Кількість абзаців - 49 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
   З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
1. Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції
 
   Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести до Закону України "Про звернення громадян" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 47, ст. 256 із наступними змінами) такі зміни:
 
   І. Внести до Закону України "Про звернення громадян" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 47, ст. 256 із наступними змінами) такі зміни:
 
4. 1) статтю 5 викласти в такій редакції:
 
-1- Семенуха Р.С.
Данченко О.І.
Викласти пункт 1 розділу І проекту Закону в такій редакції:
"1) статтю 5 викласти в такій редакції:
"Стаття 5. Вимоги до звернення
Звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). Особливою формою колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, до міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних та районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування є електронна петиція. Вимоги до електронної петиції, порядок її подання та розгляду встановлюється статтею 23 цього Закону.
Звернення може бути усним чи письмовим.
Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв'язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується (реєструється) посадовою особою. Громадянином має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронне звернення).
У письмовому зверненні, яке надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, громадянин зазначає прізвище, ім'я, по батькові, поштову адресу, на яку йому має бути надіслано відповідь, викладає суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги, ставить особистий підпис та дату складання звернення. У письмовому зверненні, яке надсилається з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронному зверненні), громадянин зазначає прізвище, ім'я, по батькові, електронну пошту, якщо відповідь має бути надіслано у формі електронного документа, або поштову адресу, якщо відповідь має бути надіслано поштою. Застосування електронного підпису (електронного цифрового підпису) при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.
Організаційні засади приймання, реєстрації, опрацювання та розгляду електронних звернень до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднання громадян, посадових осіб визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням вимог цього Закону.
Звернення про надання безоплатної правової допомоги розглядаються в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги".
 
Відхилено   1) статтю 5 викласти в такій редакції:
 
5. "Стаття 5. Вимоги до звернення
 
   "Стаття 5. Вимоги до звернення
 
6. Звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
 
   Звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
 
7. Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). Особливою формою колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування є електронна петиція, яка подається та розглядається в порядку, передбаченому статтею 23 цього Закону.
 
-2- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
В статті 5 розділу І законопроекту:
Абзац 2 викласти в такій редакції:
"Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). Особливою формою колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, місцевих рад, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських голів є електронна петиція, яка подається та розглядається в порядку, передбаченому статтею 23 цього Закону".
 
Відхилено   Звернення може бути подано окремою особою (індивідуальне) або групою осіб (колективне). Особливою формою колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування є електронна петиція, яка подається та розглядається в порядку, передбаченому статтею 23 цього Закону.
 
    -3- Гончаренко О.О.
У частині четвертій статті 5, частинах першій, четвертій-восьмій, одинадцятій, тринадцятій, п'ятнадцятій, двадцятій статті 23 після слів " Кабінет Міністрів України " доповнити словами "центральний орган виконавчої влади" (у відповідних відмінках).
 
Відхилено    
8. Звернення може бути усним чи письмовим.
 
   Звернення може бути усним чи письмовим.
 
9. Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв'язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується (реєструється) посадовою особою.
 
   Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв'язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується (реєструється) посадовою особою.
 
10. Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронне звернення).
 
-4- Ленський О.О.
абзац сьомий доповнити після речення другого реченням третім такого змісту:
"У разі, якщо електронне звернення, оформлене без дотримання вимог, визначених Законом, на адресу електронної пошти, з якої відповідне звернення було направлено у електронному листі направляється інформація з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження."
 
Відхилено   Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронне звернення).
 
11. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
 
   У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
 
12. Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.
 
   Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.
 
13. Порядок прийому електронних звернень до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських об'єднань визначається їх керівниками.
 
-5- Бабенко В.Б.
Лук'янчук Р.В.
У абзаці десятому підпункту 1 пункт 1 законопроекту після слів "громадських об’єднань" слово "їх керівником" замінити на слова "Кабінетом Міністрів України".
 
Відхилено      
    -6- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
Абзац 8 видалити.
 
Враховано    
    -7- Ленський О.О.
У розділі І у пункті 1 абзац 10 виключити
"Порядок прийому електронних звернень до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських об’єднань визначається їх керівниками.".
У разі неврахування попередньої пропозиції в абзаці 10 слова "громадських об’єднань" замінити на "об’єднань громадян України у політичні партії та громадські організації".
 
Враховано    
14. Звернення про надання безоплатної правової допомоги розглядаються в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги"
 
   Звернення про надання безоплатної правової допомоги розглядаються в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги"
 
15. 2) доповнити Закон статтею 23 такого змісту:
 
-8- Семенуха Р.С.
Данченко О.І.
Викласти пункт 2 розділу І проекту Закону в такій редакції:
"2) доповнити Закон статтею 23 такого змісту:
"Стаття 23 Вимоги до електронної петиції, порядок її подання та розгляду
Громадяни можуть звертатися з електронними петиціями до Президента України, до Верховної Ради України, до Кабінету Міністрів України, до міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних та районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування з питань, віднесених до їх компетенції, через офіційні веб-сайти відповідних органів.
Регламент опрацювання та розгляду електронних петицій, адресованих до Президента України, до Верховної Ради України, до Кабінету Міністрів України, до міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних та районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, визначається відповідно Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, керівниками міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних та районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування з урахуванням вимог цього Закону.
Для створення електронної петиції при реєстрації на офіційному веб-сайті органу автор електронної петиції зазначає прізвище, ім'я, по батькові, суть петиції, електронну пошту, контактний телефон. Електронна петиція створюється її автором шляхом заповнення спеціальної форми на офіційному веб-сайті відповідного органу, якому адресується петиція. На веб-сайті має бути також забезпечено технічну можливість для завантаження та долучення до електронної петиції необхідних документів та матеріалів в електронній формі (скановані копії у форматі рdf). Розміщення електронної петиції та голосування на її підтримку є вільним та безоплатним.
Не допускається розміщення електронних петицій, які містять заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, інформацію, яка принижує честь і гідність, права та законні інтереси осіб, матеріали та вислови, які становлять загрозу національним інтересам і національній безпеці України, матеріали та вислови порнографічного, еротичного або сексуального характеру, нецензурні вислови, матеріали та вислови, які містять передвиборчу агітацію, рекламу товарів, робіт та послуг.
Органи, зазначені у частині першій цієї статті, забезпечують діяльність структурного підрозділу або відповідальної особи, до відання якого (якої) належать питання забезпечення сталого функціонування інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури веб-сайту для розміщення електронної петиції та голосування на її підтримку. Електронна петиція, розміщена на офіційному веб-сайті Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, обласної, районної державної адміністрації, органу місцевого самоврядування до її оприлюднення на сайті для голосування у строк не більше п'яти робочих днів з дня її розміщення автором проходить процедуру попередньої модерації на відповідність установленим частиною четвертою цієї статті вимогам. Попередню модерацію здійснює зазначений у цій частині структурний підрозділ або відповідальна особа.
У разі невідповідності електронної петиції вимогам, встановленим частиною четвертою цієї статті, оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що автор петиції повідомляється в електронному вигляді з наведенням вмотивованого обгрунтування такого рішення.
Електронна петиція, яка за результатами попередньої модерації, відповідає встановленим частиною четвертою цієї статті вимогам, оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, обласної, районної державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, якому ця петиція адресована.
Оприлюднення електронної петиції на офіційному веб-сайті Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, обласної, районної державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, якому ця петиція адресована, здійснюється з фіксацією дати і часу. Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному веб-сайті відповідного органу є датою початку процедури голосування на її підтримку.
Електронна петиція, оприлюднена на офіційному веб-сайті Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, обласної, районної державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, якому вона адресована, повинна бути підтримана шляхом голосування. Підтриманою вважається петиція, якщо протягом 20 календарних днів з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному веб-сайті відповідного органу:
на підтримку електронної петиції базового (адресатом є сільська, селищна, міська рада, сільський, селищний, міський голова), районного (адресатом є районні ради, районні державні адміністрації), регіонального (адресатом є обласні ради, обласні державні адміністрації) рівня - проголосувало не менше 1, 5 відсотки громадян України, що постійно проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці - громади, району, області;
на підтримку електронної петиції державного рівня (адресатом є Президент України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, міністерство, інший центральний орган виконавчої влади) - проголосувало не менше 25 тисяч громадян України, які постійно проживають на території України та представляють не менше двох третин областей України.
При реєстрації на офіційному веб-сайті органу, де розміщено електронну петицію, для голосування на її підтримку особа з метою ідентифікації зазначає прізвище, ім'я, по батькові, електронну пошту, населений пункт, в якому ця особа постійно проживає. Система голосування на підтримку електронної петиції організується за принципом "одна людина-один голос". На веб-сайті має бути забезпечено фіксацію дати і часу голосування громадянином на підтримку петиції.
Організація роботи щодо вжиття заходів технічного характеру для забезпечення достовірності інформації, що публікується на офіційному веб-сайті органу у зв'язку з розміщенням електронної петиції та голосуванням на її підтримку (попередження численних автоматичних реєстрацій, недопущення багаторазового голосування із застосуванням програм-роботів тощо), покладається на Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України, керівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних, районних державних адміністрацій та керівників органів місцевого самоврядування, яким може бути адресована електронна петиція.
Електронна петиція, яка у строк, встановлений у частині дев'ятій цієї статті, не була підтримана необхідною кількістю голосів, розгляду не підлягає, про що автор петиції повідомляється в електронному вигляді. Інформація про електронні петиції, які не отримали необхідної підтримки, зберігається на веб-сайті відповідного органу окремо протягом року з дня закінчення строку для голосування.
Структурний підрозділ або відповідальна особа, зазначені у частині п'ятій цієї статті, не пізніш як через три робочі дні з дня закінчення голосування забезпечують передачу в паперовій та електронній формі петиції, яка отримала під час процедури голосування необхідну підтримку, разом з долученими до неї документами (за наявності) для її розгляду та опрацювання адресатом з одночасним оприлюдненням на веб-сайті відповідного органу повідомлення про прийняття петиції до розгляду.
Президент України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних, районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, до яких адресовано петицію, або інші посадові особи, які за їх дорученням розглядають петицію, зобов'язані розглянути петицію у строк до десяти робочих днів. Якщо в місячний термін порушені в петиції питання не вирішено, то Президент України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних, районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, до яких адресовано петицію, або інші посадові особи, які за їх дорученням розглядають петицію, встановлюють місячний термін для її остаточного вирішення. Усі відповіді, які стосуються розгляду електронної петиції, у тому числі проміжного характеру про продовження строку розгляду петиції, мають бути опубліковані на офіційному веб-сайті відповідного органу, якому петиція була адресована, а також надіслані на електронну адресу автора петиції. Петиція залишається на контролі до повного вирішення порушених у ній питань.
У разі визнання за доцільне викладені в електронній петиції пропозиції можуть бути реалізовані органом, якому адресована петиція, шляхом прийняття з питань, віднесених до його компетенції, відповідного рішення. Президентом України, Кабінетом Міністрів України, народними депутатами України за результатами розгляду електронної петиції можуть бути розроблені та внесені в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекти, спрямовані на вирішення порушених у петиції питань.
Якщо електронна петиція не підтримана Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, міністерством, іншим центральним органом виконавчої влади, обласною, районною державною адміністрацією або органом місцевого самоврядування, якому вона була адресована, відповідне рішення із вмотивованим обгрунтуванням надсилається на електронну адресу автора електронної петиції та оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідного органу.
Інформація про підтримані електронні петиції та результати їх розгляду зберігаються на веб-сайті відповідного органу не менше трьох років з дня оприлюднення петиції"
 
Враховано частково   2) розділ ІІ доповнити статтею 23 такого змісту:
 
16. "Стаття 23. Електронна петиція, порядок її подання та розгляду
 
   "Стаття 23 Електронна петиція, порядок її подання та розгляду
 
17. Громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційні веб-сайти відповідних органів або веб-сайти громадських об'єднань.
 
-9- Гончаренко О.О.
У частині першій, четвертій-восьмій статті 23 слова "або веб-сайти громадських об'єднань" виключити;
 
Відхилено   Громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об'єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електроної петиції.
 
    -10- Бабенко В.Б.
Лук'янчук Р.В.
У абзаці першому підпункту 2 пункт 1 законопроекту слова "через офіційні веб-сайти відповідних органів або веб-сайти громадських об’єднань" замінити на слова "через єдиний веб-портал звернень громадян".
 
Відхилено    
    -11- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
В статті 23 розділу І законопроекту:
Абзац 1 викласти в такій редакції:
"Громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, місцевих рад, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських голів з електронними петиціями через офіційні веб-сайти відповідних органів або веб-сайти громадських об'єднань".
 
Відхилено    
    -12- Гончаренко О.О.
У частині четвертій статті 5, частинах першій, четвертій-восьмій, одинадцятій, тринадцятій, п'ятнадцятій, двадцятій статті 23 після слів " Кабінет Міністрів України " доповнити словами "центральний орган виконавчої влади" (у відповідних відмінках);
 
Відхилено    
    -13- Ленський О.О.
У пункті 2) в абзаці 3 слова "громадських об’єднань" замінити на "об’єднань громадян України у політичні партії та громадські організації".
 
Відхилено    
    -14- Матузко О.О.
статтю 23законопроекту після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
"В інформаційно-телекомунікаційних системах, які забезпечують функціонування веб-сайтів громадських об'єднань, повинні бути створені комплексні системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю".
 
Відхилено    
18. В електронній петиції має бути викладено суть звернення, зазначено прізвище, ім'я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції.
 
-15- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
Абзац 2 викласти в такій редакції:
"В електронній петиції має бути викладено суть звернення, зазначено прізвище, ім'я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції. На веб-сайті відповідного органу або громадського об'єднання, що здійснює збір підписів, обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію".
 
Враховано   В електронній петиції має бути викладено суть звернення, зазначено автора (ініціатора) електронної петиції – прізвище, ім'я, по батькові громадянина або назву громадського об'єднання (із зазначенням посадової особи), адресу електронної пошти.
 
    -16- Гончаренко О.О.
частину другу статті 23 викласти в такій редакції: "В електронній петиції має бути викладено суть звернення, зазначено прізвище, ім'я, по батькові або назву громадського об'єднання (із зазначенням посадової особи) автора (ініціатора) електронної петиції";
 
Враховано редакційно    
    -17- Ленський О.О.
У пункті 2) в абзаці 4 виключити слово " (ініціатора)".
 
Відхилено    
19. Електронна петиція не повинна містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, інформацію, яка принижує честь і гідність, права та законні інтереси осіб, матеріали та вислови, які становлять загрозу національним інтересам і національній безпеці України, матеріали та вислови порнографічного, еротичного або сексуального характеру, матеріали та вислови, які містять передвиборчу агітацію, рекламу товарів, робіт та послуг.
 
-18- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
Абзац 3 викласти в такій редакції:
"В електронній петиції не можуть міститись заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини".
 
Враховано   Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.
Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.
 
    -19- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
Після абзацу 3 додати абзаци такого змісту:
"Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.
Органи державної влади, органи місцевого самоврядування та громадські об'єднання під час збору підписів на підтримку електронної петиції несуть відповідальність за дотримання вимог цього Закону щодо порядку збору підписів. Додатково громадські об'єднання несуть відповідальність за належне та своєчасне надсилання електронної петиції адресату, а органи державної влади, органи місцевого самоврядування в свою чергу несуть відповідальність за своєчасний та належний розгляд електронної петиції".
 
Враховано частково    
20. Для створення електронної петиції до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування її автор (ініціатор) розміщує текст електронної петиції на офіційному веб-сайті органу, якому вона адресована, або на веб-сайті громадського об'єднання.
 
-20- Бабенко В.Б.
Лук'янчук Р.В.
У абзаці четвертому підпункту 2 пункту 1 законопроекту слова "на офіційному веб-сайті органу, якому вона адресована, або на веб-сайті громадського об’єднання" замінити словами "на єдиному веб-порталі звернень громадян, якому вона адресована".
 
Відхилено   Для створення електронної петиції до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування її автор (ініціатор) заповнює спеціальну форму на офіційному веб-сайті органу, якому вона адресована, або веб-сайті громадського об'єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій, та розміщує текст електронної петиції.
 
    -21- Веселова Н.В.
У частині четвертій-сьомій статті 23 слова "або на веб-сайті громадського об"єднання" виключити.
 
Відхилено    
    -22- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
Абзаци 4 та 5 видалити.
 
Враховано частково    
    -23- Гончаренко О.О.
У частині четвертій статті 5, частинах першій, четвертій-восьмій, одинадцятій, тринадцятій, п'ятнадцятій, двадцятій статті 23 після слів " Кабінет Міністрів України " доповнити словами "центральний орган виконавчої влади" (у відповідних відмінках);
 
Відхилено    
    -24- Гончаренко О.О.
У частині першій, четвертій-восьмій статті 23 слова "або веб-сайти громадських об'єднань" виключити;
 
Відхилено    
    -25- Ленський О.О.
У пункті 2) у абзаці 6 слова "громадського об’єднання" замінити на "об’єднання громадян України у політичну партію та громадську організацію", виключити слово " (ініціатор)".
 
Відхилено    
21. Розміщена на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування або на веб-сайті громадського об'єднання електронна петиція до її оприлюднення для збору підписів перевіряється адміністратором відповідного веб-сайта на відповідність установленим цим Законом вимогам.
 
-26- Бабенко В.Б.
Лук'янчук Р.В.
Абзац п’ятий підпункту 2 пункту 1 законопроекту вилучити.
 
Враховано      
    -27- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
Абзаци 4 та 5 видалити.
 
Враховано    
    -28- Гончаренко О.О.
У частині п'ятій статті 23 слова: "адміністратором відповідного веб-сайта" змінити на "уповноваженою особою відповідного органу";
 
Відхилено    
    -29- Гончаренко О.О.
У частині четвертій статті 5, частинах першій, четвертій-восьмій, одинадцятій, тринадцятій, п'ятнадцятій, двадцятій статті 23 після слів " Кабінет Міністрів України " доповнити словами "центральний орган виконавчої влади" (у відповідних відмінках);
 
Відхилено    
    -30- Гончаренко О.О.
У частині першій, четвертій-восьмій статті 23 слова "або веб-сайти громадських об'єднань" виключити;
 
Відхилено    
    -31- Ленський О.О.
У абзаці 7 слова "громадського об’єднання" замінити на "об’єднання громадян України у політичну партію та громадську організацію".
 
Відхилено    
    -32- Веселова Н.В.
У частині четвертій-сьомій статті 23 слова "або на веб-сайті громадського об"єднання" виключити.
 
Відхилено    
22. Електронна петиція, яка відповідає встановленим вимогам, оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування або на веб-сайті громадського об'єднання протягом п'яти робочих днів з дня розміщення петиції. У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється.
 
-33- Бабенко В.Б.
Лук'янчук Р.В.
У абзаці шостому підпункту 2 пункту 1 законопроекту слова "на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування або на веб-сайті громадського об’єднання" замінити словами "на єдиному веб-порталі звернень громадян", далі за текстом.
 
Відхилено   Електронна петиція оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування або на веб-сайті громадського об'єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій, протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором (ініціатором).
У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що повідомляється автору (ініціатору) не пізніше строку, встановленого для оприлюднення.
 
    -34- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
Абзац 6 викласти у такій редакції:
"Електронна петиція оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, відповідного органу місцевого самоврядування або на веб-сайті громадського об'єднання негайно після надсилання її автором (ініціатором), а якщо правилами такого веб-сайту передбачена внутрішня премодерація, то протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором (ініціатором). У разі невідповідності електронної петиції вимогам правил такого веб-сайту оприлюднення такої петиції не здійснюється, а обгрунтована відмова в оприлюдненні надсилається автору (ініціатору) не пізніше строку, встановленого для оприлюднення".
 
Враховано редакційно    
    -35- Гончаренко О.О.
У частині четвертій статті 5, частинах першій, четвертій-восьмій, одинадцятій, тринадцятій, п'ятнадцятій, двадцятій статті 23 після слів " Кабінет Міністрів України " доповнити словами "центральний орган виконавчої влади" (у відповідних відмінках);
 
Відхилено    
    -36- Гончаренко О.О.
У частині першій, четвертій-восьмій статті 23 слова "або веб-сайти громадських об'єднань" виключити;
 
Відхилено    
    -37- Веселова Н.В.
У частині четвертій-сьомій статті 23 слова "або на веб-сайті громадського об"єднання" виключити.
 
Відхилено    
    -38- Ленський О.О.
у абзаці 8 слова "громадського об’єднання" замінити на "об’єднання громадян України у політичну партію та громадську організацію".
 
Відхилено    
23. Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування або на веб-сайті громадського об'єднання є датою початку збору підписів на її підтримку
 
-39- Бабенко В.Б.
Лук'янчук Р.В.
У абзаці сьомому підпункту 2 пункту 1 законопроекту слова "на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування або на веб-сайті громадського об’єднання" замінити словами "на єдиному веб-порталі звернень громадян", далі за текстом.
 
Відхилено   Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, відповідного органу місцевого самоврядування або на веб-сайті громадського об'єднання є датою початку збору підписів на її підтримку.
На офіційному веб-сайті відповідного органу або веб-сайті громадського об'єднання зазначаються дата початку збору підписів та інформація про загальну кількість та перелік осіб, які підписали електронну петицію.
 
    -40- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
В абзаці 7 перед словами "органу місцевого самоврядування" додати слово "відповідного".
 
Враховано    
    -41- Гончаренко О.О.
У частині четвертій статті 5, частинах першій, четвертій-восьмій, одинадцятій, тринадцятій, п'ятнадцятій, двадцятій статті 23 після слів " Кабінет Міністрів України " доповнити словами "центральний орган виконавчої влади" (у відповідних відмінках);
 
Відхилено    
    -42- Гончаренко О.О.
У частині першій, четвертій-восьмій статті 23 слова "або веб-сайти громадських об'єднань" виключити;
 
Відхилено    
    -43- Веселова Н.В.
У частині четвертій-сьомій статті 23 слова "або на веб-сайті громадського об"єднання" виключити.
 
Відхилено    
    -44- Ленський О.О.
у абзаці 9 слова "громадського об’єднання" замінити на "об’єднання громадян України у політичну партію та громадську організацію".
 
Відхилено    
24. Громадське об'єднання при зборі підписів на підтримку електронної петиції зобов'язане забезпечити:
 
-45- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
В абзаці 8 слово "Громадське" замінити на "Відповідні органи державної влади, органи місцевого самоврядування та громадські" та видалити "надсилання електронної петиції, яка набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, на офіційний веб-сайт відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування не пізніше наступного дня після завершення строку, встановленого для збору підписів".
 
Враховано   Відповідні органи державної влади, органи місцевого самоврядування та громадські об'єднання під час збору підписів на підтримку електронної петиції зобов'язані забезпечити:
 
    -46- Гончаренко О.О.
у частині дев'ятій статті 23 слова "громадське об'єднання" змінити на "органи, яким адресована електронна петиція", слово "зобов'язане" змінити на "зобов'язані";
 
Враховано редакційно    
    -47- Веселова Н.В.
Виключити частиніу восьму статті 23 .
 
Відхилено    
    -48- Ленський О.О.
у абзаці 10 слова "громадського об’єднання" замінити на "об’єднання громадян України у політичну партію та громадську організацію".
 
Відхилено    
    -49- Бабенко В.Б.
Лук'янчук Р.В.
Абзац 8 статті 23 законопроекту викласти в такій редакції: "Єдиний веб-портал звернень громадян при зборі підписів на підтримку електронної петиції зобов'язаний забезпечити: "
 
Відхилено    
25. безоплатність доступу та користування інформаційно-телекомунікаційною системою, за допомогою якої здійснюється збір підписів;
 
   безоплатність доступу та користування інформаційно-телекомунікаційною системою, за допомогою якої здійснюється збір підписів;
 
26. електронну реєстрацію громадян для підписання петиції;
 
   електронну реєстрацію громадян для підписання петиції;
 
27. недопущення автоматичного введення інформації, у тому числі підписання електронної петиції, без участі громадянина;
 
   недопущення автоматичного введення інформації, у тому числі підписання електронної петиції, без участі громадянина;
 
28. фіксацію дати і часу оприлюднення електронної петиції та підписання її громадянином;
 
   фіксацію дати і часу оприлюднення електронної петиції та підписання її громадянином.
 
29. надсилання електронної петиції, яка набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, на офіційний веб-сайт відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування не пізніше наступного дня після завершення строку, встановленого для збору підписів.
 
-50- Гончаренко О.О.
абзац 6 частини дев'ятої статті 23 виключити;
 
Враховано      
30. Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, не розглядається.
 
-51- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
В абзаці 9 слова "не розглядається" замінити на "надсилається адресату після завершення строку збору та розглядається в загальному порядку розгляду звернень громадян відповідно до цього Закону".
 
Враховано редакційно   Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян відповідно до цього Закону.
 
31. Електронна петиція, адресована відповідно Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, розглядається та на неї дається відповідь за умови збору на її підтримку не менш як 25 тисяч підписів громадян протягом не більше 20 календарних днів з дня оприлюднення петиції.
 
-52- Веселова Н.В.
збільшити термін збору підписів до 30 календарних днів, а також збільшити кількість підписів громадян на підтримку електронної петиції до 30 тисяч.
 
Враховано частково   Електронна петиція, адресована відповідно Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України розглядається у порядку, встановленому цією статтею, за умови збору на її підтримку не менш як 25000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення петиції.
 
    -53- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
В абзаці 10 слова "та на неї дається відповідь" замінити на "в порядку, встановленому цією статтею, ", слова "25 тисяч" замінити на "25000", та слова "20 календарних днів" - на слова "ніж 6 місяців".
 
Враховано редакційно    
    -54- Левченко Ю.В.
Абзац 17 підпункту 2 пункту І законопроекту викласти у наступній редакції:
2) доповнити Закон статтею 23 такого змісту:
"Стаття 23. Електронна петиція, порядок її подання та розгляду
…Електронна петиція, адресована відповідно Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, розглядається та на неї дається відповідь за умови збору на її підтримку не менш як 25 тисяч підписів громадян протягом не більше двох календарних місяців з дня оприлюднення петиції.
 
Враховано частково    
    -55- Гончаренко О.О.
У частині четвертій статті 5, частинах першій, четвертій-восьмій, одинадцятій, тринадцятій, п'ятнадцятій, двадцятій статті 23 після слів " Кабінет Міністрів України " доповнити словами "центральний орган виконавчої влади" (у відповідних відмінках);
 
Відхилено    
32. Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються рішенням відповідної місцевої ради.
 
-56- Левченко Ю.В.
Абзац 18 підпункту 2 пункту І законопроекту викласти у наступній редакції:
Електронна петиція, адресована органу місцевого самоврядування розглядається та на неї дається відповідь за умови збору протягом одного місяця з дня оприлюднення петиції наступної кількості підписів в адміністративно-територіальній одиниці, на території якої проживає:
1) до 1 тисячі громадян - не менше ніж 50 підписів;
2) від 1 тисячі до 5 тисяч громадян - не менше ніж 75 підписів;
3) від 5 тисяч до 50 тисяч громадян - не менше ніж 100 підписів;
4) від 100 тисяч до 500 тисяч громадян - не менше ніж 250 підписів;
5) від 500 тисяч до 1 мільйона громадян - не менше ніж 500 підписів;
6) понад 1 мільйон громадян - не менше ніж 1000 підписів.
 
Враховано частково а перехідних положеннях  Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади.
 
    -57- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
Абзац 11 замінити на абзаци такого змісту:
"Електронна петиція до відповідного органу місцевого самоврядування розглядається у порядку, визначеному цією статтею, за умови збору на її підтримку протягом не більш ніж 6 місяців з дня її оприлюднення такої кількості підписів у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, де проживає:
1) до 1 тисячі жителів, - не менше ніж 50 підписів;
2) від 1 тисячі до 5 тисяч жителів, - не менше ніж 75 підписів;
3) від 5 тисяч до 50 тисяч жителів, - не менше ніж 100 підписів;
4) від 100 тисяч до 500 тисяч жителів, - не менше ніж 250 підписів;
5) від 500 тисяч до 1 мільйона жителів, - не менше ніж 500 підписів;
6) понад 1 мільйон жителів, - не менше ніж 1000 підписів.
Статутом територіальної громади може бути встановлено інший строк збору підписів та інша мінімально необхідна кількість підписів на підтримку електронної петиції, а також інший порядок розгляду електронної петиції, відмінний від викладеного у цій статті".
 
Враховано редакційно та в перехідних положеннях   
    -58- Веселова Н.В.
Після частини одинадцятої доповнити новою частиною наступного змісту:
"Підтримати електронну петицію може тільки громадянин України, що підтверджується введенням при реєстрації на сайті наступних даних: прізвища, ім’я, по-батькові, серії та номера паспорта громадянина України".
 
Відхилено    
33. Електронна петиція, збір підписів на підтримку якої здійснювався через веб-сайт громадського об'єднання і яка протягом установленого строку набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, не пізніше наступного дня після завершення строку, встановленого для збору підписів, надсилається громадським об'єднанням на офіційний веб-сайт органу, якому адресована петиція, із зазначенням інформації про дату початку збору підписів, дату направлення електронної петиції, загальну кількість та перелік осіб, які підписали електронну петицію (чи посилання на джерело такої інформації в мережі Інтернет), строк збору підписів, назву та електронну поштову адресу громадського об'єднання.
 
-59- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
В абзаці 12 слова "після завершення строку, встановленого для збору підписів, надсилається громадським об'єднанням на офіційний веб-сайт органу" замінити на слова "після набрання необхідної кількості підписів надсилається громадським об'єднанням органу".
 
Враховано   Електронна петиція, збір підписів на підтримку якої здійснювався через веб-сайт громадського об'єднання і яка протягом установленого строку набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, не пізніше наступного дня після набрання необхідної кількості підписів надсилається громадським об'єднанням органу, якому адресована петиція, із зазначенням інформації про дату початку збору підписів, дату направлення електронної петиції, загальну кількість та перелік осіб, які підписали електронну петицію (чи посилання на джерело такої інформації в мережі Інтернет), строк збору підписів, назву та адресу електроної пошти громадського об'єднання.
 
    -60- Бабенко В.Б.
Лук'янчук Р.В.
У абзаці дванадцятому підпункту 2 пункту 1 законопроекту слова: "веб-сайт громадського об’єднання" замінити на слова "єдиний веб-портал звернень громадян", далі за текстом та після слова "надсилається" вилучити слова "громадським об’єднанням на офіційний веб-сайт", далі знову за текстом.
 
Відхилено    
    -61- Гончаренко О.О.
Веселова Н.В.
частину дванадцяту статті 23 виключити;
 
Відхилено    
    -62- Ленський О.О.
у абзаці 19 слова "громадського об’єднання" замінити на "об’єднання громадян України у політичну партію та громадську організацію" та слова "громадським об’єднанням" замінити на "об’єднанням громадян України у політичну партію та громадську організацію".
 
Відхилено    
34. Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування не пізніш як через три робочі дні після завершення строку, встановленого для збору підписів на підтримку петиції, а в разі отримання електронної петиції від громадського об'єднання - не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції.
 
-63- Бабенко В.Б.
Лук'янчук Р.В.
Абзац тринадцятий підпункту 2 пункту 1 законопроекту викласти в такій редакції: "Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на єдиному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування не пізніш як через три робочі дні після завершення строку, встановленого для збору підписів на підтримку петиції".
 
Відхилено   Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, відповідного органу місцевого самоврядування не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції, а в разі отримання електронної петиції від громадського об'єднання - не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції.
 
    -64- Веселова Н.В.
В частині тринадцятій статті 23 вилучити слова "а в разі отримання електронної петиції від громадського об'єднання - не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції."
 
Відхилено    
    -65- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
В абзаці 13 слова "завершення строку, встановленого для збору" замінити на "набрання необхідної кількості".
 
Враховано    
    -66- Гончаренко О.О.
У частині четвертій статті 5, частинах першій, четвертій-восьмій, одинадцятій, тринадцятій, п'ятнадцятій, двадцятій статті 23 після слів " Кабінет Міністрів України " доповнити словами "центральний орган виконавчої влади" (у відповідних відмінках);
 
Відхилено    
    -67- Ленський О.О.
у абзаці 20 слова "громадського об’єднання" замінити на "об’єднання громадян України у політичну партію та громадську організацію".
 
Відхилено    
35. Розгляд електронної петиції здійснюється протягом десяти робочих днів від дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.
 
-68- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
В абзаці 14 слова "оприлюднення інформації про початок її розгляду" замінити на "набрання необхідної кількості голосів на її підтримку в установлений строк".
 
Відхилено   Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.
 
    -69- Мельничук І.І.
Частину другу розділу першого законопроекту після абзацу:
"Розгляд електронної петиції здійснюється протягом десяти робочих днів від дня оприлюднення інформації про початок її розгляду." доповнити новим абзацом такого змісту:
"Не розглядаються повторні електронної петиції одним і тим же органом від одних і тих самих громадян з одного і того ж питання".
 
Відхилено    
    -70- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
Після абзацу 14 додати абзаци наступного змісту:
"Електронна петиція розглядається позачергово та невідкладно.
Електронна петиція, яка адресована посадовій особі, розглядається особисто такою посадовою особою. Автор електронної петиції має право на особистий прийом посадовою особою до прийняття рішення щодо відповідної електронної петиції по суті.
Якщо електронна петиція містить клопотання про її розгляд на парламентських слуханнях у Верховній Раді України або громадських слуханнях відповідної територіальної громади, автор (ініціатор) петиції має право представити електронну петицію на таких слуханнях.
У такому разі строк розгляду електронної петиції продовжується на строк, необхідний для проведення особистого прийому автора (ініціатора) петиції та проведення відповідних слухань".
 
Відхилено    
36. Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування, визначається відповідно Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, місцевою радою.
 
-71- Гончаренко О.О.
У частині четвертій статті 5, частинах першій, четвертій-восьмій, одинадцятій, тринадцятій, п'ятнадцятій, двадцятій статті 23 після слів " Кабінет Міністрів України " доповнити словами "центральний орган виконавчої влади" (у відповідних відмінках);
 
Відхилено   Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування, визначається відповідно Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, місцевою радою.
 
37. У разі підтримки електронної петиції інформація про це публічно оголошується: Президентом України - стосовно адресованої йому електронної петиції; Головою Верховної Ради України - стосовно електронної петиції, адресованої Верховній Раді України; Прем'єр-міністром України - стосовно електронної петиції, адресованої Кабінету Міністрів України; головою відповідної місцевої ради - стосовно електронної петиції, адресованої органу місцевого самоврядування.
 
-72- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
В абзаці 16 слова "У разі підтримки" замінити на "Про підтримку або непідтримку", слова "інформація про це" видалити, та після слова "оголошується" додати "на відповідному веб-сайті".
 
Враховано редакційно   Про підтримку або непідтримку електронної петиції публічно оголошується на офіційному веб-сайті Президентом України - стосовно електронної петиції, адресованої Президенту України, Головою Верховної Ради України - стосовно електронної петиції, адресованої Верховній Раді України, Прем'єр-міністром України - стосовно електронної петиції, адресованої Кабінету Міністрів України, головою відповідної місцевої ради - стосовно електронної петиції, адресованої органу місцевого самоврядування.
 
    -73- Гончаренко О.О.
частину шістнадцяту статті 23 після слів "Кабінету Міністрів України" доповнити словами: "Міністром або керівником центрального органу виконавчої влади - стосовно електронної петиції, адресованої центральному органу виконавчої влади";
 
Відхилено    
    -74- Ленський О.О.
після абзацу 23 доповнити абзацами 24-25 такого змісту:
"У разі підтримки електронної петиції Президентом України, Головою Верховної Ради України, Прем’єр-міністром України інформація про це не пізніш як у п’ятнадцятиденний строк після їх підтримання підлягає оприлюдненню державною мовою в одному з офіційних друкованих видань: "Офіційний вісник України", газета "Урядовий кур’єр", "Голос України". "Відомості Верховної Ради України", "Офіційний вісник Президента України". В окремих випадках офіційне оприлюднення підтримки електронної петиції здійснюється через телебачення і радіо.
Голови відповідної місцевої ради стосовно підтримки електронної петиції, адресованої органу місцевого самоврядування виступають на засіданні місцевої ради або через місцеве телебачення і радіо."
 
Відхилено    
38. У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань.
 
-75- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
В абзаці 17 в кінці речення додати "із відповідним обґрунтуванням".
 
Враховано   У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.
 
39. Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу, якому вона була адресована, а також надсилається автору (ініціатору) електронної петиції та громадянам, які її підтримали.
 
-76- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
Абзац 18 викласти в наступній редакції:
"Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу, якому вона була адресована, а також надсилається в паперовому вигляді або електронній формі із використанням електронного цифрового підпису автору (ініціатору) електронної петиції та відповідному громадському об’єднанню, яке здійснювало збір підписів на підтримку відповідної електронної петиції".
 
Враховано редакційно   Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу, якому вона була адресована, а також надсилається у письмовому вигляді автору (ініціатору) електронної петиції та відповідному громадському об’єднанню, яке здійснювало збір підписів на підтримку відповідної електронної петиції.
 
    -77- Бабенко В.Б.
Лук'янчук Р.В.
У абзаці вісімнадцятому підпункту 2 пункту 1 законопроекту після слова "оприлюднюється на" доповнити словами "єдиному веб-порталі звернень громадян та", далі за текстом.
 
Відхилено    
    -78- Гончаренко О.О.
у частині вісімнадцятій статті 23-1: після слів "надсилається" доповнити словами "на адресу електронної пошти"; слова "автору (ініціатору)" змінити на "автора (ініціатора)"; слова "громадянам" змінити на "громадян";
 
Враховано частково    
    -79- Мельничук І.І.
У абзаці 24 частини другої розділу першого слова "та громадянам, які її підтримали" виключити.
 
Враховано    
    -80- Ленський О.О.
У абзаці 25 виключити слово " (ініціатору)".
 
Відхилено    
40. У разі визнання за доцільне викладені в електронній петиції пропозиції можуть бути реалізовані органом, якому адресована петиція, шляхом прийняття з питань, віднесених до його компетенції, відповідного рішення. Президентом України, Кабінетом Міністрів України, народними депутатами України за результатами розгляду електронної петиції можуть бути розроблені та внесені в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекти, спрямовані на вирішення порушених у петиції питань.
 
-81- Бабенко В.Б.
Лук'янчук Р.В.
Абзац двадцятий підпункту 2 пункту 1 законопроекту вилучити.
 
Відхилено   У разі визнання за доцільне викладені в електронній петиції пропозиції можуть реалізовуватися органом, якому вона адресована, шляхом прийняття з питань, віднесених до його компетенції, відповідного рішення. Президентом України, Кабінетом Міністрів України, народними депутатами України за результатами розгляду електронної петиції можуть розроблятися та вноситися в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекти, спрямовані на вирішення порушених у петиції питань.
 
41. Якщо електронна петиція не підтримана відповідно Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, органом місцевого самоврядування, про це повідомляється автору (ініціатору) електронної петиції та громадянам, які висловилися за підтримку такої петиції.
 
-82- Бабенко В.Б.
Лук'янчук Р.В.
Абзац двадцять перший підпункту 2 пункту 1 законопроекту вилучити.
 
Враховано      
    -83- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
Абзаци 20 та 21 видалити.
 
Враховано    
    -84- Гончаренко О.О.
10. у частині двадцятій статті 23-1: після слів "повідомляється" доповнити словами "на адресу електронної пошти"; слова "автору (ініціатору)" змінити на "автора (ініціатора)"; слова "громадянам" змінити на "громадян";
 
Відхилено    
    -85- Ленський О.О.
у абзаці 27 виключити слова "та громадянам, які висловилися за підтримку такої петиції.".
 
Відхилено    
42. Про результати розгляду електронної петиції інформується також громадське об'єднання, яке здійснювало збір підписів на підтримку відповідної електронної петиції.
 
-86- Гончаренко О.О.
11. частину двадцять першу статті 23-1 виключити.
 
Враховано      
    -87- Ленський О.О.
у абзаці 28 слова "громадське об’єднання" замінити на "об’єднання громадян України у політичну партію та громадську організацію".
 
Відхилено    
    -88- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
Абзаци 20 та 21 видалити.
 
Враховано    
43. Інформація про кількість підписів, одержаних на підтримку електронної петиції, та строки їх збору зберігається протягом не менше трьох років з дня оприлюднення петиції".
 
-89- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
В абзаці 22 слова "протягом не менше трьох років з дня оприлюднення петиції" замінити на "безстроково".
 
Відхилено   Інформація про кількість підписів, одержаних на підтримку електронної петиції, та строки їх збору зберігається не менше трьох років з дня оприлюднення петиції".
 
    -90- Бабенко В.Б.
Лук'янчук Р.В.
Доповнити підпунктом 3 пункт 1 законопроекту абзацами такого змісту:
"Стаття 23. Єдиний веб-портал звернень громадян.
Кабінету Міністрів впродовж шести місяців з дати набрання чинності цим законом розробити та впровадити єдиний веб-портал звернень громадян.
Держателем єдиного веб-порталу звернень громадян визначити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері електронного урядування та розвитку інформаційного суспільства".
 
Відхилено    
44. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
45. 1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пунктів 2 - 4 розділу ІІ цього Закону, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
-91- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
В пункті 1 розділу ІІ слова "три місяці" замінити на "один місяць".
 
Враховано частково   1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пунктів 4 - 6 розділу ІІ цього Закону, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та абзацу п’ятого пункту 1 і пункту 2 розділу І, які набирають чинності через один місяць з дня його опублікування.
2. До визначення у статуті територіальної громади вимог щодо кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів електронна петиція до відповідного органу місцевого самоврядування розглядається у порядку, визначеному пунктом 2 розділу І цього Закону, за умови збору на її підтримку протягом не більш як трьох місяців з дня її оприлюднення такої кількості підписів у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, де проживає:
1) до 1 тисячі жителів - не менше ніж 50 підписів;
2) від 1 тисячі до 5 тисяч жителів - не менше ніж 75 підписів;
3) від 5 тисяч до 50 тисяч жителів - не менше ніж 100 підписів;
4) від 100 тисяч до 500 тисяч жителів - не менше ніж 250 підписів;
5) від 500 тисяч до 1 мільйона жителів - не менше ніж 500 підписів;
6) понад 1 мільйон жителів - не менше ніж 1000 підписів.
3. Внести зміни до таких законів України:
1) статтю 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст.170 із наступними змінами) після частини сьомої доповнити новою частиною такого змісту:
"8. Сесія ради скликається для розгляду електронної петиції, що набрала необхідну кількість підписів, протягом строку, встановленого для її розгляду".
У зв’язку з цим частини восьму – шістнадцяту вважати відповідно частинами дев’ятою – сімнадцятою;
2) у Регламенті Верховної Ради України, затвердженому Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 14-17, ст. 133 із наступними змінами):
доповнити главою 36-1 такого змісту:
"Глава 36
РОЗГЛЯД ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ
Стаття 223. Підготовка до розгляду електронної петиції
1. У разі отримання Верховною Радою електронної петиції відповідно до Закону України "Про звернення громадян" Голова Верховної Ради не пізніше ніж через три робочі дні після отримання електронної петиції направляє її в комітет, який відповідно до предмета відання визначається головним з підготовки і попереднього розгляду електронної петиції.
2. Головний комітет не пізніше ніж через десять робочих днів після отримання електронної петиції розглядає електронну петицію на своєму засіданні. На засідання головного комітету запрошується автор (ініціатор) електронної петиції, а в разі необхідності - представники Кабінету Міністрів України, міністерств, інших державних органів, об'єднань громадян, а також експерти, фахівці та інші особи.
Головний комітет затверджує висновок про результати розгляду питань, що порушуються в електронній петиції, а також у разі необхідності готує проект відповідного акта Верховної Ради. У разі наявності в електронній петиції клопотання про проведення парламентських слухань, комітет готує відповідний проект постанови Верховної Ради та подає його в порядку, визначеному цим Законом.
Стаття 223. Розгляд електронної петиції на засіданні Верховної Ради
1. Висновок головного комітету та проект акта Верховної Ради, підготовлений головним комітетом, без прийняття рішення про включення до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради обговорюється за процедурою повного обговорення відповідно до статті 30 цього Регламенту на наступному після дня внесення пленарному засіданні Верховної Ради";
частину першу статті 235 після слова "громадськості" доповнити словами "автор (ініціатор) електронної петиції".
 
    -92- Кишкар П.М.
Опанасенко О.В.
Додати розділ ІІІ наступного змісту:
"Внести до статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, № 24, ст.170 із наступними змінами) пункт 71 наступного змісту: "Сесія ради скликається для розгляду електронної петиції, яка набрала необхідну кількість підписів, протягом строку, встановленого для її розгляду".
Додати розділ ІV наступного змісту:
"У Регламенті Верховної Ради України, затвердженому Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 14-17, ст. 133 із наступними змінами):
1) додати главу 36 наступного змісту:
"Глава 36.
РОЗГЛЯД ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ
Стаття 223. Підготовка до розгляду електронної петиції
1. У випадку отримання Верховною Радою електронної петиції відповідно до Закону України "Про звернення громадян" Голова Верховної Ради не пізніше ніж через три робочих дні після отримання електронної петиції направляє її в комітет, який відповідно до предметів відання комітетів визначається головним з підготовки і попереднього розгляду електронної петиції.
2. Головний комітет не пізніше ніж через десять робочих днів після отримання електронної петиції розглядає електронну петицію на своєму засіданні. На засідання головного комітету запрошується автор (ініціатор) електронної петиції, а в разі необхідності - представники Кабінету Міністрів України, міністерств, інших державних органів, об'єднань громадян, а також експерти, фахівці та інші особи.
Головний комітет затверджує висновок щодо результатів розгляду питань, які піднімаються в електронній петиції, а також в разі необхідності готує проект відповідного акта Верховної Ради. У разі наявності в електронній петиції клопотання щодо проведення парламентських слухань, комітет готує відповідний проект рішення постанови Верховної Ради України та подає його в порядку, визначеному цим Законом.
Стаття 223.Розгляд електронної петиції на засіданні Верховної Ради
1. Висновок Головного комітету та проект акта Верховної Ради, підготовлений Головним комітетом, без прийняття рішення про включення до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради обговорюється за процедурою повного обговорення (стаття 30 цього Регламенту) на черговому після дня внесення пленарному засіданні Верховної Ради".
2) В статті 235 після слова "громадськості" додати "автор (ініціатор) електронної петиції".
 
Враховано    
46. 2. Кабінету Міністрів України прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону.
 
   4. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня прийняття цього Закону прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону.
 
47. 3. Запропонувати Президентові України прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону.
 
   5. Запропонувати Президентові України прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону.
 
48. 4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування прийняти рішення, необхідні для реалізації цього Закону.

   6. Рекомендувати органам місцевого самоврядування прийняти рішення, необхідні для реалізації цього Закону.