Кількість абзаців - 123 Таблиця поправок


Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Вноситься Президентом України
 
      
2. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
3. Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості
 
-1- Сисоєнко І.В.
Назву законопроекту викласти у такій редакції:
«Про державну підтримку розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості».
 
Відхилено   Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості
 
4. Цей Закон визначає правові, організаційні засади і напрями регулювання розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості для забезпечення гарантій рівного доступу громадян до якісного медичного обслуговування.
 
-2- Яценко А.В.
У преамбулі після слів «до якісного» доповнити словами «та ефективного».
 
Враховано   Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади і напрями регулювання розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості для забезпечення гарантій рівного доступу громадян до якісного та ефективного медичного обслуговування.
Розділ І
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
    -3- Сисоєнко І.В.
Преамбулу законопроекту викласти у такій редакції:
«Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики щодо розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості для забезпечення гарантій рівного доступу громадян до якісного медичного обслуговування.».
 
Враховано частково    
    -4- Сисоєнко І.В.
Після преамбули законопроекту доповнити наступними словами та цифрами: «Розділ ІЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ».
 
Враховано    
    -5- Шипко А.Ф.
Після преамбули до проекту доповнити словами та цифрою:
«Розділ ІЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ».
 
Враховано    
5. Стаття 1. Сфера дії Закону
 
-6- Сисоєнко І.В.
Статтю 1 законопроекту виключити.
 
Відхилено   Стаття 1. Сфера дії Закону
 
6. 1. Дія цього Закону поширюється на правовідносини, пов'язані із забезпеченням підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, до якої у цілях цього Закону належать території, що знаходяться за межами міст.
 
-7- Яценко А.В.
У частині першій статті 1 після слів «доступності» доповнити словом «, ефективності»;
 
Враховано   1. Цей Закон регулює відносини, пов'язані із забезпеченням підвищення доступності, ефективності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, до якої у цілях цього Закону належать території, що знаходяться за межами міст Києва, Севастополя, міст обласного значення.
 
    -8- Луценко І.С.
1. У статті 1 слова «за межами міст» замінити словами «за межами міст Києва, Севастополя, міст обласного значення».
 
Враховано    
7. Стаття 2. Законодавство України щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості
 
-9- Сисоєнко І.В.
Назву статті 2 законопроекту викласти у такій редакції:
«Законодавство України щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості».
 
Відхилено   Стаття 2. Законодавство України щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості
 
8. 1. Законодавство України щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості складається з Конституції України, Основ законодавства України про охорону здоров'я, цього Закону, інших законів, а також інших актів законодавства, що регулюють суспільні відносини з відповідних питань.
 
-10- Яценко А.В.
У частині першій статті 2 слова «складається з Конституції України» замінити словами «базується на Конституції України і складається з».
 
Враховано   1. Законодавство України щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості базується на Конституції України і складається з Основ законодавства України про охорону здоров'я, законів України «Про засади державної регіональної політики», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», «Про державні цільові програми", цього Закону, міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, інших законів, а також законодавчих актів, що регулюють суспільні відносини з відповідних питань.
2. У разі якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, визначено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, застосовуються правила міжнародного договору.
 
    -11- Яценко А.В.
Частину першу статті 2 доповнити такими словами: «у сфері охорони здоров’я».
 
Відхилено    
    -12- Семенуха Р.С.
Частину першу статті 2 доповнити новими абзацами такого змісту:
«Підзаконні нормативно-правові акти не можуть звужувати зміст і обсяг конституційного права громадян на охорону здоров'я та медичну допомогу та порушувати гарантії щодо забезпечення своєчасності та доступності медичного обслуговування.
Листи, інструкції, методичні рекомендації, інші документи органів виконавчої влади, крім наказів, зареєстрованих Міністерством юстиції України, не є нормативно-правовими актами і не можуть встановлювати правові норми».
 
Відхилено    
    -13- Рябчин О.М.
В законопроекті статтю 2 після «Основ законодавства України про охорону здоров’я, цього Закону, інших законів, а також інших актів законодавства, що регулюють суспільні відносини» додати «в сфері охорони здоров’я».
 
Відхилено    
    -14- Сисоєнко І.В.
Частину першу статті 2 законопроекту викласти у такій редакції:
«Відносини, пов’язані з розвитком охорони здоров’я у сільській місцевості базуються на Конституції України і регулюються законами України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», «Про засади державної регіональної політики», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації» , «Про державні цільові програми", цим Законом, іншими законодавчими актами, а також міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.»
 
Враховано редакційно    
    -15- Сисоєнко І.В.
Статтю 2 законопроекту доповнити частиною другою у такій редакції:
«2. У разі якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, визначено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, застосовуються правила міжнародного договору.»
 
Враховано    
9. Стаття 3. Основні засади регулювання розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості
 
-16- Сисоєнко І.В.
Назву статті 3 законопроекту викласти у такій редакції: «Мета і принципи державної політики щодо розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості».
 
Враховано частково   Стаття 3. Основні принципи розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості
 
10. 1. Підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сферах охорони здоров'я та регіонального розвитку.
 
-17- Сисоєнко І.В.
Статтю 3 законопроекту викласти у такій редакції:
«1. Метою державної політики щодо розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості є створення умов для забезпечення доступності та якості медичного обслуговування населення у сільській місцевості.
2. Принципами державної політики у сфері розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості є:
1) ефективність підтримки розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості;
2) забезпечення участі органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, наукових установ у формуванні та реалізації державної політики в зазначеній сфері;
3) створення рівних можливостей для доступу до державної підтримки, що відповідають вимогам, передбаченим загальнодержавними, регіональними та місцевими програмами розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості;
4) ефективність використання бюджетних коштів, передбачених для виконання зазначених програм;
5) відкритість і прозорість надання державної підтримки».
 
Враховано редакційно   1. Підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сферах охорони здоров'я та регіонального розвитку, що здійснюються на таких принципах:
1) ефективності підтримки розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості;
2) забезпечення участі органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, наукових установ у формуванні та реалізації державної політики в зазначених сферах;
3) створення рівних можливостей для доступу територіальних громад до підтримки, передбаченої загальнодержавними, регіональними та місцевими програмами розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості;
4) ефективності використання бюджетних коштів, передбачених для виконання зазначених програм;
5) відкритості та прозорості надання державної підтримки.
 
11. 2. Підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості забезпечується шляхом здійснення заходів з розроблення, затвердження, фінансування, виконання державних цільових програм, спрямованих на поліпшення, збереження та відновлення здоров'я населення, надання субвенцій з Державного бюджету України місцевим бюджетам для розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості, а також належного контролю за цільовим та ефективним витрачанням коштів, спрямованих на виконання зазначених заходів.
 
-18- Яценко А.В.
У частині другій статті 3 після слів «спрямованих на» доповнити словом «охорону,»;
 
Враховано   2. Підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості забезпечується шляхом здійснення заходів з розроблення, затвердження, фінансування, виконання державних цільових програм, спрямованих на охорону, поліпшення, збереження та відновлення здоров'я населення, надання субвенцій з Державного бюджету України місцевим бюджетам для розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості, а також належного контролю за цільовим та ефективним використанням коштів, спрямованих на виконання зазначених заходів.
 
12. 3. Заходи щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості здійснюються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, закладами охорони здоров'я, іншими суб'єктами із залученням в установленому порядку наукових організацій, громадських об'єднань, міжнародних неурядових організацій.
 
-19- Семенуха Р.С.
Частину третю статті 3 викласти у такій редакції:
«3. Заходи щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості здійснюються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, закладами охорони здоров'я, а також виключно на добровільній основі - іншими суб'єктами, із залученням в установленому порядку наукових організацій, громадських об'єднань, міжнародних неурядових організацій»;
 
Відхилено   3. Заходи з підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості здійснюються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, закладами охорони здоров'я, іншими суб'єктами із залученням в установленому порядку наукових організацій, громадських об'єднань, міжнародних неурядових організацій.
 
    -20- Семенуха Р.С.
Частину третю статті 3 доповнити новими абзацами такого змісту:
«Інформація про заходи щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, здійснені іншими суб’єктами, ніж органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи, підлягає оприлюдненню щороку не пізніше 1 лютого року, наступного за звітним:
на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну регіональну політику, або центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, залежно від специфіки заходу згідно з компетенцією відповідного центрального органу – стосовно заходів, які спрямовані підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості в межах усієї території України або значної кількості її регіонів;
на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування - стосовно заходів, які спрямовані підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості в межах території, на яку поширюється адміністративна юрисдикція відповідного органу місцевого самоврядування».
 
Відхилено    
13. Стаття 4. Основні напрями розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості
 
-21- Сисоєнко І.В.
Назву статті 4 законопроекту викласти у такій редакції:
«Державна підтримка та основні напрями державної політики щодо розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості».
 
Відхилено   Стаття 4. Основні напрями розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості
 
14. 1. Держава забезпечує виконання заходів щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості за такими основними напрямами:
 
   1. Держава забезпечує виконання заходів з підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості за такими основними напрямами:
 
15. 1) максимальне наближення якісного медичного обслуговування до населення шляхом сприяння розвитку діяльності з медичного обслуговування у сільській місцевості, удосконалення мережі закладів охорони здоров'я, зокрема центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, та матеріально-технічної бази таких закладів, створення умов для проведення у сільській місцевості щорічних виїзних прийомів лікарями-спеціалістами;
 
-22- Бахтеєва Т.Д.
Пункт 1 частини першої статті 4 викласти у такій редакції:
«1) максимальне наближення якісного медичного обслуговування до населення шляхом сприяння розвитку діяльності з медичного обслуговування у сільській місцевості, удосконалення мережі закладів охорони здоров'я, зокрема центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, та матеріально-технічної бази таких закладів, створення умов для діяльності лікарів загальної практики – сімейних лікарів та лікарів інших спеціальностей, які надають первинну медичну допомогу та які зареєстровані як фізичні особи - підприємці та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики і уклали договір про медичне обслуговування населення з відповідним розпорядником бюджетних коштів, проведення у сільській місцевості періодичних виїзних прийомів лікарями-спеціалістами»;
 
Враховано   1) наближення якісного медичного обслуговування до населення шляхом сприяння розвитку лікувальних закладів усіх форм власності у сільській місцевості, удосконалення мережі закладів охорони здоров'я, зокрема центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, та матеріально-технічної бази таких закладів, створення умов для діяльності лікарів загальної практики – сімейних лікарів та лікарів інших спеціальностей, які надають первинну медичну допомогу та зареєстровані як фізичні особи - підприємці і одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, а також уклали договір про медичне обслуговування населення з відповідним розпорядником бюджетних коштів, проведення у сільській місцевості періодичних виїзних прийомів лікарів-спеціалістів;
 
    -23- Яценко А.В.
У пункті 1 частини першої статті 4 слова «максимальне наближення якісного медичного обслуговування до населення шляхом» і слова «діяльності з» та слово «мережі» виключити.
 
Враховано частково    
    -24- Лубінець Д.В.
Пономарьов О.С.
Валентиров С.В.
Пункт 1 частини першої статті 4 викласти у такій редакції:
«1) максимальне наближення якісного медичного обслуговування до населення шляхом сприяння розвитку діяльності лікувальних закладів усіх форм власності з медичного обслуговування у сільській місцевості, удосконалення мережі закладів охорони здоров'я, зокрема центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, та матеріально-технічної бази таких закладів, створення умов для проведення у сільській місцевості виїзних прийомів лікарями-спеціалістами не менш ніж два рази на рік;»
 
Враховано частково    
    -25- Рябчин О.М.
В законопроекті в абзаці 1 частини 1 статті 4 після слів «у сільській місцевості» додати слово «регулярних».
 
Відхилено    
    -26- Тимошенко Ю.В.
У пункті 1 частини першої статті 4 слово «щорічних» замінити словом «щомісячних».
 
Відхилено    
    -27- Шинькович А.В.
У пункті 1 частини першої статті 4 законопроекту слово «щорічних» виключити.
 
Враховано    
16. 2) впровадження сучасних технологій з медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема з використанням засобів телемедицини, у тому числі на базі центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, особливо коли відстань є критичним чинником для надання медичної допомоги (медичної послуги), здійснення належного ресурсного забезпечення впровадження медичного обслуговування з використанням засобів телемедицини (засоби телеметрії для домашнього телеконсультування, інші портативні телемедичні діагностичні засоби);
 
-28- Богомолець О.В.
Пункт 2 частини першої статті 4 викласти у такій редакції:
«2) впровадження сучасних технологій з медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема з використанням телемедицини, особливо коли відстань та час є критичним чинником для надання медичної допомоги, здійснення належного ресурсного забезпечення впровадження медичного обслуговування з використанням телемедицини (телемедичне консультування, телемедичний консиліум, телеметрія та домашнє телеконсультування)»;
 
Враховано   2) впровадження сучасних технологій з медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема з використанням телемедицини, особливо якщо відстань та час є критичними чинниками для надання медичної допомоги, здійснення належного ресурсного забезпечення впровадження медичного обслуговування з використанням телемедицини (телемедичне консультування, телемедичний консиліум, телеметрія та домашнє телеконсультування);
 
    -29- Опанасенко О.В.
У пункті 2 частини першої статті 4:
після слів "засобів телемедицини" доповнити словами "та/або когнітивної електронної системи";
після слів "засобів телемедицини (засоби телеметрії для домашнього телеконсультування, інші портативні телемедичні діагностичні засоби)" доповнити словами "та/або когнітивної електронної системи;";
 
Відхилено    
17. 3) розроблення та реалізація програм з медичного обслуговування у сільській місцевості щодо діагностики, лікування, реабілітації та профілактики онкологічних та інших захворювань населення, насамперед дітей;
 
-30- Богомолець О.В.
У пункті 3) статті 4 слова «онкологічних та інших» виключити.
 
Враховано   3) розроблення та реалізація програм з медичного обслуговування у сільській місцевості щодо діагностики, лікування, реабілітації та профілактики захворювань населення, насамперед дітей, вагітних жінок та літніх людей;
 
    -31- Яценко А.В.
У пункті 3 частини першої статті 4 після слів «профілактики онкологічних» доповнити словами «рідкісних (орфанних), тяжких».
 
Відхилено    
    -32- Березенко С.І.
У пункті 3 частини 1 статті 4 слова «онкологічних та інших» виключити.
 
Враховано    
    -33- Рябчин О.М.
В законопроекті в абзаці 3 частини 1 статті 4 після слів «інших захворювань населення, насамперед» додати слова «дітей, вагітних жінок та літніх людей»
 
Враховано    
    -34- Опанасенко О.В.
У пункті 3 частини першої статті 4 після слів "насамперед дітей," доповнити словами "в тому числі з використанням когнітивної електронної системи;";
 
Відхилено    
18. 4) надання медичних послуг, передбачених програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, за рахунок державного бюджету у порядку, визначеному законом;
 
-35- Бахтеєва Т.Д.
Пункт 4 частини першої статті 4 доповнити після слів «медичних послуг» словами «лікарських засобів та виробів медичного призначення».
 
Враховано   4) надання медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення, передбачених програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, за рахунок коштів державного бюджету в порядку, визначеному законом;
 
    -36- Яценко А.В.
Пункт 4 частини першої статті 4 змінити та викласти в такій редакції:
«4) розроблення та реалізація загальнодержавних програм повного фінансування лікування дітей та повнолітніх до досягнення 23 років за рахунок коштів державного бюджету»;
 
Відхилено    
    -37- Березенко С.І.
Пункт 4 частини 1 статті 4 виключити.
 
Відхилено    
19. 5) сприяння підвищенню доступності у сільській місцевості до ефективних, якісних та найнеобхідніших лікарських засобів і виробів медичного призначення;
 
-38- Яценко А.В.
У пункті 5 частини першої статті 4 слово «найнеобхідніших» замінити словом «необхідних»;
 
Враховано   5) розроблення та реалізація програм із забезпечення населення у сільській місцевості ефективними, якісними та необхідними лікарськими засобами і виробами медичного призначення;
 
    -39- Семенуха Р.С.
Пункт 5 частини першої статті 4 доповнити реченням такого змісту:
«Мінімальний асортимент і обсяг (нормативи забезпечення) лікарських засобів і виробів медичного призначення, якими обов’язково забезпечуються заклади охорони здоров'я у сільській місцевості, затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.»
 
Відхилено    
    -40- Березенко С.І.
Пункт 5 частини 1 статті 4 викласти у новій редакції такого змісту:
«5) розроблення та реалізація програм, із забезпечення населення у сільській місцевості, ефективними, якісними та необхідними лікарськими засобами і виробами медичного призначення;».
 
Враховано    
    -41- Рябчин О.М.
В законопроекті в абзаці 5 частини 1 статті 4 перед словами «виробів медичного призначення» додати слова «всіх необхідних лікарських засобів».
 
Відхилено    
20. 6) запровадження дієвих механізмів залучення до медичного обслуговування у сільській місцевості кваліфікованих медичних і фармацевтичних працівників, зокрема шляхом створення для таких працівників додаткових гарантій оплати праці та належних умов праці, включаючи забезпечення необхідним медичним обладнанням та спеціальним транспортом, а також сприяння підвищенню рівня професійних знань та практичних навичок таких працівників;
 
-42- Бахтеєва Т.Д.
Пункт 6 частини першої статті 4 доповнити після слів «спеціальним транспортом» словами «реалізації державних програм безоплатного забезпечення медичних працівників службовим житлом або надання кредитів (у тому числі іпотечних) на пільгових умовах на будівництво житла».
 
Враховано редакційно   6) запровадження дієвих механізмів залучення до медичного обслуговування у сільській місцевості кваліфікованих медичних і фармацевтичних працівників, зокрема шляхом створення для таких працівників додаткових гарантій оплати праці та належних умов праці, включаючи забезпечення необхідним медичним обладнанням та спеціальним транспортом, розроблення та реалізації мотиваційних пакетів, у тому числі надання службового житла, транспорту, мобільного зв’язку, пільгових (іпотечних) кредитів на будівництво або придбання житла, компенсації плати за житлово-комунальні послуги та енергоносії, обслуговування та експлуатацію автомобільного транспорту, інших заохочувальних заходів, а також сприяння підвищенню рівня професійних знань та практичних навичок таких працівників;
 
    -43- Луценко І.С.
В пункті 6) частини 1 статті 4 після слів «медичним обладнанням та спеціальним транспортом» доповнити словами:
«забезпечення стимулів для залучення на роботу висококваліфікованих медичних фахівців шляхом розробки та реалізації мотиваційних пакетів, в тому числі надання службового житла, транспорту, мобільного зв’язку, виділення земельних ділянок, кредитів, повного або часткового погашення сум кредитів та відсотків за кредитами, компенсації плати за житлово-комунальні послуги, обслуговування та експлуатацію автомобільного транспорту, додаткової оплати праці, інших заохочувальних заходів».
 
Враховано редакційно    
21. 7) розвиток необхідної телекомунікаційної інфраструктури, включаючи забезпечення закладів охорони здоров'я у сільській місцевості широкосмуговим доступом до мережі Інтернет, необхідним програмним забезпеченням, комп'ютерним та іншим обладнанням з метою запровадження функціонування електронної системи охорони здоров'я, електронних рецептів, організації надання первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги із застосуванням телемедицини;
 
-44- Бахтеєва Т.Д.
Пункт 7 частини першої статті 4 викласти у такій редакції:
«7) розвиток необхідної телекомунікаційної інфраструктури, включаючи забезпечення закладів охорони здоров'я, а також лікарів загальної практики – сімейних лікарів та лікарів інших спеціальностей, які надають первинну медичну допомогу та які зареєстровані як фізичні особи - підприємці та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики і уклали договір про медичне обслуговування населення з відповідним розпорядником бюджетних коштів, у сільській місцевості широкосмуговим доступом до мережі Інтернет, необхідним програмним забезпеченням, комп'ютерним та іншим обладнанням з метою запровадження функціонування електронної системи охорони здоров'я, електронних рецептів, організації надання первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги із застосуванням телемедицини»;
 
Враховано   7) розвиток необхідної телекомунікаційної інфраструктури, включаючи забезпечення закладів охорони здоров'я, а також лікарів загальної практики – сімейних лікарів та лікарів інших спеціальностей, які надають первинну медичну допомогу та зареєстровані як фізичні особи - підприємці і одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, а також уклали договір про медичне обслуговування населення з відповідним розпорядником бюджетних коштів, у сільській місцевості сучасними телекомунікаційними технологіями (широкосмуговим доступом до мережі Інтернет із гарантованою пропускною спроможністю, необхідним програмним забезпеченням, комп'ютерним та іншим обладнанням) з метою запровадження функціонування електронної системи охорони здоров'я, електронних рецептів, організації надання первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації із застосуванням телемедицини;
 
    -45- Данченко О.І.
Пункт 7 частини першої статті 4 після слів «у сільській місцевості» доповнити словами «сучасними телекомунікаційними технологіями» та після слів «широкосмуговим доступом до мережі Інтернет» доповнити словами «із гарантованою пропускною здатністю».
 
Враховано    
    -46- Рябчин О.М.
В законопроекті в абзаці 7 частини 1 статті 4 після слів «доступом до мережі Інтернет» додати слова «та 3G модемами»; після слів «та іншим обладнанням» додати слова «із спеціальним антивірусним програмним забезпеченням»;
 
Відхилено    
    -47- Опанасенко О.В.
У пункті 7 частини першої статті 4 після слів "із застосуванням телемедицини" доповнити словами "та/або когнітивної електронної системи;";
 
Відхилено    
22. 8) розвиток транспортної інфраструктури, створення умов для застосування авіаційних, водних, автомобільних спеціальних санітарних транспортних засобів, у тому числі обладнаних реанімаційними засобами, для надання медичної допомоги у сільській місцевості;
 
   8) розвиток транспортної інфраструктури, створення умов для застосування авіаційних, водних, автомобільних спеціальних та спеціалізованих санітарних транспортних засобів, у тому числі обладнаних реанімаційними засобами, для надання медичної допомоги у сільській місцевості;
 
23. 9) залучення інвестицій у розвиток медичного обслуговування у сільській місцевості, сприяння розширенню державно-приватного партнерства та здійсненню благодійної діяльності у сфері охорони здоров'я.
 
-48- Семенуха Р.С.
Пункт 9 частини першої статті 4 доповнити реченням такого змісту:
«Інформація про надходження і напрямки використання благодійних пожертв від фізичних та юридичних осіб на потреби закладів охорони здоров'я, які забезпечують медичне обслуговування у сільській місцевості, щокварталу не пізніше десятого числа місяця, наступного за звітним кварталом, підлягає опублікуванню на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування, у сфері управління яких знаходяться відповідні заклади охорони здоров'я, за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я»;
 
Відхилено   9) залучення інвестицій у розвиток медичного обслуговування у сільській місцевості, сприяння розширенню державно-приватного партнерства та здійсненню благодійної діяльності у сфері охорони здоров'я;
10) сприяння дієвій просвітницькій роботі серед населення щодо активної соціальної орієнтації на здоровий спосіб життя шляхом формування традицій і культури здорового способу життя, престижності здоров’я, залучення населення до активних занять фізичною культурою і спортом для збереження здоров’я та активного довголіття.
 
    -49- Богомолець О.В.
Частину першу статті 4 доповнити новим пунктом такого змісту:
«10) сприяння дієвій просвіті населення щодо активної соціальної орієнтації на здоровий спосіб життя шляхом формування традицій і культури здорового способу життя, престижу здоров’я, залучення населення до активних занять фізичною культурою і спортом для збереження здоров’я та активного довголіття».
 
Враховано    
    -50- Сисоєнко І.В.
Статтю 4 законопроекту викласти у такій редакції:
«1. Державна підтримка розвитку охорони здоров'я та об’єктів інфраструктури у сільській місцевості включає фінансову, інформаційну, консультаційну підтримку, у тому числі підтримку у сфері науки та інновацій, підтримку у запровадженні нових медичних технологій, підтримку щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації медичних і фармацевтичних кадрів для забезпечення доступності та якості медичного обслуговування населення у сільській місцевості.
2. Основними напрямами державної політики у сфері розвитку охорони здоров'я у сільській місцевості є:
1) розвиток мережі закладів охорони здоров'я у сільській місцевості та їх матеріально-технічне оснащення;
2) удосконалення медичного обслуговування населення у сільській місцевості шляхом впровадження сучасних медичних технологій, зокрема з використанням засобів телемедицини (засоби телеметрії та портативні телемедичні діагностичні засоби) у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я;
3) розроблення та реалізація програм з медичного обслуговування у сільській місцевості щодо діагностики, лікування, реабілітації та профілактики онкологічних та інших захворювань населення, насамперед дітей;
4) надання медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення у порядку, визначеному законом;
5) забезпечення доступності лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення у порядку, визначеному законом;
6) створення умов для залучення до медичного обслуговування населення у сільській місцевості кваліфікованих медичних і фармацевтичних працівників, зокрема шляхом підвищення оплати їх праці, створення для них належних умов праці, а також забезпечення їх службовим транспортом та житлом;
7) розвиток необхідної телекомунікаційної інфраструктури, включаючи забезпечення закладів охорони здоров'я у сільській місцевості широкосмуговим доступом до мережі Інтернет, необхідним програмним забезпеченням, комп'ютерним та іншим обладнанням з метою запровадження функціонування електронної системи охорони здоров'я, електронних рецептів, організації надання первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації із застосуванням телемедицини;
8) розвиток транспортної інфраструктури, створення умов для застосування авіаційних, водних, автомобільних спеціальних та спеціалізованих санітарних транспортних засобів для надання медичної допомоги у сільській місцевості;
9) залучення інвестицій у розвиток охорони здоров’я у сільській місцевості та розвиток державно-приватного партнерства;
10) організація підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації медичних і фармацевтичних кадрів для забезпечення якісного медичного обслуговування населення у сільській місцевості.»
 
Враховано редакційно    
24. Стаття 5. Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості
 
-51- Сисоєнко І.В.
Назву статті 5 законопроекту викласти у такій редакції:
«Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості».
 
Відхилено   Стаття 5. Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості
 
25. 1. Кабінет Міністрів України з метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості забезпечує:
 
   1. Кабінет Міністрів України з метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості забезпечує:
 
26. 1) проведення політики у сферах охорони здоров'я та регіонального розвитку щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
-52- Березенко С.І.
У пункті 1 частини 1 статті 5 слова «проведення політики» замінити на «реалізацію державної політики».
 
Враховано   1) реалізацію політики у сферах охорони здоров'я та регіонального розвитку щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
27. 2) підготовку проектів законів, розроблення та виконання державних цільових програм, стратегій, спрямованих на підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
-53- Березенко С.І.
У пункті 2 частини 1 статті 5 слова «підготовку проектів законів» виключити.
 
Враховано   2) розроблення та виконання державних цільових програм, стратегій, спрямованих на підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
28. 3) створення економічних, правових та організаційних механізмів, що стимулюють ефективну діяльність, спрямовану на підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
   3) створення економічних, правових та організаційних механізмів, що стимулюють ефективну діяльність, спрямовану на підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
29. 4) розроблення і здійснення заходів щодо створення матеріально-технічної бази та інших умов, необхідних для підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
-54- Яценко А.В.
У пункті 4 частини першої статті 5 слово «створення» замінити словом «забезпечення»;
 
Враховано   4) розроблення і здійснення заходів із забезпечення матеріально-технічної бази та інших умов, необхідних для підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
30. 5) сприяння розвитку діяльності з медичного обслуговування у сільській місцевості, удосконалення мережі закладів охорони здоров'я;
 
-55- Яценко А.В.
У пункті 5 частини першої статті 5 слово «діяльності з» та слово «мережі» виключити;
 
Враховано частково   5) сприяння розвитку медичного обслуговування у сільській місцевості, удосконалення мережі закладів охорони здоров'я;
 
31. 6) координацію діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо підвищення доступності медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
   6) координацію діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо підвищення доступності медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
32. 7) здійснення інших повноважень відповідно до закону.
 
-56- Семенуха Р.С.
Частину першу статті 5 доповнити новим пунктом такого змісту:
«_) створення економічних, правових та організаційних механізмів, що стимулюють розширення державно-приватного партнерства у сфері управління об’єктами охорони здоров'я і передачі на аутсорсинг немедичних і окремих медичних послуг, які надаються закладами охорони здоров'я, у тому числі, але не виключно - спрощення процедури укладання договорів про державно-приватне партнерство, забезпечення рівних прав державного та приватного партнерів, забезпечення справедливого та обґрунтованого розподілу ризиків і відповідальності державного та приватного партнерів»;
 
Відхилено   7) здійснення інших повноважень відповідно до закону.
 
    -57- Семенуха Р.С.
Частину першу статті 5 доповнити новим пунктом такого змісту:
«_) фінансування в межах компетенції видатків на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг»;
 
Відхилено    
33. 2. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, з метою підвищення доступності медичного обслуговування у сільській місцевості:
 
   2. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, з метою підвищення доступності медичного обслуговування у сільській місцевості:
 
34. 1) готує пропозиції з визначення пріоритетних напрямів розвитку медичного обслуговування у сільській місцевості, розробляє та організовує виконання державних цільових та інших програм, спрямованих на підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
   1) готує пропозиції щодо визначення пріоритетних напрямів розвитку медичного обслуговування у сільській місцевості, розробляє та організовує виконання державних цільових та інших програм, спрямованих на підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
35. 2) узагальнює практику застосування законодавства про охорону здоров'я, у тому числі стосовно підвищення доступності медичного обслуговування у сільській місцевості, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення;
 
-58- Березенко С.І.
У пункті 2 частини 2 статті 5 після слів «щодо його вдосконалення», доповнити словами «та вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України».
 
Враховано   2) узагальнює практику застосування законодавства про охорону здоров'я, у тому числі щодо підвищення доступності медичного обслуговування у сільській місцевості, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України;
 
36. 3) здійснює моніторинг стану здоров'я населення, діяльності та ресурсного забезпечення закладів охорони здоров'я у сільській місцевості;
 
-59- Семенуха Р.С.
Пункт 3 частини другої статті 5 викласти у такій редакції:
«3) здійснює моніторинг стану здоров'я населення, діяльності закладів охорони здоров'я у сільській місцевості та оцінку достатності їх ресурсного забезпечення»;
 
Відхилено   3) здійснює моніторинг стану здоров'я населення, діяльності та ресурсного забезпечення закладів охорони здоров'я у сільській місцевості;
 
37. 4) забезпечує в межах компетенції нормативно-правове регулювання питань щодо підвищення доступності медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
-60- Березенко С.І.
У пункті 4 частини 2 статті 5 після слів «підвищення доступності», доповнити словами «та якості».
 
Враховано   4) забезпечує в межах компетенції нормативно-правове регулювання питань щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
38. 5) затверджує нормативи навантаження медичних працівників у сільській місцевості;
 
-61- Рябчин О.М.
У пункті 5 частини 2 статті 5 після слів «у сільській місцевості» додати слова «залежно від їх фаху та рівня зайнятості».
 
Відхилено   5) затверджує нормативи навантаження медичних працівників у сільській місцевості;
 
39. 6) координує в межах компетенції здійснення заходів, спрямованих на підвищення доступності медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
-62- Березенко С.І.
У пункті 6 частини 2 та абзаці першому частини 5 статті 5 після слів «підвищення доступності», доповнити словами «та якості».
 
Враховано   6) координує в межах компетенції здійснення заходів, спрямованих на підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
    -63- Шинькович А.В.
Частину другу статті 5 законопроекту доповнити пунктом 7 такого змісту:
«7) забезпечує та координує в межах компетенції здійснення заходів з підвищення кваліфікації медичних працівників у сільських місцевостях для використання телекомунікаційних технологій та засобів для забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров’я;»
у зв’язку з цим пункт 7 частини другої статті 5 у редакції законопроекту вважати пунктом 8.
 
Відхилено    
40. 7) здійснює інші повноваження відповідно до закону.
 
-64- Семенуха Р.С.
Частину другу статті 5 доповнити новими пунктами такого змісту:
«6) визначає єдині вимоги і критерії до закладів охорони здоров’я, що забезпечують медичне обслуговування у сільській місцевості, та в межах компетенції здійснює контроль за дотриманням таких вимог і критеріїв;
7) затверджує примірні штатні розклади і єдині вимоги до матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я, що забезпечують медичне обслуговування у сільській місцевості;
8) визначає єдині кваліфікаційні вимоги до медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, що забезпечують медичне обслуговування у сільській місцевості;»
 
Відхилено   7) здійснює інші повноваження відповідно до закону.
 
41. 3. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну регіональну політику, з метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості:
 
   3. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну регіональну політику, з метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості:
 
42. 1) здійснює в установленому порядку моніторинг соціально-економічних та інших показників розвитку сільських територій; розробляє і здійснює заходи, спрямовані на комплексний розвиток таких територій, та вносить на розгляд Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції;
 
   1) здійснює в установленому порядку моніторинг соціально-економічних та інших показників розвитку сільських територій, розробляє і здійснює заходи, спрямовані на комплексний розвиток таких територій, та вносить на розгляд Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції;
 
43. 2) бере участь у розробленні та виконанні за участю інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування програм, спрямованих на підвищення доступності медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
   2) бере участь у розробленні та виконанні за участю інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування програм, спрямованих на підвищення доступності медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
44. 3) розробляє і здійснює заходи, спрямовані на розвиток медичної інфраструктури у сільській місцевості, та вносить на розгляд Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції;
 
   3) розробляє і здійснює заходи, спрямовані на розвиток медичної інфраструктури у сільській місцевості, та вносить на розгляд Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції;
 
45. 4) здійснює проведення містобудівного моніторингу на державному рівні при плануванні інфраструктури закладів охорони здоров'я;
 
-65- Березенко С.І.
Пункт 4) частини третьої статті 5 викласти у такій редакції:
«4) затверджує вимоги та зразки стосовно проектів повторного використання щодо закладів охорони здоров’я у сільській місцевості;».
 
Враховано   4) здійснює містобудівний моніторинг на державному рівні при плануванні інфраструктури закладів охорони здоров'я, затверджує вимоги та зразки щодо проектів повторного використання для закладів охорони здоров’я у сільській місцевості;
 
46. 5) бере в межах компетенції участь у здійсненні заходів, спрямованих на підвищення доступності медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
   5) бере в межах компетенції участь у здійсненні заходів, спрямованих на підвищення доступності медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
47. 6) перевіряє в межах повноважень, передбачених законом, дотримання нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва закладів охорони здоров'я у сільській місцевості, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, кредитів, наданих під державні гарантії;
 
   6) перевіряє в межах повноважень, передбачених законом, дотримання нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва закладів охорони здоров'я у сільській місцевості, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, кредитів, наданих під державні гарантії;
 
48. 7) здійснює інші повноваження відповідно до закону.
 
   7) здійснює інші повноваження відповідно до закону.
 
49. 4. Місцеві державні адміністрації з метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості здійснюють:
 
   4. Місцеві державні адміністрації з метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості здійснюють:
 
50. 1) визначення шляхів підвищення рівня доступу медичного обслуговування у сільській місцевості в межах адміністративно-територіальних одиниць;
 
   1) визначення шляхів підвищення рівня доступу медичного обслуговування у сільській місцевості в межах адміністративно-територіальних одиниць;
 
51. 2) сприяння закладам охорони здоров'я у створенні механізму раціонального використання фінансових, кадрових та матеріально-технічних ресурсів;
 
-66- Данченко О.І.
Частину четверту статті 5 доповнити пунктом 3 такого змісту:
«3) сприяння реалізації заходів щодо забезпечення доступу закладів охорони здоров’я в сільській місцевості до мережі Інтернет;»
у зв’язку з цим пункт 4 цієї частини вважати пунктом 5.
 
Враховано   2) сприяння закладам охорони здоров'я у створенні механізму раціонального використання фінансових, кадрових та матеріально-технічних ресурсів;
3) сприяння реалізації заходів із забезпечення доступу закладів охорони здоров’я у сільській місцевості до мережі Інтернет;
 
52. 3) інші повноваження відповідно до закону.
 
   4) інші повноваження відповідно до закону.
 
53. 5. Органи місцевого самоврядування з метою підвищення доступності медичного обслуговування у сільській місцевості:
 
   5. Органи місцевого самоврядування з метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості:
 
54. 1) забезпечують розвиток і вдосконалення мережі закладів охорони здоров'я, здійснюють заходи щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування з урахуванням географічних особливостей та потреб населення сільської місцевості;
 
-67- Лубінець Д.В.
Пономарьов О.С.
Валентиров С.В.
Пункт перший частини п'ятої статті 5 законопроекту викласти в такій редакції:
«1) сприяють розвитку і вдосконаленню мережі закладів охорони здоров'я, підвищенню доступності та якості медичного обслуговування з урахуванням географічних особливостей та потреб населення сільської місцевості;»
 
Відхилено   1) забезпечують розвиток і вдосконалення мережі закладів охорони здоров'я, здійснюють заходи щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування з урахуванням географічних особливостей та потреб населення;
 
55. 2) вирішують в установленому порядку питання щодо забезпечення медичних та фармацевтичних працівників житлом, службовим транспортом, належними умовами праці;
 
-68- Бахтеєва Т.Д.
Доповнити пункт 2) частини п’ятої статті 5 словами «послугами мобільного зв’язку, позачергового безоплатного отримання земельних ділянок із земель комунальної власності».
 
Враховано   2) вирішують в установленому порядку питання про забезпечення медичних та фармацевтичних працівників житлом, службовим транспортом, належними умовами праці, стаціонарним та мобільним зв’язком, мобільною комп’ютерною технікою та програмними продуктами, професійною літературою та періодичними медичними виданнями, у тому числі електронними;
3) впроваджують додаткові стимули для залучення на роботу висококваліфікованих медичних працівників шляхом запровадження мотиваційних пакетів, що можуть включати, зокрема, позачергове безоплатне виділення земельних ділянок, сприяння в отриманні кредитів, у тому числі пільгових, та субсидій для будівництва чи придбання житла, надання допомоги власникам квартир (будинків) в їх обслуговуванні та ремонті, компенсацію плати за житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, обслуговування та експлуатацію автомобільного транспорту, оплату за навчання в інтернатурі, підвищення кваліфікації, у тому числі за кордоном, додаткову оплату праці, інші заохочувальні заходи за проведення профілактичних медичних оглядів, диспансеризації, вакцинації пацієнтів або додаткові фінансові заохочення;
4) сприяють реалізації заходів із забезпечення доступу закладів охорони здоров’я у сільській місцевості до мережі Інтернет;
 
    -69- Лубінець Д.В.
Пономарьов О.С.
Валентиров С.В.
Пункт другий частини п'ятої статті 5 законопроекту викласти в такій редакції:
«2) вирішують в установленому порядку питання щодо забезпечення медичних та фармацевтичних працівників житлом, службовим транспортом, належними умовами праці, земельною ділянкою або додатковим фінансовим заохоченням;»
 
Враховано    
    -70- Данченко О.І.
Частину п’яту статті 5 доповнити пунктом 3 такого змісту:
«3) сприяють реалізації заходів щодо забезпечення доступу закладів охорони здоров’я в сільській місцевості до мережі Інтернет»
у зв’язку з цим пункти 3-5 цієї частини вважати пунктами 4-6 відповідно.
 
Враховано    
    -71- Луценко І.С.
3. Пункт 2) частини 5 статті 5 доповнити словами:
«стаціонарним та мобільним зв’язком, мобільною комп’ютерною технікою та програмними продуктами, професійною літературою та періодичними медичними виданнями, в тому числі електронними, забезпечення додаткових стимулів для залучення на роботу висококваліфікованих медичних фахівців шляхом запровадження мотиваційних пакетів, в тому числі виділення земельних ділянок, кредитів, повного або часткового погашення сум кредитів, відсотків за користування кредитами, компенсації плати за житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, обслуговування та експлуатацію автомобільного транспорту, оплати за навчання в інтернатурі, підвищення кваліфікації, в тому числі за кордоном, додаткової оплати праці, інших заохочувальних заходів, зокрема за проведення профілактичних медичних оглядів, диспансеризацію, вакцинацію пацієнтів».
 
Враховано редакційно    
56. 3) визначають потреби на місцях у фахівцях медичного профілю та вносять в установленому порядку пропозиції щодо формування замовлення на підготовку таких фахівців, підвищення їх кваліфікації;
 
-72- Луценко І.С.
4. В пункті 3) частини 5 статті 5 після слів «вносять у встановленому порядку пропозиції» доповнити словами:
«за погодженням з місцевими державними адміністраціями».
 
Враховано   5) визначають потреби територіальних громад у медичних працівниках та вносять в установленому порядку пропозиції за погодженням з місцевими державними адміністраціями щодо формування замовлення на підготовку, підвищення кваліфікації таких фахівців;
 
57. 4) укладають договори на підготовку фахівців медичного профілю;
 
-73- Шинькович А.В.
Пункт 4 частини п’ятої статті 5 доповнити словами «із врахуванням потреби на місцях».
 
Враховано   6) укладають договори щодо підготовки фахівців медичного профілю з урахуванням потреби в таких фахівцях у територіальних громадах;
 
58. 5) здійснюють інші повноваження відповідно до закону.
 
-74- Сисоєнко І.В.
Статтю 5 законопроекту викласти у такій редакції:
«1. Кабінет Міністрів України забезпечує формування та реалізацію державної політики щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості.
До повноважень Кабінету Міністрів України щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості належать:
1) здійснення заходів щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості для забезпечення доступності та якості медичного обслуговування населення, у тому числі розроблення та виконання державних цільових програм розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості;
2) визначення основних фінансових, економічних, соціальних та інших показників розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості;
3) утворення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів з питань розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості;
4) координація та контроль органів виконавчої влади, які забезпечують надання державної підтримки розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості
5) здійснення інших повноважень відповідно до законодавства.
2. До повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості належать:
1) внесення пропозицій щодо формування та реалізація державної політики щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості;
2) підготовка пропозицій щодо визначення пріоритетів і видів підтримки щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості;
3) здійснення моніторингу стану здоров'я населення, діяльності та ресурсного забезпечення закладів охорони здоров'я у сільській місцевості;
4) розроблення проектів державних цільових програм щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості, їх виконання та здійснення моніторингу виконання;
5) внесення пропозицій щодо визначення основних фінансових, економічних, соціальних та інших показників розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості;
6) утворення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів з питань розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості;
7) здійснення інших повноважень відповідно до законодавства.
3. До повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну регіональну політику щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості належать:
1) здійснення моніторингу соціально-економічних та інших показників розвитку сільських територій; розроблення та здійснення заходів, спрямованих на комплексний розвиток таких територій, та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України відповідних пропозиції;
2) участь у розробленні та виконанні за участю інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування державних цільових програм щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості для доступності медичного обслуговування населення у сільській місцевості;
3) розроблення та здійснення заходів, спрямованих на розвиток інфраструктури охорони здоров’я у сільській місцевості, та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України відповідних пропозицій;
4) проведення містобудівного моніторингу на державному рівні при плануванні інфраструктури закладів охорони здоров'я;
5) утворення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів з питань розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості;
6) проведення перевірок у межах повноважень, передбачених законом, дотримання нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва закладів охорони здоров'я у сільській місцевості, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, кредитів, наданих під державні гарантії;
7) здійснення інших повноважень відповідно до законодавства.
4. До повноважень місцевих державних адміністрацій щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості належать:
1) визначення регіональних пріоритетів і видів державної підтримки з урахуванням загальнодержавних пріоритетів;
2) розроблення проектів регіональних та місцевих програм розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості, забезпечення їх виконання з урахуванням загальнодержавних пріоритетів, національних і регіональних соціально-економічних, екологічних, культурних та інших особливостей, здійснення моніторингу виконання таких програм;
3) проведення оцінки фінансових, економічних, соціальних та інших показників розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості та рівня ефективності державної підтримки, прогнозування розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості у відповідних регіонах України;
4) сприяння у формуванні інфраструктури охорони здоров’я у сільській місцевості відповідних регіонів України;
5) методичне забезпечення органів місцевого самоврядування, сприяння розробленню та здійсненню ними заходів щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості;
6) утворення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів з питань розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості;
7) здійснення інших повноважень відповідно до законодавства.
5. До повноважень органів місцевого самоврядування щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості належать:
1) забезпечення створення, розвитку та функціонування мережі закладів охорони здоров'я з урахуванням географічних особливостей та потреб населення сільської місцевості у медичному обслуговуванні;
2) забезпечення медичних та фармацевтичних працівників житлом, службовим транспортом, належними умовами праці;
3) визначення потреби у медичних та фармацевтичних кадрах та внесення в установленому порядку пропозицій щодо формування замовлення для їх підготовки та підвищення кваліфікації;
4) укладення договорів про підготовку та підвищення кваліфікації медичних та фармацевтичних кадрів;
5) визначення пріоритетів та видів державної підтримки щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості з урахуванням загальнодержавних пріоритетів;
6) участь у розробленні регіональних програм розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості та забезпечення їх виконання; розроблення, затвердження та забезпечення виконання місцевих програм розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості;
7) формування та розвиток інфраструктури охорони здоров’я у сільській місцевості;
8) утворення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів з питань розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості;
9) здійснення інших повноважень відповідно до законодавства.
6. Порядок утворення та функціонування консультативних, дорадчих або інших допоміжних органів щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості визначається відповідними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування згідно з законодавством.
Інформація про рішення органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування про утворення консультативних, дорадчих або інших допоміжних органів щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості підлягає опублікуванню у засобах масової інформації, а також розміщенню на офіційних веб-сайтах відповідних органів.».
 
Враховано частково   7) здійснюють інші повноваження відповідно до закону.
 
59. Стаття 6. Засади взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров'я з громадськістю
 
-75- Сисоєнко І.В.
Назву статті 6 законопроекту доповнити словами: «щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості».
 
Враховано   Стаття 6. Засади взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров'я з громадськістю щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості
 
60. 1. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, заклади охорони здоров'я взаємодіють із громадськістю при вирішенні питань поліпшення медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема, удосконалення мережі закладів охорони здоров'я, що забезпечують медичне обслуговування у сільській місцевості.
 
-76- Березенко С.І.
У частині 1 статті 6 після слів «у сільській місцевості» доповнити словами «та поліпшення матеріально-технічної бази таких закладів».
 
Враховано   1. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, заклади охорони здоров'я взаємодіють із громадськістю при вирішенні питань поліпшення медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема вдосконалення мережі закладів охорони здоров'я, що забезпечують медичне обслуговування у сільській місцевості, поліпшення матеріально-технічної бази таких закладів.
 
61. 2. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування можуть залучати громадські об'єднання до розгляду питань щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема, шляхом проведення громадських слухань, конференцій, форумів, круглих столів, зборів, зустрічей (нарад), засідань громадських рад, інших допоміжних органів, утворених при таких органах. Результати проведення таких заходів ураховуються під час прийняття відповідних рішень та в подальшій роботі органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
 
-77- Березенко С.І.
У частині 2 статті 6 слова «громадські об’єднання» замінити словом «громадськість».
 
Враховано   2. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування можуть залучати громадськість до розгляду питань щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема, шляхом проведення громадських слухань за участю жителів відповідної сільської місцевості, конференцій, форумів, «круглих столів», зборів, зустрічей (нарад), засідань громадських рад, інших допоміжних органів, утворених при таких органах. Результати проведення таких заходів враховуються під час прийняття відповідних рішень та в подальшій роботі органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
 
    -78- Тимошенко Ю.В.
Частину 2 статті 6 викласти у такій редакції:
«2. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування можуть залучати громадськість до розгляду питань щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема, шляхом проведення громадських слухань за участю жителів відповідної сільської місцевості, конференцій, форумів, круглих столів, зборів, зустрічей (нарад), засідань громадських рад, інших допоміжних органів, утворених при таких органах. Результати проведення таких заходів ураховуються під час прийняття відповідних рішень та в подальшій роботі органів державної влади та органів місцевого самоврядування.»
 
Враховано    
62. 3. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, заклади охорони здоров'я надають в установленому порядку доступ до об'єктивної інформації стосовно побудови та функціонування системи охорони здоров'я у сільській місцевості, прав та обов'язків громадян тощо.
 
-79- Семенуха Р.С.
Статтю 5 доповнити новою частиною третьою такого змісту, з відповідною зміною нумерації частин:
«3. Зміна мережі закладів охорони здоров'я, що забезпечують медичне обслуговування у сільській місцевості (прийняття рішень про оптимізацію мережі, створення, реорганізацію, перепрофілювання таких закладів охорони здоров'я) без проведення громадських слухань щодо запланованих змін забороняється.
Сільські, селищні ради, ради об’єднаних територіальних громад та їх виконавчі органи зобов’язані забезпечити проведення громадських слухань з метою врахування громадських інтересів у порядку, що визначається відповідним органом місцевого самоврядування.
Рішення про оптимізацію мережі закладів охорони здоров'я, що забезпечують медичне обслуговування у сільській місцевості, реорганізацію, перепрофілювання таких закладів охорони здоров'я, прийняте без проведення громадських слухань, або прийняте без врахування громадських інтересів, якщо внаслідок цього зменшуються або обмежуються права та інтереси населення на відповідній території на охорону здоров'я та медичну допомогу або порушуються гарантії щодо забезпечення своєчасності та доступності медичного обслуговування, можуть бути оскаржені в судовому порядку.»;
 
Відхилено   3. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, заклади охорони здоров'я надають в установленому порядку доступ до об'єктивної інформації про побудову та функціонування системи охорони здоров'я у сільській місцевості, права та обов'язки громадян тощо.
 
    -80- Сисоєнко І.В.
Статтю 6 законопроекту викласти у такій редакції:
«1. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, заклади охорони здоров'я взаємодіють із громадськістю щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості, зокрема з питань удосконалення медичного обслуговування, формування мережі закладів охорони здоров'я, що забезпечують медичне обслуговування населення.
2. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування можуть залучати громадські об'єднання до розгляду питань щодо забезпечення доступності та якості медичного обслуговування населення у сільській місцевості, зокрема, шляхом проведення громадських слухань, конференцій, форумів, круглих столів, зборів, зустрічей (нарад), засідань громадських рад, інших допоміжних органів, утворених при таких органах. Результати проведення таких заходів ураховуються під час прийняття відповідних рішень та в подальшій роботі органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
3. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, заклади охорони здоров'я забезпечують доступ до публічної інформації щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості (розвитку та функціонування інфраструктури охорони здоров’я, забезпечення доступності та якості медичного обслуговування населення, прав та обов'язків громадян тощо) в установленому законодавством порядку.».
 
Відхилено    
63. Стаття 7. Організаційне та матеріально-технічне забезпечення медичного обслуговування у сільській місцевості
 
-81- Сисоєнко І.В.
Назву статті 7 законопроекту викласти у такій редакції:
«Організаційне та матеріально-технічне забезпечення розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості».
 
Відхилено   Стаття 7. Організаційне та матеріально-технічне забезпечення медичного обслуговування у сільській місцевості
 
64. 1. Медичне обслуговування у сільській місцевості забезпечують заклади охорони здоров'я, в тому числі центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, до складу яких можуть входити фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти, амбулаторії, медичні пункти, медичні кабінети, мобільні медичні кабінети, аптечні пункти.
 
-82- Богомолець О.В.
У частині першій статті 7 слова «до складу яких можуть входити» виключити.
 
Враховано   1. Медичне обслуговування у сільській місцевості забезпечують заклади охорони здоров'я, у тому числі центральні районні лікарні, центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти, амбулаторії, медичні пункти, медичні кабінети, мобільні медичні кабінети, аптечні пункти, а також лікарі загальної практики – сімейні лікарі та лікарі інших спеціальностей, які надають первинну медичну допомогу та зареєстровані як фізичні особи - підприємці і одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, а також уклали договір про медичне обслуговування населення з відповідним розпорядником бюджетних коштів.
 
    -83- Луценко І.С.
В абзаці першому частини 1 статті 7 після слів «1. Медичне обслуговування у сільській місцевості забезпечують заклади охорони здоров'я, в тому числі» доповнити словами «центральні районні лікарні,», слова «до складу яких можуть входити» виключити.
 
Враховано    
    -84- Бахтеєва Т.Д.
Частину першу статті 7 викласти у такій редакції:
«1. Медичне обслуговування у сільській місцевості забезпечують заклади охорони здоров'я, в тому числі центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, до складу яких можуть входити фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти, амбулаторії, медичні пункти, медичні кабінети, мобільні медичні кабінети, аптечні пункти, а також лікарі загальної практики – сімейні лікарі та лікарі інших спеціальностей, які надають первинну медичну допомогу та які зареєстровані як фізичні особи - підприємці та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики і уклали договір про медичне обслуговування населення з відповідним розпорядником бюджетних коштів»;
 
Враховано    
65. Центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги з метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості взаємодіють із закладами охорони здоров'я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), екстреної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, у тому числі за допомогою інтегрованих інформаційних систем.
 
-85- Богомолець О.В.
Абзац другий частини першої статті 7 викласти в такій редакції:
«З метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості надавачі медичних послуг, зазначені у частині першій цієї статті, застосовують телемедицину для залучення до надання медичної допомоги лікарів-консультантів закладів охорони здоров'я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), екстреної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації.»;
 
Враховано   З метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості надавачі медичних послуг, зазначені у абзаці першому цієї частини, застосовують телемедицину для залучення до надання медичної допомоги лікарів-консультантів із закладів охорони здоров'я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), екстреної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації.
 
    -86- Корчинська О.А.
Частину першу статті 7 «Організаційне та матеріально-технічне забезпечення медичного обслуговування у сільській місцевості» проекту Закону викласти у такій редакції:
«Медичне обслуговування у сільській місцевості забезпечують заклади охорони здоров'я, в тому числі центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, до складу яких можуть входити фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти, амбулаторії, медичні пункти, медичні кабінети, мобільні медичні кабінети, аптечні пункти, а також лікарі загальної практики – сімейні лікарі, які провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці та можуть перебувати з цими закладами охорони здоров’я у цивільно-правових відносинах.
Центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, які провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці, з метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості взаємодіють із закладами охорони здоров'я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), екстреної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, у тому числі за допомогою інтегрованих інформаційних систем»
 
Враховано частково    
66. 2. Кабінет Міністрів України визначає порядок та критерії забезпечення за рахунок коштів державного бюджету закладів охорони здоров'я в сільській місцевості обладнанням та транспортними засобами, необхідними для медичного обслуговування населення, зокрема:
 
   2. Кабінет Міністрів України визначає порядок та критерії забезпечення за рахунок коштів державного бюджету закладів охорони здоров'я у сільській місцевості обладнанням та транспортними засобами, необхідними для медичного обслуговування населення, зокрема:
 
67. сучасними комп'ютерними та телекомунікаційними технологіями та засобами для забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров'я, організації медичного обслуговування у сільській місцевості із застосуванням телемедицини, електронних рецептів, інтеграції інформаційних систем закладів охорони здоров'я, що забезпечують надання первинної медичної допомоги, з інформаційними системами закладів охорони здоров'я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
 
-87- Богомолець О.В.
У абзаці другому частини другої статті 7 слова «інтеграції інформаційних систем закладів охорони здоров'я, що забезпечують надання первинної медичної допомоги, з інформаційними системами закладів охорони здоров'я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги» замінити словами «сумісності медичних інформаційних систем закладів охорони здоров'я, які забезпечують надання первинної медичної допомоги, з медичними інформаційними системами закладів охорони здоров'я, які забезпечують надання вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги»;
 
Враховано   сучасними комп'ютерними та телекомунікаційними технологіями та засобами для забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров'я, організації медичного обслуговування у сільській місцевості із застосуванням телемедицини, електронних рецептів, сумісності медичних інформаційних систем закладів охорони здоров'я, що забезпечують надання первинної медичної допомоги, з медичними інформаційними системами закладів охорони здоров'я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, а також з інформаційними системами аптечних закладів;
 
    -88- Опанасенко О.В.
У статті 7 абзац 2 частини другої після слів "із застосуванням телемедицини" доповнити словами " та/або когнітивної електронної системи";
 
Відхилено    
68. медичним обладнанням для первинного обстеження, портативними телемедичними діагностичними засобами для дистанційного збору та передачі інформації про показники діяльності (фізіологічні параметри) організму пацієнта, міні-лабораторіями для взяття аналізів, спеціальним обладнанням для належного зберігання лікарських засобів та медичних виробів, а також їх транспортування;
 
-89- Бахтеєва Т.Д.
Абзац третій частини другої статті 7 викласти у такій редакції:
«медичним обладнанням для первинного обстеження, портативними телемедичними діагностичними засобами для дистанційного збору та передачі інформації про показники діяльності (фізіологічні параметри) організму пацієнта, обладнанням та інструментарієм для надання невідкладної допомоги, малих хірургічних втручань, отоларингологічного, офтальмологічного, гінекологічного огляду, обладнанням та інвентарем для лабораторної діагностики та забору біоматеріалів, у тому числі міні-лабораторіями, спеціальним обладнанням для належного зберігання лікарських засобів та медичних виробів, а також їх транспортування»;
 
Враховано   медичним обладнанням для первинного обстеження, портативними телемедичними діагностичними засобами для дистанційного збору та передачі інформації про показники діяльності (фізіологічні параметри) організму пацієнта, обладнанням та інструментарієм для надання невідкладної допомоги, малих хірургічних втручань, отоларингологічного, офтальмологічного, гінекологічного огляду, обладнанням та інвентарем для лабораторної діагностики та забору біоматеріалів, у тому числі міні-лабораторіями, інвентарем, препаратами та матеріалами для взяття аналізів та діагностики, спеціальним обладнанням для стерилізації та дезінфекції медичних виробів, а також для належного зберігання лікарських засобів та медичних виробів, їх транспортування;
 
    -90- Луценко І.С.
6. Абзац третій частини 2 статті 7 викласти в такій редакції:
«медичним обладнанням для первинного обстеження, портативними телемедичними діагностичними засобами для дистанційного збору та передачі інформації про показники діяльності (фізіологічні параметри) організму пацієнта, обладнанням та інструментарієм для гінекологічного, отоларингологічного, офтальмологічного огляду, міні-лабораторіями, інвентарем, препаратами та матеріалами для взяття аналізів та діагностики, спеціальним обладнанням для стерилізації та дезінфекції медичних виробів, належного зберігання лікарських засобів та медичних виробів, а також їх транспортування;»
 
Враховано    
    -91- Опанасенко О.В.
У статті 7 абзац 3 частини другої після слів "телемедичними діагностичними засобами" доповнити словами "та/або застосування когнітивної електронної системи в діагностиці";
 
Відхилено    
69. сучасним ультразвуковим, рентгенологічним, стоматологічним та іншим обладнанням;
 
-92- Луценко І.С.
Абзац четвертий частини 2 статті 7 викласти в такій редакції:
«сучасним ультразвуковим, рентгенологічним, стоматологічним, ендоскопічним, ерготерапевтичним, фізіотерапевтичним (для електро-, світло-, водо-, теплолікування), комп’ютерним та іншим обладнанням, медичними меблями;»
 
Враховано   сучасним ультразвуковим, рентгенологічним, стоматологічним, ендоскопічним, ерготерапевтичним, фізіотерапевтичним (для електро-, світло-, водо-, теплолікування), комп’ютерним та іншим обладнанням, медичними меблями;
 
70. авіаційними, водними, автомобільними спеціальними санітарними транспортними засобами, у тому числі обладнаними реанімаційними засобами.
 
-93- Луценко І.С.
Абзац п’ятий частини 2 статті 7 доповнити словами «, та службовими транспортними засобами».
 
Враховано   авіаційними, водними, автомобільними спеціальними та спеціалізованими санітарними транспортними засобами, у тому числі обладнаними реанімаційними засобами, та службовими транспортними засобами.
 
    -94- Рябчин О.М.
Частину другу статті 7 викласти в такій редакції :
«2. Кабінет Міністрів України визначає порядок та критерії забезпечення за рахунок коштів державного бюджету закладів охорони здоров'я в сільській місцевості обладнанням та транспортними засобами, оснащеними, зокрема, електричними двигунами необхідними для медичного обслуговування населення, зокрема:
сучасними комп'ютерними та телекомунікаційними технологіями та засобами для забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров'я, організації медичного обслуговування у сільській місцевості із застосуванням телемедицини, електронних рецептів, інтеграції інформаційних систем закладів охорони здоров'я, що забезпечують надання первинної медичної допомоги, з інформаційними системами закладів охорони здоров'я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та з інформаційними системами аптечних пунктів в межах сільської місцевості;
медичним обладнанням, що вироблене в Україні або альтернативний варіант обладнання іноземного виробництва для первинного обстеження, портативними телемедичними діагностичними засобами для дистанційного збору та передачі інформації про показники діяльності (фізіологічні параметри) організму пацієнта, міні-лабораторіями для взяття аналізів, спеціальним обладнанням для належного зберігання лікарських засобів та медичних виробів, а також їх транспортування;
авіаційними, водними, автомобільними спеціальними санітарними транспортними засобами, оснащеними, зокрема, електричними двигунами у тому числі обладнаними реанімаційними засобами.»
 
Враховано частково    
    -95- Семенуха Р.С.
Статтю 7 доповнити новими частинами такого змісту:
«3. Для здійснення контролю за забезпеченням доцільності, економності та ефективності використання бюджетних коштів у процесі виконання державних цільових програм, передбачених цим Законом, Кабінет Міністрів України подає щорічні звіти про результати виконання державних цільових програм до 1 квітня року, що настає за звітним періодом, #102622
Комітети Верховної Ради України, зазначені в абзаці першому цієї частини статті, на своїх засіданнях розглядають звіти про виконання державних цільових програм, передбачених цим Законом.
За результатами розгляду звітів про виконання державних цільових програм, передбачених цим Законом, комітет Верховної Ради України, зазначений в абзаці першому цієї частини статті, може порушити питання про розгляд цих питань Верховною Радою України.
Звіти про результати виконання державних цільових програм, передбачених цим Законом, підлягають оприлюдненню не пізніше 1 квітня року, наступного за звітним, на офіційній сторінці Кабінету Міністрів України в мережі Інтернет.
4. Заключний звіт про кінцеві результати виконання державних цільових програм, передбачених цим Законом, підлягає комплексній незалежній експертній оцінці, яку проводить комісія у складі трьох членів.
Президент України, Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України визначають по одному члену комісії, якими можуть бути лише особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, а також значний досвід діяльності у сферах, які стосуються медицини, охорони здоров’я, телекомунікацій, бізнес-адміністрування, публічного адміністрування, надання аудиторських послуг.
Для проведення оцінки члени комісії мають доступ до усієї інформації, що стосується прямо або опосередковано виконання державних цільових програм, передбачених цим Законом, у тому числі інформації з обмеженим доступом, з забезпеченням дотримання правового режиму інформації з обмеженим доступом, установленого законом.
Висновок за результатами комплексної незалежної експертної оцінки як письмовий додаток до заключного звіту оприлюднюється та заслуховується Верховною Радою України на найближчій сесії після підписання висновку членами комісії.»;
 
Відхилено    
    -96- Сисоєнко І.В.
Статтю 7 законопроекту викласти у такій редакції:
«1. Медичне обслуговування населення у сільській місцевості забезпечують заклади охорони здоров'я, їх структурні та відокремлені підрозділи, а також фізичні особи – підприємці, які одержали відповідну ліцензію в установленому законом порядку та забезпечують надання первинної медичної допомоги.
З метою забезпечення доступності та якості медичного обслуговування населення у сільській місцевості заклади охорони здоров'я, їх структурні та відокремлені підрозділи, а також фізичні особи – підприємці, які одержали відповідну ліцензію, в установленому законом порядку, які забезпечують надання первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації взаємодіють відповідно до законодавства, зокрема із застосуванням телемедицини.
2. Кабінет Міністрів України визначає порядок та критерії забезпечення за рахунок коштів державного бюджету закладів охорони здоров'я, їх структурних та відокремлених підрозділів у сільській місцевості обладнанням та транспортними засобами, необхідними для медичного обслуговування населення, зокрема:
сучасними комп'ютерними та телекомунікаційними технологіями та засобами для забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров'я, організації медичного обслуговування населення у сільській місцевості із застосуванням телемедицини, електронних рецептів, інтеграції інформаційних систем закладів охорони здоров'я, їх структурних та відокремлених підрозділів;
медичним обладнанням для первинного обстеження, портативними телемедичними діагностичними засобами для дистанційного збору та передачі інформації про показники діяльності (фізіологічні параметри) організму пацієнта, міні-лабораторіями для взяття аналізів, спеціальним обладнанням для належного зберігання лікарських засобів та медичних виробів, а також їх транспортування;
сучасним ультразвуковим, рентгенологічним, стоматологічним та іншим обладнанням;
авіаційними, водними, автомобільними спеціальними та спеціалізованими санітарними транспортними засобами, у тому числі обладнаними реанімаційними засобами.».
 
Враховано частково    
71. Стаття 8. Фінансування заходів з підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості
 
-97- Сисоєнко І.В.
Назву статті 8 законопроекту викласти у такій редакції: «Фінансування заходів щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості».
 
Відхилено   Стаття 8. Фінансування заходів з підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості
 
72. 1. Фінансування заходів з підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості здійснюється за рахунок:
 
   1. Фінансування заходів з підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості здійснюється за рахунок:
 
73. 1) коштів Державного бюджету України у порядку, визначеному законом;
 
   1) коштів Державного бюджету України у порядку, визначеному законом;
 
74. 2) коштів місцевих бюджетів;
 
   2) коштів місцевих бюджетів;
 
75. 3) інших джерел, не заборонених законодавством.
 
-98- Березенко С.І.
Частину 1 статті 8 доповнити пунктами 3 та 4 такого змісту:
«3) грантів, дарунків, благодійних внесків і пожертв, інших видів благодійності;
4) коштів міжнародних організацій;».
Відповідно пункт третій вважати пунктом п’ятим.
 
Враховано   3) грантів, дарунків, благодійних внесків і пожертв, інших видів благодійності;
4) коштів міжнародних організацій;
5) інших джерел, не заборонених законодавством.
 
76. 2. Держава гарантує повну оплату за рахунок коштів державного бюджету надання громадянам медичних послуг, у тому числі із застосуванням телемедицини, що передбачені програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, у порядку, визначеному законом.
 
-99- Яценко А.В.
Статтю 8 доповнити новою частиною третьою такого змісту:
«3. Держава гарантує фінансування лікування дітей та повнолітніх до досягнення 23 років за рахунок коштів державного бюджету»;
 
Відхилено   2. Держава гарантує повну оплату за рахунок коштів державного бюджету надання громадянам медичних послуг, у тому числі із застосуванням телемедицини, що передбачені програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, у порядку, визначеному законом.
 
    -100- Семенуха Р.С.
Статтю 8 доповнити новою частиною такого змісту:
«3. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров'я у сільський місцевості, здійснюються видатки на:
будівництво, реконструкцію, ремонт закладів охорони здоров’я, що забезпечують медичне обслуговування у сільській місцевості;
укомплектування закладів охорони здоров’я у сільській місцевості необхідним обладнанням і лікарськими засобами відповідно до вимог цього Закону;
забезпечення медичних працівників службовим транспортом, житлом, або виплату грошової компенсації таким працівникам на покриття витрат за найм (оренду) житла за місцем роботи та (або) за проїзд до місця роботи і додому;
здійснення заходів із навчання та підвищення кваліфікації медичних працівників закладів охорони здоров’я, що забезпечують медичне обслуговування у сільській місцевості.
Органи місцевого самоврядування відповідно до законодавства, виходячи з обсягу коштів відповідних місцевих бюджетів, можуть також передбачати видатки на заходи, передбачені цієї частиною статті.»
 
Відхилено    
    -101- Сисоєнко І.В.
Статтю 8 законопроекту викласти у такій редакції:
«1. Фінансування заходів щодо розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості для забезпечення доступності та якості медичного обслуговування населення здійснюється за рахунок:
1) коштів Державного бюджету України у порядку, визначеному законом;
2) коштів місцевих бюджетів;
3) інших джерел, не заборонених законодавством.
2. Держава гарантує повну оплату згідно з тарифом за рахунок коштів Державного бюджету України надання громадянам медичних послуг, що передбачені програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, у тому числі із застосуванням телемедицини у порядку, визначеному законом.»
 
Враховано редакційно    
    -102- Шипко А.Ф.
Після статті 8 доповнити проект статтею 9 такого змісту:
«Стаття 9. Надання медичної допомоги в об’єднаній територіальній громаді в сільській місцевості
1. Надання медичної допомоги в об’єднаній територіальній громаді у сільській місцевості (далі – сільська громада) здійснюється лікарськими амбулаторіями комунальної власності, а також фізичними особами - підприємцями, які зареєстровані та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.
2. До складу лікарської амбулаторії входять сімейні лікарі у кількості відповідно до нормативу один лікар не більше ніж на 2000 жителів, лікарі педіатри у кількості відповідно до нормативу один лікар не більше ніж на 1200 дітей до 16 років, лікарі – гінекологи у кількості відповідно до нормативу один лікар не більше ніж на 1500 жінок, лікар – хірург, а також молодший медичний персонал та немедичний персонал, посади та кількість яких визначається відповідною сільською громадою.
3. Лікарська амбулаторія є закладом охорони здоров’я, до складу якого можуть на правах структурних підрозділів входити фельдшерсько-акушерські пункти (ФАПи), створення, функціонування та фінансування яких здійснює сільська громада за поданням лікарської амбулаторії.
4. Лікарська амбулаторія повинна мати палату або палати денного стаціонару виходячи з нормативу одне ліжко на 2500 жителів, операційно-маніпуляційну для виконання нескладних хірургічних втручань, транспортний засіб для виїзду лікарів по селам на планові обстеження, на виклики та/або для надання невідкладної допомоги.
5. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, встановлює вимоги щодо табелю оснащення лікарської амбулаторії лікувальною та діагностичною апаратурою, устаткуванням, меблями та обладнанням. Фінансування придбання зазначених матеріальних цінностей здійснюється за рахунок спеціальної субвенції та місцевих бюджетів.
6. Лікарська амбулаторія забезпечує в межах свого фінансування проведення планових консультацій жителів сільської громади вузькими спеціалістами по різним нозологічним напрямам у порядку, що встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.
7. Лікарську амбулаторію очолює головний лікар, який є керівником закладу охорони здоров’я»
 
Відхилено    
77. Стаття 9. Прикінцеві положення
 
-103- Шипко А.Ф.
Слова та цифру «Стаття 9. Прикінцеві положення» замінити на слова та цифру:
«Розділ ІІ
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ».
 
Враховано   Розділ ІІ
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
    -104- Сисоєнко І.В.
Слова та цифри «Стаття. 9. Прикінцеві положення» замінити словами та цифрами «Розділ ІІ ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ».
 
Враховано    
78. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
79. 2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   2. Внести зміни до таких законів України:
 
80. 1) в Основах законодавства України про охорону здоров'я (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 4, ст. 19 із наступними змінами):
 
   1) в Основах законодавства України про охорону здоров'я (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 4, ст. 19 із наступними змінами):
 
81. а) частину першу статті 3 доповнити абзацом такого змісту:
 
-105- Опанасенко О.В.
У частині другій статті 9 підпункт а) пункту 1 викласти в наступній редакції:
"а) частину першу статті 3 доповнити новими абзацами такого змісту:
"телемедицина – комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються під час надання медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв'язку для обміну інформацією в електронній формі";
"когнітивна електронна система – медичний виріб у формі програмного або програмно-апаратного забезпечення, яке призначене для обробки результатів клінічних досліджень та інших відомостей про фізіологічний стан пацієнта, формування висновку та видачі клінічного протоколу на підставі оброблених даних";";
 
Відхилено   а) частину першу статті 3 доповнити з урахуванням алфавітного порядку терміном такого змісту:
 
82. "телемедицина - комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються під час надання медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв'язку для обміну інформацією в електронній формі";
 
-106- Шинькович А.В.
Абзац другий підпункт а) пункту 1 частини другої статті 9 викласти в такій редакції:
«телемедицина – комплекс дій, інформаційних технологій та заходів, що забезпечують дистанційну взаємодію медичних працівників між собою, з пацієнтами та/або їх законними представниками для медичного спостереження за станом здоров’я пацієнта з використанням засобів дистанційного зв’язку для обміну інформацією в електронній формі»;
 
Відхилено   «телемедицина - комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються під час надання медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв'язку для обміну інформацією в електронній формі»;
 
83. б) частину першу статті 6 доповнити пунктом такого змісту:
 
-107- Опанасенко О.В.
У частині другій статті 9 підпункт б) пункту 1 частини другої викласти в наступній редакції:
"б) частину першу статті 6 доповнити пунктом такого змісту:
"л) інформування про доступні телемедичні послуги та/або можливість застосування когнітивної електронної системи при діагностиці";";
 
Відхилено   б) частину першу статті 6 доповнити пунктом «л» такого змісту:
 
84. "л) інформування про доступні телемедичні послуги";
 
-108- Богомолець О.В.
Абзац другий підпункту б пункту 1 частини другої статті 9 викласти в такій редакції:
«л) інформування про доступні медичні послуги із застосуванням телемедицини»;
 
Враховано   «л) інформування про доступні медичні послуги із застосуванням телемедицини»;
 
85. в) доповнити статтею 35-6 такого змісту:
"Стаття 35-6. Надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини
 
-109- Богомолець О.В.
Підпункт «в» пункту 1 частини другої статті 9 викласти у такій редакції:
«в) доповнити статтею 35-6 такого змісту:
«Стаття 35-6. Надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини
З метою забезпечення пацієнту вчасного доступу до медичної допомоги належної якості, зокрема, коли відстань і час є критичними чинниками її надання, медична допомога може надаватись із застосуванням телемедицини.
Застосування телемедицини під час надання медичної допомоги здійснюється за умови отримання згоди пацієнта (його законного представника) у письмовій формі або у формі, що дає змогу зробити висновок про надання такої згоди. Застосування телемедицини під час надання медичної допомоги без згоди пацієнта можливо у випадках:
наявності ознак прямої загрози життю пацієнта;
за умови неможливості отримання згоди такого пацієнта чи його законних представників (до часу, коли отримання згоди стане можливим);
за рішенням суду.
При отриманні згоди на надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини пацієнту або його законному представникові надавачем послуг повинна бути надана інформація про цілі, методи, очікувані результати та можливий ризик, пов'язаний зі збиранням, створенням, передачею, обміном медичною інформацією та документами, що використовуються під час надання такої послуги.
Згода на надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини має бути задокументована в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
Медичні працівники та інші особи, яким у зв'язку з наданням медичної допомоги із застосуванням телемедицини стала відома інформація, що становить лікарську таємницю, чи інша інформація, вимога щодо захисту якої встановлена законом, повинні додержуватися передбачених законом вимог щодо її нерозголошення.
Медичне обслуговування із застосуванням телемедицини забезпечується закладами охорони здоров'я або фізичними особами – підприємцями, які зареєстровані та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та є учасниками відповідної телемедичної мережі.
Для здійснення медичного обслуговування із застосуванням телемедицини заклади охорони здоров'я утворюють окремі структурні підрозділи (центри або кабінети телемедицини). Організацію медичного обслуговування із застосуванням телемедицини у закладах охорони здоров'я здійснюють керівники таких закладів. Фізичні особи – підприємці, які зареєстровані та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, забезпечують організацію медичного обслуговування із застосуванням телемедицини особисто.
Надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини здійснюється шляхом телемедичного консультування, телемедичного консиліуму, телеметрії та домашнього телеконсультування.
Телемедичне консультування передбачає дистанційне надання консультації, проведення діагностики, лікування, реабілітації та профілактики хвороб, а також визначення закладу охорони здоров'я, що може забезпечити надання пацієнту необхідної медичної допомоги. Телемедичне консультування відповідно до визначених лікуючим лікарем медичних показань надається лікарем іншого закладу охорони здоров'я або лікарем, який провадить господарську діяльність з медичної практики як фізична особа – підприємець (лікар-консультант).
У разі необхідності телемедичного консультування за участю одночасно двох і більше лікарів-консультантів проводиться телемедичний консиліум.
Телеметрія застосовується для оцінки і моніторингу стану здоров'я пацієнта, а також контролю показників діяльності (фізіологічних параметрів) організму людини шляхом дистанційного вимірювання, збору і передачі відповідної інформації із застосуванням спеціального програмного та програмно-апаратного засобів.
Домашнє телеконсультування відповідно до визначених лікуючим лікарем медичних показань надається медичним працівником пацієнту, який перебуває за межами закладу охорони здоров'я.
За результатами наданої медичної допомоги із застосуванням телемедицини пацієнту або його законному представникові надавачем такої послуги видається висновок.
Надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини здійснюється з додержанням стандартів медичної допомоги (медичних стандартів), клінічних протоколів, табелів матеріально-технічного оснащення.
Порядок організації надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини та видачі висновків за його результатами, а також форма цього висновку затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
При застосуванні телемедицини забезпечується ідентифікація авторства електронних повідомлень та документів, обмін якими здійснюється під час надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини, дотримання конфіденційності і цілісності медичної інформації.
Надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини порушенням встановлених законодавством вимог тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини та інформаційна взаємодія надавачів таких послуг між собою та/або з пацієнтами (їх законними представниками) здійснюється через телемедичні мережі їх учасниками за допомогою спеціалізованих інтернет-платформ для телемедицини (порталів телемедицини), що забезпечують упорядкування, систематизацію, автоматизацію процесу надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини, сумісність інформації та даних, а також відповідають необхідному ступеню захисту інформації.
В межах однієї телемедичної мережі використовується єдиний портал. Заклад охорони здоров'я або фізична особа – підприємець, який зареєстрований та одержав в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, одночасно може бути учасником декількох телемедичних мереж.
Для забезпечення функціонування порталів телемедицини використовується спеціалізоване програмне забезпечення, яке відповідає вимогам гармонізованих з міжнародними, національних медичних інформаційних стандартів, зокрема для передавання, збереження та інтерпретації знімків і зображень, зафіксованих цифровими носіями, у тому числі у променевій діагностиці, застосовується стандарт DІСОМ: ДСТУ ІSО 17432:2009. Інформатика в охороні здоров'я. Повідомлення та пересилання даних. Wеb-доступ до файлових об'єктів стандарту DІСОМ; інші стандарти, якими його замінено..
Інформаційно-телекомунікаційна система, яка забезпечує функціонування відповідного порталу телемедицини, повинна відповідати встановленим законодавством вимогам щодо захисту інформації»;
 
Відхилено   в) доповнити статтею 35-6 такого змісту:
«Стаття 35-6. Надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини
Медична допомога із застосуванням телемедицини передбачає можливість надання пацієнту медичних послуг з консультування, діагностики, лікування із використанням засобів дистанційного зв'язку у вигляді обміну інформацією в електронній формі, у тому числі шляхом передачі електронних повідомлень, проведення відеоконференцій.
Медична допомога із застосуванням телемедицини надається з метою забезпечення пацієнту своєчасного доступу до медичної допомоги належної якості, у тому числі якщо відстань і час є критичними чинниками її надання.
Надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини забезпечують заклади охорони здоров'я або фізичні особи – підприємці, які зареєстровані та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.
Надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини здійснюється шляхом телемедичного консультування, телемедичного консиліуму, телеметрії, домашнього телеконсультування, виконання медичних маніпуляцій та операцій.
При проведенні телемедичних консультацій, консиліумів, телеметрії, домашнього телеконсультування, виконання маніпуляцій та операцій за допомогою електронних та програмних засобів може проводитися запис, у тому числі аудіо-, відео-, а також запис інших параметрів медичного обладнання в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.
Порядок надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я»;
 
    -110- Корчинська О.А.
Підпункт «в» пункту 1 частини другої статті 9 викласти у такій редакції:
«в) доповнити статтею 35-6 такого змісту:
«Стаття 35-6. Надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини
Медична допомога із застосуванням телемедицини передбачає можливість надання пацієнту медичних послуг з консультування, діагностики, лікування із використанням засобів дистанційного зв'язку у вигляді обміну інформацією в електронній формі, у тому числі шляхом передачі електронних повідомлень, проведення відеоконференцій (далі – телемедичні послуги).
Телемедичні послуги надаються з метою забезпечення пацієнту вчасного доступу до медичної допомоги належної якості, в тому числі коли відстань є критичним чинником її надання.
Надання телемедичних послуг забезпечують заклади охорони здоров'я або фізичні особи – підприємці, які зареєстровані та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.
Для надання телемедичних послуг у закладах охорони здоров'я можуть утворюватися окремі структурні підрозділи (телемедичні центри, кабінети). Організацію надання телемедичних послуг у закладах охорони здоров'я здійснюють керівники таких закладів.
Надання телемедичних послуг здійснюється шляхом телемедичного консультування, телемедичного консиліуму, телеметрії, домашнього телеконсультування, виконання медичних маніпуляцій та операцій.
При проведенні телемедичних консультацій, консиліумів, телеметрії, домашнього телеконсультування, виконання маніпуляцій та операцій за допомогою електронних та програмних засобів може проводитися запис в тому числі аудіо, відео, а також запис інших параметрів медичного обладнання в порядку визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.
Порядок надання телемедичних послуг визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.»
 
Враховано    
86. Медична допомога із застосуванням телемедицини передбачає можливість надання пацієнту медичних послуг з консультування, діагностики, лікування із використанням засобів дистанційного зв'язку у вигляді обміну інформацією в електронній формі, у тому числі шляхом передачі електронних повідомлень, проведення відеоконференцій (далі - телемедичні послуги).
 
      
87. Телемедичні послуги надаються з метою забезпечення пацієнту вчасного доступу до медичної допомоги належної якості, в тому числі коли відстань є критичним чинником її надання.
 
-111- Рябчин О.М.
В пункті «в» абзацу 1 частини 2 статті 9 після слів «в тому числі» додати слова «коли відповідним медичним працівником визначено, що відстань є критичним чинником її швидкого та якісного надання».
 
Відхилено      
    -112- Сисоєнко І.В.
Абзац четвертий підпункту «в» пункту 1 частини другої статті 9 «Прикінцеві положення» законопроекту викласти в такій редакції:
«Телемедичні послуги надаються з метою забезпечення пацієнта своєчасним доступом до медичної допомоги належної якості.»
 
Відхилено    
88. Надання телемедичних послуг забезпечують заклади охорони здоров'я або фізичні особи - підприємці, які зареєстровані та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі - надавачі телемедичних послуг).
 
-113- Лубінець Д.В.
Пономарьов О.С.
Валентиров С.В.
Абзац п’ятий підпункту «в» пункту 1 частини другої статті 9 законопроекту викласти в такій редакції:
«Надання телемедичних послуг забезпечують заклади охорони здоров'я або суб'єкти господарювання усіх форм власності, які зареєстровані та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі – надавачі телемедичних послуг).»
 
Відхилено      
    -114- Тимошенко Ю.В.
Абзац п’ятий підпункту «в» пункту 1 частини другої статті 9 законопроекту викласти в такій редакції:
«Надання телемедичних послуг забезпечують заклади охорони здоров'я.»
 
Відхилено    
89. Для надання телемедичних послуг у закладах охорони здоров'я можуть утворюватися окремі структурні підрозділи (телемедичні центри, кабінети). Організацію надання телемедичних послуг у закладах охорони здоров'я здійснюють керівники таких закладів.
 
-115- Лубінець Д.В.
Пономарьов О.С.
Валентиров С.В.
Абзац шостий підпункту «в» пункту 1 частини другої статті 9 законопроекту викласти в такій редакції:
«Для надання телемедичних послуг у закладах охорони здоров'я або суб'єктах господарювання усіх форм власності можуть утворюватися окремі структурні підрозділи (телемедичні центри, кабінети). Організацію надання телемедичних послуг у закладах охорони здоров'я здійснюють керівники таких закладів.»
 
Відхилено      
90. Телемедичні послуги надаються за згодою поінформованого відповідно до статті 39 цих Основ пацієнта або його законного представника. Згода на надання телемедичних послуг не вимагається у випадках, передбачених статтею 43 цих Основ.
 
      
91. При отриманні згоди на надання телемедичних послуг пацієнту або його законному представникові надавачем телемедичних послуг повинна бути надана інформація про цілі, методи, очікувані результати та можливий ризик, пов'язаний зі збиранням, створенням, передачею, обміном медичною інформацією та документами, що використовуються під час надання такої послуги.
 
      
92. Згода на надання телемедичних послуг має бути задокументована та доведена до всіх учасників надання телемедичної послуги в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
 
      
93. Медичні працівники та інші особи, яким у зв'язку з наданням телемедичних послуг стала відома інформація, що становить лікарську таємницю, чи інша інформація, вимога щодо захисту якої встановлена законом, повинні додержуватися передбачених законом вимог щодо її нерозголошення.
 
      
94. Надання телемедичних послуг провадиться шляхом телемедичного консультування, телемедичного консиліуму, телеметрії та домашнього телеконсультування.
 
      
95. Телемедичне консультування передбачає дистанційне надання консультації, проведення діагностики, лікування, реабілітації та профілактики хвороб, а також визначення закладу охорони здоров'я, що може забезпечити надання пацієнту необхідної медичної допомоги.
 
      
96. Телемедичне консультування відповідно до визначених лікуючим лікарем медичних показань надається лікарем-консультантом закладу охорони здоров'я, що забезпечує надання первинної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, або лікарем, який провадить господарську діяльність з медичної практики як фізична особа - підприємець.
 
-116- Тимошенко Ю.В.
Абзац тринадцятий підпункту «в» пункту 1 частини другої статті 9 законопроекту викласти в такій редакції:
«Телемедичне консультування відповідно до визначених лікуючим лікарем медичних показань надається лікарем-консультантом закладу охорони здоров'я, що забезпечує надання первинної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.»
 
Відхилено      
97. У разі необхідності телемедичного консультування за участю одночасно двох і більше лікарів-консультантів проводиться телемедичний консиліум.
 
      
98. Телеметрія застосовується для оцінки і моніторингу стану здоров'я пацієнта, а також контролю показників діяльності (фізіологічних параметрів) організму людини шляхом дистанційного вимірювання, збору і передачі відповідної інформації.
 
      
99. Під час застосування телеметрії використовують датчики, що фіксують біометричні показники, та пристрої зв'язку з ними. Обробка даних, отриманих за допомогою телеметрії, проводиться спеціальними програмними та програмно-апаратними засобами.
 
      
100. Домашнє телеконсультування відповідно до визначених лікуючим лікарем медичних показань надається медичним працівником пацієнту, який перебуває за межами закладу охорони здоров'я.
 
      
101. За результатами наданої телемедичної послуги пацієнту або його законному представникові надавачем такої послуги видається висновок за формою та в порядку, затвердженими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
 
      
102. Надання телемедичних послуг здійснюється з додержанням стандартів медичної допомоги (медичних стандартів), клінічних протоколів, табелів матеріально-технічного оснащення.
 
      
103. Порядок надання телемедичних послуг визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
 
      
104. Під час надання телемедичних послуг забезпечуються ідентифікація авторства електронних повідомлень та документів, обмін якими здійснюється у процесі організації та надання таких послуг, а також дотримання конфіденційності і цілісності медичної інформації.
 
      
105. Надання телемедичних послуг з порушенням встановлених законодавством вимог тягне за собою відповідальність згідно із законом.
 
      
106. Надання телемедичних послуг та інформаційна взаємодія надавачів таких послуг між собою та/або з пацієнтами (їх законними представниками) здійснюється за допомогою телемедичних мереж, що відповідають необхідному ступеню захисту інформації, з використанням спеціалізованих інтернет-платформ для телемедицини - порталів телемедицини.
 
      
107. Портал телемедицини повинен забезпечувати: упорядкування, систематизацію, автоматизацію процесу надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини, використання медичних інформаційних стандартів, сумісність інформації та даних.
 
      
108. Для забезпечення функціонування телемедичних мереж використовується спеціалізоване програмне забезпечення для передавання, збереження та інтерпретації знімків і зображень, зафіксованих цифровими носіями, у тому числі у променевій діагностиці, яке відповідає: стандарту DІСОМ: ДСТУ ІSО 17432: 2009. Інформатика в охороні здоров'я. Повідомлення та пересилання даних. Wеb-доступ до файлових об'єктів системи DІСОМ; іншим стандартам, якими його замінено.
 
      
109. Портал телемедицини повинен відповідати встановленим законодавством вимогам щодо захисту інформації.
 
      
110. Вимоги до порталу телемедицини та порядок його функціонування затверджуються Кабінетом Міністрів України";
 
-117- Опанасенко О.В.
У частині другій статті 9 після підпункту в) пункту 1 доповнити новим підпунктом наступного змісту:
"г) доповнити статтею 35-7 такого змісту:
Стаття 35-7. Надання медичної допомоги із застосуванням когнітивної електронної системи
Медична допомога із застосуванням когнітивної електронної системи надається з метою забезпечення пацієнту вчасного доступу до медичної допомоги належної якості, в тому числі, але не виключно, коли відстань є критичним чинником її надання.
Медична допомога із застосуванням когнітивної електронної системи передбачає можливість надання пацієнту медичних послуг з діагностики на основі обробки результатів клінічних та інших досліджень, інших відомостей про фізіологічний стан пацієнта, що здійснюється на підставі введених до когнітивної електронної системи даних про пацієнта і з урахуванням даних пацієнта, введених у систему при попередніх зверненнях пацієнта (за їх наявності) з наданням висновку, що автоматично формується в системі за результатами проведення діагностики.
Висновок в обов’язковому порядку має містити стислу інформацію про відповідність фізіологічного стану пацієнта певному захворюванню згідно з прийнятою класифікацією і може містити перелік клінічних та інших досліджень, рекомендованих для проведення пацієнту відповідно до фізіологічного стану пацієнта на момент його формування. Висновок, сформований у когнітивній електронній системі прирівнюється до діагнозу і не потребує перевірки та підтвердження для його використання.
Для надання медичної допомоги із застосуванням когнітивної електронної системи у закладах охорони здоров'я можуть утворюватися окремі структурні підрозділи (центри, кабінети). Організацію надання медичної допомоги із застосуванням когнітивної електронної системи у закладах охорони здоров'я здійснюють керівники таких закладів.
Порядок використання когнітивної електронної системи затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я. Порядок використання когнітивної електронної системи повинен містити вимоги до когнітивної електронної системи, умови та порядок доступу до даних пацієнта, вимоги до проведення діагностики з використанням системи, процедуру проведення діагностики з використанням системи, тощо.
Діагностика з використанням когнітивної електронної системи здійснюється на підставі звернення пацієнта. Звернення за діагностикою з використанням когнітивної електронної системи не обмежує право пацієнта звернутися до лікаря з приводу того ж самого фізіологічного стану пацієнта.
Медична допомога із застосуванням когнітивної електронної системи надається за згодою поінформованого відповідно до статті 39 цих Основ пацієнта або його законного представника.
При отриманні згоди на надання медичної допомоги із застосуванням когнітивної електронної системи пацієнту або його законному представникові повинна бути надана інформація про цілі, методи, очікувані результати та можливий ризик, пов'язаний зі збиранням, створенням, передачею, обміном медичною інформацією та документами, що використовуються під час надання такої допомоги.
Згода на надання медичної допомоги із застосуванням когнітивної електронної системи має бути задокументована та доведена до всіх учасників надання такої допомоги в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
Перелік захворювань, щодо яких допускається діагностика з використанням когнітивної електронної системи, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я."
 
Відхилено      
111. 2) частину другу статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст. 170 із наступними змінами) доповнити словами "а також щодо додаткового фінансового заохочення та забезпечення службовим житлом і службовим транспортом працівників охорони здоров'я, які працюють у сільській місцевості".
 
-118- Семенуха Р.С.
Пункт 2 частини другої статті 9 викласти у такій редакції:
«2) частину другу статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст. 170 із наступними змінами) доповнити новими абзацами такого змісту:
«До відання виконавчих органів сільських, селищних рад, рад об’єднаних територіальних громад, утворених відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», належить також вирішення питань щодо додаткового фінансового заохочення та забезпечення службовим житлом і службовим транспортом працівників охорони здоров'я, які працюють у сільській місцевості, або виплати грошової компенсації таким працівникам витрат за найм (оренду) житла за місцем роботи та (або) за проїзд до місця роботи і додому.
Порядок виплати грошової компенсації працівникам охорони здоров'я, які працюють у сільській місцевості, на покриття витрат за найм (оренду) житла та за проїзд до місця роботи і додому встановлюється виконавчими органами сільських, селищних рад, рад об’єднаних територіальних громад, утворених відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Розмір компенсації за найм (оренду) житла визначається:
за нормою не менше 13,65 м2 на працівника і кожного члена його сім’ї, з яким він спільно проживає (у цілях застосування цієї статті членами сім’ї працівника охорони здоров'я, який працює у сільській місцевості, вважаються виключно чоловік, дружина, неповнолітні діти);
з урахуванням вимог до загальної площі відповідно до державних будівельних стандартів;
з урахуванням граничної вартості одного квадратного метра загальної площі житла на відповідній території.»
 
Відхилено   2) частину другу статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст. 170 із наступними змінами) доповнити словами "а також щодо додаткового фінансового заохочення та забезпечення службовим житлом і службовим транспортом працівників охорони здоров'я, які працюють у сільській місцевості".
 
    -119- Лубінець Д.В.
Пономарьов О.С.
Валентиров С.В.
Пункт 2 частини другої статті 9 законопроекту викласти в такій редакції:
«2) частину другу статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст. 170 із наступними змінами) доповнити словами «а також щодо додаткового фінансового заохочення та забезпечення службовим житлом і службовим транспортом, земельною ділянкою працівників охорони здоров'я, які працюють у сільській місцевості».»
 
Відхилено    
112. 3. Кабінету Міністрів України до 1 грудня 2017 року:
 
-120- Мацола Р.М.
В абзаці першому частини третьої статті 9 слова та цифри «1 грудня 2017 року» замінити словами «31 грудня 2017 року»;
 
Відхилено   3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону:
 
    -121- Данченко О.І.
Абзац перший частини третьої статті 9 (прикінцеві положення проекту Закону) викласти в такій редакції:
«3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону:»
 
Враховано    
113. 1) внести на розгляд Верховної Ради України законодавчі пропозиції, спрямовані на встановлення додаткових соціальних гарантій медичним та фармацевтичним працівникам, які працюють у сільській місцевості;
 
   подати на розгляд Верховної Ради України законодавчі пропозиції, спрямовані на встановлення додаткових соціальних гарантій медичним та фармацевтичним працівникам, які працюють у сільській місцевості;
 
114. 2) забезпечити розроблення та реалізацію державних цільових програм, передбачених цим Законом;
 
-122- Мацола Р.М.
Пункт 2 частини третьої статті 9 викласти у такій редакції:
«Забезпечити розроблення та державних цільових програм для реалізації заходів щодо створення матеріально-технічної бази та інших умов, необхідних для підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості»;
 
Відхилено   забезпечити розроблення та реалізацію державних цільових програм, передбачених цим Законом;
 
115. 3) вжити в установленому порядку заходів щодо забезпечення доступу закладів охорони здоров'я в сільській місцевості до мережі Інтернет;
 
-123- Яценко А.В.
Пункт 3 частини третьої статті змінити та викласти в такій редакції:
«3) забезпечити розроблення та реалізацію загальнодержавної програми повного фінансування лікування дітей та повнолітніх до досягнення 23 років за рахунок коштів державного бюджету, передбаченою цим Законом»;
У зв’язку з цим пункт 3-7 вважати пунктами 4-8.
 
Відхилено   вжити в установленому порядку заходів для забезпечення доступу закладів охорони здоров'я у сільській місцевості до мережі Інтернет;
 
    -124- Данченко О.І.
Частину третю статті 9 (прикінцеві положення проекту Закону) доповнити пунктом 4 такого змісту:
«4) опрацювати питання оплати послуг з доступу до мережі Інтернет операторам, провайдерам телекомунікацій, які можуть бути залучені з метою надання таких послуг для медичного обслуговування в сільській місцевості із застосуванням телемедицини;»
 
Немає висновку    
116. 4) опрацювати питання оплати послуг власникам транспортних засобів, які можуть бути залучені для надання медичного обслуговування у сільській місцевості;
 
   опрацювати питання оплати послуг власникам транспортних засобів, які можуть залучатися для надання медичного обслуговування у сільській місцевості;
вжити в установленому порядку заходів щодо забезпечення проїзду транспортних засобів до закладів охорони здоров’я в сільській місцевості;
 
117. 5) прийняти нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону;
 
-125- Мацола Р.М.
Частину третю статті 9 після пункту 4 доповнити новим пунктом 5 з подальшою зміною нумерації пунктів, такого змісту:
«5) вжити в установленому порядку заходів щодо забезпечення проїзду транспортних засобів до закладів охорони здоров’я в сільській місцевості»;
 
Враховано   прийняти нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону;
 
118. 6) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
119. 7) забезпечити прийняття, перегляд міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону.
 
   забезпечити прийняття, перегляд міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону.
 
120. 4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування розробити і затвердити програми забезпечення службовим житлом та службовим автотранспортом медичних працівників, які працюють у сільській місцевості.
 
   4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування розробити і затвердити програми забезпечення службовим житлом та службовим автотранспортом медичних працівників, які працюють у сільській місцевості.
 
121. Голова
 
   Голова
 
122. Верховної Ради України

   Верховної Ради України