Кількість абзаців - 187 Таблиця поправок


Про приватну детективну (розшукову) діяльність (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
-1- Міщенко С.Г.
Потребують усунення технічні недоліки: використання одночасно різних за змістовним наповненням понять «клієнт» (стаття 1) та «замовник» (стаття 15); використання новітніх термінів, зміст яких потребує чіткого законодавчого визначення: «грубе порушення вимог цього Закону та інших актів законодавства» (стаття 9), «розшукове дослідження» (стаття 15), «шантаж» (стаття 16), «детективне дослідження» (стаття 16).
 
Враховано частково   З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
1. Про приватну детективну (розшукову) діяльність
 
-2- Сотник О.С.
Пропонуємо змінити назву законопроекту з «Про приватну детективну (розшукову) діяльність» на «Про приватні детективні послуги»;
Обґрунтування:
У відповідності до Директиви 2006/123/ЄС Європейського парламенту та Ради Європи «Про послуги на внутрішньому ринку» від 12 грудня 2006 року детективна діяльність відноситься до сфери послуг. У зв’язку з тим, що Україна імплементує законодавство ЄС та має намір узгодити національне законодавство України з європейським, вважаємо, що потрібно використати концептуальний підхід ЄС і запровадити саме поняття «детективні послуги».
 
Відхилено   Про приватну детективну (розшукову) діяльність
 
2. Цей Закон визначає загальні правові засади організації приватної детективної (розшукової) діяльності в Україні як одного з шляхів забезпечення конституційних гарантій людини та громадянина на захист своїх законних прав та інтересів.
 
-3- Сотник О.С.
Преамбулу законопроекту пропонуємо викласти у новій редакції:
«Цей Закон визначає правові засади надання приватних детективних послуг в Україні як гарантії забезпечення конституційних прав і свобод людини та громадянина.»
Обґрунтування:
Вважаємо, що запровадження детективних послуг потрібно розглядати як гарантію забезпечення прав людини, а не шлях забезпечення прав.
 
Відхилено   Цей Закон визначає загальні правові засади організації приватної детективної (розшукової) діяльності в Україні як одного з шляхів забезпечення конституційних гарантій людини та громадянина на захист своїх законних прав та інтересів.
 
3. Розділ І
 
   Розділ І
 
4. Загальні положення
 
   Загальні положення
 
5. Стаття 1. Визначення основних термінів
 
-4- Шипко А.Ф.
Статтю 1 доповнити частиною першою у наступній редакції:
«У цьому Законі нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:»
Обґрунтування: У такому випадку терміни та їх дефініції будуть вважатись абзацами частини першої, що буде більш коректним з точки зору технічного проектування проекту, а також полегшить, при потребі, внести зміни до цієї статті.
 
Враховано   Стаття 1. Визначення термінів
1. У цьому Законі нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:
 
    -5- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
У всіх статтях проекту провести поділ статей на частини з відповідним присвоєнням номеру частини арабськими цифрами.
 
Враховано    
    -6- Сотник О.С.
Статтю 1 проекту закону пропонуємо викласти у новій редакції
«Стаття 1. Визначення основних термінів
1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
1) приватний детектив – громадянин України, який надає приватні детективні послуги на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом;
2) детективні послуги – незалежна професійна діяльність приватних детективів на платній договірній основі, яка спрямована на задоволення потреб фізичних та юридичних осіб щодо забезпечення їхніх прав і свобод;
3) клієнт - фізична або юридична особа, якій надаються приватні детективні послуги;
4) договір про надання приватних детективних послуг – це домовленість, за якою одна сторона (приватний детектив) зобов’язується надати приватні детективні послуги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені цим Законом та договором, а клієнт зобов’язується оплатити надання послуг та фактичні витрати, необхідні для виконання договору;
5) конфлікт інтересів - суперечність між особистими інтересами приватного детектива та його професійними правами і обов’язками, наявність якої може вплинути на об’єктивність або неупередженість під час виконання приватним детективом його професійних обов’язків, а також на вчинення чи невчинення ним дій під час надання приватних детективних послуг;
6) суб’єкт надання приватних детективних послуг – приватний детектив, об’єднання приватних детективів (детективне агентство).»
Обґрунтування:
Пропонуємо визначити, що приватним детективом може бути виключно громадянин України, оскільки приватному детективу надається широке коло прав щодо збирання інформації. Окрім того, пропонуємо визначити поняття «конфлікту інтересів», «суб’єкт надання приватних детективних послуг». Також, пропонуємо змінити основу надання детективних послуг і вказати, що вони можуть надаватись виключно на платній, оскільки це може бути джерелом корупційної діяльності і можливістю ухилення від сплати податків.
 
Враховано частково    
6. Приватний детектив - фізична особа, яка здійснює приватну детективну (розшукову) діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.
 
-7- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Частину першу статті 1 викласти у новій редакції:
«Приватний детектив - фізична особа - підприємець, яка здійснює виключно приватну детективну (розшукову) діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом;»;
 
Враховано редакційно   5) приватний детектив – фізична особа - підприємець, яка здійснює приватну детективну (розшукову) діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.
 
    -8- Продан О.П.
Абзац перший статті 1 законопроекту після слів «фізична особа» замінити словами «фізична особа - підприємець або самозайнята особа»;
 
Враховано частково    
7. Приватна детективна (розшукова) діяльність -дозволена органами Національної поліції України незалежна професійна діяльність приватних детективів або приватних детективних підприємств (агентств) щодо надання клієнтам на платній договірній основі детективних послуг з метою захисту їхніх законних прав та інтересів на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.
 
-9- Ленський О.О.
В абзаці другому статті 1 після слів «незалежна професійна» доповнити словом «підприємницька» і далі за текстом.
Обґрунтування: поправка вноситься у зв’язку з тим, що за наведеним в цій статті визначенням приватна детективна діяльність за своєю суттю є підприємницькою діяльністю, хоча у самому визначенні це не сказано. У проекті необхідно уточнити, чи є приватний детектив самозайнятою особою або суб’єктом підприємницької діяльності. Адже саме закон має визначити сутність приватної детективної діяльності, в іншому випадку сенс прийняття цього Закону незрозумілий.
 
Враховано частково   4) приватна детективна (розшукова) діяльність -дозволена органами Національної поліції України підприємницька діяльність приватних детективів або об’єднань приватних детективів щодо надання замовникам на платній договірній основі детективних послуг з метою захисту їхніх законних прав та інтересів на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом;
 
    -10- Тетерук А.А.
Ч. 2 ст. 1 Розділу І проекту викласти в новій редакції:
Приватна детективна (розшукова) діяльність – дозволена органами Національної поліції України незалежна професійна діяльність приватних детективів щодо надання на договірній, оплатній основі фізичним та юридичним особам визначених цим Законом послуг». Приватна детективна (розшукова) діяльність є підприємницькою діяльністю.
Обґрунтування: з урахування зауважень і пропозицій ГНЕУ.
 
Враховано частково    
    -11- Помазанов А.В.
Статтю першу викласти в такій редакції:
«Стаття 1. Приватна детективна (розшукова) діяльність
Приватна детективна (розшукова) діяльність - незалежна професійна підприємницька діяльність суб'єктів приватної детективної (розшукової) діяльності з надання замовникам (клієнтам) - фізичним і юридичним особам на платній договірній основі детективних послуг з метою захисту їхніх законних прав та інтересів.».
 
Враховано частково    
    -12- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Частину другу статті 1 викласти у новій редакції:
«Приватна детективна (розшукова) діяльність – надання на договірній основі платних послуг виключно приватними детективами або приватними детективними агентствами, які мають спеціальний дозвіл (свідоцтво) Національної поліції України, клієнтам з метою захисту їхніх законних прав та інтересів на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом».
 
Враховано редакційно    
    -13- Гуляєв В.О.
Частину 2 статті 1 викласти у наступній редакції:
«Приватна детективна (розшукова) діяльність - підприємницька діяльність з надання на договірній основі фізичним та юридичним особам послуг, передбачених цим Законом, з метою захисту їх прав та законних інтересів.
Зазначені послуги надаються приватними детективами, об'єднаннями приватних детективів (бюро, агентствами, фірмами тощо), що мають спеціальний дозвіл (ліцензію) органів Міністерства юстиції України;».
 
Враховано частково    
8. Самоврядування приватного детектива - гарантоване державою право приватного детектива самостійно вирішувати питання організації приватної детективної (розшукової) діяльності в порядку, встановленому цим Законом.
 
-14- Ленський О.О.
Абзац третій статті 1 виключити, а саме:
«Самоврядування приватного детектива - гарантоване державою право приватного детектива самостійно вирішувати питання організації приватної детективної (розшукової) діяльності в порядку, встановленому цим Законом.».
Обґрунтування: поправка вноситься у зв’язку з тим, що наведене визначення поняття самоврядування приватного детектива як гарантованого державою права приватного детектива самостійно вирішувати питання організації приватної детективної (розшукової) діяльності в порядку, встановленому цим Законом, є некоректним. Вказані гарантії надаються державою усім громадянам без виключення (ст.ст. 23, 42, 43 Конституції України).
 
Враховано      
    -15- Гопко Г.М.
У статті 1 третій абзац вилучити;
 
Враховано    
    -16- Тетерук А.А.
Ч. 3 ст. 1 Розділу І «Самоврядування приватного детектива - гарантоване державою право приватного детектива самостійно вирішувати питання організації приватної детективної (розшукової) діяльності в порядку, встановленому цим Законом» виключити (з урахування зауважень і пропозицій ГНЕУ).
 
Враховано    
    -17- Романовський О.В.
Ванат П.М.
у частині статті 1 третій слово «приватного» замінити словом «приватних»;
 
Відхилено    
    -18- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Частину третю статті 1 - виключити;
 
Враховано    
9. Клієнт - фізична або юридична особа, орган державної влади, орган місцевого самоврядування, в інтересах яких здійснюється приватна детективна (розшукова) діяльність.
 
-19- Тетерук А.А.
Ч. 4 ст. 1 Розділу І проекту викласти в новій редакції «Замовник приватних детективних (розшукових) послуг - фізична або юридична особа, орган державної влади, орган місцевого самоврядування, в інтересах яких здійснюється приватна детективна (розшукова) діяльність».
 
Враховано   1) замовник приватних детективних (розшукових) послуг - фізична або юридична особа, орган державної влади, орган місцевого самоврядування, в інтересах яких здійснюється приватна детективна (розшукова) діяльність;
 
    -20- Гуляєв В.О.
Частину 4 статті 1 викласти у наступній редакції:
«Клієнт (замовник) - фізична чи юридична особа, якій приватний детектив або детективне підприємство надає послуги по виконанню замовлення на договірній основі;»
 
Відхилено (доцільним є використання термінології вітчизняного цивільного законодавства, зокрема, ст. 901 ЦК України, регулюючи договір про надання послуг, встановлює термін «замовник»).   
    -21- Міщенко С.Г.
Частину 4 статті 1 «Визначення основних термінів» викласти у наступній редакції:
«Клієнт - фізична або юридична особа, за винятком органів державної влади та місцевого самоврядування, в інтересах якої здійснюється приватна детективна (розшукова) діяльність».
Обґрунтування: захист інтересів держави та місцевих громад в усіх сферах життя відповідно до Конституції та чинного законодавства України покладено на утворювані державою органи влади і управління, правоохоронні та інші спеціальні органи, утримання яких здійснюється коштом Державного та місцевого бюджетів. Передбачений проектом дозвіл на звернення за послугами приватного детектива з боку органів державної влади та місцевого самоврядування з огляду на це є необґрунтованим. Практична реалізація зазначеного положення неминуче призведе до надмірних необґрунтованих видатків з державного та місцевого бюджетів на оплату послуг приватних детективів у той час, як відповідні заходи мають бути вчинені в інтересах держави спеціально уповноваженими на це державними органами у межах існуючих бюджетних призначень.
Окрім того, таке положення суперечить преамбулі розглянутого законопроекту, згідно якої приватна детективна (розшукова) діяльність є шляхом забезпечення конституційних гарантій людини та громадянина на захист своїх законних прав та інтересів.
 
Відхилено (доцільним є використання термінології вітчизняного цивільного законодавства, зокрема, ст. 901 ЦК України, регулюючи договір про надання послуг, встановлює термін «замовник»).   
10. Договір про надання приватних детективних (розшукових) послуг - це домовленість, за якою одна сторона (приватний детектив, приватне детективне підприємство (агентство) зобов’язується здійснити надання приватних детективних (розшукових) послуг другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені цим Законом та договором, а клієнт зобов’язується оплатити надання послуг та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
 
-22- Ленський О.О.
Абзац п’ятий статті 1 виключити.
Обґрунтування: поправка вноситься у зв’язку з тим, що визначення у проекті договору про надання приватних детективних послуг є зайвим, оскільки за своєю суттю цей договір є звичайним цивільно-правовим договором, укладення та виконання якого регулюється Цивільним кодексом України (зокрема, статтею 626).
 
Враховано   3) об’єднання приватних детективів - самостійний суб'єкт господарювання, що пройшов державну реєстрацію у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб, серед засновників якого є не менше двох приватних детективів, які на момент створення такого об'єднання мають діючі свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю;
2) конфлікт інтересів - суперечність між особистими інтересами приватного детектива та його професійними правами і обов’язками, наявність якої може вплинути на об’єктивність або неупередженість під час виконання приватним детективом його професійних обов’язків, а також на вчинення чи невчинення ним дій під час здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності;
 
    -23- Тетерук А.А.
Ч. 5 ст. 1 Розділу І проекту Закону «Договір про надання приватних детективних (розшукових) послуг – це домовленість, за якою одна сторона (приватний детектив, приватне детективне підприємство (агентство) зобов’язується здійснити надання приватних детективних (розшукових) послуг другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені цим Законом та договором, а клієнт зобов’язується оплатити надання послуг та фактичні витрати, необхідні для виконання договору» виключити (з урахування зауважень і пропозицій ГНЕУ).
 
Враховано    
    -24- Шипко А.Ф.
Статтю 1 доповнити новим терміном «приватні детективні підприємства (агентства)», термін «Договір про надання приватних детективних (розшукових) послуг» виключити.
Обґрунтування: Договір про надання приватних детективних (розшукових) послуг за своєю суттю цей договір є звичайним цивільно-правовим договором, укладення та виконання якого регулюється Цивільним кодексом України.
 
Враховано частково    
    -25- Романовський О.В.
Ванат П.М.
У частині п’ятій статті 1 вислів «приватне детективне підприємство (агентство)» замінити на «приватне детективне агентство».
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 129)   
    -26- Продан О.П.
У абзаці п'ятому статті 1 законопроекту слово «домовленість» замінити словами «угода у письмовій формі»;
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням терміну)   
    -27- Гуляєв В.О.
Статтю 1 доповнити наступними термінами:
«помічник приватного детектива - особа, яка відповідає вимогам цього Закону та працює в приватного детектива або у детективному підприємстві на умовах трудового контракту у якості співробітника детективного підприємства;
стажист приватного детектива - особа, яка відповідно до вимог цього Закону набуває практичного досвіду для здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності; «
 
Відхилено (доцільніше унормувати правовий статус таких осіб на рівні підзаконного нормативно-правового акту)   
    -28- Тетерук А.А.
Ст. 1 Розділу І проекту Закону доповнити новою частиною такого змісту «Приватне детективне агентство є юридичною особою, створеною одним приватним детективом або шляхом об’єднання двох або більше приватних детективів (учасників), і діє на підставі статуту».
 
Враховано редакційно    
11. Стаття 2. Правова основа приватної детективної (розшукової) діяльності
 
-29- Сотник О.С.
Статтю 2 проекту закону викласти у новій редакції:
«Стаття 2. Правова основа надання приватних детективних послуг
1. Правову основу надання приватних детективних послуг становлять Конституція України, міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, цей Закон та інші закони.»
Обґрунтування:
Пропонуємо деталізувати правову основу даного проекту закону та врахувати міжнародні договори.
 
Враховано частково   Стаття 2. Правова основа приватної детективної (розшукової) діяльності
 
12. Правову основу приватної детективної (розшукової) діяльності становлять Конституція України, цей Закон та інші законодавчі акти України.
 
-30- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Частину першу статті 2 після слів «законодавчі акти України» доповнити словами «міжнародно-правові договори, згоду на які надала Верховна Рада України»;
 
Враховано   1. Правову основу приватної детективної (розшукової) діяльності становлять Конституція України, міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, цей Закон та інші законодавчі акти України.
 
    -31- Продан О.П.
У статті 2 законопроекту після слів «Конституція України» доповнити словами «Цивільний кодекс України, «;
 
Відхилено (Надання приватних детективних послуг регулюють не тільки Цивільний кодекс, а й Господарський та Податковий, тому є недоцільним виділяти лише ЦК).   
13. Стаття 3. Принципи приватної детективної (розшукової) діяльності
 
-32- Ленський О.О.
Назву статті 3 викласти у такій редакції:
«Принципи та засади приватної детективної (розшукової) діяльності».
Обґрунтування: поправка вноситься у зв’язку з тим, що надання законом гарантій суб’єктам приватної детективної (розшукової) діяльності щодо здійснення детективної діяльності за межами території України також не узгоджується із назвою статті. До назви статті слід було б внести зміни за прикладом статті 4 "Принципи та засади здійснення адвокатської діяльності" Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», із якого запозичене відповідне положення законопроекту.
 
Враховано   Стаття 3. Принципи та засади приватної детективної (розшукової) діяльності
 
    -33- Тетерук А.А.
Назву ст. 3 Розділу І проекту Закону викласти в новій редакції «Стаття 3. Принципи та засади приватної детективної (розшукової) діяльності» (з урахування зауважень і пропозицій ГНЕУ).
 
Враховано    
    -34- Романовський О.В.
Ванат П.М.
назву статті 3 після слова «Принципи» доповнити словом «та засади»;
 
Враховано    
    -35- Сотник О.С.
Пропонуємо провести нумерацію частин статті 3 проекту закону;
Обґрунтування:
У відповідності до Правил оформлення проектів законів та основних вимог законодавчої техніки кожна стаття повинна мати частини. Приймаючи до уваги дане положення, пропонуємо слідувати вказаній процедурі та зазначити частини у статті.
 
Враховано    
    -36- Сотник О.С.
У статті 3 проекту закону пропонуємо змінити слова «приватна детективна (розшукова) діяльність» на слова «надання приватних детективних послуг» і так по всьому тексту законопроекту;
Обґрунтування:
У відповідності до Директиви 2006/123/ЄС Європейського парламенту та Ради Європи «Про послуги на внутрішньому ринку» від 12 грудня 2006 року детективна діяльність відноситься до сфери послуг. У зв’язку з тим, що Україна імплементує законодавство ЄС та має намір узгодити національне законодавство України з європейським, вважаємо, що потрібно використати концептуальний підхід ЄС і запровадити саме поняття «детективні послуги».
 
Відхилено (Оскільки Директива 2006/123/ЄС Європейського парламенту та Ради Європи «Про послуги на внутрішньому ринку» від 12.12.2006 р. оперує поняттям «діяльність з надання послуг» (пункти 9,30,33,34,46,53,54,55,57, 58,66), тому поняття «послуги» за своїм обсягом є вужчим за поняття «діяльність» і становлять зміст останньої. Використання поняття «детективна діяльність» дозволяє вести мову про законодавче забезпечення гарантій такої діяльності, реалізацію професійних прав і обов’язків приватних детективів тощо).   
    -37- Помазанов А.В.
У назві статті 3 після слова «принципи» доповнити словами «та засади»;
 
Враховано    
14. Приватна детективна (розшукова) діяльність ґрунтується на принципах верховенства права, законності, дотримання прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, збереження професійної таємниці, конфіденційності, взаємодії із правоохоронними органами, органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та громадянами.
 
-38- Гуляєв В.О.
Статтю 3 викласти у наступній редакції:
«Приватна детективна діяльність ґрунтується на принципах верховенства права, дотримання та поваги до конституційних прав і свобод людини, конфіденційності, взаємодії з правоохоронними органами та населенням з метою захисту прав і законних інтересів клієнтів.
Діяльність приватних детективів не має бути спрямована проти охоронюваних законом інтересів держави, суспільства та окремих осіб.
Суб'єкти приватної детективної (розшукової) діяльності можуть здійснювати детективну діяльність індивідуально або через приватні детективні підприємства (агентства).»
 
Враховано редакційно (1 в інших статтях проекту)  1. Приватна детективна діяльність ґрунтується на принципах верховенства права, законності, диспозитивності, об’єктивності та неупередженості, дотримання прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, поваги до людської гідності, добросовісності, незалежності суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності, конфіденційності та збереження професійної таємниці, взаємодії з правоохоронними органами, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та громадянами.
 
    -39- Паламарчук М.П.
Назву та частину 1 статті 3 викласти в такій редакції:
«Стаття 3. Принципи та засади приватної детективної діяльності
Приватна детективна діяльність ґрунтується на принципах верховенства права, законності, диспозитивності, об’єктивності та неупередженості, дотримання прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, поваги до людської гідності, добросовісності, незалежності суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності, конфіденційності та збереження професійної таємниці, взаємодії з правоохоронними органами, органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та громадянами.»
 
Враховано    
    -40- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Частину першу статті 3 після слів «свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб» доповнити словами «в тому числі невтручання у приватне (особисте та сімейне) життя особи, та недоторканності права приватної власності»;
 
Враховано редакційно (1 в інших статтях проекту)   
15. Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності надають на платній договірній основі детективні послуги клієнтамз метою захисту їхніх законних прав та інтересів.
 
-41- Ленський О.О.
Абзац другий статті 3 виключити, а саме:
«Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності надають на платній договірній основі детективні послуги клієнтам з метою захисту їхніх законних прав та інтересів.».
Обґрунтування: поправка вноситься у зв’язку з тим, що викликає сумнів положення про те, що метою надання на платній договірній основі детективних послуг суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності начебто є захист законних прав та інтересів клієнтів. Адже, головна мета надання таких послуг – отримання прибутку, про що свідчить і платний характер таких послуг. В будь-якому випадку незрозуміло, яке відношення вказана частина статті має до принципів приватної детективної діяльності, які відповідно до назви цієї статті мають бути її предметом.
 
Враховано      
    -42- Тетерук А.А.
Ч. 2 ст. 3 Розділу І проекту Закону «Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності надають на платній договірній основі детективні послуги клієнтам з метою захисту їхніх законних прав та інтересів» виключити (з урахування зауважень і пропозицій ГНЕУ).
 
Враховано    
    -43- Романовський О.В.
Ванат П.М.
У частині другій статті 3 вислів «детективні послуги» замінити на «детективні (розшукові) послуги»;
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням частини)   
    -44- Помазанов А.В.
Частину другу статті 3 виключити.
 
Враховано    
16. Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності здійснюють детективну діяльність на всій території України та за її межами, якщо інше не передбачено міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або законодавством іноземної держави.
 
-45- Міщенко С.Г.
У частині 3 статті 3 «Принципи приватної детективної (розшукової) діяльності» словосполучення «та за її межами» виключити.
Обґрунтування: дія розглянутого законопроекту у просторі поширюється виключно на територію України і не може регулювати питання здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності за її межами.
 
Враховано   2. Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності здійснюють детективну діяльність на всій території України, якщо інше не передбачено міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або законодавством іноземної держави.
 
17. Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності можуть здійснювати детективну діяльність індивідуально або через приватні детективні підприємства (агентства).
 
-46- Романовський О.В.
Ванат П.М.
У частині четвертій статті 3 вислів «приватне детективне підприємство (агентство)» замінити на «приватне детективне агентство».
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням частини)     
    -47- Сотник О.С.
Частину четверту статті 3 проекту закону пропонуємо викласти у новій редакції:
«4. Суб’єкти надання приватних детективних послуг можуть надавати приватні детективні послуги індивідуально або через об’єднання приватних детективів (детективне агентство).»
Обґрунтування:
Пропонуємо визначити, що приватні детективні послуги можуть надаватись приватними детективами або об’єднаннями приватних детективів (детективними агентствами). В діючому законодавстві України не передбачено таке поняття як «детективне підприємство» у зв’язку з чим вважаємо юридично нелогічним його використання у проекті закону.
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням частини)   
    -48- Помазанов А.В.
Частину четверту статті 3 виключити.
 
Враховано    
18. Розділ ІІ
 
   Розділ ІІ
 
19. види та Правовий статус суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності
 
-49- Тетерук А.А.
Назву Розділу ІІ «Види та правовий статус суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності» викласти в новій редакції «Розділ ІІ Правовий статус суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності».
 
Враховано   ПРАВОВИЙ статус суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності
 
20. Стаття 4. Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності
 
-50- Тетерук А.А.
Назву ст. 4 Розділу ІІ проекту Закону «Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності» викласти в новій редакції «Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності та форми їх діяльності».
 
Відхилено (вірним є вживання терміну «організаційно-правові форми» діяльності суб’єктів приватної детективної діяльності та визначення їх у даній статті проекту. Оскільки, такі форми не визначені, тому доцільно зберегти редакцію першого читання)  Стаття 4. Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності
 
    -51- Сотник О.С.
Пропонуємо провести нумерацію частин статті 4 проекту закону;
Обґрунтування:
У відповідності до Правил оформлення проектів законів та основних вимог законодавчої техніки кожна стаття повинна мати частини. Приймаючи до уваги дане положення, пропонуємо слідувати вказаній процедурі та зазначити частини у статті.
 
Враховано    
    -52- Сотник О.С.
У статті 4 проекту закону пропонуємо змінити слова «приватна детективна (розшукова) діяльність» на слова «надання приватних детективних послуг» і так по всьому тексту законопроекту;
Обґрунтування:
У відповідності до Директиви 2006/123/ЄС Європейського парламенту та Ради Європи «Про послуги на внутрішньому ринку» від 12 грудня 2006 року детективна діяльність відноситься до сфери послуг. У зв’язку з тим, що Україна імплементує законодавство ЄС та має намір узгодити національне законодавство України з європейським, вважаємо, що потрібно використати концептуальний підхід ЄС і запровадити саме поняття «детективні послуги».
 
Відхилено (Оскільки Директива 2006/123/ЄС Європейського парламенту та Ради Європи «Про послуги на внутрішньому ринку» від 12.12.2006 р. оперує поняттям «діяльність з надання послуг» (пункти 9,30,33,34,46,53,54,55,57, 58,66) тому поняття «послуги» за своїм обсягом є вужчим за поняття «діяльність» і становлять зміст останньої. Використання поняття «детективна діяльність» дозволяє вести мову про законодавче забезпечення гарантій такої діяльності, реалізацію професійних прав і обов’язків тощо).   
21. Суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності цим Законом визнаються:
 
-53- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Частину першу статті 4 викласти у новій редакції:
«Суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності цим Законом визнаються приватні детективи та приватні детективні агентства».
 
Враховано редакційно   1. Суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності відповідно до цього Закону є:
 
    -54- Шипко А.Ф.
У частині першій статті 4 визначити суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності без доповнення термінів дефініціями та перенести термін «приватні детективні підприємства (агентства) « із дефініцією до статті 1 проекту.
Обґрунтування: у статті 4 проекту при визначенні суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності повторно наведений термін із дефініцією, який вже визначений у статті 1 проекту, а також наведена дефініція терміну «приватні детективні підприємства (агентства)».
 
Враховано редакційно    
22. 1) приватні детективи - громадяни України, які отримали в установленому законодавством порядку свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю;
 
-55- Тетерук А.А.
П. 1 абз. 1 ст. 4 Розділу ІІ проекту Закону викласти в новій редакції:
«1) приватний детектив – самозайнята особа – громадянин України, яка отримала в установленому законодавством порядку свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю».
 
Відхилено (пропозиція не узгоджується із визначенням «приватна детективна (розшукова) діяльність», наведеним у статті 1 законопроекту, згідно з яким зазначена діяльність є підприємницькою. Також пропозиція не узгоджуються з положеннями ст.50 Цивільного кодексу України, якою встановлено, що фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом, як фізичної особи – підприємця).  1) приватний детектив;
 
    -56- Помазанов А.В.
Викласти пункт 1 частини першої статті четвертої у такій редакції:
«приватні детективи, які в установленому законодавством порядку зареєстровані як фізичні особи - підприємці»;
 
Враховано редакційно (1 у ст.1 проекту)   
    -57- Продан О.П.
У пункті 1 частини першої статті 4 законопроекту слова «громадяни України» замінити словами «фізичні особи - підприємці або самозайняті особи», слово «законодавством» замінити словом «законом»;
 
Враховано частково (1 у ст.1 проекту)   
23. 2) приватні детективні підприємства (агентства) - самостійні суб'єкти господарювання, що пройшли державну реєстрацію у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб, учасниками яких є один або більше приватних детективів.
 
-58- Тетерук А.А.
П. 2 абз. 1 ст. 4 Розділу ІІ проекту Закону викласти в новій редакції:
2) приватне детективне агентство – юридична особа, створена одним приватним детективом або шляхом об'єднання двох або більше приватних детективів (учасників) в порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб – підприємців», з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом».
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправок №№ 59, 129)  2) об’єднання приватних детективів.
2. Приватні детективні (розшукові) послуги можуть надаватися лише суб’єктами приватної детективної діяльності у порядку та на умовах, визначених цим Законом.
 
    -59- Сотник О.С.
Пункт 2 абзацу першого статті 4 проекту закону викласти у новій редакції:
«2) об’єднання приватних детективів (детективне агентство) - самостіи?ний суб'єкт господарювання, що прийшов державну реєстрацію у порядку, встановленому законом для державноі?реєстраціі? юридичних осіб, засновниками якого є не менше двох приватних детективів, що на момент створення такого об'єднання мають діючі свідоцтва про право на надання приватних детективних послуг.»
Обґрунтування:
Пропонуємо визначити, що об’єднання приватних детективів може бути створено лише за умови, що двома або більше засновниками є приватні детективи, оскільки об’єднання передбачає оптимізацію зусиль двох осіб однієї діяльності, В даному випадку це приватні детективи.
 
Враховано редакційно (1 у ст.1 проекту)   
    -60- Помазанов А.В.
У пункті 2 частини першої статті четвертої слова «що пройшли державну реєстрацію» замінити словами «які зареєстровані».
 
Відхилено    
    -61- Продан О.П.
Пункт 2 частини першої статті 4 законопроекту викласти в такій редакції:
«2) приватні детективні підприємства (агентства) - юридичні особи, серед учасників яких є не менше одного приватного детектива»;
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправок №№ 59, 129)   
    -62- Тетерук А.А.
Ст. 4 Розділу ІІ проекту Закону доповнити ч. 1 наступного змісту: «Приватні детективні (розшукові) послуги, відповідно до цього Закону, можуть надаватися лише суб’єктами приватної детективної діяльності – приватними детективами та приватними детективними агентствами, у порядку та на умовах, визначених цим Законом». У зв’язку із чим ч. 1 ст. 4 вважати ч. 2, ч. 2 – ч. 3, ч. 3 – ч. 4.
 
Враховано редакційно    
    -63- Гуляєв В.О.
Частину 1 статті 4 доповнити абзацом наступного змісту:
«3) об'єднання детективних підприємств.»
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 59)   
24. На суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності не розповсюджується дія законів, що регулюють правовий статус працівників правоохоронних органів.
 
   3. На суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності не поширюється дія законів, що регулюють правовий статус працівників правоохоронних органів.
 
25. Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності не мають права здійснювати оперативно - розшукові заходи, віднесені законом до виключної компетенції оперативних підрозділів, передбачених статтею 5 Закону України «Про оперативно - розшукову діяльність».
 
-64- Сотник О.С.
В абзаці 3 статті 4 проекту закону пропонуємо виключити словосполучення «передбачених статтею 5 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність».
Обґрунтування:
Пропонуємо виключити положення щодо деталізації видів оперативно-розшукової діяльності, яку заборонено провадити, оскільки є ймовірність прийняття змін до даного закону і дане положення вже не буде відповідати даній статті.
 
Враховано   4. Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності не мають права здійснювати оперативно-розшукові заходи, віднесені законом до виключної компетенції оперативних підрозділів.
5. Приватна детективна (розшукова) діяльність є виключним видом діяльності для суб'єктів приватної детективної (розшукової) діяльності.
 
    -65- Яценко А.В.
Доповнити статтю 4 частиною четвертою наступного змісту:
«Приватна детективна (розшукова) діяльність є виключним видом діяльності для суб'єктів приватної детективної (розшукової) діяльності.»
 
Враховано    
    -66- Гуляєв В.О.
Статтю 4 доповнити наступною частиною:
«Приватні детективи та їх об'єднання можуть створювати регіональні, всеукраїнські та міжнародні спілки, асоціації, федерації тощо, які представляють інтереси своїх членів в органах законодавчої та виконавчої влади, правоохоронних органах, об'єднаннях громадян, захищають їх соціальні та професійні права, здійснюють методичну, інформаційну, та видавничу роботу, сприяють підвищенню професійного рівня приватних детективів, можуть створювати спеціальні фонди і діють відповідно до їх статутів.»
 
Відхилено (Конституцією України надано право об’єднуватися в саморегулівні організації та спілки, а також самостійно і на власний розсуд вирішувати питання організації своєї професійної діяльності усім громадянам без виключення, тому визначення в проекті даного права для суб’єктів надання приватних детективних послуг є зайвим).   
    -67- Продан О.П.
У частині третій статті 4 законопроекту слова «віднесені законом до виключної компетенції оперативних підрозділів», виключити, слово «передбачених» замінити словом «передбачені»;
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 64)   
26. Стаття 5. Приватний детектив
 
-68- Сотник О.С.
Пропонуємо провести нумерацію частин статті 5 проекту закону;
Обґрунтування:
У відповідності до Правил оформлення проектів законів та основних вимог законодавчої техніки кожна стаття повинна мати частини. Приймаючи до уваги дане положення, пропонуємо слідувати вказаній процедурі та зазначити частини у статті.
 
Враховано   Стаття 5. Приватний детектив
 
27. Приватним детективом може бути громадянин України, який володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту, пройшов спеціальну підготовку з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності чи має стаж роботи в оперативних підрозділах або органах досудового розслідування не менше трьох років та отримав у встановленому порядку свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
 
-69- Тетерук А.А.
Ч. 1 ст. 5 Розділу ІІ проекту Закону викласти в новій редакції:
«Приватним детективом може бути громадянин України, який володіє державною мовою, має повну вищу юридичну освіту або має стаж роботи в оперативних підрозділах чи органах досудового розслідування не менше трьох років, пройшов відповідне навчання з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності та отримав у встановленому порядку свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю та посвідчення приватного детектива».
 
Враховано редакційно Водночас, Комітетом не прийнято рішення щодо обов’язкової наявності саме вищої юридичної освіти у приватного детектива, тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.  1. Приватним детективом може бути громадянин України, який досяг 21 року, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту або стаж роботи в оперативних підрозділах чи органах досудового розслідування не менше трьох років, пройшов відповідне навчання з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності та отримав у встановленому законом порядку свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
 
    -70- Сотник О.С.
Абзац перший статті 5 проекту закону пропонуємо викласти у новій редакції:
«1. Приватним детективом може бути громадянин України, який досяг 21 року, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту чи має стаж роботи в оперативних підрозділах або органах досудового розслідування не менше трьох років, пройшов спеціальну підготовку з метою надання приватних детективних послуг, надав дактилоскопічну інформацію та отримав у встановленому порядку свідоцтво про право на надання приватних детективних послуг».
Обґрунтування:
Пропонуємо деталізувати умови набуття статусу приватного детектива, зокрема щодо віку громадянина України, стажу роботи в оперативних підрозділах або органах досудового розслідування та надання дактилоскопічної інформації.
 
Враховано частково Водночас, Комітетом не прийнято рішення щодо обов’язкової наявності саме вищої юридичної освіти у приватного детектива, тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.   
    -71- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Частину першу статті 5 викласти в наступній редакції: «Приватним детективом може бути громадянин України, який має повну вищу освіту (або юридичну або економічну), стаж роботи за фахом не менше трьох років та успішно пройшов спеціальну підготовку з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності чи має стаж роботи в оперативних підрозділах або органах досудового розслідування не менше трьох років та отримав у встановленому порядку свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю»;
 
Враховано редакційно Водночас, Комітетом не прийнято рішення щодо обов’язкової наявності саме вищої юридичної освіти у приватного детектива, тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.   
    -72- Помазанов А.В.
У частині першій статті п'ятої після слів «громадянин України, який» доповнити словами «досяг двадцяти однорічного віку»;
 
Враховано    
    -73- Помазанов А.В.
У частині першій статті п'ятої після слів «має вишу юридичну освіту» доповнити словами «або професійно-технічну» освіту;
 
Немає висновку    
    -74- Левченко Ю.В.
Частину 1, 2 статті 5 викласти у наступній редакції:
«Приватним детективом може бути громадянин України, який володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту, пройшов підготовку з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності та має стаж роботи в галузі права не менше трьох років та отримав у встановленому порядку свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
Стажем роботи в галузі права визначається стаж роботи особи за спеціальністю після здобуття нею повної вищої юридичної освіти.
Приватний детектив не може займати будь-яку посаду в органах державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних чи судових органах влади.»
Обґрунтування:
Пропозиціями щодо вимог до осіб, які можуть стати приватним детективом створюється правове підґрунтя для працевлаштування виключно колишніх працівників міліції у детективних агентствах. Зокрема, відповідно до законопроекту приватним детективом може бути громадянин України, який володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту, пройшов спеціальну підготовку з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності чи має стаж роботи в оперативних підрозділах або органах досудового розслідування не менше трьох років. Однак, жодних норм щодо розуміння, що таке «спеціальна підготовка з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності» і хто може її пройти у законопроекті не має. Таким чином, по суті, Кабінетом Міністрів України може бути створено умови, коли детективами будуть лише колишні працівники міліції.
 
Враховано частково    
    -75- Продан О.П.
У частині першій статті 5 законопроекту слово «чи» замінити словом «або»;
 
Враховано    
28. Приватний детектив не може займати будь-яку посаду в органах державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних чи судових органах влади.
 
-76- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Частину другу статті 5 викласти в такій редакції: «Приватний детектив не може бути службовою чи посадовою особою органів державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних чи судових органах влади»;
 
Враховано   2. Приватний детектив не може бути службовою чи посадовою особою органів державної влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних чи судових органів влади.
 
29. Не може бути приватним детективом особа яка:
 
-77- Сотник О.С.
Абзац третій статті 5 проекту закону пропонуємо викласти у новій редакції:
«3. Не може бути приватним детективом громадянин, який:
1) має непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення злочину;
2) визнана судом недієздатною чи обмежено дієздатною;
3) звільнений з посади судді, прокурора, нотаріуса, як працівник правоохоронного органу, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги, вчинення корупційного правопорушення;
4) здійснює іншу підприємницьку діяльність.»
Обґрунтування:
Пропонуємо деталізувати випадки, коли громадянин України не може бути приватним детективом.
 
Враховано частково   3. Не може бути приватним детективом особа, яка:
 
    -78- Продан О.П.
У абзаці першому частини третьої статті 5 законопроекту після слова «особа» доповнити розділовим знаком - комою;
 
Враховано    
30. 1) має непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення злочину;
 
-79- Тетерук А.А.
П. 1 ч. 3 ст. 5 Розділу ІІ проекту Закону «1) має непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення тяжкого, особливо тяжкого злочину, а також злочину середньої тяжкості, за який призначено покарання у виді позбавлення волі».
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 80)  1) має непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість;
 
    -80- Продан О.П.
У пункті 1 частини третьої статті 5 законопроекту слова «за вчинення злочину» виключити;
 
Враховано    
    -81- Шипко А.Ф.
У пункті 1 частини третій статті 5 слова «за вчинення злочину» виключити.
Обґрунтування: оскільки авторами не уточняється, саме за який саме злочин була судимість, (наприклад: за вчинення тяжкого, особливо тяжкого злочину, а також злочину середньої тяжкості, за який призначено покарання у виді позбавлення волі, тощо) у п.1 частини третій статті 5 слова «за вчинення злочину» пропоную виключити, оскільки судимість у особи може бути лише за скоєння злочину, або необхідно внести уточнення, за який сааме злочин була судимість.
 
Враховано    
31. 2) визнана судом недієздатною чи обмежено дієздатною;
 
-82- Паламарчук М.П.
Пункт 2 частини третьої статті 5 викласти в такій редакції:
«2) визнана судом недієздатною чи цивільна дієздатність якої обмежена;»
Обґрунтування: У зв’язку з приведенням термінології у відповідність з положеннями статей 36,37 Цивільного кодексу України.
 
Враховано   2) визнана судом недієздатною чи цивільна дієздатність якої обмежена;
3) перебуває на обліку в закладах охорони здоров'я у зв'язку з психічними захворюваннями, алкоголізмом чи наркоманією;
 
    -83- Помазанов А.В.
Частину третю статті п'ятої після пункту 2 доповнити новим пунктом 3 у такій редакції:
«3) перебуває на обліку в органах охорони здоров'я у зв'язку з психічними захворюваннями, алкоголізмом чи наркоманією;»
У зв'язку з цим пункт 3 вважити пунктом 4.
 
Враховано    
32. 3) звільнена з посади судді, прокурора, нотаріуса, як працівник правоохоронного органу, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги, вчинення корупційного правопорушення.
 
-84- Яценко А.В.
Викласти пункт 3) (частини три статті 5) у такій редакції:
«3) звільнена з посади судді, прокурора, нотаріуса, як працівник правоохоронного органу, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги, вчинення корупційного або дисциплінарного правопорушення;»
 
Відхилено (дана норма є складовою частиною механізму боротьби з корупцією згідно з ЗУ «Про запобігання корупції»)  4) звільнена з посади судді, прокурора, нотаріуса, із служби у правоохоронних органах, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги, вчинення корупційного правопорушення;
5) позбавлена права на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю - протягом трьох років з дня набрання чинності рішенням про анулювання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
 
    -85- Яценко А.В.
Доповнити частину третю статті 5 пунктом 4) у такій редакції:
«4) перебуває на обліку в органах охорони здоров'я з приводу психічної хвороби, алкоголізму чи наркоманії.».
 
Враховано редакційно    
    -86- Богомолець О.В.
Частину третю статті 5 доповнити новим пунктом такого змісту:
«4) страждає на психічний розлад;»
 
Враховано редакційно    
    -87- Міщенко С.Г.
Пункт 3) частини 3 статті 5 «Приватний детектив» виключити.
Обґрунтування: відповідно до пункту до положень наведеної статті законопроекту приватним детективом цілком може стати особа, яка має погашену або зняту у встановленому законом порядку судимість за будь-який злочин. З огляду на це обмеження права на зайняття відповідним видом підприємницької діяльності осіб, звільнених з роботи у будь-яких органах з будь-яких підстав виглядає вельми сумнівним з точку зору забезпечення конституційного принципу рівності усіх перед законом.
 
Відхилено    
    -88- Тетерук А.А.
Ч. 3 ст. 5 Розділу ІІ проекту Закону доповнити новим п. 4) такого змісту «4). позбавлена права на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю, - протягом трьох років з дня прийняття рішення про припинення права на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю;
 
Враховано редакційно    
33. Приватний детектив має право:
 
-89- Сотник О.С.
Абзац четвертий статті 5 проекту закону пропонуємо викласти у новій редакції:
4. Приватний детектив має право:
1) надавати приватні детективні послуги як самозайнята особа або в об’єднанні із іншими приватними детективами, шляхом заснування об’єднання приватних детективів (детективне агентство);
2) відкривати рахунки в банках України, мати особисті бланки та печатку, штампи із зазначенням свого прізвища, імені та по батькові, номера і дати видачі свідоцтва про право на надання приватних детективних послуг.
Обґрунтування:Пропонуємо деталізувати права приватних детективів.
 
Враховано частково   4. Приватний детектив має право:
 
34. 1) займатися детективною (розшуковою) діяльністю індивідуально як самозайнята особа або суб’єкт підприємницької діяльності;
 
-90- Тетерук А.А.
Ч. 4 ст. 5 Розділу ІІ проекту Закону доповнити новим п. 1) такого змісту «1). здійснювати господарську діяльність у встановленому законодавством порядку, з урахуванням вимог цього Закону». У зв’язку із цим пункт 1 ч. 4 ст. 5 Розділу ІІ вважати п. 2, п. 2 – п. 3, п. 3 - п. 4, п. 4 – п. 5 (з урахування зауважень і пропозицій ГНЕУ).
 
Відхилено (ст.1 проекту визначено, що приватна детективна діяльність за своєю суттю є підприємницькою діяльністю)  1) займатися приватною детективною (розшуковою) діяльністю як фізична особа – підприємець або спільно з іншими приватними детективами шляхом заснування об’єднання приватних детективів;
 
    -91- Тетерук А.А.
П. 1 ч. 4 ст. 5 Розділу ІІ проекту Закону викласти в новій редакції:
«1) надавати приватні детективні (розшукові) послуги, як самозайнята особа без створення юридичної особи».
 
Відхилено (ст. 1 проекту визначено, що приватний детектив є фізичною особою-підприємцем)   
    -92- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Пункт перший частини четвертої статті 5 викласти у новій редакції:
«1) займатися детективною (розшуковою) діяльністю як фізична особа - суб’єкт підприємницької діяльності;»;
 
Враховано редакційно    
    -93- Помазанов А.В.
З пункту 1 та 2 частини четвертої статті п'ятої виключити слова «індивідуально» та «самозайнята особа або»;
 
Враховано    
    -94- Гуляєв В.О.
У статті 5 абзаці 1) у формулюванні «приватний підприємець має право»: викласти у наступній редакції:
«1) займатися детективною (розшуковою) діяльністю як фізична особа - підприємець; «
 
Враховано редакційно    
    -95- Продан О.П.
У пункті 1 частини четвертої статті 5 законопроекту після слова «індивідуально» доповнити розділовим знаком - комою;
 
Відхилено (у зв’язку з прийняття нової редакції пункту)   
35. 2) надавати приватні детективні (розшукові) послуги індивідуально або в об’єднанні із іншими приватними детективами шляхом заснування приватного детективного підприємства (агентства);
 
-96- Тетерук А.А.
П. 2 ч. 4 ст. 5 Розділу ІІ проекту Закону викласти в новій редакції «2). надавати приватні детективні (розшукові) послуги індивідуально або в об’єднанні із іншими приватними детективами шляхом заснування приватного детективного підприємства (агентства) зі статусом юридичної особи».
 
Враховано редакційно      
    -97- Продан О.П.
У пункті 2 частини четвертої статті 5 законопроекту слова «в об'єднанні із іншими приватними детективами» виключити;
 
Відхилено (ст.4 проекту визначено суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності, ними є: приватні детективи та об’єднання приватних детективів.   
36. 3) мати помічників із числа осіб, які мають вищу чи базову юридичну освіту, та уклали трудовий контракт із приватним детективом;
 
-98- Тетерук А.А.
П. 3 ч. 4 ст. 5 Розділу ІІ проекту Закону викласти в новій редакції «3). мати помічників із числа осіб, які мають повну вищу юридичну освіту та уклали трудовий договір (контракт) із приватним детективом».
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 89 та вилученням пункту)     
    -99- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
У пункті третьому частини четвертої статті 5 після слів «які мають» додати слово «повну», а слово «юридичну» виключити.
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 89 та вилученням пункту)   
    -100- Помазанов А.В.
Пункт 3 частини четвертої статті п'ятої викласти у такій редакції:
«3) мати помічників із числа осіб, які мають вищу чи базову юридичну освіту або професійно-технічну, та уклали трудовий договір із суб'єктом приватної (детективної) розшукової діяльності;»
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 89 та вилученням пункту)   
    -101- Шипко А.Ф.
У пункті 3 частини четвертої статті 5 слова «базову юридичну освіту» замінити словами «не менше першого (бакалаврського) рівня вищої юридичної освіти «.
Обґрунтування: Відповідно до закону України «Про освіту» визначено Статтею 30 встановлюються такі освітні рівні: дошкільна освіта;
початкова загальна освіта;
базова загальна середня освіта;
повна загальна середня освіта;
професійно-технічна освіта;
вища освіта.
Серед наведених освітніх рівнів відсутній такий освітній рівень як «базова освіта»,
Разом з тим, ч.1 Закону України «Про вищу освіту» визначено рівні вищої освіти:
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень;
другий (магістерський) рівень;
третій (освітньо-науковий) рівень;
науковий рівень.
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 89 та вилученням пункту)   
37. 4) відкривати рахунки в банках, мати особисті бланки та печатку, штампи із зазначеннямсвого прізвища, імені та по батькові, номера і дати видачі свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
 
-102- Тетерук А.А.
Ч. 4 ст. 5 Розділу ІІ проекту Закону доповнити новим п. 5) наступного змісту «5) укладати з фізичними та юридичними особами договори про надання приватних детективних (розшукових) послуг.
 
Відхилено (відповідно до вимог Цивільного кодексу України укладання у письмовій формі договору про надання послуг є обов’язком приватного детектива, а не його правом)  2) відкривати рахунки в банках України, мати особисті бланки та печатку, штампи із зазначенням свого прізвища, імені та по батькові, номера і дати видачі свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
 
    -103- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Доповнити частину четверту статті 5 пунктом п’ятим наступного змісту:
«5) бути засновником (учасником) підприємств та/або керівником виконавчого органу приватного детективного агентства.»;
 
Враховано редакційно (1 в ст. 6 та інших статтях проекту)   
38. Приватному детективу заборонено:
 
   5. Приватному детективу забороняється:
 
39. 1) обіймати посади, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»;
 
-104- Ленський О.О.
У пункті 1) частини п’ятої статті 5 слова «Про засади запобігання і протидії корупції» замінити на «Про запобігання корупції».
Обґрунтування: поправка вноситься у зв’язку з тим, що Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції», на який робиться посилання у п. 1 ч. 5 цієї статті, вже втратив чинність відповідно до приписів Закону України «Про запобігання корупції» № 2808-VІ від 21.12.2010 р.
 
Враховано редакційно   1) обіймати посади, зазначені в пункті 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»;
 
    -105- Гопко Г.М.
У частині п’ятій статті 5 пункт 1 викласти в такій редакції: «1) обіймати посади, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»;
 
Враховано    
    -106- Тетерук А.А.
П. 1 ч. 5 ст. 5 Розділу ІІ проекту Закону викласти в новій редакції «1) обіймати посади, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (з урахування зауважень і пропозицій ГНЕУ).
 
Враховано    
    -107- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Пункт перший частини п’ятої статті 5 викласти у новій редакції:
«1) обіймати посади, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»;»;
 
Враховано    
    -108- Романовський О.В.
П.1 ч.5 ст. 5 Проекту Закону України «Про приватну детективну (розшукову) діяльність» викласти в такій редакції:
«1) обіймати посади, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»
 
Враховано    
    -109- Помазанов А.В.
пункт 1 частини п’ятої статті п'ятої викласти в такій редакції:
«1) обіймати посади, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»;
 
Враховано    
    -110- Каплін С.М.
Пункт 1 частини 5 статті 5 викласти в такій редакції:
1) обіймати посади, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
 
Враховано    
40. 2) займатися адвокатською, нотаріальною чи судово - експертною діяльністю;
 
-111- Тетерук А.А.
П. 2 ч. 5 ст. 5 Розділу ІІ проекту Закону викласти в новій редакції «2) займатися адвокатською, нотаріальною, судово - експертною діяльністю та надавати інші публічні послуги, визначені у підпункті б) пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
 
Враховано   2) займатися адвокатською, нотаріальною, судово-експертною діяльністю та надавати інші публічні послуги, визначені підпунктом «б» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»;
 
    -112- Сотник О.С.
У пункті 2 абзацу п’ятого статті 5 після слова «адвокатською» додати слово «правоохоронною»;
Обґрунтування:
Вважаємо, що особа, яка надає приватні детективні послуги не має право займатись правоохоронною діяльністю або бути військовослужбовцем, оскільки це може суперечити національним інтересам держави та створює конфлікт інтересів.
 
Відхилено (чинне законодавство не містить терміну «правоохоронна діяльність», тому його вжиття призведе до його довільного тлумачення).   
    -113- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
У пункті другому частині п'ятої статті 5 слово «адвокатської» -виключити;
 
Відхилено (концепцією даного Закону визначено, що здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності є виключним видом діяльності суб’єктів ПДРД).   
41. 3) бути працівником Збройних Сил України.
 
-114- Ленський О.О.
Пункт 3) частини п’ятої статті 5 виключити, а саме:
« 3) бути працівником Збройних Сил України.».
Обґрунтування: поправка вноситься у зв’язку з тим, що необґрунтованою є заборона приватному детективу бути «працівником Збройних Сил України». Насамперед, незрозуміло, чому приватний детектив, який відповідно до положень законопроекту займається підприємницькою діяльністю, не може бути охоронцем або іншим працівником за трудовим договором у Збройних Силах України.
З іншого боку, законопроект не забороняє приватному детективу бути працівником інших військових формувань, наприклад, Національної гвардії України або навіть Служби зовнішньої розвідки.
 
Враховано   3) провадити іншу підприємницьку діяльність.
 
    -115- Тетерук А.А.
П. 3 ч. 5 ст. 5 Розділу ІІ проекту Закону «3) бути працівником Збройних Сил України» виключити.
 
Враховано    
    -116- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Пункт третій частини п’ятої статті 5 виключити.
 
Враховано    
    -117- Сотник О.С.
У пункті 4 абзацу п’ятого статті 5 перед словами «працівником Збройних Сил України» додати слова «військовослужбовцем або»;
Обґрунтування:
Вважаємо, що особа, яка надає приватні детективні послуги не має право займатись правоохоронною діяльністю або бути військовослужбовцем, оскільки це може суперечити національним інтересам держави та створює конфлікт інтересів.
 
Відхилено (поправка суперечить ст. 65 Конституції, відповідно до якої захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадянин України, і зобов’язані відбувають свою військову службу відповідно до закону.   
    -118- Гуляєв В.О.
У статті 5 абзац 3) у формулюванні «Приватному детективу заборонено»: «3) бути працівником Збройних Сил України.» вилучити;
 
Враховано    
    -119- Шипко А.Ф.
Пункт 3 частини п’ятої статті 5 виключити.
Обґрунтування: Пункт 3 частини п’ятої статті 5 пропоную виключити, оскільки працівник Збройних Сил України не є військовослужбовцем, а займає цивільні посади також, як на інших підприємствах, наприклад юрисконсульт військової частини може бути цивільною посадою.
 
Враховано    
    -120- Сотник О.С.
В абзаці п’ятому статті 5 додати новий пункт наступної редакції:
«5) здійснювати іншу підприємницьку діяльність»;
 
Враховано редакційно    
    -121- Помазанов А.В.
Пункт 3 частини п’ятої статті п'ятої викласти в такій редакції:
«3) працювати за сумісництвом.».
 
Відхилено (запропонована норма є категорією трудового права, а не цивільно правових відносин, до яких належить ПДРД).   
42. Несумісною з діяльністю приватного детектива є військова або альтернативна (невійськова) служба. У разі виникнення обставин несумісності, приватний детектив зобов’язаний у триденний строк з дня виникнення таких обставин подати до територіального органу Національної поліції, що видав свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю заяву про зупинення такої діяльності, а також посвідчення приватного детектива та свідоцтво.
 
-122- Ленський О.О.
Частину шосту статті 5 виключити, а саме:
«Несумісною з діяльністю приватного детектива є військова або альтернативна (невійськова) служба. У разі виникнення обставин несумісності, приватний детектив зобов’язаний у триденний строк з дня виникнення таких обставин подати до територіального органу Національної поліції, що видав свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю заяву про зупинення такої діяльності, а також посвідчення приватного детектива та свідоцтво.».
Обґрунтування: поправка вноситься у зв’язку з тим, що припис, згідно з яким альтернативна (невійськова) служба є несумісною з діяльністю приватного детектива, є зайвим. Адже на альтернативну службу направляються громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, тобто громадяни в разі призову на таку службу у будь-якому випадку будуть змушені залишити попередню діяльність, зокрема й приватну детективну.
 
Відхилено   6. Несумісною з діяльністю приватного детектива є військова або альтернативна (невійськова) служба. У разі виникнення обставин несумісності приватний детектив зобов’язаний у триденний строк з дня виникнення таких обставин подати до територіального органу Національної поліції України, що видав свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю, заяву про зупинення такої діяльності, а також посвідчення приватного детектива та свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
 
    -123- Тетерук А.А.
Ч. 6 ст. 5 Розділу ІІ проекту Закону «Несумісною з діяльністю приватного детектива є військова або альтернативна (невійськова) служба. У разі виникнення обставин несумісності, приватний детектив зобов’язаний у триденний строк з дня виникнення таких обставин подати до територіального органу Національної поліції, що видав свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю заяву про зупинення такої діяльності, а також посвідчення приватного детектива та свідоцтво» виключити (з урахування зауважень і пропозицій ГНЕУ).
 
Відхилено    
    -124- Сотник О.С.
У абзаці шостому статті 5 проекту закону слова «територіального органу Національної поліції, що видав свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю» пропонуємо замінити на слова «Міністерства юстиції України»;
Обґрунтування:
У відповідності до діючого законодавства України Національна поліція не уповноважена на видання свідоцтв про надання приватних детективних послуг.
 
Немає висновку    
    -125- Гуляєв В.О.
Останній абзац статті 5 «Несумісною з діяльністю приватного детектива є військова або альтернативна (невійськова) служба. У разі виникнення обставин несумісності, приватний детектив зобов'язаний у триденний строк з дня виникнення таких обставин подати до територіального органу Національної поліції, що видав свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю заяву про зупинення такої діяльності, а також посвідчення приватного детектива та свідоцтво.» вилучити.
 
Відхилено (у зв’язку з відсутністю обґрунтування такої пропозиції)   
    -126- Шипко А.Ф.
Перше речення пункту шостого статті 5 «Несумісною з діяльністю приватного детектива є військова або альтернативна (невійськова) служба» виключити.
Обґрунтування: Перше речення пункту шостого статті 5 «Несумісною з діяльністю приватного детектива є військова або альтернативна (невійськова) служба» пропоную виключити, оскільки на альтернативну службу направляються громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, тобто громадяни в разі призову на таку службу у будь-якому випадку будуть змушені залишити попередню діяльність, зокрема, й приватну детективну.
 
Відхилено    
    -127- Гуляєв В.О.
Статтю 5 доповнити новим абзацом наступного змісту:
«Приватний детектив може мати помічника або кількох помічників, які мають юридичну освіту. Умови роботи визначаються трудовою угодою (контрактом) між приватним детективом (об'єднанням приватних детективів) і помічником приватного детектива з дотриманням законодавства про працю.
Помічник приватного детектива працює під керівництвом приватного детектива і не має повноважень, передбачених цим Законом для приватного детектива.
Не можуть бути помічником приватного детектива особи, зазначені у частині третій статті 5 цього Закону.»
 
Відхилено (питання правового статусу помічника приватного детектива та усіх інших пов’язаних з цим питань доцільніше врегулювати у підзаконному нормативно-правовому акті).   
43. Стаття 6. Приватне детективне підприємство (агентство)
 
-128- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Назву статті 6 викласти у новій редакції:
«Стаття 6. Приватне детективне агентство»;
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправок № 47 та № 129)  Стаття 6. Об’єднання приватних детективів
 
    -129- Сотник О.С.
Статтю 6 законопроекту пропонуємо викласти у новій редакції:
«Стаття 6. Об’єднання приватних детективів (детективне агентство)
1. З метою підвищення ефективності та якості надання приватних детективних послуг можуть створюватися об’єднання приватних детективів (детективні агентства), для яких надання приватних детективних послуг є основним видом діяльності.
2. Об’єднання приватних детективів (детективне агентство) є юридичною особою, створеною шляхом об’єднання двох або більше приватних детективів у відповідності до вимог законодавства України, що здійснює діяльність та надають приватні детективні послуги на підставі статуту. Державна реєстрація об’єднання приватних детективів (детективне агентство) здійснюється у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
3. Об’єднання приватних детективів (детективне агентство) мають право відкривати рахунки в банках України, мати бланки, печатки, штампи із зазначенням свого найменування.
4. Стороною договору про надання приватних детективних послуг є об’єднання приватних детективів (детективне агентство).
5. Об’єднання приватних детективів (детективне агентство) на договірних засадах можуть залучати до виконання укладених ними договорів про надання приватних детективних послуг приватних детективів, які не є його учасниками. Об’єднання приватних детективів (детективне агентство) зобов’язані забезпечити дотримання професійних прав та гарантій приватних детективів.
6. Засновниками та учасниками об’єднання приватних детективів (детективне агентство) можуть бути виключно приватні детективи. У разі, якщо засновник (учасник) об’єднання приватних детективів (детективне агентство) був позбавлений права на надання приватних детективних послуг він втрачає право бути засновником (учасником) об’єднання приватних детективів (детективне агентство) в порядку визначеними законами України.
7. Про створення, реорганізацію або ліквідацію об’єднання приватних детективів (детективне агентство), протягом трьох днів з дня внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців письмово повідомляється відповідний територіальний орган Міністерства юстиції України.»
Обґрунтування:
Пропонуємо визначити в законопроекті, що об’єднання може бути створено лише двома або більше приватними детективами, реєстрація проводиться Міністерством юстиції України.
 
Враховано частково одночас, Комітетом не прийнято рішення у частині визначення органу державної влади, який має здійснювати дозвільні та контрольні функції щодо приватних детективів та їхньої діяльності (Національна поліція України чи Міністерство юстиції України), тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.   
44. З метою підвищення ефективності приватної детективної (розшукової) діяльності можуть створюватися приватні детективні підприємства (агентства), для яких приватна детективна (розшукова) діяльність є основним видом діяльності.
 
-130- Тетерук А.А.
У законопроекті слова «Приватне детективне підприємство (агентство)» замінити словами «Приватне детективне агентство» у всіх відмінках.
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправок №№ 47, 129)  1. З метою підвищення ефективності приватної детективної (розшукової) діяльності можуть створюватися об’єднання приватних детективів, для яких надання приватних детективних послуг є виключним видом діяльності.
 
    -131- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Частину першу статті 6 викласти у новій редакції:
«З метою підвищення ефективності приватної детективної (розшукової) діяльності можуть створюватися приватні детективні агентства, для яких приватна детективна (розшукова) діяльність є виключним видом діяльності.»;
 
Враховано редакційно    
45. Приватне детективне підприємство (агентство) є юридичною особою, створеною за участі одного або більше приватних детективів у відповідності до вимог законодавства України, що здійснює діяльність на підставі статуту.
 
-132- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Частину другу статті 6 викласти у новій редакції:
«Приватне детективне агентство – суб’єкт господарювання будь-якої організаційно-правової форми, учасниками (засновниками) якого є один або більше приватних детективів, що здійснює виключно приватну детективну (розшукову) діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом та керівником виконавчого органу якого є приватний детектив.»;
 
Враховано частково   2. Об’єднання приватних детективів є юридичною особою, створеною шляхом об’єднання двох або більше приватних детективів відповідно до вимог законодавства України, що провадить виключно приватну детективну (розшукову) діяльність на підставі статуту. Державна реєстрація об’єднання приватних детективів здійснюється у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
 
46. Право на використання у назві юридичної особи слів «детективне підприємство», «детективне агентство» та «детектив» належить виключно приватним детективним підприємствам (агентствам), що зареєстровані і здійснюють свою діяльність відповідно до цього Закону.
 
-133- Тетерук А.А.
Ч. 3 ст. 6 Розділу ІІ проекту Закону викласти в новій редакції «Право на використання у назві юридичної особи слів «приватне детективне агентство» та «приватний детектив» належить виключно суб’єктам приватної детективної (розшукової) діяльності, що зареєстровані і здійснюють свою діяльність відповідно до цього Закону» та доповнити реченням наступного змісту «Приватне детективне агентство повинне мати найменування, яке містить вказівку на його організаційно-правову форму та містити у своїй назві прізвище одного із його засновників - приватних детективів».
 
Враховано редакційно   3. Право на використання у назві юридичної особи слова «детективне» або похідних від нього належить виключно об’єднанням приватних детективів, що створені та провадять свою діяльність відповідно до вимог цього Закону. Об’єднання приватних детективів у своєму найменуванні має зазначати організаційно-правову форму та прізвище одного із його засновників - приватних детективів.
 
    -134- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Частину третю статті 6 викласти у новій редакції:
«Право на використання у назві юридичної особи слова «детективне» або похідних від нього належить виключно приватним детективним агентствам, що створені та здійснюють свою діяльність відповідно до цього Закону.»;
 
Враховано редакційно    
    -135- Продан О.П.
У абзаці третьому статті 6 законопроекту після слова «детектив» доповнити словами «у будь-якому відмінку»;
 
Враховано редакційно    
47. Державна реєстрація приватних детективних підприємств (агентств) проводиться з особливостями, визначеними цим Законом.
 
-136- Романовський О.В.
Ванат П.М.
у частинах четвертій, п’ятій, із сьомої по дев’яту статті 6 вислів «приватне детективне підприємство (агентство)» замінити на «приватне детективне агентство»;
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 129)     
48. Приватні детективні підприємства (агентства) мають право відкривати рахунки в банках, мати бланки, печатки, штампи із зазначенням свого найменування.
 
   4. Об’єднання приватних детективів мають право відкривати рахунки в банках, мати бланки, печатки, штампи із зазначенням свого найменування.
 
49. Стороною договору про надання детективних (розшукових) послуг є приватне детективне підприємство (агентство).
 
-137- Ленський О.О.
Частину шосту статті 6 викласти у такій редакції:
«Стороною договору про надання детективних (розшукових) послуг є приватний детектив чи приватне детективне підприємство (агентство).
Обґрунтування: поправка вноситься у зв’язку з тим, що припис про те, що стороною договору про надання детективних (розшукових) послуг є лише приватне детективне підприємство (агентство), суперечить іншим положенням законопроекту, де до сторін договору про надання приватних детективних послуг віднесені також приватні детективи.
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням частини)     
    -138- Гопко Г.М.
Частину шосту статті 6 викласти в такій редакції: «Стороною договору про надання детективних (розшукових) послуг є приватний детектив або приватне детективне підприємство (агентство)»;
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням частини)   
    -139- Тетерук А.А.
Ч. 6 ст. 6 Розділу ІІ проекту Закону «Стороною договору про надання детективних (розшукових) послуг є приватне детективне підприємство (агентство)» виключити (з урахування зауважень і пропозицій ГНЕУ).
 
Враховано    
    -140- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Частину шосту статті 6 виключити.
 
Враховано    
    -141- Помазанов А.В.
Частину шосту статті шостої виключити.
 
Враховано    
    -142- Продан О.П.
Абзац шостий статті 6 законопроекту виключити;
 
Враховано    
50. Приватні детективні підприємства (агентства) на договірних засадах можуть залучати до виконання укладених ними договорів про надання приватних детективних (розшукових) послуг приватних детективів, які не є його учасниками. Приватні детективні підприємства (агентства) та їх об’єднання зобов’язані забезпечити дотримання професійних прав приватних детективів та гарантії приватної детективної (розшукової) діяльності.
 
-143- Продан О.П.
У другому реченні абзацу сьомого статті 6 законопроекту слова «та їх об'єднання» виключити, після слів «приватних детективів» доповнити слова «які залучаються ними»;
 
Відхилено (у зв’язку з новою редакцією частини)  5. У випадках, встановлених договором про надання приватних детективних (розшукових) послуг, об’єднання приватних детективів можуть залучати до виконання укладених ними договорів приватних детективів, які не є його учасниками, залишаючись відповідальними в повному обсязі перед замовником за порушення договору про надання приватних детективних (розшукових) послуг. Об’єднання приватних детективів зобов’язані забезпечувати дотримання професійних прав та гарантій приватних детективів.
 
    -144- Паламарчук М.П.
Перше речення частини п’ятої статті 6 викласти в такій редакції:
«У випадках, встановлених договором про надання приватних детективних (розшукових) послуг, об’єднання приватних детективів можуть залучати до виконання укладених ними договорів приватних детективів, які не є його учасниками, залишаючись відповідальними в повному обсязі перед замовником за порушення договору про надання приватних детективних (розшукових) послуг.»
Обґрунтування: пропозиція вноситься з метою приведення положень у відповідність з вимогами ст.902 Цивільного кодексу України.
 
Враховано    
51. Засновниками та учасниками приватного детективного підприємства (агентства) можуть бути виключно приватні детективи. У разі, якщо засновник (учасник) приватного детективного агентства був позбавлений права займатись приватною детективною (розшуковою) діяльністю він втрачає право бути засновником (учасником) приватного детективного підприємства в порядку визначеними законами України.
 
-145- Продан О.П.
Абзац восьмий статті 6 законопроекту виключити;
 
Відхилено (у зв’язку з відсутність обґрунтування такої пропозиції)  6. Засновниками та учасниками об’єднання приватних детективів можуть бути виключно приватні детективи. У разі якщо засновника (учасника) об’єднання приватних детективів позбавлено права на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю, він втрачає право бути засновником (учасником) об’єднання приватних детективів у порядку, визначеному законом.
 
52. Про створення, реорганізацію або ліквідацію приватного детективного підприємства (агентства) приватний детектив, який створив приватне детективне підприємство (агентство) протягом трьох днів з дня внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців письмово повідомляє відповідний територіальний орган Національної поліції України.
 
-146- Продан О.П.
У абзаці дев'ятому статті 6 законопроекту слова «створив приватне детективне підприємство (агентство)» замінити словами «є засновником або став учасником приватного детективного підприємства (агентства)»
 
Відхилено (у зв’язку з новою редакцією частини) Водночас, Комітетом не прийнято рішення у частині визначення органу державної влади, який має здійснювати дозвільні та контрольні функції щодо приватних детективів та їх діяльності (Національна поліція України чи Міністерство юстиції України), тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.  7. Про створення, реорганізацію або ліквідацію об’єднання приватних детективів протягом трьох днів з дня внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань письмово повідомляється відповідний територіальний орган Національної поліції України.
Стаття 7. Єдиний реєстр суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності
1. Національна поліція України забезпечує ведення Єдиного реєстру суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності (далі - Реєстр) з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність і їх персональний склад, які відповідно до цього Закону набули права на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю в Україні, про обрані суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності організаційні форми діяльності. Внесення відомостей до Реєстру здійснюється територіальними органами Національної поліції України.
2. До Реєстру вносяться такі відомості:
1) прізвище, ім’я та по батькові приватного детектива;
2) номер і дата видачі свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю, номер і дата прийняття рішення про видачу свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю;
3) найменування і місцезнаходження об’єднання приватних детективів, номери засобів зв’язку;
4) адреса робочого місця приватного детектива, номери засобів зв’язку;
5) інформація про зупинення, припинення або анулювання права на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
3. Відомості, передбачені частиною другою цієї статті, вносяться до Реєстру безоплатно протягом семи робочих днів з моменту їх отримання із зазначенням дати внесення відповідних відомостей.
4. Обробка персональних даних, що містяться у Реєстрі, здійснюється Національною поліцією України відповідно до вимог законодавства у сфері захисту персональних даних.
5. Адресою робочого місця приватного детектива є місцезнаходження об’єднання приватних детективів або адреса фактичного місця здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності, якщо вона є відмінною від місцезнаходження об’єднання приватних детективів. У разі наявності декількох адрес робочих місць суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності до Реєстру вноситься лише одна адреса робочого місця суб’єкта приватної детективної (розшукової) діяльності.
6. Суб’єкт приватної детективної (розшукової) діяльності протягом трьох робочих днів з дня зміни відомостей про себе, що внесені або підлягають внесенню до Реєстру, письмово повідомляє про такі зміни територіальні органи Національної поліції України за адресою свого робочого місця.
7. Інформація, внесена до Реєстру, є відкритою на офіційному веб-сайті Національної поліції України.
8. Порядок ведення Реєстру затверджується Національною поліцією України.
 
    -147- Тетерук А.А.
Проект Закону доповнити новою ст. 61 наступного змісту
«Стаття 6-1. Помічник приватного детектива
Приватний детектив може мати помічників з числа осіб, які мають повну вищу юридичну освіту. Помічники приватного детектива працюють на підставі трудового договору (контракту), укладеного з приватним детективом або приватним детективним агентством, з додержанням вимог цього Закону і законодавства про працю.
Помічник приватного детектива виконує доручення приватного детектива у справах, що знаходяться у провадженні приватного детектива, крім тих, що належать до прав та обов’язків приватного детектива.
Положення про помічника приватного детектива затверджується Національною поліцією України з урахуванням вимог цього Закону.
Помічнику приватного детектива забороняється суміщати роботу в приватного детектива з діяльністю, несумісною з діяльністю приватного детектива. Помічником приватного детектива не можуть бути особи, зазначені в частині другій та третій статті 5 цього Закону».
 
Відхилено (питання правового статусу помічника приватного детектива та усіх інших пов’язаних з цим питань доцільніше врегулювати у підзаконному нормативно-правовому акті)   
    -148- Тетерук А.А.
Проект Закону доповнити новою ст. 62 наступного змісту
«Стаття 6-2. Єдиний реєстр приватних детективів України
Національна поліція України забезпечує ведення Єдиного реєстру приватних детективів України з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад приватних детективів України, які відповідно до цього Закону набули права на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю в Україні, про обрані приватними детективами організаційні форми приватної детективної (розшукової) діяльності. Внесення відомостей до Єдиного реєстру приватних детективів здійснюється територіальними органами Національної поліції України.
До Єдиного реєстру приватних детективів України вносяться такі відомості:
1) прізвище, ім’я та по батькові приватного детектива;
2) номер і дата видачі свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю, номер і дата прийняття рішення про видачу свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю;
3) найменування і місцезнаходження приватного детективного агентства, номери засобів зв’язку;
4) адреса робочого місця приватного детектива, номери засобів зв’язку;
5) інформація про зупинення або припинення права на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю;
6) інші відомості, передбачені цим Законом.
Адресою робочого місця приватного детектива є місцезнаходження приватного детективного агентства або адреса фактичного місця здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності, якщо вона є відмінною від місцезнаходження приватного детективного агентства. У разі наявності декількох адрес робочих місць приватного детектива до Єдиного реєстру приватних детективів України вноситься лише одна адреса робочого місця приватного детектива.
Приватний детектив протягом трьох робочих днів з дня зміни відомостей про себе, що внесені або підлягають внесенню до Єдиного реєстру приватних детективів України, письмово повідомляє про такі зміни територіальні органи Національної поліції України за адресою свого робочого місця.
Інформація, внесена до Єдиного реєстру приватних детективів України, є відкритою на офіційному веб-сайті Національної поліції України.
Відомості, що підлягають внесенню до Єдиного реєстру приватних детективів України, включаються до нього не пізніше дня, наступного за днем отримання територіальними органами Національної поліції України відповідної інформації, крім випадків, установлених цим Законом.
Порядок ведення Єдиного реєстру приватних детективів України затверджується Національною поліцією України.
З метою ведення Єдиного реєстру приватних детективів України дозволяється обробка персональних даних фізичних осіб відповідно до законодавства з питань захисту персональних даних».
 
Враховано частково Водночас, Комітетом не прийнято рішення у частині визначення органу державної влади, який має здійснювати дозвільні та контрольні функції щодо приватних детективів та їх діяльності (Національна поліція України чи Міністерство юстиції України), тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.   
    -149- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Статтю 6 доповнити новою десятою частиною наступного змісту:
«Реєстр приватних детективів та приватних детективних підприємств (агентств) є відкритим та ведеться у порядку визначеному Міністерством внутрішніх справ України»;
 
Немає висновку    
53. Розділ ІІІ
 
   Розділ ІІІ
 
54. Видача свідоцтв про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю
 
-150- Тетерук А.А.
Назву Розділу ІІІ викласти в новій редакції «Розділ ІІІ Набуття права на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю».
 
Враховано   НАБУТТЯ ПРАВА НА ЗАЙНЯТТЯ ПРИВАТНОЮ ДЕТЕКТИВНОЮ (РОЗШУКОВОЮ) ДІЯЛЬНІСТЮ
 
    -151- Сотник О.С.
Назву Розділу ІІІ викласти у наступній редакції «Розділ ІІІ ВИДАЧА СВІДОЦТВ ПРО ПРАВО НА НАДАННЯ ПРИВАТНИХ ДЕТЕКТИВНИХ ПОСЛУГ»;
Обґрунтування:
У відповідності до Директиви 2006/123/ЄС Європейського парламенту та Ради Європи «Про послуги на внутрішньому ринку» від 12 грудня 2006 року детективна діяльність відноситься до сфери послуг. У зв’язку з тим, що Україна імплементує законодавство ЄС та має намір узгодити національне законодавство України з європейським, вважаємо, що потрібно використати концептуальний підхід ЄС і запровадити саме поняття «детективні послуги».
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 150)   
    -152- Помазанов А.В.
Назву розділу ІІІ викласти в такій редакції:
«Видача свідоцтв про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю. Відмова та анулювання свідоцтва. Оскарження рішень»
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 150)   
55. Стаття 7. Видача свідоцтв про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю
 
-153- Сотник О.С.
Статтю 7 законопроекту викласти у новій редакції:
«Стаття 7. Видання свідоцтв про право на надання приватних детективних послуг
1. Видання свідоцтв про право на надання приватних детективних послуг здійснюється Міністерством юстиції України з урахуванням вимог, передбачених цим Законом.
2. Положення про порядок видання свідоцтва про право на надання приватних детективних послуг затверджується Кабінетом Міністрів України.
3. Свідоцтво про право на надання приватних детективних послуг видається строком на 5 років на платній основі протягом десяти днів з дня подання документів для отримання такого свідоцтва. Одночасно зі свідоцтвом заявнику видається посвідчення приватного детектива, зразок якого затверджується Міністерством юстиції України.
4. У випадку анулювання свідоцтва про право на надання приватних детективних послуг, громадянин може звернутися із заявою про отримання такого свідоцтва не раніше ніж через три роки з дня прийняття рішення про анулювання свідоцтва про право на надання приватних детективних послуг.»
 
Враховано частково одночас, Комітетом не прийнято рішення у частині визначення органу державної влади, який має здійснювати дозвільні та контрольні функції щодо приватних детективів та їх діяльності (Національна поліція України чи Міністерство юстиції України), тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.  Стаття 8. Видача свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю
 
56. Видача свідоцтв про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю здійснюється органами Національної поліції України з урахуванням вимог, передбачених цим Законом.
 
-154- Левченко Ю.В.
Частину 1 статті 7 викласти у наступній редакції:
«Видача свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю здійснюється органами Національної поліції України з урахуванням вимог, передбачених цим Законом та на підставі наслідків складення кваліфікаційного іспиту (тестування) після проходження підготовки.»
Обґрунтування:
Положення статті 7 потребують доповнення положеннями щодо чітких вимог, які б визначали порядок отримання свідоцтва «детектива».
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 153)  1. Свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю видається територіальними органами Національної поліції України з урахуванням вимог, встановлених цим Законом.
 
    -155- Гуляєв В.О.
Частину 1 статті 7 викласти у наступній редакції:
«Видача свідоцтв про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю здійснюється у порядку, визначеному Законом України «Про адміністративні послуги», з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та особливостей, визначених цим Законом.»
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 153)   
57. Положення про порядок видачі свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
   2. Порядок видачі свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
58. Свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю видається безстроково на платній основі протягом десяти днів з дня подачі документів для отримання такого свідоцтва. Одночасно зі свідоцтвом заявнику видається посвідчення приватного детектива, зразок якого затверджується Національною поліцією України.
 
-156- Гуляєв В.О.
У частині 3 статті 7 останнє речення викласти у наступній редакції:
«Одночасно з наданням ліцензії територіальний орган управління Міністерства юстиції України видає приватному детективу посвідчення встановленого зазначеним Міністерством зразка, яке посвідчує особу власника свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
Посвідчення помічника приватного детектива, зразок якого встановлюється Міністерством юстиції України, видається органом управління Міністерства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі за поданням приватного детектива у порядку, передбаченому для приватного детектива.»
 
Відхилено (надання приватних детективної послуг відповідно до даного проекту не підлягає ліцензуванню) Водночас, Комітетом не прийнято рішення у частині визначення органу державної влади, який має здійснювати дозвільні та контрольні функції щодо приватних детективів та їх діяльності (Національна поліція України чи Міністерство юстиції України), тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.  3. Свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю видається безстроково на платній основі протягом 10 днів з дня подання документів для його отримання. Разом із свідоцтвом про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю заявнику видається посвідчення приватного детектива, зразок якого затверджується Національною поліцією України.
4. Свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю діє на всі території України.
5. Для отримання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю керівник об’єднання приватних детективів подає до уповноваженого органу такі документи:
1) заяву про надання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю, в якій зазначаються повна назва юридичної особи, її організаційно-правова форма, місцезнаходження, а також вид діяльності, яким може бути виключно здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності;
2) засвідчені в установленому порядку копії засновницьких документів;
3) засвідчені в установленому порядку копії свідоцтв про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю приватних детективів;
4) документ про внесення плати за видачу свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
6. Для отримання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю приватний детектив подає до уповноваженого органу такі документи:
заяву, в якій зазначаються прізвище, ім’я та по батькові, вид діяльності, яким може бути виключно здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності;
особисту анкету;
дві фотокартки розміром 40 х 30 міліметрів;
довідку про відсутність судимості;
медичну довідку про відсутність медичних протипоказань для здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності;
засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують громадянство особи, наявність вищої юридичної освіти, проходження відповідного навчання або стаж роботи, стаж роботи в оперативних підрозділах або органах досудового розслідування;
копію свідоцтва про державну реєстрацію претендента як фізичної особи - підприємця;
документ про внесення плати за видачу свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
7. У разі анулювання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю громадянин може звернутися із заявою про отримання такого свідоцтва не раніше ніж через три роки з дня прийняття рішення про анулювання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
 
    -157- Паламарчук М.П.
Ст.8 доповнити новою ч.4 такого змісту:
«Свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю діє на всі території України.»
 
Враховано    
    -158- Паламарчук М.П.
Доповнити ст.8 новими частинами 5 та 6 такого змісту:
«5. Для отримання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю керівник об’єднання приватних детективів подає до уповноваженого органу наступні документи:
заяву про надання свідоцтва, в якій зазначається повна назва юридичної особи, її організаційно-правова форма, місцезнаходження, а також вид діяльності, яким може бути виключно здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності;
засвідчені в установленому порядку копії засновницьких документів;
засвідчені в установленому порядку копії свідоцтв про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю приватних детективів;
документ про внесення плати за видачу свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
6. Для отримання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю приватний детектив подає до уповноваженого органу наступні документи:
заяву, в якій зазначається прізвище, ім’я та по-батькові, вид діяльності, яким може бути виключно здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності;
особисту анкету;
дві фотокартки розміром 40 х 30 мм;
довідку про відсутність судимості;
медичну довідку про відсутність медичних протипоказань для здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності;
засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують громадянство особи, наявність вищої юридичної освіти, проходження відповідного навчання або стаж роботи стаж роботи в оперативних підрозділах або органах досудового розслідування;
копію свідоцтва про державну реєстрацію претендента в якості фізичної-особи підприємця;
документ про внесення плати за видачу свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.»
 
Враховано Водночас, Комітетом не прийнято рішення щодо обов’язкової наявності саме вищої юридичної освіти у приватного детектива, тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.   
59. Стаття 8. Відмова у видачі свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю
 
-159- Сотник О.С.
Статтю 8 законопроекту викласти у новій редакції:
«Стаття 8. Відмова у видані свідоцтва про право на надання приватних детективних послуг
1. Свідоцтво про право на надання приватних детективних послуг не видається громадянам:
1) яким у встановленому законом порядку заборонено займатися підприємницькою діяльністю;
2) яким у порядку, встановленому законодавством України, було анульовано свідоцтво про право на надання приватних детективних послуг, якщо з дня анулювання свідоцтва не минуло трьох років;
3) які мають судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи) ;
4) які відмовились надавати дактилоскопічну інформацію;»
 
Враховано частково   Стаття 9. Відмова у видачі свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю
 
60. Свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю не видається виключно:
 
   1. Свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю не видається громадянам:
 
61. 1) громадянам, яким у встановленому законом порядку заборонено займатися підприємницькою діяльністю;
 
   1) яким у встановленому законом порядку заборонено займатися підприємницькою діяльністю;
 
62. 2) громадянам, яким у порядку, встановленому законодавством України, було анульовано свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю, якщо з дня анулювання свідоцтва не минуло трьох років;
 
   2) яким у порядку, встановленому законодавством, анульовано свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю, якщо з дня анулювання свідоцтва не минуло трьох років;
 
63. 3) громадянам, яким пред’явлено обвинувачення в скоєнні злочину - до вирішення в установленому законом порядку питання щодо їх винності чи невинуватості;
 
-160- Купрій В.М.
Пункт 3 частини 1 статті 8 виключити, пункти 4, 5, 6 частини 1 статті 8 вважати пунктами 3, 4, 5 відповідно;
 
Враховано      
64. 4) громадянам, які притягувались до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення;
 
-161- Міщенко С.Г.
Пункт 4) частини 1 статті 8 «Відмова у видачі свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю» виключити.
Обґрунтування: Що ж стосується вчинення у минулому корупційного правопорушення, то таке обмеження мало б право на існування, якщо було б чітко обумовлене наявністю чинної судової постанови про визнання особи винною у скоєнні відповідного правопорушення та передбачало б розумні терміни давності при застосуванні.
 
Враховано      
65. 5) має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи) або притягалася судом до відповідальності за вчинення злочину;
 
-162- Романовський О.В.
Ванат П.М.
У пункті п’ятому частини першої статті 8 речення розпочати словами: «особі, яка».
 
Враховано редакційно   3) які мають судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи);
 
    -163- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
У пункті п'ятому частини першої статті 8 речення «або притягалася судом до відповідальності за вчинення злочину» - виключити;
 
Враховано    
    -164- Помазанов А.В.
Пункт 5 частини першої статті восьмої виключити;
 
Відхилено (у зв’язку з відсутністю обґрунтування такої пропозиції)   
    -165- Продан О.П.
У пункті 5 частини першої статті 8 законопроекту слово «має» замінити словами «громадянам, які мають», слова «або притягалася судом до відповідальності за вчинення злочину» виключити;
 
Враховано    
    -166- Шипко А.Ф.
У пункті 5 частини 1 цієї статті 8 після слів «має судимість» слова «за вчинення злочину» виключити.
Обґрунтування: Відповідно до положень статті 88 Кримінального кодексу України особа визнається такою, що має судимість, з дня набрання законної сили обвинувальним вироком і до погашення або зняття судимості. Отже, особа, яка не скоїла злочин не може бути й засуджена, тобто не може й бути судимості не за вчинення злочину.
 
Враховано редакційно    
66. 6) у разі невідповідності поданих документів вимогам, які визначені у ст. 5 цього Закону.
 
-167- Помазанов А.В.
Пункт 6 вважати пунктом 5 статті восьмої та викласти в наступній редакції:
«5) невідповідності поданих документів вимогам, які визначені у ст. 5 цього Закону або подання таких документів не у повному обсязі».
 
Враховано редакційно   4) у разі невідповідності поданих документів вимогам, визначеним цим Законом.
 
    -168- Продан О.П.
У пункті 6 частини першої статті 8 законопроекту слова «у ст. 5 цього Закону» замінити словами «цим Законом»;
 
Враховано    
67. Стаття 9. Анулювання свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю
 
-169- Сотник О.С.
Статтю 9 викласти у наступній редакції:
«Стаття 9. Анулювання свідоцтва про право на надання приватних детективних послуг в Україні
1. Міністерство юстиції України, анулює свідоцтво про право на надання приватних детективних послуг в Україні у таких випадках:
1) засудження приватного детектива за вчинення злочину – після набрання вироком законної сили;
2) обмеження судом дієздатності або визнання приватного детектива недієздатним;
3) особистої заяви приватного детектива;
4) нотаріально засвідченої копії свідоцтва про смерть приватного детектива;
5) припинення громадянства або виїзду на постійне місце проживання за межі України;
6) встановлення факту передання свідоцтва або посвідчення іншим особам;
7) використання приватним детективом отриманої інформації всупереч завданням, визначеним цим Законом або порушення вимог конфіденційності щодо клієнта та отриманої інформації;
8) завдання приватним детективом особі поранення або каліцтво внаслідок застосування до неї спеціального засобу;
9) грубого порушення вимог цього Закону та інших актів законодавства України, що регулюють надання приватних детективних послуг в Україні.
2. Анулювання свідоцтва є підставою для припинення надання приватних детективних послуг в Україні приватним детективом, а також об’єднанням приватних детективів (детективне агентство), якщо в складі засновників залишився один приватний детектив. У випадку залишення у складі засновників об’єднання приватних детективів (детективне агентство) одного приватного детектива, таке об’єднання має бути ліквідоване.
3. Анулювання свідоцтва є підставою для припинення права на користування спеціальними засобами.
4. Рішення про анулювання свідоцтва про право на надання приватних детективних послуг в Україні набирає чинності через п’ять днів з дня його прийняття.
 
Враховано частково Водночас, Комітетом не прийнято рішення у частині визначення органу державної влади, який має здійснювати дозвільні та контрольні функції щодо приватних детективів та їх діяльності (Національна поліція України чи Міністерство юстиції України), тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.  Стаття 10. Анулювання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю
 
68. Орган Національної поліції, який видав свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю, зобов’язаний анулювати його у випадках:
 
-170- Гуляєв В.О.
Частину 1 статті 9 викласти у наступній редакції:
«Міністерство юстиції України за поданням його територіальних органів, на території яких здійснює свою діяльність приватний детектив (об'єднання приватних детективів), має право анулювати свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю за умов:
1) порушення власником свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю прав свобод громадян, гарантованих Конституцією України, якщо це встановлено рішенням або вироком суду, після набрання рішенням або вироком законної сили/порушення власником свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю вимог, передбачених цим Законом, іншими законодавчими актами України, що регулюють діяльність приватного детектива, встановлене рішенням суду після набрання рішенням законної сили; « і далі за текстом.
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 169)  1. Орган Національної поліції України, що видав свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю, анулює свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю у разі:
 
69. 1) засудження приватного детектива за вчинення злочину - після набрання вироком законної сили;
 
   1) засудження приватного детектива за вчинення кримінального правопорушення – після набрання вироком законної сили;
 
70. 2) обмеження судом дієздатності або визнання приватного детектива недієздатним;
 
   2) обмеження судом цивільної дієздатності або визнання приватного детектива недієздатним;
 
71. 3) особистої заяви приватного детектива, смерті приватного детектива;
 
-171- Шипко А.Ф.
Пункт 3 частини першої статті 9 розділити на два пункти:
«3) особистої заяви приватного детектива,
4) смерті приватного детектива;»
Обґрунтування: Оскільки особиста заява приватного детектива та смерть приватного детектива - це дві різні дії, які не пов’язані між собою та мають різні правові наслідки, пропоную пункт 3 частини першої розділити на два пункти.
 
Враховано   3) подання особистої заяви приватним детективом;
4) смерті приватного детектива;
 
72. 4) припинення громадянства або виїзду на постійне місце проживання за межі України;
 
   5) припинення громадянства або виїзду приватного детектива на постійне проживання за межі України;
 
73. 5) встановлення факту використання свідоцтва або посвідчення приватного детектива іншою особою;
 
-172- Купрій В.М.
Пункт 5 частини 1 статті 9 виключити, пункт 6 частини 1 статті 9 вважати пунктом 5;
 
Враховано   6) встановлення факту доступу сторонніх осіб до відомостей, що становлять професійну таємницю суб'єкта приватної детективної (розшукової) діяльності, або їх розголошення з вини чи внаслідок бездіяльності приватного детектива;
 
74. 6) грубого порушення вимог цього Закону та інших актів законодавства України.
 
-173- Помазанов А.В.
Після пункту 5 частини першої статті дев'ятої доповнити новим пунктом 6 у такій редакції:
«6) смерть детектива;»
У зв'язку з цим пункт 6 вважати пунктом 7.
 
Враховано редакційно   7) грубого порушення приватним детективом вимог цього Закону та/або інших законів України.
 
    -174- Яценко А.В.
Пункт 6) (частини першої статті 9) викласти у такій редакції:
«6) незаконне розголошення, використання суб'єктом приватної детективної (розшукової) діяльності та/або його працівником (помічником) професійної таємниці;»
 
Враховано редакційно    
    -175- Яценко А.В.
Пункт 6) (частини першої статті 9) вважати відповідно пунктом 7) (частини першої статті 9) та викласти у такій редакції:
«7) іншого порушення вимог цього Закону та інших актів законодавства України.».
 
Відхилено (заміна словосполучення «грубого порушення» на «іншого порушення» призведе до необмеженої кількості випадків, на підставі яким буде можливе анулювання свідоцтва).   
    -176- Левченко Ю.В.
Частину 1 статті 9 доповнити новим пунктом 6 такого змісту:
«6) встановлення факту доступу сторонніх осіб до відомостей, що складають професійну таємницю суб'єкта приватної детективної (розшукової) діяльності, або їх розголошення з вини чи внаслідок бездіяльності приватного детектива.»
У зв’язку з цим пункт 6 вважати пунктом 7.
Обґрунтування:
Положення законопроекту потребують доповнення положення щодо врегулювання питання відповідальності приватного детектива за доступ сторонніх осіб до відомостей, що складають професійну таємницю суб'єкта приватної детективної (розшукової) діяльності, або їх розголошення з вини чи внаслідок бездіяльності приватного детектива.
 
Враховано    
    -177- Продан О.П.
Пункт 6 частини першої статті 9 законопроекту викласти в такій редакції:
«6) грубого порушення приватним детективом вимог цього Закону та/чи інших законів України.»;
 
Враховано    
    -178- Шипко А.Ф.
Пункт 6 цієї статті 9 викласти у такій редакції:
«7) грубого порушення вимог законодавства пов’язаних з порушенням прав людини встановленого судом та/або неодноразового порушення цього Закону.»
Обґрунтування: Щодо «грубого порушення вимог цього Закону та інших актів законодавства України грубого порушення» визначеного у пункті 6 цієї статті. Слід зазначити, що нормативно-правовими актом не визначено терміну «грубе порушення» та його дефініції. Разом з тим, у значній низці нормативно-правових актів вживається термін «грубе порушення», однак у багатьох випадках ознаки грубого порушення конкретизуються, або встановлення ознаки порушення, як «грубого» встановлюється на розсуд суду. За будь-яких обставин наявність цієї ознаки потребує істотного порушення права людини. Тому, з метою однозначного тлумачення норм у подальшому Закону, та ненадання можливості зловживань посадових осіб у визначені «грубого порушення» пропоную пункт 6 цієї статті проекту викласти у запропоновані редакції.
 
Відхилено    
75. Анулювання свідоцтва є підставою для припинення індивідуальної приватної детективної (розшукової) діяльності, а також діяльності приватного детективного підприємства (агентства), якщо його єдиним засновником (учасником) є приватний детектив, якому було анульовано свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю. Припинення діяльності приватного детективного підприємства (агентства) не тягне за собою припинення діяльності юридичної особи, яка може продовжувати здійснення іншої діяльності, не пов’язаної з детективною (розшуковою) діяльністю, за умови приведення статутних документів та назви у відповідність до законодавства.
 
-179- Ленський О.О.
У статті 9 у частині другій речення друге виключити, а саме:
«Припинення діяльності приватного детективного підприємства (агентства) не тягне за собою припинення діяльності юридичної особи, яка може продовжувати здійснення іншої діяльності, не пов’язаної з детективною (розшуковою) діяльністю, за умови приведення статутних документів та назви у відповідність до законодавства.».
Обґрунтування: поправка вноситься у зв’язку з тим, що не можна погодитися з тим, що приватному детективному підприємству (агентству) надається право здійснювати іншу діяльність, не пов’язану з детективною (розшуковою) діяльністю. Враховуючи специфіку цієї діяльності вважаю, що детективні агентства повинні здійснювати лише детективну діяльність. Крім того, це відповідає вимогам частини третьої ст. 6 проекту щодо виключного використання приватними детективними підприємствами (агентствами) права на використання у назві юридичної особи слів «детективне підприємство», «детективне агентство» та «детектив».
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 169)  2. Анулювання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю є підставою для припинення такої діяльності приватним детективом та/або об’єднанням приватних детективів, якщо у складі засновників залишився лише один приватний детектив. У разі якщо у складі засновників об’єднання приватних детективів залишився лише один приватний детектив, таке об’єднання ліквідується.
 
    -180- Романовський О.В.
Ванат П.М.
У другому реченні частини другої статті 9 виключити друге за текстом речення слово «діяльності».
 
Відхилено (у зв’язку з новою редакцією частини)   
    -181- Помазанов А.В.
У частині другій статті дев'ятої друге речення виключити.
 
Відхилено (у зв’язку з новою редакцією частини)   
    -182- Продан О.П.
У першому реченні частини другої статті 9 законопроекту слова «а також» замінити словами «та/або»;
 
Враховано    
76. Рішення про анулювання свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю набирає чинності через п’ять днів з дня його оприлюднення.
 
-183- Тетерук А.А.
Ч. 3 ст. 9 Розділу ІІІ проекту Закону викласти в новій редакції «Рішення про анулювання свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю набирає чинності через тридцять днів з дня його прийняття».
 
Враховано частково   3. Рішення про анулювання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю набирає чинності через п’ять днів з дня його прийняття.
4. З дня набрання чинності рішенням про анулювання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю приватний детектив або об’єднання приватних детективів втрачає право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю відповідно до цього Закону.
5. Приватний детектив, об’єднання приватних детективів упродовж трьох днів із дня набрання чинності рішенням про анулювання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю зобов’язані повернути територіальним органам Національної поліції України свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю та посвідчення приватного детектива.
 
    -184- Гуляєв В.О.
Частину 3 статті 9 викласти у наступній редакції:
«Анулювання свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю є підставою для припинення приватної детективної діяльності, ліквідації об'єднання приватних детективів, і може бути оскаржене в суді або арбітражному суді в порядку, встановленому законодавством України.
У разі анулювання свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю у зв'язку з порушенням гарантованих Конституцією України прав і свобод громадян, порушенням законодавства, яким регулюється приватна детективна діяльність, повторна видача особі свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю може мати місце не раніше, ніж через три роки після прийняття рішення про анулювання свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.»
 
Відхилено (в Україні відсутні арбітражні суди. Норми, зазначені у другому реченні частини 3 1 у попередніх статтях проекту).   
    -185- Тетерук А.А.
Ст. 9 Розділу ІІІ проекту Закону доповнити новою ч. 4 наступного змісту «З дати набуття чинності рішення про анулювання свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю приватний детектив або приватне детективне агентство втрачає право на надання приватних детективних (розшукових) послуг відповідно до цього Закону».
 
Враховано редакційно    
    -186- Тетерук А.А.
Ст. 9 Розділу ІІІ проекту Закону доповнити новою ч. 5 наступного змісту «Приватний детектив, приватне детективне агентство впродовж трьох днів із дати набуття чинності рішення про анулювання свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю зобов’язане повернути органам Національної поліції України свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю та посвідчення приватного детектива».
 
Враховано редакційно Водночас, Комітетом не прийнято рішення у частині визначення органу державної влади, який має здійснювати дозвільні та контрольні функції щодо приватних детективів та їх діяльності (Національна поліція України чи Міністерство юстиції України), тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.   
77. Стаття 10. Оскарження рішень про відмову у видачі свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю та про анулювання свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
 
-187- Сотник О.С.
Статтю 10 проекту закону викласти у новій редакції:
«Стаття 10. Оскарження рішень про відмову у виданні свідоцтва про право на надання приватних детективних послуг в Україні, та про анулювання свідоцтва про право на надання приватних детективних послуг в Україні
1. Оскарження рішень про відмову у видачі свідоцтва про право на надання приватних детективних послуг в Україні та рішень про анулювання свідоцтва може бути оскаржене в судовому порядку.»
 
Враховано частково   Стаття 11. Оскарження рішень про відмову у видачі свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю та про анулювання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю
 
78. Оскарження рішень про відмову у видачі свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю та рішень про анулювання свідоцтва може бути оскаржене вищестоящому органу, який зобов’язаний розглянути скаргу протягом десяти днів з дня її отримання, або до суду.
 
-188- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
В частині першій статті 10 після слів «розглянути скаргу» додати слова «та прийняти рішення про відмову у її задоволені або скасувати оскаржуване рішення повністю чи частково»;
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям нової редакції статті)  1. Рішення про відмову у видачі свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю та рішення про анулювання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю можуть бути оскаржені в судовому порядку.
 
    -189- Продан О.П.
У абзаці першому статті 10 законопроекту слово «або» замінити словами «та/або»;
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям нової редакції статті)   
79. Розділ ІV
 
   Розділ ІV
 
80. Діяльність приватних детективів, приватних детективних підприємств (АГЕНТСТВ)
 
-190- Сотник О.С.
Пропонуємо змінити назву розділу ІV проекту закону на іншу: «Розділ ІV ДІЯЛЬНІСТЬ ПРИВАТНИХ ДЕТЕКТИВІВ, ОБ’ЄДНАННЯ ПРИВАТНИХ ДЕТЕКТИВІВ (ДЕТЕКТИВНЕ АГЕНСТВО)»
 
Враховано редакційно   ДІЯЛЬНІСТЬ ПРИВАТНИХ ДЕТЕКТИВІВ, ОБ’ЄДНАНЬ ПРИВАТНИХ ДЕТЕКТИВІВ
 
81. Стаття 11. Види детективних послуг, що можуть надаватися суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності
 
-191- Сотник О.С.
Пропонуємо провести нумерацію частин статті 11 проекту закону;
 
Враховано   Стаття 12. Види детективних послуг, що можуть надаватися суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності
 
    -192- Шипко А.Ф.
У назві та частині третьої статті 11 виключити слово «детективних».
Обґрунтування: оскільки такі види діяльностіне належать виключно до діяльності та компетенції суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності. Тому на мою думку логічніше визначити не види, а надати право суб’єктам приватної детективної (розшукової) діяльності вчиняти певні дії (надавати послуги).
 
Відхилено    
82. Приватна детективна (розшукова) діяльність здійснюється з метою пошуку, збирання та фіксації інформації, розшуку предметів, майна, людей та тварин, встановлення фактів та з’ясування різних обставин за замовленням клієнтів та згідно договору про надання приватних детективних (розшукових) послуг.
 
-193- Сотник О.С.
В абзаці першому статті 11 проекту закону пропонуємо слова «Приватна детективна (розшукова) діяльність здійснюється» замінити на слова «Приватні детективні послуги надаються» а слово « (розшукових)» - виключити;
 
Враховано   1. Приватна детективна (розшукова) діяльність здійснюється з метою пошуку, збирання та фіксації інформації, розшуку предметів, майна, людей і тварин, встановлення фактів та з’ясування різних обставин на замовлення замовника та згідно з договором про надання приватних детективних (розшукових) послуг.
 
83. Для досягнення цієї мети суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності надають приватні детективні послуги із застосуванням засобів та методів, що не заборонені чинним законодавством України.
 
   2. Для досягнення цієї мети суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності надають приватні детективні (розшукові) послуги із застосуванням засобів та методів, не заборонених законом.
 
84. Дозволяється надання наступних видів приватних детективних послуг:
 
-194- Романовський О.В.
Ванат П.М.
У абзаці першому частини третьої статті 11 вислів «детективних послуг» замінити на «детективних (розшукових) послуг»;
 
Враховано   3. Дозволяється надання таких видів приватних детективних (розшукових) послуг:
 
85. 1) збирання, фіксування та дослідження відомостей, необхідних для розгляду справ у цивільному, господарському та адміністративному судочинстві, на договірній основі із сторонами судового процесу;
 
   1) збирання, фіксування та дослідження відомостей, необхідних для розгляду справ у цивільному, господарському, адміністративному та кримінальному судочинстві, на договірній основі із сторонами судового процесу;
 
86. 2) вивчення ринку, пошук і збір інформації із відкритих джерел з метою підготовки ділових переговорів клієнта, з’ясування фінансової платоспроможності, майнового стану та благонадійності потенційних ділових партнерів;
 
-195- Шипко А.Ф.
Пункт 2 частини третій статті 11 викласти у такій редакції:
«2) із відкритих джерел пошук і збір інформації, з’ясування фінансової платоспроможності, майнового стану та благонадійності осіб визначених клієнтом;»
 
Відхилено (у зв’язку з відсутністю обґрунтування пропозиції)  2) вивчення ринку, пошук і збір інформації з відкритих джерел з метою підготовки ділових переговорів замовника, з’ясування фінансової платоспроможності, майнового стану та благонадійності потенційних ділових партнерів;
 
87. 3) з’ясування біографічних та інших даних, що характеризують особу, стосовно окремих громадян (за їх письмової згоди) при укладенні ними трудових та інших договорів із замовником (клієнтом) приватних детективних (розшукових) послуг (зайняття в нього відповідної вакантної посади), виявлення їхніх ділових зв’язків, у тому числі із конкурентами клієнта в регіонах і за кордоном;
 
-196- Сотник О.С.
У пункті 3 абзацу 3 статті 11 слова «замовником» виключити;
 
Відхилено (правильним є використання термінології вітчизняного цивільного законодавства, зокрема, ст. 901 ЦК України, регулюючи договір про надання послуг, встановлює термін «замовник»)  3) з’ясування біографічних та інших даних, що характеризують особу, стосовно окремих громадян (за їхньої письмової згоди) при укладенні ними трудових та інших договорів із замовником приватних детективних (розшукових) послуг (зайняття в нього відповідної вакантної посади), виявлення їхніх ділових зв’язків, у тому числі з конкурентами замовника, в Україні і за кордоном;
 
    -197- Шипко А.Ф.
У пункті третьому частини третьої статті 11 і далі по всьому тексту слово «замовник» замінити словом «клієнт».
Обґрунтування: Оскільки проектом визначено, що особа, в інтересах яких здійснюється приватна детективна (розшукова) діяльність є клієнтом, а не замовником, пропоную слово «замовник» по всьому тексту проекту замінити словом «клієнт».
 
Відхилено (правильним є використання термінології вітчизняного цивільного законодавства, зокрема, ст. 901 ЦК України, регулюючи договір про надання послуг, встановлює термін «замовник»)   
88. 4) пошук осіб, місцезнаходження яких невідоме, з’ясування причин і обставин зникнення, можливостей і умов їх повернення, розшук осіб, які втратили родинні та дружні зв’язки;
 
-198- Шипко А.Ф.
У пункті 4 частини третьої статті 11 слова «місцезнаходження яких невідоме» замінити на слова «які оголошені у розшук».
Обґрунтування: у пункті 4 пропоную конкретизувати коло осіб, щодо яких детектив може проводити пошукові дії. Оскільки не зазначено, кому саме невідоме місцезнаходження особи, час, у який комусь місцезнаходження особи невідоме, запропонована редакція дозволяє шукати будь-яку особу, що може призвести до того, що будь-яка особа може скористатись послугами детектива та вести спостереження за іншою особою, що може бути втручанням в особисте життя громадян, що у свою чергу суперечить Конституції України.
 
Відхилено   4) пошук осіб, місцезнаходження яких невідоме, з’ясування причин та обставин їх зникнення, можливостей і умов їх повернення, розшук осіб, які втратили родинні або дружні зв’язки;
 
89. 5) розшук зниклого (втраченого або викраденого) майна, предметів та тварин;
 
   5) розшук зниклого (втраченого або викраденого) майна, предметів і тварин;
 
90. 6) пошук, збирання та фіксація відомостей в кримінальному провадженні на договірній основі з стороною кримінального провадження;
 
-199- Міщенко С.Г.
Пункт 6) частини 1 статті 11 «Види детективних послуг, що можуть надаватися суб'єктами приватної детективної (розшукової) діяльності» виключити.
Обґрунтування: надання приватним детективам права пошуку, збирання та фіксації «відомостей» у кримінальному провадженні на договірних основах з стороною кримінального провадження прямо суперечить вимогам чинного Кримінального процесуального кодексу України щодо вичерпного визначення суб'єктів діяльності у кримінальному провадженні, заборони втручання у діяльність органів досудового розслідування, перешкоджання їх законній діяльності та законній діяльності захисника тощо. Законопроектом також використовується невідома на цей час у чинному законодавстві дефініція «відомості у кримінальному провадженні», яка потребує змістовного визначення та узгодження з положеннями чинного кримінально-процесуального законодавства.
 
Враховано редакційно (перенесено до п.1 цієї статті та 1 у новій редакції)     
91. 7) реалізація заходів по відтворенню втраченої (зниклої) інформації з питань законних прав та інтересів клієнтів;
 
   6) здійснення заходів з відтворення втраченої (зниклої) інформації з питань законних прав та інтересів замовника;
 
92. 8) пошук і збір даних, які можуть бути приводом або підставою для звернення замовником приватних детективних (розшукових) послуг до правоохоронних органів або до суду, з метою захисту законних прав та інтересів такого замовника;
 
-200- Сотник О.С.
Пункт 8 абзацу 3 статті 11 виключити;
 
Відхилено (у зв’язку з відсутністю обґрунтування пропозиції)  7) пошук і збір даних, які можуть бути приводом або підставою для звернення замовника приватних детективних послуг до правоохоронних органів або до суду з метою захисту його законних прав та інтересів;
 
93. 9) виявлення фактів незаконного (несанкціонованого) збирання з метою використання відомостей, що становлять комерційну таємницю замовника або її розголошення, а також фактів незаконного (несанкціонованого) збирання стосовно фізичних осіб конфіденційної інформації;
 
   8) виявлення фактів незаконного (несанкціонованого) збирання з метою використання відомостей, що становлять комерційну таємницю замовника, або їх розголошення, а також фактів незаконного (несанкціонованого) збирання конфіденційної інформації стосовно фізичних осіб;
 
94. 10) пошук, виявлення та фіксація фактів незаконного використання прав інтелектуальної власності, що належать клієнту, а також випадків недобросовісної конкуренції;
 
   9) пошук, виявлення та фіксування фактів незаконного використання прав інтелектуальної власності, що належать замовнику, а також випадків недобросовісної конкуренції;
 
95. 11) пошук боржників та осіб, які ухиляються від виконання своїх договірних обов’язків, вирішення в порядку, встановленому законодавством України, питань щодо повернення боргів та виконання договірних обов’язків;
 
-201- Сотник О.С.
Пункт 11 абзацу 3 статті 11 викласти у наступній редакції
«11) пошук боржників та осіб, які ухиляються від виконання своїх договірних обов’язків;»
 
Враховано   10) пошук боржників та осіб, які ухиляються від виконання своїх договірних зобов’язань;
 
    -202- Міщенко С.Г.
Пункт 11) частини 1 статті 11 «Види детективних послуг, що можуть надаватися суб'єктами приватної детективної (розшукової) діяльності» виключити.
Обґрунтування: Що стосується пошуку боржників та осіб, які ухиляються від виконання договірних обов'язків, вирішення питань щодо «повернення боргів та виконання договірних обов'язків», то ця сфера діяльності частково охоплюється колекторською діяльністю а у переважній кількості випадків є компетенцією судів під час розгляду цивільних та господарських спорів або відповідних правоохоронних органів під час розслідування ними шахрайських дій.
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 201)   
96. 12) забезпечення захисту інформації з обмеженим доступом (комерційної, промислової, професійної таємниці) замовника приватних детективних (розшукових) послуг.
 
-203- Сотник О.С.
Пункт 12 абзацу 3 статті 11 викласти у наступній редакції
«12) забезпечення захисту інформації з обмеженим доступом (комерційної, промислової, професійної таємниці) клієнта приватних детективних послуг.
 
Враховано редакційно   11) забезпечення захисту інформації з обмеженим доступом (комерційної, промислової, професійної таємниці) замовника приватних детективних (розшукових) послуг.
 
    -204- Богомолець О.В.
Частину третю статті 11 доповнити новим пунктом такого змісту:
«13) отримання інформації щодо перебування особи на наркологічному та/або психіатричному обліку.»
 
Відхилено    
97. Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності можуть надавати інші детективні послуги, якщо вони не суперечать вимогам чинного законодавства України.
 
-205- Сотник О.С.
Пропонуємо додати новий абзац у статті 11 проекту закону наступної редакції:
«3. Вказані вище види діяльності можуть здійснюватися іншими особами без отримання свідоцтва про право на надання приватних детективних послуг.»
 
Відхилено (у разі прийняття цієї поправки втрачається будь-який сенс у прийнятті даного закону)  4. Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності можуть надавати інші детективні послуги, не заборонені законодавством.
 
    -206- Гуляєв В.О.
Статтю 11 доповнити наступним абзацом:
«Приватним детективам (об'єднанням приватних детективів) забороняється проведення стеження засобами та у формах, які потребують санкції судді або суду.»
 
Відхилено (така заборона прямо передбачена нормами Кримінального процесуального кодексу України, тому дублювання її у Законі є зайвим)   
    -207- Сотник О.С.
Додати нову статтю до проект закону:
«Стаття 11-1. Електронний реєстр суб’єктів надання приватних детективних послуг
1. З метою збирання, зберігання, обліку та надання інформації про суб’єктів надання приватних детективних послуг Міністерством юстиції України ведеться Електронний реєстр суб’єктів надання приватних детективних послуг.
2. Ведення Електронного реєстру суб’єктів надання приватних детективних послуг здійснюється відповідно до цього Закону та Положення про Електронний реєстр суб’єктів надання приватних детективних послуг, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
3. До Електронного реєстру суб’єктів надання приватних детективних послуг вносяться такі відомості:
1) прізвище, ім’я та по батькові, адреса фактичного місця проживання та контактний номер телефону;
2) найменування та місцезнаходження, відомості про засновників та учасників об’єднання приватних детективів (детективне агентство);
3) відомості про видачу або анулювання про право на надання приватних детективних послуг в Україні;
4) дактилоскопічна інформація приватного детектива;
5. Відомості, передбачені пунктами 1, 2, 3, 4 частини третьої цієї статті, вносяться до Електронного реєстру суб’єктів надання приватних детективних послуг безоплатно протягом 7 робочих днів з моменту їх отримання із зазначенням дати внесення відповідних відомостей.
Обробка персональних даних, що містяться у Електронному реєстрі суб’єктів надання приватних детективних послуг, здійснюється Міністерством юстиції України відповідно до вимог законодавства у сфері захисту персональних даних.
6. Відомості Електронного реєстру суб’єктів надання приватних детективних послуг є відкритими для безоплатного доступу на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України відповідно до вимог законодавства про інформацію, у тому числі у формі відкритих даних. Не підлягають оприлюдненню відомості з Електронного реєстру суб’єктів надання приватних детективних послуг про адресу місця проживання та контактний номер телефону приватного детектива або об’єднання приватних детективів (детективне агентство), а також дактилоскопічна інформація приватних детективів.
7. Електронний реєстр суб’єктів надання приватних детективних послуг є відкритим для правоохоронних органів.»
 
Враховано частково (1 у ст.7 проекту)   
98. Стаття 12. Права суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності
 
-208- Сотник О.С.
Пропонуємо провести нумерацію частин статті 12 проекту закону;
 
Враховано   Стаття 13. Права суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності
 
    -209- Сотник О.С.
Пропонуємо назву статті 12 проекту закону викласти у новій редакції
«Стаття 12. Права суб’єктів надання приватних детективних послуг»
 
Відхилено    
99. Приватні детективи, приватні детективні підприємства (агентства) під час здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності мають право вчиняти будь-які дії, які не порушують гарантованих законом прав інших осіб та не заборонені законом, необхідні для належного виконання договору про надання приватних детективних послуг, зокрема відшукувати, отримувати та накопичувати потрібну інформацію всіма не забороненими законом методами, в тому числі:
 
-210- Сотник О.С.
Абзац перший статті 12 проекту закону пропонуємо викласти у новій редакції:
«1. Приватні детективи, об’єднання приватних детективів (детективне агентство) під час надання приватних детективних послуг мають право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, необхідні для належного виконання договору про надання приватних детективних послуг, зокрема відшукувати, отримувати та накопичувати потрібну інформацію всіма, не забороненими законом, методами, в тому числі:
1) звертатися із запитами до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, фізичних осіб);
2) за згодою підприємств, установ, організацій у визначеному обсязі ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для надання приватних детективних послуг документами та матеріалами, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом;
3) проводити зовнішній огляд споруд, приміщень, інших об’єктів, доступ до яких не обмежений;
4) проводити зовнішній огляд закритих для вільного доступу споруд, приміщень, інших об’єктів за згодою їх власників або користувачів;
5) проводити огляд або вивчення матеріалів, предметів, документів за згодою їх власників або законних користувачів;
6) отримувати на договірній основі письмові висновки та усні консультації фахівців та експертів з питань, що потребують спеціальних знань;
7) здійснювати зовнішнє спостереження на відкритій місцевості, в громадських місцях та на транспорті;
8) здійснювати кіно - і фотозйомку, відео - та аудіо запис, а також застосовувати інші технічні засоби, які не спричиняють шкоду життю та здоров’ю осіб, навколишньому середовищу, у службових приміщеннях, за письмовою згодою власників цих приміщень та повідомленням осіб щодо яких здійснювалась кіно - і фотозйомка, відео - та аудіо запис;
9) використовувати спеціальні засоби у відповідності до цього Закону та іншого законодавства України.
10) проводити усне опитування осіб.»
 
Враховано частково   1. Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності під час здійснення такої діяльності мають право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, необхідні для належного виконання договору про надання приватних детективних (розшукових) послуг, зокрема, вишукувати, отримувати та накопичувати потрібну інформацію всіма не забороненими законом методами, у тому числі:
 
100. 1) звертатися із запитамидо органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких фізичних осіб);
 
-211- Тетерук А.А.
П. 1 ч. 1 ст. 12 Розділу ІV проекту Закону викласти в нові редакції «1) звертатися із запитами, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких фізичних осіб)».
 
Враховано частково   1) звертатися із запитами до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також до фізичних осіб;
 
    -212- Шипко А.Ф.
У пункті 1 частини першої статті 12 слова « (за згодою таких фізичних осіб)» виключити.
Обґрунтування: оскільки із змісту редакції пункту можна зробити висновок, що детектив спочатку повинен отримати згоду у фізичної особи щоб до неї звернутись або направити запит, а у разі отримання відповіді тільки тоді направляти запит. Вважаю, не слід обмежувати детектива у праві направити запит до фізичної особи, це не суперечить вимогам законодавства, а от надавати відповідь чи ні, це вже воля такої фізичної особи, до якої звернулись.
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 210)   
101. 2)ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для приватної детективної (розшукової) діяльності документами та матеріалами, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом;
 
-213- Романовський О.В.
Ванат П.М.
У пункті другому частини першої статті 12 речення розпочати словами: «за погодженням із власником чи уповноваженою ним особою»;
 
Враховано редакційно   2) за згодою підприємств, установ, організацій у визначеному обсязі ознайомлюватися на підприємствах, в установах, організаціях з необхідними для здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності документами та матеріалами, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом;
 
    -214- Помазанов А.В.
Пункт 2 частини першої статті дванадцятої після слів «ознайомлюватися на підприємствах» доповнити словами « (за згодою їх керівників)»;
 
Враховано редакційно    
    -215- Яценко А.В.
У частині першій статті 12 Законопроекту пункт 2) викласти у такій редакції:
«2) за згодою власника або його законного представника ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для приватної детективної (розшукової) діяльності документами та матеріалами, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом;»
 
Враховано редакційно    
    -216- Шипко А.Ф.
У пункті 2 частини першої статті 12 передбачити можливість фіксації перебування детектива шляхом надання письмового повідомлення із зазначенням у ньому, можливо, й номеру договору без ідентифікації клієнта, та зазначенням інформації, яку детектив має на меті отримати.
Обґрунтування: Проектом передбачено, що приватні детективи, приватні детективні підприємства (агентства) під час здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності мають право «ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для приватної детективної (розшукової) діяльності документами та матеріалами, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом».
Однак, на практиці детективи можуть вдатись до зловживань. Так, детектив може абсолютно безпідставно кожного тижня приходити на приватне підприємство та «тероризувати» його, втручатись в його діяльність. Тому, вважаю, що необхідна фіксація перебування детектива шляхом надання письмового повідомлення із зазначенням у ньому, можливо, й номеру договору без ідентифікації клієнта, та зазначенням інформації, яку детектив має на меті отримати.
Це дає можливість, у разі викриття порушень відповідними органами з боку детектива, перевірити, чи дійсно детектив діяв на підставі договору та законність таких дій.
 
Відхилено (у зв’язку з відсутністю чітко сформульованої поправки)   
102. 3) проводити зовнішній огляд споруд, приміщень, інших об’єктів, доступ до яких не обмежений, а за згодою власника проводити їх внутрішній огляд;
 
-217- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Пункт третій частини першої статті 12 після слова «власника» доповнити словами «чи уповноваженої ним особи»;
 
Враховано   3) проводити зовнішній огляд споруд, приміщень, інших об’єктів, доступ до яких не обмежений, а також за згодою власника чи уповноваженої ним особи проводити їх внутрішній огляд;
 
103. 4) проводити зовнішній огляд закритих для вільного доступу споруд, приміщень, інших об’єктів за згодою їх власників або законних користувачів, а за згодою власника проводити їх внутрішній огляд;
 
   4) проводити зовнішній огляд закритих для вільного доступу споруд, приміщень, інших об’єктів за згодою їх власників або законних користувачів, а також за згодою власника проводити їх внутрішній огляд;
 
104. 5) виключно за письмовою згодою власників відвідувати їхні жилі й інші приміщення та проводити їх огляд з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності інформації;
 
-218- Романовський О.В.
Ванат П.М.
У пункті п’ятому частини першої статті 12 слово «інформації» виключити;
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням пункту)     
    -219- Шипко А.Ф.
У пункті 5 частини першої статті 12 слово «виключно» виключити.
Обґрунтування: дане слово не несе смислового навантаження, є лише «прикрасою», та перевантажує текст проекту.
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням пункту)   
105. 6) проводити огляд або вивчення матеріалів, предметів, документів за згодою їх власників, законних користувачів або представників власників;
 
-220- Шипко А.Ф.
У пункті 6 частини першої статті 12 слова «або вивчення» замінити словами «проводити фото та/або відео фіксування».
Обґрунтування: оскільки норма вивчення матеріалів, предметів, документів є достатньо суб’єктивна.
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 210)  5) проводити огляд та вивчення матеріалів, предметів, документів за згодою їх власників або законних користувачів;
 
106. 7) отримувати на договірній основі письмові висновки та усні консультації фахівців та експертів з питань, що потребують спеціальних знань;
 
   6) отримувати на договірній основі письмові висновки та усні консультації фахівців та експертів з питань, що потребують спеціальних знань;
 
107. 8) здійснювати зовнішнє спостереження на відкритій місцевості, в громадських місцях та на транспорті;
 
-221- Яценко А.В.
У частині першій статті 12 пункти 8-10 виключити;
 
Враховано частково   7) здійснювати зовнішнє спостереження на відкритій місцевості, у громадських місцях та на транспорті;
 
108. 9) здійснювати кіно - і фотозйомку, відео - та аудіо запис, а також застосовувати інші технічні засоби, які не спричиняють шкоду життю та здоров’ю громадян, навколишньому середовищу, у службових та інших приміщеннях, за письмовою згодою власників цих приміщень;
 
   8) здійснювати кіно- і фотозйомку, відео- та аудіозапис, а також застосовувати інші технічні засоби, що не завдають шкоди життю та здоров’ю осіб, у службових приміщеннях - за письмовою згодою осіб, щодо яких здійснюється кіно- і фотозйомка, відео- та аудіозапис, а також з повідомленням власників чи законних користувачів цих приміщень;
 
109. 10) використовувати спеціальні засоби у відповідності до цього Закону та іншого законодавства України.
 
      
110. 11) користуватися іншими правами, передбаченими цим Законом та іншими законами.
 
-222- Яценко А.В.
У частині першій статті 12 пункт 11) вважати відповідно пунктом 8);
 
Враховано редакційно   9) проводити усне опитування осіб.
 
111. Під час здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності не допускається порушення законних прав і свобод фізичних або юридичних осіб.
 
-223- Сотник О.С.
Абзац другий статті 12 проекту закону викласти у новій редакції:
«2. Під час надання приватних детективних послуг не допускається порушення прав і свобод фізичних та юридичних осіб.»
 
Відхилено   2. Під час здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності не допускається порушення прав і свобод фізичних та юридичних осіб.
 
112. Органи державної влади, місцевого самоврядування зобов’язані надавати відповіді на запити суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності протягом п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
 
-224- Ленський О.О.
У статті 12 частину третю викласти у такій редакції:
«Органи державної влади, місцевого самоврядування зобов’язані надавати відповіді на запити суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності щодо публічної інформації, розпорядниками якої вони є протягом п’яти робочих днів з дня отримання запиту, а сама інформація надається відповідно до вимог ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Обґрунтування: поправка вноситься у зв’язку з тим, що слід вказати, що обов’язок органів державної влади, місцевого самоврядування щодо надання у п’ятиденний термін відповіді на запити суб’єктів приватної (детективної) діяльності стосується лише публічної інформації, розпорядниками якої вони є, а сама інформація надається відповідно до вимог ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 225)     
    -225- Тетерук А.А.
Ч. 3 ст. 12 Розділу ІV проекту Закону «Органи державної влади, місцевого самоврядування зобов’язані надавати відповіді на запити суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності протягом п’яти робочих днів з дня отримання запиту» виключити (з урахування зауважень і пропозицій ГНЕУ).
 
Враховано    
    -226- Тетерук А.А.
Розділ ІV «Діяльність приватних детективів, приватних детективних підприємств (агентств)» доповнити новою статтею 12-1
«Стаття 12-1 Запит приватного детектива
Запит приватного детектива - письмове звернення приватного детектива до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об’єднань про надання інформації, копій документів, необхідних приватному детективу для надання приватних детективних (розшукових) послуг.
До запиту приватного детектива додається посвідчена приватним детективом копія свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю та посвідчення приватного детектива. Вимагати від приватного детектива подання разом запитом інших документів забороняється.
Запит приватного детектива не може стосуватися надання консультацій і роз’яснень положень законодавства.
Надання приватному детективу інформації та копій документів, отриманих під час здійснення кримінального провадження, здійснюється в порядку, встановленому кримінальним процесуальним законом.
Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, яким направлено запит приватного детектива, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту надати приватному детективу відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.
У разі якщо запит приватного детектива стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту приватного детектива може бути продовжено до двадцяти робочих днів з обґрунтуванням причин такого продовження, про що приватному детективу письмово повідомляється не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту приватного детектива.
У разі якщо задоволення запиту приватного детектива передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як десять сторінок, приватний детектив зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір таких витрат не може перевищувати граничні норми витрат на копіювання та друк, встановлені Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Відмова в наданні інформації на запит приватного детектива, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом, крім випадків відмови в наданні інформації з обмеженим доступом» (з урахування зауважень і пропозицій ГНЕУ).
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 225. Крім того, будь-яка особа має право на доступ до публічної інформації у порядку та у спосіб визначений законодавством. Приватний детектив не наділений таким правовим статусом як, наприклад, нотаріус чи адвокат, для яких чинним законодавством передбачено особливості розгляду їх запитів).   
    -227- Помазанов А.В.
Частину третю статті дванадцятої після слів «з дня отримання запиту» доповнити словами «на надання публічної інформації, розпорядником якої вони є у порядку, який передбачений законом»
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням частини)   
    -228- Гуляєв В.О.
Статтю 12 доповнити статтею 12-1 наступного змісту:
«Стаття 12-1 Обмеження під час провадження детективної діяльності.
Приватним детективам та їх помічникам, об'єднанням приватних детективів, під час провадження ними детективної діяльності забороняється:
- умисно вдаватися до дій, що посягають на конституційні права і свободи громадян, ставлять під загрозу їх життя, здоров'я, гідність та майно;
- розголошувати зібрану інформацію, використовувати її всупереч інтересам свого клієнта або в інтересах третіх осіб;
- приховувати від правоохоронних органів достовірно відомі факти вчинення злочинів та про наміри щодо скоєння злочинів;
- видавати себе за співробітників (підрозділів) правоохоронних органів;
- збирати відомості, пов'язані з політичною та релігійною діяльністю і переконаннями;
- свідомо вводити клієнта в оману або фальсифікувати зібрані матеріали;
- здійснювати кіно- і фотозйомку, відео- і аудіозапис у службових та інших приміщеннях без письмової згоди власників цих приміщень або уповноважених ними осіб;
- передавати своє свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю або посвідчення для використання іншим особам.
Провадження приватним детективом будь-яких дій, пов'язаних з порушенням таємниці листування, телефонних переговорів та телеграфних повідомлень, переговорів із застосуванням електронних мереж або з порушенням гарантій недоторканності особи, її житла та майна, встановлених Конституцією України, тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України.
 
Враховано редакційно (1 у ст. 14 та інших статтях проекту)   
113. Стаття 13. Обов’язки суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності
 
-229- Сотник О.С.
Статтю 13 проекту закону викласти у новій редакції:
«Стаття 13. Обов’язки суб’єктів надання приватних детективних послуг
1. Суб’єкти надання приватних детективних послуг під час здійсненні своєї професійної діяльності зобов’язані:
1) у разі отримання інформації або виявлення обставин злочину (кримінального правопорушення) – невідкладно повідомити уповноважені правоохоронні органи про вказані обставини;
2) відмовитися від укладення договору про надання приватних детективних послуг у випадку, якщо при наданні вказаних послуг суб’єктом надання приватних детективних послуг може бути порушено законодавство або права третіх осіб, а також якщо його укладення призведе до конфлікту інтересів приватного детектива;
3) дотримуватись вимог конфіденційності щодо отриманої інформації, крім випадків, коли така інформація містить факти про готування, замах на вчинення злочину;
4) проходити перепідготовку та підвищення кваліфікації;
5) дотримуватися вимог законодавства у сфері протидії та запобігання корупції, інших законів України.
2. Приватним детективам при наданні приватних детективних послуг забороняється:
1) приховувати від правоохоронних органів факти вчинених злочинів (кримінальних правопорушень) чи злочинів (кримінальних правопорушень), які готуються, що стали відомими в процесі надання приватних детективних послуг;
2) видавати себе за суб’єктів оперативно-розшукової діяльності, співробітників правоохоронних органів, представників інших органів державної влади;
3) збирати відомості, що пов’язані з особистим життям, з політичними та релігійними переконанням осіб (без надання на це письмової згоди такої особи);
4) передавати своє свідоцтво або посвідчення для використання іншим особам;
5) фальсифікувати матеріал та отриману інформацію;
6) збирати матеріал, інформацію про органи державної влади, яка є державною таємницею або інформацію з обмеженим доступом.
3. Порушення приватним детективом гарантованих Конституцією України прав і свобод людини і громадянина собою має наслідком відповідальність, передбачену законами України.»
 
Враховано частково   Стаття 14. Обов’язки суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності
 
114. Приватні детективи, приватні детективні підприємства (агентства) при здійсненні своєї професійної діяльності зобов’язані:
 
   1. Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності під час її здійснення зобов’язані:
 
115. 1) у разі отримання інформації або виявлення обставин злочину (кримінального правопорушення) - невідкладно повідомити уповноважені правоохоронні органи про вказані обставини та, за потреби, надати їм допомогу у здійсненні дій, передбачених чинним кримінальним процесуальним законодавством України;
 
-230- Тетерук А.А.
П. 1 ч. 1 ст. 13 Розділу ІV проекту Закону викласти в новій редакції «1) у разі отримання інформації або встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення невідкладно повідомити про це уповноважені правоохоронні органи та, за потреби, надати їм допомогу у здійсненні дій, передбачених кримінальним процесуальним законом» (з урахування зауважень і пропозицій ГНЕУ).
 
Відхилено (з огляду на дублювання п.1. ч.1 ст.14 та ч.1 ст.15 проекту, дану норму залишено лише у ч.1 ст. 15 проекту)     
    -231- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Пункт перший частини першої статті 13 викласти у новій редакції:
«1) у разі отримання інформації або виявлення обставин злочину – невідкладно повідомити уповноважені правоохоронні органи у порядку, встановленому чинним законодавством України;»
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням пункту)   
    -232- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Пункт перший частини першої статті 13 викласти в наступній редакції:
«1) у разі отримання інформації або виявлення обставин злочину (кримінального правопорушення) - невідкладно повідомити клієнта про вказані обставини та, за потреби, надати допомогу у здійсненні дій, передбачених чинним кримінальним процесуальним законодавством України;».
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням пункту)   
    -233- Помазанов А.В.
Пункт 1 частини першої статті тринадцятої виключити.
У зв'язку з цим пункт 2 та 3 вважати відповідно 1 та 2.
 
Враховано    
    -234- Шипко А.Ф.
У пункті 1 частини першої статті 13 слово «інформації « доповнити словами «про скоєння злочину», а слово «обставин» замінити на слово «ознак».
Обґрунтування: Злочин має певні ознаки (а не обставини) за наявності яких діяння або бездіяльність можна кваліфікувати як злочин. З огляду на зазначене вважаю, що суб’єкт приватної детективної (розшукової) діяльності при здійсненні своєї професійної діяльності зобов’язаний повідомити не про обставини злочину (про це він зобов’язаний повідомити під час слідчих дій, як свідок, тощо), а про скоєння злочину або про виявлення ознак, що можуть підпадати під визначення злочину.
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням пункту)   
116. 2) відмовитися від укладення договору про надання приватних детективних (розшукових) послуг у випадку, якщо при наданні вказаних послуг суб’єктом приватної детективної (розшукової) діяльності може бути порушено законодавство або права третіх осіб, а також якщо його укладення призведе до конфлікту інтересів приватного детектива;
 
-235- Богомолець О.В.
Пункт 2 частини першої статті 13 викласти в такій редакції:
«2) відмовитися від укладення договору про надання приватних детективних (розшукових) послуг у випадку, якщо при наданні вказаних послуг суб’єктом приватної детективної (розшукової) діяльності може бути порушено законодавство або права третіх осіб; якщо результат, досягнення якого бажає клієнт, або засоби його досягнення, на яких він наполягає, суперечать моральним засадам суспільства, виходять за межі професійних прав і обов'язків приватного детектива, а також якщо укладення договору про надання приватних детективних (розшукових) послуг призведе до конфлікту інтересів приватного детектива;»
 
Відхилено (у зв’язку з використанням суб’єктивних та оціночних суджень)  1) відмовитися від укладення договору про надання приватних детективних (розшукових) послуг, якщо при наданні таких послуг суб’єктом приватної детективної (розшукової) діяльності може бути порушено законодавство або права третіх осіб, а також якщо його укладення призведе до виникнення конфлікту інтересів приватного детектива;
2) дотримуватися вимог конфіденційності щодо отриманої інформації, крім випадків, коли така інформація містить факти про готування, замах на вчинення кримінального правопорушення;
3) ідентифікувати особу замовника приватних детективних (розшукових) послуг за документами, що відповідно до законодавства України посвідчують особу, та зберігати копії таких документів разом із примірником договору про надання приватних детективних (розшукових) послуг, укладеного суб’єктом приватної детективної (розшукової) діяльності із замовником приватних детективних (розшукових) послуг;
4) організувати документообіг, зокрема належне зберігання всіх примірників договорів про надання приватних детективних (розшукових) послуг, укладених суб’єктом приватної детективної (розшукової) діяльності із замовниками приватних детективних (розшукових) послуг;
5) проходити перепідготовку та підвищення кваліфікації;
6) володіти практичними навичками надання домедичної допомоги;
 
    -236- Богомолець О.В.
Частину першу статті 13 доповнити новими пунктами такого змісту:
«4) володіти практичними навичками надання домедичної допомоги;
5) до початку зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю укласти за власні кошти договір страхування життя.
 
Враховано частково    
    -237- Тетерук А.А.
Ч. 1 Ст. 13 Розділу ІV проекту Закону доповнити новим п. 4) такого змісту «4) утримувати в таємниці зібрану в ході здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності конфіденційну інформацію замовника приватних детективних (розшукових) послуг та не розголошувати її, за винятком випадків передбачених законом».
 
Враховано редакційно    
    -238- Тетерук А.А.
Ч. 1 Ст. 13 Розділу ІV проекту Закону доповнити новим п. 5) такого змісту «5) ідентифікувати особу замовника приватних детективних (розшукових) послуг за документами, що відповідно до законодавства України посвідчують особу та зберігати копії таких документів разом із примірником договору про надання приватних детективних (розшукових) послуг, укладеним приватним детективом або приватним детективним агентство з замовником приватних детективних (розшукових) послуг».
 
Враховано редакційно    
    -239- Тетерук А.А.
Ч. 1 Ст. 13 Розділу ІV проекту Закону доповнити новим п. 6) такого змісту «6) організувати належний документообіг, зокрема, належне зберігання усіх примірників договорів про надання приватних детективних (розшукових) послуг, укладених приватним детективом або детективним агентством із замовниками приватних детективних (розшукових) послуг».
 
Враховано редакційно    
117. 3) дотримуватися вимог законодавства у сфері протидії та запобігання корупції та хабарництву, інших законів України.
 
-240- Тетерук А.А.
П. 3 ч. 1 ст. 13 Розділу ІV проекту Закону викласти в новій редакції «3) дотримуватися вимог законодавства про захист персональних даних, а також законів у сфері протидії та запобігання корупції та хабарництву».
 
Враховано редакційно   7) дотримуватися вимог законодавства про захист персональних даних, а також у сфері протидії та запобігання корупції, інших законів України.
 
    -241- Тетерук А.А.
Ч. 1 Ст. 13 Розділу ІV проекту Закону доповнити новим п. 7) такого змісту «7) відмовитися від укладення договору про надання приватних детективних (розшукових) послуг у випадку, якщо під час надання вказаних послуг суб’єктами приватних детективних (розшукових) послуг можуть бути порушені законні права і інтереси третіх осіб, або якщо його укладення призведе до конфлікту інтересів приватних детективів або приватних детективних агентств».
 
Враховано редакційно    
118. Приватним детективампри здійсненні приватної детективної (розшукової) діяльності забороняється:
 
   2. Приватним детективам під час здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності забороняється:
 
119. 1) приховувати від правоохоронних органів факти скоєних злочинів (кримінальних правопорушень) чи злочинів, які готуються, що стали відомими в процесі здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності;
 
-242- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Пункт перший частини другої статті 13 - виключити, з відповідною зміною нумерації.
 
Відхилено (є порушенням вимог КПК України)  1) приховувати від правоохоронних органів інформацію про факти вчинення кримінального правопорушення або про готування до вчинення кримінального правопорушення, що стала їм відома у процесі здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності;
 
120. 2) видавати себе за суб’єктів оперативно-розшукової діяльності, співробітників правоохоронних органів, представників інших державних органів;
 
   2) видавати себе за суб’єктів оперативно-розшукової діяльності, працівників правоохоронних органів, представників інших органів державної влади;
 
121. 3) збирати відомості, що пов’язані з особистим життям, з політичними та релігійними переконанням окремих осіб (без надання на це письмової згоди такої особи);
 
   3) збирати відомості, пов’язані з особистим життям, політичними та релігійними переконаннями осіб, без надання на це письмової згоди таких осіб;
 
122. 4) передавати своє свідоцтво або посвідчення для використання іншим особам.
 
-243- Тетерук А.А.
Ч. 2 ст. 13 Розділу ІV проекту Закону доповнити новим п. 5) наступного змісту «5) під час надання приватних детективних (розшукових) послуг будь-яким чином перешкоджати діям органів державної влади та місцевого самоврядування, а також правоохоронних органів під час виконання ними їх законних повноважень».
 
Враховано редакційно   4) передавати іншим особам своє свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю або посвідчення приватного детектива;
5) у будь-який спосіб перешкоджати діям органів державної влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів під час виконання ними їхніх законних повноважень;
6) фальсифікувати матеріали та отриману інформацію;
7) збирати інформацію про органи державної влади, що становить державну таємницю, інформацію з обмеженим доступом.
 
123. Результати приватної детективної (розшукової) діяльності, що становлять державну чи іншу таємницю, яка охороняється законом, не підлягають передачі і розголошенню, крім випадків розголошення інформації про незаконні дії, що мають ознаки злочину.
 
-244- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Частину третю статті 13 викласти в наступній редакції:
«Результати приватної детективної (розшукової) діяльності, що становлять державну чи іншу таємницю, яка охороняється законом, не підлягають передачі і розголошенню будь-яким особам, крім випадків передбачених законодавством про державну таємницю, а щодо інших видів таємниці за умови надання на це письмової згоди клієнта або рішення суду у якому будуть прямо зазначені документи, які можуть бути вилучені чи оглянуті»;
 
Відхилено (суперечить приписам ЗУ «Про державну таємницю»)     
    -245- Яценко А.В.
Частину третю статті 13 Законопроекту виключити.
 
Враховано    
124. Порушення суб’єктом приватної детективної (розшукової) діяльності встановлених Конституцією України прав і свобод людини і громадянина тягне за собою відповідальність, що передбачена законами України.
 
-246- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Частину четверту статті 13 після слів «за собою» доповнити словами «цивільну, адміністративну, кримінальну»;
 
Відхилено (у зв’язку з відсутністю обґрунтування пропозиції)  3. Порушення суб’єктом приватної детективної (розшукової) діяльності гарантованих Конституцією України прав і свобод людини і громадянина має наслідком відповідальність, передбачену законом.
 
125. Стаття 14. Співробітництво та взаємодія суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності з правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами
 
-247- Сотник О.С.
Статтю 14 викласти у новій редакції:
«Стаття 14. Співробітництво та взаємодія суб’єктів надання приватних детективних послуг з правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами
1. Приватні детективи, об’єднання приватних детективів (детективне агентство), які під час надання приватних детективних послуг отримали інформацію про факти вчинення кримінального правопорушення або про готування до вчинення кримінального правопорушення, зобов'язані невідкладно повідомити про це відповідний правоохоронний орган та передати йому матеріали, що підтверджують дану інформацію.
2. Органи державної влади та місцевого самоврядування сприяють приватним детективам, об’єднанням приватних детективів (детективне агентство) у їхній діяльності.
3. Приватні детективи, об’єднання приватних детективів (детективне агентство) є незалежними від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб.
4. За письмовими запитами суб’єктів надання приватних детективних послуг із згодою особи щодо якої здійснюється збір інформації відповідні правоохоронні органи можуть надавати їм на договірній основі відомості, що містяться в адресних бюро, паспортних підрозділах, облікових підрозділах патрульної поліції, а також в облікових підрозділах обліку осіб, які мають судимість або притягалися до кримінальної відповідальності, якщо ці дані затребуються з дотриманням чинного законодавства.»
 
Враховано частково   Стаття 15. Співробітництво та взаємодія суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності з правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами
 
126. Приватні детективи, приватні детективні підприємства (агентства), які під час здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності отримали інформацію про факти скоєного злочину або про підготовку до скоєння злочину, зобов'язані невідкладно повідомити про це відповідний правоохоронний орган та передати йому матеріали, що підтверджують дану інформацію.
 
-248- Голубов Д.І.
Частину першу статті 14 законопроекту виключити, а саме:
«Приватні детективи, приватні детективні підприємства (агентства), які під час здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності отримали інформацію про факти скоєного злочину або про підготовку до скоєння злочину, зобов'язані невідкладно повідомити про це відповідний правоохоронний орган та передати йому матеріали, що підтверджують дану інформацію.».
Обґрунтування:
Пропозиція вноситься з метою техніко-юридичного корегування положень законопроекту.
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 247)  1. Приватні детективи, об’єднання приватних детективів, які під час здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності отримали інформацію про факти вчинення кримінального правопорушення або про готування до вчинення кримінального правопорушення, зобов'язані невідкладно повідомити про це відповідний правоохоронний орган та передати йому матеріали, що підтверджують таку інформацію.
 
    -249- Тетерук А.А.
Ч. 1 ст. 14 Розділу ІV проекту Закону «Приватні детективи, приватні детективні підприємства (агентства), які під час здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності отримали інформацію про факти скоєного злочину або про підготовку до скоєння злочину, зобов'язані невідкладно повідомити про це відповідний правоохоронний орган та передати йому матеріали, що підтверджують дану інформацію» виключити (з урахування зауважень і пропозицій ГНЕУ).
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 247)   
    -250- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Частину першу статті 14 викласти в наступній редакції:
«Приватні детективи, приватні детективні підприємства (агентства), які під час здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності отримали інформацію про факти скоєного злочину або про підготовку до скоєння злочину, можуть повідомити про це відповідний правоохоронний орган та передати йому матеріали, що підтверджують дану інформацію, якщо це не суперечить інтересам клієнта чи особи з метою захисту інтересів якої, звернувся клієнт»;
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 247)   
127. Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності мають право надавати правоохоронним органам допомогу щодо попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів, переслідування осіб, які їх скоїли, розшуку зниклих осіб, охорони громадського порядку та інші не заборонені законодавством України послуги, у тому числі на договірній основі. При цьому взаємодія приватного детектива з правоохоронними органами не повинна порушувати його зобов’язань за договором про надання послуг з детективної (розшукової) діяльності.
 
-251- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Частину другу статті 14 після слів «з детективної (розшукової) діяльності» додати слова «інтересів клієнта чи особи з метою захисту інтересів якої, звернувся клієнт»;
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням частини на підставі поправки № 247)     
    -252- Міщенко С.Г.
У частині 2 статті 14 «Співробітництво та взаємодія суб'єктів приватної детективної (розшукової) діяльності з правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами» словосполучення «мають право» замінити словом «зобов'язані», словосполучення «охорони громадського порядку та інші не заборонені законодавством послуги, у тому числі на договорній основі» виключити.
Обґрунтування: надання допомоги правоохоронним органам щодо попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів, переслідування осіб, які їх вчинили, розшуку безвісти зниклих осіб є конституційним обов'язком кожного громадянина та юридичної особи. Саме у якості обов'язку такі дії і мають бути визначені у розглянутому законопроекті.
Що ж стосується охорони громадського порядку, то забезпечення громадського порядку чинним законодавством покладено на правоохоронні органи та добровільні громадські формування. Тим більше, виключається можливість виконання такої діяльності приватними детективами за оплату з боку держави (договірна основа), оскільки, як вже зазначено вище, бюджетні кошти на забезпечення громадського порядку держава передбачає в межах бюджетних призначень на утримання правоохоронних органів.
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням частини на підставі поправки № 247)   
128. Органи державної влади та місцевого самоврядування сприяють приватним детективам, приватним детективним підприємствам (агентствам) у їхній діяльності.
 
-253- Ленський О.О.
У статті 14 частину третю виключити, а саме:
«Органи державної влади та місцевого самоврядування сприяють приватним детективам, приватним детективним підприємствам (агентствам) у їхній діяльності.».
Обґрунтування: поправка вноситься у зв’язку з тим, що запропоновані приписи щодо покладення на органи державної влади та місцевого самоврядування обов’язку сприяти приватним детективам, приватним детективним підприємствам (агентствам) у їхній діяльності (які, як підкреслюється в наступній частині цієї ж статті, є незалежними від цих органів та їх посадових і службових осіб), з одного боку, є надто декларативними, а з іншого – можуть давати привід для висування приватними детективами безпідставних вимог до відповідних органів та посадових осіб.
 
Враховано      
    -254- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Частину третю статті 14 викласти в такій редакції
«Органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи сприяють приватним детективам, приватним детективним підприємствам (агентствам) у їхній законній діяльності»;
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням частини)   
129. Приватні детективи, приватні детективні підприємства (агентства) є незалежними від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб.
 
-255- Тетерук А.А.
Ст. 14 Розділу ІV проекту Закону доповнити новою частиною такого змісту:
«Взаємодія між правоохоронними органами, органами Національною поліції України та суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності здійснюється через Координаційний центр у сфері детективної (розшукової) діяльності, який створюється при Національній поліції України.
Положення про Координаційний центр у сфері детективної (розшукової) діяльності затверджується Національною поліцією України з додержанням вимог цього Закону».
 
Немає висновку   2. Приватні детективи, об’єднання приватних детективів у своїй професійній діяльності є незалежними від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб.
3. За письмовими запитами суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності, за наявності згоди осіб, щодо яких здійснюється збір інформації, відповідні правоохоронні органи можуть надавати їм на договірній основі відомості, що містяться в адресних бюро, паспортних підрозділах, облікових підрозділах патрульної поліції, а також у підрозділах з обліку осіб, які мають судимість або притягалися до кримінальної відповідальності, якщо такі дані затребуються з дотриманням вимог законодавства.
 
    -256- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Частину четверту статті 14 викласти в наступній редакції:
«Приватні детективи, приватні детективні підприємства (агентства) при виконанні своїх обов'язків та реалізації прав є незалежними від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб»;
 
Враховано редакційно    
    -257- Шипко А.Ф.
У частині четвертій статті 14 слова «Приватні детективи, приватні детективні підприємства (агентства)» доповнити словами «у своїй професійній діяльності».
 
Враховано    
130. Стаття 15. Замовники суб’єкта приватної детективної (розшукової) діяльності
 
-258- Тетерук А.А.
Назву ст. 15 Розділу ІV проекту Закону «Замовники суб’єкта приватної детективної (розшукової) діяльності» викласти в новій редакції «Замовники приватних детективних (розшукових) послуг».
 
Враховано   Стаття 16. Замовники приватних детективних (розшукових) послуг
 
    -259- Сотник О.С.
Статтю 15 проекту закону пропонуємо викласти у новій редакції:
«Стаття 15. Клієнт приватних детективних послуг
1. Клієнтом приватних детективних послуг приватного детектива, об’єднання приватних детективів (детективне агентство) можуть бути фізичні та юридичні особи України, а також іноземні громадяни та юридичні особи.
2. Суб’єкт надання приватних детективних послуг може надавати своїм клієнтам послуги, що передбачені статтею 12 цього Закону, після укладення з ними відповідної письмової угоди (договору).
3. Одержані за результатами надання приватних детективних послуг матеріальні носії інформації зберігаються в архіві суб’єкта надання приватних детективних послуг не менше трьох років.
4. Суб’єкт надання приватних детективних послуг не має права укладати договір про надання приватних детективний послуг у разі, якщо:
1) суб’єктом надання приватних детективних послуг надавались аналогічні приватні детективні послуги особам, інтереси яких суперечать інтересам клієнта та створюється конфлікт інтересів;
2) до дослідження причетна особа, з якою приватний детектив (співробітник об’єднання приватних детективів (детективне агентство) перебуває у родинних стосунках;
3) під час надання приватних детективних послуг можуть бути порушені права та охоронювані законом інтереси інших громадян, державні або національні інтереси.»
 
Враховано частково    
    -260- Шипко А.Ф.
У назві статті 15 слово «Замовник» замінити словом «Діяльність».
Обґрунтування: назва статті «Замовники суб’єкта приватної детективної (розшукової) діяльності» не розкриває зміст самої статті.
 
Відхилено (у зв’язку з прийняттям поправки № 258)   
131. Замовниками послуг приватного детектива, приватного детективного підприємства (агентства) можуть бути фізичні або юридичні особи України, а також іноземні громадяни або юридичні особи.
 
-261- Романовський О.В.
Ванат П.М.
У частині першій статті 15 вислів «приватного детективного підприємства (агентства)» замінити на «приватного детективного агентства»;
 
Відхилено (у зв’язку з приведення положень цієї частини з терміном, визначеним у статті 1 проекту)  1. Замовниками приватних детективних (розшукових) послуг можуть бути фізичні або юридичні особи, орган державної влади, орган місцевого самоврядування, в інтересах яких здійснюється приватна детективна (розшукова) діяльність.
 
    -262- Шипко А.Ф.
У назві статті слово «замовник» замінити на слово «клієнт», а частину першу цієї статті виключити.
Обґрунтування: У статті 1 проекту наведено визначення «клієнт», який по суті і є замовником послуги у суб’єкта приватної детективної (розшукової) діяльності.
Крім того, вже у частині другій цієї ж статті вживається термін «клієнт», а у назві статті та частині першій вживається термін «замовник». Крім того, у дефініції терміну «клієнт» у статті 1 проекту вже визначені його ознаки. Тому, вважаю, що не має необхідності додаткових пояснень та дублювань у «тілі» проекту, хто може бути клієнтом детектива.
Отже, з огляду на те, що статтею 1 проекту автори вже визначились, що по суті замовником послуг детективів є клієнт, пропоную, у назві статті слово «замовник» замінити на слово «клієнт», а частину першу цієї статті виключити.
 
Відхилено (доцільним є використання термінології вітчизняного цивільного законодавства, зокрема, ст. 901 ЦК України, регулюючи договір про надання послуг, встановлює термін «замовник»)   
132. Суб’єкт приватної детективної (розшукової) діяльності може надавати своїм клієнтам послуги, що передбачені статтею 12 цього Закону, після укладення з ними відповідної письмової угоди (договору).
 
-263- Тетерук А.А.
Ч. 2 ст. 15 Розділу ІV проекту Закону викласти в новій редакції «Суб’єкти приватної детективної (розшукової) діяльності можуть надавати замовникам приватних детективних (розшукових) послуг, що передбачені статтею 12 цього Закону, після укладення з ними відповідного письмового договору про надання приватних детективних (розшукових) послуг».
 
Враховано редакційно   2. Суб’єкт приватної детективної (розшукової) діяльності може надавати своїм замовникам послуги, передбачені статтею 11 цього Закону, після укладення з ними письмового договору про надання приватних детективних (розшукових) послуг.
 
133. Одержані за результатами приватної детективної (розшукової) діяльності матеріальні носії інформації зберігаються в архіві суб’єкта приватної детективної (розшукової) діяльності не менше трьох років.
 
-264- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Доповнити частину третю статті 15 після слів «не менше трьох років» словами «якщо інший строк не встановлено за домовленістю з клієнтом»;
 
Відхилено (у зв’язку з відсутністю обґрунтування пропозиції)  3. Одержані за результатами приватної детективної (розшукової) діяльності матеріальні носії інформації зберігаються в архіві суб’єкта приватної детективної (розшукової) діяльності не менше трьох років.
 
    -265- Шипко А.Ф.
Доповнити частину третю статті 15 уточненням щодо ведення архіву.
Обґрунтування: Зі змісту статті незрозуміло, яким чином створюється архів, яка саме інформація повинна бути занесена до цього архіву та які вимоги до його ведення. На мою думку, правила ведення архіву повинні бути передбачені інструкцією, яку може видати відповідний орган.
 
Відхилено (у зв’язку з відсутністю чітко сформульованої пропозиції)   
134. Суб’єкт приватної детективної (розшукової) діяльності не має права укладати договір про надання приватних детективний (розшукових) послуг у разі, якщо:
 
   4. Суб’єкт приватної детективної (розшукової) діяльності не має права укладати договір про надання приватних детективних (розшукових) послуг у разі, якщо:
 
135. 1) суб’єктом приватної детективної (розшукової) діяльності надавались аналогічні послуги особам, інтереси яких суперечать інтересам клієнта;
 
-266- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
У пункті першому частини четвертою статті 15 слово «аналогічні» - виключити;
 
Відхилено (у зв’язку з відсутністю обґрунтування пропозиції)  1) суб’єктом приватної детективної (розшукової) діяльності надавалися аналогічні приватні детективні послуги особам, інтереси яких суперечать інтересам замовника, та створюється конфлікт інтересів;
 
136. 2) до розшукового дослідження причетна посадова особа, з якою приватний детектив (співробітник приватного детективного підприємства або їх об’єднання) перебуває у родинних стосунках;
 
-267- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Пункт другий частини четвертої статті 15 викласти у новій редакції:
«2) до розшукового дослідження причетна посадова особа, з якою приватний детектив та/або співробітник приватного детективного агентства чи їх об’єднання, перебуває у родинних стосунках;»
 
Враховано редакційно   2) до дослідження причетна особа, з якою приватний детектив та/або працівник об’єднання приватних детективів перебуває у родинних стосунках;
 
137. 3) під час надання послуг з приватної детективної (розшукової) діяльності можуть бути порушені права та охоронювані законом інтереси інших громадян.
 
   3) під час надання приватних детективних (розшукових) послуг можуть бути порушені права та охоронювані законом інтереси інших громадян, державні або національні інтереси.
 
138. Стаття 16. Професійна таємниця результатів приватної детективної (розшукової) діяльності
 
-268- Сотник О.С.
Пропонуємо провести нумерацію частин статті 16 проекту закону;
 
Враховано   Стаття 17. Професійна таємниця результатів приватної детективної (розшукової) діяльності
 
    -269- Сотник О.С.
У статті 16 проекту закону пропонуємо:
- слова «приватної детективної (розшукової) діяльності» замінити на слова «надання приватних детективних послуг»;
- слова «приватних детективних підприємств» замінити на слова «об’єднання приватних детективів (детективне агентство)»;
- слова «замовників» замінити на слова «клієнтів»
 
Враховано частково    
139. Інформація з питань, з яких здійснювалося приватне детективне дослідження та відомості, що стосуються особистого життя, честі, гідності людини та громадянина, а також інша інформація, яка отримана суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності під час здійснення ними своїх професійних обов’язків, становлять професійну таємницю суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності.
 
   1. Інформація з питань, щодо яких здійснювалося приватне детективне дослідження, та відомості, що стосуються особистого життя, честі, гідності людини та громадянина, а також інша інформація, отримана суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності під час виконання ними своїх професійних обов’язків, становлять професійну таємницю суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності.
 
140. Приватним детективам, співробітникам приватних детективних підприємств забороняється розголошувати і використовувати у своїх власних інтересах або інтересах третіх осіб відомості, що складають професійну таємницю суб’єкта приватної детективної (розшукової) діяльності.
 
-270- Романовський О.В.
Ванат П.М.
У частині другій статті 16 вислів «розголошувати і використовувати» замінити висловом «розголошувати та/або використовувати»
 
Враховано   2. Приватним детективам, працівникам об’єднання приватних детективів забороняється розголошувати та/або використовувати у своїх інтересах або інтересах третіх осіб відомості, що становлять професійну таємницю суб’єкта приватної детективної (розшукової) діяльності.
 
141. Використання зазначеними особами безпосередньо або через інших осіб відомостей, отриманих за результатами приватної детективної (розшукової) діяльності, з метою шантажу суб’єктів детективних досліджень чи замовників таких досліджень тягне відповідальність, передбачену законами України.
 
-271- Левченко Ю.В.
Статтю 16 доповнити новими частинами такого змісту:
«Приватні детективи зобов'язані забезпечити умови, що унеможливлюють доступ сторонніх осіб до відомостей, що складають професійну таємницю суб'єкта приватної детективної (розшукової) діяльності, або їх розголошення.
Приватні детективи зобов'язані відшкодувати усі збитки, заподіяні третім особам внаслідок доступу сторонніх осіб до відомостей, що складають професійну таємницю суб'єкта приватної детективної (розшукової) діяльності, або їх розголошення.»
Обґрунтування:
Положеннями статті 16 взагалі не визначено ні порядку роботи з конфіденційною інформацією, ні відповідальності за її поширення, включно із відповідальністю за заподіяння моральних збитків особі, про яку таку інформацію було поширено.
 
Враховано редакційно   3. Використання особами, зазначеними у частині другій цієї статті, безпосередньо або через інших осіб відомостей, отриманих у результаті приватної детективної (розшукової) діяльності, з метою шантажу суб’єктів детективних досліджень чи замовників таких досліджень тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
4. Приватні детективи зобов'язані забезпечити умови, що унеможливлюють доступ сторонніх осіб до відомостей, що становлять професійну таємницю суб'єкта приватної детективної (розшукової) діяльності, або їх розголошення.
5. Приватні детективи зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну третім особам внаслідок доступу сторонніх осіб до відомостей, що становлять професійну таємницю суб'єкта приватної детективної (розшукової) діяльності, або їх розголошення.
 
142. Стаття 17. Підготовка приватних детективів
 
-272- Сотник О.С.
Статтю 17 проекту закону викласти у нові редакції:
«Стаття 17. Підготовка приватних детективів
1. Порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації приватних детективів затверджується Міністерством юстиції України із урахуванням положень цього Закону.
2. Для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб, які надають приватні детективні послуги, укладаються відповідні угоди з державними закладами освіти при Міністерстві внутрішніх справ України.
3. Розробка програм навчання та ліцензування створених навчальних закладів, передбачених частиною першою цієї статті, здійснюються в порядку, встановленому нормативними актами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, погодженими з Міністерством юстиції України та Міністерством внутрішніх справ України.
4. Заборонено суб’єктам надавати приватні детективні послуги, які не пройшли підготовку, перепідготовку чи підвищення кваліфікації.»
 
Враховано частково одночас, Комітетом не прийнято рішення у частині визначення органу державної влади, який має здійснювати дозвільні та контрольні функції щодо приватних детективів та їх діяльності (Національна поліція чи Міністерство юстиції України), тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.  Стаття 18. Підготовка приватних детективів
1. Порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації приватних детективів затверджується Національною поліцією України з урахуванням положень цього Закону.
 
143. Для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб, які здійснюють приватну детективну (розшукову) діяльність, можуть укладатися відповідні угоди з державними та недержавними закладами освіти.
 
-273- Тетерук А.А.
Ч. 1 ст. 17 Розділу ІV проекту викласти в новій редакції:
«Для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб, які здійснюють приватну детективну (розшукову) діяльність можуть укладатися відповідні угоди з вищими навчальними закладами незалежно від їх форм власності».
 
Враховано   2. Для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб, які здійснюють приватну детективну (розшукову) діяльність, можуть укладатися відповідні угоди з вищими навчальними закладами незалежно від їх форми власності.
 
    -274- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Частину першу статті 17 після слова «недержавними» доповнити «вищими навчальними»;
 
Враховано редакційно    
144. Розробка програм навчання та ліцензування створених навчальних закладів, передбачених частиною першою цієї статті, здійснюються в порядку, встановленому нормативними актами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, погодженими з Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією України, Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством фінансів України.
 
-275- Купрій В.М.
Частину 2 статті 17 викласти в такій редакції:
«Розробка програм навчання та ліцензування створених навчальних закладів, передбачених частиною першою цієї статті, здійснюються в порядку, встановленому нормативними актами центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки, погодженими з Національною поліцією України.»;
 
Враховано частково одночас, Комітетом не прийнято рішення у частині визначення органу державної влади, який має здійснювати дозвільні та контрольні функції щодо приватних детективів та їх діяльності (Національна поліція чи Міністерство юстиції України), тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.  3. Розроблення програм навчання, передбачених частиною другою цієї статті, здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки, за погодженням із Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією України, Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством фінансів України.
4. Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки, у встановленому законом порядку затверджуються вимоги до змісту навчальних програм з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб, які здійснюють приватну детективну (розшукову) діяльність. Особи, які здійснюють приватну детективну (розшукову) діяльність та пройшли навчання за програмами з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, отримують документ вищого навчального закладу встановленого зразка.
5. Суб’єктам приватної детективної (розшукової) діяльності, які не пройшли підготовку, перепідготовку чи підвищення кваліфікації, забороняється займатися приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
 
    -276- Тетерук А.А.
Ч. 2 ст. 17 Розділу ІV проекту Закону виключити та доповнити ст. 17 Розділу ІV проекту Закону новою частиною такого змісту: «Центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, у встановленому законом порядку, затверджуються вимоги до змісту навчальних програм з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб, які здійснюють приватну детективну (розшукову) діяльність. Якість підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб, які здійснюють приватну детективну (розшукову) забезпечують вищі навчальні заклади. Особи, які здійснюють приватну детективну (розшукову) діяльність та пройшли навчання за програмами з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації отримують документ відповідного зразку вищого навчального закладу».
 
Враховано частково    
    -277- Романовський О.В.
Ванат П.М.
У частині другій статті 17 власну назву «Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України» замінити на «Міністерства освіти і науки України».
 
Враховано редакційно    
    -278- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Частину другу статті 17 викласти в наступній редакції
«Розробка програм навчання та ліцензування навчальних закладів, передбачених частиною першою цієї статті, здійснюються в порядку, встановленому нормативними актами Міністерства освіти і науки, України, погодженими з Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством юстиції України, Національною поліцією України»;
 
Враховано редакційно    
    -279- Помазанов А.В.
У статті сімнадцятій слова «Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України» замінити словами «центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки».
 
Враховано    
145. Розділ V
 
-280- Тетерук А.А.
Розділ V проекту Закону «Придбання, зберігання і застосування спеціальних засобів при здійсненні приватної детективної (розшукової) діяльності» виключити.
 
Враховано      
    -281- Яценко А.В.
Розділ V Законопроекту виключити.
 
Враховано    
146. Придбання, зберігання і застосування спеціальних засобів при здійсненні приватної детективної (розшукової) діяльності
 
-282- Сотник О.С.
Назву Розділу V законопроекту викласти у новій редакції
«Розділ V ПРИДБАННЯ, ЗБЕРІГАННЯ І ЗАСТОСУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ПРИ НАДАННІ ПРИВАТНИХ ДЕТЕКТИВНИХ ПОСЛУГ»;
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)     
147. Стаття 18. Отримання дозволу на придбання, зберігання і застосування спеціальних засобів
 
-283- Сотник О.С.
Пропонуємо провести нумерацію частин статті 18 проекту закону;
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)     
148. Громадянину України, який відповідно до статті 7 цього Закону звернувся до органів Національної поліції за свідоцтвом про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю і подав, відповідно до цього Закону відомості щодо потреби в спеціальних засобах,разом із свідоцтвом про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю та посвідченням приватного детектива видається цим органом Національної поліції дозвіл на придбання, зберігання і застосування наступних спеціальних засобів:
 
-284- Сотник О.С.
Абзац перший статті 18 проекту закону викласти у новій редакції:
«1. Громадянину України, який відповідно до статті 7 цього Закону звернувся до Міністерства юстиції України за отриманням свідоцтва про право на надання приватних детективних послуг і подав, відповідно до цього Закону відомості щодо потреби в спеціальних засобах, разом із свідоцтвом про право на надання приватних детективних послуг та посвідченням приватного детектива видається Міністерством внутрішніх справ України дозвіл на придбання, зберігання і застосування наступних спеціальних засобів:»
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)     
    -285- Продан О.П.
У абзаці першому статті 18 законопроекту перед словами «відомості» та «видається» доповнити розділовими знаками - комами;
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)   
149. 1) пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів;
 
-286- Міщенко С.Г.
У пункті 1) частини 1 статті 18 «Отримання дозволу на придбання, зберігання і застосування спеціальних засобів» словосполучення «вітчизняного виробництва» виключити.
Обґрунтування: обмеження права приватного детектива на використання спеціальних пристроїв для відстрілу снарядів несмертельної дії виключно пристроями вітчизняного виробництва з точки зору чинного антимонопольного законодавства є протиправним, обмежує конкуренцію на ринку відповідних товарів шляхом необгрунтованого встановлення переваг за товарами вітчизняного виробництва.
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)     
150. 2) балончиків, споряджених речовинами сльозогінної та дратівної дії.
 
-287- Ленський О.О.
у статті 18 у частині першій пункт 2) виключити, а саме:
«2) балончиків, споряджених речовинами сльозогінної та дратівної дії.».
Обґрунтування: поправка вноситься у зв’язку з тим, що згідно з вимогами чинного законодавства для придбання балончиків, споряджених речовинами сльозогінної та дратівної дії, не потрібно будь-яких дозволів, а тим більше спеціально визначених законом правил їх застосування.
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)     
    -288- Голубов Д.І.
Пункт 2 частини першої статті 18 законопроекту виключити, а саме:
«2) балончиків, споряджених речовинами сльозогінної та дратівної дії.». Обґрунтування:
Пропозиція вноситься з метою техніко-юридичного корегування положень законопроекту.
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)   
    -289- Гопко Г.М.
Пункт 2 частини першої статті 18 вилучити;
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)   
    -290- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Пункт другий частини першої статті 18 виключити.
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)   
    -291- Помазанов А.В.
У статті вісімнадцятій пункт 2 частини першої виключити.
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)   
    -292- Міщенко С.Г.
Пункт 2) частини 1 статті 18 виключити.
Обгрунтування: Для придбавання об'єктів, визначених пунктом 2) спеціального дозволу чинним законодавством України не передбачено.
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)   
151. Придбання цих спеціальних засобів приватний детектив здійснює за власний кошт і реєструє їх у органі Національної поліції у порядку, встановленому законодавством України.
 
      
152. Стаття 19. Умови застосування спеціальних засобів
 
-293- Сотник О.С.
Статтю 19 проекту закону викласти у новій редакції:
«Стаття 19. Умови застосування спеціальних засобів
1. Приватний детектив під час надання приватних детективних послуг має право застосовувати спеціальні засоби лише у випадках та в порядку, що передбачені цим Законом.
2. Під час застосування спеціальних засобів приватний детектив зобов’язаний:
1) попередити про наміри їх застосування, надавши при цьому достатньо часу для виконання своїх вимог, за винятком тих випадків, коли зволікання в застосуванні спеціальних засобів створює безпосередньо небезпеку його життю чи здоров’ю або може потягти за собою інші тяжкі наслідки;
2) прагнути, в залежності від характеру та ступеню небезпеки правопорушення та осіб, які його вчинили , а також сили їх спротиву, аби будь-яка шкода, заподіяна при усуненні небезпеки, була мінімальною;
3) забезпечити особам, які отримали тілесні ушкодження, долікарняну допомогу і негайно повідомити про цей випадок органи охорони здоров’я та Національної поліції.
3. Приватні детективи, які мають дозвіл на придбання, зберігання і застосування спеціальних засобів, зобов’язані проходити періодичну перевірку на придатність до дій в умовах, пов’язаних із застосуванням спеціальних засобів. Така перевірка здійснюється в порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України.
4. Застосування приватним детективом спеціальних засобів з перевищенням своїх повноважень, перевищенням меж необхідної оборони чи меж крайньої необхідності має наслідком відповідальність, передбачену законом.»
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)     
153. Здійснюючи приватну детективну (розшукову) діяльність, приватний детектив має право застосовувати спеціальні засоби лише у випадках та в порядку, що передбачені цим Законом.
 
      
154. При застосуванні спеціальних засобів приватний детектив зобов’язаний:
 
      
155. 1) попередити про наміри їх застосування, надавши при цьому достатньо часу для виконання своїх вимог, за виключенням тих випадків, коли зволікання в застосуванні спеціальних засобів створює безпосередньо небезпеку його життю чи здоров’ю або може потягти за собою інші тяжкі наслідки;
 
      
156. 2) прагнути, в залежності від характеру та ступеню небезпеки правопорушення та осіб, які його скоїли, а також сили їх спротиву, аби будь-яка шкода, заподіяна при усуненні небезпеки, була мінімальною;
 
      
157. 3) забезпечити особам, які отримали тілесні ушкодження, долікарняну допомогу і негайно повідомити про цей випадок органи охорони здоров’я та Національної поліції.
 
      
158. Приватні детективи, які мають дозвіл на придбання, зберігання і застосування спеціальних засобів, зобов’язані проходити періодичну перевірку на придатність до дій в умовах, пов’язаних із застосуванням спеціальних засобів. Така перевірка здійснюється в порядку, визначеному Національною поліцією України.
 
      
159. Застосування приватним детективом спеціальних засобів з перевищенням своїх повноважень, перевищенням меж необхідної оборони чи меж крайньої необхідності тягне за собою відповідальність, що встановлена законом.
 
      
160. Стаття 20. Застосування спеціальних засобів
 
-294- Сотник О.С.
Пропонуємо провести нумерацію частин статті 20 проекту закону;
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)     
161. У частині застосування спеціальних засобів на приватну детективну (розшукову) діяльність розповсюджується дія Закону України «Про Національну поліцію» та Правила застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 27 лютого 1991р. № 49 «Про затвердження Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку».
 
-295- Гопко Г.М.
В частині першій статті 20 вилучити слова «та Правила застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 27 лютого 1991р. № 49 «Про затвердження Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку».
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)     
    -296- Сотник О.С.
Абзац перший статті 20 проекту закону пропонуємо викласти у наступній редакції:
«1. Приватний детектив має право застосовувати спеціальні засоби тільки у разі, якщо він пройшов відповідну спеціальну підготовку.»
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)   
    -297- Помазанов А.В.
У статті двадцятій слова «Кабінету Міністрів України» замінити словами «Ради Міністрів УРСР»
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)   
162. Приватні детективи мають право застосовувати спеціальні засоби для відбиття нападу, що безпосередньо загрожує їхньому життю чи здоров’ю, життю та здоров’ю людей.
 
-298- Сотник О.С.
Абзац другий статті 20 проекту закону пропонуємо викласти у наступній редакції:
«2. Пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, застосовуються для:
а) захисту від нападу, що загрожує життю та здоров’ю людей, у тому числі приватного детектива;
б) знешкодження тварини, яка загрожує життю чи здоров’ю людей, у тому числі приватного детектива;
в) відбиття групового нападу, що загрожує життю чи здоров’ю людей;
 
Відхилено (у зв’язку з вилученням розділу)     
163. Заборонено застосування спеціальних засобів до жінок з явними ознаками вагітності, малолітніх осіб, осіб з явними ознаками обмежених можливостей або старості, крім випадків учинення ними збройного чи групового нападу, учинення збройного опору приватному детективу, що загрожує життю і здоров’ю інших осіб або приватного детектива, якщо відбити такий напад або опір іншими способами і засобами неможливо.
 
      
164. Приватному детективу заборонено відстрілювати патрони, споряджені гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, з порушенням визначених технічними характеристиками вимог щодо відстані від особи та стрільби в окремі частини голови і тіла людини.
 
      
165. Приватний детектив зобов’язаний у письмовій формі повідомити територіальний орган Національної поліції про застосування до особи спеціального засобу.
 
      
166. Якщо приватний детектив заподіяв особі поранення або каліцтво внаслідок застосування до неї спеціального засобу, керівник відповідного територіального органу Національної поліції зобов’язаний негайно повідомити про це відповідного прокурора.
 
      
167. Розділ VІ
 
-299- Яценко А.В.
Вважати відповідно розділи VІ-VІІІ Законопроекту розділами V-VІІ Законопроекту (зміна нумерації).
 
Враховано   Розділ V
 
168. Гарантії приватної детективної (розшукової) діяльності
 
-300- Сотник О.С.
Пропонуємо змінити назву розділу VІ на іншу:
«Розділ VІ ГАРАНТІЇ НАДАННЯ ПРИВАТНИХ ДЕТЕКТИВНИХ ПОСЛУГ»
 
Враховано   ГАРАНТІЇ приватної детективної (розшукової) діяльності
 
169. Стаття 21. Гарантії приватних детективів при здійсненні приватної детективної (розшукової) діяльності
 
   Стаття 19. Гарантії приватних детективів при здійсненні приватної детективної (розшукової) діяльності
 
170. Професійні права, честь і гідність громадян, які займаються приватною детективною (розшуковою) діяльністю, охороняються законами України. Забороняється втручатися у діяльність приватного детектива, а також у діяльність закладів освіти з підготовки кадрів для приватної детективної (розшукової) діяльності та їх співробітників, вимагати від них відомості, що складають професійну таємницю приватної детективної (розшукової) діяльності.
 
-301- Сотник О.С.
Статтю 21 проекту закону пропонуємо викласти у новій редакції:
«Стаття 21. Гарантії приватних детективів при наданні приватних детективних послуг
1. Професійні права, честь і гідність громадян, які надають приватні детективні послуги, охороняються законами України. Забороняється втручатися у діяльність приватного детектива, вимагати від них відомості, що складають професійну таємницю приватних детективів.»
 
Враховано редакційно   1. Професійні права, честь і гідність громадян, які здійснюють приватну детективну (розшукову) діяльність, охороняються законом. Забороняється втручатися у діяльність приватних детективів, вимагати від них відомості, що становлять професійну таємницю приватних детективів.
 
171. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи у відносинах з приватним детективом зобов’язані дотримуватися вимог Конституції України та законів України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, практики Європейського суду з прав людини.
 
      
172. Розділ VІІ
 
   Розділ VІ
 
173. Контроль за ДІЯЛЬНІСТЮ СУБ’ЄКТІВ приватноЇ детективноЇ (розшуковоЇ) діяльнОстІ
 
-302- Сотник О.С.
Пропонуємо змінити назву розділу VІІ на іншу:
«Розділ VІІ КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ СУБ’ЄКТІВ ПРИВАТНОЇ ДЕТЕКТИВНОЇ (РОЗШУКОВОЇ) ДІЯЛЬНОСТІ»;
 
Відхилено (пропозиція дублює назву розділу, прийнятому редакції першого читання).  КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ СУБ’ЄКТІВ приватноЇ детективноЇ (розшуковоЇ) діяльнОстІ
 
174. Стаття 22. Контроль за приватною детективною (розшуковою) діяльністю
 
   Стаття 20. Контроль за приватною детективною (розшуковою) діяльністю
 
175. Контроль за дотриманням суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності вимог законодавства України здійснює Національна поліція через свої територіальні органи.
 
-303- Сотник О.С.
Статтю 22 проекту закону пропонуємо викласти у новій редакції:
«Стаття 22. Контроль за приватною детективною (розшуковою) діяльністю
1. Контроль за дотриманням суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності вимог законодавства України здійснює Міністерство юстиції України через свої територіальні органи.
2. Повноваження територіальних органів Міністерство юстиції України та порядок контролю діяльності суб’єктів надання приватних детективних послуг затверджуються Кабінетом Міністрів України із урахуванням положень цього Закону.»
 
Враховано частково одночас, Комітетом не прийнято рішення у частині визначення органу державної влади, який має здійснювати дозвільні та контрольні функції щодо приватних детективів та їх діяльності (Національна поліція чи Міністерство юстиції України), тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.  1. Контроль за дотриманням суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності вимог законодавства здійснює Національна поліція України через свої територіальні органи.
 
176. Повноваження територіальних органів Національної поліції та порядок контролю діяльності суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності затверджуються Кабінетом Міністрів України із урахуванням положень цього Закону.
 
-304- Тетерук А.А.
Ст. 22 Розділу VІІ проекту Закону доповнити новою ч. 3 такого змісту6
«Контроль за дотриманням суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності вимог законодавства України, яке поширюється на суб’єктів господарської діяльності, здійснюють уповноважені органи виконавчої влади та місцевого самоврядування у відповідності до їх компетенції, визначеної законодавством України».
 
Враховано редакційно   2. Повноваження територіальних органів Національної поліції України та порядок контролю діяльності суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності затверджуються Кабінетом Міністрів України з урахуванням положень цього Закону.
3. Контроль за дотриманням суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності вимог законодавства, що поширюється на суб’єктів господарської діяльності, здійснюють уповноважені органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством.
 
177. Розділ VІІІ
 
   Розділ VІІ
 
178. Прикінцеві та перехідні положення
 
   Прикінцеві та перехідні положення
 
179. 1. Цей Закон набирає чинності з 01.01.2017 року.
 
-305- Паламарчук М.П.
П.1 та 3 викласти в такій редакції:
1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.
 
180. 2. Закони, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
-306- Шпенов Д.Ю.
Колєсніков Д.В.
Пункт другий розділу восьмого «Прикінцеві та перехідні положення» - виключити, відповідно змінити нумерацію.
 
Відхилено   2. Закони, прийняті до дня набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
181. 3. Статтю 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» доповнити частиною сьомою такого змісту:
«7. У разі державної реєстрації приватного детективного підприємства (агентства), крім документів, що передбачені частиною першою цієї статті, додатково подаються копії свідоцтв про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю, в залежності від кількості учасників приватного детективного підприємства (агентства)».
 
-307- Купрій В.М.
Пункт 3 Розділу VІІІ «ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» викласти в такій редакції:
«3. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1) у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» статтю 24 доповнити частиною сьомою такого змісту:
«7. У разі державної реєстрації приватного детективного підприємства (агентства), крім документів, що передбачені частиною першою цієї статті, додатково подаються копії свідоцтв про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю, в залежності від кількості учасників приватного детективного підприємства (агентства).»;
2) у Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) частину 5 Статті 2123 викласти в такій редакції:
«Неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у відповідь на адвокатський запит, запит кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, її палати або члена відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а також у відповідь на запит суб’єкта приватної детективної (розшукової) діяльності відповідно до Закону України «Про приватну детективну (розшукову) діяльність», -
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.».
 
Враховано частково одночас, Комітетом не прийнято рішення у частині визначення органу державної влади, який має здійснювати дозвільні та контрольні функції щодо приватних детективів та їх діяльності (Національна поліція чи Міністерство юстиції України), тому на підставі ч.3 ст.118 Регламенту Верховної Ради України остаточна редакція тексту в цій частині залишається у редакції першого читання.  3. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1) у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 2, ст. 17):
частину першу статті 17 доповнити пунктом 16 такого змісту:
«16) нотаріально засвідчені копії свідоцтв про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю кожного із засновників (учасників) об’єднання приватних детективів - у разі створення об’єднання приватних детективів»;
статтю 25 доповнити частиною сьомою такого змісту:
«7. У разі державної реєстрації об’єднання приватних детективів, крім документів, передбачених частиною першою цієї статті, додатково подаються копії свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю відповідно до кількості засновників»;
2) Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затверджений Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 47, ст. 532 із наступними змінами), доповнити пунктом 155 такого змісту:
«155.Свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністюЗакон України
«Про приватну детективну (розшукову) діяльність»;
3) у частині першій статті 23 Закону України «Про Національну поліцію» (Відомості Верховної Ради України, 2015 р. № 40-41, ст. 379; 2016 р., № 27, ст. 523, № 30, ст. 542):
пункт 26 в редакції Закону України від 2 червня 2016 року № 1404-VІІІ вважати пунктом 27;
доповнити пунктом 28 такого змісту:
«28) видає відповідно до закону свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю».
 
    -308- Паламарчук М.П.
Пункт 3 Розділу VІІІ «ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» викласти в такій редакції:
3) у частині першій статті 23 Закону України «Про Національну поліцію» (Відомості Верховної Ради України, 2015 р. № 40-41, ст. 379; 2016 р., № 27, ст. 523, № 30, ст. 542):
пункт 26 в редакції Закону України від 2 червня 2106 року № 1404-VІІІ вважати пунктом 27;
доповнити пунктом 28 такого змісту:
«28) видає відповідно до закону свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю»;».
 
Враховано    
    -309- Романовський О.В.
Ванат П.М.
Пункт 3 розділу «ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» викласти у новій редакції:
«3. Внести зміни до таких Законів України:
а) у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 31-32, ст.263, зі змінами) частину першу статті 17 доповнити пунктом шістнадцятим наступного змісту:
«16) нотаріально засвідчена копія свідоцтва про право зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю кожного із засновників (учасників) приватного детективного агентства - у разі створення приватного детективного агентства.»;
б) у Законі України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 47, ст.532, зі змінами) доповнити Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності пунктом 154 наступного змісту:
154. свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю. Закон України «Про приватну детективну (розшукову) діяльність»
в) у Законі України «Про Національну поліцію» (Відомості Верховної Ради, 2015 р, № 40-41, ст.379, зі змінами) частину першу статті 23 доповнити пунктом 26 наступного змісту:
«26) видає відповідно до закону свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.».
 
Враховано    
    -310- Сотник О.С.
В прикінцевих та перехідних положеннях пропонуємо частину третю та четверту викласти у новій редакції:
«3. Статтю 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» доповнити частиною сьомою такого змісту:
«7. У разі державної реєстрації об’єднання приватних детективів (детективне агентство), крім документів, що передбачені частиною першою цієї статті, додатково подаються копії свідоцтв про право на надання приватних детективних послуг відповідно до кількості засновників».
4. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців із дня опублікування цього Закону:
1) розробити нормативно – правові акти, передбачені цим Законом та необхідні для його належного виконання;
2) підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;
3) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
4) забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
Враховано редакційно    
    -311- Помазанов А.В.
У розділі VІІІ Прикінцеві та перехідні положення частину третю викласти в такій редакції:
«3. Частину першу статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» доповнити пунктом 16 такого змісту:
«7. копія свідоцтва про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю - у разі державної реєстрації приватного детективного підприємства (агентства)».
 
Враховано    
    -312- Продан О.П.
Абзац другий частини 3 розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» законопроекту перед словами «крім документів» доповнити словами «або юридичної особи, в назві якої є слова «детективне підприємство», «детективне агентство», «детектив» у будь-якому відмінку».
 
Відхилено    
    -313- Тетерук А.А.
Прикінцеві та перехідні положення Розділу VІІ проекту Закону доповнити п. 4 такого змісту: «Статтю 23 Закону України «Про Національну поліцію України» доповнити новим пунктом двадцять шостим такого змісту: «26) реалізує у визначеному законом порядку державну політику з питань здійснення приватними детективами приватної детективної (розшукової) діяльності». У зв’язку із чим п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Розділу VІІ вважати п. 5.
 
Немає висновку    
182. 4. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців із дати прийняття цього Закону:
 
   4. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону:
 
183. 1) розробити нормативно - правові акти, передбачені цим Законом та необхідні для його належного виконання;
 
   1) розробити нормативно-правові акти, передбачені цим Законом та необхідні для його належного виконання;
 
184. 2) підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;
 
   2) підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;
 
185. 3) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   3) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
186. 4) забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

   4) забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.