Кількість абзаців - 16 Таблиця поправок


Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо графіку проведення пленарних засідань (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо графіку проведення пленарних засідань
 
-1- Фролов П.В.
Назву законопроекту змінити в такій редакції: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо графіка проведення пленарних засідань Верховної Ради України»
 
Враховано   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо графіка проведення пленарних засідань Верховної Ради України
 
3. І. Внести до Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України «Про Регламент Верховної Ради України» (Відомості Верховної Ради України, 2010, № 16-17, ст. 134, з наступними змінами), такі зміни:
 
   Верховна Рада України постановляє:
І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
4. 1. У статті 19:
 
   1. У Регламенті Верховної Ради України, затвердженому Законом України «Про Регламент Верховної Ради України» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 14-17, ст. 133; 2011р., № 10, ст. 64; 2013 р., № 49, ст. 687):
 
5. 1) частину третю викласти у такій редакції:
 
   1) частини третю і п’яту статті 19 викласти в такій редакції:
 
6. «3. У вівторок, середу, четвер та п’ятницю тижня, відведеного для пленарних засідань, якщо не прийнято (аd hос) іншого рішення Верховної Ради, пленарне засідання триває з 10 до 15 години (у п’ятницю - до 16 години) з перервою з 12 години до 12 години 30 хвилин. Понеділок та час, після завершення пленарних засідань відводяться для самостійної роботи народних депутатів, пов'язаної із здійсненням депутатських повноважень, а у разі необхідності - проведення засідань комітетів, тимчасових спеціальних комісій і тимчасових слідчих комісій, депутатських фракцій (депутатських груп).»;
 
-2- Князевич Р.П.
Пункт 1 частини 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «У вівторок та четвер тижня, відведеного для пленарних засідань, якщо не прийнято (аd hос) іншого рішення Верховної Ради, пленарне засідання триває з 10 до 15 години з перервою з 12 години до 12 години 30 хвилин. У середу та п'ятницю пленарне засідання триває з 10 до 14 години з перервою з 12 години до 12 години 30 хвилин. Друга половина середи відводиться для роботи народних депутатів у комітетах, тимчасових спеціальних комісіях та тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах). Понеділок та друга половина п'ятниці відводяться для самостійної роботи народних депутатів, пов'язаної із здійсненням депутатських повноважень.
 
Відхилено Запропонована редакція передбачає скорочення робочого часу народних депутатів України. Крім того, пропозиція не відповідає основній концепції законопроекту.  «3. У вівторок, середу, четвер та п’ятницю тижня, відведеного для пленарних засідань, якщо не прийнято (аd hос) іншого рішення Верховної Ради, пленарне засідання триває з 10 до 15 години (у п’ятницю - до 16 години) з перервою з 12 години до 12 години 30 хвилин. Понеділок та час, після завершення пленарних засідань, відводяться для самостійної роботи народних депутатів, пов'язаної із здійсненням депутатських повноважень, а у разі необхідності - проведення засідань комітетів, тимчасових спеціальних комісій і тимчасових слідчих комісій, депутатських фракцій (депутатських груп)»;
 
7. 2) частину п’яту викласти у такій редакції:
 
-3- Князевич Р.П.
Пункт 2 частини 1 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено Регламент Верховної Ради України передбачає, зокрема, порядок проведення пленарних засідань Верховної Ради України, відтак, має містити норму, яка, у форс-мажорних обставинах буде врегульовувати, можливість продовження роботи Верховної Ради України після закінчення пленарного засідання.     
8. «5. Верховна Рада може прийняти рішення щодо одноразової зміни тривалості пленарного засідання. Рішення про продовження пленарного засідання після 15 години (у п’ятницю - після 16 години) більш як на 15 хвилин приймається Верховною Радою на цьому пленарному засіданні до перерви з 12 години до 12 години 30 хвилин.».
 
   «5. Верховна Рада може прийняти рішення щодо одноразової зміни тривалості пленарного засідання. Рішення про продовження пленарного засідання після 15 години (у п’ятницю - після 16 години) більш як на 15 хвилин приймається Верховною Радою на цьому пленарному засіданні до перерви з 12 години до 12 години 30 хвилин»;
 
9. 2. У другому реченні частини другої статті 24 слово «ранкового» виключити.
 
   2) у частині другій статті 24 слово «ранкового» виключити;
 
10. 3. Друге речення частини третьої статті 25 викласти у такій редакції:
 
-4- Фролов П.В.
Частину 3 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
3. У частині третій статті 25:
а) у першому реченні слово «ранкового» виключити;
б) друге речення у такій редакції: «У дні проведення пленарних засідань щотижня у п'ятницю з 10 до 11 години відводиться час для запитань членам Кабінету Міністрів України ("година запитань до Уряду"), з 14 години до завершення пленарного засідання відводиться час для стислих (до трьох хвилин) оголошень запитів і прийняття рішень про підтримку та направлення запитів, обговорення відповідей на запити за участю керівників та посадових осіб державних органів (крім органів судової влади), органів місцевого самоврядування, які відповідають на запити і запитання народних депутатів, а також для виступів народних депутатів "з різних питань"«.
 
Враховано   3) у частині третій статті 25:
а) у першому реченні слово «ранкового» виключити;
 
11. «У дні проведення пленарних засідань щотижня у п'ятницю з 10 до 11 години відводиться час для запитань членам Кабінету Міністрів України ("година запитань до Уряду"), з 14 години до завершення пленарного засідання відводиться час для стислих (до трьох хвилин) оголошень запитів і прийняття рішень про підтримку та направлення запитів, обговорення відповідей на запити за участю керівників та посадових осіб державних органів (крім органів судової влади), органів місцевого самоврядування, які відповідають на запити і запитання народних депутатів, а також для виступів народних депутатів "з різних питань».
 
-5- Князевич Р.П.
Частину 3 розділу І законопроекту викласти у такій редакції: «У дні проведення пленарних засідань щотижня у п'ятницю з 10 до 11 години відводиться час для запитань членам Кабінету Міністрів України ("година запитань до Уряду"), з 13 години до 13 години 30 хвилин відводиться час для стислих (до трьох хвилин) оголошень запитів і прийняття рішень про підтримку та направлення запитів, обговорення відповідей на запити за участю керівників та посадових осіб державних органів (крім органів судової влади), органів місцевого самоврядування, які відповідають на запити і запитання народних депутатів, з 13 години 30 хвилин до 14 години відводиться час для виступів народних депутатів "з різних питань".».
 
Відхилено е варто обмежувати часовими рамками оголошення запитів, обговорення відповідей на депутатські запити і т.і., оскільки, наприклад, «різних питань» може не бути, натомість депутатських запитів, буде стільки, що їх не можливо буде оголосити в регламентований час. Також, слід враховувати, що пленарне засідання Верховної Ради України може бути продовжено. Крім того, пропонується 2 пропозицію щодо роботи народних депутатів України у п’ятницю до 14 години.  б) друге речення викласти в такій редакції: «У дні проведення пленарних засідань щотижня у п'ятницю з 10 до 11 години відводиться час для запитань членам Кабінету Міністрів України ("година запитань до Уряду"), з 14 години до завершення пленарного засідання відводиться час для стислих (до трьох хвилин) оголошень депутатських запитів і прийняття рішень про підтримку та направлення депутатських запитів, обговорення відповідей на депутатські запити за участю керівників та посадових осіб державних органів (крім органів судової влади), органів місцевого самоврядування, які відповідають на депутатські запити і запитання народних депутатів, а також для виступів народних депутатів "з різних питань";
 
    -6- Поляков А.Е.
В абзаці другому пункту 3 розділу І законопроекту після слів "з різних питань" додати слова та цифри "з 15 години 30 хвилин до 16 години ".
 
Відхилено е варто обмежувати часовими рамками «виступи з різних питань», оскільки пленарне засідання Верховної Ради України може бути продовжено, а відтак норма, запропонована в першому читанні вже передбачає, що оголошення депутатських запитів та виступи з різних питань здійснюється до завершення пленарного засідання. Оскільки обмеження часом, оголошення депутатських запитів та виступи з різних питань, передбачені здійснюватися протягом двох годин і у разі, коли буде менше депутатських запитів, може бути більше часу для виступу з різних питань і навпаки.   
    -7- Пузійчук А.В.
Абзац другий пункту 3 розділу Ізаконопроекту викласти у такій редакції: «У дні проведення пленарних засідань щотижня у п’ятницю з 10 до 11 години відводиться час для запитань членам Кабінету Міністрів України («година запитань до Уряду»), з 13 до 15 години відводиться час для стислих (до трьох хвилин) оголошень запитів і прийняття рішень про підтримку та направлення запитів, обговорення відповідей на запити за участю керівників та посадових осіб державних органів (крім органів судової влади), органів місцевого самоврядування, які відповідають на запити і запитання народних депутатів, з 15 до 16 години відводиться час для виступів народних депутатів «з різних питань».».
 
Відхилено е варто обмежувати часовими рамками оголошення запитів, обговорення відповідей на депутатські запити і т.і., оскільки, наприклад, «різних питань» може не бути, натомість депутатських запитів, буде стільки, що їх не можливо буде оголосити в регламентований час. Також, слід враховувати, що пленарне засідання Верховної Ради України може бути продовжено.   
    -8- Мінько С.А.
В абзаці другому пункту 3 розділу І законопроекту слова "за участю керівників та посадових осіб державних органів (крім органів судової влади), органів місцевого самоврядування" замінити словами "за участю керівників та посадових осіб державних органів (крім органів судової влади), органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності".
 
Відхилено Не відповідає положенням Закону України «Про статус народного депутата України» та Регламенту Верховної Ради України   
    -9- Мінько С.А.
В абзаці другому пункту 3 розділу І законопроекту слово "запит" у різних відмінках та числах замінити словами "депутатський запит" у відповідних відмінках та числах.
 
Враховано    
12. 4. У частині другій статті 26 слова «ранкового та вечірнього пленарних засідань» замінити словами «кожного пленарного засідання».
 
-10- Князевич Р.П.
Доповнити новою частиною такого змісту: "Пункт 15 частини 1 статті 27 викласти у такій редакції:"15) оголошує перерву до 30 хвилин на вимогу не менш як двох депутатських фракцій (депутатських груп), за умови використання цього права депутатською фракцією (депутатською групою) два рази впродовж одного пленарного засідання до і після перерви з 12 години до 12 години 30 хвилин;".
 
Відхилено   4) у частині другій статті 26 слова «ранкового та вечірнього пленарних засідань» замінити словами «кожного пленарного засідання»;
 
13. 5. У частині шостій статті 47 слова «пленарних засідань Верховної Ради до початку пленарного засідання» замінити словами «пленарного засідання Верховної Ради до перерви з 12 години до 12 години 30 хвилин».
 
-11- Князевич Р.П.
Частину 5 розділу І законопроекту викласти у такій редакції: «5. У частині шостій статті 47 слова «пленарних засідань Верховної Ради» замінити словами "пленарного засідання Верховної Ради ."
 
Відхилено Слід враховувати, що до порядку денного пленарного засідання можуть бути включені питання, які, згідно з положеннями Регламенту Верховної Ради України, включаються без голосування до порядку денного сесії, відтак, для включення таких питань до порядку денного пленарного засідання має бути передбачено час.  5) у частині шостій статті 47 слова «пленарних засідань Верховної Ради до початку пленарного засідання» замінити словами та цифрами «пленарного засідання Верховної Ради до перерви з 12 години до 12 години 30 хвилин».
2. В абзаці першому частини п’ятої статті 3 Закону України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., № 27, ст. 174) слово «ранковому» виключити.
 
    -12- Пузійчук А.В.
У пункті п’ятому розділу Ізаконопроекту слова «до перерви з 12 години до 12 години 30 хвилин» замінити словами «до початку пленарного засідання Верховної Ради».
 
Відхилено лід враховувати, що до порядку денного пленарного засідання можуть бути включені питання, які, згідно з положеннями Регламенту Верховної Ради України, включаються без голосування, відтак, для включення таких питань до порядку денного має бути передбачено час.   
    -13- Батенко Т.І.
1. Пункт 5 розділу І законопроекту (щодо внесення змін до статті 47 Регламенту Верховної Ради України) викласти у такій редакції: «5. У частині шостій статті 47 слова «включених до порядку денного пленарних засідань Верховної Ради до початку пленарного засідання» замінити словами «про включення яких до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради з метою прийняття рішення щодо них було повідомлено до початку пленарного засідання та які було включено до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради до перерви з 12 години до 12 години 30 хвилин».
 
Відхилено Регламент Верховної Ради України не передбачає повідомлень про включення питань до порядку денного «з метою прийняття рішення»   
    -14- Фролов П.В.
Доповнити новим пунктом такого змісту:
«2. У частині п’ятій статті 3 Закону України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., № 27, ст. 174) слово «ранковому» виключити».
 
Враховано    
14. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
-15- Пузійчук А.В.
У розділі ІІ законопроекту слова «з дня його опублікування» замінити словами «з дня, наступного за днем його опублікування».
 
Враховано   ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
    -16- Мінько С.А.
Розділ ІІ законопроекту викласти в такій редакції: " ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування".
 
Враховано    
15. Голова Верховної Ради України

   Голова Верховної Ради України