Кількість абзаців - 259 Таблиця поправок


Про муніципальну варту (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Закон України
 
   Закон України
 
2. Про муніципальну варту
 
-1- Добродомов Д.Є.
Назву законопроекту пропонується викласти у такій редакції «Про впровадження в окремих областях України та місті Києві пілотного проекту «муніципальна варта».
Зміна назви законопроекту пов’язана із якісною зміною його мети і завдань.
 
Відхилено , оскільки пропозиція розглядати запровадження правового інституту муніципальна варта як пілотного проекту не узгоджується із задумом народних депутатів України, суб’єктів права законодавчої ініціативи щодо поширення його чинності на всю територію України.  Про муніципальну варту
 
3. Цей Закон відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законів України визначає поняття, правові та організаційні засади діяльності муніципальної варти, їх основні завдання і функції, принципи діяльності та організації управління.
 
-2- Мосійчук І.В.
Преамбулу законопроекту пропонується викласти у такій редакції:
«Цей Закон відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законів України визначає поняття, правові та організаційні засади діяльності, основні завдання і функції, принципи діяльності та організації управління муніципальної варти в Закарпатській, Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Івано-франківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Житомирській, Вінницькій, Київській, Черкаській, Кіровоградській, Чернігівській, Сумській, Полтавській, Дніпропетровській, Херсонській та Миколаївській областях України.
Законні основи для створення муніципальних варт в Донецькій, Луганській областях України, Автономній Республіці Крим, Харківській, Запорізькій та Одеській областях України можуть бути створені шляхом внесення змін в цей закон з огляду на рівень загроз для національної безпеки, сувернітету та незалежності України».
 
Відхилено , оскільки пропозиція розглядати запровадження правового інституту муніципальна варта на окремих територіях не узгоджується із задумом народних депутатів України, суб’єктів права законодавчої ініціативи щодо поширення його чинності на всю територію України.  Цей Закон відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законів України визначає поняття, правові та організаційні засади діяльності муніципальної варти, її основні завдання і функції, принципи діяльності та організацію управління.
 
4.

 
-3- Добродомов Д.Є.
Преамбулу законопроекту пропонується викласти у такій редакції:
«Цей Закон відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законів України впроваджує пілотний проект «Муніципальна варта» у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській, областях України та м. Києві, визначає поняття, правові та організаційні засади діяльності, основні завдання і функції, принципи діяльності та організації управління муніципальної варти».
Обгрунтування.
Із змісту тексту законопроекту, прийнятого у першому читанні, маємо те, що в Україні відбудеться створення низки формувань, які не контролюються державою і при цьому наділені правом використання зброї.
В сучасних умовах це може мати негативні наслідки, зокрема, й у вигляді виникнення явних загроз для національної безпеки України.
Після місцевих виборів восени 2015 року в низці регіонів в органах місцевого самоврядування більшість, очевидно, візьмуть проросійські, антиукраїнські сили, які і сформують муніципальні варти в своїх регіонах.
Тож навіть якщо забрати в муніципальних вартових право користуватися спеціальними засобами, це все одно буде організована, підконтрольна таким силам спільнота з легітимним соціальним статусом вартових.
В час ескалації військового конфлікту з Російською Федерацією, високий ризик того, що вогнепальна зброя в таких спільнотах буде отримана в обхід будь-яких законів і призведе до сепаратистських заворушень.
Тому якщо зараз і створювати муніципальну варту, то лише в тестовому, пілотному режимі в окремих регіонах з огляду на військові дії та особливості внутрішньополітичної ситуації в регіонах країни.
 
Відхилено мотивів аналогічних не врахування поправок 1 і 2.     
    -4- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У преамбулі законопроекту пропонуємо:
після слів «діяльності муніципальної варти» та перед словами «основні завдання» додати слово «її»;
виправити слово «організації» на слово «організацію»;
Обґрунтування:
З метою детальнішого визначення мети, основних завдань закону, засад діяльності муніципальної варти, а також виправлення граматичних помилок в тексті законопроекту, пропонуємо вищенаведені пропозиції.
 
Враховано    
5. Розділ І
 
      
6. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
      
7. Стаття 1. Основні терміни
 
      
8. 1. Муніципальна варта ? це орган в системі місцевого самоврядування, що створюється у порядку, визначеному цим Законом, з метою забезпечення на території, що перебуває під юрисдикцією відповідної ради, охорони громадського порядку, законності, прав, свобод і законних інтересів громадян та утримується за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
 
-5- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Статтю 1 викласти у такій редакції:
«Муніципальна варта – це установа, що створюється у порядку, визначеному цим Законом, з метою забезпечення на території, що перебуває під юрисдикцією відповідної ради, охорони громадського порядку, законності, прав, свобод і законних інтересів громадян та утримується за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету».
 
Відхилено , оскільки згідно з усталеними принципами законодавчого та державного права в Україні функціонують органи влади, а не установи.  1. Муніципальна варта – це виконавчий орган в системі місцевого самоврядування, що створюється у порядку, визначеному цим Законом, з метою з забезпечення охорони публічного порядку, законності, прав, свобод і законних інтересів громадян на території, що перебуває під юрисдикцією рад міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва, Севастополя, а також юрисдикцією сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання, та утримується за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
 
    -6- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Статтю 1 в редакції законопроекту пропонуємо викласти у наступній редакції:
«1. Муніципальна варта – це виконавчий орган в системі місцевого самоврядування, що створюється у порядку, визначеному цим Законом, з метою забезпечення на території, що перебуває під юрисдикцією відповідної рад міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва, Севастополя, а також юрисдикцією сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання,, та утримується за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
2. Службовець муніципальної варти - це громадянин України, який перебуває на службі та займає відповідну посаду в муніципальній варті, здійснює повноваження, безпосередньо пов'язані з реалізацією завдань та виконанням функцій покладених на варту і одержує грошове забезпечення за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету».і так далі по тексту, замінивши слова «відповідної ради»
Обґрунтування:
Для чіткої, скоординованої роботи муніципальної варти в системі місцевого самоврядування, вважаємо за необхідне чітко визначити, що муніципальна варта входить до системи виконавчих органів місцевого самоврядування, як може бути утворена відповідною сільською, селищною, міською радою.
Службовець муніципальної варти - це громадянин України, який перебуває на службі та займає відповідну посаду в муніципальній варті, здійснює повноваження, безпосередньо пов'язані з реалізацією завдань та виконанням функцій покладених на варту і одержує грошове забезпечення за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету».
Окрім того, враховуючи, що муніципальна варта створюється в системі місцевого самоврядування, вважаємо, що її працівники повинні бути службовцями органів місцевого самоврядування. На них повинна поширюватись дія Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Дане положення дасть змогу чітко скоординувати діяльність службовців та забезпечити соціальні гарантії праці службовців муніципальної варти.
 
Враховано частково    
9. 2. Працівник муніципальної варти - це громадянин України, який перебуває на службі та займає відповідну посаду в муніципальній варті, здійснює повноваження, безпосередньо пов'язані з реалізацією завдань та виконанням функцій покладених на варту і одержує грошове забезпечення за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
 
   2. Службовець муніципальної варти - це громадянин України, який перебуває на службі та займає відповідну посаду в муніципальній варті, здійснює повноваження, безпосередньо пов'язані з реалізацією завдань та виконанням функцій покладених на варту і одержує грошове забезпечення за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
 
10. Стаття 2. Основні завдання муніципальної варти
 
   Стаття 2. Основні завдання муніципальної варти
 
11. 1. Основними завданнями муніципальної варти є:
 
-7- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Частину 1 статті 2 викласти у такій редакції:
«Стаття 2. Основні завдання муніципальної варти
Основними завданнями муніципальної варти є:
надання безоплатної первинної допомоги;
розробка програм, проектів, планів щодо громадського порядку на території відповідної місцевої ради;
виконання окремих адміністративних стягнень, відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення; участь з органами внутрішніх справ України у забезпеченні охорони громадського порядку;
профілактика правопорушень;
охорона майна, що перебуває у комунальній власності;
надання окремих видів правової допомоги громадянам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям, які здійснюють свою діяльність на території відповідної міської ради та місцевої ради об’єднаної територіальної громади;
сприяння виконанню рішень органів і посадових осіб місцевого самоврядування з питань організації надання первинної допомоги та сприянню забезпечення громадського порядку на території відповідної територіальної громади;
сприяння органам внутрішніх справ України, іншим правоохоронним органам України у реалізації їх повноважень виключно на території відповідної територіальної громади в межах власних повноважень».
 
Відхилено , основні завдання муніципальної варти більш повно та чітко зазначені у запропонованій редакції законопроекту.  1. Основними завданнями муніципальної варти є:
 
12. забезпечення охорони громадського порядку на території юрисдикції відповідної місцевої ради, у взаємодії з органами внутрішніх справ;
 
-8- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У пункті 1 частини першої статті 2 пропонуємо слова «громадського порядку» замінити словами «публічного порядку». Аналогічно по всьому законопроекту;
слова «органами внутрішніх справ» замінити словом «поліцією». Аналогічно по всьому законопроекту.
Обгрунтування:
Враховуючи намір України імплементувати європейське законодавство, вважаємо доцільним використовувати саме термін «публічний порядок», який використовується на міжнародному рівні. Підтвердженням необхідності використання саме такого терміну є міжнародні нормативно-правові акти, ратифіковані Верховною Радою України, зокрема, у ст. 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод використовується термін саме «охорона публічного порядку».
Окрім цього, вважаємо, що даний проект має набрати чинності лише після набрання чинності Закону України «Про Національну поліцію».
У зв’язку з тим, що на сьогодні в Україні провадиться реформа правоохоронних органів, до моменту визначення чіткої системи поліції, її функціональних повноважень, введення додаткового органу, який буде охороняти публічний порядок та який повинен координуватися з поліцією, на практиці може призвести до виникнення непорозумінь між працівниками поліції та працівниками муніципальної варти.
 
Враховано   забезпечення охорони публічного порядку на території юрисдикції рад міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва, Севастополя, а також юрисдикції сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання, у взаємодії з підрозділами поліції;
 
13. профілактика правопорушень;
 
   профілактика правопорушень;
 
14. інформування органів та підрозділів внутрішніх справ про вчинені або ті, що готуються, злочини, місця концентрації злочинних угруповань;
 
-9- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Пункт 3 частинами першої статті 2 пропонуємо викласти у такій редакції:
«3) інформування органів та підрозділів поліції про виявлені кримінальні правопорушення;».
Обґрунтування:
Відповідно до положень КПК України правоохоронні органи уповноважені розслідувати кримінальні правопорушення, які поділяються на злочини та кримінальні проступки, тобто з метою узагальнення фактів, коли муніципальна варта уповноважена інформувати поліцію, пропонуємо вказати саме термін «кримінальні правопорушення». Більш того, у Верховній Раді України зареєстровано законопроект про внесення змін до Кримінального кодексу України, який може запровадити окремий розділ, де будуть визначені кримінальні проступки. Таким чином, задля уникнення випадків внесення змін до даного законопроекту, пропонуємо одразу чітко вказати термін, який використовується у КПК України.
 
Враховано   інформування органів та підрозділів поліції про виявлені кримінальні правопорушення;
 
15. виконання окремих адміністративних стягнень;
 
   виконання окремих адміністративних стягнень;
 
16. охорона майна, що перебуває у комунальній власності;
 
   охорона майна, що перебуває у комунальній власності;
 
17. надання окремих видів правової та соціальної допомоги громадянам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям, що здійснюють свою діяльність на території відповідної міської ради та місцевої ради об’єднаної територіальної громади;
 
-10- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У пункті 7 частини першої статті 2 в редакції законопроекту пропонуємо слова «міської ради та місцевої ради об’єднаної територіальної громади» замінити на слова «місцевої ради». Аналогічно по всьому тексту законопроекту;
Обґрунтування:
Задля чіткого розуміння який саме територіальний орган місцевого самоврядування уповноважений на створення муніципальної варти, враховуючи запропоновані зміни до визначення муніципальної варти, зокрема що створити муніципальну варту уповноважена сільська, селищна, міська рада (узагальнена назва – місце рада) та з метою уникнення дублювання однакових положень пропонуємо по всьому тексту використовувати узагальнений термін «місцева рада».
 
Відхилено скільки згідно з чинним законодавством під визначення місцева рада підпадають сільські та селищні ради  надання окремих видів правової та соціальної допомоги громадянам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям, що здійснюють свою діяльність на території рад міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва, Севастополя, а також території сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання;
 
18. сприяння виконанню рішень відповідних рад, що утворили муніципальну варту, прийнятих у межах їх повноважень з питань:
 
-11- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У пункті 8 частини першої статті 2 в редакції законопроекту пропонуємо слова «відповідних рад, що утворили» замінити на слова «відповідної місцевої ради, яка утворила»;
Обґрунтування:
Враховуючи вищевказану пропозицію щодо узагальненого терміну до уповноваженого органу місцевого самоврядування на створення муніципальної варти, вважаємо за необхідне внести зміни і до вказаного пункту.
 
Відхилено   сприяння виконанню рішень рад міста обласного та /або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва, Севастополя, а також рішень сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання, що утворили муніципальну варту, прийнятих у межах їх повноважень з питань:
 
19. 1) контролю за дотриманням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, інших природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення;
 
-12- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У підпункті 1 пункту 8 частини першої статті 2 в редакції законопроекту пропонуємо слова «дотриманням земельного та природоохоронного законодавства» виключити;
Обґрунтування:
З метою уникнення реплікації повноважень органів місцевого самоврядування в особі муніципальної варти та органів державної влади, виникнення суперечностей щодо обсягу повноважень кожного з органів, а також задля обмеження здійснення ймовірного тиску на сектор підприємництва, вважаємо за необхідне вилучити дане повноваження органів місцевого самоврядування.
 
Враховано   1) контролю за використанням і охороною земель, інших природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення;
 
20. 2) благоустрою території, контролю за дотриманням правил санітарії, чистотою вулиць, парків, скверів та прибудинкових територій;
 
   2) благоустрою території, контролю за дотриманням правил санітарії, чистотою вулиць, парків, скверів та прибудинкових територій;
 
21. 3) охорони державних символів, символів територіальної громади та пам'яток культури міста;
 
-13- Яценко А.В.
Абзац третій частини першої статті 2 виключити;
 
Відхилено , оскільки охорона державних символів, символів територіальної громади та пам’яток культури здійснюватиметься муніципальною вартою в межах її юрисдикції на певній території.  3) охорони органів місцевого самоврядування, державних символів, символів територіальної громади та пам'яток культури міста;
 
22. 4) паркування автотранспорту;
 
   4) паркування автотранспорту;
 
23. 5) охорони пам’яток історії і культури, архітектури та містобудування, палацово-паркових, паркових і садибних комплексів, природних заповідників;
 
-14- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Після 5 пункту частини першої статті 2 в редакції законопроекту пропонуємо додати шостий пункт наступного змісту:
«охорона органів місцевого самоврядування;»
Обґрунтування:
Приймаючи до уваги той факт, що муніципальна варта створюється в системі виконавчих органів місцевого самоврядування та основним завданням визначено охорона публічного порядку, вважаємо за доцільне додати до завдань муніципальної варти також охорону органів місцевого самоврядування.
 
Враховано , у редакції підпункту 3 частини 1 цієї статті.  5) охорони пам’яток історії і культури, архітектури та містобудування, палацово-паркових, паркових і садибних комплексів, природних заповідників;
 
24. 6) організації торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування;
 
-15- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У підпункті 6 пункту 8 частини першої статті 2 в редакції законопроекту пропонуємо слова «та побутового обслуговування» виключити;
Обґрунтування:
Аналізуючи основне завдання та ціль муніципальної варти, вважаємо, що вказана вище діяльність виходить за межі повноважень муніципальної варти.
 
Враховано   6) організації торгівлі, громадського харчування;
 
25. 7) врятування життя людей, захисту їх здоров’я, збереження матеріальних цінностей у разі стихійного лиха, екологічних катастроф, епідемій, епізоотій, пожеж, інших надзвичайних ситуацій;
 
-16- Яценко А.В.
Абзац сьомий частини першої статті 2 виключити;
 
Відхилено , оскільки реалізація цих завдань є важливим елементом майбутньої діяльності муніципальної варти виходячи з тієї соціально-економічної ситуації, що склалась в Україні сьогодні.  7) врятування життя людей, захисту їх здоров’я, збереження матеріальних цінностей у разі стихійного лиха, екологічних катастроф, епідемій, епізоотій, пожеж, інших надзвичайних ситуацій;
 
26. 8) забезпечення громадського порядку при проведенні карантинних заходів під час епідемій та епізоотій;
 
   8) забезпечення публічного порядку при проведенні карантинних заходів під час епідемій та епізоотій;
 
27. 9) прийняття участі у межах своїх повноважень у забезпеченні військового та надзвичайного стану;
 
-17- Яценко А.В.
Абзац дев’ятий частини першої статті 2 виключити;
 
Відхилено , оскільки забезпечення військового та надзвичайного стану працівниками муніципальної варти здійснюватиметься у межах їх повноважень.  9) прийняття участі у межах своїх повноважень у забезпеченні військового та надзвичайного стану;
 
28. сприяння органам внутрішніх справ України, іншим правоохоронним органам, державним органам, які забезпечують недоторканість державного кордону та охорону суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні, в реалізації ними своїх повноважень.
 
   сприяння органам і підрозділам поліції, іншим правоохоронним органам, державним органам, які забезпечують недоторканість державного кордону та охорону суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні, в реалізації ними своїх повноважень.
 
29. 2. Інші завдання можуть бути покладені на муніципальну ватру виключно законом.
 
   2. Інші завдання можуть бути покладені на муніципальну ватру виключно законом.
 
30. Стаття 3. Принципи організації та діяльності муніципальної варти
 
   Стаття 3. Принципи організації та діяльності муніципальної варти
 
31. 1. Організація та діяльність муніципальної варти здійснюється на принципах:
 
   1. Організація та діяльність муніципальної варти здійснюється на принципах:
 
32. верховенства права;
 
   верховенства права;
 
33. законності, неупередженості та справедливості;
 
   законності, неупередженості та справедливості;
 
34. поваги до людини і громадянина, їх гідності, прав та свобод;
 
   поваги до людини і громадянина, їх гідності, прав та свобод;
 
35. забезпечення права на свободу та особисту недоторканність;
 
-18- Шипко А.Ф.
Положення статті 3 проекту, що визначають принципи організації та діяльності муніципальної варти щодо:
забезпечення права на свободу та особисту недоторканність;
забезпечення права на недоторканність житла чи іншого володіння особи;
забезпечення права на невтручання у приватне життя;
забезпечення права на недоторканність права власності слід виключити, як такі, що дублюють норми Основного Закону та суперечать нормам нормопроектувальної техніки.
 
Відхилено , оскільки дублювання окремих положень Конституції України, не може бути підставою їх виключення з проекту нормативно-правового акта чи діючої норми права.  забезпечення права на свободу та особисту недоторканність;
 
36. забезпечення права на недоторканність житла чи іншого володіння особи;
 
   забезпечення права на недоторканність житла чи іншого володіння особи;
 
37. забезпечення права на невтручання у приватне життя;
 
   забезпечення права на невтручання у приватне життя;
 
38. забезпечення права на недоторканність права власності;
 
   забезпечення права на недоторканність права власності;
 
39. поєднання-інтересів держави, суспільства і територіальної громади;
 
   поєднання-інтересів держави, суспільства і територіальної громади;
 
40. відкритості по прозорості, оперативності та своєчасності;
 
-19- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У пункті 8 частини першої статті 3 в редакції законопроекту пропонуємо слова «відкритості по прозорості» замінити на слова «відкритості, прозорості,»
Обґрунтування:
З метою виправлення лексичної помилки, вважаємо за необхідне регламентувати запропоновану пропозицію.
 
Враховано   відкритості, прозорості, оперативності та своєчасності;
 
41. взаємодії з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими державними та недержавними органами, організаціями і установами, громадськими об’єднаннями, органами самоорганізації населення, громадянами;
 
   взаємодії з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими державними та недержавними органами, організаціями і установами, громадськими об’єднаннями, органами самоорганізації населення, громадянами;
 
42. публічності;
 
-20- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Пункт 10 частини першої статті 3 в редакції законопроекту пропонуємо виключити;
Обґрунтування:
Принцип публічності та прозорості за своїм змістом та суттю є ідентичними, а тому не вбачаємо необхідності у подвійній його регламентації.
 
Враховано      
43. економічної ефективності;
 
   економічної ефективності;
 
44. відповідальності, підзвітності та підконтрольності перед територіальними громадами і органами місцевого самоврядування, а у випадках, передбачених законом - перед відповідними органами державної влади.
 
-21- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У пункті 12 частини першої статті 3 в редакції законопроекту пропонуємо слова «а у випадках, передбачених законом – перед відповідними органами державної влади» виключити;
Обґрунтування:
Приймаючи до уваги те, що муніципальна варта створюється в системі органів місцевого самоврядування, є її окремим виконавчим органом, є недоцільним порушенням принципу регулювання відносин в сфері місцевого самоврядування, оскільки вказані органи діють окремо від органів державної влади та не є підзвітні ним.
 
Враховано   відповідальності, підзвітності та підконтрольності перед територіальними громадами і органами місцевого самоврядування.
 
45. 2. Посадова чи службова особа муніципальної варти не може бути членом політичної партії та/або будь-якого добровільного об'єднання громадян, яке має ознаки політичної партії (руху, сили) та/або прямо чи опосередковано підтримувати таке утворення, надавати йому привілеї, а також сприяти політичним партіям та зазначеним об’єднанням громадян у провадженні їх діяльності, якщо інше не передбачено законом.
 
-22- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Частину другу статті 3 викласти у наступній редакції:
«2. Посадова чи службова особа муніципальної варти не може бути членом політичної партії та/або будь-якого громадського об’єднання (крім асоціацій органів місцевого самоврядування та їх добровільних об’єднань; організацій, які здійснюють професійне самоврядування), прямо чи опосередковано підтримувати таке утворення».
 
Відхилено , оскільки заборона стосується лише об`єднань громадян, які ставлять перед собою політичні цілі  2. Службовець муніципальної варти не може бути членом політичної партії та/або будь-якого добровільного об'єднання громадян, яке має ознаки політичної партії (руху, сили) та/або прямо чи опосередковано підтримувати таке утворення, надавати йому привілеї, а також сприяти політичним партіям та зазначеним об’єднанням громадян у провадженні їх діяльності, якщо інше не передбачено законом.
 
    -23- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У частині другій статті 3 в редакції законопроекту пропонуємо слова «посадова чи службова особа» замінити на слово «службовець». Аналогічно по всьому тексту законопроекту;
Обгрунтування:
Враховуючи, що муніципальна варта створюється в системі місцевого самоврядування, вважаємо, що її працівники повинні бути службовцями органів місцевого самоврядування.
 
Враховано    
46. 3. Жоден орган державної влади, орган місцевого самоврядування, політична партія (сила, рух), інститут громадянського суспільства, інше громадське об’єднання чи об’єднання громадян, юридична чи фізична особа не можуть втручатися у діяльність муніципальної варти, крім випадків та у спосіб, що визначені законами України.
 
-24- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Частину 3 статті 3 викласти у наступній редакції:
«Втручання у діяльність муніципальної варти, крім випадків та у спосіб, що визначені законами України, заборонено».
 
Враховано   3. Втручання у діяльність муніципальної варти, крім випадків та у спосіб, що визначені законами України, заборонено.
 
    -25- Шипко А.Ф.
Частину третю статті 3 пропоную викласти у такій редакції:
«3. Забороняється втручання в будь-якій формі в діяльність муніципальної варти з метою перешкоджання виконанню обов’язків визначених цим Законом.».
Обгрунтування:
Заборона втручання у діяльність муніципальної варти повинна визначатися не залежно від виду особи, а залежно від характеру дій, та форм втручання. Отже вважаю, що втручання в діяльність муніципальної влади повинна визначатись як протиправні дії в будь-якій формі, що перешкоджають виконанню обов’язків працівниками муніципальної варти.
 
Враховано редакційно    
    -26- Добродомов Д.Є.
Ч. 3 ст. 3 після слів «не можуть втручатись у діяльність» треба доповнити словом законну».
 
Враховано редакційно    
    -27- Мосійчук І.В.
Ч.3 ст.3 викласти у такій редакції:
«Принципи організації та діяльності муніципальної варти"
Жоден орган державної влади, орган місцевого самоврядування, політична партія (сила, рух), інститут громадянського суспільства, інше громадське об’єднання чи об’єднання громадян, юридична чи фізична особа не можуть втручатися у законну діяльність муніципальної варти. Посадові та службові особи муніципальної варти несуть за свої протиправні дії або бездіяльність дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільну чи кримінальну відповідальність.
 
Враховано редакційно    
47. 4. У приміщеннях і на виділених територіях, де знаходяться муніципальна варта, забороняється організація діяльності суб'єктів господарювання незалежно від форми власності та виду господарської діяльності, за винятком діяльності з надання послуг харчування працівникам муніципальної варти.
 
-28- Шипко А.Ф.
Частину четверту статті 3 викласти у такій редакції:
«4. У приміщеннях та/або територіях, які були передані у користування або розпорядження відповідно до рішень міської ради, місцевої ради об’єднаної територіальної громади муніципальній варті для виконання завдань передбачених цим законом, забороняється господарська діяльність суб’єктів господарювання незалежно від їх виду та форми власності, за винятком діяльності суб’єктів господарювання з надання послуг харчування працівникам муніципальної варти».
 
Відхилено , оскільки законопроектом пропонується врегулювати більш ширше коло правовідносин щодо заборони діяльності суб’єктів господарювання.  4. У приміщеннях і на виділених територіях, де знаходяться муніципальна варта, забороняється організація діяльності суб'єктів господарювання незалежно від форми власності та виду господарської діяльності.
 
    -29- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У частині четвертій статті 3 в редакції законопроекту пропонуємо слова «за винятком діяльності з надання послуг харчування працівникам муніципальної варти» виключити;
Обгрунтування:
Задля уникнення випадків організації господарської діяльності службовцями муніципальної варти, її керівником вважаємо за необхідне обмежити можливість створення закладів з надання послуг харчування на території муніципальної варти.
 
Враховано    
48. Стаття 4. Правова основа діяльності муніципальної варти
 
   Стаття 4. Правова основа діяльності муніципальної варти
 
49. Правовою основою діяльності муніципальної варти є Конституція України, міжнародно-правові акти, ратифіковані Україною у встановленому порядку, цей Закон, інші закони України, акти Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, а також статут територіальної громади, положення про муніципальну варту, Дисциплінарний статут муніципальної варти.
 
-30- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Статтю 4 після слів «територіальної громади» доповнити словами «рішення органів місцевого самоврядування».
Доповнити статтю реченням у такій редакції:
«Типове Положення про муніципальну варту та Дисциплінарний статут розробляє та затверджує Кабінет міністрів України».
 
Відхилено , оскільки положення щодо затвердження Типового положення про муніципальну варту та Дисциплінарного статуту Кабінетом Міністрів України дублює норму ч.1 ст. 8 проекту.  1. Правовою основою діяльності муніципальної варти є Конституція України, міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цей та інші закони України, акти Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, а також статут територіальної громади, положення про муніципальну варту, Дисциплінарний статут муніципальної варти.
 
    -31- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Статтю 4 в редакції законопроекту пропонуємо викласти у наступній редакції:
«1. Правовою основою діяльності муніципальної варти є Конституція України, міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною радою України, цей та інші закони України, акти Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, а також статут територіальної громади, положення про муніципальну варту, Дисциплінарний статут муніципальної варти.»;
Обгрунтування:
З метою виправлення неправильного визначення видів нормативно-правових актів, для чіткої регламентації правової основи діяльності муніципальної варти пропонуємо викласти статтю у вказаній редакції.
 
Враховано редакційно    
50. Стаття 5. Створення та ліквідація муніципальної варти
 
   Стаття 5. Створення та ліквідація муніципальної варти
 
51. 1. Муніципальна варта створюється у містах обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, містах Києві та Севастополі, на території юрисдикції об’єднаної територіальної громади за рішенням відповідних рад. У межах юрисдикції однієї ради, зазначеної у частині першій цієї статті може бути створена лише одна муніципальна варта.
 
-32- Добродомов Д.Є.
У ч. 1 ст. 5 пропонується слова «у містах обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, містах Києві та Севастополі» замінити на «у містах обласного значення та місті Києві».
 
Відхилено зв’язку з врахуванням поправки № 37  1. Муніципальна варта створюється за рішенням ради міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також за рішенням сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання. У межах юрисдикції однієї ради, зазначеної у частині першій цієї статті може бути створена лише одна муніципальна варта.
 
    -33- Мосійчук І.В.
Частину 2 статті 5 викласти у такій редакції:
«1. Муніципальна варта створюється у містах обласного значення В закарпатській, львівській, волинській, рівненській, тернопільській, івано-франківській, чернівецькій, хмельницькій, житомирській, вінницькій, київській, черкаській, кіровоградській, чернігівській, сумській, полтавській, дніпропетровській, херсонській та Миколаєвській областях України, місті києві, на відповідних територіях юрисдикції об’єднаних територіальних громад за рішенням відповідних рад. У межах юрисдикції однієї ради, зазначеної у частині першій цієї статті може бути створена лише одна муніципальна варта».
 
Відхилено , оскільки пропозиція розглядати запровадження правового інституту муніципальна варта на окремих територіях не узгоджується із задумом народних депутатів України, суб’єктів законодавчої ініціативи щодо поширення його чинності на всю територію України.   
52. 2. Про створення муніципальної варти у десятиденний термін з дня прийняття такого рішення керівництвом відповідної ради повідомляється територіальний орган внутрішніх справ України,
 
   2. Про створення муніципальної варти у десятиденний термін з дня прийняття такого рішення керівництвом відповідної ради повідомляється територіальний орган поліції.
 
53. 3. В місцевих друкованих засобах масової інформації публікується інформація про:
 
   3. В місцевих друкованих засобах масової інформації публікується рішення про створення муніципальної варти та інформація про:
 
54. 1) створення муніципальної варти та її організаційну структуру;
 
   1) створення муніципальної варти та її організаційну структуру;
 
55. 2) набір на службу до муніципальної варти;
 
-34- Добродомов Д.Є.
Шипко А.Ф.
у пункті 2 частини 3 слова «набір на службу» замінити словами «умови прийняття»;
 
Враховано редакційно   2) період та умови прийняття на службу до муніципальної варти;
 
56. 3) місце дислокації муніципальної варти та чергової частини (частин) муніципальної варти;
 
   3) місце розташування муніципальної варти та чергової частини (частин) муніципальної варти;
 
57. 4) проведення конкурсу на заміщення посади начальника муніципальної варти.
 
   4) період та процедуру проведення конкурсу на заміщення посади керівника муніципальної варти.
 
58. 4. Рішення про ліквідацію муніципальної варти може бути прийняте відповідно міською радою, місцевою радою об’єднаної територіальної громади у разі неспроможності її утримання за рахунок коштів місцевого бюджету або з інших підстав, визначених законом.
 
-35- Шипко А.Ф.
Пропоную уточнити редакцію частини четвертої статті 5 виклавши її у такій редакції:
«4. У разі неспроможності утримання за рахунок коштів місцевого бюджету або з інших підстав, визначених законом, відповідною радою за рішенням якої вона була створена може бути прийнято рішення про її реорганізацію, ліквідацію тощо».
 
Відхилено зв’язку з врахуванням поправки № 37  4. Рішення про ліквідацію муніципальної варти може бути прийняте радою міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також сільською,селищною, міською радою територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання з таких підстав:
1) неспроможності її утримання за рахунок коштів місцевого бюджету;
2) неналежного виконання муніципальною вартою своїх повноважень, визначених цим Законом.
 
59. 5. У разі прийняття рішення про ліквідацію муніципальної варти її завдання та обов’язки покладаються на відповідні територіальні органи Міністерства внутрішніх справ України з відшкодуванням витрат за рахунок коштів місцевого бюджету.
 
-36- Гопко Г.М.
Статтю 5 доповнити частиною шостою такого змісту:
«6. Муніципальна варта на територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, тимчасово окупованих частинах території Донецької та Луганської областей створюється не раніше, ніж через рік після звільнення відповідної території від окупації».
 
Відхилено зв’язку з врахуванням поправки № 37  5. Для прийняття відповідною радою рішення про ліквідацію муніципальної варти необхідна наявність акту (висновку) відповідної ради про неспроможність утримання муніципальної варти за рахунок коштів місцевого бюджету.
 
60. Майно муніципальної варти передається в управління виконавчому органу ради, що прийняла рішення про її створення. Майно муніципальної варти, цивільний обіг якого обмежений, передається Міністерству внутрішніх справ України у порядку, визначеному законодавством.
 
-37- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Статтю 5 в редакції законопроекту пропонуємо викласти у наступній редакції:
«Муніципальна варта створюється на території, що перебуває під юрисдикцією відповідної сільської, селищної, міської ради шляхом прийняття відповідного рішення. У межах юрисдикції однієї ради, зазначеної у частині першій цієї статті може бути створена лише одна муніципальна варта.
Дві чи більше відповідних місцевих рад сусідніх громад мають право укласти адміністративний договір між собою про утворення однієї муніципальної варти.
2. Про створення муніципальної варти у десятиденний термін з дня прийняття такого рішення керівництвом відповідної місцевої ради повідомляється територіальний орган поліції.
3. В місцевих друкованих засобах масової інформації публікується рішення відповідної місцевої ради про створення муніципальної варти та інформація про:
1) дату створення муніципальної варти та її організаційну структуру;
2) період набору на службу до муніципальної варти;
3) місце розташування муніципальної варти та чергової частини (частин) муніципальної варти;
4) період та процедуру проведення конкурсу на заміщення посади керівника муніципальної варти;
4. Рішення про ліквідацію муніципальної варти може бути прийняте відповідною місцевою радою з таких підстав:
1) неспроможності її утримання за рахунок коштів місцевого бюджету;
2) неналежного виконання муніципальною вартою своїх повноважень, визначених цим Законом.
5. Для прийняття місцевою радою рішення про ліквідацію муніципальної варти необхідна наявність акту (висновку) місцевої ради про неспроможність утримання місцевої ради за рахунок коштів місцевого бюджету.
6. Для прийняття місцевою радою рішення про ліквідацію муніципальної варти у зв’язку із неналежним виконанням муніципальною вартою своїх повноважень, визначених цим Законом, необхідна наявність щорічного звіту муніципальної варти, який підтверджує цю обставину.
7. Діяльність муніципальної варти може бути тимчасово зупинена у випадку прийняття рішення Радою національної безпеки і оборони України щодо необхідності застосування невідкладних заходів із розв’язання кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України на території, де здійснює свою діяльність відповідна муніципальна варта.
8. У разі прийняття рішення про ліквідацію муніципальної варти, тимчасове зупинення діяльності муніципальної варти її завдання та обов’язки покладаються на відповідні органи і підрозділи поліції. Майно муніципальної варти передається в управління місцевої ради, яка прийняла рішення про її створення. Майно муніципальної варти, цивільний обіг якого обмежений, передається поліції у порядку, визначеному законодавством.»;
Обгрунтування:
Задля деталізації процесу створення, ліквідації, тимчасового зупинення діяльності муніципальної варти пропонуємо чітко визначити в положенні, ким, за яких умов вона створюється, за яких випадків може бути ліквідована або її діяльність тимчасово призупинена. Більш того, з метою дотримання принципу прозорості вважаємо за необхідне зобов’язати місцеву раду оприлюднювати кожне прийняте рішення по відношенню до муніципальної варти. Також, враховуючи нестабільну політичну ситуацію в деяких регіонах України, вважаємо, що необхідно регламентувати умови за яких діяльність муніципальної варти може бути призупинена державним органом влади.
 
Враховано редакційно   6. Для прийняття відповідною радою рішення про ліквідацію муніципальної варти у зв’язку із неналежним виконанням муніципальною вартою своїх повноважень, визначених цим Законом, необхідна наявність щорічного звіту муніципальної варти, який підтверджує цю обставину.
7. Діяльність муніципальної варти може бути тимчасово зупинена у випадку прийняття рішення Радою національної безпеки і оборони України щодо необхідності застосування невідкладних заходів із розв’язання кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України на території, де здійснює свою діяльність відповідна муніципальна варта.
8. У разі прийняття рішення про ліквідацію муніципальної варти, тимчасове зупинення діяльності муніципальної варти її завдання та обов’язки покладаються на відповідні органи і підрозділи поліції. Майно муніципальної варти передається в управління ради міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання, яка прийняла рішення про її створення. Майно муніципальної варти, цивільний обіг якого обмежений, передається Міністерству внутрішніх справ України у порядку, визначеному законодавством.
 
61. Стаття 6. Організаційна структура та штатна чисельність муніципальної варти
 
   Стаття 6. Організаційна структура та штатна чисельність муніципальної варти
 
62. 1. Структуру та штатну чисельність муніципальної варти затверджує відповідно міська рада, місцева рада об’єднаної територіальної громади.
 
-38- Мосійчук І.В.
Добродомов Д.Є.
Ч. 1 ст. 6 пропонується викласти у такій редакції:
«Структуру муніципальної варти затверджує відповідно міська рада, місцева рада об’єднаної територіальної громади.
Штатну чисельність муніципальної варти затверджує відповідно міська рада, місцева рада об’єднаної територіальної громади за обов’язковим погодженням з відповідним територіальним органом Міністерства внутрішніх справ України.
 
Відхилено . Не вбачається необхідності погоджувати штатну чисельність муніципальної варти з відповідним територіальним органом МВС  1. Структуру та штатну чисельність муніципальної варти затверджує відповідно рада міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також сільська, селищна, міська рада територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання.
 
    -39- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Частину 1 статті 6 доповнити словами «з урахуванням методики та типового Положення про муніципальну варту, затверджених Кабінетом Міністрів України».
 
Відхилено    
    -40- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Статтю 6 в редакції законопроекту пропонуємо викласти у наступній редакції:
«Структуру та штатну чисельність муніципальної варти затверджує відповідна місцева рада.
2.Муніципальна варта та її підрозділи не входять до структури територіальних органів поліції.
3. До складу муніципальної варти входять: керівник, заступник керівника та службовці муніципальної варти.
4. Кількість службовців муніципальної варти визначається відповідною місцевою радою, за умови дотримання співвідношення: не більше 10 службовців на 10 000 осіб, які постійно проживають на території юрисдикції відповідної місцевої ради.
5. У службовців муніципальної варти відсутні будь-які спеціальні звання.»;
Обґрунтування:
З метою конкретизації організаційної структури муніципальної варти, її чисельності пропонуємо в законі чітко визначити кількість службовців, яка може бути у муніципальній варті виходячи з кількості населення на відповідній території. Для вираховування даної чисельності були взяті до уваги європейські стандарти. Окрім того, вважаємо за необхідне визначити, що у службовців муніципальної варти відсутні будь-які спеціальні звання, оскільки вони не відносяться до загальної системи правоохоронних органів.
 
Враховано з окремими редакційними правками   
63. 2. Підрозділи муніципальної варти не входять до структури територіальних органів внутрішніх справ України.
 
-41- Левченко Ю.В.
Статтю 6 законопроекту доповнити новою частиною 3 такого змісту:
«3. Кількість працівників муніципальної варти визначається, виходячи із співвідношення: не більше ніж 10 працівників муніципальної варти на 10 000 осіб, які постійно проживають на території відповідної громади (громад)».
Обгрунтування.
Залишаючи можливість органам місцевого самоврядування самостійно визначати структуру та чисельність працівників муніципальної варти, необхідно встановити певні рамки щодо кількості таких, за які органи місцевого самоврядування виходити не зможуть.
Обмеження щодо кількості працівників муніципальної варти не дасть можливість органам місцевого самоврядування створити неадекватно великі за штатом органи муніципальної варти. Також вказані пропозиції обмежать можливості для неефективного використання коштів місцевого бюджету.
Тому, пропонується встановити норму, яка визначатиме верхню межу чисельності працівників муніципальної варти в розрахунку до п’яти працівників на одну тисячу жителів відповідної територіальної громади.
 
Враховано редакційно   2. Муніципальна варта та її підрозділи не входять до структури територіальних органів поліції.
3. До складу муніципальної варти входять: керівник, заступник керівника та службовці муніципальної варти.
4. Кількість службовців муніципальної варти визначається відповідно радою міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також сільською, селищною, міською радою територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання, за умови дотримання співвідношення: не більше 10 службовців на 10 000 осіб, які постійно проживають на території юрисдикції відповідної місцевої ради.
5. У службовців муніципальної варти відсутні будь-які спеціальні звання
 
64. Стаття 7. Діяльність муніципальної варти та права і свободи людини і громадянина
 
   Стаття 7. Діяльність муніципальної варти та права і свободи людини і громадянина
 
65. 1. Муніципальна варта виконує свої завдання неупереджено, у точній відповідності із законом. Ніякі виняткові обставини або вказівки службових осіб не можуть бути підставою для будь-яких незаконних дій або бездіяльності муніципальної варти, її посадових чи службових осіб.
 
-42- Шипко А.Ф.
частину першу статті 7 викласти у такій редакції:
«1. Працівники муніципальної варти виконують свої завдання неупереджено, відповідно до положень цього закону та інших нормативно-правових актів. За дії або бездіяльність, що спричинили порушення законодавства працівники несуть відповідальність відповідно до законодавства України».
 
Враховано частково   1. Службовці муніципальної варти виконують свої завдання неупереджено, у точній відповідності із законом. Ніякі виняткові обставини або вказівки службових осіб не можуть бути підставою для будь-яких незаконних дій або бездіяльності муніципальної варти, її службовців.
 
66. 2. Муніципальна варта поважає гідність особи і виявляє до неї гуманне ставлення, захищає права людини незалежно від її соціального походження, майнового та іншого стану, расової та національної належності, громадянства, віку, мови та освіти, ставлення до релігії, статі, політичних та інших переконань.
 
-43- Шипко А.Ф.
у частині другій статті 7 слова «Муніципальна варта поважає гідність особи і виявляє» замінити словами «Працівники муніципальної варти поважають гідність особи і виявляють», а слово «захищає» – словом «захищають»
 
Враховано   2. Службовці муніципальної варти поважають гідність особи і виявляють до неї гуманне ставлення, захищають права людини незалежно від її соціального походження, майнового та іншого стану, расової та національної належності, громадянства, віку, мови та освіти, ставлення до релігії, статі, політичних та інших переконань.
 
67. 3. Інформація з обмеженим доступом, яка стає відомою чи передається у розпорядження (володіння) муніципальній варті, її службовим чи посадовим особам, обробляється виключно у випадках та у спосіб, визначений законами України.
 
-44- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Частину третю статті 7 в редакції законопроекту пропонуємо виключити;
Обґрунтування:
Переконані, що для здійснення охорони публічного порядку, сприяння у роботі органів місцевого самоврядування, виявлення ознак кримінальних правопорушень муніципальній варті не є необхідним отримання доступу до інформації з обмеженим доступом. Більш того, звертаємо вашу увагу, що для отримання доступу до інформації з обмеженим доступом службовці отримають дозвіл.
 
Враховано .     
68. 4. У межах виконання своїх повноважень та чинного законодавства посадові та службові особи муніципальної варти обмежують права і свободи громадян, якщо у інший спосіб не можуть бути виконані покладені на муніципальну варту завдання.
 
-45- Мосійчук І.В.
Добродомов Д.Є.
У частині 4 статті 7 слово «громадян» слід замінити словом «осіб».
 
Враховано   3. У межах виконання своїх повноважень та чинного законодавства службовці муніципальної варти обмежують права і свободи осіб, якщо у інший спосіб не можуть бути виконані покладені на муніципальну варту завдання.
 
    -46- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Вилучити частину 4 статті 7.
 
Відхилено , оскільки таке обмеження прав і свобод осіб відбуватиметься виключно у законний спосіб   
69. 5. Працівники муніципальної варти при адміністративному затриманні громадян зобов’язані повідомити та надати роз’яснення затриманому щодо:
 
-47- Добродомов Д.Є.
У частині 5 статті 7 слово «громадян» слід замінити словом «осіб».
 
Відхилено з в’язку вилученням частини 5 ст. 7     
    -48- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Вилучити частину 5 статті 7.
 
Враховано    
    -49- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Частину п’яту статті 7 в редакції законопроекту пропонуємо виключити;
Обґрунтування:
Відповідно до європейських стандартів та європейської практики забезпечення публічного порядку, службовці органів місцевого самоврядування не уповноважені на затримання осіб. Використання адміністративного затримання є практикою пострадянських країн. У випадку виявлення адміністративного правопорушення, службовець муніципальної варти буде уповноважений скласти протокол про адміністративне правопорушення, а у разі виявлення ознак кримінального правопорушення затримати дану особу та доставити до правоохоронних органів в порядку ст.207 КПК України.
 
Враховано    
70. 1) підстав та мотивів такого затримання;
 
      
71. 2) права затриманого відмовитися від надання будь-яких пояснень або свідчень до прибуття захисника відповідно до частини першої статті 63 Конституції України, положень статей 28, 29, 55, 56, 59, 62 і 63 Конституції України та прав затриманих осіб, встановлених законами України, у тому числі права здійснювати захист своїх прав та інтересів особисто або за допомогою захисника, обраного на власний розсуд або призначеного центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, з моменту затримання особи;
 
-50- Добродомов Д.Є.
Пропонується ст. 7 законопроекту доповнити частиною 5-1 такого змісту:
«Працівники муніципальної варти мають забезпечити право затриманої особи на телефонну розмову з метою повідомлення своїх близьких родичів або близьких осіб про своє затримання та місце знаходження».
 
Відхилено      
72. 6. Працівники муніципальної варти несуть матеріальну відповідальність за шкоду, завдану незаконними діями або бездіяльністю в межах, встановлених законом.
 
-51- Мосійчук І.В.
Добродомов Д.Є.
Пропонується ч. 6 ст. 7 законопроекту викласти у наступній редакції:
«6. Працівники муніципальної варти несуть за свої протиправні дії або бездіяльність дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову, матеріальну чи кримінальну відповідальність».
 
Враховано редакційно   4. Службовці муніципальної варти несуть за свої протиправні дії або бездіяльність дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність.
 
    -52- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У частині шостій статті 7 в редакції законопроекту пропонуємо слова «працівники» замінити на слово «службовці». Аналогічно по всьому тексту законопроекту;
 
Враховано    
    -53- Мосійчук І.В.
Статтю 7 доповнити частиною 7 у такій редакції:
«7. Муніципальна варта має забезпечити право затриманої особи на телефонну розмову з метою повідомлення своїх близьких родичів або близьких осіб про своє затримання та місце знаходження».
 
Відхилено .   
73. Стаття 8. Положення про муніципальну варту та Дисциплінарний статут муніципальної варти
 
   Стаття 8. Положення про муніципальну варту та Дисциплінарний статут муніципальної варти
 
74. 1. Типове Положення про муніципальну варту та Типовий Дисциплінарний статут муніципальної варти, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
   1. Типове Положення про муніципальну варту та Типовий Дисциплінарний статут муніципальної варти, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
75. 2. Положення про муніципальну варту розробляється на основі відповідного Типового положення і затверджується відповідною радою, яка прийняла рішення про її створення.
 
-54- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У абзаці першому другій частині статті 8 слова «відповідною радою» замінити словами «відповідною місцевою радою». Аналогічно по всьому тексту проекту.
Обгрунтування:
Задля чіткого розуміння який саме територіальний орган місцевого самоврядування уповноважений на здійснення відповідної діяльності, враховуючи запропоновані зміни до визначення муніципальної варти, зокрема що створити муніципальну варту уповноважена сільська, селищна, міська рада (узагальнена назва – місце рада) та з метою уникнення дублювання однакових положень пропонуємо по всьому тексту використовувати узагальнений термін «відповідною місцевою радою».
 
Відхилено   2. Положення про муніципальну варту розробляється на основі відповідного Типового положення і затверджується відповідною радою, яка прийняла рішення про її створення.
 
76. У положенні про муніципальну варту зазначається: найменування та структура муніципальної варти; порядок призначення на посади та звільнення з посад начальника та працівників муніципальної варти; підпорядкованість, підзвітність і підконтрольність муніципальної варти та її працівників; завдання муніципальної варти; обов’язки і права муніципальної варти та гарантії діяльності її працівників; фінансування та матеріально-технічне забезпечення муніципальної варти.
 
-55- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У абзаці другому частині другій статті 8 пропонуємо:
після слів «муніципальну варту» та перед словом «зазначається» доповнити словом «обов’язково»;
слово «начальника» замінити на слово «керівника». Аналогічно по всьому тексту законопроекту;
Обґрунтування:
З метою забезпечення чіткої структури та змісту положення про муніципальну варту, вважаємо за необхідне регламентувати обов’язковість зазначення всіх перелічених положень про муніципальну варту. Окрім того, у відповідності до європейських стандартів поняття «начальник» є некоректним та не використовується до осіб, які керують діяльністю органу, у зв’язку з чим пропонуємо використовувати поняття «керівник».
 
Враховано   У положенні про муніципальну варту обов’язково зазначається: найменування та структура муніципальної варти; порядок призначення на посади та звільнення з посад керівника та службовців муніципальної варти; підпорядкованість, підзвітність і підконтрольність муніципальної варти та її службовців; завдання муніципальної варти; обов’язки і права муніципальної варти та гарантії діяльності її службовців; фінансування та матеріально-технічне забезпечення муніципальної варти.
 
77. 3. Дисциплінарний статут муніципальної варти розробляється на основі відповідного типового положення і затверджуються відповідною радою, яка прийняла рішення про її створення.
 
   3. Дисциплінарний статут муніципальної варти розробляється на основі відповідного типового положення і затверджуються відповідною радою, яка прийняла рішення про її створення.
 
78. 4. Затверджені відповідною радою Положення про муніципальну варту та Дисциплінарний статут муніципальної варти надсилаються до територіального органу внутрішніх справ.
 
-56- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Частину четверту статті 8 в редакції законопроекту викласти у наступній редакції:
«4. Затверджені відповідною місцевою радою положення про муніципальну варту та Дисциплінарний статут муніципальної варти є публічною інформацією, яка обов’язково оприлюднюється на офіційному веб-порталі відповідної місцевої ради».
 
Враховано частково виключивши слово «місцевою»  4. Затверджені відповідною радою положення про муніципальну варту та Дисциплінарний статут муніципальної варти є публічною інформацією, яка обов’язково оприлюднюється на офіційному веб-порталі відповідної ради.
 
79. Стаття 9. Відповідальність, підзвітність і підконтрольність муніципальної варти
 
   Стаття 9. Відповідальність, підзвітність і підконтрольність муніципальної варти
 
80. 1. Муніципальна варта та її працівники відповідальні, підзвітні і підконтрольні територіальній громаді, відповідній раді, яка прийняла рішення про її створення.
 
   1. Муніципальна варта та її службовці відповідальні, підзвітні і підконтрольні територіальній громаді, відповідно раді міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також сільській, селищній, міській раді територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання.
 
81. 2. В межах, визначених відповідною міською радою, місцевою радою об’єднаної територіальної громади муніципальна варта та її працівники підзвітні і підконтрольні виконавчим органам цих рад.
 
-57- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У статті 9 після частини другої додати частину третю-десяту такого змісту:
«3. Керівник муніципальної варти не менше одного разу на місяць проводить відкриті зустрічі з депутатами і представниками місцевої ради з метою налагодження ефективної співпраці між муніципальною вартою і населенням.
4. Кожного півріччя керівник муніципальної варти подає до місцевої ради звіт діяльності муніципальної варти. Звіт обов’язково повинен містити інформацію про кількість виявлених правопорушень, затриманих осіб, притягнених осіб до відповідальності та результати або стадії виконання завдань, покладених на муніципальну варту.
4. Керівник муніципальної варти в кінці кожного календарного року подає до відповідної місцевої ради щорічний звіт про діяльність муніципальної варти.
5. Звіт діяльності муніципальної варти розміщується на офіційному веб-порталі відповідної місцевої ради.
6. Місцева рада уповноважена ухвалити резолюцію недовіри керівнику муніципальної варти, яка є підставою для дострокового припинення повноважень керівника муніципальної варти.
7. Резолюція недовіри керівнику муніципальної варти може бути ухвалена не раніше, ніж через три місяця після його призначення на посаду.
8. Резолюція недовіри керівнику муніципальної варти вважається ухваленою, якщо за неї проголосувало не менше трьох четвертих від складу відповідної місцевої ради. Резолюція недовіри керівнику муніципальної варти повинна бути опублікована на офіційному веб-порталі відповідної місцевої ради.
9. Повторний розгляд питання про недовіру керівнику муніципальної варти може бути проведений не раніше, ніж через один рік після попереднього розгляду питання.
10. Члени територіальної громади беруть участь у контролі за діяльністю муніципальної варти шляхом звернення до місцевої ради, оскарження діяльності або бездіяльності муніципальної варти в орган місцевого самоврядування або в суд, заслуховування звітів керівників та службовців муніципальної варти на зборах громадян та спеціальних участі в громадських об’єднаннях, які здійснюють громадський контроль за діяльністю муніципальної варти.»
 
Враховано   2. В межах, визначених відповідною радою, муніципальна варта та її службовці підзвітні і підконтрольні виконавчим органам цієї ради.
3. Керівник муніципальної варти не менше одного разу на місяць проводить відкриті зустрічі з депутатами і представниками відповідної ради з метою налагодження ефективної співпраці між муніципальною вартою і населенням.
4. Кожного півріччя керівник муніципальної варти подає до відповідної ради звіт діяльності муніципальної варти. Звіт обов’язково повинен містити інформацію про кількість виявлених правопорушень, затриманих осіб, притягнених осіб до відповідальності та результати або стадії виконання завдань, покладених на муніципальну варту.
5. Керівник муніципальної варти в кінці кожного календарного року подає до відповідної ради щорічний звіт про діяльність муніципальної варти.
6. Звіт діяльності муніципальної варти розміщується на офіційному веб-порталі відповідної ради.
7. Відповідна рада уповноважена ухвалити резолюцію недовіри керівнику муніципальної варти, яка є підставою для дострокового припинення повноважень керівника муніципальної варти.
8. Резолюція недовіри керівнику муніципальної варти може бути ухвалена не раніше, ніж через три місяця після його призначення на посаду.
9. Резолюція недовіри керівнику муніципальної варти вважається ухваленою, якщо за неї проголосувало не менше трьох четвертих від складу відповідної ради. Резолюція недовіри керівнику муніципальної варти повинна бути опублікована на офіційному веб-порталі відповідної ради.
10. Повторний розгляд питання про недовіру керівнику муніципальної варти може бути проведений не раніше, ніж через один рік після попереднього розгляду питання.
11. Члени територіальної громади беруть участь у контролі за діяльністю муніципальної варти шляхом звернення до відповідної ради, оскарження діяльності або бездіяльності муніципальної варти в орган місцевого самоврядування або в суд, заслуховування звітів керівників та службовців муніципальної варти на зборах громадян та спеціальних участі в громадських об’єднаннях, які здійснюють громадський контроль за діяльністю муніципальної варти.
 
82. Стаття 10. Взаємодія муніципальної варти з органами внутрішніх справ України
 
   Стаття 10. Взаємодія муніципальної варти з підрозділами поліції
 
83. 1. Муніципальна варта взаємодіє з органами внутрішніх справ України з питань:
 
   1. Муніципальна варта взаємодіє з органами і підрозділами поліції з питань:
 
84. складання та реалізації спільних планів розстановки сил і засобів патрульно-постових служб;
 
-58- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У частині першій статті 10 пропонуємо:
у пункті 1 слова «патрульно-постових служб» замінити словами «патрульної служби»;
 
Враховано   складання та реалізації спільних планів розстановки сил і засобів патрульної служби;
 
85. проведення спільних дій щодо охорони громадського порядку, у тому числі і у місцях скупчення людей, проведення спортивних та розважальних заходів тощо;
 
   проведення спільних дій щодо охорони публічного порядку, у тому числі і у місцях скупчення людей, проведення спортивних та розважальних заходів тощо;
 
86. налагодження постійно діючих каналів обміну оперативної інформації;
 
-59- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
пункт 3 частини першої статті 10 викласти у такій редакції:
«налагодження обміну оперативною інформацією»;
 
Враховано   налагодження обміну оперативною інформацією;
 
87. проведення спільних заходів щодо службової підготовки особового складу муніципальної варти та органів внутрішніх справ України;
 
-60- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
пункт 4 частини першої статті 10 викласти у такій редакції:
«проведення спільних заходів щодо підготовки службовців муніципальної варти та поліції»;
 
Враховано редакційно   проведення спільних заходів щодо підготовки службовців муніципальної варти та поліції.
 
88. використання загальнодержавних інформаційних реєстрів, доступ до яких дозволено муніципальній варті.
 
-61- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
пункт 5 частини першої статті 10 виключити.
 
Враховано      
89. Стаття 11. Взаємодія муніципальної варти з органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та громадськими об'єднаннями
 
   Стаття 11. Взаємодія муніципальної варти з органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та громадськими об'єднаннями
 
90. 1. Виконавчі органи відповідної міської ради, місцевої ради об’єднаної територіальної громади, підприємства, установи, організації, громадські об'єднання, що перебувають на території юрисдикції відповідної ради, яка прийняла рішення про створення муніципальної варти, зобов'язані сприяти їй у вирішенні поставлених перед нею завдань щодо участі у забезпеченні охорони громадського порядку.
 
-62- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У частині першій статті 11 пропонуємо слова «виконавчі органи відповідної міської ради, місцевої ради об’єднаної територіальної громади» замінити словами «місцевої ради»
 
Відхилено   1. Виконавчі органи відповідно ради міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання, підприємства, установи, організації, громадські об'єднання, що перебувають на території юрисдикції відповідної ради, яка прийняла рішення про створення муніципальної варти, зобов'язані сприяти їй у вирішенні поставлених перед нею завдань щодо участі у забезпеченні охорони публічного порядку.
 
91. 2. Муніципальна варта має право залучати громадян (за їх згодою та у встановленому законом порядку) до проведення профілактичних та інших заходів із забезпеченні охорони громадського порядку. Примусове залучення громадян до співробітництва з муніципальною вартою забороняється.
 
-63- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У частині другій статті 11 пропонуємо слова «громадян» замінити словом «осіб».
 
Враховано   2. Муніципальна варта має право залучати осіб (за їх згодою та у встановленому законом порядку) до проведення профілактичних та інших заходів із забезпеченні охорони публічного порядку. Примусове залучення громадян до співробітництва з муніципальною вартою забороняється.
 
92. 3. У випадках, передбачених законом, муніципальна варта має право використовувати, як крайній захід, майно фізичних та юридичних осіб (у тому числі юридичних осіб приватного права) для виконання покладених на неї завдань.
 
-64- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Частину 3 статті 11 викласти в наступній редакції:
«3. Муніципальна варта не має права використовувати майно фізичних та юридичних осіб (у тому числі юридичних осіб приватного права) для виконання покладених на неї завдань, крім випадків, передбачених законом».-
 
Відхилено , оскільки зазначена пропозиція не узгоджується з правилами нормо проектувальної техніки згідно з якими при побудові правових норм слід застосовувати імперативні твердження  3. У випадках, передбачених законом, муніципальна варта має право використовувати, як крайній захід, майно фізичних та юридичних осіб (у тому числі юридичних осіб приватного права) для виконання покладених на неї завдань.
 
93. Завдані в результаті такого використання збитки відшкодовуються у повному обсязі за рахунок місцевого бюджету.
 
-65- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
   
Враховано      
94. Розділ ІІ
 
   Розділ ІІ
 
95. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ МУНІЦИПАЛЬНОЇ ВАРТИ
 
   ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ МУНІЦИПАЛЬНОЇ ВАРТИ
 
96. Стаття 12. Територія юрисдикції муніципальної варти
 
   Стаття 12. Територія юрисдикції муніципальної варти
 
97. Муніципальна варта здійснює свою діяльність в межах території, на яку поширюється юрисдикція відповідної ради, що прийняла рішення про її створення.
 
   Муніципальна варта здійснює свою діяльність в межах території, на яку поширюється юрисдикція відповідно ради міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також юрисдикція сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання.
 
98. Стаття 13. Начальник муніципальної варти
 
   Стаття 13. Керівник муніципальної варти
 
99. 1. Муніципальну варту очолює її начальник, який призначається на посаду за рішенням міської ради, місцевої ради об’єднаної територіальної громади на термін повноважень відповідної ради.
 
-66- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У частині першій статті 13 після абзацу першого додати абзац другий такого змісту:
«Керівником та заступником керівника муніципальної варти може бути призначена особа, яка:
яка відповідає загальним умовам вступу на службу до муніципальної варти;
має вищу юридичну освіту;
має стаж роботи не менш як п’ять років (стаж роботи відраховується з моменту здобуття особою вищої юридичної освіти).
Обгрунтування:
Враховуючи те, що керівник муніципальної варти буде службовою особою органів місцевого самоврядування, наділяється визначеним переліком повноважень, а також має на меті організовувати виконання визначених завдань муніципальної варти, вважаємо за необхідне встановити критерії до осіб, які мають намір очолити муніципальну варту з метою уникнення призначення некваліфікованих кадрів.
 
Враховано частково   1. Муніципальну варту очолює її керівник, який призначається на посаду за рішенням ради міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також за рішенням сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання на термін повноважень відповідної ради.
Керівником та заступником керівника муніципальної варти може бути призначена особа, яка:
відповідає загальним умовам вступу на службу до муніципальної варти;
має вищу освіту;
має стаж роботи не менш як п’ять років (стаж роботи відраховується з моменту здобуття особою вищої освіти).
 
100. 2. Кандидат на заміщення посади начальника муніципальної варти відбирається на конкурсній основі спеціально створеною тимчасовою комісією відповідної ради.
 
-67- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У частині другій статті 13 після абзацу першого додати абзац другий наступного змісту:
«До складу тимчасової комісії входить сім членів, чотири з яких обираються з депутатів місцевої ради, три з представників громадськості. Діяльність конкурсної комісії забезпечує місцева рада в приміщеннях з вільним доступом представників засобів масової інформації. Тимчасова комісія приймає рішення шляхом відкритого голосування. Будь-яке рішення тимчасової комісії вважається прийнятим, якщо за нього на засіданні комісії проголосували не менше п’яти членів комісії. Типове Положення про конкурс на посаду керівника муніципальної варти, затверджуються Кабінетом Міністрів України.»;
А частину третю статті 13 викласти у такій редакції:
«3. Керівник муніципальної варти підзвітний та відповідальний перед відповідною радою».
Обґрунтування:
Задля забезпечення об’єктивності, прозорості проведення конкурсу на заміщення посади керівника муніципальної варти вважаємо за необхідне регламентувати в законопроекті основні вимоги до процедури проведення конкурсу, зокрема передбачити склад комісії та процедуру прийняття рішення. Задля забезпечення неупередженості при проведені конкурсу, тимчасова комісія формується з рівної кількості представників від місцевої ради, громадськості, а також одного представника від поліцейської комісії.
 
Враховано частково   2. Кандидат на заміщення посади керівника муніципальної варти відбирається на конкурсній основі спеціально створеною тимчасовою комісією відповідної ради.
До складу тимчасової комісії входить сім членів, чотири з яких обираються з депутатів відповідної ради, три з представників громадськості. Діяльність конкурсної комісії забезпечує відповідна рада в приміщеннях з вільним доступом представників засобів масової інформації. Тимчасова комісія приймає рішення шляхом відкритого голосування. Будь-яке рішення тимчасової комісії вважається прийнятим, якщо за нього на засіданні комісії проголосували не менше п’яти членів комісії. Типове Положення про конкурс на посаду керівника муніципальної варти, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
101. 3. Начальник муніципальної варти підзвітний та відповідальний перед територіальною громадою, міською радою, місцевою радою об’єднаної територіальної громади.
 
   3. Керівник муніципальної варти підзвітний та відповідальний перед відповідною радою.
 
102. 4. Підставами для дострокового припинення повноважень начальника муніципальної варти є:
 
   4. Підставами для дострокового припинення повноважень керівника муніципальної варти є:
 
103. 1) звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень начальника муніципальної варти;
 
   1) звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень керівника муніципальної варти;
 
104. 2) припинення громадянства України;
 
   2) припинення громадянства України;
 
105. 3) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;
 
-68- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У частині четвертій статті 13 в редакції законопроекту після пункту 3 пропонуємо додати пункт 4 наступного змісту, а відповідно пункт 4-8 вважати пунктом 5-9:
«4) прийняття резолюції недовіри керівнику муніципальної варти;»
Обґрунтування:
Враховуючи вищевказані пропозиції щодо впровадження інструменту контролю діяльності керівника муніципальної варти та забезпечення виконання ним всіх покладених на нього повноважень, вважаємо за необхідне додати пункт до підстав дострокового припинення повноважень щодо прийняття резолюції недовіри керівнику муніципальної варти.
 
Враховано   3) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;
4) прийняття резолюції недовіри керівнику муніципальної варти;
 
106. 4) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за корупційне правопорушення;
 
-69- Добродомов Д.Є.
Пропонується п. 4 ч. 4 ст. 13 законопроекту викласти у такій редакції:
«у разі застосування до нього заходів адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією».
 
Відхилено   5) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за корупційне правопорушення;
 
107. 5) порушення присяги посадової особи муніципальної варти, грубого чи неодноразового порушення Дисциплінарного статуту муніципальної варти та/або Положення про муніципальну варту, грубого чи не однократного порушення актів відповідної ради, що прийняла рішенням про створення муніципальної варти;
 
   6) порушення присяги посадової особи муніципальної варти, грубого чи неодноразового порушення Дисциплінарного статуту муніципальної варти та/або Положення про муніципальну варту, грубого чи не однократного порушення актів відповідної ради, що прийняла рішенням про створення муніципальної варти;
 
108. 6) систематичне невиконання своїх посадових обов’язків;
 
   7) систематичне невиконання своїх посадових обов’язків;
 
109. 7) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення померлим;
 
-70- Добродомов Д.Є.
П. 7 ч. 4 ст. 13 законопроекту після слова «недієздатним» доповнити словами «обмежено дієздатним».
 
Враховано   8) визнання його судом недієздатним, обмежено дієздатним, безвісно відсутнім або оголошення померлим;
9) якщо він не може виконувати свої повноваження за станом здоров’я.
 
    -71- Добродомов Д.Є.
Ч. 4 ст. 13 законопроекту доповнити п. 9 такого змісту:
«9) якщо він не може виконувати свої повноваження за станом здоров’я».
 
Враховано    
110. 8) його смерть.
 
   10) його смерть.
 
111. 5. Повноваження начальника муніципальної варти з підстав, визначених пунктом 5 частини четвертої цієї статті, припиняються з моменту прийняття відповідно міською радою, місцевою радою об’єднаної територіальної громади рішення про припинення повноважень начальника муніципальної варти.
 
   5. Повноваження керівника муніципальної варти з підстав, визначених пунктом 6 частини четвертої цієї статті, припиняються з моменту прийняття відповідно радою, рішення про припинення повноважень керівника муніципальної варти.
 
112. Розділ ІІІ
 
   Розділ ІІІ
 
113. ОБОВ'ЯЗКИ І ПРАВА МУНІЦИПАЛЬНОЇ ВАРТИ
 
   ОБОВ'ЯЗКИ І ПРАВА МУНІЦИПАЛЬНОЇ ВАРТИ
 
114. Стаття 14. Основні обов'язки працівників муніципальної варти
 
   Стаття 14. Основні обов'язки службовців муніципальної варти
 
115. 1. Працівники муніципальної варти у відповідності до покладених цим Законом на неї завдань виконують такі обов’язки:
 
-72- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Частину 1 статті 14 викласти у наступній редакції:
«1. Працівники муніципальної варти у відповідності до покладених цим Законом на них завдань виконують такі обов’язки:
1) сприяють органам внутрішніх справ України у охороні громадського порядку на території юрисдикції відповідної місцевої ради, за винятком території та об’єктів, охорона і забезпечення порядку згідно із законом здійснюється правоохоронним органом;
2) сприяють органам внутрішніх справ України, іншим правоохоронним органам у виконанні ними повноважень на території юрисдикції відповідно ради;
3) вживають передбачені законодавством заходи щодо забезпечення громадської безпеки;
4) виявляють адміністративні правопорушення та повідомляють про факти їх вчинення за належністю органу, який має право на складення протоколів про адміністративне правопорушення, а у випадках, передбачених чинним законодавством, складає протоколи про адміністративні правопорушення;
5) у межах своїх повноважень запобігають і припиняють адміністративні правопорушення згідно з Положенням про муніципальну варту;
6) здійснюють прийом і реєстрацію заяв і повідомлень про адміністративні правопорушення, та у разі необхідності відправляють ці заяви (повідомлення) за належністю;
7) здійснюють профілактику правопорушень;
8) сприяють органам внутрішніх справ України в їх діяльності щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, контролю за рухом громадського транспорту;
9) приймають невідкладні заходи по рятуванню людей, їх майна комунального та державного майна при аваріях, катастрофах, стихійних лихах та інших надзвичайних ситуаціях;
10) охороняють комунальне майно та майно, що залишилося без нагляду;
11) надають у межах наявних можливостей невідкладну, у тому числі допомогу особам, які потерпіли від правопорушень і нещасних випадків, перебувають у безпорадному або небезпечному для життя і здоров’я стані, а також неповнолітнім, які залишились без нагляду (піклуваня);
12) надають допомогу уповноваженим органам містобудування й архітектури у виявленні фактів незаконного будівництва;
13) вживають заходи щодо недопущення наруги над державними символами та символікою територіальних громад;
14) подають до територіального органу внутрішніх справ України інформацію про адміністративні правопорушення, необхідну для автоматизованих баз даних, здійснення профілактичного обліку правопорушників, інших необхідних для виконання завдань муніципальної варти обліків;
15) забезпечують до моменту передачі за належністю збереження знайдених, зданих у муніципальну варту документів, речей, цінностей та іншого майна».
 
Відхилено   1. Службовці муніципальної варти у відповідності до покладених цим Законом на неї завдань виконують такі обов’язки:
 
116. 1) у межах компетенції, визначеної законодавством забезпечують громадську безпеку та охорону громадського порядку на території юрисдикції відповідної ради;
 
-73- Писаренко В.В.
Бондар В.В.
Пункт 1 частини першої статті 14 викласти у такій редакції:
«1) у межах компетенції, визначеної законодавством на території юрисдикції відповідної ради забезпечують:
громадську безпеку та охорону громадського порядку (окрім, охорони громадського порядку на транспорті);
контроль за виконанням земельного та природоохоронного законодавства;
контроль за дотриманням правил благоустрою, торгівлі, розміщення зовнішньої реклами;
контроль за утриманням в належній чистоті вулиць, прибудинкових територій і дворів у містах та інших населених пунктах;
контроль за паркуванням автотранспорту, станом зелених насаджень, належним утриманням покриття доріг;
контроль за дотриманням правил розміщення та функціонування МАФів, утриманням тварин у домашніх умовах, додержанням тиші в громадських місцях;
контроль за забезпеченням охорони пам'яток історії та культури»;
 
Відхилено   1) у межах компетенції, визначеної законодавством забезпечують громадську безпеку та охорону публічного порядку на території юрисдикції відповідної ради;
 
117. 2) сприяють органам внутрішніх справ України, іншим правоохоронним органам, державним органам, які забезпечують недоторканість державного кордону та охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні, у виконанні ними повноважень на території юрисдикції відповідної ради;
 
-74- Писаренко В.В.
Бондар В.В.
Тригубенко С.М.
У пункті 2 частини першої ст. 14 слова «та охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні» виключити, оскільки охорона муніципальною вартою суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні неможлива. Відповідно до закону України «Про виключну (морську) економічну зону» такою зоною є морські райони, зовні прилеглі до територіального моря України, включаючи райони навколо островів, що їй належать. Ширина виключної (морської) економічної зони становить до 200 морських миль, відлічених від тих самих вихідних ліній, що і територіальне море України.
 
Враховано   2) сприяють органам і підрозділам поліції, іншим правоохоронним органам, державним органам, які забезпечують недоторканість державного кордону у виконанні ними повноважень на території юрисдикції відповідної ради;
 
118. 3) у межах своїх повноважень запобігають та припиняють адміністративні правопорушення. Виявляють адміністративні правопорушення та повідомляють про факти їх вчинення за належністю органу, який має право на складення протоколів про адміністративне правопорушення, а у випадках, передбачених чинним законодавством, складають протоколи про адміністративні правопорушення;
 
-75- Писаренко В.В.
Бондар В.В.
У Пункті 3 частини першої статті 13 слова «а у випадках, передбачених чинним законодавством, складають протоколи про адміністративні правопорушення» виключити.
 
Враховано   3) у межах своїх повноважень запобігають та припиняють правопорушення. Виявляють правопорушення та повідомляють про факти їх вчинення за належністю органу, який має право на складення протоколів про адміністративні правопорушення;
 
    -76- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У пункті 3 частини першої статті 14 слово «адміністративні» виключити.
 
Враховано    
119. 4) інформують органи та підрозділи внутрішніх справ про вчинені або ті, що готуються, злочини, місця концентрації злочинних угруповань;
 
-77- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У пункті 4 частини першої статті 14 слова «внутрішніх справ про вчинені або ті, що готуються, злочини, місця концентрації злочинних угруповань» замінити словами «поліції про кримінальні правопорушення».
 
Враховано редакційно   4) інформують органи та підрозділи поліціі про кримінальні правопорушення;
 
120. 5) проводять адміністративне затримання та доставляють до органів внутрішніх справ осіб, які вчинили адміністративне правопорушення;
 
-78- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Яценко А.В.
Пункт 5 частини першої статті 14 виключити.
 
Враховано      
121. 6) здійснюють прийом і реєстрацію заяв і повідомлень про адміністративні правопорушення, та у разі необхідності відправляють ці заяви (повідомлення) за належністю;
 
-79- Писаренко В.В.
Бондар В.В.
У пункті 6 частини першої статті 14 слова «у разі необхідності» виключити.
 
Враховано   5) здійснюють прийом і реєстрацію заяв і повідомлень про адміністративні правопорушення, та відправляють ці заяви (повідомлення) за належністю;
 
122. 7) здійснюють профілактику правопорушень;
 
-80- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Яценко А.В.
Пункт 7 частини першої статті 14 виключити.
 
Відхилено   6) здійснюють профілактику правопорушень;
 
123. 8) сприяють органам внутрішніх справ України в їх діяльності щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, контролю за рухом громадського транспорту;
 
-81- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Писаренко В.В.
Бондар В.В.
У Пункті 8 частини першої статті 14 слова «контролю за рухом громадського транспорту» виключити.
 
Враховано   7) сприяють органам і підрозділам поліції в їх діяльності щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;
 
124. 9) приймають невідкладні заходи щодо рятування людей, їх майна, комунального та державного майна при аваріях, катастрофах, стихійних лихах та інших надзвичайних ситуаціях;
 
   9) приймають невідкладні заходи щодо рятування людей, їх майна, комунального та державного майна при аваріях, катастрофах, стихійних лихах та інших надзвичайних ситуаціях;
 
125. 10) охороняють комунальне майно та майно, що залишилося без нагляду;
 
-82- Шипко А.Ф.
Пункт 10 частини першої статті 14 викласти у такій редакції:
«вживати заходів щодо охорони комунального майна, що залишилося без нагляду».
 
Відхилено   10) охороняють комунальне майно та майно, що залишилося без нагляду;
 
126. 11) надають у межах своїх повноважень та наявних можливостей:
 
   11) надають у межах своїх повноважень та наявних можливостей:
 
127. допомогу народним депутатам України, посадовим особам органів державної влади, депутатам відповідної ради, посадовим особам її виконавчого органу (апарату ради), органам самоорганізації населення та їх посадовим особам у виконанні ними своїх повноважень у разі наявності перешкод для їх діяльності;
 
-83- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
абзац перший пункту 11 частини першої статті 14 виключити.
Обгрунтування:
Враховуючи основну мету, завдання муніципальної варти, вважаємо, що необхідно виключити деякі обов’язки муніципальної варти, що виходять за межі її повноваження, зокрема щодо супроводу народних депутатів, надання роз’яснень тощо. Окрім того, відповідно до європейських стандартів та європейської практики забезпечення публічного порядку, службовці органів місцевого самоврядування не уповноважені на затримання осіб. Використання адміністративного затримання є практикою пострадянських країн. У випадку виявлення адміністративного правопорушення, службовець муніципальної варти буде уповноважений скласти протокол про адміністративне правопорушення, а у разі виявлення ознак кримінального правопорушення затримати дану особу та доставити до правоохоронних органів в порядку ст.207 КПК України, тобто обов’язок затримання особи буде відсутній.
 
Враховано      
128. невідкладну, у тому числі медичну, допомогу особам, які потерпіли від правопорушень і нещасних випадків, перебувають у безпорадному або небезпечному для життя і здоров'я стані, а також неповнолітнім, які залишились без нагляду (піклування);
 
   невідкладну, у тому числі медичну, допомогу особам, які потерпіли від правопорушень і нещасних випадків, перебувають у безпорадному або небезпечному для життя і здоров'я стані, а також неповнолітнім, які залишились без нагляду (піклування);
 
129. окремі види правової та соціальної допомоги громадянам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям, що здійснюють свою діяльність на території відповідної міської ради та місцевої ради об’єднаної територіальної громади;
 
   окремі види правової та соціальної допомоги громадянам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям, що здійснюють свою діяльність на території відповідної ради;
 
130. роз'яснення чинного законодавства про державний кордон України, систему режимних заходів у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі;
 
-84- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
абзац четвертий пункту 11 частини першої статті 14 виключити.
 
Враховано      
131. допомогу уповноваженим органам містобудування та архітектури у виявленні фактів незаконного будівництва;
 
   допомогу уповноваженим органам містобудування та архітектури у виявленні фактів незаконного будівництва;
 
132. 12) вживають заходів щодо недопущення наруги над державними символами та символікою територіальних громад;
 
   12) вживають заходів щодо недопущення наруги над державними символами та символікою територіальних громад;
 
133. 13) подають до територіального органу внутрішніх справ України інформацію про адміністративні правопорушення, необхідну для внесення до автоматизованих баз даних, здійснення профілактичного обліку правопорушників, інших необхідних для виконання завдань муніципальної варти обліків;
 
-85- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Пункт 13 частини першої статті 14 виключити.
 
Відхилено   13) подають до територіального органу поліціі інформацію про адміністративні правопорушення, необхідну для внесення до автоматизованих баз даних, здійснення профілактичного обліку правопорушників, інших необхідних для виконання завдань муніципальної варти обліків;
 
134. 14) забезпечують до моменту передачі за належністю збереження знайдених, вилучених у затриманих осіб і зданих у муніципальну варту документів, речей, цінностей та іншого майна.
 
   14) забезпечують до моменту передачі за належністю збереження знайдених, вилучених у затриманих осіб і зданих у муніципальну варту документів, речей, цінностей та іншого майна.
 
135. 2. Міська рада, рада об’єднаної територіальної громади, може покласти на муніципальну варту інші обов’язки відповідно до її завдань, визначених цим Законом.
 
-86- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Частину другу статті 14 в редакції законопроекту виключити;
Обґрунтування:
З метою уникнення випадків незаконного делегування повноважень місцевої ради до муніципальної варти, зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб, вважаємо, що місцева рада може надавати завдання муніципальній варті виключно в рамках даного законопроекту.
 
Враховано      
136. Стаття 15. Працівники муніципальної варти
 
-87- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Назву статті 15 викласти у такій редакції:
«Повноваження службовців муніципальної варти»
 
Враховано редакційно   Стаття 15. Права службовців муніципальної варти
 
    -88- Кожем'якін А.А.
Тригубенко С.М.
Писаренко В.В.
Бондар В.В.
Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Назву статті 15 привести у відповідність до її змісту, виклавши її у такій редакції: «Права працівників муніципальної варти».
 
Враховано    
137. 1. Працівники муніципальної варти для виконання поставлених перед ними цим Законом завдань мають право:
 
-89- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У частині першій слова «мають право» замінити словами «уповноважені».
 
Відхилено   1. Службовці муніципальної варти для виконання поставлених перед ними цим Законом завдань мають право:
 
138. 1) вимагати від громадян і посадових осіб виконання рішень відповідної ради, що прийняла рішення про створення муніципальної варти, і забезпечення реалізації яких покладається на муніципальну варту;
 
-90- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У пункті 1 частини першої слово «громадян» замінити словом «особи».
 
Враховано   1) вимагати від осіб і посадових осіб виконання рішень відповідної ради, що прийняла рішення про створення муніципальної варти, і забезпечення реалізації яких покладається на муніципальну варту;
 
    -91- Мосійчук І.В.
Добродомов Д.Є.
Пропонується п. 1 ч. 1 ст. 15 законопроекту після слів «і посадових осіб виконання» доповнити словом «законних».
 
Відхилено    
139. 2) перевіряти у громадян і посадових осіб документи, що засвідчують їх особу у випадках, коли є достатні підстави для підозри їх у скоєні злочину або адміністративного правопорушення чи з інших підстав, передбачених законом;
 
-92- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У пункті 2 слова «у скоєнні злочину або адміністративного правопорушення чи з інших підстав, передбачених законом» замінити словами «у вчиненні адміністративного чи кримінального правопорушення».
 
Враховано редакційно   2) перевіряти у громадян і посадових осіб документи, що засвідчують їх особу у випадках, коли є достатні підстави для підозри їх у вчиненні адміністративного або кримінального правопорушення чи з інших підстав, передбачених законом;
Службовець муніципальної варти зобов’язаний під час перевірки документів особи повідомити їй про підстави такої перевірки, а також довести до її відома вичерпний перелік положень нормативно-правових актів, на підставі яких відбувається перевірка документів особи.
 
    -93- Мосійчук І.В.
Добродомов Д.Є.
П. 2 ч. 1 ст. 15 законопроекту варто доповнити таким формулюванням:
«Працівник муніципальної варти зобов’язаний під час перевірки документів особи повідомити їй про підстави такої перевірки, а також довести до її відома вичерпний перелік положень нормативно-правових актів, на підставі яких відбувається перевірка документів особи.
Відсутність документів, що посвідчують особу, не є підставою для затримання особи, яка не вчинила правопорушень».
 
Враховано частково    
140. 3) викликати громадян, посадових і службових осіб у справах про адміністративні правопорушення, розгляд яких віднесено до повноважень муніципальної варти, та у зв'язку з матеріалами, що знаходяться в її провадженні;
 
-94- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Писаренко В.В.
Бондар В.В.
Пункт 3 частини першої статті 15 виключити.
 
Враховано      
141. 4) здійснювати адміністративне затримання і доставляти в приміщення муніципальної варти осіб, які скоїли адміністративне правопорушення, для встановлення їх особи і складання протоколу, якщо його неможливо скласти на місці скоєння правопорушення, або для наступної передачі їх територіальним органам внутрішніх справ України;
 
-95- Писаренко В.В.
Бондар В.В.
У пункті 4 частини першої статті 15 слова «для встановлення їх особи і складання протоколу, якщо його неможливо скласти на місці скоєння правопорушення, або» виключити.
 
Відхилено      
    -96- Мосійчук І.В.
Добродомов Д.Є.
П. 4 ч. 1 ст. 15 законопроекту пропонується викласти у наступній редакції:
«4)здійснювати адміністративне затримання і доставляти в приміщення муніципальної варти, територіальних органів внутрішніх справ України осіб, які скоїли адміністративне правопорушення, для встановлення їх особи і складання протоколу, якщо його неможливо скласти на місці скоєння правопорушення. Відлік часу утримання затриманої особи в спеціально відведених для цього приміщеннях рахується з моменту її фактичного затримання муніципальною вартою».
 
Відхилено    
    -97- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Пункт 4 частини 1 статті 15 виключити.
 
Враховано    
142. 5) затримувати для невідкладного доставляння до територіальних органів внутрішніх справ України осіб, підозрюваних у вчиненні злочину;
 
-98- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Пункт 5 частини 1 статті 15 виключити.
 
Враховано      
143. 6) проводити відповідно до закону огляд затриманих осіб, речей, що знаходяться при них, і вилучати предмети та речі, заборонені або обмежені в обороті, а також документи з ознаками підробки та документи і предмети, що можуть бути речовими доказами або використані на шкоду їх здоров'ю;
 
-99- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Яценко А.В.
Підпункт 6 частини першої статті 15 виключити.
 
Враховано      
    -100- Мосійчук І.В.
Добродомов Д.Є.
П. 6 ч. 1 ст. 15 законопроекту після слів «проводити» та «що знаходяться при них, і» доцільно доповнити словами «спільно з працівниками органів внутрішніх справ України».
 
Відхилено    
144. 7) здійснювати обробку інформації з обмеженим доступом в обсязі, структурі та порядку, що випливають із завдань, покладених на муніципальну варту цим та іншими законами;
 
-101- Писаренко В.В.
Бондар В.В.
Пункт 7 частини першої статті 15 викласти у такій редакції:
«7) в порядку, установленому законодавством використовувати інформацію з обмеженим доступом в обсязі та відповідно до завдань, покладених на муніципальну варту цим та іншими законами;».-
 
Враховано      
    -102- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Семенуха Р.С.
Пункт 7 частини 1 статті 15 вилучити.
 
Враховано    
145. 8) повідомляти з метою профілактичного впливу органам державної влади, органам місцевого самоврядування, громадським об'єднанням, трудовим колективам і громадськості за місцем проживання особи про факти вчинення нею адміністративного правопорушення;
 
-103- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Пункт 8 частини 1 статті 15 вилучити.
 
Враховано      
146. 9) вносити відповідним органам державної влади, органам місцевого самоврядування, громадським об'єднанням, підприємствам, установам, організаціям, розташованим на території юрисдикції відповідної ради обов'язкові до розгляду подання про необхідність усунення причин і умов, що сприяють вчиненню правопорушень;
 
-104- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Яценко А.В.
Підпункт 9 частини першої статті 15 виключити.
 
Враховано      
147. 10) тимчасово обмежувати або забороняти при аваріях, інших надзвичайних обставинах, що загрожують життю і здоров'ю людей, рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць і автомобільних шляхів;
 
-105- Яценко А.В.
У підпункті десятому після слова «тимчасово» доповнити словами «не більше, ніж на три години.»
 
Враховано   4) тимчасово не більше, ніж на три години обмежувати або забороняти при аваріях, інших надзвичайних обставинах, що загрожують життю і здоров'ю людей, рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць і автомобільних шляхів;
 
148. 11) брати участь спільно з працівниками органів внутрішніх справ України, уповноваженим представником юридичної особи, фізичною особою підприємцем чи його представником в огляді приміщення, де знаходяться зброя, спеціальні засоби індивідуального захисту та активної оборони, боєприпаси, вибухові речовини та матеріали, інші предмети, матеріали і речовини, щодо зберігання і використання яких установлено спеціальні правила, поширюється дозвільна система органів внутрішніх справ України, з метою перевірки додержання правил поводження з ними та їх використання;
 
-106- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Яценко А.В.
Підпункт 11 частини першої статті 15 виключити.
 
Враховано      
149. 12) брати участь спільно з працівниками органів внутрішніх справ України в огляді зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів що знаходяться у громадян, інших предметів, матеріалів і речовин, щодо зберігання та використання яких установлено спеціальні правила, поширюється дозвільна система органів внутрішніх справ України, а також місця їх зберігання;
 
-107- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Яценко А.В.
Підпункт 12 частини першої статті 15 виключити.
 
Враховано      
150. 13) у невідкладних випадках безоплатно користуватися засобами зв'язку, що належать підприємствам, установам і організаціям, розташованим на території юрисдикції відповідної ради, а засобами зв'язку, що належать громадянам, - за їх згодою;
 
   5) у невідкладних випадках безоплатно користуватися засобами зв'язку, що належать підприємствам, установам і організаціям, розташованим на території юрисдикції відповідної ради, а засобами зв'язку, що належать громадянам, - за їх згодою;
 
151. 14) користуватися безоплатно місцевими засобами масової інформації для надання допомоги громадянам, підприємствам, установам і організаціям у зв'язку з виконанням муніципальною вартою покладених на неї завдань;
 
   6) користуватися безоплатно місцевими засобами масової інформації для надання допомоги громадянам, підприємствам, установам і організаціям у зв'язку з виконанням муніципальною вартою покладених на неї завдань;
 
152. 15) вимагати від громадян додержання правопорядку, припинення адміністративних правопорушень і злочинів, додержання режиму державного кордону, в тому числі на територіях, що межують з державним кордоном, де прикордонну смугу не визначено;
 
-108- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Пункт 15 частини першої статті 15 викласти у такій редакції:
«15) вимагати від осіб додержання правопорядку, припинення адміністративних і кримінальних правопорушень, додержання режиму державного кордону».
 
Враховано   7) вимагати від осіб додержання правопорядку, припинення адміністративних і кримінальних правопорушень, додержання режиму державного кордону;
 
153. 16) зберігати, носити і застосовувати спеціальні засоби;
 
-109- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Пункт 16 частини першої статті 15 викласти у такій редакції:
«зберігати, носити і застосовувати спеціальні засоби, визначені цим Законом».
Обґрунтування:
Відповідно до європейських стандартів та європейської практики забезпечення публічного порядку, службовці органів місцевого самоврядування не уповноважені на затримання осіб. Використання адміністративного затримання є практикою пострадянських країн. У випадку виявлення адміністративного правопорушення, службовець муніципальної варти буде уповноважений скласти протокол про адміністративне правопорушення, а у разі виявлення ознак кримінального правопорушення затримати дану особу та доставити до правоохоронних органів в порядку ст.207 КПК України.
Окрім того, пропонуємо виключити серед повноважень муніципальної варти можливості огляду особи,її речей, виклику по справі, обробку інформації, оскільки всі перелічені повноваження є компетенцією правоохоронних органів.
Також, вважаємо за необхідне виключити повноваження муніципальної варти щодо можливості повідомлення з метою профілактичного впливу органам державної влади, органам місцевого самоврядування, громадським об'єднанням, трудовим колективам і громадськості за місцем проживання особи про факти вчинення нею адміністративного правопорушення, оскільки це не засіб виховного характеру в розумінні європейських стандартів, а є практикою пострадянських країн.
 
Враховано   8) зберігати, носити і застосовувати спеціальні засоби, визначені цим Законом
 
154. 17) проводити кіно-, фото- і звуко- фіксацію як допоміжний засіб попередження протиправних дій, або фіксування події для отримання доказів та розкриття злочинів;
 
   9) проводити кіно-, фото- і звуко- фіксацію як допоміжний засіб попередження протиправних дій, або фіксування події для отримання доказів та розкриття злочинів;
 
155. 2. Уповноважені на те посадові особи муніципальної варти мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати адміністративні справи відповідно до закону.
 
-110- Добродомов Д.Є.
Кожем'якін А.А.
Тригубенко С.М.
У частині другій ст. 15 слова «адміністративні справи» замінити словами «справи про адміністративні правопорушення», що відповідатиме правилам нормопроектувальної техніки.
 
Враховано   2. Уповноважені на те посадові особи муніципальної варти мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати справи про адміністративні правопорушення відповідно до закону.
 
    -111- Писаренко В.В.
Бондар В.В.
Частину другу статті 15 викласти у такій редакції:
«Уповноважені на те посадові особи муніципальної варти мають право складати подання про необхідність усунення причин і умов, що сприяють вчиненню правопорушень. Строк розгляду такого подання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднанням, підприємствами, установами, організаціями, розташованими на території юрисдикції відповідної ради не повинен перевищувати одного місяця».
 
Відхилено    
156. Стаття 16. Загальні умови застосування працівниками муніципальної варти засобів фізичного впливу та спеціальних засобів
 
-112- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Статтю 16 виключити.
 
Відхилено   Стаття 16. Загальні умови застосування службовцями муніципальної варти засобів фізичного впливу та спеціальних засобів
1. Для забезпечення виконання завдань, покладених цим Законом на муніципальну варту, її службовці уповноважені застосовувати:
1) фізичний вплив;
2) спеціальні засоби:
а) гумові кийки;
б) засоби, споряджені речовинами сльозогінної та подразнюючої дії;
в) спеціальні маркувальні та фарбувальні засоби;
г) службових собак та службових коней.
2. Фізичний вплив та спеціальні засоби застосовуються службовцями муніципальної варти в порядку, визначеному законом про національну поліцію;
 
    -113- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Статтю 16 в редакції законопроекту пропонуємо викласти у наступній редакції:
«Стаття 16. Загальні умови застосування службовцями муніципальної варти фізичного впливу та спеціальних засобів
1. Для забезпечення виконання завдань, покладених цим Законом на муніципальну варту, її службовці уповноважені застосовувати:
1) фізичний вплив;
2) спеціальні засоби:
а) гумові кийки;
б) засоби, споряджені речовинами сльозогінної та подразнюючої дії;
в) спеціальні маркувальні та фарбувальні засоби;
г) службових собак та службових коней.
2. Фізичний вплив та спеціальні засоби застосовуються службовцями місцевого самоврядування в порядку, визначеному законом про національну поліцію.»;
Обґрунтування:
Враховуючи той факт, що муніципальна варта створюється не як правоохоронний орган, а як орган виконавчої влади місцевого самоврядування, вважаємо за необхідне обмежити перелік спеціальних засобів, які може використовувати муніципальна варта у свої діяльності. Окрім того, з метою уникнення подвійної регламентації порядку застосування спеціальних засобів, з метою гарантування дотримання всіх принципів, гарантій порядку використання спеціальних засобів, а також те, що на наше переконання даний законопроект повинен набрати чинності лише після набрання чинності Закону України «Про Національну поліцію», пропонуємо регламентувати, що муніципальна варта застосовує спеціальні засоби у порядку визначеному в ЗУ «Про Національну поліцію».
 
Враховано    
157. 1. Для забезпечення виконання завдань, покладених цим Законом на муніципальну варту, її працівники мають право використовувати засоби фізичного впливу, спеціальні засоби та засоби відстрілу гумових куль за умови попередження про намір їх використання, якщо дозволяють обставини. Без попередження фізична сила, спеціальні засоби та засоби відстрілу гумових куль можуть застосовуватися, якщо виникла безпосередня загроза життю або здоров'ю громадян чи працівників муніципальної варти.
 
      
158. 2. Забороняється застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби та засоби відстрілу гумових куль до жінок з явними ознаками вагітності, осіб похилого віку або з вираженими ознаками інвалідності та малолітніх, крім випадків вчинення ними групового нападу, що загрожує життю і здоров'ю людей, працівників муніципальної варти, або збройного нападу чи збройного опору.
 
      
159. 3. У разі неможливості уникнути застосування сили вона не повинна перевищувати міри, необхідної для виконання покладених на муніципальну варту обов'язків і має зводити до мінімуму можливості завдання шкоди здоров'ю правопорушників та інших громадян. При завданні шкоди муніципальна варта забезпечує подання необхідної допомоги потерпілим в найкоротший строк. Про застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів та засобів відстрілу гумових куль, а також про будь-які ушкодження, які спричинені особі внаслідок застосування працівником муніципальної варти заходів фізичного впливу, спеціальних засобів та засобів відстрілу гумових куль, працівник муніципальної варти негайно у письмовій формі доводить до відома безпосереднього начальника для повідомлення прокуророві.
 
      
160. 4. Перевищення повноважень під час застосування сили, в тому числі спеціальних засобів та засобів відстрілу гумових куль, тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
 
      
161. Стаття 17. Застосування працівниками муніципальної варти засобів фізичного впливу
 
-114- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Статтю 17 виключити.
 
Враховано      
162. Працівники муніципальної варти мають право застосовувати заходи фізичного впливу, в тому числі прийоми рукопашного бою, для припинення правопорушень, подолання протидії законним вимогам муніципальної варти, яка здійснюється із застосуванням сили щодо працівників муніципальної варти або інших осіб, якщо інші способи були застосовані та не забезпечили виконання покладених на муніципальну варту обов'язків.
 
      
163. Стаття 18. Застосування працівниками муніципальної варти спеціальних засобів
 
-115- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Статтю 18 виключити.
 
Враховано      
164. 1. Працівники муніципальної варти мають право застосовувати наручники, гумові кийки, засоби зв'язування, газові балончики, електрошокери, пристрої для примусової зупинки транспорту, пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, а також використовувати службових собак та коней у таких випадках:
 
      
165. 1) для захисту громадян і самозахисту від нападу та інших дій, що створюють загрозу їх життю або здоров'ю;
 
      
166. 2) для затримання і доставки в муніципальну варту, територіальні органи внутрішніх справ України;
 
      
167. 3) для припинення масового захоплення земельних ділянок та інших дій, що можуть призвести до зіткнення груп населення, а також діянь, які паралізують роботу громадського транспорту, перешкоджають нормальній життєдіяльності територіальних громад, посягають на громадський порядок;
 
-116- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Пункт 3 частини 1 статті 18 вилучити.
 
Враховано у зв’язку з виключенням ст. 18.     
168. 4) для припинення опору працівникові муніципальної варти, посадовій особі місцевого самоврядування, іншим особам, які виконують службові обов'язки по охороні громадського порядку.
 
-117- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Пункт 4 частини 1 статті 18 вилучити.
 
Враховано у зв’язку з виключенням ст. 18.     
169. 2. Порядок використання працівниками муніципальної варти спеціальних засобів, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, службових собак та коней визначається Кабінетом Міністрів України.
 
      
170. 3. Види спеціальних засобів, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, що можуть бути використані працівниками муніципальної варти, а також умови їх зберігання і обліку визначаються Міністерством внутрішніх справ України.
 
      
171. Стаття 19. Забезпечення законності в діяльності муніципальної варти
 
   Стаття 17. Забезпечення законності в діяльності муніципальної варти
 
172. 1. Повноваження муніципальної варти здійснюються в межах території юрисдикції відповідної ради, що прийняла рішення про її створення.
 
   1. Повноваження муніципальної варти здійснюються в межах території юрисдикції відповідної ради, що прийняла рішення про її створення.
 
173. 2. При здійсненні своїх повноважень працівники муніципальної варти повинні дотримуватися Конституції та законів України, інших нормативних актів.
 
   2. При здійсненні своїх повноважень службовці муніципальної варти повинні дотримуватися Конституції та законів України, інших нормативних актів.
 
174. 3. Працівники муніципальної варти повинні поважати гідність особи і виявляти до неї гуманне ставлення, захищати права людини незалежно від її належності до територіальної громади, соціального, расового, національного походження, майнового та іншого стану, громадянства, віку, мови та освіти, ставлення до релігії, статі, політичних та інших переконань.
 
   3. Службовці муніципальної варти повинні поважати гідність особи і виявляти до неї гуманне ставлення, захищати права людини незалежно від її належності до територіальної громади, соціального, расового, національного походження, майнового та іншого стану, громадянства, віку, мови та освіти, ставлення до релігії, статі, політичних та інших переконань.
 
175. 4. При здійсненні своїх повноважень працівник муніципальної варти повинен бути у форменому одязі, мати посвідчення особи, дотримуватися службової дисципліни.
 
-118- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Частину четверту статті 19 пропонуємо викласти у такій редакції:
«4. При здійсненні своїх повноважень службовець муніципальної варти повинен бути в однострої, мати посвідчення особи, дотримуватися службової дисципліни».
Обґрунтування:
З метою забезпечення чіткого порядку ідентифікації службовця муніципальної варти, вважаємо за необхідно чітко визначити, що він повинен бути в однострої та при собі мати посвідчення особи.
 
Враховано   4. При здійсненні своїх повноважень службовець муніципальної варти повинен бути в однострої, мати посвідчення особи, дотримуватися службової дисципліни.
 
    -119- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Частину 4 статті 19 викласти у наступній редакції:
«При здійсненні своїх повноважень працівник муніципальної варти повинен бути у форменому одязі, мати посвідчення працівника муніципальної варти, дотримуватися службової дисципліни.
Форма одягу, посвідчення працівника муніципальної варти (службове посвідчення) затверджується Міністерством внутрішніх справ України.»
 
Відхилено    
176. 5. При звертанні до громадянина працівник муніципальної варти зобов'язаний назвати своє прізвище та пред'явити на його вимогу службове посвідчення.
 
-120- Добродомов Д.Є.
Ч. 5 ст. 19 пропонується викласти у такій редакції:
«5.Звертаючись до людини, а також на вимогу будь-якої людини, працівник муніципальної варти зобов’язаний назвати своє прізвище, посаду та пред’явити на вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи його з власних рук».
 
Враховано   5.Звертаючись до людини, а також на вимогу будь-якої людини, службовець муніципальної варти зобов’язаний назвати своє прізвище, посаду та пред’явити на вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи його з власних рук.
 
177. 6. У взаємовідносинах з громадянами працівник муніципальної варти повинен виявляти високу культуру і такт.
 
-121- Добродомов Д.Є.
У ч. 6 ст. 19 слово «громадянами» замінити на «кожною людиною».
 
Враховано   6. У взаємовідносинах з кожною людиною службовець муніципальної варти повинен виявляти високу культуру і такт.
 
178. 7. Члени територіальної громади беруть участь у контролі за діяльністю муніципальної варти шляхом звернення до органів місцевого самоврядування, оскарження діяльності або бездіяльності муніципальної варти в орган місцевого самоврядування або в суд, заслуховування звітів начальників та працівників муніципальної варти на зборах громадян та створення спеціальних громадських об’єднань, які здійснюють громадський контроль за діяльністю муніципальної варти.
 
-122- Мосійчук І.В.
Добродомов Д.Є.
Ч. 7 ст. 19 законопроекту пропонується доповнити формулюванням:
«та в інший незаборонений законом спосіб контролю за діяльністю муніципальної варти».
 
Враховано   7. Члени територіальної громади беруть участь у контролі за діяльністю муніципальної варти шляхом звернення до органів місцевого самоврядування, оскарження діяльності або бездіяльності муніципальної варти в орган місцевого самоврядування або в суд, заслуховування звітів керівників та службовців муніципальної варти на зборах громадян та створення спеціальних громадських об’єднань, які здійснюють громадський контроль за діяльністю муніципальної варти та в інший незаборонений законом спосіб контролю за діяльністю муніципальної варти.
 
179. 8. За протиправні дії або бездіяльність працівники муніципальної варти несуть відповідальність, передбачену законом.
 
   8. За протиправні дії або бездіяльність службовці муніципальної варти несуть відповідальність, передбачену законом.
 
180. Розділ ІV
 
   Розділ ІV
 
181. СЛУЖБА В МУНІЦИПАЛЬНІЙ ВАРТІ
 
   СЛУЖБА В МУНІЦИПАЛЬНІЙ ВАРТІ
 
182. Стаття 20. Особовий склад муніципальної варти
 
   Стаття 18. Особовий склад муніципальної варти
 
183. 1. Особовий склад муніципальної варти складається з працівників підрозділів муніципальної варти.
 
   1. Особовий склад муніципальної варти складається з службовців підрозділів муніципальної варти.
 
184. 2. Формування особового складу муніципальної варти здійснюється шляхом прийняття на службу в муніципальній варті громадян України на умовах та у порядку визначеному цим Законом.
 
   2. Формування особового складу муніципальної варти здійснюється шляхом прийняття на службу в муніципальній варті громадян України на умовах та у порядку визначеному цим Законом.
 
185. 3. Працівники муніципальної варти виконують свої обов’язки у форменому одязі єдиного зразка, що затверджується Кабінетом Міністрів України. На форменому одязі працівників муніципальної варти розміщуються відзнаки, що відображають символіку територіальної громади (міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, об’єднаної територіальної громади) і затверджуються відповідно міською радою, місцевою радою об’єднаної територіальної громади.
 
-123- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Частину третю статті 20 пропонуємо викласти у такій редакції:
«3. Службовці муніципальної варти виконують свої обов’язки в однострої єдиного зразка, що затверджується Кабінетом Міністрів України. На однострої службовців муніципальної варти, на якому з метою ідентифікації, розбірливими літерами зазначається прізвище та ініціали службовця та розміщуються відзнаки, що відображають символіку територіальної громади (міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, об’єднаної територіальної громади) і затверджуються відповідною місцевою радою.»;
 
Враховано   3. Службовці муніципальної варти виконують свої обов’язки в однострої єдиного зразка, що затверджується Кабінетом Міністрів України. На однострої службовців муніципальної варти, на якому з метою ідентифікації, розбірливими літерами зазначається прізвище та ініціали службовця та розміщуються відзнаки, що відображають символіку територіальної громади (міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання) і затверджуються відповідною радою.
 
    -124- Мосійчук І.В.
Добродомов Д.Є.
З ч. 3 ст. 20 формулювання « (міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, об’єднаної територіальної громади)» пропонується виключити.
 
Відхилено    
186. 4. Працівникам муніципальної варти видається службове посвідчення, типовий зразок якого затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
   4. Службовцям муніципальної варти видається службове посвідчення, типовий зразок якого затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
187. 5. На працівників муніципальної варти поширюються вимоги Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», з урахуванням особливостей визначених цим Законом.
 
-125- Яценко А.В.
У частині п’ятій слова «Закону України» замінити словами «законів України «Про засади запобігання і протидії корупції»
 
Враховано   5. На службовців муніципальної варти в частині їх правового статусу, правил призначення на посаду, проходження служби, оплати праці і соціальних гарантій, дисциплінарної відповідальності і припинення служби поширюються вимоги законів України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про службу в органах місцевого самоврядування», з урахуванням особливостей визначених цим Законом.
6. За порушення вимог чинного законодавства, службовці муніципальної варти несуть відповідальність, визначену Кримінальним кодексом України, як службові особи та працівники правоохоронного органу.
 
    -126- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Частину п’яту статті 20 викласти у такій редакції:
«5. На службовців муніципальної варти в частині їх правового статусу, правил призначення на посаду, проходження служби, оплати праці і соціальних гарантій, дисциплінарної відповідальності і припинення служби поширюються вимоги законів України «Про засади запобігання і протидії корупції» «Про службу в органах місцевого самоврядування», з урахуванням особливостей визначених цим Законом».
 
Враховано    
    -127- Яценко А.В.
Статтю 20 доповнити частиною шостою у такій редакції:
«6. За порушення вимог чинного законодавства, працівники муніципальної варти несуть відповідальність, визначену Кримінальним кодексом України, як службові особи та працівники правоохоронного органу».
 
Враховано    
188. Стаття 21. Прийняття на службу до муніципальної варти
 
   Стаття 19. Прийняття на службу до муніципальної варти
 
189. 1. На службу до муніципальної варти приймаються на контрактній основі громадяни України, віком від 21 років, які мають відповідну освіту та професійну підготовку, здатні за станом здоров’я та своїми моральними якостями виконувати завдання, покладені на муніципальну варту. Кваліфікаційні вимоги до рівня професійної компетентності осіб, які претендують на зайняття посади в муніципальній варті затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
-128- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У частині першій статті 21 слова «на контрактній основі» виключити, а після слів «віком від 21 років», перед словами «здатні за станом здоров’я та своїми моральними якостями « додати слова «які мають професійно-технічну або вищу освіту «виключити.
Обгрунтування:
Враховуючи, на працівників муніципальної варти пропонується поширити дію Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», у відповідності до вимог цього закону з такими особами контракт не укладається.
Крім того, вважаємо необхідним додати до вимог для службовця муніципальної варти обов’язкову наявність професійно-технічної або вищої освіти.
 
Враховано частково   1. На службу до муніципальної варти приймаються громадяни України, віком від 21 років, які мають відповідну освіту та професійну підготовку, здатні за станом здоров’я та своїми моральними якостями виконувати завдання, покладені на муніципальну варту. Кваліфікаційні вимоги до рівня професійної компетентності осіб, які претендують на зайняття посади в муніципальній варті затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
    -129- Писаренко В.В.
Бондар В.В.
У частині першій статті 21 слова «які мають відповідну освіту» замінити словами «які мають повну загальну середню освіту».
 
Відхилено    
    -130- Яценко А.В.
У першому реченні частини першої статті 21 після слів «на муніципальну варту» доповнити словами «та відповідає вимогам встановленим Розділом ІV Закону України «Про міліцію».
 
Відхилено    
190. 2. Призовники не підлягають прийому на службу до муніципальної варти.
 
-131- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Частину другу статті 21 виключити.
 
Враховано      
191. 3. Не може бути прийнята на службу до муніципальної варти особа:
 
   2. Не може бути прийнята на службу до муніципальної варти особа:
 
192. 1) яка була засуджена за злочин вироком суду, який набрав законної сили;
 
-132- Писаренко В.В.
Бондар В.В.
Пункт 1 частини третьої статті 21 викласти у такій редакції:
«особа, яка має непогашену або не зняту судимість за вчинення злочину»«
 
Враховано   1) особа, яка має непогашену або не зняту судимість за вчинення злочину;
 
193. 2) стосовно якої було винесено рішення про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами.
 
-133- Яценко А.В.
Частину третю статті 21 доповнити новим пунктом такого змісту:
«3) яка перебувала чи перебуває на обліку в психоневрологічному закладі через психічне захворювання».
 
Враховано   2) стосовно якої було винесено рішення про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами.
3) яка перебувала чи перебуває на обліку в психоневрологічному закладі через психічне захворювання.
4) цивільна дієздатність якої обмежена судом або визнана судом недієздатною;
5) до якої було застосовано заходи адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією
6) яка за рішенням суду позбавлена права займати посади в органах місцевого самоврядування протягом установленого строку;
7) яка у разі прийняття на службу до муніципальної варти буде безпосередньо підпорядкована близькій особі.
 
    -134- Добродомов Д.Є.
Пропонується ч. 3 ст. 21 законопроекту доповнити п. 3 і 4 такого змісту:
«3) цивільна дієздатність якої обмежена судом або визнана судом недієздатною;
4) до якої було застосовано заходи адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією».
 
Враховано    
    -135- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Частину третю статті 21 викласти у такій редакції та вважати частиною другою:
«2.Не може бути прийнята на службу до муніципальної варти особа:
1)яка була засуджена за злочин вироком суду, який набрав законної сили;
2) призивного віку, що не проходила строкової служби чи служби за контрактом;
3) яка була визнана судом недієздатною;
4) яка за рішенням суду позбавлена права займати посади в органах місцевого самоврядування протягом установленого строку;
5) яка у разі прийняття на службу до муніципальної варти буде безпосередньо підпорядкована близькій особі.»;
Обгрунтування:
Задля уникнення випадків набрання некваліфікованих кадрів до муніципальної варти, осіб, які вчинили злочин та понесли кримінальну відповідальність за це, вважаємо за необхідне чітко регламентувати критерії за яких особа не може бути прийнята на службу до муніципальної варти.
 
Враховано частково    
    -136- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Після частини третьої додати частину четверту такого змісту, а частину четверту проекту вважати частиною п’ятою.
«4. на службовців муніципальної варти поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».
Обгрунтування:
З метою запобігання корупції в муніципальній варті, вважаємо за необхідне поширити дію закону України «Про запобігання корупції» на службовців муніципальної варти.
 
Відхилено , оскільки аналогічні норми містяться у ч.5 ст. 20.   
194. 4. Порядок прийняття на службу до муніципальної варти визначається Положенням про муніципальну варту.
 
   3. Порядок прийняття на службу до муніципальної варти визначається Положенням про муніципальну варту.
 
195. Стаття 22. Проходження служби в муніципальній варті
 
   Стаття 20. Проходження служби в муніципальній варті
 
196. 1. Порядок та умови проходження служби в муніципальній варті регламентуються Положенням про проходження служби працівниками муніципальної варти, що затверджується відповідною міською радою, місцевою радою об’єднаної територіальної громади.
 
-137- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Частину 1 статті 22 викласти у наступній редакції:
«Порядок та умови проходження служби в муніципальній варті регламентується Положенням про муніципальну варту, що затверджується відповідною міською радою, місцевою радою об’єднаної територіальної громади».
 
Відхилено   1. Порядок та умови проходження служби в муніципальній варті регламентуються Положенням про проходження служби службовцями муніципальної варти, що затверджується відповідно радою міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також сільською, селищною, міською радою територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання.
 
197. 2. Особи, прийняті на службу до муніципальної варти, які перебувають на військовому обліку військовозобов'язаних, на час служби не знімаються з нього.
 
   2. Особи, прийняті на службу до муніципальної варти, які перебувають на військовому обліку військовозобов'язаних, на час служби не знімаються з нього.
 
198. 3. Працівникам муніципальної варти забороняється займатись будь-якими видами підприємницької діяльності чи іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності).
 
   3. Службовцям муніципальної варти забороняється займатись будь-якими видами підприємницької діяльності чи іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності).
 
199. 4. Особи, прийняті на службу до муніципальної варти, за рішенням міського голови, голови місцевої ради об’єднаної територіальної громади можуть на договірній основі направлятися до навчальних закладів, у тому числі і системи Міністерства внутрішніх справ України для проходження спеціальної професійної підготовки або для підвищення кваліфікації, яка здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
 
-138- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Частину четверту статті 22 в редакції законопроекту викласти у наступній редакції:
«4.Особи, прийняті на службу до муніципальної варти, за винятком осіб, які мають досвід служби правоохоронних органах, обов’язково направляються для проходження спеціальної професійної підготовки або для підвищення кваліфікації, яка здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.»
Обґрунтування:
Задля конкретизації процедури навчання всіх службовців муніципальної варти, підвищення їх кваліфікації, окрім тих хто має досвід роботи в правоохоронних органах, вважаємо за необхідно чітко визначити обов’язковість підвищення кваліфікації за рахунок місцевого бюджету.
 
Враховано   4.Особи, прийняті на службу до муніципальної варти, за винятком осіб, які мають досвід служби правоохоронних органах, обов’язково направляються для проходження спеціальної професійної підготовки або для підвищення кваліфікації, яка здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
 
200. 5. Час перебування працівника на службі в муніципальній варті зараховується до його загального і безперервного трудового стажу.
 
   5. Час перебування службовця на службі в муніципальній варті зараховується до його загального і безперервного трудового стажу.
 
201. 6. Працівники муніципальної варти можуть бути звільнені зі служби за наявності підстав, передбачених законодавством України.
 
-139- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Частину шосту статті 22 в редакції законопроекту викласти у наступній редакції:
«6. Службовці муніципальної варти зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України «Про запобігання корупції».;
Обґрунтування:
З метою запобігання корупції в муніципальній варті, вважаємо за необхідне поширити вимоги ЗУ «Про запобігання корупції» на службовців муніципальної варти.
 
Враховано   6. Службовці муніципальної варти зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України «Про запобігання корупції».
7. Службовці муніципальної варти можуть бути звільнені керівником муніципальної варти зі служби за наявності підстав:
1) звернення з особистою заявою до керівника муніципальної варти із заявою про звільнення;
2) припинення громадянства України;
3) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;
4) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за корупційне правопорушення;
5) порушення присяги службовця муніципальної варти, грубого чи неодноразового порушення Дисциплінарного статуту муніципальної варти та/або Положення про муніципальну варту, грубого чи не однократного порушення актів відповідної ради, що прийняла рішенням про створення муніципальної варти;
7) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення померлим;
8) його смерті.
 
    -140- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Після частини шостої статті 22 в редакції законопроекту додати частину сьому, а частину сьому та восьму вважати восьмою та дев’ятою:
«7. Службовці муніципальної варти можуть бути звільнені керівником муніципальної варти зі служби за наявності підстав:
1) звернення з особистою заявою до керівника муніципальної варти із заявою про звільнення;
2) припинення громадянства України;
3) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;
4) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за корупційне правопорушення;
5) порушення присяги службовця муніципальної варти, грубого чи неодноразового порушення Дисциплінарного статуту муніципальної варти та/або Положення про муніципальну варту, грубого чи не однократного порушення актів відповідної ради, що прийняла рішенням про створення муніципальної варти;
7) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення померлим;
8) його смерть.».
Обґрунтування:
З метою чіткої деталізації підстав для звільнення службовців з муніципальної варти та уникнення випадків незаконного звільнення, вважаємо за необхідне чітко визначити в законопроекті підстави звільнення.
 
Враховано    
202. 7. У разі неналежного виконання своїх службових обов'язків чи звинувачення у вчинені дисциплінарного проступку, адміністративного правопорушення або злочину працівник муніципальної варти може бути відсторонений від виконання обов'язків, на термін, необхідний для проведення службового розслідування, але не більше ніж на три місяці.
 
   7. У разі неналежного виконання своїх службових обов'язків чи звинувачення у вчинені дисциплінарного проступку, адміністративного правопорушення або злочину службовець муніципальної варти може бути відсторонений від виконання обов'язків, на термін, необхідний для проведення службового розслідування, але не більше ніж на три місяці.
 
203. 8. Працівник муніципальної варти звільнений із служби має право оскаржити своє звільнення в суді.
 
-141- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Після статті 22 додати статтю 23 у наступній редакції, а статті 23-26 вважати статтями 24-27:
«Стаття 23. Присяга службовців муніципальної варти
1. Громадянин України, який вперше приймається на службу до муніципальної варти, у день прийняття відповідного рішення складає Присягу такого змісту:
«Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді та народові України, неухильно дотримуватися Конституції України та законів України, сприяти втіленню їх у життя, охороняти права, свободи і законні інтереси громадян, сумлінно виконувати свої обов’язки».
2. Службовець муніципальної варти, який вперше приймається на службу до муніципальної варти, вважається таким, що вступив на посаду, з моменту складення Присяги.
3. Присяга вважається складеною, якщо після її зачитування громадянин України скріплює Присягу своїм підписом. Підписаний текст Присяги зберігається за місцем служби. Про складення Присяги робиться запис у трудовій книжці із зазначенням дати складення Присяги
4.Особа, яка відмовилася від складення Присяги, вважається такою, що не вступила на посаду, а рішення про її призначення, обрання чи затвердження вважається таким, що втратило юридичну силу»;
Обгрунтування:
Враховуючи, що на працівників муніципальної варти пропонується поширити дію закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», зокрема визначити їх службовцями муніципальної варти, вважаємо за необхідне передбачити процедуру прийняття присяги службовця муніципальної варти.
 
Враховано   8. Службовець муніципальної варти звільнений із служби має право оскаржити своє звільнення в суді.
Стаття 21. Присяга службовців муніципальної варти
1. Громадянин України, який вперше приймається на службу до муніципальної варти, у день прийняття відповідного рішення складає Присягу такого змісту:
«Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді та народові України, неухильно дотримуватися Конституції України та законів України, сприяти втіленню їх у життя, охороняти права, свободи і законні інтереси громадян, сумлінно виконувати свої обов’язки».
2. Службовець муніципальної варти, який вперше приймається на службу до муніципальної варти, вважається таким, що вступив на посаду, з моменту складення Присяги.
3. Присяга вважається складеною, якщо після її зачитування громадянин України скріплює Присягу своїм підписом. Підписаний текст Присяги зберігається за місцем служби. Про складення Присяги робиться запис у трудовій книжці із зазначенням дати складення Присяги
4.Особа, яка відмовилася від складення Присяги, вважається такою, що не вступила на посаду, а рішення про її призначення, обрання чи затвердження вважається таким, що втратило юридичну силу.
 
204. Стаття 23. Оплата праці працівників муніципальної варти
 
-142- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Статтю 23 пропонуємо викласти у такій редакції:
«Стаття 24. Оплата праці службовців муніципальної варти
Місцева рада визначає умови оплати праці службовців муніципальної варти з урахуванням місцевих потреб та можливостей відповідного місцевого бюджету виходячи з необхідності забезпечення добору висококваліфікованих службовців.
Службовцям муніципальної варти надається щорічна відпустка тривалістю 24 дні, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки.
Пенсійне забезпечення службовців муніципальної варти, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служи не менше 10 років здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.
Службовець муніципальної варти, звільнений зі служби муніципальної варти, у разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього або набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення її до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, позбавляється права на одержання пенсії,
передбаченої для службовців муніципальної служби. У таких випадках пенсія службовцю муніципальної варти призначається на загальних підставах.»;
Обгрунтування:
Задля деталізації оплати праці службовців муніципальної варти, забезпечення їх соціальних прав, вважаємо необхідним у проекті чітко визначити процедуру, підстави та порядок здійснення оплати праці.
 
Враховано частково   Стаття 22. Оплата праці службовців муніципальної варти
Рада міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також сільська, селищна, міська рада територіальної громади, утворена внаслідок добровільного об’єднання визначає умови оплати праці службовців муніципальної варти з урахуванням місцевих потреб та можливостей відповідного місцевого бюджету виходячи з необхідності забезпечення добору висококваліфікованих службовців.
Службовцям муніципальної варти надається щорічна відпустка тривалістю 24 дні, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки.
 
205. 1. Міська рада, місцева рада об’єднаної територіальної громади визначає умови оплати праці працівників муніципальної варти з урахуванням місцевих потреб та можливостей відповідного місцевого бюджету виходячи з необхідності забезпечення добору висококваліфікованих працівників.
 
-143- Яценко А.В.
Частину першу статті 23 доповнити реченнями такого змісту:
«Міська рада, місцева рада об’єднаної територіальної громади визначає умови оплати праці працівників муніципальної варти з урахуванням потреб відповідної громади, При цьому, міська рада визначає кількість осіб, що будуть зараховані на службу в муніципальній варті. Заявлена міською радою, місцевою радою об’єднаної територіальної громади кількість працівників муніципальної варти доводиться до відома відповідного підрозділу патрульної служби Міністерства внутрішніх справ України. Патрульна служба Міністерства внутрішніх справ України приймає рішення про скорочення чисельності штату працівників, що перебувають на території юрисдикції відповідної ради, яка прийняла рішення про створення муніципальної варти. Оплата праці працівників муніципальної варти здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, виходячи з того, який розмір плати праці був призначений працівникам патрульної служби Міністерства внутрішніх справ України, що були звільнені з займаної посади».
 
Відхилено      
    -144- Яценко А.В.
Статтю 23 доповнити новою частиною другою такого змісту:
«2. Мінімальний розмір заробітної плати працівників муніципальної варти не може бути нижчим від двох розмірів мінімальних заробітних плат».
 
Відхилено    
206. Стаття 24. Професійна підготовка працівників муніципальної варти
 
   Стаття 23. Професійна підготовка службовців муніципальної варти
 
207. 1. З особою, яка вперше влаштовується на службу в муніципальну варту та немає досвіду служби в органах внутрішніх справ України, інших правоохоронних органах, міським головою, головою місцевої ради об’єднаної територіальної громади підписується контракт на обмежений термін, не більший ніж на 6 місяців, під час якого здійснюється початкова (первинна) підготовка цієї особи.
 
   1. З особою, яка вперше влаштовується на службу в муніципальну варту та немає досвіду служби в органах внутрішніх справ України, інших правоохоронних органах, головою ради міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також головою сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання підписується трудовий договір строком не більше, ніж на шість місяців. Початкова (первинна) підготовка такої особи здійснюється не більше шести місяців.
 
208. 2. Після проходження початкової (первинної) підготовки працівник муніципальної варти складає екзамен, який проводить екзаменаційна комісія, створена відповідним обласним, міським (міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя) органом внутрішніх справ України.
 
-145- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Частину другу статті 24 викласти в такій редакції:
«2.Після проходження початкової (первинної) підготовки службовець муніципальної варти складає екзамен, який проводить екзаменаційна комісія, створена відповідною місцевої радою. До складу екзаменаційної комісії входить сім членів, три з яких обираються з депутатів місцевої ради, три з представників громадськості та один представник від поліцейської комісії.»;
Обґрунтування:
Задля забезпечення об’єктивності, прозорості проведення екзаменації кандидатів вважаємо за необхідне регламентувати в законопроекті основні вимоги до процедури проведення конкурсу, зокрема передбачити склад комісії. Задля забезпечення неупередженості при проведені конкурсу, тимчасова комісія формується з рівної кількості представників від місцевої ради, громадськості, а також одного представника від поліцейської комісії.
 
Враховано частково .  2. Після проходження початкової (первинної) підготовки службовець муніципальної варти складає іспит, який проводить екзаменаційна комісія, створена відповідно радою міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також сільською, селищною, міською радою територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання.
До складу екзаменаційної комісії входить сім членів, чотири з яких обираються з депутатів місцевої ради, три з представників громадськості.
 
209. 3. Після успішного закінчення початкової (первинної) підготовки з працівником муніципальної варти підписується контракт на обмежений термін, не більший ніж на три роки, або, за рішенням міського голови, голови місцевої ради об’єднаної територіальної громади, - на необмежений термін.
 
-146- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Частину третю статті 24 виключити.
Обгрунтування:
Враховуючи, що на працівників муніципальної варти пропонується поширити чинність Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» з якими контракт не укладається.
 
Враховано частково .  З службовцем муніципальної варти, що склав іспит укладається головою міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також головою сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання безстроковий трудовий договір.
 
210. 4. Мінімальний обсяг програми початкової (первинної) підготовки працівників муніципальної варти та відповідну навчальну базу визначає Кабінет Міністрів України.
 
   4. Мінімальний обсяг програми початкової (первинної) підготовки службовців муніципальної варти та відповідну навчальну базу визначає Кабінет Міністрів України.
 
211. Розділ V
 
   Розділ V
 
212. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МУНІЦИПАЛЬНОЇ ВАРТИ
 
   МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МУНІЦИПАЛЬНОЇ ВАРТИ
 
213. Стаття 25. Фінансування діяльності муніципальної варти
 
   Стаття 24. Фінансування діяльності муніципальної варти
 
214. 1. Фінансування діяльності муніципальної варти здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
 
-147- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У частині першій статті 26 в редакції законопроекту пропонуємо слова «а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством» виключити.
Обгрунтування:
З метою уникнення корупційних зв’язків муніципальної варти з іншими суботами, слід чітко зазначити, що фінансування муніципальної варти має здійснюватися виключно з місцевого бюджету.
 
Враховано   1. Фінансування діяльності муніципальної варти здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
 
215. Стаття 26. Формування матеріально-технічної бази муніципальної варти
 
   Стаття 25. Формування матеріально-технічної бази муніципальної варти
 
216. 1. Матеріально-технічна база муніципальної варти формується відповідно до рішень міської ради, місцевої ради об’єднаної територіальної громади.
 
   1. Матеріально-технічна база муніципальної варти формується відповідно до рішень ради міста обласного та/або республіканського Автономної республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя, а також рішень сільської, селищної, міської ради територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання.
 
217. 2. Норми матеріально-технічного забезпечення муніципальної варти встановлюються відповідно міською радою, місцевою радою об’єднаної територіальної громади.
 
   2. Норми матеріально-технічного забезпечення муніципальної варти встановлюються відповідною радою.
 
218. 3. Матеріально-технічне забезпечення муніципальної варти може здійснюватись також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
 
-148- Яценко А.В.
Доповнити законопроект новою статтею 27 у такій редакції:
«Стаття 27. Прокурорський нагляд
Нагляд за додержанням працівниками муніципальної варти законів здійснюється органами прокуратури», оскільки було б серйозною помилкою створювати такі формування без ефективного контролю з боку держави.
 
Відхилено   3. Матеріально-технічне забезпечення муніципальної варти може здійснюватись також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
 
219. Розділ VІ
 
   Розділ VІ
 
220. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
   ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
221. 1. Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через 180 днів.
 
-149- Левченко Ю.В.
Пункт 1 розділу VІ «Прикінцеві положення» законопроекту викласти в такій редакції:
«1. Цей закон набирає чинності з 1 січня 2016 року».
Обгрунтування.
Зі змісту пункту 1 розділу VІ «Прикінцеві положення» законопоректу незрозуміла дата набрання чинності (введення в дію) законопоректу. Таким чином, вважаємо за необхідне, уточнити вказану дату.
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року.
 
    -150- Добродомов Д.Є.
Пропонується ч. 1 Розділу VІ доповнити фразою «та діє до 31 грудня 2021 року».
 
Відхилено    
    -151- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У Прикінцевих положеннях законопроекту пропонуємо:
статтю 1 викласти у такій редакції:
«1. Цей закон набирає чинності з дня набрання чинності Закону України «Про Національну поліцію».
 
Відхилено    
222. 2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
-152- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Статтю 2 викласти у такій редакції:
«2. З моменту набрання чинності закону та протягом року створювати муніципальну варту уповноважені сільські, селищні, міські ради у Львівській, Київській та одеській областях. Після сплину першого року дії закону приймати рішення про створення муніципальної варти уповноважені всі сільські, селищні, міські ради на території України».
 
Відхилено   2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
223. 1) У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР, 1984, додаток до № 51, ст.1122):
 
   1) У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР, 1984, додаток до № 51, ст.1122):
 
224. 1) частину першу статті 15 після слів «особи рядового і начальницького складів Державної кримінально-виконавчої служби України, органів внутрішніх справ, служби цивільного захисту і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України» доповнити словами «працівники муніципальної варти»;
 
-153- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У підпункті 1 пункту 1 частини 2 слова «органів внутрішніх справ» замінити словом «поліцейські».
 
Відхилено      
    -154- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Підпункт 1 пункту 1 статті 2 виключити.
 
Враховано    
225. 2) назву та частину першу статті 185 після слів «працівника міліції» доповнити словами «працівника муніципальної варти»;
 
-155- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У підпункті 2 пункту 1 частини 2 слова «працівника міліції» замінити словом «поліцейські».
 
Відхилено      
    -156- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Підпункт 2 пункту 1 статті 2 виключити.
 
Відхилено    
226. 3) назву та частину першу статті 185-7 після слів «працівника міліції» доповнити словами «працівника муніципальної варти»;
 
-157- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У підпункті 3 пункту 1 частини 2 слова «працівника міліції» замінити словом «поліцейського».
 
Відхилено   1) назву та частину першу статті 185-7 після слів «працівника міліції» доповнити словами «службовця муніципальної варти»;
 
    -158- Мосійчук І.В.
Підпункт 3 пункту 2 викласти у такій редакції:
Публічні заклики в будь-якій формі до невиконання законних розпоряджень або вимог працівника міліції, працівника муніципальної варти чи посадової особи Військової служби правопорядку у Збройних Силах України у зв'язку з виконанням ним обов'язків по охороні громадського порядку або поширення завідомо неправдивих відомостей з метою провокації непокори законній вимозі працівника міліції, якщо ці дії призвели до порушення громадського порядку, -
тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку
 
Відхилено    
227. 4) пункт 5 частини першої статті 213 після слів «органами внутрішніх справ, « доповнити словами «муніципальною вартою»;
 
-159- Тригубенко С.М.
Писаренко В.В.
Бондар В.В.
Підункт 4 частини другої Прикінцевих положень виключити.
 
Відхилено рацівники муніципальної варти, уповноважені розглядати справи про адмін. правопорушення  2) пункт 5 частини першої статті 213 після слів «органами внутрішніх справ, « доповнити словами «муніципальною вартою»;
 
    -160- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У підпункті 4 пункту 1 частини 2 слова «органи внутрішніх справ» замінити словом «поліцейськими».
 
Відхилено    
228. 5) частину другу статті 214 після слів «органи внутрішніх справ, « доповнити словами «муніципальна варта»;
 
-161- Писаренко В.В.
Бондар В.В.
Тригубенко С.М.
Пункт 5 частини другої Прикінцевих положень виключити.
 
Відхилено рацівники муніципальної варти, уповноважені розглядати справи про адмін. правопорушення  3) частину другу статті 214 після слів «органи внутрішніх справ, « доповнити словами «муніципальна варта»;
 
    -162- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У підпункті 5 пункту 1 частини 2 слова «органи внутрішніх справ» замінити словом «поліцейські».
 
Відхилено    
    -163- Писаренко В.В.
Бондар В.В.
Підпункт 5 частини другої Прикінцевих положень виключити.
 
Відхилено    
229. 6) пункт перший частини першої статті 255 після першого абзацу доповнити абзацом:
 
   4) пункт перший частини першої статті 255 після першого абзацу доповнити абзацом:
 
230. «муніципальної варти (статті 92, 150, 151, 152, 152-1, 153, 154, 159, 160, 175-1, 176, 177, 178, 180, 180-1, 181, 182)»;
 
   «муніципальної варти (статті 92, 150, 151, 152, 152-1, 153, 154, 159, 160, 175-1, 176, 177, 178, 180, 180-1, 181, 182)»;
 
231. 7) в статті 259:
 
-164- Ледовських О.В.
Бойко О.П.
Пункт 7 частини 2 «Перехідних положень» виключити.
 
Враховано      
    -165- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Підпункт 7 пункту 1 статті 2 виключити.
 
Враховано    
232. частину першу після слів «може бути доставлено в міліцію» доповнити словами «муніципальну варту»;
 
-166- Мартиняк С.В.
Абзац другий підпункту 7 пункту 2 викласти у такій редакції:
Зміни до ст.259 КУпАП "Доставлення порушника" в прикінцевих положеннях законопроекту:
З метою складення протоколу про адміністративне правопорушення в разі неможливості скласти його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим, порушника може бути доставлено в міліцію, в підрозділ Військової служби правопорядку у Збройних Силах України чи до органу Державної прикордонної служби України, штабу громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, чи громадського пункту з охорони громадського порядку працівником міліції, посадовою особою Військової служби правопорядку у Збройних Силах України,військовослужбовцем чи працівником Державної прикордонної служби України або членом громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, а при порушенні законодавства про державну таємницю - до органів Служби безпеки України її співробітником. Доставлення порушника з числа кадрових співробітників розвідувального органу України при виконанні ним своїх службових обов'язків здійснюється тільки у присутності офіційного представника цього органу.
У разі вчинення порушень вимог законодавства про охорону культурної спадщини, якщо особу порушника неможливо встановити на місці вчинення порушення, уповноважені посадові особи органів охорони культурної спадщини, адміністрацій історико-культурних заповідників та історико-культурних заповідних територій, працівники муніципальної варти можуть доставляти осіб, які вчинили ці правопорушення, до міліції, чи до приміщення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради для встановлення особи порушника та складення протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі вчинення порушень земельного законодавства, якщо особу порушника неможливо встановити на місці вчинення порушення, державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, працівники муніципальної варти можуть доставляти осіб, які вчинили ці правопорушення, до міліції чи до приміщення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради для встановлення особи порушника та складення протоколу про адміністративне правопорушення.
 
Відхилено зв’язку з врахування поправки № 164 та 165     
233. частину четверту після слів «адміністрацій історико-культурних заповідників та історико-культурних заповідних територій» доповнити словами «працівники муніципальної варти», а також після слів «можуть доставляти осіб, які вчинили ці правопорушення, до міліції» доповнити словами «муніципальної варти»;
 
-167- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
В абзаці третьому підпункту 7 частини 2 слова «до міліції» замінити словами «до поліції»
 
Відхилено   частину четверту після слів «адміністрацій історико-культурних заповідників та історико-культурних заповідних територій» доповнити словами «працівники муніципальної варти», а також після слів «можуть доставляти осіб, які вчинили ці правопорушення, до міліції» доповнити словами «муніципальної варти»;
 
234. частину п'яту після слів «і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, « доповнити словами «муніципальної варти», а також після слів «можуть доставляти осіб, які вчинили ці правопорушення, до міліції» доповнити словами «муніципальної варти»;
 
-168- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
В абзаці четвертому підпункту 7 частини 2 слова «до міліції» замінити словами «до поліції»
 
Відхилено   частину п'яту після слів «і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, « доповнити словами «муніципальної варти», а також після слів «можуть доставляти осіб, які вчинили ці правопорушення, до міліції» доповнити словами «муніципальної варти»;
 
235. в частині шостій слова «або в міліцію» замінити словами «, в міліцію або в муніципальну варту»;
 
-169- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
В абзаці п’ятому підпункту 7 частини 2 слова «в міліцію» замінити словами «в поліцію»
 
Враховано   в частині шостій слова «або в міліцію» замінити словами «, в поліцію або в муніципальну варту»;
 
236. 8) пункт 1 частини другої статті 262 після слів «органами внутрішніх справ» доповнити словами «працівниками муніципальної варти», а після слів «працівника міліції» доповнити словами «муніципальної варти»;
 
-170- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
У підпункті 8 пункту 1 частини 2 слова «органами внутрішніх справ» замінити словами «поліцейськими» у відповідному відмінку.
 
Відхилено      
    -171- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Підпункт 8 пункту 1 статті 2 виключити.
 
Враховано    
237. 9) в статті 264:
 
-172- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Далі по тексту Прикінцевих положень слова «органи внутрішніх справ», «працівники міліції» у відповідних відмінках замінити словами «поліцейські» у відповідних відмінках.
 
Відхилено      
    -173- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Підпункт 9 пункту 1 статті 2 виключити.
 
Враховано    
238. частину першу після слів «органів внутрішніх справ, « доповнити словами «муніципальної варти»;
 
      
239. частину третю після слів «органів внутрішніх справ, « доповнити словами «муніципальної варти»;
 
      
240. 10) в статті 265:
 
-174- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
Підпункт 10 пункту 1 статті 2 виключити.
 
Враховано      
241. частину першу після слів «підлягають знищенню працівниками міліції» доповнити словами «муніципальної варти»;
 
      
242. друге речення частини четвертої після слів «Працівник міліції» доповнити словами «муніципальної варти»;
 
      
243. 11) доповнити Кодекс статтею 222-3 такого змісту:
 
-175- Писаренко В.В.
Бондар В.В.
Тригубенко С.М.
Пункт 11 частини другої Прикінцевих положень виключити.
 
Відхилено   5) доповнити Кодекс статтею 222-3 такого змісту:
 
244. «Стаття 222-3. Муніципальна варта
 
-176- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
В підпункті 11 пункту 1 статті 2 виключити слова «про порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями (стаття 150); про порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (стаття 152)»;
 
Відхилено   «Стаття 222-3. Муніципальна варта
 
245. Муніципальна варта розглядає справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини (стаття 92); про порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями (стаття 150); про самоправне зайняття жилого приміщення (стаття 151); про порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (стаття 152); про порушення правил паркування транспортних засобів (стаття 152-1); про знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об'єктів озеленення населених пунктів (стаття 153); про порушення правил тримання собак і котів (стаття 154); про порушення правил торгівлі на ринках (стаття 159); про торгівлю з рук у невстановлених місцях (стаття 160); про куріння тютюнових виробів у заборонених місцях (стаття 175-1); про виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення (стаття 176); про придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення (стаття 177); про розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді (стаття 178); про доведення неповнолітнього до стану сп'яніння (стаття 180); про порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування (стаття 180-1); про азартні ігри, ворожіння в громадських місцях (стаття 181); про порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях (стаття 182).
 
   Муніципальна варта розглядає справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини (стаття 92); про порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями (стаття 150); про самоправне зайняття жилого приміщення (стаття 151); про порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (стаття 152); про порушення правил паркування транспортних засобів (стаття 152-1); про знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об'єктів озеленення населених пунктів (стаття 153); про порушення правил тримання собак і котів (стаття 154); про порушення правил торгівлі на ринках (стаття 159); про торгівлю з рук у невстановлених місцях (стаття 160); про куріння тютюнових виробів у заборонених місцях (стаття 175-1); про виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення (стаття 176); про придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення (стаття 177); про розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді (стаття 178); про доведення неповнолітнього до стану сп'яніння (стаття 180); про порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування (стаття 180-1); про азартні ігри, ворожіння в громадських місцях (стаття 181); про порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях (стаття 182).
 
246. Від імені муніципальної варти розглядати справи про адміністративні правопорушення, зазначені в частині першій статті 222-3, і накладати адміністративні стягнення мають право начальник муніципальної варти та його заступники.»
 
   Від імені муніципальної варти розглядати справи про адміністративні правопорушення, зазначені в частині першій статті 222-3, і накладати адміністративні стягнення мають право керівник муніципальної варти та його заступники.»
 
247. 2) У Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України 1997, № 24, ст.170 із наступними змінами) внести такі зміни:
 
-177- Мосійчук І.В.
Зміни в Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" в прикінцевих положеннях законопроекту:
Ч.3 ст.5 "Система місцевого самоврядування"
3. Відповідно до закону "Про муніципальну варту" за рішенням міської ради, місцевої ради об’єднаної територіальної громади, може створюватись муніципальна варта.
Ч.3 ст.26 "Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад"
3. Відповідно до закону "Про муніципальну варту" міська рада, місцева рада об’єднаної територіальної громади на пленарному засіданні приймає рішення про утворення муніципальної варти та призначає за поданням міського голови, голови місцевої ради об’єднаної територіальної громади її начальника.
П.п.1 п."а" ч.1 ст.38
а) власні (самоврядні) повноваження:
1) підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо створення відповідно до закону "Про муніципальну варту", що утримується за рахунок коштів місцевого самоврядування, вирішення відповідно до закону "Про муніципальну варту" питань про чисельність працівників такої муніципальної варти, про витрати на їх утримання, здійснення матеріально-технічного забезпечення їх діяльності, створення для них необхідних житлово-побутових умов;
 
Відхилено   2) У Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України 1997, № 24, ст.170 із наступними змінами) внести такі зміни:
 
248. 1) статтю 5 доповнити частиною третьою такого змісту:
 
   1) статтю 5 доповнити частиною третьою такого змісту:
 
249. «3. За рішенням міської (міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя) ради, місцевої ради об’єднаної територіальної громади, може створюватись муніципальна варта, правовий статус якої визначається законом»;
 
-178- Добродомов Д.Є.
Доповнення ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» частиною 3 викласти у такій редакції:
«Відповідно до Закону України «Про впровадження в окремих областях України та місті Києві пілотного проекту «Муніципальна варта» за рішенням міської ради, місцевої ради об’єднаної територіальної громади, може створюватись муніципальна варта, правовий статус якої визначається законом».
 
Відхилено   3. За рішенням міської (міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя) ради, місцевої ради об’єднаної територіальної громади, може створюватись муніципальна варта, правовий статус якої визначається законом;
 
250. 2) статтю 26 доповнити новою частиною такого змісту:
 
   2) статтю 26 доповнити новою частиною такого змісту:
 
251. «3. Міська рада (міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя), місцева рада об’єднаної територіальної громади на пленарному засіданні приймає рішення про утворення муніципальної варти та призначає за поданням міського голови, голови місцевої ради об’єднаної територіальної громади її начальника.»
 
-179- Добродомов Д.Є.
Доповнення ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» частиною 3 викласти у такій редакції:
«Відповідно до Закону України «Про впровадження в окремих областях України та місті Києві пілотного проекту «Муніципальна варта» міська рада, місцева рада об’єднаної територіальної громади на пленарному засіданні приймає рішення про утворення муніципальної варти та призначає за поданням міського голови, голови місцевої ради об’єднаної територіальної громади її начальника».
 
Відхилено   3. Міська рада (міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, міст Києва та Севастополя), а також сільська, селищна, міська рада територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об’єднання, на пленарному засідання приймає відповідно до закону рішення про утворення муніципальної варти та призначає за поданням тимчасової комісії її керівника.
 
    -180- Сотник О.С.
Семенуха Р.С.
підпункт 2 пункту 2 статті 3 викласти у наступній редакції
«3. Місцева рада на пленарному засіданні приймає рішення про утворення муніципальної варти та призначає за поданням тимчасової комісії її керівника.»
Обгрунтування:
Вважаємо, що даний проект повинен набрати чинності лише після набрання чинності Закону України «Про Національну поліцію».
У зв’язку з тим, що в Україні провадиться реформа правоохоронних органів до моменту визначення чіткої системи поліції, її функціональних повноважень, введення додаткового органу, який охоронятиме громадський порядок та який повинен координуватися з поліцією, на практиці може призвести до виникнення непорозумінь між працівниками поліції і муніципальної варти.
Крім того, спочатку даний проект слід ввести на визначених територіях з метою аналізу доцільності, ефективності запровадження нової для України структури. Задля уникнення створення муніципальних варт, на неконтрольованій української владою території, які можуть перетворитися на озброєні банди, вважаємо необхідним визначити, що протягом першого року дії Закону, створювати муніципальні варти уповноважені сільські, селищні, міські ради у Львівській, Київській, Одеській областях.
Окрім того, в перехідних положеннях пропонується внести зміни до Кодексу законів України про адміністративні правопорушення щодо адміністративного затримання. Відповідно до європейських стандартів та європейської практики забезпечення публічного порядку, службовці органів місцевого самоврядування не уповноважені на затримання осіб. Використання адміністративного затримання є практикою пострадянських країн. У випадку виявлення адміністративного правопорушення, службовець муніципальної варти буде уповноважений скласти протокол про адміністративне правопорушення, а у разі виявлення ознак кримінального правопорушення затримати дану особу та доставити до правоохоронних органів в порядку ст.207 КПК України.
Також, вважаємо за необхідне виключити деякі обставини за яких муніципальна варта може скласти протокол про адміністративне правопорушення з метою уникнення реплікації повноважень органів місцевого самоврядування в особі муніципальної варти та органів державної влади, виникнення суперечностей щодо обсягу повноважень кожного з органів, а також задля обмеження здійснення ймовірного тиску на сектор підприємництва.
 
Враховано частково    
252. 3) у пункті «а» частини першої статті 38:
 
   3) у пункті «а» частини першої статті 38:
 
253. у підпункті 1 слова «міліції» замінити словами «муніципальної варти»;
 
   у підпункті 1 слова «міліції» замінити словами «муніципальної варти»;
 
254. підпункт 2 після слів «внутрішніх справ» доповнити словами «муніципальної варти»;
 
   підпункт 2 після слів «внутрішніх справ» доповнити словами «муніципальної варти»;
 
255. 3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
      
256. 1) підготувати пропозиції щодо внесення змін до законів України, що випливають з цього Закону;
 
      
257. 2) привести акти Кабінету Міністрів України у відповідність з цим Законом;
 
      
258. 3) забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

-181- Яценко А.В.
Розділ VІ (Прикінцеві положення) доповнити новою частиною другою такого змісту:
«2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом».
 
Враховано частково   3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
1) прийняти нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону;
2) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
3) забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
4) протягом двох місяців з дня набрання чинності закону прийняти Типове Положення про муніципальну варту та Типовий Дисциплінарний статут муніципальної варти.

    -182- Сотник О.С.
у статті 3 додати пункт 4 наступного змісту:
«4) протягом двох місяців з дня набрання чинності закону прийняти Типове Положення про муніципальну варту та Типовий Дисциплінарний статут муніципальної варти.»
 
Враховано