Кількість абзаців - 186 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
-1- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
У тексті законопроекту: слова «вибірковий», «серйозний» (крім абзацу 11 підпункту 1 пункту 2), «підтримання та» у всіх відмінках та числах виключити.
 
Враховано   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
4. 1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
   1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
5. 1) доповнити главу 13 новою статтею такого змісту:
 
   1) главу 13 доповнити статтею 172-1-1 такого змісту:
 
6. «Стаття 172-2. Порушення фітосанітарною лабораторією законодавства України про карантин рослин
 
-2- Давиденко В.М.
Підпункт 1 пункту 1 розділу І законопроекту викласти у наступній редакції: «1) доповнити главу 13 новою статтею такого змісту: «Стаття 172-2. Порушення фітосанітарною лабораторією законодавства України про карантин рослин
Порушення посадовими особами фітосанітарної лабораторії порядку проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), що стало наслідком отримання від країни-імпортера нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам об’єкту регулювання відповідно до Міжнародного стандарту фітосанітарних заходів Міжнародної конвенції захисту рослин № 13, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двохсот до п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
 
Враховано частково   «Стаття 172-1-1. Порушення посадовими особами фітосанітарної лабораторії законодавства України про карантин рослин
 
7. Порушення посадовими особами фітосанітарної лабораторії порядку проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) та/або проведення огляду, під час якого здійснювався відбір зразків об’єктів регулювання для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), що мало наслідком отримання нотифікації від країни-імпортера про серйозні випадки невідповідності фітосанітарної сертифікації міжнародним стандартам у сфері карантину та захисту рослин, -
 
-3- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
У підпункті 1) пункту 1 розділу І: в абзаці 2 слова «фітосанітарною лабораторією» замінити словами «посадовими особами фітосанітарної лабораторії»; в абзаці 3 слова «Порушення посадовими особами фітосанітарної лабораторії порядку» замінити словами «Повторне протягом року порушення посадовою особою фітосанітарної лабораторії законодавства про карантин рослин в частині»; слово «нотифікації» замінити словами «двох і більше нотифікацій».
 
Враховано   Повторне протягом року порушення посадовими особами фітосанітарної лабораторії законодавства про карантин рослин у частині проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), що мало наслідком отримання від країни-імпортера двох і більше нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам відповідно до Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів № 13, –
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян»;
 
8. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян»;
 
-4- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
У підпункті 1) пункту 1 розділу І: в абзаці 4 слова «двадцяти до п’ятдесяти» замінити словами «ста до двохсот».
 
Враховано      
9. 2) частину першу статті 238-2 доповнити словами:
 
   2) частину першу статті 238-- ? доповнити словами: «порушенням посадовими особами фітосанітарної лабораторії законодавства України про карантин рослин (стаття 172-1-1)».
 
10. «порушенням посадовими особами фітосанітарної лабораторії законодавства України про карантин рослин (стаття 172-2)».
 
      
11. 2. У Законі України «Про карантин рослин» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 19-20, ст. 167):
 
-5- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Доповнити законопроект абзацом такого змісту: «У тексті Закону: після слів «фітосанітарна експертиза», « (арбітражна) експертиза» доповнити словом « (аналізи)» у відповідних числах та відмінках; слова «фумігація (знераження)» замінити словом «фумігація» у відповідних числах та відмінках; слова «процедура перевірки» замінити словом «перевірки» у відповідних числах та відмінках».
 
Враховано   2. У Законі України «Про карантин рослин» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 19-20, ст. 167 з наступними змінами):
1) у тексті Закону після слів «фітосанітарна експертиза», « (арбітражна) експертиза» у всіх відмінках і числах доповнити словом « (аналізи)» у відповідному відмінку і числі; слова «фумігація (знезараження)» у всіх відмінках замінити словом «фумігація» у відповідному відмінку; слова «процедура перевірки» у всіх відмінках і числах замінити словом «перевірка» у відповідному відмінку;
 
12. 1) у статті 1:
 
   2) у статті 1:
 
13. у частині першій:
 
   у частині першій:
 
14. доповнити із урахуванням алфавітного порядку новими термінами такого змісту:
 
   доповнити з урахуванням алфавітного порядку термінами такого змісту:
 
15. «арбітражний зразок - частина середньої проби, відібрана від об’єкту регулювання, яка формується під час огляду за своїми характеристиками є рівноцінною зразку та призначення для проведення повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів);
 
   «арбітражний зразок – частина середньої проби, відібрана від об’єкта регулювання, що за своїми характеристиками є рівноцінною зразку та призначена для проведення повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів);
 
16. виїмка - точкова проба, взята за один прийом від однієї партії або певної її частини;
 
   виїмка - точкова проба, взята за один прийом від однієї партії або певної її частини;
 
17. візуальна перевірка - фізична перевірка об’єктів регулювання неозброєним оком, за допомогою лупи, бінокуляра або мікроскопа з метою виявлення шкідливих організмів без проведення фітосанітарної експертизи (аналізів);
 
   візуальна перевірка - фізична перевірка об’єктів регулювання неозброєним оком за допомогою лупи, бінокуляра або мікроскопа з метою виявлення шкідливих організмів без проведення фітосанітарної експертизи (аналізів);
 
18. державна фітосанітарна лабораторія - фітосанітарна лабораторія, яка належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин;
 
-6- Давиденко В.М.
Підпункт 1 пункту 2 розділу І законопроекту доповнити новим абзацом наступного змісту: «знезараження - методи обробки (фізичні, хімічні чи біологічні), в тому числі фумігація, що спрямовані на ліквідацію шкідливих організмів.»
 
Враховано   державна фітосанітарна лабораторія - фітосанітарна лабораторія, яка належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин;
знезараження – методи обробки (фізичні, хімічні чи біологічні), у тому числі фумігація, спрямовані на ліквідацію шкідливих організмів;
 
19. зразок - частина середньої проби, відібрана від об’єкту регулювання, яка формується під час огляду та призначена для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів);
 
   зразок - частина середньої проби, відібрана від об’єкта регулювання та призначена для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів);
 
20. зразок-документ - шкідливі організми або вражені об’єкти регулювання, відібрані в ході інспектування або фітосанітарної експертизи, які засвідчують фітосанітарний стан об’єкту регулювання;
 
   зразок-документ - шкідливі організми або заражені об’єкти регулювання, відібрані в ході інспектування або фітосанітарної експертизи (аналізів), які засвідчують фітосанітарний стан об’єкта регулювання;
 
21. лабораторія - підприємство, установа, організація чи їх структурний підрозділ, що здійснює діяльність з перевірки об’єктів регулювання в лабораторних умовах на предмет наявності або відсутності регульованих шкідливих організмів або їх ідентифікації;
 
-7- Давиденко В.М.
В абзаці 10 підпункту 1 пункту 2 розділу І законопроекту слова «що здійснює» замінити словами «що має намір здійснювати».
 
Враховано   лабораторія - підприємство, установа, організація чи їх структурний підрозділ, що має намір здійснювати діяльність з перевірки об’єктів регулювання в лабораторних умовах на предмет наявності або відсутності регульованих шкідливих організмів або їх ідентифікації;
 
22. нотифікація про невідповідність фітосанітарним заходам - інформування заінтересованих партнерів про серйозні випадки невідповідності фітосанітарним заходам країни-імпортера;
 
   нотифікація про невідповідність фітосанітарним заходам - інформування заінтересованих партнерів про серйозні випадки невідповідності фітосанітарним заходам країни-імпортера;
 
23. об'єднана проба - сукупність всіх виїмок, взятих від однієї партії або певної її частини, з якої формується зразок та арбітражний зразок;
 
-8- Давиденко В.М.
В абзаці 12, 13 та 16 підпункту 1 пункту 2 розділу І законопроекту слово «та» замінити словами «та/або»
 
Враховано частково   об'єднана проба - сукупність всіх виїмок, взятих від однієї партії або певної її частини;
 
    -9- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
В абзаці 12 підпункту 1 пункту 2 розділу І законопроекту слова «з якої формується зразок та арбітражний зразок» виключити.
 
Враховано    
24. огляд - це візуальна перевірка об'єктів регулювання, під час якої здійснюється відбір зразків та арбітражних зразків, зразків-документів;
 
-10- Давиденко В.М.
В абзаці 13 підпункту 1 пункту 2 розділу І законопроекту виключити словосполучення «зразків-документів».
 
Враховано   огляд - це візуальна перевірка об'єктів регулювання, під час якої здійснюється відбір зразків та/або арбітражних зразків;
 
25. партія - будь-яка кількість об’єктів регулювання (товару), що характеризується однорідністю складу, походження та є частиною вантажу;
 
   партія - будь-яка кількість об’єктів регулювання (товару), що характеризується однорідністю складу, походження та є частиною вантажу;
 
26. сейф-пакет - одноразовий пакет, призначений для зберігання, захисту і транспортування зразку, арбітражного зразку та зразку-документа;
 
   сейф-пакет - одноразовий пакет, призначений для зберігання, захисту і транспортування зразка, арбітражного зразка та зразка-документа;
 
27. середня проба - проба, що сформована з однієї або декількох об'єднаних проб, з якої одночасно формуються зразок та арбітражний зразок;
 
   середня проба - проба, сформована з однієї або декількох об'єднаних проб, з якої одночасно формуються зразок та/або арбітражний зразок;
 
28. фітосанітарна лабораторія - це лабораторія будь-якої форми власності, яка уповноважена на проведення фітосанітарної експертизи (аналізів)»;
 
-11- Давиденко В.М.
Абзац 17 підпункту 1 пункту 2 розділу І законопроекту викласти у наступній редакції: «фітосанітарна лабораторія – це лабораторія будь-якої форми власності, яка уповноважена на проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин;»
 
Враховано   фітосанітарна лабораторія – це лабораторія будь-якої форми власності, уповноважена на проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин;
 
29. у терміні «інспектування» слово «правилам» замінити словом «заходам»;
 
   у визначенні терміна «інспектування» слово «правилам» замінити словом «заходам»;
 
30. термін «нагляд» викласти в такій редакції:
 
-12- Давиденко В.М.
Абзаци 19, 20 підпункту 1 пункту 2 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   термін «нагляд» викласти в такій редакції:
 
31. «нагляд - процес збору та реєстрації даних про наявність або відсутність регульованого шкідливого організму у визначеній зоні за допомогою обстеження, моніторингу або інших процедур»;
 
   «нагляд – процес збору та реєстрації даних про наявність або відсутність регульованого шкідливого організму у визначеній зоні за допомогою обстеження, моніторингу або інших процедур»;
 
32. термін «обробка» викласти в такій редакції:
 
   термін «обробка» викласти в такій редакції:
 
33. «обробка - офіційна процедура із знищення, інактивації або вилучення шкідливих організмів, або їх стерилізації чи знешкодження»;
 
   «обробка - офіційна процедура щодо знищення, інактивації або вилучення шкідливих організмів, або їх стерилізації чи знешкодження»;
 
34. термін «обстеження» викласти в такій редакції:
 
   термін «обстеження» викласти в такій редакції:
 
35. «обстеження - збір та реєстрація даних, пов’язаних з визначенням наявності або відсутності регульованого шкідливого організму в конкретний період у визначеній зоні (ареалі)»;
 
-13- Давиденко В.М.
Абзац 24 підпункту 1 пункту 2 розділу І законопроекту викласти у наступній редакції: «обстеження - офіційний захід, який проводиться у певний обмежений період часу з метою визначення характеристик популяції шкідливого організму або визначення видового складу присутніх у даній зоні шкідливих організмів».
 
Враховано   «обстеження - офіційний захід, який проводиться у певний обмежений період часу з метою визначення характеристик популяції шкідливого організму або визначення видового складу присутніх у даній зоні шкідливих організмів»;
 
36. термін «процедура перевірки» викласти в такій редакції:
 
   термін «процедура перевірки» викласти в такій редакції:
 
37. «перевірка - будь-які дії з визначення фітосанітарного стану об’єктів регулювання»;
 
   «перевірка - будь-які дії з визначення фітосанітарного стану об’єктів регулювання»;
 
38. термін «спостереження» виключити;
 
   термін «спостереження» виключити;
 
39. термін «фітосанітарна експертиза» викласти в такій редакції:
 
   термін «фітосанітарна експертиза» викласти в такій редакції:
 
40. «фітосанітарна експертиза (аналізи) -перевірка об’єктів регулювання в лабораторних умовах на предмет наявності та ідентифікації або відсутності шкідливих організмів»;
 
   «фітосанітарна експертиза (аналізи) -перевірка об’єктів регулювання в лабораторних умовах на предмет наявності та ідентифікації або відсутності шкідливих організмів»;
 
41. термін «фітосанітарні заходи» викласти в такій редакції:
 
   термін «фітосанітарні заходи» викласти в такій редакції:
 
42. «фітосанітарні заходи - це законодавство або офіційна процедура, спрямовані на попередження появи та запобігання поширенню карантинних організмів або на обмеження економічно несприятливого впливу регульованих некарантинних організмів»;
 
-14- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
У терміні «фітосанітарний захід» слово «офіційна» замінити словом «фітосанітарна»
 
Враховано   «фітосанітарні заходи - це законодавство або фітосанітарна процедура, спрямовані на попередження появи та запобігання поширенню карантинних організмів або на обмеження економічно несприятливого впливу регульованих некарантинних організмів»;
 
43. термін «фітосанітарна процедура» викласти в такій редакції:
 
   термін «фітосанітарна процедура» викласти в такій редакції:
 
44. «фітосанітарна процедура - спосіб застосовування фітосанітарних заходів, включаючи інспектування, огляд, фітосанітарну експертизу (аналізи), нагляд або здійснення контролю за знезараженням об’єктів регулювання»;
 
-15- Івченко В.Є.
В абзаці тридцять третьому підпункту 1 пункту 2 Розділу І законопроекту слово «знезараженням» замінити словами «фумігацією (знезараженням)».
 
Відхилено   «фітосанітарна процедура - спосіб застосовування фітосанітарних заходів, включаючи інспектування, огляд, фітосанітарну експертизу (аналізи), нагляд або здійснення контролю за знезараженням об’єктів регулювання»;
 
45. термін «фумігація (знезараження)» викласти в такій редакції:
 
-16- Давиденко В.М.
В абзаці 35 підпункту 1 пункту 2 розділу І законопроекту виключити символи та слово « (знезараження)».
 
Враховано   термін «фумігація (знезараження)» викласти в такій редакції:
 
46. «фумігація (знезараження) - обробка хімічною речовиною в газоподібному стані, що повністю або переважно впливає на вантаж»;
 
-17- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
В абзаці 34 підпункту 1 пункту 2 розділу І законопроекту слово «обробка» замінити словами «знезараження, яке проводиться шляхом обробки».
 
Враховано   «фумігація – знезараження, яке проводиться шляхом обробки хімічною речовиною в газоподібному стані, що повністю або переважно впливає на вантаж»;
 
47. доповнити новою частиною такого змісту:
 
   доповнити новою частиною другою такого змісту:
 
48. «Термін «реальний конфлікт інтересів» вживається у значенні, наведеному у Законі України «Про запобігання корупції»;
 
   «Термін «реальний конфлікт інтересів» вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про запобігання корупції»;
 
49. 2) частину першу статті 5 після абзацу п’ятого доповнити новими абзацами такого змісту:
 
-18- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Підпункт 2 пункту 2 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано      
50. «затвердження порядку здійснення вибіркового контролю за проведенням огляду та за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів);
 
-19- Давиденко В.М.
В абзаці 2 підпункту 2 пункту 2 розділу І законопроекту слова «огляду та за проведенням» виключити.
 
Відхилено      
51. затвердження порядку проведення повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи;
 
      
52. затвердження порядку ведення Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій».
 
      
53. У зв’язку із цим абзаци шостий та сьомий вважати абзацами дев’ятим та десятим відповідно;
 
      
54. 3) у частині першій статті 7:
 
   3) у частині першій статті 7:
 
55. абзац шостий доповнити словами «у випадках, встановлених цим Законом»;
 
-20- Давиденко В.М.
Абзац 2 підпункту 3 пункту 2 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   абзац шостий доповнити словами «у випадках, встановлених цим Законом»;
абзац двадцять перший викласти в такій редакції:
«забезпечення ведення реєстрів, передбачених цим Законом»;
 
56. доповнити новими абзацами такого змісту:
 
   доповнити новими абзацами двадцять четвертим – тридцять першим такого змісту:
 
57. «звернення до Національного органу України з акредитації з письмовим умотивованим клопотанням щодо розгляду питання про тимчасове зупинення дії або скасування атестата про акредитацію фітосанітарної лабораторії та притягнення її до відповідальності за порушення вимог законодавства;
 
-21- Давиденко В.М.
В абзаці 4 підпункту 3 пункту 2 розділу І законопроекту слово «її» замінити словами «її посадових осіб».
 
Враховано   «звернення до Національного органу України з акредитації з письмовим вмотивованим клопотанням щодо розгляду питання про тимчасове зупинення дії або скасування атестата про акредитацію фітосанітарної лабораторії та притягнення її посадових осіб до відповідальності за порушення вимог законодавства про карантин рослин;
 
    -22- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Абзац 3 підпункту 3 пункту 2 розділу І законопроекту доповнити словами «про карантин рослин»
 
Враховано    
58. розміщення на офіційному веб-сайті переліків фітосанітарних лабораторій та арбітражних фітосанітарних лабораторій;
 
-23- Давиденко В.М.
В абзаці 5 підпункту 3 пункту 2 розділу І законопроекту після слова «арбітражних» доповнити словом «державних».
 
Відхилено   розміщення на офіційному веб-сайті переліків фітосанітарних лабораторій та арбітражних фітосанітарних лабораторій;
 
59. уповноваження (позбавлення уповноваження) лабораторій на проведення фітосанітарної експертизи та повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи;
 
-24- Давиденко В.М.
Абзац 6 підпункту 3 пункту 2 розділу І законопроекту викласти у наступній редакції: «уповноваження лабораторій та позбавлення фітосанітарних лабораторій на проведення фітосанітарної експертизи».
 
Враховано частково   уповноваження та позбавлення уповноваження лабораторій на проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), проведення огляду в частині відбору зразків;
 
    -25- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Абзац 5 підпункту 3 пункту 2 розділу І законопроекту доповнити словами «проведення огляду в частині відбору зразків».
 
Враховано    
60. включення (виключення) з Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій;
 
   включення та виключення з Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій;
 
61. ведення Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій;
 
-26- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Абзац 8 підпункту 3 пункту 2 розділу І законопроекту виключити, доповнити підпункт новими абзацами такого змісту: «абзац двадцять перший викласти в такій редакції: «забезпечення ведення реєстрів, передбачених цим Законом»;
 
Враховано      
62. вибірковий контроль за проведенням огляду та за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів);
 
-27- Давиденко В.М.
В абзаці 9 підпункту 3 пункту 2 розділу І законопроекту слова «огляду та за проведенням» виключити.
 
Відхилено   контроль за проведенням огляду в частині відбору зразків та вибірковий контроль за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів);
 
    -28- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
В абзаці 9 підпункту 3 пункту 2 Розділу І законопроекту після слів «огляду та» доповнити словами «вибірковий контроль».
 
Враховано    
63. здійснення інших повноважень, передбачених цим Законом»;
 
-29- Давиденко В.М.
Доповнити підпункт 3 пункту 2 розділу І законопроекту новим абзацом наступного змісту: «уповноваження (позбавлення уповноваження) державних фітосанітарних лабораторій на проведення повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи».
 
Враховано   уповноваження та позбавлення уповноваження державних фітосанітарних лабораторій на проведення повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів);
обов’язкове повідомлення про нотифікацію осіб, які експортували вантаж з об’єктами регулювання, та фітосанітарну лабораторію, що видала висновок фітосанітарної експертизи (аналізів), на підставі якого було видано фітосанітарний сертифікат (фітосанітарний сертифікат на реекспорт), щодо якого було отримано нотифікацію;
здійснення інших повноважень, передбачених цим Законом»;
 
    -30- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Доповнити підпункт 3 пункту 2 розділу І законопроекту новим абзацом наступного змісту: «обов’язкове повідомлення про нотифікацію осіб, що експортували вантаж з об’єктами регулювання, та фітосанітарну лабораторію, що видала висновок фітосанітарної експертизи (аналізів), на підставі якого було видано фітосанітарний сертифікат (фітосанітарний сертифікат на реекспорт), щодо якого було отримано нотифікацію».
 
Враховано    
64. 4) у статті 10:
 
-31- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
у підпункті 4 пункту 2 Розділу І законопроекту після слів «лабораторії та» доповнити словами «вибірковий контроль», слова «першій» та «другу» замінити словами «другій» та «третю» відповідно.
 
Враховано   4) у статті 10:
 
65. у частині першій:
 
   у частині другій:
 
66. в абзаці шостому слова «до закону» замінити словами «до цього Закону»;
 
   в абзаці шостому слова «до закону» замінити словами «до цього Закону»;
 
67. доповнити новими абзацами такого змісту:
 
   доповнити абзацами одинадцятим і дванадцятим такого змісту:
 
68. «здійснювати вибірковий контроль за проведенням огляду, в тому числі за відбором зразків з партії рослин і рослинних продуктів для проведення фітосанітарної експертизи, фахівцями фітосанітарної лабораторії та за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів);
 
-32- Давиденко В.М.
В абзаці 5 підпункту 4 пункту 2 розділу І законопроекту слова «за проведенням огляду, в тому числі за відбором зразків з партії рослин і рослинних продуктів для проведення фітосанітарної експертизи, фахівцями фітосанітарної лабораторії та» виключити.
 
Відхилено   «здійснювати контроль за проведенням огляду в частині відбору зразків фахівцями фітосанітарної лабораторії та вибірковий контроль за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів);
 
69. здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом»;
 
   здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом»;
 
70. частину другу доповнити новим абзацом такого змісту:
 
   частину третю доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
71. «здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом»;
 
   «здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом»;
 
72. 5) у статті 12:
 
   5) у статті 12:
 
73. у назві слово «щодо» замінити словами «у сфері»;
 
   у назві слово «щодо» замінити словами «у сфері»;
 
74. у частині п’ятій слова «правила фітосанітарного контролю» замінити словами «фітосанітарні заходи»;
 
   у частині п’ятій слова «Правила фітосанітарного контролю» замінити словами «Фітосанітарні заходи»;
 
75. 6) статтю 13 замінити новим розділом такого змісту:
 
   6) статтю 13 замінити розділом ІІ--? такого змісту:
 
76. «Розділ ІІ-1. ФІТОСАНІТАРНА ЕКСПЕРТИЗА
 
   «Розділ ІІ-- ?
ФІТОСАНІТАРНА ЕКСПЕРТИЗА (АНАЛІЗИ)
 
77. Стаття 13. Фітосанітарна експертиза (аналізи)
 
-33- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Абзаци 3-15 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту викласти в такій редакції «Стаття 13. Відбір зразків та фітосанітарна експертиза (аналізи)
Виїмки та формування зразків об'єктів регулювання (у тому числі арбітражних) для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) здійснюються державними фітосанітарними інспекторами або фахівцями фітосанітарної лабораторії приватної форми власності за вибором власника вантажу або уповноваженої ним особи. Проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) фітосанітарною лабораторією приватної форми власності здійснюється виключно для цілей експорту.
У разі, якщо фітосанітарна експертиза (аналізи) проводиться фітосанітарною лабораторією приватної форми власності, власник вантажу або уповноважена ним особа зобов’язаний не пізніше, ніж за 24 години до початку відбору зразків повідомити засобами електронного зв’язку відповідний територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, про транспортний засіб, вантаж і заплановані дату та час початку відбору зразків фахівцями такої фітосанітарної лабораторії. Таке повідомлення вважається отриманим з моменту його направлення. У такому випадку державний фітосанітарний інспектор та фахівець фітосанітарної лабораторії приватної форми власності здійснюють спільний огляд вантажу. При спільному огляді вантажу державний фітосанітарний інспектор проводить інспектування та контроль за відбором зразків фахівцем фітосанітарної лабораторії приватної форми власності.
У разі здійснення фітосанітарної експертизи (аналізів) фітосанітарною лабораторією приватної форми власності відбір зразків здійснює фахівець такої лабораторії, а у разі здійснення фітосанітарної експертизи (аналізів) фітосанітарною лабораторією державної форми власності відбір зразків здійснює державний фітосанітарний інспектор.
Відібрані зразки запаковуються у сейф-пакети, про що складається акт, який підписується державним фітосанітарним інспектором (якщо фітосанітарна експертиза (аналізи) буде здійснюватися у фітосанітарній лабораторії державної форми власності) або фахівцем фітосанітарної лабораторії приватної форми власності, який здійснював відбір зразків. Фахівець фітосанітарної лабораторії приватної форми власності, який проводив відбір зразків, направляє зразки до фітосанітарної лабораторії приватної форми власності, яка буде проводити фітосанітарну експертизу (аналізи). Державний фітосанітарний інспектор направляє зразки до фітосанітарної лабораторії державної форми власності, яка буде проводити фітосанітарну експертизу (аналізи). Форма акта та вимоги до сейф-пакетів встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Відсутність державного фітосанітарного інспектора під час відбору зразків фахівцями фітосанітарної лабораторії приватної форми власності не є підставою для відмови у проведенні фітосанітарної експертизи (аналізів), а також видачі фітосанітарного сертифіката.
Систематичне (5 і більше разів протягом року) порушення методів відбору зразків, – є підставою для звернення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, до Національного органу України з акредитації з письмовим вмотивованим клопотанням щодо розгляду питання про тимчасове зупинення дії або скасування атестата про акредитацію фітосанітарної лабораторії.
Фітосанітарна експертиза (аналізи) об'єктів регулювання проводиться відповідно до міжнародних стандартів, інструкцій та рекомендацій з метою виявлення та/або ідентифікації шкідливих організмів фітосанітарною лабораторією державної або приватної форми власності за вибором власника вантажу або уповноваженої ним особи. Фітосанітарна експертиза (аналізи) у випадках, прямо передбачених міжнародними договорами та/або зовнішньоекономічними договорами (контрактами), здійснюється державними фітосанітарними лабораторіями.
Фітосанітарна експертиза (аналізи) об'єктів регулювання включає: здійснення аналізу фітосанітарного стану об'єктів регулювання з метою виявлення шкідливих організмів; визначення видів шкідливих організмів, їхнього стану, стадії розвитку та кількості; формування зразка-документа (за наявності).
Фітосанітарна лабораторія проводить фітосанітарну експертизу (аналізи) об’єктів регулювання для цілей експорту з метою виявлення та визначення видів шкідливих організмів з урахуванням фітосанітарних вимог країни-імпортера. Фітосанітарна лабораторія приватної форми власності для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) для цілей експорту повинна мати уповноваження та акредитацію ІSО/ІЕС 17025, ДСТУ ІSО 17025 або інших стандартів, якими їх замінено, у галузі застосування методів діагностики шкідливих організмів за тими видами аналізів (експертиз), які вимагаються країною-імпортером для визначення фітосанітарного стану відповідної партії вантажу. За результатами проведеної фітосанітарної експертизи (аналізів) фітосанітарна лабораторія надає висновок фітосанітарної експертизи (аналізів), який встановлює фітосанітарний стан всієї партії вантажу. У разі надходження до фітосанітарної лабораторії зразка з порушенням цілісності сейф-пакета, фітосанітарна лабораторія надає висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) щодо фітосанітарного стану виключно цього зразка. Строк дії висновку фітосанітарної експертизи (аналізів) становить чотирнадцять днів. Порядок проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) затверджується Кабінетом Міністрів України. Державний фітосанітарний інспектор на підставі висновку фітосанітарної експертизи (аналізів) встановлює карантинне значення виявлених шкідливих організмів, на основі якого приймає рішення про застосування фітосанітарних заходів та видачу або відмову у видачі сертифікатів, передбачених цим Законом.»
 
Враховано   Стаття 13. Відбір зразків та фітосанітарна експертиза (аналізи)
Виїмки та формування зразків об'єктів регулювання (у тому числі арбітражних) для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) здійснюються державними фітосанітарними інспекторами або фахівцями фітосанітарної лабораторії приватної форми власності за вибором власника вантажу або уповноваженої ним особи. Проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) фітосанітарною лабораторією приватної форми власності здійснюється виключно для цілей експорту.
У разі якщо фітосанітарна експертиза (аналізи) проводиться фітосанітарною лабораторією приватної форми власності, власник вантажу або уповноважена ним особа зобов’язаний не пізніше ніж за 24 години до початку відбору зразків повідомити засобами електронного зв’язку відповідний територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, про транспортний засіб, вантаж і заплановані дату та час початку відбору зразків фахівцями такої фітосанітарної лабораторії. Таке повідомлення вважається отриманим з моменту його направлення. У такому разі державний фітосанітарний інспектор та фахівець фітосанітарної лабораторії приватної форми власності здійснюють спільний огляд вантажу. При спільному огляді вантажу державний фітосанітарний інспектор проводить інспектування та контроль за відбором зразків фахівцем фітосанітарної лабораторії приватної форми власності.
У разі здійснення фітосанітарної експертизи (аналізів) фітосанітарною лабораторією приватної форми власності відбір зразків здійснює фахівець такої лабораторії, а в разі здійснення фітосанітарної експертизи (аналізів) фітосанітарною лабораторією державної форми власності відбір зразків здійснює державний фітосанітарний інспектор.
Відібрані зразки запаковуються у сейф-пакети, про що складається акт, який підписується державним фітосанітарним інспектором (якщо фітосанітарна експертиза (аналізи) буде здійснюватися у фітосанітарній лабораторії державної форми власності) або фахівцем фітосанітарної лабораторії приватної форми власності, який здійснював відбір зразків. Фахівець фітосанітарної лабораторії приватної форми власності, який проводив відбір зразків, направляє зразки до фітосанітарної лабораторії приватної форми власності, яка буде проводити фітосанітарну експертизу (аналізи). Державний фітосанітарний інспектор направляє зразки до фітосанітарної лабораторії державної форми власності, яка буде проводити фітосанітарну експертизу (аналізи). Форма акта та вимоги до сейф-пакетів встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Відсутність державного фітосанітарного інспектора під час відбору зразків фахівцями фітосанітарної лабораторії приватної форми власності не є підставою для відмови у проведенні фітосанітарної експертизи (аналізів), а також видачі фітосанітарного сертифіката.
Систематичне (п’ять і більше разів протягом року) порушення методів відбору зразків є підставою для звернення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, до Національного органу України з акредитації з письмовим вмотивованим клопотанням щодо розгляду питання про тимчасове зупинення дії або скасування атестата про акредитацію фітосанітарної лабораторії.
Фітосанітарна експертиза (аналізи) об'єктів регулювання проводиться відповідно до міжнародних стандартів, інструкцій та рекомендацій з метою виявлення та/або ідентифікації шкідливих організмів фітосанітарною лабораторією державної або приватної форми власності за вибором власника вантажу або уповноваженої ним особи. Фітосанітарна експертиза (аналізи) у випадках, прямо передбачених міжнародними договорами та/або зовнішньоекономічними договорами (контрактами), здійснюється державними фітосанітарними лабораторіями.
Фітосанітарна експертиза (аналізи) об'єктів регулювання включає:
здійснення аналізу фітосанітарного стану об'єктів регулювання з метою виявлення шкідливих організмів;
визначення видів шкідливих організмів, їхнього стану, стадії розвитку та кількості;
формування зразка-документа (за наявності).
Фітосанітарна лабораторія проводить фітосанітарну експертизу (аналізи) об’єктів регулювання для цілей експорту з метою виявлення та визначення видів шкідливих організмів з урахуванням фітосанітарних вимог країни-імпортера. Фітосанітарна лабораторія приватної форми власності для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) для цілей експорту повинна мати уповноваження та акредитацію ІSО/ІЕС 17025, ДСТУ ІSО 17025 або інших стандартів, якими їх замінено, у галузі застосування методів діагностики шкідливих організмів за тими видами аналізів (експертиз), які вимагаються країною-імпортером для визначення фітосанітарного стану відповідної партії вантажу.
За результатами проведеної фітосанітарної експертизи (аналізів) фітосанітарна лабораторія надає висновок фітосанітарної експертизи (аналізів), який встановлює фітосанітарний стан всієї партії вантажу.
У разі надходження до фітосанітарної лабораторії зразка з порушенням цілісності сейф-пакета фітосанітарна лабораторія надає висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) щодо фітосанітарного стану виключно цього зразка.
Строк дії висновку фітосанітарної експертизи (аналізів) становить 14 днів.
Порядок проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) затверджується Кабінетом Міністрів України.
Державний фітосанітарний інспектор на підставі висновку фітосанітарної експертизи (аналізів) встановлює карантинне значення виявлених шкідливих організмів, на основі якого приймає рішення про застосування фітосанітарних заходів та видачу або відмову у видачі сертифікатів, передбачених цим Законом.
 
78. Фітосанітарна експертиза (аналізи) об'єктів регулювання проводиться відповідно до міжнародних стандартів, інструкцій та рекомендацій з метою виявлення та/або ідентифікації регульованих шкідливих організмів фітосанітарною лабораторією за вибором власника вантажу або уповноваженої ним особи. Фітосанітарна експертиза (аналізи) у випадках, прямо передбачених міжнародними договорами та/або зовнішньоекономічними договорами (контрактами), для цілей експорту, здійснюється державними фітосанітарними лабораторіями.
 
-34- Давиденко В.М.
Перше речення абзацу 4 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «Фітосанітарна експертиза (аналізи) об'єктів регулювання проводиться відповідно до міжнародних стандартів, інструкцій та рекомендацій з метою виявлення та/або ідентифікації регульованих шкідливих організмів державною фітосанітарною лабораторією або фітосанітарною лабораторією.
 
Враховано частково      
79. Виїмки та формування зразків об'єктів регулювання (в тому числі арбітражних) для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) відбирають державні інспектори або фахівці фітосанітарної лабораторії, яка буде здійснювати фітосанітарну експертизу (аналізи).
 
-35- Давиденко В.М.
В абзаці 5 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту слова «державні інспектори або фахівці фітосанітарної лабораторії, яка буде здійснювати фітосанітарну експертизу (аналізи)» замінити словами «державні фітосанітарні інспектори».
 
Враховано частково      
80. При проведенні огляду зразки запаковуються у сейф-пакети, про що складається акт за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, та направляються до фітосанітарної лабораторії. Вимоги до сейф-пакетів встановлюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин.
 
      
81. Фітосанітарна експертиза (аналізи) об'єктів регулювання включає:
 
   .
;  
82. здійснення аналізу фітосанітарного стану об'єктів регулювання з метою виявлення шкідливих організмів;
 
      
83. визначення видів виявлених шкідливих організмів, їх стану, стадії розвитку та кількості.
 
-36- Давиденко В.М.
В абзаці 9 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту слово «виявлених» виключити.
 
Враховано      
84. Фітосанітарна лабораторія проводить фітосанітарну експертизу (аналізи) об’єктів регулювання з метою виявлення та визначення видів шкідливих організмів.
 
      
85. За результатами проведеної фітосанітарної експертизи (аналізу) фітосанітарна лабораторія надає висновок фітосанітарної експертизи (аналізів), який встановлює фітосанітарний стан всієї партії вантажу.
 
      
86. У випадку надходження до фітосанітарної лабораторії зразку з порушенням цілісності сейф-пакету, фітосанітарна лабораторія надає висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) щодо фітосанітарного стану виключно цього зразку.
 
      
87. Строк дії висновку фітосанітарної експертизи (аналізу) складає чотирнадцять днів.
 
      
88. Порядок проведення фітосанітарної експертизи (аналізу) затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин.
 
      
89. Державний фітосанітарний інспектор на підставі висновку фітосанітарної експертизи робить висновок про карантинне значення виявлених шкідливих організмів, на основі якого приймає рішення про застосування фітосанітарних заходів та видачу або відмову у видачі сертифікатів, передбачених цим Законом.
 
      
90. Стаття 13-1. Уповноваження на проведення огляду та фітосанітарної експертизи (аналізів)
 
-37- Давиденко В.М.
В абзаці 16, 17, 21, 25, 26 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту слова «огляду та» виключити.
 
Відхилено   Стаття 13-- 1. Уповноваження на проведення огляду та фітосанітарної експертизи (аналізів)
 
91. Лабораторія може бути уповноважена на проведення огляду та фітосанітарної експертизи (аналізів), якщо вона:
 
-38- Івченко В.Є.
В абзаці шістнадцятому підпункту 6 пункту 2 Розділу І законопроекту слова «може бути уповноважена» замінити словом «уповноважується».
 
Враховано   Лабораторія уповноважується на проведення огляду в частині відбору зразків та фітосанітарної експертизи (аналізів), якщо вона:
 
92. акредитована Національним органом України з акредитації та/або іноземним органом з акредитації, який є повним членом ІLАС - Міжнародної організації із співробітництва в галузі акредитації лабораторій відповідно до стандартів ІSО/ІЕС 17025, ДСТУ ІSО 17025 або інших стандартів, якими їх замінено, на проведення робіт з визначення фітосанітарного стану рослин і продукції рослинного походження по одному або декількох із наступних видів аналізів із застосуванням акредитованих методів діагностики шкідливих організмів у системі ІSО - РМ 7/98: ентомологія, мікологія, бактеріологія, фітогельмінтологія, вірусологія, гербологія;
 
-39- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Абзац 18 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «акредитована відповідно до стандартів ІSО/ІЕС 17025, ДСТУ ІSО 17025 або інших стандартів, якими їх замінено, на проведення робіт з визначення фітосанітарного стану рослин і продукції рослинного походження у галузі застосування методів діагностики шкідливих організмів за одним або декількома видами аналізів (експертиз): ентомологія, мікологія, бактеріологія, фітогельмінтологія, вірусологія, гербологія».
 
Враховано   акредитована відповідно до стандартів ІSО/ІЕС 17025, ДСТУ ІSО 17025 або інших стандартів, якими їх замінено, на проведення робіт з визначення фітосанітарного стану рослин і продукції рослинного походження у галузі застосування методів діагностики шкідливих організмів за одним або кількома видами аналізів (експертиз): ентомологія, мікологія, бактеріологія, фітогельмінтологія, вірусологія, гербологія;
 
93. не порушувала вимог нормативно-правових актів та стандартів ІSО/ІЕС 17025, ДСТУ ІSО 17025 або інших стандартів, якими їх замінено в сфері визначення фітосанітарного стану рослин і продукції рослинного походження, на відповідність якому вона акредитована, протягом шести місяців після отримання атестату про акредитацію;
 
-40- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Абзац 19 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту викласти в такій редакції «не порушувала протягом останніх шести місяців вимог нормативно-правових актів та стандартів ІSО/ІЕС 17025, ДСТУ ІSО 17025 або інших стандартів, якими їх замінено, відповідно до яких вона акредитована».
 
Враховано   не порушувала протягом останніх шести місяців вимог нормативно-правових актів та стандартів ІSО/ІЕС 17025, ДСТУ ІSО 17025 або інших стандартів, якими їх замінено, на відповідність яким вона акредитована.
 
94. має у своєму складі фахівців із відповідною освітою та кваліфікацією, у тому числі для відбору зразків.
 
-41- Давиденко В.М.
В абзаці 20 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту слова «у тому числі для відбору зразків» виключити.
 
Враховано      
    -42- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Абзац 20 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано    
    -43- Левченко Ю.В.
Абзац 20 підпункту 6 пункту 2 розділу 1 законопроекту після слова «кваліфікацією» доповнити словами «в галузі фітосанітарного контролю».
 
Відхилено    
95. Для отримання уповноваження на проведення огляду та фітосанітарної експертизи (аналізів) лабораторія подає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, заяву у довільній формі. До заяви додаються такі документи:
 
   Для отримання уповноваження на проведення огляду в частині відбору зразків та фітосанітарної експертизи (аналізів) лабораторія подає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, заяву у довільній формі. До заяви додаються такі документи:
 
96. копія атестата про акредитацію;
 
   копія атестата про акредитацію;
 
97. інформація про наявну матеріально-технічну базу для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) та копії документів, які засвідчують право власності або користування лабораторним обладнанням;
 
   інформація про наявну матеріально-технічну базу для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) та копії документів, що засвідчують право власності або користування лабораторним обладнанням;
 
98. інформація про наявність персоналу, який має відповідну кваліфікацію та освіту у сфері досліджень;
 
-44- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Абзац 24 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «інформація про відсутність порушень вимог нормативно-правових актів та стандартів ІSО/ІЕС 17025, ДСТУ ІSО 17025 або інших стандартів, якими їх замінено, відповідно до яких вона акредитована, протягом останніх шести місяців»;
 
Враховано   інформація про відсутність порушень вимог нормативно-правових актів та стандартів ІSО/ІЕС 17025, ДСТУ ІSО 17025 або інших стандартів, якими їх замінено, на відповідність яким вона акредитована, протягом останніх шести місяців;
 
99. заява у довільній формі про відсутність реального конфлікту інтересів, що впливає на об’єктивність або неупередженість при проведенні огляду та фітосанітарної експертизи (аналізів).
 
   заява у довільній формі про відсутність реального конфлікту інтересів, що впливає на об’єктивність або неупередженість при проведенні огляду в частині відбору зразків та фітосанітарної експертизи (аналізів).
 
100. Лабораторія уповноважується на проведення огляду та фітосанітарної експертизи (аналізів) на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, про уповноваження. Рішення про уповноваження або відмову в уповноваженні приймається протягом 10 робочих днів з дня подачі заяви.
 
   Лабораторія уповноважується на проведення огляду в частині відбору зразків та фітосанітарної експертизи (аналізів) на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, про уповноваження. Рішення про уповноваження або відмову в уповноваженні приймається протягом десяти робочих днів з дня подачі заяви.
 
101. Виключними підставами для відмови в уповноваженні є невідповідність лабораторії вимогам, встановленим цією статтею.
 
   Виключними підставами для відмови в уповноваженні є невідповідність лабораторії вимогам, встановленим цією статтею.
 
102. Фітосанітарна лабораторія позбавляється уповноваження, на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, про позбавлення уповноваження у разі:
 
-45- Давиденко В.М.
В абзаці 28 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту після слів «Фітосанітарна лабораторія» доповнити словами та символами «,окрім державної фітосанітарної лабораторії,».
 
Відхилено   Фітосанітарна лабораторія позбавляється уповноваження на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, у разі:
 
103. ліквідації;
 
   ліквідації;
 
104. тимчасового зупинення дії або скасування атестата про акредитацію;
 
   тимчасового зупинення дії або скасування атестата про акредитацію;
 
105. порушення нею законодавства про карантин рослин в частині порядку проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), що мало наслідком отримання двох нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам від країни-імпортера про серйозні випадки невідповідності фітосанітарної сертифікації міжнародним стандартам у сфері карантину та захисту рослин. До таких порушень належать виявлення регульованих шкідливих організмів у вантажі, щодо якого надано висновок фітосанітарної лабораторії про відсутність таких організмів;
 
-46- Івченко В.Є.
В абзаці тридцятому підпункту 6 пункту 2 Розділу І законопроекту після слів «наслідком отримання» доповнити словами «упродовж двох років».
 
Враховано частково   повторного протягом 12 місяців порушення нею законодавства про карантин рослин у частині проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), що мало наслідком отримання двох та більше нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам відповідно до Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів № 13. До таких порушень належать виявлення регульованих шкідливих організмів у вантажі, щодо якого надано висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) про відсутність таких організмів;
 
    -47- Давиденко В.М.
В першому реченні абзацу 31 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту слова «отримання двох нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам від країни-імпортера про серйозні випадки невідповідності фітосанітарної сертифікації міжнародним стандартам у сфері карантину та захисту рослин» замінити словами «отримання від країни-імпортера двох нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам об’єкту регулювання відповідно до Міжнародного стандарту фітосанітарних заходів Міжнародної конвенції захисту рослин № 13.»
 
Враховано частково    
    -48- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Абзац 31 підпункту 6 пункту 2 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «повторне протягом дванадцяти місяців порушення нею законодавства про карантин рослин в частині проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), що мало наслідком отримання двох та більше нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам відповідно до Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів № 13».
 
Враховано    
106. виявлення недостовірних відомостей, у документах, поданих із заявою на уповноваження;
 
   виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих із заявою на уповноваження;
 
107. приватизації державної фітосанітарної лабораторії.
 
-49- Івченко В.Є.
Абзац тридцять другий підпункту 6 пункту 2 Розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   приватизації державної фітосанітарної лабораторії.
 
108. Фітосанітарна лабораторія зобов’язана:
 
   Фітосанітарна лабораторія зобов’язана:
 
109. виконувати накази, розпорядження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин;
 
-50- Івченко В.Є.
Абзац тридцять четвертий підпункту 6 пункту 2 Розділу І законопроекту викласти у такій редакції: «дотримуватися вимог нормативно-правових актів та стандартів ІSО/ІЕС 17025, ДСТУ ІSО 17025 або інших стандартів, якими їх замінено, в сфері визначення фітосанітарного стану рослин і продукції рослинного походження, на відповідність яких вона акредитована».
 
Враховано частково   дотримуватися вимог нормативно-правових актів та стандартів ІSО/ІЕС 17025, ДСТУ ІSО 17025 або інших стандартів, якими їх замінено, на відповідність яких вона акредитована;
 
110. надавати державним фітосанітарним інспекторам на їх запит наявні данні, які є необхідними для з’ясування обставин, що призвели до надходження нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам.
 
   надавати державним фітосанітарним інспекторам на їх запит інформацію, необхідну для з’ясування обставин, що призвели до отримання нотифікації про невідповідність фітосанітарним заходам.
 
111. Стаття 13-2. Повторна фітосанітарна (арбітражна) експертиза
 
   Стаття 13-- 2. Повторна фітосанітарна (арбітражна) експертиза (аналізи)
 
112. Повторна фітосанітарна (арбітражна) експертиза проводиться державною фітосанітарною лабораторією, уповноваженою на проведення такої експертизи (далі - арбітражна фітосанітарна лабораторія).
 
   Повторна фітосанітарна (арбітражна) експертиза (аналізи) проводиться державною фітосанітарною лабораторією, уповноваженою на проведення такої експертизи (далі – арбітражна фітосанітарна лабораторія).
 
113. Державна фітосанітарна лабораторія уповноважується на проведення повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, якщо вона:
 
-51- Давиденко В.М.
В абзаці 39 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту символ та слова «, якщо вона:» замінити символом «.»; абзаци 40 та 41 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   Державна фітосанітарна лабораторія уповноважується на проведення повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, якщо вона:
 
114. відповідає вимогам до фітосанітарних лабораторій;
 
   відповідає вимогам до фітосанітарних лабораторій;
 
115. має досвід проведення робіт з визначення фітосанітарного стану рослин і продукції рослинного походження не менше, ніж два роки.
 
   має досвід проведення робіт з визначення фітосанітарного стану рослин і продукції рослинного походження не менше, ніж два роки.
 
116. Арбітражна фітосанітарна лабораторія позбавляється уповноваження на проведення повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи, на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, у разі позбавлення уповноваження на проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) або її приватизації.
 
-52- Івченко В.Є.
В абзаці сорок першому підпункту 6 пункту 2 Розділу І законопроекту слова «або її приватизації» вилучити.
 
Відхилено   Арбітражна фітосанітарна лабораторія позбавляється уповноваження на проведення повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, у разі позбавлення уповноваження на проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) або її приватизації.
 
117. Повторна фітосанітарна (арбітражна) експертиза проводиться на вимогу особи, що оскаржує результати попередньої фітосанітарної експертизи. Результати попередньої фітосанітарної експертизи можуть оскаржуватись лише особою, яка є власником вантажу або уповноваженою ним особою, протягом строку дії висновку попередньої фітосанітарної експертизи (аналізів).
 
-53- Гуляєв В.О.
Абзац 43 підпункту 6 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «Повторна фітосанітарна (арбітражна) експертиза здійснюється на вимогу фізичних або юридичних осіб (далі – особа), що оскаржують результати попередньої фітосанітарної експертизи, яка проводилась вперше щодо фітосанітарного стану рослин і продукції рослинного походження регулювання, протягом строку дії висновку попередньої фітосанітарної ескпертизи (аналізів)».
 
Враховано частково   Повторна фітосанітарна (арбітражна) експертиза (аналізи) проводиться на вимогу особи, яка оскаржує результати фітосанітарної експертизи (аналізів). Результати фітосанітарної експертизи (аналізів) можуть оскаржуватися лише особою, яка є власником вантажу або уповноваженою ним особою, протягом строку дії висновку фітосанітарної експертизи (аналізів).
 
    -54- Давиденко В.М.
Друге речення абзацу 43 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
    -55- Левченко Ю.В.
В абзаці 43 підпункту 6 пункту 2 розділу 1 законопроекту законопроекту виключити слова «лише особою, яка є власником вантажу або уповноваженою ним особою,».
 
Відхилено    
118. Об’єктами повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи є арбітражний зразок та/або зразок-документ.
 
-56- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
У Абзаці 44 підпункту 6 пункту 2 розділу 1 законопроекту слова «та/або зразок-документ» замінити словами «або зразок-документ. Зразок-документ, сформований під час проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), є об’єктом фітосанітарної (арбітражної) експертизи у випадку відсутності арбітражного зразка».
 
Враховано   Об’єктами повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) є арбітражний зразок або зразок-документ. Зразок-документ, сформований під час проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), є об’єктом фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) у разі відсутності арбітражного зразка.
 
119. Арбітражний зразок за кількістю, якістю та часом відбору має бути рівноцінним зразку. Арбітражний зразок передається особі, яка є власником вантажу, або його уповноваженому представнику. Арбітражний зразок зберігається протягом строку дії висновку фітосанітарної експертизи (аналізів).
 
-57- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
В абзаці 45 підпункту 6 пункту 2 Розділу І законопроекту після слова «передається» доповнити словами «на зберігання».
 
Враховано   Арбітражний зразок за кількістю, якістю та часом відбору має бути рівноцінним зразку. Арбітражний зразок передається на зберігання особі, яка є власником вантажу, або її уповноваженому представнику. Арбітражний зразок зберігається протягом строку дії висновку фітосанітарної експертизи (аналізів).
 
120. Об’єкти повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи, відібрані під час огляду, запаковуються у сейф-пакети, про що складається акт за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин. Акт підписується державним фітосанітарним інспектором або фахівцем фітосанітарної лабораторії, який здійснював огляд, у тому числі відбір зразків.
 
-58- Давиденко В.М.
У першому реченні абзацу 46 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту слово «Об’єкти» замінити словами «Зразки для». У другому реченні слова «або фахівцем фітосанітарної лабораторії» виключити.
 
Враховано частково   Зразки для повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) запаковуються у сейф-пакети, про що складається акт за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України. Акт підписується державним фітосанітарним інспектором або фахівцем фітосанітарної лабораторії, який здійснював відбір зразків.
 
    -59- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
В абзаці 46 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту слова «центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин» замінити словами «Кабінетом Міністрів України», слова «у тому числі відбір зразків» виключити.
 
Враховано    
121. Зразок-документ, відібраний під час проведення попередньої фітосанітарної експертизи (аналізів), запаковується у сейф-пакет, про що складається відповідний акт з описом вкладення у довільній формі, який підписується представником лабораторії, яка проводила попередню фітосанітарну експертизу (аналізи).
 
-60- Давиденко В.М.
В абзацу 47 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту слово «попередньої» виключити.
 
Враховано   Зразок-документ, відібраний під час проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), запаковується у сейф-пакет, про що складається відповідний акт з описом вкладення у довільній формі, що підписується представником лабораторії, яка проводила фітосанітарну експертизу (аналізи).
 
122. Якщо результати повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) відрізняються від результатів попередньої фітосанітарної експертизи (аналізів), застосовуються результати повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів).
 
-61- Давиденко В.М.
В абзацу 48 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту слово «попередньої» виключити.
 
Враховано   Якщо результати повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) відрізняються від результатів фітосанітарної експертизи (аналізів), застосовуються результати повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів).
 
123. Порядок проведення повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин.
 
-62- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
В абзаці 49 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту слова «центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин» замінити словами «Кабінетом Міністрів України»
 
Враховано   Порядок проведення повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
124. Стаття 13-3. Реєстр уповноважених фітосанітарних лабораторій
 
   Стаття 13-- 3. Реєстр уповноважених фітосанітарних лабораторій
 
125. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, забезпечує ведення в електронній формі та є держателем Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій.
 
   Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, забезпечує ведення в електронній формі та є держателем Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій.
 
126. Підставою для включення до Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій є рішення про уповноваження.
 
   Підставою для включення до Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій є рішення про уповноваження.
 
127. Підставою для виключення з Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій є рішення про позбавлення уповноваження.
 
   Підставою для виключення з Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій є рішення про позбавлення уповноваження.
 
128. До Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій включаються відомості про:
 
   До Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій включаються відомості про:
 
129. назву та адресу фітосанітарної лабораторії із зазначенням терміну дії її атестату про акредитацію;
 
   назву та адресу фітосанітарної лабораторії із зазначенням строку дії її атестата про акредитацію;
 
130. номер та дату видачі висновку фітосанітарної експертизи (аналізів);
 
   номер та дату видачі висновку фітосанітарної експертизи (аналізів).
 
131. номер та дату видачі фітосанітарних сертифікатів;
 
-63- Давиденко В.М.
Абзаци 56, 57 та 58 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано частково      
132. у разі отримання нотифікації на партію вантажу – зазначення номеру відповідного сертифіката, що його супроводжував.
 
      
133. Відомості, що містяться у Реєстрі уповноважених фітосанітарних лабораторій, є відкритими і загальнодоступними.
 
   Відомості, що містяться у Реєстрі уповноважених фітосанітарних лабораторій, є відкритими і загальнодоступними.
 
134. За підтримання та оновлення інформації в Реєстрі уповноважених фітосанітарних лабораторій фітосанітарні лабораторії (крім державних фітосанітарних лабораторій) вносять щомісячну плату у розмірі, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
-64- Давиденко В.М.
В абзаці 60 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту слова За підтримання та оновлення інформації в Реєстрі уповноважених фітосанітарних лабораторій фітосанітарні лабораторії (крім державних фітосанітарних лабораторій) замінити словами З метою забезпечення розвитку мережі державних фітосанітарних лабораторій, підтримання та оновлення інформації в Реєстрі уповноважених фітосанітарних лабораторій фітосанітарні лабораторії (крім державних фітосанітарних лабораторій).
 
Враховано частково   За оновлення інформації в Реєстрі уповноважених фітосанітарних лабораторій фітосанітарні лабораторії (крім державних фітосанітарних лабораторій) вносять плату за кожен включений до цього Реєстру висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) у розмірі 0,2 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, яка зараховується до спеціального фонду державного бюджету.
 
    -65- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Абзац 60 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «За оновлення інформації в Реєстрі уповноважених фітосанітарних лабораторій фітосанітарні лабораторії (крім державних фітосанітарних лабораторій) вносять плату за кожен включений до цього Реєстру висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) у розмірі 0,2 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, яка зараховується до спеціального фонду державного бюджету».
 
Враховано    
135. Порядок ведення Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин»;
 
-66- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
В абзаці 61 підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту слова «центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин» замінити словами «Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано   Порядок ведення Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Стаття 13-- 4. Реєстр виданих фітосанітарних сертифікатів
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, забезпечує ведення в електронній формі та є держателем Реєстру виданих фітосанітарних сертифікатів.
У Реєстрі виданих фітосанітарних сертифікатів відкритою і загальнодоступною є інформація про:
назву об’єкта регулювання та його обсяг;
номер та дату видачі висновку фітосанітарної експертизи (аналізів);
номер та дату видачі фітосанітарних сертифікатів.
Порядок ведення Реєстру виданих фітосанітарних сертифікатів встановлюється Кабінетом Міністрів України»;
 
    -67- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Перед підпунктом 7 пункту 2 розділу І законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту: «Стаття 13-4. Реєстр виданих фітосанітарних сертифікатів
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, забезпечує ведення в електронній формі та є держателем Реєстру виданих фітосанітарних сертифікатів. У Реєстрі виданих фітосанітарних сертифікатів відкритою і загальнодоступною є інформація про: назву об’єкта регулювання та його обсяг; номер та дату видачі висновку фітосанітарної експертизи (аналізів); номер та дату видачі фітосанітарних сертифікатів.
Порядок ведення Реєстру виданих фітосанітарних сертифікатів встановлюється Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано    
136. 7) частину дев’яту статті 16 викласти в такій редакції:
 
-68- Давиденко В.М.
В реченні першому абзацу 2 підпункту 7 пункту 2 розділу І законопроекту слова «огляду та» виключити.
 
Відхилено   7) частину дев’яту статті 16 викласти в такій редакції:
 
137. «Проведення інспектування, огляду, фітосанітарної експертизи (аналізів), повторної (арбітражної) фітосанітарної експертизи, вибіркового контролю за проведенням огляду та фітосанітарної експертизи (аналізів) здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин. Проведення нагляду, обстеження, моніторингу, знезараження об'єктів регулювання, а також оформлення сертифікатів, передбачених цим Законом, здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України»;
 
-69- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Абзац 2 підпункту 7 пункту 2 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції: Проведення інспектування, огляду, фітосанітарної експертизи (аналізів), повторної (арбітражної) фітосанітарної експертизи, нагляду, обстеження, моніторингу, знезараження об'єктів регулювання, оформлення сертифікатів, передбачених цим Законом, контроль за проведенням огляду та вибірковий контроль за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів), здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
Враховано   «Проведення інспектування, огляду, фітосанітарної експертизи (аналізів), повторної (арбітражної) фітосанітарної експертизи (аналізів), нагляду, обстеження, моніторингу, знезараження об'єктів регулювання, оформлення сертифікатів, передбачених цим Законом, контроль за проведенням огляду в частині відбору зразків та вибірковий контроль за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів) здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України»;
 
138. 8) статтю 24 виключити;
 
-70- Давиденко В.М.
Підпункт 8 пункту 2 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   8) статтю 24 виключити;
 
139. 9) у статті 29:
 
   9) у статті 29:
 
140. назву статті доповнити словами «територією України»;
 
   назву доповнити словами «територією України»;
 
141. частину третю викласти в такій редакції:
 
   частину третю викласти в такій редакції:
 
142. «Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику карантинний сертифікат або прийняти рішення про відмову у його видачі на підставі заяви власника вантажу або уповноваженої ним особи на оформлення фітосанітарного сертифіката, фітосанітарного, сертифіката на реекспорт, карантинного сертифіката та висновку фітосанітарної експертизи. Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику карантинний сертифікат чи прийняти рішення про відмову у його видачі протягом 8 робочих годин після отримання ним висновку фітосанітарної експертизи, незалежно від того, чи внесено номер висновку фітосанітарної експертизи (аналізів) до Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій.
 
-71- Давиденко В.М.
У реченні другому абзацу 4 підпункту 9 пункту 2 розділу І законопроекту слова та символи «, незалежно від того, чи внесено номер висновку фітосанітарної експертизи (аналізів) до Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій» виключити.
 
Враховано   «Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику карантинний сертифікат або прийняти рішення про відмову в його видачі на підставі заяви власника вантажу або уповноваженої ним особи на оформлення карантинного сертифіката та висновку фітосанітарної експертизи (аналізів). Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику карантинний сертифікат чи прийняти рішення про відмову в його видачі протягом 8 робочих годин після отримання ним висновку фітосанітарної експертизи (аналізів). Висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) надається за результатами аналізу щодо наявності шкідливих організмів протягом 24 годин з моменту завершення завантаження транспортного засобу. Початок та завершення завантаження транспортного засобу фіксуються шляхом направлення власником вантажу або уповноваженою ним особою письмового повідомлення до фітосанітарної лабораторії, яка за вибором власника вантажу або уповноваженої ним особи здійснюватиме фітосанітарну експертизу (аналізи). Повідомлення має містити інформацію про транспортний засіб, вантаж, заплановані час та дату початку і завершення завантаження. У разі проведення складного аналізу (мікологічного, бактеріологічного, вірусологічного, гельмінтологічного), залежно від виявленого виду організму, строк видачі висновку фітосанітарної експертизи (аналізів) може бути продовжено, але не більше ніж на 30 днів з дня подання зразка об'єкта регулювання на аналіз»;
 
    -72- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
В абзаці 4 підпункту 9 пункту 2 розділу І законопроекту слова «фітосанітарного сертифіката, фітосанітарного, сертифіката на реекспорт» виключити.
 
Враховано    
143. Висновок фітосанітарної експертизи надається за результатами аналізу щодо наявності шкідливих організмів протягом 24 годин з моменту завершення завантаження транспортного засобу. Початок та завершення завантаження транспортного засобу фіксується шляхом направлення власником вантажу або уповноваженою ним особою письмового повідомлення до фітосанітарної лабораторії, яка за вибором власника вантажу або уповноваженої ним особи буде здійснювати фітосанітарну експертизу. Повідомлення повинно містити інформацію про транспортний засіб, вантаж, заплановані час та дату початку і завершення завантаження. У разі проведення складного аналізу, залежно від виявленого виду організму, висновок про результати фітосанітарної експертизи надається протягом 30 днів з дня подання зразка об'єкта регулювання на аналіз».
 
-73- Івченко В.Є.
В абзаці четвертому підпункту 9 пункту 2 Розділу І законопроекту останнє речення замінити двома реченнями такого змісту: «У разі проведення складного (мікологічного, бактеріологічного, вірусологічного, гельмінтологічного) аналізу, залежно від виявленого виду організму, строк проведення фітосанітарної експертизи продовжується на час проведення такого аналізу і становить до 14 днів з дня подання зразка об'єкта регулювання на аналіз. У такому разі висновок про результати фітосанітарної експертизи надається протягом 24 годин з моменту її завершення».
 
Враховано редакційно      
144. 10) у статті 30:
 
   10) у статті 30:
 
145. у частині першій слова «відповідно до порядку, визначеного центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин» виключити;
 
   у частині першій слова «відповідно до порядку, визначеного центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин» виключити;
 
146. частину другу виключити;
 
-74- Давиденко В.М.
Абзац 3 підпункту 10 пункту 2 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано      
147. у частині четвертій після слова «інспектування» доповнити словами «огляду, у тому числі»;
 
   частину четверту після слова «інспектування» доповнити словами «огляду, у тому числі»;
 
148. 11) статтю 36 доповнити новими частинами такого змісту:
 
   11) статтю 36 доповнити частинами п’ятою- сьомою такого змісту:
 
149. «Дозволяється імпорт без фітосанітарного сертифіката у поштових відправленнях, ручній поклажі та багажу пасажирів, членів екіпажів морських, річкових та повітряних суден, транспортних засобів свіжих або сушених фруктів та овочів (крім картоплі) у кількості, що не перевищує двох кілограмів кожного виду.
 
-75- Довгий О.С.
Підпункт 11 пункту 2 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «11) статтю 36 доповнити новими частинами такого змісту: «Дозволяється ввезення (пересилання) громадянами без фітосанітарного сертифіката у міжнародних поштових відправленнях та/або міжнародних експрес-відправленнях, ручній поклажі та багажі об’єктів регулювання в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України. Також дозволено ввезення об’єктів регулювання як припасів, за умови, що вони залишаються на борту транспортних засобів під час їхнього перебування на території України».
 
Враховано частково   «Дозволяється імпорт без фітосанітарного сертифіката у поштових відправленнях, ручній поклажі та багажу пасажирів, членів екіпажів морських, річкових та повітряних суден, транспортних засобів свіжих або сушених фруктів та овочів (крім картоплі) у кількості, що не перевищує двох кілограмів кожного виду.
 
150. Дозволені до ввезення без переміщення за межі транспортних засобів об’єкти регулювання для продовольчих цілей членів екіпажів морських, річкових та повітряних суден, автомобільних та залізничних засобів.
 
   Дозволені до ввезення без переміщення за межі транспортних засобів об’єкти регулювання для продовольчих цілей членів екіпажів морських, річкових та повітряних суден, автомобільних та залізничних засобів.
 
151. Фітосанітарні заходи до об’єктів регулювання при ввезенні в Україну, включаючи методи інспектування та відбору зразків, здійснюються відповідно до порядку ввезення об’єктів регулювання в Україну»;
 
-76- Левченко Ю.В.
Підпункт 11 пункту 2 розділу 1 законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту: «Фітосанітарні заходи, які застосовуються до імпортних вантажів, повинні бути еквівалентними фітосанітарним заходам країни-експортера при регулюванні імпорту рослин і рослинних продуктів, країною походження яких є Україна.»
 
Відхилено   Фітосанітарні процедури до об’єктів регулювання при ввезенні в Україну, включаючи методи інспектування та відбору зразків, здійснюються відповідно до порядку ввезення об’єктів регулювання в Україну»;
 
    -77- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
У абзаці 4 підпункту 11 пункту 2 розділу 1 законопроекту слово «заходи» замінити словом «процедури».
 
Враховано    
152. 12) статтю 40 доповнити новою частиною такого змісту:
 
   12) статтю 40 доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
153. «Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, здійснює регулярні заходи державного контролю щодо вантажів з об'єктами регулювання будь-якого походження на основі ризик-орієнтованого підходу у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин. Перелік об'єктів регулювання будь-якого походження, що підлягають державному контролю на основі ризик-орієнтованого підходу, встановлюється Кабінетом Міністрів України».
 
-78- Довгий О.С.
Підпункт 12 пункту 2 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «12) статтю 40 доповнити новою частиною такого змісту:
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, здійснює регулярні заходи державного контролю щодо вантажів з об’єктами регулювання будь-якого походження на основі ризик-орієнтованого підходу у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин. Перелік об’єктів регулювання будь-якого походження, що підлягають державному контролю на основі ризик-орієнтованого підходу, та критерії вибірковості контролю встановлюється Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано   «Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, здійснює регулярні заходи державного контролю щодо вантажів з об'єктами регулювання будь-якого походження на основі ризик-орієнтованого підходу в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин. Перелік об'єктів регулювання будь-якого походження, що підлягають державному контролю на основі ризик-орієнтованого підходу, та критерії вибірковості контролю встановлюються Кабінетом Міністрів України»;
 
154. 13) у статті 41:
 
   13) у статті 41:
 
155. частину третю доповнити словами «державними фітосанітарними лабораторіями»;
 
   частину третю доповнити словами «державними фітосанітарними лабораторіями»;
 
156. у частині шостій слова «та на нього видається карантинний сертифікат» виключити;
 
-79- Давиденко В.М.
Абзаци 3, 4, 5 підпункту 13 пункту 2 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано частково      
157. частину сьому викласти в такій редакції:
 
   частину сьому викласти в такій редакції:
 
158. «У разі, якщо фітосанітарна експертиза підтвердить зараження карантинним організмом, власник вантажу або уповноважена ним особа може оскаржити результати попередньої фітосанітарної експертизи та провести повторну фітосанітарну (арбітражну) експертизу»;
 
   «У разі якщо фітосанітарна експертиза (аналізи) підтвердить зараження карантинним організмом, власник вантажу або уповноважена ним особа може оскаржити результати фітосанітарної експертизи (аналізів) та провести повторну фітосанітарну (арбітражну) експертизу (аналізи)»;
 
159. 14) у статті 43:
 
   14) у статті 43:
 
160. у частині четвертій:
 
   у частині четвертій:
 
161. в абзаці першому слово «експортні» замінити словом «реекспортні»;
 
   в абзаці першому слово «експортні» замінити словом «реекспортні»;
 
162. в абзаці третьому слово «експорту» замінити словом «реекспорту»;
 
   в абзаці третьому слово «експорту» замінити словом «реекспорту»;
 
163. доповнити новою частиною такого змісту:
 
   доповнити частиною п’ятою такого змісту:
 
164. «Заборона або обмеження імпорту, реекспорту або транзиту об’єктів регулювання, запроваджуються на період до усунення причин, які були підставою для запровадження цих фітосанітарних заходів»;
 
   «Заборона або обмеження імпорту, реекспорту або транзиту об’єктів регулювання запроваджується на період до усунення причин, які були підставою для запровадження цих фітосанітарних заходів»;
 
165. 15) у статті 46:
 
   15) у статті 46:
 
166. частину третю викласти в такій редакції:
 
   частину третю викласти в такій редакції:
 
167. «Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт та/або інший документ за запитом країни призначення або прийняти рішення про відмову у його видачі на підставі заяви власника вантажу або уповноваженої ним особи на оформлення фітосанітарного сертифіката, фітосанітарного сертифіката на реекспорт, карантинного сертифіката та висновку фітосанітарної експертизи. Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт чи прийняти рішення про відмову у його видачі протягом 8 робочих годин після отримання ним висновку фітосанітарної експертизи, незалежно від того, чи внесено номер цього висновку до Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій. Висновок фітосанітарної експертизи надається за результатами аналізу щодо наявності шкідливих організмів протягом 24 годин з моменту завершення завантаження транспортного засобу. Початок та завершення завантаження транспортного засобу фіксується шляхом направлення власником вантажу або уповноваженою ним особою письмового повідомлення до фітосанітарної лабораторії, яка за вибором власника вантажу або уповноваженою ним особою, буде здійснювати фітосанітарну експертизу. Повідомлення повинно містити інформацію про транспортний засіб, вантаж, заплановані час та дату початку і завершення завантаження. У разі проведення складного аналізу на вимогу країни-імпортера чи власника вантажу або його уповноваженого представника (мікологічного, бактеріологічного, вірусологічного, гельмінтологічного) щодо наявності шкідливих організмів висновок про результати фітосанітарної експертизи надається протягом 30 днів з дня подання зразка об'єкта регулювання на аналіз. Фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт може видаватись на об’єкти регулювання заражені регульованими шкідливими організмами за умови відсутності заборон в країні імпорту на ввезення таких об’єктів регулювання»;
 
-80- Івченко В.Є.
В абзаці другому підпункту 15 пункту 2 Розділу І законопроекту слова «висновок про результати фітосанітарної експертизи надається протягом 30 днів з дня подання зразка об'єкта регулювання на аналіз» замінити словами: «строк проведення фітосанітарної експертизи може бути збільшений на час проведення такого аналізу, але не більше ніж до 14 днів з дня подання зразка об'єкта регулювання на аналіз. У цьому разі висновок про результати фітосанітарної експертизи надається протягом 24 годин з моменту її завершення».
 
Враховано редакційно   «Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт та/або інший документ за запитом країни призначення або прийняти рішення про відмову в його видачі на підставі заяви власника вантажу або уповноваженої ним особи на оформлення фітосанітарного сертифіката, фітосанітарного сертифіката на реекспорт та висновку фітосанітарної експертизи (аналізів). Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт чи прийняти рішення про відмову в його видачі протягом 8 робочих годин після отримання ним висновку фітосанітарної експертизи (аналізів). Висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) надається за результатами аналізу щодо наявності шкідливих організмів протягом 24 годин з моменту завершення завантаження транспортного засобу. Початок та завершення завантаження транспортного засобу фіксуються шляхом направлення власником вантажу або уповноваженою ним особою письмового повідомлення до фітосанітарної лабораторії, яка за вибором власника вантажу або уповноваженої ним особи здійснюватиме фітосанітарну експертизу (аналізи). Повідомлення має містити інформацію про транспортний засіб, вантаж, заплановані час та дату початку і завершення завантаження. У разі проведення на вимогу країни-імпортера чи власника вантажу або його уповноваженого представника складного аналізу (мікологічного, бактеріологічного, вірусологічного, гельмінтологічного) строк видачі висновку фітосанітарної експертизи (аналізів) може бути продовжено, але не більше, ніж на 30 днів з дня подання зразка об'єкта регулювання на аналіз. Фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт може видаватися на об’єкти регулювання, заражені регульованими шкідливими організмами, за умови відсутності заборон у країні імпорту на ввезення таких об’єктів регулювання»;
 
    -81- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
В абзаці другому підпункту 15 пункту 2 Розділу І законопроекту слова «карантинного сертифіката» виключити.
 
Враховано    
    -82- Давиденко В.М.
У другому реченні абзацу 3 підпункту 15 пункту 2 розділу І законопроекту слова «незалежно від того, чи внесено номер цього висновку до Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій» виключити.
 
Враховано    
168. абзаци другий та третій частини п’ятої викласти в такій редакції:
 
   у частині п’ятій:
абзац другий викласти в такій редакції:
 
169. «невідповідність об'єктів регулювання вимогам фітосанітарних заходів країни-імпортера»;
 
   «невідповідність об'єктів регулювання вимогам фітосанітарних заходів країни-імпортера»;
абзац третій виключити;
 
170. доповнити новими частинами такого змісту:
 
   доповнити частинами чотирнадцятою та п’ятнадцятою такого змісту:
 
171. «Строк дії фітосанітарного сертифіката на території України становить 14 днів з дня його видачі.
 
   «Строк дії фітосанітарного сертифіката на території України становить 14 днів з дня його видачі.
 
172. Проведення фітосанітарних процедур може здійснюватися відповідно до міжнародних договорів України у порядку, погодженому із національними організаціями захисту рослин країн-імпортерів»;
 
-83- Довгий О.С.
Підпункт 15 пункту 2 Розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту: «Контроль дерев’яного пакувального матеріалу, що класифікується за кодом 4415 згідно УКТЗЕД, як супровідного матеріалу для будь-яких вантажів може здійснюватися виключно у пунктах пропуску на державному кордоні України».
 
Відхилено   Проведення фітосанітарних процедур може здійснюватися відповідно до міжнародних договорів України у порядку, погодженому з національними організаціями захисту рослин країн-імпортерів»;
 
173. 16) частину другу статті 47 доповнити новим абзацом такого змісту:
 
   16) частину другу статті 47 доповнити абзацом дев’ятим такого змісту:
 
174. «порушенні порядку проведення огляду та/або фітосанітарної експертизи, що мало наслідком отримання нотифікації від країни-імпортера про невідповідність фітосанітарної сертифікації міжнародним стандартам у сфері карантину та захисту рослин»;
 
-84- Давиденко В.М.
Абзац 2 підпункту 16 пункту 2 розділу І законопроекту викласти у наступній редакції: «порушенні порядку проведення фітосанітарної експертизи, що мало наслідком отримання від країни-імпортера нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам об’єкту регулювання відповідно до Міжнародного стандарту фітосанітарних заходів Міжнародної конвенції захисту рослин № 13».
 
Враховано частково   «повторному протягом 12 місяців порушенні законодавства про карантин рослин у частині проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), що мало наслідком отримання від країни-імпортера двох та більше нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам відповідно до Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів № 13»;
 
    -85- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
Абзац 2 підпункту 16 пункту 2 розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «повторному протягом дванадцяти місяців порушенні законодавства про карантин рослин в частині проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), що мало наслідком отримання від країни-імпортера двох та більше нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам відповідно до Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів № 13».
 
Враховано    
175. 17) у статті 49:
 
      
176. у частині другій слова «проведення огляду, обстеження, аналіз, знезараження, інспектування, обробку, організацію та здійснення контролю за роботами з фумігації (знезараження) об'єктів регулювання» замінити словами «обстеження, інспектування, огляд, фітосанітарну експертизу (аналізи), повторну фітосанітарну (арбітражну) експертизу, знезараження, видачу сертифікатів відповідно до цього Закону, організацію та здійснення контролю за роботами з фумігації (знезараження) об'єктів регулювання, підтримання та оновлення інформації в Реєстрі уповноважених фітосанітарних лабораторій»;
 
-86- Давиденко В.М.
В абзаці 2 підпункту 17 пункту 2 розділу І законопроекту слова «в Реєстрі уповноважених фітосанітарних лабораторій» замінити словами «в Реєстрі висновків уповноважених фітосанітарних лабораторій, підтримання та оновлення інформації в Реєстрі уповноважених фітосанітарних лабораторій фітосанітарні лабораторії (крім державних фітосанітарних лабораторій).»
 
Враховано частково   17) у частині другій статті 49 слова «проведення огляду, обстеження, аналіз, знезараження, інспектування, обробку, організацію та здійснення контролю за роботами з фумігації (знезараження) об'єктів регулювання» замінити словами «обстеження, інспектування, огляд, фітосанітарну експертизу (аналізи), повторну фітосанітарну (арбітражну) експертизу (аналізи), знезараження, видачу сертифікатів відповідно до цього Закону, організацію та здійснення контролю за роботами з фумігації об'єктів регулювання, оновлення інформації в Реєстрі уповноважених фітосанітарних лабораторій».
 
177. у частині третій після слова «послуг» доповнити словами «центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин».
 
-87- Давиденко В.М.
Абзац 3 підпункту 17 пункту 2 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано      
    -88- Давиденко В.М.
Розділ І законопроекту доповнити новими пунктами наступного змісту: «3. У Законі України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 23, ст.158) частину першу статті 7 доповнити новими пунктами такого змісту: «проведення фумігації об’єктів регулювання та об’єктів у сферах карантину та захисту рослин; торгівля пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин);»
4. У Законі України «Про пестициди і агрохімікати» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1995, № 14, ст.91) 1) статтю 1 доповнити абзацом такого змісту: «фумігант – високотоксичний пестицид, хімічна речовина якого в газоподібному стані при певній температурі, тиску та концентрації знищує окремі шкідливі організми; 2) статтю 11 доповнити частинами такого змісту: «Продаж, будь-які операції, які передбачають передачу прав власності щодо фумігантів, дозволяється виключно для суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність з проведення фумігації (знезараження) об’єктів регулювання та/або об’єктів та з торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин). Застосовування фумігантів дозволяється лише працівникам суб’єкту господарювання, який здійснює господарську діяльність з проведення фумігації (знезараження) об’єктів регулювання та/або об’єктів.»
 
Відхилено    
178. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
179. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування та вступає в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності, крім абзацу 2 частини другої статті 13-2 Закону України «Про карантин рослин», який вступає в дію через три роки з дня набрання чинності цим Законом.
 
-89- Івченко В.Є.
В пункті 2 Розділу ІІ законопроекту речення друге виключити.
 
Відхилено   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності, крім абзацу другого частини другої статті 13--? Закону України «Про карантин рослин» (у редакції цього Закону), яка вводиться в дію через три роки з дня введення в дію цього Закону.
 
180. 2. Установити, що державні фітосанітарні лабораторії підлягають автоматичному включенню до Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій з дня вступу в дію цього Закону. Виключення державних фітосанітарних лабораторії з Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій з підстав, передбачених абзацом четвертих частини п’ятої статті 13-1 Закону України «Про карантин рослин», дозволяється не раніше ніж через три роки з дня набрання чинності цим Законом
 
-90- Бакуменко О.Б.
Кулініч О.І.
У реченні першому пункту 2 Розділу ІІ законопроекту: після слова «лабораторії» доповнити словами «що входять до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин,»; доповнити словами «і є уповноваженими відповідно до цього Закону.»
 
Враховано   2. Установити, що державні фітосанітарні лабораторії, що входять до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, підлягають автоматичному включенню до Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій з дня введення в дію цього Закону і є уповноваженими відповідно до цього Закону. Виключення державних фітосанітарних лабораторії з Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій з підстав, передбачених абзацом четвертим частини п’ятої статті 13--? Закону України «Про карантин рослин», дозволяється не раніше ніж через три роки з дня введення в дію цього Закону.
 
    -91- Давиденко В.М.
Друге речення пункту 2 та пункт 3 розділу ІІ законопроекту виключити.
 
Відхилено    
181. 3. Установити, що положення пункту 1 Розділу І цього Закону вступають в дію для державних фітосанітарних лабораторій через три роки з дня набрання чинності цим Законом.
 
-92- Івченко В.Є.
Пункт 3 Розділу ІІ законопроекту виключити.
 
Відхилено   3. Установити, що положення пункту 1 розділу І цього Закону вводяться в дію для державних фітосанітарних лабораторій через три роки з дня введення в дію цього Закону.
 
182. 4. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня опублікування цього Закону:
 
   4. Кабінету Міністрів України з метою створення належних умов для реалізації цього Закону вжити заходів до приведення у відповідність з цим Законом нормативно-правових актів, забезпечивши набрання ними чинності одночасно із введенням у дію цього Закону, шляхом:
1) приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом та прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
 
183. привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону;
 
   2) забезпечення приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом та прийняття ними нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
 
184. забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.
 
   3) забезпечення на момент введення в дію цього Закону функціонування реєстрів, передбачених цим Законом.
 
185. Голова
Верховної Ради України

   Голова
Верховної Ради України