Кількість абзаців - 791 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва"
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
-1- Плачкова Т.М.
Пункт 1 розділу Ізаконопроекту виключити;
Обґрунтування: чинним законодавством вже встановлена адміністративна відповідальність за порушення законодавства щодо здійснення низки владних повноважень, результатом яких є надання адміністративної чи іншої послуги (статті 166-10, 166-11, 166-12, 166-23, 166-24 та ін. КУпАП). У разі прийняття таких змін до КУпАП створиться невиправдана конкуренція загальної запропонованої статті (стаття 166-27 КУпАП у редакції першого читання) та зазначених вище чинних спеціальних норм даного Кодексу.
 
Відхилено   1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
6. 1) доповнити статтею 166-27 такого змісту:
 
   1) доповнити статтею 166-27 такого змісту:
 
7. "Стаття 166-27. Порушення законодавства у сфері надання адміністративних послуг
 
-2- Бондар Г.В.
У абзаці другому підпункту 1 пункту 1 розділу Ізаконопроекту після слів "у сфері надання адміністративних послуг" додати слова "у сфері будівництва".
 
Відхилено   "Стаття 166-27. Порушення законодавства у сфері надання адміністративних послуг
 
8. Порушення порядку надання адміністративних послуг:
 
-3- Бондар Г.В.
У абзаці третьому підпункту 1 пункту 1 розділу Ізаконопроекту після слів "у сфері надання адміністративних послуг" додати слова "у сфері будівництва".
 
Відхилено   Порушення порядку надання адміністративних послуг:
 
9. безпідставне скорочення суб’єктом надання адміністративної послуги, центром надання адміністративних послуг встановленого законом часу прийому суб’єктів звернень;
 
   безпідставне скорочення суб’єктом надання адміністративної послуги, центром надання адміністративних послуг встановленого законом часу прийому суб’єктів звернень;
 
10. безпідставна відмова суб’єкта надання адміністративної послуги, адміністратора центру надання адміністративних послуг у прийнятті заяви на отримання адміністративної послуги та документів, що додаються до неї;
 
   безпідставна відмова суб’єкта надання адміністративної послуги, адміністратора центру надання адміністративних послуг у прийнятті заяви на отримання адміністративної послуги та документів, що додаються до неї;
 
11. відмова суб’єкта надання адміністративної послуги у наданні адміністративної послуги з підстав, не встановлених законом;
 
   відмова суб’єкта надання адміністративної послуги у наданні адміністративної послуги з підстав, не встановлених законом;
 
12. неповідомлення або несвоєчасне повідомлення суб’єктом надання адміністративної послуги суб’єкта звернення про відмову у наданні адміністративної послуги;
 
   неповідомлення або несвоєчасне повідомлення суб’єктом надання адміністративної послуги суб’єкта звернення про відмову в наданні адміністративної послуги;
 
13. стягнення за надання адміністративної послуги будь-яких додаткових не передбачених законом платежів або вимагання сплати будь-яких додаткових коштів;
 
   стягнення за надання адміністративної послуги будь-яких додаткових не передбачених законом платежів або вимагання сплати будь-яких додаткових коштів;
 
14. прийняття рішення, складання акта, видача розпорядження, або іншого документа суб’єктом надання адміністративної послуги за результатами надання адміністративної послуги, що не відповідає нормам законодавства у сфері надання відповідної адміністративної послуги;
 
   прийняття рішення, складання акта, видача розпорядження або іншого документа суб’єктом надання адміністративної послуги за результатами надання адміністративної послуги, що не відповідає нормам законодавства у сфері надання відповідної адміністративної послуги;
 
15. порушення суб’єктом надання адміністративної послуги строку надання адміністративної послуги;
 
   порушення суб’єктом надання адміністративної послуги строку надання адміністративної послуги;
 
16. неповідомлення або несвоєчасне повідомлення адміністратором центру надання адміністративних послуг про одержання результату надання адміністративної послуги або про письмову відмову у наданні адміністративної послуги;
 
   неповідомлення або несвоєчасне повідомлення адміністратором центру надання адміністративних послуг про одержання результату надання адміністративної послуги або про письмову відмову в наданні адміністративної послуги;
 
17. анулювання/скасування суб’єктом надання адміністративної послуги результатів надання адміністративної послуги з підстав, не встановлених законом;
 
   анулювання/скасування суб’єктом надання адміністративної послуги результатів надання адміністративної послуги з підстав, не встановлених законом;
 
18. надання суб’єктом надання адміністративної послуги адміністративної послуги, необхідність одержання якої не встановлена законом;
 
   надання суб’єктом надання адміністративної послуги адміністративної послуги, необхідність одержання якої не встановлена законом;
 
19. ненадання або несвоєчасне надання суб’єктом надання адміністративної послуги, підприємством, установою, організацією, які належать до сфери їх управління, на звернення адміністратора центру надання адміністративних послуг документів та інформації, пов’язаних з наданням адміністративної послуги;
 
-4- Шуляк О.О.
Підпункт 1 пункту 1 розділу І доповнити новими абзацами п’ятнадцятим та шістнадцятим такого змісту:
"ненадання або несвоєчасне надання державним органом, підприємством, установою або організацією, що належать до сфери його управління, які володіють документами або інформацією, необхідними для надання адміністративної послуги, суб’єкту надання адміністративної послуги документів або інформації, необхідних для надання адміністративної послуги;
вимагання суб’єктом надання адміністративної послуги для надання адміністративної послуги документа/відомостей не передбачених законом або Кабінетом Міністрів України (у випадках якщо відповідно до закону перелік документів для надання відповідної адміністративної послуги встановлюється Кабінетом Міністрів України)";
 
Враховано   ненадання або несвоєчасне надання суб’єктом надання адміністративної послуги, підприємством, установою, організацією, які належать до сфери їх управління, на звернення адміністратора центру надання адміністративних послуг документів та інформації, пов’язаних з наданням адміністративної послуги;
ненадання або несвоєчасне надання державним органом, підприємством, установою або організацією, що належать до сфери його управління, які володіють документами або інформацією, необхідними для надання адміністративної послуги, суб’єкту надання адміністративної послуги документів або інформації, необхідних для надання адміністративної послуги;
вимагання суб’єктом надання адміністративної послуги для надання адміністративної послуги документа/відомостей, не передбачених законом або Кабінетом Міністрів України (у випадках, якщо відповідно до закону перелік документів для надання відповідної адміністративної послуги встановлюється Кабінетом Міністрів України);
 
20. безпідставна відмова суб’єкта надання адміністративної послуги, центру надання адміністративних послуг у розгляді скарги на дії або бездіяльність посадової особи, уповноваженої відповідно до закону надавати адміністративні послуги, адміністратора центру надання адміністративних послуг, порушення встановлених законом строків розгляду таких скарг, –
 
   безпідставна відмова суб’єкта надання адміністративної послуги, центру надання адміністративних послуг у розгляді скарги на дії або бездіяльність посадової особи, уповноваженої відповідно до закону надавати адміністративні послуги, адміністратора центру надання адміністративних послуг, порушення встановлених законом строків розгляду таких скарг, –
 
21. тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
   тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
22. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, –
 
   Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, –
 
23. тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
   тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
24. Примітка. Положення цієї статті не застосовуються до правопорушень, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, а також у випадках якщо цим Кодексом встановлена інша відповідальність за відповідні правопорушення у сфері надання адміністративних послуг.";
 
-5- Крячко М.В.
В останньому абзаці підпункту 1 пункту 1 розділу І законопроекту слова «цим Кодексом встановлена інша відповідальність за відповідні правопорушення у сфері надання адміністративних послуг» замінити словами «за правопорушення, визначені цією статтю, одночасно передбачена відповідальність за статтями 166-10 - 166-12 166-23, 166-24 цього Кодексу».
Обґрунтування. ГНЕУ зроблено зауваження, що у запропонованій редакції нова стаття 166-27 створить конкуренцію з деякими діючими статтями Кодексу, що в свою чергу призведе до неправильного розуміння та застосування як нової так і діючих статей.
З огляду на зазначене, пропонується у примітці до нової статті 166-27 конкретизувати у яких випадках застосовується нова стаття, а у яких діючі статті;
 
Відхилено   Примітка. Положення цієї статті не застосовуються у випадках, якщо цим Кодексом встановлена інша відповідальність за відповідні правопорушення у сфері надання адміністративних послуг";
 
    -6- Дунда О.А.
У абзаці дев’ятнадцятому підпункту 1 пункту 1 розділу І слова «до правопорушень, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, а також» – виключити;
 
Враховано    
25. 2) у частині першій статті 221 після цифр "166-25, "доповнити цифрами "166-27";
 
   2) статтю 221 після цифр "166-25"доповнити цифрами "166-27";
 
26. 3) пункт 1 частини першої статті 255 доповнити абзацом такого змісту:
 
-7- Крячко М.В.
Підпункт 3 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«3) абзац другий пункту 1 частини першої статті 255 після цифр та знаку «166-14 - 166-18» доповнити цифрами «, 166-27»;».
Обґрунтування. Мінекономрозвитку, яке є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері надання адміністративних послуг (або Міністерство цифрової трансформації, яке може стати правонаступником у зазначеній сфері), об’єктивно не матиме змоги забезпечити складання протоколів своїми уповноваженими посадовими особами (відсутність у міністерства територіальних органів, мала кількість апарату, значні витрати на відрядження для складання протоколів тощо).
Неефективність запропонованого механізму можна побачити на прикладі Державної регуляторної служби, яка за аналогічними правопорушеннями (стаття 166-10) склала у 2018 році 3 протоколи.
З огляду на викладене, пропонується за правопорушення, визначені у статті 166-27, уповноважити складати протоколи посадових осіб Національної поліції, які вже мають повноваження та практику складання протоколів щодо подібних за природою правопорушень (наприклад, статті 156-1, 172-4 - 172-9, 184-1, 185-2, 186-3, 212-6 - 212-8, 212-19, 212-20).
 
Враховано   3) абзац другий пункту 1 частини першої статті 255 після цифр "166-14 - 166-18" доповнити цифрами "166-27".
 
27. "центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері надання адміністративних послуг (стаття 166-27);".
 
-8- Шуляк О.О.
Пункт 3 розділу І викласти в такій редакції:
"3) пункт 1 частини першої статті 255 доповнити абзацом такого змісту:
"центральних органів виконавчої влади, що реалізує державну політику у певній сфері надання адміністративних послуг (стаття 166-27);"
 
Відхилено      
28. 2. У Повітряному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 48-49, ст. 536):
 
-9- Шуляк О.О.
Пункт 2 розділу І доповнити новим підпунктом 1 такого змісту:
"1) у пункті 1 частини першої статті 3 цифри та слова "69, статей" замінити словами та цифрами " статей 69,".
 
Враховано   2. У Повітряному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 48-49, ст. 536):
1) у пункті 1 частини першої статті 3 цифри та слово "69, статей" замінити словом та цифрами "статей 69";
 
29. 1) частину третю статті 69 викласти у такій редакції:
 
-10- Івченко В.Є.
Підпункт 1 пункту 2 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«1) у статті 69:
частину другу доповнити новим абзацом такого змісту:
«Умови здійснення такої діяльності визначаються органами місцевого самоврядування згідно із законом з урахуванням пропозицій експлуатанта аеродрому та уповноваженого органу з питань цивільної авіації»;
частину третю викласти у такій редакції:
«3. Визначення умов забудови (здійснення будівництва) та використання землі на приаеродромній території здійснюється під час планування територій шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
 
Враховано частково   2) частину третю статті 69 викласти в такій редакції:
"3. Визначення умов забудови (здійснення будівництва) та використання землі на приаеродромній території здійснюється під час планування територій шляхом розроблення та затвердження містобудівної документації відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» з урахуванням обмежень використання приаеродромної території (поверхонь обмеження перешкод, зон обмежень забудови щодо умов авіаційного шуму, захисних зон аеронавігаційного обладнання, а також обмежень, пов’язаних із заходженням на посадку та вильотом на аеродромі, використанням зон для виконання навчально-тренувальних та інших видів польотів).
Обмеження використання приаеродромної території розробляються експлуатантами аеродрому для кожного аеродрому окремо. Обмеження використання приаеродромної території затверджуються за погодженням з органами місцевого самоврядування:
уповноваженим органом з питань цивільної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому цивільної авіації;
уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі державної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому державної авіації;
уповноваженим органом з питань цивільної авіації та уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі державної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому спільного використання.
Органи, які затвердили обмеження використання приаеродромної території, протягом 10 календарних днів з дня їх затвердження надають такі обмеження органам, уповноваженим затверджувати містобудівну документацію, для врахування при розробленні містобудівної документації.
Вимоги до складу, змісту, форми та порядок розроблення, погодження та затвердження обмежень використання приаеродромної території встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Визначення умов використання споруд та здійснення діяльності, визначеної частиною другою цієї статті (крім будівництва), на приаеродромній території здійснюється органами місцевого самоврядування згідно із законом за погодженням з експлуатантом аеродрому та уповноваженим органом з питань цивільної авіації";
 
    -11- Шуляк О.О.
Підпункт 1 пункту 2 розділу І викласти в такій редакції:
"1) частину третю статті 69 викласти у такій редакції:
"3. Визначення умов забудови (здійснення будівництва) та використання землі на приаеродромній території здійснюється під час планування територій шляхом розроблення та затвердження містобудівної документації відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» з урахуванням обмежень використання приаеродромної території (поверхонь обмеження перешкод, зон обмежень забудови щодо умов авіаційного шуму, захисних зон аеронавігаційного обладнання, а також обмежень, пов’язаних із заходженням на посадку та вильотом на аеродромі, використанням зон для виконання навчально-тренувальних та інших видів польотів).
Обмеження використання приаеродромної території розробляються експлуатантами аеродрому для кожного аеродрому окремо. Обмеження використання приаеродромної території затверджуються за погодженням з органами місцевого самоврядування:
уповноваженим органом з питань цивільної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому цивільної авіації;
уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі державної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому державної авіації;
уповноваженим органом з питань цивільної авіації та уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі державної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому спільного використання.
Органи, які затвердили обмеження використання приаеродромної території, протягом 10 календарних днів з дня їх затвердження надають такі обмеження органам, уповноваженим затверджувати містобудівну документацію, для врахування при розробленні містобудівної документації.
Вимоги до складу, змісту, форми та порядок розроблення, погодження та затвердження обмежень використання приаеродромної території встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Визначення умов використання споруд та здійснення діяльності, зазначеної в частині другій цієї статті (крім будівництва), на приаеродромній території здійснюється органами місцевого самоврядування згідно із законом за погодженням з експлуатантом аеродрому та уповноваженим органом з питань цивільної авіації";
 
Враховано    
30. "3. Визначення умов забудови (здійснення будівництва) та використання землі та на приаеродромній території здійснюється під час планування територій шляхом розроблення та затвердження містобудівної документації відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Затвердження такої містобудівної документації здійснюється за погодженням з експлуатантом аеродрому та:
 
-12- Плачкова Т.М.
Абзаци другий-п’ятий підпункту 1 пункту 2 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«3. Визначення на приаеродромній території умов забудови та використання територій (або земельних ділянок) на підставі державних вимог щодо безпеки польотів здійснюється шляхом встановлення в містобудівній документації проектних планувальних обмежень, регламентованих містобудівною документацією, розробленою згідно зі статтями 17,19 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Повноваження щодо розгляду містобудівної документації, ознайомлення з її розділами та подання своїх висновків мають:
експлуатант аеродрому;
уповноважений орган з питань цивільної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому цивільної авіації;
уповноважений орган виконавчої влади в галузі державної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому державної авіації;
уповноважений орган з питань цивільної авіації та уповноважений орган виконавчої влади в галузі державної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому спільної авіації»;
Обґрунтування: В Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності», відповідно до якого розробляється містобудівна документація, відсутня норма про погодження містобудівної документації, а в статті 20 цього Закону є лише норма про отримання висновків про розгляд проектів містобудівної документації на запит спеціально уповноваженого органу містобудування та архітектури, при якому функціонує архітектурно-містобудівна рада.
Крім того, за діючим законодавством, органи цивільної та державної авіації для розроблення містобудівної документації надають державні вимоги щодо безпеки польотів та використання приаеродромних територій, які в обов’язковому порядку мають бути враховані проектувальником.
 
Відхилено      
31. уповноваженим органом з питань цивільної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому цивільної авіації;
 
      
32. уповноваженим органом виконавчої влади в галузі державної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому державної авіації;
 
      
33. уповноваженим органом з питань цивільної авіації та уповноваженим органом виконавчої влади в галузі державної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому спільної авіації.
 
      
34. Порядок погодження містобудівної документації з експлуатантом аеродрому, уповноваженим органом з питань цивільної авіації та уповноваженим органом виконавчої влади в галузі державної авіації визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, за погодженням з Міністерством оборони України та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері транспорту, в Порядку розроблення містобудівної документації.
 
-13- Плачкова Т.М.
Абзац шостий підпункту 1 пункту 2 розділу Ізаконопроекту виключити.
Обгрунтування: Порядок розроблення містобудівної документації затверджено Наказом Мінрегіону 16.11.2011 №290, який зареєстровано в Мінюсті 20.12.2011 за №1468/20206. Визначення Законом процедури погодження Наказу Мінрегіону належить до прерогативи Кабінету Міністрів України та не є предметом регулювання закону.
 
Відхилено      
35. Визначення умов використання споруд та здійснення діяльності, зазначеної в частині другій цієї статті (крім будівництва), на приаеродромній території здійснюється органами місцевого самоврядування згідно із законом за погодженням з експлуатантом аеродрому та уповноваженим органом з питань цивільної авіації.";
 
      
36. 2) частину четверту статті 84 доповнити абзацом п’ятим такого змісту:
 
   3) частину четверту статті 84 доповнити абзацом п’ятим такого змісту:
 
37. "Обмеження та заборона, визначені пунктом 2 цієї частини, встановлюються у відповідній містобудівній документації відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".";
 
-14- Клочко А.А.
У абзаці другому підпункту 2 пункту 2 розділу І законопроекту після слова «встановлюються» доповнити словами «шляхом визначення проектних планувальних обмежень».
 
Враховано редакційно   "Обмеження та заборона, визначені пунктом 2 цієї частини, встановлюються шляхом визначення планувальних обмежень у відповідній містобудівній документації відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
 
38. У абзаці шістнадцятому пункту 2 частини першої статті 127 слова "частиною другою" замінити словами " абзацом шостим частини другої".
 
-15- Шуляк О.О.
Абзац третій підпункту 2 пункту 2 розділу І виключити.
 
Враховано      
39. 3. Частину третю Закону України "Про нотаріат" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 39, ст. 383 із наступними змінами) доповнити словами " Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва";
 
-16- Шуляк О.О.
У пункті 3 розділу І після слів "Частину третю" доповнити словами "статті 46-1";
 
Враховано   3. Частину третю статті 46-1 Закону України "Про нотаріат" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 39, ст. 383 із наступними змінами) доповнити словами "Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва".
 
    -17- Бондар Г.В.
Уточнити куди саме в Законі України "Про нотаріат" необхідно внести зміни, адже частини третьої в Законі не існує.
 
Враховано    
40. 4. У Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст.170 із наступними змінами):
 
   4. У Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст.170 із наступними змінами):
 
41. 1) у частині першій статті 37:
 
   1) у статті 37:
 
42. пункт 1 доповнити словами такого змісту "; повідомлення про прийняті рішення з таких питань адміністратора інформаційної системи Міністерства юстиції України, з питань найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ тощо – національного оператора поштового зв'язку, орган ведення Державного реєстру виборців;";
 
   пункт 1 доповнити словами "повідомлення про прийняті рішення з таких питань адміністратора інформаційної системи Міністерства юстиції України, з питань найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ тощо – національного оператора поштового зв'язку, орган ведення Державного реєстру виборців";
 
43. доповнити новим пунктом 1-1 такого змісту:
 
   доповнити пунктом 1-1 такого змісту:
 
44. "1-1) прийняття рішень про присвоєння, зміну, коригування адрес об’єктів нерухомого майна у випадках та в порядку, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності";";
 
-18- Шуляк О.О.
Абзац п'ятий підпункту 1 пункту 4 розділу І після слова "коригування" доповнити словом ", анулювання".
 
Враховано   "1-1) прийняття рішень про присвоєння, зміну, коригування, анулювання адрес об’єктів нерухомого майна у випадках та порядку, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності";
 
45. 2) частину третю статті 52 після слів «міським головою» доповнити словами " (у тому числі з метою забезпечення надання адміністративних послуг у строк, визначений законом) ";
 
   2) частину третю статті 52 після слів "міським головою" доповнити словами " (у тому числі з метою забезпечення надання адміністративних послуг у строк, визначений законом)";
 
46. 3) статтю 53 доповнити частиною другою такого змісту:
 
   3) статтю 53 доповнити частиною другою такого змісту:
 
47. "Повноваження, пов’язані з наданням адміністративних послуг, здійснюються виконавчим комітетом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради у визначений законом строк.".
 
   "Повноваження, пов’язані з наданням адміністративних послуг, здійснюються виконавчим комітетом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради у визначений законом строк".
 
48. 5. Законі України "Про місцеві державні адміністрації" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 20-21, ст.190 із наступними змінами) статтю 20 доповнити пунктами 8 та 9 такого змісту:
 
   5. Статтю 20 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 20-21, ст.190 із наступними змінами) доповнити пунктами 9 і 10 такого змісту:
 
49. "8) вирішує питання щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих за межами населених пунктів; повідомляє про прийняті рішення з таких питань адміністратора інформаційної системи Міністерства юстиції України, з питань найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ тощо – національного оператора поштового зв'язку, орган ведення Державного реєстру виборців;";
 
   "9) вирішує питання щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих за межами населених пунктів; повідомляє про прийняті рішення з таких питань адміністратора інформаційної системи Міністерства юстиції України, з питань найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ тощо – національного оператора поштового зв'язку, орган ведення Державного реєстру виборців;
 
50. 9) приймає рішення про присвоєння, зміну, коригування адрес об’єктів нерухомого майна у випадках та в порядку, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".".
 
-19- Шуляк О.О.
Абзац третій пункту 5 розділу І після слова "коригування" доповнити словом ", анулювання".
 
Враховано   10) приймає рішення про присвоєння, зміну, коригування, анулювання адрес об’єктів нерухомого майна у випадках та порядку, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".
 
51. 6. У Законі України "Про архітектурну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246 із наступними змінами):
 
   6. У Законі України "Про архітектурну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246 із наступними змінами):
 
52. 1) статтю 11 доповнити новою частиною п’ятою такого змісту:
 
-20- Ісаєнко Д.В.
Підпункт 1 пункту 6 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
1) частину другу статті 11 викласти в такій редакції:
«Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають кваліфікаційний сертифікат, що підтверджує спроможність виконання робіт щодо об’єктів відповідного класу наслідків (відповідальності).».
Обґрунтування: означеною нормою у запропонованій розробниками редакції передбачається:
1) запровадити ведення окремого журналу технічного нагляду;
2) установити, що журнали авторського і технічного нагляду ведуться з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
На сьогодні результати технічного нагляду фіксуються у загальному журналі робіт (ДБН А.3.1-5:2016 «Організація будівельного виробництва», Додаток А (обов’язковий), який є основною технічною документацією на об’єкті, містить інформацію про всі технологічні процеси, відомості про виконання робіт, про результати операційного контролю якості, зауваження тощо. Цей журнал використовується спільно всіма учасниками будівництва і контролюючими органами. Виокремлення журналу технічного нагляду в окремий журнал не сприятиме цілісності інформації та послабить взаємодію учасників будівництва.
Внесення інформації щодо авторського і технічного нагляду здійснюється безпосередньо на будівельному майданчику, де забезпечити наявність доступу до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва для всіх, хто користується такими журналами, технічно складно та затратно.
Виходячи з вищевикладеного, означені зміни не підтримуються.
Натомість потребує уточнення питання щодо осіб, які здійснюють технічний нагляд, в частині їх кваліфікаційного сертифіката. Чинна на сьогодні норма містить ознаки правової невизначеності, що не сприяє її однозначному розуміння та правозастосуванню.
 
Враховано частково   1) у статті 11:
частину другу викласти в такій редакції:
"Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають кваліфікаційний сертифікат";
доповнити частиною шостою такого змісту:
"Обов’язок щодо здійснення технічного нагляду може бути покладений замовником на спеціалізовану організацію чи спеціаліста з технічного нагляду або на інженера-консультанта, з визначенням у договорі підряду їхніх повноважень. Примірні форми договорів про здійснення технічного нагляду та про надання інженерно-консультаційних послуг у будівництві затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури";
 
    -21- Ісаєнко Д.В.
Підпункт 1 пункту 6 розділу І законопроекту (зміни статті 11 Закону України «Про архітектурну діяльність») доповнити такими абзацами:
1) статтю 11 доповнити новою частиною третьою такого змісту:
«Обов’язок щодо здійснення технічного нагляду може бути покладений замовником на спеціалізовану організацію чи спеціаліста з технічного нагляду, або на інженера-консультанта, з визначенням у договорі підряду їх повноважень. Примірні форми договорів про здійснення технічного нагляду та про надання інженерно-консультаційних послуг у будівництві затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури»;
 
Враховано    
53. "Результати авторського та технічного нагляду фіксуються в журналі авторського або технічного нагляду, який ведеться з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.".
 
      
54. У зв’язку з цим частину п’яту вважати частиною шостою;
 
      
55. 2) частину шосту статті 14 виключити;
 
-22- Савчук О.В.
Підпункт 2 пункту 6 розділу Ізаконопроекту виключити.
Обґрунтування. Збереження історичної частини міста є важливим напрямком збереження історії. Повноваження головного архітектора міста щодо погодження містобудівного та архітектурного проектного рішення об'єктів, розташованих в історичній частині міста, історичних ареалах, на магістраляхтаплощах загальноміського значення є запобіжником знищення історичної частини міста.
 
Немає висновку Комітет не визначився. На розгляд Верховної Ради України     
    -23- Плачкова Т.М.
Підпункт 2 пункту 6 розділу Ізаконопроекту виключити;
Обгрунтування: відповідно до преамбули Закону України «Про охорону культурної спадщини» охорона об'єктів культурної спадщини є одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а тому виключення процедури погодження проектного рішення об’єктів будівництва саме в історичній частині міста та історичних ареалах призведе до послаблення охорони культурної спадщини.
 
Немає висновку Комітет не визначився. На розгляд Верховної Ради України   
    -24- Бондар Г.В.
Підпункт 2 пункту 6 розділу Ізаконопроекту виключити.
 
Немає висновку Комітет не визначився. На розгляд Верховної Ради України   
    -25- Юраш С.А.
Підпункт 2 пункту 6 розділу Ізаконопроекту виключити.
 
Немає висновку Комітет не визначився. На розгляд Верховної Ради України   
56. 3) у частині другій статті 16-1 слова "і внесення відомостей про них до державного реєстру саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності" замінити словами "яка здійснюється шляхом внесення інформації про таку організацію до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва";
 
   2) у частині другій статті 16-1 слова "і внесення відомостей про них до державного реєстру саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності" замінити словами "яка здійснюється шляхом внесення інформації про таку організацію до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва";
 
57. 4) у статті 17:
 
-26- Клочко А.А.
Підпункт 4 пункту 6 розділу І законопроекту доповнити абзацом другим такого змісту:
"назву статті 17 викласти в такій редакції: "Професійна атестація виконавців робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури";
 
Враховано   3) у статті 17:
назву викласти в такій редакції: "Стаття 17. Професійна атестація виконавців робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури";
 
    -27- Шуляк О.О.
Підпункт 4 пункту 6 розділу І доповнити абзацом другим такого змісту:
"у назві статті слова "Ліцензування та професійна" замінити словом "Професійна".
 
Враховано    
    -28- Бондар Г.В.
До підпункту 4 пункту 6 розділу І проекту "Пункт 4 статті 6 доповнити першим абзацем, виклавши його в наступній редакції:
"4) у статті 17:
виключити слова "Ліцензування та" з назви статті 17.
частини першу-третю виключити."
 
Враховано частково    
58. частини першу – третю виключити.
 
-29- Плачкова Т.М.
Абзац другий підпункту 4 пункту 6 розділу Ізаконопроекту виключити.
 
Відхилено   частини першу – третю виключити;
 
59. У зв’язку з цим частини четверту – п’ятнадцяту вважати відповідно частинами першою – дванадцятою;
 
      
60. трете речення частини другої викласти в такій редакції:
 
      
61. "Саморегулівна організація набуває делегованих їй повноважень/припиняє виконувати делеговані їй повноваження з дня внесення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відомостей про рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури, про делегування таких повноважень/припинення виконання делегованих повноважень.";
 
   третє речення частини п’ятої викласти в такій редакції: "Саморегулівна організація набуває делегованих їй повноважень/припиняє виконувати делеговані їй повноваження з дня внесення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відомостей про рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури, про делегування таких повноважень/припинення виконання делегованих повноважень";
 
62. частину четверту викласти в такій редакції:
 
   абзац перший частини сьомої викласти в такій редакції:
 
63. "Для проведення професійної атестації громадяни подають заяву про допуск до проведення професійної атестації в паперовій формі або в електронній формі через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва чи іншу державну інформаційну систему, інтегровану з Єдиною державної електронною системою у сфері будівництва, до якої додаються:";
 
   "Для проведення професійної атестації громадяни подають заяву про допуск до проведення професійної атестації у паперовій формі або в електронній формі через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва чи іншу державну інформаційну систему, інтегровану з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва, до якої додаються";
 
64. частини шосту – восьму замінити частинами шостою – тринадцятою такого змісту:
 
   частини дев’яту – одинадцяту замінити вісьмома частинами такого змісту:
 
65. "Розгляд заяви про допуск до проведення професійної атестації та поданих документів здійснюється протягом десяти робочих днів з дня їх отримання.
 
   "Розгляд заяви про допуск до проведення професійної атестації та поданих документів здійснюється протягом десяти робочих днів з дня їх отримання.
 
66. У разі якщо за результатами розгляду заяви про допуск до проведення професійної атестації та поданих документів виявлено невідповідність виконавця кваліфікаційним вимогам та/або недостовірну інформацію, приймається рішення про відмову в допуску до проведення професійної атестації з обґрунтуванням причин відмови.
 
   У разі якщо за результатами розгляду заяви про допуск до проведення професійної атестації та поданих документів виявлено невідповідність виконавця кваліфікаційним вимогам та/або недостовірну інформацію, приймається рішення про відмову в допуску до проведення професійної атестації з обґрунтуванням причин відмови.
 
67. За відсутності підстав для відмови в допуску до проведення професійної атестації приймається рішення про проведення іспиту для підтвердження професійної спеціалізації, рівня кваліфікації та знань.
 
   За відсутності підстав для відмови в допуску до проведення професійної атестації приймається рішення про проведення іспиту для підтвердження професійної спеціалізації, рівня кваліфікації та знань.
 
68. Підставою для відмови у видачі кваліфікаційного сертифіката за результатами іспиту є непідтвердження професійної спеціалізації, рівня знань та кваліфікації.
 
   Підставою для відмови у видачі кваліфікаційного сертифіката за результатами іспиту є непідтвердження професійної спеціалізації, рівня кваліфікації та знань.
 
69. Громадянам, які пройшли професійну атестацію, видається відповідний кваліфікаційний сертифікат. Видача кваліфікаційного сертифіката здійснюється на підставі прийнятого рішення про видачу кваліфікаційного сертифіката шляхом внесення запису до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Громадяни, які пройшли професійну атестацію, набувають права на виконання відповідних видів робіт з дня внесення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва запису про кваліфікаційний сертифікат.
 
   Громадянам, які пройшли професійну атестацію, видається відповідний кваліфікаційний сертифікат. Видача кваліфікаційного сертифіката здійснюється на підставі прийнятого рішення про видачу кваліфікаційного сертифіката шляхом внесення запису до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Громадяни, які пройшли професійну атестацію, набувають права на виконання відповідних видів робіт з дня внесення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва запису про кваліфікаційний сертифікат.
 
70. Строк проведення іспиту та прийняття рішення про видачу кваліфікаційного сертифіката або про відмову у його видачі за результатами складання іспиту не може перевищувати один місяць з дня отримання заяви про допуск до проведення професійної атестації та поданих документів.
 
   Строк проведення іспиту та прийняття рішення про видачу кваліфікаційного сертифіката або про відмову в його видачі за результатами складання іспиту не може перевищувати один місяць з дня отримання заяви про допуск до проведення професійної атестації та поданих документів.
 
71. Рішення про допуск/відмову в допуску до проведення професійної атестації, видачу/відмову у видачі кваліфікаційного сертифіката виготовляються з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та доводяться до відома громадян, які подали заяву про допуск до проведення професійної атестації, шляхом оприлюднення відповідного рішення на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та через електронний кабінет користувача цієї системи (у разі його наявності) та/або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою. Рішення про відмову в допуску до проведення професійної атестації за зверненням громадян, які подали заяву про допуск до проведення професійної атестації, надається у паперовій формі.
 
   Рішення про допуск/відмову в допуску до проведення професійної атестації, видачу/відмову у видачі кваліфікаційного сертифіката виготовляються з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та доводяться до відома громадян, які подали заяву про допуск до проведення професійної атестації, шляхом оприлюднення відповідного рішення на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та через електронний кабінет користувача цієї системи (у разі його наявності), та/або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою. Рішення про відмову в допуску до проведення професійної атестації за зверненням громадян, які подали заяву про допуск до проведення професійної атестації, надається у паперовій формі.
 
72. Рішення про відмову в допуску до проведення професійної атестації та відмову у видачі кваліфікаційного сертифіката може бути оскаржене до апеляційної комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури, або саморегулівної організації у сфері архітектурної діяльності (у випадку набуття нею делегованих повноважень) та/або в судовому порядку. Порядок створення апеляційної комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури, та саморегулівної організації у сфері архітектурної діяльності та розгляду нею скарг визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку професійної атестації.".
 
   Рішення про відмову в допуску до проведення професійної атестації та відмову у видачі кваліфікаційного сертифіката може бути оскаржене до апеляційної комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури, або саморегулівної організації у сфері архітектурної діяльності (у разі набуття нею делегованих повноважень) та/або в судовому порядку. Порядок створення апеляційної комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури, та саморегулівної організації у сфері архітектурної діяльності та розгляду нею скарг визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку професійної атестації".
 
73. У зв’язку з цим частини дев’яту – дванадцяту вважати відповідно частинами чотирнадцятою – сімнадцятою;
 
   У зв’язку з цим частини дванадцяту – п’ятнадцяту вважати відповідно частинами сімнадцятою –двадцятою;
 
74. частину чотирнадцяту доповнити реченням такого змісту:
 
      
75. "Відомості про дотримання цих вимог вносяться до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.";
 
   частину сімнадцяту доповнити другим реченням такого змісту: "Відомості про дотримання цих вимог вносяться до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва";
 
76. у частині п'ятнадцятій слова "можуть виконувати окремі види робіт (послуг), пов'язані із створенням об'єкта архітектури, без відповідної ліцензії," виключити;
 
   у частині вісімнадцятій слова "можуть виконувати окремі види робіт (послуг), пов'язані із створенням об'єкта архітектури, без відповідної ліцензії" виключити;
 
77. частину шістнадцяту виключити.
 
-30- Ісаєнко Д.В.
До абзаців двадцять першого і двадцять другого підпункту 4 пункту 6 розділу Ізаконопроекту: «Частину чотирнадцяту статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність», відповідно до якої відомості про особу, яка отримала кваліфікаційний сертифікат, вносяться до реєстру атестованих осіб, пропонується не виключати, а викласти в новій редакції. Для цього абзаци двадцять перший і двадцять другий підпункту 4 пункту 6 розділу І законопроекту замінити двома абзацами такого змісту:
«частину шістнадцяту викласти в такій редакції:
«Інформації про відповідальних виконавців, які отримали кваліфікаційний сертифікат відповідно до цієї статті та/або підтвердили кваліфікацію за напрямком професійної атестації в органах із сертифікації персоналу, акредитованих відповідно до Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності», вноситься до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва»;
 
Враховано частково   частину дев’ятнадцяту замінити трьома частинами такого змісту;
"До виконавців робіт, які пройшли професійну атестацію відповідно до цієї статті, прирівнюються особи, які отримали сертифікати за напрямом професійної атестації в органах з сертифікації персоналу, акредитованих відповідно до Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", та включені до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Органи з сертифікації персоналу протягом трьох робочих днів з дня видачі відповідних сертифікатів направляють в електронній формі перелік осіб, які отримали такі сертифікати, до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, не пізніше наступного робочого для з дня отримання переліку осіб, які отримали сертифікати в органах з сертифікації персоналу, вносить відповідні відомості до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва".
 
    -31- Шуляк О.О.
Абзац двадцять перший підпункту 4 пункту 6 розділу Ізаконопроекту замінити абзацами такого змісту:
"До виконавців робіт, які пройшли професійну атестацію відповідно до цієї статті, прирівнюються особи, які отримали сертифікати за напрямом професійної атестації в органах з сертифікації персоналу, акредитованих відповідно до Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", та включені до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Органи з сертифікації персоналу протягом трьох робочих днів з дня видачі відповідних сертифікатів направляють в електронній формі перелік осіб, які отримали такі сертифікати до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, не пізніше наступного робочого для з дня отримання переліку осіб, які отримали сертифікати в органах з сертифікації персоналу, вносить відповідні відомості до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва";
 
Враховано    
78. У зв’язку з цим частину сімнадцяту вважати частиною шістнадцятою;
 
   У зв’язку з цим частину двадцяту вважати частиною двадцять другою;
 
79. у частині шістнадцятій слова "Форма кваліфікаційного сертифіката," виключити;
 
-32- Плачкова Т.М.
Абзац двадцять третій підпункту 4 пункту 6 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«у частині шістнадцятій слова "Форма кваліфікаційного сертифіката", замінити словами "Порядок анулювання кваліфікаційного сертифіката";
 
Враховано редакційно   у частині двадцять другій слова "Форма кваліфікаційного сертифіката, порядок" замінити словом "Порядок";
доповнити частинами двадцять третьою та двадцять четвертою такого змісту:
"Порядок позбавлення кваліфікаційного сертифіката визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку професійної атестації.
 
    -33- Шуляк О.О.
Абзац двадцять третій підпункту 4 пункту 6 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«у частині шістнадцятій слова "Форма кваліфікаційного сертифіката, порядок" замінити словом "Порядок";
 
Враховано    
    -34- Шуляк О.О.
Після абзацу двадцять третього підпункту 4 пункту 6 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
«доповнити частиною такого змісту:
«Порядок позбавлення кваліфікаційного сертифікату визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку професійної атестації»;
 
Враховано    
80. доповнити частиною сімнадцятою такого змісту:
 
      
81. "Плата за проведення професійної атестації зараховується до доходів відповідних бюджетів, крім випадків проведення професійної атестації на підставі делегованих повноважень саморегулівними організаціями у сфері архітектурної діяльності.";
 
-35- Клочко А.А.
У абзаці двадцять п'ятому підпункту 4 пункту 6 розділу І законопроекту слова "відповідних бюджетів" замінити словами "Державного бюджету України".
 
Враховано   Плата за проведення професійної атестації зараховується до доходів Державного бюджету України, крім випадків проведення професійної атестації на підставі делегованих повноважень саморегулівними організаціями у сфері архітектурної діяльності";
 
82. 5) у частині другій статті 20 слова "з суб'єктами підприємницької діяльності, які мають ліцензію на виконання окремих видів господарської діяльності у будівництві або" виключити;
 
   4) у частині другій статті 20 слова "з суб'єктами підприємницької діяльності, які мають ліцензію на виконання окремих видів господарської діяльності у будівництві або" виключити;
 
83. 6) у абзаці другому частини першої статті 27 після слів "будівельних робіт особам, які мають" доповнити словами "кваліфікаційний сертифікат та/або".
 
-36- Шуляк О.О.
Підпункт 6 пункту 6 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«6) абзац другий частини першої статті 27 замінити двома абзацами такого змісту:
«доручати виконання окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури особам, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат або отримали сертифікат за напрямом професійної атестації в органах з сертифікації персоналу, акредитованих відповідно до Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", та включені до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва; доручати виконання будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками суб’єктам господарювання, які мають відповідну ліцензію»;
 
Враховано   5) абзац другий частини першої статті 27 замінити двома абзацами такого змісту:
"доручати виконання окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, особам, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат або отримали сертифікат за напрямом професійної атестації в органах з сертифікації персоналу, акредитованих відповідно до Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", та включені до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;
доручати виконання будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, суб’єктам господарювання, які мають відповідну ліцензію".
У зв’язку з цим абзаци третій – сьомий вважати відповідно абзацами четвертим – восьмим.
 
    -37- Ісаєнко Д.В.
Підпункт 6 пункту 6 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«6) у частині першій статті 27:
абзац другий після слів «які мають» доповнити словами «кваліфікаційний сертифікат відповідної категорії або»;
доповнити частину першу після абзацу першого новим абзацом такого змісту:
«при залученні інженера-консультанта обирати виконавців робіт за професією інженер-консультант (будівництво) відповідного кваліфікаційного рівня;».
У зав’язку з цим абзаци третій-сьомий вважати відповідно абзацами четвертим-восьмим»;
 
Враховано частково    
84. 7. Частину десяту статті 66 Закону України "Про землеустрій" доповнити словами", роботи з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва".
 
   7. Частину десяту статті 66 Закону України "Про землеустрій" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 36, ст. 282; 2013 р., № 40, ст. 534; 2014 р., № 17, ст. 588) доповнити словами "і роботи з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва".
 
85. 8. У Законі України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 52, ст. 377 із наступними змінами):
 
   8. У Законі України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 52, ст. 377 із наступними змінами):
 
86. 1) частину другу статті 9 після слів "має обов'язково містити" доповнити словами " ідентифікатор об’єкта будівництва в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до укладення договору) та ";
 
   1) частину другу статті 9 після слів "має обов'язково містити" доповнити словами "ідентифікатор об’єкта будівництва в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до укладення договору) та ";
 
87. 2) абзац дев’ятий частини п’ятої статті 14 доповнити словами ", ідентифікатора об’єкта будівництва (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до укладення договору)";
 
-38- Шуляк О.О.
Підпункт 2 пункту 8 розділу Івикласти у такій редакції:
"2) у абзаці дев’ятому частини п’ятої статті 14 слова "технічних характеристик" замінити словами "технічних характеристик, ідентифікатора об’єкта будівництва (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до укладення договору)";
 
Враховано   2) в абзаці дев’ятому частини п’ятої статті 14 слова "технічних характеристик" замінити словами "технічних характеристик, ідентифікатора об’єкта будівництва (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до укладення договору)";
 
88. 3) абзац чотирнадцятий частини четвертої статті 19 викласти у такій редакції:
 
   3) абзац п’ятнадцятий частини четвертої статті 19 викласти в такій редакції:
 
89. "номер об'єкта інвестування, його характеристики (поверх, кількість кімнат, загальна площа тощо), ідентифікатор об’єкта будівництва (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до видачі довідки) та адреса об’єкта інвестування;".
 
   "номер об'єкта інвестування, його характеристики (поверх, кількість кімнат, загальна площа тощо), ідентифікатор об’єкта будівництва (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до видачі довідки) та адреса об’єкта інвестування".
 
90. 9. Частину першу статті 25-1 Закону України "Про рекламу" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 8, ст. 62; 2009 р., № 19, ст.257; 2017 р., № 33, ст. 359) доповнити словами ", ідентифікатор об’єкта будівництва в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (для об’єктів, які отримали право на виконання будівельних робіт після запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва)".
 
-39- Шуляк О.О.
Пункт 9 розділу Івикласти в такій редакції:
"9. У Законі України "Про рекламу" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 8, ст. 62; 2008 р., № 18, ст. 197; 2009 р., № 19, ст. 257; 2010 р., № 34, ст. 486; 2017 р., № 33, ст. 359):
"1) частину першу статті 8 викласти в такій редакції:
1. У рекламі забороняється:
1) поширювати інформацію щодо товарів, виробництво, обіг чи ввезення на митну територію України яких заборонено законом;
2) вміщувати твердження, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також такі, що дискредитують товари інших осіб;
3) подавати відомості або закликати до дій, які можуть спричинити порушення законодавства, завдають чи можуть завдати шкоди здоров'ю або життю людей та/чи довкіллю, а також спонукають до нехтування засобами безпеки;
4) використовувати засоби і технології, які діють на підсвідомість споживачів реклами;
5) наводити твердження, дискримінаційні щодо осіб, які не користуються рекламованим товаром;
6) використовувати або імітувати зображення Державного Герба України, Державного Прапора України, звучання Державного Гімну України, зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій, а також офіційні назви державних органів, органів місцевого самоврядування, крім випадків, передбачених законами України у сфері інтелектуальної власності;
7) рекламувати товари, які підлягають обов'язковій сертифікації або виробництво чи реалізація яких вимагає наявності спеціального дозволу, ліцензії, у разі відсутності відповідного сертифіката, дозволу, ліцензії;
8) вміщувати зображення фізичної особи або використовувати її ім'я без письмової згоди цієї особи;
9) імітувати або копіювати текст, зображення, музичні чи звукові ефекти, що застосовуються в рекламі інших товарів, якщо інше не передбачено законами України у сфері інтелектуальної власності;
10) рекламувати послуги, пов'язані з концертною, гастрольною, гастрольно-концертною, конкурсною, фестивальною діяльністю, без інформації про використання чи невикористання фонограм виконавцями музичних творів. Ця інформація повинна займати на афішах, інших рекламних засобах щодо конкретної послуги не менше 5 відсотків загальної площі, обсягу всієї реклами;
11) розповсюджувати рекламу (включаючи анонси кіно- і телефільмів), яка містить елементи жорстокості, насильства, порнографії, цинізму, приниження людської честі та гідності. Анонси фільмів, які мають обмеження щодо глядацької аудиторії, розміщуються лише у час, відведений для показу таких фільмів;
12) розповсюджувати рекламу про спорудження об'єкта житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління:
без наявності у замовника будівництва права власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується об’єкт, що рекламується;
без наявності у замовника будівництва права на виконання будівельних робіт на конкретному об’єкті, що рекламується, отриманого відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності";
без наявності у суб’єкта господарювання, що здійснює будівництво об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва відповідних об’єктів;
якщо залучення коштів фізичних та юридичних осіб (у тому числі в управління) для спорудження таких об’єктів здійснюється без дотримання вимог частини третьої статті 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність";
13) розповсюджувати рекламу послуг з ворожіння та гадання.
2) частину першу статті 25-1 викласти в такій редакції:
"1. Реклама об’єктів житлового будівництва (у тому числі житлових та нежитлових приміщень) з метою залучення коштів фізичних та юридичних осіб (у тому числі в управління) для спорудження таких об’єктів дозволяється лише:
1) за наявності у замовника будівництва права власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується об’єкт, що рекламується;
2) за наявності у замовника будівництва права на виконання будівельних робіт на конкретному об’єкті, що рекламується, отриманого відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності";
3) за наявності у суб’єкта господарювання, що здійснює будівництво об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва відповідних об’єктів;
4) за умови якщо залучення коштів фізичних та юридичних осіб (у тому числі в управління) для спорудження таких об’єктів здійснюється відповідно до частини третьої статті 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність".
Така реклама має містити реквізити документів, визначених цією частиною, та ідентифікатор об’єкта будівництва в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (для об’єктів, які отримали право на виконання будівельних робіт після запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва)";
 
Враховано   9. У Законі України "Про рекламу" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 8, ст. 62; 2008 р., № 18, ст. 197; 2009 р., № 19, ст. 257; 2010 р., № 34, ст. 486; 2012 р., № 39, ст. 466; 2014 р., № 1, ст. 1; 2017 р., № 33, ст. 359; 2018 р. № 34, ст. 259):
1) частину першу статті 8 викласти в такій редакції:
"1. У рекламі забороняється:
1) поширювати інформацію щодо товарів, виробництво, обіг чи ввезення на митну територію України яких заборонено законом;
2) вміщувати твердження, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також такі, що дискредитують товари інших осіб;
3) подавати відомості або закликати до дій, які можуть спричинити порушення законодавства, завдають чи можуть завдати шкоди здоров'ю або життю людей та/чи довкіллю, а також спонукають до нехтування засобами безпеки;
4) використовувати засоби і технології, які діють на підсвідомість споживачів реклами;
5) наводити твердження, дискримінаційні щодо осіб, які не користуються рекламованим товаром;
6) використовувати або імітувати зображення Державного Герба України, Державного Прапора України, звучання Державного Гімну України, зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій, а також офіційні назви державних органів, органів місцевого самоврядування, крім випадків, передбачених законами України у сфері інтелектуальної власності;
7) рекламувати товари, які підлягають обов'язковій сертифікації або виробництво чи реалізація яких вимагає наявності спеціального дозволу, ліцензії, у разі відсутності відповідного сертифіката, дозволу, ліцензії;
8) вміщувати зображення фізичної особи або використовувати її ім'я без письмової згоди цієї особи;
9) імітувати або копіювати текст, зображення, музичні чи звукові ефекти, що застосовуються в рекламі інших товарів, якщо інше не передбачено законами України у сфері інтелектуальної власності;
10) рекламувати послуги, пов'язані з концертною, гастрольною, гастрольно-концертною, конкурсною, фестивальною діяльністю, без інформації про використання чи невикористання фонограм виконавцями музичних творів. Ця інформація повинна займати на афішах, інших рекламних засобах щодо конкретної послуги не менше 5 відсотків загальної площі, обсягу всієї реклами;
11) розповсюджувати рекламу (включаючи анонси кіно- і телефільмів), яка містить елементи жорстокості, насильства, порнографії, цинізму, приниження людської честі та гідності. Анонси фільмів, які мають обмеження щодо глядацької аудиторії, розміщуються лише у час, відведений для показу таких фільмів;
12) розповсюджувати рекламу про спорудження об'єкта житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління:
без наявності у замовника будівництва права власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується об’єкт, що рекламується;
без наявності у замовника будівництва права на виконання будівельних робіт на конкретному об’єкті, що рекламується, отриманого відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності";
без наявності у суб’єкта господарювання, що здійснює будівництво об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва відповідних об’єктів;
якщо залучення коштів фізичних та юридичних осіб (у тому числі в управління) для спорудження таких об’єктів здійснюється без дотримання вимог частини третьої статті 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність";
13) розповсюджувати рекламу послуг з ворожіння та гадання";
2) частину першу статті 25-1 викласти в такій редакції:
"1. Реклама об’єктів житлового будівництва (у тому числі житлових та нежитлових приміщень) з метою залучення коштів фізичних та юридичних осіб (у тому числі в управління) для спорудження таких об’єктів дозволяється лише:
1) за наявності у замовника будівництва права власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується об’єкт, що рекламується;
2) за наявності у замовника будівництва права на виконання будівельних робіт на конкретному об’єкті, що рекламується, отриманого відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності";
3) за наявності у суб’єкта господарювання, що здійснює будівництво об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва відповідних об’єктів;
4) за умови, якщо залучення коштів фізичних та юридичних осіб (у тому числі в управління) для спорудження таких об’єктів здійснюється відповідно до частини третьої статті 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність".
Така реклама має містити реквізити документів, визначених цією частиною, та ідентифікатор об’єкта будівництва в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (для об’єктів, які отримали право на виконання будівельних робіт після запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва)".
 
91. 10. У Законі України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., № 29, ст. 389 із наступними змінами):
 
   10. У Законі України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., № 29, ст. 389 із наступними змінами):
 
92. 1) у абзаці шостому частини четвертої статті 5 слова "електронного поштового зв’язку" замінити словами "електронного зв’язку (у тому числі через електронний кабінет чи іншу інформаційну систему, користувачами якої є відповідний орган державного нагляду (контролю) та суб'єкт господарювання, який ним перевіряється)";
 
   1) в абзаці шостому частини четвертої статті 5 слова "електронного поштового зв’язку" замінити словами "електронного зв’язку (у тому числі через електронний кабінет чи іншу інформаційну систему, користувачами якої є відповідний орган державного нагляду (контролю) та суб'єкт господарювання, який ним перевіряється)";
 
93. 2) абзац тринадцятий частини дев’ятої статті 7 після слів "направляється рекомендованим листом," доповнити словами "або у випадках передбачених законом – за допомогою електронного кабінету або іншої інформаційної системи, користувачами якої є відповідний орган державного нагляду (контролю) та суб'єкт господарювання, який ним перевірявся),".
 
   2) абзац тринадцятий частини дев’ятої статті 7 після слів "направляється рекомендованим листом" доповнити словами "або у випадках, передбачених законом, – за допомогою електронного кабінету або іншої інформаційної системи, користувачами якої є відповідний орган державного нагляду (контролю) та суб'єкт господарювання, який ним перевірявся)".
 
94. 11. У Законі України "Про будівельні норми" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 5, ст. 41 із наступними змінами):
 
   11. У Законі України "Про будівельні норми" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 5, ст. 41 із наступними змінами):
 
95. 1) частину першу статті 1 доповнити абзацом такого змісту:
 
   1) частину першу статті 1 доповнити абзацом такого змісту:
 
96. "Термін "Єдина державна електронна системі у сфері будівництва" вживається у значенні наведеному в Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності".";
 
   "Термін "Єдина державна електронна системі у сфері будівництва" вживається у цьому Законі у значенні, наведеному в Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності";
 
97. 2) у пункті 10 частини першої статті 6 слова "баз даних з актуалізованими текстами" замінити словами "актуалізованих текстів";
 
-40- Шуляк О.О.
Підпункт 2 пункту 11 розділу І виключити.
 
Враховано      
98. 3) у пункті 6 частини першої статті 7 слова "баз даних з актуалізованими текстами" замінити словами "актуалізованих текстів";
 
-41- Шуляк О.О.
Підпункт 3 пункту 11 розділу І виключити.
 
Враховано      
99. 4) у статті 10:
 
   2) у статті 10:
 
100. 5) у частині п’ятій:
 
-42- Скороход А.К.
До абзацу першого підпункту 5 пункту 11 розділу І законопроекту:
«Речення четверте частини п’ятої статті 10 Закону України «Про будівельні норми» виключити. З прийняттям та набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві» (законопроект реєстр. № 1052 від 29.08.2019), запроваджується параметричний метод нормування у будівництві як основний, що надаватиме проектувальнику вибір, яким способом забезпечити безпеку, функціональність об’єкта будівництва, відтак, потреба у відхиленнях від будівельних норм перестане бути актуальною, що дозволить розробляти проектну документацію на будівництво без необхідності звернення до суб’єкта нормування щодо погодження відхилень від будівельних норм;
 
Відхилено      
101. після слів "погодження, затвердження" доповнити словами "реєстрації ,"
 
-43- Шуляк О.О.
Абзац другий підпункту 5 пункту 11 розділу І виключити.
 
Враховано      
102. доповнити абзацами другим – п’ятим такого змісту:
 
-44- Скороход А.К.
До абзацу третього підпункту 5 пункту 11 розділу І законопроекту: «Виключити доповнення абзацом другим частини п’ятої статті 10 Закону «Про будівельні норми»;
 
Відхилено   частину п’яту доповнити абзацами другим – п’ятим такого змісту:
 
103. "При наданні погодження обґрунтованих відхилень в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва зазначається така інформація:
 
-45- Шуляк О.О.
У абзаці четвертому підпункту 5 пункту 11 розділу І після слів "обґрунтованих відхилень" доповнити словами "від будівельних норм";
 
Враховано   "При наданні погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва зазначається така інформація:
 
104. 1) кадастровий номер земельної ділянки (за наявності для земельних ділянок, яким не присвоєно кадастровий номер, за умови, що право власності чи користування на такі ділянки виникло до 2004 року, а також землі, яка використовується для будівництва об’єкта на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування відповідно до частини четвертої статті 34 цього Закону та частини першої статті 12-1 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи");
 
   1) кадастровий номер земельної ділянки (за наявності для земельних ділянок, яким не присвоєно кадастровий номер, за умови, що право власності чи користування на такі ділянки виникло до 2004 року, а також землі, яка використовується для будівництва об’єкта на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування відповідно до частини четвертої статті 34 цього Закону та частини першої статті 12-1 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи");
 
105. 2) реєстраційний номер містобудівних умов та обмежень або будівельного паспорта, технічних умов в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва;
 
   2) реєстраційний номер містобудівних умов та обмежень або будівельного паспорта, технічних умов у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва;
 
106. 3) ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва в порядку установленому Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" до надання погодження).";
 
   3) ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва в порядку, встановленому Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" до надання погодження)";
 
107. 6) частину шосту доповнити абзацом другим такого змісту:
 
   частину шосту доповнити абзацом другим такого змісту:
 
108. "Реєстрація будівельних норм, змін до них здійснюється шляхом внесення запису до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.";
 
   "Реєстрація будівельних норм, змін до них здійснюється шляхом внесення запису до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва";
 
109. 7) частину восьму викласти у такій редакції:
 
-46- Шуляк О.О.
Підпункт 7 пункту 11 розділу І викласти в такій редакції:
"8. Зареєстровані державні та галузеві будівельні норми, зміни до них набирають чинності не раніше ніж через 90 днів з дня їх реєстрації та оприлюднення на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Будівельні норми вважаються такими, що втратили чинність, або вважаються скасованими з дня внесення про це запису до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, якщо більш пізніший строк не встановлено відповідним розпорядчим документом";".
 
Враховано редакційно   частину восьму викласти в такій редакції:
"8. Зареєстровані державні та галузеві будівельні норми, зміни до них набирають чинності не раніше ніж через 90 днів з дня їх реєстрації та оприлюднення на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Будівельні норми вважаються такими, що втратили чинність, або вважаються скасованими з дня внесення про це запису до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, якщо більш тривалий строк не встановлено відповідним розпорядчим документом суб’єкта нормування".
 
110. "8. Зареєстровані державні та галузеві будівельні норми, зміни до них набирають чинності не раніше ніж через 90 днів з дня їх реєстрації.
 
      
111. Будівельні норми вважаються такими, що втратили чинність, або вважаються скасованими з дня внесення про це запису до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, якщо більш пізніший строк не встановлено відповідним розпорядчим документом.";
 
      
112. у частині дев’ятій слова "у вигляді баз даних цих норм" виключити;
 
-47- Шуляк О.О.
Абзац четвертий підпункту 7 пункту 11 розділу Івиключити.
 
Враховано      
113. 8) у частині першій статті 12 слова "в офіційних друкованих виданнях та" виключити.
 
-48- Шуляк О.О.
Підпункт 8 пункту 11 розділу Івиключити.
 
Враховано      
114. 12. Частину третю статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 32, ст. 314) доповнити абзацом такого змісту:
 
   12. Частину третю статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 32, ст. 314; 2015 р., № 25, ст. 192) доповнити абзацом другим такого змісту:
 
115. "Вимоги цієї частини щодо строку оприлюднення не застосовується до проектів рішень органів місцевого самоврядування, спрямованих на надання адміністративних послуг, якщо це призведе до порушення, встановленого законом строку надання відповідної адміністративної послуги.".
 
   "Вимоги цієї частини щодо строку оприлюднення не застосовуються до проектів рішень органів місцевого самоврядування, спрямованих на надання адміністративних послуг, якщо це призведе до порушення встановленого законом строку надання відповідної адміністративної послуги".
 
116. 13. У Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 34, ст. 343 із наступними змінами):
 
   13. У Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 34, ст. 343 із наступними змінами):
 
117. 1)у частині першій статті 1:
 
   1) у частині першій статті 1:
 
118. пункт 1 викласти в такій редакції:
 
   пункт 1 викласти в такій редакції:
 
119. "1) будівництво – нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт об’єкта будівництва;";
 
-49- Ісаєнко Д.В.
Абзац третій підпункту 1 пункту 13 розділу І законопроекту (зміни до частини першої статті 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності») викласти в такій редакції:
«1) будівництво – нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт, технічне переоснащення об’єкта будівництва»
 
Відхилено   "1) будівництво – нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт об’єкта будівництва";
 
    -50- Бондар Г.В.
До абзацу третього підпункту 1 пункту 13 розділу І законопроекту «Абзац третій частини 13 викласти в наступній редакції:
"1) у частині першій статті 1: пункт викласти в такій редакції:
"1) будівництво – нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт об'єкта нерухомості;";
 
Відхилено    
120. доповнити пунктом 1-1 такого змісту:
 
   доповнити пунктами 1-1 і 4-1 такого змісту:
 
121. "1-1) Генеральна схема планування території України - містобудівна документація, що визначає концептуальні вирішення планування та використання території України;";
 
-51- Ісаєнко Д.В.
Абзац третій підпункту 1 пункту 13 розділу І (зміни до частини першої статті 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», визначення термінів) доповнити такими абзацами:
«доповнити пунктом 1-1 такого змісту:
«4-1) інженер-консультант - фахівець із кваліфікаційним рівнем, підтвердженим органом із сертифікації персоналу, акредитованим у відповідній сфері згідно із законом, та/або суб’єкт господарювання, що має у своєму складі таких фахівців, який здійснює управління проектом, забезпечує організаційне і консультаційне супроводження комплексу робіт, пов’язаних із створенням об’єкта архітектури, приймає від імені замовника відповідні рішення та виконує інші функції, визначені договором»;
 
Враховано   "1-1) Генеральна схема планування території України - містобудівна документація, що визначає концептуальні вирішення планування та використання території України";
"4-1) інженер-консультант - фахівець із кваліфікаційним рівнем, підтвердженим органом із сертифікації персоналу, акредитованим у відповідній сфері згідно із законом, та/або суб’єкт господарювання, що має у своєму складі таких фахівців, який здійснює управління проектом, забезпечує організаційне і консультаційне супроводження комплексу робіт, пов’язаних із створенням об’єкта архітектури, приймає від імені замовника відповідні рішення та виконує інші функції, визначені договором";
2) абзац перший пункту 7 частини першої статті 7 доповнити словами " (крім анулювання (скасування) документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів)";
3) у статті 10:
у частині другій слова "створення і ведення містобудівного кадастру відповідних територій" виключити;
у частині третій слова "нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт об'єктів будівництва (далі - будівництво)" замінити словом "будівництво", а слова "та внесення відповідної інформації до містобудівного кадастру" виключити;
 
    -52- Шуляк О.О.
Пункт 13 розділу І доповнити новим підпунктом такого змісту:
«абзац перший пункту 7 частини першої статті 7 доповнити словами « (крім анулювання (скасування) документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів)»;
 
Враховано    
    -53- Ісаєнко Д.В.
Пункт 13 розділу І законопроекту доповнити новим підпунктом 2 такого змісту:
«2) в частині третій статті 10 слова «нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт об'єктів будівництва (далі - будівництво)» замінити словом «будівництво».
Обґрунтування: Поняття будівництво має включати такий його вид, як технічне переоснащення, яке на сьогодні є будівництвом як за ознакою наявності будівельних робіт, так і за визначенням та використанням цього поняття у багатьох інших законодавчих актах України («Про ринок електричної енергії», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про публічні закупівлі», «Про оцінку впливу на довкілля», Кодекс цивільного захисту України тощо).
 
Враховано редакційно    
    -54- Шуляк О.О.
Пункт 13 розділу І законопроекту доповнити новим підпунктом 2 такого змісту:
2) у статті 10:
у частині другій слова «створення і ведення містобудівного кадастру відповідних територій» виключити;
у частині третій слова «та внесення відповідної інформації до містобудівного кадастру» виключити;
 
Враховано редакційно    
122. 2)частину сьому статті 17 доповнити пунктом 6-1 такого змісту:
 
-55- Івченко В.Є.
Підпункт 2 пункту 13 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«2) частину сьому статті 17 доповнити пунктом 3-1 такого змісту:
«3-1) звертаються до уповноваженого органу з питань цивільної авіації щодо визначення умов забудови в зоні приаеродромної території при розробленні генерального плану населеного пункту, до прийняття рішення про його затвердження відповідною сільською, селищною, міською радою».
 
Відхилено   4) частину сьому статті 17 доповнити пунктом 6-1 такого змісту:
"6-1) забезпечують розроблення проекту генерального плану населеного пункту з урахуванням обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України";
 
    -56- Плачкова Т.М.
Підпункт 2 пункту 13 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«2) частину сьому статті 17 доповнити пунктом 5-1 такого змісту:
5-1) забезпечують надання на розгляд та погодження органам, визначеним частиною третьою статті 69 Повітряного кодексу України, проекту генерального плану населеного пункту в частині встановлення планувальних обмежень при визначенні умов забудови та використання приаеродромної території»;
 
Відхилено    
    -57- Шуляк О.О.
Підпункт 2 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"1) частину сьому статті 17 доповнити пунктом 6-1 такого змісту:
"6-1) забезпечують розроблення проекту генерального плану населеного пункту з урахуванням обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України.".
 
Враховано    
123. "6-1) погоджують проект генерального плану населеного пункту в частині визначення умов забудови приаеродромної території з експлуатантом аеродрому та:
 
-58- Бондар Г.В.
У абзаці другому підпункту 2 пункту 13 розділу І слова "проект генерального плану населеного пункту" замінити на слова "проект плану зонування (зонінгу)".
 
Відхилено      
124. уповноваженим органом з питань цивільної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому цивільної авіації;
 
      
125. уповноваженим органом виконавчої влади в галузі державної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому державної авіації;
 
      
126. уповноваженим органом з питань цивільної авіації та уповноваженим органом виконавчої влади в галузі державної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому спільної авіації;";
 
-59- Шуляк О.О.
Пункт 13 розділу І доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
"3) частину третю статті 18 доповнити пунктом 8 такого змісту:
"8) відображення обмежень (у тому числі меж) використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України".
 
Враховано   5) частину третю статті 18 доповнити пунктом 8 такого змісту:
"8) відображення обмежень (у тому числі меж) використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України";
 
127. 3)частину восьму статті 19 доповнити абзацами другим – п’ятим такого змісту:
 
-60- Івченко В.Є.
Підпункт 3 пункту 13 розділу І законопроекту вилучити.
 
Відхилено   6) абзац перший частини другої статті 19 після слів "з урахуванням" доповнити словами "обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України, та";
 
    -61- Шуляк О.О.
Підпункт 3 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"3) абзац перший частини другої статті 19 після слів "з урахуванням" доповнити словами "обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України та".
 
Враховано    
    -62- Плачкова Т.М.
Підпункт 3 пункту 13 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«3) частину восьму статті 19 доповнити абзацом другим такого змісту:
«Детальний план території підлягає розгляду та погодженню з органами, визначеними частиною третьою статті 69 Повітряного кодексу України, в частині встановлення планувальних обмежень при забудові та використанні приаеродромної території»;
 
Відхилено    
128. "Детальний план території в частині визначення умов забудови приаеродромної території підлягає погодженню з експлуатантом аеродрому та:
 
      
129. уповноваженим органом з питань цивільної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому цивільної авіації;
 
      
130. уповноваженим органом виконавчої влади в галузі державної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому державної авіації;
 
      
131. уповноваженим органом з питань цивільної авіації та уповноваженим органом виконавчої влади в галузі державної авіації – щодо приаеродромної території аеродрому спільної авіації.";
 
-63- Бондар Г.В.
Пункт 13 розділу І доповнити новим підпунктом 4 такого змісту:
"Внести зміни до пункту 1 статті 22, виклавши його в наступній редакції:
"Стаття 22. Містобудівний кадастр
1. Містобудівний кадастр - державна система зберігання і використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, екологічні, інженерно-геологічні умови, інформаційних ресурсів будівельних норм, державних стандартів і правил для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, формування галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів, реєстри документів в сфері будівництва.";
 
Враховано частково   7) у статті 22:
в абзаці першому частини першої:
після слів "інженерно-геологічні умови" доповнити словами "будівельну діяльність";
доповнити реченням другим такого змісту: "Складовою частиною містобудівного кадастру є Єдина державна електронна система у сфері будівництва";
частину другу доповнити словами "та іншими суб’єктами, визначеними цим Законом";
доповнити частиною восьмою такого змісту:
"8. Фінансування робіт із створення та ведення містобудівного кадастру здійснюється за рахунок відповідних бюджетів, міжнародної технічної та/або поворотної або безповоротної фінансової допомоги міжнародних організацій";
 
    -64- Шуляк О.О.
Пункт 13 розділу І доповнити новим підпунктом 4 такого змісту:
4) у статті 22:
у абзаці першому частини першої:
після слів "інженерно-геологічні умови," доповнити словами "будівельну діяльність";
доповнити реченням другим такого змісту: "Складовою частиною містобудівного кадастру є Єдина державна електронна система у сфері будівництва.";
частину другу доповнити словами ", та іншими суб’єктами, визначеними цим Законом";
доповнити частиною восьмою такого змісту:
«8. Фінансування робіт із створення та ведення містобудівного кадастру здійснюється за рахунок відповідних бюджетів, міжнародної технічної та/або поворотної або безповоротної фінансової допомоги міжнародних організацій.»
 
Враховано    
132. 4)доповнити статтями 22-1 – 22-5 такого змісту:
 
-65- Бондар Г.В.
В підпункті 4 пункту 13 розділу Іцифри "22-5" замінити на цифри "22-4";
 
Враховано   8) доповнити статтями 22-1 – 22-4 такого змісту:
 
133. "Стаття 22-1. Єдина державна електронна система у сфері будівництва
 
   "Стаття 22-1. Єдина державна електронна система у сфері будівництва
 
134. 1. Єдина державна електронна система у сфері будівництва (далі – електронна система) – єдина інформаційно-телекомунікаційна система у складі містобудівного кадастру, що забезпечує створення, перегляд, відправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік, та надання інформації у сфері будівництва, а також електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг, з метою отримання визначених цим Законом послуг у сфері будівництва.
 
-66- Плачкова Т.М.
Абзац третій підпункту 4 пункту 13 розділу Ізаконопроекту викласти у такій редакції:
«1. Єдина державна електронна система у сфері будівництва (далі – електронна система) – єдина інформаційно-телекомунікаційна система, яка забезпечує інформаційну взаємодію з містобудівним кадастром, є основою для містобудівного кадастру України, а також забезпечує створення, перегляд, відправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік, та надання інформації у сфері будівництва, а також електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг, з метою отримання визначених цим Законом послуг у сфері будівництва.»
Обґрунтування: містобудівний кадастр ведеться уповноваженими органами містобудування та архітектури, які можуть утворювати для цього служби містобудівного кадастру (управліннями архітектури областей, районів, міст), а на державному рівні – Міністерством розвитку громад та територій. У такому разі Єдина державна електронна система у сфері будівництва не може бути створена у складі містобудівного кадастру, оскільки це є різні інформаційні системи, розпорядниками даних в яких є різні суб’єкти державного управління.
 
Відхилено   1. Єдина державна електронна система у сфері будівництва (далі – електронна система) – єдина інформаційно-телекомунікаційна система у складі містобудівного кадастру, що забезпечує створення, перегляд, відправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік та надання інформації у сфері будівництва, а також електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг, з метою отримання визначених цим Законом послуг у сфері будівництва.
 
    -67- Бондар Г.В.
У абзаці третьому підпункту 4 пункту 13 розділу Ізаконопроекту після слів "цим Законом" додати слово "адміністративних".
 
Відхилено    
135. 2. Електронна система складається з:
 
   2. Електронна система складається з:
 
136. 1) Реєстру будівельної діяльності;
 
   1) Реєстру будівельної діяльності;
 
137. 2) електронного кабінету користувача електронної системи (далі – електронний кабінет);
 
   2) електронного кабінету користувача електронної системи (далі – електронний кабінет);
 
138. 3) порталу електронної системи.
 
   3) порталу електронної системи.
 
139. Невід’ємною архівною складовою частиною електронної системи є єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
 
-68- Плачкова Т.М.
В абзаці восьмому підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту слово «архівною» вилучити, слова «електронної системи» замінити словами «Реєстру будівельної діяльності»;
 
Враховано частково   Невід’ємною архівною складовою частиною Реєстру будівельної діяльності є єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
 
    -69- Білозір Л.М.
В абзаці восьмому підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту слово «архівною» виключити.
 
Відхилено    
140. У електронній системі використовуються класифікатори, довідники, словники та бази даних, які ведуться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, а також державні та галузеві класифікатори, довідники, словники та бази даних, які ведуться іншими центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
 
   У електронній системі використовуються класифікатори, довідники, словники та бази даних, які ведуться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, а також державні та галузеві класифікатори, довідники, словники та бази даних, які ведуться іншими центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
 
141. Для забезпечення ідентифікації місцерозташування об’єкта будівництва у електронній системі використовується словник вулиць населених пунктів та вулиць іменованих об’єктів Державного реєстру прав на нерухоме майно у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
   Для забезпечення ідентифікації місця розташування об’єкта будівництва у електронній системі використовується словник вулиць населених пунктів та вулиць іменованих об’єктів Державного реєстру прав на нерухоме майно у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
142. 3. Держателем електронної системи є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, який вживає організаційних заходів, пов’язаних із забезпеченням функціонування електронної системи.
 
-70- Бондар Г.В.
В абзаці одинадцятому підпункту 4 пункту 13 Розділу І законопроекту слово "Держателем" замінити на слово "утримувачем";
 
Відхилено   3. Держателем електронної системи є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, який вживає організаційних заходів, пов’язаних із забезпеченням функціонування електронної системи.
 
143. 4. Технічним адміністратором електронної системи (далі – технічний адміністратор) є визначене Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи державне унітарне підприємство, яке віднесене до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства.
 
-71- Крячко М.В.
В абзаці дванадцятому підпункту 4 пункту 13 Розділу І законопроекту слова «, яке віднесене до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства» виключити.
Обґрунтування. Для громадян, суспільства та держави не принципово до сфери якого центрального органу виконавчої влади належатиме технічний адміністратор. Головне те, що це державне унітарне підприємство. Натомість зайва деталізація призведе до того, що у разі потреби змінити належність технічного адміністратора доведеться приймати закон. Крім того, Уряд повинен мати можливість визначити адміністратором найкраще підприємство, яке б забезпечило функціонування електронної системи на належному рівні.
З огляду на викладене, пропонується не обмежувати Кабінет Міністрів України вибором технічного адміністратора лише серед державних підприємств одного центрального органу виконавчої влади.
 
Відхилено   4. Технічним адміністратором електронної системи (далі – технічний адміністратор) є визначене Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи державне унітарне підприємство, яке належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства.
 
    -72- Плачкова Т.М.
Абзац дванадцятий підпункту 4 пункту 13 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«4. Технічним адміністратором електронної системи (далі – технічний адміністратор) є юридична особа, визначена за результатами конкурсу, який проводить Держатель електронної системи, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.».
Обґрунтування: визначення в законопроекті технічним адміністратором електронної системи державного унітарного підприємства, віднесеного до сфери управління центрального органу, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, суперечить вимогам статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції», в якій серед антиконкурентних дій органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, зокрема, визнаються:
- «надання окремим суб’єктам господарювання або групам суб’єктів господарювання пільг чи інших переваг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів, що призводить або може призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції;
- дія, внаслідок якої окремим суб’єктам господарювання або групам суб’єктів господарювання створюються несприятливі чи дискримінаційні умови діяльності порівняно з конкурентами» тощо.
 
Відхилено    
144. Технічний адміністратор здійснює заходи із створення та супроводження програмного забезпечення електронної системи, відповідає за технічне і технологічне забезпечення електронної системи, збереження та захист інформації (даних), що містяться в електронній системі, забезпечує надання та анулювання доступу до електронної системи, проводить навчання роботі з електронною системою.
 
   Технічний адміністратор здійснює заходи із створення та супроводження програмного забезпечення електронної системи, відповідає за технічне і технологічне забезпечення електронної системи, збереження та захист інформації (даних), що містяться в електронній системі, забезпечує надання та анулювання доступу до електронної системи, проводить навчання роботі з електронною системою.
 
145. Заходи, визначені абзацом другим цієї частини, здійснюються технічним адміністратором відповідно до цього Закону, законів України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", "Про захист персональних даних", "Про авторське право і суміжні права".
 
   Заходи, визначені абзацом другим цієї частини, здійснюються технічним адміністратором відповідно до цього Закону, законів України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", "Про захист персональних даних", "Про авторське право і суміжні права".
 
146. 5. Електронна система створюється та функціонує за такими принципами:
 
   5. Електронна система створюється та функціонує за такими принципами:
 
147. 1) автоматизації процесів створення, прийняття, збирання, накопичення, обробки, обліку та надання інформації (даних) у сфері будівництва;
 
   1) автоматизації процесів створення, прийняття, збирання, накопичення, обробки, обліку та надання інформації (даних) у сфері будівництва;
 
148. 2) доступності та зручності отримання послуг у сфері будівництва;
 
   2) доступності та зручності отримання послуг у сфері будівництва;
 
149. 3) прозорості надання адміністративних послуг у сфері будівництва;
 
   3) прозорості надання адміністративних послуг у сфері будівництва;
 
150. 4) обов'язковості внесення до електронної системи інформації (даних), визначеної частиною першою статті 22-2 цього Закону, змін до неї;
 
   4) обов'язковості внесення до електронної системи інформації (даних), визначеної частиною першою статті 22-2 цього Закону, змін до неї;
 
151. 5) відкритості та доступності інформації (даних) електронної системи;
 
-73- Крячко М.В.
Абзац двадцятий підпункту 4 пункту 13 Розділу І законопроекту доповнити словами «, у тому числі доступності через визначені Кабінетом Міністрів України інші державні інформаційні системи».
Обґрунтування. Зараз це та інші положення законопроекту можуть розумітися так, що отримання інформації (даних) електронної системи у сфері будівництва здійснюється лише шляхом безпосереднього доступу до такої системи.
Пропонується чітко визначити, що користувач має право доступу до інформації (даних) електронної системи у сфері будівництва не лише безпосередньо, а також через інші державні інформаційні системи, зокрема через єдиний державний веб-портал електронних послуг, створення якого передбачено Указом Президента України від 4 вересня 2019 року № 647/2019.
 
Враховано   5) відкритості та доступності інформації (даних) електронної системи, у тому числі доступності через визначені Кабінетом Міністрів України інші державні інформаційні системи;
 
152. 6) презумпції достовірності інформації (даних), яка міститься в електронній системі;
 
-74- Плачкова Т.М.
Абзац двадцять перший підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту після слів «презумпції достовірності» доповнити словами «внесеної уповноваженою посадовою особою»;
Обґрунтування. Така зміна дозволить створити баланс відповідальності посадових осіб за достовірність даних, що вносяться.
 
Відхилено   6) презумпції достовірності інформації (даних), яка міститься в електронній системі;
 
153. 7) гарантування державою в особі держателя електронної системи об'єктивності, актуальності, достовірності, повноти та захищеності інформації (даних), яка міститься в електронній системі, від несанкціонованих змін;
 
-75- Бондар Г.В.
В абзаці двадцять другому підпункту 4 пункту 13 розділу Іпісля слова "актуальності" виключити слово "достовірності";
 
Відхилено   7) гарантування державою в особі держателя електронної системи об'єктивності, актуальності, достовірності, повноти та захищеності інформації (даних), яка міститься в електронній системі, від несанкціонованих змін;
 
154. 8) відповідальність суб’єктів, що здійснюють внесення інформації (даних) до електронної системи за достовірність та повноту внесених даних;
 
   8) відповідальності суб’єктів, що здійснюють внесення інформації (даних) до електронної системи, за достовірність та повноту внесених даних;
 
155. 9) законності одержання, зберігання, обробки та поширення інформації (даних), яка міститься в електронній системі;
 
-76- Бондар Г.В.
В абзаці двадцять четвертому підпункту 4 пункту 13 розділу Івиключити слова "законності одержання";
 
Відхилено   9) законності одержання, зберігання, обробки та поширення інформації (даних), яка міститься в електронній системі;
 
156. 10) автоматизованої фіксації в електронній системі всіх дій будь-яких осіб з інформацією (даними), яка міститься в електронній системі;
 
   10) автоматизованої фіксації в електронній системі всіх дій будь-яких осіб з інформацією (даними), яка міститься в електронній системі;
 
157. 11) розподільного зберігання даних, що містяться в електронній системі, для забезпечення їх цілісності.
 
   11) розподільного зберігання даних, що містяться в електронній системі, для забезпечення їх цілісності.
 
158. 6. Електронна система створюється з використанням програмного забезпечення, яке забезпечує його сумісність і електронну інформаційну взаємодію у режимі реального часу з іншими електронними інформаційними системами та мережами, що становлять інформаційний ресурс держави, у тому числі Державним земельним кадастром, Державним реєстром прав на нерухоме майно, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, Єдиним реєстром з оцінки впливу на довкілля, Єдиним державним реєстром судових рішень, Єдиним державним реєстром виконавчих документів, Державним реєстром нерухомих пам'яток України, Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування, інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю). Програмне забезпечення електронної системи повинно забезпечувати можливість електронної інформаційної взаємодії у режимі реального часу з електронними інформаційними системами та мережами, що становлять інформаційні ресурси органів місцевого самоврядування, інших суб’єктів надання вихідних даних, саморегулівних організацій.
 
-77- Плачкова Т.М.
Абзац двадцять сьомий підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту після слів «система створюється» доповнити словами «на підставі даних містобудівного кадастру»;
 
Відхилено   6. Електронна система створюється з використанням програмного забезпечення, яке забезпечує його сумісність і електронну інформаційну взаємодію у режимі реального часу з іншими електронними інформаційними системами та мережами, що становлять інформаційний ресурс держави, у тому числі Державним земельним кадастром, Державним реєстром прав на нерухоме майно, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, Єдиним реєстром з оцінки впливу на довкілля, Єдиним державним реєстром судових рішень, Єдиним державним реєстром виконавчих документів, Державним реєстром нерухомих пам'яток України, Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування, інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю). Програмне забезпечення електронної системи повинно забезпечувати можливість електронної інформаційної взаємодії у режимі реального часу з електронними інформаційними системами та мережами, що становлять інформаційні ресурси органів місцевого самоврядування, інших суб’єктів надання вихідних даних, саморегулівних організацій.
 
159. Електронна інформаційна взаємодія електронної системи з електронними інформаційними системами та мережами (крім Єдиного державного реєстру судових рішень) здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.
 
   Електронна інформаційна взаємодія електронної системи з електронними інформаційними системами та мережами (крім Єдиного державного реєстру судових рішень) здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.
 
160. Електронна інформаційна взаємодія електронної системи з Єдиним державним реєстром судових рішень здійснюється в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, спільно з Державною судовою адміністрацією України.
 
   Електронна інформаційна взаємодія електронної системи з Єдиним державним реєстром судових рішень здійснюється в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, спільно з Державною судовою адміністрацією України.
 
161. 7. Програмне забезпечення електронної системи повинно забезпечувати розподільне зберігання даних про метадані документів та відомостей, що внесені до електронній системи, з метою підтвердження їх походження, цілісності та достовірності.
 
   7. Програмне забезпечення електронної системи повинно забезпечувати розподільне зберігання даних про метадані документів та відомостей, що внесені до електронної системи, з метою підтвердження їх походження, цілісності та достовірності.
 
162. Дані можуть зберігатися в:
 
   Дані можуть зберігатися в:
 
163. центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування;
 
   центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування;
 
164. центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства;
 
   центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства;
 
165. державному унітарному підприємстві, яке віднесене до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства;
 
-78- Крячко М.В.
В абзаці тридцять четвертому підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту слова «віднесене до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства» замінити словами «визначене технічним адміністратором».
Обґрунтування. Зміни запропоновані у зв’язку із змінами в абзаці дванадцятому підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту (див. вище).
 
Відхилено   державному унітарному підприємстві, яке віднесене до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства;
 
166. саморегулівних організаціях у сфері архітектурної діяльності та у сфері енергетичної ефективності.
 
   саморегулівних організаціях у сфері архітектурної діяльності та у сфері енергетичної ефективності.
 
167. Дані можуть зберігатися також в інших державних органах, органах місцевого самоврядування та державних підприємствах, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
   Дані можуть зберігатися також в інших державних органах, органах місцевого самоврядування та державних підприємствах, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
168. 8. Програмне забезпечення електронної системи є об’єктом права державної власності. Майнові права на програмне забезпечення належать державі в особі центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
 
   8. Програмне забезпечення електронної системи є об’єктом права державної власності. Майнові права на програмне забезпечення належать державі в особі центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
 
169. 9. До електронної системи не вносяться відомості, що становлять державну таємницю.
 
   9. До електронної системи не вносяться відомості, що становлять державну таємницю.
 
170. 10. Відомості, що містяться в електронній системі, є достовірними, а також відкритими і загальнодоступними, крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків, паспортних даних, місця проживання фізичної особи, договорів про надання послуг, документів, поданих фізичними та юридичними особами для отримання послуг, визначених цим Законом, та іншої інформації, перелік якої визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
-79- Бондар Г.В.
В абзаці тридцять дев'ятому підпункту 4 пункту 13 розділу Іпісля слів "в електронній системи, є" слова "достовірними, а також" виключити.
 
Відхилено   10. Відомості, що містяться в електронній системі, є достовірними, а також відкритими і загальнодоступними, крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків, паспортних даних, місця проживання фізичної особи, договорів про надання послуг, документів, поданих фізичними та юридичними особами для отримання послуг, визначених цим Законом, та іншої інформації, перелік якої визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
171. Доступ до проектної документації на будівництво об’єктів здійснюється в режимі читання без можливості копіювання із застереженням, що така проектна документація є об’єктом авторського права відповідно до розділу VІ Закону України "Про архітектурну діяльність".
 
   Доступ до проектної документації на будівництво об’єктів здійснюється у режимі читання без можливості копіювання із застереженням, що така проектна документація є об’єктом авторського права відповідно до розділу VІ Закону України "Про архітектурну діяльність".
 
172. Доступ до відомостей, що містяться в електронній системі, через портал електронної системи здійснюється безоплатно.
 
-80- Крячко М.В.
Абзац сорок перший підпункту 4 пункту 13 Розділу І законопроекту після слів «портал електронної системи» доповнити словами «та через державні інформаційні системи, визначені Кабінетом Міністрів України,».
Обґрунтування. Зараз положення законопроекту можуть розумітися так, що безоплатний доступ до відомостей, що містяться в електронній системі, надається лише через портал електронної системи, а через інші державні інформаційні системи доступ або платний або взагалі не надається .
З огляду на викладене, пропонується чітко визначити безоплатність доступу до відомостей електронної системи у сфері будівництва через державні інформаційні системи, що визначатиме Уряд, зокрема через єдиний державний веб-портал електронних послуг, створення якого передбачено Указом Президента України від 04.09.2019 № 647/2019.
 
Враховано   Доступ до відомостей, що містяться в електронній системі, через портал електронної системи та через державні інформаційні системи, визначені Кабінетом Міністрів України, здійснюється безоплатно.
 
173. Доступ до відомостей, що містяться в електронній системі, шляхом взаємодії прикладного програмного інтерфейсу електронної системи та інформаційних/інформаційно-телекомунікаційних систем приватної форми власності здійснюється на платній основі. Розмір такої плати встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
   Доступ до відомостей, що містяться в електронній системі, шляхом взаємодії прикладного програмного інтерфейсу електронної системи та інформаційних/інформаційно-телекомунікаційних систем приватної форми власності здійснюється на платній основі. Розмір такої плати встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
174. Публічна інформація з електронної системи у формі відкритих даних підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
 
   Публічна інформація з електронної системи у формі відкритих даних підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
 
175. 11. Якщо інформація та документи, що підлягають внесенню до електронної системи, внесені до неї, такі інформація та документи вважаються достовірними, доки до них не внесено відповідних змін, і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
 
-81- Шуляк О.О.
У абзаці сорок четвертому підпункту 4 пункту 13 розділу І слова ", доки до них не внесено відповідних змін," виключити;
 
Враховано   11. Якщо інформація та документи, що підлягають внесенню до електронної системи, внесені до неї, такі інформація та документи вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
 
    -82- Плачкова Т.М.
Абзац сорок четвертий підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту після слів «внесені до неї» доповнити словами «уповноваженою посадовою особою»;
 
Відхилено    
    -83- Бондар Г.В.
Абзаци шорок четвертий – сорок шостий підпункту 4 пункту 13 розділу І видалити;
 
Відхилено    
176. Якщо інформація та документи, що підлягають внесенню до електронної системи, є недостовірними і були внесені до неї, третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або повинна була знати про те, що такі відомості є недостовірними.
 
   Якщо інформація та документи, що підлягають внесенню до електронної системи, є недостовірними і були внесені до неї, третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або повинна була знати про те, що такі відомості є недостовірними.
 
177. Якщо інформація та документи, що підлягають внесенню до електронної системи, не внесені до неї, вони не можуть бути використані у спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або повинна була знати ці відомості.
 
   Якщо інформація та документи, що підлягають внесенню до електронної системи, не внесені до неї, вони не можуть бути використані у спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або повинна була знати ці відомості.
 
178. 12. Інформація та документи отримані за допомогою програмного забезпечення електронної системи в паперовій та електронній формі мають однакову юридичну силу.
 
   12. Інформація та документи, отримані за допомогою програмного забезпечення електронної системи в паперовій та електронній формах, мають однакову юридичну силу.
 
179. 13. У разі виявлення заявником помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки), у відомостях електронної системи, допущеної суб’єктом, який вносив відомості до електронної системи, заявник письмово в паперовій або електронній формі повідомляє про це такого суб’єкта. Суб’єкт, який вносив відомості до електронної системи, у день отримання повідомлення перевіряє відповідність відомостей електронної системи інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення цих відомостей, та якщо факт невідповідності підтверджено – виправляє допущену помилку.
 
   13. У разі виявлення заявником помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки) у відомостях електронної системи, допущеної суб’єктом, який вносив відомості до електронної системи, заявник письмово в паперовій або електронній формі повідомляє про це такого суб’єкта. Суб’єкт, який вносив відомості до електронної системи, у день отримання повідомлення перевіряє відповідність відомостей електронної системи інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення цих відомостей, та якщо факт невідповідності підтверджено – виправляє допущену помилку.
 
180. У разі виявлення суб’єктом, який вносив відомості до електронної системи помилки, допущеної у відомостях електронної системи, зазначений суб’єкт у одноденний строк виправляє допущену помилку та повідомляє про це заявника в паперовій формі або в електронній формі через електронний кабінет (у разі його наявності) чи іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, користувачами якої є заявник та суб’єкт надання відповідної послуги.
 
   У разі виявлення суб’єктом, який вносив відомості до електронної системи помилки, допущеної у відомостях електронної системи, зазначений суб’єкт у одноденний строк виправляє допущену помилку та повідомляє про це заявника в паперовій або електронній формі через електронний кабінет (у разі його наявності) чи іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, користувачами якої є заявник та суб’єкт надання відповідної послуги.
 
181. Виправлення помилок, допущених у електронної системи внаслідок наявності помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах.
 
   Виправлення помилок, допущених у відомостях електронної системи внаслідок наявності помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах.
 
182. Виправлення помилок у відомостях електронної системи може здійснюватися також на підставі судового рішення.
 
   Виправлення помилок у відомостях електронної системи може здійснюватися також на підставі судового рішення.
 
183. 14. Державні органи, у тому числі Державна судова адміністрація України та суди, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, державні реєстратори, нотаріуси безоплатно отримують відомості з електронної системи з метою здійснення ними повноважень, визначених законом, виключно в електронній формі через електронну систему у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи, або шляхом організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів (крім Єдиного державного реєстру судових рішень). Організація електронної інформаційної взаємодії електронної системи з Єдиним державним реєстром судових рішень здійснюється в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, спільно з Державною судовою адміністрацією України.
 
   14. Державні органи, у тому числі Державна судова адміністрація України та суди, органи місцевого самоврядування та їхні посадові особи, державні реєстратори, нотаріуси, безоплатно отримують відомості з електронної системи з метою здійснення ними повноважень, визначених законом, виключно в електронній формі через електронну систему в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи, або шляхом організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів (крім Єдиного державного реєстру судових рішень). Організація електронної інформаційної взаємодії електронної системи з Єдиним державним реєстром судових рішень здійснюється в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, спільно з Державною судовою адміністрацією України.
 
184. Стаття 22-2. Реєстр будівельної діяльності
 
   Стаття 22-2. Реєстр будівельної діяльності
 
185. 1. Реєстр будівельної діяльності є компонентом електронної системи, який забезпечує створення, збирання, накопичення, обробку, захист, облік такої інформації:
 
   1. Реєстр будівельної діяльності є компонентом електронної системи, який забезпечує створення, збирання, накопичення, обробку, захист, облік такої інформації:
 
186. 1) містобудівних умов та обмежень;
 
   1) містобудівних умов та обмежень;
 
187. 2) технічних умов (у тому числі договорів про надання технічних умов, укладених відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги");
 
-84- Бондар Г.В.
В абзаці п’ятдесят шостому підпункту 4 пункту 13 розділу Іпісля слів "2) технічних умов" слова " (у тому числі договорів про надання технічних умов, укладених відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги")" видалити.
 
Відхилено   2) завдання на проектування та технічних умов (у тому числі договорів про надання технічних умов, укладених відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", у разі їх укладення через електронний кабінет);
 
    -85- Бондар Г.В.
В абзаці п’ятдесят шостому підпункту 4 пункту 13 розділу Іпісля слів "2) технічних умов" додати слова "" через кому.
 
Враховано редакційно    
    -86- Шуляк О.О.
Абзаци п’ятдесят шостий, шістдесят шостий, шістдесят сьомий, сімдесят перший та сімдесят другий підпункту 4 пункту 13 розділу Ідоповнити словами у дужках "– у разі їх укладення через електронний кабінет";
 
Враховано    
188. 3) інформації про ліцензування господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками;
 
   3) інформації про ліцензування господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками;
 
189. 4) інформації про професійну атестацію виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем;
 
   4) інформації про професійну атестацію виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем;
 
190. 5) інформації про експертні організації, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів;
 
   5) інформації про експертні організації, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів;
 
191. 6) інформації про об’єкти будівництва та закінчені будівництвом об’єкти, у тому числі:
 
-87- Бондар Г.В.
В абзаці шістдесятому підпункту 4 пункту 13 розділу Ізамінити слова " закінчені будівництвом об’єкти" на "об'єкти нерухомості";
 
Відхилено   6) інформації про об’єкти будівництва та закінчені будівництвом об’єкти, у тому числі:
 
192. будівельні паспорти забудови земельної ділянки;
 
   будівельні паспорти забудови земельної ділянки;
 
193. проектної документації на будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками;
 
-88- Бондар Г.В.
В абзаці шістдесят другому підпункту 4 пункту 13 розділу Іпісля слів "проектної документації на будівництво об'єктів" додати слова "затверджувальної стадії";
 
Враховано редакційно   проектну документацію на будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, затверджену в установленому порядку;
 
194. відомостей про присвоєння, зміну, коригування, анулювання адрес об’єктам будівництва та закінченим будівництвом об’єктам;
 
-89- Бондар Г.В.
В абзаці шістдесят третьому підпункту 4 пункту 13 розділу Іслова " закінченим будівництвом об’єктам" замінити на слова "об'єктам нерухомості";
 
Відхилено   відомості про присвоєння, зміну, коригування, анулювання адрес об’єктам будівництва та закінченим будівництвом об’єктам;
 
195. погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм згідно з частиною п’ятою статті 10 Закону України "Про будівельні норми";
 
-90- Скороход А.К.
До абзацу шістдесят четвертого підпункту 4 пункту 13 розділу І"слова "погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм згідно з частиною п’ятою статті 10 Закону України "Про будівельні норми" (абзац п’ятий пункту 6 частини першої нової статті 22-2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності) – виключити";
 
Відхилено   погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм згідно з частиною п’ятою статті 10 Закону України "Про будівельні норми";
 
196. результати оцінки впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля" (в частині збирання, накопичення, обробки, захисту, обліку такої інформації);
 
   результати оцінки впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля" (у частині збирання, накопичення, обробки, захисту, обліку такої інформації);
 
197. енергетичні сертифікати об'єктів будівництва та будівель згідно з Законом України "Про енергетичну ефективність будівель" (у тому числі договори про сертифікацію енергетичної ефективності будівлі, укладені відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги");
 
-91- Бондар Г.В.
В абзаці шістдесят шостому підпункту 4 пункту 13 розділу Іслова " (у тому числі договори про сертифікацію енергетичної ефективності будівлі, укладені відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги")" видалити.
 
Відхилено   енергетичні сертифікати об'єктів будівництва та будівель згідно з Законом України "Про енергетичну ефективність будівель" (у тому числі договори про сертифікацію енергетичної ефективності будівлі, укладені відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", у разі їх укладення через електронний кабінет);
 
198. результати експертизи проектної документації на будівництво об’єктів (у тому числі договори про проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів, укладені відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги");
 
-92- Бондар Г.В.
В абзаці шістдесят сьомому підпункту 4 пункту 13 розділу Іслова " (у тому числі договори про проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів, укладені відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги")" видалити.
 
Відхилено   результати експертизи проектної документації на будівництво об’єктів (у тому числі договори про проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів, укладені відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", у разі їх укладення через електронний кабінет);
 
199. документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт;
 
   документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт;
 
200. ідентифікатори об’єктів будівництва та закінчених будівництвом об’єктів;
 
-93- Бондар Г.В.
В абзаці шістдесят дев’ятому підпункту 4 пункту 13 розділу Іслова "закінчених будівництвом об’єктів" замінити на слова "об'єктів нерухомості";
 
Відхилено   ідентифікатори об’єктів будівництва та закінчених будівництвом об’єктів;
 
201. документи, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
 
   документи, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
 
202. інвентаризаційні справи, матеріали технічної інвентаризації, технічні паспорти об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їх частин (квартир, вбудованих чи вбудовано-прибудованих житлових та нежитлових приміщень в будинку, будівлі, споруді, гаражних боксів, машиномісць, інших житлових та нежитлових приміщень, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна) (у тому числі договори про проведення технічної інвентаризації, укладені відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги");
 
-94- Бондар Г.В.
В абзаці сімдесят першому підпункту 4 пункту 13 розділу Іслова "закінчених будівництвом об'єктів" замінити на слова "об'єктів нерухомості", слова " (у тому числі договори про проведення технічної інвентаризації, укладені відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги")" видалити;
 
Відхилено   інвентаризаційні справи, матеріали технічної інвентаризації, технічні паспорти об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їхніх частин (квартир, вбудованих чи вбудовано-прибудованих житлових та нежитлових приміщень у будинку, будівлі, споруді, гаражних боксів, машиномісць, інших житлових та нежитлових приміщень, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна) (у тому числі договори про проведення технічної інвентаризації, укладені відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги" – у разі їх укладення через електронний кабінет);
паспорти об’єктів будівництва з результатами проведення обстеження та паспортизації об’єктів відповідно до статті 39-2 цього Закону;
 
    -95- Ісаєнко Д.В.
До підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту «у статті 22-2 (Реєстр будівельної діяльності), якою доповнюється Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» пункт 6 частини першої після абзацу дванадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
«паспорти об’єктів будівництва з результатами проведення обстеження та паспортизації об’єктів відповідно до статті 39-2 цього закону»;
 
Враховано    
203. звіти про результати обстеження інженерних систем будівлі згідно з Законом України "Про енергетичну ефективність будівель" (у тому числі договори про обстеження інженерних систем будівлі, укладені відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги");
 
-96- Бондар Г.В.
В абзаці сімдесят другому підпункту 4 пункту 13 розділу Іслова " (у тому числі договори про обстеження інженерних систем будівлі, укладені відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги")" видалити.
 
Відхилено   звіти про результати обстеження інженерних систем будівлі згідно із Законом України "Про енергетичну ефективність будівель" (у тому числі договори про обстеження інженерних систем будівлі, укладені відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", у разі їх укладення через електронний кабінет);
 
204. фотокартки об’єктів будівництва;
 
   фотокартки об’єктів будівництва;
 
205. результати контрольного геодезичного знімання закінчених будівництвом об'єктів;
 
   результати контрольного геодезичного знімання закінчених будівництвом об'єктів;
 
206. інформації та документів, які подані фізичними особами, фізичними особами - підприємцями та юридичними особами в електронній формі для отримання послуг у сфері будівництва;
 
   інформація та документи, подані фізичними особами, фізичними особами - підприємцями та юридичними особами в електронній формі для отримання послуг у сфері будівництва;
 
207. 7) відомостей про саморегулівні організації у сфері архітектурної діяльності та делегування ним повноважень на проведення професійної атестації, про саморегулівні організації у сфері енергетичної ефективності;
 
   7) відомостей про саморегулівні організації у сфері архітектурної діяльності та делегування їм повноважень на проведення професійної атестації, про саморегулівні організації у сфері енергетичної ефективності;
 
208. 8) контрольних примірників будівельних норм, обов’язкових для виконання національних стандартів, кодексів усталеної практики, інших нормативних документів технічного характеру, які є обов’язковими для виконання відповідно до закону.
 
-97- Шуляк О.О.
Підпункт 4 пункту 13 розділу І доповнити новими абзацами сімдесят восьмим – вісімдесятим такого змісту:
"9) відомостей про державний архітектурно-будівельний нагляд;
10) статистичних даних.
В електронному кабінеті може забезпечувати забезпечуватись створення, збирання, накопичення, обробка, захист, облік іншої інформації, визначеної Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.";
 
Враховано редакційно   8) контрольних примірників будівельних норм, обов’язкових для виконання національних стандартів, кодексів усталеної практики, інших нормативних документів технічного характеру, які є обов’язковими для виконання відповідно до закону;
9) відомостей про державний архітектурно-будівельний нагляд;
10) статистичних даних.
В електронній системі може забезпечуватися створення, збирання, накопичення, обробка, захист, облік іншої інформації, визначеної Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
209. 2. З використанням Реєстру будівельної діяльності створюються такі електронні документи (крім документів, які містять відомості, що становлять державну таємницю) та здійснюються такі дії:
 
   2. З використанням Реєстру будівельної діяльності створюються такі електронні документи (крім документів, які містять відомості, що становлять державну таємницю) та здійснюються такі дії:
 
210. 1) містобудівні умови та обмеження, зміни до них, відмова у їх наданні, скасування містобудівних умов та обмежень;
 
   1) містобудівні умови та обмеження, зміни до них, відмова у їх наданні, скасування містобудівних умов та обмежень;
 
211. 2) технічні умови, зміни до них, відмова у їх наданні.
 
-98- Шуляк О.О.
Абзац восьмидесятий підпункту 4 пункту 13 розділу І викласти у такій редакції:
«2) технічні умови, зміни до них, відмова у їх наданні, скасування чи анулювання технічних умов, змін до них».
 
Враховано   2) технічні умови, зміни до них, відмова у їх наданні, скасування чи анулювання технічних умов, змін до них;
 
212. 3) ліцензія на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, зміни до неї (у тому числі зміни до переліку видів робіт), відмова у її наданні, переоформлення, відмова в переоформленні, анулювання, зупинення, відновлення та відмова у відновленні ліцензії;
 
-99- Шуляк О.О.
У абзаці вісімдесят першому підпункту 4 пункту 13 розділу І слова ", зупинення, відновлення та відмова у відновленні" виключити.
 
Враховано   3) ліцензія на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, зміни до неї (у тому числі зміни до переліку видів робіт), відмова у її наданні, переоформлення, відмова в переоформленні, анулювання ліцензії;
 
213. 4) кваліфікаційний сертифікат виконавця робіт, зміни до нього, рішення про допуск/відмову в допуску до проведення професійної атестації, видачу/відмову у видачі кваліфікаційного сертифіката та позбавлення кваліфікаційного сертифіката; кваліфікаційні атестати енергоаудитора та фахівця з обстеження інженерних систем, зміни до них, відмова у видачі та анулювання кваліфікаційного атестата;
 
   4) кваліфікаційний сертифікат виконавця робіт, зміни до нього, рішення про допуск/відмову в допуску до проведення професійної атестації, видачу/відмову у видачі кваліфікаційного сертифіката та позбавлення кваліфікаційного сертифіката; кваліфікаційні атестати енергоаудитора та фахівця з обстеження інженерних систем, зміни до них, відмова у видачі та анулювання кваліфікаційного атестата;
 
214. 5) будівельний паспорт забудови земельної ділянки, зміни до нього та повідомлення про відмову в його наданні;
 
   5) будівельний паспорт забудови земельної ділянки, зміни до нього та повідомлення про відмову в його наданні;
 
215. 6) погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм та повідомлення про відмову в їх погодженні;
 
-100- Скороход А.К.
До абзацу вісімдесят четвертого підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту "слова «6) погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм та повідомлення про відмову в їх погодженні; (пункт 6 частини другої нової статті 22-2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності) – виключити»;
 
Відхилено   6) погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм та повідомлення про відмову в їх погодженні;
 
216. 7) енергетичні сертифікати об'єктів будівництва та будівель згідно з Законом України "Про енергетичну ефективність будівель";
 
   7) енергетичні сертифікати об'єктів будівництва та будівель згідно з Законом України "Про енергетичну ефективність будівель";
 
217. 8) результати експертизи проектної документації на будівництво об’єктів;
 
-101- Клочко А.А.
Абзац вісімдесят шостий підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту слова "результати експертизи " замінити словами "звіт про результати експертизи", адже офіційним комплексним документом про експертизу проектної документації є звіт.
 
Враховано   8) звіт про результати експертизи проектної документації на будівництво об’єктів;
 
218. 9) дозвіл на виконання будівельних робіт, зміни до нього, повідомлення про відмову в його наданні та анулювання дозволу;
 
-102- Дунда О.А.
Абзац вісімдесят сьомий підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту доповнити словами «внесення відомостей про припинення права на виконання підготовчих та будівельних робіт»;
 
Враховано   9) дозвіл на виконання будівельних робіт, зміни до нього, повідомлення про відмову в його наданні та анулювання дозволу, внесення відомостей про припинення права на виконання підготовчих та будівельних робіт;
 
219. 10) сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, повідомлення відмову в його наданні та анулювання сертифіката;
 
-103- Білозір Л.М.
У абзаці 88 підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту слова «та анулювання сертифіката» виключити, тому що запропонований проект закону не передбачає підстав та механізмів його анулювання.
 
Враховано   10) сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, повідомлення про відмову в його наданні;
 
220. 11) інвентаризаційна справа, матеріали технічної інвентаризації, технічні паспорти об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їх частин (житлових та нежитлових приміщень), зміни до них;
 
-104- Ісаєнко Д.В.
У статті 22-2 (Реєстр будівельної діяльності), якою доповнюється Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» (підпункт 4 пункту 13 розділу І законопроекту) частину другу після пункту 11 доповнити новим пунктом такого змісту:
«12) паспорт об’єкта будівництва з результатами проведення обстеження та паспортизації відповідно до статті 39-2 цього закону»;
 
Враховано   11) інвентаризаційна справа, матеріали технічної інвентаризації, технічні паспорти об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їхніх частин (житлових та нежитлових приміщень), зміни до них;
12) паспорт об’єкта будівництва з результатами проведення обстеження та паспортизації відповідно до статті 39-2 цього Закону;
 
221. 12) звіти про результати обстеження інженерних систем будівлі згідно з Законом України "Про енергетичну ефективність будівель";
 
   13) звіти про результати обстеження інженерних систем будівлі згідно з Законом України "Про енергетичну ефективність будівель";
 
222. 13) присвоєння, зміна, коригування, анулювання адреси об’єкта будівництва та об’єкта нерухомого майна;
 
   14) присвоєння, зміна, коригування, анулювання адреси об’єкта будівництва та об’єкта нерухомого майна;
 
223. 14) реєстрація саморегулівної організації у сфері архітектурної діяльності та у сфері енергетичної ефективності та скасування їх реєстрації;
 
   15) реєстрація саморегулівної організації у сфері архітектурної діяльності та у сфері енергетичної ефективності та скасування їх реєстрації;
 
224. 15) делегування саморегулівній організації повноважень щодо проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, та припинення таких повноважень;
 
   16) делегування саморегулівній організації повноважень щодо проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, та припинення таких повноважень;
 
225. 16) реєстрація будівельних норм.
 
-105- Шуляк О.О.
Підпункт 4 пункту 13 розділу І доповнити новими абзацами дев’яносто п’ятим та дев’яносто шостим такого змісту:
"17) направлення на проведення перевірки, акт про недопущення до перевірки у рамках здійснення архітектурно-будівельного нагляду, документи, які складаються за результатами здійснення архітектурно-будівельного нагляду (довідки, акти, приписи, рішення).
З використанням електронної системи можуть створюватись інші електронні документи (крім документів, які містять відомості, що становлять державну таємницю) та здійснюватися інші дії визначені Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи";
 
Враховано   17) реєстрація будівельних норм;
18) направлення на проведення перевірки, акт про недопущення до проведення перевірки при здійсненні архітектурно-будівельного нагляду, документи, які складаються за результатами здійснення архітектурно-будівельного нагляду (довідки, акти, приписи, рішення).
З використанням електронної системи можуть створюватись інші електронні документи (крім документів, які містять відомості, що становлять державну таємницю) та здійснюватися інші дії визначені Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
226. Оригіналом документів, визначених цією частиною, є їх примірник в електронній формі, виготовлений за допомогою Реєстру будівельної діяльності.
 
   Оригіналом документів, визначених цією частиною, є їх примірник в електронній формі, виготовлений за допомогою Реєстру будівельної діяльності.
 
227. Створення документів та проведення дії, визначених цією частиною, з використанням Реєстру будівельної діяльності здійснюється особами, до повноважень яких віднесено прийняття рішень про видачу відповідних документів та вчинення відповідних дій.
 
   Створення документів та проведення дії, визначених цією частиною, з використанням Реєстру будівельної діяльності здійснюється особами, до повноважень яких віднесено прийняття рішень про видачу відповідних документів та вчинення відповідних дій.
 
228. Якщо документи та дії потребують погодження з відповідними посадовими особами та/або юридичними особами, таке погодження здійснюється в електронній формі за допомогою електронної системи.
 
   Якщо документи та дії потребують погодження з відповідними посадовими особами та/або юридичними особами, таке погодження здійснюється в електронній формі за допомогою електронної системи.
 
229. Документи, визначені цією частиною, набирають чинності, а дії вважаються проведеними з моменту їх засвідчення кваліфікованим електронним підписом особи, яка їх створила, якщо інше не визначено цією частиною.
 
   Документи, визначені цією частиною, набирають чинності, а дії вважаються проведеними з моменту їх засвідчення кваліфікованим електронним підписом особи, яка їх створила, якщо інше не визначено цією частиною.
 
230. Документи, визначені цією частиною, які потребують затвердження розпорядчим документом, набирають чинності, з моменту їх засвідчення кваліфікованим електронним підписом керівника відповідного органу у день видання відповідного розпорядчого документа або колегіального рішення.
 
   Документи, визначені цією частиною, що потребують затвердження розпорядчим документом, набирають чинності з моменту їх засвідчення кваліфікованим електронним підписом керівника відповідного органу в день видання відповідного розпорядчого документа або колегіального рішення.
 
231. Документи, визначені цією частиною, які потребують затвердження колегіальним рішенням засвідчуються кваліфікованим електронним підписом особи, уповноваженої відповідним органом, у день видання відповідного розпорядчого документа або колегіального рішення.
 
   Документи, визначені цією частиною, що потребують затвердження колегіальним рішенням, засвідчуються кваліфікованим електронним підписом особи, уповноваженої відповідним органом, у день видання відповідного розпорядчого документа або колегіального рішення.
 
232. Документи/дії, визначені цією частиною, створюються/проводяться шляхом внесення запису до Реєстру будівельної діяльності з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі. Документи/дії створені/здійснені без використання Реєстру будівельної діяльності, є нечинними (крім документів, які містять відомості, що становлять державну таємницю).
 
   Документи/дії, визначені цією частиною, створюються/проводяться шляхом внесення запису до Реєстру будівельної діяльності з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі. Документи/дії, створені/здійснені без використання Реєстру будівельної діяльності, є нечинними (крім документів, які містять відомості, що становлять державну таємницю).
 
233. Документи, які містять відомості, що становлять державну таємницю виготовляються в паперовій формі з дотриманням вимог Закону України "Про державну таємницю".
 
   Документи, які містять відомості, що становлять державну таємницю, виготовляються у паперовій формі з дотриманням вимог Закону України "Про державну таємницю".
 
234. Перелік відомостей, які містяться у документах, визначених цією частиною (крім містобудівних умов та обмежень), та заявах про їх видачу затверджується Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
   Перелік відомостей, які містяться у документах, визначених цією частиною (крім містобудівних умов та обмежень), та заявах про їх видачу, затверджується Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
235. 3. Документи та інформація за результатами проведення дій, визначених частиною другою цієї статті (крім інвентаризаційних справ та матеріалів технічної інвентаризації), доводяться до відома заявника у порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону.
 
   3. Документи та інформація за результатами проведення дій, визначених частиною другою цієї статті (крім інвентаризаційних справ та матеріалів технічної інвентаризації), доводяться до відома заявника у порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону.
 
236. 4. Документи, створені за допомогою Реєстру будівельної діяльності, в паперовій та електронній формі мають однакову юридичну силу.
 
   4. Документи, створені за допомогою Реєстру будівельної діяльності, у паперовій та електронній формах мають однакову юридичну силу.
 
237. 5. Відомості про документи, визначені пунктами 3, 9 та 10 частини другої цієї статті, передаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у день створення таких документів в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.
 
   5. Відомості про документи, визначені пунктами 3, 9 та 10 частини другої цієї статті, передаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у день створення таких документів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.
 
238. 6. Замовники, орган ліцензування, ліцензіати, експертно-апеляційна рада з питань ліцензування, експертні організації, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів, уповноважені органи містобудування та архітектури, органи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, юридичні особи, які надають технічні умови, уповноважені органи, які надають висновки з оцінки впливу на довкілля, фахівці з аудиту енергетичної ефективності будівель, фахівці з обстеження інженерних систем, саморегулівні організації у сфері архітектурної діяльності, виконавці окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, інші державні органи, які є користувачами електронної системи, несуть встановлену законом відповідальність за внесення до Реєстру будівельної діяльності завідомо неправдивих відомостей або порушення строків внесення відомостей/надання документів до/з Реєстру будівельної діяльності.
 
-106- Шуляк О.О.
У абзаці сто сьомому підпункту 4 пункту 13 розділу І слова "інші державні органи, " замінити словами "суб’єкти нормування у будівництві, інші державні органи, фізичні та юридичні особи,";
 
Враховано   6. Замовники, орган ліцензування, ліцензіати, експертно-апеляційна рада з питань ліцензування, експертні організації, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів, уповноважені органи містобудування та архітектури, органи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, юридичні особи, які надають технічні умови, уповноважені органи, які надають висновки з оцінки впливу на довкілля, фахівці з аудиту енергетичної ефективності будівель, фахівці з обстеження інженерних систем, саморегулівні організації у сфері архітектурної діяльності, виконавці окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, суб’єкти нормування у будівництві, інші державні органи, фізичні та юридичні особи, які є користувачами електронної системи, несуть встановлену законом відповідальність за внесення до Реєстру будівельної діяльності завідомо неправдивих відомостей або порушення строків внесення відомостей/надання документів до/з Реєстру будівельної діяльності.
 
239. Стаття 22-3. Електронний кабінет
 
   Стаття 22-3. Електронний кабінет
 
240. 1. Електронний кабінет є компонентом електронної системи, який забезпечує електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг.
 
   1. Електронний кабінет є компонентом електронної системи, який забезпечує електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг.
 
241. Електронний кабінет призначений для:
 
   Електронний кабінет призначений для:
 
242. 1) подання та отримання документів в електронній формі пов’язаних з:
 
   1) подання та отримання документів у електронній формі, пов’язаних з:
 
243. ліцензуванням господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками;
 
   ліцензуванням господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками;
 
244. проведенням професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури; професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем;
 
   проведенням професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури; професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем;
 
245. внесенням відомостей про експертні організації, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів, до Реєстру будівельної діяльності;
 
   внесенням відомостей про експертні організації, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів, до Реєстру будівельної діяльності;
 
246. отриманням будівельного паспорта;
 
   отриманням будівельного паспорта;
 
247. отриманням вихідних даних (містобудівних умов та обмежень та технічних умов (у тому числі укладання договорів про надання технічних умов відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги");
 
   отриманням вихідних даних (містобудівних умов та обмежень і технічних умов (у тому числі укладення договорів про надання технічних умов відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги");
 
248. експертизою проектної документації на будівництво об’єктів (у тому числі укладання договорів про проведення експертизи проектної документації на будівництво відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги");
 
   експертизою проектної документації на будівництво об’єктів (у тому числі укладення договорів про проведення експертизи проектної документації на будівництво відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги");
 
249. оцінкою впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля";
 
   оцінкою впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля";
 
250. отриманням права на виконання підготовчих та будівельних робіт;
 
   отриманням права на виконання підготовчих та будівельних робіт;
 
251. погодженням обґрунтованих відхилень від будівельних норм згідно з частиною п’ятою статті 10 Закону України "Про будівельні норми";
 
-107- Скороход А.К.
До абзацу сто двадцятого підпункту 4 пункту 13 розділу Ізаконопроекту «слова «погодженням обґрунтованих відхилень від будівельних норм згідно з частиною п’ятою статті 10 Закону України «Про будівельні норми»;» (абзац десятий пункту 1 частини другої нової статті 22-3 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності») – виключити»;
 
Відхилено   погодженням обґрунтованих відхилень від будівельних норм згідно з частиною п’ятою статті 10 Закону України "Про будівельні норми";
 
252. сертифікацією енергетичної ефективності об'єктів будівництва та будівель згідно з Законом України "Про енергетичну ефективність будівель";
 
   сертифікацією енергетичної ефективності об'єктів будівництва та будівель згідно з Законом України "Про енергетичну ефективність будівель";
 
253. прийняттям в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
 
   прийняттям в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
 
254. технічною інвентаризацією об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їх частин (житлових та нежитлових приміщень) (у тому числі укладання договорів про проведення технічної інвентаризації відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги");
 
-108- Ісаєнко Д.В.
До підпункту 4 пункту 13 розділу Ізаконопроекту «Пункт перший частини першої стаття 22-3 (Електронний кабінет) після абзацу одинадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
«після абзацу дванадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
«обстеженням та паспортизацією об’єктів відповідно до статті 39-2 цього закону;».
 
Враховано   технічною інвентаризацією об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їхніх частин (житлових та нежитлових приміщень) (у тому числі укладання договорів про проведення технічної інвентаризації відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги");
обстеженням та паспортизацією об’єктів відповідно до статті 39-2 цього Закону;
 
255. присвоєнням, зміною, коригуванням, анулюванням адреси об’єкта нерухомого майна;
 
   присвоєнням, зміною, коригуванням, анулюванням адреси об’єкта нерухомого майна;
 
256. обстеженням інженерних систем будівлі згідно з Законом України "Про енергетичну ефективність будівель" (у тому числі укладання договорів про обстеження інженерних систем будівлі відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги");
 
   обстеженням інженерних систем будівлі згідно із Законом України "Про енергетичну ефективність будівель" (у тому числі укладання договорів про обстеження інженерних систем будівлі відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги");
 
257. реєстрацією саморегулівної організації у сфері архітектурної діяльності та делегуванням саморегулівній організації у сфері архітектурної діяльності повноважень на проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури;
 
   реєстрацією саморегулівної організації у сфері архітектурної діяльності та делегуванням саморегулівній організації у сфері архітектурної діяльності повноважень на проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури;
 
258. реєстрацією саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності;
 
-109- Шуляк О.О.
Підпункту 4 пункту 13 розділу І доповнити новим абзацом сто двадцять дев’ятим такого змісту:
"реєстрацією будівельних норм;".
 
Враховано   реєстрацією саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності;
реєстрацією будівельних норм;
 
259. 2) перевірки повноти та достовірності інформації, яка міститься в заявах, повідомленнях, деклараціях та інших документах, які подаються для надання адміністративних та інших послуг, що надаються за допомогою електронної системи, шляхом електронної інформаційної взаємодії з електронними інформаційними системами, що становлять інформаційний ресурс держави;
 
-110- Бондар Г.В.
В абзаці сто двадцять восьмому підпункту 4 пункту 13 розділу Іслово "та достовірності" видалити;
 
Відхилено   2) перевірки повноти та достовірності інформації, що міститься в заявах, повідомленнях, деклараціях та інших документах, які подаються для надання адміністративних та інших послуг, що надаються за допомогою електронної системи, шляхом електронної інформаційної взаємодії з електронними інформаційними системами, що становлять інформаційний ресурс держави;
 
260. 3) завантаження фотокарток об’єктів будівництва та нагадування про необхідність їх завантаження;
 
-111- Клочко А.А.
У абзаці сто двадцять дев’ятому підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту (у пункті 3 абзацу другого частини першої нової статті 22-3) після слова "будівництва" доповнити словами "у визначеному форматі", адже великий об'єм фото при завантаженні може зруйнувати всю систему;
 
Враховано   3) завантаження фотокарток об’єктів будівництва у визначеному форматі та нагадування про необхідність їх завантаження;
 
261. 4) завантаження результатів контрольного геодезичного знімання закінчених будівництвом об'єктів;
 
   4) завантаження результатів контрольного геодезичного знімання закінчених будівництвом об'єктів;
 
262. 5) перегляду заявником стану розгляду поданих документів у режимі реального часу;
 
   5) перегляду заявником стану розгляду поданих документів у режимі реального часу;
 
263. 6) оплати послуг, визначених пунктом 1 цієї частини, та штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу;
 
   6) оплати послуг, визначених пунктом 1 цієї частини, та штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу;
 
264. 7) повідомлення виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, про залучення їх замовником у якості осіб, які здійснюють авторський та технічний нагляд відповідно до закону, а також отримання від виконавців робіт (послуг) заперечення щодо такої інформації;
 
   7) повідомлення виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, про залучення їх замовником у якості осіб, які здійснюють авторський та технічний нагляд відповідно до закону, а також отримання від виконавців робіт (послуг) заперечення щодо такої інформації;
 
265. 8) направлення заяв до уповноважених органів містобудування та архітектури, органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, отримання повідомлень та документів від цих органів, у тому числі заяв та повідомлень про скасування містобудівних умов та обмежень, скасування права на початок виконання підготовчих та будівельних робіт, зупинення підготовчих та будівельних робіт, скасування декларації про готовність об’єкта до експлуатації, анулювання та поновлення дозволу на виконання будівельних робіт, повідомлень про здійснення заходів з контролю, отримання документів, які складаються під час або за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного контролю/нагляду;
 
-112- Дунда О.А.
Абзац сто тридцять четвертий підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«8) направлення заяв до уповноважених органів містобудування та архітектури, органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, отримання повідомлень та документів від цих органів, у тому числі заяв та повідомлень про скасування містобудівних умов та обмежень, припинення права на початок виконання підготовчих та будівельних робіт, зупинення підготовчих та будівельних робіт, скасування реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації, анулювання та поновлення дозволу на виконання будівельних робіт, повідомлень про здійснення заходів з контролю, отримання документів, які складаються під час або за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного контролю/нагляду»;
 
Враховано   8) направлення заяв до уповноважених органів містобудування та архітектури, органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, отримання повідомлень та документів від цих органів, у тому числі заяв та повідомлень про скасування містобудівних умов та обмежень, припинення права на початок виконання підготовчих та будівельних робіт, зупинення підготовчих та будівельних робіт, скасування реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації, анулювання та поновлення дозволу на виконання будівельних робіт, повідомлень про здійснення заходів з контролю, отримання документів, які складаються під час або за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного контролю/нагляду;
 
266. 9) листування з користувачами електронного кабінету (у тому числі повідомлення про самочинне будівництво), подання скарг на рішення, дії та бездіяльність органу ліцензування, експертних організацій, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів, уповноважених органів містобудування та архітектури, органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, юридичних осіб, які надають технічні умови, уповноважених органів, які надають висновки з оцінки впливу на довкілля, фахівців з аудиту енергетичної ефективності будівель, фахівців з обстеження інженерних систем, саморегулівних організацій у сфері архітектури та у сфері енергоефективності, виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, інших осіб, визначених Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи, а також отримання інформації про стан їх розгляду та результатів їх розгляду;
 
   9) листування з користувачами електронного кабінету (у тому числі повідомлення про самочинне будівництво), подання скарг на рішення, дії та бездіяльність органу ліцензування, експертних організацій, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів, уповноважених органів містобудування та архітектури, органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, юридичних осіб, які надають технічні умови, уповноважених органів, які надають висновки з оцінки впливу на довкілля, фахівців з аудиту енергетичної ефективності будівель, фахівців з обстеження інженерних систем, саморегулівних організацій у сфері архітектури та у сфері енергоефективності, виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, інших осіб, визначених Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи, а також отримання інформації про стан їх розгляду та результати їх розгляду;
 
267. 10) укладенням електронних договорів про надання технічних умов, про проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів, про проведення технічної інвентаризації, про обстеження інженерних систем будівлі, про сертифікацію енергетичної ефективності будівлі;
 
   10) укладення електронних договорів про надання технічних умов, про проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів, про проведення технічної інвентаризації, про обстеження інженерних систем будівлі, про сертифікацію енергетичної ефективності будівлі;
 
268. 11) подання повідомлення про технічні помилки, що виявлені в роботі електронного кабінету.
 
   11) подання повідомлення про технічні помилки, виявлені в роботі електронного кабінету.
 
269. Електронний кабінет може забезпечувати надання інших послуг та проведення інших операцій, визначених Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
   Електронний кабінет може забезпечувати надання інших послуг та проведення інших операцій, визначених Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
270. Відсутність в електронних інформаційних системах, що становлять інформаційний ресурс держави, відповідної інформації (документа) у зв’язку з тим, що на момент створення (видання) відповідної інформації (документа) діяло законодавство, що не передбачало її (його) обов’язкового внесення до відповідної інформаційної системи, не перешкоджає поданню заяви, повідомлення, декларації або іншого документа в електронній формі через електронний кабінет чи іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою.
 
   Відсутність в електронних інформаційних системах, що становлять інформаційний ресурс держави, відповідної інформації (документа) у зв’язку з тим, що на момент створення (видання) відповідної інформації (документа) діяло законодавство, що не передбачало її (його) обов’язкового внесення до відповідної інформаційної системи, не перешкоджає поданню заяви, повідомлення, декларації або іншого документа в електронній формі через електронний кабінет чи іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою.
 
271. 2. Користувачами електронного кабінету є замовники, орган ліцензування, ліцензіати, експертно-апеляційна рада з питань ліцензування, експертні організації, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів, уповноважені органи містобудування та архітектури, органи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, юридичні особи, які надають технічні умови, уповноважені органи, які надають висновки з оцінки впливу на довкілля, фахівці з аудиту енергетичної ефективності будівель, фахівці з обстеження інженерних систем, саморегулівні організації у сфері архітектури, виконавці окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, інші державні органи, фізичні та юридичні особи, визначені Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи, та користувачі, які пройшли процедуру ідентифікації та автентифікації.
 
-113- Шуляк О.О.
У абзаці сто сорок першому підпункту 4 пункту 13 розділу І слова "інші державні органи," замінити словами "суб’єкти нормування у будівництві, інші державні органи,".
 
Враховано   2. Користувачами електронного кабінету є замовники, орган ліцензування, ліцензіати, експертно-апеляційна рада з питань ліцензування, експертні організації, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів, уповноважені органи містобудування та архітектури, органи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, юридичні особи, які надають технічні умови, уповноважені органи, які надають висновки з оцінки впливу на довкілля, фахівці з аудиту енергетичної ефективності будівель, фахівці з обстеження інженерних систем, саморегулівні організації у сфері архітектури, виконавці окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, суб’єкти нормування у будівництві, інші державні органи, фізичні та юридичні особи, визначені Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи, та користувачі, які пройшли процедуру ідентифікації та автентифікації.
 
272. 3. Підключення та доступ користувачів до електронного кабінету здійснюється безоплатно.
 
   3. Підключення та доступ користувачів до електронного кабінету здійснюється безоплатно.
 
273. 4. Користувачі електронного кабінету отримують доступ до електронного кабінету після проходження процедури ідентифікації та автентифікації через державну інтегровану систему електронної ідентифікації.
 
   4. Користувачі електронного кабінету отримують доступ до електронного кабінету після проходження процедури ідентифікації та автентифікації через державну інтегровану систему електронної ідентифікації.
 
274. Для цілей цього Закону під державною інтегрованою системою електронної ідентифікації розуміється інформаційно-телекомунікаційна система, яка призначена для технологічного забезпечення зручної, доступної та безпечної електронної ідентифікації й автентифікації користувачів системи, сумісності та інтеграції схем електронної ідентифікації, їх взаємодії з офіційними веб-сайтами (веб-порталами), інформаційними системами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, забезпечення захисту інформації та персональних даних із використанням єдиних вимог, форматів, протоколів та класифікаторів, а також задоволення інших потреб, визначених законодавством.
 
   Для цілей цього Закону під державною інтегрованою системою електронної ідентифікації розуміється інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для технологічного забезпечення зручної, доступної та безпечної електронної ідентифікації й автентифікації користувачів системи, сумісності та інтеграції схем електронної ідентифікації, їх взаємодії з офіційними веб-сайтами (веб-порталами), інформаційними системами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, забезпечення захисту інформації та персональних даних із використанням єдиних вимог, форматів, протоколів та класифікаторів, а також задоволення інших потреб, визначених законодавством.
 
275. 5. Юридичні особи та фізичні особи - підприємці - замовники об’єктів житлового будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, зобов’язані щоквартально не пізніше 5 числа першого місяця кварталу завантажувати до електронного кабінету фотокартки цих об’єктів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
   5. Юридичні особи та фізичні особи - підприємці - замовники об’єктів житлового будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, зобов’язані щоквартально не пізніше 5 числа першого місяця кварталу завантажувати до електронного кабінету фотокартки цих об’єктів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
276. Стаття 22-4. Портал електронної системи
 
   Стаття 22-4. Портал електронної системи
 
277. 1. Портал електронної системи є компонентом електронної системи, який забезпечує:
 
   1. Портал електронної системи є компонентом електронної системи, який забезпечує:
 
278. 1) доступ користувачів до електронного кабінету;
 
   1) доступ користувачів до електронного кабінету;
 
279. 2) перегляд заявником стану розгляду поданих документів в режимі реального часу;
 
   2) перегляд заявником стану розгляду поданих документів у режимі реального часу;
 
280. 3) доступ заявника до результатів адміністративних та інших послуг, що надаються за допомогою електронної системи, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи;
 
   3) доступ заявника до результатів адміністративних та інших послуг, що надаються за допомогою електронної системи, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи;
 
281. 4) відкритий доступ в режимі реального часу будь-яких фізичних та юридичних осіб до відомостей та документів Реєстру будівельної діяльності, у тому числі у розрізі кожного об’єкта будівництва та закінченого будівництвом об’єкта (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків, паспортних даних, місця проживання фізичної особи, договорів про надання послуг, документів, поданих фізичними та юридичними особами для отримання послуг, визначених цим Законом, та іншої інформації, перелік якої визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи);
 
   4) відкритий доступ у режимі реального часу будь-яких фізичних та юридичних осіб до відомостей та документів Реєстру будівельної діяльності, у тому числі у розрізі кожного об’єкта будівництва та закінченого будівництвом об’єкта (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків, паспортних даних, місця проживання фізичної особи, договорів про надання послуг, документів, поданих фізичними та юридичними особами для отримання послуг, визначених цим Законом, та іншої інформації, перелік якої визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи);
 
282. 5) автоматизоване електронне консультування в режимі реального часу з питань надання адміністративних послуг у сфері будівництва та здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю;
 
   5) автоматизоване електронне консультування в режимі реального часу з питань надання адміністративних послуг у сфері будівництва та здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю;
 
283. 6) оприлюднення та відкритий доступ будь-яких фізичних та юридичних осіб до будівельних норм, обов’язкових для виконання національних стандартів, кодексів усталеної практики, інших нормативних документів технічного характеру, які є обов’язковими для виконання відповідно до закону, з можливістю їх пошуку за датою прийняття та/або номером, назвою, контекстом, органом, який видав документ, галуззю економічної діяльності, видом будівельних робіт та іншими параметрами пошуку, визначеними Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи;
 
   6) оприлюднення та відкритий доступ будь-яких фізичних та юридичних осіб до будівельних норм, обов’язкових для виконання національних стандартів, кодексів усталеної практики, інших нормативних документів технічного характеру, які є обов’язковими для виконання відповідно до закону, з можливістю їх пошуку за датою прийняття та/або номером, назвою, контекстом, органом, який видав документ, галуззю економічної діяльності, видом будівельних робіт та іншими параметрами пошуку, визначеними Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи;
 
284. 7) оприлюднення та відкритий доступ будь-яких фізичних та юридичних осіб до нормативно-правових актів (крім актів, що мають гриф обмеження доступу), дотримання яких перевіряється під час здійснення заходів контролю;
 
   7) оприлюднення та відкритий доступ будь-яких фізичних та юридичних осіб до нормативно-правових актів (крім актів, що мають гриф обмеження доступу), дотримання яких перевіряється під час здійснення заходів контролю;
 
285. 8) доступ будь-яких фізичних та юридичних осіб до публічних інформаційних ресурсів містобудівного кадастру;
 
   8) доступ будь-яких фізичних та юридичних осіб до публічних інформаційних ресурсів містобудівного кадастру;
 
286. 9) подання повідомлення про технічні помилки, що виявлені в роботі порталу електронної системи.
 
   9) подання повідомлення про технічні помилки, виявлені в роботі порталу електронної системи.
 
287. Доступ до проектної документації на будівництво об’єктів здійснюється відповідно до частини десятої статті 22-1 цього Закону.
 
   Доступ до проектної документації на будівництво об’єктів здійснюється відповідно до частини десятої статті 22-1 цього Закону.
 
288. Портал електронної системи може забезпечувати доступ до іншої інформації та документів, визначених Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
   Портал електронної системи може забезпечувати доступ до іншої інформації та документів, визначених Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
289. 2. Для відображення графічної інформації на порталі електронної системи використовується картографічна основа Державного земельного кадастру.";
 
-114- Клочко А.А.
У абзаці сто п'ятдесят восьмому підпункту 4 пункту 13 розділу І законопроекту (у абзаці першому частини другої нової статті 22-4) слово "графічної" замінити словом "геопросторової". Обґрунтування: це уточнення, тому що графічна інформація може бути і схемами, і викопіюванням з планів поверхів тощо, а для цього картографічна основа Державного земельного кадастру не потрібна.
 
Враховано   2. Для відображення геопросторової інформації на порталі електронної системи використовується картографічна основа Державного земельного кадастру";
 
290. 5)частину п’яту статті 26 доповнити пунктом 4-1 такого змісту:
 
   9) частину п’яту статті 26 доповнити пунктом 4-1 такого змісту:
 
291. "4-1) проведення контрольного геодезичного знімання закінчених будівництвом об’єктів (крім об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та їх технічної інвентаризації, крім об’єктів перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування;";
 
   "4-1) проведення контрольного геодезичного знімання закінчених будівництвом об’єктів (крім об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та здійснення їх технічної інвентаризації (крім об’єктів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування)";
 
292. 6)доповнити статтями 26-1 – 26-5 такого змісту:
 
   10) доповнити статтями 26-1 – 26-5 такого змісту:
 
293. "Стаття 26-1. Подання документів для отримання адміністративних та інших визначених цим Законом послуг у сфері будівництва та отримання результатів їх розгляду
 
   "Стаття 26-1. Подання документів для отримання адміністративних та інших визначених цим Законом послуг у сфері будівництва та отримання результатів їх розгляду
 
294. 1. Документи для отримання адміністративних та інших визначених цим Законом послуг у сфері будівництва подаються до суб’єкта надання відповідної послуги за вибором заявника (якщо інше не визначено цим Законом):
 
-115- Плачкова Т.М.
В абзаці третьому підпункту 6 пункту 13 розділу І законопроекту слова «якщо інше не визначено цим Законом» вилучити;
 
Відхилено   1. Документи для отримання адміністративних та інших визначених цим Законом послуг у сфері будівництва подаються до суб’єкта надання відповідної послуги за вибором заявника (якщо інше не визначено цим Законом):
 
295. 1) в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронним кабінетом, користувачами якої є суб’єкт звернення та суб’єкт надання відповідної послуги;
 
   1) в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронним кабінетом, користувачами якої є суб’єкт звернення та суб’єкт надання відповідної послуги;
 
296. 2) у паперовій формі особисто заявником або поштовим відправленням з описом вкладення.
 
-116- Шуляк О.О.
Абзац п’ятий підпункту 6 пункту 13 розділу Івикласти у такій редакції:
«2) у паперовій формі особисто заявником (у тому числі через центри надання адміністративних послуг) або поштовим відправленням з описом вкладення»;
 
Враховано   2) у паперовій формі особисто заявником (у тому числі через центри надання адміністративних послуг) або поштовим відправленням з описом вкладення.
 
    -117- Бондар Г.В.
Абзац п’ятий підпункту 6 пункту 13 розділу Івилучити.
 
Відхилено    
297. 2. Виключно в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронним кабінетом, користувачами якої є суб’єкт звернення та суб’єкт надання відповідної послуги, подаються документи для отримання таких адміністративних та інших визначених цим Законом послуг щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками (крім об’єктів, які підпадають під дію Закону України "Про державну таємницю"):
 
-118- Плачкова Т.М.
В абзаці шостому підпункту 6 пункту 13 розділу І законопроекту слово «Виключно» виключити;
Обґрунтування: запропонована редакцією першого читання норма абзацу шостого підпункту 6 суперечить принципам державної політики у сфері надання адміністративних послуг, викладених Законом України «Про адміністративні послуги», тому слово «виключно» має бути виключеним із тексту цієї норми законопроекту;
 
Відхилено   2. Виключно в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронним кабінетом, користувачами якої є суб’єкт звернення та суб’єкт надання відповідної послуги, подаються документи для отримання таких адміністративних та інших визначених цим Законом послуг щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками (крім об’єктів, на які поширюється дія Закону України "Про державну таємницю"):
 
298. 1) отримання вихідних даних (містобудівних умов та обмежень та технічних умов;
 
-119- Бондар Г.В.
В абзаці сьомому підпункту 6 пункту 13 розділу Іпісля слів "та технічних умов" додати слова "завдання на проектування" через кому;
 
Відхилено   1) отримання вихідних даних (містобудівних умов та обмежень і технічних умов);
 
299. 2) експертизи проектної документації на будівництво об’єктів;
 
   2) експертизи проектної документації на будівництво об’єктів;
 
300. 3) оцінки впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля";
 
   3) оцінки впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля";
 
301. 4) отримання права на виконання підготовчих та будівельних робіт;
 
   4) отримання права на виконання підготовчих та будівельних робіт;
 
302. 5) погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм згідно з частиною п’ятою статті 10 Закону України "Про будівельні норми";
 
-120- Скороход А.К.
До абзацу одинадцятого підпункту 6 пункту 13 розділу І»пункт 5 частини другої нової статті 26-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» - виключити»;
 
Відхилено   5) погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм згідно з частиною п’ятою статті 10 Закону України "Про будівельні норми";
 
303. 6) сертифікації енергетичної ефективності об'єктів будівництва та будівель згідно з Законом України "Про енергетичну ефективність будівель";
 
   6) сертифікації енергетичної ефективності об'єктів будівництва та будівель згідно з Законом України "Про енергетичну ефективність будівель";
 
304. 7) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
 
   7) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
 
305. 8) технічної інвентаризація об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їх частин (житлових та нежитлових приміщень);
 
   8) технічної інвентаризації об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їхніх частин (житлових та нежитлових приміщень);
 
306. 9) присвоєння, зміни, коригування, анулювання адреси об’єкта нерухомого майна;
 
   9) присвоєння, зміни, коригування, анулювання адреси об’єкта нерухомого майна;
 
307. 10) обстеження інженерних систем будівлі згідно з Законом України "Про енергетичну ефективність будівель".
 
   10) обстеження інженерних систем будівлі згідно із Законом України "Про енергетичну ефективність будівель".
 
308. 3. Подання та отримання документів, щодо об’єктів, які підпадають під дію Закону України "Про державну таємницю" здійснюється в паперовій формі з дотриманням вимог Закону України "Про державну таємницю".
 
   3. Подання та отримання документів щодо об’єктів, на які поширюється дія Закону України "Про державну таємницю", здійснюються в паперовій формі з дотриманням вимог Закону України "Про державну таємницю".
 
309. 4. Документи, що подаються для отримання адміністративних та інших визначених цим Законом послуг у сфері будівництва, повинні відповідати таким вимогам:
 
   4. Документи, що подаються для отримання адміністративних та інших визначених цим Законом послуг у сфері будівництва, повинні відповідати таким вимогам:
 
310. 1) документи мають бути викладені державною мовою;
 
   1) документи мають викладатися державною мовою;
 
311. 2) текст документів має бути написаний розбірливо (машинодруком або від руки друкованими літерами);
 
   2) текст документів має бути розбірливим (написаний машинодруком або від руки друкованими літерами);
 
312. 3) документи не повинні містити підчищення або дописки, закреслені слова та інші виправлення, не обумовлені в них, орфографічні та арифметичні помилки, заповнюватися олівцем, а також містити пошкодження, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст;
 
   3) документи не повинні містити підчищення або дописки, закреслені слова та інші виправлення, не обумовлені в них, орфографічні та арифметичні помилки, заповнюватися олівцем, а також містити пошкодження, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст;
 
313. 4) документи в електронній формі мають бути оформлені згідно з вимогами, визначеними законодавством.
 
-121- Шуляк О.О.
Підпункт 6 пункту 13 розділу І доповнити новим абзацом двадцять третім нового змісту:
"Проектна документація на будівництва об’єкта в електронній формі повинна бути засвідчена кваліфікованим електронним підписом замовника та генерального проектувальника (проектувальника). Проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єкта підтверджується кваліфікованим електронним підписом експертної організації (експерта)".
 
Враховано редакційно   4) документи в електронній формі мають бути оформлені згідно з вимогами, визначеними законодавством.
Проектна документація на будівництво в електронній формі повинна бути засвідчена кваліфікованим електронним підписом замовника та генерального проектувальника (проектувальника). Проведення експертизи проектної документації на об’єкт будівництва підтверджується кваліфікованим електронними підписами експертів, які проводили експертизу, та керівника відповідної експертної організації.
 
314. 5. Якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє документ, що посвідчує його особу відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". У разі якщо заявником є іноземець або особа без громадянства, документом, що посвідчує особу такого заявника, є національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або інший документ, що посвідчує особу.
 
   5. Якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє документ, що посвідчує його особу відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". У разі якщо заявником є іноземець або особа без громадянства, документом, що посвідчує особу такого заявника, є національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або інший документ, що посвідчує особу.
 
315. У разі подання документів представником власника (співласників) об’єкта нерухомого майна заявник додатково пред’являє документ, що засвідчує його повноваження.
 
   У разі подання документів представником власника (співласників) об’єкта нерухомого майна заявник додатково пред’являє документ, що засвідчує його повноваження.
 
316. Документ, що посвідчує повноваження представника, виданий відповідно до законодавства іноземної держави, повинен бути легалізований (консульська легалізація чи проставлення апостиля) в установленому законодавством порядку, якщо інше не встановлено міжнародними договорами.
 
-122- Шуляк О.О.
Абзац двадцять п’ятий підпункту 6 пункту 13 розділу І після слів «якщо інше не встановлено міжнародними договорами» доповнити словами «згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України»;
 
Враховано   Документ, що посвідчує повноваження представника, виданий відповідно до законодавства іноземної держави, повинен бути легалізований (консульська легалізація чи проставлення апостиля) в установленому законодавством порядку, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
 
317. Документ, що посвідчує повноваження представника, викладений іноземною мовою, повинен бути перекладений на державну мову із засвідченням вірності перекладу з однієї мови на іншу або підпису перекладача в установленому законодавством порядку.
 
   Документ, що посвідчує повноваження представника, викладений іноземною мовою, повинен бути перекладений на державну мову із засвідченням вірності перекладу з однієї мови на іншу або підпису перекладача в установленому законодавством порядку.
 
318. 6. Заявник несе відповідальність за відповідність копій поданих документів в електронній формі оригіналам таких документів у паперовій формі. Такі копії засвідчують кваліфікованим електронним підписом заявника.
 
   6. Заявник несе відповідальність за відповідність копій поданих документів в електронній формі оригіналам таких документів у паперовій формі. Такі копії засвідчують кваліфікованим електронним підписом заявника.
 
319. 7. Подання документів з порушенням вимог, визначених цією частиною, є підставою для залишення таких документів без розгляду та повернення їх заявнику, про що повідомляється заявника у строк, який не перевищує строк, передбачений для розгляду відповідних документів.
 
   7. Подання документів з порушенням вимог, визначених цією частиною, є підставою для залишення таких документів без розгляду та повернення їх заявнику, про що повідомляється заявник у строк, що не перевищує строк, передбачений для розгляду відповідних документів.
 
320. 8. Інформація та документи, надіслані заявниками в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, для отримання послуг, визначених цим Законом, вважаються отриманими у день їх надходження, а у разі подання такої інформації та документів у неробочий час робочого дня, неробочий день, святковий або вихідний день – у перший робочий день наступний за днем їх подання.
 
   8. Інформація та документи, надіслані заявниками в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, для отримання послуг, визначених цим Законом, вважаються отриманими у день їх надходження, а у разі подання такої інформації та документів у неробочий час робочого дня, неробочий день, святковий або вихідний день – у перший робочий день, наступний за днем їх подання.
 
321. 9. Доступ заявника до результатів адміністративних та інших визначених цим Законом послуг, що надаються за допомогою електронної системи, здійснюється через:
 
   9. Доступ заявника до результатів адміністративних та інших визначених цим Законом послуг, що надаються за допомогою електронної системи, здійснюється через:
 
322. 1) портал електронної системи в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи;
 
   1) портал електронної системи в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи;
 
323. 2) через електронний кабінет (у разі його наявності);
 
   2) через електронний кабінет (у разі його наявності);
 
324. 3) іншу державну інформаційну систему, користувачами якої є суб’єкт звернення та суб’єкт надання відповідної адміністративної послуги, – у разі подання документів для отримання адміністративних та інших визначених цим Законом послуг з використанням такої системи.
 
   3) іншу державну інформаційну систему, користувачами якої є суб’єкт звернення та суб’єкт надання відповідної адміністративної послуги, – у разі подання документів для отримання адміністративних та інших визначених цим Законом послуг з використанням такої системи.
 
325. Результати адміністративних та інших визначених цим Законом послуг, що надаються з використанням електронної системи, за зверненням заявника надаються у паперовій формі.
 
   Результати адміністративних та інших визначених цим Законом послуг, що надаються з використанням електронної системи, за зверненням заявника надаються у паперовій формі.
 
326. 10. Направлення судових рішень, які тягнуть за собою зміну відомостей в електронній системі, та про заборону (скасування заборони) вчинення дій уповноваженими органами містобудування та архітектури, органами державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду може здійснюватись шляхом електронної інформаційної взаємодії між електронною системою та Єдиним державним реєстром судових рішень у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, спільно з Державною судовою адміністрацією України. Такі відомості підлягають внесенню до електронної системи відповідним органом не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідного судового рішення.
 
   10. Направлення судових рішень, які тягнуть за собою зміну відомостей в електронній системі, та про заборону (скасування заборони) вчинення дій уповноваженими органами містобудування та архітектури, органами державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду може здійснюватися шляхом електронної інформаційної взаємодії між електронною системою та Єдиним державним реєстром судових рішень у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, спільно з Державною судовою адміністрацією України. Такі відомості підлягають внесенню до електронної системи відповідним органом не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідного судового рішення.
 
327. 11. Документи виконавчого провадження, які тягнуть за собою зміну відомостей в електронній системі, та про заборону (скасування заборони) вчинення дій уповноваженими органами містобудування та архітектури, органами державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду надсилаються виключно в електронній формі шляхом електронної інформаційної взаємодії між електронною системою та Єдиним державним реєстром виконавчих документів у порядку, визначеному Міністерством юстиції України спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
 
-123- Шуляк О.О.
У абзаці тридцять шостому підпункту 6 пункту 13 розділу І слова "Єдиним державним реєстром виконавчих документів" замінити словами "автоматизованою системою виконавчого провадження";
 
Враховано   11. Документи виконавчого провадження, які тягнуть за собою зміну відомостей в електронній системі, та про заборону (скасування заборони) вчинення дій уповноваженими органами містобудування та архітектури, органами державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду надсилаються виключно в електронній формі шляхом електронної інформаційної взаємодії між електронною системою та автоматизованою системою виконавчого провадження у порядку, визначеному Міністерством юстиції України спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
 
328. Стаття 26-2. Ідентифікатор об’єкта будівництва та закінченого будівництвом об’єкта
 
-124- Бондар Г.В.
У абзацах тридцять сьомому – шістдесят сьомому підпункту 6 пункту 13 розділу І «У всіх абзацах статті 26-2 замінити слова "закінчених будівництвом об'єктів" на слова "об'єктів нерухомості" у всіх відмінках, окрім підпункту 9). Розділити ідентифікатори об'єктів будівництва та об'єктів нерухомості»;
 
Відхилено   Стаття 26-2. Ідентифікатор об’єкта будівництва та закінченого будівництвом об’єкта
 
329. 1. Ідентифікатором об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) є унікальний набір даних (послідовність символів), що присвоюється об’єкту будівництва або закінченому будівництвом об’єкту автоматично програмними засобами Реєстру будівельної діяльності та використовується для ідентифікації такого об’єкта.
 
   1. Ідентифікатором об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) є унікальний набір даних (послідовність символів), що присвоюється об’єкту будівництва або закінченому будівництвом об’єкту автоматично програмними засобами Реєстру будівельної діяльності та використовується для ідентифікації такого об’єкта.
 
330. 2. Ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) присвоюється:
 
   2. Ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) присвоюється:
 
331. будинку, будівлі, споруді (у тому числі в комплексі);
 
   будинку, будівлі, споруді (у тому числі в комплексі);
 
332. складовим частинам будинку, будівлі, споруди: квартирам, вбудованим чи вбудовано-прибудованим житловим та нежитловим приміщенням в будинку, будівлі, споруді, гаражним боксам, машиномісцям, іншим житловим та нежитловим приміщенням, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна;
 
-125- Шуляк О.О.
Абзац сорок перший підпункту 6 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"складовим частинам будинку, будівлі, споруди: квартирам, гаражним боксам, машиномісцям, іншим житловим та нежитловим приміщенням, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна;".
 
Враховано   складовим частинам будинку, будівлі, споруди: квартирам, гаражним боксам, машиномісцям, іншим житловим та нежитловим приміщенням, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна;
 
333. лінійному об’єкту інженерно-транспортної інфраструктури.
 
   лінійному об’єкту інженерно-транспортної інфраструктури.
 
334. Ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) не присвоюється місцям загального користування та допоміжним приміщенням.
 
   Ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) не присвоюється місцям загального користування та допоміжним приміщенням.
 
335. 3. Структура ідентифікатора об’єкта будівництва та порядок його визначення встановлюється Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
   3. Структура ідентифікатора об’єкта будівництва та порядок його визначення встановлюються Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення електронної системи.
 
336. 4. Ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) присвоюється об’єкту під час:
 
   4. Ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) присвоюється об’єкту під час:
 
337. 1) внесення до Реєстру будівельної діяльності інформації про документ, що дає право на виконання будівельних робіт, – для об’єкта нового будівництва та його складових частин (квартир, вбудованих чи вбудовано-прибудованих житлових та нежитлових приміщень в будинку, будівлі, споруді, гаражних боксів, машиномісць, інших житлових та нежитлових приміщень, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна). Ідентифікатор, який присвоюється складовій частині об’єкта, повинен включати ідентифікатор об’єкта, частиною якого він є;
 
   1) внесення до Реєстру будівельної діяльності інформації про документ, що дає право на виконання будівельних робіт, – для об’єкта нового будівництва та його складових частин (квартир, вбудованих чи вбудовано-прибудованих житлових та нежитлових приміщень у будинку, будівлі, споруді, гаражних боксів, машиномісць, інших житлових та нежитлових приміщень, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна). Ідентифікатор, який присвоюється складовій частині об’єкта, повинен включати ідентифікатор об’єкта, частиною якого він є;
 
338. 2) внесення інформації, визначеної пунктами 1, 2 абзацами четвертим – дев’ятим, одинадцятим – п’ятнадцятим пункту 6 частини першої статті 22-2 цього Закону, до Реєстру будівельної діяльності вперше – для об’єкта, щодо якого отримано право на виконання будівельних робіт, або який прийнято в експлуатацію, до запровадження електронної системи, або для самочинно збудованого об’єкта.
 
   2) внесення інформації, визначеної пунктами 1, 2, абзацами четвертим – дев’ятим, одинадцятим – п’ятнадцятим пункту 6 частини першої статті 22-2 цього Закону, до Реєстру будівельної діяльності вперше – для об’єкта, щодо якого отримано право на виконання будівельних робіт або який прийнято в експлуатацію до запровадження електронної системи, або для самочинно збудованого об’єкта.
 
339. У разі внесення органом державного архітектурно-будівельного контролю до Реєстру будівельної діяльності інформації, визначеної пунктами 1 або 2 цієї частини, щодо частини лінійного об’єкту інженерно-транспортної інфраструктури, ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) присвоюється лінійному об’єкту інженерно-транспортної інфраструктури в цілому.
 
   У разі внесення органом державного архітектурно-будівельного контролю до Реєстру будівельної діяльності інформації, визначеної пунктами 1 або 2 цієї частини, щодо частини лінійного об’єкта інженерно-транспортної інфраструктури, ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) присвоюється лінійному об’єкту інженерно-транспортної інфраструктури в цілому.
 
340. 5. Після прийняття об’єкта нового будівництва в експлуатацію ідентифікатор об’єкта будівництва вважається ідентифікатором закінченого будівництвом об’єкта та використовується для ідентифікації такого об’єкта протягом усього періоду його існування.
 
   5. Після прийняття об’єкта нового будівництва в експлуатацію ідентифікатор об’єкта будівництва вважається ідентифікатором закінченого будівництвом об’єкта та використовується для ідентифікації такого об’єкта протягом усього періоду його існування.
 
341. 6. Ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) є незмінним, крім випадків, визначених цим Законом.
 
   6. Ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) є незмінним, крім випадків, визначених цим Законом.
 
342. 7. У разі поділу або об’єднання закінченого будівництвом об’єкта ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта анулюється. Закінченим будівництвом об’єктам, що утворилися в результаті їх поділу або об’єднання присвоюється новий ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта, який повинен включати посилання на ідентифікатор (ідентифікатори) об’єкта (об’єктів) з якого такі об’єкти утворились.
 
   7. У разі поділу або об’єднання закінченого будівництвом об’єкта ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта анулюється. Закінченим будівництвом об’єктам, що утворилися внаслідок їх поділу або об’єднання, присвоюється новий ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта, який повинен містити посилання на ідентифікатор (ідентифікатори) об’єкта (об’єктів), з якого такі об’єкти утворилися.
 
343. У разі виділу частки з закінченого будівництвом об’єкта ідентифікатор об’єкта, з якого виділено частку залишається незмінним. Закінченому будівництвом об’єкту, що утворився в результаті виділу частки присвоюється новий ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта, який повинен включати посилання на ідентифікатор об’єкта з якого такий об’єкт утворився.
 
   У разі виділу частки із закінченого будівництвом об’єкта ідентифікатор об’єкта, з якого виділено частку, залишається незмінним. Закінченому будівництвом об’єкту, що утворився внаслідок виділу частки, присвоюється новий ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта, який повинен містити посилання на ідентифікатор об’єкта, з якого такий об’єкт утворився.
 
344. У випадках, визначених цією частиною, новий ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта присвоюється під час виготовлення виконавцем робіт з технічної інвентаризації за допомогою Реєстру будівельної діяльності технічного паспорта на відповідний об’єкт.
 
   У випадках, визначених цією частиною, новий ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта присвоюється під час виготовлення виконавцем робіт з технічної інвентаризації за допомогою Реєстру будівельної діяльності технічного паспорта на відповідний об’єкт.
 
345. 8. Ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта зазначається у таких документах:
 
   8. Ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта зазначається у таких документах:
 
346. 1) містобудівних умовах та обмеженнях (для закінчених будівництвом об’єктів та об’єктів нового будівництва, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до видачі містобудівних умов та обмежень);
 
   1) містобудівних умовах та обмеженнях (для закінчених будівництвом об’єктів та об’єктів нового будівництва, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до видачі містобудівних умов та обмежень);
 
347. 2) технічних умовах (для закінчених будівництвом об’єктів та об’єктів нового будівництва, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до видачі технічних умов);
 
   2) технічних умовах (для закінчених будівництвом об’єктів та об’єктів нового будівництва, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до видачі технічних умов);
 
348. 3) документі, що дає право на виконання підготовчих та будівельних робіт (крім повідомлення про початок виконання підготовчих та будівельних робіт щодо об’єкта нового будівництва);
 
   3) документі, що дає право на виконання підготовчих та будівельних робіт (крім повідомлення про початок виконання підготовчих та будівельних робіт щодо об’єкта нового будівництва);
 
349. 4) рішеннях про присвоєння, зміну, коригування, анулювання адреси об’єкта будівництва та об’єкта нерухомого майна;
 
   4) рішеннях про присвоєння, зміну, коригування, анулювання адреси об’єкта будівництва та об’єкта нерухомого майна;
 
350. 5) погодженні обґрунтованих відхилень від будівельних норм (для закінчених будівництвом об’єктів та об’єктів нового будівництва, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до отримання погодження);
 
-126- Скороход А.К.
До абзацу п’ятдесят дев’ятого підпункту 6 пункту 13 розділу І законопроекту: «пункт 5 частини восьмої нової статті 26-2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» - виключити»;
 
Відхилено   5) погодженні обґрунтованих відхилень від будівельних норм (для закінчених будівництвом об’єктів та об’єктів нового будівництва, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до отримання погодження);
 
351. 6) енергетичному сертифікаті об'єкта будівництва та будівлі (для закінчених будівництвом об’єктів та об’єктів нового будівництва, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до видачі енергетичного сертифікату);
 
   6) енергетичному сертифікаті об'єкта будівництва та будівлі (для закінчених будівництвом об’єктів та об’єктів нового будівництва, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до видачі енергетичного сертифіката);
 
352. 7) звіті про результати обстеження інженерних систем;
 
   7) звіті про результати обстеження інженерних систем;
 
353. 8) проектній документації на будівництво об’єкта та результатах її експертизи (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до розроблення проектної документації);
 
   8) проектній документації на будівництво об’єкта та результатах її експертизи (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до розроблення проектної документації);
 
354. 9) документі, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;
 
   9) документі, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;
 
355. 10) інвентаризаційній справі, матеріалах технічної інвентаризації та технічному паспорті об’єкта незавершеного будівництва, закінченого будівництвом об’єкта та його частин (квартир, вбудованих чи вбудовано-прибудованих житлових та нежитлових приміщень в будинку, будівлі, споруді, гаражних боксів, інших житлових та нежитлових приміщень, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна);
 
   10) інвентаризаційній справі, матеріалах технічної інвентаризації та технічному паспорті об’єкта незавершеного будівництва, закінченого будівництвом об’єкта та його частин (квартир, вбудованих чи вбудовано-прибудованих житлових та нежитлових приміщень у будинку, будівлі, споруді, гаражних боксів, інших житлових та нежитлових приміщень, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна);
 
356. 11) результатах контрольного геодезичного знімання закінченого будівництвом об'єкта;
 
   11) результатах контрольного геодезичного знімання закінченого будівництвом об'єкта;
 
357. 12) витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до розроблення проектної документації);
 
-127- Шуляк О.О.
У абзаці шістдесят шостому підпункту 6 пункту 13 розділу І слова "розроблення проектної документації" замінити словами "державної реєстрації речового права на об’єкти нерухомого майна".
 
Враховано   12) витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до державної реєстрації речового права на об’єкти нерухомого майна);
 
358. 13) всіх правочинах щодо відчуження, користування, іпотеки об’єкта будівництва, закінченого будівництвом об’єкта та їх частин (квартир, вбудованих чи вбудовано-прибудованих житлових та нежитлових приміщень в будинку, будівлі, споруді, гаражних боксів, машиномісць, інших житлових та нежитлових приміщень, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна), крім об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта до вчинення відповідного правочину).
 
-128- Шуляк О.О.
У абзаці шістдесят сьомому підпункту 6 пункту 13 розділу І слова ", крім об’єктів" замінити словами "– для об’єктів";
 
Враховано   13) всіх правочинах щодо відчуження, користування, іпотеки об’єкта будівництва, закінченого будівництвом об’єкта та його частин (квартир, вбудованих чи вбудовано-прибудованих житлових та нежитлових приміщень у будинку, будівлі, споруді, гаражних боксів, машиномісць, інших житлових та нежитлових приміщень, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна), – для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта до вчинення відповідного правочину.
 
359. Стаття 26-3. Адреса об’єкта нерухомого майна
 
   Стаття 26-3. Адреса об’єкта нерухомого майна
 
360. 1. Адресою об’єкта нерухомого майна (далі – адреса) є унікальна структурована сукупність реквізитів, що використовуються для ідентифікації об’єкта та визначення місця його розташування на місцевості.
 
   1. Адресою об’єкта нерухомого майна (далі – адреса) є унікальна структурована сукупність реквізитів, що використовуються для ідентифікації об’єкта та визначення місця його розташування на місцевості.
 
361. 2. Порядок визначення адрес затверджується Кабінетом Міністрів України. Порядок не може передбачати обов'язок фізичних та юридичних осіб щодо отримання будь-яких дозволів, погоджень або інших документів дозвільного характеру, а також повноважень державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій, утворених такими органами, видавати зазначені документи.
 
-129- Шуляк О.О.
У абзаці сімдесятому підпункту 6 пункту 13 розділу І слова "Порядок визначення адрес" замінити словами "Порядок присвоєння адрес об’єктів нерухомого майна".
 
Враховано   2. Порядок присвоєння адрес об’єктів нерухомого майна затверджується Кабінетом Міністрів України. Порядок не може передбачати обов'язок фізичних та юридичних осіб щодо отримання будь-яких дозволів, погоджень або інших документів дозвільного характеру, а також повноважень державних органів, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, підприємств, установ, організацій, утворених такими органами, видавати зазначені документи.
 
362. 3. Будинкам, будівлям та спорудам.
 
-130- Шуляк О.О.
Абзац сімдесят перший підпункту 6 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"3. Адреса присвоюється об’єктам будівництва, будинкам, будівлям, спорудам, квартирам, гаражним боксам, машиномісцям, іншим житловим та нежитловим приміщенням, які є самостійними об’єктами нерухомого майна.".
 
Враховано   3. Адреса присвоюється об’єктам будівництва, будинкам, будівлям, спорудам, квартирам, гаражним боксам, машиномісцям, іншим житловим та нежитловим приміщенням, які є самостійними об’єктами нерухомого майна.
 
    -131- Клочко А.А.
Абзац сімдесят перший підпункту 6 пункту 13 розділу Ізаконопроекту викласти у такій редакції:
«3. Адреса присвоюється будинкам, будівлям, спорудам, їх складовим частинам, що визначені законом самостійними об’єктами нерухомого майна, право власності на які підлягають реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно».
 
Враховано частково    
363. Адреса не присвоюється:
 
   Адреса не присвоюється:
 
364. 1) тимчасовим спорудам;
 
   1) тимчасовим спорудам;
 
365. 2) будівлям та спорудам, що є приналежністю відповідної будівлі або споруди, або їх складовою частиною;
 
   2) будівлям та спорудам, що є приналежністю відповідної будівлі або споруди, або їх складовою частиною;
 
366. 3) іншим об’єктам нерухомого майна, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку визначення адрес об’єктів нерухомого майна.
 
-132- Шуляк О.О.
У абзаці сімдесят п’ятому підпункту 6 пункту 13 розділу І слова "Порядку визначення адрес" замінити словами "Порядку присвоєння адрес".
 
Враховано   3) іншим об’єктам нерухомого майна, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку присвоєння адрес об’єктів нерухомого майна.
Порядок присвоєння адрес, визначений цим Законом, не поширюється на земельні ділянки.
 
    -133- Шуляк О.О.
Підпункт 6 пункту 13 розділу І доповнити новим абзацом сімдесят шостим такого змісту:
"Порядок присвоєння адрес, визначений цим Законом, не поширюється на земельні ділянки.".
 
Враховано    
367. 4. Обов'язковими реквізитами адреси є:
 
-134- Шуляк О.О.
Абзаци сімдесят шостий – вісімдесят восьмий підпункту 6 пункту 13 розділу І замінити абзацами такого змісту:
"4. Реквізитами адреси є:
1) назва держави (Україна);
2) назва адміністративно-територіальної автономії у складі України – для об'єктів, розташованих на території Автономної Республіки Крим;
3) назва області (крім Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя);
4) назва району – для населених пунктів районного підпорядкування;
5) назва населеного пункту, а для об'єктів розташованих за його межами – назва найближчого населеного пункту (об'єднаної територіальної громади), розташованого у межах відповідного району (об'єднаної територіальної громади);
6) назва гідрографічного, соціально-економічного, природно-заповідного або іншого подібного об’єкта (за наявності);
7) назва вулиці, площі, майдану, шосе, проспекту, бульвару, алеї, провулку, узвозу тощо (далі – вулиця) (за наявності);
8) номер об'єкта (будинку, будівлі, споруди);
9) номер корпусу – для об’єктів, які складаються з декількох корпусів;
10) номер квартири, гаражного боксу, машиномісця, іншого житлового та нежитлового приміщення, яке є самостійним об’єктом нерухомого майна (за наявності).
Перелік гідрографічних, соціально-економічних, природно-заповідних або інших подібних об’єктів, які можуть використовуватись як реквізит адреси на певній території затверджується відповідним виконавчим органом сільської, селищної, міської та районної у місті ради, місцевою державною адміністрацією.
Реквізит адреси об’єкта будівництва, передбачений пунктом 10 частини четвертої цієї статті, визначається замовником у проектній документації на будівництво об’єкта (на планах поверхів). Реквізит адреси, визначений пунктом 10 частини четвертої цієї статті, в індивідуальному (садибному) житловому будинку, садовому, дачному будинку, які відповідно до цього Закону споруджені без проектної документації, визначається у технічному паспорті на будинок, складеному за результатами технічної інвентаризації.
У випадку поділу або об’єднання окремих частин об'єкта нерухомого майна (квартир, житлових та нежитлових приміщень) реквізит адреси об’єкта нерухомого майна, передбачений пунктом 10 частини четвертої цієї статті, визначається замовником відповідно до Порядку присвоєння адрес та вказується у проектній документації на будівництво об’єкта, документах, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.".
 
Враховано редакційно   4. Реквізитами адреси є:
1) назва держави (Україна);
2) назва адміністративно-територіальної автономії у складі України – для об'єктів, розташованих на території Автономної Республіки Крим;
3) назва області (крім Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя);
4) назва району – для населених пунктів районного підпорядкування;
5) назва населеного пункту, а для об'єктів, розташованих за його межами, – назва найближчого населеного пункту (об'єднаної територіальної громади), розташованого у межах відповідного району (об'єднаної територіальної громади);
6) назва гідрографічного, соціально-економічного, природно-заповідного або іншого подібного об’єкта (за наявності);
7) назва вулиці, площі, майдану, шосе, проспекту, бульвару, алеї, провулку, узвозу тощо (далі – вулиця) (за наявності);
8) номер об'єкта (будинку, будівлі, споруди);
9) номер корпусу – для об’єктів, які складаються з декількох корпусів;
10) номер квартири, гаражного боксу, машиномісця, іншого житлового та нежитлового приміщення, яке є самостійним об’єктом нерухомого майна (за наявності).
Перелік гідрографічних, соціально-економічних, природно-заповідних або інших подібних об’єктів, які можуть використовуватися як реквізит адреси на певній території, затверджується відповідним виконавчим органом сільської, селищної, міської та районної у місті ради, місцевою державною адміністрацією.
Реквізит адреси об’єкта, передбачений пунктом 10 частини четвертої цієї статті, визначається замовником у проектній документації на будівництво об’єкта (на планах поверхів). Реквізит адреси, визначений пунктом 10 частини четвертої цієї статті, в індивідуальному (садибному) житловому будинку, садовому, дачному будинку, які відповідно до цього Закону споруджені без проектної документації, визначається у технічному паспорті на будинок, складеному за результатами технічної інвентаризації.
У разі поділу або об’єднання окремих частин об'єкта нерухомого майна (квартир, житлових та нежитлових приміщень) реквізит адреси об’єкта нерухомого майна, передбачений пунктом 10 частини четвертої цієї статті, визначається замовником відповідно до Порядку присвоєння адрес та зазначається у проектній документації на будівництво об’єкта, документах, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
 
368. 1) назва держави (Україна);
 
      
369. 2) назва адміністративно-територіальної автономії у складі України – для об'єктів, розташованих на території Автономної Республіки Крим;
 
      
370. 3) назва області (крім Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя);
 
      
371. 4) назва району – для населених пунктів районного підпорядкування;
 
      
372. 5) назва населеного пункту, а для об'єктів розташованих за його межами – назва найближчого населеного пункту (об'єднаної територіальної громади), розташованого у межах відповідного району (об'єднаної територіальної громади);
 
      
373. 6) назва вулиці, площі, майдану, шосе, проспекту, бульвару, алеї, провулку, узвозу тощо (далі – вулиця) (за наявності);
 
      
374. 7) номер об'єкта (будинку, будівлі, споруди);
 
      
375. 8) номер корпусу – для об’єктів, які складаються з декількох корпусів;
 
      
376. 9) номер окремої частини об'єкта – для квартири, іншого житлового або нежитлового приміщення (крім допоміжних приміщень) тощо.
 
      
377. Адреса об'єктів, розташованих за межами населеного пункту, може містити додаткові реквізити з територіальною прив’язкою до існуючих об’єктів (гідрографічних, соціально-економічних, природно-заповідних або інших подібних об’єктів), які визначаються Кабінетом Міністрів України в Порядку визначення адрес.
 
      
378. Реквізит адреси об’єкта будівництва, передбачений пунктом 9 частини четвертої цієї статті, визначається замовником у проектній документації на будівництво об’єкта (на планах поверхів). Реквізит адреси, визначений пунктом 9 частини четвертої цієї статті, блокованого індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку, споруджених без проектної документації, визначається у технічному паспорті на будинок, складеному за результатами технічної інвентаризації.
 
      
379. У випадку поділу або об’єднання окремих частин об'єкта нерухомого майна (квартир, житлових та нежитлових приміщень) реквізит адреси об’єкта нерухомого майна, передбачений пунктом 9 частини четвертої цієї статті, визначається замовником відповідно до Порядку визначення адрес та вказується у проектній документації на будівництво об’єкта, документах, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
 
      
380. 5. Адреса (крім реквізиту, визначеного пунктом 9 частини четвертої цієї статті) присвоюється, змінюється, анулюється:
 
-135- Шуляк О.О.
Абзаци вісімдесят дев’ятий – дев’яносто третій підпункту 6 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"5. Адреса (крім реквізиту, визначеного пунктом 9 частини четвертої цієї статті) присвоюється, змінюється, коригується, анулюється:
виконавчим органом сільської, селищної, міської ради – у разі якщо об’єкт знаходиться у межах території, на яку поширюються повноваження сільської, селищної, міської ради;
місцевою державною адміністрацією – у разі якщо об’єкт знаходиться у межах території, на яку не поширюються повноваження сільської, селищної, міської ради, а також у випадку неприйняття органом з присвоєння адреси рішення про присвоєння, зміну, коригування, анулювання адреси у строк, визначений цією статтею.
У містах з районним поділом за рішенням міських рад повноваження щодо присвоєння, зміни, коригування, анулювання адрес можуть делегуватись виконавчим органам районних в місті рад.
За рішенням Київської міської ради, повноваження щодо присвоєння, зміни, коригування анулювання адрес може делегуватись органам, визначеним у частині другій статті 11 Закону України "Про столицю України місто-герой Київ".
 
Враховано редакційно   5. Адреса (крім реквізиту, визначеного пунктом 10 частини четвертої цієї статті) присвоюється, змінюється, коригується, анулюється:
виконавчим органом сільської, селищної, міської ради – у разі, якщо об’єкт знаходиться у межах території, на яку поширюються повноваження сільської, селищної, міської ради;
місцевою державною адміністрацією – у разі, якщо об’єкт знаходиться у межах території, на яку не поширюються повноваження сільської, селищної, міської ради, а також у разі неприйняття органом з присвоєння адреси рішення про присвоєння, зміну, коригування, анулювання адреси у строк, визначений цією статтею.
У містах з районним поділом за рішенням міських рад повноваження щодо присвоєння, зміни, коригування, анулювання адрес можуть делегуватися виконавчим органам районних в місті рад.
За рішенням Київської міської ради повноваження щодо присвоєння, зміни, коригування анулювання адрес можуть делегуватися органам, визначеним частиною другою статті 11 Закону України "Про столицю України – місто-герой Київ".
 
381. виконавчим органом сільської, селищної, міської ради – у разі якщо об’єкт знаходиться у межах території, на яку поширюються повноваження сільської, селищної, міської ради;
 
      
382. місцевою державною адміністрацією – у разі якщо об’єкт знаходиться у межах території, на яку не поширюються повноваження сільської, селищної, міської ради, а також у випадку неприйняття уповноваженим органом з присвоєння адреси рішення про присвоєння, зміну, анулювання адреси у строк, визначений цією статтею.
 
      
383. У містах з районним поділом за рішенням міських рад повноваження щодо присвоєння, зміни, анулювання адрес можуть делегуватись виконавчим органам районних в місті рад.
 
      
384. За рішенням Київської міської ради, повноваження щодо присвоєння, зміни, анулювання адрес може делегуватись органам, визначеним у частині другій статті 11 Закону України "Про столицю України місто-герой Київ".
 
      
385. 6. Виконавчий орган сільської, селищної, міської та районної у місті ради, місцева державна адміністрація, або районна у місті Києві державна адміністрація (далі – орган з присвоєння адреси) протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення про необхідність присвоєння адреси об’єкту нового будівництва, визначеного частиною дев’ятою статті 36 та частиною третьою статті 37 цього Закону:
 
   6. Виконавчий орган сільської, селищної, міської та районної у місті ради, місцева державна адміністрація або районна у місті Києві державна адміністрація (далі – орган з присвоєння адреси) протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення про необхідність присвоєння адреси об’єкту нового будівництва, визначеного частиною дев’ятою статті 36 та частиною третьою статті 37 цього Закону:
 
386. 1) приймає рішення про присвоєння адреси, яке повинно містити відомості про ідентифікатор об’єкта будівництва;
 
   1) приймає рішення про присвоєння адреси, що повинно містити відомості про ідентифікатор об’єкта будівництва;
 
387. 2) оприлюднює рішення про присвоєння адреси своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
 
   2) оприлюднює рішення про присвоєння адреси своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
 
388. 3) вносить інформацію про присвоєння адреси (у тому числі копію рішення про присвоєння адреси) до Реєстру будівельної діяльності.
 
   3) вносить інформацію про присвоєння адреси (у тому числі копію рішення про присвоєння адреси) до Реєстру будівельної діяльності.
 
389. Адреса вважається присвоєною з дня внесення до Реєстру будівельної діяльності інформації про її присвоєння.
 
   Адреса вважається присвоєною з дня внесення до Реєстру будівельної діяльності інформації про її присвоєння.
 
390. 7. Відомості про присвоєння адреси доводиться до відома замовника будівництва в порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону, у день внесення інформації про присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна до Реєстру будівельної діяльності.
 
   7. Відомості про присвоєння адреси доводиться до відома замовника будівництва в порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону, у день внесення інформації про присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна до Реєстру будівельної діяльності.
 
391. 8. У разі якщо після присвоєння адреси відбулось коригування проектної документації, що може вплинути на визначення адреси об’єкта нового будівництва (зміна місця розташування об’єкта, головного входу, зміна кількості об'єктів тощо), замовник у повідомленні про такі зміни вказує про необхідність коригування (зміни, присвоєння, анулювання) адреси згідно з частиною шостою статті 36 та частиною сьомою статті 37 цього Закону.
 
   8. У разі якщо після присвоєння адреси відбулося коригування проектної документації, що може вплинути на визначення адреси об’єкта нового будівництва (зміна місця розташування об’єкта, головного входу, зміна кількості об'єктів тощо), замовник у повідомленні про такі зміни зазначає про необхідність коригування (зміни, присвоєння, анулювання) адреси згідно з частиною шостою статті 36 та частиною сьомою статті 37 цього Закону.
 
392. 9. Орган з присвоєння адреси протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення, визначеного частиною шостою статті 36 та частиною сьомою статті 37 цього Закону:
 
   9. Орган з присвоєння адреси протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення, визначеного частиною шостою статті 36 та частиною сьомою статті 37 цього Закону:
 
393. 1) приймає рішення про коригування адреси, яке повинно містити відомості про раніше присвоєну адресу та ідентифікатор об’єкта будівництва;
 
   1) приймає рішення про коригування адреси, що повинно містити відомості про раніше присвоєну адресу та ідентифікатор об’єкта будівництва;
 
394. 2) оприлюднює рішення про коригування адреси на своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
 
   2) оприлюднює рішення про коригування адреси на своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
 
395. 3) вносить інформацію про коригування адреси (у тому числі копію рішення про коригування адреси) до Реєстру будівельної діяльності.
 
   3) вносить інформацію про коригування адреси (у тому числі копію рішення про коригування адреси) до Реєстру будівельної діяльності.
 
396. Адреса вважається зміненою, присвоєною, анульованою з дня внесення до Реєстру будівельної діяльності інформації про її коригування.
 
   Адреса вважається зміненою, присвоєною, анульованою з дня внесення до Реєстру будівельної діяльності інформації про її коригування.
 
397. Рішення про коригування адреси доводиться до відома заявника в порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону, у день внесення інформації про коригування адреси до Реєстру будівельної діяльності.
 
   Рішення про коригування адреси доводиться до відома заявника в порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону, у день внесення інформації про коригування адреси до Реєстру будівельної діяльності.
 
398. 10. Програмні засоби Реєстру будівельної діяльності у день реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації або видачі сертифіката забезпечують автоматичне направлення відповідному органу з присвоєння адреси повідомлення про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта до відома. Прийняття додаткових розпорядчих документів щодо присвоєння адреси, крім визначених цією статтею, не вимагається.
 
   10. Програмні засоби Реєстру будівельної діяльності у день реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації або видачі сертифіката забезпечують автоматичне направлення відповідному органу з присвоєння адреси повідомлення про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта до відома. Прийняття додаткових розпорядчих документів щодо присвоєння адреси, крім визначених цією статтею, не вимагається.
 
399. 11. Підставами для зміни адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта є:
 
   11. Підставами для зміни адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта є:
 
400. 1) зміни в адміністративно-територіальному устрої;
 
-136- Шуляк О.О.
Абзац сто дев’ятий підпункту 6 пункту 13 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«1) зміни в адміністративно-територіальному устрої (у тому числі зміна назви області, району, населеного пункту);»
 
Враховано   1) зміни в адміністративно-територіальному устрої (у тому числі зміна назви області, району, населеного пункту);
 
401. 2) зміна назви вулиці, її об’єднання та поділ;
 
-137- Клочко А.А.
У абзаці сто десятому підпункту 6 пункту 13 розділу І законопроекту (у пункті 2 частини одинадцятої нової статті 26-3) після слова "назви" доповнити словами "населеного пункту".
 
Враховано частково   2) зміна назви вулиці, її об’єднання та поділ;
 
402. 3) зміна назви гідрографічного, соціально-економічного, природно-заповідного або іншого подібного об’єкта;
 
   3) зміна назви гідрографічного, соціально-економічного, природно-заповідного або іншого подібного об’єкта;
 
403. 4) об’єднання, поділ закінчених будівництвом об’єктів, виділення частки із закінченого будівництвом об’єкта (з урахуванням вимог пункту 2 частини третьої цієї статті);
 
   4) об’єднання, поділ закінчених будівництвом об’єктів, виділення частки із закінченого будівництвом об’єкта (з урахуванням вимог пункту 2 частини третьої цієї статті);
 
404. 5) упорядкування нумерації закінчених будівництвом об’єктів у випадках, визначених цим Законом, та порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України в Порядку визначення адрес.
 
-138- Шуляк О.О.
Абзац сто п’ятнадцятий підпункту 6 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"5) упорядкування нумерації об’єктів нерухомого майна у випадках, визначених цим Законом, та інших випадках визначених Кабінетом Міністрів України в Порядку присвоєння адрес.".
 
Враховано редакційно   5) упорядкування нумерації об’єктів нерухомого майна у визначених цим Законом випадках та в інших випадках, встановлених Кабінетом Міністрів України в Порядку присвоєння адрес.
 
405. Рішення про зміну назви адміністративно-територіальної одиниці, вулиці або назви гідрографічного, соціально-економічного, природно-заповідного або іншого подібного об’єкта є одночасно є рішенням про зміну адреси.
 
   Рішення про зміну назви адміністративно-територіальної одиниці, вулиці або назви гідрографічного, соціально-економічного, природно-заповідного або іншого подібного об’єкта є одночасно рішенням про зміну адреси.
 
406. У випадку якщо відповідно до законодавства прийнято рішення про зміну меж адміністративно-територіальної одиниці, об’єднання та поділу вулиці, орган з присвоєння адреси протягом тридцяти календарних днів здійснює впорядкування нумерації (у випадку необхідності такого впорядкування).
 
   У разі якщо відповідно до законодавства прийнято рішення про зміну меж адміністративно-територіальної одиниці, об’єднання та поділу вулиці, орган з присвоєння адреси протягом 30 календарних днів здійснює впорядкування нумерації (у разі необхідності такого впорядкування).
 
407. 12. Для зміни адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта у разі його об’єднання, поділу або виділення частки (крім квартири, житлового або нежитлового приміщення тощо) подаються такі документи:
 
   12. Для зміни адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта у разі його об’єднання, поділу або виділення частки (крім квартири, житлового або нежитлового приміщення тощо) подаються такі документи:
 
408. 1) заява власника (співвласників) закінченого будівництвом об’єкта про зміну адреси (із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові власника (співвласників) та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (за наявності) – для фізичної особи або найменування та ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – для юридичної особи, відомостей про адресу, ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до подання заяви), реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (у разі якщо право власності на об’єкт зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно);
 
   1) заява власника (співвласників) закінченого будівництвом об’єкта про зміну адреси (із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові власника (співвласників) та реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності) – для фізичної особи або найменування та ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – для юридичної особи, відомостей про адресу, ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до подання заяви), реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (у разі якщо право власності на об’єкт зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно);
 
409. 2) документ, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна до його об’єднання, поділу або виділення частки, – у разі якщо право власності на об’єкт не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
 
-139- Шуляк О.О.
Підпункт 6 пункту 13 розділу І доповнити новим абзацом сто вісімнадцятим такого змісту:
"3) копія договору про поділ спільного майна, договір про виділ у натурі частки із спільного майна або відповідне рішення суду – у разі якщо об’єкт перебуває у спільній власності".
 
Враховано   2) документ, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна до його об’єднання, поділу або виділення частки, – у разі, якщо право власності на об’єкт не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
3) копія договору про поділ спільного майна, договір про виділ у натурі частки із спільного майна або відповідне рішення суду – у разі, якщо об’єкт перебуває у спільній власності;
 
410. 3) документ, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (крім випадків, якщо об’єкт нерухомого майна створюється шляхом поділу, об’єднання або виділення без проведення будівельних робіт, що відповідно до законодавства потребують отримання дозволу на їх проведення), – у разі якщо відомості про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта не внесено до Реєстру будівельної діяльності;
 
   4) документ, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (крім випадків, якщо об’єкт нерухомого майна створюється шляхом поділу, об’єднання або виділення без проведення будівельних робіт, що відповідно до законодавства потребують отримання дозволу на їх проведення), – у разі, якщо відомості про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта не внесено до Реєстру будівельної діяльності;
 
411. 4) технічний паспорт на новостворений об’єкт нерухомого майна – у разі якщо технічний паспорт створений без використання Реєстру будівельної діяльності;
 
   5) технічний паспорт на новостворений об’єкт нерухомого майна – у разі, якщо технічний паспорт створений без використання Реєстру будівельної діяльності;
 
412. 5) копія документа, що посвідчує особу заявника – у разі подання документів поштовим відправленням;
 
   6) копія документа, що посвідчує особу заявника, – у разі подання документів поштовим відправленням;
 
413. 6) копія документа, що засвідчує повноваження представника, – у разі подання документів представником поштовим відправленням або в електронній формі.
 
   7) копія документа, що засвідчує повноваження представника, – у разі подання документів представником поштовим відправленням або в електронній формі.
 
414. Копії документів, які подаються для зміни адреси об’єкта нерухомого майна засвідчуються заявником (його представником).
 
   Копії документів, що подаються для зміни адреси об’єкта нерухомого майна засвідчуються заявником (його представником).
 
415. 13. Документи для зміни адреси об’єкта нерухомого майна подаються у порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону.
 
   13. Документи для зміни адреси об’єкта нерухомого майна подаються у порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону.
 
416. 14. Орган з присвоєння адреси протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви про зміну адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта:
 
   14. Орган з присвоєння адреси протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви про зміну адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта:
 
417. 1) приймає рішення про зміну адреси/відмову у зміні адреси, яке повинно містити відомості про ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до подання заяви);
 
   1) приймає рішення про зміну адреси/відмову у зміні адреси, що повинно містити відомості про ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до подання заяви);
 
418. 2) оприлюднює рішення про зміну адреси/відмову у зміні адреси об’єкта нерухомого майна на своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
 
   2) оприлюднює рішення про зміну адреси/відмову у зміні адреси об’єкта нерухомого майна на своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
 
419. 3) вносить інформацію про зміну адреси/відмову у зміні адреси (у тому числі копію рішення про зміну адреси/відмову у зміні адреси) до Реєстру будівельної діяльності.
 
   3) вносить інформацію про зміну адреси/відмову у зміні адреси (у тому числі копію рішення про зміну адреси/відмову у зміні адреси) до Реєстру будівельної діяльності.
 
420. Рішення про зміну адреси повинно додатково містити відомості про попередню адресу щодо закінченого будівництвом об’єкта.
 
   Рішення про зміну адреси повинно додатково містити відомості про попередню адресу щодо закінченого будівництвом об’єкта.
 
421. Рішення про відмову у зміні адреси повинно додатково містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також відомості про те, яке саме положення поданого заявником документа не відповідає нормам законодавства.
 
   Рішення про відмову у зміні адреси повинно додатково містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також відомості про те, яке саме положення поданого заявником документа не відповідає нормам законодавства.
 
422. Відомості про зміну адреси/відмову у зміні адреси об’єкта нерухомого майна доводиться до відома заявника в порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону, у день внесення інформації про зміну адреси/відмову у зміні адреси об’єкта нерухомого майна до Реєстру будівельної діяльності.
 
   Відомості про зміну адреси/відмову у зміні адреси об’єкта нерухомого майна доводиться до відома заявника в порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону, у день внесення інформації про зміну адреси/відмову у зміні адреси об’єкта нерухомого майна до Реєстру будівельної діяльності.
 
423. 15. Підставами для відмови у зміні адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта за заявою власника (співвласника) закінченого будівництвом об’єкта (його представника) про зміну адреси є:
 
   15. Підставами для відмови у зміні адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта за заявою власника (співвласника) закінченого будівництвом об’єкта (його представника) про зміну адреси є:
 
424. 1) подання неповного пакету документів, визначених частиною дванадцятою цієї статті;
 
-140- Шуляк О.О.
Абзац сто тридцять три підпункту 6 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"1) подання неповного пакету документів;".
 
Враховано   1) подання неповного пакета документів;
 
425. 2) виявлення неповних або недостовірних відомостей у поданих документах, що підтверджено документально;
 
   2) виявлення неповних або недостовірних відомостей у поданих документах, що підтверджено документально;
 
426. 3) подання заяви особою, яка не є власником (співвласниками) об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву про зміну адреси, або його (їх) представником;
 
   3) подання заяви особою, яка не є власником (співвласниками) об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву про зміну адреси, або його (їх) представником;
 
427. 4) подання заяви до органу з присвоєння адреси, який не має повноважень приймати рішення про присвоєння адреси на відповідній території.
 
   4) подання заяви до органу з присвоєння адреси, який не має повноважень приймати рішення про присвоєння адреси на відповідній території.
 
428. Відмова у зміні адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта з підстав, не передбачених цією частиною не допускається.
 
   Відмова у зміні адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта з підстав, не передбачених цією частиною, не допускається.
 
429. Після усунення причин, що були підставою для відмови у зміні адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта, заявник може повторно подати документи для зміни адреси.
 
   Після усунення причин, що були підставою для відмови у зміні адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта, заявник може повторно подати документи для зміни адреси.
 
430. 16. Присвоєння адреси самочинно збудованим об’єктам, на які визнано право власності за рішенням суду, та об’єктам, визначеним пунктом 9 розділу V "Прикінцеві положення" цього Закону, здійснюється відповідно до частини четвертої, п’ятої, сьомої – десятої статті 26-5 цього Закону після прийняття в експлуатацію таких об’єктів.
 
   16. Присвоєння адреси самочинно збудованим об’єктам, на які визнано право власності за рішенням суду, та об’єктам, визначеним пунктом 9 розділу V "Прикінцеві положення" цього Закону, здійснюється відповідно до частин четвертої, п’ятої, сьомої – десятої статті 26-5 цього Закону після прийняття в експлуатацію таких об’єктів.
 
431. 17. У випадку неприйняття органом з присвоєння адреси рішення про присвоєння, зміну, анулювання адреси у строк, визначений цією статтею, заявник має право звернутись до відповідної місцевої державної адміністрації із заявою про присвоєння, зміну, коригування адреси, яка подається у порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону.
 
   17. У разі неприйняття органом з присвоєння адреси рішення про присвоєння, зміну, анулювання адреси у строк, визначений цією статтею, заявник має право звернутися до відповідної місцевої державної адміністрації із заявою про присвоєння, зміну, коригування адреси, яка подається у порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону.
 
432. До заяви про зміну адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта у разі його об’єднання, поділу або виділення частки додаються документи, визначені частиною дванадцятою цієї статті (крім випадків, якщо такі документи подавались в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою).
 
-141- Шуляк О.О.
Абзац сто сорок один підпункту 6 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"До заяви про зміну адреси додаються документи, які подавались органу з присвоєння адреси для зміни адреси (крім випадків, якщо такі документи подавались в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою).".
 
Враховано   До заяви про зміну адреси додаються документи, що подавалися органу з присвоєння адреси для зміни адреси (крім випадків, якщо такі документи подавалися в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою).
 
433. 18. Місцева державна адміністрація протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви про присвоєння, зміну, коригування адреси:
 
   18. Місцева державна адміністрація протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви про присвоєння, зміну, коригування адреси:
 
434. 1) приймає рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєння, зміні, коригуванні адреси, яке повинно містити відомості про ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта (крім рішення про відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси щодо об’єктів, яким не присвоєно ідентифікатор до подання заяви);
 
   1) приймає рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси, що повинно містити відомості про ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта (крім рішення про відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси щодо об’єктів, яким не присвоєно ідентифікатор до подання заяви);
 
435. 2) оприлюднює рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси на своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
 
   2) оприлюднює рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси на своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
 
436. 3) забезпечує внесення інформації про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси (у тому числі копію рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси) до Реєстру будівельної діяльності.
 
   3) забезпечує внесення інформації про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси (у тому числі копію рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси) до Реєстру будівельної діяльності.
 
437. Рішення про зміну, коригування адреси повинно додатково містити відомості про попередню адресу.
 
   Рішення про зміну, коригування адреси повинно додатково містити відомості про попередню адресу.
 
438. Рішення про відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси повинно додатково містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також відомості про те, яке саме положення поданого заявником документа не відповідає нормам законодавства.
 
   Рішення про відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси повинно додатково містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також відомості про те, яке саме положення поданого заявником документа не відповідає нормам законодавства.
 
439. Відомості про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси доводиться до відома заявника в порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону, у день внесення інформації про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси до Реєстру будівельної діяльності.
 
   Відомості про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси доводиться до відома заявника в порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону, у день внесення інформації про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси до Реєстру будівельної діяльності.
 
440. У день внесення відомостей про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси до Реєстру будівельної діяльності, програмні засоби електронної системи забезпечують автоматичне направлення до органу з присвоєння адреси повідомлення про присвоєння, зміну, коригування адреси до відома.
 
   У день внесення відомостей про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси до Реєстру будівельної діяльності, програмні засоби електронної системи забезпечують автоматичне направлення до органу з присвоєння адреси повідомлення про присвоєння, зміну, коригування адреси до відома.
 
441. 19. Підставами для відмови у прийнятті місцевою державною адміністрацією рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси є:
 
   19. Підставами для відмови у прийнятті місцевою державною адміністрацією рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси є:
 
442. 1) розміщення об’єкта за межами території на яку поширюються повноваження місцевої державної адміністрації;
 
   1) розміщення об’єкта за межами території, на яку поширюються повноваження місцевої державної адміністрації;
 
443. 2) наявність у Реєстрі будівельної діяльності рішення органу з присвоєння адреси з цього питання;
 
   2) наявність у Реєстрі будівельної діяльності рішення органу з присвоєння адреси з цього питання;
 
444. 3) наявність підстав, визначених частиною п’ятнадцятою цієї статті, – у разі зміни адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта.
 
   3) наявність підстав, визначених частиною п’ятнадцятою цієї статті, – у разі зміни адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта.
 
445. 20. Органу з присвоєння адреси забороняється вимагати від замовника додаткові документи для прийняття рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси, якщо вони не передбачені цим Законом.
 
   20. Органу з присвоєння адреси забороняється вимагати від замовника додаткові документи для прийняття рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси, якщо вони не передбачені цим Законом.
 
446. Додаткові документи та інформацію, необхідні для прийняття рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси, орган з присвоєння адреси отримує відповідно до частини восьмої статті 9 Закону України "Про адміністративні послуги".
 
   Додаткові документи та інформацію, необхідні для прийняття рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси, орган з присвоєння адреси отримує відповідно до частини восьмої статті 9 Закону України "Про адміністративні послуги".
 
447. Орган з присвоєння адреси при виконанні повноважень, визначених цією статтею, мають право доступу до інформаційних ресурсів та баз даних в обсязі та порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України в Порядку визначення адрес.
 
   Орган з присвоєння адреси при виконанні повноважень, визначених цією статтею, має право доступу до інформаційних ресурсів та баз даних в обсязі та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України в Порядку визначення адрес.
 
448. 21. Портал електронної системи повинен забезпечувати юридичним та фізичним особам можливість пошуку відомостей про присвоєння (зміну) адреси (у тому числі копії таких рішень), у тому числі за:
 
   21. Портал електронної системи повинен забезпечувати юридичним та фізичним особам можливість пошуку відомостей про присвоєння (зміну) адреси (у тому числі копії таких рішень), у тому числі за:
 
449. адміністративно-територіальною одиницею (Автономна Республіка Крим, область, район, місто, район в місті, селище і село);
 
   1) адміністративно-територіальною одиницею (Автономна Республіка Крим, область, район, місто, район в місті, селище і село);
 
450. датою або періодом прийняття рішення;
 
   2) датою або періодом прийняття рішення;
 
451. кадастровим номером земельної ділянки, на якій розташований об’єкт;
 
   3) кадастровим номером земельної ділянки, на якій розташований об’єкт;
 
452. ідентифікатором закінченого будівництвом об’єкта;
 
-142- Шуляк О.О.
Абзац сто шістдесят перший підпункту 6 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"ідентифікатором об’єкта будівництва та закінченого будівництвом об’єкта;";
 
Враховано   4) ідентифікатором об’єкта будівництва та закінченого будівництвом об’єкта;
 
453. адресою.
 
   5) адресою.
 
454. Стаття 26-4. Особливості присвоєння, коригування адреси після запровадження електронної системи щодо об’єктів, право на виконання будівельних робіт стосовно яких отримано до запровадження такої системи
 
   Стаття 26-4. Особливості присвоєння, коригування адреси після запровадження електронної системи щодо об’єктів, право на виконання будівельних робіт щодо яких отримано до запровадження такої системи
 
455. 1. Після запровадження електронної системи присвоєння, коригування адреси щодо об’єктів, право на виконання будівельних робіт стосовно яких отримано до запровадження цієї системи здійснюється у порядку, визначеному статтею 26-2 цього Закону з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
 
-143- Шуляк О.О.
Абзац сто шістдесят четвертий підпункту 6 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"1. Після запровадження електронної системи присвоєння, зміна, коригування, анулювання адреси щодо об’єктів, право на виконання будівельних робіт стосовно яких отримано до запровадження цієї системи здійснюється у порядку, визначеному статтею 26-3 цього Закону з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.";
 
Враховано   1. Після запровадження електронної системи присвоєння, зміна, коригування, анулювання адреси щодо об’єктів, право на виконання будівельних робіт щодо яких отримано до запровадження цієї системи, здійснюється у порядку, визначеному статтею 26-3 цього Закону з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
 
456. 2. Документи для присвоєння, коригування адреси подаються відповідно до статті 26-1 цього Закону.
 
   2. Документи для присвоєння, коригування адреси подаються відповідно до статті 26-1 цього Закону.
 
457. 3. Присвоєння адреси здійснюється за вибором замовника після отримання права на виконання будівельних робіт або після прийняття закінченого будівництвом об’єкта в експлуатацію.
 
   3. Присвоєння адреси здійснюється за вибором замовника після отримання права на виконання будівельних робіт або після прийняття закінченого будівництвом об’єкта в експлуатацію.
 
458. 4. Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, які будуються (збудовані) на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно не потребують прийняття рішення про присвоєння адреси. Адресою такого об’єкта вважається місце розташування земельної ділянки, на якій споруджено відповідний будинок згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. За бажанням замовника такому об’єкту може бути присвоєно адресу в порядку, визначеному цією статтею.
 
-144- Шуляк О.О.
Абзац сто шістдесят сім підпункту 6 пункту 13 розділу І після слів "право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно" доповнити словами " (крім будинків квартирного типу споруджених відповідно до законодавства)";
 
Враховано редакційно   4. Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, які будуються (збудовані) на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (крім будинків, які містять дві та більше квартир, споруджених відповідно до законодавства), не потребують прийняття рішення про присвоєння адреси. Адресою такого об’єкта вважається місце розташування земельної ділянки, на якій споруджено відповідний будинок, згідно із відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. За бажанням замовника такому об’єкту може бути присвоєно адресу в порядку, визначеному цією статтею.
 
459. 5. Для присвоєння адреси подаються такі документи:
 
   5. Для присвоєння адреси подаються такі документи:
 
460. 1) заява про присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта (із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові заявника та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (за наявності) – для фізичної особи або найменування та ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – для юридичної особи, відомостей про ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до подання заяви);
 
   1) заява про присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта (із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові заявника та реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності) – для фізичної особи або найменування та ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – для юридичної особи, відомостей про ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до подання заяви);
 
461. 2) копія документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується (споруджено) об’єкт, ¬– у разі якщо право власності або користування земельною ділянкою не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
 
-145- Шуляк О.О.
Абзац сто сімдесятий підпункту 6 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"2) копія документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується (споруджено) об’єкт (крім випадків встановлених Кабінетом Міністрів України в Порядку присвоєння адрес), – у разі якщо право власності або користування земельною ділянкою не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно";
 
Враховано   2) копія документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується (споруджено) об’єкт (крім випадків, встановлених Кабінетом Міністрів України в Порядку присвоєння адрес), – у разі, якщо право власності або користування земельною ділянкою не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
 
462. 3) витяг з проектної документації на будівництво об’єкта, який містить схему розміщення об’єктів нового будівництва на земельній ділянці (у разі спорудження об’єкта на підставі проектної документації на будівництво) – у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва;
 
-146- Клочко А.А.
У абзаці сто сімдесят першому підпункту 6 пункту 13 розділу І законопроекту (у пункті 3 частини п'ятої нової статті 26-4) слова "схему розміщення об’єктів нового будівництва на земельній ділянці" замінити словами "генеральний план об'єкта будівництва з розміщенням об’єктів на земельній ділянці";
 
Враховано редакційно   3) генеральний план об’єкта будівництва (у разі спорудження об’єкта на підставі проектної документації на будівництво) – у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва;
 
    -147- Дунда О.А.
У абзацах сто сімдесят першому, сто сімдесят восьмому, двісті сьомому, двісті чотирнадцятому підпункту 6 пункту 13 розділу Ізаконопроекту: слова «витяг з проектної документації на будівництво об’єкта, який містить схему розміщення об’єктів нового будівництва на земельній ділянці» замінити словами «генеральний план об’єкта будівництва»;
 
Враховано    
463. 4) копія документа, що дає право на виконання будівельних робіт, – у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва (якщо відомості про такий документ не внесено до електронної системи);
 
   4) копія документа, що дає право на виконання будівельних робіт, – у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва (якщо відомості про такий документ не внесено до електронної системи);
 
464. 5) копія документа, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, – у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта (якщо відомості про такий документ не внесено до електронної системи);
 
   5) копія документа, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, – у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта (якщо відомості про такий документ не внесено до електронної системи);
 
465. 6) копія документа, що посвідчує особу заявника – у разі подання документів поштовим відправленням;
 
   6) копія документа, що посвідчує особу заявника, – у разі подання документів поштовим відправленням;
 
466. 7) копія документа, що засвідчує повноваження представника – у разі подання документів представником поштовим відправленням або в електронній формі.
 
   7) копія документа, що засвідчує повноваження представника, – у разі подання документів представником поштовим відправленням або в електронній формі.
 
467. Копії документів, які подаються для присвоєння адреси, засвідчуються замовником (його представником).
 
   Копії документів, що подаються для присвоєння адреси, засвідчуються замовником (його представником).
 
468. 6. У разі якщо адресу присвоєно до запровадження електронної системи та після її присвоєння відбулось коригування проектної документації, що може вплинути на визначення адреси об’єкта нового будівництва (зміна місця розташування об’єкта, головного входу, зміна кількості об'єктів тощо) замовник звертається до відповідного органу з присвоєння адреси із заявою про коригування адреси щодо об’єкта будівництва, до якої додається:
 
   6. У разі якщо адресу присвоєно до запровадження електронної системи та після її присвоєння відбулося коригування проектної документації, що може вплинути на визначення адреси об’єкта нового будівництва (зміна місця розташування об’єкта, головного входу, зміна кількості об'єктів тощо), замовник звертається до відповідного органу з присвоєння адреси із заявою про коригування адреси щодо об’єкта будівництва, до якої додається:
 
469. 1) витяг з проектної документації на будівництво об’єкта, який містить схему розміщення об’єктів нового будівництва на земельній ділянці (у разі спорудження об’єкта на підставі проектної документації на будівництво) – у разі подання заяви про коригування адреси щодо об’єкта будівництва;
 
-148- Клочко А.А.
У абзаці сто сімдесят восьмому підпункту 6 пункту 13 розділу І законопроекту (у пункті 1 частини шостої нової статті 26-4) слова "схему розміщення об’єктів нового будівництва на земельній ділянці" замінити словами "генеральний план об'єкта будівництва з розміщенням об’єктів на земельній ділянці";
 
Враховано редакційно   1) генеральний план об’єкта будівництва (у разі спорудження об’єкта на підставі проектної документації на будівництво) – у разі подання заяви про коригування адреси щодо об’єкта будівництва;
 
    -149- Бондар Г.В.
У абзаці сто сімдесят восьмому підпункту 6 пункту 13 розділу І законопроекту слова "витяг з проектної документації на будівництво об’єкта, який містить схему розміщення об’єктів нового будівництва на земельній ділянці" замінити на "схему генерального плану з проектної документації";
 
Враховано редакційно    
470. 2) копія документа, що посвідчує особу заявника – у разі подання документів поштовим відправленням;
 
   2) копія документа, що посвідчує особу заявника, – у разі подання документів поштовим відправленням;
 
471. 3) копія документа, що засвідчує повноваження представника – у разі подання документів представником поштовим відправленням або в електронній формі.
 
   3) копія документа, що засвідчує повноваження представника, – у разі подання документів представником поштовим відправленням або в електронній формі.
 
472. Копії документів, які подаються для коригування адреси щодо об’єкта будівництва засвідчуються замовником (його представником).
 
   Копії документів, що подаються для коригування адреси щодо об’єкта будівництва, засвідчуються замовником (його представником).
 
473. 7. Орган з присвоєння адреси протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви про присвоєння, коригування адреси:
 
   7. Орган з присвоєння адреси протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви про присвоєння, коригування адреси:
 
474. 1) приймає рішення про присвоєння, коригування адреси/відмову у присвоєнні, коригуванні адреси, яке повинно містити відомості про ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до подання заяви);
 
   1) приймає рішення про присвоєння, коригування адреси/відмову у присвоєнні, коригуванні адреси, яке повинно містити відомості про ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор до подання заяви);
 
475. 2) оприлюднює рішення про присвоєння, коригування/відмову у присвоєнні, коригуванні адреси на своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
 
   2) оприлюднює рішення про присвоєння, коригування/відмову у присвоєнні, коригуванні адреси на своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
 
476. 3) вносить інформацію про присвоєння, коригування адреси/відмову у присвоєнні, коригуванні адреси (у тому числі копію рішення про присвоєння, коригування адреси/відмову у присвоєння, коригуванні адреси) до Реєстру будівельної діяльності.
 
   3) вносить інформацію про присвоєння, коригування адреси/відмову у присвоєнні, коригуванні адреси (у тому числі копію рішення про присвоєння, коригування адреси/відмову у присвоєнні, коригуванні адреси) до Реєстру будівельної діяльності.
 
477. Рішення про присвоєння/відмову у присвоєнні адреси повинно додатково містити відомості про місце розташування об’єкта згідно з документом, що дає право на виконання будівельних робіт (у разі присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва), або документом, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (у разі присвоєння адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта).
 
   Рішення про присвоєння/відмову у присвоєнні адреси повинно додатково містити відомості про місце розташування об’єкта згідно з документом, що дає право на виконання будівельних робіт (у разі присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва), або документом, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (у разі присвоєння адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта).
 
478. Рішення про коригування адреси повинно додатково містити відомості про попередню адресу щодо закінченого будівництвом об’єкта.
 
   Рішення про коригування адреси повинно додатково містити відомості про попередню адресу щодо закінченого будівництвом об’єкта.
 
479. Рішення про відмову у присвоєнні, коригуванні адреси повинно містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також відомості про те, яке саме положення поданого заявником документа не відповідає нормам законодавства.
 
   Рішення про відмову у присвоєнні, коригуванні адреси повинно містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також відомості про те, яке саме положення поданого заявником документа не відповідає нормам законодавства.
 
480. 8. Підставами для відмови у присвоєнні, коригуванні адреси є:
 
   8. Підставами для відмови у присвоєнні, коригуванні адреси є:
 
481. 1) подання неповного пакету документів, визначених цією статтею цього Закону;
 
-150- Шуляк О.О.
Абзац сто дев’яносто дев’ятий підпункту 6 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"1) подання неповного пакету документів";
 
Враховано   1) подання неповного пакета документів;
 
482. 2) виявлення неповних або недостовірних відомостей у поданих документах, що підтверджено документально;
 
   2) виявлення неповних або недостовірних відомостей у поданих документах, що підтверджено документально;
 
483. 3) подання заяви особою, яка не є замовником, або його представником – у разі подання заяви щодо присвоєння, коригування адреси щодо об’єкта будівництва;
 
   3) подання заяви особою, яка не є замовником, або його представником – у разі подання заяви щодо присвоєння, коригування адреси щодо об’єкта будівництва;
 
484. 4) подання заяви до органу з присвоєння адреси, який не має повноважень приймати рішення про присвоєння, коригування адреси на відповідній території.
 
   4) подання заяви до органу з присвоєння адреси, який не має повноважень приймати рішення про присвоєння, коригування адреси на відповідній території.
 
485. Відмова у присвоєнні, коригуванні адреси з підстав, не передбачених цією частиною не допускається.
 
   Відмова у присвоєнні, коригуванні адреси з підстав, не передбачених цією частиною, не допускається.
 
486. 9. У випадку неприйняття органом з присвоєння адреси рішення про присвоєння, коригування адреси у строк, визначений цією статтею, заявник має право звернутись до відповідної місцевої державної адміністрації із заявою про присвоєння, коригування адреси.
 
   9. У разі неприйняття органом з присвоєння адреси рішення про присвоєння, коригування адреси у строк, визначений цією статтею, заявник має право звернутися до відповідної місцевої державної адміністрації із заявою про присвоєння, коригування адреси.
 
487. До заяви про присвоєння, коригування адреси додаються відповідні документи, визначені частинами п’ятою чи шостою цієї статті.
 
   До заяви про присвоєння, коригування адреси додаються відповідні документи, визначені частиною п’ятою чи шостою цієї статті.
 
488. 10. Підставою для відмови у прийнятті місцевою державною адміністрацією рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси, крім підстав, визначених частиною восьмою цієї статті, є також наявність рішення органу з присвоєння адреси з цього питання.
 
   10. Підставою для відмови у прийнятті місцевою державною адміністрацією рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси, крім підстав, визначених частиною восьмою цієї статті, є також наявність рішення органу з присвоєння адреси з цього питання.
 
489. Стаття 26-5. Особливості присвоєння, зміни, коригування адреси до запровадження електронної системи
 
   Стаття 26-5. Особливості присвоєння, зміни, коригування адреси до запровадження електронної системи
 
490. 1. Присвоєння, зміна, коригування адреси до запровадження електронної системи здійснюється у порядку, визначеному статтею 26-3 цього Закону з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
 
   1. Присвоєння, зміна, коригування адреси до запровадження електронної системи здійснюється у порядку, визначеному статтею 26-3 цього Закону з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
 
491. 2. Документи для присвоєння, зміни, коригування адреси подаються відповідно до частини першої та абзацу другого частини четвертої статті 9 Закону України "Про адміністративні послуги".
 
   2. Документи для присвоєння, зміни, коригування адреси подаються відповідно до частини першої та абзацу другого частини четвертої статті 9 Закону України "Про адміністративні послуги".
 
492. 3. До запровадження електронної системи присвоєння адреси здійснюється за вибором замовника після отримання права на виконання будівельних робіт або після прийняття закінченого будівництвом об’єкта в експлуатацію.
 
   3. До запровадження електронної системи присвоєння адреси здійснюється за вибором замовника після отримання права на виконання будівельних робіт або після прийняття закінченого будівництвом об’єкта в експлуатацію.
 
493. Присвоєння адреси самочинно збудованим об’єктам, на які визнано право власності за рішенням суду, та об’єктам, визначеним пунктом 9 розділу V "Прикінцеві положення" цього Закону, здійснюється після прийняття в експлуатацію таких об’єктів.
 
   Присвоєння адреси самочинно збудованим об’єктам, на які визнано право власності за рішенням суду, та об’єктам, визначеним пунктом 9 розділу V "Прикінцеві положення" цього Закону, здійснюється після прийняття в експлуатацію таких об’єктів.
 
494. 4. Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, які будуються (збудовані) на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно не потребують прийняття рішення про присвоєння адреси. Адресою такого об’єкта вважається місце розташування земельної ділянки, на якій споруджено відповідний будинок згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. За бажанням замовника такому об’єкту може бути присвоєно адресу в порядку, визначеному цією статтею.
 
-151- Шуляк О.О.
Абзац двісті четвертий підпункту 6 пункту 13 розділу І після слів "право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно" доповнити словами " (крім будинків квартирного типу споруджених відповідно до законодавства)".
 
Враховано редакційно   4. Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, які будуються (збудовані) на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (крім будинків, які містять дві та більше квартир, споруджених відповідно до законодавства), не потребують прийняття рішення про присвоєння адреси. Адресою такого об’єкта вважається місце розташування земельної ділянки, на якій споруджено відповідний будинок, згідно із відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. За бажанням замовника такому об’єкту може бути присвоєно адресу в порядку, визначеному цією статтею.
 
495. 5. Для присвоєння адреси подаються такі документи:
 
   5. Для присвоєння адреси подаються такі документи:
 
496. 1) заява про присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта (із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові заявника та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (за наявності) – для фізичної особи або найменування та ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – для юридичної особи);
 
   1) заява про присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта (із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові заявника та реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності) – для фізичної особи або найменування та ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – для юридичної особи);
 
497. 2) копія документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується (споруджено) об’єкт, ¬– у разі якщо право власності або користування земельною ділянкою не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
 
-152- Шуляк О.О.
Абзац двісті сьомий підпункту 6 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"2) копія документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується (споруджено) об’єкт (крім випадків встановлених Кабінетом Міністрів України в Порядку присвоєння адрес), – у разі якщо право власності або користування земельною ділянкою не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно";
 
Враховано   2) копія документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується (споруджено) об’єкт (крім випадків, встановлених Кабінетом Міністрів України в Порядку присвоєння адрес), – у разі, якщо право власності або користування земельною ділянкою не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
 
498. 3) витяг з проектної документації на будівництво об’єкта, який містить схему розміщення об’єктів нового будівництва на земельній ділянці (у разі спорудження об’єкта на підставі проектної документації на будівництво) – у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва;
 
-153- Клочко А.А.
У абзаці двісті сьомому підпункту 6 пункту 13 розділу І (у пункті З частини п'ятої нової статті 26-5) слова "схему розміщення об’єктів нового будівництва на земельній ділянці" замінити словами "генеральний план об'єкта будівництва з розміщенням об’єктів на земельній ділянці";
 
Враховано редакційно   3) генеральний план об’єкта будівництва (у разі спорудження об’єкта на підставі проектної документації на будівництво) – у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва;
 
    -154- Бондар Г.В.
У абзаці двісті сьомому підпункту 6 пункту 13 розділу Іслова "витяг з проектної документації на будівництво об’єкта, який містить схему розміщення об’єктів нового будівництва на земельній ділянці" замінити на "схему генерального плану з проектної документації";
 
Враховано редакційно    
499. 4) копія документа, що дає право на виконання будівельних робіт, – у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва (якщо відомості про такий документ не внесено до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів);
 
   4) копія документа, що дає право на виконання будівельних робіт, – у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва (якщо відомості про такий документ не внесено до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів);
 
500. 5) копія документа, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, – у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта (якщо відомості про такий документ не внесено до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів);
 
   5) копія документа, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, – у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта (якщо відомості про такий документ не внесено до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів);
 
501. 6) копія документа, що посвідчує особу заявника – у разі подання документів поштовим відправленням або в електронній формі;
 
   6) копія документа, що посвідчує особу заявника, – у разі подання документів поштовим відправленням або в електронній формі;
 
502. 7) копія документа, що засвідчує повноваження представника – у разі подання документів представником поштовим відправленням або в електронній формі.
 
   7) копія документа, що засвідчує повноваження представника, – у разі подання документів представником поштовим відправленням або в електронній формі.
 
503. Копії документів, які подаються для присвоєння адреси, засвідчуються замовником (його представником).
 
   Копії документів, що подаються для присвоєння адреси, засвідчуються замовником (його представником).
 
504. 6. У разі якщо після присвоєння адреси відбулось коригування проектної документації, що може вплинути на визначення адреси об’єкта нового будівництва (зміна місця розташування об’єкта, головного входу, зміна кількості об'єктів тощо) замовник звертається до відповідного органу з присвоєння адреси із заявою про коригування адреси щодо об’єкта будівництва, до якої додається:
 
   6. У разі якщо після присвоєння адреси відбулося коригування проектної документації, що може вплинути на визначення адреси об’єкта нового будівництва (зміна місця розташування об’єкта, головного входу, зміна кількості об'єктів тощо), замовник звертається до відповідного органу з присвоєння адреси із заявою про коригування адреси щодо об’єкта будівництва, до якої додається:
 
505. 1) витяг з проектної документації на будівництво об’єкта, який містить схему розміщення об’єктів нового будівництва на земельній ділянці (у разі спорудження об’єкта на підставі проектної документації на будівництво) – у разі подання заяви про коригування адреси щодо об’єкта будівництва;
 
   1) генеральний план об’єкта будівництва (у разі спорудження об’єкта на підставі проектної документації на будівництво) – у разі подання заяви про коригування адреси щодо об’єкта будівництва;
 
506. 2) копія документа, що посвідчує особу заявника – у разі подання документів поштовим відправленням або в електронній формі;
 
   2) копія документа, що посвідчує особу заявника, – у разі подання документів поштовим відправленням або в електронній формі;
 
507. 3) копія документа, що засвідчує повноваження представника – у разі подання документів представником поштовим відправленням або в електронній формі.
 
   3) копія документа, що засвідчує повноваження представника, – у разі подання документів представником поштовим відправленням або в електронній формі.
 
508. Копії документів, які подаються для коригування адреси щодо об’єкта будівництва засвідчуються замовником (його представником).
 
   Копії документів, що подаються для коригування адреси щодо об’єкта будівництва засвідчуються замовником (його представником).
 
509. 7. Орган з присвоєння адреси протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви про присвоєння, зміну, коригування адреси:
 
   7. Орган з присвоєння адреси протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви про присвоєння, зміну, коригування адреси:
 
510. 1) приймає рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси;
 
   1) приймає рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси;
 
511. 2) оприлюднює рішення про присвоєння, зміну, коригування/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси на своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
 
   2) оприлюднює рішення про присвоєння, зміну, коригування/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси на своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
 
512. 3) надає заявнику рішення про присвоєння, зміну, коригування/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси у спосіб, відповідно до якого були подані документи.
 
   3) надає заявнику рішення про присвоєння, зміну, коригування/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси у спосіб, відповідно до якого подавалися документи.
 
513. Рішення про присвоєння/відмову у присвоєнні адреси повинно містити відомості про місце розташування об’єкта згідно з документом, що дає право на виконання будівельних робіт (у разі присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва), або документом, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (у разі присвоєння адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта).
 
   Рішення про присвоєння/відмову у присвоєнні адреси повинно містити відомості про місце розташування об’єкта згідно з документом, що дає право на виконання будівельних робіт (у разі присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва), або документом, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (у разі присвоєння адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта).
 
514. Рішення про зміну, коригування адреси повинно містити відомості про попередню адресу щодо закінченого будівництвом об’єкта.
 
   Рішення про зміну, коригування адреси повинно містити відомості про попередню адресу щодо закінченого будівництвом об’єкта.
 
515. Рішення про відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси повинно містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також відомості про те, яке саме положення поданого заявником документа не відповідає нормам законодавства.
 
   Рішення про відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси повинно містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також відомості про те, яке саме положення поданого заявником документа не відповідає нормам законодавства.
 
516. 8. Підставами для відмови у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси є:
 
   8. Підставами для відмови у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси є:
 
517. 1) подання неповного пакету документів, визначених цією статтею або частиною дванадцятою статті 26-3 цього Закону;
 
-155- Шуляк О.О.
Абзац двісті двадцять сім підпункту 6 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"1) подання неповного пакету документів;".
 
Враховано   1) подання неповного пакета документів;
 
518. 2) виявлення неповних або недостовірних відомостей у поданих документах, що підтверджено документально;
 
   2) виявлення неповних або недостовірних відомостей у поданих документах, що підтверджено документально;
 
519. 3) подання заяви особою, яка не є замовником, або його представником – у разі подання заяви щодо присвоєння, коригування адреси щодо об’єкта будівництва;
 
   3) подання заяви особою, яка не є замовником, або його представником – у разі подання заяви про присвоєння, коригування адреси щодо об’єкта будівництва;
 
520. 4) подання заяви особою, яка не є власником (співвласниками) об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву про зміну адреси, або його (їх) представником – у разі подання заяви щодо присвоєння, зміну адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта;
 
   4) подання заяви особою, яка не є власником (співвласниками) об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву про зміну адреси, або його (їх) представником – у разі подання заяви про присвоєння, зміну адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта;
 
521. 5) подання заяви до органу з присвоєння адреси, який не має повноважень приймати рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси на відповідній території.
 
   5) подання заяви до органу з присвоєння адреси, який не має повноважень приймати рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси на відповідній території.
 
522. Відмова у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси з підстав, не передбачених цією частиною не допускається.
 
   Відмова у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси з підстав, не передбачених цією частиною, не допускається.
 
523. 9. У випадку неприйняття органом з присвоєння адреси рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси у строк, визначений цією статтею, заявник має право звернутись до відповідної місцевої державної адміністрації із заявою про присвоєння, зміну, коригування адреси.
 
-156- Шуляк О.О.
Абзаци двісті тридцять три – двісті тридцять чотири підпункту 6 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"9. У випадку неприйняття посадовою особою органу з присвоєння адреси рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси у строк, визначений цією статтею, заявник має право звернутись до відповідної місцевої державної адміністрації із заявою про присвоєння, зміну, коригування адреси.
До заяви про присвоєння, зміну, коригування адреси додаються відповідні документи, які подавались до органу з присвоєння адреси для присвоєння, зміни, коригування адреси.".
 
Враховано   9. У разі неприйняття посадовою особою органу з присвоєння адреси рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси у строк, визначений цією статтею, заявник має право звернутися до відповідної місцевої державної адміністрації із заявою про присвоєння, зміну, коригування адреси.
До заяви про присвоєння, зміну, коригування адреси додаються відповідні документи, які подавалися до органу з присвоєння адреси для присвоєння, зміни, коригування адреси.
 
524. До заяви про присвоєння, зміну, коригування адреси додаються відповідні документи, визначені частиною дванадцятою статті 26-3 цього Закону або частинами п’ятою чи шостою цієї статті.
 
      
525. 10. Місцева державна адміністрація протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви про присвоєння, зміну, коригування адреси вчиняє дії, визначені частиною сьомою цієї статті, та повідомляє про прийняте рішення орган з присвоєння адреси в паперовій або електронній формі.
 
   10. Місцева державна адміністрація протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви про присвоєння, зміну, коригування адреси вчиняє дії, визначені частиною сьомою цієї статті, та повідомляє про прийняте рішення орган з присвоєння адреси в паперовій або електронній формі.
 
526. 11. Підставою для відмови у прийнятті місцевою державною адміністрацією рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси, крім підстав, визначених частиною восьмою цієї статті, є також наявність рішення органу з присвоєння адреси з цього питання.";
 
   11. Підставою для відмови у прийнятті місцевою державною адміністрацією рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси, крім підстав, визначених частиною восьмою цієї статті, є також наявність рішення органу з присвоєння адреси з цього питання";
 
527. 7)у частині четвертій статті 27 слова "та форма" виключити;
 
-157- Дунда О.А.
Підпункт 7 пункту 13 розділу І доповнити словами: а слово "визначаються" замінити словом "визначається";
 
Враховано   11) у частині четвертій статті 27 слова "та форма" виключити, а слово "визначаються" замінити словом "визначається";
 
528. 8)у статті 29:
 
   12) у статті 29:
 
529. у частині другій слова "подала виконавчому органові сільської, селищної, міської ради або у разі розміщення земельної ділянки за межами населених пунктів – районній державній адміністрації заяву про" замінити словом "має";
 
   у частині другій слова "подала виконавчому органові сільської, селищної, міської ради або у разі розміщення земельної ділянки за межами населених пунктів – районній державній адміністрації заяву про" замінити словом "має";
 
530. у частині третій:
 
   у частині третій:
 
531. абзац перший після слів "за заявою замовника" доповнити словами " (із зазначенням кадастрового номера земельної ділянки)";
 
   абзац перший після слів "за заявою замовника" доповнити словами " (із зазначенням кадастрового номера земельної ділянки)";
 
532. абзац другий доповнити словами "– у разі якщо речове право на земельну ділянку не зареєстровано в Державному реєстрі прав на нерухоме майно";
 
-158- Плачкова Т.М.
Абзаци п’ятий та шостий підпункту 8 пункту 13 розділу І законопроекту вилучити як такі, що протирічать Цивільному кодексу України.
Обґрунтування: Цивільним кодексом України передбачено, що право власності набувається із правочинів на підставах, що не заборонені законом. Правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.
 
Відхилено   абзац другий доповнити словами "– у разі, якщо речове право на земельну ділянку не зареєстровано в Державному реєстрі прав на нерухоме майно";
 
533. абзац третій після слів "розташований на земельній ділянці" доповнити словами "– у разі якщо право власності на об’єкт нерухомого майна не зареєстровано в Державному реєстрі прав на нерухоме майно";
 
   абзац третій після слів "розташований на земельній ділянці" доповнити словами "– у разі, якщо право власності на об’єкт нерухомого майна не зареєстровано в Державному реєстрі прав на нерухоме майно";
 
534. абзац п’ятий викласти в такій редакції:
 
   абзац п’ятий викласти в такій редакції:
 
535. "Інформацію про речове право на земельну ділянку, право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, відомості з Державного земельного кадастру, інші додаткові документи та інформацію, необхідні для надання містобудівних умов та обмежень уповноважені органи містобудування та архітектури отримують відповідно до частини восьмої статті 9 Закону України "Про адміністративні послуги".";
 
-159- Савчук О.В.
В абзаці восьмому підпункту 8 пункту 13 розділу Ізаконопроекту слово «необхідні» замінити словами «є умовою».
Обгрунтування. Встановлення імперативної норми дозволить унормувати містобудівні умови та обмеження.
 
Відхилено   "Інформацію про речове право на земельну ділянку, право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, відомості з Державного земельного кадастру уповноважені органи містобудування та архітектури отримують відповідно до частини восьмої статті 9 Закону України "Про адміністративні послуги";
 
    -160- Дунда О.А.
В абзаці восьмому підпункту 8 пункту 13 розділу Ізаконопроекту слова «інші додаткові документи та інформацію, необхідні для надання містобудівних умов та обмежень» виключити;
 
Враховано    
    -161- Бондар Г.В.
В абзаці восьмому підпункту 8 пункту 13 розділу Ізаконопроекту після слів "Державного земельного кадастру" слова "інші додаткові документи та інформацію" замінити, словами "містобудівний розрахунок";
 
Відхилено    
536. абзац п’ятий частини четвертої викласти у такій редакції:
 
   абзац п’ятий частини четвертої викласти в такій редакції:
 
537. "Відмова у наданні містобудівних умов та обмежень з обґрунтуванням підстав такої відмови надається у строк, що не перевищує встановлений строк їх надання.";
 
   "Відмова у наданні містобудівних умов та обмежень з обґрунтуванням підстав такої відмови надається у строк, що не перевищує встановлений строк їх надання.";
 
538. у частині п’ятій:
 
   у частині п’ятій:
 
539. доповнити пунктом 1-1 такого змісту:
 
   доповнити пунктом 1-1 такого змісту:
 
540. "1-1) ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта (для закінчених будівництвом об’єктів та об’єктів нового будівництва, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до видачі містобудівних умов та обмежень);";
 
-162- Шуляк О.О.
У абзаці тринадцятому підпункту 8 пункту 13 розділу І слова "ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта" замінити словами "ідентифікатор об’єкта будівництва/закінченого будівництвом об’єкта".
 
Враховано редакційно   "1-1) ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів нового будівництва та закінчених будівництвом об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до видачі містобудівних умов та обмежень)";
 
541. пункт 4 доповнити словами " (з урахуванням обмежень використання приаеродромних територій)";
 
-163- Шуляк О.О.
Абзац чотирнадцятий підпункту 8 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
пункт 4 доповнити словами " (з урахуванням обмежень використання приаеродромних територій, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України)".
 
Враховано   пункт 4 доповнити словами " (з урахуванням обмежень використання приаеродромних територій, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України)";
 
542. пункт 8 після слів "санітарної охорони" доповнити словами ", планувальні обмеження використання приаеродромних територій, зонування території навколо аеропорту з урахуванням умов авіаційного шуму та інших несприятливих екологічних факторів (викидів забруднюючих речовин, електромагнітного випромінювання об'єктів авіаційної діяльності та ризику авіаційних подій";
 
-164- Шуляк О.О.
Абзац п’ятнадцятий підпункту 8 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"пункт 8 після слів "санітарної охорони" доповнити словами ",планувальні обмеження використання приаеродромних територій, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України".
 
Враховано   пункт 8 після слів "санітарної охорони" доповнити словами "планувальні обмеження використання приаеродромних територій, встановлені відповідно до Повітряного кодексу України";
 
543. частину сьому виключити;
 
-165- Савчук О.В.
Абзац шістнадцятий підпункту 8 пункту 13 розділу Ізаконопроекту виключити.
Обґрунтування. Вказаний реєстр активно працює у більшості міст України у вигляді відкритих реєстрів у відповідності до діючих Законів. Крім того, занесення в Єдиний реєстр вказаної інформації зі всієї України потребує часу, що створить перешкоди у його роботі.
 
Відхилено   частину сьому виключити;
у частині восьмій:
в абзаці другому слова «на виконання приписів головних інспекторів будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду" виключити;
пункт 2 виключити;
в абзаці сьомому слова "в порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду або" виключити;
 
    -166- Івченко В.Є.
Підпункт 8 пункту 13 розділу І доповнити новими абзацами такого змісту:
«у частині восьмій:
в абзаці першому слова «на виконання приписів головних інспекторів будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду" виключити;
пункт 2 абзацу другого викласти в такій редакції:
«2) за рішенням суду.»;
пункт 3 абзацу другого виключити;
в абзаці третьому слова «в порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду або» виключити;».
Обґрунтування: запропоновані зміни передбачають позбавлення головних інспекторів будівельного нагляду права на власний розсуд без рішення суду скасовувати містобудівні умови та обмеження і, як наслідок, усувають корупційні ризики у відповідній сфері.
 
Враховано редакційно    
544. 9)частину другу статті 30 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
-167- Івченко В.Є.
Підпункт 9 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
«9) у статті 30:
частину другу після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
«У разі якщо надання технічних умов здійснюється на підставі договору, такий договір може укладатися в електронній формі через електронний кабінет відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».».
У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім;
абзац перший частини сьомої після слів «незалежно від зміни замовника» доповнити словами «або підприємства, установи та організації, які надали такі технічні умови».
Обґрунтування: запропоновані зміни спрямовані на усунення зловживань контролюючих органів шляхом вимагання від забудовників повторного одержання технічних умов;
 
Враховано   13) у статті 30:
частину другу після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
"У разі якщо надання технічних умов здійснюється на підставі договору, такий договір може укладатися в електронній формі через електронний кабінет відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".
У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім;
абзац перший частини сьомої після слів "незалежно від зміни замовника" доповнити словами "або підприємства, установи та організації, які надали такі технічні умови";
 
545. "У разі якщо надання технічних умов здійснюється на підставі договору, такий договір може укладатися в електронній формі через електронний кабінет відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".".
 
      
546. У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім;
 
      
547. 10)у статті 31:
 
   14) у статті 31:
 
548. у частині другій:
 
   у частині другій:
 
549. в абзаці першому слова "або на підставі делегованих повноважень саморегулівною організацією у сфері архітектурної діяльності за відповідним напрямом підприємницької діяльності (у разі її утворення) до переліку експертних організацій" замінити словами "до Реєстру будівельної діяльності";
 
   у першому реченні абзацу першого слова "або на підставі делегованих повноважень саморегулівною організацією у сфері архітектурної діяльності за відповідним напрямом підприємницької діяльності (у разі її утворення) до переліку експертних організацій" замінити словами "до Реєстру будівельної діяльності";
 
550. абзац другий викласти в такій редакції:
 
   абзац другий викласти в такій редакції:
 
551. "Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, оприлюднює перелік експертних організацій, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів, відомості про які внесені до Реєстру будівельної діяльності, на порталі електронної системи у вільному безоплатному доступі та підтримує його в актуальному стані на підставі інформації, яка подається експертними організаціями. У разі встановлення невідповідності експертної організації визначеним критеріям відомості про таку організацію виключаються з Реєстру будівельної діяльності.";
 
   "Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, оприлюднює перелік експертних організацій, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів, відомості про які внесені до Реєстру будівельної діяльності, на порталі електронної системи у вільному безоплатному доступі та підтримує його в актуальному стані на підставі інформації, яка подається експертними організаціями. У разі встановлення невідповідності експертної організації визначеним критеріям відомості про таку організацію виключаються з Реєстру будівельної діяльності";
 
552. доповнити частинами сьомою та восьмою такого змісту:
 
   доповнити частинами сьомою та восьмою такого змісту:
 
553. "7. У разі якщо експертиза проектної документації на будівництво об’єкта здійснюється на підставі договору, такий договір може укладатися в електронній формі через електронний кабінет відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".";
 
   "7. У разі якщо експертиза проектної документації на будівництво об’єкта здійснюється на підставі договору, такий договір може укладатися в електронній формі через електронний кабінет відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".
 
554. 8. У проектній документації на будівництво об’єкта та результатах її експертизи зазначається:
 
   8. У проектній документації на будівництво об’єкта та результатах її експертизи зазначається:
 
555. 1) ідентифікатор об’єкта будівництва (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до розроблення проектної документації);
 
-168- Шуляк О.О.
Абзац дев’ятий підпункту 10 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"1) ідентифікатор об’єкта будівництва (для об’єктів нового будівництва, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до розроблення проектної документації) або ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта (для закінчених будівництвом об’єктів). У проектній документації на будівництво об’єкта ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта зазначається для об’єктів, яким присвоєно такий ідентифікатор до розроблення проектної документації;".
 
Враховано   1) ідентифікатор об’єкта будівництва (для об’єктів нового будівництва, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до розроблення проектної документації) або ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта (для закінчених будівництвом об’єктів). У проектній документації на будівництво об’єкта ідентифікатор закінченого будівництвом об’єкта зазначається для об’єктів, яким присвоєно такий ідентифікатор до розроблення проектної документації;
 
556. 2) реєстраційний номер містобудівних умов та обмежень та технічних умов в Реєстрі будівельної діяльності.";
 
   2) реєстраційний номер містобудівних умов та обмежень і технічних умов у Реєстрі будівельної діяльності";
 
557. 11)у статті 34:
 
   15) у статті 34:
 
558. частину третю виключити;
 
-169- Ісаєнко Д.В.
Абзац третій підпункту 11 пункту 13 розділу І законопроекту (зміни до статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності») доповнити абзацом третім такого змісту:
«у частині четвертій слова «або капітальний ремонт» в обох випадках замінити словами «капітальний ремонт та технічне переоснащення»;
Обґрунтування. Винесення авторами законопроекту № 1081 поняття «будівництво» у статтю 1 «Визначення термінів» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» є обґрунтованим і важливим. Однак при цьому слід виключити аналогічний термін, наведений у частині третій статті 10 цього ж закону.
Відсутність згадки про технічне переоснащення у частині четвертій статті 34 та в частині третій статті 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» унеможливлює його здійснення у визначених випадках без подання документа про право власності (користування) земельною ділянкою, у той час як для реконструкції і капітального ремонту така можливість передбачена.
 
Відхилено   частину третю виключити;
 
559. частину шосту після слів "а також відомості про клас наслідків (відповідальності) об’єкта," доповнити словами "ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта)";
 
   частину шосту після слів "а також відомості про клас наслідків (відповідальності) об’єкта" доповнити словами "ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта)";
 
560. 12)у статті 35:
 
   16) у статті 35:
 
561. частину п’яту після слів " авторського і технічного нагляду," доповнити словами " або змінено інші відомості про початок виконання підготовчих робіт, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності,";
 
   абзац перший частини п’ятої після слів " авторського і технічного нагляду" доповнити словами "або змінено інші відомості про початок виконання підготовчих робіт, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності";
 
562. абзац п’ятий частини дев’ятої виключити;
 
-170- Дунда О.А.
Абзац третій підпункту 12 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
«частину дев’яту викласти у такій редакції:
«9. Право на початок виконання підготовчих робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, може бути припинено відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
1) подання замовником заяви про припинення права, набутого на підставі повідомлення про початок виконання підготовчих робіт;
2) отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;
3) на підставі судового рішення, що набрало законної сили»;
 
Враховано   частину дев’яту викласти в такій редакції:
"9. Право на початок виконання підготовчих робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, може бути припинено відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
1) подання замовником заяви про припинення права, набутого на підставі повідомлення про початок виконання підготовчих робіт;
2) отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;
3) на підставі судового рішення, що набрало законної сили";
 
563. доповнити частиною одинадцятою такого змісту:
 
   доповнити частиною одинадцятою такого змісту:
 
564. "11. Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, зміну даних у поданому повідомленні, зміну даних у відомостях про початок виконання підготовчих робіт, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності, скасування права на початок виконання підготовчих робіт не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідного повідомлення в паперовій формі або настання обставин, визначених частиною дев’ятою цієї статті, вносяться органами державного архітектурно-будівельного контролю до Реєстру будівельної діяльності з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюднюються на порталі електронної системи.
 
-171- Дунда О.А.
В абзацах п’ятому, шостому та десятому підпункту 12 пункту 13 розділу І слово «скасування» замінити словом «припинення», а в абзаці десятому підпункту 12 пункту 13 розділу І слово «скасованим» замінити словом «припиненим»;
 
Враховано   "11. Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, зміну даних у поданому повідомленні, зміну даних у відомостях про початок виконання підготовчих робіт, які містяться у Реєстрі будівельної діяльності, припинення права на початок виконання підготовчих робіт не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідного повідомлення у паперовій формі або настання обставин, визначених частиною дев’ятою цієї статті, вносяться органами державного архітектурно-будівельного контролю до Реєстру будівельної діяльності з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюднюються на порталі електронної системи.
 
565. Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, зміну даних у поданому повідомленні, зміну даних у відомостях про початок виконання підготовчих робіт, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності, скасування права на початок виконання підготовчих робіт, які подані в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, включаються до Реєстру будівельної діяльності автоматично з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюднюються на порталі електронної системи.
 
-172- Шуляк О.О.
Абзац шостий підпункту 11 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, зміну даних у поданому повідомленні, зміну даних у відомостях про початок виконання підготовчих робіт, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності, скасування права на початок виконання підготовчих робіт, які подані в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, включаються до Реєстру будівельної діяльності автоматично в режимі реального часу з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюднюються на порталі електронної системи."
 
Враховано редакційно   Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, зміну даних у поданому повідомленні, зміну даних у відомостях про початок виконання підготовчих робіт, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності, припинення права на початок виконання підготовчих робіт, які подані в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, включаються до Реєстру будівельної діяльності автоматично в режимі реального часу з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюднюються на порталі електронної системи.
 
566. У повідомленні про початок виконання підготовчих робіт та у Реєстрі будівельної діяльності зазначається, зокрема така інформація про початок виконання підготовчих робіт:
 
   У повідомленні про початок виконання підготовчих робіт та у Реєстрі будівельної діяльності зазначається, зокрема така інформація про початок виконання підготовчих робіт:
 
567. кадастровий номер земельної ділянки (за наявності для земельних ділянок, яким не присвоєно кадастровий номер, за умови, що право власності чи користування на такі ділянки виникло до 2004 року, а також землі, яка використовується для будівництва об’єкта на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування відповідно до частини четвертої статті 34 цього Закону та частини першої статті 12-1 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи");
 
   кадастровий номер земельної ділянки (за наявності для земельних ділянок, яким не присвоєно кадастровий номер, за умови, що право власності чи користування на такі ділянки виникло до 2004 року, а також землі, яка використовується для будівництва об’єкта на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування відповідно до частини четвертої статті 34 цього Закону та частини першої статті 12-1 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи");
 
568. ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) до подання повідомлення).
 
   ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) до подання повідомлення).
 
569. Право на виконання підготовчих робіт вважається скасованим з дати внесення/включення відомостей про скасування такого права до Реєстру будівельної діяльності.";
 
   Право на виконання підготовчих робіт вважається припиненим з дати внесення/включення відомостей про припинення такого права до Реєстру будівельної діяльності";
 
570. 13)у статті 36:
 
   17) у статті 36:
 
571. частину шосту викласти в такій редакції:
 
   частину шосту викласти в такій редакції:
 
572. "6. У разі якщо право на будівництво об’єкта передано іншому замовнику або змінено осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, або змінено інші відомості про початок виконання будівельних робіт, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності, а також у разі коригування проектної документації на виконання будівельних робіт в установленому законодавством порядку, замовник протягом трьох робочих днів повідомляє про такі зміни відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю.
 
   "6. У разі якщо право на будівництво об’єкта передано іншому замовнику або змінено осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, або змінено інші відомості про початок виконання будівельних робіт, які містяться у Реєстрі будівельної діяльності, а також у разі коригування проектної документації на виконання будівельних робіт в установленому законодавством порядку, замовник протягом трьох робочих днів повідомляє про такі зміни відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю.
 
573. У разі якщо коригування проектної документації може вплинути на визначення адреси об’єкта нового будівництва (зміна місця розташування об’єкта, головного входу тощо), у повідомленні вказується про необхідність коригування (зміни, присвоєння, анулювання) адреси.
 
   У разі якщо коригування проектної документації може вплинути на визначення адреси об’єкта нового будівництва (зміна місця розташування об’єкта, головного входу тощо), у повідомленні зазначається про необхідність коригування (зміни, присвоєння, анулювання) адреси.
 
574. У день внесення інформації, визначеною цією частиною до Реєстру будівельної діяльності, програмні засоби електронної системи забезпечують автоматичне направлення до органу з присвоєння адреси повідомлення про необхідність зміни, присвоєння або анулювання адреси об’єкту нового будівництва.";
 
   У день внесення інформації, визначеною цією частиною, до Реєстру будівельної діяльності, програмні засоби електронної системи забезпечують автоматичне направлення до органу з присвоєння адреси повідомлення про необхідність зміни, присвоєння або анулювання адреси об’єкту нового будівництва";
 
575. абзац п’ятий частини сьомої виключити;
 
-173- Дунда О.А.
Абзац шостий підпункту 13 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
«частину сьому викласти в такій редакції:
"7. Право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, може бути припинено відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
1) подання замовником заяви про припинення права, набутого на підставі повідомлення про початок виконання будівельних робіт;
2) отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;
3) на підставі судового рішення, що набрало законної сили";
 
Враховано   частину сьому викласти в такій редакції:
"7. Право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, може бути припинено відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
1) подання замовником заяви про припинення права, набутого на підставі повідомлення про початок виконання будівельних робіт;
2) отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;
3) на підставі судового рішення, що набрало законної сили";
 
576. доповнити частиною дев’ятою такого змісту:
 
   доповнити частиною дев’ятою такого змісту:
 
577. "9. Повідомлення про початок виконання будівельних робіт, зміну даних у поданому повідомленні, зміну даних про початок виконання будівельних робіт, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності, відомості про скасування права на початок виконання будівельних робіт не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідного повідомлення в паперовій формі або настання обставин, визначених частиною сьомою цієї статті, вносяться органами державного архітектурно-будівельного контролю до Реєстру будівельної діяльності з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюднюються на порталі електронної системи.
 
-174- Дунда О.А.
В абзацах восьмому, дев’ятому та сімнадцятому підпункту 13 пункту 13 розділу І слово «скасування» замінити словом «припинення», а в абзаці сімнадцятому підпункту 13 пункту 13 розділу І слово «скасованим» замінити словом «припиненим»;
 
Враховано   "9. Повідомлення про початок виконання будівельних робіт, зміну даних у поданому повідомленні, зміну даних про початок виконання будівельних робіт, які містяться у Реєстрі будівельної діяльності, відомості про припинення права на початок виконання будівельних робіт не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідного повідомлення в паперовій формі або настання обставин, визначених частиною сьомою цієї статті, вносяться органами державного архітектурно-будівельного контролю до Реєстру будівельної діяльності з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюднюються на порталі електронної системи.
 
578. Повідомлення про початок виконання будівельних робіт, зміну даних у поданому повідомленні, зміну даних про початок виконання будівельних робіт, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності, відомості про скасування права на початок виконання будівельних робіт, які подані в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, включаються до Реєстру будівельної діяльності автоматично з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюднюються на порталі електронної системи.
 
   Повідомлення про початок виконання будівельних робіт, зміну даних у поданому повідомленні, зміну даних про початок виконання будівельних робіт, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності, відомості про припинення права на початок виконання будівельних робіт, які подані в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, включаються до Реєстру будівельної діяльності автоматично з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюднюються на порталі електронної системи.
 
579. У повідомленні про початок виконання будівельних робіт та у Реєстрі будівельної діяльності зазначається, зокрема така інформація про початок виконання будівельних робіт:
 
   У повідомленні про початок виконання будівельних робіт та у Реєстрі будівельної діяльності зазначається, зокрема така інформація про початок виконання будівельних робіт:
 
580. 1) кадастровий номер земельної ділянки (за наявності для земельних ділянок, яким не присвоєно кадастровий номер, за умови, що право власності чи користування на такі ділянки виникло до 2004 року, а також землі, яка використовується для будівництва об’єкта на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування відповідно до частини четвертої статті 34 цього Закону та частини першої статті 12-1 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи");
 
   1) кадастровий номер земельної ділянки (за наявності для земельних ділянок, яким не присвоєно кадастровий номер, за умови, що право власності чи користування на такі ділянки виникло до 2004 року, а також землі, яка використовується для будівництва об’єкта на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування відповідно до частини четвертої статті 34 цього Закону та частини першої статті 12-1 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи");
 
581. 2) реєстраційний номер містобудівних умов та обмежень або будівельного паспорта, технічних умов в Реєстрі будівельної діяльності;
 
   2) реєстраційний номер містобудівних умов та обмежень або будівельного паспорта, технічних умов у Реєстрі будівельної діяльності;
 
582. 3) реєстраційний номер результатів експертизи проектної документації на будівництво об’єкта (у разі її проведення) в Реєстрі будівельної діяльності;
 
-175- Клочко А.А.
У абзаці тринадцятому підпункту 13 пункту 13 розділу Ізаконопроекту (у абзаці шостому частини дев'ятої статті 36) слова "реєстраційний номер результатів експертизи" замінити словами "реєстраційний номер звіту про результати експертизи".
 
Враховано   3) реєстраційний номер звіту про результати експертизи проектної документації на будівництво об’єкта (у разі її проведення) у Реєстрі будівельної діяльності;
 
583. 4) реєстраційний номер енергетичного сертифікату в Реєстрі будівельної діяльності (у разі проведення енергетичної сертифікації);
 
   4) реєстраційний номер енергетичного сертифіката у Реєстрі будівельної діяльності (у разі проведення енергетичної сертифікації);
 
584. 5) ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) (у повідомленні про початок виконання будівельних робіт зазначається для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) до подання повідомлення).
 
   5) ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) (у повідомленні про початок виконання будівельних робіт зазначається для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) до подання повідомлення).
 
585. У день включення до Реєстру будівельної діяльності інформації про початок виконання будівельних робіт програмні засоби електронної системи забезпечують автоматичне направлення до органу з присвоєння адреси повідомлення про необхідність присвоєння адреси об’єкту нового будівництва.
 
   У день включення до Реєстру будівельної діяльності інформації про початок виконання будівельних робіт програмні засоби електронної системи забезпечують автоматичне направлення до органу з присвоєння адреси повідомлення про необхідність присвоєння адреси об’єкту нового будівництва.
 
586. Право на виконання будівельних робіт вважається скасованим з дати внесення/включення відомостей про скасування такого права до Реєстру будівельної діяльності.";
 
   Право на виконання будівельних робіт вважається припиненим з дати внесення/включення відомостей про припинення такого права до Реєстру будівельної діяльності";
 
587. 14)у статті 37:
 
   18) у статті 37:
 
588. у частині третій:
 
   у частині третій:
 
589. у пункті 4 після слів "згода його власника" доповнити словами " (співвласників)";
 
-176- Ісаєнко Д.В.
Підпункт 14 пункту 13 розділу І законопроекту (зміни до статті 37) викласти у такій редакції:
«4) копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або згода його власника (співвласників), засвідчена у встановленому законодавством порядку, на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту чи технічного переоснащення;»
Обґрунтування. Відсутність згадки про технічне переоснащення у частині четвертій статті 34 та в частині третій статті 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» унеможливлює його здійснення у визначених випадках без подання документа про право власності (користування) земельною ділянкою, у той час як для реконструкції і капітального ремонту така можливість передбачена.
 
Відхилено   пункт 4 після слів "згода його власника" доповнити словом " (співвласників)";
доповнити пунктом 5-1 такого змісту:
"5-1) інформація про інженера-консультанта (у разі його залучення)";
 
    -177- Ісаєнко Д.В.
Пункт 14 розділу І законопроекту (зміни до статті 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності») після абзацу третього доповнити такими абзацами:
«після пункту 5 доповнити новим пунктом такого змісту:
«6) інформація про інженера-консультанта (у разі його залучення);».
У зв’язку з цим пункти 6 і 7 вважати відповідно пунктами 7 і 8»;
 
Враховано редакційно    
590. після абзацу восьмого доповнити новими абзацами дев’ятим – шістнадцятим такого змісту:
 
   після абзацу восьмого доповнити дев’ятьма новими абзацами такого змісту:
 
591. "Копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, копія договору суперфіцію, або копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, не подається у разі якщо державна реєстрація такого права здійснювалася в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. У цьому випадку інформація про документ, який посвідчує відповідне речове право, зазначається у заяві про видачу дозволу на виконання будівельних робіт.
 
   "Копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, копія договору суперфіцію або копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, не подається у разі, якщо державна реєстрація такого права здійснювалася у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. У цьому випадку інформація про документ, який посвідчує відповідне речове право, зазначається у заяві про видачу дозволу на виконання будівельних робіт.
 
592. Видача дозволу на виконання будівельних робіт здійснюється з використанням Реєстру будівельної діяльності. У заяві про видачу дозволу на виконання будівельних робіт та у Реєстрі будівельної діяльності зазначається, зокрема така інформація про:
 
   Видача дозволу на виконання будівельних робіт здійснюється з використанням Реєстру будівельної діяльності. У заяві про видачу дозволу на виконання будівельних робіт та у Реєстрі будівельної діяльності зазначається, зокрема така інформація про:
 
593. 1) кадастровий номер земельної ділянки (за наявності для земельних ділянок, яким не присвоєно кадастровий номер, за умови, що право власності чи користування на такі ділянки виникло до 2004 року, а також землі, яка використовується для будівництва об’єкта на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування відповідно до частини четвертої статті 34 цього Закону та частини першої статті 12-1 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи");
 
   1) кадастровий номер земельної ділянки (за наявності для земельних ділянок, яким не присвоєно кадастровий номер, за умови, що право власності чи користування на такі ділянки виникло до 2004 року, а також землі, яка використовується для будівництва об’єкта на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування відповідно до частини четвертої статті 34 цього Закону та частини першої статті 12-1 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи");
 
594. 2) реєстраційний номер містобудівних умов та обмежень, технічних умов в Реєстрі будівельної діяльності;
 
   2) реєстраційний номер містобудівних умов та обмежень, технічних умов у Реєстрі будівельної діяльності;
 
595. 3) реєстраційний номер результатів експертизи проектної документації на будівництво об’єкта в Реєстрі будівельної діяльності;
 
-178- Клочко А.А.
У абзаці дев'ятому підпункту 14 пункту 13 розділу Ізаконопроекту слова "реєстраційний номер результатів експертизи" замінити словами "реєстраційний номер звіту про результати експертизи".
 
Враховано   3) реєстраційний номер звіту про результати експертизи проектної документації на будівництво об’єкта в Реєстрі будівельної діяльності;
 
596. 4) реєстраційний номер енергетичного сертифікату в Реєстрі будівельної діяльності;
 
   4) реєстраційний номер енергетичного сертифіката в Реєстрі будівельної діяльності;
 
597. 5) ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) (у заяві про видачу дозволу зазначається для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) до подання заяви);
 
   5) ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) (у заяві про видачу дозволу зазначається для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) до подання заяви);
 
598. 6) відомості про складові частини об’єкта (квартири, вбудовані чи вбудовано-прибудовані житлові та нежитлові приміщення в будинку, будівлі, споруді, гаражні бокси, машиномісця, інші житлові та нежитлові приміщення, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна).
 
   6) відомості про складові частини об’єкта (квартири, вбудовані чи вбудовано-прибудовані житлові та нежитлові приміщення в будинку, будівлі, споруді, гаражні бокси, машиномісця, інші житлові та нежитлові приміщення, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна).
 
599. У день виготовлення з використанням Реєстру будівельної діяльності дозволу на виконання будівельних робіт програмні засоби електронної системи забезпечують автоматичне направлення до органу з присвоєння адреси повідомлення про необхідність присвоєння адреси об’єкту нового будівництва.".
 
   У день виготовлення з використанням Реєстру будівельної діяльності дозволу на виконання будівельних робіт програмні засоби електронної системи забезпечують автоматичне направлення до органу з присвоєння адреси повідомлення про необхідність присвоєння адреси об’єкту нового будівництва".
 
600. У зв’язку з цим абзац дев’ятий вважати абзацом сімнадцятим;
 
   У зв’язку з цим абзац дев’ятий вважати абзацом вісімнадцятим;
 
601. абзац сімнадцятий викласти в такій редакції:
 
   абзац вісімнадцятий викласти в такій редакції:
 
602. "Порядок видачі та анулювання дозволу на виконання будівельних робіт визначаються Кабінетом Міністрів України.";
 
   "Порядок видачі та анулювання дозволу на виконання будівельних робіт визначається Кабінетом Міністрів України";
 
603. у частині четвертій:
 
      
604. абзац перший виключити.
 
   абзац перший частини четвертої виключити;
 
605. У зв’язку з цим абзаци другий – сьомий вважати відповідно абзацами першим – шостим;
 
      
606. частину п’яту після слів "направленого рекомендованим листом" доповнити словами "або через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою";
 
   друге речення частини п’ятої після слів "направленого рекомендованим листом" доповнити словами "або через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою";
 
607. частину шосту доповнити абзацами сьомим та восьмим такого змісту:
 
-179- Дунда О.А.
Абзац двадцять перший – двадцять третій підпункту 14 пункту 13 розділу Ізаконопроекту викласти у такій редакції:
«частину шосту викласти у такій редакції:
«6. Дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
1) подання замовником заяви про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт;
2) наявності відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;
3) на підставі судового рішення, що набрало законної сили, про скасування містобудівних умов та обмежень та/або припинення права на виконання будівельних робіт.
Відомості про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт з підстав, визначених пунктами 1 та 2 цієї частини, включаються до Реєстру будівельної діяльності автоматично з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюднюються на порталі електронної системи.
Дозвіл на виконання будівельних робіт вважається анульованим з дати внесення відомостей про анулювання такого дозволу до Реєстру будівельної діяльності»;
 
Враховано   частину шосту викласти в такій редакції:
"6. Дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:
1) подання замовником заяви про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт;
2) наявності відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;
3) на підставі судового рішення, що набрало законної сили, про скасування містобудівних умов та обмежень та/або припинення права на виконання будівельних робіт.
Відомості про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт з підстав, визначених пунктами 1 та 2 цієї частини, включаються до Реєстру будівельної діяльності автоматично з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюднюються на порталі електронної системи.
Дозвіл на виконання будівельних робіт вважається анульованим з дати внесення відомостей про анулювання такого дозволу до Реєстру будівельної діяльності";
 
608. "Відомості про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт з підстав, визначених пунктами 1 та 2 цієї частини, включаються до Реєстру будівельної діяльності автоматично з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюднюються на порталі електронної системи.
 
      
609. Дозвіл на виконання будівельних робіт вважається анульованим з дати внесення відомостей про анулювання такого дозволу до Реєстру будівельної діяльності.";
 
      
610. у частині сьомій:
 
   у частині сьомій:
 
611. абзац перший після речення першого доповнити реченням такого змісту:
 
      
612. "У разі якщо коригування проектної документації може вплинути на визначення адреси об’єкта нового будівництва (зміна місця розташування об’єкта, головного входу, зміна кількості об'єктів тощо), у повідомленні вказується про необхідність коригування (зміни, присвоєння, анулювання) адреси.";
 
   абзац перший після речення першого доповнити реченням такого змісту: "У разі якщо коригування проектної документації може вплинути на визначення адреси об’єкта нового будівництва (зміна місця розташування об’єкта, головного входу, зміна кількості об'єктів тощо), у повідомленні зазначається про необхідність коригування (зміни, присвоєння, анулювання) адреси";
 
613. після абзацу першого доповнити новим абзацом другим такого змісту:
 
   після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
614. "Одночасно з направленням до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю повідомлення, яке передбачає необхідність коригування (зміни, присвоєння, анулювання) адреси, програмні засоби електронної системи забезпечують автоматичне направлення до органу з присвоєння адреси повідомлення про необхідність коригування адреси об’єкту нового будівництва.".
 
   "Одночасно з направленням до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю повідомлення, що передбачає необхідність коригування (зміни, присвоєння, анулювання) адреси, програмні засоби електронної системи забезпечують автоматичне направлення до органу з присвоєння адреси повідомлення про необхідність коригування адреси об’єкта нового будівництва".
 
615. У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім;
 
   У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім;
 
616. 15)доповнити статтею 37-1 такого змісту:
 
   19) доповнити статтею 37-1 такого змісту:
 
617. "Стаття 37-1. Ліцензування господарської діяльності з будівництва об’єктів
 
   "Стаття 37-1. Ліцензування господарської діяльності з будівництва об’єктів
 
618. 1. Господарська діяльність з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними наслідками (СС3), підлягає ліцензуванню за переліком видів робіт, що визначається Кабінетом Міністрів України, відповідно до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
 
   1. Господарська діяльність з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними наслідками (СС3), підлягає ліцензуванню за переліком видів робіт, що визначається Кабінетом Міністрів України, відповідно до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
 
619. 2. Органом ліцензування є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
 
   2. Органом ліцензування є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
 
620. 3. Контроль за дотриманням ліцензійних умов та здійсненням будівельних робіт на об’єктах будівництва здійснюється органом ліцензування.";
 
   3. Контроль за дотриманням ліцензійних умов та здійсненням будівельних робіт на об’єктах будівництва здійснюється органом ліцензування";
 
621. 16)у статті 39:
 
   20) у статті 39:
 
622. у частині другий:
 
   у частині другій:
 
623. після абзацу першого доповнити новими абзацами такого змісту:
 
   після абзацу першого доповнити трьома новими абзацами такого змісту:
 
624. "Перед прийняттям в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта замовник забезпечує проведення контрольного геодезичного знімання такого об’єкта. Контрольне геодезичне знімання здійснюється особами, які в установленому законом порядку включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників або Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів. Результати контрольного геодезичного знімання відображаються у формі електронного документа. Вимоги до змісту, структури і технічних характеристик електронного документа визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
   "Перед прийняттям в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта замовник забезпечує проведення контрольного геодезичного знімання такого об’єкта. Контрольне геодезичне знімання здійснюється особами, які в установленому законом порядку включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників або Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів. Результати контрольного геодезичного знімання відображаються у формі електронного документа. Вимоги до змісту, структури і технічних характеристик електронного документа визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
625. Особа, яка здійснила контрольне геодезичне знімання об’єкта, вносить його результати до Реєстру будівельної діяльності з присвоєнням реєстраційного номеру в цій системі. Результати контрольного геодезичного знімання та відомості про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів передаються в порядку електронної інформаційної взаємодії до Державного земельного кадастру та відображаються на його картографічній основі.
 
   Особа, яка здійснила контрольне геодезичне знімання об’єкта, вносить його результати до Реєстру будівельної діяльності з присвоєнням реєстраційного номера в цій системі. Результати контрольного геодезичного знімання та відомості про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів передаються в порядку електронної інформаційної взаємодії до Державного земельного кадастру та відображаються на його картографічній основі.
 
626. Порядок електронної інформаційної взаємодії між Державним земельним кадастром та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва, а також перелік відомостей, обмін якими здійснюється в порядку такої взаємодії, визначаються Кабінетом Міністрів України в Порядку інформаційної взаємодії між кадастрами та інформаційними системами.".
 
   Порядок електронної інформаційної взаємодії між Державним земельним кадастром та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва, а також перелік відомостей, обмін якими здійснюється в порядку такої взаємодії, визначаються Кабінетом Міністрів України в Порядку інформаційної взаємодії між кадастрами та інформаційними системами".
 
627. У зв’язку з цим абзаци другий – четвертий вважати відповідно абзацами п’ятим – сьомим;
 
   У зв’язку з цим абзаци другий – четвертий вважати відповідно абзацами п’ятим – сьомим;
 
628. у абзаці шостому слова "форма сертифіката, порядок його видачі" замінити словами "порядок видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта";
 
   в абзаці шостому слова "форма сертифіката, порядок його видачі" замінити словами "порядок видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта";
 
629. частину четверту викласти в такій редакції:
 
   частину четверту викласти в такій редакції:
 
630. "4. Прийняття рішення про реєстрацію (повернення) декларації про готовність об’єкта до експлуатації, яка подана в паперовій формі, видачу (відмову у видачі) сертифіката здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дати подання відповідних документів.
 
   "4. Прийняття рішення про реєстрацію (повернення) декларації про готовність об’єкта до експлуатації, яка подана в паперовій формі, видачу (відмову у видачі) сертифіката здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дати подання відповідних документів.
 
631. Реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації здійснюється автоматично програмними засобами Реєстру будівельної діяльності з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюдненням цієї інформації на порталі електронної системи.
 
-180- Шуляк О.О.
Абзац одинадцятий підпункту 16 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"Реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації, яка подана в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, здійснюється автоматично програмними засобами Реєстру будівельної діяльності в режимі реального часу з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюдненням цієї інформації на порталі електронної системи.".
 
Враховано   Реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації, яка подана в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, здійснюється автоматично програмними засобами Реєстру будівельної діяльності в режимі реального часу з присвоєнням реєстраційного номера в цьому реєстрі та оприлюдненням цієї інформації на порталі електронної системи.
 
632. У декларації про готовність об’єкта до експлуатації, заяві про видачу сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, сертифікаті про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта та у Реєстрі будівельної діяльності зазначається, зокрема така інформація:
 
   У декларації про готовність об’єкта до експлуатації, заяві про видачу сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, сертифікаті про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта та у Реєстрі будівельної діяльності зазначається, зокрема така інформація:
 
633. 1) ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) (у декларації/заяві зазначається для об’єктів, щодо яких проведено технічну інвентаризацію після запровадження електронної системи та яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) до подання декларації/заяви);
 
   1) ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) (у декларації/заяві зазначається для об’єктів, щодо яких проведено технічну інвентаризацію після запровадження електронної системи та яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) до подання декларації/заяви);
 
634. 2) реєстраційний номер технічного паспорта закінченого будівництвом об’єкта в Реєстрі будівельної діяльності (у разі якщо проведення технічної інвентаризації є обов’язковим);
 
   2) реєстраційний номер технічного паспорта закінченого будівництвом об’єкта в Реєстрі будівельної діяльності (у разі, якщо проведення технічної інвентаризації є обов’язковим);
 
635. 3) реєстраційний номер результатів контрольного геодезичного знімання в Реєстрі будівельної діяльності (у разі видачі сертифіката).";
 
   3) реєстраційний номер результатів контрольного геодезичного знімання в Реєстрі будівельної діяльності (у разі видачі сертифіката)";
 
636. частину шосту доповнити абзацами третім та четвертим такого змісту:
 
   частину шосту доповнити абзацами третім та четвертим такого змісту:
 
637. "Декларація про готовність об’єкта до експлуатації повертається замовнику в той спосіб, відповідно до якого були подані документи (в паперовій або електронній формі).
 
   "Декларація про готовність об’єкта до експлуатації повертається замовнику в той спосіб, відповідно до якого були подані документи (у паперовій або електронній формі).
 
638. Відомості про повернення декларації про готовність об’єкта до експлуатації підлягають внесенню до Реєстру будівельної діяльності.";
 
-181- Дунда О.А.
Пункт 13 розділу І доповнити новим пунктом 17 такого змісту:
«17) у статті 39-1:
назву викласти в такій редакції:
«Внесення змін до повідомлення або декларації про готовність об’єкта до експлуатації, скасування реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації або припинення права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення»;
частини другу – третю викласти в такій редакції:
«2. У разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об’єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, а також у разі набрання законної сили судовим рішенням про скасування містобудівних умов та обмежень відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду звертається до суду із позовом про скасування реєстрації такої декларації або про припинення права на виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення.
Відомості про набрання законної сили судовим рішенням про скасування реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації або права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, вносяться до Реєстру будівельної діяльності.
3. Замовник будівництва після припинення права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, або скасування реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації може повторно надіслати повідомлення або подати декларацію згідно з вимогами, встановленими законодавством»;
 
Враховано   Відомості про повернення декларації про готовність об’єкта до експлуатації підлягають внесенню до Реєстру будівельної діяльності";
21) у статті 39-1:
назву викласти в такій редакції:
"Стаття 39-1. Внесення змін до повідомлення або декларації про готовність об’єкта до експлуатації, скасування реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації або припинення права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення";
частини другу – третю викласти в такій редакції:
"2. У разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об’єкт самочинним будівництвом, зокрема, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, а також у разі набрання законної сили судовим рішенням про скасування містобудівних умов та обмежень відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду звертається до суду із позовом про скасування реєстрації такої декларації або про припинення права на виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення.
Відомості про набрання законної сили судовим рішенням про скасування реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації або права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, вносяться до Реєстру будівельної діяльності.
3. Замовник будівництва після припинення права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, або скасування реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації може повторно надіслати повідомлення або подати декларацію згідно з вимогами, встановленими законодавством";
22) абзац третій частини другої статті 39-2 викласти в такій редакції:
"Результати обстеження відображаються у паспорті об’єкта будівництва, який виготовляється з використанням Реєстру будівельної діяльності";
 
    -182- Шуляк О.О.
Підпункт 4 пункту 13 розділу І доповнити абзацом такого змісту:
«Абзац третій частини другої статті 39-2 викласти в такій редакції:
«Результати обстеження відображаються у паспорті об’єкта будівництва, який виготовляється з використанням Реєстру будівельної діяльності»;
 
Враховано    
639. 17)доповнити статтею 39-3 такого змісту:
 
   23) доповнити статтею 39-3 такого змісту:
 
640. "Стаття 39-3. Технічна інвентаризація об’єктів нерухомого майна
 
   "Стаття 39-3. Технічна інвентаризація об’єктів нерухомого майна
 
641. 1. Технічна інвентаризація об’єкта нерухомого майна – комплекс робіт з метою визначення складу, фактичної площі, об'єму, технічного стану та/або визначення змін зазначених характеристик за певний період часу із виготовленням відповідних документів (матеріалів технічної інвентаризації, технічного паспорта) з використанням Реєстру будівельної діяльності.
 
   1. Технічна інвентаризація об’єкта нерухомого майна – це комплекс робіт з метою визначення складу, фактичної площі, об'єму, технічного стану та/або визначення змін зазначених характеристик за певний період часу із виготовленням відповідних документів (матеріалів технічної інвентаризації, технічного паспорта) з використанням Реєстру будівельної діяльності.
 
642. 2. Технічна інвентаризація об’єкта нерухомого майна проводиться фізичною особою - підприємцем або юридичною особою, у складі якої працюють один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних зі створенням об'єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію та отримали кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт із технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна відповідно до Закону України "Про архітектурну діяльність":
 
   2. Технічна інвентаризація об’єкта нерухомого майна проводиться фізичною особою - підприємцем або юридичною особою, у складі якої працюють один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних зі створенням об'єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію та отримали кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт із технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна відповідно до Закону України "Про архітектурну діяльність":
 
643. 1) перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів (у тому числі після проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єкта будівництва, щодо якого отримано право на виконання будівельних робіт);
 
   1) перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів (у тому числі після проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єкта будівництва, щодо якого отримано право на виконання будівельних робіт);
 
644. 2) перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва, щодо якого отримано право на виконання будівельних робіт;
 
   2) перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва, щодо якого отримано право на виконання будівельних робіт;
 
645. 3) перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна, що утворився в результаті поділу, об'єднання об'єкта нерухомого майна або виділення частки з об'єкта нерухомого майна, крім випадків, коли в результаті такого поділу, об'єднання або виділення частки шляхом реконструкції завершений будівництвом об'єкт приймався в експлуатацію;
 
   3) перед проведенням державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна, що утворився внаслідок поділу, об'єднання об'єкта нерухомого майна або виділення частки з об'єкта нерухомого майна, крім випадків, коли за результатами такого поділу, об'єднання або виділення частки шляхом реконструкції завершений будівництвом об'єкт приймався в експлуатацію;
 
646. 4) перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів визначених пунктом 9 розділу V "Прикінцеві положення" цього Закону;
 
   4) перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів, визначених пунктом 9 розділу V "Прикінцеві положення" цього Закону;
 
647. 5) на підставі судового рішення.
 
   5) на підставі судового рішення;
 
648. За бажанням замовника технічна інвентаризація може проводиться в інших випадках.
 
-183- Шуляк О.О.
Абзац десятий підпункту 17 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
"6) в інших випадках за бажанням замовника;".
 
Враховано   6) в інших випадках за бажанням замовника.
 
649. 3. Технічна інвентаризація об'єкта нерухомого майна у випадках, визначених пунктами 1 – 4 частини другої цієї статті, проводиться на підставі договору, який укладається між особою, визначеною абзацом першим частини другої цієї статті, та замовником/власником об’єкта нерухомого майна або уповноваженою ним особою. У разі проведення технічної інвентаризації об’єкта нерухомого майна державної або комунальної власності, договір укладається з підприємством, установою, організацією, яка уповноважена в установленому порядку управляти відповідним об'єктом нерухомого майна.
 
-184- Шуляк О.О.
У абзаці одинадцятому підпункту 17 пункту 13 розділу І слова та цифри "пунктами 1 – 4" замінити словами та цифрами "пунктами 1 – 4, 6".
 
Враховано   3. Технічна інвентаризація об'єкта нерухомого майна у випадках, визначених пунктами 1 – 4, 6 частини другої цієї статті, проводиться на підставі договору, який укладається між особою, визначеною абзацом першим частини другої цієї статті, та замовником/власником об’єкта нерухомого майна або уповноваженою ним особою. У разі проведення технічної інвентаризації об’єкта нерухомого майна державної або комунальної власності договір укладається з підприємством, установою, організацією, яка уповноважена в установленому порядку управляти відповідним об'єктом нерухомого майна.
 
650. Строк виконання робіт, розмір та порядок оплати робіт із технічної інвентаризації визначаються у договорі за домовленістю сторін.
 
   Строк виконання робіт, розмір та порядок оплати робіт із технічної інвентаризації визначаються у договорі за домовленістю сторін.
 
651. Договір про проведення технічної інвентаризації може укладатися в електронній формі через електронний кабінет відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".
 
   Договір про проведення технічної інвентаризації може укладатися в електронній формі через електронний кабінет відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".
 
652. 4. За результатами проведення технічної інвентаризації виготовляються інвентаризаційна справа, матеріали технічної інвентаризації та технічні паспорти з використанням Реєстру будівельної діяльності.".
 
   4. За результатами проведення технічної інвентаризації виготовляються інвентаризаційна справа, матеріали технічної інвентаризації та технічні паспорти з використанням Реєстру будівельної діяльності.
 
653. 5. Порядок проведення технічної інвентаризації нерухомого майна, перелік об’єктів нерухомого майна, які підлягають технічній інвентаризації, склад, зміст інвентаризаційної справи, матеріалів технічної інвентаризації та технічних паспортів визначаються Кабінетом Міністрів України в Порядку проведення технічної інвентаризації.";
 
   5. Порядок проведення технічної інвентаризації нерухомого майна, перелік об’єктів нерухомого майна, які підлягають технічній інвентаризації, склад, зміст інвентаризаційної справи, матеріалів технічної інвентаризації та технічних паспортів визначаються Кабінетом Міністрів України в Порядку проведення технічної інвентаризації";
 
654. 18)у частині першій статті 41:
 
-185- Івченко В.Є.
Підпункт 18 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
«18) у частині першій статті 41:
абзац другий викласти у такій редакції:
«Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Державний архітектурно-будівельний контроль замовників будівництва, які є фізичними особами, здійснюється відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" з урахуванням особливостей правового статусу таких осіб. Порядок здійснення архітектурно-будівельного контролю визначається Кабінетом Міністрів України.»;
доповнити абзацами п’ятнадцятим-сімнадцятим такого змісту:
«Орган державного архітектурно-будівельного контролю використовує відомості з електронної системи з метою здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю.
Повторне проведення позапланової перевірки за тим самим фактом (фактами), що був (були) підставою для раніше проведеної позапланової перевірки об’єкта будівництва чи суб’єктів містобудування, забороняється.
Проведення позапланових перевірок з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, крім позапланових перевірок, передбачених пунктом 4 абзацу шостого частини першої цієї статті.»;».
Обґрунтування: запропоновані зміни спрямовані на усунення корупційної складової у діяльності контролюючих органів, зокрема тиску на забудовників шляхом проведення декількох позапланових перевірок об’єктів будівництва з одних і тих самих підстав.
 
Враховано частково   24) у статті 41:
у частині першій:
абзац другий викласти в такій редакції:
"Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Державний архітектурно-будівельний контроль замовників будівництва, які є фізичними особами, здійснюється відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" з урахуванням особливостей правового статусу таких осіб. Порядок здійснення архітектурно-будівельного контролю визначається Кабінетом Міністрів України";
після абзацу тринадцятого доповнити двома абзацами такого змісту:
"Повторне проведення позапланової перевірки за тим самим фактом (фактами), що був (були) підставою для раніше проведеної позапланової перевірки об’єкта будівництва чи суб’єктів містобудування, забороняється.
Проведення позапланових перевірок з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, крім позапланових перевірок, передбачених пунктом 4 абзацу шостого частини першої цієї статті".
У зв’язку з цим абзац чотирнадцятий вважати абзацом шістнадцятим;
 
655. абзац другий викласти у такій редакції:
 
      
656. "Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Державний архітектурно-будівельний контроль замовників будівництва, які є фізичними особами, здійснюється відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" з урахуванням особливостей правового статусу таких осіб. Порядок здійснення архітектурно-будівельного контролю визначається Кабінетом Міністрів України";
 
-186- Білозір Л.М.
До абзацу третього підпункту 18 пункту 13 розділу Ізаконопроекту:
«у частині першій статті 41:
абзац другий викласти у такій редакції:
"Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Порядок здійснення архітектурно-будівельного контролю визначається Кабінетом Міністрів України".
Обґрунтування. Цю норму необхідно вилучити, оскільки Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» стосується виключно юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Крім того, ДАБІ перевіряє не суб’єкт, а об’єкт будівництва. На практиці це ускладнить контроль за будівництвом фізичними особами, які можуть бути замовниками в тому числі багатоквартирних будинків.
 
Відхилено      
657. доповнити абзацом п’ятнадцятим такого змісту:
 
-187- Дунда О.А.
Абзаци четвертий п’ятий підпункту 18 пункту 13 розділу І замінити абзацами такого змісту:
«доповнити абзацами п’ятнадцятим - сімнадцятим такого змісту:
«У випадку систематичного (два і більше разів підряд) перешкоджання проведенню перевірки посадовим особам органу державного архітектурно-будівельного контролю, невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю щодо усунення порушень містобудівного законодавства встановлених під час перевірки, а саме: порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, проектної документації на будівництво об’єкта, будівельних норм і правил, а також в інших випадках, визначених цим Законом, відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю, звертається до суду із позовом про припинення права на виконання підготовчих або будівельних робіт.
Неподання органом державного архітектурно-будівельного контролю позову до суду про припинення права на виконання підготовчих або будівельних робіт протягом двох місяців з дати винесення припису про зупинення виконання підготовчих та будівельних робіт, або винесення судом ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, про залишення позову (заяви) без розгляду, є підставою для відновлення виконання підготовчих та/або будівельних робіт.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю використовує відомості з електронної системи з метою здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю», а підпункт "б" пункту 3 частини третьої доповнити словами «у випадках, визначених цим Законом»;
 
Враховано редакційно   доповнити абзацами сімнадцятим - дев’ятнадцятим такого змісту:
"У випадку систематичного (два і більше разів підряд) перешкоджання проведенню перевірки посадовим особам органу державного архітектурно-будівельного контролю, невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю щодо усунення порушень містобудівного законодавства встановлених під час перевірки, а саме: порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, проектної документації на будівництво об’єкта, будівельних норм і правил, а також в інших випадках, визначених цим Законом, відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю звертається до суду із позовом про припинення права на виконання підготовчих або будівельних робіт.
Неподання органом державного архітектурно-будівельного контролю позову до суду про припинення права на виконання підготовчих або будівельних робіт протягом двох місяців з дати закінчення строку для усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм і правил, визначеного у приписі про зупинення підготовчих або будівельних робіт, або винесення судом ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, про залишення позову (заяви) без розгляду, є підставою для відновлення виконання підготовчих та/або будівельних робіт (крім випадків, якщо підготовчі та/або будівельні роботи зупинені через ненабуття права на їх виконання).
Орган державного архітектурно-будівельного контролю використовує відомості з електронної системи з метою здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю";
підпункт "б" пункту 3 частини третьої доповнити словами "у випадках, визначених цим Законом";
 
658. "Орган державного архітектурно-будівельного контролю використовує відомості з електронної системи з метою здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю.";
 
      
659. 19)частину третю статті 41-1 доповнити пунктом 6 такого змісту:
 
-188- Дунда О.А.
Підпункт 19 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
«19) у статті 41-1:
частину третю доповнити пунктом 6 такого змісту:
«6) використовують відомості електронної системи.»;
у частині четвертій:
пункт 6 викласти в такій редакції:
«6) звертатись до суду з позовами про скасування рішень, прийнятих об’єктами нагляду, які порушують вимоги містобудівного законодавства, з подальшим оприлюдненням такої інформації на порталі електронної системи»;
доповнити пунктом 7 такого змісту:
«7) зупиняти дію рішень, прийнятих об’єктами нагляду відповідно до визначених цим Законом повноважень, які порушують вимоги містобудівного законодавства (крім документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів), з одночасним поданням позову до суду про скасування такого рішення та подальшим оприлюдненням такої інформації на порталі електронної системи»;
абзаци восьмий та дев’ятий замінити новими абзацами такого змісту:
«Зупинення дії рішення об'єкта нагляду тягне за собою зупинення до набрання законної сили судовим рішенням виконання підготовчих та/або будівельних робіт, право на виконання яких виникло на підставі рішення, яке зупинено.
Інформація про зупинення дії рішення, прийнятого об'єктом нагляду доводиться до відому замовника шляхом оприлюднення відповідних відомостей на порталі електронної системи, через електронний кабінет (у разі його наявності) та/або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, користувачами якої є замовник та головний інспектор будівельного нагляду, та паперовій формі поштовим відправленням з описом вкладення (у разі відсутності електронного кабінету).
Неподання органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду позову до суду про скасування рішення, прийнятого об’єктом нагляду, протягом двох місяців з дати винесення припису про зупинення дії такого рішення, або винесення судом ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, про залишення позову без розгляду, має наслідком відновлення дії рішення, прийнятого об'єктом нагляду та відновлення права на виконання підготовчих та/або будівельних робіт.
У разі набрання законної сили рішенням суду про скасування рішення, прийнятого об'єктом нагляду з порушенням містобудівного законодавства, головний державний інспектор будівельного нагляду складає протокол відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно посадової особи, рішення якої скасовано.
Інформація про притягнення до адміністративної відповідальності посадової особи об'єкта нагляду направляється голові відповідної місцевої державної адміністрації або відповідного органу місцевого самоврядування для прийняття рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності винної особи.
Відомості про притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб об'єктів нагляду не пізніше наступного робочого дня оприлюднюється на порталі електронної системи.
За невиконання письмових вимог головних інспекторів будівельного нагляду посадові особи об’єктів нагляду несуть відповідальність відповідно до закону».
 
Враховано редакційно   25) у статті 41-1:
частину третю доповнити пунктом 6 такого змісту:
"6) використовують відомості електронної системи";
у частині четвертій:
пункт 6 викласти в такій редакції:
"6) звертатися до суду з позовами про скасування рішень, прийнятих об’єктами нагляду, які порушують вимоги містобудівного законодавства, з подальшим оприлюдненням такої інформації на порталі електронної системи";
доповнити пунктом 7 такого змісту:
"7) зупиняти дію рішень, прийнятих об’єктами нагляду відповідно до визначених цим Законом повноважень, які порушують вимоги містобудівного законодавства (крім документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів), з одночасним поданням позову до суду про скасування такого рішення та подальшим оприлюдненням такої інформації на порталі електронної системи";
абзаци восьмий та дев’ятий замінити новими абзацами такого змісту:
"Зупинення дії рішення об'єкта нагляду тягне за собою зупинення до набрання законної сили судовим рішенням виконання підготовчих та/або будівельних робіт, право на виконання яких виникло на підставі рішення, яке зупинено.
Неподання органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду позову до суду про скасування рішення, прийнятого об’єктом нагляду, протягом двох місяців з дати винесення припису про зупинення дії такого рішення або винесення судом ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, про залишення позову без розгляду, має наслідком відновлення дії рішення, прийнятого об'єктом нагляду, та відновлення права на виконання підготовчих та/або будівельних робіт.
Інформація про зупинення дії рішення, прийнятого об'єктом нагляду, доводиться до відома замовника шляхом оприлюднення відповідних відомостей на порталі електронної системи через електронний кабінет (у разі його наявності) та/або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, користувачами якої є замовник та головний інспектор будівельного нагляду, та паперовій формі поштовим відправленням з описом вкладення (у разі відсутності електронного кабінету).
У разі набрання законної сили рішенням суду про скасування рішення, прийнятого об'єктом нагляду з порушенням містобудівного законодавства, головний державний інспектор будівельного нагляду складає протокол відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно посадової особи, рішення якої скасовано.
Інформація про притягнення до адміністративної відповідальності посадової особи об'єкта нагляду направляється голові відповідної місцевої державної адміністрації або відповідного органу місцевого самоврядування для прийняття рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності винної особи.
Відомості про притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб об'єктів нагляду не пізніше наступного робочого дня оприлюднюється на порталі електронної системи.
За невиконання письмових вимог головних інспекторів будівельного нагляду посадові особи об’єктів нагляду несуть відповідальність відповідно до закону";
 
660. "6) використовують відомості електронної системи.".
 
-189- Івченко В.Є.
Підпункт 19 пункту 13 розділу І викласти в такій редакції:
«19) у статті 41-1:
частину третю доповнити пунктом 6 такого змісту:
«6) використовують відомості електронної системи.»;
пункт 6 абзацу першого частини четвертої викласти в такій редакції:
«6) зупиняти дію рішень, прийнятих об’єктами нагляду відповідно до визначених цим Законом повноважень, які порушують вимоги містобудівного законодавства, з одночасним поданням позову до суду про скасування такого рішення та подальшим оприлюдненням такої інформації на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Неподання головним інспектором будівельного нагляду позову до суду про скасування рішення, прийнятого об’єктом нагляду, який порушує вимоги містобудівного законодавства, протягом одного місяця з дати винесення припису про зупинення дії такого рішення, або винесення судом ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, про залишення позову (заяви) без розгляду є підставами для скасування припису про зупинення дії рішення, прийнятого об’єктом нагляду, головним інспектором будівельного нагляду або рішенням суду;»;
абзац перший частини четвертої доповнити пунктом 7 такого змісту:
«7) звертатися до суду з позовами про скасування рішень, прийнятих об’єктами нагляду, які порушують вимоги містобудівного законодавства, з подальшим оприлюдненням такої інформації на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.»
Обґрунтування: запропоновані зміни передбачають позбавлення головних інспекторів будівельного нагляду права на власний розсуд без рішення суду скасовувати містобудівні умови та обмеження і, як наслідок, усувають корупційні ризики у відповідній сфері;
 
Враховано редакційно   26) абзац восьмий пункту 9-1 розділу V «Прикінцеві положення» викласти в такій редакції:
"Внесення змін до таких документів, їх анулювання, а також державний архітектурно-будівельний контроль та прийняття в експлуатацію об’єктів, що споруджуються на підставі таких документів, здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю, визначені статтями 6 та 7 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". У випадку встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівного законодавства щодо таких об'єктів відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду звертається до суду із позовом про припинення прав на виконання підготовчих та будівельних робіт".
 
    -190- Дунда О.А.
Пункт 13 розділу Ізаконопроекту доповнити абзацами такого змісту:
«Абзац восьмий пункту 9-1 Розділу V викласти в такій редакції:
«Внесення змін до таких документів, їх анулювання, а також державний архітектурно-будівельний контроль та прийняття в експлуатацію об’єктів, що споруджуються на підставі таких документів, здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю, визначені статтями 6 та 7 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". У випадку встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівного законодавства щодо таких об'єктів, відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду звертається до суду із позовом про припинення прав на виконання підготовчих та будівельних робіт».
 
Враховано    
661. 14. У пункті 121 Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженому Законом України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 47, ст. 532 із наступними змінами) слова "закінчених будівництвом об’єктів, що належать до ІV і V категорій складності" замінити словами "закінченого будівництвом об’єкта".
 
   14. У пункті 121 Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженому Законом України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 47, ст. 532 із наступними змінами), слова "закінчених будівництвом об’єктів, що належать до ІV і V категорій складності" замінити словами "закінченого будівництвом об’єкта".
 
662. 15. У Законі України "Про Державний земельний кадастр" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 8, ст. 61 із наступними змінами):
 
   15. У Законі України "Про Державний земельний кадастр" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 8, ст. 61 із наступними змінами):
 
663. 1) пункт "е" частини першої статті 13 доповнити абзацом такого змісту:
 
-191- Бондар Г.В.
Підпункт 1 пункту 15 виключити;
 
Відхилено   1) пункт "е" частини першої статті 13 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
664. "контури, координати поворотних точок, геометричні параметри, назви, адреси будівель, споруд та інженерних мереж, ідентифікатори об’єктів будівництва та закінчених будівництвом об’єктів, відомості про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;";
 
   "контури, координати поворотних точок, геометричні параметри, назви, адреси будівель, споруд та інженерних мереж, ідентифікатори об’єктів будівництва та закінчених будівництвом об’єктів, відомості про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів";
 
665. 2) абзац дванадцятий частини першої статті 15 викласти у такій редакції:
 
-192- Бондар Г.В.
Підпункт 2 пункту 15 виключити;
 
Відхилено   2) абзац дванадцятий частини першої статті 15 викласти в такій редакції:
 
666. "склад угідь із зазначенням контурів, координатів поворотних точок, геометричних параметрів, назв, адрес будівель, споруд та інженерних мереж, ідентифікаторів об’єктів будівництва та закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;";
 
   "склад угідь із зазначенням контурів, координат поворотних точок, геометричних параметрів, назв, адрес будівель, споруд та інженерних мереж, ідентифікаторів об’єктів будівництва та закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів";
 
667. 3) статтю 21 доповнити частиною 12-1 такого змісту:
 
   3) статтю 21 доповнити частиною 12-1 такого змісту:
 
668. "12-1. Відомості про контури, координати поворотних точок, назви, адреси будівель, споруд та інженерних мереж, ідентифікатори об’єктів будівництва та закінчених будівництвом об’єктів вносяться до Державного земельного кадастру на підставі інформації отриманої в порядку електронної інформаційної взаємодії між Державним земельним кадастром та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва.".
 
   "12-1. Відомості про контури, координати поворотних точок, назви, адреси будівель, споруд та інженерних мереж, ідентифікатори об’єктів будівництва та закінчених будівництвом об’єктів вносяться до Державного земельного кадастру на підставі інформації, отриманої в порядку електронної інформаційної взаємодії між Державним земельним кадастром та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва".
 
669. 16. Абзац другий частини третьої статті 4 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 29, ст. 345) доповнити словами " (крім випадків сплати штрафу за допомогою Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва)".
 
-193- Бондар Г.В.
Розділ Ізаконопроекту доповнити новим пунктом, виклавши його в наступній редакції:
"Внести зміни до Закону України "Про адміністративні послуги":
У пункті 4 статті 9 додати абзац другий, виклавши його в наступній редакції:
Адміністративні послуги в сфері будівництва надаються виключно в електронній формі."
 
Відхилено   16. Абзац другий частини третьої статті 4 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 29, ст. 345; 2013 р., № 48, ст. 682; 2015 р. № 28, ст. 236) доповнити словами " (крім випадків сплати штрафу за допомогою Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва)".
 
670. 17. Частину третю статті 23 Закону України "Про стандартизацію" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 31, ст. 1058; 2015 р., № 14, ст. 96; 2019 р., № 52, ст. 1785) доповнити абзацом другим такого змісту:
 
   17. Частину третю статті 23 Закону України "Про стандартизацію" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 31, ст. 1058; 2015 р., № 14, ст. 96; 2019 р., № 29, ст. 117) доповнити абзацом другим такого змісту:
 
671. "Національні стандарти та кодекси усталеної практики у сфері будівництва, обов’язковість застосування яких встановлена нормативно-правовими актами підлягають включенню до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Такі національні стандарти та кодекси усталеної практики набирають чинності не раніше дати їх включення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.".
 
   "Національні стандарти та кодекси усталеної практики у сфері будівництва, обов’язковість застосування яких встановлена нормативно-правовими актами, підлягають внесенню до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Такі національні стандарти та кодекси усталеної практики набирають чинності не раніше дати їх внесення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва".
 
672. 18. Пункт 9 частини першої статті 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради, 2015 р., № 23, ст.158 із наступними змінами) викласти в такій редакції:
 
   18. Пункт 9 частини першої статті 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 23, ст.158 із наступними змінами) викласти в такій редакції:
 
673. "будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, за переліком видів робіт, що визначається Кабінетом Міністрів України, – з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності;".
 
   "9) будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, за переліком видів робіт, що визначається Кабінетом Міністрів України, – з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".
 
674. 19. У Законі України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 1, ст. 9 із наступними змінами):
 
   19. У Законі України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 1, ст. 9 із наступними змінами):
 
675. 1) у пункті 4 частини третьої статті 10 слова "Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів" замінити словами "Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва";
 
   1) у пункті 4 частини третьої статті 10 слова "Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів" замінити словами "Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва";
 
676. 2) пункт 1 частини третьої статті 13 доповнити словами " (у тому числі ідентифікатор об’єкта будівництва (завершеного будівництвом об’єкта) в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва – для об’єктів нерухомого майна яким присвоєно ідентифікатор до реєстрації відповідного речового права)";
 
   2) пункт 1 частини третьої статті 13 доповнити словами " (у тому числі ідентифікатор об’єкта будівництва (завершеного будівництвом об’єкта) в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва – для об’єктів нерухомого майна, яким присвоєно ідентифікатор до реєстрації відповідного речового права)";
 
677. 3) у статті 27-1:
 
   3) у статті 27-1:
 
678. у частині першій:
 
   у частині першій:
 
679. у пункті 2 слова "Єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів" замінити словами "Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва";
 
   у пункті 2 слова "Єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів" замінити словами "Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва";
 
680. пункт 3 доповнити словами: " (крім випадків, коли такий документ внесено до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва)";
 
   пункт 3 доповнити словами " (крім випадків, коли такий документ внесено до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва)";
 
681. пункт 3 частини другої доповнити словами: " (крім випадків, коли такий документ внесено до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва)";
 
   пункт 3 частини другої доповнити словами " (крім випадків, коли такий документ внесено до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва)";
 
682. 4) доповнити статтею 33-1 такого змісту:
 
   4) доповнити статтею 33-1 такого змісту:
 
683. "Стаття 33-1. Електронна інформаційна взаємодія Державного реєстру прав та Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва
 
   "Стаття 33-1. Електронна інформаційна взаємодія Державного реєстру прав та Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва
 
684. 1. Програмні засоби ведення Державного реєстру прав повинні забезпечувати можливість електронної інформаційної взаємодії з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва та забезпечувати отримання:
 
   1. Програмні засоби ведення Державного реєстру прав повинні забезпечувати можливість електронної інформаційної взаємодії з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва та забезпечувати отримання:
 
685. Державним реєстром прав – відомостей з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва про об’єкти будівництва та закінчені будівництвом об’єкти, необхідних для державної реєстрації речових прав на такі об’єкти;
 
   Державним реєстром прав – відомостей з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва про об’єкти будівництва та закінчені будівництвом об’єкти, необхідних для державної реєстрації речових прав на такі об’єкти;
 
686. Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва – відомостей з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права.
 
   Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва – відомостей з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права.
 
687. 4. Електронна інформаційна взаємодія Державного реєстру прав та Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва здійснюється у режимі реального часу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.".
 
   2. Електронна інформаційна взаємодія Державного реєстру прав та Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва здійснюється у режимі реального часу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів".
 
688. 20. У Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 2, ст. 17 із наступними змінами):
 
   20. У Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 2, ст. 17 із наступними змінами):
 
689. 1)у статті 9:
 
-194- Дунда О.А.
5. Підпункт 1 пункту 20 розділу Івикласти у такій редакції:
«1) у статті 9:
пункт 45 частини другої викласти в такій редакції:
«45) відомості про ліцензування виду господарської діяльності суб’єкта господарювання:
вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, який має право провадити ліцензіат;
дата і номер рішення органу ліцензування про видачу ліцензії на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
перелік видів робіт, на які видано ліцензію, – у разі якщо ліцензія видається на окремі види робіт;
дата видачі ліцензії, строк дії ліцензії (у разі встановлення строку дії ліцензії законом);
дата і номер рішення органу ліцензування про залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду та відмову у видачі ліцензії (із зазначенням підстави для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду та відмови), внесення змін до переліку видів робіт на які видано ліцензію або відмову у внесенні змін до такого переліку;
дата і номер рішення органу ліцензування щодо розширення, звуження провадження виду господарської діяльності ліцензіатом;
відомості про місця провадження ліцензіатом виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (у тому числі дата внесення відомостей про місця провадження виду господарської діяльності);
підстава, дата і номер рішення про переоформлення ліцензії;
дата і номер рішення органу ліцензування про зупинення дії ліцензії повністю або частково на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (із зазначенням назви частини виду господарської діяльності, яка зупиняється), дата набрання ним чинності;
дата і номер рішення органу ліцензування про відновлення дії ліцензії повністю або частково на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
дата і номер рішення про анулювання ліцензії повністю або частково на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, дата набрання ним чинності;
дата і номер повідомлення спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування про прийняття до розгляду Експертно-апеляційною радою з питань ліцензування скарги із зазначенням інформації про зупинення рішення органу ліцензування, що оскаржується;
дата і номер розпорядження спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування про розгляд скарги із зазначенням результату її розгляду;
відомості про оскарження ліцензіатом до суду рішення органу ліцензування;
відомості щодо рішення суду із зазначенням результату розгляду оскаржуваного рішення органу ліцензування;
дата і номер рішення органу ліцензування про скасування прийнятого ним рішення на підставі розпорядження спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування про розгляд скарги, суду;
відомості про визнання ліцензії недійсною, у тому числі дата і номер рішення, у разі наявності;
відомості про державний орган (найменування, ідентифікаційний код) та прізвище, ім’я, по батькові посадової особи, що внесла запис до Єдиного державного реєстру;»
пункт 20 частини четвертої викласти в такій редакції:
«20) відомості про ліцензування виду господарської діяльності суб’єкта господарювання:
вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, який має право провадити ліцензіат;
дата і номер рішення органу ліцензування про видачу ліцензії на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
перелік видів робіт, на які видано ліцензію, – у разі якщо ліцензія видається на окремі види робіт;
дата видачі ліцензії, строк дії ліцензії (у разі встановлення строку дії ліцензії законом);
дата і номер рішення органу ліцензування про залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду та відмову у видачі ліцензії (із зазначенням підстави для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду та відмови), внесення змін до переліку видів робіт на які видано ліцензію або відмову у внесенні змін до такого переліку;
дата і номер рішення органу ліцензування щодо розширення, звуження провадження виду господарської діяльності ліцензіатом;
відомості про місця провадження ліцензіатом виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (у тому числі дата внесення відомостей про місця провадження виду господарської діяльності);
підстава, дата і номер рішення про переоформлення ліцензії;
дата і номер рішення органу ліцензування про зупинення дії ліцензії повністю або частково на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (із зазначенням назви частини виду господарської діяльності, яка зупиняється), дата набрання ним чинності;
дата і номер рішення органу ліцензування про відновлення дії ліцензії повністю або частково на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
дата і номер рішення про анулювання ліцензії повністю або частково на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, дата набрання ним чинності;
дата і номер повідомлення спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування про прийняття до розгляду Експертно-апеляційною радою з питань ліцензування скарги із зазначенням інформації про зупинення рішення органу ліцензування, що оскаржується;
дата і номер розпорядження спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування про розгляд скарги із зазначенням результату її розгляду;
відомості про оскарження ліцензіатом до суду рішення органу ліцензування;
відомості щодо рішення суду із зазначенням результату розгляду оскаржуваного рішення органу ліцензування;
дата і номер рішення органу ліцензування про скасування прийнятого ним рішення на підставі розпорядження спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування про розгляд скарги, суду;
відомості про визнання ліцензії недійсною, у тому числі дата і номер рішення, у разі наявності;
відомості про державний орган (найменування, ідентифікаційний код) та прізвище, ім’я, по батькові посадової особи, що внесла запис до Єдиного державного реєстру».
 
Враховано   1) у статті 9:
пункт 45 частини другої викласти в такій редакції:
"45) відомості про ліцензування виду господарської діяльності суб’єкта господарювання:
вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, який має право провадити ліцензіат;
дата і номер рішення органу ліцензування про видачу ліцензії на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
перелік видів робіт, на які видано ліцензію, – у разі, якщо ліцензія видається на окремі види робіт;
дата видачі ліцензії, строк дії ліцензії (у разі встановлення строку дії ліцензії законом);
дата і номер рішення органу ліцензування про залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду та відмову у видачі ліцензії (із зазначенням підстави для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду та відмови), внесення змін до переліку видів робіт, на які видано ліцензію, або відмову у внесенні змін до такого переліку;
дата і номер рішення органу ліцензування щодо розширення, звуження провадження виду господарської діяльності ліцензіатом;
відомості про місця провадження ліцензіатом виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (у тому числі дата внесення відомостей про місця провадження виду господарської діяльності);
підстава, дата і номер рішення про переоформлення ліцензії;
дата і номер рішення органу ліцензування про зупинення дії ліцензії повністю або частково на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (із зазначенням назви частини виду господарської діяльності, яка зупиняється), дата набрання ним чинності;
дата і номер рішення органу ліцензування про відновлення дії ліцензії повністю або частково на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
дата і номер рішення про анулювання ліцензії повністю або частково на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, дата набрання ним чинності;
дата і номер повідомлення спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування про прийняття до розгляду Експертно-апеляційною радою з питань ліцензування скарги із зазначенням інформації про зупинення рішення органу ліцензування, що оскаржується;
дата і номер розпорядження спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування про розгляд скарги із зазначенням результату її розгляду;
відомості про оскарження ліцензіатом до суду рішення органу ліцензування;
відомості щодо рішення суду із зазначенням результату розгляду оскаржуваного рішення органу ліцензування;
дата і номер рішення органу ліцензування про скасування прийнятого ним рішення на підставі розпорядження спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування про розгляд скарги, суду;
відомості про визнання ліцензії недійсною, у тому числі дата і номер рішення (за наявності);
відомості про державний орган (найменування, ідентифікаційний код) та прізвище, ім’я, по батькові посадової особи, що внесла запис до Єдиного державного реєстру";
пункт 20 частини четвертої викласти в такій редакції:
"20) відомості про ліцензування виду господарської діяльності суб’єкта господарювання:
вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, який має право провадити ліцензіат;
дата і номер рішення органу ліцензування про видачу ліцензії на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
перелік видів робіт, на які видано ліцензію, – у разі, якщо ліцензія видається на окремі види робіт;
дата видачі ліцензії, строк дії ліцензії (у разі встановлення строку дії ліцензії законом);
дата і номер рішення органу ліцензування про залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду та відмову у видачі ліцензії (із зазначенням підстави для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду та відмови), внесення змін до переліку видів робіт, на які видано ліцензію, або відмову у внесенні змін до такого переліку;
дата і номер рішення органу ліцензування щодо розширення, звуження провадження виду господарської діяльності ліцензіатом;
відомості про місця провадження ліцензіатом виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (у тому числі дата внесення відомостей про місця провадження виду господарської діяльності);
підстава, дата і номер рішення про переоформлення ліцензії;
дата і номер рішення органу ліцензування про зупинення дії ліцензії повністю або частково на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (із зазначенням назви частини виду господарської діяльності, яка зупиняється), дата набрання ним чинності;
дата і номер рішення органу ліцензування про відновлення дії ліцензії повністю або частково на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
дата і номер рішення про анулювання ліцензії повністю або частково на право провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, дата набрання ним чинності;
дата і номер повідомлення спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування про прийняття до розгляду Експертно-апеляційною радою з питань ліцензування скарги із зазначенням інформації про зупинення рішення органу ліцензування, що оскаржується;
дата і номер розпорядження спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування про розгляд скарги із зазначенням результату її розгляду;
відомості про оскарження ліцензіатом до суду рішення органу ліцензування;
відомості щодо рішення суду із зазначенням результату розгляду оскаржуваного рішення органу ліцензування;
дата і номер рішення органу ліцензування про скасування прийнятого ним рішення на підставі розпорядження спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування про розгляд скарги, суду;
відомості про визнання ліцензії недійсною, у тому числі дата і номер рішення (за наявності);
відомості про державний орган (найменування, ідентифікаційний код) та прізвище, ім’я, по батькові посадової особи, що внесла запис до Єдиного державного реєстру";
 
690. у пункті 45 частини другої:
 
      
691. після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
      
692. "перелік видів робіт, на які видано ліцензію, – у разі якщо ліцензія видається на окремі види робіт;".
 
      
693. У зв’язку з цим абзаци третій-дев’ятий вважати відповідно абзацами четвертим-десятим;
 
      
694. абзац п’ятий викласти в такій редакції:
 
      
695. "дата і номер рішення органу ліцензування про залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду, надання та відмову у наданні ліцензії (із зазначенням підстави для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду та відмови), внесення змін до переліку видів робіт на які видано ліцензію або відмову у внесенні змін до такого переліку;";
 
      
696. після абзацу десятого доповнити абзацом одинадцятим такого змісту:
 
      
697. "підстава, дата і номер рішення про переоформлення ліцензії;";
 
      
698. у пункті 20 частини четвертої:
 
      
699. після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
      
700. "перелік видів робіт, на які видано ліцензію, – у разі якщо ліцензія видається на окремі види робіт;".
 
      
701. У зв’язку з цим абзаци третій-дев’ятий вважати відповідно абзацами четвертим-десятим;
 
      
702. абзац п’ятий викласти в такій редакції:
 
      
703. "дата і номер рішення органу ліцензування про залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду, надання та відмову у наданні ліцензії (із зазначенням підстави для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду та відмови), внесення змін до переліку видів робіт на які видано ліцензію або відмову у внесенні змін до такого переліку;";
 
      
704. після абзацу десятого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
      
705. "підстава, дата і номер рішення про переоформлення ліцензії;";
 
      
706. 2)статтю 13 доповнити частиною тринадцятою такого змісту:
 
   2) статтю 13 доповнити частиною дванадцятою такого змісту:
 
707. "13. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, забезпечує передачу з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва до Єдиного державного реєстру відомостей про видані ліцензії та документи дозвільного характеру, визначених пунктом 45 частини другої та пунктом 20 частини четвертої статті 9 цього Закону, у день внесення відповідних відомостей до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Передача таких відомостей здійснюється у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.".
 
   "12. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, забезпечує передачу з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва до Єдиного державного реєстру відомостей про видані ліцензії та документи дозвільного характеру, визначених пунктом 45 частини другої та пунктом 20 частини четвертої статті 9 цього Закону, у день внесення відповідних відомостей до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Передача таких відомостей здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів".
 
708. 21. Статтю 28 Закону України "Про виконавче провадження" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 30, ст. 542 із наступними змінами) доповнити новою частиною третьою такого змісту:
 
   21. Статтю 28 Закону України "Про виконавче провадження" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 30, ст. 542; 2018 р., № 36, ст. 272) після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
 
709. "3. Документи виконавчого провадження, які тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва, та про заборону (скасування заборони) вчинення дій уповноваженими органами містобудування та архітектури, органами державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду надсилаються виключно в електронній формі шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром виконавчих документів та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва у порядку, визначеному Міністерством юстиції України спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
 
-195- Шуляк О.О.
У абзаці другому пункту 21 розділу І слова "Єдиним державним реєстром виконавчих документів" замінити словами "автоматизованою системою виконавчого провадження".
 
Враховано   "3. Документи виконавчого провадження, які тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва, та про заборону (скасування заборони) вчинення дій уповноваженими органами містобудування та архітектури, органами державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду надсилаються виключно в електронній формі шляхом електронної інформаційної взаємодії між автоматизованою системою виконавчого провадження та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва у порядку, визначеному Міністерством юстиції України спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
 
710. За письмовим зверненням таких органів документи виконавчого провадження їм додатково надсилаються за їхніми адресами, зазначеними у виконавчому документі.".
 
   За письмовим зверненням таких органів документи виконавчого провадження їм додатково надсилаються за їхніми адресами, зазначеними у виконавчому документі".
 
711. У зв’язку з цим частини третю – п’яту вважати відповідно частинами четвертою – шостою.
 
   У зв’язку з цим частини третю – п’яту вважати відповідно частинами четвертою – шостою.
 
712. 22. У Законі України "Про оцінку впливу на довкілля" (Відомості Верховної Ради, 2017 р., № 29, ст.315):
 
   22. У Законі України "Про оцінку впливу на довкілля" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 29, ст.315):
 
713. 1) частину першу статті 1 доповнити абзацом такого змісту:
 
   1) статтю 1 доповнити частиною другою такого змісту:
 
714. "Термін "Єдина державна електронна системи у сфері будівництва" вживаються у значенні наведеному у Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності".";
 
   "2. Термін "Єдина державна електронна системи у сфері будівництва" у цьому Законі вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності";
 
715. 2) частину десяту статті 4 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
   2) частину десяту статті 4 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
716. "Єдиний реєстр з оцінки впливу на довкілля створюється з використанням програмного забезпечення, яке забезпечує його сумісність і електронну інформаційну взаємодію у режимі реального часу з іншими електронними інформаційними системами та мережами, що становлять інформаційний ресурс держави, у тому числі Містобудівним кадастром та його складовою частиною – Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва.";
 
   "Єдиний реєстр з оцінки впливу на довкілля створюється з використанням програмного забезпечення, яке забезпечує його сумісність і електронну інформаційну взаємодію у режимі реального часу з іншими електронними інформаційними системами та мережами, що становлять інформаційний ресурс держави, у тому числі Містобудівним кадастром та його складовою частиною – Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва";
 
717. 3)у статті 5:
 
   3) у статті 5:
 
718. абзац перший частини першої викласти в такій редакції:
 
   частину першу викласти в такій редакції:
 
719. "1. Суб’єкт господарювання інформує уповноважений територіальний орган про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля шляхом подання повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, у письмовій формі (на паперових носіях) та в електронному вигляді за місцем провадження такої діяльності. Повідомлення може бути подано особисто заявником (його представником), надіслано засобами поштового зв’язку або в електронній формі із застосуванням засобів електронних комунікацій (у тому числі електронного кабінету Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля, іншого електронного кабінету чи інформаційної системи, користувачами якої є уповноважений територіальний орган та суб'єкт господарювання). Повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками (крім об’єктів, які підпадають під дію Закону України "Про державну таємницю"), надсилається виключно в електронній формі через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з цим електронним кабінетом, користувачами якої є суб’єкт господарювання та уповноважений територіальний орган.";
 
   "1. Суб’єкт господарювання інформує уповноважений територіальний орган про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля шляхом подання повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, у письмовій формі (на паперових носіях) та в електронному вигляді за місцем провадження такої діяльності. Повідомлення може бути подано особисто заявником (його представником), надіслано засобами поштового зв’язку або в електронній формі із застосуванням засобів електронних комунікацій (у тому числі електронного кабінету Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля, іншого електронного кабінету чи інформаційної системи, користувачами якої є уповноважений територіальний орган та суб'єкт господарювання). Повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками (крім об’єктів, на які поширюється дія Закону України "Про державну таємницю"), надсилається виключно в електронній формі через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з цим електронним кабінетом, користувачами якої є суб’єкт господарювання та уповноважений територіальний орган";
 
720. абзац перший частини третьої після слів "повідомляє про це суб’єкта господарювання" доповнити словами "в той спосіб, відповідно до якого було подано повідомлення";
 
   абзац перший частини третьої після слів "повідомляє про це суб’єкта господарювання" доповнити словами "у той спосіб, відповідно до якого було подано повідомлення";
 
721. частину четверту доповнити абзацом такого змісту:
 
   частину четверту доповнити абзацом третім такого змісту:
 
722. "Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, визначені цією частиною, можуть бути подані особисто заявником (його представником), надіслані засобами поштового зв’язку або в електронній формі із застосуванням засобів електронних комунікацій (у тому числі електронного кабінету Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля, іншого електронного кабінету, чи інформаційної системи, користувачами якої є уповноважений центральний орган та суб'єкт господарювання). Повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками (крім об’єктів, які підпадають під дію Закону України "Про державну таємницю"), надсилається виключно в електронній формі через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з цим електронним кабінетом, користувачами якої є суб’єкт господарювання та уповноважений центральний орган.";
 
   "Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, визначені цією частиною, можуть бути подані особисто заявником (його представником), надіслані засобами поштового зв’язку або в електронній формі із застосуванням засобів електронних комунікацій (у тому числі електронного кабінету Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля, іншого електронного кабінету чи інформаційної системи, користувачами якої є уповноважений центральний орган та суб'єкт господарювання). Повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками (крім об’єктів, на які поширюється дія Закону України "Про державну таємницю"), надсилається виключно в електронній формі через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з цим електронним кабінетом, користувачами якої є суб’єкт господарювання та уповноважений центральний орган";
 
723. частину сьому після слів "повідомляє про них суб’єкту господарювання" доповнити словами "в той спосіб, відповідно до якого було подано повідомлення";
 
   друге речення частини сьомої після слів "повідомляє про них суб’єкту господарювання" доповнити словами "у той спосіб, відповідно до якого було подано повідомлення";
 
724. частину дев’яту доповнити реченням такого змісту:
 
      
725. "Умови надаються в той спосіб, відповідно до якого було подано повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля.";
 
   частину дев’яту доповнити третім реченням такого змісту: "Умови надаються у той спосіб, відповідно до якого було подано повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля";
 
726. 4) у статті 6:
 
   4) у статті 6:
 
727. частину третю викласти в такій редакції:
 
   частину третю викласти в такій редакції:
 
728. "3. Суб’єкт господарювання подає звіт з оцінки впливу на довкілля та оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля в письмовій формі на паперових носіях та в електронному вигляді (у тому числі через електронний кабінет Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля, електронний кабінет, інший електронний кабінет чи інформаційну систему, користувачами якої є уповноважений територіальний орган/уповноважений центральний орган та суб'єкт господарювання), а також визначену суб’єктом господарювання іншу додаткову інформацію, необхідну для розгляду звіту, за місцем провадження планованої діяльності уповноваженому територіальному органу, а у випадках, визначених частинами третьою і четвертою статті 5 цього Закону, - уповноваженому центральному органу. Звіт з оцінки впливу на довкілля та оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками (крім об’єктів, які підпадають під дію Закону України "Про державну таємницю"), надсилається виключно в електронній формі через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з цим електронним кабінетом, користувачами якої є суб’єкт господарювання та уповноважений територіальний орган/уповноважений центральний орган.";
 
   "3. Суб’єкт господарювання подає звіт з оцінки впливу на довкілля та оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля в письмовій формі на паперових носіях та в електронному вигляді (у тому числі через електронний кабінет Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля, електронний кабінет, інший електронний кабінет чи інформаційну систему, користувачами якої є уповноважений територіальний орган/уповноважений центральний орган та суб'єкт господарювання), а також визначену суб’єктом господарювання іншу додаткову інформацію, необхідну для розгляду звіту, за місцем провадження планованої діяльності уповноваженому територіальному органу, а у випадках, визначених частинами третьою і четвертою статті 5 цього Закону, - уповноваженому центральному органу. Звіт з оцінки впливу на довкілля та оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками (крім об’єктів, на які поширюється дія Закону України "Про державну таємницю"), надсилається виключно в електронній формі через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з цим електронним кабінетом, користувачами якої є суб’єкт господарювання та уповноважений територіальний орган/уповноважений центральний орган";
 
729. частину шосту доповнити словами "в той спосіб, відповідно до якого було подано повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля";
 
   частину шосту доповнити словами "у той спосіб, відповідно до якого було подано повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля";
 
730. частину сьому доповнити словами "в той спосіб, відповідно до якого було подано повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля";
 
   частину сьому доповнити словами "у той спосіб, відповідно до якого було подано повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля";
 
731. 5) частину сьому статті 9 доповнити абзацом такого змісту:
 
   5) частину сьому статті 9 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
732. "Висновок з оцінки впливу на довкілля передається з Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронній формі у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.".
 
   "Висновок з оцінки впливу на довкілля передається з Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронній формі у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України в Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів".
 
733. 23. Абзац другий частини першої статті 20 Закону України "Про Фонд енергоефективності" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 134) викласти в такій редакції:
 
   23. Абзац другий частини першої статті 20 Закону України "Про Фонд енергоефективності" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 32, ст. 344) викласти в такій редакції:
 
734. "Для забезпечення проведення моніторингу, систематизації даних про результати здійснення заходів з енергоефективності та проведення аналітичної роботи Фонд має право використовувати інформацію Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.".
 
   "Для забезпечення проведення моніторингу, систематизації даних про результати здійснення заходів з енергоефективності та проведення аналітичної роботи Фонд має право використовувати інформацію Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва".
 
735. 24.У Законі України "Про енергетичну ефективність будівель" (Відомості Верховної Ради, 2017 р., № 33, ст.359):
 
   24. У Законі України "Про енергетичну ефективність будівель" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 33, ст.359):
 
736. 1) у статті 7:
 
   1) у статті 7:
 
737. частину другу доповнити абзацом другим такого змісту:
 
   частину другу доповнити абзацом другим такого змісту:
 
738. "Договір про сертифікацію енергетичної ефективності будівлі може укладатися в електронній формі через електронний кабінет суб’єкта містобудування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".";
 
   "Договір про сертифікацію енергетичної ефективності будівлі може укладатися в електронній формі через електронний кабінет суб’єкта містобудування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".";
 
739. частину дев’яту доповнити пунктом 5 такого змісту:
 
   частину дев’яту доповнити пунктом 5 такого змісту:
 
740. "5) ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) – для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) до укладення договору сертифікації енергетичної ефективності.";
 
   "5) ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) – для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) до укладення договору сертифікації енергетичної ефективності";
 
741. 2) у статті 8:
 
   2) у статті 8:
 
742. у частині першій:
 
   у частині першій:
 
743. пункт 1 викласти в такій редакції:
 
   пункти 1 і 8 викласти в такій редакції:
 
744. "1) адреса (місцезнаходження) будівлі та ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта до видачі енергетичного сертифіката);";
 
   "1) адреса (місцезнаходження) будівлі та ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта до видачі енергетичного сертифіката)";
 
745. пункт 8 викласти в такій редакції:
 
      
746. "8) прізвище та ініціали, серія та номер кваліфікаційного атестата енергоаудитора, який склав енергетичний сертифікат;";
 
   "8) прізвище та ініціали, серія та номер кваліфікаційного атестата енергоаудитора, який склав енергетичний сертифікат";
 
747. пункт 11 викласти в такій редакції:
 
   доповнити пунктами 11 і 12 такого змісту:
 
748. "11) реєстраційний номер та дата реєстрації енергетичного сертифіката в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва;";
 
   "11) реєстраційний номер та дата реєстрації енергетичного сертифіката в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва;
 
749. доповнити пунктом 12 такого змісту:
 
      
750. "12) інші відомості, відповідно до форми енергетичного сертифіката, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва.";
 
   12) інші відомості, відповідно до форми енергетичного сертифіката, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва";
 
751. частину третю викласти у такій редакції:
 
   частину третю викласти в такій редакції:
 
752. "3. Енергетичний сертифікат виготовляється енергоаудитором з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та з присвоєнням реєстраційного номера в цій системі. Доступ до енергетичних сертифікатів є відкритим та безоплатним через портал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.";
 
   "3. Енергетичний сертифікат виготовляється енергоаудитором з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та з присвоєнням реєстраційного номера в цій системі. Доступ до енергетичних сертифікатів є відкритим та безоплатним через портал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва";
 
753. 3) у статті 9:
 
   3) у статті 9:
 
754. у частині третій:
 
   у частині третій:
 
755. абзац перший доповнити реченням такого змісту: "Документи для проходження атестації подаються в паперовій формі або в електронній формі через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва.";
 
   абзац перший доповнити другим реченням такого змісту: "Документи для проходження атестації подаються в паперовій формі або в електронній формі через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва";
 
756. абзац четвертий доповнити реченням такого змісту: "Кваліфікаційний атестат енергоаудитора чи фахівця з обстеження інженерних систем вважається анульованим з дня внесення про це запису до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.";
 
   абзац четвертий доповнити другим реченням такого змісту: "Кваліфікаційний атестат енергоаудитора чи фахівця з обстеження інженерних систем вважається анульованим з дня внесення про це запису до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва";
 
757. доповнити абзацом такого змісту:
 
   доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
758. "Видача, відмова у видачі та анулювання кваліфікаційного атестата енергоаудитора чи фахівця з обстеження інженерних систем здійснюється на підставі рішення атестаційної комісії або судового рішення шляхом внесення запису до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Громадяни, які пройшли професійну атестацію, набувають права на провадження діяльності із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем з дня внесення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва запису про кваліфікаційний сертифікат.";
 
   "Видача, відмова у видачі та анулювання кваліфікаційного атестата енергоаудитора чи фахівця з обстеження інженерних систем здійснюється на підставі рішення атестаційної комісії або судового рішення шляхом внесення запису до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Громадяни, які пройшли професійну атестацію, набувають права на провадження діяльності із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем з дня внесення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва запису про кваліфікаційний сертифікат";
 
759. частину п’яту викласти у такій редакції:
 
   частину п’яту викласти в такій редакції:
 
760. "5. Доступ до інформації про енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем, у тому числі їх кваліфікаційні атестати та інформації про відмову у видачі кваліфікаційного атестата, його анулювання є відкритим та безоплатним через портал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.";
 
   "5. Доступ до інформації про енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем, у тому числі їхні кваліфікаційні атестати, та інформації про відмову у видачі кваліфікаційного атестата, його анулювання є відкритим та безоплатним через портал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва";
 
761. 4) у статті 13:
 
   4) у статті 13:
 
762. частину першу доповнити новим абзацом другим такого змісту:
 
   частину першу після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
763. "Договір про обстеження інженерних систем може укладатися в електронній формі через електронний кабінет суб’єкта містобудування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".".
 
   "Договір про обстеження інженерних систем може укладатися в електронній формі через електронний кабінет суб’єкта містобудування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".
 
764. У зв’язку з цим абзаци другий – четвертий вважати відповідно абзацами третім – п’ятим;
 
   У зв’язку з цим абзаци другий – четвертий вважати відповідно абзацами третім – п’ятим;
 
765. частину другу після слів "який містить інформацію про" доповнити словами "реєстраційний номер та дату реєстрації звіту в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва, ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до складення звіту),";
 
   абзац перший частини другої після слів "який містить інформацію про" доповнити словами "реєстраційний номер та дату реєстрації звіту в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва, ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва до складення звіту)";
 
766. частину третю викласти в такій редакції:
 
   частину третю викласти в такій редакції:
 
767. "3. Звіт про результати обстеження інженерних систем виготовляється фахівцем з обстеження інженерних систем з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та присвоєнням реєстраційного номера в цій системі. Доступ до звітів є відкритим та безоплатним через портал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.";
 
   "3. Звіт про результати обстеження інженерних систем виготовляється фахівцем з обстеження інженерних систем з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та присвоєнням реєстраційного номера в цій системі. Доступ до звітів є відкритим та безоплатним через портал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва";
 
768. 5) у частині третій статті 14 слова ", професійної атестації та ведення баз даних сертифікатів, фахівців та звітів" виключити.
 
   5) у частині третій статті 14 слова "професійної атестації та ведення баз даних сертифікатів, фахівців та звітів" виключити.
 
769. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
-196- Дунда О.А.
Розділ ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" викласти у такій редакції:
"ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 грудня 2019 року, крім:
пункту 9 розділуІ, який набирає чинності через два місяці з дня набрання чинності цим Законом;
пункту 1, підпункту 1 пункту 4, пункту 5, підпункту 1, абзаців другого та третього підпункту 3, підпункту 5 пункту 6, підпункту 1, абзаців другого – восьмого підпункту 12, абзаців другого – шістнадцятого підпункту 18, підпункту 19, підпункту 23, абзаців першого – восьмого підпункту 24 пункту 13, пункту 18, підпункту 1 пункту 20 розділуІ, підпункту 4 пункту 12 розділу ІІ, які набирають чинності через три місяці з дня набрання чинності цим Законом;
підпункту 2, абзаців сімнадцятого – двадцятого підпункту 12, абзаців третього – сьомого підпункту 16, абзаців шостого – десятого підпункту 17, абзаців двадцять першого – двадцять сьомого підпункту 18, підпункту 21, абзаців дев’ятого – тринадцятого підпункту 24, абзаців четвертого – шістнадцятого підпункту 25, підпункту 26 пункту 13 розділуІ, які набирають чинності через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом;
пункту 2, підпунктів 4 – 6, абзаців одинадцятого – п’ятнадцятого підпункту 12 пункту 13 розділуІ, підпункту 2 пункту 12 розділу ІІ, які набирають чинності через вісім місяців з дня набрання чинності цим Законом;
пункту 3, підпункту 2 та абзаців четвертого – двадцять сьомого підпункту 3 пункту 6, пунктів 7, 8, 11, підпунктів 9, 11, абзаців дев’ятого – десятого підпункту 12, підпунктів 14, 15, абзаців другого, восьмого – чотирнадцятого підпункту 16, абзаців другого – п’ятого, одинадцятого – двадцять першого підпункту 17, абзаців сімнадцятого – двадцятого, двадцять восьмого – тридцять другого підпункту 18, підпунктів 20, 22, абзаців другого – третього підпункту 25 пункту 13, пунктів 16, 17, 19, підпункту 2 пункту 20, пунктів 22 – 24 розділуІ, які набирають чинності через один рік з дня набрання чинності цим Законом;
абзацу шістнадцятого підпункту 12, абзаців другого – четвертого підпункту 13 пункту 13, пунктів 15, 21 розділуІ, які набирають чинності через два роки з дня набрання чинності цим Законом.
2. Статті 22-1 – 22-4 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовуються з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2020 року, крім пунктів 1, 2, 11 частини другої статті 22-2, частини другої статті 22-4 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", які не застосовуються з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2021 року.
3. Стаття 26-1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовується з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2020 року, крім пунктів 1, 8 частини другої та частини одинадцятої статті 26-1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", які не застосовуються з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2021 року.
4. Стаття 26-2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовується з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2020 року, крім пунктів 1, 2, 10 частини восьмої статті 26-2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", які не застосовуються з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2021 року.
5. Стаття 26-3 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовується з 1 грудня 2019 року по 29 лютого 2020 року, крім частин шостої – десятої, тринадцятої – п’ятнадцятої, сімнадцятої, абзаців сьомого та восьмого частини вісімнадцятої, частин дев’ятнадцятої та двадцять першої статті 26-3 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", які не застосовуються з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2020 року.
6. Стаття 26-4 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовується з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2020 року.
7. Стаття 26-5 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовується з 1 грудня 2019 року по 29 лютого 2020 року.
8. Абзац другий частини першої статті 27 Закону України "Про архітектурну діяльність" у частині включення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва осіб, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат або отримали сертифікат за напрямом професійної атестації в органах з сертифікації персоналу, акредитованих відповідно до Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", а також абзаци десятий, одинадцятий, тринадцятий – сімнадцятий частини третьої статті 37 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовуються з 1 березня 2020 року по 30 листопада 2020 року.
9. Абзац третій частини третьої та частина четверта статті 39-3 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовуються з 1 березня 2020 року по 30 листопада 2021 року.
10. Пункт 1-1 частини п’ятої статті 29, абзаци п’ятий та шостий частини шостої статті 37, абзац дев’ятнадцятий частини першої статті 41, абзаци десятий та тринадцятий частини четвертої статті 41-1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовуються з 1 серпня 2020 року по 30 листопада 2020 року.
11. Абзац дванадцятий частини третьої статті 37 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовується з 1 серпня 2020 року по 30 листопада 2021 року.
12. Пункт 2 частини восьмої статті 31, пункт 2 частини дев’ятої статті 36, друге речення абзацу третього частини другої та пункт 2 частини четвертої статті 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовуються з 1 грудня 2020 року по 30 листопада 2021 року.
13. Установити, що:
1) документи, визначені частиною другою статті 22-2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", створені та/або видані до набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії;
2) до затвердження містобудівної документації з урахуванням обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України, з метою зазначення інформації, визначеної пунктами 4 і 8 частини п’ятої статті 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", у містобудівних умовах та обмеженнях забудови земельної ділянки, розташованої в межах приаеродромної території:
а) уповноважений орган містобудування та архітектури взаємодіє з експлуатантом аеродрому, уповноваженим органом з питань цивільної авіації та/або уповноваженим органом виконавчої влади в галузі державної авіації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
б) особа, що має намір збудувати об’єкт заввишки 45 метрів і більше відносно перевищення аеродрому (перевищення найвищої точки посадкової площі над рівнем моря) відповідного аеродрому, для отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки в межах приаеродромної території подає до відповідного уповноваженого органу містобудування та архітектури заяву із зазначенням:
абсолютної відмітки поверхні землі на ділянці будівництва в балтійській системі висот;
абсолютної відмітки найвищої точки запланованого об’єкта будівництва в балтійській системі висот;
географічних координат об’єкта будівництва у всесвітній геодезичній системі 1984 року WGS-84 (широта - ___°___?___?, довгота - ___°___?___);
в) надання містобудівних умов та обмежень здійснюється відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом 30 календарних днів з дня реєстрації заяви.
Відомості про перевищення аеродрому цивільної авіації (перевищення найвищої точки посадкової площі над рівнем моря), крім інформації, що містить державну таємницю, розміщуються на офіційному веб-сайті уповноваженого органу з питань цивільної авіації.
До затвердження містобудівної документації з урахуванням обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України, визначення у містобудівних умовах та обмеженнях граничної висоти та планувальних обмежень забудови земельних ділянок на приаеродромній території та взаємодія з цією метою уповноваженого органу містобудування та архітектури з експлуатантом аеродрому, уповноваженим органом з питань цивільної авіації та/або уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі державної авіації, отримання відомостей про перевищення аеродрому державної авіації (перевищення найвищої точки посадкової площі над рівнем моря) здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
3) адреси, присвоєні об’єктам будівництва до набрання чинності цим Законом у рамках реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, є чинними. Після прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів такі адреси вважаються адресами об’єктів нерухомого майна та не потребують прийняття додаткових розпорядчих документів відповідними органами з присвоєння адреси;
4) до запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва особи, які отримали сертифікати за напрямом професійної атестації в органах з сертифікації персоналу, акредитованих відповідно до Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", можуть виконувати окремі види робіт (послуг), пов'язані із створенням об'єкта архітектури, з дня їх включення до Реєстр.картка №
)
8) через два роки з дня набрання чинності цим Законом – запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва в частині створення містобудівних умов та обмежень, технічних умов, інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації, технічних паспортів об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їхніх частин (житлових та нежитлових приміщень), укладення електронних договорів про надання технічних умов, про проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів, про проведення технічної інвентаризації, про обстеження інженерних систем будівлі, про сертифікацію енергетичної ефективності будівлі та вчинення інших дій щодо цих документів з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а також відображення на картографічній основі Державного земельного кадастру результатів контрольного геодезичного знімання та відомостей про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
9) протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом – внесення виконавцями робіт з технічної інвентаризації Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації, що створені до запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва".
 
Враховано   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 грудня 2019 року, крім:
пункту 9 розділуІ, який набирає чинності через два місяці з дня набрання чинності цим Законом;
пункту 1, підпункту 1 пункту 4, пункту 5, підпункту 1, абзаців другого та третього підпункту 3, підпункту 5 пункту 6, підпункту 1, абзаців другого – восьмого підпункту 12, абзаців другого – шістнадцятого підпункту 18, підпункту 19, підпункту 23, абзаців першого – восьмого підпункту 24 пункту 13, пункту 18, підпункту 1 пункту 20 розділуІ, підпункту 4 пункту 12 розділу ІІ, які набирають чинності через три місяці з дня набрання чинності цим Законом;
підпункту 2, абзаців сімнадцятого – двадцятого підпункту 12, абзаців третього – сьомого підпункту 16, абзаців шостого – десятого підпункту 17, абзаців двадцять першого – двадцять сьомого підпункту 18, підпункту 21, абзаців дев’ятого – тринадцятого підпункту 24, абзаців четвертого – шістнадцятого підпункту 25, підпункту 26 пункту 13 розділуІ, які набирають чинності через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом;
пункту 2, підпунктів 4 – 6, абзаців одинадцятого – п’ятнадцятого підпункту 12 пункту 13 розділуІ, підпункту 2 пункту 12 розділу ІІ, які набирають чинності через вісім місяців з дня набрання чинності цим Законом;
пункту 3, підпункту 2 та абзаців четвертого – двадцять сьомого підпункту 3 пункту 6, пунктів 7, 8, 11, підпунктів 9, 11, абзаців дев’ятого – десятого підпункту 12, підпунктів 14, 15, абзаців другого, восьмого – чотирнадцятого підпункту 16, абзаців другого – п’ятого, одинадцятого – двадцять першого підпункту 17, абзаців сімнадцятого – двадцятого, двадцять восьмого – тридцять другого підпункту 18, підпунктів 20, 22, абзаців другого – третього підпункту 25 пункту 13, пунктів 16, 17, 19, підпункту 2 пункту 20, пунктів 22 – 24 розділуІ, які набирають чинності через один рік з дня набрання чинності цим Законом;
абзацу шістнадцятого підпункту 12, абзаців другого – четвертого підпункту 13 пункту 13, пунктів 15, 21 розділуІ, які набирають чинності через два роки з дня набрання чинності цим Законом.
2. Статті 22-1 – 22-4 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовуються з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2020 року, крім пунктів 1, 2, 11 частини другої статті 22-2, частини другої статті 22-4 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", які не застосовуються з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2021 року.
3. Стаття 26-1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовується з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2020 року, крім пунктів 1, 8 частини другої та частини одинадцятої статті 26-1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", які не застосовуються з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2021 року.
4. Стаття 26-2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовується з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2020 року, крім пунктів 1, 2, 10 частини восьмої статті 26-2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", які не застосовуються з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2021 року.
5. Стаття 26-3 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовується з 1 грудня 2019 року по 29 лютого 2020 року, крім частин шостої – десятої, тринадцятої – п’ятнадцятої, сімнадцятої, абзаців сьомого та восьмого частини вісімнадцятої, частин дев’ятнадцятої та двадцять першої статті 26-3 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", які не застосовуються з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2020 року.
6. Стаття 26-4 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовується з 1 грудня 2019 року по 30 листопада 2020 року.
7. Стаття 26-5 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовується з 1 грудня 2019 року по 29 лютого 2020 року.
8. Абзац другий частини першої статті 27 Закону України "Про архітектурну діяльність" у частині включення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва осіб, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат або отримали сертифікат за напрямом професійної атестації в органах з сертифікації персоналу, акредитованих відповідно до Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", а також абзаци десятий, одинадцятий, тринадцятий – сімнадцятий частини третьої статті 37 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовуються з 1 березня 2020 року по 30 листопада 2020 року.
9. Абзац третій частини третьої та частина четверта статті 39-3 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовуються з 1 березня 2020 року по 30 листопада 2021 року.
10. Пункт 1-1 частини п’ятої статті 29, абзаци п’ятий та шостий частини шостої статті 37, абзац дев’ятнадцятий частини першої статті 41, абзаци десятий та тринадцятий частини четвертої статті 41-1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовуються з 1 серпня 2020 року по 30 листопада 2020 року.
11. Абзац дванадцятий частини третьої статті 37 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовується з 1 серпня 2020 року по 30 листопада 2021 року.
12. Пункт 2 частини восьмої статті 31, пункт 2 частини дев’ятої статті 36, друге речення абзацу третього частини другої та пункт 2 частини четвертої статті 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не застосовуються з 1 грудня 2020 року по 30 листопада 2021 року.
13. Установити, що:
1) документи, визначені частиною другою статті 22-2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", створені та/або видані до набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії;
2) до затвердження містобудівної документації з урахуванням обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України, з метою зазначення інформації, визначеної пунктами 4 і 8 частини п’ятої статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у містобудівних умовах та обмеженнях забудови земельної ділянки, розташованої в межах приаеродромної території:
а) уповноважений орган містобудування та архітектури взаємодіє з експлуатантом аеродрому, уповноваженим органом з питань цивільної авіації та/або уповноваженим органом виконавчої влади в галузі державної авіації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
б) особа, що має намір збудувати об’єкт заввишки 45 метрів і більше відносно перевищення аеродрому (перевищення найвищої точки посадкової площі над рівнем моря) відповідного аеродрому, для отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки в межах приаеродромної території подає до відповідного уповноваженого органу містобудування та архітектури заяву із зазначенням:
абсолютної відмітки поверхні землі на ділянці будівництва в балтійській системі висот;
абсолютної відмітки найвищої точки запланованого об’єкта будівництва в балтійській системі висот;
географічних координат об’єкта будівництва у всесвітній геодезичній системі 1984 року WGS-84 (широта - ___°___?___?, довгота - ___°___?___);
в) надання містобудівних умов та обмежень здійснюється відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом 30 календарних днів з дня реєстрації заяви.
Відомості про перевищення аеродрому цивільної авіації (перевищення найвищої точки посадкової площі над рівнем моря), крім інформації, що містить державну таємницю, розміщуються на офіційному веб-сайті уповноваженого органу з питань цивільної авіації.
До затвердження містобудівної документації з урахуванням обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України, визначення у містобудівних умовах та обмеженнях граничної висоти та планувальних обмежень забудови земельних ділянок на приаеродромній території та взаємодія з цією метою уповноваженого органу містобудування та архітектури з експлуатантом аеродрому, уповноваженим органом з питань цивільної авіації та/або уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі державної авіації, отримання відомостей про перевищення аеродрому державної авіації (перевищення найвищої точки посадкової площі над рівнем моря) здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
3) адреси, присвоєні об’єктам будівництва до набрання чинності цим Законом у рамках реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, є чинними. Після прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів такі адреси вважаються адресами об’єктів нерухомого майна та не потребують прийняття додаткових розпорядчих документів відповідними органами з присвоєння адреси;
4) до запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва особи, які отримали сертифікати за напрямом професійної атестації в органах з сертифікації персоналу, акредитованих відповідно до Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", можуть виконувати окремі види робіт (послуг), пов'язані із створенням об'єкта архітектури, з дня їх включення до Реєстр.картка №
)
8) через два роки з дня набрання чинності цим Законом – запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва в частині створення містобудівних умов та обмежень, технічних умов, інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації, технічних паспортів об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їхніх частин (житлових та нежитлових приміщень), укладення електронних договорів про надання технічних умов, про проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів, про проведення технічної інвентаризації, про обстеження інженерних систем будівлі, про сертифікацію енергетичної ефективності будівлі та вчинення інших дій щодо цих документів з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а також відображення на картографічній основі Державного земельного кадастру результатів контрольного геодезичного знімання та відомостей про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
9) протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом – внесення виконавцями робіт з технічної інвентаризації Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації, що створені до запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
 
770. 1. Цей Закон набирає чинності через один рік з дня його опублікування, крім:
 
-197- Шуляк О.О.
Підпункт 1 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"1. Цей Закон набирає чинності через один рік з дня його опублікування, крім:
пунктів 1, 10, 12, підпунктів 1–3, 15 пункту 13, пунктів 14 та 18 розділу І, розділу ІІ цього Закону, які набирають чинності з дня його опублікування;
пунктів 2, 4, 5, абзаців восьмого – дванадцятого, чотирнадцятого, шістнадцятого, двадцять п’ятого підпункту 4 пункту 13, абзаців шістдесят восьмого – двісті тридцять п’ятого, підпункту 6, абзаців другого – восьмого, чотирнадцятого та п’ятнадцятого підпункту 8, абзаців третього – п’ятого підпункту 14, абзаців першого – дванадцятого, п’ятнадцятого підпункту 17, абзаців другого та третього підпункту 18 пункту 13 розділу І цього Закону, які набирають чинності через три місяці з дня його опублікування;
підпункту 1 пункту 6, абзаців сімдесят дев’ятого, вісімдесятого та вісімдесят дев’ятого підпункту 4, абзацу сьомого, чотирнадцятого, тридцять шостого, п’ятдесят п’ятого, п’ятдесят шостого, шістдесят четвертого, підпункту 6, абзацу шістнадцятого підпункту 8, підпункту 9, абзацу десятого підпункту 10, абзацу дванадцятого підпункту 13, абзацу восьмого підпункту 14, абзацу чотирнадцятого підпункту 16, абзаців тринадцятого та чотирнадцятого підпункту 17 пункту 13, пункту 21 розділу І цього Закону, які набирають чинності через два роки з дня його опублікування";
 
Враховано частково      
771. пунктів 1, 4, 5, 10, 12, підпунктів 1–3, 15 пункту 13, пунктів 14 та 18 розділу І, розділу ІІ цього Закону, які набирають чинності з дня його опублікування;
 
      
772. пунктів 2, абзаців шістдесят восьмого – двісті тридцять п’ятого, підпункту 6, абзаців другого – восьмого, чотирнадцятого та п’ятнадцятого підпункту 8, абзаців третього – п’ятого підпункту 14, абзаців першого – дванадцятого, п’ятнадцятого підпункту 17, абзаців другого та третього підпункту 18 пункту 13 розділу І цього Закону, які набирають чинності через два місяці з дня його опублікування:
 
      
773. підпункту 1 пункту 6, абзаців сімдесят дев’ятого, вісімдесятого та вісімдесят дев’ятого підпункту 4, абзацу сьомого, чотирнадцятого, тридцять шостого, п’ятдесят п’ятого, п’ятдесят шостого, шістдесят четвертого, підпункту 6, абзацу шістнадцятого підпункту 8, підпункту 9, абзацу десятого підпункту 10, абзацу дванадцятого підпункту 13, абзацу восьмого підпункту 14, абзацу чотирнадцятого підпункту 16, абзаців тринадцятого та чотирнадцятого підпункту 17 пункту 13, пункту 21 розділу І цього Закону, які набирають чинності через два роки з дня його опублікування.
 
      
774. Положення, що визначають створення містобудівних умов та обмежень, технічних умов, інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації, технічних паспортів об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їх частин (житлових та нежитлових приміщень), ведення журналів авторського та технічного нагляду та вчинення інших дій щодо цих документів з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а також відображення на картографічній основі Державного земельного кадастру результатів контрольного геодезичного знімання та відомостей про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів вводяться в дію через два роки з дня набрання чинності цим Законом.
 
      
775. 2. Установити, що:
 
      
776. 1) документи, визначені частиною другою статті 22-2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", які створені та/або видані до набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії;
 
      
777. 2) до затвердження містобудівної документації за погодженням з експлуатантом аеродрому, уповноваженим органом з питань цивільної авіації та/або уповноваженим органом виконавчої влади в галузі державної авіації, уповноважений орган містобудування та архітектури з метою видачі містобудівних умов та обмежень забудови приаеродромної території взаємодіє з експлуатантом аеродрому, уповноваженим органом з питань цивільної авіації та/або уповноваженим органом виконавчої влади в галузі державної авіації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
-198- Шуляк О.О.
Підпункт 2 пункту 2 розділу ІІ викласти в такій редакції:
2) до затвердження містобудівної документації з урахуванням обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України, з метою зазначення інформації, визначеної пунктами 4 та 8 частини п’ятої статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у містобудівних умовах та обмеженнях забудови земельної ділянки, розташованої в межах приаеродромної території:
а) уповноважений орган містобудування та архітектури взаємодіє з експлуатантом аеродрому, уповноваженим органом з питань цивільної авіації та/або уповноваженим органом виконавчої влади в галузі державної авіації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
б) особа, що має намір збудувати об’єкт заввишки 45 метрів і більше відносно перевищення аеродрому (перевищення найвищої точки посадкової площі над рівнем моря) відповідного аеродрому, для отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки в межах приаеродромної території, подає до відповідного уповноваженого органу містобудування та архітектури заяву із зазначенням:
абсолютної відмітки поверхні землі на ділянці будівництва в балтійській системі висот;
абсолютної відмітки найвищої точки запланованого об’єкта будівництва в балтійській системі висот;
географічних координат об’єкта будівництва у всесвітній геодезичній системі 1984 року WGS-84 (широта - ___°___?___?, довгота - ___°___?___);
в) надання містобудівних умов та обмежень здійснюється відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом 30 календарних днів з дня реєстрації заяви.
Відомості про перевищення аеродрому цивільної авіації (перевищення найвищої точки посадкової площі над рівнем моря), крім інформації, що містить державну таємницю, розміщується на офіційному вебсайті уповноваженого органу з питань цивільної авіації.
До затвердження містобудівної документації з урахуванням обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України, визначення у містобудівних умовах та обмеженнях граничної висоти та планувальних обмежень забудови земельних ділянок на приаеродромній території, та взаємодія з цією метою уповноваженого органу містобудування та архітектури з експлуатантом аеродрому, уповноваженим органом з питань цивільної авіації та/або уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі державної авіації, отримання відомостей про перевищення аеродрому державної авіації (перевищення найвищої точки посадкової площі над рівнем моря) здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
Враховано редакційно      
    -199- Шуляк О.О.
Пункт 2 розділу ІІ доповнити новими пунктами 3 і 4 такого змісту:
"3) адреси, які присвоєні об’єктам будівництва до набрання чинності цим Законом у рамках реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, є чинними. Після прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів такі адреси вважаються адресами об’єктів нерухомого майна та не потребують прийняття додаткових розпорядчих документів відповідними органами з присвоєння адреси;
4) до запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва особи, які отримали сертифікати за напрямом професійної атестації в органах з сертифікації персоналу, акредитованих відповідно до Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", можуть виконувати окремі види робіт (послуг), пов'язані із створенням об'єкта архітектури, з дня їх включення до реєстру атестованих осіб на підставі заяви та відповідного сертифікату, які подаються такими особами до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури. Строк включення осіб, які отримали сертифікати за напрямом професійної атестації в органах з сертифікації персоналу, акредитованих відповідно до Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", до реєстру атестованих осіб складає п’ять робочих днів з дня отримання заяви та відповідного сертифікату".
 
Враховано редакційно    
    -200- Шуляк О.О.
Розділ ІІ доповнити новим пунктом 5 такого змісту:
5. До запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з оприлюднення цього Закону забезпечити запровадження електронного кабінету замовника будівництва.
Установити, що:
держателем електронного кабінету замовника будівництва є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування;
технічним адміністратором електронного кабінету замовника будівництва є державне унітарне підприємство, яке віднесене до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства.
 
Враховано редакційно    
778. 5. Кабінету Міністрів України забезпечити:
 
      
779. 1) протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
-201- Шуляк О.О.
Підпункт 1 пункту 5 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"1) протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
затвердження плану заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;".
 
Враховано редакційно      
780. затвердження плану заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;
 
      
781. прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону, та приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом (крім Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та інших положень щодо функціонування цієї електронної системи);
 
-202- Шуляк О.О.
Пункт 5 розділу ІІ доповнити новим підпунктом 2 такого змісту:
"2) протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону, та приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом (крім Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та інших положень щодо функціонування цієї електронної системи, Порядку встановлення обмежень використання приаеродромної території);
приведення міністерствами та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом (крім положень, що стосуються функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва);".
 
Враховано редакційно      
782. 2) протягом восьми місяців з дня набрання чинності цим Законом –прийняття Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та приведення своїх нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом в частині функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва);
 
-203- Шуляк О.О.
Підпункт 2 пункту 5 розділу ІІ викласти в такій редакції:
"2) протягом восьми місяців з дня набрання чинності цим Законом:
прийняття Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та приведення своїх нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом в частині функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва);
Порядку встановлення обмежень використання приаеродромної території".
 
Враховано редакційно      
783. 3) протягом десяти місяців з дня набрання чинності цим Законом – приведення міністерствами та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
 
      
784. 4) протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом – наповнення центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва:
 
      
785. контрольними примірниками будівельних норм, обов’язкових для виконання національних стандартів, кодексів усталеної практики, інших нормативних документів технічного характеру, які є обов’язковими для виконання відповідно до закону та прийняті до запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;
 
      
786. інформацією про суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними наслідкам (СС3); експертні організації, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів; уповноважені органи містобудування та архітектури; органи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду; юридичних осіб, які надають технічні умови; уповноважені органи, які надають висновки з оцінки впливу на довкілля; фахівців з аудиту енергетичної ефективності будівель; фахівців з обстеження інженерних систем; саморегулівні організації у сфері енергетичної ефективності; саморегулівні організації у сфері архітектури та делегування ним повноважень щодо проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури; виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури; назви вулиць населених пунктів;
 
      
787. 5) через один рік з дня набрання чинності цим Законом – запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (крім створення містобудівних умов та обмежень, технічних умов, інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації, технічних паспортів об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їх частин (житлових та нежитлових приміщень), ведення журналів авторського та технічного нагляду, укладення електронних договорів про надання технічних умов, про проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів, про проведення технічної інвентаризації, про обстеження інженерних систем будівлі, про сертифікацію енергетичної ефективності будівлі та вчинення інших дій щодо цих документів з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а також відображення на картографічній основі Державного земельного кадастру результатів контрольного геодезичного знімання та відомостей про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів);
 
      
788. 6) через два роки з дня набрання чинності цим Законом – запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва в частині створення містобудівних умов та обмежень, технічних умов, інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації, технічних паспортів об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їх частин (житлових та нежитлових приміщень), ведення журналів авторського технічного нагляду, укладення електронних договорів про надання технічних умов, про проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів, про проведення технічної інвентаризації, про обстеження інженерних систем будівлі, про сертифікацію енергетичної ефективності будівлі та вчинення інших дій щодо цих документів з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а також відображення на картографічній основі Державного земельного кадастру результатів контрольного геодезичного знімання та відомостей про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
 
      
789. 7) протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом – наповнення виконавцями робіт з технічної інвентаризації Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відомостями інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації, які створені до запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;
 
      
790. 8) приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади програмного забезпечення електронних інформаційних систем, які використовуються під час надання адміністративних послуг, у відповідність з цим Законом.

-204- Шуляк О.О.
Підпункт 8 пункту 5 розділу ІІ проекту перенести до підпункту 4 цього ж пункту.
 
Враховано