Кількість абзаців - 139 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
   З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
2. Про внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань
 
-1- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Назву Закону України викласти в такій редакції:
«Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань»
 
Враховано   Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 6, ст. 55, із наступними змінами) такі зміни:
 
   1. У Законі України "Про Державне бюро розслідувань" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 6, ст. 55 із наступними змінами):
 
5. 1. У статті 1 слова "центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність з метою" замінити словами "державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо".
 
-2- Фролов П.В.
Підпункт 1 пункту 1 проект пропоную викласти в такій редакції:
«1. Державне бюро розслідувань є державним правоохоронним органом спеціального призначення, який здійснює повноваження із запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його підслідності».
 
Відхилено   1) у статті 1 слова "центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність з метою" замінити словами "державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо";
 
    -3- Осадчук А.П.
У Законі України «Про Державне бюро розслідувань» (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 6, ст. 55, із наступними змінами) такі зміни:
У статті 1 законопроекту слова «державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо» замінити словами "центральним органом виконавчої влади, що здійснює досудове розслідування з метою»
 
Відхилено    
    -4- Кожем'якін А.А.
Пункт 1 Розділу І виключити;
Обґрунтування.
У поданому законопроекті відсутнє обґрунтування необхідності зміни статусу ДБР з центрального органу виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність, на «державний правоохоронний орган».
Враховуючи, що п. 7 ст. 116 Конституції України до повноважень Кабінету Міністрів України віднесено здійснення заходів щодо забезпечення обороноздатності і національної безпеки України, громадського порядку, боротьби зі злочинністю, пропоную за ДБР зберегти чинний статус – центральний орган виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність.
 
Відхилено    
    -5- Княжицький М.Л.
Пункт 1 розділу І проекту закону виключити оскільки відповідно до рішення КСУ №5-р/2019 «кожний орган державної влади має належати до однієї з гілок влади (законодавчої, виконавчої чи судової) або мати особливий статус, окремо визначений Основним Законом України». З огляду на те, що ДБР не має особливого статусу, визначеного Конституцією, він може бути створений виключно як орган виконавчої або судової влади. Створення органу, який не вкладається в конституційну систему поділу влади, суперечить статтям 5, 6, 8, частині другій статті 19, статтям 85, 106 Конституції України (рішення КСУ №5-рп/2019).
 
Відхилено    
    -6- Пузійчук А.В.
У пункті першому розділу Ізаконопроекту: після слів «правоохоронним органом» доповнити словами «зі спеціальним статусом», слова «на який покладаються завдання щодо» замінити словами «який здійснює функції із».
Обґрунтування:
Запропонована пропозиція має на меті внести редакційні уточнення, що дозволятимуть більш чіткіше визначити специфіку діяльності Державного бюро розслідувань.
Разом з тим є дискусійною запропонована законопроектом концепція зміни організаційно-правового статусу Державного бюро розслідувань з центрального органу виконавчої влади на державний правоохоронний орган. Наразі Національна поліція, що координується Міністерством внутрішніх справ, та Державне бюро розслідувань, що координується Кабінетом Міністрів України, повноцінно входять до системи органів виконавчої влади. І цей статус жодним чином не забороняє виконувати правоохоронні функції, оскільки відповідно до пункту сьомого статті 116 Конституції України до повноважень Кабінету Міністрів України віднесено здійснення заходів щодо забезпечення обороноздатності і національної безпеки України, громадського порядку, боротьби зі злочинністю.
Водночас з метою уникнення двозначності у статусі Державного бюро розслідувань пропонується зазначити про його спеціальний статус. Зазначена поправка цілком узгоджується зі статтею 4 Закону України «Про Державне бюро розслідувань» (в редакції законопроекту), згідно з якою спеціальний статус є однією з гарантій незалежності бюро.
 
Відхилено    
    -7- Мамка Г.М.
Пункт 1 Розділу І викласти у такій редакції:
«Статтю 1 викласти в такій редакції:
Стаття 1. Державне бюро розслідувань
1. Державне бюро розслідувань є державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції.»
 
Враховано редакційно    
6. 2. Частину другу статті 2 виключити.
 
-8- Княжицький М.Л.
Пункт 2 розділу І проекту закону викласти в такій редакції:
«2. Частину другу статті 2 викласти в новій редакції, а саме:
"Державне бюро розслідувань, його посадові особи, зобов’язане діяти виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Закон України «Про центральні органи виконавчої влади», інші закони, які регулюють діяльність органів виконавчої влади України, застосовуються в частині, яка не суперечить цьому Закону."«
 
Відхилено   2) частину другу статті 2 виключити;
 
    -9- Осадчук А.П.
Частину другу статті 2 законопроекту викласти в наступній редакції:
«2. Дія Закону України "Про центральні органи виконавчої влади» та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність органів виконавчої влади, поширюється на Державне бюро розслідувань у частині, що не суперечить цьому Закону.»
 
Відхилено    
7. 3. Перше речення пункту 8 частини першої статті 3 викласти в такій редакції: "єдиноначальності у реалізації повноважень Державного бюро розслідувань".
 
-10- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З метою унеможливлення повного перетворення ДБР на єдиноначальний орган, в якому можлива узурпація всієї повноти владних повноважень Директором ДБР, пропонуємо зберегти елементи колегіальності в діяльності ДБР.
У зв’язку з цим перше речення пункту 8 частини першої статті 3 Закону (пункт 3 проекту) пропонуємо викласти в такій редакції:
"поєднання єдиноначальності та колегіальності у реалізації повноважень Державного бюро розслідувань".
 
Відхилено   3) перше речення пункту 8 частини першої статті 3 викласти в такій редакції: "єдиноначальності у реалізації повноважень Державного бюро розслідувань";
 
    -11- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Алєксєєв С.О.
Пункт 3 розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -12- Шахов С.В.
Вельможний С.А.
Сухов О.С.
Пункт 8 ч. 1 статті 3 проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» - Виключити.
Обгрунтування:
В контексті повноважень ДБР принцип єдиноначальності містить великий корупційний ризик та створює сприятливі умови для узурпації повноважень однією особою.
 
Відхилено    
    -13- Осадчук А.П.
Перше речення пункту 8 частини першої статті 3 законопроекту викласти в такій редакції:
«8) єдиноначальності у поєднанні з колективним способом реалізації окремих повноважень Державного бюро розслідувань.»
 
Відхилено    
    -14- Мамка Г.М.
Пункт 3 Розділу І викласти у такій редакції:
«Частину першу викласти у такій редакції:
1. Державне бюро розслідувань організовується і діє на засадах:
1) верховенства права, відповідно до якого людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю, а права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави;
2) законності;
3) справедливості;
4) неупередженості;
5) незалежності і персональної відповідальності кожного працівника Державного бюро розслідувань;
6) відкритості та прозорості діяльності Державного бюро розслідувань для суспільства та демократичного цивільного контролю, підзвітності і підконтрольності визначеним законом державним органам. Державне бюро розслідувань діє гласно тією мірою, що не порушує права і свободи людини і громадянина, не суперечить вимогам кримінального процесуального законодавства та законодавства про державну таємницю;
7) політичної нейтральності і позапартійності. Використання Державного бюро розслідувань у партійних, групових чи особистих інтересах не допускається. Діяльність політичних партій у Державному бюро розслідувань забороняється;
8) єдиноначальності у реалізації повноважень Державного бюро розслідувань. Принцип єдиноначальності не заперечує принципу процесуальної самостійності слідчого органу Державного бюро розслідувань.»
 
Враховано редакційно    
8. 4. У частині першій статті 4:
 
-15- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Пункт 4 розділу І виключити.
 
Відхилено   4) у частині першій статті 4:
 
9. 1) у пункті 1 слова "визначення його загальної структури" виключити;
 
-16- Гринчук О.А.
Марченко Л.І.
Алєксєєв С.О.
Підпункт 1 пункт 4 розділу І виключити.
 
Відхилено   а) у пункті 1 слова "визначення його загальної структури" виключити;
 
    -17- Осадчук А.П.
У частині першій статті 4 законопроекту:
у пункті 1 перед словами «особливим
порядком» додати слова «визначення його загальної структури»;
 
Відхилено    
10. 2) пункт 2 викласти в такій редакції:
 
-18- Медяник В.А.
Підпункт 2 пункту 4 виключити;
 
Відхилено   б) пункт 2 викласти в такій редакції:
 
11. "2) особливим порядком добору, призначення та звільнення Директора Державного бюро розслідувань, а також вичерпним, визначеним цим Законом, переліком підстав для припинення його повноважень";
 
-19- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З метою зміцнення гарантій незалежності ДБР пункт 2 частини першої статті 4 Закону пропонуємо викласти в такій редакції (підпункт 2 пункту 4 проекту):
"2) особливим порядком добору, призначення та звільнення Директора Державного бюро розслідувань, його першого заступника Директора Державного бюро розслідувань і заступника, а також вичерпним переліком підстав для припинення їхніх повноважень, визначеним цим Законом";».
 
Відхилено   "2) особливим порядком добору, призначення та звільнення Директора Державного бюро розслідувань, а також вичерпним переліком підстав для припинення його повноважень, визначеним цим Законом";
 
    -20- Осадчук А.П.
Пункт 2 викласти в такій редакції:
«2) особливим порядком добору, призначення та звільнення Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань і заступника Директора Державного бюро розслідувань, а також вичерпним, визначеним законом, переліком підстав для припинення їхніх повноважень»;
 
Відхилено    
    -21- Гринчук О.А.
Марченко Л.І.
Алєксєєв С.О.
Підпункт 2 пункт 4 розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -22- Шахов С.В.
Вельможний С.А.
Сухов О.С.
Пункт 2 статті 4 проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» - Виключити;
Обгрунтування:
Доцільно залишити чинну редакцію.
 
Відхилено    
12. 3) пункт 4 виключити.
 
-23- Гринчук О.А.
Марченко Л.І.
Алєксєєв С.О.
Підпункт 3 пункт 4 розділу І виключити.
 
Відхилено   в) пункт 4 виключити;
 
    -24- Шахов С.В.
Вельможний С.А.
Сухов О.С.
Пункт 4 статті 4 проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» - Виключити.
Обгрунтування:
Доцільно залишити чинну редакцію.
 
Відхилено    
    -25- Осадчук А.П.
Пункт 4 викласти в наступній редакції:
«4) колегіальним прийняттям найбільш важливих рішень керівництвом Державного бюро розслідувань;»
 
Відхилено    
    -26- Мамка Г.М.
Пункт 4 Розділу І викласти у такій редакції:
«Частину першу статті 4 викласти у такій редакції:
1. Незалежність Державного бюро розслідувань від незаконного втручання у його діяльність гарантується, зокрема, визначеними цим та іншими законами:
1) спеціальним статусом Державного бюро розслідувань, особливим порядком фінансування та організаційного забезпечення діяльності;
2) особливим порядком добору, призначення та звільнення Директора Державного бюро розслідувань, а також вичерпним, визначеним цим Законом, переліком підстав для припинення його повноважень;
3) порядком здійснення повноважень Державним бюро розслідувань та його працівниками;
4) забороною незаконного втручання у здійснення повноважень працівників Державного бюро розслідувань;
5) належною оплатою праці працівників Державного бюро розслідувань і соціальними гарантіями;
6) правовим захистом і забезпеченням особистої безпеки працівників Державного бюро розслідувань, їхніх близьких родичів.»
 
Враховано редакційно    
    -27- Кожем'якін А.А.
Розділ 1 доповнити новим пунктом такого змісту:
«статтю 6 доповнити частиною другою такого змісту:
«2. Нормативно-правові акти Державного бюро розслідувань підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Нормативно-правові акти Державного бюро розслідувань після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях.
Нормативно-правові акти Державного бюро розслідувань, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.»;
 
Відхилено    
    -28- Кожем'якін А.А.
Пункт 5 Розділу І доповнити новим підпунктом такого змісту:
«1) у пункті першому частини першої статті 7 слова «гласні та негласні оперативні-розшукові, слідчі та негласні слідчі дії» замінити словами «оперативно-розшукову діяльність, слідчі (розшукові) та негласні слідчі (розшукові) дії».
Обґрунтування.
Чинний пункт 1 частини першої статті 7 Закону породжує певну редакційну неточність та невизначеність, а відтак є юридично некоректними.
 
Відхилено    
13. 5. У пункті 2 частини першої статті 7 слова "територіальних органів" замінити словами "територіальних управлінь ".
 
-29- Василевська-Смаглюк О.М.
У статті 7 Закону України «Про Державне бюро розслідувань»:
пункт 2 частини першої доповнити реченням такого змісту:
"Доступ до охоронюваної законом таємниці здійснюється в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України".
 
Відхилено   5) у пункті 2 частини першої статті 7 слова "територіальних органів" замінити словами "територіальних управлінь";
 
14. 6. У статті 9:
 
-30- Кожем'якін А.А.
Пункт 6 Розділу І виключити;
Обґрунтування.
Відповідно до приписів частин 1, 2 ст. 9 Закону (в редакції проекту) Директору ДБР надається повноваження одноосібно затверджувати організаційну структуру ДБР. Крім того, Кабінет Міністрів України за поданням Директора ДБР визначатиме граничну чисельність центрального апарату та територіальних управлінь ДБР. Відповідно до ст. 9 Закону (в чинній редакції) організаційну структуру ДБР затверджує Директор ДБР за погодженням із Кабінетом Міністрів України. Вказана новела законопроекту також може негативно позначитись на гарантіях незалежності ДБР. Окрім цього, вона повністю скасовує можливості парламентського контролю за діяльністю цього органу.
 
Відхилено   6) у статті 9:
 
15. 1) частину першу викласти в такій редакції:
 
   а) частину першу викласти в такій редакції:
 
16. "1. Систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково-дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні підрозділи, апарат Директора Державного бюро розслідувань, підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи.
 
-31- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
Надання Директорові ДБР повноважень одноосібно затверджувати організаційну структуру ДБР, на нашу думку, може негативно позначитись на гарантіях незалежності ДБР.
З огляду на це, у статті 9 Закону частину першу пропонуємо викласти в такій редакції (підпункт 1 пункту 6 проекту):
"1. Систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, вищі заклади освіти та науково-дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні підрозділи, підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи. Організаційну структуру Державного бюро розслідувань у межах коштів Державного бюджету затверджує Директор Державного бюро розслідувань за погодженням із Кабінетом Міністрів України".
 
Відхилено   "1. Систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково-дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні підрозділи, підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи.
 
    -32- Михайлюк Г.О.
У пункті 6 Проекту:
Підпункт 1) викласти у наступній редакції:
1) частину першу викласти в такій редакції:
"1. Систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково-дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні підрозділи, апарат Директора Державного бюро розслідувань, підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи.
Організаційну структуру Державного бюро розслідувань затверджує Директор Державного бюро розслідувань за погодженням із Кабінетом Міністрів України.
Обгрунтування:
Виведення ДБР з системи КМУ є важливим нововведенням, покликаним посилити його незалежність як правоохоронного органу. Втім, збільшення повноважень Директора ДБР разом із залученням Президента до процесу формування цього органу потребує елементу зважування, яким може залишатися процес погодження організаційної структури ДБР з КМУ.
 
Відхилено    
    -33- Осадчук А.П.
Частину першу статті 9 законопроекту викласти у наступній редакції:
«1. Систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково-дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні та інші підрозділи. Організаційну структуру Державного бюро розслідувань затверджує Директор Державного бюро розслідувань за погодженням із Кабінетом Міністрів України.»
 
Відхилено    
    -34- Медяник В.А.
У пункті 6:
пункт 1) викласти у такій редакції:
«1. Систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково-дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні підрозділи, патронатна служба Державного бюро розслідувань, підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи.
Організаційну структуру Державного бюро розслідувань затверджує Директор Державного бюро розслідувань.»;
 
Відхилено    
    -35- Фролов П.В.
Пп. 1) підпункту 6 пункту 1 проекту викласти в такій редакції:
«1) частину першу викласти в такій редакції:
«1. Систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково-дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні підрозділи, апарат (патронатна служба) — Директора Державного бюро розслідувань, підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи, що створюються відповідно до цього Закону.
Організаційну структуру Державного бюро розслідувань затверджує Директор Державного бюро розслідувань;».
 
Відхилено    
    -36- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Абзаци другий-третій підпункту 1 пункту 6 розділу І викласти у такій редакції:
«1. Систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково-дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні підрозділи, апарат Директора Державного бюро розслідувань, апарат першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, апарат заступника Директора Державного бюро розслідувань підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи.
Організаційну структуру Державного бюро розслідувань затверджує Директор Державного бюро розслідувань за погодженням із Кабінетом Міністрів України.».
 
Відхилено    
    -37- Стефанчук Р.О.
У Розділі І законопроекту
у пункті 6:
абзац другий підпункту 1 доповнити новим реченням такого змісту:
«Посади працівників апарату Директора Державного бюро розслідувань належать до посад патронатної служби»
Пояснення
У Проекті закону не визначено, який статус мають працівники апарату. Правкою пропонується закріпити за ними статус працівників патронатної служби.
 
Відхилено    
    -38- Княжицький М.Л.
Підпункт 1) пункту 6 проекту Закону змінити, виклавши його в новій редакції, а саме:
«1) в частині першій слово "органи" замінити на "управління"«.
Обґрунтування:
По-перше, в законі не може бути такого поняття як «апарат директора ДБР». Директор ДБР не має процесуального статусу, окремого від ДБР (як, наприклад, прокурор). Тому в законі повинно йтись про «апарат ДБР» як апарат для підтримки діяльності державного органу. Немає жодної необхідності створювати окремо апарат директора ДБР, а окремо апарат самого ДБР.
По-друге, ДБР може функціонувати лише як орган виконавчої влади (рішення КСУ №5-р/2019). Він таким і є зараз і має залишатись у подальшому. А відповідно до статті 116 Конституції саме Кабмін координує роботу органів виконавчої влади.
 
Враховано редакційно    
    -39- Пузійчук А.В.
Алєксєєв С.О.
У пункті шостому розділу Ізаконопроекту:
в абзаці другому підпункту першого слова «апарат Директора Державного бюро розслідувань» виключити;
 
Враховано    
17. Організаційну структуру Державного бюро розслідувань затверджує Директор Державного бюро розслідувань";
 
-40- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Абзац другий частини першої статті 9 викласти в такій редакції:
«Організаційна структура Державного бюро розслідувань визначається Президентом України";
 
Враховано   Організаційна структура Державного бюро розслідувань визначається Президентом України";
 
    -41- Гринчук О.А.
Марченко Л.І.
Частину першу та другу статті 9 викласти в такій редакції:
«1. Систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково-дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні підрозділи, підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи.
Організаційну структуру Державного бюро розслідувань затверджує Директор Державного бюро розслідувань.
2. Гранична чисельність центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань становить 1 тисяча 500 осіб.»
 
Відхилено    
    -42- Алєксєєв С.О.
Абзац третій підпункті 1 пункту 6 Розділу І доповнити словами «за погодженням із Кабінетом Міністрів України».
 
Відхилено    
18. 2) у частині другій слова "становить 1 тисяча 500 осіб" замінити словами "визначається Кабінетом Міністрів України за поданням Директора Державного бюро розслідувань";
 
-43- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З метою унеможливлення довільного коригування чисельності працівників ДБР поза бюджетними положеннями підпункт 2 пункту 6 проекту пропонуємо викласти в такій редакції:
«2. Гранична чисельність працівників центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань визначається Кабінетом Міністрів України за поданням Директора Державного бюро розслідувань у межах коштів Державного бюджету і не може змінюватися частіше ніж раз на три роки.».
 
Відхилено   б) у частині другій слова і цифри "становить 1 тисяча 500 осіб" замінити словами і цифрами "становить 1 тисячу 600 осіб";
 
    -44- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
У статті 9:
2) у частині другій слова та цифри "становить 1 тисяча 500 осіб" замінити словами та цифрами "становить 1 тисяча 600 осіб".
 
Враховано    
    -45- Осадчук А.П.
У частині другій статті 9 законопроекту слова ''визначається Кабінетом Міністрів України за поданням Директора Державного бюро розслідувань» замінити на слова «становить не більше 1 тисяча 500 осіб».
 
Відхилено    
    -46- Медяник В.А.
У пункті 6:
пункт 2) викласти у такій редакції:
«2) у частині другій слова та цифри "1 тисяча 500 осіб" замінити словами та цифрами "4 тисячі осіб";»;
 
Відхилено    
    -47- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Алєксєєв С.О.
Підпункт 2 пункту 6 розділу І виключити.
 
Враховано    
    -48- Стефанчук Р.О.
У Розділі І законопроекту
підпункт 2 виключити.
Пояснення:
У Проекті закону Державне Бюро розслідувань визначено як правоохоронний орган, а чисельність правоохоронних органів, на відміну від центральних органів виконавчої влади визначається, як правило, законом, а не Кабінетом Міністрів України.
 
Враховано    
    -49- Кожем'якін А.А.
Підпункт 2 пункту 6 Розділу І виключити;
Обґрунтування.
Гранична чисельність центрального апарату та територіальних управлінь ДБР повинні визначатися Закон, а не Кабінетом Міністрів України.
 
Враховано    
    -50- Цимбалюк М.М.
Пункт 2), частини 6, розділу І проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань» викласти в такій редакції:_____
«Гранична чисельність центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань визначається Кабінетом Міністрів України за поданням Директора Державного бюро розслідувань з урахуванням кількості створених територіальних управлінь.»
Обґрунтування:
Враховуючи абсолютно ідею надання повноважень Директору ДБР самостійно на свій розсуд створювати територіальні управління ДБР, але не більше 7, з цього можна буде виходити розраховуючи необхідну для їх повноцінного функціонування кількість працівників, що відповідно буде впливати на загальну граничну чисельність Державного бюро розслідувань.
 
Відхилено    
    -51- Пузійчук А.В.
У пункті шостому розділу Ізаконопроекту:
підпункт другий виключити;
 
Враховано    
    -52- Устінова О.Ю.
Підпункт 2 пункту 6 Розділу І Законопроекту (щодо змін в статті 9 Закону України «Про Державне бюро розслідувань») виключити;
 
Враховано    
19. 3) у частині третій та п'ятій слова "територіальні органи" замінити словами "територіальні управління";
 
   в) у частинах третій і п'ятій слова "територіальні органи" замінити словами "територіальні управління";
 
20. 4) частину четверту викласти в такій редакції:
 
-53- Алєксєєв С.О.
Підпункт 4 пункту 6 Розділу І виключити.
 
Враховано      
21. "4. Для забезпечення виконання завдань Державного бюро розслідувань його Директор утворює своїм рішенням не більше десяти територіальних управлінь, діяльність яких поширюється на одну чи декілька областей, Автономну Республіку Крим, міста Київ і Севастополь, а також визначає їх місцезнаходження, структуру та штатну чисельність";
 
-54- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З метою унеможливлення прийняття необґрунтованих з фінансового боку рішень Директором ДБР щодо довільної зміни системи територіальних управлінь ДБР у статті 9 Закону частину четверту викласти в такій редакції (підпункт 4 пункту 6 проекту):
"4. Для забезпечення виконання завдань Державного бюро розслідувань його Директор, діючи в межах коштів Державного бюджету, утворює своїм рішенням не більше десяти територіальних управлінь, діяльність яких поширюється на одну чи декілька областей, Автономну Республіку Крим, міста Київ і Севастополь, визначає їх місцезнаходження, структуру та штатну чисельність їх працівників".
 
Відхилено      
    -55- Осадчук А.П.
Частину четверту статті 9 законопроекту викласти в наступній редакції:
«4. Для забезпечення виконання завдань Державного бюро розслідувань утворюються такі його територіальні управління:
територіальне управління, розташоване у місті Львові, що поширює свою діяльність на Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську області;
територіальне управління, розташоване у місті Хмельницькому, що поширює свою діяльність на Вінницьку, Житомирську, Рівненську, Хмельницьку, Чернівецьку області;
територіальне управління, розташоване у місті Миколаєві, що поширює свою діяльність на Кіровоградську, Миколаївську, Одеську області;
територіальне управління, розташоване у місті Мелітополі, що поширює свою діяльність на Автономну Республіку Крим, Запорізьку, Херсонську області, місто Севастополь;
територіальне управління, розташоване у місті Полтаві, що поширює свою діяльність на Дніпропетровську, Полтавську, Сумську, Харківську області;
територіальне управління, розташоване у місті Краматорську, що поширює свою діяльність на Донецьку і Луганську області;
територіальне управління, розташоване у місті Києві, що поширює свою діяльність на місто Київ, Київську, Черкаську та Чернігівську області.»
 
Відхилено    
    -56- Стефанчук Р.О.
У Розділі І законопроекту:
у підпункті 4 слова «не більше десяти» виключити.
Пояснення:
У директора ДБР повинна бути дискреція щодо належного інституційного забезпечення функціонування ДБР.
 
Відхилено    
    -57- Павлюк М.В.
Статтю 9 «Структура і чисельність Державного бюро розслідувань» викласти у наступній редакції:
«1. Систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково- дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні підрозділи, експертно-криміналістичні підрозділи, апарат Директора Державного бюро розслідувань, підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи.
Організаційну структуру Державного бюро розслідувань затверджує Директор Державного бюро розслідувань за погодженням із Кабінетом Міністрів України.
2. Гранична чисельність центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань становить 2 тисячі 500 осіб.
4. Для забезпечення виконання завдань Державного бюро розслідувань його Директор за погодженням із Кабінетом Міністрів України утворює не більше десяти територіальних управлінь, діяльність яких поширюється на одну чи декілька областей, Автономну Республіку Крим, міста Київ і Севастополь, а також визначає їх місцезнаходження, структуру та штатну чисельність».
Обґрунтування:
Існування установ судової експертизи, незалежних від органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування та суду є однією із гарантій незалежності діяльності експерта у відповідності до Закону України «Про судову експертизу».
 
Відхилено    
    -58- Пузійчук А.В.
У пункті шостому розділу Ізаконопроекту:
підпункт четвертий викласти в такій редакції:
«4. Для забезпечення виконання завдань Державного бюро розслідувань його Директор утворює своїм рішенням такі його територіальні управління:
1) територіальне управління, розташоване у місті Львові, що поширює свою діяльність на Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську області;
2) територіальне управління, розташоване у місті Хмельницькому, що поширює свою діяльність на Рівненську, Тернопільську, Хмельницьку, Чернівецьку області;
3) територіальне управління, розташоване у місті Миколаєві, що поширює свою діяльність на Кіровоградську, Миколаївську та Черкаську області;
4) територіальне управління, розташоване у місті Одесі, що поширює свою діяльність на Вінницьку та Одеську області;
5) територіальне управління, розташоване у місті Мелітополі, що поширює свою діяльність на Автономну Республіку Крим, Запорізьку, Херсонську області, місто Севастополь;
6) територіальне управління, розташоване у місті Полтаві, що поширює свою діяльність на Дніпропетровську та Полтавську області;
7) територіальне управління, розташоване у місті Харкові, що поширює свою діяльність на Сумську та Харківську області;
8) територіальне управління, розташоване у місті Краматорську, що поширює свою діяльність на Донецьку і Луганську області;
9) територіальне управління, розташоване у місті Ірпені (Броварах), що поширює свою діяльність на Житомирську, Київську та Чернігівську області;
10) територіальне управління, розташоване у місті Києві, що поширює свою діяльність на місто Київ.».
Обґрунтування: є необґрунтованою пропозиція щодо утворення у складі Державного бюро розслідувань апарату Директора Державного бюро розслідувань у складі центрального апарату Державного бюро розслідувань. Причому, як слідує із положень законопроекту, статус працівників апарату Директора Державного бюро розслідувань невизначений. Натомість визначено оклад працівників апарату Директора Державного бюро розслідувань у сумі, що дорівнює трьом розмірам відповідного посадового окладу, встановленого Кабінетом Міністрів України для працівників патронатних служб у державних органах. Тобто, якщо мова йде про патронатну службу Директора ДБР, то, відповідно, й заступника Директора ДБР мають мати свою патронатну службу.
Чинною частиною другою статті 9 Закону «Про Державне бюро розслідувань» є визначена гранична чисельність центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань, яка становить 1 тисяча 500 осіб. Пропозиція надати право Директору Державного бюро розслідувань визначати самостійно чисельність ДБР, вносячи подання для затвердження Кабінетом Міністрів України, негативно позначиться на гарантіях незалежності ДБР та повністю скасує парламентських контроль за діяльністю ДБР. З огляду на що пропонується виключити це положення. Водночас, враховуючи запропоноване законопроектом збільшення територіальних управлінь з 7 до не більше 10, та отримавши аргументацію щодо обґрунтування необхідної чисельності працівників ДБР, кількість працівників може бути змінена.
Разом з тим не є обґрунтованими положення законопроекту щодо утворення територіальних управлінь рішенням Директора ДБР, а не на рівні закону, як це визначено у чинному Законі. Це, знову ж таки, повністю скасовує можливість парламентського контролю за діяльністю ДБР. До того ж, це може призвести до реорганізації та звільнень поза законом, що спричинить позови до судових органів. З огляду на що пропонується визначити на законодавчому рівні десять територіальних управлінь з правом Директора Державного бюро розслідувань утворювати такі територіальні управління, визначати структуру та штатну чисельність територіальних управлінь Державного бюро розслідувань.
 
Відхилено    
    -59- Михайлюк Г.О.
Підпункт 4) викласти у наступній редакції:
4. частину четверту викласти в такій редакції:
"4. Для забезпечення виконання завдань Державного бюро розслідувань Директор утворює своїм рішенням його територіальні управління, розташовані у містах: Львові, Хмельницькому, Миколаєві, Мелітополі, Полтаві, Краматорську, Києві. Всього Директор може утворити не більше десяти територіальних управлінь, діяльність яких поширюється на одну чи декілька областей, Автономну Республіку Крим, міста Київ і Севастополь, а також визначає структуру, штатну чисельність та місцезнаходження, окрім тих, місцезнаходження яких визначено цим Законом."
Обгрунтування:
Проект доречно пропонує передати можливість визначати організаційні особливості територіальних управлінь самому Державному бюро розслідувань з огляду на наявні потреби, а також надає дискрецію Директору ДБР вирішувати питання про їхню кількість (до десяти). Водночас доцільним та обґрунтованим видається збереження семи територіальних управлінь з центрами у семи визначених чинною редакцією Закону містах. Тому пропонується закріпити центри місцезнаходження семи територіальних управлінь для попередження повної централізації та узалежнення цих управлінь від рішення Директора ДБР, а також збереження існуючої територіальної системи ДБР. Водночас, за Директором залишається право утворити ще до трьох територіальних управлінь чи змінити межі управлінь, визначених Законом.
 
Відхилено    
22. 5) у частині шостій слова "територіальні органи" замінити словами "територіальні управління", а слова "в порядку, передбаченому частиною другою статті 12 цього Закону" виключити.
 
-60- Алєксєєв С.О.
У підпункті 5 пункту 6 Розділу І слова «, а слова "в порядку, передбаченому частиною другою статті 12 цього Закону" виключити» виключити.
 
Відхилено   г) у частині шостій слова "Територіальні органи" замінити словами "Територіальні управління", а слова "в порядку, передбаченому частиною другою статті 12 цього Закону" виключити;
 
    -61- Осадчук А.П.
У частині шостій статті 9 законопроекту після слів «Державного бюро розслідувань» додати слова «в порядку, передбаченому частиною другою статті 12 цього Закону».
 
Відхилено    
    -62- Мамка Г.М.
Пункт 6 Розділу І викласти у такій редакції:
«Стаття 9. Структура і чисельність Державного бюро розслідувань
1. Систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково-дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні підрозділи, апарат Директора Державного бюро розслідувань, підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи.
Організаційну структуру Державного бюро розслідувань затверджує Директор Державного бюро розслідувань.
2. Гранична чисельність центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань визначається Кабінетом Міністрів України за поданням Директора Державного бюро розслідувань.
3. Державне бюро розслідувань є юридичною особою публічного права та здійснює свої повноваження безпосередньо і через територіальні управління.
4. Для забезпечення виконання завдань Державного бюро розслідувань його Директор утворює своїм рішенням не більше десяти територіальних управлінь, діяльність яких поширюється на одну чи декілька областей, Автономну Республіку Крим, міста Київ і Севастополь, а також визначає їх місцезнаходження, структуру та штатну чисельність.
5. Територіальні управління Державного бюро розслідувань є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
6. Територіальні управління Державного бюро розслідувань діють на підставі положень, що затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.»
 
Відхилено    
23. 7. У статті 10:
 
-63- Шахов С.В.
Вельможний С.А.
Сухов О.С.
Статтю 10 проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» - Виключити.
Обгрунтування:
Доцільно залишити чинну редакцію.
 
Відхилено   7) у статті 10:
 
24. 1) частину першу викласти в такій редакції:
 
-64- Алєксєєв С.О.
Підпункт 1 пункту 7 Розділу І виключити.
Обґрунтування:
Це дублює норму про виконання повноважень у ч. 4 ст. 12 ЗУ "Про ДБР".
 
Відхилено   а) частину першу викласти в такій редакції:
 
    -65- Медяник В.А.
У пункті 7:
пункт 1) викласти в такій редакції:
"1. Керівництво діяльністю Державного бюро розслідувань здійснює його Директор, який має першого заступника та двох заступників.
У разі відсутності Директора Державного бюро розслідувань його повноваження здійснює перший заступник Директора Державного бюро розслідувань, а в разі його відсутності – один із заступників Директора Державного бюро розслідувань згідно із розподілом обов'язків.»;
 
Враховано    
    -66- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Підпункт 1 пункту 7 розділу І викласти у такій редакції:
«1) частину першу доповнити абзацом такого змісту:і
«У разі відсутності Директора Державного бюро розслідувань його повноваження здійснює перший заступник Директора Державного бюро розслідувань, а у разі його відсутності - один із заступників Директора Державного бюро розслідувань згідно із розподілом обов'язків.».
 
Враховано редакційно    
    -67- Михайлюк Г.О.
У пункті 7 Проекту:
Підпункт 1) викласти у наступній редакції:
1) частину першу викласти в такій редакції:
"1. Керівництво діяльністю Державного бюро розслідувань здійснює його Директор.
У разі відсутності Директора Державного бюро розслідувань його повноваження здійснює перший заступник Директора Державного бюро розслідувань, а в разі його відсутності – один із заступників Директора Державного бюро розслідувань згідно із розподілом обов'язків.
Окрім першого заступника, Директор Державного бюро розслідувань може мати не більше двох заступників Директора Державного бюро розслідувань."
Обгрунтування:
Замість першого заступника Директора ДБР та заступника Директора ДБР, Проект пропонує можливість Директору ДБР мати першого заступника та призначити не більше трьох заступників. При цьому можуть виникнути різночитання, чи посада першого заступника входить до загальної кількості трьох заступників, чи ні, а відтак чи матиме Директор ДБР можливість отримати чотири заступника включаючи першого заступника замість теперішніх двох. Відтак пропонована правка покликана уточнити загальну кількість заступників. Слід взяти до уваги, що Проект скасовує конкурсний відбір на посади першого заступника та заступників Директора ДБР, надаючи право призначення та звільнення Директору ДБР, чим підважує значимість заступників та посилює ієрархічний контроль Директора ДБР. Окрім цього, відсутнє належне обґрунтування потреби збільшення кількості заступників Директора ДБР удвічі, зокрема, задля вирішення проблем з робочим навантаженням абощо. Особливий статус заступників було закладено в Закон як одну з гарантій незалежності ДБР. Водночас варто віддати належне тому, що подальша ефективна робота ДБР та реалізація Директором його повноважень дійсно може потребувати більшої кількості заступників. З огляду на вище зазначене, пропонується закріпити кількість заступників за формулою: перший заступник та ще два заступника, тобто три заступника разом.
 
Враховано редакційно    
25. "1. Керівництво діяльністю Державного бюро розслідувань здійснює його Директор.
 
-68- Мамка Г.М.
Підпункт 1 пункту 7 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину першу викласти в такій редакції:
"1. Керівництво діяльністю Державного бюро розслідувань здійснює його Директор.
У разі відсутності Директора Державного бюро розслідувань його повноваження здійснює перший заступник Директора Державного бюро розслідувань, а в разі його відсутності – один із заступників Директора Державного бюро розслідувань згідно із розподілом обов'язків.
Директор Державного бюро розслідувань може мати не більше трьох заступників Директора Державного бюро розслідувань".
 
Враховано частково   "1. Керівництво діяльністю Державного бюро розслідувань здійснює його Директор, який має першого заступника та двох заступників.
 
    -69- Осадчук А.П.
Частину першу статті 10 законопроекту викласти в наступній редакції:
«1. Керівництво діяльністю Державного бюро розслідувань здійснює його Директор, який частину своїх повноважень реалізує спільно із першим заступником Директора Державного бюро розслідувань і заступником Директора Державного бюро розслідувань відповідно до частини другої статті 12 цього Закону.»
 
Відхилено    
26. У разі відсутності Директора Державного бюро розслідувань його повноваження здійснює перший заступник Директора Державного бюро розслідувань, а в разі його відсутності – один із заступників Директора Державного бюро розслідувань згідно із розподілом обов'язків.
 
   У разі відсутності Директора Державного бюро розслідувань його повноваження здійснює перший заступник Директора Державного бюро розслідувань, а в разі його відсутності – один із заступників Директора Державного бюро розслідувань згідно із розподілом обов'язків»;
 
27. Директор Державного бюро розслідувань може мати не більше трьох заступників Директора Державного бюро розслідувань";
 
      
28. 2) у частині другій:
 
      
29. в абзаці першому слова "першим заступником Директора Державного бюро розслідувань і заступником Директора Державного бюро розслідувань" виключити;
 
-70- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Алєксєєв С.О.
Медяник В.А.
Абзац другий підпункту 2 пункту 7 розділу І виключити.
 
Враховано      
    -71- Івченко В.Є.
У пункті 7 розділу І:
абзац другий підпункту другого вилучити;
Обґрунтування:
Прийнята за основу редакція проекту закону не передбачає кваліфікаційних вимог та критеріїв професійної придатності до потенційних заступників (у т.ч. 1-го заступника) директора ДБР. Оскільки закон встановлює зазначені вимоги для керівника ДБР та пересічних працівників цього органу, відсутність таких вимог та критеріїв для заступників директора ДБР є прогалиною цього закону, яку необхідно виправити. Для цього пропонується, щоб майбутні заступники керівника органу відповідали таким же кваліфікаційним вимогам і критеріям придатності, як і директора ДБР.
 
Враховано    
    -72- Бурміч А.П.
Абзац другий підпункту 2) пункту 7 розділу І законопроекту виключити (абзац, що передбачає внесення змін до абзацу першого частини другої статті 10 Закону України «Про Державне бюро розслідувань»).
Обґрунтування.
Законопроектом передбачається повністю скасувати кваліфікаційні вимоги до кандидатів на зайняття посад заступників директора Державного бюро розслідувань. Передбачена законопроектом процедура призначення заступників директора Державного бюро розслідувань (без жодних вимог щодо професійної придатності кандидатів на зайняття цих посад) є неприйнятною та створює реальну загрозу, нормальному функціонуванню Державного бюро розслідувань. Поправкою пропонується залишити без змін чинну редакцію Закону України «Про Державне бюро розслідувань» в частині, що стосується кваліфікаційних вимог до першого заступника і заступників директора. А саме, не молодший 35 років, який: 1) має вищу юридичну освіту; 2) має стаж роботи в галузі права не менше десяти років (після здобуття вищої юридичної освіти); 3) має досвід роботи на керівних посадах не менше п’яти років; 4) володіє державною мовою; 5) не є членом жодної політичної партії; 6) не є і не був членом організації, забороненої законом або судом; 7) має високі моральні якості та бездоганну репутацію; 8) за станом здоров’я спроможний виконувати відповідні службові обов’язки.
 
Враховано    
    -73- Княжицький М.Л.
Підпункт 2) пункту 7 законопроекту, яким вносяться зміни до частини другої статті 10 Закону, змінити, виключивши з нього другий абзац щодо виключення тексту про заступників директорів ДБР.
 
Враховано    
    -74- Цимбалюк М.М.
Пункт 2), частини 7, розділу І проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань» виключити, залишити ч.2, ст. 10 ЗУ «Про Державне бюро розслідувань» в діючій редакції.
Обґрунтування
Задля забезпечення Державного бюро розслідувань професійними керівниками, які належно та фахово зможуть здійснювати свої службові та посадові обов’язки та для уникнення можливої практики призначення та такі високі посади «випадкових людей», варто приділити увагу критеріям відповідності кандидатів на посади першого заступника Директора Державного бюро розслідувань і заступників Директора Державного бюро розслідувань, які упущені у даному законопроекті, чим створюються підстави для призначення на ці посади осіб без юридичної освіти та відповідного професійного досвіду.
 
Враховано    
30. абзаци десятий та одинадцятий виключити;
 
-75- Стефанчук Р.О.
У Розділі І законопроекту
у підпункті 2 пункту 7:
абзац другий виключити;
абзац третій викласти в такій редакції: «абзац одинадцятий виключити»;
Пояснення:
У Проекті закону запропоновано, що Директор ДБР самостійно (без проведення конкурсу) призначає свого першого заступника та заступників за відсутності будь-яких кваліфікаційних вимог до цих осіб, при цьому Директори територіальних управлінь ДБР, їх заступники можуть бути призначені лише за конкурсом. Це створює значний дисбаланс у правовому регулюванні.
 
Враховано частково   б) абзаци десятий та одинадцятий частини другої виключити;
 
    -76- Кінзбурська В.О.
Пункт 7 розділу І законопроекту після підпункту 2 доповнити новим підпунктом 3 такого змісту:
«3) доповнити новою частиною 2-1 такого змісту:
«2-і. Першим заступником Директора Державного бюро розслідувань, заступником Директора Державного бюро розслідувань може бути громадянин України, який:
має вищу юридичну освіту;
має стаж роботи в галузі права не менше восьми років (після здобуття вищої юридичної освіти);
має досвід роботи на керівних посадах не менше трьох років’
4) володіє державною мовою;
5) не є членом жодної політичної партії;
6) не є і не був членом організації, забороненої законом або судом;
7) має високі моральні якості та бездоганну репутацію;
8) за станом здоров’я спроможний виконувати відповідні службові обов’язки.»;».
У зв’язку з цим підпункти 3 та 4 пункту 7 розділу І законопроекту вважати відповідно підпунктами 4 та 5.
Обґрунтування.
Відповідно до чинної редакції Закону кандидати на зайняття посади першого заступника та заступника Директора Державного бюро розслідувань мають мати певний рівень компетентності: вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права 10 років, досвід роботи на керівних посади 5 років і т.д. При цьому кваліфікаційні вимоги до заступників нині є такими самими, що і кваліфікаційні вимоги до Директора (це має певну логіку, адже у період неможливості виконання своїх повноважень Директором його обов’язки виконує перший заступник або заступник). Водночас з незрозумілих причин законопроектом передбачено скасувати взагалі усі кваліфікаційні вимоги до кандидатів на зайняття посади першого заступника та заступника Директора. При цьому доволі високий рівень кваліфікаційних вимог законопроектом пропонується залишити стосовно нижчестоящих працівників Державного бюро розслідувань. Наприклад, директором територіального органу Державного бюро розслідувань може бути громадянин України, який: має вищу юридичну освіту; має стаж роботи в галузі права не менше семи років (після здобуття вищої освіти); має досвід роботи на керівних посадах не менше трьох років. Керівником підрозділу центрального апарату Державного бюро розслідувань може бути громадянин України, який: має вищу освіту відповідно до напряму діяльності підрозділу; має стаж роботи у відповідній сфері не менше семи років; має досвід роботи на керівних посадах не менше трьох років.
Видається очевидним, що до заступників Директора Державного бюро розслідувань можуть бути передбачені кваліфікаційні вимоги менш сурові, ніж до Директора, але не менше сурові, ніж до керівників територіальних органів та підрозділів центрального апарату. Якщо ж вимоги стосовно компетентності будуть меншими, ніж до нижчестоящих працівників, то будуть порушені базові принципи верховенства права: принципи пропорційності, співмірності, єдності прав і обов’язків тощо.
Тому поправкою пропонується встановити кваліфікаційні вимоги до першого заступника та заступників Директора Державного бюро розслідувань менш високі, ніж до Директора, але більш високі, ніж до нижчестоящих працівників.
 
Відхилено    
    -77- Мамка Г.М.
Підпункт 2 пункту 7 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину другу викласти у такій редакції:
2. Директором Державного бюро розслідувань може бути громадянин України, не молодший 35 років, який:
1) має вищу юридичну освіту;
2) має стаж роботи в галузі права не менше десяти років (після здобуття вищої юридичної освіти);
3) має досвід роботи на керівних посадах не менше п'яти років;
4) володіє державною мовою;
5) не є членом жодної політичної партії;
6) не є і не був членом організації, забороненої законом або судом;
7) має високі моральні якості та бездоганну репутацію;
8) за станом здоров'я спроможний виконувати відповідні службові обов'язки.»
 
Відхилено    
31. 3) частину третю викласти в такій редакції:
 
-78- Михайлюк Г.О.
Підпункт 3) викласти у наступній редакції:
3) частину третю викласти в такій редакції:
"3. Директор Державного бюро розслідувань, перший заступник Директора Державного бюро розслідувань і заступники Директора Державного бюро розслідувань призначаються строком на п'ять років. Одна і та сама особа не може обіймати одну і ту ж посаду або іншу з зазначених більше двох строків підряд.
Не може бути призначена на посаду Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань і заступника Директора Державного бюро розслідувань особа, яка:
1) підпадає під обмеження, встановлені статтею 15 цього Закону.
2) має заборгованість зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців із дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання".
Обгрунтування:
Обмеження для Директора ДБР, першого заступника Директора ДБР та заступників Директора ДБР щодо зайняття посад обмежується таким чином, що тепер воно стосується лише однієї й тієї ж посади, тому не перешкоджає призначенню на іншу керівну посаду після спливу двох строків на одній із зазначених посад. Тобто одна особа зможе займати одну з керівних посад у ДБРі більше 10 років. Для такого потужного органу як ДБР видається доцільним зберегти обмеження на зайняття керівних посад та заборонити одній і тій же особі займати будь-яку з перерахованих керівних посад більше двох строків підряд.
 
Враховано   в) частину третю викласти в такій редакції:
 
32. "3. Директор Державного бюро розслідувань, перший заступник Директора Державного бюро розслідувань і заступник Директора Державного бюро розслідувань призначаються строком на п'ять років. Одна і та сама особа не може обіймати відповідну посаду більше двох строків підряд.
 
-79- Мамка Г.М.
Підпункт 3 пункту 7 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину третю викласти в такій редакції:
«3. Директор Державного бюро розслідувань, перший заступник Директора Державного бюро розслідувань і заступник Директора Державного бюро розслідувань призначаються строком на п'ять років. Одна і та сама особа не може обіймати відповідну посаду більше двох строків підряд.
Не може бути призначена на посаду Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань і заступника Директора Державного бюро розслідувань особа, яка:
1) підпадає під обмеження, встановлені статтею 15 цього Закону.
2) має заборгованість зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців із дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання»;
 
Враховано частково   «3. Директор Державного бюро розслідувань, перший заступник Директора Державного бюро розслідувань і заступники Директора Державного бюро розслідувань призначаються строком на п'ять років. Одна і та сама особа не може обіймати одну і ту саму посаду або іншу із зазначених більше двох строків поспіль.
 
    -80- Алєксєєв С.О.
У абзаці другому підпункту 3 пункту 7 Розділу І слова «відповідну посаду» замінити словами «ці посади».
 
Враховано редакційно    
33. Не може бути призначена на посаду Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань і заступника Директора Державного бюро розслідувань особа, яка:
 
   Не може бути призначена на посаду Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань і заступника Директора Державного бюро розслідувань особа, яка:
 
34. 1) підпадає під обмеження, встановлені статтею 15 цього Закону.
 
   1) підпадає під обмеження, встановлені статтею 15 цього Закону;
 
35. 2) має заборгованість зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців із дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання";
 
-81- Василевська-Смаглюк О.М.
Абзац 5 п. 7 розділу І проекту Закону (щодо заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців із дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання) виключити як такий, що несумісний з правом не бути підданим дискримінації.
 
Відхилено   2) має заборгованість із сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців із дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання";
 
    -82- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Пункт 7 після підпункту 3 доповнити новим підпунктом такого змісту:
«3-1. Верховна Рада України за наявності підстав, визначених пунктами
6-12 частини четвертої цієї статті, за пропозицією не менш як третини народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України може прийняти рішення про звільнення Директора Державного бюро розслідувань з посади.».
 
Відхилено    
    -83- Івченко В.Є.
У пункті 7 розділу І:
доповнити пункт підпунктом 3-1 такого змісту:
«3-1. У частині четвертій підпункт 7 після слів «припинення ним громадянства України» доповнити словами «, встановлення за рішенням суду факту набуття ним громадянства іншої країни без припинення громадянства України,»;
Обґрунтування:
Пропонується додатково припиняти повноваження керівників ДЕР у разі набуття ними подвійного громадянства за умови встановлення такого факту судом.
 
Відхилено    
36. 4) частину четверту доповнити новим абзацом такого змісту:
 
-84- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Підпункт 4 пункту 7 викласти в такій редакції:
«4) у частині четвертій:
пункт 9 виключити;
пункт 10 викласти в такій редакції:
« 10) набуття громадянства (підданства) іншої держави»;»
 
Враховано   г) у частині четвертій:
пункт 9 виключити;
пункт 10 викласти в такій редакції:
«10) набуття громадянства (підданства) іншої держави»;
доповнити пунктами 12 і 13 такого змісту:
«12) набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів або активів, набутих за його рахунок або вказівкою іншими особами, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави;
13) наявності висновку Дисциплінарної комісії про грубе порушення правил професійної етики»;
ґ) доповнити частинами п’ятою та шостою такого змісту:
«5. Верховна Рада України за результатами розгляду звіту Директора Державного бюро розслідувань про результати діяльності цього органу за календарний рік, стан виконання покладених на нього завдань, додержання законодавства, прав і свобод людини і громадянина, а також напрями та шляхи підвищення ефективності діяльності Державного бюро розслідувань може визнати роботу Директора Державного бюро розслідувань задовільною чи незадовільною.
Визнання роботи Директора Державного бюро розслідувань незадовільною є підставою для звільнення зазначеної особи із займаної посади.
 
    -85- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Гринчук О.А.
Марченко Л.І.
Підпункт 4 пункту 7 розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -86- Кожем'якін А.А.
Підпункт 4 пункту 7 Розділу І виключити;
Обґрунтування.
У законопроекті пропонується надати Директору ДБР повноваження одноособово призначати осіб на посади першого заступника і заступників Директора ДБР та визначати їх обов'язки поза конкурсом, без жодних вимог щодо професійної придатності та інших ділових якостей, а також в одноособовому порядку їх звільняти (див. п. 2 ч. 1 ст. 12 Закону в редакції проекту).
Зауважимо, що наразі навіть на посаду рядових співробітників ДБР особи приймаються на конкурсній основі, відповідно до кваліфікаційних вимог та критеріїв професійної придатності для зайняття посад. Критерії і вимоги до посад директорів територіальних органів і керівників підрозділів центрального апарату ДБР та їх заступників окремо визначені ст. 13 Закону.
Запропонований проектом порядок призначення і звільнення заступників Директора ДБР (див. статті 10, 12, 14 Закону в редакції проекту) порушує принципи комплектування кадрового складу ДБР на конкурсних засадах з врахуванням професіоналізації і суттєво погіршує незалежність і компетентність цього органу.
 
Відхилено    
    -87- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Статтю 10 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
«5. Верховна Рада України за результатами розгляду звіту Директора Державного бюро розслідувань про результати діяльності цього органу за календарний рік, стан виконання покладених на нього завдань, додержання законодавства, прав і свобод людини і громадянина, а також напрями та шляхи підвищення ефективності діяльності Державного бюро розслідувань може визнати роботу Директора Державного бюро розслідувань задовільною чи незадовільною.
Визнання роботи Директора Державного бюро розслідувань незадовільною, є підставною для звільнення зазначеної особи з займаної посади.
 
Враховано    
    -88- Княжицький М.Л.
Підпункт 4 пункту 7 законопроекту, яким частина четверта статті 10 доповнюється новим абзацом, виключити, оскільки відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законів щодо перезавантаження влади» від 19.09.2019 повноваження керівників органів виконавчої влади припиняються лише Кабміном з підстав, встановлених Законом про ЦОВВ та про Державну службу (зміни до статті 21 Закону про КМУ, жодних змін до якого цим законопроектом не пропонується).
 
Відхилено    
37. "Повноваження першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступника Директора Державного бюро розслідувань припиняються у разі прийняття Директором Державного бюро розслідувань рішення про їх звільнення з відповідної посади".
 
-89- Неклюдов В.М.
Підпункт 4 пункту 7 викласти в такій редакції:
«4) частину четверту доповнити новими абзацами такого змісту:
"Повноваження Директора Державного бюро розслідувань, крім підстав, передбачених цією частиною також припиняються у разі прийняття Президентом України рішення про його звільнення з відповідної посади у зв’язку з неналежним виконанням обов’язків.
Повноваження першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступника Директора Державного бюро розслідувань припиняються у разі прийняття Директором Державного бюро розслідувань рішення про їх звільнення з відповідної посади".;
 
Враховано частково   6. Повноваження першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступників Директора Державного бюро розслідувань припиняються у разі прийняття Директором Державного бюро розслідувань рішення про їх звільнення з відповідної посади з підстав, визначених цією статтею";
 
    -90- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З метою унеможливлення свавільного звільнення Директором ДБР його заступників з підстав, не передбачених цим Законом, підпункт 4 пункту 7 проекту пропонуємо викласти в такій редакції:
"Повноваження першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступника Директора Державного бюро розслідувань припиняються у разі прийняття Директором Державного бюро розслідувань рішення про їх звільнення з відповідної посади з підстав, визначених цією статтею".
 
Враховано    
    -91- Осадчук А.П.
У частині четвертій статті 10 законопроекту останній абзац виключити, зокрема «Повноваження першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступника Директора Державного бюро розслідувань припиняються у разі прийняття Директором Державного бюро розслідувань рішення про їх звільнення з відповідної посади»;
 
Відхилено    
    -92- Михайлюк Г.О.
У підпункті 4) слова "заступника Директора Державного бюро розслідувань" замінити словами "заступників Директора Державного бюро розслідувань".
 
Враховано    
    -93- Медяник В.А.
пункт 4) викласти в такій редакції:
«частину четверту після пункту 11 доповнити новими пунктами такого змісту:
«12) набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів або активів, набутих за його рахунок або вказівкою іншими особами, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави;
13) наявності висновку Дисциплінарної комісії про грубе порушення правил професійної етики.»;
частину четверту доповнити новим абзацом такого змісту:
«Повноваження Директора Державного бюро розслідувань, крім підстав, передбачених цією частиною також припиняються у разі наявності незадовільного висновку Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань за результатами розгляду письмового звіту про діяльність Державного бюро розслідувань за попередній рік.»;
 
Враховано частково    
    -94- Алєксєєв С.О.
Підпункт 4 пункту 7 Розділу І викласти в такій редакції:
«4. Повноваження Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань і заступника Директора Державного бюро розслідувань припиняються у зв'язку із закінченням строку повноважень або смертю. Директор Державного бюро розслідувань, перший заступник Директора Державного бюро розслідувань чи заступник Директора Державного бюро розслідувань звільняється зі своєї посади у зв'язку з достроковим припиненням повноважень в разі:
1) подання письмової заяви про припинення повноважень за власним бажанням;
2) призначення чи обрання на іншу посаду за його згодою;
3) досягнення 65 років;
4) неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров’я відповідно до висновку медичної комісії, що утворюється за рішенням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;
5) набрання законної сили рішенням суду про визнання його недієздатним або про обмеження його цивільної дієздатності, про визнання його безвісно відсутнім чи про оголошення його померлим;
6) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього у зв’язку із вчиненням злочину чи кримінального проступку (крім необережного кримінального проступку;
7) набрання законної сили судовим рішенням щодо нього про притягнення до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення, або правопорушення, пов’язане з корупцією;
8) набрання законної сили судовим рішенням щодо нього, яким встановлено систематичне порушення ним вимог Конституції та/або законів України;
9) припинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
10) неподання або невчасного подання ним декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
11) набуття громадянства (підданства) іншої держави;
12) наявності заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Президент України не пізніше десяти днів з дня настання щодо Директора Державного бюро розслідувань однієї з підстав, зазначених у частини четвертої цієї статті, звільняє своїм указом Директора Державного бюро розслідувань з посади.
Верховна Рада України здійснює парламентський контроль за діяльністю Директора Державного бюро розслідувань. У випадку настання щодо Директора Державного бюро розслідувань однієї з підстав, зазначених у частини четвертої цієї статті, та відсутності відповідного Указу Президента України, Верховна Рада України за пропозицією не менш як третини народних депутатів України від її конституційного складу може прийняти постанову про звільнення Директора Державного бюро розслідувань з посади.
Директор Державного бюро розслідувань не пізніше десяти днів з дня настання щодо першого заступника Директора Державного бюро розслідувань чи заступника Директора Державного бюро розслідувань однієї з підстав, зазначених у частини четвертої цієї статті, звільняє своїм наказом таку особу з посади.
Директор Державного бюро розслідувань, перший заступник Директора Державного бюро розслідувань чи заступник Директора Державного бюро розслідувань не можуть бути звільнені, крім підстав, зазначених у даній статті.»
 
Враховано частково (лише в пункті 11 частини 4 пропозиції)   
    -95- Кожем'якін А.А.
Статтю 10 Закону України «Про Державне бюро розслідувань» доповнити частиною п’ятою такого змісту:
«5. Верховна Рада України може висловити недовіру Директору Державного бюро розслідувань, що має наслідком його відставку з посади.
Порядок розгляду питання та прийняття Верховною Радою України рішення про висловлення недовіри Директору Державного бюро розслідувань встановлюється Регламентом Верховної Ради України.
Повноваження Директора Державного бюро розслідування припиняються з дня набрання чинності постановою Верховної Ради України»;
 
Відхилено    
    -96- Мамка Г.М.
Підпункт 4 пункту 7 Розділу І викласти у такій редакції:
«статтю 10 доповнити новою частиною п’ятою такого змісту:
«5. Повноваження першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступника Директора Державного бюро розслідувань припиняються у разі прийняття Директором Державного бюро розслідувань рішення про їх звільнення з відповідної посади».
 
Враховано частково    
38. 8. У статті 11:
 
-97- Кожем'якін А.А.
Пункт 8 Розділу І виключити;
Обґрунтування.
Вбачається доцільним зберегти зовнішню Комісію для призначення лише Директора ДБР та його заступників.
 
Відхилено   8) у статті 11:
 
39. 1) у назві статті слова "та його заступників" виключити;
 
-98- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
Підпункт 1 пункту 8 проекту пропонуємо викласти в такій редакції:
«Стаття 11. Порядок призначення Директора Державного бюро розслідувань, його Першого заступника та заступника».
 
Відхилено   а) у назві слова "та його заступників" виключити;
 
    -99- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Алєксєєв С.О.
Підпункт 1 пункту 8 розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -100- Княжицький М.Л.
Підпункт 1) пункту 8 законопроекту виключити оскільки заступники директора ДБР мають призначатись в порядку, встановленому законом, і з забезпеченням критеріїв незалежності конкурсу. Система стримувань і противаг в Україні побудована таким чином, що у нас немає органів, де б керівник державного органу міг сам собі призначати заступників.
 
Відхилено    
    -101- Мамка Г.М.
Підпункт 1 пункту 8 Розділу І викласти у такій редакції:
«Назву статті 11 викласти у такій редакції:
«Стаття 11. Порядок призначення Директора Державного бюро розслідувань».
 
Враховано    
40. 2) частину першу викласти в такій редакції:
 
-102- Осадчук А.П.
Назву статті та частину перші статті 11 законопроекту викласти в наступній редакції:
«Стаття 11. Порядок призначення Директора Державного бюро розслідувань та його заступників
Директор Державного бюро розслідувань призначається на посаду Президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань (далі — Конкурсна комісія). Перший заступник Директора Державного бюро розслідувань та заступник Директора Державного бюро розслідувань призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням Конкурсної комісії в порядку, передбаченому частинами другою - одинадцятою статті 11 цього Закону.»
 
Відхилено   б) частину першу викласти в такій редакції:
 
    -103- Медяник В.А.
Пункт 8 викласти у такій редакції:
«у статті 11:
назву статті та частину першу викласти у такій редакції:
«Стаття 11. Порядок призначення та звільнення Директора Державного бюро розслідувань та його заступників
1. Директор Державного бюро розслідувань призначається на посаду Президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу (далі – Конкурсна комісія) на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань. Перший заступник Директора Державного бюро розслідувань та заступники Директора Державного бюро розслідувань призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням Конкурсної комісії в порядку, передбаченому частинами другою – одинадцятою статті 11 цього Закону.
Директор Державного бюро розслідувань звільняється з посади Президентом України за наявності підстав, визначених частиною четвертою статті 10 цього Закону.»;
 
Враховано частково (в абзаці другому частини першої статті 11 пропозицій)   
41. "1. Директор Державного бюро розслідувань призначається на посаду Президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань (далі – Конкурсна комісія)";
 
-104- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З метою приведення норм проекту у відповідність із положеннями статей 106 та 114 Конституції України, а також з метою збереження конкурсного відбору на посади керівників ДБР підпункт 2 пункту 8 проекту пропонуємо викласти в такій редакції:
«1. Директор Державного бюро розслідувань призначається на посаду Кабінетом Міністрів України за поданням Прем'єр-міністра України відповідно до подання комісії з проведення конкурсу (далі – Конкурсна комісія) на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань. Перший заступник Директора Державного бюро розслідувань та заступник Директора Державного бюро розслідувань призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням Конкурсної комісії в порядку, передбаченому частинами другою – одинадцятою статті 11 цього Закону».
 
Відхилено   "1. Директор Державного бюро розслідувань призначається на посаду Президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань (далі – Конкурсна комісія);
Директор Державного бюро розслідувань звільняється з посади Президентом України за наявності підстав, визначених частиною четвертою та п’ятою статті 10 цього Закону»;
в) у частині третій:
абзаци перший - четвертий викласти в такій редакції:
«3. До складу Конкурсної комісії входять:
1) три особи, визначені Президентом України;
2) три особи, визначені Верховною Радою України за поданням комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого належать організація та діяльність органів досудового розслідування;
3) три особи, визначені Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання і протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України»;
після абзацу четвертого доповнити трьома новими абзацами такого змісту:
«Міністерство закордонних справ України визначає перелік таких міжнародних організацій не пізніше ніж за три місяці до завершення строку повноважень Директора державного бюро розслідувань або протягом семи робочих днів з дня дострокового припинення його повноважень (звільнення) у порядку, встановленому цим Законом.
Кожна така міжнародна організація протягом п’яти робочих днів може запропонувати Кабінету Міністрів України не більше трьох кандидатів до складу Конкурсної комісії або погодити пропозицію спільного списку кандидатів до складу Конкурсної комісії.
Рішення про визначення членів Конкурсної комісії приймається на відкритому засіданні Кабінету Міністрів України не пізніше ніж через 14 днів з дня надходження пропозицій міжнародних організацій».
У зв’язку з цим абзаци п’ятий – дев’ятий вважати відповідно абзацами восьмим – дванадцятим;
 
    -105- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Частину першу статті 11 доповнити абзацом такого змісту:
«Директор Державного бюро розслідувань звільняється з посади Президентом України за наявності підстав, визначених частиною четвертою та п’ятою статті 10 цього Закону»;
 
Враховано    
    -106- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Підпункт 2 пункту 8 розділу І викласти у такій редакції:
«у частині першій після слів «Президентом України» доповнити словами «в порядку, визначеному цим Законом».
Це дасть можливість Верховній Раді брати участь в питанні призначення Директора в межах її конституційних повноважень, - шляхом прийняття Закону України про процедуру призначення.
 
Відхилено    
    -107- Княжицький М.Л.
Підпункт 2) пункту 8 законопроекту змінити виклавши його в новій редакції, а саме:
«2) частину першу викласти в такій редакції:
«1. Директор Державного бюро розслідувань, його перший заступник та заступник, призначаються на посаду Кабінетом Міністрів України за поданням конкурсної комісії, яка формується та проводить конкурс в порядку, встановленому цим Законом.»
 
Відхилено    
    -108- Мамка Г.М.
Підпункт 2 пункту 8 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину першу викласти в такій редакції:
«1. Директор Державного бюро розслідувань призначається на посаду Президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань (далі – Конкурсна комісія).»
 
Враховано частково    
    -109- Алєксєєв С.О.
У підпункті 2 пункту 8 Розділу І абзац другий викласти в такій редакції:
«1. Директор Державного бюро розслідувань призначається на посаду Президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань (далі – Конкурсна комісія). Перший заступник Директора Державного бюро розслідувань та заступник Директора Державного бюро розслідувань призначаються на посаду Директором Державного бюро розслідувань за поданням Конкурсної комісії в порядку, передбаченому частинами другою – одинадцятою статті 11 цього Закону. «
 
Відхилено    
    -110- Медяник В.А.
Пункт 3 частини третьої викласти у такій редакції:
«3) три особи, визначені Радою громадського контролю при Державному бюро розслідувань.»;
 
Відхилено    
    -111- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Абзаци 1-4 частини 3 статті 11 викласти в такій редакції:
«3. До складу Конкурсної комісії входять:
1) три особи, визначені Президентом України;
2) три особи, визначені Верховною Радою України за поданням комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого належать організація та діяльність органів досудового розслідування;
3) три особи, визначені Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання і протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України.
Міністерство закордонних справ України визначає перелік таких міжнародних організацій не пізніше ніж за три місяці до завершення строку повноважень Директора державного бюро розслідувань або протягом семи робочих днів з дня дострокового припинення його повноважень (звільнення) у порядку, встановленому цим Законом.
Кожна така міжнародна організація протягом п’яти робочих днів може запропонувати Кабінету Міністрів України не більше трьох кандидатів до складу Конкурсної комісії або погодити пропозицію спільного списку кандидатів до складу Конкурсної комісії.
Рішення про визначення членів Конкурсної комісії приймається на відкритому засіданні Кабінету Міністрів України не пізніше ніж через чотирнадцять днів з дня надходження пропозицій міжнародних організацій».
 
Враховано    
    -112- Устінова О.Ю.
Василів І.В.
Чернєв Є.В.
Гурін Д.О.
Пункт 8 Розділу І Законопроекту (щодо змін в статті 11 Закону України «Про Державне бюро розслідувань»):
після підпункту 2 доповнити підпунктами 3 та 4 такого змісту:
3) частину третю викласти в такій редакції:
«3. До складу Конкурсної комісії входять:
три особи, визначені Президентом України за результатами відкритого конкурсу;
три особи, визначені Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання і протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України.
Міністерство закордонних справ України визначає перелік таких міжнародних організацій не пізніше ніж за три місяці до завершення строку повноважень Директора державного бюро розслідувань або протягом семи робочих днів з дня дострокового припинення його повноважень (звільнення) у порядку, встановленому цим Законом.
Кожна така міжнародна організація протягом п’яти робочих днів може запропонувати Кабінету Міністрів України не більше трьох кандидатів до складу Конкурсної комісії або погодити пропозицію спільного списку кандидатів до складу Конкурсної комісії.
Рішення про визначення членів Конкурсної комісії приймається на відкритому засіданні Кабінету Міністрів України не пізніше ніж через чотирнадцять днів з дня надходження пропозицій міжнародних організацій.
Членами Конкурсної комісії, можуть бути особи, які мають бездоганну ділову репутацію, вищу юридичну освіту, високі професійні і моральні якості, суспільний авторитет, а також досвід діяльності у сфері розслідування та/або протидії корупції.
Не може бути членом Конкурсної комісії особа, якщо вона:
за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;
має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи);
притягалася на підставі обвинувального вироку, який набрав законної сили, до кримінальної відповідальності за вчинення корупційного злочину, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією;
позбавлена права відповідно до вироку суду, що набрав законної сили, займатися діяльністю, пов'язаною з виконанням функцій держави, або обіймати певні посади;
протягом двох років до подання заяви на участь у конкурсі на зайняття цієї посади, входила до складу керівних органів політичної партії;
Конкурсна комісія вважається повноважною в разі затвердження в її складі п'ятьох осіб.»;
частину четверту викласти в такій редакції:
«4. Рішення Конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього на засіданні Конкурсної комісії проголосували не менше чотирьох членів Конкурсної комісії.»;
У зв’язку з цим підпункти 3-7 вважати підпунктами 5-9.
 
Відхилено    
    -113- Осадчук А.П.
Частину третю статті 11 законопроекту викласти в наступній редакції:
«3. До складу Конкурсної комісії входять:
три особи, визначені Президентом України за результатами відкритого конкурсу;
три особи, визначені Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання і протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України.
Міністерство закордонних справ України визначає перелік таких міжнародних організацій не пізніше ніж за три місяці до завершення строку повноважень Директора державного бюро розслідувань або протягом трьох робочих днів з дня дострокового припинення його повноважень (звільнення) у порядку, встановленому цим Законом.
Кожна така міжнародна організація може запропонувати Кабінету Міністрів України не більше трьох кандидатів до складу Конкурсної комісії або погодити пропозицію спільного списку кандидатів до складу Конкурсної комісії.
Рішення про визначення членів Конкурсної комісії приймається на відкритому засіданні Кабінету Міністрів України не пізніше ніж через 7 днів з дня надходження пропозицій міжнародних організацій.
Членами Конкурсної комісії, можуть бути особи, які мають бездоганну ділову репутацію, вищу юридичну освіту, високі професійні і моральні якості, суспільний авторитет.
Не може бути членом Конкурсної комісії особа, якщо вона:
за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;
має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи);
притягалася на підставі обвинувального вироку, який набрав законної сили, до кримінальної відповідальності за вчинення корупційного злочину, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією;
позбавлена права відповідно до вироку суду, що набрав законної сили, займатися діяльністю, пов'язаною з виконанням функцій держави, або обіймати певні посади;
протягом двох років до подання заяви на участь у конкурсі на зайняття цієї посади, входила до складу керівних органів політичної партії;
Конкурсна комісія вважається повноважною в разі затвердження в її складі п'ятьох осіб.»
 
Відхилено    
    -114- Осадчук А.П.
Частину четверту статті 11 законопроекту викласти в наступній редакції:
«4. Рішення Конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього на засіданні Конкурсної комісії проголосували не менше чотирьох членів Конкурсної комісії.»
 
Відхилено    
42. 3) у частині шостій слова "на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України" замінити словами "на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань";
 
-115- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Підпункт 3 пункту 8 викласти в такій редакції:
3) у частині шостій слова "на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України" замінити словами "на Офіційному інтернет-представництві Президента України";
 
Враховано   г) у частині шостій слова "на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України" замінити словами "на Офіційному інтернет-представництві Президента України";
 
    -116- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Підпункт 3 пункту 8 розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -117- Медяник В.А.
У частині шостій слова "на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України" замінити словами "на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань".
 
Відхилено    
    -118- Княжицький М.Л.
Підпункт 3) пункту 8 законопроекту виключити, оскільки ДБР само собі не може організовувати конкурс, а відтак, не може публікувати офіційні дані про засідання конкурсної комісії.
 
Відхилено    
    -119- Михайлюк Г.О.
У пункті 8 Проекту:
Підпункт 3 викласти у наступній редакції:
частину шосту після слів "на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України" доповнити словами "та на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань".
Обгрунтування:
Покладення проведення конкурсу на посади в ДБР та його інформаційне висвітлення на сам ДБР може підважити довіру до ДБРу зі сторони громадянського суспільства, а саме довіра до правоохоронних органів, зокрема до таких, у відання яких віднесені політично чутливі питання, є запорукою ефективного виконання функцій держави в інтересах населення. Дублювання усього інформаційного супроводу конкурсного відбору на офіційному веб-сайті ДБР та на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України покликане сприяти прозорості процедури. Це ж стосується і
оприлюднення умов конкурсу на посаду Директора ДБР, а також переліку документів, які необхідно подати кандидатам на цю посаду.
 
Відхилено    
    -120- Алєксєєв С.О.
Підпункт 3 пункту 8 Розділу І викласти в такій редакції:
«3) у частини 3 після слів "Верховної Ради України" доповнити словами та символами " (з числа народних депутатів України, які входять до складу різних депутатських фракцій)"«.
 
Відхилено    
43. 4) у частині сьомій слова "Секретаріат Кабінету Міністрів України" замінити словами "центральний апарат Державного бюро розслідувань";
 
-121- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Підпункт 4 пункту 8 викласти в такій редакції:
«частину 7 викласти в такій редакції:
7. Роботу та організаційно-технічне забезпечення Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро та її членів забезпечує орган, що здійснює забезпечення діяльності Президента України».
 
Враховано   ґ) частину сьому викласти в такій редакції:
«7. Роботу та організаційно-технічне забезпечення Конкурсної комісії та її членів забезпечує орган, що здійснює забезпечення діяльності Президента України. Фінансування діяльності Конкурсної комісії та її членів може здійснюватися за рахунок залучення міжнародної технічної допомоги»;
 
    -122- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
Оскільки, на нашу думку, незалежності Конкурсної комісії не сприятиме покладення функції забезпечення її роботи на центральний апарат ДБР, то пропонуємо підпункт 4 пункту проекту 8 викласти в такій редакції:
«7. Роботу Конкурсної комісії забезпечує Секретаріат Кабінету Міністрів України у порядку, встановленому Положенням, яке затверджує Кабінет Міністрів України».
 
Відхилено    
    -123- Медяник В.А.
Частину сьому викласти у такій редакції:
«7. Роботу Конкурсної комісії забезпечує центральний апарат Державного бюро розслідувань.
Фінансування діяльності Конкурсної комісії може здійснюватися за рахунок залучення міжнародної технічної допомоги.»;
 
Відхилено    
    -124- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Алєксєєв С.О.
Підпункт 4 пункту 8 розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -125- Василевська-Смаглюк О.М.
Підпункт 4 пункту 8 розділу І (щодо заміни слів "Секретаріат Кабінету Міністрів України" словами "центральний апарат Державного бюро розслідувань") виключити;
 
Відхилено    
    -126- Княжицький М.Л.
Підпункт 4) пункту 8 законопроекту виключити, оскільки ДБР само собі не може організовувати конкурс, а відтак, не може забезпечувати роботу конкурсної комісії.
 
Відхилено    
    -127- Мамка Г.М.
Підпункт 4 пункту 8 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину сьому викласти у такій редакції:
«7. Роботу Конкурсної комісії забезпечує центральний апарат Державного бюро розслідувань.»
 
Відхилено    
    -128- Осадчук А.П.
Частину сьому статті 11 законопроекту
«7. Роботу Конкурсної комісії забезпечує Секретаріат Кабінету Міністрів України. Фінансування діяльності Конкурсної комісії та її членів може здійснюватися за рахунок залучення міжнародної технічної допомоги.»
 
Враховано частково    
44. 5) у частині восьмій:
 
-129- Мамка Г.М.
Підпункт 5 пункту 8 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину восьму статті 11 викласти у такій редакції:
«8. Конкурсна комісія:
1) визначає регламент своєї роботи;
2) розміщує оголошення про умови та строки проведення конкурсу;
3) розглядає документи, подані особами для участі в конкурсі;
4) відбирає із загального числа кандидатів осіб, з якими проводить на своєму засіданні співбесіду, та осіб, щодо яких проводиться спеціальна перевірка, передбачена Законом України "Про запобігання корупції", і перевірка, передбачена Законом України "Про очищення влади";
5) відбирає шляхом відкритого голосування з числа кандидатів, які пройшли співбесіду, одного кандидата, що відповідає вимогам до Директора Державного бюро розслідувань та, згідно з обґрунтованим рішенням Конкурсної комісії, має найкращі професійний досвід, знання і якості для виконання службових обов'язків на цій посаді;
6) оприлюднює інформацію про кандидатів, які подали заяву на участь у конкурсі, а також інформацію про трьох кандидатів, відібраних для проходження співбесіди в Конкурсній комісії, про кандидата, відібраного Конкурсною комісією для призначення на посаду Директора Державного бюро розслідувань;
7) проводить повторний конкурс у разі відхилення кандидата, відібраного Конкурсною комісією для призначення на посаду Директора Державного бюро розслідувань, у зв'язку з його невідповідністю встановленим вимогам або непроходженням спеціальної перевірки, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", чи перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади".
 
Враховано редакційно   д) у частині восьмій:
 
    -130- Осадчук А.П.
У частині восьмій статті 11 законопроекту пункти 5,6,7 викласти в наступній редакції:
відбирає шляхом відкритого голосування з числа кандидатів, які пройшли співбесіду, одного кандидата, що відповідає вимогам до Директора Державного бюро розслідувань та, згідно з обґрунтованим рішенням Конкурсної комісії, має найкращі професійний досвід, знання і якості для виконання службових обов'язків на цій посаді; відбирає шляхом відкритого голосування з числа кандидатів, які пройшли співбесіду, двох кандидатів, що відповідають вимогам до першого заступника і заступника Директора Державного бюро розслідувань, мають найкращі професійний досвід, знання і якості для виконання службових обов'язків на цих посадах;
6) оприлюднює інформацію про кандидатів, які подали заяву на участь у конкурсі, а також інформацію про трьох кандидатів, відібраних для проходження співбесіди в Конкурсній комісії, про кандидатів, відібраних Конкурсною комісією для призначення на посади Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника і заступника Директора Державного бюро розслідувань;
7) проводить повторний конкурс у разі відхилення всіх кандидатів у зв'язку з їх невідповідністю встановленим вимогам або непроходженням спеціальної перевірки, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", чи перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади".
 
Відхилено    
45. а) у пункті 5 слова "відбирає шляхом відкритого голосування з числа кандидатів, які пройшли співбесіду, двох кандидатів, що відповідають вимогам до першого заступника і заступника Директора Державного бюро розслідувань, мають найкращі професійний досвід, знання і якості для виконання службових обов'язків на цих посадах" виключити;
 
-131- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З метою збереження інституту конкурсного відбору на посади Директора та заступників Директора ДБР пропонуємо пп. а-в) підпункту 5 пункту 8 проекту викласти в такій редакції:
«5) відбирає шляхом відкритого голосування з числа кандидатів, які пройшли співбесіду, одного кандидата, що відповідає вимогам до Директора Державного бюро розслідувань та, згідно з обґрунтованим рішенням Конкурсної комісії, має найкращі професійний досвід, знання і якості для виконання службових обов'язків на цій посаді; відбирає шляхом відкритого голосування з числа кандидатів, які пройшли співбесіду, двох кандидатів, що відповідають вимогам до першого заступника і заступника Директора Державного бюро розслідувань, мають найкращі професійний досвід, знання і якості для виконання службових обов'язків на цих посадах;
6) оприлюднює інформацію про кандидатів, які подали заяву на участь у конкурсі, а також інформацію про трьох кандидатів, відібраних для проходження співбесіди в Конкурсній комісії, про кандидатів, відібраних Конкурсною комісією для призначення на посади Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника і заступника Директора Державного бюро розслідувань;
7) проводить повторний конкурс у разі відхилення всіх кандидатів у зв'язку з їх невідповідністю встановленим вимогам або непроходженням спеціальної перевірки, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", та/або перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади".».
 
Відхилено   у пункті 5 слова "відбирає шляхом відкритого голосування з числа кандидатів, які пройшли співбесіду, двох кандидатів, що відповідають вимогам до першого заступника і заступника Директора Державного бюро розслідувань, мають найкращі професійний досвід, знання і якості для виконання службових обов'язків на цих посадах" виключити;
 
    -132- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Підпункт 5 пункту 8 розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -133- Княжицький М.Л.
Підпункт 5) пункту 8 законопроекту виключити оскільки заступника директора ДБР має обирати конкурсна комісія.
 
Відхилено    
    -134- Алєксєєв С.О.
Абзац другий підпункту 5 пункту 8 Розділу І викласти в такій редакції:
«а) у пункті 5 слова "та мають" замінити словами "та, згідно з обґрунтованим рішенням Конкурсної комісії, мають";»
 
Відхилено    
46. б) у пункті 6 слова "про кандидатів, відібраних Конкурсною комісією для призначення на посади Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника і заступника Директора Державного бюро розслідувань" замінити словами "про кандидата, відібраного Конкурсною комісією для призначення на посаду Директора Державного бюро розслідувань";
 
-135- Алєксєєв С.О.
Абзац третій підпункту 5 пункту 8 Розділу І виключити.
 
Відхилено   у пункті 6 слова "про кандидатів, відібраних Конкурсною комісією для призначення на посади Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника і заступника Директора Державного бюро розслідувань" замінити словами "про кандидата, відібраного Конкурсною комісією для призначення на посаду Директора Державного бюро розслідувань";
 
47. в) у пункті 7 слова "всіх кандидатів у зв'язку з їх" замінити словами "кандидата, відібраного Конкурсною комісією для призначення на посаду Директора Державного бюро розслідувань, у зв'язку з його";
 
-136- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Абзац 4 підпункту 5 пункту 8 викласти в такій редакції:
«в) у пункті 7 слова "всіх кандидатів у зв'язку з їх" та слово «чи» замінити словами "кандидата, відібраного Конкурсною комісією для призначення на посаду Директора Державного бюро розслідувань, у зв'язку з його" та словами «та/або» відповідно;
 
Враховано   у пункті 7 слова "всіх кандидатів у зв'язку з їх" та слово «чи» замінити словами "кандидата, відібраного Конкурсною комісією для призначення на посаду Директора Державного бюро розслідувань, у зв'язку з його" та словами «та/або» відповідно;
 
    -137- Алєксєєв С.О.
Абзац четвертий підпункту 5 пункту 8 Розділу І викласти в такій редакції:
«б) пункт 7 викласти в такій редакції:
"7) проводить повторний конкурс:
- у разі відхилення кандидата, відібраного Конкурсною комісією для призначення на посаду Директора Державного бюро розслідувань, у зв'язку з його невідповідністю встановленим вимогам або непроходженням спеціальної перевірки, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", чи перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади";
- на відповідну посаду у разі відхилення кандидата, відібраного Конкурсною комісією для призначення на посаду першого заступника чи заступника Директора Державного бюро розслідувань, у зв'язку з його невідповідністю встановленим вимогам або непроходженням спеціальної перевірки, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", чи перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади"."«
 
Відхилено    
48. 6) частину десяту викласти в такій редакції:
 
-138- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Підпункт 6 пункту 8 розділу І виключити.
 
Відхилено   е) частину десяту викласти в такій редакції:
 
    -139- Княжицький М.Л.
Підпункт 6) пункту 8 законопроекту виключити оскільки заступника директора ДБР має обирати конкурсна комісія.
 
Відхилено    
    -140- Алєксєєв С.О.
Підпункт 6 пункту 8 Розділу І викласти в такій редакції:
«6) у частині десятій слова "і заступника" та "посади Директора Державного бюро розслідувань " замінити відповідно словами "чи заступника" та "відповідної посади"«.
 
Відхилено    
49. "10. Не пізніше ніж за два місяці до завершення строку повноважень Директора Державного бюро розслідувань або упродовж 14 днів з дня дострокового припинення його повноважень, у порядку, встановленому цим Законом, формується Конкурсна комісія.
 
-141- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З метою збереження інституту конкурсного відбору не лише для Директора ДБР, але і для його заступників, та функціонування у цьому зв’язку Конкурсної комісії підпункт 6 пункту 8 проекту пропонуємо викласти в такій редакції:
«10. Не пізніше ніж за два місяці до завершення строку повноважень Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань і заступника Директора Державного бюро розслідувань або упродовж 14 днів з дня дострокового припинення повноважень однієї з цих посадових осіб у порядку, встановленому цим Законом, формується Конкурсна комісія».
 
Відхилено   "10. Не пізніше ніж за два місяці до завершення строку повноважень Директора Державного бюро розслідувань або упродовж 14 днів з дня дострокового припинення його повноважень у порядку, встановленому цим Законом, формується Конкурсна комісія.
 
    -142- Осадчук А.П.
Частину десяту статті 11 законопроекту викласти у наступній редакції:
"10. Не пізніше ніж за два місяці до завершення строку повноважень Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань і заступника Директора Державного бюро розслідувань або упродовж 14 днів з дня дострокового припинення повноважень однієї з цих посадових осіб у порядку, встановленому цим Законом, формується Конкурсна комісія."
 
Відхилено    
    -143- Медяник В.А.
Абзац перший у частині десятій:
«10. Не пізніше ніж за два місяці до завершення строку повноважень Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань і заступника Директора Державного бюро розслідувань або упродовж 14 днів з дня дострокового припинення повноважень однієї з цих посадових осіб у порядку, встановленому цим Законом, формується Конкурсна комісія.»;
 
Відхилено    
50. Конкурсна комісія розміщує оголошення про умови та строки проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань в загальнонаціональних друкованих засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань";
 
-144- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
В абзаці 3 підпункту 6 пункту 8 слова «офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань" замінити словами «Офіційному інтернет-представництві Президента України;
 
Враховано   Конкурсна комісія розміщує оголошення про умови та строки проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань в загальнонаціональних друкованих засобах масової інформації та на Офіційному інтернет-представництві Президента України»;
 
    -145- Івченко В.Є.
У пункті 8 розділу І:
у абзаці третьому підпункту 6 слова «в загальнонаціональних друкованих засобах масової інформації та» вилучити;
Обґрунтування:
Вимога про розміщення оголошення про умови та строки проведення конкурсу на зайняття посади директора ДБР у друкованих ЗМІ є джерелом зайвих витрат та рудиментом і потребує скасуванню, у т.ч. з огляду на проголошене впровадження цифровізаційних технологій у діяльності держорганів.
 
Відхилено    
    -146- Михайлюк Г.О.
Підпункт 6) викласти у наступній редакції:
6) частину десяту викласти в такій редакції:
"10. Не пізніше ніж за два місяці до завершення строку повноважень Директора Державного бюро розслідувань або упродовж 14 днів з дня дострокового припинення його повноважень, у порядку, встановленому цим Законом, формується Конкурсна комісія.
Конкурсна комісія розміщує оголошення про умови та строки проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань в загальнонаціональних друкованих засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України і на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань.»
 
Враховано частково    
    -147- Мамка Г.М.
Підпункт 6 пункту 8 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину десяту викласти в такій редакції:
«10. Не пізніше ніж за два місяці до завершення строку повноважень Директора Державного бюро розслідувань або упродовж 14 днів з дня дострокового припинення його повноважень, у порядку, встановленому цим Законом, формується Конкурсна комісія.
Конкурсна комісія розміщує оголошення про умови та строки проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань в загальнонаціональних друкованих засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань.»
 
Враховано частково    
51. 7) у частині одинадцятій слова "на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України" замінити словами "на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань".
 
-148- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
У підпункті 7 пункту 8 слова «на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань" замінити словами «на Офіційному інтернет-представництві Президента України»;
 
Враховано   є) у частині одинадцятій слова "на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України" замінити словами "на Офіційному інтернет-представництві Президента України»;
 
    -149- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Алєксєєв С.О.
Підпункт 7 пункту 8 розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -150- Медяник В.А.
У частині одинадцятій слова "на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України" замінити словами "на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань".
 
Відхилено    
    -151- Княжицький М.Л.
Підпункт 7) пункту 8 законопроекту виключити оскільки ДБР само собі не може організовувати конкурс, а відтак, не може публікувати офіційні дані про конкурс.
 
Відхилено    
    -152- Михайлюк Г.О.
Підпункт 7) викласти у наступній редакції:
частину одинадцяту після слів "на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України" доповнити словами "та на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань".
 
Відхилено    
52. 9. У статті 12:
 
   9) у статті 12:
 
53. 1) у частині першій:
 
-153- Кожем'якін А.А.
Підпункт 1 пункту 9 Розділу І виключити;
Обґрунтування.
У законопроекті пропонується надати Директору ДБР повноваження одноособово призначати осіб на посади першого заступника і заступників Директора ДБР та визначати їх обов'язки поза конкурсом, без жодних вимог щодо професійної придатності та інших ділових якостей, а також в одноособовому порядку їх звільняти (див. п. 2 ч. 1 ст. 12 Закону в редакції проекту).
Зауважимо, що наразі навіть на посаду рядових співробітників ДБР особи приймаються на конкурсній основі, відповідно до кваліфікаційних вимог та критеріїв професійної придатності для зайняття посад. Критерії і вимоги до посад директорів територіальних органів і керівників підрозділів центрального апарату ДБР та їх заступників окремо визначені ст. 13 Закону.
Запропонований проектом порядок призначення і звільнення заступників Директора ДБР (див. статті 10, 12, 14 Закону в редакції проекту) порушує принципи комплектування кадрового складу ДБР на конкурсних засадах з врахуванням професіоналізації і суттєво погіршує незалежність і компетентність цього органу.
 
Відхилено   а) у частині першій:
 
    -154- Мамка Г.М.
Підпункт 1 пункту 9 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину першу викласти у такій редакції:
1. Директор Державного бюро розслідувань:
1) несе відповідальність за діяльність Державного бюро розслідувань, зокрема законність здійснюваних Державним бюро розслідувань оперативно-розшукових заходів, досудового розслідування, додержання прав і свобод людини і громадянина;
2) організовує роботу Державного бюро розслідувань, призначає та звільняє першого заступника і заступників Директора Державного бюро розслідувань, а також визначає їх обов'язки;
3) координує і контролює діяльність центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань;
4) затверджує структуру та штатну чисельність центрального апарату, а також визначає кількість, місцезнаходження, структуру та штатну чисельність територіальних управлінь Державного бюро розслідувань;
5) визначає відповідно до законодавства в межах граничної чисельності переліки посад у центральному апараті та територіальних управліннях Державного бюро розслідувань, що підлягають заміщенню особами рядового та начальницького складу, граничних спеціальних звань за цими посадами;
6) вносить на розгляд Президента України подання про відзначення державними нагородами України осіб рядового та начальницького складу, державних службовців та інших працівників Державного бюро розслідувань, а також осіб, які сприяють у виконанні покладених на нього завдань;
7) затверджує Положення про відомчі нагороди (медалі, нагрудні знаки, почесні грамоти тощо) для нагородження осіб рядового та начальницького складу, державних службовців та інших працівників Державного бюро розслідувань, а також осіб, які сприяють у виконанні покладених на нього завдань;
8) видає у межах повноважень накази і розпорядження, дає доручення, які є обов’язковими для виконання працівниками Державного бюро розслідувань;
9) призначає на посади та звільняє з посад працівників центрального апарату Державного бюро розслідувань, директорів та заступників директорів територіальних управлінь Державного бюро розслідувань;
10) приймає рішення про розподіл бюджетних коштів, головним розпорядником яких є Державне бюро розслідувань, та затверджує звіт про виконання цих рішень;
11) затверджує перспективні, поточні та оперативні плани роботи Державного бюро розслідувань;
12) встановлює порядок реєстрації, оброблення, зберігання та знищення відповідно до законодавства отриманої Державним бюро розслідувань інформації; вживає заходів із запобігання несанкціонованому доступу до інформації з обмеженим доступом, а також забезпечує додержання законодавства про доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Державне бюро розслідувань;
13) вирішує питання про заохочення працівників Державного бюро розслідувань;
14) присвоює у встановленому законодавством порядку ранги державних службовців працівникам Державного бюро розслідувань та спеціальні звання особам рядового і начальницького складу;
15) вносить на розгляд Президенту України подання про присвоєння спеціальних звань вищого начальницького складу Державного бюро розслідувань;
16) представляє Державне бюро розслідувань у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, а також органами іноземних держав, міжнародними організаціями тощо;
17) має право бути присутнім на засіданнях Верховної Ради України, її комітетів, тимчасових спеціальних та тимчасових слідчих комісій, а також на засіданнях Кабінету Міністрів України з питань, що стосуються забезпечення діяльності Державного бюро розслідувань;
18) забезпечує відкритість та прозорість діяльності Державного бюро розслідувань відповідно до цього Закону, звітує про діяльність Державного бюро розслідувань в порядку, визначеному цим Законом;
19) надає дозвіл на використання коштів фонду спеціальних оперативно-розшукових та слідчих дій Державного бюро розслідувань;
19-1) вирішує питання про накладення згідно з рішенням Дисциплінарної комісії Державного бюро розслідувань дисциплінарних стягнень на працівників Державного бюро розслідувань;
20) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами, у тому числі має право в межах своєї компетенції особисто реалізовувати повноваження Державного бюро розслідувань, визначені цим Законом.»
 
Враховано редакційно    
54. а) пункт 2 викласти в такій редакції:
 
-155- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Абзаци другий - третій підпункту 1 пункту 9 розділу І виключити.
 
Відхилено   пункт 2 викласти в такій редакції:
 
    -156- Княжицький М.Л.
Норму літери «а)» підпункту 1) пункту 9 законопроекту виключити оскільки керівник жодного державного органу не має повноважень самостійно призначати собі заступників.
 
Відхилено    
55. "2) організовує роботу Державного бюро розслідувань, призначає та звільняє першого заступника і заступників Директора Державного бюро розслідувань, а також визначає їх обов'язки";
 
-157- Алєксєєв С.О.
Абзац третій підпункту 1 пункту 9 Розділу І викласти в такій редакції:
«2) організовує роботу Державного бюро розслідувань, призначає в порядку, передбаченому частинами другою – одинадцятою статті 11 цього Закону, та звільняє у випадках, передбачених пунктами 1-12 статті 10 цього Закону, першого заступника і заступника Директора Державного бюро розслідувань, а також визначає їх обов'язки;»
 
Відхилено   «2) організовує роботу Державного бюро розслідувань, призначає та звільняє першого заступника і заступників Директора Державного бюро розслідувань у порядку, визначеному цим Законом, а також визначає їхні обов'язки»;
 
    -158- Осадчук А.П.
Пункт 2 частини першій статті 12 законопроекту викласти у наступній редакції: «2) організовує роботу Державного бюро розслідувань, визначає обов'язки першого заступника і заступників Директора Державного бюро розслідувань;
 
Враховано частково    
    -159- Медяник В.А.
Абзац четвертий пункту 9 викласти у такій редакції:
«2) організовує роботу Державного бюро розслідувань, призначає та звільняє першого заступника і заступників Директора Державного бюро розслідувань у порядку, визначеному цим Законом, а також визначає їх обов'язки;»;
 
Враховано    
56. б) у пункті 3 слова "територіальних органів" замінити словами "територіальних управлінь";
 
      
57. в) пункт 4 викласти в такій редакції:
 
-160- Алєксєєв С.О.
Абзаци п'ятий та шостий підпункту 1 пункту 9 Розділу І виключити.
 
Враховано      
58. "4) затверджує структуру та штатну чисельність центрального апарату, а також визначає кількість, місцезнаходження, структуру та штатну чисельність територіальних управлінь Державного бюро розслідувань";
 
-161- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З метою зменшення обсягу вільного розсуду Директора ДБР у сфері визначення структури та чисельності підрозділів ДБР підпункт в) пункту 9 проекту пропонуємо викласти в такій редакції:
"4) діючи у межах коштів Державного бюджету, затверджує структуру та штатну чисельність центрального апарату, а також визначає кількість, місцезнаходження, структуру та штатну чисельність територіальних управлінь Державного бюро розслідувань;».
 
Відхилено      
    -162- Осадчук А.П.
Пункт 4 частини першої статті 12 законопроекту викласти у наступній редакції:
«4) затверджує структуру та штатну чисельність центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань;»
 
Відхилено    
    -163- Княжицький М.Л.
Норму літери «в)» підпункту 1) пункту 9 Законопроекту виключити оскільки керівник жодного державного органу не має повноважень самостійно призначати собі заступників.
 
Відхилено    
    -164- Цимбалюк М.М.
Доповнити підпункт в), пункту 1), частини 9, розділу І проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань» (п.4, ч.І, ст.21 ЗУ «Про Державне бюро розслідувань») пунктом «4-1», виклавши його в наступній редакції:
«4-1) готує та направляє подання до Кабінету Міністрів України щодо визначення граничної чисельності центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань;»
Обгрунтування:
Внесення вищезазначених змін буде узгоджуватись із запропонованими нормами у законопроекті та відповідатиме принципу правової визначеності та доступності.
 
Відхилено    
    -165- Пузійчук А.В.
В абзаці шостому підпункту першого пункту дев’ятого розділу Ізаконопроекту слова «а також визначає кількість, місцезнаходження, структуру та штатну чисельність» виключити.
Обґрунтування: ця пропозиція безпосередньо пов’язана з попередньою пропозицією, якою передбачено замість одноосібного утворення своїм рішенням Директором Державного бюро розслідувань не більше десяти територіальних управлінь утворити їх на законодавчому рівні, визначивши територію, на яку поширюється їхня діяльність, та їх розташування. Водночас затвердження структури та штатної чисельності відноситься до повноважень Директора Державного бюро розслідувань.
 
Враховано    
    -166- Михайлюк Г.О.
У пункті 9 Проекту абзац в) підпункту 1) викласти у наступній редакції:
в) пункт 4 викласти в такій редакції:
"4) затверджує структуру та штатну чисельність центрального апарату, а також визначає кількість, структуру, штатну чисельність та місцезнаходження територіальних управлінь Державного бюро розслідувань, крім тих, місцезнаходження яких визначено цим Законом;"
 
Відхилено    
59. г) у пунктах 5 та 9 слова "територіальні органи" в усіх відмінках замінити словами "територіальні управління" у відповідному відмінку;
 
-167- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Частину першу статті 12 після пункту 9 доповнити новим пунктом такого змісту:
ґ) 9-1) у десятиденний строк із дня вивільнення посади повідомляє Конкурсну комісію про наявність вакантної або тимчасово вакантної посади керівника підрозділу внутрішнього контролю центрального апарату та керівників підрозділів внутрішнього контролю територіальних управлінь Державного бюро розслідувань;
 
Враховано   у пунктах 3, 5 і 9 слова "територіальні органи" в усіх відмінках замінити словами "територіальні управління" у відповідному відмінку;
доповнити пунктом 9-1 такого змісту:
«9-1) повідомляє Конкурсну комісію про наявність вакантних або тимчасово вакантних посад керівника підрозділу внутрішнього контролю центрального апарату та керівників підрозділів внутрішнього контролю територіальних управлінь Державного бюро розслідувань у десятиденний строк з дня вивільнення посади»;
 
60. ґ) пункті 17 викласти в такій редакції:
 
   пункт 17 викласти в такій редакції:
 
61. "17) має право бути присутнім на засіданнях Верховної Ради України, її комітетів, тимчасових спеціальних та тимчасових слідчих комісій, а також на засіданнях Кабінету Міністрів України з питань, що стосуються забезпечення діяльності Державного бюро розслідувань";
 
   "17) має право бути присутнім на засіданнях Верховної Ради України, її комітетів, тимчасових спеціальних та тимчасових слідчих комісій, а також на засіданнях Кабінету Міністрів України з питань, що стосуються забезпечення діяльності Державного бюро розслідувань";
 
62. д) доповнити частину пунктом 19-1 такого змісту:
 
-168- Кожем'якін А.А.
Підпункт д) підпункту 1 пункту 9 Розділу І виключити;
Обґрунтування.
Не можна погодитись із запропонованим порядком накладення дисциплінарних стягнень Директором ДБР після висновку дисциплінарної комісії (див. ст. 12 і 25 Закону в редакції законопроекту). До складу Дисциплінарної комісії входять три особи, визначені Радою громадського контролю при ДБР. Проте, з огляду на запропоноване у законопроекті збільшення чисельності Дисциплінарної комісії з п’яти до семи осіб дисциплінарні повноваження фактично повністю зосередяться у Директора ДБР. При цьому будь-яких гарантій соціального захисту, крім права на звернення до суду за оскарженням рішення щодо накладення дисциплінарного стягнення, у працівників ДБР не передбачено.
Крім того, підстави для притягнення працівника ДБР до дисциплінарної відповідальності у проекті визначені не повно (див. ч. 4 ст. 25 Закону в редакції проекту). З огляду на вказівку в цій нормі на інші підстави, передбачені Законом України «Про державну службу» (для працівників ДБР, які є державними службовцями), дисциплінарним статутом, затвердженим відповідно до законодавства України (для працівників ДБР, які є особами рядового і начальницького складу) та Кодексом законів про працю України, вказаний перелік підстав взагалі втрачає сенс.
До того ж, викликає сумнів можливість практичної реалізації вищезазначених норм. Адже притягнути будь-якого працівника ДБР до дисциплінарної відповідальності на всій території України навіть за дрібне дисциплінарне правопорушення матиме право лише Директор ДБР.
 
Відхилено      
63. "19-1) вирішує питання про накладення згідно з рішенням Дисциплінарної комісії Державного бюро розслідувань дисциплінарних стягнень на працівників Державного бюро розслідувань";
 
-169- Алєксєєв С.О.
Абзаци десятий та одинадцятий підпункту 1 пункту 9 Розділу І виключити.
 
Відхилено   доповнити пунктом 19-1 такого змісту:
«19-1) накладає стягнення на працівників центрального апарату Державного бюро розслідувань на підставі рішення Дисциплінарної комісії»;
 
    -170- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Доповнити частину першу статті 12 пунктом 19-1 такого змісту:
"19-1) накладає стягнення стосовно працівників центрального апарату Державного бюро розслідувань на підставі рішення Дисциплінарної комісії».
 
Враховано    
    -171- Осадчук А.П.
Пункт 19-1 частини першої статті 12 законопроекту виключити;
 
Відхилено    
64. 2) частину другу викласти в такій редакції:
 
-172- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Підпункт 2 пункту 9 розділу І виключити.
 
Відхилено   б) частину другу викласти в такій редакції:
 
65. "2. Повноваження з питань, передбачених пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, в частині діяльності територіальних управлінь Державного бюро розслідувань, Директор Державного бюро розслідувань реалізовує за поданням директорів територіальних управлінь Державного бюро розслідувань";
 
-173- Мамка Г.М.
Підпункт 2 пункту 9 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину другу викласти в такій редакції:
«2. Повноваження з питань, передбачених пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, в частині діяльності територіальних управлінь Державного бюро розслідувань, Директор Державного бюро розслідувань реалізовує за поданням директорів територіальних управлінь Державного бюро розслідувань.»
 
Враховано   "2. Повноваження, передбачені пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, щодо діяльності територіальних управлінь Державного бюро розслідувань Директор Державного бюро розслідувань здійснює за поданням директорів відповідних територіальних управлінь";
 
    -174- Осадчук А.П.
Частину другу статті 12 законопроекту викласти у наступній редакції:
"2. Повноваження з питань, передбачених пунктами 2,6,7,9,10, 11,12,13,19 частини першої цієї статті, Директор Державного бюро розслідувань реалізовує за погодженням із першим заступником та заступником Директора Державного бюро розслідувань, а рішення з питань діяльності територіальних управлінь, передбачених пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, також за поданням директорів територіальних управлінь Державного бюро розслідувань».
 
Відхилено    
    -175- Алєксєєв С.О.
Абзац другий підпункту 2 пункту 9 Розділу І викласти в такій редакції:
«2. Повноваження з питань, передбачених пунктами 2, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 19 частини першої цієї статті, Директор Державного бюро розслідувань реалізовує за погодженням із першим заступником та заступником Директора Державного бюро розслідувань. Повноваження з питань, передбачених пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, в частині діяльності територіальних управлінь Державного бюро розслідувань, Директор Державного бюро розслідувань реалізовує за поданням директорів територіальних управлінь Державного бюро розслідувань.»
 
Відхилено    
66. 3) у частині третій слова "веб-порталі" замінити словами "веб-сайті";
 
-176- Василевська-Смаглюк О.М.
Підпункт 3 пункту 9 розділу І викласти у такій редакції:
"3) Після затвердження програми і звіту вони розміщуються на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань. Програми і звіти Державного бюро розслідувань надаються і оприлюднюються у формі відкритих даних відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» "
 
Відхилено   в) в абзаці дев’ятому частини третьої слово "веб-порталі" замінити словом "веб-сайті";
 
67. 4) у частині четвертій слова "подальшому – заступник" замінити словами "подальшому – почергово кожний із заступників".
 
-177- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Алєксєєв С.О.
Підпункт 4 пункту 9 розділу І виключити.
 
Відхилено   г) у частині четвертій слова "подальшому – заступник" замінити словами "подальшому – почергово кожний із заступників";
 
    -178- Мамка Г.М.
Підпункт 4 пункту 9 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину четверту викласти у такій редакції:
«4. У разі звільнення Директора Державного бюро розслідувань з посади, його смерті або відсутності відомостей про місце його перебування повноваження Директора Державного бюро розслідувань протягом 60 днів виконує його перший заступник, а в подальшому – почергово кожний із заступників і знову перший заступник з ротацією кожні 60 днів до того часу, доки не буде призначено нового Директора Державного бюро розслідувань у порядку, передбаченому цим Законом. Строк виконання повноважень розпочинається відповідно з дня, наступного за днем звільнення Директора Державного бюро розслідувань, або з дня, наступного за днем його смерті, або з дня, наступного за останнім днем, коли місце перебування Директора Державного бюро розслідувань було відомо.»
 
Враховано редакційно    
    -179- Пузійчук А.В.
Доповнити законопроект статтею 12-1 такого змісту:
«Стаття 12-1. Перший заступник і заступники Директора Державного бюро розслідувань
1. Перший заступник, заступники Директора Державного бюро розслідувань призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань.
2. Першим заступником, заступником Директора Державного бюро розслідувань може бути громадянин України, який:
має вищу юридичну освіту;
має стаж роботи в галузі права не менше восьми років (після здобуття вищої юридичної освіти);
має досвід роботи на керівних посадах не менше чотирьох років;
вільно володіє державною мовою;
не є членом жодної політичної партії;
не є і не був членом організації, забороненої законом або судом;
має високі моральні якості та бездоганну репутацію;
за станом здоров’я спроможний виконувати відповідні службові обов’язки.
2. Не може бути призначена на посади Першого заступника, заступника Директора Державного бюро розслідувань особа, яка підпадає під обмеження, встановлені статтею 15 цього Закону.»
Обґрунтування: законопроектом пропонується віднести до повноважень Директора Державного бюро розслідувань призначення та звільнення першого заступника і заступників Директора Державного бюро розслідувань, а також визначення їх обов’язків. Водночас не передбачено критеріїв, яким мають відповідати особи, які згідно із запропонованими положеннями законопроекту призначатимуться без проведення конкурсу Директором Державного бюро розслідувань на посади Першого заступника і заступника Директора Державного бюро розслідувань. З огляду на відсутність конкурсу для зайняття зазначених посад виникає об’єктивна доцільність на законодавчому рівні визначити вимоги до осіб, які займатимуть посади Першого заступника і заступника Директора Державного бюро розслідувань.
 
Відхилено    
68. 10. У статті 13:
 
   10) у статті 13:
 
69. 1) у назві статті слова "територіальних органів" замінити словами "територіальних управлінь";
 
-180- Мамка Г.М.
Підпункт 1 пункту 10 Розділу І викласти у такій редакції:
«Назву статті викласти у такій редакції:
«Стаття 13. Директори територіальних управлінь і керівники підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань та їхні заступники».
 
Враховано редакційно   а) у назві слова "територіальних органів" замінити словами "територіальних управлінь";
 
70. 2) у частині першій:
 
   б) у частині першій:
 
71. а) абзац перший викласти в такій редакції:
 
   абзац перший викласти в такій редакції:
 
72. "1. Директори територіальних управлінь Державного бюро розслідувань та їх заступники, керівники підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань та їх заступники призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань. Такі особи призначаються на посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням конкурсних комісій, що проводять конкурс на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань у порядку, передбаченому частиною третьою статті 14 цього Закону";
 
-181- Осадчук А.П.
Частину першу статті 13 законопроекту викласти у наступній редакції:
«1. Директори територіальних управлінь Державного бюро розслідувань та їх заступники, керівники підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням Конкурсної комісії в порядку, передбаченому частинами другою — одинадцятою статті 11 цього Закону.»
 
Відхилено   "1. Директори територіальних управлінь Державного бюро розслідувань та їх заступники, керівники підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань та їх заступники призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань. Такі особи призначаються на посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням конкурсних комісій, що проводять конкурс на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань у порядку, передбаченому частиною третьою статті 14 цього Закону";
 
    -182- Мамка Г.М.
Підпункт 2 пункту 10 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину першу викласти у такій редакції:
1. Директори територіальних управлінь Державного бюро розслідувань та їх заступники, керівники підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань та їх заступники призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань. Такі особи призначаються на посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням конкурсних комісій, що проводять конкурс на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань у порядку, передбаченому частиною третьою статті 14 цього Закону.
Директором територіального управління Державного бюро розслідувань може бути громадянин України, який:
має вищу юридичну освіту;
має стаж роботи в галузі права не менше семи років (після здобуття вищої освіти);
має досвід роботи на керівних посадах не менше трьох років;
вільно володіє державною мовою.
Керівником підрозділу центрального апарату Державного бюро розслідувань може бути громадянин України, який:
має вищу освіту відповідно до напряму діяльності підрозділу;
має стаж роботи у відповідній сфері не менше семи років;
має досвід роботи на керівних посадах не менше трьох років;
вільно володіє державною мовою.
Не може бути призначена на посади директора територіального управління Державного бюро розслідувань та його заступників, керівника підрозділу центрального апарату Державного бюро розслідувань та його заступників особа, яка підпадає під обмеження, встановлені статтею 15 цього Закону.»
 
Враховано редакційно    
    -183- Алєксєєв С.О.
Абзац третій підпункту 2 пункту 10 Розділу І викласти в такій редакції:
«1. Директори територіальних управлінь Державного бюро розслідувань та їх заступники, керівники підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням Конкурсної комісії в порядку, передбаченому частинами другою – одинадцятою статті 11 цього Закону.»
 
Відхилено    
73. б) в абзаці другому слова "територіального органу" замінити словами "територіального управління";
 
-184- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Підпункт 2 пункту 10 після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
«в) абзац сьомий після слова «Керівником» доповнити словами «самостійного структурного підрозділу»;
У зв’язку з цим абзац п’ятий «в) і абзац шостий вважати абзацом шостим «г)» і абзацом сьомим відповідно.
 
Враховано   в абзаці другому слова "територіального органу" замінити словами "територіального управління";
абзац сьомий після слова «Керівником» доповнити словами «самостійного структурного підрозділу»;
 
74. в) абзац дванадцятий викласти в такій редакції:
 
   абзац дванадцятий викласти в такій редакції:
 
75. "Не може бути призначена на посади директора територіального управління Державного бюро розслідувань та його заступників, керівника підрозділу центрального апарату Державного бюро розслідувань та його заступників особа, яка підпадає під обмеження, встановлені статтею 15 цього Закону";
 
   "Не може бути призначена на посади директора територіального управління Державного бюро розслідувань та його заступників, керівника підрозділу центрального апарату Державного бюро розслідувань та його заступників особа, яка підпадає під обмеження, встановлені статтею 15 цього Закону";
в) у частині другій слово «веб-порталі» замінити словом «веб-сайті», а слова «територіального органу» - словами «територіального управління»;
 
76. 3) у частинах другій – п'ятій слова "веб-порталі" замінити словами "веб-сайті", а слова "територіального органу" – словами "територіального управління".
 
-185- Василевська-Смаглюк О.М.
Пункт 10 розділу І доповнити підпунктом 4 такого змісту:
"4) Програми і звіти територіального управління Державного бюро розслідувань надаються і оприлюднюються у формі відкритих даних відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
 
Відхилено   г) у частинах третій – п'ятій слова "територіального органу" замінити словами "територіального управління";
 
77. 11. Статтю 14 викласти в такій редакції:
 
-186- Кожем'якін А.А.
Пункт 11 Розділу І виключити;
Обґрунтування.
У законопроекті пропонується надати Директору ДБР повноваження одноособово призначати осіб на посади першого заступника і заступників Директора ДБР та визначати їх обов'язки поза конкурсом, без жодних вимог щодо професійної придатності та інших ділових якостей, а також в одноособовому порядку їх звільняти (див. п. 2 ч. 1 ст. 12 Закону в редакції проекту).
Зауважимо, що наразі навіть на посаду рядових співробітників ДБР особи приймаються на конкурсній основі, відповідно до кваліфікаційних вимог та критеріїв професійної придатності для зайняття посад. Критерії і вимоги до посад директорів територіальних органів і керівників підрозділів центрального апарату ДБР та їх заступників окремо визначені ст. 13 Закону.
Запропонований проектом порядок призначення і звільнення заступників Директора ДБР (див. статті 10, 12, 14 Закону в редакції проекту) порушує принципи комплектування кадрового складу ДБР на конкурсних засадах з врахуванням професіоналізації і суттєво погіршує незалежність і компетентність цього органу.
 
Відхилено   11) статтю 14 викласти в такій редакції:
 
78. "Стаття 14. Працівники Державного бюро розслідувань
 
-187- Фролов П.В.
Підпункт 11 пункту 1 проекту викласти в такій реакції:
«11. Статтю 14 викласти в такій редакції:
"Стаття 14. Працівники Державного бюро розслідувань
1. До працівників Державного бюро розслідувань належать особи рядового і начальницького складу, державні службовці, працівники апарату (патронатної служби) Директора Державного бюро розслідувань та особи, які уклали трудовий договір із Державним бюро розслідувань.
2. Служба в Державному бюро розслідувань є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України. Час проходження служби в Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
3. На службу до Державного бюро розслідувань приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) громадяни України, які спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов’язки.
Прийняття громадян України на службу до Державного бюро розслідувань без проведення конкурсу забороняється, крім випадків, передбачених цим Законом.
Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у підрозділах затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
Призначення на посади у Державному бюро розслідувань, крім посади Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступників Директора Державного бюро розслідувань та посад працівників апарату (патронатної служби) Директора Державного бюро розслідувань, здійснюється за результатами відкритих конкурсів, що проводяться конкурсними комісіями з проведення конкурсів на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань, або у порядку переведення. Типове положення про конкурсну комісію та Порядок проведення відкритого конкурсу затверджує Директор Державного бюро розслідувань.
Працівники апарату (патронатної служби) Директора Державного бюро розслідувань призначаються та звільняються Директором Державного бюро розслідувань. Призначення здійснюється на строк повноважень Директора Державного бюро розслідувань. Працівник апарату (патронатної служби) Директора Державного бюро розслідувань може бути достроково звільнений з посади за ініціативою Директора Державного бюро розслідувань або керівника апарату (патронатної служби) Директора Державного бюро розслідувань.
Порядок присвоєння спеціальних звань особам начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і рангами державних службовців затверджується Кабінетом Міністрів України.
6. Трудові відносини працівників Державного бюро розслідувань регулюються цим Законом (в частині переведення співробітників Державного бюро розслідувань на нижчі, рівнозначні або вищі посади та звільнення осіб рядового та начальницького складу), законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами). На державних службовців Державного бюро розслідувань поширюється дія Закону України «Про державну службу». Посади державних службовців Державного бюро розслідувань відносяться до відповідних категорій посад державної служби в порядку,встановленому законодавством.
7. Порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається цим Законом, Положенням про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також прийнятими відповідно до них іншими нормативно-правовими актами.
8. Працівники Державного бюро розслідувань регулярно, але не рідше одного разу на два роки, проходять обов'язкове підвищення кваліфікації.
Працівники Державного бюро розслідувань, до повноважень яких належать виявлення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до підслідності Державного бюро розслідувань, проходять перепідготовку або підвищення кваліфікації за спеціальними програмами, у тому числі за кордоном".
 
Відхилено   "Стаття 14. Працівники Державного бюро розслідувань
 
    -188- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З метою унеможливлення прийняття на роботу до ДБР працівників поза конкурсним відбором (окрім працівників патронатної служби Директора ДБР) пропонуємо пункт 11 проекту викласти в такій редакції:
«Стаття 14. Працівники Державного бюро розслідувань
1. До працівників Державного бюро розслідувань належать особи рядового і начальницького складу, державні службовці, особи, які уклали трудовий договір із Державним бюро розслідувань.
2. Служба в Державному бюро розслідувань є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України. Час проходження служби в Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
3. На службу до Державного бюро розслідувань приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) громадяни України, які спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки.
Прийняття громадян України на службу до Державного бюро розслідувань без проведення конкурсу забороняється, крім прийняття на роботу працівників патронатної служби (частина четверта цієї статті).
Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у підрозділах затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
Призначення на посади у Державному бюро розслідувань здійснюється за результатами відкритих конкурсів, що проводяться конкурсними комісіями з проведення конкурсів на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань, або у порядку переведення. Типове положення про конкурсну комісію та Порядок проведення відкритого конкурсу затверджує Директор Державного бюро розслідувань.
4. Працівники апарату Директора Державного бюро розслідувань є працівниками патронатної служби, які відповідно до Закону України "Про державну службу" призначаються та звільняються Директором Державного бюро розслідувань. Призначення здійснюється на строк повноважень Директора Державного бюро розслідувань. Працівник апарату Директора Державного бюро розслідувань може бути достроково звільнений з посади Директором Державного бюро розслідувань за ініціативою Директора Державного бюро розслідувань або керівника апарату Директора Державного бюро розслідувань.
5. Порядок присвоєння спеціальних звань особам начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і рангами державних службовців затверджується Кабінетом Міністрів України.
6. Трудові відносини працівників Державного бюро розслідувань регулюються цим Законом, законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами). На державних службовців Державного бюро розслідувань поширюється дія Закону України "Про державну службу". Посади державних службовців Державного бюро розслідувань відносяться до відповідних категорій посад державної служби в порядку, встановленому законодавством.
7. Порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається цим Законом, Положенням про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також іншими нормативно-правовими актами.
8. Працівники Державного бюро розслідувань регулярно, але не рідше одного разу на два роки, проходять обов'язкове підвищення кваліфікації у порядку, визначеному законодавством.
Працівники Державного бюро розслідувань, до повноважень яких належать виявлення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до підслідності Державного бюро розслідувань, проходять перепідготовку або підвищення кваліфікації за спеціальними програмами, у тому числі за кордоном.».
 
Враховано частково    
    -189- Медяник В.А.
Пункт 11 викласти в такій редакції:
«Статтю 14 викласти в такій редакції:
"Стаття 14. Працівники Державного бюро розслідувань
1. До працівників Державного бюро розслідувань належать особи рядового і начальницького складу, державні службовці, працівники патронатної служби Державного бюро розслідувань та особи, які уклали трудовий договір із Державним бюро розслідувань.
2. Служба в Державному бюро розслідувань є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України. Час проходження служби в Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
3. На службу до Державного бюро розслідувань приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) громадяни України, які спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки.
Прийняття громадян України на службу до Державного бюро розслідувань без проведення конкурсу забороняється, крім випадків, передбачених цим Законом.
Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у підрозділах затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
Призначення на посади у Державному бюро розслідувань, крім посади Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступників Директора Державного бюро розслідувань, керівника та працівників підрозділів внутрішнього контролю Державного бюро розслідувань, посад працівників патронатної служби Державного бюро розслідувань, здійснюється за результатами відкритих конкурсів, що проводяться конкурсними комісіями з проведення конкурсів на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань, або у порядку переведення. Типове положення про конкурсну комісію та Порядок проведення відкритого конкурсу затверджує Директор Державного бюро розслідувань.
4. Працівники патронатної служби Державного бюро розслідувань призначаються та звільняються Директором Державного бюро розслідувань. Призначення здійснюється на строк повноважень особи, працівником патронатної служби якої він призначений. Працівник патронатної служби Державного бюро розслідувань може бути достроково звільнений з посади за ініціативою особи, працівником патронатної служб якої він призначений.
5. Порядок присвоєння спеціальних звань особам рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і рангами державних службовців затверджується Кабінетом Міністрів України.
6. Трудові відносини працівників Державного бюро розслідувань регулюються цим Законом (в частині переведення співробітників Державного бюро розслідувань на нижчі або рівнозначні посади та звільнення осіб рядового та начальницького складу), законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами). На державних службовців Державного бюро розслідувань поширюється дія Закону України "Про державну службу". Посади державних службовців Державного бюро розслідувань відносяться до відповідних категорій посад державної служби в порядку, встановленому законодавством.
7. Порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається цим Законом, Положенням про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також іншими нормативно-правовими актами.
На осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань поширюється Дисциплінарний статут Національної поліції України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців Державного бюро розслідувань здійснюється відповідно до Закону України «Про державну службу», з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
8. Працівники Державного бюро розслідувань регулярно, але не рідше одного разу на два роки, проходять обов'язкове підвищення кваліфікації.
Працівники Державного бюро розслідувань, до повноважень яких належать виявлення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до підслідності Державного бюро розслідувань, проходять перепідготовку або підвищення кваліфікації за спеціальними програмами, у тому числі за кордоном.»;
 
Враховано частково    
    -190- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Пункт 11 розділу І викласти у такій редакції:
«11. Статтю 14 викласти в такій редакції:
«Стаття 14. Працівники Державного бюро розслідувань
До працівників Державного бюро розслідувань належать особи рядового і начальницького складу, державні службовці, працівники апарату
Директора Державного бюро розслідувань, апарату першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, апарату заступника Директора Державного бюро розслідувань та особи, які уклали трудовий договір із Державним бюро розслідувань.
2. Служба в Державному бюро розслідувань є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України. Час проходження служби в Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
3. На службу до Державного бюро розслідувань приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) громадяни України, які спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки.
Прийняття громадян України на службу до Державного бюро розслідувань без проведення конкурсу забороняється, крім випадків, передбачених цим Законом.
Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у підрозділах затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
Призначення на посади у Державному бюро розслідувань, крім посади Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступників Директора Державного бюро розслідувань та посад працівників апарату Директора Державного бюро розслідувань, здійснюється за результатами відкритих конкурсів, що проводяться конкурсними комісіями з проведення конкурсів на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань, або у порядку переведення. Типове положення про конкурсну комісію та Порядок проведення відкритого конкурсу затверджує Директор Державного бюро розслідувань.
4. Працівники апарату Директора Державного бюро розслідувань, апарату першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, апарату заступника Директора Державного бюро розслідувань призначаються та звільняються, відповідно, Директором Державного бюро розслідувань, першим заступником Директора Державного бюро розслідувань, заступником Директора Державного бюро розслідувань. Призначення здійснюється на строк повноважень, відповідно, Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступника Директора Державного бюро розслідувань. Працівник апарату Директора Державного бюро розслідувань, апарату першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, апарату заступника Директора Державного бюро розслідувань може бути достроково звільнений з посади за ініціативою, відповідно, Директора Державного бюро розслідувань або керівника апарату Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань або керівника апарату першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступника Директора Державного бюро розслідувань або керівника апарату заступника Директора Державного бюро розслідувань.
5. Порядок присвоєння спеціальних звань особам начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і рангами державних службовців затверджується Кабінетом Міністрів України.
6. Трудові відносини працівників Державного бюро розслідувань регулюються цим Законом (в частині переведення співробітників Державного бюро розслідувань на нижчі, рівнозначні або вищі посади та звільнення осіб рядового та начальницького складу), законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами). На державних службовців Державного бюро розслідувань поширюється дія Закону України "Про державну службу". Посади державних службовців Державного бюро розслідувань відносяться до відповідних категорій посад державної служби в порядку, встановленому законодавством.
7. Порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається цим Законом, Положенням про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також іншими нормативно-правовими актами.
8. Працівники Державного бюро розслідувань регулярно, але не рідше одного разу на два роки, проходять обов'язкове підвищення кваліфікації.
Працівники Державного бюро розслідувань, до повноважень яких належать виявлення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до підслідності Державного бюро розслідувань, проходять перепідготовку або підвищення кваліфікації за спеціальними програмами, у тому числі за кордоном.».
 
Відхилено    
    -191- Княжицький М.Л.
Пункт 11 законопроекту змінити, виклавши його в новій редакції:
«11. Статтю 14 викласти в такій редакції:
"Стаття 14. Працівники Державного бюро розслідувань
1. До працівників Державного бюро розслідувань належать особи рядового і начальницького складу, державні службовці, особи, які уклали трудовий договір із Державним бюро розслідувань.
2. Служба в Державному бюро розслідувань є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України. Час проходження служби в Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
3. Якщо інше не встановлено цим Законом, на службу до Державного бюро розслідувань приймаються виключно на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) громадяни України, які спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки. Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у відповідних підрозділах затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
Призначення на посади у Державному бюро розслідувань, крім посад, визначених у частині першій статті 10, частині першій статті 13 та частині першій статті 24 цього Закону, здійснюється за результатами відкритого конкурсу, що проводиться конкурсною комісією з проведення конкурсу на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань, положення про яку затверджує Директор Державного бюро розслідувань на основі Типового порядку проведення відкритого конкурсу, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
4. Порядок присвоєння спеціальних звань начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і рангами державних службовців затверджується Кабінетом Міністрів України.
5. Трудові відносини працівників Державного бюро розслідувань регулюються законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами). На державних службовців Державного бюро розслідувань поширюється дія Закону України "Про державну службу".
6. Працівники Державного бюро розслідувань регулярно, але не рідше одного разу на два роки, проходять обов'язкове підвищення кваліфікації.
Працівники Державного бюро розслідувань, до повноважень яких входять виявлення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до підслідності Державного бюро розслідувань, проходять перепідготовку або підвищення кваліфікації за спеціальними програмами, у тому числі за кордоном.»
Обґрунтування:
- проведення конкурсного набору в державний орган в порядку, який встановлює сам цей державний орган, суперечить вимогам щодо незалежності ДБР.
- запропонована частина четверта статті виключена оскільки умови праці державних службовців визначаються Законом про держслужбу. Встановлення в законі про ДБР своїх правил проходження державної служби, крім того, що нічим не виправдано, так ще й потенційно закладає конфлікт у застосуванні двох законів між собою.
- запропоновані зміни до частини шостої щодо встановлення особливостей трудових відносин цим законом (в частині переведення працівників на нижчі посади) суперечать КЗпП. Зміни до статті 32 КЗпП, як то мало місце у випадку з реформою прокуратури 2019 року, не вносяться. Тому відповідні зміни зі статті слід виключити.
- запропонована частина сьома статті 14 підлягає виключенню оскільки в законодавстві відсутній термін «порядок проходження служби». Окрім того, відповідно статті 3 Закону про держслужбу, відносини, що виникають у зв’язку з проходженням державної служби регулюються Законом про держслужбу. Серед переліку посадових осіб, на які дія закону не поширюється, відсутні посадовці ДБР.
 
Відхилено    
    -192- Гринчук О.А.
Марченко Л.І.
Пункт 11 законопроекту виклавши о в новій редакції:
«11. Статтю 14 викласти в такій редакції:
«Стаття 14. Працівники Державного бюро розслідувань
1. До працівників Державного бюро розслідувань належать особи рядового і начальницького складу та державні службовці.
2. Служба в Державному бюро розслідувань є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України. Час проходження служби в Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
3. На службу до Державного бюро розслідувань приймаються на конкурсній основі громадяни України, які спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки.
Прийняття громадян України на службу до Державного бюро розслідувань без проведення конкурсу забороняється.
Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у підрозділах затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
Призначення на посади у Державному бюро розслідувань здійснюється за результатами відкритих конкурсів, що проводяться конкурсними комісіями з проведення конкурсів на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань.
Типове положення про конкурсну комісію та Порядок проведення відкритого конкурсу затверджує Директор Державного бюро розслідувань.
4. Порядок присвоєння спеціальних звань особам начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і рангами державних службовців затверджується Кабінетом Міністрів України.
5. Трудові відносини працівників Державного бюро розслідувань регулюються законодавством про працю, державну службу та іншими з нормативно-правовими актами. На державних службовців Державного бюро розслідувань поширюється дія Закону України "Про державну службу". Посади державних службовців Державного бюро розслідувань відносяться до відповідних категорій посад державної служби в порядку, встановленому законодавством.
6. Порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається цим Законом, Положенням про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також іншими нормативно-правовими актами.
7. Працівники Державного бюро розслідувань регулярно, але не рідше одного разу на два роки, проходять обов'язкове підвищення кваліфікації.
Працівники Державного бюро розслідувань, до повноважень яких належать виявлення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до підслідності Державного бюро розслідувань, проходять перепідготовку або підвищення кваліфікації за спеціальними програмами, у тому числі за кордоном.»
 
Відхилено    
    -193- Устінова О.Ю.
Пункт 11 Розділу І Законопроекту (щодо змін в статті 14 Закону України «Про Державне бюро розслідувань») викласти у такій редакції:
"Стаття 14. Працівники Державного бюро розслідувань
До працівників Державного бюро розслідувань належать особи рядового і начальницького складу, державні службовці, працівники апарату Директора Державного бюро розслідувань та особи, які уклали трудовий договір із Державним бюро розслідувань.
Служба в Державному бюро розслідувань є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України. Час проходження служби в Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
На службу до Державного бюро розслідувань приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) громадяни України, які спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки.
Прийняття громадян України на службу до Державного бюро розслідувань без проведення конкурсу забороняється, крім прийняття на посади працівників апарату Директора Державного бюро розслідувань.
Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у підрозділах затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
Призначення на посади у Державному бюро розслідувань, крім посади Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступників Директора Державного бюро розслідувань та посад працівників апарату Директора Державного бюро розслідувань, здійснюється за результатами відкритих конкурсів, що проводяться конкурсними комісіями з проведення конкурсів на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань. Типове положення про конкурсну комісію та Порядок проведення відкритого конкурсу затверджує Директор Державного бюро розслідувань.
Працівники апарату Директора Державного бюро розслідувань призначаються та звільняються Директором Державного бюро розслідувань. Призначення здійснюється на строк повноважень Директора Державного бюро розслідувань. Працівник апарату Директора Державного бюро розслідувань може бути достроково звільнений з посади за ініціативою Директора Державного бюро розслідувань або керівника апарату Директора Державного бюро розслідувань.
Порядок присвоєння спеціальних звань особам начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і рангами державних службовців затверджується Кабінетом Міністрів України.
Трудові відносини працівників Державного бюро розслідувань регулюються законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами). На державних службовців Державного бюро розслідувань поширюється дія Закону України ''Про державну службу". Посади державних службовців Державного бюро розслідувань відносяться до відповідних категорій посад державної служби в порядку, встановленому законодавством.
Порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається цим Законом, Положенням про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також іншими нормативно-правовими актами.
Працівники Державного бюро розслідувань регулярно, але не рідше одного разу на два роки, проходять обов'язкове підвищення кваліфікації.
Працівники Державного бюро розслідувань, до повноважень яких належать виявлення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до підслідності Державного бюро розслідувань, проходять перепідготовку або підвищення кваліфікації за спеціальними програмами, у тому числі за кордоном".
 
Враховано частково    
    -194- Мамка Г.М.
Пункт 11 Розділу І викласти у такій редакції:
«Статтю 14 викласти в такій редакції:
«Стаття 14. Працівники Державного бюро розслідувань
1. До працівників Державного бюро розслідувань належать особи рядового і начальницького складу, державні службовці, працівники апарату Директора Державного бюро розслідувань та особи, які уклали трудовий договір із Державним бюро розслідувань.
2. Служба в Державному бюро розслідувань є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України. Час проходження служби в Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
3. На службу до Державного бюро розслідувань приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) громадяни України, які спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки.
Прийняття громадян України на службу до Державного бюро розслідувань без проведення конкурсу забороняється, крім випадків, передбачених цим Законом.
Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у підрозділах затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
Призначення на посади у Державному бюро розслідувань, крім посади Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступників Директора Державного бюро розслідувань та посад працівників апарату Директора Державного бюро розслідувань, здійснюється за результатами відкритих конкурсів, що проводяться конкурсними комісіями з проведення конкурсів на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань, або у порядку переведення. Типове положення про конкурсну комісію та Порядок проведення відкритого конкурсу затверджує Директор Державного бюро розслідувань.
4. Працівники апарату Директора Державного бюро розслідувань призначаються та звільняються Директором Державного бюро розслідувань. Призначення здійснюється на строк повноважень Директора Державного бюро розслідувань. Працівник апарату Директора Державного бюро розслідувань може бути достроково звільнений з посади за ініціативою Директора Державного бюро розслідувань або керівника апарату Директора Державного бюро розслідувань.
5. Порядок присвоєння спеціальних звань особам начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і рангами державних службовців затверджується Кабінетом Міністрів України.
6. Трудові відносини працівників Державного бюро розслідувань регулюються цим Законом (в частині переведення співробітників Державного бюро розслідувань на нижчі, рівнозначні або вищі посади та звільнення осіб рядового та начальницького складу), законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами). На державних службовців Державного бюро розслідувань поширюється дія Закону України "Про державну службу". Посади державних службовців Державного бюро розслідувань відносяться до відповідних категорій посад державної служби в порядку, встановленому законодавством.
7. Порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається цим Законом, Положенням про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також іншими нормативно-правовими актами.
8. Працівники Державного бюро розслідувань регулярно, але не рідше одного разу на два роки, проходять обов'язкове підвищення кваліфікації.
Працівники Державного бюро розслідувань, до повноважень яких належать виявлення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до підслідності Державного бюро розслідувань, проходять перепідготовку або підвищення кваліфікації за спеціальними програмами, у тому числі за кордоном».
 
Враховано частково    
    -195- Алєксєєв С.О.
Пункт 11 Розділу 1 викласти в такій редакції:
«Статтю 14 викласти в такій редакції:
"Стаття 14. Працівники Державного бюро розслідувань
1. До працівників Державного бюро розслідувань належать особи рядового і начальницького складу, державні службовці та особи, які уклали трудовий договір із Державним бюро розслідувань.
2. Служба в Державному бюро розслідувань є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України. Час проходження служби в Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
3. На службу до Державного бюро розслідувань приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) громадяни України, які спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки.
Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у підрозділах затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
Призначення на посади у Державному бюро розслідувань, крім посад, визначених у частині першій статті 10, частині першій статті 13 та частині першій статті 24 цього Закону, здійснюється за результатами відкритого конкурсу, що проводиться конкурсною комісією з проведення конкурсу на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань, положення про яку затверджує Директор Державного бюро розслідувань. Конкурс проводиться у порядку, затвердженому Директором Державного бюро розслідувань на основі Типового порядку проведення відкритого конкурсу, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
4. Порядок присвоєння спеціальних звань особам начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і рангами державних службовців затверджується Кабінетом Міністрів України.
5. Трудові відносини працівників Державного бюро розслідувань регулюються законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами). На державних службовців Державного бюро розслідувань поширюється дія Закону України "Про державну службу". Посади державних службовців Державного бюро розслідувань відносяться до відповідних категорій посад державної служби в порядку, встановленому законодавством.
6. Порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається цим Законом, Положенням про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також іншими нормативно-правовими актами.
7. Працівники Державного бюро розслідувань регулярно, але не рідше одного разу на два роки, проходять обов'язкове підвищення кваліфікації.
Працівники Державного бюро розслідувань, до повноважень яких входять виявлення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до підслідності Державного бюро розслідувань, проходять перепідготовку або підвищення кваліфікації за спеціальними програмами, у тому числі за кордоном. "«
 
Враховано частково    
79. 1. До працівників Державного бюро розслідувань належать особи рядового і начальницького складу, державні службовці, працівники апарату Директора Державного бюро розслідувань та особи, які уклали трудовий договір із Державним бюро розслідувань.
 
-196- Пузійчук А.В.
У пункті 11 розділу Ізаконопроекту:
в абзаці третьому слова «працівники апарату Директора Державного бюро розслідувань» виключити;
Обґрунтування: див. поправку 2.
 
Враховано   1. До працівників Державного бюро розслідувань належать особи рядового і начальницького складу, державні службовці та особи, які уклали трудовий договір (контракт) із Державним бюро розслідувань.
 
    -197- Осадчук А.П.
У частині першій статті 14 законопроекту слова «апарату Директора Державного бюро розслідувань та особи» виключити.
 
Враховано    
80. 2. Служба в Державному бюро розслідувань є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України. Час проходження служби в Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
 
   2. Служба в Державному бюро розслідувань є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України. Час проходження служби в Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
 
81. 3. На службу до Державного бюро розслідувань приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) громадяни України, які спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки.
 
-198- Кожем'якін А.А.
Частину третю статті 14 Закону України «Про Державне бюро розслідувань» викласти в такій редакції:
«3. На службу до Державного бюро розслідувань приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) громадяни України, які спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров’я ефективно виконувати відповідні службові обов’язки. Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у цих підрозділах затверджуються Директором Державного бюро розслідувань. Призначення на посади у Державному бюро розслідувань, крім посад, визначених у статті 10 та абзаці другому частини першої статті 24 цього Закону, здійснюється за результатами відкритого конкурсу, що проводиться конкурсною комісією з проведення конкурсу на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань, положення про яку затверджує Директор Державного бюро розслідувань. Конкурс проводиться у , затвердженому Директором Державного бюро розслідувань на основі , затвердженого Кабінетом Міністрів України»;
 
Відхилено   3. На службу до Державного бюро розслідувань приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) громадяни України, які спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки.
 
    -199- Осадчук А.П.
Частину третю статті 14 законопроекту викласти у наступній редакції:
«3. На службу до Державного бюро розслідувань приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) громадяни України, які спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки. Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у підрозділах затверджуються Директором Державного бюро розслідувань. Призначення на посади у Державному бюро розслідувань, крім посад, визначених у частині першій статті 10, частині першій статті 13 та частині першій статті 24 цього Закону, здійснюється за результатами відкритого конкурсу, що проводиться конкурсною комісією з проведення конкурсу на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань, положення про яку затверджує Директор Державного бюро розслідувань. Конкурс проводиться у порядку, затвердженому Директором Державного бюро розслідувань на основі Типового порядку проведення відкритого конкурсу, затвердженого Кабінетом Міністрів України.»
 
Відхилено    
82. Прийняття громадян України на службу до Державного бюро розслідувань без проведення конкурсу забороняється, крім випадків, передбачених цим Законом.
 
   Прийняття громадян України на службу до Державного бюро розслідувань без проведення конкурсу забороняється, крім випадків, передбачених цим Законом.
 
83. Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у підрозділах затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
 
   Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у підрозділах Державного бюро розслідувань затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
 
84. Призначення на посади у Державному бюро розслідувань, крім посади Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань, заступників Директора Державного бюро розслідувань та посад працівників апарату Директора Державного бюро розслідувань, здійснюється за результатами відкритих конкурсів, що проводяться конкурсними комісіями з проведення конкурсів на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань, або у порядку переведення. Типове положення про конкурсну комісію та Порядок проведення відкритого конкурсу затверджує Директор Державного бюро розслідувань.
 
-200- Пузійчук А.В.
У пункті 11 розділу Ізаконопроекту:
в абзаці восьмому слова «та посад працівників апарату Директора Державного бюро розслідувань» виключити;
Обґрунтування: див. поправку 2.
 
Враховано   Призначення на посади у Державному бюро розслідувань, крім посад Директора Державного бюро розслідувань, керівника підрозділу внутрішнього контролю центрального апарату Державного бюро розслідувань та керівників підрозділів внутрішнього контролю територіальних управлінь Державного бюро розслідувань, здійснюється за результатами відкритих конкурсів, що проводяться конкурсними комісіями з проведення конкурсів на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань. Типове положення про конкурсну комісію та порядок проведення відкритого конкурсу затверджує Директор Державного бюро розслідувань.
 
85. 4. Працівники апарату Директора Державного бюро розслідувань призначаються та звільняються Директором Державного бюро розслідувань. Призначення здійснюється на строк повноважень Директора Державного бюро розслідувань. Працівник апарату Директора Державного бюро розслідувань може бути достроково звільнений з посади за ініціативою Директора Державного бюро розслідувань або керівника апарату Директора Державного бюро розслідувань.
 
-201- Пузійчук А.В.
У пункті 11 розділу Ізаконопроекту:
абзац дев’ятий виключити.
У зв’язку з цим частини 5-8 вважати частинами 4-7 статті 14, яку пунктом 11 пропонується викласти у новій редакції.
Обґрунтування: див. поправку 2.
 
Враховано      
86. 5. Порядок присвоєння спеціальних звань особам начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і рангами державних службовців затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
-202- Яцик Ю.Г.
У частині п’ятій статті 14 Закону України «Про Державне бюро розслідувань» (далі – Закон) в редакції проекту пропоную слова «Порядок присвоєння спеціальних звань особам начальницького складу» замінити словами «Порядок присвоєння спеціальних звань особам рядового і начальницького складу», що приведе цю частину у відповідність до статті 14-2 Закону.
 
Враховано   4. Порядок присвоєння спеціальних звань особам рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і рангами державних службовців затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
87. 6. Трудові відносини працівників Державного бюро розслідувань регулюються цим Законом (в частині переведення співробітників Державного бюро розслідувань на нижчі, рівнозначні або вищі посади та звільнення осіб рядового та начальницького складу), законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами). На державних службовців Державного бюро розслідувань поширюється дія Закону України "Про державну службу". Посади державних службовців Державного бюро розслідувань відносяться до відповідних категорій посад державної служби в порядку, встановленому законодавством.
 
-203- Осадчук А.П.
Частину п’яту статті 14 законопроекту викласти у наступній редакції:
«5. Трудові відносини працівників Державного бюро розслідувань регулюються законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами). На державних службовців Державного бюро розслідувань поширюється дія Закону України ''Про державну службу». Посади державних службовців Державного бюро розслідувань відносяться до відповідних категорій посад державної служби в порядку, встановленому законодавством.»
 
Відхилено   5. Трудові відносини працівників Державного бюро розслідувань регулюються цим Законом (у частині переведення працівників Державного бюро розслідувань на нижчі або рівнозначні посади та звільнення осіб рядового та начальницького складу), законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами). На державних службовців Державного бюро розслідувань поширюється дія Закону України "Про державну службу". Посади державних службовців Державного бюро розслідувань відносяться до відповідних категорій посад державної служби в порядку, встановленому законодавством.
 
88. 7. Порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається цим Законом, Положенням про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також іншими нормативно-правовими актами.
 
-204- Яцик Ю.Г.
З метою усунення перешкод у запровадженні служби осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань пропоную частину сьому статті 14 Закону в редакції проекту викласти в такій редакції:
«7. Порядок проходження служби (укладення, припинення (розірвання) контракту, продовження його строку, прийняття на службу, призначення на посади та звільнення з посад, звільнення зі служби, атестування, залишення на службі понад граничний вік тощо) особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається цим Законом, Положенням про порядок проходження служби особами рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також іншими нормативно-правовими актами.
Притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців Державного бюро розслідувань здійснюється відповідно до Закону України «Про державну службу», з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
На осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань поширюється дія Дисциплінарного статуту Національної поліції України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Особам рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань надається відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності на весь період їх служби. Особи рядового і начальницького складу, які перебувають на військовому обліку військовозобов’язаних, на час служби в Державному бюро розслідувань знімаються з такого обліку і перебувають у кадрах Державного бюро розслідувань.».
 
Враховано частково   6. Порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається цим Законом, Положенням про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також іншими нормативно-правовими актами.
На осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань поширюється Дисциплінарний статут Національної поліції України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців Державного бюро розслідувань здійснюється відповідно до Закону України «Про державну службу» з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
 
89. 8. Працівники Державного бюро розслідувань регулярно, але не рідше одного разу на два роки, проходять обов'язкове підвищення кваліфікації.
 
   7. Працівники Державного бюро розслідувань регулярно, не менше одного разу на два роки, проходять обов'язкове підвищення кваліфікації.
 
90. Працівники Державного бюро розслідувань, до повноважень яких належать виявлення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до підслідності Державного бюро розслідувань, проходять перепідготовку або підвищення кваліфікації за спеціальними програмами, у тому числі за кордоном".
 
   Працівники Державного бюро розслідувань, до повноважень яких належать виявлення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до підслідності Державного бюро розслідувань, проходять перепідготовку або підвищення кваліфікації за спеціальними програмами, у тому числі за кордоном»;
 
91. 12. Доповнити статтею 14-3 такого змісту:
 
-205- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
.Пункт 12 викласти у такій редакції:
«Доповнити статтями 14-3 та 17-1 такого змісту:
"Стаття 14-3. Переведення працівників Державного бюро розслідувань
1. Державний службовець з урахуванням його професійної підготовки та професійної компетентності може бути переведений на посаду в Державному бюро розслідувань, на іншу посаду у системі Державного бюро розслідувань, а також на посаду в іншому державному органі без обов'язкового проведення конкурсу у порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".
2. Особи рядового і начальницького складу можуть бути переведені у системі Державного бюро розслідувань, у тому числі з територіального управління до центрального апарату Державного бюро розслідувань, за їх згодою без обов'язкового проведення конкурсу на іншу нижчу, рівнозначну або вищу вакантну або тимчасово вакантну посаду у разі відповідності їх кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для зайняття посади, на яку їх переводять.
3. Переведення осіб рядового і начальницького складу може здійснюватися за їх ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших закладів, установ системи Державного бюро розслідувань, які порушили питання про переведення.
Стаття 17-1. Однострій осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань.
1. Особи рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань мають єдиний однострій, який отримують безоплатно.
2. Зразки предметів однострою осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань затверджує Директор державного бюро розслідувань.
3. Правила носіння, порядок обліку та норми належності однострою осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань затверджує Директор Державного бюро розслідувань.»;
 
Відхилено   12) доповнити статтею 14-3 такого змісту:
 
    -206- Кожем'якін А.А.
Пункт 12 Розділу І виключити.
Обґрунтування.
Викликає заперечення надання державним службовцям ДБР відсутнього у інших державних службовців права бути переведеними на іншу посаду не лише в ДБР, а й на будь-яку іншу (у тому числі й вищого рівня) посаду в іншому державному органі без обов'язкового проведення конкурсу у порядку, визначеному Законом України «Про державну службу» (див. ст. 14-3 Закону в редакції проекту). Цей припис безпідставно ставить державних службовців ДБР у привілейоване становище порівняно з іншими державними службовцями і не сприятиме підвищенню професіоналізму та компетентності державних службовців.
 
Відхилено    
    -207- Княжицький М.Л.
Пункт 12 законопроекту виключити, оскільки Закон про ДБР не може регулювати відносини щодо переведення державних службовців, оскільки дане питання регулюється статтями 3, 22, 41 Закону про держслужбу. Серед переліку посадових осіб, на які не поширюється дія закону про держслужбу, відсутні посадовці ДБР. Окрім того, запропоновані статтею 14-3 правила переведення повністю присутні в статтях 22, 41 та інших Закону про держслужбу.
 
Відхилено    
    -208- Гринчук О.А.
Марченко Л.І.
Пункт 12 Розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -209- Устінова О.Ю.
Пункт 12 Розділу І Законопроекту (щодо доповнення статтею 14-З Закону України «Про Державне бюро розслідувань») виключити;
 
Відхилено    
    -210- Алєксєєв С.О.
Пункт 12 Розділу І виключити.
Обґрунтування:
Викликає заперечення пропонована норма щодо надання державним службовцям ДБР відсутнього у інших державних службовців права бути переведеними на іншу посаду не лише в ДБР, а й на будь-яку іншу (у тому числі й вищого рівня) посаду в іншому державному органі без обов'язкового проведення конкурсу у порядку, визначеному Законом України «Про державну службу». Цей припис безпідставно ставить державних службовців ДБР у привілейоване становище порівняно з іншими державними службовцями і не сприятиме підвищенню професіоналізму та компетентності державних службовців.
 
Відхилено    
    -211- Шахов С.В.
Вельможний С.А.
Сухов О.С.
Статтю 14-3 проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» - Виключити.
Обгрунтування:
Стаття закладає особливе становище для працівників Державного бюро розслідувань та порушує право інших громадян на участь справедливому, відкритому і чесному конкурсі на зайняття певної посади.
 
Відхилено    
92. "Стаття 14-3. Переведення працівників Державного бюро розслідувань
 
-212- Осадчук А.П.
Статтю 14-3 законопроекту виключити.
 
Відхилено   "Стаття 14-3. Переведення працівників Державного бюро розслідувань
 
    -213- Фролов П.В.
Підпункт 12 пункту 1 проекту викласти в такій редакції:
«12. Доповнити статтею 14-3 такого змісту:
"Стаття 14-3. Переведення працівників Державного бюро розслідувань
Державний службовець з урахуванням його професійної підготовки та професійної компетентності може бути переведений на посаду в Державному бюро розслідувань з іншого державного правоохоронного органу, на іншу посаду у системі Державного бюро розслідувань, а також на посаду в іншому державному правоохоронному органі без обов'язкового проведення конкурсу у порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".
Особи рядового і начальницького складу можуть бути переведені у системі Державного бюро розслідувань, у тому числі з територіального управління до центрального апарату Державного бюро розслідувань, за їх згодою без обов'язкового проведення конкурсу на іншу нижчу, рівнозначну або вищу вакантну або тимчасово вакантну посаду у разі відповідності їх кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для зайняття посади, на яку їх переводять.
Переведення осіб рядового і начальницького складу може здійснюватися за їх ініціативою, ініціативою безпосередніх керівників (начальників), керівників інших закладів, установ системи Державного бюро розслідувань, які порушили питання про таке переведення".».
 
Відхилено    
    -214- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З метою унеможливлення довільного переведення до ДБР державних службовців з інших державних органів поза конкурсом пункт 12 проекту пропонуємо викласти в такій редакції:
«Стаття 14-3. Переведення працівників Державного бюро розслідувань
1. Державний службовець з урахуванням його професійної підготовки та професійної компетентності може бути переведений на посаду в Державному бюро розслідувань, на іншу посаду у системі Державного бюро розслідувань, а також з посади в Державному бюро розслідувань на посаду в іншому державному органі за умови обов'язкового проведення конкурсу у порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".
2. Особа рядового і начальницького складу може бути переведена у системі Державного бюро розслідувань, у тому числі з територіального управління до центрального апарату Державного бюро розслідувань, за її згодою без обов'язкового проведення конкурсу на іншу нижчу або рівнозначну посаду у разі відповідності її кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для зайняття посади, на яку її переводять.
3. Переведення осіб рядового і начальницького складу може здійснюватися за їх ініціативою, ініціативою безпосередніх керівників (начальників), керівників інших закладів, установ системи Державного бюро розслідувань, які в установленому законодавством порядку порушили питання про таке переведення.».
 
Відхилено    
    -215- Василевська-Смаглюк О.М.
Пункт 12 частини першої проекту викласти у такій редакції:
"12. Доповнити статтею 14-3 такого змісту:
"Стаття 14-3. Переведення працівників Державного бюро розслідувань
Державний службовець з урахуванням його професійної підготовки та професійної компетентності може бути переведений на посаду в Державному бюро розслідувань, на іншу посаду у системі Державного бюро розслідувань, а також на посаду в іншому державному органі без обов'язкового проведення конкурсу у порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".
Особи рядового і начальницького складу можуть бути переведені у системі Державного бюро розслідувань, у тому числі з територіального управління до центрального апарату Державного бюро розслідувань, за їх згодою без обов'язкового проведення конкурсу на іншу нижчу, рівнозначну або вишу вакантну або тимчасово вакантну посаду у разі відповідності їх кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для зайняття посади, на яку їх переводять.
Переведення осіб рядового і начальницького складу може здійснюватися за їх ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших закладів, установ системи Державного бюро розслідувань, які порушили питання про переведення. "
 
Відхилено    
    -216- Макаров О.А.
Пункт 12 розділу І викласти в наступній редакції:
"12. Доповнити статтею 14-3 такого змісту:
"Стаття 14-3. Переведення працівників Державного бюро розслідувань
Особи рядового і начальницького складу можуть бути переведені у системі Державного бюро розслідувань, у тому числі з територіального управління до центрального апарату Державного бюро розслідувань, за їх згодою без обов'язкового проведення конкурсу на іншу нижчу, рівнозначну або вищу вакантну або тимчасово вакантну посаду у разі відповідності їх кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для зайняття посади, на яку їх переводять.
Переведення осіб рядового і начальницького складу може здійснюватися за їх ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших закладів, установ системи Державного бюро розслідувань, які порушили питання про переведення".
Обґрунтування: надання державним службовцям ДБР відсутнього у інших державних службовців права бути переведеними на будь-яку іншу посаду (у тому числі й вищого рівня) не лише у системі ДБР, а й у іншому державному органі без обов'язкового проведення конкурсу у порядку, визначеному Законом України «Про державну службу», а також без рішення суб'єкта призначення або керівника державної служби в державному органі, до якого переводиться державний службовець, безпідставно ставить державних службовців ДБР у привілейоване становище порівняно з іншими державними службовцями. Такі зміни є невиправданими та не призведуть до підвищення рівня професійності державних службовців. Таким чином, питання переведення державного службовця ДБР повинно вирішуватися у загальному порядку, визначеному ст. 41 Закону України "Про державну службу».
 
Відхилено    
    -217- Мамка Г.М.
Пункт 12 Розділу І викласти у такій редакції:
«Доповнити статтею 14-3 такого змісту:
"Стаття 14-3. Переведення працівників Державного бюро розслідувань
1. Державний службовець з урахуванням його професійної підготовки та професійної компетентності може бути переведений на посаду в Державному бюро розслідувань, на іншу посаду у системі Державного бюро розслідувань, а також на посаду в іншому державному органі без обов'язкового проведення конкурсу у порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".
2. Особи рядового і начальницького складу можуть бути переведені у системі Державного бюро розслідувань, у тому числі з територіального управління до центрального апарату Державного бюро розслідувань, за їх згодою без обов'язкового проведення конкурсу на іншу нижчу, рівнозначну або вищу вакантну або тимчасово вакантну посаду у разі відповідності їх кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для зайняття посади, на яку їх переводять.
3. Переведення осіб рядового і начальницького складу може здійснюватися за їх ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших закладів, установ системи Державного бюро розслідувань, які порушили питання про переведення.».
 
Відхилено    
93. 1. Державний службовець з урахуванням його професійної підготовки та професійної компетентності може бути переведений на посаду в Державному бюро розслідувань, на іншу посаду у системі Державного бюро розслідувань, а також на посаду в іншому державному органі без обов'язкового проведення конкурсу у порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".
 
-218- Івченко В.Є.
У пункті 12 розділу І:
у абзаці третьому слова «на посаду в іншому державному органі» замінити словами «на нижчу або рівнозначну посаду в іншому державному органі».
Обґрунтування:
Прийнята редакція передбачає можливість переведення працівників ДБР на вищу посаду в іншому державному органі. Це надає невиправдані преференції та створює презумпцію привілейованого статусу державних службовців цього органу, що суперечить принципу забезпечення рівного доступу до державної служби.
 
Відхилено   1. Державні службовці можуть бути переведені у системі Державного бюро розслідувань за їхньою згодою без обов'язкового проведення конкурсу на іншу нижчу або рівнозначну вакантну або тимчасово вакантну посаду, за умови їх відповідності кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для відповідної посади, у порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».
 
    -219- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Частину першу статті 14-3 викласти в такій редакції:
1. Державні службовці можуть бути переведені у системі Державного бюро розслідувань за їх згодою без обов'язкового проведення конкурсу на іншу нижчу або рівнозначну вакантну або тимчасово вакантну посаду у разі відповідності їх кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для зайняття посади, на яку їх переводять, у порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».
 
Враховано    
    -220- Цимбалюк М.М.
Частину 12, розділу І проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань» (ч.І ст. 14-3 ЗУ «Про державне бюро розслідувань»), викласти у наступній редакції:
«1. Державний службовець Державного бюро розслідувань з урахуванням його професійної підготовки та професійної компетентності може бути переведений на посаду в Державному бюро розслідувань, на іншу посаду у системі Державного бюро без обов'язкового проведення конкурсу у порядку, визначеному Законом України "Про державну службу"....»
Обґрунтування:
У даному законопроекті пропонується створити привілейовані умови для працівників ДБР щодо переведення на посади, в тому числі і в інші державні органи, без проведення конкурсного відбору, що не відповідає принципу рівності відносно інших державних службовців, які такого права не мають. Саме тому, потрібно виключити такі надвеликі можливості для працівників ДБР, які не будуть сприяти їх професійному зростанню та підвищенню кваліфікації, а можуть лише створити підстави для різних політичних маніпуляцій, залишивши для них можливість бути переведеним на іншу нижчу, рівнозначну або вищу посаду лише в системі Державного бюро розслідувань.
 
Враховано частково    
    -221- Павлюк М.В.
Статтю 14-3 «Переведення працівників Державного бюро розслідувань» викласти у наступній редакції:
Виключити
Особи рядового і начальницького складу можуть бути переведені у системі Державного бюро розслідувань, у тому числі з територіального управління до центрального апарату Державного бюро розслідувань, за їх згодою без обов'язкового проведення конкурсу на іншу нижчу або рівнозначну вакантну або тимчасово вакантну посаду у разі відповідності їх кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для зайняття посади, на яку їх переводять.
Переведення осіб рядового і начальницького складу може здійснюватися за їх ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших закладів, установ системи Державного бюро розслідувань, які порушили питання про переведення.
Обґрунтування:
Забезпечення кваліфікованих працівників у системі ДБР.
 
Враховано частково    
94. 2. Особи рядового і начальницького складу можуть бути переведені у системі Державного бюро розслідувань, у тому числі з територіального управління до центрального апарату Державного бюро розслідувань, за їх згодою без обов'язкового проведення конкурсу на іншу нижчу, рівнозначну або вищу вакантну або тимчасово вакантну посаду у разі відповідності їх кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для зайняття посади, на яку їх переводять.
 
-222- Медяник В.А.
Абзац четвертий пункту 12 викласти в такій редакції:
«2. Особи рядового і начальницького складу можуть бути переведені у системі Державного бюро розслідувань за їх згодою без обов'язкового проведення конкурсу на іншу нижчу або рівнозначну вакантну, у тому числі тимчасово вакантну, посаду у разі відповідності їх кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для зайняття посади, на яку їх переводять.»;
 
Враховано частково   2. Особи рядового і начальницького складу можуть бути переведені у системі Державного бюро розслідувань, у тому числі з територіального управління до центрального апарату Державного бюро розслідувань, за їхньою згодою без обов'язкового проведення конкурсу на іншу нижчу або рівнозначну вакантну або тимчасово вакантну посаду, за умови їх відповідності кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для відповідної посади.
 
95. 3. Переведення осіб рядового і начальницького складу може здійснюватися за їх ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших закладів, установ системи Державного бюро розслідувань, які порушили питання про переведення".
 
-223- Кожем'якін А.А.
Частину другу статті 17 викласти в такій редакції:
«2. Забезпечення Державного бюро розслідувань необхідними матеріальними засобами, технікою, обладнанням, іншим майном для службової діяльності здійснюється відповідно до законодавства України про публічні закупівлі».
Обґрунтування.
Діючою нормою передбачено, що забезпечення Державного бюро розслідувань необхідними матеріальними засобами, технікою, обладнанням, іншим майном для службової діяльності здійснюється Кабінетом Міністрів України.
По-перше, слід зазначити, що ні Конституція України, ні Закон України «Про Кабінет Міністрів України » не відносять до завдань та функцій Кабінету Міністрів України матеріально-технічне забезпечення правоохоронних органів.
Крім того, відповідно до частини третьої статті 3 Закону України «Про Кабінет Міністрів України » Кабінет Міністрів України є колегіальним органом і приймає рішення після обговорення питань на його засіданнях. Отже, для забезпечення Бюро, наприклад, канцелярськими товарами, Кабінет Міністрів України на основі подання Бюро має обговорити дане питання на своєму засіданні та прийняти рішення про здійснення відповідних закупівель.
Однак, за даними авторизованого електронного майданчика «Рrоzоrrо» замовником обладнання та іншого майна для Бюро (металеві шафи, сейфи, пломбувальне обладнання, шредери, засоби криптографічного захисту інформації) виступає Бюро, а не Кабінет Міністрів України, тим самим порушуючи чинний Закон «Про Державне бюро розслідувань».
 
Враховано   3. Переведення осіб рядового і начальницького складу може здійснюватися за їхньою ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших закладів, установ системи Державного бюро розслідувань, які порушили питання про переведення";
13) частину другу статті 17 викласти в такій редакції:
«2. Забезпечення Державного бюро розслідувань необхідними матеріальними засобами, технікою, обладнанням, іншим майном для службової діяльності здійснюється відповідно до законодавства України про публічні закупівлі»;
 
96. 13. У частині четвертій статті 20:
 
      
97. 1) пункт 6 після слова "слідчий" доповнити словом "дізнавач";
 
-224- Осадчук А.П.
У пункті 6 частини четвертої статті 20 законопроекту слово «дізнавач» виключити.
 
Враховано      
    -225- Кожем'якін А.А.
Підпункт 1 пункту 13 Розділу І виключити;
Обґрунтування.
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 року № 2617-VІІІ ще не набрав чинності, а тому введення інституту дізнавача в Закон України «Про Державне бюро розслідувань» вважаю передчасним. Включення дізнавача до складу ДБР необхідно у той момент, коли до повноважень ДБР буде включено дізнання щодо кримінальних проступків.
 
Враховано    
    -226- Павлюк М.В.
Стаття 20. «Грошове забезпечення та оплата праці працівників Державного бюро розслідувань» викласти в наступній редакції:
4. Установлюються такі посадові оклади працівників Державного бюро розслідувань відповідно до розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року:
6. Слідчий, дізнавач, криміналіст, оперуповноважений органу Державного бюро розслідувань – 20;
Обґрунтування:
Оплата праці повинна забезпечувати достатні матеріальні умови для належного виконання працівниками службових обов’язків.
 
Відхилено    
98. 2) доповнити частину пунктом 6-1 такого змісту:
 
-227- Стефанчук Р.О.
У Розділі І законопроекту
підпункт 2 пункту 13 виключити.
Пояснення:
У Проекті закону запропоновано встановити розмір посадових окладів працівників апарату Директора ДБР, така пропозиція не може бути предметом регулювання закону.
 
Враховано      
    -228- Медяник В.А.
Підпункт 2) пункту 13 викласти в такій редакції:
«6-1) працівники патронатної служби Державного бюро розслідувань – сума, що дорівнює трьом розмірам відповідного посадового окладу, встановленого Кабінетом Міністрів України для працівників патронатних служб у державних органах;»;
 
Відхилено    
    -229- Кожем'якін А.А.
Підпункт 2 пункту 13 Розділу І виключити;
Обґрунтування.
Критерії формування заробітної плати працівникам правоохоронних органів мають бути одинакові.
 
Враховано    
    -230- Княжицький М.Л.
Підпункт 2) пункту 13 законопроекту виключити.
Обґрунтування:
Пунктом пропонується встановити однакові умови оплати праці для всіх працівників апарату ДБР тоді як відповідно до Закону про держслужбу розмір оплати праці відрізняється «залежно від займаної посади, результатів службової діяльності, стажу державної служби, рангу та умов контракту про проходження державної служби (у разі укладення)».
 
Враховано    
    -231- Гринчук О.А.
Марченко Л.І.
Алєксєєв С.О.
Підпункт 2 пункту 13 розділу І проекту виключити.
 
Враховано    
    -232- Пузійчук А.В.
Підпункт другий пункту 13 розділу Ізаконопроекту виключити.
Обґрунтування: див. поправку 2.
 
Враховано    
99. "6-1) працівники апарату Директора Державного бюро розслідувань – сума, що дорівнює трьом розмірам відповідного посадового окладу, встановленого Кабінетом Міністрів України для працівників патронатних служб у державних органах".
 
-233- Осадчук А.П.
Пункт 6-1 частини четвертої статті 20 законопроекту виключити.
 
Враховано      
    -234- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З метою бюджетної економії пропонуємо відмовитися від установлення невиправдано високих посадових окладів працівникам апарату Директора ДБР і, відповідно, підпункт 2 пункту 13 викласти в такій редакції:
«6-1) працівники апарату Директора Державного бюро розслідувань – суми, що дорівнюють розмірам відповідних посадових окладів, встановлених Кабінетом Міністрів України для працівників патронатних служб у державних органах".
 
Відхилено    
    -235- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Підпункт 2 пункту 13 розділу І викласти у такій редакції:
«2) доповнити частину пунктами 6-1, 6-2, 6-3 такого змісту:
«6-1) працівники апарату Директора Державного бюро розслідувань - сума, що дорівнює трьом розмірам відповідного посадового окладу, встановленого Кабінетом Міністрів України для працівників патронатних служб у державних органах;
6-2) працівники апарату першого заступника Директора Державного бюро розслідувань — сума, що дорівнює двом з половиною розмірам відповідного посадового окладу, встановленого Кабінетом Міністрів України для працівників патронатних служб у державних органах;
6-3) працівники апарату заступника Директора Державного бюро розслідувань — сума, що дорівнює двом розмірам відповідного посадового окладу, встановленого Кабінетом Міністрів України для працівників патронатних служб у державних органах;»
 
Відхилено    
    -236- Устінова О.Ю.
Пункт 13 Розділу І Законопроекту (щодо змін в статті 20 Закону України «Про Державне бюро розслідувань»):
внести зміни в підпункті 2:
«замінити слова «трьом розмірам» на «розміру»;
 
Відхилено    
100. 14. Частину першу статті 23 викласти в такій редакції:
 
-237- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Пункт 14 викласти у такій редакції:
«У статті 23:
1) частину першу викласти в такій редакції:
"1. Контроль за діяльністю Державного бюро розслідувань здійснюється в порядку, визначеному Конституцією та законами України".;
2) пункт другий частини другої викласти в такій редакції:
«2) щороку до 1 квітня подає Президенту України та Верховній Раді України письмовий звіт про діяльність Державного бюро розслідувань за попередній рік.»;
 
Враховано частково   14) у статті 23:
 
101. "1. Контроль за діяльністю Державного бюро розслідувань здійснюється в порядку, визначеному Конституцією та законами України".
 
-238- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Пункт 14 викласти у такій редакції:
«Пункт 2 частини другої статті 23 викласти у такій редакції:
2) щороку до 1 квітня подає Президенту України та Верховній Раді України письмовий звіт про діяльність Державного бюро розслідувань за попередній рік».
 
Враховано   а) частину першу викласти в такій редакції:
"1. Контроль за діяльністю Державного бюро розслідувань здійснюється комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання правоохоронної діяльності, у порядку, визначеному Конституцією України, цим Законом та іншими законами України";
б) підпункт 2 частини другої викласти в такій редакції:
«2) щороку, до 1 квітня, подає Президенту України та Верховній Раді України письмовий звіт про діяльність Державного бюро розслідувань за попередній рік»;
в) частину п’яту викласти в такій редакції:
«5. Комітет Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання правоохоронної діяльності, не менше одного разу на рік проводить відкриті для громадськості слухання на тему діяльності Державного бюро розслідувань, виконання покладених на Державне бюро розслідувань завдань, додержання ним законодавства, прав і свобод людини і громадянина»;
 
    -239- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Пункт 14 розділу І викласти у такій редакції:
«1. Контроль за діяльністю Державного бюро розслідувань здійснюється комітетом Верховної Ради України, до предмету відання якого відносяться питання правоохоронної діяльності, в порядку в порядку, визначеному Конституцією України, Законом України «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави», цим та іншими законами України.».
#103016
 
Враховано частково    
    -240- Кожем'якін А.А.
Пункт 14 Розділу І викласти в такій редакції:
«1. Контроль за діяльністю Державного бюро розслідувань здійснюється комітетом Верховної Ради України, до предмету відання якого відноситься питання правоохоронної діяльності, в порядку, визначеному , "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави", цим та іншими законами України».
Обґрунтування.
З метою посилення контрольних функцій Верховної Ради України та Комітету.
 
Враховано частково    
    -241- Кожем'якін А.А.
Пункт 14 Розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
2) Частину п’яту статті 23 викласти в такій редакції:
«5. Комітет Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання правоохоронної діяльності, не рідше одного разу на рік проводить відкриті для громадськості слухання на тему діяльності Державного бюро розслідувань, виконання покладених на Державне бюро розслідувань завдань, додержання ним законодавства, прав і свобод людини і громадянина»;
 
Враховано    
102. 15. У статті 24:
 
-242- Устінова О.Ю.
Пункт 15 Розділу І Законопроекту (щодо змін в статті 24 Закону України «Про Державне бюро розслідувань») виключити;
 
Відхилено      
    -243- Алєксєєв С.О.
Пункт 15 Розділу І викласти в такій редакції:
«15. У статті 24 слова "територіальні органи" в усіх відмінках замінити словами "територіальні управління" у відповідному відмінку.»
 
Враховано    
103. 1) частину першу викласти в такій редакції:
 
-244- Медяник В.А.
У пункті 15:
Підпункт 1) викласти в такій редакції:
«Стаття 24. Підрозділи внутрішнього контролю Державного бюро розслідувань
1. З метою запобігання і виявлення правопорушень у діяльності працівників Державного бюро розслідувань у складі центрального апарату Державного бюро розслідувань та його територіальних управлінь діють підрозділи внутрішнього контролю.
Підрозділи внутрішнього контролю територіальних управлінь підпорядковуються керівнику підрозділу внутрішнього контролю у складі центрального апарату Державного бюро розслідувань.
Керівники та працівники підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням Конкурсної комісії в порядку, передбаченому частинами другою – одинадцятою статті 11 цього Закону.
Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад у підрозділах внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань затверджуються Директором Державного бюро розслідувань за погодженням із керівником підрозділу внутрішнього контролю.
Керівником підрозділу внутрішнього контролю у складі центрального апарату Державного бюро розслідувань може бути громадянин України, не молодший 35 років, який:
1) має вищу юридичну освіту;
2) має стаж роботи в галузі права не менше десяти років (після здобуття вищої юридичної освіти);
3) має досвід роботи на керівних посадах не менше п'яти років;
4) володіє державною мовою;
5) не є членом жодної політичної партії;
6) не є і не був членом організації, забороненої законом або судом;
7) має високі моральні якості та бездоганну репутацію;
8) за станом здоров'я спроможний виконувати відповідні службові обов'язки.
Повноваження керівника підрозділу внутрішнього контролю у складі центрального апарату Державного бюро розслідувань припиняються у разі:
1) подання письмової заяви про припинення повноважень за власним бажанням;
2) призначення чи обрання на іншу посаду за його згодою;
3) досягнення 65 років;
4) неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров'я відповідно до висновку медичної комісії, що утворюється за рішенням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я;
5) набрання законної сили рішенням суду про визнання його недієздатним або про обмеження його цивільної дієздатності, про визнання його безвісно відсутнім чи про оголошення його померлим;
6) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього у зв'язку із вчиненням злочину чи кримінального проступку (крім необережного кримінального проступку) або притягнення до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;
7) припинення ним громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
8) смерті;
9) встановлення за результатами перевірки його декларації уповноваженою особою недостовірних відомостей щодо майнового стану та доходів;
10) набуття громадянства іншої держави;
11) наявності заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання;
12) набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів або активів, набутих а його рахунок або вказівкою іншими особами, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави;
13) наявності висновку Дисциплінарної комісії про грубе порушення правил професійної етики.»;
 
Враховано частково   15) частину першу статті 24 викласти в такій редакції:
 
    -245- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
На наш погляд, з метою забезпечення законності та протидії корупційним й інших правопорушенням у всій системі органів ДБР мають обов’язково, а не довільно створюватися підрозділи внутрішнього контролю; їх створення не повинно бути предметом вільного розсуду Директора ДБР. З огляду на це, пропонуємо пункт 15 проекту викласти в такій редакції:
«1. З метою запобігання, виявлення і припинення правопорушень у діяльності працівників Державного бюро розслідувань у складі центрального апарату Державного бюро розслідувань та у складі територіальних управлінь Державного бюро розслідувань діють підрозділи внутрішнього контролю. Підрозділи внутрішнього контролю підпорядковуються безпосередньо Директору Державного бюро розслідувань.
Керівники та працівники підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням конкурсних комісій, що проводять конкурс на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань у порядку, передбаченому частиною третьою статті 14 цього Закону.
Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад керівників підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань затверджуються Директором Державного бюро розслідувань».
 
Відхилено    
104. "1. З метою запобігання і виявлення правопорушень у діяльності працівників Державного бюро розслідувань у складі центрального апарату Державного бюро розслідувань діє підрозділ внутрішнього контролю. За рішенням Директора Державного бюро розслідувань у складі територіальних управлінь Державного бюро розслідувань можуть створюватися підрозділи внутрішнього контролю. Підрозділи внутрішнього контролю підпорядковуються безпосередньо Директору Державного бюро розслідувань.
 
-246- Осадчук А.П.
Частину першу статті 24 законопроекту викласти у наступній редакції:
«1. З метою запобігання і виявлення правопорушень у діяльності працівників Державного бюро розслідувань в його складі діють підрозділи внутрішнього контролю, що підпорядковуються безпосередньо Директору Державного бюро розслідувань. Підрозділи внутрішнього контролю діють у складі центрального апарату та територіальних органів Державного бюро розслідувань.»
 
Відхилено   «1. З метою запобігання і виявлення правопорушень у діяльності працівників Державного бюро розслідувань у складі центрального апарату Державного бюро розслідувань та його територіальних управлінь діють підрозділи внутрішнього контролю.
Підрозділи внутрішнього контролю територіальних управлінь підпорядковуються керівнику підрозділу внутрішнього контролю у складі центрального апарату Державного бюро розслідувань.
 
    -247- Осадчук А.П.
Частину першу статті 24 законопроекту викласти в наступній редакції:
«1. З метою запобігання і виявлення правопорушень у діяльності працівників Державного бюро розслідувань в його складі діють підрозділи внутрішнього контролю, що підпорядковуються безпосередньо Директору Державного бюро розслідувань. Підрозділи внутрішнього контролю діють у складі центрального апарату та територіальних органів Державного бюро розслідувань.
Керівники та працівники підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням Конкурсної комісії в порядку, передбаченому частинами другою - одинадцятою статті 11 цього Закону.
Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посади керівника підрозділу внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних органів Державного бюро розслідувань визначаються абзацами сьомим - дванадцятим частини першої статті 13 цього Закону».
 
Враховано частково    
    -248- Фролов П.В.
Підпункт 15 пункту 1 проекту викласти в такій редакції:
«15. У статті 24:
частину першу викласти в такій редакції:
"1. З метою запобігання і виявлення правопорушень у діяльності працівників Державного бюро розслідувань у складі центрального апарату Державного бюро розслідувань діє підрозділ внутрішнього контролю. За рішенням Директора Державного бюро розслідувань у складі територіальних управлінь Державного бюро розслідувань створюються підрозділи внутрішнього контролю. Підрозділи внутрішнього контролю підпорядковуються безпосередньо Директору Державного бюро розслідувань. Діяльність підрозділів внутрішнього контролю координується і спрямовується безпосередньо Директором Державного бюро розслідувань.
Керівники та працівники підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань. Такі особи призначаються на посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням конкурсних комісій, що проводять конкурс на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань у порядку, передбаченому частиною третьою статті 14 цього Закону.
Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад керівників підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань затверджуються Директором Державного бюро розслідувань";
частину четверту доповнити словами "а також невідкладно інформує Директора Державного бюро розслідувань".»
 
Відхилено    
    -249- Мамка Г.М.
Підпункт 1 пункту 15 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину першу викласти в такій редакції:
«1. З метою запобігання і виявлення правопорушень у діяльності працівників Державного бюро розслідувань у складі центрального апарату Державного бюро розслідувань діє підрозділ внутрішнього контролю. За рішенням Директора Державного бюро розслідувань у складі територіальних управлінь Державного бюро розслідувань можуть створюватися підрозділи внутрішнього контролю. Підрозділи внутрішнього контролю підпорядковуються безпосередньо Директору Державного бюро розслідувань.
Керівники та працівники підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань. Такі особи призначаються на посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням конкурсних комісій, що проводять конкурс на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань у порядку, передбаченому частиною третьою статті 14 цього Закону.
Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад керівників підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.».
 
Відхилено    
105. Керівники та працівники підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань. Такі особи призначаються на посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням конкурсних комісій, що проводять конкурс на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань у порядку, передбаченому частиною третьою статті 14 цього Закону.
 
-250- Кожем'якін А.А.
У пункті 15 Розділу І. У частині першій статті 24 в абзаці другому слова «та працівники» виключити;
 
Враховано   Керівники підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань призначаються на посаду та звільняються з посади Директором Державного бюро розслідувань за поданням Конкурсної комісії в порядку, передбаченому частинами другою – одинадцятою статті 11 цього Закону.
 
106. Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посад керівників підрозділів внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань затверджуються Директором Державного бюро розслідувань";
 
   Кваліфікаційні вимоги та критерії професійної придатності для зайняття посади керівника підрозділу внутрішнього контролю центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань визначаються абзацами сьомим - дванадцятим частини першої статті 13 цього Закону»;
 
107. 2) частину четверту доповнити словами "а також інформує Директора Державного бюро розслідувань".
 
-251- Мамка Г.М.
Підпункт 2 пункту 15 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину четверту викласти у такій редакції:
«4. У разі виявлення інформації про можливе вчинення працівником Державного бюро розслідувань злочину підрозділ внутрішнього контролю Державного бюро розслідувань негайно повідомляє про це Генерального прокурора чи його заступника, а також інформує Директора Державного бюро розслідувань.»
 
Відхилено      
    -252- Медяник В.А.
Підпункт 2) виключити.
 
Враховано    
108. 16. У статті 25:
 
-253- Кожем'якін А.А.
Пункт 16 Розділу І виключити;
Обґрунтування.
Не можна погодитись із запропонованим порядком накладення дисциплінарних стягнень Директором ДБР після висновку дисциплінарної комісії (див. ст. 12 і 25 Закону в редакції законопроекту). До складу Дисциплінарної комісії входять три особи, визначені Радою громадського контролю при ДБР. Проте, з огляду на запропоноване у законопроекті збільшення чисельності Дисциплінарної комісії з п’яти до семи осіб дисциплінарні повноваження фактично повністю зосередяться у Директора ДБР. При цьому будь-яких гарантій соціального захисту, крім права на звернення до суду за оскарженням рішення щодо накладення дисциплінарного стягнення, у працівників ДБР не передбачено.
Крім того, підстави для притягнення працівника ДБР до дисциплінарної відповідальності у проекті визначені не повно (див. ч. 4 ст. 25 Закону в редакції проекту). З огляду на вказівку в цій нормі на інші підстави, передбачені Законом України «Про державну службу» (для працівників ДБР, які є державними службовцями), дисциплінарним статутом, затвердженим відповідно до законодавства України (для працівників ДБР, які є особами рядового і начальницького складу) та Кодексом законів про працю України, вказаний перелік підстав взагалі втрачає сенс.
До того ж, викликає сумнів можливість практичної реалізації вищезазначених норм. Адже притягнути будь-якого працівника ДБР до дисциплінарної відповідальності на всій території України навіть за дрібне дисциплінарне правопорушення матиме право лише Директор ДБР.
 
Відхилено   16) у статті 25:
 
    -254- Устінова О.Ю.
Пункт 16 Розділу І Законопроекту (щодо змін в статті 25 Закону України «Про Державне бюро розслідувань») виключити;
 
Відхилено    
109. 1) в абзаці першому частини першої слова "п'яти осіб" замінити словами "не менше семи осіб";
 
-255- Алєксєєв С.О.
Підпункт 1 пункту 16 Розділу І виключити.
 
Враховано      
    -256- Медяник В.А.
У пункті 16:
абзац другий виключити;
 
Враховано    
    -257- Осадчук А.П.
В абзаці першому частини першої статті 25 законопроекту слова «не менше семи осіб» замінити словами «п’яти осіб».
 
Враховано редакційно    
    -258- Неклюдов В.М.
Підпункт 1 пункту16 викласти в такій редакції:
«1) абзац перший частини першої викласти в такій редакції:
«1. Для розгляду питань застосування дисциплінарних стягнень до працівників Державного бюро розслідувань утворюється Дисциплінарна комісія у складі семи осіб, з яких три особи визначаються Радою громадського контролю при Державному бюро розслідувань та одна особа – Національним антикорупційним бюро України.»;
 
Відхилено    
    -259- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
Оскільки фраза «не менше семи осіб» всупереч вимогам статті 8 Конституції України породжує юридичну невизначеність (а відтак – порушення принципу верховенства права) стосовно кількісного складу Дисциплінарної комісії ДБР, то пропонуємо підпункт 1 пункту 16 проекту викласти в такій редакції:
«в абзаці першому частини першої слова "п'яти осіб" замінити словами "семи осіб";».
 
Відхилено    
    -260- Василевська-Смаглюк О.М.
Підпункт 1 пункту 16 розділу І викласти у такі редакції:
"1) в абзаці першому частини першої слова "п'яти осіб" замінити словами "не менше семи осіб"; "слова три особи" замінити словами "не менше чотирьох осіб».
 
Відхилено    
    -261- Цимбалюк М.М.
У пункті 1), частини 16, розділу І проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань» (ч.І, ст.25 ЗУ «Про державне бюро розслідувань») слова «не менше семи осіб» замінити словами «семи осіб».
Обґрунтування:
В законопроекті пропонується збільшити кількість членів Дисциплінарної комісії з 5 до не менше 7 осіб, при тому, що кількість членів, обраних Радою громадського контролю залишається у складі 3 осіб. Така процедура формування Дисциплінарної комісії фактично нівелює роль громадськості, оскільки рішення зможуть прийматись без врахування їх думки. Тому для того, щоб Дисциплінарна комісія залишалась незалежним внутрішнім органом ДБР потрібно виписати порядок її формування з обов’язковим урахування думки членів, обраних Радою громадського контролю, тим більше, що на цьому наголошують всі міжнародні інституції та партнери, щоб українські державні органи для контролю залучали громадськість.
 
Відхилено    
    -262- Гринчук О.А.
Марченко Л.І.
Частину першу статті 25 викласти в такій редакції:
«1. Для розгляду питань застосування дисциплінарних стягнень до працівників Державного бюро розслідувань утворюється Дисциплінарна комісія у складі не менше семи осіб. До складу Дисциплінарної комісії входять чотири особи, визначені Радою громадського контролю при Державному бюро розслідувань».
 
Відхилено    
    -263- Михайлюк Г.О.
У пункті 16 Проекту:
Підпункт 1) викласти у наступній редакції:
в абзаці першому частини першої:
а) слова "п'яти осіб" замінити словами "не менше семи осіб";
б) слова "три особи" замінити словами "чотири особи".
Обгрунтування:
Проект пропонує збільшення кількості членів Дисциплінарної комісії з п'яти до «не менше семи», без збільшення числа членів, призначених Радою громадського контролю ДБР. Оскільки рішення щодо накладення дисциплінарних стягнень на підставі висновку Дисциплінарної комісії ухвалюватиме Директор, вирішальний голос Ради громадського контролю при ДБР є основним механізмом забезпечення балансу та неупередженості. Тому пропонується збільшити кількість членів Ради громадського контролю у Дисциплінарній комісії до чотирьох.
 
Відхилено    
    -264- Мамка Г.М.
Підпункт 1 пункту 16 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину першу викласти у такій редакції:
«1. Для розгляду питань застосування дисциплінарних стягнень до працівників Державного бюро розслідувань утворюється Дисциплінарна комісія у складі семи осіб. До складу Дисциплінарної комісії входять три особи, визначені Радою громадського контролю при Державному бюро розслідувань.
Склад та положення про Дисциплінарну комісію Державного бюро розслідувань затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.»
 
Відхилено    
    -265- Шахов С.В.
Вельможний С.А.
Сухов О.С.
Частину 1 ст. 25 проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» викласти в наступній редакції:
«1. Для розгляду питань застосування дисциплінарних стягнень до працівників Державного бюро розслідувань утворюється Дисциплінарна комісія у складі не менше семи осіб. Склад Дисциплінарної комісії формується таким чином, що не менше половини осіб від загальної кількості складу, визначаються Радою громадського контролю при Державному бюро розслідувань.».
Обгрунтування:
Збережено баланс участі представників громадськості в функціонуванні Дисциплінарної комісії.
 
Відхилено    
    -266- Пузійчук А.В.
У пункті шістнадцятому розділу Ізаконопроекту підпункт перший виключити;
Обґрунтування: наразі до складу Дисциплінарної комісії входить п’ять осіб, три з яких – представники Ради громадського контролю при ДБР. Запропоноване збільшення її чисельності до не менше семи осіб, три з яких – представники Ради громадського контролю при ДБР спричинить суттєву перевагу під час прийняття рішення працівників апарату ДБР над делегованими членами від громадськості. При цьому остаточне слово в питанні дисциплінарної відповідальності буде за директором ДБР – він ухвалює рішення на підставі висновку Комісії.
 
Враховано    
    -267- Фролов П.В.
Підпункт 16 пункту 15 проекту викласти в такій редакції:
«16. У статті 25:
в абзаці першому частини першої слова "п'яти осіб" замінити словами "дев’яти осіб";
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Рішення про застосування дисциплінарного стягнення на підставі висновку Дисциплінарної комісії у тижневий строк приймає Директор Державного бюро розслідувань. Зазначене рішення може бути оскаржено до суду";
доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:
"4. Підставами для притягнення працівника Державного бюро розслідувань до дисциплінарної відповідальності є:
невиконання чи неналежне виконання покладених на нього обов’язків;
незаконне розголошення працівником інформації з обмеженим доступом, яка стала відомою йому у зв'язку з виконанням його повноважень;
перевищення своїх повноважень, якщо воно не містить складу злочину або адміністративного правопорушення;
публічне висловлювання, яке е порушенням презумпції невинуватості;
негативні результати перевірки на доброчесність або моніторингу способу життя працівника;
порушення встановленого законом порядку і строків подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
інший вчинок, який дискредитує Державне бюро розслідувань;
використання повноважень в особистих (приватних) інтересах або неправомірних особистих інтересах інших осіб;
інші підстави, передбачені Законом України ''Про державну службу" для працівників Державного бюро розслідувань, які є державними службовцями, дисциплінарним статутом, затвердженим відповідно до законодавства України, для працівників Державного бюро розслідувань, які є особами рядового і начальницького складу, та Кодексом законів про працю України".
 
Відхилено    
    -268- Цимбалюк М.М.
Частину 2, статті 25 ЗУ «Про державне бюро розслідувань» викласти у такій редакції:
«Дисциплінарна комісія готує висновок про наявність у діях працівника Державного бюро розслідувань дисциплінарного проступку після того, як за відповідне рішення проголосували не менше п’яти членів Дисциплінарної комісії.»
Обґрунтування:
Забезпечивши прийняття рішення вказаної Комісії голосами не менше п’яти її членів, буде врахована участь представників громадськості у прийнятті відповідних рішень про застосування дисциплінарних стягнень до працівників Державного бюро розслідувань.
 
Відхилено    
110. 2) частину третю викласти в такій редакції:
 
-269- Алєксєєв С.О.
Підпункт 2 пункту 16 Розділу І виключити.
 
Відхилено   а) частину третю викласти в такій редакції:
 
111. "3. Рішення про застосування дисциплінарного стягнення на підставі висновку Дисциплінарної комісії приймає Директор Державного бюро розслідувань. Зазначене рішення може бути оскаржено до суду";
 
-270- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Підпункт 2 пункту 16 викласти в такій редакції:
«3. На підставі рішення Дисциплінарної комісії здійснюється накладення стягнення щодо працівника центрального апарату Державного бюро розслідувань - Директор Державного бюро розслідувань; щодо працівника територіального управління – директор відповідного територіального управління Державного бюро розслідувань. Рішення директора територіального управління Державного бюро розслідувань про застосування дисциплінарного стягнення може бути оскаржено до Директора Державного бюро розслідувань або безпосередньо до суду. Рішення Директора Державного бюро розслідувань про застосування дисциплінарного стягнення може бути оскаржено безпосередньо до суду».
 
Враховано   «3. На підставі рішення Дисциплінарної комісії накладає стягнення на працівника центрального апарату Державного бюро розслідувань - Директор Державного бюро розслідувань; на працівника територіального управління – директор відповідного територіального управління Державного бюро розслідувань.
Рішення директора територіального управління Державного бюро розслідувань про застосування дисциплінарного стягнення може бути оскаржено до Директора Державного бюро розслідувань або безпосередньо до суду. Рішення Директора Державного бюро розслідувань про накладання дисциплінарного стягнення може бути оскаржено безпосередньо до суду»;
 
    -271- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З огляду на недоцільність покладення виключно на Директора ДБР повноважень застосовувати дисциплінарні стягнення на всіх працівників ДБР, що значно збільшить обсяг дисциплінарної влади очільника ДБР, пропонуємо покласти функцію дисциплінарних стягнень щодо працівників теруправлінь ДБР на відповідних директорів цих управлінь, а за Директором ДБР залишити лише функцію застосування дисциплінарних стягнень щодо працівників центрального апарату ДБР. У зв’язку з цим підпункт 2 пункту 16 проекту пропонуємо викласти в такій редакції:
"3. Рішення про застосування дисциплінарного стягнення на підставі висновку Дисциплінарної комісії приймає: щодо працівника центрального апарату Державного бюро розслідувань - Директор Державного бюро розслідувань; щодо працівника територіального управління – директор відповідного територіального управління Державного бюро розслідувань. Рішення директора територіального управління Державного бюро розслідувань про застосування дисциплінарного стягнення може бути оскаржено до Директора Державного бюро розслідувань або безпосередньо до суду. Рішення Директора Державного бюро розслідувань про застосування дисциплінарного стягнення може бути оскаржено безпосередньо до суду.».
 
Враховано частково    
    -272- Осадчук А.П.
Частину третю статті 25 законопроекту викласти у наступній редакції:
«3. Рішення про застосування дисциплінарного стягнення приймає Дисциплінарна комісія. Зазначене рішення може бути оскаржено до суду.»
 
Відхилено    
    -273- Гринчук О.А.
Марченко Л.І.
Підпункт 2 пункту 16 розділу І законопроекту виключити, тобто частину третю статті 25 Закону України «Про Державне бюро розслідувань» залишити в чинній редакції.
 
Відхилено    
    -274- Шахов С.В.
Вельможний С.А.
Сухов О.С.
Частину 3 ст. 25 проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» - Виключити.
Обгрунтування:
Доцільно залишити чинну редакцію.
 
Відхилено    
    -275- Мамка Г.М.
Підпункт 2 пункту 16 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину третю викласти в такій редакції:
«3. Рішення про застосування дисциплінарного стягнення на підставі висновку Дисциплінарної комісії приймає Директор Державного бюро розслідувань. Зазначене рішення може бути оскаржено до суду.»;
 
Відхилено    
112. 3) доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:
 
-276- Гринчук О.А.
Марченко Л.І.
Підпункт 3 пункту 16 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   б) доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
    -277- Шахов С.В.
Вельможний С.А.
Сухов О.С.
Частину 4 ст. 25 проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» - Виключити.
Обгрунтування:
Доцільно залишити чинну редакцію.
 
Відхилено    
113. "4. Підставами для притягнення працівника Державного бюро розслідувань до дисциплінарної відповідальності є:
 
-278- Осадчук А.П.
Частину четверту статті 25 законопроекту виключити.
 
Відхилено   "4. Підставами для притягнення працівника Державного бюро розслідувань до дисциплінарної відповідальності є:
 
    -279- Михайлюк Г.О.
Підпункт 3) викласти у наступній редакції:
3) доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:
«4. Підстави для притягнення працівника Державного бюро розслідувань до дисциплінарної відповідальності визначаються Законом України "Про державну службу" для працівників Державного бюро розслідувань, які є державними службовцями, дисциплінарним статутом, затвердженим відповідно до законодавства України, для працівників Державного бюро розслідувань, які є особами рядового і начальницького складу, та Кодексом законів про працю України."
Обгрунтування:
Конкретизація підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності є необхідною умовою дотримання принципу правової визначеності. Утім, пропоновані Проектом формулювання не є достатньо чіткими, потребують вдосконалення. У наявному вигляді вони здатні привести не до бажаного стану справ – розуміння усіх сторін, яка саме поведінка дає підстави для притягнення до дисциплінарної відповідальності, а до свободи у тлумаченні таких підстав.
Зокрема, відсутнє чітке зазначення, де слід знайти перелік «обов'язків», невиконання або неналежне виконання яких (відповідно до пункту 1) слугує підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності.
Нечітко зазначено, що означають «негативні результати перевірки на доброчесність або моніторингу способу життя працівника» та «інший вчинок, який порочить його як працівника або дискредитує Державне бюро розслідувань». Це особливо важливо, враховуючи, що ці правопорушення можуть негативно впливати на реалізацію прав на повагу до приватного життя, на свободу вираження поглядів та на мирне зібрання та об'єднання відповідно до статей 8, 10 та 11 Європейської конвенції. Відсутність таких настанов чи практики робить запропоновані підстави дуже суперечливими.
Проблемною видається відсутність
«відповідної шкали стягнень за дисциплінарні правопорушення та... правил, що забезпечують їхнє застосування відповідно до принципу пропорційності» в контексті надання Директору ДБР розсуду щодо визначення необхідності застосування стягнень, які визначені Дисциплінарною комісією. Така можливість несумісна з пунктом 1 статті 6 Європейської конвенції та принципом верховенства права.
Тому пропонується залишити посилання на відповідне законодавство, яке уможливлює притягнення службовців ДБР до дисциплінарної відповідальності. Усі інші пункти вилучити.
 
Відхилено    
    -280- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З метою усунення юридичної невизначеності в окремих підставах притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників ДБР підпункт 3 пункту 16 проекту пропонуємо викласти в такій редакції:
«4. Підставами для притягнення працівника Державного бюро розслідувань до дисциплінарної відповідальності є:
1) невиконання чи неналежне виконання обов'язків;
2) незаконне розголошення інформації з обмеженим доступом, яка стала відомою працівнику у зв'язку з виконанням його повноважень;
3) перевищення своїх повноважень, якщо воно не містить складу злочину або адміністративного правопорушення;
4) публічне висловлювання, яке є порушенням презумпції невинуватості;
5) негативні результати перевірки на доброчесність або моніторингу способу життя працівника;
6) порушення встановленого законом порядку і строків подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
7) використання повноважень в особистих (приватних) інтересах або неправомірних особистих інтересах інших осіб;
8) інші підстави, передбачені "Про державну службу" для працівників Державного бюро розслідувань, які є державними службовцями, або Дисциплінарним статутом для працівників Державного бюро розслідувань, які є особами начальницького складу.».
 
Враховано частково    
    -281- Василевська-Смаглюк О.М.
Підпункт 3 пункту 16 розділу І викласти в такій редакції:
"4. Підставами для притягнення працівника Державного бюро розслідувань до дисциплінарної відповідальності є:
невиконання чи неналежне виконання обов'язків;
незаконне розголошення інформації з обмеженим доступом, яка стала відомою працівнику у зв'язку з виконанням його повноважень. Розголошення інформації з обмеженим доступом вважається законним, якщо суспільний інтерес до розголошеної інформації переважає інтерес її захисту;
перевищення своїх повноважень, якщо воно не містить складу злочину або адміністративного правопорушення;
публічне висловлювання, яке визнане судом порушенням презумпції невинуватості;
негативні результати перевірки на доброчесність або моніторингу способу життя працівника;
порушення правил професійної етики;
використання повноважень в особистих (приватних) інтересах або неправомірних особистих інтересах інших осіб;
інші підстави, передбачені Законом України "Про державну службу" для працівників Державного бюро розслідувань, які є державними службовцями, дисциплінарним статутом, затвердженим відповідно до законодавства України, для працівників Державного бюро розслідувань, які є особами рядового і начальницького складу, та Кодексом законів про працю України".
 
Враховано редакційно    
    -282- Мамка Г.М.
Підпункт 3 пункту 16 Розділу І викласти у такій редакції:
«доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:
«4. Підставами для притягнення працівника Державного бюро розслідувань до дисциплінарної відповідальності є:
1) невиконання чи неналежне виконання обов'язків;
2) незаконне розголошення інформації з обмеженим доступом, яка стала відомою працівнику у зв'язку з виконанням його повноважень;
3) перевищення своїх повноважень, якщо воно не містить складу злочину або адміністративного правопорушення;
4) публічне висловлювання, яке є порушенням презумпції невинуватості;
5) негативні результати перевірки на доброчесність або моніторингу способу життя працівника;
6) порушення правил професійної етики;
7) інший вчинок, який порочить його як працівника або дискредитує Державне бюро розслідувань;
8) використання повноважень в особистих (приватних) інтересах або неправомірних особистих інтересах інших осіб;
9) інші підстави, передбачені Законом України "Про державну службу" для працівників Державного бюро розслідувань, які є державними службовцями, дисциплінарним статутом, затвердженим відповідно до законодавства України, для працівників Державного бюро розслідувань, які є особами рядового і начальницького складу, та Кодексом законів про працю України.».
 
Враховано частково    
114. 1) невиконання чи неналежне виконання обов'язків;
 
   1) невиконання чи неналежне виконання обов'язків;
 
115. 2) незаконне розголошення інформації з обмеженим доступом, яка стала відомою працівнику у зв'язку з виконанням його повноважень;
 
   2) незаконне розголошення інформації з обмеженим доступом, що стала відомою працівнику у зв'язку з виконанням ним своїх повноважень;
 
116. 3) перевищення своїх повноважень, якщо воно не містить складу злочину або адміністративного правопорушення;
 
   3) перевищення своїх повноважень, якщо таке перевищення не містить складу злочину або адміністративного правопорушення;
 
117. 4) публічне висловлювання, яке є порушенням презумпції невинуватості;
 
   4) публічне висловлювання, що є порушенням презумпції невинуватості;
 
118. 5) негативні результати перевірки на доброчесність або моніторингу способу життя працівника;
 
   5) негативні результати перевірки на доброчесність або моніторингу способу життя працівника;
 
119. 6) порушення правил професійної етики;
 
   6) порушення правил професійної етики;
 
120. 7) інший вчинок, який порочить його як працівника або дискредитує Державне бюро розслідувань;
 
-283- Алєксєєв С.О.
У підпункті 3 пункту 16 Розділу І:
абзац дев’ятий виключити;
відповідно у підпункті 3 пункту 16 Розділу І цифри «8» та «9» замінити відповідно цифрами «7» та «8»;
 
Враховано      
    -284- Медяник В.А.
У пункті 16:
абзац тринадцятий виключити;
 
Враховано    
121. 8) використання повноважень в особистих (приватних) інтересах або неправомірних особистих інтересах інших осіб;
 
   7) використання повноважень в особистих (приватних) інтересах або неправомірних особистих інтересах інших осіб;
 
122. 9) інші підстави, передбачені Законом України "Про державну службу" для працівників Державного бюро розслідувань, які є державними службовцями, дисциплінарним статутом, затвердженим відповідно до законодавства України, для працівників Державного бюро розслідувань, які є особами рядового і начальницького складу, та Кодексом законів про працю України".
 
-285- Кожем'якін А.А.
У пункті 16 Розділу І у підпункті 3 абзац 11 викласти в такій редакції:
«6) інші підстави, передбачені "Про державну службу" для працівників Національного бюро, які є державними службовцями, або Дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ України для працівників Національного бюро, які є особами рядового і начальницького складу, та Кодексом законів про працю України.
У пункті 16 Розділу І у підпункті 3 абзац 11 викласти в такій редакції:
9) інші підстави, передбачені Законом України "Про державну службу" для працівників Державного бюро розслідувань, які є державними службовцями, дисциплінарним статутом, що затверджується законом, для працівників Державного бюро розслідувань, які є особами рядового і начальницького складу, та Кодексом законів про працю України".
Обґрунтування.
Відповідно до статті 92 Конституції України вся відповідальність, у тому числі дисциплінарна встановлюється виключно законом, а не підзаконними актами.
 
Відхилено   8) інші підстави, передбачені Законом України "Про державну службу" для працівників Державного бюро розслідувань, які є державними службовцями, Дисциплінарним статутом Національної поліції України для працівників Державного бюро розслідувань, які є особами рядового і начальницького складу, та Кодексом законів про працю України»;
 
    -286- Яцик Ю.Г.
Враховуючи попередню пропозицію пропоную у пункті 9 частини четвертої статті 25 Закону в редакції проекту слова «дисциплінарним статутом, затвердженим відповідно до законодавства України» замінити словами «Дисциплінарним статутом Національної поліції України».
 
Враховано редакційно    
    -287- Медяник В.А.
Абзац п’ятнадцятий викласти в такій редакції:
«9) інші підстави, передбачені Законом України "Про державну службу" для працівників Державного бюро розслідувань, які є державними службовцями, Дисциплінарним статутом Національної поліції України, для працівників Державного бюро розслідувань, які є особами рядового і начальницького складу, та Кодексом законів про працю України.»;
 
Враховано    
    -288- Цимбалюк М.М.
Доповнити ЗУ «Про державне бюро розслідувань» статтею 25-1, виклавши її у наступній редакції:
«Моніторинг способу життя працівників Державного бюро розслідувань»:
Підрозділи внутрішнього контролю здійснюють моніторинг способу життя працівників Державного бюро розслідувань з метою встановлення відповідальності рівня життя працівника майну і доходам цього працівника та його членів сім’ї згідно з декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що подається ним відповідно до закону.
Порядок здійснення моніторингу способу життя працівників Державного бюро розслідувань визначається Директором Державного бюро розслідувань.
Моніторинг способу життя здійснюється із додержанням законодавства про захист персональних даних та не повинен передбачати надмірного втручання у право на недоторканність особистого і сімейного життя особи.
Встановлення невідповідності рівня життя працівника Державного бюро розслідувань майну і доходам цього працівника та його членів сім’ї є підставою для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.»
Обґрунтування:
Певного уточнення потребує перелік підстав притягнення працівника Державного бюро розслідувань до дисциплінарної відповідальності, оскільки деякі з них занадто загальні та дозволять зловживати такими повноваженнями (наприклад, перевищення своїх повноважень, якщо воно не містить складу злочину або адміністративного правопорушення; інший вчинок, який порочить його як працівника або дискредитує Державне бюро розслідувань;). Більше того, в запропонованих нормах є пункт, яким пропонується одна із підстав притягнення до дисциплінарної відповідальності як негативні результати перевірки на доброчесність або моніторингу способу життя працівника, проте процедура моніторингу способу життя Законом України «Про Державне бюро розслідувань» не передбачена, що являється упущенням, адже це є одним із основних повноважень підрозділу внутрішнього контролю.
 
Відхилено    
    -289- Алєксєєв С.О.
У підпункті 3 пункту 16 Розділу І слова та символ «, та Кодексом законів про працю України» виключити.
 
Відхилено    
123. 17. У частині другій статті 28 слова "Кабінетом Міністрів України" замінити словами "Президентом України".
 
-290- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Пункт 17 викласти у такій редакції:
«У статті 28:
у частині другій слова "Кабінетом Міністрів України" замінити словами "Президентом України за поданням Директора Державного бюро розслідувань»;
після пункту 3 частину третю доповнити новим пунктом такого змісту:
«4) розробляє та затверджує Правила професійної етики працівників Державного бюро розслідувань;»;
У зв’язку з цим 4 вважати пунктом 5.»
 
Враховано   17) у статті 28:
а) у частині другій слова "Кабінетом Міністрів України" замінити словами "Президентом України за поданням Директора Державного бюро розслідувань»;
б) частину третю доповнити пунктом 3-1 такого змісту:
«3-1) розробляє та затверджує Правила професійної етики працівників Державного бюро розслідувань»;
 
    -291- Фролов П.В.
Підпункт 17 пункту 12 проекту викласти в такій редакції:
«17. У частині другій статті 28 слова "Кабінетом Міністрів України" замінити словами "Президентом України за поданням Директора Державного бюро розслідувань".
 
Враховано редакційно    
    -292- Медяник В.А.
Пункт 17 викласти в новій редакції:
«У статті 28:
у частині другій слова "Кабінетом Міністрів України" замінити словами "Президентом України";
частину третю доповнити новими підпунктами такого змісту:
«5) обирає з її членів трьох представників, які входять до складу Конкурсної комісії.
6) розробляє та затверджує Правила професійної етики працівників Державного бюро розслідувань.».
 
Враховано частково    
    -293- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
З огляду на те, що передбачене у проекті повноваження глави держави затверджувати Положення про Раду громадського контролю та порядок її формування (стаття 28 Закону в редакції проекту) виходить за межі повноважень Президента України, передбачених Конституцією України, пропонуємо пункт 17 проекту вилучити, оскільки він суперечить статті 106 Конституції України, відповідно залишивши чинною норму Закону.
 
Відхилено    
    -294- Осадчук А.П.
У частині другій статті 28 слова «Президентом України» замінити словами «Кабінетом Міністрів України».
 
Відхилено    
    -295- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Пункт 17 розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -296- Кожем'якін А.А.
Пункт 17 Розділу І виключити;
Обґрунтування.
Передбачене у проекті повноваження Глави держави затверджувати Положення про Раду громадського контролю та порядок її формування (ст. 28 Закону в редакції проекту) виходить за межі повноважень Президента України, передбачених чинною Конституцією України, а у законопроекті «Про внесення змін до статті 106 Конституції України (щодо закріплення повноважень Президента України утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад Директора Національного антикорупційного бюро України і Директора Державного бюро розслідувань)» (№ 1014 від 29.08.2019 р.), відсутні приписи щодо надання Президенту України такого повноваження.
 
Відхилено    
    -297- Бурміч А.П.
У законопроекті у розділі І пункт 17 виключити (пункт про внесення змін до статті 28 Закону України «Про Державне бюро розслідувань»).
Обґрунтування.
Законопроектом пропонується встановити, що положення про Раду громадського контролю при Державному бюро розслідувань та порядок її формування затверджуються Президентом України (зараз — це компетенція Уряду).
По-перше, надання таких повноважень Президенту України не узгоджується із нормами Конституції України. При цьому у законопроекті №1014 (зміни до статті 106 Конституції України) також відсутні норми про надання Президенту України таких повноважень.
По-друге, відповідно до норм законопроекту Президент України буде призначити Директора ДБР і при цьому одночасно займатися питаннями здійснення громадського контролю за діяльністю ДБР (а саме, затверджувати порядок формування Ради громадського контролю), в чому вбачаються ознаки конфлікту інтересів.
Тому поправкою пропонується залишити за Урядом повноваження щодо затвердження Положення про Раду громадського контролю та порядку її формування.
 
Відхилено    
    -298- Княжицький М.Л.
Пункт 17 законопроекту виключити, оскільки відповідно до Конституції України Президент не має повноважень затверджувати положення про раду громадського контролю ДБР.
 
Відхилено    
    -299- Михайлюк Г.О.
Пункт 17 Проекту виключити.
Обґрунтування:
Рада громадського контролю при ДБР є важливим інструментом забезпечення підзвітності ДБР громадськості, збереження довіри до його роботи. Передача повноваження затвердження положень про Раду громадського контролю Президенту здатне викликати у громадськості сумніви щодо прозорості діяльності ДБР. Окрім цього, таке повноваження не входить до повноважень Президента, передбачених Конституцією України.
 
Відхилено    
    -300- Алєксєєв С.О.
Пункт 17 Розділу І виключити.
Обґрунтування:
Надання Главі держави повноваження затверджувати Положення про Раду громадського контролю та порядок її формування виходить за межі повноважень Президента України, передбачених чинною Конституцією України, а у законопроекті №1014 відсутні приписи щодо надання Президенту України такого повноваження.
Адже Рада не відноситься до незалежних регуляторних органів, а є колегіальним консультативно-дорадчим органом, що утворюється для забезпечення прозорості та цивільного контролю за діяльністю ДБР.
На даний час, діють Положення про Раду громадського контролю при ДБР та Порядок формування складу Ради громадського контролю при ДБР, затверджені постановою КМУ від 20 грудня 2017 р. №1086.
Дані повноваження КМУ не суперечать Конституції і фактично передбачені у її п. 7 ст. 116: - здійснення заходів щодо забезпечення обороноздатності і національної безпеки України, громадського порядку, боротьби зі злочинністю.
 
Відхилено    
124. 18. Підпункт "б" підпункту 2 пункту 3 розділу VІ "Прикінцеві та перехідні положення" після слів "галузі права" доповнити словами "або в правоохоронних органах".
 
-301- Устінова О.Ю.
Пункт 18 Розділу І Законопроекту (щодо змін до розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Державне бюро розслідувань») виключити;
 
Відхилено   18) підпункт "б" підпункту 2 пункту 3 розділу VІ "Прикінцеві та перехідні положення" після слів "галузі права" доповнити словами "у правоохоронних органах або інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України».
2. Регламент Верховної Ради України, затверджений Законом України «Про Регламент Верховної Ради України» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № № 14-17, ст. 133), доповнити главою 38-1 такого змісту:
«Глава 38-1
Розгляд питань, пов’язаних з парламентським контролем за діяльністю Державного бюро розслідувань.
Стаття 232-1. Розгляд Верховною Радою звіту Директора Державного бюро розслідувань
1. Верховна Рада один раз на рік розглядає звіт Директора Державного бюро розслідувань про результати діяльності цього органу за календарний рік, стан виконання покладених на нього завдань, додержання законодавства, прав і свобод людини і громадянина, а також напрями та шляхи підвищення ефективності діяльності Державного бюро розслідувань.
Звіт подається Державним бюро розслідувань щороку до 1 квітня.
2. Верховна Рада за пропозицією не менш як третини народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради може в будь-який час прийняти рішення про позачерговий звіт Директора Державного бюро розслідувань з питань, зазначених у частині першій цієї статті.
3. Звіт Директора Державного бюро розслідувань не пізніш як за 15 днів, а позачерговий звіт - не пізніш як за 5 днів до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради передається до комітету, до предмета відання якого належать питання правоохоронної діяльності, а також надається народним депутатам.
4. Після заслуховування звіту Директора Державного бюро розслідувань та співдоповіді комітету Верховної Ради, до предмета відання якого належать питання правоохоронної діяльності, проводиться обговорення звіту.
5. За підсумками обговорення звіту Верховна Ради приймає постанову про затвердження звіту та визнання роботи Директора Державного бюро розслідувань задовільною чи незадовільною.
Визнання роботи Директора Державного бюро розслідувань незадовільною є підставою для звільнення зазначеної особи із займаної посади».
3. Абзац другий преамбули Дисциплінарного статуту Національної поліції України, затвердженого Законом України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» (Відомості Верховної Ради України), 2018 р., № 29, ст. 233), викласти в такій редакції:
«Дія цього Статуту поширюється на поліцейських та осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань, які повинні неухильно додержуватися його вимог».
 
    -302- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Пункт 18 викласти в такій редакції:
«18) підпункт "б" підпункту 2 пункту 3 розділу VІ "Прикінцеві та перехідні положення" після слів "галузі права," доповнити словами та знаком "в правоохоронних органах або інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України».
 
Враховано    
    -303- Осадчук А.П.
У підпункті «б» підпункту 2 пункту 3 розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» «або в правоохоронних органах» виключити.
 
Відхилено    
    -304- Михайлюк Г.О.
Пункт 18 Проекту виключити.
Обгрунтування:
Встановлення системи квот на тимчасовій основі є важливим для забезпечення високої репутації та довіри громадськості до ДБР як справжнього оновленого початку боротьби зі зловживанням владою та корупцією з боку державних службовців. Наразі видається необґрунтованим та передчасним скасовувати відповідну квоту, що може призвести до падіння довіри до ДБР.
 
Відхилено    
    -305- Мамка Г.М.
Пункт 18 Розділу І викласти у такій редакції:
«Підпункт "б" підпункту 2 пункту 3 розділу VІ "Прикінцеві та перехідні положення" після слів "галузі права" доповнити словами "або в правоохоронних органах.».
 
Відхилено    
    -306- Яцик Ю.Г.
Також, враховуючи передачу слідчими органів прокуратури до Державного бюро розслідувань кримінальних проваджень про правопорушення з ознаками підслідності Державного бюро розслідувань пропонуємо доповнити проект змінами до розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, а саме пунктом 3-1 такого змісту:
«3-1.- На службу до Державного бюро розслідувань на посади слідчих можуть прийматись на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) особи, які працювали на посадах слідчих Генеральної прокуратури України та не займали протягом останніх п’яти років керівні посади, а також спроможні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров’я ефективно виконувати відповідні службові обов’язки. Призначення таких осіб на посади слідчих у Державному бюро розслідувань здійснюється за результатами відкритого конкурсу, що проводиться конкурсною комісією з проведення конкурсу на зайняття посад працівників Державного бюро розслідувань та складається лише з етапу співбесіди.».
 
Відхилено    
    -307- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Доповнити Розділ 1 новим пунктом 2 такого змісту:
Регламент Верховної Ради України, затверджений Законом України «Про Регламент Верховної Ради України» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 14-17, ст.133), після глави 38 доповнити главою 38-1 такого змісту:
«Глава 38-1
Розгляд питань, пов’язаних з парламентським контролем за діяльністю Державного бюро розслідувань.
Стаття 232-1. Розгляд Верховною Радою звіту Директора Державного бюро розслідувань
1. Верховна Рада один раз на рік розглядає звіт Директора Державного бюро розслідувань про результати діяльності цього органу за календарний рік, стан виконання покладених на нього завдань, додержання законодавства, прав і свобод людини і громадянина, а також напрями та шляхи підвищення ефективності діяльності Державного бюро розслідувань.
Звіт подається Державним бюро розслідувань щороку до 1 квітня.
2. Верховна Рада за пропозицією не менш як третини народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради може в будь-який час прийняти рішення про позачерговий звіт Директора Державного бюро розслідувань з питань, зазначених у частині першій цієї статті.
3. Звіт Директора Державного бюро розслідувань не пізніш як за 15 днів, а позачерговий звіт - не пізніш як за 5 днів до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради передається до комітету, до предмету відання якого належать питання правоохоронної діяльності, а також надається народним депутатам.
4. Після заслуховування звіту Директора Державного бюро розслідувань та співдоповіді комітету Верховної Ради, до предмету відання якого належать питання правоохоронної діяльності, проводиться обговорення звіту.
5. За підсумками обговорення звіту Верховна Ради приймає відповідну постанову про затвердження звіту та визнання роботи Директора Державного бюро розслідувань задовільною чи незадовільною.
Визнання роботи Директора Державного бюро розслідувань незадовільною, є підставною для звільнення зазначеної особи з займаної посади.
 
Враховано    
    -308- Кожем'якін А.А.
Доповнити Розділ 1 новим пунктом 2 такого змісту:
«Закон України «Про Регламент Верховної Ради України» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 14-17, ст.133) доповнити новими главами такого змісту:
«Глава 33-1
Порядок висловлення недовіри Директору Державного бюро розслідувань
Стаття 216-2 Порядок висловлення недовіри Директору Державного бюро розслідувань
1. Верховна Рада може висловити недовіру Директору Державного бюро розслідувань, що має наслідком його відставку з посади.
2. Питання про висловлення недовіри Директору Державного бюро розслідувань може бути внесене на розгляд Верховної Ради України за пропозицією не менш як третини народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.
3. Розгляд питання про висловлення недовіри особі, зазначеної в частині першій цієї статті, включає:
1) доповідь від ініціатора внесення пропозиції про розгляд цього питання та відповіді доповідача на запитання представників депутатських фракцій (депутатських груп), народних депутатів - до 30 хвилин;
2) співдоповідь від комітету Верховної Ради, до предмета відання якого належать питання законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, якому доручено підготувати питання до розгляду, та відповіді співдоповідача на запитання - до 20 хвилин;
3) виступ Директора Державного бюро розслідувань та його відповіді на запитання представників депутатських фракцій (депутатських груп), народних депутатів - до 30 хвилин;
4) обговорення пропозиції про висловлення недовіри, яке проводиться протягом часу, визначеного Верховною Радою.
4. Прийняття постанови про висловлення недовіри Верховної Ради України Директору Державного бюро розслідувань здійснюється відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради і має наслідком його відставку з посади».
«Глава 38-1
Розгляд питань, пов’язаних з парламентським контролем за діяльністю Державного бюро розслідувань.
Стаття 232-1. Розгляд Верховною Радою звіту Директора Державного бюро розслідувань
1. Верховна Рада один раз на рік розглядає звіт Директора Державного бюро розслідувань про результати діяльності цього органу за календарний рік, стан виконання покладених на нього завдань, додержання законодавства, прав і свобод людини і громадянина, а також напрями та шляхи підвищення ефективності діяльності Державного бюро розслідувань.
Звіт подається Державним бюро розслідувань щороку до 1 квітня.
2. Верховна Рада за пропозицією не менш як третини народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради може в будь-який час прийняти рішення про позачерговий звіт Директора Державного бюро розслідувань з питань, зазначених у частині першій цієї статті.
3. Звіт Директора Державного бюро розслідувань не пізніш як за 15 днів, а позачерговий звіт - не пізніш як за 5 днів до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради передається до комітету, до предмету відання якого належать питання законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, а також надається народним депутатам.
4. Після заслуховування звіту Директора Державного бюро розслідувань та співдоповіді комітету Верховної Ради, до предмету відання якого належать питання законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, проводиться обговорення звіту.
5. За підсумками обговорення звіту Верховна Ради приймає відповідну постанову про затвердження звіту та визнання роботи Директору Державного бюро розслідувань задовільною чи незадовільною.
У разі якщо звіт Директора Державного бюро розслідувань визнано незадовільним, Верховна Рада може надати відповідні рекомендації щодо вдосконалення діяльності Директора Державного бюро розслідувань.
6. Прийняття постанови про затвердження звіту та надання рекомендацій Директору Державного бюро розслідувань може бути підставою для звільнення зазначеної особи з займаної посади.
7. Звіт разом з прийнятою постановою Верховної Ради України публікуються в офіційних виданнях Верховної Ради України.»
 
Враховано частково    
    -309- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Доповнити Розділ 1 новим пунктом такого змісту:
«3. Абзац другий Преамбули Дисциплінарного статуту Національної поліції України, затвердженого Законом України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2018, № 29, ст.233) викласти в такій редакції:
«Дія цього Статуту поширюється на поліцейських та осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань, які повинні неухильно додержуватися його вимог».
 
Враховано    
125. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
126. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
-310- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
Пункт 1 Прикінцевих та перехідних положень проекту доцільно привести у відповідність із частиною третьою статті 27 Бюджетного кодексу України, у зв’язку з чим пропонуємо викласти його в такій редакції:
«1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2020 року.».
 
Відхилено   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
    -311- Алєксєєв С.О.
Пункт 1 Розділу ІІ викласти в такій редакції:
«Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але не раніше дня набрання чинності змінами до Конституції України щодо закріплення повноважень Президента України призначати на посаду та звільняти з посади Директора Державного бюро розслідувань.»
Обґрунтування:
Згідно п. 1 Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Проекту 2116 цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Як у чинному Законі, так і в законопроекті Президент України наділяється повноваженнями, які виходять за межі його компетенції, визначені у ст. 106 Конституції України, зокрема, щодо призначення Директора ДБР (див. ст. 11 Закону в чинній редакції та в редакції законопроекту), затвердження Положення про Раду громадського контролю та порядку її формування (див. ст. 28 Закону в редакції проекту).
Конституція України визначає засади та механізм здійснення державної влади. Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч. 2 ст. 19 Конституції України). Нормативно-правові акти, у тому числі закони, повинні прийматися на основі Конституції України і відповідати їй (ч. 2 ст. 8 Конституції України).
У рішенні Конституційного Суду України від 10 квітня 2003 р. № 7-рп/2003 у справі про гарантії діяльності народного депутата України зазначено, що «повноваження Президента України вичерпно визначені Конституцією України, а це унеможливлює прийняття законів, які встановлювали б інші його повноваження (права та обов'язки)» (абзац тринадцятий пункту 2 мотивувальної частини); у рішенні від 7 квітня 2004 р. № 9-рп/2004 у справі про Координаційний комітет – що «повноваження Верховної Ради України, як і повноваження Президента України, визначаються Конституцією України (статті 85, 106)» (абзац другий підпункту 4.2 пункту 4 мотивувальної частини); у рішенні від 16 травня 2007 р. № 1-рп/2007 у справі про звільнення судді з адміністративної посади – що «відповідно до пункту 31 частини першої статті 106 Конституції України повноваження Президента України визначаються лише Основним Законом України» (абзац перший пункту 6 мотивувальної частини).
Таким чином, як вбачається з вимог п. 31 ч. 1 ст. 106 Конституції України (в якому передбачено здійснення Президентом України й інших, крім перелічених у цій статті, повноважень, визначених Конституцією України), законами України не можуть встановлюватись повноваження глави держави, не визначені Конституцією України.
Президентом України подано проект Закону України «Про внесення змін до статті 106 Конституції України (щодо закріплення повноважень Президента України утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад Директора Національного антикорупційного бюро України і Директора Державного бюро розслідувань)» (№ 1014 від 29.08.2019 р.), який направлено до Конституційного Суду України для надання висновку і в якому частково унормовуються розбіжності між чинним Законом та Конституцією України.
З огляду на це, правильним законодавчим кроком є передбачення у проекті закону 2116 норми про набуття чинності ним після набуттям чинності проектом закону №1014 (чи іншого аналогічного закону), щоб не виникало колізій між нормами закону і відповідними конституційними нормами.
Оскільки остаточне прийняття проекту 1014 можливо не раніше лютого 2020 року відповідні норми закону мають набути чинності не раніше цієї дати.
 
Відхилено    
127. 2. До приведення у відповідність із цим Законом закони України, інші нормативно-правові акти діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
   2. До приведення у відповідність із цим Законом закони України, інші нормативно-правові акти діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
128. 3. Установити, що:
 
-312- Алєксєєв С.О.
Абзац перший пункту 3 Розділу ІІ викласти в такій редакції:
«3. Установити, що з дня набрання чинності цим Законом:»
 
Враховано   3. Установити, що з дня набрання чинності цим Законом:
 
129. 1) Державне бюро розслідувань як державний правоохоронний орган є правонаступником прав та обов'язків Державного бюро розслідувань як центрального органу виконавчої влади;
 
-313- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
Пункт 3 Прикінцевих та перехідних положень проекту пропонуємо викласти в такій редакції:
«3. Установити, що:
1) Державне бюро розслідувань як державний правоохоронний орган є правонаступником Державного бюро розслідувань як центрального органу виконавчої влади;
2) Директор Державного бюро розслідувань, його перший заступник та заступники, директори територіальних управлінь та інші працівники Державного бюро розслідувань продовжують здійснювати свої повноваження до їх звільнення з посади або припинення їх повноважень на посаді відповідно до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" з урахуванням внесених цим Законом змін;
3) територіальні управління Державного бюро розслідувань, утворені до набрання чинності цим Законом, продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності територіальних управлінь, утворених відповідно до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" з урахуванням внесених цим Законом змін».
 
Враховано частково   1) Державне бюро розслідувань як державний правоохоронний орган є правонаступником прав та обов'язків Державного бюро розслідувань як центрального органу виконавчої влади;
 
    -314- Мамка Г.М.
Пункт 3 Розділу ІІ викласти в такій редакції:
«3. Установити, що:
1) Державне бюро розслідувань як державний правоохоронний орган є правонаступником прав та обов'язків Державного бюро розслідувань як центрального органу виконавчої влади;
2) Директор Державного бюро розслідувань, його перший заступник та заступники, директори територіальних управлінь та інші працівники Державного бюро розслідувань продовжують здійснювати свої повноваження до їх звільнення з посади або припинення їх повноважень на посаді відповідно до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" з урахуванням внесених цим Законом змін;
3) працівники Державного бюро розслідувань, які перемогли у конкурсах для призначення на посади слідчих, оперуповноважених, продовжують здійснювати свої повноваження до їх звільнення з посади або припинення їх повноважень на посаді відповідно до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" з урахуванням внесених цим Законом змін, у тому числі у разі визначення цих посад посадами рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань;
4) територіальні управління Державного бюро розслідувань, утворені до набрання чинності цим Законом, продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності територіальних управлінь, утворених відповідно до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" з урахуванням внесених цим Законом змін.»
 
Враховано частково    
130. 2) Директор Державного бюро розслідувань, його перший заступник та заступники, директори територіальних управлінь та інші працівники Державного бюро розслідувань продовжують здійснювати свої повноваження до їх звільнення з посади або припинення їх повноважень на посаді відповідно до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" з урахуванням внесених цим Законом змін;
 
-315- Устінова О.Ю.
Чернєв Є.В.
Гурін Д.О.
Пункт 3 Розділу П Законопроекту (щодо змін в прикінцевих та перехідних положеннях Закону України «Про Державне бюро розслідувань»):
Підпункт 2 викласти у такій редакції:
«2) Директор Державного бюро розслідувань, його перший заступник та заступники продовжують здійснювати свої повноваження до призначення на посаду Директора Державного бюро розслідувань у порядку, визначеному цим Законом;»
 
Відхилено   3) директори територіальних управлінь та інші працівники Державного бюро розслідувань продовжують здійснювати свої повноваження до їх звільнення з посади або припинення їхніх повноважень на посаді відповідно до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" з урахуванням внесених цим Законом змін;
 
    -316- Устінова О.Ю.
Чернєв Є.В.
Гурін Д.О.
Пункт 3 Розділу П Законопроекту (щодо змін в прикінцевих та перехідних положеннях Закону України «Про Державне бюро розслідувань»):
Підпункт 2 викласти у такій редакції:
«2) Директор Державного бюро розслідувань, його перший заступник та заступники продовжують здійснювати свої повноваження до призначення на посаду Директора Державного бюро розслідувань у порядку, визначеному цим Законом;»
 
Відхилено    
    -317- Устінова О.Ю.
Василів І.В.
Чернєв Є.В.
Гурін Д.О.
Після підпункту 2 додати підпункти 3 та 4 такого змісту:
«3) директори територіальних управлінь, працівники Державного бюро розслідувань продовжують здійснювати свої повноваження до їх звільнення з посади або припинення їх повноважень на посаді відповідно до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" з урахуванням внесених цим Законом змін;
4) Конкурсна комісія формується у тридцятиденний строк після набуття чинності цим Законом;»
У зв’язку з цим підпункти 3-4 вважати підпунктами 5-6.»
 
Враховано частково    
131. 3) працівники Державного бюро розслідувань, які перемогли у конкурсах для призначення на посади слідчих, оперуповноважених, продовжують здійснювати свої повноваження до їх звільнення з посади або припинення їх повноважень на посаді відповідно до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" з урахуванням внесених цим Законом змін, у тому числі у разі визначення цих посад посадами рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань;
 
-318- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Пункт 3 розділу ІІ після підпункту 3 доповнити новим підпунктом такого змісту:
4) Для забезпечення безперервності і ефективності досудових розслідувань, слідчі органів прокуратури, прокурори можуть бути за їх згодою переведені до Державного бюро розслідувань без обов’язкового проведення конкурсу в разі, якщо вони на час набуття чинності цим Законом проводять досудове розслідування або здійснюють процесуальне керівництво (не менше чотирьох місяців поспіль входили до складу груп слідчих або прокурорів) у кримінальних провадженнях щодо подій, які мали місце під час мирних акцій протесту у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року та, які підлягають передачі за підслідністю до Державного бюро розслідувань, але не пізніше ніж 11 січня 2020 року.
 
Враховано   4) працівники Державного бюро розслідувань, які перемогли у конкурсах для призначення на посади слідчих, оперуповноважених, продовжують здійснювати свої повноваження до їх звільнення з посади або припинення повноважень на посаді відповідно до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" з урахуванням внесених цим Законом змін, у тому числі у разі визначення цих посад посадами рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань;
5) для забезпечення безперервності та ефективності досудових розслідувань слідчі органів прокуратури, прокурори можуть бути переведені за їхньою згодою до Державного бюро розслідувань без обов’язкового проведення конкурсу, якщо вони на день набрання чинності цим Законом проводять досудове розслідування або здійснюють процесуальне керівництво (не менше чотирьох місяців поспіль входили до складу груп слідчих або прокурорів) у кримінальних провадженнях щодо подій, які мали місце під час мирних акцій протесту у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року, які підлягають передачі за підслідністю до Державного бюро розслідувань, але не пізніше 11 січня 2020 року;
 
132. 4) територіальні управління Державного бюро розслідувань, утворені до набрання чинності цим Законом, продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності територіальних управлінь, утворених відповідно до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" з урахуванням внесених цим Законом змін.
 
-319- Алєксєєв С.О.
Абзац п’ятий пункту 3 Розділу ІІ виключити.
 
Враховано   2) повноваження Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань і заступника Директора Державного бюро розслідувань припиняються достроково.
Президент України упродовж п’яти робочих днів з дня набрання чинності цим Законом призначає тимчасово виконуючого обов’язки Директора Державного бюро розслідувань, який має повноваження Директора Державного бюро розслідувань, передбачені Законом України «Про Державне бюро розслідувань».
Особі, яка тимчасово виконує обов’язки Директора Державного бюро розслідувань, забороняється розголошувати інформацію з обмеженим доступом, отриману у зв’язку з виконанням його обов’язків, крім випадків, встановлених законом.
Особі, яка тимчасово виконує обов’язки Директора Державного бюро розслідувань, на час виконання таких обов’язків за рахунок коштів державного бюджету виплачується грошова компенсація в розмірі посадового окладу Директора Державного бюро розслідувань, передбаченого Законом України "Про Державне бюро розслідувань".
Повноваження особи, яка тимчасово здійснює повноваження Директора Державного бюро розслідувань, припиняються у день призначення на посаду Директора Державного бюро розслідувань у порядку, визначеному Законом України "Про Державне бюро розслідувань".
Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України у 30 денний строк з дня набрання чинності цим Законом визначити (замінити) своїх представників до Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань.
Конкурсна комісія з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань формується органом, що здійснює забезпечення діяльності Президента України, протягом 14 днів з дня визначення представників Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України до її складу, але не пізніше 60 днів з дня дострокового припинення повноважень (звільнення) Директора Державного бюро розслідувань у порядку, встановленому законом.
Інформація про початок роботи, час та місце проведення засідань Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань оприлюднюється на Офіційному інтернет-представництві Президента України.
Роботу та організаційно-технічне забезпечення Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань та її членів забезпечує орган, що здійснює забезпечення діяльності Президента України.
Конкурсній комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань у 60 денний строк із дня формування її персонального складу провести конкурс на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань у порядку, визначеному Законом України "Про Державне бюро розслідувань".
 
    -320- Монастирський Д.А.
Захарченко В.В.
Павлюк М.В.
Неклюдов В.М.
Пункт 3 Розділу ІІ доповнити новим підпунктом такого змісту:
6) повноваження Директора Державного бюро розслідувань, першого заступника Директора Державного бюро розслідувань і заступник Директора Державного бюро розслідувань, припиняються достроково.
Президент України упродовж п’яти робочих днів з дня набрання чинності цим Законом призначає тимчасово виконуючого обов’язки Директора Державного бюро розслідувань, який має повноваження Директора Державного бюро розслідувань, передбачені Законом України «Про Державне бюро розслідувань».
Особі, яка тимчасово виконує обов’язки Директора Державного бюро розслідувань, забороняється розголошувати інформацію з обмеженим доступом, отриману у зв’язку з виконанням його обов’язків, крім випадків, встановлених законом.
Особі, яка тимчасово виконує обов’язки Директора Державного бюро розслідувань, на час виконання таких обов’язків за рахунок коштів Державного бюджету України виплачується грошова компенсація в розмірі посадового окладу Директора Державного бюро розслідувань, передбаченого Законом України "Про Державне бюро розслідувань".
Повноваження особи, яка тимчасово здійснює повноваження Директора Державного бюро розслідувань, припиняються у день призначення на посаду Директора Державного бюро розслідувань у порядку, визначеному Законом України "Про Державне бюро розслідувань".
Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України у 30 денний строк з дня набрання чинності цим Законом визначити (замінити) своїх представників до комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань.
Конкурсна комісія з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань формується органом, що здійснює забезпечення діяльності Президента України, протягом 14 днів з дня визначення представників Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України у складі цієї конкурсної комісії, але не пізніше 60 днів з дня дострокового припинення повноважень (звільнення) Директора Державного бюро розслідувань у порядку, встановленому законом.
Інформацію про початок роботи, час та місце проведення засідань Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро оприлюднюється на Офіційному інтернет-представництві Президента України.
Роботу та організаційно-технічне забезпечення Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро та її членів забезпечує орган, що здійснює забезпечення діяльності Президента України.
Конкурсній комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань у 60 денний строк із дня формування складу Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань провести конкурс на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань у порядку, визначеному Законом України "Про Державне бюро розслідувань".
 
Враховано    
    -321- Цимбалюк М.М.
Доповнити пунктом 4 Прикінцеві та перехідні положення проекту Закону «Про внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань» наступної редакції:
«4. Протягом трьох місяців з моменту передачі за підслідністю до Державного бюро розслідувань кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013 - 2014 роках, на службу до Державного бюро розслідувань на посади слідчих можуть прийматися в порядку переведення без обов'язкового проведення конкурсу у порядку, визначеному Законом України "Про державну службу" слідчі Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України (Офісу Генерального прокурора), які спроможні за своїми віком та станом здоров’я ефективно виконувати відповідні службові обов’язки.»
Відповідно пункт 4 вважати 5, 5-6.
Обґрунтування:
На сьогоднішній день існує катастрофічна ситуація щодо розслідування кримінальних проваджень, які стосуються справ Майдану та злочинів, вчинених найближчим оточенням колишнього Президента України В. Януковича, які розслідувало Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України (сьогодні Офісу Генерального прокурора), очолюване Сергієм Горбатюком, проте оскільки слідчі прокуратури остаточно 20 листопада 2019 року втрачають функції слідства, ці провадження потрібно буде слідчим прокуратури передати за підслідністю, зокрема частина з них перейде в Державне бюро розслідувань, де фактично нові люди, слідчі будуть з самого початку вивчати всі ці тисячі томів кримінальних справ, що знову дозволить затягнути їх завершення на довгі роки. В зв’язку з тим, щоб пришвидшити всі процесуальні моменти та не відривати кваліфікованих слідчих, які роками працювали над цими справами, потрібно на перехідний період передбачити пільгову процедуру переведення слідчих Управління спеціальних розслідувань ГНУ до Державного бюро розслідувань без проведення конкурсу, тим більше враховуючи те, що особи, які наразі працюють в прокуратурі фактично пройшли подвійну атестацію та перевірені на професійність на відповідність своїм посадам.
 
Відхилено    
133. 4. Рекомендувати Президенту України у місячний строк із дня набрання чинності цим Законом затвердити положення про Раду громадського контролю при Державному бюро розслідувань та порядок її формування.
 
-322- Геращенко І.В.
Іонова М.М.
Павленко Р.М.
Пункт 4 Прикінцевих та перехідних положень проекту пропонуємо вилучити, оскільки відповідне положення надає Президентові України повноваження, не передбачене Конституцією України.
 
Відхилено   5. Рекомендувати Президенту України у місячний строк із дня набрання чинності цим Законом затвердити положення про Раду громадського контролю при Державному бюро розслідувань та порядок її формування.
 
    -323- Михайлюк Г.О.
У Розділі ІІ проекту пункт 4. виключити. У зв’язку з цим пункт 5. вважати пунктом 4.
 
Відхилено    
    -324- Алєксєєв С.О.
Пункт 4 Розділу ІІ виключити.
Обґрунтування:
Надання Главі держави повноваження затверджувати Положення про Раду громадського контролю та порядок її формування виходить за межі повноважень Президента України, передбачених чинною Конституцією України, а у законопроекті №1014 відсутні приписи щодо надання Президенту України такого повноваження.
Адже Рада не відноситься до незалежних регуляторних органів, а є колегіальним консультативно-дорадчим органом, що утворюється для забезпечення прозорості та цивільного контролю за діяльністю ДБР.
На даний час, діють Положення про Раду громадського контролю при ДБР та Порядок формування складу Ради громадського контролю при ДБР, затверджені постановою КМУ від 20 грудня 2017 р. №1086.
Дані повноваження КМУ не суперечать Конституції і фактично передбачені у її п. 7 ст. 116: - здійснення заходів щодо забезпечення обороноздатності і національної безпеки України, громадського порядку, боротьби зі злочинністю.
 
Відхилено    
134. 5. Кабінету Міністрів України у місячний строк із дня набрання чинності цим Законом:
 
   Кабінету Міністрів України у місячний строк із дня набрання чинності цим Законом:
 
135. підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо фінансування заходів зі збільшення граничної чисельності працівників Державного бюро розслідувань та інших заходів, необхідних для реалізації положень цього Закону;
 
-325- Алєксєєв С.О.
Абзац другий пункту 5 Розділу ІІ виключити.
 
Враховано      
    -326- Стефанчук Р.О.
У пункті 5 Розділу ІІ законопроекту:
абзаци другий та третій виключити;
Пояснення:
Проектом закону пропонується збільшити фінансування заходів із збільшення граничної чисельності працівників ДБР. Однак у проекті передбачено, що кількість працівників буде визначатися керівником. Відповідно пропозиція про збільшення фінансування є безпідставною.
 
Відхилено    
136. вжити заходів, необхідних для реалізації цього Закону;
 
   вжити заходів, необхідних для реалізації цього Закону;
 
137. прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
138. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом, а також прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону.

-327- Стефанчук Р.О.
У пункті 5 Розділу ІІ законопроекту:
в абзаці п’ятому слова «а також прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону» виключити.
Пояснення:
Правки мають техніко-юридичний характер.
 
Відхилено   забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом, а також прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону.

    -328- Неклюдов В.М.
Розділ ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» доповнити новим пунктом такого змісту:
«Доповнити частину першу статті 8 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» ( (Відомості Верховної Ради, 2014 р., № 47, ст. 2051) новим пунктом такого змісту:
«16-1) визначає представника з числа працівників Національного бюро до складу Дисциплінарної комісії Державного бюро розслідувань;».
 
Відхилено