Кількість абзаців - 45 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів
 
3.

 
-1- Голубов Д.І.
Спочатку у законопроекті розмістити зміни до кодексів, а потім - до Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів".
 
Відхилено      
4. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
5. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
6. 1. Закон України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, N 2-3, ст.34) доповнити новою статтею 4 наступного змісту:
 
   4. Закон України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 2-3, ст. 34; 2014 р., № 6-7, ст. 80; 2015 р., № 31, ст.. 291) доповнити статтею 4 такого змісту:
 
7. "Стаття 4. Обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених
 
-2- Мацола Р.М.
У розділі І у частині першій абзац другий-третій викласти у такій редакції:
"Стаття 4. Обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених
Обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених на строк дії заборони вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених за товарною позицією 4403 згідно з УКТЗЕД, визначений статтею 21 цього Закону, встановлюється у розмірі щорічного обґрунтованого ліміту використання лісових ресурсів."
 
Враховано частково   "Стаття 4. Обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених
 
8. У відповідності до пункту (g) Статті ХХ "Загальні винятки" ГАТТ 1994 на строк дії заборони вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД), визначений статтею 2-1 цього Закону, встановлюється обмеження внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у розмірі 20 млн кубічних метрів на рік.".
 
-3- Івченко В.Є.
У абзаці третьому пункту 1 розділу І:
Слова "у розмірі 20 млн. кубічних метрів на рік" замінити словами : "у розмірі, який щорічно визначається Кабінетом Міністрів України, виходячи із середнього обсягу внутрішнього споживання зазначених лісоматеріалів протягом останніх трьох років та щорічно затвердженої розрахункової лісосіки."
 
Відхилено   Відповідно до пункту "g" статті ХХ "Загальні винятки" Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ 1947) на строк дії заборони вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (товарна позиція 4403 згідно з УКТЗЕД), визначений статтею 2-1 цього Закону, встановлюється обмеження внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у розмірі 25 мільйонів кубічних метрів на рік.
Обсяг внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених не повинен перевищувати 25 мільйонів кубічних метрів на рік незалежно від обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у попередньому році.
Моніторинг внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених, а також контроль за неперевищенням обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених, встановленого цією статтею, здійснюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".
 
    -4- Галасюк В.В.
У розділі І частині пункт 1 викласти в наступній редакції:
«1. Закон України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, N 2-3, ст.34) доповнити новою статтею 4 наступного змісту:
"Стаття 4. Обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених
У відповідності до пункту (g) Статті ХХ "Загальні винятки" Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ 1947) на строк дії заборони вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (товарна позиція 4403 згідно з УКТЗЕД), визначений статтею 21 цього Закону, встановлюється обмеження внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у розмірі 25 млн кубічних метрів на рік.".
Обсяг внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених не повинен перевищувати 25 млн кубічних метрів на рік незалежно від обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених в попередньому році.
Моніторинг внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів, а також контроль за не перевищенням обсягів внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів, встановлених цією статтею, здійснюється центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері лісового господарства, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.»
 
Враховано    
    -5- Голубов Д.І.
Розмістити нову статтю 4 Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" у розділі ІІ. Прикінцеві положення законопроекту, виклавши її у наступній редакції:
"Стаття 4. Обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених
На строк дії заборони вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (товарна позиція 4403 згідно з УКТЗЕД), визначений статтею 2-1 цього Закону, встановлюється обмеження внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у розмірі 20 млн. кубічних метрів на рік.".
 
Враховано частково    
    -6- Давиденко В.М.
В абзаці третьому пункту 1 розділу І цифри та слова "20 млн. кубічних метрів на рік" замінити цифрами та словами "25 млн. кубічних метрів на рік".
 
Враховано    
    -7- Левченко Ю.В.
Абзац 2,3 пункту 1 розділу 1 Законопроекту:
"На строк дії заборони вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (товарна позиція 4403 згідно з УКТЗЕД), визначений статтею 2-1 цього Закону, встановлюється обмеження внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у розмірі 20 млн кубічних метрів на рік.".
 
Враховано частково    
9. 2. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР (ВВР) 1984, додаток до № 51, ст.1122):
 
   1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
10. 1) Статтю 65 викласти в наступній редакції:
 
-8- Писаренко В.В.
Підпункт 1 пункту 2 розділу І проекту викласти у такій редакції:
"1) Статтю 65 викласти в наступній редакції:
"Стаття 65. Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка
Незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників, перевезення, зберігання незаконно порублених дерев і чагарників; незаконна порубка повалених дерев та дерев пошкоджених в наслідок стихійних природних явищ; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення,-
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення".
 
Відхилено   1) статтю 65 викласти в такій редакції:
 
11. "Стаття 65. Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка
 
   "Стаття 65. Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка
 
12. Незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників, перевезення, зберігання незаконно порублених дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, -
 
-9- Мацола Р.М.
У розділі І у частині другій в абзаці четвертому після слів:
"Незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників," видалити слова: "перевезення, зберігання незаконно порублених дерев і чагарників"
 
Відхилено   Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, -
 
    -10- Івченко В.Є.
Абзац третій підпункту 1 пункту 2 розділу І після слів "Незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників" доповнити словами ", самовільне викопування дерев і чагарників у лісах,"
 
Відхилено    
13. тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.".
 
-11- Мацола Р.М.
У розділі І у частині другій пункті 1) у абзаці 4:
слова "від десяти до п’ятнадцяти" замінити словами "від п’ятнадцяти до двадцяти", а слова "від п’ятнадцяти до тридцяти" замінити словами "від двадцяти до п`ятдесяти".
 
Враховано частково   тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти п’яти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";
 
    -12- Галасюк В.В.
У розділі І частині другій пункті 1:
у абзаці 1: слово «Статтю» замінити на слово «статтю», а слово «наступній» замінити словом «такій»;
у абзаці 4:
слова "у розмірі від десяти до п’ятнадцяти" замінити словами "від п’ятнадцяти до тридцяти", а слова "у розмірі від п’ятнадцяти до тридцяти" замінити словами " від сімдесяти п’яти до ста п’ятдесяти".".
 
Враховано    
    -13- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
Абзац четвертий підпункту 1 пункту 2 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно порублених дерев і чагарників і на посадових осіб - від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно порублених дерев і чагарників."
 
Відхилено    
    -14- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
Підпункт 1 пункту 2 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
"Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від п’ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно порублених дерев і чагарників і на посадових осіб - від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно порублених дерев і чагарників."
 
Враховано частково    
    -15- Галасюк В.В.
Підпункт 1 пункту 2 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
"Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
 
Враховано    
    -16- Левченко Ю.В.
В абзаці 4 підпункту 1 пункту 2 розділу 1 Законопроекту слова "від п’ятнадцяти до тридцяти" замінити на слова "від сімсот п’ятдесяти до тисячі п’ятсот".
 
Враховано частково    
14. 2) В статті 65-1:
 
-17- Галасюк В.В.
У розділі І у частині 2 пункт 2 викласти у такій редакції:
«2) в абзаці другому статті 65-1:
слова "від п'яти до десяти" замінити словами " від п’ятнадцяти до тридцяти", а слова "від семи до дванадцяти" замінити словами "від тридцяти п’яти до шістдесяти".
 
Враховано   2) в абзаці другому статті 65-1 слова "від п'яти до десяти" замінити словами "від п’ятнадцяти до тридцяти", а слова "від семи до дванадцяти" – словами "від тридцяти п’яти до шістдесяти";
 
15. слова "від п'яти до десяти" замінити словами "від п’ятнадцяти до двадцяти";
 
-18- Мацола Р.М.
У розділі І у частині 2 у пункті 2) абзац 2-3 викласти в такій редакції:
слова "від п’ятнадцяти до двадцяти" замінити словами "двадцяти до тридцяти",
слова "від двадцяти до сорока" замінити словами "від тридцяти до сорока".
 
Враховано частково      
16. слова "від семи до дванадцяти" замінити словами "від двадцяти до сорока".
 
-19- Левченко Ю.В.
Абзац 3 підпункту 2 пункту 2 розділу 1 Законопроекту слова "від "двадцяти до сорока" замінити словом "п’ятисот до тисячі".
 
Враховано частково      
17. 3) В статті 68 слова "від п'яти до восьми" замінити словами "від двадцяти до тридцяти";
 
-20- Мацола Р.М.
У розділі І у частині другій пункт 3) викласти в такій редакції:
"В статті 68 слова "від двадцяти до тридцяти" замінити словами "двадцяти до тридцяти".
 
Відхилено      
    -21- Галасюк В.В.
У розділі І у частині другій пункт 3) виключити
 
Враховано    
18. 4) В статті 72:
 
-22- Мацола Р.М.
У розділі І у частині другій пункті 4) викласти в такій редакції:
"В статті 72:
слова "від двадцяти до сорока" замінити словами "від сорока до п`ятдесяти";
слова "від сімдесяти до ста" замінити словами "від ста до двохсот п’ятидесяти".
 
Враховано частково   3) в абзаці другому статті 72 слова "від десяти до тридцяти" замінити словами "від тридцяти до дев’яноста", а слова "від тридцяти до п'ятдесяти" – словами "від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти";
 
    -23- Галасюк В.В.
У розділі І у частині другій пункт 4) викласти в такій редакції:
"3) в абзаці другому статті 72:
слова "від десяти до тридцяти" замінити словами "від тридцяти до дев'яноста", а слова "від тридцяти до п'ятдесяти" замінити словами "від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти".
 
Враховано    
19. слова "від десяти до тридцяти" замінити словами "від двадцяти до сорока";
 
      
20. слова "від тридцяти до п'ятдесяти" замінити словами "від сімдесяти до ста".
 
-24- Левченко Ю.В.
В абзаці 3 підпункту 4 пункту 2 розділу 1 Законопроекту слова "від сімдесяти до ста" замінити на слова "від однієї тисячі п’ятсот до трьох тисяч".
 
Враховано частково   4) статтю 153 викласти в такій редакції:
"Стаття 153. Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об'єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду
Знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об'єктів озеленення в межах населених пунктів, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об'єктами озеленення; пошкодження дерев і чагарників за межами населених пунктів, що не віднесені до лісового фонду, або їх незаконна порубка -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб - підприємців - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".
 
    -25- Писаренко В.В.
Пункт 2 розділу І проекту доповнити новим підпунктом 3 такого змісту:
"3) Статтю 153 викласти в новій редакції:
Стаття 153. Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об'єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду
Знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об'єктів озеленення в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об'єктами озеленення; незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників за межами населених пунктів, що не віднесені до лісового фонду -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб - підприємців - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".
У зв’язку з цим, підпункти 3 та 4 вважати підпунктами 4 та 5 відповідно.
 
Враховано редакційно    
21. 3. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131):
 
   2. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст.131):
 
22. 1) доповнити новою статтею Стаття 201-1 наступного змісту:
 
-26- Галасюк В.В.
Підпункт 1 пункту 3 розділу І викласти у такій редакції:
1) доповнити новою статтею Стаття 201-1 наступного змісту:
"Стаття 201-1. Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів необроблених
1. Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів необроблених, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
2. Та сама дія, вчинена особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 201, 201-1, 246 цього Кодексу або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням влади або службового становища, або у великому розмірі, -
карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.".
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, -
караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Примітка.
1. Під цінними та рідкісними породами дерев у цій статті слід розуміти роди дерев, передбачені статтею 1 Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів".
2. Під переміщенням у великому розмірі у цій статті слід розуміти переміщення лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев чи лісоматеріалів необроблених, вартість яких у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, в особливо великому розмірі – у дві тисячі більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян."
 
Враховано   1) доповнити статтею 201-1 такого змісту:
 
23. "Стаття 201-1. Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів необроблених
 
-27- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
Абзаци другий - четвертий підпункту 1 пункту 3 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"Стаття 201-1. Незаконне переміщення через митний кордон України лісоматеріалів та пиломатеріалів
1. Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД), -
карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років."
 
Враховано по суті  "Стаття 201-1. Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів необроблених
 
24. 1. Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД), -
 
   1. Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів необроблених -
 
25. карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
 
   карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
 
26. 2. Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням наданої їй влади чи службового становища, -
 
-28- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
Абзаци п’ятий та шостий підпункту 1 пункту 3 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"2. Та сама дія, вчинена особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 201, 201-1, 246 цього Кодексу або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням влади або службового становища, або у великому розмірі, -
карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.".
 
Враховано   2. Та сама дія, вчинена особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 201, 201-1, 246 цього Кодексу, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі, -
 
27. карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.".
 
-29- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
Підпункт 1 пункту 3 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
"3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, -
караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна."
 
Враховано   карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна".
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, -
караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Примітка. 1. Під цінними та рідкісними породами дерев у цій статті слід розуміти роди дерев, передбачені статтею 1 Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів".
2. Під переміщенням у великому розмірі у цій статті слід розуміти переміщення лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів необроблених, вартість яких в одну тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, під переміщенням в особливо великому розмірі – вартість яких у дві тисячі і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян";
 
    -30- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
Підпункт 1 пункту 3 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
"Примітка.
1. Під цінними та рідкісними породами дерев у цій статті слід розуміти роди дерев, передбачені статтею 1 Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів".
2. Під переміщенням у великому розмірі у цій статті слід розуміти переміщення лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД), вартість яких у вісімсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, в особливо великому розмірі – у тисячу шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян."
 
Враховано по суті   
28. 2) Статтю 246 викласти у наступній редакції:
 
-31- Дерев'янко Ю.Б.
Пункт 2 статті 3 розділу І викласти у такій редакції:
"2) Статтю 246 викласти у такій редакції:
"Стаття 246. Незаконна порубка лісу
1. Незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, зелених насаджень в межах населених пунктів, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об'єктах природно - заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, що заподіяло істотну шкоду, -
карається штрафом від п'ятиста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до дванадцяти місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна.
2. Незаконна порубка дерев і чагарників на площах понад 1 гектар у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, зелених насаджень в межах населених пунктів, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах -
карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Примітка: Істотною шкодою, передбаченою цією статтею, є знищення певних видів дерев у тій чи іншій місцевості, погіршення породного складу, якості, захисних, водоохоронних й інших екологічних властивостей лісу, виникнення труднощів у відтворенні заліснення в певній місцевості, зниження якості атмосферного повітря, зміна ландшафту місцевості, русла річки, настання ерозії ґрунту, тощо".
 
Відхилено   2) статтю 246 викласти в такій редакції:
 
    -32- Галасюк В.В.
Підпункт 2 пункту 3 розділу І викласти у такій редакції:
2) Статтю 246 викласти у наступній редакції:
"Стаття 246. Незаконна порубка лісу
1. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, -
карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, -
карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
3. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду або в інших особливо охоронюваних лісах, -
караються штрафом від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
4. Дії, передбачені частинами першою, другою чи третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -
караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.
Примітка.
1. У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у дві тисячі і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян або інша істотна шкода, завдана навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів.
2. У цій статті тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у п’ять тисяч і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.".
 
Враховано    
29. "Стаття 246. Незаконна порубка лісу
 
   "Стаття 246. Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу
 
30. 1. Незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно порублених дерев і чагарників, що заподіяло істотну шкоду, -
 
   1. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, -
 
31. карається штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
 
-33- Писаренко В.В.
Абзац четвертий підпункту 2 пункту 3 розділу І проекту викласти у новій редакції:
"карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк".
 
Враховано по суті  караються штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -
караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
 
    -34- Писаренко В.В.
Підпункту 2 пункту 3 розділу І проекту після абзацу четвертого доповнити двома новими абзацами п’ятим та шостим такого змісту:
"Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, -
карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк".
 
Враховано частково    
32. 2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду або в інших особливо охоронюваних лісах, -
 
   3. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, -
 
33. караються штрафом від п'ятисот до семисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.
 
   караються штрафом від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
 
34. 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -
 
   4. Дії, передбачені частинами першою, другою чи третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -
 
35. караються штрафом від восьмисот до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від семи до десяти років та з конфіскацією майна.
 
   караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.
 
36. Примітка.
 
      
37. 1. У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у вісімсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
 
-35- Левченко Ю.В.
Абзац 10 підпункту 2 пункту 3 розділу 1 Законопроекту викласти у наступній редакції:
"1. У цій статті істотною шкодою є знищення певних видів дерев у тій чи іншій місцевості, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, погіршення породного складу, якості, захисних, водоохоронних й інших екологічних властивостей лісу та/або така шкода, яка у вісімсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян."
 
Відхилено   Примітка. 1. У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у дві тисячі і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або інша істотна шкода, завдана навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів.
 
38. 2. У цій статті тяжкими наслідкам вважаються такі наслідки, які у тисячу шістсот і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.".
 
   2. У цій статті тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у п'ять тисяч і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян".
 
39. 4. Частину другу статті 216 Кримінального процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, № 9-10, № 11-12, №13, ст.88) після цифр та знаків "114-1, 201," доповнити цифрою та знаком "201-1".
 
   3. Абзац перший частини другої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., №№ 9-13, ст. 88) після цифр "114-1, 201" доповнити цифрами "201-1".
 
40. ІІ. Прикінцеві положення
 
-36- Івченко В.Є.
Назву Розділу ІІ після слова "Прикінцеві" доповнити словами "та перехідні"
 
Відхилено   ІІ. Прикінцеві положення
 
41. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2017 року.
 
-37- Давиденко В.М.
Пункт 1 розділу ІІ викласти у такій редакції:
"1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2019 року"
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2019 року.
2. Тимчасово, строком на вісім років з дня набрання чинності цим Законом, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної (товарна позиція 4401 згідно з УКТЗЕД).
 
    -38- Галасюк В.В.
В пункті 1 Розділу ІІ законопроекту цифри "2017" замінити цифрами "2019"
 
Враховано    
    -39- Івченко В.Є.
У пункті 1 розділу ІІ слова "з 1 січня 2017 року" замінити словами "через десять днів з дня його офіційного опублікування"
 
Відхилено    
    -40- Івченко В.Є.
Доповнити Розділ ІІ після пункту 1 новим пунктом 2, змінивши подальшу нумерацію пунктів, такого змісту:
"2. Протягом двох календарних років з дня набрання чинності цим Законом забороняється проведення суцільних та вибіркових санітарних рубок у лісах України."
 
Відхилено    
    -41- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
Пункт 1 розділу ІІ законопроекту замінити двома пунктами такого змісту, змінивши відповідно нумерацію пункту 2 цього розділу:
"1. Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування та вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності.
2. Дія положень статті 201-1 Кримінального кодексу України- в частині запровадження кримінальної відповідальності за переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД) поширюється виключно на період дії тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді, передбаченої статтею 2-1 Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів"
 
Відхилено    
    -42- Галасюк В.В.
У Розділі ІІ законопроекту додати новий пункт 2 такого змісту:
"2. Тимчасово, строком на 8 років, з дня набрання чинності цим Законом, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної (товарна позиція 4401 згідно з УКТЗЕД)".
 
Враховано    
42. 2. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня опублікування цього Закону:
 
   3. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня опублікування цього Закону:
 
43. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
-43- Івченко В.Є.
Пункт 2 Розділу ІІ доповнити новим абзацом такого змісту:
"забезпечити проведення суцільного маркування всього обсягу заготовленої деревини із внесенням відповідних даних до Єдиної державної системи електронного обліку деревини;"
 
Відхилено      
44. розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів, а також порядку і способів їх проведення.

   розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів, а також порядку і способів їх проведення;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.