Кількість абзаців - 18 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України ''Про Національну поліцію'' (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України
 
   Закон України
 
1. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв‘язку з прийняттям Закону України ''Про Національну поліцію''
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв‘язку з прийняттям Закону України ''Про Національну поліцію''
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є :
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є :
 
3. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
4. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
5. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, але не раніше дня набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".
 
   1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, але не раніше дня набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".
 
6. 2. Громадяни України з числа колишніх осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які були звільнені із служби за станом здоров’я, за віком, у зв’язку із скороченням штату, та члени їхніх сімей (дружина (чоловік), діти до 18 років, а в разі їх навчання у вищих навчальних закладах ( до 23 років) мають право на медичне забезпечення в закладах охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України відповідно до умов, визначених частинами першою ( сьомою статті 95 Закону України "Про Національну поліцію".
 
   2. Громадяни України з числа колишніх осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які були звільнені із служби за станом здоров’я, за віком, у зв’язку із скороченням штату, та члени їхніх сімей (дружина (чоловік), діти до 18 років, а в разі їх навчання у вищих навчальних закладах ( до 23 років) мають право на медичне забезпечення в закладах охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України відповідно до умов, визначених частинами першою ( сьомою статті 95 Закону України "Про Національну поліцію".
 
7. Державні службовці та працівники навчальних закладів, медичних та наукових установ та установ забезпечення Міністерства внутрішніх справ України або Національної поліції з числа колишніх працівників міліції, які станом на день опублікування Закону України "Про Національну поліцію" проходили службу в органах внутрішніх справ та мали календарну вислугу не менше п’яти років і продовжили роботу в Міністерстві внутрішніх справ України або Національній поліції (їх територіальних органах, закладах та установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями відповідно до Закону України "Про державну службу", а в навчальних, медичних закладах, установах забезпечення та науково-дослідних установах ( на будь-яких посадах, та члени їхніх сімей (дружина (чоловік), діти до 18 років, а в разі їх навчання у вищих навчальних закладах ( до 23 років) мають право на медичне забезпечення в закладах охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України відповідно до умов, визначених частинами першою ( шостою статті 95 Закону України "Про Національну поліцію".
 
   Державні службовці та працівники навчальних закладів, медичних та наукових установ та установ забезпечення Міністерства внутрішніх справ України або Національної поліції з числа колишніх працівників міліції, які станом на день опублікування Закону України "Про Національну поліцію" проходили службу в органах внутрішніх справ та мали календарну вислугу не менше п’яти років і продовжили роботу в Міністерстві внутрішніх справ України або Національній поліції (їх територіальних органах, закладах та установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями відповідно до Закону України "Про державну службу", а в навчальних, медичних закладах, установах забезпечення та науково-дослідних установах ( на будь-яких посадах, та члени їхніх сімей (дружина (чоловік), діти до 18 років, а в разі їх навчання у вищих навчальних закладах ( до 23 років) мають право на медичне забезпечення в закладах охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України відповідно до умов, визначених частинами першою ( шостою статті 95 Закону України "Про Національну поліцію".
 
8. Громадяни України з числа колишніх працівників міліції, зазначених в абзаці другому цього пункту, яким призначено пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та члени їхніх сімей (дружина (чоловік), діти до 18 років, а в разі їх навчання у вищих навчальних закладах ( до 23 років) мають право на медичне забезпечення в закладах охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України відповідно до умов, визначених частинами першою ( шостою статті 95 Закону України "Про Національну поліцію".
 
   Громадяни України з числа колишніх працівників міліції, зазначених в абзаці другому цього пункту, яким призначено пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та члени їхніх сімей (дружина (чоловік), діти до 18 років, а в разі їх навчання у вищих навчальних закладах ( до 23 років) мають право на медичне забезпечення в закладах охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України відповідно до умов, визначених частинами першою ( шостою статті 95 Закону України "Про Національну поліцію".
 
9. Державні службовці та інші працівники органів, закладів та установ Національної поліції та Міністерства внутрішніх справ України, які не належать до категорій громадян, зазначених в абзацах першому ( третьому цього пункту, мають право на медичне забезпечення в закладах охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України в порядку та на умовах, визначених Міністерством внутрішніх справ України.
 
   Державні службовці та інші працівники органів, закладів та установ Національної поліції та Міністерства внутрішніх справ України, які не належать до категорій громадян, зазначених в абзацах першому ( третьому цього пункту, мають право на медичне забезпечення в закладах охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України в порядку та на умовах, визначених Міністерством внутрішніх справ України.
 
10. 3. У вищих навчальних закладах, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, дозволяється вводити посади, що заміщаються військовослужбовцями, поліцейськими чи особами начальницького складу служби цивільного захисту. Перелік зазначених посад, а також порядок їх заміщення затверджуються Міністерством внутрішніх справ України.
 
-1- Президент України
Положення Закону, що надійшов на підпис, також не узгоджується із Законом України "Про Національну поліцію", який визначає статус поліцейських та порядок проходження служби в Національній поліції України. Зокрема, статтею 71 цього Закону вже встановлено, що поліцейські за їхньою згодою можуть бути відряджені до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в поліції, але зі звільненням із займаної посади з подальшим призначенням на посади відповідно до переліку посад, які можуть бути заміщені поліцейськими в державних органах, установах та організаціях, що затверджується Президентом України.
Натомість потребує врегулювання питання дальшої підготовки фахівців для потреб Національної поліції вищими навчальними закладами із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України і здійснювали підготовку фахівців за державним замовленням для потреб міліції.
З огляду на викладене пропонується пункт 3 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону, що надійшов на підпис, викласти в такій редакції:
"3. Вищі навчальні заклади із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України і здійснювали навчання курсантів, слухачів, ад’юнктів та докторантів за державним замовленням з підготовки фахівців для потреб міліції, продовжують їх навчання та підготовку як фахівців для Національної поліції в межах раніше доведеного державного замовлення для потреб міліції.
Курсанти, слухачі, ад’юнкти та докторанти денної форми навчання вищого навчального закладу із специфічними умовами навчання, що належить до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, які за станом на 6 листопада 2015 року мали спеціальні звання міліції, приймаються на службу до Національної поліції шляхом видання керівником відповідного вищого навчального закладу наказів про їх призначення на відповідні посади в цьому закладі із одночасним присвоєнням первинних спеціальних звань поліцейських.
Працівники міліції, які за станом на 6 листопада 2015 року працювали у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, і виявили бажання проходити службу в Національній поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими у таких навчальних закладах, можуть за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним Законом України "Про Національну поліцію", бути прийняті на службу до Національної поліції шляхом видання керівниками цих навчальних закладів (а стосовно керівників таких закладів – Міністром внутрішніх справ України) наказів про призначення на відповідні посади, що заміщуються поліцейськими. Зазначені особи набувають статусу поліцейських, відряджених до таких навчальних закладів із залишенням на службі в Національній поліції, і проходять службу в Національній поліції відповідно до Закону України "Про Національну поліцію".
Особам, зазначеним в абзацах другому і третьому цього пункту, присвоюються первинні спеціальні звання поліції відповідно до схеми співвідношення спеціальних звань, зазначеної у пункті 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію". При цьому первинні спеціальні звання молодшого і середнього складу поліції керівникам відповідних навчальних закладів присвоюються Міністром внутрішніх справ України, іншим особам – керівником відповідного навчального закладу, а вищі спеціальні звання поліції присвоюються Президентом України".
 
Враховано   3. Вищі навчальні заклади із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України і здійснювали навчання курсантів, слухачів, ад’юнктів та докторантів за державним замовленням з підготовки фахівців для потреб міліції, продовжують їх навчання та підготовку як фахівців для Національної поліції в межах раніше доведеного державного замовлення для потреб міліції.
Курсанти, слухачі, ад’юнкти та докторанти денної форми навчання вищого навчального закладу із специфічними умовами навчання, що належить до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, які станом на 6 листопада 2015 року мали спеціальні звання міліції, приймаються на службу до Національної поліції шляхом видання керівником відповідного вищого навчального закладу наказів про їх призначення на відповідні посади в цьому закладі з одночасним присвоєнням первинних спеціальних звань поліцейських.
Працівники міліції, які станом на 6 листопада 2015 року працювали у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, і виявили бажання проходити службу в Національній поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими у таких навчальних закладах, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним Законом України "Про Національну поліцію", можуть бути прийняті на службу до Національної поліції шляхом видання керівниками цих навчальних закладів (а стосовно керівників таких закладів – Міністром внутрішніх справ України) наказів про призначення на відповідні посади, що заміщуються поліцейськими. Зазначені особи набувають статусу поліцейських, відряджених до таких навчальних закладів із залишенням на службі в Національній поліції, і проходять службу в Національній поліції відповідно до Закону України "Про Національну поліцію".
Особам, зазначеним в абзацах другому і третьому цього пункту, присвоюються первинні спеціальні звання поліції відповідно до схеми співвідношення спеціальних звань, зазначеної у пункті 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію". При цьому первинні спеціальні звання молодшого і середнього складу поліції керівникам відповідних навчальних закладів присвоюються Міністром внутрішніх справ України, іншим особам – керівником відповідного навчального закладу, а вищі спеціальні звання поліції присвоюються Президентом України.
 
11. 4. Громадяни України з числа колишніх працівників міліції, звільнені із служби в органах внутрішніх справ за віком, хворобою або вислугою років, мають пільги, передбачені Законом України "Про Національну поліцію" для поліцейських (членів їхніх сімей), які звільнені із служби в поліції за станом здоров’я, за віком, у зв’язку із скороченням штату чи проведенням організаційних заходів.
 
   4. Громадяни України з числа колишніх працівників міліції, звільнені із служби в органах внутрішніх справ за віком, хворобою або вислугою років, мають пільги, передбачені Законом України "Про Національну поліцію" для поліцейських (членів їхніх сімей), які звільнені із служби в поліції за станом здоров’я, за віком, у зв’язку із скороченням штату чи проведенням організаційних заходів.
 
12. 5. Громадянам України з числа колишніх працівників міліції, які звільнені із служби в органах внутрішніх справ у зв’язку з виходом на пенсію та згідно із законом визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, житлова площа надається в першочерговому порядку.
 
   5. Громадянам України з числа колишніх працівників міліції, які звільнені із служби в органах внутрішніх справ у зв’язку з виходом на пенсію та згідно із законом визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, житлова площа надається в першочерговому порядку.
 
13. 6. Громадяни України з числа колишніх працівників міліції, звільнені із служби в органах внутрішніх справ за віком, хворобою або у зв’язку із станом здоров’я, за власним бажанням, у зв’язку із скороченням штату, переведенням у встановленому порядку на роботу в інші міністерства і відомства (організації), користуються гарантіями правового захисту, передбаченими частиною дев’ятою статті 62 Закону України "Про Національну поліцію".
 
   6. Громадяни України з числа колишніх працівників міліції, звільнені із служби в органах внутрішніх справ за віком, хворобою або у зв’язку із станом здоров’я, за власним бажанням, у зв’язку із скороченням штату, переведенням у встановленому порядку на роботу в інші міністерства і відомства (організації), користуються гарантіями правового захисту, передбаченими частиною дев’ятою статті 62 Закону України "Про Національну поліцію".
 
14. 7. Громадяни України з числа колишніх працівників міліції, звільнені із служби в органах внутрішніх справ до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію", користуються гарантіями соціального захисту, передбаченими статтею 103 Закону України "Про Національну поліцію".
 
   7. Громадяни України з числа колишніх працівників міліції, звільнені із служби в органах внутрішніх справ до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію", користуються гарантіями соціального захисту, передбаченими статтею 103 Закону України "Про Національну поліцію".
 
15. 8. До врегулювання на законодавчому рівні повноважень органів Міністерства внутрішніх справ України покласти на органи Національної поліції повноваження видавати та анулювати відповідно до законодавства дозволи на придбання, зберігання, носіння, перевезення і використання зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів, інших предметів, матеріалів та речовин, щодо зберігання і використання яких установлено спеціальні правила, порядок та на які поширюється дія дозвільної системи органів внутрішніх справ, а також на відкриття та функціонування об’єктів, де вони зберігаються чи використовуються, діяльність стрілецьких тирів, стрільбищ невійськового призначення та мисливських стендів, підприємств і майстерень з виготовлення та ремонту зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, магазинів, у яких здійснюється їх продаж, піротехнічних майстерень, пунктів вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, правил поводження з ними та їх застосування.
 
   8. До врегулювання на законодавчому рівні повноважень органів Міністерства внутрішніх справ України покласти на органи Національної поліції повноваження видавати та анулювати відповідно до законодавства дозволи на придбання, зберігання, носіння, перевезення і використання зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів, інших предметів, матеріалів та речовин, щодо зберігання і використання яких установлено спеціальні правила, порядок та на які поширюється дія дозвільної системи органів внутрішніх справ, а також на відкриття та функціонування об’єктів, де вони зберігаються чи використовуються, діяльність стрілецьких тирів, стрільбищ невійськового призначення та мисливських стендів, підприємств і майстерень з виготовлення та ремонту зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, магазинів, у яких здійснюється їх продаж, піротехнічних майстерень, пунктів вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, правил поводження з ними та їх застосування.
 
16. 9. До набрання чинності Законом України "Про Дисциплінарний статут Національної поліції" поширити на поліцейських дію Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України "Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 29, ст. 245 із наступними змінами).
 
   9. До набрання чинності Законом України "Про Дисциплінарний статут Національної поліції" поширити на поліцейських дію Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України "Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 29, ст. 245 із наступними змінами).
 
17. 10. Оперативно-розшукові справи, заведені органами внутрішніх справ до 6 листопада 2015 року, підлягають закриттю.

-2- Президент України
З метою приведення положення пункту 10 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону, що надійшов на підпис, у відповідність із статтями 6, 19 і 120 Конституції України, які зобов'язують органи виконавчої влади та їх посадових осіб діяти в межах визначених законами України повноважень та у передбачений законами України спосіб, пропоную викласти названий пункт у такій редакції:
"10. Оперативно-розшукові справи, заведені оперативними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію", передаються утвореними в установленому порядку відповідними ліквідаційними комісіями до оперативних підрозділів Національної поліції України з урахуванням їх компетенції. Оперативні підрозділи Національної поліції України приймають такі справи та набувають щодо них повноважень відповідно до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" та Кримінального процесуального кодексу України".
 
Враховано   10. Оперативно-розшукові справи, заведені оперативними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію", передаються утвореними в установленому порядку відповідними ліквідаційними комісіями до оперативних підрозділів Національної поліції України з урахуванням їх компетенції. Оперативні підрозділи Національної поліції України приймають такі справи та набувають щодо них повноважень відповідно до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" та Кримінального процесуального кодексу України.