Кількість абзаців - 208 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності
 
3. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 1. У Законі України «Про основи містобудування» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 52, ст. 683; 2001 р., № 16, ст. 76; 2011 р., № 34, ст. 343; 2015 р., № 23, ст. 158, № 28, ст. 236):
 
   2. У Законі України "Про основи містобудування" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 52, ст. 683; 2001 р., № 16, ст. 76; 2008 р., № 48, ст. 358; 2011 р., № 34, ст. 343; 2012 р., № 29, ст. 345; 2013 р., № 48, ст. 682; 2015 р., № 23, ст. 158, № 28, ст. 236):
 
6. 1) абзац шістнадцятий статті 2 викласти у такій редакції:
 
   1) абзац шістнадцятий статті 2 викласти в такій редакції:
 
7. «ліцензування господарської діяльності з будівництва об'єктів архітектури, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, за переліком видів робіт та у порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України.»;
 
-1- Продан О.П.
пункт 1 частини першої розділу І виключити;
 
Враховано частково   "ліцензування видів господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, за переліком видів робіт та в порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України";
 
    -2- Кривошея Г.Г.
у абзаці другому пункту 1 частини першої розділу І слово "архітектури" виключити;
 
Враховано    
    -3- Новак Н.В.
у абзаці другому пункту 1 частини першої розділу І слово "архітектури" виключити, слова "господарської діяльності" замінити словами "видів господарської діяльності", слова "та у порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України" замінити словами "що визначаються Кабінетом Міністрів України у порядку, встановленому законодавством України".
 
Враховано редакційно    
8. 2) абзац одинадцятий статті 8 викласти у такій редакції:
 
   2) абзац одинадцятий статті 8 викласти в такій редакції:
 
9. «ліцензуванні господарської діяльності з будівництва об'єктів архітектури, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, за переліком видів робіт та у порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України.»;
 
-4- Продан О.П.
пункт 2 частини першої розділу І виключити;
 
Враховано частково   "ліцензуванні видів господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, за переліком видів робіт та в порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України";
 
    -5- Кривошея Г.Г.
у абзаці другому пункту 2 частини першої розділу І слово "архітектури" виключити;
 
Враховано    
    -6- Новак Н.В.
у абзаці другому пункту 2 частини першої розділу І слово "архітектури" виключити, слова "господарської діяльності" замінити словами "видів господарської діяльності", слова "та у порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України" замінити словами "що визначаються Кабінетом Міністрів України у порядку, встановленому законодавством України".
 
Враховано редакційно    
10. 3) абзац одинадцятий частини першої статті 9 викласти у такій редакції:
 
   3) абзац одинадцятий частини першої статті 9 викласти в такій редакції:
 
11. «- ліцензування господарської діяльності з будівництвом об'єктів архітектури, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, за переліком видів робіт та у порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України;»;
 
-7- Продан О.П.
пункт 3 частини першої розділу І виключити
 
Враховано частково   "- ліцензування видів господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, за переліком видів робіт та в порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України";
 
    -8- Кривошея Г.Г.
у абзаці другому пункту 3 частини першої розділу І слово "архітектури" виключити;
 
Враховано    
    -9- Новак Н.В.
у абзаці другому пункту 3 частини першої розділу І слово "архітектури" виключити, слова "господарської діяльності" замінити словами "видів господарської діяльності", слова "та у порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України" замінити словами "що визначаються Кабінетом Міністрів України".
 
Враховано редакційно    
12. 4) статтю 12 доповнити новою частиною такого змісту:
 
   4) статтю 12 доповнити частиною п'ятою такого змісту:
 
13. «Сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи можуть утворювати громадські ради, як консультативно-дорадчі органи, із числа представників громадських організацій з питань, що виникають під час реалізації делегованих повноважень щодо прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.»;
 
-10- Сажко С.М.
пункт 4 частини першої розділу І виключити;
 
Відхилено   "Питання у сфері містобудування, віднесені до компетенції сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів, можуть розглядатися на засіданнях громадських та архітектурно-містобудівних рад, утворених відповідно до законодавства";
 
    -11- Мельник С.І.
пункт 4 частини першої розділу І виключити;
 
Відхилено    
    -12- Продан О.П.
у пункті 4 частини першої розділу І слово "та" замінити словами "та/або", слова "можуть утворювати" замінити словом "утворюють";
 
Відхилено    
    -13- Новак Н.В.
абзац другий пункту 4 частини першої розділу І викласти у такій редакції:
"З метою врахування та забезпечення громадських інтересів під час здійснення містобудівної діяльності сільські, селищні, міські ради та/або їх виконавчі органи утворюють громадські ради із представників зацікавленої громадськості (громадських об’єднань, фізичних осіб)".
 
Враховано редакційно    
    -14- Мельник С.І.
пункт 5 рахувати відповідно пунктом 4
 
Відхилено    
14. 5) абзац шостий частини першої статті 14 викласти в такій редакції:
 
   5) абзац шостий частини першої статті 14 викласти в такій редакції:
 
15. «надання (отримання), відмова у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю у випадках та відповідно до вимог, встановлених законодавством у сфері містобудівної діяльності;».
 
-15- Новак Н.В.
у абзаці другому пункту 5 частини першої розділу І після слова після слова "отримання" доповнити словом "реєстрація".
 
Враховано   "надання (отримання, реєстрація), відмова у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю у випадках та відповідно до вимог, встановлених законом".
 
16. 2. Абзац п’ятий статті 19 Закону України «Про архітектурну діяльність» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246; 2006 р., № 39, ст. 342; 2011 р., № 34, ст. 343; 2012 р., № 29, ст. 345) викласти в такій редакції:
 
-16- Кривошея Г.Г.
частину другу розділу І викласти в такій редакції:
"У Законі України "Про архітектурну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246; 2006 р., № 39, ст. 342; 2011 р., № 34, ст. 343; 2012 р., № 29, ст. 345):
1) частини першу та другу статті 17 викласти в такій редакції:
"Господарська діяльність з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства.
Порядок ліцензування господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, визначається Кабінетом Міністрів України.";
2) абзац п’ятий статті 19 викласти в такій редакції:
"проектування об'єктів, які відповідно до законодавства не потребують отримання документів, що дають право на виконання будівельних робіт."
 
Відхилено   3. Абзац п’ятий статті 19 Закону України "Про архітектурну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246; 2006 р., № 39, ст. 342; 2012 р., № 29, ст. 345) викласти в такій редакції:
 
    -17- Суслова І.М.
частину другу розділу І викласти у такій редакції:
"2. У Законі України "Про архітектурну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246; 2006 р., № 39, ст. 342; 2011 р., № 34, ст. 343; 2012 р., № 29, ст. 345; 2015 р., № 28, ст. 236):
1) у частині третій статті 10 слова "в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі" виключити;
2) абзац п’ятий статті 19 викласти у такій редакції:
"проектування об'єктів, які відповідно до законодавства не потребують отримання документів, що дають право на виконання будівельних робіт.".
 
Відхилено    
    -18- Левченко Ю.В.
частину другу розділу І викласти в такій редакції:
"2. У Законі України "Про архітектурну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246; 2006 р., № 39, ст. 342; 2011 р., № 34, ст. 343; 2012 р., № 29, ст. 345):
1)абзац п’ятий статті 19 викласти в такій редакції:
"проектування об'єктів, які відповідно до законодавства не потребують отримання документів, що дають право на виконання будівельних робіт.";
2) частину першу статті 26 викласти в наступній редакції:
"Архітектор, інші проектувальники, які здійснюють роботи по створенню об'єктів архітектури, зобов'язані:
додержуватися державних стандартів, норм і правил, вимог вихідних даних на проектування, у тому числі щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення;
не порушувати та враховувати під час проектування, організації і виконання будівельних робіт державні та громадські інтереси, а також законні права та інтереси власників і користувачів будинків і споруд, прилеглих до ділянки забудови;
не розголошувати без згоди замовника відомості, які становлять комерційну таємницю проекту, окрім надання необхідної інформації органам та їхнім посадовим особам, що здійснюють державний архітектурно-будівельний контроль та (або) нагляд.".
 
Відхилено    
17. «проектування об'єктів, які відповідно до законодавства не потребують отримання документів, що дають право на виконання будівельних робіт.»;
 
-19- Продан О.П.
абзац другий частини другої розділу І викласти в такій редакції:
"проектування об'єктів, будівництво яких не потребує наявності ліцензії, дозволу, декларації та/або іншого документу.";
 
Відхилено   "проектування об'єктів, які відповідно до законодавства не потребують отримання документів, що дають право на виконання будівельних робіт".
 
    -20- Новак Н.В.
у абзаці другому пункту 2 частини першої розділу І слова "документів, що дають право на виконання будівельних робіт" замінити словами "дозволу на виконання будівельних робіт"
 
Відхилено    
    -21- Карпунцов В.В.
частину другу розділу І викласти у новій редакції:
"2. У Законі України "Про архітектурну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246; 2006 р., № 39, ст. 342; 2011 р., № 34, ст. 343; 2012 р., № 29, ст. 345):
1) в абзаці тринадцятому частини першої статті 1 слова у дужках " (інженер)" замінити словами у дужках " (інженер, інженер-консультант)";
 
Відхилено    
    -22- Карпунцов В.В.
2) у статті 9 після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
"Будівництво об’єкта архітектури здійснюється за участю виконавця робіт (виконроба), який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.".
Установити дату набрання чинності цією нормою через 6 місяців з дня набрання чинності цим Законом.
 
Відхилено    
    -23- Карпунцов В.В.
3) статтю 11 після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
"Замовник може делегувати повноваження з технічного нагляду третій особі – спеціалізованій незалежній інжиніринговій організації або спеціалісту (інженер-консультант), що забезпечує організаційне та консультаційне супроводження проектування і будівництва об’єкта архітектури.";
 
Відхилено    
    -24- Карпунцов В.В.
4) статтю 14 після частини першої доповнити новими частинами такого змісту:
"Для міст з чисельністю населення понад 1 мільйон осіб за рішенням міської ради можуть вводитися окремі посади головного архітектора міста та керівника уповноваженого органу містобудування та архітектури.
Головні архітектори області, району, міста очолюють відповідні архітектурно-містобудівні ради (у разі їх утворення), забезпечують розроблення та оновлення містобудівної документації, місцевих містобудівних програм, беруть участь у формуванні програм соціально-економічного розвитку, інших програм та проектів, що реалізуються на території області, району, міста.";
 
Відхилено    
    -25- Карпунцов В.В.
5) у статті 16-1:
- частину третю доповнити словами: ", зокрема шляхом страхування цивільно-правової відповідальності перед третіми особами при здійснені підприємницької чи професійної діяльності та/або створення компенсаційних фондів";
- після частини третьої доповнити статтю новими частинами четвертою і п’ятою такого змісту:
"Саморегулівні організації у сфері архітектурної діяльності установлюють механізми контролю за дотриманням правил стандартів підприємницької та професійної діяльності, включаючи позбавлення кваліфікаційного сертифіката та/або членства у саморегулівній організації.
За рішенням більшості саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності може створюватись спільний представницький орган, який забезпечує координацію її діяльності та представництво інтересів. Основні завдання та функції такого орану визначаються угодою саморегулівних організацій.".
- частину четверту – шосту вважати відповідно частиною шостою-восьмою.
Частину шосту (за новою нумерацією) доповнити новим реченням такого змісту:
"Інші повноваження, що можуть бути делеговані саморегулівним організаціям та їх спільному представницькому органу, визначаються законом.";
- у частині сьомій слова "таких організацій" змінити словами "саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності".
 
Відхилено    
    -26- Карпунцов В.В.
6) у статті 17:
- друге речення частини п’ятої доповнити словами ", строком на 5 років (якщо більший строк не установлено рішенням про надання (делегування) повноважень)".
- частину 14 (щодо реєстру атестованих осіб) доповнити словами: ", який оприлюднюється у вільному безоплатному доступі й підтримується в актуальному стані на підставі стислого звіту про професійну діяльність та/або творчі досягнення, що подаються атестованою особою у довільній формі";
 
Відхилено    
    -27- Карпунцов В.В.
7) Абзац п’ятий статті 19 викласти в такій редакції:
"проектування об'єктів, які відповідно до законодавства не потребують отримання документів, що дають право на виконання будівельних робіт.";
 
Враховано    
    -28- Карпунцов В.В.
8) частину першу статті 22 доповнити абзацом такого змісту:
"Застосовувати принципи та умови контрактів Міжнародної федерації інженерів-консультантів (FІDІС).";
 
Відхилено    
    -29- Карпунцов В.В.
9) у статті 27:
- в абзаці другому частини першої слова "проектних і" виключити;
- частину першу після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
"забезпечувати здійснення працівниками, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат, визначення вартості будівництва під час проектування, укладання договорів підряду та виконання будівельних робіт;".
Установити дату набрання чинності цією нормою через 6 місяців з дня набрання чинності цим Законом.
- частину першу після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
"застосовувати принципи та умови контрактів Міжнародної федерації інженерів-консультантів (FІDІС) при будівництві об’єктів, що споруджуються із залученням коштів міжнародних фінансових організацій та в інших випадках, визначених законодавством або договором;".
 
Відхилено    
18. 3. В абзаці десятому частини третьої статті 50 Закону України «Про землеустрій» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 36, ст. 282;
 
   4. В абзаці десятому частини третьої статті 50 Закону України "Про землеустрій" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 36, ст. 282; 2013 р., № 36, ст. 472, № 40, ст. 535; 2016 р., № 4,
 
19. 2016 р., № 4, ст. 38) слова «ІІІ - V категорії складності» замінити словами «, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками».
 
   ст. 38) слова та цифри "ІІІ - V категорії складності" замінити словами "що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками".
 
20. 4. У Законі України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 52, ст. 377; 2011 р., № 34, ст. 343; 2013 р., № 48, ст. 682):
 
-30- Левченко Ю.В.
Частину четверту розділу І після абзацу першого доповнити пунктом такого змісту:
"1) частину другу статті 7 викласти в наступній редакції:
"Управителю фонду забороняється укладати договори управління майном з установниками та залучати кошти установників для фінансування спорудження об'єкта будівництва до отримання забудовником у встановленому законодавством порядку документа, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності."
У зв’язку з цим пункти 2 – 3 частини четвертої розділу І вважати відповідно пунктами 3 – 4.
 
Відхилено   5. У Законі України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 52, ст. 377; 2009 р., № 17, ст. 236; 2010 р., № 34, ст. 486; 2011 р., № 34, ст. 343; 2013 р., № 48, ст. 682):
 
21. 1) абзац шостий частини сьомої статті 14 викласти в такій редакції:
 
-31- Кривошея Г.Г.
пункт 1 частини четвертої розділу І викласти в такій редакції:
"1) абзаци п’ятий та шостий частини сьомої статті 14 замінити абзацом такого змісту:
"документ, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності;".
У зв’язку з цим абзац сьомий частини сьомої статті 14 вважати абзацом шостим.
 
Враховано   1) у частині сьомій статті 14:
абзац п’ятий виключити;
 
22. «документ, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності;»;
 
-32- Продан О.П.
абзац другий пункту 1 частини четвертої розділу І викласти в такій редакції:
"документ, що дає право на виконання будівельних робіт в разі його необхідності відповідно до закону;"
 
Враховано редакційно   абзац шостий викласти в такій редакції:
"документ, що дає право на виконання будівельних робіт, отриманий відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності";
 
    -33- Левченко Ю.В.
пункт 1 частини четвертої розділу І викласти в такій редакції:
"1) абзац шостий частини сьомої статті 14 замінити абзацами такого змісту:
"документ, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності;
Експертну оцінку щодо розгляду проектної документації;"
У зв’язку з цим абзац сьомий вважати відповідно восьмим"
 
Враховано частково    
    -34- Новак Н.В.
у абзаці другому пункту 1 частини четвертої розділу І слова "документ, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності" замінити словами "дозвіл на виконання будівельних робіт"
 
Відхилено    
23. 2) абзац шостий частини четвертої статті 16 викласти в такій редакції:
 
-35- Кривошея Г.Г.
пункт 2 частини четвертої розділу І викласти в такій редакції:
"2) абзаци п’ятий та шостий частини четвертої статті 16 замінити абзацом такого змісту:
"документ, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності;".
У зв’язку з цим абзац сьомий частини четвертої статті 16 вважати абзацом шостим.
 
Враховано   2) у статті 16:
у частині четвертій:
абзац п’ятий виключити;
 
24. «документ, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності;»;
 
-36- Левченко Ю.В.
пункт 2 частини четвертої розділу І викласти в такій редакції:
"2) у статті 16:
абзац третій частини четвертої після слів "об'єкт будівництва" доповнити текстом наступного змісту: ", на весь строк запланованого будівництва";
абзац шостий частини четвертої викласти в такій редакції:
"документ, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності;";
доповнити статтю 16 частинами п’ятою і шостою наступного змісту:
"Фінансування будівництва за рахунок коштів ФФБ може здійснюватися управителем лише після отримання забудовником документа, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності.
У випадку скасування (анулювання) або визнання недійсним документа, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності, управитель припиняє фінансування будівництва за рахунок коштів ФФБ із дня набуття чинності рішенням про скасування (анулювання) або визнання недійсним такого документа."
 
Враховано частково   абзац шостий викласти в такій редакції:
"документ, що дає право на виконання будівельних робіт, отриманий відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності";
включити частини п’яту і шосту такого змісту:
"Фінансування будівництва за рахунок коштів ФФБ може здійснюватися управителем лише після отримання забудовником документа, що дає право на виконання будівельних робіт, відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності.
У разі скасування (анулювання) документа, що дає право на виконання будівельних робіт, замовник повідомляє управителя про необхідність припинення фінансування будівництва за рахунок коштів ФФБ протягом 10 банківських днів з дня набрання чинності рішенням про скасування (анулювання) такого документа. Після отримання повідомлення управитель припиняє фінансування будівництва";
 
    -37- Продан О.П.
абзац другий пункту 2 частини четвертої розділу І викласти в такій редакції:
"документ, що дає право на виконання будівельних робіт в разі його необхідності відповідно до закону;"
 
Відхилено    
    -38- Шпенов Д.Ю.
пункт 2 частини четвертої розділу Ізаконопроекту доповнити абзацом такого змісту:
"частину четверту статті 16 викласти в такій редакції:
Перелік документів, який забудовник зобов'язаний надати управителю ФФБ для відкриття фінансування об'єкта будівництва, визначається у договорі між забудовником та управителем ФФБ.
Серед них обов'язково мають бути копії таких документів, засвідчені забудовником в установленому порядку:
документи, що ідентифікують забудовника у відповідності з вимогами законодавства;
документ, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на яка належить забудовнику, або договір суперфіцію;
витяг з Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки (земельних ділянок), на якій заплановано будівництво;
позитивний висновок комплексної державної експертизи проектної документації;
документ, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності.";
 
Враховано частково    
    -39- Новак Н.В.
у абзаці другому пункту 2 частини четвертої розділу І слова "документ, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності" замінити словами "дозвіл на виконання будівельних робіт"
 
Відхилено    
    -40- Журжій А.В.
пункт 2 частини четвертої розділу Ізаконопроекту доповнити абзацом такого змісту:
"У випадку скасування (анулювання) документа, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності, управитель припиняє фінансування будівництва за рахунок коштів ФФБ з дня набуття чинності рішенням про скасування (анулювання) такого документа";
 
Враховано редакційно    
    -41- Журжій А.В.
частину четверту розділу І доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
"3) частину третю статті 18 викласти в такій редакції:
"У разі виявлення управителем ризику порушень умов договору, у тому числі у разі застосування до забудовника чи підрядної організації заходів впливу за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та (або) нагляду, накладення штрафів за порушення чинного законодавства при здійсненні будівництва чи наявності інших фактів порушення будівельних норм і правил, а також у разі скасування (анулювання) документа, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності, управитель має право припинити фінансування будівництва, вимагати розірвання договору, повернення забудовником усіх спрямованих на фінансування будівництва цього об'єкта коштів, відшкодування заподіяних забудовником збитків, перерахування на рахунок ФФБ коштів, необхідних для розрахунків з довірителями відповідно до вимог статті 20 цього Закону, що виходять із ФФБ у зв'язку із розірванням договору про участь у ФФБ, а також здійснювати інші заходи щодо виконання забудовником своїх зобов'язань за договором, визначені цим Законом";
У зв'язку з цим пункт 3 вважати відповідно пунктом 4.
 
Відхилено    
    -42- Левченко Ю.В.
частину четверту розділу І доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
"3) частину другу статті 18 після слів "порушень умов договору" доповнити текстом наступного змісту: ", у т.ч. у разі застосування до забудовника чи підрядної організації заходів впливу за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та (або) нагляду, накладення штрафів за порушення чинного законодавства при здійсненні будівництва чи наявності інших фактів порушення будівельних норм і правил, а також у разі скасування (анулювання) або визнання недійсним документа, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності,"
 
Відхилено    
25. 3) у статті 24:
 
   3) частини четверту і сьому статті 24 викласти в
 
26. частину четверту викласти в такій редакції:
 
   такій редакції:
 
27. «Нагляд та регулювання діяльності забудовників здійснюється місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад у межах повноважень, визначених законом.»;
 
-43- Продан О.П.
у абзаці третьому пункту 3 частини четвертої розділу І слова "місцевими державними адміністраціями та" виключити;
 
Відхилено   "Нагляд за діяльністю забудовників здійснюють місцеві державні адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у межах повноважень, визначених законом";
 
    -44- Левченко Ю.В.
абзаци другий та третій пункту 3 частини четвертої розділу І замінити такими абзацами:
"частину четверту викласти в такій редакції:
"Нагляд та регулювання діяльності забудовників здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує #102623
в абзаці п’ятому частини шостої розділовий знак "." замінити на розділовий знак ";";
частину шосту доповнити абзацом шостим наступного змісту:
"дотримання вимог містобудівного законодавства та положень відповідної містобудівної документації на місцевому рівні при спорудженні об'єкта будівництва."
У зв’язку з цим абзаци четвертий та п’ятий вважати відповідно абзацами сьомим – восьмим.
 
Відхилено    
28. частину сьому викласти в такій редакції:
 
      
29. «Місцеві державні адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських рад забезпечують застосування до забудовників, що порушують свої зобов'язання, встановлені законом та договором з управителем ФФБ, заходів впливу в межах та в порядку, визначених законодавством.».
 
-45- Шпенов Д.Ю.
абзац 5 пункту 3 частини четвертої розділу І викласти у такій редакції:
"Місцеві держані адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських рад не рідше одного разу на рік забезпечують проведення обстеження земельних ділянок, на яких здійснюється будівництво, та забезпечують застосування до забудовників, що порушують свої зобов'язання, встановлені законом та договором з управителем ФФБ, заходів впливу в межах та в порядку, визначених законодавством.";
 
Враховано частково   "Місцеві державні адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських рад забезпечують застосування до забудовників, що порушують свої зобов'язання, встановлені законом та договором з управителем ФФБ, заходів впливу в межах та порядку, визначених законодавством".
 
    -46- Шпенов Д.Ю.
пункт 3 частини четвертої розділу І доповнити абзацом 6 такого змісту:
"Акт обстеження, за наявності порушень земельного законодавства та законодавства у сфері містобудівної діяльності, може бути підставою для скасування документів, що дають право на виконання будівельних робіт забудовником."
 
Відхилено    
    -47- Продан О.П.
у абзаці п’ятому пункту 3 частини четвертої розділу І слова "Місцеві державні адміністрації та" виключити;
 
Відхилено    
    -48- Левченко Ю.В.
абзаци четвертий та п’ятий пункту 3 частини четвертої розділу І викласти в такій редакції:
"частину сьому викласти в такій редакції:
#102623
 
Відхилено    
    -49- Левченко Ю.В.
частину четверту розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
"4) пункт 5 Розділу VІ "ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ" викласти в наступній редакції:
#102623
 
Відхилено    
30. 5. У Законі України «Про благоустрій населених пунктів» (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 49, ст. 517; 2011 р., № 34, ст. 343; 2012 р., № 29, ст. 345; 2014 р., № 1, ст. 4) абзац другий частини третьої статті 28 виключити.
 
-50- Сажко С.М.
частину п'яту розділу І виключити
 
Враховано   6. Абзац другий частини третьої статті 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 49, ст. 517; 2011 р., № 34, ст. 343; 2012 р., № 29, ст. 345; 2014 р., № 1, ст. 4) викласти в такій редакції:
"Документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, отримані відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", є підставою для видалення зелених насаджень після обстеження земельної ділянки та складання акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню. У цьому разі видалення зелених насаджень не потребує дозволу (ордера). Відновна вартість визначається на підставі акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, та сплачується до прийняття об’єкта в експлуатацію. Розмір відновної вартості видалених зелених насаджень зменшується на суму, передбачену проектною документацією на озеленення території".
 
    -51- Бабак А.В.
до пункту 5 розділу 1 проекту Закону внести такі зміни:
абзац другий частини третьої статті 28 викласти в такій редакції:
"Документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, отримані відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", є підставою для видалення зелених насаджень після обстеження земельної ділянки та складання акта обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню. При цьому отримання дозволу (ордера) на видалення зелених насаджень не вимагається. Відновна вартість визначається на підставі акта обстеження та сплачується до прийняття об’єкта в експлуатацію. Розмір відновної вартості видалених зелених насаджень зменшується на суму, передбачену в проектній документації на озеленення території.".
 
Враховано    
    -52- Продан О.П.
частину п’яту розділу І виключити
 
Враховано    
    -53- Карпунцов В.В.
частину п'яту розділу І проекту Закону викласти у такій редакції:
"Отримання документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", є підставою для визначення та сплати відновної вартості зелених насаджень. При цьому отримання дозволу (ордера) на видалення зелених насаджень не вимагається. Відновна вартість сплачується до прийняття об’єкта в експлуатацію. Розмір відновної вартості видалених зелених насаджень зменшується на суму, передбачену в проектній документації на озеленення території.".
 
Враховано частково    
31. 6. У Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 34, ст. 343 із наступними змінами):
 
-54- Журжій А.В.
Частину шосту розділу І доповнити пунктом 1 такого змісту:
"1) у частині першій статті 1:
доповнити пунктом 2-1 такого змісту:
"2-1) громадські слухання - форма громадського обговорення проекту містобудівної документації з метою врахування законних інтересів фізичних та юридичних осіб, територіальних громад та держави при плануванні і забудові територій відповідно до вимог цього Закону";
доповнити пунктом 5-1 такого змісту:
"5-1) клас наслідків (відповідальності) об’єкта будівництва – характеристика рівня: можливої небезпеки для здоров’я і життя людей, які постійно, або періодично перебувають на об’єкті будівництва, або які знаходяться зовні такого об'єкта; матеріальних збитків або соціальних втрат, пов’язаних із припиненням експлуатації або із втратою цілісності об’єкту будівництва";
доповнити пунктом 9-1 такого змісту:
"9-1) погоджувальна комісія - комісія, що утворюється під час проведення громадських слухань для розгляду пропозицій (зауважень) фізичних та юридичних осіб, територіальних громад та держави до проекту містобудівної документації на місцевому рівні і для прийняття узгоджених рішень";
У зв'язку з цим пункт 1 вважати відповідно пунктом 1-1.
 
Відхилено   7. У Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 34, ст. 343 із наступними змінами):
 
    -55- Кривошея Г.Г.
частину шосту розділу І доповнити пунктом 1 такого змісту:
"1) частину першу статті 1 доповнити новими пунктами 5-1 та 8-1 такого змісту:
5-1) комплекси (будови) – будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, лінійні об’єкти інженерно - транспортної інфраструктури, об’єднані цільовим призначенням, зведення яких здійснюється за єдиною проектною документацією;
8-1) об’єкти - будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх частини, лінійні об’єкти інженерно - транспортної інфраструктури;"
 
Враховано редакційно    
    -56- Карпунцов В.В.
Частину шосту розділу І доповнити пунктом 1 такого змісту:
"1) частину першу статті 1 доповнити новим пунктом 5-1:
"5-1) комісія з технічного регулювання у будівництві – юридична особа публічного права, утворена відповідно до закону центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудівної діяльності, у складі якої діє колегіальний орган з розгляду та вирішення комплексу питань технічного регулювання у будівництві;";
 
Відхилено    
    -57- Левченко Ю.В.
частину шосту розділу І доповнити пунктами 1 та 1-1 такого змісту:
"1) у частині першій статті 1:
доповнити пунктом 2-1 такого змісту:
"2-1) громадські слухання - форма громадського обговорення проекту містобудівної документації з метою врахування законних інтересів фізичних та юридичних осіб, територіальних громад та держави при плануванні і забудові територій відповідно до вимог цього Закону;"
доповнити пунктом 9-1 такого змісту:
"9-1) погоджувальна комісія - комісія, що утворюється під час проведення громадських слухань для розгляду пропозицій (зауважень) фізичних та юридичних осіб, територіальних громад та держави до проекту містобудівної документації на місцевому рівні і для прийняття узгоджених рішень;";
"1-1) статтю 5 доповнити частиною третьою наступного змісту:
3. Наміри забудови земельної ділянки повинні відповідати положенням відповідної містобудівної документації на місцевому рівні та враховувати державні й громадські інтереси, а також законні права та інтереси власників і користувачів будинків і споруд, прилеглих до ділянки забудови.";".
У зв'язку з цим пункт 1 вважати відповідно пунктом 1-2.
 
Відхилено    
    -58- Кривошея Г.Г.
частину шосту розділу І доповнити пунктом 2 такого змісту:
"1) в абзаці другому частини першої статті 4 слово "будівництва" виключити.
У зв’язку з цим пункти 1-2 частини першої розділу І вважати відповідно пунктами 3-4
 
Відхилено    
32. 1) у пункті 7 частини першої статті 7:
 
-59- Суслова І.М.
пункт 1 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"1) у статті 7:
пункт 7 частини першої викласти у такій редакції:
"7) надання (отримання, реєстрація), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів:
виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад (крім міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей) – щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, розташованих в межах відповідних населених пунктів;
виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей, структурними підрозділами з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій – щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними та середніми наслідками, розташованих в межах відповідних населених пунктів;
центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду – щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними, середніми та значними наслідками, розташованих за межами населених пунктів і на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками, розташованих в межах сіл, селищ та міст (крім міст, які є адміністративними центрами областей, міст Києва та Севастополя), а також щодо усіх об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками, розташованих в межах населених пунктів;»;
частину третю виключити;";
 
Враховано   1) у статті 7:
пункт 7 частини першої викласти в такій редакції:
"7) надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів:
виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад (крім міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей) – щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), розташованих у межах відповідних населених пунктів;
виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей, структурними підрозділами з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій – щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1) та середніми (СС2) наслідками, розташованих у межах відповідних населених пунктів;
центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду – щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1), середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, розташованих за межами населених пунктів і на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками (СС2), розташованих у межах сіл, селищ та міст (крім міст, які є адміністративними центрами областей, міст Києва та Севастополя), а також щодо всіх об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3), розташованих у межах населених пунктів";
частину третю виключити;
 
33. абзац перший викласти в такій редакції:
 
      
34. «7) надання (отримання), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів:»;
 
-60- Новак Н.В.
у абзаці третьому пункту 1 частини шостої розділу І після слова " (отримання," доповнити словом "реєстрація)";
 
Враховано      
35. в абзаці другому слова «І, ІІ, ІІІ категорій складності» замінити словами «, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками»;
 
      
36. в абзаці третьому слова «І, ІІ, ІІІ, ІV категорій складності» замінити словами «, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними та середніми наслідками»;
 
      
37. в абзаці четвертому слова «І, ІІ, ІІІ, ІV категорій складності» замінити словами «, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними та середніми наслідками»;
 
      
38. в абзаці п’ятому слова «щодо об’єктівІ, ІІ, ІІІ, ІV, V категорій складності, розташованих за межами населених пунктів і на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, щодо усіх об’єктів V категорії складності в межах населених пунктів, а також щодо об’єктів ІV категорії складності, розташованих в межах сіл та селищ» замінити словами «, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними, середніми та значними наслідками, розташованих за межами населених пунктів і на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, щодо усіх об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів зі значними наслідками, розташованих в межах населених пунктів, а також щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми наслідками, розташованих в межах сіл та селищ»;
 
-61- Карпунцов В.В.
Частину шосту розділу І після пункту 1 доповнити новим пунктом такого змісту:
"частину другу статті 9 замінити двома частинами такого змісту:
"2. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури, забезпечує розроблення, затвердження, перегляд, внесення змін і скасування державних будівельних норм, виконує інші повноваження з нормативного регулювання планування та забудови територій, визначені Законом України "Про будівельні норми", а також може делегувати такі повноваження комісії з технічного регулювання у будівництві та спільному представницькому органу саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності.
3. Національний орган стандартизації делегує комісії з технічного регулювання у будівництві повноваження щодо прийняття, скасування та відновлення дії національних стандартів, кодексів усталеної практики та змін до них за класами 91 і 93 Українського класифікатора нормативних документів (крім позиції, що стосується лічильників, машин та устаткування).".
У зв’язку із чим, пункт 2-12 вважати відповідно пунктом 3- 13.
 
Відхилено      
    -62- Журжій А.В.
Частину шосту розділу І доповнити пунктами 1-2, 1-3, 1-4 та 1-5 такого змісту:
"1-2) частину другу статті 11 доповнити другим реченням такого змісту:
"Порядок проведення експертизи визначається Кабінетом Міністрів України.";
1-3) статтю 16 доповнити частиною п'ятою такого змісту:
"5. При розробленні, затвердженні та оновленні містобудівної документації обов’язково мають бути враховані державні та громадські інтереси";
1-4) статтю 21 викласти в такій редакції:
" Стаття 21. Громадські слухання щодо врахування громадських інтересів
частину першу викласти в такій редакції:
"1. Громадські слухання проводяться у випадках, установлених чинним законодавством для врахування громадських інтересів.
Громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні:
- генеральні плани населених пунктів;
- плани зонування територій;
- детальні плани територій;
- проектна документація на будівництво окремого об’єкта містобудування у випадку, якщо для його спорудження необхідно отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
У разі розроблення генеральних планів населених пунктів у дві стадії громадським слуханням підлягають окремо проект концепції розвитку населеного пункту та безпосередньо проект генерального плану населеного пункту.
2. Затвердження містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється, а матеріали громадських слухань є невід'ємною складовою містобудівної документації.
При вирішенні відповідно до Закону України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності" питань відчуження для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадські слухання не проводяться.
3. Сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи зобов'язані забезпечити:
1) оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками;
2) оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості;
3) реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій (зауважень) громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні (у разі її утворення);
4) проведення громадських слухань з обговорення проектів містобудівної документації;
5) узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію;
6) винесення нерозв'язаних погоджувальною комісією спірних питань на розгляд відповідної ради;
7) оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні";
4. Оприлюднення прийнятих сільською, селищною, міською радою рішень щодо розроблення та затвердження містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, результатів громадських слухань щодо проектів такої містобудівної документації здійснюється у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування таких рішень у засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення таких рішень на офіційних веб-сайтах цих органів (за наявності).
Прийняті рішення про розроблення та затвердження містобудівної документації, що поширюються на інші адміністративно-територіальні одиниці, надаються відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.
Сільські, селищні, міські ради зобов'язані інформувати громадськість через місцеві засоби масової інформації (за наявності) про прогнозовані правові, економічні та екологічні наслідки впровадження містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті.
Оприлюднення проектів містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, здійснюється не пізніш 14 календарних днів із дня їх надходження до відповідного органу місцевого самоврядування шляхом публікації повідомлень про проведення громадських слухань з обговорення проектів містобудівної документації та поширення їх у друкованому вигляді у формі брошур.
Проекти містобудівної документації, що поширюються на інші адміністративно-територіальні одиниці, надсилаються відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.
Повідомлення про громадські слухання з обговорення проектів містобудівної документації повинно містити:
- назву проектів містобудівної документації, їх значення для планування території та межі територій, у тому числі суміжних, на якій проживають особи, що мають право брати участь у громадських слуханнях із обговорення відповідних проектів;
- відомості про замовника та розробника проектів містобудівної документації та підстави для їх розроблення;
- положення проектів містобудівної документації, у тому числі основні техніко-економічні показники, зокрема графічні матеріали, що відображають зміст зазначеної документації з проектними рішеннями;
- інформацію про порядок, місце і строки детального ознайомлення з проектом відповідної містобудівної документації;
- найменування та місцезнаходження, контактну інформацію органу, до якого слід звертатися із пропозиціями (зауваженнями);
- строк для подання пропозицій (зауважень) громадськості;
- порядок, місце і строки детального ознайомлення з проектом відповідної документації та інформацію стосовно запланованих інформаційних заходів (презентації, прилюдного експонування, телевізійних програм, публічних конференцій, "круглих столів" тощо);
- дату, час та місце проведення громадських слухань із обговорення проектів містобудівної документації;
- висновки державної експертизи на проект відповідної документації, у випадку необхідності проведення такої експертизи.
Особи, які оприлюднюють проекти відповідної документації, є відповідальними за їхню автентичність (відповідність документації, що обговорюється), а особи, які виносять проекти відповідної документації на обговорення, – за додержання вимог законодавства та державних норм і стандартів.
5. Оприлюднення проектів містобудівної документації, на місцевому рівні є підставою для подання пропозицій (зауважень) громадськості до відповідного органу місцевого самоврядування.
Пропозиції (зауваження) громадськості подаються до початку проведення громадських слухань, а також можуть бути висловлені та внесені до протоколу під час проведення громадських слухань.
За результатами розгляду пропозицій (зауважень) заявнику надається відповідь щодо їх урахування або обґрунтована відмова.
6. Пропозиції (зауваження) громадськості мають бути обґрунтовані, а також містити посилання на положення відповідних законодавчих та інших нормативно-правових актів, будівельних норм, державних стандартів і правил та надаватися в строки, визначені для проведення процедури громадських слухань.
Дата проведення громадських слухань визначається відповідною сільською, селищною, міською радою
у строк:
- не менше трьох і не більше п'яти місяців з дня оприлюднення повідомлення про громадські слухання з обговорення генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій, детальних планів територій;
- не менше одного і не більше трьох місяців з дня оприлюднення повідомлення про громадські слухання з обговорення проектної документації окремого об’єкта містобудування у випадку, зазначеному в частині першій цієї статті.
Місце та час проведення громадських слухань визначаються залежно від виду документації, що виноситься на обговорення, з урахуванням можливості забезпечення присутності всіх імовірних учасників.
7. Пропозиції до проектів містобудівної документації, зазначеної в частині першій цієї статті, мають право надавати:
1) повнолітні дієздатні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні, та на суміжній з нею територіях;
2) юридичні особи, об'єкти нерухомого майна яких розташовані на території, для якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні;
3) власники та користувачі земельних ділянок, розташованих на території, щодо якої розробляється документація, та на суміжній з нею;
4) представники громадських організацій, органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію;
5) народні депутати України, депутати відповідних місцевих рад.
7-1. Сільські, селищні, міські ради (їх виконавчі органи) у визначені цим Законом строки проводять громадські слухання відповідних проектів містобудівної документації. Громадські слухання проводяться під головуванням представника відповідної ради.
До обов'язків головуючого на громадських слуханнях належить:
забезпечення реєстрації учасників слухань;
забезпечення обрання секретаріату слухань у складі трьох осіб - представників відповідної ради, громадськості та замовника документації;
оголошення порядку денного і пропозицій щодо регламенту проведення слухань;
інформування про порядок ведення протоколу, подання усних та письмових пропозицій (зауважень) щодо предмета обговорень на громадських слуханнях;
надання можливості розробникам викласти основні положення документації, яка підлягає обговоренню на громадських слуханнях, та проблемні питання, що заслуговують на увагу громадськості;
інформування учасників слухань про подані пропозиції (зауваження) та порядок їх урахування, а також подання інших пропозицій та зауважень;
надання можливості представникам громадськості поставити запитання та висловити свою думку;
забезпечення ведення обговорення та прийняття відповідних рішень щодо пропозицій (зауважень) громадськості з дотриманням регламенту;
оголошення рішення про призначення членів погоджувальної комісії від відповідної ради;
забезпечення обрання членів погоджувальної комісії від громадськості;
підбиття підсумків громадських слухань та інформування учасників слухань про порядок урахування пропозицій (зауважень) громадськості.
Протокол слухань складається секретаріатом за участю членів погоджувальної комісії, підписується ними та головуючим. За наявності спірних питань, у протоколі фіксується мотивоване обґрунтування або окрема думка члена (членів) погоджувальної комісії.
Під час проведення громадських слухань здійснюється їх фіксація за допомогою засобів аудіовізуального запису та іншими доступними засобами.
Протокол громадських слухань та їхні рішення можуть бути оскаржені в судовому порядку.
8. Для розгляду спірних питань, що виникають у процесі громадських слухань, утворюється погоджувальна комісія.
9. У разі прийняття відповідного рішення за результатами громадських слухань вносяться необхідні зміни до проекту документації та якщо відповідно до вимог законодавства така документація підлягає державній експертизі - проводиться її повторна державна експертиза, витрати на проведення якої оплачуються замовником, а сільська, селищна, міська рада приймає відповідне рішення щодо затвердження містобудівної документації.
Сторона, не згодна з рішенням сільської, селищної, міської ради, може оскаржити його в судовому порядку.
10. Фінансування заходів із проведення громадських слухань здійснюється за рахунок органів місцевого самоврядування, окрім випадків, передбачених частиною дев’ятою цієї статті.
11. Сільська, селищна, міська рада можуть розробляти та затверджувати окремий порядок проведення громадських слухань з урахуванням вимог цього Закону";
1-5) у статті 26:
пункт 2 частини п'ятої викласти в такій редакції:
"2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених цим Законом, її експертизи та (або) громадських слухань"
доповнити частиною шостою такого змісту:
"6. Планування окремої земельної ділянки, будівництво на ній будинків і споруд власниками або користувачами здійснюються за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням та відповідно до містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, встановлених згідно з вимогами цього Закону, а також із урахуванням громадських інтересів та законних інтересів інших власників або користувачів земельних ділянок, будинків і споруд, прилеглих до ділянки забудови";
 
Відхилено    
    -63- Левченко Ю.В.
Частину шосту розділу І доповнити пунктами 1-2 - 1-10 такого змісту:
"1-2) частину третю статті 8 після слів "вимог містобудівної документації" доповнити текстом наступного змісту: ", а також державних і громадських інтересів";
1-3) частину другу статті 11 доповнити реченням наступного змісту:
"Порядок проведення експертизи визначається Кабінетом Міністрів України.";
1-4) статтю 13 доповнити частиною третьою наступного змісту:
"3. Містобудівна документація на регіональному рівні підлягає експертизі. Порядок проведення експертизи визначається Кабінетом Міністрів України.";
1-5) у статті 16:
частину першу доповнити абзацом другим наступного змісту:
"Містобудівна документація на місцевому рівні підлягає державній експертизі. Порядок проведення експертизи визначається Кабінетом Міністрів України.".
У зв’язку з цим абзаци другий – третій частини першої вважати третім-четвертим відповідно;
доповнити статтю 16 частиною п’ятою наступного змісту:
"5. При розробленні, затвердженні та оновленні містобудівної документації обов’язково мають бути враховані державні та громадські інтереси.";
1-6) частину дванадцяту статті 17 виключити;
1-7) в абзаці другому частини восьмої статті 18 слово "не" видалити;
1-8) у статті 19:
пункт 3 частини четвертої викласти в новій редакції:
"3) функціональне призначення, режим та параметри забудови однієї чи декількох земельних ділянок, розташування окремих земельних ділянок та об'єктів містобудування, вулиць, проїздів, пішохідних зон, щільність, поверховість, інші параметри забудови, розподіл територій згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами;";
1-9) у статті 21:
частину першу викласти в новій редакції:
"1. Громадські слухання проводяться у випадках, установлених чинним законодавством для врахування громадських інтересів. Окрім того, громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації, які пройшли в установленому законодавством порядку державну експертизу, а саме:
схеми планування територій на регіональному рівні;
генеральні плани населених пунктів;
плани зонування територій;
детальні плани територій;
проектна документація на будівництво окремого об’єкта містобудування у випадку, якщо для його спорудження необхідно отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
У разі розроблення генеральних планів населених пунктів у дві стадії громадським слуханням підлягають окремо проект концепції розвитку населеного пункту та безпосередньо проект генерального плану населеного пункту.";
частину другу після слів "щодо проектів такої документації забороняється" доповнити текстом наступного змісту: ", а матеріали громадських слухань є невід'ємною складовою містобудівної документації";
частину третю замість пунктів 4-5 доповнити пунктами 4-7 наступного змісту:
"4) проведення громадських слухань з обговорення проектів містобудівної документації;
5) узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому та регіональному рівнях через погоджувальну комісію;
6) винесення нерозв'язаних погоджувальною комісією спірних питань на розгляд відповідної ради;
7) оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому та регіональному рівнях.";
частини четверту-шосту викласти в новій редакції:
"4. Оприлюднення прийнятих сільською, селищною, міською радою рішень щодо розроблення та затвердження містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, результатів громадських слухань щодо проектів такої містобудівної документації здійснюється у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування таких рішень у засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення таких рішень на офіційних веб-сайтах цих органів (за наявності).
Прийняті рішення про розроблення та затвердження містобудівної документації, що поширюються на інші адміністративно-територіальні одиниці, надаються відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.
Сільські, селищні, міські ради зобов'язані інформувати громадськість через місцеві засоби масової інформації (за наявності) про прогнозовані правові, економічні та екологічні наслідки впровадження містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті.
Оприлюднення проектів містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, здійснюється не пізніш 14 календарних днів із дня їх надходження до відповідного органу місцевого самоврядування шляхом публікації повідомлень про проведення громадських слухань з обговорення проектів містобудівної документації та поширення їх у друкованому вигляді у формі інформаційного пакета чи брошури.
Проекти містобудівної документації, що поширюються на інші адміністративно-територіальні одиниці, надсилаються відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.
Повідомлення про громадські слухання з обговорення проектів містобудівної документації повинно містити:
- назву проектів містобудівної документації, їх значення для планування території та межі територій, у тому числі суміжних, на якій проживають особи, що мають право брати участь у громадських слуханнях із обговорення відповідних проектів;
- відомості про замовника та розробника проектів містобудівної документації та підстави для їх розроблення;
- положення проектів містобудівної документації, у тому числі основні техніко-економічні показники, зокрема графічні матеріали, що відображають зміст зазначеної документації з проектними рішеннями;
- інформацію про порядок, місце і строки детального ознайомлення з проектом відповідної містобудівної документації;
- найменування та місцезнаходження, контактну інформацію органу, до якого слід звертатися із пропозиціями (зауваженнями);
- строк для подання пропозицій (зауважень) громадськості;
- порядок, місце і строки детального ознайомлення з проектом відповідної документації та інформацію стосовно запланованих інформаційних заходів (презентації, прилюдного експонування, телевізійних програм, публічних конференцій, "круглих столів" тощо);
- дату, час та місце проведення громадських слухань із обговорення проектів містобудівної документації;
- висновки державної експертизи на проект відповідної документації.
Особи, які оприлюднюють проекти відповідної документації, є відповідальними за їхню автентичність (відповідність документації, що обговорюється), а особи, які виносять проекти відповідної документації на обговорення, – за додержання вимог законодавства та державних норм і стандартів.
5. Оприлюднення проектів містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, є підставою для подання пропозицій (зауважень) громадськості до відповідного органу місцевого самоврядування.
Пропозиції (зауваження) громадськості подаються до початку проведення громадських слухань, а також можуть бути висловлені та внесені до протоколу під час проведення громадських слухань.
За результатами розгляду пропозицій (зауважень) заявнику надається відповідь щодо їх урахування або обґрунтована відмова.
6. Пропозиції (зауваження) громадськості мають бути обґрунтовані, а також містити посилання на положення відповідних законодавчих та інших нормативно-правових актів, будівельних норм, державних стандартів і правил та надаватися в строки, визначені для проведення процедури громадських слухань.
Дата проведення громадських слухань визначається відповідною сільською, селищною, міською радою у строк:
- не менше трьох і не більше п'яти місяців з дня оприлюднення повідомлення про громадські слухання з обговорення проектів схем планування територій на регіональному рівні, генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій, детальних планів територій;
- не менше одного і не більше трьох місяців з дня оприлюднення повідомлення про громадські слухання з обговорення проектної документації окремого об’єкта містобудування у випадку, зазначеному в частині першій цієї статті.
Місце та час проведення громадських слухань визначаються залежно від виду документації, що виноситься на обговорення, з урахуванням можливості забезпечення присутності всіх імовірних учасників.";
абзац перший частини сьомої викласти в новій редакції:
"7. Пропозиції до проектів містобудівної документації, зазначеної в частині першій цієї статті, мають право надавати:";
пункт 1 частини сьомої після слів "містобудівної документації на місцевому рівні" доповнити текстом: ", та на суміжній з нею територіях" ;
пункт 4 частини сьомої викласти в новій редакції: "4) представники громадських організацій, органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію;";
доповнити частиною 7-1 наступного змісту:
"7-1. Сільські, селищні, міські ради (їх виконавчі органи) у визначені цим Законом строки проводять громадські слухання відповідних проектів містобудівної документації. Громадські слухання проводяться під головуванням представника відповідної ради .
До обов'язків головуючого на громадських слуханнях належить:
забезпечення реєстрації учасників слухань;
забезпечення обрання секретаріату слухань у складі трьох осіб - представників відповідної ради, громадськості та замовника документації;
оголошення порядку денного і пропозицій щодо регламенту проведення слухань;
інформування про порядок ведення протоколу, подання усних та письмових пропозицій (зауважень) щодо предмета обговорень на громадських слуханнях;
надання можливості розробникам викласти основні положення документації, яка підлягає обговоренню на громадських слуханнях, та проблемні питання, що заслуговують на увагу громадськості;
інформування учасників слухань про подані пропозиції (зауваження) та порядок їх урахування, а також подання інших пропозицій та зауважень;
надання можливості представникам громадськості поставити запитання та висловити свою думку;
забезпечення ведення обговорення та прийняття відповідних рішень щодо пропозицій (зауважень) громадськості з дотриманням регламенту;
оголошення рішення про призначення членів погоджувальної комісії від відповідної ради;
забезпечення обрання членів погоджувальної комісії від громадськості;
підбиття підсумків громадських слухань та інформування учасників слухань про порядок урахування пропозицій (зауважень) громадськості.
Протокол слухань складається секретаріатом за участю членів погоджувальної комісії, підписується ними та головуючим. За наявності спірних питань, у протоколі фіксується мотивоване обґрунтування або окрема думка члена (членів) погоджувальної комісії.
Під час проведення громадських слухань здійснюється їх фіксація за допомогою засобів аудіовізуального запису та іншими доступними засобами.
Протокол громадських слухань та їхні рішення можуть бути оскаржені в судовому порядку.";
у частині восьмій слова "може утворюватися" замінити на слово "утворюється";
частини 9-11 статті 21 викласти в новій редакції:
"9. У разі прийняття відповідного рішення за результатами громадських слухань уносяться необхідні зміни до проекту відповідної документації та проводиться її повторна державна експертиза, витрати за яку оплачуються замовником, а сільська, селищна, міська рада приймає відповідне рішення щодо затвердження містобудівної документації.
Сторона, не згодна з рішенням сільської, селищної, міської ради , може оскаржити його в судовому порядку.
10. Фінансування заходів із проведення громадських слухань здійснюється за рахунок органів місцевого самоврядування, окрім випадків, передбачених частиною дев’ятою цієї статті.
11. Сільська, селищна, міська рада можуть розробляти та затверджувати окремий порядок проведення громадських слухань з урахуванням та відповідно до вимог цього Закону.";
1-10) у статті 26:
частину другу доповнити абзацом другим наступного змісту:
"Будівництво об'єктів містобудування здійснюється згідно з вимогами законодавства та відповідно до затвердженої проектної документації. При будівництві об'єктів знесення (у разі потреби) існуючих будинків і споруд, зелених насаджень, а також відшкодування збитків власникам (користувачам) будинків і споруд, земельних ділянок здійснюються в установленому законодавством порядку.";
пункт 2 частини п’ятої викласти в новій редакції:
"2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених цим Законом, її експертизи та (або) громадських слухань;";
доповнити частиною шостою наступного змісту:
"6. Планування окремої земельної ділянки, будівництво на ній будинків і споруд власниками або користувачами здійснюються за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням та відповідно до містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, встановлених згідно з вимогами цього Закону, а також із урахуванням громадських інтересів та законних інтересів інших власників або користувачів земельних ділянок, будинків і споруд, прилеглих до ділянки забудови.";
13) частину третю статті 27 доповнити абзацом другим наступного змісту:
"Зміни до будівельного паспорта вносяться:
1) за бажанням замовника;
2) на виконання приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, виданих за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та (або) нагляду.".
 
Відхилено    
    -64- Семенуха Р.С.
частину шосту розділу І доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
"2) статтю 26 доповнити частиною шостою такого змісту:
"6. Порядок проектування та будівництва об’єктів, передбачений частиною п’ятою цієї статті, не поширюється на розміщення споруд електрозв’язку та технічних засобів телекомунікацій на існуючих будинках, будівлях, спорудах, яке не передбачає реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт такого будинку, будівлі, споруди або його (її) частини. Розміщення об’єктів, визначених цією частиною, допускається лише за письмовою згодою власника такого будинку, будівлі, споруди".
У зв'язку з цим пункти 2-12 частини шостої розділу І вважати відповідно пунктами 3-13.
 
Відхилено    
39. 2) абзац другий частини восьмої статті 29 викласти в такій редакції:
 
   2) частини третю – восьму статті 29 викласти в такій редакції:
 
40. «Зміни до містобудівних умов та обмежень можуть вноситися за згодою замовника, у разі намірів коригування проектної документації зі зміною техніко-економічних показників, або на виконання приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, виданих за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду або за рішенням суду.»;
 
-65- Журжій А.В.
пункт 2 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"2) абзац другий частини восьмої статті 29 викласти в такій редакції:
"Зміни до містобудівних умов та обмежень можуть вноситися за згодою замовника, а також на виконання приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, виданих за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду";
доповнити абзацом третім такого змісту:
"Містобудівні умови та обмеження можуть бути скасовані на підставі рішення суду у випадку їх невідповідності вимогам законодавства у сфері містобудівної діяльності, державним чи громадським інтересам, зокрема законним правам та інтересам власників і користувачів будинків і споруд, прилеглих до ділянки забудови";
 
Враховано редакційно   "3. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника, до якої додаються:
1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;
2) копія документа, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації);
3) викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000;
4) витяг із Державного земельного кадастру.
Для отримання містобудівних умов та обмежень до заяви замовник також додає містобудівний розрахунок, що визначає інвестиційні наміри замовника, який складається у довільній формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри об'єкта будівництва.
Цей перелік документів для надання містобудівних умов та обмежень є вичерпним.
Витяг з містобудівного кадастру для формування містобудівних умов та обмежень до документів замовника додає служба містобудівного кадастру (у разі її утворення).
Перелік об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
4. Підставами для відмови у наданні містобудівних умов та обмежень є:
1) неподання визначених частиною третьою цієї статті документів, необхідних для прийняття рішення про надання містобудівних умов та обмежень;
2) виявлення недостовірних відомостей у документах, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, або у документах, що посвідчують право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці;
3) невідповідність намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.
Відмова у наданні містобудівних умов та обмежень здійснюється шляхом направлення листа з обґрунтуванням підстав такої відмови відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, що не перевищує встановлений строк їх надання.
5. Містобудівні умови та обмеження містять:
1) назву об’єкта будівництва, що повинна відображати вид будівництва та місце розташування об'єкта;
2) інформацію про замовника;
3) відповідність на дату надання містобудівних умов та обмежень цільового та функціонального призначення земельної ділянки містобудівній документації на місцевому рівні;
4) гранично допустиму висотність будинків, будівель та споруд у метрах;
5) максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки;
6) максимально допустиму щільність населення в межах житлової забудови відповідної житлової одиниці (кварталу, мікрорайону);
7) мінімально допустимі відстані від об'єкта, що проектується, до червоних ліній, ліній регулювання забудови, існуючих будинків та споруд;
8) планувальні обмеження (охоронні зони пам'яток культурної спадщини, межі історичних ареалів, зони регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту, зони охорони археологічного культурного шару, в межах яких діє спеціальний режим їх використання, охоронні зони об'єктів природно-заповідного фонду, прибережні захисні смуги, зони санітарної охорони);
9) охоронні зони об'єктів транспорту, зв'язку, інженерних комунікацій, відстані від об'єкта, що проектується, до існуючих інженерних мереж.
Перелік зазначених умов є вичерпним.
6. Надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову в їх наданні здійснюється відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви, затверджується наказом такого органу.
7. Відомості про надані містобудівні умови та обмеження підлягають внесенню до реєстру містобудівних умов та обмежень, який веде відповідний уповноважений орган містобудування та архітектури.
Порядок ведення реєстру містобудівних умов та обмежень визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
Доступ користувачів до даних реєстру містобудівних умов та обмежень здійснюється безоплатно через офіційний веб-сайт уповноваженого органу містобудування та архітектури.
8. Містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва об’єкта незалежно від зміни замовника.
Внесення змін до містобудівних умов та обмежень може здійснювати орган, що їх надав, за заявою замовника, на виконання приписів головних інспекторів будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, або за рішенням суду.
Скасування містобудівних умов та обмежень здійснюється:
1) за заявою замовника;
2) головними інспекторами будівельного нагляду в порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду у разі невідповідності містобудівних умов та обмежень містобудівному законодавству, містобудівній документації на місцевому рівні, будівельним нормам, стандартам і правилам;
3) за рішенням суду.
У разі скасування в порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду або за рішенням суду містобудівних умов та обмежень посадові особи відповідного уповноваженого органу містобудування та архітектури несуть відповідальність згідно із законом";
 
    -66- Бабак А.В.
абзац 2 пункту 2 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"Зміни до містобудівних умов та обмежень можуть вноситися за згодою замовника";
 
Враховано редакційно    
    -67- Левченко Ю.В.
пункт 2 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"2) абзац другий частини восьмої статті 29 викласти в такій редакції:
"Зміни до містобудівних умов та обмежень можуть вноситися за ініціативою замовника в разі намірів коригування проектної документації зі зміною техніко-економічних показників, а також одноосібно органом, що їх надав, у разі порушення вимог чинного законодавства при наданні містобудівних умов і обмежень, невідповідності умов і обмежень чинному законодавству, у т.ч. будівельним нормам та правилам, чи на виконання приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, виданих за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та (або) нагляду.";".
 
Враховано редакційно    
    -68- Новак Н.В.
Пункт 2 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"У статті 29:
абзац другий частини восьмої статті 29 викласти в такій редакції:
"Зміни до містобудівних умов та обмежень можуть вноситися:
за згодою замовника у разі наміру коригування проектної документації зі зміною техніко-економічних показників;
на виконання приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, виданих за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду;
за рішенням суду.";
частини третю, шосту, сьому статті 29 викласти в такій редакції:
"3. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі за заявою замовника, до якої додається:
копія документа про право власності або користування земельною ділянкою;
ситуаційний план (схема) щодо місцезнаходження земельної ділянки (у довільній формі);
викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000;
кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності);
черговий кадастровий план (витяг із Державного земельного кадастру);
фотофіксація земельної ділянки (з оточенням);
техніко-економічні показники запланованого об'єкта будівництва.
Цей перелік є вичерпним.
Підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень або внесення змін до них є:
неподання документів відповідно до переліку, необхідних для прийняття рішення про видачу містобудівних умов та обмежень або внесення змін до них;
виявлення недостовірних відомостей у поданих документах;
невідповідність намірів забудови земельної ділянки положенням чинної містобудівної документації на місцевому рівні, існуючій містобудівній ситуації.
Відмова у видачі містобудівних умов та обмежень або внесенні змін до них здійснюється з відповідним обґрунтуванням уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, який не перевищує строку його надання.
Перелік об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури.
...
6. Містобудівні умови та обмеження обов'язково визначають:
а) граничнодопустиму висоту будівель;
б) максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки;
в) максимально допустиму щільність населення (для житлової забудови);
г) відстані від об'єкта, який проектується, до меж червоних ліній та ліній регулювання забудови;
ґ) планувальні обмеження (зони охорони пам'яток культурної спадщини, зони охоронюваного ландшафту, межі історичних ареалів, прибережні захисні смуги, санітарно-захисні та інші зони);
д) мінімально допустимі відстані від об'єктів, які проектуються, до існуючих будинків та споруд;
е) охоронювані зони інженерних комунікацій, відстані до існуючих інженерних мереж.";
7. Порядок надання містобудівних умов та обмежень визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури."
 
Враховано редакційно    
    -69- Суслова І.М.
Пункт 2 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
частини третю – восьму статті 29 викласти в такій редакції:
"3. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника, до якої додається:
копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;
копія документа, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомості, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку, на проведення будівельних робіт (у разі здійснення реконструкції, чи реставрації);
викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000;
витяг із Державного земельного кадастру;
містобудівний розрахунок.
Цей перелік є вичерпним.
Витяг з містобудівного кадастру (у разі наявності) для формування містобудівних умов та обмежень до документів замовника долучає служба містобудівного кадастру.
Перелік об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
4. Підставами для відмови у наданні містобудівних умов та обмежень є:
неподання визначених частиною третьою цієї статті документів, необхідних для прийняття рішення про видачу містобудівних умов та обмежень;
невідповідність намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.
Відмова у наданні містобудівних умов та обмежень здійснюється листом з відповідним обґрунтуванням причин такої відмови уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, який не перевищує встановлений строк їх надання.
5. Містобудівні умови та обмеження містять:
1) назву об’єкта будівництва, яка повинна відображати вид будівництва та місце розташування об'єкта;
2) інформацію про замовника;
3) відповідність на дату видачі містобудівних умов та обмежень цільового та функціонального призначення земельної ділянки містобудівній документації на місцевому рівні;
4) гранично допустиму висотність будівель та споруд в метрах;
5) максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки;
6) максимально допустиму щільність населення в межах житлової забудови відповідної житлової одиниці (кварталу, мікрорайону);
7) мінімально допустимі відстані від об'єкта, який проектується, до червоних ліній, ліній регулювання забудови, існуючих будинків та споруд;
8) планувальні обмеження (зони охорони пам'яток культурної спадщини, зони охоронюваного ландшафту, межі історичних ареалів, прибережні захисні смуги, санітарно-захисні зони);
9) зони охорони інженерних комунікацій, відстані від об'єкта, який проектується, до існуючих інженерних мереж.
Зазначені умови є вичерпними.
6. Розгляд заяви і надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх наданні здійснюються уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
7. Порядок надання містобудівних умов та обмежень, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
8. Містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва об’єкта незалежно від зміни замовника.
Внесення змін до містобудівних умов та обмежень може здійснювати орган, що їх надав, за заявою замовника, на виконання приписів головних інспекторів будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує #102623
Скасування містобудівних умов та обмежень здійснюється за заявою замовника, головними інспекторами будівельного нагляду в порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду у разі, якщо містобудівні умови та обмеження суперечать чинній містобудівній документації на місцевому рівні, або за рішенням суду."
 
Враховано редакційно    
41. 3) у статті 31:
 
   3) у статті 31:
 
42. частини другу та третю викласти в такій редакції:
 
   частини другу і третю викласти в такій редакції:
 
43. «2. Експертиза проектів будівництва проводиться в установленому Кабінетом Міністрів України порядку експертними організаціями незалежно від форми власності, які відповідають критеріям, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, відомості про які внесені таким органом або саморегулівною організацією у сфері архітектурної діяльності за відповідним напрямком підприємницької діяльності (у разі її утворення) до переліку експертних організацій. При цьому до проведення експертизи залучаються (в тому числі на підставі цивільно-правових договорів) експерти з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, які пройшли професійну атестацію, що проводилася із залученням представників відповідних центральних органів виконавчої влади, та отримали відповідний кваліфікаційний сертифікат. Порядок проведення професійної атестації таких експертів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
-70- Бабак А.В.
в абзаці 3 пункту 3 частини шостої розділу І слова "або саморегулівною організацією у сфері архітектурної діяльності за відповідним напрямком підприємницької діяльності (у разі її утворення)" виключити;
 
Відхилено   "2. Експертиза проектів будівництва проводиться в установленому Кабінетом Міністрів України порядку експертними організаціями незалежно від форми власності, які відповідають критеріям, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, відомості про які внесені таким органом або на підставі делегованих повноважень саморегулівною організацією у сфері архітектурної діяльності за відповідним напрямом підприємницької діяльності (у разі її утворення) до переліку експертних організацій. До проведення експертизи залучаються (у тому числі на підставі цивільно-правових договорів) експерти з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, які пройшли професійну атестацію, що проводилася із залученням представників відповідних центральних органів виконавчої влади, та отримали відповідний кваліфікаційний сертифікат. Порядок проведення професійної атестації таких експертів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
    -71- Продан О.П.
у абзаці третьому пункту 3 частини шостої розділу І слова ", відомості про які внесені таким органом або саморегулівною організацією у сфері архітектурної діяльності за відповідним напрямком підприємницької діяльності (у разі її утворення) до переліку експертних організацій" виключити;
 
Відхилено    
    -72- Карпунцов В.В.
у пункті 3 частини шостої розділу І законопроекту:
- перше речення абзацу третього після слів "таким органом або" доповнити словами "на підставі делегованих повноважень";
- у другому реченні абзацу третього слова ", техногенної, ядерної та радіаційної" змінити словами "та техногенної";
 
Враховано частково    
    -73- Новак Н.В.
пункт 3 частини шостої розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -74- Левченко Ю.В.
абзаци другий-шостий пункту 3 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"частини другу та третю викласти в такій редакції:
"2. Експертиза проектів будівництва проводиться в установленому Кабінетом Міністрів України порядку експертними організаціями незалежно від форми власності, які відповідають критеріям, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, відомості про які внесені таким органом або саморегулівною організацією у сфері архітектурної діяльності за відповідним напрямком підприємницької діяльності (у разі її утворення) до переліку експертних організацій. При цьому до проведення експертизи залучаються (в тому числі на підставі цивільно-правових договорів) експерти з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, які пройшли професійну атестацію, що проводилася із залученням представників відповідних центральних органів виконавчої влади, та отримали відповідний кваліфікаційний сертифікат. Порядок проведення професійної атестації таких експертів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Орган, який формує перелік експертних організацій, оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті у вільному безоплатному доступі та підтримує в актуальному стані на підставі інформації, яка щоквартально подається експертними організаціями. У разі установлення невідповідності експертної організації визначеним критеріям відомості про таку організацію виключаються з переліку експертних організацій. Порядок формування та ведення переліку експертних організацій визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Експертиза проектів будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, здійснюється експертною організацією державної форми власності.
3. Не підлягають обов'язковій експертизі проекти будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками.".
 
Враховано редакційно    
44. Орган, який формує перелік експертних організацій, оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті у вільному безоплатному доступі та підтримує в актуальному стані на підставі інформації, яка щоквартально подається експертними організаціями. У разі установлення невідповідності експертної організації визначеним критеріям відомості про таку організацію виключаються з переліку експертних організацій. Порядок формування та ведення переліку експертних організацій визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
 
-75- Продан О.П.
абзац четвертий пункту 3 частини шостої розділу І виключити;
 
Відхилено   Орган (організація), що формує перелік експертних організацій, оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті у вільному безоплатному доступі та підтримує в актуальному стані на підставі інформації, яка щоквартально подається експертними організаціями. У разі встановлення невідповідності експертної організації визначеним критеріям відомості про таку організацію виключаються з переліку експертних організацій. Порядок формування та ведення переліку експертних організацій визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
 
45. Експертиза проектів будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, здійснюється експертною організацією державної форми власності.
 
-76- Івченко В.Є.
у абзаці п’ятому пункту 3 частини шостої розділу І після слів "установ та організацій" доповнити словами і цифрами "якщо їх кошторисна вартість перевищує 500 тисяч гривень,";
 
Відхилено   Експертиза проектів будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3), що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, здійснюється експертними організаціями із статусом юридичної особи, які відповідають критеріям, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, у складі яких не менше 80 відсотків експертів працюють на постійній основі і отримали відповідний кваліфікаційний сертифікат за напрямами проведення експертизи, зазначеними в абзаці першому частини другої цієї статті, та мають філії (представництва) у регіонах, на території яких реалізуються проекти будівництва.
 
    -77- Кривошея Г.Г.
у абзаці п’ятому пункту 3 частини шостої розділу І слова "що споруджуються" замінити словами "які споруджуються";
 
Враховано    
    -78- Одарченко Ю.В.
абзац п’ятий пункту 3 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"Експертиза проектів будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, здійснюється експертною організацією державної форми власності.";
 
Враховано редакційно    
    -79- Дерев'янко Ю.Б.
абзац п’ятий пункту 3 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"Експертиза проектів будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, здійснюється експертною організацією державної форми власності."
 
Враховано редакційно    
    -80- Карпунцов В.В.
абзац п’ятий пункту 3 частини шостої розділу І виключити;
 
Враховано    
46. 3. Не підлягають обов'язковій експертизі проекти будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками.»;
 
   3. Не підлягають обов'язковій експертизі проекти будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1)";
 
47. у частині четвертій:
 
-81- Левченко Ю.В.
пункт 3 після абзацу сьомого доповнити новими абзацами такого змісту:
"пункт 1 викласти в наступній редакції:
"1) за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, - щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення;";
пункт 3 викласти в наступній редакції:
"3) які споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість перевищує 300 тисяч гривень, чи які споруджуються на земельних ділянках, наданих державним або комунальним підприємствам, установам чи організаціям.";".
У зв’язку з цим абзаци восьмий та дев’ятий вважати дванадцятим-тринадцятим відповідно.
 
Враховано редакційно      
48. в абзаці другому слова «належать до ІV і ІV категорій складності» змінити словами «за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками» та слова «інженерного забезпечення» змінити словами «інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення»;
 
   в абзаці другому частини четвертої слова і цифри "належать до ІV і V категорій складності" замінити словами і цифрами "за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками", а слова "інженерного забезпечення" – словами "інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення";
 
49. абзац третій виключити;
 
-82- Мельник С.І.
абзац дев’ятий пункту 3 частини шостої розділу І виключити;
 
Враховано      
    -83- Журжій А.В.
абзац дев’ятий пункту 3 частини шостої розділу І виключити;
 
Враховано    
    -84- Продан О.П.
абзац дев’ятий пункту 3 частини шостої розділу І виключити;
 
Враховано    
50. 4) статтю 32 викласти в такій редакції:
 
-85- Журжій А.В.
пункт 4 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"4) статтю 32 викласти в такій редакції:
"Стаття 32. Класи наслідків (відповідальності) об’єктів будівництва
1. Клас наслідків (відповідальності) об'єкта будівництва визначається згідно з вимогами державних будівельних норм та стандартів.
2. Усі об'єкти будівництва поділяються за таким класами наслідків (відповідальності):
СС1 – незначні наслідки;
СС2 – середні наслідки;
СС3 – значні наслідки.
3. Віднесення об'єкта будівництва до того чи іншого класу наслідків (відповідальності) здійснюється проектною організацією і замовником будівництва.
4. Порядок та критерії віднесення об'єктів будівництва до класів наслідків (відповідальності) визначається Кабінетом Міністрів України";
 
Враховано редакційно   4) статтю 32 викласти в такій редакції:
 
    -86- Левченко Ю.В.
пункт 4 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"4) статтю 32 викласти в такій редакції:
"Стаття 32. Класи наслідків (відповідальності) об’єктів будівництва
1. Клас наслідків (відповідальності) об'єкта будівництва визначається згідно з вимогами державних будівельних норм та стандартів.
2. Усі об'єкти будівництва поділяються за таким класами наслідків (відповідальності):
СС1 – незначні наслідки;
СС2 – середні наслідки;
СС3 – значні наслідки.
Порядок розподілу за класами наслідків (відповідальності) визначається Кабінетом Міністрів України.
3. Віднесення об'єкта будівництва до того чи іншого класу наслідків (відповідальності) здійснюється проектною організацією і замовником будівництва.
4. Об’єкти будівництва, що мають понад 4 поверхи, не можуть бути віднесені до класу наслідків СС1 – незначні наслідки.".
 
Враховано редакційно    
    -87- Суслова І.М.
пункт 4 частини шостої розділу І доповнити абзацом такого змісту:
"4. Комплекси (будови) – будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури, об’єднані цільовим призначенням, зведення яких здійснюється за єдиною проектною документацією.";
 
Враховано    
51. «Стаття 32. Класи наслідків (відповідальності) об’єктів будівництва
 
   "Стаття 32. Класи наслідків (відповідальності) будівель і споруд
 
52. 1. Клас наслідків (відповідальності) об'єкта будівництва визначається згідно з вимогами державних будівельних норм та стандартів.
 
-88- Журжій А.В.
абзац третій пункту 4 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"1. Клас наслідків (відповідальності) об’єкта будівництва – характеристика рівня: можливої небезпеки для здоров’я і життя людей, які постійно, або періодично перебувають на об’єкті будівництва, або які знаходяться зовні такого об'єкта; матеріальних збитків або соціальних втрат, пов’язаних із припиненням експлуатації або із втратою цілісності об’єкту будівництва.
Клас наслідків (відповідальності) об'єкта будівництва визначається згідно з вимогами державних будівельних норм та стандартів."
 
Враховано   1. Клас наслідків (відповідальності) будівель і споруд (далі – клас наслідків) – це характеристика рівня можливої небезпеки для здоров’я і життя людей, які постійно або періодично перебуватимуть на об’єкті або які знаходитимуться зовні такого об'єкта, матеріальних збитків чи соціальних втрат, пов’язаних із припиненням експлуатації або з втратою цілісності об’єкта.
2. Клас наслідків визначається відповідно до вимог будівельних норм, стандартів, нормативних документів і правил, затверджених згідно із законодавством.
3. Клас наслідків визначається для кожного об'єкта – будинку, будівлі, споруди будь-якого призначення, їхніх частин, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, у тому числі тих, що належать до складу комплексу (будови).
4. До складу комплексу (будови) можуть належати об’єкти, будівництво яких здійснюється за єдиною проектно-кошторисною документацією.
5. Усі об'єкти поділяються за такими класами наслідків (відповідальності):
незначні наслідки – СС1;
середні наслідки – СС2;
значні наслідки – СС3.
До незначних наслідків (СС1) не можуть бути віднесені об’єкти:
характеристики можливих наслідків від відмови (стану об’єкта, при якому неможливо використовувати його або складову частину за функціональним призначенням) яких перевищують:
рівень можливої небезпеки для здоров’я і життя людей, які постійно перебуватимуть на об’єкті, – 50 осіб;
рівень можливої небезпеки для здоров’я і життя людей, які періодично перебуватимуть на об’єкті, – 100 осіб;
рівень матеріальних збитків чи соціальних втрат, пов’язаних із припиненням експлуатації або з втратою цілісності об’єкта, – 2500 мінімальних заробітних плат;
пам'ятки культурної спадщини національного та місцевого значення, визначені відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини";
нове будівництво яких здійснюється в охоронній зоні пам'яток культурної спадщини національного та місцевого значення (розміри охоронної зони не можуть бути менші за два горизонтальні або два вертикальні розміри пам’ятки);
об’єкти підвищеної небезпеки, ідентифіковані відповідно до Закону України "Про об’єкти підвищеної небезпеки";
житлові будинки понад чотири поверхи.
До значних наслідків (СС3) відносяться такі об’єкти:
пам'ятки культурної спадщини, визначені відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини";
об’єкти підвищеної небезпеки, ідентифіковані відповідно до Закону України "Про об’єкти підвищеної небезпеки";
житлові, громадські або багатофункціональні будівлі заввишки понад 100 метрів та/або з рівнем можливої небезпеки для здоров’я і життя людей понад 400 осіб, які постійно перебувають на об’єкті.
6. Віднесення об'єкта до певного класу наслідків (відповідальності) здійснюється проектною організацією за погодженням із замовником будівництва.
Об'єкту присвоюється найвищий клас наслідків (відповідальності) за одним із критеріїв, встановлених частиною п’ятою цієї статті.
7. Правильність визначення класу наслідків (відповідальності) перевіряється під час проведення експертизи проектів, якщо здійснення такої експертизи є обов’язковим відповідно до закону.
8. Під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю на об’єктах самочинного будівництва клас наслідків таких об’єктів визначається самостійно відповідними органами державного архітектурно-будівельного контролю або із залученням експертної організації чи експерта, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат";
 
53. 2. Усі об'єкти будівництва поділяються за таким класами наслідків (відповідальності):
 
-89- Мельник С.І.
в абзаці четвертому пункту 4 частини шостої розділу І слово "таким" замінити словом "такими" (технічна правка);
 
Враховано      
54. СС1 – незначні наслідки;
 
      
55. СС2 – середні наслідки;
 
      
56. СС3 – значні наслідки.
 
      
57. 3. Віднесення об'єкта будівництва до того чи іншого класу наслідків (відповідальності) здійснюється проектною організацією і замовником будівництва.».
 
-90- Шпенов Д.Ю.
в абзаці 8 пункту 4 частини шостої розділу І після слів "замовником будівництва" доповнити словами "у порядку та згідно критеріїв, визначених Кабінетом Міністрів України";
 
Відхилено      
    -91- Новак Н.В.
у абзаці восьмому пункту 4 частини шостої розділу І після слів "замовником будівництва" словами "згідно з вимогами державних будівельних стандартів, норм і правил"
 
Враховано редакційно    
    -92- Кривошея Г.Г.
пункт 4 частини шостої розділу І доповнити дев’ятим абзацом такого змісту:
"4. Об’єкти, що мають понад 4 поверхи, не можуть бути віднесені до класу наслідків (відповідальності) СС1 – незначні наслідки.
5. Правильність визначення класу наслідків (відповідальності) об’єктів перевіряється під час проведення експертизи проектів, у випадках, коли здійснення такої експертизи є обов’язковим.
6. Під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю на об’єктах самочинного будівництва (у разі відсутності проектної документації) та на об’єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, клас наслідків (відповідальності) таких об’єктів визначається відповідними органами державного архітектурно-будівельного контролю та/або експертною організацією чи експертом, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат."
 
Враховано редакційно    
    -93- Суслова І.М.
у пункті 4 частини шостої розділу І абзац четвертий викласти у такій редакції:
"2. Усі об'єкти поділяються за такими класами наслідків:
СС1 – незначні наслідки;
СС2 – середні наслідки;
СС3 – значні наслідки.
До незначних наслідків класу СС1 не можуть бути віднесені об’єкти:
1) характеристики можливих наслідків від відмови (стану об’єкта, при якому неможливо використовувати його або складову частину за функціональним призначенням) яких перевищують:
рівень можливої небезпеки для здоров’я і життя людей, які постійно перебувають на об’єкті, – 30 осіб,
рівень можливої небезпеки для здоров’я і життя людей, які періодично перебувають на об’єкті, – 70 осіб,
рівень можливої небезпеки для здоров’я і життя людей, які знаходяться зовні такого об'єкта, – 100 осіб,
рівень матеріальних збитків чи соціальних втрат, пов’язаних із припиненням експлуатації або з втратою цілісності об’єкту, – 2 000 мінімальних заробітних плат;
2) пам'ятки культурної спадщини національного та місцевого значення, визначені відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини";
3) об’єкти підвищеної небезпеки, ідентифіковані відповідно до Закону України "Про об’єкти підвищеної небезпеки";
4) житлові будинки понад 4 поверхи.";
 
Враховано редакційно    
58. 5) у статті 34:
 
   5) у статті 34:
 
59. у частині першій:
 
   у частині першій:
 
60. пункт 1 викласти в такій редакції:
 
   пункт 1 викласти в такій редакції:
 
61. «1) подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю – щодо об'єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками та щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України;»;
 
-94- Кривошея Г.Г.
у абзаці четвертому пункту 5 частини шостої розділу І слова "- щодо об'єктів будівництва, що за класом" замінити словами "щодо об'єктів, які за класом";
 
Враховано   "1) подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю – щодо об'єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України";
 
    -95- Новак Н.В.
у абзаці четвертому пункту 5 частини шостої розділу І після слів "відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю" доповнити словами "та його реєстрація таким органом"
 
Відхилено    
62. пункт 2 виключити;
 
   пункт 2 виключити;
 
63. у пункті 3 слова «що належать до ІV і V категорій складності» замінити словами «що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками»;
 
-96- Кривошея Г.Г.
у абзаці шостому пункту 5 частини шостої розділу І слова "щодо об'єктів будівництва, що належать до ІV і V категорій складності" замінити словами "щодо об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками";
 
Враховано   у пункті 3 слова і цифри "щодо об'єктів будівництва, що належать до ІV і V категорій складності" замінити словами і цифрами "щодо об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками";
частину другу доповнити абзацом другим такого змісту:
"Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затверджується Кабінетом Міністрів України";
 
    -97- Кривошея Г.Г.
пункту 5 частини шостої розділу І доповнити новими абзацами такого змісту:
"частину другу доповнити абзацом другим такого змісту:
"Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затверджується Кабінетом Міністрів України";
"у частині четвертій слова "реставрація або капітальний ремонт об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їхніх фундаментів у плані, реконструкція або капітальний ремонт" замінити словами "реконструкція, реставрація, технічне переоснащення або капітальний ремонт об'єктів без зміни зовнішніх геометричних розмірів їхніх фундаментів у плані, реконструкція, технічне переоснащення або капітальний ремонт…";
У зв'язку з цим абзаци сьомий - дев’ятий пункту 5 частини шостої розділу І вважати відповідно абзацами восьмим - десятим.
 
Враховано частково    
64. частину п’яту викласти в такій редакції:
 
   частину п’яту викласти в такій редакції:
 
65. «5. Контроль за виконанням підготовчих та будівельних робіт здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю.»;
 
-98- Продан О.П.
у абзаці восьмому пункту 5 частини шостої розділу І слова "підготовчих та" виключити
 
Відхилено   "5. Контроль за виконанням підготовчих та будівельних робіт здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю";
 
66. у частині шостій слова «категорію складності» замінити словами «клас наслідків (відповідальності)»;
 
-99- Кривошея Г.Г.
абзац дев’ятий пункту 5 частини шостої розділу І після слів "категорію складності" доповнити словами "об’єкта будівництва" та після слова " (відповідальності)" доповнити словом "об’єкта";
 
Враховано   у частині шостій слова "категорію складності об’єкта будівництва" замінити словами "клас наслідків (відповідальності) об’єкта";
доповнити частиною сьомою такого змісту:
"7. Виконання будівельних робіт без відповідного документа, передбаченого цією статтею, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом";
 
    -100- Левченко Ю.В.
пункт 5 частини шостої розділу І доповнити абзацами такого змісту:
"доповнити новою частиною такого змісту:
"7. Виконання будівельних робіт без відповідного документа, передбаченого цією статтею, який дає право виконувати такі роботи, або здійснення будівельних робіт, не зазначених у такому документі, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.".
 
Враховано    
67. 6) у статті 35:
 
   6) у статті 35:
 
68. назву статті викласти у такій редакції:
 
   назву та частини першу – п’яту викласти в такій редакції:
 
69. «Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт»;
 
-101- Левченко Ю.В.
абзац третій пункту 6 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт".
 
Враховано   "Стаття 35. Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт
 
70. частини першу – п’яту викласти в такій редакції:
 
      
71. «1. Після набуття права на земельну ділянку замовник може виконувати підготовчі роботи, визначені будівельними нормами, державними стандартами і правилами, з повідомленням органу державного архітектурно-будівельного контролю. Форма повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, порядок його подання, форма повідомлення про зміну даних у поданому повідомленні визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
-102- Шпенов Д.Ю.
абзац п'ятий пункту 6 частини шостої розділу І після слів "набуття права на земельну ділянку" доповнити словами "відповідного цільового призначення";
 
Враховано   1. Після набуття права на земельну ділянку та відповідно до її цільового призначення замовник може виконувати підготовчі роботи, визначені будівельними нормами, стандартами і правилами, з повідомленням органу державного архітектурно-будівельного контролю. Форма повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, порядок його подання, форма повідомлення про зміну даних у поданому повідомленні визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
    -103- Левченко Ю.В.
абзац п’ятий пункту 6 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"1. Після набуття права на земельну ділянку замовник може виконувати підготовчі роботи, визначені будівельними нормами, державними стандартами і правилами, крім видалення зелених насаджень, з повідомленням органу державного архітектурно-будівельного контролю. Форма повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, порядок його подання, форма повідомлення про зміну даних у поданому повідомленні визначаються Кабінетом Міністрів України."
 
Враховано    
    -104- Новак Н.В.
у абзаці п’ятому пункту 6 частини шостої розділу І після слів "з повідомленням органу державного архітектурно-будівельного контролю" доповнити словами "крім видалення зелених насаджень і винесення інженерних мереж";
 
Відхилено    
72. 2. Виконання підготовчих робіт може здійснюватись на підставі повідомлення про початок виконання будівельних робіт чи дозволу на виконання будівельних робіт.
 
-105- Мельник С.І.
абзац шостий пункту 6 частини шостої розділу І доповнити реченням такого змісту:
"Підготовчі роботи з видалення зелених насаджень виконуються після отримання акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню та відповідного дозвільного документа, виданого компетентним органом в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України."
 
Враховано   2. Виконання підготовчих робіт може здійснюватися на підставі повідомлення про початок виконання будівельних робіт чи дозволу на виконання будівельних робіт.
 
    -106- Левченко Ю.В.
абзац шостий пункту 6 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"2. Підготовчі роботи з видалення зелених насаджень на земельній ділянці, відведеній сільською, селищною, міською радою для будівництва, замовник здійснює на підставі ордера за рішенням відповідної ради.".
 
Враховано    
    -107- Новак Н.В.
у абзаці шостому пункту 6 частини шостої розділу І після слів "повідомлення про початок будівельних робіт" #102623
 
Відхилено    
    -108- Продан О.П.
абзац шостий пункту 6 частини шостої розділу І доповнити словами "в залежності від класу наслідків (відповідальності) об’єкта будівництва"
 
Відхилено    
73. Виконання підготовчих робіт без подання повідомлення або отримання дозволу на виконання будівельних робіт забороняється.
 
-109- Мельник С.І.
абзац сьомий пункту 6 частини шостої розділу І викласти в новій редакції:
"Виконання підготовчих робіт без подання повідомлення або отримання дозволу на виконання будівельних робіт та отримання акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню (за наявності таких) і відповідного дозвільного документа забороняється."
 
Відхилено   Виконання підготовчих робіт без подання повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, повідомлення про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт забороняється.
 
    -110- Левченко Ю.В.
абзац сьомий пункту 6 частини шостої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"Виконання підготовчих робіт може здійснюватися на підставі повідомлення про початок виконання будівельних робіт чи дозволу на виконання будівельних робіт.
Виконання підготовчих робіт без подання повідомлення або отримання дозволу на виконання будівельних робіт забороняється.".
 
Враховано редакційно    
74. 3. Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт не дає права на виконання будівельних робіт.
 
-111- Левченко Ю.В.
абзац восьмий пункту 6 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"3. Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт не дає права на виконання будівельних робіт.".
 
Враховано   3. Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт не дає права на виконання будівельних робіт.
 
75. 4. У разі самостійного виявлення помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки) у надісланому повідомленні про початок виконання підготовчих робіт замовник має право протягом трьох робочих днів із дня надіслання такого повідомлення подати виправлені (достовірні) дані щодо інформації, яка потребує змін.
 
-112- Левченко Ю.В.
абзац дев'ятий пункту 6 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"4. У разі самостійного виявлення помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки) у надісланому повідомленні про початок виконання підготовчих робіт замовник має право протягом трьох робочих днів із дня надіслання такого повідомлення подати виправлені (достовірні) дані щодо інформації, яка потребує змін.".
 
Враховано   4. У разі самостійного виявлення помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки) у поданому повідомленні про початок виконання підготовчих робіт замовник має право протягом трьох робочих днів із дня подання такого повідомлення подати виправлені (достовірні) дані щодо інформації, яка потребує змін.
 
76. 5. У разі якщо право на будівництво об'єкта передано іншому замовнику або змінено осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, замовник протягом трьох робочих днів повідомляє про такі зміни відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю.
 
-113- Левченко Ю.В.
абзац десятий пункту 6 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"5. У разі якщо право на будівництво об'єкта передано іншому замовнику або змінено осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, замовник протягом трьох робочих днів повідомляє про такі зміни відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю.".
 
Враховано   5. У разі якщо право на будівництво об'єкта передано іншому замовнику або змінено осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, замовник протягом трьох робочих днів повідомляє про такі зміни відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю.
 
77. Продовження виконання підготовчих робіт без такого повідомлення забороняється.»;
 
-114- Левченко Ю.В.
абзац одинадцятий пункту 6 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"Продовження виконання підготовчих робіт без такого повідомлення забороняється."
 
Враховано   Продовження виконання підготовчих робіт без такого повідомлення забороняється";
 
78. частини шосту – восьму виключити;
 
   частини шосту – восьму виключити;
 
79. у частині дев’ятій:
 
-115- Левченко Ю.В.
абзаци тринадцятий-чотирнадцятий пункту 6 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"частину дев’яту викласти в такій редакції:
"9. Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт може бути скасовано відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю в разі:
а) подання замовником заяви про скасування повідомлення про початок виконання підготовчих робіт;
б) отримання відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою;
в) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта чи вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства, у разі невиконання вимог припису посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю;
г) подання замовником недостовірної інформації у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт;
ґ) видалення зелених насаджень із порушенням порядку, установленого чинним законодавством України.";
у частині десятій слова "у поданій ним декларації" замінити на слова "у поданому ним повідомленні".
 
Враховано частково   частину дев'яту викласти в такій редакції:
"9. Право на початок виконання підготовчих робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, може бути скасовано відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
1) подання замовником заяви про скасування повідомлення про початок виконання підготовчих робіт;
2) отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;
3) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта та вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.
Відомості про скасування права на виконання підготовчих робіт вносяться до реєстру";
 
80. в абзаці першому слова «скасовано органом» замінити словами «скасовано відповідним органом» та слова «, який її зареєстрував,» виключити;
 
-116- Гуляєв В.О.
абзац 14 пункту 6 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"частину 9 статті 35 викласти у редакції:
"9. Виключення з реєстру із скасуванням реєстраційного номера повідомлення про початок виконання підготовчих робіт здійснюється відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
а) подання замовником заяви про скасування повідомлення про початок виконання підготовчих робіт;
б) отримання відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою.";
 
Враховано редакційно      
    -117- Новак Н.В.
абзаци тринадцятий-чотирнадцятий пункту 6 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"частину дев’яту викласти в такій редакції:
"9. Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт скасовується відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:"
 
Враховано редакційно    
    -118- Новак Н.В.
пункт 6 після абзацу чотирнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"пункт 3 після слів "приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю» доповнити словами "подання замовником будівництва недостовірних даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт"
У зв’язку з цим абзац п’ятнадцятий вважати абзацом шістнадцятим.
 
Відхилено    
81. слова «декларація про початок виконання підготовчих робіт» у всіх відмінках замінити словами «повідомлення про початок виконання підготовчих робіт»;
 
-119- Бабак А.В.
в абзаці 15 пункту 6 частини шостої розділу І слово "повідомлення" замінити словами "право на виконання підготовчих робіт, що виникло на підставі подання повідомлення";
 
Враховано редакційно   у частині десятій слова "поданій ним декларації про початок виконання підготовчих робіт" замінити словами "поданому ним повідомленні про початок виконання підготовчих робіт";
 
    -120- Гуляєв В.О.
пункт 6 частини шостої розділу І після абзацу 15 доповнити абзацами такого змісту:
"додати частину 9-1 до статті 35 такого змісту:
"9-1. Зупинення підготовчих робіт, які не відповідають вимогам законодавства, затвердженому проекту підготовчих робіт, виконуються без повідомлення про початок їх виконання, здійснюється посадовими особами органів державного архітектурно-будівельного контролю на підставі приписів під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю у разі невиконання замовником раніше виданих приписів про усунення порушень містобудівного законодавства.
Повідомлення про початок підготовчих робіт може бути анульовано (скасовано) органом державного архітектурно-будівельного контролю, який здійснив внесення у реєстр такого повідомлення з присвоєнням йому реєстраційного номера, або за рішенням суду за позовом органу державного архітектурно-будівельного контролю, у разі невиконання суб'єктом містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, вимог приписів про усунення виявлених порушень."
 
Відхилено    
    -121- Бабак А.В.
пункт 6 частини шостої розділу І доповнити абзацом 16 такого змісту:
"абзац четвертий:
"в) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю" – виключити";
 
Враховано частково    
    -122- Бабак А.В.
пункт 6 частини шостої розділу І доповнити абзацами 17, 18, 19 такого змісту:
"доповнити статтю новою частиною 9-1 такого змісту:
9-1. Право на виконання підготовчих робіт, що виникло на підставі подання повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, може бути скасовано за рішенням суду у разі:
встановлення під час перевірки органом державного архітектурно-будівельного контролю порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю, якщо такі порушення становлять загрозу для життя, здоров’я, безпеки та майна людей або можуть спричинити настання інших істотних негативних наслідків.";
 
Відхилено    
82. 7) у статті 36:
 
   7) у статті 36:
 
83. назву статті викласти у такій редакції:
 
   назву та частини першу-третю викласти в такій редакції:
 
84. «Повідомлення про початок виконання будівельних робіт»;
 
-123- Левченко Ю.В.
абзац третій пункту 7 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"Повідомлення про початок виконання будівельних робіт".
 
Враховано   "Стаття 36. Повідомлення про початок виконання будівельних робіт
 
85. частини першу-другу викласти в такій редакції:
 
      
86. «1. Право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, об'єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
 
-124- Левченко Ю.В.
абзац п’ятий пункту 7 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"1. Право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, об'єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.".
 
Враховано частково   1. Право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), об'єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
 
    -125- Новак Н.В.
абзац п’ятий пункту 7 частини шостої розділу І доповнити словами "та його реєстрації відповідним органом архітектурно-будівельного контролю. Повідомлення про початок виконання будівельних робіт реєструється відповідним органом архітектурно-будівельного контролю у день надходження".
 
Відхилено    
87. 2. Виконувати будівельні роботи, підключати об'єкт будівництва до інженерних мереж та споруд без подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт забороняється.
 
-126- Продан О.П.
абзац шостий пункту 7 частини шостої розділу І після слів "інженерних мереж та споруд" доповнити словами ", видаляти зелені насадження"
 
Враховано   2. Виконувати будівельні роботи без подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт забороняється.
 
    -127- Левченко Ю.В.
абзац шостий пункту 7 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"2. Виконувати будівельні роботи, підключати об'єкт будівництва до інженерних мереж та споруд без подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт забороняється.".
 
Враховано    
88. Отримання замовником та генеральним підрядником чи підрядником (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт, окрім направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до частини першої цієї статті, не вимагається.»;
 
-128- Левченко Ю.В.
абзац сьомий пункту 7 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"Отримання замовником та генеральним підрядником чи підрядником (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт, окрім направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до частини першої цієї статті, не вимагається.".
 
Враховано   Отримання замовником інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт, крім направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до частини першої цієї статті, не вимагається.
 
89. у частині третій слово «декларації» замінити словом «повідомлення»;
 
-129- Левченко Ю.В.
абзац восьмий пункту 7 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"3. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт, порядок його подання, форма повідомлення про зміну даних у поданому повідомленні визначаються Кабінетом Міністрів України."
 
Враховано   3. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт, порядок його подання, форма повідомлення про зміну даних у поданому повідомленні визначаються Кабінетом Міністрів України";
 
90. частини четверту та п’яту виключити;
 
   частини четверту і п’яту виключити;
 
91. частину шосту після слів «технічного нагляду,» доповнити словами «а також у разі коригування проектної документації на виконання будівельних робіт в установленому законодавством порядку,»;
 
-130- Сажко С.М.
абзац 10 пункту 7 частини шостої розділу І виключити
 
Відхилено   частину шосту викласти в такій редакції:
"6. У разі якщо право на будівництво об’єкта передано іншому замовнику або змінено осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, а також у разі коригування проектної документації на виконання будівельних робіт в установленому законодавством порядку, замовник протягом трьох робочих днів повідомляє про такі зміни відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю";
 
    -131- Левченко Ю.В.
абзац десятий пункту 7 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"частину шосту після слів "технічного нагляду," доповнити текстом "а також у разі коригування проектної документації на виконання будівельних робіт в установленому законодавством порядку,".
 
Враховано    
92. у частині сьомій:
 
-132- Гуляєв В.О.
абзац одинадцятий пункту 7 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
частину 7 статті 36 викласти у редакції.
"7. Виключення з реєстру із скасуванням реєстраційного номера повідомлення про початок виконання будівельних робіт на об'єкті, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками здійснюється відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
а) подання замовником заяви про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт;
б) отримання відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою.";
 
Враховано редакційно   частини сьому і восьму викласти в такій редакції:
"7. Право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, може бути скасовано відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
1) подання замовником заяви про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт;
2) отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;
3) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.
Відомості про скасування права на виконання будівельних робіт вносяться до реєстру.
 
    -133- Левченко Ю.В.
абзаци одинадцятий-тринадцятий пункту 7 частини шостої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"частини сьому викласти в новій редакції:
"7. Повідомлення про початок виконання будівельних робіт може бути скасовано відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
а) подання замовником заяви про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт;
б) отримання відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою;
в) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта чи вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства, у разі невиконання вимог припису посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.
г) подання замовником недостовірної інформації у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт;
ґ) видалення зелених насаджень із порушенням порядку, установленого чинним законодавством України.".
У зв’язку з цим абзац чотирнадцятий вважати абзацом п’ятнадцятим
 
Враховано редакційно    
93. в абзаці першому слова «скасовано органом» замінити словами «скасовано відповідним органом»;
 
-134- Новак Н.В.
абзац дванадцятий пункту 7 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"Повідомлення про початок виконання будівельних робіт скасовується відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:"
 
Враховано      
    -135- Новак Н.В.
пункт 7 після абзацу дванадцятого доповнити новими абзацами такого змісту:
"пункт 3 викласти в такій редакції:
"3) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю, подання замовником будівництва недостовірних даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт."
У зв’язку з цим абзаци тринадцятий-чотирнадцятий вважати відповідно абзацами чотирнадцятим - п’ятнадцятим.
 
Враховано частково    
94. слова «декларація про початок виконання будівельних робіт» у всіх відмінках замінити словами «повідомлення про початок виконання будівельних робіт»;
 
-136- Бабак А.В.
в абзаці 13 пункту 7 частини шостої розділу І слово "повідомлення" замінити словами "право на виконання підготовчих робіт, що виникло на підставі подання повідомлення";
 
Враховано редакційно      
    -137- Гуляєв В.О.
пункт 7 частини шостої розділу І після абзацу 13 доповнити абзацами такого змісту:
"додати частину 7-1 до статті 36 такого змісту:
"7-1. Зупинення будівельних робіт на об'єкті, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, які не відповідають вимогам законодавства, затвердженому проекту будівництва такого об'єкта, виконуються без повідомлення про початок їх виконання, здійснюється посадовими особами органів державного архітектурно-будівельного контролю на підставі приписів під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю у разі невиконання замовником раніше виданих приписів про усунення порушень містобудівного законодавства.
Повідомлення про початок будівельних робіт може бути анульовано (скасовано) органом державного архітектурно-будівельного контролю, який здійснив внесення у реєстр такого повідомлення з присвоєнням йому реєстраційного номера, або за рішенням суду за позовом органу державного архітектурно-будівельного контролю, у разі невиконання суб'єктом містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, вимог приписів про усунення виявлених порушень."
 
Відхилено    
    -138- Бабак А.В.
пункт 7 частини шостої розділу І доповнити абзацом 14 такого змісту:
"абзац четвертий:
"в) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю" –
виключити";
 
Відхилено    
    -139- Бабак А.В.
пункт 7 частини шостої розділу 1 доповнити абзацами 15, 16, 17 такого змісту:
"доповнити статтю новою частиною 7-1 такого змісту:
7-1. Право на виконання будівельних робіт, що виникло на підставі подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт, може бути скасовано за рішенням суду у разі:
встановлення під час перевірки органом державного архітектурно-будівельного контролю порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю, якщо такі порушення становлять загрозу для життя, здоров’я, безпеки та майна людей або можуть спричинити настання інших істотних негативних наслідків.";
абзац 14 пункту 7 частини шостої розділу І вважати абзацом 18;
 
Відхилено    
95. у частині восьмій слова «у поданій ним декларації» замінити словами
 
-140- Левченко Ю.В.
абзац чотирнадцятий пункту 7 частини шостої розділу І замінити викласти в такій редакції:
"частини восьму викласти в новій редакції:
"8. Замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданому ним повідомленні про початок виконання будівельних робіт, та виконання будівельних робіт без поданого повідомлення або виконання будівельних робіт, не зазначених у повідомленні.".
 
Враховано   8. Замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданому ним повідомленні про початок виконання будівельних робіт, та за виконання будівельних робіт без повідомлення";
 
96. «у поданому ним повідомленні»;
 
      
97. 8) у статті 37:
 
-141- Журжій А.В.
пункт 8 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"8) у статті 37:
у частині першій слова "що належать до ІV і V категорій складності" замінити словами "що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками";
пункт 1 частини шостої доповнити підпунктами "г" "ґ" "д", "е", "є", "ж" такого змісту:
"г) скасування містобудівних умов та обмежень за рішенням суду у випадку їх невідповідності вимогам законодавства у сфері містобудівної діяльності, державним чи громадським інтересам, зокрема інтересам власників і користувачів будинків і споруд, прилеглих до ділянки забудови;
ґ) подання недостовірної інформації для отримання дозволу на виконання будівельних робіт;
д) видалення зелених насаджень із порушенням порядку, встановленого чинним законодавством України;
е) систематичного (два і більше разів підряд) перешкоджання проведенню перевірки посадовими особами органу державного архітектурно-будівельного контролю;
є) якщо протягом трьох місяців з дня видачі дозволу на виконання будівельних робіт не розпочато будівельні роботи;
ж) у випадку виконання будівельних робіт, не зазначених у дозволі на виконання будівельних робіт";
у частині сьомій:
абзац перший після слів "підрядника (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників)," доповнити словами "а також у разі коригування проектної документації";
слова "орган державного архітектурно-будівельного контролю" замінити словами "відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю";
 
Враховано частково   8) частини першу, шосту і сьому статті 37 викласти в такій редакції:
 
98. у частині першій слова «що належать до ІV і V категорій складності» замінити словами «що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками»;
 
-142- Кривошея Г.Г.
у абзаці другому пункту 8 частини шостої розділу І слова "що належать…" замінити словами "будівництва, що належать" та слова "що за класом" замінити словами ", що за класом" (додати кому);
 
Враховано   "1. Право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об’єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, підключення об’єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт";
 
    -143- Левченко Ю.В.
абзац другий пункту 8 частини шостої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"частину першу викласти в новій редакції:
"1. Право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Виконання підготовчих і будівельних робіт, зазначених в абзаці першому частини першої цієї статті, без отримання дозволу на виконання будівельних робіт, а також здійснення будівельних робіт, не зазначених у дозволі, забороняється.".
У зв’язку цим абзаци третій-сьомий вважати відповідно абзацами шостим-десятим.
 
Враховано частково    
    -144- Новак Н.В.
пункт 8 після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту:
"у абзаці першому частини шостої слова "може бути анульовано» замінити словами "анулюється"."
У зв’язку з цим абзац третій-сьомий вважати відповідно четвертим-восьмим.
 
Відхилено    
99. пункт 1 частини шостої доповнити підпунктом «г» такого змісту:
 
-145- Бабак А.В.
пункт 8 частини шостої розділу І доповнити абзацом 3 такого змісту:
"підпункт в) пункту 1 частини шостої:
в) становлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю" – виключити";
 
Відхилено   "6. Дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
1) подання замовником заяви про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт;
2) наявності відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;
3) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю;
4) скасування містобудівних умов та обмежень;
5) систематичного (два і більше разів підряд) перешкоджання проведенню перевірки посадовими особами органу державного архітектурно-будівельного контролю.
 
    -146- Гуляєв В.О.
абзац третій пункту 8 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"частину 6 статті 37 викласти у редакції:
"6. Дозвіл на виконання будівельних робіт анулюється органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
а) подання замовником заяви про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт;
б) наявності відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою.";
 
Враховано редакційно    
100. «г) скасування містобудівних умов та обмежень відповідним спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури, який надав ці містобудівні умови та обмеження, на виконання приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, виданих за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, або за рішення суду за позовом органу державного архітектурно-будівельного нагляду;»
 
-147- Мельник С.І.
в абзаці четвертому пункту 8 частини шостої розділу І слова "за рішення суду за позовом органу державного архітектурно-будівельного нагляду" замінити словами "за рішенням суду за позовом органу державного архітектурно-будівельного контролю" (технічна правка)
 
Відхилено      
    -148- Гуляєв В.О.
пункту 8 частини шостої розділу І після абзацу 3 доповнити абзацами такого змісту:
"додати частину 6-1 до статті 37 такого змісту:
"6.1. Зупинення будівельних робіт на об'єкті, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, які не відповідають вимогам законодавства, затвердженому проекту будівництва такого об'єкта, виконуються без дозволу про початок їх виконання, здійснюється посадовими особами органів державного архітектурно-будівельного контролю на підставі приписів під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю у разі невиконання замовником раніше виданих приписів про усунення порушень містобудівного законодавства.
Дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано (скасовано) органом державного архітектурно-будівельного контролю, який видав такий дозвіл, або за рішенням суду за позовом органу державного архітектурно-будівельного контролю, у разі невиконання суб'єктом містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, вимог приписів про усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності:
а) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта;
б) скасування містобудівних умов та обмежень відповідним спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури, який надав ці містобудівні умови та обмеження, на виконання приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, виданих за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду;
в) перешкоджання проведенню перевірки посадовими особами органу державного архітектурно-будівельного контролю, якщо таке перешкоджання було здійснено протягом одного року після накладення штрафу за зазначене порушення."
 
Враховано редакційно    
    -149- Бабак А.В.
пункт 8 частини шостої розділу І доповнити абзацами 4-7 такого змісту:
"пункт 2 частини шостої викласти в такій редакції:
2) адміністративним судом за позовом органу державного архітектурно-будівельного контролю щодо застосування такого заходу реагування у разі:
а) перешкоджання проведенню перевірки посадовими особами органу державного архітектурно-будівельного контролю, якщо таке перешкоджання було здійснено протягом одного року після накладення штрафу за зазначене порушення;
б) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю, якщо такі порушення становлять загрозу для життя, здоров’я, безпеки та майна людей або можуть спричинити настання інших істотних негативних наслідків.";
абзаци 5-7 пункту 8 частини шостої розділу 1 вважати абзацами 8-10;
 
Враховано частково    
    -150- Кривошея Г.Г.
у абзаці четвертому пункту 8 частини шостої розділу І слова "відповідним спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури, який надав ці містобудівні умови та обмеження, на виконання приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, виданих за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, або за рішенням суду за позовом органу державного архітектурно-будівельного нагляду" виключити;
 
Враховано    
    -151- Левченко Ю.В.
абзаци третій-четвертий пункту 8 частини шостої розділу І замінити новими абзацами такого змісту:
"частину шосту викласти в новій редакції:
"Дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
а) подання замовником заяви про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт;
б) наявності відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою;
в) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта чи вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства, у разі невиконання вимог припису посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю;
г) скасування містобудівних умов та обмежень або в разі ненадання містобудівних умов та обмежень;
ґ) подання недостовірної інформації для отримання дозволу на виконання будівельних робіт;
д) видалення зелених насаджень із порушенням порядку, установленого чинним законодавством України;
е) у разі перешкоджання проведенню перевірки посадовими особами органу державного архітектурно-будівельного контролю;
є) якщо протягом трьох місяців з дня видачі дозволу на виконання будівельних робіт не розпочато будівельні роботи;
ж) у випадку виконання будівельних робіт, не зазначених у дозволі на виконання будівельних робіт.".
 
Враховано редакційно    
    -152- Новак Н.В.
абзац четвертий пункту 8 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"г) скасування містобудівних умов та обмежень відповідним спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури, який надав ці містобудівні умови та обмеження на виконання приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, виданих за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду; подання замовником будівництва недостовірних даних у дозволі на виконання будівельних робіт."
 
Відхилено    
101. у частині сьомій:
 
      
102. абзац перший після слів «підрядника (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників),» доповнити словами «а також у разі коригування проектної документації»;
 
-153- Сажко С.М.
абзац шостий пункту 8 частини шостої розділу І виключити;
 
Відхилено   7. У разі якщо право на будівництво об’єкта передано іншому замовникові або змінено генерального підрядника чи підрядника (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників), а також у разі коригування проектної документації замовник протягом трьох робочих днів повідомляє про такі зміни відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю з поданням засвідчених у встановленому порядку копій документів, що підтверджують зазначені зміни. Продовження виконання будівельних робіт без такого повідомлення забороняється.
У разі зміни осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, або відповідальних виконавців робіт замовник повідомляє відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю про такі зміни з поданням засвідчених в установленому порядку копій документів, що підтверджують зазначені зміни, протягом трьох днів з дня їх настання";
 
    -154- Мельник С.І.
в абзаці шостому пункту 8 частини шостої розділу І слова "а також у разі коригування проектної документації" замінити словами "а також у разі коригування проектної документації, якщо таке коригування відбувається на підставі внесення змін в містобудівні умови та обмеження";
 
Враховано редакційно    
    -155- Левченко Ю.В.
абзац шостий пункту 8 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"абзац перший після тексту "підрядника (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників)," доповнити текстом «а також у разі коригування проектної документації";
 
Враховано    
103. слова «орган державного архітектурно-будівельного контролю» замінити словами «відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю»;
 
-156- Левченко Ю.В.
абзац сьомий пункту 8 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"слова "орган державного архітектурно-будівельного контролю" замінити словами "відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю"
 
Враховано      
104. 9) у частинах першій та другій статті 39 слова «що належать до І- ІІІ категорій складності» замінити словами «що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками» та слова «що належать до ІV і V категорій складності» замінити словами «що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками»;
 
-157- Мельник С.І.
пункт 9 частини шостої розділу І доповнити абзацами такого змісту:
"в абзаці першому частини другої статті 39 слова "здійснюється на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації шляхом видачі органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката" замінити словами "здійснюється на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації та акта перевірки об'єкта, затвердженого органами державного архітектурно-будівельного контролю, з подальшою видачою сертифіката";
 
Відхилено   9) у статті 39:
в абзаці першому частини першої слова і цифри "що належать до І–ІІІ категорій складності" замінити словами і цифрами "що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1)", а слова "шляхом реєстрації органом" – словами "шляхом реєстрації відповідним органом";
в абзаці першому частини другої слова і цифри "що належать до ІV і V категорій складності" замінити словами і цифрами "що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками";
в абзаці четвертому частини сьомої слово "та" змінити словами "та/або";
 
    -158- Суслова І.М.
пункт 9 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"у частині першій статті 39 слова "що належать до І- ІІІ категорій складності" замінити словами "що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками";
у частині другій слова "що належать до ІV і V категорій складності" замінити словами "що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками";
 
Враховано    
    -159- Бабак А.В.
пункт 9 частини шостої розділу І доповнити абзацом 2 такого змісту:
"у частині першій статті 39 слова "шляхом реєстрації органом" замінити словами "шляхом реєстрації відповідним органом";
 
Враховано    
    -160- Левченко Ю.В.
пункт 9 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"9) у частинах першій та другій статті 39 текст "що належать до І- ІІІ категорій складності" замінити текстом "що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками" та текст "що належать до ІV і V категорій складності" замінити текстом «що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками".
 
Враховано частково    
    -161- Новак Н.В.
пункт 9 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"у статті 39:
у частинах першій та другій слова "що належать до І- ІІІ категорій складності" замінити словами "що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками" та слова "що належать до ІV і V категорій складності" замінити словами "що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками";
абзац перший частини другої доповнити реченням такого змісту "Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, які не відповідають класу наслідків (відповідальності) або відхилення від проекту будівництва складає більше ніж 5 % від запроектованих площ, допускається виключно після приведення такого об’єкту у відповідність до проектної документації".
 
Враховано частково    
    -162- Левченко Ю.В.
пункт 9 частини шостої розділу І доповнити абзацом такого змісту:
"пункт 3 частини сьомої викласти в новій редакції:
"3) невідповідність об'єкта проектній документації на будівництво такого об'єкта, містобудівній документації та (або) вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил;";
доповнити частину сьому пунктом 4 наступного змісту:
"4) якщо об'єкт було споруджено без документа, що дає право на виконання будівельних робіт, або із виконанням робіт, не передбачених документом, що дає право на виконання будівельних робіт.";
частину восьму викласти в новій редакції:
"8. Експлуатація закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих (якщо таке прийняття передбачено законодавством) в експлуатацію, у тому числі, підключення до інженерних мереж та укладення договорів на постачання води, газу, тепла, електроенергії тощо, забороняється.".
 
Враховано частково    
    -163- Мельник С.І.
пункт 9 частини шостої розділу І доповнити абзацами такого змісту:
"частину десяту статті 39 доповнити абзацами 2-3 такого змісту:
"Відповідальність за достовірність даних зазначених в акті готовності об'єкта до експлуатації, несуть замовник, генеральний проектувальник, генеральний підрядник або підрядник (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників), субпідрядник згідно Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності".
Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю, які проводять перевірку та підписують акт перевірки об’єкта, несуть персональну відповідальність за достовірність зазначених даних згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення."
 
Відхилено    
105. 10) у статті 39-1:
 
   10) у статті 39-1:
 
106. у назві статті слова «скасування реєстрації повідомлення або декларації» замінити словами «скасування реєстрації декларації або повідомлення»;
 
-164- Гуляєв В.О.
абзац 1 пункту 10 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"назву статті 39-1 викласти у редакції: "Внесення змін до повідомлення або декларації про готовність об'єкта до експлуатації, скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації або повідомлення";
 
Враховано   назву викласти в такій редакції:
"Стаття 39-1. Внесення змін до повідомлення або декларації про готовність об'єкта до експлуатації, скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації або права на початок виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення";
 
    -165- Левченко Ю.В.
абзац другий пункту 10 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"у назві статті слова "скасування реєстрації повідомлення або декларації" замінити словами "скасування реєстрації декларації або повідомлення";
 
Враховано частково    
107. у частині першій слова «зареєстрованій декларації про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт або» замінити словами «зареєстрованій декларації» та слово «інспекцією» замінити словами «відповідним органом»;
 
-166- Левченко Ю.В.
абзац третій пункту 10 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"у частині першій слова "зареєстрованій декларації про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт або" замінити словами "зареєстрованій декларації" та слово "інспекцією" замінити словами "відповідним органом";
 
Враховано   у частині першій слова "зареєстрованій декларації про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт або" замінити словами "зареєстрованій декларації", а слово "інспекцією" – словами "відповідним органом";
 
    -167- Новак Н.В.
абзац третій пункту 10 частини шостої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"частину першу викласти в такій редакції:
"1. У разі якщо замовник самостійно виявив технічну помилку (описку, друкарську, граматичну, арифметичну помилки) у надісланому повідомленні про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт, зареєстрованій декларації про готовність об'єкта до експлуатації, а також у разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які не є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом відповідно до закону, до такого повідомлення або декларації вносяться зміни у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Зміни не можуть стосуватися класу наслідків (відповідальності) об’єкту будівництва та відхилення від запроектованих площ більше ніж на 5 %.";
У зв’язку з цим абзаци четвертий - п’ятий вважати відповідно абзацами шостим-сьомим.
 
Відхилено    
108. у частині другій слова «реєстрація такого повідомлення або декларації» замінити словами «а також у разі скасування містобудівних умов та обмежень, реєстрація такої декларації або повідомлення» та слово «інспекцією» замінити словами «відповідним органом»;
 
-168- Гуляєв В.О.
абзац 4 пункту 10 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"у частині 2 статті 39-1 після слів "чи зареєстрованій декларації" додати слова "про готовність об'єкта до експлуатації (встановлення факту, що на дату реєстрації декларації інформація, яка зазначалася в ній, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у декларації)", далі по тексту.
 
Відхилено   частини другу і третю викласти в такій редакції:
"2. У разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об’єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, а також у разі скасування містобудівних умов та обмежень реєстрація такої декларації, право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, підлягають скасуванню відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Про скасування декларації чи права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю письмово повідомляє замовника протягом трьох робочих днів з дня скасування.
 
    -169- Бабак А.В.
абзац 4 пункту 10 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"у частині другій слова "а також у разі скасування містобудівних умов та обмежень," виключити.";
 
Відхилено    
    -170- Продан О.П.
у абзаці четвертому пункту 10 частини шостої розділу І слова "а також" замінити словами "та/або"
 
Відхилено    
    -171- Левченко Ю.В.
абзац четвертий пункту 10 частини шостої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"частину другу викласти в новій редакції:
"2. У разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, або із порушенням вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, або в разі невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта чи вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, а також у разі скасування містобудівних умов та обмежень чи будівельного паспорту, або в разі ненадання містобудівних умов та обмежень чи у випадку спорудження об’єкта без документа, що дає право на виконання будівельних робіт, або із виконанням робіт, не передбачених документом, що дає право на виконання будівельних робіт, реєстрація такої декларації або повідомлення підлягає скасуванню відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Про скасування повідомлення або декларації замовник письмово повідомляється протягом трьох робочих днів з дня скасування.".
У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати восьмим.
 
Враховано частково    
109. у частині третій слова «реєстрації відповідного повідомлення або декларації» замінити словами «реєстрації відповідної декларації або повідомлення»;
 
-172- Левченко Ю.В.
абзац п’ятий пункту 10 частини шостої розділу І викласти в такій редакції:
"у частині третій слова "реєстрації відповідного повідомлення або декларації" замінити словами "реєстрації відповідної декларації або повідомлення";
 
Враховано редакційно   3. Замовник будівництва після скасування права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, або декларації про готовність об’єкта до експлуатації може повторно надіслати повідомлення або подати декларацію згідно з вимогами, встановленими законодавством";
 
    -173- Новак Н.В.
абзац п’ятий пункту 10 частини шостої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"частину третю викласти у такій редакції:
"3. Замовник будівництва у разі скасування реєстрації відповідної декларації або повідомлення з підстав, що не дають вважати будівництво самочинним, має право повторно надіслати повідомлення або подати декларацію згідно з вимогами, встановленими законодавством."
 
Враховано редакційно    
110. 11) у статті 39-2 слова « (ІІІ, ІV та V категорії складності)» виключити;
 
-174- Карпунцов В.В.
пункт 11 частини шостої розділу І доповнити новим абзацом такого змісту:
"Паспорт об’єкта ведеться протягом усього періоду його існування та включає технічний, енергетичний, інші передбачені законодавством паспорти і сертифікати, а також інформацію, що характеризує здатність об’єкта відповідати призначенню (експлуатаційну придатність).".
 
Відхилено   11) у статті 39-2:
в абзаці першому частини третьої слова і цифри " (ІІІ, ІV та V категорії складності)" виключити;
у частині п'ятій слово "інспекціями" замінити словом "органами";
 
    -175- Новак Н.В.
пункт одинадцятий частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"у статті 39-2:
"по тексту статті слова " (ІІІ, ІV та V категорії складності)" виключити";
"частину третю викласти в такій редакції:
"3. Обов'язковому обстеженню підлягають об'єкти, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми та значними наслідками, а також багатоквартирні житлові будинки, об'єкти соціального призначення (дошкільні та шкільні дитячі заклади, заклади вищої та спеціальної освіти, заклади охорони здоров'я) незалежно від класу наслідків (відповідальності)."
 
Відхилено    
    -176- Суслова І.М.
пункт 11 частини шостої розділу І доповнити новим абзацом такого змісту:
"у частині п'ятій слово "інспекціями" замінити словом "органами";
 
Враховано    
111. 12) у статті 41:
 
-177- Суслова І.М.
пункт 12 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"12) у статті 41 залишити питання "контролю", а питання "нагляду" викласти в статті 411:
статтю 41 викласти у такій редакції:
"Стаття 41. Державний архітектурно-будівельний контроль
1. Державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на об'єктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.
Плановою перевіркою вважається перевірка, що передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю, який затверджується керівником відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю.
Позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю.
Підставами для проведення позапланової перевірки є:
подання суб'єктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки об'єкта будівництва або будівельної продукції за його бажанням;
необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об’єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів;
виявлення факту самочинного будівництва об'єкта;
перевірка виконання суб'єктом містобудування вимог приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю;
вимога центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, про проведення перевірки;
звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;
вимога правоохоронних органів про проведення перевірки.
Підготовчі та будівельні роботи, які не відповідають вимогам законодавства, будівельним нормам, стандартам і правилам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без набуття права на їх виконання підлягають зупиненню.
2. Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про адміністративні правопорушення та справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
3. Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право:
1) безперешкодного доступу до місць будівництва об’єктів та до об’єктів, що підлягають обов’язковому обстеженню;
2) складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону;
3) у разі виявлення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, містобудівних умов та обмежень, затвердженого проекту або будівельного паспорту забудови земельної ділянки видавати обов’язкові для виконання приписи щодо:
а) усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил;
б) зупинення підготовчих та будівельних робіт;
4) проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації;
5) проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об’єктів, вимогам стандартів, норм і правил згідно із законодавством;
6) залучати до проведення перевірок представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних та громадських організацій (за погодженням з їх керівниками), фахівців галузевих науково-дослідних та науково-технічних організацій;
7) одержувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.
Забороняється витребовувати інформацію та документи податкової, фінансової звітності, щодо оплати праці, руху коштів та інші, не пов’язані із здійсненням державного архітектурно-будівельного контролю;
8) вимагати у випадках, визначених законодавством, вибіркового розкриття окремих конструктивних елементів будинків і споруд, проведення зйомки і замірів, додаткових лабораторних та інших випробувань будівельних матеріалів, виробів і конструкцій;
9) забороняти за вмотивованим письмовим рішенням експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, не прийнятих в експлуатацію;
10) здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням фото- аудіо- та відеотехніки;
11) здійснювати контроль за дотриманням порядку обстеження та паспортизації об’єктів, а також за реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації.
На одному об’єкті будівництва, який є предметом державного архітектурно-будівельного контролю, приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, про зупинення підготовчих та будівельних робіт, а також складання протоколів про вчинення правопорушень та накладення штрафів можуть бути щодо кількох суб’єктів містобудування.
4. Орган державного архітектурно-будівельного контролю у своїй діяльності взаємодіє з органами виконавчої влади, що здійснюють контроль за дотриманням природоохоронних, санітарно-гігієнічних, протипожежних вимог, вимог у сфері охорони праці, енергозбереження та інших вимог, передбачених законом, а також з органами державної статистики, Національної поліції, прокуратури та іншими правоохоронними і контролюючими органами.
5. Забезпечення діяльності органу державного архітектурно-будівельного контролю та його працівників необхідними засобами здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
6. Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю підлягають обов’язковому державному страхуванню у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
7. Постанови органів державного архітектурно-будівельного контролю можуть бути оскаржені до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, або до суду.
8. У разі заподіяння шкоди, завдання збитків внаслідок порушення працівниками органу державного архітектурно-будівельного контролю вимог, встановлених цим та іншими законами, а також вимог щодо перевірок суб’єкт господарювання може звернутися до суду із заявою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
9. Суб’єкт господарювання має право звернутися до суду щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю.

статті 41-1 викласти у такій редакції:
Стаття 41-1. Державний архітектурно-будівельний нагляд
1. Державний архітектурно-будівельний нагляд - сукупність заходів, спрямованих на дотримання уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі - об’єкти нагляду), вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час провадження ними містобудівної діяльності.
2. Державний архітектурно-будівельний нагляд здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
3. З метою здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду головні інспектори будівельного нагляду:
1) перевіряють законність рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об’єктами нагляду;
2) витребовують від органів державної влади, фізичних та юридичних осіб документи і матеріали щодо предмета нагляду, одержують інформацію з автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та баз даних, створених органами державної влади;
3) мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об’єктів, приміщень, документів та матеріалів, необхідних для здійснення нагляду;
4) вимагають від органів державного архітектурно-будівельного контролю проведення перевірок у разі наявності ознак порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил;
5) залучають у разі потреби до здійснення нагляду фахівців підприємств, установ, організацій, контрольних і фінансових органів.
4. У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, вчинених об’єктами нагляду, головні інспектори будівельного нагляду мають право:
1) видавати обов’язкові до виконання об’єктами нагляду приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;
2) притягати посадових осіб об’єктів нагляду до відповідальності за вчинені правопорушення відповідно до закону;
3) ініціювати притягнення посадових осіб об’єктів нагляду до дисциплінарної відповідальності;
4) вносити подання про звільнення посадової особи об’єкта нагляду до органу, який здійснив його призначення;
5) вносити подання про позбавлення права виконувати певні види робіт посадової особи об’єкта нагляду до органу, яким таке право надавалося;
6) скасовувати чи зупиняти дію рішень, прийнятих об’єктами нагляду відповідно до визначених цим Законом повноважень, які порушують вимоги містобудівного законодавства, з подальшим оприлюдненням такої інформації на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
За невиконання письмових вимог головних інспекторів будівельного нагляду об’єкти нагляду несуть відповідальність відповідно до закону.
5. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, здійснює контроль за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками.".
 
Враховано   12) статтю 41 викласти в такій редакції:
"Стаття 41. Державний архітектурно-будівельний контроль
1. Державний архітектурно-будівельний контроль – це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на об'єктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.
Плановою перевіркою вважається перевірка, що передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю, який затверджується керівником такого органу.
Позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю.
Підставами для проведення позапланової перевірки є:
1) подання суб'єктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки об'єкта будівництва або будівельної продукції за його бажанням;
2) необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об’єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів;
3) виявлення факту самочинного будівництва об'єкта;
4) перевірка виконання суб'єктом містобудування вимог приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю;
5) вимога головного інспектора будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, про проведення перевірки за наявності підстав, передбачених законом;
6) звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;
7) вимога правоохоронних органів про проведення перевірки.
Підготовчі та будівельні роботи, які не відповідають вимогам законодавства, будівельним нормам, стандартам і правилам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без набуття права на їх виконання, підлягають зупиненню до усунення порушень законодавства у сфері містобудівної діяльності.
2. Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про адміністративні правопорушення та справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
3. Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право:
1) безперешкодного доступу до місць будівництва об’єктів та до об’єктів, що підлягають обов’язковому обстеженню;
2) складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону;
3) у разі виявлення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, містобудівних умов та обмежень, затвердженого проекту або будівельного паспорта забудови земельної ділянки видавати обов’язкові для виконання приписи щодо:
а) усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил;
б) зупинення підготовчих та будівельних робіт;
4) проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації;
5) проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об’єктів, вимогам стандартів, норм і правил згідно із законодавством;
6) залучати до проведення перевірок представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних та громадських організацій (за погодженням з їх керівниками), фахівців галузевих науково-дослідних та науково-технічних організацій;
7) одержувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.
Забороняється витребовувати у суб'єктів містобудування інформацію та документи податкової, фінансової звітності, щодо оплати праці, руху коштів та інші, не пов’язані із здійсненням державного архітектурно-будівельного контролю;
8) вимагати у випадках, визначених законодавством, вибіркового розкриття окремих конструктивних елементів будинків і споруд, проведення зйомки і замірів, додаткових лабораторних та інших випробувань будівельних матеріалів, виробів і конструкцій;
9) забороняти за вмотивованим письмовим рішенням експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, не прийнятих в експлуатацію;
10) здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням фото-, аудіо- та відеотехніки;
11) здійснювати контроль за дотриманням порядку обстеження та паспортизації об’єктів, а також за реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації.
На одному об’єкті будівництва, який є предметом державного архітектурно-будівельного контролю, приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, про зупинення підготовчих та будівельних робіт, а також складання протоколів про вчинення правопорушень та накладення штрафів можуть стосуватися кількох суб’єктів містобудування.
4. Орган державного архітектурно-будівельного контролю у своїй діяльності взаємодіє з органами виконавчої влади, що здійснюють контроль за дотриманням природоохоронних, санітарно-гігієнічних, протипожежних вимог, вимог у сфері охорони праці, енергозбереження та інших вимог, передбачених законом, а також з органами державної статистики, Національної поліції, прокуратури та іншими правоохоронними і контролюючими органами.
5. Забезпечення діяльності органу державного архітектурно-будівельного контролю та його працівників необхідними засобами здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
6. Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю підлягають обов’язковому державному страхуванню у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
7. Постанови органів державного архітектурно-будівельного контролю можуть бути оскаржені до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, або до суду.
8. У разі заподіяння шкоди, спричинення збитків внаслідок порушення працівниками органу державного архітектурно-будівельного контролю вимог, встановлених законами, а також вимог щодо перевірок суб’єкт господарювання може звернутися до суду із заявою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
9. Суб’єкт господарювання має право звернутися до суду щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю";
13) розділ ІV доповнити статтею 41-1 такого змісту:
"Стаття 41-1. Державний архітектурно-будівельний нагляд
1. Державний архітектурно-будівельний нагляд – це сукупність заходів, спрямованих на дотримання уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі - об’єкти нагляду), вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час провадження ними містобудівної діяльності.
2. Державний архітектурно-будівельний нагляд здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
3. З метою здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду головні інспектори будівельного нагляду:
1) перевіряють законність рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об’єктами нагляду;
2) витребовують від органів державної влади, фізичних та юридичних осіб документи і матеріали щодо предмета нагляду, одержують інформацію з автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та баз даних, створених органами державної влади;
3) мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об’єктів, приміщень, документів та матеріалів, необхідних для здійснення нагляду;
4) вимагають від органів державного архітектурно-будівельного контролю проведення перевірок у разі наявності ознак порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил;
5) залучають у разі потреби до здійснення нагляду фахівців підприємств, установ, організацій, контрольних і фінансових органів.
4. У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, вчинених об’єктами нагляду, головні інспектори будівельного нагляду мають право:
1) видавати обов’язкові до виконання об’єктами нагляду приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;
2) притягати посадових осіб об’єктів нагляду до відповідальності за вчинені правопорушення відповідно до закону;
3) ініціювати притягнення посадових осіб об’єктів нагляду до дисциплінарної відповідальності;
4) вносити подання про звільнення посадової особи об’єкта нагляду до органу, який здійснив його призначення;
5) вносити подання про позбавлення права виконувати певні види робіт посадової особи об’єкта нагляду до органу, яким таке право надавалося;
6) скасовувати чи зупиняти дію рішень, прийнятих об’єктами нагляду відповідно до визначених цим Законом повноважень, які порушують вимоги містобудівного законодавства, з одночасним складанням протоколу відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення та подальшим оприлюдненням такої інформації на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
За невиконання письмових вимог головних інспекторів будівельного нагляду посадові особи об’єктів нагляду несуть відповідальність відповідно до закону.
Про скасування рішень, прийнятих об’єктами нагляду, головний інспектор будівельного нагляду повідомляє голову відповідного органу місцевого самоврядування для прийняття рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності винної особи.
5. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, здійснює контроль за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження видів господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками";
 
    -178- Журжій А.В.
пункт 12 частини шостої розділу І доповнити абзацами 2-6 такого змісту:
"частину першу викласти в такій редакції:
"1. Державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єкта містобудування або його представника, які будують або збудували об'єкт будівництва.
У разі неможливості проведення державного архітектурно-будівельного контролю у зв'язку з відсутністю суб'єкта містобудування або його представника, які будують або збудували об'єкт будівництва, або не допуску до перевірки без законних на це підстав посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю, останні, за рішення адміністративного суду, мають право проводити такі перевірки незалежно від згоди суб'єкта містобудування або іншої особи, та її наявності на об’єкті будівництва.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України";
 
Відхилено    
112. у підпункті «б» пункту 3 частини четвертої слова «, реєстрації декларації про початок їх виконання» виключити;
 
-179- Журжій А.В.
абзац другий пункт 12 частини шостої розділу І викласти у такій редакції:
"у частині четвертій:
у пункті 1 слова "будівництва об'єктів та до об'єктів," замінити словами "будівництва об'єктів, закінчених будівництвом об’єктів та до об'єктів";
у підпункті "б" пункту 3 слова ", реєстрації декларації про початок їх виконання" виключити;
Вважати абзацами 7-9.
 
Відхилено      
    -180- Журжій А.В.
пункт 12 частини шостої розділу І доповнити абзацами 10-11 такого змісту:
"пункт 3 частини 11 викласти в такій редакції:
"3) мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об’єктів та закінчених будівництвом об’єктів, приміщень, документів та матеріалів, необхідних для здійснення нагляду";
 
Відхилено    
113. у частині тринадцятій слова «господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури» замінити словами «господарської діяльності з будівництва об'єктів архітектури, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками».
 
-181- Продан О.П.
у абзаці третьому пункту 12 частини шостої розділу І слова "господарської діяльності з будівництва об’єктів архітектури" замінити словами "певних видів господарської діяльності з будівництва об’єктів архітектури"
 
Враховано      
    -182- Кривошея Г.Г.
в абзаці третьому підпункту 14 (за новою нумерацією) слова "з будівництва об'єктів архітектури" замінити словами "з будівництва об'єктів".
 
Враховано    
    -183- Карпунцов В.В.
пункт 12 частини шостої розділу І доповнити новими частинами такого змісту:
"доповнити частинами 14, 15 такого змісту:
14. У разі самостійного залучення суб’єктами містобудування до перевірки своєї діяльності органів з інспектування, акредитованих національним органом з акредитації, висновки таких органів можуть враховуватись органами державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
15. Проведення вимірювань, пов’язаних із визначенням параметрів будівель, споруд і територій забудови, здійснюється підприємствами, організаціями, їх відокремленими підрозділами, фізичними особами-підприємцями, уповноваженими центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, із залученням акредитованих органів з інспектування, або, на підставі делегованих повноважень, представницьким органом саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності.".
 
Відхилено    
114. 7. У Законі України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 29,
 
   8. У Законі України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 29, ст. 345; 2014 р., № 1, ст. 4; 2015 р., № 23, ст. 158, № 28, ст. 236):
 
115. ст. 345; 2014 р., № 1, ст. 4; 2015 р., № 28, ст. 236):
 
      
116. 1) у статті 2:
 
-184- Кривошея Г.Г.
пункт 1 частини сьомої розділу І викласти в такій редакції:
"у статті 2 зробити відповідні зміни:
1) "вісімнадцяти" замінити словами "тридцяти шести";
2) слово "дев’яноста" замінити словами "трьохсот сімдесяти";
3 слова "трьохсот сімдесяти" замінити словами "дев'ятисот";
4) слово "вісімнадцяти" замінити словами "тридцяти шести";
5) слово "дев’яноста" замінити словами "трьохсот сімдесяти";
6) слова "трьохсот сімдесяти" замінити словом "дев’ятисот";
7) слово "вісімнадцяти" замінити словами "тридцяти шести";
8) слово "дев’яноста" замінити словами "трьохсот сімдесяти";
9 слова "трьохсот сімдесяти" замінити словом "дев’ятисот";
10) в частині 4 слово "архітектури" виключити;
#102623
12) доповнити новими абзацами такого змісту:
"14. Суб’єкти містобудування несуть відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, вчинені на об’єкті, який входить до складу комплексу (будови), в межах класу наслідків (відповідальності) такого об’єкту.".
 
Враховано редакційно   1) у статті 2:
 
117. в абзаці першому частини першої слова «категорії складності» замінити словами «класу наслідків (відповідальності)»;
 
-185- Журжій А.В.
абзац другий пункту 1 частини сьомої розділу І викласти в такій редакції:
"абзац перший частини першої викласти в такій редакції:
"Суб'єкти містобудування, які здійснюють проектування об'єктів, експертизу проектів будівництва, несуть відповідальність у вигляді штрафу за передачу замовнику проектної документації для виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва, розробленої з порушенням вимог законодавства, містобудівної документації, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, будівельних норм, державних стандартів і правил, у тому числі за неврахування громадських інтересів чи нестворення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, незабезпечення приладами обліку води і теплової енергії, а також за надання недостовірної інформації, у тому числі за заниження класу наслідків (відповідальності) об'єкта будівництва";
 
Відхилено   в абзаці першому частини першої слова "категорії складності" замінити словами "класу наслідків (відповідальності)";
 
    -186- Левченко Ю.В.
абзац другий пункту 1 частини сьомої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"абзац перший частини першої викласти в новій редакції:
"1. Суб'єкти містобудування, які здійснюють проектування об'єктів, експертизу проектів будівництва, несуть відповідальність у вигляді штрафу за передачу замовнику проектної документації для виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва, розробленої з порушенням вимог законодавства, містобудівної документації, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, будівельних норм, державних стандартів і правил, у тому числі за неврахування громадських інтересів чи нестворення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, незабезпечення приладами обліку води і теплової енергії, а також за надання недостовірної інформації, у т.ч. за заниження класу наслідків (відповідальності) об'єкта будівництва:;.
У зв’язку з цим абзаци третій-тридцять другий вважати відповідно абзацами четвертим-тридцять третім
 
Відхилено    
118. частину другу викласти у такій редакції:
 
   частину другу викласти в такій редакції:
 
119. «2. Суб'єкти містобудування, які є замовниками будівництва об'єктів (у разі провадження містобудівної діяльності), або ті, що виконують функції замовника і підрядника одночасно, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення:
 
-187- Левченко Ю.В.
абзаци четвертий-сімнадцятий пункту 1 частини сьомої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"частину другу викласти у такій редакції:
"2. Суб'єкти містобудування, які є замовниками будівництва об'єктів (у разі провадження містобудівної діяльності), або ті, що виконують функції замовника і підрядника одночасно, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення:
1) виконання підготовчих робіт без повідомлення про початок їх виконання, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні - у розмірі десяти мінімальних заробітних плат;
2) виконання будівельних робіт без повідомлення про початок їх виконання щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта або будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, закінчене у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року без дозволу на виконання будівельних робіт, - у розмірі десяти мінімальних заробітних плат;
2-1) наведення недостовірних даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт, у т.ч. заниження класу наслідків (відповідальності) об'єкта будівництва, - у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат;
3) виконання будівельних робіт без повідомлення про початок їх виконання, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками - у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат;
4) виконання будівельних робіт без отримання дозволу на їх виконання, а також виконання робіт, не передбачених у дозволі:
на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками - у розмірі двохсот мінімальних заробітних плат;
на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками - у розмірі трьохсот сімдесяти мінімальних заробітних плат;
5) експлуатація або використання об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації чи акті готовності об'єкта до експлуатації, вчинені щодо:
об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками - у розмірі двохсот мінімальних заробітних плат;
об'єктів що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками - у розмірі трьохсот мінімальних заробітних плат;
об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками - у розмірі чотирьохсот мінімальних заробітних плат;
6) незабезпечення замовником здійснення технічного нагляду у випадках, коли такий нагляд є обов'язковим згідно із законодавством, - у розмірі шістдесяти мінімальних заробітних плат;
7) незабезпечення замовником здійснення авторського нагляду у випадках, коли такий нагляд є обов'язковим згідно із законодавством, - у розмірі ста мінімальних заробітних плат;
8) реєстрація посадовими особами органів державного архітектурно-будівельного контролю декларацій про готовність об’єкта до експлуатації, а також видача дозволів на виконання будівельних робіт, сертифікатів, оформлених з порушенням вимог законодавства, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятисот
до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
9) неподання чи несвоєчасне подання замовником інформації про передачу права на будівництво об'єкта іншому замовнику, зміну генерального підрядника чи підрядника, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, відповідальних виконавців робіт, а також про коригування проектної документації у випадках, коли подання такої інформації є обов'язковим згідно із законодавством, - у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат.".
У зв’язку з цим абзаци вісімнадцятий-тридцять другий вважати відповідно двадцять третім – тридцять сьомим.
 
Враховано частково   "2. Суб'єкти містобудування, які є замовниками будівництва об'єктів (у разі провадження містобудівної діяльності), або ті, що виконують функції замовника і підрядника одночасно, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення:
 
120. 1) виконання підготовчих робіт без повідомлення про початок їх виконання, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні - у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат;
 
   1) виконання підготовчих робіт без повідомлення про початок їх виконання, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні – у розмірі десяти мінімальних заробітних плат;
 
121. 2) виконання будівельних робіт без повідомлення про початок їх виконання щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта або будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, закінчене у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року без дозволу на виконання будівельних робіт, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні - у розмірі десяти мінімальних заробітних плат;
 
-188- Бабак А.В.
абзац 6 пункту 1 частини сьомої розділу І викласти в такій редакції:
"2) виконання будівельних робіт без повідомлення про початок їх виконання щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні - у розмірі десяти мінімальних заробітних плат";
 
Відхилено      
122. 3) виконання будівельних робіт без повідомлення про початок їх виконання, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками - у розмірі вісімнадцяти мінімальних заробітних плат;
 
-189- Новак Н.В.
у абзаці сьомому пункту 1 частини сьомої розділу І слова "вісімнадцять заробітних плат" замінити словами "двадцяти п’яти мінімальних зарплат"
 
Відхилено   2) виконання будівельних робіт без повідомлення про початок їх виконання, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні, вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), – у розмірі тридцяти шести мінімальних заробітних плат;
 
123. 4) виконання будівельних робіт без отримання дозволу на їх виконання:
 
   3) виконання будівельних робіт без отримання дозволу на їх виконання:
 
124. на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками - у розмірі дев'яноста мінімальних заробітних плат;
 
-190- Новак Н.В.
у абзаці дев’ятому пункту 1 частини сьомої розділу І слова "дев’яноста мінімальних заробітних плат" замінити словами "п’ятисот мінімальних зарплат";
 
Враховано частково   на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками (СС2), – у розмірі трьохсот сімдесяти мінімальних заробітних плат;
 
125. на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками - у розмірі трьохсот сімдесяти мінімальних заробітних плат;
 
-191- Новак Н.В.
у абзаці десятому пункту 1 частини сьомої розділу І слова "трьохсот сімдесяти мінімальних зарплат" замінити на "дев’ятсот мінімальних зарплат";
 
Враховано   на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3), – у розмірі дев'ятисот мінімальних заробітних плат;
 
126. 5) експлуатація або використання об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації чи акті готовності об'єкта до експлуатації, вчинені щодо:
 
   4) експлуатація або використання об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації чи в акті готовності об'єкта до експлуатації, вчинені щодо:
 
127. об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками - у розмірі вісімнадцяти мінімальних заробітних плат;
 
-192- Новак Н.В.
у абзаці дванадцятому пункту 1 частини сьомої розділу І слова "вісімнадцять заробітних плат" замінити словами "двадцяти п’яти мінімальних зарплат";
 
Враховано частково   об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), – у розмірі тридцяти шести мінімальних заробітних плат;
 
128. об'єктів що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками - у розмірі дев'яноста мінімальних заробітних плат;
 
-193- Новак Н.В.
у абзаці тринадцятому пункту 1 частини сьомої розділу І слова "дев’яноста мінімальних заробітних плат" замінити словами "п’ятисот мінімальних зарплат";
 
Враховано частково   об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками (СС2), – у розмірі трьохсот сімдесяти мінімальних заробітних плат;
 
129. об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками - у розмірі трьохсот сімдесяти мінімальних заробітних плат;
 
-194- Новак Н.В.
у абзаці чотирнадцятому пункту 1 частини сьомої розділу І слова "трьохсот сімдесяти мінімальних зарплат" замінити на "тисяча мінімальних зарплат"
 
Враховано частково   об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками (СС3), – у розмірі дев'ятисот мінімальних заробітних плат;
 
130. 6) незабезпечення замовником здійснення технічного нагляду у випадках, коли такий нагляд є обов'язковим згідно із законодавством, - у розмірі тридцяти шести мінімальних заробітних плат;
 
-195- Новак Н.В.
у абзаці п’ятнадцятому пункту 1 частини сьомої розділу І слова "тридцяти шести" замінити словами "сорока"
 
Враховано   5) незабезпечення замовником здійснення технічного нагляду у випадках, якщо такий нагляд є обов'язковим згідно із законодавством, – у розмірі сорока мінімальних заробітних плат;
 
131. 7) незабезпечення замовником здійснення авторського нагляду у випадках, коли такий нагляд є обов'язковим згідно із законодавством, - у розмірі сорока п'яти мінімальних заробітних плат;
 
-196- Новак Н.В.
у абзаці шістнадцятому пункту 1 частини сьомої розділу І слова "сорока п’яти" замінити словами "п’ятдесяти"
 
Враховано   6) незабезпечення замовником здійснення авторського нагляду у випадках, якщо такий нагляд є обов'язковим згідно із законодавством, – у розмірі п'ятдесяти мінімальних заробітних плат;
 
132. 8) неподання чи несвоєчасне подання замовником інформації про передачу права на будівництво об'єкта іншому замовнику, зміну генерального підрядника чи підрядника, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, відповідальних виконавців робіт, а також про коригування проектної документації у випадках, коли подання такої інформації є обов'язковим згідно із законодавством, - у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат.».
 
-197- Новак Н.В.
у абзаці сімнадцятому пункту 1 частини сьомої розділу І слова "п’яти" замінити словами "п’ятдесяти"
 
Враховано частково   7) неподання чи несвоєчасне подання замовником інформації про передачу права на будівництво об'єкта іншому замовнику, зміну генерального підрядника чи підрядника, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, відповідальних виконавців робіт, а також про коригування проектної документації у випадках, коли подання такої інформації є обов'язковим згідно із законодавством, – у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат";
 
133. у частині третій:
 
-198- Левченко Ю.В.
абзац дев’ятнадцятий пункту 1 частини сьомої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"абзац перший викласти в такій редакції:
"3. Суб'єкти містобудування, які виконують будівельні роботи, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення:";
"у пункті 1 слова ", а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні" виключити;".
У зв’язку з цим абзаци двадцятий-тридцять другий вважати відповідно двадцять другим – тридцять четвертим.
 
Враховано   у частині третій:
пункти 1-4 викласти в такій редакції:
 
134. у пункті 1 слова «, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні» виключити;
 
-199- Левченко Ю.В.
абзац дев’ятнадцятий пункту 1 частини сьомої розділу І викласти в такій редакції:
"1) виконання підготовчих робіт без повідомлення про початок
їх виконання або із порушенням вимог містобудівної документації, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, - у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат;".
 
Враховано частково   "1) виконання підготовчих робіт без повідомлення про початок їх виконання – у розмірі десяти мінімальних заробітних плат;
 
135. у пункті 2 слова «, а також наведення недостовірних даних у зазначеному повідомленні» замінити словами «щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта,»;
 
-200- Левченко Ю.В.
абзац двадцятий пункту 1 частини сьомої розділу І викласти в такій редакції:
"2) виконання будівельних робіт без повідомлення про початок
їх виконання щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, або із порушенням вимог містобудівної документації, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, - у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат;";
 
Враховано частково   2) виконання будівельних робіт без повідомлення про початок їх виконання щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, – у розмірі десяти мінімальних заробітних плат;
 
136. пункт 3 виключити;
 
-201- Левченко Ю.В.
абзац двадцять перший пункту 1 частини сьомої розділу І викласти в такій редакції:
"3) виконання будівельних робіт без направлення повідомлення про початок виконання таких робіт, або із порушенням вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил:
на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками - у розмірі ста мінімальних заробітних плат;";
 
Враховано частково      
    -202- Новак Н.В.
абзац двадцять перший пункту 1 частини сьомої розділу І викласти в такій редакції:
"у пункті 3 слово "вісімнадцяти" замінити словом "двадцяти";
 
Враховано частково    
137. пункти 4-5 викласти в такій редакції:
 
      
138. «4) виконання будівельних робіт без направлення повідомлення про початок виконання таких робіт:
 
-203- Левченко Ю.В.
абзац двадцять другий пункту 1 частини сьомої розділу І викласти в такій редакції:
"4) виконання будівельних робіт без отримання дозволу на їх виконання, а також виконання робіт, не передбачених у дозволі, або із порушенням вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, або в разі невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта чи вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил:
на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками - у розмірі трьохсот мінімальних заробітних плат;
на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками - у розмірі п’ятисот мінімальних заробітних плат;";
 
Враховано частково   3) виконання будівельних робіт без направлення повідомлення про початок виконання таких робіт:
 
139. на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками - у розмірі вісімнадцяти мінімальних заробітних плат;
 
-204- Новак Н.В.
у абзаці двадцять четвертому пункту 1 частини сьомої розділу І слово "вісімнадцяти" замінити словом "двадцяти"
 
Враховано частково   на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), – у розмірі тридцяти шести мінімальних заробітних плат;
 
140. 5) виконання будівельних робіт без отримання дозволу на їх виконання:
 
-205- Левченко Ю.В.
абзац двадцять п’ятий – сьомий пункту 1 частини сьомої розділу І заміни абзацами такого змісту:
"5) експлуатація або використання об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації чи акті готовності об'єкта до експлуатації, вчинені щодо:
об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками - у розмірі двохсот мінімальних заробітних плат;
об'єктів що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками - у розмірі трьохсот мінімальних заробітних плат;
об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками - у розмірі чотирьохсот мінімальних заробітних плат;".
У зв’язку з цим абзаци двадцять восьмий – тридцять другий вважати відповідно двадцять дев'ятим – тридцять третім.
 
Враховано частково   4) виконання будівельних робіт без отримання дозволу на їх виконання:
 
141. на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками - у розмірі дев'яноста мінімальних заробітних плат;
 
-206- Новак Н.В.
у абзаці двадцять шостому пункту 1 частини сьомої розділу І слово "дев’яноста" замінити словом "ста"
 
Враховано частково   на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками (СС2), – у розмірі трьохсот сімдесяти мінімальних заробітних плат;
 
142. на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками - у розмірі трьохсот сімдесяти мінімальних заробітних плат;»;
 
-207- Новак Н.В.
у абзаці двадцять сьомому пункту 1 частини сьомої розділу І слова "трьохсот сімдесяти" замінити словами "п’ятисот"
 
Враховано частково   на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3), – у розмірі дев'ятисот мінімальних заробітних плат";
пункт 5 виключити;
 
143. в абзаці першому частини четвертої слова «з будівництва об’єктів ІV іV категорій складності» замінити словами «з будівництва об’єктів архітектури, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками»;
 
-208- Левченко Ю.В.
абзац двадцять восьмий пункту 1 частини сьомої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"абзац перший частини четвертої викласти в новій редакції:
"4. Суб'єкти містобудування, які здійснюють господарську діяльність з будівництва об'єктів архітектури, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками за переліком видів робіт, які визначаються Кабінетом Міністрів України, що підлягає ліцензуванню, чи доручають виконання окремих видів робіт відповідальним виконавцям, які згідно із законодавством повинні мати кваліфікаційний сертифікат, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення:".
У зв’язку з цим абзаци двадцять дев'ятий – тридцять другий вважати відповідно абзацами тридцятим – тридцять третім.
 
Враховано   в абзаці першому частини четвертої слова і цифри "з будівництва об’єктів ІV іV категорій складності" замінити словами і цифрами "з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками";
 
    -209- Новак Н.В.
у абзаці двадцять восьмому пункту 1 частини сьомої розділу І слово "архітектури" замінити словом "будівництва"
 
Враховано    
144. в абзаці третьому пункту 1 частини шостої слова «без повідомлення, реєстрації декларації» замінити словами «без повідомлення»;
 
-210- Журжій А.В.
абзац 29 пункту 1 частини сьомої розділу І викласти у такій редакції:
"абзац третій пункту першого викласти в такій редакції:
"Зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, містобудівній документації, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт чи в разі виконання робіт, не передбачених у повідомленні чи дозволі на їх виконання або з порушенням вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, - у розмірі вісімнадцяти мінімальних заробітних плат";
доповнити пунктами третім та четвертим такого змісту:
"3) затвердження містобудівної документації без проведення громадських слухань, якщо їх проведення вимагається чинним законодавством, - у розмірі п'ятдесяти мінімальних заробітних плат;
4) направлення управителем фонду фінансування будівництва коштів на фінансування будівництва до моменту отримання забудовником документа, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності або після скасування (анулювання) такого документа - у розмірі двохсот мінімальних заробітних плат";
 
Відхилено   частини шосту і сьому викласти в такій редакції:
"6. Суб'єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення:
1) невиконання приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю щодо:
усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил – у розмірі п'ятнадцяти мінімальних заробітних плат;
зупинення підготовчих та будівельних робіт – у розмірі п’ятдесяти мінімальних заробітних плат;
2) недопущення посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю на об'єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій – у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат.
 
    -211- Мельник С.І.
частину сьому розділу І доповнити абзацом 30 такого змісту:
"частину щосту статті 2 доповнити пунктом 3 такого змісту:
3) зазначення недостовірних даних в акті готовності об'єкта до експлуатації - у розмірі десяти мінімальних заробітних плат."
 
Відхилено    
    -212- Левченко Ю.В.
абзац двадцять дев'ятий пункту 1 частини сьомої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"частини шосту викласти в наступній редакції:
"6. Суб'єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення:
1) невиконання припису органу державного архітектурно-будівельного контролю, щодо:
усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил - у розмірі трьохсот мінімальних заробітних плат;
зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, містобудівній документації, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт чи в разі виконання робіт, не передбачених у повідомленні чи дозволі на їх виконання або з порушенням вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, - у розмірі п’ятисот мінімальних заробітних плат;
2) недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю, на об'єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій - у розмірі двохсот мінімальних заробітних плат.
3) направлення управителем фонду фінансування будівництва коштів на фінансування будівництва без отримання забудовником документа, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності або після скасування (анулювання) або визнання недійсним документа, що дає право на виконання будівельних робіт відповідно до законодавства у сфері містобудівної діяльності, - у розмірі двохсот мінімальних заробітних плат.
4) затвердження містобудівної документації без проведення громадських слухань, якщо їх проведення вимагається чинним законодавством, - у розмірі двохсот мінімальних заробітних плат."
У зв’язку з цим абзаци тридцятий – тридцять другий вважати відповідно тридцять сьомим – тридцять дев'ятим.
 
Враховано частково    
    -213- Новак Н.В.
абзац двадцять дев’ятий пункту 1 частини сьомої розділу І доповнити такими словами:
"та слово "вісімнадцяти" замінити словом "двадцяти"
 
Враховано    
145. в абзаці першому пункту 1 та у пункті 2 частини шостої, у частині сьомій слова «центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю» у всіх відмінках замінити словами «органу державного архітектурно-будівельного контролю» у відповідному відмінку.
 
-214- Левченко Ю.В.
абзац тридцятий пункту 1 частини сьомої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"частини сьому викласти в наступній редакції:
"7. Суб'єкти містобудування, що залучаються органами державного архітектурно-будівельного контролю, до проведення перевірок, несуть відповідальність у вигляді штрафу за надання недостовірних чи необґрунтованих висновків за результатами таких перевірок у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат.".
 
Враховано   7. Суб'єкти містобудування, що залучаються органами державного архітектурно-будівельного контролю до проведення перевірок, несуть відповідальність у вигляді штрафу за надання недостовірних чи необґрунтованих висновків за результатами таких перевірок у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат";
 
146. доповнити новою частиною такого змісту:
 
   доповнити частиною тринадцятою такого змісту:
 
147. «13. Відповідальність за наведення недостовірних даних у декларації про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт, декларації про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрованих до 1 січня 2017 року, встановлюється як для об’єктів будівництва відповідного класу наслідків (відповідальності), визначеного щодо такого об’єкта.».
 
-215- Журжій А.В.
абзац 32 пункту 1 частини сьомої розділу І викласти у такій редакції:
"13. Відповідальність за наведення недостовірних даних у декларації про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт, декларації про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрованих до 1 січня 2017 року, встановлюється у розмірі, передбаченому для об’єкта будівництва відповідного класу наслідків (відповідальності)".
 
Враховано редакційно   "13. Суб’єкти містобудування несуть відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, вчинені на об’єкті, що належить до складу комплексу (будови), у межах класу наслідків (відповідальності) такого об’єкта";
у пункті 2 частини другої статті 3 слова "в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі" виключити.
 
    -216- Левченко Ю.В.
абзац тридцять другий пункту 1 частини сьомої розділу І викласти в такій редакції:
"13. Відповідальність за наведення недостовірних даних у декларації про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт, декларації про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрованих до 1 січня 2017 року, встановлюється як для об’єктів будівництва відповідного класу наслідків (відповідальності), визначеного щодо такого об’єкта.".
 
Враховано редакційно    
    -217- Суслова І.М.
у абзаці тридцять другому пункту 2 частини сьомої розділу І слова та цифри "1 січня 2017 року" замінити словами "набрання чинності цим Законом,"
 
Враховано    
    -218- Суслова І.М.
пункт 2 частини сьомої розділу І доповнити абзацом тридцять третім такого змісту:
"2) у підпункті 2 частини другої статті 3 слова "в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі" виключити.".
 
Враховано    
148. 8. Пункт 9 частини першої статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2015 р.,
 
-219- Кривошея Г.Г.
частину восьму розділу І викласти в такій редакції:
"У Законі України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 23, ст. 158) слово "архітектури" виключити."
 
Враховано   9. Пункт 9 частини першої статті 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 23, ст. 158) викласти в такій редакції:
 
149. № 23, ст. 158) викласти в такій редакції:
 
      
150. «9) будівництво об'єктів архітектури, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками - з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про архітектурну діяльність»;».
 
-220- Новак Н.В.
у абзаці другому частини восьмої розділу І слово "архітектури" виключити
 
Враховано   "9) будівництво об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, – з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про архітектурну діяльність".
 
151. 9. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122 із наступними змінами):
 
   1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
152. 1) статтю 96 викласти у такій редакції:
 
-221- Кривошея Г.Г.
пункт 1 частини дев’ятої розділу І викласти в такій редакції:
"у статтю 96 внести відповідні зміни:
1) слова "трьохсот п'ятдесяти до чотирьохсот" замінити словами "чотирьохсот до п'ятисот";
2) слова "чотирьохсот до п'ятисот" замінити словами "шестисот до семисот";
3) слова "шестисот до семисот" замінити словами "семисот до восьмисот";
4) слова "двохсот п'ятдесяти до трьохсот п'ятдесяти" замінити словами "трьохсот п'ятдесяти до чотирьохсот";
5) слова "п’ятисот до шестисот" замінити словами "шестисот до семисот";
6) слова "шестисот до семисот" замінити словами "семисот до восьмисот";
7) абзац тридцятий викласти в такій редакції:
"Примітка. 1. Відповідальність за наведення недостовірних даних у декларації про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт, декларації про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрованих до набрання чинності цим Законом, встановлюється як для об’єктів будівництва відповідного класу наслідків (відповідальності), визначеного для такого об’єкта.
2. Громадяни та/або посадові особи несуть відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, вчинені на об’єкті, який входить до складу комплексу (будови), в межах класу наслідків (відповідальності) такого об’єкту."
 
Враховано редакційно   1) статтю 96 викласти в такій редакції:
"Стаття 96. Порушення вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва
 
    -222- Суслова І.М.
пункт 1 частини дев’ятої розділу І викласти в такій редакції:
"1) статтю 96 викласти у такій редакції:
"Порушення вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил та затверджених проектних рішень під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів чи споруд -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Виконання підготовчих робіт без направлення повідомлення про початок виконання зазначених робіт, у випадках, коли направлення такого повідомлення є обов'язковим, а також наведення недостовірних даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт -
тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Виконання будівельних робіт без направлення повідомлення про початок виконання зазначених робіт щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні -
тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п'ятдесяти до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Виконання будівельних робіт без направлення повідомлення про початок виконання зазначених робіт, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні, вчинені щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, -
тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання, або виконання будівельних робіт, не передбачених у дозволі, вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками -
тягнуть за собою накладення штрафу від тисячі до тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Діяння, передбачене частиною шостою цієї статті, вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками, -
тягне за собою накладення штрафу від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Експлуатація об'єктів, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, вчинені щодо об'єктів, будівництво яких здійснювалось на підставі будівельного паспорта, -
тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п'ятдесяти до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Експлуатація об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, вчинені щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, -
тягнуть за собою накладення штрафу п’ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Експлуатація об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у акті готовності об’єкта до експлуатації, вчинені щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками -
тягне за собою накладення штрафу тисячі до тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Діяння, передбачене частиною десятою цієї статті, вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками, -
тягне за собою накладення штрафу від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Незабезпечення замовником здійснення авторського нагляду у випадках, коли такий нагляд є обов'язковим згідно з вимогами законодавства, -
тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Незабезпечення замовником здійснення технічного нагляду у випадках, коли такий нагляд є обов'язковим згідно з вимогами законодавства, -
тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Неподання чи несвоєчасне подання замовником інформації про передачу права на будівництво об'єкта іншому замовнику, зміну генерального підрядника чи підрядника, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, відповідальних виконавців робіт, а також про коригування проектної документації у випадках, коли подання такої інформації є обов'язковим, -
тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Враховано    
153. «Порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджених проектних рішень під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів чи споруд -
 
-223- Левченко Ю.В.
абзац другий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджених проектних рішень під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів чи споруд – ".
 
Враховано редакційно   Порушення вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил та затверджених проектних рішень під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів чи споруд –
 
154. тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-224- Левченко Ю.В.
абзац третій пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Враховано   тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб – від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
155. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -
 
-225- Левченко Ю.В.
абзац четвертий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -".
 
Враховано   Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, –
 
156. тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-226- Левченко Ю.В.
абзац п’ятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.".
 
Враховано редакційно   тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб – від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
157. Виконання підготовчих робіт без направлення повідомлення про початок виконання зазначених робіт, у випадках, коли направлення такого повідомлення є обов'язковим, а також наведення недостовірних даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт -
 
-227- Левченко Ю.В.
абзац шостий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Виконання підготовчих робіт без направлення повідомлення про початок виконання зазначених робіт, у випадках, коли направлення такого повідомлення є обов'язковим, а також наведення недостовірних даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт –"
 
Враховано   Виконання підготовчих робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт, якщо подання такого повідомлення є обов'язковим, а також наведення недостовірних даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт –
 
158. тягнуть за собою накладення штрафу від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-228- Левченко Ю.В.
абзац сьомий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Враховано   тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
159. Виконання будівельних робіт без направлення повідомлення про початок виконання зазначених робіт щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні -
 
-229- Левченко Ю.В.
абзац восьмий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Виконання будівельних робіт без направлення повідомлення про початок виконання зазначених робіт або із порушенням вимог містобудівної документації, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні –"
 
Відхилено   Виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні –
 
    -230- Новак Н.В.
у абзаці восьмому пункту 1 частини дев’ятої розділу І слово "направлення" виключити
 
Відхилено    
160. тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п'ятдесяти до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-231- Левченко Ю.В.
абзац дев'ятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Відхилено   тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п'ятдесяти до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
161. Виконання будівельних робіт без направлення повідомлення про початок виконання зазначених робіт, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні, вчинені щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, -
 
-232- Левченко Ю.В.
абзац десятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Виконання будівельних робіт без направлення повідомлення про початок виконання зазначених робіт або із порушенням вимог містобудівної документації, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні, вчинені щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, -".
 
Відхилено   Виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні, вчинені щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), крім порушень, передбачених частиною четвертою цієї статті, –
 
    -233- Новак Н.В.
у абзаці десятому пункту 1 частини дев’ятої розділу І слово "направлення" виключити;
 
Відхилено    
162. тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот п'ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-234- Левченко Ю.В.
абзац одинадцятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
 
Враховано   тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
163. Виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання, вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками -
 
-235- Левченко Ю.В.
абзац дванадцятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання, або виконання будівельних робіт, не передбачених у дозволі, або із порушенням вимог містобудівної документації, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, а також подання недостовірних даних для отримання дозволу, вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками –"
 
Враховано редакційно   Виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання, вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками (СС2), –
 
164. тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-236- Левченко Ю.В.
абзац тринадцятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягнуть за собою накладення штрафу від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Враховано редакційно   тягне за собою накладення штрафу від тисячі до тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
165. Діяння, передбачене частиною шостою цієї статті, вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками, -
 
-237- Левченко Ю.В.
абзац чотирнадцятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Діяння, передбачене частиною шостою цієї статті, вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками, -"
 
Враховано   Діяння, передбачене частиною шостою цієї статті, вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3), –
 
166. тягне за собою накладення штрафу від шестисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-238- Левченко Ю.В.
абзац п’ятнадцятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягне за собою накладення штрафу від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Відхилено   тягне за собою накладення штрафу від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
    -239- Мельник С.І.
пункт 1 частини дев'ятої розділу І доповнити абзацом такого змісту:
"Зазначення недостовірних даних в акті перевірки об’єкта -
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю, які проводять перевірку та підписують акт перевірки об’єкта, від п’ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Відхилено    
167. Експлуатація об'єктів, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, вчинені щодо об'єктів, будівництво яких здійснювалось на підставі будівельного паспорта, -
 
-240- Левченко Ю.В.
абзац шістнадцятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Експлуатація об'єктів, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, вчинені щодо об'єктів, будівництво яких здійснювалось на підставі будівельного паспорта, -"
 
Враховано   Експлуатація об'єктів, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, вчинені щодо об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, –
 
168. тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п'ятдесяти до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-241- Левченко Ю.В.
абзац сімнадцятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Враховано частково   тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п'ятдесяти до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
169. Експлуатація об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, вчинені щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, -
 
-242- Левченко Ю.В.
абзац вісімнадцятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Експлуатація об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, вчинені щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, -"
 
Враховано   Експлуатація об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, вчинені щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), крім порушень, передбачених частиною восьмою цієї статті,–
 
170. тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-243- Левченко Ю.В.
абзац дев’ятнадцятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягнуть за собою накладення штрафу від шестисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Відхилено   тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
171. Експлуатація об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у акті готовності об’єкта до експлуатації, вчинені щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками -
 
-244- Левченко Ю.В.
абзац двадцятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Експлуатація об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у акті готовності об’єкта до експлуатації, вчинені щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками –"
 
Враховано   Експлуатація об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних в акті готовності об’єкта до експлуатації, вчинені щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками (СС2), –
 
172. тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-245- Левченко Ю.В.
абзац двадцять перший пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягне за собою накладення штрафу від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Відхилено   тягнуть за собою накладення штрафу від тисячі до тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
173. Діяння, передбачене частиною десятою цієї статті, вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками, -
 
-246- Левченко Ю.В.
абзац двадцять другий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Діяння, передбачене частиною десятою цієї статті, вчинене щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів зі значними наслідками, -"
 
Враховано   Діяння, передбачені частиною десятою цієї статті, вчинені щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3), –
 
174. тягне за собою накладення штрафу від шестисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-247- Левченко Ю.В.
абзац двадцять третій пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягне за собою накладення штрафу від п’яти до семи тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Відхилено   тягнуть за собою накладення штрафу від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
175. Незабезпечення замовником здійснення авторського нагляду у випадках, коли такий нагляд є обов'язковим згідно з вимогами законодавства, -
 
-248- Левченко Ю.В.
абзац двадцять четвертий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Незабезпечення замовником здійснення авторського нагляду у випадках, коли такий нагляд є обов'язковим згідно з вимогами законодавства,-"
 
Враховано   Незабезпечення замовником здійснення авторського нагляду, якщо такий нагляд є обов'язковим згідно з вимогами законодавства, –
 
176. тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-249- Левченко Ю.В.
абзац двадцять п’ятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Враховано   тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
177. Незабезпечення замовником здійснення технічного нагляду у випадках, коли такий нагляд є обов'язковим згідно з вимогами законодавства, -
 
-250- Левченко Ю.В.
абзац двадцять шостий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Незабезпечення замовником здійснення технічного нагляду у випадках, коли такий нагляд є обов'язковим згідно з вимогами законодавства, -"
 
Враховано   Незабезпечення замовником здійснення технічного нагляду, якщо такий нагляд є обов'язковим згідно з вимогами законодавства, –
 
178. тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-251- Левченко Ю.В.
абзац двадцять сьомий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Враховано   тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
179. Неподання чи несвоєчасне подання замовником інформації про передачу права на будівництво об'єкта іншому замовнику, зміну генерального підрядника чи підрядника, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, відповідальних виконавців робіт, а також про коригування проектної документації у випадках, коли подання такої інформації є обов'язковим, -
 
-252- Левченко Ю.В.
абзац двадцять восьмий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Неподання чи несвоєчасне подання замовником інформації про передачу права на будівництво об'єкта іншому замовнику, зміну генерального підрядника чи підрядника, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, відповідальних виконавців робіт, а також про коригування проектної документації у випадках, коли подання такої інформації є обов'язковим, -"
 
Враховано   Неподання чи несвоєчасне подання замовником інформації про передачу права на будівництво об'єкта іншому замовнику, зміну генерального підрядника чи підрядника, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, відповідальних виконавців робіт, а також про коригування проектної документації, якщо подання такої інформації є обов'язковим, –
 
180. тягне за собою накладення штрафу від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
-253- Левченко Ю.В.
абзац двадцять дев'ятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Враховано   тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";
 
181. Примітка. Відповідальність за наведення недостовірних даних у декларації про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт, декларації про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрованих до
 
-254- Левченко Ю.В.
абзац тридцятий пункту 1 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Примітка. Відповідальність за наведення недостовірних даних у декларації про початок виконання підготовчих та (або) будівельних робіт, декларації про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрованих до 1 січня 2017 року встановлюється, як об’єктів будівництва відповідного класу наслідків (відповідальності), визначеного для такого об’єкта."
 
Враховано редакційно      
182. 1 січня 2017 року, встановлюється як для об’єктів будівництва відповідного класу наслідків (відповідальності), визначеного щодо такого об’єкта.».
 
-255- Суслова І.М.
у абзаці тридцятому пункту 1 частини дев'ятої розділу І слова та цифри "1 січня 2017 року" замінити словами "набрання чинності цим Законом"
 
Враховано      
    -256- Шпенов Д.Ю.
пункт 1 частини дев'ятої розділу І доповнити абзацами такого змісту:
"Не встановлення або порушення замовником будівництва у цивільно-правовому договорі з фізичною особою про купівлю-продаж майнових прав (інвестування, фінансування будівництва) на квартиру (об'єкт інвестування) у багатоквартирному житловому будинку крайнього строку завершення його будівництва та введення в експлуатацію,-
тягнуть за собою накладання штрафу від трьохсот п'ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ненадання замовником будівництва або експлуатуючою організацією для ознайомлення чи зняття копій на запит фізичної особи-покупця (власника квартири) проектної документації щодо багатоквартирного житлового будинку на будь-якій стадії його будівництва та після його завершення,-
тягнуть за собою накладання штрафу від трьохсот п'ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Відхилено    
183. 2) у статті 96-1:
 
   2) частини першу, третю і четверту статті 96-1 викласти в такій редакції:
 
184. в абзаці першому частини першої слова «категорії складності» замінити словами «класу наслідків (відповідальності)»;
 
-257- Левченко Ю.В.
абзац другий пункту 2 частини дев'ятої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"частину першу викласти в наступній редакції:
"Передача замовнику проектної документації для виконання будівельних робіт на об'єкті, розробленої з порушенням вимог законодавства, містобудівної документації, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, будівельних норм, державних стандартів і правил, у тому числі неврахування громадських інтересів чи вимог щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, передбачення приладів обліку води і теплової енергії, а також за надання недостовірної інформації, у т. ч. за заниження класу наслідків (відповідальності) об'єкта будівництва -
тягнуть за собою накладення штрафу на головного архітектора проекту, головного інженера проекту, експерта, інших відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат, від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.".
 
Враховано редакційно   "Передача замовнику проектної документації для виконання будівельних робіт на об'єкті, розробленої з порушенням вимог законодавства, містобудівної документації, вихідних даних для проектування об'єктів, будівельних норм, стандартів і правил, у тому числі щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, передбачення приладів обліку води і теплової енергії, а також заниження класу наслідків (відповідальності) об'єкта –
тягнуть за собою накладення штрафу на головного архітектора проекту, головного інженера проекту, експерта, інших відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат, від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";
"Порушення строків надання замовникові містобудівних умов та обмежень, будівельного паспорта забудови земельної ділянки, вимагання у замовника документів, не передбачених законодавством, надання таких документів з порушенням установленого порядку, містобудівної документації на місцевому рівні, будівельних норм, стандартів і правил, порушення строків надання замовникові висновків (звітів) експертизи проектної та містобудівної документації, надання таких висновків (звітів) з порушенням установленого порядку, а також вимагання під час проведення експертизи документів, не передбачених законодавством, –
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
185. абзац перший частини четвертої викласти в такій редакції:
 
      
186. «Порушення строків видачі (відмови у видачі) дозволу на виконання будівельних робіт, реєстрації (відмови в реєстрації) декларації про готовність об'єкта до експлуатації та видачі (відмови у видачі) сертифіката, який видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, вимагання під час реєстрації таких декларацій та видачі дозволів і сертифікатів документів, не передбачених законодавством, видача сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, збудованого з порушенням будівельних норм, -»;
 
-258- Бабак А.В.
абзац 4 пункту 2 частини дев’ятої розділу 1 викласти в такій редакції:
"Порушення строків та вимог законодавства щодо видачі (відмови у видачі) дозволу на виконання будівельних робіт, реєстрації (відмови в реєстрації) декларації про готовність об'єкта до експлуатації та видачі (відмови у видачі) сертифіката, який видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, вимагання під час реєстрації таких декларацій та видачі дозволів і сертифікатів документів, не передбачених законодавством, видача сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, збудованого з порушенням будівельних норм, -";
 
Враховано   Порушення вимог закону та строків видачі (відмови у видачі) дозволу на виконання будівельних робіт, реєстрації (повернення) декларації про готовність об'єкта до експлуатації та видачі (відмови у видачі) сертифіката, який видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, вимагання під час реєстрації такої декларації, видачі дозволів і сертифікатів документів, не передбачених законодавством, видача сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, збудованого з порушенням будівельних норм, –
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";
3) абзац перший частини третьої статті 188-42 викласти в такій редакції:
"Невиконання законних вимог (приписів) головних інспекторів будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, виданих ними під час здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду";
 
    -259- Левченко Ю.В.
абзац четвертий пункту 2 частини дев'ятої розділу І викласти в такій редакції:
"Порушення строків видачі (відмови у видачі) дозволу на виконання будівельних робіт, реєстрації (відмови в реєстрації) декларації про готовність об'єкта до експлуатації та видачі (відмови у видачі) сертифіката, який видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, вимагання під час реєстрації таких декларацій та видачі дозволів і сертифікатів документів, не передбачених законодавством, видача сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, збудованого з порушенням будівельних норм, -".
 
Враховано    
    -260- Бабак А.В.
пункт 2 частини дев’ятої розділу І доповнити абзацами 5-6 такого змісту:
"абзац другий частини четвертої викласти в такій редакції:
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.";
 
Враховано    
    -261- Суслова І.М.
після пункту 2 частини дев’ятої розділу І доповнити пунктом 2-1 такого змісту:
"3) у частині третій статті 188-42 слова "в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі" #102623
 
Враховано редакційно    
187. 3) частину другу статті 244-6 викласти в такій редакції:
 
-262- Левченко Ю.В.
пункт 3 частини дев'ятої розділу І викласти в новій редакції:
"3) частини першу-третю статті 2446 викласти в такій редакції:
"Органи державного архітектурно-будівельного контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, порушенням законодавства під час планування та забудови територій та невиконанням приписів чи інших законних вимог посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю, а також щодо створення перешкод для діяльності цих органів або їхніх посадових осіб, ненадання їм необхідної інформації або надання недостовірної інформації, вчинення інших перешкод для виконання покладених на них обов'язків (статті 96, 961 (крім частин третьої - п'ятої), частини перша та друга статті 18842)."
"Від імені органів державного архітектурно-будівельного контролю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
керівники виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних рад - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, розташованих в межах населених пунктів (статті 96, 961 (крім частин третьої - п'ятої), частини перша та друга статті 18842);
керівники виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю міських рад - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними та середніми наслідками, розташованих в межах відповідних міст (статті 96, 961 (крім частин третьої - п'ятої), частини перша та друга статті 18842);
керівники структурних підрозділів з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними та середніми наслідками, розташованих в межах міст Києва та Севастополя (статті 96, 961 (крім частин третьої - п'ятої), частини перша та друга статті 18842);
головні інспектори будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними, середніми та значними наслідками, розташованих за межами населених пунктів і на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, щодо усіх об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками в межах населених пунктів, щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками, розташованих в межах сіл та селищ, а також щодо об’єктів, розташованих в межах населених пунктів, в яких не утворено органів державного архітектурно-будівельного контролю (статті 96, 961 (крім частин третьої - п'ятої), частини перша та друга статті 18842).
Орган державного архітектурно-будівельного нагляду розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства з питань надання документів, необхідних для здійснення будівництва, невиконанням приписів чи інших законних вимог головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, а також щодо створення перешкод для їхньої діяльності, ненадання їм необхідної інформації або надання недостовірної інформації, вчинення інших перешкод для виконання покладених на них обов'язків (частини третя - п'ята статті 961, частина третя статті 18842).";"

 
Враховано редакційно   4) текст статті 244-6 викласти в такій редакції:
"Органи державного архітектурно-будівельного контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва, порушенням законодавства під час планування та забудови територій та невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю (статті 96, 96-1 (крім частин третьої – п'ятої), частини перша та друга статті 188-42).
Від імені органів державного архітектурно-будівельного контролю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
керівники виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад (крім міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей) – щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), або щодо об’єктів будівництва І та ІІ категорій складності, розташованих у межах населених пунктів (статті 96, 96-1 (крім частин третьої – п'ятої), частини перша та друга статті 188-42);
керівники виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей, структурних підрозділів з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій – щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1) та середніми (СС2) наслідками, або щодо об’єктів будівництва І, ІІ, ІІІ та ІV категорій складності, розташованих у межах відповідних населених пунктів (статті 96, 96-1 (крім частин третьої – п'ятої), частини перша та друга статті 188-42);
головні інспектори будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, – щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1), середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, або щодо об’єктів будівництва І, ІІ, ІІІ, ІV та V категорій складності, розташованих за межами населених пунктів і на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками (СС2), або щодо об’єктів будівництва ІІІ та ІV категорій складності, розташованих у межах сіл, селищ та міст (крім міст, які є адміністративними центрами областей, міст Києва та Севастополя), щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3), або щодо об’єктів будівництва V категорії складності, розташованих у межах населених пунктів, а також щодо об’єктів, розташованих у межах населених пунктів, в яких не утворено органів державного архітектурно-будівельного контролю (статті 96, 96-1 (крім частин третьої – п'ятої), частини перша та друга статті 188-42).
Орган державного архітектурно-будівельного нагляду розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства з питань надання документів, необхідних для здійснення будівництва, невиконанням вимог (приписів) головних інспекторів будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (частини третя – п'ята статті 96-1, частина третя статті 188-42).
Від імені органу державного архітектурно-будівельного нагляду розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право головні інспектори будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (частини третя – п'ята статті 96-1, частина третя статті 188-42)".
 
188. «Від імені органів державного архітектурно-будівельного контролю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
 
      
189. керівники виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних рад - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, розташованих в межах населених пунктів (статті 96, 96-1 (крім частин третьої - п'ятої), частини перша та друга статті 188-42);
 
      
190. керівники виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю міських рад - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними та середніми наслідками, розташованих в межах відповідних міст (статті 96, 96-1 (крім частин третьої - п'ятої), частини перша та друга статті 188-42);
 
      
191. керівники структурних підрозділів з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними та середніми наслідками, розташованих в межах міст Києва та Севастополя (статті 96, 96-1 (крім частин третьої - п'ятої), частини перша та друга статті 188-42);
 
      
192. головні інспектори будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними, середніми та значними наслідками, розташованих за межами населених пунктів і на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, щодо усіх об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з значними наслідками в межах населених пунктів, щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками, розташованих в межах сіл та селищ, а також щодо об’єктів, розташованих в межах населених пунктів, в яких не утворено органів державного архітектурно-будівельного контролю (статті 96, 96-1 (крім частин третьої - п'ятої), частини перша та друга статті 188-42).».
 
-263- Суслова І.М.
абзаци третій-шостий пункту 3 частини дев'ятої розділу І замінити абзацами такого змісту:
"керівники виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад (крім міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей) - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками, розташованих в межах населених пунктів (статті 96, 961 (крім частин третьої - п'ятої), частини перша та друга статті 18842);
керівники виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю міських рад населених пунктів, які є адміністративними центрами областей, структурними підрозділами з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій – щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними та середніми наслідками, розташованих в межах відповідних населених пунктів (статті 96, 961 (крім частин третьої - п'ятої), частини перша та друга статті 18842);
головні інспектори будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду – щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними, середніми та значними наслідками, розташованих за межами населених пунктів і на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками, розташованих в межах сіл, селищ та міст (крім міст, які є адміністративними центрами областей, міст Києва та Севастополя), щодо усіх об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками, розташованих в межах населених пунктів, а також щодо об’єктів, розташованих в межах населених пунктів, в яких не утворено органів державного архітектурно-будівельного контролю (статті 96, 961 (крім частин третьої - п'ятої), частини перша та друга статті 18842).
Орган державного архітектурно-будівельного нагляду розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства з питань надання документів, необхідних для здійснення будівництва, невиконанням законних вимог (приписів) головних інспекторів будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (частини третя - п'ята статті 961, частина третя статті 18842).
Від імені органу державного архітектурно-будівельного нагляду розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право головні інспектори будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (частини третя - п'ята статті 961, частина третя статті 18842).".

 
Враховано      
    -264- Журжій А.В.
частину дев'яту розділу І доповнити пунктом 4 такого змісту:
"4) статтю 258 доповнити частиною восьмою такого змісту:
"У разі недопущення посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю на об’єкти будівництва під час здійснення ними державного архітектурно-будівельного контролю, а також за відсутності уповноваженого представника суб'єкта містобудування на об’єкті будівництва, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Копія постанови у справі про адміністративне правопорушення надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом трьох днів з дня винесення такої постанови".
 
Відхилено    
    -265- Кривошея Г.Г.
Розділ І доповнити частиною десятою такого змісту:
"10. У колонці "Назва документа дозвільного характеру" пункт 121 Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженого Законом України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 47, ст. 532) викласти в такій редакції:
"121. Сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками".
 
Відхилено    
    -266- Левченко Ю.В.
частину дев’яту розділу І доповнити пунктами 4-5 такого змісту:
"4) доповнити статтю 258 частиною восьмою наступного змісту:
"У разі недопущення посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю на об’єкти будівництва під час здійснення ними державного архітектурно-будівельного контролю, а також за відсутності відповідальної особи на об’єкті будівництва, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Копія постанови у справі про адміністративне правопорушення надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом трьох днів з дня винесення такої постанови.";
5) пункт 1 частини другої статті 262 після тексту "транзитного проїзду через територію України, " доповнити наступним текстом "у разі недопущення посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю на об’єкти будівництва під час здійснення ними державного архітектурно-будівельного контролю чи в разі невиконання законних вимог посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю,".
 
Відхилено    
    -267- Левченко Ю.В.
Розділ І доповнити новою частиною такого змісту:
"10. Підпункт 1 пункту "б" частини першої статті 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, № 24, ст.170 із наступними змінами) викласти в такій редакції:
"1) надання (отримання), відмова у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у…"
 
Відхилено    
193. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
194. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2017 року, крім пункту 6 розділу ІІ цього Закону, який набирає чинності з дня його опублікування.
 
-268- Суслова І.М.
у частині першій розділу ІІ слова та цифри "1 січня 2017 року" замінити словами "через три місяці з дня його опублікування ".
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності через чотири місяці з дня його опублікування.
Абзац сьомий підпункту 2 пункту 7 розділу І діє до 1 січня 2019 року.
 
195. 2. Зареєстровані декларації про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт до набрання чинності цим Законом, є чинними до завершення будівництва об’єктів, крім випадків їх скасування відповідно до пункту 3 цього розділу.
 
   2. Зареєстровані до набрання чинності цим Законом декларації про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт є чинними до завершення будівництва об’єктів, крім випадків їх скасування відповідно до пункту 3 цього розділу.
 
196. 3. Зареєстровані декларації про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт до набрання чинності цим Законом, можуть бути скасовані, у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України, відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю, у разі:
 
   3. Зареєстровані до набрання чинності цим Законом декларації про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт можуть бути скасовані відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у разі:
 
197. 1) подання замовником заяви про скасування декларації про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт;
 
   1) подання замовником заяви про скасування декларації про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт;
 
198. 2) наявності відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою;
 
   2) наявності відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем (замовником), смерті фізичної особи – замовника або визнання її безвісно відсутньою;
 
199. 3) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю;
 
-269- Левченко Ю.В.
пункт 3 частини третьої розділу ІІ викласти в такій редакції:
"3) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта чи вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю;";
 
Враховано   3) встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства, невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю;
 
200. 4) скасування містобудівних умов та обмежень;
 
-270- Левченко Ю.В.
пункт 4 частини третьої розділу ІІ викласти в такій редакції:
"4) скасування містобудівних умов та обмежень або в разі ненадання містобудівних умов та обмежень;";
 
Враховано частково   4) скасування містобудівних умов та обмежень;
 
201. 5) виявлення органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта.
 
-271- Левченко Ю.В.
пункт 5 частини третьої розділу ІІ викласти в такій редакції:
"5) виявлення органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у зареєстрованій декларації, та/або в разі наявності даних, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта;";
 
Враховано   5) виявлення органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без належно затвердженого проекту або будівельного паспорта;
6) виконання будівельних робіт, не передбачених згідно з декларацією про початок виконання будівельних робіт.
 
    -272- Левченко Ю.В.
частину третю розділу ІІ доповнити новими пунктами такого змісту:
"6) видалення зелених насаджень із порушенням порядку, установленого чинним законодавством України;
7) у разі перешкоджання проведенню перевірки посадовими особами органу державного архітектурно-будівельного контролю;
8) якщо протягом трьох місяців з дня реєстрації декларації на виконання будівельних робіт не розпочато будівельні роботи;
9) у випадку виконання будівельних робіт, не зазначених у декларації на виконання будівельних робіт."
 
Враховано частково    
202. 4. Внесення змін до зареєстрованих у встановленому законодавством порядку декларацій про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт, а також надання іншої інформації обов’язковість якої для замовників визначена законодавством, здійснюється в порядку, визначеному законодавством для об’єктів будівництва відповідного класу наслідків (відповідальності).
 
-273- Кривошея Г.Г.
Розділ ІІ доповнити новою частиною п’ятою такого змісту:
"5. Порядок проведення експертизи проектної документації, подання документів, що дають право на виконання підготовчих та/або будівельних робіт, прийняття закінчених будівництвом об’єктів в експлуатацію та здійснення державного архітектурно-будівельного контролю щодо комплексів (будов), до складу яких входять об’єкти різного класу наслідків (відповідальності), визначається Кабінетом Міністрів України.".
У зв’язку з цим пункти 5, 6 вважати відповідно пунктами 6, 7.
 
Враховано   4. Внесення змін до зареєстрованих в установленому законодавством порядку декларацій про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт, а також надання іншої інформації, обов’язковість якої для замовників визначена законодавством, здійснюється в порядку, визначеному законодавством для об’єктів будівництва відповідного класу наслідків (відповідальності).
5. З дня набрання чинності цим Законом об'єкти будівництва:
І та ІІ категорій складності належать відповідно до об’єктів з незначними (СС1) наслідками;
ІІІ та ІV категорій складності належать відповідно до об’єктів з середніми (СС2) наслідками;
V категорії складності належать відповідно до об’єктів із значними (СС3) наслідками.
6. Порядок проведення експертизи проектної документації, подання документів, що дають право на виконання підготовчих та/або будівельних робіт, прийняття закінчених будівництвом об’єктів в експлуатацію та здійснення державного архітектурно-будівельного контролю щодо комплексів (будов), до складу яких належать об’єкти різного класу наслідків (відповідальності), визначається Кабінетом Міністрів України.
7. Орган державного архітектурно-будівельного контролю починає здійснювати повноваження, визначені цим Законом, на наступний день після затвердження акта спільної комісії.
8. Виконавчі органи міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, які на день набрання чинності цим Законом здійснюють повноваження у сфері державного архітектурно-будівельного контролю, визначені статтею 7 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", щодо об’єктівІ, ІІ, ІІІ, ІV категорій складності, продовжують здійснювати надані повноваження щодо об'єктів незначного (СС1) та середнього (СС2) класу наслідків (відповідальності).
 
    -274- Одарченко Ю.В.
Розділ ІІ доповнити частиною 5 наступного змісту:
"5. Встановити, що до 1 січня 2018 року багатоквартирні житлові будинки, будівництво яких розпочалося до набрання чинності цим Законом, можуть бути введені в експлуатацію незалежно від того, чи має замовник будівництва чи забудовник на момент завершення будівництва чинне право власності або користування земельною ділянкою, на якій розміщується об'єкт будівництва, за умови відсутності у замовника будівництва або забудовника заборгованості зі сплати орендної плати за користування земельною ділянкою, на якій розташований відповідний об'єкт будівництва, або земельного податку, а також відсутності несплачених штрафних санкцій за порушення у сфері містобудівної діяльності, постанови про стягнення яких набрали чинності. У разі введення в експлуатацію такого багатоквартирного будинку оформлення права власності в ньому здійснюється без надання документів, що підтверджуються право володіння або користування земельною ділянкою".
У зв'язку з цим, частини 5-6 розділу ІІ законопроекту вважати частинами 6-7.
 
Відхилено    
    -275- Гальченко А.В.
Розділ ІІ доповнити частиною наступного змісту:
#102623
 
Враховано редакційно    
203. 5. Закони та інші нормативно-правові акти діють в частині, що не суперечить цьому Закону.
 
      
204. 6. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
 
   9. Кабінету Міністрів України у чотиримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
 
205. забезпечити прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону;
 
   забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
 
206. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
207. забезпечити приведення органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

-276- Сажко С.М.
Розділ ІІ доповнити частиною 5 такого змісту:
"5. Експертиза об'єктів, що введені в експлуатацію або пройшли експертизу до набрання чинності цим Законом, не є обов'язковою."
у зв'язку з цим, частини 5-6 розділу ІІ законопроекту вважати частинами 6-7.
 
Відхилено   забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.