Кількість абзаців - 57 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Закон України
про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році
 
   Закон України
про внесення змін до Податкового кодексу України
та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № № 13-17, ст. 112) такі зміни:
 
   І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № № 13-17, ст. 112) такі зміни:
 
4.

 
-1- Ляшко О.В.
Галасюк В.В.
Вовк В.І.
В Розділі І законопроекту:
доповнити новим пунктом 1 такого змісту:
«1. Пункт 9.1 статті 9 доповнити новим підпунктом 9.1.8 наступного змісту:
«9.1.8. аграрно-сировинний збір.»;
Пункти 1-13 законопроекту вважати відповідно пунктами 2-14.
 
Відхилено Пропонується запровадити новий податок «аграрно-сировинний збір» на експорт сільгосптоварів рослинництва  1. У статті 12:
пункт 12.3.3. викласти в такій редакції:
«12.3.3. Копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів надсилається в електронному вигляді у десятиденний строк з дня прийняття до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін.
Контролюючі органи не пізніше 10 липня поточного року складають зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях та надають в електронному вигляді центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 липня поточного року, оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті, зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях»;
Орган місцевого самоврядування у десятиденний строк з дня затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель направляє в електронній формі до контролюючого органу інформацію про нормативну грошову оцінки земель.
Контролюючі органи не пізніше 10 липня поточного року складають зведену інформацію про нормативну грошову оцінки земель.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 липня поточного року, оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті, зведену інформацію про нормативну грошову оцінки земель, яку проведено».
пункт 12.5 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Платники місцевих податків та зборів при визначенні своїх податкових зобов’язань можуть використовувати зведену інформацію, розміщену на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Такі платники звільняється від відповідальності у разі, якщо у зведеній інформації, розміщеній на офіційному веб-сайті, виявлено помилку, що містить розбіжності між даними контролюючих органів та даними офіційно оприлюдненого рішення про встановлення місцевих податків та зборів. У такому разі, до таких платників податку, штрафні санкції та пеня, передбачені цим Кодексом, за порушення податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, що спричинені такою помилкою не застосовуються, підстави для притягнення платника податків та/або його посадових осіб до відповідальності відсутні».
 
    -2- Ляшко О.В.
Галасюк В.В.
Вовк В.І.
В Розділі І законопроекту:
Доповнити новим пунктом такого змісту:
«Доповнити пункт 9.1 статті 9 новим підпунктом 9.1.8 такого змісту:
«9.1.8. плата за користування ділянками нафтогазоносних надр»;
 
Відхилено ропонується ввести нову загальнодержавну плату за користування площею ділянок де видобувається нафта та газ Пропозиція повторює положення ЗП № 7063 За висновок Уряду прийняття ЗП не підтримується   
    -3- Ляшко О.В.
Галасюк В.В.
Вовк В.І.
В Розділі І законопроекту:
Доповнити новим пунктом такого змісту:
«У підпункті 12.2.1 пункту 12.2 слова « (крім рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення),» замінити словами « (крім рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення та плати за користування ділянками нафтогазоносних надр),».
 
Відхилено ропонується ввести нову загальнодержавну плату за користування площею ділянок де видобувається нафта та газ Пропозиція повторює положення ЗП № 7063 За висновок Уряду прийняття ЗП не підтримується   
    -4- Кулініч О.І.
Розділ І законопроекту доповнити новими пунктом такого змісту:
«У статті 12:
пункт 12.3.3. викласти в такій редакції:
«пункт 12.3.3. викласти в такій редакції:
«12.3.3. Копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів надсилається в електронному вигляді у десятиденний строк з дня прийняття до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін.
Контролюючі органи не пізніше 10 липня поточного року складають зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях та надають в електронному вигляді центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 липня поточного року, оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті, зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях»;
Орган місцевого самоврядування у десятиденний строк з дня затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель направляє в електронній формі до контролюючого органу інформацію про нормативну грошову оцінки земель.
Контролюючі органи не пізніше 10 липня поточного року складають зведену інформацію про нормативну грошову оцінки земель.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 липня поточного року, оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті, зведену інформацію про нормативну грошову оцінки земель, яку проведено»;
пункт 12.5 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Платники місцевих податків та зборів при визначенні своїх податкових зобов’язань можуть використовувати зведену інформацію, розміщену на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Такі платники звільняється від відповідальності у разі, якщо у зведеній інформації, розміщеній на офіційному веб-сайті, виявлено помилку, що містить розбіжності між даними контролюючих органів та даними офіційно оприлюдненого рішення про встановлення місцевих податків та зборів. У такому разі, до таких платників податку, штрафні санкції та пеня, передбачені цим Кодексом, за порушення податкового та іншого законодавства контроль за яким здійснює контролюючий орган, що спричинені такою помилкою не застосовуються, підстави для притягнення платника податків та/або його посадових осіб до відповідальності відсутні.
До 1 лютого 2018 року центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, направляє електронній формі інформацію про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, яка проведена станом на зазначену дату, до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, оприлюднює її на своєму офіційному веб-сайті».
 
Враховано ропонується на веб сайті ДФС розміщувати зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів та НГО на відповідних територіях   
5. 1. У пункті 14.1 статті 14:
 
-5- Кривенко В.В.
Внести до розділу І законопроекту такі зміни:
доповнити пункт 1 новим підпунктом 1 такого змісту:
«1) підпункт 14.1.5 після цифр «2206» доповнити словами « (крім квасу «живого» бродіння)»;
У зв’язку з цим підпункт 1 пункту 1 розділу І законопроекту вважати підпунктом 2;
 
Враховано ропонується виключити «квас» з підакцизних товарів, який на сьогодні органи ДФС відносять (класифікують) до категорії інших заброджених напої і оподатковують акцизним податком  2. У пункті 14.1 статті 14:
«підпункт 14.1.5 після цифр «2206» доповнити словами « (крім квасу «живого» бродіння)»;
«у підпункті 14.1.11 підпункт г) виключити»;
«підпункт 14.1.24 викласти в такій редакції:
«14.1.24. великий платник податків - юридична особа або постійне представництво нерезидента на території України, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 мільйонів євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за такий самий період, або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до Державного бюджету України, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за такий самий період перевищує еквівалент 1 мільйону євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за такий самий період, у разі якщо сума таких податків, зборів, платежів, крім митних платежів, перевищує еквівалент 500 тисяч євро»;
 
    -6- Різаненко П.О.
Пункт перший Розділу І проекту Закону доповнити новим підпунктом такого змісту:
«2) у підпункті 14.1.11 підпункт г) виключити».
 
Враховано ропонується виключити із визначення «безнадійної заборгованості» заборгованість фізичних осіб, прощену кредитором.   
    -7- Кришин О.Ю.
Підпункт 14.1.23 пункту 14.1 ст.14 викласти в наступній редакції – «Векселедержатель для цілей розділу VІ – контролюючий орган за місцем знаходженням векселедавця-виробника. Облік та погашенню податкових векселів здійснюється податковим постом контролюючого органу за місцем знаходження векселедавця-виробника».
 
Відхилено Пропонується оформлювати вексель за місцем знаходження виробника, а не за місцем реєстрації такого платника   
    -8- Южаніна Н.П.
Пункт 1 Розділу І законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«підпункт 14.1.24 викласти в такій редакції:
«14.1.24. великий платник податків - юридична особа або постійне представництво нерезидента на території України, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 мільйонів євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за такий самий період, або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до Державного бюджету України, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за такий самий період перевищує еквівалент 1 мільйону євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за такий самий період, у разі якщо сума таких податків, зборів, платежів, крім митних платежів, перевищує еквівалент 500 тисяч євро».
 
Враховано Пропонується оновити термін «великий платник податків», виходячи з сучасних економічних реалій   
    -9- Сидорчук В.В.
У Розділу І законопроекту:
У підпункті 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 після слів «послідовні податкові (звітні) квартали перевищує» цифру та слова «1 мільярд « замінити словами «два мільярди»;
після слів «контролюючі органи» доповнити слова « (крім митних платежів)»;
після слів «за такий самий період перевищує» слово «двадцять» замінити на слово «п’ятдесят».
 
Враховано о суті в попередній правці Пропонується змінити критерії визначення «великого платника податків»   
    -10- Заставний Р.Й.
Пункт 14.1.24 статті 14 викласти в такій редакції:
«великий платник податків - юридична особа, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує один мільярд п’ятсот мільйонів гривень або загальна сума сплачених до Державного бюджету України податків за платежами, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за такий самий період перевищує тридцять п’ять мільйонів гривень (без урахування митних платежів).»
 
Враховано о суті в попередній правці Пропонується змінити критерії визначення «великого платника податків»   
6. 1) доповнити підпунктами 14.1.60-2 і 14.1.227-1 такого змісту:
 
-11- Кришин О.Ю.
В абзаці першому підпункту 1 пункту 1 Розділу І законопроекту після цифри «14.1.227-1» доповнити цифрами «14.1.227-2»;
 
Враховано Технічна правка     
    -12- Мартовицький А.В.
Абзац перший підпункту 1 пункту 1 Розділу І законопроекту після слів та цифр «підпунктами 14.1.60-2» доповнити цифрами «14.1.224-1»;
 
Враховано ехнічна правка   
    -13- Кривенко В.В.
Внести до розділу І законопроекту такі зміни:
Абзац перший підпункту 2 пункту 1 викласти в такій редакції:
«2) доповнити підпунктами 14.1.60-2, 14.1.227-1 та 14.1.272 такого змісту:»;
 
Враховано Технічна правка   
    -14- Головко М.Й.
у Розділу І законопроекту:
в абзаці першому після цифри «14.1.227--1» доповнити цифрою «14.1.227--2»;
 
Враховано ехнічна правка   
7. «14.1.60-2. Загальна сума податкових зобов’язань з акцизного податку на сигарети - річна сума податкових зобов’язань з акцизного податку усіх платників акцизного податку з товарів за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 10, 2402 20 90 20, реалізованих на митній території України, визначених у деклараціях акцизного податку за січень - грудень звітного року, в розрахунку на 1000 штук.
 
-15- Козаченко Л.П.
У підпункті 1 пункту 1 розділу І законопроекту:
у абзаці третьому слова «реалізованих на митній території України» замінити словами «реалізованих виробниками на митній території України та ввезених імпортерами на митну територію України»;
 
Враховано Технічна правка уточнення визначення загальної суми податкових зобов’язань  доповнити новим підпунктом 14.1.60-2 такого змісту:
«14.1.60-2. Загальна сума податкових зобов’язань з акцизного податку на сигарети - річна сума податкових зобов’язань з акцизного податку усіх платників акцизного податку з товарів за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 10, 2402 20 90 20, реалізованих виробниками на митній території України та ввезених імпортерами на митну територію України, визначених у деклараціях акцизного податку за січень - грудень звітного року, в розрахунку на 1000 штук.
 
    -16- Продан О.П.
У абзаці третьому підпункту 1 пункту 1 розділу І законопроекту слова «реалізованих на митній території України» замінити словами «реалізованих виробниками на митній території України та ввезених імпортерами на митну територію України».
 
Враховано Технічна правка уточнення визначення загальної суми податкових зобов’язань   
8. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, визначає за даними декларацій акцизного податку та оприлюднює на власному офіційному веб-сайті не пізніше 01 березня року, наступного за звітним, загальну суму податкових зобов’язань з акцизного податку на сигарети в розрахунку на 1000 штук, середньозважену роздрібну ціну продажу сигарет за 1000 штук та показник у відсотках, що характеризує частку загальної суми податкових зобов’язань з акцизного податку у середньозваженій роздрібній ціні продажу сигарет.
 
-17- Козаченко Л.П.
У підпункті 1 пункту 1 розділу І законопроекту:
у абзаці четвертому слова та цифри «в розрахунку за 1000 штук» та «за 1000 штук» виключити;
 
Враховано Технічна правка уточнення визначення загальної суми податкових зобов’язань  Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, визначає за даними декларацій акцизного податку та оприлюднює на власному офіційному веб-сайті не пізніше 01 березня року, наступного за звітним, загальну суму податкових зобов’язань з акцизного податку на сигарети, середньозважену роздрібну ціну продажу сигарет та показник у відсотках, що характеризує частку загальної суми податкових зобов’язань з акцизного податку у середньозваженій роздрібній ціні продажу сигарет.
 
    -18- Продан О.П.
У абзаці четвертому підпункту 1 пункту 1 розділу І законопроекту слова та цифри «в розрахунку за 1000 штук» та «за 1000 штук» виключити;
 
Враховано Технічна правка уточнення визначення загальної суми податкових зобов’язань   
9. Частка загальної суми податкових зобов’язань з акцизного податку у середньозваженій роздрібній ціні продажу сигарет розраховується за такою формулою:
 
   Частка загальної суми податкових зобов’язань з акцизного податку у середньозваженій роздрібній ціні продажу сигарет розраховується за такою формулою:
 
10. де - частка загальної суми податкових зобов’язань у середньозваженій роздрібній ціні продажу сигарет;
 
   де - частка загальної суми податкових зобов’язань у середньозваженій роздрібній ціні продажу сигарет;
 
11. - середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет;
 
   - середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет;
 
12. - загальна сума податкових зобов’язань з акцизного податку на сигарети»;
 
-19- Бєлькова О.В.
Горват Р.І.
Домбровський О.Г.
Євлахов А.С.
У пункті 14.1 статті 14 доповнити підпунктом 14.1.124-1 наступного змісту:
«нова свердловина (в цілях реалізації положень розділу ІХ цього Кодексу) – свердловина, буріння якої було розпочато від денної поверхні суходолу (рівня нуль метрів згідно з проектом свердловини) після 1 січня 2018 року, що підтверджується Актом про введення в експлуатацію бурової установки».
 
Враховано Пропонується ввести поняття «нова свердловина» з метою коретного застосування окремої ставки ренти на видобування природного газу  - загальна сума податкових зобов’язань з акцизного податку на сигарети»;
доповнити новим підпунктом 14.1.124-1 такого змісту:
«14.1.124-1 нова свердловина (в цілях реалізації положень розділу ІХ цього Кодексу) – свердловина, буріння якої було розпочато від денної поверхні суходолу (рівня нуль метрів згідно з проектом свердловини) після 1 січня 2018 року, що підтверджується Актом про введення в експлуатацію бурової установки»;
абзац дев’ятий підпункту «а» підпункту 14.1.159 після слів « (на початок та кінець звітного періоду)» доповнити новим реченням такого змісту: «Положення цього абзацу не поширюються на суму кредитів (позик), залучених під державні гарантії».
у підпункті 14.1.159:
у підпункті а) після абзацу восьмого доповнити абзацами такого змісту:
"кінцевим бенефіціарним власником (контролером) таких юридичних осіб є одна і та сама фізична особа;
повноваження одноособового виконавчого органу таких юридичних осіб здійснює одна і та сама особа".
Узв"язку з цим абзац дев"ятий вважати абзацом одинадцятим;
у підпункті б) після абзацу п"ятого доповнити абзацом такого змісту:
"фізична особа є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи".
Узв"язку з цим абзац шостий вважати абзацом сьомим;
у підпункті в):
після абзацу сьомого доповнити абзацом восьмим такого змісту:
"Якщо фізична особа визнається пов'язаною з іншими особами відповідно до цього підпункту, такі особи визнаються пов'язаними між собою".
Узв"язку з цим абзаци восьмий - чотирнадцятий вважати відповідно абзацами дев"ятим – п"ятнадцятим;
у абзаці дванадцятому слово та цифри "перевищує 20" заімнити словами та цифрами "складає 20 та більше";
у абзаці п"ятнадцятому слова "практичний" замінити словами "фактичний";
підпункт 14.1.225 викласти в такій редакції:
«14.1.225. роялті - будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інших аудіовізуальних творів, будь-які права, які охороняються патентом, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).
Не вважаються роялті платежі, отримані:
як винагорода за використання комп’ютерної програми, якщо умови використання обмежені функціональним призначенням такої програми та її відтворення обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання (використання "кінцевим споживачем");
за придбання примірників (копій, екземплярів) об’єктів інтелектуальної власності, в тому числі втілених в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання або для перепродажу такого примірника (копії, екземпляра);
за придбання речей (у тому числі носіїв інформації), в яких втілені або на яких містяться об’єкти права інтелектуальної власності, визначені в абзаці першому цього підпункту, у користування, володіння та/або розпорядження особи;
за передачу прав на об’єкти права інтелектуальної власності, якщо умови передачі прав на об’єкт права інтелектуальної власності надають право особі, яка отримує такі права продати або здійснити відчуження в інший спосіб права інтелектуальної власності або оприлюднити (розголосити) секретні креслення, моделі, формули, процеси, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау), за винятком випадків, коли таке оприлюднення (розголошення) є обов’язковим згідно із законодавством України;
за передачу права на розповсюдження примірників програмної продукції без права на їх відтворення або коли їх відтворення обмежено використанням кінцевим споживачем;»
 
    -20- Мартовицький А.В.
Підпункт 1 пункту 1 Розділу І законопроекту доповнити абзацом десятим такого змісту:
«14.1.124-1. нова свердловина (в цілях реалізації положень розділу ІХ цього Кодексу) – свердловина, буріння якої було розпочато від денної поверхні суходолу (рівня нуль метрів згідно з проектом свердловини) після 1 січня 2018 року, що підтверджується Актом про введення в експлуатацію бурової установки».
 
Враховано Пропонується ввести поняття «нова свердловина» з метою коретного застосування окремої ставки ренти на видобування природного газу   
    -21- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
1. У статті 14:
а) підпункт «є» з підпункту 14.1.129--1. пункту 14.1. – виключити.
 
Відхилено ропонується виключити з ПКУ визначення «об’єкту нежитлової нерухомості»   
    -22- Давиденко В.М.
У пункті 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом 2 такого змісту:
«2) Абзац дев’ятий підпункту «а» підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 після слів « (на початок та кінець звітного періоду)» доповнити новим реченням такого змісту:
«Положення цього абзацу не поширюються на суму кредитів (позик), залучених під державні гарантії».
 
Враховано ропонується не поширювати визнання «пов’язаною особою» на суб’єктів, що надають кредитні кошти українським суб’єктам господарювання, під гарантії держави оскільки це не відповідає економічній суті визначення «пов’язаних осіб».   
    -23- Острікова Т.Г.
підпункт а) статті 14.1.159 після слів «юридична особа має повноваження на призначення (обрання) одноособового виконавчого органу такої юридичної особи або на призначення (обрання) 50 і більше відсотків складу її колегіального виконавчого органу або наглядової ради» доповнити наступним абзацом:
кінцевим бенефіціарним власником (контролером) таких юридичних осіб є одна і та сама фізична особа;
повноваження одноособового виконавчого органу таких юридичних осіб здійснює одна і та сама особа;
підпункт б) статті 14.1.159 після слів «фізична особа має повноваження на призначення (обрання) одноособового виконавчого органу такої юридичної особи або на призначення (обрання) 50 і більше відсотків складу її колегіального виконавчого органу або наглядової ради»
доповнити наступним абзацом:
фізична особа є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи;
підпункт в) статті 14.1.159 викласти в наступній редакції:
«для фізичних осіб - чоловік (дружина), батьки (у тому числі усиновлювачі), діти (повнолітні/неповнолітні, у тому числі усиновлені), повнорідні та неповнорідні брати і сестри, опікун, піклувальник, дитина, над якою встановлено опіку чи піклування.
...
Для цілей визначення, чи володіє фізична особа безпосередньо та/або опосередковано корпоративними правами у розмірі 20 і більше відсотків у юридичній особі, усі корпоративні права, які належать (безпосередньо та/або опосередковано) фізичній особі, є сумою часток корпоративних прав, які:
безпосередньо належать такій фізичній особі в юридичній особі;
належать будь-яким пов'язаним особам такої фізичної особи у зазначеній юридичній особі.
Якщо фізична особа визнається пов'язаною з іншими особами відповідно до цього підпункту, такі особи визнаються пов'язаними між собою.
Розмір частки володіння корпоративними правами розраховується у разі:
опосередкованого володіння (в одному ланцюгу) - шляхом множення часток володіння корпоративними правами;
володіння через кілька ланцюгів - шляхом підсумовування часток володіння корпоративними правами в кожному ланцюгу.
У разі коли частка володіння корпоративними правами кожної особи в наступній юридичній особі в ланцюгу складає 20 та більше відсотків, усі особи такого ланцюга є пов'язаними (незалежно від результатів множення).
...
Контролюючий орган в судовому порядку може довести на основі фактів і обставин, що одна юридична або фізична особа здійснювала фактичний контроль за бізнес-рішеннями іншої юридичної особи та/або що та сама фізична або юридична особа здійснювала фактичний контроль за бізнес-рішеннями кожної юридичної особи»;
 
Враховано урахуванням редакційних уточнень Комітету Пропонується уточнення визначення «пов’язаних осіб» для цілей трансферного ціноутворення   
    -24- Ляшко О.В.
Галасюк В.В.
Вовк В.І.
В Розділі І законопроекту:
Доповнити новим пунктом такого змісту:
Пункт 14.1 статті 14 доповнити новими підпунктами 14.1.46-1, 14.1.135-1, 14.1.149-1 та 14.1.217-1 такого змісту:
«14.1.46-1. ділянка нафтогазоносних надр – у розумінні, визначеному Законом України «Про нафту і газ»;
14.1.135-1. оподаткування для цілей розділу ХІ1 цього Кодексу – оподаткування платою за користування ділянками нафтогазоносних надр.;
14.1.149-1. платник плати для цілей розділу ХІ1 цього Кодексу – платник плати за користування ділянками нафтогазоносних надр»;
14.1.217-1. плата за користування ділянками нафтогазоносних надр – загальнодержавний платіж, який справляється за користування ділянками нафтогазоносних надр для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою родовищ), для видобування нафти і газу (промислову розробку родовищ);».
 
Відхилено ропонується ввести нову загальнодержавну плату за користування площею ділянок де видобувається нафта та газ Пропозиція повторює положення ЗП № 7063 За висновок Уряду прийняття ЗП не підтримується   
    -25- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
1. У статті 14:
б) у абзаці першому підпункту 14.1.185 пункту 14.1. фразу «що не є постачанням товарів» замінити фразою «господарського, цивільно-правового характеру з виконання робіт, надання послуг»;
в) у абзаці першому підпункту 14.1.185 пункту 14.1. фразу «, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності» – виключити;
г) абзац другий підпункту 14.1.185 пункту 14.1. доповнити новим підпунктом такого змісту:
«є) надання права на користування об’єктами оренди у межах договорів оперативної оренди (лізингу); операції із відшкодування (компенсації) орендодавцю витрат на утримання об’єктів оперативної оренди (лізингу), зокрема, на комунальні послуги та на енергоносії.»;
ґ) підпункт 14.1.185 пункту 14.1. доповнити дев’ятим абзацом такого змісту:
«Не є постачанням послуг операції, які передбачають перехід спортсмена до іншого спортивного клубу, у тому числі іноземного, за компенсацію та/або виплату компенсації за розірвання діючого контракту зі спортсменом.»;
 
Відхилено ропонується змінити визначення терміну «постачання послуг», а також доповнити перелік операцій, які з метою оподаткування ПДВ визнаються послугами операціями з надання права на користування об’єктами оренди у межах договорів оперативної оренди (лізингу); операціями із відшкодування (компенсації) орендодавцю витрат на утримання об’єктів оперативної оренди (лізингу), зокрема, на комунальні послуги та на енергоносії Також пропонується не вважати постачанням послуг операції, які передбачають перехід спортсмена до іншого спортивного клубу   
    -26- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
1. У статті 14:
д) Абзац десятий підпункту 14.1.191. пункту 14.1. викласти в такій редакції:
«Не є постачанням товарів випадки, коли основні виробничі засоби або невиробничі засоби, товари або матеріальні цінності ліквідуються у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, а також в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення необоротних активів, товарів або матеріальних цінностей або коли платник податку надає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення необоротних активів, товарів або матеріальних цінностей в інший спосіб, внаслідок чого необоротний актив, товари або матеріальні цінності не можуть використовуватися за первісним призначенням;»;
 
Враховано по суті з редакційною правкою Комітету та перенесено до підпункт 38.10) Пропонується уточнити що ліквідація товарів у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили не є постачанням товарів як це передбачено для ліквідації основних виробничих засобів. Пов’язана правка із змінами до пункту 189.9   
    -27- Острікова Т.Г.
Пункт 14.1.225 статті 14 Податкового кодексу викласти в наступній редакції:
роялті - будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інших аудіовізуальних творів, будь-які права, які охороняються патентом, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).
Не вважаються роялті платежі, отримані:
як винагорода за використання комп’ютерної програми, якщо умови використання обмежені функціональним призначенням такої програми та її відтворення обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання (використання "кінцевим споживачем");
за придбання примірників (копій, екземплярів) об’єктів інтелектуальної власності, в тому числі втілених в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання або для перепродажу такого примірника (копії, екземпляра);
за придбання речей (у тому числі носіїв інформації), в яких втілені або на яких містяться об’єкти права інтелектуальної власності, визначені в абзаці першому цього підпункту, у користування, володіння та/або розпорядження особи;
за передачу прав на об’єкти права інтелектуальної власності, якщо умови передачі прав на об’єкт права інтелектуальної власності надають право особі, яка отримує такі права продати або здійснити відчуження в інший спосіб права інтелектуальної власності або оприлюднити (розголосити) секретні креслення, моделі, формули, процеси, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау), за винятком випадків, коли таке оприлюднення (розголошення) є обов’язковим згідно із законодавством України;
за передачу права на розповсюдження примірників програмної продукції без права на їх відтворення або коли їх відтворення обмежено використанням кінцевим споживачем;»
 
Враховано ропонується доповнити перелік платежів, які не розглядаються як роялті, платежем за передачу права на розповсюдження примірників об’єктів інтелектуальної власності без права на їх відтворення   
13. «14.1.227-1. середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет - ціна, розрахована із суми загальної вартості всіх сигарет, реалізованих виробниками на митній території України за період з 1 січня до 31 грудня звітного року та ввезених імпортерами на митну територію України за період з 1 січня до 31 грудня звітного року, яка ґрунтується на максимальній роздрібній ціні, поділеної на суму загальної кількості реалізованих та ввезених сигарет за цей же період, в розрахунку на 1000 штук».
 
-28- Козаченко Л.П.
У підпункті 1 пункту 1 розділу І законопроекту:
останній абзац викласти у такій редакції:
«14.1.227-1. середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет – ціна, розрахована із суми загальної вартості всіх сигарет, реалізованих виробниками на митній території України та ввезених імпортерами на митну територію України за період з 1 січня до 31 грудня звітного року, поділеної на суму загальної кількості реалізованих виробниками та ввезених імпортерами сигарет за цей же період, визначених у деклараціях акцизного податку за січень-грудень звітного року, в розрахунку на 1000 штук;».
 
Враховано Технічна правка уточнення визначення середньозваженої роздрібної ціни  доповнити новим підпунктом 14.1.227-1 такого змісту:
«14.1.227-1. середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет – ціна, розрахована із суми загальної вартості всіх сигарет, реалізованих виробниками на митній території України та ввезених імпортерами на митну територію України за період з 1 січня до 31 грудня звітного року, поділеної на суму загальної кількості реалізованих виробниками та ввезених імпортерами сигарет за цей же період, визначених у деклараціях акцизного податку за січень-грудень звітного року, в розрахунку на 1000 штук»;
доповнити новим підпунктом 14.1.227-2 такого змісту:
«14.1.227-2. синдикований фінансовий кредит – кошти, що надаються кількома банками-резидентами та/або банками-нерезидентами, або нерезидентами, що кваліфікуються як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами та/або нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або її офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами - нерезидентами (учасники синдикату кредиторів) у межах одного кредитного договору в певних частках юридичним особам на визначений строк для цільового використання та під процент. Виплата доходу учасникам синдикату кредиторів може здійснюватися через агента, номінального утримувача (номінального власника) або посередника щодо такого доходу»;
у підпункті 14.1.266. слова «виникнення права на податковий кредит» замінити словами «віднесення сум податку до податкового кредиту»;
доповнити новим підпунктом 14.1.272 такого змісту:
«14.1.272. квас "живого" бродіння – напій із вмістом спирту етилового не більше 1,2 відсотка об'ємних одиниць, отриманий під час бродіння квасного сусла, що відноситься до товарних позицій 2202 та 2206 згідно з УКТ ЗЕД».
3. Підпункт 20.1.40-1 пункту 20.1 статті 20 викласти в такій редакції:
«20.1.40-1 звертатися до суду щодо визнання осіб пов’язаними на основі фактів і обставин, що одна особа здійснювала фактичний контроль за бізнес-рішеннями іншої юридичної особи та/або що та сама фізична або юридична особа здійснювала фактичний контроль за бізнес-рішеннями кожної юридичної особи»;
4. У статті 21:
у назві статті слова «посадових осіб» замінити словами «посадових та службових осіб»;
у абзаці 1 пункту 21.1 слова «Посадові особи» замінити словами «Посадові та службові особи»;
пункт 21.3 викласти у такій редакції:
«21.3. Шкода, завдана платнику податків незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи контролюючого органу, відшкодовується за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для фінансування цього органу, незалежно від вини цієї особи»;
доповнити новим пунктом 21.4 такого змісту:
«21.4. Посадова або службова особа контролюючого органу несе перед державою відповідальність в порядку регресу в розмірі виплаченого з бюджету відшкодування через незаконні рішення, дії чи бездіяльність цієї посадової (службової) особи».
5. У статті 39:
у пункті 39.2:
у підпункті 39.2.1:
підпункт "г" підпункту 39.2.1.1 доповнити таким абзацом:
«У разі внесення змін до переліку організаційно-правових форм нерезидентів в розрізі держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту "г" підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу, вони набирають чинності з 1 січня звітного року, наступного за календарним роком, у якому зміни було внесено до такого переліку»;
підпункт 39.2.1.1 доповнити новим підпунктом «ґ» такого змісту:
«ґ) господарські операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні»;
підпункт 39.2.1.2 викласти в такій редакції:
«39.2.1.2. Під час визначення переліку держав (територій) для цілей підпункту "в" підпункту 39.2.1.1 цього підпункту Кабінет Міністрів України враховує такі критерії:
держави (території), у яких ставка податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні, або які надають суб'єктам господарювання пільгові режими оподаткування чи в яких особливості розрахунку бази оподаткування фактично дозволяють суб'єктам господарювання не сплачувати податок на прибуток підприємств (корпоративний податок) або сплачувати за ставкою на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні;
держави, з якими Україною не укладені міжнародні договори з положеннями про обмін інформацією;
держави, компетентні органи яких не забезпечують своєчасний та повний обмін податковою та фінансовою інформацією на запити центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Операції з контрагентом, зареєстрованим у державі (на території), включеній до зазначеного переліку, визнаються контрольованими з 1 січня звітного року, наступного за календарним роком, у якому держави (території) було включено до такого переліку";
підпункт 39.2.1.4 доповнити новим абзацом такого змісту:
«операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні»;
підпункт 39.2.1.5 викласти в такій редакції:
«39.2.1.5. Якщо в ланцюгу господарських операцій між платником податків і його пов'язаною особою - нерезидентом, передбачених підпунктом 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 цього пункту, право власності на предмет (результат) такої операції перш ніж перейти від платника податків до такого нерезидента (у разі експортних операцій) або перш ніж перейти від такого нерезидента до платника податків (у разі імпортних операцій) переходить до однієї або декількох осіб, така операція для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств вважається контрольованою операцією між платником податків та таким нерезидентом, якщо ці особи:
не виконують в такій сукупності операцій істотних функцій, пов'язаних з придбанням (продажем) товарів (робіт, послуг), між пов'язаними особами;
не використовують в такій сукупності операцій істотних активів та/або не приймають на себе істотних ризиків для організації придбання (продажу) товарів (робіт, послуг) між пов'язаними особами.
Для цілей цього підпункту під істотними функціями та активами розуміються функції, які пов’язані особи не могли б виконати самостійно у своїй звичайній діяльності без залучення інших осіб та використання активів таких осіб. Під істотними активами розуміються активи, використання яких є необхідним під час здійснення таких операцій та які відсутні у пов’язаних осіб. Під істотними ризиками розуміються ризики, прийняття яких є обов'язковим для ділової практики таких операцій»;
підпункт 39.2.1.7 викласти в такій редакції:
«39.2.1.7. Господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 (крім операцій, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні) і 39.2.1.5 підпункту 39.2.1 цього пункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:
річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
Господарські операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, визнаються контрольованими, якщо обсяг таких господарських операцій, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік».
доповнити новим підпунктом 39.2.1.9 такого змісту:
«39.2.1.9. Обсяг господарських операцій платника податків для цілей підпункту 39.2.1.7 підпункту 39.2.1 цього пункту обраховується за цінами, які відповідають принципу «витягнутої руки»;
у підпункті 39.2.2.2 пункту 39.2.2:
у абзаці сьомому слово "зіставні" виключити;
у пункті 39.3:
Абзаци перший та другий підпункту 39.3.2.9 підпункту 39.3.2 викласти в такій редакції:
«39.3.2.9. Інформація про зіставних юридичних осіб для розрахунку фінансових показників, зазначених у підпункті 39.3.2.5 цього підпункту, використовується у разі одночасного дотримання таких умов:
1) якщо зіставна юридична особа проводить діяльність, зіставну з діяльністю сторони контрольованої операції, що досліджується, та виконує зіставні функції, пов'язані з такою діяльністю. Зіставлення діяльності визначається, зокрема, але не виключно, з урахуванням видів економічної діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, а також міжнародними класифікаторами»;
підпункт 39.3.3.3 пункту 39.3.3 доповнити новим абзацом:
«Форма такого повідомлення та порядок його подання затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику»;
у пункті 39.4:
в абзаці шостому підпункту 39.4.2 слово та цифри "підпунктом 120.3" замінити словом та цифрами "підпунктами 120.3 -120.4";
підпункт 39.4.5 викласти в такій редакції:
«39.4.5. Запит надсилається не раніше 1 жовтня року, що настає за календарним роком, в якому таку контрольовану операцію (операції) було здійснено»;
у підпункті 39.4.6:
абзац перший та підпункти а), б), в) викласти в наступній редакції:
«39.4.6 Документація з трансфертного ціноутворення (сукупність документів або єдиний документ, складений в довільній формі) повинна містити таку інформацію:
а) дані про особу (осіб), яка є стороною контрольованої операції, та пов'язаних осіб платника податків (у звітному періоді, в якому здійснювалась контрольована операція, та на момент подання документації), а саме:
контрагента (контрагентів) контрольованої операції;
осіб, які безпосередньо (опосередковано) володіють корпоративними правами платника податків у розмірі 20 і більше відсотків;
осіб, корпоративними правами яких у розмірі 20 і більше відсотків безпосередньо (опосередковано) володіє платник податків.
Дані повинні бути такими, що дають змогу ідентифікувати таких пов’язаних осіб (включаючи найменування держав (територій), податковими резидентами яких є такі особи, код особи, встановлений у державі (країні) їх реєстрації) та розкривати інформацію щодо критеріїв визнання таких осіб пов’язаними;
б) загальний опис діяльності групи компаній (включаючи материнську компанію та її дочірні підприємства), у тому числі організаційну структуру групи, опис господарської діяльності групи, політику трансфертного ціноутворення, інформацію про осіб, яким платник податків надає місцеві управлінські звіти (назва держави, на території якої такі особи утримують свої головні офіси);
в) опис структури управління платника податків, схема його організаційної структури із зазначенням загальної кількості працюючих осіб та в розрізі окремих підрозділів платника податків станом на дату операції або на кінець звітного періоду»;
у підпункті «и)» після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:
«Фінансові показники, які використовувались під час розрахунку показників рентабельності контрольованої операції, мають бути підтверджені даними фінансової та бухгалтерської звітності сторони контрольованої операції, що досліджувалася згідно з підпунктом 39.3.2.7 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 цієї статті»;
у пункті 39.5:
у підпункті 39.5.2:
підпункт 39.5.2.6 викласти в такій редакції:
«39.5.2.6. Проведення перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» не перешкоджає проведенню перевірок, визначених статтею 75 цього Кодексу»;
підпункт 39.5.2.7 викласти в такій редакції:
«39.5.2.7. Строк проведення перевірки платника податків з питань дотримання принципу "витягнутої руки" обчислюється з дня прийняття рішення про її проведення до дня складення акту (довідки) про проведення такої перевірки»;
підпункт 39.5.3.3 підпункту 39.5.3 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Вимоги цього підпункту не стосуються податкової інформації, отриманої контролюючим органом під час проведення перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» відповідно до підпункту 39.5.2.13 підпункту 39.5.2 пункту 39.5 цієї статті»;
у підпункті 39.5.4:
підпункт 39.5.4.2 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Сума податкового зобов’язання, розрахованого за результатами самостійного коригування, підлягає сплаті у строки, визначені статтею 57 цього Кодексу».
підпункт 39.5.4.3 викласти в такій редакції:
«39.5.4.3. Платник податку не має права проводити самостійне коригування ціни контрольованих операцій та/або сум податкових зобов'язань під час проведення перевірки платника податків з питань дотримання принципу "витягнутої руки" таких контрольованих операцій»;
у пункту 39.6:
у підпункті 39.6.1:
абзаци перший та другий підпункту 39.6.1 викласти в такій редакції:
«39.6.1. Великий платник податків має право звернутися до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, із заявою про попереднє узгодження ціноутворення у контрольованих операціях.
Попереднє узгодження ціноутворення у контрольованих операціях є процедурою між великим платником податків та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, під час якої узгоджуються критерії для визначення відповідності умов контрольованих операцій, які здійснюються або будуть здійснені великим платником податків, принципу "витягнутої руки" на підставі договору на обмежений строк»;
підпункт 39.6.1.2 викласти в такій редакції:
«39.6.1.2. Інші умови попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях визначаються за згодою сторін»;
у підпункті 39.6.2:
абзац перший підпункт 39.6.2 викласти в такій редакції:
«39.6.2. За результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях укладається договір, який підписується керівником великого платника податків або його уповноваженою особою та керівником (заступником керівника) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику»;
підпункт 39.6.2.1 викласти в такій редакції:
«39.6.2.1. Договір, укладений за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях між великим платником податків та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, має односторонній характер»;
підпункт 39.6.2.2 викласти в такій редакції:
«39.6.2.2. У разі залучення до процедури попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях іноземного державного органу, уповноваженого адмініструвати податки і збори в державі, резидентом якої є сторона контрольованої операції (за умови наявності міжнародного договору (конвенції) про уникнення подвійного оподаткування між Україною і такою державою), договір, укладений за результатами такого узгодження між великим платником податків та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, має двосторонній характер.
У разі залучення до процедури попереднього узгодження ціноутворення двох і більше державних органів, уповноважених адмініструвати податки і збори в державі, резидентом якої є сторона (сторони) контрольованої операції (за умови наявності міжнародних договорів (конвенцій) про уникнення подвійного оподаткування між Україною і такими державами), договір, укладений за результатами такого узгодження між великим платником податків та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, має багатосторонній характер»;
підпункт 39.6.2.3 виключити.
підпункт 39.6.2.4 викласти в такій редакції:
«39.6.2.4. Порядок попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають односторонній, двосторонній та багатосторонній характер, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Зазначений порядок має включати, зокрема, але не виключно:
- процедуру подання та розгляду заявки щодо проведення процедури попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях;
- перелік документів, подання яких є необхідним для проведення процедури попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях;
- підстави для внесення змін до діючого договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, продовження його дії та дострокового припинення;
- підстави припинення процедури попереднього узгодження ціноутворення;
- підстави припинення та продовження строку дії договору (пролонгації) про попереднє узгодження ціноутворення»;
доповнити новими підпунктами 39.6.2.5-39.6.2.7 такого змісту:
«39.6.2.5. У разі дотримання умов договору про попереднє узгодження ціноутворення у контрольованих операціях контролюючі органи не мають права приймати рішення про донарахування податкових зобов'язань, штрафів, пені стосовно контрольованих операцій, які є предметом такого договору.
У разі недотримання умов договору про узгодження ціноутворення платником податків такий договір втрачає силу з дати набрання ним чинності. Контролюючі органи мають право приймати рішення про донарахування податкових зобов’язань, штрафів, пені стосовно контрольованих операцій, які є предметом такого договору, умови яких не відповідають принципу «витягнутої руки.
39.6.2.6. Договір, укладений за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, набирає чинності з дати, узгодженої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику та великим платником податків в залежності від обставин та особливостей контрольованих операцій, які є предметом попереднього узгодження ціноутворення.
За згодою сторін, дія договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях може бути розповсюджена на весь звітний період, в якому було укладено договір, та/або до звітних періодів, які передують набранню чинності договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях.
39.6.2.7. У разі дотримання великим платником податків умов договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, та за незмінності узгоджених критеріїв для визначення відповідності умов контрольованих операцій, що є предметом договору, дія такого договору може бути подовжена на узгоджений сторонами строк»;
доповнити новим підпунктом 39.6.3 такого змісту:
«39.6.3. Стабільність умов договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях:
39.6.3.1. Умови договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях залишаються незмінними у разі зміни податкового законодавства в частині регулювання відносин, що виникають при укладанні такого договору, внесення в нього змін, припинення його дії або втрати платником податків статусу великого платника податків.
39.6.3.2. У разі змін податкового законодавства, що впливають на діяльність великого платника податків та/або на критерії для визначення відповідності умов контрольованих операцій, принципу «витягнутої руки», сторони договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, мають право внести до його тексту відповідні зміни.
У разі не згоди однієї із сторін із запропонованими змінами дія договору припиняється».
6. Підпункт 44.3 статті 44 викласти в такій редакції:
«44.3. Платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів (2555 днів для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю відповідно до статті 39 цього Кодексу за трансфертним ціноутворенням) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності».
7. У статті 49:
пункт 49.18 доповнити новим підпунктом 49.18.6 такого змісту:
«49.18.6 календарному року для платників податку на прибуток для податкової декларації, яка розраховується наростаючим підсумком за рік - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.»
«у пункті 49.19 після слів «базового звітного (податкового) періоду)» добавити словами «крім податкової декларації з податку на прибуток, яка розраховується наростаючим підсумком за рік».
8. У другому реченні абзацу четвертого пункту 50.1 статті 50 слово "травня" замінити словом "жовтня".
9. У статті 57:
в абзаці сьомому підпункту 57.1-1.2 пункту 57.1-1 після слів «емітента корпоративних прав» доповнити словами « (крім платників єдиного податку)»;
у пункті 57.2 після слів «не пов’язаних з порушенням податкового законодавства» доповнити словами «та надсилає (вручає) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум платнику податку».
10. Абзац другий пункту 63.3 статті 63 після слова «основного» доповнити словами «та неосновного».
11. У пункті 64.7 статті 64:
абзаци третій і четвертий викласти в такій редакції:
«Після включення платника податків до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, про таке включення платник податків зобов'язаний стати на облік за основним місцем обліку у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр, та за неосновним місцем обліку у такому контролюючому органі або його територіальних підрозділах щодо наявних в межах населеного пункту за місцезнаходженням контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, або його територіальних підрозділів об’єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність такого великого платника податків.
Щодо великих платників податків, які самостійно не стали на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, або його територіальних підрозділах центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про зміну основного та неосновного місця обліку таких великих платників податків та переведення їх на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, та його територіальні підрозділи»;
в абзаці п’ятому слова «забезпечує формування та», «територіально найближчим» виключити;
в абзаці сьомому слова «забезпечує формування та» виключити».
12. Підпункт 73.5 статті 73 викласти в такій редакції:
«73.5. З метою отримання податкової інформації, необхідної у зв’язку з проведенням перевірок, контролюючі органи мають право здійснювати зустрічні звірки даних суб’єктів господарювання щодо платника податків.
Під час зустрічної звірки:
здійснюється співставлення даних, отриманих від платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з’ясування повноти їх відображення в обліку платника податків;
забезпечується отримання податкової інформації, необхідної для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" у випадках, передбачених підпунктом 39.5.2.13 підпункту 39.5.2 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу.
Під час проведення зустрічної звірки з'ясовуються лише питання, зазначені у письмовому запиті контролюючого органу на проведення зустрічної звірки.
Форма запиту контролюючого органу на проведення зустрічної звірки встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
За результатами зустрічних звірок складається довідка, що надається суб'єкту господарювання у 10-денний строк.
Повторне здійснення зустрічних звірок контролюючими органами з одного і того самого питання заборонено».
13. Пункт 74.2 статті 74 виключити.
14. Абзац третій підпункту 75.1.2 статті 75 викласти в такій редакції:
«Не може бути предметом планової документальної перевірки питання дотримання платником податків принципу «витягнутої руки», крім випадків перевірки дотримання платником податків вимог підпунктів 140.5.4, 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 цього Кодексу».
15. У статті 80:
у підпункті 80.2.5 пункту 80.2 після слів «та цільового використання спирту платниками податків» доповнити словами «обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками»;
у пункті 80.4 цифри «20.1.9» замінити цифрами «20.1.10».
16. У статті 103:
абзац перший пункту 103.2 доповнити новим реченням такого змісту «У разі отримання синдикованого фінансового кредиту особа (податковий агент) застосовує ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України, на дату виплати відсотків або інших доходів, отриманих із джерел в Україні, учасникам синдикату кредиторів, з урахуванням того, резидентом якої юрисдикції є кожен учасник синдикованого кредиту та пропорційно його частці у межах кредитного договору, за умови, що він є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу, незалежно від того, чи сплачується через агента чи напряму»;
у пункті 103.7 слова «здійсненні банками та фінансовими установами» замінити словами «юридичними особами – резидентами».
17. Статтю 126 доповнити новим пунктом 126.3 наступного змісту:
«126.3. У разі, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) фізичній особі податкове/податкові повідомлення-рішення з податку на майно у строки, встановлені відповідними нормами цього Кодексу, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання».
18. Статтю 128--1 викласти в такій редакції:
«Стаття 128--1. Порушення правил обліку, виробництва та обігу пального на акцизних складах
128--1.1. Відсутність витратомірів-лічильників та/або рівномірів-лічильників на акцизних складах, на яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального та/або відпуск такого пального без наявності витратомірів-лічильників та/або рівномірів-лічильників,-
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року на кожний кубічний метр об’єму резервуарів, на яких не встановлено витратомірів-лічильників та/або рівномірів-лічильників, але не менше 15000 гривень;
Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених абзацом першим цього пункту тягне за собою призупинення реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального до моменту обладнання акцизного складу витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками».
19. В абзаці першому підпункту 133.4.3 пункту 133.4 статті 133 після слів «У разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених цим пунктом,» доповнити словами та цифрами «а для релігійної організації вимог, визначених абзацом другим підпункту 133.4.1 і підпункту 133.4.2 цього пункту».
20. У статті 139:
у пункті 139.3
у підпункті 139.3.1 слова «резерв, сформований у зв’язку із знеціненням (зменшенням корисності) активів» замінити на слова «резерв за активами»;
підпункти перший та другий підпункту 139.3.3 викласти у наступній редакції:
«1) на суму використання резерву для списання (відшкодування) активу, який не відповідає ознакам, визначеним підпунктом 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу;
2) на суму використання резерву у зв’язку із припиненням визнання активу при прощенні заборгованості фізичних осіб, які є пов’язаними з таким кредитором або перебувають з таким кредитором у трудових відносинах, або перебували з таким кредитором у трудових відносинах, і період між датою припинення трудових відносин таких осіб та датою прощення їх заборгованості не перевищує три роки.
Сума використання резерву у зв’язку із припиненням визнання активу при прощенні кредитором заборгованості інших осіб, не визначеним пп.2) даного підпункту, не змінює фінансовий результат до оподаткування».
підпункти перший та третій підпункту 139.3.4. виключити.
21. У статті 140:
у підпункті 140.4.1 пункту 140.4 слова «платників єдиного податку четвертої групи» та «та платників єдиного податку» виключити;
у пункті 140.5:
підпункти 140.5.1, 140.5.2 та 140.5.4 викласти в такій редакції:
«140.5.1. на суму перевищення ціни, визначеної за принципом "витягнутої руки", над договірною (контрактною) вартістю (вартістю за якою відповідна операція повинна відображатись при формуванні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку) реалізованих товарів (робіт, послуг) при здійсненні контрольованих операцій у випадках, визначених статтею 39 цього Кодексу;
Норми цього підпункту застосовуються за результатами податкового (звітного) року.
140.5.2. на суму перевищення договірної (контрактної) вартості (вартості за якою відповідна операція повинна відображатись при формуванні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку) придбаних товарів (робіт, послуг) над ціною, визначеною за принципом "витягнутої руки", при здійсненні контрольованих операцій у випадках, визначених статтею 39 цього Кодексу;
Норми цього підпункту застосовуються за результатами податкового (звітного) року.
140.5.4. на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім операцій, зазначених у пункті 140.2 та підпункті 140.5.6 цього пункту, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу), придбаних у:
неприбуткових організацій, внесених до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого придбання, крім випадків, коли сума вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у таких організацій, сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 25 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, та крім бюджетних установ і неприбуткової організації, яка є об'єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об'єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону;
нерезидентів (у тому числі пов'язаних осіб - нерезидентів), зареєстрованих у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу;
нерезидентів, організаційно-правова форма яких включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту «г» підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.
Вимоги цього підпункту не застосовуються платником податку, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом "витягнутої руки", відповідно до процедури, встановленої статтею 39 цього Кодексу, але без подання звіту.
При цьому, якщо ціна придбання товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг перевищує їх ціну, визначену відповідно до принципу "витягнутої руки", встановленого статтею 39 цього Кодексу, коригування фінансового результату до оподаткування здійснюється на розмір різниці між вартістю придбання та вартістю, визначеною виходячи з рівня ціни, визначеної за принципом "витягнутої руки"«;
у підпункті 140.5.9. після слів «відповідно до закону» добавити словами і цифрами:
«та неприбуткових організацій, до яких засто совуються положення підпункту 140.5.13 цього пункту»;
доповнити новим підпунктом 140.5.13 такого змісту:
«140.5.13. на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року суб’єктам сфери фізичної культури і спорту, а саме, дитячо-юнацьким спортивним школам, центрам олімпійської підготовки, школам вищої спортивної майстерності, центрам фізичної культури і спорту інвалідів, спортивним федераціям з олімпійських видів спорту, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг у розмірі, що перевищує 8 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року»;
підпункт 140.5.10. доповнити новим абзацом такого змісту:
«на суму повної або часткової компенсації один раз на календарний рік вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років роботодавцем, який є платником податку на прибуток, у разі, якщо така компенсація відповідно до цього Кодексу не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи - платника податку на доходи фізичних осіб»;
підпункт 140.5.12 5 доповнити новим реченням такого змісту «Положення цього підпункту не поширюються на платників податків, які були платниками єдиного податку четвертої групи».
22. Підпункт 141.4.7 пункту 141.4 статті 141 викласти в наступній редакції:
«141.4.7. Суми прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються в загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який провадить свою діяльність незалежно від такого нерезидента.
У разі якщо нерезидент провадить свою діяльність в Україні та за її межами і при цьому не визначає прибуток від своєї діяльності, що ведеться ним через постійне представництво в Україні, сума прибутку, що підлягає оподаткуванню в Україні, визначається на підставі складення нерезидентом окремого балансу фінансово-господарської діяльності, погодженого з контролюючим органом за місцезнаходженням постійного представництва, з урахуванням вимог, визначених статтею 39 цього Кодексу.
У разі неможливості визначити шляхом прямого підрахування прибуток, отриманий нерезидентами з джерелом його походження з України, оподатковуваний прибуток визначається контролюючим органом як різниця між доходом та витратами, визначеними шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7 з урахуванням вимог, визначених статтею 39 цього Кодексу».
23. Підпункт 165.1.35 пункту 165.1 статті 165 доповнити новим абзацом такого змісту:
„вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його членів сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем – платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік та за умови, якщо вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року».
24. У статті 172:
у пункті 172.3:
абзац перший після слів «відповідно до закону» доповнити словами «та зареєстрованої в єдиній базі даних звітів про оцінку».
у пункті 172.3 після абзацу першого доповнити новими абзацами такого змісту:
«Єдина база даних звітів про оцінку – інформаційно-телекомунікаційна система, до складу якої входять база даних та модуль електронного визначення оціночної вартості (з метою перевірки вартості об’єктів оподаткування, внесеної суб’єктом оціночної діяльності). Єдина база даних звітів про оцінку забезпечує розміщення, створення, зберігання та оприлюднення всієї інформації про об’єкт нерухомості та його вартість, електронне визначення оціночної вартості, автоматичний обмін інформацією і документами з авторизованими електронними майданчиками та користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет.
Порядок ведення єдиної бази даних звітів про оцінку затверджується Фондом державного майна. Внесення інформації зі звітів про оцінку до єдиної бази даних звітів про оцінку здійснюється суб’єктами оціночної діяльності через авторизовані електронні майданчики. Авторизований електронний майданчик - авторизована Фондом державного майна інформаційно-телекомунікаційна система, яка має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю відповідно до Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» та забезпечує реєстрацію суб’єктів оціночної діяльності, розміщення, отримання і передавання інформації та документів (без попередньої ідентифікації суб’єкта оціночної діяльності) до єдиної бази даних звітів про оцінку з метою перевірки оціночної вартості об’єкта нерухомості, користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет. Порядок авторизації електронних майданчиків затверджується спільним рішенням Фонду державного майна та спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань організації спеціального зв'язку та захисту інформації.
Єдина база даних звітів про оцінку повинна забезпечити збереження та належний захист усієї інформації щодо об’єктів нерухомості, оціночна вартість яких визначається та перевіряється, можливість доступу до цієї інформації нотаріусів та контролюючих органів в межах повноважень. Належний захист забезпечується за умови автоматичного обміну інформацією та документами між єдиною базою даних звітів про оцінку та авторизованими електронними майданчиками, які мають комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю відповідно до Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах». Єдина база даних звітів про оцінку здійснює моніторинг звіту про оцінку на предмет відсутності порушень при його складанні та, в разі його повноти, правильності та відповідності, в тому числі відповідності оціночної вартості майна, майнових прав ринковим цінам, - реєструє звіт про оцінку з присвоєнням йому унікального номеру. Після присвоєння унікального номеру здійснюється автоматизована ідентифікація суб’єкта оціночної діяльності. В разі виявлення недоліків та/або порушень при складанні звіту про оцінку, в тому числі невідповідності оціночної вартості майна, майнових прав ринковим цінам, єдина база даних звітів про оцінку автоматично відмовляє у його реєстрації. Суб’єкт оціночної діяльності, який не погоджується з результатами перевірки оціночної вартості єдиною базою даних звітів про оцінку, має право протягом 10 днів звернутись із заявою до Фонду державного майна про здійснення рецензування звіту про оцінку відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність». Фонд державного майна розглядає таку заяву не більше 5 днів.
Звіт про оцінку, не зареєстрований в єдиній базі даних звітів про оцінку, без присвоєного унікального номера відповідно до вимог цієї статті, є недійсним.
Під час посвідчення правочинів, для яких передбачено чинним законодавством України отримання нотаріусом звіту про оцінку, нотаріус перевіряє реєстрацію такого звіту в єдиній базі даних звітів про оцінку та наявність присвоєного йому унікального номеру».
У зв’язку з цим, абзаци другий – четвертий вважати абзацами сьомим- дев’ятим;
в абзаці першому пункту 172.4 після слів «нерухомого майна» доповнити словами та цифрами « (зареєстрованої відповідно до п. 172.3 цієї статті)».
25. У статті 191:
у статті 191:
1) підпункт 191.1.1 пункту 191.1 викласти в такій редакції:
«191.1.1. У разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, несупроводжуваному багажі базою оподаткування є їх митна вартість (для юридичних осіб) або фактурна вартість (для фізичних осіб), визначена відповідно до статей 234 та 374 Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті.»;
2) у пункті 191.2:
підпункт 191.2.1 виключити;
доповнити підпункт 191.2.3 пункту 191.2 абзацом такого змісту:
«У разі ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті».
26. Абзац другий підпункту «в» пункту 193.1 статті 193 викласти у такій редакції:
"постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні".
27. Підпункти 196.1.17 і 196.1.18 пункту 196.1 статті 196 викласти в такій редакції:
Підпункти 196.1.17 і 196.1.18 пункту 196.1 статті 196 викласти в такій редакції:
«196.1.17. ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро у несупроводжуваному багажі;
ввезення на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача (юридичної особи) в одній депеші у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника у міжнародних експрес-відправленнях;
ввезення на митну територію України на адресу одного одержувача (фізичної особи) у перших трьох міжнародних поштових та/або міжнародних експрес-відправленнях протягом одного календарного місяця товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, в одній депеші у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника у міжнародних експрес-відправленнях;
196.1.18. ввезення на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення;
ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин;
ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 50 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин.».
28. Підпункт 197.1.25 пункту 197.1 статті 197 викласти в такій редакції:
«197.1.25. постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) та дитячих книжкових видань, вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва на митній території України».
29. У пункті 198.5 статті 198 слова « (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту)» замінити словами «придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту)».
30. У підпунктах «а» та «б» пункту 200--1.4. статті 200-1 слово «власного» виключити.
31. У статті 201:
пункт 201.10 доповнити новим абзацом сімнадцятим такого змісту:
«для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем)».
пункт 201.16 викласти у наступній редакції:
«201.16. Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, та на підставах, визначеному Кабінетом Міністрів України».
32. У підпункті 213.3.5 пункту 213.3 статті 213:
перше речення доповнити словами та цифрами "та бензолу (за кодом 2902 20 00 00 згідно з УКТ ЗЕД);
друге речення доповнити словами та цифрами " (крім товарів (продукції) за кодами 2707 10 90 00, 2707 50 90 00, 2710 12 90 00 та 2711 19 00 00 згідно з УКТ ЗЕД).
 
    -29- Продан О.П.
Останній абзац підпункту 1 пункту 1 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«14.1.227-1. середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет – ціна, розрахована із суми загальної вартості всіх сигарет, реалізованих виробниками на митній території України та ввезених імпортерами на митну територію України за період з 1 січня до 31 грудня звітного року, поділеної на суму загальної кількості реалізованих виробниками та ввезених імпортерами сигарет за цей же період, визначених у деклараціях акцизного податку за січень-грудень звітного року, в розрахунку на 1000 штук; «.
 
Враховано Технічна правка уточнення визначення середньозваженої роздрібної ціни   
    -30- Кришин О.Ю.
Підпункт 1 пункту 1 Розділу І законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«14.1.227-2. синдикований фінансовий кредит – кошти, що надаються кількома банками-резидентами та/або банками-нерезидентами, або нерезидентами, що кваліфікуються як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами та/або нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або її офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами - нерезидентами (учасники синдикату кредиторів) у межах одного кредитного договору в певних частках юридичним особам на визначений строк для цільового використання та під процент. Виплата доходу учасникам синдикату кредиторів може здійснюватися через агента, номінального утримувача (номінального власника) або посередника щодо такого доходу»;
 
Враховано Пропонується ввести визначення нового терміну «синдикований фінансовий кредит»   
    -31- Головко М.Й.
у Розділу І законопроекту:
підпункт 1 пункту 1 Розділу І законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«14.1.227--2. синдикований фінансовий кредит – кошти, що надаються кількома банками-резидентами та/або банками-нерезидентами, або нерезидентами, що кваліфікуються як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами та/або нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або її офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами - нерезидентами (учасники синдикату кредиторів) у межах одного кредитного договору в певних частках юридичним особам на визначений строк для цільового використання та під процент. Виплата доходу учасникам синдикату кредиторів може здійснюватися через агента, номінального утримувача (номінального власника) або посередника щодо такого доходу»;
 
Враховано Пропонується ввести визначення нового терміну «синдикований фінансовий кредит»   
    -32- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
У статті 14:
у підпункті 14.1.266. пункту 14.1. фразу «виникнення права на податковий кредит» замінити фразою «віднесення сум податку до податкового кредиту».
 
Враховано ропонується у визначенні терміну «касовий метод» застосовувати дату віднесення до податкового кредити, а не дату виникнення права на податковий кредит   
    -33- Кривенко В.В.
Внести до розділу І законопроекту такі зміни:
Підпункт 2 пункту 1 доповнити новим абзацом такого змісту:
«14.1.272. квас "живого" бродіння – напій із вмістом спирту етилового не більше 1,2 відсотка об'ємних одиниць, отриманий під час бродіння квасного сусла, що відноситься до товарних позицій 2202 та 2206 згідно з УКТ ЗЕД;»
 
Враховано ропонується виключити «квас» з підакцизних товарів, який на сьогодні органи ДФС відносять (класифікують) до категорії інших заброджених напої і оподатковують акцизним податком   
    -34- Острікова Т.Г.
Пункт 20.1.40-1 статті 20 викласти в наступній редакції:
«звертатися до суду щодо визнання осіб пов’язаними на основі фактів і обставин, що одна особа здійснювала фактичний контроль за бізнес-рішеннями іншої юридичної особи та/або що та сама фізична або юридична особа здійснювала фактичний контроль за бізнес-рішеннями кожної юридичної особи»;
 
Враховано Технічна правка   
    -35- Продан О.П.
Після пункту 1 розділу І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«2. У статті 21:
1) у назві статті слова «посадових осіб» замінити словами «посадових та службових осіб»;
2) у абзаці 1 пункту 21.1 слова «Посадові особи» замінити словами «Посадові та службові особи»;
3) пункт 21.3 викласти у такій редакції:
«21.3. Шкода, завдана платнику податків незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи контролюючого органу, відшкодовується за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для фінансування цього органу, незалежно від вини цієї особи. «.
4) доповнити статтю новим пунктом 21.4. такого змісту:
«21.4. Посадова або службова особа контролюючого органу несе перед державою відповідальність в порядку регресу в розмірі виплаченого з бюджету відшкодування через незаконні рішення, дії чи бездіяльність цієї посадової (службової) особи».
 
Враховано ропонується передбачити, що обов’язки і відповідальність несуть і службові особи контролюючого органу. Пропонується встановити, що посадова або службова особа контролюючого органу несе перед державою відповідальність в порядку регресу.   
    -36- Ляшко О.В.
Галасюк В.В.
Вовк В.І.
В Розділі І законопроекту:
Доповнити новим пунктом такого змісту:
«Абзац другий пункту 35.4 статті 35 доповнити словами «та платниками плати за користування ділянками нафтогазоносних надр;»
 
Відхилено ропонується ввести нову загальнодержавну плату за користування площею ділянок де видобувається нафта та газ Пропозиція повторює положення ЗП № 7063 За висновок Уряду прийняття ЗП не підтримується   
    -37- Острікова Т.Г.
підпункт "г" пункту 39.2.1.1 статті 39 доповнити наступним абзацом:
У разі внесення змін до переліку організаційно-правових форм нерезидентів в розрізі держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту "г" підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу, вони набирають чинності з 1 січня звітного року, наступного за календарним роком, у якому зміни було внесено до такого переліку;
 
Враховано Технічна правка   
    -38- Острікова Т.Г.
Пункт 39.2.1.1 статті 39 доповнити наступним підпунктом:
«ґ) господарські операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні».
 
Враховано Технічна правка   
    -39- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.2.1.2 статті 39 викласти в наступній редакції:
Під час визначення переліку держав (територій) для цілей підпункту "в" підпункту 39.2.1.1 цього підпункту Кабінет Міністрів України враховує такі критерії:
держави (території), у яких ставка податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні, або які надають суб'єктам господарювання пільгові режими оподаткування чи в яких особливості розрахунку бази оподаткування фактично дозволяють суб'єктам господарювання не сплачувати податок на прибуток підприємств (корпоративний податок) або сплачувати за ставкою на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні;
держави, з якими Україною не укладені міжнародні договори з положеннями про обмін інформацією;
держави, компетентні органи яких не забезпечують своєчасний та повний обмін податковою та фінансовою інформацією на запити центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Операції з контрагентом, зареєстрованим у державі (на території), включеній до зазначеного переліку, визнаються контрольованими з 1 січня звітного року, наступного за календарним роком, у якому держави (території) було включено до такого переліку.
 
Враховано Технічна правка   
    -40- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.2.1.4 доповнити наступним абзацом:
операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні;
 
Враховано ехнічна правка   
    -41- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.2.1.5 викласти в наступній редакції:
«Якщо в ланцюгу господарських операцій між платником податків і його пов'язаною особою - нерезидентом, передбачених підпунктом 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 цього пункту, право власності на предмет (результат) такої операції перш ніж перейти від платника податків до такого нерезидента (у разі експортних операцій) або перш ніж перейти від такого нерезидента до платника податків (у разі імпортних операцій) переходить до однієї або декількох осіб, така операція для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств вважається контрольованою операцією між платником податків та таким нерезидентом, якщо ці особи:
не виконують в такій сукупності операцій істотних функцій, пов'язаних з придбанням (продажем) товарів (робіт, послуг), між пов'язаними особами;
не використовують в такій сукупності операцій істотних активів та/або не приймають на себе істотних ризиків для організації придбання (продажу) товарів (робіт, послуг) між пов'язаними особами.
Для цілей цього підпункту під істотними функціями та активами розуміються функції, які пов’язані особи не могли б виконати самостійно у своїй звичайній діяльності без залучення інших осіб та використання активів таких осіб. Під істотними активами розуміються активи, використання яких є необхідним під час здійснення таких операцій та які відсутні у пов’язаних осіб. Під істотними ризиками розуміються ризики, прийняття яких є обов'язковим для ділової практики таких операцій».
 
Враховано Технічна правка   
    -42- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.2.1.7 викласти в наступній редакції:
Господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 (крім операцій, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні) і 39.2.1.5 підпункту 39.2.1 цього пункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:
річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
 
Враховано Технічна правка   
    -43- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.2.1.7 доповнити наступним абзацом:
Господарські операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, визнаються контрольованими, якщо обсяг таких господарських операцій, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
 
Враховано Технічна правка   
    -44- Острікова Т.Г.
Доповнити підпункт 39.2.1 наступним абзацом:
39.2.1.9 обсяг господарських операцій платника податків для цілей підпункту 39.2.1.7 підпункту 39.2.1 цього пункту обраховується за цінами, які відповідають принципу «витягнутої руки.
 
Враховано Технічна правка   
    -45- Острікова Т.Г.
Викласти підпункт 39.2.2.2 в наступній редакції:
Під час визначення зіставності операцій аналізуються такі елементи контрольованої та зіставних операцій:
...
У разі відсутності або недостатності інформації про окремі зіставні неконтрольовані операції для визначення показників рентабельності може використовуватися фінансова інформація юридичних осіб, які здійснюють діяльність, зіставну із контрольованою операцією, за умови наявності інформації про те, що зазначені юридичні особи не здійснюють операції з пов'язаними особами.
Визначення зіставності юридичних осіб здійснюється з урахуванням їх галузевої специфіки та відповідних видів діяльності, що здійснюються ними в зіставних з контрольованою операцією економічних (комерційних) умовах.
 
Враховано урахуванням редакційних уточнень Комітету Технічна правка   
    -46- Острікова Т.Г.
Викласти підпункт 1) пункту 39.3.2.9 в наступній редакції:
«Інформація про зіставних юридичних осіб для розрахунку фінансових показників, зазначених у підпункті 39.3.2.5 цього підпункту, використовується у разі одночасного дотримання таких умов:
1) якщо зіставна юридична особа проводить діяльність, зіставну з діяльністю сторони контрольованої операції, що досліджується, та виконує зіставні функції, пов'язані з такою діяльністю. Зіставлення діяльності визначається, зокрема, але не виключно, з урахуванням видів економічної діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, а також міжнародними класифікаторами»;
 
Враховано Технічна правка   
    -47- Острікова Т.Г.
Доповнити підпункт 39.3.3.3 наступним абзацом:
«Форма такого повідомлення та порядок його подання затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.»
 
Враховано Технічна правка   
    -48- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.4.2 викласти в наступній редакції:
«Платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
...
Подання платником податку уточнюючого звіту про контрольовані операції не звільняє від відповідальності, передбаченої підпунктами 120.3 -120.4 статті 120 цього Кодексу.
Платник податків під час проведення документальних перевірок не має права подавати уточнюючий звіт про контрольовані операції.
Форма та порядок складання звіту про контрольовані операції встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної фінансової політики.»;
 
Враховано урахуванням редакційних уточнень Комітету Технічна правка   
    -49- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.4.5 викласти в наступній редакції:
«Запит надсилається не раніше 1 жовтня року, що настає за календарним роком, в якому таку контрольовану операцію (операції) було здійснено.»
 
Враховано Технічна правка   
    -50- Острікова Т.Г.
Підпункти а), б), в) пункту 39.4.6 викласти в наступній редакції:
«Документація з трансфертного ціноутворення (сукупність документів або єдиний документ, складений в довільній формі) повинна містити таку інформацію:
а) дані про особу (осіб), яка є стороною контрольованої операції, та пов'язаних осіб платника податків (у звітному періоді, в якому здійснювалась контрольована операція, та на момент подання документації), а саме:
контрагента (контрагентів) контрольованої операції;
осіб, які безпосередньо (опосередковано) володіють корпоративними правами платника податків у розмірі 20 і більше відсотків;
осіб, корпоративними правами яких у розмірі 20 і більше відсотків безпосередньо (опосередковано) володіє платник податків.
Дані повинні бути такими, що дають змогу ідентифікувати таких пов’язаних осіб (включаючи найменування держав (територій), податковими резидентами яких є такі особи, код особи, встановлений у державі (країні) їх реєстрації) та розкривати інформацію щодо критеріїв визнання таких осіб пов’язаними;
б) загальний опис діяльності групи компаній (включаючи материнську компанію та її дочірні підприємства), у тому числі організаційну структуру групи, опис господарської діяльності групи, політику трансфертного ціноутворення, інформацію про осіб, яким платник податків надає місцеві управлінські звіти (назва держави, на території якої такі особи утримують свої головні офіси);
в) опис структури управління платника податків, схема його організаційної структури із зазначенням загальної кількості працюючих осіб та в розрізі окремих підрозділів платника податків станом на дату операції або на кінець звітного періоду;
 
Враховано Технічна правка   
    -51- Острікова Т.Г.
Підпункт и) пункту 39.4.6 після абзацу «опис та розрахунок проведених коригувань згідно з підпунктом 39.2.2.1 підпункту 39.2.2 пункту 39.2 цієї статті» доповнити наступним абзацом:
«Фінансові показники, які використовувались під час розрахунку показників рентабельності контрольованої операції, мають бути підтверджені даними фінансової та бухгалтерської звітності сторони контрольованої операції, що досліджувалася згідно з підпунктом 39.3.2.7 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 цієї статті».
 
Враховано Технічна правка   
    -52- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.5.2.6 викласти в наступній редакції: «Проведення перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» не перешкоджає проведенню перевірок, визначених статтею 75 цього Кодексу».
 
Враховано Технічна правка   
    -53- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.5.2.7 викласти в наступній редакції: «Строк проведення перевірки платника податків з питань дотримання принципу "витягнутої руки" обчислюється з дня прийняття рішення про її проведення до дня складення акту (довідки) про проведення такої перевірки».
 
Враховано Технічна правка   
    -54- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.5.3 доповнити наступним абзацом:
«Вимоги цього підпункту не стосуються податкової інформації, отриманої контролюючим органом під час проведення перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» відповідно до підпункту 39.5.2.13 підпункту 39.5.2 пункту 39.5 цієї статті».
 
Враховано Технічна правка   
    -55- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.5.4.2 доповнити наступним абзацом:
«Сума податкового зобов’язання, розрахованого за результатами самостійного коригування, підлягає сплаті у строки, визначені статтею 57 цього Кодексу».
 
Враховано ехнічна правка   
    -56- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.5.4.3 викласти в наступній редакції: «платник податку не має права проводити самостійне коригування ціни контрольованих операцій та/або сум податкових зобов'язань під час проведення перевірки платника податків з питань дотримання принципу "витягнутої руки" таких контрольованих операцій.»
 
Враховано Технічна правка   
    -57- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.6.1 викласти в наступній редакції: «Великий платник податків має право звернутися до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, із заявою про попереднє узгодження ціноутворення у контрольованих операціях.
Попереднє узгодження ціноутворення у контрольованих операціях є процедурою між великим платником податків та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, під час якої узгоджуються критерії для визначення відповідності умов контрольованих операцій, які здійснюються або будуть здійснені великим платником податків, принципу "витягнутої руки" на підставі договору на обмежений строк».
 
Враховано Технічна правка   
    -58- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.6.1.2 викласти в наступній редакції: «Інші умови попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях визначаються за згодою сторін.»
 
Враховано Технічна правка   
    -59- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.6.2 викласти в наступній редакції: «За результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях укладається договір, який підписується керівником великого платника податків або його уповноваженою особою та керівником (заступником керівника) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.»
 
Враховано Технічна правка   
    -60- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.6.2.1 викласти в наступній редакції: «Договір, укладений за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях між великим платником податків та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, має односторонній характер.»
 
Враховано Технічна правка   
    -61- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.6.2.2 викласти в наступній редакції:
«У разі залучення до процедури попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях іноземного державного органу, уповноваженого адмініструвати податки і збори в державі, резидентом якої є сторона контрольованої операції (за умови наявності міжнародного договору (конвенції) про уникнення подвійного оподаткування між Україною і такою державою), договір, укладений за результатами такого узгодження між великим платником податків та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, має двосторонній характер.
У разі залучення до процедури попереднього узгодження ціноутворення двох і більше державних органів, уповноважених адмініструвати податки і збори в державі, резидентом якої є сторона (сторони) контрольованої операції (за умови наявності міжнародних договорів (конвенцій) про уникнення подвійного оподаткування між Україною і такими державами), договір, укладений за результатами такого узгодження між великим платником податків та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, має багатосторонній характер.»
 
Враховано Технічна правка   
    -62- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.6.2.3 виключити.
 
Враховано ехнічна правка   
    -63- Острікова Т.Г.
Підпункт 39.6.2.4 викласти в наступній редакції: «Порядок попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають односторонній, двосторонній та багатосторонній характер, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Зазначений порядок має включати, зокрема, але не виключно:
- процедуру подання та розгляду заявки щодо проведення процедури попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях;
- перелік документів, подання яких є необхідним для проведення процедури попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях;
- підстави для внесення змін до діючого договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, продовження його дії та дострокового припинення;
- підстави припинення процедури попереднього узгодження ціноутворення;
- підстави припинення та продовження строку дії договору (пролонгації) про попереднє узгодження ціноутворення.»
 
Враховано Технічна правка   
    -64- Острікова Т.Г.
Статтю 39 пункт 39.6 доповнити новим підпунктом 39.6.2.5:
«У разі дотримання умов договору про попереднє узгодження ціноутворення у контрольованих операціях контролюючі органи не мають права приймати рішення про донарахування податкових зобов'язань, штрафів, пені стосовно контрольованих операцій, які є предметом такого договору.
У разі недотримання умов договору про узгодження ціноутворення платником податків такий договір втрачає силу з дати набрання ним чинності. Контролюючі органи мають право приймати рішення про донарахування податкових зобов’язань, штрафів, пені стосовно контрольованих операцій, які є предметом такого договору, умови яких не відповідають принципу «витягнутої руки.»
 
Враховано Технічна правка   
    -65- Острікова Т.Г.
Статтю 39 пункт 39.6 доповнити новим підпунктом 39.6.2.6:
«Договір, укладений за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, набирає чинності з дати, узгодженої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику та великим платником податків в залежності від обставин та особливостей контрольованих операцій, які є предметом попереднього узгодження ціноутворення.
За згодою сторін, дія договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях може бути розповсюджена на весь звітний період, в якому було укладено договір, та/або до звітних періодів, які передують набранню чинності договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях.»
 
Враховано Технічна правка   
    -66- Острікова Т.Г.
Статтю 39 пункт 39.6 доповнити новим підпунктом 39.6.2.7: «У разі дотримання великим платником податків умов договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, та за незмінності узгоджених критеріїв для визначення відповідності умов контрольованих операцій, що є предметом договору, дія такого договору може бути подовжена на узгоджений сторонами строк.»
 
Враховано Технічна правка   
    -67- Острікова Т.Г.
Статтю 39 пункт 39.6 доповнити новим підпунктом 39.6.3 «Стабільність умов договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях»:
39.6.3.1. Умови договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях залишаються незмінними у разі зміни податкового законодавства в частині регулювання відносин, що виникають при укладанні такого договору, внесення в нього змін, припинення його дії або втрати платником податків статусу великого платника податків.
39.6.3.2. У разі змін податкового законодавства, що впливають на діяльність великого платника податків та/або на критерії для визначення відповідності умов контрольованих операцій, принципу «витягнутої руки», сторони договору, укладеного за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, мають право внести до його тексту відповідні зміни.
У разі не згоди однієї із сторін із запропонованими змінами дія договору припиняється.»
 
Враховано Технічна правка   
    -68- Острікова Т.Г.
Підпункт 44.3 статті 44 викласти в наступній редакції:
«Платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів (2555 днів для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю відповідно до статті 39 цього Кодексу за трансфертним ціноутворенням) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.»
 
Враховано Технічна правка   
    -69- Герега О.В.
Пункт І Розділу І законопроекту доповнити підпунктом 2 такого змісту:
«Пункт 49.18. статті 49 доповнити підпунктом 49.18.6 такого змісту:
«49.18.6 календарному року для платників податку на прибуток для податкової декларації, яка розраховується наростаючим підсумком за рік - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.»
«Пункт 49.19. статті 49 після слів «базового звітного (податкового) періоду)» добавити словами:
«крім податкової декларації з податку на прибуток, яка розраховується наростаючим підсумком за рік.»
 
Враховано Пропонується запровадження 60-ти денного звітного періоду для річної декларації з податку на прибуток   
    -70- Острікова Т.Г.
Підпункт а) пункту 50.1 статті 50 викласти в наступній редакції:

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті:
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку. Цей штраф не застосовується у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до статті 39 цього Кодексу у строк не пізніше 1 жовтня року, наступного за звітним;
 
Враховано урахуванням редакційних уточнень Комітету Уточнення технічного характеру щодо звітності ТЦУ   
    -71- Кришин О.Ю.
Розділ І законопроекту після пункту 1 доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. В абзаці сьомому підпункту 57.1-1.2 пункту 57.1-1 статті 57 після слів «емітента корпоративних прав» доповнити словами « (крім платників єдиного податку)».
 
Враховано ропонується звільнити платників єдиного податку від сплати авансового внеску при виплаті дивідендів   
    -72- Головко М.Й.
у Розділу І законопроекту:
абзац сьомий підпункту 57.1--1.2 пункту 57.1--1 статті 57 після слів «емітента корпоративних прав» доповнити словами (крім платників єдиного податку);
 
Враховано ропонується звільнити платників єдиного податку від сплати авансового внеску при виплаті дивідендів   
    -73- Продан О.П.
Після пункту 1 розділу І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«3. Пункт 57.2 статті 57 після слів «не пов’язаних з порушенням податкового законодавства» доповнити словами «та надсилає (вручає) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум платнику податку».
 
Враховано ропонується надсилати платнику податків податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум в разі самостійного визначення контролюючим органом податкового зобов’язання з причин не пов’язаних з порушенням податкового законодавства.   
    -74- Южаніна Н.П.
Розділу І законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. Абзац другий пункту 63.3 статті 63 після слова «основного» доповнити словами «та неосновного».
У зв’язку з цим, пункти 2-13 вважати відповідно пунктами 3-14 розділу І.
 
Враховано ропонується, що ЦОВВ, що реалізує державну податкову і митну політику може прийняти рішення про зміну неосновного місця обліку великого платника податків.   
    -75- Сидорчук В.В.
У Розділу І законопроекту:
У абзаці 2 пункту 63.3 статті 63 після слів «про зміну основного» доповнити словами «та неосновного»
 
Враховано ропонується, що ЦОВВ, що реалізує державну податкову і митну політику може прийняти рішення про зміну неосновного місця обліку великого платника податків.   
    -76- Южаніна Н.П.
Розділу І законопроекту доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
«У пункті 64.7 статті 64:
абзаци третій і четвертий викласти в такій редакції:
«Після включення платника податків до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, про таке включення платник податків зобов'язаний стати на облік за основним місцем обліку у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр, та за неосновним місцем обліку у такому контролюючому органі або його територіальних підрозділах щодо наявних в межах населеного пункту за місцезнаходженням контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, або його територіальних підрозділів об’єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність такого великого платника податків.
Щодо великих платників податків, які самостійно не стали на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, або його територіальних підрозділах центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про зміну основного та неосновного місця обліку таких великих платників податків та переведення їх на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, та його територіальні підрозділи»;
в абзаці п’ятому слова «забезпечує формування та», «територіально найближчим» виключити;
в абзаці сьомому слова «забезпечує формування та» виключити»
У зв’язку з цим, пункти 3-13 розділу І вважати відповідно пунктами 4-14
 
Враховано ропонується встановити правила обліку за неосновним місцем обліку великого платника податків щодо об’єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність. Технічна правка щодо назви Державної фіскальної служби України як ЦОВВ.   
    -77- Сидорчук В.В.
У Розділу І законопроекту:
Абзаци 3-4 пункту 64.7 статті 64 викласти в наступній редакції:
„Після включення платника податків до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, про таке включення платник податків зобов'язаний стати на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр, за основним місцем обліку та за неосновним місцем обліку на територіях адміністративно-територіальних одиниць розташування відокремлених структурних підрозділів контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, за наявності на даних територіях об’єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.
Щодо великих платників податків, які самостійно не стали на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про зміну основного та неосновного місця обліку та переведення їх на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків».
 
Враховано по суті Пропонується встановити правила обліку за неосновним місцем обліку великого платника податків   
    -78- Заставний Р.Й.
Пункт 64.7 статті 64 викласти в такій редакції:
«Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, визначає порядок обліку платників податків у контролюючих органах та порядок формування Реєстру великих платників податків на відповідний рік з урахуванням критеріїв, визначених цим Кодексом для великих платників податків.
У разі включення платника податків до Реєстру великих платників податків на нього поширюються особливості, визначені цим Кодексом для великих платників податків.
Після включення платника податків до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, про таке включення платник податків зобов'язаний стати на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр.
У разі відсутності за місцем реєстрації великого платника податків контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, облік такого платника податків здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації такого платника податків та координується відповідним контролюючим органом, що здійснює супроводження великих платників податків
Щодо великих платників податків, які самостійно не стали на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, має право приймати рішення про зміну основного місця обліку та переведення їх на облік у контролюючі органи, що здійснюють супроводження великих платників податків.
У разі прийняття рішення про переведення великого платника податків на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, чи інший контролюючий орган відповідні контролюючі органи зобов'язані протягом 20 календарних днів після прийняття такого рішення здійснити взяття на облік/зняття з обліку такого платника податків.
Великий платник податків, щодо якого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, прийнято рішення про переведення на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, чи інший контролюючий орган, після взяття його на облік за новим місцем обліку зобов'язаний сплачувати податки за місцем попереднього обліку у контролюючих органах, а подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, передбачені цим Кодексом, за новим місцем обліку.»
 
Враховано по суті Пропонується передбачити, що у разі відсутності за місцем реєстрації великого платника податків контролюючого органу, що супроводжує великих платників, облік такого платника податків здійснюється контролюючим органом та координується контролюючим органом, що здійснює супроводження великих платників податків.   
    -79- Острікова Т.Г.
Підпункт 73.5 статті 73 викласти в наступній редакції: «З метою отримання податкової інформації, необхідної у зв’язку з проведенням перевірок, контролюючі органи мають право здійснювати зустрічні звірки даних суб’єктів господарювання щодо платника податків.
Під час зустрічної звірки:
здійснюється співставлення даних, отриманих від платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з’ясування повноти їх відображення в обліку платника податків;
забезпечується отримання податкової інформації, необхідної для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" у випадках, передбачених підпунктом 39.5.2.13 підпункту 39.5.2 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу.
Під час проведення зустрічної звірки з'ясовуються лише питання, зазначені у письмовому запиті контролюючого органу на проведення зустрічної звірки.
Форма запиту контролюючого органу на проведення зустрічної звірки встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
За результатами зустрічних звірок складається довідка, що надається суб'єкту господарювання у 10-денний строк.
Повторне здійснення зустрічних звірок контролюючими органами з одного і того самого питання заборонено.»
 
Враховано Уточнення щодо отримання необхідної податкової інформації щодо ТЦУ   
    -80- Кришин О.Ю.
Пункт 74.2 статті 74 виключити.
 
Враховано    
    -81- Острікова Т.Г.
Абзац 3 підпункту 75.1.2 статті 75 викласти в наступній редакції:
«…
Не може бути предметом планової документальної перевірки питання дотримання платником податків принципу «витягнутої руки», крім випадків перевірки дотримання платником податків вимог підпунктів 140.5.4, 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 цього Кодексу.
 
Враховано Уточнення технічного характеру щодо розмежування перевірок ТЦУ та податку на прибуток   
    -82- Южаніна Н.П.
Розділ І законопроекту після пункту 1 доповнити новим пунктом такого змісту:
«У статті 80:
у підпункті 80.2.5 пункту 80.2 після слів «та цільового використання спирту платниками податків» доповнити словами «обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками»;
у пункті 80.4 цифри «20.1.9» замінити цифрами «20.1.10»;
 
Враховано Пропонується доповнити підставу для проведення фактичної перевірки перевіркою наявності обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками.   
    -83- Кришин О.Ю.
Розділ І законопроекту після пункту 1 доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
«3. У статті 103:
1) абзац перший пункту 103.2 доповнити новим реченням такого змісту:
«У разі отримання синдикованого фінансового кредиту особа (податковий агент) застосовує ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України, на дату виплати відсотків або інших доходів, отриманих із джерел в Україні, учасникам синдикату кредиторів, з урахуванням того, резидентом якої юрисдикції є кожен учасник синдикованого кредиту та пропорційно його частці у межах кредитного договору, за умови, що він є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу, незалежно від того, чи сплачується через агента чи напряму»;
2) у пункті 103.7 слова «здійсненні банками та фінансовими установами» замінити словами «юридичними особами – резидентами».
 
Враховано Пропонується ввести спеціальну норму щодо можливості застосування положень конвенцій про подвійне оподаткування з країною кожного кредитора у випадку сплати відсотків за синдикованими кредитами через організатора (агента) такого кредиту   
    -84- Головко М.Й.
Доповнити Розділ І законопроекту новим пунктом такого змісту:
«2. У статті 103:
1) абзац перший пункту 103.2 доповнити новим реченням такого змісту: «У разі отримання синдикованого фінансового кредиту особа (податковий агент) застосовує ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України, на дату виплати відсотків або інших доходів, отриманих із джерел в Україні, учасникам синдикату кредиторів, з урахуванням того, резидентом якої юрисдикції є кожен учасник синдикованого кредиту та пропорційно його частці у межах кредитного договору, за умови, що він є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу, незалежно від того, чи сплачується через агента чи напряму»;
2) у пункті 103.7 слова «здійсненні банками та фінансовими установами» замінити словами «юридичними особами – резидентами».
 
Враховано Пропонується ввести спеціальну норму щодо можливості застосування положень конвенцій про подвійне оподаткування з країною кожного кредитора у випадку сплати відсотків за синдикованими кредитами через організатора (агента) такого кредиту   
    -85- Продан О.П.
Після пункту 1 розділу І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«4. Статтю 126 доповнити новим пунктом 126.3 наступного змісту:
«126.3. У разі, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) фізичній особі податкове/податкові повідомлення-рішення з податку на майно у строки, встановлені відповідними нормами цього Кодексу, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.
 
Враховано Пропонується не притягувати до відповідальності платників місцевих податків у разі не отримання ними повідомлення-рішення   
    -86- Южаніна Н.П.
Розділ І законопроекту після пункту 1 доповнити новим пунктом такого змісту:
Статтю 128--1 викласти в такій редакції:
«Стаття 128--1. Порушення правил обліку, виробництва та обігу пального на акцизних складах
128--1.1. Відсутність витратомірів-лічильників та/або рівномірів-лічильників на акцизних складах, на яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального та/або відпуск такого пального без наявності витратомірів-лічильників та/або рівномірів-лічильників,-
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року на кожний кубічний метр об’єму резервуарів, на яких не встановлено витратомірів-лічильників та/або рівномірів-лічильників, але не менше 15000 гривень;
Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених абзацом першим цього пункту тягне за собою призупинення реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального до моменту обладнання акцизного складу витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками.»
 
Враховано Пропонується встановити відповідальність за відсутність витратомірів-лічильників та/або рівномірів-лічильників та/або відпуск такого пального без їх наявності на акцизних складах.   
    -87- Продан О.П.
5. Абзац перший підпункту 133.4.3 пункту 133.4 статті 133 після слів «У разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених цим пунктом,» доповнити словами та цифрами «а для релігійної організації вимог, визначених абзацом другим підпункту 133.4.1 і підпункту 133.4.2 цього пункту».
 
Враховано ередбачається, що відповідальність у вигляді виключення із Реєстру неприбуткових організацій, на відміну від інших неприбуткових організацій, для релігійних організацій наступає лише у разі порушення вимог щодо утворення і реєстрації в порядку визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, а також вимог щодо використання отриманих доходів (прибутків).   
    -88- Різаненко П.О.
Розділ І проекту Закону доповнити новим пунктом після пункту першого і відповідно пункти другий – тринадцятий вважати пунктами третім – чотирнадцятим:
«2. У статті 139:
1)У підпункті 139.3.1 пункту 139.3 статті 139 слова «резерв, сформований у зв’язку із знеціненням (зменшенням корисності) активів» замінити на слова «резерв за активами»;
2)Підпункти перший та другий підпункту 139.3.3 пункту 139.3 статті 139 викласти у наступній редакції:
«1) на суму використання резерву для списання (відшкодування) активу, який не відповідає ознакам, визначеним підпунктом 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу;
2) на суму використання резерву у зв’язку із припиненням визнання активу при прощенні заборгованості фізичних осіб, які є пов’язаними з таким кредитором або перебувають з таким кредитором у трудових відносинах, або перебували з таким кредитором у трудових відносинах, і період між датою припинення трудових відносин таких осіб та датою прощення їх заборгованості не перевищує три роки.
Сума використання резерву у зв’язку із припиненням визнання активу при прощенні кредитором заборгованості інших осіб, не визначеним пп.2) даного підпункту, не змінює фінансовий результат до оподаткування.».
3)Підпункти перший та третій підпункту 139.3.4. пункту 139.3 статті 139 виключити. Відповідно внести зміни у нумерацію підпунктів.
 
Враховано    
    -89- Головко М.Й.
Доповнити Розділ І законопроекту новим пунктом такого змісту:
«У підпункті 140.4.1 пункту 140.4 слова «платників єдиного податку четвертої групи» та «та платників єдиного податку» виключити;
підпункт 140.5.12 пункту 140.5 доповнити новим реченням такого змісту: «Положення цього підпункту не поширюються на платників податків, які були платниками єдиного податку четвертої групи».
 
Враховано    
    -90- Кришин О.Ю.
Розділ І законопроекту після пункту 1 доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
«4. У статті 140:
у підпункті 140.4.1 пункту 140.4 слова «четвертої групи» та «та платників єдиного податку» виключити;
підпункт 140.5.12 пункту 140.5 доповнити новим реченням такого змісту:
«Положення цього підпункту не поширюються на платників податків, які були платниками єдиного податку четвертої групи».
У зв’язку з чим, пункти 2-13 розділу І законопроекту вважати пунктами 5-16.
 
Враховано по суті   
    -91- Острікова Т.Г.
Пункт 140.5.1 статті 140.5 викласти в наступній редакції:
«140.5.1. на суму перевищення ціни, визначеної за принципом "витягнутої руки", над договірною (контрактною) вартістю (вартістю за якою відповідна операція повинна відображатись при формуванні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку) реалізованих товарів (робіт, послуг) при здійсненні контрольованих операцій у випадках, визначених статтею 39 цього Кодексу;
Норми цього підпункту застосовуються за результатами податкового (звітного) року.»
 
Враховано    
    -92- Острікова Т.Г.
Підпункт 140.5.2 статті 140.5 викласти в наступній редакції:
«на суму перевищення договірної (контрактної) вартості (вартості за якою відповідна операція повинна відображатись при формуванні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку) придбаних товарів (робіт, послуг) над ціною, визначеною за принципом "витягнутої руки", при здійсненні контрольованих операцій у випадках, визначених статтею 39 цього Кодексу;
Норми цього підпункту застосовуються за результатами податкового (звітного) року.»
 
Враховано    
    -93- Острікова Т.Г.
Підпункт 140.5.4 статті 140.5 викласти в наступній редакції:
«на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім операцій, зазначених у пункті 140.2 та підпункті 140.5.6 цього пункту, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу), придбаних у:
неприбуткових організацій, внесених до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого придбання, крім випадків, коли сума вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у таких організацій, сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 25 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, та крім бюджетних установ і неприбуткової організації, яка є об'єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об'єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону;
нерезидентів (у тому числі пов'язаних осіб - нерезидентів), зареєстрованих у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу;
нерезидентів, організаційно-правова форма яких включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту «г» підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.
Вимоги цього підпункту не застосовуються платником податку, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом "витягнутої руки", відповідно до процедури, встановленої статтею 39 цього Кодексу, але без подання звіту.
При цьому, якщо ціна придбання товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг перевищує їх ціну, визначену відповідно до принципу "витягнутої руки", встановленого статтею 39 цього Кодексу, коригування фінансового результату до оподаткування здійснюється на розмір різниці між вартістю придбання та вартістю, визначеною виходячи з рівня ціни, визначеної за принципом "витягнутої руки".»
 
Враховано    
    -94- Герега О.В.
Пункт І Розділу І законопроекту доповнити підпунктом 3 такого змісту:
Пункт І Розділу І законопроекту доповнити підпунктом 3 такого змісту:
«Підпункт 140.5.9. пункту 140.5 статті 140 після слів «відповідно до закону» добавити словами і цифрами:
«та неприбуткових організацій, до яких застосовуються положення підпункту 140.5.13 цього пункту»«
«Пункт 140.5. статті 140 Розділу ІІІ доповнити підпунктом 140.5.13 такого змісту:
«140.5.13. на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року суб’єктам сфери фізичної культури і спорту, а саме, дитячо-юнацьким спортивним школам, центрам олімпійської підготовки, школам вищої спортивної майстерності, центрам фізичної культури і спорту інвалідів, спортивним федераціям з олімпійських видів спорту, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг у розмірі, що перевищує 15 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.»
 
Враховано з редакційним уточненням Комітету   
    -95- Курячий М.П.
Лаврик М.І.
Підпункт 140.5.10. пункту 140.1 статті 140 Податкового кодексу України доповнити новим абзацом такого змісту:
„на суму повної або часткової компенсації вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років роботодавцем, який є платником податку на прибуток, у разі, якщо така компенсація відповідно до цього Кодексу не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи - платника податку на доходи фізичних осіб;».
 
Враховано з редакційним уточненням Комітету   
    -96- Острікова Т.Г.
Підпункт 141.4.7 статті 141 викласти в наступній редакції:
«Суми прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються в загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який провадить свою діяльність незалежно від такого нерезидента.
У разі якщо нерезидент провадить свою діяльність в Україні та за її межами і при цьому не визначає прибуток від своєї діяльності, що ведеться ним через постійне представництво в Україні, сума прибутку, що підлягає оподаткуванню в Україні, визначається на підставі складення нерезидентом окремого балансу фінансово-господарської діяльності, погодженого з контролюючим органом за місцезнаходженням постійного представництва, з урахуванням вимог, визначених статтею 39 цього Кодексу.
У разі неможливості визначити шляхом прямого підрахування прибуток, отриманий нерезидентами з джерелом його походження з України, оподатковуваний прибуток визначається контролюючим органом як різниця між доходом та витратами, визначеними шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7 з урахуванням вимог, визначених статтею 39 цього Кодексу.»
 
Враховано    
    -97- Курячий М.П.
Лаврик М.І.
Підпункт 165.1.35 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України доповнити новим абзацом такого змісту:
„вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його членів сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік та за умови, якщо вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року;».
 
Враховано з урахуванням редакційного уточнення Комітету   
    -98- Герега О.В.
Пункт І Розділу І законопроекту доповнити підпунктом 4 такого змісту:
Пункт І Розділу І законопроекту доповнити підпунктом 4 такого змісту:
«Пункт 165.1. статті 165 Розділу ІV доповнити підпунктом 165.1.60 такого змісту:
165.1.60. сума коштів, отриманих призерами спортивних змагань міжнародного рівня (протягом 365 днів з дня проведення такого змагання), спортсменами національних збірних України, у тому числі спортсменами – інвалідами від юридичних осіб для стимулювання спортивних досягнень у розмірі, який не перевищує щомісячно семи мінімальних заробітних плат, встановленої на 1 січня звітного податкового року.
Умови цього підпункту не розповсюджується на виплату коштів юридичною особою платнику податку, який перебуває з цією ж юридичною особою у відносинах згідно з трудовим або цивільно-правовим договором.
У разі отримання платником податку таких коштів, сума яких протягом звітного податкового року за будь-який місяць перевищить граничний розмір, установлений цим підпунктом, платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію та самостійно сплатити податок з суми перевищення за такий місяць в терміни та в порядку визначені цим розділом.
 
Відхилено Пропонується звільнити від оподаткування ПДФО виплати юр. особами на користь спортсменів сум коштів в розмірі, що не перевищує 7 мін. зп. на місяць (близько 1 тис. дол.)   
    -99- Курячий М.П.
Розділ І Законопроекту доповнити новим пунктом другим такого змісту:
«2. У статті 172:
1)у пункті 172.3:
абзац перший після слів «відповідно до закону» доповнити словами «та зареєстрованої в єдиній базі даних звітів про оцінку.».
пункт 172.3 доповнити новим абзацом другим такого змісту:
«Єдина база даних звітів про оцінку – інформаційно-телекомунікаційна система, до складу якої входять база даних та модуль електронного визначення оціночної вартості (з метою перевірки вартості об’єктів оподаткування, внесеної суб’єктом оціночної діяльності). Єдина база даних звітів про оцінку забезпечує розміщення, створення, зберігання та оприлюднення всієї інформації про об’єкт нерухомості та його вартість, електронне визначення оціночної вартості, автоматичний обмін інформацією і документами з авторизованими електронними майданчиками та користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет.
Порядок ведення єдиної бази даних звітів про оцінку затверджується Фондом державного майна. Внесення інформації зі звітів про оцінку до єдиної бази даних звітів про оцінку здійснюється суб’єктами оціночної діяльності через авторизовані електронні майданчики. Авторизований електронний майданчик - авторизована Фондом державного майна інформаційно-телекомунікаційна система, яка має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю відповідно до Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» та забезпечує реєстрацію суб’єктів оціночної діяльності, розміщення, отримання і передавання інформації та документів (без попередньої ідентифікації суб’єкта оціночної діяльності) до єдиної бази даних звітів про оцінку з метою перевірки оціночної вартості об’єкта нерухомості, користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет. Порядок авторизації електронних майданчиків затверджується спільним рішенням Фонду державного майна та спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань організації спеціального зв'язку та захисту інформації.
Єдина база даних звітів про оцінку повинна забезпечити збереження та належний захист усієї інформації щодо об’єктів нерухомості, оціночна вартість яких визначається та перевіряється, можливість доступу до цієї інформації нотаріусів та контролюючих органів в межах повноважень. Належний захист забезпечується за умови автоматичного обміну інформацією та документами між єдиною базою даних звітів про оцінку та авторизованими електронними майданчиками, які мають комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю відповідно до Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах». Єдина база даних звітів про оцінку здійснює моніторинг звіту про оцінку на предмет відсутності порушень при його складанні та, в разі його повноти, правильності та відповідності, в тому числі відповідності оціночної вартості майна, майнових прав ринковим цінам, - реєструє звіт про оцінку з присвоєнням йому унікального номеру. Після присвоєння унікального номеру здійснюється автоматизована ідентифікація суб’єкта оціночної діяльності. В разі виявлення недоліків та/або порушень при складанні звіту про оцінку, в тому числі невідповідності оціночної вартості майна, майнових прав ринковим цінам, єдина база даних звітів про оцінку автоматично відмовляє у його реєстрації. Суб’єкт оціночної діяльності, який не погоджується з результатами перевірки оціночної вартості єдиною базою даних звітів про оцінку, має право протягом 10 днів звернутись із заявою до Фонду державного майна про здійснення рецензування звіту про оцінку відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність». Фонд державного майна розглядає таку заяву не більше 5 днів.
Звіт про оцінку, не зареєстрований в єдиній базі даних звітів про оцінку, без присвоєного унікального номера відповідно до вимог цієї статті, є недійсним.
Під час посвідчення правочинів, для яких передбачено чинним законодавством України отримання нотаріусом звіту про оцінку, нотаріус перевіряє реєстрацію такого звіту в єдиній базі даних звітів про оцінку та наявність присвоєного йому унікального номеру.».
2) в абзаці першому пункту 172.4. після слів «нерухомого майна» доповнити словами « (зареєстрованої відповідно до п. 172.3 цієї статті)».
В’язку з цим пункти 2-13 вважати пунктами 3-14.
 
Враховано    
    -100- Сидорчук В.В.
У Розділу І законопроекту:
У пункті 181.1 статті 181 цифру «1000000» замінити на цифру «3000000».
 
Відхилено ропонується підвищити з 1 млн. грн. до 3 млн.грн. граничний поріг для обов’язкової реєстрації платником ПДВ   
    -101- Данченко О.І.
Матузко О.О.
Опанасенко О.В.
Після пункту 1 розділу І законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. У пункті 185.1 статті 185:
доповнити новим пунктом «є» такого змісту:
«є) постачання послуг міжнародного електрозв’язку та міжнародного роумінгу, які надають оператори телекомунікацій України на користь іноземних операторів телекомунікацій».
 
Відхилено метою запровадження ставки ПДВ 0 % для послуг міжнародного електрозв’язку та міжнародного роумінгу пропонується окремо визначити, що такі послуги є об’єктом оподаткування ПДВ   
    -102- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
Пункт 189.9. статті 189 після словосполучення «невиробничі засоби» доповнити фразою «товари або матеріальні цінності» по всьому тексту пункту у відповідних відмінках.
 
Відхилено ропонується порядок податкового обліку ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника поширити і на ліквідацію товарів за самостійним рішенням платника   
    -103- Денисенко В.І.
У статті 191:
у статті 191:
1) підпункт 191.1.1 пункту 191.1 викласти в такій редакції:
«191.1.1. У разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, несупроводжуваному багажі базою оподаткування є їх митна вартість (для юридичних осіб) або фактурна вартість (для фізичних осіб), визначена відповідно до статей 234 та 374 Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті.»;
2) у пункті 191.2:
підпункт 191.2.1 виключити;
доповнити підпункт 191.2.3 пункту 191.2 абзацом такого змісту:
«У разі ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті».
 
Враховано частково з урахуванням редакційного уточнення Комітету   
    -104- Кобцев М.В.
У Податковому кодексі України абзац другий підпункту «в» пункту 193.1 статті 193 викласти у наступній редакції:
"постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні".
 
Враховано ропонується поширити ставку ПДВ 7% на постачання на митній території України та ввезення на митну територію України всіх медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні, зараз 7 % застосовується тільки до медичних виробів за переліком, встановленим КМУ   
    -105- Данченко О.І.
Матузко О.О.
Опанасенко О.В.
Після пункту 1 розділу І законопроекту доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
Після пункту 1 розділу І законопроекту доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
«3. У підпункті 195.1.3. пункту 195.1 статті 195:
доповнити пунктом «ґ» такого змісту:
«ґ) постачання послуг міжнародного електрозв’язку та міжнародного роумінгу, які надають оператори телекомунікацій України на користь іноземних операторів телекомунікацій».
 
Відхилено ропонується встановити ставку ПДВ 0 % для постачання послуг міжнародного електрозв’язку та міжнародного роумінгу, які надають оператори телекомунікацій України на користь іноземних операторів телекомунікацій. Зараз такі послуги не є об’єктом оподаткування і не оподатковуються ПДВ без права на бюджетне відшкодування   
    -106- Денисенко В.І.
Підпункти 196.1.17 і 196.1.18 пункту 196.1 статті 196 викласти в такій редакції:
Підпункти 196.1.17 і 196.1.18 пункту 196.1 статті 196 викласти в такій редакції:
«196.1.17. ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро у несупроводжуваному багажі;
ввезення на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача (юридичної особи) в одній депеші у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника у міжнародних експрес-відправленнях;
ввезення на митну територію України на адресу одного одержувача (фізичної особи) у перших трьох міжнародних поштових та/або міжнародних експрес-відправленнях протягом одного календарного місяця товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, в одній депеші у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника у міжнародних експрес-відправленнях;
196.1.18. ввезення на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення;
ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин;
ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 50 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин.».
 
Враховано частково    
    -107- Острікова Т.Г.
Замінити у підпункті 197.1.25 пункту 197.1 статті 197 слово «книжок» словами «книжкових видань» та викласти в наступній редакції:
197.1. Звільняються від оподаткування операції з:
197.1.25. постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжкових видань, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва на митній території України.
 
Враховано з урахуванням редакційної правки Комітету Пропонується у тексті пільги з ПДВ для друкованих засобів слово «книжок» замінити словами «книжкових видань»   
    -108- Кришин О.Ю.
Статтю 197 Податкового кодексу України доповнити новим пунктом 197.25. такого змісту:
«197.25. Звільняються від оподаткування операції із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту
важких дистилятів (коди 2710 19 31 01, 2710 19 31 10, 2710 19 31 20, 2710 19 31 30 згідно з ),
легких дистилятів (коди 2710 12 11 10, 2710 12 11 20, 2710 12 11 90 згідно з УКТ ЗЕД),
скраплених газів (коди 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД) з метою їх використання як сировини для виробництва етилену в межах квот встановлених ст.229.3 ПК України
речовин (коди 2707 10 90 00, 2707 50 90 00, 2710 12 90 00, 2711 19 00 00, 2905 11 00 00, згідно з УКТ ЗЕД) з метою їх використання як сировини в хімічній промисловості в межах квот встановлених ст.229.7 Податкового Кодексу України.»
 
Відхилено ропонується звільнити від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту: важких дистилятів; легких дистилятів; скрапленого газу; речовин   
    -109- Мушак О.П.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. У пункті 198.5 статті 198 слова « (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту)» замінити словами «при придбанні/виготовленні яких, суми податку були включені до складу податкового кредиту».
 
Враховано з урахуванням редакційної правки Комітету Пропонується уточнити, що нарахування податкових зобов’язань з ПДВ по товарах, які використовуються у звільнених від ПДВ, здійснюється якщо такі товари були придбані з ПДВ і по ним було сформовано податковий кредит.   
    -110- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
у статті 198:
а) у абзаці першому пункту 198.5. фразу « (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, – у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі» замінити фразою «– у разі якщо у зв’язку з придбанням або виготовленням суми податку були включені до складу податкового кредиту, а також за умови»;
б) у підпункті «а» пункту 198.5. фразу «або місце постачання яких розташоване за межами митної території України» – виключити;
в) підпункт «а» пункту 198.5 після словосполучення «в операціях» доповнити словосполученням «постачання товарів або постачання послуг»;
 
Враховано частково в редакції попередньої правки Пропонується уточнити, що нарахування податкових зобов’язань з ПДВ по товарах, які використовуються у звільнених від ПДВ, здійснюється якщо такі товари були придбані з ПДВ і по ним було сформовано податковий кредит.   
    -111- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
у статті 198:
«г) у абзаці четвертому пункту 198.6 перше речення викласти в наступній редакції:
«У разі якщо платник податку не включив до податкового кредиту у звітному періоді, на який припадає дата віднесення сум податку до податкового кредиту, суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, з дати виникнення права на податковий кредит.»;
ґ) у абзаці п’ятому пункту 198.6. фразу «але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних» замінити фразою «або не пізніше 365 календарного дня з дати виникнення права на податковий кредит».
 
Відхилено Пропонується продовжити термін для включення до податкового кредиту сум ПДВ   
    -112- Данченко О.І.
Матузко О.О.
Опанасенко О.В.
Після пункту 1 розділу І законопроекту доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
«4. У пункті 198.5 статті 198:
у підпункті «а» після слів «за межами митної території України» доповнити знаком та словами «, за виключенням послуг, які оподатковуються за нульовою ставкою згідно підпункту 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 цього Кодексу»;
у підпункті «б» після слів та знаку «передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього Кодексу)» доповнити словами «за виключенням послуг, які оподатковуються за нульовою ставкою згідно підпункту 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 цього Кодексу».
У зв’язку з чим пункти 2-13 вважати відповідно пунктами 5-16.
 
Відхилено Пропонується не нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ по товарах, які використовуються у операціях, які оподатковуються за ставкою ПДВ 0 %   
    -113- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
Пункт 199.6. статті 199 доповнити абзацами п’ятим-шостим такого змісту:
«проведення операцій, продажу (погашення, викупу) за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб'єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, органами місцевого самоврядування відповідно до закону, включаючи інвестиційні та іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, деривативи, а також корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах; обміну зазначених цінних паперів та корпоративних прав, виражених в інших, ніж цінні папери, формах, на інші цінні папери, корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах;
проведення операцій, з відступлення права вимоги, переведення боргу, торгівлі за грошові кошти або цінні папери борговими зобов'язаннями (вимогами), проведення факторингових операцій, якщо об’єктом боргу є валютні цінності, цінні папери.».
 
Відхилено Пропонується не застосовувати правила пропорційного віднесення сум ПДВ до податкового кредиту для окремих фінансових операцій   
    -114- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
У статті 200--1:
а) у підпункті «а» пункту 200--1.4. фразу «власного поточного рахунку платника» замінити словосполученням «банківських рахунків»;
б) у підпункті «б» пункту 200--1.4. фразу «власного поточного рахунку платника» замінити словосполученням «банківських рахунків»;
 
Враховано з урахуванням редакційної правки Комітету   
    -115- Мушак О.П.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
«3. У пункті 201.10 статті 210 доповнити новим абзацом сімнадцятим такого змісту:
«для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем)».
 
Враховано    
    -116- Кришин О.Ю.
пункт 201.16 статті 201 викласти у наступній редакції:
«201.16. Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, та на підставах, визначеному Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано    
    -117- Кришин О.Ю.
У підпункті 213.3.5 пункту 213.3 статті 213:
перше речення доповнити словами та цифрами "та бензолу (за кодом 2902 20 00 00 згідно з УКТ ЗЕД);
речення друге доповнити словами та цифрами " (крім товарів (продукції) за кодами 2707 10 90 00, 2707 50 90 00, 2710 12 90 00 та 2711 19 00 00 згідно з УКТ ЗЕД).
 
Враховано ропонується звільнити від оподаткування акцизним податком операції з передачі в межах одного підприємства підакцизної сировини для виробництва не підакцизного бензолу   
    -118- Кришин О.Ю.
Статтю 213.3 доповнити новим пунктом 213.3.14 такого змісту:
«213.3.14. передачі в межах однієї юридичної особи підакцизних товарів (продукції, речовин), вироблених такою юридичною особою на митній території України, що утворились при виробництві етилену та у виробництві в хімічній промисловості.»
 
Враховано по суті Пропонується реалізацію вироблених в Україні юридичною особою підакцизних товарів, що використовуються в якості сировини для виробництва етилену та у хімічній промисловості цією юридичною особою звільнити від оподаткування акцизним податком   
14. 2. У статті 215:
 
-119- Кривенко В.В.
Доповнити пункт 2 новим підпунктом 1 такого змісту:
«1) абзац другий пункту 215.1 після слова «пиво» доповнити словами « (крім квасу "живого" бродіння)».
У зв’язку з цим підпункт 1 пункту 2 розділу І законопроекту вважати підпунктом 2.
 
Враховано   33. У статті 215:
абзац другий пункту 215.1 після слова «пиво» доповнити словами « (крім квасу "живого" бродіння)»;
 
15. 1) у пункті 215.3:
 
-120- Южаніна Н.П.
Підпункт 1 пункту 2 Розділу І законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«У таблиці підпункту 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 після слів «тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об’ємних одиниць (без додання спирту)» доповнити словами «суміші таких зброджених напоїв та суміші таких зброджених напоїв з безалкогольними напоями з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об’ємних одиниць (без додання спирту)»;
 
Враховано   у пункті 215.3:
у таблиці підпункту 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 після слів «тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об’ємних одиниць (без додання спирту)» доповнити словами «суміші таких зброджених напоїв та суміші таких зброджених напоїв з безалкогольними напоями з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об’ємних одиниць (без додання спирту)»;
 
16. підпункт 215.3.2 викласти в такій редакції:
 
-121- Головко М.Й.
В підпункті 3 пункту 2 статті 215 Податкового кодексу підвищити ставки акцизного податку в два рази в порівнянні зі ставками, викладеними в законопроекті, прийнятому в першому читанні.
 
Відхилено   підпункт 215.3.2 викласти в такій редакції:
 
17. «215.3.2. тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну:
 
   «215.3.2. тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну:
 
18. Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
2401
Тютюнова сировина
Тютюнові відходи
гривень за 1 кілограм (нетто)*
2601,91
2402 10 00 00
Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну
гривень за 1 кілограм (нетто)*
2601,91
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
2071,01
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
2071,01
2403
Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції
гривень за 1 кілограм (нетто)*
2601,91
 
   Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
2401
Тютюнова сировина
Тютюнові відходи
гривень за 1 кілограм (нетто)*
2601,91
2402 10 00 00
Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну
гривень за 1 кілограм (нетто)*
2601,91
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
2071,01
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
2071,01
2403
Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції
гривень за 1 кілограм (нетто)*
2601,91
 
19. ________________________
 
   ____________
 
20. * Вагою нетто вважається вага товару (продукції) без урахування ваги будь-якої тари чи упаковки. У разі, якщо складовими частинами (елементами) підакцизного товару (продукції) є сукупно підакцизні товари (продукції) та інші види продукції, для цілей оподаткування акцизним податком врахуванню підлягає лише вага тих складових частин (елементів), які належать до підакцизних товарів (продукції)»;
 
   * Вагою нетто вважається вага товару (продукції) без урахування ваги будь-якої тари чи упаковки. У разі, якщо складовими частинами (елементами) підакцизного товару (продукції) є сукупно підакцизні товари (продукції) та інші види продукції, для цілей оподаткування акцизним податком врахуванню підлягає лише вага тих складових частин (елементів), які належать до підакцизних товарів (продукції)»;
 
21. доповнити підпунктом 215.3.2-1 такого змісту:
 
   доповнити підпунктом 215.3.2-1 такого змісту:
 
22. «215.3.2-1. сигарети та цигарки:
 
-122- Головко М.Й.
В підпункті 2 пункту 3 статті 215 цифру «12» замінити цифрою «15»
 
Відхилено ропонується підвищити адвалорну ставку акцизного податку на тютюнові вироби на 3 відсоткових пункти  «215.3.2-1. сигарети та цигарки:
 
23. Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
відсотків
12
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
відсотків
12»;
підпункт 215.3.3 викласти в такій редакції:
«215.3.3. мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
2770,50
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
2770,50».
 
-123- Мусій О.С.
У абзаці другому підпункту 1 пункту 2 розділу І у всіх випадках цифри «12» замінити цифрами «15».
 
Відхилено Пропонується підвищити адвалорну ставку акцизного податку на тютюнові вироби на 3 відсоткових пункти  Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
відсотків
12
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
відсотків
12»;
підпункт 215.3.3 викласти в такій редакції:
«215.3.3. мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
2770,50
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
2770,50».
 
    -124- Дзюблик П.В.
Абзаци шостий-одинадцятий пункту 2 (щодо редакції підпунктів 215.3.2-1 та 215.3.3 пункту 215.3 статті 215) розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«доповнити підпунктом 215.3.2-1 такого змісту:
«215.3.2-1. сигарети та цигарки:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД Одиниця виміруСтавки податку
2402 20 90 10Сигарети без фільтра, цигаркивідсотків10
2402 20 90 20Сигарети з фільтромвідсотків10»;
підпункт 215.3.3 викласти в такій редакції:
«215.3.3. мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОпис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОдиниця виміруСтавки податку
2402 20 90 10Сигарети без фільтра, цигаркигривень за 1000 штук 3110,34
2402 20 90 20Сигарети з фільтромгривень за 1000 штук 3110,34».
 
Відхилено Пропонується знизити адвалорну ставку акцизного податку на тютюнові вироби на 2 відсоткових пункти та збільшити мінімальне податкове зобов’язання на 339,84 гривень.   
24. 3. Статтю 221 доповнити пунктом 221.6 такого змісту:
 
   34. Статтю 221 доповнити пунктом 221.6 такого змісту:
 
25. «221.6. Частка загальної суми податкових зобов’язань з акцизного податку на сигарети повинна складати не менше 60% від середньозваженої роздрібної ціни продажу сигарет.
 
   «221.6. Частка загальної суми податкових зобов’язань з акцизного податку на сигарети повинна складати не менше 60% від середньозваженої роздрібної ціни продажу сигарет.
 
26. У разі, якщо частка загальної суми податкових зобов’язань з акцизного податку на сигарети за попередній рік менша ніж 60% від середньозваженої роздрібної ціни продажу сигарет за той же рік, під час визначення податкового зобов’язання на сигарети за кодами УКТ ЗЕД 2402 20 90 10, 2402 20 90 20, з 01 квітня до 31 грудня поточного року сума акцизного податку не повинна бути меншою встановленого мінімального акцизного податкового зобов’язання помноженого на коефіцієнт 1, 1».
 
-125- Кобцев М.В.
Розділ Ізаконопроекту доповнити пунктом 4 такого змісту:
«4. В абзаці другому підпункту 222.1.2 пункту 222.1 статті 222 слово «п’яти» замінити словом «п’ятнадцяти».
Пункти 4-13 розділу І законопроекту вважати відповідно пунктами 5-14.
 
Враховано   У разі, якщо частка загальної суми податкових зобов’язань з акцизного податку на сигарети за попередній рік менша ніж 60% від середньозваженої роздрібної ціни продажу сигарет за той же рік, під час визначення податкового зобов’язання на сигарети за кодами УКТ ЗЕД 2402 20 90 10, 2402 20 90 20, з 01 квітня до 31 грудня поточного року сума акцизного податку не повинна бути меншою встановленого мінімального акцизного податкового зобов’язання помноженого на коефіцієнт 1, 1».
35. В абзаці другому підпункту 222.1.2 пункту 222.1 статті 222 слово «п’яти» замінити словом «п’ятнадцяти».
36. Пункт 226.4 статті 226 доповнити абзацом другим такого змісту:
«Марки акцизного податку для вироблених в Україні тютюнових виробів за кодом УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 та 2402 20 90 10 відрізняються від марок акцизного податку для вироблених в Україні інших тютюнових виробів дизайном і кольором. Марки акцизного податку для ввезених в Україну тютюнових виробів за кодом УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 та 2402 20 90 10 відрізняються від марок акцизного податку для ввезених в Україну інших тютюнових виробів дизайном і кольором».
37. У пункті 227.5 статті 227 слова і цифри «пунктом 219.1 статті 219 цього Кодексу» замінити словами «митним законодавством».
38. У статті 229:
підпункт 229.3.7 пункт 229.3 викласти в такій редакції:
«229.3.7. Підставою для митного оформлення легких дистилятів (код 2710 12 11 10, 2710 12 11 20, 2710 12 11 90 згідно з УКТ ЗЕД) та важких дистилятів (коди 2710 19 31 01, 2710 19 31 10, 2710 19 31 20, 2710 19 31 30 згідно з УКТ ЗЕД), а також скрапленого газу (коди 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00 згідно з УКТ ЗЕД) та бутану, ізобутану (код 2901 10 00 10 згідно з УКТ ЗЕД), що ввозяться на митну територію України з метою використання у виробництві етилену, є подання виробником етилену контролюючому органу, який здійснює митне оформлення, в порядку передбаченому Митним кодексом України, засобами електронного зв’язку копії податкового векселя, авальованого банком та взятого на облік контролюючим органом»;
в абзаці третьому підпункту 229.6.1 пункту 229.6 слова «у рамках єдиного технологічного циклу» виключити;
підпункт 229.7.6 пункт 229.7 викласти в такій редакції:
«229.7.6 Підставою для митного оформлення речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, які ввозяться на митну територію України з метою використання в хімічній промисловості, є подання виробником контролюючому органу, який здійснює митне оформлення, в порядку передбаченому Митним кодексом України, засобами електронного зв’язку копії податкового векселя, авальованого банком та взятого на облік контролюючим органом»;
 
    -126- Продан О.П.
Після пункту 3 розділу І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«7. У абзаці другому підпункту 222.1.2 пункту 222.1 статті 222 слова «протягом п’яти робочих днів» замінити словом «протягом п’ятнадцяти робочих днів».
У зв’язку з цим, пункти 4-13 розділу І законопроекту відповідно вважати пунктами 8-17 розділу І законопроекту.
 
Враховано по суті   
    -127- Козаченко Л.П.
Доповнити законопроект новими пунктами 4 та 5 такого змісту:
«4. У абзаці другому підпункту 222.1.2 пункту 222.1 статті 222 слово «п’яти» замінити «п’ятнадцяти»;
 
Враховано по суті   
    -128- Кобцев М.В.
Розділ Ізаконопроекту доповнити пунктом 4 такого змісту:
«4. Пункт 226.4 статті 226 доповнити абзацом другим такого змісту:
«Марки акцизного податку для вироблених в Україні тютюнових виробів за кодом УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 та 2402 20 90 10 відрізняються від марок акцизного податку для вироблених в Україні інших тютюнових виробів дизайном і кольором. Марки акцизного податку для ввезених в Україну тютюнових виробів за кодом УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 та 2402 20 90 10 відрізняються від марок акцизного податку для ввезених в Україну інших тютюнових виробів дизайном і кольором».
Набрання чинності з 1 липня 2018 року.
Пункти 4-13 розділу І законопроекту вважати відповідно пунктами 5-14.
 
Враховано    
    -129- Козаченко Л.П.
Доповнити законопроект новими пунктами 4 та 5 такого змісту:
«5. Пункт 226.4 статті 226 новим абзацом такого змісту:
«Марки акцизного податку для вироблених в Україні тютюнових виробів за кодом УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 та 2402 20 90 10 відрізняються від марок акцизного податку для вироблених в Україні інших тютюнових виробів дизайном і кольором. Марки акцизного податку для ввезених в Україну тютюнових виробів за кодом УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 та 2402 20 90 10 відрізняються від марок акцизного податку для ввезених в Україну інших тютюнових виробів дизайном і кольором».».
У зв’язку з цим, пункти 4-13 розділу І законопроекту відповідно вважати пунктами 6-15 розділу І законопроекту.
 
Враховано    
    -130- Южаніна Н.П.
Розділ Ізаконопроекту доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
«У пункті 227.5 статті 227 слова і цифри «пунктом 219.1 статті 219 цього Кодексу» замінити словами «митним законодавством».
У зв’язку з цим, пункти 4-13 вважати пунктами 5-14 розділу І законопроекту.
 
Враховано    
    -131- Кришин О.Ю.
Пункт 229.2.1 статті 229 Податкового кодексу України викласти в наступній редакції:
«229.2.1. Легкі дистиляти (код 2710 12 11 10, 2710 12 11 20, 2710 12 11 90 згідно з ) та важкі дистиляти (коди 2710 19 31 01, 2710 19 31 10, 2710 19 31 20, 2710 19 31 30 згідно з ), а також скраплений газ (коди 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00 згідно з УКТ ЗЕД) та бутан, ізобутан (код 2901 10 00 10 згідно з ) можуть бути реалізованими у якості сировини для виробництва етилену за нульовою ставкою акцизного податку.»
 
Відхилено ропонується розширити перелік вироблених в Україні нафтопродуктів в якості сировини для виробництва етилену за нульовою ставкою акцизного податку із застосування вексельної форми гарантування сплати податку   
    -132- Кришин О.Ю.
Внести зміни в підпункт 229.2.8 пункт 229.2, підпункт 229.3.10 пункт 229.3, підпункт 229.6.7 пункт 229.6, підпункт 229.7.9 пункту 229.7 статті 229 шляхом викладення даних пунктів в наступній редакції:
«Векселедержателем є контролюючий орган за місцем знаходженням векселедавця-виробника. Облік та погашенню податкових векселів здійснюється податковим постом контролюючого органу за місцем знаходження векселедавця-виробника».
 
Відхилено    
    -133- Кришин О.Ю.
Внести зміни в підпункт 229.3.7 пункт 229.3 статті 229 виклавши його в наступній редакції:
«Підставою для митного оформлення легких дистилятів (код 2710 12 11 10, 2710 12 11 20, 2710 12 11 90 згідно з УКТ ЗЕД) та важких дистилятів (коди 2710 19 31 01, 2710 19 31 10, 2710 19 31 20, 2710 19 31 30 згідно з УКТ ЗЕД), а також скрапленого газу (коди 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00 згідно з УКТ ЗЕД) та бутану, ізобутану (код 2901 10 00 10 згідно з УКТ ЗЕД), що ввозяться на митну територію України з метою використання у виробництві етилену, є подання виробником етилену контролюючому органу, який здійснює митне оформлення, в порядку передбаченому Митним кодексом України, засобами електронного зв’язку копії податкового векселя, авальованого банком та взятого на облік контролюючим органом».
 
Враховано Пропонується розширити перелік нафтопродуктів, що має право ввозитися виробниками в якості сировини для виробництва етилену   
    -134- Кришин О.Ю.
В підпункт 229.6.1 пункту 229.6 та підпункту 229.7.1 пункту 229.7 статті 229 додати наступні коди згідно з «2710 12 90 00, 2711 19 00 00.»
 
Відхилено ропонується розширити перелік речовин, що використовуються як компоненти для виробництва моторних палив за нульовою ставкою акцизного податку із застосуванням вексельної форми гарантування сплати податку   
    -135- Кришин О.Ю.
В абзаці 3 підпункту 229.6.1 пункту 229.6 ст.229 виключити словосполучення «… у рамках єдиного технологічного циклу…»
 
Враховано ропонується розширити випадки застосування нульової ставки акцизного податку при використанні речовин в якості компонентів для виробництва моторних палив   
    -136- Кришин О.Ю.
Підпункт 229.6.13 пункту 229.6 статті 229 Податкового кодексу України доповнити реченням такого змісту:
«Квоти, встановлені Кабінетом Міністрів України, поширюються на підприємства, які отримують як сировину для виробництва в хімічній промисловості речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, від інших суб’єктів господарювання - виробників таких речовин, та/або виробляють та передають такі речовини у межах однієї юридичної особи».
 
Відхилено ропонується поширити встановлені КМУ квоти відвантаження речовин, які використовуються в якості компонентів для виробництва моторних палив лише на підприємства - виробники таких палив.   
    -137- Кришин О.Ю.
Внести зміни в підпункт 229.7.6 пункт 229.7 статті 229 виклавши його в наступній редакції:
«Підставою для митного оформлення речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, які ввозяться на митну територію України з метою використання в хімічній промисловості, є подання виробником контролюючому органу, який здійснює митне оформлення, в порядку передбаченому Митним кодексом України, засобами електронного зв’язку копії податкового векселя, авальованого банком та взятого на облік контролюючим органом».
 
Враховано Пропонується дозволити подання виробником контролюючому органу, який здійснює митне оформлення, засобами електронного зв’язку копії податкового векселя та затвердити такий порядок КМУ   
    -138- Кришин О.Ю.
У абзаці другому пункті 231.1 статті 231 виключити наступне словосполучення – «використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу»
 
Відхилено ропонується не складати акцизну накладну на обсяги, що використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції   
    -139- Кришин О.Ю.
Статтю 231.5 викласти в наступній редакції:
«231.5. При реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов'язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального.
Акцизні накладні на операції згідно пунктів 213.2 - 213.3 статті 213 і статті 229 цього Кодексу не складаються.
Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.»
 
Відхилено Пропонується не складати акцизні накладні на операції що не підлягають оподаткуванню та які звільненні від оподаткування акцизним податком   
27. 4. Пункти 243.1-243.4 статті 243 викласти в такій редакції:
 
   39. Пункти 243.1-243.4 статті 243 викласти в такій редакції:
 
28. «243.1. Ставки податку за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення:
Найменування забруднюючої речовини
Ставка податку,
гривень за 1 тонну
Азоту оксиди
2451,84
Аміак
459,85
Ангідрид сірчистий
2451,84
Ацетон
919,69
Бенз (о)пірен
3121217,74
Бутилацетат
552,23
Ванадію п'ятиокис
9196,93
Водень хлористий
92,37
Вуглецю окис
92,37
Вуглеводні
138,57
Газоподібні фтористі сполуки
6070,39
Тверді речовини
92,37
Кадмію сполуки
19405,92
Марганець та його сполуки
19405,92
Нікель та його сполуки
98872,97
Озон
2451,84
Ртуть та її сполуки
103931,28
Свинець та його сполуки
103931,28
Сірководень
7879,65
Сірковуглець
5120,56
Спирт н-бутиловий
2451,84
Стирол
17903,89
Фенол
11128,67
Формальдегід
6070,39
Хром та його сполуки
65822,27.
243.2. Ставки податку за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до пункту 243.1 цієї статті та на які встановлено клас небезпечності:
Клас небезпечності
Ставка податку, гривень за 1 тонну
І
17536,42
ІІ
4016,11
ІІІ
598,4
ІV
138,57.
243.3. Для забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до пункту 243.1 цієї статті та на які не встановлено клас небезпечності (крім двоокису вуглецю), ставки податку застосовуються залежно від установлених орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин (сполук) в атмосферному повітрі населених пунктів:
Орієнтовно безпечний рівень
впливу речовин (сполук), міліграмів на 1 куб. метр
Ставка податку,
гривень за 1 тонну
Менше ніж 0,0001
738187,86
0,0001 — 0,001 (включно)
63247,95
Понад 0,001 — 0,01 (включно)
8737,07
Понад 0,01 — 0,1 (включно)
2451,84
Понад 0,1
92,37.
 
   «243.1. Ставки податку за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення:
Найменування забруднюючої речовини
Ставка податку,
гривень за 1 тонну
Азоту оксиди
2451,84
Аміак
459,85
Ангідрид сірчистий
2451,84
Ацетон
919,69
Бенз (о)пірен
3121217,74
Бутилацетат
552,23
Ванадію п'ятиокис
9196,93
Водень хлористий
92,37
Вуглецю окис
92,37
Вуглеводні
138,57
Газоподібні фтористі сполуки
6070,39
Тверді речовини
92,37
Кадмію сполуки
19405,92
Марганець та його сполуки
19405,92
Нікель та його сполуки
98872,97
Озон
2451,84
Ртуть та її сполуки
103931,28
Свинець та його сполуки
103931,28
Сірководень
7879,65
Сірковуглець
5120,56
Спирт н-бутиловий
2451,84
Стирол
17903,89
Фенол
11128,67
Формальдегід
6070,39
Хром та його сполуки
65822,27.
243.2. Ставки податку за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до пункту 243.1 цієї статті та на які встановлено клас небезпечності:
Клас небезпечності
Ставка податку, гривень за 1 тонну
І
17536,42
ІІ
4016,11
ІІІ
598,4
ІV
138,57.
243.3. Для забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до пункту 243.1 цієї статті та на які не встановлено клас небезпечності (крім двоокису вуглецю), ставки податку застосовуються залежно від установлених орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин (сполук) в атмосферному повітрі населених пунктів:
Орієнтовно безпечний рівень
впливу речовин (сполук), міліграмів на 1 куб. метр
Ставка податку,
гривень за 1 тонну
Менше ніж 0,0001
738187,86
0,0001 — 0,001 (включно)
63247,95
Понад 0,001 — 0,01 (включно)
8737,07
Понад 0,01 — 0,1 (включно)
2451,84
Понад 0,1
92,37.
 
29. 243.4. Ставка податку за викиди двоокису вуглецю становить 0, 41 гривні за 1 тонну».
 
-140- Головко М.Й.
В пункті 1 статті 243 Податкового кодексу пропонується підвищити ставки акцизного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення:
Назва забруднюючої речовиниСтавка податку, гривень за тонну
Азоту оксиди4903,68
Аміак919,70
Ангідрид сірчистий4903,68
Ацетон1839,36
Бенз (о)пірен6242435,48
Бутилацетат1104,46
Ванадію п`ятиокис 18393,86
Водень хлористий 277,11
Вуглецю окис277,11
Вуглеводні415,71
Газоподібні фтористі сполуки12140,70
Тверді речовини 277,11
Кадмію сполуки48514,80
Марганець та його сполуки48514,80
Нікель та його сполуки197745,94
Озон7355,43
Ртуть та її сполуки311793,28
Свинець та його сполуки311793,28
Сірководень15793,30
Сірковуглець10241,12
Спирт н-бутиловий6129,60
Стирол53711,67
Фенол33386,01
Формальдегід15175,75
Хром та його сполуки197466,81
 
Відхилено Пропонується в 2 рази збільшити ставки екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення  243.4. Ставка податку за викиди двоокису вуглецю становить 0, 41 гривні за 1 тонну».
 
30. 5. Пункти 245.1 і 245.2 статті 245 викласти в такій редакції:
 
   40. Пункти 245.1 і 245.2 статті 245 викласти в такій редакції:
 
31. «245.1. Ставки податку за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об’єкти:
Найменування забруднюючої речовини
Ставка податку,
гривень за 1 тонну
Азот амонійний
1610,48
Органічні речовини (за показниками біохімічного споживання кисню (БСК 5)
644,6
Завислі речовини
46,19
Нафтопродукти
9474,05
Нітрати
138,57
Нітрити
7909,77
Сульфати
46,19
Фосфати
1287,18
Хлориди
46,19.
 
-141- Головко М.Й.
Пункт 1 статті 245 викласти в наступній редакції:
«245.1. Ставки податку за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об'єкти:
Назва забруднюючої речовиниСтавка податку,
гривень за тонну
Азот амонійний4831,44
Органічні речовини (за показниками БСК 5)1933,80
Завислі речовини 138,57
Нафтопродукти28422,15
Нітрати 415,71
Нітрити23729,31
Сульфати138,57
Фосфати3861,54
Хлориди 138,57
 
Відхилено Пропонується в 3 рази збільшити ставки екологічного податку за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об'єкти  «245.1. Ставки податку за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об’єкти:
Найменування забруднюючої речовини
Ставка податку,
гривень за 1 тонну
Азот амонійний
1610,48
Органічні речовини (за показниками біохімічного споживання кисню (БСК 5)
644,6
Завислі речовини
46,19
Нафтопродукти
9474,05
Нітрати
138,57
Нітрити
7909,77
Сульфати
46,19
Фосфати
1287,18
Хлориди
46,19.
 
32. 245.2. Ставки податку за скиди у водні об'єкти забруднюючих речовин, які не увійшли до пункту 245.1 цієї статті та на які встановлено гранично допустиму концентрацію або орієнтовно безпечний рівень впливу:
 
   245.2. Ставки податку за скиди у водні об'єкти забруднюючих речовин, які не увійшли до пункту 245.1 цієї статті та на які встановлено гранично допустиму концентрацію або орієнтовно безпечний рівень впливу:
 
33. Гранично допустима концентрація забруднюючих речовин або орієнтовно безпечний рівень впливу, міліграмів
на 1 літр
Ставка податку,
гривень за 1 тонну
До 0,001 (включно)
168743,5
Понад 0,001 — 0,1 (включно)
122347,23
Понад 0,1—1 (включно)
21092,69
Понад 1—10 (включно)
2146,63
Понад 10
429,72».
6. Пункти 246.1 і 246.2 статті 246 викласти в такій редакції:
«246.1. Ставки податку за розміщення окремих видів надзвичайно небезпечних відходів:
246.1.1. обладнання та приладів, що містять ртуть, елементи з іонізуючим випромінюванням, - 865, 47 гривні за одиницю;
246.1.2. люмінесцентних ламп - 15, 06 гривні за одиницю.
246.2. Ставки податку за розміщення відходів, які встановлюються залежно від класу небезпеки та рівня небезпечності відходів:
Клас небезпеки відходів
Рівень небезпечності відходів
Ставка податку, гривень за 1 тонну
І
надзвичайно небезпечні
1405,65
ІІ
високонебезпечні
51,2
ІІІ
помірно небезпечні
12,84
ІV
малонебезпечні
5
малонебезпечні нетоксичні відходи гірничої промисловості
0,49».
 
-142- Головко М.Й.
Пункт 2 статті 246 викласти в наступній редакції:
Клас небезпеки відходівРівень небезпечності відходівСтавка податку,
гривень за тонну
Інадзвичайно
небезпечні7028,25
ІІвисоконебезпечні256,00
ІІІпомірно небезпечні64,20
ІVмалонебезпечні25,00
мало небезпечні нетоксичні відходи гірничої промисловості2,45
 
Відхилено Пропонується в 5 рази збільшити ставки екологічного податку за розміщення відходів  Гранично допустима концентрація забруднюючих речовин або орієнтовно безпечний рівень впливу, міліграмів
на 1 літр
Ставка податку,
гривень за 1 тонну
До 0,001 (включно)
168743,5
Понад 0,001 — 0,1 (включно)
122347,23
Понад 0,1—1 (включно)
21092,69
Понад 1—10 (включно)
2146,63
Понад 10
429,72».
41. Пункти 246.1 і 246.2 статті 246 викласти в такій редакції:
«246.1. Ставки податку за розміщення окремих видів надзвичайно небезпечних відходів:
246.1.1. обладнання та приладів, що містять ртуть, елементи з іонізуючим випромінюванням, - 865, 47 гривні за одиницю;
246.1.2. люмінесцентних ламп - 15, 06 гривні за одиницю.
246.2. Ставки податку за розміщення відходів, які встановлюються залежно від класу небезпеки та рівня небезпечності відходів:
Клас небезпеки відходів
Рівень небезпечності відходів
Ставка податку, гривень за 1 тонну
І
надзвичайно небезпечні
1405,65
ІІ
високонебезпечні
51,2
ІІІ
помірно небезпечні
12,84
ІV
малонебезпечні
5
малонебезпечні нетоксичні відходи гірничої промисловості
0,49».
 
34. 7. У пункті 247.1 статті 247 цифри «0,0114» замінити цифрами «0,0127».
 
   42. У пункті 247.1 статті 247 цифри «0,0114» замінити цифрами «0,0127».
 
35. 8. Пункт 248.1 статті 248 викласти в такій редакції:
 
   43. Пункт 248.1 статті 248 викласти в такій редакції:
 
36. «248.1. Ставки податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк:
Категорія відходів
Ставка податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів (крім відходів, представлених як
джерела іонізуючого випромінювання),
гривень за 1 куб. метр
Ставка податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів, представлених як джерела іонізуючого випромінювання, гривень за 1 куб. сантиметр
Високоактивні
602418,72
20080,63
Середньоактивні та низькоактивні
11245,14
4016,11».
 
-143- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
Пункт 252.4. статті 252 доповнити новим підпунктом такого змісту:
«252.4.8. обсяг газу (метану) дегазації вугільних родовищ, який не відповідає вимогам до якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового або комунально-побутового споживання.».
 
Враховано Пропонується не включати до об’єкту оподаткуванню рентної плати, обсяг газу (метану) дегазації вугільних родовищ  «248.1. Ставки податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк:
Категорія відходів
Ставка податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів (крім відходів, представлених як
джерела іонізуючого випромінювання),
гривень за 1 куб. метр
Ставка податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів, представлених як джерела іонізуючого випромінювання, гривень за 1 куб. сантиметр
Високоактивні
602418,72
20080,63
Середньоактивні та низькоактивні
11245,14
4016,11».
44. У статті 252:
пункт 252.4. доповнити новим підпунктом 252.4.8 такого змісту:
«252.4.8. обсяг газу (метану) дегазації вугільних родовищ, який не відповідає вимогам до якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового або комунально-побутового споживання»;
у пункті 252.20:
рядки 18 та 19 викласти у такій редакції:
Конденсат:
з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів29,00
з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів14,00
доповнити рядками 27 та 28 такого змісту:
природний газ, видобутий із нових свердловин, з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів (крім природнього газу, видобутого під час виконання договорів про спільну діяльність)12,00
природний газ, видобутий із нових свердловин, з покладів, які повністю або частково залягають на глибині понад 5000 метрів (крім природнього газу, видобутого під час виконання договорів про спільну діяльність)6,00
доповнити новою примітою «1)» такого змісту:
«1) В умовах дії угоди про розподіл продукції для нафти та конденсату, видобутих в межах території України, континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони України, рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин справляється із застосуванням ставки у розмірі 2 відсотки від вартості товарної продукції гірничого підприємства, а для газу природного, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, газу (метану) вугільних родовищ, газу сланцевих товщ, газу центрально-басейнового типу, газу колекторів щільних порід, видобутих в межах території України, континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони України, рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин справляється із застосуванням ставки у розмірі 1,25 відсотка від вартості товарної продукції гірничого підприємства».
 
    -144- Бєлькова О.В.
Горват Р.І.
Домбровський О.Г.
Євлахов А.С.
У пункті 252.20 статті 252:
рядки 18 та 19 викласти у такій редакції:
Конденсат:
з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів29,00
з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів14,00
 
Враховано з урахуванням терміну набрання чинності з 01.01.2019 року Пропонується зменшити ставку рентної плати з 45% до 29% та з 21% до 14%, зрівнявши їх з ставками ренти на видобуток природного газу та нафти.   
    -145- Бєлькова О.В.
Горват Р.І.
Домбровський О.Г.
Євлахов А.С.
У пункті 252.20 статті 252:
доповнити рядком 27 наступного змісту:
природний газ, видобутий із нових свердловин, незалежно від глибини залягання покладу (крім природного газу, видобутого з покладів на ділянках надр (родовищах) в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України або під час виконання договорів про спільну діяльність)12,00
У зв’язку з цим рядки 27 – 29 вважати відповідно рядками 28 – 30.
 
Враховано з урахуванням пропозиції Комітету Пропонується встановити окрему ставку рентної плати за видобування природного газу для нових свердловин   
    -146- Мартовицький А.В.
Пункт 1 Розділу І законопроекту доповнити підпунктом 9 такого змісту:
«9. У пункті 252.20 статті 252:
в абзаці 20 цифру «45» замінити на цифру «29»;
в абзаці 21 цифру «21» замінити на цифру «14»;
доповнити абзацом 27 наступного змісту:
природний газ, видобутий із нових свердловин, з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів (крім природнього газу, видобутого під час виконання договорів про спільну діяльність)12,00
доповнити абзацом 28 наступного змісту:
природний газ, видобутий із нових свердловин, з покладів, які повністю або частково залягають на глибині понад 5000 метрів (крім природнього газу, видобутого під час виконання договорів про спільну діяльність)5,00
У зв’язку з чим абзаци 27-30 вважати відповідно 29-32»
У зв’язку з цим, підпункти 9-13 пункту 1 Розділу І законопроекту вважати відповідно підпунктами 10-14.
 
Враховано по суті з урахуванням редакційної правки Комітету Пропонується зменшити ставку рентної плати з 45% до 29% та з 21% до 14%, зрівнявши їх з ставками ренти на видобуток природного газу та нафти.   
    -147- Бєлькова О.В.
Горват Р.І.
Домбровський О.Г.
Євлахов А.С.
У пункті 252.20 статті 252:
Після пункту 252.20 додати примітку 1) наступного змісту:
«1) В умовах дії угоди про розподіл продукції для нафти та конденсату, видобутих в межах території України, континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони України, рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин справляється із застосуванням ставки у розмірі 2 відсотки від вартості товарної продукції гірничого підприємства, а для газу природного, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, газу (метану) вугільних родовищ, газу сланцевих товщ, газу центрально-басейнового типу, газу колекторів щільних порід, видобутих в межах території України, континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони України, рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин справляється із застосуванням ставки у розмірі 1,25 відсотка від вартості товарної продукції гірничого підприємства.»
 
Враховано ропонується встановити окрему ставку рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин в умовах дії угоди про розподіл продукції   
    -148- Ляшко О.В.
Галасюк В.В.
Вовк В.І.
В Розділі І законопроекту:
Доповнити новим пунктом 9 такого змісту:
«9. У пункті 252.20 статті 252:
1) доповнити рядком таблиці такого змісту:
природний газ, видобутий з нових свердловин -3 з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів (крім природного газу, видобутого з покладів на ділянках надр (родовищах) в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України або під час виконання договорів про спільну діяльність)12,00
2) доповнити приміткою такого змісту:
-3) Нова свердловина (в цілях реалізації положень пункту 252.20 статті 252 цього Кодексу) – свердловина, буріння якої було розпочато від денної поверхні суходолу (рівня нуль метрів згідно з проектом свердловини) після 1 січня 2018 року, що підтверджується Актом про введення в експлуатацію бурової установки, та знаходиться в експлуатації не більше 8 календарних років, що підтверджується Паспортом свердловини, переданим до Державного науково-виробничого підприємства «Державний інформаційний геологічний фонд України»;
 
Враховано частково ропонується встановити окрему ставку рентної плати за видобування природного газу для нових свердловин   
    -149- Ляшко О.В.
Галасюк В.В.
Вовк В.І.
Доповнити новим пунктом 10 такого змісту:
«10. У пункті 252.20 статті 252:
1) доповнити рядком таблиці такого змісту:
природний газ, видобутий з нових свердловин3 з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів (крім природного газу, видобутого з покладів на ділянках надр (родовищах) в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України або під час виконання договорів про спільну діяльність)5,00
2) доповнити приміткою такого змісту:
«-3)Нова свердловина (в цілях реалізації положень пункту 252.20 статті 252 цього Кодексу) – свердловина, буріння якої було розпочато від денної поверхні суходолу (рівня нуль метрів згідно з проектом свердловини) після 1 січня 2018 року, що підтверджується Актом про введення в експлуатацію бурової установки, та знаходиться в експлуатації не більше 8 календарних років, що підтверджується Паспортом свердловини, переданим до Державного науково-виробничого підприємства «Державний інформаційний геологічний фонд України»;
Пункти 9-13 законопроекту вважати відповідно пунктами 11-15.
 
Враховано частково ропонується встановити окрему ставку рентної плати за видобування природного газу для нових свердловин   
37. 9. Пункт 253.5 статті 253 викласти в такій редакції:
 
   45. Пункт 253.5 статті 253 викласти в такій редакції:
 
38. «253.5. Ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, встановлюються залежно від корисних властивостей надр і ступеня екологічної безпеки під час їх використання у таких розмірах:
 
   «253.5. Ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, встановлюються залежно від корисних властивостей надр і ступеня екологічної безпеки під час їх використання у таких розмірах:
 
39. Характер користування надрами
Вид користування надрами
Одиниця
виміру
Ставка рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, за одиницю обсягу користування надрами, гривень на рік
Використання підземного простору надр — пористих чи тріщинуватих геологічних утворень (пластів — колекторів)
зберігання природного газу та газоподібних продуктів
тис. куб. метрів активного об’єму
0,49
Використання підземного
простору — спеціально створених та існуючих гірничих виробок (відпрацьованих і пристосованих), а також природних порожнин (печер)
зберігання нафти та інших рідких нафтопродуктів
куб. метрів
0,49
витримування виноматеріалів, виробництво і зберігання винопродукції
кв. метрів
1,39
вирощування грибів, овочів, квітів та інших рослин
—»—
0,79
зберігання харчових продуктів, промислових та інших товарів, речовин і матеріалів
—»—
0,6
провадження іншої господарської діяльності
—»—
1,95".
10. Пункт 255.5 статті 255 викласти в такій редакції:
«255.5. Ставки рентної плати за спеціальне використання води встановлюються у таких розмірах:
255.5.1. За спеціальне використання поверхневих вод:
Басейни річок, включаючи притоки всіх порядків
Ставка рентної плати, гривень за 100 куб. метрів
Дніпра на північ від м. Києва (Прип'яті та Десни), включаючи м. Київ
58,17
Дніпра на південь від м. Києва (без Інгульця)
55,33
Інгульця
84,39
Сіверського Дінця
113,45
Південного Бугу (без Інгулу)
63,97
Інгулу
78,49
Дністра
34,85
Вісли та Західного Бугу
34,85
Пруту та Сірету
26,17
Тиси
26,17
Дунаю
23,32
Річок Криму
116,32
Річок Приазов'я
139,66
Інших водних об'єктів
63,97;
255.5.2. за спеціальне використання підземних вод:
Найменування регіону
Ставка рентної плати, гривень за 100 куб. метрів Автономна Реєстр.картка №
)
61,09
Запорізька:
Веселівський, Мелітопольський, Приазовський, Якимівський райони
92,98
інші адміністративно-територіальні одиниці області
84,39
Івано-Франківська:
Богородчанський, Верховинський, Долинський, Косівський, Надвірнянський, Рожнятівський райони
145,42
інші адміністративно-територіальні одиниці області
81,48
Київська:
Білоцерківський, Бородянський, Броварський, Васильківський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Макарівський, Миронівський, Обухівський, Поліський райони
67,59
інші адміністративно-територіальні одиниці області
79,75
Кіровоградська
107,58
Львівська
84,39
Луганська
122,13
Миколаївська
122,13
Одеська
101,8
Полтавська:
Великобагачанський, Гадяцький, Зіньківський, Лохвицький, Лубенський, Миргородський, Новосанжарський, Реєстр.картка №12), 79 гривні за 100 куб. метрів води.".
 
-150- Рибак І.П.
Хлань С.В.
Москаленко Я.М.
Пункт 10 розділу І проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (реєстр № 6776-д) викласти в такій редакції:
«10. Пункт 255.5 статті 255 викласти в такій редакції:
«255.5. Ставки рентної плати за спеціальне використання води встановлюються у таких розмірах:
255.5.1. За спеціальне використання поверхневих вод:
Басейни річок, включаючи притоки всіх порядків Ставка рентної плати, гривень за 100 куб. метрів
Дніпра на північ від міста Києва (Прип'яті та Десни), включаючи місто Київ 79,68
Дніпра на південь від міста Києва (без Інгульця) 75,79
Інгульця 115,6
Сіверського Дінця 155,40
Південного Бугу (без Інгулу) 87,63
Інгулу 107,52
Дністра 47,74
Вісли та Західного Бугу 47,74
Пруту та Сірету 35,86
Тиси 35,86
Дунаю 31,95
Річок Криму 159,34
Річок Приазов'я 191,31
Інших водних об'єктів87,63
255.5.2. за спеціальне використання підземних вод:
Найменування регіону Ставка рентної плати, гривень за 100 куб. метрів Автономна Реєстр.картка №83),68
Запорізька:
Веселівський, Мелітопольський, Приазовський, Якимівський райони 127,38
Інші адміністративно-територіальні одиниці області115,6
Івано-Франківська:
Богородчанський, Верховинський, Долинський, Косівський, Надвірнянський, Рожнятівський райони 199,2
Інші адміністративно-територіальні одиниці області111,62
Київська:
Білоцерківський, Бородянський, Броварський, Васильківський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Макарівський, Миронівський, Обухівський, Поліський райони 92,59
Інші адміністративно-територіальні одиниці області109,25
Кіровоградська 147,38
Львівська 115,6
Луганська 167,30
Миколаївська 167,30
Одеська 139,46
Полтавська:
Великобагачанський, Гадяцький, Зіньківський, Лохвицький, Лубенський, Миргородський, Новосанжарський, Реєстр.картка №17),52 гривні за 100 куб. метрів води».
 
Відхилено Пропонується збільшити на 60% ставки рентної плати за спеціальне використання води  Характер користування надрами
Вид користування надрами
Одиниця
виміру
Ставка рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, за одиницю обсягу користування надрами, гривень на рік
Використання підземного простору надр — пористих чи тріщинуватих геологічних утворень (пластів — колекторів)
зберігання природного газу та газоподібних продуктів
тис. куб. метрів активного об’єму
0,49
Використання підземного
простору — спеціально створених та існуючих гірничих виробок (відпрацьованих і пристосованих), а також природних порожнин (печер)
зберігання нафти та інших рідких нафтопродуктів
куб. метрів
0,49
витримування виноматеріалів, виробництво і зберігання винопродукції
кв. метрів
1,39
вирощування грибів, овочів, квітів та інших рослин
—»—
0,79
зберігання харчових продуктів, промислових та інших товарів, речовин і матеріалів
—»—
0,6
провадження іншої господарської діяльності
—»—
1,95".
46. Пункт 255.5 статті 255 викласти в такій редакції:
«255.5. Ставки рентної плати за спеціальне використання води встановлюються у таких розмірах:
255.5.1. За спеціальне використання поверхневих вод:
Басейни річок, включаючи притоки всіх порядків
Ставка рентної плати, гривень за 100 куб. метрів
Дніпра на північ від м. Києва (Прип'яті та Десни), включаючи м. Київ
58,17
Дніпра на південь від м. Києва (без Інгульця)
55,33
Інгульця
84,39
Сіверського Дінця
113,45
Південного Бугу (без Інгулу)
63,97
Інгулу
78,49
Дністра
34,85
Вісли та Західного Бугу
34,85
Пруту та Сірету
26,17
Тиси
26,17
Дунаю
23,32
Річок Криму
116,32
Річок Приазов'я
139,66
Інших водних об'єктів
63,97;
255.5.2. за спеціальне використання підземних вод:
Найменування регіону
Ставка рентної плати, гривень за 100 куб. метрів Автономна Реєстр.картка №
)
61,09
Запорізька:
Веселівський, Мелітопольський, Приазовський, Якимівський райони
92,98
інші адміністративно-територіальні одиниці області
84,39
Івано-Франківська:
Богородчанський, Верховинський, Долинський, Косівський, Надвірнянський, Рожнятівський райони
145,42
інші адміністративно-територіальні одиниці області
81,48
Київська:
Білоцерківський, Бородянський, Броварський, Васильківський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Макарівський, Миронівський, Обухівський, Поліський райони
67,59
інші адміністративно-територіальні одиниці області
79,75
Кіровоградська
107,58
Львівська
84,39
Луганська
122,13
Миколаївська
122,13
Одеська
101,8
Полтавська:
Великобагачанський, Гадяцький, Зіньківський, Лохвицький, Лубенський, Миргородський, Новосанжарський, Реєстр.картка №12), 79 гривні за 100 куб. метрів води.".
 
40. 11. Пункт 256.3 статті 256 викласти в такій редакції:
 
   47. Пункт 256.3 статті 256 викласти в такій редакції:
 
41. "256.3. Ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів встановлюються у таких розмірах:
 
   "256.3. Ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів встановлюються у таких розмірах:
 
42. 256.3.1. за заготівлю деревини основних лісових порід:
 
   256.3.1. за заготівлю деревини основних лісових порід:
 
43. Найменування лісової породи
Розряд
Ставка за 1 щільний куб. метр деревини, гривень
ділової (без кори)
дров’яної (з корою)
великої
середньої
дрібної
Перший пояс лісів
Сосна
1
309,2
197,75
76,04
7,84
2
219,74
141,25
54,92
5,99
3
177,35
114,23
44,05
4,8
4
133,37
84,77
32,6
3,61
5
87,88
56,46
21,74
2,43
Модрина
1
138,9
117,7
45,86
10,21
2
100,05
84,77
32,6
7,84
3
78,93
68,23
25,95
5,99
4
58,86
50,66
19,32
4,23
5
40
34,15
13,28
3,03
Ялина, ялиця
1
274,14
233,75
89,64
10,37
2
203,48
173,25
67,25
6,86
3
163,19
139,62
53,44
6,04
4
122,8
104,29
39,67
4,33
5
82,43
68,96
26,77
3,46
Дуб (крім дуба коркового)
1
811,25
389,83
129,8
13,28
2
581,91
279,77
92,94
9,67
3
466,02
222,69
74,85
7,84
4
350,07
168,43
56,15
5,45
5
229,37
111,35
37,41
4,23
Ясен, клен (крім явора)
1
304,23
259,86
129,8
13,28
2
218,18
186,52
92,94
9,67
3
174,74
148,5
74,85
7,84
4
131,25
112,29
56,15
5,45
5
86,03
74,27
37,41
4,23
Бук
1
584,86
376,21
125,57
11,45
2
416,51
267,61
89,36
7,84
3
334,98
214,61
71,84
6,65
4
251,69
160,23
53,72
4,8
5
168,43
107,3
35,64
3,03
Береза, вільха чорна, граб звичайний, в’яз, липа
1
45,27
38,95
28,97
10,21
2
31,66
27,18
20,86
7,84
3
25,35
22,65
17,19
5,99
4
18,99
16,33
12,67
4,23
5
12,67
10,87
8,13
3,03
Осика, вільха сіра, тополя
1
26,21
22,65
17,19
7,26
2
18,99
16,33
11,77
4,8
3
15,42
12,67
10,01
4,23
4
11,77
10,01
7,26
3,03
5
7,26
6,32
4,56
1,19
Другий пояс лісів
Сосна
1
263,64
168,36
64,59
6,65
2
186,74
120,09
46,47
4,8
3
149,07
96,5
37,41
4,23
4
112,97
71,84
27,76
3,03
5
75,36
48,27
18,73
1,81
Модрина
1
118,93
102,43
39,21
9,67
2
85,96
73,01
27,76
6,65
3
68,23
57,69
22,31
5,45
4
50,66
43,59
16,87
4,23
5
34,15
29,47
11,45
2,43
Ялина, ялиця
1
242,11
206,89
79,33
8,56
2
173,25
147,93
56,89
6,04
3
137,87
117,7
45,7
5,16
4
104,29
89,18
34,46
4,33
5
68,85
58,9
22,39
2,58
Дуб (крім дуба коркового)
1
690,51
332,75
111,02
10,87
2
494,96
237,71
79,07
7,84
3
393,58
190,17
62,74
5,99
4
294,55
141,25
47,74
4,80
5
197,96
95,03
31,99
3,03
Ясен, клен (крім явора)
1
258,96
221,83
111,02
10,87
2
185,62
158,43
79,07
7,84
3
147,57
126,76
62,74
5,99
4
110,48
94,15
47,74
4,8
5
74,27
63,4
31,99
3,03
Бук
1
497,97
319,17
106,23
9,67
2
354,91
226,85
76,04
6,65
3
284,33
182,01
60,98
5,45
4
213,64
135,79
45,86
4,23
5
143,06
91,02
30,23
3,03
Береза, вільха чорна, граб звичайний, в’яз, липа
1
37,08
31,66
24,45
9,06
2
27,18
23,51
17,19
6,65
3
21,74
18,13
14,48
4,8
4
16,33
14,48
10,01
4,23
5
10,87
9,06
7,26
2,43
Осика, вільха сіра, тополя
1
22,65
19,89
14,48
5,99
2
16,33
14,48
10,01
4,23
3
12,67
11,77
9,06
3,61
4
10,01
8,13
6,32
3,03
5
6,32
6,32
4,56
1,81;
 
-151- Головко М.Й.
Підпункт 1 пункту 3 статті 256 викласти в наступній редакції:
Найменування лісової породиРозрядСтавка за 1 щільний куб. метр деревини, гривень
ділової (без кори)
великоїсередньоїдрібної
Перший пояс лісів
Сосна
11546,00958,75380,02
21098,70706,25274,60
3886,75571,15220,25
4668,85423,75163,00
5439,40282,30108,70
Модрина
1694,50588,50229,30
2500,25423,85163,00
3384,65341,15129,75
4294,30253,3098,60
5200,00170,7566,40
Ялина, ялиця
11370,701168,75448,20
21017,40886,25336,25
3815,95698,10267,20
4614,00521,45198,35
5421,15343,45133,85
Дуб (крім дуба коркового)
18112,503898,301298,00
25819,102797,70929,40
34660,202226,90748,50
43500,701684,30561,50
52293,701113,50374,10
Ясен, клен (крім явора)
11521,151299,30649,00
21090,90932,60464,70
3873,70742,50374,25
4656,25561,45280,75
5430,15371,35187,05
Бук
12924,301881,05627,85
22082,551338,05446,00
31674,901073,05359,20
41258,45801,15268,60
5842,15536,50178,20
Береза, вільха чорна, граб звичайний, в'яз,
липа
1226,35194,75144,85
2158,60135,90104,30
3126,75113,2585,95
494,9581,6563,35
554,3554,0540,35
Осика, вільха сіра, тополя
1131,05113,2585,95
294,9581,6558,85
377,1063,3550,05
458,8550,0536,30
536,3031,6022,80
Другий пояс лісів
Сосна
11318,20841,80322,95
2933,70600,45232,35
3745,35482,50187,05
4564,85359,20138,80
5376,80241,3593,65
Модрина
1594,65512,15196,05
2429,80365,05138,80
3341,15288,45111,65
4253,30217,9584,05
5170,75147,2557,25
Ялина, ялиця
11210,551034,45396,65
2866,25739,65284,45
3689,35588,50228,50
4521,45445,90172,30
5344,25294,50111,95
Дуб (крім дуба коркового)
16905,103327,501110,20
24949,602377,10790,70
33935,801901,70627,40
42945,501412,50477,40
51979,60950,30319,9
Ясен, клен (крім явора)
11294,801109,15555,10
2185,62158,4379,07
3737,85633,80313,70
4552,40470,75238,70
5371,35317,00159,95
Бук
14979,703191,701062,30
23549,102268,50760,40
32843,301820,10609,80
42136,401357,90458,60
51430,60910,20302,30
Береза, вільха чорна, граб звичайний, в'яз,
липа
1185,40158,30122,45
2135,90117,5585,95
3108,7090,6572,40
481,6572,4050,05
554,0545,3036,30
Осика, вільха сіра, тополя
1113,2599,4572,40
2 81,6572,4050,05
363,3545,3045,30
450,0540,6531,32
531,6031,6022,80
 
Відхилено Пропонується збільшити ставки рентної плати за заготівлю деревини основних лісових порід в 5 разів  Найменування лісової породи
Розряд
Ставка за 1 щільний куб. метр деревини, гривень
ділової (без кори)
дров’яної (з корою)
великої
середньої
дрібної
Перший пояс лісів
Сосна
1
309,2
197,75
76,04
7,84
2
219,74
141,25
54,92
5,99
3
177,35
114,23
44,05
4,8
4
133,37
84,77
32,6
3,61
5
87,88
56,46
21,74
2,43
Модрина
1
138,9
117,7
45,86
10,21
2
100,05
84,77
32,6
7,84
3
78,93
68,23
25,95
5,99
4
58,86
50,66
19,32
4,23
5
40
34,15
13,28
3,03
Ялина, ялиця
1
274,14
233,75
89,64
10,37
2
203,48
173,25
67,25
6,86
3
163,19
139,62
53,44
6,04
4
122,8
104,29
39,67
4,33
5
82,43
68,96
26,77
3,46
Дуб (крім дуба коркового)
1
811,25
389,83
129,8
13,28
2
581,91
279,77
92,94
9,67
3
466,02
222,69
74,85
7,84
4
350,07
168,43
56,15
5,45
5
229,37
111,35
37,41
4,23
Ясен, клен (крім явора)
1
304,23
259,86
129,8
13,28
2
218,18
186,52
92,94
9,67
3
174,74
148,5
74,85
7,84
4
131,25
112,29
56,15
5,45
5
86,03
74,27
37,41
4,23
Бук
1
584,86
376,21
125,57
11,45
2
416,51
267,61
89,36
7,84
3
334,98
214,61
71,84
6,65
4
251,69
160,23
53,72
4,8
5
168,43
107,3
35,64
3,03
Береза, вільха чорна, граб звичайний, в’яз, липа
1
45,27
38,95
28,97
10,21
2
31,66
27,18
20,86
7,84
3
25,35
22,65
17,19
5,99
4
18,99
16,33
12,67
4,23
5
12,67
10,87
8,13
3,03
Осика, вільха сіра, тополя
1
26,21
22,65
17,19
7,26
2
18,99
16,33
11,77
4,8
3
15,42
12,67
10,01
4,23
4
11,77
10,01
7,26
3,03
5
7,26
6,32
4,56
1,19
Другий пояс лісів
Сосна
1
263,64
168,36
64,59
6,65
2
186,74
120,09
46,47
4,8
3
149,07
96,5
37,41
4,23
4
112,97
71,84
27,76
3,03
5
75,36
48,27
18,73
1,81
Модрина
1
118,93
102,43
39,21
9,67
2
85,96
73,01
27,76
6,65
3
68,23
57,69
22,31
5,45
4
50,66
43,59
16,87
4,23
5
34,15
29,47
11,45
2,43
Ялина, ялиця
1
242,11
206,89
79,33
8,56
2
173,25
147,93
56,89
6,04
3
137,87
117,7
45,7
5,16
4
104,29
89,18
34,46
4,33
5
68,85
58,9
22,39
2,58
Дуб (крім дуба коркового)
1
690,51
332,75
111,02
10,87
2
494,96
237,71
79,07
7,84
3
393,58
190,17
62,74
5,99
4
294,55
141,25
47,74
4,80
5
197,96
95,03
31,99
3,03
Ясен, клен (крім явора)
1
258,96
221,83
111,02
10,87
2
185,62
158,43
79,07
7,84
3
147,57
126,76
62,74
5,99
4
110,48
94,15
47,74
4,8
5
74,27
63,4
31,99
3,03
Бук
1
497,97
319,17
106,23
9,67
2
354,91
226,85
76,04
6,65
3
284,33
182,01
60,98
5,45
4
213,64
135,79
45,86
4,23
5
143,06
91,02
30,23
3,03
Береза, вільха чорна, граб звичайний, в’яз, липа
1
37,08
31,66
24,45
9,06
2
27,18
23,51
17,19
6,65
3
21,74
18,13
14,48
4,8
4
16,33
14,48
10,01
4,23
5
10,87
9,06
7,26
2,43
Осика, вільха сіра, тополя
1
22,65
19,89
14,48
5,99
2
16,33
14,48
10,01
4,23
3
12,67
11,77
9,06
3,61
4
10,01
8,13
6,32
3,03
5
6,32
6,32
4,56
1,81;
 
44. 256.3.2. за заготівлю деревини неосновних лісових порід:
 
   256.3.2. за заготівлю деревини неосновних лісових порід:
 
45. Найменування лісової породи
Розряд
Ставка за 1 щільний куб. метр деревини, гривень
ділової (без кори)
дров’яної (з корою)
великої
середньої
дрібної
Перший пояс лісів
Самшит
1
1426,96
1219,56
609,64
13,28
2
1019,47
871
435,79
9,67
3
815,75
697,16
348,27
7,84
4
612,06
522,4
261,36
5,45
5
407,45
348,6
174,43
4,23
Бархат, горіх
1
889,09
760,55
380,27
13,28
2
635,64
543,24
271,62
9,67
3
507,96
434,6
217,32
7,84
4
381,17
325,95
163,56
5,45
5
254,40
217,32
108,64
4,23
Груша, кизил, явір
1
713,47
610,26
304,84
13,28
2
509,73
435,47
217,94
9,67
3
407,45
348,6
174,43
7,84
4
306,03
261,69
130,98
5,45
5
203,73
174,74
87,52
4,23
Абрикос, вишня, ялівець, обліпиха, слива (крім терну), черешня, шовковиця, яблуня
1
533,27
455,43
227,56
13,28
2
381,17
325,09
162,33
9,67
3
304,23
259,86
129,8
7,84
4
229,09
194,65
97,2
5,45
5
152,11
130,38
65,21
4,23
Каштан, дуб корковий
1
444,56
380,27
190,17
13,28
2
317,8
271,62
135,79
9,67
3
254,4
217,32
108,64
7,84
4
191,07
162,97
81,51
5,45
5
126,76
108,64
54,92
4,23
Барбарис, гледичія, кипарис, шипшина
1
356,72
304,23
152,73
13,28
2
254,4
217,32
108,64
9,67
3
202,81
173,85
86,91
7,84
4
152,11
130,38
65,21
5,45
5
102,28
87,83
44,05
4,23
Акація, бруслина, бирючина, глід, граб східний, тамарикс, калина, крушина, ліщина, горобина, бузок, скумпія, свидина, терен, черемха
1
267,14
228,15
114,06
13,28
2
191,07
162,97
81,51
9,67
3
152,11
130,38
65,21
7,84
4
115,04
97,77
49,5
5,45
5
76,98
65,21
32,6
4,23
Верба, чагарники (крім зазначених в інших позиціях)
1
88,72
76,04
38,05
7,26
2
63,4
54,34
27,18
4,8
3
50,69
43,47
21,74
4,23
4
38,05
32,6
16,33
3,03
5
25,35
21,74
10,87
2,43
Другий пояс лісів
Самшит
1
1208,7
1033,05
516,7
10,87
2
862,84
737,92
368,82
7,84
3
690,84
590,32
295,78
5,99
4
517,86
442,75
221,51
4,80
5
345,84
295,17
147,89
3,03
Бархат, горіх
1
756,91
647,36
323,54
10,87
2
540,49
462,64
231,18
7,84
3
432,76
369,44
184,72
5,99
4
324,12
278,87
138,21
4,8
5
216,37
185,62
92,35
3,03
Груша, кизил, явір
1
603,9
516,08
258,34
10,87
2
431,89
368,49
184,72
7,84
3
345,84
295,17
147,89
5,99
4
258,96
221,83
111,02
4,8
5
172,98
147,57
73,62
3,03
Абрикос, вишня, ялівець, обліпиха, слива (крім терну), черешня, шовковиця, яблуня
1
454,53
387,51
194,39
10,87
2
324,12
277,03
138,21
7,84
3
258,96
221,83
111,02
5,99
4
194,65
166,55
83,3
4,8
5
129,47
110,48
55,53
3,03
Каштан, дуб корковий
1
378,49
324,12
162,33
10,87
2
270,71
231,8
115,9
7,84
3
216,37
185,62
92,35
5,99
4
162,11
138,54
69,4
4,8
5
107,74
92,35
46,47
3,03
Барбарис, гледичія, кипарис, шипшина
1
302,42
258,05
129,16
10,87
2
215,51
184,72
91,75
7,84
3
172,98
147,57
73,62
5,99
4
129,47
110,48
55,53
4,8
5
86,03
74,27
36,86
3,03
Акація, бруслина, бирючина, глід, граб східний, тамарикс, калина, крушина, ліщина, горобина, бузок, скумпія, свидина, терен, черемха
1
227,25
193,75
97,2
10,87
2
162,11
138,54
69,4
7,84
3
129,47
110,48
55,53
5,99
4
96,91
83,3
41,63
4,8
5
65,21
55,2
27,76
3,03
Верба, чагарники (крім зазначених в інших позиціях)
1
75,14
64,26
31,99
5,99
2
54,34
46,17
22,96
4,23
3
43,47
37,08
18,73
3,61
4
32,6
28,06
13,9
3,03
5
21,74
18,13
9,67
1,81».
 
-152- Продан О.П.
Абзац четвертий та таблицю після абзацу четвертого пункту 11 розділу І законопроекту (зміни до підпункту 256.3.2. пункту 256.3 статті 256) викласти в такій редакції:
"256.3.2. за заготівлю деревини неосновних лісових порід:
Найменування лісової породиРозрядСтавка за 1 щільний куб. метр деревини, гривень
ділової (без кори)дров’яної (з корою)
великоїсередньоїдрібної
Перший пояс лісів
Самшит
11426,961219,56609,6413,28
21019,47871435,799,67
3815,75697,16348,277,84
4612,06522,4261,365,45
5407,45348,6174,434,23
Бархат, горіх
1889,09760,55380,2713,28
2635,64543,24271,629,67
3507,96434,6217,327,84
4381,17325,95163,565,45
5254,40217,32108,644,23
Груша, кизил, явір
1713,47610,26304,8413,28
2509,73435,47217,949,67
3407,45348,6174,437,84
4306,03261,69130,985,45
5203,73174,7487,524,23
Абрикос, вишня, ялівець, обліпиха, слива (крім терну), черешня, шовковиця, яблуня
1533,27455,43227,5613,28
2381,17325,09162,339,67
3304,23259,86129,87,84
4229,09194,6597,25,45
5152,11130,3865,214,23
Каштан, дуб корковий
1444,56380,27190,1713,28
2317,8271,62135,799,67
3254,4217,32108,647,84
4191,07162,9781,515,45
5126,76108,6454,924,23
Барбарис, гледичія, кипарис, шипшина
1356,72304,23152,7313,28
2254,4217,32108,649,67
3202,81173,8586,917,84
4152,11130,3865,215,45
5102,2887,8344,054,23
Акація, бруслина, бирючина, глід, граб східний, тамарикс, калина, крушина, ліщина, горобина, бузок, скумпія, свидина, терен, черемха
1267,14228,15114,0613,28
2191,07162,9781,519,67
3152,11130,3865,217,84
4115,0497,7749,55,45
576,9865,2132,64,23
Верба, чагарники (крім зазначених в інших позиціях)
188,7276,0438,057,26
263,454,3427,184,8
350,6943,4721,744,23
438,0532,616,333,03
525,3521,7410,872,43
Другий пояс лісів
Самшит
11208,71033,05516,710,87
2862,84737,92368,827,84
3690,84590,32295,785,99
4517,86442,75221,514,80
5345,84295,17147,893,03
Бархат, горіх
1756,91647,36323,5410,87
2540,49462,64231,187,84
3432,76369,44184,725,99
4324,12278,87138,214,8
5216,37185,6292,353,03
Груша, кизил, явір
1603,9516,08258,3410,87
2431,89368,49184,727,84
3345,84295,17147,895,99
4258,96221,83111,024,8
5172,98147,5773,623,03
Абрикос, вишня, ялівець, обліпиха, слива (крім терну), черешня, шовковиця, яблуня
1454,53387,51194,3910,87
2324,12277,03138,217,84
3258,96221,83111,025,99
4194,65166,5583,34,8
5129,47110,4855,533,03
Акація, бруслина, бирючина, глід, граб східний, тамарикс, калина, крушина, ліщина, горобина, бузок, скумпія, свидина, терен, черемха
1227,25193,7597,210,87
2162,11138,5469,47,84
3129,47110,4855,535,99
496,9183,341,634,8
565,2155,227,763,03
Верба, чагарники (крім зазначених в інших позиціях)
175,1464,2631,995,99
254,3446,1722,964,23
343,4737,0818,733,61
432,628,0613,93,03
521,7418,139,671,81».
 
Відхилено Пропонується не індексувати ставки рентної плати за заготівлю неосновних лісових порід на деякі види деревини  Найменування лісової породи
Розряд
Ставка за 1 щільний куб. метр деревини, гривень
ділової (без кори)
дров’яної (з корою)
великої
середньої
дрібної
Перший пояс лісів
Самшит
1
1426,96
1219,56
609,64
13,28
2
1019,47
871
435,79
9,67
3
815,75
697,16
348,27
7,84
4
612,06
522,4
261,36
5,45
5
407,45
348,6
174,43
4,23
Бархат, горіх
1
889,09
760,55
380,27
13,28
2
635,64
543,24
271,62
9,67
3
507,96
434,6
217,32
7,84
4
381,17
325,95
163,56
5,45
5
254,40
217,32
108,64
4,23
Груша, кизил, явір
1
713,47
610,26
304,84
13,28
2
509,73
435,47
217,94
9,67
3
407,45
348,6
174,43
7,84
4
306,03
261,69
130,98
5,45
5
203,73
174,74
87,52
4,23
Абрикос, вишня, ялівець, обліпиха, слива (крім терну), черешня, шовковиця, яблуня
1
533,27
455,43
227,56
13,28
2
381,17
325,09
162,33
9,67
3
304,23
259,86
129,8
7,84
4
229,09
194,65
97,2
5,45
5
152,11
130,38
65,21
4,23
Каштан, дуб корковий
1
444,56
380,27
190,17
13,28
2
317,8
271,62
135,79
9,67
3
254,4
217,32
108,64
7,84
4
191,07
162,97
81,51
5,45
5
126,76
108,64
54,92
4,23
Барбарис, гледичія, кипарис, шипшина
1
356,72
304,23
152,73
13,28
2
254,4
217,32
108,64
9,67
3
202,81
173,85
86,91
7,84
4
152,11
130,38
65,21
5,45
5
102,28
87,83
44,05
4,23
Акація, бруслина, бирючина, глід, граб східний, тамарикс, калина, крушина, ліщина, горобина, бузок, скумпія, свидина, терен, черемха
1
267,14
228,15
114,06
13,28
2
191,07
162,97
81,51
9,67
3
152,11
130,38
65,21
7,84
4
115,04
97,77
49,5
5,45
5
76,98
65,21
32,6
4,23
Верба, чагарники (крім зазначених в інших позиціях)
1
88,72
76,04
38,05
7,26
2
63,4
54,34
27,18
4,8
3
50,69
43,47
21,74
4,23
4
38,05
32,6
16,33
3,03
5
25,35
21,74
10,87
2,43
Другий пояс лісів
Самшит
1
1208,7
1033,05
516,7
10,87
2
862,84
737,92
368,82
7,84
3
690,84
590,32
295,78
5,99
4
517,86
442,75
221,51
4,80
5
345,84
295,17
147,89
3,03
Бархат, горіх
1
756,91
647,36
323,54
10,87
2
540,49
462,64
231,18
7,84
3
432,76
369,44
184,72
5,99
4
324,12
278,87
138,21
4,8
5
216,37
185,62
92,35
3,03
Груша, кизил, явір
1
603,9
516,08
258,34
10,87
2
431,89
368,49
184,72
7,84
3
345,84
295,17
147,89
5,99
4
258,96
221,83
111,02
4,8
5
172,98
147,57
73,62
3,03
Абрикос, вишня, ялівець, обліпиха, слива (крім терну), черешня, шовковиця, яблуня
1
454,53
387,51
194,39
10,87
2
324,12
277,03
138,21
7,84
3
258,96
221,83
111,02
5,99
4
194,65
166,55
83,3
4,8
5
129,47
110,48
55,53
3,03
Каштан, дуб корковий
1
378,49
324,12
162,33
10,87
2
270,71
231,8
115,9
7,84
3
216,37
185,62
92,35
5,99
4
162,11
138,54
69,4
4,8
5
107,74
92,35
46,47
3,03
Барбарис, гледичія, кипарис, шипшина
1
302,42
258,05
129,16
10,87
2
215,51
184,72
91,75
7,84
3
172,98
147,57
73,62
5,99
4
129,47
110,48
55,53
4,8
5
86,03
74,27
36,86
3,03
Акація, бруслина, бирючина, глід, граб східний, тамарикс, калина, крушина, ліщина, горобина, бузок, скумпія, свидина, терен, черемха
1
227,25
193,75
97,2
10,87
2
162,11
138,54
69,4
7,84
3
129,47
110,48
55,53
5,99
4
96,91
83,3
41,63
4,8
5
65,21
55,2
27,76
3,03
Верба, чагарники (крім зазначених в інших позиціях)
1
75,14
64,26
31,99
5,99
2
54,34
46,17
22,96
4,23
3
43,47
37,08
18,73
3,61
4
32,6
28,06
13,9
3,03
5
21,74
18,13
9,67
1,81».
48. У статті 266:
у абзаці четвертому підпункту 266.4.2 пункту 266.4 слово «рішення» замінити словом «інформацію»;
підпункт 266.10 доповнити підпунктами 266.10.2 і 266.10.3 такого змісту:
«266.10.2. У разі, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені підпунктом 266.7.2 пункту 266.7 цієї статі, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.
266.10.3. Податкове зобов’язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 цього Кодексу».
49. Пункт 281.2 статті 281 викласти в такій редакції:
«Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 цієї статті, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:».
50. Статтю 284 доповнити новим пунктом такого змісту:
«284.4. Плата за землю за земельні ділянки, надані для залізниць в межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 цього Кодексу».
51. У статті 287:
доповнити новими пунктами 287.9 та 287.10 такого змісту:
«287.9. У разі, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове повідомлення-рішення у строки, встановлені цією статтею, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.
287.10. Податкове зобов’язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 цього Кодексу».
52. Підпункт 288.5.1. пункту 288.5 статті 288 викласти в такій редакції:
«288.5.1. не може бути меншою розміру земельного податку:
для земельних ділянок, нормативно-грошову оцінку яких проведено, у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки;
для земельних ділянок, нормативно-грошову оцінку яких не проведено, у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.».
53. Підпункт 291.5-1.1. пункту 291.5-1 статті 291 доповнити словами: «м’яса та їстівних субпродуктів курей свійських (коди згідно з УКТЗЕД 0207 11 – 0207 14) та яєць курей свійських (коди згідно УКТЗЕД 0407 11 00 00, 0407 21 00 00)»
54. У підпункті 5 пункту 293.8 статті 293 після слів «за ставкою у розмірі» цифру «3» замінити цифрою «5».
55. Статтю 297 доповнити новим пунктом 297.5 такого змісту:
«297.5 Платник єдиного податку, який здійснює на користь нерезидента – юридичної особи або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва на території України) будь – які виплати з доходів із джерелом їх походження із України, отриманим таким нерезидентом, здійснює нарахування та сплату податку з доходів нерезидента в порядку, розмірі та у строки, встановлені розділом ІІІ цього Кодексу».
 
    -153- Рибак І.П.
Хлань С.В.
Москаленко Я.М.
Пункт 11 розділу І проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (реєстр № 6776-д) викласти в такій редакції:
«11. Пункт 256.3 статті 256 викласти в такій редакції:
«256.3. Ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів встановлюються у таких розмірах:
256.3.1. за заготівлю деревини основних лісових порід:
Найменування лісової породиРозрядСтавка за 1 щільний куб. метр деревини, гривень
дров’яної (з корою)дров’яної (з корою)
великоїсередньоїдрібної
Перший пояс лісів
Сосна
1436,80279,36107,4211,07
2310,41199,5377,588,46
3250,41161,3762,226,78
4188,41119,7646,055,10
5124,1579,7630,713,41
Модрина
1196,22166,2764,7814,42
2141,34119,7646,0511,07
3111,5196,3936,668,46
483,1471,5627,295,97
556,5148,2518,764,27
Ялина, ялиця
1387,27330,21126,6414,65
2287,45244,7495,019,69
3230,54197,2475,498,53
4173,48147,3356,036,12
5116,4497,4237,824,88
Дуб (крім дуба коркового)
11146,02550,70183,3618,76
2822,05395,22131,2913,66
3658,33314,59105,7311,07
4494,54237,9379,327,71
5324,03157,2952,855,97
Ясен, клен (крім явора)
1429,78367,09183,3618,76
2308,22263,49131,2913,66
3246,86209,78105,7311,07
4185,41158,6379,327,71
5121,54104,9252,855,97
Бук
1826,22531,47177,3916,17
2588,39378,05126,2411,07
3473,22303,17101,499,39
4355,56226,3575,886,78
5237,93151,5950,344,27
Береза, вільха чорна, граб звичайний, в’яз, липа
163,9555,0340,9214,42
244,7338,429,4711,07
335,8131,9924,298,46
426,8323,0717,95,97
517,9015,3611,484,27
Осика, вільха сіра, тополя
137,0331,9924,2910,26
226,8323,0716,636,78
321,7817,914,145,97
416,6314,1410,264,27
510,268,936,441,68
Другий пояс лісів
Сосна
1372,44237,8391,259,39
2263,80169,6565,656,78
3210,59136,3252,855,97
4159,59101,4939,224,27
5106,4668,1926,472,56
Модрина
1168,00144,7155,3913,66
2121,44103,1439,229,39
396,3981,4931,527,71
471,5661,5823,835,97
548,2541,6316,173,43
Ялина, ялиця
1342,03292,26112,0712,09
2244,74208,9780,378,53
3194,77166,2764,567,29
4147,33125,9848,686,12
597,2783,2131,633,65
Дуб (крім дуба коркового)
1975,46470,07156,8315,36
2699,22335,81111,7111,07
3556,00268,6588,648,46
4416,1199,5367,446,78
5279,66134,2445,194,27
Ясен, клен (крім явора)
1365,82313,37156,8315,36
2262,22223,81111,7111,07
3208,46179,0788,648,46
4156,07133,0167,446,78
5104,9289,5645,194,27
Бук
1703,46450,88150,0713,66
2501,37320,46107,429,39
3401,66257,1286,157,71
4301,8191,8364,785,97
5202,09128,5842,74,27
Береза, вільха чорна, граб звичайний, в’яз, липа
152,3944,7334,5312,80
238,4033,2124,299,39
330,7125,6120,466,78
423,0720,4614,145,97
515,3612,810,263,43
Осика, вільха сіра, тополя
131,9928,1020,468,46
223,0720,4614,145,97
317,9016,6312,805,10
414,1411,488,934,27
58,938,936,442,56
256.3.2. за заготівлю деревини неосновних лісових порід:
Перший пояс лісів
Самшит
12015,821722,83861,2218,76
21440,171230,44615,6313,66
31152,39984,8549211,07
4864,63737,98369,227,71
5575,59492,46246,415,97
Бархат, горіх
11256,001074,41537,1918,76
2897,95767,42383,7113,66
3717,59613,9530711,07
4538,46460,47231,057,71
5359,39307,00153,475,97
Груша, кизил, явір
11007,9862,09430,6318,76
2720,08615,17307,8713,66
3575,59492,46246,4111,07
4432,32369,68185,037,71
5287,81246,86123,635,97
Абрикос, вишня, ялівець, обліпиха, слива (крім терну), черешня, шовковиця, яблуня
1753,34643,37321,4718,76
2538,46459,24229,3213,66
3429,78367,09183,3611,07
4323,63274,97137,317,71
5214,88184,1992,125,97
Каштан, дуб корковий
1628,02537,19268,6518,76
2448,95383,71191,8313,66
3359,39307,00153,4711,07
4269,92230,22115,157,71
5179,07153,4777,585,97
Барбарис, гледичія, кипарис, шипшина
1503,93429,78215,7518,76
2359,39307153,4713,66
3286,51245,59122,7811,07
4214,88184,1992,127,71
5144,49124,0862,225,97
Акація, бруслина, бирючина, глід, граб східний, тамарикс, калина, крушина, ліщина, горобина, бузок, скумпія, свидина, терен, черемха
1377,39322,29161,1218,76
2269,92230,22115,1513,66
3214,88184,1992,1211,07
4162,51138,1269,937,71
5108,7592,1246,055,97
Верба, чагарники (крім зазначених в інших позиціях)
1125,33107,4253,7610,26
289,5676,7638,46,78
371,6161,4130,715,97
453,7646,0523,074,27
535,8130,7115,363,43
Другий пояс лісів
Самшит
11707,501459,36729,9315,36
21218,901042,44521,0211,07
3975,93833,93417,858,46
4731,56625,47312,926,78
5488,57416,97208,924,27
Бархат, горіх
11069,27914,51457,0515,36
2763,54653,57326,5811,07
3611,34521,90260,958,46
4457,88393,95195,246,78
5305,66262,22130,474,27
Груша, кизил, явір
1853,12729,05364,9515,36
2610,12520,56260,9511,07
3488,57416,97208,928,46
4365,82313,37156,836,78
5244,37208,461044,27
Абрикос, вишня, ялівець, обліпиха, слива (крім терну), черешня, шовковиця, яблуня
1642,10547,42274,6115,36
2457,88391,35195,2411,07
3365,82313,37156,838,46
4274,97235,27117,686,78
5182,90156,0778,444,27
Акація, бруслина, бирючина, глід, граб східний, тамарикс, калина, крушина, ліщина, горобина, бузок, скумпія, свидина, терен, черемха
1321,02273,7137,3115,36
2229,00195,7198,0411,07
3182,90156,0778,448,46
4136,90117,6858,816,78
592,1277,9839,224,27
Верба, чагарники (крім зазначених в інших позиціях)
1106,1490,7845,198,46
276,7665,2232,445,97
361,4152,3926,475,10
446,0539,6319,644,27
530,7125,6113,662,56».
 
Відхилено ропонується збільшити на 65% ставки рентної плати за заготівлю деревини основних лісових порід   
    -154- Ляшко О.В.
Галасюк В.В.
Вовк В.І.
В Розділі І законопроекту:
Доповнити новим пунктом такого змісту:
Включити Розділ ХІ1 «Плата за користування ділянками нафтогазоносних надр» та викласти у такій редакції:
«Стаття 264-1. Плата за користування ділянками нафтогазоносних надр
264-1.1. Плата за користування ділянками нафтогазоносних надр
264-1.1.1 Плата за користування ділянками нафтогазоносних надр справляється у вигляді:
плати за користування ділянками нафтогазоносних надр для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ;
плати за користування ділянками нафтогазоносних надр для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ з подальшим видобуванням нафти і газу (промислової розробки родовищ);
плати за користування ділянками нафтогазоносних надр для видобування нафти і газу (промислової розробки родовищ).
264-1.2. Платники плати за користування ділянками нафтогазоносних надр (далі – платники плати)
264-1.2.1. Платниками плати є суб’єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих відповідно до законодавства спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами на:
геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ;
геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою родовищ);
видобування нафти і газу (промислову розробку родовищ).
264-1.2.2. У разі укладення власниками спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами з третіми особами договорів на виконання робіт (послуг), пов’язаних з використанням надр, у тому числі (але не виключно) за операціями з давальницькою сировиною, платниками плати є власники таких спеціальних дозволів.
264-1.2.3. Платником плати під час виконання договорів про спільну діяльність без утворення юридичної особи є уповноважена особа – один з учасників такого договору, на якого згідно з його умовами покладено обов’язок нарахування, утримання та внесення податків і зборів до бюджету з єдиного поточного рахунку спільної діяльності (далі – уповноважена особа), за умови, що один з учасників зазначеного договору має спеціальний дозвіл на користування нафтогазоносними надрами. Облік результатів спільної діяльності ведеться таким учасником окремо від обліку його господарської діяльності. Такий учасник додатково береться на облік як платник плати за користування ділянками нафтогазоносних надр у порядку, визначеному цим Кодексом.
264-1.3. Об’єкт оподаткування
264-1.3.1. Об’єктом оподаткування плати є ділянка нафтогазоносних надр, надана власнику спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами
264-1.4. Визначення податкових зобов’язань
264-1.4.1. Платники плати, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих відповідно до законодавства спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами на геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ визначають податкові зобов’язання за податковий (звітний) період за такою формулою:
Т=П? (yп-yв)?10?К ?нмдг
де:
Т – розмір плати за користування ділянками нафтогазоносних надр для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ;
П – площа ділянки нафтогазоносних надр у квадратних кілометрах, що встановлена у відповідному спеціальному дозволі на користування надрами;
yп – поточний календарний рік;
yв – календарний рік видачі спеціального дозволу на користування надрами;
К – коригуючий коефіцієнт, який визначається залежно від строку з моменту отримання спеціального дозволу на користування надрами:
Строк з моменту надання спеціального дозволу на користування надрами для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищВеличина коефіцієнта
до 5 календарних років1
від 5 до 10 календарних років10
понад 10 календарних років100
нмдг – неоподаткований мінімум доходів громадян.
264-1.4.2. Платники плати, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих відповідно до законодавства спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою родовищ), визначають податкові зобов’язання за податковий (звітний) період до п'яти календарних років з моменту надання відповідного спеціального дозволу за такою формулою:
Т=П? (yп-yв)?10?нмдг
де:
Т – розмір плати за користування ділянками нафтогазоносних надр для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ з подальшим видобуванням нафти і газу (промислової розробки родовищ), до п'яти календарних років з моменту надання відповідного спеціального дозволу;
П – площа ділянки нафтогазоносних надр у квадратних кілометрах, що встановлена у відповідному спеціальному дозволі ;
yп – поточний календарний рік;
yв – календарний рік видачі спеціального дозволу;
нмдг – неоподаткований мінімум доходів громадян.
Платники плати, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих відповідно до законодавства спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою родовищ), визначають податкові зобов’язання за податковий (звітний) період після п'яти календарних років з моменту надання відповідного спеціального дозволу за такою формулою:
Т=П?150нмдг
де:
Т – розмір плати за користування ділянками нафтогазоносних надр для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ з подальшим видобуванням нафти і газу (промислової розробки родовищ), після п'яти календарних років з моменту надання відповідного спеціального дозволу;
П – площа ділянки нафтогазоносних надр у квадратних кілометрах, що встановлена у відповідному спеціальному дозволі;
150 нмдг – сто п’ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
264-1.4.3. Платники плати, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих відповідно до законодавства спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами для видобування нафти і газу (промислову розробку родовищ), визначають податкові зобов’язання за податковий (звітний) період за такою формулою:
Т=П?150нмдг
де:
Т – розмір плати за користування ділянками нафтогазоносних надр для видобування нафти і газу (промислової розробки родовищ);
П – площа ділянки нафтогазоносних надр у квадратних кілометрах, що встановлена у відповідному спеціальному дозволі;
150 нмдг – сто п’ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
264-1.5. Подання декларації і строки сплати
264-1.5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.
264-1.5.2. До закінчення визначеного розділом ІІ цього Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений цією статтею, платник подає за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкову декларацію:
за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті нафта чи газ, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України;
за місцем обліку платника плати у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто нафту чи газ, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.
264-1.5.3. Сума податкових зобов’язань з плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
264-1.6. Відповідальність платників плати та контроль за її справлянням
264-1.6.1. На платника плати покладається відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання контролюючим органам відповідних податкових декларацій згідно з нормами цього Кодексу та інших законодавчих актів.
264-1.6.2. На суму податкових зобов’язань з її плати, що нарахована платником плати за податковий (звітний) період, але не сплачена протягом 10 календарних днів, що настають за останнім календарним днем граничного строку подання податкової декларації, нараховується пеня в порядку, встановленому розділом ІІ цього Кодексу.
264-1.6.3. Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю і повнотою справляння плати здійснюють контролюючі органи.».
Пункти 15-19 законопроекту (пункти 10-13 у редакції першого читання) вважати відповідно пунктами 16-20.
 
Відхилено ропонується ввести новий загальнодержавну плату за користування площею ділянок де видобувається нафта та газ Пропозиція повторює положення ЗП № 7063 Уряд не підтримує прийняття ЗП   
    -155- Продан О.П.
Після пункту 11 розділу І законопроекту доповнити новими пунктами такого змісту:
«16. У статті 266:
1) у абзаці четвертому підпункту 266.4.2 пункту 266.4 слово «рішення» замінити словом «інформацію»;
2) підпункт 266.10 доповнити підпунктами 266.10.2 і 266.10.3 такого змісту:
«266.10.2. У разі, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені підпунктом 266.7.2 пункту 266.7 цієї статі, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.
266.10.3. Податкове зобов’язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 цього Кодексу.»
 
Враховано ропонується уточнити, що якщо контролюючий орган не вручив платнику повідомлення про сплату податку на нерухомість, то такий платник звільняється від штрафних санкцій.   
    -156- Кулініч О.І.
Кришин О.Ю.
Розділ І законопроекту доповнити новими пунктами 12-14 такого змісту:
«12. У підпункті 271.1.1 пункту 271.1 статті 271 слова «з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом» виключити;»
 
Враховано по суті на 2018 рік Пропонується не включати до бази оподаткування земельним податком, коефіцієнт індексації НГО   
    -157- Южаніна Н.П.
Розділ І законопроекту після пункту 11 доповнити новим пунктом 12 такого змісту:
«12. Статтю 274 доповнити новим пунктом такого змісту:
«274.3. Ставка податку за земельні ділянки, що належать до земель залізничного транспорту, встановлюється у розмірі 0,25 відсотка від їх нормативної грошової оцінки»
У зв’язку з цим, пункти 12 та 13 розділу І законопроекту вважати відповідно пунктами 13 та 14 розділу І».
 
Враховано по суті Пропонується встановити для земель залізниці ставку у розміру 0,25 НГО   
    -158- Ляшко О.В.
Розділ І законопроекту після пункту 11 доповнити новим пунктом такого змісту:
«Пункт 281.2 статті 281 викласти в такій редакції:
«Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 цієї статті, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:».
 
Враховано Пропонується скасувати обмеження застосування пільги до однієї ділянки із сплати земельного податку фізичним особам   
    -159- Продан О.П.
Після пункту 11 розділу І законопроекту доповнити новими пунктами такого змісту:
«17. Абзац другий пункту 284.1 статті 284 виключити»
 
Відхилено ропонується виключити норми щодо обов’язку місцевих органів подавати до контролюючого органу рішення про встановлення земельного податку   
    -160- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
Статтю 284 доповнити новим пунктом такого змісту:
«284.4. Плата за землю за земельні ділянки, надані для залізниць в межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також за водойми, надані для виробництва рибної продукції, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 цього Кодексу.».
 
Враховано по суті з урахування редакційної правки Комітету Пропонується встановити для запропонованих категорій земель ставку у розміру 25% від обчисленої згідно ПКУ   
    -161- Продан О.П.
Після пункту 11 розділу І законопроекту доповнити новими пунктами такого змісту:
«18. У статті 287:
доповнити пунктами 287.9 та 287.10 такого змісту:
«287.9 У разі, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове повідомлення-рішення у строки, встановлені цією статтею, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.
287.10. Податкове зобов’язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 цього Кодексу.»
 
Враховано Пропонується уточнити порядок сплати фізичними особами земельного податку у разі неотримання у встановлені строки повідомлення-рішення   
    -162- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
Підпункт 288.5.1. пункту 288.5 статті 288 викласти в такій редакції
«288.5.1. не може бути меншою розміру земельного податку:
для земельних ділянок, нормативно-грошову оцінку яких проведено, у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки;
для земельних ділянок, нормативно-грошову оцінку яких не проведено, у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.».
 
Враховано ропонується встановити ставки орендної плати за землю на рівні не меншому ніж встановлені підпунктом 274.1 статті 274 ставки земельного податку   
    -163- Кулініч О.І.
Кришин О.Ю.
Розділ І законопроекту доповнити новими пунктами 12-14 такого змісту:
«13. Статтю 289 виключити»
 
Відхилено ропонується виключити статтю щодо індексації НГО землі.   
    -164- Святаш Д.В.
Розділ І законопроекту після пункту 11 доповнити новим пунктом 12 такого змісту:
«12. Підпункт 291.5-1.1. пункту 291.5-1 статті 291 доповнити словами: «м’яса та їстівних субпродуктів курей свійських (коди згідно з УКТЗЕД 0207 11 – 0207 14) та яєць курей свійських (коди згідно УКТЗЕД 0407 11 00 00, 0407 21 00 00)»
У зв’язку з чим, пункти 12 та 13 розділу І законопроекту вважати пунктами 13 та 14 розділу І».
 
Враховано ропонується доповнити перелік суб’єктів господарювання, які не можуть бути платниками єдиного податку ІV групи, виробниками курятини   
    -165- Бабій Ю.Ю.
Розділ І законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту:
У статті 291.5--1 після слів «і хутра (крім хутрової сировини)» доповнити слова та цифрами «м’яса, їстівних субпродуктів та яєць курей свійських (коди згідно з УКТ ЗЕД 0207 11 – 0207 14, 0407 11 00 00, 0407 21 00 00);»
 
Враховано по суті Пропонується доповнити перелік суб’єктів господарювання, які не можуть бути платниками єдиного податку ІV групи, виробниками курятини   
    -166- Кулініч О.І.
Кришин О.Ю.
Розділ І законопроекту доповнити новими пунктами 12-14 такого змісту:
«14. У пункті 292--1.2 статті 292 слова «з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом» виключити».
У зв’язку із цим пункт 12 вважати пунктом 15.
 
Враховано по суті на 2018 рік Пропонується не включати до бази оподаткування платників єдиного податку четвертої групи, коефіцієнта індексації   
    -167- Южаніна Н.П.
Розділ І законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту:
«У підпункті 5 пункту 293.8 статті 293 після слів «за ставкою у розмірі» цифру «3» замінити цифрою «5».
 
Враховано ехнічна правка приведення у відповідність до підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 Положення ЗП №7225   
    -168- Кобцев М.В.
У Податковому кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13-17, ст. 112) абзац четвертий пункту 296.10 статті 296 викласти у наступній редакції:
"Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення".
 
Відхилено Пропонується запровадити РРО при реалізації лікарських засобів та медичних виробів платниками єдиного податку   
    -169- Кобцев М.В.
У Податковому кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13-17, ст. 112):
Абзац четвертий пункту 296.10 статті 296 викласти у наступній редакції:
"Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, платників єдиного податку, які здійснюють виготовлення ювелірних виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння за індивідуальним замовленням та/або роздрібну торгівлю ювелірними виробами із дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння".
 
Відхилено ропонується запровадити РРО при роздрібній торгівлі ювелірними виробами та виготовленні таких виробів на індивідуальне замовлення платниками єдиного податку   
    -170- Острікова Т.Г.
Статтю 297 доповнити новим пунктом 297.5:
«Платник єдиного податку, який здійснює на користь нерезидента – юридичної особи або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва на території України) будь – які виплати з доходів із джерелом їх походження із України, отриманим таким нерезидентом, здійснює нарахування та сплату податку з доходів нерезидента в порядку, розмірі та у строки, встановлені розділом ІІІ цього Кодексу.»
 
Враховано апровадження обов’язку сплати платниками єдиного податку на доходи, виплачувані нерезидентам Пропонується запровадити оподаткування податком на репатріацію виплат платників єдиного податку на користь нерезидентів.   
46. 12. В абзаці дев’ятому пункту 4 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» слово «вносити» замінити словами «має право вносити».
 
-171- Козаченко Л.П.
Пункт 12 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«14. Абзац дев’ятий пункту 4 та підпункти 1, 2, 3 пункту 4 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» виключити».
 
Відхилено ропонується виключити обов’язок КМУ вносити щорічно законопроекти про збільшення ставок податків, визначених в абсолютних значеннях  56. В абзаці дев’ятому пункту 4 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» слово «вносити» замінити словами «має право вносити».
57. У розділі ХХ «Перехідні положення»:
у підрозділі 2:
у пункті 3:
абзац перший викласти в такій редакції:
«Тимчасово, до 1 січня 2023 року, суб'єкти космічної діяльності, що підпадають під дію норм Закону України "Про космічну діяльність", звільняються від сплати податку на додану вартість по операціях з:»;
абзаци четвертий та п'ятий викласти в такій редакції:
«б) постачання на митній території України результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, які виконуються для потреб космічної діяльності. З метою застосування цієї пільги Кабінет Міністрів України встановлює порядок ведення реєстру зазначених науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт
У разі порушення умов звільнення від оподаткування результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, а саме при їх поставці для цілей, не пов’язаних з космічною діяльністю, платник податку, що фактично скористався правом на податкову пільгу, вважається таким, що умисно ухиляється від оподаткування, і до нього застосовуються штрафні (фінансові) санкції відповідно до вимог закону»;
пункт 26-1 викласти в такій редакції:
«26-1 Тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання програмної продукції, а також операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті згідно абз. 3-7 п. 14.1.225 ст.14 цього Кодексу;
Для цілей цього пункту до програмної продукції відносяться:
результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів та доступу до них;
примірники (копії, екземпляри) комп’ютерних програм, їх частин, компонентів у матеріальній та/або електронній формі, у тому числі у формі коду (ів) та/або посилань для завантаження комп’ютерної програми та/або їх частин, компонентів у формі коду (ів) для активації комп’ютерної програми чи у іншій формі;
будь-які зміни, оновлення, додатки, доповнення та/або розширення функціоналу комп’ютерних програм, права на отримання таких оновлень, змін, додатків, доповнень протягом певного періоду часу;
криптографічні засоби захисту інформації».
абзаци перший та другий пункту 51 викласти в такій редакції:
«51. Установити, що з 1 січня 2017 року до 1 січня 2022 року платники - сільськогосподарські товаровиробники, внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" (далі - Реєстр отримувачів бюджетної дотації), у порядку та строки, встановлені цим Кодексом, подають податкову декларацію з податку на додану вартість з додатком, у якому зазначають обсяг податкових зобов’язань з податку на додану вартість з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними пунктом 16-1.3 статті 16-1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", розрахованому за даними податкових накладних за відповідний звітний податковий період, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців).
Форма додатка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику може встановити додаткові вимоги до відображення даних щодо окремих видів діяльності визначених пунктом 16-1.3 статті 16-1Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України".
доповнити новим пунктом 57-1 такого змісту:
«57-1. Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу, реєструються з урахуванням вимог пунктів 2001.3 та 2001.9 статті 2001 та пункту 201.10 статті 201 цього Кодексу, 02.01.2018 року крім:
податкових накладних/розрахунків коригування, по яких станом на 01.12.2017 року не подані пояснення і документи відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу;
податкових накладних/розрахунків коригування по яких прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних і по яких станом на 01.12.2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.
Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу з 01.12.2017 року до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році « та по яких платником податку після 01.12.2017 року подані пояснення і копії документів відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу реєструються у Єдиному реєстрі податкових накладених у порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. У разі, якщо протягом 5 робочих днів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день, за днем закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податку.
Дія абзацу третього пункту 201.10 статті 201 цього Кодексу зупиняється до дня набрання чинності порядку, затвердженого відповідно до пункту 201.16 цього Кодексу».
доповнити новим пунктом 63 такого змісту:
«63. З 1 березня 2018 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з вивезення в митному режимі експорту технічних культур товарних позицій 1201, 1205 та 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД».
доповнити пунктом 61 такого змісту:
«61. Тимчасово, до 1 січня 2020 року контролюючий орган за заявою платника податку надає розстрочення (рівними частинами) сплати податку на додану вартість на термін, зазначений у заяві платника податку, але не більше 24 календарних місяців без нарахування процентів, пені та штрафів, визначених цим Кодексом, при ввезенні на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання, що класифікується за такими товарними підкатегоріями згідно з
УКТ ЗЕД:
8402 11 00 00; 8402 12 00 00; 8402 19 10 00; 8402 19 90 00; 8402 20 00 00;
8405 10 00 00; 8417 10 00 00; 8417 20 10 00; 8417 20 90 00; 8417 80 30 00;
8417 80 50 00; 8417 80 70 00; 8418 69 00 90; 8419 31 00 00; 8419 32 00 00;
8419 39 00 10; 8419 39 00 90; 8419 40 00 00; 8419 60 00 00; 8419 89 10 00;
8419 89 30 00; 8419 89 98 00; 8420 10 10 00; 8420 10 30 00; 8420 10 80 10;
8420 10 80 90; 8421 11 00 00; 8421 19 70 90; 8421 21 00 00; 8421 39 20 00;
8421 39 60 90; 8421 39 80 10; 8421 39 80 90; 8422 20 00 00; 8422 30 00 10;
8422 30 00 91; 8422 30 00 99; 8422 40 00 10; 8422 40 00 90; 8423 20 00 00;
8423 30 00 00; 8423 81 10 00; 8423 81 30 00; 8423 81 90 00; 8423 82 10 00;
8423 82 90 10; 8423 82 90 90; 8423 89 00 00; 8424 81 10 00; 8424 81 91 00;
8424 81 99 00; 8424 89 00 00; 8426 20 00 00; 8426 30 00 00; 8428 20 20 00;
8428 20 80 00; 8428 31 00 00; 8428 32 00 00; 8428 33 00 00; 8428 39 20 00;
8428 39 90 00; 8428 90 71 00; 8428 90 79 00; 8428 90 90 00; 8430 10 00 00;
8430 31 00 00; 8430 39 00 00; 8430 41 00 00; 8430 49 00 00; 8430 50 00 00;
8430 61 00 00; 8430 69 00 00; 8434 10 00 00; 8434 20 00 00; 8435 10 00 00;
8436 10 00 00; 8436 21 00 00; 8436 29 00 10; 8436 29 00 90; 8436 80 10 00;
8436 80 90 00; 8437 10 00 00; 8437 80 00 00; 8438 10 10 00; 8438 10 90 00;
8438 20 00 00; 8438 30 00 00; 8438 40 00 00; 8438 50 00 00; 8438 60 00 00;
8438 80 10 00; 8438 80 91 00; 8438 80 99 00; 8439 10 00 00; 8439 20 00 00;
8439 30 00 00; 8440 10 10 00; 8440 10 20 00; 8440 10 30 00; 8440 10 40 00;
8440 10 90 00; 8441 10 10 00; 8441 10 20 00; 8441 10 30 00; 8441 10 70 00;
8441 20 00 00; 8441 30 00 00; 8441 40 00 00; 8441 80 00 00; 8443 11 00 00;
8443 12 00 00; 8443 13 10 00; 8443 13 31 00; 8443 13 35 00; 8443 13 39 00;
8443 13 90 00; 8443 14 00 00; 8443 15 00 00; 8443 16 00 00; 8443 17 00 00;
8443 19 20 00; 8443 19 40 00; 8443 19 70 00; 8444 00 10 00; 8444 00 90 00;
8445 11 00 00; 8445 12 00 00; 8445 13 00 00; 8445 19 00 00; 8445 20 00 00;
8445 30 00 00; 8445 40 00 00; 8445 90 00 00; 8446 10 00 00; 8446 21 00 00;
8446 29 00 00; 8446 30 00 00; 8447 11 00 00; 8447 12 00 00; 8447 20 20 00;
8447 20 80 00; 8447 90 00 00; 8449 00 00 00; 8451 10 00 00; 8451 21 00 00;
8451 29 00 00; 8451 30 00 00; 8451 40 00 00; 8451 50 00 00; 8451 80 10 00;
8451 80 30 00; 8451 80 80 00; 8452 21 00 00; 8452 29 00 00; 8453 10 00 00;
8453 20 00 00; 8453 80 00 00; 8454 10 00 10; 8454 10 00 90; 8454 20 00 00;
8454 30 10 00; 8454 30 90 00; 8455 10 00 00; 8455 21 00 00; 8455 22 00 00;
8456 10 00 00; 8456 20 00 00; 8456 30 11 00; 8456 30 19 00; 8456 30 90 00;
8456 90 20 00; 8456 90 80 00; 8457 10 10 00; 8457 10 90 00; 8457 20 00 00;
8457 30 10 00; 8457 30 90 00; 8458 11 20 00; 8458 11 41 00; 8458 11 49 00;
8458 11 80 00; 8458 19 00 10; 8458 19 00 90; 8458 91 20 00; 8458 91 80 00;
8458 99 00 00; 8459 10 00 00; 8459 21 00 00; 8459 29 00 00; 8459 31 00 00;
8459 39 00 00; 8459 40 10 00; 8459 40 90 00; 8459 51 00 00; 8459 59 00 00;
8459 61 10 00; 8459 61 90 00; 8459 69 10 00; 8459 69 90 00; 8459 70 00 00;
8460 11 00 00; 8460 19 00 00; 8460 21 11 00; 8460 21 15 00; 8460 21 19 00;
8460 21 90 00; 8460 29 10 00; 8460 29 90 00; 8460 31 00 00; 8460 39 00 00;
8460 40 10 10; 8460 40 10 90; 8460 40 90 00; 8460 90 10 00; 8460 90 90 00;
8461 20 00 00; 8461 30 10 00; 8461 30 90 00; 8461 40 11 00; 8461 40 19 00;
8461 40 31 00; 8461 40 39 00; 8461 40 71 00; 8461 40 79 00; 8461 40 90 00;
8461 50 11 00; 8461 50 19 00; 8461 50 90 00; 8461 90 00 00; 8462 10 10 00;
8462 10 90 00; 8462 21 10 00; 8462 21 80 00; 8462 29 10 00; 8462 29 91 00;
8462 29 98 00; 8462 31 00 00; 8462 39 10 00; 8462 39 91 00; 8462 39 99 00;
8462 41 10 00; 8462 41 90 00; 8462 49 10 00; 8462 49 90 00; 8462 91 20 00;
8462 91 80 00; 8462 99 20 00; 8462 99 80 00; 8463 10 10 00; 8463 10 90 00;
8463 20 00 00; 8463 30 00 00; 8463 90 00 00; 8464 10 00 00; 8464 20 11 00;
8464 20 19 00; 8464 20 80 00; 8464 90 00 00; 8465 10 10 00; 8465 10 90 00;
8465 91 10 00; 8465 91 20 00; 8465 91 90 00; 8465 92 00 00; 8465 93 00 00;
8465 94 00 00; 8465 95 00 10; 8465 95 00 90; 8465 96 00 00; 8465 99 00 10;
8465 99 00 90; 8468 20 00 00; 8468 80 00 00; 8474 10 00 00; 8474 20 00 00;
8474 31 00 00; 8474 32 00 00; 8474 39 00 00; 8474 80 10 00; 8474 80 90 00;
8475 10 00 00; 8475 21 00 00; 8475 29 00 00; 8477 10 00 00; 8477 20 00 00;
8477 30 00 00; 8477 40 00 00; 8477 51 00 00; 8477 59 10 10; 8477 59 10 90;
8477 59 80 00; 8477 80 11 00; 8477 80 19 00; 8477 80 91 00; 8477 80 93 00;
8477 80 95 00; 8477 80 99 00; 8478 10 00 00; 8479 20 00 00; 8479 30 10 00;
8479 30 90 00; 8479 40 00 00; 8479 50 00 00; 8479 60 00 00; 8479 81 00 00;
8479 82 00 00; 8479 89 30 00; 8479 89 60 10; 8479 89 60 90; 8479 89 97 10;
8479 89 97 20; 8479 89 97 30; 8479 89 97 50; 8479 89 97 90; 8480 10 00 00;
8480 20 00 00; 8480 30 10 00; 8480 30 90 00; 8480 41 00 00; 8480 49 00 00;
8480 50 00 00; 8480 60 00 00; 8480 71 00 10; 8480 71 00 90; 8480 79 00 00;
8486 10 00 00; 8486 20 10 00; 8486 20 90 00; 8486 30 10 00; 8486 30 30 00;
8486 30 50 00; 8486 30 90 10; 8486 30 90 90; 8486 40 00 00; 8502 12 00 90;
8502 13 20 90; 8502 13 40 90; 8502 13 80 90; 8502 20 40 90; 8502 20 60 90;
8502 20 80 90; 8502 31 00 00; 8502 39 20 90; 8502 39 80 90; 8502 40 00 90;
8504 21 00 00; 8504 22 10 00; 8504 22 90 00; 8504 23 00 00; 8504 34 00 00;
8504 50 20 90; 8504 50 95 90; 8514 10 10 00; 8514 10 80 00; 8514 20 10 00;
8514 20 80 00; 8514 30 00 10; 8514 30 00 90; 8514 40 00 00; 8515 11 00 00;
8515 19 00 00; 8515 21 00 00; 8515 29 00 00; 8515 31 00 00; 8515 39 13 00;
8515 39 18 00; 8515 39 90 00; 8515 80 10 00; 8515 80 90 00; 8537 10 10 00;
8537 10 91 00; 8537 10 99 90; 8537 20 91 00; 8537 20 99 00; 8543 10 00 00;
8543 20 00 00; 8543 30 00 00; 9011 10 10 00; 9011 10 90 00; 9011 20 10 00;
9011 20 90 00; 9011 80 00 00; 9012 10 10 00; 9012 10 90 00; 9013 20 00 00;
9013 80 20 00; 9013 80 30 00; 9013 80 90 00; 9024 10 11 00; 9024 10 13 00;
9024 10 19 00; 9024 10 90 10; 9024 10 90 20; 9024 10 90 90; 9024 80 11 00;
9024 80 19 00; 9024 80 90 00; 9030 10 00 00; 9030 20 10 00; 9030 20 30 00;
9030 20 91 00; 9030 20 99 00; 9030 31 00 00; 9030 32 00 00; 9030 33 10 00;
9030 33 91 00; 9030 33 99 00; 9030 39 00 00; 9030 40 00 00; 9030 82 00 00;
9030 84 00 00; 9030 89 30 00; 9030 89 90 00; 9031 10 00 00; 9031 20 00 00;
9031 41 00 00; 9031 49 10 00; 9031 49 90 00; 9031 80 32 00; 9031 80 34 00;
9031 80 38 00; 9031 80 91 00; 9031 80 98 00; 9032 10 20 00; 9032 10 81 00;
9032 10 89 00; 9032 20 00 00; 9032 81 00 00; 9032 89 00 00; 7309 00 59 00.
При наданні розстрочення сплати податку на додану вартість норми статті 100 цього Кодексу не застосовуються.
Порядок розстрочення сплати податку на додану вартість та застосування забезпечення відповідно до цього пункту встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Залишок суми зобов’язань із сплати податку на додану вартість підлягає забезпеченню виконання відповідно до розділу ХМитного Кодексу України, або банківською гарантією, виданою відповідно до законодавства України, крім випадків за яких залишок суми зобов’язань із сплати податку на додану вартість підлягає забезпеченню виконання шляхом застави обладнання, що ввозиться відповідно до цього пункту. Кабінет Міністрів України має право встановити випадки за яких залишок суми зобов’язань із сплати податку на додану вартість підлягає забезпеченню виконання шляхом застави обладнання, що ввозиться відповідно до цього пункту.
У разі невиконання у встановлені законодавством строки платником зобов’язань зі сплати податку на додану вартість, забезпечених банківською гарантією, виданою відповідно до законодавства України, контролюючий орган направляє цьому банку письмову вимогу про сплату суми податку на додану вартість та документи, що підтверджують настання гарантійного випадку. Банк-гарант зобов’язаний не пізніше трьох банківських днів, наступних за днем отримання вимоги та документів, що підтверджують настання гарантійного випадку, перерахувати належну суму податку на додану вартість до державного бюджету. У разі порушення строку перерахування коштів у рахунок сплати податку на додану вартість відповідно до вимоги контролюючого органу, банки-гаранти несуть відповідальність відповідно до законодавства. У разі несплати банком-гарантом коштів за банківськими гарантіями, суми таких коштів стягуються у порядку, встановленому законодавством. До правовідносин, пов’язаних з видачею банками гарантій, виконанням банками зобов’язань і припиненням гарантії, застосовуються також положення законодавства України про банки і банківську діяльність та цивільного законодавства України в частині, що не врегульована цим Кодексом.
Суми податку сплачені з урахуванням вимог, встановлених цим пунктом, включаються платником до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому було сплачено податок до бюджету.
Обладнання ввозиться на митну територію України платником податків для власного виробництва на території України.
В разі порушення платником податку умов розстрочення, забезпеченого заставою, продаж заставленого майна такого платника податку здійснюється з використанням дворівневої електронної торгової системи (ЕТС) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Електронна торгова система — дворівнева інформаційно-телекомунікаційна система, що складається з центральної бази даних та електронних майданчиків, які взаємодіють через інтерфейс програмування додатків, який надається у вигляді коду з відкритим доступом та визначає функціональність електронної торгової системи.».
Платники податків, яким надано розстрочення згідно з пунктом 58 та пунктом 59 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України до набрання чинності цим Законом, мають право змінити забезпечення виконання зобов’язань зі сплати податку на додану вартість, надане контролюючому органу відповідно до розділу ХМитного Кодексу, на передбачене цим пунктом забезпечення виконання зобов’язань зі сплати податку на додану вартість банківською гарантію, виданою відповідно законодавства України, або заставою.
Розстрочення сплати податку на додану вартість згідно цього пункту не надається при ввезенні на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання, якщо воно має виробництво країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозиться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.
У разі відчуження, передачі в оренду, суборенду чи передачі права володіння, користування в інший спосіб обладнання, ввезеного на митну територію України у порядку, визначеному цим пунктом, платник податку зобов’язаний сплатити податкові зобов’язання за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, у сумі, розрахованій як позитивна різниця між сумою податку на додану вартість, що мала бути сплачена із зазначених операцій у момент ввезення таких товарів без застосування особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, та фактично сплаченою сумою, а також сплатити пеню, нараховану на таку суму податку, виходячи із 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день сплати податкового зобов’язання, за період з дня ввезення таких товарів до дня збільшення податкового зобов’язання.».
у підрозділі 4:
доповнити новими пунктами 15 та 16 такого змісту:
«15. Податок на прибуток, що підлягає сплаті до Державного бюджету України платниками податку за поточний податковий (звітний) період, зменшується на суму сплаченого за такий поточний податковий (звітний) період акцизного податку по зареєстрованим акцизним накладним на важкі дистиляти (газойль), що класифікуються у товарних підкатегоріях 2710 19 43 00, 2710 19 46 00, 2710 19 47 10 згідно УКТ ЗЕД, у випадку, якщо вони були використані для транспортних засобів, що класифікуються у товарних підкатегоріях 8602 10 00 00, 8704 10 10 10 згідно УКТ ЗЕД.
Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку або сума податку на прибуток менша за суму акцизного податку, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток за поточний податковий (звітний) період, не зменшує податок на прибуток в наступних податкових (звітних) періодах.
16. Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняється від оподаткування прибуток підприємств у розмірі доходу підприємств, отриманого ними від господарської діяльності з використанням газу (метану) вугільних родовищ та/або похідної сировини газу (метану) вугільних родовищ, в тому числі газоповітряної суміші із вмістом газу (метану), яка не відповідає вимогам до якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового та комунально-побутового споживання, що здійснюється відповідно до Закону України «Про газ (метан) вугільних родовищ».
З метою застосування абзацу першого цього пункту фінансовий результат до оподаткування підприємств, що використовують газ (метан) вугільних родовищ та/або похідну сировину газу (метану) вугільних родовищ, в тому числі газоповітряну суміш із вмістом газу (метану), яка не відповідає вимогам до якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового та комунально-побутового споживання, зменшується на суму доходу, отриманого від операцій з газом (метаном) вугільних родовищ (реалізація, переробка, спалювання) та/або похідною сировиною газу (метану) вугільних родовищ, в тому числі газоповітряною сумішшю із вмістом газу (метану), яка не відповідає вимогам до якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового та комунально-побутового споживання.
Суми коштів, вивільнених у зв’язку з наданням податкової пільги, спрямовуються платником податку на переоснащення матеріально-технічної бази, запровадження новітніх технологій, пов’язаних з видобуванням, дегазацією та використанням газу (метану) вугільних родовищ та/або похідну сировину газу (метану) вугільних родовищ, в тому числі газоповітряну суміш із вмістом газу (метану), до закінчення наступного податкового року.
У разі відсутності цільового використання вивільнених від оподаткування коштів в термін, передбачений в абзаці третьому цього пункту, платник податку зобов’язаний збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму доходу, отриманого від реалізації газу (метану) вугільних родовищ, на який було зменшено фінансовий результат до оподаткування відповідно до абзацу другого цього пункту, за результатами податкового року, що настає за податковим періодом застосування пільги»;
в абзаці третьому пункту 34 після слів «що відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу,» доповнити словами та цифрами «а для релігійних організацій – вимогам абзацу другого підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу»;
у пункті 35:
абзац другий після слів «у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу,» доповнити словами та цифрами «а релігійні організації – із нормами абзацу другого підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу»;
абзац третій виключити»;
абзац перший пункту 41 викласти в такій редакції:
«41. Тимчасово, до 1 січня 2025 року, звільняється від оподаткування прибуток підприємств - суб’єктів літакобудування, що визначені відповідно до норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості"«;
у пункті 46 слова «підпунктів «б» і «в» замінити словами «підпункту «б»;
доповнити новими пунктами 49-50 такого змісту:
«49. Платники податку, зазначені у пункті 139.3 статті 139 цього Кодексу, зменшують (збільшують) фінансовий результат до оподаткування на позитивну (від’ємну) різницю (яка буде відображена через рахунки обліку капіталу банку) між відкоригованим розміром резервів за активами (у тому числі групами активів), розрахованим станом на початок 2018 року відповідно до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності, що застосовуватимуться з 2018 року, та розміром резервів, сформованих у зв’язку зі зменшенням корисності активів відповідно до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності, які застосовувалися станом на кінець 2017 року. Норма цього пункту застосовується до фінансового результату до оподаткування звітного (податкового) періоду, у якому коригування резервів за активами (у тому числі групами активів) відображені у бухгалтерському обліку.
50. Платники податку, зазначені у пункті 139.3 статті 139 цього Кодексу, зменшують фінансовий результат до оподаткування на накопичену станом на кінець 2017 року суму перевищення розміру резерву, сформованого у зв’язку зі знеціненням (зменшенням корисності) активів згідно з вимогами міжнародних стандартів фінансової звітності, над лімітом, розрахованим відповідно до положень цього Кодексу, у тому числі відповідно до пункту 21 цього підрозділу. До суми такого перевищення не враховується частина резерву (у межах перевищення над лімітом), що була використана або розформована у звітних (податкових) періодах до 1 січня 2018 року. Зменшення фінансового результату згідно з цим пунктом відображається платником податку рівними частинами у кожному кварталі 2018 та 2019 років».
 
    -172- Продан О.П.
Пункт 12 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено ропонується залишити обов’язок КМУ вносити щорічно законопроекти про збільшення ставок податків, визначених в абсолютних значеннях   
    -173- Левченко Ю.В.
Пункт 12 розділу І Законопроекту виключити.
 
Відхилено ропонується залишити обов’язок КМУ вносити щорічно законопроекти про збільшення ставок податків, визначених в абсолютних значеннях   
    -174- Ляшко О.В.
Галасюк В.В.
Вовк В.І.
В Розділі І законопроекту:
доповнити новим пунктом 13 такого змісту:
13. Після розділу Розділ ХVІІІ-2 «Податкова Міліція» доповнити новим Розділом ХVІІІ-3 «Аграрно-сировинний збір» наступного змісту:
«РОЗДІЛ ХVІІІ-3 «АГРАРНО-СИРОВИННИЙ ЗБІР
Стаття 358. Платники аграрно-сировинного збору
1. Платником аграрно-сировинного збору є суб’єкти господарювання, які вивозять товари за межі митної території України у митному режимі експорту у порядку та на умовах, встановлених цим Кодексом та Митним кодексом України, за такими кодами товарів згідно з УКТ ЗЕД: 1001; 1002; 1003; 1004; 1005; 1006; 1007; 1008; 1201; 1202; 1203; 1204; 1205; 1206; 1207; 1208; 1209; 1210; 1211; 1212; 1213; 1214; 2303; 2304; 2306; 2307; 2308; 2309.
Стаття 359. Об’єкт оподаткування аграрно-сировинним збором
1. Об’єктом оподаткування аграрно-сировинним збором є товари, зазначені у статті 358 цього Кодексу, що вивозяться за межі митної території України у митному режимі експорту суб’єктами господарювання.
Стаття 360. База оподаткування аграрно-сировинним збором
1. Базою оподаткування аграрно-сировинним збором товарів, зазначених у статті 358 цього Кодексу, що вивозяться суб’єктами господарювання за межі митної території України у митному режимі експорту, є їх митна вартість, визначена відповідно до Митного кодексу України.
Стаття 361. Ставка аграрно-сировинного збору
1. Ставка аграрно-сировинного збору становить 3 відсотки від бази оподаткування, визначеної у статті 358 цього Кодексу.
Стаття 362. Дата виникнення податкових зобов’язань із сплати аграрно-сировинного збору
1. Датою виникнення податкових зобов’язань із сплати аграрно-сировинного збору за товари, зазначені у статті 358 цього Кодексу, що вивозяться за межі митної території України у митному режимі експорту, є дата подання органу доходів і зборів митної декларації для митного оформлення товарів або дата нарахування такого податкового зобов’язання органом доходів і зборів у випадках, визначених цим Кодексом.
Стаття 363. Звільнення від оподаткування аграрно-сировинним збором
1. Забороняється звільняти окремих суб’єктів господарювання від сплати аграрно-сировинного збору і переносити для них строки його сплати.
Стаття 364. Виникнення обов’язку із сплати аграрно-сировинного збору
1. Обов’язок із сплати аграрно-сировинного збору виникає:
1) у разі вивезення товарів, зазначених у статті 358 цього Кодексу, з митної території України у митному режимі експорту:
а) при оформленні товарів відповідно до митного режиму експорту - з моменту прийняття органом доходів і зборів митної декларації;
б) при вивезенні товарів за межі митної території України без оформлення митної декларації та при незаконному вивезенні товарів за межі митної території України - з моменту фактичного вивезення товарів за межі митної території України;
2) після завершення митного оформлення товарів та їх випуску, якщо внаслідок перевірки митної декларації чи за результатами документальної перевірки орган доходів і зборів самостійно визначає платнику податків додаткові податкові зобов’язання.
Стаття 365. Припинення обов’язку із сплати аграрно-сировинного збору
1. Обов’язок із сплати із сплати аграрно-сировинного збору припиняється:
1) при виконанні обов’язку із сплати аграрно-сировинного збору;
2) якщо товари до їх випуску виявилися знищеними або безповоротно втраченими внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили за нормальних умов транспортування, зберігання або використання (експлуатації) та за відсутності порушень вимог та умов, установлених Митним кодексом України, а також внаслідок природних втрат, які підтверджуються відповідними актами;
3) якщо товари конфіскуються відповідно до Митного кодексу України.
Стаття 366. Виконання обов’язку із сплати аграрно-сировинного збору
1. Обов’язок із сплати аграрно-сировинного збору вважається виконаним (аграрно-сировинний збір вважається сплаченим) у разі сплати коштів безпосередньо до державного бюджету з моменту:
а) списання коштів з рахунку платника податків у банку;
б) внесення готівкових коштів у касу банку.
Стаття 367. Особи, на яких покладається обов’язок із сплати аграрно-сировинного збору
1. Особою, на яку покладається обов’язок із сплати аграрно-сировинного збору є декларант (особа, яка самостійно здійснює декларування товарів, визначених у статті 358 цього Кодексу, або від імені якої здійснюється декларування таких товарів). Якщо декларування товарів здійснюється особою, уповноваженою на це декларантом, на таку особу покладається обов’язок із сплати аграрно-сировинного збору солідарно з декларантом.
2. Особою, на яку покладається обов’язок із сплати донарахованих податкових зобов’язань з аграрно-сировинного збору, визначених за результатами документальної перевірки, є відповідний платник податків.
3. Крім осіб, зазначених у частинах першій і другій цієї статті, особами, на яких покладається обов’язок із сплати аграрно-сировинного збору, є:
1) у разі незаконного вивезення товарів, зазначених у статті 358 цього Кодексу, за межі митної території України - особа, яка незаконно вивезла товари, а також особи, які брали участь у незаконному вивезенні товарів, якщо вони знали або повинні були знати про незаконність такого вивезення, що належним чином доведено в порядку, встановленому законодавством України;
2) у разі вилучення товарів, що тимчасово зберігаються під митним контролем, з порушенням вимог Митного кодексу України та інших нормативно-правових актів - особа, яка незаконно вилучила такі товари, а також особи, які брали участь у незаконному вилученні таких товарів, зберігали та придбали такі товари, або особа, яка відповідає за забезпечення схоронності зазначених товарів.
Стаття 368. Нарахування аграрно-сировинного збору
1. Аграрно-сировинний збір нараховуються декларантом або іншими особами, на яких покладено обов’язок із сплати аграрно-сировинного збору, самостійно, крім випадків, якщо обов’язок щодо нарахування аграрно-сировинного збору відповідно до цього Кодексу, Митного кодексу України та інших законів України покладається на органи доходів і зборів.
2. Нарахування суми аграрно-сировинного збору здійснюється у валюті України.
3. У разі якщо для цілей обчислення аграрно-сировинного збору, у тому числі визначення митної вартості товарів, необхідно зробити перерахування іноземної валюти, застосовуються курси валют, визначені відповідно до статті 3-1 цього Митного кодексу України.
Стаття 369. Строки сплати (виконання обов’язку зі сплати) аграрно-сировинного збору
1. Аграрно-сировинний збір має бути сплачений не пізніше дня прийняття органом доходів і зборів митної декларації для митного оформлення.
2. У разі незаконного вивезення товарів за межі митної території України сума належного до сплати аграрно-сировинного збору повинна бути сплачена протягом одного робочого дня з дня виявлення факту такого вивезення.
Стаття 370. Порядок і форма сплати аграрно-сировинного збору
1. Сума аграрно-сировинного збору підлягає сплаті до державного бюджету платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок.
2. Сума аграрно-сировинного збору сплачується в готівковій формі через касу органу доходів і зборів чи фінансової установи або у безготівковій формі через фінансову установу.
3. Перерахування сум аграрно-сировинного збору до Державного бюджету України із зазначених рахунків органу доходів і зборів здійснюється цим органом доходів і зборів.
4. Аграрно-сировинний збір сплачуються у валюті України.
5. Порядок нарахування, обліку та перерахування до державного бюджету аграрно-сировинного збору визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
6. На вимогу платника податків органи доходів і зборів зобов’язані видати підтвердження сплати аграрно-сировинного збору у письмовій формі.
Стаття 371. Повернення помилково та/або надміру сплаченої суми аграрно-сировинного збору
1. Повернення помилково та/або надміру сплаченої суми аграрно-сировинного збору здійснюється відповідно до цього Кодексу та Бюджетного кодексу України.
2. У разі виявлення факту помилкової та/або надмірної сплати аграрно-сировинного збору орган доходів і зборів не пізніше одного місяця з дня виявлення такого факту зобов’язаний повідомити платника податків про суму помилкового та/або надмірного сплаченого аграрно-сировинного збору.
3. Помилково та/або надмірно зарахована до державного бюджету сума аграрно-сировинного збору повертається з державного бюджету в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
4. Якщо надмірна сплата суми аграрно-сировинного збору сталася внаслідок помилки з боку посадових осіб органу доходів і зборів, повернення надміру сплаченої суми аграрно-сировинного збору здійснюється у першочерговому порядку.
Стаття 372. Пеня
1. Після закінчення встановлених статтею 369 цього Кодексу строків сплати аграрно-сировинного збору на суму податкового боргу нараховується пеня у розмірі та порядку, визначеному цим Кодексом.
2. Пеня сплачується незалежно від застосування інших заходів відповідальності за порушення вимог законодавства України, визначених цим Кодексом, Митним кодексом України та іншими законами України.
3. Сплата, стягнення та повернення пені здійснюються за правилами, встановленими законом для сплати, стягнення та повернення митних платежів.
Стаття 373. Стягнення аграрно-сировинного збору
1. У разі несплати або неповної сплати аграрно-сировинного збору у встановлений строк аграрно-сировинний збір стягується в порядку та строки, визначені Податковим кодексом України.
2. Належну до сплати суму аграрно-сировинного збору стягують з осіб, відповідальних за його сплату.
3. Стягнення аграрно-сировинного збору не здійснюється та платнику податків не направляється податкове повідомлення-рішення, якщо розмір несплаченої суми аграрно-сировинного збору з товарів, зазначених в одній митній декларації, або з товарів, відправлених протягом дня одним відправником на адресу одного одержувача, становить менш як 20 гривень.».
Пункти 13-14 законопроекту вважати відповідно пунктами 14-15.
 
Відхилено Пропонується запровадити новий податок «аграрно-сировинний збір» на експорт сільгосптоварів рослинництва (пшениця, жито, ячмінь, овес, кукурудза, рис, гречка, соєві боби, арахіс, льон, ріпак, соняшник, гірчиця, борошно з олійних культур, рослини для медицини, солома, буряк, жом, відходи буряка, макуха)   
    -175- Курячий М.П.
Розділ ІІ Законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«частину першу пункту 3 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України викласти в такій редакції:
«Тимчасово, до 1 січня 2023 року, суб'єкти космічної діяльності, що підпадають під дію норм Закону України "Про космічну діяльність", звільняються від сплати податку на додану вартість по операціях з:»
«Підпункт б) пункту 3 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України викласти в такій редакції:
«постачання на митній території України результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, які виконуються для потреб космічної діяльності. З метою застосування цієї пільги Кабінет Міністрів України встановлює порядок ведення реєстру зазначених науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт
У разі порушення умов звільнення від оподаткування результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, а саме при їх поставці для цілей, не пов’язаних з космічною діяльністю, платник податку, що фактично скористався правом на податкову пільгу, вважається таким, що умисно ухиляється від оподаткування, і до нього застосовуються штрафні (фінансові) санкції відповідно до вимог закону».».
 
Враховано Пропонується розширити сферу застосування пільг по ПДВ на всіх суб’єктів космічної діяльності   
    -176- Острікова Т.Г.
Статтю 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ Перехідні положення Податкового кодексу викласти в наступній редакції:
Тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання програмної продукції, а також операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті згідно абз. 3-7 п. 14.1.225 ст.14 цього Кодексу;
Для цілей цього пункту до програмної продукції відносяться:
результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів та доступу до них;
примірники (копії, екземпляри) комп’ютерних програм, їх частин, компонентів у матеріальній та/або електронній формі, у тому числі у формі коду (ів) та/або посилань для завантаження комп’ютерної програми та/або їх частин, компонентів у формі коду (ів) для активації комп’ютерної програми чи у іншій формі;
будь-які зміни, оновлення, додатки, доповнення та/або розширення функціоналу комп’ютерних програм, права на отримання таких оновлень, змін, додатків, доповнень протягом певного періоду часу;
криптографічні засоби захисту інформації.
 
Враховано Пропонується поширити пільгу з оподаткування ПДВ на операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті, а також розширити поняття «програмна продукція»   
    -177- Кулініч О.І.
Кришин О.Ю.
Пункт 13 розділу І законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту:
«у пункті 51 підрозділу 2:
цифру «2017» замінити цифрою «2018»;
слова «податкових зобов’язань позитивної різниці між сумою» та «та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду з цього податку» виключити;
слова «податку, сплачена до бюджету» замінити словами «податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду за результатами діяльності за операціями, визначеними статтею 16--1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України"«.
 
Відхилено Пропонується змінити з 1 січня 2017 року на 1 січня 2018 року дату початку застосування механізму надання бюджетної дотації для сільгоспвиробників, а також змінити принцип розрахунку суми бюджетної дотації   
    -178- Острікова Т.Г.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 13 такого змісту:
«Абзаци перший та другий пункту 51 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» викласти в такій редакції:
«51. Установити, що з 1 січня 2017 року до 1 січня 2022 року платники - сільськогосподарські товаровиробники, внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" (далі - Реєстр отримувачів бюджетної дотації), у порядку та строки, встановлені цим Кодексом, подають податкову декларацію з податку на додану вартість з додатком, у якому зазначають обсяг податкових зобов’язань з податку на додану вартість з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними пунктом 16-1.3 статті 16-1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", розрахованому за даними податкових накладних за відповідний звітний податковий період, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців).
Форма додатка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику може встановити додаткові вимоги до відображення даних щодо окремих видів діяльності визначених пунктом 16-1.3 статті 16-1Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України".
У зв'язку з цим пункт 13 розділу І законопроекту вважати пунктом 14.
 
Враховано Пропонується змінити принцип розрахунку суми бюджетної дотації для сільгоспвиробників, а саме, розраховувати розмір бюджетної дотації виходячи з обсягу податкових зобов’язань з ПДВ по постачанню товарів, а не з позитивної різниці між сумою податкових зобов’язань і сумою податкового кредиту з ПДВ   
    -179- Кришин О.Ю.
Розділ І законопроекту після пункту 12 доповнити новим пунктом 13 такого змісту:
«доповнити новим 57-1 такого змісту:
«Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу, реєструються з урахуванням вимог пунктів 2001.3 та 2001.9 статті 2001 та пункту 201.10 статті 201 цього Кодексу, 02.01.2018 року крім:
Податкових накладних/розрахунків коригування, по яких станом на 01.12.2017 року не подані пояснення і документи відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу;
податкових накладних/розрахунків коригування по яких прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних і по яких станом на 01.12.2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.
Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу з 01.12.2017 року до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році « та по яких платником податку після 01.12.2017 року подані пояснення і копії документів відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу реєструються у Єдиному реєстрі податкових накладених у порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. У разі, якщо протягом 5 робочих днів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день, за днем закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податку.
Дія абзацу третього пункту 201.10 статті 201 цього Кодексу зупиняється до дня набрання чинності порядку, затвердженого відповідно до пункту 201.16 цього Кодексу «.
 
Враховано Пропонується повернутися до тестового режиму механізму зупинення реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних   
    -180- Сидорчук В.В.
Пункт 13 Розділу І законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту:
«підрозділ 2 доповнити новим пунктом такого змісту:
«61. З 1 березня 2018 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з вивезення в митному режимі експорту технічних культур товарних позицій 1201, 1205 та 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД».
 
Враховано ропонується, з 1 березня 2018 року, звільнити від ПДВ операції з вивезення в митному режимі експорту технічних культур товарних позицій 1201 (соя), 1205 (ріпак) та 1206 00 (соняшник) згідно з УКТ ЗЕД   
    -181- Заставний Р.Й.
Пункт 13 Розділу І законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту:
«підрозділ 2 доповнити новим пунктом такого змісту:
«61. Тимчасово, з 1 липня 2018 року по 1 липня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з вивезення в митному режимі експорту технічних культур товарних позицій 1201, 1205 та 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД».
 
Відхилено ропонується тимчасово, з 1 липня 2018 року по 1 липня 2023 року, звільнити від ПДВ операції з вивезення в митному режимі експорту технічних культур товарних позицій 1201 (соя), 1205 (ріпак) та 1206 00 (соняшник) згідно з УКТ ЗЕД   
    -182- Бабій Ю.Ю.
Розділ І законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту:
«підрозділ 2 Розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити новим пунктом такого змісту:
«60. З 1 березня 2018 року операції з вивезення в митному режимі експорту технічних культур товарних позицій 1201, 1205 та 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД нульова ставка не застосовується».
 
Враховано по суті Пропонується з 1 березня 2018 року не застосовувати ставку 0 % ПДВ до операції з вивезення в митному режимі експорту технічних культур товарних позицій 1201 (соя), 1205 (ріпак) та 1206 00 (соняшник) згідно з УКТ ЗЕД   
    -183- Ляшко О.В.
Галасюк В.В.
Розділ І законопроекту:
доповнити новим пунктом 13 такого змісту:
«13. Підрозділ 2 Розділу ХХ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом 61 такого змісту:
«61. Тимчасово, до 31 грудня 2022 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість:
операції із ввезення на митну територію України та з подальшого постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що зазначені у товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД;
операції з постачання послуг з перевезення пасажирів на таксі, оснащеного виключно електричним двигуном (одним чи декількома), а також надання пасажирського транспорту в оренду (лізинг, прокат, перевезення на замовлення), у разі, якщо такі колісні транспортні засоби оснащені виключно електричним двигуном (одним чи декількома).».».
Пункт 13 законопроекту вважати пунктом 14.
 
Відхилено ропонується звільнити від оподаткування ПДВ: - операції із ввезення на митну територію України та з подальшого постачання на митній території України електромобілів; - операції з постачання послуг з перевезення пасажирів на електромобілях; операції з надання в оренду електромобілів.   
    -184- Галасюк В.В.
Ляшко О.В.
Підрозділ 2 розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити пунктом 61 такого змісту:
«61. Тимчасово, до 1 січня 2020 року контролюючий орган за заявою платника податку надає розстрочення (рівними частинами) сплати податку на додану вартість на термін, зазначений у заяві платника податку, але не більше 24 календарних місяців без нарахування процентів, пені та штрафів, визначених цим Кодексом, при ввезенні на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання, що класифікується за такими товарними підкатегоріями згідно з
УКТ ЗЕД:
8402 11 00 00; 8402 12 00 00; 8402 19 10 00; 8402 19 90 00; 8402 20 00 00;
8405 10 00 00; 8417 10 00 00; 8417 20 10 00; 8417 20 90 00; 8417 80 30 00;
8417 80 50 00; 8417 80 70 00; 8418 69 00 90; 8419 31 00 00; 8419 32 00 00;
8419 39 00 10; 8419 39 00 90; 8419 40 00 00; 8419 60 00 00; 8419 89 10 00;
8419 89 30 00; 8419 89 98 00; 8420 10 10 00; 8420 10 30 00; 8420 10 80 10;
8420 10 80 90; 8421 11 00 00; 8421 19 70 90; 8421 21 00 00; 8421 39 20 00;
8421 39 60 90; 8421 39 80 10; 8421 39 80 90; 8422 20 00 00; 8422 30 00 10;
8422 30 00 91; 8422 30 00 99; 8422 40 00 10; 8422 40 00 90; 8423 20 00 00;
8423 30 00 00; 8423 81 10 00; 8423 81 30 00; 8423 81 90 00; 8423 82 10 00;
8423 82 90 10; 8423 82 90 90; 8423 89 00 00; 8424 81 10 00; 8424 81 91 00;
8424 81 99 00; 8424 89 00 00; 8426 20 00 00; 8426 30 00 00; 8428 20 20 00;
8428 20 80 00; 8428 31 00 00; 8428 32 00 00; 8428 33 00 00; 8428 39 20 00;
8428 39 90 00; 8428 90 71 00; 8428 90 79 00; 8428 90 90 00; 8430 10 00 00;
8430 31 00 00; 8430 39 00 00; 8430 41 00 00; 8430 49 00 00; 8430 50 00 00;
8430 61 00 00; 8430 69 00 00; 8434 10 00 00; 8434 20 00 00; 8435 10 00 00;
8436 10 00 00; 8436 21 00 00; 8436 29 00 10; 8436 29 00 90; 8436 80 10 00;
8436 80 90 00; 8437 10 00 00; 8437 80 00 00; 8438 10 10 00; 8438 10 90 00;
8438 20 00 00; 8438 30 00 00; 8438 40 00 00; 8438 50 00 00; 8438 60 00 00;
8438 80 10 00; 8438 80 91 00; 8438 80 99 00; 8439 10 00 00; 8439 20 00 00;
8439 30 00 00; 8440 10 10 00; 8440 10 20 00; 8440 10 30 00; 8440 10 40 00;
8440 10 90 00; 8441 10 10 00; 8441 10 20 00; 8441 10 30 00; 8441 10 70 00;
8441 20 00 00; 8441 30 00 00; 8441 40 00 00; 8441 80 00 00; 8443 11 00 00;
8443 12 00 00; 8443 13 10 00; 8443 13 31 00; 8443 13 35 00; 8443 13 39 00;
8443 13 90 00; 8443 14 00 00; 8443 15 00 00; 8443 16 00 00; 8443 17 00 00;
8443 19 20 00; 8443 19 40 00; 8443 19 70 00; 8444 00 10 00; 8444 00 90 00;
8445 11 00 00; 8445 12 00 00; 8445 13 00 00; 8445 19 00 00; 8445 20 00 00;
8445 30 00 00; 8445 40 00 00; 8445 90 00 00; 8446 10 00 00; 8446 21 00 00;
8446 29 00 00; 8446 30 00 00; 8447 11 00 00; 8447 12 00 00; 8447 20 20 00;
8447 20 80 00; 8447 90 00 00; 8449 00 00 00; 8451 10 00 00; 8451 21 00 00;
8451 29 00 00; 8451 30 00 00; 8451 40 00 00; 8451 50 00 00; 8451 80 10 00;
8451 80 30 00; 8451 80 80 00; 8452 21 00 00; 8452 29 00 00; 8453 10 00 00;
8453 20 00 00; 8453 80 00 00; 8454 10 00 10; 8454 10 00 90; 8454 20 00 00;
8454 30 10 00; 8454 30 90 00; 8455 10 00 00; 8455 21 00 00; 8455 22 00 00;
8456 10 00 00; 8456 20 00 00; 8456 30 11 00; 8456 30 19 00; 8456 30 90 00;
8456 90 20 00; 8456 90 80 00; 8457 10 10 00; 8457 10 90 00; 8457 20 00 00;
8457 30 10 00; 8457 30 90 00; 8458 11 20 00; 8458 11 41 00; 8458 11 49 00;
8458 11 80 00; 8458 19 00 10; 8458 19 00 90; 8458 91 20 00; 8458 91 80 00;
8458 99 00 00; 8459 10 00 00; 8459 21 00 00; 8459 29 00 00; 8459 31 00 00;
8459 39 00 00; 8459 40 10 00; 8459 40 90 00; 8459 51 00 00; 8459 59 00 00;
8459 61 10 00; 8459 61 90 00; 8459 69 10 00; 8459 69 90 00; 8459 70 00 00;
8460 11 00 00; 8460 19 00 00; 8460 21 11 00; 8460 21 15 00; 8460 21 19 00;
8460 21 90 00; 8460 29 10 00; 8460 29 90 00; 8460 31 00 00; 8460 39 00 00;
8460 40 10 10; 8460 40 10 90; 8460 40 90 00; 8460 90 10 00; 8460 90 90 00;
8461 20 00 00; 8461 30 10 00; 8461 30 90 00; 8461 40 11 00; 8461 40 19 00;
8461 40 31 00; 8461 40 39 00; 8461 40 71 00; 8461 40 79 00; 8461 40 90 00;
8461 50 11 00; 8461 50 19 00; 8461 50 90 00; 8461 90 00 00; 8462 10 10 00;
8462 10 90 00; 8462 21 10 00; 8462 21 80 00; 8462 29 10 00; 8462 29 91 00;
8462 29 98 00; 8462 31 00 00; 8462 39 10 00; 8462 39 91 00; 8462 39 99 00;
8462 41 10 00; 8462 41 90 00; 8462 49 10 00; 8462 49 90 00; 8462 91 20 00;
8462 91 80 00; 8462 99 20 00; 8462 99 80 00; 8463 10 10 00; 8463 10 90 00;
8463 20 00 00; 8463 30 00 00; 8463 90 00 00; 8464 10 00 00; 8464 20 11 00;
8464 20 19 00; 8464 20 80 00; 8464 90 00 00; 8465 10 10 00; 8465 10 90 00;
8465 91 10 00; 8465 91 20 00; 8465 91 90 00; 8465 92 00 00; 8465 93 00 00;
8465 94 00 00; 8465 95 00 10; 8465 95 00 90; 8465 96 00 00; 8465 99 00 10;
8465 99 00 90; 8468 20 00 00; 8468 80 00 00; 8474 10 00 00; 8474 20 00 00;
8474 31 00 00; 8474 32 00 00; 8474 39 00 00; 8474 80 10 00; 8474 80 90 00;
8475 10 00 00; 8475 21 00 00; 8475 29 00 00; 8477 10 00 00; 8477 20 00 00;
8477 30 00 00; 8477 40 00 00; 8477 51 00 00; 8477 59 10 10; 8477 59 10 90;
8477 59 80 00; 8477 80 11 00; 8477 80 19 00; 8477 80 91 00; 8477 80 93 00;
8477 80 95 00; 8477 80 99 00; 8478 10 00 00; 8479 20 00 00; 8479 30 10 00;
8479 30 90 00; 8479 40 00 00; 8479 50 00 00; 8479 60 00 00; 8479 81 00 00;
8479 82 00 00; 8479 89 30 00; 8479 89 60 10; 8479 89 60 90; 8479 89 97 10;
8479 89 97 20; 8479 89 97 30; 8479 89 97 50; 8479 89 97 90; 8480 10 00 00;
8480 20 00 00; 8480 30 10 00; 8480 30 90 00; 8480 41 00 00; 8480 49 00 00;
8480 50 00 00; 8480 60 00 00; 8480 71 00 10; 8480 71 00 90; 8480 79 00 00;
8486 10 00 00; 8486 20 10 00; 8486 20 90 00; 8486 30 10 00; 8486 30 30 00;
8486 30 50 00; 8486 30 90 10; 8486 30 90 90; 8486 40 00 00; 8502 12 00 90;
8502 13 20 90; 8502 13 40 90; 8502 13 80 90; 8502 20 40 90; 8502 20 60 90;
8502 20 80 90; 8502 31 00 00; 8502 39 20 90; 8502 39 80 90; 8502 40 00 90;
8504 21 00 00; 8504 22 10 00; 8504 22 90 00; 8504 23 00 00; 8504 34 00 00;
8504 50 20 90; 8504 50 95 90; 8514 10 10 00; 8514 10 80 00; 8514 20 10 00;
8514 20 80 00; 8514 30 00 10; 8514 30 00 90; 8514 40 00 00; 8515 11 00 00;
8515 19 00 00; 8515 21 00 00; 8515 29 00 00; 8515 31 00 00; 8515 39 13 00;
8515 39 18 00; 8515 39 90 00; 8515 80 10 00; 8515 80 90 00; 8537 10 10 00;
8537 10 91 00; 8537 10 99 90; 8537 20 91 00; 8537 20 99 00; 8543 10 00 00;
8543 20 00 00; 8543 30 00 00; 9011 10 10 00; 9011 10 90 00; 9011 20 10 00;
9011 20 90 00; 9011 80 00 00; 9012 10 10 00; 9012 10 90 00; 9013 20 00 00;
9013 80 20 00; 9013 80 30 00; 9013 80 90 00; 9024 10 11 00; 9024 10 13 00;
9024 10 19 00; 9024 10 90 10; 9024 10 90 20; 9024 10 90 90; 9024 80 11 00;
9024 80 19 00; 9024 80 90 00; 9030 10 00 00; 9030 20 10 00; 9030 20 30 00;
9030 20 91 00; 9030 20 99 00; 9030 31 00 00; 9030 32 00 00; 9030 33 10 00;
9030 33 91 00; 9030 33 99 00; 9030 39 00 00; 9030 40 00 00; 9030 82 00 00;
9030 84 00 00; 9030 89 30 00; 9030 89 90 00; 9031 10 00 00; 9031 20 00 00;
9031 41 00 00; 9031 49 10 00; 9031 49 90 00; 9031 80 32 00; 9031 80 34 00;
9031 80 38 00; 9031 80 91 00; 9031 80 98 00; 9032 10 20 00; 9032 10 81 00;
9032 10 89 00; 9032 20 00 00; 9032 81 00 00; 9032 89 00 00; 7309 00 59 00.
При наданні розстрочення сплати податку на додану вартість норми статті 100 цього Кодексу не застосовуються.
Порядок розстрочення сплати податку на додану вартість та застосування забезпечення відповідно до цього пункту встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Залишок суми зобов’язань із сплати податку на додану вартість підлягає забезпеченню виконання відповідно до розділу ХМитного Кодексу України, або банківською гарантією, виданою відповідно до законодавства України, крім випадків за яких залишок суми зобов’язань із сплати податку на додану вартість підлягає забезпеченню виконання шляхом застави обладнання, що ввозиться відповідно до цього пункту. Кабінет Міністрів України має право встановити випадки за яких залишок суми зобов’язань із сплати податку на додану вартість підлягає забезпеченню виконання шляхом застави обладнання, що ввозиться відповідно до цього пункту.
У разі невиконання у встановлені законодавством строки платником зобов’язань зі сплати податку на додану вартість, забезпечених банківською гарантією, виданою відповідно до законодавства України, контролюючий орган направляє цьому банку письмову вимогу про сплату суми податку на додану вартість та документи, що підтверджують настання гарантійного випадку. Банк-гарант зобов’язаний не пізніше трьох банківських днів, наступних за днем отримання вимоги та документів, що підтверджують настання гарантійного випадку, перерахувати належну суму податку на додану вартість до державного бюджету. У разі порушення строку перерахування коштів у рахунок сплати податку на додану вартість відповідно до вимоги контролюючого органу, банки-гаранти несуть відповідальність відповідно до законодавства. У разі несплати банком-гарантом коштів за банківськими гарантіями, суми таких коштів стягуються у порядку, встановленому законодавством. До правовідносин, пов’язаних з видачею банками гарантій, виконанням банками зобов’язань і припиненням гарантії, застосовуються також положення законодавства України про банки і банківську діяльність та цивільного законодавства України в частині, що не врегульована цим Кодексом.
Суми податку сплачені з урахуванням вимог, встановлених цим пунктом, включаються платником до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому було сплачено податок до бюджету.
Обладнання ввозиться на митну територію України платником податків для власного виробництва на території України.
В разі порушення платником податку умов розстрочення, забезпеченого заставою, продаж заставленого майна такого платника податку здійснюється з використанням дворівневої електронної торгової системи (ЕТС) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Електронна торгова система — дворівнева інформаційно-телекомунікаційна система, що складається з центральної бази даних та електронних майданчиків, які взаємодіють через інтерфейс програмування додатків, який надається у вигляді коду з відкритим доступом та визначає функціональність електронної торгової системи.».
Платники податків, яким надано розстрочення згідно з пунктом 58 та пунктом 59 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України до набрання чинності цим Законом, мають право змінити забезпечення виконання зобов’язань зі сплати податку на додану вартість, надане контролюючому органу відповідно до розділу ХМитного Кодексу, на передбачене цим пунктом забезпечення виконання зобов’язань зі сплати податку на додану вартість банківською гарантію, виданою відповідно законодавства України, або заставою.
Розстрочення сплати податку на додану вартість згідно цього пункту не надається при ввезенні на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання, якщо воно має виробництво країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозиться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.
У разі відчуження, передачі в оренду, суборенду чи передачі права володіння, користування в інший спосіб обладнання, ввезеного на митну територію України у порядку, визначеному цим пунктом, платник податку зобов’язаний сплатити податкові зобов’язання за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, у сумі, розрахованій як позитивна різниця між сумою податку на додану вартість, що мала бути сплачена із зазначених операцій у момент ввезення таких товарів без застосування особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, та фактично сплаченою сумою, а також сплатити пеню, нараховану на таку суму податку, виходячи із 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день сплати податкового зобов’язання, за період з дня ввезення таких товарів до дня збільшення податкового зобов’язання.».
 
Враховано    
    -185- Вознюк Ю.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
Доповнити розділ І новим пунктом такого змісту:
«Підрозділ 4. Особливості справляння податку на прибуток підприємств Розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити пунктом 15 такого змісту:
«15. Податок на прибуток, що підлягає сплаті до Державного бюджету України платниками податку за поточний податковий (звітний) період, зменшується на суму сплаченого за такий поточний податковий (звітний) період акцизного податку по зареєстрованим акцизним накладним на важкі дистиляти (газойль), що класифікуються у товарних підкатегоріях 2710 19 43 00, 2710 19 46 00, 2710 19 47 10 згідно УКТ ЗЕД, у випадку, якщо вони були використані для транспортних засобів, що класифікуються у товарних підкатегоріях 8602 10 00 00, 8704 10 10 10 згідно УКТ ЗЕД.
Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку або сума податку на прибуток менша за суму акцизного податку, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток за поточний податковий (звітний) період, не зменшує податок на прибуток в наступних податкових (звітних) періодах.».
 
Враховано Пропонується зменшувати суму податку на прибуток на суму акцизного податку сплаченого за дизельне пальне що використане дизельними локомотивами та самоскидами вантажопідйомністю понад 75 тонн   
    -186- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
Підрозділ 4. Особливості справляння податку на прибуток підприємств Розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити пунктом 15 такого змісту:
«15. Податок на прибуток, що підлягає сплаті до Державного бюджету України платниками податку за поточний податковий (звітний) період, зменшується на суму сплаченого за такий поточний податковий (звітний) період акцизного податку по зареєстрованим акцизним накладним на важкі дистиляти (газойль), що класифікуються у товарних підкатегоріях 2710 19 43 00, 2710 19 46 00, 2710 19 47 10 згідно УКТ ЗЕД, у випадку, якщо вони були використані для транспортних засобів, що класифікуються у товарних підкатегоріях 8602 10 00 00, 8704 10 10 10 згідно УКТ ЗЕД.
Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку або сума податку на прибуток менша за суму акцизного податку, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток за поточний податковий (звітний) період, не зменшує податок на прибуток в наступних податкових (звітних) періодах.».
 
Враховано попередній правці Пропонується зменшувати суму податку на прибуток на суму акцизного податку сплаченого за дизельне пальне що використане дизельними локомотивами та самоскидами вантажопідйомністю понад 75 тонн   
    -187- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
Підрозділ 4. Особливості справляння податку на прибуток підприємств Розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити пунктом 16 такого змісту:
«16. Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняється від оподаткування прибуток підприємств у розмірі доходу підприємств, отриманого ними від господарської діяльності з використанням газу (метану) вугільних родовищ та/або похідної сировини газу (метану) вугільних родовищ, в тому числі газоповітряної суміші із вмістом газу (метану), яка не відповідає вимогам до якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового та комунально-побутового споживання, що здійснюється відповідно до Закону України «Про газ (метан) вугільних родовищ».
З метою застосування абзацу першого цього пункту фінансовий результат до оподаткування підприємств, що використовують газ (метан) вугільних родовищ та/або похідну сировину газу (метану) вугільних родовищ, в тому числі газоповітряну суміш із вмістом газу (метану), яка не відповідає вимогам до якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового та комунально-побутового споживання, зменшується на суму доходу, отриманого від операцій з газом (метаном) вугільних родовищ (реалізація, переробка, спалювання) та/або похідною сировиною газу (метану) вугільних родовищ, в тому числі газоповітряною сумішшю із вмістом газу (метану), яка не відповідає вимогам до якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового та комунально-побутового споживання.
Суми коштів, вивільнених у зв’язку з наданням податкової пільги, спрямовуються платником податку на переоснащення матеріально-технічної бази, запровадження новітніх технологій, пов’язаних з видобуванням, дегазацією та використанням газу (метану) вугільних родовищ та/або похідну сировину газу (метану) вугільних родовищ, в тому числі газоповітряну суміш із вмістом газу (метану), до закінчення наступного податкового року.
У разі відсутності цільового використання вивільнених від оподаткування коштів в термін, передбачений в абзаці третьому цього пункту, платник податку зобов’язаний збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму доходу, отриманого від реалізації газу (метану) вугільних родовищ, на який було зменшено фінансовий результат до оподаткування відповідно до абзацу другого цього пункту, за результатами податкового року, що настає за податковим періодом застосування пільги.».
 
Враховано Пропонується звільнити від оподаткування діяльність щодо використання газу метану вугільних родовищ   
    -188- Продан О.П.
Після пункту 11 розділу І законопроекту доповнити новими пунктами такого змісту:
«19. Абзац третій пункту 34 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» після слів «що відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу,» доповнити словами та цифрами «а для релігійних організацій – вимогам абзацу другого підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу».
 
Враховано ропонується, що для включення до Реєстру неприбуткових організацій для релігійних організацій, на відміну від інших неприбуткових організацій, достатньо дотриматись лише вимоги щодо утворення і реєстрації в порядку визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.   
    -189- Продан О.П.
Після пункту 11 розділу І законопроекту доповнити новими пунктами такого змісту:
«20. У пункті 35 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення»:
абзац другий після слів «у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу,» доповнити словами та цифрами «а релігійні організації – із нормами абзацу другого підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу,»;
абзац третій виключити.»
 
Враховано Пропонується, що для включення до Реєстру неприбуткових організацій для релігійних організацій, на відміну від інших неприбуткових організацій, достатньо дотриматись лише вимоги щодо утворення і реєстрації в порядку визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.   
    -190- Южаніна Н.П.
Абзац перший пункту 41 підрозділу 4 розділу ХХ викласти в такій редакції:
«41. Тимчасово, до 1 січня 2025 року, звільняється від оподаткування прибуток підприємств - суб’єктів літакобудування, що визначені відповідно до норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості".».
 
Враховано Уточнення щодо діючої пільги для літакобудування для більш чіткого визначення суб’єктів на яких поширюється пільга   
    -191- Долженков О.В.
У Розділі Ізаконопроекту:
У пункті 46 Підрозділу 4. «Особливості справляння податку на прибуток підприємств» Розділу ХХ «Перехідні положення» словосполучення «підпунктів «б» і «в» замінити словами «підпункту «б».
 
Враховано ропонується виключити вимогу щодо необхідності дотримання не низкоподаткового статусу нерезидента для розміщених «євробондів».   
    -192- Різаненко П.О.
Розділ І проекту Закону доповнити новим пунктом наступного змісту:
«Підрозділ 4 розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити пунктами 49-50 наступного змісту:
«49. Платники податку, зазначені у пункті 139.3 статті 139 цього Кодексу, зменшують (збільшують) фінансовий результат до оподаткування на позитивну (від’ємну) різницю між відкоригованим розміром резервів за активами (у тому числі групами активів), розрахованим станом на початок 2018 року відповідно до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності, що застосовуватимуться з 2018 року, та розміром резервів, сформованих у зв’язку зі зменшенням корисності активів відповідно до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності, які застосовувалися станом на кінець 2017 року. Норма цього пункту застосовується до фінансового результату до оподаткування звітного (податкового) періоду, у якому коригування резервів за активами (групами активів) відображені у бухгалтерському обліку.
50. Платники податку, зазначені у пункті 139.3 статті 139 цього Кодексу, зменшують фінансовий результат до оподаткування на накопичену станом на кінець 2017 року суму перевищення розміру резерву, сформованого у зв’язку зі знеціненням (зменшенням корисності) активів згідно з вимогами міжнародних стандартів фінансової звітності, над лімітом, розрахованим відповідно до положень цього Кодексу, у тому числі відповідно до пункту 21 цього підрозділу. До суми такого перевищення не враховується частина резерву (у межах перевищення над лімітом), що була використана або розформована у звітних (податкових) періодах до 1 січня 2018 року. Зменшення фінансового результату згідно з цим пунктом відображається платником податку рівними частинами у кожному кварталі 2018 та 2019 років.».
 
Враховано з урахуванням редакційного уточнення Комітету Пропонується пільговий підхід щодо врахування цілей оподаткування податком на прибуток результатів врахування резервів банків та перерахунку таких резервів   
47. 13. Підрозділ 5 розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити пунктом 17 наступного змісту:
 
-193- Южаніна Н.П.
Абзац перший пункту 13 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«13. У розділі ХХ «Перехідні положення»:
У підрозділі 5:
в назві слова «застосування ставок» замінити словом «справляння»;
доповнити пунктами 17 та 18 наступного змісту:»
 
Враховано Технічна правка пов’язана із наступною правкою щодо застосування штрафних санкції на акцизних складах  у підрозділі 5:
в назві слова «застосування ставок» замінити словом «справляння»;
у пункті 12 цифри «2018» замінити цифрами «2019»;
 
    -194- Козаченко Л.П.
Пункт 13 Розділу І проекту доповнити абзацом такого змісту:
«Абзац десятий пункту 1 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» викласти у такій редакції:
«105,8 гривні за 1 літр 100-відсоткового спирту - з 1 березня до 31 грудня 2018 року (включно);
з 1 січня 2019 року застосовується ставка акцизного податку, визначена підпунктом 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.
 
Відхилено Пропонується не збільшувати ставки акцизного податку на коньяк у 2018 році   
    -195- Кришин О.Ю.
Внести зміни в п.:
«Норми статті 230 цього Кодексу щодо обладнання акцизних складів, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками застосовуються з 1 січня 2020 року, але не раніше ніж через 1 (один) календарний рік з моменту затвердження Кабінетом Міністрів України Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, а також порядок передачі облікових даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників електронними засобами зв’язку контролюючим органам.»
 
Враховано по суті з урахуванням редакційного уточнення Комітету Пропонується відстрочити застосування положення щодо обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками на 2 роки   
    -196- Кулініч О.І.
Кришин О.Ю.
Абзац перший пункту 13 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«13. У розділі ХХ «Перехідні положення»:
підрозділ 5 доповнити пунктом 17 такого змісту»;
 
Враховано Технічна правка пов’язана із наступною правкою щодо доповнення п.51 підрозділу 2   
    -197- Левченко Ю.В.
Пункт 13 розділу І Законопроекту виключити.
 
Відхилено ропонується виключити запропонований графік збільшення ставок акцизного податку на тютюнові вироби до 2025 року   
48. «17. Тимчасово, з 01 січня 2018 року до 31 грудня 2024 року (включно), встановити ставки акцизного податку на такі товари:
 
   доповнити пунктами 17 та 18 наступного змісту:
«17. Тимчасово, з 01 січня 2018 року до 31 грудня 2024 року (включно), встановити ставки акцизного податку на такі товари:
 
49. 1) тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну:
 
-198- Мусій О.С.
У абзаці першому підпункту 13 пункту 2 розділу І у всіх випадках цифри «12» замінити цифрами «15».
 
Відхилено Пропонується збільшити адвалерні ставки акцизного податку на 3 відсоткових пункту  1) тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну:
 
50. Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року
з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року
з 01.01.2020 року по 31.12.2020 року
З 01.01.2021 року по 31.12.2021
року
2401
Тютюнова сировина
Тютюнові відходи
гривень за 1 кілограм (нетто)*
726,15
871,38
1045,65
1254,78
2402 10 00 00
Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну
гривень за 1 кілограм (нетто)*
726,15
871,38
1045,65
1254,78
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
577,98
693,58
832,29
998,75
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
577,98
693,58
832,29
998,75
2403
Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції
гривень за 1 кілограм (нетто)*
726,15
871,38
1045,65
1254,78
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
з
01.01.2022 року по 31.12.2022 року
з
01.01.2023 року по 31.12.2023 року
з
01.01.2024 року по 31.12.2024 року
2401
Тютюнова сировина
Тютюнові відходи
гривень за 1 кілограм (нетто)*
1505,74
1806,89
2168,26
2402 10 00 00
Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну
гривень за 1 кілограм (нетто)*
1505,74
1806,89
2168,26
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
1198,50
1438,20
1725,84
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
1198,50
1438,20
1725,84
2403
Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції
гривень за 1 кілограм (нетто)*
1505,74
1806,89
2168,26
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
відсотків
12
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
відсотків
12
2) мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
з
01.01.2018 року
по
31.12.2018 року
з
01.01.2019 року
по
31.12.2019 року
з 01.01.2020 року по 31.12.2020 року
з
01.01.2021року по 31.12.2021року
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
773,20
927,84
1113,40
1336,08
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
773,20
927,84
1113,40
1336,08
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
з
01.01.2022 року по 31.12.2022 року
з
01.01.2023 року по 31.12.2023 року
з
01.01.2024 року по 31.12.2024 року
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
1603,30
1923,96
2308,75
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
1603,30
1923,96
2308,75».
 
-199- Дзюблик П.В.
Абзаци шостий-дев’ятий пункту 13 (щодо редакції положень підпунктів 2) та 3) пункту 17 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» про адвалорні ставки акцизного податку та мінімального акцизного податкового зобов’язання) розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«2) сигарети та цигарки:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД Одиниця виміру Ставки податку
2402 20 90 10Сигарети без фільтра, цигаркивідсотків10
2402 20 90 20Сигарети з фільтромвідсотків10
3) мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД Одиниця виміруСтавки податку
з
01.01.2018 року
по
31.12.2018 року з
01.01.2019 року
по
31.12.2019 року з 01.01.2020 року по 31.12.2020 року з
01.01.2021року по 31.12.2021року
2402 20 90 10Сигарети без фільтра, цигаркигривень за 1000 штук773,20943,301150,831404,01
2402 20 90 20Сигарети з фільтромгривень за 1000 штук773,20943,301150,831404,01
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД Одиниця виміруСтавки податку
з
01.01.2022 року по 31.12.2022 року з
01.01.2023 року по 31.12.2023 року з
01.01.2024 року по 31.12.2024 року
2402 20 90 10Сигарети без фільтра, цигаркигривень за 1000 штук1712,892089,722549,46
2402 20 90 20Сигарети з фільтромгривень за 1000 штук1712,892089,722549,46».
 
Відхилено Пропонується зменшити адвалорну ставку акцизного податку на тютюнові вироби на 2 відсоткових пункту та одночасно збільшити розмір мінімального податкового зобов’язання майже на 2 %  Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року
з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року
з 01.01.2020 року по 31.12.2020 року
З 01.01.2021 року по 31.12.2021
року
2401
Тютюнова сировина
Тютюнові відходи
гривень за 1 кілограм (нетто)*
726,15
871,38
1045,65
1254,78
2402 10 00 00
Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну
гривень за 1 кілограм (нетто)*
726,15
871,38
1045,65
1254,78
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
577,98
693,58
832,29
998,75
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
577,98
693,58
832,29
998,75
2403
Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції
гривень за 1 кілограм (нетто)*
726,15
871,38
1045,65
1254,78
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
з
01.01.2022 року по 31.12.2022 року
з
01.01.2023 року по 31.12.2023 року
з
01.01.2024 року по 31.12.2024 року
2401
Тютюнова сировина
Тютюнові відходи
гривень за 1 кілограм (нетто)*
1505,74
1806,89
2168,26
2402 10 00 00
Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну
гривень за 1 кілограм (нетто)*
1505,74
1806,89
2168,26
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
1198,50
1438,20
1725,84
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
1198,50
1438,20
1725,84
2403
Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції
гривень за 1 кілограм (нетто)*
1505,74
1806,89
2168,26
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
відсотків
12
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
відсотків
12
2) мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
з
01.01.2018 року
по
31.12.2018 року
з
01.01.2019 року
по
31.12.2019 року
з 01.01.2020 року по 31.12.2020 року
з
01.01.2021року по 31.12.2021року
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
773,20
927,84
1113,40
1336,08
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
773,20
927,84
1113,40
1336,08
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
з
01.01.2022 року по 31.12.2022 року
з
01.01.2023 року по 31.12.2023 року
з
01.01.2024 року по 31.12.2024 року
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
1603,30
1923,96
2308,75
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
1603,30
1923,96
2308,75».
18. Норми пункту 128--1.1 статті 128--1 цього Кодексу застосовуються:
з 1 січня 2019 року до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальною місткістю, що перевищує 20 000 куб. метрів;
з 1 липня 2019 року до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальною місткістю, що перевищує 1 000 куб. метрів, але не перевищує 20 000 куб. метрів;
з 1 січня 2020 року до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальною місткістю, що не перевищує 1 000 куб. метрів»;
підрозділ 6 доповнити новим пунктом 9 такого змісту:
«9. Встановити, що індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків»;
у пункті 5 підрозділу 8 слова та цифри «2015 рік» замінити словами та цифрами «2015 та 2017 роки»;
доповнити підрозділ 9-1 новим пунктом 2 наступного змісту:
«2. Держава гарантує, що з 1 січня 2018 року до 1 січня 2023 року буде застосовуватися стимулююча ставка рентної плати за користування надрами для природного газу, видобутого із нових свердловин, встановлена цим Кодексом станом на 1 січня 2018 року. Її розмір не може бути збільшений, а також до неї не можуть застосовуватися коригуючі коефіцієнти або інші механізми, що можуть бути передбачені цим Кодексом або іншими актами законодавства, які б привели або можуть привести до фактичного збільшення розміру податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу у порівнянні з розміром таких податкових зобов’язань, розрахованого згідно цього Кодексу станом на 1 січня 2018 року. У разі внесення змін до законодавства, що регулює податковий порядок стимулювання видобування природного газу, суб’єкти господарювання можуть обрати новий порядок стимулювання»;
у підрозділі 10:
у пункту 38:
в абзаці першому та другому підпункту 38.8 «слова «та/або території населених пунктів на лінії зіткнення» виключити»;
у підпункті 38.10:
в абзаці першому після слів «на лінії зіткнення,» доповнити словами «вільної економічної зони «Крим»;
абзац третій викласти в такій редакції:
«невиробничими необоротними активами, невиробничими основними засобами або невиробничими нематеріальними активами в розумінні цього Кодексу.»;
доповнити новими абзацами четвертим-шостим такого змісту:
«З метою оподаткування податком на додану вартість придбані, вироблені товари до 14 квітня 2014 року, які станом на 1 січня 2017 року знаходяться на тимчасово окупованій території, не вважаються:
такими, що призначаються для використання (або починають/почали використовуватися) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податків.
Положення підпунктів «в» та «г» пункту 198.5. статті 198 цього Кодексу не застосовуються».
у підпункті 38.11:
в абзаці першому та четвертому пункту 38.11 після слів «на лінії зіткнення,» доповнити словами «вільної економічної зони «Крим»;
в абзаці першому після слів «платників податків/податкових агентів, які провадили» слово «господарську» виключити;
доповнити новими пунктами 46-48 такого змісту:
«46. Призначення та проведення перевірок з питань повноти нарахування та сплати податків у контрольованих операціях, здійснених платниками податків у 2013-2014 звітних роках, здійснюється відповідно до підпункту 39.5.2 пункту 39.5 статті 39 та або підпунктів 78.1.14-78.1.16 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу.
47. Перевірка платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій у 2013 та 2014 роках проводиться відповідно до положень глави 8 розділу ІІ Кодексу з урахуванням особливостей, визначених статтею 39 розділу ІКодексу, у редакції, що діяла до 01 січня 2015 року.
48. Самостійне коригування, передбачене підпунктом 39.5.4.1 підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу щодо контрольованих операцій, здійснених платниками податків у 2015 та 2016 роках, проводиться відповідно до норм статті 39 цього Кодексу, діючих на момент проведення самостійного коригування».
 
    -200- Южаніна Н.П.
Пункт 13 розділу І законопроекту доповнити новим пунктом 18 такого змісту:
«18. Норми пункту 128--1.1 статті 128--1 цього Кодексу застосовуються:
з 1 липня 2018 року до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальною місткістю, що перевищує 20 000 куб. метрів;
з 1 січня 2019 року до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальною місткістю, що перевищує 1 000 куб. метрів, але не перевищує 20 000 куб. метрів;
з 1 липня 2019 року до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальною місткістю, що не перевищує 1 000 куб. метрів.»
 
Враховано з урахуванням редакційного уточнення Комітету Пропонується встановити особливості застосування штрафних санкцій на акцизному складі Пропонується встановити поступове настання відповідальності платників податків за відсутність витратомірів-лічильників та рівномірів-лічильників на акцизних складах та відпуск пального без обладнання ними акцизних складів.   
    -201- Ляшко О.В.
Галасюк В.В.
Розділ І законопроекту:
доповнити новим пунктом 15 такого змісту:
«14. Підрозділ 5 Розділу ХХ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом 18 такого змісту:
«17. Тимчасово до 31 грудня 2022 року звільняються від оподаткування акцизним податком операції з ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що класифікуються у товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД.».
 
Відхилено Пропонується звільнити від оподаткування акцизним податком операції з ввезення та постачання на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами   
    -202- Продан О.П.
Після пункту 13 розділу І законопроекту доповнити новими пунктами такого змісту:
«22. У підрозділі 6 розділу ХХ «Перехідні положення»:
1) пункт 6 викласти в такій редакції:
«6. Встановити, що індекс споживчих цін за 2015 та 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення застосовується із значенням 100 відсотків.»;
2) доповнити пунктом 9 такого змісту:
«9. Установити, що у разі коли контролюючий орган у 2015, 2016 та 2017 роках не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1. пункту 266.7. статті 266, пунктом 286.5. статті 286 Податкового Кодексу України, платник податків не притягується до будь-якої відповідальності, встановленої цим Кодексом, але зобов’язаний сплатити відповідний податок без застосування штрафів та пені, що нараховуються відповідно до Податкового кодексу України».
 
Враховано частково з урахуванням редакційного уточнення Комітету Пропонується при обчисленні податкового зобов’язання із сплати земельного податку застосовувати індекс споживчих цін за 2015 та 2017 рік в розмірі одиниці. Пропонується не застосовувати штрафні санкції та не притягувати до відповідальності платників податку на майно у разі не отримання повідомлення-рішення   
    -203- Продан О.П.
Після пункту 13 розділу І законопроекту доповнити новими пунктами такого змісту:
«23. Пункт 5 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» викласти в такій редакції:
«5. Встановити, що у 2016 та 2018 році база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників) визначається з урахуванням таких особливостей:
1) для сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІ цього Кодексу;
2) для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІ цього Кодексу.»
 
Враховано по суті з урахуванням редакційного уточнення Комітету Пропонується при обчисленні податкового зобов’язання із сплати єдиного податку 4 групи застосовувати індекс споживчих цін за 2017 рік в розмірі одиниці.   
    -204- Бєлькова О.В.
Горват Р.І.
Домбровський О.Г.
Євлахов А.С.
Доповнити підрозділ 9-1 Розділу ХХ пунктом 2 наступного змісту:
«Держава гарантує, що з 1 січня 2018 року до 1 січня 2028 року буде застосовуватися стимулююча ставка рентної плати за користування надрами для природного газу, видобутого із нових свердловин, встановлена цим Кодексом станом на 1 січня 2018 року. Її розмір не може бути збільшений, а також до неї не можуть застосовуватися коригуючі коефіцієнти або інші механізми, що можуть бути передбачені цим Кодексом або іншими актами законодавства, які б привели або можуть привести до фактичного збільшення розміру податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу у порівнянні з розміром таких податкових зобов’язань, розрахованого згідно цього Кодексу станом на 1 січня 2018 року. У разі внесення змін до законодавства, що регулює податковий порядок стимулювання видобування природного газу, суб’єкти господарювання можуть обрати новий порядок стимулювання».
 
Враховано урахуванням редакційного уточнення Комітету Пропонується встановити тимчасово на 10 років мораторій на внесення змін до положень щодо застосовуватися стимулююча ставка рентної плати за користування надрами для природного газу, видобутого із нових свердловин, встановлена цим Кодексом станом на 1 січня 2018 року   
    -205- Мартовицький А.В.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«15. Підрозділ 9-1 Розділу ХХ доповнити пунктом 2 наступного змісту:
«Держава гарантує, що з 1 січня 2018 року до 1 січня 2028 року буде застосовуватися стимулююча ставка рентної плати за користування надрами для природного газу, видобутого із нових свердловин, встановлена цим Кодексом станом на 1 січня 2018 року. Її розмір не може бути збільшений, а також до неї не можуть застосовуватися коригуючі коефіцієнти або інші механізми, що можуть бути передбачені цим Кодексом або іншими актами законодавства, які б привели або можуть привести до фактичного збільшення розміру податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу у порівнянні з розміром таких податкових зобов’язань, розрахованого згідно цього Кодексу станом на 1 січня 2018 року. У разі внесення змін до законодавства, що регулює податковий порядок стимулювання видобування природного газу, суб’єкти господарювання можуть обрати новий порядок стимулювання».
 
Враховано по суті Пропонується встановити тимчасово на 10 років мораторій на внесення змін до положень щодо застосовуватися стимулююча ставка рентної плати за користування надрами для природного газу, видобутого із нових свердловин, встановлена цим Кодексом станом на 1 січня 2018 року   
    -206- Южаніна Н.П.
Розділ І законопроекту після пункту 13 доповнити новим пунктом такого змісту:
«В абзаці першому та другому підпункту 38.8 пункту 38 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Розділу ХХ «Перехідні положення»:
«слова «та/або території населених пунктів на лінії зіткнення» виключити.»
 
Враховано ідпунктом 38.8 пропонується сплачувати єдиний податок четвертої групи за земельні ділянки, що розташовані на території населених пунктів на лінії зіткнення. Інші платники податків на сьогодні сплачують плату за землю за землі сільськогосподарського призначення, що розташовані на лінії зіткнення.   
    -207- Долженков О.В.
У підпункті 38.10. пункту 38 Підрозділу 10. «Інші перехідні положення» Розділу ХХ «Перехідні положення»:
а) у абзаці першому словосполучення «податком на додану вартість» – виключити;
б) абзац перший після фрази «до 14 квітня 2014 року і» доповнити словом «товари,»;
в) абзац третій викласти в такій редакції:
«невиробничими необоротними активами, невиробничими основними засобами або невиробничими нематеріальними активами в розумінні цього Кодексу.»;
г) доповнити абзацом четвертим такого змісту:
«Положення підпунктів «в» та «г» пункту 198.5. статті 198 цього Кодексу не застосовуються.».
 
Враховано частково з урахуванням редакційних уточнень Комітету Пропонується поширити встановлені особливості податкового обліку з ПДВ для необоротних активів, придбаних до 14 квітня 2014 року і які станом на 1 січня 2017 року знаходяться на окупованих територіях, на інші податки (зокрема, на податок на прибуток підприємств   
    -208- Герега О.В.
Пункт І Розділу І законопроекту доповнити підпунктом 7 такого змісту:
Пункт 38.10 підрозділу 10 Інші перехідні положення, розділу ХХ після слів «на лінії зіткнення,» добавити словами:
«вільної економічної зони «Крим»«
В абзаці першому та абзаці четвертому пункту 38.11 підрозділу 10 Інші перехідні положення, розділу ХХ після слів «на лінії зіткнення,» добавити словами:
«вільної економічної зони «Крим».
 
Враховано частково з редакційним уточненням Комітету Пропонується поширити дію підпунктів 38.10 та 38.11 пункту 38 підрозділу 10 Інші перехідні положення на вільну економічну зону «Крим». Пропонується поширити встановлені особливості податкового обліку з ПДВ для необоротних активів, придбаних до 14 квітня 2014 року, і які станом на 1 січня 2017 року знаходяться на окупованих територіях, на необоротні активи, які знаходяться у «вільній економічній зоні «Крим»   
    -209- Долженков О.В.
У підпункті 38.11. пункту 38 підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» після фрази «платників податків/податкових агентів, які провадили» слово «господарську» – виключити.
 
Враховано по суті в попередній правці Пропонується з підпункту 38.11 пункту 38, яким регулюється здійснення податкового контролю за платниками податків/податкових агентів, які провадили господарську діяльність на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення виключити слова «господарську».   
    -210- Острікова Т.Г.
Підрозділ 10 «Інші перехідні положення» Розділу ХХ доповнити наступними підпунктами:
«46. Призначення та проведення перевірок з питань повноти нарахування та сплати податків у контрольованих операціях, здійснених платниками податків у 2013-2014 звітних роках, здійснюється відповідно до підпункту 39.5.2 пункту 39.5 статті 39 та або підпунктів 78.1.14-78.1.16 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу.
47. Перевірка платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій у 2013 та 2014 роках проводиться відповідно до положень глави 8 розділу ІІ Кодексу з урахуванням особливостей, визначених статтею 39 розділу ІКодексу, у редакції, що діяла до 01 січня 2015 року.
48. Самостійне коригування, передбачене підпунктом 39.5.4.1 підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу щодо контрольованих операцій, здійснених платниками податків у 2015 та 2016 роках, проводиться відповідно до норм статті 39 цього Кодексу, діючих на момент проведення самостійного коригування»
 
Враховано ропонується в перехідних положеннях уточнити норми щодо чіткої можливості перевіряти операції ТЦУ, що здійснені у 2013-2014році. Уточнення норми щодо чіткого визначення, що норми про самостійні коригування контрольований операцій у 2015 та 2016 роках відбуваються за законодавчими нормами, що діяли у той час   
51. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення.
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення.
 
52. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року, крім пункту 3 розділу І цього Закону (щодо доповнення статті 221 пунктом 221.6), який набирає чинності з 1 січня 2025 року.
 
-211- Козаченко Л.П.
У пункті 1 розділу ІІ законопроекту після слова «крім» доповнити словами та цифрою «пункту 1 та».
 
Враховано ропонується нові п.п. 14.1.60-2 і 14.1.227-1 п.14.1 ст. 14 ввести в дію з 1.01.2025 року  1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року, крім:
пункту 1 та пункту 3 розділу І цього Закону (щодо нової редакції підпункту 191.1.1 щодо доповнення підпункту 14.1.60-2 пункту 14.1 та пункту статті 221 пунктом 221.6), який набирає чинності з 1 січня 2025 року;
пункту 1 та пункту 3 (щодо виключення підпункту 74.2 статті 74), (щодо внесення змін до підпункту 201.16 статті 201), абзацу пункту 4 розділу І (щодо доповнення підрозділу 2 розділу ХХ новим підпунктом 57.1), які набирають чинності з дня наступного за днем опублікування цього закону;
пункту 1 розділу І цього Закону (щодо нової редакції підпункту 196.1.17), який набирає чинності з 1 січня 2019 року;
пункту 1 розділу І цього Закону (щодо доповнення пункту 226.4 статті 226 запровадження окремої марки на інші тютюнові вироби), який набирає чинності з 1 липня 2018 року;
пункту 1 та пункту 3 розділу І цього Закону (щодо доповнення пункту 252.20 про збільшення ставок рентної плати на газовий конденсат, який набирає чинності з 1 січня 2019 року.
2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1) Частину другу статті 234-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) доповнити словами « (уповноважені ними посадові (службові) особи)».
2). У Законі України «Про державне виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 46, ст. 345 із наступними змінами):
у статті 1:
у абзаці восьмому після цифр «2206» доповнити словами « (крім квасу "живого" бродіння)»;
абзац 26 викласти в такій редакції:
«дистилят виноградний спиртовий – дистилят з об’ємною часткою спирту етилового від 70 % до 80 %, одержаний шляхом дистиляції виноматеріалів виноградних, виготовлених без застосування сірчистого ангідриду або вміст сірчистої кислоти в яких зменшено шляхом її видалення (десульфітації) до встановлених норм, в тому числі непридатних для виробництва вин виноградних, десульфітованих вин виноградних, віджатих дріжджових та гущових осадів, виноградних вичавок на спеціальних апаратах безперервної чи періодичної дії, методом фракціонування чи подвійної згонки з отриманням первинного відгону дистиляту з вмістом спирту від 23 % до 32%, з подальшим його фракціонуванням для підвищення об'ємної частки етилового спирту від 70 % до 80 %,, що використовується для виробництва вин виноградних кріплених або подальшої ректифікації;
абзац 43 після слова «ректифікованого» доповнити словами «…та/або спирту етилового ректифікованого виноградного та/або дистиляту виноградного спиртового…»;
доповнити новим абзацом такого змісту:
«Зерновий дистилят – спирт харчовий питний етиловий дистильований, отриманий шляхом дистиляції, міцністю до 70 об., який використовується для виробництва алкогольних напоїв та спиртовмісних харчових напоїв і виробляється з зернової сировини/зернових культур.»
у частині 2:
після слів «спирту коньячного і плодового» доповнити словами «зернового дистиляту»;
доповнити реченнями такого змісту: «Виробництво коньяку України також здійснюється суб’єктами господарювання незалежно від форми власності шляхом купажу коньячних спиртів витриманих не менше трьох років у дубовій тарі або нержавіючих чи емальованих ємностях з дубовою клепкою. Післякупажний відпочинок коньяків встановлюється рішенням суб’єкта господарювання».
у статті 12:
у частині першій перше речення доповнити словами «та виноградного дистиляту спиртового»;
частину четверту після слів «спирту коньячного» доповнити словами « (відходи винокуріння)» та доповнити словами «чи на дистиляцію».
у статті 14:
у частині 3 після слів «спирту коньячного і плодового» доповнити словами «та зернового дистиляту»;
у частині п’ятій слова «спирту-сирцю виноградного» - вилучити.
частину дванадцяту викласти в такій редакції: «Роздрібна торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим та виноградним дистилятом спиртовим забороняється.»
Доповнити частиною п’ятнадцятою наступного змісту «Імпорт та експорт виноградного дистиляту спиртового забороняється»
По тексту закону слова «спирт-сирець виноградний» в усіх відмінках замінити словами «дистилят виноградний спиртовий» у відповідних відмінках.
3) у Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 49, ст.527):
у підпункті 13.3.3 пункту 13.3 статті 13 слова «і птахівничих комплексів» замінити словами «комплексів для великої рогатої худоби та свиней»;
у пункті 15.2 статті 15 після слів «птиця свійська» доповнити словами « (індики, качки, гуси, цесарки)»;
у статті 16--1:
а) підпункт 16--1.3.10 пункту 16--1.3 викласти в такій редакції:
«16--1.3.10. розведення свійської птиці 01.47 КВЕД у частині:
розведення та вирощування свійської птиці (індиків, качок, гусей, цесарок);
одержування яєць свійської птиці (індиків, качок, гусей, цесарок);
діяльності інкубаторних станцій з вирощування свійської птиці (індиків, качок, гусей, цесарок)»;
б) абзац третій підпункту 16--1.3.11 пункту 16--1.3 викласти в такій редакції:
«інших видів птиці, у частині перепелів»;
в) підпункт 16--1.3.14 пункту 16--1.3 викласти в такій редакції:
«16--1.3.14. виробництво м’яса свійської птиці 10.12 КВЕД у частині:
забою, оброблення та фасування м’яса свійської птиці (індики, качки, гуси, цесарки);
виробництва свіжого, охолодженого або замороженого м’яса (тушки та окремі частини тушок (індиків, качок, гусей, цесарок)»;
г) абзаци другий та третій пункту 16--1.6 викласти в такій редакції:
«З 1 січня 2018 року сума всіх видів державної підтримки визначених цим Законом не може перевищувати 150 мільйонів гривень на одного сільськогосподарського товаровиробника на рік з урахуванням пов’язаних з таким товаровиробником осіб у значенні підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу.
Порядок розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції затверджується Кабінетом Міністрів України, з урахуванням вимог, встановлених у цьому пункті.
Бюджетна дотація виплачується товаровиробникам щомісяця пропорційно сумі вартості сільськогосподарської продукції, реалізованої сільськогосподарським товаровиробником за результатами діяльності за операціями, визначеними пунктом 16--1.3 статті 16--1 цього Закону, протягом звітного (податкового) періоду»;
у пункті 17--2.3. статті 17--2:
а) в абзаці першому слова « (в тому числі водоплавної та індиків)» замінити словами « (індиків, качок, гусей, цесарок)»;
б) в абзаці другому:
після слова «птахівництва» доповнити словами « (в частині індиків, качок, гусей, цесарок)»;
після слова «птиці» доповнити словами « (індиків, качок, гусей, цесарок)».
4) у Законі України «Про виноград та виноградне вино» (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 31, ст. 419; із наступними змінами):
у статті 1:
у пункті 12 після слів «спирту етилового» доповнити словами «ректифікованого та/або спирту етилового ректифікованого виноградного та/або дистиляту виноградного спиртового»;
у пункті 22 слова «виготовленого з крохмале-цукровмісної сировини і продуктів переробки винограду» замінити словами «та/або спирту етилового ректифікованого виноградного та/або дистиляту виноградного спиртового»;
доповнити статтю новим пунктом 42 наступного змісту:
«42) дистилят виноградний спиртовий – дистилят з об’ємною часткою спирту етилового від 70 % до 80 %, одержаний шляхом дистиляції виноматеріалів виноградних, виготовлених без застосування сірчистого ангідриду або вміст сірчистої кислоти в яких зменшено шляхом її видалення (десульфітації) до встановлених норм, в тому числі непридатних для виробництва вин виноградних, десульфітованих вин виноградних, віджатих дріжджових та гущових осадів, виноградних вичавок на спеціальних апаратах безперервної чи періодичної дії, методом фракціонування чи подвійної згонки з отриманням первинного відгону дистиляту з вмістом спирту від 23 % до 32%, з подальшим його фракціонуванням для підвищення об'ємної частки етилового спирту від 70 % до 80 %;
у частині двадцять другій статті 5 після слів «спирту коньячного» доповнити словами « (відходи винокуріння)» та доповнити словами «чи на дистиляцію»
частину шосту статті 7 викласти в такій редакції: «Для кріплення виноматеріалів і вин виноградних дозволяється використовувати лише спирт етиловий ректифікований, спирт етиловий ректифікований виноградний та дистилят виноградний спиртовий, які відповідають вимогам законодавства та нормативно-технологічої документації щодо якості та безпеки для здоров'я людини. Для покращення якості вин виноградних кріплених дозволяється використання дубової клепки».
у статті 11:
частину другу після першого речення доповнити новим реченням другим такого змісту:
«Тривалість відпочинку коньяків України після купажу встановлюється рішенням суб’єкта господарювання»;
частину четверту доповнити реченням такого змісту:
«Тривалість відпочинку бренді після купажу встановлюється рішенням суб’єкта господарювання».
5) у Митному тарифі України, встановленому Законом України "Про Митний тариф України" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 20-21 , ст. 740):
у розділі VІ:
цифри і слова:
«2836 20 00 00карбонат динатрію5,55,5—»
замінити цифрами і словами:
«2836 20 00 00карбонат динатрію00—»
6) статтю 5 Закону України «Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, № 51, ст.454) викласти в такій редакції:
«Стаття 5. Ставки єдиного збору за здійснення у пунктах пропуску через державний кордон України контролю вантажів і транспортних засобів, плата за проїзд транспортних засобів автомобільними дорогами України (за кожен кілометр проїзду) та додаткова плата за кожен кілометр проїзду автомобільних транспортних засобів з перевищенням встановлених розмірів, загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів встановлюються у таких розмірах:
Вид транспортного засобуМісткість або загальна маса транспортного засобу з вантажемСтавка єдиного збору за одиницю транспортного засобу в євро
за проведення контролюза проїзд автомобільними дорогами за кожен кілометр проїзду
1. АвтобусиВід 10 до 30 місць включно40,04
Понад 30 місць100,04
2 .Вантажні автомобілі з/або без причепів та тягачі з/або без напівпричепівДо 20 тонн включно100,04
Понад 20 до 40 тонн включно200,04
3. Великовагові автотранспортні засобиПонад 40 до 44 тонн включно200,2
Понад 44 до 52 тонн включно200,4
від 52 до 60 тонн включно200,54
понад 60 тонн (за кожні наступні 10 тонн)201,56
4. Великовагові автотранспортні засоби з перевищенням осьових навантаженьДо 5 % включно-0,1
Понад 5 % до 10 % включно-0,2
Понад 10 % до 20 % включно-0,54
Понад 20 % за кожні наступні 5 %-0,30
5. Великогабаритні автотранспортні засоби з перевищенням встановлених параметрів ширини, висоти, довжиниЗа кожний параметр-0,06
б. Залізничний вагон, контейнер4-
3. Установити, що у 2018 році до рішень про встановлення місцевих податків і зборів, прийнятих органами місцевого самоврядування, в тому числі радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, після 15 липня 2017 року та у 2018 році, не застосовуються вимоги підпункту 4.1.9 пункту 4.1 та пункту 4.5 статті 4, підпункту 12.3.4 пункту 12.3, підпункту 12.4.3 пункту 12.4 та пункту 12.5 статті 12 Податкового кодексу України та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
4. Положення підпункту 1 пункту 1 розділу І цього Закону щодо внесення змін до абзацу дев’ятого підпункту «а» підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України, застосовується до податкових періодів, починаючи з 1 січня 2017 року».
5. Положення підпункту 1 розділу І цього Закону щодо внесення змін до абзацу першого пункту 41 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового Кодексу України, застосовується до податкових періодів, починаючи з 1 січня 2017 року.
6. До 1 лютого 2018 року центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, направляє електронній формі інформацію про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, яка проведена станом на зазначену дату, до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, оприлюднює її на своєму офіційному веб-сайті.
 
    -212- Продан О.П.
У пункті 1 розділу ІІ законопроекту слова та цифри «крім пункту 3» замінити словами та цифрами «крім пунктів 1 та 3».
 
Враховано ропонується нові п.п. 14.1.60-2 і 14.1.227-1 п.14.1 ст. 14 ввести в дію з 1.01.2025 року   
    -213- Кришин О.Ю.
У пункті 1 розділу ІІ законопроекту
пункту 1 та пункту 3 абзацу (щодо виключення підпункту 74.2 статті 74), абзацу (щодо внесення змін до підпункту 201.16 статті 201), абзацу пункту 4 розділу І (щодо доповнення підрозділу 2 розділу ХХ новим підпунктом 57.1), які набирають чинності з дня наступного за днем опублікування цього закону;
 
Враховано    
    -214- Сидорчук В.В.
Пункт 2 розділу ІІ законопроекту доповнити словами «та пункту 2 розділу ІІ цього Закону, який набирає чинності з 1 липня 2018 року»
 
Відхилено ропонується запропоновані зміни до ЗУ «Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур» запровадити з 1.07.2018 року   
    -215- Заставний Р.Й.
Пункт 13 Розділу І законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту:
«пункт 1 розділу ІІ законопроекту доповнити словами «та пункту 2 розділу ІІ цього Закону, який набирає чинності з 1 липня 2018 року»
 
Відхилено ропонується запропоновані зміни до ЗУ «Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур» запровадити з 1.07.2018 року   
    -216- Южаніна Н.П.
Розділу ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. Частину другу статті 234-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) доповнити словами « (уповноважені ними посадові (службові) особи)».
У зв’язку з цим, назву закону викласти у такій редакції:
«проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році»
 
Враховано ропонується, що поряд з керівними органів доходів і зборів та їх заступниками розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право і уповноважені ними посадові (службові) особи. Уточнення назви Закону.   
    -217- Ляшко О.В.
Галасюк В.В.
Вовк В.І.
Розділ ІІ законопроекту доповнити новими пунктами 2 та 3 такого змісту:
«2. Внести до Кодексу України про надра (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, № 36, ст.340) такі зміни:
2.1. Частину другу статті 28 доповнити пунктом 3 наступного змісту:
«3) плати за користування ділянками нафтогазоносних надр»;
2.2. Частину статті 28 викласти у наступній редакції:
«Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин та рентна плата за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, плата за користування ділянками нафтогазоносних надр, встановлюються Податковим кодексом України.»
3. Установити, що тимчасово, строком до 1 січня 2019 року, величина коригуючого коефіцієнту, який визначається відповідно до норм підпункту 264-1.4.1. пункту 264-1.4 статті 264-1 Податкового кодексу України залежно від строку з моменту отримання відповідного спеціального дозволу на користування надрами, дорівнює 1.».
Пункт 2 законопроекту вважати пунктом 4.
 
Відхилено ропонується ввести нову загальнодержавну плату за користування площею ділянок де видобувається нафта та газ Пропозиція повторює положення ЗП № 7063 За висновок Уряду прийняття ЗП не підтримується   
    -218- Кривенко В.В.
Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. Абзац восьмий статті 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 46, ст. 345) після цифр «2206» доповнити словами « (крім квасу "живого" бродіння)».
У зв’язку із цим пункт 2 розділу ІІ законопроекту вважати пунктом 3.
 
Враховано ропонується виключити «квас» з підакцизних товарів, який на сьогодні органи ДФС відносять (класифікують за кодом 2206) до категорії інших заброджених напої і оподатковують акцизним податком   
    -219- Сидорчук В.В.
Доповнити розділ ІІ законопроекту «Прикінцеві та перехідні положення» текстом наступного змісту:
У Законі України «Про державне виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 46, ст. 345 із наступними змінами):
У статті 1:
абзац 26 викласти в такій редакції:
«дистилят виноградний спиртовий – дистилят з об’ємною часткою спирту етилового від 70 % до 80 %, одержаний шляхом дистиляції виноматеріалів виноградних, виготовлених без застосування сірчистого ангідриду або вміст сірчистої кислоти в яких зменшено шляхом її видалення (десульфітації) до встановлених норм, в тому числі непридатних для виробництва вин виноградних, десульфітованих вин виноградних, віджатих дріжджових та гущових осадів, виноградних вичавок на спеціальних апаратах безперервної чи періодичної дії, методом фракціонування чи подвійної згонки з отриманням первинного відгону дистиляту з вмістом спирту від 23 % до 32%, з подальшим його фракціонуванням для підвищення об'ємної частки етилового спирту від 70 % до 80 %,, що використовується для виробництва вин виноградних кріплених або подальшої ректифікації;
абзац 43 після слова «ректифікованого» доповнити словами «…та/або спирту етилового ректифікованого виноградного та/або дистиляту виноградного спиртового…»;
у частині першій статті 12 перше речення доповнити словами «та виноградного дистиляту спиртового»;
У статті 14:
У частині п’ятій слова «спирту-сирцю виноградного» - вилучити.
Частину дванадцяту викласти в такій редакції: «Роздрібна торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим та виноградним дистилятом спиртовим забороняється.»
Доповнити частиною п’ятнадцятою наступного змісту «Імпорт та експорт виноградного дистиляту спиртового забороняється»
По тексту закону слова «спирт-сирець виноградний» в усіх відмінках замінити словами «дистилят виноградний спиртовий» у відповідних відмінках.
 
Враховано Пропонується запровадити термін «дистилят виноградний спиртовий» та дозволи його використання при виробництві вин виноградних кріплених або подальшої ректифікації   
    -220- Сидорчук В.В.
Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
« Внести зміни до таких законів України:
1. У Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 46, ст. 345 із наступними змінами):
Частину 1 статті 1 доповнити терміном:
«Зерновий дистилят – спирт харчовий питний етиловий дистильований, отриманий шляхом дистиляції, міцністю до 70 об., який використовується для виробництва алкогольних напоїв та спиртовмісних харчових напоїв і виробляється з зернової сировини/зернових культур.»
Змінити перше речення частини 2 статті 2 після слів «спирту коньячного і плодового» доповнити його фразою «Зернового дистиляту».
Змінити частину 3 статті 14 шляхом заміни фрази «спирту коньячного і плодового» фразою «спирту коньячного і плодового та зернового дистиляту» по тексту всієї частини 3 статті 14.
 
Враховано ропонується запровадити термін «Зерновий дистилят» та дозволи його використання при виробництві алкогольних напоїв   
    -221- Бабій Ю.Ю.
Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«1. Внести зміни до таких законів України:
1) у Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 46, ст. 345 із наступними змінами):
Частину 1 статті 1 доповнити терміном:
«Зерновий дистилят – спирт харчовий питний етиловий дистильований, отриманий шляхом дистиляції, міцністю до 70 об., який використовується для виробництва алкогольних напоїв та спиртовмісних харчових напоїв і виробляється з зернової сировини/зернових культур.»
Змінити перше речення частини 2 статті 2 після слів «спирту коньячного і плодового» доповнити його фразою «Зернового дистиляту».
Змінити частину 3 статті 14 шляхом заміни фрази «спирту коньячного і плодового» фразою «спирту коньячного і плодового та зернового дистиляту» по тексту всієї частини 3 статті 14.
Частину другу статті 2 доповнити реченнями такого змісту:
«Виробництво коньяку України також здійснюється суб’єктами господарювання незалежно від форми власності шляхом купажу коньячних спиртів витриманих не менше трьох років у дубовій тарі або нержавіючих чи емальованих ємностях з дубовою клепкою. Післякупажний відпочинок коньяків встановлюється рішенням суб’єкта господарювання».
Частину четверту статті 12 після слів «спирту коньячного» доповнити словами « (відходи винокуріння)» та доповнити словами «чи на дистиляцію».
 
Враховано ропонується запровадити термін «Зерновий дистилят» та дозволи його використання при виробництві алкогольних напоїв Уточняється процедура післякупажного відпочинку коньяків Уточняється використання при ректифікації спирту «відходів винокуріння»   
    -222- Кришин О.Ю.
Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
2. Закон України «Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 44, ст. 389)» доповнити новою статтею такого змісту:
«Стаття 11. Затвердити ставки вивізного (експортного) мита на насіння і плоди таких видів олійних культур:
Код товару згідно з УКТ ЗЕДОпис товару згідно з УКТ ЗЕДСтавка вивізного (експортного) мита у відсотках митної вартості товару
1201 90 00 00Соєві боби, подрібнені або неподрібнені, інші8
1205 10 90 00Насіння свиріпи або ріпаку, подрібнене або неподрібнене, з низьким вмістом ерукової кислоти, інше8
1205 90 00 90Насіння свиріпи або ріпаку, подрібнене або неподрібнене, інше, інше8»;
У зв’язку з цим пункт 2 вважати пунктом 3.
 
Відхилено Пропонується запровадити вивізне (експортне) мито за ставкою 8% на деякі олійні культури   
    -223- Сидорчук В.В.
Доповнити розділ ІІ законопроекту новим пунктом 2 такого змісту:
2. Закон України «Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 44, ст. 389)» доповнити новою статтею такого змісту:
«Стаття 1-1. Затвердити ставки вивізного (експортного) мита на насіння і плоди таких видів олійних культур:
Код товару згідно з УКТ ЗЕДОпис товару згідно з УКТ ЗЕДСтавка вивізного (експортного) мита у відсотках митної вартості товару
1201 90 00 00Соєві боби, подрібнені або неподрібнені, інші8
1205 10 90 00Насіння свиріпи або ріпаку, подрібнене або неподрібнене, з низьким вмістом ерукової кислоти, інше8
1205 90 00 90Насіння свиріпи або ріпаку, подрібнене або неподрібнене, інше, інше8»;
У зв’язку із цим пункт 2 розділу ІІ законопроекту вважати пунктом 3.
 
Відхилено Пропонується запровадити вивізне (експортне) мито за ставкою 8% на деякі олійні культури   
    -224- Заставний Р.Й.
Доповнити розділ ІІ законопроекту новим пунктом 2 такого змісту:
2. Закон України «Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 44, ст. 389)» доповнити новою статтею такого змісту:
«Стаття 1-1. Затвердити ставки вивізного (експортного) мита на насіння і плоди таких видів олійних культур:
Код товару згідно з УКТ ЗЕДОпис товару згідно з УКТ ЗЕДСтавка вивізного (експортного) мита у відсотках митної вартості товару
1201 90 00 00Соєві боби, подрібнені або неподрібнені, інші8
1205 10 90 00Насіння свиріпи або ріпаку, подрібнене або неподрібнене, з низьким вмістом ерукової кислоти, інше8
1205 90 00 90Насіння свиріпи або ріпаку, подрібнене або неподрібнене, інше, інше8»;
У зв’язку із цим пункт 2 розділу ІІ законопроекту вважати пунктом 3.
 
Відхилено Пропонується запровадити вивізне (експортне) мито за ставкою 8% на деякі олійні культури   
    -225- Бабій Ю.Ю.
Доповнити розділ ІІ законопроекту новим пунктом 3 такого змісту:
3. Закон України «Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 44, ст. 389)» доповнити новою статтею такого змісту:
«Стаття 1-1. Затвердити ставки вивізного (експортного) мита на насіння і плоди таких видів олійних культур:
Код товару згідно з УКТ ЗЕДОпис товару згідно з УКТ ЗЕДСтавка вивізного (експортного) мита у відсотках митної вартості товару
1201 90 00 00Соєві боби, подрібнені або неподрібнені, інші8
1205 10 90 00Насіння свиріпи або ріпаку, подрібнене або неподрібнене, з низьким вмістом ерукової кислоти, інше8
1205 90 00 90Насіння свиріпи або ріпаку, подрібнене або неподрібнене, інше, інше8
У зв’язку із цим пункт 2 розділу ІІ законопроекту вважати пунктом 3.
 
Відхилено Пропонується запровадити вивізне (експортне) мито за ставкою 8% на деякі олійні культури   
    -226- Кобцев М.В.
2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1) у Законі України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 38, ст. 315 із наступними змінами):
а) статтю 2 доповнити абзацом такого змісту:
"Вироби медичного призначення (медичні вироби) – будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини і (або) забезпечення цих процесів.»
б) у статті 9:
пункт 1 після слів " (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту)" доповнити словами "а також лікарських засобів та виробів медичного призначення";
пункт 6 після слів " (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту)" доповнити словами " а також лікарських засобів та виробів медичного призначення";
пункті 8 після слів " (крім підакцизних та технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту)" доповнити словами " а також лікарських засобів та виробів медичного призначення";
пункт 9 після слів " (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту)"доповнити словами " а також лікарських засобів та виробів медичного призначення";
пункті 10 після слів "алкогольних напоїв, підакцизних непродовольчих товарів та технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту" доповнити словами "лікарських засобів, виробів медичного призначення".
 
Відхилено Пропонується запровадити РРО при реалізації лікарських засобів та медичних виробів   
    -227- Кобцев М.В.
2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1) у (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 38, ст. 315 із наступними змінами):
а) у статті 9:
пункт 1 після слів " (крім но складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту)" доповнити комою та словами "та ювелірних виробів із з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння ";
пункт 6 після слів " (крім но складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту)" доповнити комою та словами "та ювелірних виробів із з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння ";
пункті 8 після слів " (крім підакцизних та но складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту)" доповнити комою та словами "та ювелірних виробів із з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння ";
пункт 9 після слів " (крім но складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту)"доповнити комою та словами "та ювелірних виробів із з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння ";
пункті 10 після слів "алкогольних напоїв, підакцизних непродовольчих товарів та но складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту" доповнити словами "технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, ювелірних виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння".
 
Відхилено ропонується запровадити РРО при роздрібній торгівлі ювелірними виробами та виготовленні таких виробів на індивідуальне замовлення   
    -228- Кришин О.Ю.
У Законі України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (Відомості Верховної Ради України від 11.07.1995 — 1995 р., № 28, стаття 205):
1) у статті 2:
у другому реченні абзацу третього слова "комп'ютерно-касова система, електронний" замінити словами "комп'ютерно-касова система, розподілена комп’ютерно-касова система, ";
у абзаці 3 статті 2 після слів «жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг)» додати слова «чи в іншому погодженому із покупцем місці,»
після абзацу шостого доповнити новим абзацом сьомим такого змісту:
«розподілена комп’ютерно-касова система - реєстратор розрахункових операцій у вигляді програмно-апаратного комплексу на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, виконаний із застосуванням віддаленого комп'ютерного засобу (терміналу) та центральних комп’ютерних засобів (серверів), об'єднаних між собою інтерактивної взаємодією за допомогою телекомунікаційної мережі загального користування (Інтернет), фіскальні функції якого розподілені між сервером та терміналом. При цьому програмне забезпечення, що виконує фіскальні функції та взаємодію сервера та терміналу розподіленої комп’ютерно-касової системи, має засоби перевірки його автентичності, формує розрахункові документи, фіскальні звітні чеки і контрольну стрічку у електронній формі та накладає на них цифровий підпис цієї системи»;
У зв'язку з цим абзаци сьомий – двадцять дев'ятий вважати відповідно абзацами восьмим – тридцятим;
в абзаці чотирнадцятому слова "самого пристрою " замінити словами "самого пристрою, або сховище даних центральних комп'ютерних засобів розподіленої комп’ютерно-касової системи, у якому контроль відсутності спотворення або знищення підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій забезпечується згідно з технологією, розробленою Національним банком України та погодженою центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику;;
абзац вісімнадцятий після слів " купівлі-продажу іноземної валюти» додати наступні слова «обов’язково зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій та може бути створеним у електронній формі розподіленою комп’ютерно-касовою системою і захищений цифровим підписом цієї системи, або надрукований у випадках, передбачених цим Законом, або»;
абзац двадцятий – виключити;
в абзаці двадцять четвертому після слів «належним чином реєстратора розрахункових операцій» додати наступне – « (за виключенням терміналів розподіленої комп’ютерно-касової системи)»:
абзац двадцять п'ятий викласти в такій редакції:
"фіскальний звітний чек - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, або створений розподіленою комп’ютерно-касовою системою в електронній формі і захищений цифровим підписом цієї системи у фіскальному режимі роботи, що містить дані денного звіту, під час формування або друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті";
абзац двадцять сьомий викласти в такій редакції:
"денний звіт - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, або створений розподіленою комп’ютерно-касовою системою в електронній формі, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням";
доповнити п’ятьма новими абзацами такого змісту:
«цифровий підпис розподіленої комп’ютерно-касової системи – додаткові дані, створені розподіленою комп’ютерно-касовою системою на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, за допомогою програмно-апаратного засобу створення підпису, що дозволяють переконатися в дійсності джерела і цілісності блоку даних, та які служать в якості методу засвідчення достовірності»;
«електронне повідомлення - інформація, надана покупцю (споживачу) товарів (робіт, послуг) засобами телекомунікаційного зв’язку, яка може бути в будь-який спосіб відтворена або збережена покупцем (споживачем) товарів (робіт, послуг) в електронному вигляді";
«оператор фіскальних даних – суб’єкт господарювання, який є користувачем центральних комп’ютерних засобів (серверів) розподіленої комп’ютерно-касової системи та власником програмного забезпечення цих серверів, який забезпечує на цих серверах реєстрацію розрахункових операцій, здійснених за допомогою термінала, що входить до складу цієї розподіленої комп’ютерно-касової системи, та отримав дозвіл на обробку фіскальних даних. Оператор фіскальних даних не може буті пов'язаною особою з власником жодного термінала що входить до складу цієї розподіленої комп’ютерно-касової системи.»;
«пов’язані особи - юридичні та/або фізичні особи, відносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють, з урахуванням критеріїв, визначених у Податковому кодексі України»
«технічний адміністратор інформаційних баз даних - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, який здійснює та відповідає за виконання всіх етапів технічно та технологічних заходів з функціонування, оновлення, модифікації, усунення помилок, забезпечення цілісності та автентичності вихідного (вхідного) програмного коду, надання, блокування та анулювання доступу до електронного кабінету, за збереження та захист даних цих електронних сервісів отриманих від зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій.»
2) у статті 3:
пункт 1 після слів "з роздрукуванням" доповнити словами "або створенням у електронній формі розподіленою комп’ютерно-касовою системою";
у пункті 2 слова "проведеної операції" замінити словами "проведеної операції, або за згодою особи надсилати на наданий абонентський номер або адресу електронної пошти покупцеві (клієнту) у формі електронного повідомлення реквізити такого розрахункового документу, створеного розподіленою комп’ютерно-касовою системою, за якими можна отримати доступ до змісту розрахункового документа. Розрахунковий документ в електронній формі прирівнюється до розрахункового документа, надрукованого реєстратором розрахункових операцій.";
пункт четвертий викласти в такій редакції:
"4) забезпечувати для розподіленої комп’ютерно-касової системи незмінність програмного забезпечення, яке виконує фіскальні функції, а для інших реєстраторів розрахункових операцій - цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення";
у пункті п’ятому слова «книги обліку розрахункових операцій та» - вилучити;
у пункті шостому слова «книг обліку розрахункових операцій та» - вилучити;
пункт сьомий викласти в наступній редакції:
«7) подавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку та крім випадку застосування в якості реєстратора розрахункових операцій розподіленої комп’ютерно-касової системи.
Суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, а також крім випадку застосування в якості реєстратора розрахункових операцій розподіленої комп’ютерно-касової системи) повинні подавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.
Суб'єкти господарювання, які використовують такі реєстратори розрахункових операцій, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та реєстратори розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, повинні подавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в фіскальній пам'яті зазначених реєстраторів розрахункових операцій.
Порядок передачі інформації до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику по дротових або бездротових каналах зв'язку встановлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої центральним органом виконавчої влади, що формує державну податкову політику.»;
пункт 9 – виключити;
пункт 10 - виключити;
пункт 13 після слів «виданими з початку робочого дня.» додати наступне речення –»У разі, якщо місцем проведення розрахунків у випадках, передбачених цим Законом, є місце фактичного отримання готівкових коштів за продані товари від їх покупця при передачі товарів покупцю поза місцезнаходженням господарської одиниці продавця – забезпечувати відповідність суми готівкових коштів, отриманих від покупців за продані товари сумі, зазначеній в розрахункових документах, створених розподіленою комп’ютерно-касовою системою»;
пункт 14 після слів " встановленому Кабінетом Міністрів України " доповнити словами «Вимоги цього пункту не поширюється на випадки застосування в якості реєстратора розрахункових операцій розподіленої комп’ютерно-касової системи ";
пункт 15 після слів «з метою виконання вимог Закону України "Про захист прав споживачів"« доповнити словами наступного змісту – «або за згодою особи надсилати у формі електронного повідомлення реквізити такого розрахункового документу, створеного реєстратором розрахункових операцій, за якими можна отримати доступ до змісту розрахункового документа»;
пункт 16 після «зареєстрований платником податків.» доповнити словами «Вимоги цього пункту не стосуються розподіленої комп’ютерно-касової системи»;
3) у статті 4
у пункті 2 після слова «опломбовані у встановленому порядку» доповнити словами « (крім розподіленої комп’ютерно-касової системи)»;
пункт 8 після слів " встановленому Кабінетом Міністрів України " доповнити словами «Вимоги цього пункту не поширюється на випадки застосування в якості реєстратора розрахункових операцій розподіленої комп’ютерно-касової системи ";
пункт дев’ятий викласти в такій редакції:
"9) забезпечувати для розподіленої комп’ютерно-касової системи незмінність програмного забезпечення, яке виконує фіскальні функції, а для інших реєстраторів розрахункових операцій - цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення";
4) у статті 5, слова «використанням книги обліку розрахункових операцій та» - виключити;
5) доповнити статтями 6-1, 6-2 такого змісту:
"Стаття 6-1. Ідентифікація суб’єкта господарювання в системі обліку даних реєстраторів розрахункових операцій здійснюється за допомогою фіскального номеру реєстратора розрахункових операцій, що може одночасно застосовуватися на одному пристрої або програмно-технічному комплексі.
Фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій надається контролюючим органом, за зверненням суб’єкта господарювання в електронному кабінеті платника податку або у паперовій формі.
Порядок надання платнику податку фіскального номеру реєстратора розрахункових операцій встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізує державну податкової та митної політики.
При отриманні фіскального номера реєстратора розрахункових операцій в електронному кабінеті платника податків або у відповідних реєстраційних документах суб'єкт господарювання зобов’язаний вказати адресу, за якою здійснюватимуться розрахункові операції.
В разі зміни адреси, за якою здійснюватимуться розрахункові операції, суб’єкт господарювання повинен повідомити про це контролюючий орган до початку здійснення розрахункових операцій за новою адресою.
Стаття 6-2. Власником системи обліку даних реєстратора розрахункових операцій є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної митної та податкової політики.
Державне підприємство, що визначене центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної податкової та митної політики, та віднесене до сфери його управління, є технічним адміністратором інформаційних баз даних такого органу.
Інформація, яка відповідно до положень цього Закону, передається до системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій зберігається в системі обліку даних реєстраторів розрахункових операцій протягом 3 років.
Інформація про Програмне забезпечення, яке виконує фіскальні функції, розміщається безкоштовно та у вільному доступі на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову та митну політику"
5) у статті 8, слова «книг обліку розрахункових операцій» - виключити;
6) статтю 13 доповнити частиною шостою такого змісту:
"Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій розподіленими комп’ютерно-касовими системами встановлюються Кабінетом Міністрів України".
7) статтю 15 викласти в наступній редакції:
«Контроль за додержанням норм суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику (його територіальні органи), шляхом проведення фактичних та документальних перевірок відповідно до Податкового кодексу України.
Контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку виконання операцій з купівлі-продажу іноземної валюти здійснюють Національний банк України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику (його територіальні органи) шляхом проведення перевірок відповідно до закону.
Порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій, передбачених цим Законом, встановлюється Податковим кодексом України.»;
8) статтю 17 викласти в наступній редакції:
«Стаття 17. За порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), та порядку ведення касових операцій в національній валюті за рішенням відповідного центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику застосовуються штрафні (фінансові) санкції у таких розмірах:
1) у разі встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг):
3) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або незберігання розрахункових книжок протягом встановленого терміну;
5) десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі якщо контрольну стрічку не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі;
6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД ( 584-18), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
7) десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі порушення встановленого у пункті 1 статті 9 порядку проведення розрахунків через каси підприємств, установ і організацій, в яких ці операції повинні проводитися з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій у встановленому порядку, або у разі порушення порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті;
8) ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій реєстратора розрахункових операцій, в конструкцію чи програмне забезпечення якого внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника за умови відсутності чи пошкодження пломби центру сервісного обслуговування. Вимоги цього пункту не поширюється на випадки застосування в якості реєстратора розрахункових операцій розподіленої комп’ютерно-касової системи;
9) десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - в разі неподання до органів доходів і зборів звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку, в разі обов'язковості її подання.
10) У разі порушення суб’єктами господарювання - юридичними особами, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які зареєстровані як підприємці, постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється господарська діяльність, норм з регулювання обігу готівки та порядку ведення касових операцій в національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються такі штрафні (фінансові) санкції:
10-1) за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у розмірі 100 відсотків від суми виявленої понадлімітної готівки за кожний день;
10-2) за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у двократному розмірі неоприбуткованої (не в повному обсязі та/або несвоєчасно оприбуткованої) суми;
10-3) за перевищення встановлених строків використання виданих під звіт готівкових коштів, а також за видачу під звіт готівкових коштів без повного та своєчасного звітування щодо раніше виданих коштів - у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум;
10-4) за проведення готівкових розрахунків (крім розрахунків, проведених із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій відповідно до цього Закону) без видачі одержувачем готівкових коштів документа встановленої форми та змісту (квитанції до прибуткового касового ордера, розрахункової квитанції, іншого передбаченого законодавством документа), який підтверджує сплату особою готівкових коштів - у розмірі 200 відсотків сплачених коштів.
10-5) За невстановлення лімітів залишку готівки в касах банками до них застосовується штрафна санкція у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний випадок такого невстановлення.
 
Відхилено ропонується: запровадити новий вид РРО – розподілену комп’ютерно-касову систему; Виключити обов’язок ведення книгу обліку розрахункових операцій надати право суб’єктам господарювання надавати розрахункові документи в електронній формі змінити штрафні санкції за порушення вимог застосування РРО затвердити штрафи за порушення порядку ведення касових операцій в національній валюті (зараз затверджені Указом Президента)   
    -229- Святаш Д.В.
Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. У Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, № 49, ст.527):
1) у підпункті 13.3.3 пункту 13.3 статті 13 слова «і птахівничих комплексів» замінити словами «комплексів для великої рогатої худоби та свиней»;
2) у пункті 15.2 статті 15 після слів «птиця свійська» доповнити словами « (індики, качки, гуси, цесарки)»;
3) у пункті 16-1.3 статті 16-1:
а) підпункт 16-1.3.10 викласти в такій редакції:
«16-1.3.10. розведення свійської птиці 01.47 КВЕД у частині:
розведення та вирощування свійської птиці (індиків, качок, гусей, цесарок);
одержування яєць свійської птиці (індиків, качок, гусей, цесарок);
діяльності інкубаторних станцій з вирощування свійської птиці (індиків, качок, гусей, цесарок)»;
б) абзац третій підпункту 16-1.3.11 викласти в такій редакції:
«інших видів птиці, у частині перепелів»;
в) підпункт 16-1.3.14 викласти в такій редакції:
«16-1.3.14. виробництво м’яса свійської птиці 10.12 КВЕД у частині:
забою, оброблення та фасування м’яса свійської птиці (індики, качки, гуси, цесарки);
виробництва свіжого, охолодженого або замороженого м’яса (тушки та окремі частини тушок (індиків, качок, гусей, цесарок)»;
4) у пункті 17-2.3. статті 17-2:
а) в абзаці першому слова « (в тому числі водоплавної та індиків)» замінити словами « (індиків, качок, гусей, цесарок)»;
б) в абзаці другому:
після слова «птахівництва» доповнити словами « (в частині індиків, качок, гусей, цесарок)»;
після слова «птиці» доповнити словами « (індиків, качок, гусей, цесарок)»;
в) слова «в тому числі» виключити».
У зв’язку з чим, пункт 2 розділу ІІ законопроекту вважати пунктом 3 розділу ІІ.
 
Враховано з урахуванням редакційного уточнення Комітету Пропонується не поширювати норми ЗУ «Про державну підтримку сільського господарства України» про надання бюджетної тваринницької дотації на виробників курятини   
    -230- Острікова Т.Г.
Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. У Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004 р., № 49, ст.527) абзаци другий та третій пункту 16-1.6 статті 16-1 замінити чотирма абзацами такого змісту:
«З 1 січня 2018 року розподіл бюджетної дотації здійснюється у сумі не більше ніж 150 мільйонів гривень на одного сільськогосподарського товаровиробника на рік з урахуванням пов’язаних з таким товаровиробником осіб у значенні підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України.
При цьому щомісячний розмір бюджетної дотації для видів діяльності з розведення свійської птиці та/або виробництва м’яса свійської птиці та/або виробництва яєчних продуктів, яєчного альбуміну, яєчного порошку (КВЕД 01.47, 10.12 та 10.80), не може перевищувати 20 відсотків виділених асигнувань на бюджетну дотацію у поточному місяці, а річний розмір бюджетної дотації для цих видів діяльності не може перевищувати 20 відсотків бюджетних призначень, передбачених на бюджетну дотацію у Державному бюджеті України на відповідний рік.
Порядок розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції затверджується Кабінетом Міністрів України, з урахуванням вимог, встановлених у цьому пункті.
Бюджетна дотація виплачується товаровиробникам щомісяця пропорційно сумі вартості сільськогосподарської продукції, реалізованої сільськогосподарським товаровиробником за результатами діяльності за операціями, визначеними пунктом 16-1.3 статті 16-1 цього Закону, протягом звітного (податкового) періоду».
 
Враховано по суті Пропонується визначити частку бюджетної дотації для видів діяльності з розведення свійської птиці та/або виробництва м’яса свійської птиці та/або виробництва яєчних продуктів, яєчного альбуміну, яєчного порошку ній дотацію, а також встановити порядок виплати дотації виробникам сільськогосподарської продукції   
    -231- Сидорчук В.В.
Доповнити розділ ІІ законопроекту «Прикінцеві та перехідні положення» текстом наступного змісту:
1. Внести зміни до Закону України «Про виноград та виноградне вино» (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 31, ст. 419; 2006 р., № 26, ст. 214; 2009 р., № 31, ст. 451; 2011 р., № 33, ст. 327, № 37, ст. 373) такого змісту:
1.1. У статті 1:
1.1.1. у пункті 12 після слів «…спирту етилового…» додати слова «ректифікованого та/або спирту етилового ректифікованого виноградного та/або дистиляту виноградного спиртового.»
1.1.2. у пункті 22 слова «…,виготовленого з крохмале-цукровмісної сировини і продуктів переробки винограду.» замінити словами «…та/або спирту етилового ректифікованого виноградного та/або дистиляту виноградного спиртового…»
1.1.3. доповнити статтю пунктом 42 наступного змісту:
«42) дистилят виноградний спиртовий – дистилят з об’ємною часткою спирту етилового від 70 % до 80 %, одержаний шляхом дистиляції виноматеріалів виноградних, виготовлених без застосування сірчистого ангідриду або вміст сірчистої кислоти в яких зменшено шляхом її видалення (десульфітації) до встановлених норм, в тому числі непридатних для виробництва вин виноградних, десульфітованих вин виноградних, віджатих дріжджових та гущових осадів, виноградних вичавок на спеціальних апаратах безперервної чи періодичної дії, методом фракціонування чи подвійної згонки з отриманням первинного відгону дистиляту з вмістом спирту від 23 % до 32%, з подальшим його фракціонуванням для підвищення об'ємної частки етилового спирту від 70 % до 80 %,;
1.2. У статті 7 в частину шосту викласти в редакції: «Для кріплення виноматеріалів і вин виноградних дозволяється використовувати лише спирт етиловий ректифікований, спирт етиловий ректифікований виноградний та дистилят виноградний спиртовий, які відповідають вимогам законодавства та нормативно-технологічої документації щодо якості та безпеки для здоров'я людини. Для покращення якості вин виноградних кріплених дозволяється використання дубової клепки…»
 
Враховано ропонується запровадити термін «дистилят виноградний спиртовий» та дозволи його використання при виробництві вин виноградних кріплених або при ректифікації   
    -232- Бабій Ю.Ю.
«Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. Внести зміни до таких законів України:
1) у Законі України «Про виноград та виноградне вино» (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 31, ст. 419 із наступними змінами):
частину двадцять другу статті 5 після слів «спирту коньячного» доповнити словами « (відходи винокуріння)» та доповнити словами «чи на дистиляцію».
у статті 11:
частину другу після першого речення доповнити новим реченням другим такого змісту:
«Тривалість відпочинку коньяків України після купажу встановлюється рішенням суб’єкта господарювання»;
частину четверту доповнити реченням такого змісту:
«Тривалість відпочинку бренді після купажу встановлюється рішенням суб’єкта господарювання».
 
Враховано точняється процедура післякупажного відпочинку коньяків та бренді Уточняється використання при ректифікації спирту «відходів винокуріння»   
    -233- Кобцев М.В.
2) У Законі України «Про захист прав споживачів» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., №7, ст. 84 із наступними змінами):
а) статтю 1 доповнити частиною третьою такого змісту:
« Термін «лікарські засоби» вживаються у цьому Законі у значенні, наведеному в Законі України «Про лікарські засоби».»
б) статтю 1 доповнити частиною четвертою такого змісту:
«Термін «вироби медичного призначення» вживаються у цьому Законі у значенні, наведеному в Законі України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».»
в) абзац перший частини одинадцятої статті 8 викласти в такій редакції:
«Вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, - технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. Вимоги споживача щодо лікарських засобів та виробів медичного призначення розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, передбаченого Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а щодо технічно складних побутових товарів - після пред’явлення розрахункового документа, передбаченого Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", та технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. «
 
Відхилено ропонується запровадити при реалізації права споживача на захист використання фіскальних чеків (при придбанні неякісних лікарських засобів та медичних виробів)   
    -234- Кобцев М.В.
2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
2) У Законі України «Про захист прав споживачів» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., №7, ст. 84 із наступними змінами):
а) абзац перший частини одинадцятої статті 8 викласти в такій редакції:
«Вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, - технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. Вимоги споживача щодо ювелірних виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, передбаченого Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а щодо технічно складних побутових товарів - після пред’явлення розрахункового документа, передбаченого Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", та технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.»
 
Відхилено ропонується запровадити при реалізації права споживача на захист використання фіскальних чеків (при придбанні неякісних ювелірних виробів)   
    -235- Кришин О.Ю.
У Закону України "Про захист прав споживачів" (Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, № 30, ст.379):
1) у частині першій статті 1:
друге речення пункту 7 викласти в такій редакції:
"Підтвердження вчинення усного правочину оформляється "квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном або іншими документами (далі - розрахунковий документ)";
2) доповнити пунктом 21-1 такого змісту:
"21-1) розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), надрукований або створений в електронній формі, або заповнений вручну";
3) абзац другий частини одинадцятої статті 8 викласти в такій редакції:
"Під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, з позначкою про дату продажу. Якщо розрахунковий документ створений в електронній формі, продавець за згодою споживача заміст надання йому розрахункового документа встановленої форми може надіслати споживачеві електронне повідомлення з реквізитами такого розрахункового документу, за якими споживач може отримати доступ до змісту розрахункового документа."
 
Відхилено Пропонується надати можливість продавцю за згодою споживача замість розрахункового документу надавати посилання на такий документ в електронній формі   
    -236- Вознюк Ю.В.
Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. Внести зміни до таких законів України:
Внести до Митного тарифу України (584а-18), затвердженого Законом України "Про Митний тариф України" (584-VІІ) (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 20-21 , ст. 740), такі зміни:
у розділі VІ «Продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості»:
цифри і слова «2836 20 00 00 карбонат динатрію – 5,5 5,5» замінити цифрами і словами «2836 20 00 00 - карбонат динатрію – 0 0».
У зв’язку з цим пункт 2 вважати пунктом 3.
 
Враховано ропонується встановити нульову ставку ввізного мита на кальциновану соду, яка використовується в хімічній, металургійній, скляній промисловості та вироблялася Кримським содовим заводом, який зараз знаходиться на тимчасово окупованій території.   
    -237- Головко М.Й.
Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. Внести зміни до таких законів України:
Внести до Митного тарифу України (584а-18), затвердженого Законом України "Про Митний тариф України" (584-VІІ) (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 20-21 , ст. 740), такі зміни:
у розділі VІ «Продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості»:
цифри і слова:
2836 30 00 00 - гідрогенкарбонат (бікарбонат) натрію
замінити цифрами і словами:
2836 20 00 00 - карбонат динатрію».
У зв’язку з цим пункт 2 вважати пунктом 3.
 
Враховано по суті в попередній Пропонується встановити нульову ставку ввізного мита на кальциновану соду, яка використовується в хімічній, металургійній, скляній промисловості та вироблялася Кримським содовим заводом, який зараз знаходиться на тимчасово окупованій території.   
    -238- Кришин О.Ю.
Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«1. Внести зміни до таких законів України:
Закон України «Про Митний тариф України» (щодо врегулювання ставок ввізного мита на полівінілхлорид)
1.цифри і слова «3904 Полімери вінілхлориду або інших галогенованих олефенів у первинних формах – 0; 0» замінити цифрами і словами «3904 Полімери вінілхлориду або інших галогенованих олефенів у первинних формах – 6,5; 6,5».
2.цифри і слова «3901 Полімери етилену в первинних формах – 0; 0» замінити цифрами і словами «3901 Полімери етилену в первинних формах – 6,5; 6,5».
 
Відхилено Пропонується збільшити ставку ввізного мита на полівінілхлорид і поліетилен з 0 до 6,5%   
    -239- Денисенко В.І.
Статтю 5 Закону України «Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, № 51, ст.454) викласти в такій редакції:
«Стаття 5. Ставки єдиного збору за здійснення у пунктах пропуску через державний кордон України контролю вантажів і транспортних засобів, плата за проїзд транспортних засобів автомобільними дорогами України (за кожен кілометр проїзду) та додаткова плата за кожен кілометр проїзду автомобільних транспортних засобів з перевищенням встановлених розмірів, загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів встановлюються у таких розмірах:
Вид транспортного засобуМісткість або загальна маса транспортного засобу з вантажемСтавка єдиного збору за одиницю транспортного засобу в євро
за проведення контролюза проїзд автомобільними дорогами за кожен кілометр проїзду
1. АвтобусиВід 10 до 30 місць включно40,04
Понад 30 місць100,04
2 .Вантажні автомобілі з/або без причепів та тягачі з/або без напівпричепівДо 20 тонн включно100,04
Понад 20 до 40 тонн включно200,04
3. Великовагові автотранспортні засобиПонад 40 до 44 тонн включно200,2
Понад 44 до 52 тонн включно200,4
від 52 до 60 тонн включно200,54
понад 60 тонн (за кожні наступні 10 тонн)201,56
4. Великовагові автотранспортні засоби з перевищенням осьових навантаженьДо 5 % включно-0,1
Понад 5 % до 10 % включно-0,2
Понад 10 % до 20 % включно-0,54
Понад 20 % за кожні наступні 5 %-0,30
5. Великогабаритні автотранспортні засоби з перевищенням встановлених параметрів ширини, висоти, довжиниЗа кожний параметр-0,06
б. Залізничний вагон, контейнер4-
 
Враховано Пропонується збільшити в 2 рази ставки єдиного збору який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України»   
    -240- Кришин О.Ю.
Рекомендувати Президенту України визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 12 червня 1995 року N 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" (із наступними змінами).
 
Відхилено равка пов’язана із правкою 210 в частині затвердження законом штрафів за порушення порядку ведення касових операцій в національній валюті   
    -241- Сташук В.Ф.
Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«2. Установити, що у 2018 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, які прийняті на виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» № 1791-VІІІ, не застосовуються вимоги підпункту 4.1.9 пункту 4.1 та пункту 4.5 статті 4, підпункту 12.3.4 пункту 12.3, підпункту 12.4.3 пункту 12.4 та пункту 12.5 статті 12 Податкового кодексу України та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
 
Враховано по суті з урахуванням редакційного уточнення Комітету Пропонується не застосовувати до рішень місцевого що прийняті після 15 липня положення ПКУ та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо принципу стабільності та обов’язку місцевої влади опублікувати свої рішенні до 15 липня   
    -242- Давиденко В.М.
Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. Положення підпункту 2 пункту 1 розділу І цього Закону щодо внесення змін до абзацу дев’ятого підпункту «а» підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України, застосовується до податкових періодів, починаючи з 1 січня 2017 року».
У зв’язку з чим, пункт 2 вважати відповідно пунктом 3 розділу ІІ законопроекту.
 
Враховано Пропонується поширити дію норми щодо не віднесення до «пов’язаних осіб» суб’єктів що залучають кредити під гарантії держави на звітний період 2017 рік.   
    -243- Южаніна Н.П.
Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
Положення підпункту __ розділу І цього Закону щодо внесення змін до абзацу першого пункту 41 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового Кодексу України, застосовується до податкових періодів, починаючи з 1 січня 2017 року
 
Враховано Пропонується поширити дію норми щодо уточнення пільг для літакобудування на звітний період 2017 рік.   
53. 2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
-244- Кришин О.Ю.
Пункт 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту:
Кабінету Міністрів України протягом двох місяців з дня набрання чинності цього Закону:
визначити порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України;
забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом».
у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
Враховано   7. Кабінету Міністрів України
протягом двох місяців з дня набрання чинності цього Закону:
визначити порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України;
забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом».
у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
54. прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;
 
   прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;
 
55. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
56. забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

   забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.