Кількість абзаців - 14 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон УкраЇни
 
   Закон України
 
1. Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
 
   Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178, із наступними змінами), такі зміни:
 
   І. Внести до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178, № 37, ст. 543; 1996 р., № 35, ст. 162) такі зміни:
 
4. 1. Статтю 29 викласти у такій редакції:
 
-1- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
Пункт 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«1. Статтю 29 викласти у такій редакції:
«Стаття 29. Забезпечення потерпілих дітей продуктами харчування або грошовою компенсацією вартості продуктів харчування
Потерпілі діти забезпечуються продуктами харчування, а також харчовими додатками, які сприяють виведенню радіонуклідів з організму, або грошовою компенсацією вартості таких продуктів відповідно до медичних (фізіологічних) норм, встановлених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, в порядку, передбаченому цього Закону.».
 
Враховано частково   1. Статтю 29 викласти в такій редакції:
 
5. „Стаття 29. Забезпечення потерпілих дітей продуктами харчування
 
   «Стаття 29. Забезпечення потерпілих дітей продуктами харчування
 
6. Потерпілим дітям компенсується вартість продуктів харчування відповідно до фізіологічних норм, встановлених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, які сприяють виведенню радіонуклідів з організму, в порядку, передбаченому цього Закону.».
 
-2- Арешонков В.Ю.
У пункті 1, Розділу І (ст.29) слова «в порядку, передбаченому цього Закону» виключити.
 
Відхилено   Потерпілі діти відповідно до фізіологічних (медичних) норм, встановлених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, забезпечуються продуктами харчування, а також харчовими додатками, які сприяють виведенню радіонуклідів з організму, в порядку, передбаченому цього Закону».
 
    -3- Левченко Ю.В.
В пункті 1 розділу 1 слова «фізіологічних» замінити на слово «медичних», а також після слів «продуктів харчування» доповнити словами «, розмір якої не може бути нижчим від сукупної ринкової вартості на такі продукти харчування,»
 
Відхилено    
    -4- Євтушок С.М.
Статтю 29 викласти у наступній редакції:
«Стаття 29. Забезпечення потерпілих дітей продуктами харчування
Потерпілі діти забезпечуються продуктами харчування або, за їх бажанням, їм компенсується вартість продуктів харчування, відповідно до фізіологічних норм, встановлених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, які сприяють виведенню радіонуклідів з організму, в порядку, передбаченому цього Закону.»
 
Враховано частково    
    -5- Гуляєв В.О.
У статті 29 слова «відповідно до фізіологічних норм» замінити словами «відповідно до норм фізіологічних потреб в основних харчових речовинах і енергії» і далі за текстом.
 
Відхилено    
    -6- Сольвар Р.М.
Частину першу розділу першого законопроекту викласти у такій редакції:
«Статтю 29 викласти у такій редакції:
«Потерпілі діти забезпечуються відповідно до фізіологічних норм, встановлених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, продуктами харчування, які сприяють виведенню радіонуклідів з організму, або за вибором батьків їм компенсується вартість таких продуктів, в порядку, передбаченому цього Закону.».
 
Враховано частково    
    -7- Голубов Д.І.
Статтю 29 викласти у наступній редакції:
«Стаття 29. Забезпечення потерпілих дітей продуктами харчування
Потерпілим дітям (за їх згодою або за згодою їх батьків) компенсується вартість продуктів харчування за медичними нормами, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, в порядку, передбаченому цього Закону.».
 
Враховано частково    
    -8- Королевська Н.Ю.
Солод Ю.В.
Абзац третій пункту 1 розділу І проекту (текст статті 29 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") викласти в такій редакції:
"Потерпілі діти забезпечуються відповідно до фізіологічних норм, встановлених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, продуктами харчування і харчовими додатками, які сприяють виведенню радіонуклідів з організму, або за вибором їх батьків чи осіб, які їх замінюють, їм компенсується вартість таких продуктів і харчових додатків в порядку, передбаченому статтею 30 цього Закону.".
 
Враховано частково    
    -9- Констанкевич І.М.
Батенко Т.І.
Шевченко О.Л.
Дубінін О.І.
Шевченко В.Л.
Купрій В.М.
Дідич В.В.
пункт 1 розділу І викласти у такій редакції:
«1. Статтю 29 викласти у такій редакції:
«Стаття 29. Забезпечення потерпілих дітей харчуванням
Потерпілі діти забезпечуються відповідно до фізіологічних норм, встановлених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, харчуванням (включаючи харчові додатки, які сприяють виведенню радіонуклідів з організму), в порядку, передбаченому статтею 30 цього Закону.
Потерпілим дітям, які не харчуються в зазначених навчальних закладах, а також за всі дні, коли вони не відвідували ці заклади, до досягнення повноліття виплачується грошова компенсація харчування (включаючи харчові додатки, які сприяють виведенню радіонуклідів з організму), у порядку, передбаченому статтею 30 цього Закону, в розмірі не меншому ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідної вікової категорії, на місяць пропорційно навчальним дням, в які діти не харчувалися.»;
 
Враховано частково    
    -10- Королевська Н.Ю.
Солод Ю.В.
Пункт 2 розділу І проекту (зміни до частини першої статті 30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") доповнити абзацами такого змісту:
"частину першу доповнити пунктом 1 такого змісту:
"1) повне державне забезпечення дітей до вступу їх до школи (не старше 8 років) шляхом безплатного виховання (утримання) їх у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах і надання щомісячної грошової допомоги, розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України".
 
Відхилено    
    -11- Королевська Н.Ю.
Солод Ю.В.
Пункт 2 розділу І проекту (зміни до частини першої статті 30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") доповнити абзацами такого змісту:
"частину першу доповнити пунктом 3 такого змісту:
"3) безплатний проїзд у межах України на всіх видах транспорту (крім таксі) дитині та особі, яка супроводжує хвору дитину до місця лікування (реабілітації), оздоровлення та назад (за направленням медичних закладів), з правом позачергового придбання квитків у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України".
 
Відхилено    
    -12- Королевська Н.Ю.
Солод Ю.В.
Пункт 2 розділу І проекту (зміни до частини першої статті 30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") доповнити абзацами такого змісту:
"частину першу доповнити пунктом 8 такого змісту:
"8) щомісячна виплата в порядку та розмірі, встановлених Кабінетом Міністрів України, сім'ям на кожну дитину шкільного віку, яка отримала інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також дітям шкільного віку, батьки яких стали особами з інвалідністю Іабо ІІ групи чи померли внаслідок Чорнобильської катастрофи, замість виплати, передбаченої пунктом 6 цієї статті, якщо така дитина не перебуває на повному державному забезпеченні".
 
Відхилено    
7. 2. Пункт 11 частини першої статті 30 викласти у такій редакції:
 
   2. Пункт 11 частини першої статті 30 викласти в такій редакції:
 
8. „11) учням загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних закладів освіти, студентам коледжів та технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітям з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачується грошова компенсація вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України;»;
 
-13- Арешонков В.Ю.
У пункті 2, Розділу І слова «за медичними нормами, встановлюваними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я» виключити.
Слова «у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України», замінити словами «у порядку та розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України, але не нижче 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років, встановленого на 1 січня відповідного року».
 
Враховано частково   «11) безплатне харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів освіти, студентів коледжів та технікумів (училищ), розташованих на радіоактивно забруднених територіях, а також дітей з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи. Дітям, які не харчуються в зазначених закладах освіти (у тому числі якщо дитині за станом здоров'я необхідна спеціальна дієта і вона не може харчуватися за місцем навчання та/або в закладі освіти відсутні умови для харчування дітей, що підтверджується довідкою місцевого органу виконавчої влади, виконавчого органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням закладу освіти), а також за всі дні, коли вони не відвідували ці заклади, до досягнення повноліття виплачується грошова компенсація вартості продуктів харчування за фізіологічними нормами, а дітям з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи – за медичними нормами, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, у порядку та розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України, але не нижче 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років, встановленого на 1 січня відповідного року.
Кабінет Міністрів України забезпечує перегляд затверджених розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування відповідно до зростання індексу споживчих цін на продукти харчування не менше одного разу на рік».
 
    -14- Дирів А.Б.
Пункт 11 частини першої статті 30 викласти у такій редакції:
«11) безплатне харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних закладів освіти, студентів коледжів та технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи. Дітям, які не харчуються в зазначених навчальних закладах (у тому числі якщо дитині за станом здоров'я необхідна спеціальна дієта і вона не може харчуватися за місцем навчання, та/або в навчальному закладі відсутні умови для харчування дітей, що підтверджується довідкою місцевого органу виконавчої влади, виконавчого органу місцевого самоврядування за місцем знаходження навчального закладу), а також за всі дні, коли вони не відвідували ці заклади, до досягнення повноліття виплачується грошова компенсація вартості продуктів харчування за фізіологічними нормами, а дітям з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи – за медичними нормами, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, у порядку та розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України, але не нижче 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років, встановленого на 1 січня відповідного року.
Кабінет Міністрів України забезпечує перегляд затверджених розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування відповідно до зростання індексу споживчих цін на продукти харчування не рідше одного разу на рік.
 
Враховано    
    -15- Євтушок С.М.
Пункт 11 статті 30 викласти у такій редакції:
«Стаття 30. Пільги та компенсації потерпілим дітям та їх батькам
11) учням загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних закладів освіти, студентам коледжів та технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітям, з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, надається безплатне харчування або, за їх бажанням, їм виплачується грошова компенсація вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я. Грошова компенсація вартості продуктів харчування використовується лише за призначенням у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.».
 
Враховано частково    
    -16- Гуляєв В.О.
У пункті 11 частини першої статті 30 слова «харчування за медичними нормами» замінити словами: «харчування за нормами фізіологічних потреб в основних харчових речовинах і енергії» і далі за текстом.
 
Відхилено    
    -17- Недава О.А.
У п. 11 частини першої ст. 30 законопроекту після слів «виплачується грошова компенсація вартості продуктів харчування» замість слів «за медичними нормами, встановлюваними» записати «за медичними показниками та відповідно до фізіологічних норм, встановлених» і далі за текстом.
 
Враховано частково    
    -18- Сольвар Р.М.
Частину другу розділу першого законопроекту викласти у такій редакції:
«Пункт 11 частини першої статті 30 викласти у такій редакції: «11) учні загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних закладів освіти, студентів коледжів та технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також діти з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечуються продуктами харчування за медичними нормами, встановлюваними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України або за вибором батьків їм компенсується вартість таких продуктів харчування;»
 
Враховано частково    
    -19- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
Пункт 2 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Пункт 11 частини першої статті 30 викласти у такій редакції:
«11) безплатне харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних закладів освіти, студентів коледжів та технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи. Дітям, які не харчуються в зазначених навчальних закладах (у тому числі якщо дитині за станом здоров'я необхідна спеціальна дієта і вона не може харчуватися за місцем навчання, та/або в навчальному закладі відсутні умови для харчування дітей, та/або у навчальному закладі не забезпечено безоплатне харчування дітей), а також за всі дні, коли вони не відвідували ці заклади, виплачується грошова компенсація вартості продуктів харчування за медичними (фізіологічними) нормами, встановлюваними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України забезпечує щорічний перегляд затверджених розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування з урахуванням зростання індексу споживчих цін на продукти харчування за попередній рік.
За письмовими зверненнями громадських організацій, що опікуються соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, представники таких організацій залучаються з правом дорадчого голосу до розробки, затвердження та перегляду розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування учнів;».
 
Враховано частково    
    -20- Королевська Н.Ю.
Солод Ю.В.
Абзац другий пункту 2 розділу І проекту (пункт 11 частини першої статті 30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") викласти в такій редакції:
"11) безплатне харчування учнів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, студентів коледжів і технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення (пункти 2 і 3 частини другої статті 2 цього Закону), та учнів зазначених навчальних закладів, розташованих на території, що до 1 січня 2015 року була зоною посиленого радіоекологічного контролю, які продовжують там навчання, а також дітей з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, або за вибором їх батьків чи осіб, які їх замінюють, компенсація вартості такого харчування в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Компенсація вартості харчування виплачується також дітям, які не харчуються в зазначених навчальних закладах, а також за всі дні, коли вони не відвідували ці заклади, до досягнення повноліття;".
 
Враховано частково    
    -21- Королевська Н.Ю.
Солод Ю.В.
Пункт 2 розділу І проекту (зміни до частини першої статті 30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") доповнити абзацами такого змісту:
"частину першу доповнити пунктом 12 такого змісту:
"12) виплата грошової компенсації батькам потерпілих дітей, які не відвідують дитячі дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади (у тому числі тих, які не перебувають в обліковому складі шкіл), якщо діти не перебувають на повному державному забезпеченні, здійснюється в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України".
 
Відхилено    
    -22- Констанкевич І.М.
Батенко Т.І.
Шевченко О.Л.
Дубінін О.І.
Шевченко В.Л.
Купрій В.М.
Дідич В.В.
пункт 2 розділу І викласти у такій редакції:
«2. Пункт 11 частини першої статті 30 викласти у такій редакції:
«11) безплатне харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів освіти, студентів коледжів та технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення (пункти 2, 3, 4 статті 2 цього Закону), а також дітей, евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, які проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.
Дітям, які не харчуються в зазначених навчальних закладах, а також за всі дні, коли вони не відвідували ці заклади, до досягнення повноліття, а також всім потерпілим дітям у випадку прийняття органами місцевого самоврядування рішення про надання пільги із забезпечення потерпілих дітей харчуванням (включаючи харчові додатки, які сприяють виведенню радіонуклідів з організму) у готівковій формі, виплачується (у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України) грошова компенсація вартості харчування (включаючи харчові додатки, які сприяють виведенню радіонуклідів з організму), за медичними нормами, встановлюваними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, в розмірі не меншому ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідної вікової категорії, на місяць пропорційно навчальним дням, в які діти не харчувалися.
Порядок розподілу такої компенсації повинен передбачати її виплату на потерпілу дитину одному з батьків такої дитини, опікуну, піклувальнику дитини органами місцевого самоврядування за рахунок коштів відповідної субвенції з Державного бюджету України, цільове використання таких коштів виключно на харчування (включаючи харчові додатки, які сприяють виведенню радіонуклідів з організму), та припинення виплати компенсації у випадку нецільового її використання.
Орган місцевого самоврядування у місячний строк після прийняття рішення щодо надання пільги у готівковій формі інформує про це центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту, яке складає перелік відповідних органів місцевого самоврядування і оприлюднює його на офіційному веб-сайті такого центрального органу виконавчої влади.
Щомісячні готівкові виплати здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад одному з батьків потерпілої дитини, опікуну, піклувальнику дитини на особистий рахунок в банку на підставі заяви і даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.»;
 
Враховано частково    
9. ІІ. Прикінцеві положення
 
-23- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
Розділ ІІ законопроекту викласти в такій редакції:
«1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування та вводиться в дію через три місяці з дня набрання ним чинності.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити введення в дію нормативно-правових актів, спрямованих на реалізацію цього Закону, з дня введення його в дію;
розробити та затвердити порядок здійснення контролю за цільовим використанням коштів, що виділяються як грошова компенсація вартості продуктів харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.».
 
Враховано частково   ІІ. Прикінцеві положення
 
10. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
-24- Арешонков В.Ю.
У пункті 1 слова «дня його опублікування» замінити словами
«1 січня 2019 року»
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2019 року.
 
    -25- Констанкевич І.М.
Батенко Т.І.
Шевченко О.Л.
Дубінін О.І.
Шевченко В.Л.
Купрій В.М.
Дідич В.В.
пункт 1 розділу ІІ викласти у такій редакції:
«1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня року, наступного після року його опублікування»;
 
Враховано редакційно    
11. 2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
 
-26- Арешонков В.Ю.
У пункті 2 слова «дня опублікування цього Закону» замінити словами «дня набрання чинності цим законом».
 
Враховано редакційно   2. Кабінету Міністрів України:
 
    -27- Констанкевич І.М.
Батенко Т.І.
Шевченко О.Л.
Дубінін О.І.
Шевченко В.Л.
Купрій В.М.
Дідич В.В.
абзац перший пункту 2 розділу ІІ викласти у такій редакції:
«2. Кабінету Міністрів України до набуття чинності Законом передбачити збільшення видатків на харчування (включаючи харчові додатки, які сприяють виведенню радіонуклідів з організму), а також на виплату грошової компенсації вартості харчування (включаючи харчові додатки, які сприяють виведенню радіонуклідів з організму), в межах передбаченого на вказаний рік фінансування, а також у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:».
 
Враховано редакційно    
12. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
13. забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

-28- Бабак А.В.
Розділ ІІ Прикінцеві положення проекту Закону доповнити новою частиною другою такого змісту:
«2. У період з дня набрання чинності цим Законом до моменту запровадження фактичних виплат грошової компенсації вартості продуктів харчування за медичними нормами із державного бюджету, потерпілим дітям, зазначеним у пунктах 1-6 статті 27 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та їх батькам надається гарантована державою пільга на безплатне харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів освіти, студентів коледжів та технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення (пункти 2, 3, 4 статті 2 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»), а також дітей, евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, які проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення. Зазначена пільга на безплатне харчування надається у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.».
Частину другу Розділу ІІ Прикінцеві положення проекту Закону вважати частиною третьою.
 
Відхилено   забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
забезпечити набрання чинності всіма зазначеними у цьому пункті нормативно-правовими актами одночасно з набранням чинності цим Законом.

    -29- Дирів А.Б.
пункт 2 розділу ІІ викласти у такій редакції:
«2. Кабінету Міністрів України:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
забезпечити набрання чинності всіма зазначеними у цьому пункті нормативно-правовими актами одночасно з набранням чинності цим Законом.»
 
Враховано