Кількість абзаців - 426 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 1. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3 – 4, ст. 27):
 
   1. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3 - 4, ст. 27):
 
6. 1) пункт "ґ" частини першої статті 15 викласти в такій редакції:
 
   1) пункт "ґ" частини першої статті 15 викласти в такій редакції:
 
7. "ґ) забезпечення проведення державної експертизи документації із землеустрою у випадку та порядку, передбаченому законодавством, ведення та адміністрування Державного земельного кадастру, охорони земель, реформування земельних відносин;";
 
-1- Барвіненко В.Д.
1. У пункті "ґ" частини першої статті 15 слово "законодавством" замінити словом "законом";
 
Враховано   "ґ) забезпечення проведення державної експертизи документації із землеустрою у випадках та порядку, визначених законом, ведення та адміністрування Державного земельного кадастру, охорони земель, реформування земельних відносин";
 
    -2- Кулініч О.І.
У пункті "ґ" частини першої статті 15 слово "законодавством" замінити словом "законом"
 
Враховано    
8. 2) у частині першій статті 15-2:
 
   2) у частині першій статті 15-2:
 
9. у абзаці третьому слова "проектом рекультивації земель" замінити словами "робочим проектом землеустрою щодо охорони земель";
 
-3- Барвіненко В.Д.
У абзаці третьому частини першої статті 15-2 Земельного кодексу України перед словами "робочим проектом" доповнити слово "відповідним", слова "щодо охорони земель" виключити;
 
Враховано   в абзаці третьому слова "проектом рекультивації земель" замінити словами "відповідним робочим проектом землеустрою";
 
    -4- Кулініч О.І.
У абзаці третьому частини першої статті 15-2 Земельного кодексу України слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано    
10. у абзаці дев’ятому слова "проектами землеустрою, щодо" замінити словами "робочими проектами землеустрою щодо охорони земель, стосовно";
 
-5- Барвіненко В.Д.
У абзаці дев’ятому частини першої статті 15-2 Земельного кодексу України слова: "робочими проектами землеустрою щодо охорони земель" замінити словами: "відповідними робочими проектами землеустрою стосовно";
 
Враховано   в абзаці дев’ятому слова "проектами землеустрою, щодо" замінити словами "відповідними робочими проектами землеустрою, стосовно";
 
    -6- Кулініч О.І.
У абзаці дев’ятому частини першої статті 15-2 Земельного кодексу України слова: "робочими проектами землеустрою щодо охорони земель" замінити словами: "відповідними робочими проектами землеустрою".
 
Враховано    
    -7- Дідич В.В.
"Статтю 33. Земельного кодексу України викласти у такій редакції: Стаття 33. Використання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.
1. Громадяни України можуть використовувати належні їм на правах власності, користування (оренда, суборенда, емфітевзис) земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства.
2. Земельні ділянки, призначені для ведення особистого селянського господарства, можуть передаватись громадянами у користування юридичним особам і використовуватись останніми для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства без зміни цільового призначення цих земельних ділянок.
 
Відхилено Як таку, що внесена з порушення вимог ст. 89 та ст. 116 Регламенту ВРУ.   
11. 3) у частині четвертій статті 35 слова "технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчує право на земельну ділянку" замінити словами "документації із землеустрою, за якою здійснювалось формування земельних ділянок або технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)";
 
   3) у частині четвертій статті 35 слова "технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчує право на земельну ділянку" замінити словами "документації із землеустрою, за якою здійснювалося формування земельних ділянок або технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)";
 
12. 4) у частині другій статті 52 слова "технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчує право на земельну ділянку" замінити словами "документації із землеустрою, за якою здійснювалось формування земельних ділянок або технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)";
 
   4) у частині другій статті 52 слова "технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчує право на земельну ділянку" замінити словами "документації із землеустрою, за якою здійснювалося формування земельних ділянок або технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)";
 
13. 5) у частині четвертій статті 66 слова "проектом рекультивації" замінити словами "робочим проектом землеустрою щодо охорони земель";
 
-8- Барвіненко В.Д.
У частині четвертій статті 66 Земельного кодексу України слова: "робочим проектом землеустрою щодо охорони земель" замінити словами "відповідним робочим проектом землеустрою";
 
Враховано   5) у частині четвертій статті 66 слова "проектом рекультивації" замінити словами "відповідним робочим проектом землеустрою";
 
    -9- Кулініч О.І.
У частині четвертій статті 66 Земельного кодексу України слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано    
14. 6) у статті 79-1:
 
   6) у статті 79-1:
 
15. абзац четвертий частини другої викласти в такій редакції:
 
   у частині другій:
абзац четвертий викласти в такій редакції:
 
16. "шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів; проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;";
 
-10- Барвіненко В.Д.
У абзаці четвертому частини другої статті 79-1 Земельного кодексу України після слів "проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, " доповнити словами "проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, ";
 
Враховано   "шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій ";
 
    -11- Кулініч О.І.
У абзаці четвертому частини другої статті 79-1 слова: "територій населених пунктів" замінити словами: "території для містобудівних потреб".
 
Враховано    
17. доповнити частину другу абзацами п’ятим та шостим такого змісту:
 
   доповнити абзацами п’ятим та шостим такого змісту:
 
18. "шляхом проведення інвентаризації земель державної чи комунальної власності, у випадках, передбачених Законом;
 
-12- Барвіненко В.Д.
У абзаці п’ятому частини другої статті 79-1 Земельного кодексу України слово "проведення" виключити;
 
Враховано   "шляхом інвентаризації земель державної чи комунальної власності у випадках, передбачених законом;
 
19. шляхом визначення меж земельних ділянок за проектами землеустрою щодо консолідації земель сільськогосподарського призначення; проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).";
 
-13- Кулініч О.І.
У абзаці шостому частини другої статті 79-1 Земельного кодексу України слова: "проектами землеустрою щодо консолідації земель сільськогосподарського призначення" виключити.
 
Враховано   за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв)";
 
20. у частині дванадцятій слова "проектами землеустрою із впорядкування існуючих землеволодінь" замінити словами "технічною документацією щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)";
 
   у частині дванадцятій слова "проектами землеустрою із впорядкування існуючих землеволодінь" замінити словами "технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)";
 
21. 7) перше речення частини п’ятої статті 111 викласти в такій редакції:
 
   7) перше речення частини п’ятої статті 111 викласти в такій редакції:
 
22. "Відомості про обмеження у використанні земель зазначаються у схемах землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектах землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, земель водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів, проектах землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічній документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), проекти землеустрою щодо встановлення меж зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів іншій документації із землеустрою.";
 
-14- Барвіненко В.Д.
У першому реченні частини п’ятої статті 111 Земельного кодексу України після слів "технічній документації із землеустрою щодо встановлення" доповнити словом " (відновлення)" виключити слова "проекти землеустрою щодо встановлення меж зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів іншій документації із землеустрою";
 
Враховано   "5. Відомості про обмеження у використанні земель зазначаються у схемах землеустрою і техніко-економічних обґрунтуваннях використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектах землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів, проектах землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічній документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)";
 
    -15- Кулініч О.І.
У першому реченні частини п’ятої статті 111 Земельного кодексу України слова: "проекти землеустрою щодо встановлення меж зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів, іншій документації із землеустрою" виключити.
 
Враховано    
23. 8) статтю 176 виключити;
 
   8) статтю 176 виключити;
 
24. 9) у частині першій статті 184:
 
   9) у частині першій статті 184:
 
25. пункт "ґ" виключити;
 
   пункт "ґ" виключити;
 
26. пункт "и" викласти в такій редакції:
 
   пункт "и" викласти в такій редакції:
 
27. "и) здійснення авторського нагляду за реалізацією заходів, передбачених документацією із землеустрою;";
 
   "и) здійснення авторського нагляду за реалізацією заходів, передбачених документацією із землеустрою";
 
28. 10) статтю 186 викласти в такій редакції:
 
-16- Барвіненко В.Д.
Статтю 186 викласти в такій редакції:
1. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць погоджуються територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони культурної спадщини, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини, територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, а на території Автономної Республіки Крим - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства, територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, а на території Автономної Республіки Крим - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань водного господарства, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району - виконавчим органом відповідної міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі якщо такий орган не утворений - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурним підрозділом відповідної обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.
У разі розроблення схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель району така документація із землеустрою додатково погоджується відповідними сільськими, селищними, міськими радами та районною державною адміністрацією.
Схема землеустрою і техніко-економічне обґрунтування використання та охорони земель району затверджуються районною радою.
Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель села, селища, міста затверджуються відповідною сільською, селищною або міською радою.
2. Проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць погоджуються сільськими, селищними, міськими, районними радами, районними державними адміністраціями, за рахунок території яких планується здійснити розширення таких меж. У разі розширення меж адміністративно-територіальної одиниці за рахунок території, що не входить до складу відповідного району, або якщо районна рада не утворена, проект погоджується Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією.
У разі встановлення меж міст проект також погоджується Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою.
Рішення Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування про встановлення і зміну меж адміністративно-територіальної одиниці одночасно є рішенням про затвердження проектів землеустрою щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальної одиниці.
Проекти землеустрою щодо встановлення і зміни меж районів у містах погоджуються з відповідною районною у місті радою, районною у місті державною адміністрацією (у разі їх утворення).
3. Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів погоджуються в обов’язковому порядку територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин та структурним підрозділом відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району - виконавчим органом відповідної міської ради у сфері містобудування та архітектури, а також органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони культурної спадщини, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини (щодо проектів, за якими здійснюється встановлення меж територій історико-культурного призначення), територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, а на території Автономної Республіки Крим - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства (щодо проектів, за якими здійснюється встановлення меж територій лісогосподарського призначення), територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, а на території Автономної Республіки Крим - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань водного господарства (щодо проектів, за якими здійснюється встановлення меж територій земель водного фонду, та водоохоронних зон), центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища у разі наявності територій чи об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, земель оздоровчого, рекреаційного призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон), органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища (у разі наявності територій чи об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення).
Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів затверджуються їх замовниками.
4. Проекти землеустрою щодо консолідації земель сільськогосподарського призначення погоджуються власниками, користувачами земельних ділянок, щодо яких передбачається зміна меж, обмін чи інші способи консолідації, і затверджуються територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
5. Проекти землеустрою щодо приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій погоджуються рішенням загальних зборів працівників цих підприємств, установ та організацій (іншими суб’єктами, визначеними законодавством), територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, і затверджуються районними державними адміністраціями.
Проекти землеустрою щодо приватизації земель комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій погоджуються рішенням загальних зборів працівників цих підприємств, установ та організацій (іншими суб’єктами, визначеними законодавством), територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, і затверджуються відповідними сільськими, селищними, міськими радами.
6. Проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) погоджуються відповідною сільською, селищною, міською радою (у разі розташування земельних ділянок у межах населеного пункту) чи районною державною адміністрацією, а в разі якщо районна державна адміністрація не утворена - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією (у разі розташування земельних ділянок за межами населених пунктів) і затверджуються на зборах більшістю власників земельних часток (паїв) у межах земель, що перебувають у власності (користуванні) такого сільськогосподарського підприємства, що оформляється відповідним протоколом.
7. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються в порядку, встановленому статтею 1861 цього Кодексу, і затверджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
8. Проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб погоджуються у порядку, встановленому статтею 1861 цього Кодексу, та затверджуються:
у разі якщо проект передбачає впорядкування для містобудівних потреб території, розташованої в межах населених пунктів, - відповідними сільськими, селищними, міськими радами;
у разі якщо проект передбачає впорядкування для містобудівних потреб території, розташованої за межами населених пунктів, - районною державною адміністрацією, а у разі якщо районна державна адміністрація не утворена - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією.
9. Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, не підлягають погодженню і затверджуються замовниками таких проектів.
10. Проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів погоджуються в порядку, встановленому статтею 1861 цього Кодексу, та затверджуються відповідними сільськими, селищними, міськими радами.
11. Робочі проекти землеустрою підлягають погодженню територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Робочі проекти землеустрою, що передбачають заходи з будівництва об’єктів та споруд, погоджуються також структурним підрозділом відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району - виконавчим органом відповідної міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі якщо такий орган не утворений - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурним підрозділом відповідної обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.
Робочі проекти землеустрою затверджуються замовниками таких проектів.
12. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, сервітуту, погоджується землевласником та землекористувачем і затверджується особою, яка набуває право суборенди або сервітуту.
13. Технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок погоджується:
у разі якщо поділ, об’єднаних земельних ділянок здійснюється її користувачем - власником земельних ділянок, а щодо земельних ділянок державної або комунальної власності - органом виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом місцевого самоврядування, уповноваженими розпоряджатися земельними ділянками відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу;
у разі поділу, об’єднання власником земельної ділянки, що перебуває у користуванні, - землекористувачем.
Технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок затверджується замовником.
14. Технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель погоджується територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, і затверджується замовником технічної документації.
У разі якщо на підставі матеріалів інвентаризації здійснюються формування земельних ділянок за рахунок земель державної та комунальної власності, визначення їх угідь, а також віднесення таких земельних ділянок до певних категорій, технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель погоджується в порядку, встановленому статтею 1861 цього Кодексу.
Віднесення особливо цінних земель, визначених пунктами "а" і "б" частини першої статті 150 цього Кодексу, до земель інших категорій за матеріалами інвентаризації заборонено.
15. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) погодженню не підлягає, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, і затверджується:
Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у разі якщо земельна ділянка перебуває у державній або комунальній власності;
власником земельної ділянки, у разі якщо земельна ділянка перебуває у приватній власності.
Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано, погоджується територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, структурним підрозділом районної, Київської або Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - виконавчим органом міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурним підрозділом обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури і затверджується замовником технічної документації.
16. Оригінал відповідної документації із землеустрою подається розробником для погодження територіальному органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а іншим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування та іншим суб’єктам, які здійснюють погодження документації із землеустрою, - копії такої завіреної розробником документації.
17. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування, інші суб’єкти, визначені цією статтею, зобов'язані протягом десяти робочих днів з дня одержання документації із землеустрою безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про її погодження або про відмову в такому погодженні з обов'язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері. Строк дії цих висновків є необмеженим.
18. Підставою для відмови у погодженні документації із землеустрою може бути лише невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.
19. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, іншим суб’єктам, визначених частинами першою - п’ятнадцятою цієї статті, при погодженні та затверджені документації із землеустрою забороняється вимагати:
додаткові матеріали та документи, не включені до складу документації із землеустрою, встановленого Законом України "Про землеустрій";
надання погодження документації із землеустрою будь-якими іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, погодженнях яких не передбачено цією статтею;
проведення будь-яких обстежень, експертиз та робіт.
Кожен орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, інший суб’єкт, визначений цією статтею, розглядає та погоджує документацію із землеустрою самостійно та незалежно від погодження документації із землеустрою іншими органами.
20. Документація із землеустрою подається для проведення державної експертизи землевпорядної документації у випадках та порядку, встановлених Законом України "Про державну експертизу землевпорядної документації".";
 
Враховано частково   10) статтю 186 викласти в такій редакції:
 
29. "Стаття 186. Погодження і затвердження документації із землеустрою
 
   "Стаття 186. Погодження і затвердження документації із землеустрою
 
30. 1. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць погоджуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин; органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони культурної спадщини, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, а на території Автономної Республіки Крим - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, а на території Автономної Республіки Крим - з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань водного господарства; органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища; структурним підрозділом відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - виконавчим органом відповідної міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурним підрозділом відповідної обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.
 
   1. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць погоджуються територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони культурної спадщини, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини, територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, а на території Автономної Республіки Крим - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства, територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, а на території Автономної Республіки Крим - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань водного господарства, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району - виконавчим органом відповідної міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі якщо такий орган не утворений - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурним підрозділом відповідної обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.
 
31. У разі розроблення схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель району, така документація із землеустрою додатково погоджується із відповідними сільськими, селищними, міськими радами та районною державною адміністрацією.
 
   У разі розроблення схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель району така документація із землеустрою додатково погоджується відповідними сільськими, селищними, міськими радами та районною державною адміністрацією.
 
32. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель району затверджуються районною радою.
 
   Схема землеустрою і техніко-економічне обґрунтування використання та охорони земель району затверджуються районною радою.
 
33. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель села, селища, міста затверджуються відповідною сільською, селищною або міською радою.
 
   Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель села, селища, міста затверджуються відповідною сільською, селищною або міською радою.
 
34. 2. Проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць погоджуються сільськими, селищними, міськими, районними радами, районними державними адміністраціями, за рахунок території яких планується здійснити розширення таких меж. У разі розширення меж населеного пункту за рахунок території, яка не входить до складу відповідного району, або якщо районна рада не утворена, проект погоджується з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією.
 
-17- Кулініч О.І.
Частину другу статті 186 Земельного кодексу України доповнити абзацом такого змісту:
"Проекти землеустрою щодо встановлення і зміни меж районів у містах погоджується з відповідною районною у місті радою, районною у місті державною адміністрацією (у разі їх утворення)".
 
Враховано   2. Проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць погоджуються сільськими, селищними, міськими, районними радами, районними державними адміністраціями, за рахунок території яких планується здійснити розширення таких меж. У разі розширення меж адміністративно-територіальної одиниці за рахунок території, що не входить до складу відповідного району, або якщо районна рада не утворена, проект погоджується Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією.
 
35. У разі встановлення меж міст проект також погоджується з Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою.
 
   У разі встановлення меж міст проект також погоджується Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою.
 
36. Рішення Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування про встановлення (зміну) меж адміністративно-територіальних одиниць є одночасно рішенням про затвердження проектів землеустрою щодо їх встановлення (зміни).
 
   Рішення Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування про встановлення (зміну) меж адміністративно-територіальної одиниці одночасно є рішенням про затвердження проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальної одиниці.
Проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж районів у містах погоджуються з відповідною районною у місті радою, районною у місті державною адміністрацією (у разі їх утворення).
 
37. 3. Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, земель водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів погоджуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин; органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони культурної спадщини, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини (щодо проектів, за якими здійснюється встановлення меж територій історико-культурного призначення); центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, а на території Автономної Республіки Крим - з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства (у разі наявності в межах територій земель лісогосподарського призначення); центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, а на території Автономної Республіки Крим - з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань водного господарства (у разі наявності в межах територій земель водного фонду); органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища.
 
   3. Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів погоджуються в обов’язковому порядку територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, та структурним підрозділом відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району - виконавчим органом відповідної міської ради у сфері містобудування та архітектури, а також органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони культурної спадщини, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини (щодо проектів, за якими здійснюється встановлення меж територій історико-культурного призначення), територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, а на території Автономної Республіки Крим - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства (щодо проектів, за якими здійснюється встановлення меж територій лісогосподарського призначення), територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, а на території Автономної Республіки Крим - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань водного господарства (щодо проектів, за якими здійснюється встановлення меж територій земель водного фонду та водоохоронних зон), центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища (у разі наявності територій чи об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, земель оздоровчого, рекреаційного призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон), органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища (у разі наявності територій чи об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення).
 
38. Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, земель водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів також погоджуються з власниками, користувачами земельних ділянок, які включаються до території природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення та земель водного фонду, меж обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів без їх вилучення, крім випадків, коли обмеження, безпосередньо встановлені законом.
 
-18- Кулініч О.І.
Абзац другий частини третьої статті 186 Земельного кодексу України після слів: "законом" доповнити словами: "або прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами, рішенням суду."
 
Враховано частково   Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів погоджуються з власниками, користувачами земельних ділянок, які включаються до території природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів без їх вилучення, крім випадків, коли обмеження, безпосередньо встановлені законом або прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.
 
39. Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, земель водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів затверджуються їх замовниками.
 
   Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів затверджуються їх замовниками.
 
40. 4. Проекти землеустрою щодо консолідації земель сільськогосподарського призначення погоджуються власниками, користувачами, заставодержателями земельних ділянок щодо яких передбачається зміна меж, обмін та інші способи консолідації і затверджуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
 
-19- Кулініч О.І.
Частину четверту статті 186 Земельного кодексу України виключити.
 
Враховано      
41. 5. Проекти землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій погоджуються рішенням загальних зборів працівників цих підприємств, установ та організацій (іншими суб’єктами, визначеними законодавством) і затверджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень визначених статтею 122 цього Кодексу.
 
-20- Кулініч О.І.
Частину п’яту статті 186 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
"5. Проекти землеустрою щодо приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій погоджуються рішенням загальних зборів працівників цих підприємств, установ та організацій (іншими суб’єктами, визначеними законодавством), центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин і затверджується районними державними адміністраціями.
Проекти землеустрою щодо приватизації земель комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій погоджуються рішенням загальних зборів працівників цих підприємств, установ та організацій (іншими суб’єктами, визначеними законодавством), територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, у районі (місті) і затверджуються відповідними сільськими, селищними, міськими радами.""
 
Враховано   4. Проекти землеустрою щодо приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій погоджуються рішенням загальних зборів працівників цих підприємств, установ та організацій (іншими суб’єктами, визначеними законодавством), територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, і затверджуються районними державними адміністраціями.
Проекти землеустрою щодо приватизації земель комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій погоджуються рішенням загальних зборів працівників цих підприємств, установ та організацій (іншими суб’єктами, визначеними законодавством), територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, у районі (місті) і затверджуються відповідними сільськими, селищними, міськими радами.
 
42. 6. Проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) погоджуються відповідною сільською, селищною, міською радою чи районною державною адміністрацією і затверджуються на зборах більшістю власників земельних часток (паїв) у межах земель, що перебувають у власності (користуванні) одного сільськогосподарського підприємства.
 
-21- Кулініч О.І.
Частину шосту запропонованої редакції статті 186 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
"6. Проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) погоджуються відповідною сільською, селищною, міською радою (у разі розташування земельних ділянок у межах населеного пункту) чи районною державною адміністрацією, а у разі, якщо районна державна адміністрація не утворена - Радою Міністрів Автономної республіки Крим, обласною державною адміністрацією (у разі розташування земельних ділянок за межами населених пунктів) і затверджуються на зборах більшістю власників земельних часток (паїв) у межах земель, що перебувають у власності (користуванні) одного сільськогосподарського підприємства."
 
Враховано   5. Проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) погоджуються відповідною сільською, селищною, міською радою (у разі розташування земельних ділянок у межах населеного пункту) чи районною державною адміністрацією, а в разі якщо районна державна адміністрація не утворена - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією (у разі розташування земельних ділянок за межами населених пунктів) і затверджуються на зборах більшістю власників земельних часток (паїв) у межах земель, що перебувають у власності (користуванні) такого сільськогосподарського підприємства, що оформляється відповідним протоколом.
 
43. 7. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, і затверджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
 
   6. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, і затверджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
 
44. 8. Проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб погоджуються в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу та затверджуються відповідними сільськими, селищними, міськими радами або районними державними адміністраціями відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
 
-22- Кулініч О.І.
Частину восьму запропонованої редакції статті 186 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
"Проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб погоджуються в порядку, встановленому статтею 1861 цього Кодексу та затверджуються:
- у разі, якщо проектом передбачено впорядкування для містобудівних потреб території, розташованої в межах населених пунктів - сільською, селищною, міською радою,
- у разі, якщо проектом передбачено впорядкування для містобудівних потреб території, розташованої за межами населених пунктів на території району, де районна державна адміністрація утворена - районною державною адміністрацією,
- у інших випадках - Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією".
 
Враховано   7. Проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб погоджуються у порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, та затверджуються:
у разі якщо проект передбачає впорядкування для містобудівних потреб території, розташованої в межах населених пунктів, - відповідними сільськими, селищними, міськими радами;
у разі якщо проект передбачає впорядкування для містобудівних потреб території, розташованої за межами населених пунктів, - районною державною адміністрацією, а у разі якщо районна державна адміністрація не утворена - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією.
 
45. 9. Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь погоджуються:
 
-23- Кулініч О.І.
Частину 9 нової редакції статті 186 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
"9. Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь затверджуються замовниками таких проектів".
 
Враховано   8. Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, не підлягають погодженню і затверджуються замовниками таких проектів.
 
46. щодо земельних ділянок, розташованих у межах населеного пункту, - сільською, селищною, міською радою;
 
      
47. щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, - районною державною адміністрацією.
 
      
48. Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь затверджуються замовниками таких проектів.
 
      
49. 10. Проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів погоджуються в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу та затверджуються сільськими, селищними, міськими радами.
 
-24- Кулініч О.І.
Частину десяту запропонованої редакції статті 186-1 виключити, змінивши відповідним чином нумерацію наступних частин цієї статті.
 
Відхилено Як таку, що суперечить поправкам 113,114,115,116 поданим автором.  9. Проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів погоджуються в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, та затверджуються відповідними сільськими, селищними, міськими радами.
 
50. 11. Проект землеустрою щодо встановлення меж зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин; структурним підрозділом відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - виконавчим органом відповідної міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурним підрозділом відповідної обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури, а також власниками та користувачами земельних ділянок, які розміщено у межах зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів або її частини.
 
-25- Кулініч О.І.
Частину одинадцяту запропонованої редакції статті 186 Земельного кодексу України виключити
 
Враховано      
51. У разі коли проектом землеустрою передбачається встановлення зон особливого використання земель навколо військових об’єктів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, такий проект також погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, а у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення – з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища.
 
      
52. У разі коли зона особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів або її частина розташована на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, проекти землеустрою розробляються щодо кожної адміністративно-територіальної одиниці та погоджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, на території яких встановлюється така зона.
 
      
53. Проекти землеустрою щодо встановлення меж зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів затверджуються замовниками таких проектів.
 
      
54. 12. Робочі проекти землеустрою щодо охорони земель підлягають обов'язкому погодженню центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин; органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища.
 
-26- Кулініч О.І.
У частині дванадцятій статті 186 Земельного кодексу України слова: "щодо охорони земель", "обов’язковому" виключити.
 
Враховано   10. Робочі проекти землеустрою підлягають погодженню територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом відповідної обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища.
 
55. Робочі проекти землеустрою щодо охорони земель, якими, передбачається будівництво меліоративних систем, протиерозійних, гідротехнічних, протизсувних, берегоукріплювальних та інших споруд погоджуються також структурним підрозділом відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - виконавчим органом відповідної міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурним підрозділом відповідної обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.
 
   Робочі проекти землеустрою, що передбачають заходи з будівництва об’єктів та споруд, погоджуються також структурним підрозділом відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району - виконавчим органом відповідної міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі якщо такий орган не утворений - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурним підрозділом відповідної обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.
 
56. Робочі проекти землеустрою щодо охорони земель затверджуються замовниками таких проектів.
 
   Робочі проекти землеустрою затверджуються замовниками таких проектів.
 
57. 13. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, сервітуту погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, землевласником (землекористувачем) і затверджується особою, яка набуває право суборенди або сервітуту.
 
-27- Сажко С.М.
1. В абзаці 30 підпункту 10 пункту 1 розділу І після слова "погоджується" виключити слова "центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, ";
 
Враховано   11. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, сервітуту, погоджується землевласником та землекористувачем і затверджується особою, яка набуває право суборенди або сервітуту.
 
    -28- Кулініч О.І.
У частині тринадцятій статті 186 Земельного кодексу України слова: "центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин" виключити.
 
Враховано    
58. 14. Технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок погоджується:
 
-29- Кулініч О.І.
Частину 14 запропонованої редакції статті 186 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
"14. Технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок погоджується:
у разі якщо поділ, об’єднання земельної ділянки здійснюється її користувачем - власником земельних ділянок, а щодо земельних ділянок державної або комунальної власності - органом державної влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, органом місцевого самоврядування, уповноваженим розпоряджатись земельними ділянками відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу;
у разі поділу чи об’єднання земельної ділянки, що перебуває у заставі - заставодержателем;
у разі поділу власником земельної ділянки, яка перебуває у користуванні - землекористувачем."
 
Враховано   12. Технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок погоджується:
 
59. власником земельних ділянок, у разі якщо ці земельні ділянки перебувають у приватній власності;
 
   у разі якщо поділ, об’єднання земельних ділянок здійснюється її користувачем - власником земельних ділянок, а щодо земельних ділянок державної або комунальної власності - органом виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом місцевого самоврядування, уповноваженими розпоряджатися земельними ділянками відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу;
 
60. органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у разі якщо земельні ділянки перебувають у державній або комунальній власності.
 
   у разі поділу, об’єднання земельної ділянки, що перебуває у заставі, - заставодержателем;
у разі поділу, об’єднання власником земельної ділянки, що перебуває у користуванні, - землекористувачем.
 
61. Технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок затверджується замовником.
 
   Технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок затверджується замовником.
 
62. 15. Технічна документація із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, і затверджується замовником технічної документації.
 
-30- Кулініч О.І.
У частині 15 статті 186 Земельного кодексу України слово: "проведення" виключити.
 
Враховано   13. Технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель погоджується територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, і затверджується замовником технічної документації.
 
63. У випадку, коли на підставі матеріалів інвентаризації здійснюється формування земельних ділянок за рахунок земель державної та комунальної власності, визначення їх угідь, а також віднесення таких земельних ділянок до певних категорій, технічна документація із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, а у випадку віднесення особливо цінних земель державної чи комунальної власності, визначених у пунктах "а" і "б" частини першої статті 150 цього Кодексу, до земель інших категорій також підлягає погодженню з Верховною Радою України, та затверджується її замовником.
 
-31- Кулініч О.І.
У абзаці другому частини 15 запропонованої редакції статті 186 Земельного кодексу України слова: ", а у випадку віднесення особливо цінних земель державної чи комунальної власності, визначених у пунктах "а" і "б" частини першої статті 150 цього Кодексу, до земель інших категорій також підлягає погодженню з Верховною Радою України, та затверджується її замовником" виключити.
 
Враховано частково   У разі якщо на підставі матеріалів інвентаризації здійснюються формування земельних ділянок за рахунок земель державної та комунальної власності, визначення їх угідь, а також віднесення таких земельних ділянок до певних категорій, технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.
Віднесення особливо цінних земель, визначених пунктами "а" і "б" частини першої статті 150 цього Кодексу, до земель інших категорій за матеріалами інвентаризації заборонено.
 
64. 16. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) погодженню не підлягає і затверджується:
 
   14. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) погодженню не підлягає і затверджується:
 
65. Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у разі якщо земельна ділянка перебуває у державній або комунальній власності;
 
   Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у разі якщо земельна ділянка перебуває у державній або комунальній власності;
 
66. власником земельної ділянки, у разі якщо земельна ділянка перебуває у приватній власності.
 
   власником земельної ділянки, у разі якщо земельна ділянка перебуває у приватній власності.
 
67. 17. Розробник подає на погодження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, оригінал документації із землеустрою, а до інших органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, та інших суб’єктів, які здійснюють погодження, - копії документації із землеустрою.
 
-32- Кулініч О.І.
Частину 17 статті 186 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
"17. Оригінал документації із землеустрою подається розробником для погодження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а до інших органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інших суб’єктів, які здійснюють погодження документації із землеустрою - копії такої документації".
 
Враховано   15. Оригінал відповідної документації із землеустрою подається розробником для погодження територіальному органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а іншим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування та іншим суб’єктам, які здійснюють погодження документації із землеустрою, - копії такої завіреної розробником документації.
 
68. 18. Органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування, інші суб’єкти, які зазначені у частинах першій – п’ятнадцятій цієї статті, зобов'язані протягом десяти робочих днів з дня одержання копії документації із землеустрою безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про її погодження або про відмову в такому погодженні з обов'язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.
 
-33- Кулініч О.І.
У частині 18 статті 186 Земельного кодексу України слова: "частинах першій - п’ятнадцятій" виключити.
 
Враховано   16. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування, інші суб’єкти, визначені цією статтею, зобов'язані протягом десяти робочих днів з дня одержання документації із землеустрою безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про її погодження або про відмову в такому погодженні з обов'язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері. Строк дії цих висновків є необмеженим.
 
69. 19. Підставою для відмови у погодженні документації із землеустрою може бути лише невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.
 
   17. Підставою для відмови у погодженні документації із землеустрою може бути лише невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.
 
70. 20. Органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, іншим суб’єктам, зазначеним у частинах першій – п’ятнадцятій цієї статті, при погодженні документації із землеустрою забороняється вимагати:
 
   18. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, іншим суб’єктам, визначеним цією статтею, при погодженні та затверджені документації із землеустрою забороняється вимагати:
 
71. додаткові матеріали та документи, не включені до складу документації із землеустрою, встановленого Законом України "Про землеустрій";
 
   додаткові матеріали та документи, не включені до складу документації із землеустрою, встановленого Законом України "Про землеустрій";
 
72. надання погодження документації із землеустрою будь-якими іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями;
 
   надання погодження документації із землеустрою будь-якими іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, погодження яких не передбачено цією статтею;
 
73. проведення будь-яких обстежень, експертиз та робіт.
 
   проведення будь-яких обстежень, експертиз та робіт.
 
74. Кожен орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, інший суб’єкт, зазначений у частинах першій – п’ятнадцятій цієї статті, розглядає та погоджує документацію із землеустрою самостійно та незалежно від погодження документації із землеустрою іншими органами.
 
   Кожен орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, інший суб’єкт, визначений цією статтею, розглядає та погоджує документацію із землеустрою самостійно та незалежно від погодження документації із землеустрою іншими органами.
 
75. 21. Документація із землеустрою подається для проведення державної експертизи землевпорядної документації у випадках та порядку встановленому Законом України "Про державну експертизу землевпорядної документації".";
 
-34- Кулініч О.І.
Доповнити статтю 186 Земельного кодексу України частиною такого змісту:
"Повноваження центральних органів виконавчої влади щодо погодження документації із землеустрою реалізуються їх територіальними органами, утвореними за місцем розташування земельної ділянки - у районах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць), у разі відсутності таких - територіальними органами, утвореними у Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, у разі відсутності останніх - центральним органом виконавчої влади безпосередньо".
 
Враховано редакційно   19. Документація із землеустрою подається для проведення державної експертизи землевпорядної документації у випадках та порядку, встановлених Законом України "Про державну експертизу землевпорядної документації".
20. Погодження документації із землеустрою здійснюється за місцем розташування земель (земельних ділянок) територіальними органами центральних органів виконавчої влади утворених у районі, місті обласного, республіканського значення (Автономної Республіки Крим), місті Києві та Севастополі або міжрегіональним територіальним органом, у разі якщо повноваження його поширюється на декілька адміністративно-територіальних одиниць.
У разі відсутності територіальних органів центральних органів виконавчої влади, зазначених у абзаці першому цієї частини, погодження документації із землеустрою здійснюється територіальним органом центральних органів виконавчої влади, утвореним в Автономній Республіці Крим, області, а в разі їх відсутності - відповідним центральним органом виконавчої влади безпосередньо";
 
    -35- Кулініч О.І.
Доповнити статтю 186 частиною такого змісту:
"1. Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки:
на якій розташовано об’єкт будівництва або планується розташування такого об’єкта, земельної ділянки, розташованої у межах населеного пункту, підлягає також погодженню з структурним підрозділом районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - з виконавчим органом міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурним підрозділом обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури;
природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земельної ділянки, розташованої на території чи в межах об’єкта природно-заповідного фонду або в межах прибережної захисної смуги, підлягає також погодженню з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища;
розташованої на території пам’яток культурної спадщини національного значення, їх охоронних зон та охоронюваних археологічних територіях, підлягає також погодженню з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини;
розташованої на території земель історико-культурного призначення, пам’яток культурної спадщини місцевого значення, їх охоронних зон, в історичних ареалах населених місць та інших землях історико-культурного призначення, крім випадків, зазначених в абзаці третьому цієї частини, підлягає також погодженню з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони культурної спадщини, відповідним структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини;
лісогосподарського призначення підлягає також погодженню з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, а на території Автономної Республіки Крим - з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства;
водного фонду підлягає також погодженню з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, а на території Автономної Республіки Крим - з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань водного господарства."
 
Відхилено    
    -36- Кулініч О.І.
Статтю 186-1 виключити із Земельного кодексу України.
 
Відхилено Як таку, що внесена з порушення вимог ст. 89 та ст. 116 Регламенту ВРУ.   
76. 11) абзац другий пункту 1 розділу Х "Перехідні положення" викласти в такій редакції:
 
   11) у пункті 1 розділу Х "Перехідні положення":
абзац другий викласти в такій редакції:
 
77. "Установити, що рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок", є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цим громадянам або їх спадкоємцям відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" за технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).".
 
-37- Барвіненко В.Д.
Абзац другий пункту 1 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України викласти в такій редакції: "Установити, що рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок", є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цих громадян або їх спадкоємців відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Державна реєстрація таких земельних ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).";
 
Враховано   "Установити, що рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок", є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цих громадян або їх спадкоємців відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Державна реєстрація таких земельних ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)";
доповнити абзацом п’ятим такого змісту:
"Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, місце розташування яких визначено за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), які розроблені до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою", відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру, здійснюється за технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)".
 
    -38- Барвіненко В.Д.
Пункт 1 розділу Х"Перехідні положення" Земельного кодексу України доповнити абзацом такого змісту: "Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, передбачені проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), які розроблені до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою", відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру, здійснюється за технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)";
 
Враховано    
    -39- Кулініч О.І.
Абзац другий пункту 1 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України викласти в такій редакції:
"Установити, що рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок", є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цим громадянам або їх спадкоємцям відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Державна реєстрація таких земельних ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)".
 
Враховано    
    -40- Кулініч О.І.
Пункт 1 розділу Х"Перехідні положення" Земельного кодексу України доповнити абзацом такого змісту:
"Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, передбачені проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), які розроблені до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою", відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру, здійснюється за технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) земельної ділянки в натурі (на місцевості)."
 
Враховано    
78. 2. У Законі України "Про землеустрій" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 36, ст. 282):
 
   2. У Законі України "Про землеустрій" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 36, ст. 282 із наступними змінами):
 
79. 1) у частині першій статті 1:
 
   1) у статті 1:
 
80. в абзаці четвертому після слів "документація із землеустрою" доповнити словами " (землевпорядна документація)";
 
   абзац четвертий після слів "документація із землеустрою" доповнити словами " (землевпорядна документація)";
 
81. після абзацу шостого доповнити абзацом такого змісту:
 
   після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
82. "масив земель сільськогосподарського призначення — сукупність земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що складаються з сільськогосподарських та необхідних для їх обслуговування несільськогосподарських угідь (зокрема, земель під польовими дорогами, меліоративними системами, господарськими шляхами, прогонами, лінійними об’єктами, об’єктами інженерної інфраструктури, а також ярами, заболоченими землями, іншими угіддями, що знаходяться в середині земельного масиву), мають спільні межі та обмежені природними та/або штучними елементами рельєфу (автомобільними дорогами загального користування, полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями, водними об’єктами тощо);";
 
-41- Барвіненко В.Д.
У абзаці сьомому частини першої статті 1 Закону України "Про землеустрій": слово "зокрема, " виключити, слово "знаходяться" замінити словом "розташовані".
 
Враховано   "масив земель сільськогосподарського призначення - сукупність земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що складаються з сільськогосподарських та необхідних для їх обслуговування несільськогосподарських угідь (земель під польовими дорогами, меліоративними системами, господарськими шляхами, прогонами, лінійними об’єктами, об’єктами інженерної інфраструктури, а також ярами, заболоченими землями, іншими угіддями, що розташовані всередині земельного масиву), мають спільні межі та обмежені природними та/або штучними елементами рельєфу (автомобільними дорогами загального користування, полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями, водними об’єктами тощо)".
 
83. У зв’язку з цим абзаци сьомий-дванадцятий вважати абзацами восьмим-тринадцятим;
 
   У зв’язку з цим абзаци сьомий - дванадцятий вважати відповідно абзацами восьмим - тринадцятим;
 
84. абзац дев’ятий викласти в такій редакції:
 
   абзаци десятий – дванадцятий викласти в такій редакції:
 
85. "проект землеустрою – затверджені текстові та графічні матеріали, які містять сукупність економічних розрахунків, карт (планів) та інших документів, що створюються внаслідок проектування заходів з використання та охорони земель і передбачають відповідні технологічні рішення;";
 
   "проект землеустрою – сукупність економічних, проектних і технічних документів щодо обґрунтування заходів з використання та охорони земель, які передбачається здійснити за таким проектом;
 
86. абзац десятий викласти в такій редакції:
 
-42- Барвіненко В.Д.
Абзаци десятий - дванадцятий частини першої статті 1 Закону України "Про землеустрій" викласти в такій редакції:
"проект землеустрою - сукупність економічних, проектних і технічних документів щодо обґрунтування заходів з використання та охорони земель, які передбачається здійснити за таким проектом;
робочий проект землеустрою - сукупність економічних, проектних і технічних документів з використання та охорони земель, що включає розрахунки, опис, креслення технічних рішень, кошторис, реалізацію яких передбачається здійснити протягом строку, встановленого цим проектом;
стале землекористування - використання земель, що визначається тривалим користуванням земельною ділянкою без зміни її цільового призначення та погіршення її якісних характеристик, а також забезпечує оптимальні параметри екологічних і соціально-економічних функцій територій; ";
 
Враховано      
87. "робочий проект землеустрою щодо охорони земель - сукупність економічних і технічних матеріалів з використання та охорони земель, які вміщують розрахунки, опис, креслення технічних рішень, кошторис на виконання робіт з охорони земель;";
 
-43- Кулініч О.І.
У абзаці десятому частини першої статті 1 Закону України "Про землеустрій" слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано   робочий проект землеустрою - сукупність економічних, проектних і технічних документів з використання та охорони земель, що включає розрахунки, опис, креслення технічних рішень, кошторис, реалізацію яких передбачається здійснити протягом строку, встановленого цим проектом;
 
88. абзац одинадцятий викласти в такій редакції:
 
      
89. "стале землекористування - форма та відповідні до неї методи використання земель, що відзначається тривалим користуванням земельною ділянкою без зміни її цільового призначення та погіршення її якісних характеристик, а також забезпечують оптимальні параметри екологічних і соціально-економічних функцій територій;";
 
   стале землекористування - використання земель, що визначається тривалим користуванням земельною ділянкою без зміни її цільового призначення, погіршення її якісних характеристик та забезпечує оптимальні параметри екологічних і соціально-економічних функцій територій";
 
90. після абзацу одинадцятого доповнити абзацом такого змісту:
 
   після абзацу дванадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
91. "технічна документація із землеустрою - сукупність текстових та графічних матеріалів, які визначають необхідний і достатній технічний процес проведення заходів з використання та охорони земель без застосування елементів проектування;";
 
   "технічна документація із землеустрою - сукупність текстових та графічних матеріалів, що визначають технічний процес проведення заходів з використання та охорони земель без застосування елементів проектування".
 
92. У зв’язку з цим абзац дванадцятий вважати абзацом тринадцятим;
 
   У зв’язку з цим абзац тринадцятий вважати абзацом чотирнадцятим;
 
93. після абзацу тринадцятого доповнити абзацом такого змісту:
 
   доповнити абзацом п’ятнадцятим такого змісту:
 
94. "черезсмужжя — розташування між декількома земельними ділянками, які належать на праві власності одній особі і розташовані в одному масиві земель сільськогосподарського призначення, земельних ділянок, які належать на праві власності іншій особі;";
 
   "черезсмужжя — розташування між декількома земельними ділянками, що належать на праві власності одній особі і розташовані в одному масиві земель сільськогосподарського призначення, земельних ділянок, що належать на праві власності іншій особі";
 
95. 2) пункт "е" частини першої статті 14 викласти в такій редакції:
 
   2) пункт "е" статті 14 викласти в такій редакції:
 
96. "е) проведення державної експертизи документації із землеустрою у випадку та порядку, передбаченому законодавством;";
 
-44- Барвіненко В.Д.
У пункті "е" частини першої статті 14 Закону України "Про землеустрій" слово "законодавством" замінити словом "законом";
 
Враховано   "е) проведення державної експертизи документації із землеустрою у випадках та порядку, передбачених законом";
 
    -45- Кулініч О.І.
Пункт "е" частини першої статті 14 Закону України "Про землеустрій" викласти в такій редакції:
"е) проведення державної експертизи документації із землеустрою у випадках, встановлених законом; "
 
Враховано    
97. 3) статтю 22 доповнити частиною другою такого змісту:
 
   3) статтю 22 доповнити частиною другою такого змісту:
 
98. "Рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про надання дозволу на розробку документації із землеустрою приймається у випадках, передбаченим цим Законом та Земельним кодексом України. Вказане рішення надається безоплатно та має необмежений термін дії.";
 
-46- Барвіненко В.Д.
Частину другу статті 22 Закону України "Про землеустрій" викласти в такій редакції: "Рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про надання дозволу на розробку документації із землеустрою або її затвердження приймається виключно у строки та лише у випадках, передбачені цим Законом та Земельним кодексом України. Зазначені рішення надаються безоплатно та мають необмежений строк дії.";
 
Враховано   "Рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про надання дозволу на розробку документації із землеустрою приймається виключно у строки та лише у випадках, передбачених цим Законом та Земельним кодексом України. Зазначене рішення надається безоплатно та має необмежений строк дії";
 
    -47- Кулініч О.І.
Запропоновану нову частину статті 22 Закону України "Про землеустрій" після слова: "приймається" доповнити словом: "лише".
 
Враховано редакційно    
99. 4) статтю 25 викласти в такій редакції:
 
   4) статтю 25 викласти в такій редакції:
 
100. "Стаття 25. Документація із землеустрою
 
   "Стаття 25. Документація із землеустрою
 
101. Документація із землеустрою розробляється у вигляді схеми, проекту або технічної документації.
 
-48- Барвіненко В.Д.
Абзац перший частини першої статті 25 Закону України "Про землеустрій" після слова: "проекту" доповнити словами: "робочого проекту";
 
Враховано   Документація із землеустрою розробляється у вигляді схеми, проекту, робочого проекту або технічної документації.
 
    -49- Кулініч О.І.
Абзац перший частини першої статті 25 Закону України "Про землеустрій" після слова: "проекту" доповнити словами: "робочого проекту".
 
Враховано    
102. Види документації із землеустрою:
 
   Види документації із землеустрою:
 
103. а) схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць;
 
   а) схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць;
 
104. б) проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць;
 
-50- Барвіненко В.Д.
16. У пункті "б" абзацу другого частини першої статті 25 Закону України "Про землеустрій" слово " (зміни)" замінити словами "і зміни";
 
Відхилено   б) проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць;
 
105. в) проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, земель водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів;
 
-51- Барвіненко В.Д.
Пункт "в" абзацу другого частини першої статті 25 Закону України "Про землеустрій" викласти в такій редакції: "в) проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів; ";
 
Враховано   в) проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів;
 
106. г) проекти землеустрою щодо консолідації земель сільськогосподарського призначення;
 
-52- Кулініч О.І.
Пункт "г" частини другої статті 25 Закону України "Про землеустрій" виключити.
 
Враховано      
107. ґ) проекти землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
 
   г) проекти землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
 
108. д) проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок;
 
   ґ) проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок;
 
109. е) проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб;
 
   д) проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб;
 
110. є) проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь;
 
   е) проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь;
 
111. ж) проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів;
 
-53- Кулініч О.І.
Пункт "ж" частини другої статті 25 Закону України "Про землеустрій" виключити.
 
Відхилено Тому, що автором не внесені відповідні зміни до ч.5.ст.53 Закону України "Про землеустрій", відповідно виникне правова колізія між положеннями проекту.  є) проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів;
 
112. з) проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв);
 
   ж) проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв);
 
113. и) робочі проекти землеустрою щодо охорони земель;
 
-54- Барвіненко В.Д.
У пункті "и" абзацу другого частини першої статті 25 Закону України "Про землеустрій" слова "щодо охорони земель" виключити;
 
Враховано   з) робочі проекти землеустрою;
 
    -55- Кулініч О.І.
У пункті "и" частини першої запропонованої редакції статті 25 Закону України "Про землеустрій" слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано    
114. і) технічна документація із землеустрою щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України;
 
   и) технічна документація із землеустрою щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України;
 
115. ї) технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
 
   і) технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
 
116. й) технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту;
 
   ї) технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту;
 
117. к) проекти землеустрою щодо встановлення меж зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів;
 
-56- Барвіненко В.Д.
Пункт "к" абзацу другого частини першої статті 25 Закону України "Про землеустрій" виключити, відповідно змінивши нумерацію інших пунктів;
 
Враховано      
    -57- Кулініч О.І.
Пункт "к" частини першої запропонованої редакції статті 25 Закону України "Про землеустрій" виключити, відповідно змінивши нумерацію інших пунктів.
 
Враховано    
118. л) технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок;
 
   й) технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок;
 
119. м) технічна документація із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель.
 
-58- Барвіненко В.Д.
У пункті "м" абзацу другого частини першої статті 25 Закону України "Про землеустрій" слово "проведення" виключити;
 
Враховано   к) технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель.
 
    -59- Кулініч О.І.
У пункті "м" частини першої запропонованої редакції статті 25 Закону України "Про землеустрій" та далі по тексту назву: "технічна документація із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель" замінити на назву: "технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель".
 
Враховано    
120. Види документації із землеустрою та їх склад встановлюються виключно цим Законом.
 
   Види документації із землеустрою та їх склад встановлюються виключно цим Законом.
 
121. Відповідність документації із землеустрою положенням нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою засвідчується:
 
   Відповідність документації із землеустрою положенням нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою засвідчується:
 
122. у паперовій формі - підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою;
 
   у паперовій формі - підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою;
 
123. в електронній формі - електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою, згідно із законодавством про використання електронного цифрового підпису.";
 
   в електронній формі - електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою, згідно із законодавством про використання електронного цифрового підпису";
 
124. 5) статтю 29 викласти в такій редакції:
 
-60- Барвіненко В.Д.
Статтю 29 Закону України "Про землеустрій" виключити;
 
Враховано      
125. "Стаття 29. Загальні вимоги до змісту документації із землеустрою
 
      
126. Документація із землеустрою включає в себе:
 
      
127. а) завдання на складання відповідного виду документації із землеустрою, погодженого розробником та затвердженого замовником;
 
      
128. б) пояснювальну записку, яка містить інформацію про виконавця робіт, характеристику об’єкта землеустрою, опис виконаних робіт;
 
      
129. в) текстові матеріали;
 
      
130. г) графічні матеріали.";
 
      
131. 6) у статті 30 слова "та іншими законами України" виключити;
 
   5) у частині першій статті 30 слова "та іншими законами України" виключити;
 
132. 7) у статті 31 після слів "Зміни до документації із землеустрою вносяться" доповнити словами "особою, яка може бути розробником документації із землеустрою відповідно до вимог цього Закону,";
 
-61- Барвіненко В.Д.
У частині першій статті 31 Закону України "Про землеустрій" після слів "Зміни до документації із землеустрою" доповнити словами: "особою, яка відповідно до вимог цього Закону може бути розробником документації із землеустрою" та доповнити частиною другою такого змісту:
"Погодження та затвердження змін до документації із землеустрою здійснюються в порядку, передбаченому для погодження та затвердження документації із землеустрою";
 
Враховано   6) у статті 31:
частину першу після слів "Зміни до документації із землеустрою вносяться" доповнити словами "особою, яка відповідно до вимог цього Закону може бути розробником документації із землеустрою";
доповнити частиною другою такого змісту:
"Погодження та затвердження змін до документації із землеустрою здійснюються в порядку, передбаченому для погодження та затвердження документації із землеустрою";
 
133. 8) у частині другій статті 39 слова "схем і проектів використання та охорони земель" замінити словами "схем землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць і робочих проектів землеустрою щодо охорони земель";
 
-62- Барвіненко В.Д.
У частині другій статті 39 слова: "щодо охорони земель" виключити;
 
Враховано   7) у частині другій статті 39 слова "схем і проектів використання та охорони земель" замінити словами "схем землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць і робочих проектів землеустрою";
 
    -63- Кулініч О.І.
У частині другій статті 39 слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано    
134. 9) статтю 42 викласти в такій редакції:
 
   8) статтю 42 викласти в такій редакції:
 
135. "Стаття 42. Технічна документація із землеустрою щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України
 
   "Стаття 42. Технічна документація із землеустрою щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України
 
136. Державний кордон України визначається рішеннями Верховної Ради України та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
 
   Державний кордон України визначається рішеннями Верховної Ради України та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
 
137. Матеріали щодо визначення державного кордону України готує комісія, створена Кабінетом Міністрів України, яка узгоджує з відповідною комісією суміжної держави питання визначення державного кордону України.
 
   Матеріали щодо визначення державного кордону України готує комісія, утворена Кабінетом Міністрів України, яка узгоджує з відповідною комісією суміжної держави питання визначення державного кордону України.
 
138. На основі узгодженого рішення цих комісій готується протокол визначення державного кордону України і відповідні графічні матеріали, які погоджуються Кабінетом Міністрів України і подаються на розгляд Верховної Ради України.
 
   На основі узгодженого рішення цих комісій готується протокол визначення державного кордону України і відповідні графічні матеріали, що погоджуються Кабінетом Міністрів України і подаються на розгляд Верховної Ради України.
 
139. На підставі рішення Верховної Ради України розробляється технічна документація із землеустрою щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України, яка включає:
 
   На підставі рішення Верховної Ради України розробляється технічна документація із землеустрою щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України, яка включає:
 
140. а) завдання на складання технічної документації із землеустрою;
 
   а) завдання на складання технічної документації із землеустрою;
 
141. б) пояснювальну записку;
 
   б) пояснювальну записку;
 
142. в) матеріали щодо визначення державного кордону України, підготовлені комісією, створеною Кабінетом Міністрів України;
 
-64- Барвіненко В.Д.
У частині четвертій статті 42 Закону України "Про землеустрій":
у пункті "в" перед словами "матеріали щодо" доповнити словом "узгоджені";
пункт "д" викласти в такій редакції: "д) план лінії Державного кордону України; ";
пункт "е" виключити;
 
Враховано   в) узгоджені матеріали щодо визначення державного кордону України, підготовлені комісією, утвореною Кабінетом Міністрів України;
 
143. г) рішення Верховної Ради України;
 
   г) рішення Верховної Ради України;
 
144. ґ) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
 
   ґ) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
 
145. д) кадастровий план земельної ділянки;
 
   д) план лінії державного кордону України";
 
146. е) матеріали погодження технічної документації із землеустрою.";
 
      
147. 10) статтю 43 виключити;
 
   9) статті 43 і 44 виключити;
 
148. 11) статтю 44 виключити;
 
      
149. 12) частину другу статті 45 викласти в такій редакції:
 
-65- Барвіненко В.Д.
Частину другу статті 45 Закону України "Про землеустрій" замінити чотирма частинами такого змісту:
"Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць розробляються щодо території відповідного району, села, селища, міста.
Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель району розробляються за рішенням районної ради.
Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель села, селища, міста розробляються за рішенням сільської, селищної, міської ради.
Схема землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель відповідної адміністративно-територіальної одиниці включає:
а) завдання на складання схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць;
б) пояснювальну записку;
в) рішення відповідного органу місцевого самоврядування про розроблення схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальної одиниці;
г) характеристику природних умов адміністративно-територіальної одиниці;
ґ) інформацію про сучасний стан використання та охорони земель у межах адміністративно-територіальної одиниці (включаючи обмеження у використанні земель);
д) картограму категорій земель у розрізі угідь у межах відповідної території;
е) картограму агровиробничих груп ґрунтів та крутизни схилів;
є) еколого-економічне обґрунтування використання та охорони земель;
ж) техніко-економічні показники схеми землеустрою;
з) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
и) інформацію про перспективний стан використання та охорони земель у межах адміністративно-територіальної одиниці;
і) схему запланованих заходів щодо раціонального використання та охорони земель;
ї) матеріали погодження схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, визначені статтею 186 Земельного кодексу України.";
 
Враховано   10) частину другу статті 45 замінити чотирма частинами такого змісту:
 
150. "Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць розробляються на територію відповідного району, села, селища, міста.
 
   "Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць розробляються щодо території відповідного району, села, селища, міста.
 
151. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель району розробляються за рішенням районної ради.
 
   Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель району розробляються за рішенням районної ради.
 
152. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель села, селища, міста розробляються за рішенням сільської, селищної, міської ради.
 
   Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель села, селища, міста розробляються за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради.
 
153. Схема землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць включає:
 
   Схема землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель відповідної адміністративно-територіальної одиниці включає:
 
154. а) завдання на складання схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць;
 
   а) завдання на складання схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальної одиниці;
 
155. б) пояснювальну записку;
 
   б) пояснювальну записку;
 
156. в) рішення відповідної районної, сільської, селищної або міської ради про надання дозволу на розроблення схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць;
 
   в) рішення відповідного органу місцевого самоврядування про розроблення схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальної одиниці;
 
157. г) характеристика природних умов адміністративно-територіальної одиниці;
 
   г) характеристику природних умов адміністративно-територіальної одиниці;
 
158. ґ) сучасний стан використання та охорони земель в межах адміністративно-територіальної одиниці;
 
   ґ) інформацію про сучасний стан використання та охорони земель у межах адміністративно-територіальної одиниці (включаючи обмеження у використанні земель);
 
159. д) картограма категорій земель у розрізі угідь в межах відповідної території;
 
   д) картограму категорій земель у розрізі угідь у межах відповідної території;
 
160. е) картограма крутизни схилів;
 
   е) картограму агровиробничих груп ґрунтів та крутизни схилів;
 
161. є) картограма агровиробничих груп ґрунтів;
 
   є) еколого-економічне обґрунтування використання та охорони земель;
 
162. ж) еколого-економічне обґрунтування використання та охорони земель;
 
   ж) техніко-економічні показники схеми землеустрою;
 
163. з) техніко-економічні показники схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць;
 
   з) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
 
164. и) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
 
   и) інформацію про перспективний стан використання та охорони земель у межах адміністративно-територіальної одиниці;
 
165. і) перспективний стан використання та охорони земель в межах адміністративно-територіальної одиниці;
 
   і) схему запланованих заходів щодо раціонального використання та охорони земель;
 
166. ї) схема запланованих заходів щодо раціонального використання та охорони земель;
 
   ї) матеріали погодження схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальної одиниці, визначені статтею 186 Земельного кодексу України";
 
167. й) матеріали погодження схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць.";
 
      
168. 13) статтю 47 викласти в такій редакції:
 
-66- Барвіненко В.Д.
Статтю 47 Закону України "Про землеустрій" викласти в такій редакції:
"Стаття 47. Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів
Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів розробляються з метою:
а) збереження природного різноманіття ландшафтів, охорони довкілля, підтримання екологічного балансу;
б) створення місць для організованого лікування та оздоровлення людей, масового відпочинку і туризму;
в) створення приміських зелених зон, збереження і використання об'єктів культурної спадщини;
г) проведення науково-дослідних робіт;
ґ) встановлення меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг;
д) визначення в натурі (на місцевості) меж охоронних зон та інших обмежень у використанні земель, встановлених законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, а також інформування про такі обмеження землевласників, землекористувачів, інших фізичних та юридичних осіб.
Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів визначають місце розташування і розміри земельних ділянок, власників земельних ділянок, землекористувачів, у тому числі орендарів, межі територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого (округи і зони санітарної (гірничо-санітарної) охорони), рекреаційного та історико-культурного (охоронні зони) призначення, водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, смуг відведення та берегових смуг водних шляхів, а також встановлюють режим використання та охорони їх територій.
Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів розробляються на підставі укладених договорів між замовниками документації із землеустрою та її розробниками.
Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду розробляються для біосферних заповідників, природних заповідників, національних природних парків, регіональних ландшафтних парків, ботанічних садів, дендрологічних парків, парків - пам'яток садово-паркового мистецтва та зоологічних парків на землях та земельних ділянках, що включаються до складу цих територій без вилучення у землевласників та землекористувачів.
Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів включають:
а) завдання на складання проекту землеустрою;
б) пояснювальну записку;
в) характеристику території із встановленням режиму використання земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів;
г) довідку, що містить узагальнену інформацію про землі (території);
ґ) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
д) в межах населеного пункту - копію графічної частини генерального плану населеного пункту (за наявності), а за межами населеного пункту - копію відповідної містобудівної документації (за наявності), а також копію рішення про затвердження такої документації;
е) інформацію про перспективний стан використання та охорони земель у межах адміністративно-територіальної одиниці, яка є складовою схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель відповідної адміністративно-територіальної одиниці (за наявності);
є) план організації території з відображенням угідь, землевласників і землекористувачів, у тому числі земельних ділянок, щодо яких встановлені обмеження у використанні;
ж) план меж земельних ділянок, що включаються до території природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, водного фонду та водоохоронних зон, меж обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів без їх вилучення у землевласників та землекористувачів;
з) креслення перенесення в натуру (на місцевість) меж території природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення та земель водного фонду та водоохоронних зон, меж обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів;
и) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж території природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення земель водного фонду та водоохоронних зон, меж обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів у натурі (на місцевості);
і) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
ї) матеріали погодження проекту землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України.
Межі територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон встановлюються як по суходолу, так і по водному простору.
Рішення про затвердження проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон одночасно є рішенням про встановлення меж таких територій.";
 
Враховано   11) статтю 47 викласти в такій редакції:
 
169. "Стаття 47. Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, земель водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів
 
   "Стаття 47. Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів
 
170. Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, земель водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів розробляються з метою збереження природного різноманіття ландшафтів, охорони довкілля, підтримання екологічного балансу, створення місць для організованого лікування та оздоровлення людей, масового відпочинку і туризму, створення приміських зелених зон, збереження і використання об'єктів культурної спадщини, проведення науково-дослідних робіт, встановлення меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, а також для визначення в натурі (на місцевості) меж охоронних зон та інших обмежень у використання земель, встановлених законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, та інформування про зазначені обмеження землевласників, землекористувачів, інших фізичних та юридичних осіб.
 
   Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів розробляються з метою:
а) збереження природного різноманіття ландшафтів, охорони довкілля, підтримання екологічного балансу;
б) створення місць для організованого лікування та оздоровлення людей, масового відпочинку і туризму;
в) створення приміських зелених зон, збереження і використання об'єктів культурної спадщини;
г) проведення науково-дослідних робіт;
ґ) встановлення меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг;
д) визначення в натурі (на місцевості) меж охоронних зон та інших обмежень у використанні земель, встановлених законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, а також інформування про такі обмеження землевласників, землекористувачів, інших фізичних та юридичних осіб.
 
171. Проектами землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, земель водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів визначаються місце розташування і розміри земельних ділянок, власники земельних ділянок, землекористувачі, у тому числі орендарі, межі територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого (округи і зони санітарної (гірничо-санітарної) охорони), рекреаційного та історико-культурного (охоронні зони) призначення, водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, смуг відведення та берегових смуг водних шляхів, а також встановлюється режим використання та охорони їх територій.
 
   Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів визначають місце розташування і розміри земельних ділянок, власників земельних ділянок, землекористувачів, у тому числі орендарів, межі територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого (округи і зони санітарної (гірничо-санітарної) охорони), рекреаційного та історико-культурного (охоронні зони) призначення, водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, смуг відведення та берегових смуг водних шляхів, а також встановлюють режим використання та охорони їх територій.
 
172. У разі зміни землевласника та землекористувача, у тому числі орендаря, у межах цих територій вони зобов'язані забезпечувати режим охорони земельних ділянок і їх збереження відповідно до встановленого правового режиму використання.
 
-67- Кулініч О.І.
Частину третю статті 47 Закону України "Про землеустрій" виключити.
 
Враховано   Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів розробляються на підставі укладених договорів між замовниками документації із землеустрою та її розробниками.
Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду розробляються для біосферних заповідників, природних заповідників, національних природних парків, регіональних ландшафтних парків, ботанічних садів, дендрологічних парків, парків – пам'яток садово-паркового мистецтва та зоологічних парків на землях та земельних ділянках, що включаються до складу цих територій без вилучення у землевласників та землекористувачів.
 
173. Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, земель водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів включають:
 
   Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів включають:
 
174. а) завдання на складання проекту землеустрою;
 
   а) завдання на складання проекту землеустрою;
 
175. б) пояснювальну записку;
 
   б) пояснювальну записку;
 
176. в) рішення замовника про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою;
 
-68- Кулініч О.І.
Пункт "в" частини четвертої статті 47 Закону України "Про землеустрій" виключити.
 
Враховано      
177. г) характеристику території із визначенням режиму використання земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів;
 
   в) характеристику території із встановленням режиму використання земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів;
 
178. ґ) довідка з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями;
 
   г) довідку, що містить узагальнену інформацію про землі (території);
 
179. д) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
 
   ґ) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
 
180. е) експлікацію земель та земельних ділянок за угіддями, землевласниками і землекористувачами, в тому числі земельних ділянок щодо яких встановлені обмеження у їх використанні;
 
   д) у межах населеного пункту - копію графічної частини генерального плану населеного пункту (за наявності), а за межами населеного пункту - копію відповідної містобудівної документації (за наявності) і копію рішення про затвердження такої документації;
 
181. є) експлікацію земель та земельних ділянок які включаються до території природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та земель водного фонду, меж обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів без їх вилучення у землевласників та землекористувачів;
 
   е) інформацію про перспективний стан використання та охорони земель у межах адміністративно-територіальної одиниці, яка є складовою схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель відповідної адміністративно-територіальної одиниці (за наявності);
 
182. ж) план організації території із відображенням угідь, землевласників і землекористувачів, в тому числі земельних ділянок щодо яких встановлені обмеження у їх використанні;
 
   є) план організації території з відображенням угідь, землевласників і землекористувачів, у тому числі земельних ділянок, щодо яких встановлені обмеження у використанні;
 
183. з) план меж земельних ділянок, які включаються до території природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та водного фонду, меж обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів без їх вилучення у землевласників та землекористувачів;
 
   ж) план меж земельних ділянок, що включаються до території природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, водного фонду та водоохоронних зон, меж обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів без їх вилучення у землевласників та землекористувачів;
з) креслення перенесення в натуру (на місцевість) меж території природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення та земель водного фонду та водоохоронних зон, меж обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів;
 
184. и) креслення перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) та меж земельних ділянок щодо яких встановлено обмеження у їх використанні;
 
-69- Кулініч О.І.
Пункт "і" частини четвертої статті 47 Закону України "Про землеустрій" України викласти у такій редакції:
"и) креслення перенесення в натуру (на місцевість) меж території природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, водного фонду, меж обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів".
 
Враховано   и) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж території природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, меж обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів у натурі (на місцевості);
 
185. і) акт встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
 
-70- Кулініч О.І.
У пункті "і" частини четвертої статті 47 Закону України "Про землеустрій" України слова: "земельної ділянки" замінити словами: "території природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, водного фонду, меж обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів".
 
Враховано   і) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
 
186. ї) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
 
-71- Кулініч О.І.
Пункт "ї" частини четвертої статті 47 Закону України "Про землеустрій" України виключити.
 
Враховано      
187. й) матеріали погодження проекту землеустрою.";
 
   ї) матеріали погодження проекту землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України.
Межі територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон встановлюються і по суходолу, і по водному простору.
Рішення про затвердження проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон одночасно є рішенням про встановлення меж таких територій";
 
188. 14) доповнити Закон статтями 47-1 та 47-2 такого змісту:
 
      
189. "Стаття 47-1. Проекти землеустрою щодо встановлення меж зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів
 
-72- Барвіненко В.Д.
Статтю 47-1 Закону України "Про землеустрій" виключити. Статтю 47-2 вважати відповідно статтею 47-1;
 
Враховано      
    -73- Кулініч О.І.
Статтю 47-1 Закону України "Про землеустрій" виключити.
 
Враховано    
190. Проекти землеустрою щодо встановлення меж зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів розробляються у разі розташування зазначеної зони з метою забезпечення функціонування зазначених військових об’єктів, захисту населення, господарських об’єктів і навколишнього природного середовища від впливу аварійних ситуацій, стихійного лиха і пожеж, що можуть виникнути на таких об’єктах.
 
      
191. Проекти землеустрою щодо встановлення меж зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів включають:
 
      
192. а) пояснювальну записку;
 
      
193. б) завдання на розроблення проекту землеустрою;
 
      
194. в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою;
 
      
195. г) письмові згоди землевласників (землекористувачів), засвідчені нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельних ділянок в порядку, встановленому законом) або рішення суду;
 
      
196. ґ) розрахунок розміру збитків власникам землі та землекористувачам (у випадках, передбачених законом);
 
      
197. д) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
 
      
198. е) перелік земельних ділянок та їх площа, які перебувають у власності та користуванні у зоні особливого режиму та щодо яких встановлюються обмеження у використанні;
 
      
199. є) перелік земельних ділянок та їх площа, які неможливо використовувати за цільовим призначенням;
 
      
200. ж) матеріали погодження проекту землеустрою;
 
      
201. з) план існуючого стану використання земель у розрізі землеволодінь і землекористувань;
 
      
202. и) кадастрові плани земельних ділянок.
 
      
203. Стаття 47-2. Проекти землеустрою щодо консолідації земель сільськогосподарського призначення
 
-74- Кулініч О.І.
Статтю 47-2 Закону України "Про землеустрій" виключити.
 
Враховано      
204. Проектом землеустрою щодо консолідації земель сільськогосподарського призначення можуть передбачатись заходи щодо:
 
      
205. а) обміну земельних ділянок, розташованих у земельному масиві, на інші рівноцінні земельні ділянки згідно з вимогами Цивільного кодексу України, Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)";
 
      
206. б) об’єднання суміжних земельних ділянок їх власником відповідно до закону;
 
      
207. в) зміни меж та впорядкування угідь земель та земельних ділянок;
 
      
208. г) інших способів консолідації земель, які не суперечать законодавству.
 
-75- Барвіненко В.Д.
Частину першу статті 47-2 Закону України "Про землеустрій" доповнити пунктом "ґ" такого змісту:
"ґ) формування земельних ділянок під запроектованими польовими дорогами, які передбачені проектами організації територій земельних часток (паїв).";
 
Відхилено Як таку, що суперечить урахованим поправкам.     
209. Проекти землеустрою щодо консолідації земель сільськогосподарського призначення включають:
 
      
210. а) завдання на складання проекту землеустрою;
 
      
211. б) пояснювальну записку, яка містить обґрунтування необхідності розроблення проекту землеустрою;
 
      
212. в) рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою;
 
-76- Барвіненко В.Д.
Пункт "в" частини другої статті 47-2 Закону України "Про землеустрій" виключити відповідно змінивши нумерацію пунктів;
 
Відхилено Як таку, що суперечить урахованим поправкам.     
213. г) експлікація земель та земельних ділянок, які підлягають консолідації (із зазначенням власників та користувачів земельних ділянок; кадастрових номерів (у разі наявності); цільового призначення; нормативної грошової оцінки земельних ділянок);
 
      
214. ґ) копії документів, що посвідчують право власності або користування земельними ділянками (у разі консолідації земель, які знаходяться у власності або користуванні);
 
      
215. д) письмові згоди землевласників, землекористувачів, заставодержателів, засвідчені нотаріально на здійснення заходів передбачених консолідацією земель (у разі консолідації земель, які знаходяться у власності, користуванні, заставі);
 
      
216. е) письмові згоди землевласників, землекористувачів на встановлення заборони на відчуження, надання у користування земельних ділянок, які підлягають консолідації;
 
      
217. є) викопіювання із кадастрової карти (плану) відповідної адміністративно-територіальної одиниці із зазначенням земельних ділянок, що входять до масиву земель сільськогосподарського призначення, який підлягає консолідації;
 
-77- Барвіненко В.Д.
Пункт "е" частини другої статті 47-2 Закону України "Про землеустрій" викласти в такій редакції:
"е) викопіювання з кадастрової карти (плану) відповідної адміністративно-територіальної одиниці (у разі наявності) із зазначенням земельних ділянок, що входять до масиву земель сільськогосподарського призначення, який підлягає консолідації; ";
 
Відхилено Як таку, що суперечить урахованим поправкам.     
218. ж) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
 
-78- Барвіненко В.Д.
У пункті "ж" частини другої статті 47-2 Закону України "Про землеустрій" після слова "площ" доповнити словами "земельних ділянок";
 
Відхилено Як таку, що суперечить урахованим поправкам.     
219. з) відомості про обчислення площ;
 
      
220. и) експлікація земель та земельних ділянок, межі та/або угіддя яких змінені (з визначенням кадастрових номерів земельних ділянок, їх існуючих та проектних площ, площ угідь кожної земельної ділянки);
 
      
221. і) розрахунки розміру відшкодування збитків, завданих у зв’язку із здійсненням заходів, передбачених проектом, суб’єктам консолідації, а також третім особам;
 
      
222. ї) кадастрові плани (у випадках, передбачених законом);
 
-79- Барвіненко В.Д.
Пункт "ї" частини другої статті 47-2 Закону України "Про землеустрій" викласти у такій редакції:
"і) кадастрові плани земельних ділянок, що формуються за проектом; ";
 
Відхилено Як таку, що суперечить урахованим поправкам.     
223. й) зведений план, на якому відображається масив земель сільськогосподарського призначення, який підлягає консолідації;
 
      
224. к) матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) (у разі формування земельної ділянки);
 
      
225. л) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки);
 
-80- Барвіненко В.Д.
Пункт "л" частини другої статті 47-2 Закону України "Про землеустрій" доповнити словами: ", встановлені статтею 186 Земельного кодексу України";
 
Відхилено Як таку, що суперечить урахованим поправкам.     
226. м) матеріали погодження проекту землеустрою.";
 
-81- Барвіненко В.Д.
Статтю 47-2 Закону України "Про землеустрій" доповнити частинами такого змісту:
"Проект землеустрою щодо консолідації земель сільськогосподарського призначення розробляється за згодою власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що підлягають консолідації.
Відсутність зазначеного проекту не є перешкодою для поділу, об’єднання земельних ділянок сільськогосподарського призначення, зміни меж угідь згідно з відповідною документацією із землеустрою, обміну таких земельних ділянок відповідно до закону.";
 
Відхилено      
227. 15) доповнити Закон статтею 49 такого змісту:
 
   12) Включити статтю 49 такого змісту:
 
228. "Стаття 49. Проекти землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій
 
-82- Барвіненко В.Д.
Статтю 49 Закону України "Про землеустрій" доповнити частиною першою такого змісту:
"Проекти землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій розробляються на підставі рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень за клопотанням працівників цих підприємств, установ та організацій.";
 
Враховано   "Стаття 49. Проекти землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій
Проекти землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій розробляються на підставі рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень за клопотанням працівників цих підприємств, установ та організацій.
 
229. Проекти землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій включають:
 
   Проекти землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій включають:
 
230. а) завдання на складання проекту землеустрою;
 
   а) завдання на складання проекту землеустрою;
 
231. б) пояснювальну записку;
 
   б) пояснювальну записку;
 
232. в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про приватизацію земель;
 
-83- Барвіненко В.Д.
Пункт "в" частини другої статті 49 Закону України "Про землеустрій" викласти у такій редакції:
"в) рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про приватизацію земель; ";
 
Враховано   в) рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про приватизацію земель;
 
233. г) список осіб, які мають право на отримання у власність земельної частки (паю);
 
   г) список осіб, які мають право на отримання у власність земельної частки (паю);
 
234. ґ) матеріали нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь підприємства;
 
   ґ) матеріали нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь підприємства;
 
235. д) схема розподілу земель підприємств, установ, організацій на землі що передаються у приватну власність та залишаються у державній або комунальній власності (лісогосподарського призначення, водний фонд, резервний фонд);
 
   д) схему розподілу земель підприємств, установ, організацій на землі, що передаються у приватну власність та залишаються у державній або комунальній власності (лісогосподарського призначення, водного фонду, резервного фонду);
 
236. е) матеріали розрахунків вартості і розмір земельної частки (паю) в умовних кадастрових гектарах;
 
   е) матеріали розрахунку вартості і розмір земельної частки (паю) в умовних кадастрових гектарах;
 
237. є) схема поділу сільськогосподарських угідь, що підлягають приватизації на земельні ділянки;
 
   є) схему поділу сільськогосподарських угідь, що підлягають приватизації, на земельні ділянки;
 
238. ж) матеріали погодження проекту землеустрою.";
 
-84- Барвіненко В.Д.
Пункт "ж" частини другої статті 49 Закону України "Про землеустрій" доповнити словами ", встановлені статтею 186 Земельного кодексу України; ";
 
Враховано   ж) матеріали погодження проекту землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України;
з) відомості про обчислення площі земельної ділянки;
и) кадастровий план земельної ділянки;
і) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
ї) матеріали перенесення меж земельних ділянок у натуру (на місцевість);
Після затвердження проекту землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій при перенесенні меж земельних ділянок у натуру (на місцевість) до нього долучаються:
акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності";
 
    -85- Барвіненко В.Д.
Частину другу статті 49 Закону України "Про землеустрій" доповнити пунктами такого змісту:
"з) відомості про обчислення площі земельної ділянки;
и) кадастровий план земельної ділянки;
і) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
ї) матеріали перенесення меж земельних ділянок у натуру (на місцевість);
й) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
к) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності.";
 
Враховано    
239. 16) доповнити Закон статтею 49-1 такого змісту:
 
   13) доповнити статтею 49-1 такого змісту:
 
240. "Стаття 49-1. Проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв)
 
   "Стаття 49-1. Проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв)
 
241. Проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) розробляється з метою визначення місця розташування земельних ділянок, їх меж та площ сільськогосподарських угідь, що підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв), їх цільове призначення, дії обмежень у використанні земельних ділянок, у тому числі земельних сервітутів.
 
-86- Барвіненко В.Д.
Частину першу статті 49-1 Закону України "Про землеустрій" викласти у такій редакції:
"Проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) розробляється з метою формування земельних ділянок сільськогосподарських угідь, що підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв).";
 
Враховано   Проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) розробляються з метою формування земельних ділянок сільськогосподарських угідь, що підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв).
 
    -87- Кулініч О.І.
Частину першу статті 49 Закону України "Про землеустрій" доповнити пунктом такого змісту:
"відомості про обчислення площі земельної ділянки,
акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;
перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
кадастровий план земельної ділянки;
матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість)"
 
Враховано частково    
    -88- Кулініч О.І.
Частину першу статті 49-1 Закону України "Про землеустрій" викласти у такій редакції:
"Проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) розробляється з формування земельних ділянок сільськогосподарських угідь, що підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв)".
 
Враховано    
242. У разі необхідності в проектах землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) здійснюється перерахунок розміру в умовних кадастрових гектарах та вартості земельної частки (паю).
 
   У разі необхідності в проектах землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) здійснюється перерахунок розміру в умовних кадастрових гектарах та вартості земельної частки (паю).
 
243. Із площі земельних ділянок, що підлягають розподілу, виключаються:
 
   Із площі земельних ділянок, що підлягають розподілу, виключаються:
 
244. деградовані, малопродуктивні, а також техногенно забруднені сільськогосподарські угіддя, що підлягають консервації;
 
   а) деградовані, малопродуктивні, а також техногенно забруднені сільськогосподарські угіддя, що підлягають консервації;
 
245. заболочені землі;
 
   б) заболочені землі;
 
246. землі, на яких розміщені розвідані родовища корисних копалин загальнодержавного значення, запаси яких затверджені у встановленому законодавством порядку;
 
   в) землі, на яких розміщені розвідані родовища корисних копалин загальнодержавного значення, запаси яких затверджені у встановленому законодавством порядку;
 
247. інші землі, які недоцільно використовувати для сільськогосподарських потреб.
 
   г) інші землі, які недоцільно використовувати для сільськогосподарських потреб.
Проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) розробляються на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв).
 
248. Проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) включають:
 
   Проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) включають:
 
249. а) завдання на складання проекту землеустрою;
 
   а) завдання на складання проекту землеустрою;
 
250. б) пояснювальну записку;
 
   б) пояснювальну записку;
 
251. в) рішення відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв);
 
   в) рішення відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв);
 
252. г) список осіб, які мають право на отримання у власність земельної частки (паю);
 
   г) список осіб, які мають право на отримання у власність земельної частки (паю);
 
253. ґ) матеріали розрахунку (перерахунку у разі потреби) вартості і розмір земельної частки (паю) в умовних кадастрових гектарах;
 
   ґ) матеріали розрахунку (за потреби - перерахунку) вартості і розмір земельної частки (паю) в умовних кадастрових гектарах;
 
254. д) схему поділу на земельні частки (паї);
 
-89- Барвіненко В.Д.
41. Пункт "д" частини п’ятої статті 49-1 Закону України "Про землеустрій" після слів "схему поділу" доповнити словами "сільськогосподарських угідь";
 
Враховано   д) схему розподілу земельних ділянок власникам земельних часток (паїв);
е) відомості про площу земельних ділянок, кадастрові номери земельних ділянок та перелік обмежень у їх використанні;
 
255. е) матеріали погодження і затвердження проекту землеустрою;
 
-90- Барвіненко В.Д.
Пункт "е" частини п’ятої статті 49-1 Закону України "Про землеустрій" після слів "проекту землеустрою" доповнити словами ", встановлені статтею 186 Земельного кодексу України";
 
Враховано   є) матеріали погодження і затвердження проекту землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України;
 
256. є) матеріали перенесення меж земельних ділянок приватної, державної або комунальної власності в натуру (на місцевість).";
 
-91- Барвіненко В.Д.
Статтю 49-1 Закону України "Про землеустрій" доповнити частиною четвертою такого змісту:
"Проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) розробляються на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв).";
 
Враховано   ж) матеріали перенесення меж земельних ділянок у натуру (на місцевість), сформованих за проектом;
Після виділення власникам земельних часток (паїв) земельних ділянок у натурі (на місцевості) до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) долучаються:
акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;
акт приймання-передачі межових знаків на зберігання";
 
    -92- Барвіненко В.Д.
Пункт "є" частини п’ятої статті 49-1 Закону України "Про землеустрій" викласти у такій редакції:
"є) матеріали перенесення меж земельних ділянок у натуру (на місцевість), сформованих за проектом;";
 
Враховано    
    -93- Барвіненко В.Д.
Частину п’яту статті 49-1 Закону України "Про землеустрій" доповнити пунктом "ж" такого змісту:
"ж) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності"; ";
 
Враховано    
    -94- Кулініч О.І.
Частину четверту статті 49-1 Закону України "Про землеустрій" доповнити абзацом такого змісту: "акт перенесення в натуру (на місцевість) меж обмежень у використанні земель; "
 
Враховано    
    -95- Кулініч О.І.
У пункті "є" частини четвертої статті 49-1 Закону України "Про землеустрій" слова: "приватної, державної або комунальної власності" замінити словами: "які сформовані за проектом".
 
Враховано редакційно    
257. 17) статтю 51 викласти в такій редакції:
 
-96- Барвіненко В.Д.
Статтю 51 Закону України "Про землеустрій" викласти у такій редакції:
"Стаття 51. Проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб
Проект землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб розробляється в межах кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту та за межами населеного пункту з метою формування земельних ділянок, на яких передбачається будівництво чи реконструкція об’єктів нерухомого майна.
Проект землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб розробляється на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або районної державної адміністрації.
Проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб включають:
а) завдання на складання проекту землеустрою;
б) пояснювальну записку;
в) рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної чи районної державної адміністрації про розроблення проекту землеустрою;
г) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
ґ) копії правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна, розташованих на земельних ділянках (за наявності таких документів);
д) копії правовстановлюючих документів на земельні ділянки (за наявності);
е) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
є) план організації території для містобудівних потреб;
ж) план меж зон обмежень у використанні земель (земельних ділянок);
з) матеріали погодження проекту землеустрою встановлені статтею 186 Земельного кодексу України;
и) викопіювання з детального плану території.
У разі формування земельної ділянки проект землеустрою щодо впорядкування територій для містобудівних потреб також включає:
а) відомості про обчислення площі земельної ділянки;
б) кадастровий план земельної ділянки;
в) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
г) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
ґ) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;
д) матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість).";
 
Враховано   14) статтю 51 викласти в такій редакції:
 
258. "Стаття 51. Проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб
 
   "Стаття 51. Проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб
 
259. Проект землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб розробляється в межах кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту та за межами населеного пункту з метою формування земельних ділянок, на яких передбачається будівництво чи реконструкція об’єктів нерухомого майна.
 
   Проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб розробляються в межах кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту та за межами населеного пункту з метою формування земельних ділянок, на яких передбачається будівництво чи реконструкція об’єктів нерухомого майна.
Проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб розробляються на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або районної державної адміністрації.
 
260. Проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб включають:
 
   Проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб включають:
 
261. а) завдання на складання проекту землеустрою;
 
   а) завдання на складання проекту землеустрою;
 
262. б) пояснювальну записку;
 
   б) пояснювальну записку;
 
263. в) рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або районної державної адміністрації про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою (у випадках, передбачених законом);
 
-97- Кулініч О.І.
У пункті "в" частини другої статті 51 Закону України "Про землеустрій" слова: "надання дозволу на" та " (у випадках, передбачених законом)" виключити.
 
Враховано   в) рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної чи районної державної адміністрації про розроблення проекту землеустрою;
 
264. г) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
 
   г) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
 
265. ґ)відомості про обчислення площ земельних ділянок;
 
-98- Кулініч О.І.
Пункт "ґ)" частини першої статті 51 Закону України "Про землеустрій" викласти у такі редакції:
"ґ) у разі формування земельної ділянки:
відомості про обчислення площі земельної ділянки,
акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;
перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
кадастровий план земельної ділянки;
матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість); ".
 
Враховано   ґ) копії правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках, якщо права власності на такі об’єкти зареєстровані;
 
266. д) копії правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна, розташованих на земельних ділянках (за наявності таких об'єктів);
 
-99- Кулініч О.І.
Пункт "д)" частини першої статті 51 Закону України "Про землеустрій" викласти у такій редакції:
"відомості про будівлі, споруди, розташовані на земельних ділянках (за наявності таких об'єктів)".
 
Відхилено Як таку, що виключає ураховану поправку №96.  д) копії правовстановлюючих документів на земельні ділянки (за наявності);
 
267. е) копії правовстановлюючих документів на земельні ділянки (у разі їх наявності);
 
   е) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
 
268. є) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
 
   є) план організації території для містобудівних потреб;
 
269. ж) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель (у разі їх наявності);
 
      
270. з) кадастрові плани земельних ділянок (у випадках, передбачених законом);
 
-100- Кулініч О.І.
Пункт "з)" частини першої статті 51 Закону України "Про землеустрій" виключити.
 
Враховано      
271. і) план організації території для містобудівних потреб;
 
      
272. ї) план меж зон обмежень у використанні земель (земельних ділянок);
 
   ж) план меж зон обмежень у використанні земель (земельних ділянок);
 
273. й) матеріали погодження проекту землеустрою.";
 
-101- Кулініч О.І.
Частину першу статті 51 Закону України "Про землеустрій" доповнити пунктом такого змісту:
"викопіювання з детального плану території".
 
Враховано   з) матеріали погодження проекту землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України;
и) викопіювання з детального плану території.
У разі формування земельної ділянки проект землеустрою щодо впорядкування територій для містобудівних потреб також включає:
а) відомості про обчислення площі земельної ділянки;
б) кадастровий план земельної ділянки;
в) перелік обмежень у використанні земельної ділянки;
г) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
ґ) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;
д) матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість)";
 
274. 18) статтю 52 доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
   15) статтю 52 доповнити частинами четвертою та п’ятою такого змісту:
 
275. "Проект землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, складається із:
 
   "Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, розробляються на підставі укладених договорів між замовниками документації із землеустрою та її розробниками.
Проект землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, включає:
 
276. а) завдання на складання проекту землеустрою;
 
   а) завдання на складання проекту землеустрою;
 
277. б) пояснювальної записки;
 
   б) пояснювальну записку;
 
278. в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою (у випадках, передбачених законом);
 
-102- Кулініч О.І.
Пункт "в" частини четвертої статті 52 Закону України "Про землеустрій" виключити.
 
Враховано      
279. г) документи, що підтверджують площу землеволодіння (землекористування);
 
   в) документи, що підтверджують площу землеволодіння (землекористування);
 
280. ґ) матеріалів геодезичних та землевпорядних вишукувань;
 
   г) матеріали геодезичних та землевпорядних вишукувань;
 
281. д) матеріалів ґрунтових обстежень (у разі їх наявності);
 
   ґ) матеріали ґрунтових обстежень (за наявності);
 
282. е) копій агрохімічних паспортів полів, земельних ділянок;
 
-103- Кулініч О.І.
Пункт "е" частини четвертої статті 52 Закону України "Про землеустрій" після слів: "агрохімічних паспортів" доповнити словами: " (за наявності таких паспортів)".
 
Враховано   д) копії агрохімічних паспортів полів, земельних ділянок (за наявності таких паспортів) у разі здійснення за проектом заходів з організації сівозміни;
 
    -104- Кулініч О.І.
Пункт "е" частини четвертої статті 52 Закону України "Про землеустрій" доповнити словами: "у разі здійснення за проектом заходів із організації сівозміни".
 
Враховано    
283. є) матеріалів книги історії полів за останні три роки (у разі їх наявності);
 
   е) матеріали книги історії полів за останні три роки (за наявності);
 
284. ж) матеріалів погодження проекту землеустрою;
 
   є) матеріали погодження проекту землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України;
 
285. з) плану існуючого стану використання земель у розрізі землеволодінь та землекористувань, угідь, обмежень, обтяжень та особливих умов використання земель;
 
-105- Кулініч О.І.
У пункті "з" частини четвертої статті 52 Закону України "Про землеустрій" слово: "обтяжень" виключити.
 
Враховано   ж) план існуючого стану використання земель у розрізі землеволодінь та землекористувань, угідь, обмежень та особливих умов використання земель;
 
286. и) схеми розміщення попередників сільськогосподарських культур;
 
-106- Кулініч О.І.
Пункти "и" - "ї" частини четвертої статті 52 Закону України "Про землеустрій" доповнити словами: " (у разі здійснення за проектом заходів із організації сівозміни)".
 
Враховано   з) схему розміщення попередників сільськогосподарських культур (у разі здійснення за проектом заходів з організації сівозміни);
 
287. і) плану агровиробничих груп ґрунтів та рельєфу;
 
   и) план агровиробничих груп ґрунтів та крутизни схилів;
 
288. ї) схеми агротехнологічних груп ґрунтів;
 
      
289. й) плану організації землеволодінь (землекористувань), впорядкування угідь, розміщення виробничих будівель і споруд, об'єктів інженерної та соціальної інфраструктури та заходів з охорони земель;
 
   і) план організації землеволодінь (землекористувань), впорядкування угідь, розміщення виробничих будівель і споруд, об'єктів інженерної та соціальної інфраструктури та заходів з охорони земель;
 
290. к) плану організації території сівозміни (проектування полів сівозміни з визначенням їх типів і видів, з урахуванням спеціалізації сільськогосподарського виробництва, чергування сільськогосподарських культур у сівозміні);
 
-107- Кулініч О.І.
Пункт "к" частини четвертої статті 52 Закону України "Про землеустрій" доповнити словами: " (у разі здійснення за проектом заходів із організації сівозміни)".
 
Враховано   ї) план організації території сівозміни (проектування полів сівозміни з визначенням їх типів і видів з урахуванням спеціалізації сільськогосподарського виробництва, чергування сільськогосподарських культур у сівозміні) (у разі здійснення за проектом заходів з організації сівозміни);
 
291. л) матеріалів перенесення в натуру (на місцевість) запроектованих полів сівозміни.";
 
-108- Барвіненко В.Д.
Статтю 52 Закону України "Про землеустрій" доповнити частинами четвертою - п’ятою такого змісту:
"Проект землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, розробляється на підставі укладених договорів між замовниками документації із землеустрою та її розробниками.
Проект землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, включає:
а) завдання на складання проекту землеустрою;
б) пояснювальну записку;
в) документи, що підтверджують площу землеволодіння (землекористування);
г) матеріали геодезичних та землевпорядних вишукувань;
ґ) матеріали ґрунтових обстежень (за наявності);
д) копії агрохімічних паспортів полів, земельних ділянок (за наявності таких паспортів);
е) матеріали книги історії полів за останні три роки (за наявності);
є) матеріали погодження проекту землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України;
є) план існуючого стану використання земель у розрізі землеволодінь та землекористувань, угідь, обмежень та особливих умов використання земель;
з) схему розміщення попередників сільськогосподарських культур;
и) план агровиробничих груп ґрунтів та крутизни схилів;
і) план організації землеволодінь (землекористувань), впорядкування угідь, розміщення виробничих будівель і споруд, об'єктів інженерної та соціальної інфраструктури та заходів з охорони земель;
ї) план організації території сівозміни (проектування полів сівозміни з визначенням їх типів і видів з урахуванням спеціалізації сільськогосподарського виробництва, чергування сільськогосподарських культур у сівозміні);
й) матеріали перенесення в натуру (на місцевість) запроектованих полів сівозміни;
к) матеріали перенесення в натуру (на місцевість) меж земельних угідь (у разі здійснення за проектом зміни земельних угідь).";
 
Враховано   й) матеріали перенесення в натуру (на місцевість) запроектованих полів сівозміни (у разі здійснення за проектом заходів з організації сівозміни);
к) матеріали перенесення в натуру (на місцевість) меж земельних угідь (у разі здійснення за проектом зміни земельних угідь)";
 
    -109- Кулініч О.І.
Частину першу статті 52 Закону України "Про землеустрій" після слів: "розробляються" доповнити словами: "на замовлення землевласників або землекористувачів".
 
Відхилено Як таку що внесена із порушенням ст.116 Регламенту ВРУ.   
    -110- Кулініч О.І.
Пункт "л" частини четвертої статті 52 Закону України "Про землеустрій" доповнити словами: "у разі здійснення за проектом заходів із організації сівозміни".
 
Враховано    
    -111- Кулініч О.І.
Доповнити частину четверту статті 52 Закону України "Про землеустрій" пунктом такого змісту:
"матеріалів перенесення в натуру (на місцевість) меж земельних угідь (у разі здійснення за проектом зміни земельних угідь)".
 
Враховано    
292. 19) частину п’яту статті 53 викласти в такій редакції:
 
-112- Барвіненко В.Д.
Частину п’яту статті 53 Закону України "Про землеустрій" замінити трьома частинами такого змісту:
"Проект землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів розробляється на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради.
Проект землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів включає:
а) завдання на складання проекту землеустрою;
б) пояснювальну записку;
в) рішення відповідної сільської, селищної, міської ради про розроблення проекту землеустрою;
г) викопіювання з містобудівної документації (за наявності);
ґ) матеріали геодезичних та землевпорядних вишукувань;
д) перелік земельних ділянок (земель), наданих у власність (користування) з кадастровими номерами, наданих у власність (користування) без кадастрових номерів, не наданих у власність чи користування у розрізі угідь, що використовуються без документів, які посвідчують право на них;
е) перелік земельних ділянок, на які встановлено обмеження або обтяження;
є) експлікацію земельних угідь за власниками та користувачами земельних ділянок;
ж) відомості про обчислення площі земельних ділянок;
з) план організації території населеного пункту;
и) викопіювання із кадастрових карт (планів) з відображенням існуючих (за наявності) та проектних меж відповідного населеного пункту;
і) збірний план земельних ділянок, наданих у власність чи користування, та земельних ділянок, не наданих у власність чи користування;
ї) плани сучасного та перспективного використання земель у межах відповідного населеного пункту;
й) план розподілу земель за категоріями, власниками і користувачами (форма власності, вид речового права), угіддями з відображенням наявних обмежень (обтяжень);
к) матеріали погодження проекту землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України.
У разі формування земельної ділянки проект землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів також включає:
а) відомості про обчислення площі земельної ділянки;
б) кадастровий план земельної ділянки;
в) матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість);
г) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
ґ) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
д) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності.";
 
Враховано   16) частину п’яту статті 53 замінити трьома частинами такого змісту:
"Проекти землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів розробляються на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради.
 
293. "Проект землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів включає:
 
   Проекти землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів включають:
 
294. а) завдання на складання проекту землеустрою;
 
   а) завдання на складання проекту землеустрою;
 
295. б) пояснювальну записку;
 
   б) пояснювальну записку;
 
296. в) рішення відповідної сільської, селищної, міської ради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою;
 
-113- Кулініч О.І.
У пункті "в" частини п’ятої статті 53 Закону України "Про землеустрій" слова: "про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою" замінити словами: "про розроблення проекту землеустрою".
 
Враховано   в) рішення відповідної сільської, селищної, міської ради про розроблення проекту землеустрою;
 
297. г) викопіювання з містобудівної документації (у разі її наявності);
 
   г) викопіювання з містобудівної документації (за наявності);
 
298. ґ) матеріали геодезичних та землевпорядних вишукувань;
 
   ґ) матеріали геодезичних та землевпорядних вишукувань;
 
299. д) реєстри земельних ділянок (земель): наданих у власність (користування) з кадастровими номерами; наданих у власність (користування) без кадастрових номерів; не наданих у власність та користування у розрізі угідь, що використовуються без документів, які посвідчують право на них;
 
-114- Кулініч О.І.
У пункті "д" частини п’ятої статті 53 Закону України "Про землеустрій" слово: "реєстри" замінити словами: "переліки".
 
Враховано   д) переліки земельних ділянок (земель), наданих у власність (користування) з кадастровими номерами, наданих у власність (користування) без кадастрових номерів, не наданих у власність чи користування у розрізі угідь, що використовуються без документів, які посвідчують право на них;
 
300. е) реєстри земельних ділянок, на які встановлено обмеження або обтяження;
 
-115- Кулініч О.І.
У пункті "е" частини п’ятої статті 53 Закону України "Про землеустрій" слово: "реєстри" замінити словами: "переліки".
 
Враховано   е) переліки земельних ділянок, на які встановлено обмеження або обтяження;
 
301. є) експлікація земельних угідь по землевласниках та землекористувачах;
 
   є) експлікацію земельних угідь за власниками та користувачами земельних ділянок;
 
302. ж) відомості обчислення площ земельних ділянок;
 
   ж) відомості про обчислення площі земельних ділянок;
 
303. з) план організації території населеного пункту;
 
   з) план організації території населеного пункту;
 
304. и) викопіювання із кадастрових карт (планів) з відображенням існуючих (за їх наявності) та проектних меж відповідного населеного пункту;
 
   и) викопіювання із кадастрових карт (планів) з відображенням існуючих (за наявності) та проектних меж відповідного населеного пункту;
 
305. і) збірний план земельних ділянок наданих у власність, користування та земельних ділянок, не наданих у власність і користування;
 
   і) збірний план земельних ділянок, наданих у власність чи користування, та земельних ділянок, не наданих у власність чи користування;
 
306. ї) плани сучасного та перспективного використання земель в межах відповідного населеного пункту;
 
   ї) плани сучасного та перспективного використання земель у межах відповідного населеного пункту;
 
307. й) план розподілу земель за категоріями, власниками і користувачами (форма власності, вид речового права), угіддями, з відображенням наявних обмежень (обтяжень);
 
   й) план розподілу земель за категоріями, власниками і користувачами (форма власності, вид речового права), угіддями з відображенням наявних обмежень (обтяжень);
 
308. к) матеріалів погодження проекту землеустрою.";
 
-116- Кулініч О.І.
Частину п’яту статті 53 Закону України "Про землеустрій" доповнити пунктом такого змісту:
"разі формування земельної ділянки:
відомості про обчислення площі земельної ділянки,
акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;
перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
кадастровий план земельної ділянки;
матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість); ".
 
Враховано   к) матеріали погодження проекту землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України.
У разі формування земельної ділянки проект землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів також включає:
а) відомості про обчислення площі земельної ділянки;
б) кадастровий план земельної ділянки;
в) матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість);
г) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
ґ) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
д) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності";
 
309. 20) статтю 54 викласти в такій редакції:
 
   17) статтю 54 викласти в такій редакції:
 
310. "Стаття 54. Робочі проекти землеустрою щодо охорони земель
 
-117- Барвіненко В.Д.
статтю 54 Закону України "Про землеустрій" викласти у такій редакції:
"Стаття 54. Робочі проекти землеустрою
Робочі проекти землеустрою складаються з метою реалізації заходів з рекультивації порушених земель, консервації деградованих та малопродуктивних угідь, поліпшення сільськогосподарських і лісогосподарських угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами.
Робочі проекти землеустрою розробляються на підставі рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Робочий проект землеустрою включає:
а) завдання на складання робочого проекту землеустрою;
б) пояснювальну записку;
в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про розроблення робочого проекту землеустрою;
г) характеристику природних та агрокліматичних умов відповідної території;
ґ) матеріали ґрунтових та інших обстежень;
д) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
е) техніко-економічні показники робочого проекту землеустрою;
є) проектні рішення з визначення комплексу заходів та обсягу робіт з охорони земель;
ж) розрахунки кошторисної вартості щодо впровадження запроектованих заходів з охорони земель;
з) матеріали погодження робочого проекту землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України;
и) плани агровиробничих груп ґрунтів та крутизни схилів;
і) плани запроектованих заходів;
ї) матеріали перенесення проекту в натуру (на місцевість).";
 
Враховано   "Стаття 54. Робочі проекти землеустрою
 
    -118- Кулініч О.І.
У статті 54 Закону України "Про землеустрій" слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано    
311. Робочі проекти землеустрою щодо охорони земель складаються з метою реалізації заходів з рекультивації порушених земель, консервації деградованих та малопродуктивних угідь, поліпшення сільськогосподарських і лісогосподарських угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами.
 
   Робочі проекти землеустрою складаються з метою реалізації заходів з рекультивації порушених земель, консервації деградованих та малопродуктивних угідь, поліпшення сільськогосподарських і лісогосподарських угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами.
Робочі проекти землеустрою розробляються на підставі рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
 
312. Робочий проект землеустрою щодо охорони земель включає:
 
   Робочий проект землеустрою включає:
 
313. а) завдання на складання робочого проекту землеустрою;
 
   а) завдання на складання робочого проекту землеустрою;
 
314. б) пояснювальну записку;
 
   б) пояснювальну записку;
 
315. в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення робочого проекту землеустрою;
 
-119- Кулініч О.І.
Пункт "в" частини другої статті 54 Закону України "Про землеустрій" виключити.
 
Відхилено Виключає положення урахованої поправки №112.  в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про розроблення робочого проекту землеустрою;
 
316. г) характеристику природних та агрокліматичних умов відповідної території;
 
   г) характеристику природних та агрокліматичних умов відповідної території;
 
317. ґ) матеріали ґрунтових та інших обстежень;
 
   ґ) матеріали ґрунтових та інших обстежень;
 
318. д) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
 
   д) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування;
 
319. е) техніко-економічні показники робочого проекту землеустрою;
 
   е) техніко-економічні показники робочого проекту землеустрою;
 
320. є) проектні рішення з визначення комплексу заходів та обсягу робіт з охорони земель;
 
   є) проектні рішення з визначення комплексу заходів та обсягу робіт з охорони земель;
 
321. ж) розрахунки кошторисної вартості по впровадженню запроектованих заходів з охорони земель;
 
   ж) розрахунки кошторисної вартості щодо впровадження запроектованих заходів з охорони земель;
 
322. з) матеріали погодження робочого проекту землеустрою;
 
   з) матеріали погодження робочого проекту землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України;
 
323. и) плани агровиробничих груп ґрунтів та рельєфу;
 
   и) плани агровиробничих груп ґрунтів та крутизни схилів;
 
324. і) плани запроектованих заходів з охорони земель з відображенням меж обмежень у їх використанні;
 
   і) плани запроектованих заходів;
 
325. й) матеріали перенесення проекту в натуру (на місцевість).";
 
   ї) матеріали перенесення проекту в натуру (на місцевість)";
 
326. 21) у статті 55:
 
   18) у статті 55:
 
327. у назві статті після слів "Технічна документація із землеустрою щодо встановлення" доповнити словом " (відновлення)";
 
   назву після слів "Технічна документація із землеустрою щодо встановлення" доповнити словом " (відновлення)";
 
328. у частинах першій та другій після слова "Встановлення" доповнити словом " (відновлення)";
 
   частини першу і другу після слова "Встановлення" доповнити словом " (відновлення)";
 
329. частину третю виключити;
 
   частину третю виключити;
 
330. доповнити статтю частинами восьмою та дев’ятою такого змісту:
 
-120- Барвіненко В.Д.
Статтю 55 Закону України "Про землеустрій" доповнити частинами такого змісту:
"У випадках, коли на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) передбачається здійснити передачу земельних ділянок державної чи комунальної власності у власність чи користування, така технічна документація розробляється на підставі дозволу, наданого Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади, органом місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України (у випадках передбачених законом).
У випадку, коли на підставі технічної документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), передбачається здійснити передачу земельних ділянок державної чи комунальної власності у власність чи користування, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано, така технічна документація розробляється на замовлення власника житлового будинку без надання дозволу Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади, органом місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України.
Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає:
а) завдання на складання технічної документації із землеустрою;
б) пояснювальну записку;
в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою (у випадках, передбачених законом);
г) згоду власника земельної ділянки, а для земель державної та комунальної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на відновлення меж земельної ділянки користувачем;
ґ) довідку, що містить узагальнену інформацію про землі (території);
д) копію документа, що посвідчує фізичну особу, або копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
е) копію документа, що посвідчує право на земельну ділянку (у разі проведення робіт щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
є) копію правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці (за наявності таких документів);
ж) матеріали польових топографо-геодезичних робіт;
з) план меж земельної ділянки, складений за результатами зйомки, на якому відображаються зовнішні межі земельної ділянки із зазначенням власників (користувачів) суміжних земельних ділянок, усі поворотні точки меж земельної ділянки, лінійні проміри між точками на межах земельної ділянки, межі вкраплених земельних ділянок із зазначенням їх власників (користувачів);
и) кадастровий план земельної ділянки;
і) перелік обмежень у використанні земельної ділянки;
ї) у разі необхідності документ, що підтверджує повноваження особи діяти від імені власника (користувача) земельної ділянки при встановленні (відновленні) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
й) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання, що включається до документації із землеустрою після виконання робіт із встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками;
к) матеріали погодження, у випадку, передбаченому статтею 186 Земельного кодексу України.";
 
Враховано   доповнити частинами восьмою - десятою такого змісту:
"У разі якщо на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) передбачається здійснити передачу земельних ділянок державної чи комунальної власності у власність чи користування, така технічна документація розробляється на підставі дозволу, наданого Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади, органом місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України (у випадках, передбачених законом).
 
331. "У випадках, коли на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) передбачається здійснити передачу земельних ділянок державної чи комунальної власності у власність чи користування, така технічна документація розробляється на підставі дозволу, наданого органом виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органом місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
 
   Якщо на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) передбачається здійснити передачу земельної ділянки державної чи комунальної власності у власність чи користування, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано, така технічна документація розробляється на замовлення власника житлового будинку без надання дозволу Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади, органом місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України.
 
332. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає:
 
   Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає:
 
333. а) завдання на складання технічної документації із землеустрою;
 
   а) завдання на складання технічної документації із землеустрою;
 
334. б) пояснювальну записку;
 
   б) пояснювальну записку;
 
335. в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою (у випадках, передбачених законом);
 
   в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою (у випадках, передбачених законом);
 
336. г) згода власника земельної ділянки, для земель державної та комунальної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на відновлення меж земельної ділянки користувачем;
 
   г) згоду власника земельної ділянки, а для земель державної та комунальної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на відновлення меж земельної ділянки користувачем;
 
337. ґ) довідка з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями;
 
   ґ) довідку, що містить узагальнену інформацію про землі (території);
 
338. д) копію документа, що посвідчує фізичну особу, або копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи;
 
   д) копію документа, що посвідчує фізичну особу, або копію виписки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
 
339. е) копію документа, що посвідчує право на земельну ділянку (у разі проведення робіт щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
 
   е) копію документа, що посвідчує право на земельну ділянку (у разі проведення робіт щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
 
340. є) копії правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна, розташованих на земельній ділянці (у разі їх наявності);
 
-121- Кулініч О.І.
Пункт "є" частини дев’ятої статті 55 Закону України "Про землеустрій" викласти у такій редакції:
"є) відомості про будівлі, споруди, розташовані на земельній ділянці (у разі їх наявності) та копії правовстановлюючих документів на ці об'єкти нерухомого майна (за наявності таких документів)".
 
Враховано частково   є) копію правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці (за умови якщо права власності на такі об’єкти зареєстровані);
 
341. ж) матеріали польових топографо-геодезичних робіт;
 
   ж) матеріали польових топографо-геодезичних робіт;
 
342. з) план меж земельної ділянки, складений за результатами зйомки, на якому відображаються зовнішні межі земельної ділянки із зазначенням власників (користувачів) суміжних земельних ділянок, усі поворотні точки меж земельної ділянки, лінійні проміри між точками по межах земельної ділянки, межі вкраплених земельних ділянок із зазначенням їх власників (користувачів);
 
   з) план меж земельної ділянки, складений за результатами зйомки, на якому відображаються зовнішні межі земельної ділянки із зазначенням власників (користувачів) суміжних земельних ділянок, усі поворотні точки меж земельної ділянки, лінійні проміри між точками на межах земельної ділянки, межі вкраплених земельних ділянок із зазначенням їх власників (користувачів);
 
343. и) кадастровий план земельної ділянки (у випадках, передбачених законом);
 
   и) кадастровий план земельної ділянки;
 
344. і) перелік обмежень у використанні земельної ділянки і наявні земельні сервітути;
 
   і) перелік обмежень у використанні земельної ділянки;
 
345. й) у разі необхідності документ, що підтверджує повноваження особи діяти від імені власника (користувача) земельної ділянки при встановленні меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
 
   ї) у разі необхідності документ, що підтверджує повноваження особи діяти від імені власника (користувача) земельної ділянки при встановленні (відновленні) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
 
346. к) акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання, який включається до документації із землеустрою після виконання робіт із встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками.";
 
   й) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання, що включається до документації із землеустрою після виконання робіт із встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками";
 
347. 22) статтю 57 викласти у такій редакції:
 
   19) статтю 57 викласти в такій редакції:
 
348. "Стаття 57. Технічна документація із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель
 
-122- Барвіненко В.Д.
Статтю 57 Закону України "Про землеустрій" викласти у такій редакції:
"Стаття 57. Технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель
Технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель включає:
а) завдання на складання технічної документації із землеустрою;
б) пояснювальну записку;
в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про інвентаризацію земель (у разі якщо інвентаризація земель проводиться щодо земель державної чи комунальної вланості);
г) копії документів, що містять вихідні дані, які використовувалися під час інвентаризації земель;
ґ) матеріали топографо-геодезичних вишукувань;
д) переліки земельних ділянок (земель) у розрізі за категоріями земель та угіддями, наданих у власність (користування) з кадастровими номерами, наданих у власність (користування) без кадастрових номерів, не наданих у власність чи користування, що використовуються без документів, які посвідчують право на них, що використовуються не за цільовим призначенням, невитребуваних земельних часток (паїв), відумерлої спадщини;
е) пропозиції щодо узгодження даних, отриманих у результаті проведення інвентаризації земель, з інформацією, що міститься у документах, що посвідчують право на земельну ділянку, та Державному земельному кадастрі;
є) робочий і зведений інвентаризаційні плани;
ж) матеріали погодження технічної документації із землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України.
У разі формування земельної ділянки технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель також включає:
а) відомості про обчислення площі земельної ділянки;
б) кадастровий план земельної ділянки;
в) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
г) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;
ґ) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
д) матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість).";
 
Враховано   "Стаття 57. Технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель
 
349. Технічна документація із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель включає:
 
   Технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель включає:
 
350. а) завдання на складання технічної документації із землеустрою;
 
   а) завдання на складання технічної документації із землеустрою;
 
351. б) пояснювальну записку;
 
   б) пояснювальну записку;
 
352. в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про проведення інвентаризації земель;
 
-123- Кулініч О.І.
Пункт "в" частини першої статті 57 Закону України "Про землеустрій" доповнити словами: " (у разі, якщо інвентаризація земель проводиться за таким рішенням)".
 
Враховано   в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про інвентаризацію земель (у разі якщо інвентаризація земель проводиться щодо земель державної чи комунальної власності);
 
353. г) копії документів, що містять вихідні дані, які використовувалися під час проведення інвентаризації земель;
 
   г) копії документів, що містять вихідні дані, які використовувалися під час інвентаризації земель;
 
354. ґ) матеріали топографо-геодезичних вишукувань;
 
   ґ) матеріали топографо-геодезичних вишукувань;
 
355. д) реєстри земельних ділянок (земель): наданих у власність (користування) з кадастровими номерами; наданих у власність (користування) без кадастрових номерів; не наданих у власність та користування у розрізі угідь; що використовуються без документів, які посвідчують право на них; що використовуються не за цільовим призначенням; невитребуваних земельних часток (паїв); відумерлої спадщини;
 
-124- Кулініч О.І.
У пункті "д" частини першої статті 57 Закону України "Про землеустрій" слово: "реєстри" замінити словом: "переліки".
 
Враховано   д) переліки земельних ділянок (земель) у розрізі за категоріями земель та угіддями, наданих у власність (користування) з кадастровими номерами, наданих у власність (користування) без кадастрових номерів, не наданих у власність чи користування, що використовуються без документів, які посвідчують право на них, що використовуються не за цільовим призначенням, невитребуваних земельних часток (паїв), відумерлої спадщини;
 
356. е) пропозиції щодо узгодження даних, отриманих у результаті проведення інвентаризації земель, з інформацією, що міститься у документах, які посвідчують право на земельну ділянку, і Державному земельному кадастрі;
 
   е) пропозиції щодо узгодження даних, отриманих у результаті проведення інвентаризації земель, з інформацією, що міститься у документах, що посвідчують право на земельну ділянку, та Державному земельному кадастрі;
 
357. є) робочий і зведений інвентаризаційні плани;
 
   є) робочий і зведений інвентаризаційні плани;
 
358. ж) матеріалів погодження технічної документації із землеустрою.";
 
-125- Кулініч О.І.
Статтю 57 Закону України "Про землеустрій" доповнити частиною такого змісту:
"Технічна документація із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель розробляється на замовлення власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності, а також органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, які уповноважені здійснювати розпорядження земельною ділянкою державною чи комунальної власності".
 
Відхилено Питання врегульовано ст.26 Закону України "Про землеустрій"  ж) матеріали погодження технічної документації із землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України.
У разі формування земельної ділянки технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель також включає:
а) відомості про обчислення площі земельної ділянки;
б) кадастровий план земельної ділянки;
в) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
г) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;
ґ) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
д) матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість)";
 
    -126- Кулініч О.І.
Частину першу статті 57 Закону України "Про землеустрій" доповнити пунктом такого змісту:
"у разі формування земельної ділянки:
відомості про обчислення площі земельної ділянки,
акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;
перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
кадастровий план земельної ділянки;
матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість); ".
 
Враховано    
359. 23) у пункті "ґ" частини другої статті 67 слова "проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення" замінити словами "проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, земель водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів".
 
-127- Барвіненко В.Д.
У пункті "ґ" частини другої статті 67 Закону України "Про землеустрій" слова "проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення" замінити словами "проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів".
 
Враховано   20) у пункті "ґ" частини другої статті 67 слова "проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення" замінити словами "проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів".
 
360. 3. У частині першій статті 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 38, ст. 471):
 
-128- Барвіненко В.Д.
Абзац п’ятий частини першої статті 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" викласти у такій редакції: "проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів; ";
 
Враховано   6. У частині першій статті 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 38, ст. 471; 2008 р., №48, ст. 358; 2010 р., № 5, ст. 40; 2013 р., № 19-20, ст. 189, № 36, ст. 472, із змінами, внесеними Законом України від 12 лютого 2015 року № 191-VІІІ):
 
361. абзац другий виключити;
 
   абзац другий виключити;
 
362. абзац п’ятий викласти в такій редакції:
 
   абзац п’ятий викласти в такій редакції:
 
363. "проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, земель водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів;";
 
   "проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів";
 
364. абзац дев’ятий викласти в такій редакції:
 
-129- Кулініч О.І.
У частині першій статті 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" абзац дев’ятий виключити.
 
Враховано      
365. "проекти землеустрою щодо консолідації земель сільськогосподарського призначення;";
 
      
366. доповнити після абзацу дев’ятого новими абзацами такого змісту:
 
   абзац десятий замінити двома абзацами такого змісту:
 
367. "проекти землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
 
-130- Кулініч О.І.
У частині першій статті 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" абзац одинадцятий виключити.
 
Відхилено В зв’язку з необхідністю контролю за дотриманням вимог законодавства при роздержавлені держаних та комунальних підприємств, оскільки така документація із землеустрою не погоджується відповідними органами виконавчої влади .  "проекти землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
 
    -131- Кулініч О.І.
У частині першій статті 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" абзац восьмий виключити.
 
Відхилено Як таку, що суперечить положенням ст.116 Регламенту ВРУ   
    -132- Кулініч О.І.
У частині першій статті 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" слова: "проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь; " виключити.
 
Відхилено Як таку, що суперечить положенням ст.116 Регламенту ВРУ   
368. технічна документація із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель;";
 
-133- Барвіненко В.Д.
Абзац десятий частини першої статті 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" викласти у такій редакції:
"технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель у разі формування земельних ділянок за рахунок особливо цінних земель, земель лісогосподарського призначення, а також земель водного фонду, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення".
 
Враховано   технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель у разі формування земельних ділянок за рахунок особливо цінних земель, земель лісогосподарського призначення, а також земель водного фонду, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення".
 
369. У зв’язку з цим абзац десятий вважати абзацом дванадцятим.
 
   У зв’язку з цим абзац одинадцятий вважати абзацом тринадцятим.
 
370. 4. Частину першу статті 9 Закону України "Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 37, ст. 371) викласти в такій редакції:
 
-134- Барвіненко В.Д.
Частину першу статті 9 Закону України "Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів" викласти в такій редакції:
"1. Охоронні зони об'єктів магістральних трубопроводів зазначаються у схемах землеустрою і техніко-економічному обґрунтуванні використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектах землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів, проектах землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічній документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), іншій визначеній законом документації із землеустрою.".
 
Враховано   8. Частину першу статті 9 Закону України "Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 37, ст. 371) викласти в такій редакції:
 
371. "1.Охоронні зони об'єктів магістральних трубопроводів зазначаються у схемах землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектах землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічній документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), іншій документації із землеустрою.".
 
   "1. Охоронні зони об'єктів магістральних трубопроводів зазначаються у схемах землеустрою і техніко-економічному обґрунтуванні використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектах землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів, проектах землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічній документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), іншій визначеній законом документації із землеустрою".
 
372. 5. У Законі України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 1, ст. 1):
 
   7. Частину першу статті 25 Закону України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 1, ст. 1) викласти в такій редакції:
 
373. 1) у статті 17:
 
-135- Сажко С.М.
Підпункт 1 пункту 5 розділу І виключити.
 
Враховано      
374. у частині п’ятій слова "лише із власниками чи постійними користувачами земельних ділянок, що знаходяться в межах зазначеної зони" замінити словами "в порядку, встановленому Земельним кодексом України";
 
      
375. частину шосту виключити;
 
      
376. 2) частину першу статті 25 викласти у такій редакції:
 
-136- Барвіненко В.Д.
Частину першу статті 25 Законі України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" викласти в такій редакції:
"Спеціальні зони об'єктів енергетики зазначаються у схемах землеустрою і техніко-економічному обґрунтуванні використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектах землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів, проектах землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічній документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), іншій визначеній законом документації із землеустрою".
 
Враховано      
377. "Спеціальні зони об'єктів енергетики зазначаються у схемах землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектах землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічній документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), іншій документації із землеустрою.".
 
   "Спеціальні зони об'єктів енергетики зазначаються у схемах землеустрою і техніко-економічному обґрунтуванні використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектах землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів, проектах землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічній документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), іншій визначеній законом документації із землеустрою".
 
378. 6. У Законі України "Про охорону земель" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 39, ст. 349):
 
   4. У Законі України "Про охорону земель" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 39, ст. 349; 2012 р., № 49, ст.555; 2014 р., № 6 - 7, ст. 80):
 
379. 1) у пункті 1 частини першої статті 18-1:
 
   1) у пункті 1 статті 18-1:
 
380. у абзаці третьому слова "проектом рекультивації земель" замінити словами "робочим проектом землеустрою щодо охорони земель";
 
-137- Барвіненко В.Д.
В абзаці третьому пункту 1 частини першої статті 18-1 Закону України "Про охорону земель" слова "щодо охорони земель" виключити;
 
Враховано   в абзаці третьому слова "проектом рекультивації земель" замінити словами "робочим проектом землеустрою ";
 
    -138- Кулініч О.І.
У абзаці третьому пункту 1 частини першої статті 18-1 Закону України "Про охорону земель" слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано    
381. у абзаці шостому слова "проектами землеустрою щодо" замінити словами "робочими проектами землеустрою щодо охорони земель, стосовно";
 
-139- Барвіненко В.Д.
В абзаці шостому пункту 1 частини першої статті 18-1 Закону України "Про охорону земель" слова: "щодо охорони земель" виключити;
 
Враховано   в абзаці шостому слова "проектами землеустрою щодо" замінити словами "робочими проектами землеустрою, стосовно";
 
    -140- Кулініч О.І.
У абзаці шостому пункту 1 частини першої статті 18-1 Закону України "Про охорону земель" слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано    
382. 2) статтю 25 викласти у такій редакції:
 
-141- Барвіненко В.Д.
Статтю 25 Закону України "Про охорону земель" викласти в такій редакції:
"Стаття 25. Документація із землеустрою в галузі охорони земель
Документацією із землеустрою в галузі охорони земель є схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць та робочі проекти землеустрою.
Склад документації із землеустрою в галузі охорони земель та порядок її погодження і затвердження встановлюються Земельним кодексом України та Законом України "Про землеустрій".
Власники землі та землекористувачі забезпечують виконання заходів з охорони земель та обмежень у використанні земель, передбачених документацією із землеустрою в галузі охорони земель.";
 
Враховано   2) статтю 25 викласти в такій редакції:
 
383. "Стаття 25. Документація із землеустрою в галузі охорони земель
 
-142- Кулініч О.І.
У назві та частині першій статті 25 Закону України "Про землеустрій" слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано частково   "Стаття 25. Документація із землеустрою в галузі охорони земель
 
384. Документацією із землеустрою в галузі охорони земель є схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць та робочі проекти землеустрою щодо охорони земель.
 
   Документацією із землеустрою в галузі охорони земель є схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць та робочі проекти землеустрою.
 
385. Склад документація із землеустрою в галузі охорони земель встановлюється Законом України "Про землеустрій", а порядок її погодження та затвердження Земельним кодексом України.
 
-143- Кулініч О.І.
У частині другій статті 25 Закону України "Про охорону земель" слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Відхилено В зв’язку з відсутністю в тексті прийнятого в редакції першого читання законопроекту слів, які пропонується виключити даною поправкою.  Склад документації із землеустрою в галузі охорони земель та порядок її погодження і затвердження встановлюються Земельним кодексом України та Законом України "Про землеустрій".
 
386. Власники землі та землекористувачі забезпечують виконання заходів з охорони земель та дотримання екологічних обмежень у використанні земель, передбачених документацією із землеустрою в галузі охорони земель.";
 
   Власники землі та землекористувачі забезпечують виконання заходів з охорони земель та обмежень у використанні земель, передбачених документацією із землеустрою в галузі охорони земель";
 
387. 3) у статті 36:
 
   3) у статті 36:
 
388. у частині четвертій слова "проектної документації із землеустрою" замінити словами "документації із землеустрою";
 
   у частині четвертій слова "проектної документації із землеустрою" замінити словами "документації із землеустрою";
 
389. у частині п’ятій слова "робочих проектів рекультивації, захисту земель від ерозії та іншої документації із землеустрою" замінити словами "схем землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, робочих проектів землеустрою щодо охорони земель";
 
-144- Барвіненко В.Д.
У частині п’ятій статті 36 Закону України "Про охорону земель" слова "щодо охорони земель" виключити;
 
Враховано   у частині п’ятій слова "робочих проектів рекультивації, захисту земель від ерозії та іншої документації із землеустрою" замінити словами "схем землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, робочих проектів землеустрою";
 
    -145- Кулініч О.І.
У статті 36 Закону України "Про охорону земель" слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано    
390. 4) у статті 52:
 
   4) у статті 52:
 
391. у частині другій слова "робочих проектів з рекультивації порушених земель та підвищення родючості ґрунтів" замінити словами "робочих проектів землеустрою щодо охорони земель";
 
   у частині другій слова "робочих проектів з рекультивації порушених земель та підвищення родючості ґрунтів" замінити словами "робочих проектів землеустрою";
 
392. у частині четвертій слова "проектах рекультивації порушених земель" замінити словами "робочих проектах землеустрою щодо охорони земель";
 
-146- Барвіненко В.Д.
У частинах другій та четвертій статті 52 Закону України "Про охорону земель" слова: "щодо охорони земель" виключити;
 
Враховано   у частині четвертій слова "проектах рекультивації порушених земель" замінити словами "робочих проектах землеустрою";
 
393. 5) у абзаці четвертому частини п’ятої статті 55 слова "проектів консервації земель" замінити словами "робочих проектів землеустрою щодо охорони земель".
 
-147- Барвіненко В.Д.
В абзаці четвертому частини п’ятої статті 55 Закону України "Про охорону земель" слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано   5) в абзаці четвертому частини п’ятої статті 55 слова "проектів консервації земель" замінити словами "робочих проектів землеустрою".
 
    -148- Кулініч О.І.
У абзаці четвертому частини п’ятої статті 55 Закону України "Про охорону земель" слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано    
394. 7. У Законі України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" (Відомості Верховної Ради України, 2003, № 38, ст. 314):
 
   3. У Законі України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 38, ст. 314):
 
395. 1) у частині першій статті 5:
 
   1) у частині першій статті 5:
 
396. в абзаці шостому слова "та виготовлення технічної документації, яка необхідна для складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку" виключити;
 
-149- Барвіненко В.Д.
В абзаці шостому частини першої статті 5 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" слова "та виготовлення технічної документації, яка необхідна для складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку" замінити словами "та виготовлення відповідної документації із землеустрою";
 
Враховано   в абзаці шостому слова "та виготовлення технічної документації, яка необхідна для складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку" замінити словами "та виготовлення відповідної документації із землеустрою";
 
397. в абзаці сьомому слова "та виготовлення технічної документації, яка необхідна для складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку" виключити;
 
   в абзаці сьомому слова "та виготовлення технічної документації, яка необхідна для складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку" виключити;
 
398. 2) в абзаці третьому частини першої статті 8 слова "складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку" замінити словами "встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)";
 
-150- Барвіненко В.Д.
Абзац третій частини першої статті 8 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" викласти в такій редакції:
"технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).";
 
Враховано   2) абзац третій частини першої статті 8 викласти в такій редакції:
"технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)";
 
399. 3) у частині першій статті 11 слова "складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку" замінити словами "встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)".
 
-151- Барвіненко В.Д.
Частину першу статті 11 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" викласти в такій редакції:
"Встановлення меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) здійснюється на підставі проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) або технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).".
 
Враховано   3) у частині першій статті 11 слова "на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку" замінити словами "на підставі проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) або технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)".
 
400. 8. У Законі України "Про Державний земельний кадастр" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 8, ст. 61):
 
   9. У Законі України "Про Державний земельний кадастр" (Відомості Верховної Ради України 2012 р., № 8, ст. 61; 2013 р., № 36, ст. 472, № 40, ст. 535):
 
401. 1) у статті 21:
 
   1) у статті 21:
 
402. у частині першій:
 
   у частині першій:
 
403. у абзаці третьому після слів "відповідно до статті 107 Земельного кодексу України" доповнити словами "та у разі зміни меж суміжних земельних ділянок їх власниками";
 
   абзац третій доповнити словами "та у разі зміни меж суміжних земельних ділянок їх власниками";
 
404. абзац четвертий викласти в редакції:
 
-152- Барвіненко В.Д.
Абзац четвертий частини першої статті 21 Закону України "Про Державний земельний кадастр" викласти в такій редакції:
"на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель - за результатами проведення інвентаризації земель; ";
 
Враховано   абзац четвертий викласти в такій редакції:
 
405. "на підставі технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель - за результатами проведення інвентаризації земель.";
 
   "на підставі технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель - за результатами інвентаризації земель";
 
406. доповнити абзацом п’ятим такого змісту:
 
   доповнити абзацом п’ятим такого змісту:
 
407. "на підставі проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) – у разі виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв).";
 
   "на підставі проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) - у разі виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)";
 
408. пункт "а" частини другої доповнити абзацом четвертим такого змісту:
 
-153- Барвіненко В.Д.
Пункт "а" частини другої статті 21 Закону України "Про Державний земельний кадастр" доповнити абзацом четвертим такого змісту:
"на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель; ";
 
Враховано   пункт "а" частини другої доповнити абзацом четвертим такого змісту:
 
409. "на підставі технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель;";
 
   "на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель";
 
410. абзац третій частини четвертої викласти в такій редакції:
 
   абзац третій частини четвертої викласти в такій редакції:
 
411. "на підставі схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць; проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь; проектів землеустрою щодо консолідації земель сільськогосподарського призначення; проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв); проектів землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів; технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель.";
 
-154- Барвіненко В.Д.
В абзаці третьому частини четвертої статті 21 Закону України "Про Державний земельний кадастр" слово "проведення" виключити;
 
Враховано   "на підставі схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), проектів землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель";
 
    -155- Кулініч О.І.
У абзаці третьому частини четвертої статті 21 Закону України "Про Державний земельний кадастр" слова: "проектів землеустрою щодо консолідації земель сільськогосподарського призначення" виключити.
 
Враховано    
412. у частині п’ятій слова "проектів землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань" замінити словами "проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, земель водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів, проектів землеустрою щодо встановлення меж зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів";
 
-156- Барвіненко В.Д.
У частині п’ятій статті 21 Закону України "Про Державний земельний кадастр" слова "та історико-культурного призначення, земель водного фонду, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів, проектів землеустрою щодо встановлення меж зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів" замінити словами "історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів";
 
Враховано   у частині п’ятій слова "проектів землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань" замінити словами "проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів";
 
    -157- Кулініч О.І.
У запропонованих змінах до статті 21 Закону України "Про Державний земельний кадастр" слова: "проектів землеустрою щодо встановлення меж зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів" виключити.
 
Враховано    
413. у частині одинадцятій слова "документації із землеустрою щодо встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України" замінити словами "технічної документації із землеустрою щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України";
 
   у частині одинадцятій слова "документації із землеустрою щодо встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України" замінити словами "технічної документації із землеустрою щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України";
 
414. 2) абзац перший пункту 7 розділу VІІ "Прикінцеві та перехідні положення" викласти в такій редакції:
 
   2) пункт 7 розділу VІІ "Прикінцеві та перехідні положення" викласти в такій редакції:
 
415. "7. До державної реєстрації права державної чи комунальної власності на земельні ділянки формування земельних ділянок за рахунок земель державної та комунальної власності, визначення їх угідь, а також віднесення таких земельних ділянок до певних категорій може здійснюватися на підставі технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель.".
 
-158- Барвіненко В.Д.
У пункті 7 розділу VІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Державний земельний кадастр" слово "проведення" виключити.
 
Враховано   "7. До державної реєстрації права державної чи комунальної власності на земельні ділянки формування земельних ділянок за рахунок земель державної та комунальної власності, визначення їх угідь, а також віднесення таких земельних ділянок до певних категорій може здійснюватися на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель".
 
416. 9. У абзаці дев’ятому пункту "а" частини першої статті 6 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 39, ст. 350) слова "проектом рекультивації земель" замінити словами "робочим проектом землеустрою щодо охорони земель".
 
-159- Барвіненко В.Д.
У абзаці дев’ятому пункту "а" частини першої статті 6 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано   5. В абзаці дев’ятому пункту "а" частини першої статті 6 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 39, ст. 350; 2012 р., № 49, ст. 555; 2014 р., № 6-7, ст.80) слова "проектом рекультивації земель" замінити словами "робочим проектом землеустрою".
 
    -160- Кулініч О.І.
У абзаці дев’ятому пункту "а" частини першої статті 6 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" слова: "щодо охорони земель" виключити.
 
Враховано    
417. 10. Пункт 111 Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженого Законом України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 47, ст. 532) виключити.
 
-161- Кулініч О.І.
Пункт 111 Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженого Законом України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" виключити.
 
Враховано      
418. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
419. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
420. 2. Прийняті і не виконані до набрання чинності цим Законом рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, а розроблені відповідно до цих рішень проекти землеустрою після погодження в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, затверджуються відповідними органами згідно із повноважень, встановлених Земельним кодексом України.
 
-162- Барвіненко В.Д.
У пункті 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" законопроекту слова "цього Кодексу, затверджуються відповідними органами згідно із повноважень, встановлених Земельним кодексом України" замінити словами "Земельного кодексу України, підлягають затвердженню органом, який надав дозвіл на їх розроблення, та є підставою для внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру";
 
Враховано   2. Прийняті і не виконані до набрання чинності цим Законом рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, а розроблені відповідно до цих рішень проекти землеустрою після погодження в порядку, встановленому статтею 186-1 Земельного кодексу України, підлягають затвердженню органом, який надав дозвіл на їх розроблення, та є підставою для внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру.
 
421. 3. Проекти землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань, затверджені рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування до набрання чинності цим Законом, є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру.
 
-163- Барвіненко В.Д.
. У пункті 3 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" законопроекту після слів "затверджені рішенням" доповнити словами "Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, ";
 
Враховано   3. Проекти землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань, затверджені рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування до набрання чинності цим Законом, є підставою для внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру.
 
422. 4. Документація із землеустрою, розроблена до набрання чинності цим Законом, але не затверджена рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, підлягає приведенню у відповідність з нормами цього Закону.
 
-164- Барвіненко В.Д.
Пункт 4 Розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" законопроекту виключити.
 
Враховано      
    -165- Кулініч О.І.
Пункт 4 Розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" виключити.
 
Враховано    
423. 5. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
   4. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
424. привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
425. забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади власних нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

   забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.