перспективу економічного розвитку, або населені пункти, які включені до курортних зон і на їх території розташовані санаторії, стаціонарні лікувальні та оздоровчі заклади, туристичні бази, інші заклади відпочинку. 6. Містами, що мають спеціальний статус, відповідно до Конституції України, є міста Київ і Севастополь. Стаття 21. Мікрорайони та інші складові частини населених пунктів Територія міста, селища, села може поділятися на окремі мікрорайони та інші мікроструктури (вулиці, квартали, дільниці, житлові масиви та інше), що є відповідно до Конституції та законів України територіальною основою для створення органів самоорганізації населення. Стаття 22. Територія і межі населених пунктів 1. Територія населених пунктів складається з місць проживання (територія, що забудована, включаючи присадибні ділянки), частин природного ландшафту, у тому числі зон відпочинку (територія парків, скверів, лісів, озер, річок тощо), промислової зони (територія, забудована виробничими об'єктами, зони очисних споруд, побутових відходів тощо), зон сільськогосподарської та водогосподарської діяльності, об'єктів інфраструктури (доріг, інших комунікацій тощо). 2. Межами населених пунктів є межа їх земель, що відокремлює територію населених пунктів від земель іншого призначення. Межі населених пунктів визначаються на підставі проекту планування та забудови населених пунктів, землеустрою або техніко-економічного обгрунтування їх розвитку. 3. Зміна меж населеного пункту проводиться у разі: 1) зміни генерального плану забудови населеного пункту; 2) включення населеного пункту до складу іншого населеного пункту. 3) включення до складу населеного пункту земель промисловості, транспорту, зв'язку, оборони та іншого призначення; 4) надання земельних ділянок для потреб населеного пункту; 5) ) виділення з меж села, селища, міста частини їх території і утворення на ній нового населеного пункту.  
    -27- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Потребують уточнення редакції частина 2 статті 3, частина 1 статті 9, частина 1 статті 12, частина 3 статті 20, частини 2 і 4 статті 23.  
Враховано частково .   
    -28- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Виключити слова "при умові, що кількість постійного населення і громадян, які перебувають тут на лікуванні і відпочинку, досягає протягом місяця чисельності не менш 60 тисяч чоловік (осіб)".  
Враховано    
    -29- Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
Вилучити слова "республіканського (Автономної Республіки Крим) значення".  
Відхилено    
    -30- Асадчев В.М. (реєстр. картка № 337)
Вилучити поняття " міст республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного, районного значення"  
Відхилено    
    -31- Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
. Щодо міст Києва та Севастополя (частина 5 статті 20), то очевидно доцільно вказати в чому саме полягає спеціальний статус цих міст. Зокрема, можна доповнити цю статтю такими положеннями: "місто Київ має спеціальний статус як столиця України", а "місто Севастополь має спеціальний статус, обумовлений базуванням з Військово-морських сил України і тимчасовим перебуванням основної бази Чорноморського Флоту Російської Федерації"  
Відхилено .   
    -32- Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
Видається за доцільне доповнити статтю 21 проекту положенням про те, що поділ території населеного пункту на мікрорайони та інші мікроструктури є також основою "для розташування підрозділів виконавчих органів місцевого самоврядування".  
Відхилено .   
57. Глава 2. Райони в містах, інші складові частини населених пунктів       
58. Стаття 16. Райони в містах       
59. У містах з кількістю населення не менш як 300 тисяч жителів можуть утворюватися адміністративно-територіальні одиниці - райони в містах.       
60. Стаття 17. Мікрорайони та інші складові частини населених пунктів       
61. Територія міста, селища, села може поділятися на окремі мікрорайони та інші мікроструктури (вулиці, квартали, дільниці, житлові масиви та інше), що є відповідно до Конституції та законів України територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.       
62. Глава 3. Автономна Республіка Крим, області, райони       
63. Стаття 18. Автономна Республіка Крим   -33- Президент України
У статті 18 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи. Включити ст.18 до розділу ІІ глави 1 статтею 13.  
Враховано . Положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи вилучено.   
64. 1. Автономна Республіка Крим є автономною адміністративно-територіальною одиницею у складі України.       
65. 2. Територією Автономної Республіки Крим є територія Кримського півострова, крім території Севастопольського міського округу.       
66. 3. До складу Автономної Республіки Крим входять райони та міста республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.       
67. 4. Територія Автономної Республіки Крим може бути змінена Верховною Радою України за погодженням з Верховною Радою Автономної Республіки Крим.       
68. Стаття 19. Області       
69. 1. Область - це адміністративно-територіальна одиниця, яка склалася в межах території України, що характеризується певними історичними, економічними, екологічними, географічними, демографічними особливостями.       
70. 2. Область складається з районів та міст обласного значення.       
71. 3. Відповідно до Конституції України до складу України входять: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області.       
72. Стаття 20. Райони       
73. 1. Район - це частина території області переважно з агропромисловим характером економіки, транспортною, інформаційною та іншою соціальною інфраструктурою, спрямованою на забезпечення зв'язків між населеними пунктами, що знаходяться на його території.       
74. 2. Райони складаються з сіл, селищ, міст районного значення.       
75. Глава 4. Інші територіальні утворення       
76. Стаття 21. Сільський, селищний округ   -34- Президент України
Статтю 21 Закону викласти у такій редакції: Стаття 21. Сільські об'єднання 1. Сільське об'єднання - це адміністративно-територіальне утворення, яке склалося в результаті об'єднання територіальних громад та територій кількох сіл з обранням єдиних органів місцевого самоврядування та єдиного сільського голови. 2. Утворення, реорганізація та ліквідація сільських об'єднань здійснюються відповідно до Закону України Про місцеве самоврядування в Україні.  
Враховано . Статтю 21, а також поняття "сільській, селищний округ" вилучено із закону.   
77. 1. Сільський, селищний округ - це адміністративно-територіальне утворення, яке склалося з кількох сусідніх сіл, селищ і діє під юрисдикцією єдиної територіальної громади та відповідних органів місцевого самоврядування.       
78. 2. Сільський округ утворюється на основі добровільного об'єднання територіальних громад кількох сусідніх сіл в одну територіальну громаду.       
79. 3. Селищний округ утворюється на основі добровільного об'єднання територіальних громад кількох сусідніх селищ або селищ і сіл в одну територіальну громаду.       
80. Стаття 22. Міський округ   -35- Президент України
Статтю 22 Закону вилучити  
Враховано . Стаття 22, а також поняття міський округ вилучено із закону.   
81. 1. Міський округ - це адміністративно-територіальне утворення, що сформувалося внаслідок об'єднання міста з навколишніми селами, селищами чи іншими містами зі збереженням їх статусу як самостійних адміністративно-територіальних одиниць та їх органів місцевого самоврядування з метою більш ефективного соціально-економічного та культурного розвитку цих населених пунктів.       
82. 2. Міський округ перебуває під юрисдикцією міської ради, яка обирається виборцями міського округу та представляє спільні інтереси територіальних громад, сіл, селищ і міст, що входять до її складу, в межах повноважень, делегованих їй відповідними радами.       
83. 3. Міська рада округу одночасно є представницьким органом місцевого самоврядування територіальної громади центру міського округу.   -36- Президент України
У частині третій статті 22 Закону слова висловленої шляхом дорадчого опитування (консультативного референдуму) вилучити. Пропозиція стосується частини третьої ст.23  
Враховано .   
84. Глава 5. Найменування і перейменування населених пунктів та їх складових частин, інших адміністративно-територіальних одиниць      Глава 3. Найменування і перейменування населених пунктів, їх складових частин та адміністративно-територіальних одиниць  
85. Стаття 23. Найменування і перейменування населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць   -37- Президент України
У статті 23 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи. Положення що стосуються сільських, селищних, міських округів вилучено. У назві статті 23 слово "інших" вилучити  
Враховано .  Стаття 23. Найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць  
86. 1. Найменування і перейменування населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць проводиться з урахуванням їх історичних, культурних, географічних, національних, побутових та інших місцевих умов і особливостей.   -38- Пухкал О.Г. (в.о. № 209)
Також вважаю недоцільним обмеження у найменуванні населених пунктів, які вводять автори в статті 23. По-перше, перейменування вже названих населених пунктів потребуватиме додаткових витрат з місцевих бюджетів. По-друге, немає необхідності намагатися врегулювати кожен аспект життя невеликих міст чи сіл.  
Відхилено . Проект закону не передбачає перейменування вже існуючих населених пунктів, які мають однакові назви. Ця норма не встановлює нові вимоги до найменування населених пунктів - вона закріплена у нині діючому Положенні про порядок вирішення питань адміністративно-територіального поділу України. Використання вже існуючих назв в межах Автономної Республіки Крим, області ускладнює розпізнавання поселень і створює незручності в роботі пошти, електрозв'язку та транспорту.  1. Найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць проводиться з урахуванням їх історичних, культурних, географічних, національних, побутових та інших місцевих умов і особливостей. 2. При найменуванні і перейменуванні сіл, селищ не допускається присвоєння таких найменувань, які є в Автономній Республіці Крим чи області, а областям, районам, містам - таких, які є на території України..  
    -39- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Потребують уточнення редакції частина 2 статті 3, частина 1 статті 9, частина 1 статті 12, частина 3 статті 20, частини 2 і 4 статті 23  
Враховано . Вилучені слова "сільського типу".   
87. 2. Назви областей, районів, сільського, селищного, міського округів мають бути похідними від найменування тих населених пунктів, які є їх адміністративними центрами, або географічного чи історичного найменування тієї частини території, на якій розташовані ці адміністративно-територіальні одиниці.      3. Назви областей, районів мають бути похідними від найменування тих населених пунктів, які є їх адміністративними центрами, або географічного чи історичного найменування тієї частини території, на якій розташовані ці адміністративно-територіальні одиниці.  
88. 3.Рішення Верховної Ради України про найменування і перейменування сіл, селищ, міст, районів у містах приймається лише з урахуванням думки громадян, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, висловленої шляхом дорадчого опитування (консультативного референдуму).   -40- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
У пункті 4 статті 23 визначити, у який спосіб має враховуватися думка громадян при вирішенні питань адміністративно-територіального устрою. Потребують уточнення редакції частина 2 статті 3, частина 1 статті 9, частина 1 статті 12, частина 3 статті 20, частини 2 і 4 статті 23.  
Враховано   4.Рішення Верховної Ради України про найменування і перейменування сіл, селищ, міст, районів у містах приймається за пропозиціями відповідних рад з урахуванням думки громадян, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, схваленою на місцевому референдумі.  
89. 4. Присвоєння найменувань населеним пунктам та іншим адміністративно-територіальним одиницям з метою увічнення пам'яті особливо видатних державних, громадсько-політичних діячів, захисників Батьківщини, діячів науки і культури може проводитися тільки посмертно і лише у виняткових випадках з урахуванням думки громадян, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.   -41- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
В пункті 5 статті 23 виключити слова "особливо" і "тільки".  
Враховано .  5. Присвоєння найменувань населеним пунктам та адміністративно-територіальним одиницям з метою увічнення пам'яті видатних державних, громадсько-політичних діячів, захисників Батьківщини, діячів науки і культури може проводитися у виняткових випадках посмертно за пропозиціями відповідних рад з урахуванням думки громадян, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, схваленою на місцевому референдумі.  
90. Стаття 24. Найменування і перейменування складових частин населених пунктів, хуторів      Стаття 24. Найменування і перейменування складових частин населених пунктів  
91. Найменування і перейменування вулиць, проспектів, бульварів, площ, парків, скверів, мостів та інших складових частин населених пунктів, хуторів і присвоєння їм імен державних, громадсько-політичних діячів, захисників Батьківщини, діячів науки і культури проводиться за рішенням відповідної ради з урахуванням думки громадян, які проживають на території відповідних населених пунктів або їх складових частин.      Найменування і перейменування вулиць, проспектів, бульварів, площ, парків, скверів, мостів та інших складових частин населених пунктів і присвоєння їм імен державних, громадсько-політичних діячів, захисників Батьківщини, діячів науки і культури проводиться за рішенням відповідної ради з урахуванням думки громадян, які проживають на території відповідних населених пунктів або їх складових частин.  
92. Глава 6. Державний реєстр адміністративно-територіальних одиниць України      Глава 4. Облік і реєстрація населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць.  
93. Стаття 25. Державний реєстр адміністративно-територіальних одиниць України   -42- Президент України
У статті 25 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи. Ст.25 вилучити.  
Враховано    
94. 1. Державний реєстр адміністративно-територіальних одиниць України є державним актом, що містить відомості про населені пункти, інші адміністративно-територіальні одиниці України та їх загальну характеристику.   -43- Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
Функцію здійснення обліку і реєстрації населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць доцільно покласти на "уповноважений Кабінетом Міністрів України орган виконавчої влади", а не на Верховну Раду України, Верховну Раду АРК, обласні. Київську та Севастопольську міські ради (частина 2 статті 26 проекту).  
Відхилено   Стаття 25. Облік і реєстрація населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць 1. Населені пункти та адміністративно-територіальні одиниці України підлягають обліку і реєстрації. 2. Взяття на облік та виключення з обліку населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць проводиться Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами. 3. Реєстрація населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць здійснюється органами державної статистики України шляхом присвоєння їм ідентифікаційного коду. 4. Взяття на облік і реєстрація населеного пункту проводиться у разі утворення, відновлення і найменування населеного пункту. 5. Населені пункти, з яких виїхали або переселилися всі жителі, підлягають виключенню з облікових даних та реєстрації. 6. З облікових даних і реєстрації виключаються також населені пункти, які включені до меж інших населених пунктів, а також адміністративно-територіальні одиниці, які ліквідовані в порядку, визначеному цим Законом. 7. Підставою для обліку населених пунктів та адміністративно - територіальних одиниць або виключення з обліку населених пунктів і адміністративно-територіальних одиниць та їх реєстрації є рішення органу, до повноважень якого належить вирішення питань про їх утворення або ліквідацію.  
95. 2. До Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України включаються: назва населеного пункту та іншої адміністративно-територіальної одиниці (колишня назва); дата її утворення; площа; кількість населення і його основні національності (у відсотках до загальної кількості населення); відстань до обласного, районного центрів та найближчої залізничної станції; поштове відділення; річка, озеро, які є на території населеного пункту та іншої адміністративно-територіальної одиниці; пам'ятки історії, культури і природи.      8. При здійсненні обліку населених пунктів і адміністративно-територіальних одиниць України подаються такі відомості: назва населеного пункту та адміністративно-територіальної одиниці (колишня назва); дата утворення; площа; кількість населення і його основні національності (у відсотках до загальної кількості населення); відстань до Автономної Республіки Крим, обласного, районного центрів та найближчої залізничної станції; поштове відділення; річка, озеро, які є на території населеного пункту та іншої адміністративно-територіальної одиниці; пам'ятки історії, культури і природи.  
96. 3. Усі населені пункти та інші адміністративно-територіальні одиниці України підлягають обов'язковому включенню до Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць.       
97. 4. Населені пункти, з яких виїхали або переселилися всі жителі, підлягають виключенню з Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць.       
98. 5. З Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць виключаються також населені пункти, які включені до меж міст, селищ або об'єднані з іншими населеними пунктами, а також області, райони, сільські, селищні та міські округи, які ліквідовані в порядку, визначеному цим Законом.       
99. 6. Підставою для включення до Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України або виключення з Державного реєстру населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць є рішення органу, до повноважень якого належить вирішення питань про їх утворення або ліквідацію.       
100. Стаття 26. Ведення Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України       
101. 1. Державний реєстр адміністративно-територіальних одиниць України веде Кабінет Міністрів України в порядку, що визначається Верховною Радою України.       
102. 2. Відомості про населені пункти і адміністративно-територіальні одиниці до Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України подають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські ради.       
103. Розділ ІII. ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ      Розділ ІII. ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ  
104. Глава 1. Повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою      Глава 1. Повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою  
105. Стаття 27. Повноваження Верховної Ради України   -44- Президент України
У статті 27 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи. Ст.27 змінює нумерацію на 26.  
Враховано . Положення, що стосуються сільських, селищних, міських округів вилучено.  Стаття 26. Повноваження Верховної Ради України  
106. 1. До повноважень Верховної Ради України належать:      1. До повноважень Верховної Ради України належать:  
107. 1) утворення і ліквідація районів, районів у містах, міських округів, визначення і перенесення адміністративних центрів районів;      1) утворення і ліквідація областей, районів, районів у містах, визначення і перенесення адміністративних центрів Автономної Республіки Крим, областей, районів;  
108. 2) віднесення населених пунктів до категорії міст;      2) віднесення населених пунктів до категорії міст;  
109. 3) встановлення і зміна меж районів, міст та міських округів;      3) встановлення і зміна меж Автономної Республіки Крим, областей, районів, міст;  
110. 4) найменування і перейменування населених пунктів, районів і районів у містах;   -45- Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
Пропоную визначити, що рішення про утворення і ліквідацію, найменування та перейменування районів у містах приймається міськими радами.  
Відхилено .  4) найменування і перейменування населених пунктів, областей, районів і районів у містах;  
111. 5) затвердження порядку Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України.   -46- Президент України
Пункт 5 частини першої статті 27 після слова порядку доповнити словом ведення.  
Враховано   5) затвердження порядку Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України.  
112. 2. З питань, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті, Верховна Рада України приймає постанови.   -47- Масенко О.М. (в.о. № 147)
частину 2 статті 27 викласти у такій редакції: " З питань, передбачених пунктом 1 та 2 частини першої цієї статті, Верховна Рада України приймає відповідний закон, а з інших питань Постанови"; Пропозиція не відповідає вимогам п.13 ч.1 ст.92 Конституції України : " Виключно законами України визначається територіальний устрій України".  
Відхилено   2. З питань, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті, Верховна Рада України приймає відповідний закон. 3. Рішення з питань щодо утворення і ліквідації областей, їх найменування і перейменування набувають чинності після внесення відповідних змін до Конституції України. 4. Зміні меж Автономної Республіки Крим повинно передувати внесення Верховною Радою Автономної Республіки Крим змін до Конституції Автономної Республіки Крим. При зміні меж Автономної Республіки Крим одночасно вноситься проект Закону України "Про затвердження змін до Конституції Автономної Республіки Крим."  
    -48- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Пункт 3 статті 27 викласти у такій спосіб: "Рішення з питань щодо утворення і ліквідації областей, їх найменування і перейменування набувають чинності після внесення відповідних змін до Конституції України".  
Враховано    
113. Стаття 28. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради   -49- Президент України
У статті 28 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.  
Враховано   Стаття 27. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради До повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради належать:  
114. 1. Внесення до Верховної Ради України пропозицій щодо:   -50- Масенко О.М. (в.о. № 147)
у частинах статті 28 та 29 замінити слова "Внесення до Кабінету Міністрів України" словами "Внесення до Верховної Ради України";  
Відхилено   1. Внесення до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо:  
115. 1) перенесення адміністративних центрів районів, встановлення і зміни меж районів, міських округів;      1) перенесення адміністративних центрів Автономної Республіки Крим, області, районів, встановлення і зміни меж Автономної Республіки Крим, області, районів, міст;  
116. 2) віднесення населених пунктів до категорії міст, встановлення і зміни їх меж;      2) віднесення населених пунктів до категорії міст;  
117. 3) утворення і ліквідації районів, районів у містах;      3) утворення і ліквідації області, районів, районів у містах;  
118. 4) найменування та перейменування районів, районів у містах і населених пунктів.      4) найменування та перейменування областей, районів, районів у містах і населених пунктів.  
119. 2. Прийняття рішень щодо:      2. Прийняття рішень щодо:  
120. 1) віднесення населених пунктів до категорії селищ, сіл, встановлення та зміни їх меж;      1) віднесення населених пунктів до категорії селищ, сіл, встановлення та зміни їх меж;  
121. 2) реєстрації сільських, селищних округів;      2) утворення і ліквідації, визначення і перенесення адміністративних центрів адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних- сіл, селищ, та змін у їх складі;  
122. 3) встановлення та зміни меж сільських, селищних округів;      3) ) встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних громад - сіл, селищ;  
123. 4) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів.      4) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів; 5) відновлення населених пунктів - сіл, селищ.  
124. 3. До подання щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою додаються відповідні документи, матеріали, а також відомості, передбачені статтями 35 - 39 цього Закону.      3. До подання щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою додаються відповідні документи, матеріали, а також відомості, передбачені статтями 32-36 цього Закону.  
125. Стаття 29. Повноваження Київської і Севастопольської міської ради   -51- Президент України
У статті 29 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи. 1 .  
Враховано .  Стаття 28. Повноваження Київської і Севастопольської міської ради До повноважень Київської і Севастопольської міської ради належить:  
126. 1. Внесення до Верховної Ради України подання щодо:   -52- Масенко О.М. (в.о. № 147)
у частинах статті 28 та 29 замінити слова "Внесення до Кабінету Міністрів України" словами "Внесення до Верховної Ради України";  
Відхилено   1. Внесення до Кабінету Міністрів України подання щодо:  
127. 1) встановлення і зміни межі міста, міського округу;      1) встановлення і зміни меж міста;  
128. 2) утворення районів у місті, найменування і перейменування районів у місті та населених пунктів, що входять до міського округу.      2) утворення і ліквідації районів у місті; 3) найменування і перейменування районів у місті та населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці.  
129. 2. Прийняття рішень щодо:      2. Прийняття рішень щодо:  
130. 1) встановлення і зміни меж районів у місті;      1) встановлення і зміни меж районів у місті;  
131. 2) віднесення населених пунктів, що входять до міського округу, до категорії селищ, сіл, встановлення та зміни їх меж;      2) віднесення населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці, до категорії селищ, сіл, встановлення та зміни їх меж;  
132. 3) реєстрації сільських, селищних округів;       
133. 4) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів, що входять до міського округу;      4) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці; 5) відновлення населених пунктів - сіл, селищ;  
134. 5) найменування і перейменування вулиць, проспектів, бульварів, майданів, парків відпочинку, скверів, мостів та інших споруд, які є на території міста.      6) найменування і перейменування вулиць, проспектів, бульварів, майданів, парків відпочинку, скверів, мостів та інших споруд, які є на території міста.  
135. Стаття 30. Повноваження районної ради   -53- Президент України
У статті 30 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.  
Враховано   Стаття 29. Повноваження районної ради  
136. 1. До повноважень районної ради належить внесення відповідно до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради пропозицій щодо:      1. До повноважень районної ради належить внесення відповідно до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради пропозицій щодо:  
137. 1) утворення і ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж;      1) утворення і ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж;  
138. 2) віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ, сіл;      2) віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ, сіл;  
139. 3) встановлення і зміни меж міст районного значення, селищ, сіл, сільських, селищних округів;      3) встановлення і зміни меж населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст;  
140. 4) найменування і перейменування населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць;      4) найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць;  
141. 5) реєстрації сільських, селищних округів;      5) утворення і ліквідації, встановлення і перенесення адміністративних центрів адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст та змін у їх складі;  
142. 6) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів, сільських, селищних округів.      6) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць; 7) відновлення населених пунктів - сіл, селищ;  
143. 2. При утворенні нових районів повинні враховуватися кількість, національний склад населення, яке проживає на території, де передбачається утворити район, наявність інфраструктури, розвинутої системи комунікацій для задоволення потреб населення, а також населеного пункту, що історично склався як соціально-економічний, культурний чи релігійний центр для жителів навколишніх населених пунктів.       
144. Стаття 31. Повноваження міської ради міста республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення   -54- Президент України
У статті 31 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи. В назві статті 31 слова "міста республіканського, обласного значені" вставити після слова "міської".  
Враховано .  Стаття 30. Повноваження міської міста республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення ради До повноважень міської міста республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення ради належить:  
145. 1. Внесення відповідно до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради пропозицій щодо:      1. Внесення відповідно до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради пропозицій щодо:  
146. 1) встановлення і зміни межі міста, міського округу;      1) встановлення і зміни меж міста;  
147. 2) утворення і ліквідації районів у місті;      2) утворення і ліквідації районів у місті;  
148. 3) віднесення населених пунктів до категорії міст районного значення, селищ, сіл;      3) віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ, сіл;  
149. 4) встановлення і зміни меж міст районного значення, селищ, сіл, сільських, селищних округів;      4) встановлення і зміни меж населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці;  
150. 5) найменування і перейменування населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць;      5) найменування і перейменування районів у місті та населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці;  
151. 6) реєстрації сільських, селищних округів;       
152. 7) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів, сільських, селищних округів.      6) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці; 7) відновлення населених пунктів - сіл, селищ.  
153. 2. Встановлення і зміна меж районів у місті.      2. Встановлення і зміна меж районів у місті.  
154. 3. Вирішення питань щодо найменування і перейменування вулиць, проспектів, бульварів, майданів, парків відпочинку, скверів, мостів та інших споруд, які є на території міста.      3. Вирішення питань щодо найменування і перейменування вулиць, проспектів, бульварів, майданів, парків відпочинку, скверів, мостів та інших споруд, які є на території міста.  
155. Стаття 32. Повноваження міської (міста районного значення), селищної і сільської ради   -55- Президент України
У статті 32 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.  
Враховано   Стаття 31. Повноваження міської (міста районного значення), селищної і сільської ради  
156. 1. Внесення до районної, міської ради пропозицій щодо:      1. Внесення до районної ради пропозицій щодо:  
157. 1) віднесення населених пунктів до категорії міст районного значення, селищ, сіл;      1) віднесення населених пунктів до категорії міст районного значення, селищ, сіл;  
158. 2) встановлення і зміни межі міста районного значення, селища, села, сільського, селищного округу;      2) ) встановлення і зміни меж населених пунктів та адміністративно - територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст;  
159. 3) найменування і перейменування міст районного значення, селищ, сіл;      3) найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст;  
160. 4) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів, сільських, селищних округів.      4) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст;  
161. 2. Прийняття рішень про об'єднання населеного пункту в сільський, селищний округ та вихід з нього.      5) утворення та ліквідації, встановлення і перенесення адміністративних центрів адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст та змін у їх складі; 6) відновлення населених пунктів - сіл, селищ.  
162. 3. Вирішення питань щодо найменування та перейменування вулиць, майданів, парків відпочинку, скверів, мостів та інших споруд, які є на території міста, селища, села.      2. Вирішення питань щодо найменування та перейменування вулиць, майданів, парків відпочинку, скверів, мостів та інших споруд, які є на території міста, селища, села.  
163. Стаття 33. Повноваження Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, районної, Київської і Севастопольської міської державної адміністрації   -56- Масенко О.М. (в.о. № 147)
виключити статтю 33 - ці повноваження повинні залишатись за Верховною Радою України; Питання не йде про прийняття цими органами рішень, а про надання цими органами висновків щодо утворення і ліквідації адміністративно-територіальних одиниць та віднесення населених пунктів до категорії сіл, селищ, селищ міського типу, міст та внесення Кабінетом Міністрів України відповідних з цих питань відповідних подань до Верховної Ради України. Стаття 33 змінює нумерацію на 32.  
Відхилено   Стаття 32. Повноваження Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, районної, Київської і Севастопольської міської державної адміністрації  
164. 1. Кабінет Міністрів України подає висновки Верховній Раді України щодо доцільності вирішення питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтею 27 цього Закону.      1. Кабінет Міністрів України вносить до Верховної Ради України подання щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтею 26 цього Закону.  
165. 2. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна, районна, Київська і Севастопольська міська державна адміністрація подає висновки відповідним радам щодо доцільності вирішення питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтями 28 - 32 цього Закону.      2.Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна, районна, Київська і Севастопольська міська державна адміністрація надає відповідним радам висновки щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтями 27 - 31 цього Закону. .  
166. Стаття 34. Участь населення у вирішенні питань адміністративно-територіального устрою      Стаття 33. Участь населення у вирішенні питань адміністративно-територіального устрою  
167. При вирішенні питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтями 28 - 32 цього Закону, враховується думка громадян міст, селищ, сіл.      При вирішенні питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтями 26 - 31 цього Закону, враховується думка територіальних громад, висловлена відповідно до цього закону та Закону України "Про місцеві референдуми та інші форми виявлення громадян".  
168. Глава 2. Порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою      Глава 2. Порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою  
169. Стаття 35. Порядок утворення і ліквідації районів, встановлення та перенесення їх адміністративних центрів, утворення і ліквідації районів у містах, віднесення населених пунктів до категорії міст      Стаття 34. Порядок утворення і ліквідації областей, районів, встановлення та перенесення їх адміністративних центрів, утворення і ліквідації районів у містах, віднесення населених пунктів до категорії міст  
170. 1. Верховна Рада України приймає рішення щодо утворення та ліквідації районів, встановлення та перенесення адміністративних центрів районів, утворення і ліквідації районів у містах, віднесення населених пунктів до категорії міст - за поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад.   -57- Масенко О.М. (в.о. № 147)
у частині 1 статті 35 вилучити слова "за поданням Кабінету Міністрів України";  
Відхилено   1. Верховна Рада України приймає закон щодо утворення та ліквідації областей, районів, встановлення та перенесення адміністративних центрів Автономної Республіки Крим, областей, районів, утворення і ліквідації районів у містах, віднесення населених пунктів до категорії міст - за поданням Кабінету Міністрів України.  
171. 2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються обгрунтування доцільності пропозицій, що вносяться, а також такі відомості:   -58- Масенко О.М. (в.о. № 147)
вилучити пункт 2 частини 2 статті 35(мова про новий пункт);  
Враховано . Пункт вилучений.  2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються обгрунтування доцільності пропозицій, що вносяться, а також такі відомості: 1) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської рад та інших відповідних рад;  
172. 1) про розмір та межі території населеного пункту чи іншої адміністративно-територіальної одиниці;      2) про розмір та межі території населеного пункту чи адміністративно-територіальної одиниці;  
173. 2) про загальну кількість населення, його соціальний стан та національний склад;      3) про загальну кількість населення, його соціальний стан та національний склад;  
174. 3) про перелік основних промислових підприємств, будівельних, транспортних та інших господарських організацій із зазначенням кількості працівників на кожному з них;      4) про перелік основних промислових підприємств, будівельних, транспортних та інших господарських організацій, їх потужності та обсяги виробництва, із зазначенням кількості працівників на кожному з них;  
175. 4) про наявність підприємств і організацій комунального господарства, соціально-культурних закладів, підприємств торгівлі і громадського харчування, побутового обслуговування населення, про житловий фонд;      5) про наявність підприємств і організацій комунального господарства, соціально-культурних закладів, підприємств торгівлі і громадського харчування, побутового обслуговування населення, про житловий фонд;  
176. 5) про річний бюджет відповідної адміністративно-територіальної одиниці;      6) про річний бюджет відповідної адміністративно-територіальної одиниці;  
177. 6) про наявні і передбачувані у зв'язку з пропозиціями, що вносяться, структуру і штати місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також про джерела покриття додаткових видатків на утримання цих органів;      7) про наявні і передбачувані у зв'язку з пропозиціями, що вносяться, структуру і штати місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та державних органів, а також про кошторис витрат та джерела покриття додаткових видатків на утримання цих органів, державних установ і відомств;  
178. 7) про наявність приміщень для апарату місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;   -59- Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
В пунктах 8 та 9 частини 2 статті 35 слова "державних відомств" необхідно виключити або замінити словами "державних органів".  
Враховано   8) про наявність приміщень для апарату місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та державних органів;  
179. 8) про відстань від населеного пункту чи іншої адміністративно-територіальної одиниці до найближчої залізничної станції та її найменування;      9) про відстань від населеного пункту або адміністративно-територіальної одиниці до найближчої залізничної станції та її найменування;  
180. 9) пропозиції щодо найменування району, міста, району в місті;      10) пропозиції щодо найменування району, міста, району в місті;  
181. 10) схематична карта з пропонованими змінами.      11) топографічна карта з пропонованими змінами.  
182. 3. Для населених пунктів, які є курортними зонами, зонами відпочинку, додаються також висновки компетентних органів про перспективу подальшого використання місцевості для лікування і відпочинку громадян.      3. Для населених пунктів, які є курортними зонами, зонами відпочинку, додаються також висновки компетентних органів про перспективу подальшого використання місцевості для лікування і відпочинку громадян, а також дані про кількість громадян, що лікуються або відпочивають на території населеного пункту.  
183. Стаття 36. Порядок вирішення питань щодо встановлення і зміни меж районів, міст та міських округів   -60- Президент України
У статті 36 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи. У назві ст.35 після слова "меж" записати " Автономної Республіки Крим, областей," далі за тестом.  
Враховано .  Стаття 35. Порядок вирішення питань щодо встановлення і зміни меж Автономної Республіки Крим, областей, районів та міст  
184. 1. Рішення щодо встановлення і зміни меж районів, міст та міських округів приймається Верховною Радою України за поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад.   -61- Масенко О.М. (в.о. № 147)
у частині 1 статті 36 замінити слова "Закон України" на "Постанова" та слова "за поданням Кабінету Міністрів України" на "за поданням обласної ради, Київської і Севастопольської міських рад";  
Відхилено   1. Закон України щодо встановлення і зміни меж Автономної Республіки Крим, областей, районів та міст приймається Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України.  
185. 2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються техніко-економічне обгрунтування доцільності пропозицій, що вносяться, а також такі документи, матеріали та відомості:      2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються техніко-економічне обгрунтування доцільності пропозицій, що вносяться, а також такі документи, матеріали та відомості:  
186. 1) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської рад;   -62- Масенко О.М. (в.о. № 147)
у пункті 1 частини 2 статті 36 вилучити слова "та інших відповідних рад";  
Відхилено   1) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської рад та інших відповідних рад;  
187. 2) висновок Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, районної, Київської і Севастопольської міської державної адміністрації;   -63- Масенко О.М. (в.о. № 147)
вилучити пункти 2 та 4 частини 2 статті 36;  
Враховано    
188. 3) довідка про територію району, міста, кількість населення в існуючих і нових межах, площу земель, що передаються, їх склад та призначення;      2) довідка про територію Автономної Республіки Крим, області, району, міста, кількість населення в існуючих і нових межах, площу земель, що передаються, їх склад та призначення;  
189. 4) погодження з природоохоронними, санітарно-епідеміологічними, землевпорядними органами та органами містобудування і архітектури, а також радами, з території яких передбачається вилучення земель;   -64- Масенко О.М. (в.о. № 147)
вилучити пункти 2 та 4 частини 2 статті 36;  
Відхилено   3) погодження з природоохоронними, санітарно-епідеміологічними, землевпорядними органами та органами містобудування і архітектури, а також радами, з території яких передбачається вилучення земель;  
190. 5) рішення територіальної громади чи органу місцевого самоврядування щодо включення населеного пункту в межі міста;      4) рішення територіальної громади чи органу місцевого самоврядування щодо включення населеного пункту в межі міста;  
191. 6) проект встановлення і зміни межі району та міста на картографічних матеріалах.   -65- Масенко О.М. (в.о. № 147)
вилучити частини 3, 4, 5, 6 та 7 статті 36 .  
Враховано . Ч.2 ст.39 вилучити.  5) проект встановлення і зміни меж Автономної Республіки Крим, області, району та міста на картографічних матеріалах.  
192. 3. При включенні земель промисловості, транспорту, зв'язку, оборони та іншого призначення в межі міста погодження з власниками відповідних підприємств, установ, організацій, а також суміжними містами, районами не проводиться за умови, коли більшість працівників цих підприємств, установ і організацій та їх сімей проживають у цьому місті.   -66- Масенко О.М. (в.о. № 147)
вилучити частини 3, 4, 5, 6 та 7 статті 36;  
Відхилено   3. При включенні земель промисловості, транспорту, зв'язку, оборони та іншого призначення в межі міста погодження з власниками відповідних підприємств, установ, організацій, а також суміжними містами, районами не проводиться за умови, коли більшість працівників цих підприємств, установ і організацій та їх сімей проживають у цьому місті.  
193. 4. Включення земельних ділянок до межі міста, району не тягне за собою припинення права власності і права користування цими ділянками, якщо не буде проведено їх вилучення (викуп) відповідно до Земельного кодексу України.   -67- Масенко О.М. (в.о. № 147)
вилучити частини 3, 4, 5, 6 та 7 статті 36;  
Відхилено   4. Включення земельних ділянок до межі міста, району не тягне за собою припинення права власності і права користування цими ділянками, якщо не буде проведено їх вилучення (викуп) відповідно до Земельного кодексу України.  
194. 5. У разі відмови власника землі, землекористувача або відповідного органу місцевого самоврядування, під юрисдикцією якого перебувають відповідні землі, дати згоду на передачу земельної ділянки в межі населеного пункту або її вилучення питання вирішується в судовому порядку.   -68- Масенко О.М. (в.о. № 147)
вилучити частини 3, 4, 5, 6 та 7 статті 36;  
Відхилено   5. У разі відмови власника землі, землекористувача або відповідного органу місцевого самоврядування, під юрисдикцією якого перебувають відповідні землі, дати згоду на передачу земельної ділянки в межі населеного пункту або її вилучення питання вирішується в судовому порядку. 6. Встановлення і закріплення на місцевості меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів здійснюють державні органи виконавчої влади із земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, відповідні їх органи на місцях.  
    -69- Масенко О.М. (в.о. № 147)
вилучити частини 3, 4, 5, 6 та 7 статті 36;  
Відхилено    
195. Стаття 37. Порядок найменування і перейменування населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць      Стаття 36. Порядок найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць  
196. 1. Рішення про найменування і перейменування населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць приймається Верховною Радою України за поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад з урахуванням вимог, передбачених статтею 23 цього Закону.   -70- Масенко О.М. (в.о. № 147)
у статті 36 вилучити частину 1 та пункт 2 частини 2;  
Відхилено   1. Закон України про найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць приймається Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України з урахуванням вимог, передбачених статтею 23 цього Закону.  
197. 2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються обґрунтування доцільності найменування чи перейменування, а також такі документи, матеріали та відомості:      2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються обґрунтування доцільності найменування чи перейменування, а також такі документи, матеріали та відомості: 1) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської рад та інших відповідних рад;  
198. 1) історичні відомості про населений пункт, адміністративно-територіальну одиницю;      2) історичні відомості про населений пункт, адміністративно-територіальну одиницю;  
199. 2) характеристика населеного пункту, адміністративно-територіальної одиниці;      3) характеристика населеного пункту, адміністративно-територіальної одиниці;  
200. 3) обґрунтування назви, яку пропонується присвоїти населеному пункту або адміністративно-територіальній одиниці;      4) обгрунтування назви, яку пропонується присвоїти населеному пункту або адміністративно-територіальній одиниці; 5) кошторис витрат та джерела покриття видатків на найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць;  
201. 4) схематична карта місцевості із зазначенням новоутвореного населеного пункту.      6) топографічна карта місцевості із зазначенням новоутвореного населеного пункту.  
202. Стаття 38. Порядок віднесення населених пунктів до категорії селищ, зміни їх меж, реєстрації сільського, селищного, міського округу, об'єднання сільських населених пунктів, встановлення і зміни їх меж, зняття з обліку населених пунктів, з яких виїхали або переселилися всі жителі   -71- Президент України
У статті 38 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.  
Враховано .  Стаття 37. Порядок віднесення поселень до категорій населених пунктів, взяття їх на облік або зняття з обліку, утворення або ліквідації адміністративно-територіальних одиниць - сіл та селищ, встановлення і зміни їх меж  
203. 1. Рішення щодо віднесення населених пунктів до категорії селищ, зміни їх меж, реєстрації сільського, селищного, міського округу, об'єднання сільських населених пунктів, встановлення і зміни їх меж, зняття з обліку населених пунктів, з яких виїхали або переселилися всі жителі, приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою за поданням районної, міської (міста республіканського, обласного значення) ради з урахуванням вимог статей 9, 13, 14, 15, 21, 22, 34 цього Закону.      1. Рішення щодо віднесення поселень до категорії населених пунктів - сіл, селищ, селищ міського типу, взяття на облік або зняття з обліку населених пунктів, з яких виїхали або переселилися всі жителі, утворення або ліквідація, встановлення і перенесення адміністративних центрів адміністративно-територіальних одиниць - сіл, селищ, встановлення і зміни їх меж, приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою за поданням районної, міської міста республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення ради з урахуванням вимог статей 6, 7, 8, 14, 15, 17, 18, 19, 22, 25, 32 цього Закону.  
204. 2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються обгрунтування доцільності пропозицій, що вносяться, а також такі відомості:      2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються обгрунтування доцільності пропозицій, що вносяться, а також такі відомості:  
205. 1) про загальну кількість населення та його соціальний стан;      1) про загальну кількість населення та його соціальний стан;  
206. 2) про перелік промислових підприємств, будівельних, транспортних та інших господарських організацій із зазначенням кількості працюючих на кожному з них;      2) про перелік промислових підприємств, будівельних, транспортних та інших господарських організацій, їх потужності та обсяги виробництва, із зазначенням кількості працюючих на кожному з них;  
207. 3) про наявність підприємств і організацій комунального господарства, соціально-культурних закладів, підприємств торгівлі і громадського харчування, побутового обслуговування населення, про житловий фонд;      3) про наявність підприємств і організацій комунального господарства, соціально-культурних закладів, підприємств торгівлі і громадського харчування, побутового обслуговування населення, про житловий фонд;  
208. 4) про річний бюджет відповідної адміністративно-територіальної одиниці;      4) про річний бюджет відповідної адміністративно-територіальної одиниці;  
209. 5) про наявність приміщень для органів місцевого самоврядування;      5) про наявність приміщень для органів місцевого самоврядування;  
210. 6) про розмір та межі території населеного пункту чи іншої адміністративно-територіальної одиниці;      6) про розмір та межі території населеного пункту чи адміністративно-територіальної одиниці;  
211. 7) про відстань від населеного пункту чи іншої адміністративно-територіальної одиниці до найближчої залізничної станції та її найменування;      7) про відстань від населеного пункту чи адміністративно-територіальної одиниці до найближчої залізничної станції та її найменування;  
212. 8) схематична карта місцевості.      8) топографічна карта місцевості.  
213. Стаття 39. Порядок утворення сільського, селищного округу   -72- Президент України
У статті 39 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.  
Враховано    
214. 1. Рішення про об'єднання кількох населених пунктів у сільський, селищний округ, визначення їх центрів приймається територіальними громадами цих населених пунктів. У такому ж порядку вирішуються питання про вихід окремих населених пунктів із сільського, селищного округу.       
215. 2. Рішення про вихід окремих населених пунктів із сільського, селищного округу та створення на їх основі нових адміністративно-територіальних одиниць може бути прийнято лише за умови наявності фінансово-матеріальної бази, достатньої для забезпечення здійснення кожною з цих громад функцій і повноважень місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".       
216. Стаття 40. Державний акт встановлення межі району, міста, селища, села, сільського, селищного, міського округу   -73- Президент України
У статті 40 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.  
Враховано . Ст.40 вилучити. З питань меж приймається Закон України   
217. 1. До Державного акта встановлення межі району, міста, села, селища, сільського, селищного, міського округу заносяться такі дані: назва області, району, міста, селища, села, сільського, селищного, міського округу; загальна площа району, міста, селища, села, сільського, селищного, міського округу; дата затвердження межі району, міста, міського округу Верховною Радою України; дата затвердження межі села, селища, сільського, селищного округу відповідно Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською і Севастопольською міськими радами.       
218. 2. До Державного акта встановлення межі району, міста, селища, села, сільського, селищного, міського округу додаються картографічні матеріали, на яких зазначається межа району, міста, селища, села, сільського, селищного, міського округу, а також межі сусідніх адміністративно-територіальних одиниць.       
219. Стаття 41. Про порядок видачі Державного акта встановлення межі району, міста, селища, села, сільського, селищного, міського округу   -74- Президент України
У статті 41 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.  
Враховано . Ст.41 вилучити.   
220. 1. Рішення про видачу Державного акта встановлення межі району, міста та міського округу приймається Верховною Радою України і видається відповідній районній, міській раді.       
221. 2. Рішення про видачу Державного акта встановлення межі селища, села, сільського, селищного округу на території Автономної Республіки Крим, області приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною обласною, Київською і Севастопольською міськими радами і видається відповідній селищній, сільській раді.       
222. 3. Державний акт встановлення і зміни межі району, міста та міського округу підписується Головою Верховної Ради України і скріплюється печаткою Верховної Ради України.       
223. 4. Державний акт встановлення межі селища, села, сільського, селищного округу на території Автономної Республіки Крим, області підписується Головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим, головою відповідної обласної ради, Київським і Севастопольським міським головою і скріплюється печаткою Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, Київської і Севастопольської міської ради.   -75- Президент України
Статтю 41 Закону доповнити новою частиною п'ятою такого змісту: 5. Встановлення на місцевості меж району, міста, селища та села, оформлення державних актів встановлення цих меж, а також подання їх на підпис в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, покладається на відповідний орган виконавчої влади по земельних ресурсах та відповідні його органи на місцях. Ст. 41 включити частиною 7 статті 36. Після слів " по земельних ресурсах" записати " та топографо-геодезичної і картографічної діяльності".  
Враховано .  Розділ ІV. Відповідальність за порушення законодавства про адміністративно-територіальний устрій Стаття 38. Відповідальність за порушення законодавства про адміністративно-територіальний устрій Посадові особи, винні у порушенні законодавства про адміністративно-територіальний устрій, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законів України.  
    -76- Крючков Г.К. (реєстр. картка № 241)
Статтю 25, де йдеться про відповідальність у сфері використання та збереження назв населених пунктів, виключити або дати окрему статтю, яка б передбачувала відповідальність за порушення законодавства у сфері регулювання питань адміністративно-територіального устрою в цілому, а не тільки використання та збереження назв  
Враховано    
224. Розділ ІV. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ   -77- Президент України
У Прикінцевих положеннях Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.  
Враховано   Розділ V. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
225. Стаття 42. Опублікування рішень з питань адміністративно-територіального устрою   -78- Масенко О.М. (в.о. № 147)
доповнити частину 1 статті 39 після слів "Закони України" текстом "та "Постанови Верховної Ради України";  
Відхилено   Стаття 39. Опублікування законів і рішень з питань адміністративно-територіального устрою 1. Закони України з питань адміністративно-територіального устрою набирають чинності з дня їх офіційного опублікування.  
226. Рішення Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад з питань адміністративно-територіального устрою, віднесених до їх повноважень, набувають чинності через десять днів після опублікування повідомлень про них у Відомостях Верховної Ради України, якщо в цих рішеннях не встановлено інший термін, але не раніше дня їх опублікування.      2. Постанови і рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад з питань адміністративно-територіального устрою, віднесених до їх повноважень, набувають чинності через десять днів після опублікування повідомлень про них у Відомостях Верховної Ради України, якщо в цих рішеннях не встановлено інший термін, але не раніше дня їх опублікування.  
227. Стаття 43. Відомості про адміністративно-територіальний устрій      Стаття 40. Відомості про адміністративно-територіальний устрій  
228. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські ради за станом на 1 січня кожного року складають відомості про адміністративно-територіальний устрій Автономної Республіки Крим, області, міста і надсилають їх для узагальнення в цілому по Україні до Верховної Ради України.      Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські ради за станом на 1 січня кожного року складають відомості про адміністративно-територіальний устрій Автономної Республіки Крим, області, міста і надсилають їх для узагальнення в цілому по Україні до Верховної Ради України. Для забезпечення здійснення відповідними радами повноважень, наданих цим Законом у Секретаріаті Верховної Ради Автономної Республіки Крим, виконавчих апаратах обласних рад, Київської і Севастопольської міських рад створюються спеціальні структурні підрозділи.  
229. Стаття 44. Видання довідника "Україна. Адміністративно-територіальний устрій"      Стаття 41. Видання довідника "Україна. Адміністративно-територіальний устрій"  
230. Верховна Рада України кожних три роки видає офіційний довідник "Україна. Адміністративно-територіальний устрій".      Верховна Рада України кожних три роки видає офіційний довідник "Україна. Адміністративно-територіальний устрій".  
231. Стаття 45. Форми Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України, Державного акта встановлення межі населеного пункту і адміністративно-територіальної одиниці       
232. Форми Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України, Державного акта встановлення межі населеного пункту і адміністративно-територіальної одиниці встановлюються Верховною Радою України.       
233. Стаття 46. Порядок введення в дію цього Закону      Стаття 42. Порядок введення в дію цього Закону  
234. Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування. З дня набрання чинності цим Законом втрачає чинність Положення "Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР", затверджене Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 12 березня 1981 року (Відомості Верховної Ради УРСР, 1981 р. , №12, ст. 179).      Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування. З дня набрання чинності цим Законом втрачає чинність Положення "Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР", затверджене Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 12 березня 1981 року (Відомості Верховної Ради УРСР, 1981 р. , №12, ст. 179).  
235. Розділ V. ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ VI. ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ  
236. 1. З набранням чинності цим Законом набувають:      1. З набранням чинності цим Законом набувають:  
237. 1) міста обласного підпорядкування - статусу міст обласного значення;      1) міста обласного підпорядкування - статусу міст обласного значення;  
238. 2) міста районного підпорядкування - статусу міст районного значення;      2) міста районного підпорядкування - статусу міст районного значення;  
239. 3) селища міського типу - статусу селищ;      3) селища міського типу - статусу селищ;  
240. 4) селища - статусу сіл;      4) селища - статусу сіл.  
241. 5) на території Автономної Республіки Крим міста обласного підпорядкування - статусу міст республіканського (Автономної Республіки Крим) значення;      5) на території Автономної Республіки Крим міста обласного підпорядкування - статусу міст республіканського (Автономної Республіки Крим) значення;  
242. 6) адміністративно-територіальні утворення, які склалися з кількох сусідніх сільських населених пунктів і діють під юрисдикцією єдиної громади (сільрада), набувають статусу сільського округу;      6) адміністративно -територіальна одиниця, що сформувалась з одного або кількох сільських населених пунктів і невеликих поселень з адміністративним центром у селі або селищі, перебуває у юрисдикції територіальної громади та органу місцевого самоврядування сільської ради і набуває статусу сільської громади;.  
243. 7) адміністративно-територіальні утворення, які склалися з кількох селищ міського типу або селищ міського типу і сільських населених пунктів (територія селищної ради) і діють під юрисдикцією єдиної територіальної громади, набувають статусу селищного округу;      7) адміністративно-територіальна одиниця, що сформувалась з одного або кількох населених пунктів (селища міського типу, селища і села) і невеликих поселень з адміністративним центром у селищі міського типу, перебуває у юрисдикції територіальної громади та органу місцевого самоврядування селищної ради і набуває статусу селищної громади;  
244. 8) адміністративно-територіальні утворення, які склалися з міста і кількох сусідніх сіл, селищ міського типу, інших міст (міськрада), набувають статусу міського округу.      8) адміністративно-територіальна одиниця, що сформувалась з одного або кількох населених пунктів (міста, селища міського типу, селища, села) і невеликих поселень з адміністративним центром у місті, перебуває у юрисдикції територіальної громади та органу місцевого самоврядування міської ради і набуває статусу міської громади; 9) в населених пунктах, які не є адміністративними центрами адміністративно-територіальних одиниць можуть діяти виконавчі органи, організаційно-правова основа яких визначається відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"; 10) адміністративно-територіальна одиниця, що сформувалися внаслідок об'єднання кількох адміністративно територіальних одиниць (міста з іншими містами, селищами і селами) з адміністративним центром у місті обласного значення, набуває статусу - міської громади, в межах якої функціонує один орган місцевого самоврядування міська рада. З набуттям чинності цим Законом інші органи місцевого самоврядування на території цієї адміністративно-територіальної одиниці продовжують діяльність до утворення виконавчих органів.  
245. 2. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним радам протягом трьох років вирішити питання щодо встановлення меж сіл, селищ, сільських, селищних округів і внести до Верховної Ради України відповідні пропозиції щодо встановлення меж районів, міст, міських округів   -79- Масенко О.М. (в.о. № 147)
виключити частину 2 розділу 5.  
Відхилено   2. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам: 1 до 2005 року привести у відповідність з цим Законом склад адміністративно-територіальних одиниць - сільських та селищних громад - сіл та селищ; 2) до 2005 року внести до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо приведення у відповідність з цим Законом адміністративно-територіальні одиниці - районів, міських (адміністративними центрами яких є міста обласного значення) громад - міст; 3) протягом чотирьох років після набуття чинності цим Законом вирішити питання щодо встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів, внести до Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції щодо встановлення меж районів і міст.  
246. 3. Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, діяльності рад і самоврядування підготувати відповідні пропозиції щодо змін до Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми".   -80- Президент України
Перехідні положення Закону доповнити новим пунктом 4 такого змісту: 4. Кабінету Міністрів України: внести у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради України проект Положення про порядок ведення Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України; забезпечити приведення адміністративних, топографічних та інших карт у відповідність з системою адміністративно-територіального устрою України, сформованого відповідно до Конституції України та цього Закону.  
Враховано .  3. Кабінету Міністрів України: 1) забезпечити приведення адміністративних, топографічних та інших карт у відповідність з системою адміністративно-територіального устрою України, сформованого відповідно до Конституції України та цього Закону; 2) до 2005 році внести до Верховної Ради України проект закону про адміністративно-територіальний устрій Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя відповідно до вимог цього Закону. 3) до 1 жовтня 2002 року підготувати та внести до Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законів, які визначають правові засади організації, діяльності і відповідальності органів та посадових осіб державної влади і місцевого самоврядування, порядок формування місцевих бюджетів, податків і зборів відповідно до вимог цього Закону; 4) забезпечити прийняття відповідно до своєї компетенції нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону; 5) передбачити у проектах законів про Державний бюджет України на наступні роки виділення окремим рядком коштів на фінансування адміністративної реформи, а також кошти на соціальний захист працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, які ліквідуються.