Кількість абзаців - 77 Таблиця поправок


Про амністію (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект З А К О Н У К Р А Ї Н И Про амністію      проект З А К О Н У К Р А Ї Н И Про амністію  
1. Керуючись принципом гуманізму та відповідно до статті 92 Конституції України, положень Кримінального кодексу України і Закону України "Про застосування амністії в Україні" Верховна Рада України постановляє:      Керуючись принципом гуманізму та відповідно до статті 92 Конституції України, положень Кримінального кодексу України і Закону України "Про застосування амністії в Україні" Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
2. Стаття 1. Звільнити від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості:   -1- Жовтяк Є.Д.
В ст. 1 вилучити слова: "..., засуджених за злочин невеликої та середньої тяжкості", далі - за текстом.  
Відхилено Зазначена пропозиція у разі її врахування дозволить звільняти за амністією осіб, які вчинили тяжкі і особливо тяжкі злочини без умови відбування не менше половини строку призначеного покарання. А це протирічить п.д) статті 3 Закону України "Про застосування амністії в Україні" від 01.10. 1996 р.  Стаття 1. Звільнити від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості:  
3. а) осіб, які на момент вчинення злочину були неповнолітніми;   -2- Шкіль А.В.
Абзац перший статті 1 викласти у наступній редакції: "Звільнити від покарання осіб, засуджених за умисні злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше п"яти років, та за злочини, вчинені з необережності, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше десяти років:"  
Враховано частково Звільнення осіб, які вчинили тяжкі необережні злочини суперечить п.д) статті 3 Закону України "Про застосування амністії в Україні" від 01.10. 1996 р.  а) осіб, які на момент вчинення злочину були неповнолітніми;  
4. б) жінок і чоловіків, які мають неповнолітніх дітей або дітей-інвалідів;      б) жінок і чоловіків, які мають неповнолітніх дітей або дітей-інвалідів;  
5. в) вагітних жінок;      в) вагітних жінок;  
6. г) жінок віком понад 50 років та чоловіків віком понад 55 років;      г) жінок віком понад 50 років та чоловіків віком понад 55 років;  
7. д) жінок і чоловіків, які мають батьків віком понад 70 років, а також батьків - інвалідів першої групи, які потребують стороннього догляду, за умови, що в цих батьків немає інших працездатних дітей;      д) жінок і чоловіків, які мають батьків віком понад 70 років, а також батьків - інвалідів першої групи, які потребують стороннього догляду, за умови, що в цих батьків немає інших працездатних дітей;  
8. е) ветеранів війни;      е) ветеранів війни;  
9. є) інвалідів першої та другої груп, а також хворих на туберкульоз активної форми (підгрупи "А" і "Б" першої групи, підгрупа "А" п'ятої групи диспансерного обліку), у яких після закінчення основних курсів протитуберкульозного лікування досягнуто припинення виділення збудників туберкульозу, або на онкологічні захворювання (друга, третя і четверта клінічні групи);   -3- Шкіль А.В.
Пропоную п. є) викласти у наступній редакції: "інвалідів першої та другої груп, а також осіб, які після вчинення злочину або постановлення вироку захворіли на тяжку хворобу, що перешкоджає відбуванню покарання".  
Враховано частково   є) інвалідів першої, другої та третьої груп, а також хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання (другої, третьої та четвертої клінічних груп) та інші тяжкі захворювання, що перешкоджають відбуванню покарання;  
    -4- Маркуш М.А.
Пропоную п. є) викласти у наступній редакції: "інвалідів першої, другої та третьої груп, а також хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання (другої, третьої та четвертої клінічних груп) та інші тяжкі захворювання, що перешкоджають відбуванню покарання."  
Враховано    
10. ж) учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи.      ж) учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи.  
11. Стаття 2. Звільнити від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, осіб, зазначених у статті 1 цього Закону, які засуджені за тяжкі злочини, якщо вони на день набрання цим Законом чинності відбули не менше половини призначеного строку основного покарання.   -5- Шкіль А.В.
Статтю 2 викласти у наступній редакції: "Звільнити від покарання осіб, перелічених у статті 1 цього Закону, засуджених за умисні злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше десяти років, якщо на день набрання цим Законом чинності вони відбули не менше половини призначеного строку основного покарання."  
Враховано частково У пропозиції не врахована можливість звільнення осіб за вчинення тяжких необережних злочинів.  Стаття 2. Звільнити від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, осіб, перелічених у статті 1 цього Закону, які засуджені за тяжкі злочини, якщо вони на день набрання цим Законом чинності відбули не менше половини призначеного строку основного покарання.  
12. Стаття 3. Звільнити від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, осіб, крім зазначених у статті 1 цього Закону:   -6- Шкіль А.В.
Статтю 3 викласти у наступній редакції: "Звільнити від покарання, крім зазначених у статті 1 цього Закону, осіб, засуджених за злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше п'яти років, якщо на день набрання цим Законом чинності вони відбули не менше третини призначеного строку основного покарання."  
Враховано частково   Стаття 3. Звільнити від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, осіб, крім перелічених у статті 1 цього Закону, засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості , якщо вони на день набрання цим Законом чинності відбули не менше третини призначеного строку основного покарання.  
13. а) жінок, засуджених на строк до восьми років включно, якщо вони на день набрання цим Законом чинності відбули не менше половини призначеного строку основного покарання;   -7- Шкіль А.В.
п.а) статті 3 виключити. Оскільки він суперечить ст.24 Конституції, яка забороняє встановлення будь-яких обмежень чи переваг в тому числі і за статевою ознакою.  
Враховано    
14. б) осіб, засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості , якщо вони на день набрання цим Законом чинності відбули не менше третини призначеного строку основного покарання.       
15. Стаття 4. Звільнити від покарання у виді тримання військовослужбовців у дисциплінарному батальйоні:   -8- Шкіль А.В.
Викласти статтю 4 в наступній редакції: "Звільнити від покарання у вигляді тримання військовослужбовців у дисціплінарному батальйоні: а) засуджених вперше за умисні злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше п"яти років, та за злочини, вчинені з необережності, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше десяти років; б) засуджених вперше за умисні злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше десяти років, якщо на день набрання цим Законом чинності вони відбули не менше половини призначеного строку основного покарання."  
Враховано частково П.а)у запропонованій редакції суперечить п. д) статті 3 Закону України "Про застосування амністії в Україні" від 01.10. 1996 р. Запропонована редакція п.б) безпідставно звужує можливість звільнення осіб за вчинення тяжких необережних злочинів.  Стаття 4. Звільнити від покарання у виді тримання у дисциплінарному батальйоні військовослужбовців:  
16. а) засуджених вперше за злочини невеликої та середньої тяжкості;      а) осіб, засуджених вперше за злочини невеликої та середньої тяжкості;  
17. б) засуджених вперше за тяжкі злочини, якщо вони на день набрання цим Законом чинності відбули не менше половини призначеного строку основного покарання.      б) осіб, засуджених вперше за тяжкі злочини, якщо вони на день набрання цим Законом чинності відбули не менше половини призначеного строку основного покарання.  
18. Стаття 5. Скоротити наполовину невідбуту частину покарання особам, засудженим до позбавлення волі на певний строк та обмеження волі, які не підлягають звільненню від покарання на підставі статей 1-4 цього Закону:   -9- Шкіль А.В.
Статтю 5 викласти у наступній редакції: "Скоротити наполовину невідбуту частину покарання особам, засудженим до позбавлення волі та обмеженння волі на певний строк, які не підлягають звільненню від покарання на підставі статей 1 - 4 цього Закону: а) засудженим за умисні злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше п"яти років, та за злочини, вчинені з необережності, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше десяти років; б) засудженим за умисні злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше десяти років, якщо на день набрання цим Законом чинності вони відбули не менше половини призначеного строку основного покарання."  
Враховано частково Пропозиція не в повній мірі враховує всі можливі варіанти звільнення осіб за цим Законом.  Стаття 5. Скоротити наполовину невідбуту частину покарання особам, засудженим до обмеження волі та позбавлення волі на певний строк, які не підлягають звільненню від покарання на підставі статей 1-4 цього Закону:  
19. а) засудженим, які відбувають покарання у виправно-трудових колоніях-поселеннях для осіб, які вчинили злочини з необережності;      а) засудженим, які відбувають покарання у виправно-трудових колоніях-поселеннях для осіб, які вчинили злочини з необережності;  
20. б) засудженим, які відбувають покарання у виправно-трудових колоніях-поселеннях для осіб, які вчинили умисні злочини, якщо вони на день набрання цим Законом чинності відбули не менше половини призначеного строку основного покарання;      б) засудженим, які відбувають покарання у виправно-трудових колоніях-поселеннях для осіб, які вчинили умисні злочини, якщо вони на день набрання цим Законом чинності відбули не менше половини призначеного строку основного покарання;  
21. в) засудженим, які відбувають покарання у виправних центрах та особам, які засуджені до покарання у виді обмеження волі, якщо вони на день набрання цим Законом чинності відбули не менше третини призначеного строку основного покарання;      в) засудженим, які відбувають покарання у виправних центрах, та особам, які засуджені до покарання у виді обмеження волі, якщо вони на день набрання цим Законом чинності відбули не менше третини призначеного строку основного покарання;  
22. г) засудженим за злочини невеликої та середньої тяжкості.      г) засудженим за злочини невеликої та середньої тяжкості.  
23. Стаття 6. Звільнити від кримінальної відповідальності у порядку та на умовах, визначених цим Законом, осіб, які підпадають під дію статті 1 цього Закону і кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, попереднього слідства чи не розглянуті судами, а так само розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчинені до набрання цим Законом чинності.   -10- Шкіль А.В.
Статтю 6 викласти у наступній редакції: "Звільнити від кримінальної відповідальності у порядку та на умовах, визначених цим Законом: а) осіб, які підпадають під дію статті 1 цього Закону і кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, попереднього слідства чи не розглянуті судами, а так само розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчинені до набрання цим Законом чинності; б) осіб, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, попереднього слідства чи не розглянуті судами, а так само розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчинені до набрання цим Законом чинності, якщо з моменту вчинення злочину пройшло більше 5 років."  
Враховано частково   Стаття 6. Звільнити від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, осіб, які підпадають під дію статті 1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи не розглянуті судами, а так само розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчинені до набрання цим Законом чинності. Звільнити від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, осіб, крім зазначених у статті 1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи не розглянуті судами, а так само розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчинені до набрання цим Законом чинності, якщо з моменту вчинення злочину пройшло понад три роки і провадження по кримінальних справах чи розгляд їх у суді не було закінчено з причин, що не залежать від цих осіб.  
    -11- Хмара С.І.
Статтю 6 доповнити частиною другою такого змісту: "Звільнити від кримінальної відповідальності у порядку та на умовах, визначених цим Законом осіб, крім зазначених у статті 1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, попереднього слідства чи не розглянуті судами, а так само розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчинені до набрання цим Законом чинності, якщо з моменту вчинення злочину пройшло більше 3 років і провадження по кримінальних справах чи розгляд їх у суді не було закінчено з причин, що не залежать від цих осіб".  
Враховано    
24. Стаття 7. Амністія не застосовується до осіб:      Стаття 7. Амністія не застосовується до осіб:  
25. а) яким у порядку помилування смертну кару замінено на позбавлення волі або довічне позбавлення волі замінено позбавленням волі на певний строк;      а) яким у порядку помилування смертну кару замінено на позбавлення волі або довічне позбавлення волі замінено позбавленням волі на певний строк;  
26. б) які мають дві і більше судимості за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів;   -12- Акопян В.Г.
Шаров І.Ф.
Пропоную у абзаці б статті 7 слово "дві" замінити на слово "одну", а слово "судимості" - на слово "судимість".  
Відхилено Пропозиція суперечить п. в) статті 3 Закону України "Про застосування амністії в Україні" від 01.10. 1996 р.  б) які мають дві та більше судимості за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів;  
    -13- Шкіль А.В.
Пропоную пункт б) статті 7 викласти у наступній редакції: "які мають дві і більше судимості за вчинення тяжких злочинів за Кримінальним кодексом України 1960 року, а також за вчинення тяжких злочинів за Кримінальним кодексом України 2001 року (крім вчинених з необережності);"  
Враховано частково    
27. в) яких засуджено за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину і які відбули менше половини призначеного строку основного покарання;   -14- Шкіль А.В.
Пункт в) статті 7 викласти у наступній редакції: "яких засуджено за Кримінальним кодексом України 1960 року за вчинення тяжкого злочину, а також яких засуджено за Кримінальним кодексом України 2001 року за вчинення тяжкого злочину (крім вчиненого з необережності), які відбули менше половини строку основного покарання;"  
Враховано частково   в) яких засуджено за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину та які відбули менше половини призначеного строку основного покарання;  
28. г) до яких застосовувалися умовне засудження, відстрочка виконання вироку, відстрочка відбування покарання вагітним жінкам і жінкам, які мають дітей віком до трьох років, звільнення від відбування покарання з випробуванням, звільнення від відбування покарання з випробуванням вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до семи років, звільнення від відбування покарання з випробуванням вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років, звільнення від покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру і які вчинили новий умисний злочин;      г) до яких застосовувалися умовне засудження, відстрочка виконання вироку, відстрочка відбування покарання вагітним жінкам і жінкам, які мають дітей віком до трьох років; звільнення від відбування покарання з випробуванням, звільнення від відбування покарання з випробуванням вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до семи років, звільнення від відбування покарання вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років, звільнення від покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру та які вчинили новий умисний злочин;  
29. ґ) які після винесення вироку, але до повного відбуття покарання, вчинили новий умисний злочин;      ґ) які після винесення вироку, але до повного відбуття покарання, вчинили новий умисний злочин;  
30. д) які раніше звільнялися з місць позбавлення волі умовно-достроково і знову вчинили умисний злочин протягом невідбутої частини покарання;      д) які раніше звільнялися з місць позбавлення волі умовно-достроково і знову вчинили умисний злочин протягом невідбутої частини покарання;  
31. е) які мають неповнолітніх дітей або дітей-інвалідів і вчинили злочини, що посягають на життя, здоров'я, честь, гідність чи інші охоронювані законом права та інтереси цих дітей;      е) які мають неповнолітніх дітей або дітей-інвалідів і вчинили злочини, що посягають на життя, здоров'я, честь, гідність чи інші охоронювані законом права та інтереси цих дітей;  
32. є) які мають батьків віком понад 70 років, а також батьків - інвалідів першої групи і вчинили злочини, що посягають на життя, здоров'я, честь, гідність чи інші охоронювані законом права та інтереси цих батьків;      є) які мають батьків віком понад 70 років, а також батьків - інвалідів першої групи і вчинили злочини, що посягають на життя, здоров'я, честь, гідність чи інші охоронювані законом права та інтереси цих батьків;  
33. ж) до яких протягом 1993 - 2003 років було застосовано амністію або помилування незалежно від зняття чи погашення судимості і які знову вчинили умисний злочин;      ж) до яких протягом 1993 - 2003 років було застосовано амністію або помилування незалежно від зняття чи погашення судимості та які знову вчинили умисний злочин;  
34. з) які злісно порушують режим у період відбування покарання;   -15- Шкіль А.В.
Пункт з) статті 7 виключити.  
Враховано    
35. и) яких за злісне порушення режиму було переведено до іншої кримінально-виконавчої установи з більш суворим режимом;   -16- Шкіль А.В.
Пункт и) виключити. Оскільки ці пункти відкривають широкі можливості адміністрації установ виконання покарань для зловживань та порушень прав засуджених.  
Враховано    
36. і) яким виправні роботи замінено на позбавлення волі, а також до тих, щодо яких судом було скасовано умовне засудження, відстрочку виконання вироку, відстрочку відбування покарання вагітним жінкам і жінкам, які мають дітей віком до трьох років, звільнення від відбування покарання з випробуванням, звільнення від відбування покарання з випробуванням вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до семи років, звільнення від відбування покарання з випробуванням вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років і які були направлені для відбування покарання, призначеного вироком, якщо після винесення постанови (ухвали) суду про направлення до кримінально-виконавчої установи вони перебували під вартою менше одного року на день набрання цим Законом чинності;   -17- Шкіль А.В.
Пункт і) виключити. Оскільки відбування чи невідбування покарання незаконно ставиться в залежність від тривалості утримання під вартою, хоча мета застосування запобіжних заходів не має нічого спільного з метою призначення покарання.  
Враховано    
37. ї) які вчинили злочини, що спричинили загибель двох і більше осіб;   -18- Шкіль А.В.
Пункт ї) виключити. Оскільки згідно з ним не може застосовуватися амністія до осіб, які вчинили не тяжкі або не умисні злочини, наприклад, вбивство з необережності або вбивство у стані сильного душевного хвилювання, викликаного неправомірними діями потерпілих, що не відповідає загальним принципам застосування амністії, закладеним у цьому законопроекті.  
Відхилено   з) які вчинили злочини, що спричинили загибель двох і більше осіб;  
38. й) яких притягнуто до кримінальної відповідальності чи засуджено за злочини проти основ національної безпеки України (статті 109-114; статті 56-60, 62, 63 Кримінального кодексу України (далі - КК України), 1960 р.); умисне вбивство (стаття 115; статті 93, 94 КК України, 1960 р.); умисне тяжке тілесне ушкодження при обтяжуючих обставинах (стаття 121 частина 2; стаття 101 частини 2 і 3 КК України, 1960 р.); захоплення заручників (стаття 147; стаття 123-1 КК України, 1960 р.); зґвалтування при обтяжуючих обставинах (стаття 152 частини 3 і 4; стаття 117 частини 3 і 4 КК України, 1960 р.); грабіж при обтяжуючих обставинах (стаття 186 частини 3, 4 і 5; стаття 141 частини 2, 3 і 4 КК України, 1960 р.); розбій (стаття 187; статті 86, 142 КК України, 1960 р.); вимагання при обтяжуючих обставинах (стаття 189 частини 2, 3 і 4; стаття 86-2 частини 2 і 3, стаття 144 частини 2 і 3 КК України, 1960 р.); виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї (стаття 199; стаття 79 КК України, 1960 р.); контрабанду (стаття 201; стаття 70 КК України, 1960 р.); легалізацію грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом (стаття 209); ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів (стаття 212; стаття 148-2 КК України, 1960 р.), крім випадків, визначених частиною 4 статті 212; бандитизм (стаття 257; стаття 69 КК України, 1960 р.); терористичний акт (стаття 258); викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем (стаття 262; стаття 223 КК України, 1960 р.); незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (стаття 263 частина 1; стаття 222 частина 1 КК України, 1960 р.); угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна (стаття 278; стаття 217-2 КК України, 1960 р.); незаконне заволодіння транспортним засобом при обтяжуючих обставинах (стаття 289 частини 2 і 3; стаття 215-3 частини 2 і 3 КК України, 1960 р.); контрабанду наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (стаття 305; стаття 70-1 КК України, 1960 р.); незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (стаття 307; стаття 229-1 КК України, 1960 р.); викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем (стаття 308; 229-2 КК України, 1960 р.); викрадення, привласнення, вимагання прекурсорів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем (стаття 312; стаття 229-19 КК України, 1960 р.); посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця (стаття 348; стаття 190-1 КК України, 1960 р.); захоплення представника влади або працівника правоохоронного органу як заручника (стаття 349); перевищення влади або службових повноважень при обтяжуючих обставинах (стаття 365 частини 2 і 3; стаття 166 частини 2 і 3 КК України, 1960 р.); посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя (стаття 379; стаття 190-1 КК України, 1960 р.); ухилення від відбування покарання у виді обмеження волі та у виді позбавлення волі (стаття 390; стаття 183-1 КК України, 1960 р.); злісну непокору вимогам адміністрації виправної установи (стаття 391; стаття 183-3 КК України, 1960 р.); дії, що дезорганізують роботу виправних установ (стаття 392; стаття 69-1 КК України, 1960 р.); втечу з місця позбавлення волі або з-під варти (стаття 393; стаття 183 КК України, 1960 р.); а також за злочини, передбачені частиною 2 статті 402 (пунктом "б" статті 232 КК України, 1960 р.); частинами 2 і 4 статті 404 (пунктами "б" і "в" статті 234 КК України, 1960 р.); частиною 2 статті 405 (пунктом "а" статті 236 КК України, 1960 р.); частиною 3 статті 406 (пунктом "в" статті 238 КК України, 1960 р.); частиною 2 статті 408 (пунктом "в" статті 241 КК України, 1960 р.); частиною 2 статті 420 (пунктом "в" статті 251 КК України, 1960 р.); частиною 2 статті 423 (пунктом "б" статті 254 КК України, 1960 р.); частиною 3 статті 424 (пунктом "в" статті 254-2 КК України, 1960 р.); частиною 2 статті 426 (пунктом "б" статті 254-3 КК України, 1960 р.); статтею 447 (статтею 63-1 КК України, 1960 р.).   -19- Кармазін Ю.А.
До пункту й) статті 7 внести такі доповнення: "й) яких притягнуто до кримінальної відповідальності чи засуджено за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем ( ст.191 ч.4 і 5; ст.84 Кримінального кодексу України 1960 р.); протидія законній господарській діяльності ( ст.206 ч.2 і 3); зловживання владою або службовим становищем ( ст. 364 ч. 2 і 3;ст.165 Кримінального кодексу України 1960 р.)".  
Враховано   і) яких притягнуто до кримінальної відповідальності чи засуджено за злочини проти основ національної безпеки України (статті 109 - 114; статті 56 - 60, 62, 63 Кримінального кодексу України (далі - КК України), 1960 р.); умисне вбивство (стаття 115; статті 93, 94 КК України, 1960 р.); умисне тяжке тілесне ушкодження при обтяжуючих обставинах (стаття 121 частина 2; стаття 101 частини 2 і 3 КК України, 1960 р.); захоплення заручників (стаття 147; стаття 123-1 КК України, 1960 р.); зґвалтування при обтяжуючих обставинах (стаття 152 частини 3 і 4; стаття 117 частини 3 і 4 КК України, 1960 р.); грабіж при обтяжуючих обставинах (стаття 186 частини 3, 4 і 5; стаття 141 частини 2, 3 і 4 КК України, 1960 р.); розбій (стаття 187; статті 86, 142 КК України, 1960 р.); вимагання при обтяжуючих обставинах (стаття 189 частини 2, 3 і 4; стаття 86-2 частини 2 і 3, стаття 144 частини 2 і 3 КК України, 1960 р.); привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем при обтяжуючих обставинах ( стаття 191 частини 4 і 5; стаття 84 частина 4 КК України 1960 р.); виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї (стаття 199; стаття 79 КК України, 1960 р.); контрабанду при обтяжуючих обставинах (стаття 201 частина 2; стаття 70 частина 2 КК України, 1960 р.); протидію законній господарській діяльності при обтяжуючих обставинах ( стаття 206 частини 2 і 3); бандитизм (стаття 257; стаття 69 КК України, 1960 р.); терористичний акт (стаття 258); викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем (стаття 262; стаття 223 КК України, 1960 р.); угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна (стаття 278; стаття 217-2 КК України, 1960 р.); незаконне заволодіння транспортним засобом при обтяжуючих обставинах (стаття 289 частини 2 і 3; стаття 215-3 частини 2 і 3 КК України, 1960 р.); контрабанду наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (стаття 305; стаття 70-1 КК України, 1960 р.); незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (стаття 307; стаття 229-1 КК України, 1960 р.); викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем (стаття 308; 229-2 КК України, 1960 р.); викрадення, привласнення, вимагання прекурсорів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем (стаття 312; стаття 229-19 КК України, 1960 р.); посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця (стаття 348; стаття 190-1 КК України, 1960 р.); захоплення представника влади або працівника правоохоронного органу як заручника (стаття 349); зловживання владою або службовим становищем при обтяжуючих обставинах ( стаття 364 частини 2 і 3; стаття 165 частина 2 КК України 1960 р.); перевищення влади або службових повноважень при обтяжуючих обставинах (стаття 365 частини 2 і 3; стаття 166 частини 2 і 3 КК України, 1960 р.); посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя (стаття 379; стаття 190-1 КК України, 1960 р.); дії, що дезорганізують роботу виправних установ (стаття 392; стаття 69-1 КК України, 1960 р.); втечу з місця позбавлення волі або з-під варти (стаття 393; стаття 183 КК України, 1960 р.); а також за злочини, передбачені частинами 2 і 4 статті 404 (пунктами "б" і "в" статті 234 КК України, 1960 р.); частиною 2 статті 405 (пунктом "а" статті 236 КК України, 1960 р.); частиною 3 статті 406 (пунктом "в" статті 238 КК України, 1960 р.); частиною 2 статті 408 (пунктом "в" статті 241 КК України, 1960 р.); частиною 3 статті 420 (пунктом "г" статті 251 КК України, 1960 р.); частиною 3 статті 423 (пунктом "в" статті 254 КК України, 1960 р.); частинами 2 та 3 статті 424 (пунктами "б" та "в" статті 254-2 КК України, 1960 р.); частиною 2 статті 426 (пунктом "б" статті 254-3 КК України, 1960 р.); статтею 447; (статтею 63-1 КК України, 1960 р.).  
    -20- Шкіль А.В.
З пункту й) статті 7 виключити слова: "легалізацію грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом (стаття 209); ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів (стаття 212, стаття 148-2 КК України 1960 р.), крім випадків, визначених частиною 4 статті 212);" "незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (стаття 263 частина 1, стаття 222 частина 1 КК України 1960 р.);" "ухилення від відбування покарання у виді обмеження волі та у виді позбавлення волі (стаття 390, стаття 183-1 КК України 1960 р.; злісну непокору вимогам адміністрації виправної установи (стаття 391, стаття 183-3 КК України 1960 р.)" За Кримінальним кодексом 1960 р. ці злочини не вважалися тяжкими. За Кримінальним кодексом 2001 р. тяжкими можуть бути лише злочини, передбачені частиною 2 статті 209, частиною 3 статті 212, інші названі вище - ні. Отже, встановлення повної заборони застосовувати амністію до осіб, засуджених за такі злочини, є штучним і невиправданим, оскільки встановлює додаткові необгрунтовані обмеження, не прив'язані до визначеного Кримінальним кодексом поняття тяжкості злочину, а також має очевидний політичний підтекст.  
Враховано    
    -21- Семенюк В.П.
Додати до пункту "й" ст.7 проекту Закону України "Про амністію" ст..191 ч.ч. 2,3; ст.206 ч.ч.2,3; ст.. 364 ч.ч.2,3 (КК України редакції прийнятій 05.04.2001 року).  
Враховано    
    -22- Жовтяк Є.Д.
До ст..7: в перелік статей (пункт "й"ст.7) потрапили статті, що передбачають покарання за злочин невеликої та середньої тяжкості, тому пропоную в наведеному перелікові: -після слів: "контрабанду (ст. 201", писати :ч.2;ст..70 КК України ч.2 1960 р.); -вилучити посилання на ст.209,212 Кримінального Кодексу України . -вилучити посилання на ч.3 ст.365 -вилучити ст..391 -вилучити ч.2 ст. 402 -ч.2 ст.408 замінити на ч.3 -ч.2 ст.420 замінити на ч.3 -ч.2 ст.423 замінити на ч.3 -до ст.424 ч.3 додати : ч.2  
Враховано частково    
    -23- Акопян В.Г.
Шаров І.Ф.
Пропоную статтю 7 доповнити абзацом такого змісту: "яких засуджено за бандитизм і умисне вбивство за обтяжуючих обставин".  
Враховано    
39. Стаття 8. Цей Закон застосовується до осіб, засуджених судами України, а також судами колишнього СРСР на території України, незалежно від місця відбування цими особами покарання.      Стаття 8. Цей Закон застосовується до осіб, засуджених судами України, а також судами колишнього СРСР на території України, незалежно від місця відбування цими особами покарання.  
40. Стаття 9. Виконання цього Закону покладається на суди.      Стаття 9. Виконання цього Закону покладається на суди.  
41. Питання про застосування амністії суд вирішує за власною ініціативою, за ініціативою прокурора, органів дізнання та досудового слідства, органу або установи виконання покарань, а також обвинувачених, підсудних чи засуджених.   -24- Маркуш М.А.
Шкіль А.В.
Абзац другий статті 9 доповнити словами "їх захисників чи законних представників"  
Враховано   Питання про застосування амністії суд вирішує за власною ініціативою, за ініціативою прокурора, органів дізнання та досудового слідства, органу або установи виконання покарань, а також за ініціативою обвинуваченого, підсудного чи засудженого, їх захисників чи законних представників.  
42. Застосування цього Закону здійснюється щодо:      Застосування цього Закону здійснюється щодо:  
43. осіб, кримінальні справи та матеріали про злочини яких перебувають у провадженні органів дізнання та досудового слідства, - за поданням цих органів, погодженим з прокурором;   -25- Маркуш М.А.
Шкіль А.В.
Абзац четвертий статті 9 доповнити словами "за заявою самої особи, її захисника чи законного представника"  
Враховано   осіб, кримінальні справи та матеріали про злочини яких перебувають у провадженні органів дізнання та досудового слідства, - за поданням цих органів, погодженим з прокурором або за заявою самої особи, її захисника чи законного представника;  
44. осіб, виконання вироків яким відстрочено в порядку, передбаченому законом, умовно засуджених, звільнених від відбування покарання з випробуванням та яких засуджено до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, - за поданням органу виконання покарань, погодженим з органом внутрішніх справ, який здійснює контроль за поведінкою засудженого;   -26- Маркуш М.А.
Шкіль А.В.
Абзац п'ятий статті 9 доповнити словами "за заявою самої особи, її захисника, чи законного представника"  
Враховано   осіб, виконання вироків яким відстрочено в порядку, передбаченому законом, умовно засуджених, звільнених від відбування покарання з випробуванням, та яких засуджено до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, - за поданням органу виконання покарань, погодженим з органом внутрішніх справ, який здійснює контроль за поведінкою засудженого або за заявою самої особи, її захисника чи законного представника;  
45. засуджених, які перебувають у місцях позбавлення волі або відбувають покарання у виді обмеження волі, арешту чи тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, - за поданням начальника кримінально-виконавчої установи, погодженим з відповідною спостережною комісією або службою у справах неповнолітніх, командування дисциплінарного батальйону, військової частини, начальника гарнізону, органів управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України. До подання додаються довідка про заохочення і стягнення, особова справа засудженого та інші документи, необхідні для вирішення питання про застосування амністії.   -27- Маркуш М.А.
Шкіль А.В.
Абзац шостий статті 9 доповнити словами "а також за заявою самого засудженого, його захисника, чи законного представника"  
Враховано   засуджених, які перебувають у місцях позбавлення волі або відбувають покарання у виді арешту, обмеження волі чи тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, - за поданням начальника кримінально-виконавчої установи, погодженим з відповідною спостережною комісією або службою у справах неповнолітніх, командування дисциплінарного батальйону, військової частини, начальника гарнізону, органів управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або за заявою самого засудженого, його захисника чи законного представника. До подання додаються довідка про заохочення і стягнення, особова справа засудженого та інші документи, необхідні для вирішення питання про застосування амністії.  
46. Питання про застосування амністії щодо осіб, яких засуджено судами України і які відбувають покарання на території іншої держави, вирішує суд, який постановив вирок.      Питання про застосування амністії щодо осіб, яких засуджено судами України і які відбувають покарання на території іншої держави, вирішує суд, який постановив вирок.  
47. Під час розгляду судами справ про застосування амністії участь прокурора в судовому засіданні є обов'язковою.   -28- Шкіль А.В.
Доповнити статтю 9 абзацами дев'ятим та десятим у такій редакції: "Якщо розглядається справа про застосування амністії щодо неповнолітньої особи, участь її законного представника в судовому засіданні є обов'язковою. За наявності належним чином оформлених повноважень в судовому засіданні бере участь захисник."  
Враховано   Під час розгляду судами справ про застосування амністії участь прокурора в судовому засіданні є обов'язковою. Якщо розглядається справа про застосування амністії щодо неповнолітньої особи, участь її законного представника в судовому засіданні є обов'язковою. За наявності належним чином оформлених повноважень у судовому засіданні бере участь захисник.  
48. Стаття 10. Застосування амністії не допускається , якщо обвинувачений, підсудний або засуджений проти цього заперечує.      Стаття 10. Застосування амністії не допускається, , якщо обвинувачений, підсудний або засуджений проти цього заперечує.  
49. Особа, щодо якої вирішується питання про застосування амністії , свою згоду подає до суду в усній чи письмовій формі з обов'язковим зазначенням цього у протоколі судового засідання.      Особа, щодо якої вирішується питання про застосування амністії , свою згоду подає до суду в усній чи письмовій формі з обов'язковим зазначенням цього у протоколі судового засідання.  
50. Стаття 11. Рішення про застосування або незастосування амністії приймається судом щодо кожної особи індивідуально на підставі ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання. Така особа викликається в судове засідання і може давати пояснення.      Стаття 11. Рішення про застосування або незастосування амністії приймається судом щодо кожної особи індивідуально на підставі ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання. Така особа викликається в судове засідання і може давати пояснення.  
51. У разі відсутності необхідних відомостей про особу, до якої застосовується амністія, розгляд питання про застосування амністії відкладається до їх одержання.      У разі відсутності необхідних відомостей про особу, до якої застосовується амністія, розгляд питання про застосування амністії відкладається до їх одержання.  
52. Судам, а також органам та установам, на які покладено підготовку матеріалів для вирішення питань, пов'язаних із застосуванням цього Закону, надається право вимагати від відповідних установ необхідні відомості. Такі вимоги мають бути виконані негайно.      Судам, а також органам та установам, на які покладено підготовку матеріалів для вирішення питань, пов'язаних із застосуванням цього Закону, надається право вимагати від відповідних установ необхідні відомості. Такі вимоги мають бути виконані негайно.  
53. Стаття 12. Особам, яким скорочується невідбута частина покарання, визначення нового строку покарання обчислюється з дня набрання цим Законом чинності. Про дату закінчення відбування покарання засудженому сповіщається протягом місяця від дня опублікування цього Закону.      Стаття 12. Особам, яким скорочується невідбута частина покарання, визначення нового строку покарання обчислюється з дня набрання цим Законом чинності. Про дату закінчення відбування покарання засудженому сповіщається протягом місяця від дня опублікування цього Закону.  
54. Стаття 13. Дія цього Закону поширюється на осіб, які вчинили злочини до дня набрання ним чинності включно.   -29- Акопян В.Г.
Шаров І.Ф.
Статтю 13 необхідно узгодити із ст.4 Закону України "Про застосування амністії в Україні".  
Відхилено Стаття 13 законопроекту повністю узгоджується зі статтею 4 Закону України "Про застосування амністії в Україні" від 01.10. 1996 р.  Стаття 13. Дія цього Закону поширюється на осіб, які вчинили злочини до дня набрання ним чинності включно.  
55. При вирішенні питання про застосування цього Закону до осіб, які вчинили злочини до 1 вересня 2001 року, слід керуватися положеннями статей 5 та 12 Кримінального кодексу України 2001 року щодо визначення тяжкості цих злочинів. У разі, коли вчинений особою до 1 вересня 2001 року злочин визнається чинним Кримінальним кодексом України тяжким або особливо тяжким, а згідно статті 7-1 Кримінального кодексу України 1960 року цей злочин не визнавався таким, положення статті 12 чинного Кримінального кодексу України не мають зворотньої дії.   -30- Шкіль А.В.
У статті 13 абзац другий виключити.  
Відхилено Пропозиція ліквідує механізм визначення зворотньої дії кримінального закону у випадках, коли різними кодексами визначений різний підхід щодо необережних тяжких злочинів.  При вирішенні питання про застосування цього Закону до осіб, які вчинили злочини до 1 вересня 2001 року, слід керуватися статтею 12 Кримінального кодексу України щодо визначення тяжкості цих злочинів. У разі, коли злочин, вчинений особою до 1 вересня 2001 року визнається чинним Кримінальним кодексом України тяжким або особливо тяжким, а згідно зі статтею 7-1 Кримінального кодексу України 1960 року цей злочин не визнавався таким, положення статті 12 чинного Кримінального кодексу України не мають зворотньої дії.  
56. Під дію статті 1 цього Закону підпадають:      Під дію статті 1 цього Закону підпадають:  
57. неповнолітні, яким на час вчинення злочину не виповнилося 18 років;      неповнолітні, яким на час вчинення злочину не виповнилося 18 років;  
58. не позбавлені батьківських прав чоловіки та жінки, що мають дітей, яким не виповнилося 18 років на день набрання цим Законом чинності, або дітей-інвалідів незалежно від їх віку;      не позбавлені батьківських прав чоловіки та жінки, що мають дітей, яким не виповнилося 18 років на день набрання цим Законом чинності, або дітей-інвалідів незалежно від їх віку;  
59. вагітні на день набрання цим Законом чинності жінки;      вагітні на день набрання цим Законом чинності жінки;  
60. жінки і чоловіки, які на день набрання цим Законом чинності досягли відповідно 50-річного або 55-річного віку;      чоловіки та жінки , які на день набрання цим Законом чинності досягли відповідно 50-річного або 55-річного віку;  
61. чоловіки та жінки, які мають одного чи обох батьків, якщо батьки досягли 70-річного віку на день набрання цим Законом чинності;      чоловіки та жінки, які мають одного чи обох батьків, якщо батьки досягли 70-річного віку на день набрання цим Законом чинності;  
62. чоловіки та жінки, які мають одного чи обох батьків, що визнані інвалідами першої групи до дня набрання цим Законом чинності;      чоловіки та жінки, які мають одного чи обох батьків, що визнані інвалідами першої групи до дня набрання цим Законом чинності;  
63. ветерани війни - учасники бойових дій, інваліди війни та учасники війни, які підпадають під дію Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";      ветерани війни - учасники бойових дій, інваліди війни та учасники війни, які підпадають під дію Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";  
64. особи, яких у встановленому порядку визнано інвалідами першої чи другої групи до набрання цим Законом чинності;   -31- Маркуш М.А.
Абзац 11 статті 13 викласти у наступній редакції: "особи, яких у встановленому порядку визнано інвалідами першої, другої чи третьої групи до набрання цим Законом чинності;"  
Враховано   особи, яких у встановленому порядку визнано інвалідами першої, другої чи третьої груп до набрання цим Законом чинності;  
65. особи, яких до набрання цим Законом чинності чи в період його виконання відповідно до рішення медичної комісії визнано хворими на туберкульоз активної форми (підгрупи "А" і "Б" першої групи та підгрупа "А" п'ятої групи диспансерного обліку), у яких після закінчення основних курсів протитуберкульозного лікування досягнуто припинення виділення збудників туберкульозу, або онкологічні захворювання (друга, третя і четверта клінічні групи)   -32- Шкіль А.В.
Абзац дванадцятий статті 13 викласти у наступній редакції: "особи, яких до набрання цим Законом чинності чи в період його виконання відповідно до рішення медичної комісії визнано хворими на тяжку хворобу, яка підпадає під визначення "Переліку захворювань, які є підставою для подання в суди матеріалів про звільнення засуджених від дальшого відбування покарання", затвердженого наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань та МОЗ України № 3/6 від 18.01.2000 р."  
Враховано частково   особи, яких до набрання цим Законом чинності чи в період його виконання відповідно до рішення медичної комісії визнано хворими на туберкульоз, онкологічні захворювання (друга, третя та четверта клінічні групи) та іншу тяжку хворобу, що перешкоджає відбуванню покарання та підпадає під визначення "Переліку захворювань, які є підставою для подання в суди матеріалів про звільнення засуджених від дальшого відбування покарання", затвердженого наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань та Міністерства охорони здоров'я України № 3/6 від 18.01.2000 р.  
    -33- Маркуш М.А.
Абзац дванадцятий статті 13 після слів "на туберкульоз" доповнити словами: " (друга, третя та четверта клінічні групи) та іншу тяжку хворобу, що перешкоджає відбуванню покарання."  
Враховано    
66. До учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать особи, які підпадають під дію Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та аналогічних законів інших держав - республік колишнього СРСР.      До учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать особи, які підпадають під дію Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та аналогічних законів інших держав - республік колишнього СРСР.  
67. Під дію пунктів а), б), в) статті 5 цього Закону підпадають особи, яким призначено відбування покарання у виправно-трудових колоніях-поселеннях для осіб, які вчинили злочини з необережності, яким призначено відбування покарання у виправно-трудових колоніях для осіб, які вчинили умисні злочини або виправних центрах та засудженні до покарання у виді обмеження волі до набрання цим Законом чинності.      Під дію пунктів "а", "б", "в" статті 5 цього Закону підпадають особи, яким призначено відбування покарання у виправно-трудових колоніях-поселеннях для осіб, які вчинили злочини з необережності, яким призначено відбування покарання у виправно-трудових колоніях для осіб, які вчинили умисні злочини, або виправних центрах, та які засуджені до покарання у виді обмеження волі до набрання цим Законом чинності.  
68. Стаття 14. Під час застосування амністії до осіб, яким строк покарання було скорочено в порядку помилування або амністії, слід виходити із строку покарання, встановленого відповідно до цих актів.      Стаття 14. Під час застосування амністії до осіб, яким строк покарання було скорочено в порядку помилування або амністії, слід виходити із строку покарання, встановленого відповідно до цих актів.  
69. Стаття 15. Особи, які за цим Законом звільняються повністю від покарання, звільняються як від основного, так і від додаткових покарань. Усі інші засуджені, які підпадають під дію цього Закону, від додаткових мір покарання не звільняються.      Стаття 15. Особи, які за цим Законом звільняються повністю від покарання, звільняються як від основного, так і від додаткових покарань. Усі інші засуджені, які підпадають під дію цього Закону, від додаткових мір покарання не звільняються.  
70. Амністія не звільняє від обов'язку відшкодовувати заподіяну злочином шкоду, покладеного на винну особу вироком або рішенням суду.      Амністія не звільняє від обов'язку відшкодовувати заподіяну злочином шкоду, покладеного на винну особу вироком або рішенням суду.  
71. Не підлягають звільненню від кримінальної відповідальності на підставі частини 1 статті 6 цього Закону особи, які на час застосування до них амністії не відшкодували заподіяну злочином шкоду.   -34- Шкіль А.В.
Абзац 3 статті 15 виключити. Оскільки фактично він ставить застосування амністії в залежність від визнання ще не засудженою особою своєї вини.  
Відхилено Пропозиція не враховує інтереси потерпілих осі, осіб яким завдано злочином матеріальної шкоди.  Не підлягають звільненню від кримінальної відповідальності на підставі частини 1 статті 6 цього Закону особи, які не відшкодували заподіяну злочином шкоду.  
72. Стаття 16. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, виконавчим органам місцевого самоврядування забезпечити:      Стаття 16. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, виконкомом сільських, селищних, міських, районних у містах рад забезпечити:  
73. а) організацію своєчасного обліку осіб, звільнених з місць позбавлення волі на підставі цього Закону, сприяння трудовому влаштуванню працездатних та контроль за поведінкою цих осіб;      а) організацію своєчасного обліку осіб, звільнених з місць позбавлення волі на підставі цього Закону, сприяння трудовому влаштуванню працездатних та контроль за поведінкою цих осіб;  
74. б) сприяння трудовому влаштуванню звільнених на підставі цього Закону неповнолітніх або передачу їх під нагляд батьків, органів опіки та піклування, поміщення у необхідних випадках до дитячих виховних закладів; здійснення необхідних заходів, спрямованих на проведення серед цих осіб виховної роботи, недопущення вчинення ними повторних злочинів;      б) сприяння трудовому влаштуванню звільнених на підставі цього Закону неповнолітніх або передачу їх під нагляд батьків, органів опіки та піклування, поміщення у необхідних випадках до дитячих виховних закладів; здійснення необхідних заходів, спрямованих на проведення серед цих осіб виховної роботи, недопущення вчинення ними повторних злочинів;  
75. в) поміщення до закладів соціального захисту населення звільнених інвалідів та непрацездатних осіб похилого віку, які не мають родичів, що могли б узяти їх на своє утримання.      в) поміщення до закладів соціального захисту населення звільнених інвалідів та непрацездатних осіб похилого віку, які не мають родичів, що могли б узяти їх на своє утримання.  
76. Стаття 17. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування і підлягає виконанню протягом трьох місяців.      Стаття 17. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування і підлягає виконанню протягом трьох місяців.