Кількість абзаців - 285 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про рекламу'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу"   -1- Ніколаєнко С.М.
В тексті проекту закону слова "торгівельні марки", "торгові марки" замінити словами" "знаки для товарів і послуг" у відповідних відмінках.  
Враховано   ПРОЕКТ ЗАКОН УКРАЇНИ ''Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: І. Внести зміни до Закону України "Про рекламу" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., N39, ст. 181; 1998 р, №10, ст. 36; 1999 р, №34, ст. 274; із змінами, внесеними Законом України від 15 травня 2003 року №762-ІV), виклавши його в такій редакції: "ЗАКОН УКРАЇНИ Про рекламу  
1. Цей Закон визначає основні засади рекламної діяльності в Україні, регулює правові відносини, що виникають у процесі виробництва, розміщення та розповсюдження реклами.   -2- Беспалий Б.Я.
У частині першій преамбули вилучити слово "основні"  
Враховано   Цей Закон визначає засади рекламної діяльності в Україні, регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами.  
    -3- Томенко М.В.
У частині першій преамбули слово "розміщення" замінити на слово "споживання"  
Враховано    
2. Доповнення і скасування норм цього Закону здійснюються Верховною Радою України шляхом внесення змін до нього та не можуть встановлюватися іншими законодавчими актами України.   -4- Беспалий Б.Я.
Частину другу преамбули виключити.  
Враховано    
3. РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ      РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
4. Стаття 1. Визначення термінів      Стаття 1. Визначення термінів  
5. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:   -5- Мельничук М.В.
Доповнити статтю 1 визначенням "біжучий рядок": "біжучий рядок - є різновидом реклами за виключенням, коли біжучий рядок не містить інформацію про особу чи товар (послугу), спрямовану на споживачів реклами".  
Враховано редакційно   У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:  
6. виробник реклами Ї особа, яка повністю або частково здійснює виробництво реклами;   -6- Толстоухов А.В.
Визначення "внутрішня реклама" викласти у такій редакції: "внутрішня реклама - реклама, що розміщується та розповсюджується рекламними засобами всередині будь-яких приміщень, будинків і споруд. Підставою для розміщення внутрішньої реклами є будь-яка форма угоди між розповсюджувачем реклами (рекламодавцем) та особою, що використовує приміщення, будинок, споруду. При цьому не допускається втручання у форму і зміст реклами;"  
Враховано редакційно   виробник реклами Ї особа, яка повністю або частково здійснює виробництво реклами; внутрішня реклама - реклама, що розміщується всередині будинків і споруд; зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг; недобросовісна реклама - реклама, яка вводить або може ввести в оману споживачів реклами, завдати шкоди особам, державі чи суспільству внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, замовчування, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження;  
    -7- Толстоухов А.В.
Визначення "зовнішня реклама" викласти у такій редакції: "зовнішня реклама - реклама, що розміщується на окремих тимчасових і стаціонарних спеціальних конструкціях - установках, щитах, екранах тощо, розташованих просто неба, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд (у тому числі тих, які будуються), на опорах вуличного освітлення, над проїжджою частиною вулиць і доріг, на елементах вуличного обладнання, мостах;"  
Враховано редакційно    
7. особа Ї фізична особа, в тому числі суб'єкт підприємницької діяльності, юридична особа будь-якої форми власності, постійне представництво нерезидента в Україні;   -8- Толстоухов А.В.
Визначення "порівняльна реклама" викласти у такій редакції: "порівняльна реклама - реклама, що містить порівняння з однорідними товарами іншої визначеної особи;"  
Враховано редакційно   особа Ї фізична особа, в тому числі суб'єкт підприємницької діяльності, юридична особа будь-якої форми власності, представництво нерезидента в Україні; порівняльна реклама - реклама, яка містить порівняння з іншими особами та/або товарами іншої особи; прихована реклама - інформація про особу чи товар у програмі, передачі, публікації, якщо така інформація слугує рекламним цілям і може вводити в оману осіб відносно дійсної мети таких програм, передач, публікацій;  
    -9- Кеменяш О.М.
Розкрити термін "прихована реклама".  
Враховано    
    -10- Артеменко Ю.А.
Доповнити статтю 1 визначенням "прихована реклама" наступного змісту: "прихована реклама - інформація про особу чи товар у програмі, передачі, публікації, якщо така інформація слугує рекламним цілям і може вводити в оману громадян відносно дійсної мети таких програм, передач, публікацій;"  
Враховано    
    -11- Толстоухов А.В.
Визначення "прихована реклама" викласти у такій редакції: "прихована реклама - реклама, яка здійснює підсвідомий вплив на сприйняття споживача шляхом використання спеціальних відеовставок (подвійного звукозапису) та іншими засобами."  
Враховано редакційно    
    -12- Толстоухов А.В.
До ст. 1 додати визначення "промоція" у такій редакції: "промоція (заходи стимулювання збуту) - це просування товару у способи, що не віднесені до рекламних засобів і непов'язані з застосуванням засобів масової інформації, з метою ознайомлення осіб з таким товаром, зокрема шляхом проведення презентацій, показів, виставок, конкурсів, цінових знижок, тощо."  
Відхилено    
8. реклама - інформація про особу чи товар, спрямована на споживачів реклами, яка розповсюджена рекламними засобами і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо такої особи чи товару, чи спрямована на досягнення іншого результату, необхідного рекламодавцю;   -13- Артеменко Ю.А.
Баграєв М.Г.
Термін "реклама" викласти у такій редакції: "реклама - оплачувана інформація про особу чи товар, спрямована на споживачів реклами, яка розповсюджена рекламними засобами і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо такої особи чи товару, чи спрямована на досягнення іншого результату, необхідного рекламодавцю;"  
Враховано редакційно   реклама - інформація про особу чи товар розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо такої особи чи товару; реклама на транспорті - реклама, що розміщується на території підприємств транспорту загального користування, метрополітену, зовнішній та внутрішній поверхнях транспортних засобів та споруд підприємств транспорту загального користування і метрополітену;  
    -14- Мельничук М.В.
Визначення "реклама" залишити у редакції чинного Закону.  
Враховано редакційно    
    -15- Кеменяш О.М.
Термін "реклама" викласти у такій редакції: "Реклама - інформація про особу, товари чи послуги, спрямована на споживачів реклами, яка розповсюджена рекламними засобами і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо такої особи, товару, чи послуг, або спрямована на досягнення іншого результату, необхідного рекламодавцю".  
Враховано редакційно    
    -16- Поліщук К.А.
Термін "реклама" викласти у такій редакції: "реклама - будь-яка форма поширення інформації про фізичну або юридичну особу, товар, послугу, яка підтримує інтерес споживача до цих осіб або сприяє призначенню, постачанню, продажу та вживанню товару чи послуги".  
Враховано редакційно    
    -17- Кальніченко І.В.
Визначення "реклама" викласти у такій редакції: "реклама - інформація про особу, товар (роботу, послугу), яка розповсюджена рекламними засобами і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів та їх інтерес щодо такої особи, товару (роботи, послуги), чи спрямована на досягнення іншого результату, необхідного замовнику".  
Враховано редакційно    
9. рекламні засоби - засоби, що використовуються для доведення реклами до її споживача в будь-якій формі та в будь-який спосіб;   -18- Баграєв М.Г.
Викласти абзац 5 Статті 1 у такій редакції: "рекламні засоби - засоби, що використовуються для доведення реклами до споживача, а саме: засоби масової інформації, засоби пошти та телекомунікацій, засоби зовнішньої та внутрішньої реклами, транспортні засоби, кіно- та відеопродукція, а також розповсюдження "з рук у руки".  
Відхилено   рекламні засоби - засоби, що використовуються для доведення реклами до її споживача;  
10. рекламодавець Ї - соба, яка є замовником реклами;   -19- Артеменко Ю.А.
Баграєв М.Г.
Викласти абзац 6 Статті 1 у такій редакції: "рекламодавець - особа, яка є замовником реклами та може також бути розповсюджувачем реклами;"  
Враховано редакційно   рекламодавець Ї - соба, яка є замовником реклами для її виробництва та/або розповсюдження;  
    -20- Ніколаєнко С.М.
Викласти абзац 6 Статті 1 у такій редакції: "рекламодавець - соба, яка є замовником реклами для її виробництва та/або розповсюдження;"  
Враховано    
11. розповсюджувач реклами Ї - соба, яка здійснює розповсюдження реклами;      розповсюджувач реклами Ї - соба, яка здійснює розповсюдження реклами;  
12. соціальна реклама Ї- суспільно спрямована реклама, що не ставить на меті отримання прибутку;   -21- Артеменко Ю.А.
Баграєв М.Г.
"Викласти абзац 8 статті 1 в такій редакції: соціальна реклама - реклама, що не ставить на меті отримання прибутку та привертає увагу споживачів реклами до проблем охорони здоров'я, соціального захисту, прав людини, охорони навколишнього середовища, збереження енергетичних та інших ресурсів, профілактики правопорушень та безпеки населення."  
Враховано редакційно   соціальна реклама - інформація у будь-якій формі та будь-якого виду, яка спрямована на досягнення суспільно корисних цілей, популяризацію загальнолюдських цінностей і розповсюдження якої не має на меті отримання прибутку;  
    -22- Мельничук М.В.
Семенюк В.П.
Бокий І.С.
Рудьковський М.М.
Шаров І.Ф.
Акопян В.Г.
У статті 1 термін "соціальна реклама" викласти у такій редакції: "соціальна реклама - це інформація з питань здорового способу життя, охорони здоров'я, охорони природи, збереження енергоресурсів, профілактики правопорушень, соціального захисту та безпеки населення, яка не має комерційного характеру. У такій рекламі не може бути посилань на конкретну продукцію та її виробників".  
Враховано редакційно    
    -23- Омельченко О.О.
Визначення "соціальна реклама" викласти у такій редакції: "соціальна реклама Ї інформація у будь-якій формі та будь-якого виду, яка спрямована на досягнення суспільно корисних цілей, популяризацію загальнолюдських цінностей і не має на меті отримання прибутку;"  
Враховано    
13. споживачі реклами - невизначене коло осіб, на яких спрямована реклама;      споживачі реклами евизначене коло осіб, на яких спрямовується реклама;  
14. спонсор Ї - соба, яка бере участь у прямому чи непрямому фінансуванні будь-якої діяльності (спонсорстві) без одержання прибутку безпосередньо від цієї діяльності з метою популяризації винятково свого імені (назви), об'єктів інтелектуальної власності, що їй належать;   -24- Беспалий Б.Я.
У статті 1 у визначенні спонсор текст " (спонсорстві)" замінити текстом "тобто спонсорстві", текст " (назви)" замінити текстом "або назви".  
Враховано   спонсорство - добровільна матеріальна, фінансова, організаційна та інша підтримка фізичними та юридичними особами будь-якої діяльності з метою популяризації виключно свого імені, найменування свого знака для товарів і послуг.  
    -25- Томенко М.В.
Визначення "спонсор" викласти у такій редакції: "спонсорство - добровільна матеріальна, фінансова, організаційна та інша підтримка фізичними та юридичними особами будь-якої діяльності з метою популяризації виключно свого імені, найменування свого знака для товарів і послуг."  
Враховано    
15. товар - будь-який предмет господарського обороту, в тому числі продукція, роботи, послуги, цінні папери, об'єкти інтелектуальної власності, ідеї.   -26- Ніколаєнко С.М.
У визначенні "товар" виключити слово "ідеї"  
Враховано   товар - будь-який предмет господарського обігу, в тому числі продукція, роботи, послуги, цінні папери, об'єкти інтелектуальної власності.  
    -27- Баграєв М.Г.
Доповнити статтю 1 абзацами такого змісту: "елементи торгівельних місць - будь-які технічні засоби, устаткування, матеріали тощо, якими обладнуються торгівельні місця і які містять інформацію про товари;" "стимулювання збуту (промоція) - просування товару у способи, що не віднесені до рекламних засобів з метою ознайомлення осіб з цим товаром".  
Відхилено    
16. Стаття 2. Сфера застосування Закону      Стаття 2. Сфера застосування Закону  
17. 1. Дія цього Закону поширюється на правовідносини в сфері реклами, призначеної для розміщення та розповсюдження на території України.   -28- Омельченко О.О.
Частину першу статті 2 викласти у такій редакції: "1. Цей Закон регулює відносини, пов'язані із виробництвом, розповсюдженням та споживанням реклами на території України."  
Враховано   1. Цей Закон регулює відносини, пов'язані із виробництвом, розповсюдженням та споживанням реклами на території України.  
18. 2. Дія цього Закону не поширюється на відносини, пов'язані з розповсюдженням інформації, обов'язковість розміщення та оприлюднення якої визначено іншими законами України.      2. Дія цього Закону не поширюється на відносини, пов'язані з розповсюдженням інформації, обов'язковість розміщення та оприлюднення якої визначено іншими законами України. 3. Дія цього Закону не поширюється на оголошення фізичних осіб, не пов'язані з підприємницькою діяльністю.  
19. Стаття 3. Законодавство про рекламу      Стаття 3. Законодавство про рекламу  
20. 1. Законодавство України про рекламу складається з цього Закону та інших нормативних актів, які регулюють відносини в сфері реклами.      1. Законодавство України про рекламу складається з цього Закону та інших нормативних актів, які регулюють відносини в сфері реклами.  
21. 2. Якщо міжнародним договором України, укладення якого відбулося у формі закону, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України про рекламу, застосовуються правила міжнародного договору.   -29- Беспалий Б.Я.
У частині другій статті 3 текст "укладення якого відбулося у формі закону" замінити текстом "згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України". Аналогічно у всьому тексті Закону.  
Враховано   2. Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України про рекламу, застосовуються правила міжнародного договору.  
22. Стаття 4. Авторське право та суміжні права на рекламу      Стаття 4. Авторське право та суміжні права щодо реклами  
23. Використання реклами, яка повністю або частково є об'єктом авторського права та суміжних прав, здійснюється відповідно до вимог законодавства України.   -30- Беспалий Б.Я.
Статтю 4 наприкінці доповнити текстом "про авторське право та суміжні права"  
Враховано   Використання реклами, яка повністю або частково містить об'єкти авторського права та/або суміжних прав, здійснюється відповідно до вимог законодавства України про авторське право та суміжні права.  
    -31- Ніколаєнко С.М.
Статтю 4 викласти у такій редакції: "Стаття 4. Авторське право та суміжні права на рекламу Використання об'єктів авторського права і (або) суміжних прав, здійснюється відповідно до вимог законодавства України.  
Враховано редакційно    
24. Стаття 5. Реклама імені (назви) та знаку для товарів і послуг спонсорів   -32- Беспалий Б.Я.
У назві та у тексті статті 5 текст " (назви)" замінити текстом "або назви"  
Враховано редакційно   Стаття 5. Реклама імені або найменування та знаку для товарів і послуг спонсорів  
25. 1. У створенні теле-, радіопередач, підготовці матеріалів для розповсюдження іншими рекламними засобами, організації театрально-концертних, спортивних та інших заходів можуть брати участь спонсори. У таких матеріалах та під час проведення таких заходів не дозволяється робити посилання рекламного характеру щодо властивостей товарів спонсорів. Спонсор має право лише на оприлюднення свого імені (назви) та знаків для товарів та послуг, що їй належать. Оприлюднення реквізитів спонсора забороняється.   -33- Томенко М.В.
Частину першу статті 5 викласти у такій редакції: "1. У теле-, радіопередачах, матеріалах в інших засобах масової інформації, видовищних та інших заходах, які створені і проводяться за участю спонсорів, забороняється наводити будь-яку інформацію рекламного характеру про спонсора та/або його товари, крім імені або найменування та знаку для товарів і послуг спонсорів."  
Враховано   1. У теле-, радіопередачах, матеріалах в інших засобах масової інформації, видовищних та інших заходах, які створені і проводяться за участю спонсорів, забороняється наводити будь-яку інформацію рекламного характеру про спонсора та/або його товари, крім імені або найменування та знаку для товарів і послуг спонсорів.  
26. 2. Не можуть виступати спонсорами особи, що виробляють чи розповсюджують товари, виробництво або розповсюдження яких заборонені на території України.   -34- Омельченко О.О.
Частину другу статті 5 викласти у такій редакції: "2. Не можуть бути спонсорами особи, що виробляють чи розповсюджують товари, реклама яких заборонена законом."  
Враховано   2. Не можуть бути спонсорами особи, що виробляють чи розповсюджують товари, реклама яких заборонена законом.  
    -35- Кальніченко І.В.
У частині 2 слово "товари" замінити словами "товари (роботи, послуги)".  
Враховано редакційно    
27. 3. Не дозволяється спонсорство з використанням назви та знаку для товарів і послуг товарів, виробництво або розповсюдження яких заборонено на території України.   -36- Кальніченко І.В.
У частині 3 слова "товарів і послуг товарів" замінити словами "товарів (робіт, послуг)".  
Враховано редакційно   3. Не можуть бути спонсорами особи, що виробляють чи розповсюджують товари, виробництво та/або розповсюдження яких заборонено законом.  
    -37- Омельченко О.О.
Частину третю статті 5 викласти у такій редакції: "3. Не можуть бути спонсорами особи, що виробляють чи розповсюджують товари, виробництво та/або розповсюдження яких заборонено законом."  
Враховано    
28. 4. Програма (передача), підготовлена за участю спонсора, повинна бути ясно й належно означена за допомогою титрів чи дикторського тексту.   -38- Беспалий Б.Я.
У частинах четвертій і п'ятій статті 5 текст " (передача)" замінити текстом ", передача". Аналогічно у всьому тексті Закону.  
Враховано   4. Програма, передача, підготовлена за підтримки спонсора, повинна бути означена за допомогою титрів чи дикторського тексту напочатку та/або наприкінці програми, передачі.  
    -39- Омельченко О.О.
У частині четвертій статті 5 слова "ясно і належно" замінити на слово "чітко" та додати слова "напочатку та/або наприкінці програми, передачі"  
Враховано    
29. 5. Спонсор не має права впливати на зміст та час програми (передачі), або зміст матеріалів друкованого видання, які він спонсорує, якщо це буде стосуватися відповідальності чи редакторської незалежності мовника чи видавця стосовно таких програм та матеріалів, або іншим способом буде суттєво обмежувати права мовника чи видавця.   -40- Томенко М.В.
Частину п'яту статті 6 викласти у такій редакції: "5. Спонсор не має права впливати на зміст та час виходу в ефір програми, передачі, або зміст матеріалів друкованого видання, які він спонсорує."  
Враховано   5. Спонсор не має права впливати на зміст та час виходу в ефір програми, передачі, або зміст матеріалів друкованого видання, які він спонсорує.  
30. 6. Спонсорство новин забороняється.      6. Спонсорство програм і передач новин забороняється.  
31. Стаття 6. Мова реклами      Стаття 6. Мова реклами  
32. 1. Застосування мов у рекламі здійснюється відповідно до закону про мови в Україні.   -41- Гавриш С.Б.
Статтю 6 викласти у такій редакції: "Стаття 6. Мова реклами Реклама поширюється на території України виключно українською мовою. Зареєстровані у встановленому порядку товарні знаки, логотипи можуть наводитись мовою оригіналу. В такому випадку іншомовний товарний знак (логотип) повинен дублюватися українською мовою, при цьому україномовний виклад товарного знаку (логотипу) повинен бути такого ж розміру, кольору та стилю оформлення, як і іншомовний. Поряд з іншомовним товарним знаком (логотипом) розміщується інформація щодо адреси штаб-квартири компанії-власника товарного знаку, року реєстрації компанії-власника та інформація стосовно продукції (робіт, послуг), що пропонується під цим товарним знаком (логотипом). Товарні знаки (логотипи) українських компаній наводяться виключно українською мовою."  
Враховано частково   1. Застосування мови у рекламі здійснюється відповідно до закону про мови в Україні.  
    -42- Заєць І.О.
Пункт перший статті 6 викласти у такій редакції: "Мовою реклами є державна мова".  
Враховано редакційно    
    -43- Танюк Л.С.
Пункт перший статті 6 залишити у редакції діючого Закону.  
Враховано редакційно    
33. 2. Знаки для товарів і послуг, у тому числі ті, об'єктами яких є логотипи (словесні позначення), промислові зразки, зареєстровані у встановленому порядку, або на які встановлено дату пріоритету, або ті, що охороняються на території України згідно з її міжнародними договорами, можуть розповсюджуватися та подаватися в рекламі мовою оригіналу.   -44- Беспалий Б.Я.
У частині другій статті 6 розкрити дужки, після тексту "у встановленому" доповнити словом "законом", після тексту "міжнародними договорами," додати текст "згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України".  
Враховано частково   2. Знаки для товарів і послуг, які охороняються законодавством України, розповсюджуються в рекламі мовою оригіналу.  
    -45- Артеменко Ю.А.
Баграєв М.Г.
Частину 2 Статті 6 викласти у такій редакції: "2. Знаки для товарів і послуг, у тому числі ті, об'єктами яких є логотипи (словесні позначення), промислові зразки, зареєстровані у встановленому порядку, або на які встановлено дату пріоритету, або ті, що охороняються на території України згідно з її міжнародними договорами, мають право розповсюджуватися та подаватися в рекламі мовою оригіналу."  
Враховано редакційно    
    -46- Томенко М.В.
Частину 2 Статті 6 викласти у такій редакції: "2. Знаки для товарів і послуг, які охороняються за законодавством України, розповсюджуються в рекламі мовою оригіналу."  
Враховано    
    -47- Ніколаєнко С.М.
Частину 2 Статті 6 викласти у такій редакції: "2. Знаки для товарів і послуг, іноземних виробників можуть використовуватися в рекламі мовою оригіналу."  
Враховано редакційно    
34. РОЗДІЛ ІІ. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО РЕКЛАМИ      РОЗДІЛ ІІ. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО РЕКЛАМИ  
35. Стаття 7. Принципи рекламної діяльності      Стаття 7. Принципи реклами  
36. Основними принципами рекламної діяльності є: законність, точність, достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами шкоди.   -48- Томенко М.В.
Статтю 7 викласти у такій редакції: "Стаття 7. Принципи реклами 1. Основними принципами реклами є: законність, точність, достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами шкоди. 2. Реклама не повинна підривати довіру суспільства до реклами та повинна відповідати принципам добросовісної конкуренції. 3. Реклама не повинна містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності. 4. Реклама повинна враховувати особливу чутливість дітей і не завдавати їм шкоду."  
Враховано   1. Основними принципами реклами є: законність, точність, достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами шкоди. 2. Реклама не повинна підривати довіру суспільства до реклами та повинна відповідати принципам добросовісної конкуренції. 3. Реклама не повинна містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності. 4. Реклама повинна враховувати особливу чутливість дітей і не завдавати їм шкоду.  
    -49- Толстоухов А.В.
Статтю 7 викласти у такій редакції: "Основними принципами рекламної діяльності є: законність, точність, достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами моральної, фізичної або психічної шкоди."  
Враховано редакційно    
37. Стаття 8. Загальні вимоги до реклами      Стаття 8. Загальні вимоги до реклами  
38. 1. У рекламі забороняється:      1. У рекламі забороняється:  
39. поширювати інформацію щодо товарів, виробництво або реалізацію яких чи ввіз на митну територію України заборонено законодавством України;   -50- Беспалий Б.Я.
У пункті першому частини першої статті 8 слова "законодавством України" замінити словом "законом"  
Враховано   поширювати інформацію щодо товарів, виробництво, реалізацію чи ввіз на митну територію України яких заборонено законом;  
    -51- Кальніченко І.В.
У абзаці першому частини першої слово "товарів" замінити словами "товарів (робіт, послуг)".  
Враховано редакційно    
40. вміщувати твердження, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичними поглядами, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, за іншими обставинами або такі, що поширюють неправдиву інформацію про товари інших визначених осіб;   -52- Беспалий Б.Я.
У пункті другому частини першої статті 8 слова "політичними поглядами" замінити словами "політичних поглядів", а текст " , за іншими обставинами" вилучити.  
Враховано   вміщувати твердження, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також такі, що дискредитують товари інших осіб;  
    -53- Омельченко О.О.
У пункті другому частини першої статті 8 слова "що поширюють неправдиву інформацію про товари інших визначених осіб" замінити словами "що дискредитують товари інших осіб"  
Враховано    
    -54- Кальніченко І.В.
У абзаці другому частини першої слово "товари" замінити словами "товари (роботи, послуги)".  
Враховано редакційно    
41. подавати відомості або закликати до дій, які можуть спричинити порушення законодавства, завдають чи можуть завдати шкоди здоров'ю або життю людей та/чи довкіллю, а також спонукають до нехтування засобами безпеки;   -55- Беспалий Б.Я.
У пункті третьому частини першої статті 8 після слів "спричинити порушення" слово "законодавства" замінити словом "закону"  
Відхилено   подавати відомості або закликати до дій, які можуть спричинити порушення законодавства, завдають чи можуть завдати шкоди здоров'ю або життю людей та/чи довкіллю, а також спонукають до нехтування засобами безпеки;  
42. використовувати засоби і технології, які безпосередньо діють на підсвідомість споживача реклами;   -56- Кальніченко І.В.
Абзац четвертий частини першої виключити.  
Відхилено   використовувати засоби і технології, які діють на підсвідомість споживачів реклами;  
43. наводити твердження, дискримінаційні щодо осіб, які не користуються рекламованим товаром;   -57- Кальніченко І.В.
Абзац п'ятий частини першої виключити.  
Відхилено   наводити твердження, дискримінаційні щодо осіб, які не користуються рекламованим товаром;  
44. використовувати або імітувати зображення Державного Герба України, Державного Прапора України та звучання Державного Гімну України, зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій, а також офіційні назви державних органів України, крім випадків, передбачених законодавством;   -58- Беспалий Б.Я.
У пункті шостому частини першої статті 8 текст "державних органів" замінити текстом "органів державної влади", а слово "законодавства" - словом "закону". Аналогічно у всьому тексті Закону.  
Враховано   використовувати або імітувати зображення Державного Герба України, Державного Прапора України, звучання Державного Гімну України, зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій, а також офіційні назви органів державної влади України, крім випадків, передбачених законом;  
45. рекламувати товари, які підлягають обов'язковій сертифікації або виробництво чи реалізація яких вимагає наявності спеціального дозволу (ліцензії), у разі відсутності відповідного сертифіката, ліцензії;   -59- Беспалий Б.Я.
У пункті сьомому частини першої статті 8 зняти дужки. Аналогічно у всьому тексті Закону.  
Враховано   рекламувати товари, які підлягають обов'язковій сертифікації або виробництво чи реалізація яких вимагає наявності спеціального дозволу, ліцензії, у разі відсутності відповідного сертифіката, ліцензії;  
    -60- Беспалий Б.Я.
Частину першу статті 8 після пункту сьомого доповнити новим пунктом: "рекламувати лікарські засоби та медичні послуги"  
Відхилено    
46. вміщувати зображення фізичної особи або використовувати її ім'я без згоди останньої;      вміщувати зображення фізичної особи або використовувати її ім'я без згоди цієї особи;  
47. імітувати (копіювати або наслідувати) загальне вирішення, текст, зображення, музичні чи звукові ефекти, що застосовуються в рекламі інших товарів, якщо інше не передбачено законодавством України про авторське право та суміжні права;   -61- Беспалий Б.Я.
У пункті дев'ятому частини першої статті 8 вилучити текст "загальне вирішення" та розкрити дужки.  
Враховано   імітувати або копіювати текст, зображення, музичні чи звукові ефекти, що застосовуються в рекламі інших товарів, якщо інше не передбачено законами України про авторське право та суміжні права;  
    -62- Ніколаєнко С.М.
Пункт дев'ятий частини першої статті 8 викласти у такій редакції: "імітувати (копіювати або наслідувати) загальне вирішення, текст, зображення, музичні чи звукові ефекти, що застосовуються в рекламі інших товарів без дозволу суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав, якщо інше не передбачено законодавством України про авторське право і суміжні права;"  
Враховано редакційно    
    -63- Кальніченко І.В.
Абзац дев'ятий частини першої виключити.  
Відхилено    
48. рекламувати послуги, пов'язані з концертною, гастрольно-концертною, конкурсною, фестивальною діяльністю, без інформації про використання чи невикористання фонограм виконавцями музичних творів. Ця інформація повинна займати на афішах, інших рекламних засобах щодо конкретної послуги не менше 5 відсотків загальної площі (обсягу) всієї реклами;   -64- Беспалий Б.Я.
У пункті десятому частини першої статті 8 текст " (обсягу)" замінити текстом " , обсягу"  
Враховано   рекламувати послуги, пов'язані з концертною, гастрольною, гастрольно-концертною, конкурсною, фестивальною діяльністю, без інформації про використання чи невикористання фонограм виконавцями музичних творів. Ця інформація повинна займати на афішах, інших рекламних засобах щодо конкретної послуги не менше 5 відсотків загальної площі, обсягу всієї реклами; розповсюджувати рекламу (включаючи анонси кіно- і телефільмів), яка містить елементи жорстокості, насильства, порнографії, цинізму, приниження людської честі та гідності. Анонси фільмів, які мають обмеження щодо глядацької аудиторії, розміщуються лише у час, відведений для показу таких фільмів.  
    -65- Баграєв М.Г.
У пункті 10 частини 1 статті 8 після слова "концертною" додати слово "гастрольною".  
Враховано    
    -66- Шаров І.Ф.
Акопян В.Г.
Частину першу статті 8 доповнити абзацом такого змісту: "розповсюджувати рекламу (включаючи анонси кіно- і телефільмів), яка містить елементи пропаганди жорстокості, насильства, вбивства, людиноненависництва, егоїзму, цинізму, ображання, приниження людської гідності та честі, порнографії".  
Враховано редакційно    
    -67- Бойко Ю.А.
Частину першу статті 8 доповнити абзацом такого змісту: "розповсюджувати рекламу, яка містить елементи жорстокості, насильства, порнографії, цинізму, приниження людської честі та гідності. Анонси фільмів, які мають обмеження щодо глядацької аудиторії, розміщуються лише у час, відведений для показу таких фільмів."  
Враховано    
    -68- Черновецький Л.М.
Частину першу статті 8 доповнити абзацом такого змісту: "рекламувати тютюнові вироби та алкогольні напої."  
Відхилено    
49. 2. Рекламодавець зобов'язаний надати виробнику реклами документальні підтвердження достовірності інформації, необхідної для виробництва реклами, а на вимогу розповсюджувача реклами - документи, необхідні для розповсюдження реклами.   -69- Томенко М.В.
Частину другу статті 8 викласти у такій редакції: "2. Рекламодавець на вимогу розповсюджувача реклами зобов'язаний надати документи, необхідні для розповсюдження реклами."  
Враховано   2. Рекламодавець на вимогу розповсюджувача реклами зобов'язаний надати документи, необхідні для розповсюдження реклами.  
50. 3. Розповсюджувач реклами зобов'язаний на вимогу споживача реклами надати йому інформацію про місцезнаходження рекламодавця.   -70- Омельченко О.О.
Частину третю статті 8 вилучити.  
Враховано    
51. 4. Реклама про проведення конкурсів, лотерей, розиграшів призів тощо повинна містити інформацію про умови, місце та строки їх проведення. Інформація про будь-які зміни в умовах, місці та строках проведення конкурсів, лотерей, розиграшів призів тощо має подаватися у тому ж порядку, в якому вона була розповсюджена.      3. Реклама про проведення конкурсів, лотерей, розиграшів призів тощо повинна містити інформацію про умови, місце та строки їх проведення. Інформація про будь-які зміни умов, місця та строків проведення конкурсів, лотерей, розиграшів призів тощо має подаватися у тому ж порядку, в якому вона була розповсюджена.  
52. 5. Реклама видів діяльності, які відповідно до законодавства України потребують ліцензії, повинна містити номер ліцензії, дату її видачі та найменування органу, який видав ліцензію.      4. Реклама видів діяльності, які відповідно до законодавства потребують спеціального дозволу, ліцензії, повинна містити посилання на номер спеціального дозволу, ліцензії, дату їх видачі та найменування органу, який видав спеціальний дозвіл, ліцензію.  
53. 6. Реклама про зниження цін на продукцію (розпродаж) повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення розпродажу, а також процентне співвідношення розміру зниження до попередньої ціни реалізації товару.   -71- Беспалий Б.Я.
У частині шостій статті 8 зняти дужки.  
Враховано   5. Реклама про зниження цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення зниження цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру зниження до попередньої ціни реалізації товару.  
54. 7. Забороняється використовувати для реклами безплатні номери телефонів міліції, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони та інших аварійних служб.   -72- Омельченко О.О.
Частину сьому статті 8 перенести до статті 15.  
Враховано    
55. 8. Забороняється рекламні прийоми, що впливають на підсвідомість людини.   -73- Кальніченко І.В.
Пункт восьмий статті 8 виключити  
Враховано   6. Гучність звуку реклами, що транслюється по телебаченню і радіо, не повинна перевищувати гучність звуку поточної програми, передачі. 7. Розміщення інформації про виробника товару та/або товар у місцях, де цей товар реалізується чи надається споживачеві, не вважається рекламою.  
    -74- Шаров І.Ф.
Акопян В.Г.
Статтю 8 доповнити новою частиною такого змісту: "Тональність, гучність (звук) реклами, що транслюється по телебаченні і радіо, повинні бути на одному рівні з вищезазначеними параметрами трансляції поточних програм (передач)."  
Враховано    
    -75- Томенко М.В.
Статтю 8 доповнити новою частиною такого змісту: "Розміщення інформації про виробника товару та/або товар у місцях, де цей товар реалізується чи надається споживачеві, не вважається рекламою."  
Враховано    
56. Стаття 9. Ідентифікація реклами      Стаття 9. Ідентифікація реклами  
57. 1. Реклама має бути чітко відокремлена від іншої інформації, незалежно від форм чи способів розповсюдження, таким чином, щоб її можна було ідентифікувати як рекламу.      1. Реклама має бути чітко відокремлена від іншої інформації, незалежно від форм чи способів розповсюдження, таким чином, щоб її можна було ідентифікувати як рекламу.  
58. 2. Реклама на телебаченні і радіо повинна бути чітко відокремлена від інших програм (передач) на її початку і наприкінці за допомогою аудіо-, відео-, комбінованих засобів, титрів, логотипу телерадіоорганізації або коментарів ведучих, з використанням слова „реклама".      2. Реклама у теле- і радіопередачах, програмах повинна бути чітко відокремлена від інших програм, передач на їх початку і наприкінці за допомогою аудіо-, відео-, комбінованих засобів, титрів, рекламного логотипу або коментарів ведучих з використанням слова "реклама".  
59. 3. Інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, який цілеспрямовано привертає увагу споживачів на конкретну особу чи її товари з метою формування інтересу або сприяння реалізації товару, а також містить інформацію про контактні телефони, місце знаходження особи, яка виробляє чи реалізує товар, вважається рекламою і має бути вміщений під рубрикою "Реклама" чи "На правах реклами".   -76- Артеменко Ю.А.
Баграєв М.Г.
Царенко О.М.
У частині 3 Статті 9 слова "на конкретну особу" замінити на слова "на конкретного суб'єкта підприємницької діяльності", а слова "а також" замінити словами та/або:  
Враховано частково   3. Інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою "Реклама" чи "На правах реклами".  
    -77- Бойко Ю.А.
Частину третю статті 9 викласти у такій редакції: "Інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою "Реклама" чи "На правах реклами".  
Немає висновку    
60. 4. Вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, профіль її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), про час роботи, розміщені на внутрішній поверхні чи у вітрині власного чи орендованого особою приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди (не вище першого поверху), де знаходиться власне чи орендоване особою приміщення, біля входу у таке приміщення не вважаються рекламою.   -78- Беспалий Б.Я.
У частині четвертій статті 9 дужки замінити комами.  
Враховано редакційно    
    -79- Кеменяш О.М.
У частині четвертій статті 9 виключити слова: " (не вище першого поверху)".  
Враховано редакційно    
    -80- Томенко М.В.
Частину четверту статті 9 вилучити у зв'язку з включенням змісту до статті 8 Закону.  
Враховано    
61. 5. Логотип телерадіоорганізації, що розміщується під час трансляції, не вважається рекламою.      5. Логотип телерадіоорганізації, яка здійснює трансляцію програм, передач, не вважається рекламою.  
62. 6. Інформація, яка відповідно до законодавства України підлягає обов'язковому розміщенню та оприлюдненню, не вважається рекламою.   -81- Омельченко О.О.
Частину шосту статті 9 вилучити у зв'язку з тим, що її зміст викладено у статті 2.  
Враховано    
63. 7.Прихована реклама не допускається.   -82- Беспалий Б.Я.
У частині сьомій статті 9 слова "не допускається" замінити словом "забороняється"  
Враховано   6. Прихована реклама забороняється.  
    -83- Толстоухов А.В.
Частину сьому статті 9 вилучити.  
Враховано редакційно    
    -84- Артеменко Ю.А.
Баграєв М.Г.
До Статті 9 додати частину 8: "Оголошення фізичних осіб у засобах масової інформації, які не пов'язані із здійсненням підприємницької діяльності, а також персональне листування не вважаються рекламою."  
Враховано редакційно    
64. Стаття 10. Недобросовісна реклама   -85- Шаров І.Ф.
Акопян В.Г.
У назві статті 10 і в тексті законопроекту слово "недобросовісна" замінити на слово "аморальна".  
Відхилено   Стаття 10. Недобросовісна реклама  
65. 1. Недобросовісна реклама - реклама, яка вводить або може ввести в оману споживачів реклами, завдати шкоди особам, державі чи суспільству внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, замовчування, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження.   -86- Кальніченко І.В.
Частину першу статті 10 перенести до ст. 1 "Визначення термінів".  
Враховано    
66. Недобросовісна реклама заборонена.   -87- Беспалий Б.Я.
У абзаці другому частини першої статті 10 слово "заборонена" замінити словом "забороняється"  
Враховано   1. Недобросовісна реклама забороняється.  
67. Прийоми та спеціальні ефекти, мета яких ? привернути увагу або викликати сміх чи інші позитивні емоції і які при цьому не створюють неправильного розуміння споживачем реклами таких прийомів, не вважаються недобросовісною рекламою.   -88- Кеменяш О.М.
Абзац третій частини першої ст. 10 виключити.  
Враховано    
68. 2. Рішення щодо визнання реклами недобросовісною приймають державні органи, визначені у статті 26 цього Закону, у компетенцію яких входять такі повноваження.   -89- Кальніченко І.В.
Частину другу статті 10 викласти у такій редакції: "Рішення щодо визнання реклами недобросовісною приймається у судовому порядку"  
Відхилено   2. Відповідальність за недобросовісну рекламу несе винна особа.  
    -90- Беспалий Б.Я.
У частині другій статті 10 текст "у компетенцію яких входять" замінити текстом "до компетенції яких належать".  
Враховано редакційно    
    -91- Томенко М.В.
У частині другій статті 10 слова "рекламодавець" замінити словами "винна особа".  
Враховано    
69. 3. Відповідальність за недобросовісну рекламу несе рекламодавець.   -92- Толстоухов А.В.
Доповнити Проект статтею 10-1 такого змісту : "Стаття 10-1. Неетична реклама. Неетичною вважається реклама, яка утримує текстову, візуальну або звукову інформацію, яка порушує загальноприйняті норми гуманності і моралі шляхом зневажливих слів, порівнянь, образів в відношенні раси, національності, професії, соціальної категорії, статі, мови, релігійних, філософських, політичних та інших поглядів; - зневажає та принижує культурні здобутки, які є національним та світовим надбанням; - зневажає та принижує державний стяг, герб, гімн, національну валюту України та релігійні символи; - зневажає та принижує особу, діяльність, професію, товар. Неетична реклама не допускається."  
Враховано редакційно   3. Рішення щодо визнання реклами недобросовісною приймають органи державної влади, визначені у статті 26 цього Закону.  
    -93- Толстоухов А.В.
Доповнити Проект статтею 10-2 такого змісту : "Стаття 10-2. Прихована реклама. Рекламний матеріал в газеті, журналі та іншій друкованій продукції, а також, електронних засобах масової інформації, який не має рубрики "Реклама" чи "На правах реклами", вважається прихованою рекламою. Використання в друкованій, радіо-, теле-, відео-, аудіо-, кіно- та іншій продукції прихованої реклами не допускається."  
Враховано редакційно    
70. Стаття 11. Порівняльна реклама   -94- Ніколаєнко С.М.
Статтю 11 викласти у такій редакції: "Стаття 11. Порівняльна реклама. Відносини, які виникають у зв'язку з порівняльною рекламою регулюються Законом України "Про захист від недобросовісної конкуренції"  
Враховано редакційно   Стаття 11. Порівняльна реклама 1. Відносини, які виникають у зв'язку з порівняльною рекламою, регулюються законодавством України про захист від недобросовісної конкуренції.  
71. 1. Порівняльною є реклама, що містить порівняння з однорідними товарами іншої визначеної особи.   -95- Артеменко Ю.А.
Частину першу статті 11 перенести до статті 1 "Визначення термінів" та викласти в такій редакції: "Порівняльна реклама - реклама, яка містить порівняння з товарами іншої особи".  
Враховано    
72. 2. Визнається правомірним порівняння в рекламі, якщо наведені відомості про товари підтверджені фактичними даними, є достовірними, об'єктивними, корисними для інформування споживачів реклами.   -96- Турчинов О.В.
Частину другу статті 11 вилучити.  
Враховано    
73. 3. Будь-яке інше порівняння в рекламі визнається неправомірним і забороняється.   -97- Турчинов О.В.
Частину третю статті 11 викласти у такій редакції: "Будь-яке порівняння із застосуванням вказівок на конкретну продукцію, торгівельну марку визнається неправомірним і забороняється".  
Враховано редакційно    
    -98- Омельченко О.О.
Частину третю статті 11 вилучити.  
Враховано    
74. 4. Рішення щодо визнання порівняння в рекламі неправомірним приймають державні органи, визначені у статті 26 цього Закону, у компетенцію яких входять такі повноваження.   -99- Кальніченко І.В.
Частину четверту статті 11 викласти у такій редакції: "Рішення щодо визнання порівняння реклами неправомірним приймається у судовому порядку"  
Відхилено   2. Відповідальність за неправомірне порівняння в рекламі несе рекламодавець.  
75. 5. Відповідальність за неправомірне порівняння в рекламі несе рекламодавець.      3. Рішення щодо визнання порівняння в рекламі неправомірним приймають органи державної влади, визначені у статті 26 цього Закону.  
76. Стаття 12. Соціальна реклама   -100- Баграєв М.Г.
Назву статті 12 викласти у такій редакції: "Стаття 12. Особливості соціальної реклами".  
Відхилено   Стаття 12. Соціальна реклама  
77. 1. У соціальній рекламі не повинні згадуватися конкретний товар та/або його виробники. Замовником соціальної реклами може бути будь-яка особа;   -101- Томенко М.В.
Частину першу статті 12 викласти у такій редакції: "1. Замовником соціальної реклами може бути будь-яка особа. 2. У соціальній рекламі не повинні згадуватися конкретний товар та/або його виробники, замовники соціальної реклами, об'єкти інтелектуальної власності, що належать виробникам товару або замовникам соціальної реклами." У зв'язку з чим частини другу - четверту вважати частинами третьою-п'ятою.  
Враховано   1. Рекламодавцем соціальної реклами може бути будь-яка особа. 2. Соціальна реклама не повинна містити посилань на конкретний товар та/або його виробника, на рекламодавця, на об'єкти права інтелектуальної власності, що належать виробнику товару або рекламодавцю соціальної реклами.  
78. 2. Особи, які на безоплатній основі виробляють і розповсюджують соціальну рекламу, передають свої майно і кошти іншим особам для виробництва і розповсюдження соціальної реклами, користуються пільгами, передбаченими законодавством України для благодійної діяльності.   -102- Кальніченко І.В.
Частину другу статті 12 виключити  
Відхилено   3. На осіб, які безоплатно виробляють і розповсюджують соціальну рекламу, та на осіб, які передають свої майно і кошти іншим особам для виробництва і розповсюдження соціальної реклами, поширюються пільги, передбачені законодавством України для благодійної діяльності.  
79. 3. Розповсюджувачі реклами, діяльність яких повністю або частково фінансується з державного або місцевих бюджетів, повинні розміщувати соціальну рекламу державних органів та органів місцевого самоврядування безкоштовно в обсязі не менше 5 відсотків ефірного часу (друкованої площі), відведеного для реклами.   -103- Беспалий Б.Я.
У частині третій статті 12 текст " (друкованої площі)" замінити текстом ", друкованої площі"  
Враховано   4. Засоби масової інформації -розповсюджувачі реклами, діяльність яких повністю або частково фінансується з державного або місцевих бюджетів, зобов'язані розміщувати соціальну рекламу органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій безкоштовно в обсязі не менше 5 відсотків ефірного часу, друкованої площі, відведених для реклами.  
    -104- Артеменко Ю.А.
В частині третій статті 12 після слів "місцевого самоврядування" додати "громадських організацій"  
Враховано    
80. 4. Засоби масової інформації, що фінансуються з державного або місцевих бюджетів, повинні розміщувати на пільгових умовах соціальну рекламу навчальних закладів, медичних та культурних установ, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, а також благодійних організацій.   -105- Кальніченко І.В.
Частину четверту статті 1 викласти у такій редакції: "4. Засоби масової інформації, що фінансуються з державного або місцевих бюджетів, повинні розміщувати на пільгових умовах соціальну рекламу замовником якої є навчальні заклади, медичні та культурні установи, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, а також благодійні організації".  
Враховано   5. Засоби масової інформації - розповсюджувачі реклами, що повністю або частково фінансуються з державного або місцевих бюджетів, зобов'язані надавати пільги при розміщенні соціальної реклами, замовником якої є заклади освіти, культури, охорони здоров'я, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, а також благодійні організації.  
81. Стаття 13. Реклама на телебаченні і радіо      Стаття 13. Реклама на телебаченні і радіо  
82. 1. Час мовлення, відведений на рекламу, не може перевищувати 15 відсотків загального фактичного об'єму мовлення на протязі однієї астрономічної доби за місцевим часом для телерадіоорганізацій будь-якої форми власності. Ця вимога не поширюється на спеціалізовані канали мовлення, що займаються виключно розповсюдженням реклами.   -106- Томенко М.В.
Частину першу статті 13 викласти у такій редакції: "1. Час мовлення, відведений на рекламу, не може перевищувати 15 відсотків фактичного обсягу мовлення протягом астрономічної доби телерадіоорганізацією будь-якої форми власності. Ця вимога не поширюється на телерадіоорганізації, які здійснюють трансляцію на каналах мовлення, призначених виключно для розповсюдження реклами."  
Враховано   1. Час мовлення, відведений на рекламу, не може перевищувати 15 відсотків фактичного обсягу мовлення протягом астрономічної доби телерадіоорганізацією будь-якої форми власності. Ця вимога не поширюється на телерадіоорганізації, які здійснюють трансляцію на каналах мовлення, призначених виключно для розповсюдження реклами.  
83. 2. Доля реклами протягом кожної години фактичного мовлення не повинна перевищувати 20 відсотків.   -107- Беспалий Б.Я.
У частині другій статті 13 після тексту "протягом кожної" додати слово "астрономічної"  
Враховано   2. Частка реклами протягом кожної астрономічної години фактичного мовлення не повинна перевищувати 20 відсотків.  
    -108- Мельничук М.В.
Семенюк В.П.
Бокий І.С.
Рудьковський М.М.
У частині другій статті 13 цифру "20" замінити цифрою "10".  
Відхилено    
    -109- Шаров І.Ф.
Акопян В.Г.
Развадовський В.Й.
У частині другій статті 13 цифру "20" замінити цифрою "15".  
Відхилено    
84. 3. Реклама може розміщуватися у перервах між програмами (передачами) чи під час трансляції програм (передач) за умови обмежень, викладених у цій статті.   -110- Беспалий Б.Я.
У частині третій статті 13 текст "обмежень, викладених" замінити текстом "дотримання обмежень, встановлених"  
Враховано   3. Реклама повинна розміщуватися у перервах між програмами, передачами. При виконанні умов, викладених у частині п'ятій цієї статті, реклама може бути розміщена під час трансляції програми, передачі таким чином, щоб не завдати шкоди цілісності та змісту програми, передачі та правам їх власників.  
85. 4. Забороняється переривати з метою розміщення реклами трансляції сесій Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, офіційних державних заходів і церемоній, виступів Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, Голови Конституційного Суду України, Голови Верховного Суду України, народних депутатів України, членів Уряду України, а також трансляції релігійних передач, документальних фільмів, програм (передач) для дітей та програм новин.   -111- Баграєв М.Г.
У частині 4 статті 13 виключити слова "документальних фільмів, програм (передач) для дітей".  
Враховано частково   4. Забороняється переривати з метою розміщення реклами трансляції сесій Верховної Ради України, сесій Верховної Ради Автономної Республіки Крим, офіційних державних заходів і церемоній, виступів Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, Голови Конституційного Суду України, Голови Верховного Суду України, народних депутатів України, членів Уряду України, а також трансляції релігійних служб, програм, передач для дітей та програм, передач новин.  
86. 5. Трансляція концертно-видовищних і спортивних програм тривалістю понад 45 хвилин можуть бути перервані для реклами лише один раз за повний 45-хвилинний проміжок часу.   -112- Беспалий Б.Я.
У частині п'ятій статті 13 зняти дужки.  
Враховано   5. Трансляція концертно-видовищних програм, передач може перериватися рекламою за умови, що між рекламними вставками програма, передача триває не менше 30 хвилин. Реклама під час трансляції спортивних програм, передач розміщується в перервах між їх частинами.  
    -113- Развадовський В.Й.
Абзаци перший, другий, третій та четвертий частини п'ятої статті 13 виключити.  
Відхилено    
    -114- Артеменко Ю.А.
Баграєв М.Г.
Абзац 1 частини 5 Статті 13 викласти в такій редакції: "5. Трансляція концертно-видовищних програм, передач може перериватися рекламою за умови, що між рекламними вставками програма, передача триває не менше 30 хвилин. Реклама під час трансляції спортивних програм, передач розміщується в перервах між їх частинами."  
Враховано редакційно    
87. Під час трансляції кіно- і телефільмів реклама розміщується перед початком фільму або після закінчення фільму. (Початком фільму вважається перший кадр зображувального чи звукового ряду незалежно від того, що це є титри, зображення або фонограма. Кінцем фільму вважається останній кадр зображувального чи звукового ряду, включаючи титри і знак охорони авторського права).   -115- Турчинов О.В.
В абзаці другому частини п'ятої статті 13 друге та третє речення виключити та доповнити абзац реченням такого змісту: "Переривання трансляції кіно - і телефільмів рекламою або будь - яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси телепередач) забороняється."  
Відхилено   Під час трансляції кіно- і телефільмів реклама розміщується перед початком фільму або після закінчення фільму.  
    -116- Танюк Л.С.
Абзац другий частини п'ятої статті 13 викласти у такій редакції: "Кіно- та телефільми не можуть перериватися рекламою, інформаційним, авторським або будь-яким редакційним матеріалом, який цілеспрямовано анонсує конкретну передачу для формування у глядачів підвищеного інтересу до неї. Реклама може бути розміщена перед їх початком або після їх закінчення. (Початком фільму вважається перший кадр зображувального чи звукового ряду незалежно від того, що це є титри, зображення або фонограма. Кінцем фільму вважається останній кадр зображувального чи звукового ряду, включаючи титри і знак охорони авторського права).  
Відхилено    
    -117- Развадовський В.Й.
Частину четверту статті 13 доповнити новим абзацом такого змісту: "Забороняється переривати з метою розміщення реклами трансляції аудіовізуальних творів, таких як повнометражні кінофільми й телефільми. Реклама може розміщуватися лише перед початком фільму або після його закінчення (початком фільму вважається перший кадр зображувального чи звукового ряду, в тому числі титри, зображення, фонограма; кінцем фільму вважається останній кадр зображувального чи звукового ряду, включаючи титри і знак охорони авторського права)".  
Відхилено    
    -118- Томенко М.В.
В абзаці другий частини п'ятої статті 13 виключити текст " (Початком фільму вважається перший кадр зображувального чи звукового ряду незалежно від того, що це є титри, зображення або фонограма. Кінцем фільму вважається останній кадр зображувального чи звукового ряду, включаючи титри і знак охорони авторського права)".  
Враховано    
88. Трансляція кіно- і телефільмів, за умови їх тривалості до 42 хвилин, не може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси телепередач).   -119- Танюк Л.С.
Турчинов О.В.
Абзаци третій та четвертий частини п'ятої статті 13 вилучити  
Відхилено   Трансляція кіно- і телефільмів, за умови їх тривалості до 42 хвилин, не може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси телепередач).  
89. Трансляція кіно- і телефільмів, за умови їх тривалості від 42 до 70 хвилин може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси телепередач) один раз, тривалістю від 70 до 90 хвилин - 2 рази, а понад 90 - кожні 30 хвилин.   -120- Омельченко О.О.
Пункт четвертий частини п'ятої статті 13 викласти у такій редакції: "Трансляція кіно- і телефільмів, за умови їх тривалості від 42 до 70 хвилин може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач) один раз, тривалістю від 70 до 90 хвилин - 2 рази. Трансляція кіно- і телефільмів тривалістю понад 90 хвилин може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач) кожні 30 хвилин за умови, що після останньої перерви фільм продовжується не менше 20 хвилин включно."  
Враховано   Трансляція кіно- і телефільмів, за умови їх тривалості від 42 до 70 хвилин може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач) один раз, тривалістю від 70 до 90 хвилин - 2 рази. Трансляція кіно- і телефільмів тривалістю понад 90 хвилин може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач) кожні 30 хвилин за умови, що після останньої перерви фільм продовжується не менше 20 хвилин включно.  
    -121- Мельничук М.В.
Семенюк В.П.
Бокий І.С.
Рудьковський М.М.
Пункт четвертий частини п'ятої статті 13 викласти у такій редакції: "Трансляція кіно- і телефільмів, за умови їх тривалості від 42 до 90 хвилин може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси телепередач) один раз".  
Враховано редакційно    
    -122- Шаров І.Ф.
Акопян В.Г.
У пункті четвертому частини п'ятої статті 13 цифру "30" замінити цифрою "45".  
Відхилено    
90. Оприлюднення (виголошення) у програмі (передачі) імені (назви) спонсора, знаків для товарів і послуг, що йому належать, не вважається рекламою.   -123- Мельничук М.В.
Кеменяш О.М.
Пункт п'ятий частини п'ятої статті 13 викласти у такій редакції: "Оприлюднення (виголошення) у програмі (передачі) імені (назви) спонсора, знаків для товарів і послуг, що йому належать вважається рекламою."  
Відхилено   6. Для цілей цієї статті не вважається рекламою: оприлюднення, виголошення у програмі, передачі імені, найменування спонсора, об'єктів інтелектуальної власності, що йому належать; трансляція соціальної реклами, якщо вона розповсюджується телерадіоорганізацією безкоштовно; анонси власних програм, передач телерадіоорганізації.  
    -124- Омельченко О.О.
Баграєв М.Г.
Пункт п'ятий частини п'ятої статті 13 викласти у такій редакції: "Для цілей цієї статті не вважається рекламою: оприлюднення, виголошення у програмі, передачі імені, найменування спонсора, об'єктів інтелектуальної власності, що йому належать; трансляція соціальної реклами, якщо вона розповсюджується телерадіоорганізацією безкоштовно; анонси власних програм, передач телерадіоорганізації."  
Враховано    
91. 6. Відповідальність за виконання вимог щодо порядку розміщення та розповсюдження реклами у програмах (передачах) несе телерадіоорганізація.      7. Відповідальність за виконання вимог щодо порядку розміщення та розповсюдження реклами у програмах, передачах несе телерадіоорганізація.  
92. 7. Ведучим, дикторам та іншим учасникам інформаційних та інформаційно-аналітичних телерадіопередач забороняється займатися рекламою під виглядом інформації, а саме вказувати вихідні дані, банківські рахунки, контактні телефони, місце знаходження виробника товарів, ціну або споживчі властивості товарів.   -125- Царенко О.М.
У частині сьомій статті 13 після слів "виробника товарів" доповнити словом "назву"  
Відхилено   8. Ведучим, дикторам та іншим учасникам інформаційних та інформаційно-аналітичних програм, передач забороняється наводити споживчі властивості товару та/або вказувати банківські рахунки, контактні телефони, місце знаходження виробника товару, ціну товару.  
    -126- Бойко Ю.А.
У частині восьмій статті 13 слова "під виглядом інформації" виключити  
Враховано    
93. 8. Трансляція (ретрансляція) реклами дозволяється, якщо за розповсюдження такої реклами буде сплачено телерадіоорганізації України, що є юридичною особою, зареєстрованою у встановленому законодавством України порядку, що внесена до реєстру телерадіоорганізацій України і має ліцензію на користування каналами мовлення, на супутникове мовлення чи кабельне мовлення, якщо інше не передбачено міжнародними угодами України.   -127- Бойко Ю.А.
Частину восьму статті 13 викласти у такій редакції: "8. Трансляція (ретрансляція) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України дозволяється лише у випадку, якщо за трансляцію (ретрансляцію) такої реклами сплачено юридичній особі України, незалежно від способу здійснення такої трансляції (ретрансляції)."  
Враховано   9. Трансляція (ретрансляція) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України дозволяється лише у випадку, якщо за трансляцію (ретрансляцію) такої реклами сплачено юридичній особі України, незалежно від способу здійснення такої трансляції (ретрансляції).  
    -128- Мішура В.Д.
Частину восьму статті 13 викласти у такій редакції: "Трансляція (ретрансляція) реклами дозволяється, якщо за розповсюдження такої реклами буде сплачено телерадіоорганізації України, що є юридичною особою, зареєстрованою у встановленому законодавством України порядку, що внесена до реєстру телерадіоорганізацій України і має ліцензію на користування каналами мовлення, чи на на супутникове мовлення чи на кабельне мовлення, якщо інше не передбачено міжнародними угодами України."  
Враховано редакційно    
    -129- Мельничук М.В.
Частину восьму статті 13 викласти у такій редакції: "Трансляція (ретрансляція) реклами телерадіоорганізаціями України дозволяється, якщо за розповсюдження такої реклами буде сплачено телерадіоорганізації України, що є юридичною особою, зареєстрованою у встановленому законодавством України порядку, що внесена до реєстру телерадіоорганізацій України і має ліцензію на користування каналами мовлення, на супутникове мовлення чи кабельне мовлення, якщо інше не передбачено міжнародними угодами України та законами України, які встановлюють порядок трансляції іноземних телекомпаній в кабельних та ефірнокабельних телевізійних мережах".  
Враховано редакційно    
    -130- Семенюк В.П.
Бокий І.С.
Рудьковський М.М.
Частину восьму статті 13 викласти у такій редакції: "Трансляція (ретрансляція) телерадіоорганізаціями України реклами дозволяється, якщо за розповсюдження такої реклами буде сплачено телерадіоорганізації України, що є юридичною особою, зареєстрованою у встановленому законодавством України порядку, що внесена до реєстру телерадіоорганізацій України і має ліцензію на користування каналами мовлення, на супутникове мовлення чи кабельне мовлення, якщо інше не передбачено міжнародними угодами України та законами України."  
Враховано редакційно    
    -131- Грязєв А.Д.
Пункт восьмий статті 13 вилучити  
Відхилено    
    -132- Толстоухов А.В.
Частину восьму статті 13 доповнити реченням такого змісту: "Телерадіоорганізаціям України забороняється трансляція рекламної продукції нерезидентів без її оплати в Україні."  
Враховано    
    -133- Баграєв М.Г.
До частини 8 статті 13 додати таке речення: "Ця вимога не поширюється на випадки ретрансляції у кабельних мережах реклами, яка міститься у програмах та передачах телерадіоорганізацій України".  
Відхилено    
94. 9. Трансляція (ретрансляція) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України незалежно від способу здійснення такої трансляції (ретрансляції), забороняється, за винятком випадку, вказаного у частині 8 цієї статті.   -134- Бойко Ю.А.
Грязєв А.Д.
Частину дев'яту статті 13 вилучити.  
Враховано    
    -135- Мішура В.Д.
Частину дев'яту статті 13 викласти у такій редакції: "Трансляція (ретрансляція) телерадіокомпаніями України реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України, забороняється, за винятком випадку, вказаного у частині 8 цієї статті."  
Враховано редакційно    
    -136- Мельничук М.В.
Семенюк В.П.
Бокий І.С.
Рудьковський М.М.
Частину дев'яту статті 13 викласти у такій редакції: "Трансляція (ретрансляція) українськими телерадіокомпаніями реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України незалежно від способу здійснення такої трансляції (ретрансляції), забороняється, за винятком випадку, вказаного у частині 8 цієї статті."  
Враховано редакційно    
    -137- Артеменко Ю.А.
Частину дев'яту статті 13 викласти в такій редакції: "9. Трансляція (ретрансляція) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телеорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України незалежно від способу здійснення такої трансляції (ретрансляції) дозволяється за умови сплати за розміщену рекламу юридичній особі України і сплати податку на рекламу в Державний бюджет України."  
Враховано редакційно    
    -138- Мельничук М.В.
Статтю 13 доповнити частиною 10 такого змісту: "Забороняється висвітлення на екрані логотипів товарних знаків (марок) за винятком логотипу каналу."  
Відхилено    
    -139- Толстоухов А.В.
Статтю 13 доповнити частинами десятою та одинадцятою такого змісту: "10. Граничні розцінки на рекламу, що розповсюджується загальнонаціональними та Суспільним каналами мовлення, встановлюються відповідно до законодавства України. 11. Реклама продукту телерадіокомпаній як така, що задовольняє потреби громадян, є відкритою інформацією."  
Враховано частково    
95. Стаття 14. Реклама у друкованих засобах масової інформації      Стаття 14. Реклама у друкованих засобах масової інформації  
96. Обсяг реклами в друкованих засобах масової інформації визначається ними самостійно. Друковані засоби, що розповсюджуються за передплатою, зобов'язані в умовах передплати зазначати кількість реклами в загальному обсязі видання.      Обсяг реклами в друкованих засобах масової інформації визначається ними самостійно. Друковані засоби масової інформації, що розповсюджуються за передплатою, зобов'язані в умовах передплати зазначати кількість реклами в загальному обсязі видання.  
97. Стаття 15. Реклама з використанням телефонного і документального електрозв'язку та електронної пошти   -140- Омельченко О.О.
Статтю 15 викласти у такій редакції: "Стаття 15. Реклама послуг, що надаються з використанням електрозв'язку 1. Реклама послуг, що надаються з використанням електрозв'язку, в тому числі телефонного, при розповсюдженні її в рекламних засобах має містити точну інформацію про: зміст рекламованої послуги; вартість рекламованої послуги; вікові та інші обмеження, встановлені законодавством і виробником послуги щодо кола споживачів рекламованої послуги; платне чи безоплатне використання каналу телефонного зв'язку при наданні рекламованої послуги і вартість однієї хвилини телефонного зв'язку при отриманні послуги у відповідному регіоні; повне ім'я, найменування, адресу надавача рекламованої послуги. Ця інформація подається шрифтом не менше половини розміру шрифту, яким подано номер телефону, що використовується для надання рекламованої послуги. 2. Розповсюдження реклами з використанням телексного або факсимільного зв'язку забороняється".  
Враховано   Стаття 15. Реклама послуг, що надаються з використанням електрозв'язку  
98. 1. Реклама послуги, що надається з використанням місцевого, міжміського або міжнародного телефонного зв'язку, при розповсюдженні її в рекламних засобах має містити точну інформацію про:      1. Реклама послуг, що надаються з використанням електрозв'язку, в тому числі телефонного, при розповсюдженні її в рекламних засобах має містити точну інформацію про:  
99. платний чи безплатний характер послуги та її вартість;      зміст рекламованої послуги;  
100. зміст запропонованої послуги;      вартість рекламованої послуги;  
101. вікові та інші обмеження, встановлені чинним законодавством і виробником послуги щодо кола споживачів послуги;      вікові та інші обмеження, встановлені законодавством і виробником послуги щодо кола споживачів рекламованої послуги;  
102. платне використання каналу телефонного зв'язку і вартість однієї хвилини його використання для отримання послуги у відповідному регіоні.      платне чи безоплатне використання каналу телефонного зв'язку при наданні рекламованої послуги і вартість однієї хвилини телефонного зв'язку при отриманні послуги у відповідному регіоні; повне ім'я, найменування, адресу надавача рекламованої послуги.  
103. Ця інформація повинна друкуватись шрифтом розміром не менше половини розміру шрифту, яким набрано номер телефону, що використовується для надання рекламованої послуги.      Ця інформація подається шрифтом не менше половини розміру шрифту, яким подано номер телефону, що використовується для надання рекламованої послуги.  
104. 2. Реклама з використанням електронної пошти, телексного або факсимільного зв'язку повинна містити повну назву, адресу та інші реквізити відправника.      2. Забороняється розповсюдження реклами з використанням телексного або факсимільного зв'язку.  
105. 3. Реклама з використанням електронної пошти, телексного або факсимільного зв'язку шляхом розсилки невизначеному колу осіб за відсутності спеціального запиту з боку кожного з одержувачів забороняється.      3. Забороняється використовувати для розповсюдження реклами безплатні номери телефонів: міліції, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони та інших аварійних служб.  
106. Стаття 16. Зовнішня реклама      Стаття 16. Зовнішня реклама  
107. 1. Зовнішня реклама - реклама, що розміщується на окремих тимчасових і стаціонарних спеціальних конструкціях - установках, щитах, екранах тощо, розташованих просто неба, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд (у тому числі тих, які будуються), на опорах вуличного освітлення, над проїжджою частиною вулиць і доріг, на елементах вуличного обладнання.   -141- Беспалий Б.Я.
Частину першу статті 16 перенести до ст. 1 "Визначення термінів".  
Враховано    
    -142- Омельченко О.О.
Визначення "зовнішня реклама" викласти у такій редакції: "зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг."  
Враховано    
108. 2. Розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами відповідно до типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.   -143- Беспалий Б.Я.
У абзаці першому частини другої статті 16 вилучити слово "типових"  
Відхилено   1. Розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. При видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у форму та зміст зовнішньої реклами забороняється. Зовнішня реклама на територіях, будинках та спорудах розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб).  
    -144- Артеменко Ю.А.
Частину 2 Статті 16 викласти у такій редакції: "2. Розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами відповідно до типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України (без втручання у форму та зміст зовнішньої реклами). Стягнення плати за видачу дозволів забороняється. Згода на розміщення зовнішньої реклами на територіях, будинках та спорудах також додатково дається їхніми власниками або уповноваженими ними органами (особами). Розміщення зовнішньої реклами на територіях та об'єктах поза населеними пунктами провадиться лише за погодженням з їх власниками або уповноваженими ними органами (особами)."  
Враховано редакційно    
109. Розміщення зовнішньої реклами на територіях та об'єктах поза населеними пунктами провадиться лише за погодженням з їх власниками або уповноваженими ними органами.      Розміщення зовнішньої реклами на територіях та об'єктах поза населеними пунктами провадиться лише за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб).  
110. Стягнення плати за видачу дозволів забороняється.      Стягнення плати за видачу дозволів забороняється.  
111. 3. Вимоги щодо розміщення зовнішньої реклами:      2. Зовнішня реклама повинна відповідати таким вимогам:  
112. зовнішня реклама повинна розміщуватись із дотриманням вимог техніки безпеки та забезпечення видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування, а також за умови, що така реклама не повторює зображення дорожніх знаків;   -145- Беспалий Б.Я.
У пункті першому частини третьої статті 16 слова "не повторює" замінити словами "не відтворює"  
Враховано   розміщуватись із дотриманням вимог техніки безпеки та з забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків;  
113. освітлення зовнішньої реклами не повинно викликати засліплення учасників дорожнього руху, а також квартир у житлових будинках;      освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків;  
114. фундаменти наземної зовнішньої реклами, що виступають над поверхнею землі, можуть бути декоративно оформлені;      фундаменти наземної зовнішньої реклами, що виступають над поверхнею землі, можуть бути декоративно оформлені;  
115. опори наземної зовнішньої реклами, що розташована вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, повинні мати вертикальну дорожню розмітку, нанесену світлоповертаючими матеріалами заввишки до 2 метрів від поверхні землі;      опори наземної зовнішньої реклами, що розташована вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, повинні мати вертикальну дорожню розмітку, нанесену світлоповертаючими матеріалами заввишки до 2 метрів від поверхні землі;  
116. нижній край зовнішньої реклами що розміщується над проїжджою частиною, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватись на висоті не менше ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття;      нижній край зовнішньої реклами що розміщується над проїжджою частиною, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватись на висоті не менше ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття;  
117. у місцях, де дорога, вулиця межують з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.      у місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.  
118. 4. Забороняється розташовувати зовнішню рекламу:      3. Забороняється розташовувати засоби зовнішньої реклами:  
119. на пішохідних доріжках завширшки менш ніж 1 метр;   -146- Томенко М.В.
Абзац перший частини четвертої статті 16 викласти у такій редакції: "на пішохідних доріжках та алеях;"  
Враховано   на пішохідних доріжках та алеях;  
120. у населених пунктах на висоті менш ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини;   -147- Толстоухов А.В.
Статтю 16 доповнити новим пунктом такого змісту: "Цей перелік обмежень та заборон щодо розміщення зовнішньої реклами є вичерпним."  
Враховано   у населених пунктах на висоті менш ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини;  
121. поза населеними пунктами на відстані менш ніж 5 метрів від краю проїжджої частини.      поза населеними пунктами на відстані менш ніж 5 метрів від краю проїжджої частини.  
122. 5. Розміщення зовнішньої реклами в межах охоронних зон пам'яток історії та культури, об'єктів природно-заповідного фонду дозволяється за погодженням з відповідними центральними або місцевими органами виконавчої влади.   -148- Бойко Ю.А.
Частину четверту статті 16 викласти у такій редакції: "4. Розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках та в межах зон охорони пам'яток національного або місцевого значення, в межах об'єктів природно-заповідного фонду дозволяється за погодженням з центральними або місцевими органами виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини."  
Враховано   4. Розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках та в межах зон охорони пам'яток національного або місцевого значення, в межах об'єктів природно-заповідного фонду дозволяється за погодженням з центральними або місцевими органами виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.  
123. 6. Забороняється без погодження з власниками або уповноваженими ними органами (особами) розміщувати зовнішню рекламу на квітниках і газонах, на поверхнях будинків, споруд, елементах вуличного обладнання і торговельних місць методом фарбування та/або наклеювання.   -149- Артеменко Ю.А.
Частину шосту статті 16 виключити.  
Враховано   5. Перелік обмежень та заборон щодо розміщення зовнішньої реклами, встановлений цим Законом, є вичерпним.  
    -150- Черновецький Л.М.
Частину шосту статті 16 доповнити новим абзацом такого змісту: "Зовнішня реклама про особу, розміщена на фасаді, біля входу (в'їзду), або про її продукцію у вітрині споруди, в якій ця особа на підставі договору оренди (найму) або на праві власності займає приміщення не потребує отримання дозволу місцевого органу влади та погодження власника будинку".  
Враховано редакційно    
    -151- Кеменяш О.М.
В частині шостій статті 16 слова "методом фарбування та/або наклеювання" виключити.  
Враховано    
124. Стаття 17. Внутрішня реклама      Стаття 17. Внутрішня реклама  
125. 1. Внутрішня реклама - реклама, що розміщується та розповсюджується рекламними засобами всередині будь-яких приміщень, будинків і споруд. Підставою для розміщення внутрішньої реклами є будь-яка форма угоди між розповсюджувачем реклами (рекламодавцем) та особою, що використовує приміщення, будинок, споруду. При цьому не допускається втручання у форму і зміст реклами.   -152- Омельченко О.О.
Частину першу статті 17 перенести до статті 1, виклавши її у такій редакції: "внутрішня реклама - реклама, що розміщується всередині будинків і споруд."  
Враховано   1. Розміщення внутрішньої реклами погоджується з власником місця її розташування або уповноваженою ним особою. При погодженні розміщення внутрішньої реклами втручання у форму та зміст реклами забороняється.  
126. 2. Забороняється розміщення внутрішньої реклами у приміщеннях центральних та місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, дошкільних закладах освіти, середніх загальноосвітніх школах та спеціальних загальноосвітніх закладах освіти.      2. Забороняється розміщення внутрішньої реклами у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, дошкільних навчальних закладах, середніх загальноосвітніх школах та спеціалізованих загальноосвітніх закладах освіти.  
127. Ці обмеження не поширюються на соціальну рекламу.      Ця заборона не поширюється на соціальну рекламу.  
128. Стаття 18. Реклама на транспорті      Стаття 18. Реклама на транспорті  
129. 1. Реклама на транспорті - реклама, що розміщується на території підприємств транспорту загального користування, метрополітену, зовнішній та внутрішній поверхнях транспортних засобів та споруд підприємств транспорту і метрополітену.   -153- Омельченко О.О.
Статтю 18 викласти у такій редакції: "Стаття 18. Реклама на транспорті 1. Розміщення реклами на транспорті погоджується лише з власниками об'єктів транспорту або уповноваженими ними органами (особами) без втручання у форму та зміст реклами. При погодженні розміщення реклами на траспорті втручання у форму та зміст реклами забороняється. 2. Розміщення реклами на транспорті повинно відповідати вимогам безпеки та правил дорожнього руху. 3. За умови розміщення реклами на транспорті з дотриманням вимог безпеки і правил дорожнього руху забороняється вимагати від власників транспортних засобів отримання дозволів, погоджень, інших документів щодо розміщення реклами. 4. Забороняється розміщення на транспортних засобах реклами, яка повторює чи імітує кольорографічні схеми спеціальних та оперативних транспортних засобів, реклами із нанесенням світлоповертаючих матеріалів чи реклами, яка супроводжується звуковими чи світловими сигналами. 5. Забороняється розміщувати рекламу на скляних /прозорих/ поверхнях транспортних засобів, за виключенням випадків, коли для цього використовуються матеріали, які забезпечують безперешкодний огляд з салону транспортного засобу. 6. Забороняється розповсюдження реклами через радіотрансляційні або інші звукові мережі сповіщання пасажирів у транспортних засобах громадського користування, на станціях метрополітену, вокзалах, в портах та аеропортах, за винятком соціальної реклами."  
Враховано    
130. 2. Розміщення реклами на транспорті погоджується лише з власниками об'єктів транспорту або уповноваженими ними органами (особами) відповідно до Закону України „Про транспорт" без втручання у форму та зміст реклами.      1. Розміщення реклами на транспорті погоджується лише з власниками об'єктів транспорту або уповноваженими ними органами (особами) без втручання у форму та зміст реклами. При погодженні розміщення реклами на траспорті втручання у форму та зміст реклами забороняється.  
131. 3. Розміщення реклами на транспорті повинно відповідати вимогам безпеки, правил дорожнього руху.      2. Розміщення реклами на транспорті повинно відповідати вимогам безпеки та правил дорожнього руху.  
132. Відповідно до вимог безпеки і правил дорожнього руху забороняється розміщувати рекламу на поверхні світлових пристроїв транспортних засобів (фари, протитуманні ліхтарі, габаритні вогні, розсіювачі, лампи), на поверхні номерних знаків, бамперів, шин, а також на поверхнях лобового, правого і лівого скла кабіни водія, що забезпечують з місця водія прямий огляд.      3. За умови розміщення реклами на транспорті з дотриманням вимог безпеки і правил дорожнього руху забороняється вимагати від власників транспортних засобів отримання дозволів, погоджень, інших документів щодо розміщення реклами.  
133. Перелік поверхонь, заборонених для розміщення реклами, є вичерпним та на інші поверхні транспортних засобів не поширюється.       
134. При розміщенні реклами на транспорті відповідно до вимог безпеки і правил дорожнього руху забороняється вимагати оформлення будь-яких дозволів, погоджень, формулярів та інших видів реєстрації і систематизування інформації, а також справляти за це плату з будь-яких осіб.   -154- Заєць І.О.
Останній абзац частини третьої статті 18 викласти у такій редакції: "При розміщені реклами на транспорті, відповідно до вимог безпеки і правил дорожнього руху забороняється вимагати від розповсюджувачів реклами оформлення будь-яких дозволів, погоджень, формулярів та інших видів реєстрації і систематизування інформації, а також справляти за це плату з них"  
Враховано редакційно    
    -155- Мельничук М.В.
Семенюк В.П.
Бокий І.С.
Рудьковський М.М.
Абзац четвертий частини третьої ст. 18 вилучити.  
Враховано    
    -156- Кальніченко І.В.
У абзаці четвертому пункту 3 статті 18 слова "а також справляти за це плату з будь-яких осіб" вилучити  
Враховано    
135. 4. Не дозволяється розміщення на транспортних засобах реклами, яка повторює (чи імітує) кольорографічні схеми спеціальних та оперативних транспортних засобів, реклами із нанесенням світлоповертаючих матеріалів чи реклами, яка супроводжується звуковими чи світловими сигналами.      4. Забороняється розміщення на транспортних засобах: реклами яка повторює чи імітує кольорографічні схеми спеціальних та оперативних транспортних засобів; реклами із нанесенням світлоповертаючих матеріалів; реклами, яка супроводжується звуковими чи світловими сигналами. Забороняється розміщувати рекламу на скляних /прозорих/ поверхнях транспортних засобів, за виключенням випадків, коли для цього використовуються матеріали, які забезпечують безперешкодний огляд з салону транспортного засобу.  
136. 5. Забороняється розповсюдження реклами через радіотрансляційні або інші звукові мережі сповіщання пасажирів у транспортних засобах громадського користування, на станціях метрополітену, вокзалах, в портах та аеропортах, за винятком соціальної реклами. Також забороняється розміщувати рекламу на аварійних виходах, засобах аварійного відключення систем транспорту.      5. Забороняється розповсюдження реклами через радіотрансляційні або інші звукові мережі сповіщання пасажирів у транспортних засобах громадського користування, на станціях метрополітену, вокзалах, в портах та аеропортах, за винятком розповсюдження соціальної реклами.  
137. Стаття 19. Реклама під час демонстрації кіно- та відеопродукції      Стаття 19. Реклама під час демонстрування кіно- та відеофільмів  
138. Забороняється переривати для реклами демонстрацію художніх і документальних фільмів у кінотеатрах, відеосалонах та інших закладах, де здійснюється публічний показ кіно-, відео-, слайдфільмів.      Забороняється переривати для реклами демонстрацію художніх і документальних фільмів у кінотеатрах, відеосалонах та інших місцях, де здійснюється публічний показ кіно-, відео-, слайдфільмів.  
139. Стаття 20. Обмеження щодо реклами, розрахованої на неповнолітніх   -157- Бойко Ю.А.
Статтю 20 викласти у такій редакції: "Стаття 20. Реклама і діти 1. Забороняється реклама: з використанням зображень дітей, які споживають або використовують продукцію, призначену тільки для дорослих чи заборонену законом для придбання або споживання неповнолітніми; з інформацією, яка може підірвати авторитет батьків, опікунів, піклувальників, педагогів та довіру до них дітей; з вміщенням закликів до дітей придбати продукцію або звернутись до третіх осіб з проханням зробити покупку; з використанням зображень справжньої або іграшкової зброї, вибухових пристроїв; з вміщенням прямих закликів до дітей придбати продукцію або звернутись до третіх осіб з проханням зробити покупку; з використанням справжньої або іграшкової зброї, вибухових пристроїв. 2. Реклама не повинна містити зображення дітей у небезпечних ситуаціях чи за обставин, що у разі їх імітації можуть завдати шкоди дітям або іншим особам, а також інформації, здатної викликати зневажливе ставлення дітей до небезпечних для здоров'я і життя ситуацій. 3. Реклама не повинна завдавати дітям моральної чи фізичної шкоди, викликати у них відчуття неповноцінності. 4. Реклама не повинна вказувати на можливість придбання рекламованого товару, розрахованого переважно на дітей, кожною сім'єю без урахування можливостей її бюджету. 5. Реклама не повинна створювати у дітей враження, що володіння рекламованою продукцією дає їм перевагу над іншими дітьми."  
Враховано   Стаття 20. Реклама і діти  
140. 1. Забороняється реклама:   -158- Турчинов О.В.
Абзац 1 частини першої статті 20 доповнити словами: ".., зокрема алкогольних напоїв, в тому числі й слабоалкогольних, та тютюнових виробів;"  
Враховано редакційно   1. Забороняється реклама:  
141. з використанням зображень неповнолітніх, які споживають або використовують продукцію, призначену безпосередньо для дорослих чи заборонену для придбання або споживання неповнолітніми;   -159- Беспалий Б.Я.
У пункті першому частини першої статті 20 після слів "чи заборонену" додати слово "законом"  
Враховано   з використанням зображень дітей, які споживають або використовують продукцію, призначену тільки для дорослих чи заборонену законом для придбання або споживання неповнолітніми;  
142. з інформацією, яка може підірвати авторитет дорослих та довіру до них неповнолітніх;   -160- Кальніченко І.В.
Абзац третій частини першої статті 20 виключити  
Враховано редакційно   з інформацією, яка може підірвати авторитет батьків, опікунів, піклувальників, педагогів та довіру до них дітей;  
143. з вміщенням прямих закликів до дітей придбати продукцію або звернутись до третіх осіб з проханням зробити покупку, яка використовує легковірність чи брак досвіду у неповнолітніх;   -161- Кальніченко І.В.
У абзаці четвертому частини першої статті 20 слова "яка використовує легковірність чи брак досвіду у неповнолітніх" виключити  
Враховано   з вміщенням закликів до дітей придбати продукцію або звернутись до третіх осіб з проханням зробити покупку;  
144. з використанням справжньої або іграшкової зброї, вибухових пристроїв.   -162- Турчинов О.В.
Частину першу статті 20 доповнити реченням такого змісту: "яка використовує легковірність чи брак досвіду у неповнолітніх".  
Враховано редакційно   з використанням зображень справжньої або іграшкової зброї, вибухових пристроїв;  
145. 2. Реклама не повинна містити тверджень або зображень неповнолітніх у небезпечних ситуаціях чи за обставин, що у разі їх імітації можуть завдати шкоди неповнолітнім або іншим особам, а також інформації, здатної викликати зневажливе ставлення неповнолітніх до небезпечних для здоров'я і життя ситуацій.      2. Реклама не повинна містити зображення дітей у небезпечних ситуаціях чи за обставин, що у разі їх імітації можуть завдати шкоди дітям або іншим особам, а також інформації, здатної викликати зневажливе ставлення дітей до небезпечних для здоров'я і життя ситуацій.  
146. 3. Реклама, розрахована на дитячу аудиторію або із залученням дітей, не повинна містити того, що може завдати шкоди їхнім інтересам, і вона має враховувати їхню особливу чутливість.   -163- Кальніченко І.В.
Частину третю статті 20 виключити  
Враховано редакційно   3. Реклама не повинна завдавати дітям моральної чи фізичної шкоди, викликати у них відчуття неповноцінності.  
147. 4. Реклама в телевізійних програмах (передачах), розрахованих на дитячу аудиторію, не може створювати у них хибне (неправдиве) уявлення про ціну продукції, зокрема, шляхом використання слів "тільки", "лише" та подібних виразів, а також шляхом прямого або опосередкованого вказування на те, що рекламована продукція є доступною для будь-якого сімейного бюджету.   -164- Кеменяш О.М.
Частину четверту статті 20 викласти у такій редакції: "Реклама в змісті телевізійних передач (програм), розрахованих на дитячу аудиторію, не може створювати у них хибне (неправдиве) уявлення про ціну продукції, зокрема, шляхом використання слів "тільки", "лише" та подібних виразів, а також шляхом прямого або опосередкованого вказування на те, що рекламована продукція є доступною для будь-якого сімейного бюджету".  
Враховано редакційно   4. Реклама не повинна вказувати на можливість придбання рекламованого товару, розрахованого переважно на дітей, кожною сім'єю без урахування можливостей її бюджету.  
148. 5. Реклама в телевізійних програмах (передачах), розрахованих на дитячу аудиторію, не може привертати їхню увагу до того, що володіння рекламованою продукцією дає їм перевагу над іншими дітьми, а відсутність такої продукції дає зворотній ефект.   -165- Царенко О.М.
Частини четверті та п'яту статті 20 виключити  
Відхилено   5. Реклама не повинна створювати у дітей враження, що володіння рекламованою продукцією дає їм перевагу над іншими дітьми.  
149. РОЗДІЛ ІІІ. ОСОБЛИВОСТІ РЕКЛАМУВАННЯ ДЕЯКИХ ВИДІВ ПРОДУКЦІЇ      РОЗДІЛ ІІІ. ОСОБЛИВОСТІ РЕКЛАМУВАННЯ ДЕЯКИХ ВИДІВ ТОВАРУ  
150. Стаття 21. Реклама лікарських засобів, медичної техніки, медичних послуг   -166- Поліщук К.А.
Статтю 21 викласти у наступній редакції: "Стаття 21. Реклама лікарських засобів, виробів медичного призначення та медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації Допускається рекламування лікарських засобів, виробів медичного призначення та медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, що в установленому порядку дозволені центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я до застосування в Україні. У засобах масової інформації допускається реклама лише безрецептурних лікарських засобів, які завдяки особливостям свого складу та дії, призначені до застосування без втручання лікаря, за порадою фармацевтичного працівника, та реклама виробів медичного призначення та медичної техніки, застосування яких не потребує спеціальних знань та підготовки. Реклама лікарського засобу повинна містити об'єктивну інформацію про лікарський засіб без перебільшення властивостей засобу і здійснюватися так, щоб було зрозуміло, що наведене повідомлення є рекламою і рекламована продукція чітко ідентифікована як лікарський засіб. Текст реклами повинен включати інформацію, яка наведена в короткій характеристиці лікарського засобу, затвердженої спеціально уповноваженим органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я, що видає реєстраційне посвідчення (торгову ліцензію) на лікарський засіб, і зокрема такий мінімум інформації: повну торгівельну (міжнародну) назву лікарського засобу, а також назву виробника; данні, необхідні для правильного застосування лікарського засобу та загальні застереження щодо його використання; чітку рекомендацію уважно прочитати інструкцію на вкладиші в упаковку або на вторинній упаковці лікарського засобу. Реклама лікарського засобу для населення не повинна містити матеріалів, які: створюють враження, що консультація лікаря чи іншого медичного працівника або хірургічне втручання є необов'язковими; дозволяють припустити, що ефективність лікування гарантована, вживання лікарського засобу не супроводжується побічними реакціями або що ефект його застосування переважає або рівнозначний ефективності іншого методу лікування або лікарського засобу; призначені виключно або в основному для дітей; мають посилання на рекомендації вчених, медичних працівників або інших не віднесених до них осіб, але які у зв'язку із своєю популярністю можуть заохотити до вживання лікарського засобу; дозволяють припустити, що лікарський засіб є харчовим, косметичним або іншим споживчим товаром, або що безпечність чи ефективність цього засобу обумовлена його природнім походженням; використовують неправильні чи недоречні, здатні викликати тривогу або вводити в оману терміни, яскраві зображення зміни людського тіла, викликані хворобою, травмою чи впливом лікарського засобу на тіло або частину тіла людини; вводять в оману стосовно складу, походження, ефективності, патентної захищеності лікарського засобу; дозволяють припустити, що стан здоров'я значно покращиться або людина стане більш здоровою в результаті прийому лікарського засобу, або, що стан здоров'я може значно погіршитися якщо не вживати даний лікарський засіб, за винятком компанії по вакцинації, яка проводиться компетентними органами виконавчої влади; можуть за допомогою описування або демонстрації історії хвороби привести до помилкового самодіагнозу. Заборонено рекламування лікарських засобів, які не зареєстровані в Україні (не мають реєстраційного посвідчення (торгову ліцензію), які відпускаються за рецептом, які містять наркотичні або психотропні речовини, віднесені до таких речовин згідно з міжнародними конвенціями та законодавством України. Забороняється при рекламуванні лікарських засобів для населення згадувати такі захворювання як цукровий діабет, туберкульоз, онкологічні, венеричні, інші небезпечні інфекційні хвороби. Рекламування лікарських засобів, а також виробів медичного призначення та медичної техніки, застосування яких вимагає спеціальних знань і підготовки, для медичних, фармацевтичних, наукових, інших працівників в галузі охорони здоров'я допускається у спеціалізованих друкованих виданнях, інструкціях про застосування такої продукції, у доповідях на семінарах, конференціях, симпозіумах, у будь-яких інших джерелах інформації про лікарські засоби, вироби медичного та медичної техніки, розрахованої для медичних, фармацевтичних, інших фахівців в галузі охорони здоров'я. Будь-яке рекламування лікарських засобів особам, яким надано право призначати або поширювати такі лікарські засоби, має включати: основну інформацію про лікарський засіб, яка відповідає короткій характеристиці цього засобу, затвердженої спеціально уповноваженим органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я, що видає реєстраційне посвідчення (торгову ліцензію) на лікарський засіб; категорію відпуску лікарського засобу; торгівельну ціну лікарського засобу та інформацію про умови покриття витрат на лікарські засоби. Забороняється рекламування для населення лікувальних методів з використанням психічного впливу (гіпнозу, навіяння та інших методів)."  
Враховано редакційно   Стаття 21. Реєстр.картка № ) 1.Дозволяється реклама: лише таких лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, що в установленому порядку дозволені спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я до застосування в Україні; лише таких лікарських засобів, які відпускаються без припису (рецепту) лікаря та лише таких медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації застосування яких не потребує спеціальних знань та підготовки. 2. Забороняється реклама лікарських засобів, які вживаються та розповсюджуються тільки за приписом (рецептом) лікаря. 3. Забороняється реклама допінгових речовин та/або методів для їх використання у спорті. 4. Реєстр.картка № ) 5. Реєстр.картка № ) 6. У рекламі лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації забороняється розміщення: відомостей, які можуть справляти враження, що за умови вживання лікарського засобу чи застосування медичної техніки консультація з фахівцем не є необхідною; відомостей про те, що лікувальний ефект від вживання лікарського засобу чи застосування медичної техніки є гарантованим; зображень зміни людського тіла або його частин внаслідок хвороби, поранень; тверджень, що сприяють виникненню або розвитку страху захворіти або погіршити стан свого здоров'я через невикористання лікарських засобів, медичної техніки та медичних послуг, що рекламуються; тверджень, що сприяють можливості самостійної встановлення діагнозу для хвороб, патологічних станів людини та їх самостійного лікування з використанням медичних товарів, що рекламуються; посилань на лікарські засоби, медичну техніку, методи профілактики, діагностики, лікування і реабілітації як на найбільш ефективні, найбільш безпечні, виняткові по відсутності побічних ефектів; порівнянь з іншими лікарськими засобами, медичною технікою, методами профілактики, діагностики, лікуванням і реабілітації з метою посилення рекламного ефекту; посилань на конкретні випадки вдалого застосування лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації; рекомендацій або посилань на рекомендації медичних працівників, науковців, медичних закладів та організацій щодо рекламованих товару чи послуги; спеціальних виявлень подяки, вдячності, листів, уривків з них із рекомендаціями, розповідями про застосування та результати дії рекламованих товару чи послуги від окремих осіб; зображень і згадок імен популярних людей, героїв кіно-, теле- та анімаційних фільмів, авторитетних організацій; інформації, що може вводити споживача в оману відносно складу, походження, ефективності, патентної захищеності лікарського засобу. 7. У рекламі лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації забороняється участь лікарів та інших професійних медичних працівників, а також осіб, зовнішній вигляд яких імітує зовнішній вигляд лікарів. 8. Забороняється вміщувати в рекламі лікарських засобів інформацію, яка дозволяє припустити, що лікарський засіб є харчовим, косметичним або іншим споживчим товаром, або що безпечність чи ефективність цього засобу обумовлена його природним походженням; 9. У рекламі косметичних засобів, харчових продуктів, вітамінних та інших харчових добавок забороняється посилання на те, що ці товари мають лікувальні властивості, якщо такі властивості не підтверджені у встановленому законодавством порядку спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з охорони здоров'я. 10. Забороняється реклама лікувальних сеансів, інших заходів з використанням гіпнозу та інших методів безконтактного, психічного або біоенергетичного впливу. 11. Забороняється реклама діагностики або лікування, які не ґрунтуються на безпосередньому контакті лікаря з пацієнтом. 12. Положення цієї статті не поширюються на рекламу лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, яка розміщується у спеціалізованих виданнях, призначених для медичних установ та лікарів, а також яка розповсюджується на семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики.  
    -167- Жебрівський П.І.
Статтю 21 викласти у наступній редакції: "Стаття 21. Види і способи рекламування лікарських засобів" та викласти у наступній редакції: Рекламування лікарських засобів - будь-яка форма безпосереднього надання інформації медичними торговими представниками, проведення опитувань населення або використання стимулів, що сприяють постачанню, продажу або споживанню лікарських засобів. Зокрема, воно включає: - рекламування лікарських засобів населенню; - рекламування лікарських засобів особам, які мають право призначати або поставляти лікарські засоби; - відвідування медичними торговими представниками осіб, які мають право призначати лікарські засоби; - надання зразків лікарських засобів; - фінансову підтримку заходів, що сприяють продажу продукції, за участю в них осіб, які мають право призначати або поставляти лікарські засоби; - фінансову підтримку наукових конференцій, у яких беруть участь особи, які мають право призначати або поставляти лікарські засоби, зокрема, оплату зв'язаних з ними дорожніх витрат і витрат на проживання. Забороняється будь-яка реклама лікарського засобу, що не зареєстрований в Україні відповідно до чинного законодавства. Текст реклами лікарського засобу повинен відповідати інформації, наведеній в короткій характеристиці лікарського засобу. Реклама лікарського засобу повинна сприяти його раціональному застосуванню шляхом надання об'єктивної інформації без перебільшення властивостей засобу; - не повинна вводити в оману. Забороняється рекламування населенню лікарських засобів, що: - відпускаються тільки за рецептом. - містять психотропні або наркотичні речовини; При рекламуванні населенню лікарських засобів забороняється згадування таких показань до застосування, як: - туберкульоз; - захворювання, що передаються статевим шляхом; - інші небезпечні інфекційні захворювання; - злоякісні новоутворення й інші онкологічні захворювання; - хронічне безсоння; - цукровий діабет і інші порушення обміну речовин. Забороняється пряме поширення лікарських засобів серед населення виробниками лікарських засобів у рекламних цілях; однак в особливих випадках спеціально уповноважений орган може дозволити таке поширення для досягнення інших цілей. З урахуванням положень п.п. 5-7 цієї статті будь-яке рекламування лікарських засобів населенню повинне: 1)проводитися таким чином, щоб було зрозуміло, що дане повідомлення є рекламою і що рекламована продукція чітко ідентифікована як лікарський засіб; 2) містити, як мінімум, наступну інформацію: - назва лікарського засобу, а також його загально-прийнята назва, якщо лікарський засіб містить тільки одну діючу речовину; - інформація, необхідна для правильного застосування лікарського засобу; - ясна та зрозуміла рекомендація про необхідність уважного прочитання інформації в листку-вкладиші або на вторинному пакуванні. Незалежно від вимог п. 8 цієї статті при рекламуванні лікарського засобу населенню може бути зазначена лише його назва у випадку повторної реклами, що служить тільки для нагадування. 10. Реклама лікарського засобу населенню не повинна містити матеріалів, що: - шляхом пропозиції діагностики або лікування дистанційно (через пошту, засоби телекомунікацій та інші засоби зв'язку) створюють враження, що медична консультація або хірургічна операція є необов'язковою; - дозволяють припустити, що ефективність лікування рекламованим засобом є гарантованою, застосування засобу не супроводжується розвитком побічних реакцій чи його ефективність така ж або вища, ніж ефективність іншого методу лікування або лікарського засобу; - дозволяють припустити, що стан здоров'я людини може погіршитися, якщо він не буде приймати цей засіб; ця заборона не поширюється на кампанії з вакцинації, в яких беруть участь виробники лікарських засобів і які схвалені спеціально уповноваженими органом. - спрямована винятково або в основному на дітей; - мають посилання на рекомендації вчених, медичних працівників або інших осіб, які у зв'язку з їх популярністю можуть заохотити застосування лікарського засобу; - дозволяють припустити, що безпека або ефективність лікарського засобу обумовлена його природним походженням; - можуть за допомогою опису або докладної демонстрації історії хвороби привести до помилкового самодіагнозу; - посилаючись на відгуки про видужання, супроводжуються неправильними термінами,що викликають тривогу чи вводять в оману; - містять згадування про те, що лікарський засіб зареєстрований в Україні, а також про те, що на нього видане реєстраційне посвідчення або отримана торгова ліцензія в іншій державі. 11.Будь-яке рекламування лікарських засобів особам, які мають право призначати або поставляти такі засоби, повинне включати: - основну інформацію, що відповідає короткій характеристиці лікарського засобу; - категорію відпуску лікарського засобу. Незалежно від пункту 11 цієї статті в рекламі лікарського засобу для осіб, які мають право призначати або поставляти такі лікарські засоби, може бути зазначена лише його назва у випадку повторної реклами, що служить тільки для нагадування. У будь-якому документі, що надається в рекламних цілях особам, які мають право призначати або поставляти лікарські засоби, повинні міститися, як мінімум, докладні дані, наведені в пункті 11 цієї статті, а також дата складення документа або його останнього перегляду. Цитати, таблиці й інші ілюстративні матеріали, запозичені з медичних журналів або інших наукових видань і включені в документи, зазначені в пункті 11 цієї статті, повинні відтворюватися в точності і супроводжуватися точними і повними посиланнями на першоджерело.  
Враховано редакційно    
    -168- Беспалий Б.Я.
Назву статті 21 викласти у редакції: "Реклама медичної техніки"  
Відхилено    
151. 1. Допускається реклама лише таких лікарських засобів, медичної техніки, медичних послуг, що в установленому порядку дозволені центральним органом виконавчої влади з охорони здоров'я до застосування на території України.   -169- Беспалий Б.Я.
У частині першій статті 21 текст "таких лікарських засобів" замінити словом "такої", а після слів " в установленому" додати слово "законом"  
Відхилено    
    -170- Турчинов О.В.
Частину першу статті 21 залишити у редакції чинного Закону.  
Відхилено    
152. 2. Забороняється реклама лікарських засобів, які:   -171- Беспалий Б.Я.
Частини другу та третю статті 21 вилучити.  
Відхилено    
153. вживаються та розповсюджуються тільки за приписом (рецептом) лікаря;       
154. містять наркотичні або психотропні речовини.       
155. 3. Забороняється реклама допінгових препаратів для їх застосування у спорті.       
156. 4. Реклама лікарських засобів, медичної техніки та медичних послуг повинна містити:   -172- Беспалий Б.Я.
У частині четвертій статті 21 вилучити текст "лікарських засобів та медичних послуг". Аналогічно в усій статті  
Відхилено    
157. повну (зокрема і міжнародну) фармакологічну назву лікарського засобу та назву виробника;   -173- Беспалий Б.Я.
Пункт перший частини четвертої статті 21 вилучити  
Відхилено    
158. загальні застереження щодо застосування лікарських засобів, медичної техніки та медичних послуг;       
159. чітку рекомендацію обов'язкового уважного ознайомлення з інструкцією до застосування, що додається до медичних товарів.       
160. 5. Реклама не може містити посилань на терапевтичні ефекти стосовно захворювань, які не піддаються або важко піддаються лікуванню.       
161. 6. У рекламі лікарських засобів, медичної техніки, медичних послуг забороняється розміщення:       
162. відомостей, які можуть справляти враження, що за умови їх вживання чи застосування медична консультація з фахівцем не є необхідною;       
163. відомостей про те, що лікувальний ефект від їх вживання чи застосування є абсолютно гарантованим;       
164. зображень зміни людського тіла або його частин внаслідок хвороби, поранень;       
165. тверджень, що сприяють виникненню або розвитку страху захворіти або погіршити стан свого здоров'я через невикористання лікарських засобів, медичної техніки та медичних послуг;       
166. тверджень, що сприяють можливості самостійної постановки діагнозу для деяких хвороб, патологічних станів людини та їх самостійного лікування з використанням медичної продукції, що рекламується;       
167. посилань на лікарські засоби, вироби медичної техніки, медичні послуги як на найбільш ефективні, найбільш безпечні, виняткові по відсутності побічних ефектів;       
168. порівнянь з іншими лікарськими засобами, медичною технікою та медичними послугами з метою посилення рекламного ефекту;       
169. посилань на конкретні випадки вдалого застосування лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики та лікування;       
170. рекомендацій або посилань на рекомендації медичних працівників, вчених, медичних закладів та організацій;   -174- Кальніченко І.В.
Абзаци дев'ятий, десятий та одинадцятий пункту шостого статті 21  
Відхилено    
171. спеціальних виявлень подяки, вдячності, листів, уривків з них із рекомендаціями, розповідями про застосування та результати дії від окремих осіб;       
172. зображень і згадок імен популярних людей та авторитетних організацій;       
173. інформації, що може вводити споживача в оману відносно складу, походження, ефективності, патентної захищеності лікарського засобу.       
174. 7. У рекламі лікарських засобів, медичної техніки та методів лікування забороняється участь лікарів, наукових медичних працівників, інших медичних професійних працівників.   -175- Беспалий Б.Я.
Частину сьому статті 21 доповнити текстом "або їхнього спецодягу чи його фрагментів".  
Враховано редакційно    
    -176- Шаров І.Ф.
Акопян В.Г.
Частину сьому статті 21 доповнити словами: "різного роду екстрасенсів, цілителів, знахарів".  
Відхилено    
175. 8. Забороняється вміщувати в рекламі про лікарські засоби, інформацію про те, що цей лікарський засіб є продуктом харчування, косметичним або іншим продуктом для вживання.   -177- Беспалий Б.Я.
Частину восьму статті 21 вилучити.  
Відхилено    
176. 9. У рекламі косметичних засобів, харчових продуктів, вітамінних та інших харчових добавок забороняється посилання на те, що ці товари мають лікувальні властивості, якщо такі властивості не були доведені виробником та не підтверджені у встановленому порядку центральним органом виконавчої влади з охорони здоров'я.   -178- Беспалий Б.Я.
У частині дев'ятій статті 21 вилучити текст "не були доведені виробником та", після слів "у встановленому" додати слово "законодавством"  
Враховано    
177. 10. Забороняється реклама лікувальних сеансів, інших аналогічних заходів з використанням гіпнозу та інших методів психічного або біоенергетичного впливу.       
178. 11. Забороняється реклама діагностики або лікування, які не ґрунтуються на безпосередньому контакті лікаря з пацієнтом.       
179. 12. Положення цієї статті не поширюються на рекламу, яка розміщується виключно у спеціалізованих виданнях, призначених для медичних установ та лікарів.       
180. Стаття 22. Реклама тютюнових виробів та алкогольних напоїв   -179- Черновецький Л.М.
Статтю 22 виключити.  
Відхилено   Стаття 22. Реклама алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби 1. Реклама тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, забороняється: на радіо та телебаченні, на перших і останніх сторінках газет, перших і останніх сторінках обкладинок журналів та інших видань, засобами внутрішньої реклами, реклами на транспорті, за допомогою заходів рекламного характеру (крім спеціальних виставкових заходів). 2. Реклама алкогольних напоїв, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, забороняється: на радіо та телебаченні у період з 6 години до 23 години, на перших і останніх сторінках газет, перших і останніх сторінках обкладинок журналів та інших видань, засобами внутрішньої реклами, реклами на транспорті, за допомогою заходів рекламного характеру (крім спеціальних виставкових заходів).  
    -180- Турчинов О.В.
Назву статті 22 викласти у такій редакції: "Реклама тютюнових виробів, алкогольних та слабоалкогольних виробів, а також торгівельних марок, під якими випускаються дані вироби та напої."  
Враховано редакційно    
    -181- Баранівський О.П.
Мішура В.Д.
Статтю 22 викласти у такій редакції: "Стаття 22. Особливості реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв. 1. Реклама тютюнових виробів та алкогольних напоїв, тобто будь-який вид комерційної інформації, призначеної для прямого чи непрямого просування тютюнових виробів або алкогольних напоїв на ринок, у тому числі, реклама, яка включає назви марок виробу, торгівельних марок, емблеми, знаки чи інші характерні ознаки тютюнових виробів або алкогольних напоїв, забороняється: на телебаченні, радіо, в мережі Інтернет; на плакатах та рекламних щитах; в друкованих виданнях, крім тих, що призначені для професіональних працівників торгівлі тютюновими виробами або алкогольними напоями; в закладах охорони здоров'я, культури, освіти, спорту, а також інших громадських місцях; в торгових закладах, крім тих, що призначені виключно для торгівлі тютюновими виробами або алкогольними напоями, за умови, що такої реклами не видно за межами приміщення торгового закладу. 2. Забороняється пропонувати з метою заохочення до майбутньої покупки тютюнових виробів або алкогольних напоїв подарунок, товари, знижки ціни, повернення готівкою вартості покупки, або ж право брати участь в будь-якому змаганні, лотереї або грі покупцю тютюнових виробів або алкогольних напоїв чи будь-якій особі, що представила бідь-які докази такої покупки. 3. Забороняється надсилання будь-яких друкованих або електронних інформаційних повідомлень можливим споживачам тютюнових виробів або алкогольних напоїв, якщо ці споживачі не надіслали запит на отримання конкретного інформаційного повідомлення."  
Враховано редакційно    
    -182- Рудьковський М.М.
Статтю 22 викласти у такій редакції: "Стаття 22. Реклама тютюнових виробів та алкогольних напоїв Реклама та інше заохочення споживання тютюнових виробів, алкогольних напоїв, аксесуарів до них або, товарів (виробів), що їх імітують, популяризація фірмових назв, знаків для товарів і послуг, марок (брендів) чи будь-яких інших текстових чи графічних позначень, що ідентифікуються з тютюновими виробами або алкогольними напоями, їх виробниками, споживанням тютюнових виробів алкогольних напоїв забороняється: на телебаченні, радіо, в електронних мережах (Інтернет); на плакатах та рекламних щитах; в друкованих виданнях, крім тих, що призначені для професіоналів торгівлі тютюновими виробами; в закладах охорони здоров'я, культури, освіти, спорту, а також інших громадських місцях; в торгових закладах, крім тих, що призначені виключно для реалізації тютюнових виробів та аксесуарів до них, за умови, що такої реклами не видно за межами приміщення такого торговельного закладу. Забороняється спонсорство спортивної, культурно-мистецької, освітньої, оздоровчої або суспільно-політичної діяльності з боку суб'єктів підприємницької дяльності, що займаються виробництвом, реалізацією тютюнових виробів або алкогольних напоїв. Забороняється захочення до вживання тютюнових виробів, алкогольних напоїв; у тому числі забороняється пропонувати з метою заохочення придбання, споживання тютюнових виробів, алкогольних напоїв подарунки, товари, знижки в ціні, повернення готівкою вартості покупки, обмін виробів або частин упаковок (пачок) від них на інші товари, призи, брати участь в будь-якому змаганні, лотереї або грі покупцю тютюнових виробів, алкогольних напоїв або будь-якій особі, що представила будь-які докази такої покупки. Забороняється розміщення в засобах масової інформації або на плактах, рекламних щитах інформаці про конкурси та заходи, які проводять виробники, імпортери, продавці (розповсюджувачі) тютютонових виробів, алкогольних напоїв"  
Враховано редакційно    
    -183- Омельченко О.О.
Статтю 22 доповнити новими частинами такого змісту: "1. Реклама тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби забороняється: на радіо та телебаченні, на перших і останніх сторінках газет, перших і останніх сторінках обкладинок журналів та інших періодичних видань, на носіях зовнішньої та внутрішньої реклами, реклами на транспорті, за допомогою заходів рекламного характеру (крім спеціальних виставкових заходів). 2. Реклама алкогольних напоїв, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої забороняється: на радіо та телебаченні у період з 6 години до 23 години, на перших і останніх сторінках газет, перших і останніх сторінках обкладинок журналів та інших періодичних видань, на носіях внутрішньої реклами, реклами на транспорті, за допомогою заходів рекламного характеру (крім спеціальних виставкових заходів)." У зв'язку з чим: частини 1-8 вважати відповідно частинами 3-10, а абзац другий частини першої статті 22 вилучити.  
Враховано    
181. 1. Реклама тютюнових виробів та алкогольних напоїв:   -184- Турчинов О.В.
Назву частини першої статті 21 викласти в наступній редакції: "Реклама тютюнових виробів та алкогольних напоїв, в тому числі й слабоалкогольних, а також торгівельних марок, під якими випускаються дані вироби та напої:"  
Враховано редакційно   3. Реклама алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби:  
    -185- Артеменко Ю.А.
Абзац 1 частини 1 статті 22 доповнити такими словами: "а також реклама з використанням знаків для товарів і послуг, графічних зображень та символів, що належать або асоціюються з виробниками та розповсюджувачами алкогольних напоїв та тютюнових виробів" і далі за текстом."  
Враховано редакційно    
    -186- Томенко М.В.
Бойко Ю.А.
Абзац другий частини першої статті 22 викласти у такій редакції: "забороняється на радіо та телебаченні (за винятком реклами знаків для товарів і послуг, під якими випускаються алкогольні напої, у період з 23 години до 6 години ранку), на перших і останніх сторінках газет, перших і останніх сторінках обкладинок журналів та інших періодичних видань, на носіях зовнішньої та внутрішньої реклами, реклами на транспорті, (включно з знаками для товарів і послуг, іншими об'єктами інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби), за допомогою інших заходів рекламного характеру (крім спеціальних виставкових заходів)." У зв'язку з цим пункт п'ятий частини першої статті 22 вилучити.  
Відхилено    
    -187- Поліщук К.А.
Частину першу статті 22 викласти у такій редакції: "Рекламування тютюнових виробів та алкогольних напоїв у електронній мережі "Інтернет", на телебаченні, радіо, друкованих виданнях, за винятком спеціалізованих друкованих видань, розрахованих на професіоналів тютюнового ринку, інших рекламних засобах, забороняється". Зміст пункту другого цієї статті викласти в редакції: " Дозволяється фінансова підтримка спонсором телевізійних і радіопередач, спортивних, театральних, культурних та інших заходів з використанням назви виробника чи знаків для товарів і послуг, зареєстрованих в Україні в установленому порядку згідно з "Міжнародної класифікації товарів та послуг для реєстрації знаків" у 33 і 34 класах з метою популяризації назв марок тютюнових виробів і алкогольних напоїв або назв фірм виробників таких виробів".  
Враховано редакційно    
    -188- Беспалий Б.Я.
Частину першу статті 22 на початку доповнити таким новим пунктом: "дозволяється тільки у друкованих засобах масової інформації, крім офіційних видань органів державної влади та органів місцевого самоврядування або на спеціальних виставках, заходах".  
Враховано    
    -189- Заєць І.О.
Статтю 22 викласти у такій редакції: "Забороняється реклама тютюнових виробів і алкоголю".  
Відхилено    
    -190- Турчинов О.В.
Частину першу статті 22 розпочати такими словами: "Реклама тютюнових виробів, алкогольних та слабоалкогольних виробів, а також торгівельних марок, під якими випускаються дані вироби та напої:"  
Враховано редакційно    
182. забороняється на продукції та у друкованих виданнях, призначених переважно для осіб віком до 18 років, або у розрахованих на зазначених осіб частинах інших друкованих видань;      забороняється на товарах та у друкованих виданнях, призначених переважно для осіб віком до 18 років, або у розрахованих на зазначених осіб частинах інших друкованих видань;  
183. забороняється на радіо та телебаченні, на перших і останніх сторінках газет, перших і останніх сторінках обкладинок журналів та інших періодичних видань;   -191- Беспалий Б.Я.
У пункті другому частини першої статті 22 вилучити текст "на радіо та телебаченні".  
Враховано редакційно    
    -192- Артеменко Ю.А.
Пункт другий частини першої статті 22 викласти у такій редакції: "забороняється на радіо та телебаченні (крім реклами знаків для товарів і послуг, під якими випускаються алкогольні напої, у період з 23 години до 6 години ранку), на перших і останніх сторінках газет, перших і останніх сторінках обкладинок журналів та інших періодичних видань, на носіях зовнішньої реклами (крім реклами знаків для товарів і послуг, під якими випускаються алкогольні напої, у період з 23 години до 6 години ранку), внутрішньої реклами, реклами на транспорті, за допомогою інших заходів рекламного характеру (крім спеціальних виставкових заходів);"  
Враховано    
184. забороняється з використанням осіб віком до 25 років як фотомоделей;   -193- Беспалий Б.Я.
Пункт третій частини першої статті 22 вилучити  
Відхилено   забороняється з використанням осіб віком до 18 років як фотомоделей;  
    -194- Мішура В.Д.
У пункті третьому частини першої статті 22 цифру "25" замінити на "18".  
Враховано    
185. не повинна містити зображення процесу паління тютюнових виробів або споживання алкогольних напоїв;      не повинна містити зображення процесу паління тютюнових виробів або споживання алкогольних напоїв;  
186. не може розташовуватися ближче ніж за 200 метрів від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, в яких навчаються діти віком до 18 років;   -195- Беспалий Б.Я.
Пункт п'ятий частини першої статті 22 вилучити  
Відхилено   не може розташовуватися ближче ніж за 300 метрів прямої видимості від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, в яких навчаються діти віком до 18 років;  
    -196- Развадовський В.Й.
Пункт п'ятий частини першої статті 22 викласти у такій редакції: "не може розташовуватися ближче ніж за 400 метрів від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, в яких навчаються діти віком до 18 років".  
Враховано частково    
    -197- Стойко І.М.
Пункт п'ятий частини першої статті 22 викласти у такій редакції: "не може розташовуватися ближче ніж за 300 метрів від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, в яких навчаються діти віком до 18 років".  
Враховано    
187. не може формувати думку що паління або вживання алкоголю є важливим фактором досягнення успіху в спортивній, соціальній, сексуальній або інших сферах життя;      не може формувати думку, що паління або вживання алкоголю є важливим фактором досягнення успіху в спортивній, соціальній, сексуальній або інших сферах життя;  
188. не може формувати думку, що вживання алкогольних напоїв чи паління тютюнових виробів сприятиме розв'язанню особистих проблем;      не повинно створювати враження, що вживання алкогольних напоїв чи паління тютюнових виробів сприятиме розв'язанню особистих проблем;  
189. не може формувати думку, що алкоголь чи тютюнові вироби мають лікувальні якості, або що вони є стимулюючими чи заспокійливими засобами;      не може формувати думку, що алкоголь чи тютюнові вироби мають лікувальні якості, або що вони є стимулюючими чи заспокійливими засобами;  
190. не повинна заохочувати до надмірного вживання алкогольних напоїв чи тютюнопаління або негативно розцінювати факт утримування від вживання тютюнових виробів та алкогольних напоїв;      не повинна заохочувати до вживання алкогольних напоїв чи тютюнопаління або негативно розцінювати факт утримування від вживання тютюнових виробів та алкогольних напоїв;  
191. не може містити зображень медичних працівників або людей, які мають вигляд медичних працівників.   -198- Бойко Ю.А.
Томенко М.В.
Абзац дев'тий частини першої статті 22 викласти у такій редакції: "не може містити зображень лікарів та інших професійних медичних працівників, а також осіб, зовнішний вигляд яких імітує зовнішній вигляд лікарів."  
Враховано   не може містити зображень лікарів та інших професійних медичних працівників, а також осіб, зовнішний вигляд яких імітує зовнішній вигляд лікарів. не повинна включати зображення популярних осіб або пряме чи опосередковане схвалення популярними особами паління чи вживання алкоголю; не повинна створювати враження, що більшість людей палять або вживають алкогольні напої.  
    -199- Артеменко Ю.А.
Частину 1 статті 22 додати такими абзацами: "не повинна включати зображення популярних осіб або відверте чи приховане схвалення популярними особами паління чи вживання алкоголю; не повинна створювати враження, що більшість людей курять або вживають алкогольні напої."  
Враховано    
192. 2. Реклама знаків для товарів та послуг, під якими випускаються тютюнові вироби на телебаченні та радіо забороняється.   -200- Артеменко Ю.А.
Баграєв М.Г.
Абзац перший частини 2 статті 22 виключити.  
Враховано    
193. Спонсорування теле-, радіопередач, трансляція спонсорованих передач, театрально-концертних, спортивних та інших заходів по телебаченню та радіо з використанням знаків для товарів та послуг, під якими випусаються алкогольні напої, дозволяється лише шляхом демонстрації (виголошення) назви такого знаку.      4. Спонсорування теле-, радіопередач, театрально-концертних, спортивних та інших заходів з використанням знаків для товарів та послуг, під якими випускаються тютюнові вироби, забороняється.  
194. Спонсорування теле-, радіопередач, трансляція спонсорованих передач, театрально-концертних, спортивних та інших заходів по телебаченню та радіо з використанням знаків для товарів та послуг, під якими випускаються тютюнові вироби забороняється.      Дозволяється спонсорування теле-, радіопередач, театрально-концертних, спортивних та інших заходів з використанням знаків для товарів та послуг, під якими випускаються алкогольні напої.  
195. 3. Реклама тютюнових виробів повинна супроводжуватись інформацією про кількісний вміст в димі однієї сигарети смоли та нікотину.      5. Реклама тютюнових виробів повинна супроводжуватись інформацією про кількісний вміст в димі однієї сигарети смоли та нікотину.  
196. 4. Забороняється реклама тютюнових виробів та алкогольних напоїв у закладах соціально-культурного призначення, де відбуваються масові видовищні заходи (крім спеціальних виставково-презентаційних рекламних заходів, спрямованих на промоцію цієї продукції).   -201- Бойко Ю.А.
Частину четверту та п'яту статті 22 виключити.  
Враховано    
197. 5. Видача подарунків чи грошей, нагородження переможців лотерей, вручення призів в обмін на купони чи використані пачки під час промоції тютюнових виробів та алкогольних напоїв, торгових марок, під якими випускаються дані вироби та напої здійснюються лише за умови, що особа, яка отримує такий подарунок, засвідчує, що досягла 18-річного віку.       
198. 6. Забороняються такі види діяльності з рекламування тютюнових виробів та алкогольних напоїв, а також торгівельних марок, під якими випускаються дані вироби та напої:      6. Забороняються такі види діяльності з рекламування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби:  
199. безкоштовне розповсюдження зразків тютюнових виробів та алкогольних напоїв (крім спеціальних виставково-презентаційних заходів, під час яких розповсюдження здійснюється виключно із дотриманням вимог частини 5 цієї статті) ;   -202- Бойко Ю.А.
Абзац перший частини четвертої статті 22 виключити.  
Враховано    
200. спонсорування заходів, призначених переважно для осіб віком до 18 років, з використанням знаків для товарів та послуг, під якими випускаються тютюнові вироби та алкогольні напої;      спонсорування заходів, призначених переважно для осіб віком до 18 років, з використанням знаків для товарів та послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби та алкогольні напої;  
201. розповсюдження та продаж будь-яких товарів з використанням знаків для товарів та послуг, під якими випускаються тютюнові вироби та алкогольні напої особам віком до 18 років.      розповсюдження та продаж будь-яких товарів з використанням знаків для товарів та послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби та алкогольні напої особам віком до 18 років.  
202. 7. У всіх випадках, реклама тютюнових виробів та алкогольних напоїв, а також торгівельних марок, під якими випускаються дані вироби та напої, повинна супроводжуватись текстами попередження такого змісту: „Куріння може викликати захворювання на рак", "Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я". Кожному попередженню має бути відведено не менше 15 відсотків площі (обсягу) всієї реклами. Колір тексту попередження має бути контрастним щодо кольору фону попередження.   -203- Кеменяш О.М.
Частину сьому статті 22 викласти у такій редакції: "У всіх випадках, реклама тютюнових виробів та алкогольних напоїв, а також торгівельних марок, під якими випускаються дані вироби та напої, повинна супроводжуватись текстами попередження про шкідливість тютюнопаління та вживання алкоголю. Кожному попередженню має бути відведено не менше 15 відсотків площі (обсягу) всієї реклами. Колір тексту попередження має бути контрастним щодо кольору фону попередження."  
Відхилено   7. Реклама тютюнових виробів та алкогольних напоїв, а також знаків для товарів та послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються дані вироби та напої, повинна супроводжуватись текстами попередження такого змісту: „Куріння може викликати захворювання на рак", "Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я". Кожному попередженню має бути відведено не менше 15 відсотків площі (обсягу) всієї реклами. Колір тексту попередження має бути контрастним щодо кольору фону попередження.  
    -204- Кальніченко І.В.
У частині сьомій статті 22 слова: "Куріння може викликати захворювання на рак" замінити словами "Куріння шкідливе для вашого здоров'я".  
Відхилено    
203. 8. Рекламодавці у передбаченому законодавством порядку зобов'язані спрямовувати на виробництво та розповсюдження соціальної реклами щодо шкоди тютюнопаління та зловживання алкоголем не менше 5 відсотків коштів, витрачених ними на розповсюдження в межах України реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв.   -205- Антоньєва Г.П.
Пункт восьмий статті 22 викласти у такій редакції: "Рекламодавці тютюнових виробів та алкогольних напоїв зобов'язані спрямовувати на виробництво та розповсюдження соціальної реклами щодо шкоди тютюнопаління та зловживання алкоголем у встановленому законами України порядку"  
Враховано   8. Рекламодавці алкогольних напоїв та тютюнових виробів зобов'язані у порядку, передбаченому законами України, спрямовувати на виробництво та розповсюдження соціальної реклами щодо шкоди тютюнопаління та зловживання алкоголем не менше 5 відсотків коштів, витрачених ними на розповсюдження реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв в межах України. Розпорядники цих коштів щоквартально оприлюднюють звіт по їх використанню.  
    -206- Цушко В.П.
Кальніченко І.В.
Частину восьму статті 22 виключити  
Відхилено    
    -207- Артеменко Ю.А.
Пункт восьмий статті 22 викласти у такій редакції: "8. Рекламодавці у встановленому законом порядку зобов'язані спрямовувати на виробництво та розповсюдження соціальної реклами щодо шкоди тютюнопаління та зловживання алкоголем не менше 5 відсотків коштів, витрачених ними на розповсюдження реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв в межах України."  
Враховано редакційно    
    -208- Буряк С.В.
Пункт восьмий статті 22 викласти у такій редакції: "Рекламодавці алкогольних напоїв та тютюнових виробів зобов'язані спрямовувати на виробництво та розповсюдження соціальної реклами щодо шкоди тютюнопаління та зловживання алкоголем кошти у порядку, передбаченому законами України."  
Враховано    
    -209- Царенко О.М.
У частині восьмій статті 22 слова "не менше 5" замінити на число "10" та доповнити другим абзацем такого змісту: "Порядок справляння збору на виробництво та розповсюдження соціальної рекламної інформації щодо шкои тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв встановлюється Кабінетом Міністрів України".  
Відхилено    
    -210- Толстоухов А.В.
Пункт 8 статті 22 викласти у такій редакції : "8. Рекламодавці реклами тютюнових виробів та алкогольної продукції зобов'язані сплачувати збір на виробництво та розповсюдження соціальної реклами щодо шкоди тютюнопаління та зловживання алкоголем у розмірі 5 відсотків від суми витрат на розповсюдження на території України реклами тютюнових виробів та/або алкогольних напоїв (без урахування сум сплаченого податку на додану вартість та місцевого податку на рекламу) у передбаченому законодавством порядку. Розпорядники цих коштів щоквартально оприлюднюють звіт по використанню коштів, які надійшли від збору на виробництво та розповсюдження соціальної реклами щодо шкоди тютюнопаління та зловживання алкоголем. Будь яке додаткове оподаткування реклами тютюнових виробів та/або алкогольних напоїв забороняється."  
Враховано частково    
204. Стаття 23. Реклама зброї      Стаття 23. Реклама зброї  
205. 1. Реклама зброї здійснюється тільки у відповідних спеціалізованих виданнях щодо зброї, або безпосередньо у приміщеннях торговельних закладів (підприємств), які реалізують зброю, або на відповідних виставках (заходах).      1. Реклама зброї може здійснюватися тільки у відповідних спеціалізованих виданнях щодо зброї, або безпосередньо у приміщеннях торговельних закладів (підприємств), які реалізують зброю, або на відповідних виставках (заходах).  
206. 2. Порядок рекламування бойової зброї, озброєнь і військової техніки, а також зброї, яка відповідно до законодавства України може перебувати у власності осіб, встановлюється Кабінетом Міністрів України.      2. Порядок рекламування бойової зброї, озброєнь і військової техніки, а також зброї, яка відповідно до законодавства може перебувати у власності осіб, встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
207. Стаття 24. Реклама послуг, пов'язаних із залученням коштів населення      Стаття 24. Реклама послуг, пов'язаних із залученням коштів населення  
208. 1. Реклама послуг (банківських, страхових, інвестиційних тощо), пов'язаних із залученням коштів населення, або осіб, які їх здійснюють, можлива лише за наявності спеціального дозволу (ліцензії), що підтверджує право на здійснення такого виду діяльності. Така реклама повинна містити номер дозволу, дату його видачі та найменування органу, який видав цей дозвіл.      1. Реклама послуг (банківських, страхових, інвестиційних тощо), пов'язаних із залученням коштів населення, або осіб, які їх надають, дозволяється лише за наявності спеціального дозволу, ліцензії, що підтверджує право на здійснення такого виду діяльності. Така реклама повинна містити номер дозволу, ліцензії, дату його видачі та найменування органу, який видав цей дозвіл, ліцензію.  
209. Це положення не застосовується у випадках, коли дається тільки реклама знаку для товарів і послуг, назви особи (без реклами послуг).      Це положення не застосовується у випадках, коли дається тільки реклама знаку для товарів і послуг, назви особи (без реклами послуг).  
210. 2. У рекламі таких послуг або осіб, які їх здійснюють, забороняється повідомляти розміри очікуваних дивідендів, а також інформацію про майбутні прибутки, крім фактично виплачених за підсумками не менш як одного року.      2. У рекламі таких послуг або осіб, які їх здійснюють, забороняється повідомляти розміри очікуваних дивідендів, а також інформацію про майбутні прибутки, крім фактично виплачених за підсумками не менш як одного року.  
211. Стаття 25. Реклама цінних паперів      Стаття 25. Реклама цінних паперів  
212. 1. Рекламою цінних паперів визнається реклама про:      1. Рекламою цінних паперів визнається реклама про:  
213. цінні папери, які емітуються та/або перебувають в обігу;      цінні папери, які емітуються та/або перебувають в обігу;  
214. учасника ринку цінних паперів та його діяльність;      учасника ринку цінних паперів та його діяльність;  
215. угоди з цінними паперами та/або умови цих угод.      угоди з цінними паперами та/або умови цих угод.  
216. Інформація, яка відповідно до чинного законодавства про цінні папери та нормативно-правових актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку підлягає обов'язковому оприлюдненню, не вважається рекламою цінних паперів.      Інформація, яка відповідно до чинного законодавства про цінні папери та нормативно-правових актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку підлягає обов'язковому оприлюдненню, не вважається рекламою цінних паперів.  
217. 2. Рекламодавцями реклами цінних паперів можуть бути лише учасники ринку цінних паперів.      2. Рекламодавцями реклами цінних паперів можуть бути лише учасники ринку цінних паперів, передбачені Законом України "Про цінні папери і фондову біржу",  
218. 3. Реклама рекламодавців ? учасників ринку цінних паперів, що передбачені Законом України " Про цінні папери і фондову біржу", обов'язково повинна містити відомості про наявність спеціального дозволу (ліцензії), що підтверджує право на здійснення відповідного виду діяльності на ринку цінних паперів, із зазначенням номеру дозволу, дати її видачі та найменування органу, який видав цей дозвіл.      3. Реклама рекламодавців ? учасників ринку цінних паперів має містити відомості про наявність спеціального дозволу, ліцензії, що підтверджує право на здійснення відповідного виду діяльності на ринку цінних паперів, із зазначенням номеру дозволу, ліцензії дати їх видачі та найменування органу, який видав цей дозвіл, ліцензію.  
219. Це положення не застосовується у випадках, коли здійснюється рекламування знаків для товарів та послуг учасника ринку цінних паперів без надання послуг щодо рекламування цінних паперів.      Це положення не застосовується у випадках, коли здійснюється реклама знаків для товарів та послуг учасника ринку цінних паперів без реклами послуг щодо цінних паперів.  
220. 4. Рекламодавцям при виробництві та розповсюдженні реклами цінних паперів забороняється:      4. Рекламодавцям реклами цінних паперів при замовленні її виробництва та розповсюдження забороняється:  
221. вказувати розмір доходу, який передбачається одержати за цінними паперами, окрім випадків, коли таке повинне вказуватися відповідно до вимог чинного законодавства про цінні папери, та надавати прогнози щодо зростання курсової вартості цінних паперів;   -211- Беспалий Б.Я.
У пунктах один і два частини четвертої статті 25 вилучити слово "чинного"  
Враховано   вказувати розмір доходу, який передбачається одержати за цінними паперами, окрім випадків, коли це необхідно вказувати відповідно до вимог законодавства про цінні папери, та надавати прогнози щодо зростання курсової вартості цінних паперів;  
222. рекламувати цінні папери до публікації інформації про випуск цінних паперів та їх реєстрацію відповідно до чинного законодавства про цінні папери та нормативно-правових актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку;      рекламувати цінні папери до публікації інформації про випуск цінних паперів та їх реєстрацію відповідно до законодавства про цінні папери та нормативно-правових актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку;  
223. використовувати відомості, які відсутні в інформації про емісію цінних паперів, що зареєстрована в Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.      використовувати відомості, які відсутні в інформації про емісію цінних паперів, що зареєстрована у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.  
224. 5. У разі, коли випуск цінних паперів визнано таким, що не відбувся, емітент таких цінних паперів зобов'язаний припинити розповсюдження реклами цих паперів у 3-денний термін з моменту реєстрації в Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку звіту про наслідки підписки на цінні папери.   -212- Царенко О.М.
До Розділу ІІІ проекту Закону додати статтю "Реклама еротичної продукції здійснюється тільки у відповідних спеціалізованих виданнях щодо такої продукції або на відповідних виставках (заходах)"  
Відхилено   5. У разі, коли випуск цінних паперів визнано таким, що не відбувся, емітент таких цінних паперів зобов'язаний припинити розповсюдження реклами цих паперів у 3-денний термін з моменту реєстрації в Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку звіту про наслідки підписки на цінні папери.  
    -213- Толстоухов А.В.
Доповнити Проект новими статтями такого змісту : "Стаття 26. Реклама видів підприємницької діяльності, які потребують спеціального дозволу (ліцензії) Реклама видів підприємницької діяльності, які відповідно до законодавства України потребують спеціального дозволу (ліцензії), повинна містити посилання на номер чинної ліцензії, дату видачі та найменування органу, що її видав. Стаття 27. Реклама про зниження цін на продукцію (розпродаж) Реклама про зниження цін на продукцію (розпродаж) повинна містити відомості про місце, дату початку та закінчення розпродажу, а також процентне співвідношення розміру зниження до попередньої ціни реалізації товару. Стаття 28 . Реклама еротичної продукції Реклама еротичної продукції здійснюється у відповідних спеціалізованих виданнях щодо такої продукції, а також безпосередньо у приміщеннях торговельних закладів (підприємств), які реалізують еротичну продукцію, або на відповідних виставках (заходах). Еротична реклама або фрагменти еротичної реклами в інших рекламах забороняється."  
Враховано частково    
225. РОЗДІЛ ІV. КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО РЕКЛАМУ      РОЗДІЛ ІV. КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО РЕКЛАМУ  
226. Стаття 26. Контроль за дотриманням законодавства про рекламу      Стаття 26. Контроль за дотриманням законодавства про рекламу  
227. 1. Контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своєї компетенції:   -214- Поліщук К.А.
Доповнити частину першу статті 26 новим абзацом у такій редакції: "центральний орган виконавчої влади в галузі охорони здоров'я - щодо рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про лікарські засоби, вироби медичного призначення та медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації;".  
Відхилено   1. Контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень:  
228. Центральний орган виконавчої влади з реалізації державної політики у справах захисту прав споживачів - щодо рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами у сфері захисту споживачів реклами від порушень законодавства про рекламу;   -215- Бойко Ю.А.
Викласти абзац другий частини першої статті 26 у такій редакції: "Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів;"  
Враховано   Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів;  
    -216- Баграєв М.Г.
Викласти частину 1 статті 26 у такій редакції: "1. Контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своєї компетенції: Центральний орган виконавчої влади з реалізації державної політики у справах захисту прав споживачів - щодо рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами, окрім телерадіоорганізацій, у сфері захисту споживачів реклами від порушень законодавства про рекламу; Антимонопольний комітет України - щодо порушень законодавства про захист економічної конкуренції; Національна рада з питань телебачення і радіомовлення - щодо телерадіоорганізацій усіх форм власності, в тому числі з питань захисту прав споживачів реклами; Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку - щодо реклами цінних паперів".  
Відхилено    
229. Антимонопольний комітет України - щодо порушень законодавства про захист економічної конкуренції;   -217- Ніколаєнко С.М.
Третій абзац частини першої статті 26 викласти у такій редакції: "Антимонопольний комітет України - щодо дотримання законодавства про захист економічної конкуренції".  
Враховано   Антимонопольний комітет України - щодо дотримання законодавства про захист економічної конкуренції;  
    -218- Артеменко Ю.А.
Третій абзац частини 1 статті 26 викласти у такій редакції: "Антимонопольний комітет України - щодо дотримання законодавства про захист від недобросовісної конкуренції."  
Враховано редакційно    
230. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення - щодо телерадіоорганізацій усіх форм власності;      Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення - щодо телерадіоорганізацій усіх форм власності;  
231. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку - щодо реклами цінних паперів.   -219- Омельченко О.О.
Четвертий абзац частини першої статті 26 вилучити.  
Враховано    
232. 2. На вимогу органів виконавчої влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.   -220- Антоньєва Г.П.
Пункт другий статті 26 після слів "надати документи" доповнити словами "які не складають комерційної таємниці".  
Відхилено   2. На вимогу органів виконавчої влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю. Органи державної влади зобов'язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними законодавства про рекламу не пізніше як за 3 дні до такого розгляду, а в невідкладних випадках - не пізніше як за один день.  
    -221- Омельченко О.О.
Доповнити частину другу статті 26 новим абзацом такого змісту: "Органи державної влади зобов'язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними законодавства про рекламу не пізніше як за 3 дні до такого розгляду, а в невідкладних випадках - не пізніше як за один день."  
Враховано    
233. 3. Рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами під час розгляду питання про порушення цього Закону мають право:   -222- Омельченко О.О.
У частині третій статті 26 виключити абзац другий, а абзаци перший і третій викласти у такій редакції:  
Враховано   3. Рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами під час розгляду питання про порушення цього Закону мають право:  
234. бути присутнім на засіданні державного органу під час розгляду питання про порушення ними цього Закону, про що їх повідомляють не пізніше як за 3 дні до такого засідання, а в невідкладних випадках не пізніше як попереднього дня перед засіданням;   -223- "бути присутнім на засіданні органу державної влади під час розгляду питання про порушення ними цього Закону; подавати необхідні документи, давати пояснення;"  Немає висновку   бути присутнім на засіданні органу державної влади під час розгляду питання про порушення ними цього Закону;  
235. виступати на таких засіданнях;       
236. подавати письмові та усні докази, давати пояснення;      подавати необхідні документи, давати пояснення;  
237. отримувати копію протоколу засідання та рішення державного органу, прийнятого щодо них;      отримувати копію протоколу засідання та рішення органу державної влади, прийнятого щодо них;  
238. оскаржувати дії чи бездіяльність виконавчого органу контролю та її посадових осіб до суду.      оскаржувати дії чи бездіяльність виконавчого органу контролю та його посадових осіб до суду.  
239. 4. З метою координації діяльності суб'єктів рекламного ринку Кабінет Міністрів України створює Раду з питань реклами, до складу якої входять представники об'єднань громадян, підприємств у галузі реклами.   -224- Беспалий Б.Я.
В частині четвертій статті 26 наприкінці доповнити таки новим реченням: "Всі члени Ради працюють у ній на громадських засадах".  
Враховано   4. З метою координації діяльності суб'єктів рекламного ринку Кабінет Міністрів України створює Раду з питань реклами, до складу якої входять представники органів державної влади, об'єднань громадян (підприємств) у галузі реклами. Члени Ради працюють у ній на громадських засадах.  
240. Стаття 27. Відповідальність за порушення законодавства про рекламу   -225- Томенко М.В.
Статтю 27 доповнити новою частиною такого змісту: "Особи, винні у порушенні законодавства про рекламу несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону."  
Немає висновку   Стаття 27. Відповідальність за порушення законодавства про рекламу 1. Особи, винні у порушенні законодавства про рекламу несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.  
241. 1. Відповідальність за порушення цього Закону несуть:   -226- Беспалий Б.Я.
У частині першій статті 27 буквену нумерацію замінити цифровою  
Враховано   2. Відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть:  
242. а) рекламодавці, винні:      1) рекламодавці, винні:  
243. у замовленні реклами продукції, виробництво та/або реалізацію якої заборонено чинним законодавством,      у замовленні реклами продукції, виробництво та/або реалізацію якої заборонено законом;  
244. у наданні недостовірної інформації виробнику реклами, необхідної для виробництва реклами,   -227- Антоньєва Г.П.
Абзац другий підпункту а) пункту першого статті 27 після слів "для виробництва реклами" доповнити словами "якщо така інформація визнана недостовірною на підставі рішення суду"  
Відхилено   у наданні недостовірної інформації виробнику реклами, необхідної для виробництва реклами;  
245. у розповсюдженні забороненої реклами,   -228- Беспалий Б.Я.
У підпункті 3 пункту а) частини першої статті 27 після слова "забороненої" додати слово "законом".  
Враховано   у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом;  
246. у недотриманні встановлених вимог щодо змісту реклами,   -229- Беспалий Б.Я.
У підпункті 4 пункту а) частини першої статті 27 після слова "встановлених" додати слово "законом".  
Враховано   у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами;  
247. у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно;   -230- Беспалий Б.Я.
У підпункті 5 пункту а) частини першої статті 27 після слова "порушенні" додати слова "встановленого законодавством".  
Враховано   у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно;  
248. б) виробники реклами, винні у недотриманні встановлених вимог щодо змісту реклами та порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами у випадку, вказаному у пункті а) цієї статті;   -231- Беспалий Б.Я.
Пункт б) частини першої статті 27 після слів "недотримання встановлених" додати слово "законом".  
Враховано   2) виробники реклами, винні у порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами;  
    -232- Томенко М.В.
Пункт б) частини першої статті 27 викласти у такій редакції: "б) виробники реклами, винні у порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами;".  
Враховано    
249. в) розповсюджувачі реклами, винні в порушенні порядку розповсюдження та розміщення реклами.   -233- Беспалий Б.Я.
Пункт в) частини першої статті 27 після слів "в порушенні" доповнити словами "встановленого законодавством"  
Враховано   3) розповсюджувачі реклами, винні в порушенні встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами.  
250. 2. З метою захисту інтересів суспільства, держави, споживачів реклами і учасників рекламного процесу виконавчі органи, визначені в статті 26 цього Закону, можуть порушити питання про заборону реклами в судовому порядку та вимагати її публічного спростування   -234- Шаров І.Ф.
Акопян В.Г.
Частину другу статті 27 доповнити словами: "позбавляти ліцензій тих телерадіоорганізацій, незалежно від форм власності, які поширюють заборонену цим Законом рекламу".  
Відхилено   3. З метою захисту інтересів суспільства, держави, споживачів реклами і учасників рекламного ринку органи державної влади, зазначені в статті 26 цього Закону, можуть звертатися до суду з позовами про заборону відповідної реклами та її публічне спростування.  
    -235- Поліщук К.А.
В кінці речення частини другої статті 27 слова "порушити питання про заборону реклами в судовому порядку та вимагати її публічного спростування" замінити словами "мають право на заборону будь-якої реклами, що не відповідає вимогам цього Закону або передати відповідні матеріали до судового розгляду".  
Враховано частково    
251. 3. Центральний орган виконавчої влади з реалізації державної політики у справах захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі за поданням виконавчих органів або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодавством з питань авторського права та суміжних прав, мають право накладати штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, на:   -236- Заєць І.О.
У частині третій, шостій та сьомій статті 27 всі слова "чотирикратної" замінити словами "п'ятикратної", слова "п'ятикратної" замінити словами "десятикратної", а цифри "300" замінити на "500".  
Відхилено   4. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі за поданням органів, зазначених в статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодавством з питань авторського права та суміжних прав накладають штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, на:  
252. рекламодавців за дії, вказані у пункті а) частини першої цієї статті - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами;      рекламодавців за вчинення дій, передбачених пунктом 1) частини першої цієї статті - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами;  
253. виробників реклами за дії, вказані у пункті б) частини першої цієї статті - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами;      виробників реклами за вчинення дій, передбачених пунктом 2) частини першої цієї статті - у розмірі п'ятикратної вартості виготовлення реклами;  
254. розповсюджувачів реклами за дії, вказані у пункті в) частини першої цієї статті - у розмірі чотирикратної вартості розповсюдженої реклами.      розповсюджувачів реклами за вчинення дій, передбачених пунктом 3) частини першої цієї статті - у розмірі чотирикратної вартості розповсюдження реклами.  
255. Повторне вчинення перелічених порушень протягом року тягне за собою накладення штрафу на суб'єкта підприємницької діяльності у подвійному від передбаченого за ці порушення розмірі.   -237- Артеменко Ю.А.
Баграєв М.Г.
Абзац п'ятийчастини третьої статті 27 викласти у такій редакції: "Повторне вчинення тотожних перелічених порушень тією ж самою особою протягом року тягне за собою накладення штрафу на неї у подвійному від передбаченого за ці порушення розмірі."  
Враховано редакційно   Повторне вчинення перелічених порушень протягом року тягне за собою накладення штрафу у подвійному від передбаченого за ці порушення розмірі.  
256. 4. Вартість розповсюдженої реклами визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними або регульованими цінами (тарифами) без урахування суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), які встановлені Законом України "Про систему оподаткування".   -238- Артеменко Ю.А.
У частині четвертій статті 27 слова "визначеної за вільними або регульованими цінами (тарифами)" вилучити.  
Враховано   5. Вартість розповсюдженої реклами визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості без урахування суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), які встановлені Законом України "Про систему оподаткування".  
257. 5. За неподання або подання завідомо недостовірної інформації Центральному органу виконавчої влади у справах захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними, передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.   -239- Антоньєва Г.П.
Частину п'яту статті 27 доповнити реченням такого змісту: "При цьому інформація визнається недостовірною на підставі рішення суду"  
Відхилено   6. За неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними, передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  
    -240- Шаров І.Ф.
В частині п'ятій статті 27 цифру "100" замінити на цифру "300".  
Відхилено    
    -241- Артеменко Ю.А.
Частину 5 Статті 27 викласти у такій редакції: "5. За неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними, передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."  
Враховано    
    -242- Царенко О.М.
У частині п'ятій статті 27 число "100" замінити на "1000"  
Відхилено    
258. 6. У разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням Центрального органу виконавчої влади з реалізації державної політики у справах захисту прав споживачів накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.   -243- Шаров І.Ф.
В частині шостій статті 27 цифру "300" замінити на цифру "600".  
Відхилено   7. У разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  
259. 7. Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 300 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, приймається виключно Центральним органом виконавчої влади з реалізації державної політики у справах захисту прав споживачів.   -244- Шаров І.Ф.
В частині сьомій статті 27 цифру "300" замінити на цифру "600".  
Відхилено   8. Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 300 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, приймається виключно спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів.  
260. 8. У разі невиконання рішень Центрального органу виконавчої влади з реалізації державної політики у справах захисту прав споживачів та його територіальних органів, справа про стягнення штрафів за порушення законодавства про рекламу передається до суду відповідної юрисдикції.   -245- Томенко М.В.
Частину восьму статті 27 виключити  
Враховано    
261. 9. Центральний орган виконавчої влади з реалізації державної політики у справах захисту прав споживачів та його територіальні органи можуть вимагати від рекламодавців публікації відомостей, що коригують (уточнюють, доповнюють) рекламу, та звертатися з позовом до суду (господарського суду), в тому числі від споживачів реклами з приводу протиправних дій рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами.   -246- Беспалий Б.Я.
У частині дев'ятій статті 27 текст " (уточнюють, доповнюють)" замінити текстом " уточнюють, доповнюють", а текст " (господарського суду)" вилучити.  
Враховано   9. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи можуть вимагати від рекламодавців публікації відомостей, що уточнюють, доповнюють рекламу, та звертатися з позовом до суду щодо протиправних дій рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами.  
    -247- Томенко М.В.
У частині дев'ятій статті 27 слова ", в тому числі від споживачів реклами" вилучити  
Враховано    
262. 10. Антимонопольний комітет України накладає стягнення за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.   -248- Томенко М.В.
Частину десяту викласти у такій редакції: "10. Антимонопольний комітет України накладає стягнення на рекламодавців за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції."  
Немає висновку   10. Антимонопольний комітет України накладає стягнення на рекламодавців за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.  
263. 11. Рішення у справах про порушення законодавства про рекламу можуть бути оскаржені до суду або господарського суду у встановленому порядку.   -249- Беспалий Б.Я.
У частині одинадцятій статті 27 вилучити текст "або господарського суду". Аналогічно в усьому тексту закону.  
Враховано   11. Рішення у справах про порушення законодавства про рекламу можуть бути оскаржені до суду.  
264. 12. Положення цієї статті не обмежують прав споживачів реклами, яким було завдано шкоди недобросовісною та неправомірною порівняльною рекламою, на відшкодування цієї шкоди відповідно до законодавства України.      12. Положення цієї статті не обмежують прав споживачів реклами, яким було завдано шкоди недобросовісною та неправомірною порівняльною рекламою, на відшкодування шкоди відповідно до законодавства України.  
265. Стаття 28. Публічне спростування недобросовісної та неправомірної порівняльної реклами      Стаття 28. Публічне спростування недобросовісної та неправомірної порівняльної реклами  
266. 1. Публічне спростування недобросовісної та неправомірної порівняльної реклами здійснюється добровільно або за рішенням суду (господарського суду).      1. Публічне спростування недобросовісної та неправомірної порівняльної реклами здійснюється добровільно або за рішенням суду.  
267. 2. Публічне спростування недобросовісної та неправомірної порівняльної реклами здійснюється за рахунок винної особи.      2. Публічне спростування недобросовісної та неправомірної порівняльної реклами здійснюється за рахунок винної особи.  
268. 3. Публічне спростування недобросовісної та неправомірної порівняльної реклами здійснюється в такому ж порядку, в якому вона була розміщена.      3. Публічне спростування недобросовісної та неправомірної порівняльної реклами здійснюється в такому ж порядку, в якому вона була розміщена.  
269. Стаття 29. Права об'єднань громадян, підприємств у галузі реклами      Стаття 29. Права об'єднань громадян, об'єднань підприємств у галузі реклами  
270. Об'єднання громадян та об'єднань підприємств у галузі реклами мають право:      Об'єднання громадян та об'єднання підприємств у галузі реклами мають право:  
271. здійснювати незалежну експертизу реклами та нормативно-правових актів з питань реклами щодо відповідності вимогам законодавства України та давати відповідні рекомендації рекламодавцям, виробникам і розповсюджувачам реклами;      здійснювати незалежну експертизу реклами та нормативно-правових актів з питань реклами щодо відповідності вимогам законодавства України та давати відповідні рекомендації рекламодавцям, виробникам і розповсюджувачам реклами;  
272. звертатись до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань порушення законодавства про рекламу;      звертатись до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань порушення законодавства про рекламу;  
273. звертатися у встановленому порядку з позовом до суду, господарського суду в інтересах рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами у випадку порушення їх прав, передбачених законодавством України;   -250- Беспалий Б.Я.
У пункті третьому частини першої статті 29 вилучити текст "у встановленому порядку", а текст "законодавством України" замінити словом "законом".  
Враховано частково   звертатися з позовом до суду в інтересах рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами у випадку порушення їх прав, передбачених законодавством;  
274. представляти своїх членів в органах, створених відповідно до чинного законодавства України.      представляти своїх членів в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, створених відповідно до законодавства.  
275. РОЗДІЛ V. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ      РОЗДІЛ V. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
276. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.   -251- Мішура В.Д.
Баранівський О.П.
Внести в прикінцеві положенння новий пункт такого змісту: "Стаття 22 набирає чинності з 31 травня 2004 року."  
Відхилено   1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. Частина восьма статті 13 набирає чинності з 1 січня 2005 року.  
    -252- Бойко Ю.А.
Доповнити частину першу Прикінцевих положень новим абзацем такого змісту: "Частина восьма статті 13 набирає чинності з 1 січня 2005 року."  
Враховано    
    -253- Царенко О.М.
Прикінцеві положення доповнити новою частиною такого змісту: "Частину першу статті 14 Закону України "Про систему оподаткування (Відомості Верховної Ради України, 1996, №39, ст. 181) доповнити пунктом 26 такого змісту: 26) збір на виробництво та розповсюдження соціальної інформації щодо шкоди тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв".  
Відхилено    
277. 2. До приведення законів України, інших нормативно-правових актів у відповідність з нормами цього Закону вони застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.   -254- Беспалий Б.Я.
Пункт другий прикінцевих положень вилучити.  
Враховано    
278. 3. Статтю 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року №7-93 "Про державне мито" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №13, ст. 113, №26, ст. 281, №49, ст. 459; 1994 р., №28, ст. 241, №29, ст. 257, №33, ст. 300; 1995 р., №13, ст. 85, №14, ст. 90; 1996 р., №9, ст. 43, №41, ст. 192, №52, ст. 306; 1997 р., №6, ст. 46, №9, ст. 70, №18, ст. 131; 2000 р., №19, ст. 143, №29, ст. 232, №46, ст. 398, №50, ст. 436; 2001 р., №24, ст.124) доповнити пунктом 45 такого змісту:      2. Частину першу статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року №7-93 "Про державне мито" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №13, ст. 113, №26, ст. 281, №49, ст. 459; 1994 р., №28, ст. 241, №29, ст. 257, №33, ст. 300; 1995 р., №14, ст. 90; 1996 р., №9, ст. 43, №52, ст. 306; 1997 р., №9, ст. 70, №18, ст. 131; 2000 р., №19, ст. 143, №29, ст. 232, №46, ст. 398, №50, ст. 436; 2001 р., №24, ст.124; 2002 р. №6, ст.43, №32, ст. 223; 2003 р. №10-11, ст. 87, №14, ст. 100) доповнити пунктом 45 такого змісту:  
279. "45) Центральний орган виконавчої влади з реалізації державної політики у справах захисту прав споживачів та його територіальні органи ? за позовами, з якими вони звертаються до суду або до господарського суду у зв'язку з порушенням Закону України "Про рекламу".      "45) Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи ? за позовами, з якими вони звертаються до суду у справах, пов'язаних із порушенням законодавства про рекламу.  
280. 4. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк після введення в дію Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про рекламу":   -255- Томенко М.В.
Частину четверту Прикінцевих положень Закону викласти у такій редакції: "4. Кабінету Міністрів України: до 1 жовтня 2003 року подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до Законів України, що випливають з цього Закону; до 1 січня 2004 року привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів, у відповідності до цього Закону; розробити нормативно-правові акти, необхідність прийняття яких передбачається цим Законом."  
Враховано   3. Кабінету Міністрів України:  
281. подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до Законів України, що випливають з цього Закону;      до 1 жовтня 2003 року подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до Законів України, що випливають з цього Закону;  
282. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;      до 1 січня 2004 року привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;  
283. забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;   -256- Беспалий Б.Я.
У підпункті третьому пункту четвертого прикінцевих положень слова "перегляд і скасування" замінити словом "приведення", а текст "що суперечить цьому" замінити текстом "у відповідність до цього".  
Враховано   забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів, у відповідність до цього Закону;  
284. розробити нормативно-правові акти, передбачені цим Законом.      розробити нормативно-правові акти, необхідність прийняття яких передбачається цим Законом."