Кількість абзаців - 19 Таблиця поправок


Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування спадщини) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування спадщини)
 
   Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. У Податковому кодексі України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, №13-14, №15-16, №17, ст.112 із наступними змінами):
 
   І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011р., №13-17, ст.112) такі зміни:
 
5. 1. Підпункт 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 викласти у такій редакції:
 
   1. Підпункт 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 викласти в такій редакції:
 
6. «членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу ІV цього Кодексу вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.
 
   «14.1.263. членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу ІV цього Кодексу вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.
 
7. Членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу ІV цього Кодексу вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід як з боку матері, так і з боку батька, онуки; «.
 
   Членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу ІV цього Кодексу вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки»;
 
8. 2. У статті 174:
 
   2. У статті 174:
 
9. у пункті 174.2:
 
   у пункті 174.2:
 
10. частину другу підпункту 174.2.1 викласти у такій редакції:
 
   підпункт «а» підпункту 174.2.1 викласти в такій редакції:
 
11. «а) об’єкти спадщини, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення»;
 
   «а) об’єкти спадщини, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення»;
 
12. у підпункті 174.2.2 слова «першого ступеня споріднення» замінити словами «першого та другого ступенів споріднення»;
 
-1- Міщенко С.Г.
Абзац п’ятий частини 2 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«у підпункті 174.2.2 слова «не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення» замінити словами та цифрами «не зазначені у підпункті 174.2.1 цього пункту»;
 
Враховано   у підпункті 174.2.2 слова «не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення» замінити словами та цифрами «не зазначені у підпункті 174.2.1 цього пункту»;
підпункт 174.2.3 викласти в такій редакції:
«174.2.3. за ставкою, визначеною у статті 167 цього Кодексу, для будь-якого об’єкта спадщини/дарунка, що успадковується/отримується як дарунок нерезидентом від резидента, крім вартості будь-яких об’єктів спадщини, успадкованих нерезидентами першого та другого ступенів споріднення із спадкодавцями-резидентами, що оподатковується за ставкою, визначеною у пункті 167.2 статті 167 цього Кодексу. Зазначене у цьому підпункті виключення не застосовується до доходів у вигляді дарунків, отриманих нерезидентами від резидентів»;
у тексті пункту 174.3 після слів «до нотаріального оформлення об'єктів спадщини» доповнити словами «або в сільських населених пунктах - до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини»;
пункт 174.4 викласти в такій редакції:
«174.4. Нотаріус за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса та/або в сільських населених пунктах - уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини щокварталу подають до контролюючого органу інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку. У такому самому порядку нотаріуси подають інформацію про посвідчення договорів дарування.
При цьому у такому податковому розрахунку обов’язково зазначається сума доходу у вигляді вартості успадкованого майна, отриманого платником податку, зазначеним у підпункті 174.2.2 цього пункту.
Нотаріус або в сільських населених пунктах - уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об'єкта спадщини»;
 
    -2- Долженков О.В.
Частину 2 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
«підпункт 174.2.3 викласти у такій редакції:
«174.2.3. за ставкою, визначеною у статті 167 цього Кодексу, для будь-якого об’єкта спадщини/дарунку, що успадковується/отримується у дарунок нерезидентом від резидента, крім вартості будь-яких об’єктів спадщини, успадкованих нерезидентами І та ІІ ступеня споріднення з спадкодавцями-резидентами, що оподатковується за ставкою, визначеною у пункті 167.2 статті 167 цього Кодексу. Зазначене у цьому підпункті виключення не застосовуються до доходів у вигляді дарунків, отриманих нерезидентами від резидентів».
 
Враховано    
    -3- Міщенко С.Г.
Частину 2 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
«у тексті пункту 174.3 після слів «до нотаріального оформлення об'єктів спадщини» доповнити словами «або в сільських населених пунктах - до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини».
 
Враховано    
    -4- Міщенко С.Г.
Частину 2 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
«пункт 174.4 викласти у такій редакції:
«174.4. Нотаріус за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса та/або в сільських населених пунктах - уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини щокварталу подають до контролюючого органу інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку. В такому ж порядку нотаріусами подається інформація про посвідчення договорів дарування.
При цьому у такому податковому розрахунку обов’язково зазначається сума доходу у вигляді вартості успадкованого майна, отриманого платником податку, зазначеним у підпункті 174.2.2 цього пункту.
Нотаріус або в сільських населених пунктах - уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об'єкта спадщини»;
 
Враховано    
13. частину другу пункту 174.6 доповнити реченням такого змісту:
«При цьому вартість подарунків, одержаних обдарованим першого ступеня споріднення з дарувателем - резидентом, оподатковується за нульовою ставкою, а вартість подарунків, одержаних від дарувателя - резидента особами, які не відносяться до першого ступеня споріднення з таким дарувателем, оподатковується за ставкою, визначеною в пункті 167.2 статті 167 цього Кодексу»;
 
-5- Міщенко С.Г.
абзаци шостий та сьомий частини другої розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«пункт 174.6 викласти у такій редакції:
«174.6. Об’єкти дарування, зазначені у пункті 174.1 цієї статті, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини.
Доходи у вигляді дарунку, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особо або фізичною особою – підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених цим розділом для оподаткування додаткового блага»;
 
Враховано   пункт 174.6 викласти у такій редакції:
«174.6. Об’єкти дарування, зазначені в пункті 174.1 цієї статті, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини.
Доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особо або фізичною особою – підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених цим розділом для оподаткування додаткового блага»;
 
    -6- Міщенко С.Г.
абзац шостий та сьомий частини другої розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено    
    -7- Кулініч О.І.
у пункті 2 розділу І Проекту:
Абзаци шість та сім викласти у такій редакції: «абзац перший пункту 174.6 викласти у наступній редакції:
«Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини, крім подарунків, отриманих членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення, які оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу».
 
Відхилено    
14. доповнити пунктом 174.8 такого змісту:
 
   доповнити пунктом 174.8 такого змісту:
 
15. «174.8. У разі отримання будь-яких об’єктів спадщини спадкоємцями, які відносяться до першого та другого ступенів споріднення з спадкодавцем, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.
В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини/подарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини/подарунку, визначена згідно з законом».
 
-8- Міщенко С.Г.
абзаци дев’ятий та десятий частини другої розділу І законопроекту замінити абзацом такого змісту:
«174.8. У разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.
Якщо об’єкти, подаровані платнику податку, оподатковуються за нульовою ставкою, то оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається».
 
Враховано   «174.8. У разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.
Якщо об’єкти, подаровані платнику податку, оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.
В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини/дарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини/дарунка, визначена згідно із законом».
 
    -9- Кулініч О.І.
Абзаци восьмий-десятий викласти у такій редакції:
«доповнити пунктом 174.8 такого змісту:
174.8. У разі прийняття у спадщину об’єктів спадщини, які оподатковуються за ставкою, визначеною у підпункті 174.2.1 пункту 174.2 цієї статті, оцінка вартості таких об’єктів з метою оподаткування не проводиться».
 
Враховано по суті   
16. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
17. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
-10- Міщенко С.Г.
Пункт 1 розділу ІІ законопроекту доповнити словами «та застосовується до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2016 року платником податкy у вигляді спадщини/подарунку».
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та застосовується до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2016 року платником податків у вигляді спадщини/дарунка.
 
18. 2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін привести свої нормативно - правові акти у відповідність з цим Законом.

   2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.