Кількість абзаців - 18 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками (Повторне друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
4. 1.У статті 51 Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189):
 
-1- Кулініч О.І.
Хлань С.В.
1. У статті 51 Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189):
частину третю викласти у такій редакції:
"Водні об'єкти надаються у користування на земельних торгах за договором оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом. Право оренди земельної ділянки під водним об’єктом поширюється на такий водний об’єкт.".
частину одинадцяту-дванадцяту викласти у такій редакції:
"Типовий договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом затверджується Кабінетом Міністрів України.
Умови використання водних об'єктів, розмір орендної плати та строк дії договору оренди визначаються у договорі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом.".
частину чотирнадцяту викласти у такій редакції:
"За користування водним об’єктом його орендар зобов’язаний сплачувати орендну плату за водний об’єкт та орендну плату за земельну ділянку під цим водним об'єктом.".
частину сімнадцяту викласти у такій редакції:
"Орендарі, яким водний об'єкт надано в користування на умовах оренди, можуть дозволити іншим водокористувачам здійснювати спеціальне водокористування в порядку, встановленому цим Кодексом. Водокористувачі, яким видано дозвіл на спеціальне водокористування, мають право скидати зворотні води в орендовані водні об’єкти за умови, якщо при цьому не перевищуються нормативи гранично допустимого скидання забруднюючих речовин.".
частину вісімнадцяту після слів "цього Кодексу" доповнити словами "Земельного кодексу України".
 
Враховано частково   1. У статті 51 Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189):
частини третю, одинадцяту, дванадцяту, чотирнадцяту і сімнадцяту викласти в такій редакції:
"Водні об'єкти надаються у користування за договором оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом у порядку, визначеному земельним законодавством України. Право оренди земельної ділянки під водним об’єктом поширюється на такий водний об’єкт";
"Типовий договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом затверджується Кабінетом Міністрів України.
Умови використання водних об'єктів, розмір орендної плати та строк дії договору оренди визначаються у договорі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом";
"За користування водним об’єктом орендар зобов’язаний сплачувати орендну плату за водний об’єкт та орендну плату за земельну ділянку під цим водним об'єктом";
"Орендарі, яким водний об'єкт надано в користування на умовах оренди, можуть дозволити іншим водокористувачам здійснювати спеціальне водокористування в порядку, встановленому цим Кодексом. Водокористувачі, яким видано дозвіл на спеціальне водокористування, мають право скидати зворотні води в орендовані водні об’єкти за умови, що при цьому не перевищуються нормативи гранично допустимого скидання забруднюючих речовин";
частину вісімнадцяту після слів "цього Кодексу" доповнити словами "Земельного кодексу України".
 
    -2- Кулініч О.І.
Частину третю статті 51 Водного кодексу України викласти в такій редакції:
"Водні об’єкти надаються у користування за договором оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом в порядку, визначеному земельним законодавством України. Право оренди земельної ділянки під водним об’єктом поширюється на такий водний об’єкт"
 
Враховано    
5. частину першу після слів "рибогосподарських потреб" доповнити словами " (у тому числі рибництва (аквакультури), спеціального водокористування, пов’язаного з забором та використанням води для зрошувальних заходів на зрошуваних землях (в тому числі зрошуваних землях, на яких розміщені рисові зрошувальні системи), а також скиданням зворотних вод з цих земель";
 
-3- Хлань С.В.
абзац другий пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
у частині першій слова "для рибогосподарських потреб" замінити словами "для рибогосподарських (у тому числі рибництва (аквакультури), а також для сільськогосподарських потреб (у тому числі для спеціального водокористування, пов’язаного із забором та використанням води для зрошувальних заходів на зрошуваних землях (у тому числі, на яких розміщені рисові зрошувані системи), а також скиданням зворотних вод".
 
Відхилено      
    -4- Івченко В.Є.
У пункті 1 розділу І
доповнити пункт після абзацу другого абзацом третім такого змісту:
"частину першу після слів "ставки, озера та замкнені природні водойми" доповнити словами " (їх частини) відповідно до Земельного кодексу України та Закону України "Про аквакультуру".
 
Відхилено (Оскільки водне законодавство не передбачає розділення водного об’єкта на частини)   
    -5- Недава О.А.
Рибак І.П.
Дирів А.Б.
Дзюблик П.В.
Люшняк М.В.
У частині першій ст. 51 Водного кодексу України слова:
спеціального водокористування, пов’язаного з забором та використанням води для зрошувальних заходів на зрошуваних землях (в тому числі зрошуваних землях, на яких розміщені рисові зрошувальні системи), а також скидання зворотних вод з цих земель – вилучити
 
Враховано    
6. частину третю викласти у такій редакції:
 
      
7. "Водні об'єкти надаються у користування за договором оренди водних об’єктів у комплексі із земельною ділянкою під ними, на земельних торгах, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 Земельного кодексу України".
 
-6- Івченко В.Є.
Абзац викласти у такій редакції:
"Водні об’єкти надаються у користування у комплексі із земельною ділянкою водного фонду відповідно до Земельного кодексу України".
 
Враховано редакційно      
    -7- Левченко Ю.В.
З абзацу 4 пункту 1 розділу І законопроекту виключити слова "крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 Земельного кодексу України"
 
Враховано редакційно    
    -8- Хлань С.В.
частину третю викласти в такій редакції:
"Водні об'єкти надаються у користування за договором оренди земельної ділянки у комплексі із водним об’єктом на земельних торгах в порядку, визначеному земельним законодавством, крім випадків передбачених цією статтею.
Водні об'єкти для сільськогосподарських потреб, зазначених в частині першій цієї статті, надаються в користування за договором оренди водних об’єктів у комплексі із земельною ділянкою під ними без проведення земельних торгів. Рішення про передачу земельної ділянки в користування в таких випадках приймається органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено розпорядження землями".
 
Враховано частково    
8. 2.У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002р., № 3-4, ст. 27):
 
-9- Кулініч О.І.
Зміни до Земельного кодексу України виключити.
 
Враховано частково   2. Абзац третій частини другої статті 134 Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002р., № 3-4, ст. 27) викласти в такій редакції:
 
9. 1)частину четверту статті 59 після слова " (аквакультури)" доповнити словами "спеціального водокористування, пов’язаного з забором та використанням води для зрошувальних заходів на зрошуваних землях (в тому числі зрошуваних землях, на яких розміщені рисові зрошувальні системи), а також скиданням зворотних вод з цих";
 
-10- Хлань С.В.
У пункті 2 розділу І підпункт 1 та 2 викласти в такій редакції:
"1) частину четверту статті 59 після слова " (аквакультури)" доповнити словами "та сільськогосподарських потреб (у тому числі для спеціального водокористування, пов’язаного з забором та використанням води для здійснення зрошуваних заходів на зрошуваних землях (у тому числі, на яких розміщені рисові зрошувані системи), а також скиданням зворотних вод", а після слів "озера, водосховища, інші водойми" доповнити словами " (їх частини);
 
Відхилено (Оскільки 1 поправку № 11)     
    -11- Івченко В.Є.
У пункті 2 розділу І
доповнити пункт після підпункту 1 новим підпунктом такого змісту, змінивши подальшу нумерацію підпунктів:
"2) частину четверту статті 59 після слів "озера, водосховища, інші водойми," доповнити словами " (їх частини),"
 
Відхилено (Оскільки 1 поправку № 11. Також зазначаємо, що водне законодавство не передбачає розділення водного об’єкта на частини)   
    -12- Недава О.А.
Рибак І.П.
Дирів А.Б.
Дзюблик П.В.
Люшняк М.В.
У частині четвертій ст. 59 Земельного кодексу України слова: "спеціального водокористування, пов’язаного з забором та використанням води для зрошувальних заходів на зрошуваних землях (в тому числі зрошуваних землях, на яких розміщені рисові зрошувальні системи), а також скиданням зворотних вод з цих земель" – вилучити
 
Враховано    
10. 2)абзац третій частини другої статті 134 викласти в такій редакції:
 
-13- Хлань С.В.
"2) абзац третій частини другої статті 134 викласти в такій редакції: "використання земельних ділянок для потреб, пов’язаних з користуванням надрами, та спеціального водокористування, пов’язаного з сільськогосподарськими потребами, у тому числі із забором та використанням води для здійснення зрошуваних заходів на зрошуваних землях (в тому числі, на яких розміщені рисові зрошувані системи), а також скиданням зворотних вод"
 
Враховано      
11. "в тому числі використання земельних ділянок власниками діючих меліоративних систем та внутрішньогосподарських меліоративних систем, які забезпечують меліорацію таких земельних ділянок, земельних ділянок під водними об’єктами для спеціального водокористування, пов’язаного з забором та використанням води для зрошувальних заходів на зрошуваних землях (в тому числі зрошуваних землях, на яких розміщені рисові зрошувальні системи), а також скиданням зворотних вод з цих земель відповідно до отриманих дозволів".
 
-14- Левченко Ю.В.
Підпункт 2 пункту 2 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   "використання земельних ділянок відповідно до отриманих дозволів для потреб, пов’язаних з користуванням надрами, та використання земельних ділянок для спеціального водокористування, а також для здійснення власниками меліоративних систем заходів гідротехнічної меліорації на меліорованих землях, у тому числі із забором води та скиданням зворотних вод у водні об’єкти".
 
    -15- Івченко В.Є.
У пункті 2 розділу І:
підпункт 2 вилучити, залишивши, діючу редакцію абзацу третього частини другої статті 134 Земельного кодексу
 
Відхилено    
    -16- Недава О.А.
Рибак І.П.
Дирів А.Б.
Дзюблик П.В.
Люшняк М.В.
В абзаці третьому частини другої ст. 134 Земельного кодексу України слова "земельних ділянок під водними об’єктами для спеціального водокористування, пов’язаного з забором та використанням води для зрошувальних заходів на зрошуваних землях (в тому числі зрошуваних землях, на яких розміщені рисові зрошувальні системи), а також скиданням зворотних вод з цих земель" - вилучити
 
Відхилено    
12. 3) частину другу статті 134 доповнити новим абзцом наступного змісту:
"надання в оренду земельних ділянок, зайнятих водними об’єктами для рибогосподарських потреб, (у тому числі рибництва (аквакультури);"
 
-17- Сольвар Р.М.
Хлань С.В.
Левченко Ю.В.
Слова підпункту 3 пункту 2 розділу І "надання в оренду земельних ділянок, зайнятих водними об’єктами для рибогосподарських потреб, (у тому числі рибництва (аквакультури) виключити
 
Враховано запропонована норма вилучена з тексту проекту Закону України відповідно до Постанови Верховної Ради України від 18.05.2017 № 2045-VІІІ  3. У Законі України "Про оренду землі" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 10, ст. 102; 2014 р., № 20-21, ст. 712; 2015 р., № 21, ст. 133; 2018 р., № 37, ст. 277):
1) у статті 8:
у частині п’ятій слова "Договір суборенди" замінити словами "Право суборенди";
частину сьому після слів "Передача в суборенду" доповнити словами "земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом";
2) частину другу статті 14 викласти в такій редакції:
"Типовий договір оренди землі, а також типовий договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом затверджуються Кабінетом Міністрів України";
3) статтю 15 доповнити частинами сьомою і восьмою такого змісту:
"У договорі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом також зазначаються:
розмір орендної плати за водний об’єкт;
об’єм та площа водного об’єкта (водного простору), у тому числі рибогосподарської технологічної водойми;
перелік гідротехнічних споруд, лінійних споруд, мостових переходів, а також інших об’єктів інфраструктури, розташованих на земельній ділянці (за їх наявності), їх характеристика та стан;
зобов’язання орендаря щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкта, експлуатації водосховищ і ставків відповідно до встановлених в установленому порядку режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами та права спеціального водокористування.
Невід’ємною частиною договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом є паспорт водного об’єкта";
4) у частині першій статті 24:
абзац четвертий доповнити словами "а також у разі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом – дотримання зобов’язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкта, експлуатації водосховищ і ставків відповідно до встановлених в установленому порядку режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами та права спеціального водокористування";
абзац п’ятий викласти в такій редакції:
"своєчасного внесення орендної плати за земельну ділянку, а також у разі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом – також і орендної плати за водний об’єкт";
5) у статті 25:
у частині другій:
абзац четвертий доповнити словами "водного фонду";
абзац п’ятий викласти в такій редакції:
"у п’ятиденний строк після державної реєстрації права оренди земельної ділянки державної або комунальної власності надати копію договору оренди відповідному органу доходів і зборів, а в разі оренди земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом - також і відповідному територіальному органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства";
доповнити абзацами шостим і сьомим такого змісту:
"у разі оренди земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом – використовувати водний об’єкт відповідно до вимог водного законодавства України;
своєчасно та в повному обсязі сплачувати орендну плату за земельну ділянку, а в разі оренди земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом – також і орендну плату за водний об’єкт";
доповнити частиною третьою такого змісту:
"Орендар земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом зобов’язаний не створювати перешкод у здійсненні права загального водокористування, крім випадків, визначених законом, а також у здійсненні спеціального водокористування відповідно до виданих дозволів".
4. В абзаці першому частини другої статті 14 Закону України "Про аквакультуру" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 43, ст. 616) слова "за договором оренди землі (земель водного фонду)" замінити словами "за договором оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом".
 
    -18- Кулініч О.І.
Хлань С.В.
2. У Законі України "Про оренду землі" (Відомості Верховної Ради України, 1998, № 46-47, ст.280):
У статті 8:
у частині п’ятій слова "договір суборенди" замінити словами "право суборенди";
у частині сьомій після слів "передача в суборенду" доповнити словами "земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом, а також".
Частину другу статті 14 викласти в такій редакції:
"Типовий договір оренди землі, а також типовий договір оренди землі в комплексі із розташованим на ній водним об’єктом затверджуються Кабінетом Міністрів України.".
Частину п’ятнадцяту доповнити новими частинами такого змісту:
"У договорі оренди землі в комплексі з розташованими на ній водним об’єктом також зазначаються:
розмір орендної плати за водний об’єкт;
об’єм та площа водного об’єкта (водного простору), в тому числі рибогосподарської технологічної водойми;
перелік гідротехнічних споруд, лінійних споруд, мостових переходів, а також інших об’єктів інфраструктури, які розташовані на земельній ділянці (за їх наявності), їх характеристика та стан;
зобов’язання орендаря щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкта, експлуатації водосховищ і ставків відповідно до встановлених в установленому порядку режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами та права спеціального водокористування.
Невід’ємною частиною договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом є паспорт водного об’єкта.".
У частині першій статті 24:
Абзац четвертий після слів "особливо охороняються" доповнити словами "а також у разі оренди землі в комплексі із розташованим на ній водним об’єктом – дотримання зобов’язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкта, експлуатації водосховищ і ставків відповідно до встановлених в установленому порядку режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами та права спеціального водокористування;";
Абзац п’ятий викласти у такій редакції:
"своєчасного внесення орендної плати за земельну ділянку, а також у разі оренди землі в комплексі із розташованим на ній водним об’єктом – також й орендної плати за водний об’єкт.";
У статті 25:
У частині другій:
Абзац четвертий після слів "історико-культурного призначення" доповнити словами "водного фонду";
Абзац п’ятий викласти у такій редакції:
"у п’ятиденний строк після державної реєстрації права оренди земельної ділянки державної або комунальної власності надати копію договору оренди відповідному органу доходів і зборів, а у випадку оренди земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом - також й відповідному територіальному органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства;".
Доповнити абзацами шостим-сьомим такого змісту:
"у разі оренди земельної ділянки в комплексі із розташованим на ній водним об’єктом – використовувати водний об’єкт відповідно до вимог водного законодавства України;
своєчасно та в повному обсязі сплачувати орендну плату за земельну ділянку, а у разі оренди земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом – також й орендну плату за водний об’єкт.".
Доповнити частиною третьою такого змісту:
"Орендар земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом зобов’язаний не створювати перешкод у здійсненні права загального водокористування, крім випадків, визначених законом, а також у здійсненні спеціального водокористування відповідно до виданих дозволів.".
 
Враховано    
    -19- Кулініч О.І.
Хлань С.В.
У абзаці першому частини другої статті 14 Закону України "Про аквакультуру" (Відомості Верховної Ради, 2013, № 43, ст.616) слова "за договором оренди землі (земель водного фонду)" замінити словами "за договором оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом".
 
Враховано    
13. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
14. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
-20- Кулініч О.І.
Хлань С.В.
Пункт 1. Розділу ІІ "Прикінцеві положення" викласти в такій редакції:
"1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пункту 3 Розділу ІІ "Прикінцеві положення", який набирає чинності з дня наступного за днем опублікування цього Закону.".
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пункту 3 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
2. Договори оренди водних об’єктів, укладені в порядку, визначеному чинним законодавством, до набрання чинності цим Законом, діють у строки та на умовах, що ними визначені. Поновлення таких договорів здійснюється без проведення земельних торгів у порядку укладення договорів оренди землі.
Сторони договорів оренди водних об’єктів, договорів оренди земельних ділянок під водними об’єктами, укладених до набрання чинності цим Законом, які не містять умов щодо розміру орендної плати за земельну ділянку, на якій розташований водний об’єкт, або розміру орендної плати за водний об’єкт, зобов’язані визначити такі умови протягом року з дня набрання чинності цим Законом.
 
    -21- Кулініч О.І.
Хлань С.В.
Доповнити Розділ ІІ "Прикінцеві положення" таким пунктом:
2. Договори оренди водних об’єктів, укладені в порядку, визначеному чинним законодавством, до набрання чинності цим Законом, діють у строки, та на умовах, що ними визначені. Поновлення таких договорів здійснюється без проведення земельних торгів в порядку укладення договорів оренди землі.
Сторони договорів оренди водних об’єктів, договорів оренди земельних ділянок під водними об’єктами, укладених до набрання чинності цим Законом, і які не містять умов щодо розміру орендної плати за земельну ділянку, на якій розташований водний об’єкт або розміру орендної плати за водний об’єкт, зобов’язані визначити такі умови протягом року з дня набрання чинності цим Законом.
 
Враховано    
15. 2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
-22- Кулініч О.І.
Хлань С.В.
Пункт 2 Розділу ІІ вважати пунктом 3 і викласти у такій редакції:
"3. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом".
 
Враховано   3. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
 
16. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
17. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

   забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.