Кількість абзаців - 6 Таблиця поправок


Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо невідворотності обов'язку утримувати дитину особами, які позбавлені батьківських прав) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Закон України
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. “Про внесення змін до Сімейного кодексу України”(щодо невідворотності обов'язку утримувати дитину особами, які позбавлені батьківських прав)
 
-1- Палатний А.Л.
Спориш І.Д.
Назву законопроекту викласти у такій редакції: «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо обов'язку осіб, позбавлених батьківських прав, утримувати дитину»;
 
Враховано   Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо обов'язку осіб, позбавлених батьківських прав, утримувати дитину
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
І. Внести до Сімейного кодексу України (Відомості Верховної Ради, 2002, № 21-22, ст.135) такі зміни:
1. Друге речення частини другої статті 166 вилучити.
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
1. Внести до Сімейного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 21-22, ст. 135) такі зміни:
1) у статті 166: абзац другий частини другої виключити;
 
4. 2. Додати до статті 166 нову частину третю та викласти її в такій редакції:
“3. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. В разі, якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів до державного бюджету. Відновлення перерахування аліментів на користь матері, батька або іншого законного представника дитини відбувається після їх відповідного звернення до суду”.
 
-2- Ільюк А.О.
Пункт 2 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
2. Статтю 166 доповнити новою частиною третьою такого змісту:
«3. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. В разі, якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України, який відкривається платником аліментів на дитину. Порядок відкриття та використання особистого рахунку дитини у відділенні Державного ощадного банку України визначаються Кабінетом Міністрів України.
Матері, батьку або іншим законним представникам дитини, які відмовилися отримувати аліменти на дитину від особи, позбавленої батьківських прав, за рішенням суду може бути дозволено користування аліментами, перерахованими на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України, за їх цільовим призначенням».
 
Враховано частково   доповнити частиною третьою такого змісту: «3. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. У разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов’язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду»;
 
    -3- Палатний А.Л.
Спориш І.Д.
підпункт 2 пункту 1 законопроекту викласти у такій редакції:
«2) статтю 166 доповнити новою частиною третьою такого змісту:
«3. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. У разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов’язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду».
 
Враховано    
5. 3. Частину другу статті 192 вилучити.

-4- Ільюк А.О.
Пункт 3 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
3. Частину другу статті 192 вилучити.
Прикінцеві положення.
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування Закону:
1) розробити Порядок відкриття та використання особистого рахунку дитини у відділенні Державного ощадного банку України у випадку, коли мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти на дитину від особи, позбавленої батьківських прав;
2) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
3) забезпечити перегляд і приведення відповідними центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом».
 
Враховано частково   2) частину другу статті 192 виключити.
2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

    -5- Палатний А.Л.
Спориш І.Д.
Доповнити законопроект пунктом 2 такого змісту:
«2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування».
 
Враховано