Кількість абзаців - 26 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми (зміни до остаточної редакції) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Закон України
 
   Закон України
 
2. Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 2. У Законі України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (Відомості Верховної Ради, 2015 р., № 1, ст.1):
 
   7. У Законі України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 1, ст. 1):
 
6. 1) у статті 4:
 
-1- Палатний А.Л.
Величкович М.Р.
Спориш І.Д.
підпункт перший пункту другого Розділу І законопроекту доповнити новим абзацом другим такого змісту:
"частину першу доповнити абзацом другим такого змісту:
"Кожна дитина, у тому числі яка прибула без супроводження батьків, інших законних представників, отримує довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи".
Відповідно абзаци другий – сьомий вважати абзацами третім – восьмим;
 
Враховано   1) у статті 4:
частину першу доповнити абзацом другим такого змісту:
"Кожна дитина, у тому числі яка прибула без супроводження батьків, інших законних представників, отримує довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи";
 
7. частину четверту викласти у такій редакції:
 
-2- Павленко Ю.О.
У абзаці третьому підпункту першого пункту другого Розділу І законопроекту у першому реченні слова "з урахуванням норм статті 245 Сімейного кодексу України" виключити. У другому реченні після слів "таку заяву від їх імені подають" слова "органи опіки та піклування" виключити і замінити на "служба у справах дітей", далі слова, "що розташовані" виключити, після слів "за місцем виявлення" додати "або звернення", після слів "таких дітей" додати "або адміністрація дитячого, навчального закладу, закладі охорони здоров'я, де дитина постійно проживає після переміщення";
 
Враховано в іншій редакції  частину четверту викласти в такій редакції:
 
8. "4. Заява внутрішньо переміщеною особою подається особисто, а дітьми, дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, недієздатними особами або особами, дієздатність яких обмежено, - через законного представника (далі - заявник) з урахуванням норм статті 245 Сімейного кодексу України. У випадку відсутності законного представника у дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, або якщо діти прибувають без супроводження законних представників, таку заяву від їх імені подають органи опіки та піклування, що розташовані за місцем виявлення таких дітей.
 
-3- Палатний А.Л.
Величкович М.Р.
Спориш І.Д.
Абзац третій та четвертий підпункту першого пункту другого Розділу І законопроекту замінити абзацами третім-сьомим такого змісту:
"4. Заява внутрішньо переміщеною особою, у тому числі неповнолітніми дітьми, подається особисто, а малолітніми дітьми, недієздатними особами або особами, дієздатність яких обмежено, - через законного представника (далі - заявник).
Від імені малолітньої дитини, яка прибула без супроводження законних представників, таку заяву може подати її родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина.
Від імені малолітньої дитини, яка прибула без супроводження законних представників або осіб, зазначених у абзаці другому цієї частини, таку заяву подає представник органу опіки та піклування за місцем перебування такої дитини.
Від імені дитини, влаштованої до дитячого закладу, закладу охорони здоров'я або закладу соціального захисту дітей на повне державне забезпечення, таку заяву подає керівник відповідного закладу. Заява підписується заявником або особою, зазначеною в абзацах другому – четвертому цієї частини, яка дає згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних та персональних даних особи, від імені якої подається заява";
Відповідно абзаци п’ятий – сьомий вважати абзацами восьмим – десятим
 
Враховано   "4. Заява подається внутрішньо переміщеною особою, у тому числі неповнолітніми дітьми, особисто, а малолітніми дітьми, недієздатними особами або особами, дієздатність яких обмежено, - через законного представника (далі - заявник).
Від імені малолітньої дитини, яка прибула без супроводження законних представників, таку заяву може подати її родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина.
Від імені малолітньої дитини, яка прибула без супроводження законних представників або осіб, зазначених в абзаці другому цієї частини, таку заяву подає представник органу опіки та піклування за місцем перебування такої дитини.
Від імені дитини, влаштованої до дитячого закладу, закладу охорони здоров'я або закладу соціального захисту дітей на повне державне забезпечення, таку заяву подає керівник відповідного закладу.
 
9. Заява підписується заявником або його законним представником, а у випадку, якщо діти прибувають без супроводження законних представників, органом опіки та піклування, який дає згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних та персональних даних осіб, законним представником яких він є.";
 
-4- Павленко Ю.О.
Абзац четвертий підпункту першого пункту другого Розділу І законопроекту замінити абзацами четвертим та п’ятим такого змісту:
"Заява підписується заявником або його законним представником, а у випадку відсутності законного представника у дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, або якщо діти прибувають без супроводження законних представників, заява підписується керівником служби у справах дітей за місцем виявлення або звернення таких дітей, або керівником адміністрації дитячого, навчального закладу, закладу охорони здоров'я, де дитина постійно проживає після переміщення, який дає згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних та персональних даних осіб, законним представником яких він є
Діти без супроводу батьків або законних представників, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування отримують довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи".
Відповідно абзаци п’ятий-сьомий вважати абзацами шостим-восьмими;
 
Враховано частково   Заява підписується заявником або особою, зазначеною в абзацах другому – четвертому цієї частини, яка дає згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних та персональних даних особи, від імені якої подається заява";
 
10. у абзаці другому частини шостої після слів "відомості про" доповнити словами "малолітніх та";
 
-5- Палатний А.Л.
Величкович М.Р.
Спориш І.Д.
Абзац шостий підпункту першого пункту другого розділу І законопроекту вилучити
 
Враховано      
11. абзац четвертий частини сьомої викласти у такій редакції:
 
-6- Палатний А.Л.
Величкович М.Р.
Спориш І.Д.
Абзац сьомий підпункту першого пункту другого розділу І законопроекту замінити абзацами сьомим – тринадцятим такого змісту:
"у частині сьомій
абзац перший доповнити словами "або свідоцтво про народження дитини";
абзац третій доповнити словами "довідку з місця навчання, рішення районної, районної у місті Києві чи Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про влаштування дитини у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування";
частину восьму доповнити абзацами п’ятим – восьмим такого змісту:
"У разі подання заяви особою, зазначеною в абзацах другому – четвертому частини четвертої цієї статті, додатково подаються:
документ, що посвідчує особу заявника;
документи, що підтверджують родинні стосунки між дитиною і заявником;
документ, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування або керівника дитячого закладу, закладу охорони здоров'я або закладу соціального захисту дітей, у якому дитина перебуває на повному державному забезпеченні, та документ, що підтверджує факт зарахування дитини до даного закладу";
 
Враховано   у частині сьомій:
абзац перший доповнити словами "або свідоцтво про народження дитини";
 
12. "у разі необхідності - рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.";
 
-7- Павленко Ю.О.
У абзаці сьомому підпункту першого пункту другого розділу першого законопроекту після слів "позбавленої батьківського піклування" додати слова "про влаштування у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, під опіку";
 
Враховано   абзац третій після слів " (науковий ступінь)" доповнити словами "довідку з місця навчання, рішення районної, районної у місті Києві чи Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування";
частину восьму доповнити абзацами п’ятим – восьмим такого змісту:
"У разі подання заяви особою, зазначеною в абзацах другому – четвертому частини четвертої цієї статті, додатково подаються:
документ, що посвідчує особу заявника;
документи, що підтверджують родинні стосунки між дитиною і заявником;
документ, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування або керівника дитячого закладу, закладу охорони здоров'я або закладу соціального захисту дітей, у якому дитина перебуває на повному державному забезпеченні, та документ, що підтверджує факт зарахування дитини до цього закладу";
 
13. 2) частину шосту статті 5 доповнити новим абзацом наступного змісту:
 
      
14. "Законні представники дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, посадові особи, які здійснюють заходи щодо захисту її прав, у разі необхідності підтвердження чи перевірки персональних даних про таку дитину можуть отримати відповідні відомості на підставі письмового запиту до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей, який забезпечує ведення єдиного електронного обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.";
 
-8- Палатний А.Л.
Величкович М.Р.
Спориш І.Д.
підпункт другий пункту другого розділу І законопроекту вилучити;
 
Враховано      
15. 3) у статті 11:
 
-9- Павленко Ю.О.
Підпункт третій пункту другого розділу І законопроекту доповнити новим абзацом першим такого змісту:
"частину третю доповнити абзацом другим такого змісту:
"Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей здійснює координацію та методологічне забезпечення діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо соціального захисту внутрішньо переміщених дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також забезпечує дотримання вимог законодавства щодо встановлення опіки і піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, їх усиновлення, застосування інших передбачених законодавством форм влаштування дітей, організовує проводить роботу із соціальної підтримки внутрішньо переміщених сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу".
Відповідно абзаци перший-одинадцятий вважати абзацами третім-тринадцятими;
 
Враховано   3) у статті 11:
частину третю доповнити абзацами восьмим і дев’ятим такого змісту:
"Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань усиновлення та захисту прав дітей, здійснює координацію та методологічне забезпечення діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо соціального захисту внутрішньо переміщених дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також забезпечує дотримання вимог законодавства під час встановлення опіки чи піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, їх усиновлення, застосування інших передбачених законодавством форм влаштування дітей, проводить роботу з соціальної підтримки внутрішньо переміщених сімей з дітьми, над якими встановлено опіку чи піклування, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
Законні представники дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, посадові особи, які здійснюють заходи щодо захисту прав такої дитини, у разі необхідності підтвердження чи перевірки персональних даних про дитину можуть отримати відповідні відомості на підставі письмового запиту до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань усиновлення та захисту прав дітей, який забезпечує ведення єдиного електронного обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах";
 
    -10- Палатний А.Л.
Величкович М.Р.
Спориш І.Д.
підпункт третій пункту другого розділу І законопроекту доповнити новим абзацом першим такого змісту:
частину третю доповнити абзацами восьмим та дев’ятим такого змісту:
"Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань усиновлення та захисту прав дітей, здійснює координацію та методологічне забезпечення діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо соціального захисту внутрішньо переміщених дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також забезпечує дотримання вимог законодавства під час встановлення опіки чи піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, їх усиновлення, застосування інших передбачених законодавством форм влаштування дітей, проводить роботу з соціальної підтримки внутрішньо переміщених сімей з дітьми, над якими встановлено опіку чи піклування, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу
Законні представники дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, посадові особи, які здійснюють заходи щодо захисту прав такої дитини, у разі необхідності підтвердження чи перевірки персональних даних про дитину можуть отримати відповідні відомості на підставі письмового запиту до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань усиновлення та захисту прав дітей, який забезпечує ведення єдиного електронного обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах";
Відповідно абзаци перший-одинадцятий вважати абзацами четвертим – п’ятнадцятим;
 
Враховано ;   
16. доповнити частину восьму пунктом 2-1) наступного змісту:
 
-11- Палатний А.Л.
Величкович М.Р.
Спориш І.Д.
Абзац другий та третій підпункту третього пункту другого розділу І законопроекту вилучити;
 
Враховано      
17. "2-1) взяття на облік внутрішньо переміщених дітей, які прибули без супроводження батьків, інших законних представників; здійснення заходів щодо встановлення особи дитини, пошуку її батьків, тимчасового влаштування таких дітей в сім'ї родичів, патронатних вихователів, до спеціальних установ і закладів соціального захисту дітей з врахуванням потреб дитини;";
 
      
18. пункт 12) частини восьмої викласти у такій редакції:
 
-12- Павленко Ю.О.
Пункти 12 та 12-1 частини восьмої статті 11 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" вкласти у такій редакції:
"виявляють із числа внутрішньо переміщених осіб сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, надають їм соціальні послуги та здійснюють передбачені законодавством заходи у випадку виникнення загрози життю та здоров’ю дітей, втрати дітьми батьківського піклування;
здійснюють соціальний захист внутрішньо переміщених дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, дітей під опікою та забезпечують соціальне супроводження таких сімей і дітей;
здійснюють в повному обсязі повноваження органу опіки та піклування стосовно зареєстрованих на їх території внутрішньо переміщених дітей, в тому числі дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування;
приймають рішення про забезпечення функціонування внутрішньо переміщених прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей, які виховують дітей під опікою, що створенні рішенням районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських чи районних у містах рад тих адміністративно-територіальних одиниць, з яких здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у цього Закону,
забезпечують житлом дитячі будинки сімейного типу, які перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у цього Закону, (у відповідності до вимог частини 5 статті 256—6 Сімейного Кодексу)
організовує роботу з виявлення дітей, які переміщені без супроводу батьків або законних представників, здійснюють влаштування таких дітей та їх соціальний захист, забезпечує встановлення опіки і піклування над ними, їх усиновлення, влаштування у сімейні форми виховання;
здійснюють діяльність з надання статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та внесення до Централізованого банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування тих дітей, які втратили батьківське піклування на території адміністративно-територіальних одиниць тимчасово неконтрольованих Україною";
 
Враховано частково   у частині восьмій:
пункт 12 викласти в такій редакції:
 
19. "здійснення заходів щодо підтвердження (встановлення) статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, наявності у неї підстав для усиновлення, а також заходів з усиновлення дитини, влаштування її у сім‘ї опікунів, піклувальників, патронатних вихователів, прийомні сім‘ї, дитячі будинки сімейного типу, до закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установ і закладів соціального захисту для дітей;";
 
-13- Палатний А.Л.
Величкович М.Р.
Спориш І.Д.
Абзаци четвертий-сьомий підпункту третього пункту другого розділу І законопроекту замінити абзацами четвертим-дванадцятим такого змісту:
у частині восьмій
пункт 12) викласти у такій редакції:
"12) виявлення із числа внутрішньо переміщених осіб сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення передбачених законодавством заходів у разі виникнення загрози життю та здоров’ю дітей, втрати дітьми батьківського піклування"; доповнити пунктами 12-1 – 12-5 такого змісту:
"12-1) здійснення соціального захисту внутрішньо переміщених дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, сімей, в яких виховуються такі діти, соціального супроводження таких сімей і дітей;
12-2) здійснення в повному обсязі повноважень органу опіки та піклування стосовно зареєстрованих на їх території внутрішньо переміщених дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
12-3) прийняття рішень про забезпечення функціонування внутрішньо переміщених прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей з дітьми, над якими встановлено опіку чи піклування, до яких діти влаштовані згідно з рішеннями районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських чи районних у містах рад тих адміністративно-територіальних одиниць, з яких здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у частині першій цього Закону;
12-4) надання житла дитячим будинкам сімейного типу, які вимушено або самостійно залишили своє місце проживання у зв’язку з обставинами, визначеними у частині першій цього Закону;
12-5) організацію роботи з виявлення дітей, переміщених без супроводження батьків або інших законних представників, здійснення заходів щодо встановлення особи дитини, пошуку її батьків, влаштування таких дітей у сім'ї родичів, патронатних вихователів, до закладів соціального захисту дітей з урахуванням потреб дитини";
Відповідно абзаци восьмий-дванадцятий вважати абзацами триндцятим-сімнадцятим;
 
Враховано   "12) виявлення із числа внутрішньо переміщених осіб сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення передбачених законодавством заходів у разі виникнення загрози життю та здоров’ю дітей, втрати дітьми батьківського піклування";
 
20. доповнити частину восьму пунктом 12-1) наступного змісту:
 
   доповнити пунктами 12-1 – 12-5 такого змісту:
 
21. "12-1) створення умов для проживання та функціонування внутрішньо переміщених сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей, сімей патронатних вихователів, дитячих будинків сімейного типу, забезпечення їх тимчасовим житлом, в тому числі шляхом використання для зазначених цілей закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установ і закладів соціального захисту для дітей, закладів соціального обслуговування;";
 
-14- Шипко А.Ф.
Викласти запропонований пункт 12-1 статті 11 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" в такій редакції:
"створення умов для проживання та функціонування внутрішньо переміщених сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей, сімей патронатних вихователів, дитячих будинків сімейного типу, забезпечення їх тимчасовим житлом, в тому числі шляхом використання для зазначених цілей приміщень шкіл, шкіл-інтернатів, дитячих будинків та інших державних та комунальних закладів та установ для дітей, а також до квартир громадян, де відсутні (не прописані) мешканці, або є в наявності понаднормова площа проживання, за письмовою згодою власника в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України";
 
Відхилено   "12-1) здійснення соціального захисту внутрішньо переміщених дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, сімей, в яких виховуються такі діти, соціального супроводження таких сімей і дітей;
12-2) здійснення в повному обсязі повноважень органу опіки та піклування стосовно зареєстрованих на їх території внутрішньо переміщених дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
12-3) прийняття рішень про забезпечення функціонування внутрішньо переміщених прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей з дітьми, над якими встановлено опіку чи піклування, до яких діти влаштовані згідно з рішеннями районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських чи районних у містах рад тих адміністративно-територіальних одиниць, з яких здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у частині першій цього Закону;
12-4) надання житла дитячим будинкам сімейного типу, які вимушено або самостійно залишили місце проживання у зв’язку з обставинами, визначеними у частині першій цього Закону;
12-5) організацію роботи з виявлення дітей, переміщених без супроводження батьків, інших законних представників, здійснення заходів щодо встановлення особи дитини, пошуку її батьків, влаштування таких дітей у сім'ї родичів, патронатних вихователів, до закладів соціального захисту дітей з урахуванням потреб дитини";
 
22. доповнити частину дев‘яту новими абзацами наступного змісту:
 
-15- Павленко Ю.О.
У першому абзаці частини дев’ятої статті 11 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" після слів "самоврядування" додати слова "їх виконавчі комітети" далі за текстом;
 
Відхилено      
23. "вживають заходи щодо встановлення особи дитини, пошуку її батьків, тимчасового влаштування дитини, яка прибула буз супроводження батьків або інших законних представників в сім'ї родичів, патронатних вихователів, до спеціальних установ і закладів соціального захисту дітей з врахуванням потреб дитини;
 
-16- Павленко Ю.О.
Абзаци дев’ятий-одинадцятий підпункту третього пункту другого розділу І законопроекту замінити абзацами дев’ятим-сімнадцятим такого змісту:
"здійснюють заходи щодо встановлення особи дитини, пошуку її батьків, тимчасового влаштування дитини, яка прибула без супроводження батьків або інших законних представників;
виявляють із числа внутрішньо переміщених осіб сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, надають їм соціальні послуги та здійснюють передбачені законодавством заходи у випадку виникнення загрози життю та здоров’ю дітей, втрати дітьми батьківського піклування;
здійснюють соціальний захист внутрішньо переміщених дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, дітей під опікою та забезпечують соціальне супроводження таких сімей і дітей;
здійснюють в повному обсязі повноваження органу опіки та піклування стосовно зареєстрованих на їх території внутрішньо переміщених дітей, в тому числі органів опіки та піклування, які тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції,
приймають рішення про забезпечення функціонування внутрішньо переміщених прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей з дітьми над якими встановлена опіка чи піклування, згідно з рішенням районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських чи районних у містах рад тих адміністративно-територіальних одиниць, з яких здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у цього Закону,
забезпечують житлом дитячі будинки сімейного типу, які перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у цього Закону, (у відповідності до вимог частини 5 статті 256—6 Сімейного Кодексу)
організовує роботу з виявлення дітей, які переміщені без супроводу батьків або інших законних представників, здійснюють влаштування таких дітей та їх соціальний захист, забезпечує встановлення опіки і піклування над ними, їх усиновлення, влаштування у сімейні форми виховання;
 
Враховано частково      
24. здійснюють заходи щодо підтвердження (встановлення) статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, наявності у неї підстав для усиновлення, а також заходів з усиновлення дитини, влаштування її у сім‘ї опікунів, піклувальників, патронатних вихователів, прийомні сім‘ї, дитячі будинки сімейного типу, до закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установ і закладів соціального захисту для дітей;
 
-17- Палатний А.Л.
Величкович М.Р.
Спориш І.Д.
Абзаци дев’ятий-дванадцятий замінити абзацами дев’ятим-тринадцятими такого змісту:
"забезпечують соціальний захист внутрішньо переміщених дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, сімей, в яких виховуються такі діти, соціальне супроводження таких сімей і дітей;
здійснюють у повному обсязі повноваження органу опіки та піклування стосовно зареєстрованих на їх території внутрішньо переміщених дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; приймають рішення про забезпечення функціонування внутрішньо переміщених прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей, які виховують дітей під опікою чи піклуванням, створених згідно з рішенням районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських чи районних у містах рад тих адміністративно-територіальних одиниць, з яких здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у цього Закону;
забезпечують надання житла дитячим будинкам сімейного типу, які вимушено або самостійно залишили своє місце проживання у зв’язку з обставинами, визначеними у частині першій цього Закону;
організовують роботу з виявлення дітей, переміщених без супроводження батьків або законних представників, здійснюють заходи щодо встановлення особи дитини, пошуку її батьків, влаштування таких дітей у сім'ї родичів, патронатних вихователів, до закладів соціального захисту дітей з урахуванням потреб дитини";
 
Враховано   "забезпечують соціальний захист внутрішньо переміщених дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, сімей, в яких виховуються такі діти, соціальне супроводження таких сімей і дітей;
здійснюють у повному обсязі повноваження органу опіки та піклування стосовно зареєстрованих на їх території внутрішньо переміщених дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 
25. створюють умови для проживання та функціонування внутрішньо переміщених сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей, сімей патронатних вихователів, дитячих будинків сімейного типу, забезпечення їх тимчасовим житлом, в тому числі шляхом використання для зазначених цілей закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установ і закладів соціального захисту для дітей, закладів соціального обслуговування.".

   приймають рішення про забезпечення функціонування внутрішньо переміщених прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей з дітьми, над якими встановлено опіку чи піклування, до яких діти влаштовані згідно з рішеннями районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських чи районних у містах рад тих адміністративно-територіальних одиниць, з яких здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у частині першій цього Закону;
забезпечують надання житла дитячим будинкам сімейного типу, які вимушено або самостійно залишили місце проживання у зв’язку з обставинами, визначеними у частині першій цього Закону;
організовують роботу з виявлення дітей, переміщених без супроводження батьків, інших законних представників, здійснюють заходи щодо встановлення особи дитини, пошуку її батьків, влаштування таких дітей у сім'ї родичів, патронатних вихователів, до закладів соціального захисту дітей з урахуванням потреб дитини".