Кількість абзаців - 261 Таблиця поправок


Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
-1- Бондар Г.В.
по тексту в усіх статтях законопроекту слова «комплексний план просторового розвитку громади» замінити словами «комплексний план просторового розвитку території громади» в усіх відмінках.
 
Враховано редакційно   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
4.

 
-2- Пузійчук А.В.
У тексті законопроєкту слова «комплексний план просторового розвитку громади» в усіх числах та відмінках замінити словами «комплексний план просторового розвитку території громади» в усіх числах та відмінках.
 
Враховано редакційно      
5. 1. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, № 3-4, ст.27) із змінами:
 
   2. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України 2002 р., № 3-4, ст. 27):
1) пункт "ґ" частини першої статті 6 викласти в такій редакції:
"ґ) погодження питань, пов'язаних із припиненням права постійного користування особливо цінними землями відповідно до цього Кодексу";
 
6. 1) абзац восьмий статті 14-2 викласти у редакції:
 
-3- Плачкова Т.М.
абзац другий підпункту 1 розділу І викласти в такій редакції: «створення водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також додержання режиму використання їх територій; «
 
Відхилено   2) абзац восьмий статті 14-2 викласти в такій редакції:
 
7. «додержання режиму використання територій водоохоронних зон, прибережних захисних смуг та пляжних зон; «;
 
-4- Пузійчук А.В.
Абзац другий підпункту першого пункту першого Розділу Ізаконопроєкту викласти в такій редакції:
«погодження документації із землеустрою про створення водоохоронних зон і прибережних захисних смуг та додержання режиму використання територій водоохоронних зон і прибережних захисних смуг (з установленими в них пляжними зонами);
 
Відхилено   "додержання правового режиму використання територій водоохоронних зон, прибережних захисних смуг та пляжних зон";
3) статтю 19 доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Земельна ділянка, яка за основним цільовим призначенням належить до відповідної категорії земель, відноситься в порядку, визначеному цим Кодексом, до певного виду цільового призначення, що характеризує конкретний напрям її використання та її правовий режим";
 
8. 2) статтю 20 викласти у редакції:
 
-5- Батенко Т.І.
Підпункт 2 пункту 1 розділу І виключити.
 
Відхилено   4) статтю 20 викласти в такій редакції:
 
    -6- Бондаренко О.В.
До пункту 1 щодо внесення змін до Земельного кодексу України (далі - ЗКУ) 1. До підпункту 2: в абзаці четвертому слова «а у разі його відсутності - планом зонування території або детальним планом території» виключити;
абзац сьомий викласти в такій редакції «5. Зміна виду цільового призначення земельної ділянки її власником в межах відповідного виду функціонального призначення території, визначеного затвердженим комплексним планом просторового розвитку громади, не потребує розроблення документації із землеустрою та прийняття рішень органами влади, органами місцевого самоврядування (крім випадків, визначених цим Кодексом).»;
абзац дев’ятий після слів «лісогосподарського призначення» доповнити словами «та земельних лісових ділянок»;
доповнити абзацами:
«9. Зміна цільового призначення особливо цінних земель допускається лише для розміщення на них об'єктів загальнодержавного значення, доріг, ліній електропередачі та зв'язку, трубопроводів, осушувальних і зрошувальних каналів, геодезичних пунктів, об'єктів соціально-культурного призначення, об'єктів, пов'язаних з видобуванням корисних копалин, а також у разі відчуження земельних ділянок для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, віднесення земель, зазначених у пунктах «а» і «б» частини першої статті 150 цього Кодексу, до земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, земель історико-культурного призначення.
Віднесення особливо цінних земель державної чи комунальної власності, визначених у пунктах «а» і «б» частини першої статті 150 цього Кодексу, до земель інших категорій здійснюється за погодженням з Верховною Радою України.
10. Зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності, зазначених у частинах у частинах сьомій та дев’ятій цієї статті здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення і провадиться Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих ділянок у власність або надання у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.».
 
Враховано частково    
    -7- Івченко В.Є.
Підпункт 2 пункту 1 вилучити.
 
Відхилено    
    -8- Нагаєвський А.С.
Кириченко М.О.
Статтю 20 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
«Стаття 20. Встановлення та зміна цільового призначення земель та земельних ділянок
1. Віднесення земель та земельних ділянок до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.
До затвердження у встановленому законом порядку комплексних планів просторового розвитку громад, віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється за схемами землеустрою і техніко-економічними обґрунтуваннями використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, а віднесення земельних ділянок до тієї чи іншої категорії та визначення їх цільового призначення в межах такої категорії здійснюється підчас їх формування за відповідною документацією із землеустрою з урахуванням наявних містобудівної, природоохоронної документації та документації з охорони культурної спадщини.
Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за комплексними планами просторового розвитку громад, а до їх затвердження у встановленому законом порядку, -за планами зонування території та/або детальними планами території з урахуванням наявних природоохоронної документації, документації із землеустрою та з охорони культурної спадщини.
2. Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за ініціативою їх власників (розпорядників).
Зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться за ініціативою органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, які відповідно до статті 122 цього Кодексу приймають рішення про передачу відповідних земельних ділянок у власність або у користування.
3. Власник (розпорядник) земельної ділянки, зацікавлений в зміні її цільового призначення, звертається до Державного кадастрового реєстратора із заявою про зміну цільового призначення земельної ділянки (за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України), у якій зазначає:
а) кадастровий номер земельної ділянки;
б) реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (що підтверджує приналежність земельної ділянки заявникові);
в) посилання на офіційний електронний інформаційний ресурс відповідного органу, на якому розміщено його рішення про ініціювання зміни цільового призначення земельної ділянки (тільки для земельних ділянок державної та комунальної власності);
г) посилання на офіційний електронний інформаційний ресурс відповідного органу, на якому розміщено відповідний комплексний план просторового розвитку громади, а у разі його відсутності, -план зонування території та/або детальний план території, наявна природоохоронна документація та документація із землеустрою та з охорони культурної спадщини, що припускає можливість використання земельної ділянки за бажаним цільовим призначенням;
ґ) існуюче цільове призначення земельної ділянки та її бажане цільове призначення, визначене згідно із затвердженим Кабінетом Міністрів України Класифікатором видів функціонального призначення територій;
д) розміри нормативної грошової оцінки земельної ділянки за існуючим та бажаним цільовими призначеннями;
е) розмір втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (лише для випадків, передбачених статтею 207 з урахуванням статті 208 цього Кодексу);
є) бажаний спосіб отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (особисто, поштовим відправленням або в електронну вигляді за кваліфікованим електронним підписом Державного кадастрового реєстратора).
До заяви додаються:
а) згода орендаря земельної ділянки на зміну її цільового призначення (тільки для земельних ділянок, переданих в оренду);
б) документ про сплату на казначейських рахунок відповідного органу місцевого самоврядування різниці у вартості земельної ділянки за нормативною грошовою оцінкою до та після зміни її цільового призначення (у разі наявності такої різниці), крім випадків використання земельної ділянки для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, визначених Законом України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності»;
в) розрахунок втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва разом із документами про їх сплату на відповідні казначейські рахунки відповідних органів місцевого самоврядування (лише для випадків, передбачених статтею 207 з урахуванням статті 208 цього Кодексу).
Заява з доданими документами надається заявником особисто чи уповноваженою ним особою або надсилається поштовим відправленням або формується і подається за кваліфікованим електронним підписом заявника через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.
Заява з доданими документами про зміну цільового призначення земельної ділянки державної або комунальної власності подається виключно за кваліфікованим електронним підписом заявника через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.
Державний кадастровий реєстратор:
а) в день отримання заяви розміщує її разом із доданими до неї документами в публічному доступі на Єдиному державному порталі адміністративних послуг (крім випадків, коли таку заяву вже подано через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування) та повідомляє про це орган місцевого самоврядування, який відповідно до закону затверджує комплексний планам просторового розвитку громади, а у разі його відсутності, -органи, які затверджують план зонування території та/або детальний план території, наявну природоохоронну документацію, документацію із землеустрою та з охорони культурної спадщини;
б) протягом дев’яти робочих днів перевіряє достовірність відомостей, зазначених у заяві та доданих у неї документах.
Орган місцевого самоврядування, який відповідно до закону затверджує комплексний планам просторового розвитку громади, а у разі його відсутності, -органи, які затверджують план зонування території та/або детальний план території, наявну природоохоронну документацію, документацію із землеустрою та з охорони культурної спадщини, зобов’язані протягом восьми робочих днів (включаючи день розміщення заяви) ознайомитися з поданою заявою та доданими до неї документами та, у разі наявності встановлених законодавством, чи згаданою вище документацією обмежень щодо використання земельної ділянки за новим (бажаним) цільовим призначенням, проінформувати про це заявника та Державного кадастрового реєстратора шляхом розміщення на Єдиному державному порталі адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування, відомостей про такі обмеження за кваліфікованим електронним підписом керівника відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування із обов’язковим посиланням на електронну адресу сторінки офіційного веб-сайту відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, на якій розміщено текст відповідного нормативно-правового акту та/або документації, що містять такі обмеження.
Протягом десятого робочого дня (включаючи день розміщення заяви) державний кадастровий реєстратор вносить відомості про змінене цільове призначення земельної ділянки до Державного земельного кадастру разом із відомостями про обмеження у її використанні, що були оприлюднені відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування, на підтвердження чого видає заявнику (у спосіб, обраний ним при поданні заяви) витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
Підставою для відмови у внесенні згаданих відомостей до Державного земельного кадастру є лише:
а) якщо із заявою звернулася неналежна особа;
б) якщо комплексний планам просторового розвитку громади, а у разі його відсутності, -план зонування території та/або детальний план території не припускає можливість використання земельної ділянки за бажаним цільовим призначенням;
в) якщо бажане цільове призначення земельної ділянки не відповідає затвердженому Кабінетом Міністрів України Класифікатору видів функціонального призначення територій;
г) виявлення Державним кадастровим реєстратором недостовірних відомостей у заяві та/або додатках до неї.
4. Власники та користувачі земельних ділянок, цільове призначення яких було встановлено до затвердження комплексного плану просторового розвитку громади та/або іншої, згаданої у цієї статті документації, можуть використовувати такі земельні ділянки за їх раніше встановленим цільовим призначення, доки воно не буде змінено відповідно до вимог цієї статті.».
 
Враховано частково    
9. «Стаття 20. Встановлення та зміна цільового призначення земельних ділянок
 
-9- Тарасов О.С.
у пункті 1 у підпункті 2 абзац другий викласти в такій редакції:
"Стаття 20. Встановлення та зміна категорії земель та виду цільового призначення земельних ділянок";
 
Відхилено   "Стаття 20. Встановлення та зміна цільового призначення земельних ділянок
 
    -10- Цабаль В.В.
у пункті 1 у підпункті 2 абзац другий викласти в такій редакції:
"Стаття 20. Встановлення та зміна категорії земель та виду цільового призначення земельних ділянок";
 
Відхилено    
10. 1. При встановленні та зміні цільового призначення земельних ділянок проводиться віднесення їх до певної категорії земель та виду цільового призначення.
 
-11- Тарасов О.С.
у пункті 1 у підпункті 2 абзац третій (щодо частини першої статті 20) викласти абзацами в такій редакції:
"1. Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.
Зміна категорій земель здійснюється відповідно до комплексного плану просторового розвитку громади.
До затвердження у встановленому законом порядку комплексних планів просторового розвитку громад, віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється за схемами землеустрою і техніко-економічними обґрунтуваннями використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, а віднесення земельних ділянок до тієї чи іншої категорії та визначення їх цільового призначення в межах такої категорії здійснюється під час їх формування за відповідною документацією із землеустрою";
 
Враховано частково   1. При встановленні цільового призначення земельних ділянок здійснюється віднесення їх до певної категорії земель та виду цільового призначення.
При зміні цільового призначення земельних ділянок здійснюється зміна категорії земель та/або виду цільового призначення.
 
    -12- Цабаль В.В.
у пункті 1 у підпункті 2 абзац третій (щодо частини першої статті 20) викласти абзацами в такій редакції:
"1. Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.
Зміна категорій земель здійснюється відповідно до комплексного плану просторового розвитку громади.
До затвердження у встановленому законом порядку комплексних планів просторового розвитку громад, віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється за схемами землеустрою і техніко-економічними обґрунтуваннями використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, а віднесення земельних ділянок до тієї чи іншої категорії та визначення їх цільового призначення в межах такої категорії здійснюється під час їх формування за відповідною документацією із землеустрою";
 
Враховано частково    
11. 2. Цільове призначення земельної ділянки визначається власником земельної ділянки самостійно в межах відповідного виду функціонального призначення території, визначеного затвердженим комплексним планом просторового розвитку громади, а у разі його відсутності - планом зонування території або детальним планом території.
 
-13- Кучер М.І.
У підпункті 2 пункту 1 розділу І проєкту Закону: після абзацу 4 доповнити новим абзацом такого змісту: «У випадку наявності щодо земельної ділянки договору оренди землі, договору про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) або для забудови (суперфіцій) власник земельної ділянки може визначити цільове призначення земельної ділянки лише при наявності нотаріально посвідченої згоди орендаря (користувача).
 
Враховано редакційно   2. Віднесення земельних ділянок до певної категорії та виду цільового призначення земельних ділянок здійснюється щодо:
земельних ділянок, якими розпоряджаються Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, ? за рішенням відповідного органу;
земельних ділянок приватної власності – їх власниками.
Зміна цільового призначення земельних ділянок державної та комунальної власності, віднесених до категорій земель житлової та громадської забудови, земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, а також земельних ділянок (крім земельних ділянок, розташованих на територіях, об'єктах природно-заповідного фонду), на яких розташовані будівлі, споруди, що є у приватній власності землекористувача, який використовує земельні ділянки на правах постійного користування, оренди, емфітевзису, суперфіцію, може здійснюватися землекористувачем. У такому разі зміна цільового призначення земельної ділянки не потребує прийняття рішень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, який здійснює розпорядження відповідною земельною ділянкою.
Зміна землекористувачем цільового призначення земельної ділянки державної, комунальної власності, наданої йому в користування (крім постійного користування) без проведення земельних торгів для провадження певної діяльності, не повинна призводити до провадження ним на такій земельній ділянці іншої діяльності (крім випадків розташування на земельній ділянці будівель, споруд, що перебувають у власності землекористувача).
 
    -14- Плачкова Т.М.
абзац четвертий підпункту 2 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«2. Цільове призначення земельної ділянки визначається власником земельної ділянки самостійно в межах відповідного виду функціонального призначення території, визначеного генеральним планом населеного пункту, планом зонування території або детальним планом території.»;
 
Враховано частково    
    -15- Пузійчук А.В.
Абзаци четвертий - сьомий підпункту 2 пункту 1 Розділу Ізаконопроєкту (частина друга, третя, четверта, п’ята статті 20 статті 20 Земельного кодексу України в редакції законопроєкту) викласти в такій редакції:
«2. Встановлення виду цільового призначення земельної ділянки здійснюється при її формуванні як об’єкта цивільних прав у порядку, визначеному цим Кодексом.
3. Зміна виду цільового призначення земельної ділянки здійснюється її власником або землекористувачем самостійно в межах відповідного виду функціонального призначення території, визначеного затвердженим планом зонування території або детальним планом території, а у разі їх відсутності - комплексним планом просторового розвитку території громади, та не потребує розроблення документації із землеустрою та прийняття рішень органами влади, органами місцевого самоврядування (крім випадків, встановлених законом).
4. Відомості про обраний власником або землекористувачем вид цільового призначення земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру.
5. Класифікатор видів цільового призначення землі та видів функціонального призначення територій та правила співвідношення між ними затверджується Кабінетом Міністрів України.».
 
Враховано редакційно    
    -16- Тарасов О.С.
у пункті 1 у підпункті 2 абзац четвертий (щодо частини другої статті 20) викласти в такій редакції:
"2. Вид цільового призначення земельної ділянки визначається власником земельної ділянки самостійно в межах відповідного виду функціонального призначення території, визначеного відповідною містобудівною документацією на місцевому рівні";
 
Враховано редакційно    
    -17- Цабаль В.В.
у пункті 1 у підпункті 2 абзац четвертий (щодо частини другої статті 20) викласти в такій редакції:
"2. Вид цільового призначення земельної ділянки визначається власником земельної ділянки самостійно в межах відповідного виду функціонального призначення території, визначеного відповідною містобудівною документацією на місцевому рівні";
 
Враховано редакційно    
    -18- Цабаль В.В.
у пункті 1 у підпункті 2 абзац п'ятий (щодо частини третьої статті 20) викласти абзацами в такій редакції:
"3. Відомості про обраний власником вид цільового призначення земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру.
Якщо відповідна земельна ділянка на момент такого внесення перебуває в користуванні у інших осіб, то внесення інформації про обраний власником вид цільового призначення земельної ділянки вноситься до Державного земельного кадастру за умови погодження з користувачем.
Власник (користувач) земельної ділянки, зацікавлений в зміні виду її цільового призначення, звертається до Державного кадастрового реєстратора із заявою про зміну виду цільового призначення земельної ділянки, у якій зазначає:
а) кадастровий номер земельної ділянки;
б) реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
в) посилання на офіційний електронний інформаційний ресурс відповідного органу, на якому розміщено його рішення про ініціювання зміни цільового призначення земельної ділянки (тільки для земельних ділянок державної та комунальної власності);
г) посилання на офіційний електронний інформаційний ресурс відповідного органу, на якому розміщено відповідний комплексний план просторового розвитку громади, а у разі його відсутності, -відповідна містобудівна документація на місцевому рівні, що припускає можливість використання земельної ділянки за бажаним цільовим призначенням;
ґ) існуюче цільове призначення земельної ділянки та її бажане цільове призначення, визначене згідно із затвердженим Кабінетом Міністрів України Класифікатором видів функціонального призначення територій;
д) розмір втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (лише для випадків, передбачених статтею 207 з урахуванням статті 208 цього Кодексу);
е) бажаний спосіб отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (особисто, поштовим відправленням або в електронну вигляді за кваліфікованим електронним підписом Державного кадастрового реєстратора).
До заяви додаються:
а) згода користувача земельної ділянки на зміну виду цільового призначення (тільки для земельних ділянок, які перебувають у користуванні);
б) розрахунок втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва разом із документом про їх сплату на відповідні казначейські рахунки відповідних органів місцевого самоврядування (лише для випадків, передбачених статтею 207 з урахуванням статті 208 цього Кодексу);
в) документ, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи (у разі подання заяви іншою особою).
Заява з доданими документами надається заявником особисто чи уповноваженою ним особою або надсилається поштовим відправленням або формується і подається за кваліфікованим електронним підписом заявника через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.
Заява з доданими документами про зміну цільового призначення земельної ділянки державної або комунальної власності подається виключно за кваліфікованим електронним підписом заявника через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.
Державний кадастровий реєстратор:
а) в день отримання заяви розміщує її разом із доданими до неї документами в публічному доступі на Єдиному державному порталі адміністративних послуг (крім випадків, коли таку заяву вже подано через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування) та повідомляє про це орган місцевого самоврядування, який відповідно до закону затверджує комплексний планам просторового розвитку громади, а у разі його відсутності, -органи, які затверджують відповідну містобудівну документацію на місцевому рівні;
б) протягом дев’яти робочих днів перевіряє достовірність відомостей, зазначених у заяві та доданих до неї документів.
Орган місцевого самоврядування, який відповідно до закону затверджує комплексний план просторового розвитку громади, а у разі його відсутності, -органи, які затверджують відповідну містобудівну документацію на місцевому рівні, зобов’язані протягом восьми робочих днів (включаючи день розміщення заяви) ознайомитися з поданою заявою та доданими до неї документами та, у разі наявності встановлених законодавством, чи згаданою вище документацією обмежень щодо використання земельної ділянки за новим (бажаним) цільовим призначенням, проінформувати про це заявника та Державного кадастрового реєстратора шляхом розміщення на Єдиному державному порталі адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування, відомостей про такі обмеження за кваліфікованим електронним підписом керівника відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування із обов’язковим посиланням на електронну адресу сторінки офіційного веб-сайту відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, на якій розміщено текст відповідного нормативно-правового акту та/або документації, що містять такі обмеження.
На десятий робочий день (включаючи день розміщення заяви) державний кадастровий реєстратор вносить відомості про змінений вид цільового призначення земельної ділянки до Державного земельного кадастру разом із відомостями про обмеження у її використанні, що були оприлюднені відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування, на підтвердження чого видає заявнику (у спосіб, обраний ним при поданні заяви) витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку у разі відсутності підстав для відмови у внесенні цих відомостей.
У внесенні відомостей про змінений вид цільового призначення до Державного земельного кадастру може бути відмовлено у разі, якщо:
а) заява подана неналежною особою;
б) містобудівна документація на місцевому рівні не дозволяє використання земельної ділянки за бажаним цільовим призначенням;
в) бажане цільове призначення земельної ділянки не відповідає затвердженому Кабінетом Міністрів України Класифікатору видів функціонального призначення територій;
г) виявлення Державним кадастровим реєстратором недостовірних відомостей у заяві та/або додатках до неї.
Вимоги до оформлення заяви, рішень Державних кадастрових реєстраторів, витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку та порядок зміни виду цільового призначення земельної ділянки (в тому числі до запровадження офіційних електронних інформаційних ресурсів) визначаються Кабінетом Міністрів України";
 
Враховано частково    
12. 3. Відомості про обраний власником вид цільового призначення земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру.
 
-19- Кулініч О.І.
Частину третю статті 20 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
«3. Відомості про обрану власником категорію та вид цільового призначення земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру.».
 
Враховано редакційно   3. Категорія земель та вид цільового призначення земельної ділянки визначаються в межах відповідного виду функціонального призначення території, передбаченого затвердженим комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади або генеральним планом населеного пункту.
Встановлення цільового призначення земельної ділянки може здійснюватися без додержання вимог, передбачених абзацом першим цієї частини, у випадках:
передачі земельної ділянки державної, комунальної власності відповідно до частини третьої статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
консервації деградованих і малопродуктивних, техногенно забруднених земель;
віднесення земельної ділянки до земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення;
зміни виду цільового призначення земельної ділянки в межах категорії земель сільськогосподарського призначення (крім віднесення їх до земельних ділянок для садівництва, зміни цільового призначення земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами).
4. При внесенні до Державного земельного кадастру відомостей про встановлення або зміну цільового призначення земельної ділянки належність земельної ділянки до відповідної функціональної зони визначається за даними Державного земельного кадастру.
Відомості про цільове призначення земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру.
 
    -20- Тарасов О.С.
у пункті 1 у підпункті 2 абзац п'ятий (щодо частини третьої статті 20) викласти абзацами в такій редакції:
"3. Відомості про обраний власником вид цільового призначення земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру.
Якщо відповідна земельна ділянка на момент такого внесення перебуває в користуванні у інших осіб, то внесення інформації про обраний власником вид цільового призначення земельної ділянки вноситься до Державного земельного кадастру за умови погодження з користувачем.
Власник (користувач) земельної ділянки, зацікавлений в зміні виду її цільового призначення, звертається до Державного кадастрового реєстратора із заявою про зміну виду цільового призначення земельної ділянки, у якій зазначає:
а) кадастровий номер земельної ділянки;
б) реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
в) посилання на офіційний електронний інформаційний ресурс відповідного органу, на якому розміщено його рішення про ініціювання зміни цільового призначення земельної ділянки (тільки для земельних ділянок державної та комунальної власності);
г) посилання на офіційний електронний інформаційний ресурс відповідного органу, на якому розміщено відповідний комплексний план просторового розвитку громади, а у разі його відсутності, -відповідна містобудівна документація на місцевому рівні, що припускає можливість використання земельної ділянки за бажаним цільовим призначенням;
ґ) існуюче цільове призначення земельної ділянки та її бажане цільове призначення, визначене згідно із затвердженим Кабінетом Міністрів України Класифікатором видів функціонального призначення територій;
д) розмір втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (лише для випадків, передбачених статтею 207 з урахуванням статті 208 цього Кодексу);
е) бажаний спосіб отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (особисто, поштовим відправленням або в електронну вигляді за кваліфікованим електронним підписом Державного кадастрового реєстратора).
До заяви додаються:
а) згода користувача земельної ділянки на зміну виду цільового призначення (тільки для земельних ділянок, які перебувають у користуванні);
б) розрахунок втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва разом із документом про їх сплату на відповідні казначейські рахунки відповідних органів місцевого самоврядування (лише для випадків, передбачених статтею 207 з урахуванням статті 208 цього Кодексу);
в) документ, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи (у разі подання заяви іншою особою).
Заява з доданими документами надається заявником особисто чи уповноваженою ним особою або надсилається поштовим відправленням або формується і подається за кваліфікованим електронним підписом заявника через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.
Заява з доданими документами про зміну цільового призначення земельної ділянки державної або комунальної власності подається виключно за кваліфікованим електронним підписом заявника через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.
Державний кадастровий реєстратор:
а) в день отримання заяви розміщує її разом із доданими до неї документами в публічному доступі на Єдиному державному порталі адміністративних послуг (крім випадків, коли таку заяву вже подано через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування) та повідомляє про це орган місцевого самоврядування, який відповідно до закону затверджує комплексний планам просторового розвитку громади, а у разі його відсутності, -органи, які затверджують відповідну містобудівну документацію на місцевому рівні;
б) протягом дев’яти робочих днів перевіряє достовірність відомостей, зазначених у заяві та доданих до неї документів.
Орган місцевого самоврядування, який відповідно до закону затверджує комплексний план просторового розвитку громади, а у разі його відсутності, -органи, які затверджують відповідну містобудівну документацію на місцевому рівні, зобов’язані протягом восьми робочих днів (включаючи день розміщення заяви) ознайомитися з поданою заявою та доданими до неї документами та, у разі наявності встановлених законодавством, чи згаданою вище документацією обмежень щодо використання земельної ділянки за новим (бажаним) цільовим призначенням, проінформувати про це заявника та Державного кадастрового реєстратора шляхом розміщення на Єдиному державному порталі адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування, відомостей про такі обмеження за кваліфікованим електронним підписом керівника відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування із обов’язковим посиланням на електронну адресу сторінки офіційного веб-сайту відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, на якій розміщено текст відповідного нормативно-правового акту та/або документації, що містять такі обмеження.
На десятий робочий день (включаючи день розміщення заяви) державний кадастровий реєстратор вносить відомості про змінений вид цільового призначення земельної ділянки до Державного земельного кадастру разом із відомостями про обмеження у її використанні, що були оприлюднені відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування, на підтвердження чого видає заявнику (у спосіб, обраний ним при поданні заяви) витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку у разі відсутності підстав для відмови у внесенні цих відомостей.
У внесенні відомостей про змінений вид цільового призначення до Державного земельного кадастру може бути відмовлено у разі, якщо:
а) заява подана неналежною особою;
б) містобудівна документація на місцевому рівні не дозволяє використання земельної ділянки за бажаним цільовим призначенням;
в) бажане цільове призначення земельної ділянки не відповідає затвердженому Кабінетом Міністрів України Класифікатору видів функціонального призначення територій;
г) виявлення Державним кадастровим реєстратором недостовірних відомостей у заяві та/або додатках до неї.
Вимоги до оформлення заяви, рішень Державних кадастрових реєстраторів, витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку та порядок зміни виду цільового призначення земельної ділянки (в тому числі до запровадження офіційних електронних інформаційних ресурсів) визначаються Кабінетом Міністрів України";
 
Враховано частково    
    -21- Сольський М.Т.
Абзац п’ятий частини третьої статті 20 нової редакції Земельного кодексу України після слів «садівництва» доповнити словами «, а також зміни виду цільового призначення земель для сінокосіння і випасання худоби, городництва».
Статтю 34 Земельного кодексу України доповнити частиною третьою такого змісту:
«3. Розорювання земельних ділянок, зазначених у частинах першій – другій цієї статті, забороняється».
 
Відхилено    
13. 4. Класифікатор видів цільового призначення землі та видів функціонального призначення територій та правила співвідношення між ними затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
-22- Кулініч О.І.
Частину четверту статті 20 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
«4. Класифікатор видів цільового призначення земель в межах кожної категорії земель та видів функціонального призначення територій, а також правила співвідношення між ними затверджується Кабінетом Міністрів України.».
 
Враховано редакційно   5. Класифікатор видів цільового призначення земельних ділянок, видів функціонального призначення територій та співвідношення між ними, а також правила його застосування з визначенням категорій земель та видів цільового призначення земельних ділянок, які можуть встановлюватися в межах відповідної функціональної зони, затверджуються Кабінетом Міністрів України. Зазначені класифікатор та правила використовуються для ведення Державного земельного кадастру і містобудівного кадастру.
Віднесення земельних ділянок до певних категорії та виду цільового призначення земельних ділянок має відповідати класифікатору та правилам, зазначеним в абзаці першому цієї частини.
 
    -23- Тарасов О.С.
у пункті 1 у підпункті 2 абзац шостий (щодо частини четвертої статті 20) викласти в такій редакції:
"4. Класифікатор видів цільового призначення земельних ділянок та видів функціонального призначення територій з урахуванням категорій земель та правила співвідношення між ними затверджується Кабінетом Міністрів України та використовується для ведення Державного земельного кадастру і містобудівного кадастру та визначення розміру плати за землю";
 
Враховано частково    
    -24- Цабаль В.В.
у пункті 1 у підпункті 2 абзац шостий (щодо частини четвертої статті 20) викласти в такій редакції:
"4. Класифікатор видів цільового призначення земельних ділянок та видів функціонального призначення територій з урахуванням категорій земель та правила співвідношення між ними затверджується Кабінетом Міністрів України та використовується для ведення Державного земельного кадастру і містобудівного кадастру та визначення розміру плати за землю";
 
Враховано частково    
14. 5. Встановлення та зміна виду цільового призначення земельної ділянки її власником не потребує розроблення документації із землеустрою та прийняття рішень органами влади, органами місцевого самоврядування (крім земель оборони).
 
-25- Кулініч О.І.
Частину п’яту статті 20 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
«5. Встановлення та зміна виду цільового призначення земельної ділянки її власником не потребує прийняття рішень органами влади, органами місцевого самоврядування (земельних ділянок природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного, лісогосподарського призначення та земель оборони, що перебувають у державній чи комунальній власності) та розроблення документації із землеустрою».
 
Враховано редакційно   6. Зміна цільового призначення земельної ділянки не потребує:
розроблення документації із землеустрою (крім випадків формування земельної ділянки із земель державної та комунальної власності, не сформованих у земельні ділянки);
прийняття рішень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування (крім рішень про встановлення і зміну цільового призначення земельних ділянок, розпорядження якими здійснюють такі органи).
 
15. 6. Зміна цільового призначення земель оборони проводиться за погодженням з Міністерством оборони, або органом державної влади, що здійснює керівництво військовим формуванням, до сфери управління якого належить військова частина, установа, військово-навчальний заклад, підприємство та організація, яка використовує землі оборони на праві постійного користування.
 
-26- Кулініч О.І.
Частину шосту статті 20 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
«6. Зміна цільового призначення земель оборони проводиться за погодженням з Міністерством оборони, або органом державної влади, що здійснює керівництво військовим формуванням, до сфери управління якого належить військова частина, установа, військово-навчальний заклад, підприємство та організація, яка використовує землі оборони».
 
Враховано редакційно   7. Зміна цільового призначення земельних ділянок погоджується у разі:
якщо земельна ділянка перебуває у користуванні на правах постійного користування, оренди, емфітевзису, суперфіцію, у заставі – із землекористувачем, заставодержателем (підпис якого на погодженні посвідчується нотаріально);
якщо земельна ділянка відноситься до земель оборони ? з Міністерством оборони України або органом державної влади, що здійснює керівництво військовим формуванням, до сфери управління якого належить військова частина, установа, військово-навчальний заклад, підприємство та організація, яка використовує землі оборони на праві постійного користування;
зміни цільового призначення земельних ділянок державної та комунальної власності природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного, лісогосподарського призначення, внаслідок якої земельні ділянки виводяться із складу таких категорій, а також зміни цільового призначення земель, визначених пунктом "б" частини першої статті 150 цього Кодексу, ? з Кабінетом Міністрів України.
 
    -27- Пузійчук А.В.
Підпункт 2 пункту 1 Розділу Ізаконопроєкту після абзацу сьомого доповнити п’ятьма абзацами такого змісту:
«6. Зміна цільового призначення особливо цінних земель допускається лише для розміщення на них об’єктів загальнодержавного значення, доріг, ліній електропередачі та зв’язку, трубопроводів, осушувальних і зрошувальних каналів, геодезичних пунктів, житла, об’єктів соціально-культурного призначення, об’єктів, пов’язаних з видобуванням корисних копалин, нафтових і газових свердловин та виробничих споруд, пов’язаних з їх експлуатацією, а також у разі відчуження земельних ділянок для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, віднесення земель, зазначених у пунктах «а» і «б» частини першої статті 150 цього Кодексу, до земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, земель історико-культурного призначення.
Віднесення особливо цінних земель державної чи комунальної власності, визначених у пунктах «а» і «б» частини першої статті 150 цього Кодексу, до земель інших категорій здійснюється за погодженням з Верховною Радою України.
Погодження матеріалів місця розташування об’єкта, що передбачається розмістити на земельній ділянці особливо цінних земель державної чи комунальної власності із зміною її цільового призначення, здійснюється за погодженням з Верховною Радою України в порядку, визначеному статтею 151 цього Кодексу.
7. Земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо користування землями певного виду використання, встановлених статтями 31, 33-37 цього Кодексу.
Земельні ділянки, що належать до земель оборони, використовуються виключно згідно із Законом України «Про використання земель оборони».».
У зв’язку з цим частини шосту, сьому, восьму статті 20 Земельного кодексу України в редакції законопроєкту вважати частинами восьмою, дев’ятою, десятою.
 
Враховано частково    
16. 7. Зміна цільового призначення земельних ділянок природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного, лісогосподарського призначення, що перебувають у державній чи комунальній власності, здійснюється за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
 
-28- Тарасов О.С.
у пункті 1 у підпункті 2 у абзаці дев'ятому (щодо частини сьомої статті 20) слова "цільового призначення" замінити словами "категорії земель";
 
Враховано редакційно   8. Зміна цільового призначення земель сільськогосподарського, лісогосподарського призначення здійснюється за умови відшкодування власником земельної ділянки (а для земель державної та комунальної власності – користувачем) втрат сільськогосподарського, лісогосподарського виробництва, крім випадків, визначених законом. Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення земельної ділянки в таких випадках здійснюється за умови надання її власником (а для земель державної та комунальної власності – користувачем) забезпечення виконання зобов’язання з відшкодування втрат сільськогосподарського, лісогосподарського виробництва, крім випадків, визначених законом, у вигляді гарантії. Державний кадастровий реєстратор, який вносить до Державного земельного кадастру відомості про зміну цільового призначення такої земельної ділянки, за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру негайно повідомляє установу, що видала гарантію, про настання підстави для відшкодування втрат сільськогосподарського, лісогосподарського виробництва.
 
    -29- Фріс І.П.
Абзац дев’ятий підпункту 2 пункту 1 викласти у наступній редакції:
«7. Зміна цільового призначення земельних ділянок природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного, лісогосподарського призначення (крім випадку, визначеного абзацом другим цієї частини), що перебувають у державній чи комунальній власності, здійснюється за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
Зміна цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення, що перебувають у державній чи комунальній власності, на землі рекреаційного призначення, здійснюється без погодження з Кабінетом Міністрів України.».
 
Відхилено    
    -30- Цабаль В.В.
у пункті 1 у підпункті 2 у абзаці дев'ятому (щодо частини сьомої статті 20) слова "цільового призначення" замінити словами "категорії земель";
 
Враховано редакційно    
17. 8. Власник земельної ділянки, цільове призначення якої визначено до затвердження комплексного плану просторового розвитку громади, плану зонування території або детального плану території, може використовувати земельну ділянку як за цим видом цільового призначення, так і за певним видом цільового призначення в межах відповідного виду функціонального призначення територій, передбаченого комплексним планом просторового розвитку громади, планом зонування території або детальним планом території.».
 
-31- Кулініч О.І.
Частину восьму статті 20 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
«8. Власник земельної ділянки, цільове призначення якої визначено до затвердження комплексного плану просторового розвитку громади, плану зонування території або детального плану території, може використовувати земельну ділянку як за цим цільовим призначенням, так і за певним видом цільового призначення в межах відповідного виду функціонального призначення територій, передбаченого комплексним планом просторового розвитку громади, планом зонування території або детальним планом території.».»
 
Враховано редакційно   9. Зміна цільового призначення особливо цінних земель допускається виключно у разі:
розміщення на них об'єктів загальнодержавного значення, доріг, ліній електропередачі та зв'язку, трубопроводів, осушувальних і зрошувальних каналів, геодезичних пунктів, житла, об'єктів соціально-культурного призначення, об'єктів, пов'язаних з видобуванням корисних копалин, нафтових і газових свердловин та виробничих споруд, пов'язаних з їх експлуатацією;
розміщення об’єктів промисловості на землях, визначених пунктом "а" частини першої статті 150 цього Кодексу;
відчуження земельних ділянок для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, віднесення земель, визначених пунктами "а" і "б" частини першої статті 150 цього Кодексу, до земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного призначення, лісогосподарського призначення.
10. Включення земельної ділянки із визначеним видом цільового призначення до меж функціональної зони не тягне за собою обов’язковості зміни виду її цільового призначення незалежно від того, чи належить цей вид до переліку видів цільового призначення, визначення яких є можливим у межах такої зони";
5) у частині першій статті 38 слова "в межах населених пунктів" виключити;
 
    -32- Плачкова Т.М.
абзац десятий підпункту 2 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«8. Власник земельної ділянки, цільове призначення якої визначено до встановлення виду функціонального призначення території у генеральному плані населеного пункту, плані зонування території або детальному плані території, може використовувати земельну ділянку як за цим видом цільового призначення, так і за певним видом цільового призначення в межах відповідного виду функціонального призначення територій, передбаченого планом зонування території або детальним планом території.»;
 
Враховано редакційно    
    -33- Тарасов О.С.
у пункті 1 у підпункті 2 абзац десятий (щодо частини восьмої статті 20) викласти в такій редакції:
"8. Власник земельної ділянки, вид цільового призначення якого визначено відповідно до затвердженої містобудівної документації місцевого рівня може використовувати земельну ділянку як за цим видом цільового призначення, так і за певним видом цільового призначення в межах відповідного виду функціонального призначення територій, відповідно до затвердженої містобудівної документації місцевого рівня":
 
Враховано редакційно    
    -34- Цабаль В.В.
у пункті 1 у підпункті 2 абзац десятий (щодо частини восьмої статті 20) викласти в такій редакції:
"8. Власник земельної ділянки, вид цільового призначення якого визначено відповідно до затвердженої містобудівної документації місцевого рівня може використовувати земельну ділянку як за цим видом цільового призначення, так і за певним видом цільового призначення в межах відповідного виду функціонального призначення територій, відповідно до затвердженої містобудівної документації місцевого рівня":
 
Враховано редакційно    
    -35- Фріс І.П.
Після підпункту 2 пункту 1 доповнити підпунктом 3 такого змісту:
«Стаття 20-1. Заборона зміни цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення.
1. Забороняється здійснювати зміну цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів, протягом 10 років з моменту виникнення права власності.
2. Вимоги цієї статті поширюються на земельні ділянки сільськогосподарського призначення (їх частини), право власності на які набуто після набрання чинності цим Законом, а також, коли такі земельні ділянки (або їх частини) в подальшому були відчужені іншим особам (крім відчуження земельних ділянок для суспільних потреб та з мотивів суспільної необхідності відповідно до закону).
3. Вимоги цієї статті не поширюються на зміну цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту у випадку перебування таких земельних ділянок у власності громадян України з метою їх використання для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування. При цьому розмір земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється, не може перевищувати норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам, встановлених законом.».
У зв’язку з цим підпункт 3 пункту 1 вважати підпунктом 4.
 
Відхилено    
    -36- Тарасов О.С.
після пункту 1 підпункт 2 доповнити підпунктом такого змісту:
"в частині першій статті 38 слова "в межах населених пунктів" виключити;
 
Враховано    
    -37- Цабаль В.В.
після пункту 1 підпункт 2 доповнити підпунктом такого змісту:
"в частині першій статті 38 слова "в межах населених пунктів" виключити;
 
Враховано    
18. 3) частину другу статті 58 викласти у редакції:
 
   6) частину другу статті 58 викласти в такій редакції:
 
19. «2. Для створення сприятливого режиму водних об'єктів уздовж морів, навколо озер, водосховищ та інших водойм встановлюються водоохоронні зони, межі яких встановлюються за відповідною документацією із землеустрою.»;
 
-38- Бондаренко О.В.
2. До підпункту 3 в абзаці другому слова «межі яких встановлюються за відповідною документацією із землеустрою» виключити;
доповнити абзацом в такій редакції: «Порядок визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них встановлюються Кабінетом Міністрів України.».
 
Враховано   "2. Для створення сприятливого режиму вздовж морів, навколо озер, водосховищ та інших водних об’єктів встановлюються водоохоронні зони, межі яких зазначаються в документації із землеустрою, містобудівній документації на місцевому та регіональному рівнях. Відомості про межі водоохоронних зон вносяться до Державного земельного кадастру.
Порядок визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в таких зонах встановлюються Кабінетом Міністрів України";
 
    -39- Бондар Г.В.
в пункті 3 статті 1 законопроекту після слів «за відповідною документацією із землеустрою» додати слова: «та відображаються у містобудівній документації на місцевому рівні.»
 
Враховано редакційно    
    -40- Плачкова Т.М.
абзац другий підпункту 3 розділу 1 викласти в такій редакції:
«2. Для створення сприятливого режиму водних об'єктів уздовж морів, навколо озер, водосховищ та інших водойм встановлюються водоохоронні зони. Порядок визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них встановлюються Кабінетом Міністрів України.»
 
Враховано редакційно    
    -41- Пузійчук А.В.
В абзаці другому підпункту 3 пункту 1 Розділу Ізаконопроєкту слово «за» виключити.
 
Враховано    
20. 4) у статті 60:
 
-42- Бондар Г.В.
пункт 4 статті 1 видалити. Абзац третій пункту 3 статті 60 Земельного кодексу України залишити в чинній редакції.
 
Відхилено   7) абзаци другий і третій частини третьої статті 60 викласти в такій редакції:
 
21. абзац другий частини третьої викласти у редакції:
 
      
22. «Межі прибережних захисних смуг і пляжних зон встановлюються за відповідною документацією із землеустрою.»;
 
-43- Бондаренко О.В.
3. Абзац третій підпункту 4 викласти в такій редакції «Межі прибережних захисних смуг і пляжних зон встановлюються та вносяться до Державного земельного кадастру, як відомості про обмеження у використанні земель, на підставі документації із землеустрою, визначеної частиною п’ятою статті 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр», відображаються у містобудівній документації та документації із землеустрою та позначаються органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування на місцевості інформаційними знаками.»
 
Враховано редакційно   "Межі прибережних захисних смуг, пляжних зон зазначаються в документації із землеустрою, містобудівній документації на місцевому та регіональному рівнях та позначаються органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування на місцевості інформаційними знаками. Відомості про межі прибережних захисних смуг, пляжних зон вносяться до Державного земельного кадастру як відомості про обмеження у використанні земель.
Прибережні захисні смуги в межах населених пунктів встановлюються згідно з комплексними планами просторового розвитку територій територіальних громад, генеральними планами населених пунктів, а в разі їх відсутності або якщо містобудівною документацією межі таких смуг не встановлені, вони визначаються шириною 100 метрів від урізу води морів, морських заток і лиманів, а для інших водних об’єктів ? згідно з частиною другою цієї статті";
 
    -44- Івченко В.Є.
У підпункті 4 пункту 1 останній абзац вилучити.
 
Враховано    
    -45- Плачкова Т.М.
у абзаці 3 підпункту 4 слова «і пляжних зон» замінити словами « (з установленою в них пляжною зоною)».
 
Відхилено    
    -46- Пузійчук А.В.
Абзац третій підпункту 4 пункту 1 Розділу Ізаконопроєкту викласти в такій редакції:
«Межі прибережних захисних смуг та установлених в них пляжних зон встановлюються відповідною документацією із землеустрою та комплексним планом просторового розвитку території громади (за його наявності).».
 
Враховано редакційно    
23. абзац шостий вилучити;
 
      
24. 5) частину другу статті 79-1 доповнити абзацом такого змісту:
 
-47- Івченко В.Є.
Підпункт 5 пункту 1 вилучити.
 
Відхилено   8) частину другу статті 79-1 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
    -48- Плачкова Т.М.
підпункт 5 пункту 1 розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено    
25. «за комплексними планами просторового розвитку громад.»;
 
-49- Мошенець О.В.
Стернійчук В.О.
Литвиненко С.А.
Колюх В.В.
Заславський Ю.І.
Пункт перший розділу І законопроекту доповнити підпунктом шостим такого змісту: «6) статтю 100 доповнити частиною третьою такого змісту:
3. Оператори телекомунікацій, власники спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами, підприємства, які здійснюють будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію, експлуатацію об'єктів транспортної та енергетичної інфраструктури, сейсморозвідувальні роботи, мають право вимагати встановлення строкового оплатного земельного сервітуту без зміни цільового призначення відповідних земельних ділянок (крім земель природно-заповідного фонду, оздоровчого призначення, рекреаційного призначення, історико-культурного призначення та водного фонду) в межах, необхідних для розміщення лінійних об'єктів та об'єктів, необхідних для їх експлуатації, будівництва та обслуговування об’єктів нафтогазовидобування, здійснення сейсморозвідувальних робіт, прокладання кабельних підземних ліній телекомунікацій та/або усунення їх пошкоджень, із обов’язковим відшкодування повного розміру втрат і збитків, які можуть бути заподіяні власникам і землекористувачам відповідних земельних ділянок.
Розмір плати за користування земельною ділянкою встановлюється у договорі сервітуту та не може бути меншим за двократний розмір земельного податку щодо відповідної земельної ділянки.
Форма Типового договору про встановлення земельного сервітуту для цілей розміщення лінійних об'єктів та об'єктів, необхідних для їх експлуатації, будівництва та обслуговування об’єктів нафтогазовидобування, здійснення сейсморозвідувальних робіт, прокладання кабельних підземних ліній телекомунікацій та/або усунення їх пошкоджень, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Особи, які вимагають встановлення земельного сервітуту, зазначені у частині третій цієї статті, надсилають проект Типового договору про встановлення земельного сервітуту за місцезнаходженням власника (землекористувача) земельної ділянки згідно даних, які містяться у Державному земельному кадастрі.
Якщо протягом 15 календарних днів власник (землекористувач) земельної ділянки, повідомлений належним чином, не надав зауважень/заперечень до проекту договору, такий Типовий договір про встановлення земельного сервітуту вважається погодженим.
Якщо сторони протягом 30 календарних днів з дати одержання проекту Типового договору власником (землекористувачем) земельної ділянки не досягли згоди щодо умов договору сервітуту, питання щодо встановлення земельного сервітуту для цілей розміщення лінійних об'єктів та об'єктів, необхідних для їх експлуатації, будівництва та обслуговування об’єктів нафтогазовидобування, здійснення сейсморозвідувальних робіт, прокладання кабельних підземних ліній телекомунікацій та/або усунення їх пошкоджень вирішуються у судовому порядку у формі спрощеного позовного провадження.».
 
Відхилено   "за затвердженими комплексними планами просторового розвитку території територіальних громад, генеральними планами населених пунктів, детальними планами території";
9) частину другу статті 110 викласти в такій редакції:
"2. Перехід права власності на земельну ділянку, зміна її цільового призначення не припиняє встановлених обмежень, обтяжень";
10) у статті 111:
частину другу доповнити абзацом дев’ятим такого змісту:
"Містобудівною документацією на місцевому рівні також встановлюються гранично допустима висотність будинків, будівель та споруд, максимально допустима щільність населення в межах житлової забудови відповідної житлової одиниці (кварталу, мікрорайону), мінімально допустимі відстані від об’єкта, що проектується, до червоних ліній, ліній регулювання забудови, існуючих будинків та споруд, планувальні обмеження використання приаеродромних територій, встановлені відповідно до Повітряного кодексу України (обмеження у використанні земель у сфері забудови). Обмеження у використанні земель у сфері забудови, що встановлюються певним видом містобудівної документації на місцевому рівні, визначаються Порядком розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, що затверджується Кабінетом Міністрів України, та вносяться до Державного земельного кадастру, містобудівного кадастру";
частину четверту доповнити абзацом третім такого змісту:
"Обмеження у використанні земель, встановлені містобудівною документацією на місцевому рівні, є чинними з моменту внесення відомостей про них до Державного земельного кадастру. Це положення не поширюється на обмеження, встановлені до набрання чинності цим абзацом";
перше речення частини п’ятої доповнити словами "містобудівній документації";
 
26. 6) частини шосту - дев’яту статті 118 викласти у редакції:
 
-50- Кулініч О.І.
Зміни до статті 118 Земельного кодексу України виключити.
 
Враховано      
    -51- Пузійчук А.В.
Підпункт 6 пункту 1 Розділу Ізаконопроєкту (зміни до статті 118 Земельного кодексу України) виключити.
 
Враховано    
    -52- Нікітіна М.В.
Кириченко М.О.
У пункті 1 розділу І законопроекту (зміни до статей 20, 118, 123, 186, розділ Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України):
1) Зміни до статей 118, 123 Земельного кодексу України виключити.
2) абзац другий підпункту 10 викласти в такій редакції:
«9-1. Комплексні плани просторового розвитку громад погоджуються в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, та затверджуються відповідними сільськими, селищними, міськими радами.»;
3) підпункт 11 виключити.
 
Враховано частково    
27. «6. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, за допомогою інтерфейсних засобів Публічної кадастрової карти:
 
-53- Івченко В.Є.
У абзаці другому підпункту 6 пункту 1 слова «, за допомогою інтерфейсних засобів Публічної кадастрової карти» вилучити;
 
Враховано      
28. а) подають до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, публічне повідомлення щодо намірів розроблення проекту землеустрою щодо відведення відповідної земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності, у якій зазначають цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри;
 
      
29. б) відображають орієнтовне місце розташування відповідної земельної ділянки на Публічній кадастровій карті;
 
      
30. в) отримують можливість копіювання та друку поданого публічного повідомлення разом із викопіюванням з публічної кадастрової карти, на якому на картографічній основі Державного земельного кадастру відображено орієнтовне місце розташування відповідної земельної ділянки разом із автоматично присвоєним їй експозиційним номером, що складається із номера відповідного кадастрового кварталу, року, місяця, дня, часу, хвилини та секунди подання публічного повідомлення.
 
      
31. 7. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
 
      
32. 8. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується та затверджується в порядку, встановленому статтею 186 цього Кодексу.
 
-54- Бондаренко О.В.
4. До підпункту 6 в абзаці сьомому слово та цифри «статтею 186» замінити словами та цифрами «статтями 186 та 186-1»;
в десятому абзаці слова «на місцевому рівні» виключити.
 
Відхилено      
33. 9. Громадяни, зазначені у частині шостій цієї статті, після розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, але не раніше двох тижнів з моменту публічного експонування відповідних намірів на Публічній кадастровій карті подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки, відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України Класифікатору видів функціонального призначення територій, та її розміри. До клопотання додаються викопіювання з публічної кадастрової карти, на якому на картографічній основі Державного земельного кадастру відображено орієнтовне місце розташування відповідної земельної ділянки разом із автоматично присвоєним їй експозиційним номером, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб), погоджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, клопотання подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
 
-55- Батенко Т.І.
В абзаці восьмому підпункту 6 пункту 1 розділу І після слів «публічного експонування відповідних намірів на Публічній кадастровій карті подають клопотання» записати слова «щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність».
 
Відхилено      
    -56- Івченко В.Є.
У абзаці восьмому підпункту 6 пункту 1 перше речення викласти у такій редакції:
«9. Громадяни, зазначені у частині шостій цієї статті, після розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, але не раніше двох тижнів з моменту оприлюднення намірів в Державному земельному кадастрі подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.»;
 
Відхилено    
    -57- Тарасов О.С.
у пункті 1 у підпункті 6 у абзаці восьмому у другому реченні (щодо частини дев'ятої статті 118) слова "цільове призначення" замінити словами "вид цільового призначення";
 
Відхилено    
    -58- Цабаль В.В.
у пункті 1 у підпункті 6 у абзаці восьмому у другому реченні (щодо частини дев'ятої статті 118) слова "цільове призначення" замінити словами "вид цільового призначення";
 
Відхилено    
34. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність або про відмову у такому наданні.
 
      
35. Підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність може бути лише неподання зазначених у цієї частині документів, невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, містобудівної документації на місцевому рівні та документації із землеустрою.»;
 
   11) у частині четвертій статті 116 слова "виду використання" замінити словами "виду цільового призначення";
 
36. 7) у статті 123:
 
-59- Бондаренко О.В.
5.До підпункту 7 абзац восьмий виключити;
в тринадцятому абзаці слова «на місцевому рівні» виключити.
 
Враховано      
    -60- Кулініч О.І.
Зміни до статті 123 Земельного кодексу України виключити.
 
Враховано    
    -61- Пузійчук А.В.
Підпункт 7 пункту 1 Розділу Ізаконопроєкту (зміни до статті 123 Земельного кодексу України) виключити.
 
Враховано    
37. частини другу та третю викласти у редакції:
 
      
38. «2. Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, за допомогою інтерфейсних засобів Публічної кадастрової карти:
 
-62- Івченко В.Є.
У абзаці третьому підпункту 7 пункту 1 слова «, за допомогою інтерфейсних засобів Публічної кадастрової карти» вилучити;
 
Враховано      
39. а) подає до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки, публічне повідомлення щодо намірів розроблення проекту землеустрою щодо відведення відповідної земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності, у якій зазначають цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри;
 
      
40. б) відображає орієнтовне місце розташування відповідної земельної ділянки на Публічній кадастровій карті;
 
      
41. в) отримує можливість копіювання та друку поданої публічного повідомлення разом із викопіюванням з публічної кадастрової карти, на якому на картографічній основі Державного земельного кадастру відображено орієнтовне місце розташування відповідної земельної ділянки разом із автоматично присвоєним їй експозиційним номером, що складається із номера відповідного кадастрового кварталу, року, місяця, дня, часу, минути та секунди подання публічного повідомлення .
 
      
42. 3. Умови і строки розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Типовий договір на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України.»;
 
-63- Івченко В.Є.
У абзаці сьомому підпункту 7 пункту 1 слова «відповідно до типового договору. Типовий договір на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України» вилучити.
 
Враховано      
43. в частині четвертій цифри «186-1» замінити на «186»;
 
      
44. частину шосту викласти у редакції:
 
      
45. «6. Особа, зазначена у частині другій цієї статті, після розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, але не раніше двох тижнів з моменту публічного експонування відповідних намірів на Публічній кадастровій карті подає клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки, відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України Класифікатору видів функціонального призначення територій, та її розміри. До клопотання додаються викопіювання з публічної кадастрової карти, на якому на картографічній основі Державного земельного кадастру відображено орієнтовне місце розташування відповідної земельної ділянки разом із автоматично присвоєним їй експозиційним номером, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та погоджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки. У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, клопотання подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
 
-64- Батенко Т.І.
В абзаці десятому підпункту 7 пункту 1 розділу І після слів «публічного експонування відповідних намірів на Публічній кадастровій карті подають клопотання» записати слова «щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у користування».
 
Відхилено      
    -65- Івченко В.Є.
У абзаці десятому підпункту 7 пункту 1 слова «з моменту публічного експонування відповідних намірів на Публічній кадастровій карті» замінити словами «оприлюднення намірів в Державному земельному кадастрі»;
 
Відхилено    
    -66- Івченко В.Є.
У абзаці десятому підпункту 7 пункту 1 слова «разом із автоматично присвоєним їй експозиційним номером» вилучити;
 
Враховано    
46. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки, розглядає клопотання у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у користування або про відмову у такому наданні.»;
 
      
47. Частину 13 викласти у редакції:
 
      
48. «13. Підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та наданні її у користування може бути лише неподання зазначених у цієї частині документів, невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, містобудівної документації на місцевому рівні та документації із землеустрою.»;
 
-67- Тарасов О.С.
у пункті 1 у підпункті 7 абзац тринадцятий (щодо частини тринадцятої статті 123) викласти абзацами в такій редакції:
"13. Підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та наданні її у користування може бути лише:
- неподання зазначених у цій частині документів;
- невідповідність виду цільового призначення земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, містобудівної документації на місцевому рівні та документації із землеустрою;
- відсутність повноважень, визначених законом, у відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування щодо відведення даної земельної ділянки та наданні її у користування";
 
Відхилено   12) пункт "а" частини четвертої статті 136 викласти в такій редакції:
"а) виготовлення, погодження та затвердження у встановленому законодавством порядку документації із землеустрою у випадках, визначених цим Кодексом";
13) у статті 137:
у пункті "в" частини четвертої слова "а для містобудівних потреб ? також види використання" виключити;
у частині шістнадцятій слова "та можливі види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель" виключити;
 
    -68- Цабаль В.В.
у пункті 1 у підпункті 7 абзац тринадцятий (щодо частини тринадцятої статті 123) викласти абзацами в такій редакції:
"13. Підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та наданні її у користування може бути лише:
- неподання зазначених у цій частині документів;
- невідповідність виду цільового призначення земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, містобудівної документації на місцевому рівні та документації із землеустрою;
- відсутність повноважень, визначених законом, у відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування щодо відведення даної земельної ділянки та наданні її у користування";
 
Відхилено    
49. 8) статтю 147 доповнити абзацами такого змісту:
 
-69- Івченко В.Є.
Підпункт 8 пункту 1 вилучити.
 
Відхилено   14) статтю 147 викласти в такій редакції:
"Стаття 147. Примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності
1. Підстави та порядок примусового відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності визначаються законом.
 
    -70- Кулініч О.І.
Зміни до статті 147 Земельного кодексу України викласти таким чином:
«Текст статті 147 Земельного кодексу України викласти таким чином:
«1. Підстави та порядок примусового відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності визначаються законом.
2. З метою забезпечення інтересів держави, територіальних громад, а також власників нерухомого майна, відомості про межі територій, на яких розташовані земельні ділянки, необхідні для розміщення об’єктів щодо яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності, зазначаються у комплексних планах просторового розвитку громад. Відомості про такі межі вносяться до Державного земельного кадастру. В межах таких територій:
а) забороняється:
передача земельних ділянок державної та комунальної власності у приватну власність;
формування земельних ділянок із земель державної та комунальної власності для цілей, не пов’язаних із розміщенням вказаних об’єктів (крім формування земельних ділянок шляхом поділу та об’єднання раніш сформованих земельних ділянок);
зміна цільового призначення земельних ділянок для цілей, не пов’язаних із розміщенням вказаних об’єктів;
б) укладення договорів оренди землі, емфітевзису, суперфіцію земельних ділянок державної та комунальної власності може здійснюватися лише у випадку включення до таких договорів оренди землі умов щодо обов’язковості їх розірвання в односторонньому порядку за рішенням орендодавця (особи, яка передає земельну ділянку в користування на правах емфітевзису, суперфіцію) у випадку необхідності використання орендованої земельної ділянки для розміщення вказаних об’єктів без відшкодування орендарю (землекористувачу) збитків, завданих таким розірванням, а також без відшкодування йому вартості поліпшень земельної ділянки, здійснених орендарем (землекористувачем);
в) поновлення (продовження дії) договорів оренди землі, емфітевзису, суперфіцію земельних ділянок державної та комунальної власності може здійснюватися лише у випадку включення до договору оренди, емфітевзису, суперфіцію землі умов, визначених у пункті «б» цієї частини (крім випадків, коли такі умови вже присутні у такому договорі).
Строк дії обмежень у використанні земель, обтяжень у їх використанні, зазначених у цій частині, визначається відповідною містобудівною документацією, але не може перевищувати 10 років.»; «
 
Враховано    
50. «З метою забезпечення інтересів держави, територіальних громад, а також власників нерухомого майна, відомості про межі територій, на яких розташовані земельні ділянки, необхідні для розміщення об’єктів щодо яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності, зазначаються у комплексних планах просторового розвитку громад, генеральних планах населених пунктів, детальних планах територій. Відомості про такі межі вносяться до Державного земельного кадастру. В межах таких територій:
 
-71- Плачкова Т.М.
в абзаці другому підпункту 8 пункту 1 розділу І законопроекту слова «комплексних планах просторового розвитку громад» виключити;
 
Відхилено   2. З метою забезпечення інтересів держави, територіальних громад, а також власників нерухомого майна відомості про межі територій, до складу яких входять земельні ділянки, необхідні для розміщення об’єктів, щодо яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності, зазначаються у комплексних планах просторового розвитку території територіальних громад, генеральних планах населених пунктів, детальних планах території. Відомості про такі межі вносяться до Державного земельного кадастру.
У межах таких територій:
 
51. а) забороняється:
 
   а) забороняється:
 
52. передача земельних ділянок державної та комунальної власності у приватну власність;
 
   передача земельних ділянок державної та комунальної власності у приватну власність (крім передачі земельної ділянки власнику розташованої на земельній ділянці будівлі (споруди), приватизації громадянином земельної ділянки, наданої йому в користування відповідно до закону;
 
53. формування земельних ділянок із земель державної та комунальної власності для цілей, не пов’язаних із розміщенням вказаних об’єктів (крім формування земельних ділянок шляхом поділу та об’єднання раніш сформованих земельних ділянок);
 
   формування земельних ділянок із земель державної та комунальної власності для цілей, не пов’язаних з розміщенням об’єктів визначених у абзаці першому цієї частини (крім формування земельних ділянок шляхом поділу та об’єднання раніше сформованих земельних ділянок, формування земельних ділянок для передачі їх у власність та користування власнику розташованої на земельній ділянці будівлі (споруди) або приватизації громадянином земельної ділянки, наданої йому в користування відповідно до закону);
 
54. зміна цільового призначення земельних ділянок для цілей, не пов’язаних із розміщенням вказаних об’єктів;
 
-72- Пузійчук А.В.
У підпункті 8 пункту 1 Розділу Ізаконопроєкту:
1) в абзаці шостому (абзац четвертий пункту а частини другої статті 147 Земельного кодексу України в редакції законопроєкту) після слів «земельних ділянок» доповнити слова «державної та комунальної власності»;
У підпункті 8 пункту 1 Розділу Ізаконопроєкту:
2) абзаци сьомий, восьмий, дев’ятий підпункту 8 пункту 1 Розділу Ізаконопроєкту (пункти б, в частини другої статті 147 Земельного кодексу України в редакції законопроєкту) виключити.
 
Відхилено   зміна цільового призначення земельних ділянок державної, комунальної власності для цілей, не пов’язаних з розміщенням об’єктів визначених у абзаці першому цієї частини (крім випадків зміни цільового призначення земельної ділянки, на якій розташована будівля, споруда, що перебуває у приватній власності);
 
55. б) укладення договорів оренди землі, емфітевзису, суперфіцію земельних ділянок державної та комунальної власності може здійснюватися лише у випадку включення до таких договорів оренди землі умов щодо обов’язковості їх розірвання в односторонньому порядку за рішенням орендодавця (особи, яка передає земельну ділянку в користування на правах емфітевзису, суперфіцію) у випадку необхідності використання орендованої земельної ділянки для розміщення вказаних об’єктів без відшкодування орендарю (землекористувачу) збитків, завданих таким розірванням, а також без відшкодування йому вартості поліпшень земельної ділянки, здійснених орендарем (землекористувачем);
 
   б) укладання договорів оренди землі, емфітевзису, суперфіцію земельних ділянок державної та комунальної власності здійснюється з обов’язковим включенням до таких договорів умови щодо обов’язковості їх розірвання в односторонньому порядку за рішенням орендодавця (особи, яка передає земельну ділянку в користування на правах емфітевзису, суперфіцію) у разі необхідності використання земельної ділянки для розміщення об’єктів визначених у абзаці першому цієї частини без відшкодування орендарю (землекористувачу) збитків, завданих таким розірванням, а також без відшкодування йому вартості поліпшень земельної ділянки, здійснених орендарем (землекористувачем);
 
56. в) поновлення (продовження дії) договорів оренди землі, емфітевзису, суперфіцію земельних ділянок державної та комунальної власності може здійснюватися лише у випадку включення до договору оренди, емфітевзису, суперфіцію землі умов, визначених у пункті «б» цієї частини (крім випадків, коли такі умови вже присутні у такому договорі).
 
   в) поновлення, продовження дії договорів оренди землі, емфітевзису, суперфіцію земельних ділянок державної та комунальної власності здійснюється з обов’язковим включенням до таких договорів умови, передбаченої пунктом «б» цієї частини (крім випадків, якщо такі умови вже міститься в договорі, а також якщо на земельній ділянці розташована будівля, споруда, що перебуває у власності землекористувача, або отримано документ, що надає право на виконання підготовчих та будівельних робіт).
 
57. Строк дії обмежень у використанні земель, обтяжень у їх використанні, зазначених у цій частині, визначається відповідною містобудівною документацією, але не може перевищувати 10 років.»;
 
   Строк дії обмежень у використанні земель, обтяжень речових прав на земельні ділянки, зазначених у цій частині, визначається відповідною містобудівною документацією на місцевому рівні, але не може перевищувати 10 років. Обмеження у використанні земель, обтяження речових прав на земельні ділянки підлягають державній реєстрації в порядку, визначеному законами України «Про Державний земельний кадастр», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» на підставі рішення сільської, селищної, міської ради про затвердження комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території";
15) частину третю статті 150 викласти в такій редакції:
"3. Особливості правового режиму використання земель під торфовищами та можливі види їх цільового призначення визначаються Кабінетом Міністрів України";
 
58. 9) частини першу та другу статті 180 викласти у редакції:
 
-73- Івченко В.Є.
У абзаці першому підпункту 9 пункту 1 слова «та другу» вилучити;
 
Враховано   16) частину першу статті 180 викласти в такій редакції:
 
59. «1. Зонування земель здійснюється у межах територій територіальних громад.
 
   "1. Зонування земель здійснюється в межах територій територіальних громад";
 
60. 2. При зонуванні земель встановлюються вимоги щодо дозволених видів забудови та іншого використання земельних ділянок у межах окремих зон.»;
 
-74- Івченко В.Є.
Абзац третій підпункту 9 пункту 1 вилучити.
 
Враховано      
61. 10) статтю 186 доповнити пунктом 9-1 такого змісту:
 
-75- Івченко В.Є.
Підпункт 10 пункту 1 вилучити.
 
Відхилено   17) статтю 186 після частини дев’ятої доповнити новою частиною такого змісту:
 
    -76- Плачкова Т.М.
підпункт 10 пункту 1 розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено    
62. «9-1. Комплексні плани просторового розвитку громад погоджуються і затверджуються в порядку, встановленому Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».
 
-77- Пузійчук А.В.
Абзац другий підпункту 10 пункту 1 Розділу Ізаконопроєкту (зміни до статті 186 Земельного кодексу України) викласти в такій редакції:
«9-1. Комплексні плани просторового розвитку громад в частині документації із землеустрою погоджуються і затверджуються в порядку, встановленому цим Кодексом, а в частині містобудівної діяльності погоджуються і затверджуються в порядку, встановленому Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».».
 
Враховано редакційно   "10. Комплексні плани просторового розвитку територій територіальних громад, генеральні плани населених пунктів, детальні плани території:
у частині формування земельних ділянок погоджуються в порядку, встановленому цим Кодексом для погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок;
у частині положень, що передбачають внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, сформовані до 2004 року, але відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру, погоджуються з їх власниками, а якщо такі земельні ділянки перебувають у користуванні фізичних, юридичних осіб, ? також підлягають погодженню із землекористувачами;
затверджуються відповідними сільськими, селищними, міськими радами";
У зв’язку з цим частини десяту-двадцяту вважати відповідно частинами одинадцятою-двадцять першою;
18) у статті 207:
частину п’яту після слів "сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва" доповнити словами " (крім втрат сільськогосподарського виробництва, які визначаються відповідно до частини шостої цієї статті)";
доповнити частиною шостою такого змісту:
"6. Втрати сільськогосподарського виробництва, що відшкодовуються при зміні цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, внаслідок якої земельні ділянки переводяться до земель інших категорій, становлять 30 відсотків різниці між нормативною грошовою оцінкою відповідної земельної ділянки після та до зміни її цільового призначення";
19) у статті 208:
частину першу доповнити абзацом другим такого змісту:
"Від відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва звільняються також фізичні та юридичні особи у разі зміни цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення з віднесенням їх до земель лісогосподарського призначення, природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, земель історико-культурного призначення";
частину другу після слів "а також громадянами" доповнити словами "без зміни цільового призначення земельних ділянок";
 
63. 11) доповнити Розділ Х»Перехідні положення» пунктом 22 у такій редакції:
 
-78- Бондаренко О.В.
6. До підпункту 11 абзац другий після слів «розвитку громади» доповнити словами «та у інших випадках, визначених цим Кодексом, «;
абзац п’ятий викласти в такій редакції «у разі зміни цільового призначення земельних ділянок природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земельних ділянок, розташованих на території чи в межах об’єкта природно-заповідного фонду, його охоронної зони, земель, зарезервованих для заповідання, або в межах прибережної захисної смуги - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища, а земельної ділянки, розташованої у зоні відчуження або зоні безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, - з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища - у частині дотримання особливого режиму охорони, відтворення і використання та обмеженої господарської діяльності на відповідних територіях та об’єктах.».
 
Відхилено   20) розділ Х"Перехідні положення" доповнити пунктом 23 такого змісту:
 
    -79- Івченко В.Є.
Підпункт 11 пункту 1 вилучити.
 
Відхилено    
    -80- Нагаєвський А.С.
Кириченко М.О.
Положення законопроекту щодо доповнення Розділу Х Земельного кодексу України пунктом 22 виключити.
 
Відхилено    
    -81- Тарасов О.С.
у пункті 1 підпункт 11 (щодо пункту 22 Розділу Х"Перехідні положення") виключити;
 
Відхилено    
    -82- Цабаль В.В.
у пункті 1 підпункт 11 (щодо пункту 22 Розділу Х"Перехідні положення") виключити;
 
Відхилено    
64. «22. До затвердження в установленому Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» комплексного плану просторового розвитку громади на території громади зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення, а проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок підлягають погодженню:
 
-83- Кулініч О.І.
Зміни до Розділу Х Земельного кодексу України викласти таким чином:
«Доповнити Розділ Х»Перехідні положення» пунктом 22 такого змісту:
«22. До затвердження в установленому Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» комплексного плану просторового розвитку громади на території громади зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення, а проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок».
 
Враховано редакційно   "23. До внесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональні зони зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення. Рішення про зміну цільового призначення земельних ділянок у таких випадках приймається щодо:
земельних ділянок, розпорядження якими здійснюють Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, – за рішенням відповідного органу;
земельних ділянок приватної власності – сільськими, селищними, міськими радами, на території яких розташована відповідна земельна ділянка.
Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок, що передбачає зміну цільового призначення земельної ділянки приватної власності, розробляється без надання дозволу на його розроблення.
Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок, що передбачає зміну цільового призначення земельної ділянки, погоджується в порядку, встановленому цим Кодексом, та затверджується органом, що приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки.
Зміна цільового призначення земельних ділянок, розташованих у межах функціональних зон, визначених генеральними планами населених пунктів, планами зонування (щодо земельних ділянок у межах населених пунктів), детальними планами територій (щодо земельних ділянок за межами населених пунктів), затвердженими до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель", може здійснюватися їх власниками (у визначених законом випадках ? користувачами) без розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з дотриманням вимог частини п’ятої статті 20 цього Кодексу:
у разі якщо відомості про функціональну зону, в межах якої розташована земельна ділянка, внесені до Державного земельного кадастру;
до внесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональні зони ? на підставі витягу з містобудівної документації. Форма витягу повинна містити відомості про функціональну зону та всі обмеження у використанні земель (у тому числі у сфері забудови), зазначені у містобудівній документації, та затверджується Кабінетом Міністрів України у Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації. У такому разі державний кадастровий реєстратор, до якого надійшла заява власника (розпорядника, у визначених законом випадках ? користувача) земельної ділянки про зміну її цільового призначення, не пізніше наступного робочого дня після надходження заяви направляє до відповідного органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, до повноважень якого належить затвердження відповідної містобудівної документації, запит щодо надання витягу з містобудівної документації із зазначенням функціональної зони, в межах якої розташована земельна ділянка. Орган місцевого самоврядування протягом двох робочих днів з дня надходження запиту зобов’язаний надати державному кадастровому реєстратору відповідний витяг з містобудівної документації. Витяг з містобудівної документації може бути отриманий заявником самостійно відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». У такому разі витяг з містобудівної документації додається до заяви про внесення до Державного земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення земельної ділянки.
До внесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональні зони належність земельної ділянки до функціональної зони, встановленої до 1 січня 2025 року, визначається відповідно до:
плану зонування (щодо земельних ділянок у межах населених пунктів, на які не затверджений детальний план території);
генерального плану населеного пункту (у разі відсутності плану зонування та щодо земельних ділянок у межах населеного пункту, на які не затверджений детальний план території);
детального плану території;
містобудівної документації регіонального рівня (щодо земельних ділянок за межами населених пунктів, на які не розроблено детальний план території)".
 
    -84- Плачкова Т.М.
абзац другий підпункту 11 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«22. До визначення функціонального призначення території у генеральному плані населеного пункту, плані зонування території або детальному плані території зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення, які підлягають погодженню: «;
 
Враховано частково    
    -85- Пузійчук А.В.
Підпункт 11 пункту 1 Розділу Ізаконопроєкту викласти в такій редакції:
«11) доповнити Розділ Х»Перехідні положення» пунктом 22 в такій редакції:
«22. До затвердження в установленому Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» комплексного плану просторового розвитку території громади, або плану зонування території, або детального плану території на території громади зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення у порядку, визначеному цим Кодексом.».
 
Враховано редакційно    
65. територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин - у частині встановлення відповідності проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки раніше затвердженій документації із землеустрою, оприлюдненій на офіційному сайті відповідного органу влади, із обов’язковим посиланням на електронну адресу сторінки офіційного веб-сайту цього органу, на якій опубліковано таку документацію;
 
      
66. у разі відведення та/або зміни цільового призначення земельних ділянок у межах населеного пункту або земельних ділянок за межами населеного пункту, на яких розташовано об’єкт будівництва або планується розташування такого об’єкта - структурним підрозділом районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - до виконавчого органу міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурного підрозділу обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури - у частині встановлення відповідності проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки раніше затвердженій містобудівній документації, оприлюдненій на офіційному сайті відповідного органу влади, із обов’язковим посиланням на електронну адресу сторінки офіційного веб-сайту цього органу, на якій опубліковано таку документацію;
 
      
67. у разі відведення та/або зміни цільового призначення земельних ділянок земельних ділянок природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земельних ділянок, розташованих на території чи в межах об’єкта природно-заповідного фонду або в межах прибережної захисної смуги - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища - у частині відповідності раніше затвердженим проектам організації території об’єктів природно-заповідного фонду, оприлюдненим на офіційному сайті відповідного органу влади, із обов’язковим посиланням на електронну адресу сторінки офіційного веб-сайту цього органу, на якій опубліковано таку документацію;
 
-86- Бондар Г.В.
в абзаці четвертому пункту 11 статті 1 після слів «земельних ділянок» слова «земельних ділянок» видалити.
 
Враховано      
68. у разі відведення та/або зміни цільового призначення земельних ділянок розташованих на території пам’яток культурної спадщини національного значення, їх охоронних зон та охоронюваних археологічних територіях, підлягають також погодженню з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини - у частині відповідності раніше затвердженим історико-архітектурним опорним планам населених пунктів, оприлюдненим на офіційному сайті відповідного органу влади, із обов’язковим посиланням на електронну адресу сторінки офіційного веб-сайту цього органу, на якій опубліковано таку документацію;
 
-87- Бондар Г.В.
В абзаці п’ятому пункту 11 статті 1 після слова «підлягають» слово «також» видалити.
 
Враховано      
69. у разі відведення та/або зміни цільового призначення земельних ділянок розташованих на території земель історико-культурного призначення, пам’яток культурної спадщини місцевого значення, їх охоронних зон, в історичних ареалах населених місць та інших землях історико-культурного призначення, крім випадків, зазначених в абзаці п’ятому цієї частини, підлягають також погодженню з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони культурної спадщини, відповідним структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини - у частині відповідності раніше затвердженим історико-архітектурним опорним планам населених пунктів, оприлюдненим на офіційному сайті відповідного органу влади, із обов’язковим посиланням на електронну адресу сторінки офіційного веб-сайту цього органу, на якій опубліковано таку документацію.».
 
-88- Бондар Г.В.
6) В абзаці шостому пункту 11 статті 1 після слова «підлягають» слово «також» видалити.
 
Враховано      
70. 2. У Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2011, № 34, ст.343) із змінами:
 
   8. У Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 34, ст. 343 із наступними змінами):
 
71. 1) у пункті дев’ятому частини першої статті 1 слова «для містобудівних потреб» виключити;
 
-89- Шуляк О.О.
1. Підпункт 1 пункту 2 розділу І проєкту Закону викласти у такій редакції:
«1) у частині першій статті 1:
в абзацах третьому та четвертому слова «містобудівна документація» замінити словами «одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та землевпорядна документація»;
після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:
«5-1) комплексний план просторового розвитку території громади - одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та документація із землеустрою, яка визначає основні принципи і напрямки планувальної організації та розвитку території громади».
У зв’язку з цим, абзаци сьомий - п’ятнадцятий вважати відповідно абзацами восьмим - шістнадцятим;
в абзаці одинадцятому слова «для містобудівних потреб» виключити».
 
Враховано   1) у частині першій статті 1:
у пунктах 2 і 3 слова "містобудівна документація" замінити словами "одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та землевпорядна документація";
пункт 9 викласти в такій редакції:
"9) план зонування території (зонінг) ? документація, що є складовою комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади або генерального плану населеного пункту і визначає умови та обмеження використання території у межах визначених функціональних зон";
доповнити пунктами 5-1 і 5-2 такого змісту:
"5-1) комплексний план просторового розвитку території територіальної громади ? одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та документація із землеустрою, що визначає планувальну організацію, функціональне призначення території, основні принципи і напрями формування єдиної системи громадського обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, формування екомережі, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території;
5-2) концепція інтегрованого розвитку території територіальної громади – документ стратегічного планування, який може розроблятися на замовлення органу місцевого самоврядування із залученням місцевих мешканців, суб'єктів господарювання, що зареєстровані та/або здійснюють господарську діяльність на території відповідної територіальної громади або мають намір здійснювати таку діяльність у межах відповідної території, і визначає довгострокові, міждисциплінарні, просторові та соціально-економічні пріоритети розвитку території, є вихідними даними для розроблення містобудівної документації на місцевому рівні на принципах сталого розвитку з метою підвищення якості життя, доступності та рівності можливостей, сприяння розвитку соціальних суспільних відносин та ділової активності, оптимізації адміністративної діяльності, відповідає державним і регіональним програмам розвитку та затверджується відповідним органом місцевого самоврядування";
доповнити пунктами 12-1 і 17 такого змісту:
"12-1) сталий розвиток території територіальної громади ? соціально, економічно та екологічно збалансований розвиток території територіальної громади, спрямований на створення економічного потенціалу, повноцінного життєвого середовища для сучасних та майбутніх поколінь на основі раціонального використання ресурсів (природних, трудових, виробничих, науково-технічних, інтелектуальних тощо), технологічного переоснащення і реструктуризації підприємств, удосконалення соціальної, виробничої, транспортної, комунікаційно-інформаційної, інженерної, екологічної інфраструктури, поліпшення умов проживання, відпочинку та оздоровлення, збереження та збагачення біологічного різноманіття та культурної спадщини";
"17) функціональна зона території – визначена комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади, генеральним планом населеного пункту, планом зонування території частина території територіальної громади, щодо якої визначений певний набір дозволених (переважних (основних) та супутніх) видів цільового призначення земельних ділянок та відповідно до законодавства встановлені обмеження у використанні земель у сфері забудови";
2) у частині першій статті 4 абзаци перший – четвертий замінити абзацом такого змісту:
"1. Об’єктом містобудування є планувальна організація території, система розселення, система взаємопов’язаного комплексного розміщення основних об’єктів промисловості, транспорту, інженерної та соціальної інфраструктури, функціональне зонування території України, її частин (груп областей), території Автономної Республіки Крим, областей, адміністративних районів, територій територіальних громад, населених пунктів, їх частин".
У зв’язку з цим абзаци п’ятий і шостий вважати відповідно абзацами другим і третім;
3) у статті 10:
частину першу доповнити словами "коштів міжнародної технічної та фінансової допомоги (у тому числі у вигляді грантів)";
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Фінансування робіт з планування території Автономної Республіки Крим, областей, районів, територій територіальних громад (у тому числі населених пунктів), районів у містах, кварталів, інших частин території відповідної територіальної громади, проведення містобудівного моніторингу здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, коштів міжнародної технічної та/або фінансової допомоги, у тому числі у вигляді грантів.
Розроблення детального плану території щодо земельної ділянки (групи земельних ділянок), яка перебуває у власності або користуванні фізичних чи юридичних осіб або на якій розташована будівля, споруда, що перебуває у приватній власності, може здійснюватися за рахунок коштів землевласника, землекористувача або власника будівлі, споруди, за умови виконання функцій замовника відповідним органом місцевого самоврядування";
у частині третій слова "проектної документації, планування та забудови" замінити словами "проектної документації щодо забудови";
частину четверту виключити;
 
    -90- Пузійчук А.В.
Доповнити новим підпунктом пункт 2 Розділу Ізаконопроєкту в такій редакції:
«частину першу статті 1 доповнити новим пунктом такого змісту:
«комплексний план просторового розвитку території громади - містобудівна документація, що визначає стратегічні цілі довгострокового планування в соціальній, економічній, культурній, природоохоронній сферах; «;
 
Враховано редакційно    
    -91- Бондар Г.В.
Додати пункт 6 статті 2 виклавши його в наступній редакції:
«Внести зміни до статті 1. Визначення термінів, додавши п.5-1, 5-2 та 12-1 наступного змісту:
5-1) комплексний план просторового розвитку території громади - це одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та документацією із землеустрою, яка визначає основні принципи і напрямки планувальної організації та розвитку території громади.
5-2) концепція інтегрованого розвитку громади- це документ, що визначає довгострокові міждисциплінарні просторові та соціально-економічні пріоритети розвитку громади, розробляється із залученням місцевих мешканців і інших заінтересованих сторін, є передумовою для розроблення містобудівної документації на місцевому рівні на принципах сталого розвитку з метою підвищення якості життя, економічної активності та оптимізації адміністративної діяльності, координується з державними та регіональними програмами розвитку та затверджується органом місцевого самоврядування.
12-1) сталий розвиток території громади - це соціально, економічно і екологічно збалансований розвиток території громади, спрямований на створення економічного потенціалу, повноцінного життєвого середовища для сучасного та наступних поколінь на основі раціонального використання ресурсів (природних, трудових, виробничих, науково-технічних, інтелектуальних тощо), технологічного переоснащення і реструктуризації підприємств, удосконалення соціальної, виробничої, транспортної, комунікаційно-інформаційної, інженерної, екологічної інфраструктури, поліпшення умов проживання, відпочинку та оздоровлення, збереження та збагачення біологічного різноманіття та культурної спадщини.
 
Враховано редакційно    
    -92- Пузійчук А.В.
Підпункт 1 пункту 2 Розділу Ізаконопроєкту виключити.
 
Відхилено    
    -93- Тарасов О.С.
після пункту 2 підпункту 1 доповнити підпунктом такого змісту:
"частину першу статті 1 доповнити абзацом такого змісту:
"13-1) функціональне призначення - обраний власником або користувачем спосіб використання території, який відповідає чинній містобудівній документації місцевого рівня, що визначає умови та обмеження використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон";
 
Відхилено    
    -94- Цабаль В.В.
після пункту 2 підпункту 1 доповнити підпунктом такого змісту:
"частину першу статті 1 доповнити абзацом такого змісту:
"13-1) функціональне призначення - обраний власником або користувачем спосіб використання території, який відповідає чинній містобудівній документації місцевого рівня, що визначає умови та обмеження використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон";
 
Відхилено    
    -95- Шуляк О.О.
2. Пункт 2 розділу І доповнити новим підпунктом 2 такого змісту:
«2) у статті 10:
частину першу після слів «Державного бюджету України» доповнити словами «коштів міжнародної технічної та фінансової допомоги»;
у частині другій:
після слів «областей, районів» доповнити словами «громад (у тому числі об’єднаних територіальних громад)»;
після слів «місцевих бюджетів» доповнити словами «коштів міжнародної технічної та фінансової допомоги».
У зв’язку з цим, підпункти 2 - 9 пункту 2 вважати відповідно підпунктами 3 - 10».
 
Враховано редакційно    
    -96- Бондар Г.В.
Додати новий пункт до законопроекту: В пункті 1 статті 10 Фінансування робіт з планування територій Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» після слів «Державного бюджету України» додати слова: «а також за рахунок міжнародної технічної та фінансової допомоги у вигляді грантів.»
 
Враховано редакційно    
    -97- Бондар Г.В.
Додати новий пункт до законопроекту: В пункті 2 статті 10 Фінансування робіт з планування територій Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» після слів «за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів» додати слова: «а також за рахунок міжнародної технічної та фінансової допомоги у вигляді грантів.»
 
Враховано редакційно    
    -98- Бондар Г.В.
Додати новий пункт до законопроекту: В пункті 3 статті 10 Фінансування робіт з планування територій Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» після слів «здійснюється за рахунок коштів таких осіб» слова «або інших джерел, не заборонених законом.» видалити.
 
Враховано редакційно    
    -99- Бондар Г.В.
Додати новий пункт до законопроекту: В пункті 4 статті 10 Фінансування робіт з планування територій Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» після слів «органу місцевого самоврядування для розроблення» додати слова: «комплексного плану просторового розвитку території громади, генерального плану населеного пункту, «. Слова «кошти з інших джерел, не заборонених законом, за умови виконання функцій замовника відповідним органом місцевого самоврядування.» замінити на «міжнародна технічна та фінансова допомога у вигляді грантів.»
 
Враховано редакційно    
72. 2) у абзаці першому частини першої статті 16 після слів «та затвердження» доповнити словами «комплексних планів просторового розвитку громад, « та виключити слова «, їх оновлення»;
 
-100- Плачкова Т.М.
підпункт 2 пункту 2 розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено   4) статтю 16 викласти в такій редакції:
"Стаття 16. Планування територій на місцевому рівні
1. Планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, генеральних планів населених пунктів і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.
Містобудівна документація на місцевому рівні розробляється з урахуванням відомостей Державного земельного кадастру на актуалізованій картографічній основі у цифровій формі в державній системі координат у формі електронних документів, що містять базові і тематичні геопросторові дані.
Порядок обміну інформацією між містобудівним кадастром та Державним земельним кадастром встановлюється Кабінетом Міністрів України.
2. Містобудівна документація на місцевому рівні може бути оновлена за рішенням місцевих рад.
Оновлення містобудівної документації передбачає:
1) актуалізацію картографо-геодезичної основи;
2) перенесення з паперових носіїв у векторну цифрову форму;
3) приведення містобудівної документації у відповідність із вимогами законодавства в частині формату зберігання та оброблення даних.
Затвердження оновленої містобудівної документації на місцевому рівні здійснюється згідно із статтями 16-1, 17, 18 та 19 цього Закону. При цьому затвердження оновленої містобудівної документації на місцевому рівні, що не пов’язано із внесенням змін до неї, не потребує звернення до відповідних органів виконавчої влади для визначення державних інтересів, проведення громадського обговорення. Стратегічна екологічна оцінка такої документації не здійснюється, крім випадку, якщо замовником відповідно до законодавства прийнято рішення про здійснення стратегічної екологічної оцінки незначних змін до документа державного планування.
3. Внесення змін до містобудівної документації на місцевому рівні здійснюється у порядку, визначеному законодавством для її розроблення та затвердження.
4. Склад, зміст, порядок розроблення та оновлення містобудівної документації на місцевому рівні встановлюються Кабінетом Міністрів України у Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації.
5. Обмеження у використанні земель (територій), визначені комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території, підлягають внесенню до містобудівного кадастру, а також Державного земельного кадастру в порядку, встановленому Законом України "Про Державний земельний кадастр".
Класифікація обмежень у використанні земель, що можуть встановлюватися комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території, затверджується Кабінетом Міністрів України";
 
    -101- Бондар Г.В.
Додати новий пункт до законопроекту: Пункт 3 статті 16 Планування територій на місцевому рівні Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» викласти в наступній редакції:
3. Склад, зміст, порядок розроблення генеральних планів населеного пункту, планів зонування території, детальних планів території визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
 
Відхилено    
    -102- Бондар Г.В.
Додати новий пункт до законопроекту: до пункту 1 статті 16 Планування територій на місцевому рівні додати пункти 5 та 6, виклавши їх в наступній редакції:
5. Склад, зміст, порядок розроблення комплексного плану просторового розвитку території громади визначається Кабінетом Міністрів України.
6. Містобудівна документація на місцевому рівні набуває чинності з моменту внесення її у систему містобудівного кадастру.
 
Враховано частково    
    -103- Тарасов О.С.
після пункту 2 підпункту 2 доповнити підпунктом такого змісту:
"у частині четвертій статті 16 після слова "статтями" доповнити цифрою "16-1";
 
Враховано редакційно    
    -104- Цабаль В.В.
після пункту 2 підпункту 2 доповнити підпунктом такого змісту:
"у частині четвертій статті 16 після слова "статтями" доповнити цифрою "16-1";
 
Враховано редакційно    
    -105- Шуляк О.О.
3. Підпункт 3 (підпункт 2 у редакції проєкту Закону, прийнятій за основу) пункту 2 розділу І викласти у такій редакції:
«3) у статті 16:
у частині першій:
після слів «розроблення та затвердження» доповнити словами «комплексних планів просторового розвитку територій громад»;
слова «на паперових і електронних носіях» замінити словами «у формі електронних документів»;
в абзаці п’ятому частини другої слова «державних стандартів і правил» виключити;
у частині третій слова «визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування» замінити словами «встановлюється Кабінетом Міністрів України»;
частину четверту після слів «згідно із статтями» доповнити цифрами «161»;
доповнити частиною п’ятою такого змісту:
«5. Планувальні обмеження у використанні територій, визначені комплексним планом просторового розвитку території громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території підлягають внесенню до Державного земельного кадастру у порядку, встановленому Законом України «Про Державний земельний кадастр».
Класифікація планувальних обмежень, які можуть встановлюватись комплексним планом просторового розвитку території громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території, затверджується Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано редакційно    
73. 3) частину другу статті 16 виключити;
 
-106- Плачкова Т.М.
підпункт 3 пункту 2 розділу І законопроекту виключити;
 
Враховано редакційно      
    -107- Шуляк О.О.
4. Підпункти 4 - 5 (підпункти 3 - 4 у редакції проєкту Закону, прийнятій за основу) пункту 2 розділу І виключити.
У зв’язку з цим, підпункти 6 - 10 (підпункти 5- 8 у редакції проєкту Закону, прийнятій за основу) вважати відповідно підпунктами четвертим - восьмим.
 
Враховано редакційно    
74. 4) в частині третій статті 16 слова «та оновлення» виключити;
 
-108- Плачкова Т.М.
підпункт 4 пункту 2 розділу І законопроекту виключити;
 
Враховано редакційно      
75. 5) доповнити статтею 16-1 такого змісту:
 
-109- Івченко В.Є.
Підпункт 5 пункту 2 вилучити.
 
Відхилено   5) доповнити статтею 16-1 такого змісту:
 
    -110- Плачкова Т.М.
підпункт 5 пункту 2 розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено    
    -111- Шуляк О.О.
5. Підпункт 4 (підпункт 5 у редакції проєкту Закону, прийнятій за основу) пункту 2 викласти у такій редакції:
«4) доповнити статтею 161 такого змісту:
Стаття 161. Комплексний план просторового розвитку території громади
1. Комплексний план просторового розвитку території громади (далі - комплексний план) є одночасно містобудівною документацією на місцевому рівні та документацією із землеустрою.
Комплексний план визначає планувальну організацію, функціональне призначення території, основні принципи і напрямки формування єдиної системи громадського обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.
У випадку об’єднання декількох громад в одну об’єднану територіальну громаду, комплексний план розробляється на всю територію об’єднаної територіальної громади.
Комплексний план не розробляється у випадку якщо територія громади обмежується територією одного населеного пункту.
Комплексний план включає:
генеральний план населеного пункту - адміністративного центру територіальної громади;
генеральні плани населених пунктів та детальні плани території у межах території громади, затверджені до прийняття комплексного плану, які відповідно до цієї статті, визнані такими, що узгоджуються з планувальними рішеннями комплексного плану та підлягають включенню до нього;
генеральні плани населених пунктів у межах території громади, необхідність розроблення яких встановлена рішенням про затвердження комплексного плану (включаються до складу комплексного плану одночасно з їх затвердженням);
планувальні рішення генеральних планів інших населених пунктів та детальних планів територій у межах території громади в обсязі, визначеному Кабінетом Міністрів України;
детальні плани території у межах території громади (включаються до складу комплексного плану одночасно з їх затвердженням);
межі функціональних зон всієї території громади з вимогами до забудови та ландшафтної організації таких зон (плани зонування територій населених пунктів у межах території громади розробляються у складі генеральних планів та включаються до складу комплексного плану одночасно із затвердженням відповідних генеральних планів);
історико-архітектурні опорні плани історичних ареалів населених пунктів, включених до Списку історичних населених місць України (включаються до складу комплексного плану одночасно із затвердженням генеральних планів відповідних населених пунктів).
Рішення про затвердження комплексного плану повинно містити відомості про:
генеральні плани населених пунктів та детальні плани території у межах території громади, затверджені до прийняття комплексного плану, які відповідно до цієї статті, визнані такими, що узгоджуються з планувальними рішеннями комплексного плану та підлягають включенню до нього;
генеральні плани населених пунктів та детальні плани території у межах території громади, які відповідно до цієї статті, визнані такими, що не узгоджуються з планувальними рішеннями комплексного плану та втрачають чинність одночасно з набранням чинності комплексним планом;
назви населених пунктів, генеральні плани відносно яких розроблені у складі комплексного плану та набирають чинності одночасно з набранням чинності комплексним планом;
назви населених пунктів, розроблення генеральних планів відносно яких визначено необхідним;
опис меж територій у межах території громади, детальні плани яких, розроблені у складі комплексного плану, що набирають чинності одночасно з комплексним планом;
кадастрові номери земельних ділянок та інших об’єктів, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру на підставі комплексного плану.
Генеральні плани населених пунктів у межах території громади деталізують положення комплексного плану та є його невід’ємними складовими частинами. Детальні плани територій у межах території громади деталізують положення генеральних планів а стосовно територій, на які, відповідно до цього Закону, генеральні плани не розробляються - комплексного плану. Детальні плани територій одночасно з їх затвердженням стають невід’ємними частинами комплексного плану.
Генеральні плани населених пунктів, включення до складу комплексного плану або необхідність розроблення яких не передбачено рішенням про затвердження комплексного плану, не розробляються. Планувальні рішення генеральних планів таких населених пунктів та детальних планів територій включаються до складу комплексного плану в обсязі, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Плани зонування територій населених пунктів у межах території громади розробляються у складі генеральних планів таких населених пунктів.
У випадку, якщо рішенням про затвердження комплексного плану встановлена необхідність розроблення генерального плану населеного пункту, комплексний план повинен містити межі функціональних зон в таких населених пунктах та інші складові плану зонування території такого населеного пункту в обсязі, визначеному Кабінетом Міністрів України. До затвердження генеральних планів таких населених пунктів, функціональне призначення територій у їх межах визначається відповідно комплексного плану.
До складу комплексного плану обов’язково включаються планувальні рішення детальних планів територій на яких планується розміщення:
об’єктів соціальної сфери;
об’єктів, передбачених Генеральною схемою планування території України та схемою планування області;
об’єктів, для спорудження яких відповідно до Закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності;
інших об’єктів, визначених замовником у завданні на проектування.
2. Розробником комплексного плану може бути суб’єкт господарювання, який має право здійснювати розроблення містобудівної документації відповідно до Закону України «Про архітектурну діяльність» та документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій».
3. Вихідними даними для розроблення комплексного плану є відомості про:
об’єкти Державного земельного кадастру;
об’єкти нерухомого майна (крім земельних ділянок);
речові права на нерухоме майно (включаючи земельні ділянки);
об’єкти лісового фонду;
об’єкти природно-заповідного фонду;
об’єкти водного фонду;
мінерально-сировинні ресурси;
нерухомі пам'ятки культурної спадщини та пам’ятки археології;
населення;
об’єкти виробничого комплексу;
об’єкти невиробничого комплексу (науково-дослідні та проектні організації, навчальні заклади);
об’єкти соціальної сфери;
об’єкти цивільного захисту;
об’єкти інженерної інфраструктури (водопостачання, водовідведення, тепло-, електро-, газопостачання, телефонізації, трубопровідного транспорту);
об’єкти дорожньо-транспортної інфраструктури (залізничні та автомобільні дороги, мостові споруди, підприємства та парк автотранспорту, об’єкти автосервісу, міжселенні транспортні маршрути, авто- та залізничні станції, авто-, залізничні, річкові, морські вокзали, об’єкти повітряного транспорту);
об’єкти природної та техногенної небезпеки, розташовані на території громади та суміжних адміністративно-територіальних утворень;
природно-кліматичні умови;
стан навколишнього природного середовища (земель, водного та повітряного басейнів);
ризик виникнення на території надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру;
розміщення на території громади об’єктів, які визначені Генеральною схемою планування території України, Державною стратегією регіонального розвитку, Стратегією сталого розвитку України;
проектні рішення затвердженої містобудівної документації регіонального та місцевого рівнів, які стосуються використання території громади;
стратегічні та операційні цілі, які визначені регіональною стратегією розвитку і розповсюджуються на територію громади, стратегію розвитку громади, ;
прогнози та програми економічного і соціального розвитку, галузей економіки, які прийняті на державному, обласному та районному рівнях і розповсюджуються на територію громади;
прогнози та програми економічного і соціального розвитку, галузей економіки на території громади.
Склад та джерела отримання зазначених відомостей визначаються Кабінетом Міністрів України. Замовник та розробник комплексного плану просторового розвитку громади мають право на їх безоплатне отримання від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій у наявній (цифровій, текстовій, графічній та іншій) формі.
4. Проектні рішення комплексного плану щодо перспективного використання території громади формуються з врахуванням:
- вимог законодавчих актів та інших нормативних документів щодо використання та охорони територій;
- вихідних даних;
- концепції просторового розвитку громади, яка формується за результатами консультацій з жителями громади та представниками бізнесу в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у галузі містобудування та архітектури.
5. Комплексний план розробляється у формі електронного документа, що містить просторові дані, метадані та інші елементи, з яких складаються його проектні рішення:
визначення складу угідь;
віднесення земель до відповідних категорій;
визначення меж і режимів режимоутворюючих об’єктів, планувальних обмежень та обмежень у використанні земель (в тому числі меж та режимів територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду, прибережних захисних смуг (за можливості, водоохоронних зон, пляжних зон), інших охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель);
визначення меж та режимів використання територій історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України (здійснюється одночасно із затвердженням генерального плану населеного пункту у межах території громади);
концепція просторового розвитку громади;
розрахунок потреб у створенні робочих місць, будівництві об’єктів соціального житла, громадського обслуговування, комунальної та інженерно-транспортної інфраструктури;
функціонально-планувальна структура;
параметри демографічного, економічного, екологічного, соціального та територіального розвитку громади;
параметри територіального розвитку населених пунктів;
формування центрів обслуговування, інженерно-транспортної інфраструктури та дорожньої мережі з метою формування повноцінного життєвого середовища;
визначення територій, на яких передбачено здійснення заходів перспективного (довгострокового) та першочергового (короткострокового і середньострокового) будівництва та благоустрою;
встановлення режиму використання територій;
формування мережі закладів охорони здоров’я, дошкільних та освітніх закладів з дотриманням нормативних відстаней;
землі загального користування;
визначення меж територій, необхідних для розміщення об’єктів, щодо яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності;
землі для безоплатної передачі у власність земельних ділянок державної та комунальної власності;
землі для продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах;
землі для продажу або передачі у користування земельних ділянок державної, комунальної власності.
звіт про стратегічну екологічну оцінку (розділ "Охорона навколишнього середовища");
ландшафтне планування та заходи з охорони земель;
заходи із інженерної підготовки та захисту територій;
заходи щодо збереження та охорони нерухомих пам'яток культурної спадщини.
6. Детальні плани територій у межах території громади, як невід’ємні складові частини комплексного плану повинні також містити:
визначення меж земельних ділянок усіх форм власності, які були сформовані як об’єкти цивільних прав, до 2004 року, але відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру;
формування земельних ділянок державної та комунальної власності;
визначення складу угідь земельних ділянок;
визначення цільового призначення земельних ділянок, категорії земель, видів функціонального призначення територій.
7. Склад та зміст комплексного плану визначається Кабінетом Міністрів України.
Склад відомостей про об’єкти Державного земельного кадастру має відповідати вимогам статей 10-15 Закону України «Про Державний земельний кадастр».
8. Комплексний план розробляється у формі електронного документа, формат якого визначається Кабінетом Міністрів України, та підписується кваліфікованими електронними підписами відповідальних осіб, що його розробили - архітектором (інженером), що має кваліфікаційний сертифікат, та сертифікованим інженером-землевпорядником. У випадку, якщо в процесі розроблення комплексного плану, його проект зазнав змін (після громадських обговорень, проведення експертизи тощо) такі зміни також повинні бути засвідчені кваліфікованими електронними підписами відповідальних осіб, що його розробили.
Візуалізація даних комплексного плану здійснюється за допомогою програмно-апаратних засобів Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру, а також шляхом їх відтворення на паперових та/або інших твердих носіях у вигляді текстових, графічних та інших зручних для візуального сприйняття матеріалів.
Розробник комплексного плану виготовляє офіційні паперові його копії, кількість та зміст яких визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
9. Матеріали комплексного плану просторового розвитку громади не можуть містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі. Загальна доступність матеріалів комплексного плану просторового розвитку громади забезпечується відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" шляхом надання їх за запитом на інформацію, оприлюднення на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у тому числі у формі відкритих даних, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, у загальнодоступному місці у приміщенні органу місцевого самоврядування, внесенням відповідних даних до Державного земельного та містобудівного кадастрів.
10. Комплексний план просторового розвитку громади розробляється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої у встановлений у такому рішенні строк:
звертається до обласної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування (для міст Києва та Севастополя) з метою визначення державних інтересів для їх урахування під час розроблення комплексного плану;
повідомляє через місцеві засоби масової інформації про початок розроблення комплексного плану просторового розвитку громади та визначає порядок і строк внесення пропозицій до неї фізичними та юридичними особами;
організовує проведення громадських обговорень проекту комплексного плану;
забезпечує попередній розгляд проекту комплексного плану просторового розвитку громади архітектурно-містобудівною радою відповідного рівня;
узгоджує проект комплексного плану просторового розвитку громади з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад;
забезпечує здійснення стратегічної екологічної оцінки;
подає проект комплексного плану просторового розвитку громади для проведення експертизи містобудівної документації, яка здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
забезпечує внесення до Державного земельного кадастру відомостей про його об’єкти, що складають проектні рішення;
забезпечує внесення до містобудівного кадастру відомостей про його об’єкти, що складають проектні рішення;
подає проект комплексного плану на затвердження сільській, селищній, міській раді;
протягом п’яти робочих днів з дня затвердження комплексного плану, направляє копію рішення про це державному кадастровому реєстратору.
11. Строк дії комплексного плану просторового розвитку громади не обмежується.
12. Зміни до комплексного плану просторового розвитку громади можуть вноситися за результатами містобудівного моніторингу.
Такі зміни розробляються, узгоджуються та затверджуються в порядку, визначеному цим Законом для розроблення, узгодження та затвердження комплексного плану.
У разі виникнення державної необхідності, рішення щодо доцільності внесення змін до комплексного плану приймається Кабінетом Міністрів України із забезпеченням фінансування цих робіт.
13. У разі затвердження у встановленому цим Законом порядку комплексного плану, підлягають розробленню:
схема землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальної одиниці на територію відповідної громади.
проект землеустрою щодо впорядкування території відповідних населених пунктів цієї громади;
проекти землеустрою щодо впорядкування територій для містобудівних потреб (для територій, для яких комплексний план містить планувальні рішення детальних планів територій)».
 
Враховано редакційно    
76. «Стаття 16-1. Комплексний план просторового розвитку громади
 
   "Стаття 16-1. Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади
 
77. 1. Комплексний план просторового розвитку громади є одночасно містобудівною документацією і документацією із землеустрою на місцевому рівні.
 
-112- Нікітіна М.В.
Кириченко М.О.
У пункті 2 розділу І законопроекту (зміни до запропонованої законопроектом нової статті 16-1, статей 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»):
1) у підпункті 5:
абзац третій викласти в такій редакції:
«1. Комплексний план просторового розвитку громади є одночасно документацією із землеустрою та містобудівною документацією на місцевому рівні.»;
абзац четвертий виключити;
абзац дев’ятий викласти в такій редакції:
«2. Розробниками комплексного плану просторового розвитку громад є розробники документації із землеустрою, відповідно до Закону України «Про землеустрій», а також суб’єкти господарювання, що відповідно до Закону України «Про архітектурну діяльність» можуть розробляти містобудівну документацію.»;
абзац тридцять шостий (двадцять шостий абзац частини третьої нової статті 16-1) викласти в такій редакції:
«Замовник та розробник комплексного плану просторового розвитку громади мають право на їх безоплатне отримання від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій у наявній (електронній, текстовій, графічній та іншої) формі.»;
абзац сорок перший (частина п’ята нової статті 16-1) викласти в такій редакції:
«5. Комплексний план просторового розвитку громади містить інформацію про просторові дані, метадані та інші елементи, з яких складаються його проектні рішення: «;
абзац шістдесят восьмий (абзац перший частини сьомої нової статті 16-1) виключити;
абзац семидесятий восьмий (абзац перший частини восьмої нової статті 16-1) викласти в такій редакції:
«8. Відомості затвердженого комплексного плану просторового розвитку громади підлягають внесенню до Державного земельного кадастру та є публічними.»;
абзаци сімдесят перший, сімдесят другий (абзаци другий, третій частини восьмої нової статті 16-1) виключити;
абзац вісімдесят другий (абзац дев’ятий частини десятої нової статті 16-1) виключити;
абзац дев’яносто перший (частина чотирнадцята нової статті 16-1) викласти в такій редакції:
«14. Проект комплексного плану просторового розвитку громади після проведення громадського обговорення, розгляду архітектурно-містобудівною радою та отримання позитивного висновку експертизи містобудівної документації, підписаний кваліфікованими електронними підписами осіб, зазначених у частинах восьмої, одинадцятої-тринадцятої цієї статті, подається до служби містобудівного кадастру уповноваженого органу містобудування та архітектури для внесення до містобудівного кадастру відомостей про його об’єкти, що складають проектні рішення, з присвоєнням проекту комплексного плану просторового розвитку громади унікального класифікаційного номеру, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.»;
абзац дев’яносто третій (частина шістнадцята нової статті 16-1) викласти в такій редакції:
«16. У рішенні відповідної сільської, селищної, міської ради про затвердження комплексного плану просторового розвитку громади зазначаються унікальний класифікаційний номер комплексного плану просторового розвитку громади у містобудівному кадастрі.
Затверджений комплексний план просторового розвитку громади разом із рішенням про затвердження подається замовником державному кадастровому реєстратору для внесення до Державного земельного кадастру відомостей про його об’єкти, що складають проектні рішення, з отриманням витягів на підтвердження внесення відповідних відомостей.»;
абзаци дев’яносто п’ять - сто (частина дев’ятнадцята нової статті 16-1) виключити;
2) у підпункті 7 після абзацу третього доповнити абзацами такого змісту:
«після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
«2-1. Класифікація видів функціонального призначення територій затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Співвідношення класифікації видів функціонального призначення територій до класифікації видів цільового призначення земель затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує формування державної політики у сфері земельних відносин.»;
3) абзаци сім, вісім підпункту 8 виключити.
 
Враховано частково   1. Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади (далі – комплексний план) розробляється на всю територію територіальної громади.
Комплексний план не розробляється, якщо територія громади включає лише територію населеного пункту.
 
78. Комплексний план просторового розвитку громади визначає планувальну організацію, функціональне призначення території, основні принципи і напрямки формування єдиної системи громадського обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.
 
-113- Бондар Г.В.
в Абзаці 2 пункту 5 статті 2 після слів: «у тому числі етапність освоєння території та зазначення» додати слова: «зон трансформації, функціональне призначення яких визначається детальним планом території.»
 
Відхилено      
    -114- Бондаренко О.В.
До пункту 2 щодо внесення змін у Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» 7. До підпункту 5 абзац четвертий після слів «навколишнього природного середовища» доповнити словами «формування екомережі, «;
абзац п’ятнадцятий викласти в редакції «території та об’єкти природно-заповідного фонду та інші території екомережі; «;
після п’ятнадцятого абзацу доповнити абзацом «об’єкти Смарагдової мережі; «;
шістнадцятий абзац доповнити словами «та водно-болотні угіддя»;
абзац двадцять восьмий викласти в редакції «стан навколишнього природного середовища (земель, ґрунтів, водного та повітряного басейнів, інших компонентів довкілля)»;
після тридцять четвертого абзацу доповнити абзацами в редакції:
«стратегії, програми та плани у сфері охорони довкілля і сталого використання земель, ґрунтів, вод, лісів та інших природних ресурсів, формування екомережі;
плани управління річковими басейнами»;
абзац сорок другий доповнити словами «та виду цільового призначення»;
абзац сорок третій після слів «режимів територій» доповнити словами «та об’єктів» та замінити слова « (за можливості, водоохоронних зон, пляжних зон)» словами «пляжних зон»;
після п’ятдесят четвертого абзацу доповнити абзацом в редакції «визначення територій для заповідання, заліснення, ренатуралізації та відновлення торфовищ, водно-болотних, лучних, степових та інших цінних природних екосистем; «;
в абзаці п’ятдесят дев’ятому слова «та заходи з охорони земель» виключити;
після п’ятдесят дев’ятого абзацу доповнити абзацом в редакції «заходи з охорони довкілля і сталого використання земель, ґрунтів, вод, лісів та інших природних ресурсів, формування екомережі та впровадження планів управління річковими басейнами; «;
абзац дев’яносто після слів «містобудівної документації, « доповнити словами «здійснення стратегічної екологічної оцінки, «.
 
Враховано редакційно    
    -115- Бондар Г.В.
пункт 5 статті 2 доповнити третім абзацем, виклавши його в наступній редакції:
«Комплексний план просторового розвитку території громади передбачає узгоджене прийняття рішень щодо цілісного (комплексного) просторового розвитку населених пунктів як єдиної системи розселення.»
 
Враховано редакційно    
79. Комплексний план просторового розвитку громади встановлює черговість розроблення генеральних планів окремих міст громади відповідно до вимог цієї статті та детальних планів території або безпосередньо містить відповідні планувальні рішення зазначеної містобудівної документації. Комплексний план просторового розвитку громади встановлює функціональне призначення, вимоги до забудови окремих територій (функціональних зон) території всієї громади, їх ландшафтної організації.
 
-116- Бондар Г.В.
в пункті 5 статті 2 третій абзац замінити, виклавши його в наступній редакції: «Комплексний план просторового розвитку території громади встановлює необхідність розроблення генеральних планів населених пунктів, що входять до територіальної громади, детальних планів території.
Генеральний план населеного пункту адміністративного центру територіальної громади є складовою частиною та деталізує положення комплексного плану просторового розвитку території громади.
Генеральні плани населених пунктів, детальні плани території, необхідність розроблення яких визначена комплексним планом просторового розвитку території громади, деталізують положення комплексного плану та, після їх затвердження, стають його невід’ємною частиною.
У разі, якщо рішеннями комплексного плану просторового розвитку території громади не визначено необхідність розроблення генерального плану населеного пункту або детального плану території відповідної території громади, в такому випадку комплексний план просторового розвитку території громади має містити планувальні рішення відповідної території.»
 
Враховано редакційно      
    -117- Бондар Г.В.
абзац 4 пункту 5 статті 2. Комплексний план просторового розвитку громади Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» видалити.
 
Відхилено    
    -118- Тарасов О.С.
у пункті 2 у підпункті 5 у абзаці п'ятому (щодо частини першої статті
16-1) слова "міст громади" замінити словами "міст, сіл, селищ громади", а слова "призначення, вимоги" замінити словами "призначення з урахуванням категорії земель, вимоги";
 
Враховано частково    
    -119- Цабаль В.В.
у пункті 2 у підпункті 5 у абзаці п'ятому (щодо частини першої статті
16-1) слова "міст громади" замінити словами "міст, сіл, селищ громади", а слова "призначення, вимоги" замінити словами "призначення з урахуванням категорії земель, вимоги";
 
Враховано частково    
80. Комплексний план просторового розвитку громади включає планувальні рішення генеральних планів населених пунктів, розташованих на території громади, крім випадків, коли такі генеральні плани затверджені раніше, і їх планувальні рішення узгоджуються із таким комплексним планом. У разі, якщо генеральний план населеного пункту затверджений до затвердження комплексного плану просторового розвитку громади і планувальні рішення такого генерального плану узгоджуються із комплексним планом, генеральний план стає його невід’ємною частиною.
 
-120- Бондар Г.В.
абзаци п’яти і шостий пункту 5 статті 2 викласти в наступній редакції:
«Комплексний план просторового розвитку території громади включає планувальні рішення чинних генеральних планів населених пунктів, чинних детальних планів території на території громади у тому випадку, якщо рішення зазначеної містобудівної документації не суперечать вимогам чинного законодавства, стандартів, норм і правил, положенням комплексного плану.
Комплексний план просторового розвитку території громади не розробляється у випадку, якщо територія громади включає лише територію населеного пункту. У даному випадку розробляється генеральний план цього населеного пункту, детальні плани території, що включають в себе відповідну документацію із землеустрою, склад і зміст якої визначається Кабінетом Міністрів України.»
 
Враховано редакційно      
    -121- Пузійчук А.В.
Абзац шостий підпункту 5 пункту 2 Розділу Ізаконопроєкту (абзац четвертий частини першої статті 16-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності») викласти у такій редакції:
«Комплексний план просторового розвитку території громади включає, в тому числі затверджені до набрання чинності цим Законом:
1) планувальні рішення генеральних планів населених пунктів, розташованих на території громади,
2) схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць на територію відповідної громади,
3) проекти землеустрою щодо впорядкування території відповідних населених пунктів цієї громади,
4) планувальні рішення детальних планів території (за наявності).».
 
Враховано частково    
81. Комплексний план просторового розвитку громади не розробляється у випадку якщо територія громади включає лише територію населеного пункту.
 
      
82. У випадку, якщо декілька громад об’єднані в одну громаду, комплексний план просторового розвитку громади розробляється на всю територію об’єднаної громади.
 
-122- Бондар Г.В.
абзац сьомий пункту 5 статті 2 видалити.
 
Відхилено      
    -123- Бондар Г.В.
до пункту 5 статті 2 додати два абзаци, виклавши їх в наступній редакції: «Комплексний план просторового розвитку території громади розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, регіональних, громадських та приватних інтересів, концепції інтегрованого розвитку громади (у разі її наявності).
При розробленні та реалізації комплексного плану просторового розвитку території громади суб’єкти містобудівної діяльності зобов’язані дотримуватись основних завдань та заходів щодо забезпечення сталого розвитку території громади.».
 
Враховано редакційно    
83. 2. Розробником комплексного плану просторового розвитку громад є суб’єкт господарювання, що відповідно до Закону України «Про архітектурну діяльність» може розробляти містобудівну документацію, а також відповідно до Закону України «Про землеустрій» може бути розробником документації із землеустрою.
 
   2. Комплексний план передбачає узгоджене прийняття рішень щодо цілісного (комплексного) просторового розвитку населених пунктів як єдиної системи розселення і території за їх межами.
Комплексний план розробляється та затверджується з метою забезпечення сталого розвитку територіальної громади з додержанням принципу збалансованості державних, громадських та приватних інтересів та з урахуванням концепції інтегрованого розвитку території територіальної громади (за наявності).
При реалізації комплексного плану суб’єкти містобудівної діяльності зобов’язані дотримуватися його положень.
 
84. 3. Вихідними даними для розроблення комплексного плану просторового розвитку громади є відомості про:
 
   3. Комплексний план включає планувальні рішення щодо перспективного використання всієї території територіальної громади, а також:
генеральний план населеного пункту ? адміністративного центру територіальної громади;
генеральні плани населених пунктів та детальні плани території у межах території територіальної громади, затверджені до прийняття комплексного плану, які відповідно до цієї статті визнані такими, що відповідають вимогам законодавства та узгоджуються з планувальними рішеннями комплексного плану, і підлягають включенню до нього;
генеральні плани населених пунктів у межах території територіальної громади, необхідність розроблення яких встановлена рішенням про затвердження комплексного плану (включаються до складу комплексного плану одночасно з їх затвердженням);
планувальні рішення генеральних планів інших населених пунктів та детальних планів територій у межах території територіальної громади в обсязі, визначеному Кабінетом Міністрів України;
детальні плани території у межах території територіальної громади (включаються до складу комплексного плану одночасно з їх затвердженням);
межі функціональних зон усієї території територіальної громади з вимогами до забудови та ландшафтної організації таких зон (плани зонування територій населених пунктів у межах території територіальної громади розробляються у складі генеральних планів та включаються до складу комплексного плану одночасно із затвердженням відповідних генеральних планів);
історико-архітектурні опорні плани історичних ареалів населених пунктів, внесених до Списку історичних населених місць України (включаються до складу комплексного плану як невід’ємні складові генеральних планів відповідних населених пунктів).
 
85. об’єкти Державного земельного кадастру;
 
      
86. об’єкти нерухомого майна (крім земельних ділянок);
 
      
87. права на нерухоме майно (включаючи земельні ділянки);
 
-124- Івченко В.Є.
У підпункті 5 пункту 2:
у частині третій статті 16-1 абзац «права на нерухоме майно (включаючи земельні ділянки)» доповнити словами «та їх обтяження».
 
Враховано редакційно      
88. об’єкти лісового фонду;
 
      
89. об’єкти природно-заповідного фонду;
 
      
90. об’єкти водного фонду;
 
      
91. мінерально-сировинні ресурси;
 
      
92. нерухомі пам'ятки культурної спадщини та пам’ятки археології;
 
      
93. населення;
 
      
94. об’єкти виробничого комплексу;
 
      
95. об’єкти невиробничого комплексу (науково-дослідні та проектні організації, навчальні заклади);
 
      
96. об’єкти соціальної сфери;
 
      
97. об’єкти цивільного захисту;
 
      
98. об’єкти інженерної інфраструктури (водопостачання, водовідведення, тепло-, електро-, газопостачання, телефонізації, трубопровідного транспорту);
 
      
99. об’єкти дорожньо-транспортної інфраструктури (залізничні та автомобільні дороги, мостові споруди, підприємства та парк автотранспорту, об’єкти автосервісу, міжселенні транспортні маршрути, авто- та залізничні станції, авто-, залізничні, річкові, морські вокзали, об’єкти повітряного транспорту);
 
      
100. об’єкти природної та техногенної небезпеки, розташовані на території громади та суміжних адміністративно-територіальних утворень;
 
      
101. природно-кліматичні умови;
 
      
102. стан навколишнього природного середовища (земель, водного та повітряного басейнів);
 
-125- Івченко В.Є.
У підпункті 5 пункту 2:
у частині третій статті 16-1 слова «повітряного басейнів» замінити словами «повітряного простору»;
 
Враховано      
103. ризик виникнення на території надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру;
 
      
104. розміщення на території громади об’єктів, які визначені Генеральною схемою планування території України, Державною стратегією регіонального розвитку, Стратегією сталого розвитку України;
 
      
105. проектні рішення затвердженої містобудівної документації регіонального та місцевого рівнів, які стосуються використання території громади;
 
      
106. стратегічні та операційні цілі, які визначені регіональною стратегією розвитку і розповсюджуються на територію громади, стратегію розвитку громади;
 
      
107. прогнози та програми економічного і соціального розвитку, галузей економіки, які прийняті на державному, обласному та районному рівнях і розповсюджуються на територію громади;
 
      
108. прогнози та програми економічного і соціального розвитку, галузей економіки на території громади.
 
      
109. Склад та джерела отримання зазначених відомостей визначаються Кабінетом Міністрів України. Замовник та розробник комплексного плану просторового розвитку громади мають право на їх безоплатне отримання від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій у наявній (цифровій, текстовій, графічній та іншої) формі.
 
      
110. 4. Проектні рішення комплексного плану просторового розвитку громади щодо перспективного використання території громади формуються з врахуванням:
 
   4. Рішення про затвердження комплексного плану повинно містити відомості про:
генеральні плани населених пунктів та детальні плани території у межах території територіальної громади, затверджені до прийняття комплексного плану, які відповідно до цієї статті визнані такими, що відповідають вимогам законодавства та узгоджуються з планувальними рішеннями комплексного плану, і включені до нього;
генеральні плани населених пунктів та детальні плани території у межах території територіальної громади, які відповідно до цієї статті визнані такими, що не відповідають вимогам законодавства та/або не узгоджуються з планувальними рішеннями комплексного плану, і втрачають чинність одночасно з набранням чинності комплексним планом;
назви населених пунктів, генеральний план або планувальні рішення яких розроблені у складі комплексного плану та набирають чинності одночасно з набранням чинності комплексним планом;
назви населених пунктів, щодо яких встановлена необхідність розроблення генеральних планів;
опис меж територій у межах території територіальної громади, детальні плани яких розроблені у складі комплексного плану та набирають чинності одночасно з комплексним планом.
 
111. - вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів, норм і правил щодо використання та охорони територій;
 
      
112. - вихідних даних;
 
      
113. - концепції просторового розвитку громади, яка формується за результатами консультацій з мешканцями громади та представниками бізнесу в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у галузі містобудування та архітектури.
 
-126- Івченко В.Є.
У підпункті 5 пункту 2:
в останньому абзаці частини четвертої статті 16-1 слова «представниками бізнесу» замінити словами «суб’єктами господарювання, які зареєстровані та/або проводять господарську діяльність на території відповідної громади, «.
 
Враховано редакційно      
114. 5. Комплексний план просторового розвитку громади розробляється у формі електронного документу, що містить просторові дані, метадані та інші елементи, з яких складаються його проектні рішення:
 
   5. Генеральні плани населених пунктів у межах території територіальної громади деталізують положення комплексного плану та є його невід’ємними складовими. Детальні плани території у межах території територіальної громади деталізують положення генеральних планів населених пунктів, а щодо територій, на які відповідно до цього Закону генеральні плани не розробляються, ? комплексного плану. Детальні плани території одночасно з їх затвердженням стають невід’ємними складовими комплексного плану та/або генерального плану населеного пункту.
Генеральні плани населених пунктів, включення до складу комплексного плану або необхідність розроблення яких не передбачено рішенням про затвердження комплексного плану, не розробляються. Планувальні рішення генеральних планів таких населених пунктів включаються до складу комплексного плану в обсязі, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Плани зонування територій населених пунктів у межах території територіальної громади розробляються у складі генеральних планів таких населених пунктів.
У разі якщо рішенням про затвердження комплексного плану встановлена необхідність розроблення генерального плану населеного пункту, комплексний план повинен містити межі функціональних зон у такому населеному пункті та інші складові плану зонування території такого населеного пункту в обсязі, визначеному Кабінетом Міністрів України. До затвердження генеральних планів таких населених пунктів функціональне призначення територій у їх межах визначається відповідно до комплексного плану.
 
115. визначення складу угідь;
 
      
116. віднесення земель до тієї чи іншої категорії;
 
      
117. визначення меж і режимів режимоутворюючих об’єктів та обмежень у використанні земель (в тому числі меж та режимів територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду, прибережних захисних смуг (за можливості, водоохоронних зон, пляжних зон), інших охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель);
 
      
118. визначення меж та режимів використання територій історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України;
 
      
119. концепція просторового розвитку громади;
 
      
120. розрахунок потреб в створенні робочих місць, будівництві об’єктів соціального житла, громадського обслуговування, комунальної та інженерно-транспортної інфраструктури;
 
-127- Бондар Г.В.
абзац 7 підпункту 5 пункту 5 статті 2 викласти в наступній редакції: «розрахунок потреб в будівництві об’єктів соціального житла, громадського обслуговування, комунальної та інженерно-транспортної інфраструктури; «
 
Враховано      
    -128- Івченко В.Є.
У підпункті 5 пункту 2:
у частині п’ятій статті 16-1 слова «будівництві об’єктів соціального житла» замінити словами «будівництві об’єктів житлової нерухомості, у тому числі об’єктів соціального житла»;
 
Враховано    
121. функціонально-планувальна структура;
 
      
122. параметри демографічного, економічного, екологічного, соціального та територіального розвитку громади;
 
      
123. параметри територіального розвитку населених пунктів;
 
      
124. формування центрів обслуговування, інженерно-транспортної інфраструктури та дорожньої мережі з метою формування повноцінного життєвого середовища;
 
      
125. визначення територій, на яких передбачено здійснення заходів перспективного (довгострокового) та першочергового (короткострокового і середньострокового) будівництва та благоустрою, рекомендації щодо встановлення режиму використання територій;
 
      
126. формуванні мережі закладів охорони здоров’я, дошкільних та освітніх закладів з дотриманням нормативних відстаней;
 
      
127. землі загального користування;
 
-129- Бондар Г.В.
після абзацу 14 підпункту 5 пункту 5 статті 2 додати абзац 15, виклавши його в наступній редакції: «території загального користування; «
 
Враховано редакційно      
128. визначення меж територій, необхідних для розміщення об’єктів, щодо яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності;
 
      
129. землі для безоплатної передачі у власність земельних ділянок державної та комунальної власності;
 
-130- Бондар Г.В.
в абзацах 16, 17, 18 підпункту 5 пункту 5 статті 2 слова «землі» замінити на слова «території»
 
Враховано редакційно      
130. землі для продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах;
 
      
131. землі для продажу або передачі у користування земельних ділянок державної, комунальної власності.
 
      
132. звіт про стратегічну екологічну оцінку (розділ "Охорона навколишнього середовища");
 
      
133. ландшафтне планування та заходи з охорони земель;
 
      
134. заходи із інженерної підготовки та захисту територій;
 
      
135. заходи щодо збереження та охорони нерухомих пам'яток культурної спадщини.
 
      
136. 6. У випадках, коли комплексний план просторового розвитку громади містить планувальні рішення, передбачені цим законом для детальних планів території, проектними рішеннями цього плану також є:
 
   6. До складу комплексного плану обов’язково включаються планувальні рішення детальних планів територій (у тому числі формування земельних ділянок), на яких планується розміщення:
за рахунок державного або місцевого бюджету: об’єктів соціальної інфраструктури (освіти, охорони здоров'я, культури, житлово-комунального господарства); об’єктів, передбачених Генеральною схемою планування території України та схемою планування області; об’єктів, для розташування яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності (якщо розташування таких об’єктів передбачено комплексним планом);
інших об’єктів, визначених замовником у завданні на проектування.
Після затвердження комплексного плану відомості про такі земельні ділянки підлягають внесенню до Державного земельного кадастру.
 
137. визначення меж земельних ділянок усіх форм власності, які були сформовані як об’єкти цивільних прав, до 2004 року, але відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру;
 
      
138. формування земельних ділянок державної та комунальної власності;
 
      
139. визначення складу угідь земельних ділянок;
 
      
140. визначення цільового призначення земельних ділянок (категорія земель, вид функціонального призначення території).
 
-131- Тарасов О.С.
у пункті 2 у підпункті 5 у абзаці шістдесят шостому (щодо частини шостої статті 16-1) слова "визначення цільового" замінити словами "визначення виду цільового";
 
Відхилено      
    -132- Цабаль В.В.
у пункті 2 у підпункті 5 у абзаці шістдесят шостому (щодо частини шостої статті 16-1) слова "визначення цільового" замінити словами "визначення виду цільового";
 
Відхилено    
141. 7. Склад просторових даних, метаданих та інших елементів комплексного плану просторового розвитку громади визначається Кабінетом Міністрів України.
 
   7. Розробником комплексного плану може бути суб’єкт господарювання, який має право здійснювати розроблення містобудівної документації відповідно до Закону України "Про архітектурну діяльність" та документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".
 
142. Склад відомостей про об’єкти Державного земельного кадастру має відповідати вимогам статей 10-15 Закону України «Про Державний земельний кадастр».
 
      
143. 8. Комплексний план просторового розвитку громади розробляється у формі електронного документу, формат якого визначається Кабінетом Міністрів України, та підписується кваліфікованими електронними підписами відповідальних осіб, що його розробили - архітектором (інженером), що має кваліфікаційний сертифікат, та сертифікованим інженером-землевпорядником.
 
   8. Вихідними даними для розроблення комплексного плану є відомості про:
об’єкти Державного земельного кадастру;
об’єкти нерухомого майна (крім земельних ділянок);
речові права на нерухоме майно (включаючи земельні ділянки);
обмеження у використанні земель;
об’єкти лісового фонду;
території та об’єкти природно-заповідного фонду та інші території екомережі;
об’єкти Смарагдової мережі;
об’єкти водного фонду та водно-болотні угіддя;
мінерально-сировинні ресурси;
об’єкти всесвітньої спадщини, їх території та буферні зони; пам’ятки культурної спадщини, у тому числі археологічні, їх території та зони охорони; межі та правові режими використання історичних ареалів населених місць; історико-культурні заповідники, історико-культурні заповідні території та їх зони охорони; охоронювані археологічні території, музеї;
населення;
об’єкти виробничого комплексу;
об’єкти невиробничого комплексу (науково-дослідні та проектні організації, заклади освіти);
об’єкти соціальної сфери;
об’єкти цивільного захисту;
об’єкти інженерної інфраструктури (водопостачання, водовідведення, тепло-, електро-, газопостачання, об’єкти телефонізації, трубопровідного транспорту);
об’єкти дорожньо-транспортної інфраструктури (залізничні та автомобільні дороги, мостові споруди, підприємства та парк автотранспорту, об’єкти автосервісу, міжселенні транспортні маршрути, авто- та залізничні станції, авто-, залізничні, річкові, морські вокзали, об’єкти повітряного транспорту);
об’єкти природної і техногенної небезпеки, розташовані на території територіальної громади та суміжних адміністративно-територіальних утворень;
природно-кліматичні умови;
стан навколишнього природного середовища (земель, ґрунтів, водного та повітряного простору, інших компонентів довкілля);
ризик виникнення на території надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру;
розміщення на території територіальної громади об’єктів, визначених Генеральною схемою планування території України, Державною стратегією регіонального розвитку, Стратегією сталого розвитку України;
положення концепції інтегрованого розвитку території територіальної громади;
положення затвердженої містобудівної документації регіонального та місцевого рівнів, що стосуються використання території територіальної громади;
стратегічні та оперативні цілі, визначені регіональною стратегією розвитку, що поширюються на територію територіальної громади, стратегію розвитку громади;
прогнози та програми економічного і соціального розвитку, галузей економіки, прийняті на державному, обласному, районному та місцевому рівнях, що поширюються на територію територіальної громади;
стратегії, програми та плани у сфері охорони навколишнього природного середовища і сталого використання земель, ґрунтів, вод, лісів та інших природних ресурсів, формування екомережі;
плани управління річковими басейнами;
положення схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць та проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, проектів землеустрою щодо впорядкування територій для містобудівних потреб, планів земельно-господарського устрою, проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів у межах території територіальної громади, затверджені до прийняття комплексного плану.
Склад та джерела отримання зазначених відомостей визначаються Кабінетом Міністрів України. Замовник та розробник комплексного плану мають право на їх безоплатне отримання від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій у наявній (цифровій, текстовій, графічній та іншій) формі.
 
144. Візуалізація даних комплексного плану просторового розвитку громади здійснюється за допомогою програмно-апаратних засобів Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру, а також шляхом їх відтворення на паперових та/або інших твердих носіях у вигляді текстових, графічних та інших зручних для візуального сприйняття матеріалів.
 
-133- Тарасов О.С.
у пункті 2 у підпункті 5 у абзаці сімдесятому (щодо частини восьмої статті 16-1) слова "програмно-апаратних засобів Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру" замінити словами "геоінформаційних систем";
 
Враховано редакційно      
    -134- Цабаль В.В.
у пункті 2 у підпункті 5 у абзаці сімдесятому (щодо частини восьмої статті 16-1) слова "програмно-апаратних засобів Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру" замінити словами "геоінформаційних систем";
 
Враховано редакційно    
145. Розробник комплексного плану просторового розвитку громади виготовляє офіційні паперові його копії, кількість та зміст яких визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
 
-135- Пузійчук А.В.
В абзаці сімдесят першому підпункту 5 пункту 2 Розділу Ізаконопроєкту (частина восьма статті 16-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності») слова «центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування» замінити словами «Кабінетом Міністрів України».
 
Відхилено      
146. 9. Матеріали комплексного плану просторового розвитку громади не можуть містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі. Загальна доступність матеріалів комплексного плану просторового розвитку громади забезпечується відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" шляхом надання їх за запитом на інформацію, оприлюднення на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у тому числі у формі відкритих даних, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, у загальнодоступному місці у приміщенні органу місцевого самоврядування, внесенням відповідних даних до Державного земельного та містобудівного кадастрів.
 
-136- Бондар Г.В.
в підпункті 9 пункту 5 статті 2 додати абзац наступного змісту: «У разі наявності у містобудівній документації таємної або службової інформації ці матеріали (графічні, текстові) виготовляють окремим томом (розділом).»
 
Враховано редакційно   9. Проектні рішення комплексного плану щодо перспективного використання території територіальної громади формуються з урахуванням:
вимог законодавчих актів та інших обов'язкових до виконання нормативних документів щодо використання та охорони територій;
вихідних даних;
концепції інтегрованого розвитку території територіальної громади (за наявності), що формується у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури.
 
    -137- Пузійчук А.В.
В абзаці сімдесят другому підпункту 5 пункту 2 Розділу Ізаконопрооєкту (частина дев’ята статті 16-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності») слова «шляхом надання їх за запитом на інформацію, оприлюднення на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у тому числі у формі відкритих даних, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, у загальнодоступному місці у приміщенні органу місцевого самоврядування, внесенням відповідних даних до Державного земельного та містобудівного кадастрів» виключити.
 
Враховано редакційно    
147. 10. Комплексний план просторового розвитку громади розробляється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої у встановлений у такому рішенні строк:
 
-138- Бондар Г.В.
підпункт 10 пункту 5 статті 2 після першого абзацу додати абзац наступного змісту: «визначає в установленому законодавством порядку розробника комплексного плану просторового розвитку території громади, встановлює строки розроблення та джерела його фінансування; «
 
Враховано редакційно   10. Проектні рішення комплексного плану включають відомості про:
визначення складу угідь;
віднесення земель до відповідних категорій;
межі та правові режими всіх режимоутворюючих об’єктів та всіх обмежень у використанні земель (у тому числі обмежень у використанні земель у сфері забудови), встановлених до або під час розроблення проекту комплексного плану (у тому числі межі та правові режими територій і об’єктів природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду, прибережних захисних смуг, водоохоронних зон, пляжних зон, інших охоронних зон);
межі та правові режими використання історичних ареалів населених місць, внесених до Списку історичних населених місць України (можуть включатися при затвердженні генерального плану населеного пункту в межах території територіальної громади), зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель);
положення концепції інтегрованого розвитку території територіальної громади;
розрахунок потреб у будівництві об’єктів житлової нерухомості, у тому числі соціального житла, об’єктів громадського обслуговування, комунальної та інженерно-транспортної інфраструктури;
перспективну функціонально-планувальну структуру;
параметри демографічного, економічного, екологічного, соціального і територіального розвитку територіальної громади;
параметри територіального розвитку населених пунктів;
створення центрів обслуговування, інженерно-транспортної інфраструктури та дорожньої мережі з метою формування повноцінного життєвого середовища;
визначення територій, на яких передбачено здійснення заходів перспективного (довгострокового) та першочергового (короткострокового і середньострокового) будівництва та благоустрою;
встановлення правового режиму використання територій;
формування мережі закладів освіти, охорони здоров’я з дотриманням нормативних відстаней;
землі (території) загального користування;
межі територій, необхідних для розміщення об’єктів, щодо яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності;
території для заповідання, заліснення, ренатуралізації та відновлення торфовищ, водно-болотних, лучних, степових та інших цінних природних екосистем;
земельні ділянки для передачі у комунальну власність;
землі (території) для безоплатної передачі у власність земельних ділянок державної та комунальної власності;
землі (території) для продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них на земельних торгах;
землі (території) для продажу або передачі у користування земельних ділянок державної, комунальної власності без проведення земельних торгів;
звіт про стратегічну екологічну оцінку (розділ "Охорона навколишнього природного середовища");
ландшафтне планування;
заходи з охорони навколишнього природного середовища (земель, вод, лісів та інших природних ресурсів), формування екомережі та виконання затверджених Кабінетом Міністрів України планів управління річковими басейнами;
заходи з інженерної підготовки та захисту територій;
заходи щодо збереження та охорони нерухомих пам'яток культурної спадщини, захисту традиційного середовища.
 
148. звертається до обласної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування (для міст Києва та Севастополя) щодо визначення державних інтересів для їх урахування під час розроблення комплексного плану просторового розвитку громади;
 
-139- Бондар Г.В.
абзаци другий та третій підпункту 10 пункту 5 статті 2 викласти в наступній редакції:
«звертається до обласної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування (для громад із центром у містах Київ, Севастополь, обласному центрі, місті обласного значення) щодо визначення державних інтересів для їх урахування під час розроблення комплексного плану просторового розвитку території громади; «
 
Враховано      
149. повідомляє через місцеві засоби масової інформації про початок розроблення комплексного плану просторового розвитку громади та визначає порядок і строк внесення пропозицій до неї фізичними та юридичними особами;
 
      
150. організовує проведення консультацій та громадських обговорень проекту комплексного плану просторового розвитку громади;
 
-140- Бондар Г.В.
після абзацу 4 підпункту 10 пункту 5 статті 2 додати абзац наступного змісту: «організовує формування завдання розроблення комплексного плану просторового розвитку території громади через громадські обговорення у випадку відсутності затвердженої у встановленому порядку Концепції інтегрованого розвитку громади; «
 
Враховано редакційно      
151. забезпечує попередній розгляд проекту комплексного плану просторового розвитку громади архітектурно-містобудівною радою відповідного рівня;
 
      
152. узгоджує проект комплексного плану просторового розвитку громади з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад;
 
      
153. забезпечує здійснення стратегічної екологічної оцінки;
 
      
154. подає проект комплексного плану просторового розвитку громади для проведення експертизи містобудівної документації;
 
      
155. забезпечує внесення до Державного земельного кадастру відомостей про його об’єкти, що складають проектні рішення, з отриманням витягів на підтвердження внесення відповідних відомостей;
 
      
156. забезпечує внесення до містобудівного кадастру відомостей про його об’єкти, що складають проектні рішення, з присвоєнням проекту комплексного плану просторового розвитку громади унікального класифікаційного номеру, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
 
      
157. подає проект комплексного плану просторового розвитку громади на затвердження сесії відповідної сільської, селищної, міської ради.
 
      
158. 11. Проект комплексного плану просторового розвитку громади, розроблений на підставі рішення, зазначеного у частині десятій цієї статті, підлягає громадському обговоренню з метою врахування громадських інтересів в порядку, визначеному статтею 21 цього Закону.
 
   11. Комплексний план також повинен містити відомості, передбачені статтею 45-1 Закону України «Про землеустрій».
 
159. Проект комплексного плану просторового розвитку громади із врахуванням результатів громадських обговорень додатково підписується кваліфікованим електронним підписом голови погоджувальної комісії (у разі її створення) та передається Замовником на розгляд архітектурно-містобудівної ради обласної державної адміністрації.
 
      
160. 12. Проект комплексного плану просторового розвитку громади розглядається архітектурно-містобудівною радою обласної державної адміністрації в порядку, визначеному статтею 20 цього Закону.
 
   12. Склад та зміст комплексного плану визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації.
Склад відомостей про об’єкти Державного земельного кадастру має відповідати вимогам Закону України «Про Державний земельний кадастр».
 
161. Проект комплексного плану просторового розвитку громади із врахуванням результатів розгляду архітектурно-містобудівною радою додатково підписується кваліфікованим електронним підписом голови архітектурно-містобудівної ради та передається на експертизу містобудівної документації.
 
-141- Пузійчук А.В.
Підпункт 5 пункту 2 Розділу Ізаконопрооєкту після абзацу вісімдесят сьомого (частини дванадцятої статті 16-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності») доповнити новою частиною такого змісту:
«13. Проект комплексного плану просторового розвитку території громади в частині документації із землеустрою підлягає погодженню і затвердженню у порядку, визначеному Земельним кодексом України для відповідного виду документації із землеустрою.
Проект комплексного плану просторового розвитку території громади в частині документації із землеустрою підлягає державній експертизі землевпорядної документації у випадках та порядку, встановлених Законом України «Про державну експертизу землевпорядної документації».
У зв’язку з цим частини тринадцяту-дев’ятнадцяту статті 16-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» вважати частинами чотирнадцятою-двадцятою.
 
Враховано частково      
162. 13. Проект комплексного плану просторового розвитку громади розглядається відповідною експертною організацією в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
   13. Комплексний план містить просторові дані, метадані та інші елементи, що складають його проектні рішення, і розробляється у формі електронного документа, формат якого визначається Кабінетом Міністрів України. Комплексний план підписують кваліфікованими електронними підписами відповідальні особи, які його розробили, ? архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, та сертифікований інженер-землевпорядник. У разі якщо у процесі розроблення комплексного плану його проект зазнав змін (після проведення громадського обговорення, експертизи тощо), такі зміни також засвідчуються кваліфікованими електронними підписами відповідальних осіб, які розробили комплексний план.
Візуалізація даних комплексного плану здійснюється за допомогою програмно-апаратних засобів Державного земельного кадастру, містобудівного кадастру, інших геоінформаційних систем, а також шляхом їх відтворення на паперових та/або інших твердих носіях у вигляді текстових, графічних та інших зручних для візуального сприйняття матеріалів.
 
163. Проект комплексного плану просторового розвитку громади із врахуванням результатів проведеної експертизи містобудівної документації додатково підписується кваліфікованим електронним підписом сертифікованого експерта містобудівної документації та повертається замовнику для наступного внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру.
 
      
164. 14. Проект комплексного плану просторового розвитку громади після проведення громадського обговорення, розгляду архітектурно-містобудівною радою та отримання позитивного висновку експертизи містобудівної документації, підписаний кваліфікованими електронними підписами осіб, зазначених у частинах восьмої, одинадцятої-тринадцятої цієї статті, подається замовником державному кадастровому реєстратору для внесення до Державного земельного кадастру відомостей про його об’єкти, що складають проектні рішення, з отриманням витягів на підтвердження внесення відповідних відомостей, після чого подається до служби містобудівного кадастру уповноваженого органу містобудування та архітектури для внесення до містобудівного кадастру відомостей про його об’єкти, що складають проектні рішення, з присвоєнням проекту комплексного плану просторового розвитку громади унікального класифікаційного номеру, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
-142- Бондар Г.В.
підпункт 14 пункту 5 статті 2 викласти в наступній редакції: «14. Проект комплексного плану просторового розвитку території громади після проведення громадського обговорення, розгляду архітектурно-містобудівною радою та отримання позитивного висновку експертизи та затвердження містобудівної документації, підписаний кваліфікованими електронними підписами осіб, зазначених у частинах сьомій, одинадцятої-тринадцятої цієї статті, подається замовником державному кадастровому реєстратору для внесення до Державного земельного кадастру відомостей про його об’єкти, з отриманням витягів на підтвердження внесення відповідних відомостей, та одночасно подається до служби містобудівного кадастру уповноваженого органу містобудування та архітектури для внесення до містобудівного кадастру відомостей про його об’єкти, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
Враховано редакційно   14. Доступ до матеріалів комплексного плану, крім інформації, яка відповідно до закону становить державну таємницю або належить до інформації з обмеженим доступом, не може обмежуватися. Загальна доступність матеріалів комплексного плану забезпечується відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" шляхом надання їх за запитом на інформацію, оприлюднення, у тому числі у формі відкритих даних, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування, просторового планування територій та архітектури, веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування, внесення відповідних даних до Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру.
У разі наявності в комплексному плані інформації, яка відповідно до закону становить державну таємницю або належить до інформації з обмеженим доступом, така інформація подається у вигляді окремого файлу, формат якого визначається Кабінетом Міністрів України, та підписується кваліфікованими електронними підписами відповідальними особами, які розробили комплексний план.
 
    -143- Пузійчук А.В.
В абзаці дев’яностому підпункту 5 пункту 2 Розділу Ізаконопроєкту (частина чотирнадцята статті 16-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в редакції законопроєкту) після слів «отримання позитивного висновку експертизи містобудівної документації» доповнити слова «погоджень документації із землеустрою у порядку, передбаченому Земельним кодексом України, позитивного висновку державної експертизи землевпорядної документації», а слова «одинадцятої-тринадцятої» замінити словами «одинадцятої-чотирнадцятої».
 
Враховано частково    
165. 15. Проект комплексного плану просторового розвитку громади після проходження процедур, передбачених частинами одинадцятої-чотирнадцятої цієї статті, подається на затвердження сесії відповідної сільської, селищної, міської ради.
 
-144- Пузійчук А.В.
В абзаці дев’яносто першому підпункту 5 пункту 2 Розділу Ізаконопроєкту (частина п’ятнадцята статті 16-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в редакції законопроєкту) слова «одинадцятої-тринадцятої» замінити словами «одинадцятої-чотирнадцятої».
 
Відхилено   15. Комплексний план розробляється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої у встановлений у такому рішенні строк:
визначає у встановленому законодавством порядку розробника комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, встановлює строки розроблення та джерела його фінансування;
звертається до обласної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури (для громад із центром у містах Києві та Севастополі, обласному центрі, місті обласного значення), щодо визначення державних інтересів для їх врахування під час розроблення комплексного плану;
повідомляє через місцеві засоби масової інформації про початок розроблення комплексного плану та визначає порядок і строк внесення пропозицій до нього фізичними та юридичними особами;
організовує формування завдання з розроблення комплексного плану шляхом проведення громадського обговорення, якщо не затверджена концепція інтегрованого розвитку території територіальної громади;
організовує проведення громадського обговорення проекту комплексного плану;
забезпечує попередній розгляд проекту комплексного плану архітектурно-містобудівною радою відповідного рівня;
узгоджує проект комплексного плану з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад;
забезпечує здійснення стратегічної екологічної оцінки;
подає проект комплексного плану для проведення експертизи містобудівної документації;
забезпечує погодження відповідних проектних рішень комплексного плану відповідно до Земельного кодексу України;
подає проект комплексного плану на затвердження сільській, селищній, міській раді;
протягом п’яти робочих днів з дня затвердження комплексного плану забезпечує внесення до Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру відомостей про його об’єкти, що складають проектні рішення.
 
166. 16. У рішенні відповідної сільської, селищної, міської ради про затвердження комплексного плану просторового розвитку громади зазначаються унікальний класифікаційний номер комплексного плану просторового розвитку громади у містобудівному кадастрі, а також кадастрові (реєстраційні) номери земельних ділянок та інших об’єктів Державного земельного кадастру, що були сформовані (визначено межі) в цьому плані. Рішення про затвердження комплексного плану просторового розвитку громади має бути направленим державному кадастровому реєстратору протягом п'яти робочих днів з дня його ухвалення.
 
   16. Строк дії комплексного плану не обмежується.
 
167. 17. Строк дії комплексного плану просторового розвитку громади не обмежується.
 
   17. Зміни до комплексного плану можуть вноситися за результатами містобудівного моніторингу, але не частіше одного разу на рік.
Такі зміни розробляються, узгоджуються та затверджуються в порядку, визначеному цим Законом та Законом України "Про землеустрій" для розроблення, узгодження та затвердження комплексного плану.
У разі виникнення державної необхідності рішення про розроблення змін до комплексного плану приймається за ініціативою Кабінету Міністрів України, який у такому разі забезпечує фінансування розроблення таких змін.
 
168. 18. Зміни до комплексного плану просторового розвитку громади можуть вноситися за результатами містобудівного моніторингу.
 
   18. У разі затвердження у встановленому цим Законом порядку комплексного плану не розробляються:
схема землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальної одиниці на територію відповідної територіальної громади;
проект землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів відповідної територіальної громади;
плани земельно-господарського устрою території населених пунктів відповідної територіальної громади;
проекти землеустрою щодо впорядкування територій для містобудівних потреб (для територій, на які затверджено детальні плани територі, або для яких комплексний план містить планувальні рішення детальних планів територій);
проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів (щодо обмежень у використанні земель, відомості про які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру на підставі цього комплексного плану).
Вимоги цієї частини поширюються на випадки затвердження генеральних планів населених пунктів, детальних планів території.
19. Комплексний план підлягає експертизі містобудівної документації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
20. Комплексний план підлягає стратегічній екологічній оцінці.
21. Комплексний план розглядається і затверджується сільською, селищною, міською радою протягом трьох місяців з дня його подання";
 
169. Такі зміни розробляються, погоджуються та затверджуються в порядку, визначеному цим Законом для розроблення, погодження та затвердження комплексного плану просторового розвитку громади.
 
      
170. У разі виникнення державної необхідності, рішення щодо доцільності внесення змін до комплексного плану просторового розвитку громади приймається Кабінетом Міністрів України із забезпеченням фінансування цих робіт.
 
-145- Бондар Г.В.
Доповнити підпункт 18 пункту 5 статті 2 третім абзацем наступного змісту: «У випадку необхідності розроблення або коригування генеральних планів населених пунктів або детальних планів території, що розташовані на території громади, їх розроблення та затвердження відбувається у відповідності до положень статті 17, 18, 19 цього Закону».
 
Враховано редакційно      
    -146- Івченко В.Є.
У підпункті 5 пункту 2:
останній абзац частини вісімнадцятої статті 16-1 вилучити;
 
Відхилено    
171. 19. У разі затвердження у встановленому цим Законом порядку комплексного плану просторового розвитку громади, схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць на територію відповідної громади не розробляються.
 
-147- Бондар Г.В.
викласти абзац перший підпункту 19 пункту 5 статті 2 в наступній редакції:
«19. У разі затвердження у встановленому цим Законом порядку комплексного плану просторового розвитку території громади, проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів, схема землеустрою і техніко-економічне обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць на територію відповідної громади не розробляються.»
 
Відхилено      
172. У разі затвердження комплексного плану просторового розвитку громади проекти землеустрою щодо впорядкування території відповідних населених пунктів цієї громади не розробляються.
 
-148- Бондар Г.В.
викласти абзац другий підпункту 19 пункту 5 статті 2 в наступній редакції:
«У разі затвердження комплексного плану просторового розвитку громади проекти землеустрою щодо впорядкування території відповідних населених пунктів та плани земельно-господарського устрою території відповідних населених пунктів цієї громади не розробляються.»
 
Враховано      
173. У разі, якщо комплексний план просторового розвитку громади містить планувальні рішення детальних планів території, проекти землеустрою щодо впорядкування відповідних територій для містобудівних потреб не розробляються.»;
 
-149- Івченко В.Є.
У підпункті 5 пункту 2:
останній абзац частини дев’ятнадцятої статті 16-1 вилучити;
 
Відхилено      
174. 6) у статті 17:
 
-150- Плачкова Т.М.
підпункт 6 пункту 2 розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено   6) статтю 17 викласти в такій редакції:
"Стаття 17. Генеральний план населеного пункту
1. Генеральний план населеного пункту є одночасно видом містобудівної документації на місцевому рівні та документацією із землеустрою і призначений для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.
2. У разі якщо територія територіальної громади не обмежується територією одного населеного пункту генеральні плани населених пунктів у межах такої громади розробляються у складі комплексного плану або включаються до нього як складові відповідно до статті 16-1 цього Закону. Положення генеральних планів таких населених пунктів мають узгоджуватися з іншими положеннями комплексного плану.
Генеральні плани населених пунктів, включення до складу комплексного плану або необхідність розроблення яких не встановлена рішенням про затвердження комплексного плану, не розробляються. Планувальні рішення генеральних планів таких населених пунктів включаються до складу комплексного плану. Обсяг таких планувальних рішень затверджується Кабінетом Міністрів України.
Послідовність виконання робіт з розроблення генерального плану населеного пункту визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації та завданням на розроблення (внесення змін, оновлення), яке складається і затверджується замовником за погодженням з розробником.
Обов'язковою складовою генерального плану населеного пункту є план зонування території цього населеного пункту.
3. Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Розробником генерального плану населеного пункту може бути суб’єкт господарювання, який має право здійснювати розроблення містобудівної документації відповідно до Закону України "Про архітектурну діяльність" та документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".
Генеральні плани населених пунктів можуть поєднуватися з детальними планами всієї території населених пунктів або її частин.
4. Для населених пунктів, внесених до Списку історичних населених місць України, у межах визначених історичних ареалів у складі генерального плану населеного пункту визначаються режими регулювання забудови та розробляється історико-архітектурний опорний план, в якому зазначається інформація про об’єкти культурної спадщини та зони їх охорони.
5. Склад, зміст та порядок розроблення історико-архітектурного опорного плану населеного пункту визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації.
Відомості про зазначені в історико-архітектурному опорному плані: об’єкти всесвітньої спадщини, їх території та буферні зони; пам’ятки культурної спадщини, у тому числі археологічні, їх території та зони охорони; межі та правові режими використання історичних ареалів населених місць; історико-культурні заповідники, історико-культурні заповідні території та їх зони охорони; охоронювані археологічні території вносяться до Державного земельного кадастру в порядку, встановленому відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр" як обмеження у використанні земель у сфері забудови.
6. Рішення про розроблення генерального плану приймає відповідна сільська, селищна, міська рада.
7. Виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації є замовниками, які організовують розроблення, внесення змін та подання генерального плану населеного пункту на розгляд відповідної сільської, селищної, міської ради.
8. Виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації у встановлений строк:
1) подають пропозиції до проекту відповідного місцевого бюджету на наступний рік або про внесення змін до бюджету на поточний рік щодо потреби у розробленні генерального плану населеного пункту;
2) визначають у встановленому законодавством порядку розробника генерального плану населеного пункту, встановлюють строки розроблення та джерела його фінансування;
3) звертаються до обласної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури (для міст Києва та Севастополя, обласних центрів, міст обласного значення), щодо визначення державних інтересів для їх врахування під час розроблення генерального плану населеного пункту;
4) повідомляють через місцеві засоби масової інформації про початок розроблення генерального плану населеного пункту та визначають порядок і строк внесення пропозицій до нього фізичними та юридичними особами;
5) організовують проведення громадського обговорення проекту генерального плану;
6) забезпечують попередній розгляд проекту генерального плану населеного пункту архітектурно-містобудівною радою відповідного рівня;
7) узгоджують проект генерального плану населеного пункту з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад;
8) забезпечують розроблення проекту генерального плану населеного пункту з урахуванням обмежень у використанні земель, у тому числі обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України;
9) забезпечують здійснення стратегічної екологічної оцінки.
9. Строк дії генерального плану населеного пункту не обмежується.
10. До складу генерального плану населеного пункту обов’язково включаються планувальні рішення детальних планів територій (у тому числі формування земельних ділянок), на яких планується розміщення:
за рахунок державного або місцевого бюджету: об’єктів соціальної інфраструктури (освіти, охорони здоров'я, культури, житлово-комунального господарства); об’єктів, передбачених Генеральною схемою планування території України та схемою планування області; об’єктів, для розташування яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності (якщо розташування таких об’єктів передбачено генеральним планом населеного пункту);
інших об’єктів, визначених замовником у завданні на проектування.
Після затвердження генерального плану населеного пункту відомості про такі земельні ділянки підлягають внесенню до Державного земельного кадастру.
Проектні рішення генерального плану населеного пункту повинні включати межі та правові режими всіх режимоутворюючих об’єктів та всіх обмежень у використанні земель (у тому числі обмежень у використанні земель у сфері забудови), встановлених до або під час розроблення проекту генерального плану (у тому числі межі та правові режими територій і об’єктів природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду, прибережних захисних смуг, водоохоронних зон, пляжних зон, інших охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель).
11. Склад просторових даних, метаданих та інших елементів генерального плану населеного пункту встановлюється Кабінетом Міністрів України у Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації.
Склад відомостей генерального плану населеного пункту про об’єкти Державного земельного кадастру повинен відповідати вимогам Закону України "Про Державний земельний кадастр".
12. Генеральний план населеного пункту розробляється у формі електронного документа, формат якого визначається Кабінетом Міністрів України, та підписується кваліфікованими електронними підписами відповідальними особами, які його розробили, ? архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, та сертифікованим інженером-землевпорядником.
13. Зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситися за результатами містобудівного моніторингу не частіше одного разу на рік.
Такі зміни розробляються, узгоджуються та затверджуються в порядку, визначеному цим Законом для розроблення, узгодження та затвердження генерального плану населеного пункту та Законом України "Про землеустрій", а якщо територія територіальної громади не обмежується територією одного населеного пункту ? у порядку, визначеному цим Законом та Законом України "Про землеустрій" для розроблення, узгодження та затвердження комплексного плану.
У разі виникнення державної необхідності рішення про розроблення змін до генерального плану населеного пункту приймається за ініціативою Кабінету Міністрів України, який у такому разі забезпечує фінансування розроблення таких змін.
14. Генеральні плани населених пунктів та зміни до них розглядаються і затверджуються відповідними сільськими, селищними, міськими радами протягом трьох місяців з дня їх подання.
15. Доступ до матеріалів генерального плану населеного пункту, крім інформації, яка відповідно до закону становить державну таємницю або належить до інформації з обмеженим доступом, не може обмежуватися. Загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" шляхом надання їх за запитом на інформацію, оприлюднення, у тому числі у формі відкритих даних, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури, веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування, внесення відповідних даних до Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру.
У разі наявності в генеральному плані населеного пункту інформації, яка відповідно до закону становить державну таємницю або належить до інформації з обмеженим доступом, така інформація подається у вигляді окремого файлу, формат якого визначається Кабінетом Міністрів України, та підписується кваліфікованими електронними підписами відповідальними особами, які розробили генеральний план.
Візуалізація даних генерального плану населеного пункту здійснюється також за допомогою програмно-апаратних засобів Державного земельного кадастру, містобудівного кадастру, інших геоінформаційних систем, а також шляхом їх відтворення на паперових та/або інших твердих носіях у вигляді текстових, графічних та інших зручних для візуального сприйняття матеріалів.
16. Генеральні плани міст підлягають обов’язковій експертизі містобудівної документації. Проведення експертизи містобудівної документації генеральних планів сіл та селищ може здійснюватися за рішенням замовників.
Порядок проведення експертизи містобудівної документації визначається Кабінетом Міністрів України.
17. Генеральні плани населених пунктів підлягають стратегічній екологічній оцінці.
18. У разі затвердження у встановленому цим Законом порядку генерального плану населеного пункту не розробляються:
схема землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальної одиниці на територію відповідного населеного пункту;
проект землеустрою щодо впорядкування території відповідного населеного пункту;
плани земельно-господарського устрою території відповідного населеного пункту;
проекти землеустрою щодо впорядкування територій для містобудівних потреб (для територій, на які затверджено детальні плани території, або для яких генеральний план населеного пункту містить планувальні рішення детальних планів територій);
проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів (щодо обмежень у використанні земель, відомості про які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру на підставі цього генерального плану населеного пункту)";
 
    -151- Шуляк О.О.
6. Підпункт 5 (підпункт 6 у редакції проєкту Закону, прийнятій за основу) пункту 2 викласти у такій редакції:
«5) статтю 17 викласти у такій редакції:
Стаття 17. Генеральний план населеного пункту
1. Генеральний план населеного пункту є одночасно видом містобудівної документації на місцевому рівні та документацією із землеустрою, що призначений для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.
2. У випадку, якщо територія громади не обмежується територією одного населеного пункту, генеральні плани населених пунктів у межах такої громади розробляються у складі комплексного плану відповідно до статті 161 цього Закону.
Генеральні плани населених пунктів, включення до складу комплексного плану або необхідність розроблення яких не передбачено рішенням про затвердження комплексного плану, не розробляються. Планувальні рішення генеральних планів таких населених пунктів включаються до складу комплексного плану в обсязі, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Послідовність виконання робіт з розроблення генерального плану населеного пункту визначається Кабінетом Міністрів України та завданням на розроблення (внесення змін, оновлення) містобудівної документації, яке складається і затверджується її замовником за погодженням з розробником.
У складі генерального плану населеного пункту розробляється план зонування території цього населеного пункту.
2. Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Генеральні плани можуть поєднуватися з детальними планами всієї території населених пунктів або її частин.
3. Для населених пунктів, занесених до Списку історичних населених місць України, в межах визначених історичних ареалів у складі генерального плану населеного пункту визначаються режими регулювання забудови та розробляється історико-архітектурний опорний план, в якому зазначається інформація про об’єкти культурної спадщини.
4. Склад, зміст та порядок розроблення історико-архітектурного опорного плану населеного пункту визначаються Кабінетом Міністрів України.
5. Виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації є замовниками, організовують розроблення, внесення змін та подання генерального плану населеного пункту на розгляд відповідної сільської, селищної, міської ради.
6. Рішення про розроблення генерального плану приймає відповідна сільська, селищна, міська рада.
7. Виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації в установлений строк:
1) подають пропозиції до проекту відповідного місцевого бюджету на наступний рік або про внесення змін до бюджету на поточний рік щодо потреби у розробленні містобудівної документації;
2) визначають в установленому законодавством порядку розробника генерального плану населеного пункту, встановлюють строки розроблення та джерела його фінансування;
3) звертаються до обласної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим (для міст обласного та республіканського Автономної Республіки Крим значення), центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування (для міст Києва та Севастополя) щодо визначення державних інтересів для їх урахування під час розроблення генерального плану населеного пункту;
4) повідомляють через місцеві засоби масової інформації про початок розроблення генерального плану населеного пункту та визначають порядок і строк внесення пропозицій до нього фізичними та юридичними особами;
5) забезпечують попередній розгляд матеріалів щодо розроблення генерального плану населеного пункту архітектурно-містобудівними радами відповідного рівня;
6) узгоджують проект генерального плану населеного пункту з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад, з метою врегулювання питань планування територій у приміських зонах;
7) забезпечують здійснення стратегічної екологічної оцінки.
8. Строк дії генерального плану населеного пункту не обмежується.
9. Генеральний план повинен містити проектні рішення, передбачені частиною п’ятою статті 161 цього Закону.
У випадку, якщо генеральний план містить проектні рішення, передбачені цим законом для детальних планів територій, такий генеральний план повинен містити також складові, передбачені частиною шостою статті 161 цього Закону.
10. Склад просторових даних, метаданих та інших елементів генерального плану встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Склад відомостей генерального плану про об’єкти Державного земельного кадастру повинен відповідати вимогам статей 10-15 Закону України «Про Державний земельний кадастр».
11. Генеральний план розробляється у формі електронного документу, формат якого визначається Кабінетом Міністрів України, та підписується кваліфікованими електронними підписами відповідальних осіб, що його розробили - архітектором (інженером), який має кваліфікаційний сертифікат, та сертифікованим інженером-землевпорядником.
12. Зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситися за результатами містобудівного моніторингу.
Такі зміни розробляються, узгоджуються та затверджуються в порядку, визначеному цим Законом для розробки, узгодження та затвердження генерального плану населеного пункту, а у випадку, якщо територія громади не обмежується територією одного населеного пункту - в порядку, визначеному цим Законом для розробки, узгодження та затвердження комплексного плану.
У разі виникнення державної необхідності рішення щодо доцільності внесення змін до генерального плану населеного пункту приймається Кабінетом Міністрів України із забезпеченням фінансування цих робіт.
13. Генеральні плани населених пунктів та зміни до них розглядаються і затверджуються відповідними сільськими, селищними, міськими радами на чергових сесіях протягом трьох місяців з дня їх подання.
14. Матеріали генерального плану населеного пункту не можуть містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі. Загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" шляхом надання їх за запитом на інформацію, оприлюднення на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у тому числі у формі відкритих даних, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, у загальнодоступному місці у приміщенні органу місцевого самоврядування.
Візуалізація даних генерального плану здійснюється також за допомогою програмно-апаратних засобів Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру, а також шляхом їх відтворення на паперових та/або інших твердих носіях у вигляді текстових, графічних та інших зручних для візуального сприйняття матеріалів.
Розробник генерального плану виготовляє офіційні його копії, кількість та зміст яких визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
15. Експертизі містобудівної документації на місцевому рівні підлягають виключно генеральні плани міст.
Порядок проведення експертизи визначається Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано редакційно    
175. у частині першій слово «основним» виключити;
 
      
176. частину другу доповнити абзацом такого змісту:
 
      
177. «Генеральний план населеного пункту не розробляється у випадку, коли його планувальні рішення включені до комплексного плану просторового розвитку громади.»;
 
-152- Бондар Г.В.
викласти абзаци другий та третій підпункту 6 пункту 19 статті 2 в наступній редакції:
«Для населених пунктів з чисельністю населення до 50 тисяч осіб генеральні плани можуть поєднуватися з детальними планами всієї території або частини території таких населених пунктів.
Генеральний план населеного пункту не розробляється у випадку, коли його планувальні рішення включені до комплексного плану просторового розвитку території громади відповідно до частини першої статті 16-1 цього закону».
 
Враховано частково      
178. частину дев’яту викласти у редакції:
 
      
179. «9. Зміни до генерального плану населеного пункту, що входить до території громади щодо якої затверджено комплексний план її просторового розвитку, можуть вноситися за результатами містобудівного моніторингу шляхом внесення змін у комплексний план просторового розвитку громади.
 
-153- Пузійчук А.В.
Абзаци шостий, сьомий, восьмий підпункту 6 пункту 2 Розділу Ізаконопроєкту (зміни до частини дев’ятої статті 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності») замінити абзацами шостим, сьомим, восьмим, дев’ятим такого змісту:
«9. Зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситися не частіше, ніж один раз на п’ять років.
Питання про дострокове внесення змін до генерального плану населеного пункту може порушуватися за результатами містобудівного моніторингу перед відповідною сільською, селищною, міською радою відповідною місцевою державною адміністрацією.
Зміни до генерального плану населеного пункту, що входить до території громади щодо якої затверджено комплексний план її просторового розвитку, можуть вноситися за результатами містобудівного моніторингу.
Такі зміни розробляються, погоджуються та затверджуються в порядку, визначеному цим Законом для розробки, погодження та затвердження генерального плану населеного пункту.
У разі виникнення державної необхідності рішення щодо доцільності внесення змін до генерального плану населеного пункту приймається Кабінетом Міністрів України із забезпеченням фінансування цих робіт.»;
 
Відхилено      
180. Такі зміни розробляються, погоджуються та затверджуються в порядку, визначеному цим Законом для розробки, погодження та затвердження генерального плану населеного пункту.
 
      
181. У разі виникнення державної необхідності рішення щодо доцільності внесення змін до генерального плану населеного пункту приймається Кабінетом Міністрів України із забезпеченням фінансування цих робіт.»;
 
-154- Івченко В.Є.
Останній абзац підпункту 6 пункту 2 вилучити;
 
Відхилено      
182. 7) у статті 18:
 
-155- Плачкова Т.М.
підпункт 7 пункту 2 розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено   7) у статті 18:
 
    -156- Шуляк О.О.
7. Підпункт 6 (підпункт 7 у редакції проєкту Закону, прийнятій за основу) пункту 2 викласти у такій редакції:
«6) у статті 18:
абзац перший частини першої викласти у такій редакції:
«1. План зонування території розробляється у складі комплексного плану, генерального плану населеного пункту з метою визначення умов та обмежень використання території у межах визначених зон. До затвердження генерального плану населеного пункту у межах території громади щодо якої затверджено комплексний план (якщо обов’язковість розроблення генерального плану визначена рішенням про затвердження комплексного плану), функціональне призначення територій в такому населеному пункті визначається відповідно до комплексного плану»;
у частині п’ятій після слів «населеного пункту» доповнити словами «, комплексному плану».
 
Враховано    
183. абзац перший частини першої викласти у такій редакції:
 
   абзац перший частини першої викласти в такій редакції:
 
184. «1. План зонування території розробляється у складі комплексного плану просторового розвитку громади, генерального плану населеного пункту з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон. У населених пунктах щодо території яких відповідно до цього Закону, комплексний план просторового розвитку громади не розробляється, план зонування території може розроблятися як окремий документ на основі генерального плану населеного пункту.»;
 
   "1. План зонування території розробляється у складі комплексного плану, генерального плану населеного пункту з метою визначення умов та обмежень використання території у межах визначених функціональних зон. До затвердження генерального плану населеного пункту в межах території територіальної громади, щодо якої затверджено комплексний план (якщо обов’язковість розроблення генерального плану населеного пункту визначена рішенням про затвердження комплексного плану), межі функціональних зон та функціональне призначення територій у такому населеному пункті визначаються комплексним планом";
 
185. частину п’яту викласти у такій редакції:
 
      
186. «5. Внесення змін до плану зонування території допускається за умови їх відповідності генеральному плану населеного пункту, комплексному плану просторового розвитку громади.»;
 
-157- Пузійчук А.В.
Абзаци четвертий, п’ятий підпункту 7 пункту 2 Розділу Ізаконопроєкту замінити абзацами четвертим, п’ятим, шостим такого змісту:
«частину п’яту викласти у такій редакції:
«5. Внесення змін до плану зонування території допускається за умови їх відповідності комплексному плану просторового розвитку території громади або генеральному плану населеного пункту, якщо комплексний план просторового розвитку території громади не затверджувався.
Такі зміни розробляються, погоджуються та затверджуються в порядку, визначеному цим Законом для розробки, погодження та затвердження плану зонування території.».
 
Враховано редакційно   частину п’яту викласти в такій редакції:
"5. Внесення змін до плану зонування території допускається за умови їх відповідності іншим положенням генерального плану населеного пункту, комплексного плану (за наявності).
Такі зміни розробляються, узгоджуються та затверджуються в порядку, визначеному цим Законом для розроблення, узгодження та затвердження комплексного плану, генерального плану населеного пункту";
 
187. 8) у статті 19:
 
-158- Бондаренко О.В.
8. До підпункту 8 після абзацу четвертого доповнити такими абзацами:
«абзац перший частини другої викласти у редакції:
«2. Детальний план території за межами населених пунктів розробляється відповідно до схеми планування території (частини території) району та/або області, комплексного плану просторового розвитку громади (якщо детальний план території не розроблявся у його складі) з урахуванням державних і регіональних інтересів та підлягає стратегічній екологічній оцінці.»;
абзац п’ятий виключити.
 
Враховано редакційно   8) у статті 19:
у частині першій:
 
188. абзац перший частини першої викласти у редакції:
 
-159- Плачкова Т.М.
абзаци другий - п’ятий підпункту 8 пункту 2 розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено   абзац перший викласти в такій редакції:
 
189. «1. Детальний план деталізує без зміни функціонального призначення відповідної території положення генерального плану або комплексного плану просторового розвитку громади населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.»;
 
-160- Пузійчук А.В.
В абзаці третьому підпункту 8 пункту 2 Розділу Ізаконопроєкту слово «деталізує» замінити словом «уточнює».
 
Відхилено   "1. Детальний план території деталізує положення генерального плану населеного пункту або комплексного плану та визначає планувальну організацію і розвиток частини території населеного пункту або території за його межами без зміни функціонального призначення цієї території. Детальний план території розробляється з урахуванням обмежень у використанні земель, у тому числі обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України";
 
    -161- Тарасов О.С.
у пункті 2 у підпункті 8 у абзаці третьому (щодо частини першої статті 19) слова "без зміни функціонального призначення відповідної території" видалити;
 
Відхилено    
    -162- Цабаль В.В.
у пункті 2 у підпункті 8 у абзаці третьому (щодо частини першої статті 19) слова "без зміни функціонального призначення відповідної території" видалити;
 
Відхилено    
    -163- Шуляк О.О.
8. Абзац третій підпункту 7 (підпункту 8 у редакції проєкту Закону, прийнятій за основу) пункту 2 викласти у такій редакції:
«1. Детальний план деталізує без зміни функціонального призначення відповідної території положення генерального плану або комплексного плану та визначає планувальну організацію і розвиток частини території».
 
Враховано редакційно    
190. у абзаці другому частини першої слова «і функціонального призначення» виключити;
 
-164- Пузійчук А.В.
Абзац четвертий підпункту 8 пункту 2 Розділу Ізаконопроєкту виключити.
 
Відхилено   в абзаці другому слова "і функціонального призначення" та "населеного пункту" виключити;
доповнити абзацом третім такого змісту:
"Детальні плани територій одночасно з їх затвердженням стають невід’ємними складовими генерального плану населеного пункту та/або комплексного плану";
 
191. у абзаці першому частини другої після слів «та/або області, « доповнити словами «, комплексного плану просторового розвитку громади (якщо детальний план території не розроблявся у його складі)»;
 
-165- Шуляк О.О.
9. В абзаці п’ятому підпункту 7 (підпункту 8 у редакції проєкту Закону, прийнятій за основу) пункту 2 слова «просторового розвитку громади» виключити.
 
Враховано   частини другу і третю викласти в такій редакції:
"2. Детальний план території може передбачати також формування земельних ділянок комунальної власності територіальної громади, на території якої вони розташовані. Формування таких земельних ділянок є обов’язковим, якщо на зазначених земельних ділянках розташовані або передбачається спорудження:
за кошти державного або місцевого бюджету: об’єктів соціальної інфраструктури (освіти, охорони здоров'я, культури, житлово-комунального господарства); об’єктів, передбачених Генеральною схемою планування території України та/або схемою планування області; об’єктів, для розміщення яких відповідно до цього Закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності;
інших об’єктів, визначених замовником у завданні на проектування.
Формування земельних ділянок для розміщення об’єктів, визначених цією частиною, на підставі детального плану території не здійснюється, якщо такі земельні ділянки вже сформовані.
Детальний план території має передбачати внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, які є сформованими, але відомості про них не внесені до Державного земельного кадастру, і на яких розташовані об’єкти соціальної інфраструктури (освіти, охорони здоров'я, культури, житлово-комунального господарства), які перебувають у комунальній власності територіальної громади, на територію якої розробляється детальний план.
Після затвердження детального плану території відомості про земельні ділянки, зазначені в цій частині, підлягають внесенню до Державного земельного кадастру.
Детальний план території повинен містити відомості про межі та правові режими всіх режимоутворюючих об’єктів та всіх обмежень у використанні земель (у тому числі обмежень у використанні земель у сфері забудови), встановлених до або під час розроблення проекту.
Розробником детального плану території може бути суб’єкт господарювання, який має право здійснювати розроблення містобудівної документації відповідно до Закону України "Про архітектурну діяльність" та документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".
 
192. у абзаці другому частини другої слова «на підставі розпорядження відповідної районної державної адміністрації» замінити словами «за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради»;
 
-166- Плачкова Т.М.
абзац шостий підпункту 8 пункту 2 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«у абзаці другому частини другої слова «на підставі розпорядження відповідної районної державної адміністрації» замінити словами «за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, а в разі, якщо сільською, селищною, міською радою не утворено уповноважений орган містобудування та архітектури або його повноваження не розповсюджуються на територію місця розташування земельної ділянки - на підставі розпорядження відповідної районної державної адміністрації»;
 
Відхилено      
    -167- Тарасов О.С.
у пункті 2 у підпункті 8 у абзаці шостому (щодо абзацу другого частини другої статті 19) після слів "міської ради" доповнити словами "або за рішенням власника чи користувача земельної ділянки";
 
Відхилено    
    -168- Цабаль В.В.
у пункті 2 у підпункті 8 у абзаці шостому (щодо абзацу другого частини другої статті 19) після слів "міської ради" доповнити словами "або за рішенням власника чи користувача земельної ділянки";
 
Відхилено    
193. частину третю викласти у такій редакції:
 
-169- Івченко В.Є.
У підпункті 8 пункту 2 абзаци сьомий -восьмий вилучити;
 
Відхилено      
    -170- Плачкова Т.М.
абзаци сьомий і восьмий підпункту 8 пункту 2 розділу І виключити;
 
Відхилено    
    -171- Тарасов О.С.
у пункті 2 у підпункті 8 зміни щодо підпункту 3 частини четвертої статті 19 не вносити;
 
Відхилено    
    -172- Цабаль В.В.
у пункті 2 у підпункті 8 зміни щодо підпункту 3 частини четвертої статті 19 не вносити;
 
Відхилено    
194. «3. У випадку формування земельних ділянок на підставі комплексного плану просторового розвитку громади, такий комплексний план повинен містити планувальні рішення детального плану території, на якій розташовані такі земельні ділянки.»;
 
-173- Бондар Г.В.
абзац 8 підпункту 8 пункту 19 статті 2 додати абзацем наступного змісту: «Якщо детальний план території розробляється після затвердження комплексного плану просторового розвитку громади, його проектні рішення повинні передбачати формування земельних ділянок, визначення складу їх угідь, визначення їх цільового призначення (категорія земель, вид функціонального).»
 
Враховано редакційно   3. Детальний план території повинен містити відомості, передбачені статтею 45-1 Закону України "Про землеустрій";
пункт 3 частини четвертої викласти в такій редакції:
"3) у межах визначеного комплексним планом, генеральним планом населеного пункту функціонального призначення режим та параметри забудови території, розподіл територій згідно з будівельними нормами";
у частині шостій слова "центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування" замінити словами "Кабінетом Міністрів України";
частини сьому, восьму і десяту викласти в такій редакції:
"7. Доступ до матеріалів детального плану території, крім інформації, яка відповідно до закону становить державну таємницю або належить до інформації з обмеженим доступом, не може обмежуватися. Загальна доступність матеріалів детального плану території забезпечується відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" шляхом надання їх за запитом на інформацію, оприлюднення, у тому числі у формі відкритих даних, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури, веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування, внесення відповідних даних до Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру.
У разі наявності в детальному плані території інформації, яка відповідно до закону становить державну таємницю або належить до інформації з обмеженим доступом, така інформація подається у вигляді окремого файлу, формат якого визначається Кабінетом Міністрів України, та підписується кваліфікованими електронними підписами відповідальними особами, які розробили детальний план території.
 
    -174- Плачкова Т.М.
підпункт восьмий пункту 2 розділу І законопроекту після абзацу восьмого доповнити двома абзацами такого змісту:
«абзац другий частини восьмої викласти в такій редакції:
«У випадках, визначених частиною другою цієї статті, детальний план території за межами населеного пункту розглядається і затверджується відповідною районною державною адміністрацією протягом 30 днів з дня його подання.»;
 
Відхилено    
    -175- Пузійчук А.В.
В абзаці восьмому підпункту 8 пункту 2 Розділу Ізаконопроєкту слова «у випадку» замінити словом «для».
 
Відхилено    
    -176- Шуляк О.О.
10. Абзац восьмий підпункту 7 (підпункту 8 у редакції проєкту Закону, прийнятій за основу) пункту 2 викласти у такій редакції:
«3. Детальний план території повинен містити складові, передбачені частиною шостою статті 16-1 цього Закону».
 
Враховано редакційно    
    -177- Шуляк О.О.
11. Після абзацу восьмого доповнити підпункт 7 (підпункт 8 у редакції проєкту Закону, прийнятій за основу) пункту 2 п’ятьма новими абзацами такого змісту:
в абзаці четвертому частини четвертої слова «функціональне призначення, « замінити словами «в межах визначеного комплексним планом, генеральним планом населеного пункту функціонального призначення»;
у частині шостій слова «центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування» замінити словами «Кабінетом Міністрів України»;
частину сьому доповнити абзацами другим - третім такого змісту:
«Візуалізація даних детального плану території здійснюється також за допомогою програмно-апаратних засобів Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру, а також шляхом їх відтворення на паперових та/або інших твердих носіях у вигляді текстових, графічних та інших зручних для візуального сприйняття матеріалів.
Розробник детального плану території виготовляє офіційні його копії, кількість та зміст яких визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування».
У зв’язку з цим, абзаци дев’ятий - одинадцятий вважати відповідно абзацами чотирнадцятим - шістнадцятим.
 
Враховано редакційно    
195. у частині восьмій слова «у межах населеного пункту» та абзац другий виключити;
 
-178- Бондар Г.В.
пункт 8 статті 19. Детальний план території викласти в наступній редакції: «8. Детальний план території розглядається і затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою протягом 30 днів з дня його подання».
 
Враховано редакційно   8. Детальний план території розглядається і затверджується сільською, селищною, міською радою протягом 30 днів з дня його подання";
 
    -179- Плачкова Т.М.
абзац восьмий підпункту 8 пункту 2 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«у частині восьмій слова «у межах населеного пункту» виключити; «;
 
Відхилено    
196. частину десяту після слів «їх відповідності» доповнити словами «комплексному плану просторового розвитку громади, « та новим абзацом у такій редакції:
 
-180- Плачкова Т.М.
в абзаці дев’ятому слова щодо доповнення частини десятої статті 19 словами «комплексному плану просторового розвитку громади, « виключити;
 
Відхилено      
    -181- Пузійчук А.В.
Абзаци десятий підпункту 8 пункту 2 Розділу Ізаконопроєкту викласти в такій редакції:
«частину десяту викласти в такій редакції:
«10. Внесення змін до детального плану території допускається за умови їх відповідності комплексному плану просторового розвитку території громади або генеральному плану населеного пункту та плану зонування території, якщо комплексний план просторового розвитку території громади не затверджувався.».
 
Враховано редакційно    
197. «Такі зміни розробляються, погоджуються та затверджуються в порядку, визначеному цим Законом для розробки, погодження та затвердження детального плану території.»;
 
-182- Шуляк О.О.
12. абзац шістнадцятий (одинадцятий у редакції проєкту Закону, прийнятій за основу) викласти у такій редакції:
«Такі зміни розробляються, узгоджуються та затверджуються в порядку, визначеному цим Законом для розробки, узгодження та затвердження детального плану території».
 
Враховано   "10. Внесення змін до детального плану території допускається за умови їх відповідності комплексному плану (за наявності), генеральному плану населеного пункту та плану зонування території.
Такі зміни розробляються, узгоджуються та затверджуються в порядку, визначеному цим Законом для розроблення, узгодження та затвердження детального плану території та Законом України "Про землеустрій»";
доповнити частиною одинадцятою такого змісту:
"11. У разі розроблення детального плану території відповідно до вимог цього Закону на цю територію не розробляється проект землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, а також проект землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів (щодо обмежень у використанні земель, відомості про які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру на підставі цього детального плану території)";
 
198. 8) у частині першій статті 21 після слів «на місцевому рівні: « доповнити словами «комплексні плани просторового розвитку громад, «.
 
-183- Плачкова Т.М.
підпункт 9 пункту 2 розділу І законопроекту (щодо внесення змін до статті 21) виключити;
 
Відхилено   9) частину першу статті 21 після слів "на місцевому рівні" доповнити словами "комплексні плани";
12) у статті 29:
частину третю після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
"У випадках, визначених частиною четвертою статті 34 цього Закону та частиною першою статті 12-1 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", кадастровий номер земельної ділянки зазначається у заяві за його наявності, а копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію додається до заяви за наявності".
У зв’язку з цим абзаци п’ятий – дев’ятий вважати відповідно абзацами шостим – десятим;
частину п’яту доповнити абзацом такого змісту:
"Відомості, визначені пунктами 3, 4, 6-9 цієї частини, визначаються у містобудівних умовах та обмеженнях на підставі відомостей Державного земельного кадастру. Дія цього положення не поширюється на випадки, коли такі дані були встановлені містобудівною документацією до набрання чинності цим абзацом і відомості про них не внесені до Державного земельного кадастру";
10) частини другу ? четверту статті 24 викласти в такій редакції:
"2. Зміна функціонального призначення територій не тягне за собою припинення обмежень у використанні земель, а також припинення права власності або права користування земельними ділянками, які були передані (надані) у власність чи користування до встановлення нового функціонального призначення територій, а також не тягне за собою обов’язковості зміни виду цільового призначення земельної ділянки незалежно від того, чи належить цей вид до переліку видів цільового призначення, встановлення яких є можливим у межах такої зони.
Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.
3. Передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним або юридичним особам для містобудівних потреб допускається за умови, що відповідні земельні ділянки розташовані в межах території, щодо якої затверджено принаймні один із таких видів містобудівної документації на місцевому рівні:
комплексний план, складовою частиною якого є план зонування території;
генеральний план населеного пункту, складовою якого є план зонування території;
план зонування території як окремий вид містобудівної документації на місцевому рівні, затверджений до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель";
детальний план території.
Обмеження щодо передачі (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним або юридичним особам, визначені цією частиною, не поширюються на випадки:
розташування на земельній ділянці будівлі (споруди), що перебуває у власності фізичної або юридичної особи;
приватизації громадянином земельної ділянки, наданої йому в користування відповідно до закону;
надання земельної ділянки, розташованої на території зони відчуження чи зони безумовного (обов’язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;
надання земельної ділянки для розміщення лінійних об’єктів транспортної та енергетичної інфраструктури (доріг, мостів, естакад, ліній електропередачі, зв’язку);
буріння, влаштування та підключення нафтових і газових свердловин за межами населених пунктів;
будівництва, експлуатації військових та інших оборонних об’єктів.
Передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у випадках, визначених пунктами 1-6 цієї частини, за відсутності принаймні одного виду містобудівної документації, визначеного абзацами другим – п’ятим цієї частини, не допускається, якщо земельна ділянка:
розташована в межах зелених зон населених пунктів, внутрішньоквартальних територій (територій міжрайонного озеленення, елементів благоустрою, спортивних майданчиків, майданчиків відпочинку та соціального обслуговування населення);
віднесена до категорії земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного призначення, рекреаційного призначення (крім земельних ділянок для дачного будівництва), лісогосподарського призначення.
4. Зміна цільового призначення земельної ділянки допускається виключно за умови дотримання правил співвідношення між новим видом цільового призначення земельної ділянки та видом функціонального призначення території, визначеного відповідною містобудівною документацією на місцевому рівні, крім випадків, визначених частиною третьою статті 20 Земельного кодексу України.
Класифікатор видів цільового призначення земельних ділянок, видів функціонального призначення територій та співвідношення між ними, а також правила його застосування з визначенням категорій земель та видів цільового призначення земельних ділянок, які можуть встановлюватися в межах відповідної функціональної зони, затверджуються Кабінетом Міністрів України. Зазначені класифікатор та правила використовуються для ведення Державного земельного кадастру і містобудівного кадастру";
11) у статті 25:
частину першу після слів "встановлюється у" доповнити словами "комплексних планах";
частину третю виключити;
13) розділ V "Прикінцеві положення" доповнити пунктами 6-3 і 6-4 такого змісту:
"6-3. Встановити, що до 1 січня 2025 року функціональне призначення території може визначатися детальним планом території. Дія цього положення не поширюється на території, де затверджені комплексні плани або генеральні плани населеного пункту відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель". При визначенні функціональної зони в такому порядку не допускається зміна (уточнення) раніше визначених планом зонування, генеральним планом населеного пункту функціональних зон на території островів, у межах водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, територій та об’єктів природно-заповідного фонду, водних об’єктів, а також території, на якій розташовані ліси, сквери, парки.
6-4. Встановити, що дія положення абзацу першого частини одинадцятої статті 19 цього Закону не поширюється на випадки затвердження детального плану території до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель".
 
    -184- Шуляк О.О.
13. У підпункті 8 (підпункт 9 (другий підпункт 8) у редакції проєкту Закону, прийнятій за основу) пункту 2 слова «просторового розвитку громад» виключити.
 
Враховано    
    -185- Шуляк О.О.
14. Пункт 2 доповнити новим підпунктом такого змісту:
«9) частину п’яту статті 29 доповнити абзацом дванадцятим такого змісту:
«Відомості, визначені пунктами 3, 4, 6 - 9 цієї частини визначаються у містобудівних умовах та обмеженнях на підставі даних Державного земельного кадастру».
 
Враховано    
    -186- Бондар Г.В.
додати до Прикінцевих положень ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» пункт наступного змісту: «Положення частини 5 статті 16 застосовуються також до чинної містобудівної документації у разі її коригування або внесення змін до неї.»
 
Враховано редакційно    
199. 3. У Законі України «Про землеустрій» (Відомості Верховної Ради України, 2003, № 36, ст.282) із змінами:
 
-187- Тарасов О.С.
пункт 3 доповнити абзацами такого змісту:
"абзац п'ятнадцятий статті 1 викласти в такій редакції:
"цільове призначення земельної ділянки - правовий режим використання земельної ділянки відповідно до категорії земель визначеної на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку";
 
Враховано частково   6. У Законі України "Про землеустрій" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 36, ст. 282 із наступними змінами):
1) у статті 1:
абзац п’ятнадцятий частини першої викласти в такій редакції:
"цільове призначення земельної ділянки – допустимі напрями використання земельної ділянки відповідно до встановлених законом вимог щодо використання земель відповідної категорії та визначеного виду цільового призначення";
доповнити частиною другою такого змісту:
"Терміни "функціональна зона території", "комплексний план просторового розвитку території територіальної громади", "містобудівна документація", "генеральний план населеного пункту", "детальний план території" вживаються в цьому Законі у значеннях, наведених у Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності";
 
    -188- Цабаль В.В.
пункт 3 доповнити абзацами такого змісту:
"абзац п'ятнадцятий статті 1 викласти в такій редакції:
"цільове призначення земельної ділянки - правовий режим використання земельної ділянки відповідно до категорії земель визначеної на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку";
 
Враховано частково    
200. 1) статтю 20 доповнити абзацом восьмим такого змісту:
 
-189- Плачкова Т.М.
підпункт 1 пункту 3 розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено   2) частину першу статті 20 доповнити пунктом "е" такого змісту:
 
    -190- Пузійчук А.В.
Підпункт 1 пункту 3 Розділу Ізаконопроєкту виключити.
 
Відхилено    
201. «е) комплексного планування просторового розвитку громад; «;
 
-191- Шуляк О.О.
15. У підпункті 1 пункту 3 слова «комплексного планування просторового розвитку громад» замінити словами «розроблення комплексного плану території громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території»;
 
Враховано   "е) розроблення комплексного плану території територіальної громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території";
3) пункт "а" частини першої статті 22 доповнити словами " (у тому числі при розробленні містобудівної документації)";
 
    -192- Пузійчук А.В.
Пункт 3 Розділу Ізаконопроєкту доповнити новим підпунктом такого змісту:
«частину першу статті 22 доповнити пунктом г) такого змісту:
«г) рішень органів місцевого самоврядування щодо проведення робіт комплексного планування просторового розвитку громад; «.
 
Враховано редакційно    
202. 2) статтю 25 доповнити абзацом четвертим такого змісту:
 
-193- Івченко В.Є.
Підпункт 2 пункту 3 вилучити;
 
Відхилено   4) у статті 25:
частину першу доповнити другим реченням такого змісту: "Особливим видом такої документації є документація із землеустрою, яка одночасно є містобудівною документацією, ? комплексні плани просторового розвитку територій територіальних громад, генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій";
частину другу доповнити пунктом "б-1" такого змісту:
 
    -194- Плачкова Т.М.
підпункт 2 пункту 3 розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено    
203. «б-1) комплексні плани просторового розвитку громад; «;
 
-195- Шуляк О.О.
16. У підпункті 2 пункту 3 слова «комплексні плани просторового розвитку громад» замінити словами «комплексні плани просторового розвитку територій громад, генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій»;
 
Враховано редакційно   "б-1) містобудівна документація, яка одночасно є документацією із землеустрою (комплексні плани просторового розвитку територій територіальних громад, генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій)";
 
    -196- Нікітіна М.В.
Кириченко М.О.
У пункті 3 розділу І законопроекту (зміни до статей 25, 26, 28, 33 та до запропонованої законопроектом нової статті 45-1 Закону України «Про землеустрій»):
1) підпункт 2 викласти в такій редакції:
«2) у частині першій статті 25:
після слів «технічної документації» доповнити словами «або плану»;
після пункту «б» доповнити новим пунктом «б-1» такого змісту:
«б-1) комплексні плани просторового розвитку громад; «;
2) абзац другий підпункту 3 виключити;
3) абзац четвертий підпункту 4 викласти в такій редакції:
«доповнити абзац чотирнадцятий словами «а щодо комплексних планів просторового розвитку громад - з моменту отримання всіх вихідних даних.»;
4) підпункт 5 викласти в такій редакції:
«5) статтю 33 викласти в такій редакції:
«Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи мають право користуватися матеріалами Державного фонду документації із землеустрою з дотриманням вимог цього Закону, інших законів України і Положення про Державний фонд документації із землеустрою.
Матеріали Державного фонду документації із землеустрою надаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, та його територіальними органами відповідно до Положення про Державний фонд документації із землеустрою на безоплатній основі протягом 30 календарних днів за письмовим запитом органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної або фізичної особи.
Підставою для відмови у наданні матеріалів Державного фонду документації із землеустрою може бути відсутність запитуваних матеріалів у Державному фонді документації із землеустрою.
Матеріали Державного фонду документації із землеустрою, що містять персональні дані фізичної особи або є носієм відомостей, що становлять державну таємницю, надаються відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» та Закону України «Про державну таємницю».
Переліки документацій із землеустрою в електронному вигляді, що включені до Державного фонду документації із землеустрою, підлягають щорічному оприлюдненню на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, не пізніше 1 квітня поточного року.».»;
5) підпункт 6 викласти в такій редакції:
«Стаття 45-1. Комплексний план просторового розвитку громади
Комплексний план просторового розвитку громади є одночасно документацією із землеустрою та містобудівною документацією на місцевому рівні.
Комплексний план просторового розвитку громади розробляється з метою планувальної організації, функціонального призначення території, основних принципів і напрямків формування єдиної системи громадського обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, а також послідовності реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.
Комплексний план просторового розвитку громади включає:
а) завдання на складання;
б) пояснювальну записку;
в) рішення відповідної сільської, селищної, міської ради про розроблення комплексного плану просторового розвитку громади;
г) викопіювання з містобудівної документації;
ґ) матеріали планування та топографо-геодезичних вишукувань;
д) копії документів, що містять вихідні дані, які використовувалися під час розроблення плану просторового розвитку громади;
е) матеріали погодження відповідно до Земельного кодексу України та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»
є) експлікацію земельних угідь за власниками та користувачами земельних ділянок;
ж) відомості про обчислення площі земельних ділянок у разі формування;
з) переліки земельних ділянок, на які встановлено обмеження або обтяження;
і) збірний план земельних ділянок, наданих у власність чи користування, та земельних ділянок, не наданих у власність чи користування;
ї) плани сучасного та перспективного використання земель у комплексного плану просторового розвитку громади;
й) план розподілу земель за категоріями, власниками і користувачами (форма власності, вид речового права), угіддями з відображенням наявних обмежень (обтяжень);
к) матеріали погодження комплексного плану просторового розвитку громади, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України.
У разі формування земельної ділянки комплексний план просторового розвитку громади також включає:
а) відомості про обчислення площі земельної ділянки;
б) кадастровий план земельної ділянки;
в) матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість);
г) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
ґ) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
д) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності.».
 
Враховано частково    
204. 3) у статті 26:
 
-197- Івченко В.Є.
Підпункт 3 пункту 3 вилучити;
 
Відхилено   5) у статті 26:
 
205. у абзаці третьому слова «не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними» замінити словами «сертифікований інженер-землевпорядник, який є відповідальним»;
 
   в абзаці другому частини другої слова "не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними" замінити словами "сертифікований інженер-землевпорядник, який є відповідальним";
 
206. доповнити статтю абзацом п’ятим такого змісту:
 
-198- Плачкова Т.М.
абзаци третій і четвертий підпункт 3 пункту 3 розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено   після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
 
207. «Розробником комплексного плану просторового розвитку громади є суб’єкт господарювання, що відповідає критеріям, визначеним частиною другою цієї статті, та відповідно до закону може розробляти містобудівну документацію.»;
 
   "Розробником комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території є суб’єкт господарювання, що відповідає критеріям, визначеним частиною другою цієї статті, та відповідно до закону може розробляти містобудівну документацію".
У зв’язку з цим частини третю і четверту вважати відповідно частинами четвертою і п’ятою;
 
208. 4) у статті 28
 
   6) у статті 28:
 
209. доповнити абзацом дев’ятим такого змісту:
 
   частину першу доповнити пунктом "є" такого змісту:
 
210. «є) в процесі розроблення документації із землеустрою, на підставі якої формуються відомості про об’єкти Державного земельного кадастру, одержувати від органів державної влади, органів виконавчої влади, юридичних та фізичних осіб інформацію про місце розташування таких об’єктів та їх характеристики (з урахуванням законодавства про користування інформацією, що становить державну таємницю).»;
 
-199- Пузійчук А.В.
В абзаці третьому підпункту 4 пункту 3 Розділу Ізаконопроєкту слова « (з урахуванням законодавства про користування інформацією, що становить державну таємницю)» виключити.
 
Відхилено   "є) у процесі розробки документації із землеустрою, на підставі якої формуються відомості про об’єкти Державного земельного кадастру (у тому числі документації із землеустрою, яка одночасно є містобудівною документацією), одержувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацію про місце розташування таких об’єктів та їх характеристики (з урахуванням законодавства про користування інформацією, що становить державну таємницю)";
пункт "г" частини другої після слів "Максимальний строк складання документації із землеустрою" доповнити словами "крім документації із землеустрою, яка одночасно є містобудівною документацією";
 
211. доповнити абзац чотирнадцятий словами «а щодо комплексних планів просторового розвитку громад - з дати надання вихідних даних»;
 
-200- Плачкова Т.М.
абзац четвертий підпункт 4 пункту 3 розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено   7) статті 32 і 33 викласти в такій редакції:
"Стаття 32. Державний фонд документації із землеустрою та оцінки земель
Державний фонд документації із землеустрою та оцінки земель формується на основі збирання, обробки, обліку матеріалів, отриманих у результаті здійснення землеустрою та оцінки земель.
Державний фонд документації із землеустрою та оцінки земель ведеться в електронній формі.
Ведення та адміністрування Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, який є держателем цього фонду. За рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, ведення та адміністрування Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель можуть здійснювати державні підприємства, що належать до сфери його управління і здійснюють заходи із створення та супроводження програмного забезпечення, необхідного для обліку, зберігання та оприлюднення матеріалів Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.
Документація із землеустрою та оцінки земель Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель є державною власністю і не може передаватися у приватну власність.
Положення про Державний фонд документації із землеустрою та оцінки земель, а також порядок надходження, обліку, зберігання матеріалів у фонді, порядок користування такими матеріалами затверджує Кабінет Міністрів України.
Сертифіковані інженери-землевпорядники, які відповідають за якість робіт із землеустрою, зобов’язані безоплатно передавати документацію із землеустрою та оцінки земель до Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель в електронному вигляді у місячний строк після її затвердження. Порядок передачі такої документації визначається Положенням про Державний фонд документації із землеустрою та оцінки земель.
 
    -201- Шуляк О.О.
17. в абзаці четвертому підпункту 4 пункту 3 слова «комплексних планів просторового розвитку громад» замінити словами «комплексних планів просторового розвитку територій громад, генеральних планів населених пунктів, детальних планів територій»;
 
Відхилено    
212. 5) статтю 33 викласти у редакції:
 
      
213. «Юридичні та фізичні особи мають право користуватися матеріалами Державного фонду документації із землеустрою з дотриманням вимог цього Закону, Закону України «Про доступ до публічної інформації», інших законів України і Положення про Державний фонд документації із землеустрою.»;
 
-202- Івченко В.Є.
У підпункті 5 пункту 3 слова «Закону України «Про доступ до публічної інформації», « вилучити;
 
Відхилено   Стаття 33. Порядок користування Державним фондом документації із землеустрою та оцінки земель
Документи Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель належать до публічної інформації.
Відомості Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель, що містять інформацію, яка відповідно до закону становить державну таємницю, надаються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про державну таємницю".
Доступ до документів Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель надається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, усім зацікавленим юридичним та фізичним особам у порядку, визначеному Законом України "Про доступ до публічної інформації".
Перелік документів, що зберігаються у Державному фонді документації із землеустрою та оцінки земель, а також документація із землеустрою та оцінки земель в електронному вигляді оприлюднюються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Технологічні та програмні засоби, необхідні для оприлюднення відомостей та документів Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель, повинні забезпечувати юридичним та фізичним особам можливість авторизованого перегляду, копіювання та роздрукування інформації, яка відповідно до цієї статті надається безоплатно, на основі поширених веб-оглядачів та редакторів, без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів, цілодобово, без обмежень.
У разі якщо відомості та документи Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель містять персональні дані фізичних осіб (реєстраційний номер облікової картки платника податків, серія та номер паспорта, місце проживання, дата народження), вони оприлюднюються та надаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, виключно після знеособлення персональних даних";
 
214. 6) доповнити статтею 45-1 у редакції:
 
-203- Плачкова Т.М.
підпункт 6 пункту 3 розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено   8) доповнити статтею 45-1 такого змісту:
 
    -204- Шуляк О.О.
18. Підпункт 6 пункту 3 викласти у такій редакції:
«6) доповнити статтею 451 у такій редакції:
Стаття 45-1. Комплексний план просторового розвитку території громади, генеральний план населеного пункту, детальний план території
Комплексний план просторового розвитку території громади, генеральний план населеного пункту, детальний план території є одночасно містобудівною документацією на місцевому рівні та документацією із землеустрою.
Порядок розроблення, склад та зміст комплексних планів просторового територій розвитку громад, генеральних планів населених пунктів, детальних планів території визначаються відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
 
Враховано редакційно    
215. «Стаття 45-1. Комплексний план просторового розвитку громади
 
   "Стаття 45-1. Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади, генеральний план населеного пункту, детальний план території
Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади, генеральний план населеного пункту, детальний план території є одночасно документацією із землеустрою та містобудівною документацією на місцевому рівні.
 
216. Комплексний план просторового розвитку громади є одночасно містобудівною документацією та документацією із землеустрою на місцевому рівні.
 
   Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади, генеральний план населеного пункту, крім відомостей, передбачених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", включає:
а) матеріали топографо-геодезичних вишукувань;
б) матеріали погодження відповідно до Земельного кодексу України;
в) експлікацію земельних угідь за власниками та користувачами земельних ділянок;
г) переліки обмежень у використанні земель та переліки земельних ділянок, щодо яких встановлено обмеження у використанні земель;
ґ) збірний план земельних ділянок, наданих у власність чи користування, та земельних ділянок, не наданих у власність чи користування;
д) план розподілу земель за категоріями, власниками і користувачами (форма власності, вид речового права), угіддями з відображенням наявних обмежень (обтяжень).
Детальний план території, крім відомостей, передбачених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", також повинен містити переліки обмежень у використанні земель та переліки земельних ділянок, щодо яких встановлено обмеження у використанні земель.
Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади, генеральний план населеного пункту, детальний план території може також передбачати:
а) формування земельних ділянок комунальної власності територіальної громади, щодо території якої розроблена відповідна документація;
б) внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки всіх форм власності, сформованих до 2004 року, відомості про які відсутні у Державному земельному кадастрі.
У разі формування земельної ділянки або внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру комплексний план просторового розвитку території територіальної громади, генеральний план населеного пункту, детальний план території також включає:
а) відомості про обчислення площі земельної ділянки;
б) кадастровий план земельної ділянки;
в) матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість);
г) перелік обмежень у використанні земельних ділянок;
ґ) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання;
д) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель (за наявності).
Межі територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмеження у використанні земель встановлюються по суходолу і по водному простору.
Під час кадастрових зйомок при розробці комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території, які проводяться з метою внесення до Державного земельного кадастру відомостей про землі, що передані до 1 січня 2004 року в постійне користування державним та комунальним підприємствам, установам, організаціям або державним та комунальним підприємствам, установам, організаціям, правонаступниками яких вони є, із площ, переданих у постійне користування, виключаються землі (частини земельних ділянок), які раніше вибули з постійного користування, у тому числі внаслідок прийняття рішень органами державної влади та органами місцевого самоврядування".
 
217. Порядок розроблення, склад та зміст комплексних планів просторового розвитку громад визначаються Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».».
 
-205- Івченко В.Є.
У підпункті 6 пункту 3 останній абзац доповнити словами «та Законом України «Про землеустрій»«;
 
Враховано редакційно      
    -206- Тарасов О.С.
пункт 3 доповнити абзацом такого змісту:
"в абзаці першому слова "цільового призначення земельних ділянок" та в абзаці шостому статті 50 слова "цільового призначення земельної ділянки" замінити словами "категорії земель";
 
Відхилено    
    -207- Цабаль В.В.
пункт 3 доповнити абзацом такого змісту:
"в абзаці першому слова "цільового призначення земельних ділянок" та в абзаці шостому статті 50 слова "цільового призначення земельної ділянки" замінити словами "категорії земель";
 
Відхилено    
218. 4. У Водному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1995, № 24, ст.189) із змінами:
 
   1. У Водному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189):
 
219. 1) абзац другий статті 81 викласти у редакції:
 
-208- Пузійчук А.В.
Підпункт 1 пункту 4 Розділу Ізаконопроєкту виключити.
 
Відхилено   1) пункт 1 частини першої статті 81 викласти в такій редакції:
 
220. «1) дотримання обмежень у використанні земель в межах прибережних захисних смуг; «;
 
   "1) дотримання обмежень у використанні земель в межах водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, пляжних зон";
 
221. 2) у статті 88:
 
   2) у статті 88:
 
222. частину сьому викласти в редакції:
 
   частину сьому викласти в такій редакції:
 
223. «Межі прибережних захисних смуг і пляжних зон встановлюються за відповідною документацією із землеустрою.»;
 
-209- Бондаренко О.В.
До пункту 4 щодо внесення змін до Водного кодексу України 9. Абзац третій підпункту 2 викласти в редакції «Межі прибережних захисних смуг і пляжних зон встановлюються та вносяться до Державного земельного кадастру, як відомості про обмеження у використанні земель, на підставі документації із землеустрою, визначеної частиною п’ятою статті 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр», відображаються у містобудівній документації та документації із землеустрою та позначаються органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування на місцевості інформаційними знаками».
 
Враховано редакційно   "Прибережні захисні смуги в межах населених пунктів встановлюються згідно з комплексними планами просторового розвитку територій територіальних громад, генеральними планами населених пунктів, а в разі їх відсутності або якщо зазначеною містобудівною документацією межі таких смуг не встановлені, вони визначаються шириною 100 метрів від урізу води морів, морських заток і лиманів, а для інших водних об’єктів ? згідно з частиною другою цієї статті. Межі прибережних захисних смуг, пляжних зон зазначаються в документації із землеустрою, містобудівній документації та позначаються органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування на місцевості інформаційними знаками. Відомості про межі прибережних захисних смуг, пляжних зон вносяться до Державного земельного кадастру як відомості про обмеження у використанні земель";
 
224. частину восьму виключити;
 
   частину восьму виключити.
 
225. 5. У Законі України «Про Державний земельний кадастр» (Відомості Верховної Ради України, 2012, № 8, ст.61) із змінами:
 
-210- Шуляк О.О.
19. Пункт 5 доповнити новим підпунктом 1 у такій редакції:
1) частину першу статті 9 доповнити абзацом другим такого змісту:
«Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про планувальні обмеження у використанні територій, встановлені комплексним планом просторового розвитку території громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території здійснюється відповідальним виконавцем (архітектором, інженером, який має кваліфікаційний сертифікат) -розробником відповідної документації. З метою реалізації цих повноважень, відповідальним виконавцям - розробникам комплексних планів просторового розвитку територій громад, генеральних планів населених пунктів, детальних планів територій надаються повноваження державних кадастрових реєстраторів, визначені цим Законом».
У зв’язку з цим, абзаци другий - сьомий вважати відповідно абзацами третім - восьмим;
 
Відхилено   9. У Законі України "Про Державний земельний кадастр" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 8, ст. 61 із наступними змінами):
1) частину другу статті 1 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Термін "функціональна зона" вживається в цьому Законі у значенні, наведеному в Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності";
 
226. 1) частину першу статті 13 доповнити пунктом д-2) такого змісту:
 
-211- Івченко В.Є.
Підпункт 1 пункту 5 вилучити;
 
Відхилено   2) частину першу статті 13 доповнити пунктами "д-2" і "д-3" такого змісту:
 
227. «д-2) відомості про межі територій, на яких розташовані земельні ділянки, необхідні для розміщення об’єктів, для розміщення яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності:
 
   "д-2) відомості про межі територій, на яких розташовані земельні ділянки, необхідні для розміщення об’єктів, щодо яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності:
 
228. об’єктів, які передбачається розмістити на території;
 
   відомості про об’єкти, які передбачається розмістити на території;
 
229. опис меж;
 
   опис меж;
 
230. площа;
 
   площа;
 
231. інформація про документи, на підставі яких відомості про межі території внесено до Державного земельного кадастру.»;
 
   інформація про документи, на підставі яких відомості про межі території внесено до Державного земельного кадастру;
д-3) відомості про межі функціональних зон:
назва, код (номер);
опис меж;
площа;
інформація про документи, на підставі яких відомості про межі функціональних зон внесено до Державного земельного кадастру";
 
232. 2) у частині першій статті 15 слова «цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель) замінити словами «цільове призначення (категорія земель, функціонального призначення території, вид цільового призначення); «;
 
-212- Івченко В.Є.
Підпункт 2 пункту 5 вилучити;
 
Враховано      
    -213- Нагаєвський А.С.
Кириченко М.О.
У змінах до статті 15 Закону України «Про Державний земельний кадастр» слова «функціонального призначення території, вид цільового призначення» замінити словами «вид функціонального призначення території».
 
Відхилено    
    -214- Нікітіна М.В.
Кириченко М.О.
У пункті 5 розділу І законопроекту (зміни до статей 15, 21, 25, 26, 28, 33 та до запропонованої законопроектом нової статті 45-1 Закону України «Про Державний земельний кадастр»):
1) підпункт 2 викласти в такій редакції:
«2) абзац одинадцятий частини першої статті 15 після слів «в межах певної категорії земель)» доповнити словами «, функціональне призначення території»; «;
2) підпункт 3 викласти в такій редакції:
«частину другу викласти у редакції:
«2. Відомості про цільове призначення земельних ділянок вносяться до Державного земельного кадастру:
а) щодо категорії земель:
на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельних ділянок, - щодо земельних ділянок, які формуються;
на підставі затвердженого комплексного плану просторового розвитку громади;
а-1) щодо функціонального призначення території - на підставі затвердженого комплексного плану просторового розвитку громади;
б) щодо виду цільового призначення в межах певної категорії земель:
на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельних ділянок, - щодо земельних ділянок, які формуються;
на підставі заяви власника (розпорядника) земельної ділянки відповідно до статті 20 Земельного кодексу та затвердженого комплексного плану просторового розвитку громади.»;
абзац третій частини четвертої доповнити словами «затверджених комплексних планів просторового розвитку громад, робочих проектів землеустрою»;
частину п’яту після слів «на підставі» доповнити словами «затверджених комплексних планів просторового розвитку громад»; «;
3) у абзаці другому підпункту 5 після слів «в натурі (на місцевості) або» доповнити словом «затвердженого».
 
Враховано частково    
    -215- Тарасов О.С.
у пункті 5 у підпункті 2 слова та знаки "цільове призначення (категорія земель, функціонального призначення території, вид цільового призначення)" замінити словами "вид цільового призначення, категорія земель, функціональне призначення території";
 
Відхилено    
    -216- Цабаль В.В.
у пункті 5 у підпункті 2 слова та знаки "цільове призначення (категорія земель, функціонального призначення території, вид цільового призначення)" замінити словами "вид цільового призначення, категорія земель, функціональне призначення території";
 
Відхилено    
233. 3) статті 21:
 
-217- Івченко В.Є.
Підпункт 3 пункту 5 вилучити;
 
Відхилено   3) у статті 21:
 
    -218- Шуляк О.О.
20. Підпункт 3 пункту 5 викласти у такій редакції:
«3) у статті 21:
частину другу викласти у такій редакції:
2. Відомості про цільове призначення земельних ділянок вносяться до Державного земельного кадастру:
а) щодо категорії земель:
на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельних ділянок, - щодо земельних ділянок, які формуються;
на підставі комплексного плану просторового розвитку території громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території, плану зонування території щодо земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється на підставі такої документації;
а-1) щодо функціонального призначення території - комплексного плану просторового розвитку території громади, генерального плану населеного пункту, плану зонування території;
б) щодо виду цільового призначення в межах певної категорії земель:
на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельних ділянок, - щодо земельних ділянок, які формуються;
на підставі заяви власника (розпорядника) земельної ділянки відповідно до статті 20 Земельного кодексу України та комплексного плану просторового розвитку території громади, генерального плану населеного пункту, плану зонування території»;
абзац третій частини четвертої доповнити словами «комплексних планів просторового розвитку територій громад, генеральних планів населених пунктів, робочих проектів землеустрою»;
частину п’яту після слів «на підставі» доповнити словами «комплексних планів просторового розвитку територій громад, генеральних планів населених пунктів, детальних планів територій».
 
Враховано частково    
234. частину другу викласти у редакції:
 
-219- Нагаєвський А.С.
Кириченко М.О.
Частину другу статті 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр» викласти у такій редакції:
«2. Відомості про цільове призначення земель та земельних ділянок вносяться до Державного земельного кадастру:
а) щодо категорії земель:
на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельних ділянок, - щодо земельних ділянок, які формуються;
на підставі комплексного плану просторового розвитку громади щодо земель, на яких не сформовано земельні ділянки;
б) щодо виду функціонального призначення території в межах певної категорії земель:
на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельних ділянок, - щодо земельних ділянок, які формуються;
на підставі заяви власника (розпорядника) земельної ділянки відповідно до статті 20 Земельного кодексу України.».
 
Враховано частково   частину другу викласти в такій редакції:
 
235. «2. Відомості про цільове призначення земельних ділянок вносяться до Державного земельного кадастру:
 
   "2. Відомості про цільове призначення земельних ділянок вносяться до Державного земельного кадастру:
 
236. а) щодо категорії земель:
 
   а) щодо категорії земель:
 
237. на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельних ділянок, - щодо земельних ділянок, які формуються;
 
   на підставі відповідної документації із землеустрою, що розробляється при формуванні земельних ділянок, ? щодо земельних ділянок, які формуються;
 
238. на підставі комплексного плану просторового розвитку громади, детального плану території, плану зонування території щодо земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється на підставі такої документації;
 
-220- Бондар Г.В.
додати пункт 3 статті 3 наступного змісту: «четвертий та п’ятий абзаци пункту 2 Статті 21. Підстави та основні вимоги щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру викласти в наступній редакції:
«на підставі комплексного плану просторового розвитку громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території, щодо земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється на підставі такої документації;
а-1) щодо функціонального призначення території - комплексного плану просторового розвитку громади, детального плану території; «
в абзаці 3 підпункту б) пункту 2 Статті 21. Підстави та основні вимоги щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру слова «плану зонування території» видалити.
 
Враховано частково   на підставі заяви власника (розпорядника, у визначених законом випадках ? користувача) земельної ділянки та комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, генерального плану населеного пункту ? щодо земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється на підставі такої документації;
на підставі технічної документації із землеустрою ? щодо інвентаризації земель;
 
    -221- Плачкова Т.М.
абзац шостий підпункту 3 пункту 5 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«на підставі генерального плану населеного пункту, детального плану території, плану зонування території - щодо функціонального призначення території та щодо земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється на підставі такої документації; «;
 
Відхилено    
239. а-1) щодо функціонального призначення території - комплексного плану просторового розвитку громади, детального плану території, плану зонування території;
 
-222- Плачкова Т.М.
абзац сьомий підпункту 3 пункту 5 розділу І виключити;
 
Враховано      
240. б) щодо виду цільового призначення в межах певної категорії земель:
 
   б) щодо виду цільового призначення в межах певної категорії земель:
 
241. на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельних ділянок, - щодо земельних ділянок, які формуються;
 
   на підставі відповідної документації із землеустрою, що розробляється при формуванні земельних ділянок, ? щодо земельних ділянок, які формуються;
 
242. на підставі заяви власника (розпорядника) земельної ділянки відповідно до статті 20 Земельного кодексу України та комплексного плану просторового розвитку громади, детального плану території, плану зонування території.»;
 
-223- Плачкова Т.М.
в абзаці десятому підпункту 3 пункту 5 розділу І слова «комплексного плану просторового розвитку громади» замінити словами «генерального плану населеного пункту; «;
 
Враховано частково   на підставі заяви власника (розпорядника, у визначених законом випадках ? користувача) земельної ділянки відповідно до комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, генерального плану населеного пункту.
У разі якщо законом встановлена обов’язковість погодження зміни цільового призначення земельної ділянки з органом виконавчої влади, органом місцевого самоврядування, фізичною, юридичною особою та/або відшкодування втрат сільськогосподарського, лісогосподарського виробництва до заяви про внесення до Державного земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення (категорії земель та/або виду її цільового призначення) земельної ділянки додаються документи, що підтверджують таке погодження та/або забезпечення виконання зобов’язання з відшкодування втрат сільськогосподарського, лісогосподарського виробництва, у вигляді гарантії";
після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
"3. Відомості про функціональні зони вносяться до Державного земельного кадастру на підставі затверджених комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, генеральних планів населених пунктів".
У зв’язку з цим частини третю ? двадцяту вважати відповідно частинами четвертою ? двадцять першою;
 
    -224- Тарасов О.С.
у пункті 5 у підпункті 3 у абзаці десятому слова "комплексного плану просторового розвитку громади, детального плану території, плану зонування території" замінити словами "затвердженої містобудівної документації місцевого рівня".
 
Відхилено    
    -225- Цабаль В.В.
у пункті 5 у підпункті 3 у абзаці десятому слова "комплексного плану просторового розвитку громади, детального плану території, плану зонування території" замінити словами "затвердженої містобудівної документації місцевого рівня".
 
Відхилено    
243. абзац третій частини четвертої доповнити словами «комплексних планів просторового розвитку громад, робочих проектів землеустрою»;
 
-226- Плачкова Т.М.
в абзаці одинадцятому підпункту 3 пункту 5 розділу І слова «комплексних планів просторового розвитку громад» замінити словами «містобудівної документації на місцевому рівні; «;
 
Відхилено   абзац третій частини п’ятої доповнити словами "робочих проектів землеустрою";
 
244. частину п’яту після слів «на підставі» доповнити словами «комплексних планів просторового розвитку громад»;
 
-227- Плачкова Т.М.
в абзаці дванадцятому підпункту 3 пункту 5 розділу І слова «комплексних планів просторового розвитку громад» замінити словами «містобудівної документації на місцевому рівні; «;
 
Враховано редакційно   частину шосту після слів "на підставі" доповнити словами "комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, генеральних планів населених пунктів, детальних планів територій";
4) статтю 23 доповнити частиною четвертою такого змісту:
"4. За допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру сертифікований інженер-землевпорядник повинен мати можливість здійснення автоматизованої перевірки відповідності електронного документа, що містить відомості про результати робіт із землеустрою, встановленим вимогам щодо змісту, структури і технічних характеристик до розроблення такого документа та його відповідності існуючим відомостям Державного земельного кадастру до подання заяви про внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру. За результатами перевірки формується електронний протокол перевірки з описом помилок (за наявності)";
5) у статті 28:
абзац третій частини першої доповнити словами "містобудівною документацією";
у частині шостій:
абзац перший після слів "нормативно-правовими актами" доповнити словами "містобудівною документацією";
в абзаці третьому слова "документація із землеустрою, яка" замінити словами "документація із землеустрою, містобудівна документація, які";
6) назву та частину четверту статті 32 після слів "нормативно-правовими актами" доповнити словами "містобудівною документацією";
 
245. 4) статтю 36 доповнити частиною шостою у редакції:
 
      
246. «6. Відомості з Державного земельного кадастру, зазначені у пунктах «а» - «є», «ї» частини першої цієї статті, оприлюднюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, у вигляді відкритих даних на Публічній кадастровій карті, яка є частиною програмного забезпечення Державного земельного кадастру.»;
 
      
247. 5) абзац другий частини другої Розділу VІІ «Прикінцеві та перехідні положення» викласти у редакції:
 
-228- Шуляк О.О.
21. Підпункт 5 пункту 5 викласти у такій редакції:
«5) абзац другий частини другої Розділу VІІ «Прикінцеві та перехідні положення» викласти у такій редакції:
«У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або комплексного плану просторового розвитку території громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності) або особи, яка подала заяву про визнання спадщини відумерлою, якщо така справа прийнята до провадження судом, або органу місцевого самоврядування, що затвердив комплексний план просторового розвитку території громади, генеральний план населеного пункту, детальний план території».
 
Враховано   7) у розділі VІІ "Прикінцеві та перехідні положення":
абзац другий пункту 2 викласти в такій редакції:
 
248. «У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або комплексного плану просторового розвитку громади, за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності) або особи, яка подала заяву про визнання спадщини відумерлою, якщо така справа прийнята до провадження судом, або органу місцевого самоврядування, що затвердив комплексний план просторового розвитку громади.»;
 
-229- Плачкова Т.М.
абзац другий підпункту 5 пункту 5 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або містобудівної документації на місцевому рівні, за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності) або особи, яка подала заяву про визнання спадщини відумерлою, якщо така справа прийнята до провадження судом, або органу, що затвердив містобудівну документацію на місцевому рівні.»;
 
Враховано редакційно   "У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності) або особи, яка подала заяву про визнання спадщини відумерлою, якщо така справа прийнята до провадження судом, або органу місцевого самоврядування, що затвердив комплексний план просторового розвитку території територіальної громади, генеральний план населеного пункту, детальний план території";
доповнити пунктом 8-1 такого змісту:
"8-1. Відомості про функціональні зони, визначені до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель" у затвердженій містобудівній документації, вносяться до Державного земельного кадастру:
щодо функціональних зон у межах населених пунктів – на підставі плану зонування (щодо земельних ділянок, на які не розроблені детальні плани територій), генерального плану населеного пункту (у разі відсутності плану зонування та якщо на земельну ділянку не розроблений детальний план території), детального плану території;
щодо функціональних зон за межами населених пунктів – на підставі детального плану території, а в разі його відсутності ? містобудівної документації регіонального рівня.
Відомості про обмеження у використанні земель у сфері забудови, передбачені Класифікацією таких обмежень, затвердженою Кабінетом Міністрів України, що встановлені до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» у затвердженій містобудівній документації на місцевому рівні, вносяться до Державного земельного кадастру на підставі такої документації.
Витяг із затвердженої містобудівної документації, визначеної в абзацах другому і третьому цього пункту, виданий відповідним органом місцевого самоврядування, подається ним державному кадастровому реєстратору в формі електронного документа. Вимоги до змісту, структури і технічних характеристик електронного документа визначаються Порядком ведення Державного земельного кадастру".
 
249. 6. У Законі України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, № 1, ст.2) із змінами:
 
   7. Частину другу статті 7 Закону України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 1, ст. 2; 2013 р., № 28, ст. 303) викласти в такій редакції:
 
250. 1) частину другу статті 7 викласти у редакції:
 
      
251. «2. Рішення про викуп земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, для суспільних потреб, визначених частиною першою цієї статті, органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування приймають на підставі комплексних планів просторового розвитку громад, детальних планів територій, матеріалів погодження місця розташування таких об'єктів проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки та іншої документації із землеустрою, затверджених в установленому законодавством порядку.».
 
-230- Плачкова Т.М.
в абзаці другому підпункту 1 пункту 6 розділу І слова «комплексних планів просторового розвитку громад, детальних планів територій» замінити словами «містобудівної документації на місцевому рівні; «.
 
Відхилено   "2. Рішення про викуп земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, для суспільних потреб, визначених частиною першою цієї статті, органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування приймають на підставі відповідної містобудівної документації (комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, генеральних планів населених пунктів, детальних планів територій), проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки та іншої документації із землеустрою, затверджених у встановленому законодавством порядку, матеріалів погодження місця розташування відповідних об'єктів.
У разі прийняття рішення про викуп чи примусове відчуження частини земельної ділянки для суспільних потреб виділення такої частини в окрему земельну ділянку здійснюється за відповідною технічною документацією із землеустрою, підставою для розроблення якої є згода власника земельної ділянки на поділ земельної ділянки, підпис на якій засвідчується нотаріально чи рішенням суду".
 
    -231- Пушкаренко А.М.
У абзаці другому підпункту 1 пункту 6 розділу І законопроекту слова «на підставі комплексних планів просторового розвитку громад, детальних планів територій, матеріалів погодження» замінити словами та знаками «на підставі відповідної містобудівної документації (комплексних планів просторового розвитку громад, або генеральних планів населених пунктів, або детальних планів територій) та матеріалів погодження».
 
Враховано частково    
252. 7. Частину першу статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 1997, № 24, ст.170) доповнити абзацом такого змісту:
 
-232- Пузійчук А.В.
Пункт 7 Розділу Ізаконопроєкту виключити.
 
Відхилено   3. У Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст. 170 із наступними змінами):
 
253. «територія громади - територія, у межах якої громада реалізує свої повноваження щодо вирішення питань місцевого значення відповідно до Конституції і законів України.».
 
-233- Бондар Г.В.
в статті 7 термін «територія громади» викласти в наступній редакції: «територія громади - територія, у межах якої громада реалізує свої повноваження щодо вирішення питань місцевого значення з урахуванням державних та регіональних інтересів відповідно до Конституції і законів України.
 
Відхилено   1) пункт 12 частини першої статті 44 викласти в такій редакції:
"12) видача замовникам відповідно до законодавства містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок, розташованих на територіях територіальних громад, у яких не утворені уповноважені органи містобудування та архітектури";
2) у другому реченні частини третьої статті 51 слова "Міська рада" замінити словами "Сільська, селищна, міська рада".
4. У Законі України "Про архітектурну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246; 2013 р., № 48, ст. 682; 2015 р., № 28, ст. 236):
1) у статті 13:
частину першу викласти в такій редакції:
"До уповноважених органів містобудування та архітектури належать:
центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури;
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури;
орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань архітектури;
структурні підрозділи обласних, районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань архітектури;
виконавчі органи сільських, селищних, міських рад з питань архітектури";
після частини першої доповнити двома новими частинами такого змісту:
"До утворення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради з питань архітектури уповноваженим органом містобудування та архітектури є структурний підрозділ районної державної адміністрації з питань архітектури, а за його відсутності – структурний підрозділ обласної державної адміністрації з питань архітектури.
З метою забезпечення виконання функцій, пов'язаних з організацією замовлення розроблення, оновлення та затвердження містобудівної документації (змін до неї), у складі уповноваженого органу містобудування та архітектури може утворюватися окремий структурний підрозділ. Примірне положення про такий структурний підрозділ затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури".
У зв’язку з цим частини другу – четверту вважати відповідно частинами четвертою – шостою;
2) частину першу статті 14 викласти в такій редакції:
"Керівники органів містобудування та архітектури, визначених абзацами четвертим ? шостим частини першої статті 13 цього Закону, за посадою є головними архітекторами відповідних адміністративно-територіальних одиниць (Автономної Республіки Крим, області, району, населеного пункту). Повноваження головних архітекторів сіл, селищ, міст поширюються на всю територію відповідної територіальної громади".
5. Статтю 34 Закону України "Про охорону культурної спадщини" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 39, ст. 333; 2011 р., № 4, ст. 22) доповнити частиною третьою такого змісту:
"Зміна цільового призначення земельної ділянки, зміна функціонального призначення території, на яких розташовані пам'ятки, історико-культурні заповідники, історико-культурні заповідні території, охоронювані археологічні території, не є підставою для припинення обмежень у використанні земель, встановлених у зв’язку з наявністю таких об’єктів".
 
    -234- Пузійчук А.В.
Розділ Ізаконопроєкту доповнити новим пунктом такого змісту:
«Частину першу статті 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, № 38, ст.471) доповнити новим абзацом такого змісту
«комплексний план просторового розвитку території громади в частині документації із землеустрою».
 
Відхилено    
254. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
255. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
-235- Батенко Т.І.
Пункт 1 Розділу ІІ законопроекту викласти у такій редакції:
«1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування та вступає в силу з моменту затвердження Кабінетом Міністрів України класифікатора видів цільового призначення землі та видів функціонального призначення територій та правила співвідношення між ними.».
 
Враховано редакційно   1. Цей Закон набирає чинності через один рік з дня його опублікування, крім абзаців другого ? четвертого підпункту 12 пункту 8 розділу І та пункту 4 цього розділу, які набирають чинності з дня опублікування цього Закону.
2. Сільським, селищним, міським радам забезпечити внесення до 1 січня 2025 року до Державного земельного кадастру відомостей про:
функціональні зони територій, визначені у містобудівній документації на місцевому рівні, затвердженій до набрання чинності цим Законом;
межі територій пам’яток, історико-культурних заповідників, історичних ареалів населених пунктів та зон охорони пам’яток культурної спадщини, зазначені в історико-архітектурному опорному плані, затвердженому до набрання чинності цим Законом;
обмеження у використанні земель у сфері забудови.
3. Установити, що:
містобудівна документація на місцевому рівні, затверджена до набрання чинності цим Законом, зберігає чинність. З 1 січня 2025 року внесення змін до такої документації допускається за умови приведення її у відповідність з вимогами цього Закону;
плани зонування територій, затверджені до набрання чинності цим Законом, вважаються невід’ємними складовими генеральних планів населених пунктів. У населених пунктах, у яких не затверджені плани зонування територій станом на день набрання чинності цим Законом, можуть затверджуватися плани зонування територій шляхом внесення змін до генеральних планів населених пунктів;
протягом двох років з дня опублікування цього Закону містобудівна документація на місцевому рівні, розроблення якої розпочато до дня набрання чинності цим Законом, може затверджуватися без урахування вимог цього Закону щодо складу та змісту містобудівної документації на місцевому рівні.
 
256. 2. Кабінету Міністрів України:
 
   4. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня опублікування цього Закону:
 
257. у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
   затвердити Порядок розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, класифікатор видів цільового призначення земельних ділянок, видів функціонального призначення територій та співвідношення між ними, а також правила його застосування, Порядок та умови надання і використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, інші нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;
 
258. забезпечити прийняття відповідно до своїх повноважень нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
 
      
259. забезпечити приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
 
-236- Мошенець О.В.
Стернійчук В.О.
Литвиненко С.А.
Колюх В.В.
Заславський Ю.І.
Пункт другий розділу ІІ законопроекту доповнити абзацом п’ятим такого змісту:
«розробити та затвердити Типовий договір про встановлення земельного сервітуту для цілей розміщення лінійних об'єктів та об'єктів, необхідних для їх експлуатації, будівництва та обслуговування об’єктів нафтогазовидобування, здійснення сейсморозвідувальних робіт, прокладання кабельних підземних лінії телекомунікацій та/або усунення їх пошкоджень; «.
 
Відхилено   забезпечити приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
 
260. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

-237- Івченко В.Є.
Пункт 2 розділу ІІ доповнити новою частиною такого змісту:
«Щорічно, під час підготовки закону України про Державний бюджет України на відповідний рік, передбачати субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на розробку Комплексних планів просторового розвитку громад.».
 
Враховано   забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
щороку під час підготовки проекту закону України про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій громад.