Кількість абзаців - 106 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ПРОЕКТ
 
   ПРОЕКТ
 
1. Закон України
 
   Закон України
 
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
   1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
6. 1) в абзаці першому частини вісімнадцятої статті 96 слова «, а також інформації про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт та про введення в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта» виключити;
 
   1) в абзаці першому частини вісімнадцятої статті 96 слова "а також інформації про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт та про введення в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта" виключити;
 
7. 2) абзац перший частини третьої статті 96-1 викласти в такій редакції:
 
   2) абзац перший частини третьої статті 96-1 викласти в такій редакції:
 
8. «Порушення строків надання замовникові містобудівних умов та обмежень, будівельного паспорта забудови земельної ділянки, висновків (звітів) експертизи проектної та містобудівної документації, надання таких документів з порушенням установленого порядку, а також вимагання у замовника документів, не передбачених законодавством, —»;
 
-1- Макар'ян Д.Б.
До пункту 2) частини 1 розділу І додати абзац такого змісту:
"Доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 96-2 та викласти у такій редакції:
"Стаття 96-2. Порушення законодавства під час проектування об’єктів будівництва.
Невиконання або порушення головним архітектором проекту або головним інженером проекту, виконавцем робіт (послуг) пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат вимог основних складових вихідних даних, визначених п. 1 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» при розробці проектної документації на будівництво, реконструкцію, реставрацію об'єктів, - тягне за собою накладення штрафу на головного архітектора проекту, головного інженера проекту, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат від дев'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті вчинені повторно, -
тягнуть за собою позбавлення відповідальних осіб кваліфікаційного сертифікату та/або позбавлення права виконувати роботи (послуги), пов’язані із створенням об’єктів архітектури»
 
Відхилено   "Порушення строків надання замовникові містобудівних умов та обмежень, будівельного паспорта забудови земельної ділянки, висновків (звітів) експертизи проектної та містобудівної документації, надання таких документів з порушенням установленого порядку, а також вимагання у замовника документів, не передбачених законодавством, –";
 
9. 3) статтю 188-42 викласти в такій редакції:
 
   3) статтю 188-42 викласти в такій редакції:
 
10. «Стаття 188-42. Невиконання законних вимог (приписів) посадових
 
   "Стаття 188-42. Невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду
 
11. осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю
 
      
12. Невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю —
 
   Невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю –
 
13. тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
   тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
14. Недопущення посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю на об’єкти будівництва —
 
   Недопущення посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю на об’єкти будівництва під час здійснення ними державного архітектурно-будівельного контролю –
 
15. тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
   тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
16. Невиконання законних вимог (приписів) головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, наданих ними під час здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, —
 
-2- Скуратовський С.І.
У пункті 3) частини 1 розділу І проекту Закону абзаци сьомий і восьмий вилучити
 
Відхилено   Невиконання законних вимог (приписів) головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, виданих ними під час здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, –
 
17. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
 
-3- Мельник С.І.
частину 1 розділу І доповнити пунктом 4) такого змісту:
"Стаття 188-46.
Щодо відповідальності посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю за видачу дозвільних документів з порушенням вимог чинного законодавства.
Реєстрація посадовими особами- органів державного архітектурно-будівельного контролю декларацій про початок виконання підготовчих робіт, декларацій про початок виконання будівельних робіт, дозволів на виконання будівельних робіт, декларацій про готовність об'єкта до експлуатації, видачу сертифікатів, оформлених з порушенням вимог законодавства, -
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.";
відповідно пункти 4), 5), 6) частини 1 розділу І рахувати пунктами 5), 6), 7);
 
Враховано редакційно пункті 8 розділу І  тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";
 
18. 4) у статті 221 слова та цифри «частинами третьою — п’ятою статті 96-1,» виключити;
 
-4- Скуратовський С.І.
Пункт 4) частини 1 розділу І проекту Закону вилучити.
 
Відхилено   4) у статті 221 слова та цифри "частинами третьою — п’ятою статті 96-1" виключити;
 
19. 5) статтю 244-6 викласти в такій редакції:
«Стаття 244-6. Органи державного архітектурно-будівельного контролю
Органи державного архітектурно-будівельного контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виробництва, виготовлення та застосування будівельних матеріалів, виробів, конструкцій, а також будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту та прийняття в експлуатацію об’єктів чи споруд, невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю (статті 96, 96-1, 188-42).
Від імені органів державного архітектурно-будівельного контролю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
керівники виконавчих органів сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю — щодо об’єктів, розташованих на території населених пунктів (статті 96, 96-1 (крім частин третьої — п’ятої), частини перша та друга статті 188-42);
керівники структурних підрозділів районних державних адміністрацій з питань державного архітектурно-будівельного контролю — щодо об’єктів, розташованих за межами населених пунктів та на території сіл, селищ і міст районного значення, в яких органи державного архітектурно-будівельного контролю не утворювалися (статті 96, 96-1 (крім частин третьої — п’ятої), частини перша та друга статті 188-42);
головні інспектори будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі — щодо об’єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць та на території районів, обласних центрів і міст обласного значення, в яких органи державного архітектурно-будівельного контролю не утворювалися (статті 96, 96-1, 188-42).»;
 
-5- Скуратовський С.І.
Пункт 5) частини 1 розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
"5) статтю 244-6 викласти в такій редакції:
"Стаття 244-6. Органи державного архітектурно-будівельного контролю
Органи державного архітектурно-будівельного контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виробництва, виготовлення та застосування будівельних матеріалів, виробів, конструкцій, а також будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту та прийняття в експлуатацію об’єктів чи споруд, невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю (статті 96, 96-1, 188-42).
Від імені органів державного архітектурно-будівельного контролю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
#102623
#102623
 
Враховано редакційно   5) статтю 244-6 викласти в такій редакції:
"Стаття 244-6. Органи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду
Органи державного архітектурно-будівельного контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, порушенням законодавства під час планування та забудови територій та невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю (статті 96, 96-1 (крім частин третьої — п’ятої), частини перша та друга статті 188-42).
Від імені органів державного архітектурно-будівельного контролю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
керівники виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад – щодо об’єктів, розташованих в межах населених пунктів (статті 96, 96-1 (крім частин третьої — п’ятої), частини перша та друга статті 188-42);
керівники структурних підрозділів з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій – щодо об’єктів, розташованих в межах міст Києва та Севастополя (статті 96, 96-1 (крім частин третьої — п’ятої), частини перша та друга статті 188-42);
головні інспектори будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі – щодо об'єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, за межами населених пунктів та в межах населених пунктів, в яких не утворено виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю (статті 96, 96-1 (крім частин третьої — п’ятої), частини перша та друга статті 188-42).
Орган державного архітектурно-будівельного нагляду розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням законодавства з питань надання документів, необхідних для здійснення будівництва, невиконанням законних вимог (приписів) головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі (частини третя-п’ята статті 96-1, частина третя статті 188-42).
Від імені органу державного архітектурно-будівельного нагляду розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право головні інспектори будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі (частини третя-п’ята статті 96-1, частина третя статті 188-42);
6) у статті 255:
 
    -6- Макар'ян Д.Б.
В пункт 5) частини 1 розділу І абзац перший викласти в такій редакції:
"Стаття 244-6 Органи державного архітектурно-будівельного контролю.
Органи державного архітектурно-будівельного контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виробництва, виготовлення та застосування будівельних матеріалів, виробів, конструкцій, а також правопорушення, пов'язані з порушенням вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, порушенням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення та прийняття в експлуатацію об'єктів чи споруд, невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю (статті 96, 96-1, 188-42)."
 
Враховано    
    -7- Сабашук П.П.
В пункті 5) частини 1 розділу І назву статті 244-6 викласти в такій редакції:
«Стаття 244-6. Органи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду"
Органи державного архітектурно-будівельного контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виробництва, виготовлення та застосування будівельних матеріалів, виробів, конструкцій, а також правопорушення, пов'язані з порушенням вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, порушенням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту та прийняття в експлуатацію об’єктів чи споруд, невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю (статті 96, 96-1, 188-42).
Від імені органів державного архітектурно-будівельного контролю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
#102623
#102623
Органи державного архітектурно-будівельного нагляду розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з невиконанням приписів головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, видачею дозвільних документів з порушенням вимог чинного законодавства (частина 3 статті 188-42, стаття 188-46).
Від імені органів державного архітектурно-будівельногоконтролю та нагляду розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
головні інспектори будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі — щодо об’єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць та на території районів, обласних центрів і міст обласного значення, в яких органи державного архітектурно-будівельного контролю не утворювалися (частина 3 статті 188-42, стаття 188-46).»;
підпункт 6) пункту 1 розділу І доповнити абзацом другим такого змісту:
"частину другу доповнити пунктом 19) такого змісту:
19) особи, уповноважені на проведення перевірок під час здійснення ними архітектурно-будівельного контролю (статті 96, 96-1 (крім частин третьої — п’ятої), частини перша та друга статті 188-42)
 
Враховано    
    -8- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 5) частини 1 розділу І – частину другу статті 244-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення викласти у такій редакції:
"Від імені органів державного архітектурно-будівельного контролю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
керівники виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, яким делеговано здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, та інші уповноважені керівниками посадові особи цих органів – щодо об’єктів, розташованих на території населених пунктів (статті 96, 96-1 (крім частин третьої-п’ятої), частини перша та друга статті 188-42);
#102623
головні інспектори регіональних інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, та інші уповноважені головними інспекторами посадові особи цих інспекцій – щодо об’єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, на території #102623
 
Враховано редакційно    
    -9- Андрієвський Д.Й.
абзац п’ятий пункту 5) частини 1 розділу І після слів "міських рад" доповнити словами ", структурних підрозділів Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій" (далі, по тексту);
 
Враховано редакційно    
20. 6) пункт 2-1 частини першої статті 255 виключити.
 
-10- Скуратовський С.І.
Пункт 6) частини 1 розділу І проекту Закону вилучити.
 
Відхилено   пункт 2-1 частини першої виключити;
частину другу доповнити пунктом 19 такого змісту:
"19) особи, уповноважені на проведення перевірок під час здійснення ними архітектурно-будівельного контролю (статті 96, 96-1 (крім частин третьої — п’ятої), частини перша та друга статті 188-42)".
 
21. 2. У Законі України «Про основи містобудування» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 52, ст. 683; 2001 р., № 16, ст. 76; 2008 р., № 48, ст. 358; 2011 р., № 34, ст. 343; 2013 р., № 48, ст. 682):
 
   2. Абзац шостий частини першої статті 14 закону України "Про основи містобудування" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 52, ст. 683; 2001 р., № 16, ст. 76; 2008 р., № 48, ст. 358; 2011 р., № 34, ст. 343; 2013 р., № 48, ст. 682) викласти в такій редакції:
 
22. 1) абзац одинадцятий частини першої статті 10 викласти в такій редакції:
«надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»;»;
 
-11- Сабашук П.П.
Пункт 1) частини 2 розділу І проекту Закону виключити.
 
Враховано      
    -12- Скуратовський С.І.
Пункт 1) частини 2 розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
"1) абзац одинадцятий частини першої статті 10 викласти в такій редакції:
"надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, а також здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності";".
 
Відхилено у зв’язку із вилученням частини   
    -13- Левченко Ю.В.
Абзац другий пункту 1) частини 2 розділу І після слів "надання (отримання, реєстрація)" доповнити текстом наступного змісту:
", повернення (відмова у видачі) чи анулювання (скасування реєстрації)";
 
Відхилено у зв’язку із вилученням частини   
23. 2) у статті 13:
 
-14- Сабашук П.П.
Пункт 2) частини 2 розділу І проекту Закону виключити.
 
Враховано      
24. частину першу доповнити абзацом такого змісту:
«надання (отримання, реєстрації) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».»;
 
-15- Левченко Ю.В.
Абзац третій пункту 2) частини 2 розділу І після слів "надання (отримання, реєстрації)" доповнити текстом наступного змісту:
", повернення (відмова у видачі) чи анулювання (скасування реєстрації)";
 
Відхилено у зв’язку із вилученням частини     
    -16- Скуратовський С.І.
Абзац третій пункту 2) частини 2 розділу І проекту Закону замінити абзацом такого змісту:
"надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, а також здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".";
 
Відхилено у зв’язку із вилученням частини   
25. абзац десятий частини другої виключити;
 
      
26. 3) абзац шостий частини першої статті 14 викласти в такій редакції:
«надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».».
 
-17- Мельник С.І.
пункт 3) частини 2 розділу І викласти у такій редакції:
"3) абзац шостий частини першої статті 14 виключити";
 
Відхилено   "надання (отримання, реєстрація), повернення (відмова у видачі) чи анулювання (скасування реєстрації) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності";
 
    -18- Скуратовський С.І.
Пункт 3) частини 2 розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
"3) абзац шостий частини першої статті 14 викласти в такій редакції:
"надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, а також здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності.";
 
Відхилено    
    -19- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 3) частини 2 розділу І– у абзаці шостому частини першої статті 14 Закону України "Про основи містобудування" перед словом "надання" додати слова "здійснення делегованих повноважень з", замість слова "реєстрація" зазначити слово "реєстрації";
 
Відхилено    
    -20- Левченко Ю.В.
Абзац другий пункту 3) частини 2 розділу І після слів "надання (отримання, реєстрація)" доповнити текстом наступного змісту:
", повернення (відмова у видачі) чи анулювання (скасування реєстрації)";
 
Враховано    
    -21- Мельник С.І.
доповнити частину 2 розділу І пунктом 4) такого змісту:
"4) додати статтю
#102623
#102623
 
Відхилено можна погодитись, але тоді необхідно вносити системні зміни до усього законодавства   
27. 3. У частині першій статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст. 170; 2008 р., № 48, ст. 358; 2010 р., № 34, ст. 486; 2011 р., № 34, ст. 343):
 
-22- Сабашук П.П.
Частину 3 розділу І вилучити (у зв'язку із прийняттям відповідних змін у з/п 1580)
 
Враховано      
28. 1) пункт «а» доповнити підпунктом 11 такого змісту:
«11) організація роботи, пов’язаної із завершенням будівництва багатоквартирних житлових будинків, що споруджувалися із залученням коштів фізичних осіб, у разі неспроможності забудовників продовжувати таке будівництво;»;
 
-23- Макар'ян Д.Б.
пункт 1) частини 3 розділу І викласти у такій редакції:
«підпункт 2) пункт а) викласти в такій редакції:
«2) виконання або делегування на конкурсній основі генеральній будівельній організації (підрядній організації) функцій замовника на здійснення комплексної реконструкції застарілого фонду, на будівництво, реконструкцію і ремонт житла, інших об'єктів соціальної та виробничої інфраструктури комунальної власності, інженерно-транспортної інфраструктури у разі суспільної потреби;
пункт а) доповнити новими підпунктами 11, 12, 13 такого змісту:
11) здійснення державного архітектурно-будівельного контролю;
12) надання, отримання, реєстрація, анулювання документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів будівництваІ, ІІ, ІІІ, ІV і V категорії складності у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності";
13) розгляд справ про адміністративні правопорушення і накладення адміністративних стягнень;
 
Відхилено у зв’язку із вилученням частини     
    -24- Мельник С.І.
пункт 1) частини 3 розділу І – вилучити;
відповідно пункт 2) частини 3 розділу І рахувати пунктом 1);
 
Відхилено у зв’язку із вилученням частини о   
29. 2) у пункті «б»:
 
      
30. підпункт 1 викласти в такій редакції:
«1) надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»;»;
 
-25- Скуратовський С.І.
Пункт 2) частини 3 розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
"2) у пункті "б":
підпункт 1 викласти в такій редакції:
"надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, а також здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності";
 
Відхилено у зв’язку із вилученням частини     
    -26- Левченко Ю.В.
Абзац третій пункту 2) частини 3 розділу І після слів "надання (отримання, реєстрація)" доповнити текстом наступного змісту:
", повернення (відмова у видачі) чи анулювання (скасування реєстрації)";
 
Відхилено у зв’язку із вилученням частини   
    -27- Макар'ян Д.Б.
Пункт 2) частини 3 розділу І проекту Закону – виключити:
«у пункті «б»:
підпункт 1 викласти в такій редакції:
«1) надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»;»;
 
Відхилено у зв’язку із вилученням частини   
31. доповнити пункт підпунктом 7 такого змісту:
 
      
32. «7) здійснення державного контролю за діяльністю забудовників, пов’язаною із залученням коштів фізичних та юридичних осіб.».
 
-28- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 2) частини 3 розділу І – у підпункті 7 пункту "б" частини першої статті 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" після слів "та юридичних осіб" додати слова "у межах відповідного населеного пункту";
 
Відхилено у зв’язку із вилученням частини     
    -29- Андрієвський Д.Й.
в абзаці п’ятому пункту 2) частини 3 розділу І слова "фізичних та юридичних осіб" замінити словами "фізичних осіб у будівництво багатоквартирних житлових будинків" ;
 
Відхилено у зв’язку із вилученням частини   
    -30- Макар'ян Д.Б.
доповнити пункт підпунктом 7 такого змісту:
«7) здійснення державного контролю за діяльністю забудовників, пов’язаною із залученням коштів фізичних та юридичних осіб.»«
Та викласти у наступній редакції:
«у пункті «б»:
Виключити підпункти 1,3, розмістити інші підпункти у порядку черговості, доповнити підпунктом такого змісту: «здійснення державного контролю за діяльністю забудовників, пов’язаною із залученням коштів фізичних та юридичних осіб» та викласти підпункти пункту «б» у такій редакції:
«1) організація роботи, пов'язаної зі створенням і веденням містобудівного кадастру населених пунктів;
2) здійснення контролю за забезпеченням надійності та безпечності будинків і споруд незалежно від форм власності в районах, що зазнають впливу небезпечних природних і техногенних явищ та процесів
3) організація охорони, реставрації та використання пам'яток історії і культури, архітектури та містобудування, палацово-паркових, паркових і садибних комплексів, природних заповідників;
4) вирішення відповідно до законодавства спорів з питань містобудування;
5) здійснення державного контролю за діяльністю забудовників, пов’язаною із залученням коштів фізичних та юридичних осіб.»
 
Відхилено у зв’язку із вилученням частини   
33. 4. У частині першій статті 37 Закону України «Про відходи» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 36—37, ст. 242; 2013 р., № 46, ст. 640; із змінами, внесеними Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ) слова «центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань контролю у сфері житлово-комунального господарства,» виключити, а після слів «благополуччя населення» доповнити словами «, місцеві державні адміністрації».
 
-31- Бабак А.В.
Частину 4 розділу І викласти в такій редакції:
Частину першу статті 37 Закону України "Про відходи" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 36-37, ст. 242; 2013 р., № 46, ст. 640; 2015р., № 2-3, ст.12) викласти в такій редакції:
"контроль у сфері поводження з відходами здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, громадські інспектори з благоустрою населених пунктів.";
 
Враховано   3. Частину першу статті 37 Закону України "Про відходи" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 36-37, ст. 242; 2013 р., № 46, ст. 640; 2015р., № 2-3, ст.12) викласти в такій редакції:
"контроль у сфері поводження з відходами здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, громадські інспектори з благоустрою населених пунктів".
 
34. 5. У Законі України «Про місцеві державні адміністрації» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 20—21, ст. 190; 2003 р., № 24, ст. 159; 2010 р., № 10, ст. 107; 2013 р., № 25, ст. 251, ст. 2043; 2014 р., № 2—3, ст. 41, № 14, ст. 248):
 
-32- Сабашук П.П.
Абзаци 2-5 частини 5 розділу І виключити.
 
Враховано   4. Статтю 20 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 20-21, ст. 190; 2003 р., № 24, ст. 159; 2010 р., № 10, ст. 107; 2014 р., № 14, ст. 248) доповнити пунктом 7 такого змісту:
 
35. 1) статтю 16 доповнити пунктом 17 такого змісту:
 
      
36. «17) додержанням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».»;
 
      
37. 2) статтю 20 доповнити пунктами 7 і 8 такого змісту:
 
      
38. «7) надає (отримує, реєструє) документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, та приймає в експлуатацію закінчені будівництвом об’єкти у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
 
-33- Левченко Ю.В.
Абзац другий пункту 2) частини 5 розділу І після слів "надає (отримує, реєструє)" доповнити текстом наступного змісту:
", повертає (відмовляє у видачі) чи анулює (скасовує реєстрацію)";
 
Відхилено зв’язку із виключенням абзацу 5 частини 5     
    -34- Скуратовський С.І.
Абзац другий пункту 2) частини 5 розділу І після слова "діяльності" доповнити текстом наступного змісту:
"веде єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, а також здійснює контроль за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності.";
 
Відхилено зв’язку із виключенням абзаців 2-5 частини 5   
39. 8) здійснює заходи щодо ведення в установленому порядку єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.»;
 
-35- Макар'ян Д.Б.
Пункт 2) частини 5 розділу І проекту Закону – виключити.
Викласти пункт 2) частини 5 розділу І проекту Закону у такій редакції:
«статтю 20 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» доповнити пунктами 7, 8, 9, 10 такого змісту:
«7) надає, отримує, реєструє, анулює документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, та приймає в експлуатацію закінчені будівництвом об'єкти будівництваІ, ІІ, ІІІ, ІV і V категорії складності у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».
8) здійснює державний архітектурно-будівельний контроль;
9) здійснює заходи щодо ведення в установленому порядку єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
10) виконання або делегування функції замовника генеральній будівельній організації (підрядній організації) для будівництва, комплексної реконструкції застарілого фонду, ремонту житла та інших об’єктів соціальної, інженерно-транспортної інфраструктури у разі суспільної потреби.»
 
Відхилено у зв’язку із виключенням абзаців 2-5 частини 5  "7) здійснює заходи щодо ведення в установленому порядку єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов".
 
40. 6. У Законі України «Про архітектурну діяльність» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246; 2007 р., № 34, ст. 444; 2011 р., № 34, ст. 343; 2013 р., № 48, ст. 682; 2014 р., № 1, ст. 4, № 20—21, ст. 712):
 
   5. У Законі України "Про архітектурну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246; 2007 р., № 34, ст. 444; 2011 р., № 34, ст. 343; 2013 р., № 48, ст. 682):
 
41. 1) статтю 9 доповнити частиною такого змісту:
 
-36- Скуратовський С.І.
Пункт 1) частини 6 розділу І проекту Закону виключити.
 
Враховано      
42. «Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури, веде єдиний реєстр суб’єктів господарювання, що виконують будівельні роботи, який формується на підставі інформації, поданої такими суб’єктами.»;
 
-37- Макар'ян Д.Б.
У пункті 1) частини 6 розділу І проекту Закону - слова: «контролю, у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури» замінити на: нагляду, у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування».
Викласти доповнювану частину статті 9 у Законі України «Про архітектурну діяльність» у такій редакції:
#102623
 
Відхилено зв’язку із виключенням частини     
43. 2) частину другу статті 10 замінити двома частинами такого змісту:
«Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю, визначені статтею 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Державний архітектурно-будівельний нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, через головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та уповноважених ними осіб.»;
 
-38- Скуратовський С.І.
Пункт 2) частини 6 розділу І викласти в такій редакції:
"2) частину другу статті 10 Закону України "Про архітектурну діяльність" викласти в такій редакції:
"Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю, визначені статтею 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".";
 
Враховано редакційно   1) частину другу статті 10 замінити двома частинами такого змісту:
"Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю, визначені статтею 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Державний архітектурно-будівельний нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі";
 
    -39- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 2) частини 6 розділу І – у частині третій статті 10 Закону України "Про архітектурну діяльність" замість слів "головних інспекторів будівельного нагляду" зазначити слова "регіональні інспекції державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду"
 
Відхилено    
    -40- Макар'ян Д.Б.
У пункті 2) частини 6 розділу І проекту Закону – в другому абзаці слово «контролю» змінити на «нагляду» та викласти абзац другий у такій редакції:
"Державний архітектурно-будівельний нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну #102623
 
Враховано редакційно    
44. 3) у частині першій статті 13:
 
   2) у частині першій статті 13:
 
45. абзац четвертий виключити;
 
   абзац четвертий виключити;
 
46. абзац шостий після слів «міських державних адміністрацій» доповнити словами «з питань архітектури»;
 
   абзаци шостий і сьомий доповнити словами "з питань архітектури";
 
47. абзац сьомий після слів «міських рад» доповнити словами «з питань архітектури»;
 
-41- Мельник С.І.
абзац четвертий пункту 3) частини 6 розділу І викласти у такій редакції:
#102623
 
Відхилено      
48. 4) частину третю статті 17 викласти в такій редакції:
 
-42- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
Пункт 4) частини 6 розділу І виключити.
 
Відхилено   3) частину третю статті 17 викласти в такій редакції:
 
49. «Органом ліцензування є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.».
 
-43- Скуратовський С.І.
У пункті 4) розділу 6 розділу І проекту Закону слова "центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну #102623
 
Відхилено   "Органом ліцензування є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду".
 
    -44- Макар'ян Д.Б.
У пункті 4) частини 6 розділу І проекту Закону – в першому абзаці слово «контролю» змінити на «нагляду» та викласти абзац перший у такій редакції:
#102623
 
Враховано редакційно    
50. 7. У Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 34, ст. 343; 2012 р., № 27, ст. 274, № 29, ст. 345, № 51, ст. 576; 2013 р., № 22, ст. 212, ст. 214, № 25, ст. 251, № 48, ст. 682; 2014 р., № 1, ст. 4):
 
   6. У Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 34, ст. 343 із наступними змінами):
 
51. 1) абзац п’ятий частини першої статті 4 після слів «їх комплекси» доповнити словами «та частини»;
 
   1) абзац п’ятий частини першої статті 4 після слів "їх комплекси" доповнити словами "та частини";
 
52. 2) у статті 6:
 
-45- Сабашук П.П.
У пункті 2) частини 7 розділу І
Назву Статті 6 викласти у такій редакції:
«Стаття 6. Органи, що здійснюють управління у сфері містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду»
 
Враховано   2) у статті 6:
назву викласти в такій редакції:
"Стаття 6. Органи, що здійснюють управління у сфері містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду";
 
53. у частині першій слова «з питань» замінити словами «у сфері містобудування, органами»;
 
-46- Сабашук П.П.
Абзац другий пункту 2) частини 7 розділу І викласти у такій редакції:
«у частині першій слова «з питань» замінити словами «у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, #102623
 
Враховано   у частині першій слова "з питань" замінити словами "у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами";
 
54. доповнити статтю частинами другою і третьою такого змісту:
«2. До уповноважених органів містобудування та архітектури належать органи, визначені у статті 13 Закону України «Про архітектурну діяльність».
3. До органів державного архітектурно-будівельного контролю належать:
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю;
виконавчі органи сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю.
структурні підрозділи районних державних адміністрацій з питань державного архітектурно-будівельного контролю;
Надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, державний архітектурно-будівельний контроль та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів здійснюються:
виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю — щодо об’єктів, розташованих на території населених пунктів;
структурними підрозділами районних державних адміністрацій з питань державного архітектурно-будівельного контролю — щодо об’єктів, розташованих за межами населених пунктів;
центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, через головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі — щодо об’єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць.
У разі коли виконавчі органи сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю не утворюються (не визначаються), в селах, селищах та містах районного значення повноваження таких органів виконують структурні підрозділи районних державних адміністрацій, а в обласних центрах та містах обласного значення — центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, через головних інспекторів будівельного нагляду.
У разі коли структурні підрозділи районних державних адміністрацій з питань державного архітектурно-будівельного контролю не утворюються (не визначаються), їх повноваження здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, через головних інспекторів будівельного нагляду.
Головні інспектори будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі призначаються на посади та звільняються з посад центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, за погодженням з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Керівники структурних підрозділів районних державних адміністрацій та виконавчих органів сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю призначаються на посади та звільняються з посад за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю. Такі керівники мають відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Структурні підрозділи районних державних адміністрацій та виконавчі органи сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю у межах повноважень, визначених цим Законом, підконтрольні центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, а їх рішення можуть бути оскаржені до такого органу або суду.»;
 
-47- Сабашук П.П.
Абзац третій пункту 2) частини 7 розділу І викласти у такій редакції:
«доповнити статтю частинами другою і третьою такого змісту:
2. До уповноважених органів містобудування та архітектури належать органи, визначені у статті 13 Закону України «Про архітектурну діяльність».
3. До органів державного архітектурно-будівельного контролю належать:
#102623
#102623
До органів державного архітектурно-будівельного нагляду належить:
#102623
 
Враховано   доповнити частинами другою і третьою такого змісту:
"2. До уповноважених органів містобудування та архітектури належать органи, визначені у статті 13 Закону України "Про архітектурну діяльність".
3. До органів державного архітектурно-будівельного контролю належать:
1) структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;
2) виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду";
3) статтю 7 викласти в такій редакції:
"Стаття 7. Зміст управління у сфері містобудівної діяльності, державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду
1. Управління у сфері містобудівної діяльності та архітектурно-будівельного контролю здійснюється шляхом:
1) планування територій на державному, регіональному та місцевому рівнях;
2) моніторингу стану розроблення та реалізації містобудівної документації на всіх рівнях;
3) визначення державних інтересів для їх врахування під час розроблення містобудівної документації;
4) проведення ліцензування і професійної атестації;
5) розроблення і затвердження будівельних норм, державних стандартів і правил, запровадження одночасної дії міжнародних кодів та стандартів;
6) контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування (далі - вихідні дані), проектної документації.
7) надання (отримання, реєстрація), повернення (відмова у видачі) чи анулювання (скасування реєстрації) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів:
виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних рад – щодо об’єктів І, ІІ, ІІІ категорії складності, розташованих на території відповідних населених пунктів;
виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю міських рад – щодо об’єктів І, ІІ, ІІІ, ІV категорії складності, розташованих на території відповідних населених пунктів;
структурними підрозділами з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій – щодо об’єктів І, ІІ, ІІІ, ІV категорії складності та об'єктів житлово-громадського призначення та інженерно-транспортної інфраструктури V категорії складності, розташованих у межах міст Києва та Севастополя;
центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі – щодо об’єктів V категорії складності (крім об'єктів житлово-громадського призначення та інженерно-транспортної інфраструктури V категорії складності, розташованих у межах міст Києва та Севастополя), щодо об’єктів І, ІІ, ІІІ, ІV категорії складності, розташованих за межами населених пунктів, на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, а також щодо об’єктів ІV категорії складності, розташованих у межах сіл та селищ;
8) здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.
2. У разі якщо сільські, селищні, міські ради не утворили виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю, повноваження таких органів виконує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду.
3. Головні інспектори будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі призначаються на посади та звільняються з посад центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, за погодженням із Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
4. Керівники структурних підрозділів з питань державного архітектурно-будівельного контролю державних адміністрацій міст Києва та Севастополя, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад призначаються на посади та звільняються з посад у порядку, встановленому законом. Такі керівники мають відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Протягом трьох днів після призначення керівника структурного підрозділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю, державні адміністрації міст Києва і Севастополя та виконавчі органи сільських, селищних, міських рад зобов’язані поінформувати про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
5. Структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю державних адміністрацій міст Києва і Севастополя та виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад у межах делегованих цим законом державних повноважень, підзвітні центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а їхні рішення можуть бути розглянуті у порядку державного архітектурно-будівельного нагляду або оскаржені до суду";
 
    -48- Сабашук П.П.
Пункту 2) частини 7 розділу І доповнити абзацом четвертим такого змісту:
«Статтю 7 викласти в такій редакції:
"Стаття 7. Зміст управління у сфері містобудівної діяльності, державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду
1. Управління у сфері містобудівної діяльності та архітектурно-будівельного контролю здійснюється шляхом:
1) планування територій на державному, регіональному та місцевому рівнях;
2) моніторингу стану розроблення та реалізації містобудівної документації на всіх рівнях;
3) визначення державних інтересів для їх врахування під час розроблення містобудівної документації;
4) проведення ліцензування і професійної атестації;
5) розроблення і затвердження будівельних норм, державних стандартів і правил, запровадження одночасної дії міжнародних кодів та стандартів;
6) контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування (далі - вихідні дані), проектної документації.
7) надання (отримання, реєстрація), повернення (відмова у видачі) чи анулювання (скасування реєстрації) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів:
#102623
#102623
#102623
#102623
8) здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.
У разі якщо виконавчими органами сільських, селищних, міських рад не утворюються (не визначаються) структурні #102623
Головні інспектори будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі #102623
#102623
#102623
 
Враховано    
    -49- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 2) частини 7 розділу І – частину третю статті 6 Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" викласти у такій редакції:
"3. До органів державного архітектурно-будівельного контролю належать:
#102623
регіональні інспекції державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, які є територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує #102623
#102623
виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, яким делеговано здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.
Надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, державний архітектурно-будівельний контроль та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів здійснюються:
Державний архітектурний контроль може здійснюватись структурними підрозділами районних державних адміністрацій з питань архітектури.
Здійснення державного архітектурно-будівельного контролю може бути делеговано виконавчим органам сільських, селищних, міських рад з питань архітектури.
 
Враховано частково    
    -50- Скуратовський С.І.
У пункті 2) частини 7 розділу І – частину третю статті 6 Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" викласти у такій редакції:
"3. До органів державного архітектурно-будівельного контролю належать:
#102623
#102623
Надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, державний архітектурно-будівельний контроль та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів здійснюються:
#102623
#102623
Контроль за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури здійснюється:
#102623
#102623
Керівники структурних підрозділів районних державних адміністрацій та виконавчих органів сільських, селищних, #102623
#102623
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування здійснює методичне забезпечення діяльності органів державного архітектурно-будівельного контролю.".
 
Враховано редакційно    
    -51- Макар'ян Д.Б.
Абзац четвертий частини 3 - викласти в такій редакції: «Надання, отримання, реєстрація, анулювання документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів будівництваІ, ІІ, ІІІ, ІV і V категорії складності здійснюється:»
#102623
#102623
#102623
#102623
#102623
виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, яким делеговано здійснення державного архітектурно-будівельного контролю – щодо об’єктів, розташованих на території населених пунктів;
#102623
регіональними інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі – щодо об’єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць.
 
Враховано частково    
    -52- Андрієвський Д.Й.
Абзац сьомий пункту 2 частини 7 розділу І після слів "підрозділи районних" доповнити словами ", Київської та Севастопольської міських" (далі, по тексту);
 
Враховано редакційно    
    -53- Левченко Ю.В.
Абзац дев’ятий пункту 2) частини 7 розділу І після слів "надання (отримання, реєструє)" доповнити текстом наступного змісту:
", повернення (відмова у видачі) чи анулювання (скасування реєстрації) "
 
Враховано редакційно    
    -54- Андрієвський Д.Й.
абзац десятий пункту 2 частини 7 розділу І після слів "міських рад" доповнити словами ", структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій"
 
Враховано редакційно    
    -55- Андрієвський Д.Й.
Абзац чотирнадцятий пункту 2 частини 7 розділу І після слів "підрозділи районних" доповнити словами ", Київської та Севастопольської міських" (далі, по тексту);
 
Враховано редакційно    
    -56- Андрієвський Д.Й.
Абзац шістнадцятий пункту 2 частини 7 розділу І після слів "підрозділи районних" доповнити словами ", Київської та Севастопольської міських" (далі, по тексту);
 
Враховано редакційно    
    -57- Мельник С.І.
абзац 16 пункту 2) частини 7 розділу І викласти у такій редакції: "Керівники структурних підрозділів районних державних адміністрацій призначаються на посади та звільняються з посад за погодженням із центральним органом #102623
 
Враховано редакційно    
    -58- Андрієвський Д.Й.
Абзац сімнадцятий пункту 2 частини 7 розділу І після слів "підрозділи районних" доповнити словами", Київської та Севастопольської міських" (далі, по тексту);
 
Враховано редакційно    
    -59- Кривошея Г.Г.
Пункт 2) (в частині внесення змін в ст. 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності") частини 7 розділу І доповнити новим підпунктом такого змісту:
"Утворення (визначення) місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування органів державного архітектурно-будівельного контролю здійснюється у порядку, передбаченому законодавством України на підставі Типового положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Реалізація повноважень утвореними (визначеними) місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування органів державного архітектурно-будівельного контролю здійснюється за умови їх відповідності критеріям готовності щодо виконання повноважень, визначених цим Законом, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Стан відповідності критеріям готовності утворених (визначених) місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування органів державного архітектурно-будівельного контролю затверджується спільним рішенням #102623
 
Враховано редакційно    
    -60- Бриченко І.В.
Пункт 2) частини 7 розділу І доповнити новим підпунктом такого змісту:
"Утворення (визначення) місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування органів державного архітектурно-будівельного контролю здійснюється у порядку, передбаченому законодавством України на підставі Типового положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Реалізація повноважень утвореними (визначеними) місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування органів державного архітектурно-будівельного контролю здійснюється за умови їх відповідності критеріям готовності щодо виконання повноважень, визначених цим Законом, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Стан відповідності критеріям готовності утворених (визначених) місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування органів державного архітектурно-будівельного контролю затверджується спільним рішенням #102623
 
Враховано редакційно    
    -61- Гуляєв В.О.
Додати пункт 2-1) до частини 7 розділу І – пункт третій частини першої статті 7 розділу ІІ Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" викласти у такій редакції:
"управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється шляхом визначення державних інтересів та інтересів місцевих громад для їх врахування під час розроблення містобудівної документації.";
 
Відхилено    
55. 3) у статті 30:
 
   4) у статті 30:
 
56. абзац другий частини другої викласти в такій редакції:
 
-62- Андрієвський Д.Й.
доповнити пункт 3 частини 7 розділу І абзацом другим такого змісту:
"Частину 1 викласти в такій редакції:
"1. Технічні умови - комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об'єкта будівництва, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам щодо водо-, тепло-, електро- і газопостачання, водовідведення, зовнішнього освітлення, відведення зливових вод та телекомунікації.";
 
Відхилено   абзац другий частини другої викласти в такій редакції:
 
57. «Технічні умови надаються протягом 10 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви.»;
 
   "Технічні умови надаються протягом 10 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви";
 
58. у частині восьмій слова «відсутності на відповідній території необхідного інженерного забезпечення, його недостатньої потужності за» виключити;
 
-63- Бабак А.В.
пункт 3) частини 7 розділу І викласти в такій редакції:
"у статті 30 частину 8 викласти в такій редакції:
За рішенням замовника може бути передбачено застосування автономних систем інженерного забезпечення в установленому законодавством порядку за умови відсутності обмежень, встановлених відповідними схемами інженерного забезпечення територій." ;
 
Враховано   у частині восьмій слова "відсутності на відповідній території необхідного інженерного забезпечення, його недостатньої потужності за" виключити;
 
    -64- Ленський О.О.
після пункту 3) частини 7 розділу І доповнити новим пунктом 4) такого змісту:
"Абзац перший частини 1 статті 31 викласти у такій редакції:
1. Проектна документація на будівництво об'єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджується замовником та з урахуванням положень Закону України "Про екологічну експертизу".
 
Відхилено    
59. 4) абзац четвертий частини четвертої статті 31 після слів «під державні гарантії» доповнити словами і цифрами «, у разі, коли їх кошторисна вартість перевищує 300 тисяч гривень»;
 
-65- Андрієвський Д.Й.
пункт 4 частини 7 розділу І викласти у такій редакції:
"у статті 31:
у частині четвертій:
в абзаці другому слова "будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення" замінити словами "об’єктів будівництва";
абзац третій викласти в такій редакції:
"2) належать до ІІІ категорії складності, що споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами, - в частині міцності, надійності та довговічності об’єктів будівництва;";
абзац четвертий після слів "під державні гарантії" доповнити словами і цифрами ", у разі, коли їх кошторисна вартість перевищує 300 тисяч гривень";
в частині шостій слова "юридичними особами, утвореними такими органами" замінити словами "а також підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності";
 
Відхилено   5) абзац четвертий частини четвертої статті 31 після слів "під державні гарантії" доповнити словами і цифрами "якщо їх кошторисна вартість перевищує 300 тисяч гривень";
 
60. 5) у статті 34:
 
   6) у статті 34:
 
61. пункт 1 частини першої викласти в такій редакції:
 
   пункт 1 частини першої викласти в такій редакції:
 
62. «1) подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт органу державного архітектурно-будівельного контролю — щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об’єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України;»;
 
-66- Макар'ян Д.Б.
У пункті 5) частини 7 розділу І проекту Закону – запропонований пункт 1 частини першої статті 34 у Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності» після слів «Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України» доповнити «та може змінюватись не частіше одного разу на рік».
Абзац перший пункту 3 частини третьої статті 34 – доповнити частиною другою такого змісту: «Центральний орган #102623
Абзац перший частини 4 Після слів «на відповідних землях державної чи комунальної власності..» доповнити «в тому числі об’єктів у складі проекту комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів)» та викласти у такій редакції: «Реконструкцію, реставрацію або капітальний ремонт об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані, а також реконструкцію або капітальний ремонт автомобільних доріг, залізничних колій, ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій у межах земель їх розміщення, а так само нове будівництво відповідно до містобудівної документації об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури на замовлення органів державної влади та органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності, в тому числі об’єктів у складі проекту комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) може бути проведено за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.»
 
Враховано частково   "1) подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт органу державного архітектурно-будівельного контролю — щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об’єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України і можуть змінюватися не частіше одного разу на рік";
 
63. частину третю викласти в такій редакції:
 
   частини третю і четверту викласти в такій редакції:
 
64. «3. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, веде єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів. Внесення даних до реєстру з присвоєнням реєстраційного номера здійснюється на підставі інформації, поданої органами державного архітектурно-будівельного контролю, протягом одного робочого дня з дня її отримання.
Доступ користувачів до даних реєстру здійснюється безоплатно через офіційний веб-сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.»;
 
-67- Левченко Ю.В.
Абзац п’ятий пункту 5) частини 7 розділу І після слів "прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів" доповнити текстом наступного змісту:", а також відмов у видачі (повернення) та анулювання (скасування реєстрації) таких документів";
 
Враховано редакційно   "3. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, веде єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі – реєстр). Внесення даних до реєстру з присвоєнням реєстраційного номера здійснюється на підставі інформації, поданої органами державного архітектурно-будівельного контролю, протягом одного робочого дня з дня її отримання.
Доступ користувачів до даних реєстру здійснюється безоплатно через офіційний веб-сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
4. Реконструкція, реставрація або капітальний ремонт об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їхніх фундаментів у плані, реконструкція або капітальний ремонт автомобільних доріг, залізничних колій, ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій у межах земель їх розміщення, а також комплексна реконструкція кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду і нове будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури відповідно до містобудівної документації на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності можуть здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою";
 
    -68- Макар'ян Д.Б.
   
Враховано    
    -69- Скуратовський С.І.
У пункті 5) частини 7 розділу І абзаци п’ятий і шостий викласти в наступній редакції:
"3. Органи державного архітектурно-будівельного контролю, у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, ведуть єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
Доступ користувачів до даних реєстру здійснюється безоплатно через відповідний офіційний веб-сайт органу державного архітектурно-будівельного контролю.";
 
Відхилено    
    -70- Макар'ян Д.Б.
Пункт 5) частини 7 розділу І додати абзацом такого змісту:
"частину четверту викласти в такій редакції:
4. Реконструкцію, реставрацію або капітальний ремонт об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані, а також реконструкцію або капітальний ремонт автомобільних доріг, залізничних колій, ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій у межах земель їх розміщення, а так само комплексна реконструкція кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду за чергами, а також нове будівництво відповідно до містобудівної документації об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури на замовлення органів державної влади та органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності, може бути проведено за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою".
 
Враховано редакційно    
65. 6) у статті 35:
 
   7) у статті 35:
 
66. у частині п’ятій слова «центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування» замінити словами «Кабінетом Міністрів України»;
 
-71- Макар'ян Д.Б.
Частину 5 статті 35 після слів «визначаються Кабінетом Міністрів України» доповнити «та може змінюватись не частіше одного разу на рік».
 
Враховано   у частині п’ятій слова "центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування" замінити словами "Кабінетом Міністрів України та можуть змінюватися не частіше одного разу на рік";
 
67. частину шосту викласти в такій редакції:
 
   частини шосту і дев'яту викласти в такій редакції:
 
68. «6. Орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає декларацію про початок виконання підготовчих робіт замовникові для усунення виявлених недоліків, якщо у декларації не відображено інформації щодо замовника, назви чи адреси об’єкта будівництва, документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків, визначених частиною четвертою статті 34 цього Закону), або щодо осіб, відповідальних за проведення технічного нагляду, з обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації. Після усунення недоліків декларація розглядається органом державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, передбаченому для її реєстрації
Рішення про повернення декларації про початок виконання підготовчих робіт може бути оскаржено до органу державного архітектурно-будівельного контролю вищого рівня або суду.»;
 
-72- Левченко Ю.В.
Абзац четвертий пункту 6) частини 7 розділу І після слів "або щодо осіб, відповідальних за проведення технічного нагляду" доповнити текстом наступного змісту: ", та осіб, які розробили та затвердили проект виконання підготовчих робіт,";
 
Враховано   "6. Орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає декларацію про початок виконання підготовчих робіт замовникові для усунення виявлених недоліків, якщо у декларації не відображено інформації щодо замовника, назви чи адреси об’єкта будівництва, документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків, визначених частиною четвертою статті 34 цього Закону), або щодо осіб, відповідальних за проведення технічного нагляду, з обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації. Після усунення недоліків декларація розглядається органом державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, передбаченому для її реєстрації.
Рішення про реєстрацію або повернення декларації про початок виконання підготовчих робіт може бути розглянуто у порядку нагляду центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (без права реєстрації декларації), або оскаржено до суду.
У разі самостійного виявлення помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки) у надісланій декларації про початок виконання підготовчих робіт замовник має право протягом трьох робочих днів із дня надіслання такої декларації подати виправлені (достовірні) дані щодо інформації, яка потребує змін";
 
    -73- Макар'ян Д.Б.
Частину 6 викласти у такій редакції Орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає декларацію про початок виконання підготовчих робіт замовникові для усунення виявлених недоліків, якщо у декларації не відображено інформації щодо замовника, назви чи адреси об’єкта будівництва, документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків, визначених частиною четвертою статті 34 цього Закону), інформації щодо містобудівних умов та обмежень (крім об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються), інформації про осіб, відповідальних за проведення технічного нагляду, інформації про осіб відповідальних за проведення підготовчих робіт, з обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації. Після усунення недоліків декларація розглядається органом державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, передбаченому для її реєстрації.
Рішення про реєстрацію або повернення декларації про початок виконання підготовчих робіт може бути розглянуто у #102623
 
Враховано частково    
    -74- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 6) частини 7 розділу І – у частині шостій статті 35 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" після слів "не відображено інформації" додати слова "або відображена помилкова чи завідомо неправдива інформація";
 
Відхилено    
    -75- Левченко Ю.В.
Пункт 6) частини 7 розділу І після абзацу п’ятого доповнити новими абзацами шостим – десятим наступного змісту:
"У разі самостійного виявлення помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки) у надісланій декларації про початок виконання підготовчих робіт, замовник зобов'язаний протягом трьох робочих днів із дня надіслання декларації про початок виконання підготовчих робіт подати виправлені (достовірні) дані щодо інформації, яка потребує змін до такої декларації.
Реєстрація декларації про початок виконання підготовчих робіт підлягає скасуванню органом державного архітектурно-будівельного контролю у випадку:
а) виявлення органом державного архітектурно-будівельного контролю недостовірних даних, наведених у зареєстрованій декларації (окрім випадків самостійного виправлення замовником помилки в порядку, визначеному цією статтею);
б) виконання підготовчих робіт із порушенням будівельних норм, державних стандартів і правил,
в) винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень чи виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт чи без отримання дозволу на виконання будівельних робіт."
У зв’язку з цим абзац шостий пункту 6) частини 7 розділу І вважати відповідно абзацом одинадцятим;
 
Враховано редакційно    
69. частину дев’яту виключити;
 
-76- Макар'ян Д.Б.
абзац п'ятий пункту 6) частини 7 розділу І викласти у такій редакції:
"частину 9 викласти у такій редакції::
"9. Декларацію про початок виконання підготовчих робіт може бути анульовано:
1) органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
а) подання замовником заяви про анулювання декларації про початок виконання підготовчих робіт;
б) наявності відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою;
в) наявності, встановлених під час перевірки, порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідність об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства;"
 
Враховано   "9. Декларацію про початок виконання підготовчих робіт може бути скасовано органом державного архітектурно-будівельного контролю, який її зареєстрував, у разі:
1) подання замовником заяви про скасування декларації про початок виконання підготовчих робіт;
2) отримання відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою;
3) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю";
 
70. 7) у статті 36:
 
   8) у статті 36:
 
71. у частині третій слова «центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування» замінити словами «Кабінетом Міністрів України»;
 
-77- Макар'ян Д.Б.
У пункті 7) частини 7 розділу І проекту Закону - у статті 35 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у частині третій слова «визначаються Кабінетом Міністрів України» доповнити словами «та може змінюватись не частіше одного разу на рік.»
 
Враховано   у частині третій слова "центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування" замінити словами "Кабінетом Міністрів України та можуть змінюватися не частіше одного разу на рік";
 
72. частину четверту викласти в такій редакції:
 
   частини четверту і сьому викласти в такій редакції:
 
73. «4. Орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає декларацію про початок виконання будівельних робіт замовникові для усунення виявлених недоліків, якщо у декларації не відображено інформації щодо замовника, назви чи адреси об’єкта будівництва, документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків, визначених частиною четвертою статті 34 цього Закону), містобудівних умов та обмежень (крім об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються), проектувальника, головного архітектора та/або головного інженера проекту, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, з обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації. Після усунення недоліків декларація розглядається органом державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, передбаченому для її реєстрації.
 
-78- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 7) частини 7 розділу І – у частині четвертій статті 36 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" після слів "не відображено інформації" додати слова "або відображена помилкова чи завідомо неправдива інформація";
 
Відхилено   "4. Орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає декларацію про початок виконання будівельних робіт замовникові для усунення виявлених недоліків, якщо у декларації не відображено інформації щодо замовника, назви чи адреси об’єкта будівництва, документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків, визначених частиною четвертою статті 34 цього Закону), містобудівних умов та обмежень (крім об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються), проектувальника, головного архітектора та/або головного інженера проекту, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, з обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації. Після усунення недоліків декларація розглядається органом державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, передбаченому для її реєстрації.
 
    -79- Левченко Ю.В.
Абзац четвертий пункту 7) частини 7 розділу І після слів " (крім об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються)," доповнити текстом наступного змісту: "даних щодо експертизи проекту будівництва," ;
 
Відхилено    
74. Рішення про повернення декларації про початок виконання будівельних робіт може бути оскаржено до органу державного архітектурно-будівельного контролю вищого рівня або суду.»;
 
-80- Макар'ян Д.Б.
Абзац п'ятий пункту 7) частини 7 розділу І викласти у такій редакції:
«Рішення про реєстрацію або повернення декларації про початок виконання будівельних робіт може бути #102623
 
Враховано   Рішення про реєстрацію або повернення декларації про початок виконання будівельних робіт може бути розглянуто у порядку нагляду центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (без права реєстрації декларації), або оскаржено до суду";
 
75. частину сьому виключити;
 
-81- Левченко Ю.В.
Пункт 7) частини 7 розділу І після абзацу п’ятого доповнити новими абзацами шостим – десятим наступного змісту:
"У разі самостійного виявлення помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки) у надісланій декларації про початок виконання будівельних робіт, замовник зобов'язаний протягом трьох робочих днів із дня надіслання декларації про початок виконання будівельних робіт подати виправлені (достовірні) дані щодо інформації, яка потребує змін до такої декларації.
Реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт підлягає скасуванню органом державного архітектурно-будівельного контролю у випадку:
а) виявлення органом державного архітектурно-будівельного контролю недостовірних даних, наведених у зареєстрованій декларації (окрім випадків самостійного виправлення замовником помилки в порядку, визначеному цією статтею);
б) наявності підстав уважати об'єкт самочинним будівництвом (у т.ч., якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта),
в) систематичного чи грубого порушення законодавства у сфері будівництва та архітектури під час проведення будівельних робіт, у т.ч. ведення будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, державним стандартам, нормам і правилам, архітектурним вимогам, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням, місцевим правилам забудови населених пунктів;
г) виконання будівельних робіт, не зазначених у декларації про початок виконання будівельних робіт. ";
У зв’язку з цим абзац шостий пункту 7) частини 7 розділу І вважати відповідно абзацом одинадцятим.
 
Враховано частково   "7. Декларацію про початок виконання будівельних робіт може бути скасовано органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
1) подання замовником заяви про скасування декларації про початок виконання будівельних робіт;
2) отримання відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою;
3) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю";
 
    -82- Макар'ян Д.Б.
Пункт 7) частини 7 розділу І викласти у такій редакції:
" частину 7 викласти у такій редакції:
"7. Декларацію про початок виконання будівельних робіт може бути анульовано:
1) органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
а) подання замовником заяви про анулювання декларації про початок виконання будівельних робіт;
б) наявності відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою;
в) наявності, встановлених під час перевірки, порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідність об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства,
 
Враховано    
76. 8) у статті 37:
 
   9) у статті 37:
 
77. частину третю викласти в такій редакції:
 
   частину третю викласти в такій редакції:
 
78. «3. Для отримання дозволу подається заява, до якої додаються:
 
   «3. Для отримання дозволу подається заява, до якої додаються:
 
79. копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;
 
-83- Макар'ян Д.Б.
У пункті 8) частини 7 розділу І проекту Закону – частину 3 статті 37 після слів «або копія договору суперфіцію,…» доповнити словами «копія розпорядчого документу, щодо комплексної реконструкції (забудови) кварталу;
вихідні дані (завдання на проектування, технічні умови, містобудівні умови та обмеження з містобудівним розрахунком)».
 
Враховано редакційно   1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;
2) копія розпорядчого документа щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду у разі здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності (замість копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою);
 
80. проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку;
 
   3) проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку;
 
81. копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або письмова згода його власника на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції, реставрації чи капітального ремонту;
 
-84- Мельник С.І.
в абзаці 6 пункту 8) частини 7 розділу І слова "письмова згода" замінити словами "нотаріально посвідчена згода";
 
Враховано редакційно   4) копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або згода його власника, засвідчена у встановленому законодавством порядку, на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції, реставрації чи капітального ремонту;
 
82. копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд;
 
   5) копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд;
 
83. інформація про ліцензію, яка дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати.
 
   6) інформація про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати.
 
84. Форма дозволу на виконання будівельних робіт, форма заяви, що подається для його отримання, форма відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт, порядок видачі та анулювання дозволу на виконання будівельних робіт визначаються Кабінетом Міністрів України.»;
 
-85- Макар'ян Д.Б.
У останньому абзаці частини 3 слова «визначаються Кабінетом Міністрів України» доповнити словами «та може змінюватись не частіше одного разу на рік.»
 
Враховано   Форма дозволу на виконання будівельних робіт, форма заяви, що подається для його отримання, форма відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт, порядок видачі та анулювання дозволу на виконання будівельних робіт визначаються Кабінетом Міністрів України та можуть змінюватися не частіше одного разу на рік";
 
85. абзац шостий частини четвертої викласти в такій редакції:
 
   абзац шостий частини четвертої викласти в такій редакції:
 
86. «Відмову у видачі дозволу на виконання будівельних робіт може бути оскаржено до органу державного архітектурно-будівельного контролю вищого рівня або суду.»;
 
-86- Макар'ян Д.Б.
У останньому абзаці частини 4 після слів «Рішення про видачу або анулювання дозволу на виконання будівельних робіт #102623
 
Враховано   "Рішення про видачу або анулювання дозволу на виконання будівельних робіт може бути розглянуто у порядку нагляду центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (без права видачі дозволу), або оскаржено до суду";
 
87. у першому і другому реченнях частини п’ятої слова «забезпечує формування державної політики у сфері містобудування» замінити словами «реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю»;
 
-87- Скуратовський С.І.
У пункті 8) частини 7 розділу І абзац дванадцятий вилучити.
 
Відхилено   у частині п'ятій:
у першому реченні слова "забезпечує формування державної політики у сфері містобудування" замінити словами "реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду";
друге речення викласти в такій редакції: "У разі якщо протягом зазначеного строку не буде видано дозвіл на виконання будівельних робіт або відмову в його видачі, право на виконання будівельних робіт виникає на десятий робочий день з дня реєстрації письмового звернення, направленого рекомендованим листом до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а дозвіл вважається виданим";
пункт 1 частини шостої доповнити підпунктом "в" такого змісту:
"в) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю";
 
    -88- Сабашук П.П.
у частині п'ятій друге речення викласти в такій редакції:
"У разі якщо протягом зазначеного строку не буде видано дозвіл на виконання будівельних робіт або відмову в його видачі, право на виконання будівельних робіт виникає на десятий робочий день з дня реєстрації письмового звернення, направленого рекомендованим листом до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну #102623
 
Враховано    
    -89- Макар'ян Д.Б.
Пункт 1) частини 6 статті 37 доповнити підпунктом «в» такого змісту : «в) наявності встановлених під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства,»
 
Враховано редакційно    
    -90- Левченко Ю.В.
Пункт 8) частини 7 розділу І після абзацу дванадцятого доповнити новими абзацами тринадцятим – п’ятнадцятим наступного змісту:
"в) наявності підстав уважати об'єкт самочинним будівництвом (у т.ч., якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта),
г) систематичного чи грубого порушення законодавства у сфері будівництва та архітектури під час проведення будівельних робіт, у т.ч. ведення будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, державним стандартам, нормам і правилам, архітектурним вимогам, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням, місцевим правилам забудови населених пунктів;
ґ) виконання будівельних робіт, не зазначених у дозволі на виконання будівельних робіт; ";
У зв’язку з цим абзаци тринадцятий і чотирнадцятий пункту 8) частини 7 розділу І вважати відповідно абзацами шістнадцятим і сімнадцятим.
 
Враховано редакційно    
88. у першому реченні абзацу першого частини сьомої слово «інспекції» замінити словом «орган», а слова «яка видала» — словами «який видав»;
 
-91- Макар'ян Д.Б.
пункт 8) частини 7 розділу І доповнити абзацем такого змісту:
"абзац другий частини сьомої після слів "який видав дозвіл, про такі зміни" доповнити словами "з поданням засвідчених в установленому порядку копій документів, що підтверджують зазначені зміни,"
 
Враховано   у частині сьомій:
у першому реченні абзацу першого слово "інспекції" замінити словом "орган", а слова "яка видала" – словами "який видав";
абзац другий слів "про такі зміни" доповнити словами "з поданням засвідчених в установленому порядку копій документів, що підтверджують зазначені зміни";
 
    -92- Кривошея Г.Г.
Доповнити пункт 8 (в частині внесення змін до ст. 37) частини 7 розділу І (Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності") новим пунктом такого змісту:
"Дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано центральним органом виконавчої влади, що реалізує #102623
 
Відхилено    
    -93- Бриченко І.В.
Доповнити пункт 8 (в частині внесення змін до ст. 37) частини 7 розділу І (Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності") новим пунктом такого змісту:
«Дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано центральним органом виконавчої влади, що реалізує #102623
 
Відхилено    
89. частину восьму виключити;
 
   частину восьму виключити;
 
90. 9) у частині другій статті 38:
 
   10) у частині другій статті 38:
 
91. в абзаці першому слова «в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України,» виключити;
 
   в абзаці першому слова «в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України» виключити;
 
92. абзац другий виключити;
 
-94- Левченко Ю.В.
Абзац третій пункту 9) частини 7 розділу І викласти в наступній редакції:
"абзац другий викласти в наступній редакції:
У випадку неможливості виконання рішення суду особою, яка здійснила таке самочинне будівництво (смерть цієї особи, оголошення її померлою, визнання безвісно відсутньою, ліквідації чи визнання банкрутом тощо), знесення самочинно збудованого об’єкта здійснюється за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.";
 
Враховано редакційно   абзац другий викласти в такій редакції:
"У разі неможливості виконання рішення суду особою, яка здійснила таке самочинне будівництво (смерть цієї особи, оголошення її померлою, визнання безвісно відсутньою, ліквідація чи визнання її банкрутом тощо), знесення самочинно збудованого об’єкта здійснюється за рішенням суду за рахунок коштів правонаступника або за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету та в інших випадках, передбачених законодавством";
 
93. 10) у статті 39:
 
-95- Макар'ян Д.Б.
У пункті 10) частини 7 розділу І проекту Закону - у статті 39:
Частину 1 після слів «здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації…» доповнити словами «протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви доповнити».
 
Враховано   11) у статті 39:
абзац перший частини першої доповнити словами "протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви";
абзац другий частини другої доповнити словами "та можуть змінюватися не частіше одного разу на рік";
 
    -96- Макар'ян Д.Б.
У пункті 10) частини 7 розділу І проекту Закону - у статті 39:
Абзац другий частини 1 після слів «визначаються Кабінетом Міністрів України..» доповнити словами «та може змінюватись не частіше одного разу на рік»
 
Враховано    
94. у частині шостій:
слово «Інспекції» замінити словом «Орган», а слово «повертають» — словом «повертає»;
 
-97- Мельник С.І.
пункт 10) частини 7 розділу І викласти у такій редакції:
"10) у статті 39:
частину шосту викласти у такій редакції:
"6. Орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає декларацію про готовність об’єкта до експлуатації замовникові, якщо у декларації відсутня інформація про виконання умов договору про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, або декларація подана чи оформлена з порушенням установлених вимог, з обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації.
 
Відхилено   у частині шостій:
слово "Інспекції" замінити словом "Орган", а слово "повертають" – словом "повертає";
 
95. доповнити частину абзацом такого змісту:
«Рішення про повернення декларації може бути оскаржено до органу державного архітектурно-будівельного контролю вищого рівня або суду.»;
 
-98- Макар'ян Д.Б.
Абзац четвертий пункту 10) частини 7 розділу І викласти у такій редакції:
"Рішення про реєстрацію або повернення декларації про готовність об'єкта до експлуатації може бути розглянуто у #102623
 
Враховано   доповнити абзацом другим такого змісту:
"Рішення про реєстрацію або повернення декларації про готовність об'єкта до експлуатації може бути розглянуто у порядку нагляду (без права реєстрації декларації) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, або оскаржено до суду";
 
96. частину сьому доповнити абзацом такого змісту:
«Рішення про відмову у видачі сертифіката може бути оскаржено до органу державного архітектурно-будівельного контролю вищого рівня або суду.»;
 
-99- Макар'ян Д.Б.
Абзац шостий пункту 10) частини 7 розділу І викласти у такій редакції:
«Рішення про відмову у видачі сертифіката може бути розглянуто у порядку нагляду центральним органом виконавчої #102623
 
Враховано   частину сьому доповнити абзацом шостим такого змісту:
"Рішення про відмову у видачі сертифіката може бути розглянуто у порядку нагляду (без права видачі сертифіката) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, або оскаржено до суду";
 
97. частину одинадцяту виключити;
 
-100- Мельник С.І.
абзац 8 пункту 10) частини 7 розділу І викласти у такій редакції: "частину одинадцяту викласти у такій редакції "Об'єкт не може бути прийнятий в експлуатацію, декларація про готовність об'єкта до експлуатації не може бути зареєстрована, а сертифікат не може бути виданий у тому випадку, коли замовник не підтвердив внесення до місцевого бюджету коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту."";
 
Відхилено   частину одинадцяту виключити;
 
    -101- Кривошея Г.Г.
пункт 10 (в частині внесення змін до ст. 39) частини 7 розділу І (Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності") доповнити новим пунктом такого змісту:
#102623
 
Відхилено    
    -102- Бриченко І.В.
пункт 10 (в частині внесення змін до ст. 39) частини 7 розділу І (Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності") доповнити новим пунктом такого змісту:
#102623
 
Відхилено    
98. 11) статтю 40 доповнити частиною одинадцятою такого змісту:
 
-103- Андрієвський Д.Й.
Пункт 11 частини 7 пропоную викласти в такій редакції:
"11) частину четверту статті 40 доповнити новим абзацом такого змісту:
"До пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються також замовники у разі будівництва об’єктів, включених до переліків, визначених органами місцевого самоврядування.";
 
Відхилено   12) статтю 40 доповнити частиною одинадцятою такого змісту:
 
99. «11. Інформація щодо договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту та його виконання зазначається у декларації про готовність об’єкта до експлуатації або акті готовності об’єкта до експлуатації.»;
 
-104- Мельник С.І.
пункт 11) частини 7 розділу І викласти в такій редакції:
"1) частину 3 статті 40 викласти у такій редакції:
Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, але не пізніше приєднання до інженерних мереж, які розташовані на території виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
2) абзац 2 частини 5 статті 40 викласти у такій редакції:
У разі, якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, вона визначається на підставі встановлених нормативів для одиниці створеної потужності:
- норматив для житлових будинків визначається на рівні показника опосередкованої вартості спорудження житла для відповідного регіону, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з урахуванням зонального коефіцієнта, якщо такий коефіцієнт встановлений відповідними виконавчими органами сільських, селищних, міських рад;
- норматив для нежитлових будівель та споруд на рівні показника опосередкованої вартості будівництва об’єктів соціального призначення, які споруджуються на території України (з урахуванням ПДВ) в частині - адміністративні будинки, рекомендованого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з урахуванням зонального коефіцієнта, якщо такий коефіцієнт встановлений відповідними виконавчими органами сільських, селищних, міських рад;
- норматив для індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею понад 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках, на рівні показника опосередкованої вартості будівництва об’єктів соціального призначення, які споруджуються на території України (з урахуванням ПДВ) в частині – будинки садибного типу з госпбудівлями, рекомендованого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з урахуванням зонального коефіцієнта, якщо такий коефіцієнт встановлений відповідними виконавчими органами сільських, селищних, міських рад,
встановлені на дату проведення розрахунку величини пайової участі замовника у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.;
3) абзац 2 частини 6 статті 40 доповнити підпунктом 3 такого змісту:
7 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для виробничих потужностей.;
4) частину 8 статті 40 доповнити абзацом 3 такого змісту:
При зміні вартості об'єкта будівництва, зміні техніко-економічних показників об'єкту будівництва замовник надає необхідні документи для внесення змін до договору про пайову участь.;
5) абзац 7 частини 9 статті 40 викласти у такій редакції:
Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором, до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, але не пізніше приєднання до інженерних мереж, які розташовані на території виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.;
6) статтю 40 доповнити частиною 11 такого змісту:
11. Об’єкт не може бути прийнятий в експлуатацію, декларація про готовність об’єкта до експлуатації не може бути зареєстрована, а сертифікат не може бути виданий у тому випадку, коли замовник не підтвердив внесення до місцевого бюджету коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.";
 
Відхилено   "11. Інформація щодо договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту та його виконання зазначається у декларації про готовність об’єкта до експлуатації або акті готовності об’єкта до експлуатації";
 
100. 12) у статті 41:
 
   13) статтю 41 викласти в такій редакції:
 
101. назву статті доповнити словами «та нагляд»;
частини першу і другу викласти в такій редакції:
здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, через головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Реєстр.картка №
)
1) перевіряють законність рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об’єктами нагляду;
2) витребовують від органів державної влади, фізичних та юридичних осіб документи і матеріали, які стосуються предмета нагляду, одержують інформацію з автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та баз даних, створюваних органами державної влади;
3) мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об’єктів, приміщень, документів та матеріалів, необхідних для здійснення нагляду;
4) вимагають від органів державного архітектурно-будівельного контролю проведення перевірок у разі наявності ознак порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил;
5) залучають у разі потреби до здійснення нагляду фахівців підприємств, установ, організацій, контрольних і фінансових органів.
12. У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, вчинених об’єктами нагляду, головні інспектори будівельного нагляду та уповноважені ними особи мають право:
1) видавати обов’язкові до виконання об’єктами нагляду приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;
2) притягати посадових осіб об’єктів нагляду до відповідальності за вчинені правопорушення відповідно до закону;
3) ініціювати притягнення посадових осіб об’єктів нагляду до дисциплінарної відповідальності;
4) вносити подання про звільнення посадової особи об’єкта нагляду до органу, який здійснив його призначення;
5) вносити подання про позбавлення права виконувати певні види робіт посадової особи об’єкта нагляду до органу, яким таке право надавалося;
6) скасовувати чи зупиняти дію рішень, прийнятих об’єктами нагляду відповідно до визначених цим Законом повноважень, які порушують вимоги містобудівного законодавства, з подальшим оприлюдненням такої інформації на веб-сайті.
За невиконання письмових вимог головних інспекторів будівельного нагляду та уповноважених ними осіб об’єкти нагляду несуть відповідальність відповідно до закону.
13. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, здійснює контроль за додержанням суб’єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури.».
 
-105- Сабашук П.П.
Пункт 12) частини 7 розділу І викласти у такій редакції:
"Стаття 41. Державний архітектурно-будівельний контроль
1. Державний архітектурно-будівельний контроль – це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
2. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю, визначеними у статті 6 цього Закону.
3. Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
4. Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право:
1) безперешкодного доступу до місць будівництва об'єктів та до об’єктів, що підлягають обов’язковому обстеженню;
2) складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону;
3) видавати обов'язкові для виконання приписи щодо:
усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил;
зупинення підготовчих та будівельних робіт, що не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт;
4) проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації;
5) проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об’єктів, вимогам державних стандартів, норм і правил згідно із законодавством;
6) залучати до проведення перевірок представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних та громадських організацій (за погодженням з їх керівниками), фахівців галузевих науково-дослідних та науково-технічних організацій, які пройшли у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, державну атестацію в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури;
7) одержувати в установленому законом порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.
Забороняється витребовувати інформацію та документи податкової, фінансової звітності, щодо оплати праці, руху коштів та інші, не пов'язані із здійсненням державного архітектурно-будівельного контролю;
8) вимагати у випадках, визначених законом, вибіркового розкриття окремих конструктивних елементів будинків і споруд, проведення зйомки і замірів, додаткових лабораторних та інших випробувань будівельних матеріалів, виробів і конструкцій;
9) забороняти за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного архітектурно-будівельного контролю чи його заступника експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію;
10) здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням аудіо-, фото- та відеотехніки;
11) здійснювати контроль за дотриманням порядку обстеження та паспортизації об’єктів, а також за реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час експлуатації таких об'єктів.
5. Орган державного архітектурно-будівельного контролю у своїй діяльності взаємодіє з органами виконавчої влади, що здійснюють контроль за дотриманням природоохоронних, санітарно-гігієнічних, протипожежних вимог, вимог у сфері охорони праці, енергозбереження та інших вимог, передбачених законом, а також з органами внутрішніх справ, прокуратури, державної статистики та іншими правоохоронними і контролюючими органами.
6. Забезпечення діяльності органу державного архітектурно-будівельного контролю та його працівників необхідними засобами здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
7. Постанови органів державного архітектурно-будівельного контролю можуть бути оскаржені до центрального органу #102623
13) Додати статтю 42 такого змісту:
"Стаття 42. Державний архітектурно-будівельний нагляд
1. Державний архітектурно-будівельний нагляд – це сукупність заходів, спрямованих на дотримання уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій та виконавчими #102623
2. Державний архітектурно-будівельний нагляд здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує #102623
11. У разі заподіяння шкоди, завдання збитків внаслідок порушення працівниками органу державного архітектурно-будівельного нагляду вимог, встановлених цим та іншими законами, а також вимог щодо перевірок об'єкт нагляду, інші особи можуть звернутися до суду із заявою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
#102623
 
Враховано   "Стаття 41. Державний архітектурно-будівельний контроль
1. Державний архітектурно-будівельний контроль – це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
2. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю, визначеними у частині третій статті 6 цього Закону.
3. Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
4. Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право:
1) безперешкодного доступу до місць будівництва об'єктів та до об’єктів, що підлягають обов’язковому обстеженню;
2) складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону;
3) видавати обов'язкові для виконання приписи щодо:
усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил;
зупинення підготовчих та будівельних робіт, що не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт;
4) проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації;
5) проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об’єктів, вимогам державних стандартів, норм і правил згідно із законодавством;
6) залучати до проведення перевірок представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних та громадських організацій (за погодженням з їх керівниками), фахівців галузевих науково-дослідних та науково-технічних організацій, які пройшли у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, державну атестацію в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури;
7) одержувати в установленому законом порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.
Забороняється витребовувати інформацію та документи податкової, фінансової звітності, щодо оплати праці, руху коштів та інші, не пов'язані із здійсненням державного архітектурно-будівельного контролю;
8) вимагати у випадках, визначених законодавством, вибіркового розкриття окремих конструктивних елементів будинків і споруд, проведення зйомки і замірів, додаткових лабораторних та інших випробувань будівельних матеріалів, виробів і конструкцій;
9) забороняти за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного архітектурно-будівельного контролю чи його заступника експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію;
10) здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням аудіо-, фото- та відеотехніки;
11) здійснювати контроль за дотриманням порядку обстеження та паспортизації об’єктів, а також за реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час експлуатації таких об'єктів.
5. Орган державного архітектурно-будівельного контролю у своїй діяльності взаємодіє з органами виконавчої влади, що здійснюють контроль за дотриманням природоохоронних, санітарно-гігієнічних, протипожежних вимог, вимог у сфері охорони праці, енергозбереження та інших вимог, передбачених законом, а також з органами внутрішніх справ, прокуратури, державної статистики та іншими правоохоронними і контролюючими органами.
6. Забезпечення діяльності органу державного архітектурно-будівельного контролю та його працівників необхідними засобами здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
7. Постанови органів державного архітектурно-будівельного контролю можуть бути оскаржені до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, або до суду";
14) доповнити статтею 42 такого змісту:
"Стаття 42. Державний архітектурно-будівельний нагляд
1. Державний архітектурно-будівельний нагляд – це сукупність заходів, спрямованих на дотримання уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі – об’єкти нагляду), вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час провадження ними містобудівної діяльності.
2. Державний архітектурно-будівельний нагляд здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Реєстр.картка №
)
11. У разі заподіяння шкоди, завдання збитків внаслідок порушення працівниками органу державного архітектурно-будівельного нагляду вимог, встановлених цим та іншими законами, а також вимог щодо перевірок об'єкт нагляду, інші особи можуть звернутися до суду із заявою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
12. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, здійснює контроль за додержанням об’єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури".
15) розділ V "Прикінцеві положення" доповнити пунктом 9-1 такого змісту:
"9-1. Установити, що:
1) на період до утворення (визначення) місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування органів державного архітектурно-будівельного контролю повноваження, визначені цим Законом, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду;
2) органи державного архітектурно-будівельного контролю утворюються (визначаються) державними адміністраціями міст Києва і Севастополя та органами місцевого самоврядування, виходячи з можливостей та потреб відповідних територій;
3) органи державного архітектурно-будівельного контролю діють на підставі примірного положення про них, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування;
4) за зверненням відповідного органу місцевого самоврядування до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, створюється спільна комісія з передачі відповідної документації та вирішення питань, пов’язаних з утворенням та функціонуванням органу державного архітектурно-будівельного контролю.
орган державного архітектурно-будівельного контролю починає здійснювати повноваження, визначені законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства", на наступний день після затвердження акта спільної комісії.
Документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, отримані та чинні на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства", є чинними до завершення будівництва об’єктів.
Внесення змін до таких документів, скасування їх реєстрації або анулювання, а також державний архітектурно-будівельний контроль та прийняття в експлуатацію об’єктів, що споруджуються на підставі таких документів, здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю, визначені статтями 6 та 7 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
 
    -106- Макар'ян Д.Б.
У пункті 12) частини 7 розділу І проекту Закону –
У частині 1 статті 41 України «Про регулювання містобудівної діяльності» після слів «на дотримання замовниками, проектувальниками..» доповнити словами «відповідальними за виконання робіт особами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат,..»
Абзац перший у частині 2 після слів «виконавчими органами сільських, селищних, міських рад…» доповнити словами «Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій».
#102623
Пункт 6) частини 4 після слів «залучати до проведення перевірок..» доповнити словами «інспекторів будівельного нагляду або уповноважених ними осіб,..»
Пункт 10) частини 4 після слів «здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням..» доповнити словом «фото-,»
В частині 8 після слів «Постанови органів державного архітектурно-будівельного контролю можуть бути оскаржені..» виключити слова «органу державного архітектурно-будівельного контролю вищого рівня або» редакція прийнята раніше
 
Враховано редакційно    
    -107- Мельник С.І.
абзац чотирнадцятий пункту 12) частини 7 розділу І викласти у такій редакції: "доповнити статтю частинами одинадцятою – чотирнадцятою такого змісту:
11. З метою здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду головні інспектори будівельного нагляду або уповноважені ними особи:
1) перевіряють законність рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об’єктами нагляду;
2) витребовують від органів державної влади, фізичних та юридичних осіб документи і матеріали, які стосуються предмета нагляду, одержують інформацію з автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та баз даних, створюваних органами державної влади;
3) мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об’єктів, приміщень, документів та матеріалів, необхідних для здійснення нагляду;
4) вимагають від органів державного архітектурно-будівельного контролю проведення перевірок у разі наявності ознак порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил;
5) залучають у разі потреби до здійснення нагляду фахівців підприємств, установ, організацій, контрольних і фінансових органів.
12. У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, вчинених об’єктами нагляду, головні інспектори будівельного нагляду та уповноважені ними особи мають право:
1) видавати обов’язкові до виконання об’єктами нагляду приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;
2) притягати посадових осіб об’єктів нагляду до відповідальності за вчинені правопорушення відповідно до закону;
3) ініціювати притягнення посадових осіб об’єктів нагляду до дисциплінарної відповідальності;
4) вносити подання про звільнення посадової особи об’єкта нагляду до органу, який здійснив його призначення;
5) вносити подання про позбавлення права виконувати певні види робіт посадової особи об’єкта нагляду до органу, яким таке право надавалося;
6) скасовувати чи зупиняти дію рішень, прийнятих об’єктами нагляду відповідно до визначених цим Законом повноважень, які порушують вимоги містобудівного законодавства, з подальшим оприлюдненням такої інформації на веб-сайті.
За невиконання письмових вимог головних інспекторів будівельного нагляду та уповноважених ними осіб об’єкти нагляду несуть відповідальність відповідно до закону.
#102623
14. Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю несуть відповідальність, у порядку, встановленому законом, за реєстрацію декларацій про початок виконання підготовчих робіт, декларацій про початок виконання будівельних робіт, дозволів на виконання будівельних робіт, декларацій про готовність об'єкта до експлуатації, видачу сертифікатів, оформлених з порушенням вимог законодавства.".
 
Враховано редакційно    
    -108- Скуратовський С.І.
Пункт 12) частини 7 розділу І викласти у такій редакції:
"12) у статті 41:
частини першу і другу викласти в такій редакції:
"1. Державний архітектурно-будівельний контроль — сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
2. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.";
у частині четвертій:
у пункті 6 слова «, які пройшли у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, державну атестацію в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури» виключити;
у пункті 9 слова «керівника органу державного архітектурно-будівельного контролю чи його заступника» виключити;
частину восьму викласти в такій редакції:
"8. Постанови органів державного архітектурно-будівельного контролю можуть бути оскаржені до органу державного архітектурно-будівельного контролю вищого рівня або суду.";
т
 
Враховано редакційно    
    -109- Кривошея Г.Г.
У пункті 12) частини 7 розділу І (у статті 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності"):
після слів "замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями" додати слова "об’єкти контролю" (у відповідних відмінках), далі за текстом;
після слів "об’єкти нагляду" додати слова "об’єкти контролю" по тексту статті у відповідних відмінках;
 
Відхилено    
    -110- Бриченко І.В.
У пункті 12) частини 7 розділу І (у статті 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності"):
після слів "замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями" додати слова "об’єкти контролю" (у відповідних відмінках), далі за текстом;
після слів "об’єкти нагляду" додати слова "об’єкти контролю" по тексту статті у відповідних відмінках;
 
Відхилено    
    -111- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 12) частини 7 розділу І – у статті 41 Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності":
у частині другій після слів "виконавчими органами сільських, селищних, міських рад" доповнити словами "яким делеговано здійснення", замість слів "головних інспекторів будівельного нагляду" зазначити слова "регіональні інспекції державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду"
 
Відхилено    
    -112- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 12) частини 7 розділу І – у статті 41 Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності":
у частині одинадцять після слів "головні інспектори" додати слова "регіональних інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі";
 
Враховано редакційно    
    -113- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 12) частини 7 розділу І – у статті 41 Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності":
у частині дванадцять після слів "головні інспектори" додати слова "регіональних інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі";
 
Враховано редакційно    
    -114- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 12) частини 7 розділу І – у статті 41 Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності":
у пункті 6 абзац другий виключити
 
Відхилено    
    -115- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 12) частини 7 розділу І– у статті 41 Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності":
доповнити пунктом 7 такого змісту:
"зупиняти підготовчі та будівельні роботи, які за результатами перевірки об’єктів нагляду були визнані такими, що не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт";
 
Враховано редакційно    
    -116- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
У пункті 12) частини 7 розділу І – у статті 41 Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності":
частину тринадцять виключити.
 
Відхилено    
    -117- Макар'ян Д.Б.
Запропоновані проектом Закону частини одинадцять — тринадцять статті 41 замінити та викласти у такій редакції:
«11. З метою здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду головні інспектори будівельного нагляду або уповноважені ними особи:
1) за письмовими зверненнями громадян та інших суб’єктів містобудівної діяльності перевіряють законність рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об’єктами нагляду;
2) за наявності законодавчо обгрунтованих підстав запитують від органів державної влади, фізичних та юридичних осіб документи і матеріали, які стосуються предмета нагляду, одержують інформацію з автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та баз даних, створюваних органами державної влади;
3) разом з представниками органів державного архітектурно-будівельного контролю мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об’єктів, приміщень, документів та матеріалів, необхідних для проведення нагляду;
4) у разі наявності ознак порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ініціюють проведення перевірок органами державного архітектурно-будівельного контролю;
5) залучають у разі потреби до здійснення нагляду фахівців підприємств, установ, організацій, контрольних і фінансових органів.
12. У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, вчинених об’єктами нагляду, головні інспектори будівельного нагляду та уповноважені ними особи мають право:
1) надавати правову оцінку діяльності посадових осіб об’єктів нагляду з рекомендаціями щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;
2) ініціювати притягнення посадових осіб об’єктів нагляду до дисциплінарної відповідальності;
3) надавати методичну допомогу органам державного архітектурно-будівельного контролю, надавати рекомендації, висновки та роз’яснення на запити органів державного архітектурно-будівельного контролю.
4) приймати участь у перевірках на запрошення або вимогу органів державного архітектурно-будівельного контролю, залучати до таких перевірок у разі потреби фахівців та спеціалістів підприємств, установ та організацій.
За невиконання письмових вимог головних інспекторів будівельного нагляду та уповноважених ними осіб об’єкти нагляду несуть відповідальність відповідно до цього Закону.
Суб'єкт господарювання має право звернутися до суду щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного нагляду.
#102623
 
Враховано редакційно    
    -118- Андрієвський Д.Й.
Частину 7 розділу І доповнити пунктом 13) такого змісту:
" 13) у розділі V "Прикінцеві положення":
пункт 6 викласти в такій редакції:
"6. До 1 січня 2017 року рішення щодо визначення та надання містобудівних умов та обмежень, а також надання будівельного паспорта на територіях, де відповідно до цього Закону не затверджені плани зонування або детальні плани територій, приймають уповноважені органи містобудування та архітектури на основі генерального плану населеного пункту, а у разі його відсутності або територіальної обмеженості – аналізу існуючої містобудівної ситуації, яка передбачає вивчення попередніх планувальних рішень, що на момент їх прийняття мали статус містобудівної документації, та стану забудови території на підставі актуальних топографо-геодезичних та картографічних матеріалів.";
у пункті 6-1 цифру "2015" замінити цифрою "2017".
 
Відхилено    
    -119- Ленський О.О.
Частину 7 розділу І доповнити пунктом 13) такого змісту:
"Пункт 9 розділу V "Прикінцеві положення" після абзацу дев'ятого доповнити новим абзацом десятим такого змісту:
"індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, прибудови до них загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарські (присадибні) будівлі і споруди до них загальною площею до 100 квадратних метрів, збудовані у період до 12 березня 2011 року, вважаються прийнятими в експлуатацію (без звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта) на підставі технічного паспорту, складеного за результатами технічної інвентаризації.";
 
Відхилено    
    -120- Сабашук П.П.
Додати підпункт 14) до пункту 7 розділу І:
14) До розділу V "Прикінцеві положення" додати пункт 9-1 такого змісту:
9-1. Установити, що:
1) на період до утворення (визначення) місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування органів державного архітектурно-будівельного контролю повноваження, визначені цим Законом, здійснює центральний #102623
2) органи державного архітектурно-будівельного контролю утворюються (визначаються) державними адміністраціями міст Києва і Севастополя та органами місцевого самоврядування, виходячи з можливостей та потреб відповідних територій;
3) органи державного архітектурно-будівельного контролю діють на підставі примірного положення про них, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування;
4) за зверненням відповідного органу місцевого самоврядування до центрального органу виконавчої влади, що реалізує #102623
орган державного архітектурно-будівельного контролю починає здійснювати повноваження, визначені цим законом, на наступний день після затвердження акта спільної комісії".
 
Враховано    
102. 8. У пункті 24 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 14, ст. 87, № 21, ст. 204, № 31, ст. 393, № 50, ст. 564; 2013 р., № 32, ст. 412, № 37, ст. 490, № 41, ст. 549; 2014 р., № 1, ст. 4, № 12, ст. 178, № 20—21, ст. 712) слова «Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи» замінити словами «органи державного архітектурно-будівельного контролю».
 
-121- Сабашук П.П.
Частину 8 розділу І викласти в такій редакції:
У пункті 24 частину першу статті 5 Закону України «Про судовий збір» (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 14, ст. 87, № 21, ст. 204, № 31, ст. 393, № 50, ст. 564; 2013 р., № 32, ст. 412, № 37, ст. 490, № 41, ст. 549; 2014 р., № 1, ст. 4, № 12, ст. 178, № 20—21, ст. 712:
слова "Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи" замінити словами "органи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду".
 
Враховано   7. У пункті 24 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 14, ст. 87, 2014 р., № 1, ст. 4) слова "Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи" замінити словами "органи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду".
 
103. 9. У Законі України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 29, ст. 345; 2013 р., № 48, ст. 682):
1) статтю 3 викласти в такій редакції:
«Стаття 3. Органи, уповноважені розглядати справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності
1. Справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються:
виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю — щодо об’єктів, розташованих на території населених пунктів;
структурними підрозділами районних державних адміністрацій з питань державного архітектурно-будівельного контролю — щодо об’єктів, розташованих за межами населених пунктів та на території сіл, селищ і міст районного значення, в яких органи державного архітектурно-будівельного контролю не утворювалися;
центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, — щодо об’єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць та на території районів, обласних центрів і міст обласного значення, в яких органи державного архітектурно-будівельного контролю не утворювалися.
2. Накладати штраф мають право від імені:
виконавчих органів сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю — керівники таких виконавчих органів;
структурних підрозділів районних державних адміністрацій з питань державного архітектурно-будівельного контролю — керівники таких структурних підрозділів;
центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, — головні інспектори будівельного нагляду в Автономній Реєстр.картка №15) днів з дня її винесення з повідомленням про таке оскарження у той самий строк органу, який виніс постанову.
 
-122- Макар'ян Д.Б.
У частині 9 розділу І проекту Закону –
Абзац перший частини 1 статті 3 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» після слів «виконавчими органами сільських, селищних, міських рад,..» доповнити словами «Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій»
Абзац третій частини 1 замінити та викласти у такій редакції: «центральним органом виконавчої влади, що реалізує #102623
Абзац перший частини 2 після слів «виконавчих органів сільських, селищних, міських рад,..» доповнити словами «Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій».
Абзац третій частини 2 замінити та викласти у наступній редакції:
#102623
Частину 1 статті 5 після слів «Постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності може бути оскаржено до..» виключити слова «органу державного архітектурно-будівельного контролю вищого рівня або».
 
Відхилено   8. У Законі України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 29, ст. 345; 2013 р., № 48, ст. 682):
1) у частині другій статті 2:
доповнити пунктом 81 такого змісту: "81. Реєстр.картка №15) днів з дня її винесення з повідомленням про таке оскарження у той самий строк органу, який виніс постанову".
 
    -123- Андрієвський Д.Й.
Частину 9 розділу І доповнити пунктом в такій редакції:
"абзац другий частини першої статті 2 замінити абзацами такого змісту:
"проектна організація:
щодо об'єктів Ікатегорії складності - у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат;
щодо об'єктів ІІ категорії складності - у розмірі десяти мінімальних заробітних плат;
щодо об'єктів ІІІ категорії складності - у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат;
щодо об'єктів ІV категорії складності - у розмірі шістдесяти мінімальних заробітних плат;
щодо об'єктів V категорії складності - у розмірі дев’яноста мінімальних заробітних плат.";
 
Відхилено    
    -124- Андрієвський Д.Й.
Частину 9 розділу І доповнити новим пунктом 1) такого змісту:
"у пункті 9) частини 2 статті 2 слова ", а також інформації про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт та про введення в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта" виключити.
Підпункти 1), 2), 3) вважати підпунктами 2), 3), 4).
 
Враховано    
    -125- Гордєєв А.А.
Хлань С.В.
Пункт 1) частини 9 розділу І – статтю 3 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" викласти у такій редакції:
"Стаття 3. Органи, уповноважені розглядати справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності
1. Справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються:
виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, яким делеговано здійснення державного архітектурно-будівельного контролю – щодо об’єктів, розташованих на території населених пунктів;
#102623
регіональними інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в Автономній Реєстр.картка №
)
2. Накладати штраф мають право від імені:
виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, яким делеговано здійснення державного архітектурно-будівельного контролю – керівники та інші уповноважені керівниками посадові особи цих органів;
#102623
регіональних інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в Автономній Реєстр.картка №
)
5. Рішення регіональних інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в Автономній Реєстр.картка №
)
4. Рішення винесенні у справах про правопорушення у сфері містобудівної діяльності структурними підрозділами #102623
 
Враховано редакційно    
    -126- Андрієвський Д.Й.
абзац четвертий пункту 1) частини 9 розділу І після слів "міських рад" доповнити словами ", структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій"
 
Враховано редакційно    
    -127- Андрієвський Д.Й.
абзац дев’ятий пункту 1) частини 9 розділу І після слів "підрозділів районних" доповнити словами ", Київської та Севастопольської міських"
 
Враховано редакційно    
    -128- Скуратовський С.І.
Пункт 3) частини 9 розділу І викласти в такій редакції:
"3) частину першу статті 5 викласти в такій редакції:
1. Постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності може бути оскаржено до органу державного архітектурно-будівельного контролю вищого рівня або суду протягом 15 днів з дня її винесення з повідомленням про таке оскарження у той самий строк органу, який виніс постанову.";
 
Враховано редакційно    
    -129- Кривошея Г.Г.
Розділ І доповнити частиною 10 такого змісту:
"10. У частині другій статті 2 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" після слів "правосуддя" доповнити словами "державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду)";
 
Відхилено    
    -130- Бриченко І.В.
Розділ І доповнити частиною 10 такого змісту:
"10. У частині другій статті 2 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" після слів "правосуддя" доповнити словами "державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду)";
 
Відхилено    
104. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
105. 1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.
2. Закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
Внесення змін до таких документів, скасування їх реєстрації або анулювання, а також державний архітектурно-будівельний контроль та прийняття в експлуатацію об’єктів, що споруджуються на підставі таких документів, здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю, визначені статтею 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
3. Документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, отримані та чинні на день набрання чинності цим Законом, є чинними до завершення будівництва об’єктів.
4. Установити, що:
на період до утворення (визначення) місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування органів державного архітектурно-будівельного контролю повноваження, визначені цим Законом, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.
органи державного архітектурно-будівельного контролю утворюються (визначаються) районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування виходячи з можливостей та потреб відповідних територій;
5. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
забезпечити прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону;
привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

-131- Сабашук П.П.
Частину 1 розділу ІІ "Прикінцеві положення" викласти в такій редакції:
Цей Закон набирає чинності з 1 вересня 2015 року, крім:
пункту 2) частини 1 розділу І, який набирає чинності з 01 січня 2017 року;
абзацу другого частини 4 та частини 5 розділу ІІ Прикінцеві положення, які набувають чинності з дня наступного за днем опублікування цього Закону.
Частину 4 розділу ІІ "Прикінцеві положення" викласти в такій редакції:
"4. Установити, що:
на період до утворення (визначення) місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування органів державного архітектурно-будівельного контролю повноваження, визначені цим Законом, здійснює центральний #102623
органи державного архітектурно-будівельного контролю утворюються (визначаються) державними адміністраціями міст Києва і Севастополя та органами місцевого самоврядування, виходячи з можливостей та потреб відповідних територій;
органи державного архітектурно-будівельного контролю діють на підставі примірного положення про них, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування;
за зверненням відповідного органу місцевого самоврядування до центрального органу виконавчої влади, що реалізує #102623
орган державного архітектурно-будівельного контролю розпочинає роботу на наступний день після затвердження акта спільної комісії."
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з 1 вересня 2015 року, крім:
підпункту 2 пункту 1 розділу І цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2017 року;
абзацу четвертого підпункту 15 пункту 6 розділу І та пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві положення" цього Закону, які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
забезпечити прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

    -132- Бабак А.В.
Частину 1 розділу ІІ "Прикінцеві положення" викласти в такій редакції:
Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування. пункт 2) частини 1 розділу І набирає чинності з 01 січня 2017 року
 
Враховано    
    -133- Бриченко І.В.
Замінити в частині 1 розділу ІІ "Прикінцеві положення" слова "три місяці" на слова "шість місяців";
 
Відхилено    
    -134- Андрієвський Д.Й.
Частину 1 розділу ІІ "Прикінцеві положення" викласти в такій редакції:
"цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування, окрім норм, які не стосуються питань реформування системи державного архітектурно-будівельного контролю, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування."
 
Відхилено    
    -135- Кривошея Г.Г.
Замінити в частині 1 розділу ІІ "Прикінцеві положення" слова "три місяці" на слова "шість місяців";
 
Відхилено    
    -136- Кривошея Г.Г.
Абзац другий частини 4 розділу ІІ "Прикінцеві положення" після слів "органів державного архітектурно-будівельного контролю та" доповнити словами "їх відповідності критеріям готовності" (далі по тексту);
 
Відхилено    
    -137- Бриченко І.В.
Абзац другий частини 4 розділу ІІ "Прикінцеві положення" після слів "органів державного архітектурно-будівельного контролю та" доповнити словами "їх відповідності критеріям готовності"
 
Відхилено    
    -138- Скуратовський С.І.
Абзац другий частини 4 розділу ІІ замінити абзацом такого змісту :
"органи державного архітектурно-будівельного контролю утворюються (визначаються) районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування на підставі примірного положення про них, яке затверджується Кабінетом Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності таким положенням;";
 
Враховано    
    -139- Кривошея Г.Г.
Доповнити частину 4 розділу ІІ "Прикінцеві положення" новими абзацами такого змісту:
"через три місяці з моменту утворення та за умови відповідності критеріям готовності відповідно до статті 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну #102623
через шість місяців з моменту утворення та за умови відповідності критеріям готовності відповідно до статті 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну #102623
через рік з моменту утворення та за умови відповідності критеріям готовності відповідно до статті 6 Закону України #102623
 
Відхилено    
    -140- Бриченко І.В.
Доповнити частину 4 розділу ІІ "Прикінцеві положення" новими абзацами такого змісту:
"Через три місяці з моменту утворення та за умови відповідності критеріям готовності відповідно до статті 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну #102623
через шість місяців з моменту утворення та за умови відповідності критеріям готовності відповідно до статті 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну #102623
через рік з моменту утворення та за умови відповідності критеріям готовності відповідно до статті 6 Закону України #102623
 
Відхилено    
    -141- Кривошея Г.Г.
Доповнити розділ ІІ "Прикінцеві положення" новими пунктами такого змісту:
"Після набрання чинності цього Закону Кабінету Міністрів України розробити та затвердити Типове положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю.
Після затвердження Кабінетом Міністрів України Типового положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, розробити та затвердити критерії готовності утворених (визначених) місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування органів державного архітектурно-будівельного контролю та визначити порядок прийняття спільного рішення (акт готовності)."
 
Відхилено    
    -142- Бриченко І.В.
Доповнити розділ ІІ "Прикінцеві положення" новими пунктами такого змісту:
"Після набрання чинності цього Закону Кабінету Міністрів України розробити та затвердити Типове положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю.
Після затвердження Кабінетом Міністрів України Типового положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, розробити та затвердити критерії готовності утворених (визначених) місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування органів державного архітектурно-будівельного контролю та визначити порядок прийняття спільного рішення (акт готовності)."
 
Відхилено