Кількість абзаців - 138 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо приведення їх у відповідність із законодавством Європейського Союзу у сфері перевезення небезпечних вантажів (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України
 
   Закон України
 
1. Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо приведення їх у відповідність із законодавством Європейського Союзу у сфері перевезення небезпечних вантажів
 
   Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність із законодавством Європейського Союзу у сфері перевезення небезпечних вантажів
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законів України:
1. У статтю 16 Закону України «Про транспорт» (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 51, ст. 446; 2010 р., № 30, ст. 394; 2014 р., № 8, ст. 88) включити частину восьму такого змісту:
«Питання безпеки перевезення небезпечних вантажів на території України регулюються міжнародними договорами України у сфері перевезення небезпечних вантажів, Законом України «Про перевезення небезпечних вантажів» та іншими нормативно-правовими актами України щодо забезпечення безпеки перевезення небезпечних вантажів».
 
4. 1. У Законі України «Про перевезення небезпечних вантажів» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 28, ст. 222; 2009 р.,
 
   2. У Законі України «Про перевезення небезпечних вантажів» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 28, ст. 222; 2009 р.,
 
5. № 10—11, ст. 137; 2010 р., № 30, ст. 294; 2013 р., № 48, ст. 682; 2014 р., № 8, ст. 88; 2016 р., № 4, ст. 44):
 
   № 10 - 11, ст. 137; 2010 р., № 30, ст. 394; 2013 р., № 48, ст. 682; 2014 р., № 8, ст. 88; 2016 р., № 4, ст. 44):
 
6. 1) абзаци другий, п’ятий та дев’ятий статті 1 викласти у такій редакції:
 
   1) у статті 1:
абзаци другий, п’ятий та дев’ятий викласти в такій редакції:
 
7. «небезпечний вантаж — речовини, матеріали, вироби, відходи виробничої та іншої діяльності, які внаслідок притаманних їм властивостей за наявності певних факторів можуть під час перевезення спричинити вибух, пожежу, пошкодження технічних засобів, пристроїв, споруд та інших об’єктів, заподіяти матеріальні збитки та шкоду навколишньому природному середовищу, а також призвести до загибелі, травмування, отруєння людей, тварин і які за міжнародними договорами України у сфері перевезення небезпечних вантажів, або за результатами випробувань в установленому порядку залежно від виду і ступеня небезпеки для навколишнього природного середовища або людини віднесено до одного з класів небезпечних речовин;»;
 
-1- Недава О.А.
У тексті визначення «небезпечний вантаж» (ст. 1) замість слів: навколишнього природнього середовища – в усіх відмінках, записати: довкілля - відповідному відмінку.
 
Враховано   «небезпечний вантаж — речовини, матеріали, вироби, відходи виробничої та іншої діяльності, які внаслідок притаманних їм властивостей за наявності певних факторів можуть під час перевезення спричинити вибух, пожежу, пошкодження технічних засобів, пристроїв, споруд та інших об’єктів, заподіяти матеріальні збитки та шкоду довкіллю, а також призвести до загибелі, травмування, отруєння людей, тварин і які за міжнародними договорами України у сфері перевезення небезпечних вантажів або за результатами випробувань в установленому законодавством порядку залежно від виду і ступеня небезпеки для довкілля або людини віднесено до одного з класів небезпечних речовин»;
 
    -2- Шпенов Д.Ю.
В редакції проекту абзац другий статті 1 Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів» (пункт 1 частини 1 розділу першого законопроекту) після слів «іншої діяльності» додати слова та цифри « (1-3 класу небезпеки»).
 
Відхилено    
8. «суб’єкт перевезення небезпечних вантажів — підприємство, установа, організація або фізична особа, які відправляють, перевозять, одержують небезпечні вантажі або здійснюють інші операції, пов’язані з перевезенням небезпечних вантажів (відправники, перевізники, одержувачі, інші учасники перевезення небезпечних вантажів);»;
 
-3- Шпенов Д.Ю.
Абзац п’ятий статті 1 Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів» у редакції проекту (пункт 1 частини 1 розділу першого законопроекту) викласти у такій редакції: «суб’єкт перевезення небезпечних вантажів – підприємство, установа, організація або фізична особа, які перевозять небезпечні вантажі (перевізники);».
 
Відхилено   «суб’єкт перевезення небезпечних вантажів — підприємство, установа, організація або фізична особа, які відправляють, перевозять, одержують небезпечні вантажі або здійснюють інші операції, пов’язані з перевезенням небезпечних вантажів (відправники, перевізники, одержувачі, інші учасники перевезення небезпечних вантажів)»;
 
9. «перевезення небезпечних вантажів — діяльність, пов’язана з переміщенням небезпечних вантажів від місця їх виготовлення чи зберігання до місця призначення з підготовкою вантажу, паковань, тари, транспортних засобів, цистерн, контейнерів та екіпажу, відправленням, перевезенням, одержанням вантажу, здійсненням вантажних операцій та короткостроковим зберіганням вантажів на всіх етапах переміщення;»;
 
-4- Остапчук В.М.
Кулініч О.І.
В абзаці четвертому підпункту 1 пункту 1 Розділу І законопроекту:
1) після слова «діяльність» доповнити словом «перевізника»;
2) слова «відправленням, перевезенням, одержанням» замінити словами «прийманням до перевезення, перевезенням, передачею одержувачу».
 
Відхилено   «перевезення небезпечних вантажів — діяльність, пов’язана з переміщенням небезпечних вантажів від місця їх виготовлення чи зберігання до місця призначення з підготовкою вантажу, паковань, тари, транспортних засобів, цистерн, контейнерів та екіпажу, відправленням, перевезенням, одержанням вантажу, здійсненням вантажних операцій та короткостроковим зберіганням вантажів на всіх етапах переміщення»;
 
10. 2) доповнити статтю з урахуванням алфавітного порядку абзацами такого змісту:
 
   доповнити з урахуванням алфавітного порядку термінами такого змісту:
 
11. «вантажі підвищеної небезпеки — небезпечні вантажі, що можуть бути використані не за призначенням, а в терористичних цілях та відповідно призвести до масової загибелі людей або значних руйнувань;
 
-5- Шпенов Д.Ю.
Виключити зі статті 1 Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів» в редакції проекту абзац такого змісту (пункт 2 частини 1 розділу першого законопроекту):
«вантажі підвищеної небезпеки — небезпечні вантажі, що можуть бути використані не за призначенням, а в терористичних цілях та відповідно призвести до масової загибелі людей або значних руйнувань.».
 
Відхилено   «вантажі підвищеної небезпеки — небезпечні вантажі, що можуть бути використані не за призначенням, зокрема в терористичних цілях, та призвести до масової загибелі людей або значних руйнувань»;
 
12. інші учасники перевезення небезпечних вантажів — підприємство, установа, організація або фізична особа, які заповнюють небезпечними вантажами тару, готують паковання до перевезення, здійснюють вантажні операції з небезпечними вантажами, класифікацію, маркування небезпечних вантажів, транспортних засобів, контейнерів та цистерн з такими вантажами, оформлення перевізних документів, короткострокове зберігання небезпечних вантажів на всіх етапах переміщення або виконують інші операції з такими вантажами, а також підприємство, установа, організація або фізична особа, на ім’я якої зареєстрований контейнер або цистерна, або які є власниками транспортних засобів, контейнерів та цистерн, що використовуються для перевезення небезпечних вантажів;
 
-6- Шпенов Д.Ю.
Виключити зі статті 1 Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів» в редакції проекту (пункт 2 частини 1 розділу першого законопроекту) абзац такого змісту:
«інші учасники перевезення небезпечних вантажів — підприємство, установа, організація або фізична особа, які заповнюють небезпечними вантажами тару, готують паковання до перевезення, здійснюють вантажні операції з небезпечними вантажами, класифікацію, маркування небезпечних вантажів, транспортних засобів, контейнерів та цистерн з такими вантажами, оформлення перевізних документів, короткострокове зберігання небезпечних вантажів на всіх етапах переміщення або виконують інші операції з такими вантажами, а також підприємство, установа, організація або фізична особа, на ім’я якої зареєстрований контейнер або цистерна, або які є власниками транспортних засобів, контейнерів та цистерн, що використовуються для перевезення небезпечних вантажів;».
 
Відхилено   «інші учасники перевезення небезпечних вантажів — підприємство, установа, організація або фізична особа, які заповнюють небезпечними вантажами тару, готують паковання до перевезення, здійснюють вантажні операції з небезпечними вантажами, класифікацію, маркування небезпечних вантажів, транспортних засобів, контейнерів та цистерн з такими вантажами, оформлення перевізних документів, короткострокове зберігання небезпечних вантажів на всіх етапах переміщення або виконують інші операції з такими вантажами, а також підприємство, установа, організація або фізична особа, на ім’я якої зареєстровано контейнер або цистерну, або які є власниками транспортних засобів, контейнерів та цистерн, що використовуються для перевезення небезпечних вантажів»;
 
13. уповноважений (консультант, радник) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів — особа, яка має дійсне свідоцтво (сертифікат) про підготовку уповноваженого з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів та призначається на підприємстві, в установі, в організації або фізичною особою — підприємцем, які здійснюють вантажні операції з небезпечними вантажами, пакування, відправку, перевезення або одержання небезпечних вантажів, оформлення перевізних документів, короткострокове зберігання небезпечних вантажів на всіх етапах переміщення або виконують інші операції з такими вантажами;»;
 
-7- Діденко І.А.
У підпункті 2) пункту 1 Розділу І законопроекту у визначенні терміну уповноважений (консультант, радник) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів після слів «з питань безпеки» слово «перевезень» замінити словом «перевезення»;
після слова «пакування» слово «відправку» замінити словом «відправлення».
 
Враховано   «уповноважений (консультант, радник) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів — особа, яка має чинне свідоцтво (сертифікат) про підготовку уповноваженого з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів та призначається на підприємстві, в установі, організації або фізичною особою - підприємцем, які здійснюють вантажні операції з небезпечними вантажами, пакування, відправлення, перевезення або одержання небезпечних вантажів, оформлення перевізних документів, короткострокове зберігання небезпечних вантажів на всіх етапах переміщення або виконують інші операції з такими вантажами»;
 
    -8- Шпенов Д.Ю.
Виключити зі статті 1 Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів» в редакції проекту абзац такого змісту (пункт 2 частини 1 розділу першого законопроекту):
«уповноважений (консультант, радник) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів — особа, яка має дійсне свідоцтво (сертифікат) про підготовку уповноваженого з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів та призначається на підприємстві, в установі, в організації або фізичною особою — підприємцем, які здійснюють вантажні операції з небезпечними вантажами, пакування, відправку, перевезення або одержання небезпечних вантажів, оформлення перевізних документів, короткострокове зберігання небезпечних вантажів на всіх етапах переміщення або виконують інші операції з такими вантажами;»;
 
Відхилено    
14. 3) статтю 2 викласти у такій редакції:
 
   2) статтю 2 викласти в такій редакції:
 
15. «Стаття 2. Законодавство з питань перевезення небезпечних вантажів
 
   «Стаття 2. Законодавство з питань перевезення небезпечних вантажів
 
16. Законодавство з питань перевезення небезпечних вантажів складається з цього Закону, інших законів України, міжнародних договорів України у сфері перевезення небезпечних вантажів, а також нормативно-правових актів.»;
 
   Законодавство з питань перевезення небезпечних вантажів складається з цього Закону, інших законів України, чинних міжнародних договорів України у сфері перевезення небезпечних вантажів, а також інших нормативно-правових актів»;
 
17. 4) абзац четвертий статті 4 викласти у такій редакції:
 
   3) абзац четвертий статті 4 викласти в такій редакції:
 
18. «установлення прав, обов’язків і відповідальності суб’єктів перевезення небезпечних вантажів та уповноважених (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів.»;
 
   «установлення прав, обов’язків і відповідальності суб’єктів перевезення небезпечних вантажів та уповноважених (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів»;
 
19. 5) у статті 6:
 
   4) статтю 6 викласти в такій редакції:
 
20. у назві статті та частині третій слова «стандартизація і» виключити;
 
   «Стаття 6. Сертифікація у сфері перевезення небезпечних вантажів
 
21. частини першу і другу виключити;
 
   Сертифікація здійснюється відповідно до законодавства України»;
 
22. 6) у статті 7:
 
   5) у статті 7:
 
23. частину першу після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
   частину першу після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
24. «проведення передбаченої законодавством перевірки контейнера, цистерни, транспортного засобу та їх обладнання, що подаються до перевезення, та документів на них, і членів екіпажу транспортного засобу, а також документів на вантаж, якщо такі документи готуються іншими учасниками перевезення небезпечних вантажів;».
 
   «проведення передбаченої законодавством перевірки контейнера, цистерни, транспортного засобу та їх обладнання, що подаються до перевезення, та документів на них, і членів екіпажу транспортного засобу, а також документів на вантаж, якщо такі документи готуються іншими учасниками перевезення небезпечних вантажів».
 
25. У зв’язку з цим абзаци третій — п’ятий вважати відповідно абзацами четвертим — шостим;
 
   У зв’язку з цим абзаци третій — п’ятий вважати відповідно абзацами четвертим — шостим;
 
26. у частині другій:
 
   у частині другій:
 
27. в абзаці третьому слова «, а в разі дорожнього перевезення — аварійну картку» виключити;
 
   в абзаці третьому слова «а в разі дорожнього перевезення — аварійну картку» виключити;
 
28. доповнити частину після абзацу п’ятого новими абзацами такого змісту:
 
   після абзацу п’ятого доповнити двома новими абзацами такого змісту:
 
29. «забезпечувати здійснення операцій, пов’язаних з відправленням небезпечних вантажів особами, які пройшли спеціальне навчання, або здійснення таких операцій іншими особами під безпосереднім контролем осіб, які пройшли відповідне навчання;
 
   «забезпечувати здійснення операцій, пов’язаних з відправленням небезпечних вантажів особами, які пройшли спеціальне навчання, або здійснення таких операцій іншими особами під безпосереднім контролем осіб, які пройшли відповідне навчання;
 
30. забезпечувати проведення навчання з питань охорони праці та цивільного захисту осіб, які займаються відправленням небезпечних вантажів, та їх медичного огляду;».
 
   забезпечувати проведення навчання з питань охорони праці та цивільного захисту осіб, які займаються відправленням небезпечних вантажів, та їх медичного огляду».
 
31. У зв’язку з цим абзаци шостий — дев’ятий вважати відповідно абзацами восьмим — одинадцятим;
 
   У зв’язку з цим абзаци шостий — дев’ятий вважати відповідно абзацами восьмим — одинадцятим;
 
32. абзаци восьмий і дев’ятий викласти у такій редакції:
 
   абзаци восьмий і дев’ятий викласти в такій редакції:
 
33. «забезпечувати проведення спеціального навчання осіб, які займаються відправленням небезпечних вантажів, та ведення обліку курсів спеціального навчання, що були пройдені такими особами;
 
   «забезпечувати проведення спеціального навчання осіб, які займаються відправленням небезпечних вантажів, та ведення обліку курсів спеціального навчання, пройдених такими особами;
 
34. подавати необхідну інформацію про відправлення небезпечних вантажів іншим суб’єктам перевезення небезпечних вантажів, а також інформацію про аварії, нещасні випадки або порушення під час відправлення небезпечних вантажів органам, зазначеним у статті 13 цього Закону;»;
 
-9- Діденко І.А.
Підпункт 6) пункту 1 розділу І законопроекту, щодо змін до частини другої статті 7, доповнити абзац 14 абзацом такого змісту:
«доповнити абзацом дванадцятим такого змісту:
"призначити одного або декілька уповноважених (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів;"
 
Враховано   подавати необхідну інформацію про відправлення небезпечних вантажів іншим суб’єктам перевезення небезпечних вантажів, а також інформацію про аварії, нещасні випадки або порушення під час відправлення небезпечних вантажів органам, зазначеним у статті 13 цього Закону»;
доповнити абзацом дванадцятим такого змісту:
"призначити уповноваженого (-их) (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів"
 
35. 7) у частині другій статті 8:
 
   6) у частині другій статті 8:
 
36. доповнити частину після абзацу другого новими абзацами такого змісту:
 
   після абзацу другого доповнити двома новими абзацами такого змісту:
 
37. «забезпечувати розміщення та кріплення небезпечного вантажу на транспортному засобі відповідно до вимог законодавства;
 
   «забезпечувати розміщення та кріплення небезпечного вантажу на транспортному засобі відповідно до вимог законодавства;
 
38. забезпечувати проведення навчання з питань охорони праці та цивільного захисту осіб, які здійснюють перевезення небезпечних вантажів, та їх медичного огляду;».
 
   забезпечувати проведення навчання з питань охорони праці та цивільного захисту осіб, які здійснюють перевезення небезпечних вантажів, та їх медичного огляду».
 
39. У зв’язку з цим абзаци третій — одинадцятий вважати відповідно абзацами п’ятим — тринадцятим;
 
   У зв’язку з цим абзаци третій — одинадцятий вважати відповідно абзацами п’ятим — тринадцятим;
 
40. абзаци шостий, десятий та одинадцятий викласти у такій редакції:
 
-10- Діденко І.А.
У підпункті 7) пункту 1 розділу І законопроекту щодо внесення змін до частини 2 статті 8:
абзац 5 частини другої статті 8 доповнити реченням "забезпечувати перевезення небезпечних вантажів у встановленому порядку визначеними транспортними засобами, а у разі перевезення небезпечних вантажів у цистернах – такими, що пройшли своєчасну перевірку відповідно до вимог законодавства;".
 
Враховано   абзаци п’ятий, шостий, десятий та одинадцятий викласти в такій редакції:
«забезпечувати перевезення небезпечних вантажів у встановленому законодавством порядку визначеними транспортними засобами, а у разі перевезення небезпечних вантажів у цистернах – транспортними засобами, що пройшли своєчасну перевірку відповідно до вимог законодавства;
 
41. «у разі дорожнього перевезення забезпечити своєчасну перевірку цистерн, установлених на колісних транспортних засобах, огляд спеціалізованих транспортних засобів для перевезення небезпечних вантажів та у встановлених законодавством випадках отримання свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів, погодження та дотримання маршрутів руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів; забезпечити членів екіпажу інструкціями, додержуватися безпечних умов руху та постійно контролювати стан транспортного засобу і вантажу;
 
   у разі дорожнього перевезення забезпечити своєчасну перевірку цистерн, установлених на колісних транспортних засобах, огляд спеціалізованих транспортних засобів для перевезення небезпечних вантажів та у встановлених законодавством випадках отримання свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів, погодження та дотримання маршрутів руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів, забезпечити членів екіпажу інструкціями, додержуватися безпечних умов руху та постійно контролювати стан транспортного засобу і вантажу»;
 
42. забезпечувати проведення спеціального навчання осіб, які здійснюють перевезення небезпечних вантажів, та не допускати їх до операцій, пов’язаних з перевезенням небезпечних вантажів, без проходження спеціального навчання, та ведення обліку курсів спеціального навчання, що були пройдені такими особами, а в разі дорожнього перевезення забезпечувати одержання водіями свідоцтв про допуск до перевезення небезпечних вантажів установленого зразка після навчання та складення відповідних іспитів;
 
   «забезпечувати проведення спеціального навчання осіб, які здійснюють перевезення небезпечних вантажів, та не допускати їх до операцій, пов’язаних з перевезенням небезпечних вантажів, без проходження спеціального навчання, та ведення обліку курсів спеціального навчання, пройдених такими особами, а в разі дорожнього перевезення забезпечувати одержання водіями свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів установленого зразка після навчання та складення відповідних іспитів;
 
43. надавати необхідну інформацію про перевезення небезпечних вантажів іншим суб’єктам перевезення небезпечних вантажів, а також інформацію про аварії, нещасні випадки або порушення під час перевезення небезпечних вантажів органам, зазначеним у статті 13 цього Закону;»;
 
-11- Діденко І.А.
доповнити частину 2 статті 8 новим абзацом 14 наступного змісту: "призначити одного або декілька уповноважених (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів;".
 
Враховано   надавати необхідну інформацію про перевезення небезпечних вантажів іншим суб’єктам перевезення небезпечних вантажів, а також інформацію про аварії, нещасні випадки або порушення під час перевезення небезпечних вантажів органам, зазначеним у статті 13 цього Закону»;
доповнити абзацом чотирнадцятим такого змісту:
«призначити уповноваженого (-их) (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів»;
 
44. 8) у частині другій статті 9:
 
   7) у частині другій статті 9:
 
45. абзац четвертий викласти у такій редакції:
 
   абзац четвертий викласти в такій редакції:
 
46. «забезпечувати проведення спеціального навчання осіб, які займаються прийманням небезпечних вантажів, та ведення обліку курсів спеціального навчання, що були пройдені такими особами;»;
 
-12- Шпенов Д.Ю.
У частині другій статті 9 (пункт 8 частини 1 розділу першого законопроекту) зміни до абзацу четвертого виключити з проекту.
 
Відхилено   «забезпечувати проведення спеціального навчання осіб, які займаються прийманням небезпечних вантажів, та ведення обліку курсів спеціального навчання, пройдених такими особами»;
 
47. доповнити частину після абзацу четвертого новими абзацами такого змісту:
 
   після абзацу четвертого доповнити двома новими абзацами такого змісту:
 
48. «забезпечувати здійснення операцій, пов’язаних з прийманням небезпечних вантажів особами, які пройшли спеціальне навчання, або здійснення таких операцій іншими особами під безпосереднім контролем осіб, які пройшли відповідне навчання;
 
-13- Шпенов Д.Ю.
Після абзацу четвертого статті 9 (пункт 8 частини 1 розділу першого законопроекту) виключити новий абзац такого змісту:
«забезпечувати здійснення операцій, пов’язаних з прийманням небезпечних вантажів особами, які пройшли спеціальне навчання, або здійснення таких операцій іншими особами під безпосереднім контролем осіб, які пройшли відповідне навчання;
#102634
 
Відхилено   «забезпечувати здійснення операцій, пов’язаних з прийманням небезпечних вантажів особами, які пройшли спеціальне навчання, або здійснення таких операцій іншими особами під безпосереднім контролем осіб, які пройшли відповідне навчання;
 
49. забезпечувати проведення навчання з питань охорони праці та цивільного захисту осіб, які займаються прийманням небезпечних вантажів, та їх медичного огляду;».
 
   забезпечувати проведення навчання з питань охорони праці та цивільного захисту осіб, які займаються прийманням небезпечних вантажів, та їх медичного огляду».
 
50. У зв’язку з цим абзаци п’ятий — сьомий вважати відповідно абзацами сьомим — дев’ятим;
 
   У зв’язку з цим абзаци п’ятий — сьомий вважати відповідно абзацами сьомим — дев’ятим;
 
51. абзац сьомий викласти у такій редакції:
 
   абзац сьомий викласти в такій редакції:
 
52. «надавати необхідну інформацію про одержання небезпечних вантажів іншим суб’єктам перевезення небезпечних вантажів, а також інформацію про аварії, нещасні випадки або порушення під час одержання небезпечних вантажів — органам, зазначеним у статті 13 цього Закону;»;
 
-14- Діденко І.А.
У підпункті 8) пункту 1 розділу І законопроекту щодо внесення змін до частини 2 статті 9:
частину 2 статті 9 доповнити абзацом 10 наступного змісту: "призначити одного або декілька уповноважених (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів;".
 
Враховано   «надавати необхідну інформацію про одержання небезпечних вантажів іншим суб’єктам перевезення небезпечних вантажів, а також інформацію про аварії, нещасні випадки або порушення під час одержання небезпечних вантажів органам, зазначеним у статті 13 цього Закону»;
доповнити абзацом десятим такого змісту: «призначити уповноваженого (-их) (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів»;
 
    -15- Шпенов Д.Ю.
Зміни до абзацу сьомого статті 9 (пункт 8 частини 1 розділу першого законопроекту) виключити.
 
Відхилено    
53. 9) доповнити Закон статтями 9-1 і 9-2 такого змісту:
 
-16- Шпенов Д.Ю.
Нові статті 9-1 і 9-2 (пункт 9 частини 1 розділу першого законопроекту) виключити з проекту.
 
Відхилено   8) розділ ІІ доповнити статтями 9-1 і 9-2 такого змісту:
 
54. «Стаття 9-1. Права та обов’язки інших учасників перевезення небезпечних вантажів
 
   «Стаття 9-1. Права та обов’язки інших учасників перевезення небезпечних вантажів
 
55. Інші учасники перевезення небезпечних вантажів мають право:
 
   Інші учасники перевезення небезпечних вантажів мають право:
 
56. на одержання в установленому порядку достовірної інформації про небезпечні вантажі та на транспортний засіб, контейнер, цистерну, що використовуються для перевезення небезпечного вантажу;
 
   на одержання в установленому законодавством порядку достовірної інформації про небезпечні вантажі та на транспортний засіб, контейнер, цистерну, що використовуються для перевезення небезпечного вантажу;
 
57. на проведення передбаченої законодавством перевірки небезпечного вантажу та документів до нього;
 
   на проведення передбаченої законодавством перевірки небезпечного вантажу та документів до нього;
 
58. не починати виконання обов’язків до отримання всіх необхідних документів щодо властивостей небезпечного вантажу, умов його перевезення, а також іншої інформації, необхідної для здійснення класифікації, маркування небезпечних вантажів, транспортних засобів, контейнерів та цистерн з такими вантажами, оформлення перевізних документів.
 
   не виконувати свої обов’язкі до отримання всіх необхідних документів щодо властивостей небезпечного вантажу, умов його перевезення, а також іншої інформації, необхідної для здійснення класифікації, маркування небезпечних вантажів, транспортних засобів, контейнерів та цистерн з такими вантажами, оформлення перевізних документів.
 
59. Інші учасники перевезення небезпечних вантажів зобов’язані:
 
   Інші учасники перевезення небезпечних вантажів зобов’язані:
 
60. забезпечувати проведення спеціального навчання осіб, які здійснюють операції, пов’язані з перевезенням небезпечних вантажів, та ведення обліку курсів спеціального навчання, що були пройдені такими особами;
 
   забезпечувати проведення спеціального навчання осіб, які здійснюють операції, пов’язані з перевезенням небезпечних вантажів, та ведення обліку курсів спеціального навчання, пройдених такими особами;
 
61. забезпечувати здійснення операцій, пов’язаних з перевезенням небезпечних вантажів особами, які пройшли спеціальне навчання, або здійснення таких операцій іншими особами під безпосереднім контролем осіб, які пройшли відповідне навчання;
 
   забезпечувати здійснення операцій, пов’язаних з перевезенням небезпечних вантажів, особами, які пройшли спеціальне навчання, або здійснення таких операцій іншими особами під безпосереднім контролем осіб, які пройшли відповідне навчання;
 
62. забезпечувати проведення навчання з питань охорони праці та пожежної безпеки осіб, які здійснюють операції, пов’язані з перевезенням небезпечних вантажів, та їх медичного огляду;
 
-17- Діденко І.А.
У підпункті 9) пункту 1 розділу І законопроекту щодо доповнення статтею 9-1:
в частині другій статті 9-1 слова "пожежної безпеки" замінити словами "цивільного захисту".
 
Враховано   забезпечувати проведення навчання з питань охорони праці та цивільного захисту осіб, які здійснюють операції, пов’язані з перевезенням небезпечних вантажів, та їх медичного огляду;
 
63. надавати в установленому порядку інформацію про діяльність, пов’язану з перевезенням небезпечних вантажів відправникам, перевізникам, одержувачам, а також про аварії, нещасні випадки або порушення під час перевезення небезпечних вантажів органам, зазначеним у статті 13 цього Закону.
 
-18- Діденко І.А.
частину 2 статті 9-1 доповнити абзацом 5 наступного змісту: "призначити одного або декілька уповноважених (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів;".
 
Враховано   надавати в установленому порядку інформацію про діяльність, пов’язану з перевезенням небезпечних вантажів, відправникам, перевізникам, одержувачам, а також інформацію про аварії, нещасні випадки або порушення під час перевезення небезпечних вантажів органам, зазначеним у статті 13 цього Закону;
призначити уповноваженого (-их) (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів.
 
64. Інші учасники перевезення небезпечних вантажів зобов’язані проводити операції, пов’язані з перевезенням небезпечних вантажів, з дотриманням вимог стосовно:
 
   Інші учасники перевезення небезпечних вантажів зобов’язані проводити операції, пов’язані з перевезенням небезпечних вантажів, з дотриманням вимог щодо:
 
65. справного стану паковання, контейнера, цистерни, транспортного засобу та герметичності цистерн для перевезення небезпечних вантажів, відповідності їх конструкції, обладнання, випробувань та маркувань;
 
   належного стану паковання, контейнера, цистерни, транспортного засобу та герметичності цистерн для перевезення небезпечних вантажів, відповідності їх конструкції, обладнання, випробувань та маркувань;
 
66. умов пакування та умов сумісного пакування;
 
   умов пакування та умов сумісного пакування;
 
67. відповідності нанесених на паковання, контейнери, цистерни, транспортні засоби знаків небезпеки, попереджувальних знаків властивостям небезпечних вантажів, що перевозяться;
 
   відповідності нанесених на паковання, контейнери, цистерни, транспортні засоби знаків небезпеки, попереджувальних знаків властивостям небезпечних вантажів, що перевозяться;
 
68. умов наповнення транспортних засобів, цистерн і контейнерів навалочними та наливними вантажами, розміщення небезпечних вантажів у суміжних відсіках цистерн та очищення зовнішніх поверхонь транспортних засобів, цистерн і контейнерів після їх наповнення;
 
   умов наповнення транспортних засобів, цистерн і контейнерів навалочними та наливними вантажами, розміщення небезпечних вантажів у суміжних відсіках цистерн та очищення зовнішніх поверхонь транспортних засобів, цистерн і контейнерів після їх наповнення;
 
69. недопущення завантаження контейнера, цистерни, транспортного засобу несумісними небезпечними вантажами, а також відокремлення продуктів харчування, інших предметів споживання та кормів для тварин від небезпечних вантажів;
 
   недопущення завантаження контейнера, цистерни, транспортного засобу несумісними небезпечними вантажами, а також відокремлення продуктів харчування, інших предметів споживання та кормів для тварин від небезпечних вантажів;
 
70. недопущення проведення вантажних операцій з небезпечними вантажами у разі пошкодження паковань, контейнера, цистерни, транспортного засобу, які можуть становити небезпеку під час здійснення вантажних операцій;
 
   недопущення проведення вантажних операцій з небезпечними вантажами у разі пошкодження паковань, контейнера, цистерни, транспортного засобу, які можуть становити небезпеку під час здійснення вантажних операцій;
 
71. забезпечення виконання заходів з очищення та знезараження транспортних засобів, цистерн або контейнерів і зняття з них маркування після повного розвантаження;
 
-19- Діденко І.А.
у частині третій статті 9-1 – слово "маркування" замінити словом "марковання"
 
Враховано   забезпечення виконання заходів з очищення та знезараження транспортних засобів, цистерн або контейнерів і зняття з них марковання після повного розвантаження;
 
72. оформлення перевізних документів.
 
   оформлення перевізних документів.
 
73. Стаття 9-2. Обов’язки уповноваженого (консультанта, радника) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів
 
   Стаття 9-2. Обов’язки уповноваженого (консультанта, радника) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів
 
74. Кожне підприємство, установа, організація, фізична особа — підприємець, діяльність якого пов’язана з безпосереднім перевезенням небезпечних вантажів, відправленням, одержанням, вантажними операціями, а також іншими діями (операціями) щодо перевезення таких вантажів, призначає одного або декілька уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів, які відповідно до міжнародних договорів України у сфері перевезення небезпечних вантажів залежно від виду транспорту є консультантами або радниками з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів.
 
-20- Діденко І.А.
У підпункті 9) пункту 1 розділу І законопроекту щодо доповнення статтею 9-2:
у статті 9-2 частину першу виключити
Відповідно частину другу-четверту вважати частинами першою-третьою.
 
Враховано      
75. На уповноваженого (консультанта, радника) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів відповідно до видів діяльності підприємства, установи, організації, фізичної особи — підприємця покладаються такі обов’язки:
 
   Уповноважений (консультант, радник) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів відповідно до видів діяльності підприємства, установи, організації, фізичної особи — підприємця зобов’язаний:
 
76. нагляд за дотриманням вимог щодо перевезення небезпечних вантажів;
 
   здійснювати нагляд за дотриманням вимог щодо перевезення небезпечних вантажів;
 
77. консультування керівництва та працівників підприємства, установи, організації щодо перевезення небезпечних вантажів;
 
   надавати консультації посадовим (службовим) особам, та працівникам підприємства, установи, організації щодо перевезення небезпечних вантажів;
 
78. підготовка інформації про діяльність підприємства, установи, організації, фізичної особи — підприємця, пов’язану з перевезенням небезпечних вантажів, про аварії, нещасні випадки або порушення під час перевезення небезпечних вантажів, органам, зазначеним у статті 13 цього Закону;
 
   надавати інформацію про діяльність підприємства, установи, організації, фізичної особи — підприємця, пов’язану з перевезенням небезпечних вантажів про аварії, нещасні випадки або порушення під час перевезення небезпечних вантажів органам, зазначеним у статті 13 цього Закону;
 
79. інші обов’язки, передбачені міжнародними договорами України у сфері перевезення небезпечних вантажів.
 
   виконувати інші обов’язки, передбачені міжнародними договорами України у сфері перевезення небезпечних вантажів.
 
80. Уповноваженим (консультантом, радником) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів може бути керівник або працівник підприємства, установи, організації з іншими обов’язками на підприємстві, установі, організації або особа, яка не є безпосереднім працівником підприємства, установи, організації за умови виконання зазначених у цій статті обов’язків.
 
   Уповноваженим (консультантом, радником) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів може бути посадова (службова) особа або працівник підприємства, установи, організації з іншими обов’язками на підприємстві, в установі, організації або особа, яка не є працівником підприємства, установи, організації, за умови виконання зазначених у цій статті обов’язків.
 
81. Уповноважений (консультант, радник) з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів повинен мати діюче свідоцтво (сертифікат) про пройдене спеціальне навчання з питань перевезення небезпечних вантажів. Інформація про видані свідоцтва про підготовку уповноваженого з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів включається компетентним органом з питань перевезення небезпечних вантажів в електронні бази даних про осіб, що пройшли спеціальне навчання.»;
 
-21- Діденко І.А.
У частині третій статті 9-2 слова "перевезень" замінити на слова "перевезення".
 
Враховано   Уповноважений (консультант, радник) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів повинен мати чинне свідоцтво (сертифікат) про проходження спеціального навчання з питань перевезення небезпечних вантажів. Інформація про видані свідоцтва про підготовку уповноваженого з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів вноситься компетентним органом з перевезення небезпечних вантажів до електронної бази даних про осіб, які пройшли спеціальне навчання»;
 
82. 10) абзац четвертий статті 11 викласти у такій редакції:
 
   9) абзац четвертий статті 11 викласти в такій редакції:
 
83. «встановлення порядку спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів та уповноважених (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів;»;
 
   «встановлення порядку спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів та уповноважених (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів»;
 
84. 11) статтю 13 після слів «зазначені у статтях» доповнити цифрами «14-1,»;
 
   10) статтю 13 після слів «зазначені у статтях» доповнити цифрами «14-1»;
 
85. 12) статті 14 і 14-1 викласти у такій редакції:
 
   11) статті 14 і 14-1 викласти в такій редакції:
 
86. «Стаття 14. Повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, у сфері перевезення небезпечних вантажів
 
   «Стаття 14. Повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, у сфері перевезення небезпечних вантажів
 
87. До повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, у сфері перевезення небезпечних вантажів (компетентного органу України з перевезення небезпечних вантажів), належать:
 
   До повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, у сфері перевезення небезпечних вантажів (компетентного органу України з перевезення небезпечних вантажів) належить:
 
88. розроблення і затвердження нормативно-правових актів з питань перевезення небезпечних вантажів (крім нормативно-правових актів з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів, що розробляються та затверджуються Міністерством внутрішніх справ України), а також погодження нормативів і правил екологічної та радіаційної безпеки, захисту здоров’я людей та санітарно-епідемічного благополуччя населення під час перевезення небезпечних вантажів;
 
-22- Діденко І.А.
У підпункті 12) пункту 1 розділу І законопроекту щодо змін до статті 14:
у абзаці 2 частини першої статті 14 виключити слова « (крім нормативно-правових актів з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів, що розробляються та затверджуються Міністерством внутрішніх справ України)».
 
Враховано   розроблення і затвердження нормативно-правових актів з питань перевезення небезпечних вантажів, а також погодження нормативів і правил екологічної та радіаційної безпеки, захисту здоров’я людей та санітарно-епідемічного благополуччя населення під час перевезення небезпечних вантажів;
 
89. відповідно до міжнародних договорів України у сфері перевезення небезпечних вантажів затвердження класифікації та ідентифікації небезпечних вантажів, паковань, тари (виду і типу) та їх випробовувань і допущення до перевезення небезпечних вантажів в них, типу транспортних засобів, контейнерів та цистерн, визначення тимчасових відступів;
 
   затвердження класифікації та ідентифікації небезпечних вантажів, паковань, тари (виду і типу) та їх випробовувань і допущення до перевезення небезпечних вантажів в них, типу транспортних засобів, контейнерів та цистерн, визначення тимчасових відступів відповідно до міжнародних договорів України у сфері перевезення небезпечних вантажів;
 
90. організація розгляду нормативних документів на небезпечні вантажі, на види (типи) паковань, тари та їх випробувань, маркування, на виготовлення та перевірку транспортних засобів, контейнерів, цистерн та їх погодження;
 
-23- Діденко І.А.
У підпункті 12) пункту 1 розділу І законопроекту щодо змін до статті 14:
абзац 4 частини першої статті 14 виключити,
 
Враховано      
91. організація проведення перевірки цистерн, крім автоцистерн та цистерн, установлених на змішувально-зарядних машинах;
 
-24- Діденко І.А.
абзац 5 викласти у наступній редакції "організація проведення перевірки цистерн;"
 
Враховано   організація проведення перевірки цистерн;
 
92. організація проведення спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів та уповноважених (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів (крім організації проведення спеціального навчання водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, та уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів автомобільними дорогами, яка здійснюється відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України);
 
-25- Діденко І.А.
З тексту абзацу 6 частини першої статті 14 виключити слова " (крім організації проведення спеціального навчання водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, та уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів автомобільними дорогами, яка здійснюється відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України)".
 
Враховано   організація проведення спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів та уповноважених (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів;
 
93. визначення та координація роботи центрів спеціального навчання та органів, уповноважених проводити перевірку знань працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів та уповноважених (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів, а також уповноваження суб’єктів господарювання на проведення перевірки цистерн, що використовуються для перевезення небезпечних вантажів (крім визначення, координації роботи та уповноваження у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів, яке здійснюється відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України);
 
-26- Діденко І.А.
З тексту абзацу 7 частини першої статті 14 виключити слова " (крім визначення, координації роботи та уповноваження у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів, яке здійснюється відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України)".
 
Враховано   визначення та координація діяльності центрів спеціального навчання та органів, уповноважених проводити перевірку знань працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів та уповноважених (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів, а також уповноваження суб’єктів господарювання на проведення перевірки цистерн, що використовуються для перевезення небезпечних вантажів;
 
94. забезпечення ведення електронної бази даних про осіб, що пройшли спеціальне навчання з питань перевезення небезпечних вантажів;
 
   забезпечення ведення електронної бази даних про осіб, які пройшли спеціальне навчання з питань перевезення небезпечних вантажів;
 
95. прийняття в установленому порядку рішень про умови перевезення небезпечних вантажів відповідним видом транспорту (крім дорожнього перевезення небезпечних вантажів, за якого умови перевезення приймаються Міністерством внутрішніх справ України), якщо такі умови не передбачені у відповідних нормативно-правових актах;
 
-27- Діденко І.А.
В абзаці 9 частини першої статті 14 слова " (крім дорожнього перевезення небезпечних вантажів, за якого умови перевезення приймаються Міністерством внутрішніх справ України)" замінити словами " (крім дорожнього перевезення небезпечних вантажів, умови здійснення якого погоджуються з уповноваженими підрозділами Національної поліції)".
 
Враховано   прийняття в установленому законодавством порядку рішень про умови перевезення небезпечних вантажів відповідним видом транспорту (крім дорожнього перевезення небезпечних вантажів, умови здійснення якого погоджуються з уповноваженими органами Національної поліції), якщо такі умови не передбачені відповідними нормативно-правовими актами;
 
96. інформування через Міністерство закордонних справ України Комітету експертів ООН з перевезення небезпечних вантажів про результати класифікації небезпечних вантажів в Україні, які раніше не були визнані небезпечними, та про зміни у класифікації небезпечних вантажів;
 
   інформування через Міністерство закордонних справ України Комітету експертів ООН з перевезення небезпечних вантажів про результати класифікації небезпечних вантажів в Україні, які раніше не були визнані небезпечними, та про зміни у класифікації небезпечних вантажів;
 
97. забезпечення додержання вимог міжнародних договорів України у сфері перевезення небезпечних вантажів щодо безпечного перевезення небезпечних вантажів суб’єктами перевезення небезпечних вантажів;
 
   забезпечення додержання вимог міжнародних договорів України у сфері перевезення небезпечних вантажів щодо безпечного перевезення небезпечних вантажів суб’єктами перевезення небезпечних вантажів;
 
98. здійснення міжнародного співробітництва у сфері перевезення небезпечних вантажів.
 
   здійснення міжнародного співробітництва у сфері перевезення небезпечних вантажів.
 
99. Стаття 14-1. Повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки на наземному, морському та річковому транспорті, у сфері перевезення небезпечних вантажів
 
-28- Діденко І.А.
У підпункті 12) пункту 1 розділу І законопроекту щодо доповнення статтею 14-1:
у назві та тексті статті 14-1 слово "повноваження" замінити словом "компетенція" у відповідних відмінках;
 
Враховано   Стаття 14-1. Компетенція центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті, у сфері перевезення небезпечних вантажів
 
100. До повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки на наземному, морському та річковому транспорті, у сфері перевезення небезпечних вантажів, належать:
 
-29- Діденко І.А.
у назві статті та частині першій слова "у сфері безпеки на наземному, морському та річковому транспорті, у сфері перевезення небезпечних вантажів" замінити словами "з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті, у сфері перевезення небезпечних вантажів".
 
Враховано   До компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті, у сфері перевезення небезпечних вантажів належить:
 
101. державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства та міжнародних договорів України у сфері перевезення небезпечних вантажів на автомобільному, залізничному, морському та річковому транспорті;
 
   державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства та міжнародних договорів України у сфері перевезення небезпечних вантажів на автомобільному, залізничному, морському та річковому транспорті;
 
102. контроль і нагляд за організацією безпечного перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом;
 
   контроль і нагляд за організацією безпечного перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом;
 
103. проведення технічного розслідування та аналізу причин аварій під час перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом, ведення обліку таких аварій, розроблення профілактичних заходів щодо запобігання їх виникненню та контроль за проведенням таких заходів;
 
   проведення технічного розслідування та аналізу причин аварій під час перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом, ведення обліку таких аварій, розроблення профілактичних заходів щодо запобігання їх виникненню та контроль за проведенням таких заходів;
 
104. контроль за наявністю договорів обов’язкового страхування відповідальності суб’єктів перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом;
 
   контроль за наявністю договорів обов’язкового страхування відповідальності суб’єктів перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом;
 
105. узагальнення практики застосування законодавства у сфері перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом з питань, що належать до його компетенції, розроблення пропозицій щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів міністерств у зазначеній сфері та в установленому порядку подання їх керівникові центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту.»;
 
   узагальнення практики застосування законодавства у сфері перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом з питань, що належать до його компетенції, розроблення пропозицій щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів міністерств у зазначеній сфері та в установленому порядку подання їх керівникові центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту»;
 
106. 13) у статті 15:
 
      
107. в абзаці другому і третьому пункту 1 слова «у разі дорожнього перевезення — за погодженням з відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху» виключити;
 
-30- Діденко І.А.
У підпункті 13) пункту 1 розділу І законопроекту щодо змін у статті 15:
стосовно абзацу другого і третього пункту 1 слова, які виключаються, "у разі дорожнього перевезення — за погодженням з відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху" замінити на слова "у разі дорожнього перевезення — за погодженням з органами Національної поліції";
 
Враховано згідно чинного Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів»     
108. в абзаці другому пункту 3 слова «в разі дорожнього перевезення зазначені нормативи і правила погоджуються з відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху» виключити;
 
-31- Діденко І.А.
стосовно абзацу другого пункту 3 слова, які вилучаються, "в разі дорожнього перевезення зазначені нормативи і правила погоджуються з відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху" замінити словами "в разі дорожнього перевезення зазначені нормативи і правила погоджуються з органами Національної поліції";
 
Враховано      
109. 14) у статті 16:
 
-32- Діденко І.А.
У підпункті 14) пункту 1 розділу І законопроекту щодо змін у статті 16.
Статтю 16 викласти в такій редакції:
«Стаття 16. Компетенція Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів
До компетенції Міністерства внутрішніх справ України у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів належить:
участь у розробці нормативно-правових актів з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів;
участь у здійсненні контролю за забезпеченням організації підготовки водіїв транспортних засобів та уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів;
приймання іспитів та видача відповідних свідоцтв установленого зразка.
До компетенції Національної поліції у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів належить:
контроль за безпекою дорожнього руху під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів, додержанням законодавства у зазначеній сфері;
оформлення і видача в установленому порядку погоджень маршрутів руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів.».
 
Враховано   12) статтю 16 викласти в такій редакції:
«Стаття 16. Компетенція Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів
До компетенції Міністерства внутрішніх справ України у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів належить:
участь у розробленні нормативно-правових актів з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів;
участь у здійсненні контролю за забезпеченням організації підготовки водіїв транспортних засобів та уповноважених (консультантів, радників) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів;
приймання іспитів та видача відповідних свідоцтв установленого зразка.
До компетенції Національної поліції у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів належить:
контроль за безпекою дорожнього руху під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів, додержанням законодавства у зазначеній сфері;
оформлення і видача в установленому порядку погоджень маршрутів руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів»;
 
110. абзац третій викласти у такій редакції:
 
      
111. «контроль за безпекою дорожнього руху під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів, додержанням законодавства в зазначеній сфері, у тому числі за забезпеченням організації спеціального навчання водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, та уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів автомобільними дорогами, прийманням іспитів та видачею відповідних свідоцтв установленого зразка, розробленням і видачею в установленому порядку погоджень маршрутів руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів, проведення перевірки автоцистерн та цистерн, установлених на змішувально-зарядних машинах;»;
 
      
112. доповнити статтю абзацами такого змісту:
 
      
113. «забезпечення огляду спеціалізованих транспортних засобів для дорожнього перевезення небезпечних вантажів та видача відповідного свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів;
 
      
114. організація проведення спеціального навчання водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, та уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів автомобільними дорогами;
 
      
115. організація проведення перевірки автоцистерн та цистерн, установлених на змішувально-зарядних машинах;
 
      
116. визначення та координація роботи центрів спеціального навчання та органів, уповноважених проводити перевірку знань працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів та уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів автомобільними дорогами, а також уповноваження суб’єктів господарювання на проведення перевірки автоцистерн та цистерн, установлених на змішувально-зарядних машинах.»;
 
      
117. 15) абзац другий статті 17 викласти у такій редакції:
 
   13) абзац другий статті 17 викласти в такій редакції:
 
118. «виконання загальнодержавних програм забезпечення безпеки перевезення небезпечних вантажів, розроблення та виконання місцевих програм забезпечення безпеки перевезення небезпечних вантажів;»;
 
   «виконання загальнодержавних програм забезпечення безпеки перевезення небезпечних вантажів, розроблення та виконання місцевих програм забезпечення безпеки перевезення небезпечних вантажів»;
 
119. 16) третє речення статті 18 виключити;
 
-33- Діденко І.А.
У підпункті 16) пункту 1 розділу І законопроекту щодо змін у статті 18.
Статтю 18. доповнити частиною другою наступного змісту:
"Перелік вантажів підвищеної небезпеки визначається згідно з міжнародними договорами України у сфері перевезення небезпечних вантажів."
 
Враховано   14) у статті 18:
третє речення частини першої виключити;
доповнити частиною другою такого змісту:
«Перелік вантажів підвищеної небезпеки визначається згідно з міжнародними договорами України у сфері перевезення небезпечних вантажів»;
 
120. 17) статтю 19 викласти у такій редакції:
 
   15) статтю 19 викласти в такій редакції:
 
121. «Стаття 19. Вимоги до транспортних засобів, якими перевозяться небезпечні вантажі
 
   «Стаття 19. Вимоги до транспортних засобів, якими перевозяться небезпечні вантажі
 
122. Транспортні засоби, якими перевозяться небезпечні вантажі, повинні відповідати вимогам міжнародних договорів та законодавства України, правил перевезення небезпечних вантажів, безпеки, охорони праці та екології, а також в установлених законодавством випадках мати відповідне марковання, додаткове обладнання і свідоцтво про допущення до перевезення небезпечних вантажів.»;
 
-34- Діденко І.А.
У підпункті 17) пункту 1 розділу І законопроекту щодо змін у статті 19.
у статті 19 перше речення після слів "в установлених законодавством випадках" доповнити словосполученням "пройти перевірку," та термін "свідоцтво про допущення до перевезення небезпечних вантажів" замінити на "свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів".
 
Враховано   Транспортні засоби, якими перевозяться небезпечні вантажі, повинні відповідати вимогам законодавства, міжнародних договорів України у сфері перевезення небезпечних вантажів, правил перевезення небезпечних вантажів, безпеки, охорони праці та екології, а також в установлених законодавством випадках пройти перевірку, мати відповідне марковання, додаткове обладнання і свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів»;
 
123. 18) частину першу статті 26 викласти у такій редакції:
 
   16) частину першу статті 26 викласти в такій редакції:
 
124. «Міжнародні перевезення небезпечних вантажів здійснюються відповідно до цього Закону та міжнародних договорів України.».
 
   «Міжнародні перевезення небезпечних вантажів здійснюються відповідно до цього Закону та міжнародних договорів України у сфері перевезення небезпечних вантажів».
 
125. 2. Частину восьму статті 16 Законі України «Про транспорт» (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 51, ст. 446; 2010 р., № 30, ст. 394) викласти в такій редакції:
 
      
126. «Питання безпеки перевезення небезпечних вантажів на території України регулюються міжнародними договорами України у сфері перевезення небезпечних вантажів, Законом України «Про перевезення небезпечних вантажів» та іншими нормативно-правовими актами України щодо забезпечення безпеки перевезення небезпечних вантажів.».
 
      
127. 3. У Законі України «Про автомобільний транспорт» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 32, ст. 273; 2009 р., № 10—11, ст. 137; 2012 р., № 5, ст. 34; 2013 р., № 2, ст. 11; 2014 р., № 8, ст. 88):
 
   3. У Законі України «Про автомобільний транспорт» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 32, ст. 273 із наступними змінами):
 
128. 1) в абзаці сорок другому статті 1 слова «, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України,» замінити словами «України у сфері перевезення небезпечних вантажів»;
 
-35- Діденко І.А.
У пункті 3 розділу І законопроекту щодо змін до статті 1 Закону України «Про автомобільний транспорт»:
з тексту статті 1 термін «небезпечний вантаж» вилучити.
 
Враховано   1) визначення терміну «небезпечний вантаж» виключити;
 
129. 2) частину першу статті 2 викласти у такій редакції:
 
   2) частину першу статті 2 викласти в такій редакції:
 
130. «Законодавство про автомобільний транспорт складається із цього Закону, Законів України «Про транспорт», «Про дорожній рух», «Про перевезення небезпечних вантажів», чинних міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів України у сфері автомобільних перевезень.»;
 
   «Законодавство про автомобільний транспорт складається із цього Закону, законів України «Про транспорт», «Про дорожній рух», «Про перевезення небезпечних вантажів», інших нормативно-правових актів та чинних міжнародних договорів України у сфері автомобільних перевезень»;
 
131. 3) в абзаці шостому частини десятої статті 6 слово «правил» замінити словами «з питань»;
 
   3) в абзаці шостому частини десятої статті 6 слово «правил» замінити словами «з питань»;
 
132. 4) статтю 47 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
 
      
133. «Правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів затверджує Міністерство внутрішніх справ України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту.».
 
-36- Діденко І.А.
У пункті 3 розділу І законопроекту щодо змін до статті 47 Закону України «Про автомобільний транспорт»:
передостанній абзац статті 47 виключити.
 
Враховано      
134. У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною п’ятою;
 
      
135. 5) в абзаці восьмому частини другої статті 58 слово «правил» замінити словами «законодавства з питань».
 
   4) в абзаці восьмому частини другої статті 58 слово «правил» замінити словами «законодавства з питань».
 
136. ІІ. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.
 
-37- Голубов Д.І.
Розділ ІІ законопроекту викласти у наступній редакції:
ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади власних нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
Враховано   ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону:
прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
    -38- Сольвар Р.М.
Розділ ІІ законопроекту викласти у такій редакції:
1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня опублікування цього Закону:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
 
Враховано частково    
137. Голова Верховної Ради України