Кількість абзаців - 9 Таблиця поправок


про фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект Закон України Про фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості      Проект Закон України Про фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості  
1. Цей Закон визначає правові та організаційні засади фінансового оздоровлення підприємств вугільної промисловості та спрямований на створення сприятливих умов для залучення інвестицій у розвиток їх виробництва.      Цей Закон визначає правові та організаційні засади фінансового оздоровлення підприємств вугільної промисловості та спрямований на створення сприятливих умов для залучення інвестицій у розвиток їх виробництва.  
2. Стаття 1. Поняття та мета фінансового оздоровлення Фінансове оздоровлення - система заходів і механізмів, спрямованих на покращання фінансового стану підприємств вугільної промисловості, відновлення їх ліквідності, платоспроможності, прибутковості, втрачених активів або доходів тощо. Метою цього Закону є реалізація заходів і впровадження механізмів фінансового оздоровлення підприємств вугільної промисловості, які сприятимуть запобіганню їх банкрутства, поліпшенню фінансового стану, підвищенню інвестиційної привабливості та ефективності роботи, погашенню заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат.      Стаття 1. Поняття та мета фінансового оздоровлення Фінансове оздоровлення - система заходів і механізмів, спрямованих на покращання фінансового стану підприємств вугільної промисловості, відновлення їх ліквідності, платоспроможності, прибутковості, втрачених активів або доходів тощо. Метою цього Закону є реалізація заходів і впровадження механізмів фінансового оздоровлення підприємств вугільної промисловості, які сприятимуть запобіганню їх банкрутства, поліпшенню фінансового стану, підвищенню інвестиційної привабливості та ефективності роботи, погашенню заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат.  
3. Стаття 2. Сфера дії Закону Дія цього Закону поширюється на шахти, рудники, копальні, кар'єри, розрізи, збагачувальні фабрики, шахтовуглебудівні підприємства вугільної промисловості.      Стаття 2. Сфера дії Закону Дія цього Закону поширюється на холдингові компанії, державні підприємства вугільної промисловості та їх об'єднання, окремі підприємства (шахти, рудники, копальні, кар'єри, розрізи, збагачувальні фабрики, шахтовуглебудівні підприємства), що не входять до їх складу, державної та колективної форм власності (далі - підприємства).  
4. Стаття 3. Основні принципи фінансового оздоровлення Фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості здійснюється на основі таких принципів: дотримання пріоритетів державної політики у вугільній промисловості; створення сприятливих умов для залучення на конкурентній основі інвестицій у розвиток підприємств вугільної промисловості; забезпечення соціальних гарантій працівникам підприємств вугільної промисловості.   -1- Турманов В.І.
Астров-Шумілов Г.К.
Статтю 2 викласти в такій редакції ...- „ Дія цього Закону поширюється на холдингові компанії, державні підприємства вугільної промисловості та їх об'єднання, окремі підприємства (шахти, рудники, копальні, кар'єри, розрізи, збагачувальні фабрики, шахтовуглебудівні підприємства), що не входять до їх складу, державної та колективної форм власності (далі - підприємства)."  
Враховано   Стаття 3. Основні принципи фінансового оздоровлення Фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості здійснюється на основі таких принципів: дотримання пріоритетів державної політики у вугільній промисловості; створення сприятливих умов для залучення на конкурентній основі інвестицій у розвиток підприємств вугільної промисловості; забезпечення соціальних гарантій працівникам підприємств вугільної промисловості.  
5. Стаття 4. Порядок здійснення фінансового оздоровлення Фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості здійснюється органом, уповноваженим управляти державним майном, у такому порядку: оцінка активів підприємств вугільної промисловості; реорганізація підприємств вугільної промисловості у відкриті акціонерні товариства, 100 відсотків акцій яких належать державі; проведення додаткової емісії акцій відкритих акціонерних товариств та їх розміщення; реструктуризація боргових зобов'язань відкритих акціонерних товариств.   -2- Турманов В.І.
Астров-Шумілов Г.К.
Статтю 4 абзац 2 викласти в такій редакції ...- „оцінка майна та майнових прав" підприємств вугільної промисловості.  
Враховано   Стаття 4. Порядок здійснення фінансового оздоровлення Фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості здійснюється органом, уповноваженим управляти державним майном, у такому порядку: оцінка майна та майнових прав підприємств вугільної промисловості; реорганізація підприємств вугільної промисловості у відкриті акціонерні товариства, 100 відсотків акцій яких належать державі; проведення додаткової емісії акцій відкритих акціонерних товариств та їх розміщення; випуск у відповідності з чинним законодавством інших цінних паперів, у тому числі облігацій, з метою додаткового залучення фінансів, без зменшення частки акціонерів у статутному фонді; реструктуризація боргових зобов'язань відкритих акціонерних товариств, крім боргових зобов`язань по заробітній платі та соціальних виплатах.  
    -3- Турманов В.І.
Астров-Шумілов Г.К.
Статтю 4 доповнити новим абзацом такого змісту - "випуск у відповідності з чинним законодавством інших цінних паперів, в тому числі облігацій з метою додаткового залучення фінансів без зменшення частки акціонерів у статутному фонді".  
Враховано    
    -4- Рудьковський М.М.
Статтю 4 доповнити новим абзацом такого змісту - "погашення боргових зобов`язань по заробітній платі та соціальних виплатах";  
Відхилено передбаче но у части ні другій ст.1   
    -5- Рудьковський М.М.
абзац 5 після слів ...- "акціонерних товариств" ...- доповнити словами ...- "крім боргових зобов`язань по заробітній платі та соціальних виплатах".  
Враховано    
    -6- Заплатинський В.М.
Абзац 3 статті 4 слово ...-"реорганізація" ...- замінити словом ...-"перетворення".  
Відхилено    
6. Стаття 5. Особливості створення відкритих акціонерних товариств Відкриті акціонерні товариства є правонаступниками реорганізованих підприємств вугільної промисловості, у тому числі їх боргових зобов'язань по заробітній платі та соціальних виплатах. Розмір статутного фонду відкритих акціонерних товариств визначається виходячи з вартості чистих активів.   -7- Турманов В.І.
Астров-Шумілов Г.К.
Частину першу статті 5 після слів ...- у тому числі ...-.доповнити словом ...-."всіх"...- і далі за текстом.  
Враховано   Стаття 5. Особливості створення відкритих акціонерних товариств Відкриті акціонерні товариства є правонаступниками реорганізованих підприємств вугільної промисловості, у тому числі всіх боргових зобов'язань. Розмір статутного фонду відкритих акціонерних товариств визначається, виходячи з вартості чистих активів.  
    -8- Рудьковський М.М.
Частину другу статті 5 викласти в такій редакції ...- "Розмір статутного фонду відкритих акціонерних товариств визначається, виходячи з ринкової вартості підприємства (цілісного майнового комплексу) при існуючому використанні, на засадах незалежної оцінки за методикою, визначеною Кабінетом Міністрів України".  
Відхилено термін рин кова оцін ка діючим законодавством не ви значений   
7. Стаття 6. Проведення додаткової емісії акцій Залучення інвестицій до відкритих акціонерних товариств здійснюється на конкурентній основі шляхом викупу акцій додаткової емісії в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. Кошти, отримані від розміщення акцій додаткової емісії, використовуються виключно для будівництва, технічного переоснащення та погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат. Реструктуризація боргових зобов'язань може здійснюватись шляхом їх обміну на акції додаткової емісії в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. На суму заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат можуть бути випущені привілейовані акції. Обмін заборгованості на ці акції здійснюється за згодою фізичної особи - кредитора.   -9- Турманов В.І.
Астров-Шумілов Г.К.
Частину першу статті 6 доповнити реченням у наступній редакції ...- „При цьому частка держави у статутному фонді повинна складати не менше 50 відсотків плюс одна акція".  
Враховано   Стаття 6. Проведення додаткової емісії акцій Залучення інвестицій до відкритих акціонерних товариств здійснюється на конкурентній основі шляхом викупу акцій додаткової емісії в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. При цьому працівники відкритого акціонерного товариства мають пріоритетне право на викуп акцій додаткової емісії за номінальною вартістю, а частка держави у статутному фонді повинна складати не менше 50 відсотків плюс одна акція. Кошти, отримані від розміщення акцій додаткової емісії, використовуються виключно для капітального будівництва та технічного переоснащення підприємств вугільної промисловості. Реструктуризація боргових зобов'язань може здійснюватись шляхом їх обміну на акції додаткової емісії у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
    -10- Турманов В.І.
Астров-Шумілов Г.К.
Статтю 6 доповнити новою частиною в наступній редакції - „Працівники відкритого акціонерного товариства мають пріоритетне право на викуп акцій додаткової емісії за номінальною вартістю."  
Враховано у першій частині ст.6   
    -11- Турманов В.І.
Астров-Шумілов Г.К.
Частину другу статті 6 викласти в такій редакції ...- Кошти, отримані від розміщення акцій додаткової емісії, використовуються виключно для "капітального будівництва та технічного переоснащення підприємств вугільної промисловості".  
Враховано    
    -12- Турманов В.І.
Астров-Шумілов Г.К.
Частину четверту статті 6 виключити, оскільки за змістом це є реструктуризація заборгованості із заробітної плати, що протирічить новій редакції абзацу 6 статті 4.  
Враховано    
    -13- Рудьковський М.М.
Частини першу і другу статті 6 викласти в такій редакції: "Залучення інвестицій до відкритих акціонерних товариств здійснюється шляхом продажу акцій додаткової емісії на конкурсі (аукціоні) у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
Відхилено запропоновані поло ження вра ховані в цій стат ті   
    -14- Рудьковський М.М.
Кошти, отримані від розміщення акцій додаткової емісії, спрямовуються в першу чергу на погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат, а після цього використовуються виключно для будівництва, технічного переоснащення та іншого розвитку виробництва".  
Відхилено кош ти отримані від розміщення па йових цінних паперів не мо жуть викори стовуватися для покриття заборгованості та збитків   
    -15- Заплатинський В.М.
Частину 4 статті 6 викласти у наступній редакції: ...- "До 25 відсотків статутного фонду може бути спрямовано на випуск привілейованих акцій".  
Відхилено про тирічить части ні 8 ст.4 Зако ну "Про цінні папери та фон дову біржу": "Привілейова ні акції не можуть бути випущені на су му, що переви щує 10% стату тного фонду акціонерного товариства".   
8. Стаття 7. Прикінцеві положення Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої чинні нормативні акти у відповідність із цим Законом та розробити нормативні акти для реалізації його положень. До приведення інших нормативних актів у відповідність із цим Законом їх норми діють у частині, що не суперечать цьому Закону.   -16- Рудьковський М.М.
Доповнити новою статтею 7 наступного змісту: "Стаття 7. Гарантії працівникам підприємств вугільної промисловості під час реорганізації Звільнення працівників підприємств вугільної промисловості з дня прийняття рішення про реорганізацію і впродовж одного року після розміщення акцій додаткової емісії, з ініціативи адміністрації не допускається, за винятком звільнення на підставі пункту 6 статті 40 Кодексу законів про працю України, або вчинення працівником дій, за які законодавством передбачена можливість звільнення на підставі пунктів 3, 4, 7, 8 статті 40 та 41 Кодексу законів про працю України. Трудові відносини у відкритих акціонерних товариствах, які є правонаступниками реорганізованих підприємств вугільної промисловості, регулюються законодавством України про працю. Укладення колективного договору між адміністрацією відкритих акціонерних товариств і органом, уповноваженим представляти інтереси трудового колективу, здійснюється відповідно до законодавства".  
Враховано   Стаття 7. Гарантії працівникам підприємств вугільної промисловості під час реорганізації Звільнення працівників підприємств вугільної промисловості з дня прийняття рішення про реорганізацію і впродовж одного року після розміщення акцій додаткової емісії, з ініціативи адміністрації не допускається, за винятком звільнення на підставі пункту 6 статті 40 Кодексу законів про працю України, або вчинення працівником дій, за які законодавством передбачена можливість звільнення на підставі пунктів 3, 4, 7, 8 статті 40 та 41 Кодексу законів про працю України. Трудові відносини у відкритих акціонерних товариствах, які є правонаступниками реорганізованих підприємств вугільної промисловості, регулюються законодавством України про працю. Укладення колективного договору між адміністрацією відкритих акціонерних товариств і органом, уповноваженим представляти інтереси трудового колективу, здійснюється відповідно до законодавства. Стаття 8. Прикінцеві положення Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. Кабінету Міністрів України у місячний термін із дня набрання чинності цим Законом привести свої чинні нормативні акти у відповідність із цим Законом та розробити нормативні акти для реалізації його положень. До приведення інших нормативних актів у відповідність із цим Законом їх, норми діють у частині, що не суперечать цьому Закону.